برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل تحلیل دور پنجم مافیا | مرگ پشت در است!

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
سلام سلام همگی :دی

خب من اول در خصوص بازی خودم یه توضیحی بدم :دی من دو سه روز اول خیلی نبودم حقیقتا، سری اول که اومدم سر بازی دیدم ۵ صفحه رفته بود جلو و سری بعدش هم باز ۵ صفحه دیگه رفته بود و اون اوایل رو خیلی سرسری خوندم و صرفا اگه چیزی چشمم رو می‌گرفت پاسخ می‌دادم :دی همین هم باعث شده بود که رضا بیاد یه جایی تو بازی بگه تو تا الان جز گیر دادن به سید کاری نکردی، که حرفش درست بود، فقط پستای سید تا اون موقع چیزی داشت که انگولکم کنه :دی کلا هم هیچ وقت در تحلیل داستان خوب نیستم و علاقه خاصی هم ندارم بهش، ترجیح می‌دم تو زمین بازی کنم جای گشتن تو داستان :دی به صورت کلی هم به داستانی که اطلاعات بیش از حد بده، مثلا در مورد نقش یه نفر چیزی بگه، انتقاد دارم و دوست ندارم (با عرض معذرت خدمت پویا :دی). خودم گاد بشم فقط می‌گم شب چی شد، نه داستان داریم نه چیزای اضافه :))
این سری هم تنها جایی که به داستان اشاره کردم اون مریض شدن سید بود که گفتم می‌تونه دلقکی باشه که بی‌گناه شده، که شب بعدش تیر خورده بود نه اون شب :))

تقریبا می‌شه گفت از بعدم اعدام امین خلفی جدی بازی رو پیگیری کردم و توجه کردم چی به چیه :)) تا قبلش به اعدام شایان و خلفی جفتشون رای داده بودم، ولی بیش از هر چیزی برای این بود که بازی پیش بره، گفتم زیادیم دیگه و الان هم بازی روی صحبتا در خصوص این افراد گیر کرده، اعدام کنیم ببینیم چی می‌شه بعدش از رو اعداما می‌شه اطلاعات در آورد :)) در نتیجه همینجا از شایان عذرخواهی می‌کنم اگه منجر به اعدامش شدم، خلفی هم تشکر کنه ازم :)) خرشانسی هم آوردم سر اعدام خلفی نرفتم هوا، گرچه صادقانه بگم درست نخونده بودم و فکر می‌کردم ۳ نفر رندوم تو بازی می‌میرن، نه سه نفر از رای‌دهنده‌هاش :سوت

این قسمتی هم که می‌گین که یه چیزی تو پستم می‌گفتم بعد ایرادش رو در میووردین و میومدم می‌گفتم آفرین توجه کردی، اشتباه پستم که از قصد نبود اصلا، یه حالتی رو توجه نکرده بودم یا تو فکرای پراکنده م واسه بازی جا افتاده بود :دی ولی خب چون بی‌گناه بودم و ریگی به کفشم نبود، اعتماد به نفس کامل داشتم و این نبود که سوتی گرفته شده رو به خودم بگیرم که عه بدبخت شدم و اینا (گناهکارام باید همینجوری باشن) و خب خیلی با صلح و صفا سعی می‌کردم ردش کنم و از حسن نیست گیرنده سوتی می‌دیدم (گرچه غالبشون افراد دارای حسن نیتی نبودن :)) :دی )

خلفی که اعدام شد یه دو دوتا چهارتا کردم دیدم عه، بدبخت شدیم که بازی تموم شد :دی الان ۹ نفر هستن ۴ تا بی‌گناه کلا و خب چون بازی تموم نشده بود فهمیدیم لااقل یکی از آرش و عماد مافیا بوده :دی بعد اونجا اینجوری بودم که بازی منفعل نمی‌شه کرد و باید این فاز حتما به یه نتیجه‌ای برسه و مافیا اعدام شه، سر همین زرتی رای اعدام رو دادم به سعید، وگرنه خیلی مطمئن نبودم اصلا مافیاس، بنده خدا هم می‌گفت نتونستی دلیل خاصی بیاری واسم، درست می‌گفت :)) (تو پستم گفتم شکی ندارم، ولی خب چرت گفتم، اون فرداشم که مهدی اعدام شده بود و دیگه واقعا شک خاصی نبود، باز ۵ درصد شک داشتم :دی). خدا رو شکر نتیجه هم داد کارم و مافیا هم کمک کرد مهدی رو هم روی سعید بهمون داد :)) (حالا این رو در قسمت تحلیل مافیا صحبت می‌کنم راجع بهش)

یه کمم تو اون برهه سعی کردم مافیا و قاتل رو هم بندازم به جون هم که تنها برد بی‌گناهاس و از اونور از قاتل هم خواهش تمنا کردم که نزنه کسی رو :))

دیگه بعدش هم که شهید راه حق شدم :دی مافیا به نظرم با زدن من هم کار امین رو سخت کرد، هم یه شانس بردی که به خاطر من داشت رو از دست داد. فک کنم تو گروه هم گفتم، من کاملا محتمله در هر لحظه از بازی یه ایده مزخرف بدم کل بی‌گناها رو بدبخت کنم :)) حس خیلی خوبی هم به مهسا خانوم نداشتم و می‌موندم خیلی محتمل بود کوتاه نیام و بخوام اعدامشون کنم :)) :دی

در کل به نظرم جز اون فاز اعدام مهدی و بعدش اعدام سعید خیلی کار خاصی نکردم، اونقد که لطف دارین شما تو تحلیلاتون راضی نیستم خودم :دی

مافیا

مافیا تیمشون به صورت کلی اهداف شب ش خوب بوده به نظرم، وقتی احتمال مردن همه مساوی هست و نقش ضد ضربه‌ای جز دلقک تو بازی نیس، بهترین کار اینه که بری سراغ اسمای گنده یا کسایی که بیشترین اذیت رو برات دارن تو بازی :دی صرفا شاید می‌شد روانشناسی بهتری انجام بدن و مثلا شب اول تیر بزنن، چون به نظرم آدما به صورت کلی بیشتر رو شب اول ریسک کردن ولی شب دوم بیشتر حفاظت انجام دادن. من خودم شب دو و چهار فک کنم محافظت کردم، جفت قاتلا هم شب دوم حفاظت کردن. وقتی بازی ۹ به ۴ شد هم بازی واسشون بدیهی نبود و اونجا نمی‌تونستن ببرن مخصوصا با گیر رندوم من به سعید اون فاز رو نمی‌تونستن ببرن لااقل :دی
اینکه از اول قرار گذاشتن مستقل بازی کنن هم بهترین کاره، منم مافیا بودم پیشنهادم به تیمم همین می‌بود. به نظرم بزرگترین اشتباهشون اعدام مهدی بود به جای سعید. درسته که ماها تعجب کردیم که چی شد، ولی فایده‌ای نداشت. تو حرفاشون می‌گن که منجر شد عرفان و مملگر یه مقداری clear بشن، درسته، ولی فرقی نداشت که فرداش مهدی اعدام بشه یا اون شب. اگه فرداش اعدام می‌شد و عرفان/مملگر نقش پررنگ‌تری در اعدامش می‌داشتن، اتفاقا می‌تونستن بیشتر clear هم بشن. یعنی هیچ دلیلی نداشت مهدی اون شب اعدام شه به نظرم و می‌شد نهایت فرداش اعدام شه. البته اگه رضا و مهسا زنده می‌موندن، همونجوری که واضح بود سعید مافیاس، مهدی هم مافیا بودنش واضح می‌شد برای اون دو نفر :)) بیشتر نباید می‌ذاشتن دو نفر نهایی مهدی و سعید بشن و اشتباهشون اونجا بود که مهدی رو نفر دوم رای‌ها کردن.

مملگر: تا جایی که تو تاپیک بود و من تو بازی بودم، مملگر به نظرم به خوبی تونسته بود نقش یه بی‌گناه گیج رو بازی کنه و عالی بود. رای دادنش به مهدی هم به جای سعید می‌تونست تا حدی clear ش کنه. به نظر یه بازی perfect تو فازای آخر و قسمتی که تو گروه انجام شده داشته که متاسفانه دنبال نکردم و فقط از تعاریف بچه‌ها لذت بردم و حسرت خوردم که دنبال نکردم :(

عرفان: عرفان برای من در یه قسمتی از بازی خیلی clear بود، اما از بعد اعدام خلفی یه سری پست داد که هی من رو مشکوک تر کرد به خودش. تا قبلش خیلی عالی بازی کرده بود، اون فاز یه مقداری افت داشت ولی comeback رو داشت می‌زد که امین ترکوندش :)) اگه من و عرفان نمرده بودیم اون شب و مثلا مهسا خانوم و رضا مرده بودن، عرفان بعید می‌دونم اعدام می‌شد. (اگه این اتفاق افتاده بود، قاتل اعدام می‌کردیم مافیا می‌برد، مافیا اعدام می‌کردیم قاتل می‌برد :))، یکی شون باید اون یکی رو می‌زد که امین لطف کرد مافیا زد).

مهدی: مهدی کلا پستاش تمیزه، بازیش هم خوبه، پسر خوبی هم هست :)) این بازی خیلی نشد که بشه واسش، خیلی هم کار اشتباهی نکرده بود تو بازی واقعا و من هیچ شک یا سوتی خاصی نداشتم ازش، صرفا حس مثبتی بهش نداشتم و فکر می‌کردم شبیه بی‌گناهیش نیس (که حالا یکی نیس بهم بگه آخرین باری که بی‌گناهی مهدی رو دیدی کی هست اصلا :)) ). سر همین هیچ انتقاد خاصی به بازی روزش ندارم (ولی هیچ تعریف خاصی هم ازش ندارم، استاندارد خودش رو رعایت کرده :سوت).

سعید: بنده خدا سعید گیر رای رندوم من افتاد :)) گفتم بالاتر هم که واقعا مطمئن نبودم خیلی، رو هوا بود رای م بهش نسبتا و بنده خدا خودش هم می‌گفت که تو دلیل نتونستی بیاری واسم (که فک کنم ال‌امین گیر داد وقتی می‌گی نتونستی یعنی مافیایی، جالب بود دقتش). در کل جدای این سوتی ریز استفاده از «نتونستی» (که منم نگرفته بودم) به نظرم بازی معقول و کم/بی‌خطایی داشت :دی

آرش: قسمتی که آرش بازی کرد همون قسمتی بود که من توجه خاصی نمی‌کردم، سر این نظر خاصی ندارم :)) ولی کاملا حق می‌دم که بهتر نشونه‌هایی مث -۸ رو بفهمه و من خودم حقیقتا اون رو دلیل برای اعدام نمی‌بینم :دی

علیرضا: تشکر می‌کنم از گادکش محترم :دی

----

قاتلین و دلاقک :دی

خلفی: بهترین بازی ممکن رو کرد، تلاش‌هاش برای دفاع کردن هم کامل کامل واقعی به نظر می‌یومد و اینکه می‌گن دلقک بودن سید بهش کمک کرد رو خیلی قبول ندارم :دی ذره‌ای شک نداشتم به اینکه دلقک باشه، ولی خب صادقانه بگم خیلی هم دقیق نبودم تا اونجای بازی و پستاش رو دقت نمی‌کردم. سوتی‌های مناسبی هم داده بود و دفاع‌های نسبتا خوبی واسشون می‌کرد که تابلو نباشه سوتی هست، عالی بود بی شک :دی اینکه قمار کرد که توی یه روز اعدام شه جای اینکه به بی‌گناها بپیونده هم عالی بود. اعدامش هم که سبب خیر شد، هم گناهکار زیاد زد هم بازی رو باز کرد :دی

امیر: الان فهمیدم بالاها یه جاهایی نوشتم سید، دیگه خودت ببخش :)) کل‌کل‌های من و امیر تو بازی جز کل‌کل‌های کلاسیک مافیا هستش و شانس آوردین که اوایل بازی من زیاد وقت نداشتم و بعدش یکیمون حذف شد، وگرنه پستامون رو اسکیپ باید می‌کردین کلا :))
اوایلش یه مقداری سیخونک زدم بهش، ولی دیگه اون فاز آخر عمرش بهش حس خوب پیدا کرده بودم و داشتیم به صلح می‌رسیدیم (لااقل از سمت من) که ترکید :دی
نرسید خیلی بازی کنه و واضحا بازی‌های خیلی بهتری از این هم داره، ولی همین بازی هم استارتای اولیه ش رو زد و دستش درد نکنه :دی

عماد: مشابه آرش، در اون قسمتی از بازی حضور داشت که من توجه خاصی نداشتم. ولی در فاز شب عالی بوده، اینکه جفت تیرش تو همچین بازی که به قول مهدی همه دکتر سرخود هستن به هدف خورده، نشون می‌ده کارش رو درست انجام داده. سر اعدام خلفی هم واقعا بدشانسی آورد، خیلی دلیلی نداشت رای ندی بهش، مخصوصا وقتی قاتلی.

ال امین: همونطور که تو بازی هم گفتم، ال امین کسی هست که منطقش بهم می‌خوره و کاملا می‌فهممش و سر این همیشه بهش حس خوب دارم :)) بیشترین کردیتی که این بازی بهش می‌دم، بازی شبش هست که هم حفاظت موفق داشت، هم تیراش نسبتا به هدف نشست و هم اهداف خوبی رو نشونه گرفت. همونطور که بالاتر گفتم، اگه اونجا که عرفان رو کشت، یه بی‌گناه کشته بود، بازی برای بی‌گناها تموم شده بود و باید بین برد قاتل/مافیا انتخاب می‌کردن :دی
در بازی روز هم قاتل خیلی فرقی با بی‌گناه نداره به صورت کلی، هم تیمی هم نداره که interaction هاش باهاشون سر نخی بده، امین هم به نحو احسنت بی‌گناه بود. اما، به نظرم امین تو روز بازی فوق العاده‌ای نداشت و صرفا یه بازی استاندارد داشت، بیشتر از این جهت هم می‌گم که امین تو روز کار خاصی نکرد و لازم نبود هم بکنه که بازی به ۵ نفر انتهایی برسه. کلا بعد یه اعدام بی‌گناه اشتباه (شایان) و یه اعدام دلقک اشتباه (که برای قاتل درسته البته اگه خودش رای نده)، بازی به جایی رسید که ۹ به ۴ بود و بی‌گناها مجبور بودن بی‌خیال قاتل بشن و مافیا بزنن. یعنی عملا بدون کار خیلی خاصی تو روز به ۵ نفر آخر رسید بازی. واسه همین هم من کردیت ش رو به بازی شبش می‌دم که اهدافش خوب بود و حفاظت موفق هم داشت. فاز پنج‌نفره به نظرم امین نرسید که باشه، اگه بود می‌تونست بازی قشنگ‌تر بشه و شاید می‌تونست بازی رو در بیاره که اگه در می‌یوورد چیزی جز پرفکت و تحسین برانگیز نبود کارش.

یه بحثی هم داشتیم که کسی که بگه سهمیه م رو استفاده کردم و تیر خوردم، آیا احتمال تیر خوردنش کم می‌شه یا نه که تو شب مردم و نافرجام موند :)) من این رو باید ببندم :)) اگه مونده بودم تو بازی سر نپذیرفتن همین اعدامش می‌کردم :))
حالا نمی‌دونم واقعا قبول نداشتی یا تحت جو بازی بود، اما چون می‌شناسمت و قرارم بوده بی‌گناه بازی کنی، به نظرم واقعا قبول نداشتی. برای اینکه قانعت کنم توضیحاتم رو بدم :))

بار روانی ش که به نظرم واست واضحه که اگه یکی بدونه یکی سهمیه جایزه گرفته ممکنه نزندش. جدای اون، از نظر ریاضی و منطقی ش هم، ببین، تو به عنوان تیر زننده، برای هر کس یه احتمال استفاده از سهمیه تو هر شب در نظر می‌گیری. مثلا می‌گی چاوش شب اول به احتمال ۰.۲ سهمیه استفاده می‌کنه، شب دوم به احتمال ۰.۶، شب سوم به احتمال ۰.۵، الی آخر. اینجوری، بعد شب اول، چاوش به صورت expected یک و هشت دهم سهمیه باقیمونده داره، بعد شب دوم ۱.۲ و ... حالا اگه تو بدونی چاوش شب دوم تیر خورده و سهمیه جایزه گرفته، درسته که اون سهمیه‌ای که گرفته جایگزین سهمیه استفاده شده‌ش می‌شه، ولی از نظر احتمالی که تو ذهنت هست، جای اینکه بگی بعد شب دوم ۱.۲ سهمیه مونده داره، ۱.۸ داره، چون دیگه اون ۰.۶ شب دوم رو لازم نیس کم کنی، می‌دونی ۰ تا بعد شب دوم ازش کم شده. در نتیجه، وقتی یکی ۱.۸ سهمیه باقیمونده داره یکی دیگه ۱.۲ سهمیه، احتمال زده شدنش کمتر می‌شه.

خب خیالم راحت شد، حالا صحبتی داشتی ادامه می‌دیم :)) :دی

-----

بی‌گناهان محترم و محترمه :دی

به صورت کلی که بی‌گناها بدون اینکه خیلی اشتباه فاحشی بکنن و صرفا با یکی و نصفی اعدام اشتباه، یهو تو وضعیت قرمز قرار گرفتن (که به خاطر گادکشا هم بود). بعدش ولی خوب جمع کردن قضیه رو و باریک الله :دی

فری، صدرا، امین‌خان، نادر، شهاب، برلین، حسین، رامتین: با عرض معذرت خدمت تک تکتون، یا کم تو بازی بودین یا قسمتایی بود که من توجه خاصی نداشتم، در نتیجه نظر خاصی ندارم‌ :دی
رامتین خان مخلصیم ضمنا :دی

شایان: همونطور که گفتم، من بیش از هر چیزی رای به اعدام شایان دادم که بازی پیش بره، نه اینکه بنده خدا واقعا اشتباه خاصی کرده باشه، حتی سوتی ش هم نمی‌دونم چی بود الان :)) تشکر و عذرخواهی می‌کنم ازش :دی

رضا: عالی! :دی هرچقد من در حدس افراد یا استفاده از داستان بدم، رضا خوبه. کسایی که با یاسین مافیا حضوری بازی کردن، رضا ورژن نوشتاری ش هست :)) :دی قشنگ بازی رو تا حد خوبی در آورد. من اینجوری بودم که حالا از کجا می‌خوان بفهمن امین قاتله (خودم از گاد پرسیدم بعد مرگم)، ولی راحت هندل کرد و مملگر هم زرتی رای اعدام رو داد و درست فهمید، اعدامش هم اوکی بود کاملا، دیگه پیش اومد و بهتر بود خودش اول اعدام شه تا اینکه اول مهسا خانوم بشه بعد خودش (گرچه محمد ممکن بود رضا رو اعدام نکنه :دی)

مهسا خانوم: اون اوایل بازی که گفتم من خیلی دقیق نمی‌خوندم، ولی پستاشون هم خیلی توجهم رو جلب نمی‌کرد اما قشنگ روز به روز و فاز به فاز بهتر شدن و فازای آخر عالی بودن قشنگ. داخل پرانتز، وسط بازی هم فهمیدم خانوم مهدی هستن البته :دی خیلی خوب بودن در کل، به عنوان یه بی‌گناه اعدام اشتباه و قطعیت نداشتن طبیعیه، سر اعدام رضا به نظرم یه کم بیش از حد رو پیش فرضاشون با فشاری کردن ولی باز فاز بعدیش تو این زمینه هم بهتر شدن، وگرنه با همون فرمون محمد رو اعدام می‌کردن :دی قشنگ صفر تا صد پیشرفت رو تو یه بازی طی کردن (البته از صفر شروع نشده از ۶۰ شروع شده :)) :دی )

محمد: در کنار ال امین، محمد هم جزو کسایی هست که خیلی خوب می‌فهمم و بازیش رو دوس دارم و منطقش بهم می‌خوره :دی اونم مثل من مشکل تایم‌زون داشت و همین فعالیت ش رو کمتر از چیزی کرده بود که بشه لذت کامل از بازیش رو برد، ولی کاملا درک می‌کنم. اون فاز آخر که تو آزمایشگاه زیر چشم استادش داشت بازی می‌کرد عالی بود، قشنگ سختی کارش رو درک می‌کنم و کلی تقدیر و تشکر می‌کنم واسش که این همه احترام گذاشته به بازی و همچین کاری کرده :گل: :دی عالی عالی :دی

همین دیگه، ببخشید طولانی شد و اگه کسی از قلم افتاده هم بگه، یه چک کردم با اسامی بازی امیدوارم گندی نزده باشم :))

آها گاد بازی مونده، مرسی از پویا که زحمت کشید و کلی ناز من رو کشید که بیام، خوش گذشت :)) یه بدهی دو سه ساله داشتم بهش که یه دست مافیا بیام و کامل باشم که بالاخره پرداخت شد :دی بالانس هم خیلی جالب و خوب بود دوس داشتم، اینکه گادکشا و ... هم لحاظ می‌کنه عالیه، ایده سهمیه حفاظت هم خیلی خوب بود. داستان هم بامزه بود و خیلی زحمت کشیدن داره، با اینکه دوست ندارم داستان تو بازی اثر داشته باشه، اما نوشتنش و اینا واقعا کار خفن و جذابیه و کلی مرسی و خسته نباشید :گل:

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
در خدمت شما هستیم با قسمت دوم از سری برنامه های تحلیل بازی :دی

قسمت بیگناهان نیمه تموم مونده بود این قسمتو نمره نمیدم با اجازتون

در مورد رامتین و فری بگم که دوس نداشتم از بازی حذف شن انصافا صرف نظر از مافیا بودنم و شهروندیشون. خوب شروع کرده بودن و به داغ شدن بحثا و شلوغ شدن بازی کمک زیادی میشد اگه میموندن ، من همچین بازیکنایی رو موافق زدنشون نیستم انصافا. دم جفتشونم گرم که اقلا تو استارت بازی سهم داشتن :گل:

صدرا : راستیتش روزای اول پالس قاتلی ازش میگرفتم دروغ چرا ! ولی بعد ک دقت کردم دیدم نه همجنان شهرونده و دستور قتلش پیشنهاد من بود صرفا عصبی ازینکه چقد تیر به درو دیوار میخوره :45: حدس زدم که تا شب 4 نگه نداره سیوشو صدرا ، شرمنده دیگه ایشالا جبران کنیم :گل:

شایان: به استارت بازی کمک کرد ولی بقیش اضافه کاری بود :دی میتونست بهتر عمل کنه و بی تفاوتیش نسبت به نقشش کار دستش داد البته فک کنم ناراحتم نباشه از خارج شدن از بازی :)) در کل باعث شد مهدی ما هم تو دردسر بیفته و کار برامون سخت شه . ایشالا سری بعد درخشانتر :گل:

برلین(عشقم) : اینتلجنتی ک پارتیزانو او بلا چاؤ بلا چاؤ بلا چاؤ چاؤ چاؤ :12: :دی

فرعی ها

امین خلفی : تف تو روت ینی "کاسا" ترین دلقک تاریخ رو بازی کردی :دی اول باید بگم که 1 نمره از نمره گادتو باید بدی به من چون من تو پست اولت اون سوتی رو ازت گرفتم و باعث شدم قطاری همه بهش اشاره کنن و تو هچل خودخواسته بیفتی! ینی این بازیای شایان و ادعای سید رو دلقک به کل حواسمونو ازت پرت کرد و این سوتی به ظاهر ناخوداگاه "خلفی طور" هم به ماجرا کمک کرد که ابدا شک نکنیم دلقکی. از ارزش کارت کم نمیکنه ولی جون خیلی طبیعی بود سوتی و دفاعت و واقعا فک میکردم بیگناهی و فرصت دستم افتاده که با اشتباه خودش یکیو حذف کنم. ولی واقعا بعد از مشخصوشدن نقشت اومدم تو گروه گفتم من چراااا اصلا 1 درصدم این احتمالو ندادم! به کل انگار مغزم تو تعطیلات بود کلی نا امید شدم از خودم ک چنین اشتباهی انجام دادم. خلاصه هیچی دیگه مبارکت باشه امتیاز دلقکا رو از 9 بزاریم نمره کامل نمیگیری چون امداد غیبی هم داشتی :دی 8.75

ال امین : امین میدونه که از مریدای پر و پا قرصشم. این دور هم یه استاندارد قابل قبولی رو همونطور که ازش انتظار میرفت به اجرا گذاشت منتهی منی که امین گاد فادر و دکتر رو دیدم با هیچی دیگه ارضا نمیشم :دی دوباره همون مشکل همیشگیش که دادن حس خوبه این دور کار دستش داد. من از همون فاز دوم سوم تو گروهم گفتم که 80 درصد امین قاتلمونه که بعد خوردن عماد به بالای 90 رسید و میدونستم که اون بوده منو زده که سیو گرفتم، شب اعدام مهدی امین که فک کنم حدس زده بود من مافیام شکا رو اورد سمتم که مطمعنتر شدم روش. کاری که ما باید میکردیم رو امین انجام داد، ینی بقول سید اصرار به حذف هدفت! منتهی ما فک میکردیم پشت هم بزنه که از ما زرنگتر درومد و شب 6 زد منو. به هر حال تبریک بهش تا یه قدمی برد اومد ولی خب با زدن چاوش و عملا تنها کردن امین چاره ای برا بقیه نذاشته بودیم جز رای به اعدام دادنش :دی 8.75

امیر : خدایی با دل و جرات ترین بازیکن تو جمعمونه! هر بازی با حرفاش توجه همه رو به خودش جلب میکنه و بازیو کج میکنه طرف خودش چه مافیا چه شهروند چه دلقک :)) اعصاب فولادینی میخاد جواب کلی ادمو با فکت و دلیل و پست بلند بدی :دی من ادعاشو دوس داشتم ایده جالبی بود ولی شمشیر دو لبه بود دیگه کلی تازیانه به سمتش پرت میشد با این ایده! ولی معتقدم اکه میموند میتونست بنشونتش این ایده رو. من میخاستم موافقت کنم باهاش در طول بازی که دیدم با خلفی ترکیدن :دی اگه میموند بنظرم جدال خوبی با چاوش و ال امین میداشت و منم مث دور شیطانم از دور لذت میبردم یحتمل :)) نشد که بشه ایشالا دور بعد 8

عماد : کاری ندارم که وقت نداشت شاید ولی تیپیکال قاتل بود دیگه از صد فرسخی :دی میشد حدس زدش. بنظرم بیگناهی عماد بصورت کلی و با توجه به تم و لحن بازیش از گناهکاریش بهتره ، بازیای خوب زیاد داشته و قطعا هم خواهد داشت:گل:

و اما خودمم یه توضیح بدم نمره که نمیتونم بدم ، من این دور بخاطز درس و کنکور نمیتونستم 100 درصد تمرکز و ذهنمو بزارم رو بازی و نمیدونم چرا اصلا پیشنهادی چز بیگناهی دادم به پویا! ولی گذشتن از اسمایی مث مهدی و عارش سخت بود بنا براین قبول کردم. فشار روحی روانی روم زیاد بوده این مدت و ذهنم بهم ریخته ولی تو تاپیک که میومدم دیگه نمیتونستم دربیام و کلا ساعت مطالعمم بهم ریخت و ازونم عصبی شده بودم. از شانسم 3 شب مهمون یودیم و من اولا به اعدام شایان نرسیدم. تو اعدام خلفی دیر رسیدم به تاپیک که دست غیب بود واقعا وگرنه میترکیدم و فازی که مهدی اعدام شد سومین روزی میشد که من شبا تو بازی نبودم! بنا براین از ظهر برخلاف عادتم با گوشی اومدم پستا رو ببینم که دیدم دارم تایپ میکنم! ازونجا بدبختی من شروع شد و سفیدی ای که تا اونجای بازی داشتم و هیچکس قد من نداشت بقول مهدی رو به شیری شدن گذاشت :)) با عجله کردن و مطرح کردن ایده سید بندی و مربع گناهکاری گورمو کندم به طوریکه چاوشی که سفید کرده بود منو شروع به کنکاش کرد و رضام ازونور روش سوار شد و بعد ال امین همینطور داشتم به خطر میفتادم ! خلاصه قرار شد مهدی فدا شه که ما یکم سفید شیم چون عمرا مهدی وارد فاز 4-5 میشد و باید منو مملگر آماده میشدیم براش. مخلص کلام اینکه بخاطر اینکه سفیدیم به خطر نیفته عجله کردم و زود وارد تاپیک شدم و نتونستم خودمو کنترل کنم و حقمه تا یاد بگیرم چه بیگناه چه گناهکار در زمان نامناسب تو مکان نامناسب نباشم و با زیرپیرهن و شلوارک وسط تاپیک اینور اونور نرم هی:33:

گاد اعظم پویا هم دمش گرم که بازی به این سختی رو اداره کرد انصافا وقتی بازی به 9 نفر رسید و تازه فاز 5 بود تعجب کردم چون سایقه نداشت بازیا زودتر از پیش بینی پویا تموم شن و نگو همینطورم بوده و هیچ چیز ار تقدیر گاد فراتر نمیره :دی :بوس: ولی انصافا حقم نبود منو اونطوری لو بدی تو داستان و شیریم کنی:(

این بود انشای من :سوت میدونم که خیلیا کامل نمیخونن و اسم خودشونو سرچ میزنن خصوصا امیر برا همین وسطاش فوش نوشته بودم براش به بزرگی خودتون ببخشین دیگه {پسر راه رو}

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
خب من تحلیل خاصی ندارم
یخرده سرم شلوغ بود، سرکار بدون تعطیلی و خستگی و این صحبتای کلیشه ای.
نتونستم خوب به بازی برسم ایشالا دور بعدی تمام و کمال وقتم و واسه بازی میذارم و لق بقیه ی کارا :دی
کلا هدفم از این پست این بود که به عرفان و مهدی بگم، اگه یه دور مافیا یا قاتل شم، پاره این :))
خسته نباشید میگم بهتون اللخصوص پویا که داستاناش باعث میشد منی که مرده بودمم با دقت داستان و بخونم.
از سید و آرش و رضا هم بدم میاد :)) ولی ممد فیورت منه.
خسته نباشید.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام خدمت دوستان

از شبی که در شرف اعدام بودم تا حالا فرصت نکردم بیام داخل سایت :)) یعنی دقیقا برنامه ای که قرار بود اون شب اجرا کنیم تا شاید شاید و شاید از اعدام نجات پیدا کنم بخاطر یه کار یهویی رفت رو هوا :45::دی میدونم... کلا خسته نباشم :)) و البته از هم گروهی های عزیز هم عذر میخوام :دی

دوست داشتم چند مورد رو خیلی خلاصه خدمتتون بگم... :دی

اول اینکه فکر کنم مافیای نوشتاری رو بعد از 7 یا 8 سال دوباره انجام دادم. خیلی خوشحالم از این بابت. واقعا لذتبخش بود در کنار شما دوستان عزیز :گل:
بعد اینکه من قرار بود برای اولین بار یه شهروند بیگناه باشم که اونم لحظه اخر تغییر کرد :)) پووووویاااااا :45::)) البته اعضای مافیای این دور خیلی خوب بودن و من الان کاملا راضیم که باهاشون همگروه شدم. :دی استراتژی هامونو هم دوست داشتم :دی
در مورد بازی مافیا اینو میتونم بگم که علاوه بر تحلیل و فکر و حس ، یه پارامتر دیگه هم وجود داره به اسم شانس. مثل کسی که شب اول یا دوم با بدشانسی کشته میشه. در مورد سیاه شدن من هم تو جریان بازی همین اتفاق افتاد. گیر چاوش به من خیلی شانسی شد ولی نتیجه داد و تاثیرگذار هم بود و روند بازی رو عوض کرد. :دی
به نظرم همه بازیکنا امتیازشون بین 8 تا 10 هست چون همه قوی بودن. به نظرم شایان هم بازیکن قوی و با تجربه ای بود که حدس میزدم اگه روز اول و دوم اعدام نمیشد دیگه اعدامش سخت میشد برای همین زود اعدام شد :دی البته سبک بازی چند نفر رو خیلی دوست داشتم. رضا و چاوش بین بیگناه ها واقعا عالی بودن. عرفان و مهدی هم تو گروه ما. عرفان تا اخر بازیش سفید بود تقریبا و اگه فاز شب قاتل نمیزدش پتانسیل برنده شدن رو داشت. آرش هم خیلی زود بخاطر خلفی کشته شد بدون شک اگه بود میتونست کمک زیادی به ما کنه. :دی

و از پویا هم تشکر میکنم بخاطر زحماتی که کشید. :گل:

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
اقا همتون کلی حرف زدین تهش یه تشکری هم از گاد کردین :دی گاد رو باید اول از همه نمره بدین و تشکر کنین
دور به شدت جذابی بود فارغ از نتیجه...تقریبا همه بازیکنا از استاندارد خودشون فراتر هم بودن حتی جز آرش و=)) و البته اونایی که گادکش شدن
گاد
داستان بازی به شدت جذاب بود و حال کردم...تو چنین تعدادی بتونی بالانس رو به این قشنگی در بیاری واقعا فقط از پویا برمیومد که به زیباترین شکل انجامش داد :دی دمشم گرم:گل: وقتی اومد گفت دلقک شدی به شدت خوشحال شدم چون نقش دلقک رو به شدت دوست دارم دقیقا به همون دلایلی که امیر گفت و 80درصد این برد رو مدیون پویام که دلقک بهم داد تا با خیالی راحت بازی کنم =))

نقش دلقک (دلقک تو این دور بخصوص) خیلی خوشم میاد چون به راحتی بازیت رو میکنی و هیچ فشاری روت نیست و بخاطر همین نبودن فشار شاید بهترین بازیت رو هم انجام بدی...تو اگه گناهکار باشی که هیچی کلاهت پس معرکه س..حتی اگه بیگناهم باشی باید سعی کنی کاری نکنی که ظن ها بیاد روت یا حرکت مشکوکی نکنی و و و کلی فشار روته. اما نقش دلقک هیچ فشاری نیست روش و کاملا با امیر موافقم

بریم سراغ بازی
اول از همه بگم من هیچوقت نمره ندادم و کلا مخالف نمره دادنم پس این سری هم نمره نمیدم :دی ولی حتی اگه میخواستم نمره هم بدم نمیتونستم چون کامل پست هارو نخوندم از وقتی از بازی خارج شدم واسه خاطر همین نمیتونم قضاوت خوبی بکنم :دی مثال میزنم...محمدامین تا روزی که من قرار بود اعدام شم اصلا تو جریان بازی نبود ولی بعد اینکه بازی 9 نفر شد انقد خوب بوده که اکثریت میگن جزو بهترین بازیکن های بازی بوده و نمره خوبی گرفته :دی
یه جایی از بازی خیلی جالب بود
اینکه میگین مطرح شدن نام امیر و شایان بعنوان دلقک باعث شد ذهنا به دلقک بودن من حتی نزدیک هم نشه خدایی 90 درصدش رو موافقم خودمم هم فکر کنم توی وصیتم تشکر کردم از امیر و شایان :)) ولی واقعا ی سری جاها انقد از قصد سوتی میدادم میترسیدم از دستم در بره و تابلو شم که دلقکم :دی
ولی جالبیش این بود شب پویا اومد گفت تیر خوردی و مجبوری یا شهروند شی یا یه فاز فرصت داری...طبیعتا چون 80 درصد راه رو رفته بودم گزینه ی دوم رو انتخاب کردم
فاز شروع شد یهو میبینم با اون حجم سوتی ای که من دادم چند نفر میان میگن امین بیگناهه:| اونجا من تقریبا مطمئن شدم مافیا تیر زده بهم و الان از ترسش نمیاد بهم رای بده تا مبادا بترکه...بعدها متوجه شدم نه ال امین زده منو:دی بیا توضیح بده چرا منو زدی واقعا...دوستانیم که میگفتن من بیگناهم مثل رضا بیان بگن چرا به من گفتن بیگناه :))
آها یه نکته هم اینکه خوب بازی کردم خودم قبول دارم...اینکه مرز باریک بین لو رفتن دلقک و درست و عمدا سوتی دادن رو رعایت کردم از خودم راضیم (با کمک بی بدیل شایان و امیر البته :دی ) ولی واقعا شانس هم داشتم بعضی جاها
مثلا اینکه اون نکته ی ریز رو اگه عرفان و ال امین نمیگرفتن کار سخت میشد برام واقعا دمشون گرم :دی یا اینکه روزی که باید اعدام میشدم حداقل رای برای اعدام نداشتیم و هرکی بیشترین رای رو میاورد اعدام میشد که خب این کمک بزرگی کرد خدایی

من نمره نمیدم ولی جداگونه تیم ها رو بررسی میکنم و نظرمو میدم :دی

مافیا
مهدی فحش بده اصلا ایراد نداره =)) وقتی بازی 4از 9 رو میبازی هیچ جای دفاعی نداره...حتی اگه بزرگترین بازیکنان تاریخ مافیا تو تیم مقابلت باشن :))
من تقریبا مطمئن بودم که مافیا میبره و وقتی متوجه شدم بیگناها بردن واقعا برگام ریخت که به بیگناها بعدا میرسم...

مهدی
مهدی رو من واقعا مطمئن بودم گناهکاره :دی بیشتر هم ذهنم سمت مافیا بودنش رفت...چون معمولا مافیا وقتی میخواد یکی رو اعدام کنه که از تیم خودش نیست سعی میکنه گروه بندی کنه یه عده بریزن سر اون بدبخت یه عده هم کلا بیخیالش باشن :دی تو این تیم مهدی از اون دسته بود که کلا نظری راجع به من نداشت و با توجه به نقشم من 90 درصد مطمئن بودم مافیاست که توی وصیتمم گفتم...ولی خب با توجه به نقشم متوجه شدم وگرنه خوب بازی کرد واقعا مهدی فقط اونجایی که فدا شد رو متوجه نشدم واقعا

محمدامین
محمدامین رو واقعا تا وقتی تو بازی بودم اصلا تو جریان بازی نبود زیاد و واقعا نمیتونم نظر بدم ببخش منو مملگر :دی ولی واقعا محمدامین از اون دست بازیکناییه که بازیش رو دوست دارم

آرش
آرش خارج از اون اتفاقا و داستانش با امیر و ال امین سر ناخوداگاه ذهن و اینا که بنظرم بازنده بود :دی ولی بقیه بازی رو بدشانسی اورد...درگیر داستان من شد تا حدودی و با اعدام من خودشم مرد:دی به نظرم آرش بدشانس بود واقعا

عرفان
یکی از دلایلی که مطمئن بودم مافیا بازی رو میبره عرفان بود :دی تمام تیم مافیا رو درست حدس زده بودم بعد اعدامم جز عرفان...تو تحلیلای قبل از تیر خوردنشم تا جایی که میخوندم رسما سفید ترین شخص بازی بود و قطعا اگه امین بهش تیر نمیزد بازیو مافیا میبرد و با تیر امین بود که بازی برای بیگناها درومد

سعید
سعید جز گیر دادن به من چیز دیگه ای ازش تو بازی ندیدم یه کم کم تو بازی بود که خب قطعا دلیل خودش رو داره و خب اگه شاید جای مهدی سعید اعدام میشد چون سعید کمتر توی بازی هم مشارکت داشت برای مافیا بهتر بود...ولی با اون حرفش که گفت میدونم شایان بیگناهه ولی باید بندازیمش بیرون و رای بهش داد تقریبا برام قطعی گناهکار درومد :دی

فرعی ها

امین

قاتل بودن واقعا سخته...واقعا سخته...سخت ترین نقش گناهکاریه به نظرم و همینکه تونست تا اونجای بازی بره جلو یعنی برنده شده :دی بازی امین که نیازی به تعریف من هم نداره برای همتون اثبات شده ست...و اینکه بیگناها حداقل 50درصد بردتون رو مدیون امین هستین که عرفانو زد :دی ...لامصب دوبارم پشت هم زده =))

امیر
من اینو مطمئنم اگه امیر تیر نمیخورد فازای اول قطعا اونم دلقکی بود که برنده ی بازی میشد :دی قشنگ داشت اون مرز بین دلقک بودنه و گناهکار بودنه رو رعایت میکرد و بیشتر میچربید به سمت گناهکاریش...فقط رامتین خیلی زیبا اول بازی دلقک بودن امیر رو دراورد که دمش گرم واقعا...بعد اینکه بیگناهم شد بنده خدا داشت بیگناها رو راضی میکرد که داره صادقانه حرف میزنه که خب عجل مهلتش نداد و باخودم بردمش تو خاک :))

عماد
عماد هم با اینکه شک روش بود و خودم خیلی رو گناهکاریش مصر بودم ولی خب زیاد توی جریان بازی تا جاییکه پست ها رو میخوندم دخالت نداشت و بدشانسم بود مث آرش و امیر که نفله شدن با اعدام من :دی ولی توقعاتم از عماد به مراتب بیشتر از این حرفاست...عماد جزو اون دسته هاییه که به نظرم بیگناهی رو خیلی بهتر از گناهکاری بازی میکنه
هرچند این بازی هم تو شب عالی بود و با اینکه همه رسما دکتر سرخود بودن دوتا تیرش نشست به هدف :دی

بیگناها
جز اوناییکه گادکش شدن و فری:دی همه عالی بودن
وقتی تو 4تا بیگناهی تو 9نفر چطوری اخه بازیو میتونی ببری؟ :دی واقعا محشر به تمام معنا

مهسا
واقعا عالی بود...ولی اینکه توقع داشتم مهدی رو همون روز اول متوجه گناهکاریش بشه و بهمون بگه :)) ولی واقعا فراتر از انتظار بود برای یه دور اولی

برلین
به نظرم باید یه کلاس خلاصه نویسی پیش برلین برم حتما :دی امیر تو هم بیا شرکت کن تو کلاسا...خیلی زیبا تو نهایت دو پاراگراف حرفاش رو میزنه :دی هرچند من مجبور بودم این دور شلوغش کنم :دی

رامتین
رامتین متاسفانه سریع شات شب شد...رامتین از اون دست بازیکناست که اگه بیگناه باشه در هر صورت کارشو میکنه و خدمتش رو به بیگناها میکنه :دی حتی اگه روز اول بره بیرون...مث این دور...اولین کسی که گیر داد به دلقک بودن امیر رامتین بود که واقعا دمش گرم بود...واقعا حیف که زود شات شد

فری
فری هم بازیکن به شدت باهوشیه و قاتل ها میدونستن که باید کی رو بزنن :دی حیف که زود مرد

رضا
رضا یه خوبی ای که داره اینه که به شدت بازی رو همه جانبه در نظر میگیره...تمام حرفا رو گوش میکنه و بعد تصمیم نهایی شکل میگیره تو ذهنش...من اینو واقعا میپسندم...تنها سوالی که ازش دارم اینه که چرا من رو بیگناه خطاب کرد :))
تا جاییکه من بودم تو بازی خوب بود ولی اینجوری که از تحلیل های بچه ها و داستان بازی دیدم بعد اینکه رفتیم تو 9 نفر فراتر از عالی هم بوده :دی

چاوش
چاوش چی بگم من به تو؟ :دی این پست بعد اعدام شدن مهدی که داد رو ببینین

چقد عجیب
تنها حالتی که رای‌ها اینجوری باید عوض می‌شد اینه که سعید و مهدی جفتشون مافیا بوده باشن و مافیا صرفا بخواد برای خراب کردن ۴ نفری که به سعید رای دادن اینجوری کرده باشه. وگرنه نباید همه اونا می‌رفتن به مهدی رای می‌دادن
آخ که من چقد حال کردم با این پستت چاوش :دی

محمد استورارو
به کوری چشم آرش میگم استورارو :))
محمد رو یادم نمیاد دور بیگناهی به این قشنگی بازی کرده باشه :دی به شدت حال کردم با بازی این دفعه ت...خیلی خوشگل تحلیل میکردی درصد گناهکاری-بیگناهی میگفتی و میخواستی از بقیه...بیگناهات رو پیدا کردی و باهاشون بازی کردی...واقعا حرف نداشتی این دور آفرین

شایان
چرا حالا ادعای دلقک بودن میکنی؟ =)) همین فقط
بعد جالبه فک کنم تو وصیتتت دوتا دلقک رو گفتی گناهکاران =)) من و امیر

صدرا و حسین
ایشالا بتونین دورهای آینده هم شرکت کنین و فیض ببریم :گل: حیف که کم تونستین تو جریان بازی باشین:دی

پ.ن:تازه یادم اومد اونجاییکه 4تا شهروند مونده بودن و 5تا گناهکار تو ذهنم این بود که محمد و چاوش ساعت فعالیتشون با ساعت فعالیت رضا و مهسا همخونی نداره چطوری میخوان هماهنگ شن این وسط :)) واقعا گل کاشتین دمتون گرم

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
خسته نباشین می گم به همتون مخصوصا پویا.
همونجوری که همه اول یه توضیح از بازی خودشون دادن منم یه توضیح بدم.
اول از همه بگم من اصلا ادای بی گناه گیج رو در نیاوردم واقعا گیج شده بودم نمی دونستم چیکار کنم سر رای دهی به سعید و مهدی :)) و دلیلش هم همون وضعیتم بود که تو حیاط فامیل نشسته بودم داشتم پست می دادم و وقت نداشتم اصلا درست و حسابی فکر کنم، اومدم دیدم 2 نفر در معرض اعدامن هر دو یارمن و یکیشونو من گفته بودم قاتله و به این بهونه نمی خواستم بهش رای بدم (که حتی سر همین هم هول کردم رای دادم :)) ) اومدم گروهو نگاه کردم مهدی گفته بود بهش رای بدیم که ایده ی خوبی بود چون چه سعید اعدام می شد چه مهدی اون یکی هم با همین استدلالی که چاوش آورده بود اعدام بود پس من و عرفان به مهدی رای بدیم صرفا برای گیج شدن بقیه. از نظر من این که الان این ایده عملی نشده خلیل دلیلش مرگ عرفان بود و اگه می موند می تونست از کلیر شدنش استفاده کنه و افراد دیگه رو محکوم کنه. من کلیر نشدم با رای به مهدی چون با اون وضعیت و دیر رای دادم. 5 نفر پایانی که بازی رو اوتوپایلت بود عملا من فقط چون هی گفته بودم ال امین مافیاس مجبور بودم وانمود کنم متقاعد باید بشم که قاتله.
از زمانی که بازی شروع شد و پویا گفت من مافیام امیدوار بودم با رضا 3-4 نفر آخر بیام. چون این تو ذهنم بود که تا الان همیشه تو نفرات آخر موقع اعدام یه دست و پای بزرگی زدم که به هر چی متوسل شدم که فقط از بازی بیرون نرم. برای همین این دور می خواستم این کار رو نکنم که رضایی که محمدامینی که همیشه دست و پا میزنه رو دیده فکر کنه این محمد امین که اعدامش رو پذیرفت بی گناهه و همین مسئله هم شد که خیلی حال داد و منجر به اتفاقی رویایی در تاریخ مافیا شد که اون هم اعدام رضاس :)) البته میگه خودش خواسته اعدام بشه باشش.
در 3 نفر پایانی هم تمام تلاشم رو کردم مهسا خانم متقاعد بشن که نشد که بشه. زرنگ تر از این حرف ها بودن.
حالا می ریم سر نمره دهی:
مافیا:
مهدی:
ایده ی تنها بازی کردنمون از مهدی بود که به نظرم ایده ی خیلی خوبی بود. احساس می کنم البته روز 4 به 9 نباید دیگه تنها بازی می کردیمو البته خیلی هم نکردیم ولی انقدی کرده بودیم که نمی تونستیم نکنیم :)) جدا از اون من فکر می کنم تمیز بازی می کنه و حقیقتا چون نمی خواستم دیالوگی باهاش داشته باشم اونقد که بخوام الان انتقاد کنم رو پست هاش ریز نشدم. تا اونجایی که دقت کردم خیلی حال کردم و منطقی و شسته رفته بودن پست هاش رو می شد فهمید.
آها مسئله ی آخر این که بعد از مرگش کلی به ما امید می داد تو گروه نمی دونین شما امید های مهدی نبود ما بازی رو ول کرده بودیم مخصوصا عرفان (زرد) :))
7.5
عرفان:
من این دور با بازی عرفان خیلی حال کردم. فکر کنم تا حالا یار باهاش نشده بودم. البته به جز دور شیطانش که باز یار غیر مستقیمش بودم. ایده های تیرش برا شب خیلی خوب بود، یادمه می گفت کیا سیو می کردن و بعضی اوقات ما به هر حال می زدیم سیو کرده بودن دقیقا نمیومد یه I told you so هم نمی گفت. بازی روزش هم خیلی دوست داشتم و از نظر من بر عکس من که فقط منطق رو وارد بازی می کنم و کمتر سعی می کنم حس خوب بدم علاوه بر منطق خوبی که داره حس خوبی هم می ده. جدا از این اگه بخواد منحرف شه از مسیری که قبلا داشته می رفته به راحتی این کار رو انجام می ده (یهو اون فاز به مهدی شک کرد و استدلال آورد رای هم داد همش تقریبا تو یه فاز). تیر خورد متاسفانه :(
8.5
آرش: من خسته شدم از تحلیل بازی های آرش همیشه همون گیر های همیشگیو بهش می دم که آقا دنبال مو نباش توی بشقاب غذا آقا یکم حس خوب بده به آدم و فلان و بثار.
آرش به نظرم به عنوان یه همتیمی مافیا فوق العاده اس چون می شه یه استفاده هایی ازش کرد که از هیشکی نمی شه. یعنی اگه سر رایش به خلفی نمی مرد مطمئن باشید حتی اگه باز اعدام می شد جوری بازیو می پیچوند که هیشکی نمی تونست تهش در بیاره چی شد اصلا. ولی مثل همیشه بد آورد و مثل همیشه سر خلفی یه داستانی شد مرد :)) البته این که اون فاز خیلی کم بود هم بی تاثیر نیست چون فکر می کنم اگه کامل بود رای نمی داد.
در نهایت زودمرگ شد. 7 می دم بهش ولی مثل همیشه پتانسیل بالاتری داشت به راحتی.
سعید:
سعید مشخصه بازیکن باهوشیه اما یکم rusty شده. امیدوارم در ادوار بعد بیشتر ببینیمش. 6
فرعی ها:
ال امین: بازی ال امین رو من همیشه گفتم خیلی دوست دارم. به شدت منطقی و حساب شده صحبت می کنه. اما همونطور که توی بازی هم گفتم از نظر من TOO PERFECT بازی کردنش آدم رو متوجه می کنه که منفیه. یعنی من سر اعدام شایان تو گروهمون هم گفتم ال امین قاتله و دلیلش اینه که بی گناه یکممممم هم شده باید گیج باشه، یکممم هم شده باید بی خیال بازی کنه و واسه هر کار کوچیکیش دنبال دلیل آوردن نباشه. این باعث می شه گناهکار که می دونه شایان بی گناهه و می خواد بهش رای بده منطق تراشی یا Rationalize کنه که می شه این رو از منطق واقعی تشخیص داد.
تیر های شبش خیلی خوب بود. دور فاز 5 نفره هم از نظر من بد شانسی آورد که ما چاوش رو زدیم و خودش هم کل بازی گفته بود محمد مافیاس پس نمی تونست یهو بگه قاتله. رضا سفید شده بود و من و مهسا هم رومون خیلی کم شک قاتلی بود. بد آورد.
9
عماد:
بازی کرد؟ من که ندیدم :))
امین خلفی:
هر کی بود گفت پویا به امین خلفی نقشی داد که نتونه خراب کنه دستش رو می بوسم من :))
امین بازی همیشگیش رو کرد و برد. همین.
البته اینکه بعد تیر خوردن تصمیم گرفت اعدام شه فردا جرئت می خواد واقعا تحسینش می کنم.
8
سید:
سید هم از نظر من پست های طولانی منطقی و تمیز داره که من خوشم میاد. این دور فقط این ناخداگاه گناهکار آرش رو همچنان نمی فهمم که قراره صحبت کنیم همچنان. استارت خیلی خوبی برای بازی زد از نظر من و بازی خیلی خوب شروع شد با این کارش ولی در کل کم بود. خلفی اجازه نداد.
7
بی گناهان:
رضا:
از نظر من بهترین تحلیل رضا رو خودش از خودش کرده. دقیقا همین بود. نکات منفی بازیش رو گذاشته بود کنار و نکات مثبتش رو تقویت کرده بود. خیلی خوب بود. خیلی. فاز 4 نفره هم از نظر من اشتباهی کرد که دیگه نمی تونست پایین بیاد اون فاز های آخر یه اشتباه کنی اصلا مهم نیست تا الان saint بوده باشی هم اعدامی.
9.5
محمد:
عجیب بود. کم بود کم پست داد ولی انقدی بهینه بود که نسبتا سفید شد.
تو فاز 4 و 3 نفره هم حتی نبود و کم پست داد ولی انقد حس خوبی داد که برد :|
10
مهسا خانم:
به عنوان اولین دستشون واقعا فوق العاده بودن. اگه اولین دستشون هم نبود باز خیلی خوب بودن. مخصوصا اون رای آخر که تموم کرد داستان رو.
9 به خاطر اعدام رضا البته
چاوش:
تا حالا بازیش رو ندیده بودم و واقعا سخت کرد بازی رو با تحلیل های درستش. اگه گناهکاریش رو هم مثل بی گناهیش بازی می کنه به شدت می ترسم ازش.
8
برلین و صدرا خیلی کم تو بازی بودن و نشد که ببینیمشون.
شایان:
10
فری و رامتین مشخصه از همون اول که اگه بودن عالی می شد و بازی خیلی قشنگ پیش می رفت اما این هم نشد که بشه.

پویای بازی:
داستان عالی بود،
هینتای داستان عالی بودن،
برنامه ریزی فاز های بازی عالی بودن.
اعصاب پویا هم عالی بود که تونست حداقل من رو تحمل کنه.
10 قاعدتا. واقعا ممنونم ازش بابت زحماتش.
آخرم از گاد تشکر کردم واسه خلفی.

مافیایی
پسندها
0
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام به همگی.

این دور هم با همه سختی هاش تموم شد. دور خیلی خوبی بود و با داستان عالی از پویا خیلی جذاب شده بود. بهترین ویژگیش هم وجود بازیکنان قدر توی بازی بود.

پویا: پویا همیشه نمره اش کامله. داستان مثل همیشه عالی، مخصوصاً جاهایی که خلفی داشت شرط می بست و اون قسمت آخری و بخش های مهسا هم معرکه بود :)). خسته نباشی پویا جان :گل:. تشکر از اینکه این بازی هم منعطف بودی و تاپیک رو برای من و مهسا و ممل گر باز کردی تا حرفامون رو بزنیم.

مافیا

به نظرم تیم خیلی قوی داشتن. مخصوصاً وقتی مهدی رو کنار خودشون داشتن. تو اون نکته با چاوش موافقم. شاید اعدام مهدی تو اون شب اشتباه به نظر می اومد، ولی خب در نهایت براشون هم تأثیر مثبت رو تو بازی گذاشت و من و چند بازیکن دیگه شکمون عرفان و ممل گر کم تر شده بود. هدف های شب رو نمیشه واقعاً کاریش کرد، میزنی میخوره یا نمیخوره :دی. رویکرد درستی تو اهداف شب داشتن و بازیکنای بزرگ رو هدف قرار دادن. شاید بهتر بود هدف ها رو رندوم تو شب ها پخش می کردن تا اینکه مثلاً یک شب دو تا بزنن. یک نکته ی دیگه هم اینکه وقتی تو دورهایی که رویین تن و سامورایی وجود نداره و میدونی بازیکنی ممکنه برات دردسر بشه رو باید به نظرم اینقدر بزنی تا بمیره. ال امین بی گناه/قاتل میتونست در ادامه دردسر بشه براشون. نزدنش باعث شد که عرفان رو شب های آخر از دست بدن.

آرش خیلی خوب بازی رو شروع کرد. اون اطلاعاتی که از داستان گرفته بود (مثلا 8- یعنی گناهکاران بازی هشت نفر هستن) و بهش خرده وارد می شد به نظرم اوکی بود برای بازیکنی مثل آرش، چون یکی از افرادی هست که همیشه تو داستان مو رو از ماست بیرون می کشه. خوب هم به بقیه بحث ها سرک کشید و شرکت کرد. بحث هاش با امیر و ال امین هم خوب داشت پیش میبرد و برای همین وارد بحث هاشون نشدم. در کل آرش همیشه ترسناک هست تو مافیا و سخته از پست هاش چیزی علیه اش درآورد.

مهدی همیشه عالیه. باگ درآوردن از بازیش واقعاً سخته برای من، هر چقدر پست هاش رو با دقت هم بخونم. حرف هاش در مورد شایان ایراد وارد نبود و تو اون ماجرا باهاش هم عقیده بودم. این دور بعد از اینکه رای به آرش داد حس کردم توی پست دادن هاش عجله کرد و بازی از دستش در رفت. برای همین روز بعد من و یک سری دیگه بهش خرده گرفتیم از این بابت. حسی هم بود و میتونست برطرف بشه. اعدام کردنش توسط هم تیمی هاش هم به نظرم کار درستی نبود. مهدی یک فاز بیش تر میوند کاملاً ممکن بود جهت بازی رو سمت دیگه ای ببره و احتمال های دیگه رو اضافه کنه و بی گناهان رو گیج کنه. من توی گروهشون بودم مخالف همچین کاری می شدم.

عرفان پست هاش مثل عرفان بی گناه بود که عالی بود به نظرم. اون دعوای زرگری با مهدی که تو احتمالات ازش صحبت می کردیم برای من کم تر از پنج درصد بود :)). وقتی دیدم شب تیر خورده و مافیا اعلام شده قشنگ جا خوردم :)). ال امین عرفان رو نزده بود احتمال قوی بازی دست مافیا می افتاد و بازی رو می بردن. نکته ای که در مورد بازی عرفان میتونم بگم همون احساسات رو دخیل کردن هست. یه جاهایی زیادی میشه و به نظرم این جور مواقعی باید واقع بینانه تر به بازی نگاه کنه.

سعید من اولین دوری بود که باهاش بازی کردم. به نظرم سعید می تونست رندتر بازی کنه، مخصوصاً توی بحث هاش با چاوش. مثلاً اون درصدهای مختلفی که از گناهکار بودن و بی گناه بودن بازیکن ها درآورد پستی بود که تهش هیچ نتیجه ای نمی شد گرفت. باید پست های بقیه رو هم میخوند و جواب می داد شاید می تونست از وضعیتی که توش هست در بره.

ممل گر، از زمانی که یادمه و بازی های ممل رو دیدم همیشه استاندارد بالایی داشته تو بازی هاش. بازیش هم به طرز عجیبی رندتر شده :)). مثلاً اون دوری که گادفادر بود یا این دور. یکی از خصوصیات قوی ممل هم مرتبط کردن بحث های مختلف به همدیگه و نتیجه گرفتن هاش هست. به اینکه نیمی از بازی رو در جریان بازی نبود و بعد وارد شد خرده وارد بود. ولی این اواخر اینقدر عالی بازی کرد که این نکته ی منفیش رو محو کرد. سوال هایی که دو فاز آخر پرسید و اون رای عوض کردن هاش کاملاً بی گناهانه بود. برای همین به رضا گفتم بیا بحث کنیم و به گناهکار بودن ممل برسیم. روز آخر هم به نظرم اگر اون استدلال رو نمی آوردم مهسا رو میتونست متقاعد کنه که من میتونم گناهکار باشم.

فرعی ها

امین خلفی
امین به نظرم وقت بیش تری تو بازی مافیا بذاره فوق العاده ظاهر میشه. نمونش این دور. وقت بیش تری گذاشت آخرش هم برد. تشخیص هاش عالین و تحلیل هاش هم به نظرم قوی. این دور من حدس نمیزدم که دلقک باشه اینقدر دورهای اخیر ادا درآورده بود یا کم وقت گذاشته بود برای بازی :)). تبریک هم میگم بهش. آرش رو از بازی بیرون کرد هم کار پسندیده ای برای ما بی گناهان بود.

ال امین

عالی. زاویه ای که ال امین به بحث ها نگاه می کنه یونیکه و کم تر کسی این کار رو میتونه بکنه. همیشه از زوایایی به بحث ها نگاه می کنه و سناریوهای مختلف رو مطرح می کنه که خیلی از ماها به ذهنمون هم خطور نمی کنه. هدف های شبش هم به نظرم عالی بود. مرسی ازش که عرفان رو از بازی بیرون کرد. به نظرم اگر می خواست توی 4 نفر آخر قرار بگیره شاید بهتر بود من رو وارد گروه عرفان و سعید نمی کرد. چون بازی من می تونست بازی یک قاتل باشه، چه از نسبتاً کم پست دادنم و چه از داستان بازی که هیچ اسمی ازم نبود (اینکه پویا تو داستان گفته بود که قاتل دوم هیچ ردی ازش نیست و نتونستن بشناسن). این جوری گزینه های قاتل بودن رو زیادتر می کرد و بهتر می شد شانسش. بعد از ال امین مهسا با اختلاف گزینه ی دوم بود. ولی اگر احتمال مافیا بودن من رو توی ذهنش مطرح نمی کرد اون فازی که بهش رای دادیم من هم میتونستم جزو گزینه های اعدام بشم و خودش برنده بازی بشه.
یک نکته ی دیگه اینکه راجع به بحث اینکه یک بی گناه نباید از زده شدن و محافظت شدنش صحبت کنه هم حس می کردم من روشن توضیح نمیدادم و برای همین حرف همدیگه رو متوجه نمیشدیم و تاکید داشت روی حرفش. در واقع یک بحث دوپهلو بود به نظرم، برای همین من فکر می کردم بیان کردن مساله تیر خوردن در شب میتونه در واقع استفاده کردن باشه نه نکته ی مثبت به بازی اضافه کردن.

امیر
من همیشه سبک بازی امیر رو دوست دارم و خیلی خوب هم همدیگه رو می فهمیم. یکی از افرادی هست که من همیشه کلی ازش یاد می گیرم. این دور هم خوب شروع کرد. من اون فازی که اعدام خلفی بود فکر می کردم دلقکی هست که بی گناه شده و این یعنی یک وزنه ی خیلی قوی برای ما. بعد توی تلگرام داشتم باهاش صحبت می کردم و تحلیلش رو خوندم اهداف خبیث هم داشته :)). بدشانسی هم آورد که اسمش رفت توی کشته شدگان بعد از دلقک. در کل وجود امیر بی گناه/گناهکار تو بازی کلی سطح بازی رو بالا میبره و بحث ها داغ تر میشه.

عماد
این دور انگار سرش خیلی شلوغ بود. هدف های شبش رو خوب زد. به نظرم یکی دو تا از پست هایی که داد عماد گناهکار کلاسیک بود، میتونست در ادامه هم براش دردسر بشه.

بی گناهان

به نظرم در مجموع خوب بازی کردیم. مخصوصاً اینکه وزنه های عالی مثل چاوش و رضا داشتیم. عملکردمون هم رفته رفته بهتر شد با ادامه بازی. به نظرم محافظت هامون رو هم خوب رندوم پخش کرده بودیم که تلفات خفن توی شب ندیم.

چاوش (چاووش :))): فقط میتونم بگم بی نظیر. مخصوصاً تحلیل هاش در مورد سعید و امین و عرفان. این دور بازیکن فیوریت من بود. هر دونه از پست های چاوش رو که می خوندم از تک تک جملاتش لذت می بردم. اون قابلیتی که از ال امین گفتم رو هم چاوش به نظرم هم داره. چاوش این دور بالاتر هم بود حتی به نظرم. دیدی که به پست ها و تحلیل ها داره بی نظیره. متأسفانه دورهایی که بود یا خیلی کمرنگ بود یا شب های اول مورد هدف قرار داده می شد. کاشکی بیش تر بازی هاش رو میدیدم. اواسط بازی هم به درک خیلی خوبی از همدیگه رسیده بودیم :)). احتمال خیلی خیلی کمی به گناهکار بودنش می دادم و اگر هم بود با درصد خیلی کمی قاتل میخورد که اونم به نظرم در ادامه میتونست رفع باگ بشه. شبی هم که مافیای بی شرف زدش خیلی ناراحت شدم. ولی اینقدر خوب و شکافته شده بحث کرد که بتونه بازی رو برای ما بی گناهان و تحلیل هامون ساده تر کنه.

رضا همه بازیکن ها یکی دو بازیکن فیوریت دارن. رضا یکی از بازیکن های فیوریت منه :)). اینکه خودش رو درگیر همه بحث ها می کنه و نتیجه گیری می کنه عالیه. واقعاً بی گناه بود رضا. همه چی عالی. تنها شکم بهش از همون داستان بود که پویا اومده بود صدرا (بی گناه)، فری (بی گناه)، عماد (فرعی) و رضا (؟) رو توی یک گروه قرار داده بود. فکر می کردم پویا از هر گروهی یک نفر رو گذاشته و رضا میتونست گناهکار (مافیایی) که ردی از خودش جا نذاشته. تو صحبت هام هم باهاش می گفتم واقعاً هیچ ایرادی به بازیش ندارم و بی گناه بازی کرده. اون رای اعدامم که ناشی از چند تا دلیل بود. یکی تمرکز نداشتنم توی دو فاز آخر، یکی اون دلیل بالا و یکی اون تحلیلش از داستان و ممل گر که به نظرم توی جای درست گفته نشد و همین باعث شد مهسا و من کمی شک کنیم. بعد فهمیدم همون فاز اعدام ال امین قرار بوده پست رو ارسال کنه که ال امین اعدامش رو قبول کرده و پویا زود فاز رو بسته. موقع انتخابم، به اعدام رضا این طوری نگاه می کردم که اگر هم رضا مافیا نباشه و یکی از بین مهسا و ممل گر باشه فرصت دیگه ای هم خواهیم داشت که جبران کنیم. چون ممل گر رو انتخاب می کردم و هر دو اعدام می شدن مهسا در صورت گناهکار بودن برنده می شد. مهسا رای سه تامون رو توی یک بازه ای از بازی هم داشت. از رضا عذرخواهی می کنم که بهش رای دادم :گل:. تو تشخیص ممل گر هم عالی بود.

مهسا به نظرم در کل عالی بازی کرد. یک جا یک پست داد تو جواب چاوش و گفت وجداناً من مافیا نیستم . اینقدر خلوص نیت تو این جمله دیدم که کلاً از مافیا بودن کنار گذاشتمش :)). اوایل ایراد قاتل بودن بهش وارد بود. تنها دلیلم هم این بود سبکش شبیه آیدا بود تو دوری که گاد آرش بود و رضا هم بود. در واقع ایراد دیگه ای نمی تونستم بهش بگیرم. اینکه خوب مثل یک بی گناه تلاش زیادی کرد تا حقیقت رو کشف کنه و همه چی رو کنار هم قرار بده و نتیجه گیری کنه عالی بود. خسته نباشید میگم بهش. بعد از اعدام رضا اگر تاپیک باز نشده بود شاید من اعدام می شدم و مافیا برنده می شد. نتیجه گیری نهایی رو عالی انجام داد.

رامتین
حیف شد زود از دستش دادیم. تشخیصش در مورد دلقک بودن امیر که تو اون لحظه ی بازی درست بود خیلی جالب بود. در کل رامتین برای هر تیمی یک وزنه ی قوی هست. چون به نظرم احساسات رو دخیل نمی کنه تو بحث هاش و منطقی از پست ها برداشتش رو انجام میده.

فری
من بازی فری رو دوست دارم. خوب میاد نکته بیرون می کشه که بحث باز کنه. ممکنه اوایل بازی این حرکت کمی بولد به نظر بیاد، ولی ایرادی بهش نیست و این خصوصیت برای یک بی گناه عالیه. اگر گناهکار باشه ممکنه قضیه فرق کنه و اگر ثبات رو نداشته باشه بشه باگ براش. متاسفانه بدشانس هست و اکثراً تیر میخوره.

صدرا
کاشکی بیش تر تو بازی بود. مافیا هم زود زدش. بحث هایی با رضا و آرش داشت و دیدش خوب بود اونجاها.

شایان
اینکه جو زیادی سمتش اومد احتمال بی گناه بودنش رو بالا می برد. باید اینجا بهش بگم آخه پسر خوب این حرف ها چیه موقع اعدام میزنی؟ :)) راحت با دو تا پست درست درمون می تونستی اعدام نشی به نظرم.

بقیه بازیکنان برلین، حسین، نادر، شهاب و حسین و علیرضا حضورشون کم بود و دقت زیادی نکردم به بازیشون.

در مورد بازی خودم باید بگم این دور واقعاً سخت بود برام که خیلی فعال باشم تو بازی. هم اختلاف زمانی هم اینکه بعد از کار خسته و کوفته هیچ نایی برای خوندن اون همه پست و تحلیل کردنشون نمیمونه :)). کار درستم سیو کردن محافظت هام برای شب های آخر بود. فکر می کردم برای گروه مافیا و قاتل ها من گزینه ی ارجح نباشم در ابتدای بازی و کلی پلیر قدرتمند بالاتر از من انتخاب های جذابی میتونن باشن. شب سوم یک محافظت انجام دادم که بهتر بود شب چهارم انجامش میدادم. شب پنجم هم محافظت بعدی رو زدم که انگار مافیا هم اون شب زده بود و یک سهمیه جایزه گرفتم :)). اون سهمیه باعث شد بیش تر فکر کنم که می تونم فازهای آخر برسم و تلاش کنم برای بی گناهان و باز کردن گرهی از بازی.

در مورد چند فاز آخر. همیشه گفتم خیلی خیلی سخته. مخصوصاً وقتی که قاتل هست و انتخاب اشتباه میتونه همه چی رو نقش بر آب کنه. تو سه نفر آخر باز سخت تر و دلهره آورتر. خیلی دورها به این بخش استرس زا وارد شدم و هر دفعه برای خودش مشکلات خودش رو داشته. اینقدر سخت هم هست که کلاً همه تحلیل هایی هم که تو ذهن داری مثل یک Nebula در هم بر هم و میشن و سخته تمییز دادنشون و اینکه تشخیص بدی کدوم درسته کدوم اشتباه. شرایط من تو بازی هم هم این دور بدتر کرد ماجرا رو. مثلاً سر اعدام رضا. شاید این جور مواقع عملکرد کلی بازیکن باید مدنظر باید باشه تا کاری که صرفاً داره توی اون فاز انجام میده. پویا میگه که تو فازهای آخر نباید ذهن Biased بمونه و پالایش بشه بعد از هر فاز و تصمیم گیری بشه. سعی کردم اجراش کنم ولی شرایط فازهای آخر واقعاً سخت می کنه کار رو. یک دور میشه مثل این دور و دور آرشیدوگ، یک دور میشه دور قبلی که من و مهدی و عرفان بودیم.

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خب. بریم سراغ بیانات گاد و البته مدال‌ها.:دی

اول یه توضیحاتی در مورد داستان بدم. سرنخ واقعا کم بود در داستان به جز نوع مرگ ها و اینکه بالانسم عملا لو دادم توش براتون.:دی اون منفی 8 درجه کاملا بداهه و بدون دلیل بود مثلا. اشاره به این داره من سرما رو دوست دارم و معمولا کمتر از بقیه سردم میشه. دیدم تو تاپیک روش بحث میشه، گفتم گناه دارن. این بشه تعداد گناهکارا. وگرنه اصلا چنین قصدی نداشتم و اتفاقی شد.:دی یا مثلا تو داستان صبح گفتم سید مسموم شده. شبش زدنش. پیشگویی که نمی کنیم تو داستان دیگه.:)) اینام فقط به قصه ربط داشت و اصلا اینجوری اشاره نقش کسی نمیشه. صبح هم بود. یعنی استنباط خاصی نباید بشه ازش. حالا دیگه بریدین و دوختین و امیر هم سود برد نوش جونش.:دی

"اینجا 3 تا گروه هست که باید ازشون بترسی. اولی ما هستیم. از بقیه نترسیدی هم نترسیدی. میل خودته. ولی اینجا اراذل بی‌آبرو از قاتلا خطرناک‌ترن."

ما = مافیا - اراذل: دلقکا - قاتلا هم که مشخصه. عملا بالانسُ گفتم اینجا. البته تشخیص اینکه اراذل میشه دلقک و بیش از یک دونه س سخت بود. خطرناک تر هم بودن. ببینید خلفی باعث مرگ نفر شد.:))

"صدا: ما زدیم؟ ما اینجوری نمی‌زنیم. البته ناراحت نباش. یه سری از آدما هستن که نمی‌دونن مرگ پشت دره، ایمنیُ رعایت نمی‌کنن، دزدگیر و دوربین و ... نصب نمی‌کنن که مثلا صرفه‌جویی بکنن. غافل از اینکه همون پولُ به گور می‌برن و صرفه‌جویی اونا رو ... . بگذریم."

این شبی هست که دو نفر مرده. و صدا گفته ما نزدیم. 2 تا قاتل دوباره تاکید شده روش.

و مسائلی از این دست که اشاره شده. دیگه همه رو نمیارم.

در رابطه با اشخاص هم هیچ کسی در داستان لو نرفت. یه اشاره هایی شد بعضا که شک ایجاد بشه. البته، برای بیگناهان هم اشاراتی وجود داشت. اینجوری نبود هرکی گناهکاره اشاره بشه بهش. مثلا مهسا و مهدی در یه حد بود اشاره شون. یا دله دزدها رو نمیشد استنباطی کرد. چاوش میشد استنباط بد هم کرد ازش. بعضا فک کردن قاتله. بعضی شخصیتا هم تو داستان نیومد که فکر کنید "صدا" اونا هستن. یا سعید مثلا در داستان مشکلی نداشت. عرفانم جوری نبود که همه متوجه بشن. ازونور تو شهرداری می خواستیم گراهای غلط انداز بدیم که خب شهردار نیومد و مرد.

بریم سراغ گروها و افراد. اول اینکه نمرات این دور از 9 هست. به نسبت دور قبلی که گاد بودم که میشه دور 1 اینجا، نیم نمره جهت پیچیدگی کم میشه که نقش نداشتیم. نیم نمره هم به خاطر نوعی که بازی پیش رفت، هم گادکش ها و هم اعدام ها و هم 4 از 9 شدن مافیا هم نبردن مافیا. اگه مافیا می برد میشد از 9.5 حساب کرد.:دی در واقع از دید گاد کسی که در این بازی هیچ اشتباهی نداره ارزشش به اندازه کسی هست که در اون بازی در حد 1 نمره اشتباه کرده. بیشتر هم جهت قیاس هست.

مافیا تک به تک خوب بودن ولی تیمی نه. اینکه تکی بازی کردن که گیجی در بازی حس بشه خوبه، ولی یه برنامه کلی حداقل باید تو کارشون می بود. استراتژی بدی نبود البته اگه درست اجرا میشد؛ این که یه سری فدا بشن که یه سری سفید بشن به قول ممل.:دی در رابطه با شانس بردشون هم اگه از ابتدا یه برنامه بهتری داشتن، میشد 4 از 9 ُ به راحتی برد. ولی اگه دقیقا از جایی که بازی شد 4 از 9 بخوام بگم، شانسشون صرفا از بقیه بیشتر بود برای برد در کل بازی. این که اون فاز اعدام نشن خیلی سخت بود و در واقع فقط نیاز به ریسک همه جانبه داشت که ممکن بود جواب نده و کاملا لو برن. در واقع بیشترین ایرادشون به قبل اون فاز برمی گشت. مثلا من واقعا متوجه نمیشم چرا محمدامین باید به سعید شک قاتل بودن داشته باشه. یا آرش چرا باید با یه سری بحث کنه بقیه رو ول کنه. حرکت و اعدام مهدی به نظرم بد نبود و کار قاتلُ خیلی سخت کرد؛ ولی اگه فاز بعدش انجام میشد و اونجا با عرفان میفتادن به جون هم بهتر بود. در مجموع همون برنامه نداشتن بد بود. اولش هم تیر نخوردن خوش خوشونشون بود ولی بعد دیگه اتفاقات بارید براشون.:دی تو تیر زدن ها انتخاب اهداف خوب بود به نظرم ولی باز استراتژی پشتش نبود.
مافیا رو این دور خوب نمره دادم چون کارشون از دور عادی سخت تر بود به دلیل نقش نداشتن. و خب علیرضا هم نیومده مرد دیگه.:دی

به سعید 7 میدم. خوب بود بعد مدت ها بازی. و بدشانسم بود. نوع بازیشم فداکارانه بود به نظرم و نقش مهمی در تیر نخوردن مافیا اوایل بازی و گیجی بازی داشت پستاش.
به آرش 7.5 میدم چون انتظار داشتم در گروه بیشتر فعال باشه و نباید به خلفی رای می داد (حاضر بود هم رای میداد). وگرنه زنده می موند شانس خوبی داشت برای خراب کردن بازی حریف.
به مهدی 8 میدم. هم به خاطر قاتل هم به خاطر مرض هایی که در تک تک پست هاش بود و جهت بازیُ تغییر میداد. کاملا روانشناسانه هست بازیش بیشرف. به ریز اشاره نمی کنم که بعدا هم استفاده کنه.:دی ولی خب قطعا جای بهتر شدن داشت.
به عرفان 8.5 میدم. کارش از بقیه اعضای مافیا شاید سخت تر بود و بدشانس ترین هم بود. دوبار زدنش. تو شب هم خوب بود و کار تیمیش خوب بود کلا.
به محمدامین هم 9 میدم. اوایل کم بود و یه اشکالاتی میشه به بازیش گرفت ولی فازهای آخر باعث میشه اونا جبران بشه و عملا بیشترین نمره ای که میشد گرفتُ بگیره. آفرین بنده مکار ـم.:دی

قاتل ها:
عماد قصد داشت اواخر به بازی اضافه بشه و ببره. شانسش هم کم نبود. تو شب خیلی خوب بود. روز هم گول خلفیُ خورد. عیبی نداره. 7.5 میدم بهش ولی اگه اونجا نمی مرد راحت تا 8.5 جا داشت که بره حداقل.
امین خوب بود مث همیشه. تو شب از نظر حفاظت عالی بود. تیرهاش نیز. بازی هم عملا برده بود و مدالش محفوظه. اون نیم نمره هم دلم خواست کم کردم.:دی بردش در اون فاز سخت بود ولی تقصیر خودشه. نقش براساس سیدبندی و اینا مدت هاست نداریم. نباید بازیُ به اون سمت می‌برد اگه می‌خواست ببره. هرچند تنها نبود در این زمینه.

دلقکا:
خلفی تقریبا بدون نقص بود و اون مرز بین گناهکار بودن و نبودنُ عالی اجرا کرد. جز مافیا بقیه بهش رای می دادن ایرادی نداشت به نظرم. مافیا هم بسته به استراتژی می تونست درست باشه. دلقک نقشش راحت هست و عملا نمره ش از 8 محاسبه میشه به نسبت بقیه. نیم نمره هم خواستم کم کنم چون بازیش فقط برای نتیجه بود، ولی چون ریسک کرد رو اون فاز، کم نمیشه. پس 8 میدم بهش.
امیر به نظرم ایراد خاصی نداشت. وقتی که دلقک بود خوب بود واقعا. شروعش هم برای خودش خوب بود هم بازی. وقتی بیگناه هم بود خوب بود. مرگشم ناگزیر بود به نظرم و اگه تو بازیم بود باز رای میداد به خلفی و از اعدامش نمی گذشت.:دی البته نمره منفی نداره از دید من. منم تو بازی بودم احتمالا اعدامش می کردم. 8 میدم صرفا چون جا برای بهتر شدن داشت کاملا و البته در شب باید بهتر عمل می کرد به نظرم. چون بیگناه شد نمره شُ از 8.5 گرفتم.:دی

بیگناها مجموعا که تحلیلشون سخته، ولی تیم خوبی بودن به نظرم. هرچند عالی نبودن. کارشون خیلی سخت نبود ولی آسونم نبود باتوجه به گادکش ها. امین و نادر و شهاب که نبودن و هیچی، حسین معلوم بود یه استعدادی داره و خب متاسفانه مشکلی پیش اومد براش. بریم سراغ بقیه:

صدرا: خب فرصت بازی نداشت عملا و نمره هم نمیدم. ولی خوب بود حدساش و دیدش به بازی و اگه باقی می موند و خوب ادامه می داد، می تونست نمره بالایی مثلا 8 یا بیشتر بگیره.
فری: فری شب اول زدنش و خب نمیشه نمره داد. امیدوارم بیشتر بازی کنه در ادوار بعدی و هرکی زدش نفله بشه خودش.:)) تو اون فاز تیپیکال فری بود و خوب.
رامتین: رامتینم دقیقا همین. انرژی خیلی خوبی هم برای بازی داشت. واقعا ظالم هستید قاتل ها.:)):| این بازی اگه شب نمی مرد به نظرم تا آخر می تونست بره.
برلین: خوب بود. مختصر و دقیق. کاملا راضی بودم ازش. چون کم بازی کرد نمیشه نمره داد ولی 8 میدم به نسبت زمانی که تو بازی بود.:دی

شایان: خیلی وقت بود بازی نکرده بود. همین که جرات داشت کلا وسط بازی باشه و راحت بازی کنه باعث میشه بگم اصلا بد نبود. اتفاقا از نوع رای دادن به این مدل بازی بیگناهی میشد به ذات خیلیا پی برد که استفاده هم شد ازش تا جایی که اطلاع دارم. 7 میدم به شایان.

مهسا: به عنوان دور اول واقعا عالی بود. بازیکنایی که الان باتجربه محسوب میشن هم تو 5 دور اولشون قطعا گندکاری داشتن. خودم می دونم داشتم.:دی دید خیلی خوبی به بازی داشت و با همین شروع به نظر من تبدیل میشه به یکی از سرسخت ترین بازیکنای مافیا. هم در حس خوب بود و هم در استدلال. واقعا اعدام کردنش سخت بود و در مجموع دورترین بازیکن به اعدام بود. اشتباهاتی هم اگه داشته طبیعیه باتوجه به دور اول بودن. صرفا 8.5 میدم که بگم جا برای پیشرفت داره.:دی

رضا: رضا قبل اعدامش به نظرم موثرترین و مقتدرترین بیگناه بود. تحلیلش از بازی عالی بود. اعدامش بیشتر تقصیر قانون بازی بود ولی به خودشم گفتم بلایی که سر بقیه میاری سرت اومد.:دی عالی. 8.5 میدم بهش چون با اون بازی میشد کاری کنه که اعدام نشه.

محمد: رهبر بیگناها بود به نظرم و هدایتشون می کرد. هر بازی داره پخته تر میشه و اگه قرار بر سیدبندی باشه که اعتقاد ندارم:دی، قطعا سید 1 هست. استدلال هاش هم درست بود هم عالی هم به اندازه. استدلال های امین و محمدامین مثلا زیاده به نظرم. سخت بود بشه در فازهای بالای 4 نفر اعدامش کرد با این نوع بازی. شرایطش هم سخت بود واقعا. صرفا چون به مرور به بازی اضافه شد 8.5 میدم وگرنه ایرادی نداشت.

چاوش: هیچ ایرادی نمیشه گرفت. رایش به خلفی هم درست بود به نظرم. چاوش باید به اون خلفی رای بده. استانداردترین بیگناه ادوار اخیر بود و شاید بهترین. 9 میدم چون بازی از 9 بود برام.:دی

مدال‌ها:
بیگناها برنده به همه اهدا بشه جز اون 4 نفری که گادکش شدن. البته به نادرخان هم بدین.:دی امیر هم بیگناه حساب میشه. امین به نظرم ارزش مدال فرعی برنده رو داره و محمدامین گناهکار برنده رو. امین خلفی هم که برد. امتیاز این مدالا هم همه 5. خلفی 10.
مث جشنواره فجر هست این دوره.:))

جایزه "رضا" یا "مدال سرسختی" به سرسخت ترین بازیکن در فاز روز برای موفقیت در گریز از اعدام: مهسا 10 امتیاز
جایزه "فری" به بدشانس‌ترین بازیکن در شب: خود فری و رامتین 5 امتیاز (با تقدیر از عرفان و برلین)
جایزه "مَهدی" به موذیانه‌ترین عملکرد در فاز روز: محمدامین 5 امتیاز (با تقدیر از خود مهدی)
جایزه "عرفان" به تلاشگرترین (یا متلاشی:دی ترین) بازیکن: خود عرفان 5 امتیاز
جایزه "چاوش" به چاوش ترین:دی بازیکن: خود چاوش 5 امتیاز
جایزه "سید" به موثرترین بازیکن در بحث‌ها: امیر 10 امتیاز (با تقدیر از چاوش)

بهترین استدلال‌ها: چاوش و محمد مشترکا 10 امتیاز (با تقدیر از محمدامین و امیر و امین - کلا این بخش کاندید زیاد بود.)
بهترین تحلیلگر: رضا: 10 امتیاز (با تقدیر از عرفان)
بهترین حدس‌ها در بازی: عرفان 5 امتیاز (با تقدیر از رضا)
بهترین عملکرد در فاز شب: امین 5 امتیاز
بهترین عملکرد در فاز روز: چاوش و رضا مشترکا 10 امتیاز (با تقدیر از محمدامین)
بهترین بیگناه: چاوش 10 امتیاز
بهترین گناهکار: محمدامین 10 امتیاز
بهترین فرعی: امین 10 امتیاز (با تقدیر از خلفی)
موثرترین بازیکن در نتیجه بازی: محمد 10 امتیاز (با تقدیر از چاوش)
بهترین بازیکن: محمدامین 15 امتیاز (با تقدیر از چاوش)

جایزه ویژه گاد:دی به امیر برای شروع بازی و مهسا برای نمایش عالی در دور اول: 10 امتیاز

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین