برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور شانزدهم مافیا | خون‌بَس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
اینُ عمدا جدا خواستم بفرستم.

وقتی یه کاری می‌کنی، جیگر داشته باش بگو کردم. مثل مهدی حامدی. یهو از گرگ به گربه تغییر کاربری نده؛ خصوصا وقتی منم تو بازی هستم. منُ که دیگه نمی‌تونی گول بزنی. ما خودمون روباهیم پسرم.

پست صفحه قبلی آرش را بخوانید. شماره 259. به پست‌های خودمم ارجاع نمی‌دم که بگین تو فلانی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
هادی
من با فکت، دلیل، استدلال و حس م به آرش تارگت می زنم
فکت، دلیل و استدلال‌هات رو تو یه پست لیست کن هم برای ما هم خودت بشین دو دور از روشون بخون. خداوکیلی بعدش بیا بگو به نظرت می‌شه اسم‌شون رو گذاشت فکت، دلیل و استدلال؟!
ین همه شور و عشق و اشتیاقمو برا بردن شهروندا رو نمیبینه، ولی میاد بگرده تو پستم تا هرجوری شده یگیری بهم بده :دی اصلا هم کاری با ماهیت حرفام نداره . احتمال 60% مافیا، 20% فرعی و 20% شهرونده . امیدوارم اگه شهروند هستی امروز مسیر درست بازی رو تشخیص بدی .
با این قسمت از پستت هم خیلی مشکل دارم. من لازم نبود تو پستت بگردم که گیر پیدا کنم، همون مورد اولی که نوشتی مشکوکه. این خودش یه دلیله؛ وقتی حرف از شک، دلیل و استدلال می‌زنی باید همین‌طوری از تو پست بقیه نکته بکشی بیرون. نه این‌که از آسمون بپری وسط بازی بگی حس ششمم این دور بهم گفته فلانی گناه‌کاره. بعد تازه بشینی بگردی ایراد پیدا کنی از تو بازی‌ش. الآن دلیلت برای مافیا بودنِ من چیه؟ غیر از این‌که پشت دستت بازی نکردم دلیل دیگه‌ای داری وجداناً؟

مملگر
خب تو توضیح داده باشی، من چی‌کار کنم؟ :| یعنی چون تو توضیح دادی من نیام بگم؟!
مافیا دو نفر باشه. دو نفر هم دو نفره، مشکلش رو نمی‌فهمم. مافیای 5-6 نفره مال وقتیه که تعداد بازیکن‌ها بالاتره؛ طبیعتاً این دور تعداد مافیا هم نسبت به تعداد بازیکن‌ها کم‌تر بوده. این چه استدلالیه؟!
من اصلاً متوجه نمی‌شم چرا با رأی‌های من مشکل داری! شاید بتونم بگم تنها کسی که منطقی و بر اساس بازی‌ش رأی داد فقط من بودم. یعنی اگر یک نفر باشه که نتونی ایرادی به رأی‌هاش بگیری منم.
این رو هم فکر کنم آرش جوابت رو داد. من چطوری آرش رو سیو کردم با توجه به نتایج دیشب؟ این رو بگو.

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
و یه چیز دیگه، توی دفاعیه‌ات گفتی که چون به آرش رای ندادم که بندازمش بیرون پس فرعی نیستم. اگه جلادی باشی که هدفت فاز قبل خلفی بوده چی؟

خوب اگه هدفم خلفی بود، با شروع روز به خلفی حمله میکردم که زورمو بزنم بره بیرون. نه اینکه بیام بگم رای من آرش هست، دو روز اینو بگم بعد یهو بگم خوب رایم خلفی شد یهو. من که بعد از اولین پستم توی روز دوم دیگه مورد اتهام تو نبودم که موضعم دفاعی باشه، میتونستم بگم خوب خدا رو شکر سو تفاهم رفع شد، تو رو ول کنم دیگه کامل برم وسط جنگ خلفی و رضا. تازه اگه فرعی بودم سعی میکردم با دامن زدن به این جنگ برای خلفی رای بخرم. نه اینکه بگم من هیچ کاری به خود خلفی ندارم، بر اساس یه فرضیه ای حسی میخوام بهت رای بدم. با این حرف چند نفر منطقا باید قانع بشن بهش رای بدن؟ طبیعتا نباید کسی باشه. حتی خود رضا که داشت باهاش میجنگید تعجب کرد یه جا. نمیدونم دیگه براساس این حرفا به نظرم نمیتونی بگی فرعی هستم. بخوای بگی مافیا هم هستم یارم میشی خودت که دو روز باهات جنگیدم رایم (رایمون) رو به یکی دیگه دادم (دادیم).

چند جا هم پرسیده بودید چرا به خلفی رای دادم که همونطور که دیروز گفتم ترجیح میدم فعلا نگم. حالا میتونید براساسش بهم مشکوک بشید، میتونید 😐 بزارید، میتونید هرکاری میخواید بکنید ولی من فعلا ترجیحم اینه نگم. چیز خیلی خاصی هم نیست وقتی بشنوید میبنید همونطور که دیروز به خودش گفتم یه overthink زیادی بود. انقد خاص نیست که راحت میتونید هم برای منطق پشتش هم برای نگفتنش فحش بدید :))

بقیه پست هاتون رو هم خوندم. پست های آرش و محمدامین رو خیلی دوست داشتم به نظرم جفتشون استدلال های زیبایی در جواب هم میارن. استدلال های آرش بر خلاف روز اولش در جواب به همه (حتی به خودم) به نظرم خیلی خوب و منطقیه. توی بحثش با محمدامین هم استدلال های جفتشون برام میشینه به نوعی و نمیدونم باید چیکار کنم.👨‍🦯 سوالی چیزی دارین هم بپرسین من شاید فردا نتونم درست جواب بدم (سعی میکنم حتما بی پاسخ نزارم) ولی میخونم بحث هاتون رو.

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
آها بعد در این مورد. باید بگم که هیچ شک و شبهه ای نیست و احتمال قریب به یقین خودش از گاد خواسته بهش بی گناه بی نقش بده.

ضمنا به قول مفیس سابق و هلن نمای فعلی، مافیا لباس بی نقش نمیده به خلفی.

یه چیزم اینجا بگم، درباره رایت به من میگی دقیق نخونده بودی، بعد احتمال اینکه خودش نقشش رو درخواست کرده باشه رو میدی، احتمال اینکه فدایی بوده باشه رو نمیدی؟ :دی اونم وقتی که آرش یه بار بهش اشاره کرده و باید چشمت به احتمالش خورده باشه. یا واقعا خیلی دقیق نخوندی همونجور که میگی :دی یا مافیایی هستی که داری اداشو در میاری. بخوام بگم مافیایی یارت میشه محمدحسین. تنها زنجیره دو نفره ای که میتونم بچینم اینه. برای بقیه فقط حس دارم یار ندارم:)) ولی خوب میسپارم به بقیه که درباره سبک بازیت نظر بدن. الآن هم نگفتم اینارو که بگم مافیایی گفتم بقیه یه توجهی بکنن درباره سبک بازیت نظر بدن. اگر طبیعی بود که خوب همون احتمال اول درسته پس.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من با توجه به چیز هایی که خوندم، کوچیکترین شکی در گناهکاری آرش و مفیستوفلس بودن پویا دیگه ندارم. سوال ها رو جواب می دم. برای بیگناهای بازی.
پویا
دور یازده چرا کردی؟ الآن هم مثل همون.
دور یازده من برای امین خلفی هزار تا دلیل آوردم و از گوشه ی زمین آوردمش وسط گفتم اینو اعدام کنید. با مهدی هم فقط بحث کرده بود و برای اون بیشتر مشکوک بود. کاملا قصد و غرضم هم مشخص بود تو اون بازی. رای هم بهش دادم از اول تا آخر رو همون حرف هم موندم. این می شه پوش کردن امین خلفی.
انگ پوش کردن تو اینجا به من می چسبونید کجاش شبیه بودن؟ من حتی رای دفاعیه اومدن هم به خلفی ندادم. توی پستی که راجع بهش صحبت کردم هم حرف جدیدی نزدم. یعنی ایراداتی که من بهش گرفتم رو بقیه هم از جمله رضا، آرش و رامتین گرفته بودن. تازه تو همون سری پست ها من خیلی خیلی بیشتر راجع به آرش صحبت کردم و رای دفاع هم آخرش به آرش دادم. اینا اصلا با دور یازده قابل مقایسه نیست پویا. تو که می دونی اینارو خودت البته. بقیه آگاه باشن.

آرش
تو خلفی رو پوش کردی دیگه، تنها کسی که اولویتش با رایش نمی‌خوند تو بودی. اگه من رو براساس رای اولت بالای خلفی می‌ذاشتی می‌شد ۵ به ۵ مساوی می‌شد پس تو باعث شدی خلفی اعدام بشه دیگه.
این نمی شه پوش کردن آرش باهوش من. پوش کردن می شه پرونده سازی برای کسی، جمع کردن رای برای کسی، بحث کردن با کسی بدون فهمیدن تا طرف فقط بره بیرون. اینی که تو می گی رو هر کسی جای اینکه به خلفی رای بده به تو رای می داد هم همین اتفاق میوفتاد. پس چرا به نام من ثبتش می کنی. اینا روی ناخداگاه بیگناها تاثیر می ذاره. خودتم خوب می دونی.
اینکه می‌گی دفاعیه‌ام تاثیر گذاشت هم چرته به نظرم، من جواب‌هام رو قبل داده بودم و دفاع‌هام رو قبلش کرده بودم، دفاعیه‌ام صرفا وصیت بود. اگه با جواب‌هام نظرت عوض شده بود باید رایت رو برمی‌داشتی.
تو که قطعا می گی چرته. به هر حال مشکل من اینه که به دفاعیه زیادی اهمیت می دم. زمانی که دفاعیه امین خلفی اون بود، بعد این همه بحثی که شده و ایراداتی که به بازیش گرفتیم. مشخصا منی که دفاعیه برام مهمه و روم تاثیر می ذاره، امین خلفی رو برام از تو بالاتر می بره.
بعد حالا جالب اینجاست که با دفاعیه در حدی برات مثبت شدم که بهم اولویت ندی با وجود اینکه بهم رای داده بودی، ولی بعد اینکه فاز شروع شد دوباره می‌آی می‌گی آرش گناهکاره؟ صرفا می‌خواستی خلفی رو بندازی بیرون این وسط؟
این جملت رو خوندم خجالت کشیدم اصلا آرش. می خوای من رو پوش کنی پوش کن دیگه از این حرف ها نزن. واسه شغالم قفله. حرف هام بعد اعدام خلفی مشخصا به دلیل نقشیه که اعلام شد خلفی داشته. جدا از اون. تو برام مثبت نشدی. خلفی برام منفی تر شد.
امین کی‌پی رو که کار دارم در کنار رامتین و محمدحسین، ولی من رو انتظار داشتی چیکار کنم؟ بذارم خودم و امین‌کی‌پی بریم دفاعیه؟ اونم که کی‌پی که فکر می‌کردم بیگناهه احتمالا و بذارم دوتا بیگناه برن دفاعیه که احتمالا اعدامیش هم خودمم؟
آره مجبور بودی که در هر صورت. اما دو تا چیز. اولا خلفی بهترین گزینه بود بیاریش خودت رو نجات بدی. در نتیجه بیاریش تو دفاعیه و به این می گن پوش کردن. دوما از نظر من اتفاقات آخر فاز رضا هم مشکوک بوده و کاملا در تلاش برای سیو کردن تو انجام شده.
برام عجیبه که اسم رضا رو وسط می‌کشی. رضا از اول بازی با خلفی کانتکت داشته هم رای اول هم اولویتش رو به خلفی داده این کجاش عجیبه؟ حرکت تو عجیبه که با یه توک پا خلفی رو اعدام کردی بر خلاف رای اولت دیگه. رضا حتی اگه اسم من رو دوم می‌ذاشت هم فرقی در نتیجه نمی‌کرد. اگه یارم باشه وقتی مشخصه امین‌ کی‌پی اعدام نمی‌شه چرا باید با اولویت سوم به من که نیازی هم نبوده، خودش رو تابلو کنه؟
درسته رضا خلفی رو پوش نکرده. اما تو رو به شدت pull کرده :)) از اونجایی که اعدام ها به دلیل اولویت ها نسبیه، خلفی رو به صورت نسبی پوش کرده.
حالا، خیلی جالبه. تو این جمله تلاش می کنی یه جوری حرف بزنی انگار من اولویت دادن رضا به خلفی رو مشکل دارم. نه عزیزم. مشخصا پست های من رو بخونی می بینی با اون کوچیکترین مشکلی ندارم. من با اینکه به کی پی اولویت داده و بعد تو مشکل دارم.
در ادامه اما بدتر از اون می گی اگر من رو اولویت دوم میاورد فرقی نمی کرد. امیدوارم بیگناهای دیگه متوجه بشن. این صحبت رو تنها در صورتی می تونی بکنی که نتایج مشخص باشه! زمانی که تیم مافیا نمی دونه اولویت های دیگران چطوریه. نمی شه گفت چون فرقی نمی کرد (بر اساس نتایج) در نتیجه چرا باید اینکارو کنه و خودش رو تابلو کنه؟. از اونجایی که نتایج در اونجای بازی مشخص نیست مافیا نمی دونه که این اولویت گذاشتنه براش فرق می کنه یا نه. حالا اگه این شخصی که داره می ره بیرون گادفادر باشه، یا کلا تعداد مافیا کم باشه (حالت اول می تونه باشه و حالت دوم هست) اتفاقا از نظر من تمام تلاشش رو می کنه تا مهرش سیو بشه. که می شه اولویت سوم دادن به تو و دوم دادن به کی پی.
اوکی متوجه شدم. ولی باز هم نقش امین کی‌پی این وسط برات مهم نبوده و برات مهم نبوده که توی دفاعیه ممکنه اعدام بشه. ینی اینجا هدف وسیله رو توجیه نمی‌کنه به نظرم. این کاری که تو میگی رو یه گناهکار هم ممکنه بکنه دقیقا، یعنی اینجوری هم یه بیگناه رو می‌فرسته دفاعیه، هم به همون هدفی که تو می‌گی می‌رسه. ینی سودش برای یه گناهکار بیشتره.
سودش برای یه گناهکار جا و مکان داره. من فکر نمی کردم کی پی احتمال اعدامش باشه. نقش شهردار اینا هم که نداریم نگران باشم با دفاعیه رفتن نتونه اعمال نقش کنه. قبول دارم که اگه کی پی بیگناه باشه قطعا برای گناهکار این حرکت سودمند تره. اما برای بیگناه هم کاملا سودمنده.
ثانیا تو اگه می‌خوای این حرکت‌ها رو بزنی که مطمئن بشی پویا مفیستوئه یا نه، یعنی هنوز مطمئن نیستی دیگه، پس چرا توی پست‌های دیگه‌ات طوری حرف می‌زنی که انگار مطمئنی مفیستوئه؟ :دی قاعدتا خیلی باید شک داشته باشی که مفیستو کیه هلن کیه، که حاضر باشی برای مشخص شدنشون چنین هزینه‌ای (دفاعیه فرستادن یه بیگناه) رو بدی. در حالی که توی پست‌هات تقریبا مطمئنی پویا مفیستوفلسه.
داریم راجع به پویا حرف می زنیم دیگه؟ من 99 درصد احتمال می دادم مفیستو باشه. باز اون یه درصد ارزشش رو داره. نخیر. نباید خیلی شک داشته باشم که بخوام این حرکت رو پیاده کنم. از نظر من دفاعیه رفتن یه بیگناه هزینه اش اونقدری نیست که نیرزه. مخصوصا بیگناهی که رای پرت حساب می شد و دو نفر از افرادی که دفاعیه آوردنش اصلا قرار نیست اولویت اول بذارنش.
بعدشم امین کی‌پی اگه به پویا اعلام شده بود در وهله‌ی اول پویا بهش رای اونم رای دوم نمی‌داد که یکی با یه توک پا بیاد رایش رو موثر کنه و پویا رو ببازونه، بنابراین این حرکتی که می‌گی ربطی به این قضیه نداره و از همون رای دوم پویا هم می‌تونستیم بفهمیم که امین کی‌پی بهش اعلام نشده.
آره. اگه پویا مفیستو بود چون اینکار رو کرده احتمال بالا امین کی پی بهش اعلام نشده. الان ولی قطعا می دونیم امین کی پی بهش اعلام نشده. در کنار این اون 1 درصد احتمال هلن بودنم هست.
گفتم که، اگه تو مافیا باشی یارت بین کساییه که اولویت اول به من دادن. چون فکر می‌کردی من اعدام می‌شم در هر صورت و به خاطر همین اولویت اول بهم ندادی. و اینکه در این حالت احتمال زیاد پدرخوانده‌ای.
آرش تو تناقض آشکار داری تو حرفات اصلا من باورم نمی شه خدایی.
ببین من پدرخوانده. تو داری میری دفاع. امین کی پی رو هم که بردم دفاع. چرا باید خلفی رو پوش کنم؟ وقتی هیچ خطری نه من رو تهدید می کنه و نه تیمم. خلفی هم هزار تا دلیل داده برای اعدامش که می تونم بعدا استفاده کنم. تو هم که همین فاز اعدامی و اگر هادی هم بیگناه باشه بعد تو یه بیگناه دیگه هم راحت می تونه اعدام شه (در نتیجه لا اقل نگو یار من بین اوناس. بگو هادیه). اگه پوش کردم چرا بهش رای ورود به دفاعیه ندم که بازیم سازگار بمونه؟ اینا منطقیه برای تو؟
جدا از این. نمی شه هم بگی من خلفی رو پوش کردم. هم می خواستم تو اعدام شی و چون مطمئن بودم تو اعدامی به خلفی اولویت دادم. اینا با هم نمی خونه اصلا. برنامه من فاز قبل چی بوده؟ پوش کردن خلفی یا پوش کردن تو؟ یعنی یه پدرخوانده ی بی کله بی برنامه هم فکر نمی کنم این کار رو کنه. این پدرخوانده رو صرفا گفتی چون می دونی الان پدرخوانده اعدام شه بهترین حالته :))

رضا
خب تو توضیح داده باشی، من چی‌کار کنم؟ :| یعنی چون تو توضیح دادی من نیام بگم؟!
نه رضا جان. یعنی اینایی که تو داری می گی من جلو جلو تو پستم جوابشون رو دادم. اونا رو بخون جواب اونا رو بده.
مافیا دو نفر باشه. دو نفر هم دو نفره، مشکلش رو نمی‌فهمم. مافیای 5-6 نفره مال وقتیه که تعداد بازیکن‌ها بالاتره؛ طبیعتاً این دور تعداد مافیا هم نسبت به تعداد بازیکن‌ها کم‌تر بوده. این چه استدلالیه؟!
بله دو نفر هم دو نفره. اما دو نفر چقدر می تونن حس پوش کردن کسی بهت بدن، 4-5 نفر چقدر؟ اینکه زمانی که 2 نفر از مافیا موندن این همه حس پوش کردن گرفتی عجیبه دیگه. قدرت پوش نداره مافیا که اونقد.
این رو هم فکر کنم آرش جوابت رو داد. من چطوری آرش رو سیو کردم با توجه به نتایج دیشب؟ این رو بگو.
"با توجه به نتایج دیشب" دقیقا جمله ایه که من بالاتر تو جواب آرش گفتم چرا غلطه. مافیا که اون موقع نتایج رو نمی دونست. شاید با همین سوم گذاشتن آرش سیو می شد. ارزشش رو داره آرش از نظر من.
می گی رای هات منطقیه. رایت به خلفی آره. اولویت سوم گذاشتن آرش برای من منطقی نیست.

جدا از همه اینا. یه توضیحی بدم. هیچکدوم از اتهامات راجع به پوش کردن که وارد نیست. از آرش می پرسم کجا پوش کردم خلفی رو می گه رای اولویت دادی بهش :| حالا کس دیگه ای اگه فکر می کنه من خلفی رو پوش کردم بیاد بگه کجا و کدوم پست و چرا لطفا.
ایرادی که به من وارده، اینه که اولویتم رو به خلفی دادم و در واقع اولویتم با رای اولیه و همچنین بازیم قبل دفاعیه ها نمی خوند. این میشه inconsistency (ناسازگاری) اولویت نهایی. دو نفر این inconsistency رو دارن. یکی من یکی رضا. اولویت سوم دادن رضا به آرش به بازی قبلش نمی خورد. اولویت اول دادن من به خلفی به بازی قبلم نمی خورد. حالا تو این مدل رای گیری inconsistency نشون دهنده چیه؟ یا اشتباه بیگناهی. یا عمد گناهکاری. این عمد گناهکاری هم فقط و فقط باید زمانی انجام شه که یا می خوایم یکی بره بیرون یا می خوایم یکی سیو بشه. جز این دو حالت ارزش ریسک این رو نداره که ببینن رایت سازگاری نداره با بازیت و گیر بیوفتی. من از شما می پرسم. اگر فکر می کنید این ناسازگاری بیگناهی نیست و گناهکاریه. کدوم یکی از این دو حالت می تونه باشه؟ بیرون رفتن به زور خلفی برای من آیا ارزش این رو داشت که رای ناسازگار بدم؟ خلفی که تهدیدی برای من نبود. سیو کردن آرش چی؟ این می تونه داشته باشه. یعنی هر کسی بیاد بگه تو می تونی با آرش یار باشی این کار رو کرده باشی می پذیرم ازش. اما خود آرش میاد این حرف رو می زنه و می گه من یار کساییم که بهش رای دادن. این بازی مشخصه و برای من کاملا گناهکارانه اس.
صحبت های پویا رو هم راجع به این مسئله نخونید. یا آگاهانه بخونید. چون خوب بلده با روان و احساساتتون بازی کنه.

الان دوباره متن رو می خونم فکر کنم راجع به استفاده از نتایج درست نگفتم.
می گم که زمان اولویت دادن، مافیا نمی دونن که آرش رو بذارن اولویت دوم یا سوم فرقی تو نتیجه می کنه یا نه. شاید با همون باعث سیو آرش بشن. از نظر من مافیا تمام تلاشش رو اونجای بازی برای نگه داشتن آرش می کنه. هم هادی سفید می شه هم یه گزینه مهم از دست دادن. این افتضاحه.

یه چیز دیگه مونده. فری باید پست بذاره نظرش رو راجع به من بگه بعد می گم. لایکاش که فعلا ناراحت کننده اس به عنوان هلن.

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
ها یه چیزی فری گفته بود گفتم منم یه توضیحی بدم. من کامل تمام پست های دو رهبر عزیز رو می خونم و در نظر می گیرم. اینکه می گم نخونید بد دارم می گم. منظورم اینه که باور نکنید و یا خیلیییی آگاهانه بخونید. مخصوصا پویا. من خودم می گم آگاهانه بخونید بعد پویا می نویسه جوری با خودم صحبت می کنه من باورم می شه حتما گناهکارم که اینجوری داره حرف می زنه دیگه :)) خلاصه خیلی آگاهانه بخونید خواهشا

• Dislike
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
درود دوباره.

یه توضیح مختصر اول میدم بعد میرم سر نکاتی که داخل پست ها نظرم رو جلب کردند. یکی دو جا دیدم نوشته بودید محمدحسین در سایه بازی کرده یا مثبت نبوده. بازی من اصلاً بازی سایه نیست. مثال بازی سایه مثلاً میشه محمدرضا در دور سیزده. اینکه من بدلیل گرفتاری ساعات خاصی به بازی رسیدم، ربطی به این مسئله نداره. در همون مواقعی که بودم حتی اگه شده از خوابم زدم همه ی پست ها رو خوندم و بر اساس شون تصمیم گرفتم. تمام چیزی که به ذهنم میرسیده رو هم کاور کردم، و اگر ابهامی هم بوده پرسیدم یا پاسخ دادم. این از این. اما ممکنه بگید محمدحسین بد بازی کرده، که البته منم آدم بی منطقی نیستم و میپذیرم که وقتی یکی از اتهامات ام گادکش شد و بیگناه بود، و رای ام هم احتمالاً اشتباه بوده پس قطعاً خوب بازی نکردم. این به معنی نیست که بقیه لزوماً خوب بازی کردند چون هنوز گناهکاری در روز از بازی خارج نشده که درستی آراء بقیه اثبات شده باشه و بابتش کسی اعتباری در این بازی داشته باشه. بنابراین ضمن احترام به نظراتتون، اجازه نمیدم از این مسائل سوء استفاده ای در بازی بشه. روند بازی و اتهامات من کاملاً مشخص بوده و منطبق بر مسیرم در بازی عمل کردم. تناقضی هم توشون نیست چون از خودم و نقش ام مطمئنم. پس اگر مشکلی یا سوالی دارید از متن بازیم بپرسید، مخلص همگی هم هستم.

در مورد آراء دیشب هنوز گناهکاری از بازی خارج نشده پس هیچ نتیجه قطعی نمیشه گرفت، ولی هر کسی حتی فقط یک بار سابقه بازی بعنوان مافیا رو داشته باشه میتونه یک نتیجه گیری ساده و محتملاً درست رو لااقل برای یک فاز از رای گیری دیشب داشته باشه. رضا احتمال بالا مافیا نیست، چون مافیا وقتی فقط دو بازیکن داره نمیاد اینقدر واضح اولویت بندی کنه. امین کی پی فاز قبلی برای اکثریت بازی در اون لحظه سفید بوده، پس دلیلی نداره رضای مافیا چنین اولویتی به کی پی بده چون حتی در صورت هم تیمی بودن با آرش به زعم بسیاری، در صورت اعدام آرش بازی برای مافیا عملاً تموم میشه و رضا هم فاز بعد اعدام خواهد شد. در صورتی که این فرضیه از ذهنتون رد نشده، بنظرم یا یه جای کارتون میلنگه یا آرش و رضا رو به جز مافیا، ابله در نظر گرفتید (با عرض معذرت از هر دو). بنظرم یک بیگناه این فاز نباید اولویتی برای رضا قائل باشه چون در این لحظه از بازی بیشتر محتمل هست بیگناه/فرعی باشه. اگر هم بعنوان جلاد بهش ایراد میگیرید، مگه اولویت یک بیگناه در این فاز باید پیدا کردن جلاد باشه؟ بنابراین به جز رضا این فاز همه تا حدودی برای من مشکوک هستند.

و اما سوالات ام:

رامتین

من با توجه به این که پویا گفته بود بهم رای میده پرت محسوب نمیشدم به نظر خودم. کارت مشکوک بود. مخصوصا با شاکی شدن دوست خوبت پویا
آقا من به خاطر نوع بازی و مخصوصا رای ها و بعدش اولویت بندی محمد حسین، به شدت بهش مشکوک شدم.
جالبه واقعا هم محمدامین هم محمدحسین با این همه دبدبه و کبکبه گفتن به خاطر دفاعیه اونطوری اولویت دادن 😐🚶‍♂️
من پایین منتظرمن باید برم بیرون. اما این رو یه توضیح سریع بدم. امین کی پی تو هم بخون.
عجیب نیست آرش جان. اگه رهبر ها قابلیت تنهایی بردن رو دارن، ما هم نیاز نیست خیلی به صورت همتیمی بهشون نگاه کنیم. یعنی حتی اگه هلن رو بشه بازوند تا مفیستو و هلن مشخص بشن تا از انتخاب اشتباه تو اون آخر جلوگیری بشه من انجامش می دم. در نتیجه گیر انداختن پویا چند تا سود داره، 1: اگر پویا مفیستو باشه، به 3 بیگناه رای بده، نمی بازه و مطمئن می شیم مفیستوئه. اگر هلن باشه به 3 بیگناه رای بده می بازه و می فهمیم فری مفیستوئه. در کنار اون، اطلاعات کمیه که مطمئن بشیم اگه پویا مفیستوئه امین کی پی گناهکار گردن کلفتی نیست؟ من فکر می کنم امین مثل سری قبل گادفادر و جلاد رو به پویا معرفی کرده باشه چون.

رامتین سه نقل قول اول از خودته، و آخری از محمد امین که در ادامه میگم چرا.
من رای دیروزم به تو واضحاً پرت بود. حتی ازت درخواست کردم به من رای پرت بدی. بعد موقعی که دیدم پویا بهت رای داده، سریع برگردوندم که آراء تو زیاد نشه. سوالی که برام پیش میاد اینه که چرا تو باید به من مشکوک بشی، وقتی اون لحظه در ذهنت پویا مفیستوفلسه و مشخصاً به قول تو از رای من شاکی شده که رای اش رو هم سریعاً در مقابله با من تغییر میده؟ در مورد نقل قول دوم و سوم، دقیقاً کجای بازی من با رای ها و اولویت ام نخونده و چرا؟ و اینکه تو وقتی خودت رای پرت دادی چرا باید کسی باشی که این سوال رو از من بپرسی؟

مسئله ی بعدی اینکه رای پرت من به امین کی پی دلیل واضحی داشت. خود امین کاملاً متوجه شد و بنظرم کافیه. رای من رای اول بود و هیچ آزاری بهش نمیرسوند. میتونم بپرسم تو چرا باید بعد از مفیستوفلس ذهنی خودت رای سوم رو به امین میدادی؟ حالا توضیح محمد امین برای اون حرکتش چیزی بوده که بالا نقل قول کردم و میتونم با توجه به شناخت ام از ذهنش این رو بپذیرم. تو اگر چنین چیزی توی ذهنت نبوده و شروع این فاز هم گفتی غیر منطقی بنظر میاد، فکر نمیکنی اون لحظه محتمل بود با رای سوم تو امین کی پی از گزینه رای پرت، خیلی ساده تبدیل به اعدامی بشه؟

محمد امین

توی بازی اونجوری که باید نیستی. اون مقداری که بودی و پست هات رو خوندم. مشکلی ندیدم شاید جز رای یکم عجولانت به اشکان. مخصوصا جایی که اعدام اجباری نبود. اما چیز مثبتی هم ندیدم.
حاضری آرش رفت بیرون پشت بندش بری بیرون؟ حتی اگه غیر گناهکار بود.
اون موقع که هادی بهت شک انداخت، چیزی که گفت که گیرت به محمدحسین بود چیز بزرگی نبود که بتونه بقیه رو همراه کنه و در نتیجه گم بشه بین آرا. اولا ممکن بود نگیره و الکی خودش رو انداخته باشه وسط. دوما الان به همین دلیل اگر تو اعدام شی. رد خونت قطعا هادیه. یعنی در صورتی که تو میگی، هادی نباید می نداخت روی تو. باید مینداخت رو اشکان مثلا. یا خلفی مثلا. کسایی که اگرم اعدام شدن و مثبت بودن، قبل حرف هادی افراد مشکوک بهشون زیاد بود.
رضا رایش رو توضیح بده. هر جوری حساب کنیم کی پی نباید جلوتر از آرش باشه برات.
وای میستم ببینم رضا چی میگه. یه سری کارا تو بازی خیلی جرئت می خواد.
یعنی تو این وهله از بازی باید مطمئن باشی آرش بیگناهه که بخوای اینجوری سیوش کنی. بعد سیو تو اگه آرش گناهکار بود پشت بندش اعدامی اصلا امکان نداره هر چقدر هم مدال سرسختی رضا رو داشته باشی.
دلایلت برای سیو آرش چی بود؟ یهو اجماع شد رو آرش حس بد گرفتی؟ کلا مافیا دو نفر نیست مگه؟ یکیش هادی بر اساس حرف آرش. کلا یه نفر می مونه دیگه. اجماع دیگه چه صیغه ایه. اون حرفی که تو می زنی زمانیه که ۴ ۵ تا مافیا تو بازیه نه دو تا کلا.

محمد امین نقل قول اول رو اگه در مورد رای ام به اشکان ابهامی داری به پست 142، قسمت جواب به فری رجوع شود.
نقل قول دوم رو خطاب به هادی گفتی، و نقل قول سوم رو خطاب به آرش. هر دو هم در اواخر فاز قبلی. سوالی که دارم اینه که چرا اگر بیگناه هستی باید آخر فاز بیای و وقتی هنوز مشخص نشده هادی و آرش بیگناه یا گناهکار هستند و سرنخی نداریم، سرنوشت هر یک رو به خروج اون یکی هم در فاز بعد نسبت بدی؟ الان فرضاً اگر آرش اعدام شده بود و بیگناه بود، احتمال بیگناهی و اشتباه برای هادی در فاز بعد متصور نمیشدی و اعدامش میکردی و بالعکس؟ و اینکه اگر بعنوان شخص ثالث به این دو دیالوگ خودت خطاب به هادی و آرش از بیرون نگاه کنی چه حسی بهت دست میده؟ سنجش بیگناهی و گناهکاری هر کدوم در هر فاز بنظرت بیگناهانه تره یا اعدام گردن گیر در فاز بعدی حتی در صورت اشتباه؟
نقل قول چهارم و پنجم رو خطاب به رضا گفتی. اینکه ازش توضیح خواستی که خوبه، و مشکلی هم نیست. ولی آیا محمد امین با این همه سابقه مافیا و هوش زیاد، این احتمال رو در نظر نگرفته که این شبیه رای مافیا نیست؟ کی پی فاز قبلی اولویت دوم؟ مافیا؟

آرش

ولی درباره‌ی محمدحسین به بازیش که فکر می‌کنم گزینه نداشت اصلا اونم بعد از این همه بحث. این کمتر به محمدحسین بیگناه شبیهه. یادمه اون دور که با هم مافیا بودیم هم رای دادن براش سخت بود و گزینه پیدا نمی‌کرد. به خاطر همین بیشتر باید حواسم بهش باشه.
محمدحسین که رای‌های پرت داد و با افراد داخل دفاعیه هم کنتاکتی نداشته بود آن چنان و حتی نظری هم نداده بود. ولی از اونجایی که گفته بود دوگانه‌ی آرش و هادی واقعی‌ترین دوگانه‌ی بازیه، می‌تونست به من هم اولویت اول بده به نظرم. در کل به نظرم مافیا در صورتی رای پرت می‌ده که اعضای خودش توی دفاعیه نباشن. در کل به نظرم محمدحسین مافیا باشه همین رای رو می‌ده.
این تحلیل رای‌ها رو جز پویا از بقیه هم می‌خوام که بخونن. کسانی که این فاز بهشون مشکوک شدم محمدامین و رامتین و بعد از اون محمدحسین و امین‌کی‌پی هستن. هادی هم منتظرم اگه بیگناهه صحبت کنه.

آرش این بازی یک بار سوالی ازم پرسیدی که مشخصاً سوال خوبی نبود، و این بار احساس میکنم خیلی ریز ریز و رو به جلو داری شیطنت میکنی. من شیوه بازیم صبر و مدارا هست، ولی فقط تا جایی.
در نقل قول اول در خوشبینانه ترین حالت فراموشکاری، و در بدبینانه ترین حالت دروغ وارد بازی کردی و باید پاسخگو باشی و گر نه باهات کار دارم. من دور یازده که باهات هم تیمی مافیا بودم اتفاقاً از ابتدای بازی نه تنها رای های قاطعی داشتم، بلکه از همون فاز 1 یا 2 به چاووش، یکی از مهمترین بیگناهان بازی رای دادم. و اتفاقاً دور دهم که بهترین بیگناهی خودم رو بازی کردم تا اواسط بازی گیج بودم، و از وسط به بعد که مسیرم رو پیدا کردم بهترین تصمیم ها و رای ها رو داشتم. حالا بیا واضح بگو که چرا بازی من کمتر به بیگناه شبیهه؟ دلیل شکت رو هم عنوان کن و از متن بازیم دلیل بیار، چون برای من اصلاً نشونه خوبی نیست که فقط یه اسمی از من بدون دلیل بندازی وسط.

هادی

اینم از امشبت که قرار بود رای پرت بدی و نه تنها رای ت پرت نبود بلکه با یه بغل پای ساده یه بیگناهو فرستادی پای چوبه ی دار !
خودم که هیچی، بنظرم رامتین و امین AKP نمی تونند مافیا باشند . 60% بیگناه و 40% فرعی میبینمشون .

هادی سوال ام توی پست 142 رو هنوز بعد از دو فاز جواب ندادی. اینکه اسکیپ میکنی اصلاً حس خوبی بهم نمیده.
نقل قول اول رو بعد از اتمام فاز قبلی خطاب به من گفتی، نقل قول دوم هم از پست بعدیت آوردم. در نقل قول اول به من ایراد گرفتی که رای ام به امین کی پی پرت نبود، و با یک بغل پای ساده فرستادمش پای چوبه دار. در نقل قول دوم نوشتی رامتین نمیتونه مافیا باشه. سوالی که پیش میاد اینه که چطور رای پرت من به امین کی پی حاصلش میشه نقل قول نخست و اتهام به من به حول قوه الهی، و رای سوم رامتین به فرد مشابه یعنی امین کی پی که عملاً آوردش دفاعیه، حاصلش میشه بیگناهی رامتین؟!
در ادامه پست اتهام ات به آرش رو نوشتی که با اون قسمتش کاری ندارم ولی با ادامه اش قطعاً چرا. هم تیمی محتمل آرش رو اول رضا در نظر گرفتی، بعد من، بعد محمد امین. رضا که به دلایلی که در اول پستم گفتم احتمال مافیا بودنش کمه بخاطر مدل اولویت رای اش. در مورد من فارغ از اینکه خودم نقش ام رو میدونم، یه باگ بسیار بزرگ داری. تو آرش رو به زعم خودت بخاطر سوال مرض دارش از من اصلاً بهش اتهام زدی، بعد الان میای میگی من باهاش هم تیمی ام؟ مشخصه داری چی میگی؟ در مورد محمد امین هم که بحثای آخرشون با آرش شبیه دو تا هم تیمی نیست لااقل تا اینجا بعد پست آخر تو. هر سه رو توضیح بده.

اتهامات اصلی من در این فاز افراد بالا هستند، و رای ام هم احتمالاً بین این همین افراد. ترتیب اسم ها هم هیچ ربطی به میزان شک ام نداره و فاقد معناست. جواب ها رو میخونم و تصمیم میگیرم یا اگر ابهامی داشتم باز خواهم پرسید. اگر هم کسی خارج از این دایره در ادامه یهویی بالای 90 درصد گناهکار بشه و سوتی خاصی بده که بحثش جداست. فعلاً رضا رو که گفتم موضع ام این فاز در موردش چیه. امین کی پی رو هم فعلاً ایرادی توی متن بازیش ندیدم. در حال حاضر نسبت بهش خنثی هستم، و اتهامی هم در این فاز بهش ندارم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
آرش

من فعلا ترجیحم اینه نظر ندم کی گناه‌کاره و کی نیست از دید من. جز مواردی که به قطعیت رسیدم که فعلا یک نفر بیشتر نیست.

سوال تو رو این‌جوری جواب می‌دم:
نمی‌شد در فاز قبل، با رای من، محمدامین یا محمدحسین به دفاعیه بیان. رامتین هم نمی‌شد. هادی اگه میومد، تو اعدام بودی. چون اگه تو بی‌گناهی اعلام می‌شدی، به راحتی بعدش می‌شد هادیُ اعدام کرد. می‌مونه دو نفر دیگه که اتفاقا باهم هم بحث داشتن. رضا و خلفی. من ترجیح دادم که بازی و تو در مورد اونا تصمیم بگیره که موضع‌ها واضح‌تر بشه. بیش از این هم نمی‌تونم توضیح بدم.

اگه منظورت اینه که از اول باید یه جور دیگه‌ای بازی می‌کردم، بله از دید تو این ایراد وارد هست. از دید من نیست.

این از این.

من حرفا رو خوندم. اکثرا یا گیج هستید یا گناه‌کار. بنابراین حرکت آهسته فاز قبلُ یه توضیح می‌دم.
آرش به درست یا غلط، تبدیل شده بود به متهم اصلی یا شاید حتی گره بازی.
منِ به قول خودم مفیستوفلس اومدم با مرض یکی از بازیکن‌هایی که معلوم بود اعدام نمی‌شه (فرقی نداره گناه‌کار باشه یا بی‌گناه) رو در آستانه ورود به دفاعیه قرار دادم. و شد ۲ رای.
گرگ ِ مثلا زرنگ بازی (از نظر خودش) و از نظر من بی‌ادب و البته بی‌منطق (در این بازی. / وگرنه دوست خوبمه و اگه بخواد، منطقش از سایر بازیکن‌هایی که تا به حال مافیا بازی کردن پایین‌تر نیست) اومد نوشت:

"
آرش که فکر می کنم دفاعیه بیاد و رای فری موثر شه. از نظر من یکی از افرادی که رای پرت می خواد بده به امین کی پی بده رای پویا هم موثر شه."

اگه ترجمه‌تون ضعیفه، براتون ترجمه می‌کنم این یعنی چی:

یعنی این دو تا بیان. کی‌پی که پرت هست، به آرش رای بدیم بره بیرون. تا این‌جا، گناه‌کارانه نیست حرکتش. آرش متهم اصلیش بوده. خواسته به راحت‌ترین شکل ممکن بره بیرون. ولی تو حرکتش احمق‌پنداری هست و هرکسی که بی‌گناه هست یا در تیمش (اگه مافیا باشه) نیست را احمق فرض کرده. چرا؟

مگه من از دیدش مفیستوفلس نبودم؟ اونم با قاطعیت بالا؟ چند نفر احتمال می‌دن اسم امین کی‌پی به من اعلام شده باشه؟ سیدبندی دوست دارین دیگه. با همون برین جلو.
من ولی با سیدبندی جواب‌تونُ نمی‌دم. با منطق می‌دم. به فرض به هر دلیلی اسمش به من اعلام شده، من می‌آم در آستانه دفاعیه رفتن قرارش بدم که ببازم؟ خرم؟ یا الاغم؟
(توضیح: من نمی‌گم بی‌گناهه ها. می‌گم اگه گناه‌کار باشه، قاعدتا باید اسم افراد دیگری جلوتر ازش به من اعلام بشه. با این حال اگه اعلام شده باشه هم من همچین کاری نمی‌کنم که خودمُ در فاز 2 در حالی که هیچی نشده، ببازونم.)
حالت بعدی اینه که من مفیستوفلس نیستم و به هر دلیلی چنین کاری کردم و تغییر رای دادم. خب زرنگ جان، من اگه می‌خواستم رای پرت بدم یا به رای اولیه‌ام دست نمی‌زدم یا اگر هم تغییر می‌دادم به یه گزینه پرت دیگه رای می‌دادم. پس خودم خواستم که رای موثر بدم. منُ چی فرض کردی؟

حالا اون‌جا آرا چه‌جوری بود؟ رامتین دیگه رایی نداشت. امین خلفی 2 رای داشت. یعنی رای من خود به خود موثر بود و کی‌پی با همون دو رای هم به دفاعیه می‌رفت. و اصلا نیازی نبود اون جمله گفته بشه. چرا گفتی اون جمله رو؟ چون بازیت مرض‌دار هست و از دید من گناه‌کاری. محمدامین ِ بی‌گناه امکان نداره اون‌جوری بازی کنه. شما شاید نشناسیدش یا اندازه من تسلط ندارید روش. من بزرگش کردم.

اگه بی‌گناه بود چه کار می‌کرد؟ (فرض این‌جا دوباره اینه که من احمقم یا مودبانه‌اش (که ادب نداری) بازی بلد نیستم و آماتورم و آقای مثلا باهوش که شده قاضی شهر، می‌خواد گیرم بندازه) می‌گفت رای پویا موثر شده الآن. اگه یک بازیکن دیگه (که خلفی می‌تونست باشه فقط؛ چون آرش گفته بود هادی رای نیاره به خلفی رای می‌دم) رای می‌آورد، اون‌جا باید می‌گفت که یه نفر عوض کنه که کی‌پی هم دفاعیه بره تا رای پویا موثر بشه. رای هم ندید بهش. یا اگه فکر می‌کرد تهش ممکنه کسی رای عوض کنه، با این فرض اعلام می‌کرد. نه این‌که بگه زارت عوض کنید که کی‌پی بشه 3 رای. شاید یه نفر اومد از آرش رایشُ برداشت و آرش شد 2 رای و امین کی‌پی شد تک دفاع. تو مگه علم غیب داری که از آرش برنمی‌دارن بقیه؟ حتی علم غیب هم نمی‌تونی داشته باشی چون فری که رهبر هست رای داده بهش. بازی هم جوری نیست که راحت بشه رای عوض کرد و فقط یک بار امکان‌پذیر هست. بنابراین اگه کی‌پی بشود 3 رای، دیگه کمتر از این نخواهد شد. اگه یه نفر از آرش به هر دلیلی بکشه عقب، آرش دیگه دفاعیه نمی‌آد. چون می‌شه 2 رای. خودت هم که رای به آرش دادی و نمی‌تونی هیچ‌جوره آرشُ 3رایه بکنی. چیه داستان حالا؟
یا گناه‌کاری که یار داشتی و می‌دونی می‌تونی با رای یارت (هرکی که هست) آرشُ مجددا بکنی 3 رای اگه مثلا فری ازش برداشت. یا برات مهم نبوده که کی بیاد دفاعیه. یا جلاد هستی که بازم برات مهم نیست. بی‌گناهی که هیچ علم و یاری نداره، چطور می‌آد همچین کاری بکنه؟

حالا کی به حرفش گوش می‌ده؟ رامتین. رامتین این‌جا دو حالت بیشتر نداره. گناه‌کار هست یا گول خورده. گویا خودش و بازی متفق هستن دومی هست. اگه اینه، پس محمدامین باید برای رامتین گناه‌کار باشه.

حالا چرا خود محمدامین عوض نکرد و از بقیه خواست؟ چون براش مهم بوده آرش بیاد دفاعیه و اعدامش کنه. مثبت اگه نگاه کنیم، آرش براش گناه‌کار بوده و خواسته اعدامش کنه.
منفی چی؟ جلاد بوده، خواسته اعدام بشه. و به چپ‌ـش هم نیست که چه‌جوری. می‌گه بعدش مثل ادوار قبل در می‌رم اگه بی‌گناه بود. یا گناه‌کار بوده و در ادامه بازی‌های گذشته‌اش هست.

اوجش اما ادامه کار هست. به خلفی رای می‌ده، خلفی اعدام می‌شه. مسئولیستش هم نمی‌پذیره و بلافاصله در کمال وقاحت می‌گه آرش گناه‌کاره.:)) خب مرد حسابی، اگه گناه‌کار بود رای می‌دادی بهش. آرش هم که به خلفی هیچ ربطی نداره که بگی چون خلفی بی‌گناهه پس آرش گناه‌کاره. چی شد پس؟ یه چیزایی هم سر هم کرده بعدش که ارزش نقل قول کردن نداره. براتون اگه مهمه برید بخونید.

این از نظر من اثبات گناه‌کاری دوست خوشتیپم هست. برمی‌گردم به نقش خودم:
اگه من براتون هلن هستم که به بهترین شکل ممکن اثبات کردم به ریز.
اگرم من براتون مفیستوفلس هستم که خودمم گفتم از ابتدا و پس هم نگرفتم (این فاز هم نگفتم من هلن هستم. نهایتا گفته باشم هلن بازی می‌کنم.)، خب دارم می‌گم گناه‌کاره؛ فقط نمی‌دونم چیه. رای بدید دیگه. از این واضح‌تر؟:))

سوال: پویا، خب ممکنه تو مفیستوفلس باشی و محمدامین نه تنها بهت اعلام نشده باشه، بی‌گناه هم باشه.
جواب: اول این‌که منطقی اثبات کردم. به مفیستوفلس بودن ربطی نداره. دوم هم این‌که به فرض گول‌تون زدم و بی‌گناهه؛ پس بهم اعلام نشده دیگه؟ رای می‌دم بهش. گناه‌کارا هم رای می‌دن بهش. کافیه برا این‌که بره بیرون. مگه این‌که تمام نفرات دیگه بهش رای ندن. که بعید بدونم.:)) البته یه فاز دیرتر می‌ره بیرون در اون حالت.:دی

من حقیقتا خواستم تو بازی حفظت کنم چون دوستت دارم. و برام بازی و خصوصا این‌که بازیکن خوب تو بازی باشه مهم‌تره. که دفعات قبل هم که گناه‌کار بودی چنین کاری کردم. چه یارت بودم چه نبودم. ولی نه تنها هیچ چاره‌ای برام نذاشتی بلکه در نهایت بی‌ادبی و وقاحت بازی کردی.

همه اینا به کنار،
من واقعا نمی‌فهمم چرا یه بی‌گناه باید بگه پست‌های پویا رو نخونید و خودمم که می‌خونم فکر می‌کنم گناه‌کارم. بقیه بی‌گناها، چنین حسی دارید؟ مگه می‌شه آدم در مورد خودش شک بکنه؟
بعد حالا یه بازیکن ضعیف اینُ بگه، می‌گم باشه. بلد نیست از خودش دفاع کنه. تو که بعضا ساعت‌ها در تلگرام به صورت متنی یا وویس با من بحث منطقی کردی چه در مورد بازی چه مسائل بنیادی هستی و کلی هم حضوری بحث کردیم در مورد مسائل مختلف مافیایی و غیر مافیایی، چرا باید چنین چیزی بگی؟
ضعیف‌ترین بازیکن در منطق و استدلال هم اگه بی‌گناه باشه در مقابل شر مجسم حتی می‌تونه ایستادگی کنه و هیچ ترسی نداشته باشه. تو که خیلی منطقت هم قوی هست.

به قول رامتین در یکی از ادوار مهم گذشته، من علاوه بر بی‌گناها، از سایر گناه‌کارا هم می‌خوام که دلایلمُ بخونن و اگه منطقی هست، رای بدن بهش. اگه نیس، یه منطقی بالاتر بیارن برای یه نفر دیگه. منم می‌خونم و شاید نظرم عوض شد. شاید هم اصلا عوض نشد. مفیستوفلس هستم دیگه. عوض بشه هم حتما یه مرضی دارم.:دی

فقط خواهشا اگه منطقی و با دلیل بازی نمی‌کنید، اعلام کنید. هیچ ایرادی هم نداره. یا دلیل‌هایی که آوردم (اگه براتون بی‌گناهه یا تو تیم‌تون هست) با منطق و استدلال صحیح، رد کنید؛ یا بگید ما تخمی بازی می‌کنیم و تخمی هم رای می‌دیم. دلیل برامون نیس. اینم سبکی هست که خیلیا دارن و اتفاقا برا من هم قابل احترام هست. یهو دیدی یه نفریُ گفتید که منم اومدم باهاتون رای دادم.

یه فرصت آخر به دوست خوبم هم می‌دم علی‌رغم میل باطنی. بیا بگو غلط کردم و تو درست می‌گی. اشتباه کردم اصلا و گیج بودم نفهمیدم چی کار کردم. قصد نداشتم احمق یا نابلد فرضت کنم. دلیل هم نیار در دفاع از خودت. بیا فقط یک متهم نه بیشتر، معرفی کن. با دلیل. بهت رحم می‌کنم.

خطاب به بقیه: من مفیستوفلس هستم، ولی با منطق بازی می‌کنم. سبک خودتونُ انتخاب کنید، چه منطقی بازی کنید و منطقی رای بدید، چه نه؛ ممکنه باهاتون بازی کنم.
این فاز هم کار خاصی ندارم تو بازی دیگه. حوصله هم ندارم. سوال اگه می‌پرسید، ترجیحا پاسخ کوتاه باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
چقدر پستای طولانی دادین.
من جواب محمدحسین رو بدم اول.

من رای دیروزم به تو واضحاً پرت بود. حتی ازت درخواست کردم به من رای پرت بدی. بعد موقعی که دیدم پویا بهت رای داده، سریع برگردوندم که آراء تو زیاد نشه. سوالی که برام پیش میاد اینه که چرا تو باید به من مشکوک بشی، وقتی اون لحظه در ذهنت پویا مفیستوفلسه و مشخصاً به قول تو از رای من شاکی شده که رای اش رو هم سریعاً در مقابله با من تغییر میده؟ در مورد نقل قول دوم و سوم، دقیقاً کجای بازی من با رای ها و اولویت ام نخونده و چرا؟ و اینکه تو وقتی خودت رای پرت دادی چرا باید کسی باشی که این سوال رو از من بپرسی؟
فقط به خاطر رای به خودم نبود که. بعدم پویا به خاطر رای تو شاکی نشد به خاطر تغییر رایت شاکی شد.
به این همه اطاله کلا نیاز نیست. من مشکل اصلیم اون اولویتت به خلفی بود. که ندیدم توضیح درست بدی در موردش. خلفی هم پرت بود؟

نتوجه هم نمیشم چطور توضیح عجیب محمدامین رو میپذیری برا منو نمیپذیری؟

مسئله ی بعدی اینکه رای پرت من به امین کی پی دلیل واضحی داشت. خود امین کاملاً متوجه شد و بنظرم کافیه. رای من رای اول بود و هیچ آزاری بهش نمیرسوند. میتونم بپرسم تو چرا باید بعد از مفیستوفلس ذهنی خودت رای سوم رو به امین میدادی؟ حالا توضیح محمد امین برای اون حرکتش چیزی بوده که بالا نقل قول کردم و میتونم با توجه به شناخت ام از ذهنش این رو بپذیرم. تو اگر چنین چیزی توی ذهنت نبوده و شروع این فاز هم گفتی غیر منطقی بنظر میاد، فکر نمیکنی اون لحظه محتمل بود با رای سوم تو امین کی پی از گزینه رای پرت، خیلی ساده تبدیل به اعدامی بشه؟
من گفتم چرا به AKP رای دادم. چیز مهمی هم نبود‌. حالا اگه قانع نشدی که نشدی دیگه.

اما سوال آخرت. خیر. جو بازی اصلا جوری نبود که AKP تبدیل به اعدامی بشه. گزینه هیچکی نبود. خودمم گذاشتمش اولویت آخر. این چیزی که میگی احتمالش به شدت پایین بود.

اگرم من براتون مفیستوفلس هستم که خودمم گفتم از ابتدا و پس هم نگرفتم (این فاز هم نگفتم من هلن هستم. نهایتا گفته باشم هلن بازی می‌کنم.)، خب دارم می‌گم گناه‌کاره؛ فقط نمی‌دونم چیه. رای بدید دیگه. از این واضح‌تر؟:))

من شدیدا به محمدامین مشکوکم
ولی اینجا چیزی که پیش میاد اینه که خب چرا باید مفیستوس بخواد محمدامین گناهکار رو اعدام کنه؟ اونم با این همه اصرار؟ 😐

یه چیزم اینجا بگم، درباره رایت به من میگی دقیق نخونده بودی، بعد احتمال اینکه خودش نقشش رو درخواست کرده باشه رو میدی، احتمال اینکه فدایی بوده باشه رو نمیدی؟ :دی اونم وقتی که آرش یه بار بهش اشاره کرده و باید چشمت به احتمالش خورده باشه. یا واقعا خیلی دقیق نخوندی همونجور که میگی :دی یا مافیایی هستی که داری اداشو در میاری. بخوام بگم مافیایی یارت میشه محمدحسین.
متوجه نشدم این چه ربطی به احتمال مافیا بودنم داشت؟ جالب تر از اون لایک‌هاشه.
بعدم چرا محمدحسین؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
یه جایی در استدلالم اشتباه بوده، چون تک‌دفاع این دور نداریم. ولی در اصل حرف تفاوتی ایجاد نمی‌شه.
یعنی اگه یه رای از آرش برداشته می‌شد و آرش می‌شد ۲ رای، امین خلفی با ۳ رای به همراه امین کی‌پی به دفاعیه میومدن.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
کلا ایرادای پویا به محمدامین منطقیه ولی تنها مشکلش اینه پویاس :))
آخرشم میگه مفیستوفلوس هستم ولی بیاین ازم تبعیت کنین و تخمی بازی نکنین :)) خب چرا استاد؟ :)) چرا باید مفیستو بخواد گناهکار بزنه؟

• Smile
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
آرش تو نظرت چیه که انقدر با پویا هم راستا شدی؟ هلنه؟ مفیستو است که میخواد گناهکار بزنه؟
برا تو که خارج از این دو تا نباید باشه فکر کنم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
کلا ایرادای پویا به محمدامین منطقیه ولی تنها مشکلش اینه پویاس :))
آخرشم میگه مفیستوفلوس هستم ولی بیاین ازم تبعیت کنین و تخمی بازی نکنین :)) خب چرا استاد؟ :)) چرا باید مفیستو بخواد گناهکار بزنه؟
البته اصلاح میکنم
نگفت تخمی بازی نکنین، گفت تخمی بازی کنین هم یه سبکیه برا خودش

• Like

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
متوجه نشدم این چه ربطی به احتمال مافیا بودنم داشت؟ جالب تر از اون لایک‌هاشه.
بعدم چرا محمدحسین؟

گفتم دیگه، مشخصا روی بازی تسلط نداری (حالا من خودمم تسلط ندارم یه سری نقش ها و ویژگی هاشون رو درست متوجه نمیشم یا صدبار خوندم تا بفهمم چیه ولی تو دیگه خیلی تسلط نداری :)) )، انقدکه میتونه نشان از مافیایی باشه که داره ادای بی تسلطی رو در میاره.محمدحسین هم از اونجایی که تا دید تو دفاعیه هستی رایش رو برگردوند روی یکی دیگه (فرض رو بگیریم باهم مافیا باشین، خیالش راحت بود دوتا بی گناه یعنی آرش و خلفی توی دفاعیه هستن رایش رو هم به منی داد که احتمال میداد کسی بهم رای نمیده که کسی هم بهش نگه چرا یه بیگناه رو کردی بیرون).گفتم حالا همونجا هم، بیشتر از اینکه بگم مافیایی خواستم بگم به خودت بیا :))

حالا چرا خود محمدامین عوض نکرد و از بقیه خواست؟ چون براش مهم بوده آرش بیاد دفاعیه و اعدامش کنه. مثبت اگه نگاه کنیم، آرش براش گناه‌کار بوده و خواسته اعدامش کنه.
منفی چی؟ جلاد بوده، خواسته اعدام بشه. و به چپ‌ـش هم نیست که چه‌جوری. می‌گه بعدش مثل ادوار قبل در می‌رم اگه بی‌گناه بود. یا گناه‌کار بوده و در ادامه بازی‌های گذشته‌اش هست.

این تیکه رو خود آرش هم جواب بده.

خوب چه مثبتش رو نگاه کنیم و چه منفی، هدف نهاییش خارج کردن آرش بوده دیگه؟ رای میداد بهش میرفت دیگه خوب چرا رای نداد؟ :دی خلفی که بیگناه بوده (حالا کاری به اون یه درصد خیاط و لباس و اینا نداریم)، آرش هم که معتقده بی گناه هست (پویا هم میگه بیگناهه)،دوتا بی گناه خودشون همینجوری تو دفاعیه هستن و یکیشون میره بیرون، چرا باید یه بی گناه دیگه رو هم بندازه وسط که فرداش یکی بیاد بهش گیر بده اون حرف چی بود زدی؟ تازه خود پویا داره میگه با کارت امین سه رای شد، آرش هم گفته بود رایش رو میده خلفی پس خلفی هم سه رایه بود، اگه اون وسط یکی از آرش برمیداشت دیگه نمیرفت دفاعیه. خوب برادر من بیا بگو یارش آرش‌ه دیگه چرا نمیگی؟ :دی این ایراداتی که دارین به محمدامین درباره حرفش درباره من و رایش به خلفی میگیرین کاملا درست و به‌جاست، منتهی آدم هایی که دارن این ایرادات رو میگیرن درست و به‌جا نیستن :)) این حرف ها رو بقیه بازیکنا باید میزدن (عجیبه که نزدن). آرش که داره میگه چرا اینطوری رای دادی یعنی داره میگه چرا من رو ندادی بیرون خلفی رو دادی بیرون، پس محمدامین میشه یارت دیگه که نذاشته بری بیرون. چه ایرادیه داری میگیری. مگه تو مافیایی که داری به اتهام نگه داشتنت تو بازی و خارج کردن بیگناه بهش اتهام میزنی؟ پویا هم که معتقده آرش بیگناهه ولی کل پستش حکایت از مسترپلن محمدامین برای نگه داشتن آرش تو بازیه نمیاد بهش یه "تو" بگه.

شما نهایتا میتونید بگید محمدامین مافیاست، خواسته بین دو بیگناه (آرش و خلفی) با اون رایش به خلفی، آرش رو کثیف کنه که فردای رای گیری ما بریزیم رو سر آرش که چرا یهو کسایی که بهت رای دادن بودن رایشون رو برگردوندن و ما فردا یه بیگناه دیگه رو بکنیم بیرون. ولی اینارو نمیگید 👨‍🦯 تازه لازمه اینکار اینه که محمدامین خودش بشینه یه گوشه،بقیه بریزن سر آرش نه اینکه نفر اول خودش حمله کنه (نفر دوم البته، اول هادی هست :)) )

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
گفتم دیگه، مشخصا روی بازی تسلط نداری (حالا من خودمم تسلط ندارم یه سری نقش ها و ویژگی هاشون رو درست متوجه نمیشم یا صدبار خوندم تا بفهمم چیه ولی تو دیگه خیلی تسلط نداری :)) )، انقدکه میتونه نشان از مافیایی باشه که داره ادای بی تسلطی رو در میاره.محمدحسین هم از اونجایی که تا دید تو دفاعیه هستی رایش رو برگردوند روی یکی دیگه (فرض رو بگیریم باهم مافیا باشین، خیالش راحت بود دوتا بی گناه یعنی آرش و خلفی توی دفاعیه هستن رایش رو هم به منی داد که احتمال میداد کسی بهم رای نمیده که کسی هم بهش نگه چرا یه بیگناه رو کردی بیرون).گفتم حالا همونجا هم، بیشتر از اینکه بگم مافیایی خواستم بگم به خودت بیا :))

در مورد قسمت اول که قضاوت با خودت و بقیه
جمله آخر هم چشم امین آقا.

این ایراداتی که دارین به محمدامین درباره حرفش درباره من و رایش به خلفی میگیرین کاملا درست و به‌جاست، منتهی آدم هایی که دارن این ایرادات رو میگیرن درست و به‌جا نیستن :)) این حرف ها رو بقیه بازیکنا باید میزدن (عجیبه که نزدن).
من هم تقریبا حرفم همینه

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
این نمی شه پوش کردن آرش باهوش من. پوش کردن می شه پرونده سازی برای کسی، جمع کردن رای برای کسی، بحث کردن با کسی بدون فهمیدن تا طرف فقط بره بیرون. اینی که تو می گی رو هر کسی جای اینکه به خلفی رای بده به تو رای می داد هم همین اتفاق میوفتاد. پس چرا به نام من ثبتش می کنی. اینا روی ناخداگاه بیگناها تاثیر می ذاره. خودتم خوب می دونی.
چرا بازی با کلمات می‌کنی عزیز من. منظور من از پوش کردن اینه که خلفی لب صخره‌ی اعدام بوده، تو هلش دادی و اعدامش کردی. غیر از اینه؟

بعد هر کسی فلان کار رو می‌کرد همین اتفاق می‌افتاد چه صیغه‌ایه دیگه؟ این شد دفاع؟ مهم اینه که اون کسی که این کار رو کرده تویی دیگه. بله اگه کسی رای اولش خلفی بود بعد اولویت اول به من می‌داد به همین اندازه بهش شک می‌کردم. چنین کسی داریم؟ خیر. کسی رو داریم که رایش به آرش باشه و اولویتش رو به خلفی داده باشه؟ بله، تو. حالا n نفر دیگه هم اولویت اول به خلفی دادن، ولی تو چرا مشکوکی؟ چون با رایت همخونی نداره. ساده‌ست به شدت.

تو که قطعا می گی چرته. به هر حال مشکل من اینه که به دفاعیه زیادی اهمیت می دم. زمانی که دفاعیه امین خلفی اون بود، بعد این همه بحثی که شده و ایراداتی که به بازیش گرفتیم. مشخصا منی که دفاعیه برام مهمه و روم تاثیر می ذاره، امین خلفی رو برام از تو بالاتر می بره.
برفرض که تو فقط به دفاعیه توجه کردی و امین خلفی برات گناهکار شده. گناهکار چرا باید بیاد بگه دفاعی ندارم و سر تکون بده؟ یعنی حتی اگه بگی عمدا این کار رو کرده که ما فکر کنیم بیگناهه و اعدامش نکنیم هم منطقی نیست و ریسک خیلی بالاتری داره نسبت به اینکه یه دفاعیه‌ی خوب بنویسه. طبق کدوم فعل و انفعالات ذهنی، محمدامین بیگناه می‌آد از اون دفاعیه‌ی خلفی به این نتیجه می‌رسه که خلفی گناهکاره؟ «عه گفته دفاعی نداره پس گناهکاره»؟ محمدامین بیگناه اینقدر ساده نگاه می‌کنه به قضیه؟

این جملت رو خوندم خجالت کشیدم اصلا آرش. می خوای من رو پوش کنی پوش کن دیگه از این حرف ها نزن. واسه شغالم قفله. حرف هام بعد اعدام خلفی مشخصا به دلیل نقشیه که اعلام شد خلفی داشته. جدا از اون. تو برام مثبت نشدی. خلفی برام منفی تر شد.
نقش من چه ربطی به خلفی داره؟ وقتی که رای من به خلفی و اولویتم به خلفی صرفا برای این بوده که خودم اعدام نشم، چون خلفی بیگناه بوده پس من گناهکارم؟ این شد منطق جدی؟ مگه من در زمان اولویت دادن برات خلفی بیگناه‌تر نبودم؟ مگه خلفی بیگناه اعلام نشده؟ چجوری نقش من به خلفی ربط داره که با بیگناه اعلام شدن خلفی من برات گناهکار شدم؟

آره مجبور بودی که در هر صورت. اما دو تا چیز. اولا خلفی بهترین گزینه بود بیاریش خودت رو نجات بدی. در نتیجه بیاریش تو دفاعیه و به این می گن پوش کردن. دوما از نظر من اتفاقات آخر فاز رضا هم مشکوک بوده و کاملا در تلاش برای سیو کردن تو انجام شده.
خلفی نه بهترین گزینه که تنها گزینه بود چون تنها کسی بود که دو رای داشت. هر کس دیگه‌ای دو رای داشت من به اون رای می‌دادم. دیگه به حرکتی که مشخصا برای نجات خودم بوده و ربطی به خود خلفی نداشته، نگو پوش کردن. هیچ‌جوره نمی‌تونی اعدام خلفی رو پای من بنویسی وقتی که من بیگناه چاره‌ی دیگه‌ای جز رای و اولویت دادن به خلفی برای جلوگیری از اعدام خودم نداشتم.

درسته رضا خلفی رو پوش نکرده. اما تو رو به شدت pull کرده :)) از اونجایی که اعدام ها به دلیل اولویت ها نسبیه، خلفی رو به صورت نسبی پوش کرده.
حالا، خیلی جالبه. تو این جمله تلاش می کنی یه جوری حرف بزنی انگار من اولویت دادن رضا به خلفی رو مشکل دارم. نه عزیزم. مشخصا پست های من رو بخونی می بینی با اون کوچیکترین مشکلی ندارم. من با اینکه به کی پی اولویت داده و بعد تو مشکل دارم.
در ادامه اما بدتر از اون می گی اگر من رو اولویت دوم میاورد فرقی نمی کرد. امیدوارم بیگناهای دیگه متوجه بشن. این صحبت رو تنها در صورتی می تونی بکنی که نتایج مشخص باشه! زمانی که تیم مافیا نمی دونه اولویت های دیگران چطوریه. نمی شه گفت چون فرقی نمی کرد (بر اساس نتایج) در نتیجه چرا باید اینکارو کنه و خودش رو تابلو کنه؟. از اونجایی که نتایج در اونجای بازی مشخص نیست مافیا نمی دونه که این اولویت گذاشتنه براش فرق می کنه یا نه. حالا اگه این شخصی که داره می ره بیرون گادفادر باشه، یا کلا تعداد مافیا کم باشه (حالت اول می تونه باشه و حالت دوم هست) اتفاقا از نظر من تمام تلاشش رو می کنه تا مهرش سیو بشه. که می شه اولویت سوم دادن به تو و دوم دادن به کی پی.
خیلی باحالی جدی. پایین‌تر خودت می‌گی احتمال نمی‌دادی امین‌کی‌پی اعدام شه به خاطر همین فرستادیش دفاعیه و هزینه‌ی زیادی نبوده از نظرت. اگه احتمال می‌دادی اعدام نمی‌شه، رضای فرضاً مافیا و یار من هم می‌تونه احتمال بده که امین‌کی‌پی اعدام نمی‌شه دیگه. در نتیجه فرقی نمی‌کنه که من رو پایین‌تر از امین‌کی‌پی بذاره یا بالاتر. وقتی می‌گی امین کی‌پی اعدام نمی‌شده، یعنی اعدام بین خلفی و آرش بوده دیگه. پس اولویتی که رضا بین من و امین‌کی‌پی داده اهمیتی نداره اصلا برای نجات من.

آره. اگه پویا مفیستو بود چون اینکار رو کرده احتمال بالا امین کی پی بهش اعلام نشده. الان ولی قطعا می دونیم امین کی پی بهش اعلام نشده. در کنار این اون 1 درصد احتمال هلن بودنم هست.
نه دیگه نشد. تو با گفتن اینکه با اون حرکت احتمال بالا به یقین تبدیل می‌شه، داری الان می‌گی پویا احتمال داره احمق باشه که بیاد رای دوم بده به کسی که بهش اعلام شده. درواقع در نظر نمی‌گیری که با همون رای دومش (که نمی‌تونه هم عوض کنه) قطعی شده که امین کی‌پی به پویا اعلام نشده، مگر اینکه پویا رو احمق فرض کنی.

آرش تو تناقض آشکار داری تو حرفات اصلا من باورم نمی شه خدایی.
ببین من پدرخوانده. تو داری میری دفاع. امین کی پی رو هم که بردم دفاع. چرا باید خلفی رو پوش کنم؟ وقتی هیچ خطری نه من رو تهدید می کنه و نه تیمم. خلفی هم هزار تا دلیل داده برای اعدامش که می تونم بعدا استفاده کنم. تو هم که همین فاز اعدامی و اگر هادی هم بیگناه باشه بعد تو یه بیگناه دیگه هم راحت می تونه اعدام شه (در نتیجه لا اقل نگو یار من بین اوناس. بگو هادیه). اگه پوش کردم چرا بهش رای ورود به دفاعیه ندم که بازیم سازگار بمونه؟ اینا منطقیه برای تو؟
جدا از این. نمی شه هم بگی من خلفی رو پوش کردم. هم می خواستم تو اعدام شی و چون مطمئن بودم تو اعدامی به خلفی اولویت دادم. اینا با هم نمی خونه اصلا. برنامه من فاز قبل چی بوده؟ پوش کردن خلفی یا پوش کردن تو؟ یعنی یه پدرخوانده ی بی کله بی برنامه هم فکر نمی کنم این کار رو کنه. این پدرخوانده رو صرفا گفتی چون می دونی الان پدرخوانده اعدام شه بهترین حالته
من جایی گفتم که تو هدفت این بوده که خلفی رو اعدام کنی؟ بیار اینو اگه این بوده. من گفتم اولویت عجیب غریب تو باعث اعدام خلفی شده.
چرا باعث شده و چرا تو مقصری؟ چون ۱) فکر می‌کردی من اعدام می‌شم به خاطر همین برای اینکه به کسی که بیگناه اعلام می‌شه اولویت ندی، من رو گذاشتی اولویت دوم. ۲) برات مهم نبوده اگه من اعدام نشدم خلفی اعدام بشه، وگرنه من رو می‌ذاشتی اولویت اول.
قاطی نکن بحث‌ها رو درواقع. اینکه انگیزه‌ی احتمالیت چی بوده، با اینکه نتیجه‌ی واقعی کارت چی بوده فرق داره. دلیل اینکه گناهکاری اینه که مسئولیت نتیجه‌ی اتفاقی که به‌خاطر کار تو رخ داده رو قبول نمی‌کنی، یعنی قبول نمی‌کنی که این که خلفی اعدام شده به خاطر اولویت تو بوده، و بدتر، می‌خوای بندازیش گردن من و رضا!

بعد من نمی‌دونم توی ذهن شریرت چی می‌گذشته که چنین اولویتی دادی. اینکه فکر کرده باشی من اعدام می‌شم و خواسته باشی به من رای ندی، صرفا یک توضیح احتمالیه. ممکنه واقعا خواسته باشی خلفی اعدام بشه و فکر کردی با بیگناه اعلام شدن خلفی بعدش من گناهکار می‌شم برای همه (که همین رو هم داری می‌گی ولی هیچ منطقی نداره واقعا) ممکنه هم اصلا برات مهم نبوده باشه که من اعدام می‌شم یا خلفی. منتهی فکت بازی اینه که تو اولویتت رو برعکس رایت دادی، و من هیچ توضیح بیگناهانه‌ای برای این نمی‌تونم پیدا کنم.

آرش تو نظرت چیه که انقدر با پویا هم راستا شدی؟ هلنه؟ مفیستو است که میخواد گناهکار بزنه؟
برا تو که خارج از این دو تا نباید باشه فکر کنم.
فعلا با اون «اتهام‌سازی»‌ای که فری علیه من کرد و تغییر روند پویا در بازی، احتمال هلن بودن پویا برام بیشتر از فریه. ولی پویا ۵۰ درصد هم هلن باشه برام من باهاش بازی می‌کنم.
ثانیا اتهامم به محمدامین اصلا ربطی به پویا نداره، یعنی استدلالی که سرش دارم وابسته به مفیستوفلس یا هلن بودن پویا نیست که.
و به نظرم در نهایت مهم نیست که پویا خودش میگه مفیستوفلسه. چیزی که مهمه و از اول بازی هم گفتم، اینه که به رای‌ها و بازیشون توجه کنیم، چون حرف زدن و نقش بازی کردن کاری نداره. تا الان رای و بازی فری برام گناهکارانه‌تر بوده تا پویا.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خوب چه مثبتش رو نگاه کنیم و چه منفی، هدف نهاییش خارج کردن آرش بوده دیگه؟

نه. حرف منُ نپیچون. دقیقا اونی که من گفتم بگو. هدف نهاییش اینه که براش مهم نیس کی بره بیرون.

رای میداد بهش میرفت دیگه خوب چرا رای نداد؟ :دی

توضیح دارم. نخوندی؟

خلفی که بیگناه بوده (حالا کاری به اون یه درصد خیاط و لباس و اینا نداریم)، آرش هم که معتقده بی گناه هست (پویا هم میگه بیگناهه)،دوتا بی گناه خودشون همینجوری تو دفاعیه هستن و یکیشون میره بیرون، چرا باید یه بی گناه دیگه رو هم بندازه وسط که فرداش یکی بیاد بهش گیر بده اون حرف چی بود زدی؟

همین‌جوری گاز نده بری تو دیوار. این چه استدلالیه؟ نیومده شروع کردی مغلطه؟ اولا اگه جلاد باشه، نمی‌دونه خلفی بی‌گناهه یا نه. بعدم، یکی بیاد بگه چیه؟ هیچکس نگفت تا من اومدم. اینا چیه بهم بافتی؟

تازه خود پویا داره میگه با کارت امین سه رای شد، آرش هم گفته بود رایش رو میده خلفی پس خلفی هم سه رایه بود، اگه اون وسط یکی از آرش برمیداشت دیگه نمیرفت دفاعیه. خوب برادر من بیا بگو یارش آرش‌ه دیگه چرا نمیگی؟ :دی

اینم هیچ ربطی نداره. من گفتم براش مهم نبوده. حالا، اگه محمدامین رفت بیرون و مافیا بود، یه شک همینه که می‌گی. دعوای زرگری با آرش. از نظر من احتمالش کمه. چون تو سابقه‌اش نیس. ما تمام و کل یک چیزُ نگاه می‌کنیم؛ نه این‌که بیایم یه وجهشُ ببینیم.

این ایراداتی که دارین به محمدامین درباره حرفش درباره من و رایش به خلفی میگیرین کاملا درست و به‌جاست، منتهی آدم هایی که دارن این ایرادات رو میگیرن درست و به‌جا نیستن :))

خودت به جا نیستی. بی‌ادب.:))

پویا هم که معتقده آرش بیگناهه ولی کل پستش حکایت از مسترپلن محمدامین برای نگه داشتن آرش تو بازیه نمیاد بهش یه "تو" بگه.

حرف تو دهن من نذار. من معتقد نیستم آرش بی‌گناهه. معتقد باشم خودم می‌گم. اونم برداشت تو از بخشی از احتمالات هست. چون تجربه‌ات کمه در اینجا و فقط حضوری بازی کردی یا دیدی، می‌پذیرم ازت.

شما نهایتا میتونید بگید محمدامین مافیاست، خواسته بین دو بیگناه (آرش و خلفی) با اون رایش به خلفی، آرش رو کثیف کنه که فردای رای گیری ما بریزیم رو سر آرش که چرا یهو کسایی که بهت رای دادن بودن رایشون رو برگردوندن و ما فردا یه بیگناه دیگه رو بکنیم بیرون. ولی اینارو نمیگید 👨‍🦯

خیر. هم ممکنه مافیا باشه هم جلاد. نهایتا اینام برا من نگو. برای یکی بگو که بازی بلد نباشه. یه سری رفتار گناه‌کارانه نام بردم من که کم هم نبوده. اینی که تو می‌گی هم یک حالتش هست. در واقع دفاع نکردی ازش. بدتر کردی براش. چون الآن اگه آرش بره بیرون و مافیا باشه هم محمدامین باز سفید نیس برات. برا من که اصلا نیس. چون احتمال جلاد بودنش بالاتره.

تازه لازمه اینکار اینه که محمدامین خودش بشینه یه گوشه،بقیه بریزن سر آرش نه اینکه نفر اول خودش حمله کنه (نفر دوم البته، اول هادی هست :)) )

نخیر آماتور نیس بشینه یه گوشه. دیدی که من نبودم کل بازی دستش بود و داشتید به‌به چه‌چه می‌کردید.

جور دیگری نمی‌شد پست تو رو پاسخ داد.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
برای این‌که بعدا سوء برداشت نشه از حرفم:

من هیچ‌جا که نگفتم که آرش برام بی‌گناه هست. در توضیح به خودش گفتم فرض کن از دید من بی‌گناهی، چه کار باید می‌کردم. این هیچ ربطی به اون نداره.
الآن هم بحث‌های شکل گرفته بین محمدامین و آرش برام بحث دو بی‌گناه نیست. رای‌ها هم همینه. شاااااید 5 درصد احتمال بدم جفت بی‌گناه باشن. شاید در ادامه بازی نظرم عوض بشه.
محمدامین برام گناه‌کار هست با درصد بسیار بالا.
آرش بستگی داره به ادامه بازی. فعلا کمی به سمت بی‌گناهیش هستم.

کسی که منُ مفیستوفلس می‌بینه هم به قسمت آخر استدلالم درباره محمدامین که از دید مفیستوفلس هست رجوع کنه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش این بازی یک بار سوالی ازم پرسیدی که مشخصاً سوال خوبی نبود، و این بار احساس میکنم خیلی ریز ریز و رو به جلو داری شیطنت میکنی. من شیوه بازیم صبر و مدارا هست، ولی فقط تا جایی.
در نقل قول اول در خوشبینانه ترین حالت فراموشکاری، و در بدبینانه ترین حالت دروغ وارد بازی کردی و باید پاسخگو باشی و گر نه باهات کار دارم. من دور یازده که باهات هم تیمی مافیا بودم اتفاقاً از ابتدای بازی نه تنها رای های قاطعی داشتم، بلکه از همون فاز 1 یا 2 به چاووش، یکی از مهمترین بیگناهان بازی رای دادم. و اتفاقاً دور دهم که بهترین بیگناهی خودم رو بازی کردم تا اواسط بازی گیج بودم، و از وسط به بعد که مسیرم رو پیدا کردم بهترین تصمیم ها و رای ها رو داشتم. حالا بیا واضح بگو که چرا بازی من کمتر به بیگناه شبیهه؟ دلیل شکت رو هم عنوان کن و از متن بازیم دلیل بیار، چون برای من اصلاً نشونه خوبی نیست که فقط یه اسمی از من بدون دلیل بندازی وسط.
اولا اینقدر تکرار نکن که مشخصا سوال خوبی نبود و این‌ها، من گفتم هدفم از پرسیدن اون سوال چی بوده و چی فکر می‌کردم. اگه منطقی نبوده بیا بگو منطقی نبوده، به جای اینکه هی تکرار کنی که سوال خوبی نبوده.
دوما درباره‌ی دور ۱۱، من دیگه اون دور باهات پشت‌پرده بودم و می‌دونم داشتن گزینه برات سخت بود یعنی چیزی بود که خودت بهش اعتراف کرده بودی، که وقتی گناهکاری داشتن گزینه توی بازی برات سخته. حالا اینکه اون دور توی تاپیک گزینه داشتی یا نه، ربطی به حرف من نداره. در مورد دور ۱۰ هم از اون دورهاست که من اصلا در خاطرم نمونده، چون عید بود و کلا درگیر بودم و چند فاز هم نبودم. بنابراین طبیعیه که یادم نباشه اگه اون دور هم همین‌جوری بازی کردی.
مهم‌ترین دلیل شکم به تو اینه که چرا تا فاز قبل گزینه نداشتی و رای پرت دادی، چون حتی فارغ از سابقه‌ات و شباهت به ادوار قبل، این موضوع بالذات گناهکارانه‌ست. و اینکه چرا دوگانه‌ی من و هادی رو بیخیال شدی بدون اینکه به نتیجه‌ی خاصی درباره‌ی نقش‌های من و هادی برسی؟ حداقلش این بود که با رای دادن به من می‌تونستی این دوگانه رو حل کنی و پیش‌ ببری دیگه، غیر از اینه؟ خصوصا وقتی دوگانه‌ی من و هادی رو مهم‌تر و واقعی‌تر از دوگانه‌ی خلفی و رضا دونستی، اما بعد بدون اینکه به هیچ‌کس شک داشته باشی می‌‌آی اولویت اول به خلفی می‌دی.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
ریاضی هم اگه ببینید، 7 نفر در بازی موندن از شما که 3 گناه‌کار بین‌شون هست. یعنی متوسط 43 درصد همه سیاهن. یکی که خیلی بیشتر سیاه بشه، بقیه کمی بیشتر سفید می‌شن.
قاعدتا کسی نباید سفید باشه چون هم مافیا داریم هم جلاد. احتمالات کم و زیاد هست. هرکسی هم دلایل یا حس‌های خودشُ داره دیگه. من برای جلاد گزینه‌های دیگه هم دارم. برای مافیا هم خیلی زوج می‌تونم بچینم. اعدامی بعدی کار را راحت‌تر خواهد کرد براتون.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین