برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور اول تحقیقات جنایی - بوی مرگ

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

تحقیقات جنایی

قتلی در شهر رخ داده و قاتل میان ماست. سرنخ‌هایی از قتل به کاراگاه‌های سازمان تحقیقات جنایی داده می‌شود و آن‌ها باید تلاش کنند با استفاده از این سرنخ‌ها مدرک اصلی و آلت قتل را پیدا کنند و قاتل را به میز محاکمه بکشانند. اما قاتل یکی از همین کاراگاه‌هاست و تلاش می‌کند کاراگاه‌ها را گمراه کرده و از سرنخ اصلی دور کند، و اگر کسی شاهد قتل او بوده، او را از بین ببرد. با این حال، کاراگاه‌ها تنها هشت روز برای معرفی متهم به دادگاه فرصت دارند...

نقش‌ها

این بازی از ۱ جرم‌شناس، ۱ قاتل و تعداد کاراگاه تشکیل شده است. نقش‌های همدست و شاهد نیز می‌توانند به بازی اضافه شوند.

جرم‌شناس: او قاتل را می‌شناسد و مدرک اصلی و آلت قتل را می‌داند. در طول بازی او تلاش می‌کند با دادن سرنخ به کاراگاه‌ها، آن‌ها را به‌سوی جواب معما راهنمایی کند. او در تاپیک حرفی نمی‌زند و با کاراگاه‌ها برنده می‌شود.

قاتل: او در پیش از بازی مرتکب قتل شده و در شروع بازی، جواب معما یعنی مدرک اصلی و آلت قتل را انتخاب می‌کند. او باید تلاش کند از اتهام دور بماند و کاراگاه‌ها را گمراه کند تا به حقیقت پی نبرند. او همدست را نیز درصورت وجود در بازی می‌شناسد.

کاراگاه: کاراگاه‌ها هر کدام باید تلاش کنند با استفاده از سرنخ‌هایی که جرم‌شناس به آن‌ها می‌دهد، قاتل را پیدا کنند و به حقیقت، شامل مدرک اصلی و آلت قتل پی ببرند. آن‌ها هر کدام یک بار فرصت دارند قاتل، مدرک اصلی و آلت قتل را حدس بزنند و درصورتی که یک کاراگاه بتواند درست حدس بزند، تمامی آن‌ها (به همراه جرم‌شناس و شاهد) برنده خواهند شد.

شاهد: یکی از کاراگاه‌هاست که قاتل را می‌شناسد اما از مدرک اصلی و آلت قتل اطلاعی ندارد. او باید تلاش کند مخفی بماند زیرا در درصورتی که پرونده حل شده و قاتل لو برود، قاتل با حدس صحیح و کشتن شاهد برنده خواهد شد و شاهد به همراه سایر کاراگاه‌ها و جرم‌شناس بازی را می‌بازد.

همدست: او قاتل را می‌شناسد و مدرک اصلی و آلت قتل را می‌داند. او به همراه قاتل برنده می‌شود.

وسایل

هر کدام از بازیکنان (به جز جرم‌شناس) ۸ وسیله در اختیار دارند که این وسایل می‌توانند مدرک اصلی و آلت قتل باشند. از این ۸ وسیله، ۴ وسیله مدرک اصلی بالقوه و ۴ وسیله آلت قتل بالقوه می‌باشد.
  • مثال:
    • مدارک اصلی بالقوه: کامپیوتر - گلدان - کیک - جمجمه
    • آلت قتل بالقوه: کلت - سگ وحشی - آتش‌ - پنجه‌بوکس
پس از اعلام همه‌ی وسایلی که بازیکنان در اختیار دارند، قاتل از بین وسایل خود دو وسیله یعنی مدرک اصلی و آلت قتل را به عنوان جواب معما انتخاب می‌کند.

سرنخ‌ها

بعد انتخاب جواب معما توسط قاتل، ۶ دسته سرنخ (شامل علت مرگ، محل جرم و چهار دسته سرنخ دیگر، هر کدام شامل شش سرنخ) اعلام می‌گردد.

• مثال:
    • علت مرگ: خفگی - جراحت - ضربه - بیماری - مسمومیت - حادثه
    • محل جرم: رستوران - هتل - ساختمان نیمه‌کاره - بیمارستان - آسانسور - بالکن
    • وضعیت جسد: گرم - سفت - پوسیده - خورده‌شده - دست‌نخورده - تکه‌تکه
    • زمان روز: بامداد - صبح - ظهر - بعدازظهر - عصر - شب
    • انگیزه قتل: نفرت - قدرت - پول - عشق - حسادت - عدالت
    • حوادث همزمان:‌ قطعی برق - آتش‌سوزی - درگیری - دزدی - صدای جیغ - هیچ‌چیز

روش بازی

در ابتدای هر روز (تا روز ششم)، جرم‌شناس از یکی از این دسته‌ها یک سرنخ را انتخاب می‌کند و این سرنخ به بازیکنان اعلام می‌شود. سپس بازیکنان در طول روز بحث و گفتگو کرده و سرنخ‌های اعلام شده را به وسایل دراختیار بازیکنان ربط می‌دهند.
در ابتدای روز هفتم و هشتم (زمانی که از هر دسته یک سرنخ انتخاب شده)، جرم‌شناس یکی از دسته‌ها (به جز علت مرگ و محل جرم) را به انتخاب خود حذف کرده و دسته‌ی دیگری از سرنخ‌ها به‌جای آن قرار می‌گیرد. سپس جرم‌شناس یک سرنخ از آن دسته جدید انتخاب کرده و این سرنخ به بازیکنان اعلام می‌شود.

حل پرونده

هر روز پس از بحث و گفتگو، هر کدام از بازیکنان یک جواب پیشنهادی برای حل پرونده، شامل هویت قاتل، مدرک اصلی و آلت قتل، ارائه می‌کنند. در پایان هر روز، جوابی که بیشترین رای را داشته باشد به جرم‌شناس ارائه می‌شود و اگر صحیح باشد، بازی به پایان رسیده و اگر غلط باشد، بازی ادامه می‌یابد.
درصورتی که دو جواب پیشنهادی یک تعداد رای یکسان بیاورند، بازیکنان به نتیجه نرسیده و فرصت حل پرونده در آن روز را از دست خواهند داد.

پایان بازی

هنگام حل پرونده، اگر جوابی که بیشترین رای را می‌آورد، شامل هویت قاتل، مدرک اصلی و آلت قتل، صحیح باشد، کاراگاه‌ها برنده می‌شوند، مگر شاهد در بازی وجود داشته باشد که در آن صورت قاتل یک فرصت دارد تا با حدس صحیح و کشتن شاهد، بازی را ببرد. اگر تا پایان روز هشتم کسی نتواند پرونده را حل کند، بازی با پیروزی قاتل (و همدستش) به پایان می‌رسد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
جدول بازیکنان و وسایلی که هر کدام در اختیار دارند:

پویاهدفونکارت دعوت نان باگتمومیاییبنزیناسنایپرباکتریتکواندو
عرفاندارو گیاهیکلیدوبسایتمایع ظرف‌شوییمترودست آلودهکپسول آتش‌نشانیمار افعی
فریبرش پیتزارادیو جوراب‌شلواریدستکشداروی اعصابنیزهبرق سه‌فازلوله پولیکا
سورنمورچهاسکناستوت فرنگینسخه پزشکیلگدقیردفترچه مرگریل قطار
خلفیآمپولجوهر قرمزمانکنجمجمهکابلشرابتیغ جراحیقرص برنج
رامتینگردنبنداتو سه‌پایه عکاسیلوله آزمایشکود شیمیاییدست خالیآنتی‌بیوتیکمونوکسید کربن
اشکانکارت ملیالنگواسباب‌بازیسنجاقدمبلجیوهساکسیفونتفنگ بادی
سحرفازمترسشوارپردهکاپشننمونه خونسیم مفتولپودر لباس‌شوییبادام‌زمینی

آبی‌ها مدارک اصلی بالقوه، و قرمزها آلات قتل بالقوه هستند.

+ برای دسترسی سریع‌تر می‌تونید این پست رو از بالا سمت چپ نشانه‌گذاری کنید تا با کلیک روی عکس پروفایل در منوی سایت > بخش نشانه‌گذاری بهش دسترسی داشته باشید.

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سرنخ‌های بالقوه:

علت مرگ
محل جرم
انگیزه‌ی قتل
بوی محل جرم
رابطه اجتماعی
چهره‌ی مقتول
خفگی​
بالکن​
نفرت​
شیمیایی​
خانواده​
خندان​
جراحت​
دانشگاه​
قدرت​
عطر​
دوست​
وحشت‌زده​
ضربه​
خوابگاه​
پول​
فضولات​
همکار​
متعجب​
بیماری​
سوپرمارکت​
عشق​
زباله​
غریبه​
دردکشیده​
مسمومیت​
جنگل​
حسادت​
غذا​
معشوق​
عصبانی​
حادثه​
بزرگراه​
عدالت​
سوخت​
رئیس​
بی‌احساس​

به محض اینکه جرم‌شناس اولین سرنخ رو انتخاب کنه، بازی شروع می‌شه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

بسیار خب. بازی شروع می‌شه.
چیدمان بازی هم از این قراره که شاهد داریم و همدست نداریم.

سرنخ اول - علت مرگ: حادثه
علت مرگ
محل جرم
انگیزه‌ی قتل
بوی محل جرم
رابطه اجتماعی
چهره‌ی مقتول
خفگی​
بالکن​
نفرت​
شیمیایی​
خانواده​
خندان​
جراحت​
دانشگاه​
قدرت​
عطر​
دوست​
وحشت‌زده​
ضربه​
خوابگاه​
پول​
فضولات​
همکار​
متعجب​
بیماری​
سوپرمارکت​
عشق​
زباله​
غریبه​
دردکشیده​
مسمومیت​
جنگل​
حسادت​
غذا​
معشوق​
عصبانی​
حادثه
بزرگراه​
عدالت​
سوخت​
رئیس​
بی‌احساس​

شروع روز اول​

تا 24:00 یکشنبه​

حداقل رای لازم برای ارائه راه‌حل به جرم‌شناس: ۳ رای​

توضیح: نیازی نیست برای رای دادن از گزینه‌ی رای به اعدام استفاده کنید، کافیه متن رو برجسته و بزرگ کنید (با استفاده از گزینه‌ی P در ویرایشگر سایت و انتخاب Heading 1). مثال:

حل پرونده: آرش، گیتار، چوبه‌ی دار

کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
کاراگاه اسمیت هستم.
علت مرگ: حادثه
برق سه فاز - پودر لباسشویی - کپسول آتش نشانی
به نظرم این 3 تا به حادثه مرتبط هستن.
پس با دقت فری و عرفان و سحر رو زیر نظر دارم.
البته حس میکنم عرفان قاتل نیست. پس بیشتر به اون 2 تا مشکوکم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب بازی جدیده و باید کم کم راه بیفتیم.
علت مرگ حادثه!
چه آلات قتلی میتونه به حادثه مرتبط باشه؟

دونه دونه بررسی میکنم.

پویا:
بنزین: خیلی مرتبط به نظر نمیاد هر چند احتمال کمی داره که مرتبط باشه. ولی با توجه به مدارک، بعیده‌.
اسنایپر: کاملا فاقد ربط
باکتری: با توجه به این که مسمومیت هم جزو گزینه ها است پس باکتری مرتبط به مسمومیته نه حادثه. پس رد میشه
تکواندو: این هم ضربه است و حادثه نیست.

در کل با توجه به حادثه بودنِ قتل، احتمال قاتل بودن پویا پایینه.

عرفان:

مترو: کاملا مرتبط با حادثه است.
دست آلوده: مسمومیته و ربطی به حادثه نداره.
کپسول آتش نشانی: اینو خوب متومه نشدم!
مار افعی: بیشتر به جراحت، مرتبط به نظر میرسه.

یکی از آلات قتل عرفان کاملا مرتبط با حادثه است. پس مشکوکه.

فری:

داروی اعصاب: به مسمومیت مرتبط‌تره تا حادثه.
نیزه: فاقد ربط
برق سه فاز: کاملا به حادثه مرتبطه!
لوله پولیکا: فاقد ربط

فری هم یکی از وسایلش مرتبط با حادثه است. پس مشکوکه.

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سورن:
لگد: بی ربط به حادثه.
قیر: راستش نتونستم به هیچ کدوم از علل مرگ ربطش بدم.
دفترچه مرگ: این یعنی چی؟ نفهمیدم چی هست؟!
ریل قطار: مثل مترو کاملا به حادثه مرتبطه

پس سورن هم در حد عرفان مشکوکه چون یکی از آلات قتلش مرتبط با حادثه است.

خلفی:

کابل: منظور از کابل چیه؟ کابل برق؟ اگه این باشه میتونه با حادثه مرتبط باشه.
شراب: مسمومیت بهونظر میرسه، نه حادثه.
تیغ جراحی: مشترک به نظر میاد! هم میتونه مرگ با تیغ جراحی یک حادثه باشه هم میتونه جراحت باشه. به نظرم به جراحت بیشتر مرتبطه.
قرص برنج: ربط به حادثه نداره.

با توجه به نکات فوق، خلفی زیاد مشکوک نیست. ولی نمیشه کاملا نادیده گرفتش.

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رامتین (خودم 😁)

کود شیمیایی: به خفگی یا شاید مسمدمیت ربط داشته باشه‌. ربط به حادثه نداره.
دست خالی: اینم که هیچ جوره به حادثه مرتبط نیست. ولی خوشم اومد دست خالیم هم قابلیت قتل داره :))
آنتی بیوتیک: اینم که واضحا مسمومیته نه حادثه.
مونوکسید کربن: این هم یا خفگیه یا مسمومیت. ربط به حادثه نداره.

قضاوت با کارگاه‌های محترم :دی

اشکان:

دمبل: بیشتر به ضربه مرتبطه ولی مثلا میتونه اینطوری باشه که از ارتفاع طی یه توطئه سقوط کنه روی سر مقتول. ولی احتمالش کمه به حادثه مرتبط باشه.
جیوه: ربط به حادثه نداره‌.
ساکسیفون!: ساکسیفون آخه؟ :))) نمیتونم خوب تحلیلش کنم ولی بعیده به حادثه ربط داشته باشه.
تفنگ بادی: اینم بی ربط به حادثه به نظر میاد، ولی نه در حد اسنایپر. یه احتمالات بعیدی هست که به حادثه مرتبط باشه ولی قطعا به جراحت بیشتر مرتبطه.

در مجموع اشکان رو مشکوک نمیبینم. مگه اینکه حادثه عجیب غریب باشه‌.

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سحر:

نمونه خون: این به بیماری مرتبط به نظر میاد.
سیم مفتول: میتونه به حادثه مرتبط باشه. یعنی به احتمال زیاد به حادثه مرتبطه چون ربطی بین سیم مفتول با بقیه علت های مرگ ندیدم.
پودر لباس‌شویی: اشکان گفت به حادثه مرتبطه ولی به نظرم بیشتر به مسمومیت مرتبطه. هر چند اگه بگیم روی زمین ریخته و طرف سر خورده میتونه حادثه هم باشه :))
بادام زمینی: اینم به مسمومیت مرتبط به نظر میاد.

سحر هم یکی از افراد مشکوکه چون حداقل یکی از ابزارهاش به حادثه مرتبطه

در مجموع عرفان و فری و سورن و سحر فعلا برای من گزینه های مشکوکن.

آقا الان یه سرچی کردم یه اصلاحیه در مورد سحر بگم

سیم مفتول دیدم بیشتر میتونه به خفگی ربط داشته باشه تا حادثه.
مشکوک بودن سحر کمتر شد.

آخرین ویرایش:
کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
مرسی کاراگاه رامتین بخاطر توضیح های خوبت.

کپسول آتش نشانی خودش خیلی به حادثه ربط نداره، ولی خب آتش و آتش نشان ربط داره. جرم شناس شاید اینطوری میخواست برسونه بهمون.

از اون جایی که رای گیری هیچ ضرری نداره، در روز یک من نظرم روی «فری - جوراب شلواری - برق سه فاز» هست.

یاروی اصلی خاندان یاقوت
پسندها
16
امتیازها
10
مدال‌ها
2
دتکتیو رامتین به خوبی و با دقت بالا پرونده رو پی‌گیری می‌کنن. ضمن تشکر از ایشون و اضافه‌کاری‌ها، که قطعاً همسر محترم‌شون رو ناراضی کرده، باید اضافه کنم ایشون گاهی برخی احتمالات رو کنار می‌ذارن. برای مثال، جیوه همون‌قدر که می‌تونه مسمومیت باشه، می‌تونه به حادثه هم مرتبط باشه. سؤال پیش می‌آد که چطور و پس چرا علت مرگ حادثه ذکر شده؟ پاسخ این سؤال قطعاََ در افشای مدرک نهفته‌ست. بنابراین من توجه کارآگاهان محترم رو به مواردی مانند جیوه، بادوم زمینی و حتی پودر لباسشویی و... جلب می‌کنم. مثلاً بادوم زمینی در صورتی که مقتول بهش حساسیت داشته، می‌تونه در زمره‌ی حادثه قرار بگیره. باید ذقت داشته باشیم که ما از مدرک بی‌خبریم هنوز. لطفاً هیچ موردی رو به این دلایل کنار نذاریم. حتی همون کپسول آتش‌نشانی که اتفاقاً خیلی به حادثه مرتبطه. هم می‌تونه افتاده باشه و باعث مرگ شده باشه، هم ممکنه محتویاتش به نحوی کار مقتول رو ساخته باشه.

ضمن اینکه از همه کارآگاهان عزیز درخواست می‌کنم تحلیل‌هایی ارائه بدن تا در رأی‌گیری‌ها هرچه زودتر، سریع فوری انقلابی به نتیجه برسیم، مبادا شاهد رو از دست بدیم. باتشکر از همه همکاران، سروان قاسمی صورت جلسه کن بریم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دتکتیو رامتین به خوبی و با دقت بالا پرونده رو پی‌گیری می‌کنن. ضمن تشکر از ایشون و اضافه‌کاری‌ها، که قطعاً همسر محترم‌شون رو ناراضی کرده، باید اضافه کنم ایشون گاهی برخی احتمالات رو کنار می‌ذارن. برای مثال، جیوه همون‌قدر که می‌تونه مسمومیت باشه، می‌تونه به حادثه هم مرتبط باشه. سؤال پیش می‌آد که چطور و پس چرا علت مرگ حادثه ذکر شده؟ پاسخ این سؤال قطعاََ در افشای مدرک نهفته‌ست. بنابراین من توجه کارآگاهان محترم رو به مواردی مانند جیوه، بادوم زمینی و حتی پودر لباسشویی و... جلب می‌کنم. مثلاً بادوم زمینی در صورتی که مقتول بهش حساسیت داشته، می‌تونه در زمره‌ی حادثه قرار بگیره. باید ذقت داشته باشیم که ما از مدرک بی‌خبریم هنوز. لطفاً هیچ موردی رو به این دلایل کنار نذاریم. حتی همون کپسول آتش‌نشانی که اتفاقاً خیلی به حادثه مرتبطه. هم می‌تونه افتاده باشه و باعث مرگ شده باشه، هم ممکنه محتویاتش به نحوی کار مقتول رو ساخته باشه.

ضمن اینکه از همه کارآگاهان عزیز درخواست می‌کنم تحلیل‌هایی ارائه بدن تا در رأی‌گیری‌ها هرچه زودتر، سریع فوری انقلابی به نتیجه برسیم، مبادا شاهد رو از دست بدیم. باتشکر از همه همکاران، سروان قاسمی صورت جلسه کن بریم.

منم اولش آلات قتل بیشتری رو برای حادثه در نظر گرفته بودم ولی وقتی علل مرگ رو دیدم پشیمون شدم.

وقتی گزینه مسمومیت هم داریم، مثلا بادوم زمینی رو که مثال زدی نمیتونم به حادثه ربط بدم و به مسمومیت ربط ندم!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ashkan27
یاروی اصلی خاندان یاقوت
پسندها
16
امتیازها
10
مدال‌ها
2
درواقع ما باید تلاش کنیم خط جرم‌شناس رو بخونیم همکار گرامی. بیشتر موارد رو می‌شه به حادثه ربط داد. باید دید سرنخ بعدی چیه، تا منظور جرم‌شناس رو بهتر بفهمیم، اگر مواردی کنار گذاشته بشن، ممکنه در فهم سرنخ بعدی اشتباه کنیم. الزامیه که بدونیم جرم‌شناس غیرمستقیم خط می‌ده و هنر ما در وصل کردن سرنخ‌ها به همه.

کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
من از جرم‌شناس میخوام که واسه سرنخ بعدی بوی محل جرم رو‌ بگه چون بین گزینه هایی که تا الان داریم راحت میتونیم تعداد زیادیش رو حذف کنیم.

مثلا اگه بوی محل جرم‌ «سوخت» باشه خیلی چیزا روشن میشه، اگر هم «سوخت» نباشه خیلی گزینه ها میره کنار.

در مورد «غذا» و‌ «شیمیایی» هم همینطور.

نمیخوایم امشب رای گیری کنیم؟

ضررش چیه خب؟

وقتی هیییییییچ ضرری نداره بیاید همینطوری رای بدیم.

رای من در شب اول: فری - جوراب شلواری - برق سه فاز.

لطفا شما هم به این رای بدید چون حداقل ۳ رای لازمه. حتی اگه نظر دیگه ای دارید بعید میدونم گزینه های دیگه به ۳ رای برسن.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
درواقع ما باید تلاش کنیم خط جرم‌شناس رو بخونیم همکار گرامی. بیشتر موارد رو می‌شه به حادثه ربط داد. باید دید سرنخ بعدی چیه، تا منظور جرم‌شناس رو بهتر بفهمیم، اگر مواردی کنار گذاشته بشن، ممکنه در فهم سرنخ بعدی اشتباه کنیم. الزامیه که بدونیم جرم‌شناس غیرمستقیم خط می‌ده و هنر ما در وصل کردن سرنخ‌ها به همه.
بله ولی اون برای مراحل بعده

فعلا طبیعیه بر اساس داده هایی که داریم تحلیل کنیم.

رای من

سورن - ریل قطار - توت فرنگی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

پایان روز اول​

راه‌حلی ارائه نشد.

سرنخ اول - علت مرگ: حادثه
سرنخ دوم - رابطه اجتماعی: غریبه​

علت مرگ
محل جرم
انگیزه‌ی قتل
بوی محل جرم
رابطه اجتماعی
چهره‌ی مقتول
خفگی​
بالکن​
نفرت​
شیمیایی​
خانواده​
خندان​
جراحت​
دانشگاه​
قدرت​
عطر​
دوست​
وحشت‌زده​
ضربه​
خوابگاه​
پول​
فضولات​
همکار​
متعجب​
بیماری​
سوپرمارکت​
عشق​
زباله​
غریبه
دردکشیده​
مسمومیت​
جنگل​
حسادت​
غذا​
معشوق​
عصبانی​
حادثه
بزرگراه​
عدالت​
سوخت​
رئیس​
بی‌احساس​

شروع روز دوم​

تا 24:00 دوشنبه​

حداقل رای لازم برای ارائه راه‌حل به جرم‌شناس: ۳ رای​

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
قتل غریبه به علت حادثه! عجیب شد!

در نگاه اول، برعکس دیروز نه از مدارک نه از آلات قتل، چیز زیادی در مورد ارتباطشون با غریبه بودن قاتل و مقتول، دستگیرم نشد.
شاید در نگاهای دوم و سوم چیزی دستگیرم شد :))

نظر کاراگاهان حاضر و غایب چیه؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
با تشکر از مشارکت دوستان، من تازه به بازی رسیدم.

دوتا سر نخ داریم : حادثه و رابطه مقتول با قاتل که کاملا غریبه بودن.

صرفا جهت یادآوری، در بحث حادثه، تکنیکالی از هر آلت قتلی میشه یک حادثه ساخت، مثلا پیچ گوشتی، اگر قاتلی بخواد با پیچ گوشتی یک نفر و بکشه و اونو به جای حادثه جا بزنه میتونه قاتل و بکشونه سمت مغازه ابزار فروشی و پیچ گوشتی رو وصل کنه به دیوار و یه کاری کنه مقتول با سر بره توش اما این اتفاقی نیست که افتاده چون قطعا مقتول با ضربات پیچ گوشتی مرده. این مثال رو برای این زدم که بفهمونم وقتی سر نخ یک حادثه است نباید زیاد پیچیده کرد ماجرا رو، و کپسول آتش نشانی این جا ممکنه ربطی به حادثه داشته باشه اما احتمال قاتل بودن شخصی که کپسول توی وسایلش هست خیلی خیلی پایین تر از کسیه که مثلا یک وسیله نقلیه یا وسایل انفجاری یا از این قبیل توی وسایلش هست، پس وقتی حرف از حادثه است برای علت مرگ به بدیهیات توجه کنید.

درباره خودم که میگید برق گرفتگی به حادثه مرتبطه، خودتون رو بذارید جای قاتل، من اگه بخوام کسی و بکشم و قصدم این باشه که حادثه جلوه کنه چرا باید با برق بکشمش؟ چطوری حادثه به برق ارتباط پیدا میکنه؟ در هر صورت اگر نظریه ای ارائه میدیم باید سناریوش را هم بنویسیم کسانی که فرضیه بدون سناریو مینویسن برای من مشکوک ترن.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درباره دفترچه مرگ که رامتین پرسیده بود دفترچه مرگ اسم یک انیمه است که توی اون پسری به اسم لایت صاحب یک دفترچه میشه که توش اسم هرکسی و بنویسه با علل مرگش اون اتفاق می افته طی روز، حالا امیدوارم که داستان جناییمون تخیلی نباشه اما یک سناریو هم اینه که قاتلمون از نظر روانی آدم سالمی نیست و فانتزی های خطرناکی داره و طرف قاتل سریالیه و این انیمه به نحوی براش تبدیل به یک آبسشن شده و فکر میکنه که دفترچه ای که در اختیار داره دفترچه مرگه و اسم کسایی رو که میکشه توش مینویسه، که البته این قاتل سریالی بودن با غریبه بودن قاتل و مقتول تقویت میشه چون قاتلای سریالی انگیزه شخصی برای قتل ندارند.

آخرین ویرایش:

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
من سناریوی حادثه و غریبه بودن رو برای همه وسایل افراد مینویسم که ببینیم کدومش منطقی تره:

پویا​

بنزین: اشتعال زاست و باعث حادثه آتش سوزی میشه بنابراین کاملا به حادثه مربوطه (تعجب میکنم رامتین چطور جدی ندونسته اینو!) سناریو: چند سناریو وجود داره ، فعلا چون فقط حادثه اش مشخص شده همون آتش زدن مقتول از طریق بنزین محتمله.

تکواندو: به ضربه ربط بیشتری داره.
اسنایپر: به جراحت ربط بیشتری داره
باکتری: به بیماری ربط بیشتری داره.

عرفان​

مترو: به حادثه کاملا ربط داره. سناریو: هلش داده جلو مترو و این تشخیصش خیلی سخت خواهد بود که حادثه نبوده.
دست آلوده و مار افعی هردو مسمومیت میتونن باشن
کپسول اتش نشانی: هم ضربه میخوره هم حادثه ولی خیلی بیشتر به ضربه میخوره، حادثه با کپسول آتش نشانی خیلی غیر محتمله، فقط در یک صورت میشه مرتکب قتل شد با این آلت و پلیس فکر کنه حادثه است اونم سقوط کپسول از یک جای مرتفع روی سر مقتوله حالا قاتل چرا باید همچین غلطی کنه؟

فری​

داروی اعصاب فقط در یک صورت میتونه آلت قتل باشه که به خورد طرف بدی که شبیه اووردوز تصادفی باشه منتهی من مقتول چرا باید از یه غریبه نوشیدنی یا خوراکی قبول کنم؟ مگر اینکه منِ قاتل کادر درمانی دکتری چیزی باشم. ضمنا اگر بود که علت مرگ مسمومیت میشد.
نیزه خودش برای ضربه زدن و جراحت و کشتنه مشخصا.
برق سه فاز حادثه است منتهی بیشتر حوادث طبیعی هست تا قتل . سناریوهاتونو میشنوم.
لوله پلیکا هم اصلا آلت قتل نیست خودشو بکشه آلت شکنجه است!!!

سورن​

لگد که ضربه است.
قیر به حادثه ربطی نداره به نظر.
دفترچه مرگ که توضیح دادم.
ریل قطار: این ریل قطار یکم گنگه، خود ریل قطار که نمیتونه آلت قتل باشه. خود قطار میتونه و خیلی هم رایجه اگر چند تا فیلم جنایی/اکشن به صورت رندوم دیده باشین تو یکیش این صحنه رو میبینید که طرف و بیهوش کردن بردن روی ریل قطار ول کردن که قطار از روش رد شه.

توی بقیه آلت ها، واقعا فقط دمبل و میتونم براش سناریو پیدا کنم که طرف رفته باشه توی باشگاه با دمبل زده باشنش جسدو گذاشتن زیر قفسه دمبل ها و دمبل ها رو خالی کردن روش که مشخص نباشه قتل عمد بوده باشه. بقیه هیچ ربطی به حادثه نمیتونن داشته باشن، ربط منطقی البته.

برای مدارک هم سعی میکنم تا شب سناریوی منطقی از توشون برای غریبه بودن قاتل و روابط بین بازیکنا با مقتول بنویسم.

یک روش دیگه برای تبرئه کردن افراد حذف گزینه است، وقتی قاتل و مقتول غریبه اند پس توی مدارک باید دنبال چیزهایی بگردیم که نشانی از شناخت توشون باشه، مثال: الیبای خود من برش پیتزاست این برش پیتزا جز مدارکه پس یه ربطی به پرونده داره احتمالا با مقتول پیتزا خوردیم پس من میشناسمش چون من با غریبه ها پیتزا نمیخورم. یا مثلا پویا دعوتنامست احتمالا آشنایی چیزیه که مقتول براش دعوتنامه فرستاده. اما پویا توی وسایلش بنزین هست که به نظر من بنزین به حادثه ربط داره مواد آتش زاست و باعث حادثه آتش سوزی میتونه باشه. ولی اگر بخوایم خیلی حرفه ای نگاه کنیم علت آتش سوزی مشخص میتونه باشه که بنزین بوده، نمیدونم تا چه حد باید جدی نگاه کنم به قضیه = )) اما نادیده گرفتن بنزین از طرف رامتین به عنوان آلت قتل و حادثه ساز جالب بود، ولی از اون ور برق سه فاز و به عنوان حادثه جدی دونسته!

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین