برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی تئوری/توطئه - دور نخست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
خوب پیش بینیم درست از آب در نیومد ، همه همون رایم ندادن = ))

آرش:
من میگم باگ هست، نه به خاطر اینکه خودم گناهکارم و حرص میخورم، و نه اینکه احتمالاتو نفهمیدم. ترسا حرف خوبی زد من از بعد روانی نگاه کردم، اینکه بیای یه بازی حول توطئه بچینی بعد نباشه یه جوریه، و دوم اینکه من خودم ذهنم توطئه ای درکار نباشه هم از هیچ توطئه میسازم، حالا شما شاید اینجوری نباشین. و سوم اینکه اگر بیگناهی هم حتی حس کنه توطئه نیست قطعا نمیاد بگه نیست که گناهکارا احساس امنیت نکنن. اینا همه باعث میشه که روی گناهکار فشار باشه و درواقع باید اونا بازی کنن، اگر توطئه ای در کار باشه.

پست ترسا هم خوب بود یه جاهاییش و شجاعتشم خوب بود، منتهی من الان نفهمیدم بر چه اساس رای به عدم توطئه دادی؟ صرفا برای شنا بر خلاف جریان؟

نسبت دادن "شنا خلاف جریان" یه جور سیخونک زدن مافیاییه‌ها فری. تازه میای "صرفا" هم قبلش می‌ذاری انگار این موضوع قطعیه.
دقیقا کجای حرفا به شنا برخلاف جریان ربط داشت؟

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
ئه امشب شب آخره؟ :))

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
خب من با گوشی چند تا چیز توضیح بدم.
ترسا حرف های خیلی قشنگی زد. این که چرا رای اولیه ی من با اون قاطعیت مشکوک بوده رو خودم نمی تونستم بهتر بگم. :دی
من دلیل رای اولیم و میزان قطعیتی دو ایده بوده. یک: به قول فری گناهکارا مجبور شن بیان ملق بزنن.
اما مهمتر از اون،
دو: با رای من به وجود توطئه که حرکت مشکوکه به چند دلیل که ترسا آورد و همینطور اینکه این نوع رای دادن علم باید پشتش باشه، گناهکارا تو یه منگنه قرار می گیرن نسبت به من. اون چیه؟
این که حرکت من مشکوکه و در صورت اشاره بهش خودشون سفیدتر ممکنه بشن و همینطور اشاره نکردن بهش خودش مشکوکه. اما در عین حال، نمی تونن اشاره کنن حرکت من مشکوکه چون در نهایت باید بگن که همه بیگناهن که ببرن.
این منگنه چیزی بود که من حتی خودم بهش فکر کرده بودم مونده بودم که خوب گناهکار چیکار باید کنه پس؟
آرش و فری عملا نادیده گرفتن.
آرش پرسید بخاطر حرف منه یا نه مم گفتم نیست. این تنها اشاره آرش بود.
فری هم که نه تنها اشاره نکرد، بلکه میگه من جنیوئنلی فکر می کردم بخاطر آرشه. د. حالی که من به آرش مشخصا گفته بودم ربطی به تو نداره.
ترسا اما جالبه. من پستش رو خوندم رسیدم به اون بخش که راجع به قطعیت رای ها و حرف های اولیه صحبت کرد گفتم ایول یه بیگناه پیدا کردم. ادامه پست رو که خوندم نیاز به یه standing ovation داشت :)). من با خودم گفته بودم گناهکار چیکار باید کنه پس؟ ترسا جواب دقیق رو بهم داد :)) من به شخصه حقیقتا تا اینجا بازی فری و الان این پست ترسا که برای من مثل last ditch effort بود (هر چقدر هم که زیبا بود :).) روی وجود توطئه هستم همچنان.

ترسا دو حرف آخرت که توضیح می دی چرا توطئه می تونه نباشه:
جمله اول که میگی می تونه شک اولیه باشه. بدون برنامه و بدون پلن اگر بود، از شک اولیه بیگناهانه فراتر بود. من قبول ندارم که هم می تونه گناهکارانه باشه هم شک بیگناهانه. از نظر من حرکت گناهکارانه ایه و در نتیجه اگر پلنی پشتش نباشه از طرف یه بیگناه، بعیده.
جمله دوم. تو متن اولیه پویا نوشته شده وجود توطئه شانسیه. پس اینکه بازی "لوس" بشه یا نشه هم شانسیه. "به پویا نمی خوره" در نتیجه جمله غلطه.

