برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

کافه 🔥 صندلی داغ: پویا (Pouya) 🔥

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
منم عاطفه حالیمه منتهی منظورم یه چیز دیگه ای بود.
عاطفی نبود. درس زندگی بود اون. چون انگلیسی هم دوست داری: هپینس ایز لاو. لاو ایز هپینس. مدل خودت و فری نوشتم برات.:))
سری سوم:

برای هرکدوم از گزینه های زیر فقط یک مورد رو نام ببر اگه بهت بگن که از هر زمینه فقط یک مورد رو تا آخر عمر می تونی با خودت داشته باشی و ازش استفاده کنی.

سریال | فیلم | آهنگ | موسیقی بی کلام | کتاب | وسیله دیجیتال | ورزش (به منظور تماشا کردن)
یقه سفید/مردی که لیبرتی والانس را کشت/یکی از کنسرتوهای باخ/مثنوی/لپ‌تاپ/بسکتبال NBA

اگر بتونی یک نتیجه ورزشی که مربوط به گذشته هست رو عوض کنی اون کدومه؟ از این جوابای کلیشه ای که نه هرچی اتفاق افتاده خوب بوده و اینام نمی خوام :دی
معلومه که هرچی که اتفاق افتاده خوب نبوده.:)):| فینال ویمبلدون 2019.

چند تا از تصمیمات اساسی زندگیت که باعث تغییر معنی دار روند زندگیت شدن رو بگو اگه قابل پخش هست. مثبت و منفی فرقی نداره. مثال خواستی بیا پی وی :دی
یه جایی تصمیم گرفتم دنبال کاری برم که خوشم میاد و هرچی که دوست ندارمُ انجام ندم. چون پله پله بوده نمی تونم زمان بگم. ولی ریشه‌ش از مدرسه بوده و اجراش از پایان ارشد.
زمانی که تصمیم گرفتم از کسی که دوستش دارم بگذرم؛ چون فکر می‌کردم نهایتا به نفعمه و خیلی به نفعشه. به نظرم تصمیم درستی بوده همچنانن
نمی‌دونم دقیقا کی بود که در سینما جدی شدم. ولی تصمیم مهم و اثرگذاری بود اونم.
کافیه 3 تا؟:دی موردی که اینقدر مهم باشه یادم نمیاد. البته یه سری تصمیم هم هست باید بگیرم. هنوز نگرفتم.:))

از انتقادی که خودت طالبش نبوده باشی خوشت میاد؟ مثلا نشستی، یکی بیاد همینطوری شروع کنه بی مقدمه خاصی، ازت انتقاد کنه. از خودت (به عنوان وجدانت) یک انتقاد سازنده بکن.
من همیشه از انتقاد خوشم میاد. چون اکثرا متاسفانه با من رودربایستی دارن. و از کسانی که ازم انتقاد می کنن خیلی خوشم میاد. سازنده هم نباشه مهم نیست به نظرم. از هر انتقادی استقبال می کنم؛ حتی تخریب باشه. نهایتش اینه قبول نمی کنه آدم.:دی به عنوان وجدانم به پویا میگم تنبلیت خیلی زیاده. کتاب باید بیشتر بخونی. بیشتر ورزش کنی. خیلی مواقع تند حرف می زنی. باید کنترل کنی که طرف ناراحت نشه. بعضا بدجور بقیه رو مسخره می کنی. موضعت بعضی وقتا از بالاس. عصبانیتت هم خیلی بده. صبرت هم کمه. زیاده. چون گفتی یکی، اونایی که سریع اومد تو ذهنم گفتم.:دی

در یک کلمه حس ات رو بگو:
تو یه کلمه حس ـتُ بگو؟:)) یا میگن اولین کلمه ای که به ذهنت رسید بگو. یا حس. که حس توضیح زیاد میخواد. بنابراین اولیُ جواب میدم.:دی اگه مطابق میل نبود مثال بزن و دوباره بپرس تا بگم.:دی

خدا مطلق
خانواده عشق
دوست معرفت
فوتبال فشار
یوونتوس عشق یک طرفه
منچستر سرالکس / حس به ذهنم نرسید واقعا.
فانتزی مسخره
مافیا جذاب
برناردو رزنده قله
کاخ سعدآباد تنهایی
زندگی شگفت انگیزی است امید
کلینت ایستوود اقتدار
کاپلو کاریزما
مارتین اونیل وفاداری
روی کین رک
فدرر کمال
بازی مین شانس
مورینیو شطرنج
بورس طمع
پویا خوب
مهدی بد
:))

دو جواب آخرُ اگه خوشت نیومد، می‌تونی با پیچیده و گستاخ عوض کنی.:دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
مجددا سلام، چنتا سوال سینمایی و شبه سینمایی دارم ازت:دی

کلینت ایستوود و میدونم دوست داری، ولی چرا توی فیلمای خودش بازی میکنه؟ چنتا فیلمشو که دیدم خودش بازی کرده انگار همشون یک شخصیتن و اون شخصیتم خودشه، این عمدی بوده یا خودش فکر میکنه با هم فرق دارن؟ :دی مثلا گرن تورینو و میلین دالر بیبی و دنیای بی نقص و من دیدم ازش شخصیتای ایستوود همه یه جورن، حالا فیلمای قدیمی ترش چون جوون تر بود میتونم بگم زیاد شبیه نبود ولی در کل ایستوود رو بازیگر خوبی میدونی؟ صداش چرا اینجوریه تو فیلما؟ : ))

نظرت درباره فیلمای نولان چیه؟ هوادارشی؟ هیترشی؟ بی تفاوتی؟ اگر دیدی کاراشو دربارشون یکم حرف بزن و بهترین فیلمشو از نظرت بگو.

من بطور ویژه ای هوادار دوره خاصی از سینما نیستم اصولا باید پیام فیلم به دلم بشینه و باهاش ارتباط حسی بگیرم تا لذت ببرم ولی تو ادم کلاسیک دوستی هستی، این کلاسیک دوستیت دلیلش چیه به نظرت؟ در بین دوستان کسانی هستند که صرفا سیاه و سفید بودن فیلم میبردشون به دوران گذشته ولی به نظرم تو از این دسته نیستی :دی

بهترین دهه ی سینمای هالیوود رو چه دهه ای میدونی؟

با مینی مالیسم در سینما موافقی یا مخالف؟ خارج از سینما چطور؟ مثلا تو موسیقی و.... ؟

کدوم فیلم دیوید فینچر و بیش از همه دوست داشتی؟

کدوم فیلم تارانتینو؟

کدوم فیلم اسپیلبرگ؟

کدوم فیلم اسکورسیزی؟

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
مجددا سلام، چنتا سوال سینمایی و شبه سینمایی دارم ازت:دی
سلام مجدد. به به چه عالی.:دی

کلینت ایستوود و میدونم دوست داری، ولی چرا توی فیلمای خودش بازی میکنه؟
اون نقشاییُ بازی می کنه که کسی دیگه نمی تونه بازی کنه. بعضا اینجوری هستن کارگردانا. وودی الن مثلا.

چنتا فیلمشو که دیدم خودش بازی کرده انگار همشون یک شخصیتن و اون شخصیتم خودشه، این عمدی بوده یا خودش فکر میکنه با هم فرق دارن؟ :دی
مثلا گرن تورینو و میلین دالر بیبی و دنیای بی نقص و من دیدم ازش شخصیتای ایستوود همه یه جورن،
حتما عمدیه. شخصیتش در گرن تورینو، ادامه بیبی هست. نه اینکه دقیقا اون آدم باشه. نه. شمایلی هست که از قبل و در نابخشوده ساخته و با اون دو فیلم به پایان می رسه. نمای پایانی هم، به شکل صلیب، عملا پایان اون شمایل ایستوود در سینماست. بعدشم چنتا فیلم بازی کرده، ولی اونا یه چیز دیگه ست. بنابراین در ادامه هم هستن و بخشی از یک جهان ِ آدمی که جهان‌بینی داره. ولی تفاوت های مهم و بعضا ریزی در نقش و خصوصا بازی هست.

حالا فیلمای قدیمی ترش چون جوون تر بود میتونم بگم زیاد شبیه نبود ولی در کل ایستوود رو بازیگر خوبی میدونی؟ صداش چرا اینجوریه تو فیلما؟ : ))
تو جوونی خوب بوده. در میانسالی به جز چند فیلم که خوبه، متوسط و در کهنسالی معرکه. همون 3 بازیش در نابخشوده و تورینو و بیبی کافی هست از دید من. البته کارگردان بهتری هست به نظرم و تو کاراگردانای بعد از کلاسیک، دوم میذارمش بعد از اسکورسزی.

نظرت درباره فیلمای نولان چیه؟ هوادارشی؟ هیترشی؟ بی تفاوتی؟ اگر دیدی کاراشو دربارشون یکم حرف بزن و بهترین فیلمشو از نظرت بگو.
خوشم میاد ازش. هوادار یه تعدادی از فیلماش هستم، نه همه ش. همه فیلماشم دیدم. اکثرا 2 بار یا بیشتر. تعقیب متوسطه از نظر ساخت. از نظر ایده و به عنوان کار اول، خوبه. یه فیلم کوتاه قبل اونم داره که بدک نیست.:دی ممنتو خیلی عالیه و هنوز نو هست و از فیلمای مهم پست مدرن. بی‌خوابی خیلی خوبه. بازیا عالی. فیلم پلیسیِ درست. بتمن اولیش متوسط به بالا. پرستیژ جذابه ولی من اصلا دوستش ندارم. منطق نداره و بازی با مخاطب ـه. شوالیه تاریکی شاید بهترین فیلمشه و تنها فیلمش که شخصیت‌هاش عالی هستن، حتی خود بتمن. اینسپشن هم عالیه و یکی از بهترین فیلما در ژانر خودش. بتمن آخری متوسط. اینتراستلار فنی قوی ـه ولی اونم دوست ندارم. متوسطه به نظرم و حرفش اندازه دهنش نیست. شخصیتاش برای چیزی که میخواد بگه خیلی ضعیفن. دانکرک فیلم بدیه جز نمای اولش. فیلم آخرشم کاملا متوسط و کمی رو به پایین. در حد بلاک باسترهای هالیوود. در مجموع صاحب سبکه و کاربلد؛ ولی فیلمای آخرش خوب نیست اصلا. امیدوارم به مسیر درست برگرده.

من بطور ویژه ای هوادار دوره خاصی از سینما نیستم اصولا باید پیام فیلم به دلم بشینه و باهاش ارتباط حسی بگیرم تا لذت ببرم ولی تو ادم کلاسیک دوستی هستی،
من همه نوع فیلمی از هر نوع زمانی، اگه خوب باشه دوست دارم. به نظرم کلاسیکا یه سر و گردن بالاترن ولی. وگرنه کسی سینمای اسکورسزی یا ایستوودُ بیشتر از من دوست نداره.:دی
این کلاسیک دوستیت دلیلش چیه به نظرت؟ در بین دوستان کسانی هستند که صرفا سیاه و سفید بودن فیلم میبردشون به دوران گذشته ولی به نظرم تو از این دسته نیستی :دی
چون بهترن.:دی این که چرا بهترن؟ کارگردانا بزرگتر بودن اون موقع. سینما به نظرم گفتن یه قصه س؛ و انتقال حس و دیدن تصویر خودت بر پرده. حالا یا جای شخصیتا یا کنارشون. در یک فضای انسانی و قابل لمس. این در سینمای کلاسیک برجسته تره. کلاسیک منظورم بهترین آثار فورد هیچکاک کاپرا هاکس وایلدر وایلر زینه مان لنگ و خیلیای دیگه س. نه هر فیلم معروفی از دهه 40 و 50. یا در سینمای ایتالیا، دسیکا روسلینی ویسکنتی فلینی و بقیه. ملویل و تروفو و خیلی از فیلمای موج نو فرانسه، اوزو و کوروساوا و میزوگوچی از ژاپن و بقیه. یا قبل تر. صامت. از چاپلین بگیر تا مورنائو.
رو خود فیلما باید سکانس به سکانس حرف بزنیم و بریم جلو تا بتونم توضیح بدم چرا اونا بهترن. تو 100 خط هم نمیشه گفت. البته که در سینمای دهه 70 و 90 و خیلی سالای دیگه هم فیلمای عالی و بعضا شاهکارهای بزرگی مشاهده میشه.:دی

بهترین دهه ی سینمای هالیوود رو چه دهه ای میدونی؟
دهه ای نیست به نظرم. از اواسط دهه 40 تا اوایل دهه 60 غنی بوده. شاید دهه 50 اگه مجبور باشم.

با مینی مالیسم در سینما موافقی یا مخالف؟ خارج از سینما چطور؟ مثلا تو موسیقی و.... ؟
نمی دونم چیه در خارج سینما. در سینما هم واقعا تعریف درستی ازش نیست. مخالف نیستم. نه. اگر حس به درستی منتقل بشه و شخصیت شکل گرفته باشه، خوبه. چرا بد باشه.

کدوم فیلم دیوید فینچر و بیش از همه دوست داشتی؟
هفت. خیلی عالیه به نظرم.

فایت کلاب خوبه. ولی اونجوری طرفدارش نیستم. اتاق وحشت نسبتا خوبه. بنجامین باتن نیز. شبکه اجتماعی بهترین کارگردانیشه و در مجموع فیلم خوبیه. فیلم آخرشم خوشم اومد. خوب بود.

کدوم فیلم تارانتینو؟
قطعا پالپ فیکشن. شاهکاره. وگرنه حرومزاده ها عالیه. کیل بیل خیلی خوبه. سگدونی و جنگو هم خوبن. فیلم آخرشم در مجموع خوب بود.

کدوم فیلم اسپیلبرگ؟
بین رایان و شیندلر سخته انتخاب. هر دو یک سطح. قبلا شیندلرُ یه ذره بیشتر دوست داشتم الان برعکس. ولی هر دو شاهکارن. ایندیانا جونز اولی بهتر از بقیه س تا جایی که یادمه. ای تی همچنان دوست داشتنیه و آرواره ها همچنان خیلی خوب. تو جدیداش هم پل جاسوسان از بقیه بهتره به نظرم. اگه می تونی منُ بگیر هم خوشم میاد.

کدوم فیلم اسکورسیزی؟
یدونه بخوام بگم، رفقا.:دی شاهکارها: رفقای خوب راننده تاکسی گاو خشمگین دیپارتد ایرلندی و بعد: دارودسته های نیویورکی عصر معصومیت هوگو کازینو سلطان کمدی جزیره شاتر و خیلیای دیگه.

مرسی عالی بود. بازم بیا سینمایی بپرس.:))

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام :دی
منم اومدم چندتا سوال بپرسم :دی
1. الگوت تو زندگی کیه ؟ :29:
2. بهترین توصیه و نصیحتی که تا حالا بهت شده چی بوده ؟
3. خودت رو تو سه کلمه توصیف کن ;)
4. شعار زندگیت چیه ؟ :دی
5. نظرت در مورد دروغ گفتن برای دفاع از خود چیه ؟ :60:
6. یکی از تفریحای غیرمجازت تو چارچوب قوانین کشور رو بگو :دی
7. یه نصیحت کن من و :دی
8. به نظرت من چجور آدمیم ؟ :دی رفتارای بچگونه دارم ؟ :دی
9. سوالی که دوست داری جواب بدی ولی کسی ازت نپرسیده رو هم بگو :دی
:پی:پی:پی:پی:پی:پی:پی:پی:پی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درباره تدریست پرسیدم جوابات مکفی بود برام. ورزش و موسیقیت و میشناسم، موسیقیت با من خیلی فرق داره فکر میکنم چون زیاد اطلاعات ندارم در زمینه موسیقی کلاسیک واردش نمیشم، سینما هم تا حدودی ذهنیتت دستم اومده. میمونه در زمینه ادبیات:دی اون قسمتایی که خودم دوست دارم از ادبیات (بیشتر رمان) هم ازت میپرسم که احتمالا اخرین کتگوری من باشه، دوست داشتم یکم ریزتر بشم تو خصوصیات شخصیتیت ولی حقیقتش نمیگنجه در این محفل:دی

کتاب گتسبی بزرگ رو خوندی؟ تحلیلت رو در حد یک پاراگراف بنویس.

از اسکات فیتس جرالد چی خوندی و چی دریافت کردی؟

کتاب ناطورِ دشتِ سلینجر رو خوندی؟ تحلیلت لطفا:دی

آثار جی دی سلینجر رو هم یه عنایتی بکن یه فرازی ازشون برو:دی

به نظرت چرا catcher in the rye رو به فارسی ناطورِ دشت ترجمه کردند؟ و آیا با این ترجمه موافقی؟ به نظرت catcher in the rye و ناطور دشت یک منظور رو میرسونن؟ با توجه به داستان کدوم عنوان برات نزدیکتر به موضوعه؟

از استفن کینگ چی خوندی؟

از نیل گیمن چی خوندی؟ بطور خاص اگر خدایان امریکایی رو خوندی نظرت رو بگو؟

کتاب لولیتای نباکوف رو خوندی؟ نظرت درباره کتاب و مولف لطفا؟

گور به گور فالکنر و خوندی؟ تحلیل مختصر، برداشتت و اینکه ایا ترجمه گور به گور برای as i lay dying ترجمه مناسبیه بنظرت؟ از اقای دریابندری؟

باتشکر:دی مرسی بابت جواب هایی که دادی و وقت گذاشتی.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
عاطفی نبود. درس زندگی بود اون. چون انگلیسی هم دوست داری: هپینس ایز لاو. لاو ایز هپینس. مدل خودت و فری نوشتم برات.

باشه مرسی. مدل هم بهت میگم بعدا مدل کیه این ;)

معلومه که هرچی که اتفاق افتاده خوب نبوده.
ای بابا. ساز مخالف زدن دوست داریا :سوت:دی. خب اگه اونو نمی گفتم که همینو می گفتی به جان سید :دی

اورریت و آندرریت شده ترین فیلم های تاریخ سینما از نظرت؟ واژه ها اگه مشکل دارن، اینطوری بخون: فیلم هایی که بیش از حدی که لایقش هستند بهشان اعتبار داده شده و برعکس.
ضمنا خطاب به اونایی که من سپر بلاشون شدم تو این مسئله: خاک تو سرتون هم با اون طرز نوشتنتون. هم اینکه مفت خورین. وگرنه من از نظر خودم مشکلی ندارم ;):دی

به این آدم ها با این ویژگی که میگم می خوای یه فیلمی بگی که ببینن. سلیقه شونم کاری نداری. فرض کن هدفت اینه می خوای یه تاثیری روشون بذاره.

آدم بی عاطفه
بی انگیزه
تنبل
ناامید
علاف
بدبین
خوش بین

۵ تا از تکان دهنده ترین سکانس ها یا تصویر هایی که از فیلم هایی که دیدی و تو ذهنت موندن. به ترتیب.

شده از دیدن سکانسی تا حالا گریه ت بگیره؟ گریه منظورم گریه س. بغض و اشک جمع شدن تو چشم نه. اگه جواب بله هست کجا؟ هر چند تا هست بگو.

نزدیک ترین فیلم به سلیقه تو که تا الان ساخته شده کدومه؟ می تونی ۳ تا بگی. (منظورم اون فیلماس که می گی انگار خودم ساختمش).

بهترین قطعه موسیقی مربوط به یک فیلم یا سریال هایی که دیدی رو اسمش رو بگو یا یه نشونه ای ازش بده.

فرض کن کارگردان یک فیلم هستی. اسم ۳ تا بازیگر رو بگو که می خوای تو فیلمت بازی کنن. هم داخلی ۳ تا هم خارجی. در قید حیات نباشن هم مشکلی نداره.

با تشکر. سری آخر نبود البته. فوتبالی اگر مایل هستی بپرسم. اگه نه رندوم و از بقیه چیزا باشه :دی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سلام پویا. :دی
من دیگه می‌پرسم خودت هر موقع که وقت کردی هر چند تا که حال کردی رو جواب بده. :دی

1. نظرت درباره‌ی سینمای دیوید لینچ چیه؟ به قولی Lynchian movies. (پر واضحه که من از مریدان صف اول مکتب استاد هستم. :دی)

2. دیدم که در جواب یکی از بچه‌ها گفته بودی که من این‌جا داخل ایران احساس خوبی دارم و راحتم؛ البته جدای از وضعیت جامعه. می‌خواستم یک‌ذره مشورت بدی که چه‌طوری به این سطح صعود کردی و واقعاً چطور ممکنه اصلاً همچین چیزی. :دی نمی‌دونم مثلاً تکنیک خاصی برای کسب آرامش یا همچین چیزی داری؟! سبک زندگی خاصت باعث این موضع شده؟ چی‌کار باید کرد واقعاً؟ :دی حالا نمی‌دونم تا چه حد با من و وضعیت زندگی‌م آشنا هستی اما خب همیشه رسیدن به این آرامشه واسم یک‌جور آرزوی بعید و دست‌نیافتنی بوده. :دی

3. اگر قرار باشه با سه نفر سر یک میز شام بخوری و باید یکی‌شون کارگردان باشه، یکی نویسنده و یکی بازیگر؛ چه اشخاصی رو انتخاب می‌کنی؟ در قید حیات نباشه هم طوری نیست. :دی

4. من سعی کردم تا حد ممکن سؤال‌ و جواب‌های دیگه رو بخونم که تکراری نپرسم اما خب خیلی هم دقیق هنوز نخوندم همه رو. پس ممکنه این تکراری باشه: جبر یا اختیار؟! :دی

5. مطمئن نیستم ولی احساس می‌کنم که آدم اهل مطالعه و کتاب‌خونی هستی. :دی اگر نیستی که هیچی ولی اگر هستی؛ چه سبکی از ادبیات و داستان، چه ایران و چه جهان، بیشتر می‌پسندی؟ و چرا؟ :دی از این سؤال بیشتر می‌خوام به این برسم که از اون آدم‌های اهل منطق و طرفدار واقعیت و در مجموع، یک واقع‌گرا هستی؟ :دی یا ذهن بازی نسبت به اوهام و فانتزی‌ها و فضاهای غیر معمول داری؟ (رئالیسم جادویی، سورئالیسم و ...)

6. آیا قبول داری که رستگاری شاوشانک، بیش‌ازحد بها داده‌شده‌ترین ( سه ساعته دارم فکر می‌کنم معادل اورریتد رو چی نویسم که عصبانی نشی. :)) ) فیلم تاریخ است؟ :دی

فعلاً همین‌ها باشه شاید بازم بیام. :دی

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
سلام بر آقا پویا یکی از دوستان قدیمی، با اجازه یه سری سؤال هم بنده بپرسم.

بهترین تیم تاریخ از نگاه شما، از این تیم بهترین بازیکن تاریخ هم انتخاب کنید.

فوتبال کدوم دهه رو بیشتر می‌پسندین؟ چرا ؟

آیا امباپه و هالند میتونن مسی و رونالدوی دیگه باشند؟

علت ناکامی‌های یوونتوس در این چند سال اخیر در لیگ قهرمانان چی بوده؟

مطمئنا شده یه فیلم یا سریالی را چند بار ببینی، رکوردت چند بار بوده، مثلا یه فیلم رو شده ۱۰ بار ببینی؟ ‌:دی

نظرت در مورد سریال مانی هیست و شخص برلین چیه ؟ :دی

زندگی قبل از کرونا و در حین کرونا چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

اگر بهت بگن دیگه حق نداری شغل تدریس یا معلمی رو انجام بدی، دنبال چه شغلی میری ؟

قصد ازدواج نداری؟ دارای پیر میشیا :دی

چرا به این همه نقش و تبصره در مافیا علاقه داری ؟ نقش‌ها آسون باشه بهتر نیست ؟ خود شما با کدوم سبک بازی بیشتر حال میکنید ؟ مافیای آسون یا پیچیده و سخت؟

همین دیگه :دی با تشکر

آرش
پسندها
258
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام علیکم :دی

سوالام بیشتر در قلمروی ذهن‌‌ـه :دی و اگه در مورد گذشته‌ات نیز جوابشون بدی برام جذابه :دی

تخیل در چه حد توی شخصیتت و زندگی و طرز فکرت نقش داره؟ به نظرم هرکسی داره، حالا ممکنه نقشش متفاوت باشه یا ازش استفاده‌های مختلفی بکنه. اصلا مگه بدون تخیل میشه زندگی کرد؟ :دی و اینکه اگه در سوال اول به پاسخ مثبتی رسیدی، تخیلت چجوریه؟ در طول زمانه یا در عرض زمان؟ :دی مثلا بیشتر به اینکه چه اتفاقی «قراره» بیافته فکر میکنی یا به اینکه «حال» میتونه چجوری باشه خارج از دید تو، یا چه اتفاقی «ممکنه» بیافته یا چی :دی

دیدت به منطق تحلیلیه یا با پیش‌فرض‌های مقبول؟ یعنی درمورد هرموضوع خاص از اول و جدا فکر و تحلیل میکنی، یا نه صرفا با تصورات و پیش‌فرض‌هات تطبیقش میدی؟ :دی منافات دارن دیگه لزوما، نه؟ :دی

تا چه حد و توی چه زمینه‌هایی فردگرا هستی؟

با این جمله چقدر موافقی؟ : ادم‌ها جوری ساخته میشن که نقشی که درنهایت باید بازی کنن همون نقشی باشه که درحقیقت دوست دارن بازی کنن.

احساسات یا اخلاق، کدوم رو ترجیح میدی؟ برهمکنششون رو چطوری میبینی؟ :دی
احساسات رو مشعلی میبینی که هر فرد همراه خودش داره یا ریسمان‌هایی که انسان‌ها رو به هم پیوند میده؟

عه شد ۵ تا که :دی میام باز :دی

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
صدرا

سلام :دی
سلام.:دی
منم اومدم چندتا سوال بپرسم :دی
خوش اومدی.:دی

1. الگوت تو زندگی کیه ؟ :29:
الگو نمیشه گفت دارم. سعی کردم انسان مستقلی باشم. ولی از پدر، مادر، اون دبیرمون که گفتم تاثیرات زیادی گرفتم. و در ورزش، از افرادی جردن، دل پیرو، بارزی، زیدان، سمپراس، هیوئیت، فدرر و خیلیای دیگه سعی کردم تاثیر بگیرم و اون ویژگی‌های مد نظرمُ به شخصیت خودم اضافه کنم. البته الان که فکر می کنم می بینم تو مربیا نمود بیشتری داشته این. لیپی کاپلو هیتسفیلد ونگر سرالکس و ... .

2. بهترین توصیه و نصیحتی که تا حالا بهت شده چی بوده ؟
چیزایی که دوست داری بدست بیار، وگرنه مجبور میشی چیزایی که بدست آوردی دوست داشته باشی.
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است/با دوستان مروت با دشمنان مدارا.

3. خودت رو تو سه کلمه توصیف کن ;)
دقیق پیچیده مسلط

4. شعار زندگیت چیه ؟ :دی
شعار همه روباها: گول بزن و گول نخور.:دی ولی جدای شوخی، شعاری ندارم. حالا اگه اصرار داری: چیزی که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و برعکس.

5. نظرت در مورد دروغ گفتن برای دفاع از خود چیه ؟ :60:
خیلی بده. تو مافیا هم الان واقعا یادم نمیاد دروغ ِ واضح گفته باشم تو گناهکاری هام. تو زندگی هم سعی می کنم نگم. و اگه بگم در این جهت باشه که طرف مقابل ناراحت نشه.

6. یکی از تفریحای غیرمجازت تو چارچوب قوانین کشور رو بگو :دی
غیر مجاز تو چارچوب قوانین؟:)) عرق شاید پاسخ مناسبی باشه برای چیزی که تو ذهنته. اگه دنبال چیز دیگه هستی دوباره بیا.:دی

7. یه نصیحت کن من و :دی
سعی کن شخصیت مستقلی داشته باشی و به خودم هم سخت نگیر. این سخت نگیر هم میگم و به رامتینم گفتم بیشتر گذشته نگر هست. آدم باید سختی بکشه تا به چیزایی که دوست داره برسه. ولی چیزی که تموم شد، تموم شد دیگه. ولش کن.

8. به نظرت من چجور آدمیم ؟ :دی رفتارای بچگونه دارم ؟ :دی
قبلا شاید داشتی و طبیعی بود. الان دیگه. بزرگ شدی.:دی تلاشت خوبه و از سنت بیشتر می فهمی به نظرم. آدم صادق و ساده (به معنی درستش) و رو یی هستی. ولی شاید سخت می گیری به خودت و سرزنش نفست زیاده.

9. سوالی که دوست داری جواب بدی ولی کسی ازت نپرسیده رو هم بگو :دی
چیزی به ذهنم نمی رسه حقیقتا.:دی ولی برای اینکه یه جوابی داده باشم. سوال: چرا این همه گاد میشی؟ جواب: چون تجربه متفاوتی هست هر دور و کلا جنس ـش با بقیه تجربه ها متفاوته. مثل خلق یک چیز می مونه.
:پی:پی:پی:پی:پی:پی:پی:پی:پی
مرسی. :دی

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
فری

درباره تدریست پرسیدم جوابات مکفی بود برام. ورزش و موسیقیت و میشناسم، موسیقیت با من خیلی فرق داره فکر میکنم چون زیاد اطلاعات ندارم در زمینه موسیقی کلاسیک واردش نمیشم،
بسیار خوب. منم اطلاعات ندارم البته. علاقه دارم صرفا. ادبیات که میخوای بپرسی هم همینه.:دی
سینما هم تا حدودی ذهنیتت دستم اومده. میمونه در زمینه ادبیات:دی اون قسمتایی که خودم دوست دارم از ادبیات (بیشتر رمان) هم ازت میپرسم که احتمالا اخرین کتگوری من باشه، دوست داشتم یکم ریزتر بشم تو خصوصیات شخصیتیت ولی حقیقتش نمیگنجه در این محفل:دی
ریز بشو. چه ایرادی داره؟ در این محفل هم نشد در محافل دیگه.:دی

کتاب گتسبی بزرگ رو خوندی؟ تحلیلت رو در حد یک پاراگراف بنویس.
یه توضیح بدم اول. من اکثر کتابای که خوندم مال قبل 20 سالگی هست. بعد یه فاصله حدود 10 ساله افتاد متاسفانه. و دوباره حدود 2 سال هست شروع کردم به کتاب خوندن. حالا بعضا از اون کتاب‌هایی که قبلا خونده بودمم خوندم دوباره این مدت. همه کتابایی هم که پرسیدی اگه خونده باشم خیلی سال پیش خوندم و واقعا چیز زیادی یادم نمیاد. من فیلمی هم 4-5 از دیدنش بگذره یادم نمیاد؛ مگه چند بار دیده باشمش. اینه که اگه جوابا ناقص بود مال اینه.:دی
گتسبیُ خیلی قدیم خوندم. چیزی که یادمه تهش برام تاثیرگذار بود و رابطه گتسبی با نیک؟ هم خوب پرداخته شده بود. کلا قصه گویی ِ خیلی خوبی داشت. چیز بیشتری نمی تونم بگم. فیلماشم اونی که ردفورد هست بدک نیست، ولی خیلی خوبم نیس به نظرم و اونی که دی کاپریو هست واقعا ضعیفه.

از اسکات فیتس جرالد چی خوندی و چی دریافت کردی؟
همون یدونه. کتاب زیاد نخوندم متاسفانه.

کتاب ناطورِ دشتِ سلینجر رو خوندی؟ تحلیلت لطفا:دی
اینم باز خیلی سال پیش خوندم. نوجوون بودم و برام تاثیرگذار بود. حسی بیشتر یادمه. اون تنهایی ها و تمایلات درونی پسره هنوز انگار یه جایی از وجودمه، با اینکه شخصیتش خیلی شبیهم نبود. دوباره خواستم بخونمش چند وقت پیش و اولشم خوندم. نمی دونم چی شد فاصله افتاد و کلا یادم رفت. خوب شد گفتی اتفاقا. نیاز داشتم بهش الان و به زودی می خونم دوباره و صحبت می کنیم.:دی وقتی از یک چیزی مثلا 16 سال بگذره واقعا سخته تحلیلش. یه سری فضاسازی های زیبا به صورت مبهم یادمه الان. آدما رو قشنگ حس می کردی توش. حتی اونایی که زیاد در داستان حضور نداشتن.

آثار جی دی سلینجر رو هم یه عنایتی بکن یه فرازی ازشون برو:دی
همون یدونه رو خوندم متاسفانه.

به نظرت چرا catcher in the rye رو به فارسی ناطورِ دشت ترجمه کردند؟ و آیا با این ترجمه موافقی؟ به نظرت catcher in the rye و ناطور دشت یک منظور رو میرسونن؟ با توجه به داستان کدوم عنوان برات نزدیکتر به موضوعه؟
هیچ موقع نفهمیدم چرا و البته ترجمه ش هم سخته و شاید نشه ترجمه کرد در واقع. ولی ترجمه بدی نیست.
نه. یک منظورُ نمی‎‌رسونن.:دی مسلما اسم خودش. ناطور اگه اشتباه نکنم به معنی محافظ هست. کلا ترجمه م بده من. چیزی که می فهمم نمی تونم انتقال بدم. انگلیسی هم یادمه خیلی از سوالایی که درست می زدم، یکی می گفت ترجمه دقیقش چیه می گفتم نمی دونم.:)) اینجور ترجمه ها که کم هم نداریم ازشون بیشتر پرطمطراق هستن؛ یعنی یه شکوهی به اسم می‌بخشن. خود اسم این شکوهُ نداره. مثلا کاخ سفید از وایت هاوس شکوهمندتره.

از استفن کینگ چی خوندی؟
هیچی. (فرار)

از نیل گیمن چی خوندی؟ بطور خاص اگر خدایان امریکایی رو خوندی نظرت رو بگو؟
هیچی اینم.:دی

کتاب لولیتای نباکوف رو خوندی؟ نظرت درباره کتاب و مولف لطفا؟
نخوندم متاسفانه. فیلمشُ دیدم که متوسطه. از فیلم میشه حدس زد که کتاب بهتره.:))

گور به گور فالکنر و خوندی؟ تحلیل مختصر، برداشتت و اینکه ایا ترجمه گور به گور برای as i lay dying ترجمه مناسبیه بنظرت؟ از اقای دریابندری؟
خوندم. از این که دیگه واقعا چیز زیادی یادم نمیاد. ولی کلا سبک فاکنر (ل تلفظ نمیشه اگه اشتباه نکنم) از این نظر که اطلاعات و داستان در نگاه اول مبهم به نظر می رسه و بعد کم کم جمع میشه و یک جهان خودبسنده رو میسازه خیلی خوشم میاد. بین این 3تایی که گفتی ناطوردشتُ بیشتر دوست دارم؛ ولی این کتاب بهتریه به نظرم. همون موقع هم این حس یادمه که بزرگیِ کتاب منُ گرفت. در همین حد بیشتر نمی تونم جواب بدم دیگه شرمنده.:دی ترجمه هم خوب نیست به نظرم. پرطمطراق هم نیست. جذابه صرفا. جان که می دادم، قشنگ تر هست و با تقریب خوبی میشه گفت همونه.

باتشکر:دی مرسی بابت جواب هایی که دادی و وقت گذاشتی.
خواهش. کتابا رو که خوندم میام سراغت.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
برات مهمه که بعد از مرگت ازت چجوری یاد بشه؟

تا حالا شده یکی انقدر دوستت داشته باشه یا تو رو خوب بدونه ولی خودتو شایسته این ندونی و شرمنده و حتی معذب بشی؟

دیدم بحث اعتبار زیادی دادن به یه فیلم مطرح شد، قبول داری در مورد فیلم انگل هم این کارو کردن؟ انگل ها!

دوست داری امپراتور باشی یا رئیس جمهور؟

دوست داری توی جمع افراد قوی و خفن یه شخصیت معمولی باشی یا توی جمع افراد ضعیف رئیس باشی؟

با اعدام برای جرایم سنگین موافقی؟

کسی بیاد مستقیم و علنی بهت توهین کنه ازش کینه میگیری و به انتقام فکر میکنی یا نه؟

دقیقا. استفاده‌های دیگه هم میشه کرد البته، از بطری.:دی
دنبال این بودم که چی بگم دیدم یه بطری کنارمه دیگه گفتم خانواده نشسته اون کاربردشو نگم :دی

پ ن پ اندی بود. :))
اگه میگفتی اندی مولر که خیلی خوب بود. مخصوصا بعد تجاوزش به انگلیس 🤤

- - - Updated - - -

آها فکر میکنی جوکوویچ رکورددار گرنداسلم ها میشه؟ قبول داری اونقدری که خوبه بهش بها نمیدن؟ کلا ورزشای انفرادی تا حدی این مشکلو داره

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
عاطفی نبود. درس زندگی بود اون. چون انگلیسی هم دوست داری: هپینس ایز لاو. لاو ایز هپینس. مدل خودت و فری نوشتم برات.

باشه مرسی. مدل هم بهت میگم بعدا مدل کیه این ;)

:دی

معلومه که هرچی که اتفاق افتاده خوب نبوده.
ای بابا. ساز مخالف زدن دوست داریا :سوت:دی. خب اگه اونو نمی گفتم که همینو می گفتی به جان سید :دی

خیر. به سید چه کار داری؟:))

اورریت و آندرریت شده ترین فیلم های تاریخ سینما از نظرت؟ واژه ها اگه مشکل دارن، اینطوری بخون: فیلم هایی که بیش از حدی که لایقش هستند بهشان اعتبار داده شده و برعکس.
ضمنا خطاب به اونایی که من سپر بلاشون شدم تو این مسئله: خاک تو سرتون هم با اون طرز نوشتنتون. هم اینکه مفت خورین. وگرنه من از نظر خودم مشکلی ندارم ;):دی

نه اونا مشکل ندارن. ترجمه ش سخته. ولی میشه گفت: بزرگشون کردن مثلا.:دی
سینما چون رتبه بندی خاصی توش نداره، واقعا نمیشه به این سوال پاسخ داد. می تونی یه لیست فیلم با نمره بدی تا بگم بهت.:دی ولی مثلا در سالهای اخیر مونلایت چرت بود ولی تحویل گرفته شد. یا مثلا پل جاسوسا رو کسی تحویا نگرفت.
ولی اگه منظورت IMDb هست، رستگاری شاوشنک و برعکسش هم یکی از کلاسیکای کمتر دیده شده. عشق در بعدازظهر مثلا.

به این آدم ها با این ویژگی که میگم می خوای یه فیلمی بگی که ببینن. سلیقه شونم کاری نداری. فرض کن هدفت اینه می خوای یه تاثیری روشون بذاره.

آدم بی عاطفه زندگی دیگران
بی انگیزه زندگی شگفت انگیزی است.
تنبل نیش
ناامید زندگی شگفت انگیزی است.
علاف خوب، بد و زشت
بدبین داستان کاراگاه
خوش بین مظنونین همیشگی

استفاده ابزاری کردی از هنر. ننگ بر تو باد.:دی

۵ تا از تکان دهنده ترین سکانس ها یا تصویر هایی که از فیلم هایی که دیدی و تو ذهنت موندن. به ترتیب.
نگاه جان وین از روی اسبش در جویندگان / صحبت های پایانی براندو با پاچینو در پدرخوانده / انتهای ارتش سایه ها / انتهای داستان کاراگاه / شروع رفقای خوب

شده از دیدن سکانسی تا حالا گریه ت بگیره؟ گریه منظورم گریه س. بغض و اشک جمع شدن تو چشم نه. اگه جواب بله هست کجا؟ هر چند تا هست بگو.
هرچندتا؟:)) این خودش 200 تا سواله. مردی که لیبرتی والانس را کشت و چه سرسبز بود دره ام از فورد. مرد عوضی از هیچکاک. زندگی شگفت انگیزی است از کاپرا. داستان کاراگاه از وایلر. فقط فرشته ها بال دارند از هاکس. ارتش سایه ها از ملویل. شین از جرج استیونز. و خیلیای دیگه. از جدیدتر ها عصر معصومیت، هوگو، شیندلر، زندگی دیگران، بیبی، گرن تورینو، داستان اسباب بازی3، بالا، مقبره کرمهای شبتاب و خیلی های دیگه.

نزدیک ترین فیلم به سلیقه تو که تا الان ساخته شده کدومه؟ می تونی ۳ تا بگی. (منظورم اون فیلماس که می گی انگار خودم ساختمش).
اونا که خودم ساختم نزدیک ترین به سلیقه م نیس لزوما.:دی اوناییه که دوست داشتم خودم بسازم.:)) چون جمله خودمه، توضیحش دادم.:دی مث سامورایی، زندگی دیگران و یکی از فیلمای مهم ایستوود. مثلا بیبی.
نزدیک ترین به سلیقه (سینمایی منظورمه): مردی که لیبرتی والانس را کشت/کازابلانکا/پدرخوانده و خیلی های دیگه.

بهترین قطعه موسیقی مربوط به یک فیلم یا سریال هایی که دیدی رو اسمش رو بگو یا یه نشونه ای ازش بده.
پایان ارتش سایه ها

فرض کن کارگردان یک فیلم هستی. اسم ۳ تا بازیگر رو بگو که می خوای تو فیلمت بازی کنن. هم داخلی ۳ تا هم خارجی. در قید حیات نباشن هم مشکلی نداره.
بوگارت برگمن کلود رینز از سینمای کلاسیک. دنیرو پاچینو جو پشی از معاصر. ترکیبشم در نظر گرفتم. می تونی اولیُ برداری اگه یک جواب میخوای.:دی
ایرانی علی نصیریان نیکو خردمند پارسا پیروزفر

با تشکر. سری آخر نبود البته. فوتبالی اگر مایل هستی بپرسم. اگه نه رندوم و از بقیه چیزا باشه :دی
همه چی بپرس.:دی فوتبالی و بقیه چیزا.:))

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام پویا. :دی

سلام رضا.:دی
من دیگه می‌پرسم خودت هر موقع که وقت کردی هر چند تا که حال کردی رو جواب بده. :دی

1. نظرت درباره‌ی سینمای دیوید لینچ چیه؟ به قولی Lynchian movies. (پر واضحه که من از مریدان صف اول مکتب استاد هستم. :دی)
جاده مالهاند، داستان سرراست اینا عالین به نظرم. مرد فیل‌نما رو هم دوست دارم. بقیه رو یا ندیدم یا باید دوباره ببینم یا خوشم نمیاد مث بزرگراه گمشده یا فیلمای اول و آخرش. کلا کارگردان بزرگ، صاحب سبک و اندیشه س. و مولف. ولی سینماش نوع سینمای مورد علاقه من نیست با اینکه هم یه تعدادی از فیلماش که گفتم دوست دارم هم احترام قائلم براش.

2. دیدم که در جواب یکی از بچه‌ها گفته بودی که من این‌جا داخل ایران احساس خوبی دارم و راحتم؛ البته جدای از وضعیت جامعه. می‌خواستم یک‌ذره مشورت بدی که چه‌طوری به این سطح صعود کردی و واقعاً چطور ممکنه اصلاً همچین چیزی. :دی نمی‌دونم مثلاً تکنیک خاصی برای کسب آرامش یا همچین چیزی داری؟! سبک زندگی خاصت باعث این موضع شده؟ چی‌کار باید کرد واقعاً؟ :دی حالا نمی‌دونم تا چه حد با من و وضعیت زندگی‌م آشنا هستی اما خب همیشه رسیدن به این آرامشه واسم یک‌جور آرزوی بعید و دست‌نیافتنی بوده. :دی
هر آدمی با بقیه فرق داره خب و شاید من بیشتر فرق داشته باشم.:))، چون اکثرا اینی هستن که تو میگی و حق هم دارن. من به خیلیا گفتم که در اولین فرصت برن از ایران. این از این. ولی جواب سوالت: من تقریبا کاری نیست که بخوام انجام بدم و نتونم. البته، کار خاصی هم نمیخوام بکنم. شاید علت اینه.:)) حتما به سبک زندگی ربط داره و به جواب این سوال که "چی میخوای؟" مثلا درس میخونی برای پول؟ یعنی اگه پول بدن بهت دیگه درس نمی خونی؟ یا مقام؟ اگه مقام بدن بهت دیگه نمی خونی؟ و چیزای دیگه. بعد اینکه پول برای چی میخوای؟ چقدر کافیه؟ و سوالای دیگه مثل این که "تو زندگیت چی کم داری؟" اگه چیزی هست که اینجا نمیشه بدستش آورد و جای دیگه میشه، خب باید بری جای دیگه و محدودیت برای خودت ایجاد نکنی. در مورد خودم، چیزی نیست که بخوام بدستش بیارم و اینجا نشه و جای دیگه بشه.:دی
مسئله بعدی اینه که چه ایران چه هرجای دیگه ای، مشکلاتی هست که آدم کاری از دستش ساخته نیس (مسلما تو ایران خیلی بیشتره)، خب خیلی واضحه که یا باید کاری کنی و مسیریُ انتخاب کنی که اون مشکلات توش نباشه، یا قبول کنی که هست و باهاش کنار بیای یا کنار نیای و زجر بکشی. خب راه اول اگه نمیشه، دومی بهتره.:دی می دونم خیلی سخته. ولی زندگی همینه. خیلی چیزا اینجوریه. من یا حذفشون می کنم یا کنار میام. تو ام از افرادی هستی که زیادی سخت می گیری. البته باتوجه به اطلاعاتی که از زندگیت دارم، از بقیه بیشتر حق داری که ناراضی باشی به طور متوسط. ولی نهایتا خودت باید به داد خودت برسی. سعی کردم کامل جواب بدم. خواستی اینجا یا در تلگرام ادامه بده. بحث خوب و مهمیه.:دی

3. اگر قرار باشه با سه نفر سر یک میز شام بخوری و باید یکی‌شون کارگردان باشه، یکی نویسنده و یکی بازیگر؛ چه اشخاصی رو انتخاب می‌کنی؟ در قید حیات نباشه هم طوری نیست. :دی
اسکورسزی، تولستوی، ایستوود.:دی

4. من سعی کردم تا حد ممکن سؤال‌ و جواب‌های دیگه رو بخونم که تکراری نپرسم اما خب خیلی هم دقیق هنوز نخوندم همه رو. پس ممکنه این تکراری باشه: جبر یا اختیار؟! :دی
جفتش با هم هست. این که تو در این زمان در ایران به دنیا میای و اطرافیانت کیا هستن و کیا تو مسیر زندگیت قرار می گیرن تقریبا همه ش جبره. ولی این که چه کار بکنی دیگه جبر نیست. مثلا بارها بوده تصمیم های مهمی باید می گرفتیم که نتیجه ش کاملا تاثیرگذار بوده. و انتخاب کردیم. چه جور جبریه این؟ انتخاب بین 3 گزینه منظورم نیست. انتخاب بین این که یک کار انجام بشه یا نشه. که حالت دیگه ای نداشته باشه. در مجموع میشه گفت انسان جبرا مختار هست.:دی

5. مطمئن نیستم ولی احساس می‌کنم که آدم اهل مطالعه و کتاب‌خونی هستی. :دی اگر نیستی که هیچی ولی اگر هستی؛ چه سبکی از ادبیات و داستان، چه ایران و چه جهان، بیشتر می‌پسندی؟ و چرا؟ :دی از این سؤال بیشتر می‌خوام به این برسم که از اون آدم‌های اهل منطق و طرفدار واقعیت و در مجموع، یک واقع‌گرا هستی؟ :دی یا ذهن بازی نسبت به اوهام و فانتزی‌ها و فضاهای غیر معمول داری؟ (رئالیسم جادویی، سورئالیسم و ...)
از کتابایی که خوندم، داستایفسکی تولستوی همینگوی شکسپیر؛ با اینا ارتباط بیشتری برقرار کردم. چرا ش کاملا سلیقه ای هست. مث سینما نیس که بگم چون بهترن.:)) و اینکه زیاد کتاب نخوندم. خیلی هستن که ازشون بخونم به اونا علاقه میشم حتما. ولی در مجموع آره واقع گرا هستم. ولی ذهن بازی هم به اونا که گفتی دارم. منافاتی نداره به نظرم. ترجیحم اولی هست ولی هر کتاب خوبی باشه در هر سبکی، دوست دارم بخونمش.

6. آیا قبول داری که رستگاری شاوشانک، بیش‌ازحد بها داده‌شده‌ترین ( سه ساعته دارم فکر می‌کنم معادل اورریتد رو چی نویسم که عصبانی نشی. :)) ) فیلم تاریخ است؟ :دی
آیا قبول داری که رستگاری شاوشنک بزرگ‌شده‌ترین فیلم تاریخه؟ این راحت تره. بیش از حد هم لازم نداره. چون چیزی که بزرگ باشه رو بزرگ نمی کنن.:دی حالا بگذریم.:))
شاوشنک به نظرم عالیه. داستان قوی. شخصیتا عالی. بازیا خیلی خوب. کارگردانی خوب. روایت خیلی خوب. مشکل خاصی هم نداره. تهش هم فوق العاده‌س و کلا ایراد مهمی نداره. ولی اگه منظور تو ام رتبه 1 سایت IMDb هست، مسلما از دید من در اون حد نیست خب. همون سال 94 حداقل 3 فیلم بهترن ازش. یه بخشیش هم سلیقه ست البته. بنابراین اگه کسی بگه عالیه؟ بله. شاهکاره؟ شاید. زیباست؟ بله. به یادماندنیه و میشه بارها دید؟ بله. خیلی تاثیرگذاره؟ بله. بهترین فیلم (یا یکی از بهترین ها) تاریخه؟ اینجا ولی اگه جواب بله هست، معلومه درک درستی از تاریخ و فیلم نداریم.:دی

فعلاً همین‌ها باشه شاید بازم بیام. :دی

بیا حتما.:دی

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام بر آقا پویا یکی از دوستان قدیمی، با اجازه یه سری سؤال هم بنده بپرسم.
سلام دوست خوبم.:دی بسیار هم عالی.

بهترین تیم تاریخ از نگاه شما، از این تیم بهترین بازیکن تاریخ هم انتخاب کنید.
بوفون - کافو مالدینی بارزی بکن‌باوئر - ویرا زیدان کرویف - مسی مارادونا پله
مارادونا یا زیدان یا بکن‌باوئر می‌تونن باشن به ترتیب.:دی

فوتبال کدوم دهه رو بیشتر می‌پسندین؟ چرا ؟
دهه زیدان.:)) از حدود 94 تا 2006. چون زیدان بازی می‌کرده.

آیا امباپه و هالند میتونن مسی و رونالدوی دیگه باشند؟
نه.:دی نزدیک شاید بشن ولی اگه ثبات خوبی داشته باشن. البته نزدیک شدن به مسی هم سخته باتوجه به استعداد و مدل بازیش.

علت ناکامی‌های یوونتوس در این چند سال اخیر در لیگ قهرمانان چی بوده؟
نقل و انتقالات احمقانه. بزرگ فکر نکردن. مربی. البته الگری فاصله زیادی با قهرمانی نداشت، ولی ابزارش کافی نبود به نسبت رقبا.

مطمئنا شده یه فیلم یا سریالی را چند بار ببینی، رکوردت چند بار بوده، مثلا یه فیلم رو شده ۱۰ بار ببینی؟ ‌:دی
یادم نمیاد دقیق. ولی 10 بیشتر قطعا بوده. حالا 20 شاید نه. بین اینا. فیلم. سریال نهایتا 2 بار مگه بعضی قسمتا که 4-5 بار. //فیلم هم مثلا روانی یا لیبرتی والانس یا رفقای خوب یا زندگی شگفت انگیزی است یا زندگی دیگران. اینا رو زیاد دیدم.

نظرت در مورد سریال مانی هیست و شخص برلین چیه ؟ :دی
ندیدم متاسفانه. ولی حتما خوبه شخصیتش.:))

زندگی قبل از کرونا و در حین کرونا چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
کلا به نظرم مهمترین اتفاق در جهان بعد از جنگ جهانیه. یه مقاله خوندم که نوشته بود اینُ و به نظرم درست بود. کلا همه چیُ بهم می ریزه دیگه. کار بهم می‌ریزه. خیلی چیزا حذف میشن یا کم میشن. تنبلی خیلی زیاد میشه و این خیلی بده. افسردگی بیشتر میشه. خصوصا تو ایران. ولی میشه از این شرایط و کمتر بیرون رفتن استفاده کرد. فکر کرد. کتاب خوند. فیلم دید و کارایی که دوست داریُ انجام داد.

اگر بهت بگن دیگه حق نداری شغل تدریس یا معلمی رو انجام بدی، دنبال چه شغلی میری ؟
معامله‌گری در بازار بورس.

قصد ازدواج نداری؟ دارای پیر میشیا :دی
فعلا زوده. تازه 28 سالمه. سال بعدم میشم 27.:)) حالا شاید تو 36 سالگی. البته با اون فرمول که گفتم معلوم نیس کی برسم.=))

چرا به این همه نقش و تبصره در مافیا علاقه داری ؟ نقش‌ها آسون باشه بهتر نیست ؟ خود شما با کدوم سبک بازی بیشتر حال میکنید ؟ مافیای آسون یا پیچیده و سخت؟
من پیچیده رو بیشتر دوست دارم. ولی چون اجراش سخته، سالی 1 بار یا نهایتا 2 بار اجرا میشه معمولا. بقیه بچه ها هم اکثرا اینُ دوست دارن چون جذاب تر هست. ولی خیلیا هم ساده دوست دارن. معمولا ساده بیشتر بازی می کنیم چون راحت تره گادیش.:دی
برهمکنش اهداف و ایده ها و نقشه ها تو این بیشتره و برخلاف اونی که به نظر میاد و همه فکر می کنن، بازی روز اینجا مهم تر و سخت تر هست از دید من که گادم. به قول مرحوم متین این که بازیکنا گیج میشن هم خیلی لذت داره.:))

همین دیگه :دی با تشکر
مرسی اومدی. دمت گرم.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
استفاده ابزاری کردی از هنر. ننگ بر تو باد.
من نکردم که. کسی که جواب سوالو داده کرده در واقع :سوت:دی

بهترین ترکیب ۱۱ نفره فرانسه از نظر تو؟ با سیستم بچین.

بهترین تیم فعلی دنیا رو با سیستم بچین.

تو جواب سوالای برلین گفتی امباپه و هالند نمی تونن مسی و رونالدو بشن که منم موافقم باهاش. به نظرت شبیه هانری و فن نیستلروی نیستن؟ کدومشون به نظرت بازیکن بهتر و بزرگ تری خواهند شد در آینده؟ بهتر و بزرگ تر می تونه جوابش جداگونه باشه.

از بین بازیکن هایی که بازیشون رو دیدی کدومشون به نظرت اصلا به حقشون در فوتبال نرسیدن؟ هم از نظر شکوفا نشدن استعداد بررسی کن و هم ناکامی و بدشانسی.

فانتزی انگلیس چند درصد مهارت می خواد و چند درصد شانس؟ و اینکه گفتی مسخره. چرا مسخره؟ از چیزی که مسخره است لذت می بری؟ اگه نمی بری یعنی تیم نمی سازی از فصل بعد؟ (به نظر خودمم مسخره است البته :)):دی)

خب. چیزای دیگه :سوت

زیباترین بازیگر زن سینما؟ هم داخلی هم خارجی :دی

از سفر به کدوم شهر ایران بیشترین لذت رو بردی؟

اگه مجبور باشی در یک کشور و شهر خارجی زندگی کنی برای باقی عمرت. کجا رو انتخاب می کنی؟

چند نفر تو زندگیت هستن که به معنی واقعی کلمه قابل اعتماد باشن برات؟

برا هر کدوم از زمینه‌های زیر اسم ۳ نفر رو بگو که تو مافیا تو اون ویژگی برجسته هستن (می دونم بعضیا همپوشانی دارن. ولی اگه یه نفر تو همشون به نظرت عالیه، تو همشون بذارش). خودتم حساب کن.

حدس قوی
اقتدار
بیان قوی
دادن حس مثبت (فارغ از نقش)
رواشناسی ذهن
مدیریت بازی
استدلال برای حمله
استدلال برای دفاع
سیاست
تلاش و انرژی
هوش

یه سوال شخصی که مربوط به خودم هست می خوام ازت بپرسم. تقریبا از درس و زندگی و شغل و ... زندگی من به خوبی باخبر هستی. به نظرت تو این جایی که من هستم. بهترین تصمیم برای زندگی من از نظرت چیه؟ حالت هایی که هست رو می گم. تو هم فرض کن خودت در این موقعیت هستی و درست ترین کار رو بگو. هم اینکه با توجه به خصوصیاتی که ازم می شناسی یکیشو پیشنهاد بده. البته می تونی یه حالت جداگانه هم خودت بگی که تو اینا نباشن.
۱. درسم رو ادامه بدم همچنان. بعدش برم خدمت. بعدش برگردم دنبال کاری باشم که مرتبط با درسمه (حالا درصورت امکان کنار کاری که الان انجام می دم).
۲. درسم رو ادامه بدم و مدرک رو بگیرم. بعدش کلا نادیده اش بگیرم و برم دنبال کاری که دوستش دارم. یعنی از این زمانی هم که داشتم درسم رو ادامه می دادم تقریبا برای خدمت نرفتن و کار کردن استفاده کنم صرفا.
۳- انصراف بدم از دانشگاه. بچسبم به کاری که الان می کنم (خیلی جدی تر و گسترده تر). خدمت هم نرم کلا.
۴- انصراف بدم از دانشگاه. برم خدمت. برگردم ببینم به چی می چسبم :دی

من سوالاتم رو با اجازتون یه جا پرسیدم. اگر مشکل داره در دو قسمت جواب بده :دی

آرش
پسندها
258
امتیازها
460
مدال‌ها
38
ادامه سوالات بنده :دی

یه جا برلین پرسید زندگی قبل و بعد کرونا، حس میکنم منظورش یه چیز دیگه‌ای بود، یا حداقل من دوست دارم اونم بپرسم ازت. این که زندگی بعد از اتمام کرونا و برطرف شدن خطرش رو چه شکلی می‌بینی؟ هم در مقیاس جهانی، هم ایران و حکومتش، هم زندگی شخصی خودت.

تصویر ذهنی خاصی داری که فکر کردن بهش حس خوبی بهت بده؟ مثلا قبل خواب یا وقتی که ارامش میخوای تصورش کنی. اگه داری چیه و چه حسی بهت میده و اگه نداری، چی میتونه باشه؟

اگه شرور یا کلا انتاگونیست داستانی بودی، چه جوری میشدی؟ هم از دید بیرونی و رفتارها و اعمالت، هم انگیزه‌ها و دغدغه‌هات :دی

یه روز از خواب پا میشی و می‌بینی که جنسیتت عوض شده و دختری، خیلی طبیعی و عادی. به نظرت چی توی زندگیت تغییر میکنه؟

چندتا هم سوال مافیایی :دی

برای خودت جذاب‌ترین نقش‌هایی که تا حالا نوشتی چی بوده؟ حداقل سه تا با ذکر دور :دی بالانس رو هم میتونی لحاظ کنی :دی

توی ادوار معدود گادی من که بازی نکردی. به نظرت چه جور گادی میشم/هستم؟ ویژگی‌های مثبت و منفی و چندتا توصیه، با تشکر :دی

بیشترین پتانسیل پیشرفت توی ۳-۴ دور اینده رو توی کدوم بازیکن/ بازیکن‌ها میبینی و از چه لحاظ؟ :دی

سوال بعدی و اخر جوابش هرچقدر مفصل‌تر باشه بیشتر دوست دارم اما قبول دارم که سخته، بنابراین هرچقدر که تونستی و دلت خواست جواب بده :دی

۵-۶ تا خصوصیت (attribute) برای تعیین سطح یک بازیکن مافیا در نظر بگیر. نمره‌ی افراد فعال در ادوار اخیر+هرکی دوست داشتی رو توشون مشخص کن :دی معیار هم میتونه ادوار اخیر، کل ادوار یا پتانسیل کلی اون شخص باشه.

ممنون بابت وقتی که این یه هفته گذاشتی و تمام زحمات همیشگیت :دی

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
آرش

سلام علیکم :دی
علیک ِ سلام علیکم.:دی

سوالام بیشتر در قلمروی ذهن‌‌ـه :دی و اگه در مورد گذشته‌ات نیز جوابشون بدی برام جذابه :دی
خدا رحم کنه.:))

تخیل در چه حد توی شخصیتت و زندگی و طرز فکرت نقش داره؟ به نظرم هرکسی داره، حالا ممکنه نقشش متفاوت باشه یا ازش استفاده‌های مختلفی بکنه. اصلا مگه بدون تخیل میشه زندگی کرد؟ :دی
نقش زیادی در شخصیتم داره و نمیشه بدون تخیل زندگی کرد. البته همیشه سعی کردم رفتارم براساس منطق باشه و نهایتا آینده رو تا اونجا که به خودم بستگی داره، براساس منطق بسنجم. ولی از بعد شخصیتی و فکری، خیلی تخیلی بودم یه زمانی.:)) هنوزم تا حدی هستم البته.:دی به نوعی میشه گفت اسکیزوفرنی کنترل‌شده=)) دارم. مثلا شخصیتم مدیر فوتبالی بود که خیلی وقته بازنشست شده البته.:دی بقیه‌ش بماند.:)) ولی حس می‌کنم بعضی مواقع خستگی‌هام مال ایناس. انگار 10-20 سال جای 7-8 تا آدم زندگی کنی.:دی عجب سوالی پرسیدی.

و اینکه اگه در سوال اول به پاسخ مثبتی رسیدی، تخیلت چجوریه؟ در طول زمانه یا در عرض زمان؟ :دی مثلا بیشتر به اینکه چه اتفاقی «قراره» بیافته فکر میکنی یا به اینکه «حال» میتونه چجوری باشه خارج از دید تو، یا چه اتفاقی «ممکنه» بیافته یا چی :دی
اینُ خب تا حدی در بالا توضیح دادم. عملا هم در طول زمان میشه، چون ادامه داشته و هم در عرض چون به موازات هم پیش رفته. به اینکه چه اتفاقی قراره بیفته خیلی فکر نمی‌کنم. در حد بقیه. به دومی چرا. در توضیحاتتم شاید این بخش مشخص بود. چه اتفاقی ممکنه بیفته هم شامل همه‌چی میشه و همه بهش فکر می‌کنن. اینجاها مرض خاص یا ویژه‌ای ندارم به نظرم.

دیدت به منطق تحلیلیه یا با پیش‌فرض‌های مقبول؟ یعنی درمورد هرموضوع خاص از اول و جدا فکر و تحلیل میکنی، یا نه صرفا با تصورات و پیش‌فرض‌هات تطبیقش میدی؟ :دی منافات دارن دیگه لزوما، نه؟ :دی
دومی. اولی به نظرم منطقی نیست اصلا. چون بالاخره تو باید یک سری پیش‌فرض‌ها رو بپذیری و با اونا جلو بری. اصلا نمی‌فهمم جدا چیه.:دی ولی وقتی یک نفر چیزی تعریف می‌کنه، سعی می‌کنم پیش‌فرض خاصی نداشته باشم اگه منظورت اینه./ این که منافات دارن یا نه هم، میگم تو منطق نمیشه اصلا حالت اول. یا من نمی‌فهمم. ولی تو زندگی بله منافات دارن. (البته 0 و 1 نیست. طیفی هست) و من سعی می‌کنم دومی باشم.

تا چه حد و توی چه زمینه‌هایی فردگرا هستی؟
خیلی فردگرا هستم.:)) دارم فکر می‌کنم کجاها نیستم.:دی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید که نباشم. خودت اگه مثالی داری بگو. / یه جاهایی هست که منافع جمع ارجح هست، ولی اونم نهایتش به خود افراد می‌رسه در سیستم من.:دی

با این جمله چقدر موافقی؟ : ادم‌ها جوری ساخته میشن که نقشی که درنهایت باید بازی کنن همون نقشی باشه که درحقیقت دوست دارن بازی کنن.
باید تفکیک کنم و نظر بدم. در کار و شغل مخالفم، چون اکثرا شغلشونُ دوست ندارن. ایران هم صرفا بدتره. وگرنه تقریبا همه‌جا همینه. تو نقشی که فرد در خانواده‌ش داره 50-50 هستم. از کم شروع میشه و بعدا زیادتر میشه. ولی در جمع‌های دوستی یا هرجایی که آدم توش کاملا احساس راحتی کنه، که می‌تونه شغل و خانواده هم باشه، موافقم.

احساسات یا اخلاق، کدوم رو ترجیح میدی؟ برهمکنششون رو چطوری میبینی؟ :دی
اخلاق. ولی باید برهمکنششونُ جوری مدیریت کرد که تقریبا همیشه در یک مسیر قرار بگیرن. برای من در اکثر قریب به اتفاق مواقع در یک مسیر هستن. اگه کسی بین اینا در اکثر مواقع اختلاف می‌بینه، به نظرم تعریفش از اخلاق مشکل داره احتمالا.

احساسات رو مشعلی میبینی که هر فرد همراه خودش داره یا ریسمان‌هایی که انسان‌ها رو به هم پیوند میده؟
اینجوری نمی‌دیدم. ولی میشه اینجوری هم دید. تعبیر زیبایی بود خصوصا بخش اول. یادم می‌مونه.:دی

عه شد ۵ تا که :دی میام باز :دی
مرسی. بیا.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
رامتین

برات مهمه که بعد از مرگت ازت چجوری یاد بشه؟
حتما. ولی در قلب و ذهن افراد. نه فقط زبونشون.
مرده آنست که نامش به نکویی نبرند. اینم به نظرم منظور یاد ِ خالی نیست. ماندن در ذهن و قلب افراد هست. خیلیا برای من اینجوری موندن. و البته ازشون هم یاد می‌کنم.

تا حالا شده یکی انقدر دوستت داشته باشه یا تو رو خوب بدونه ولی خودتو شایسته این ندونی و شرمنده و حتی معذب بشی؟
کلا از بچگی تا الان همینی که میگی بوده. حالا شدت و ضعف داشته. تقریبا همه‌جا بیش از حد بهم احترام میذارن که خوشم نمیاد. عنوان هم می‌کنم همیشه. ولی چون خیلی تکرار شده دیگه عادت کردم. میگم ولش کن.:دی

دیدم بحث اعتبار زیادی دادن به یه فیلم مطرح شد، قبول داری در مورد فیلم انگل هم این کارو کردن؟ انگل ها!
حتما. من نیمه اولشُ دوست دارم. ولی نیمه دوم نه منطق داره نه هیچی. تهوع‌آور هست خشونتش و فیلمسازی که فیلم ِ خوب خاطرات قتلُ داره، اینجا اصلا نمی‌فهمه لحن چقدر مهمه و چطور می‌تونه یه اثرُ نابود کنه. یه عده‌م طبیعتا چون داستان جالب بوده و اتفاقات یهویی و سورپرایز شدن، گفتن واااو عجب فیلمی.:دی حقیقت اینه فیلمساز اون 4 نفرُ واقعا انگل می‌بینه. و شخصیت‌هاشُ دوست نداره. من چجوری دوست داشته باشمشون؟

دوست داری امپراتور باشی یا رئیس جمهور؟
اولی. چون پایدارتره.:دی

دوست داری توی جمع افراد قوی و خفن یه شخصیت معمولی باشی یا توی جمع افراد ضعیف رئیس باشی؟
اولی. کلا خوشم نمیاد رئیس باشم.

با اعدام برای جرایم سنگین موافقی؟
فقط برای قتل عمد با نقشه قبلی موافقم. اونم می‌تونه تو مواردی قابل عفو و تبدیل به ابد باشه. ابد بدتره کلا به نظرم.

کسی بیاد مستقیم و علنی بهت توهین کنه ازش کینه میگیری و به انتقام فکر میکنی یا نه؟
نه. کسی که توهین می‌کنه، خودشُ در اصل کوچک کرده از دید من. نهایت اینه یه "تموم شد؟" بهش بگم.:دی چیزی نگی از صدتا انتقام بدتره براش. البته، اگه طرف شایسته باشه و اون حرکتُ یه اشتباه تشخیص بدم که از دستش در رفته، اول ادب ـش می‌کنم بعد می‌بخشمش. ادب هم با انتقام فرق داره.:دی اگه ببینم نه، آدم نیس، میگم ولش کن.

دنبال این بودم که چی بگم دیدم یه بطری کنارمه دیگه گفتم خانواده نشسته اون کاربردشو نگم :دی
:دی

اگه میگفتی اندی مولر که خیلی خوب بود. مخصوصا بعد تجاوزش به انگلیس ������
:))

- - - Updated - - -

آها فکر میکنی جوکوویچ رکورددار گرنداسلم ها میشه؟ قبول داری اونقدری که خوبه بهش بها نمیدن؟ کلا ورزشای انفرادی تا حدی این مشکلو داره
بله میشه. چه بهایی باید بدن دیگه؟ همین الانم و حتی سالای پیش خیلیا می‌گفتن بهترین تنیس‌باز تاریخه. منظور از بها چیه؟ اگه منظورت اینه فدرر و نادال هوادارای بیشتری دارن، هم زودتر اومدن هم صاحب سبک تر هستن و هم خاص تر. به افتخارات هم لزوما ربطی نداره این. فدرر هم نسبت به نادال این برتریُ داره همیشه، حتی اگه افتخارات نادال بیشتر بشه.

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
مهدی

من نکردم که. کسی که جواب سوالو داده کرده در واقع :سوت:دی

گستاخ.:))

بهترین ترکیب ۱۱ نفره فرانسه از نظر تو؟ با سیستم بچین.
من فرم‌ها رو نمی‌دونم. هرچی دشان بچینه درسته.=)) ولی بهترینا اینان به نظرم. لوریس-پاوار، واران، زوما، هرناندز-کانته؛ تولیسو، پوگبا-امباپه، گریزمن؛ ژیرو.

بهترین تیم فعلی دنیا رو با سیستم بچین.
دنبال نمی‌کنم. سخته. لوریس-کیمیش،واران،فندایک،رابرتسن-کانته،دی‌بروینه،هندرسون-مسی،رونالدو،لواندفسکی.

تو جواب سوالای برلین گفتی امباپه و هالند نمی تونن مسی و رونالدو بشن که منم موافقم باهاش. به نظرت شبیه هانری و فن نیستلروی نیستن؟ کدومشون به نظرت بازیکن بهتر و بزرگ تری خواهند شد در آینده؟ بهتر و بزرگ تر می تونه جوابش جداگونه باشه.
تا حدی هستن. امباپه تیزتر و آنری باهوش‌تر بود. هالند پابه‌توپ‌تر و روی گلزن‌تر. بزرگتر که معلومه امباپه. همین الانشم جام جهانی برده و جام‌های زیاد دیگری هم خواهد برد. بهتر هم به نظرم امباپه، اگه وارد حواشی نشه.
از بین بازیکن هایی که بازیشون رو دیدی کدومشون به نظرت اصلا به حقشون در فوتبال نرسیدن؟ هم از نظر شکوفا نشدن استعداد بررسی کن و هم ناکامی و بدشانسی.
از نظر استعداد مایکل اوون. از نظر بدشانسی فاولر و ویسنته. از نظر ناکامی بالاک.

فانتزی انگلیس چند درصد مهارت می خواد و چند درصد شانس؟ و اینکه گفتی مسخره. چرا مسخره؟ از چیزی که مسخره است لذت می بری؟ اگه نمی بری یعنی تیم نمی سازی از فصل بعد؟ (به نظر خودمم مسخره است البته :)):دی)
در مجموع یک فصل بیشترش مهارت هست. 80 به 20. تو هفته برعکس. لذت نمی‌برم اصلا. شاید یه هفته‌ای خیلی خوب بشه در لحظه لذت ببرم ولی عمیق نیست اصلا. مسخره هم چون در سیستمم منطقی به نظر نمیاد.:دی چرا تیم می‌سازم. ولی وقت نمی‌ذارم. امسالم زیاد نذاشتم البته. ولی به کمترین حد ممکن تقلیلش میدم.

خب. چیزای دیگه :سوت

زیباترین بازیگر زن سینما؟ هم داخلی هم خارجی :دی
آدری هپبرن/کتایون ریاحی جوون بود خوشگل بود. الانم خیلی فرق نکرده البته.:))

از سفر به کدوم شهر ایران بیشترین لذت رو بردی؟
اصفهان و بعد گیلان. ولی همه جاهایی که رفتم عالی بود. از مازندران و بقیه شهرهای شمال بگیر تا تبریز و کرمانشاه و همدان و شیراز و کیش و ... .

اگه مجبور باشی در یک کشور و شهر خارجی زندگی کنی برای باقی عمرت. کجا رو انتخاب می کنی؟
LA

چند نفر تو زندگیت هستن که به معنی واقعی کلمه قابل اعتماد باشن برات؟
اعتماد از چه نظر؟ مثلا اعتماد کنم کل زندگیمُ بدم دستش یا رازداری مثلا؟ اکثر دوستای نزدیکم و البته خانواده اینجوری هستن.

برا هر کدوم از زمینه‌های زیر اسم ۳ نفر رو بگو که تو مافیا تو اون ویژگی برجسته هستن (می دونم بعضیا همپوشانی دارن. ولی اگه یه نفر تو همشون به نظرت عالیه، تو همشون بذارش). خودتم حساب کن.

حدس قوی پویا متین عرفان
اقتدار پویا سید رابین
بیان قوی محمد امین چاوش
دادن حس مثبت (فارغ از نقش) محمد عرفان متین
رواشناسی ذهن پویا مهدی سید
مدیریت بازی مهدی چاوش محمد
استدلال برای حمله چاوش پویا خلفی
استدلال برای دفاع پویا سید امین
سیاست مهدی سید رابین
تلاش و انرژی عرفان آرش رضا
هوش امین چاوش آرش

یه سوال شخصی که مربوط به خودم هست می خوام ازت بپرسم. تقریبا از درس و زندگی و شغل و ... زندگی من به خوبی باخبر هستی. به نظرت تو این جایی که من هستم. بهترین تصمیم برای زندگی من از نظرت چیه؟ حالت هایی که هست رو می گم. تو هم فرض کن خودت در این موقعیت هستی و درست ترین کار رو بگو. هم اینکه با توجه به خصوصیاتی که ازم می شناسی یکیشو پیشنهاد بده. البته می تونی یه حالت جداگانه هم خودت بگی که تو اینا نباشن.

درست‌ترین نداریم به نظرم.:دی

۱. درسم رو ادامه بدم همچنان. بعدش برم خدمت. بعدش برگردم دنبال کاری باشم که مرتبط با درسمه (حالا درصورت امکان کنار کاری که الان انجام می دم).
من اینُ انجام نمیدم. ولی کاملا معقوله. ممکنه لذتبخش نباشه. اگه برات لذتبخش هست حتما انجام بده.

۲. درسم رو ادامه بدم و مدرک رو بگیرم. بعدش کلا نادیده اش بگیرم و برم دنبال کاری که دوستش دارم. یعنی از این زمانی هم که داشتم درسم رو ادامه می دادم تقریبا برای خدمت نرفتن و کار کردن استفاده کنم صرفا.
من اینُ می‌تونم انجام بدم و تو ام اگه انجام بدی بد نیست.:دی

۳- انصراف بدم از دانشگاه. بچسبم به کاری که الان می کنم (خیلی جدی تر و گسترده تر). خدمت هم نرم کلا.
من اینُ انجام میدم. تو انجام بدی احتمالا خوب نباشه.

۴- انصراف بدم از دانشگاه. برم خدمت. برگردم ببینم به چی می چسبم :دی
بدترین کار برای من. برای تو هم خوب نیست به نظرم.

به نظرم پاسخی که میخوای گرفتی. برای من 3 بهتره و برای تو اگه با 1 حال می کنی 1 وگرنه 2.

من سوالاتم رو با اجازتون یه جا پرسیدم. اگر مشکل داره در دو قسمت جواب بده :دی
مشکل نداشت.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین