alt
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 37 از 37

موضوع: صندلی داغ شماره 1 | Arash

1. مافیایی

پسندیده
    121
    مورد پسند : 70 بار در 23 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    6
    10-22-2017, 10:59 AM #21
    عوضی قیافته، سلام.
    این دفعه مافیایی می پرسم بعد ببینیم چی میشه

1- این سوال سه قسمتیه و قسمت دوم و سوم به قسمت اول وابسته است. و اگر جوابت منفیه می تونی جواب ندی به قسمت های بعد، اول اینکه تقابل مستقیم با بازیکن هایی از مافیا هست که برات لذت بخش باشه؟ یعنی بتونی باهاشون بحث کنی و شکستشون بدی؟ اگر هست کیا ؟ و اینکه فرض کن تو یه موقعیتی هستی که امکان بحث با این بازیکنا پیش اومده و می تونی شکستشون بدی و مطمئنی که می تونی، و از طرفی هم 40 درصد شانس برد بازی رو داری و اگر با اون بازیکن بحث کنی و اعدامش کنی شانس بردت به زیر 5 درصد میاد. بحث می کنی و شکستش میدی یا مسیر مستقیم رو میری تا به اون 40 درصد پیروزیه برسی ؟

2- لذت بخش ترین دوری که بازی کردی و برنده شدی و لذت بخش ترین دوری که بازی کردی و برنده نشدی رو بگو و علت لذته هم بگو. می تونی برای هر دو حالت دو یا سه تا هم بگی.

3- فرض کن میگن آرش مافیایی (چیزش در اومده البته اینقدر مافیا بودی ) 4 تا هم تیمی می تونی انتخاب کنی. هرکیم دست بزاری روش می تونی انتخاب کنی و لازم نیست نگران بالانس نبودن باشی، دوتا چهار نفر تیم بچین و بگو نتیجه هر کدوم به نظرت چی میشه و چه اتفاقی میوفته و اسم هر کدوم رو چی میزاری.

4- آیا دو نفر یا دو نفر هایی هستند از بازیکنا که دوست داشته باشی تقابلشون رو تو فاز روز ببینی ؟ اگر آره بگو کیا و نتیجه احتمالی رو حدس بزن.

5- بین ویژگی هایی که بالا گفتی، یعنی قدرت پست، قدرت تشخیص، سیاست و بیگناهی بازی کردن، نقش و درصد تاثیر هر کدومشون تو خوب بودن فاز روز رو صرف نظر از شرایط بازی و به صورت کلی بگو.

خب فعلا بسه، سعی کردم سوالام از جوابایی که میدی خیلی کوتاه تر نباشه که در غم پاسخگوئیت شریک باشم و اگر زجر می کشی دلداری داده شی . نه مثل بعضیا یه جمله میگن یه روزنامه جواب داره منظورم به فرد خاصیم نیست اصلا

5 کاربر پست Amir عزیز را پسندیده اند .

Amir آنلاین نیست.

2. کارآموز مافیا

پسندیده
    57
    مورد پسند : 73 بار در 22 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    6
    10-22-2017, 11:05 PM #22
    درود مجدد.

بهترین کتاب هایی که خوندی چیا هستن؟ و بهترین فیلم های سینمایی که دیدی. اینا رو بگو که بدونم سری بعدیُ چه جوری بپرسم.

سوال امشب:

سریال خوب می بینی به نظر؛ سریالایی که دیدی یه ارزیابی مختصر بکن و شخصیت های مورد علاقه ت از هر کدومُ بگو. تعداد هم با خودت. در آخر تاپ 3 شخصیت های محبوبتُ به ترتیب بگو.

موسیقیُ عالی جواب دادی. مرسی.

4 کاربر پست Pouya عزیز را پسندیده اند .

Pouya آنلاین نیست.

3. KingKiller

پسندیده
    248
    مورد پسند : 174 بار در 50 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-23-2017, 01:41 AM #23
    سوالات مهدی

سلام. اول سوالات مافیایی
    سلام چشم

۱- یک تیم بالانس ۴ یا ۵ نفره ی مافیا بساز که خودتم توش باشی با ذکر نقش های هر فرد. فکر کن مثلا ۱۸ یا ۲۰ نفر شرکت کردن. همه خوبا هم هستن. تیمو بالانس بچین نه خیلی قوی نه ضعیف فک کن هم گادی هم مافیا

خودم گادفادر عرفان خیاط سید یاکوزا سحر ساقی

۲- راحت ترین نقش مافیا کدومه به نظرت؟ یه نقشی که باهاش راحت تر از بقیه میشه بازی خوبی انجام داد؟

بینقش به نظرم یعنی درسته که پتانسیل کمی داره، ولی هیچ فشاری روش نیست و راحت میتونه بازی قابل قبولی ارائه بده. درواقع چون نقشی نداره که بخواد رو بازی روزش تاثیر بذاره، بازیش رو به بازیش بیگناهی خالص نزدیک تر میکنه
    ولی بین نقشدار ها به نظرم پلیس با اینکه پتانسیل بالایی داره و رسیدن به اون سخته، ولی اگه بخوای یه بازی قابل قبول ازش بگیری، راحت تره . چون بلاخره پرسش داره و بهتر میتونه از بازی سردر بیاره.

۳- بازیت حس میکنی شبیه به کیه تو مافیا؟ با ذکر درصد نسبی شباهت جواب بده. یکی بیشتر هم گفتی عیبی نداره.
    40 درصد سید 20 درصد ال امین بقیه اش هم مربوط به گند زدنا میشه که برند خودمه

فوتبالی.

۴- بهترین ترکیب زیر ۲۵ سال حال حاضر دنیا رو بساز. با سیستم درست حسابی. صرفا ۱۱ تا اسم ردیف نکنی ( خود ۲۵ هم اوکیه بذاری. )

اوبلاک
    آلابا اومتیتی واران کارواخال/کیمیچ
    پوگبا کازمیرو
    نیمار دیبالا برناردوسیلوا
    ام باپه
    سانه، کاراسکو، ایسکو، دله الی، لمار و موراتا هم شایستگی حضور داشتن در ترکیب

۵- 3 تا از Overrated ترین و 3 تا از Underrated ترین بازیکنای حال حاضر دنیا از نظرت رو بگو.

اورریتد:
    پوگبا - وراتی - بونوچی
    آندرریتد:
    مانژوکیچ - مرتنز - مارکیزیو

۶- کدوم بازی های یوونتوس بوده که بعد از دیدنشون به شدت احساس غرور و افتخار کردی به تیم؟ یه جوری که اصلا اشک تو چشات جمع شده باشه

رئال 0-2 یووه 2008 و دبل دل پیرو
    رئال 1-1 یووه 2015 و صعود به فینال
    چلسی 2-2 یووه 2012 و کامبک تو اولین حضور تو سی ال بعد از مدت ها
    اشک مشک هم خبری نیست

۷- خودت فوتبال بازی می کنی؟ اگه آره سبکت شبیه کدوم بازیکنه؟

بازی میکنم ولی بازیم خوب نیست اصلا توپگیریم بدک نیس پاسای تکضربمم قابل قبوله. سرجیو بوستکس؟

۸- چند تا نمایش 10/10 خاص تو یه بازی از بازیکنا یادت میاد؟ چند تا باشگاهی و چند تا ملی بگو.

سوال سختی بود چون چیزی یادم نمیاد
    مسی 3-0 بایرن اونسال
    لواندوسکی و 5 تایی که به وولفسبورگ زد
    مسی و 5 تایی که به لورکوزن زد
    بوفون فینال 2006
    ژاوی فینال 2012
    پیرلو 2012 جلوی انگلیس

چیزایی که تو ذهنمه همیناس فعلا. بازیای بهتری هم قطعا وجود داره ولی خب تو ذهنم نیست
    ویرایش: باتشکر از یادآوری عرفان: بوفون 1-0 لیون پارسال

۹- گرون ترین بازیکن های حال حاضر دنیا رو بگو ۵-۶ مورد. به نسبت قیمت نیمار براشون قیمت هم تعیین کن.

مسی 250 میلیون یورو
    نیمار 220 میلیون یورو
    دیبالا 200 میلیون یورو (زیاده میدونم، گرون میفروشیم ولی )
    رونالدو 180 میلیون یورو
    گریزمان 180 میلیون یورو
    هازارد 150 میلیون یورو

قر و قاطی.

10- تو دنیا کسی هست که از خودت بیشتر دوستش داشته باشی؟

نه درک نمیکنم اصلا.

11- کامل کن. آرش آدمِ ...... ای هست.
    از دید بقیه دوس داری این جمله چطور کامل بشه؟
    موفق... باشخصیت البته هر دو رو اینکه کی بگه مهمه کسی که قبولش داشته باشم
    بخوام یکی رو انتخاب کنم همون با شخصیت. موفق بودن یا نبودن بیشتر به درک خود آدم برمیگرده

12- شخص معروفی تو دنیا هست که علاقه شدیدی به دیدنش از نزدیک داشته باشی؟ اگه زیاده ۳ تا بگو.

اگه منظورت صرفا دیدن و مثلا عکس گرفتن و ایناست، از فوتبالیست ها شاید الکس و بوفون. پیرلو یا مارکیزیو. بازیگرای گات هم خوبن لینا هیدی، پیتر دینکلیج، کیت هرینگتون، سوفی ترنر، نیکولای کوستر والدو به جز اینا کس دیگه ای به ذهنم نمیرسه.
    اگه منظورت مکالمه از نزدیک و ایناست، نه... اگه هم کسی اونقدر برام مهم باشه و بت باشه، ترجیح میدم این اتفاق نیافته، چون میخوام همون ذهنیتی که راجع بهش داشتم بمونه به نظرم اشخاص معروف رو ما بیشتر از دید رسانه ای و سطحی میشناسیم. شاید خیلیاشون رو اگه از نزدیک ببینیم و باهاشون بخوایم صحبت کنیم، نظرمون راجع بهشون عوض شه. به روحیه ی کم حرف و خجالتی ام در دیدار اول هم نمیخوره اصلا
    در کل آدم شخصیت پرستی نیستم به هیچ وجه

13- در مورد خودت نمره بده از ۱۰ به این فاکتور ها.

هوش

7 - از هوشم همیشه تعریف میکنن منم باورم شده

پشتکار

3 - ندارم اصلا اگه بخوام یه کاری رو انجام بدم با حوصله کامل انجامش میدم، ولی برای انجام کارایی که پشتکار لازمه، مثل درس خوندن طولانی مدت (کنکور ) یاد گرفتن ساز موسیقی، یا چیزایی از این قبیل، نشون دادم که پشتکارم افتضاحه

صداقت

6 - شاید پنهان کاریایی زیادی کرده باشم و تو این موارد اکثر مواقع خوب دروغ میگم ولی برعکسشم بوده و شاید جاهایی که تو مواقعی که هرکس دیگه ای بود، دروغ میگفت، من صادق بودم. در کل نمره ی منصفانه ای است.

استعداد ( یه برآیند از استعدادت در زمینه هایی که برات اهمیت دارن در زندگی بگیر و بگو )

8 - در کل بزنم به تخته استعداد یادگیری زیادی دارم و همینم نداشتم به اینجا نمیرسیدم اکثر مواقع یه درسی رو با یه بار خوندن یاد میگیرم مثلا استعداد نویسندگی ام هم طبق تعاریف بقیه فعلا در حال کشفه استعداد ریاضیم ضعیف بود ولی

14- بهترین و بدترین ویژگی شخصیتی یا خصلتت از نظر خودت چیه؟

بدترینش ضعف در فعالیت های اجتماعی هست کم حرف هستم و برای آشنایی با بقیه، خجالتی. خیلی وقتا شده به خاطر همین ضعف در صحبت کردن، از حق خودم گذشتم. خب این خیلی بده
    بهترین هم به نظر خودم اینه که میدونم باید به چی اهمیت بدم و راه درست رو از غلط تشخیص میدم و طبق تعاریف بقیه، از اکثر همسن و سالانم ذهن پخته تری دارم.

15- کدوم خصلت خوب رو اگه بتونی همین الان دوست داری به خودت اضافه کنی؟

خوش اخلاق تر و خونگرم تر بشم خیلی بداخلاق و بیحوصله میشم بعضی اوقات

کافیه فعلا. خوشم اگه اومد بازم میام

من که خوشم اومد بازم بیا.
    ویرایش توسط Arash : 10-23-2017 در ساعت 02:08 AM
    نقل قول نوشته اصلی توسط Patrick Rothfuss
    I have stolen princesses back from sleeping barrow kings. I burned down the town of Trebon. I have spent the night with Felurian and left with both my sanity and my life. I was expelled from the University at a younger age than most people are allowed in. I tread paths by moonlight that others fear to speak of during day. I have talked to gods, loved women, and written songs that make the minstrels weep. You may have heard of me.
    My name is Kvothe
    .

4 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

4. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-23-2017, 02:36 AM #24
    سوالات سید

عوضی قیافته، سلام.
    این دفعه مافیایی می پرسم بعد ببینیم چی میشه
    من به کسایی که دوسشون دارم میگم عوضی. [سعی میکند جلوی خنده ی خود را بگیرد]

1- این سوال سه قسمتیه و قسمت دوم و سوم به قسمت اول وابسته است. و اگر جوابت منفیه می تونی جواب ندی به قسمت های بعد، اول اینکه تقابل مستقیم با بازیکن هایی از مافیا هست که برات لذت بخش باشه؟ یعنی بتونی باهاشون بحث کنی و شکستشون بدی؟ اگر هست کیا ؟ و اینکه فرض کن تو یه موقعیتی هستی که امکان بحث با این بازیکنا پیش اومده و می تونی شکستشون بدی و مطمئنی که می تونی، و از طرفی هم 40 درصد شانس برد بازی رو داری و اگر با اون بازیکن بحث کنی و اعدامش کنی شانس بردت به زیر 5 درصد میاد. بحث می کنی و شکستش میدی یا مسیر مستقیم رو میری تا به اون 40 درصد پیروزیه برسی ؟
    اره. بین کسایی که قبلا باهاشون بحث کردم، از بحث کردن با ال امین، مهدی و محمد بیشتر لذت بردم کلن از بحث کردن با کسایی که حس میکنی به شعورت توهین نمیکنن (برعکس خودم )
    نه مگه تو ام قطعا بردن برام مهم تره، چون اون موقعیتی که بتونی یکی رو تو بحث شکست بدی، هر بازی ممکنه پیش بیاد، ولی شانس برد، هر بازی پیش نمیاد.
    ولی اگه شرط این باشه که 100درصد میتونم شکستش بدم، در مورد ال امین، شاید طمع کنم ولی خب نمیتونم فعلا و مقابل بازیکنی مثل امین، هیچ وقت نمیتونی مطمئن باشی که شکستش میدی 100 درصد، پس منتفیه

2- لذت بخش ترین دوری که بازی کردی و برنده شدی و لذت بخش ترین دوری که بازی کردی و برنده نشدی رو بگو و علت لذته هم بگو. می تونی برای هر دو حالت دو یا سه تا هم بگی.

اونایی که بردم، دور 8 خیلی خیلی حال چسبید خصوصا بعد اون حرکتی که پویا کرد و گادفادر رو بیگناه اعلام کرد و ما یه ساعت زدیم تو سروکله ی هم و شاید اگه اونکارو نمیکرد انقدر نمیچسبید خیلی خوب بازی کردم، پستای خوبی دادم و روندمم از یه جایی به بعد خیلی خوب بود. تقریبا همه ی حرکاتم به جا و حساب شده و کلن خیلی راضی بودم
    به جز اون هم دور 7 که عرفان رو جذب کردم و درنهایت برنده شدیم. اون دور خودم اون فازی که نباید رو خراب کردم وگرنه قشنگ تر میبردیم، و به جز اون اگه امین و زینب فاز اخر میومدن، برد دلچسب تری میشد به دست اورد ولی خب تجربه ی همتیمی بودن با عرفان خیلی خوب بود و از طرفی دیگه اتحاد و بردن دو برادر یعنی جیمی و تیریون، جذاب ترش هم کرد

اونایی که نبردم، دور زندان قزل حصار با محمد و پژمان که خب باختیم ولی اولین تجربه ی درست حسابی مافیاییم بود تقریبا و گروه خوب و فانی داشتیم و خوش گذشت دوری که تو فوتی بازی کردم یکی دو فاز و بعدش تو منو زدی، خاطره ی خوبی بود چون خیلی خوب بازی کردم و تقریبا بهترین بازیم بود تا اون موقع، و این حس که به خاطر خوب بازی کردنم کشته شدم، خب از سوزشش کم میکرد

3- فرض کن میگن آرش مافیایی (چیزش در اومده البته اینقدر مافیا بودی ) 4 تا هم تیمی می تونی انتخاب کنی. هرکیم دست بزاری روش می تونی انتخاب کنی و لازم نیست نگران بالانس نبودن باشی، دوتا چهار نفر تیم بچین و بگو نتیجه هر کدوم به نظرت چی میشه و چه اتفاقی میوفته و اسم هر کدوم رو چی میزاری.

چقدر مافیا بودم مگه؟
    آرش - فری - سحر - ستاره : کت وومن و انتقام جویان من که دور کت وومنم رو تکرار میکنم، فری تو شب میمیره (همینطوری نمیدونم چرا )، سحر روزی یه پست میده گادکش نشه ستاره هم از هم تیمی بودنش با سوپرمن تجربه کسب کرده و با اقتباس از اون سبک، تاریخ رو تکرار میکنه
    آرش - پویا - ال امین - متین میبریم دیگه گفتن نداره. اون سه تا هم تیمی چوب خشک هم باشن برنده میشن اسم هم سه غول و یک چوب خشک

4- آیا دو نفر یا دو نفر هایی هستند از بازیکنا که دوست داشته باشی تقابلشون رو تو فاز روز ببینی ؟ اگر آره بگو کیا و نتیجه احتمالی رو حدس بزن.

اوممم. نمیدونم بهش فکر نکردم شاید تو و چاووش البته طبق تعریفایی که شنیدم دیوونه کننده اس رضا و افشین هم باید فان باشه خصوصا اگه جفتشون بیگناه باشن و افشین، رضا رو به اشتباه گناهکار حدس زده باشه تصور پستای افشین و جو دادنای رضا، برق از سر آدم میپرونه نتجه هم غیرقابل پیش بینی

5- بین ویژگی هایی که بالا گفتی، یعنی قدرت پست، قدرت تشخیص، سیاست و بیگناهی بازی کردن، نقش و درصد تاثیر هر کدومشون تو خوب بودن فاز روز رو صرف نظر از شرایط بازی و به صورت کلی بگو.

قطعا برای یه بازی قابل قبول و نه حتی عالی، باید هر 4 تاش باشه ولی خب اگه بخوام یه درصدی بدم اینطوریه به نظرم:
    پست 25 درصد - تحلیل و تشخیص 30 درصد - سیاست و برنامه ریزی 25 درصد - بیگناهی بازی کردن 20 درصد.
    در کل متعادل هست برای بازی خوب گناهکاری قطعا سیاست و برنامه ریزی بیشتری نیازه و شاید به تحلیل و تشخیص کمتری نسبت به بازی بیگناهی وابسته باشه. بیگناهی و قدرت پست سر جاشه

خب فعلا بسه، سعی کردم سوالام از جوابایی که میدی خیلی کوتاه تر نباشه که در غم پاسخگوئیت شریک باشم و اگر زجر می کشی دلداری داده شی . نه مثل بعضیا یه جمله میگن یه روزنامه جواب داره منظورم به فرد خاصیم نیست اصلا

اصلا هم اینطور نبود
    مرسی بازم بیا
    I have stolen princesses back from sleeping barrow kings. I burned down the town of Trebon. I have spent the night with Felurian and left with both my sanity and my life. I was expelled from the University at a younger age than most people are allowed in. I tread paths by moonlight that others fear to speak of during day. I have talked to gods, loved women, and written songs that make the minstrels weep. You may have heard of me.
    My name is Kvothe
    .

6 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

5. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-23-2017, 03:34 AM #25
    @پویا
    درود مجدد.
    درود
    بهترین کتاب هایی که خوندی چیا هستن؟ و بهترین فیلم های سینمایی که دیدی. اینا رو بگو که بدونم سری بعدیُ چه جوری بپرسم.

کتابای یوستین گاردر، به خصوص راز فال ورق. خیلی زود خوندم و یه جورایی ذهن فلسفی ام رو این کتاب تشکیل داد. راضیم قمارباز هم بسیار لذت بردم. 1984 و مزرعه ی حیوانات که عالی بودن. از داستانای کلاسیک، بینوایان و سپیددندان رو دوست داشتم. ایرانی بخوام بگم، سمفونی مردگان خیلی خوب بود سال بلوا هم همینطور، هر دو از عباس معروفی همشهری پدرم (ایرانی کمتر خوندم به نسبت) فانتزی هم فعلا دارم کتابای خوب رو میخونم و خیلی ها هم نخوندم هنوز. نارنیا رو بچه که بودم خوندم و خب یکی از بهترین کتابا برای کودکانه به نظرم

فیلم های سینمایی سخت شد سه گانه ی ارباب حلقه ها، اینسپشن پالپ فیکشن، اینتاچبلز... چیز بیشتری یادم نمیاد الان. کلن اصلا فیلم خوب ندیدم انیمیشن بین خوبی هستم البته ولی به دنیای انیمه ورود نکردم هنوز

سوال امشب:

سریال خوب می بینی به نظر؛ سریالایی که دیدی یه ارزیابی مختصر بکن و شخصیت های مورد علاقه ت از هر کدومُ بگو. تعداد هم با خودت. در آخر تاپ 3 شخصیت های محبوبتُ به ترتیب بگو.
    نه والا صرفا پدر گیم آو ترونز رو در اوردم وگرنه خیلی سریال بین نیستم. خیلی سریال های خوب رو ندیدم اصلا
    گیم آو ترونز: این اواخر خراب کردن. 9 از 10 . خوبیاش هم نیاز به گفتن نداره دیگه تیریون، جان، جیمی، سرداووس از به رحمت ایزدی رفتگان، مارجری اوبرین
    وستوورلد 8.5 از 10 - یک کم زیادی گیج کننده ولی ایده و شخصیت پردازی ها عالی. خط داستانی خیلی خوب مورد علاقه هم دولورس و برنارد و مِیو با فورد و اون مرد سیاهپوش برخلاف بقیه نتونستم ارتباط عاطقی برقرار کنم. البته شخصیت فورد عالی هست و بازی جفتشون فوق العاده
    فرندز 10 از 10 فوق العاده است این سریال. هر چی ادم نگاه کنه، نه تنها خسته نمیشه، بلکه دیالوگ ها رو حفظ میشه، و باز هم از خنده میمیره با اینکه نسبتا قدیمی محسوب میشه از نظر زمان پخش، ولی کمدیش، زمان نداره شخصیت مورد علاقه هم خیلی سخته انتخابش شاید چنلدر و فیبی.
    سریال خوب دیگه ای هم که دیدم و در حال پخشه، استرنجر ثینگز هست که خیلی دوسش دارم 8 از 10 . شخصیت های به شدت قابل درک و بازی های قوی داره و داستانش جوری هست که در عین جذاب بودن به درد همه جور آدمی میخوره. بازی جویس عالی هست و خودم با شخصیت جاناتان خیلی ارتباط برقرار میکنم

سریال ها دیگه هم دیدم نصفه و نیمه، لاست، himym، وایکینگز و ...، و خیلی از سریال های خوب هم ندیدم، در صدرشون برکینگ بد

تاپ 3 از اینایی که گفتم بخوام بگم؛ چندلر تیریون جان
    My name is Kvothe
    .

5 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

6. کارآموز مافیا

پسندیده
    57
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    6
    10-24-2017, 12:29 AM #26
    سری پنجم؟

درود بر آرش باهوش. (هرجا بردنت بالا، بدون خبریه بعدش.)

1. الان تو زندگیت چی کم داری؟ اگه 5 سال پیش این سوالُ می پرسیدم چی می گفتی؟

2. فرض کن میخوان همه چیزتُ ازت بگیرن، جز خانواده ت. میگن 3 مورد می تونه استثنا بشه. چیا هستن؟ هرچیزی هم می تونه باشه. از افراد نزدیک یا دوستان گرفته یا اشیایی که برات ارزشمندن یا شغل و موقعیتت یا ... .
    اینجوری تصور کن که ولت کردن تو بیابون و هیچی نداری کلا، ولی خودتی. یعنی تغییری در آرش ایجاد نشده.

3. فرض کن خدا هستی. چه چیزاییُ تو جهان تغییر می دادی؟

4. در طول روز چند ساعت به خودت اختصاص میدی به طور متوسط؟ یعنی وقتت فقط مال خودته و نه کس دیگه.

5. فرض کن غول چراغ جادو وجود داره. 3 تا آرزو بکن. ازین "همه مریضان شفا پیدا کنن" و ... هم نباشه. در مورد خودت یا شخص خاصی باشه. عام نباشه.

6. یه دوست ایده آلُ تصور کن. 3 ویژگی مهم که حتما باید داشته باشه چیه؟ 3 ویژگی مهم که نباید داشته باشه چیه؟ کامل توضیح بده. فقط نگو راستگویی مثلا. دلیلشم بگو.

7. فرض کن ماهی 100 میلیون یا هرچی که بخوای، از غیب، درآمد داری. کار می کنی بعدش؟ اگه آره، چه کاری؟

8. ترجیح میدی درست رفتار کنی و شکست بخوری یا تقلب کنی و پیروز بشی؟ تو مسائل شخصی منظورمه بیشتر. مثلا میری خواستگاری، همه چیز انجام شده تا آخر؛ یه موردی هست که اگر بگی، به هم می خوره و اگه نگی به خوبی و خوشی تموم میشه. بعدا هم ممکنه بفهمه، ممکنه نفهمه. موردشم خودت یه چیزی تصور کن. چه کار می کنی؟

9. بدترین ویژگی های جامعه امروز چیه به نظرت؟ آیا میشه اصلاحشون کرد یا نه؟

10. بهت یه قدرت داده شده که می تونی یه نفرُ زنده کنی و یه نفرُ بکشی. می تونی هر دو رو انجام بدی یا یکیش یا هیچ کدوم. کدومُ انجام میدی و چه شخصی؟

بسته فک کنم.

3 کاربر پست Pouya عزیز را پسندیده اند .

Pouya آنلاین نیست.

7. کاربلد مافیا

پسندیده
    182
    مورد پسند : 90 بار در 24 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    5
    10-24-2017, 12:35 AM #27
    سلام مجدد من بی کار تو هم بی کار گفتم بیام دوباره سوال بپرسم ازت

جبریم یا اختیاریم؟

اولین بازی فوتبالی که بطور کامل نشستی از اول تا اخرش رو دیدی یادت میاد؟ چه بازی بود؟

نظرت درباره لیورپول چیه؟!

برای کارهایی که پایین مینویسم از بین این اسما انتخاب کن:
    سید - عرفان - پژمان - افشین - صدرا - فری - رضا

هم خونه ای:
    هم سفر:
    یار کمکی تو دعوا:
    شراکتی یه ماشین باهاش بخرم:
    باهاش میرم مهمونی:
    بهش اعتماد کامل دارم:
    هیچ غلطی حاضر نیستم باهاش بکنم :

3 کاربر پست Vecchia Signora عزیز را پسندیده اند .

Vecchia Signora آنلاین نیست.

8. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-24-2017, 03:39 AM #28
    @پویا

سری پنجم؟

نشمردم

درود بر آرش باهوش. (هرجا بردنت بالا، بدون خبریه بعدش.)

خدا رحم کنه

1. الان تو زندگیت چی کم داری؟ اگه 5 سال پیش این سوالُ می پرسیدم چی می گفتی؟

یه همدم نه جدی منظورم عشق و اینا نیست، یکی که درکم کنه، مواقعی که نیازش دارم حرفمو بهش بزنم و حرفمو بفهمه و حرفشو بفهمم یه دوستی که احساس کنم براش مهم هستم انتظار زیادیه
    5 سال پیش... یه راهنما درسته که خانواده ام بود، راهنماییم میکرد، به چیز درستی راهنماییم میکرد، ولی درست راهنماییم نکرد. راهنمایی نشدم و انگار یه گارد ذهنی مقابل راهنمایی شدن شکل گرفته بود برام

2. فرض کن میخوان همه چیزتُ ازت بگیرن، جز خانواده ت. میگن 3 مورد می تونه استثنا بشه. چیا هستن؟ هرچیزی هم می تونه باشه. از افراد نزدیک یا دوستان گرفته یا اشیایی که برات ارزشمندن یا شغل و موقعیتت یا ... .
    اینجوری تصور کن که ولت کردن تو بیابون و هیچی نداری کلا، ولی خودتی. یعنی تغییری در آرش ایجاد نشده.

1- موقعیت تحصیلیم بالاترم گفتم، ارزشمند ترین چیزیه که دارم و بدست اوردم
    2- اینترنت به نظرم اینترنت به آدم یه قدرت بی پایان میده، یعنی هر اطلاعاتی که بخوای رو به یه طریقی میتونی از اینترنت بدست بیاری، و اطلاعات مساوی قدرته
    3- یه لپتاپ یا وسیله ای که بتونم از اون اینترنت استفاده کنم

3. فرض کن خدا هستی. چه چیزاییُ تو جهان تغییر می دادی؟

اگه بخوام صرفا به این سوال جواب بدم، میگم منابع و فضای قابل استفاده رو برای انسان ها بی پایان میکردم که دیگه انقدر درگیری بین انسان ها پیش نیاد. ولی چیزی که بهش اعتقاد دارم، اینه که جهان توی منطقی ترین و بهترین حالتش وجود داره و هر چیز کلی رو اگه قرار باشه جدا از بقیه ی اجزاش تغییر بدیم، این منطق به هم میریزه و هرج و مرج به وجود میاد، پس جهان از این حالتی که هست نمیتونه بهتر باشه دلیلی وجود نداره که بخوام تغییرش بدم. مثلا توی همون موردی که گفتم، نتیجه اش میشه اینکه دیگه رقابتی وجود نداره و در نتیجه میلی برای بهتر شدن و پیشرفت نمیمونه، و این خیلی بده

4. در طول روز چند ساعت به خودت اختصاص میدی به طور متوسط؟ یعنی وقتت فقط مال خودته و نه کس دیگه.

اوممم خب وقتی میخوابم که کاملا متعلق به خودم هستم صبح که بیدار میشم و میرم دانشگاه، برای آینده ی خودم میرم دانشگاه (نمیگم برای یادگیری حالا ) سرگرمی ها و گپ و گفتگو ها هم برای لذت بردن خودم انجام میدم حتی وقتی یه کاری برای دیگری دارم انجام میدم، اگه اون حس رضایت درونی از خودم و اون لذت کمک کردن به بقیه نباشه، سمتش نمیرم. در کل الان که فکر میکنم آدم خودمحوری هستم حالم به هم خورد شایدم منظور سوالتو درست متوجه نشدم نمیدونم

5. فرض کن غول چراغ جادو وجود داره. 3 تا آرزو بکن. ازین "همه مریضان شفا پیدا کنن" و ... هم نباشه. در مورد خودت یا شخص خاصی باشه. عام نباشه.

خوبه از ایران برم (ترجیحا کانادا ) انقدر تنبل و بی اراده نباشم و پدرم تو این سن مجبور به کار کردن نباشه.

6. یه دوست ایده آلُ تصور کن. 3 ویژگی مهم که حتما باید داشته باشه چیه؟ 3 ویژگی مهم که نباید داشته باشه چیه؟ کامل توضیح بده. فقط نگو راستگویی مثلا. دلیلشم بگو.

علایق مشترکی داشته باشیم. چون با کسی که چیز مشترکی نداشته باشم، نمیتونم حرف بزنم، چه برسه به اینکه دوستم باشه
    برای آدم ارزش و احترام قائل باشه چون به نظرم پایه ی هر رابطه بین دو انسانه. و قطعا باید متقابل باشه. به شدت به «برا کسی بمیر که برات تب کنه» اعتقاد دارم
    و برای من، یه دوستی ایده آل، شامل یه حداقل صمیمیت و نزدیکی و درک متقابل هم میشه حتما.

ویژگی هایی که نداشته باشه :سطحی نگری درجه های زیادی از سطحی نگری رو نمیتونم تحمل کنم اصلا خودمو آدم سطحی نگری نمیدونم و اینم به همون درک متقابل داشتن برمیگرده.
    کسایی که درک موقعیت نمیکنن و به عبارتی هوش هیجانی ضعیفی دارند. گاهی اوقات باعث میشن احساس شرم بکنه آدم
    و کسانی که میل به پیشرفت ندارن، پیشرفت معنوی خصوصا یعنی ترجیح میدن ذوب در حماقت جامعه بشن و یه پله بالاتر قدم برندارن. زیاد شده متاسفانه

7. فرض کن ماهی 100 میلیون یا هرچی که بخوای، از غیب، درآمد داری. کار می کنی بعدش؟ اگه آره، چه کاری؟

اره. فکر میکنم بیکار نشینم و به مقدار کم، هرچقدر کم، کاری بکنم. کاری که هم خودم ازش لذت ببرم و هم جامعه بهش نیاز داشته باشه. نمیدونم بستگی داره به جوی که میگیرتم و هر چند وقت عوض میشه الان ازم بپرسی میگم نویسندگی پارسال میپرسیدی شاید میگفتم فعال محیط زیست مثلا

8. ترجیح میدی درست رفتار کنی و شکست بخوری یا تقلب کنی و پیروز بشی؟ تو مسائل شخصی منظورمه بیشتر. مثلا میری خواستگاری، همه چیز انجام شده تا آخر؛ یه موردی هست که اگر بگی، به هم می خوره و اگه نگی به خوبی و خوشی تموم میشه. بعدا هم ممکنه بفهمه، ممکنه نفهمه. موردشم خودت یه چیزی تصور کن. چه کار می کنی؟

تو این جور مواقع، تا الان، به نظر خودم صادق بودم. اصولا از دروغ مهم گفتن میترسم چون وقتی بری توش، تمومی نداره و همینجوری مجبور میشی زنجیره وار دروغ بگی. و تحت فشار خیلی زیادی قرار میگیری درنهایت که آخرش وقتی به عقب نگاه میکنی، میگی ارزشش رو نداشت، کاش دروغ نمیگفتم و شکست میخوردم. بیشتر البته برای دروغای خیلی مهم مثل مثالی زدی مطرحه این موضوع برام. و اینکه من گفتم دروغ، ولی فکر کنم به هر تقلبی که تو گفتی بشه تعمیمش داد.

9. بدترین ویژگی های جامعه امروز چیه به نظرت؟ آیا میشه اصلاحشون کرد یا نه؟

جهل و حماقت سخته تغییرش. طوری نهادینه شده که هر حرکت و جنبشی در راستای بهبودیش، یا سرکوب میشه، یا نتیجه ی عکس میده. مشکلات خیلی خیلی زیادی وجود داره از هر نوعی قطعا، ولی مادر همشون همون نادانی هست. ینی برای از بین بردن همشون، آدما باید بدونن، که چه مشکلی وجود داره و چی رو میخوان از بین ببرن، و این هم کافی نیست چون همین رو خیلی ها میدونن، چیزی که مهمه اینه که بدونن چطوری باید از بینش برد. راه اصلیش، مطالعه اس، چیزی که تو جامعه مون میزانش چیزی فراتر از فاجعه است. به خصوص مطالعه ی مفید در این راستایی که مدنظرمه. نه مطالعه ی چرت و پرت ها و خرافاتی که همون جهل و حماقت رو ترویج میدن.

10. بهت یه قدرت داده شده که می تونی یه نفرُ زنده کنی و یه نفرُ بکشی. می تونی هر دو رو انجام بدی یا یکیش یا هیچ کدوم. کدومُ انجام میدی و چه شخصی؟
    اوه یاد مافیا افتادم رضا رو میزنم

نمیدونم. سخته خصوصا دومی اولیش یعنی زنده کردن رو شاید یکی از دانشمندانی که زودتر از چیزی که باید، جونشون رو از دست دادن یا به هر شکلی نشده که رسالتشون رو رو زمین انجام بدن . کسی که الان تو ذهنمه، نیکولا تسلا هست.
    دومیش یعنی اگه بخوام کسی رو بکشم. خب شاید اولین چیزی که به ذهن هر کس برسه، اینه که یکی از رهبران شرور و عاملان ظلم رو در جهان بکشه. ولی به عقیده ی من، شر و ظلم چیزی نیست که با کشتن یک نفر بشه از بینش برد. یک جریانه که تو آدم ها وجود داره و با کشتن یک عامل، یک عامل دیگه جاش رو میگیره. رهبر داعش رو بکشی، ذهنیت داعش رو نمیتونی از بین ببری ترامپ رو بکشی، ذهنیت فاشیستی پشتش رو نمیتونی از بین ببری (به قول یکی ترامپ یه فاشیست بده، وای به حال روزی که یه فاشیست خوب سرکار بیاد ) و همین جوری تعمیمش بده به مثال های دیگه پس نمیتونم بگم آدم خاصی وجود داره که از مردنش خوشحال میشم، شاید مائورو ایکاردی

بسته فک کنم.
    مرسی خیلی خوب بود سعی کردم جوابهام تا حد ممکن شعاری نباشه، این که چقدر موفق شدم با بقیه
    My name is Kvothe
    .

4 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

9. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-24-2017, 04:17 AM #29
    @رضا

سلام مجدد من بی کار تو هم بی کار گفتم بیام دوباره سوال بپرسم ازت

خوب کردی دانشجوهای مملکت

جبریم یا اختیاریم؟

توی زندگی به نظرم اختیار هستیم حالا اینکه با چه شرایطی شروعش کردیم جبره فرق داره داستانش محکوم به اختیار در چارچوب جبری هستیم که باهاش به وجود اومدیم. یعنی اون جبره به وجود ما گره خورده
    نمیدونم چقدر ربط داره، ، ولی یه جمله هم از زنده یاد مریم میرزاخانی بگم (به نقل از همسرش) :«زندگی عادلانه نیست، وقتی که توی خانواده خوب و با هوش زیاد بدنیا اومدم هم نبود پس الانم شکایتی ندارم.»

اولین بازی فوتبالی که بطور کامل نشستی از اول تا اخرش رو دیدی یادت میاد؟ چه بازی بود؟

اولین بازی ای که از اول تا آخرش یادم میاد، شاید ایران مکزیک 2006 به صورت مبهم و فینال 2006 به صورت دقیق تر بود. فینال 2006 رو که حتی روزش هم یادمه. شام لازانیا داشتیم، من و خواهرمم جو گرفتتمون و صورتامون رو رنگ کردیم چقدر خوب بود
    ولی اولین بازی که میدونم از اول تا اخرش نگاه کردم منتهی خب یادم نمیاد همشو، فینال 2002 بوده اخراش رو یادمه بیشتر. ایتالیا آلمان 2006 هم فقط اخراش رو یادمه. اولاش رو یا ندیدم یا اگه دیدم هم یادم نیست. مهم هم همون آخرشه البته یورو 2004 هم این وسط به طرز عجیبی حقش تو خاطرات من خورده شده و هیچی ازش یادم نیست

نظرت درباره لیورپول چیه؟!

درکت نمیکنم اصلا کلن تیم دوست داشتنی ای نیست برام و تو برهه هایی از تاریخ () بدمم میومده ازشون. از فینال استانبول بگیر که دوست داشتم میلان ببره و خب ضدحالی بود تا وقتی که راجع به فاجعه ی هیسل خوندم و خب همه ی اینا خاطره ی بد ساخته برام. توی دورانی که جدی تر فوتبال رو دنبال میکنم هم تیم بیخودی بودن کلن کلوپ رو دوست داشتم تو دورتموند، ولی لیورپولش اصلا دوست داشتنی نیست برام.

برای کارهایی که پایین مینویسم از بین این اسما انتخاب کن:
    سید - عرفان - پژمان - افشین - صدرا - فری - رضا

هم خونه ای: سید . میگن آشپزیش خوبه
    هم سفر: عرفان با هم میزنیم میریم ترکیه آنتالیا زبون اونا رو میفهمه حداقل
    یار کمکی تو دعوا: پژمان فقط به خاطر اون «دستور چیه داوود خان» دور زندان قزل حصار
    شراکتی یه ماشین باهاش بخرم: فری، خوش حسابه، پول که قرار بود بذاریم برای سایت اولین نفر فری ریخت فکر کنم
    باهاش میرم مهمونی: صدرا، اینجوری که این دختربازه فکر نکنم حوصله ام سربره
    بهش اعتماد کامل دارم: رضا میشناسمت دیگه تهش میخوای جو بدی
    هیچ غلطی حاضر نیستم باهاش بکنم : افشین اون که دائم الخمر منم ام الفساد به هم نمیسازیم

مرسی بازم بیا بقیه رم بیار
    My name is Kvothe
    .

3 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

10. کارآموز مافیا

پسندیده
    98
    مورد پسند : 43 بار در 13 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    2
    10-24-2017, 04:53 AM #30
    سلام مجدد. خب خوشم اومد. مخصوصا از این جواب های آخرت به پویا. به ویژگی های شخصیتی که ازت تو ذهنم داشتم، عمیق بودن هم اضافه شد.
    مسی 250 میلیون یورو
    نیمار 220 میلیون یورو
    دیبالا 200 میلیون یورو (زیاده میدونم، گرون میفروشیم ولی )
    رونالدو 180 میلیون یورو
    گریزمان 180 میلیون یورو
    هازارد 150 میلیون یورو
    به نسبت اینا،‌ هری کین و کوین دی بروین چقدر میارزن؟‌

آرزوی مهم قابلِ دسترسی تو زندگیت داشتی که بهش نرسیده باشی و مطمئن هم باشی الان که دیگه بهش نمی‌رسی؟ (راهنمایی: خودم میخواستم فوتبالیست حرفه ای بشم.)

نظرت راجع به نژاد پرستی چیه؟ ایرانیا چقدر نژاد پرستن؟

نظرت راجع به مجازات اعدام چیه؟ به طور خاص برای "تجاوز"‌ به عنوان قاضی چه حکمی میدی؟

همین الان به نظرت چه حرفه ای بلدی که بتونی باهاش پول دربیاری؟ ( این سوالو اگه متوجه نشدی بپرس تلگرام توضیح بدم. )

انسان های با استعداد رو بیشتر تحسین میکنی یا انسان هایی که پشتکار خیلی زیادی دارند؟ چرا؟

به طور مرتب ورزش می‌کنی؟ اگه آره هفته ای چند ساعت مثلا؟

شخصی تو دنیا هست که تو زندگیت برات الهام بخش بوده باشه و ازش تاثیر قابل توجهی گرفته باشی؟ مد نظر سوالم بیشتر شخص معروف و جهانی هست ولی اگه شخص نزدیکی هم هست بگو.

چى باعث ميشه كه یه فرد رو برای بحث کردن (به طور خاص به صورت غیر حضوری و مجازی) انتخاب کنی؟ (‌ در هر موضوعی اینش فرق نداره، اول فاکتور تعین کن. بعد درصد بده. اینم متوجه نشدی بپرس بعد جواب بده )

فعلا.

3 کاربر پست IDEMAHDI عزیز را پسندیده اند .

IDEMAHDI آنلاین نیست.

11. کاربلد مافیا

پسندیده
    182
    مورد پسند : 90 بار در 24 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    5
    10-24-2017, 11:47 PM #31
    مجددا سلام مجدد ببخشیدا من هی مزاحم میشم

قهرمان جام جهانی رو بگو اول

سیستم مورد علاقه ت چیه تو فوتبال؟! یعنی مثلا اگه مربی بودی چه سیستمی میچیدی؟ الان نگو با توجه به توان مندی های بازیکنا دلیل هم بگو.

اگه نویسنده گات بودی چطوری سریال رو تموم میکردی؟ فصل 8 رو در واقع چطوری میساختی؟! سرنوشت شخصیت ها و ...

از بچگی تا حالا اهل گیم و اینا بودی؟! اگه آره 3 تا از بهترین بازی هایی که بازی کردی بگو.

یه سوال میپرسم خدایی جدی ام تا حالا عمیقا به ماهیت وجود خودمون فکر کردی؟ ماهیت دنیایی که توش زندگی میکنیم؟ کارایی که میکنیم؟ اتفاقاتی که میفته؟ مثلا یه مثال از خودم میزنم که کامل متوجه شی چی میگم. این متنی که این پایین میارم رو ببین، خودم واقعا خیلی زیاد تا حالا بهش فکر کردم خیلی هم قبولش دارم متاسفانه.

فرض کنید یک‌باره به شما گفته شود هیچ چیز این جهان جنبه‌ی حقیقی ندارد. در واقع فیزیک‌دان‌های زیادی هستند که حدس می‌زنند شاید کل این جهان درون یک برنامه‌ی شبیه‌سازی کامپیوتری باشد. همچنین شواهد مستدلی هم وجود دارد که از آن‌ها نتیجه گرفته می‌شود که ما درون یک هولوگرام کیهانی زندگی می‌کنیم. اما اگر واقعا یک کامپیوتر کوانتومی در کار باشد چه می‌شود؟ البته این دیدگاهی نیست که بعد از دیدن فیلم ماتریکس به ذهن دانشمندان رسیده باشد؛ در واقع افلاطون در حدود ۳۸۰ سال قبل از میلاد مسیح نظری مشابه این دیدگاه ارائه کرده بود و امروزه برخی دانشمندان به این فکر افتاده‌اند در مورد این دیدگاه بیشتر تحقیق کنند.
    در سال ۲۰۱۲ مقاله‌ای در مورد نظریه‌ی شبیه‌سازی منتشر شد. طبق این مقاله اگر شبیه‌سازی انجام شده بر اساس شبکه‌بندی سه‌بعدی صورت گرفته باشد، در این صورت در بعضی لحظات برخی ناهمسانی‌ها در آن باید رخ دهد. اگر کل این جهان شبیه‌سازی شده باشد آنگاه ناهمگونی پرتوهای کیهانی پرانرژی ممکن است باعث وقوع این ناهمسانی‌ها شود یعنی یک عیب فنی در شبکه دیده شود.
    دکتر جیمز گیتس (James Gates) فیزیک‌دان حوزه‌ی نظریه‌ی ریسمان معتقد است که نظریه‌ی ریسمان در عمل دارای کدهای خود تصحیح‌گرانه بوده که از این نظر تا حدودی مانند یک نرم‌افزار کامپیوتری است. او در این مورد صرفا یک جمله‌ی خبری مطرح نمی‌کند بلکه معتقد است که این تشابه خیلی هم زیاد است. با فرض صحت این نظریه اگر کسی بخواهد این جهان را نابود کند نه نیازی به ساختن یک بمب عظیم دارد و نه ساختن نانوبات‌ها؛ بلکه تنها کاری که باید بکند این است که دوشاخه را از پریز برق بکشد!
    و این که باهام موافقی؟! اگه آره یه فیلمی بهت معرفی میکنم حتما ببین: Predestination فوق العادست در این زمینه. اگه نه چه دکتری رو معرفی میکنی بهم؟
    ویرایش توسط Vecchia Signora : 10-24-2017 در ساعت 11:52 PM دلیل: ب ت چ :|

2 کاربر پست Vecchia Signora عزیز را پسندیده اند .

Vecchia Signora آنلاین نیست.

12. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-25-2017, 04:08 AM #32
    @مهدی

سلام مجدد. خب خوشم اومد. مخصوصا از این جواب های آخرت به پویا. به ویژگی های شخصیتی که ازت تو ذهنم داشتم، عمیق بودن هم اضافه شد.

سلام. مرسی. باعث افتخاره.

به نسبت اینا،‌ هری کین و کوین دی بروین چقدر میارزن؟‌

کوین ده بروینه یا هر چی که هست اونم مثل هازارد خیلی ستاره ی تبلیغاتی محسوب نمیشه. کمتر از هازارد حتی. بازیکن عالیه ایه ولی. همون دور و بر 150 باید باشه
    هری کین هم قیمت اصلیش100 ایناست که به خاطر هایپ انگلیسی بودنش یه بیست درصد میره روش، 120 میلیون

آرزوی مهم قابلِ دسترسی تو زندگیت داشتی که بهش نرسیده باشی و مطمئن هم باشی الان که دیگه بهش نمی‌رسی؟ (راهنمایی: خودم میخواستم فوتبالیست حرفه ای بشم.)

آره. غیر قابل دسترسی یا خیلی دور از دسترس که خیلی داشتم، یکیش همینی که تو گفتی ولی آرزوی شغلی قابل دسترسی، شاید راک آرتیست، گرافیست، یا game developer غیرشغلی هم همون رتبه ی زیر 1000 کنکور

نظرت راجع به نژاد پرستی چیه؟ ایرانیا چقدر نژاد پرستن؟

نژادپرستی، چیز بدیه، قطعا چیز بدیه، خصوصا وقتی که منجر به سرکوب یه نژاد دیگه (از هر لحاظ) بشه. کم و زیاد، همه ی جای دنیا هم هست، تهش حالا یکی دو کشور اروپایی شاید از این لحاظ ایده آل به حساب بیان. توی آمریکا اوضاعش خرابه به نظرم، هم نژادپرستی خیلی وجود داره، هم یه جریانی به نظرم به وجود اومده که از اون طرف افتادن یعنی به جای اینکه تلاش کنن نژادپرستی رو از بین ببرن، آنتی ریسیزم رو ترویج میدن نمیان اون دید تمایز نژادی رو از بین ببرن، میان میگن فلان نژاد همون قدر خوبه که فلان نژاد خوبه. این قضیه رو بدتر میکنه به نظرم.

تو ایران. خیلی نژادپرستیم. هم خودمونو بالا میبریم، هم بقیه ی نژادای همسایه (به خصوص افغان ها) رو خوار میشمریم. نژادهای همسایه بخوره تو سرمون، بین قوم های داخلی هم اختلاف و جدل داریم. در مورد عرب ها هم دشمنی سیاسی ایران با اکثر کشورهای عربی، کاملا با نفرت از مردمان عرب قاطی شده. اصولا استاد ریختن قیمه ها تو ماستا هستیم. مثلا آمریکا هم دشمن ایرانه. یه درصد هم در مورد آمریکایی ای که بیاد ایران همچین برخوردی میکنیم؟ البته تا حد زیادی دو طرفه هست و اصلا نمیگم عربا هم خوبن از این لحاظ.

نظرت راجع به مجازات اعدام چیه؟ به طور خاص برای "تجاوز"‌ به عنوان قاضی چه حکمی میدی؟

اعدام به نظرم به جز ترویج خشونت و بالابردن روحیه ی خشونت طلبی، هیچ دستاوردی نداره خیلی از دولت ها هم همینو میخوان البته. تمامی حکم های اعدام با حبس ابد قابل جایگزینیه.

بستگی به شدت و آسیبی که طرف مقابل میبینه داره. از جریمه ی نقدی و روان درمانی بگیر برای تعارض های خیابانی، تا همون حبس ابد برای مورد های بدتر. کلن به نظرم زندان های اینجور آدما، بعضی اوقات کسایی که ازشون میان بیرون رو بدتر از قبل تحویل میدن. باید دقت بشه که زندان از اون فرد مجرم فاسد تر نباشه چون به نظرم هدف نهایی از برخورد قضایی و مجازات، باید اصلاح جامعه باشه. صرف عدالت، چیزی نیست که انسان بتونه برپاش کنه

همین الان به نظرت چه حرفه ای بلدی که بتونی باهاش پول دربیاری؟ ( این سوالو اگه متوجه نشدی بپرس تلگرام توضیح بدم. )

هوم تابستون که توی داروخونه بودم به اندازه ی قابل قبولی کار یاد گرفتم و با یکم دوره ی آموزشی دیگه، میتونم به عنوان تکنسین مشغول شم به نظرم همین الان، یه سری کارای گرافیکی هست که میتونم کمک دست یه نفر بشم و خب پول دربیارم. درواقع قرار بود با همسربرادرم که گرافیست هست یه کارایی انجام بدیم ولی فعلا براش یه مشغله هایی پیش اومده و عقب افتاد تو یه سری کارا هم سررشته دارم مثل دفترفنی و اینا و میتونم شاگرد وایسم فکر کنم

انسان های با استعداد رو بیشتر تحسین میکنی یا انسان هایی که پشتکار خیلی زیادی دارند؟ چرا؟

کسانی که بین این دو تعادل دارن از نظر منطقی، کسی که پشتکار زیاد داره و صرفا با تلاش به یه جایی رسیده، ارزش کارش خیلی بیشتره برام. ولی کسانی که استعداد دارن، برام جذاب تر هستند. آدم های هیجان انگیز تر و غیرقابل پیش بینی تری هستند و به نظرم درنهایت این بااستعداد هاان که دنیا رو میسازند تحسین میکنم به شرطی که اون استعداد رو به منصه ی ظهور هم برسونن، که جز با تلاش و پشتکار به دست نمیاد

به طور مرتب ورزش می‌کنی؟ اگه آره هفته ای چند ساعت مثلا؟

نه سوال بعدی اصلا ورزش نمیکنم که بخواد مرتب باشه به شدت تنبل هستم تو این مورد. بیشترین فعالیت بدنی ای که میکنم پیاده روی هست. میانگین بخوام بگم هفته ای 3 4 ساعت مثلا خصوصا پاییز رشت، هواش برای پیاده روی میچسبه

شخصی تو دنیا هست که تو زندگیت برات الهام بخش بوده باشه و ازش تاثیر قابل توجهی گرفته باشی؟ مد نظر سوالم بیشتر شخص معروف و جهانی هست ولی اگه شخص نزدیکی هم هست بگو.

نه راستش. مورد خاصی به ذهنم نمیاد که بگم اهان از این الهام گرفتم. البته نمیدونم این تاثیر گرفتن، منظورت بازسازی ویژگی های رفتاری یا هدف قرار دادن موفقیت های اون فرده، یا صرفا کسی که حرفاش و کاراش، باعث بشه روت به هر نحوی تاثیر بذاره و نگاهت به زندگیت عوض بشه. اولی: نه، اصولا آدمی اهل الگو برداری نیستم و خیلی پیش نیومده که شیفته ی یه شخصیت بشم و بخوام ته و توه زندگیشو در بیارم و ازش یاد بگیرم. دومی: سخت تره این. مورد خاصی واقعا یادم نمیاد. احساس میکنم نوع سوال طوریه که اگه همچین شخصی برای آدم وجود داشته باشه، تو ذهن آدم می مونه، پس میتونم بگم شخص خاصی وجود نداشته. ینی قطعا از حرفا و کارای آدمای بزرگ تاریخ چیز یاد گرفتم، ولی شخص خاصی وجود نداره که بتونم بگم آره زندگیش رو مطالعه کردم و تاثیر زیادی رو زندگیم گذاشته

چى باعث ميشه كه یه فرد رو برای بحث کردن (به طور خاص به صورت غیر حضوری و مجازی) انتخاب کنی؟ (‌ در هر موضوعی اینش فرق نداره، اول فاکتور تعین کن. بعد درصد بده. اینم متوجه نشدی بپرس بعد جواب بده )

اول اینو بگم که من هدف اصلیم از بحث کردن، سعی میکنم افزایش سطح آگاهی خودم یا دیگران باشه (هر دو ملاکن برام با تاکید به اولی)
    بنابراین در مورد فاکتور ها، اول از همه ، اینکه بدونم که طرف مقابل، توی اون موضوع مورد بحث، چیزایی میدونه که من نمیدونم، یا حتی ممکنه چیزایی بدونه که من ندونم. درواقع با توجه به همون هدفم از بحث که گفتم، باید اون بحث یه فایده ای برام داشته باشه

دوم، آداب بحث کردنه. بحث کردن با کسی لذت بخشه که هرچقدر هم فکر کنه که تو در اشتباهی و داری چرت و پرت میگی، احترامت رو نگه داره و کمکت کنه که حقیقت رو متوجه بشی یا در مورد برعکسش وقتی میخوای چیزی رو به کسی ثابت کنی، یه گارد ذهنی و تعصب بیجا نداشته باشه برای قبول نکردن اون موضوع.

سوم، منطق بحث کردنه. قطعا اگه قراره با من مخالفت کنه یا بخواد یه موضوعی رو به من انتقال بده، باید بتونه منطقی حرف بزنه در غیر این صورت هرچقدرم حق با اون باشه به درد من نمیخوره اگه هم قرار باشه از نظر اون انتقال دانشه، بحثمون یه طرفه باشه، دیگه حداقلش اینه که حرف منطقی من رو بپذیره و مخالفت بیجا نکنه چون اعصاب ندارم

چهارم هم فاکتور های دیگه مثل دوستانه صحبت کردن و ... هست که به شیرین تر شدن بحث کمک میکنه.

درصد بخوام بدم، اولی 50 درصد، دومی 25 درصد، سومی 20 درصد، چهارمی و سایرین هم 5 درصد

مرسی مرسی بازم بیا
    My name is Kvothe
    .

2 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

13. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-25-2017, 04:43 AM #33
    @رضا

مجددا سلام مجدد ببخشیدا من هی مزاحم میشم

سلام

قهرمان جام جهانی رو بگو اول

از نظر مهره فرانسه خیلی قویه به نظرم منتهی دشان ناامیدم کرد یورو. شاید درس گرفته باشه. بیشتر احتمال رو به فرانسه میدم، 70-80 درصد . و اینکه قطعا قهرمان اروپایی هست. فینال هم تمام اروپاییه به نظرم بعد از فرانسه به ترتیب بلژیک اسپانیا آلمان پرتغال، تیم قوی ای دارن. آلمان هم 100درصد قهرمان نمیشه

سیستم مورد علاقه ت چیه تو فوتبال؟! یعنی مثلا اگه مربی بودی چه سیستمی میچیدی؟ الان نگو با توجه به توان مندی های بازیکنا دلیل هم بگو.

4321 فکر کنم یه جوریه که هر بازیکنی توش جا میشه اگه اون 2 یکیش وینگر باشه یکیش مهاجم سایه هم جذابه 4231 هم خوبه و معمولا تیما جذاب بازی میکنن. خیلی نظریه پرداز فوتبالی نیستم

اگه نویسنده گات بودی چطوری سریال رو تموم میکردی؟ فصل 8 رو در واقع چطوری میساختی؟! سرنوشت شخصیت ها و ...

(اگه تا اخر فصل 7 ندیدید، پاسخ حاوی اسپویل است)
    فصل 7 روعوض میکردم ولی اگه الان بهم میدادن سناریوی پرنس موعود رو ادامه میدادم. جان صاحب ریگال میشه توی جنگ با نایت کینگ، شمشیرش رو در قلب دنریس فرو میکنه، شمشیر رو بیرون میکشه و آتیش میگیره (بریک استایل) شمشیر رو در قلب نایت کینگ فرو میکنه و نایت کینگ از بین میره با مردن نایت کینگ، برن هم میمیره چون نایت کینگ درواقع همون برنه. جیمی میره شمال و با تیریون آشتی میکنه و با سانسا ازدواج میکنه ولی تو جنگ با وایت واکرا میمیره آریا به کینگز لندینگ میره، مانتین رو میکشه و در جلد اون، خیلی راحت سرسی رو میکشه تیریون هم شخصیتش به عنوان پسر نامشروع مدکینگ رو میفهمه و به عنوان یه درگون، صاحب یه اژدها میشه (دروگون). همینا دیگه فکر کنم شخصیت های اصلی رو گفتم. آخرش هم جان به عنوان جان اسنو و نه بعنوان اگان تارگرین، روی تخت آهنین میشینه، در حالی که رد کیپ نابود شده و برف کف تالار رو پوشونده

از بچگی تا حالا اهل گیم و اینا بودی؟! اگه آره 3 تا از بهترین بازی هایی که بازی کردی بگو.

آره. گیمر نبودم ولی. ینی تو بازیایی که میکردم، هیچ وقت خیلی خوب نبودم تقریبا بهترین بازیایی که کردم رو سعی میکنم نوستالژیک بگم بیشتر چون گفتی بچگی
    PES2010 که خیلی خاطره انگیزه برام بیشترین pesایه که بازی کردم و مسترلیگش رو تا 2050 اینا رفتم فکر کنم fifa14 هم خیلیییی بازی کردم همه ی ساندترکاشم حفظ بودم
    Burnout: Dominator روی psp داشتم و پدرش رو دراوردم. دوبار تمومش کردم فکر کنم. خیلی بازی ماشینی خوبی بود و mode های هیجان انگیزی داشت همه ی ساندترکاشم حفظ بودم
    غیر نوستالژیک بخوام بگم Vainglory بازی های moba اصولا برای پی سی هستن، ولی این بازی با اینکه رو گوشیه خیلی خوبه بازی سختیه و استاد شدن توش سختر تر، و اگه بتونی با یه هیرو خوب بازی کنی، انقدر لذت بخشه و حس برتری بهت میده که عاشق شخصیت اون هیرو میشی در کل پیشنهاد میکنم امتحانش کنین با اینترنت ایران هم کاملا جواب میده. البته خودم یه مدتیه که فاصله گرفتم ازش. برمیگردم

یه سوال میپرسم خدایی جدی ام تا حالا عمیقا به ماهیت وجود خودمون فکر کردی؟ ماهیت دنیایی که توش زندگی میکنیم؟ کارایی که میکنیم؟ اتفاقاتی که میفته؟ مثلا یه مثال از خودم میزنم که کامل متوجه شی چی میگم. این متنی که این پایین میارم رو ببین، خودم واقعا خیلی زیاد تا حالا بهش فکر کردم خیلی هم قبولش دارم متاسفانه.

و این که باهام موافقی؟! اگه آره یه فیلمی بهت معرفی میکنم حتما ببین: Predestination فوق العادست در این زمینه. اگه نه چه دکتری رو معرفی میکنی بهم؟

من حقیقتش خودم هیچ وقت نتونستم هدف این جور بحثا رو درک کنم. به عنوان یه ایده پردازی، ایده ی بسیار جذابیه اینی که گفتی نه فقط این مثالی که زدی، خیلی مثال ازین دست وجود داره. منتهی نه راهی برای اثباتش وجود داره، نه در حال حاضر اثباتش به دردی میخوره، با این سطحی که الان بشریت توش وجود داره و این مشکلاتی که داره باهاش دست و پنجه نرم میکنه. یعنی برفرض که ما سیمیولیشن باشیم. چه چیزی از دونستنش عایدمون میشه؟ چه چیزی رو میتونیم تغییر بدیم؟ چه واقعیتی که توی زندگی ما تاثیر میذاره، تغییر میکنه؟ دوست دارم در این مورد بحث کنم بیشتر
    My name is Kvothe
    .

Arash آنلاین نیست.

14. کارآموز مافیا

پسندیده
    57
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    6
    10-25-2017, 01:44 PM #34
    صندلی داغ جمعه تمومه. هر سوالی دارین تا فردا شب بپرسین.

درود مجدد. سری یکی مونده به آخر.

1. فرض کن یه نفر هیچ رمانی نخونده. میخوای براش توضیح بدی که یه رمان خوب چیه و از ابتدا تا انتهاش چه اتفاقاتی برای خواننده میفته؛ بدون اینکه داستانُ تعریف کنی واضحا. توضیح بده.

2. تاپ 10 انیمیشن هایی که دیدی بگو. + تاپ 10 شخصیت های انیمیشن ها.

3. تو سریال های کارتونی که ایران نشون می داد و بچه بودی می دیدی از کدوما خوشت میومد و کدوم شخصیت؟

4. چند ساعت در هفته به طور متوسط به دنیای مجازی اختصاص میدی؟ (منظور خوندن اخبار و ... نیس؛ ارتباط با دوستان و گروه ها و شبکه های اجتماعی کلا.)

5. به جز فوتبال ورزشی هست که دنبال کنی؟ چی، چقدر و چه تیم/بازیکن هایی.

بسه فعلا. مرسی.

2 کاربر پست Pouya عزیز را پسندیده اند .

Pouya آنلاین نیست.

15. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-26-2017, 07:40 PM #35
    @پویا

صندلی داغ جمعه تمومه. هر سوالی دارین تا فردا شب بپرسین.

عه =(( تازه داشت خوش میگذشت

درود مجدد. سری یکی مونده به آخر.

1. فرض کن یه نفر هیچ رمانی نخونده. میخوای براش توضیح بدی که یه رمان خوب چیه و از ابتدا تا انتهاش چه اتفاقاتی برای خواننده میفته؛ بدون اینکه داستانُ تعریف کنی واضحا. توضیح بده.

رمان خوب رمانیه که متنش، دستت رو بگیره و تو سیاهچالی که نویسنده ساخته، راهنماییت کنه باید دنیایی رو توصیف کنه که وقتی میخونیش، برای چند ساعت دنیای واقعی بیرون رو فراموش کنی و باید شخصیت هایی داشته باشه که باعث بشه شخصیت خودت رو یادت بره . رمان خوب، مثل هر کتاب خوب دیگه ای، رمانیه که وقتی صفحه ی آخرش رو میخونی و کتاب رو میبندی، بدونی چه چیزی نسبت به قبل بهت اضافه شده و چه چیزایی میدونی که قبلا نمیدونستی، و ازین موضوع احساس لذت کنی این هم که صرفا اونقدر جذاب باشه که کتاب از دستت نیافته، خوبه، ولی کافی نیست.

2. تاپ 10 انیمیشن هایی که دیدی بگو. + تاپ 10 شخصیت های انیمیشن ها.

شیرشاه (جدیدا دوباره دیدمش )
    درجستجوی نمو
    آپ
    راتاتویی :عشق:
    توی استوری 3
    Wall-E
    من نفرت انگیز
    کارخانه هیولا
    زندگی جدید امپراطور
    Inside Out

از بین Fairy Tale ها هم به نظرم دلیر (Brave) بهترین بود. انیمیشن خرس برادر 2003 هم خیییلی دوست داشتم از میازاکی هم چیزی ندیدم هنوز. به زودی ایشالا

شخصیت ها سخت تره این یکی

وودی از توی استوری
    رمی از راتاتویی
    پیرمرده (کارل) از آپ
    گرو از من نفرت انگیز
    مایک وزافسکی از کارخانه هیولا
    خره از شرک
    مریدا از دلیر
    دوری از نمو
    شیفو از پاندای کونگ فو کار
    یکی دیگه هم اول نوشته بودم تو بازنویسی هرچی فکر میکنم یادم نمیاد کی بود به جاش میگم باز لایتیر از توی استوری

3. تو سریال های کارتونی که ایران نشون می داد و بچه بودی می دیدی از کدوما خوشت میومد و کدوم شخصیت؟

تام و جری و پلنگ صورتی و اینا توییتی و سیلوستر بیشتر البته از ماهواره و کانال المانی superRTL نگاه میکردم. باب اسفنجی، اسمرف ها، و ...
    شخصیت هم جری بَدعَس خود باب

4. چند ساعت در هفته به طور متوسط به دنیای مجازی اختصاص میدی؟ (منظور خوندن اخبار و ... نیس؛ ارتباط با دوستان و گروه ها و شبکه های اجتماعی کلا.)

زیاد خیلی زیاد تقریبا تمام تایمی که کار خاصی نمیکنم رو تو تلگرام هستم، و کلن هم کار خاصی نمیکنم متوسط بخوام بگم روزی 4-5 ساعت خیلی بده میدونم. انشالا روزی ترک کنم. جاهای دیگه مثل اینستا و اینا نیستم البته اصلا. تمرکز گذاشتم رو تلگرام

5. به جز فوتبال ورزشی هست که دنبال کنی؟ چی، چقدر و چه تیم/بازیکن هایی.

در حال حاضر ورزشی که دنبال کنم، نه. قبلا والیبال تیم ملی ایران رو دنبال میکردم و تقریبا همه ی بازیهاشون رو نگاه میکردم ولی یه مدتیه زده شدم تنیس هم وقتی کرج بودم اگه بیکار بودم بازیای مهم فدرر رو نگاه میکردم. الان صرفا در حد دنبال کردن نتیجه سایر ورزش ها مثل کشتی و اینا هم صرفا در حد المپیک المپیک رو خوب دنبال میکنم البته

بسه فعلا. مرسی

ببخشید اگه دیر شد و جواب ها کوتاه. یه بار نوشتم، موقع ارسال نتم قطع شد پرید
    ویرایش توسط Arash : 10-26-2017 در ساعت 08:26 PM
    My name is Kvothe
    .

3 کاربر پست Arash عزیز را پسندیده اند .

Arash آنلاین نیست.

16. کارآموز مافیا

پسندیده
    57
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    6
    10-27-2017, 12:26 AM #36
    سری آخر.

فرض کن الان 70 سالته و از هر نظر که فکر کنی، آدم موفقی هستی. داری برای نوه ت که تقریبا همسن الان خودته، تعریف می کنی و میگی زندگیت چجوری بوده و موفقیتُ تو چیا دیدی.

تعریف کن.

مرسی از پاسخ به سوالات تخیلی. خسته هم نباشی.

کاربر مقابل پست Pouya عزیز را پسندیده است:

Pouya آنلاین نیست.

17. KingKiller

پسندیده
    248
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    7
    10-27-2017, 07:36 PM #37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya نمایش پست ها
    سری آخر.

فرض کن الان 70 سالته و از هر نظر که فکر کنی، آدم موفقی هستی. داری برای نوه ت که تقریبا همسن الان خودته، تعریف می کنی و میگی زندگیت چجوری بوده و موفقیتُ تو چیا دیدی.

تعریف کن.

مرسی از پاسخ به سوالات تخیلی. خسته هم نباشی.
    موفقیت رو تو چیزی میبینم که وقتی همون ۷۰ سالم شد، وقتی برگردم عقب، از کارایی که کردم راضی باشم. یعنی حداقل بتونم توجیه کنم برای خودم که‌ چرا اون کارا رو کردم حتی اگه بعدا فهمیدم که اشتباه بوده. جای افسوس و پشیمونی برای خودم نذاشته باشم. زندگیمو وقف پول دراوردن نکرده باشم و بیش از حد لازم درگیر مادیات نشده باشم. کاری رو صرفا برای انجام اون کار و رفع تکلیف انجام نداده باشم (بیشتر منظورم ازدواجه) به قضاوتهای کسایی که برام اهمیتی ندارن، اهمیتی نداده باشم. چیزایی که ازشون لذت میبرم رو‌ فدا نکرده باشم برای چیزی که ارزششو نداشته. چون به نظرم در نهایت همین لذت هاست که میمونه. یک بعدی نبوده باشم، خصوصا تو کارایی که میکنم و آدمایی که باهاشون در‌ ارتباط بودم. بتونم بگم که تو هیچ مرحله‌ای از زندگیم، درجا نزدم.

در نهایت، فارغ از موقعیت مالی، شغلی، اجتماعی، خانوادگی و ... که تو اون ۷۰ سالگی دارم، بتونم بگم که «زندگی» کردم، چیزی برای افسوس خوردن برای خودم نذاشته باشم.

البته اینها ایده‌آله. اینکه چقدر موفق به براورده کردنش میشم رو باید تو همون ۷۰ سالگی‌ ببینم، البته اگر تا اون ۷۰ سالگی دومم بیارم

مرسی پویا سوالات خیلی خوب بودن. امیدوارم بتونم در سطح سوالا جواب داده باشم.

و ممنون از همه چه اونایی که‌ تو صندلی داغ شرکت کردن و چه اونایی که وقت گذاشتن و جواب هامو‌ خوندن، اینکه مهم بوده براشون که با شخصیت من آشنا بشن، برام خیلی ارزش داره. مرسی
    My name is Kvothe
    .

Arash آنلاین نیست.