برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل تحلیل دور پنجم مافیا | مرگ پشت در است!

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
به اذن پویا، بریزید تحلیل کنید :دی

کارآموز مافیا
پسندها
0
امتیازها
5
مدال‌ها
1
با سلام من تحیل خاصی ندارم مهم کسب برد بود که محقق شد :سوت:))

خارج از شوخی اومدم تشکر کنم از پویا و تمام برگزار کنندگان و مسئولین سایت ، همچنین به برندگان واقعی و اونایی که تا لحظه اخر تلاش میکردن تبریک میگم امیدوارم در تمام مراحل زندگیشون هم اینجوری تلاش کنن :))

در کل ممنون و متشکر :گل::دی

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
:دی دهنت سرویس مهدی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
یه پیام دادم حذف شد. الان فهمیدم ویرایش با موبایل باگ داره باعث میشه پست حذف بشه :|

خب دوباره بگم

خیلی دور خوبی بود. حیف که یه فاز بیشتر نتونستم بازی کنم. شب اول میخواستم از خودم محافظت کنم که بعد پشیمون شدم و با خودم گفتم بعیده شب اول منو بزنن که زارت همون شب زدنم. واقعا جزو بزرگترین اشتباهاتم بود. لعنت بهت عماد. البته خوب شد آرش نزد. فکر میکردم آرش زده :))

از نبردن قاتلا هم خوشحال شدم وقتی اون دور که قاتل بودم نبردم پس فعلا هیچ قاتلی نباید ببره :دی ولی جدی نمیدونم چرا قاتل هر چی ‌هم خوب بازی کنه معمولا وقتی در آستانه برده لو میره.

مهدی رو دوره های قبل هیچکی نمیتونست اعدام کنه و معمولا بهترین بازیکن بود تا این که این دوره همسر محترمش اومد و بهش رای داد و باعث اعدامش شد. و در این آیات نشانه هایی است برای کسانی که می اندیشند :))

سبک گاد بودن پویا رو هم خیلی دوست داشتم :دی مخصوصا اونجاهایی که فازای آخر رو زود میبست. واقعا دوره هایی ‌که فازای آخر طولانی میشد خیلی رو مخ بود بعد تازه میومدن تمدیدش هم میکردن :)) احسنت پویا :دی

بازی رو تا آخر تقریبا پیگیر بودم، تقریبا همه اونایی که بازی کردن، خوب بازی کردن. بعضیا بهتر. احسنت. بهترینا از نظرم محمد و مهسا خانم و چاوش و امین خلفی بودن.

راستی نفهمیدم چرا میگین سبک بازی شایان بدبخت رو مخ بود؟ :))

در کل خیلی دوره خوبی بود. نشون داد مافیا هنوز زنده است :دی
به قول شاعر: دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی.
ایشالا بازم برگذار بشه و لذت ببریم.

اگه حسش بود یه پستم میدم برا نمره دهی و این صحبتا.

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام، خیلی جذاب بود واقعا برای من، مخصوصا که دور اولم بود و برنده هم شدیم به لطف خدا :)) خسته نباشید میگم به عوامل اجرایی:دی همه خوب بودن واقعا. حیف که رامتین و فری زود رفتن و نتونستم زیاد ببینم سبک بازیشون رو.

- - - Updated - - -

مهدی رو دوره های قبل هیچکی نمیتونست اعدام کنه و معمولا بهترین بازیکن بود تا این که این دوره همسر محترمش اومد و بهش رای داد و باعث اعدامش شد. و در این آیات نشانه هایی است برای کسانی که می اندیشند
دنیا همینه دیگه رامتین:))
سبک گاد بودن پویا رو هم خیلی دوست داشتم مخصوصا اونجاهایی که فازای آخر رو زود میبست. واقعا دوره هایی ‌که فازای آخر طولانی میشد خیلی رو مخ بود بعد تازه میومدن تمدیدش هم میکردن احسنت پویا
منم دوس داشتم واقعا. کلا دوس دارم همیشه گاد باشه:))(حالا اگرم نبود ترجیحا تو هر تیمی که من هستم اونجا باشه، مدیونین اگه فک کنین میترسم ازش:)))

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
بعد قرنی بازی کردیم و به شدت چسبید دور خیلی خوبی بود و بسی لذت بردیم از هم خود بازی هم از بازی همگی :دی
ولی واقعا چطوری شهر کامبک زد؟ :)) منکه رفتم بیرون با اینکه آرش و عماد بامن اومدن بیرون ولی بازم شانس برد مافیا 90 درصد بود واقعا =))
من بازیمو که بردم وصیت هم به شهر کردم که سعید و مهدی رو بگیرین و دمتون گرم که همین دوتا رو گرفتین و بازیو بردین...ممنونم باشین شهروندا :دی
ولی واقعا بازی عالی بود خیلی حال کردم با این دور خارج از برد و باخت از همون اول قشنگ استارت خورد
بازیکنام همه عالی بودن واقعا جز امیر و آرش =))
تحلیل کامل تر بمونه بعدا طولانیه

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
بعد قرنی بازی کردیم و به شدت چسبید دور خیلی خوبی بود و بسی لذت بردیم از هم خود بازی هم از بازی همگی :دی
ولی واقعا چطوری شهر کامبک زد؟ :)) منکه رفتم بیرون با اینکه آرش و عماد بامن اومدن بیرون ولی بازم شانس برد مافیا 90 درصد بود واقعا =))
من بازیمو که بردم وصیت هم به شهر کردم که سعید و مهدی رو بگیرین و دمتون گرم که همین دوتا رو گرفتین و بازیو بردین...ممنونم باشین شهروندا :دی
ولی واقعا بازی عالی بود خیلی حال کردم با این دور خارج از برد و باخت از همون اول قشنگ استارت خورد
بازیکنام همه عالی بودن واقعا جز امیر و آرش =))
تحلیل کامل تر بمونه بعدا طولانیه
به نظرم با تیر ال امین به عرفان نیرو گرفتیم😂و البته واقعا نقشه چاووش در مورد سعید و گل آخر رو هم محمد زد و ما بردیم😇

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
من که عادت کردم به شب اول مردن، تحلییلم نمیکنم.

فقط یکی دو سه نفر که لذت بردم از بازیشونو اسم میبرم:

تو مافیا ممل و عرفان خوب بودن ولی عرفان تنها کسی بود که ابدا شک نکردم مافیاست، بخاطر همین دم ال امین گرم که زدش، بازی و دراورد برا بیگناها بعدشم نیومد دیگه اعدامشم قشنگ پذیرفت. محمدامین هم عالی بود ولی فازای اخر بخصوص اون استدلال ما قبول کردیم پس ممدش باعث شد شک کنم، یه مقدار بیش از حد حس کردم داره ادا گیجارگ در می اره.
چاوش هم خیلی خوب بود، خیلی نکته سنجه واقعا، خوشم اومد. بهترین بی گناه بود در کنار رضا. رضا هم عالی بود ولی فاز اخر یکم به شک افتاد، با حمله ای که مهسا بهش کرد یکم کم اورد حس کردم و گذاشت رفت این بد بود.
در وصف امیر هم فقط یک جمله میگم: خلفی دلقک بود برد تو دلقک بودی و نبردی =)))))

با تشکر

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
بازم شانس برد مافیا 90 درصد بود واقعا

چرت و پرت محض :دی حالا توضیح می دم بعدا ولی شما فقط ۴ از ۹ اش رو می بینین. باید داخل تیم باشی تا ببینی وضعیت چطوریه :دی پیشاپیش با هرکسی که بگه مافیا به راحتی باید می برد مخالفت خودم رو اعلام می کنم. زیاد اگه بگین فحش هم می دم حتی =))

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خب. یک سری توضیحات کلی در مورد بازی بدم.

اول اینکه با وجود اینکه من 3 گادکش از ابتدا فرض گرفته بودم، ولی چون مافیا در فازهای ابتدایی کشته یا اعدامی نداد، بازی از بالانس خارج شد ولی سریع برگشت. اینام به نظرم تو چینش اتفاق میفته هرزگاهی. حالا اگه 5 نفر از اول گذاشته بودم، 3 تاشون تا فاز 4 می مردن.:))

دوم در رابطه با اهداف، مافیا شب اول و سوم تیر نزد، به جاش شب بعدش دوتا زد. شب دوم امین و امیرُ زدن که امین حفاظت کرده بود و امیر هم از دلقک شد بیگناه. شب چهارم صدرا و رضا رو زدن که صدرا حفاظت نکرد برخلاف رضا و مرد. شب پنجم محمد زدن نمرد. شب ششم چاوش زدن مرد. مافیا به نظر من در تمامی بازیا باید 3 یا حداقل 2 اعدام بکنه تا ببره و به ازای هر نفری هم که ازشون اعدام شد، یک اعدام اضافه. سر همین تیر اضافه در شب هفتم بهشون ندادم. تا فاز آخر، 2 تاشون اعدام شد و از بقیه شایان، امین و رضا اعدام شده بود. خلفی هم که نباید اعدام می کرد کسی چون دلقک بود. بنابراین لازم بود که اعدام دیگری داشته باشن که تا برد در معیارهای پویا درست در بیاد. بنابراین تیر لازم نبود.

قاتل ها، امین شب اول فریُ زد که مرد. شب سوم خلفیُ زد که دلقک موند. شب چهار عرفانُ زد که نمرد. شب شش هم دوباره عرفانُ زد که مرد. شب 2 و 5 هم حفاظت کرد. یک حفاظت هم اضافه آورد.:دی در اصل هم برده بود چون اومد تو 5 تا و مدالشُ نمادین میدیم بهش ولی لازم بود که اون فازم رد کنه. و تقریبا مطمئن بودم که رد نمی کنه.:)) در واقع عمدا 5 ُ کردم 4 که رد نکنه. مشکل شخصی دارم باهاش.:دی
عماد شب اول رامتینُ کشت و شب دوم حفاظت کرد. شب سوم برلینُ کشت. و بعدش هم که مرد.

سوم در رابطه با دلقک چندین سناریو نوشته شده بود از قبل که خب عمدا در تاپیک نگفتم. به خود دلقک هم نگفتم. که سوءاستفاده نکنید. سناریوی اصلی این بود که 1 مافیا و 1 فرعی و 1یا2 بیگناه که بهش رای دادن میمیرن. بقیه سناریوها باتوجه به تعداد نفرات نیازی به قرعه بینشون نبود. مثلا 2 مافیا یا 2 فرعی داشتیم وقتی تعدادشون زیاد بود یا 3 بیگناه وقتی آرا زیاد بود.
مافیا و فرعی که هرکدوم 1 عدد بود در آرا که مردن. بین 1 و 2 هم چون حسین شبش گادکش میشد دیگه نامردی بود 2 انتخاب بشه. هرچند قرعه هم گفت 1 بیگناه ولی اگه می گفت 2 تا هم باز یک نفرُ می کشتم.:)) قرعه به نام امیر افتاد. به خودشم گفتم دیدم مخالفتی نداره، کشتمش. اگه مخالفت داشت هم شاید می مرد البته. نمی دونم الان.:دی در مجموع جهت تعادل به بازی خوب بود. مافیا در اون فاز، 5 از 15 ش شد 4 از 10. قاتل دوم شانسش بیشتر شد و بیگناها هم 1 یارشون رفت در برابر 3 نفر دقلک مافیا قاتل. هرکی هم مرده حقش بوده چون به دلقک رای داده.
دلقک به این شکل دیگه استفاده نمیشه البته. این دور آخرش بود. علت ها این بود قبلا که یا خیلی الکی اعدام می کردید (که خب چند دور اخیرا به زور اعدام می کنید و این حل شده) و یا تعداد بالا بود نیاز بود کم بشه مث این دور.:دی که البته اگه می دونستم این میزان گادکش داریم، کار دیگه ای می کردم. به هر صورت از این به بعد دلقک یا جوکر (که خب کاملا قوی تر هست و به کل متفاوته نقشش) در بازی باشن، کسی بعد از اعدامشون کشته نمیشه. رو سهمیه ها مانوور میدیم احتمالا. ممکنه هم دیگه استفاده نشه؛ ولی کسی دوست داشت اعدام بشه بیاد دلقک بدم بهش مث خلفی دلقک بازی دربیاره بمیره.:دی

چهارم هم در رابطه بازیکنا خارج بازی، به نظر که بزرگ شدین و خربازی:دی های ادوار قبلُ این دور نداشتیم. کسی با کسی خارج بازی حرف مهمی نزده که اطلاعات بدست بیاره. اگه زده البته خیلی خره.:دی و خدا لعنتش کنه. اینم جای شکر و البته شگفتی داره. خلاصه که کار ما کم شد به عنوان گاد. هر دور تهش باید یک راستی آزمایی انجام می دادم که این دور لازم نبود. امیدوارم ادوار بعد هم نباشه. کلا ولی اثر وضعی ِ سریع داره. یعنی تخطی بکنید یه بلایی بلافاصله سر خودتون یا تیمتون میاد.:دی گاد از اون بالا همه رو می بینه. بله.:دی

پنجم اینکه تحلیل بازی بقیه رو می تونید انجام ندید، ولی حتما در مورد بازی خودتون توضیح بدید که بدونم مهمه و منم توضیح بدم. وگرنه منم نمیدم.:دی ولی نمره سعی کنید به همه بدین یا حداقل برترین ها رو بگین. اینُ برا این میگم که فکر نکنید 100 خط باید بنویسید و تنبلی کنید. تا آخر هفته هم وقت میدم.

ششم اینکه دور لذت بخشی بود برام، از همون ابتدا هم خوب شروع شد. گادکش ها زیاد بود فقط. هرکی تو بازی حضور داشت یه حداقلیُ داشت و خسته نباشه. بازیهای خوب هم زیاد داشتیم. مهسا دور اولش عالی بود. چاوش بعد مدت ها کامل حضور داشت و با اینکه بازم زدینش ولی اینقدری حضور داشت که بگم این دور دیگه چاوش بازی کرد.:دی در ادوار مهم قبلی هم اکثرا بوده ولی هم زودتر مرده هم کمتر بازی کرده. تشکر ویژه داریم از سید که بازیُ گرم کرد. بازی بدون سید یه چیز دیگه میشد. همیشه البته همینه. این دور برجسته تر بود. و داستانم خواستم بازی تموم بشه که بدونم چی بنویسم. و به مرور این هفته تکمیل می کنم.

هفتم و آخر هم در رابطه با داستان، خیلی واضح بود یه سری اتفاقات و بعضا دیر رسیدین بهش. تحلیل رضا جالب و تقریبا درست بود. البته میشد حدس های دیگه ای هم زد. مثلا نقش یکسان مهدی و مهسا باتوجه به داستان قابل حدس بود که خب اشتباه درمیومد. یا اون دله دزدها همه شون بیگناه بودن یه قاتل توشون بود فقط که از داستان بعدا که جلو رفت مشخص شد. ولی جوری نبود که بشه فقط از داستان گفت که عه اون صدا هه مهدی ـه. بزنیمش. شاید فاز بعد از داستان آخر میشد یه حدسایی زد ولی گزینه های دیگه ای هم بودن. در کل خوشم اومد از این مدل داستان. ولی دور بعدی استفاده نمیشه چون نقش زیاده.:دی

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام. دور خوبی بود، بلوغ بازی در بین بچه ها بالا رفته و به نظرم گناهکار بازی کردن سخته. با این حال گناهکارا با همه اشتباهاتشون اینقدر خوب بازی کردن که بازی رو به 5 و 3 نفر بکشوند. تبریک میگم بهشون. در مورد بچه های مافیا چون می خوام به بازی خودشون نمره بدم، به همین دلیل تیمشون رو جدا می بینم و انفرادیشون رو جدا.

مافیا (5/10): به لحاظ تیمی استراتژیشون رو چه تو اعدام و چه تو اعدام های آخر نپسندیدم، یه جورایی یاد گناهکار بازی کردن خودم افتادم که پرتم کلا تو اهداف شب و بعضی استراتژی ها. اولش تیر اولشون به امین و من رو بخوام تحلیل کنم، به شدت اهداف جاه طلبانه ای بود، در مورد خودم به نظرم اشتباه بود چون دلقک بودن با توجه به کارایی که کرده بودم محتمل بود و حتی مهدی هم تو بازی حدس زد و خب همونطور که آرش تو بازی استدلال کرد زدن دلقک برای مافیا اشتباه بود. نمی دونم چرا احتمال دلقک بودن من رو جدی نگرفتن و زدن و چرا فرداش نزدن دوباره و اما در مورد امین. به نظرم امثال امین رو وقتی جاه طلبانه میزنی و نمیشه، باید اینقدر بزنی تا بشه و تعجب می کنم بازم فرداش چرا نزدنش. یا کلا باید تو بازی باهاش بجنگید یا میخواید حذف کنید اینقدر حذف کنید تا بشه. این نظر منه. در صورتی که نمی خواید اینکارو کنید به نظرم باید اهداف کمتر جاه طلبانه استفاده کنید یا اهداف جاه طلبانه رو بزارید برای روزای آخر.

به هر حال، اما در مورد بازی روزشون. من یه جای بازی بعد رفتن خودم از دستم در اومد و دقیق نفهمیدم چرا سعید لو رفت، اما به مهدی گفتم، بیش از حد روی فشار افکار عمومی تو بازی حساب کردی و بخاطر اینکه ممکن بود ظن قاتل بودن بهت پیدا کنند، خودکشی کردی، به نظرم باید میزاشتید سعید اعدام شه، چون مهدی مهره ارزشمندی بود که از پس در آوردن هر بازی بر میومد. یعنی ترس محمد امین از رای دادن به سعید و امثالهم دلایل خوبی برای فدا کردن یاری مثل مهدی نیست. مهدی یه روز و فقط یه روزم بتونه بیشتر تو بازی بمونه یه روزه، اینکه با دست خودتون اعدامش کنید واقعا اشتباه بود از نظرم و از نظر اونجا دوتا یار دادید.

اینیم که عرفان تو اون فاز محافظت نداشت بازم اشتباه بود. گرچه علم به غیب نداشتید اما عرفان یه دفاع جایزه داشت و بلاخره باید به اون روز یکیش میرسید.

در کل من عملکرد تیمی مافیا رو از 10، حدود 5 یا 6 می بینم. انتظار اینکه 4 از 9 رو کلین در بیاری یکم زیاده، اما از نظرم انتظار 3 به 3 در آوردن بازی اصلا ازشون زیاد نبود.

مملگر (9.75/10) : قبلا گفتم دوتا بازیکن محبوب دارم، محمد و عرفان، از دور پارسال عید، مملگر رفته بود تو لیست الیت، چون خوب می خونه، خوب می فهمه و خونسرد اهدافشو پیگیری می کنه. بدون اینکه بخواد خودشو به نفهمی بزنه یا واقعا نفهم باشه :دی این دور واضحا شد نفر سوم. خود من که روزی که نبودم وقتی اومدم پستاشو خوندم برام سفید شده بود تا قبل اینکه بهم بگن مافیاست، اما مدیریت و روانشناسی فکر خانم مهسا که تو دو فاز آخر به خرج داد واقعا بی سابقه یا حداقل کم سابقه بود و من ندیده بودم در این سطح از بچه های مافیا، همه چی بر علیهش بود اما تا لب برد رفت و استدلال محمد بیش از حد قوی بود که برنده شد. خیلی خوشم میاد از بازیش. 0.25 هم کم می کنم چون تقریبا تو هیچ دوری مثل آدم نیست، یکم کمتر صنعتی سنتی بزن به بازی برس پسر :))

مهدی (7.5/10): من تو بازی روز مهدی چیز بدی ندیدم. یعنی تا حد خوبی در سطح خودش بود و همونم مدال مرموز مال خودشه. مطمئنم اگر تو 5 نفر میومد بازی 2 به 2 به نفع مافیا تموم بود. چون مهدی جدا از تحلیل، قدرت پست و منطق، یه پتیاره بودن هم داره و مثل امین شیک بازی نمی کنه و از نظرم این عامل بردش میشد. ولی خب استراتژیشون اشتباه بود و خب به عنوان گادفادر تقصیر مهدیه.

عرفان (7.5/10): عرفان هم بازی روزش مشکلی نداره جز چیزی که دیشب بهش گفتم. کمی اعتماد به نفس نداره، یعنی بازیش تقریبا به چاوش و امین و مهدی نزدیک شده، خلاقیت و مغز تحلیلگر خوبی هم داره، اما میترسه و ترسش از نظر من بخاطر عدم اعتماد به نفسشه، تو مذاکرات پشت صحنه نبودم، اما مطمئنم بعد از ترکیدن آرش و مهدی و سعید، قشنگ زرد کرده :دی

سعید (6.5/10): من یه فاز سعید رو نخوندم نمی دونم چرا به اعدام افتاد، قاضی خوبی نیستم.، اما به نظرم تا قبلش پست هاش خوب بود و با توجه به فاصله ای که از بازی گرفته بود چند وقت قابل قبول بود کاملا.

آرش (5/10): آرش بدتر از من به شدت به تکرار افتاده، یعنی از قبل از بازی میشه احتمال 80 درصدی داد مافیاست و میشه حدس زد چی بگی میاد مثل خروس جنگی باهات درگیر میشه :دی بقیه قبول نداشتن اما از نظر من ناخودآگاهش تو تحلیل ها هم اینو میگه. یا شاید من بیش از حد ناخودآگاهش رو میشناسم :دی نمی دونم ولی آرش همیشه جزو بازیکن های خوب منه، به نظرم یکم مریض نباشه بیگناه بازی کنه از قالبش در بیاد یکم. خیرشو می خوام :دی

-----
فرعی ها:

امین (9.5/10): با دو نفر بحث می کردم، می گفتن امین چیزی که بازی کرد تازه در حد انتظار بازی کرده، اگر میتونست فاز 5 نفره رو در بیاره میشد گفت WoW، اما به نظرم این گناه امین نیست که خوبه. امین یه استانداردی داره همیشه رو همون استاندارد بازی می کنه و خب تاپ 3 کل پلیر ها هم هست. این بازی هم به نظرم زنده موندنش و تا فاز 5 نفره اومدنش، علی رغم اینکه کمیش به خاطر گاد کش زیاد بود، اما به خاطر هنر استفاده از سهمیه و هدف گیری و ایناشم بوده. نظر شخصیم اینه که امین تو همون 5 نفره باید بازی رو می برد و بازی تموم میشد، گرچه شاید خیلی ها موافق نباشن.

و نکته دیگه اینکه من به شدت درک می کنم امین تو اون فاز 5 نفره، حتی اگر فعال تر بود، چقدر امین بودنش به ضررش بود و در آوردنش تقریبا نزدیک به محال، چون با 4 نفر مکملی که تو بازی بودن، برداشتن اتهام قاتل از خودش تقریبا محال بود، اگرچه باز محمد یه آپشن بود. به هر حال به نظرم عالی بود. این دور به نفس عماره خودم قالب شدم و بحث رو باهاش دو نفره نکردم :دی کاش کرده بودم البته :))

امین خلفی (8.5/10): امین تیپیکال خودشو بازی کرده بود خب :)) کار خاصی نکرد =)) شوخی می کنم، شخصا دست آخر که بهش رای دادم رو بازی قبل از روز آخرش بهش رای دادم، روز آخرشو بعد که خوندم تقریبا میشد حس کرد که دلقکه، و اگر بودم احتمالا به گزینه قطعی ترم یعنی آرش رای میدادم. اما امین به هر حال اعدام میشد و دلقک بود و دلقک بودنش برای من و ادعام، نمیگم بازی رو تموم می کرد اما سخت می کرد. به هر حال برنده شده و به قول فری اون دلقک برنده امینه، نه من، تبریک می گم بهش.

عماد ( 7/10 ): من بازی عماد رو ندیدم راستش اینقدر درگیر بازی خودم بودم، منصفانه نمی تونم نظر بدم، چند تا بحث ریز دیدم ازش که خوب بود و انتظار از عماد هم همینه. زدن رامتین هم از نظرم برای روز اول هدف خوبی بود.

امیر (7/10): دلقک نقشی بود که دوسش داشتم. منتها نه این دلقک، اصولا من اگر بخوام مسخره بازی در بیارم یا سوتی خیلی واضح بدم، مشخص میشم، کما اینکه یه پست ابتدا بازی دادم، همه چیش منطقی بود رامتین به من گفت دلقکی :| به هر حال، دلقک که من بخوام بازی کنم باید برم تو نقش ها گم بشم و اونجا یه تحلیل اشتباه بکنم که مو لادرزش نره، که خب این دور بدون نقش بود و کارو سخت تر کرد برای من. برنامم این بود که بیوفتم شناسایی بیگناه کنم و یکی دوتا بیگناه بفرستم هوا و اگر این نشد، بیام ادعای دلقک تیر خورده کنم با اون برم هوا، بعد مافیا لطف کرد روز دوم منو زد که نه راه پیش داشتم که چالش یه روزه رو اوکی کنم نه راه پس. با خودم گفتم باشه بزار سیف شم با چی ؟ با همون ادعا دلقک تیر خورده واقعی :)) انصافا هم مو لا درزش نمیرفت هیچ جوره، چون واقعی بود و برای منطق گذاریش کار خاصی لازم نبود بکنم. :دی منتها چاوش و امین به نظرم تو کتشون نمیرفت من سیف شم، هر کاری کردن که ثابت کنند این ادعا دروغه؛ و خب نشد. تا جایی که حتی رضا هم که کلا بازی منو متقابلا نمی فهمه، اعتراف کرد که منطقت درسته ولی خب به هر حال گناهکاری :)) به نظرم برای دو سه روز بازی، هم زدن بازی و همینقدر بازی منطق کردن برای نقش دلقک بیگناه شده کافی بود، میتونم یه 7 به خودم بدم. ولی خب مافیا هم دهن منو سرویس کرد با اون تیرش، هم خودش، اگر میزاشت بمونم الان احتمالا هم اونا برده بودن هم من. چون پلنم گناهکار بازی کردن بود در جهت مافیا. و در کل من دلقک رو دوست دارم چون تو بازی دنبال نتیجه نیستم دنبال آزادی ام که امتحان کنم و یاد بگیرم. برای همینم گناهکار قبول نمی کنم. چون مسئولیت باید داشته باشم در مقام یه تیم و واقعا دوست ندارم این محدودیت رو.

------

بیگناهان: من با عرض معذرت در مورد همشون نظر نمیدم. در مورد اونا که بازیشون رو دیدم نظر میدم.

محمد (9.75/10): محمد خوب می خونه، خوب فکر می کنه و خوب نتیجه گیری می کنه. با مهدی و چاوش بحث می کردیم، گفتم به نظرم یه کار درست همیشه نتیجش درست نیست، و یه کار غلط همیشه نتیجش غلط نیست، محمد همیشه کار درست رو می کنه و خیلی وقتا نتیجه غلط ازش عایدش میشه، ولی من به این احترام بیشتری میزارم نسبت به انجام کار غلط و گرفتن نتیجه درست. بخاطر همین بازی محمد و جنتلمن بودن محمد رو همیشه تو بازی ستایش می کنم. راستش من آخر بازی شخصا اول طرفدار امین قاتل بودم و بعدم مملگر مافیا، ولی از برد بیگناها خوشحال شدم به خاطر بازی محمد که این دفعه نتیجه درست رو گرفت. استدلالشم که بازی خوب مملگر رو زمین زد در اوج بود.

چاوش (9/10): چاوش این دور شمه ای از چاوش بودنش رو رو کرد و نشون داد چرا علی رغم اینکه خیلی وقته بازی جدی نکرده ( از نظر من بعد از روئین تنش) هنوز گزینه است، ایده هاش معرکه است. قبلا یه اسم نقش گذاشته بودم به نام جادوگر بیشرف داخل پرانتز چاوش، دقیقا برازنده اش بود. کار جدید یاد گرفته، اول پست نظریه میده، آخر پست نقض می کنه، بعد نقض نمی کنه، بعد میگه عه چرا واکنش ندادی نقض نکردم، عه راست میگی می خواستم ببینم چی میگی =)) بترک بابا. هنوزم عالیه این بشر. موثر بود برای بیگناها. خاک تو سرش سیو نگه نداشته بود فقط.

مهسا (8/10): خانم مهسا، اول بازی کاملا داشت به روش مافیای حضوری بازی می کرد و جو مافیای نوشتاری ما اصلا دستش نبود و همین براش مشکل ساز شده بود تو تشخیص ها، اما هرچی بازی پیش میرفت پیشرفت می کرد و آخر بازی دیگه عملا یه تنه بار بازی رو به دوش گرفت. منتها یه انتقاد کوچیک دارم و اونم اینه خیلی مبتنی بر حس بازی می کنه. به نظرم برای مافیا باید ورای حس پیش رفت، مخصوصا نوشتاری. مثلا سر اعدام رضا، از نظر من به عنوان مخاطب بیرون کاملی حسی رضا رو بیرون انداخت ( از طرف جمعی از اصحاب مافیا که نخواستند نامشون برده بشه ازشون تقدیر می کنم و امیدوارم به خاطر اینکارشون که دل جمع کثیری رو شاد کردند خدا بهشون طول عمر با عزت بده به حق پنج تن) و بعد خیلی راحت تحت تاثیر رندی مملگر قرار گرفتند. البته ادعا نمی کنم هر کسی دیگه ای بود این اتفاق براش نمیوفتاد، اما خب به هر حال. در کل بهش تبریک میگم بابت بازی که کرد و نتیجه رو هم مال خودش کرد. بسیار براش خوشحالم.

رضا (7/10): من واقعا شرمندم که اگر رضا در آسمون غرب عالم ایستاده باشه و خدا مقام پیامبری رو بهش داده باشه، من دوست دارم به عنوان شیطان در شرق عالم و زیر خاک انجام وظیفه کنم، اینقدر که ما هم رو نمی فهمیم. تمام کار های رضا از نظر من تو بازی غلطه اما با نتایج گاها درست و تمام کار های من از نظر رضا غلطه و با نتایج اکثرا غلط :)) به هر حال من ازش عذر می خوام، شاید بیشتر لایقش بوده اما این نمره رو من فقط به نتیجش میدم و نه بازیش :دی

رامتین (7/10): مخ و مخ و مخ مخالفم :)) کلا رابطه من و رامتین تشکیل شده از مخالفت :دی این به مافیا هم منحصر نیست، همیشه منتظره من یه نظریه شخمی بدم، بیاد این شخمی بودن رو به منصه ظهور برسونه، بابا وا بده برادر من :دی یه جاش که خیلی جالب بود، گفت این ظن ها که زدی بدرد نمی خوره، البته خب بحث رو تو بازی راه انداخت =)) خب چرا، بابا ول کن بزار نون و ماستمو بخورم. حیف شد زدنش، چلنجمون جالب میشد. منو به عنوان دلقک قشنگ جا مینداخت می خندیدیم.

فری (7/10): فری هم تقریبا رسالتش رو همین بالایی تعریف کرده، اما سبک پاپیچ شدن ها و بازیش رو دوست دارم شخصا

شایان (0.25/10): مرسی که هستی عزیزم، دوست دارم، آی لاو یو.

والسلام :))

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
مرسی که هستی عزیزم، دوست دارم، آی لاو یو.
=))=))=))=))=))
خانم مهسا، اول بازی کاملا داشت به روش مافیای حضوری بازی می کرد و جو مافیای نوشتاری ما اصلا دستش نبود و همین براش مشکل ساز شده بود تو تشخیص ها، اما هرچی بازی پیش میرفت پیشرفت می کرد و آخر بازی دیگه عملا یه تنه بار بازی رو به دوش گرفت. منتها یه انتقاد کوچیک دارم و اونم اینه خیلی مبتنی بر حس بازی می کنه. به نظرم برای مافیا باید ورای حس پیش رفت، مخصوصا نوشتاری. مثلا سر اعدام رضا، از نظر من به عنوان مخاطب بیرون کاملی حسی رضا رو بیرون انداخت ( از طرف جمعی از اصحاب مافیا که نخواستند نامشون برده بشه ازشون تقدیر می کنم و امیدوارم به خاطر اینکارشون که دل جمع کثیری رو شاد کردند خدا بهشون طول عمر با عزت بده به حق پنج تن) و بعد خیلی راحت تحت تاثیر رندی مملگر قرار گرفتند. البته ادعا نمی کنم هر کسی دیگه ای بود این اتفاق براش نمیوفتاد، اما خب به هر حال. در کل بهش تبریک میگم بابت بازی که کرد و نتیجه رو هم مال خودش کرد. بسیار براش خوشحالم.
:گل::گل::گل:::گل:

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
اول در مورد بازی خودم و تیممون توضیح بدم. اول اینکه ما کلا قرار داشتیم که بدون استراتژی بازی کنیم و من اینو برای سطحی که الان بازی بهش رسیده، بهترین سبک بازی برای مافیا می دونم که غیر قابل ردیابی باشه در بازی. دلیل اینکه ما فازی که سعید قرار بود اعدام بشه این هماهنگی رو نداشتیم که همگی بیایم روش و باعث بشیم بقیه به بی گناهی سعید شک کنن یکیش همینه، که البته من کلا هم اون ایده رو قبول ندارم البته :دی باگی که بازی تیمی ما داشت این بود که تک تکمون تا فاز ۹ نفره جزو افراد مشکوک بازی بودیم. من این رو اصلا دوست ندارم. این که میگن مهدی ارضا نمیشه، در واقع اشاره به این موضوع داره. برای من برد تو فاز ۹ نفره به صورت گله ای یا اشتباه بقیه بازیکنان اونقدری که شاید به نظر بیاد ارزش نداره. شاید فکر کنید که چون باختیم دارم اینارو می گم ولی اصلا به این شکل نیست. من اگر دور جوکر و ستون ۵ ام رو دوست دارم دلیلش اینه که بدون اینکه بقیه خیلی فشار خاصی بهم وارد کنن بازی رو مدیریت کردم. اینکه تا فاز ۹ من بیام تو بازی کلا دفاع کنم و منفعل باشم برای من لذتی نداره.
وقتی رسیدیم به اون فاز، من مطمئن بودم یکی از ما رفتنیه. منم حقیقتا نه به اون ایده چاوش که همگی بریم رو سعید فکر کرده بودم و نه اینکه شرایطش مهیا بود چون ما کاملا جدا از هم داشتیم بازی می کردیم. حتی من خیلی از فاز ها و لحظات مهم نمی تونستم تو گروه مافیامون فعالیت کنم به دلیل اینکه با مهسا خب یه جا بودیم و نمی تونستیم مشکوک عمل کنم. ما اون فاز رو برای رفتن سعید بازی کردیم و قرار هم نبود خیلی استراتژي خاصی باشه تو اون فاز، منتهی وقتی عرفان هم در حد من برای بازی مشکوک شد، من به ذهنم رسید که با این تفاسیر شانسمون کم میشه. چون یکی از ما که رفتنی هست، بقیمون هم همچنان باید دفاعی بازی کنیم ادامه بازی رو. اینجا بود که یک لحظه احساس کردم میشه روی من رای بیاد، و خودم در جهتی بازی کردم که اگه این اتفاق می تونه بیفته، بذار بیفته. حداقلش این بود که باعث می شد اون جوی که روی عرفان اومده بود خنثی بشه و محمد امین هم از توجه بازی به دور بشه. ما وقتی اون کار رو کردیم، هدفمون این بود که یا ۲ به ۴ بازی رو ببریم یا ۱ به ۲. و به محمد امین هم گفتیم که بره و خودش رو برای فاز ۳ نفره آماده کنه.
ضمن اینکه از دست دادن آرش به خاطر دلقک و عرفان در فاز شب هم بد شد برامون. در واقع اینجاش جایی بود که حقیقتا بهش فکر نکرده بودم. من اون فاز تقریبا ۸۰ درصد فهمیدم امین قاتله و چند پست هم در این راستا دادم و باهاش مکالمه کردم. باگی که بازی و تصمیممون می خوره اینجاست که ما اون شب فکر کردیم که عرفان بخوره، و سیو اش کردیم ولی برای شب ۶ دیگه سیو نموند و امین اونجا زد عرفانو. من کاملا در فاز شب ضعیفم و از اینکه این اتفاق افتاده متعجب نیستم. ولی منظورم اینه که ایده ای که ما دادیم برای اعدام شدن من نیاز به یک سری اتفاقات داشت که کامل بشینه روی بازی ولی خب این اتفاقات نیفتاد و برعکسش افتاد. ولی اینکه شانس مافیا خیلی زیاد بود و یا اینکه یه گندی مافیا زده که مهدی اعدام شده اصلا قبولش ندارم. مافیا باید حداقل نصف بازیکناش بتونن آروم و به دور از توجه بازی بازی کنن. وقتی رضا تو پستش اسم ۴ نفرمون رو به ترتیب و با دلایل درست میاره و باهامون بحث می کنه، ما بازی رو باختیم. نتیجه اینکه بی گناها بردن یا مافیا برد برای من اهمیتی نداره، برای من روز بازی اهمیت داره که ما باخته بودیمش به نظرم.
به اونایی که گادکش شدن یا کم بودن تو بازی نمره نمیدم.

آرش (Arash):
مثل همیشه پر انرژی و فعال و اگرسیو، منتهی من اصلا نمی فهمم آرش چرا می میره هر بازی. به خودشم گفتم. همیشه یک سری فعالیت ها تو بازی داره که با مردنش از بین میرن و نمی تونه میوه اش رو ببینه. من راضی بودم از بازی آرش و به نظرم بدشانس بود و بودیم. اما قطعا بهترین بازیش نبوده. همچنان گرون ترین بازیکنه به نظرم :دی یکمم نقش های گناهکاری و پر مرض اش زیاد شده این دست خودش نیست دیگه. هوشش هم بعضا در میره از دستش و کار دستش میده :)) واقعا این به مرض بازیش ربط نداره و زیادی تیزه. منتظر دور بی گناهیش هستم :دی نمره اش می تونست بالاتر باشه ولی نفله شدن به خاطر دلقک خوب نیست و یکم کم میشه ازش :)) ۷.۵

رضا (RezaZ)
خطرناک ترین بازیکن بازی برای سبک من و سید بدون شک رضا هست. اساسا وقتی احساسش بهت منفیه نمی تونی زیاد در قبالش کاری انجام بدی و متقاعدش کنی. باگی که براش می گیرم اینه که این دور همه حدساش درست بود و با اونا جلو رفت، منتهی معلوم نیست که هر دور این اتفاق بیفته. منظورم مثلا اون فازیه که اعدام شد. با این که حرفاش درست بود و نباید اعدام می شد. ولی اگه بی گناه ها می باختن یکی از دلایلش اون فاز و اعدام شدن رضا بود. در واقع نظرم اینه که اون فاز مهسا قربانی بازی رضا شد نه اینکه رضا قربانی بازی مهسا و بقیه بازیکنان شده باشه. هر بازیکنی که تو بازی بیش از حد دقیق باشه به مشکل می خوره، نظرم اینه که بی گناه هم نباید اینقدر دقیق باشه تو بازی. وقتی اینقدر دقیق باشی طبیعیه که یه بی گناه دیگه بهت شک بکنه. چون علم غیب که نداریم تو بازی. حالا این دور تمام حدس های رضا پرفکت بود. ولی همیشه که نمیشه :دی من باگ های بازیش رو گفتم، منتهی از نظرم بهترین بازیکن بازی بود. این باگ ها رو برای این گفتم که ممکن بود به خاطر اصرار بیش از حدش بازی رو از دست بده و بی گناه ها هم ببازن که حیف بود. 9.5 به نظرم نمره خوبیه :دی

محمدامین (Mamalgr)
محمد امین تقریبا بازی دور گادفادرش رو تکرار کرد و اعتبارش پیش من بالاتره الان. چون علاوه بر اینکه تونست دوری از توجه بازی که دور گادفادرش داشت رو تکرار کنه، در این دور جنبه منطقی بازیش و استدلال هاش رو هم دیدیم. روانشناسی اش که سید بهش اشاره کرد هم خیلی عالی بود. من یکم از نبودنش تو فاز های اول اذیت شدم چون برای فرد خودش تو بازی این خوب بود ولی برای تیم نه. منتهی فاز های آخر کاملا جبران کرد و واقعا هم کاری بیشتر از این و بهتر از این نمی شد کرد. باعث میشه از اینکه تو فاز ۹ نفره تو گروه براش نوشتم که بره و خودش رو برای فاز ۳ نفره آماده کنه احساس غرور کنم :دی از نتیجه هم اصلا نباید ناراحت باشه، چون بازی رو با معیار های من برد محمدامین. از مسیر باید لذت برد :)) فاز های اول نمره کاملا متوسطی می گرفت و فاز های آخر نباید زیر ۱۰ بگیره. به صورت کلی بهش ۸.۷۵ می دم.

فری (FM90)
بازی رو خوب شروع کرده بود به نظرم و حیف شد شب اول خورد. ایشالا دور بعد :دی

صدرا (Sadra)
صدرا رو هم که تو شب زدیم و خب فرصت نشد خیلی فعالیت داشته باشه این دور. عذر خواهی می کنم ازش که زدیمش ولی زدنش طبق نظر مستقیم من نبوده :)) دهن من چرا سرویس؟ :(

عماد (Red Dragon)
عماد هم به خاطر رای به دلقک مرد و انقدری توی متن بازی نبود که بشه ارزیابی کرد :دی

سید (Amir)
سید یه باگی که بازیش داره و دست خودش نیست و به خودشم گفتم اینه که زیاد از حد بازی رو فردی می کنه. یعنی توجه کل بازی رو میاره رو خودش. این برای هر نقشی کار رو سخت می کنه به نظرم. البته برای دلقک نه، شروع بازی و ادامه اش برای نقش دلقک به نظرم اتفاقا خیلی هم خوب بود و کاملا قبول دارم استراتژیش رو، منتهی به عنوان بی گناه دیگه لازم نیس نفر اول بازی باشی تو روز. به عنوان هیچ نقشی لازم نیست البته از نظرم :)) ولی خب سید دیگه با همین شناخته شده و امضای بازیش همینه. ادعا اش رو هم خیلی دوست داشتم من. در واقع وقتی اون پست رو خوندم به عنوان مافیا حس بدی بهم دست داده شد. این یعنی کارش خوب بوده :دی شاید بیشتر می تونست ایده ۲ دلقک رو جدی بگیره و بهش فکر کنه و تو رای های خلفی نباشه. با خودشم بعد بازی حدود چند ساعتی صحبت کردم و درک مشترکی از بازی هم داریم کلا. شبیه ترین بازیکن هم به همدیگه هستیم و تنها تفاوتمون اینه که سید دوست داره بازی رو شروع کنه و اگرسیو باشه، من ولی دوست دارم به بازی بپیوندم و دفاعی ام. نمره اش جهت نشون دادن جایگاه این بازی بین تمام دور هاش: ۷.۵

مهدی (Mahdi)
باگی که بازی من خورد این بود که انتظار نداشتم شایان بازی رو ول نکنه، من فکر می کردم شایان شل می کنه و زیاد علاقه ای نشون نمیده به ادامه حرفاش منتهی اشتباه می کردم و نباید در موردش اظهار نظر می کردم چون باعث شد انرژی خیلی زیادی ازم گرفته بشه تو بازی. اینکه عماد هم بعد من حرفای من رو زد باعث شد فشار روی من خیلی بیشتر باشه. ایده ای که سر اعدام خودم داشتم رو ایده شکست خورده هنوز نمی دونم و دوست داشتم در یک جهان موازی نشون بدم که بردن با این ایده چقدر لذتبخش تر از بردن معمولی و صرفا با استفاده از گادکش ها و دلقک بود. ( تعارف که نداریم، این که مافیا ۴ از ۹ شده بود به خاطر این چیزا بود نه بازی ما.) حتی تا آخر بازی هم نظرم این بود که اگه همینطوری ببریم پشیزی ارزش نداره بردمون، منتهی اون ایده که برای همه عجیب بود و همچنین بازی خوب عرفان بعدش (که متاسفانه مرد) و عملکرد محمدامین باعث می شد بردمون ارزشمند باشه که نشد. در کل دور متوسطی بود برای خود من. نکته مثبت بازیم به نظرم شناختن امین تو اون فاز و همچنین دادن ایده زدن چاوش بود که باعث شد امین خیلی تنها بشه تو اون فاز و گزینه اول اعدام. پیش بینیم هم از ادامه بازی بعد من درست بود تقریبا منتهی دیدم همه جانبه نبود و تا حدی عبارت خودکشی کردن رو می پذیرم. ۷.۵

شایان (shoyo1989)
این که بازی رو ول نکرد و ادامه داد خیلی خوبه و اگه این نکته رو بعدا رعایت کنه که بی گناه بازم نیست الکی خودش رو بندازه وسط بازی و هر چیزی بگه خیلی بهتر میشه. جنس هوشی که داره کاملا به درد مافیا می خوره. من به بی گناهی که بدون کمک کردن به بازی اعدام بشه نمره بالاتر از ۵ ۵.۵ نمی دم. ولی یک پست شایان که اون آخر داد و حالت های خودش رو بررسی کرد رو خوشم اومد و نشون داد حالیشه بازی کاملا. اون پست خودش ۱ نمره داره فقط. 6

خلفی (Amin Khalafi)
متاسفانه نمی تونستم پست هاش رو بخونم و این به ضررم شد یکم. شاید هم به نفعم چون اساسا نمی دونستم چه سوتی داده و چی میگه اصلا :)) چند بار هم تلاش کردم که بخونم ولی نتونستم. برنده بازی شد و بازیش هم برای نقشش مناسب بود. هر چند ادعای سید بهش خیلی کمک کرد ولی خب مسیری که طی کرد تو بازی خوب بود. انرژیشم خوب بود. ۸.۷۵

سعید (Saeidmu7)
سعید به نظرم مهره خیلی خوبیه برای تیم مافیا چون یه استانداری رو همیشه حفظ می کنه و از توجه بازی هم به دور هست. باگی که داره اینه که نباید اونقدر برای همه یهو سیاه می شد و عملا مهره سوخته تیم ما شد. ولی تا اون فاز ها به نظرم بهترین بازیکن تیم ما بود. کلا بازیکن متفاوت و جالبی هست و امیدوارم بیاد بقیه دور هارو هم :دی 7.5

محمد (Donnie)
محمد خیلی وقت نداشت و فعالیتش کم بود ولی کاری که باید می کرد رو کرد و جایی که باید تعیین کننده می بود، بود. در حد انتظارم بازی کرد کلا. در اینکه چگونه نشان دهیم بی گناه هستیم می تونه در کنار امین فعالیت کنه و مدرس این قضیه باشه. الان هم به نظرم بهترینه در این ویژگی. ۸.۵ چون کم بود. خود بازیش هیچ ایرادی نداشت از نظرم.

مهسا (Moonsa)
تقریبا هیچ شکی نداشتم که اگه مافیای متنی بازی بکنه جزو بازیکن های خوب میشه و بین دخترا هم بهترین می تونه باشه ( اینو گفتم که بقیه اشون انگیزه بگیرن بیان بازی کنن :سوت چه وضعشه نمیاین. نر کده شده بازی بابا :)) ) توضیحاتی که سید داد رو کاملا قبول دارم و اول بازی نمی دونست کلا چطوری تو متن بازی بیاد و براش گنگ بود. منتهی رفته رفته همه چی دستش اومد و چند جا خیلی کمک کرد به بازی. اون فاز ۳ نفره آخر جز من هیچکسی نمی دونه که چه فشاری تحمل کرد و چه انرژی ای گذاشت که بتونه انتخاب درستی داشته باشه. اگه پسر بود به نظرم به محمد رای اعدام می داد. یه سری چیزا هستن که واقعا فقط دخترا می تونن بفهمنش و از درک ما خارجه :)) سر اعدام رضا می تونست دیدش باز تر باشه ولی کلا ایرادی به بازیش نمی بینم اینو. بی گناه باید همینطوری باشه :دی آفرین که سربلندم کردی :)):دی به خودش که توضیح دادم سر اعدام من اعتباری که می گیره به خاطر حس و قدرت رای دادنش هست نه اینکه حالا صرفا مهدی رو اعدام کرده باشه. چون مهدی خودش می خواست اعدام بشه:دی منتهی نمره ای که سر اعدام رضا می گیره مهمه و ارزش داره. اصلا هم مهم نیس که اشتباه کرده و رضا بی گناه بوده. مهم قدرت تصمیم گیری برای بازیه که خیلی نشونه خوبیه و با اون اعدام اثباتش کرد. ۸.۷۵

عرفان (Erf_ju)
عرفان کاری که بقیمون نتونسته بودیم تو بازی بکنیم رو تا فاز اعدام من کرده بود و تونسته بود هم تو متن باشه و هم خیلی مشکوک نباشه. منتهی فازی که من اعدام شدم بازی از دستش در رفت و زیادی حرف زد. با اینکه هم خودش می دونست که نباید این اتفاق رخ بده و هم ما بهش می گفتیم. سر همین هم خودش خیلی عصبی شد از دستش و کاملا ناراحت و ناامید بود. ولی با ایده ای که سر اعدام من خواستیم اجرا کنیم عرفان برای ما خیلی اهمیت داشت و وظیفه اش سنگین بود در ادامه بازی. کاملا هم از واکنشش و برگشتش به بازی بعد از اون فاز راضی بودم. یک بار هم در شب خودش رو سیو موفق کرد که نیم نمره بهش اضافه می کنه. این هم که شب آخر سیو نداشت رو بیشتر تقصیر خودم می دونم تا عرفان. من چون اون ایده رو داده بودم و امین رو هم تشخیص داده بودم باید به این فکر می کردم که فاز بعدیش امین برای تخریب ایده ما میاد حتما و تنها کسیه که می تونه شک جدی بکنه به این قضیه و عرفان رو مافیا بدونه. و خب یه جایی هم حتما میزنتش. منتهی شب اش رو درست تصمیم نگرفتیم راجع بهش. الان که فکر می کنم اگه دیدمون باز تر بود مشخص بود که باید سیو رو نگه داریم برای فاز ۶. نمره ۸ میدم بهش.

رامتین (Ramtin)
رامتین هم مثل فری بازی رو خوب شروع کرد و به نظرم نمی شد واقعا پیش بینی کرد که می خوره و ایرادی بهش نمی بینم که سیو نکرده خودش رو. نمره نمی شه داد دیگه :39:

ال امین (Amin)
لیونل مسی مافیاس دیگه. یک دور خیلی خوب دیگه رو سپری کرد. من هم موافقم که این که انتظار داریم فاز ۵ نفره رو در میاورد خیلی سختگیرانه است ولی وقتی اسمت ال امینه دیگه این چیزارم داره. با اینی هم که پویا ۵ رو براش کرد ۴ من موافقم چون گادکش و .. زیاد شد. خودشم می دونم که نگاهش به بازی مثل منه و براش ارزش نداره با فاز شب بازی رو ۵ نفره کنه و ببره. هرچند که تا اونجا کاملا عالی بود و مستحق برد هم بود. منتهی استحقاق یه چیزه، لذت بردن از ته بازی یه چیز دیگه است. به نظرم در پر انرژی ترین حالت و اوج خودش می تونه اون فاز ۵ نفره رو هم ببره راحت. منتهی هم یکم خسته بود به نظرم و هم اینکه واقعا از نظر بالانس تنها شد یهو تو بازی و این خیلی به ضررش بود. شاید اگه ما چاوش رو نمی زدیم و یکی دیگه رو می زدیم کارش راحت تر بود برای ادامه. با اینکه ما فازی که من اعدام شدم فهمیدیم امین قاتل و خب اینی هم که سید گفت که باید پشت سر هم می زدیمش رو به صورت کلی قبول دارم و احتمالا چون نخورده بود یه بار تو ناخودآگاه ما ترس وجود داشت. منتهی در کل هم به خاطر اون نخوردنش و هم زدن عرفان، قاتل vs مافیا رو قاتل که امین باشه برد. هر چند که تو اعدامش نقش ما پررنگ بود به نظرم. با اینکه تو متن بازی دیده نشد اصلا :دی هنوزم اینکه چرا به پست های من در مورد قاتل بودن امین برگشت نشد و کسی چیزی نگفت ازش رو نفهمیدم حقیقتا =)) نمره به نسبت توانایی های خودش ۹.

محمد چاوش (Chavosh)
نشون داد که هنوزم که هنوزه دود از چاوش بلند میشه :)):دی خیلی دور عالی ای داشت و واقعا لذت بردم از بازیش. تو اون معیار تاثیرگذاری در متن بازی که همیشه اوله و راحت با یه پست هم می تونه جزو تاثیرگذار ترینای بازی باشه،‌ چه برسه به اینکه اینقدر فعال باشه. فکر نمی کنم که کسی چاوش رو آندرریت کنه و یا یادش نباشه که بازیش چجوریه ولی در کل نیاز بود که بعد مدت ها یه همچین دوری از چاوش رو ببینیم و تجدید خاطره کنیم با بازیش :دی ۹.۵

پویا
اول اینکه خیلی تشکر می کنم ازش که با اینکه درگیر بود و کارش زیاد بود قبول کرد که این دور گاد باشه و لذت ببریم از بازی. مخصوصا که باز سیر داستان های عالیش رو ادامه داد و واقعا کم نذاشت برای بازی. اون قضیه ۲-۲ شدن آخر بازی و استدلال محمد یه ذره باگ داشت و اینکه فاز آخر متعقدم از اولش باید تاپیک باز می شد و تمام رای ها تو تاپیک داده می شدن و با توضیح. (اینی که گفتم برای فاز قبلش صدق نمی کنه و اونجا حرکتش خیلی خفن و درست بود به نظرم :)) ) دستش درد نکنه. قلمش پایدار :گل: جوکر رو ولی قرار بود بازنشست کنی آقا. قلبم رو به درد نیار :دی

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سلام خدمت دوستان عزیز. :دی

اول از همه از پویا تشکر می‌کنم که یک بار دیگه ما رو دور هم جمع کرد و تونستیم یک دور جذاب و خیلی خوب رو ثبت کنیم در این سایت. :دی (آرش مراقب باش این‌یکی نپره دیگه. :|)

من در ابتدا یک توضیحی درباره خودم بود تو این دور، بعد گروه‌های بازی رو جداجدا درباره‌ش صحبت می‌کنم.

تا قبل از این دور، در کارنامه پربار مافیایی من ( :)) ) جای خالی یک ایفای نقش بی‌گناه قابل قبول و موثر، دیده می‌شد. :دی به‌عنوان مافیا که تو همین سایت یک دور خوب داشتم، به‌عنوان بازیکن فرعی هم که اون دور معروف خاطرات رفسنجانی. :دی (آرش خدا لعنتت کنه. :45:) و البته دوری که تو فروم یووه قاتل بودم و تا پنج نفر آخر رفتم. به‌عنوان فرقه که هم تو فروم یووه هم این‌جا برد داشتم حداقل، هرچند فرقه‌ای که این‌جا بازی کردم واقعا لکه ننگی‌ست بر پیشانی هرچی بی‌گناهه. :))

هرموقع بی‌گناه می‌شدم، بازم گناه‌کار بودم. :دی تو تحلیل یکی از دورهای قبلی چند نفر گفتن که رضا یکی از مزایا / معایب بازی‌ش اینه که بی‌گناهی و گناه‌کاریش قابل تشخیص نیست چون هر دوش گناه‌کاری‌ه. :)) بنابراین فرصت رو غنیمت شمردم که یک دور بی‌گناهی خوب داشته باشم این‌دفعه. :دی اومدم از سبک بازی همیشگی‌م نکات مثبت‌ش رو نگه داشتم و سعی کردم تا حد ممکن نکات منفی رو بندازم دور. مثلا ارتباط گرفتن با همه پلیرها و سوال‌وجواب‌های متعدد رو نگه داشتم و بیشترش هم کردم. از اون‌ور سعی کردم که از دوز لجوج‌بودن و یک‌دندگی بکاهم و اگر بحثی جای ادامه‌دادن ندارم، ادامه‌ش ندم تا شاید بعدا دریچه‌ دیگه‌ای باز شد و بتونم ازش استفاده کنم. مثلا همون اول بازی حرکات آرش برام خیلی منفی بود ولی خب نمی‌تونستم با تکرار این‌که عدد درآوردی یا دلقک رو از کجا می‌دونستی کاری از پیش ببرم. :دی عرفان هم اول بازی یکی‌دوتا پست شدیدا گناه‌گاری داد که بهش هم گفتم اینا از ناخودآگاه گناه‌کار برمیاد فقط. البته خب واقعا عرفان در ادامه مثبت‌تر شد. :دی یکی‌ش که خودم خیلی حال کردم سر قضیه ال‌امین بود واقعا. :دی

این از سبک کلی. چیز دیگه این‌که من کلا هیچ‌وقت بلد نبودم از تو داستان چیزی بفهمم. دورهای قبلی هم همیشه گفتم که تحلیل داستان و بالانس باشه با اون‌هایی که وارد هستن و بلدن. البته دلیل دیگه‌ای که برای این کارم دارم اینه که به‌نظر من تحلیل داستان در اکثر اوقات اون بازیکن تحلیل‌کننده رو به فنا می‌ده. و این‌دور با پوست و استخون حس کردم قشنگ این موضوع رو. :)) هم این دور و هم دورهای قبلی من قشنگ به اونایی که میومدن داستان رو تحلیل می‌کردن، و اتفاقا درست درمیومد تحلیل‌شون، حس بدی پیدا می‌کردم همیشه؛ منتها نمی‌دونم چرا خودم، خودم رو نقض کردم و فاز آخر اون داستان‌ها ایجاد شد. :)) بااین‌حال، این دور پویا هم گفته بود که می‌شه از تو داستان اطلاعات به‌دردبخور پیدا کرد، پس من گفتم بیشتر روی داستان دقت کنم و حواسم بهش باشه اما خب همون‌طور که گفتم، صلاح نمی‌دیدم مطرح‌شون کنم. :دی اطلاعاتی که از داستان پیدا کردم تا حدود خیلی زیادی درست بودن. من بعد از فازی که مهدی اعدام شد یه پلن کلی تو ذهنم چیدم از بازیکن‌ها و تو تاپیک هم گفتم، دقیقا همون‌چیزی بود که فکرش رو می‌کردم و از داستان فهمیده بودم. :دی

اما درباره فاز پایانی جنجالی که داشتیم. :دی من به خود پویا هم گفتم که واقعا فکر نمی‌کردم فاز قبلش اون‌طوری ناغافل تموم شه. :دی باز هم می‌گم که من فاز اعدام سعید، وقتی همه رای دادن، شروع کردم به صحبت درباره عرفان و پست‌های فاز قبلش رو آوردم تو تاپیک و به‌نظرم کاملا مشخص بود که قصد دارم به فاز بعدی جهت بدم؛ کاری که می‌خواستم فاز اعدام ال‌امین هم برای مملگر انجامش بدم. :دی بعد که دیدم فرصت از دست رفت، گفتم پس سریع بیام گفتنی‌ها رو بگم و این‌طوری یه فرصت هم دارم که واکنش بگیرم از مهسا خانم و مملگر که سر انتخابم مطمئن بشم. :دی
اشتباه کردم. :دی باید به اصل خودم پای‌بند می‌موندم و حداقل اون‌قدر واضح، پای داستان رو وسط نمی‌کشیدم. رو همین حساب من کاملا به مهسا خانم حق می‌دم. :دی این‌طور گیج‌شدن‌ها تو فاز آخر کاملا طبیعی هست برای بی‌گناه‌ها و دوستان خودشون در جریان هستند که من چندین و چند بار تو فاز آخر گند زدم و فینیشر خوبی نبودم به قول آرش. :دی مهسا خانم همین که آخرش انتخاب درست رو انجام دادن به‌نظرم فوق‌العاده بود. اون گیج شدن‌ها، تقصیر من بود که فاز رو بد شروع کردم واقعا. :دی بعد اومدم فکر کردم که چی‌کار کنم درست بشه؟ اومدم ببینم مهسا خانم می‌آن پای مذاکره یا نه. :)) یه چندتا پست دادم دیدم اصلا هیچ‌طوره حتی حاضر نیستند به احتمالی به‌جز مافیا بودن من فکر کنن. :دی با اعدام مهسا خانم هم مخالف بودم چون بعدش خودم اعدام می‌شدم. به‌نظرم تنها راهی که ممکن بود جواب بده، همون کاری بود که کردم. :دی البته ناگفته نماند که من واقعا اون شب رو با سختی‌های زیادی به صبح رسوندم از بس کار داشتم. :دی ولی خب فکر می‌کنم تنها راه ممکن همون بود که من برم بیرون و بعد که بی‌گناهی‌م معلوم شد، به وصیت‌م عمل بشه. :دی پس این هم اعدام حساب نمی‌شه چون خودم تصمیم گرفتم اعدام شم. =)):))

در مجموع، اون‌طوری که می‌خواستم بی‌نقص و پالیزوان‌طور درنیومد. :دی اما تعریف از خود نباشه (:دی) به‌نظر خودم کمک خوبی برای بی‌گناه‌ها بودم و نقش مهمی تو برد داشتم. :دی

بریم سراغ باقی بی‌گناه‌ها:

محمد: حقیقتا اگر محمد این دور هم نمی‌برد واقعا ناحقی بود. :)) بنده خدا تاحالا بیست بار رسیده فاز آخر بعد با تصمیم غلط بازیکن‌های دیگه، باخته. :دی جدای از این، محمد واقعا عالی بود. اواسط بازی گفتم که محمد هیچ ایرادی بهش وارد نیست و بازی تمیزی انجام داده اما حس بی‌گناهی ازش نمی‌گیرم، شاید به‌خاطر مشغله زیادی که دارم و خب دلیلش هم همین بود. فازهای آخر خیلی بیشتر شرکت کرد و واقعا ازش ممنونم که سناریوهای مختلف رو بررسی می‌کرد و با نهایت منطق تصمیم می‌گرفت. فاز آخر هم باز مثل مهسا خانم به‌نظرم ایرادی بهش وارد نیست با توجه به شرایط بازی. 10. :دی

چاوش: هیچ‌وقت قسمت نشده بود که من درست و حسابی بازی چاوش رو ببینم. :دی یا خودم اول بازی شوت می‌شدم بیرون و زیاد پی‌گیر نبودم، یا خودش. :دی ولی این‌بار تقریبا تا آخر بازی هر دو موندیم. جدای از درگیری‌های بی‌نتیجه و بس عبث اوایل بازی با سید (:دی)، فوق‌العاده بازی کرد. از وقتی سید از بازی رفت بیرون کاملا موثر بود و تریک‌های خیلی خوبی برای کمک به بی‌گناه‌ها و شناخت گناه‌کار، رو کرد. بچه‌ها اشاره کردن مخصوصا سر داستان سعید. چاوش مختصر و مفید بازی کرد، اما چون اوایل بازی سبک و رویه سید رو در پیش گرفته بود ده نمی‌دم. :)) 9.5. .:دی

مهسا خانم: بالا هم گفتم؛ همین‌که تصمیم آخر رو درست گرفتن و مثل دوران طفولیت من گندکاری نکردن، بسیار بسیار عالی بود. :دی در حین بازی، یک‌بار اواسط و یک‌بار اواخرش هم گفتم که من تقریبا هیچ احتمالی به گناه‌کاری ایشون نمی‌دم و خب این بهترین نکته برای بازی یه بی‌گناهه که بتونه به یک بی‌گناه دیگه، حس مثبت بده. فاز اعدام ال‌امین هم باز قابل درک بود پرسش و پاسخ‌شون از من؛ من فقط خواستم یه‌ذره جو بدم که قدرت بازی رو در دست بگیرم و در آستانه فازهای نهایی، نرم تو موضع ضعف. :دی که آخرش خودم با دستای خودم رفتم. :)) به عنوان یک دور اولی می‌شه گفت بی‌نقص بودند اما چون سر فاز آخر زیادی به من گیر دادن و گوش نمی‌دادن چی می‌گم، ده نمی‌دم. :)) 9.5. :دی

رامتین و فری رو متاسفانه فقط یک فاز در بین‌مون داشتیم. چرا فری رو می‌زنید این‌قدر؟ بسه آقا. :دی من واقعا بازی فری رو دوست دارم، چه بی‌گناه چه گناه‌کار، همیشه جز فعال‌هاست و هرکاری بتونه برای جذاب‌تر شدن بازی و کمک به تیمش، انجام می‌ده. دست بعد نزنید فری رو انصافا. رامتین هم همینه، زیاد باهاش تجربه بازی نداشتم و تو همین ادوار معدود هم باز نسبتا سریع زده‌شده. :دی بین بازیکن‌های فعلی فکر می‌کنم به‌جز جدید‌الورودها، کم‌ترین تجربه بازی رو با رامتین دارم. :دی

صدرا: احتمالا خیلی سرش شلوغ بوده و خب مشخص بود که وقت کافی نداشته. پست‌هایی که می‌داد معلوم بود که داره تلاش می‌کنه یه کار مفید انجام بده اما خب خیلی عقب بود از بحث‌ها و هرچیزی می‌گفت عملا یکی دو فاز قبل بحثش رها شده بود. :دی آخرم که زدنش. اگر وقت داشته باشه به‌نظرم خیلی بهتر از این‌هاست.

پست‌های داخل بازی رو اگر برید ببینید، من به برلین و حسین هم حس مثبتی داشتم. :دی حضورشون خیلی کم بود اما من خوشم اومد از بازی‌شون و امیدوارم ادامه‌دار باشه.

شایان هم ازش ممنونم که شرکت کرد و نقش مهمی در پیش‌برد بازی داشت ولی آخه انصافا چه وضع بازیه؟ :دی

فرعی‌ها
:

ال‌امین: دقیقا یادم نیست کی گفت ولی بعد از تموم شدن بازی یک نفر گفت که اخیرا زیاد پیش می‌آد که قاتل تا 5 نفر پایانی می‌رسه ولی بعد حذف می‌شه. به‌جز آریا البته. :دی و البته خود پویا هم اشاره کرد که قاعدتا ال‌امین باید برنده می‌شد ولی شرایط بازی طوری پیش رفت که گادکش‌ها زیاد بودن و اوضاع تغییر کرد. در جریان بازی هم گفتم؛ الآنم می‌گم که احتمالا ال‌امین دقیق‌ترین و تیزبین‌ترین پلیری هست که تاحالا دیدم. :دی فکر می‌کنم تمام پست‌هاش فکرشده‌ست و برنامه پشتشه. چیزی که مملگر هم گفت، این‌قدر ال‌امین دقیق و کاردرسته که آدم با خودش می‌گه این‌حد از ظرافت منطقی نیست و حتما یه‌جای کارش می‌لنگه. :)) این دور هم قربانی همین نکته شد به‌نظرم. :دی البته واقعا ازش ممنونم که عرفان رو زد و کمک بزرگی بهمون کرد. :دی همیشه بازی ال‌امین رو دوست داشتم و امیدوارم بازهم بیاد باهامون بازی کنه. ده نمی‌شه بدم به‌خاطر فاز آخرش ولی خب واقعا بازی خیلی خوبی انجام داد. 9. :دی

عماد: عماد خودش در حالت عادی پلیر در حاشیه‌ای هست و سوسکی می‌آد بالا همش. :دی حالا این دور که تو مسافرت و اینا هم بود کلا خیلی کم‌رنگ بود حضورش. نمی‌دونم اگر بیشتر تو بازی می‌موند، اوضاع چطوری پیش می‌رفت؛ اما همون موقعی که بود تو فاز شب داشت خوب کار می‌کرد و تو فاز روز هم به‌جز من و خلفی کسی کاری باهاش نداشت آن‌چنان. اگرچه احتمالش وجود داشت که شک‌ها بهش بیشتر شه. :دی در کل 7 می‌دم و امیدوارم بالاخره یه‌روزی برسه که عماد موقع بازی مسافرت نباشه یا کار یهویی پیش نیاد براش تا کامل و درست‌وحسابی ببینیم‌ش. :دی

سید: به‌به. :دی پلیر مورد علاقه‌م. :دی فکر کنم حسی که سید به من داره تو مایه‌های حسی هست که مایکل اسکات به توبی داره. =)) واقعا ما دو تا هیچ‌جوری نمی‌تونیم با سبک بازی هم کنار بیایم. :دی هم من با سبک بازی‌ش مشکل دارم و هم سید با سبک من. :دی من موقعی که بازی در جریان بود هم قشنگ گفتم که این‌طور بازی کردن به بی‌گناه‌ها کمکی نمی‌کنه و واقعا هم نکرد به‌نظرم. :دی ایجاد بحث‌های دو نفره فلسفی و طولانی با چند پلیر محدود و بی‌توجهی به بقیه بازی، اونم وقتی بی‌گناهی؛ چرا آخه؟ :دی حالا با توجه به دلقک بودن‌ش باز توجیه داره این ولی خب من که می‌دونم این کار هر دورشه. :)) درهرصورت نمی‌شه نقش سید رو توی استارت خوردن و جلو رفتن بازی نادیده گرفت. جرفه اصلی بازی سید بود و تا وقتی دلقک بود به‌نظرم بازی خوبی انجام داد اما بعدش حداقل کاری در راستای منافع بی‌گناه‌ها نکرد. :دی 7.5 خوبه. :دی

خلفی: بزرگوار بهترین نقش ممکن رو تصاحب کرد این دور و به بهترین شکل ممکن به اجراش درآورد. :)) واقعا این‌قدر که از این‌دست حرکات از خلفی دیدم قبلا که حتی یک‌لحظه هم به دلقک بودنش فکر نکردم. خیلی جالب بود برام وقتی نقشش اعلام شد. :دی و خب این یعنی کارش رو درست انجام داده و تونسته به چیزی که می‌خواسته برسه؛ اما خداییش بیشتر مدیون پویاست که این نقش رو داد بهش. :دی 9 می‌دم. :دی

مافیا:

مهدی: حقیقتا نمی‌دونم چرا ولی از همون اول بازی و با کامنتی که درباره شایان داد، بدجوری بهش مشکوک شدم. سوال‌وجواب‌هایی که داشتیم هم واقعا از حس منفی‌م کم نکرد چون حس می‌کردم مهدی واقعا یه ریگی به کفشش هست. :دی کلا به‌نظرم مافیا فازهای شب چندان موفقی نداشت اما خب تو فاز روز قطعا خوب بودند که تونستن بازی رو بکشونن به چهار نفر و خب حدس می‌زنم که نقشه‌کش اصلی‌شون هم مهدی بوده. :دی دیگه مافیایی که مهدی و آرش توش باشن اصلا جای تعجب نداره همه‌شون افتادن به جون هم. :)) به‌هرحال من این‌قدر ادوار قبلی از مهدی تعریف و تمجید کردم، چه سر جوکر چه ستون پنجم؛ که دیگه واقعا نیازی نمی‌بینم دوباره تکرارش کنم. :دی این دور قربانی عیال محترم شدند. :)) و این‌که اگر باز هم مافیا شد دیگه باید این تاکتیک زدن خودی‌ها رو یه تغییراتی توش اعمال کنه. :دی 7.5.

آرش: سید بهترین حرف رو درباره آرش زد و اونم این‌که آرش افتاده روی دور تکرار و خیلی قابل پیش‌بینی بازی می‌کنه. :دی حالا جدای از کرمی که داره و همش گناه‌کاره. :)) باید تغییر رویه بده به‌نظرم و یه فکری به حال هوش زیادیش بکنه انصافا که هر دور داره به فناش می‌ده. :دی آخه برای چی اولین داستان می‌آی اون‌طوری تحلیل می‌کنی که کلی آدم بهت مشکوک بشن؟ :دی بحث آرش با عرفان که واقعا زرگری از تمام وجوهش پیدا بود. :دی اما خب تو بحث با سید باید بگم که آرش حداقل برای من دست بالاتر رو داشت و استدلال‌های قانع‌کننده‌تری آورد؛ تو بازی هم اشاره کردم خودم. نصف بازی هم که انگار حال خوبی داشته و مشغول بوده. :دی این دور آرش نتونست از پتانسیل‌های خودش استفاده کنه اما به‌نظرم تغییر رویه و ایجاد تنوع هم واقعا لازمه. :دی الآن طوری شده که تا بازی استارت می‌خوره اگر آرش گناه‌کار باشه، با اولین پستش من حس بد می‌گیرم. :دی البته احتمالا اگر بی‌گناه باشه هم همین می‌شه. :)):)) نمی‌دونم چی‌کار کنیم اینو. :دی 7.5

عرفان: بازی رو خوب شروع نکرد به‌نظرم اما خوب ادامه داد. تا قبل از فازی که مهدی اعدام بشه داشت مدام مثبت‌تر می‌شد. اما اما؛ اون پستی که اومد داد و گفت آی دیدید گفتم و دیدید داشتن جو می‌دادن و اینا واقعا یه‌جوری بود. :دی تو بحثش با ال‌امین هم واقعا نتونست هیچ‌طوره دلایل قانع‌کننده‌ای بیاره و یکی از دلایل اصلی شک من بهش همون بود که اصلا حرفاش درباره آرش تناقض داشت. :دی عرفان قربانی نقشه‌های پلید مهدی شد و مهدی مجبورش کرد تو زرگری‌ها شرکت کنه وگرنه سرنوشت بهتری در انتظارش بود. :)) 8.

سعید: معمولا مافیا هر دور یه بازیکنی داره که فدا می‌شه و کاری‌ش هم نمی‌شه کرد. ولی خب واقعا نمی‌دونم چرا مافیای این‌دور تا این‌حد روی زرگری اصرار داشت که حتی مهدی قبل از سعید بره بیرون. :)) سعید هم قربانی برنامه‌های مهدی شد. :دی مهدی رو نذارید مافیا آقا. :دی 6.5

مملگر: بی‌شک بهترین بازیکن مافیا. مثل همیشه هیچ خلل و اشکالی تو منطق بحث‌هاش نبود و به‌قول خودش تنها مشکلش زیادی منطقی بودنه. :دی همون ایرادی که به ال‌امین گرفت. به‌نظر من بخش زیادی از مافیا به احساسات بازیکن‌ها بستگی داره و با منطق خالی زیاد نمی‌شه کاری از پیش برد. مملگر اگر بتونه یه‌ذره بالانس کنه حس و منطق رو، بی‌نقص می‌شه. یه مورد دیگه‌ای که هست اینه که مملگر وقتی بی‌گناهه می‌‌آد یه‌سری ایده‌هایی خفنی می‌ده و حرکات عجیبی می‌زنه که واقعا آدم کرک و پرش می‌ریزه. :ی از این‌ها این دور نداشتیم و در نتیجه من حسم بهش منفی شد اواخر بازی. داستان بازی هم که طبق منطقی که من داشتم تحلیل‌ش می‌کردم، حکم می‌داد به گناه‌کاری‌ش. درباره این‌که فازهای آخر چه پلن و حسی درباره مملگر داشتم بالا توضیح دادم؛ اما این‌جا می‌گم که اون ایده‌ای که آخر کار مطرح کرد دیگه خیلی زیاده‌روی بود. :دی من اون رو دیدم گفتم تمومه و صد درصد مافیاست. :دی اما خب همین‌که باعث شد - من خودم به فکر اعدام خودم بیفتم و اجازه بدم اعدام شم =)) - و بازی رو تا 3 نفر پایانی کشوند، امتیاز بزرگیه و نشون از هوش بالاش داره. 9 می‌دم. :دی

خسته نباشید و امیدوارم دوباره با همه‌تون هم‌بازی بشم.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام، من مجددا ابراز خوشحالی میکنم به خاطر حضورم در این جمع دوست داشتنی:دی انقدر از دورای قبل حرف زدین دلمون آب شد، نکنین این کارو:دی
توی این جمع کم تجربه ترین بازیکنم و قطعا سعی اصلیم بر این بود که چیزای زیادی از تک تکتون یاد بگیرم تا دورای بعدی اگه افتخار بازی باهاتون رو داشته باشم ازشون استفاده کنم. قبل شروع حرفام تشکر میکنم از پویای عزیز که انقدر کامل و کم نقص همه چیو تدارک دید و خوش گذشت کلا، دستش دردنکنه:گل:
به نظرم هر کسی که داره به بازی بقیه نمره میده این نمره رو نسبت به جایگاهی که داشته میده، مثلا من نظرات الانم قطعا با زمانی که جز گروه مافیا باشم فرق داره و بهترین بازیکنها رو نسبت به دید گناهکاری یا بیگناهی خودم تعیین میکنه ذهنم. از همتون که بهم لطف دارین و نمره دادین به بازیم تشکر میکنم:گل: من توی هر نقش یه بهترین برای خودم در نظر گرفتم که اول اونو با شما درمیون میذارم و بعد میرم سراغ بقیه.

ال امین: بازی ایشون برای منی که به عنوان اولین باره دارم میبینمش واقعا فوق العاده بود، انقدر فوق العاده که تا اون فاز که مهدی رفت بیرون به قاتل بودنش شک نکرده بودم. چندتا نکته قابل تحسین داشتن که میگم: توضیحات منطقی و تیزبینیش، اینکه از قبل برنامه ریزی کرده بود که مهدی رو به عنوان قاتل جا بزنه و داشت ذهنها رو آماده میکرد(حالا درسته موفقیت آمیز نبود و مهدی دستش رو خوند و خودزنی کرد:)) ولی واقعا حرکت تمیزی بود)، و زدن عرفان که گل سرسبد فن های به کاربرده اش بود:)). لذت بردم از سبک بازیش کلا و خیلی دوس دارم دوباره باهاش بازی کنم. خیلی ریز و آروم اومد جلو و مطمئنا اگه مهدی یا چاوش تو بازی میموندن به این راحتی نمیتونستیم اعدامش کنیم(اینو میذارم به پای بدشانسیش واقعا) بهش نمره 10 رو میدم.

مملگر: کلا لحن و مدل صحبت کردنش رو با طرف مقابلش ست میکنه و این یه ویژگی خیلی خوبیه و توی زندگی هم خیلی به درد میخوره:دی مثلا خیلی خوب بلد بود با یه خانمی که بار اولشه و وارد بازی مافیا شده و کلا سردرگمه طوری رفتار کنه که سردرگمتر شه و وانمود کنه داره کمکش میکنه:)) آفرین میگم بهش و اعتراف میکنم تا فاز آخر شک چندانی بهش نداشتم. ولی یه دلیلش میتونه این باشه که چون اول بازی زیاد باهاش برخورد نداشتم و حضورش کم رنگ بود شناخت چندانی از لحن و مدلش نداشتم.(زورم میاد قبول کنم گولم زده:))) بهش 9/75 میدم و 0/25 رو به خاطر حضور کمرنگش توی فازهای اول کم میکنم:)

خیلی کلنجار رفتم که بهترین نقش بیگناهم توی بازی رو به محمد بدم یا رضا. در آخر رضا رو انتخاب کردم.
رضا: اینکه از اول بازی خیلی تمیز بازی کنی که کسی گیری بهت نده و سفید باشی برای اکثریت کار خیلی سختیه و خیلی خوب از پس این قضیه بر میای به نظرم. تصمیم به فداکاری که گرفتی پررنگترین قسمت بازیت بوده و واقعا دمت گرم به خاطر اینکه اکثرا توی انتخابهای مافیات زدی به خال. خیلی ریز و دقیق تصمیم میگیری(از دورای قبلی بیخبرم) ولی لطفا انقدر بیگناه و درست نباش:)) چون یکی پیدا میشه مثل من و به این میزان از درست بودنت گیر میده و به فنا میده کل شهرو:)) یه چیزی بگم درون پرانتز، من همون روز که پویا داستانو گذاشت اون قسمت رو که عرفان جلوی راه کاراگاهو میگیره و ... رو تو داستان دیدم و بهش شکم کردم ولی ترسیدم مطرحش کنم که بهم گیر بدن که توام مثل آرش که 8- رو گفت و از این داستانا، شما دقیقا همون کاری که من ازش میترسیدم رو کردی و به خاطر همین که ذهنیت گناهکاری نسبت به این قضیه داشتم و خودم سر همین مطرحش نکرده بودم بهت گیر دادم و نزدیک بود به فنا بریم:)). بهت 9.75 میدم. 0.25 رو به خاطر همون کم کردم:))نباید میگفتی:دی

امین خلفی: خیلی خوب بودی بهت شکی نکردم واقعا تمیز بازی کردی، تا جایی که میتونستی دفاع کردی و رد گم کنی کردی بابت اینکه شک دلقک بودنن برای بقیه از بین بره(ولی یه شام به امیر بده به نظرم:))) از وقتی ادعای دلقک بودن کرد ملت کلا احتمال دلقک دوم رو فراموش کردن:دی 9.5 میدم من به شما چون 0.5 نمره از نمره ات متعلق به امیره تو این زمینه:دی

خب بریم سراغ بقیه دوستان

محمد: اینکه بازی رضا نسبت به شما برام برتری داشت به خاطر لحاظ کردن حضور کمرنگتون در فازهای ابتدایی بود. وگرنه هیچ ایراد دیگه ای به بازیت وارد نیست. هر تیم بیگناهی به نظرم از این به بعد یه دونه محمد لازم داره واقعا:دی به موقعش بیاد و تصمیمات درستشو بگیره و باعث برد تیم بشه. خیلی خوب و تمیز این کارو انجام دادی. آفرین:دی اونجا که منو سفید تشخیص دادی درست جایی که خودم به خودم شک کرده بودم:)) و بعد اون جمله معروفت:)) که چهره واقعی مملگرو نشون دادی:دی اگه کمرنگ نبودی 10 رو میدادم ولی 9.75 میدم نشون جونت واقعا:دی

چاوش: شما خیلی خوب بلدی حس شهروندی منتقل کنی، حتی وقتایی که به من اتهام وارد میکردی هم حس غیرشهروندی ازت نمیگرفتم:دی حالا نمیدونم وقتایی که نقش منفی هستی هم به همین خوبی منتقل میکنی یا نه:)) ایده هایی که میزنی رو خیلی دوس دارم میگم و میدونم که تکرار مکرراته ولی من خودم اگه همچین ایده ای بزنم دوست دارم هی بگن:دی تنها ایرادی که به بازیت میتونم بگیرم اینه که چرا سیو نداشتی:( نمره هم 9.5 میدم دیگه اگه کم بود به بزرگی خودت ببخش:دی

صدار، برلین، رامتین و فری: رامتین و فری که قسمت نشد باهاشون زیاد هم کلام بشم انشالله دورهای بعد. صدرا و بزلین یادمه خیلی فعال نبودن و واقعا گنگ بود نقششون برام. از صدار که حس مثبتی نمیگرفتم ولی برلین مثبتتر بود برام.

شایان:دی: من اگه برمیگشتم عقب رای به اعدامت نمیدادم:)) نه به خاطر بازیت:)) بلکه به این خاطر که اگه میموندی شاید اون فاز جای رضا شما رو اعدام میکردم:)) ولی جدا از شوخی اگه مافیا باشی خیلی ترسناک و گیج کننده میشی به نظرم:13: امیدوارم قسمت شه و ببینم:دی

عماد: تقریبا خیلی کم با هم هم کلام شدیم و شاید هم نشدیم، یادم نمیاد. حس منفی بودن ازت میگرفتم ولی نه قاتل! بیشتر مافیا میدیدمت. حیف که زود رفتین از جمعمون و فرصت نشد با بازیتون زیاد آشنا شم.

امیر: من هر سری که میخوام چیزی بهتون بگم و لازمه اسمتون رو بنویسم یه باز مینویسم سید، پاک میکنم و مینویسم امیر:)) عجیبه برام:دی بدشانسی آوردین به نظرم که زود زدنتون ولی بعد از اینکه زدنتون و ادعا دلقکی که تیرخورده رو کردین همه رو به فنا دادین یه دور:)) بیشتر مافیا رو البته به نظرم، حالا خداروشکر من اون دور رایمو از امین خلفی گرفتم:دی اعتراف میکنم سه بار پستاتونو میخوندم و حتی پستهایی بود که سردرنمیاوردم ازشون و نالان ولش میکردم:دی به نظرم ماهیت نقشتونو انجام دادین وبا بقیه که میگن بحث رو شخصی و دونفری میکردین مخالفم چون دلقک ماهیتش تکیه. ولی ترجیح میدم بهتون نمره ندم و بازی اصلی و واقعیتون رو ببینم و به اون نمره بدم. چون این دور شانس باهاتون یار نبود به نظرم.

آرش: با اینکه جز مافیا بودین و ممکن بود یه سری اطلاعاتی که از قبل میدونستین رو در قالب داستانی که گاد نوشته بود بهمون بدین ولی شکی به باهوش بودنت ندارم و کاملا حسش کردم. خوش به حالت که همه میگن اینو:)) به نظرم احتمال بودن دلقک دوم رو در نظر نداشتی و به همین خاطر به فنا رفتی:دی ولی خب کاریش نمیتونستی بکنی، هرکسی که به خلفی رای نداد شانس آورد واقعا تا حدودی. شما توانایی رهبری رو توی به بازی دسته جمعی دارین و خوب میتونین جو بدین و سوار موج بشین و بقیه رو هم سوار کنی حتی، در جهت رسیدن به اهداف خودت. قاطی کردم ضمیرها رو چرا! کلا به شما هم مثل سید نمره نمیدم تا بازی که همه ازش تعریف میکنن رو ببینم و بعد.

عرفان: خوب بودی:دی انقدر خوب که حسابی سردو گرمم میکردی تو بازی. هی میگفتم الان بیگناهه یه کم بعدش میگفتم چرا گناهکار شد و تکرار این قضیه:دی قطعا اگه میموندی شرایط رو برام سختتر میکردی و خداروشکر میکنم که زدنت:)) من حس میکنم اگر نقش گناهکار داشته باشم مثل تو باشم و البته نه از این جهت که بالا نوشتم، از این جهت که خیلی بیام حرف بزنم و به پست هر کی یه چیزی بگم و سر دردنکردمو دستمال ببندم خلاصه:)) بهت نمره 8 رو میدم.

سعید: اعتراف میکنم شاید اگه چاوش و محمد نبودن هیچوقت بهت شک اساسی تا لب اعدام بردنت رو نمیکردم. حرفای اونا منو مجبور کرد برم پستاتو بخونم دوباره و حتی بتونم بهت گیر بدم بابت چیزایی که گفتی. چون بار اول نظرمو جلب نکرده بودن. ولی نمیدونم چرا حس میکنم فعالیت کم بود، حداقل به عنوان مافیا. نمره 7 :)

و اما مهدی:دی: اون چیزی که بودی نبودی:دی حالت خوبت رو دیدم و میدونم که 10 از 10 رو میبره:41: سر قضیه شایان به نظرم اشتباه بزرگی کردی که از تو بعید بود. بقیه جاها خوب بودی ریز و سوسکی اومدی بالا درسته که شک روت بود ولی مهم این بود که نتیجه ای رو در برنداشت و همین یعنی بازیت توی فاز روز ایرادی نداشت. ولی به عنوان گاد فادر ازت انتظار انقدر تیر به در و دیوار رو نداشتم:)) اینکه نذاشتی رفیقات منو بزنن هم نشون میده که رحم الیین رحمه قالار:دی(ترکی بود این قسمت و معادل فارسی نداره فک کنم). اینکه قاتلو تشخیص دادی با حرفای ال امین حرکت خوبی بود ولی اینکه خودتو کشتی به نظرم ایده خوبی نبود اگر بودی بازی میتونست برای ما سختتر بشه. البته اینم بگم موندن تو کار رو برای ال امین آسونتر میکرد. در نتیجه به نفع شهروند عمل کردی اینجا به نظرم. آفرین:دی و اینکه توی خونه یه شرایطی فراهم کردی که بحثی بینمون نباشه و ری اکشنی از هم نگیریم که بازی رو جذابتر کرد برام. نمره هم بهت نمیدم چون دلم میخواد تو اوج ببینمت همیشه:)) ولی اگه خیلی اصرار کنی یه 7.5 بهت میدم برو حالشو ببر:دی

مهسا: دور اولم بود، اوایل گیج میزدم به خاطر عدم تجربه و شناختی که از بقیه داشتم. البته اینم بگم میترسیدم زیاد حرف بزنم که مبادا همین تجربه نداشتنم سرمو به باد بده:)) اولش که پویا نقشمو فرستاد دلم میخواست گناهکار باشم واقعا ولی الان که بازی تموم شده از نقشم راضیم. همه توانم نبود در کل، به خاطر شرایطی که بالا گفتم. انشالله دورای بعد با قدرت بیشتری ادامه میدم. به خودم نمره 8 میدم. :)

خسته نباشید.:گل:

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب منم نمره بدم.

مافیا

مهدی
خوب بود ولی مثل قبل عالی نبود. از نظرم چه به عنوان گادفادر چه به عنوان گناهکار عادی بهتر میتونست عمل کنه و با همه توضیحات هنوز نفهمیدم چرا الکی الکی خودشو فدا کرد. قشنگ میتونست بیشتر زنده بمونه.
۷ از ۱۰

مملگر
بهترین بازیکن مافیا. انقدر خوب بود تا آخر نفهمیدم مافیاس یا نه و از پویا پرسیدم محمد امین کدوم بود؟ :دی دلیلی نمیبینم ازش امتیاز کم کنم. ۱۰ از ۱۰

عرفان
عرفان برام خیلی مثبت به نظر میاد همیشه و البته همیشه یه عصبانیتی تو بازیش هست که درکش میکنم کاملا :دی کلا خوب بود ولی از یه جایی از نظرم مشخص بود گناهکاره. خیلی دوستش دارم کلا. ۸ از ۱۰

آرش
یه جور تیپیکال گناهکاری بازی کرد. البته مشخص نبود مافیاس یا قاتل. ولی یه درصد احتمال نمیدادم بیگناه باشه. زیادم حرف زد. ۴ از ۱۰

سعید
ایشونم تیپیکال گناهکاری بود ولی برعکس آرش، کم حرف میزد. خیلی تابلو بود مافیاس. ۳ از ۱۰

فرعیا

عماد
منو زد و امیر و جمع کثیر دیگه ای رو خوشحال کرد :دی نفهمیدم چرا واقعا. کلا خیلی تو بازی نبود ولی همین که شر من رو کم کرد نمره اش رو میبره بالا. ۸ از ۱۰

ال امین
خیلی خوب بود واقعا. فقط حیف که نبرد. دقیقا شبیه آخرین دور قاتل خودم شد و یه حس هم ذات پنداری باهاش دارم. ۹ از ۱۰

امیر
چی بگم والا. الان یه چیز بگم میاد میگه رابطه ما از مخالفت تشکیل شده :دی ۷ از ۱۰ (حالا خودش برا چی به من که کلا یه فاز بودم 7 داده الله اعلم :دی) میگفت اگه شب اول نمیزدنت اعدامت میکردم و قصد داشت اینجوری ارضا بشه و با همراهی مافیا بعیدم نبود موفق بشه که خب زودتر زده شدم و نشد دیگه.

امین خلفی
خب هیچ دلیلی نداره ازش نمره کم کنیم. کاری که باید میکرد رو کرد و خیلی شیک برنده شد. حالا هی بگین تیپیکالش همینه و فیلان. ارزش بردش کم نمیشه. ۱۰ از ۱۰

بیگناها

محمد Donnie
خیلی خوب و سفید و برنده هم که شد. احسنت :دی درسته خیلی زیاد تو بازی نبود ولی همین که جزو نفرات آخرین فاز بود و برنده شد دلیل کافیه که نمره ای ازش کم نشه. ۱۰ از ۱۰.

مهسا
واقعا عالی بود. بابت اعدام رضا هم ‌ازش ایرادی نمیگیرم چون علم غیب که نداشت. تا آخر حدس میزدم گناهکار باشه یهو همه سورپرایز بشن ولی خب بیگناه بود و خیلی خوب هم خودشو از اول سفید جلوه داد (امیدوارم به فعالان جان سیاهان مهم ‌است برنخوره، منظورمون رنگ پوست نیست) ۱۰ از ۱۰

رضا
رضا هم واقعا عالی بود. فقط حیف که اون دور اعدامش ول کرد رفت. ۹ از ۱۰

چاوش
خییییلی خوب بازی کرد دمش گرم. هنوزم دوستش دارم با این که ارتباطی باهاش ندارم. البته این ربطی نداره ولی خب. تقریبا مطمئن بودم بیگناهه. ۱۰ از ۱۰

شایان
به عنوان یه آدم عصبی نمیفهمم چرا از بازیش عصبانی شدین، درسته خوب بازی نکرد ولی عصبانیت رو نمیفهمم. حالا در کل خودش خوب نبود دیگه. ۴ از ۱۰

برلین
خوب بود از نظرم. موشچل نداشت. فقط ایشونم به تیر عماد گرفتار شد دیگه مثل خودم. سخته نمره دادن ولی ۸ از ۱۰

صدرا
چیز خاصی یادم نمیاد از بازیش

بقیه هم فکر کنم گادکش شدن و زیاد تو بازی نبودن. اگه کسی از قلم افتاد ببخشه دیگه.

گاد

پویا
خیلی عالی بود. استاد. ۱۰ از ۱۰

ایشالا قسمت بشه بازم بازی کنیم.

راستی المپیک نزدیکه اگه کسی هنوز براش مهمه (مخصوصا کشتی آزادش) و حال و حوصله داره، یه گروه به یاد ۴ سال پیش توی تلگرام بزنیم (البته اگه تا اون موقع زنده موندیم.) تنها پیگیری کردن حال نمیده. (میدونم ربطی نداشت ولی گفتم از این تریبون استفاده کنم، توی اون یکی تریبون زیادی سرخوشین و تمایل به قتل میره بالا)

راستی فاز ابلیس و بقیه جن ها رو هنوز نفهمیدم. قل اعوذ برب الفلق من شر ما خلق.

همتون رو دوست دارم. شب (سحر) خوش.

والسلام علی من اتبع الهدی.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام.
برای اولین باره که نمیدونم تحلیل رو از کجا شروع کنم :دی درمورد بازی خودم، بعد از تروریست اون دور میخواستم این سری نقش یه گناهکار تمیز رو بازی کنم که خب طبق گفته‌ها همچین موفق نبودم :دی. البته حالا حس فلانی و فلانی اونقدر تو این قضیه تعیین کننده نیست وقتی که همون اول زارتی مردم، اگه تو بازی میموندم و مثلا اعدام میشدم آره حق با شما بود. :دی به نظر خودم از دور تروریستم داشتم تمیزتر بازی می‌کردم. اما چیزی که خیلی زورم میاد گیر دادن‌ها سر نشونه‌های داستان بود. به خدا به پیر به پیغمبر من اگه بیگناه بودم هم منفی ۸ به ذهنم می‌رسید :دی حالا اون به کنار، سر اون نشونه‌ای که گفته بود امیر حالش بد شده و اینا من گفتم شاید اون شب یه تیر به دیوار خورده، و بعد همه برگشتن گفتن تو حتما یه چیز می‌دونستی؛ دلم میخواد سرم رو به دیوار بکوبم :)) چون درواقع همون شبی بود که فری و رامتین مردن، و تیرزنِ دیگه‌ی بازی فقط ما بودیم که اون شب تیر نزدیم، یعنی اون نشونه‌ای که من اشاره کردم کلا پرت و پلا بود، چیو حتما می‌دونستم عاخه =)) کلا ولی از بازی کردن این همه نقش گناهکاری و دید دیفالتی که همیشه به گناهکار بودنم وجود داره خسته شدم، اگه بیگناهیم هم قرار باشه اینجوری باشه ترجیح میدم سبک آریا رو پیش بگیرم :دی :)) این دور هم ترجیح کلیم نقش بیگناه بود ولی تیم مافیامون اونقدر اسامی جذاب و رویایی داشت که اعتراضی نداشته باشم، به علاوه اینکه واقعا خوش گذشت خصوصا چند فاز آخر و تماشای بازی محمدامین در نقش یه آندرداگ :دی

زیاد نمی‌بافم :دی بریم سراغ بازیکن‌ها. این سری صرفا برا تنوع نمره نمی‌دم، ستاره می‌دم :))

[box=darkred]مهدی ⭐⭐⭐⭐[/box]​

• [*=1]حسین کاظمی، از خوبای ارز دیجیتال :دی بزرگ مافیامون بود و تیممون رو سروسامون داد و به قدر زیادی حرص خورد و انرژی گذاشت و خسته هم نباشه :دی بازی هم به نظرم براش دوبرابر سخت‌تر از همیشه بود، به خاطر حضور مهسا، چه در داخل تاپیک چه در خونه :دی مهدی کلا باید دیر بیاد تو بازی، یکی از جاهایی که به نظرم به خوبی بقیه جاها نیست، همینه که صرف نظر از نقشش، تو فازهای ابتدایی اونقدر که باید و شاید و از مهدی انتظار میره تمیز بازی نمیکنه. توی این بازی هم شرایط حکم میکرد که از اول حضور داشته باشه. فاز ۹ نفره رو من بیشترش رو نبودم و نمیتونم قضاوت کنم که تصمیم درستی گرفت یا نه، ولی همین که این تصمیم رو برای تیم گرفت تا عرفان و محمدامین تا اخر بازی برن، اونم وقتی قرار گذاشته بودیم همه تکی بازی کنن، خیلی ارزشمنده و دقیقا روحیه‌ایه که اعضای تیم مافیا از کوچیک تا بزرگ باید داشته باشن. خوشحالم از هم‌تیمی بودن باهاش.

[box=darkred]عرفان ⭐⭐⭐⭐[/box]​

• [*=1]این بازی برای عرفان هم از اون بازیا بود که یه حداقل استاندارد بالایی رو حفظ می‌کنه و چیزی که ازش انتظار میره رو به نمایش می‌ذاره. ایراد اگه بخوام بگیرم، یکی تحلیل‌ها و نحوه‌ی تحلیل کردنشه که به خودشم حین بازی توی گروه گفتم، به عنوان یه گناهکار توی تحلیل‌هاش زیادی دقیق و آن‌پوینت و با قطعیت خوب به نتیجه می‌رسید و اصلا نه فایده‌ای برای پیش بردن اهداف مافیا داشت نه خودش رو بیگناه جلوه می‌داد. یکی دیگه هم نحوه‌ی جو دادنش بعد از اعدام مهدی بود، قبول دارم که اگه بیگناه باشه هم همین‌طوری جو میده ولی خب این موضوع مهم نیست، مهم اینه که بقیه نقشی که داری بازی می‌کنی رو باور کنن یا نه. به نظرم توی اون فاز کلیدی می‌تونست خیلی قوی‌تر بازی کنه، در کل به نظرم تمرکزی که باید رو نداشت. عرفانی که تمرکز داشته باشه (عرفان دور آل‌استار، عرفان دور کرونا منهای فاز آخر:))) واقعا بازیکن ترسناکیه.:105:

[box=darkred]محمدامین ⭐⭐[/box]​

• [*=1]محمدامین به نظرم بازی ایده‌آلی رو به نمایش گذاشت که توی دور کرونا می‌خواست بکنه و به خاطر شرایط بازی و شرایط خودش نتونست و مجبور شد بیخودی گیج بازی کنه. ۳-۴ فاز آخر به نظرم دقیقا ایده‌ال خودش بود، چون کلا شخصیتیه که دوست داره در نقش آندرداگ بیاد و ببره. جدا از این‌ها به نظرم فوق‌العاده بازی کرد، یعنی توی صد میلیون پاسکال فاز‌های آخر، اونننقدر منطقی و تمیز پست بدی واقعا مغز عجیبی می‌طلبه، به علاوه اینکه قشنگ توی هر فاز برای دو فاز آینده اش برنامه ریزی دقیق داشت و یهو یه استدلالی بر پایه‌ی بازی دو فاز قبلش میکرد که برگای آدم می‌ریخت :)) درکل فازهای آخر از لحاظ منطق برنده‌ی بحث‌ها و بازی بود. به نظرم اگه عنصر حس خوب دادن رو هم به بازی گناهکاریش اضافه کنه، دیگه غیرقابل مهار می‌شه با این اوصاف :دی
[box=darkred]سعید ⭐⭐[/box]​

• [*=1]سعید خیلی یار خوبی بود و با اینکه بازی‌های گذشته اش رو ندیده بودم اما با توجه به وقفه‌ی طولانی‌ای که داشته خیلی قابل قبول بازی کرد، اواخر بازیش هم از اوایلش بهتر بود. بازیش ایراد اونجور خاصی نداشت که بخوام روش دست بذارم و بگم به خاطر این بود که اعدام شد، صرفا به نظرم اوایل بازی هنوز گرم نشده بود و وقتی هم که گرم شد دیگه شرایط بازی برعلیهش شده بود. اون اواخر چندتا پست خیلی خوب هم داد در جواب چاوش، واقعا در دورهای آینده ازش خواهم ترسید :)) یکی دوجا هم گروهمون رو جمع کرد، یه جا عرفان ناامید شده بود و من و مهدی هم نمی‌دونستیم چی بگیم، سعید قشنگ اومد عرفان رو با سخنرانی انگیزشی جمع کرد فرستادش تاپیک، واقعا لذت بردم :))

[box=#661111]آرش [/box]​

[box=darkgreen]رضا ⭐⭐⭐⭐[/box]​

• [*=1]این بازی قطعا بهترین بازی بیگناهی رضا بود و به نظرم از نظر سطح در سطح خیاط دور کروناش بود. یه بازی دیگه هم در این سطح داشته باشه هتریک می‌کنه. دور رفسنجانیش هم خوب بود ولی در این سطح حسابش نمی‌کنم :دی کلا جدیدا خیلی زیاد با بازیش حال میکنم، همه می‌گن جو می‌ده و منطقش رو نمیفهمن و اینا، اما به نظر من یه درصد خیلی خوب و منحصربه‌فردی از منطق توی پستاش هست که ترسناکش می‌کنه. واقعا من و مهدی و عرفان چندجا توی گروه از حضور رضا توی بازی ابراز انزجار کردیم انقدر پستاش قوی و بُرنده بود :))

[box=darkgreen]محمد ⭐⭐⭐⭐[/box]​

• [*=1]محمد به نظرم باید زودتر از این‌ها ثمره‌ی بازی‌های تمیز و دقیقش رو می‌گرفت. این بازی شاید به اندازه‌ی دور دوم هاوس فعال نبود اما کمبود وقتش باعث شده بود فعالیتش خیلی هدفمندتر باشه. محمد هم مثل محمدامین بیشتر نمره‌ی فاز‌های آخرش رو می‌گیره. لعنت به اختلاف زمانی که شانس دیدن نهایت پتانسیل بازی محمد رو از ما می‌گیره.

[box=darkgreen]مهسا ⭐⭐⭐⭐[/box]

• [*=1]یکی از درخشان ترین نمایش هایی بود که از یه دور اولی دیده بودم. خیلی باهوش و حواس‌جمعه و چیزی که درموردش خیلی دوست داشتم این بود که مشخصه به بازی اهمیت میده کاملا. دوست دارم باز هم بازیش رو ببینم و به نظرم کاملا پتانسیلش رو داره که در طول زمان به یکی از بهترین‌ها تبدیل بشه :دی

[box=darkgreen]چاوش⭐⭐⭐[/box]

• [*=1]پس اینه چاوش :دی واقعا وقتی چاوش نیست، جمع بازیکنامون یه بازیکن مثلش کم داره. ایده‌پردازی‌هاش رو دوست دارم، اونجاهایی که می‌گه چی «ممکنه» باشه. یعنی حس میکنم همزمان با بازی‌ای که تو تاپیک در جریانه، حداقل دو سه تا بازی دیگه هم داره توی ذهنش پیش می‌ره :دی سبک بازیش جوریه که ترسناک نیست اما خطرناکه، یعنی دقیقا از جایی که انتظارش رو نداری ضربه می‌زنه :دی و اصلا در نگاه اول به نظر نمیاد که چه دمجی می‌تونه وارد کنه. این رو توی دور کرونا که نیم ساعت اومد توی بازی مچ من رو گرفت و رفت هم حس کردم :دی اون یه ستاره رو هم به خاطر رای دادن به خلفی کم می‌کنم ازش، از همه کسایی که رای دادن به خلفی یه ستاره کم می‌کنم :))

[box=darkgreen]امیر ⭐⭐[/box]​

• بهترین و قوی‌ترین بازیش نبود، حداقل توی اون یکی دو فازی که بیگناه بود و دلقک نبود. ایرادی که بهش میگیرم رو هم رضا توی بازی گفت، خب باشه تو دلقکی که بیگناه شده، الان که چی، چه کمکی به بازی کرد :دی اگه مافیا رو به بازی‌های moba تشبیه کنیم، امیر مثل تانک می‌مونه، می‌تونه بیشترین دمج رو به خودش جذب کنه و واقعا رُس نصف بازیکن‌ها رو بکشه. ولی تا وقتی که در جهت گناهکاریابی نباشه، حواس بیگناها رو هم پرت می‌کنه و اونا هم قربانی تانکش می‌شن. یه ستاره به خاطر این کم شد یه ستاره هم به خاطر خلفی :))

[box=darkgreen]شایان، برلین، صدرا[/box]​

• [*=1]کم بودن و میتونستن بهتر/بیشتر باشن. زود هم از بازی بیرون رفتن. با دید شایان به بازی حال کردم ولی، اگه دقتش رو بالا ببره به نظرم بازیکن جالبی می‌شه.

[box=darkblue]ال امین ⭐⭐[/box]​

• [*=1]با برنامه بازی کرد و استاندارد همیشگیش رو داشت. اگه بردن براش مهمه باید اگرسیوتر بازی کنه به نظرم، خصوصا سر بزنگاه‌ها. قبلا این مورد رو بیشتر داشت. تا ۵ نفر رفتن واقعا عالیه ولی قبول ندارم که (به خاطر بالانس یا هرچی) نمی‌تونست به ۴ نفر برسه. سیو‌ها و تیرهاش خیلی خوب بود و توی فاز شب از همه بهتر بود.

[box=darkblue]عماد ⭐⭐⭐[/box]

• [*=1]عماد تو فازهایی که بود اونقدر پررنگ نبود ولی به نظرم چون عماد همیشه یه سایه‌ای از قاتل بودن توی بازیش دیده می‌شه، اگه بخواد قاتل رو هم اینجوری بازی کنه تا اخر بازی دووم نمیاره. کلا از دسته بازیکناییه که هرچی بیشتر برا بازی انرژی و وقت بذاره، بهتر بازی می‌کنه. به خاطر همین بیگناهی براش مناسب‌تره فکر کنم. تو گناهکاری باید دنبال سبک جدیدی باشه :دی

[box=darkblue]امین خلفی ⭐⭐⭐⭐⭐[/box]​

• [*=1]شکی نیست که خلفی برای بردن در نقش دلقک حتی یه قدم هم از کامفرت زونش اونورتر نرفت یا سبکش رو تغییر نداد :)) ولی به نظرم با توجه به اینکه خودش میدونست دلقکه (میدونسته دیگه؟ الان شک کردم :)))، اونقدر کار راحتی نکرده. یعنی سعیش در اینکه حتی ما شک هم نکنیم به دلقک بودنش خیلی خوب بود. کاملا هدفمند بازی کرد و حتی یه واو اضافه‌تر از چیزی که برای بردنش لازم بود نگفت. با اینش حال کردم. :دی

[box=#222222]پویا ⭐⭐⭐[/box]​

• [*=1]فکر کردین ستاره‌ها از ۵ تاست؟ هاها نه از ۷تاست :دی دور بسیار خوبی بود و باید بگم که صبر و حوصله‌ی پویا رو در تحمل کردن ما واقعا می‌پرستم. :)) دور مینیمالی بود از نظر نقش‌ها و بالانس و برای تنوع خوب بود این. داستان هم که مثل همیشه عالی بود ولی سناریوی این دور رو نسبت به دورهای قبل بیشتر دوست داشتم، احسنت. :دی هرچند در بیس با اینکه بشه از داستان نقش بازیکن‌ها رو فهمید مشکل دارم و با اینکه توی داستان‌هایی که خودم دورهای قبل نوشتم این موضوع هست ولی سعی دارم کمتر و پیچیده‌ترش کنم. خسته نباشی پویا و صد سپاس، منتظر دور بعد با نقش‌های نو و خفن هستم :دی

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
سلام

خیلی خوشحال شدم باهاتون تونستم بازی کنم و تجربه خوبی برام بود. همه چی واقعا خوب بود جز گادکش‌هایی که داشتیم که صورت خوشی نداشت. امیدوارم اقا پویا دفعه‌های بعدی سخت‌گیر تر باشه در این مورد :دی

در مورد بازی خودم متاسفانه نشد زیاد بازی کنم و عماد زدمون خیلی زود:(، دقیقا اون شبی که عماد من رو زد به گاد گفته بودم مهمونی هستم و فعال نخواهم بود، فقط تونستم یه سر بیام سریع پست‌ها رو بخونم و حتی یکی از دلایلی که رای ندادم به دلیل پست‌های شایان بود که حس بی‌گناهی ازش گرفتم. خلاصه قرار بود از خودم محافظت کنم که انقدر سرم شلوغ بود یادم رفت این مورد رو به گاد بگم و عماد هم ما رو زد و کشت :دی حس‌هایی که به بازیکنا در حین بازی داشتم ۶۰ ۷۰ درصد درست بودن ولی خب نشد که تو بازی بیشتر باشیم :دی

در مورد پلیرها بخوام صحبت کنم چون زیاد شناختی ازشون ندارم خیلی خلاصه میگم، این دور از بازی چاوش خیلی لذت بردم نشون داد که خیلی باهوشه، مهسا خانم ، رضا و محمد از جمله خوب‌های شهروندا بودن، از مافیاها هم مملگر و عرفان خوب بودند، خلفی هم همون اول با یه سوتی شروع کرد ولی کسی بهش شک نکرد که دلقک ممکنه باشه که جالب بود و یه ریسک بزرگ هم کرد که جزو شهروندا نشه که واقعا حرکتش خوب بود. ال امین هم از جمله خوب‌های بازی بود. در مجموع همه خوب بودن ولی این دور این افراد به نظرم خیلی بهتر بودند.

گاد بازی هم که فوق العاده بود که ازش تشکر میکنم همینجا .

امیدوارم بازم وقت بشه و در کنارتون بازی کنم و چیزهای زیادی یاد بگیرم.

با تشکر و خسته نباشید خدمت همگی دوستان

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
خب رسیدیم به قسمت سخت داستان.

گفتنی ها در مورد تیم و اهداف و رویه مون رو بچه ها گفتن نمیخام اطاله کلام کنم :دی فقط اینو میگم که اصلا و ابدا برای بحثای زرگری برنامه نداشتیم ما و هر چی بود در لحظه و طبق تصمیم خودمون حاصل شد که نتیجش این شد و خب اشتباهاتی رو بخصوص خود من داشتم که توضیح میدم بعدا.

مافیا

مملگر : ینی من به احترام این پسر دو دیقه ایستاده تایپ میکنم. بی نظیر بود محشر. روز اخر که از سر شب نشستم پای بازی و پستاش تا 2 نصفه شب سراسر هیجان و حال خوب داشتم بخاطر بازیش. تا حالا دور 4-5 نفره رو از بیرون دنبال نکرده بودم. ینی منی که بیرون بودم نفسم بند اومده بود بعد این لاکردار داشت با شلوار راحتی تو فاز 4 نفره تاپیکو بالا پایین میکرد و فکتای منطقی و مستدل از 3 فاز پیش میاورد و چنان مسلط بود که من شک کردم به مافیا بودنش و کم مونده بود از پویا بپرسم خدایی یار ما کدومشون بود :)) واقعا حقش برد بود که البته بدست اورد. اونی که باخت نتیجه رو تیم مافیا بود ولی شخص ممل برنده قطعی بازی بود. فازای اول زیاد نبود و تو گروه کمکمون نکرد به همین خاطر 10 نمیدم بهش پررو میشه :دی همون 9.75

مهدی : خوبه که بدونین پایه و اساس مافیا شدن من همین اقا بود ، من اصلا قرار بود بیگناه باشم که سیدو پاره کنم :)) ولی از پارسال یه کرمی تو وجودم بود که میخاستم با مهدی یبار هم گروه بشم تو مافیا و به پویا گفتم که همانا اجابت کرد که هیچ یه گیلاس(عارش) روی کیک هم بهم داد و گفت بسه یا بازم بدم؟ که گفتم نوکرتم کور از خدا چی میخاد یه مهدی و عارش :دی خلاصه تو شکمم عروسی بود. بنظرم مهدی بدشانسی اورد اول بازی سر شایان و اوضاع خیلی قاراشمیش شد طوری که اگه به مافیا بودنش شک نمیکردن بدون شک همراه امین و چاوش گزینه قاتل بود و این کارو سخت میکرد برا متخصص فازای 4 نفره مون که روش حساب باز کرده بودیم بنابراین باید یه فکری میشد براش که یهو اون ایده رو زد و بنظرم بهترین کار در اون لحظه بود و با بقیه موافق نیستم که نباید اون کار میشد و هر چیم بود مهدی میتونست کمک بیشتری کنه و فلان! نمیشد اقا اگه منظقی نگاه کنیم نمیشد. اصلا شرایط آرمانی نبود و این کار بهترین کار بود که اقلا دو نفر من و ممل رو سفید میکرد تا حدودی و پیچیدگی خفنی به بازی میداد که نگاهها رو از رو ما ورداره که یکم نفس بکشیم! مهدی بخاطر شرایط خونه زیاد نمیتونست تو چت باشه ولی نظراتش تو گروه واقعا کمک کننده بود و مث لیدر تیمو( بهتره بگم منو) جمع میکرد و پیشنهاد زدن چاوش رو اون داد در حالیکه من میگفتم مهسا رو بزنیم اون شب و چقد خوب که رو حرفم اصرار نکردم و چاوش خورد اون شب باعث شد امین تنها بمونه و گزینه قاتل! در کل نمیتونم بگم بهترین بازیش بود ولی به من که خوش گذشت باهاش و انصافا ازش یاد گرفتم و راهنماییم کرد. 8.5

عارش : چقد حیف شد :( عارش داشت خوب بازی میکرد و اصلا ایرادایی که سر داستان بهش بود رو قبول ندارم . آقا خب شما این نکاتو نمیبینین دلیل نمیشه که این گناهکار باشه :دی منتهی همینه همیشه. هرکی میاد تحلیل کنه عوض دستت درد نکنه مافیاش میکنن. منم خیلی اینطور شدم ولی حیا نمیکنم عارشم مث منه. تنها ایرادی که به بازیمون بود اول گیر بیخودش به حرف من که جای گیر نداشت حتی برا عارش:دی دومیش از طرف من بود که حوصلم نکشید ادامش بدم و در حقیقت تایمشو نداشتم که اینجوری شد که به زرگری بودنش شک کردن. این دفعه دوس دارم یه بیگناه تمیز ازش ببینم حتی منم یادم نمیاد کی بوده. 8

سعید : سعید واقعا قدرت پستاش و منطقش خیلی خوبه اگه به پستای اخرش توجه کرده باشین منتهی نمیدونم اول بار کی بهش شک کرد و اینقد محتمل و مسجل شد مافیا بودنش! همش زیر سر چاوشه فک کنم :دی حیف شد واقعا . اوایل که خیلی کم بود و فک کنم همون کار دستش داد. ولی انصافا تو گروه به اندازه خودش فعال بود و نظر میداد و مشارکت گروهی و عرق تیمیش عالی بود ایشالا دور بعد بینمش. 7.5

بیگناهان

گاد کش و فعالیت کم ، خیلی بود که نمیشه نظر داد گلچین میکنم:

محمد : فاز قبل از اعدام ال امین بود که تو گروه گفتم اگه مملگر نبره واقعا از بردن محمد خوشال میشم.( کم پیش میاد این حس) هنوز از دور قبل احساس پشیمونی دارم که مانع بردمون شدم و کلا ممد همیشه با اینکه با فکت و بررسی نتیجه گیری میکنه ولی همیشه یه بامبولی سرش میاد که اون ضربه اخره گل نمیشه. این بار شد و طلسمش شکست حالا مونده طلسم من :)) فازای اول واقعا کم بود و باعث شد تقریبا تمیزتر برسه به اخرای بازی ولی تصمیمای درست و حوصله بخرح دادن مخصوصا تو فازای پایانی که کار من یکی نیست رو به نحو احسن انجام داد مثل همیشه و تونست شهروند باقی مونده رو به خودش جذب کنه. تو بازی که بودم میدونستم بیگناهه و این کارو برام سخت میکرد که باید مافیا حاش میزدم بجای خودم. ولی قسمت نشد زنده بمونم و خوشحالم چون سخته مبارزه با حس خوب منتقل کردن ممد برا بقیه بیگناها! 9.75

رضا : یسسس بالاخره به ارزوم رسیدم ینی مونده بود ته گلوم خصوصا از دور سوم که دم اعدامش بودم و با رای ندادن من بطور مصلحتی اعدام نشد و من تا 5 ماه مجبور شدم آرامبخش بخورم :46: لنی وی :دی رضا رو همون اول کار تو گروه گفتم که خط قرمز ماست و به هیچ وجه حتی توچتونم افتاد دم پستش نرید وردارید که بچسبه به یکیمون نابودمون میکنه گل گروه سیاه که هیچ قهوه ای میشه. بنا براین سعی داشتم من خودم کمترین کانتکتو داشته باشم باهاش و اصلا دور و برش نمیپلکیدم و برا همینم گفت که داشتم سفید میشدم براش منتهی مث اینکه اون داستانه کارو خراب کرده بود و یه تخم شک کاشته بود تو ذهن رضا و بعدش فهمیدم مهسا ، با اون دیگه نمیتونستم بجنگم راستش وقتی خودم اون بخش از داستانمو خوندم پشمام ریخت نزدیک بود خودم بیام تحلیل کنم که اره عرفان جلو کاراگاهو گرفت یه ریگی به کفشش هس! تعجب کردم که کسی نگفت نگو میدونستن و تو آرشیوشون نگه داشته بودن که سر بزنگاه خفتم کنن. آقا راضیم به رضای گاد گردنمون از مو باریکتره :دی حدساش از روی داستان خوب بود و یه استاندارد خوب بیگناهی رو بازی کرد ولی فاز اخر نتونست مجاب کنه بقیه رو و انتظار از رضای سیریش میره که تسلیم نشه اونطوری ولی انگار به یه فاز جدیدی از بازیش رسیده که مصالح تیمی براش مهمتر شد و اینو نکته مثبت بازیش میدونم که اعتماد کرد به هم تیمیاش با اینکه افتخار فینیشینگ رو از دست داد. 9.25

چاوش : چقد حال کردم با چاوش صد در صدی :دی اولین باره کامل بود و بی نظیر. از پستاش حس خوبی میگرفتم کلا و عارش بهترین توصیفو کرد ازش . ترسناک نیس ابدا ولی خطرناکه شدید! ایده هاش و یه دستی زدناشو دوس داشتم و برام تازگی داشت چندین و چن باره میخوندم و سعس میکردم شخصی سازی کنم برا خودم بعد ها استفاده کنم :دی به نکاتی توجه میکرد که عقل جنم بهش نمیرسه قبل این فقط ال امین بیگناه از این نظر یکه تاز بود برا من. مطمعنم اگه اون شب نمیزدیمش باز یاونقدرا ادامه دار نمیشد و یکی از حرکات خوبمون با قلبی آکنده از درد زدن چاوش بود:12: 9.25

مهسا : دور اول خودمو که با این دور مهسا مقایسه میکنم کلا نا امید میشم :)) البته درسته که اشنایی داشت با مافیا و فقط مکتوب نبود به این شکل ولی هرجقدرم بگیم اینجا و با این شرایط دور اولی محسوب میشه ، همونطور که گفته شد اوایل هنوز جا نیفتاده بود و تصمیمات اشتباهیم داشت ولی بنظرم دید بازش و بررسی موشکافانه و دقیقش و انتخاب بینهایت سخت و سنگینی که داشت مستحق تشویق و یه نمره خوبه. فاز 3 نفره که شد تو گروه داشتیم دنبال میکردیم و در به در منتظر رای مهسا بودیم که مهدی اومد گفت رفته کتاب دفتر اورده نشسته به نوشت معادله که کی بیگناهه کی گناهکار :)) اونجا گفتم مهدی این محمد بازیا چیه عیالت داره در میاره دیگه :)) که همونم شد عامل باختمون. واقعا تو گروهم گفتم اصلا نمیخاستم اون لحظه جاش باشم و بار تموم بازی رو دوشم باشهو البته اون انتخابای اخر بیشتر شانسی و حسیه و بعضا درست در میاد و بعضا خطا. مهم اون دید خوبت به بازی و نباختن خودته که به بهترین شکل اجراش کرد مهسا. 9

من دیگه نای نوشتن ندارم بچه ها بقیش بمونه برا فردا و بخش دوم :104:

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین