برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی تئوری/توطئه - دور نخست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

تئوری/توطئه​

در بازی «تئوری/توطئه» تنها یک مسئله وجود دارد؛ این‌که آیا تئوری توطئه حقیقت دارد یا خیر؟

در این بازی دو حالت وجود دارد:
۱) تئوری توطئه حقیقت ندارد؛ در این صورت تمام بازیکنان بیگناه هستند.
۲) تئوری توطئه حقیقت دارد، در این صورت اکثریت بازیکنان گناهکار و اقلیت آن‌ها بیگناه هستند.

بازیکنان در شروع بازی از نقش خود (گناهکار یا بیگناه) آگاه می‌شوند. سپس به بحث و گاهی مشاجره (:دی) می‌پردازند. بیگناهان تلاش می‌کنند بفهمند توطئه‌ای بزرگ در کار است یا خیر، و گناهکاران (در صورت وجود) تلاش می‌کنند بیگناهان را متقاعد کنند که توطئه‌ای در کار نیست (و گناهکاری در بازی وجود ندارد). در این بازه همه‌ی بازیکنان می‌توانند داخل و خارج از تاپیک با یکدیگر گفتگو کنند. توجه کنید که در این بازی گناهکاران در صورت وجود یکدیگر را نمی‌شناسند.
بحث و گفتگو در زمان مشخص شده‌ای به پایان می‌رسد و پس از آن، بازیکنان به وجود یا عدم وجود توطئه رای می‌دهند:
  • اگر اکثریت بیگناهان بتوانند به درستی حدس بزنند که توطئه‌ای وجود دارد یا خیر، بیگناهان بازی را می‌برند.
  • اگر توطئه‌ای وجود داشته باشد و اکثریت بیگناهان نتوانند به آن پی ببرند، گناهکاران بازی را می‌برند.
  • اگر توطئه‌ای وجود نداشته باشد و اکثریت بیگناهان به اشتباه فکر کنند توطئه‌ای وجود دارد، همه‌ی بازیکنان بازی را می‌بازند.
نکات بازی:
  • رای گناهکاران در صورت وجود، اهمیتی ندارد و تنها برای گمراه کردن بیگناهان است.
  • احتمال اینکه گاد وجود توطئه را انتخاب کند پیش از شروع بازی و مشخص شدن نقش‌ها، اعلام می‌شود.
  • بازیکنان در طول بازی می‌توانند به‌صورت نمادین رای اولیه‌ی خود را اعلام کنند.
  • بازی از دوشنبه ۲۹ اسفند آغاز شده و تا جمعه ۴ فروردین به پایان می‌رسد.

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
درود بر شما. گاد صحبت می‌کنه.
احتمال وجود توطئه ۷۲.۷ درصد برآورد شده؛ یعنی در صورت وجود توطئه ۳ بی‌گناه وجود دارن و ۵ گناه‌کار و از نظر ریاضی هر بی‌گناه ۵۰ درصد به وجود توطئه احتمال می‌دهد.
می‌تونید با این اعداد هم کاری نداشته باشید البته. صرفا بدونید بازی متعادل هست.
همه‌چی هم رندوم توزیع شده. هرکی این پستُ دید، بیاد نقششُ بگیره.

روند بازی هم اینه که اولا زیاد حرف نزنید.:دی

دوم این‌که رای‌گیری نهایی در بازه زمانی پنج‌شنبه صبح تا جمعه شب انجام می‌شود و تا قبل از بامداد شنبه وقت هست.

دو رای‌گیری اولیه هم داریم. یکی اختیاری هست و بهتر هست در پست ورود باشه و حداکثر ۲۴ ساعت از الآن.

یکی هم ۴۸ ساعت قبل از رای‌گیری نهایی که می‌شه قبل از بامداد پنج‌شنبه. این اجباری هست.

براساس آرا و نظرات، می‌تونید رای نهاییُ ارسال کنید. لزومی هم نداره آخر وقت باشه.

همین دیگه. کلا از دید من ۳ پست کافی هست برای فعالیت در طول بازی. پست اولیه، پست رای‌گیری اولیه و پست رای‌گیری نهایی. در کنار اینا، می‌تونید به سوال و بحث هم بپردازید. ولی زیادیش توصیه نمی‌شود.

لیست بازیکنان:

آرش
محمدحسین
فری
رضا
امین
ترسا
محمدامین
سپهر

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب امیدوارم بازی قشنگی بشه و خوش بگذره :دی

وقتی همه بازیکنان نفری یه پست بدن بهتون می‌گم فکر می‌کنم توطئه هست یا نیست :دی

علی‌الحساب بگم اگه گناهکار شدید کوفتتون بشه الهی :))

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام به همگی. سال نوتون مبارک.
بازی راحته از نظر من

رای به اعدام: وجود توطئه
....
راجع به پست اولیه آرش هم باید بگم جالبه همیشه پویا بهم می گفت از این قبیل جملات نگید:
"علی‌الحساب بگم اگه گناهکار شدید کوفتتون بشه الهی :))"
من تو کتم نمی رفت. اما الان این پست آرش حس خیلی بدی بهم داد و درک کردم چرا می گن نگید :))

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام. سال نوتون مبارک.

تنها راهی که بشه به وجود/عدم توطئه پی برد اینه که پست ها رو بخونی و حتی اگر همه نفری سه تا پست بدن هم بازم به نظرم کسی نمیتونه چیزی دستگیرش بشه و در نهایت همه 50-50 میکنن احتمالا، اصلا بعید میدونم همه همون سه تا پستم بدن احتمالا پنجشنبه میان رای میدن و میرن=)) حسم میگه توطئه وجود داره. دوستانی که ریاضیشون خوبه اون احتمالات پویا رو بشکافن ببینیم چی گفته.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sadra
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
محمدامین
حس بدی که از حرفم گرفتی به رایت ربط داره یا نه؟ :دی

فری
چرا نمی‌شه کسی چیزی دستگیرش بشه؟ وقتی مشخصا رویکرد گناهکار با بیگناه فرق داره توی بازی و گناهکار علم داره. بعد میگی حست می‌گه توطئه وجود داره، یعنی گناهکار داریم تو بازی، بعد می‌گی تهش همه میان ۵۰-۵۰ می‌کنن؟ گناهکار بیاد ۵۰-۵۰ به باخت خودش رای بده مثلا؟ :دی

احتمالات پویا هم چیز عجیب‌غریبی نیست. اگر توطئه وجود داشته باشه، احتمال اینکه من نوعی یکی از ۳ بیگناه در ۸ نفر باشم می‌شه ۳۷.۵ درصد (ریاضی)، پس در کل حالات، احتمال اینکه هم من بیگناه باشم و هم توطئه وجود داشته باشه (که احتمالش به تنهایی ۷۲ درصده) می‌شه تقریبا ۲۸ درصد. از اون‌طرف احتمال اینکه من بیگناه باشم و توطئه نباشه هم ۲۸ درصده (۱۰۰ منهای ۷۲) پس اگه بیگناه باشم احتمال اینکه توطئه وجود داشته باشه با احتمال اینکه توطئه وجود نداشته باشه برابره.

اصلاحیه حرفم در جواب فری:

درسته که گناهکار رایش مهم نیست، ولی بالاخره یه جایی باید بیگناه‌ها رو متقاعد کنه که توطئه وجود نداره دیگه. نمی‌تونه صرفا ۵۰-۵۰ رای بده اونم وقتی نمی‌دونه که بیگناه‌ها کی‌ان و داره می‌بازه یا داره می‌بره. ینی لاتاری نمی‌تونه بازی کنه، باید سعی کنه بقیه رو متقاعد کنه.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آرش
نه :)) مشخص کنم که تو حتی پست هم نمی دادی، رای من همین بود.
نظر تو چیه؟ هنوز قراره منتظر بمونی همه پست بدن؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
چرا نمی‌شه کسی چیزی دستگیرش بشه؟ وقتی مشخصا رویکرد گناهکار با بیگناه فرق داره توی بازی و گناهکار علم داره. بعد میگی حست می‌گه توطئه وجود داره، یعنی گناهکار داریم تو بازی، بعد می‌گی تهش همه میان ۵۰-۵۰ می‌کنن؟ گناهکار بیاد ۵۰-۵۰ به باخت خودش رای بده مثلا؟
آرش:

مرسی بابت توضیحاتت.

علم گناهکار باعث نمیشه که بیاد وسط ملق بزنه. حس من ربطی به پیش بینیم باید داشته باشه؟ منظورم بیگناها بود که میان 50-50 رای میدن خودت تو اصلاحیه جواب خودتو دادی دیگه. به نظر من همین کار و کنیم همه به توطئه رای بدیم اگر گناهکاری وجود داشته باشه مجبور میشه بیاد وسط ملق بزنه( که بعید میدونم کسی بیاد) = )) منتهی باگش اینه که اگه توطئه در کار نبود چی؟ ترجیح بدیم همه ببازن تا اینکه به گناهکارای احتمالی ببازیم؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
فری

من خودم ترجیحم اینه که ریسک کنم و ببرم تا اینکه بخوام همه ببازن. ولی اگه رای به توطئه بدیم و گناهکاری نیاد وسط ملق بزنه بازم لزوما به این معنی نیست که توطئه نداریم، چون ممکنه اونا هم بخوان ما همین فکر رو بکنیم :دی از طرفی هر کی بیاد در یک نقطه از بازی بگه احتمالا توطئه نداریم، شک گناهکاری می‌ره روی خودش. کلا بازی پیچیده‌تر از چیزیه که به نظر می‌رسه :دی

من نمی‌تونم حدس بزنم که کسایی نیومدن چی‌ان، ولی بین خودمون سه‌تا که پست دادیم، حس می‌کنم شما دوتا مثبتید، فری بیشتر و محمدامین کمتر. یعنی احتمال ۵۰ درصد یکیتون مثبته، احتمال ۳۰ درصد هم جفتتون مثبتید برام. احتمال اینکه جفتتون منفی باشید ۲۰ درصد یا کمتره.
شاید بشه گفت که کسی که نمیاد پست بده احتمال گناهکار بودنش بیشتره بنابراین اونقدر عجیب نیست که توطئه در کار باشه و ما سه تا بیگناه‌های بازی باشیم. توطئه در کار باشه و دوتامون بیگناه باشیم که کاملاً محتمله.
افراد بیشتری پست بدن شاید بشه به نتایج بهتری رسید.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
فری
اگر فکر می کنی رای به توطئه دادن باعث می شه گناهکار مجبور شه بیاد ملق بزنه، برای چی باید حرفش رو بزنی؟ چرا انجامش ندی و ببینی چی می شه؟
آرش
تو هم به این گزینه دقت نکردی؟
....
نیومدن تا الان توی بازی برای من حرکت گناهکارانه تریه اما به شما دو تا هم حس خوبی ندارم. دلیل این حرف فری رو نمی فهمم. یه راه داشتیم که کمک نسبتا قابل قبولی بکنه اونم همین رای بود. اشاره نکردن آرش هم به این مسئله برام عجیبه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38

رای به وجود توطئه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
محمد امین من جنیوئنلی فگر میکردم قفلی زدی رو آرش و واقعا میگی توطئست، الان یعنی میخواستی محک بزنی؟ اوکی ولی گناهکاری اگه هست به هردلیلی ما بخوایم رای به توطئه بدیم مجبوره بیاد برای برد یه تلاشی بکنه، ضمنا به نظر من توی این بازی بای دیفالت نظر به وجود توطئه هست و به خودی خود توپ توی زمین گناهکاراست. اگر قرار باشه باگی در آینده برطرف بشه باید این تو اولویت باشه= ))

رای به اعدام: رای به توطئه

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام. موندم اولین پست سال جدید رو باید با آب و تاب خاصی بنویسم یا با چندتا شکلک خنده کلکش رو بکنم. :دی

موقع خوندن پست‌ها، که البته دیروز ظهر بود ولی نتونستم همون موقع بیام پست بدم، هرچه بیشتر پایین می‌اومدم؛ حسی که درم پررنگ می‌شد تردید بود. یک اطمینان یواشکی و زیرپوستی در پست‌ها که به خواننده القا می کرد " این سه نفر قصد ندارن نبود گناهکاران در بازی رو در نظر بگیرن. " یا لااقل من چنین حسی گرفتم.

یکم به ابن موضوع فکر کردم. بیگناه، بی‌خبر از هرچیز به طور طبیعی وزن بیشتری برای توطئه قائل می‌شه. اما همزمان از نگرانی اشتباه کردن؛ نمی‌تونه به سرعت تصمیمش رو بگیره. تصور می‌کنم به همین دلیل هم بوده که بازه‌ی چهار روزه برای بازی در نظر گرفته شده. وگرنه خود عمل رای دادن رو که تو نیم ساعت هم می‌شد بدون تاپیک زدن جمعش کرد. اما سه نفر اولی که استارت بازی رو زدن، در یک تصویر کلی "قاطعانه" رای دادن. احتمالا با شعار "دیگی که واسه من نجوشه می‌خوام سر سگ توش بجوشه." :دی

تو این بازی گناهکار دست و پاش بسته‌ست. در واقع هرکس با هیاهو بیاد پست بده و بخواد از رای به توطئه اجتناب کنه؛ سریعا متهم به گناهکاری می‌شه و بیگناهان بازی رو از حضور گناهکاران مطمئن‌ می‌کنه. اگه من گناهکار بودم، میومدم با انجام خلاف این کار، یعنی رای قاطعانه به وجود توطئه، دوتا نتیجه کسب می‌کردم:

۱- اون اطمینانی که ممکن بود با اعمال مشکوکم به بیگناهان بدم ازشون می‌گرفتم. چون شهر گل و بلبل به نظر میاد و همه دارن به توطئه رای میدن پس ذهن بیگناهی که تازه وارد تاپیک شده به طور طبیعی به اینکه نکنه همه بیگناه باشن شک می‌کنه.

۲- دو به شک بودن روی وجود یا عدم وجود توطئه که بار رو دوش هر بیگناهیه رو دچار اختلال می‌کردم. به این طریق که بخش اطمینان به وجود توطئه رو با رای دادنم گردن می‌گرفتم، و بیگناه که نگران باختنه تو موقعیتی قرار می‌گرفت که بخواد به بخش دوم یعنی عدم وجود توطئه فکر کنه. به این طریق که میاد با رای‌های وجود توطئه مواجه می‌شه و احساس خطر می‌کنه که شاید این‌ها دارن اشتباه می‌کنن و همه بیگناهیم. پس سعی می‌کنه ایده‌ی نبود توطئه رو تو زمین بیاره.

این طوری یه بیگناه در واقع وظیفه‌ی گناهکاران رو بازی به دوش می‌کشه. البته این‌ها وابسته به حضور فعال همه‌ی بازیکنان، انگیزه شون و میل به بردنشونه که در حاضر تو تاپیک اثری از این سه مولفه نیست. با این حال فکر می‌کنم این محتاط‌ترین و بی خطر‌ترین پلن برد واسه گناهکاران باشه که تا اینجا تو بازی هم پیاده شده.

جدا از این مسئله، پست آخر فری حرف جالبی واسه زدن داره. فری اومده نظر به وجود توطئه به صورت پیش‌فرض و سخت بودن کار گناهکاران رو به عنوان باگ مطرح کرده. خود باگ درست به نظر میاد. ولی سوال من اینه که چرا الان؟ :دی روند منطقی اینه که اگه باگ بازی رو نمی‌شه حین بازی گرفت، پس بذاری بازی بگذره و بعد مطرح کنی. همون طور که همیشه تو تاپیک تحلیل و بررسی به این موضوعات هم در قالب نقد گاد اشاره می‌کردیم. حقیقتش، من نمی‌تونم به اینکه بیان این باگ وسط بازی اونم در سطر قبلی رای به توطئه، ناشی از نارضایتی نویسنده‌اش بوده فکر نکنم. یعنی این چیزی بوده که داشته اذیتش می کرده اونقدری که با اعصاب خردی قبل تسلیم شدن و رای دادن، بیانش کرده. اگه درصدی این طور هم نباشه، متاسفانه الان من به شکل دیگه‌ای نمی‌تونم پستش رو نگاه کنم.

دو دلیل بالا استنباط من بر حسب بازی هستن که وزن توطئه رو سنگین می‌کنن. اما من می‌خوام یه مقدار خارج چارچوب تاپیک به بازی نگاه کنم. همزمان که رای بچه‌ها به توطئه رو می‌شه به شکلی که بالا مطرح کردم، حرکت استراتژیکی از سمت گناهکاران خوند، می‌شه به چشم شک عادی وقتی اولین بار این بازی ران می‌شه هم بهش نگاه کرد. یعنی رویه‌ی بیگناهانه‌ای هم هست همزمان که پلن گناهکارانه هم می‌شه برداشتش کرد.

از طرفی، اگه بخوایم منطقی باشیم، رای ما به توطئه قابل پیش‌بینی بوده. واقعا بوده. من حتی قبل اسم نویسی وقتی بازی رو می‌خوندم این حس که توطئه قراره رای بیاره رو داشتم. و واقعا اینکه چندتا گناهکار الان تو بازی باشن و ما هم همه بیایم بدون هیچ صرف وقت و انرژی و فسفر خاصی به توطئه - بای دیفالت - رای بدیم و ببریم، اوتقدرها بازی جالبی رو نمی‌سازه. و حرکتی نیست که به پویا بخوره. من احساس قوی‌تری دارم که همه بیگناه هستیم وگرنه بازی لوس می‌شه. شجاعت ایننه این حرف رو بزنم هم دارم با اینکه الان به طور لوس‌تری قراره بیان بگن این داره ملق می‌زنه. :)) بیاید بگید. من چند سال ژیمیناستیک کار می‌کردم اتفاقا تو ملق زدن کارم خوبه. :))

این پست رو نوشتم که هر بیگناهی کلاه خودش رو قاضی کنه و خودش ببینه چه گزینه‌ای براش منطقی‌تره. ساعات آخر روز آخر هم هست. بیاید فعالیت کنید. خجالت نکشید. :دی

رای به اعدام: تئوری توطئه، حقیقت ندارد.

رای من، خدمت شما.
سال خوبی رو برای همه آرزومندم. :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: FM
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آخیش بالاخره یکی دیگه پست داد :))

ترسا
رای من به هیچ «قاطعانه» نبود اتفاقا. اینکه دیگه چیزی نگفتم به خاطر نارضایتی از فعالیت نکردن بازیکنا بود و دیگه انگیزه‌ی خاصی برای ادامه‌ی بازی نداشتم، و در چنین شرایطی اینم بود که تصور اینکه اونایی که نیومدن گناهکار باشن و ببرن دردناک‌تر از باخت خودم بود :دی
ثانیا اون بند اولی که گفتی حرکت گناهکارانه‌ست و احتمالا به من اشاره داره، حقیقت اینه که من هدفم از ایجاد جو عدم اطمینان و ۵۰-۵۰ اتفاقا این بود که هر کسی بتونه بیاد راحت حرفش رو بزنه، و هیچ احتمالی برامون قفل نشه. اینجوری هم گناهکاران راحت‌تر حرف می‌زدن و ممکن بود چیزی از حرفشون دربیاد، هم بیگناه جرئت بیشتری برای بیان نظر واقعیش پیدا می‌کرد.
اتفاقا من با فری موافق نیستم که باگ وجود داره و دیفالت روی وجود توطئه‌ست. کسی که این حرف رو می‌زنه به نظرم قضیه احتمال‌ها رو نفهمیده، با ۷۲ درصد احتمال وجود توطئه در ابتدای بازی، کسی که بیگناه شده براش ۵۰-۵۰ می‌شه، چون احتمال بیگناه شدن توی حالت بدون توطئه بیشتره. بنابراین نمی‌دونم فری این رو نفهمید، یا چون گناهکاره بهش دقت نکرده و چون خودش بیگناه نشده اون ۵۰-۵۰ شدن رو حس نکرده.
درباره محمدامین هم حسم از قبل مثبت‌تر شده ولی اون حالتی که درموردش گفتی جالب بود، دوست دارم بدونم خودش چه جوابی داره.
در مورد خودت هم هنوز تصمیم نمی‌تونم بگیرم باید بازم پستت رو بخونم :دی ولی اگه هم تو هم محمدامین بیگناه باشین احتمال وجود توطئه برام کم می‌شه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بازی که نکردید، حداقل تا امشب رای بدید.
اونا که بازی کردن هم رای بدن بریم پی کارمون.:دی

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
من که آخرش برحسب رایم همتون رو بی‌گناه تصور کردم پس الان اتهامی روت ندارم یعنی‌. ولی راستش منم این قضیه‌ی احتمالات رو نفهمیدم کلا. :)) اخرین باری که مسئله‌ی ریاضی حل کردم چهار سال پیش بود.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من که آخرش برحسب رایم همتون رو بی‌گناه تصور کردم پس الان اتهامی روت ندارم یعنی‌. ولی راستش منم این قضیه‌ی احتمالات رو نفهمیدم کلا. :)) اخرین باری که مسئله‌ی ریاضی حل کردم چهار سال پیش بود.
اعدادش رو ول کن. فرض کن چهار تا کیسه داریم، سه‌تاش پر توپ سیاهن و فقط یه توپ سفید دارن، اون یکی کیسه همه‌ش توپ سفیده. تو یه کیسه انتخاب می‌کنی و یه توپ ازش برمیداری، می‌بینی سفیده. بازم با قاطعیت می‌گی یکی از اون سه کیسه سیاه رو انتخاب کردی؟ :دی نه دیگه، احتمال اینکه کیسه سفید رو برداشته باشی برات بالا می‌ره. اینجا هم همونه، وقتی بیگناه می‌شی احتمال اینکه توطئه نباشه برات بالا می‌ره، با اینکه اولش احتمال توطئه (کیسه‌های سیاه) بیشتر بوده.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
اعدادش رو ول کن. فرض کن چهار تا کیسه داریم، سه‌تاش پر توپ سیاهن و فقط یه توپ سفید دارن، اون یکی کیسه همه‌ش توپ سفیده. تو یه کیسه انتخاب می‌کنی و یه توپ ازش برمیداری، می‌بینی سفیده. بازم با قاطعیت می‌گی یکی از اون سه کیسه سیاه رو انتخاب کردی؟ :دی نه دیگه، احتمال اینکه کیسه سفید رو برداشته باشی برات بالا می‌ره. اینجا هم همونه، وقتی بیگناه می‌شی احتمال اینکه توطئه نباشه برات بالا می‌ره، با اینکه اولش احتمال توطئه (کیسه‌های سیاه) بیشتر بوده.

الان متوجه شدم. یعنی وقتی من بدونم بیگناهم و می‌دونم کلا سه‌تا بیگناه تو بازی هست، بین اینکه قرعه به نامم افتاده و یکی از اون سه‌تام، و یا همه بیگناهن تو بازی، به دومی حس بهتری دارم.
درست به نظر میاد. اما این می‌تونه یک ترسی رو ایجاد کنه که تو بخوای دومی رو انتخاب کنی. چون با خودت میگی اگه واقعا تو یکی از اون سه نفر باشی؛ مسئولیت رو دوشت برای تصمیم درست خیلی سنگین‌تره. پس در واقع این دو راهی می‌تونه به وجود بیاد: بر اساس احتمال‌ها، تو با گزینه‌ی دوم احساس راحتی بیشتری می‌کنی. بر اساس احساسات، با گزینه‌ی اول.
و اتفاقا به نظرم احساسات می‌تونن غلبه کنن. چون تو اگه یکی از هشت نفر باشی و اشتباه کنی؛ کمتر به چشم میاد و در نهایت خودت هم کمتر احساس اینکه اشتباه بزرگی کردی رو داری. ولی اگه تو یکی از سه نفر باشی و تصمیم اشتباهی بگیری‌، و پنج نفر باقی مونده برنده بشن، برات سنگین‌‌تر تموم می‌شه. پس اینجا رای به توطئه کم هزینه‌ترین رایه. چون تو یا یکی از هشت نفری و اشتباه کردی، یا یکی از سه‌نفر و تصمیم درست گرفتی.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
اره فهمیدم چی می‌گی. نمیدونم پس شاید فری هم بیگناه باشه. کاش بقیه هم میومدن.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
خوب پیش بینیم درست از آب در نیومد ، همه همون رایم ندادن = ))

آرش:
من میگم باگ هست، نه به خاطر اینکه خودم گناهکارم و حرص میخورم، و نه اینکه احتمالاتو نفهمیدم. ترسا حرف خوبی زد من از بعد روانی نگاه کردم، اینکه بیای یه بازی حول توطئه بچینی بعد نباشه یه جوریه، و دوم اینکه من خودم ذهنم توطئه ای درکار نباشه هم از هیچ توطئه میسازم، حالا شما شاید اینجوری نباشین. و سوم اینکه اگر بیگناهی هم حتی حس کنه توطئه نیست قطعا نمیاد بگه نیست که گناهکارا احساس امنیت نکنن. اینا همه باعث میشه که روی گناهکار فشار باشه و درواقع باید اونا بازی کنن، اگر توطئه ای در کار باشه.

پست ترسا هم خوب بود یه جاهاییش و شجاعتشم خوب بود، منتهی من الان نفهمیدم بر چه اساس رای به عدم توطئه دادی؟ صرفا برای شنا بر خلاف جریان؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین