alt
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: انجمن جنایت کاران | تحلیل بازی و Rating

1. THE GOD UP THERE

پسندیده
    69
    مورد پسند : 316 بار در 114 پست

انجمن جنایت کاران | تحلیل بازی و Rating

#1 10-31-2016, 12:27 PM
    سلام.

حرفی در رابطه با بازی دارین اینجا بزنین

اطلاعات بازی:

رنگ ها هم به این شکل هست که قرمز افتضاحه، نارنجی بد. زرد متوسط، سبز کمرنگ خوب و سبز پررنگ خیلی خوب. مرگ هم مربوط به مردن در فاز قبلش هست.
    اهداف و عملکردهاتون با اینا درجه بندی شده. نمره نمیدم این دور ولی یه توضیحاتی میدم بعدا.
    سوالی چیزی دارین هم بپرسین.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (96.6 کیلو بایت, 11 نمايش)
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (95.9 کیلو بایت, 8 نمايش)

8 کاربر پست God عزیز را پسندیده اند .

God آنلاین نیست.

2. تازه کار

پسندیده
    17
    مورد پسند : 10 بار در 4 پست
    10-31-2016, 12:58 PM #2
    یه عذر خواهی خیلی بزرگ بدهکارم به همه ی عزیزایی که این دور توی بازی شرکت کردن . توی این همه دوره ای که مافیا بازی کردم ، سابقه نداشته که گادکش بشم ، اون هم به این دلیل یعنی نبودن توی بازی ! خیلی مسخره ست به نظرم ! خودمم فکر نمی کردم این مشکل پیش بیاد . البته یه مقدار سرم شلوغ بود و میگفتم که تا شنبه میام و جبران می کنم اما طوری شد که شنبه و یکشنبه حتی برام شلوغ تر از روز های قبلش شد ! خیلی برنامه داشتم و حتی روی همین برنامه هایی که داشتم همین پست های هرچند کم رو دادم ، اما خب نشد !

عذر خواهی اصلی رو میخوام از گاد عزیز ، پویا جان کنم که نتونستم به قولی که بهش دادم عمل کنم . مجددا پوزش استاد .

بازم شرمنده ، مخصوصا هم تیمی های عزیزم سید ، امین و هادی . ایشاللا در آینده ای نزدیک بتونم جبران کنم !

6 کاربر پست HeIlIG DaVidS عزیز را پسندیده اند .

HeIlIG DaVidS آنلاین نیست.

3. 10-31-2016, 03:24 PM #3
    خب خسته نباشید به بچه ها و مخصوصا پویای عزیز که خیلی عالی مدیریت کرد بازی رو

تبریک به بیگناها بابت برد . من پیتر بودم در نقش روویین تن

اول در مورد اون حرکت مافیا بگم که راستش خوشم نیومد . بهر حال حتی اگه قانونی هم نباشه نباید از عرف بازی خارج شد . بازی سه چهار تا تیم داره و هر کدوم از تیما باید با همت خودشون بازی رو ببرن . این که یه تیم بیاد بخاد اطلاعاتشو در اختیار یه تیم دیگه بزاره و متحد شن به نظرم خوب نیست

در مورد بازی بگم که واقعا مافیا تیم خوب و قوی ای بودن . صد در صد باید میبردن . ولی خیلی بد بازی کردن . من وقتی فهمیدم ۵ تا مافیا داریم اصلا امیدی به برد نداشتم . چون پنج تا مافیا حتی اگه اصلا شب بازی نکنن و فقط روز بازی کنن باز هم احتمال برد بالایی دارن .

من این دور به عنوان رویین تن خاستم یکم سبک بازیم رو عوض کنم و دو سه روز اول جوری بازی کنم که گناهکارا رو ترغیب کنم به جذب یا قتل خودم . و از روز سوم بیام وسط میدون

ولی انگار موفق نبودم چون محض رضای خدا یه نفر هم منو هدف نگرفته

ولی همون دو سه روز اول فهمیدم که انتوان و هاوارد و جکسون هر سه بیگناهن و الکی بجون هم افتادن . مخصوصا هاوارد که منطقی نبود تک فرقه ی باقیمونده انقدر وسط بازی کنه

تبریک میگم که امین ( انتوان ) عزیز که شب اخر خیلی خوب بود و یه جورایی مکمل شدم با همدیگه . هرچند که برای دقایقی داشت منو به اشتباه مینداخت با اشتباهش . اشتباهش هم این بود که پیشنهاد اول منو قبول نکرد .

در کل از اون ماجرای ادعای نقش مافیا که بگذریم دور خوبی بود . همگی خسته نباشین

- - - Updated - - -

راستی اینو یادم رفت بگم که از گناهکاران عزیز هم تشکر ویژه میکنم که خودشون زحمت خودشون رو کشیدن و یکی یکی همدیگه رو فرستادن رو هوا

6 کاربر پست Pezhman عزیز را پسندیده اند .

Pezhman آنلاین نیست.

4. تازه کار

پسندیده
    23
    مورد پسند : 6 بار در 1 پست
    10-31-2016, 03:27 PM #4
    سلام.

ممنون از پویا که مث همیشه عالی بود داستان های بی نظیر. داستان های شب رو می خوندم لذت می بردم فقط . فوق العاده
    تبریک به بی گناهان بازی . من بعد مرگم در اون شب از دور بازی رو نگاه می کردم و با دقت پست ها رو نخوندم. برای همین نمی تونم نظر بدم در مورد بازی همه .

اما نقش خودم. شیخ بودم و ایثارگر .
    اول بازی یه راهکاری به ذهنم رسید که بیش تر بر اساس تجربه کشته شدن دورهای پیش بود . از اونجایی سابقه کشته شدن در شب اول یا دوم خیلی زیاد دارم، گفتم دو تا پست بدم که بی گناهی بیش تر به چشم بخوره تا گناهکاری (یکی به سبک سید امیر تو دور آگاتا کریستی که شب اول پخ پخ شد و یکی همون پستی که قبل از پست شب اول پویا دادم و رابرت بهش استناد کرد).
    از این دو پست دو هدف هم داشتم: یکی اینکه سهمیه گناهکاران رو بسوزونم و یکی اینکه هر گروه گناهکاری که منو میزنه بدونه که ضدضربه هستم و رویکردش در قبال من فرق کنه و یا حداقل شب های دیگه سمت من نیاد
    به جدول که نگاه کردم دیدم تا حدودی به هدف هام رسیدم . اینکه شب اول جادوگر منو زد و شب های دوم و سوم مورد هدف قرار نگرفتم . بیش تر حسرتم به خاطر اینه که می تونستم اون شبی که جکسون رو حمایت کردم کوین رو هم حمایت کنم. ولی واقعاً ریسکی بود و در صورت هر گونه احتمال گناهکاری جکسون و هاوارد همون شب کشته می شدم. توصیه ی گاد هم بیش تر مد نظرم بود . ولی در هر حال همون بدشانسی دورهای پیش دوباره سرم اومد و جکسون از قضا انتحاری چاوش خورده بود .

در مورد بازیکنا که نمی تونم دقیق نظر بدم. بعد مرگم بیش تر پست های گاد رو دنبال کردم. ولی بازی پیتر، آنتوان و هاوارد به نظرم خیلی خوب بود به علاوه جکسون. مخصوصا آنتوان و پیتر که تونستن فلیپ رو بشناسن و اعدامش کنن. عرفان هم به نظرم خیلی خوب بود. شاید اگر هاوارد و جکسون فازهای آخر حضور میداشتن اعدام نمی شد و یا به تأخیر می افتاد اعدامش.

بحث اصلی در مورد امین (آنتوان) همون جایی هست که از پست هاش بیش تر حس گناهکاری میاد تا بی گناهی و برای مواقعی که بی گناهه ممکنه کمی دردسرساز بشه. . فکر کنم پویا دور پیش هم به این مسأله اشاره کرد. با این حال به نظرم تک تک پستای امین و استدلال هاش کلاس آموزشیه .

آرش و رضا هم با بازیشون حس مثبتی بهشون داشتم و برای همین تحت حمایت قرار گرفتن .

به نظرم جذابیت این دور کم تر بود نسبت به دورهای گذشته که دلایلی داشت که عمدش به خاطر مشارکت کم بود و یا کم فعالیتی بیش تر یوزرهایی که حضور داشتن ایشالا دورهای بعد مشارکت بیش تر باشه و بازی جذاب تر...

6 کاربر پست Joffrey. عزیز را پسندیده اند .

Joffrey. آنلاین نیست.

5. تازه کار

پسندیده
    11
    مورد پسند : 7 بار در 2 پست
    10-31-2016, 09:09 PM #5
    شب تاریک، کوچه باریک، من و ممد و چاوش و رضایی که نیومد سر قرار....

7 کاربر پست Kevin. عزیز را پسندیده اند .

Kevin. آنلاین نیست.

6. تازه کار

پسندیده
    4
    مورد پسند : 4 بار در 1 پست
    10-31-2016, 10:36 PM #6
    سلام خدمت دوستان عزیز
    دیگه خیلی لوث شده که عذر خواهی کنم بابت وقت نداشتن و گاد کش شدنم و اینکه نتونستم حضوری فعال داشته باشم و باعث شد بازی کمی به هم بریزه
    راسیتش من یه سمتی ارتقا گرفتم تو شرکتمون که یکی دوماه هست که اصلا وقت سر خاروندنم نداشتم به خصوص اینکه لب تابم خراب شده بود و دیروز تازه لب تابمو از تعمیرگاه گرفتم

افشینم راسیتش من با عارش بودیم که فکر تاسیس همچنین سایتی به کلمون زد هرچند ارش اخر تموم زحمات رو کشید اما من حتی نتونستم یه دور بازی کنم
    این دور هم خیلی دوست داشتم بازی کنم که نشد
    وبسیار از گروه فرقه معذرت خواهی میکنم به خصوص عرفان عزیز که میدونم برا تک تک لحظات بازی مافیا وقت میزاره و طبق برنامه ریزی از پیش تعین شده بازی رو پیش میبره

یه تسلیت به خودمم هم میگم که این دور پنجمی هست که امسال بازی کردم و تو هر پنج دور یا نقش لوو دادم یا عصبی شدم حرفی زدم یا نیومدم و گاد کش شدم و هر پنج دور رو نتونستم مثل ادم اعدام بشم

به تیم بی گناهان تبریک میگم و صد البته اجرای همیشه بی نقش گاد پویا خوشحال

4 کاربر پست George. عزیز را پسندیده اند .

George. آنلاین نیست.

7. THE GOD UP THERE

پسندیده
    69
    مورد پسند : 316 بار در 114 پست
    10-31-2016, 10:37 PM #7
    خب، نظر گاد در رابطه با بازی من خواستم دیرتر نظر بدم دوستان اصرار کردن

اول اینکه خیلی خیلی تشکر می کنم از اینکه شرکت و فعالیت کردید؛ مخصوصا چند نفر که وقتشونم کم بود ولی حضور خوبی در بازی داشتن و البته نیاز به اسم بردن نیس. البته باید از متین عزیز اسم برده بشه که لطف کرد و تو یه سری کارا کمک کرد.

این دور چون بیش از 70% گفته بودن تو بازی کم هستن، هم تعدادُ بالاتر گرفتم و هم نقش ها رو طوری چیدم که مرگ و میر بیشتر باشه؛ که البته با افتضاح گناهکارا و بازی خوب بیگناها در فاز شب، خیلی تلفات نداشتیم. حس می کردم بیشتر گادکش داشته باشیم ولی خوشبختانه گادکش ها کم بود و به بازی صدمه نزد. فراری که به خودش ربط داره، بیگناهام اینقدری زنده بودن که برای برد نیاز به یار دیگه ای نداشته باشن. مافیام هم تعدادشون خوب بود و هم اینکه تروریست تنها اشتباه من در بالانس بود و باید بعد مرگ 1 نفر می مرد نه 2 نفر. بنابراین بازی در مجموع متعادل بوده به نظرم.

بازی سطح بالا نبود، ولی بد هم نبود. حداقلش اینکه چند فاز پایانی به جز رای ندادن ها و خودکشی مافیا خوب بود به نظرم. داستانم خیلی وقت نذاشتم و خوب نشد. ولی از بازی بهتر بود

تیم ها:

مافیا:

بد بودن. خیلی بد. باید فکر کنم تا بدتر از این یادم بیاد. بدشانس هم نبودن در اهداف. اونجام بد بودن. شاید تو دو هدف آخر، یکیش می مرد متعادل بود. همین. 5 از 20 نسبت خیلی خوبیه، هیچ استفاده ای ازش نکردن و صرفا دنبال مفت خوری بودن.

امیرحسین بدترین بازیش بود و یکی از بدترین بازی هایی که دیدم. هدف و استراتژی و اجرای نقش خودش تا اونجا که به بازی ربط داشت، همه ش بد بود. تو مدیریت تیم بد نبود که این دیگه حداقل حداقلشه. در کل متاسفم. این بازی به نظرم توهین ِ امیرحسین به سید بود البته چیزی که هست جای سید بودن در مافیا واقعا سخته. سخت ترین چیزه ازین نظر. هنوز بازی شروع نشده، در معرض تیر و اعدام و فحش و ... س. حتما بازی بعدش عالی خواهد بود چون علاقه ای به نگه داشتن خاطره این دورش ندارم.

مهدی که نبود، منتهی با اون پست دری وریش می تونست خطاب تیر قرار بگیره و بنابراین افتضاح نبود. بد بود صرفا. سطح بازیشم که مشخصه و نیاز به تعریف نداره، مخصوصا در گناهکاری که یکی از مراجعه

هادی که البته دوستش جاش بازی می کرد که خب دور اول ش بود و فرصت خودنمایی پیدا نکرد بنده خدا. ایشالا دور بعدی

ستاره داشت رو مرز متوسط رو به خوب حرکت می کرد که خراب کرد آخرش. باید زود اعدام می شد به نظرم. خیلی پیشرفتش خوب بوده، ولی همچین افت و خیزهایی همیشه و برای همه هست و جای نگرانی نداره. دقتش رو پست هاش کمه. میخواد بیگناهی بازی کنه ولی باور داره ه گناهکاره، بنابراین یه جا خراب میشه.

امین خوب بود تا قبل رایش به مهدی. ولی اونجا دیگه تیر خلاص بود. همیشه تو ذهنم بوده که اگه واقعا وقت داشته باشه یکی از بهترین بازیکن هاست، ولی خب وقت نداره گویا فعلا بازی های خوبی که ازش تو ذهنم هست، واقعا سطح بالایی دارن. ایشالا دور بعد هم ببینیم ازین بازیا

در کل اتفاقاتی که برای مافیا در این دور افتاد، از لیاقتشون بیشتر بود به نظرم.

فرقه:

تیم خوبی بودن که بدشانس بودن تا حدی و البته اهدافُ درست انتخاب نکردن. باید دیرتر اقدام به جذب می کردن به نظرم. هرچند جذب کار سختیه ولی با 3 جذب فقط 1 مافیا کشتن، بده طبیعتا.
    انتحاری اول هدفشون خوب بود و شانسی هم نبود به نظرم. خیلی منطقی و به موقع بود، بر خلاف هدف دوم.

تو بازیا، عرفان یکی از بازی های خوبش بود. سوتی فاز آخرم طبیعیه. اگر سبز پررنگ نشده، مربوط به شب هست، نه روز. کاملا راضی بودم ازش. عرفان اگه به اعصایش مسلط باشه بازیکن خوبیه واقعا. یه مقدار با برنامه تر باید پیش بره و احساسشُ خیلی دخیل نکنه. یووه که گل می خوره تو ورزشگاه باشه، از 10 بازیکن لااقل 7-8 تاشونُ ترور کنه فک کنم تلاش عرفان و میزان ارزشی که برای بازی قائل هست، مثل علاقه ش به بوفون غیر قابل وصفه. مرسی.

محمد هم به نظرم یکی از بهترین ها بود، چه پست هاش در فاز روز و چه پست هایی که جای افشین داد. مخصوصا شناسایی قاتل که بالاتر از سطح بازی بود. وقت داشته باشه قطعا به اوج برخواهد گشت. یکی از دلایلی که چاوش مقداری افت کرده، به جز وقت نداشتنش به نظرم اینه که الان مثل 1-2 سال نمیشه ایده زد. کمتر جای ایده داره بازی و چاوش هم بازیشُ با این تغییر خیلی هماهنگ نکرده و همونجوری بازی می کنه. وگرنه قطعا یکی از بهترین های مافیا س و بدشانسی نیاره سخته حریفش بشی. به زودی یکی از بهترین بازیهاشُ انجام میده. ایشالا دور آینده

قاتل:

آریا خب زمانش به بازی نمی خورد و به خاطر من شرکت کرد و اگه انتظاراتُ در این حد پایین بیاریم، کاری که می خواست انجام داد. هدف آخرشُ خوب میزد شانس خوبی برای برد داشت به نظرم. بازیش هم که در سبک خودش بی نظیر هست و اگه واقعا وقت و انگیزه داشته باشه، قبل بازی 1 قدم از بقیه بازیکن های خوب جلوتره. مخصوصا وقتی گناهکار باشه که بهترین هست به نظرم.

بیگناهان:

پژمان ابتدا متوسط رو به بالا بود ولی هرچی بازی جلوتر رفت، بهتر شد و بیشتر وارد شد. ترفند خیلی خیلی خوبی بود و منُ یاد رابین انداخت بسیار بازی خوبی بود، سهمیه شم به موقع استفاده کرد. مدیریتش هم در بازی عالی بود و تنها کسی بود که دید همه جانبه داشت. این دیدُ بتونه کسی داشته باشه خیلی خوبه تو بازی. که یک جا و روی یک یا فرد توقف نکنه و همه رو هر چند وقت یک بار یه بررسی بکنه. اینکه به یکی شک کردیم و تا آخر رو همون بمونیم کاری هست که خیلیا انجام میدن. پژمان هم البته یک دنده میشه بعضی اوقات، ولی خیلی کمتر از بقیه. کلا صبرش در بازی خیلی خوبه و از مهم ترین ویژگی هاشه.

ترسا بیخودی از نقشش ترسیده بود، وگرنه خوب بود کامل برای نقش. همین ترس رو بازیش تاثیرگذار بود. مسلما دور بعدی که نقش مهم بیگناهی داشته باشه بهتر بازی می کنه. شب هم کار خودشُ کرد و اصلی ترین خطر بیگناها از بازی حذف شد. ولی در زمینه سطح پست هاش، دور به دور داره پیشرفت می کنه. استعدادش در گناهکاری بیشتره به نظرم

امین که نیازی به تعریف نداره بازیش. اگر بازیُ به دو قسمت ِ پست دادن و حس/حدس تقسیم کنیم، در بخش اول همیشه نمره کامل می گیره. بخش دوم وقتی که بیگناهی خیلی سخته و اشتباه کاملا طبیعیه. اشتباه کرد ولی اشتباهشُ عالی جبران کرد با اون پست تغییر رایش. "پویا استایل" بود به قولی
    نوع بازیش در روز، تو شب هم براش خیلی موفقیت آمیز بود. من تازه فهمیدم چقدر نقش سختی هست غارتگر. اصلا فکر نمی کردم اینقدر سخت باشه. با پست اولش مافیا رو فریب داد و نوع بازیشم جوری بود که میشد انتظار داشت مورد هدف قرار بگیره ولی نگرفت دیگه تا شب 4. که اونم ممکن بود فرقه گزینه دیگه ای انتخاب کنه. بنابراین اینجا اهمیت پست اول و شروع بازی و فهمیدن نقش مشخص میشه. اکثر بازیکن ها اینجورین که اصلا به نقششون توجه نمی کنن و یا کار خودشونُ می کنن یا یه نقش دیگه رو بازی می کنن. این قسمتُ عمدا زیاد توضیح دادم، چون از دیدن بازی و نقش ها هم شاید قابل فهم نباشه.
    شاید تنها ایرادی که بشه گرفت، تم ِ گناهکاری بازیش هست که خب خیلی کمتر شده ولی هنوز هست. اینم باتوجه به اینکه معمولا گناهکار بوده طبیعیه. بخشیش هم به دلیل دقیق بودن هست. گناهکارا معمولا دقیق تر پست میدن. منم اوایل خیلی دقیق بودم؛ ولی بعدا فهمیدم خیلی جاها بهتره عمدا دقت نکنی نظرمم در مورد بازیش که دور قبل گفتم.

محمد، ایده ای زده بود برای سبک بازی عالی بود به نظرم. اهداف شبش خیلی خیلی خوب بود و بسیار بسیار بدشانس بود. تا اونجایی هم که تو بازی بود واقعا خوب داشت پیش می رفت. اگه می موند و همینجوری ادامه می داد، با فاصله بهترین بازیش می شد. گناهکاریشُ درست حسابی ندیدم؛ ولی اگه اونم بتونه همینجوری عالی در بیاره قطعا یکی از بهترین هاست. اگه قرعه نبود حتما گناهکار میذاشتمش قاطعیت و میزان بُرندگیشُ باید بیشتر کنه. البته این به خودش و شخصیتش هم برمی گرده. زیادی پسر خوبیه و این ویژگی همه جا جواب نمیده متاسفانه. مافیا دنیای نامردا س

مهدی پلیس خیلی خوب ولی بدشانسی بود. دو گناهکار پرسید که ضد پرسش بودن و قرعه هم بود دیگه. هیچ حرفی نمیشد زد. تازه راجرُ اگه یه شب دیرتر می پرسید گناهکار اعلام می شد و با تیر هم می زدش نمی مرد. شرایط جالبی پیش میومد اگه اینجوری میشد. تصور اینکه مهدی در چنین شرایطی قرار بگیره هم جذابه ولی قابل تعریف نیست تو بحث ها هم خیلی خوب بود. مهدی حداقلش اینه که مغلوب نمیشه در بحث. در کل راضی بودم با توجه به محدودیت ها و امیدوارم دور بعدی که گاد شدم وقت داشته باشه و یه بازی عالی دیگه انجام بده.

آرش هم نقش فداییُ خیلی خوب بازی کرد و اهداف شب هم اینُ نشون میده. فعالیتشم خوب بود در بازی و سخت بود حذف کردنش. خیلی خوشم میاد وقتی کسی دقیقا همون نقشی که بهش میدیُ بازی می کنه. آرش هم در این زمینه عالی بود. اشتباه در بیگناهی طبیعیه. حق هم داشت تا حدی. قطعا اگه پایان ِ بازیُ از دست نمی داد، ارزیابی عملکردش متفاوت بود شایدم مثل دور قبل توفیق اجباری بود، نمی دونم
    اقتداری هم که به پست هاش تزریق کرده بود عالی بود. بسیار لذت می برم از این نوع بازی به خودشم گفتم

رضا بالا پایین زیاد داشت، هم شبش هم روزش. تو استدلال خیلی خوبه، ولی باید رو بیانش هم کار کنه که به همون اندازه خوب بنمایونه. نکته خیلی مثبتی که داره اینه که بیگناهانه بازی می کنه و جوری هم بازی نمی کنه که جذب بشه. این کار خیلی سختیه. اون دید همه جانبه بودن که پژمان داره رو اضافه کنه عالیه. شب هم که داشت بازیُ برای قاتل در میاورد ولی بعدا کمک خوبی به بیگناها کرد. آخر بازی هم مثل آرش

فری هم به نظرم از خوب ها بود. نوع بازیشُ دوست دارم و بازیکن تاثیرگذاری هست علی رغم اینکه وسط نیست. اهداف شبش هم بد نبود. منطقی بود به نظرم و اینکه چون گناهکار نپرسیده بگیم بد بوده اشتباهه. اشاره ش به پلیس هم جالب بود تنها نکته منفیش که بارز هم هست اینه که کاملا مناسب جذب یا قتل و کلا هدف قرار گرفتن در شب هست. اینُ رفع بکنه و حضور بیشتری از نظر کمی داشته باشه خیلی خوبه.

در کل بیگناها و فرقه بهتر از بقیه بودن و حق بیگناها شاید بیشتر بود. تبریک مجدد و تشکر از همه. ایشالا بین دو ترم دانشگاه بتونم گاد بشم

قوانین سعی کردم اجرا بشه به طور کامل و اگه ایرادی در بازی بوده، اول و آخر متوجه گاد هست. از لطفی هم که در مکان های عمومی و خصوصی داشتین، سپاس فروان. زبان قاصر است. مخلصیم.

9 کاربر پست God عزیز را پسندیده اند .

God آنلاین نیست.

8. No Country For Old Men

پسندیده
    5
    مورد پسند : 22 بار در 4 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    2
    11-01-2016, 03:01 AM #8
    سلام ، خسته نباشید و خداقوت .

این پست طولانی نمیشه زیاد ، خیالتون راحت .

از پویا تشکر میکنم به خاطرِ این دور ، داستان و بالانس و اسمِ یوزر ها و همه چی عالی ، داستان ، مخصوصاً مامورِ دوم ، که شخصیت پردازیش عالی بود اصلاً اقتدارِ همیشگی هم بود و گادیتِ خوبی انجام شد .
    متین ـم تشکر میکنم ازش ، متین پشتِ پرده خدماتِ خوبی ارائه داده ظاهراً خدا قوت بهش ، مرسی .

بازی ـم خوب بود دیگه ، دوستانی که میگن جذابیت نداشت و اینا ، کافیه یه سر به یک سری فروم های همسایه بزنن ، تفاوت هارو ببینن دورِ شاخصی نبود اما بد هم نبود جداً .

بالانسِ بازی هم خوب بود مجموعاً ، نفری ـی اما سمتِ گناهکارا بود . یعنی اگر رامتین و مهدی و پژمان این طرف بودن ، اون طرف ، آریا ، چاوش ، سید ، مهدی و خلفی بودن که گودی ـه نمودار ، سمتِ گناهکاراس اینطوری که خب با توجه به قرعه بودنِ نقشا ، طبیعیه .

تیمِ مافیا قوی بوده واقعاً .، جدای از نفراتش ، 5 نفر ، 5 سهمیه و یک یاکوزا ، شرایطِ مساعدی ـه . پلنِ مافیا رو نمیدونم چی بوده ، منتها مشخصاً خوب نبوده وضعیت ، شب ولی اون هاوارد به نظرم هدفِ درستی بود ، درواقع خیلی راحت طلبانه بوده پلنِ پشتش ، اما خوب بوده . تنها بازیکنی که بازی ـه خودش رو کرد و متوسط رو به بالا بود ، رابرت بود ، بقیه کمتر از حدِ خودشون بودن ، فرقه اما بدشانس بودن جداً . پلن هاشونم خیلی خوب بوده جنگیر میداشتن بازی رو میبردن ، این ترکیبِ انتحاری و جنگیر واقعاً دحشتناکه قاتل اما ، آریا اهدافِ شبش خیلی خوب بود ، حتی به نظرم مایکل هم هدفِ بدی نبود اونقدرا ، تو شب ، بالاترین نمره رو میگیره بینِ گروه ها . تو روز ولی با توجه به زمانش ، زیاد نرسید بازی کنه .

بیگناها ولی ، اگر تو روز اعدام نداشتن ، تو شب خوب بودن انصافاً . درموردِ شب ، یه تبریکِ جدی باید به محمد بگم . اهداف و استراتژی ـه شبت عالی بود . نقش هایی مثلِ شیخ ، دکتر ، کربلایی به شدت سخت ـن برای شب ، احسنت ، مرحبا ، تو روز هم خوب بودی ، محمد کلاً خیلی پسرِ خوبیه تو بازی (خارجِ بازی ـم به همین صورت البته) ، مثبتِ مثبت ، یادِ جوونیا خودم میفتم بازیشو میبینم ، بیگناهانه بازی میکنه و معمولاً هم حسِ اکثریت مثبته بهش .
    تو روز ولی ضعیف بودیم ، یعنی درواقع بیگناهایی که سلاح و قدرتِ مانورِ اصلیشون روزه ، انقدر بی بخار خوب نیس خوب نبودیم تو روز . که شب ، و گناهکارا جبرانش کردن البته .

نمره نمیدم اما بخوام به ترتیب گروه هارو مشخص کنم : بیگناهان ، فرقه ، قاتل ، مافیا .

---

پژمان (پیتر) ، خیلی خوب بود ، واضحاً بیگناه بود . این واضحاً بیگناه شدن توی مافیا خیلی سخته . پژمان ولی خوب بلد بود این قضیه رو ، + اینکه درواقع تنها کسی بود که پستای منُ میخوند . پستای منُ خودِ جکسون هم نمیخوند آخه ، با توجه به دورِ قبلی تو فرومِ یووه ، بیگناهیش به نظرم خیلی بهتره . درواقع پژمانِ بیگناه خیلی خطرناک تر از پژمانِ گناهکاره . فازِ آخر هم مرسی از اینکه بود ، احتمالاً هرکسی جز پیتر بیدار بود اون شب ، روندِ بازی به این صورت پیش نمیرفت .

چاوش (برنارد) ، مشخصاً چاوش خوبه ، این دور هم که Top3 بود ، درواقع اگر یکم تو جذب ها شانسِ بیشتری میداشتن ، میبردن بازی ـو حتی اگر با یوزرِ جورج ، انتحاری نمیزد و چاوش جای جورج پست میداد ، با توجه به جوی که بازی داشت ، شانسِ بردشون خیلی خوب بود . 2 نفری با عرفان ، بدونِ استفاده از جذب ، کارِ خوبی رو صورت دادن . اون انتحاری هم خوب بود اولیش ، لذا به نظرم استحقاقِ برد رو داشتن کاملاً و خوشحال میشدم از بردشون .

مهدی (مارک) ، مهدی خیلی خوبه ، هم پست دادنش ، نوعِ بیانش ، بینشش و استدلال هاش . منتها مهدی کاری رو بلده که ندیدم کسی تو مافیا بتونه تا این حد خوب اجراش کنه . اونم نباختنه ، درواقع چه در زمانی که از نظرِ منطقی حق باهاشه و چه زمانی که حق برعلیهش ، بازنده به نظر نمیاد . نباختن با جو دادن فرق میکنه . نباختن یعنی به معنای واقعی کلمه نمیبازه و هر لحظه ممکنه ، ببره حتی قضیه رو ، درواقع نبره هم مهم نیس ، چون در مافیا نباختن خیلی خیلی مهم تر هست . این یه ویژگی ـه که به نظرم خیلی مهمه . درواقع شاید "ویژگی" هم لغتِ اشتباهی باشه ، "هنره" خیلی مهمیه . یعنی شما بخواین کلاسِ آموزشی برگزار کنین تحتِ عنوانِ "چگونه از مافیا خوشحال خارج شویم ؟" ، تک تکِ پستای مهدی ، سر فصلِ واسش .

---

درموردِ اون مبحثِ حسِ گناهکاری اما . این منشا ـش مشخص نیس . درواقع اگر ادوارِ قبلی حسِ گناهکاری میدادم خب گناهکار هم بودم واقعاً ، ناخوداگاه دخیل بوده . منتها این دور ناخوداگاه کاری از دستش بر نمیومده متاسفانه ، چون بیگناه بودم ، اینکه 3 نفر بیگناه وقتی کاری نکردم در بازی ، از روی حس بهم رای میدن . مشخصاً یعنی حسِ بیگناه ـی رو منتقل نمیکنم ، شاید از شیوه ی پست دادن باشه ، شاید هم از ذهنیتِ قبلی افراد بهم یعنی درواقع بازیکنی که چهار پنجم عمرِ مافیاء ـیش گناهکار بوده ، حسِ مثبتی راجبش پیدا نمیشه اونقدرا این مورد رو به امیدِ خدا با همکاری گادها رفعش میکنیم در ادوار آینده با نقشای بیگناهی .
    موردِ دیگه اینکه ، پست ها هم دقیق خونده نمیشه . یعنی یه سری چیزایی که من میگم تو پست هام ، خب منطقاً از یه گناهکار بر نمیاد گفتنش . درواقع به نظرم یه سری پست هام ، هیچ توجیه ـی نداشت برای یک گناهکار .

فازِ آخر هم ، پویا گفت ، یه نوع توفیقِ اجباری بود ، شاید اگر آرش و رضا میبودن ، روندِ بازی عوض میشد . میبردیم احتمالاً اما نه به این شکل . حداقل برای خودِ من مهم بود که اعدام نشم و از این جهت خوب بود ماجرا .

ترسا هم کسی ـه که باید ازش عذرخواهی کنم ، اعدامش اشتباه بود ، اینُ هم بالاتر یادم رفت بگم که ، ترسا خیلی خوب بود ، حذفِ آریا کاری نبود که به این راحتیا بشه انجامش داد ، و از این جهت هم کمکِ بزرگی بود . بعد از مرگش هم کمکِ بزرگی کرد البته ، درواقع این سامورایی بود که بعد از مرگش هم بازی رو برای بیگناها در آورد .

پ.ن : یکی از بزرگترین لذت هایی که میتونین تجربه کنین ، اعدامِ ضدِ ضربه ها ـست ، شاید باورتون نشه اما به شدت لذت بخشه ، اعدامِ سامورایی ، روئین تن و از این قبیل نقش ها ، تست ـش کنین .

ممنون که شرکت کردین .

6 کاربر پست Amin عزیز را پسندیده اند .

Amin آنلاین نیست.

9. تازه کار

پسندیده
    8
    مورد پسند : 8 بار در 2 پست
    ویترین مدال
    کل مدال ها
    1
    11-01-2016, 06:28 PM #9
    با سلام فک کنم تنها کسی بودم که قبل ساختن یوزر واقعی اینجا اومدم مافیا بازی کردم

خب این دور هم که به پایان رسید، من تقریبا 1 سال بود که مافیا بازی نکرده بودم و برام جذابیت های خاص خودش رو داشت شرکت در این دور، گرچه اولین باری که پویا ازم پرسید میام یا نه (در واقع بیشتر خبر داد که چه روزی مافیا شروع میشه و نقشمو کی اعلام می کنه ) منم دیدم یه توفیق اجباریه گفتم حالا بیام این دور رو، این شد که اومدیمو و بازی هم با تمام فراز و نشیب هاش با برد بی گناهان عزیز به پایان رسید

یه چیزی که با پویا صحبتش رو می کردم رو اینجا بگم، من یه اخلاقی دارم که اگه مثلا با دوستام فوتبال بازی کنیم یا بازی کامپیوتری و خلاصه هر چی که تو این مایه ها هست تقریبا خیلی جدی می گیرم و کلا هم برا برد بازی می کنم مثلا از اینا نیستم که بیان فوتبال بگن اومدیم یکم بدوئیم عرق کنیم صرفا برد برام خیلی مهمه وگرنه ناراحت میشم و روم تاثیر میذاره، ولی تو مافیا کاملا بر عکس اینم. من تا حالا یادم نمیاد مافیا رو برا برد بازی کرده باشم، حتی یه دوری که با سارا و فرزاد مافیا بودیم و داشتیم می بردیم فاز های آخر اون بازی هم بیشتر جنبه فانش برام مهم بود تا بردن. هیچوقت استرس برد نکشیدم تو مافیا و همیشه واسه لذت بردن مافیا رو بازی می کنم.

اگه بخوام راستگو باشم، فاز های ابتدایی این دور اصلا از بازی لذت نمی بردم، واسه همین هم کم بودم (جدای بحث وقت که محدودیت زمانی هم داشتم تقریبا) و کلا تا حالا مافیایی یادم نمیاد که توش بازی کرده باشم و آخرین لحظه ای که تو بازی هستم جزو 30-40 درصد بیشترین پست دهنده ها نباشم ولی ابتدای این مافیا زیاد نبودم و زیاد هم پست ندادم و لذت هم نمی بردم واقعا. تنها جایی که این دور برام تبدیل به مافیای دوست داشتنی شد اونجا بود که بحث های دو نفره شکل گرفت (بخش اعظمیش با امین ) یعنی این یه باگ بزرگ هم هست حتی من بازی و سرنوشت برد و باخت رو فدای لذت بردنم کرده بودم و زیادم این کار رو کردم البته حواسم هست که خودم وا ندم و خود کشی نکنم ولی فرد مقابل یه جایی شاید خیلی به نقشش فکر نکنم و حسمو سرکوب کنم به خاطر لذتی که از بحث می برم یعنی اولش که تو بازی با امین بحثم شروع شد کاملا حس گناهکار بهش داشتم ولی بعدش دیدم انصافا چیز خاصی واسه گیر دادن بهش نیست ولی چون داشتم لذت می بردم از بازی بحث 2 نفره امون رو ول نمی کردم یعنی اگه خود امین اون مدتی که فشرده بود رو بقیه ساعت های روز هم بود 24 ساعته بحثمو ادامه میدادم باهاش

یه چیزی هم در مورد هدف های شبم بگم، اولا که از اول حسم این بود که تو پرسش هام حتما گادفادر یا جادوگر خواهم پرسید چون کلا عادت دارم بهش وقتی پلیس باشم (فکر کنم 3 یا 4 بار تا حالا پلیس بودم من، 3 بار گادفادر پرسیدم، 1 بار جادوگر) شب اولی که خب بازی انجام نشده بود خیلی و باید شانسی می گفتم، همینطوری گفتم راجر (پویام که عشق فدرره تاثیر داشت همینطوری بی دلیل تو ذهنم ) بعدش چاوش رو شناختم که برنارده، چون سعی نکرده بود لحنشو پنهان کنه تشخیصش راحت بود، اشتباهم این بود که نپرسیدمش. یعنی حس گناهکاری داشتم بهش ولی ترسیدم ضد پرسش باشه که خب ترس بد و بی دلیلی بود به نظرم. وقتی بازی تو روز انجام نمیشه تو یوزر فیک باید اونایی رو بپرسی که میشناسیشون چون بقیه که مجهول بودن عملا هم شخصیت حقیقی پشت یوزرشون و هم کلا بازیشون. البته اون شبی که جفری رو پرسیدم گزینه ام بین برنارد و جفری بود(جفری هم فکر می کردم امینه بعدا که آنتوان فعال تر شد فهمیدم امین آنتوانه ) و خب اونجا اگه می پرسیدم برنارد رو که می مردم فکر کنم 2 تا هدف دیگه هم که جکسون و فیلیپ بودن. خیلی بده از 4 تا پرسش 2 تا ضد پرسش بپرسی

هم این پرسش ها یه ذره ضرر داشت برام، هم حس های اشتباهی داشتم و همم اینکه دنبال چیزایی که کشف کردم نرفتم اینا به نظرم نکات منفی بازی من این دور بود مثلا یه جا فهمیدم جرج با لحن چاوش پست داده و حتی به پویا هم گفتم همون لحظه که شبیه پست های چاوش بود پست جرج ولی خب حتی ادامه اینم بهش توجه نکردم و کلا یادم رفت تو بازی حس هام هم اشتباه زیاد داشت و علاوه بر این مثلا نپرسیدن اونا که یوزرشون رو تشخیص داده بودم و اینا هم خوب نبود.

در مورد بقیه که تیمی نظر میدم و تک تک به نظرم نمیتونم این دور قضاوت خوبی از افراد داشته باشم چون تا آخرای بازی هم حس هام اشتباه بود و کلا یه روند و توالی اشتباه از افراد تو ذهنم مونده که با چیزی که واقعیت داشته فرق داره و واسه داوری عملکردشون باید برگردم دوباره پستارو بخونم اما خب موافقم که بی گناه ها به خاطر شبشون هم که شده حقشون بود بازیو ببرن، از نظر بالانس به نظرم فرقه ضعیف بود این دور (نقش و سهمیه منظورمه) یعنی تو مقایسه مافیا قوی تر بود جدی به نظرم. که خب نبودن و نتونستن ازش استفاده هم بکنن. در کل هم که خوبای بازی هم مشخصه با همونا که دوستان گفتن موافقم چاوش و امین و پژمان و محمد و ... یه پست خیلی خوب و آموزشی (در ظاهر و باطن مسخره حتی) هم مهدی داد که واقعا دوست داشتم اون پست رو. اون پست قشنگ یه خلاصه کامل از یه سبک بازی خاصه که میشه خیلی جالب در آوردش پستیه که توش بهت فحش میده، ولی دقیقا هیچ غلطی در قبالش نمیتونی بکنی (مادامی که نقش هایی مثل تروریست و دلقک و چه میدونم از اینا تو بازی هست مخصوصا) فقط یه اشکال داره که پست اساسا منفیه بی گناه باید خیلی دچار مرض خارش باشه که اینو بده.#IDEMAHDI's Logic

همینا دیگه با تشکر از پویا بابت زحماتش :53: بازی خوب بسته شده بود و بازی نکردن و مشکل پیش اومدن برای بازیکنا مشکل گاد نیس داستانم دوست داشتم سبکشو

خسته نباشین جمیعا :x

8 کاربر پست IDEMAHDI عزیز را پسندیده اند .

IDEMAHDI آنلاین نیست.