alt
صفحه 4 از 32 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 636

موضوع: آخرین نیرنگ | چهاردهمین دوره مافیا

1. مافیایی

پسندیده
    112
    مورد پسند : 82 بار در 14 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 02:32 PM #61
    نقل قول نوشته اصلی توسط FM90 نمایش پست ها
    نه سبکت این شکلی نیست و به نظرم گیری که ممد داد هم مسخره بود. صرفا خواست بهت یه تیکه انداخته باشه.
    تيكه انداختن و گير بدون پشتوانه و استدلال قوي كار دست ادم ميده تو اين بازي :دي
    Erf_Ju آنلاین نیست.

2. مافیایی

پسندیده
    128
    مورد پسند : 76 بار در 21 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 02:35 PM #62
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin نمایش پست ها
    پل گذاشتن برای بحث. معمولا سخت‌ـه که در طول بازی، یک بحث درست رو با افرادی که توی سایه‌ن شروع کنم، چون چیزی برای بحث نمی‌دن. منتها با این، یک نقطه شروع دارم، که هر کسی رو که سایه‌ست و حس منفی بهش داشتم، بتونم باهاش وارد بحث جدی بشم.
    به نظرم بیشتر از اینکه پل برای بحث باشه، دستاویز برای ایجاد جو آتی است، فرض کن که مثلا در حین بازی، با یکی از افرادی که دو روز اول بازی نبودند داری بحث می کنی سر یه هدف و اینکه منتسب به کی می تونه باشه، منطق تقریبا برابری هم دارید، این دستاویز کافیه برای اینکه نسبت هدف رو از خودت برداری و به سمت طرف مقابلت ببری.

به نظرم کمی بیشتر از پل مدیریت، برای ارتباطه. نظر خودت چیه ؟
    Amir آنلاین نیست.

3. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    مورد پسند : 46 بار در 8 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 02:43 PM #63
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir نمایش پست ها
    به نظرم بیشتر از اینکه پل برای بحث باشه، دستاویز برای ایجاد جو آتی است، فرض کن که مثلا در حین بازی، با یکی از افرادی که دو روز اول بازی نبودند داری بحث می کنی سر یه هدف و اینکه منتسب به کی می تونه باشه، منطق تقریبا برابری هم دارید، این دستاویز کافیه برای اینکه نسبت هدف رو از خودت برداری و به سمت طرف مقابلت ببری.

به نظرم کمی بیشتر از پل مدیریت، برای ارتباطه. نظر خودت چیه ؟
    قابلیت استفاده منطقی نداره وسط بحث. یعنی نمی‌شه وسط بحثی که از نقطه‌ی دیگه و به دلیل دیگه‌ای شروع شده، هیچ راه منطقی‌ای برای وصل کردن‌ش به این پیدا کنم. چون اولا ما نمی‌دونیم قاتل داریم یا نه قطعی و دوم هم این‌که تعداد افراد سایه بیشتر از چیزی بوده که بشه باهاش یک‌نفر رو هدف گرفت. هرکسی راحت می‌تونه با گفتن این‌که ۴ نفر دیگه هم اون ۲ روز نبودن چه ربطی به بحث ما داره، ببنده این رو. مهم‌ترین کارکردش برای شروع‌ـه. فقط درصورتی موثره که خودش بشه نقطه‌ی شروع، که فلانی که ۲ روز اول نبودی، شانس‌ت برای گناهکار بودن - هر چند فقط کمی - بیشتر از بقیه‌س و خب طرف نمی‌تونه با گفتن این‌که ۴ نفر دیگه هم بودن، نفی کنه این رو، چون اون ۴ نفر هم بیشترن مثلا.
    Amin آنلاین نیست.

4. کارآموز مافیا

پسندیده
    4
    مورد پسند : 5 بار در 2 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 03:01 PM #64
    نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie Darko نمایش پست ها
    با اون پستی که با فاصله ی ده دقیقه بعد از رضا دادی و به جملش گیر دادی، حس می کنم قشنگ حواست به کم و کیف جریان بازی هست و اینکه پست هایی که میدی نشون میده که میدونی چطور باید تو بازی باشی که پیش بقیه هم فعال هم دیده بشی . جملاتت تو پست هایی که دادی هم کلیشه ای بودن بیش تر
    حالا نمیدونم منظورت از این پست چیه، خواستی اتهام بزنی یا جو ایجاد کنی، ولی ایرادش چیه حواس ادم به کم و کیف جریان بازی باشه و به پست ها ری اکشن نشون بده؟ شما نمیخونی تمام پست ها رو مگه؟

- - - Updated - - -

در رابطه با سوال گاد هم من با هر 2 مورد موافقم و مشکلی ندارم.
    Mehran آنلاین نیست.

5. کارآموز مافیا

پسندیده
    4
    مورد پسند : 5 بار در 2 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 03:40 PM #65
    در رابطه با بحثایی که از دیشب شده بحث آرش با فری و محمد درباره قدرت جادوگر بنظرم بولد تر از بقیه بود که من حس میکنم خیلی ریز توسط یه عده داره جو روی آرش ایجاد میشه من حرفای همه طرفین بحث رو خوندم و تا حدودی حس جو دادن رو دریافت کردم، آرش درست یا غلط تو فاز اول نظرش در رابطه با جادوگر رو گفته و بالانس رو تحلیل کرده. نکته ای که خیلی برام جالب بود اینه که منشاً این بحث به همین پست آرش تو فاز اول برمیگرده! فکر میکنم تو این سطح از بازی و با این پلیر ها خیلی عجیب باید باشه که جادوگر در روز اول بیاد جوری بالانس رو تحیل کنه که از قصد نقش خودش رو ضعیف نشون بده، خیلی نوب بازیه فکر میکنم و در این سطح بعیده اینو فکر میکنم خود محمد یا فری هم بهش اعتفاد داشته باشن
    جادوگر هم با این ویژگی ها نقش جدیدیه که به بازی اضافه شده و با این همه اما و اگر که نقشش داره میشه هرجوری تحلیلش کرد و چیز عجیبی نیست که با جادوگر قبلی مقایسه بشه و یکی بگه ضعیف تر شده یا یکی بگه قوی تر شده. حالا اینکه چرا رو این پست تحلیلی تو فاز اول انقدر توجه صورت گرفته و اصرار میشه که آرش از قصد جادوگر رو ضعیف نشون داده برای خودمم عجیبه. شاید چون توجه به جادوگر باعث عدم توجه به مافیا میشه ؟
    Mehran آنلاین نیست.

6. مافیایی

پسندیده
    128
    ویترین مدال
    09-20-2018, 04:47 PM #66
    قابلیت استفاده منطقی نداره وسط بحث. یعنی نمی‌شه وسط بحثی که از نقطه‌ی دیگه و به دلیل دیگه‌ای شروع شده، هیچ راه منطقی‌ای برای وصل کردن‌ش به این پیدا کنم. چون اولا ما نمی‌دونیم قاتل داریم یا نه قطعی و دوم هم این‌که تعداد افراد سایه بیشتر از چیزی بوده که بشه باهاش یک‌نفر رو هدف گرفت. هرکسی راحت می‌تونه با گفتن این‌که ۴ نفر دیگه هم اون ۲ روز نبودن چه ربطی به بحث ما داره، ببنده این رو. مهم‌ترین کارکردش برای شروع‌ـه. فقط درصورتی موثره که خودش بشه نقطه‌ی شروع، که فلانی که ۲ روز اول نبودی، شانس‌ت برای گناهکار بودن - هر چند فقط کمی - بیشتر از بقیه‌س و خب طرف نمی‌تونه با گفتن این‌که ۴ نفر دیگه هم بودن، نفی کنه این رو، چون اون ۴ نفر هم بیشترن مثلا.
    می دونم که متوجه منظور من شدی، "ایجاد تبلیغات و جو"، من حرفی از استدلال نزدم. خوب می دونیم که منطق تو مافیا اونقدری کاربرد نداره که تبلیغات و فضاسازی داره جز اینه ؟
    Amir آنلاین نیست.

7. کارآموز مافیا

پسندیده
    207
    مورد پسند : 14 بار در 3 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 05:15 PM #67
    نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie Darko نمایش پست ها
    یک حدس دیگه ای که میزنم دیشب پلیس یا کاراگاه بازی یکی رو پرسیده
    محمد من این جملت رو نفهمیدم
    اول اینکه از کجا حدس میزنی پلیس یا کاراگاه یکیو دیشب پرسیدن؟
    مورد بعدی هم اینکه هدفت از گفتن این جمله چی بود؟
    دقیقا به چی میخواستی برسی؟
    حس خوبی به من نداد این جمله ، ی جوری باعث ایجاد ذهنیت میشه

------------------------------------------------------------

در مورد بحث جادوگر و حرف ارش
    اول اینکه فکر نمیکنم جادوگر نسبت ب ورژن قبلیش ضعیف تر شده باشه
    با توجه ب اینکه اگه تا فاز شش برنده نشه برانگیخته میشه و جذب و قتل داره و این مورد که این دور تعداد فاز ب نسبت کمتره احتمالا تو فاز شش تعداد افراد کم میشه و حس میکنم تو اون قسمت از بازی خیلی هم تاثیرگذاره
    ولی این بحث ک با ارش شکل گرفته فکر نمیکنم برای الان تاثیری داشته باشه ، در حد اینکه تو ذهن داشته باشیم برای ادامه خوبه وگرنه تعداد پستای با مضمون مشابه و تکراری زیاد شد تو این موضوع و فکر نکنم چیزی ازش دربیاد فقط باعث شلوغ شدن میشه
    SmRs آنلاین نیست.

8. دروگر

پسندیده
    292
    مورد پسند : 186 بار در 45 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 05:18 PM #68
    خب تا وقتی هنوز پستا کمه گفتم از اول بخونم و یه نظر کلی بدم.
    (گزینه ها به ترتیب اولین پست جدیه )

محمد: من دورهای زیادی با محمد بازی کردم و از بازی این دورش حس گناهکاری میگیرم فعلا. جدا از اون گیر الکیش به من، هم حرفایی زده که خیلی جالب نبوده (مثل همون رای پرت دادن) هم یه حس خونسردی مصنوعی تو بازیش حس میکنم، هم یه سری جودادن های ریزی که خب میتونه برای یک نفر عادی باشه و دلیل بر گناهکاریش نباشه (مثلا رضا ) اما چنین چیزی توی بازی های بیگناهانه محمد دیده نمیشه و اینکه الان دیده میشه عجیبه برام. حالا ادوار گناهکاریش رو نمیشه خیلی بررسی کرد چون معمولا اجل مهلت نمیداده بهش اما خب اصولا تغییر رویه، اونم به سمت منفی، شک برانگیزه. در کل حس منفی.

صدرا: صدرا بازیش تا الان نکته خاصی نداشته که بخوای روش فوکوس کنی، دو پست در مورد داستان و یک پست در مورد بازی داده که منطقی بوده کلا و نکته خاصی نمیبینم.

رضا: رضا خرق عادت کرده و بازیش کلا غیرفعالانه بوده، یه تحلیل یه خطی از داستانی که خب تقریبا هیچکس جدی نگرفت و بقیه ی پستاش هم گفته که منتظر شروع شدن بازیه. چنین سبکی از رضا عادی نیست و عادی نبودن برای من نکته منفیه حالا منتظر ورود اصلیش به بازی میمونیم

مهران: در مورد مهران چیزی که توجهم رو جلب کرد واکنشش به گیر محمد بود، محمد یه سوالی از مهران پرسید که خب خود سواله اونقدر حالت بدی نداشت اما جواب مهران یکم جو ریز داشت ("نمیدونم میخوای اتهام بزنی یا جو ایجاد کنی")

فری: فری هم عجیبه برام، ادای بی حوصلگی رو در میاره و سعی میکنه خودشو بیگناه بی حوصله نشون بده؛ میگه پستای طولانی ندین و تحلیل های دری وری نکنین، خودش رو از تحلیل بالانس دور نگه میداره، و اما از اون ور میاد گیر سه پیچ الکی میده به یه جمله ی من تا سه چهار پست حاضره ادامه اش بده. این دو مورد به نظرم در تناقضه باهم. و وقتی هم که میگم مغلطه میکنی میگه من انسانی خوندم تو تجربی خوندی فلان بازیش منطقی نبوده و کلا حس کاملا منفی دارم.

عرفان: عرفان به نظرم جوابش به حرف محمد در مورد رای دادنش منطقی بود. با وجود اینکه با اون تهدید به رای دادن محمد مشکل دارم، به نظرم رگه های پررنگی از جو توی واکنش عرفان دیده میشد. در مقابل اما اگه بخوام مقایسه کنم، رنگ و بوی عرفان گناهکار رو نمیگیرم از پستاش فعلا و سعی کرده در حضور کمش فعالانه بازی کنه و پستاش تکرار مکررات نبوده. حسم تا اینجا بهش خنثی هست در مجموع.

امین و سید: در مورد این دو با هم نظر میدم چون 90 درصد پست هاشون تا الان خطاب به هم و در یک بحث بوده. پست اول امین چیز خاصی نداشت و نکته منفی ای توش ندیدم اما سید از وقتی اومده کاملا روی امین قفلی زده و انگار میاد سایت پستای امین رو میخونه میره، و خیلی هم این رو پنهان نمیکنه و علنا میگه فقط پستای امینه که ارزش خوندن داره و پستای بقیه چیزی نداره، تا الان هم جز جایی که من ریپلایش کردم، با کس دیگه ای حرف نزده و حتی نظرش هم در مورد چیز دیگه ای نگفته. از اون طرف امین هم به نظر با این شرایط راضیه و به جز سوالش از فری که قبل از ورود سید به قضیه بوده، به کس دیگه ای کار نداشته. خود بحثشون هم چیز خاصی نداره و این میگه پله اون میگه دستاویزه و اگه کسی کاری بهشون نداشته باشه تا اخر بازی میتونن به این روند ادامه بدن. لزوما نمیگم یار هستن و دعوا زرگری هست، اما اینجور خود رو از بقیه جدا کردن ها و روی هم قفل کردن ها، یه حرکت گناهکارانه از هر دو طرف هست و برای من شک برانگیزه واقعا. بخوام بگم کدوم هم شاید امین کمی کمتر شک داشته باشم، چون حداقل بالانس و شرایط بازی رو تحلیل کرده.

مهدی: مهدی هم کلا یک پست داده و حس بد عمده اش به محمد و عرفان بوده. یه پست تقریبا هول هولکی داده و چیز خاصی نمیشه از برداشت کرد. حداقل من این رو پست مفید حساب نمیکنم فعلا.

سحر هم که چیز خاصی نگفته فعلا

اینا باشه فعلا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vecchia Signora نمایش پست ها
    آرش یکی از خفن ترین و زیرکانه ترین بازی هایی که تا حالا از گناهکار ها دیده بودم رو اجرا کرد این دور! نه به خاطر اشتباه خودم، آرش باعث شد بازی تا آخرش گنگ و پیچیده بمونه و همه بی گناها رو به جون هم انداخت. خیلی با هوش و عجیب بود تون اون چند فازی که بود، من که کف کردم!

Arash آنلاین نیست.

9. مافیایی

پسندیده
    128
    ویترین مدال
    09-20-2018, 05:28 PM #69
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    امین و سید: در مورد این دو با هم نظر میدم چون 90 درصد پست هاشون تا الان خطاب به هم و در یک بحث بوده. پست اول امین چیز خاصی نداشت و نکته منفی ای توش ندیدم اما سید از وقتی اومده کاملا روی امین قفلی زده و انگار میاد سایت پستای امین رو میخونه میره، و خیلی هم این رو پنهان نمیکنه و علنا میگه فقط پستای امینه که ارزش خوندن داره و پستای بقیه چیزی نداره، تا الان هم جز جایی که من ریپلایش کردم، با کس دیگه ای حرف نزده و حتی نظرش هم در مورد چیز دیگه ای نگفته. از اون طرف امین هم به نظر با این شرایط راضیه و به جز سوالش از فری که قبل از ورود سید به قضیه بوده، به کس دیگه ای کار نداشته. خود بحثشون هم چیز خاصی نداره و این میگه پله اون میگه دستاویزه و اگه کسی کاری بهشون نداشته باشه تا اخر بازی میتونن به این روند ادامه بدن. لزوما نمیگم یار هستن و دعوا زرگری هست، اما اینجور خود رو از بقیه جدا کردن ها و روی هم قفل کردن ها، یه حرکت گناهکارانه از هر دو طرف هست و برای من شک برانگیزه واقعا. بخوام بگم کدوم هم شاید امین کمی کمتر شک داشته باشم، چون حداقل بالانس و شرایط بازی رو تحلیل کرده.
    به هر حال "ففلی زدن" اشکال مختلفی داره، یکی فقط میاد به یه نکته ای که به نظرش جالب نظر اومده و اهمیت داشته فوکوس می کنه و در مورد بقیه موضوعات صحبت نمی کنه ( چون از نظرش اون موضوعات اهمیت و نکته ای نداشته ) یکی هم "به ظاهر" در مورد محور های مختلف بحث می کنه، اما تهش از اهمیت ندادن یکی به موضوعات مطروحه، تا اهمیت دادنش به یه نکته ای از پست یکی هم گیر میده و میره

هر کدوممون یه جوری قفلی داریم، سخت نگیر
    Amir آنلاین نیست.

10. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    ویترین مدال
    09-20-2018, 05:53 PM #70
    می دونم که متوجه منظور من شدی، "ایجاد تبلیغات و جو"، من حرفی از استدلال نزدم. خوب می دونیم که منطق تو مافیا اونقدری کاربرد نداره که تبلیغات و فضاسازی داره جز اینه ؟
    خب پس اصلا بیس بحثی که باهات کردم اشتباه بوده. و نمی‌دونم چرا بردی‌ش به این سمت.
    این‌که من فکر کردم سوال‌ت یک سوال منطقی بوده، این بود که فکر کردم می‌گی تو یک نقطه‌ی منطقی برای خودت درست کردی که بعدا وسط بحث بهش پل بزنی و استفاده منطقی کنی ازش. این گفتن‌ش منطقی بود، چون زمان گفتن‌ش قبل از استعمال‌ـه؛ چون که بعدا نمی‌تونی باطل‌ش کنی، چیزی که منطقی‌ـه اون موقع هم منطقی‌ـه و نمی‌تونی اون موقع منطق‌ش رو نقض کنی. مگر این‌که الان جلوی استفاده ازش وسط بحث رو بگیری. اما!
    اگر منظورت این بوده که این چیزی که من گفتم یک دستاویز برای جو دادنه، که گفتن‌ش الان اصلا موضوعیت نداشته؛ اگر من ازش استفاده می‌کردم و جو می‌دادم، می‌تونستی بیای بگی داری با استفاده ازش جو می‌دی. چون جو چیزی‌ـه که می‌شه نشون‌ش داد. ولی وقتی جوی ندادم، این‌که بگی تو این رو گفتی که بعدا باهاش جو بدی، یعنی چی خب؟ از کجا می‌دونی تو آینده چی‌کار می‌کنم؟ این خودش یک نوع جو دادنه.
    درحالی که تو خودت احتمالا بیشتر از هرکسی می‌دونی که توی دوران بازی‌م تنها کاری که نکردم تاحالا، جو دادن بوده.
    Amin آنلاین نیست.

11. کاربلد مافیا

پسندیده
    217
    مورد پسند : 113 بار در 28 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:00 PM #71
    وای سید دوباره شروع کرد
    سید همیشه همینه اگه یادتون باشه حداقل یک دور دیگه هم اواخر بازی از دستش حرصم درومده بود که جواب هیچکس دیگه ای رو نمیداد فقط گیر داده بود به یه نفر با همون بحث میکرد، اگه اشتباه نکنم گناه کار هم بود اون دور الان واقعا نمیفهمم امین و سید درباره چی دارن صحبت میکنن

نکته جالب اینه فری فکر کنم تو اولین پستش میاد میگه چه تحلیل های بیخودی از بالانس کردید و بی خیال شید چرت و پرت نگید، بعد گیر سه پیچ داده به آرش، این که فلسفه و منطق خونده هم حس خوبی بهم نداد

روند بازی محمد شبیه حالت گناه کاریشه

در جواب آرش: هم دیشب هم امروز بیرون بودم و بازی هم شکل نگرفته بود آن چنان که بگیم همه داخل بودن فقط من نبودم

- - - Updated - - -

راستی به نظر من جادوگر از جادوگر قبلی به مراتب قوی تره
    Vecchia Signora آنلاین نیست.

12. مافیایی

پسندیده
    92
    مورد پسند : 66 بار در 20 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:11 PM #72
    وای سید دوباره شروع کرد
    سید همیشه همینه اگه یادتون باشه حداقل یک دور دیگه هم اواخر بازی از دستش حرصم درومده بود که جواب هیچکس دیگه ای رو نمیداد فقط گیر داده بود به یه نفر با همون بحث میکرد، اگه اشتباه نکنم گناه کار هم بود اون دور الان واقعا نمیفهمم امین و سید درباره چی دارن صحبت میکنن

نکته جالب اینه فری فکر کنم تو اولین پستش میاد میگه چه تحلیل های بیخودی از بالانس کردید و بی خیال شید چرت و پرت نگید، بعد گیر سه پیچ داده به آرش، این که فلسفه و منطق خونده هم حس خوبی بهم نداد

روند بازی محمد شبیه حالت گناه کاریشه

در جواب آرش: هم دیشب هم امروز بیرون بودم و بازی هم شکل نگرفته بود آن چنان که بگیم همه داخل بودن فقط من نبودم

- - - Updated - - -

راستی به نظر من جادوگر از جادوگر قبلی به مراتب قوی تره
    گیر سه پیچ چیه؟ اگه به این میگی سه پیچ که هنوز سه پیچامو ندیدی این صرفا برام سوال بود که ارش به جای جواب درست دادن پیچوند . و منم فعلا کاری باش ندارم تا بعد. بعدشم خوب خوندم دیگه فلسفه و منطق و ضمنا این یه شوخی آف تاپیک بود با رشته آرش کردم. خواهشا بهش آویزون نشید. حتی هنوزم بحثا اکثرا الکین. امیر و سید که معلوم نیست چی میگن اصلا ؟ پل و زیر پل و ..... من که بحثاشونو با هم دیگه نمیخونم فعلا.

بنظر منم جادوگر این دور نه تنها ضعیف نیست بلکه قوی ترم هست و بخاطر این اصلا انقدر رو حرف آرش زوم کردم ولی جوابی نگرفتم.

- - - Updated - - -

ضمنا آرش جان یه درصد فک کن اگه همچین حسی از پستام گرفتی واقعا همچین حسی دارم و سعی در فیک کردن احساسی نیستم. چرا فکر میکنی اداست؟

- - - Updated - - -

امیر و سید که یکین اوپس. امین و سید منظور بود

- - - Updated - - -

این سه پیچ هم در کلام ارش و رضا با هم اومدن جالب بود
    FM90 آنلاین نیست.

13. دروگر

پسندیده
    292
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:17 PM #73
    بنظر منم جادوگر این دور نه تنها ضعیف نیست بلکه قوی ترم هست و بخاطر این اصلا انقدر رو حرف آرش زوم کردم ولی جوابی نگرفتم.
    در مورد قدرت جادوگر، این که با گزاره ی من مخالفت کنی خیلی متفاوته با اینکه هدفم رو زیر سوال ببری. تو اگه صرفا با من مخالفی و فکر میکنی که جادوگر قوی تر شده، میتونی بیای در این مورد بحث کنی و دلایل من برای کم شدن قدرت جادوگر رو زیر سوال ببری، نه اینکه هدفم از اون حرف رو زیر سوال ببری کما اینکه هدف از اون بحث هم واضحه و میخواستم به یه دید کلی نسبت به بالانس برسم، اینطور نبوده که یهویی رندوم بیام بگم خب جادوگر که ضعیفه هیچی

ضمنا آرش جان یه درصد فک کن اگه همچین حسی از پستام گرفتی واقعا همچین حسی دارم و سعی در فیک کردن احساسی نیستم. چرا فکر میکنی اداست؟
    در وهله ی اول همین فکر رو کردم واقعا، منتهی توی پست بالا هم گفتم، این بی حوصله بودنت با ادامه دار بودن گیرت به من در تضاده، اینه که باهاش مشکل داشتم.
    آرش یکی از خفن ترین و زیرکانه ترین بازی هایی که تا حالا از گناهکار ها دیده بودم رو اجرا کرد این دور! نه به خاطر اشتباه خودم، آرش باعث شد بازی تا آخرش گنگ و پیچیده بمونه و همه بی گناها رو به جون هم انداخت. خیلی با هوش و عجیب بود تون اون چند فازی که بود، من که کف کردم!

Arash آنلاین نیست.

14. مافیایی

پسندیده
    128
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:18 PM #74
    خب پس اصلا بیس بحثی که باهات کردم اشتباه بوده. و نمی‌دونم چرا بردی‌ش به این سمت.
    این‌که من فکر کردم سوال‌ت یک سوال منطقی بوده، این بود که فکر کردم می‌گی تو یک نقطه‌ی منطقی برای خودت درست کردی که بعدا وسط بحث بهش پل بزنی و استفاده منطقی کنی ازش. این گفتن‌ش منطقی بود، چون زمان گفتن‌ش قبل از استعمال‌ـه؛ چون که بعدا نمی‌تونی باطل‌ش کنی، چیزی که منطقی‌ـه اون موقع هم منطقی‌ـه و نمی‌تونی اون موقع منطق‌ش رو نقض کنی. مگر این‌که الان جلوی استفاده ازش وسط بحث رو بگیری. اما!
    اگر منظورت این بوده که این چیزی که من گفتم یک دستاویز برای جو دادنه، که گفتن‌ش الان اصلا موضوعیت نداشته؛ اگر من ازش استفاده می‌کردم و جو می‌دادم، می‌تونستی بیای بگی داری با استفاده ازش جو می‌دی. چون جو چیزی‌ـه که می‌شه نشون‌ش داد. ولی وقتی جوی ندادم، این‌که بگی تو این رو گفتی که بعدا باهاش جو بدی، یعنی چی خب؟ از کجا می‌دونی تو آینده چی‌کار می‌کنم؟ این خودش یک نوع جو دادنه.
    درحالی که تو خودت احتمالا بیشتر از هرکسی می‌دونی که توی دوران بازی‌م تنها کاری که نکردم تاحالا، جو دادن بوده.
    به نظرم خیلی بحث رو فلسفی نکن، درک اشکالی که بهت وارد کردم اینقدر سخت نیست تو یه فضا ایجاد کردی: "فعالیت موثری انجام نشده، پس بعید نیست کسانی که نیستند عامل فعالیت ها باشند"، این فضای فکری تو ذهن مخاطب نشسته و ناخودآگاه بازیکنا اینه که بگردند گناه کار هارو از کسانی که نیستند ( که اتفاقا تعدادشونم اکثریت بوده ) پیدا کنند.

این نیاز به استدلال منطقی نداره، چون از هر کدوم از مخاطب ها که بپرسی میگن: " نه همه می تونند گناه کار باشند " اما ناخودآگاهشون میره سمتی که گناهکار رو از دایره کسانی که نیستند پیدا کنند. در چنین فضائی و در چنین حالتی فکرا رو اینطور آماده کردی، تو یه بحث تماما منطقی، لازم نیست استدلال منطقی کنی یا حتی به "شکل کلاسیک" جو بدی، کافیه اشاره ای به این کنی که "من بودم، تو نبودی" و همین کافیه بیوفتی جلو

بحث ناخودآگاه، بحث ظریفیه و مطمئنم اگر بقیه هم بهش واقف نباشند، تو واقفی

متوجه اشکال من به خودت شدی ؟

وای سید دوباره شروع کرد
    من معذرت می خوام مثل شما بلد نیستم، در مورد هرچیز با اهمیت و بی اهمیتی نظر بدم به نظرم یکم به خودت زحمت بده بخون سید و امین چی میگن، اونوقت اگر نفهمیدی بیا یکم رو ادبیات مشترکمون صحبت کنیم، حسم میگه اصلا نمی خونی
    چون من حداقل با اینکه بحثاتون رو خوندم، هنوز این منطق رو نفهمیدم که چرا باید قوی بودن یا نبودن جادوگر جدید عامل درگیری و این همه پست باشه اونم تو دور 14 مافیا بعد از این همه تجربه

ضمنا دوبار این مشکل رو با هم داشتیم، که یه بار بیگناه بودم و طرفم گناهکار بود و بار دیگه هم گناهکار بودم و طرفم گناهکار جهت اطلاع گفتم که جملت کامل شه
    Amir آنلاین نیست.

15. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:37 PM #75
    به نظرم خیلی بحث رو فلسفی نکن، درک اشکالی که بهت وارد کردم اینقدر سخت نیست تو یه فضا ایجاد کردی: "فعالیت موثری انجام نشده، پس بعید نیست کسانی که نیستند عامل فعالیت ها باشند"، این فضای فکری تو ذهن مخاطب نشسته و ناخودآگاه بازیکنا اینه که بگردند گناه کار هارو از کسانی که نیستند ( که اتفاقا تعدادشونم اکثریت بوده ) پیدا کنند.

این نیاز به استدلال منطقی نداره، چون از هر کدوم از مخاطب ها که بپرسی میگن: " نه همه می تونند گناه کار باشند " اما ناخودآگاهشون میره سمتی که گناهکار رو از دایره کسانی که نیستند پیدا کنند. در چنین فضائی و در چنین حالتی فکرا رو اینطور آماده کردی، تو یه بحث تماما منطقی، لازم نیست استدلال منطقی کنی یا حتی به "شکل کلاسیک" جو بدی، کافیه اشاره ای به این کنی که "من بودم، تو نبودی" و همین کافیه بیوفتی جلو

بحث ناخودآگاه، بحث ظریفیه و مطمئنم اگر بقیه هم بهش واقف نباشند، تو واقفی

متوجه اشکال من به خودت شدی ؟
    ببین چیزی که تو بهش می‌گی اشکال و داری بحث درش ایجاد می‌کنی، فکت نیست، حدس‌ـه. تو یک‌سری پیش‌فرض‌ها داری که من اون‌ها رو ندارم. مثلا همیشه ذهن بازیکن‌ها برای گناهکار، می‌گرده دنبال نشونه برای گناهکاری بازیکن‌های فعال؛ که هر دور بازیکن‌های سایه تهدید محسوب می‌شدن و تقریبا همه پیش‌فرض‌شون اینه که رفتار گناهکاری‌ـه، ولی مثلا آریا میاد برنده می‌شه. که یعنی نهایتا ذهن دنبال نقدها می‌گرده، نه نسیه‌ها. حالا تو یک پیش‌فرض دیگه داری و با اون‌ها برای خودت خیال‌پردازی کردی و بعد به من می‌گی که این خیال‌ها اشکاله. من می‌گم این رو گفتم که بتونم یک پل برای بحث پیدا کنم، و تو می‌گی نه تو این رو گفتی که ذهن‌ها رو آماده کنی که بعدا جو بدی. خب، منتظر بعدا بمون، هر وقت جو دادم، بیا بگو. حدس و خیال، بحث نیست.

و حالا جهت این‌که راجع به نقدها حرف بزنیم. نقدا اشاره کنم که اون بولد کردن‌های پایین نوشته‌ت، جو‌ دادن‌-ه.

- - - Updated - - -

الزاما که لازم نیست راجع به همه‌چیز نظر بدم من. فعلا فقط دارم راجع به چیزهایی نظر می‌دم که قابل بسط دادن‌ـه و خب فعلا چیز زیادی از این جنس نیومده تو بازی.

---

یک نکته‌ی دیگه هم این‌که من فعلا اون‌قدری حس منفی ندارم به کسی که بخوام بهش رای بدم برای این فاز؛ ممکنه از یک فاز رای ندادن‌م این فاز استفاده کنم. منتها حس منفی‌ای که به یک‌سری دارم از یک‌سری دیگه بیشتره. این ماییم و نوای بی‌نوایی‌طور که فری و عرفان پست می‌دن جالب نیست به نظرم. تعزیه نیست که. جواب‌های محمد هم مهمه برام به سوال‌هایی که ازش شده. سید هم منتظرم نتیجه‌ی بحث‌مون مشخص بشه، تصمیم بگیرم.
    Amin آنلاین نیست.

16. مافیایی

پسندیده
    128
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:41 PM #76
    1- ببین چیزی که تو بهش می‌گی اشکال و داری بحث درش ایجاد می‌کنی، فکت نیست، حدس‌ـه. تو یک‌سری پیش‌فرض‌ها داری که من اون‌ها رو ندارم. مثلا همیشه ذهن بازیکن‌ها برای گناهکار، می‌گرده دنبال نشونه برای گناهکاری بازیکن‌های فعال؛ که هر دور بازیکن‌های سایه تهدید محسوب می‌شدن و تقریبا همه پیش‌فرض‌شون اینه که رفتار گناهکاری‌ـه، ولی مثلا آریا میاد برنده می‌شه. که یعنی نهایتا ذهن دنبال نقدها می‌گرده، نه نسیه‌ها. حالا تو یک پیش‌فرض دیگه داری و با اون‌ها برای خودت خیال‌پردازی کردی و بعد به من می‌گی که این خیال‌ها اشکاله. من می‌گم این رو گفتم که بتونم یک پل برای بحث پیدا کنم، و تو می‌گی نه تو این رو گفتی که ذهن‌ها رو آماده کنی که بعدا جو بدی. خب، منتظر بعدا بمون، هر وقت جو دادم، بیا بگو. حدس و خیال، بحث نیست.

2- و حالا جهت این‌که راجع به نقدها حرف بزنیم. نقدا اشاره کنم که اون بولد کردن‌های پایین نوشته‌ت، جو‌ دادن‌-ه.
    1- هدف از مطرح کردن این "اشکال" یا "حدس" یا "فکت روانشناسی" قطعا بحث کردن تا حصول برتری نیست، هدف بهم زدن هدفیه که از نظرت طرف مقابل داره دنبال می کنه + دریافت یه سری نشون از رفتار مقابلست. که خب حاصل شده و قرارم نیست تا ابد ادامه پیدا کنه من چنین برداشتی داشتم، باهاش به زعم خودم مقابله کردم که خب وقتی در موردش توضیح دادی که اینکه افرادی که نیستند گناهکارند، یا استدلال منطقی نیست، یعنی اون اثرگذاری ناخودآگاهی رو از بین می بره. و خب به هدفم رسیدم.

بانضمام اینکه اون صحبتی که در مورد نقد و نسیه می کنی و آریا که یک ترس کلیه، با اون صحبتی که من در مورد موردی "امین" که به این مورد اشاره کرده بود کردم متفاوته. و بازم مصرم که امین تفاوت این دوتا هم متوجه میشه، ولی قصد بسطشو ندارم.

2- نقدا موافقم، جوه تو یه رفتار متقابل به جوی که رضا عمدا یا سهوا با اون جمله: " دفعه پیشی که این مشکل رو باهات داشتم گناهکار بودی " به سود خودش و تو ایجاد کرد، این اجازه رو به خودم میدم که همین ترفند رو بر علیه ذی نفعان اون جو استفاده کنم. منصفانست

- - - Updated - - -

1- هدف از مطرح کردن این "اشکال" یا "حدس" یا "فکت روانشناسی" قطعا بحث کردن تا حصول برتری نیست، هدف بهم زدن هدفیه که از نظرت طرف مقابل داره دنبال می کنه + دریافت یه سری نشون از رفتار مقابلست. که خب حاصل شده و قرارم نیست تا ابد ادامه پیدا کنه من چنین برداشتی داشتم، باهاش به زعم خودم مقابله کردم که خب وقتی در موردش توضیح دادی که اینکه افرادی که نیستند گناهکارند، یا استدلال منطقی نیست، یعنی اون اثرگذاری ناخودآگاهی رو از بین می بره. و خب به هدفم رسیدم.

بانضمام اینکه اون صحبتی که در مورد نقد و نسیه می کنی و آریا که یک ترس کلیه، با اون صحبتی که من در مورد موردی "امین" که به این مورد اشاره کرده بود کردم متفاوته. و بازم مصرم که امین تفاوت این دوتا هم متوجه میشه، ولی قصد بسطشو ندارم.

2- نقدا موافقم، جوه تو یه رفتار متقابل به جوی که رضا عمدا یا سهوا با اون جمله: " دفعه پیشی که این مشکل رو باهات داشتم گناهکار بودی " به سود خودش و تو ایجاد کرد، این اجازه رو به خودم میدم که همین ترفند رو بر علیه ذی نفعان اون جو استفاده کنم. منصفانست
    در خط دوم، منظورم دریافت یه سری فکت از نوع عکس العمل نفر مقابل هست که نا مفهوم تایپ شده
    Amir آنلاین نیست.

17. دروگر

پسندیده
    292
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:49 PM #77
    @ سید
    این که میگی فقط بحث شما اهمیت داره و جدی و درست حسابیه و ...
    شاید برخلاف بقیه، من پستای شما رو خوندم، صرفا موضوع بحث یه حرفیه که امین درباره افراد توی سایه زده و سید با وجود تایید منطقش، میگه این رو گفته که بعدا ازش سواستفاده کنه و جو بده، امین هم از اون ور میگه تا وقتی جو ندادم نمیتونی چنین حرفی بزنی و بحث ادامه داره. یعنی از لحاظ موضوع یا حساسیتش، بحثتون با بحث بقیه فرقی نداره فقط از کلمات قلمبه و جمله های قشنگ استفاده میکنین و شاید صرفا اسم طرفه که بحث رو براتون مهم کرده که خب همه میدونن قفل کردن روی یک نفر به خاطر اسمش چیز خوبی نیست اصلا.

به علاوه، تمام بحث های ما در مورد جادوگر نبوده و صرفا گیر بیخودی بوده که از طرف فری و محمد به من داده شده (من فقط جواب دادم) و اتفاقا خود این انتقاد به این دو نفر وارده که چرا این مسئله رو انقدر شلوغش کردن همون طور که محمدرضا هم گفت

Arash آنلاین نیست.

18. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    ویترین مدال
    09-20-2018, 06:55 PM #78

۱. اون پستی که بهش اشاره می‌کنی، یک استدلال منطقی بود، اگر اون استدلال تونسته تاثیر ناخودآگاهی که فکر می‌کنی داشته رو از بین ببره، که خب خودت هم می‌تونستی هر موقع خواستی ازش استفاده کنی و تاثیرش رو از بین ببری. حتی می‌شد با سوال از این‌که چرا این‌ها گناهکارن انجام بشه و خب همین کارکرد رو داشت. ولی این‌که تو بیای بگی نه تو می‌خوای جو بدی و بعدا که می‌خوای بحث رو مختومه کنی، این رو بدیهی جلوه بدی - بدون این‌که هیچ اثباتی داشته باشه - که می‌خواستی جو بدی ولی من نذاشتم تموم شد؛ شاید یک‌جور رفتار برنامه‌ریزی شده‌ست همراه با جو. همون ناخودآگاه که می‌گی. به نظرم البته سید این‌ها رو می‌فهمه.

۲. استدلال‌ت که جاده خاکی‌ـه. تو جو اون رو نفی کن، چرا خودت باید جو بدی؟ ضمن این‌که جو دادن‌ت الزاما هدف‌ش من بودم نه مثلا رضا و من. دو بحث متفاوت و بی‌ربط، این‌که بخوای با استفاده از یکی توی بحث دیگه جو بدی یا اعمال قدرت کنی، رفتار بی‌گناهی نیست تا حد زیادی.
    Amin آنلاین نیست.

19. مافیایی

پسندیده
    128
    ویترین مدال
    09-20-2018, 07:05 PM #79
    @ سید
    این که میگی فقط بحث شما اهمیت داره و جدی و درست حسابیه و ...
    شاید برخلاف بقیه، من پستای شما رو خوندم، صرفا موضوع بحث یه حرفیه که امین درباره افراد توی سایه زده و سید با وجود تایید منطقش، میگه این رو گفته که بعدا ازش سواستفاده کنه و جو بده، امین هم از اون ور میگه تا وقتی جو ندادم نمیتونی چنین حرفی بزنی و بحث ادامه داره. یعنی از لحاظ موضوع یا حساسیتش، بحثتون با بحث بقیه فرقی نداره فقط از کلمات قلمبه و جمله های قشنگ استفاده میکنین و شاید صرفا اسم طرفه که بحث رو براتون مهم کرده که خب همه میدونن قفل کردن روی یک نفر به خاطر اسمش چیز خوبی نیست اصلا.

به علاوه، تمام بحث های ما در مورد جادوگر نبوده و صرفا گیر بیخودی بوده که از طرف فری و محمد به من داده شده (من فقط جواب دادم) و اتفاقا خود این انتقاد به این دو نفر وارده که چرا این مسئله رو انقدر شلوغش کردن همون طور که محمدرضا هم گفت
    ببین آرش ما باید یه چیزی رو قبول کنیم، اونم اینه که اولا همه نمی تونند تو مافیا یه هدف واحد رو دنبال کنند و ثانیا اینکه دید آدما به مسائل مختلفه و برای هرکی یه چیزی اهمیت داره. پس ناچاریم که اهمیت های هم رو تحمل کنیم.

و اینکه حالا که دور آخره میشه در مورد این صحبت کرد، من حقیقتا هیچ وقت بحث هایی که در مورد داستان، یا در مورد توضیح یه نفر در مورد نقشا داده میشه برام موضوع با اهمیتی نبوده و نیست، مگه حس کنم مطرح شدنش از سمت یه "فرد خاص" یا با شیوه همیشگیش همخونی نداره، یا یه هدف خاصی رو دنبال می کنه.

از طرف برام فکت های روانشناسانه هم همیشه مهمه، بانضمام یه سری واکنش های ناخودآگاه و از دید من، قوی ترین نقطه برای شروع بازی همین اقدامات ریزه، همیشه هم سر همین چیزا بحث می کنم، حالا می خواد یه " " در واکنش به یه حرف من باشه یا هر چیز دیگه

علت درجه اهمیتشم برام اینه که این دید روانشناسی به موضوعات خودش از نظر منطق خطا نداره و اگر هم خطایی پیش میاد، ناشی از فکت های روانشناسی نیست، ناشی از تشخیصه. که خب به نظرم ارزشش در مورد اینکه چرا فلانی در مورد فلان چیز اظهار نظر می کنه یا نمی کنه، یا چرا فلانی داستان اون اونطور تحلیل کرد بیشتره. چون اونا همیشه میتونه پر از خطا باشه و اشتباه تحلیلی یه نفر از داستان از هرجایی ناشی شه.

مع الوصف اینکه، اینکه سید در مورد چیز های روتینی که مطرحه نظر نمیده و زوم می کنه روی یه نفر خاص، به این علت هست که از نظرش اون زوم که از نظر خودش ریشه روانشناسی و ناخودآگاه داره، هم می تونه خود اون فرد رو وادار به واکنش کنه، هم اینکه تمام افرادی که به نوعی درگیر اون موضوع میشن هم ناخودآگاه خودشون رو بیرون میریزن.

علاوه بر اینکه من تا یه موضوعی برام حل نشه، علاقه ای به درگیر شدن تو موضوعات دیگه ندارم، چون تمرکز و دقتم رو توی موضوعی که شروع کردم و از نظرم مهم بوده میگیره. حالا شیوه بازی من اینه، اینکه دیگران دوست داشته باشند و یا نداشته باشند خیلی مشکل من نیست، مهم اینه که برای "امیر" این شیوه کارآمد بوده معمولا و نتیجه گرفته، چه وقتی بیگناه بوده و چه گناهکار
    Amir آنلاین نیست.

20. کاربلد مافیا

پسندیده
    48
    مورد پسند : 22 بار در 7 پست
    ویترین مدال
    09-20-2018, 07:11 PM #80
    امین و‌ سید
    به جای بیان ساده از بیان پیچیدن استفاده میکنید دلیلشو نمیدونم رو یه بحث زوم کردین و به همین روال دارین میرین جلو و هیچکدومتونم قانع نمیشه ، حتی اونجا که امین میگه "منتظر بعدا بمون ، هروقت جو دادم بیا بگو‌‌" الان دیگه ادامه دادن بحثش بی فایدس ، اونم با استفاده از کلمات فکت روانشاسی و ... مگه اینکه از ادامه دادنش هدفی داشته باشین و‌برنامه ریزی شده باشه (دعوای زرگری)
    Fuck everybody who doubt me
    SadRa آنلاین نیست.