برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی تئوری/توطئه - دور دوم

جویس
پسندها
2
امتیازها
0
راجع به آلیشا هم پست النور راجع بهش رو قبول دارم

النور: جواب پست ۱۹من رو ندادی فکر کنم.
و اینکه در پستی که رای دادی، گفتی برای پیدا کردن سر نخ مغز متفکر، پیشنهاد می کنی رای اولیه رو بدن همه و رای اولیت عدم وجود توطئه هست. در وهله اول وجود یا عدم وجود توطئه تقدم داره به شانس آخر. در وهله دوم، اگر دنبال سرنخی برای پیدا کردن مغز متفکر، چرا رای به عدم وجود توطئه بدی؟ آیا با اینکار باعث نمی شی مغز متفکر اصلا نیاز به انجام کاری نداشته باشه؟ و در نتیجه هیچ سر نخی ازش نگیری؟
.......
بابت غلط های املایی عذر می خوام.
از نظر من این بازی با این افراد بازی ای نیست که گناهکار نداشته باشه. اگر هر کدوم از افرادی که بهشون ایراد گرفتم بیگناهید، با خودتون فکر کنید که چرا این ایراد ها ازتون گرفته نشده، و اگر گرفته شده، آیا زودتر از حالت طبیعی پذیرفته شده یا نه؟
اگر هم ایرادام بیخوده که ببخشید :)) خودم فکر می کنم درسته.

آخرین ویرایش:
جویس
پسندها
2
امتیازها
0

رای به اعدام: وجود توطئه حقیقت دارد.

هاروی
پسندها
2
امتیازها
0
تقریبا تمام بحث های هاروی، اینجوریه که یه چیز مشکوک دیده، اما اتهام نزده. حتی زمانی که آلیشا گفته تئورسین براش اهمیت نداره، احتمال این رو نداده که شاید آلیشا گناهکاری باشه که داره وجود تئورسین رو بی اهمیت جلوه می ده، و بلکه اولین چیزی که گفته اینه که آلیشا حذب باده.

اتهام زدن به اون شکل مافیایی، اینجا جواب نمیده، چون برای کسی که رای نمیخوایم بخریم، قبول ندارم ایرادتو به من. در مورد آلیشا هم اظهار نظراتش درباره تئوریسین خیلی عجیب غریب بود که من بخوام شک تاکتیک یک مغز متفکر بهش بکنم، بیشتر حس کردم از سر بی حوصلگی پست داده. مغز متفکر چرا باید بیاد اینجوری بگه تئوریسین بی اهمیته ولش کنید؟ در ضمن گفتم که شک اولم به مغز متفکره الان.

اما شکات به دنیس بی راه نیست. ولی النور جواب داده اکثر اتهامات رو، اما از پستاش برمیاد سرش تو حساب کتاب باشه بخاطر همین من نادیده نمیگیرمش. و اونجایی که در جواب من گفت که قاطعانه نگفتم برام 50-50 ست چون قرار بوده با خوندن پست هاتون عوض شه برام که این برام یکم باورش سخته یکم.

دنیس
پسندها
4
امتیازها
0
انتخاب تئورسین ۱ به ۴ هست؟ چرا؟
۳ بیگناه جز خودش بیگناه بازی کردن، تئورسین هم بیگناه بازی کرده. پس از ۴ نفر یکی رو باید انتخاب کنیم.
شرایطی که تئورسین رو باید انتخاب کنیم اینه که با وجود این که همه بیگناهیم رای به وجود توطئه بدیم. تو این شرایط همه می تونن گناهکار بازی کرده باشن. یا حتی همه بیگناه. تئورسین می تونه گناهکار یا بیگناه بازی کرده باشه. و از نظر من این جواب صرفا ماستمالی بود و دنیس هم که مجبور بود بپذیره چون باید سعی کنه نظر بیگناهان رو به عدم وجود توطئه تغییر بده.

این چه منطقیه؟ نفهمیدم. شرایطی که باید تئوریسین رو حدس بزنیم وقتیه که توطئه در کار نیست و ما به توطئه رای می‌دیم. در چه صورت به توطئه رای می‌دیم؟ در صورتی که نتونیم بیگناهی بقیه رو تشخیص بدیم. این یعنی حداقل ۳-۴ نفر از بیگناه‌ها رو گناهکار تشخیص دادیم که رای به وجود توطئه دادیم دیگه. حالا احتمال اینکه از هر ۶ بیگناه جز خودت و تئوریسین، همه‌شون گناهکار بازی کرده باشن خیلی کمه، از طرفی هم حداقل یه تعدادیشون شبیه گناهکار بازی کردن در اون حالت، پس به خاطر همین النور نصف یعنی ۳ بیگناه+تئوریسین در نظر گرفته دیگه. حداقل این چیزی بود که من از حرفش فهمیدم، اگه منظورش این نبوده خودش بیاد بگه :)) ولی منطق تو رو هم اصلا نفهمیدم که میگی جوابش ماستمالی بوده.

در مورد آلیشا هم حدس زدم شاید می‌خواد مثل دور قبل ترسا بازی می‌کنه. چون مدل پستش و رایش دقیقا مثل پست ترسا دور قبل بود.
یکی از دو دلیلش هم اینه که ترجیح می ده روی مغز متفکر قمار کنه. در حالی که انتخاب اول، که وجود یا عدم وجود توطئه هست، تقدم داره به انتخاب دوم که تئورسین یا مغز متفکره. مسیر تغییر رای مسیر طبیعی ای نیست.
اینم نفهمیدم مشکلت چیه. من گفتم الان اگه رای به وجود توطئه بدیم و توطئه نباشه، باید تئوریسین رو حدس بزنیم و از اونجایی که سه نفر به تئوریسین بودن من شک دارن و من خودم می‌دونم تئوریسین نیستم، ترجیح می‌دم این اتفاق نیفته و اگه قرار به رفتن بازی به شانس آخره، ترجیح می‌دم مجبور باشیم مغز متفکر رو انتخاب کنیم، چون شانس آخری که افراد بخوان من رو به عنوان تئوریسین انتخاب کنن خب من که خودم می‌دونم یعنی باخت.

حقیقتا با این پستت تبدیل شدی به شک اول من برای مغز متفکر :))

النور
پسندها
2
امتیازها
0
۳ بیگناه جز خودش بیگناه بازی کردن، تئورسین هم بیگناه بازی کرده. پس از ۴ نفر یکی رو باید انتخاب کنیم.
شرایطی که تئورسین رو باید انتخاب کنیم اینه که با وجود این که همه بیگناهیم رای به وجود توطئه بدیم. تو این شرایط همه می تونن گناهکار بازی کرده باشن. یا حتی همه بیگناه. تئورسین می تونه گناهکار یا بیگناه بازی کرده باشه. و از نظر من این جواب صرفا ماستمالی بود و دنیس هم که مجبور بود بپذیره چون باید سعی کنه نظر بیگناهان رو به عدم وجود توطئه تغییر بده.

من اول گفتم که یک به چهار رو اون‌جا در ذهنم برعکس محاسبه کرده بودم و این‌طوری بود که گرفته بودم اگر توطئه باشه و ما رای به عدم توطئه بدیم می‌رسیم به تئوریسین. برای همین هم رای اولم وجود توطئه بود. توی این حالت که توطئه باشه یعنی بقیه گناهکارن. سه بی‌گناه هست با یک تئوریسین که بی‌گناه بازی کرده. توضیح هم دادم که به نظرم استراتژی تئوریسین بی‌گناه بازی کردن باشه.

النور: جواب پست ۱۹من رو ندادی فکر کنم.
و اینکه در پستی که رای دادی، گفتی برای پیدا کردن سر نخ مغز متفکر، پیشنهاد می کنی رای اولیه رو بدن همه و رای اولیت عدم وجود توطئه هست. در وهله اول وجود یا عدم وجود توطئه تقدم داره به شانس آخر. در وهله دوم، اگر دنبال سرنخی برای پیدا کردن مغز متفکر، چرا رای به عدم وجود توطئه بدی؟ آیا با اینکار باعث نمی شی مغز متفکر اصلا نیاز به انجام کاری نداشته باشه؟ و در نتیجه هیچ سر نخی ازش نگیری؟

پست ۱۹ت رو دیدم. در جواب دنیس هم گفتم که به نظرم تئوریسین باید چطوری بازی کنه. اما راجع به نوع بازی مغز متفکر آگاهانه توضیح ندادم. چون می‌خوام هر وقت نیاز به پیدا کردنش شد راجع به‌ش حرف بزنم. یا هر وقت حس کنم که شناسایی‌ش کردم.
وهله‌ی دوم هم، من رایم رو اون دادم و دلیلش رو گفتم. بقیه هم باید رای می‌دادن و دلیل می‌گفتن. اون‌جا توی دلیل‌ها می‌شه باطن آدم‌ها رو شناخت.

اتهام زدن به اون شکل مافیایی، اینجا جواب نمیده، چون برای کسی که رای نمیخوایم بخریم، قبول ندارم ایرادتو به من. در مورد آلیشا هم اظهار نظراتش درباره تئوریسین خیلی عجیب غریب بود که من بخوام شک تاکتیک یک مغز متفکر بهش بکنم، بیشتر حس کردم از سر بی حوصلگی پست داده. مغز متفکر چرا باید بیاد اینجوری بگه تئوریسین بی اهمیته ولش کنید؟ در ضمن گفتم که شک اولم به مغز متفکره الان.

چند درصد شک مغز متفکر داری؟

و اونجایی که در جواب من گفت که قاطعانه نگفتم برام 50-50 ست چون قرار بوده با خوندن پست هاتون عوض شه برام که این برام یکم باورش سخته یکم.

باور چی سخته؟ چشم‌هام رو نبستم که. خود بازی هم در شانس وجود یا عدم وجود توطئه تاثیر داره.

حقیقتا با این پستت تبدیل شدی به شک اول من برای مغز متفکر :))

چرا تبدیل شد به مغز متفکر؟ مغز متفکر چرا باید بیاد خلاف جریان بازی به وجود توطئه رای بده؟
بعد الان وقتی این برات شک اول مغز متفکره، نباید رای به وجود توطئه بدی؟

دنیس
پسندها
4
امتیازها
0
من اول گفتم که یک به چهار رو اون‌جا در ذهنم برعکس محاسبه کرده بودم و این‌طوری بود که گرفته بودم اگر توطئه باشه و ما رای به عدم توطئه بدیم می‌رسیم به تئوریسین. برای همین هم رای اولم وجود توطئه بود. توی این حالت که توطئه باشه یعنی بقیه گناهکارن. سه بی‌گناه هست با یک تئوریسین که بی‌گناه بازی کرده. توضیح هم دادم که به نظرم استراتژی تئوریسین بی‌گناه بازی کردن باشه.
عه نه دیگه نشد. من پس منظورت رو اشتباه فهمیدم از توضیحت. ینی فکر کردی وقتی توطئه باشه تئوریسین هم هست؟ این منو بیشتر می‌بره به همون سمت که می‌دونستی توطئه هست و ناخوداگاه توی حالت بودن تئوریسین هم توطئه در نظر گرفتی.

چرا تبدیل شد به مغز متفکر؟ مغز متفکر چرا باید بیاد خلاف جریان بازی به وجود توطئه رای بده؟
بعد الان وقتی این برات شک اول مغز متفکره، نباید رای به وجود توطئه بدی؟
«تبدیل» نشد به مغز متفکر. صرفا اگه مجبور بشیم مغز متفکر حدس بزنیم گزینه اولم جویسه.
بعدش هم مغز متفکر رایش مهم نیست و حساب نمی‌شه. مهم اینه که توی پستش اومده من رو مغز متفکر معرفی کرده، که می‌تونه کار خود مغز متفکر باشه تا بیگناها رو برای شانس آخر به اشتباه بندازه. حالا مشخصا وقتی به کسی اتهام جدی مغز‌متفکر بودن می‌زنی باید رای به وجود توطئه بدی دیگه.

جویس
پسندها
2
امتیازها
0
هاروی:
درسته که آلیشا شاید منطقی نباشه مغز متفکر باشه، اما گناهکار عادی چی؟ چرا اون رو در نظر نگرفتی؟
اتهام زدن مافیایی اینجا جواب نمی ده چون واسه کسی نمی خوایم رای بخریم؟ چرا دیگه، برای کل بازی می خوایم رای بخریم. مسئولیت نداری ۲ تا ۶ بیگناه دیگه رو متقاعد کنی باهات رای بدن؟ به چه دلایلی جز رفتار بازیکنای دیگه؟
دنیس: اون چیزی که او توضیح دادی اون چیزی نیست که النور الان جواب من رو داده. توضیحی که تو دادی منطقی نیست چون هزار روشبرد داریم برای تئوریسین که شاید یکیش اینی باشه که تو میگی. تو ذهن من به شخصه تئورسین کاملا بر اساس جو بازی باید بازیش رو انتخاب کنه. اگه بیگناه بد بازی کردن و بهشون شک رفت حتی گناهکار بازی کنه بد نیست. خود بیگناه ها می رن سمت وجود توطئه.
تو بخش دوم پستت دو تا چیز خیلی جالب هست. یکی اینکه اهمیت شانس آخر رو در انتخاب تئورسین یا مغز متفکر از اهمیت خود وجود یا عدم وجود توطئه رو بیشتر می دونی.
که جالبه برام انگار می دونی با این وضع بازی قراره به شانس آخر کشیده بشه و با توجه به اینکه رای ها بیشتر روی عدم وجود توطئه هست احساس می کنم گناهکاری. و دومین چیز جالب دیگه هم این رو تقویت می کنه. اونم اینه که ناخداگاه من شک اول مغز متفکرت شدم. و نه تئورسین! چون که می دونی تئورسین وجود نداره.
النور: پس کلا از پایه و اساس اشتباه کردی؟ :))
الان که درست چیدی احتمالاتی چطوریه؟
الان که همه رای دادن باز سر نخی پیدا نکردی؟
اگه کردی که گفتی اگه احساس کردی شناسایی کردی مغز متفکر رو می گی به بقیه. جدا از اون، تو شانس آخر حق گفت و گو نداریم. خوندی قوانینو؟‌

دنیس
پسندها
4
امتیازها
0
الان چی شد بالاخره؟ اگه به نظرت آلیشا مغز متفکره، پس به قول خودت چرا باید بیاد بگه تئوریسین بی‌اهمیته؟ اتفاقا مغز متفکر که بیشتر باید بقیه رو از تئوریسین بترسونه تا بقیه سر رای دادن به وجود توطئه دو دل بشن، نه که بگه اگه برد هم مهم نیست :| مگر اینکه بگی تاکیتکشه تا نتونن حدسش بزنن، که خب میگی شک نکردی که تاکتیکش باشه.

النور
پسندها
2
امتیازها
0
خب.

رای به اعدام: وجود توطئه

جویس
پسندها
2
امتیازها
0
امیدوارم آلیشا بیگناه باشه با این وضعیت.
مغز متفکر فکر می کنم دنیسه تو این پست آخرش هم تقویت شد فکرم. حواستون باشه اگه رای رو هم اشتباه دادید.

به به به النور مثبت منه :))

دنیس
پسندها
4
امتیازها
0
نیس: اون چیزی که او توضیح دادی اون چیزی نیست که النور الان جواب من رو داده. توضیحی که تو دادی منطقی نیست چون هزار روشبرد داریم برای تئوریسین که شاید یکیش اینی باشه که تو میگی. تو ذهن من به شخصه تئورسین کاملا بر اساس جو بازی باید بازیش رو انتخاب کنه. اگه بیگناه بد بازی کردن و بهشون شک رفت حتی گناهکار بازی کنه بد نیست. خود بیگناه ها می رن سمت وجود توطئه.
تو بخش دوم پستت دو تا چیز خیلی جالب هست. یکی اینکه اهمیت شانس آخر رو در انتخاب تئورسین یا مغز متفکر از اهمیت خود وجود یا عدم وجود توطئه رو بیشتر می دونی.
که جالبه برام انگار می دونی با این وضع بازی قراره به شانس آخر کشیده بشه و با توجه به اینکه رای ها بیشتر روی عدم وجود توطئه هست احساس می کنم گناهکاری. و دومین چیز جالب دیگه هم این رو تقویت می کنه. اونم اینه که ناخداگاه من شک اول مغز متفکرت شدم. و نه تئورسین! چون که می دونی تئورسین وجود نداره.
اره در مورد جواب النور که الکی خوشبین بودم. با جواب الانش کاملا مشکل دارم.
اینکه میگی اهمیت شانس اخر رو بیشتر میدونی هم نمیدونم از کجا میاریش. خب مثلا ما با توجه به بازی رای به وجود یا عدم وجود توطئه می‌دیم، امکان نداره اشتباه کنیم؟ منطقیش اینه که به گزینه‌ی بک آپ ینی شانس آخر هم فکر کنیم دیگه. حالا من می‌بینم اگه ما رای به وجود توطئه بدیم، اگه توطئه باشه که خب هیچی می‌بریم، ولی اگه توطئه نباشه من رو به عنوان تئوریسین انتخاب می‌کنید و می‌بازیم. قطعا هم اینجوری نبوده که صرفا به خاطر شانس آخر رایم رو تغییر داده باشم، اون صرفا مطمئن ترم کرده که این کارو بکنم، خصوصا وقتی حس می‌کنم که توطئه نیست دیگه، یعنی احتمال اینکه با رای به توطئه ببازیم برام بیشتر بوده تا اینکه ببریم.
و اینکه دلیل اینکه گفتم مغز متفکری اینه که دارم رای به عدم وجود توطئه می‌دم و تئوریسین برام مهم نبود کیه، به خاطر شانس آخر ذهنم دنبال مغز متفکر بوده نه تئوریسین.
——

شمایی که دارید رای به وجود توطئه می‌دید، در صورت اشتباه بودن و رفتن به شانس آخر حدستون برای تئوریسین کیه؟ :دی اگه حدستون من باشم که می‌بازیم. من خودم شکم به جویس و هارویه. جویس که به خاطر تلاشی که برای مغز متفکر نشون دادن من کرد + اینکه سر گیرم به شارلوت پشت سر من سوار شد تا شاید شارلوت رو گناهکار بنمایونه. هاروی هم به خاطر اظهار نظر عجیبش درباره‌ی حزب باد بودن الیشا که همون طور که جویس اشاره کرد می‌تونه به خاطر تئوریسین بودن باشه.

ولی همین که رایم رو عوض کردم به عدم وجود توطئه به نظرم دلیل کافی می‌تونه باشه برای اینکه تئوریسین نیستم، چون رای تئوریسین مهمه و حساب می‌شه. اگه با این رای‌ها بردیم که هیچی ولی اگه رفت شانس آخر من رو به عنوان تئوریسین حدس نزنید.

آخرین ویرایش:
النور
پسندها
2
امتیازها
0
دنیس:
جواب من برای تو که خیلی مسیرش دقیق بود. گفتم من در پست اولم برعکس داشتم استدلال می‌کردم. سر همین رسیدم به وجود توطئه. جواب من رو چی خوندی اصلا که الان فرق داره با اون موقع؟ من وقتی گفتی اشتباه جواب من رو فهمیدی (که به مسیر بحث‌مون نمی‌خورد) + مغز متفکر گرفتن کسی که اومده می‌خواد بازی به وجود توطئه رای بده، حس گناهکاری می‌ده به‌م ازت.
ضمن این‌که هاروی هم اگر گزینه‌ی مغز متفکر داره باید راجع به وجود توطئه صحبت کنه. مخصوصا هاروی از این نظر مشکوکه که اکثریت بازی براش مشکوکن.

نکته‌ی دیگه هم اینه‌که اگر با جواب من مشکل داری، چرا در گزینه‌های گناهکاریت نیستم؟ من برات به چه شکلم؟

دنیس
پسندها
4
امتیازها
0
النور
نوشته بودی «سه بیگناه جز من هست که بیگناه بازی کردن» فکر کردم منظورت اینه که سه تا از بیگناه‌ها بیگناه بازی کردن سه تای دیگه گناهکار، به خاطر همین رای به توطئه داریم در اون حالت.
اصلا چرا خودتو جزو اون سه تا بیگناه در نظر نگرفته بودی؟ :|

برام در مجموع از یه نقطه به بعد بیگناهی شدی که داره توی احتمالات گیج می‌زنه. منتهی اینم بگو که چرا خودتو جزو ۳ بیگناه در نظر نگرفتی.

جویس
پسندها
2
امتیازها
0
دنیس:
منطقیش اینه که به گزینه شانس آخر یعنی بک آپ هم فکر کنیم. نه اینکه تصمیممون رو بر اون اساس بگیریم.
اینجا رو می گم که انتخاب اول اولویت داره به انتخاب بعدی.
خیلی جالبه. الان با جواب النور مشکل داری، با آلیشا مشکل داری منتظری بیاد، شارلوت که حل نشده. منم که مغز متفکرتم. بعد همچنان به عدم وجود توطئه رای دادی. این پافشاری به رای به عدم وجود توطئه چیه؟
مسیرت به مقصد نمی خوره. و این یعنی اینکه از شواهد به تصمیم نرسیدی. تصمیم دلیل دیگه ای داره چون شواهد اینه که باید به وجود توطئه رای بدی با این وضعیتی که نسبت به دیگران داری. حالا دلیل این تصمیم چیه؟ :
مغز متفکر یا صرفا گناهکاری که می خواد عدم وجود توطئه بولد بشه.
تئوریسینی که می خواد با رای به عدم وجود توطئه خودش رو قائم کنه. و این وضعیت برات عالی هم هست. آنقدری عالی هست کا با وجود تموم این دلایل باز رایت رو تغییر ندی.
اگه درست بگم که عالیه.
ولی اگه اشتباه کنم. قطعا رای تئوریسینم تویی. ۸۰ ۹۰ درصد مطمئنم.

اگه درست بگم به بعد راجع به رایه

النور
پسندها
2
امتیازها
0
النور
نوشته بودی «سه بیگناه جز من هست که بیگناه بازی کردن» فکر کردم منظورت اینه که سه تا از بیگناه‌ها بیگناه بازی کردن سه تای دیگه گناهکار، به خاطر همین رای به توطئه داریم در اون حالت.
اصلا چرا خودتو جزو اون سه تا بیگناه در نظر نگرفته بودی؟ :|

برام در مجموع از یه نقطه به بعد بیگناهی شدی که داره توی احتمالات گیج می‌زنه. منتهی اینم بگو که چرا خودتو جزو ۳ بیگناه در نظر نگرفتی.
پشمام. چون فکر می‌کردم چهارتا بی‌گناه داریم. :)))

جویس
پسندها
2
امتیازها
0
النور دیگه مثبت من نیست :))

دنیس
پسندها
4
امتیازها
0
الان اگه توطئه باشه فقط در یه صورت می‌بازیم، اونم اینه هم من هم هاروی بیگناه باشیم که رای به عدم وجود توطئه دادیم.
از طرفی اگه توطئه نباشه احتمال زیاد من رو انتخاب میکنید برای تئوریسین و می‌بازیم.
درواقع من می‌خواستم بهتون با رایم بفهمونم که تئوریسین نیستم، که مثکه فایده نداشته، پس ریسک نمی‌کنم.

رای به اعدام: توطئه

حدسم برای تئوریسین جویس هست.

اگه توطئه نبود و باختیم تمشک طلایی رو بین من و النور تقسیم کنید با تشکر :))

النور
پسندها
2
امتیازها
0
اه. همه‌تون الان حس بی‌گناهی می‌دین.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها