برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

کافه 🔥 صندلی داغ: پویا (Pouya) 🔥

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
آرش

ادامه سوالات بنده :دی

یه جا برلین پرسید زندگی قبل و بعد کرونا، حس میکنم منظورش یه چیز دیگه‌ای بود، یا حداقل من دوست دارم اونم بپرسم ازت. این که زندگی بعد از اتمام کرونا و برطرف شدن خطرش رو چه شکلی می‌بینی؟ هم در مقیاس جهانی، هم ایران و حکومتش، هم زندگی شخصی خودت.
تو دوست داری.:دی
اگر واقعا برطرف بشه به طور کامل، تو خیلی از چیزا حالا یا به سرعت یا به مرور به حالت قبل برمی‌گردیم. مثلا چیزایی که قبل کرونا رعایت نمیشد و شخصا بدم میومد که رعایت نمیشه. مث دست شستن، حداقل قبل از غذا. اینا خطر که رفع بشه به راحتی فراموش میشه توسط اکثریت به نظرم. و مثال‌هایی ازین دست. یه موارد دیگه‌ای که کرونا تغییر ایجاد و خوب بود، این که یه عده متوجه شدن میشه به صورت دورکاری عمل کنن و اتفاقی هم نمیفته. دو دنیا چون باشعورترن این نمود بیشتری خواهد داشت به نظرم و یه سری کارا که نیازی به حضور فرد در محل ندارن، همچنان حداقل بخشیش به صورت دورکار خواهد بود. ولی نوع ارتباطا و اینا به مرور به حالت قبل برمی‌گرده به نظرم. تو ایرانم همینه تقریبا. اعتراضا بیشتر میشه به نظرم. هرچند این برطرف شدنی که گفتم شاید حالاحالاها و سالها اتفاق نیفته یا کلا اتفاق نیفته. اگه جوری بشه که آمار خیلی کم بشه ولی هنوز باشه (مثل آنفولانزا که صرفا آمار نداره)، بازهم خیلی چیزا به روال قبل برنخواهد گشت./ در مورد خودمم، سعی می‌کنم چیزای مثبتی که این مدت بوده رو بعد کرونا اگه عمری بود داشته باشم. مثلا آدما در سال گذشته وقت زیادی داشتن (معمولا؛ نه همه) که با خودشون خلوت کنن و این حفظ بشه خوبه.

تصویر ذهنی خاصی داری که فکر کردن بهش حس خوبی بهت بده؟ مثلا قبل خواب یا وقتی که ارامش میخوای تصورش کنی. اگه داری چیه و چه حسی بهت میده و اگه نداری، چی میتونه باشه؟
حس قدم زدن تو یه جاده سرسبز یا قدم زدن تو برف. هم تنهایی هم با بعضی از آدمای نزدیک. هرکدوم یه جا کاربرد دارن.:دی یه سری نما از فیلما هم هست طبیعتا. شاید 100 تا بیشتر باشه.

اگه شرور یا کلا انتاگونیست داستانی بودی، چه جوری میشدی؟ هم از دید بیرونی و رفتارها و اعمالت، هم انگیزه‌ها و دغدغه‌هات :دی
هممممم. سوال جالبیه.:دی دکستر احتمالا شرور حساب نمیشه پس بذار فکر کنم و واقعا شَر بگم. مت دیمن تو دیپارتد مثلا. البته اینم در ظاهر خوب بود.:)) گاس فرینگ در برکینگ بد. و تایوین لنیستر. (خواستم پالی تو رفقای خوب یا کلینت ایستوود تو نابخشوده رو بگم دیدم شر نبودن اونقدری بندگان خدا.) از شخصیت هنیبال هم خیلی خوشم میاد؛ ولی ویل گراهامُ بیشتر دوست دارم. دیگه انواع و اقسام شخصیتا که نزدیک بودن یجوراییُ گفتم.:))

یه روز از خواب پا میشی و می‌بینی که جنسیتت عوض شده و دختری، خیلی طبیعی و عادی. به نظرت چی توی زندگیت تغییر میکنه؟
همه چی.:)) اگه منظورت اخلاق و علائق و اصول و ... س که خب اینا به جنسیت ربطی نداره 99.9 درصد. ولی در مقابل نوع ارتباط با خانواده و دوستان عوض میشه دیگه. سوال سختیه نمی‌دونم چجوری جواب بدم. اگه خواستی ریزتر بپرس.

چندتا هم سوال مافیایی :دی
ای بابا.:دی
برای خودت جذاب‌ترین نقش‌هایی که تا حالا نوشتی چی بوده؟ حداقل سه تا با ذکر دور :دی بالانس رو هم میتونی لحاظ کنی :دی
سامورایی در تمام ادوار. الان یادم نیست دور اولش کجا اجرا شد. شیطان دور قبل و جلاد این دور.

توی ادوار معدود گادی من که بازی نکردی. به نظرت چه جور گادی میشم/هستم؟ ویژگی‌های مثبت و منفی و چندتا توصیه، با تشکر :دی
من در 4 سال گذشته فقط 1 دور بازی کردم. به خودت نگیر.:دی ولی چون حس می‌کنم ناراحت شدی یه دور میام ببینم چجوری هستی.:دی به نظرم استانداردی و دخالتی تو بازی نداری. شاید باید مقتدرتر بشی. شایدم باشی. نمی‌دونم.:)) ایده‌های خوبی داری قطعا. و جذابیت داره ادوارت ندید.:دی از نظر بالانس هم باید ببینم آیا همه عواملُ در نظر می‌گیری یا نه. از دور نمیشه.:دی

بیشترین پتانسیل پیشرفت توی ۳-۴ دور اینده رو توی کدوم بازیکن/ بازیکن‌ها میبینی و از چه لحاظ؟ :دی
پیشرفت وقتی میگی ناخودآگاه سید و چاوش و اینا حذف میشن. مهسا طبیعتا جای پیشرفت زیادی داره باتوجه به دور اولش. صرفا هم تجربه و آشنایی با جو بازی. اصول کلیُ بلده. بچه‌ها هم همه خوبن و در حداقل 1-2 دور سطح بالای بازیشونُ نشون دادن. تو ذهنم هست چند نفر که میخوام ازشون همین دور عالی بازی کنن ولی نمیگم الان.:دی

سوال بعدی و اخر جوابش هرچقدر مفصل‌تر باشه بیشتر دوست دارم اما قبول دارم که سخته، بنابراین هرچقدر که تونستی و دلت خواست جواب بده :دی
پناه بر خدا.:))
۵-۶ تا خصوصیت (attribute) برای تعیین سطح یک بازیکن مافیا در نظر بگیر. نمره‌ی افراد فعال در ادوار اخیر+هرکی دوست داشتی رو توشون مشخص کن :دی معیار هم میتونه ادوار اخیر، کل ادوار یا پتانسیل کلی اون شخص باشه.
(استیکر روباه در حال فرار) اینُ بذار بعد بازی و به عنوان سوال آخر صندلی داغ جواب میدم. الان مغزم برای این جواب نمیده حقیقتا.
ممنون بابت وقتی که این یه هفته گذاشتی و تمام زحمات همیشگیت :دی
مرسی از تو. دمت گرم.

از اتاق فرمان چند نفر گفتن تاپیکُ نبند تا بیایم. بیاین.:دی تا الان هرچی سوال بوده جواب دادم. بقیه رو اگه برسم وسط بازی جواب میدم و اگه نه بعدش. دو سه روز آینده هم حتما نمی‌رسم. اینم بخش زیادیشُ چند ساعت قبل نوشته بودم.

مافیایی
پسندها
5
امتیازها
50
مدال‌ها
8
خب دیگه برگرد رو صندلی خیلی زیادی خستگی در کردی :دی دلم برای پست نوشتن تو فروم خیلی تنگ شده بود برای همین اومدم نه چیز دیگه
خدافظ :))

خب
1- یه حرفی ک گاها تو مواقع ناراحتی ِ اطرافیانت ب زبون آوردی ولی در لحظه خودت دو دل بودی که واقعا بهش باور داری یا که نه میتونه این حرف ِ شعاری باشه، چی بوده ؟

2- چی و تو زندگی(ت) نتونسی بپذیری؟ یا فکر میکنی چ چیزی هست ک اگر پیش بیاد برات نمیتونی بپذیریش؟ پذیرش ب معنای روانشناسی‌ش.

3- نزدیک ترین فرد زندگیت رو در نظر بگیر، ک همه جوره باهاش راحت یا راحت بودی ، حالا از زبون اون یه سوال مهم از خودت بپرس ک باعث بشه معذب بشی :دی

4- اگر بخوای بگی فلان شخص توی زندگی من آدم سیاستمداریه، اون شخص کیه ؟ و چه ویژگی هایی داره ؟

5- شناخت اولیه‌ت نسبت ب دوستایی ک تو اینترنت باهاشون اشنا شدی چ فرقی با الان داره ؟ میخوام بدونم طوری هست ک برگردی عقب بگی وای چه قدر فاصله بین این ادم و اونی ک فکر میکردم هست؟ بیشترین میزان این فاصله‌ی شناختی رو تو کدوم از بچه های مافیا تجربه کردی؟

6- فرض کن شدیدا معتقدی یه ویژگی ایکسی رو نداری . حالا با یکی از دوستات وارد یه جمع ناشناس میشی و اون شخص شدیدا شروع میکنه به توصیف شخصیت تو و دست گذاشتن رو همین ویژگی هایی ک خودت معتقدی نداری :)) اون لحظه تمایل داری ک فوری واکنش نشون بدی یا خنثی عمل میکنی یا حرص میخوری یا .. ؟ حست رو حین بیان تک تک جملات اون شخص ک داره تو جمعی ک تورو نمیشناسن میگه پویا فلانه فیساره و خودت اصلا قبولش نداری رو بگو ؟ هم در مواقعی ک ویژگی منفی میگه هم مثبت. اگر واکنشت رو میتونی کامل حدس بزنی بیشتر شرحش بده

7- ب سختیِ این موارد از دید خودت و بر حسب تجربه ت از یک تا 10 نمره بده . 10 یعنی خیلی سخته واست 1 یعنی خیلی اسونه.

نشستن کنار فرد سیگاری ِ در حال استعمال دخانیات :)) :

رانندگی:

تحمل شنیدن دروغی که واقعیت پشت پرده‌ش رو میدونی :

پایین اوردن سطح توقع از عزیزانت :

ابراز علاقه :

مهاجرت از ایران :

سکوت در مواقعی که حقت رو علنا میخورن :

سکوت ِ بعدِ یه دعوای لفظی آزارنده :

خوردن هشت لیوان اب در روز :))

تنظیم ساعت خواب/بیداری :

نوسان گیری در بورس :)) :

تحمل سین کردن جواب ندادنِ بقیه :)) :

منتظر بودن از هر جنسی ک فکرشو بکنی:

محبوب نبودن از حیث روابط اجتماعی:

درس احتمالات :

رو در رو شدن ِ هر روزه با کسی ک بهت گفته "ازت بدم میاد" :

رو در رو شدن ِ هر روزه با کسی که توقعاتت رو برآورده نکرده (و شاید هم ازش خشمگینی) :

رو در رو شدن ِ هرروزه با کسی که از دایره افراد نزدیک زندگیش حذفت کرده:

8-چقد خودت رو با ادم ها مقایسه کردی تا بحال؟ اول بیا این 5 تا موردی ک این زیر نوشتم هر برداشتی ازش کردی و تو یه خط بگو مثلا از قیاس ایکس ک گفتم چی اومد تو ذهنت ؟ و بعد به میزان قیاس کردنت تو این موارد نسبت ب ادمها از 1 تا 5 نمره بده.

قیاس شرایطی
قیاس مالی
قیاس ظاهری
قیاس شخصیتی
قیاس حسی

خیلی سوال دارم خیلییی خیلی . میام باز :دی

- - - Updated - - -

1-چقد این مسایل برات اهمیت داره و شاید دغدغت هست ؟ از 1تا 5 نمره بده

شکمِ سیر :دی
بچه‌ها و اینکه تو چه مسیری بزرگ میشن
حقوق زنان
حقوق مردان
محیط زیست
حمایت از حقوق حیوانات
بازنشستگی
سلامتی جسمی
سلامتی روحی

2-چقدر باید و نباید تو ذهنت داری ؟

3-پرتکرار ترین سوالی ک از خودت پرسیدی چی بوده ؟

4-نیازه چی و مدام با خودت جلسه بذاری و بخودت یاداوریش کنی ؟:))

5-دوس داری بیشتر با "شنیدن" ادمها سرگرم باشی یا "گفتن" بهشون ؟ فقط نگو هیشکدوم :))

6-چه ویژگی اخلاقی ای رو تحت هیچ شرایطی "بنظرت" حاضر نیستی تحمل کنی؟

7-چه ویژگی اخلاقی ای بوده که بابتش آدمی رو از زندگیت "حذف" کردی؟

8-چقدر تو شخصیت آدم ها خرد میشی؟ اصن چه فاکتوری نیازه باشه ک باعث بشه هُل‌ت بده سمت خرد شدن تو شخصیت آدما و اصرار ب شناخت بیشترشون؟

9-در حال حاضر چ فکری تو زندگی بهت استرس میده ؟

10-من بهت میگم یه تصویر ایده ال از خودت بساز بده به همه عزیزانت ک تورو همیشه همونطوری یادشون باشه، پویا تو اون تصویر چ ویژگی هایی داره؟

11-با اون تصویر چقد فاصله داری؟اصلا برات مهم هست ک بهش نزدیک شی یا نه بسه دیگه همینقد ؟:))

12-هیچوقت دنبال آثار فلسفی بودی ؟ اگر اره و رفتی دنبالش تهش نتیجه خوشآیند بوده یا نه دلزده شدی کلا؟

13-تا حالا حس کردی ک دوست یا دوستات دنبال جلب ِ توجه و اعتمادتن ؟ برای گرفتن تایید ازت؟ یا مدام در حال اثبات کردن فلان ویژگیشون ب تو هستن برای اینکه میدونن تو خوشت میاد ؟ و ازین قبیل مسایل :دی؟

14-یه سوال همین الان ب ذهنم رسید، سربازی رفتی تو ؟ بعنوان پیام بازرگانی اگر رفتی یه خاطره ای ک از سربازی خیلی دل آزردت میکنه بگو ک من جیگرم خنک شه :)))))

حین پیام بازرگانی بودیم سوال بعدی ک میخواسم بپرسم یادم رفت :) لعنت

یادم اومد در عرض سه سوت،
15-کدوم راهی ک رفتی بنظرت بهت تحمیل شده و حس میکنی انتخاب اگاهانه ی اون لحظه ی خودت نبوده ؟ (تحمیل از سمت جامعه ، خانواده ، شرایط و.. )

اگر بهت بگم همه این سوالا با به تصویر کشیدن تو اومدن تو ذهنم و درجا تایپ شد و زمانی ک کشید حد فاصل بین همین دو پست هست تشویقم میکنی ؟:))

فک کنم بازم میام :)

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
سلام سلام :دی

من نخوندم سوالا و جوابا رو (در برنامه‌س که بخونم)، در نتیجه ممکنه تکراری باشه، به بزرگی خودت ببخش و صرف نظر کن از پاسخ‌دهی اگه خواستی :))

۱- فرض کن به یه نفر (بدون اینکه شناختی ازش داشته باشی) می‌خوای ۱۰ تا فیلم معرفی کنی که بالاخره از یکی ش خوشش بیاد. اون ۱۰ تا فیلم کدوماس؟ می‌تونی سوال رو این در نظر بگیری که ۱۰ تا فیلم برتر ژانرهای مختلف رو بگو، اما دقیقا همین سوال نیس :))
۲- ۱۰ تا فیلمی که به نظرت هر کسی باید دیده باشه یا ببینه چیاس؟ :دی
۳- یه جا دیدم خودت یا یکی دیگه گفته بود از ورزش (دیدن) دور شدی، چرا؟ :دی
۴- خجالت نمی‌کشی به امیر همچین تروریستی می‌دی که راه خروج بی‌تلفات نداره؟ :))

همینا دیگه، بیشتر هدف عرض ادب بود و برای خالی نبودن عریضه چهار تا سوال هم پرسیده شد :دی

با تشکر :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
مجموعه سوالات 2 جلدی سحر

خب دیگه برگرد رو صندلی خیلی زیادی خستگی در کردی :دی

دو هفته‌م خستگی در کنم باز در نمیشه.:|:دی

دلم برای پست نوشتن تو فروم خیلی تنگ شده بود برای همین اومدم نه چیز دیگه
خدافظ :))

آرهههههه؟:دی

خب
1- یه حرفی ک گاها تو مواقع ناراحتی ِ اطرافیانت ب زبون آوردی ولی در لحظه خودت دو دل بودی که واقعا بهش باور داری یا که نه میتونه این حرف ِ شعاری باشه، چی بوده ؟
نبوده معمولا. ممکنه از دید اون فرد شعاری بوده باشه، ولی معمولا چیزی که بهش باور ندارم نمیگم.:دی ولی یه وقتایی هست در این شرایط که آدم هیچ کاری از دستش بر نمیاد و مثلا میگه "ایشالا درست میشه" یا "نگران نباش" یا "تو کار خوذتُ بکن و بقیه مسائل فکر نکن" و ... . این به معنی باور نداشتن من نیست. چون اگر باور نداشته باشم، امید واهی نمیدم. ولی ممکنه اینجوری باشه که حس کنم که احتمال اثرگذاری حرفم خیلی کمه. آره ازینا زیاد بوده. ولی گفتمش. چون از هیچی بهتره. و تو همونام باز مواردی یادم میاد که اثرگذار بوده بعدا حرفام. بنابراین اگه احتمال کم به اثرگذاری بدم هم، میگم. ولی باور نداشته باشم نمیگم.

2- چی و تو زندگی(ت) نتونسی بپذیری؟ یا فکر میکنی چ چیزی هست ک اگر پیش بیاد برات نمیتونی بپذیریش؟ پذیرش ب معنای روانشناسی‌ش.
آره. مواردی بوده. کلی بخوام بگم پذیرش اتمام یه سری چیزا سخته. مثلا پذیرش مرگ یا از دست دادن (به هر صورتی) کسی که باهاش خاطره داری. از دوستان یا آشنایان هستن که نمی‌شناسید و نیاز به اسم بردن نیست. مهم‌ترین‌هاش همیناست. قسمت دوم سوالت هم جوابش همینه.
دیگه، (این الان فکر کردم به ذهنم رسید:))) پذیرش کارایی که آدم به خاطر بالا رفتن سنش نمی‌تونه انجام بده. مثل یه سری بازی‌ها یا مسخره‌بازی‌هایی که تو کودکی انجام می‌دادیم. هرچند همونام تا حد امکان سعی می‌کنم مشابهشُ انجام بدم.=))
اینا در رابطه با محیط و زمان بود. ولی در مورد شخص خودم یا چنین چیزی نبوده یا هنوز بهش نرسیدم.

3- نزدیک ترین فرد زندگیت رو در نظر بگیر، ک همه جوره باهاش راحت یا راحت بودی ، حالا از زبون اون یه سوال مهم از خودت بپرس ک باعث بشه معذب بشی :دی
پناه بر خدا.:)) از کجا در میاری اینا رو؟:دی
قبل از اینکه جواب بدم یه توضیح بدم، وقتی میگی نزدیک‌ترین خب برای من خانواده هست طبیعتا؛ منتهی این با راحت بودن فرق داره. ممکنه به دلیل احترامات و خیلی از مسائل دیگه، یه چیزاییُ آدم به خانواده نگه. حالا یا نشه بگی یا نیاز نباشه. ولی همونا رو مثلا می‌تونی به یک غریبه بگی. مثلا دکتر یا روانشناس یا هرکی. دوستان می‌تونن در هر دو رده‌ای که گفتم قرار بگیرن، ولی وقتی چیزی بهشون میگیم، لزوما دلیلش نزدیکی نیست. می‌تونه چیزای دیگه هم باشه.:دی
باتوجه به حدسی که از سوالت می‌زنم نزدیک‌ترین یا یکی از نزدیک‌ترین دوستانم (تقسیم‌بندی ندارم حقیقتا که 1 اینه 2 اونه 3 اینه و ...) یه سوال از خودم می‌پرسم که معذب بشم.:دی نیکلاس وایلد که معذب نمیشه آخه.:)) فکر می‌کنم میرم تا آخر بعد میام بالا.
خب. فکر کردم. این که کیُ بیشتر دوست داری یا کی بهت نزدیک‌تره.:))

4- اگر بخوای بگی فلان شخص توی زندگی من آدم سیاستمداریه، اون شخص کیه ؟ و چه ویژگی هایی داره ؟
امیر می‌تونه بهترین گزینه باشه. ویژگی مهم هم اینه که شئوناتشُ تفکیک می‌کنه و در هر جایی همونطور که باید، رفتار می‌کنه. مثلا شخصیتش به عنوان پسر یا برادر در خانواده مسلما با شخصیتش در کار (حتی کارهای مختلف) یا شخصیتش در جمع دوستان (و حتما با دوستان مختلف متفاوته باز:دی) تفاوت‌های ریز بسیار و البته بعضا درشتی داره. انعطافش بالاست در واقع. سیاستُ بخوام در یک کلمه خلاصه بکنم میگم انعطاف شخصیت. کار خیلی سختی هم هست.
البته ممکنه این سوال پیش بیاد که تو مگه همه جا رفتار امیرُ دیدی؟ نیاز به دیدن نیست اگه آدم دقت کنه. از نگاه به رفتار و دقت در حرف‌های فرد میشه به این رسید.

5- شناخت اولیه‌ت نسبت ب دوستایی ک تو اینترنت باهاشون اشنا شدی چ فرقی با الان داره ؟ میخوام بدونم طوری هست ک برگردی عقب بگی وای چه قدر فاصله بین این ادم و اونی ک فکر میکردم هست؟
بیشترین میزان این فاصله‌ی شناختی رو تو کدوم از بچه های مافیا تجربه کردی؟
این دو یا چند سواله. چون آدما تغییر می‌کنن در طول زمان. مثلا در مورد تو، اوایل که نمی‌شناختمت. ولی از وقتی که شناختمت، شناختم تغییری نکرده تقریبا. اونجاهایی هم که تغییر کرده به تغییرات تو برمی‌گرده که زیاد نبوده به نظرم. تغییر مهم شخصیتی منظورمه که برای من واضح و مهم باشه. در کل ثبات شخصیتت زیاد بوده. البته یه چیزی دیگه هم که هست، زمان هم مهمه. فرق داره که مثلا 3 سال به عقب برگردم یا 10 سال. بنابراین تغییرات در کسی که 3-4 ساله نهایتا ارتباطمون زیاده، خیلی از کمتر کسیه که 10 ساله میشناسمش.
ولی در مورد افرادی که زمان طولانی‌تری هست میشناسمشون چند مثال می‌زنم.
ازینایی ه شما میشناسین محمد چاوش شاید کم تغییرترین‌ بوده. انگار مثلا 8-9 سال پیش، 25 سالش بوده. الانم همونه.:دی
امیر مثلا شناختم ازش خیلی تغییر کرده و هر دو بعدی که گفتم برجسته هست. یعنی هم خودش تغییر کرده و هم چیزایی بوده که من اول نمی‌دیدم ولی بعدا دیدم. (مطمئنا چیزایی هم هست که نه قبلا دیدم نه الان و این حتما 5 سال دیگه تغییر می‌کنه.:))) امین دکستر مثلا تغییر کرد شناختم. آرش هم تا حدی. یه سری ها هم وقتی دیدمشون شناختم یهو تغییر کرد. رابین مثلا.
مهدی هم کم و بیش همین بود. مشابه چاوش. کمی گستاخ تر شده. سنش هم کمتر شده. جالبه.:دی ازیناس که بعد از ازدواجش جوون تر شده انگار و کودک درونش فعال تر.:)) امین خلفی هم کلا کودک ِ درون هست در واقع و تغییر خاصی نکرده.
اینا توضیحاتی بود که حس کردم باید بدم. در کل خب بخوام خلاصه جواب بدم: بله بوده. مثالش هم مثلا امیر یا امین.

6- فرض کن شدیدا معتقدی یه ویژگی ایکسی رو نداری . حالا با یکی از دوستات وارد یه جمع ناشناس میشی و اون شخص شدیدا شروع میکنه به توصیف شخصیت تو و دست گذاشتن رو همین ویژگی هایی ک خودت معتقدی نداری :)) اون لحظه تمایل داری ک فوری واکنش نشون بدی یا خنثی عمل میکنی یا حرص میخوری یا .. ؟ حست رو حین بیان تک تک جملات اون شخص ک داره تو جمعی ک تورو نمیشناسن میگه پویا فلانه فیساره و خودت اصلا قبولش نداری رو بگو ؟ هم در مواقعی ک ویژگی منفی میگه هم مثبت. اگر واکنشت رو میتونی کامل حدس بزنی بیشتر شرحش بده
بستگی به اهمیت موضوع داره.:دی اگه حس کنم موضوع مهمه، حتما میگم که این دوست ما اشتباه می‌کنه یا دری‌وری میگه یا زر می‌زنه.:دی بستگی داره کی گفته باشه.:)) مثلا اگه مهدی بگه، مورد اول هست (نه برای احترام. چون بدش میاد اونجوری بگی اشتباه می‌کنی=)))؛ یا خلفی اگه بگه، مورد چهارمی هست که ذکر نکردم.:دی در این حالات، فوری عمل نمی‌کنم یا حرفش تموم بشه. حرص که کلا نمی‌خورم. حس خاصی هم ندارم بیشتر تعجب هست که این چجوری به این پرت و پلاهایی که میگه رسیده یا فکر می‌کنم که چه کار کردم که این چنین برداشت شده. معمولا چون با طمانینه و آرامش رفتار می‌کنم، اجازه میدم حرفش تموم بشه بعد میگم بیخود میگه.:دی
ولی اگه موضوع مهمی نباشه، همون خنثی بهتر هست. یا کشوندنش به تعادل که مثلا "حالا اینجوری که میگه هم نیست ولی خب. به قول امیر.:دی" چون اگه یهو برخورد بکنم، طرفُ ضایع کردم و دوست ندارم این اتفاق بیفته. ولی اگه مورد مهمی هست خب باید اتفاق بیفته تا یاد بگیره.:دی
چون گفتی "شدیدا معتقدی" که نداری، اینجوری جواب دادم. اگه معتقد نباشم معمولا سکوت می‌کنم و بهش فکر می‌کنم. تمام این توضیحاتی که دادم در رابطه با ویژگی مثبت یا خنثی (مثلا برون گرا یا درون گرا بودن مثبت یا منفی نیست، ولی ویژگی هست) بود.:دی الان دیدم منفی هم نوشتی. مگه من ویژگی منفی دارم لعنتی؟:دی
ولی جدا از شوخی، منفی باشه سعی می‌کنم بهش فکر کنم و یهو موضع نگیرم. ولی اگه واقعا معتقد باشم چرت و پرت میگه، میگم مصداق بیار.:دی حرص نمی‌خورم همچنان. ناراحت نمیشم. همون تعجب و فکر و سوال. بعدش اگر مصداق بیاره و بفهمم حق با اونه که خب هیچی. خوشحالم میشم و سعی می‌کنم اصلاح شم. اگه ببینم حق باهاش نیست از این جهت ناراحت میشم که فکر می‌کنم من چه رفتاری کردم که این دوستمون اینجوری فکر کرده.:دی

7- ب سختیِ این موارد از دید خودت و بر حسب تجربه ت از یک تا 10 نمره بده . 10 یعنی خیلی سخته واست 1 یعنی خیلی اسونه.

نشستن کنار فرد سیگاری ِ در حال استعمال دخانیات :)) : خیلی سخت.:)) ولی چون قابل انجام دادنه و زمانش کوتاهه 8. زیاد بشه می‌زنمش. به سختی و ... نمی‌رسه.:دی

رانندگی: 9 خیلی بدم میاد.

تحمل شنیدن دروغی که واقعیت پشت پرده‌ش رو میدونی : بسته به اهمیت موضوع داره خب. موضوع چرت باشه خودمم می‌خندم.:دی مهم باشه، 10 هم می‌تونه باشه.

پایین اوردن سطح توقع از عزیزانت : 1. راحته. و آوردم.:دی

ابراز علاقه : چون یه سختی ِ طبیعی درش هست، 2 یا 3.

مهاجرت از ایران : این با سختی فرق داره. مخالف اصول هست. فقط سختیُ اگه در نظر بگیرم 4-5؛ ولی به اصولم ربطش بدم چون انجامش نمیدم میشه 10.

سکوت در مواقعی که حقت رو علنا میخورن : سکوت نمی‌کنم. حرفمُ می‌زنم. 10.

سکوت ِ بعدِ یه دعوای لفظی آزارنده : اینجا شاید سکوت خوب باشه و سخت هم نیست. 2 و 3.

خوردن هشت لیوان اب در روز :)) ما ها که سنگ کلیه داریم دیگه سختی و ... رو رد کردیم در این موارد. ضمن اینکه راحته که.:دی 1 هشت چیه. تو بگو ده.

تنظیم ساعت خواب/بیداری : اگه چند سال پیش می‌پرسیدی می‌گفتم 1. الان 2-3 هست. دارم پیر میشم.:دی قشنگ تو این دور آخر مافیا حس کردم.

نوسان گیری در بورس :)) : بازاری صعودی 3-4 بازار نوسانی 6-7 بازار نزولی 9-10. 10 یعنی نباید بگیری، چون نوسان میگیرن ازت. در کل و متوسط 7.

تحمل سین کردن جواب ندادنِ بقیه :)) : 1. حتما کار داشته.:دی

منتظر بودن از هر جنسی ک فکرشو بکنی: ها این سخته. ولی میشه انجام داد. 8

محبوب نبودن از حیث روابط اجتماعی: مهم نیست. 1 . البته شاید چون محبوب هستم معمولا:)) اینا رو میگم. نمی‌دونم.

درس احتمالات : گسسته کلا سخته. 7

رو در رو شدن ِ هر روزه با کسی ک بهت گفته "ازت بدم میاد" : پیش نیومده ولی حس می‌کنم برام سخت نیست. 2-3

رو در رو شدن ِ هر روزه با کسی که توقعاتت رو برآورده نکرده (و شاید هم ازش خشمگینی) : اینم سخت نیست. 1-2

رو در رو شدن ِ هرروزه با کسی که از دایره افراد نزدیک زندگیش حذفت کرده: این سخته. ولی حذف یعنی حذف دیگه.:دی من اگه کسیُ حذف کنم واقعا حذف می‌کنم. حالا برای اینکه جواب داده باشم در حالاتی که آدم ظاهرا مجبوره، 6.

8-چقد خودت رو با ادم ها مقایسه کردی تا بحال؟
خیلی کم واقعا. مگر هدف پیشرفت باشه و رو به جلو. و کلا توصیه م به همه این بوده که خودشونُ با کسی مقایسه نکنن تا جایی که امکان داره. البته الان که دیدم مواردی که نوشتی چیه، بعضی از قیاس‌ها می‌تونه به شناخت طرف مقابل یا خود کمک بکنه. اونا خوبه. هرچی رو به عقبه و فایده نداره بده کلا. حتی اگه طبیعی باشه.
اول بیا این 5 تا موردی ک این زیر نوشتم هر برداشتی ازش کردی و تو یه خط بگو مثلا از قیاس ایکس ک گفتم چی اومد تو ذهنت ؟ و بعد به میزان قیاس کردنت تو این موارد نسبت ب ادمها از 1 تا 5 نمره بده.
قیاس شرایطی
شرایط محیطی و چیزایی که به خود فرد ربط نداره و از قبل بوده. مثلا شرایط سخت یا راحت در خانواده ش. 2: از معدود جاهایی که ممکنه قیاس کنم اینه. جهت اینکه وقتی یه اتفاقی میفته که آدم ناراحته، میاد مقایسه می‌کنه که شرایط فلانی بدتره. پس میشه ادامه داد. برعکسش خیلی بده و چون 0 نداریم، 1.:دی
قیاس مالی
درآمد ماهانه یا ملک و املاک طرف. چون 0 نداریم، 1.:دی
قیاس ظاهری
چهره و تیپ و لباس طرف. اینم نه. 1.
قیاس شخصیتی
این که طرف چجور آدمیه. میزان صبر/ایثار/دقت/... ش چقدره. این هم خوبه و رو به جلو هست. از این جهت که با قیاس، می‌تونی هم خودتُ بیشتر بشناسی هم طرف. 4/ ولی اینکه چرا اون اونجوریه و من اینجوریم و ... احمقانه س به نظرم. با اینکه طبیعیه خیلی جاها.
قیاس حسی
نمی‌دونم منظورت چیه. اگه منظور اینه حس طرف مقابلُ بفهمی، کم و بیش مشابه بالاییه هست. 3 مثلا.

خیلی سوال دارم خیلییی خیلی . میام باز :دی
پناه بر خدا.:|

- - - Updated - - -

1-چقد این مسایل برات اهمیت داره و شاید دغدغت هست ؟ از 1تا 5 نمره بده

شکمِ سیر :دی 1
بچه‌ها و اینکه تو چه مسیری بزرگ میشن 4
حقوق زنان 3
حقوق مردان 1
محیط زیست 4
حمایت از حقوق حیوانات 2
بازنشستگی 3
سلامتی جسمی 4
سلامتی روحی 5

2-چقدر باید و نباید تو ذهنت داری ؟
زیاد. چون مسئولیت برای خودم تعریف می‌کنم در رابطه با همه‌چی تقریبا. ولی وسواسی نیستم.

3-پرتکرار ترین سوالی ک از خودت پرسیدی چی بوده ؟
کجا داری میری؟

4-نیازه چی و مدام با خودت جلسه بذاری و بخودت یاداوریش کنی ؟:))
این که در مسیر درستی قرار دارم. تو همه مسائل هست این؛ ولی بیشتر دغدغه‌هایی که دارم.

5-دوس داری بیشتر با "شنیدن" ادمها سرگرم باشی یا "گفتن" بهشون ؟ فقط نگو هیشکدوم :))
شنیدن.

6-چه ویژگی اخلاقی ای رو تحت هیچ شرایطی "بنظرت" حاضر نیستی تحمل کنی؟
بدعهدی و بی‌اهمیتی/بی‌خیالی در مسائل مهم.

7-چه ویژگی اخلاقی ای بوده که بابتش آدمی رو از زندگیت "حذف" کردی؟
این که طرف جایگاه خودشُ ندونه. مورد بالا هم میشه.

8-چقدر تو شخصیت آدم ها خرد میشی؟ اصن چه فاکتوری نیازه باشه ک باعث بشه هُل‌ت بده سمت خرد شدن تو شخصیت آدما و اصرار ب شناخت بیشترشون؟
ریز منظورته البته.:دی عادته دیگه. کاراگاه بودم از بچگی. شایدم مرض دارم.:))
ولی جدی، به نظرم دقت بیشتر و داشتن اطلاعات بیشتر، به تعامل بهتر کمک می‌کنه؛ و این خصوصا اگه اون فرد نزدیک باشه خیلی مهمه. هرچند نسبت به قبل محدودتر شده این مسئله.

9-در حال حاضر چ فکری تو زندگی بهت استرس میده ؟
خیلی وقته مورد خاصی در این زمینه به ذهنم نمیاد. چند سال پیش اگر می‌پرسیدی چندین جواب داشت. الان شاید از دست دادن آدما یا قرارگرفتن تو موقعیتی که از توانم خارجه. به شدت قبل نیست ولی اصلا.

10-من بهت میگم یه تصویر ایده ال از خودت بساز بده به همه عزیزانت ک تورو همیشه همونطوری یادشون باشه، پویا تو اون تصویر چ ویژگی هایی داره؟
ترجیح میدم همینی که هستمُ به یاد داشته باشن. ایده‌آل لازم نیست واقعا. ولی چون اصرار داری:دی، ویژگی‌هایی مثل عصبانیت شدیدی که بعضی مواقع دارم و واقعا بده یا تنبلی یا بعضی مواقع سردبودن، حذف بشه. ولی میگم که اینا هم بخشی از پویا هست دیگه.:دی
حالا اینکه پویا در ذهن بقیه چه ویژگی‌هایی داره... . هممممم. آدم ساده‌ایه. زیاده‌خواه نیست. دقتش زیاده و سعی می‌کنه کارا رو درست و کامل انجام بده. به فکر بقیه هم هست. گول هم نمی‌خوره معمولا.:دی دیگه گفتی ایده‌آل منفیا رو نگفتم.

11-با اون تصویر چقد فاصله داری؟اصلا برات مهم هست ک بهش نزدیک شی یا نه بسه دیگه همینقد ؟:))
طبق چیزی که گفتم، فاصله زیادی ندارم با اون تصویری که دوست دارم ازم باشه. ولی با ایده‌آله خب فاصله زیاده و خیلی از ویژگی‌ها هست که باید حذف یا تعدیل بشه. تو یه سوال که پرسیده بودن انتقاد کن از خودت، گفتم.
مهم هست برام که هرچی بتونم به اون ایده‌آله نزدیک بشم، ولی خیلی از ویژگی‌های بد منُ اکثر آدمای نزدیکم هم ندیدن یا کم دیدن. مثل عصبانیت یا خیلی چیزای دیگه. بنابراین خود ِ تصویر واقعی هم ایده‌آلیزه:دی شده تا حدی.

12-هیچوقت دنبال آثار فلسفی بودی ؟ اگر اره و رفتی دنبالش تهش نتیجه خوشآیند بوده یا نه دلزده شدی کلا؟
نه.:دی عملگرا هستم بیشتر. شایدم البته علتش اینه که ساده به مسائل نگاه می‌کنم. ولی در برنامه خیلی بلندمدت هست که یه سری چیزا بخونم. الان به نظرم کارای خیلی مهم‌تری دارم.

13-تا حالا حس کردی ک دوست یا دوستات دنبال جلب ِ توجه و اعتمادتن ؟ برای گرفتن تایید ازت؟ یا مدام در حال اثبات کردن فلان ویژگیشون ب تو هستن برای اینکه میدونن تو خوشت میاد ؟ و ازین قبیل مسایل :دی؟
بله. همه روزه حس میشه چنین چیزی.:)) یه سری هاش خب شوخیه؛ ولی جدی یا شوخی ِ جدی هم درش کم نیست. یک طرفه نیست البته، ولی این طرفی که مد نظرت بود بیشتره.

14-یه سوال همین الان ب ذهنم رسید، سربازی رفتی تو ؟ بعنوان پیام بازرگانی اگر رفتی یه خاطره ای ک از سربازی خیلی دل آزردت میکنه بگو ک من جیگرم خنک شه :)))))
خیر.:دی جیگرت بسوزه.:))

حین پیام بازرگانی بودیم سوال بعدی ک میخواسم بپرسم یادم رفت :) لعنت
خدا رو شکر.

یادم اومد در عرض سه سوت،
ای بابا.:))
15-کدوم راهی ک رفتی بنظرت بهت تحمیل شده و حس میکنی انتخاب اگاهانه ی اون لحظه ی خودت نبوده ؟ (تحمیل از سمت جامعه ، خانواده ، شرایط و.. )
من خیلی آدم یک‌دنده‌ای هستم در مسائلی که به خودم مربوطه. بنابراین چنین اتفاقی خیلی کم میفته.:دی آخرینش دبستان:)) بوده احتمالا که همه بهم می‌گفتن برو تلاش کن که بری سمپاد. تحمیل نبوده البته. تلاش زیادی هم نکردم حقیقتا. به تلاش نیست در واقع. ولی چیزی نبوده که اون موقع خودم آگاهانه انتخابش کنم. و البته دستشونم درد نکنه. اتفاق بسیار مهمی بوده در زندگیم. شاید مهم‌ترین اتفاق در مسیر زندگی ِ کاری-اجتماعی.

اگر بهت بگم همه این سوالا با به تصویر کشیدن تو اومدن تو ذهنم و درجا تایپ شد و زمانی ک کشید حد فاصل بین همین دو پست هست تشویقم میکنی ؟:))
بله. درود بر ذهنت.:دی گفتم که اینقدر سریع تایپ کردی سایت هنگ کرد.

فک کنم بازم میام :)

:استیکر روباه در حال فرار:
خیلی خوب بود مرسی.:دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سوالات محمد

سلام سلام :دی
به به. سلام.:دی
من نخوندم سوالا و جوابا رو (در برنامه‌س که بخونم)، در نتیجه ممکنه تکراری باشه، به بزرگی خودت ببخش و صرف نظر کن از پاسخ‌دهی اگه خواستی :))
نه اتفاقا خوبه. میری تناقضاشُ در میاری وقتی خوندی.:))

۱- فرض کن به یه نفر (بدون اینکه شناختی ازش داشته باشی) می‌خوای ۱۰ تا فیلم معرفی کنی که بالاخره از یکی ش خوشش بیاد. اون ۱۰ تا فیلم کدوماس؟ می‌تونی سوال رو این در نظر بگیری که ۱۰ تا فیلم برتر ژانرهای مختلف رو بگو، اما دقیقا همین سوال نیس :))
سوال خوبیه. زندگی شگفت انگیزی است./چه سرسبز بود دره ام./سرگیجه/کازابلانکا/پدرخوانده/فقط فرشته‌ها بال دارند/مردی که لیبرتی والانس را کشت/محبوب میلیون دلاری/دیپارتد/زندگی دیگران. و البته خیلی های دیگه.:دی

۲- ۱۰ تا فیلمی که به نظرت هر کسی باید دیده باشه یا ببینه چیاس؟ :دی
سوال درست، 100 فیلم یا 200 فیلم هست حداقل.:)) ولی 10 تا: چه سرسبز بود دره ام/مردی که لیبرتی والانس را کشت/روانی/زندگی شگفت انگیزی است/کازابلانکا/پدرخوانده/خوب بد و زشت/رفقای خوب/پالپ فیکشن/سکوت بره‌ها.

۳- یه جا دیدم خودت یا یکی دیگه گفته بود از ورزش (دیدن) دور شدی، چرا؟ :دی
آره. اینجام پرسیدن. خلاصه‌ش اینه که دیگه اسطوره‌های ما تقریبا خداحافظی کردن همه‌شون. برم یه سری بچه رو ببینم که چه؟:دی ولی میشه به لذت نبردن و انگیزه نداشتن ربطش داد. البته همچنان جام جهانی (و بقیه رقابت‌های ملی)، المپیک کلا، NBA، تنیس فدرر تا وقتی که هست، اسنوکر. اینا برام ارزش دنبال کردن داره فعلا.:دی

۴- خجالت نمی‌کشی به امیر همچین تروریستی می‌دی که راه خروج بی‌تلفات نداره؟ :))
نه.:)) بی تلفات که هست برای مافیا. درسته.:دی حالا در بالانس توضیح میدم که چرا اینجوری شد. ولی یکی از اهدافم این بود که یکی از گناهکارای دیگه رو هم باهاش بزنن. منتهی بازی که شروع شد حس کردم نمی‌تونن و پشیمون شدم.:دی

همینا دیگه، بیشتر هدف عرض ادب بود و برای خالی نبودن عریضه چهار تا سوال هم پرسیده شد :دی
با تشکر :دی
مخلصم. خوش اومدی محمد. دمت گرم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سوال عرفان

1) یه بالانس مافیا بچین( مافیا فرقه قاتل دلقک شیطان همه چی) ترجیحا تعداد بالا ، و بدون توجه به قوی یا صعیف شدن هر تیم (بنا به قدرت بازیکنا) ، بهترین و مناسبترین نقشی که هر فرد بازی کرده/میتونه بکنه رو با توجه به شناختی که ازش داری براش انتخاب کن ، خودتم میتونی توش بزاری :پرستش: اگه بتونی و زحمت نشه دلیل انتخابتم تو دو سه کلمه بگی که عالی میشه :دی

مافیا: مهدی پدرخوانده/رامتین شازده/امیر تروریست/مهسا خیاط/متین یاکوزا
3 تاشون که دور قبلی عالی بودن و احتمالا بهترین بازیشونه. رامتین هم اگه بود همین بود و متین هم به خاطر اون دورش.:دی

فرقه: محمدامین جادوگر/آرش جنگیر یا برعکس.
هردو ی اینا هم گناهکاریشون بهتره.:دی

قاتل: آریا یا علی چاوش (هردوی اینا باهم نمیشه.:))). هر دو برنده شدن. رضا هم تکی و گناهکار بهتره. اونم قاتل.
شیطان هم خود چاوش:دی به نظرم می‌تونه توازنُ برقرار کنه.
مهدی پالیزوان هم جلاد. و امین خلفی دلقک.:)) اینام دلیلش مشخصه. هرچند پالیزوان می‌تونه تو چندین نقش دیگه‌م به راحتی بازی کنه.

بی‌گناهان: عرفان رویین‌تن/امین سامورایی/محمدرضا کاراگاه/یاسین پلیس/رابین فرشته/سعید غارتگر/سحر دکتر/عماد نگهبان/صدرا و محمد شعبده‌باز/فری محافظ/بقیه اگه کسی جا مونده بی‌نقش. خودمم فدایی.:دی
اینام یا بهترین بازیاشون تو چنین نقش‌هایی بوده یا پتانسیل چنین چیزی دارن.

سوال آرش

۵-۶ تا خصوصیت (attribute) برای تعیین سطح یک بازیکن مافیا در نظر بگیر. نمره‌ی افراد فعال در ادوار اخیر+هرکی دوست داشتی رو توشون مشخص کن :دی معیار هم میتونه ادوار اخیر، کل ادوار یا پتانسیل کلی اون شخص باشه.

معیارُ گذاشتم کل ادوار با تاکید زیاد بر بازی‌های خوب شخص. خیلی سخت بود ولی تو اون روحت.:دی

1. تسلط بر منطق و استدلال: یعنی قدرت استدلال برای حمله و دفاع + مقابله با مغالطات طرف مقابل. چند نوع از سوتی گرفتن هم زیر مجموعه این میشه تا حد زیادی.
2. فهم نقش و چیدن استراتژی اولیه و توانایی تغییر تاکتیک در طول بازی: خلاصه‌ش یعنی بدونه چه کار باید بکنه و تواناییش در اجرا.
3. مدیریت بازی و سیاست: یعنی در هر زمانی چه رویکردی باید در پیش بگیره. که شامل مدیریت بحران و پنهان‌کاری هم میشه.
4. هوش و ایده در زمان مناسب: اینم مشخصه. فقط بگم که اجرا هم مهمه توش.
5. قاطعیت، بُرنده بودن و تاثیرگذاری: اینم باز معلومه. چه حالا طرف وسط بازی باشه چه نباشه.
6. داشتن حس قوی و قدرت حدس و تحلیل: اینم یعنی بتونه بفهمه بقیه چی هستن و بازی داره به چه سمتی میره.

اسم میگم و به ترتیب نمره میدم.

امیر 9.5 - 9.5 - 10+:دی - 9 - 9.5 - 9
محمد چاوش 9.5 - 9 - 9 - 10+:دی - 9.5 - 9
مهدی 9 - 10+:دی - 9.5 - 9 - 10 - 9
امین 9.5 - 9.5 - 9 - 10 - 9.5 - 9
آرش 9 - 9.5 - 8 - 9.5 - 8.5 - 9
عرفان 8.5 - 10 - 8.5 - 9 - 8 - 9.5
رضا 8 - 8.5 - 9.5 - 8.5 - 8.5 - 8.5
محمد 9 - 10 - 8.5 - 8.5 - 8 - 10
محمدامین 9.5 - 8.5 - 9.5 - 10 - 9 - 9
امین خلفی 9 - 7.5 - 7 - 9 - 9 - 8.5
سحر 8.5 - 9 - 7 - 8 - 7.5 - 9
مهسا 8.5 - 9.5 - 8.5 - 8.5 - 7.5 - 8.5
فری 8.5 - 7.5 - 7 - 8 - 7.5 - 7
عماد 8 - 8.5 - 7 - 8 - 7 - 9
صدرا 8 - 7.5 - 8 - 8 - 7 - 8.5
محمدرضا 9 - 8.5 - 8 - 8.5 - 8 - 9
یاسین 8 - 8.5 - 8 - 8 - 8 - 8.5
سعید 8.5 - 8 - 7.5 - 8 - 7.5 - 8
مهدی پالیزوان 8.5 - 10 - 9.5 - 9 - 10 - 8.5
رامتین 8.5 - 8.5 - 9.5 - 8.5 - 8.5 - 9
رابین 8.5 - 9.5 - 10 - 8 - 9.5 - 8.5
آریا 9 - 9.5 - 9 - 9.5 - 9 - 9
متین 9 - 9 - 9.5 - 9 - 9 - 10

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام، سلام. :دی

۱. تصور کن شب خوابی، که با نازل شدن یک شبح به‌ت، بیدار می‌شی. - آزمون ذهنی نیچه رو دارم می‌پرسم - به‌ت می‌گه که قراره از ابتدای زندگی‌ت تا این لحظه، با همه‌ی جزئیات، عنکبوتی که از درخت افتاده تا بادی که خورده به موهات، برای بی‌نهایت‌بار تکرار بشه و تو بی‌نهایت‌بار زندگی‌ش کنی، بدون هیچ‌تغییری. خوش‌حال می‌شی یا ناراحت؟
و به صورت جزئی چه لحظاتی در زندگی‌ت هستن، که حاضری بی‌نهایت‌بار تکرار بشن.

۲. کارگردان‌های محبوبت توی سینمای ایران رو بگو؛ و بهترین فیلم‌هاشون رو.

۳. بهترین فیلم‌های کوتاهی که توی ذهنت می‌آن.

۴. بهترین سکانس‌هایی - نه فیلم - که از این آدم‌ها می‌آد تو ذهنت رو بگو.
۴.۱ آدری هپبورن :02:
۴.۲ اینگرید برگمن
۴.۳ جان وین
۴.۴ جیمز استورات
۴.۵ وودی آلن
۴.۶ کوین اسپیسی
۴.۷ جودی فاستر
۴.۸ تام هنکس
۴.۹ کری گرانت
۴.۱۰ همفری بوگارت
۴.۱۱ آلپاچینو
۴.۱۲ گری کوپر
۴.۱۳ دنی لویس
۴.۱۴ دانا رید
۴.۱۵ ورا مایلز
۴.۱۶ کلینت ایستوود

۵. لذت‌بخش‌ترین خاطره‌ای که تو ذهنته رو تعریف کن.

۶. غرقگی یا Flow رو فکر کنم بدونی چیه. منتها برای احتیاط لحظاتی هستن که اون‌قدر درگیر کاری هستی که داری انجام می‌دی، که گذر زمان رو متوجه نمی‌شی. و غرق شدی در کارت. در چه کارهایی چنین چیزی رو تجربه می‌کنی؟

۷. سه‌تا جمله یا حرفی که به‌ت گفته شده و با تاثیر زیادی در ذهنت مونده چی‌ان؟

همین. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
خب، سخت شد واقعا. سوالارو دیدم چقد قشنگ بودن سطح انتظارم از سوالای خودم رفت بالا و در نتیجه مطمئنم راضی نخواهم بود :دی
پویای عزیز
1- خط قرمزت تو روابط دوستانت چیه؟ یعنی وقتی ببینی دوستت چیکار کرده می تونی تصمیم بگیری بذاریش کنار؟ در قبال تو و دیگران.

2- همه ما هر چقدر بگیم دیگران و قضاوت نمی کنیم همیشه تو نگاه اول یه قضاوتی هست. کدوم حرکت یک غریبه ای که برای بار اول می بینیش باعث می شه بیشتر قضاوتش کنی و بیشتر رو مخت بره.

3- تو داستانای یونان سیسیفوس تنبیه می شه که یه تکه سنگ بزرگ رو تا بالای کوهی ببره و هر بار که این تکه سنگ به نزدیک قله میرسه سر می خوره میفته پایین. در نتیجه سیسفوس تا ابدیت باید این کار رو انجام بده. سیسیفوس می دونه که سنگ هرگز به قله نمی رسه. سوال من اینه، آیا سیسیفوس می تونه بالا بردن سنگ رو برای خودش هدف ببینه و در نتیجه به خوشبختی یه پله نزدیک تر شه یا نه؟

4- اگه به مکتب فلسفی ای علاقه یا گرایش داری ممنون می شم اونا رو نام ببری و دلیل علاقت بهشون رو بگی.

5- با ارزش ترین شیء ای که داری از نظر سنتی منتال چیه؟ اگه داستان پشتش رو می شه گفت هم بگی ممنون می شم.

فکر کنم داشتم می خوندم یه جا دیدم از 5 تا بیشتر نمی شه سوال پرسید از ترس سرپیچی از قوانین فعلا همینا بسه :))

- - - Updated - - -

خب، سخت شد واقعا. سوالارو دیدم چقد قشنگ بودن سطح انتظارم از سوالای خودم رفت بالا و در نتیجه مطمئنم راضی نخواهم بود :دی
پویای عزیز
1- خط قرمزت تو روابط دوستانت چیه؟ یعنی وقتی ببینی دوستت چیکار کرده می تونی تصمیم بگیری بذاریش کنار؟ در قبال تو و دیگران.

2- همه ما هر چقدر بگیم دیگران و قضاوت نمی کنیم همیشه تو نگاه اول یه قضاوتی هست. کدوم حرکت یک غریبه ای که برای بار اول می بینیش باعث می شه بیشتر قضاوتش کنی و بیشتر رو مخت بره.

3- تو داستانای یونان سیسیفوس تنبیه می شه که یه تکه سنگ بزرگ رو تا بالای کوهی ببره و هر بار که این تکه سنگ به نزدیک قله میرسه سر می خوره میفته پایین. در نتیجه سیسفوس تا ابدیت باید این کار رو انجام بده. سیسیفوس می دونه که سنگ هرگز به قله نمی رسه. سوال من اینه، آیا سیسیفوس می تونه بالا بردن سنگ رو برای خودش هدف ببینه و در نتیجه به خوشبختی یه پله نزدیک تر شه یا نه؟

4- اگه به مکتب فلسفی ای علاقه یا گرایش داری ممنون می شم اونا رو نام ببری و دلیل علاقت بهشون رو بگی.

5- با ارزش ترین شیء ای که داری از نظر سنتی منتال چیه؟ اگه داستان پشتش رو می شه گفت هم بگی ممنون می شم.

فکر کنم داشتم می خوندم یه جا دیدم از 5 تا بیشتر نمی شه سوال پرسید از ترس سرپیچی از قوانین فعلا همینا بسه :))

آرش دفعه قبل با لپتاپ من لاگین شده سیو کرده پسووردشو الان منم پسووردم یادم نیست که برگردم تو اکانت خودم :| تو روحت آرش.
من محمدامینم راستی :))

God: These Muggles!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سوالات امین
سلام، سلام. :دی
سلام بر امین گوتی دکستر هرناندز.:دی

۱. تصور کن شب خوابی، که با نازل شدن یک شبح به‌ت، بیدار می‌شی. - آزمون ذهنی نیچه رو دارم می‌پرسم - به‌ت می‌گه که قراره از ابتدای زندگی‌ت تا این لحظه، با همه‌ی جزئیات، عنکبوتی که از درخت افتاده تا بادی که خورده به موهات، برای بی‌نهایت‌بار تکرار بشه و تو بی‌نهایت‌بار زندگی‌ش کنی، بدون هیچ‌تغییری. خوش‌حال می‌شی یا ناراحت؟
خوش‌حال میشم. هرچند یه سری کارا (تکالیف) که تو مدرسه یا دانشگاه به زور باید انجام می‌دادیم و مسخره بود، یا یه سری لحظاتُ طبیعتا دوست ندارم دوباره زندگی کنم، ولی چون تر و خشک باهمه، مجموعا خوبه و خوش‌حال‌کننده‌س.
و به صورت جزئی چه لحظاتی در زندگی‌ت هستن، که حاضری بی‌نهایت‌بار تکرار بشن.
خیلی زیاده. لحظات کنار خانواده بودن یا کنار دوستان. خیلی از سفرها و بعضی روابط؛ خیلی از جاهایی که احساس مفیدبودن داشتم و همه لحظاتی که الان یادشون میفتم و ناخودآگاه لبخند می‌زنم و میگم چه خوب بود. از فیلم دیدن گرفته تا بعضی مسابقات ورزشی و خیلی اتفاقات به ظاهر ساده که بسیار ارزشمند هستن.
سوالت مث این بود که لحظات خوب زندگیتُ نام ببر.:)) چجوری لامصب؟ اگه منظورت 4-5 مورد خاصه، واقعا حضور ذهن ندارم. من خیلی وقتا از 5 دقیقه حرف زدن با خانواده‌م یا دوستانم از کل اتفاقات مهم زندگیم بیشتر لذت می‌برم. مثلا این چند روز که داستان/تحلیل می‌نوشتم و همزمان اسنوکر می‌دیدم خیلی لذت‌بخش بود برام. حالا در کنارش یا تو هال بودم و با خانواده هم حرف می‌زدم یا آخر شب بود که تو اتاق بودم و با چنتا از دوستام حرف می‌زدم. اتفاقات مهم‌تر حتما بوده این مدت هم، ولی لذت‌بخش‌تر، نه. اخیرا خصوصا از همین کارای ساده بیشتر لذت می‌برم.

۲. کارگردان‌های محبوبت توی سینمای ایران رو بگو؛ و بهترین فیلم‌هاشون رو.
کیمیایی: گوزن‌ها. داش آکل. قیصر. رد پای گرگ. جرم. و چندین فیلم دیگه. شروع ضیافتم خیلی خیلی دوست دارم و هربار بهش فکر می‌کنم لذت می‌برم.
مهرجویی: لیلا، گاو، اجاره‌نشین‌ها، هامون، مهمان مامان، سارا و ... .
کیارستمی: خانه دوست کجاست، طعم گیلاس، زیر درختان زیتون، گزارش و ... .
بیضایی: باشو غریبه کوچک، مرگ یزدگرد، سگ‌کشی، رگبار و ... .
فرمان‌آرا: بوی کافور عطر یاس، ، شازده احتجاب، خانه‌ای روی آب و ... .
حاتمی: مادر، سوته‌دلان، کمال‌الملک، طوقی، هزاردستان (سریال) و ... .
تقوایی: دایی جان ناپلئون(فیلم نیس البته)، ناخدا خورشید، آرامش در حضور دیگران، صادق کرده.
فرهادی: درباره الی، شهرزیبا، جدایی، چهارشنبه‌سوری.
عیاری: بودن یا نبودن، تنوره دیو، هزاران چشم (سریال)، روزگار قریب (سریال).
تک فیلم: شب‌های روشن، به‌رنگ ارغوان، عروس آتش، زیر پوست شهر. سرخپوست و ... .

۳. بهترین فیلم‌های کوتاهی که توی ذهنت می‌آن.
اصلا فیلمی نمیاد الان متاسفانه. یه سری انیمیشن هست که اسمشون اصلا یادم نیس. لالونا بود مثلا یکیش.

۴. بهترین سکانس‌هایی - نه فیلم - که از این آدم‌ها می‌آد تو ذهنت رو بگو.
۴.۱ آدری هپبورن :02: مصاحبه آخر تو تعطیلات رمی.
۴.۲ اینگرید برگمن ورودش در کازابلانکا.
۴.۳ جان وین نگاهش از روی زین اسب تو جویندگان.
۴.۴ جیمز استورات نمای آخر سرگیجه
۴.۵ وودی آلن خودش. از آنی‌هال بگیر تا تقدیم به رم با عشق
۴.۶ کوین اسپیسی پایان مظنونین.
۴.۷ جودی فاستر کشتن قاتل تو سکوت بره‌ها.
۴.۸ تام هنکس جالبه که فارست گامپ اول نمیاد تو ذهنم. نمای پایانی بازیش تو مسیر تباهی.
۴.۹ کری گرانت فقط فرشته‌ها بال دارند. ته فیلم. اون سکه هه.
۴.۱۰ همفری بوگارت مستی تنهاییش تو کازابلانکا.
۴.۱۱ آلپاچینو چرا سر هم نوشتی؟:|:)) تنهایی انتهای پدرخوانده2
۴.۱۲ گری کوپر نیمروز. جایی که ستاره رو پرت می‌کنه.
۴.۱۳ دنی لویس اوستا دی‌لوییس؟ جایی که میخواد شراب آتشین بنوشه، بیل قصاب.
۴.۱۴ دانا رید کلوزآپ‌هاش تو زندگی شگفت‌انگیز.
۴.۱۵ ورا مایلز انتهای لیبرتی‌والانس.
۴.۱۶ کلینت ایستوود انتهای گرن‌تورینو یا نابخشوده.

۵. لذت‌بخش‌ترین خاطره‌ای که تو ذهنته رو تعریف کن.
خیلی سوال سختیه. چه ذهن روانشناسانه‌ای پشت سوالات بوده.:23:همونطور که تو سوال اولت گفتم، لزوما نباید اتفاق خاصی بیفته و خیلی وقتا از چیزای ساده و عادی بیشتر لذت می‌برم. ولی برای اینکه نگی پیچوند، روز آخر مدرسه قبل سال نو یا روز آخرین امتحان، معمولا پیاده می‌رفتیم پارک یا کوه بالای مدرسه و خب این از اون زمان‌هایی بود که اصلا حس نمیشد.

۶. غرقگی یا Flow رو فکر کنم بدونی چیه. منتها برای احتیاط لحظاتی هستن که اون‌قدر درگیر کاری هستی که داری انجام می‌دی، که گذر زمان رو متوجه نمی‌شی. و غرق شدی در کارت. در چه کارهایی چنین چیزی رو تجربه می‌کنی؟
حرف زدن درباره چیزی که دوست دارم یا هرچیزی با افرادی که دوست دارم، مسلما نه همیشه البته. فکر کردن به گذشته تو وقتایی که پیاده‌روی می‌کنم. قبلا تماشای تنیس هم اینجوری بود. دیدن فیلم خوب هم معمولا چنین حسی داره.

۷. سه‌تا جمله یا حرفی که به‌ت گفته شده و با تاثیر زیادی در ذهنت مونده چی‌ان؟
جملاتی با این مضمون که: 1. وقتت، خودته. برای خودت ارزش قائل باش. 2. سخت نگیر. نه به خودت نه دیگران. (میشه اون شعر حافظ که پایین‌تر نوشتم) 3. اینکه آدم هرچند وقت یه بار خودشُ بررسی کنه و از خودش بپرسه که کجا داری میری؟
چند بیت هم میگم که خیلی دوست دارم و نامرتبط با چیزایی که گفتم نیست:

مولانا: خنک آن قماربازی که بباخت آنچه بودش/بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

حافظ:
دوش با من گفت پنهان کاردانی تیزهوش/کز شما پنهان نشاید کرد سر می‌فروش
گفت آسان گیر برخود کارها کز روی طبع/سخت می‌گیرد جهان بر مردمان سخت‌کوش

سعدی:
گِلی خوش‌بوی در حمام روزی/رسید از دست محبوبی به دستم
بدو گفتم که مشکی یا عبیری/ که از بوی دلاویز تو مستم
بگفتا من گِلی ناچیز بودم/ولکن مدتی با گُل نشستم
کمال همنشین در من اثر کرد/وگرنه من همان خاکم که هستم

مولانا:
گر در طلب گوهر کانی، کانی/تا در هوس لقمه نانی، نانی
این نکته رمز اگر بدانی، دانی/کان چیز که در جستن آنی، آنی

همین. :دی
مرسی دمت گرم.

=====================================
سوالات محمدامین
عجب.:دی
پویای عزیز
درود محمدامین
بدقولی:دی شوخی. خط قرمز به این شدتی که منظورته، می‌تونم بگم خیانت و سوء استفاده کردن از آدم. یعنی باعث بشه اعتمادی که بهش بوده، از بین بره. چنین موردی البته واقعا رخ نداده که کسی دوست نزدیکم باشه و گذاشته باشمش کنار. ولی هرچیزی که باعث بشه، به این درک برسم که برای دیگران یا من ارزشی قائل نیست، در هر زمینه‌ای، می‌تونه به محدود شدن روابط منجر بشه.

به جز سیگار کشیدن؟:)) شوخی. واقعا از ظاهر (چیزی که قابل دیدن هست) قضاوت نمی‌کنم و معمولا شنونده و تماشاگر هستم تا قضاوت‌کننده. ولی مثلا دیر رسیدن در قرارها و بی‌اهمیت‌بودن این کار برای فرد، حتما حس بدی میده چون ظاهر نیست دیگه این.:دی یا مثلا اگه کسی هدفش تخریب شخصیت دوستانم باشه.

چیزی که من شنیدم، کمی با اینی که گفتی متفاوته. در واقع همینه که گفتی ها منتهی یه مقداری متفاوت بیانش می‌کنم. سیسیفوس، چون مرگُ گول می‌زنه (البته در کنار کارای بد دیگه‌ای که انجام میشه مثل قتل و ...)، مجازات میشه به اون کار. و نکته اینه که نمی‌دونه مکر زئوس کِی اتفاق میفته و سنگ هر بار از کجا سر می‌خوره. و این درواقع مکافات عمل هست. بنابراین از دید من اگه اینجوری بهش نگاه بکنه (دیدگاه داستایفسکی تو جنایت و مکافات) و اون مسیر طولانی و تکراریُ به عنوان پالایش خودش ببینه، بله. هم هدف هست و هم پله‌پله به رستگاری یا پالایش یا به قول تو خوشبختی نزدیک میشه و شایدم بهش برسه و تو اون ابدیت که میگی حل بشه.:دی

در حدی که به مکتب خاصی گرایش! داشته باشم اصلا اطلاعات ندارم. ولی در پاسخ به سوال یکی از دوستان هم گفتم که خیلی دوست دارم اطلاعات کسب بکنم در آینده.
ولی برای اینکه یه جوابی داده باشم، خیلی سال پیش یه تعدادی از نظریات افلاطونُ (دموکراسی مثلا یا اخلاق) خوندم. و دیدم بهم نزدیکه.:دی
کلا ولی نمی‌دونم کی میشه که به این بخش هم برسم. فعلا نظرم اینه سبکی که مولانا میگه رو بریم جلو تا حد توان، بعدش به فلسفه‌ هم می‌رسیم.:دی

یه سگ عروسکی هست:دی که اگه اشتباه نکنم از تولد 1 سالگیم دارمش و خاطرات زیادی داریم باهم:)) و بیش از شیء می‌بینمش. مثل موجود زنده‌س برام و شخصیت داره و خیلی وقتا باهاش حرف می‌زنم، درددل می‌کنم و حتی راهنمایی می‌گیرم. الان میگه این دیوونه کیه.=)) داستان پشتشم عملا گفتم دیگه. باهم بزرگ شدیم در واقع. حالا خواستی عکسشُ می‌فرستم.:دی سوال قشنگی بود.

فعلا؟:)) ماه بعد میومدی یه باره.:دی دیگه دارن میندازنم بیرون ازینجا. آدرس جدیدُ می‌فرستم برات.:))

سپاس ازت.

مرسی از همه. خوب بود و خوش گذشت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین