alt
صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 240 از 636

موضوع: آخرین نیرنگ | چهاردهمین دوره مافیا

1. مافیایی

پسندیده
    112
    مورد پسند : 82 بار در 14 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 02:01 PM #221
    ممد

ما اينهمه پست رد و بدل كرديم و ايراداتي وارد شد و كلي بحث كرديم در موردش، نميدونم الان كه مياي ميگي رايت بخاطر واكنشت در برابر كنش من بود و يطوري ضد حمله بود و بي پايه و استدلال ، رو چطوري برداشت كنم؟ بزارم ب پاي فراموشي و مشغلت يا بزارم روي تعمد حالا بخاطر اين بيا يه بار مرور كنيم از اول ايراد من و دليل رايم رو بهت

من با توجه ب شرايطم اومدم گفتم احتمالا نميرسم ولي بخاطر اصرار و احترام ب پويا تو همين مدت كم بودنم سعي ميكنم منفعل نباشم و كم نزارم ، تو اومدي با يه لحني جبهه گرفتي رو موضوعي كه من توضيح داده بودم و دليلي به اون جبهه گيري نبود و حتي از راي ب اعدام صحبت كردي

برا من اين رفتار قابل هضم نيست و حس خيلي بدي بهم داد بعد ك من جواب دادم هم باز رو موضعت موندي كه بيشتر حس منفي داد بهم!

دومين جريان همون بحث پليس و كاراگاه بود كه دوس ندارم دوباره حرفامو تكرار كنم ك طولاني شه اين كه هدفتو اصلا نفهميدم و برام گنگه تو همون پستم ازت پرسيدم ولي نديدي فك كنم خواهشا برو بخون يبار ديگه اصلا دليلي بر اون حرفت نبود و هر كيم ميگه ميگي هدف مخفي داشتم فلان تو اون پستم گفتم حركت بيگناهي نبود ب هيچ وجه!

با توجه به اينا توي ٥ فاز به بازيكني كه بيشتر نظرمو جلب كرده بود و بيشترين شكو داشتم راي به اعدام دادم و خوشم نمياد از سر رفع تكليف ب خودم يا به يكي ديگه راي بدم ! اينم استدلالم از رايم و فك كنم مشخصه كه حمله متقابل نبوده رايم بهت چون درواقع تو راي ندادي ب من ك من بيام متقابلا بهت راي بدم.

الانم ميخام ب اون پستم كه درمورد پليس پرسيدنت بود بخوني كامل و جواب بدي
    Erf_Ju آنلاین نیست.

2. کاربلد مافیا

پسندیده
    209
    مورد پسند : 108 بار در 26 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 02:11 PM #222
    @امین

درمورد دیشب هم این‌که گاد گفته بعضی‌ها هدف ندادند، و گاد فقط در مورد اهداف گناهکاران اعلام وضعیت می‌کنه، نظر من رو بیشتر می‌بره سمت کسانی که هنوز حضور ندارن و یا گفتن که وقت ندارن.
    اون موقع که این حرفو زدی کسایی که تو بازی حضور نداشتن یا گفتن وقت ندارن اینا بودن: سحر - پژمان - عرفان (اگر چه بعدا اضافه شد به بازی) - رابین، که از بین اینا فقط رابین قاتل و گناهکار بود که قابلیت تیر زدن داشت که اون هم گاد گفته از قبل بازی قرار بوده نباشه. سحر که فراری بوده، پژمان هم بی گناه بی نقش. حالا بعد از گذشت 5 فاز و با توجه به اتفاقاتی که افتاده نظرت درباره شب های کم اتفاق بازی چیه؟

@مهران

همین دلایل به طور دیفالت باعث میشه توجه بیشتری به افراد تو سایه داشته باشم تو این دور.
    اینو در تایید حرف امین گفته بودی. برای تو هم همون سوال بالا صادقه، مخصوصا که به نظرم الان کسی تو سایه نیست دیگه اگر هم باشه یکیش خودتی و تا حدی محمدرضا. البته مهدی هم همینطور نظرت رو درباره افراد بازی بگو بی زحمت

@آرش

فکر میکنم جواب از این محتاطانه تر نمیشد بگیرم به طور دیفالت یکی از وظایف هر بیگناهی تو بازی تحلیل موقعیت و بالانس هست (اونم وقتی که فعالیت کمه و احتمالا اکثر گناهکارا بیرون از بازی) حالا شاید دلیل خوبی برای احتیاطت داشته باشی و فهمیدنش رو به زمان و ادامه بازی میسپارم فعلا
    دیدیم که اینطور نبود

اصلا هر چی باشه این جادوگر تکی و نهایت دو نفر هست
    میشه بگی دقیقا از کجا نتیجه گرفتی این جادوگر نهایت دو نفر میشه؟

کلا آرش خیلی زیاد مانور داده روی جادوگر نمیدونم چرا
    Vecchia Signora آنلاین نیست.

3. مافیایی

پسندیده
    112
    مورد پسند : 82 بار در 14 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 02:18 PM #223
    عرفان
    نکته ی جالب در‌مورد عرفان اینه که از جواب دادن تفره میره ، همین کافیه واسه من که بگم حسم نسبت بت منفیه. ازش سوال میپرسم ، جواب که نمیده هیچی میگه دیر اومده نخا زود برو ؟ ینی چی این آخه ؟ چرا سوال و جواب نمیدی ؟ بعد اشاره میکنی که همه ی پستارو نخوندی و فلان ، همه رو نخونده باشم پست تورو خوندم که ازت سوال پرسیدم مردک ، برخوردت یه جوری بود که انگار میگه تو که اصن تو بازی نبودی الان اومدی چرا داری دری وری میگی ؟ خب اگه تو بازی نباشم چرا باید پست بدم ؟ چرا واقعن ؟ جواب نمیدی = حس منفی ، جوابگو باش ، نسبت ب بازی جوابگو باش ، نسبت به حرفت جوابگو باش
    ببين صدرا طفره رفتن يني امتناع از جواب و توضيح ! كاري كه من كردم طفره نبود ارجاع بود اوكي؟ من همون سوالي كه تو پرسيدي رو در جواب مهران و عارش گفته بودم و بازم ميگم كه پستارو دقيق نخوندي وگرنه جوابم تو اونا بود حالا نديدي بهر حال من ارجاعت دادم گفتم برو پستارو دقيق بخون جوابتو دادم ! اين طفره نيس حله؟
    اين تكرار چندباره كلمات از قبيل جوابگو باش جواب نميدي جوابگو باش هم خوشايند نيس،و تو ناخوداگاه مخاطب تاثير منفي ميزاره گفته نشه بهتره
    Erf_Ju آنلاین نیست.

4. کارآموز مافیا

پسندیده
    4
    مورد پسند : 5 بار در 2 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 02:54 PM #224
    من دیروز گفتم که دغدغه سید درباره امین منطقی و قابل درکه اما متاسفانه این وسط یه هجمه ای ایجاد شد روی سید که آخرش حتی 2 نفر هم بهش رای دادن. سید مشخصاً هدفش رو بیان کرده بود و داشت روی اون پافشاری میکرد که طولانی شدن بحثاشون باعث شد بعضیا بتونن اون هجمه رو ایجاد کنن. 2 تا نکته تو بحثای دیروز سید با آرش و امین وجود داره، اول اینکه تلاش آرش برای مقایسه رفتار سید با دوره های قبلی از نظر من حرکت چندان تمیزی نبوده، سید پلیر اسم و رسم داریه وقتی نتونی از پستهای فعلیش بهش اتهام بزنی اینم میتونه یه راه باشه که بری سراغ پست های دوره های قبلش و با مقایسه پست ها و کمی هم جو دادن، سید رو ببری زیر فشار و جو روش ایجاد کنی. آرش اینکارو کرد و من هنوز نفهمیدم چه نیازی به اون بحثا درباره دوره های قبل بود و چرا اصلا آرش به این شکل وارد بحث امین و سید شد. اما درباره بحث امین و سید، سید هدفش رو از بحث با امین گفت و بنظر به هدفش هم رسید، اما چرا تونست به هدفش برسه؟ بنظر من و بعد از خوندن پستا، امین تو بحث با سید به طور تقریبا واضحی از یه جایی به بعد عقب نشینی میکنه مخصوصا از جاییکه آرش وارد شد و بحثش با سید جدی تر شد، من خودم توی پست اصلی امین درباره افراد تو سایه که باعث به وجود اومدن بحثش با سید شد مورد عجیبی ندیدم و حتی نظر خودم هم با امین تقریبا یکی بود ولی رفتار ها و ری اکشن های بعدی امین تو بحث با سیده که الان برام جالب شده.
    نکته بعدی درباره رضاست، رضا کلا حس خوبی بهم نداده بازیش، اما این حس من مهم نیست بلکه این پست رضاست که مهمه :

بازم خیلی ها خوب شرکت نکردن تو بحث و رای دادن سخته
    ولی فعلا من بیشتر از همه شکم رو سیده
    محمد گنگ حرف میزنه خوب نمیتونه جواب سوال هایی که ازش میشه رو بده
    فری هم تمایلی به ادامه بحث نداره که به عنوان یه بی گناه عجیبه! ولی خب فعلا میزارم پای فری بودنش ...

- - - Updated - - -

رای به اعدام : سید

الان میدم که بشه عوض کرد
    با یه سری دلیل کلیشه ای وقتی که خودش میگه رای دادن سخته میاد رای میده به سیدی که قبلا یه رای از آرش داشته و فقط یک رای تا اعدام فاصله داره اونم به دلیل اینکه به سید شک داشته حالا چرا شک داشته معلوم نیست چون قبلش که فقط از پیچیدگی بحث امین و سید گلایه میکرد. این رای رضا بعد از رای آرش به نظر من بی گناهانه نیست.
    Mehran آنلاین نیست.

5. مافیایی

پسندیده
    37
    مورد پسند : 22 بار در 6 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 02:55 PM #225
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vecchia Signora نمایش پست ها
    @امین

اون موقع که این حرفو زدی کسایی که تو بازی حضور نداشتن یا گفتن وقت ندارن اینا بودن: سحر - پژمان - عرفان (اگر چه بعدا اضافه شد به بازی) - رابین، که از بین اینا فقط رابین قاتل و گناهکار بود که قابلیت تیر زدن داشت که اون هم گاد گفته از قبل بازی قرار بوده نباشه. سحر که فراری بوده، پژمان هم بی گناه بی نقش. حالا بعد از گذشت 5 فاز و با توجه به اتفاقاتی که افتاده نظرت درباره شب های کم اتفاق بازی چیه؟

@مهران

اینو در تایید حرف امین گفته بودی. برای تو هم همون سوال بالا صادقه، مخصوصا که به نظرم الان کسی تو سایه نیست دیگه اگر هم باشه یکیش خودتی و تا حدی محمدرضا. البته مهدی هم همینطور نظرت رو درباره افراد بازی بگو بی زحمت

@آرش

دیدیم که اینطور نبود

شاید برعکس همون فکری که در مورد عرفان گرفتم باشه
    اول فک کردم که آره عرفان سعی داره ذهن پلیرارو به سمت مافیا ببره و از جادوگر دوری کنه که خب جوابم و گرفتم و منطقی بود.
    حالا اینم ممکنه که آرش بیاد بیشتر رو‌جادوگر مانور بده که ذهنارو از مافیا دور کنه
    Fuck everybody who doubt me
    SadRa آنلاین نیست.

6. کاربلد مافیا

پسندیده
    209
    ویترین مدال
    09-21-2018, 03:25 PM #226
    @مهران

خب شما که اومدی احتمالا پست ها رو هم خوندی دیگه؟ میشه جواب سوالی که ازت بالا پرسیدم رو بدی اول؟
    در ضمن، به نظر من با یک سری دلایل کلیشه ای هم که شده رای بدی به کسی که بیشتر از همه باهاش ارتباط داشتی و شک داری بهش خیلی بهتر از اینه که بیای در بی مسئولانه ترین حالت بعد از گذشت 5 فاز بازم رای پرت بدی و کمک نکنی به روند بازی. حداقل به قول خودت من "دلایل کلیشه ای" داشتم، از امانم هم استفاده کرده بودم، از رای پرت هم خوشم نمیاد هم بازی زیاد دارم همه میدونن تا الان رای پرت ندادم اصلا.

بعدش هم کجا سید "یک رای تا اعدام فاصله داشت" قشنگ داری اذهان رو تشویش میکنی من دومین رای بودم و قبل از 12:30 هم دادم و تاکید هم کردم الان میدم که بشه عوض کرد، پس حرف شما منتفیه

منتظر جواب هم هستم

7. کارآموز مافیا

پسندیده
    4
    ویترین مدال
    09-21-2018, 03:37 PM #227
    من قبلا هم گفتم، نظرم رو تو پستایی که میدم درباره افراد و اتفاقات بازی میدم، دلیلی نمیبینم اسم همه رو لیست کنم و 2 خط توضیح بدم راجع به شون اگه شخص خاصی مد نظرته که قبلا نظرم رو دربارش نگفتم بگو تا بگم. درباره اون پستم در تایید حرف امین درباره افراد تو سایه هم همه چیز واضحه فکر میکنم و حرفی که زدیم کاملا منطقی بوده، در ضمن اون موقعی که من این پست رو دادم فقط رابین و پژمان و سحر تو سایه نبودن بلکه هنوز بیشتر از نصف بازیکنا مثل مهدی، کاوانی، سید و ... هم فعالیت نداشتن. حالا چرا فقط اسم اونایی که دیشب گادکش شدن رو اوردی معلوم نیست اما اگه میگی پژمان و سحر بی گناه بودن خب کاوانی هم تروریست بوده تو بین اون افراد تو سایه، پس الان نکته حرفت چیه؟
    Mehran آنلاین نیست.

8. مافیایی

پسندیده
    86
    مورد پسند : 60 بار در 16 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 03:38 PM #228
    @ امین

من رای دادم بهت چون واکنشت به رای رندوم خودم و نپسندیدم و بنظرم یهو بد از کوره در رفتی و گفتی به من بخاطر این حرکت رای میدی. در حالی که رای رندوم من آسیبی به کسی نمیزد چه بسا حتی میتونست به نفع بی گناها هم باشه اگه یه سری اتفاقات می افتاد که نیفتاد. بعد تو میگی که من تو بازی بودم ولی بی تفاوت بودم و رای هم از روی بی تفاوتی دادم. درسته من تو بازی بودم ولی برای رای دادن به قطعیت نرسیدم. تو مگه خودت به خودت رای ندادی؟ رای من به مهران چه فرقی با رای خودت به خودت داشت؟ اگر تو بازی میموندی به کی رای میدادی؟ یا از طریقی میتونستی به پویا اطلاع بدی که رایت کیه مشکل من اینجاست که خودت رای پرت دادی ولی رای رندوم منو مستحق اعدام دونستی.

ضمنا جو دادن هم جزیی از بازی مافیاست دیگه شاید من عمدا نمیخواستم جو بدم ولی بار ادبی جمله ام کمی جو همراهش بود. اگر میخواستم عامدانه جو بدم دستم خیلی باز تر بود.
    کاسه کوزه هم یه نظریه است که هنوز کامل نیست.
    FM90 آنلاین نیست.

9. کارآموز مافیا

پسندیده
    4
    ویترین مدال
    09-21-2018, 03:41 PM #229
    @مهران

خب شما که اومدی احتمالا پست ها رو هم خوندی دیگه؟ میشه جواب سوالی که ازت بالا پرسیدم رو بدی اول؟
    در ضمن، به نظر من با یک سری دلایل کلیشه ای هم که شده رای بدی به کسی که بیشتر از همه باهاش ارتباط داشتی و شک داری بهش خیلی بهتر از اینه که بیای در بی مسئولانه ترین حالت بعد از گذشت 5 فاز بازم رای پرت بدی و کمک نکنی به روند بازی. حداقل به قول خودت من "دلایل کلیشه ای" داشتم، از امانم هم استفاده کرده بودم، از رای پرت هم خوشم نمیاد هم بازی زیاد دارم همه میدونن تا الان رای پرت ندادم اصلا.

بعدش هم کجا سید "یک رای تا اعدام فاصله داشت" قشنگ داری اذهان رو تشویش میکنی من دومین رای بودم و قبل از 12:30 هم دادم و تاکید هم کردم الان میدم که بشه عوض کرد، پس حرف شما منتفیه

منتظر جواب هم هستم
    درباره اون بخشی که بولد کردم، حرفت شاید درست باشه اما نه وقتی طرف مورد نظر «امیر» باشه امیر اگه بی گناه باشه وزنه سنگینی برای بی گناها و تهدید بزرگی برای گناهکاراست، پس کسی که حاضر میشه روی اعدام به همین راحتی ریسک کنه مسئولانه تصمیم گرفته اما به نفع خودش.

درباره بخش دوم حرفت هم، سید یک رای از آرش داشت و شما رای دوم رو بهش دادی و گفتی عوض میکنی اما نکردی، پس دقیقا سید یک رای تا اعدام فاصله داشت و اگر یک نفر راس ساعت 1 شب بهش رای میداد اعدام میشد، شما کی میخواستی رای ات رو عوض کنی؟
    Mehran آنلاین نیست.

10. کاربلد مافیا

پسندیده
    209
    ویترین مدال
    09-21-2018, 04:10 PM #230
    @مهران

داری بحث رو دور میزنی به جای این که جواب بدی الان یعنی طبق منطق خودت باید به مهدی بیشتر از همه شک داشته باشی دیگه درسته؟ نظرت رو درباره مهدی بگو اصلا

من کی گفتم رایم رو عوض میکنم؟ من دقیقا گفتم "الان میدم که بشه عوض کرد" آیا این یعنی عوض میکنم حتما؟ والا جمله معلومه و جای تفسیر نداره! یعنی اگه لازم شد که عوض کنم الان رای میدم که بتونم عوض کنم حالا از کجای این نتیجه گرفتی که من حتما عوض میکنم شاید من قصد و هدفی داشتم از رایم تو اون زمان شما از کجا میدونی؟!

--------------------------------------------------

@امین

راستی چرا دیشب به خودت رای دادی؟ به قول فری کسی که این همه در برابر رای پرت جبهه میگیره و عملا یکی که این کار رو کرده تهدید میکنه، چرا باید خودش اینطوری رای بده؟! تازه امینی که یکی از طرفین بحث اصلی بازی بوده و اصلا اینطوری نبوده که خارج از بازی باشه و ندونه چه خبره، تو خیلی بیشتر از فری درگیر بودی و این که رای پرت بدی به مراتب از رای پرت دادن فری عجیب تره!!

11. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    مورد پسند : 46 بار در 8 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 04:26 PM #231
    مهدی؛

یک چیزی که من منطق‌ش رو درک نمی‌کنم، اعلام حس مثبت به دیگران توی مافیاست. یعنی لزومی نداره درحالت عادی همچین‌کاری، مگر این‌که خب مثلا در جهت کاهش اصطکاک با سایرین و یک‌جورایی صلح برقرار کردن با همه باشه. تو توی این بازی چندبار که نسبتا هم زیاد بوده، گفتی به فلانی حس مثبت داری و فلانی به نظرت خوبه و این‌ها. چرا خب؟ یعنی می‌گی حس‌ت بهش مثبته که چی؟ یعنی قاعدتا کسی نمیاد بگه: «مهدی چرا حست بهم مثبته؟» که بحث و فعالیت رو به جلویی باشه. می‌فهمی؟ یک‌جور عقب‌گرده تو بازی به نظرم. یعنی از بازی منفعلانه هم، منفعلانه‌تره.

دیگه به نظرم عجیب‌ترین‌ش این بوده برام.

این قاطعیت محمد که تقریبا تو تمام پستاش از اول هست فعلا حس بدی نمیده و از این لحنش حس مثبت گرفتم. امیدوارم همینطوری ادامه بدی
    همین‌طوری ادامه بده تا حسم مثبت باشه بهت. یا جایی یادمه داشتی نظرت رو راجع به افراد بازی می‌گفتی، بعد گفتی به این‌ها حسم مثبته، بقیه رو نظری راجع به‌شون ندارم. درحالی که درحالت عادی برعکسه این. اون‌هایی رو مردم می‌گن که حس منفی دارن به‌شون، بقیه هم که مهم نیست گفتن‌شون تا وقتی حس منفی نداری بهش. دارم با ذهنیت بی‌گناه، گناهکار مقایسه‌ش می‌کنم. که اصولا یک بی‌گناه چطور می‌تونه از اول بازی این همه حس مثبت داشته باشه، درحالی که از چیز خاصی خبر نداره، دوما چرا باید این رو به طرف بگه؟ هرچی که هست اعلام حس مثبت فشار خاصی به کسی وارد نمی‌کنه در جهت نقش و این‌هاش. که حداقل اگر حس مثبت هم داری، اون حس‌ت یک منطقی پیدا کنه.

Amin آنلاین نیست.

12. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    ویترین مدال
    09-21-2018, 04:48 PM #232
    @امین
    این رو که هم به سید گفتم، هم به محمد و هم به مهدی، تنها نقش گناهکارانه‌ای که من برای سایه‌ها در نظر گرفته بودم، قاتل بود؛ که یک‌نفر هم هست. و گفتم احتمالا قاتل نرسیده بیاد و نزده - تو اون حالت‌هایی که گرفتم - و خب یکی‌شون قاتل بود دیگه. مگه گفتم همّ‌شون گناهکارن؟ ضمن این‌که اون زمان که این رو گفتم، امین خلفی هم تو بازی نبود هنوز. و تروریست بود، تیرزن مافیا.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran نمایش پست ها
    اما درباره بحث امین و سید، سید هدفش رو از بحث با امین گفت و بنظر به هدفش هم رسید، اما چرا تونست به هدفش برسه؟ بنظر من و بعد از خوندن پستا، امین تو بحث با سید به طور تقریبا واضحی از یه جایی به بعد عقب نشینی میکنه مخصوصا از جاییکه آرش وارد شد و بحثش با سید جدی تر شد، من خودم توی پست اصلی امین درباره افراد تو سایه که باعث به وجود اومدن بحثش با سید شد مورد عجیبی ندیدم و حتی نظر خودم هم با امین تقریبا یکی بود ولی رفتار ها و ری اکشن های بعدی امین تو بحث با سیده که الان برام جالب شده.
    ببین این‌که می‌گی عقب نشینی، اصلو جلوکشی نبوده که عقب‌نشینی لازم داشته. و اولین‌بار هم اگر پست‌ها رو دیده باشی، سید چندبار گفت که هدف‌ش ری‌اکشن بوده و نه چیز دیگه‌ای و خواست بحث رو ببنده. حتی خودش وسط بحث گفت که به هدفی که می‌خواسته رسیده و دیگه چیز دیگه‌ای نیست. یعنی اصلا بحث من و سید سر این نبود که چرا سید خواسته این نیتی که فکر می‌کرده پشت پست هست رو باطل کنه، بخث سر این بود که من گفتم چرا با جو دادن این کار رو کردی و سر همین بحث‌مون ادامه پیدا می‌کرد. تو گزینه‌های شکی هم که همون فاز دادم، سید آخرین گزینه بود برای مشخص شدن وضعیت. یعنی بحثی که کسی توش برنده بشه نبوده. منتها بحث سید و آرش این‌طوری بود. آرش رای به اعدام داد و سید هم گفت که می‌خواد آرش رو اعدام کنه فاز دیگه؛ خب مشخصا این بیشتر توی چشم هست تا بحث من و سید. وگرنه که بحث ما توی روند خطی از ابتدا تا آخر داشت ادامه پیدا می‌کرد، بدون این‌که شدت‌ش تفاوت زیادی بکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط FM90 نمایش پست ها
    @ امین

من رای دادم بهت چون واکنشت به رای رندوم خودم و نپسندیدم و بنظرم یهو بد از کوره در رفتی و گفتی به من بخاطر این حرکت رای میدی. در حالی که رای رندوم من آسیبی به کسی نمیزد چه بسا حتی میتونست به نفع بی گناها هم باشه اگه یه سری اتفاقات می افتاد که نیفتاد. بعد تو میگی که من تو بازی بودم ولی بی تفاوت بودم و رای هم از روی بی تفاوتی دادم. درسته من تو بازی بودم ولی برای رای دادن به قطعیت نرسیدم. تو مگه خودت به خودت رای ندادی؟ رای من به مهران چه فرقی با رای خودت به خودت داشت؟ اگر تو بازی میموندی به کی رای میدادی؟ یا از طریقی میتونستی به پویا اطلاع بدی که رایت کیه مشکل من اینجاست که خودت رای پرت دادی ولی رای رندوم منو مستحق اعدام دونستی.

ضمنا جو دادن هم جزیی از بازی مافیاست دیگه شاید من عمدا نمیخواستم جو بدم ولی بار ادبی جمله ام کمی جو همراهش بود. اگر میخواستم عامدانه جو بدم دستم خیلی باز تر بود.
    کاسه کوزه هم یه نظریه است که هنوز کامل نیست.
    ببین، من دقیقا دور اول، سر همین فعالیت با کیوان درگیر شدم که چرا تو ان‌قدر بی‌خیالی و این‌ها و تروریست بود؛ همیشه هم توضیح دادم که چرا بازیکن بی‌خیال باید اعدام بشه در هر صورتی. و این‌طور نبوده که یک‌جوری تفسیر می‌کنی که انگار من یک‌دفعه واکنش نشون دادم به این حرکاتت. تقریبا دو سه پست هم قبل‌ش داده بودم خطاب بهت. که محتواش دقیقا این بود که این بی‌خیالی رو ببینم چیه. و خب واکنش‌هات به اون‌ها هم باز بی‌خیال‌طور بود. و این‌که می‌گی برای رای دادن به قطعیت نرسیدی رو الان می‌گی؛ تو توی بحثی وارد نشدی که بخوای به قطعیت برسی و لحن پست‌ت این‌طوری بود: این رای من رندوم؛ خداحافظ! این اتفاقا دایورتی‌ـه تا کسی که فکر کرده و به قطعیت نرسیده. مثلا مهدی هم همین شرایط تو رو داشت، ولی خب جای گیر دادن بهش نداشت، چون توی متن بازی قرار داده بود تا حدی خودش رو. ولی خب همین آدم بی‌خیال، به محض این‌که یک‌نفر بهش گیر می‌ده، رای می‌ده به طرف مقابل‌ش؛ ربط‌ش می‌ده به کاسه و کوزه و این‌ها. درحالی که قاعدتا اگر با اون بحث‌ها نتیجه نمی‌رسی، با یک پست یک خطی هم نباید برای اعدام به نتیجه برسی؛ یعنی که چطور یک بیگناه این‌طوری واکنش می‌ده خب؟
    اون رای هم، من بعد از ارسال پستم سایت برام بالا نیومد. و تقریبا چند صفحه رو نخونده بودم؛ و خب رای کور نمی‌دم. رای‌م هم رندوم و پرت نبود، برای جلوگیری از رای کور ندادن بود. چون نمی‌دونستم تعداد رای‌ها و وضعیت سوال و جواب‌ها به چه صورته. وگرنه که تقریبا تاپ ۵ بیشترین حضور رو در متن بازی رو هستم. و در ضمن نمی‌دونستم بهم رای دادی، وگرنه که به خودم رای نمی‌دادم احتمالا. اما این‌که رای‌م چی بود، نمی‌دونم. باید چندتا سوال و جواب می‌پرسیدم توی اون چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت. همون‌طور که الان دارم می‌پرسم.

@رضا
    جواب سوال مشابه‌ت رو توی بحث‌م با فری دادم.
    Amin آنلاین نیست.

13. مافیایی

پسندیده
    104
    مورد پسند : 47 بار در 12 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 05:06 PM #233
    محمد
    اون بخشی که در مورد سبک بازی من گفتی باید بگم که سبک بازی من همینه، من فارغ از نقش بازی می کنم و مدل بازیم هم اینطوریه که تا به یکی بیشتر از ۵۰ درصد شک نداشته باشم برای گناهکاریش، وارد بحث مستقیم باهاش نمی شم. و تنها حرکت اگرسیو که می کنم چند تا سوال و جوابه از اشخاص مختلفه. تا به زمانی برسم که به یکی واقعا مشکوک بشم با توجه به بازیش.

یک چیزی که من منطق‌ش رو درک نمی‌کنم، اعلام حس مثبت به دیگران توی مافیاست. یعنی لزومی نداره درحالت عادی همچین‌کاری، مگر این‌که خب مثلا در جهت کاهش اصطکاک با سایرین و یک‌جورایی صلح برقرار کردن با همه باشه. تو توی این بازی چندبار که نسبتا هم زیاد بوده، گفتی به فلانی حس مثبت داری و فلانی به نظرت خوبه و این‌ها. چرا خب؟ یعنی می‌گی حس‌ت بهش مثبته که چی؟ یعنی قاعدتا کسی نمیاد بگه: «مهدی چرا حست بهم مثبته؟» که بحث و فعالیت رو به جلویی باشه. می‌فهمی؟ یک‌جور عقب‌گرده تو بازی به نظرم. یعنی از بازی منفعلانه هم، منفعلانه‌تره.

دیگه به نظرم عجیب‌ترین‌ش این بوده برام.

این قاطعیت محمد که تقریبا تو تمام پستاش از اول هست فعلا حس بدی نمیده و از این لحنش حس مثبت گرفتم. امیدوارم همینطوری ادامه بدی

همین‌طوری ادامه بده تا حسم مثبت باشه بهت. یا جایی یادمه داشتی نظرت رو راجع به افراد بازی می‌گفتی، بعد گفتی به این‌ها حسم مثبته، بقیه رو نظری راجع به‌شون ندارم. درحالی که درحالت عادی برعکسه این. اون‌هایی رو مردم می‌گن که حس منفی دارن به‌شون، بقیه هم که مهم نیست گفتن‌شون تا وقتی حس منفی نداری بهش. دارم با ذهنیت بی‌گناه، گناهکار مقایسه‌ش می‌کنم. که اصولا یک بی‌گناه چطور می‌تونه از اول بازی این همه حس مثبت داشته باشه، درحالی که از چیز خاصی خبر نداره، دوما چرا باید این رو به طرف بگه؟ هرچی که هست اعلام حس مثبت فشار خاصی به کسی وارد نمی‌کنه در جهت نقش و این‌هاش. که حداقل اگر حس مثبت هم داری، اون حس‌ت یک منطقی پیدا کنه.

اول اینکه تا الان یعنی ندیدی تو مافیا یکی به دیگری حس مثبتش رو اعلام کنه؟ و اگر ندیدی که هیچ. اگر دیدی آخرش مثلا چی شده یا طرف چه نقشی (گناهکار/بیگناه) داشته که این رو گفته؟
    شخصا که این حس مثبت رو گفتن رو از بازی چاوش یادم میاد مثلا که تقریبا همه ادوارش این رو داشته، این که میگی کاهش کنتاکت با یکی، حداقل در مورد من صدق نمی کنه. چرا؟‌ چون خود محمد که اون جمله ام رو راجع بهش اوردی جزو اولین کسانی بود که ازشون سوال پرسیدم و اتفاقا یکی از سوال هام تا همین جای بازی هم در موردش بحث شده و هنوز ادامه داره. و البته این جمله ای که نقل قول کردی یه جمله خاصه. شبیه اون حس مثبتی که بعدا تو یه پست دیگه گفتم نیست. از اون اتفاقا منظور دارم. اون یه جور تشره به فرد که داداش یه جوری بازی می کنی که یه چیزی رو تو ذهن من تداعی می کنه. (میخوام طرف این رو بخونه و بفهمه که بقیه می فهمن، و میخوام ببینم بعدش چجوری بازی می کنه) این از اون جمله که نقل قول کردی. اما بقیه اش مال وقتیه که ازم پرسیده میشه نظرم در مورد افراد بازیو بگم. بالا گفتم من اگه به کسی کمتر از ۵۰ درصد مشکوک باشم اصلا اعلام نمی کنم. و اگه به یه حدی برسه بعدش تجاوز می کنم. حد وسط نداره اما حالا در مورد بخش آخر صحبت هات:
    این که یه بی گناه این همه چرا باید حس مثبت داشته باشه،‌ اولا این همه کو؟ تا جایی که یادم میاد صرفا در مورد محمد این صحبت انجام شده، عرفان رو هم یک چیزی بهش گفته بودم که با پیش فرضی که نسبت بهش داشتم بود و فکر کردم بهونه داشته میاورد تو اون پست،‌ اما بعدش دیدم اون چیزی که فکر می کردم،‌ نبوده و اون جمله م رو پس گرفتم. اما نگفتم حسم مثبته تفاوتش مشخصه برات؟
    اما اینکه میگی چرا باید به طرف بگه، خب چرا. این به نظرم به درد میخوره. این که اون طرف در آینده چه واکنشی بهت داره و از حس مثبتت سو استفاده می کنه و نزدیکت نمیشه یا برعکسش عمل می کنه و یا بی اعتناس، هر کدوم یه مدل واکنشه و یه گرا میده. حالا در مورد این مثال خاص این بازی که صحبت نکنیم بهتره به نظرم. من کلی دارم توضیح میدم. این که بگی این حرکت سوپرمنفعلانه اس، این نظرته و حرفی در موردش نیست اما اینکه در مورد منطقش بحث کنیم،‌ اوکیه و گفتم منطقمو.
    بهرحال کلا مدل بازی همیشه ترکیبی از چند فاز منفعلانه و چند فاز سوپر اکتیو بوده اینم به خاطر حس هامه که تا وقتی تقویت نشده باشه یا چیزی نبینم از کسی که ارزش دیدن داشته باشه، ورود دیوانه وار به بازی نمی کنم.

- - - Updated - - -

یه امین جا موند زیر نقل قول ها. پست بالایی بیشترش در جواب امین ئه
    IDEMAHDI آنلاین نیست.

14. کارآموز مافیا

پسندیده
    207
    مورد پسند : 14 بار در 3 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 05:13 PM #234
    نقل قول نوشته اصلی توسط Donnie Darko نمایش پست ها

محمدرضا. در مورد محمدرضا خوب تو بحث ها شرکت می کنه اما اینکه سر اینکه من میگم هدفم رو نمی تونم بگم رای به اعدامم میده، اصلاً برام باورپذیر نیست اینکه بعد از پست مهدی تازه به این رسیده که باید به خاطر اون حرفم ازم سوال بپرسه هم برام باورپذیر نیست. پست من یکی از اولین پست ها بود و نمیشد که همین طوری از کنارش رد شد و بعداً با دقت تمام بهش رجوع کرد.
    این موج موقعی برام مشکوک تر شد که بعدش رضا و آرش و امین با تقریباً یک لحن اومدن گفتن محمد داره از جواب سوال ها طفره میره که دقیقاً دور (حتی دورهایی) بوده که این جمله رو تو فازهای وسط یا آخر گفتم و همه افراد تو بازی بودن و اوکی بود و هیچ کسی بهش ایرادی نگرفت. حالا میشه از جواب سوال طفره رفتن.
    راجع پارگراف اول حرفت باید بگم ک اون پست من اولین پستی بود که راجع ب بازی دادم
    از اول پستا رو خوندم و نظرم رو گفتم ک قسمت اول راجع به اون حرف تو بود قسمت بعدیش راجع ب جادوگر و بحث ارش و بقیه
    یعنی من ب ترتیب موضوعاتی که از نظرم نیاز بود رو گفتم و جوری نبوده اول بیخیال شم بعد بیام بگم که اره اینجوری

راجع به اینکه میگی جو ایجاد شد خب خودت مقصری
    نوع جوابات و دلیل هایی ک اوردی خوب نبوده بقیه هم اشکال گرفتن بعد میگی جو ایجاد شده
    خب وقتی جوابات مناسب نیست و مشکل داره بقیه هم واکنش نشون میدن
    درست جواب نمیدی بقیه هم که ی چیزی گفتن ب جای دفاع از خودت و قانع کردن بقیه داری میای میگی جو ایجاد شده من ب همشون مشکوکم
    هنوزم سعی نمیکنی ک دلیل قانع کننده بیاری و فقط از زیرش در میری

قسمت رای هم که واضحه من بیشتر از همه به تو به خاطر حرفت و جوابات و طفره رفتنات مشکوکم ، رای هم اجباری بود انتظار داری به کی رای بدم؟
    SmRs آنلاین نیست.

15. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    ویترین مدال
    09-21-2018, 05:17 PM #235
    در مورد آرش هم؛ برعکس نظر سید، دیدگاه‌ش توی وارد شدن به بحث با سید رو خصمانه ندیدم. یعنی دیدگاه‌ش این‌طوری نبود که به عنوان یک گناهکار بخواد وارد بحث با بی‌گناه بشه تا مثلا از بازی خارج‌ش کنه؛ اون هم وقتی طرف مقابل‌ش هنوز کاری بهش نداره و جدی نیست باهاش. و سید هم ضد ضربه نبود، می‌تونستن بزنن‌ش و وقتی مثلا وقتی می‌دیدن نمرده، باهاش وارد بحث می‌شدن. یعنی دیدگاه‌ش این‌طوری نبود به نظرم که برم یک بی‌گناه مثلا خوب رو حذف کنم. اونم وقتی که خودش جمع‌کننده‌ی رای و اولین رای سیده، زمانی که سید حمله‌ی خاصی بهش نکرده هنوز. و حماقته اون طرز فکر و آرش احمق نیست.
    بیشتر حس‌میکنم یک دیدگاه گناهکار به گناهکار یا بی‌گناه به گناهکار داشت تو ذهن‌ش. و برای همین رفت و درگیر شد. و از نظر استدلالی که سید نظرم رو پرسید، استدلال جفت‌شون بیس‌ش غلط بود. که شروع بازگشت به گذشته هم از خود سید بود. و آرش روی همین قضیه سوار شد و به خاطر لجبازی، یا این‌ ذهنیت که سیده و سفسطه‌هاش، اون ذهنیت‌ش رو تغییر نداد. اما چیزی که سید می‌گفت راجع به رفتار گذشته‌ش نظر بدم فارغ از این‌که قابل تعمیم هست یا نه؛ به نظرم که درسته. و روند بازی سید همین‌طوری بوده در گذشته هم. ولی خب مسئله‌ی مهم به نظرم حرکت بعدی آرش‌ـه. تو می‌خواستی سید رو حذف کنی و حذف شد. حرکت بعدی‌ت چیه؟ و روی این باید بحث کنیم به نظرم.
    Amin آنلاین نیست.

16. مافیایی

پسندیده
    86
    مورد پسند : 60 بار در 16 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 05:32 PM #236
    ببین، من دقیقا دور اول، سر همین فعالیت با کیوان درگیر شدم که چرا تو ان‌قدر بی‌خیالی و این‌ها و تروریست بود؛ همیشه هم توضیح دادم که چرا بازیکن بی‌خیال باید اعدام بشه در هر صورتی. و این‌طور نبوده که یک‌جوری تفسیر می‌کنی که انگار من یک‌دفعه واکنش نشون دادم به این حرکاتت. تقریبا دو سه پست هم قبل‌ش داده بودم خطاب بهت. که محتواش دقیقا این بود که این بی‌خیالی رو ببینم چیه. و خب واکنش‌هات به اون‌ها هم باز بی‌خیال‌طور بود. و این‌که می‌گی برای رای دادن به قطعیت نرسیدی رو الان می‌گی؛ تو توی بحثی وارد نشدی که بخوای به قطعیت برسی و لحن پست‌ت این‌طوری بود: این رای من رندوم؛ خداحافظ! این اتفاقا دایورتی‌ـه تا کسی که فکر کرده و به قطعیت نرسیده. مثلا مهدی هم همین شرایط تو رو داشت، ولی خب جای گیر دادن بهش نداشت، چون توی متن بازی قرار داده بود تا حدی خودش رو. ولی خب همین آدم بی‌خیال، به محض این‌که یک‌نفر بهش گیر می‌ده، رای می‌ده به طرف مقابل‌ش؛ ربط‌ش می‌ده به کاسه و کوزه و این‌ها. درحالی که قاعدتا اگر با اون بحث‌ها نتیجه نمی‌رسی، با یک پست یک خطی هم نباید برای اعدام به نتیجه برسی؛ یعنی که چطور یک بیگناه این‌طوری واکنش می‌ده خب؟

اون رای هم، من بعد از ارسال پستم سایت برام بالا نیومد. و تقریبا چند صفحه رو نخونده بودم؛ و خب رای کور نمی‌دم. رای‌م هم رندوم و پرت نبود، برای جلوگیری از رای کور ندادن بود. چون نمی‌دونستم تعداد رای‌ها و وضعیت سوال و جواب‌ها به چه صورته. وگرنه که تقریبا تاپ ۵ بیشترین حضور رو در متن بازی رو هستم. و در ضمن نمی‌دونستم بهم رای دادی، وگرنه که به خودم رای نمی‌دادم احتمالا. اما این‌که رای‌م چی بود، نمی‌دونم. باید چندتا سوال و جواب می‌پرسیدم توی اون چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت. همون‌طور که الان دارم می‌پرسم.
    @amin

کیوان و من و با هم مقایسه نکن چون نتیجه ای نمیشه ازش گرفت . که چه مثلا؟ کیوان بی خیال بوده تروریست بوده میخوای نتیجه بگیری منم تروریستم مثلا؟:/

من بی خیالم آره از اول بازی ده نفر صد بار این حرف و تکرار کردن. ولی واقعا بی خیالیه یا خونسردی؟ شما یه جوری استنتاج میکنین که انگار تو ی ذهن آدم هستین و دارین مستقیم از روی مشاهدات بالینیتون رفتار طرف رو قضاوت میکنید. من توی سبک بازیم زیاد حرص نمیخورم و زیاد هم سعی نمیکنم بحثی رو داغ کنم چون اسدلالم ضعیفه و مطمئنم اگر با کسی بحثم بالا بگیره ممکنه خودم ضرر کنم و من نمیخوام اون رویکرد انتحاری رو داشته باشم. بیشتر سعی میکنم بخونم و واسه خودم تصمیم بگیرم. چون مشخصا هر کاری هم کنم نمیتونم مثلا با استدلال تو رو اعدام کنم. وقتی آدم استدلالش از کسی ضعیفتره نباید خودشو خسسته کنه و بقیه رو گیج. طرز فکرم اینه حد اقل این دور. ضمنا تا قبل از اون پستت که ((فری بهت رای میدم)) تو فقط یه پست فکر کنم درباره من داده بودی که راجع به بالانس ازم پرسیدی و منم جواب دادم دیگه یادم نمیاد دربراه بی خیالی من اظهار نظر مفصلی کرده باشی.
    درباره قسمتی که گفتی من توی بحثی نبودم که به قطعیت برسم، واقعیتش هم همینه و حتی اگر توی بحثب هم میبودم به قطعیت نمیرسیدم همونطور که هیچکدوم از شماها که توی متن بحث بودین به قطعیت نرسیدین. و جالبه که از طرفی میگی تو توی بحثا نبودی و بی خیال بودی ولی از طرفی میگی نباید رای پرت میدادی.....بالاخره من توی بحثا پررنگ بودم و باید رایم و قاطع میدادم یا توی بحثا نبودم و نمیتونستم رای قاطع بدم؟

رایم به تو هم که گفتم منتظر بودم بیای بهم رای بدی که منم بهت رای بدم چون رایت به من بخاطر رای پرتم اصلا قابل توجیه نیست برام. اگر رویکردت به سبک بازیم اینطوریه که باشه رایتو بده به من. ولی تو نیومدی و بعدا کاشف اومد که به خودت رای دادی. منم دیگه معطل نکردم و رایمو دادم. چون گفتم دیگه این دور یکم ریسکی بازی میکنم.

بعد تو از کجا میدونی که من فکر نکردم؟ این هم از اون حرفا بود ؟ نکنه تو پست زیاد دادن و درگیر شدن و مصداق فکر کردن میدونی؟ من فکر میکنم درباره بازی چه وقتی روبروی مانیتورم چه وقتی لب پنجره ام چه وقتی بیرون دارم قدم میزنم . چون تو بازی زیاد پرشور و هیجان نیستم و پستام طویل نیست دلیل نمیشه که اصلا بگی فکر نمیکنم. این جمله از تو خیلی بعید بود.

هر جور بخوای به قضیه نگاه کنی نمیتونی منو به خاطر رایم به مهران مقصر بدونی. تو اگه جای من بودی به کی رای میدادی اون شب؟ به آرش که نمیدادی مطمئنن!؟!
    FM90 آنلاین نیست.

17. No Country For Old Men

پسندیده
    10
    ویترین مدال
    09-21-2018, 05:38 PM #237
    نقل قول نوشته اصلی توسط IDEMAHDI نمایش پست ها
    اول اینکه تا الان یعنی ندیدی تو مافیا یکی به دیگری حس مثبتش رو اعلام کنه؟ و اگر ندیدی که هیچ. اگر دیدی آخرش مثلا چی شده یا طرف چه نقشی (گناهکار/بیگناه) داشته که این رو گفته؟
    شخصا که این حس مثبت رو گفتن رو از بازی چاوش یادم میاد مثلا که تقریبا همه ادوارش این رو داشته، این که میگی کاهش کنتاکت با یکی، حداقل در مورد من صدق نمی کنه. چرا؟‌ چون خود محمد که اون جمله ام رو راجع بهش اوردی جزو اولین کسانی بود که ازشون سوال پرسیدم و اتفاقا یکی از سوال هام تا همین جای بازی هم در موردش بحث شده و هنوز ادامه داره. و البته این جمله ای که نقل قول کردی یه جمله خاصه. شبیه اون حس مثبتی که بعدا تو یه پست دیگه گفتم نیست. از اون اتفاقا منظور دارم. اون یه جور تشره به فرد که داداش یه جوری بازی می کنی که یه چیزی رو تو ذهن من تداعی می کنه. (میخوام طرف این رو بخونه و بفهمه که بقیه می فهمن، و میخوام ببینم بعدش چجوری بازی می کنه) این از اون جمله که نقل قول کردی. اما بقیه اش مال وقتیه که ازم پرسیده میشه نظرم در مورد افراد بازیو بگم. بالا گفتم من اگه به کسی کمتر از ۵۰ درصد مشکوک باشم اصلا اعلام نمی کنم. و اگه به یه حدی برسه بعدش تجاوز می کنم. حد وسط نداره اما حالا در مورد بخش آخر صحبت هات:
    این که یه بی گناه این همه چرا باید حس مثبت داشته باشه،‌ اولا این همه کو؟ تا جایی که یادم میاد صرفا در مورد محمد این صحبت انجام شده، عرفان رو هم یک چیزی بهش گفته بودم که با پیش فرضی که نسبت بهش داشتم بود و فکر کردم بهونه داشته میاورد تو اون پست،‌ اما بعدش دیدم اون چیزی که فکر می کردم،‌ نبوده و اون جمله م رو پس گرفتم. اما نگفتم حسم مثبته تفاوتش مشخصه برات؟
    اما اینکه میگی چرا باید به طرف بگه، خب چرا. این به نظرم به درد میخوره. این که اون طرف در آینده چه واکنشی بهت داره و از حس مثبتت سو استفاده می کنه و نزدیکت نمیشه یا برعکسش عمل می کنه و یا بی اعتناس، هر کدوم یه مدل واکنشه و یه گرا میده. حالا در مورد این مثال خاص این بازی که صحبت نکنیم بهتره به نظرم. من کلی دارم توضیح میدم. این که بگی این حرکت سوپرمنفعلانه اس، این نظرته و حرفی در موردش نیست اما اینکه در مورد منطقش بحث کنیم،‌ اوکیه و گفتم منطقمو.
    بهرحال کلا مدل بازی همیشه ترکیبی از چند فاز منفعلانه و چند فاز سوپر اکتیو بوده اینم به خاطر حس هامه که تا وقتی تقویت نشده باشه یا چیزی نبینم از کسی که ارزش دیدن داشته باشه، ورود دیوانه وار به بازی نمی کنم.
    من راست‌ش یادم نیست دیده باشم؛ و اگر دیدم بهش گیر دادم قطعا. چون خب گفتم، منطق‌ش رو نمی‌فهمم. شبیه‌ترین حرکت رو از پویا دیدم، که به بازیکن‌ها می‌گفت حسم به‌تون منفی نیست. که خب فرق داره با این‌که بگی حس‌م مثبت‌ـه و بار روانی مثبت بدی بهش. و خب اون جمله اتفاقا برای این نقل‌قول گرفتم که حالت تشر نداره مثلا اصلا. یعنی این‌طوری من حس گرفتم، و به نظرم الان این ایراد به خود محمد هم هست که چرا واکنش نداشته به این حرف، که من می‌دونم تو فلان نقشی، اوکی‌ـه، ادامه بده. و البته قبول دارم که این شاید بره به سمت نگاه بدبینانه؛ ولی خب من داشتم به این فکر می‌کردم که چرا شب‌ها خبری نیست و خب اولین چیز اینه‌که ضد ضربه زدن. و یعنی ضد ضربه‌ها رو می‌شناسن. و خب این جمله همون پالسی که گفتم رو ازش گرفتم. که من می‌دونم تو فلانی، خیلی هم خوب، باهاتم مثلا. بالاخره تو وقتی یکی رو نقش‌ش رو تا حدودی می‌شناسی، بستگی به این‌که حدس بزنی ضدضربه‌ی بی‌گناهه مثلا یا گناهکار، یا باهاش کانکت می‌شی یا مثلا می‌ری روش دیگه.
    و من اصلا ایرادی به سبک بازی‌ت ندارم؛ نمی‌گم چرا به کسی گیر نمی‌دی، یا فلان. هر نقش و هربازی متفاوته شرایط‌ش؛ جای گیر نداره مگر این‌که با سبک بازی طرف بشه پل زد به نقش‌ش. مثل همین که گفتم جادوگر احتمالا کسی‌ـه که هیچ‌کس سمت زدن یا پرسیدن یا هدف دادن‌ش نرفته. ایراد به من به اون ابزاری‌ـه که استفاده کردی.
    اون کلمه‌ی این همه، منظورم تعداد پست‌هایی بود که اعلام نظر مثبت کردی. فکر کنم سه‌بار به محمد گفتی حسم مثبت‌ـه بهت.
    اما این‌که می‌گی هدف داشتی که ببینی طرف چطور واکنش نشون می‌ده، با این‌که به نظرم نمی‌خوره به این سبک بازی‌ت. ولی خب اوکی‌ام باهاش. تا ببینم کجا استفاده می‌شه این.
    Amin آنلاین نیست.

18. کاربلد مافیا

پسندیده
    209
    ویترین مدال
    09-21-2018, 05:40 PM #238
    @امین

بحثو بردی سمت رای فری به خودت من اصلا سوالم این نبود. من درباره گیر تو به رای دادن فری به مهران گفتم. تو میگی اطلاعاتم کافی نبود و باید سوال میپرسیدم از چند نفر بخاطر همین به خودم رای دادم؛ حالا از کجا میدونی فری هم همین حالت رو نداشته؟! و بازم میگم این رو باید در نظر بگیریم که تو خیلی بیشتر از فری تو متن بازی بودی پس هر چقدر تو نیاز به فکر داشتی و مطمئن نبودی قطعا واسه فری بیشتر بوده!

من حرفم اینه که کسی که اونطور به رای فری به مهران گیر میده حداقل انتظاری که من مخاطب ازش دارم اینه که خودش رای درست حسابی داده باشه

19. دروگر

پسندیده
    290
    مورد پسند : 186 بار در 45 پست
    ویترین مدال
    09-21-2018, 06:14 PM #239
    @صدرا
    راستش این بحث تکراریه دقیقا به سید جواب دادم دیروز

@آرش

این توضیح جادوگره:
    از فاز ششم جادوگر با جذب یکی از شهروندانی که بنده او شده، فرقه خود را تاسیس می‌کند و فرد جذب‌شده، با حفظ نقشش در جهت اهداف جادوگر، به خدمت او درمی‌آید. اگر بیش از یک شهروند جادوگر را هدف قرار داده باشند، یکی دیگر از آنان نیز به قید قرعه خواهد مرد. همچنین بعد از این فرآیند، یکی از اعضای مافیا (اگر او را هدف قرار داده‌ باشد و تعداد اعضای مافیا نیز بیش از 2 نفر باشد) خواهند مرد.
    من از این جمله برداشت کرده بودم که که فقط یک جذب داره (درواقع اون "از فاز ششم" به "تاسیس فرقه" برمیگرده) که الان از گاد پرسیدم ممکنه بازم بتونه جذب کنه یا نه، فحشم داد و گفت اون جمله ینی حداقل یک جذب داره. پس آره ممکنه بیشتر از دو نفر بشن. منم از اول بازی فکر میکردم اون جمله ینی یک جذب داره کلا به خاطر همین گفتم ضعیف تر شده از قبل.

در مورد این مانوور دادن هم اصلا اینطوری نیست راستش. من اول بازی یه جمله توی متن بقیه حرفام گفتم، فری و محمد اومدن زوم کردن رو اون یک جمله و گفتن چرا جادوگر رو فلان کردی و فری هم تا چند پست این بحث رو ادامه داد، من هم صرفا جوابش رو دادم. ینی مانوور از طرف من نبوده توی اون قسمت و قضیه توسط فری بزرگ شد بیشتر.
    بعدش قضیه ی نظر خواستن دیشبم بود که هدفم رو هم همون دیشب گفتم از اون، داشتیم به فاز حساس 5 نزدیک میشدیم و هیچ حرفی در اون مورد زده نشده بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin نمایش پست ها
    ولی خب مسئله‌ی مهم به نظرم حرکت بعدی آرش‌ـه. تو می‌خواستی سید رو حذف کنی و حذف شد. حرکت بعدی‌ت چیه؟ و روی این باید بحث کنیم به نظرم.
    حرکت خاصی باید انجام بشه مگه؟ دیروز بخش زیادی از وقت و انرژیم سر بحث با سید رفت و شاید یکم از بقیه بحث ها دور مونده باشم (با این حال چند بار وارد بقیه بحث ها شدم) امروز به همون روند قبل برمیگردم سعی میکنم با موارد مشکوکی که دیدم، بحث کنم، چون فعلا تا این لحظه گزینه ی اونقدر بولدی برام وجود نداره که بخوام تمرکزم رو بذارم روش.

------

امیر: آرش. رضا.
    رابین: مهدی.
    رضا: محمد.
    سحر: مهران.
    آرش: امیر.
    محمد: عرفان. محمدرضا.
    فری: صدرا.
    امین: فری. امین.

این آخرین votelog دیشب بود یه بررسی کلی بکنیم:
    رای من به امیر که قابل درکه و فاز قبلش هم بهش رای داده بودم. رای رضا هم بازقابل درکه برای من چون قبل تر بهش گیر داده بود، البته شاید بیشترین بحث رو با سید نکرده باشه اما ایراد آنچنانی نمیشه گرفت.
    رای محمد به رضا، امیر به من و رای هایی که به محمد داده شده هم اینجا قابل درکه، بلاخره بحث پیرامون این گزینه ها بود و افراد قبلتر به گزینه شون، اعلام شک کرده بودن.

میمونه رای مهدی به رابین، مهران به سحر، صدرا به فری و فری به امین
    من اول بازی هم جایی در جواب محمد گفتم با کسایی که رای پرت میدن به شدت مشکل دارم. اینو قبلا هم گفته بودم و چیز جدیدی نیست.
    اینجا رای مهدی و مهران، + رای فری که فاز قبلترش داد، واقعا مصداق رای پرت خالص بود. نمیدونم کسی مثل مهران یا فری که تمام روز آنلاین بودن تقریبا و پست دادن، چرا نباید به یه نتیجه ای برسن وقتی که بقیه رسیدن. یا مهدی که میزان پست و فعالیتش در حدی بود که بتونه به کسی رای بده. حالا مهدی امروز میگه تا وقتی به کسی 50 درصد شک نداشته باشه رای نمیده یا همچین چیزی. چرا یه بیگناه نباید بعد از حضور فعالانه تو بازی و خوندن و بحث کردن، به کسی شک کنه؟ این حجم از احتیاط رو درک نمیکنم، چون حتی چیزی از بالانس هم فعلا مشخص نیست که بخوایم بگیم با یه اعدام اشتباه، بیگناها بازیو باختن. تجربه ام هم راستش نشون داده اکثر کسایی که چنین رای هایی میدن گناهکارن، و این شانسش رو بالا میبره برام.

رای صدرا به فری. اینجا مشکل اینه که صدرا با اینکه "دلیل" داشت در مورد رایش به فری، که هم قبلش گفته بود و هم بعدش گفت، توی پست رایش میاد مینویسه صرفا برای اینکه گادکش نشم. این هم باز شاید دلیل پشت رای باشه، اما نحوه ی رای و دیدی که هنگام رای دادن داشته، همون از سر خود واکردنه، ینی دیده که بساط رای پرت دادن حسابی بازه، گفته من هم بگم رایم پرته کسی بهم شک نکنه. از این هم حس خوبی نگرفتم من اصلا.

رای فری به امین. فری که فاز قبلش هم رای پرت داده بود، و امین بهش گفته بود که به خاطر رای پرتش بهش رای میده. قبول دارم که شاید حرف امین خیلی یهویی و انفجاری بود اما واقعا در حدی نبود که بخوای فاز بعدش، در حالی که امین هم نیومده، بهش رای بدی. اونم وقتی که حضور نسبتا فعالانه داشتی تو بازی و خودت میگی فکر هم کردی، از نظر من دلایل خیلی بهتری برای رای دادن وجود داشت تا صرفا «چرا بهم رای دادی، بهت رای میدم» حتی اگه به من رای میداد فری که خودش میگفت از حرفام قانع نشده، خیلی منطقی تر بود تا امین، اما خب من دوتا رای داشتم. کلا از فری هم اصلا حس خوبی نگرفتم با رایش.

این باشه فعلا تا بیام سراغ پست های امروز. اگه کسی امروز یا دیروز جایی من رو منشن کرده که جوابش رو ندادم بگه، ممکنه یادم رفته باشه جواب بدم.

- - - Updated - - -

@امین
    در پیرو بحثت که گفتی سید چطور کشته شده، و بیگناه بی نقش نمیتونسته بنده باشه چون نمیتونسته هدف بده، من داشتم نقشا رو میخوندم این به ذهنم رسید که شاید سید نقش دار بوده (حالا نه رویین تن سامورایی) اما در یکی از شبا قرار بوده کشته بشه، که رویین تن نجاتش داده و تبدیل به بینقش شده. اون موقع نمیدونستم احتمالش چقدر هست یا به بندگی ربطش ندادم. اما این هم میشه در نظر گرفت کلا.
    آرش یکی از خفن ترین و زیرکانه ترین بازی هایی که تا حالا از گناهکار ها دیده بودم رو اجرا کرد این دور! نه به خاطر اشتباه خودم، آرش باعث شد بازی تا آخرش گنگ و پیچیده بمونه و همه بی گناها رو به جون هم انداخت. خیلی با هوش و عجیب بود تون اون چند فازی که بود، من که کف کردم!

Arash آنلاین نیست.

20. کاربلد مافیا

پسندیده
    209
    ویترین مدال
    09-21-2018, 06:14 PM #240
    @آرش

تو که میای میشینی تک تک کسایی که رای پرت دادن رو نقد میکنی چرا رای امین به خودش رو کاری نداره پس؟ الان من دوباره پستت رو نگاه کردم قشنگ نشستی تک تک درباره رای های پرت صحبت کردی تازه خیلی هم تاکید میکنی که با رای پرت مشکل دارم و اینا، حالا چطوریه؟! چرا با رای پرت امین مشکل نداری؟

بعدش هم، تو الان متوجه شدی که تا حالا درباره جادوگر اشتباه فکر میکردی، پس من الان میتونم به فری و محمد حق بدم که بهت گیر بدن، دیگه این حرفت درست نیست که بگی اون دو نفر روی من جو انداختن چون خودت الان میگی یه جور دیگه فکر میکردی