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
اره فهمیدم چی می‌گی. نمیدونم پس شاید فری هم بیگناه باشه. کاش بقیه هم میومدن.
آرش
آقا من نفهمیدم چجوری توضیحات ترسا باعث شد به این برسی که فری هم می تونه بیگناه باشه. یخ توضیح می دی؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
محمدامین
دلیلش این بود که فکر می‌کردم فری به خاطر اون حرفش که گفته بازی باگ داره و دیفالت به ضرر گناهکاراست، خودش گناهکاره، که بعد ترسا توضیح داد گفتم می‌تونه بیگناه هم باشه.

یه سوال، فکر نمیکنی اگه فری و ترسا هر دو گناهکار بودن، فری استقبال بیشتری از پست ترسا می‌کرد؟ ینی به نظرت اگه فری گناهکار باشه، میاد به اون پست می‌گه «صرفا خلاف جهت شنا کردن؟» :دی

توضیح تکمیلی: درواقع ترسا توضیح داد یه بیگناه هم ممکنه چنین حرفی بزنه.

بعد محمدامین، سناریوت یه مشکلی داره، اینکه میخواستی ببینی گناهکار در واکنش به رایت چیکار می‌کنه، ولی به این دقت نمی‌کنی که یه بیگناه ممکنه چیکار کنه.

و آیا اصولا فرقی بین واکنش بیگناه و گناهکار به پستت وجود داره یا نه.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آرش
۱. راجع به فری اوکی.
۲. بیگناه از نظر من همون بخش اول حرف های ترسا رو باید بزنه و تمام. یا رای به وجود توطئه بده، یا با من وارد گفت و گو شه. چون حرکتم مشکوک بوده.
گناهکار به دو کار علاقه داره. از اونجایی که همدیگرو نمیشناسن، sweep it under the rug و نادیده گرفتن.
یا اشاره بهش اما قبل گفتگو با من قاضی شدن حل کردن شک خودش قبل اینکه من حرفی بزنم.

بعد نظرت راجع به حرف من راجع به فری چیه؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
نسبت دادن "شنا خلاف جریان" یه جور سیخونک زدن مافیاییه‌ها فری. تازه میای "صرفا" هم قبلش می‌ذاری انگار این موضوع قطعیه.
دقیقا کجای حرفا به شنا برخلاف جریان ربط داشت؟
تو مگه رایت به عدم وجود توطئه نیست؟ پس دیگه سیخونک فری چطور می‌تونه مافیایی باشه؟ صرفا از عدم اطمینان می‌آد یا از اینکه می‌دونی گناهکار توی بازی هست و فری می‌تونه گناهکار باشه که چنین سیخونک مافیایی زده؟

آرش
۱. راجع به فری اوکی.
۲. بیگناه از نظر من همون بخش اول حرف های ترسا رو باید بزنه و تمام. یا رای به وجود توطئه بده، یا با من وارد گفت و گو شه. چون حرکتم مشکوک بوده.
گناهکار به دو کار علاقه داره. از اونجایی که همدیگرو نمیشناسن، sweep it under the rug و نادیده گرفتن.
یا اشاره بهش اما قبل گفتگو با من قاضی شدن حل کردن شک خودش قبل اینکه من حرفی بزنم.

بعد نظرت راجع به حرف من راجع به فری چیه؟
پی‌وی گفتم بازم می‌گم، حرکتت برای من «مشکوک» نبود که بخوام واکنش خاص‌تری نشون بدم.

کدوم حرفت راجع به فری؟ اینکه گفته فکر کردم به خاطر آرشه؟ مشکلی تو این ندیدم. اینکه بعد از توضیح تو (که رایم ربطی به آرش نداره) باز هم واکنش نشون نداده هم می‌شه به حساب کرختی بازی گذاشت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
تو برام توضیح دادی گرفتم چی می گی.
کنفهمیدم یعنی چی به حساب کرختی بازی گذاشت

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
یه چیزی. رضا و امین و سپهر و محمد حسین که نمی‌آن دیگه.
با فرض وجود توطئه، برای انتخاب ۳ بیگناه از ۸ نفر، ۵۶ حالت وجود داره.
بین ما ۴ تا که بازی کردیم:
برای اینکه ۱ بیگناه بین ما باشه و ۲ تا بین مرده‌ها (:دی) ۴×۶ یعنی ۲۴ حالت وجود داره
برای اینکه ۲ بیگناه بین ما باشه و ۱ بیگناه بین اون‌ها هم ۲۴ حالت وجود داره
برای اینکه ۳ بیگناه بین ما باشه و صفر بیگناه بین اون‌ها هم ۴ حالت وجود داره.
۴ حالت دیگه هم برای اینه که بین ما بیگناهی وجود نداشته باشه، که خب حذف می‌شه چون من بیگناهم :دی
این یعنی احتمال اینکه ۱ یا ۲ بیگناه بین ما وجود داشته باشه خیلی بیشتر از اینه که هر سه بیگناه بین ما باشه. بنابراین اگه بیگناهین و حس کردین جز خودتون ۲ بیگناه دیگه هم بین ما هست، نظرتون بره سمت اینکه توطئه نداریم. (احتمال اشتباهش فقط ۳ درصده)

من خودم از بین شما سه تا، محمدامین رو بیشتر می‌تونم بگم بیگناهه. ترسا و فری در یه حد و بیشتر سمت گناهکارن برام. بنابراین بیشتر سمت وجود توطئه‌ست نظرم. اگر بیگناهید سعی کنید دلیل بیارید برای بیگناهیتون تا شاید احتمال بردمون بیشتر بشه.

محمدامین
چی شو نفهمیدی؟ می‌گم شاید چون بازی کرخت بود و کسی فعالیت نمی‌کرد، بعد از اینکه فهمید رایت به من ربطی نداره واکنشی به رایت نشون نداد. نمی‌دونم. شاید.

محمدامین اینو جواب ندادی:
یه سوال، فکر نمیکنی اگه فری و ترسا هر دو گناهکار بودن، فری استقبال بیشتری از پست ترسا می‌کرد؟ ینی به نظرت اگه فری گناهکار باشه، میاد به اون پست می‌گه «صرفا خلاف جهت شنا کردن؟»

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
حدود دو ساعت تا پایان بازی باقی مونده. احتمالا این پست آخر من باشه.

بر اساس دو پست قبلیم، در جواب آرش که گفتم برای بیگناهان کم‌هزینه‌ترین رای، رای به توطئه‌ست؛ می‌شه تا حد خوبی رای سه نفر اول این بازی رو بیگناهانه قلمداد کرد. اما پلیرهایی که در موردشون حرف می‌زنیم؛ یعنی آرش، فری و محمدامین، کسایی نیستن که بگردن دنبال گزینه‌های سیف. اگه ترسا جاشون بود، بیشتر بهش می‌خورد که این کار رو کنه. :دی

براساس واکنش‌هایی که گرفتم، من فکر می‌کنم آرش و فری با احتمال قابل قبولی گناهکار باشن. اگه بخوام موضوع رو باز کنم؛ وقتی من پست اولم رو می‌دادم بند اول رو با محمدامین بودم بیشتر. آرش حتی قبل از پست من با ظرافت خاصی سعی داشت دید بیگناهانه به افراد داخل بازی غیر از خودش رو اضافه کنه. با جملاتی مثل شاید هر سه‌تای ما همون سه‌تا بیگناه باشیم و کلا بررسی اینکه چقدر حس بیگناهانه به محمدامین و فری داره. من از اول احساس کردم این جهت دادنه اذهانه. فری هم قبل پست من، یه مقاومت ریزی اوایل بازی برای رای دادن نشون داد و همون طور که تو پستم اشاره کردم با یک وایبی از نارضایتی رایش رو داد.

بعد از پستم، من منتظر بودم ببینم کسی لقمه‌ای که گذاشتم رو برمی‌داره یا نه. که آرش برداشت. :دی به نظر قالب پست‌های آرش در جهت صلح امیز کردن فضا و القای حس بیگناهیه و داره روندی که بخواد تهش همراه من به عدم توطئه رای بده.

پست فرامرز هم از نوع حمایتی بود. "شجاعانه و خوب". ممنونم ولی شما با این دو کلمه برای من گناهکارتر شدی. ضمن اینکه با اون جمله‌ی اخرت "ایا صرفا برای خلاف جهت شنا کردن بود؟" شک من رو بیشتر کردی. این جمله سعی خوبی برای انداختن توپ تو زمین، در عین کنار کشیدن خودته. دقیقا همون حرکتی که در گزینه‌ی دوم بند اول پست اولم آوردم: انداختن مسئولیت دفاع از نبود توطئه رو دوش بیگناهان.

احتمالا محمدامین تا الان جوابش رو گرفته باشه. اصل پست من همون قسمت اولش بوده. از تعریف توام ممنونم و به نظر خودمم پست گناهکاریه تمیزی بود ولی حیف که گناهکار نیستم و الان باید این پست رو جهت شفاف سازی بهش ضمیمه کنم. البته هیچ جای پستم ساختگی نبود و به نظرم واقعا لوس می‌شه اگه بازی اون طوری بشه؛ ولی همه‌اش نیست. چون در اون بند، من متغیرهایی به اسم پلیرها رو عمدا نادیده گرفتم. ما چندتا ربات نیستیم که طبق برنامه‌ریزی رای توطئه رو بدیم و بازی به خوبی و خوشی تموم بشه. تقابل بیگناهان و گناهکاران، جوری که ذهنشون ممکنه به بازی گرفته بشه و رای اشتباه بدن جذابیت این بازی رو شکل میده. اینکه چرا من اون بند رو اضافه کردم و اون رای دادم دلیل مشخصی داره. چون نیاز به مهر تاییدهای بیشتری برای رایم داشتم.

به هرحال بازی خوبی بود. :دی امیدوارم تغییر رای تو ساعات پایانی مشکل قوانینی نداشته باشه. من ظهر هم چک کردم و قانونی برای تغییر تو این ساعت به چشمم نخورد.

رای به اعدام: تئوری توطئه، حقیقت دارد.

راستش رو بخواید من خودم سردسته‌ی معتقدان به این شعار طلایی هستم.
دیگی که واسه من نجوشه، می‌خوام سر سگ توش بجوشه.
یا من می‌برم یا همه می‌بازیم. :دی
ایام به کام.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
ترسا مشکلت اینجاست که صرفا از اینکه من دنبال بیگناه شناختن بودم نمیشه به این نتیجه برسی که من گناهکارم. شاید من صرفا حسم به عدم وجود توطئه بوده، یا واقعا حس کردم که اون دوتا بیشتر بیگناهن. خصوصا وقتی احتمال اینکه هیچ گناهکاری در بازی نباشه، ۵۰ درصده برای من. ثانیا در اون نقطه وقتی هنوز ۵ نفر پستی ندادن، احتمال اینکه توطئه باشه و دقیقا ما سه نفر بیگناه باشیم نزدیک به صفره، خب طبیعیه که ذهن من یا هر کسی که حرکت گناهکارانه‌ای از دوتای دیگه ندیده، بره سمت عدم وجود توطئه. و وقتی که محمدامین و فری جفتشون نظرشون به وجود توطئه‌ست، منطقیه که بیام به نقطه‌ی مقابلش بپردازم وقتی می‌بینم احتمالش وجود داره.
درواقع به نظرت اگه من بعد از محمدامین و فری میومدم همینجوری تایید می‌کردم که آره توطئه وجود داره، اصلا بازی پیش می‌رفت؟ مسخره می‌شد. من سعی کردم یه زاویه‌ای دیگه‌ای نشون بدم تا کمک کنه تصمیم بگیریم و کسایی که تا اون موقع نیومده بودن بیان تو بازی.
اگه هم جایی فضا رو نرم و صلح‌آمیز کردم، به خاطر اینه که احتمال اینکه اشتباه کنیم و توطئه‌ای وجود نداشته باشه رو کم نمی‌بینم.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
ها این قشنگ بود :)) ترسا redeem کرد برای من خودشو.
بخوام ترتیب شک بدم اول فری بعد آرش بعد ترسا. با احتمال خوبی ترسا برام بیگناه شد.

آرش
ببین اگر ترسا و فری جفت گناهکار بودن فری استقبال بیشتری می کرد یا نه رو نمی تونم جواب بدم. تو اینجور موقعیت ها من به کنش بین افراد کمتر نگاه می کنم چون خیلی اوقات افراد تکی بازی می کنن مخصوصا تو بازی ای که گناهکارا همو نمیشناسن.
این احتمال اشتباهش فقط ۳ درصده چیه؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
دقیقا برای چی بیگناه شد برات؟ :)) گناهکار باشه که رایش حساب نمی‌شه.

ها این قشنگ بود :)) ترسا redeem کرد برای من خودشو.
بخوام ترتیب شک بدم اول فری بعد آرش بعد ترسا. با احتمال خوبی ترسا برام بیگناه شد.

آرش
ببین اگر ترسا و فری جفت گناهکار بودن فری استقبال بیشتری می کرد یا نه رو نمی تونم جواب بدم. تو اینجور موقعیت ها من به کنش بین افراد کمتر نگاه می کنم چون خیلی اوقات افراد تکی بازی می کنن مخصوصا تو بازی ای که گناهکارا همو نمیشناسن.
این احتمال اشتباهش فقط ۳ درصده چیه؟
چه ربطی به تکی داره؟ میگم اگه فری گناهکار بود، نسبت به اینکه یکی اومده گفته توطئه نیست چنین استقبالی می‌کرد؟
۳ درصدش همونه که هر سه بیگناه توی ما ۴ تا باشه.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
بیگناه شد برام چون هیچ دلیل گناهکاری ای دیگه براش ندارم. بازی تمیز بی‌گناهی داشت ربطی به رایش نداره.
گناهکار از نظر من چند واکنش می تونه به پست ترسا بده و الزاما نباید استقبال باشه. اگه حرفت اینه مخالفم. یه تعریف کرد یدونه زد دیگه. چیکار انتظار داشتی بکنه؟ بیاد بگه دمت گرم ترسا منتظر همین بودم؟
آرش درصد می تونی بدی که چند درصد به چی احتمال می دی و نظرت بیشتر سمت توطئه هست یا نه؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
حدود ۶۵ درصد روی وجود توطئه، ۶۰ درصد روی بیگناهی تو، ۴۰ درصد فری و ۳۰ درصد ترسا.
درصد بیگناهی تو بیشتر بود ولی این اخر که فکر کردی منظورم اینه که فری و ترسا به عنوان یار چه رفتاری دارن، یه کم شکم رو برد به سمت اینکه نکنه گناهکاری و دیدت یه کم گناهکاری بود :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
۱. شکت به ترسا برای چیه؟
۲. من هنوز نمی فهمم تو دقیقا چی می گی.‌
می گی اگر فری گناهکار بود، باید از پست ترسا بیشتر استقبال می کرد؟
خب منم می گم الزامی نداره واکنش فری به عنوان یه گناهکار هم غلط نبود. کجای حرفم ایراد داره؟
بعد من فکر نکردم منظورت اینه که به عنوان یار چه رفتاری دارن. خودت گفته اگر فری و ترسا هر دو گناهکار بودن فلان و بصار.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
۱. بازی ترسا رو کلا نفهمیدم اگه بیگناهه. کاملا در جهت گل‌آلود کردن آب بازی کرد تو هر دو پستش.
۲ هم اوکی اینکه من گفتم اگه ترسا و فری هر دو گناهکار باشن آره بی‌ربط بود.
رایم رو فکر نکنم عوض کنم ولی یه کم حس می‌کنم توطئه نیست و باختیم :)) هرچند عوض هم کنم تاثیری نداره وقتی همه رای دادین به توطئه.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
۱. ترسا ایده پیاده کرد. به این قشنگی توضیح داد تو پست دومش کجاشو نفهمیدی :))

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب نتیجه‌ی ایده‌اش اینه که آرش گناهکاره، که می‌دونم چرته دیگه :))

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
من حدود نیم ساعت دیگه می‌آم نتیجه رو اعلام می‌کنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین