برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل دور ششم مافیا | رئیس زندان، سربازانش، چند جنایت‌کار خرده‌پا و جلاد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
سلام
ضمن خسته نباشید به همه افرادی که بازی کردن و باعث شدن این دور برگذار بشه و همینطور پویا به خاطر زحمتی که کشید
طبق گفته گاد عزیز باید تحلیل کنیم ولی خب همین اول بگم که من کلا از تحلیل کردن و نظر دادن در مورد بقیه یا موضوعاتی که بهشون ربط داره خوشم نمیاد و ی چیز کلی عه و ربطی به مافیا نداره
پس اگه کم بود یا خوب نبود یا در مورد شخص خاصی نظری ندادم لطفا ناراحت نشین
اگرم که فکر می کنین حالا برده به خودش گرفته اهمیت نمیده :)) بگم که اینجوری نیست واقعا و همه ی دور هایی که بازی کردم چه باختم چه بردم زیاد تحلیل خاصی نکردم و تو این چند دور هم که تو سایت هست فکر کنم باشه پس به بزرگیتون ببخشید.

اول راجع به خودم بگم که من خیلی وقت بود بازی نمیکردم و خب تصمیم گرفته بودم بازی نکنم با توجه به دفعات اخر که دور قبلی هم که ارش ازم پرسید عذرخواهی کردم گفتم نه
من یک مشکلی که دارم و حین مافیا بازی کردن هم هردفه پیش میاد اینه ک خیلی زود حوصلم از یک چیز سر میره و بی حوصله میشم
این به طور معمول حین مافیا هم پیش میاد و مشکل اصلیم همینه و بنظرم باعث خراب شدن بازی هم میشه یک نفر کلا زیاد شرکت نکنه و یک گوشه بشینه
تو دور های قبلی چند نفر این اشکال رو میگرفتن که بنظرم درست هم هست و خودم قبول دارم
اول که بازی شروع میشه دوست دارم و انگیزه دارم ولی مخصوصا که چنتا فاز میره جلوتر و بحثا بیشتر میشه و میخوابی بیدار میشی میبینی یک دفعه 10 12 صفحه رفته جلو کلا حوصلم نمیگیره بازی رو دنبال کنم و اون حس رو از دست میدم و بی انگیزه میشم کلا و یکی از نکاتی هست که تاثیر داشت نیام تو بازی ها
بنظرم یکی از نکات مثبت بازی این دور همین محدودیت پست بود که باعث میشد که آدم زودتر به بحثا برسه و باعث میشد بیشتر تو بحثا باشم و دست پویا درد نکنه بابت این کارش

این دور که پویا بهم پیام داد و گفت دور قبل غیبت داشتی دوباره همون حس اومد تو ذهنم که بیام ولی با توجه به دلایلی که بازی نمیکردم نمیخواستم بازی کنم ولی نمیدونم چرا معمولا به پویا نمیگم نمیام :))
به پویا گفتم که خواستن میخوام بیام ولی نمیدونم باشم یا نه که طبق صحبتمون بهش گفتم که این دور هستم و یک دور دیگه امتحان میکنیم.
بعدا دوباره ازم پرسید که تو بازی هستی؟ که گفتم اره
حین بازی دوباره پیش اومد و یک مقدار حوصلم کم شد و اون انگیزه بازی کم شد ولی چون به پویا گفته بودم که تو بازی هستم و هم اینکه عضو فرقه شده بودم و 3 نفر دیگه هم اینجا بازیشون به من ربط داشت سعی کردم که فعال باشم و درست بازی کنم
برای همین بیشتر از برنده شدن یا جوری که بازی پیش رفت اینکه پویا حداقل راضی بود خوشحالم :دی
با تشکر از گاد و هم تیمی های عزیزم :دی

حالا در مورد تیم ها یک کم نظر میدم و اگر کسی رو یادم رفت عذر میخوام
مافیا:
جدی از بازی مافیا لذت بردم حالا شاید خیلی وقت بود بازی نکرده بودم هم تاثیر داشت و یک سری چیزا برای شما بیشتر عادی باشه
بنظرم یک سری از نقشه ها و روش هایی که انتخاب کردن خیلی خوب بود و وقتی بعدا فهمیدم هم تو گروه فرقه و هم تو گروه کلی تعریف کردم واقعا یکی از دلایل خوب بودن این دور بود

مهدی که خب همیشه خوب بوده و یادگاریش با ما مونده :))
خب من از اون حرف رضا استفاده کردم و سعی کردم شک رو ببرم بهش تا صدرا یک مقدار سیف تر بشه
ولی اگه بخوام از یک جای بازیش اشکال بگیرم اینکه احتمال شیطان بودن رضا رو کم درنظر گرفت و خیلی سنگین رفت رو ارش و تقریبا کلا رو اون قمار کرد
حس میکنم اگه عرفان رایش رو عوض نمیکرد هم باز میباختن احتمال زیاد و برد ما راحت تر میشد و تا حدودی خودش و مهسا رو روی اعدام ارش گذاشتن

سید که خب همیشه خوب بوده نیاز به تعریف من نداره ولی من تقریبا باهاش مشکل داشتم خودش هم در جریان بود و شایدم دو طرفه بوده :دی
بیشتر با عماد حال میکرد که خب طبیعیه بیشتر بهم میخورن
ولی یکی از مشکلاتم با سید پست هاش مخصوصا تو اون فرمت قبلی و زیادی بیش از حدش بود وقتی شروع میکرد تمومی نداشت
صرفا بد نیس ولی من به همون دلیل که بالا توضیح دادم باعث میشد کلا علاقه پیدا نکنم بهش :دی
ولی خب این دور با توجه به محدودیت پست و نوع بازیش کاملا لذت بردم از سبکی که بازی کرد مخصوصا حرکتش سر چاوش و امین
سعی کردم اون فاز با مطرح کردن شیطان امین رو یک فاز حداقل از اعدام دور نگه دارم که نشد و شبش هم چاوش زدتش و دستش درد نکنه :دی
کی میخواست با سید سر و کله بزنه :دی

فری که خب هم فرصت نداشت و هم شاید تمرکز لازم رو و خیلی زود اعدام شد و خودش هم راضی نبود و بنظرم مافیا اینجا خیلی ضرر کرد اگه فری بیشتر بود خیلی به نفعش بود

مهسا خب من دور قبلی رو که نبودم و ندیدم پس هیچ پیش زمینه ای نداشتم و نمیدونستم چه انتظاری داشته باشم
از نظر من فاز های اولیشون خوب بود و اون رایشون به امین هم که یک مقدار مشکوک بود و کسی توجه نکرد و امین چند بار تو گروه گفت و من گرفتار سید و چاوش و شیطان بودم نتونستم گیر بدم :دی
مشکلشون بنظرم مخصوصا تو فاز های اخر یک سری از پستا که مخصوصا راجع به مهدی بود رو کلا نمیخوندن و جواب نمیدادن و حمایتشون از مهدی خیلی واضح بود درک میکنم که حس میکردن بعد مهدی تموم میشه کلا ولی اگه انقدر واضح نبود و بیگناهانه تر بازی میکردن هنوز شانس داشتن برای فاز های بعدی

محمد خب کلا کار داشت و کم بود ولی من ذهنیتم تو بازی ازش بیگناه بود یعنی اون فازی که زدیمش من فکر کردم بیگناه اعلام میشه و شانس اوردیم که هدف قرارش دادیم چون شک بهش کم بود و 3 نفر هم میشدن

فرقه

امین به نظرم اوایل بازی خوب بود و پستای خوبی داشت ولی یک پستی که داده بود فکر کنم تو جواب مهدی بود که گفته بود من حوصله ندارم خودت برو بگرد ببین که بنظرم بیگناهانه نبود این پست و این قبل جذبم خیلی به نظرم اومد نمیدونم چرا گیر ندادم:))
موضوع دیگه هم که اون پستش راجع به صدرا خوب بود ولی گیر بد کسی افتاد اگه سید تروریست یا مافیا نبود بنظرم رد میشد ولی اون ذهنیته بنظرم کمک کرد سید خوب حدس بزنه
بعد از اعدام هم مخصوصا فاز های اخر خیلی تو گروه کمک کرد و پیگیر بود

صدرا خب بنظرم اوایل زیاد خوب نبود و شک زیادی روش بود ولی همینکه تا اخر بازی بود خودش مثبته و ضمن مشکلاتش و نبود وقتش بنظرم خوب زنده موند
فقط یک مشکلی که داره و بنظرم باید روش کار کنه و اگه بازم جز گروه بود در نظر بگیره بنظرم زیادی جو میداد و شلوغ میکرد تو گروه :))
من بعضی وقتا میرفتم تو گروه مشورت کنم در مورد پستا و نقشه ها میدیدم کلی پست داده که اعدامم و اینا باید ارومش میکردیم که نمیشی حالا وایسا ببینیم چی میشه
بنظرم این روی تمرکز خودت و بقیه هم تاثیر زیادی داره و خوب نیست مخصوصا برای وقتی که گناهکار گروهی هستی

یاسین که خب وقتی بیگناه بودم برام تا حدودی بیگناه و مبهم بود سعی کردم رو موضوعاتی که بنظرم واضح ترن تمرکز کنم و بعد جذب شدن من همون تو توضیحات اول گفتن مافیا یاسین رو یک بار زده و فهمیدنش :دی
و از شانس خوب من با امین همون فاز روز و شب اول مردن شدیم 2 نفر
بعدش هم تو گروه واقعا کمک کرد مخصوصا جاهایی که صدرا مشکل داشت یا موقع مشورت برای پستای من

فرعی

چاوش که خب مثل همیشه بازی خوبشو داشت ولی بنظرم انگار تمرکز کمتری داشت با چیزی که تو ذهنم هست از بازی های قبلیش
حس میکنم سوتی های زیادی به نسبت چاوش بودن تو بازیش بود که بقیه هم حین بازی اشاره میکردن که شاید به خاطر کار داشتن و وقت نداشتنش بوده
غیر از اون که بازیش بیگناهانه بود و قبول دارم و به خاطر امین مجبور شدم برم روی اعدامش اصرار کنم :دی
و دستش درد نکنه که شب امیر رو زد و مارو از دستش نجات داد:دی

رضا که خب خودش یه پا فرقه بود :))
دستش درد نکنه اون پستاش واقعا کمک کرد مخصوصا تو فاز های اخر و باعث شد اطمینان ارش(داداشم:12:) بهم بیشتر بشه
ولی خب بعدا مساله ای که براش پیش اومده بود رو تعریف کرد ادم شرایطش رو درک کرد و منطقی هم هست که رو بازیش تاثیر گذار بوده باشه و نتونه بازی بهتری بکنه
امیدوارم که هم خودش هم خانوادش از این وضعیت به سلامتی بیرون بیان

علی ( مهدی)
خب نوع بازیش به عنوان جلاد خیلی خوب بود و من فاز های اولش واقعا مونده بودم از سبک بازیش :دی
کلا هرکسی میخواست میبرد برا اعدام و مافیا هم براش انجام میداد و ی جوری کمک مافیام بود :دی
ولی خب بنظرم یک مشکل سبک بازیش این بود که تقریبا خیلی ها بعد چند فاز متوجه نقشش شدن که بنظرم خوب نبود

بیگناها

خب عماد که نبود تقریبا و شایان هم که خوب نبود و بنظرم به درد این مافیا نمیخوره و حوصلشو نداره طبق گفته خودش :دی

سعید و محمد امین هم که خوب بودن تا ی حدی و بعدش بنظرم یک سری پست دادن که باعث شد مورد سوءاستفاده قرار بگیره و اعدام بشن که خوب نبود ولی تا حدی هم دلیلش زیاد بودن گناهکارا بود

فکر کنم همه رو گفتم عرفان و ارش رو گذاشتم اخر چون میخواستم یک چیزی رو بگم
من بنظرم عرفان و ارش به عنوان بیگناه واقعا خوب بازی کردن
نمیگم حالا بهترین بیگناه کل دور ها بودن ولی هم به نسبت بیگناهای این دور و به نسبت کل بازیکن های این دور جز خوبا حساب میشدن
به جز دو سه فاز اخر که مشکل من هم همینجاست خودمم قبلا باهاش مواجه شدم و درک میکنم حسشون و عملکردشون رو
بعد از اعدام سعید اگه علی رو که فاز بعدش هم مرد درنظر نگیریم 6 نفر تو بازی بودن 2 مافیا 2 فرقه 2 تا بیگناه
اگر در نظر بگیریم که همه ی این 6 نفر بدون مشکل بازی کرده باشن و کلا عملکرد عالی داشته باشن
اینجا مافیا و فرقه خب دو نفرن و اطلاعات بیشتری از بیگناه دارن پس اینجا برتری دارن
ضمن اینکه مافیا و فرقه فقط براش مهمه که خودش اعدام نشه و بعد یک نفر دیگه رو اعدام کنه نفرش مهم نیست زیاد تا وقتی که خودش واضح مشخص نشه
ولی بیگناه ضمن اینکه خودش نباید اعدام بشه کسی رو که اعدام میکنه هم مهمه
دو گروه دو نفره هستن اگه جوری هدایت کنن که نفر بیگناه اعدام بشه عملا بیگناها باختن فقط باید مشخص کنن که کی ببره
کلا بنظرم فاز های اخر بیگناها کلا در موضع ضعیف تری هستن و بنظرم مناسب نیست
الان این دور در نظر بگیریم
ارش کاراگاه و عرفان رویین تن که خوب هم بازی کردن و ما گناهکارا هم کامل بی نقص بازی نکردیم و بر اساس رای عرفان تو اخرین لحظه یک گناهکار هم اعدام شد باز در موضع ضعف هستن چون بازی خیلی براشون گیج کننده تره تا گناهکارا
الان اگه فرض کنیم من هم جذب نمیشدم و بیگناه و پلیس بودم یعنی تقریبا بهترین حالت بود هم بر اساس نقش هایی که مونده پلیس و کارآگاه که قابلیت پرسش دارن هم برای من بهترین حالت بود چون 3 نفر از 4 نفر که سهمیه پرسش رو استفاده کردم هنوز تو بازین
من صدرا و عرفان و مهسا رو پرسیدم که همه بیگناه معرفی شدن
ولی عملا پلیس 14 15 نفر رو نمیتونست متوجه بشه و حتی وقتی بر حسب روند بازی این ها به اخر رسیدن بازم هیچ خاصیتی برای من و حتی بیگناها نداشت نه میدونستم بیگناهن نه گناهکار
ولی از اونور گناهکارا حداقل هم رو میشناسن و حتی از استفاده سهمیه هاشون بیشتر متوجه میشن
مثلا به من وقتی جذب شدم گفتن ارش رو خواستن تسخیر کنن نه تسخیر شد نه جذب میشد خب تعداد خیلی خیلی کمتره با این قابلیت و یا مثلا مافیا با هدف قرار دادن اگه کسی نمیره بیشتر متوجه میشه تا من اگه نقش قابل زدنم نباشه
این فهمیدن برای ارش حتی بدتر بود و کلا بنظرم این یک مشکله
کلا از نظر من فاز های اخر اصلا برای بیگناها مناسب نیست و اگه بخوان ببرن باید خیلی به شانس تکیه کنن و بازی کاملا خوب خودشون
البته این نظر من بود و نمیدونم بقیه چقدر با من هم نظرن
یا اگه هم نظر بودن چه کاری میشه کرد و چه تغییری میشه داد این باشه به عهده اونایی که تو بالانس کردن بیشتر واردن :دی
صرفا نظرم رو گفتم چون چندباری تو این وضع بودم قبلا:دی
با تشکر

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب. نوبتی هم باشه نوبت تحلیل گاد هست.:دی

اول در رابطه بالانس. من خواستم این دور تمام نقش‌ها و گروه‌ها رو بذارم. باتوجه به اینکه حدود 20 نفر شرکت کردن، 5 مافیا منطقی بود و 4 کم. بعدا بیشتر توضیح میدم. 2 تا هم که دیگه حداقل فرقه بود. یک قاتل و یک شیطان گذاشتم و جلاد که عمدتا در جهت بی‌گناه‌ها هست. ایفاگران نقش‌های فراری و فرشته قرار نبود اصلا بازی کنن، بنابراین بودنشون از نبودشون خیلی بهتر بود برای بی‌گناه‌ها. بقیه موند 8 نفر که شدن بی‌گناه. بنابراین چون می‌خواستم همه نقش‌ها رو بذارم، هیچ راهی جز این نبود. و اگر بنا بود تعداد بی‌گناها بیشتر بشه، باید فرقه حذف میشد مثلا. این که یک مافیا کم بشه یاشیطان حذف بشه و به بی‌گناها اضافه بشه برای بی‌گناها بی‌تاثیر بود چون احتمالا تو شب می‌مرد. یک نکته دیگه اینکه من می‌دونستم قاتل قرار نیست هرشب تیر بزنه و واقعا قاتل باشه این دور، بنابراین، تعداد بی‌گناها کافی بود. چون معمولا این میزان گناهکار با 3 نفر بی‌گناه بیشتر به تعادل می‌رسه، در صورتی که قاتل تیر بزنه. که معمولا هم ته بازی باز همون تعدادِ اضافه‌شده می‌میرن و بقیه می‌مونن. کلا 1 بی‌گناه در شب کشته شد به‌همراه فرشته و 2 نفر جذب شدن. که در مقایسه با ادوار پیشین که گادش بودم تلفات کمی محسوب میشه. با وجود همه این تفاسیر، به نظر خودم بالانس بد بود. یعنی تعادل وجود داشت، ولی نه اون تعادلی که مد نظر منه. تعادل در بازی‌های قبلی به نظرم مثل جسمی بود که رو زمینه و به چندین جا با طناب‌ها محکمی وصله. تو این دور، جسم مورد نظر روی زمین نبود؛ تو هوا بود و کمی با زمین فاصله داشت، ولی طناب‌ها محکم‌تر و بیشتر بودن.

اول یه مروری بکنم روی اینکه بالانس قرار بود چجوری باشه از اول و چگونه به اینجا رسید، بعد بیشتر توضیح بدم در رابطه با نحوه برقراری تعادل در این دور و کلا ماهیت تعادل در این نقش‌هایی که همیشه خودم اجراش کردم.

اول اول قرار بود امیر و محمد فرقه باشن، چاوش و رامتین و محمدرضا و یاسین و صدرا مافیا؛ رضا همین شیطان بود. عرفان رویین‌تن بود و آرش کاراگاه. مهدی سامورایی و محمدامین قاتل. یا برعکس. بقیه هم بی‌گناه. مهدی پالیزوان هم از ابتدا ثابت جلاد بود. درواقع تنها چیزی که ثابت بود همین نقش بود.:دی بعد چاوش و محمد گفتن که سختشونه تیمی، بنابراین کلا عوض شد.:دی رامتین فقط مافیا موند. بقیه عوض شدن. امیر و مهدی و مهسا و نفر آخر هم به نتیجه نرسیده بودم هنوز. فرقه شد همینی که الان هست، محمدُ قاتل گذاشتم و بعد بقیه رو چیدم. چاوش هم بی‌نقش یا فدایی میشد. بعد دیدم تعادل برقرار نمیشه اصلا.:دی طبق صحبتی که با چاوش داشتم، گفت من اگه قاتل باشم تیر نمی‌زنم. دیگه خودش توضیح داده و تکرارش نمی‌کنم. دیدم خیلی خوبه. و مرگ در شب برای بی‌گناها کم میشه. و خب بعد از اینکه رامتین نتونست بازی کنه، فریُ فرستادم مافیا و خواستم یک نفرُ بیارم جاش که به دلایلی نشد. بعدش تصمیم گرفتم بذارم فرشته‌مون بعد مرگ هم پست بده و در مجموع به نظر خودم به بهترین تعادلی که میشد (از نظر نقش، با فرض اولیه که همه نقش‌ها باشن) رسیدم. ولی خب راضی نبودم.

بعد یک اتفاق دیگه در بازی افتاد که اینُ موقع چینش متوجه نشده بودم. اینکه بی‌گناها یک بازیکن با خصوصیت امیر/متین یا مهدی، کم داشتن. عرفان از اول و چاوش (که بی‌گناه حسابش می‌کنم) از یه جایی به بعد، هجمه اومد روشون و طبیعتا بازیکنی که شک روش باشه و بخواد مدام جواب اتهام بده کارش خیلی سخت‌تر هست تا کسی که آزادانه بازی کنه. امین هم که انتظار داشتم 2-3 فاز اول فعال باشه و به بازی جهت بده، نبود و با یک پست هم صرفا میشد کمک کرد؛ برای اون جهتی که مد نظر منه، بحث لازم بود. محمدامین روش چنین حسابی نکرده بودم و کلا یهو اومد و یه نقش دیگه رو بازی کرد و سریع رفت. خیلی برای مرگ عجله داشت بنده خدا. می‌مونه آرش که دقیقا از اول اون "مدل" بی‌گناهی که من انتظار داشتم بازی کرد، ولی خب در حدس‌ها اشتباه کرد متاسفانه و ایرادی هم بهش نمی‌گیرم. بقیه بی‌گناها هم روشون برای فازهای آخر حساب باز کرده بودم و انتظار نداشتم فازهای ابتدایی بتونن چنین بازی پیچیده و سختیُ تغییر بدن. در کل تو فاز 5 و مهم‌تر از اون بعد از فاز 5، باید یک بی‌گناه مثل دوران اوج امیر، مهدی یا متین با یک نقش ضدضربه در کنار بقیه بی‌گناها وجود داشت که گناه‌کارا اینجوری سوار بازی نشن. و خب این اشتباه در چینش بود. در واقع از دید من پایه‌ای که در تعادل می‌لنگید و کارُ برای بی‌گناها سخت کرد، همین بود. و نباید موجب میشد که بی‌گناها تو بازی چنین فشاری تحمل کنن و بد شد واقعا. از این نظر بالانس نمره پایینی می‌گیره و کسانی که راضی بودن یا لطف داشتن یا چنین دیدی که گاد داشته رو نداشتن. در واقع تعداد نبود که باعث شد بی‌گناها در موضع قرار بگیرن؛ و علتش اونی که گفتم بود برای من که از بالا می‌دیدم. از این نظر بی‌گناها مظلوم واقع شدن واقعا.

حالا که از بالانس انتقاد کردم برسم به انتقاد از خود بی‌گناها. به هیچ فردی هم کاری ندارم و مجموعه مد نظرم هست. به خودتون شخصی نگیرید. در فاز 5 فقط 2 رای به گناه‌کار وجود داشت. یکیش چاوش بود که وظیفه‌ای نداشت برای بی‌گناه بجنگه و البته بعدش هم رایش عوض شد. اون یکی هم سامورایی بدبخت بود که اعدامش کردین. بنابراین در فاز بعد هیچی بی‌گناهی وجود نداشت که رای درست داده باشه. این دیگه اصلا تقصیر بالانس نقش‌ها یا چینش نیست. تک‌تک بررسی کنیم، شاید به همه بتونم مقداری از حقُ بدم؛ ولی به مجموعه‌شون به هیچ عنوان حق نمیدم در این رابطه. خلاص. به قول فری، اِند آو استوری، دتس اِت. دی اِند.:دی بی‌گناها مجموعا منفعلانه بازی کردن (بازم میگم به فرد کاری ندارم) و خب تاوانشم دادن. تنها کسی که از همون اول حضورش فعالانه بازی کرد، محمدامین بود که بیخود چنین کاری کرد در واقع.:دی بعدا می‌رسم بهش.

بازم و با همه اینا، بی‌گناها از نظر من باید با 3 اعدام(یا گادکش) ببازن. این اتفاق افتاد و 3 نفرُ در روز از دست دادن، ولی بازهم شانس داشتن در فاز آخر و شاید فاصله برد و باختشون اعدام صدرا بود. در واقع هدف از این که 1 نقش ضدضربه (رویین‌تن) و 2 نقش تقریبا ضد ضربه (سامورایی و کاراگاه) در بازی هست همینه. این که اگر دو تاشون هم موندن و از بقیه هم معمولا بالاخره یه نفر می‌مونه تو 9 یا 10 نفر آخر (که همین هم شد) و بازی می‌تونه برگرده (اگه خوب بازی کنن). در واقع در گادی من با این مدل نقش‌ها معمولا بی‌گناها بازیُ از موضع قدرت شروع می‌کنن، تعدادی یار در شب و روز از دست میدن و ضعیف میشن؛ بعد گناهکارا کم‌کم حذف میشن و بازی به تعادل می‌رسه و مسلما تعادل به سمت تیمی چربش داره که بهتر بازی کرده و خوش‌شانس هم بوده. نهایتا ولی تو این دور هم مثل ادوار اخیر، تصمیمات بودن که برنده رو مشخص کرد. نه استدلال نه قدرت بازی نه شانس و نه بالانس و نه حتی افراد به طور خاص. بنابراین این که همیشه میگم بازی خودتونُ بکنید برای اینه. یک نفر نمی‌تونه یک تیمُ برنده بکنه. خیلی وقتا 2 نفر هم نمی‌تونن. مجموعا همه شانس خوبی برای برد در انتها داشتن، جز قاتل. در واقع چاوش تنها کسی هست که شاید حقـش در بالانس ضایع شد. کلا هم ذات نقش قاتل چون یک نفر هست، وابستگی بسیار بیشتری به شانس داره تا بقیه. چون بقیه هم تک‌تک وابستگی دارن، ولی به "جمع" و "تیم" که می‌رسه معمولا تعادل خودبه‌خود ایجاد میشه.

یه سری نکات هم در رابطه با نقش‌های خودم در این دور و نحوه برقراری تعادل بگم بعد بریم سراغ تیم‌ها و کلیات عملکرد گروه‌ها. اینم که تاکید می‌کنم نقش‌های خودم، برای اینه که برای تک‌تک بندها فکر شده و هیچ بند مهمی اضافه یا کم نیست. یک بند اگه جابجا بشه، دیگه نمیشه نقش‌های پویا در این دور. میشه یه بازی دیگه و یه بالانس دیگه که می‌تونه تعادل خودشُ داشته باشه.
در این چینش، همه ضد مافیا هستن و مافیا هم ضد همه‌س. مستقیم هم ضد هستن. یعنی مافیا 5 به 15 بازی می‌کنه. فراری و فرشته هم در آرای نهایی اثر ندارن. پس میشه 5 به 13. حتی شیطان هم تا اواخر بازی در جهت مافیا نیست لزوما. بنابراین مافیا نیاز داره که هیچ بازیکنیُ از دست نده و 8 نفر بمیرن یا اعدام بشن تا ببره؛ و هر تلفاتی چه در روز و چه در شب بدن، 2 نفر اضافه‌تر باید بکشن یا اعدام کنن. کلا هم 2 نفر کشتن. که عملکرد خوبی بود به نظرم. پس خیلی سخت بوده که ببرن با اینکه هم نقش‌ها از همیشه و همه تیم‌ها قوی‌تر بود و هم بازیکنا هم خوب بودن و هم عالی کار کردن.

فرقه اینجوری نیست. مثلا قاتل ضد فرقه نیست لزوما. و چیزی که خیلی مهمه، خود فرقه هم مستقیما ضدیتی با بی‌گناها نداره. غیرمستقیم هست ضدیتشون. ولی خب هم تعدادشون از ابتدا کمه و هم جذبُ کاملا محدود گذاشتم که مفت‌خوری نکنن برای برد. و نکردن.
شیطان بازی عادی اگه بخواد بکنه در جهت تعادل هست و به مرور به جمع گناهکارا اضافه میشه و اتفاقا اولش شاید دنبال زدن گناهکار هم باشه. من باشم که اینجوریم اولش.:دی قاتل این دور که دیگه در جهت ِ بی‌گناها هم نبود، بی‌گناه بود عملا و علنا.:دی و یکی از موثرترین بی‌گناها هم بود. جلاد هم کاملا در جهت بی‌گناها هست. اینم تاکید کنم که در جهت به این معنی نیست که دنبال گناهکار بره، دنبال بی‌گناه نه. علم غیب نداره که.:دی ولی هدفش اینه که گناه‌کار اعدام کنه تا بی‌گناه. که بتونه بیشتر تو بازی بمونه. مهدی پالیزوان هم کاملا در جهت شهروندا بازی کرد با توضیحاتی که دادم. بنابراین اینجوری نبود که بی‌گناها ول باشن اون وسط و بقیه بریزن سرشون.:دی اتفاقا از تقابل مافیا و فرقه خیلی سود بردن. همونطوری که این شروع بدُ برای بی‌گناها پیش‌بینی نمی‌کردم، ادامه رو هم اصلا جوری نمی‌دیدم که کلی گناه‌کار به صورت پیاپی حذف بشه. در واقع 3 از 14 فکر کنم شد 2 از 5؛ در شرایطی که گناه‌کارا در این فاصله اصلا بد بازی نکردن. یعنی 1 بی‌گناه واقعی حذف شد فقط (اونم با لباس:دی).

خب. بالانس کافی هست، هرچند در ادامه هم باز توضیحاتی که در مورد خود نقش‌ها میدم. قبل از اینکه برسم به بررسی تیم‌ها، اینُ تاکید بکنم که نکاتی که میگم، چیزاییه که از بالا به عنوان گاد دیدم و اصلا به این معنی نیست که اگه خودم تو بازی بودم اجراشون می‌کردم. برد در این بازی خیلی خیلی سخت بود. و شخصا خودمُ جای همه گذاشتم تقریبا. و بدون اغراق دیدم که اگه پویا این دور هر نقشی بازی می‌کرد به احتمال خیلی خیلی زیاد (بالای 90 درصد) تیمش یا خودش نمی‌بردن. شاید صرفا یه جاهایی بهتر بازی می‌کرد، اونم برای نصف نقش‌ها و حتی کمتر، نه همه نقش‌ها. بنابراین ایرادی به خودتون نگیرید و حسرت نخورید. اون دور کرونا رو پارسال گفتم که پیچیده‌ترین و بهترین دور گادیم بود. ولی در مقام مقایسه، پیچیدگیش واقعا نصف اینم نبود و این دور خیلی بهتر بود به نظرم. این دور از نظر اعدام‌ها فوق‌العاده بود و اصلا فکر نمی‌کنم در آینده در گادی پویا چنین چیزی تکرار بشه. به جز اعدام اول، همه فازها نزدیک و اکثر اعدام‌ها تا لحظه آخر نامعلوم و کاملا نفس‌گیر. تعدد اعدام‌ها هم خیلی خوب بود. 7 اعدام داشتیم اگه درست یادم باشه. و کیفیت بحث‌ها و میزان فشار و بالابودن سطح در حدی بود که واقعا همه خسته شدن و هر فازش اندازه 2 فاز عادی بود این دور. بعضی فازها شاید 3 فاز واقعا. از این نظر خوشحالم که در چنین دوری گاد بودم و نه بازیکن.:دی

برسیم به تیم‌ها. در این پست فقط کلیاتُ میگم و بررسی دقیق‌تر عملکرد افراد میره برای پست پایان بازی.

مافیا:
نظم و همبستگی خیلی خوبی داشتن و منهای استراتژی بعد از مرگ محمد، هیچ ایرادِ تیمی نمی‌تونم بگیرم. و هرکسی هم نقش خودشُ بازی کرد. مهدی کاملا پدرخوانده بود و انتخاب درستی بود بعد از رفتن رامتین. با شازده نمی‌تونست اینجوری بازی کنه. بهترین پدرخوانده بود از نظرم و بهترین بازیش. هرکاری خواست کرد. علنا هم کرد از دید من. من معمولا چنین چیزی نمیگم ولی فکر نمی‌کنم این بازی تو این نقش توسط هیچ بازیکن دیگه‌ای انجام بشه کلا از این به بعد. حتی خودش.:دی قبل اینم که نشده در این حد. وگرنه مثلا خود مهدی بازی‌ها:دی ی خوب داره تو این نقش و امیر هم یک دور فوق‌العاده بود. تروریست که خودشم فکر نمی‌کرد اینجوری بشه بازیش کرد به نظرم. شاید بهتره بازنشستش کنم و یه نقش دیگه برای مافیا بنویسم اگه گاد شدم.:دی کامل‌ترین و کم‌نقص‌ترین بازی امیر بود و به نظر من بهترین. کلا یکی از کم‌نقص‌ترین بازی‌های گناه‌کارانه‌ای بود که دیدم. یعنی واقعا باید فکر کنم تا از این کم‌نقص‌تر و کامل‌تر یادم بیاد. داشتیم بازی‌های گناهکارانه خوبی که ایده زدن، گول زدن، عالی و فوق‌العاده بودن و حتی بردن، ولی این بازی برای من یه چیز دیگه‌ بود. مهسا در نقش خیاط هم واقعا عالی بود. اینُ تا الان نگفتم، چون خیاط عالی نداشتیم: خیاط اصلا نباید دیده بشه و مهسا هم تا اواخر بازی هدفش همین بود و دیده هم نشد. همین به نظرم بهترین تعریف هست. محمد باتوجه به زمان کمش خوب بود به نظرم و نشون داد که به‌راحتی می‌تونه گناه‌کار بازی بکنه (برای من واضح بود البته) و اینکه بازیش کاملا متناسب با نقشش بود. فری با اینکه انتظاراتُ برآورده نکرد، ولی به هر صورت استفاده خوبی ازش کردن تو ادامه بازی. به نظرم اول بازی فری زیادی فعالانه‌س و زیادی دقیق حرف می‌زنه. وگرنه بازی به آخرا برسه، می‌تونه یکی از بهترینا باشه.

اهداف شبشون خیلی عالی بود به نظرم. یه سری‌ها می‌تونست بهتر باشه ولی اونام باز از دور گفتنش راحته. همه هم همکاری کردن و اعتبارشُ به فرد خاصی نمیدم. فری هم هر روز میومد یه سر میزد می‌رفت.:دی در رابطه با سهمیه‌ها هم نکته خاصی به نظرم نمی‌رسه اضافه بکنم به چیزی که تو جدول نوشتم. فقط به عنوان توضیح: خیاط هر شب بود ولی چون بقیه سهمیه نداشتن از یه جایی به بعد حذفش کردم، وگرنه بقیه رم تا می‌تونست با لباس اعدام می‌کرد مهدی.:)) تیر آخرشون برخلاف بقیه زمان سوختن نداشت و البته شاید نگه‌داشتنش ریسک بود. هرچند شخصا اگه بودم، نمی‌زدم. در واقع فاز شبُ برای همین بستم. اگه تیر نمی‌زدن تا زمان اعدام مهدی فاز شب داشتیم، ولی باز اعمال نقش خیاط حذف میشد. مافیا فعلا باشه تا همینجا. تو پست بعدی ریزتر به بازیا می‌پردازم ایشالا. از انتخاب افراد برای بازی تو این نقش‌ها راضی بودم تقریبا. تقریبش هم برای اینه که با این دو تا بازی که از امیر و مهدی دیدم، حقیقتا باهم نباید هم‌تیمی می‌شدن که اینجوری بازی کنن.:)) تازه امیر تا آخر نیومد و این شد.=))

فرقه:
اینام واقعا تیم هماهنگ و خوبی بودن. کار فرقه در شب خیلی سخت‌تر از مافیاست و حقیقتا فکر نمی‌کردم اینقدر موفق باشن. و نکته عجیب اینکه همون شبی که چاوش و امیر مردن، ممکنه بودن مهسا رو با پلیس بپرسن به جای جذب و محمدُ جذب کنن و هردو رو بکشن. خوشبختانه این اتفاق نیفتاد که تعادل بازی از بین نره. تعدد مافیا برای همین چیزاست. یه شب همه می‌ریزن سرشون و فاتحه.:دی صدرا شروعش خوب بود، ادامه‌ش واقعا ضعیف بود ولی خوب جمع کرد و البته جمعش هم کردن هم‌تیمی‌هاش.:دی در کل بازی موذیانه‌ای داشت و وقتی تو همچین بازی‌ پیچیده و سنگینی از یکی از گزینه‌های اصلی اعدام تبدیل میشی به فردی که کمتر کسی باهات کار داره، موفقیت هست قطعا. امین خلفی شروعش عالی بود واقعا و بعد از فاز 3 حس می‌کردم می‌تونه تا آخر بازی بره؛ منتهی اخیرا چون معمولا زود از بازی بیرون رفته، انرژی و کشش ذهنی و روانی لازمُ نداشت و فکر کرد با همون حالتی که تو جاده صاف میره، تو سربالایی هم می‌تونه بره؛ در نتیجه موتور سوزوند به نظرم. ولی تعاملش تو گروه خوب بود واقعا و حضور فعالی داشته بعد مرگش.

در رابطه با جذبی‌ها، یاسین اوایل فعال نبود، ولی مدل بازیش جوری بود که سخت بود اجماع برای اعدامش و این خیلی مهمه. بعد جذبش بهتر هم شد به نظرم و اگه نمی‌زدنش می‌تونست هم متن بازی موثر باشه و هم تا اواخر بره. کار خیلی بزرگش ولی تو گروه بود. عملا رهبر گروه فرقه یاسین بود و واقعا نقش خیلی مهمی تو اهداف و بردشون داشت. خوشحالم از بازگشتش به مافیا. محمدرضا هم که ستاره تیم فرقه بود. هرچند من با جذب کلا مشکل دارم و نمره کم می‌کنم از جذب‌شده‌ها، ولی به یاسین و محمدرضا خیلی ایراد نمی‌تونم بگیرم در این رابطه. کاملا با تیپ پلیس/کاراگاه وارد بازی شد و همین خودش هوشمندانه بود. هرچند بالانسم کمکش کرد (کاراگاه قابل جذب نیست)، ولی عالی استفاده کرد واقعا و همینم با یه تغییرات ریزی ادامه داد. تاثیرش تو روند بازی هم خیلی زیاد بود به نظرم و حالا نمی‌دونم چقدرش عمدی بوده، ولی نوع بازیش جوری بود که ناخودآگاه بقیه بازیکنا رو هدف قرار می‌داد که هم کار سختیه و هم ارزشمند. قطعا بهترین بازیش بود، چه در بی‌گناهی چه در گناه‌کاری و اینم یکی از کم‌نقص‌ترین بازیایی که دیدم. در مجموع به نظرم اینجا هم انتخاب‌های خوبی انجام دادم و تیم اولیه‌شون یک‌دست و هماهنگ بود و نقش صدرا باعث چرخش تو بازی شد.

در رابطه با سهمیه‌ها هم، توضیحی که لازمه 3 سهمیه جذب داشتن، ولی سقف جذب موفق 2 بود. یعنی اگه از دو جذب اولشون حداقل یکیش ناموفق بود، می‌تونستن یک جذب دیگه بکنن. ولی چون 2 جذب اولشون موفق بود، سهمیه آخر عملا فقط به درد زدن مافیا می‌خورد که اینم به اون تعادلی که گفتم در پایان بازی ایجاد میشه معمولا، کمک می‌کرد. 1 سهمیه هم برای نجات جنگیر از تیر قاتل داشتن که نیاز نشد و به‌جاش جادو کردن که ناموفق بود. چون فرد تسخیرشده، متوجه میشد که جنگیر هدفش قرار داده، همون شب امکان جذب وجود داشت که بازی منطقی‌تر پیش بره. و نیاز نبود که امشب جنگیر بزنن و فردا جذب کنن. این امکان به این دلیل داده شد که هیچ‌جوره نمی‌تونستن به تعداد اولیه مافیا برسن (من معمولا جوری می‌ذارم که بتونن برسن. ولی این دور نیازی نبود و خب بدون این هم بردن، علی‌رغم 2 تلفات). جذب غارتگر که عادی بود، جذب پلیس با 1 سهمیه قتل بود که چون ضدضربه‌ها زیاد بود، حق 2 پرسش داشت که اگر اولیش قابل کشتن نباشه، بتونه یک بار دیگه شانسشُ امتحان کنه.

بیگناها:
بیگناها کارشون این بازی سخت بود و فشار زیادی تحمل کردن. عرفان از اول قرار بود رویین‌تن باشه و انتخاب خیلی خوبی بود به نظرم. مجموعا هم شاید بهترین بازیش بود و قطعا کامل‌ترین. منهای شروعش که خسته‌ش کرد و زهرشُ گرفت در فازهای کلیدی ابتدای بازی، مشکل خاصی نداشت جز تشخیص‌ها که طبیعی بود. محمدامین به نظرم انتخاب خوبی نبود برای سامورایی. اصلا فکر نمی‌کردم این‌قدر چموش و حرف‌گوش نکن باشه، ولی اگه نقششُ فاکتور بگیرم از دید من بازیش هیچ ایرادی نداشت، خصوصا از نظر استدلال. حالا بیشتر توضیح میدم بعدا. آرش به دلیل قدرت تشخیصش گذاشتمش کاراگاه و اهدافشم اصلا بد نبود و بدشانس بود به نظرم. ولی شاید بهتر می‌بود نقش شب نداشته که تو روز بیشتر تمرکز کنه. بعد از فاز اعدام محمدامین به نظرم مجموعا خیلی خوب بازی کرد و تشخیص‌های اشتباهی هم اگه داشته طبیعیه. پلیس و غارتگر هم مناسب انتخاب شدن به نظرم و قبل جذب منطقی بازی کردن. سعید به عنوان فدایی منهای فاز آخر خیلی خوب بود واقعا و به اون سعیدی که من از فوتی‌کلاب می‌شناختم نزدیک شد. ولی جا داشت بهتر باشه کاملا. عماد که زدنش، حوصله بازی هم نداشت البته و بهتر که مرد. شایان هم برای این مدل بازی ساخته نشده و گله‌مند نیستم ازش. تو شب خوب بود اهدافش. ممدرضا منچستری که فراری بود، هیچی. امین هم زدنش سریع. در مورد پستاش هم بعدا مفصل میگم. ولی ممنونم ازش که بازیُ دنبال کرد و خیلی نافذ و دقیق پست نوشت واقعا. اینقدر دقت دیگه مد نظر گاد نبود.=)) و خب یه عذرخواهی هم باز باید ازش بکنم که حرفاشُ سانسور یا حذف کردم.

فرعی‌ها:
شیطان کلا خیلی نقش پیچیده‌ و البته جذابیه، چون تقریبا تا فاز 5 و 6 میای پیش گاد و از اون بالا بازیُ می‌بینی. رضا قطعا اگه ذهنش متمرکزتر بود بهتر عمل می‌کرد. شاید در حالت کلی برای قاتل مناسب‌تر از شیطان باشه، ولی این بازی حقیقتا شیطانی که فعال باشه (منظورم موثر و پیش‌برنده هست)، لازم نداشت چون ممکن بود تعادل به کل از بین بره. رضا اخیرا بازی کمتر از عالی ازش یادم نمیاد، و طبیعی بود این دور. قرار نیست همیشه خوب بازی کنه یه نفر.
چاوش، بی‌گناه و قاتل عزیزم:دی، مثل همه ادوار فعالش منحصربه‌فرد و عالی بود. استراتژیش تو شب واقعا خوب بود. چون معلوم با همه نقشا گاد دیگه قاتل تو بازی نمی‌ذاره. دیوانه‌س مگه؟=)) به تعادل واقعا کمک کرد و البته خودش فدا شد. از این نظر نمره خیلی بالایی میدم بهش.:دی مظلوم هم بود در بازی به نظرم. در کل عالی بود و بعدا بیشتر توضیح میدم.
علی:) هم که فوق‌العاده بود. هیچ بازیکن دیگه‌ای (حتی مهدی) جرات نمی‌کرد تو این بازی با این بازیکنا و این نقشا از اول بیاد بره برای اعدام بدون ترس و موفق هم باشه. خیلی هم بردش سخت بود تو این بازی. از نظر من برنده‌ست البته. این بازی من حقیقتا به جلادی که منفعل باشه و برای نتیجه بازی کنه، نیاز نداشتم. لازم بود که جلادم فعال باشه و این مدل بازی تو این دور خاصُ فقط مهدی پالیزوان و فقط هم با یه اسم دیگه می‌تونست اجرا کنه به نظرم و خیلی حضور برام ارزشمند بود و تاثیرش رو جریان بازی واقعا عالی بود. بازگشت شکوه‌مندی بود در کل.

دیگه در رابطه با کلیات، مطلب خاصی به ذهنم نمی‌رسه. اون بخش داستان هم که بخواد به بازی ربط داشته باشه، باشه تقریبا گفتین دیگه. اولش مسخره‌بازی مال بی‌گناها بود که کار خاصی نمی‌کردن. بعدش اهداف مافیا بود که منجر به ناله یا خنده و ... میشد بسته به هدفشون. بعدش هم فرعی‌ها بود که چون قاتل فعال نبود، به عملکرد شیطان برمی‌گشت؛ چه وقتی که هدف قرار می‌داد چه وقتی که می‌گرفت. جذب فرقه هم که معلوم بود. در کل جوری نبود که چیز خاصی توش باشه یا بخواین به چیز خاصی برسین. همینا فعلا. تاپیک بسته میشه. نمراتُ شخصا برام بفرستین. توصیه اینه که هرکسی که در جریان کامل بازی بوده نمره بده. ولی اصراری نیست. تو پست بعدی که احتمالا دوشنبه خواهد بود، نمرات گذاشته میشه درکنار توضیحات گاد در رابطه با عملکرد بازیکنا.

آخرین ویرایش:
کارآموز مافیا
پسندها
0
امتیازها
5
مدال‌ها
1
سلام به دوستان عزیز گفتنی هارو بچه ها گفتن من فقط خارج از ادب دیدم وقتی تو بازی بودم با اینکه گادکش شدم نیام تشکر کنم از همه و گاد بابت برگزاری این دور :گل:
از اونجایی که زیاد تو بازی نبودم تحلیل خاصی هم نمیتونم داشته باشم ولی رو حرف پست اولم تو بازی هستم که بازی خیلیش بر مبنای شانس پیش رفت و حتی اون اخر هم با یه انتخاب نسبتا شانسی برنده تعیین شد :دی
این نمیگم که بخوام برد برنده هارو کم اهمیت کنم یا ارزشش از بین ببرم قطعا اون هایی که تا اخر بازی زنده موندن هم انرژی و تایم گذاشتن هم بازیشون خوب بوده ولی بیایم قبول کنیم بالا بردن تعداد نقش ها و بر ضد هم بودن خیلی از قابلیت هاشون بر علیه هم دیگه بازی رو میتونه خیلی ببره بر مبنای شانس ، به خصوص برای گروه بیگناه که هیچ اطلاعی از هیچ کس نداره ....
یعنی قطعا اگه همین دور تمام ذهن هممون پاک بشه و بازی از اول شروع شه ممکن با همین توانایی بازیکن ها اتفاق های دیگه ای بیوفته چون ممکن انتخاب های شب تغییر کنه و ....
در نهایت تبریک به برندگان با تمام نبودن هام سعی کردم اون اخر هارو بخونم به نظرم ارش و عرفان واقعا خوب بودن و بهشون تبریک میگم

به پویا هم خسته نباشید میگم هندل کردن این جمع و این نقش ها کار سختیه :گل:

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
قرار بود یه پست دیگه بدم ولی خب همه حرف ها زده شد برای همین زیاد رغبت نمیکردم پست بدم :دی فقط چند تا نکته کوچیک میگم :دی

اول در مورد اینکه چرا با یوزر برلین بازی کردم و یوزر به نام خودم نساختم، باید بگم واقعا دلیل خاصی نداشت، یدفعه به ذهنم رسید که با یه یوزر ناشناس بازی کنم و پیش خودم گفتم با یه شخصیت دیگه راحتتر شاید بازی کنم اما دلایلی که باعث شد کلا بازی کنم اینا بود: دلیل اصلی و اولش که پویا بود که رو حرفش نمیشه نه گفت :دی دومین دلیل این بود که دوست داشتم فضای فروم و انجمن رو کمی تجربه کنم و کمی گذشته رو یاد کنم بدین وسیله، یادش بخیر چه دورانی داشتیم تو فوتی از بچگی با فروم و اینا بزرگ شدیم :17: دلیل سوم هم تفریح و بازی کردن بود :دی

در مورد بازی و تحلیل و اینا هم که صحبت زیاد شد و خودمم در پست اول کمی صحبت کردم، نمرات هم که پویا میزاره بزودی، فقط اینو بگم به خودم نمره ندادم اگر نمره دیدین جلوی من بوده کار پویا بوده :دی در مورد گروه فرقه در تلگرام بچه ها اکثر حرفا رو زدن و نکته خاصی فکر نکنم مونده باشه فقط یه نکته میمونه اونم در عکس زیر مشخصه :دی

بله یار پنجممون هستن که به گروهمون اضافه شدند:دی

بعد از اینکه من و امین از بازی خارج شدیم تصمیم گرفتیم به ممرضا و مخصوصا صدرا کمک کنیم و برای برد در پشت صحنه تمام تلاشمون رو بکنیم. ممرضا که کارش درسته حرف نداره ولی خب صدرا رو باید کنترل میکردیم :دی همش تو پی وی صدرا بودم که تند تند پست نده و با فکر و با صبر پست بده که خدا رو شکر حرفم رو گوش میکرد. بچه ها زیاد لطف دارن ازم تعریف کردن ولی خب من کلا آدمیم که برای برد تیمم هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم و وسط راه ولشون نمیکنم :دی

خیلی خوشحال شدم که با صدرا و آرش آشنا شدم، با صدرا که از همون روز اول که تو گروه فرقه اشنا شدیم هر روز تو پی وی هم بودیم و هستیم:دی بچه خیلی خوبیه، با همشهریمون متاسفانه زیاد نشد صحبت کنیم و اشنا شیم ای کاش مملگر هم میاوردیم تو تیممون :دی در کل تجربه خوبی بود بازی در کنارتون و خیلی خوشحالم که تونستم دو دور باهاتون بازی کنم. نمیدونم دیگه بشه باهاتون بازی کنم یا نه !

همین دیگه :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بریم سراغ پست‌های نهایی و جمع‌بندی. این دور چون احتمالا تا مدت‌ها بعد گاد داستان‌گو با این نقش‌ها نمیشم، گفتم دقیق‌تر نظر بدم در مورد بازی افراد و تا حدی کشف اسرار بکنیم.:دی سعی کردم به هر کسی باتوجه میزان حضور و نقشش بپردازم؛ البته برای چند نفر طولانی‌تر هست، چون بخشی از بازی یا تعدادی اصطلاحاتُ اونجا توضیح دادم. بازم تاکید می‌کنم نظراتم سخت‌گیرانه‌س و اصلا به این معنی نیست که اگه من بودم بهتر بازی می‌کردم. جای نصف بازیکنا بودم، نمی‌تونستم مثلشون بازی کنم این دور. بهتر که بماند.

مافیا

پدرخوانده: مهدی
مهدی کلا بی‌گناه یا گناه‌کار بی‌پروا هست؛ و این ویژگیش اخیرا بیشتر هم شده. شیوه بازیش هم همانند ببر هست.:دی اول بازی میاد می‌چرخه تا طعمه مد نظرُ پیدا بکنه. بعد میره سراغ شکار و طبیعتا ترجیح میده خودش طرفُ خفه کنه. بعد میره کمی صبر می‌کنه میره بعدی. این دور البته صبرش در حد چند ساعت ابتدای هر فاز بود.:)) بازیُ کاملا از موضع قدرت و با دیدِ از بالا شروع کرد و از همون اول در جایگاه دادستان قرار گرفت که خب طبیعتا نباید می‌ذاشتید چنین اتفاقی بیفته و نتیجه‌ش هم دیدین.:دی نقش خودشُ در اعدام فری ایفا کرد و در فاز اعدام سامورایی هم با اینکه شروع‌کننده نبود، پیش‌برنده و تمام‌کننده بود. این اعدام با اینکه شاید موذیانه آغاز شد سنگ‌بنای اولیه‌ش، ولی به‌مرور تبدیل به یک هدف شخصی (و البته در جهت تیم) شد براش و از تمام ابزار ممکن (چه فردی و چه تیمی: که به بقیه گفت رای ندین به کسی دیگه و ندادن) استفاده کرد و نهایتا هم کاری که می‌خواست کرد.

در مجموع به نظرم یک کثافت‌کاری تمام عیارُ اجرا کرد این فاز (توضیح: این واژه و یه سری دیگه از واژه‌ها که در ادامه میاد، فحش نیست.:دی اصطلاحات فنی تحلیل مافیاست که شاید تا حالا علنی به‌کار نبرده بودم). یعنی به مرور از یک شک و فرضیه، با مقداری استدلال و مقدار بیشتری جَو، رسید به مرحله‌ی "می‌دونم راست میگی، ولی همینه که من میگم و کاری هم نمی‌تونی بکنی." این نوع اعدام با شدت کم، معمولا تو بازی‌ها اتفاق میفته، ولی با این شدت سال‌ها بود ندیده بودم. کلا هم شاید فقط حرکت وکیل سید میزان کثافت‌کاریش از این بیشتر بود.:دی مثالیش که برای خودم اتفاق افتاده، دوری بود که رویین‌تن بودم و روبرو شدم با موجود عجیب و غریبی به نام جادوگر اعظم با بازی مهدی پالیزوان که پست‌هاش جوری بود انگار تو چشم آدم نگاه می‌کنه، حقیقتُ می‌بینه و می‌فهمه، ولی انکار می‌کنه و میگه: "همونه که من میگم و خودتم می‌دونی." خوشبختانه من اون دور تونستم فرار کنم، اتفاقی که این دور برای سامورایی نیفتاد. اما چیزی که جالبه، مهدی فاز بعدش و در کمال ناباوری خودش از این مسئله در رفت که خب بخشیش هنر خودشه و بخشیش هم به بازی ربط داره و توضیح دادم در پست قبلی موقع تحلیل بد بودن تعادل بازی. مهدی حتی شاید ناراحت هم شد که "لامصبا من زدمش زمین! چرا یقه منُ نمی‌گیرین" و با تکرار این حرف در تقریبا همه فازها، بعد جدیدی به بازی خودش بخشید (هرچند همین یا چیز دیگه‌ای در این مورد وسط بازی بهش می‌گفتی، خفه‌ت می‌کرد:دی) و امضای پررنگی گذاشت. در مقابل مهدی اگه قرار گرفتید، به این امضاها، حرفای حاشیه‌ای و بی‌ربط به متن و میزان رضایتش از اعدامی‌ها حتما دقت کنید. این میزان رضایت برای مهدیِ بی‌گناه زیاد بود.:دی ولی بی‌گناهم باشه ممکنه همین میزان خشن و عصبی باشه. به اون خیلی دقت نکنید که پاره‌تون نکنه.=))

در فاز اعدام خلفی و رضا به خوبی از جو موجود استفاده کرد و اتفاقا اعتبار خوبی هم به خاطرش گرفت. نکته جالب بعدی در اعدام سعید بود؛ با اینکه لباس خودشُ کنده بود و کرده بود تن سعید، مستقیم اعدامش نکرد و خیلی موذیانه صرفا مشایعت کرد.:دی کلا بازیش به نظر من از اول هم تمِ گناه‌کارانه رو داشت (مهدی البته بی‌گناه هم باشه اینُ داره، ولی این دور زیادتر از حد معمول بود. منتهی تو ناخودآگاها بود که چقدر دیگه مافیا باشه؟)؛ ولی تو فاز اعدام سعید و تا حدی هم رضا کم شد. در ادامه تو فازی که بین خودش و آرش بود، به اوج رسید و شاید هم چاره‌ای نداشت، وگرنه گیرش به محمدرضا هم خوب بود حتی. در واقع باید از 2 فاز قبل مسیر عوض می‌کرد. وسط اون فاز نمیشد دیگه. این حالت ایده‌آل هست. کلا هم بعد مرگ محمد تو شب فشار بسیار زیادی به مهدی وارد شد، وگرنه به نظر من اگه محمد 3 فاز قبل مثلا کشته میشد، مهدی در ادامه بازی از این هم کم‌نقص‌تر بازی می‌کرد. حق هم داشت. بازی واقعا طاقت‌فرسا بود، خصوصا برای مهدی که تو هر اعدام نقش بسیار مهمی داشت. از اونجا مهدی دیگه مسیریُ انتخاب کرد که بازی خودش و تیمش وابسته میشد به نقش آرش و در واقع رو اون قمار کرد. نمی‌تونمم بگم باید بهتر کار می‌کرد و این غلط بود، چون من جاش نبودم. فاز اعدام که میلی‌متری بود، ولی موفق هم بود از اون دیگه در نمی‌رفت احتمالا؛ چون فاز بعدی قبل شروعش 3 رای داشت. در کل به نظرم هرکاری خواست کرد و به اکثر چیزایی که می‌خواست رسید و کاملا هم ارضا شد.:)) بخوام خیلی منتقدانه نگاه کنم باید رو اعدام صدرا تمرکز می‌کرد و همه‌جانبه نمی‌رفت سمت آرش. ایراد دیگه‌ای نمی‌تونه بگیرم واقعا. در کل به بهترین شکل از جو موجودی که تا حد زیادی خودش ایجاد کرده بود، استفاده کرد:دی و مهم‌ترین کارش هم، زدن ضربه مهلک به سامورایی بود؛ اونجا به نظرم مهم‌ترین فاز بازی بود و خیلی از اتفاقات ریشه‌ش از اونجا شکل گرفت.

بهترین بازیش بود و بهترین پدرخوانده و کلا یکی از بهترین بازی‌های تاریخ مافیا؛ اینکه نتیجه نگرفت شاید از نمره‌ش کم کنه، ولی از بازیش کم نمی‌کنه. چند نفر مگه با مافیا بردن و عالی و اینقدر هم بازی کردن؟:دی تو حضور فرقه که نبوده کلا. پدرخوانده رو مال خود کرد دیگه مهدی. وگرنه بازی منم بد نبود تو این نقش.:(:دی برم همون جادوگرمُ بردارم.:دی
به عنوان نمره هم چون بیشتر بازیش فاز روز بوده، 8 نمره برای فاز روز هست و 2 برای شب. روز کامل می‌گیره. هم نقشش برجسته بود و هم سلطه‌ش رو بازی عالی.، ولی شب چون تیر آخرُ بدموقع زدن (به هدفش کاری ندارم، میشد شب بعد زد) 0.25 کم می‌کنم ازش. مغلطه هم داشت دیگه بازیش در برخی فازها که خب لازمه کار گناهکاره، نفهمیدین دیگه اکثرا. منم نمیگم.:دی ولی کار قشنگی که کرد مدیریت درست پست‌هاش بود و یکی دو پست نگه می‌داشت برای آخر و زدن ضربه، با اینکه حرفای اصلیشُ تو پستای اول زده بود. بنابراین اینجا 0.25 تشویقی می‌گیره. ولی به دلیل گستاخی بهش 5 میدم تا یاد بگیره با گاد چجوری حرف می‌زنن. البته حق اعتراض براش محفوظ هست.
چون گاد مهربان هست، در صورت اعتراض ترتیب اثر داده میشه و نمره‌ش در 2 ضرب میشه.:دی

شازده: فری
فری خب انتظاراتم ازش بیشتر هست ولی به نظرم با همون سوتی هم هر دور دیگه‌ای بود، حداقل به این راحتی و یک طرفه اعدام نمیشد. فری در واقع قربانی سطح بالای این دور شد. وقتی از همون اول یکی مث جلاد پالیزوان بهت گیر بده و اون بحث‌های به نظرم بی‌دلیلُ با امیر داشته باشی، سخته که با وجود این همه گرگ گرسنه که گناه‌کار یا بی‌گناه منتظرن یه طعمه پیدا کنن به عنوان اولین اعدامی، کار ت سخت میشه طبیعتا. من تا فاز دوم بهش ایرادی خیلی زیادی وارد نمی‌دونم، ولی فاز سوم واقعا خوب کار نکرد و تقریبا هرچی می‌گفت بدتر میشد. فاز چهارم که نبود خوب بود واقعا. چون از اول قرار نبود که نباشه. ولی نبودش واقعا به تیمش کمک کرد، مسخره هم نمی‌کنم. جدی میگم. هرکی دیگه بود میومد یه چیزی می‌گفت و کار خراب‌تر میشد.

از اول خب قرار بود بی‌گناه و فدایی باشه و حتما در اون حالت بهتر بازی می‌کرد؛ چون به گفته خودش در نقش فدایی رفته بود، سخت بود که بیاد بره تو جلد شازده (البته بی‌گناه و گناه‌کارش یکسانه قالبش و تم ِ گناه‌کاری هم داره بازیش).:دی کلا من بازی فریُ دوست دارم چون منحصر به فرده؛ ولی یک ایراد مهم به بازیش دارم. شروع‌کننده خوبی نیست. به نظرم بهتره که بلافاصله از اول وارد بازی نشه. این حرکت برای اکثر بازیکنا خوبه، ولی برای یه سری واجب. منم اینجوری هستم معمولا فاز اول هم باشم یقه یکیُ می‌گیرم. با هر نقشی در هر دوری اینجوری بودم. بنابراین نمیام اون اولا. مگه واقعا نکته برجسته‌ای ببینم. فری به نظرم اینُ امتحان بکنه بازیش خیلی بهتر میشه و بعد کم‌کم مث الان دوباره اگه از دقیقه 1 هم بیاد تو تاپیک، مشکل خاصی به‌وجود نمیاد.

نمره هم فاز روزش که 4 فاز حضور داشته، هر فاز به جز فاز سوم، 1 نمره می‌گیره و 1 نمره هم به خاطر فاز چهارم و اعدامش با لباس اضافه میشه بهش. فاز شب هم از 3 نمره بهش 2.5 میدم چون انتظار می‌رفت فعال‌تر باشه. خسته هم نباشه. ایشالا دور بعدی.:دی
اصلاحیه ندارد.

خیاط: مهسا
مهسا در دومین بازیش که به نظر من اولین بازی جدیش محسوب میشه (چون دور اول معمولا به این تیپ بازیکن‌ها کمتر گیر داده میشه و بازی هم ساده بود)، عملکرد خیلی خوبی داشت. با اینکه سبک بازیش فرق کرده بود واقعا و کسانی که بهش گیر دادن حق داشتن، ولی جواب‌های مناسبی داد در ابتدای بازی و خودشُ اون وسط در معرض خطر قرار نداد و جست.:دی تو داستان اعدام فری به نظرم حرکتش کاملا بی‌گناهانه بود و نمره مثبت می‌گیره اونجا. طی دو فاز بعدش منفعل بود البته، ولی با نوع رای دادنش به خلفی، بازیش هم فعالانه‌تر شد به نظرم و از حاشیه کم‌کم به متن حرکت کرد.

مهسا دقتش خیلی خوبه. تواناییش تو استدلال کردن، خصوصا در دفاع خوبه. تو حمله البته باید بهتر بشه، ولی همین الانشم باتوجه به 2 حضور در عرض یک ماه، ایرادی نمیشه بهش گرفت. ضعف بازیش نزدیک‌شدن به مهدی بود که هر فاز بیشتر میشد؛ درسته شک نکردن بهش خیلی، ولی این بین ضعف بازیکنا در این رابطه و توانایی خودش در مخفی بودن (علت رای‌هاش مستقل بود تقریبا)، بیشتر اولی هست. چرا؟ چون با اعدام مهدی، بلافاصله همه بهش رای دادن و علت پس گرفتن رای‌ها هم کم‌اهمیت‌بودن مافیا در اون فاز بود. به غیر این، که ایراد مهمی در بازی تیمی هست و البته قابل درک و به‌راحتی قابل رفع هست، ایراد خاصی از بازیش نمی‌تونم بگیرم. اون فعالانه بازی کردن که گفتم هم به این راحتی بدست نمیاد. دور اول و دوم مهسا رو با 5 دور اول بقیه مقایسه کنید تا متوجه بشید.:دی صرفا دارم بازیشُ ایده‌آلیزه:) می‌کنم، چیزی که در تحلیل بقیه هم هست.

یه مورد دیگه که ترجیح میدم اضافه کنم اینه که خیلی از بازیکنا بهتره از اول بازی نیان و بعدا اضافه بشن؛ مهسا به نظرم از اول باشه بهتره. توانایی مدیریت اعصابش واقعا بالاست و بسیار باانگیزه و پرتلاش و مسلط بازی کرد تا لحظه آخر. از این ویژگی خیلی خوشم اومد. در کل خیلی خوبه که یه بازیکن به جای مهدی پیدا کردیم از خودش بهتر. مهدی، می‌تونی کارت بزنی و بری.:))
در رابطه با نمره هم، باتوجه به نوع بازیش 7 نمره به روز و 3 نمره به شب اختصاص داده میشه. چون خودش خیاط بود و از خیاط خوب استفاده کردن، اون 0.25 که از تیمشون کم میشه، ازش کم نمیشه. روز هم 6، خدا بده برکت.:دی البته به دلیل هماهنگی زیادش با مهدی، 1.25 دیگه هم کسر میشه.
بعد از اعتراض به نمره، کمیته داوران رای میده که گاد سخت‌گیری کرده و 1 نمره از اون کسری‌ها برگرده.

جاسوس: محمد
خب این دور، یک دور عادی برای محمد نبود و عملا حضور نداشت در بازی. ولی اینکه بازیکنی با این سطح بالا با عدم حضورش هم مورد شک زیادی واقع نشه و بیاد برخلاف ادوار بی‌گناهیش خیلی صریح رای بده و باز چیزی بهش نگن:دی، نکته بسیار مثبتی هست. تفاوت محمد در بی‌گناهی و گناه‌کاریش احتیاط و وسط نبودن هست. این بازی وقت نداشت البته و به چشم نیومد؛ حتی برعکسم شد و محتاط نبود.:)) قاطعیتش باید بیشتر بشه. 2-3 نفر ولو الکی اعدام بکنه بره و هرکی هم بازخواستش کرد بگه تقصیر خودش بود، حرف بیخود نزن.:)) با مهدی می‌تونه مشورت بکنه در این زمینه.:دی

با اینکه کم حضور داشت ولی تحلیلش از بالانس و اتفاقات شب خوب بود. لحنش همچنان حس بی‌گناهی داشت و چون هیچ بی‌گناهی با رایش اعدام نشد، جای گیر نبود بهش و اگه شب نمی‌زدنش می‌تونست جلوتر بره و اتفاقا یار برنده مافیا در فازهای 3-4 نفره آخر هم باشه. در واقع استراتژی مافیا رو فرقه خراب کرد با زدن محمد. رو محمد اگه خواستید زوم کنید ببینید بی‌گناهه یا نه، رو پست‌ها و نظراتش در رابطه با افراد بیشتر تمرکز کنید.:دی رای‌هاش با وجود هم‌جهت بودن ولی بی‌گناهانه بود. آفرین.

اینقدری نبود که بخوام مفصل در رابطه با بازی این دورش صحبت کنم، در مورد خودش بیشتر حرف بزنم پس. محمد با بازیش در دور قبل و دوری که امیر گاد بود، ثابت کرد از دید من فرق خاصی با بقیه ستاره‌های مافیا نداره و خصوصا در فازهای آخر از بهترین بازیکنا هست. در واقع محمد بازیکنی هست که بازی هرچی میره جلو بهتر میشه و این کار بسیار سختیه. برای همین معمولا ترجیحم اینه اگه حضور زیادی قراره تو بازی داشته باشه، ضد ضربه باشه که تا آخر بره.:دی

در رابطه با نمره هم چون فعالیتش کم بود، هم نمره روزش و هم نمره شبش از 3 محاسبه میشه. شب همون 0.25 که گفتم ازشون کم میشه. یه توضیحم بدم که استفاده از جاسوس میشد بهتر باشه، منتهی بیش از اینکه به مافیا ربط داشته باشه به اهداف بی‌گناها ربط داشت. بنابراین ایرادی نیست. روز هم 0.25 کم می‌کنم. البته خیلی تشکر می‌کنم ازش که با سختی‌های فراوان تو بازی شرکت کرد. دوست خوبم محمد.:)
اعتراضش به نمره مورد قبول کمیته داوران واقع نمیشه. ولی گاد به دلیل پارتی بازی 4 نمره بهش اضافه می‌کنه؛ منتهی بعد یادش میفته که محمد کلک زد و از اونی که گفت، خیلی بیشتر بازی کرد. بنابراین 1 نمره کم می‌کنه ازش که گادُ دیگه گول نزنه.

تروریست: امیر
امیر کار بسیار مهم و به نظرم بزرگی که کرد این دور، سبک بازیشُ عوض کرد با سوءاستفاده از تعداد پست. بیشرف رسما هم اعلام کرد.:)) منتهی به ذهنتون نرسید که چرا واقعا امیر(بخوانید سید:دی) بی‌گناه باید بیاد بگه من میخوام این دور شیوه‌مُ عوض کنم.=)) بنابراین اکثرا گفتن بی‌گناه یا تک هست.:دی از این نظر اعتبار بسیار زیادی می‌گیره، چون از تاثیرگذاریش هم کم نشد. بازیُ خیلی مدبرانه آغاز کرد به نظرم و خودشُ در جایگاه واعظ و هشداردهنده و محافظ گروه قرار داد و موفق بود. یک کار مهم دیگه هم که کرد در اعدام فری بود. کلا قرار بود قبلش بره شرق، 1 کیلومتر دنده عقب گرفت و رفت غرب. اینم خیلی هنرمندانه انجام داد به نظرم. کار برجسته‌ش تو این دور (بخوانید همه ادوار=)) ولی انصافا این دور بهتر بود) ربط‌دادن مسائل به هم بود. سید از قدیم‌الایام اینجوری بود که میومد یه سری نقطه می‌ذاشت وسط بازی و اصلا هم مهم نبود نقطه‌ها کجاست و چقدر بهم ربط داره؛ سر موعد مناسب میومد تو یه پست مفصل، نقاطُ ربط می‌داد بهم (به حق یا ناحق، ولی ربط می‌داد:))) و طرف می‌رفت هوا.:دی این دور ولی نقاطی که می‌ذاشتُ خیلی هوشمندانه‌تر و نزدیک‌تر بهم گذاشت و کاملا قابل ربط. در واقع اگه قبلا هرچی ربطش سخت‌تر بود، سید بیشتر خوشحال میشد، اینجا اما امیر در خدمت تیم بازی کرد و قطع به یقین تمیزترین بازیش بود (تمیز هم در مقابل کثیف هست هم در مقابل ردپا جا گذاشتن).

بنابراین دید چاوش به بحث فری علاقه‌منده چوم خودشم از سردمداران اعدام بوده، گفت "خیلی هم خوب. منم علاقه‌مند میشم ببینم چی ازش در میاد. یار من بوده دیگه، راحت‌تر ربطش میدم بهت." از موضع محتاطانه و دفاعی چاوش هم استفاده کرد و ضربه‌شُ زد و خب اگه مافیا می‌خواست اعدام بود. منتهی می‌خواستن با لباس پدرخوانده بزننش (که نمیشد البته چون قاتل لباس نمی‌گیره). اون وسطا دید عه، امین خلفی سروگوشش می‌جنبه.:دی شب تا صبح قدم زد و فکر کرد، اومد گفت فرقه‌ای و صدرا هم یارته. خیلی از نقش‌های بازیکنا رم حین بازی گفت، منتهی از بعضیاش عقب‌نشینی کرد. بعد میگن و میگه!:)) که حدس و تحلیلش خیلی خوب نیست.=)) خلاصه در اقدامی نمادین و جهت کمک به تیم و مبارزه با نفس (البته به نفع خودش در نهایت:دی)، رای به اعدام خلفی داد. در کنار اون فاز وکیلش، این فاز بهترین فاز بازیش بود کلا به نظرم. و کم‌نقص‌ترین. هرچند علنا گفت فری لباس داشته، ولی خب توجه نشد.:دی البته در می‌رفت احتمالا.
با اعدام خلفی و زدن یاسین در شب، بزرگترین ضربه رو به فرقه زد و کلی عقبشون انداخت، وگرنه فرقه ممکن بود زودتر ببره. کل بازی و خصوصا تیم فرقه هم ازش می‌ترسیدن و همه اعتقاد داشتن بعد اعدام خلفی که "نزدیک امیر نباید شد" که خب دستاورد مهم و خوبی هست در اون فاز. و خب حیف که بازیش همونجا تموم شد.

در ادامه تو گروه واقعا مثل یه رهبر بود و خیلی حمایت می‌کرد و انرژی می‌داد. واقعا لذت بردم از این کارش. چیزی هم از برد کم نداشت تیمشون. در کل امیر هم این دور هر کاری خواست کرد، البته با ترفندی متفاوت.:دی و خب بهترین گناه‌کاری و به تبعش بهترین بازیش بود، چون بهترین امیر، امیر گناه‌کار هست. مهدی هم همینه.:دی تو کل تاریخ مافیا هم ازین بازی بهتر واقعا سخته که بتونم بگم. درود بر تو که همچین بازی فوق‌العاده‌ای در گادی من انجام دادی. بدهی نداری دیگه.:))
در رابطه با مرگش هم به نظرم راضی بود از نوع مرگ، چون از موضع قدرت بود. حذف چاوش هم کار خیلی سخت و مهمی بود این دور. چون اگر مشخص میشد امیر مافیا هست و چاوش در بازی بود، دیگه بعید بود حالاحالاها چاوش اعدام بشه و احتمال مرگشم کم بود و می‌برد به نظرم. بنابراین یک طرف بازیُ با خودش حذف کرد و نه تنها این مرگش نمره منفی نداره، بلکه اعتبار هم می‌گیره از نظر گاد. تو بحث‌ها هم کاملا موثر بود و بحثایی که به دردش نمی‌خورد این بار هم به‌درستی ول کرد. بنابراین نمره ادامه بازی که توش نبود هم می‌گیره به نظرم.:دی هرچند هر فاز که بیشتر بازی می‌کنی، اشتباهاتت و امکان گیر افتادنت بیشتره به عنوان گناه‌کار؛ ولی باتوجه به نقشش و نقاطی که از قبل کاشته بود برای فازهای نهایی، می‌تونم تصور کنم اگه نمی‌مرد هم خطای واضحی ازش سر نمی‌زد، چون بی‌گناهانه بازی کرده بود مجموعا. زوج عالی و ویرانگر و مکملی بودن با مهدی.

به عنوان نمره هم با همون سیستم 8 برای روز و 2 برای شب میریم که جلو که روزُ کامل می‌گیره و شبم که تیمی هست همونی که از مهدی کم شد ازش کم میشه.:دی البته به خاطر حضور حمایتش در گروه، 0.25 اضافه می‌گیره که اون جبران بشه. در رابطه با مرگش ولی باید چون فقط یک تلفات گرفت، 1 نمره ازش کسر میشه. تروریستی که نشه بدون تلفات حذفش کرد، این چیزام داره دیگه. همینه که هست.:))
امیر اعتراض نمی‌کنه ولی کمیته داوران خودش تشخیص میده که نمره نیازمند بررسی بیشتر هست. این کمیته 3نفره، با رای مثبت 2 به 1، پس از بررسی مجدد 0.5 نمره به دلیل حذف چاوش و 0.5 نمره به دلیل حذف قاتل بهش اضافه می‌کنه.

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فرقه جادوگری

جادوگر: صدرا
خب مسئولیت و فشار زیادی داره جادوگر بودن با همه این نقش‌ها و بازیکن‌های قوی، خصوصا اگه جنگیرت امین خلفی باشه. صدرا اوایلش تحت این فشار بود و بازیش کاملا تحت تاثیر قرار گرفت. بعد از اعدام محمدامین و خلفی و درنتیجه حذف چاوش و امیر (اینجا شانس آورد) شک و فشار ازش برداشته شد تا حد زیادی؛ ولی تونست خودشم پیدا بکنه. درسته در سایه بازی کرد، ولی بهتر شد بازیش و گیجیش خوب بود به نظرم. و اینم مشکل بقیه‌س که یقه‌شُ نگرفتن بیارنش وسط.:دی خیلی خوب حمایت شد توسط یاراش و بازیش تصحیح شد. پستش در رابطه با تروریست گندکاری بود و کمکش هم کردم. ولی اونجا که گفت فری به نظرش گناه‌کار نبوده برخلاف نظر بقیه، خوب بود به نظرم. رایش به محمدامین متقابل بود و می‌تونست به ضررش تموم بشه که نشد. رایش به چاوش قابل قبول بود، ولی تیمش هم خوب حمایتش کرد در اون فاز. شاید حتی خلفی به خاطر صدرا خودشُ انداخت وسط که از دید من حرکت درستی نبود؛ ولی مجموعا در نتیجه بازی به نفعشون شد.

در ادامه براساس بازی خودش رفت جلو و رای داد که درست بود. رو جادو خیلی اصرار نکردن و وقتی دید فایده نداره، ولش کرد که اینم خوب بود. فازهای آخرم که شده بود قاضی و از بالا می‌گفت "به این رای میدم، به اون رای میدم.":)) درسته که تاثیرش در بازی کم شد، ولی نمره این مارموزبودن و مظلوم‌نماییُ می‌گیره. در کل بازیش داره کم‌کم به بلوغ می‌رسه و چنتا نقش قوی دیگه بازی کنه، به یه سطح بالاتر میره بازیش. تو گناه‌کاری هم باید مثل بی‌گناهیش دقیق و به صورت مستدل دنبال حقیقت باشه.

فرقه هم برخلاف مافیا، نقش شب توش برجسته‌ هست کاملا و عملا باید نزدیک نصف به نصف گرفت اهمیت روز و شب فرقه رو. ولی خب چون روز مهم‌تره 6 به 4 می‌گیریم. اهداف جنگیری مجموعا خوب بود و جذب‌ها عالی. اهداف پرسش هم به نظرم رضا خوب نبود، ولی محمد و اقدام به جذب مهسا خوب بودن هر دو. و خب چون هرکاری می‌شده رو کردن دیگه نمره کم نمی‌کنم از شب. بنابراین در شب 4 از 4 می‌گیره. روز هم 4 از 6، چون خوب از اعدام در رفت.
اعتراضی به نمره نداره، ولی کمیته داوران 0.5 نمره به خاطر برد در بازی بهش اضافه می‌کنه.

جنگیر: امین خلفی
خلفی شروعش واقعا فوق‌العاده بود و تقریبا بی‌گناهانه. این برای گاد هم عجیب بود، چون همیشه بازیش تم ِ گناه‌کارانه داره و حتی بیشتر. مرض داره همیشه در واقع.:)) این دور ولی به نسبت خیلی کمتر مرض داشت. تو بحثا شرکت می‌کرد؛ گیر می‌داد ولی نه 3پیچ (ضعف بازیش این بود و همین کار دستش داد)، منتهی حضوری فعالانه تو بازی داشت و بازیش به گناه‌کار تک می‌خورد بیشتر. مهدی هم کاملا درست میگه. امین خلفی بی‌گناه باشه، گیر میده و ول هم نمی‌کنه. این کارُ نکرد، یعنی گناه‌کاره.:)) بریزین سرش اعدامش کنین. بی‌گناهم بود یاد می‌گیره از اصل خودش فاصله نگیره.=))

به نظرم تا فاز چهارم مجموعا خیلی عالی بود و اونجا زمین زدنش سخت به نظر می‌رسید. البته نقشه‌هایی هم داشت از همونجا برای بعد که خب کشتنش و اجرا نشد.:دی فاز پنجم رایی که داد مرض کامل (اینم اصطلاحه؛ ولی یعنی نیاز به درمان داره:))) بود و بسیار کثیف. من هرچی پستای قبل و بعدشُ دیدم، دلیل که هیچ، اشاره هم پیدا نکردم. واقعا هنر میخواد اینجوری رای دادن.:دی سر همون باید خفه‌ش می‌کردین که نکردین. سر یه چیز دیگه خفه شد و در واقع تاوان جاه‌طلبی بیش از حدُ داد.:)) رایش به چاوش هم بد بود حتی. در واقع الان که فکر می‌کنم رایش به فری هم از مرض بود حتی، منتهی گم شد اون وسط. گاد لعنتت کنه.:دی در واقع از رای دادن میشه فهمید چه نقشی داره.

ایراد اصلی بازیش اما این بود که بی‌دقت پست می‌داد و از موضع گناه‌کار به اتفاقات نگاه می‌کرد و نه بی‌گناه. اینا همیشه کار دست آدم میده، خصوصا اگه طرفت سید باشه و البته بعد هم چاوش و عرفان و آرش اضافه بشن بهش. ولی بعد اعدامش واقعا فعال بود و اصلا ناراحت نبود در گروه. در واقع اون ناراحتیُ بلافاصله تبدیل کرد به انرژی مثبت و بقیه هم اینُ پذیرفتن و ادامه دادن. رمز برد فرقه به نظرم این بود اول و بعد جذب‌ها و بازی محمدرضا.

در کل خلفی یک دور که سامورایی بود و یک دور که فاحشه بود (اوج تناسب نقش:|:)))، سطح خودشُ بالا کشید و بعدش افتاد تو سرازیری و چندین دور بد یا متوسط به پایین کار کرد. دور قبل و این دور موجب میشه که تا حدی به اون سطح مد نظر من نزدیک بشه، ولی اصلا کافی نیست. انتظارتم بیشتره ازش. چون هم هوش و قدرت استدلالش بالاست و هم قاطعیت و اثرگذاریش. حس می‌کنم ادوار بعدی خیلی بهتر خواهد بود. بنابراین اگه نشه، خره.:دی

نمره هم فاز شب 4 از 4. فاز روز 5 از 6. و 0.5 نمره به دلیل مرام و حضور خوبش بعد مرگ در گروه اضافه میشه.
خلفی هم اعتراض می‌کنه، ولی چون متوجه نشدیم پفیوز به چی اعتراض کرده، 0.5 نمره ازش کم میشه.

غارتگر جذبی: یاسین
یاسین بی‌گناهیشُ تو بی‌گناها میگم. در رابطه با گناه‌کاریش به نظرم بازیش تغییر خاصی نکرد. یه سوتی در مقابل سعید داد که نظر جمع این بود که مهم نیست. بقیه بازیش در ادامه همون بود. البته خب چون حضور فعالانه‌ای نداشت، کار سختی هم نداشت.:دی رای‌هاش هم، نوع رایش به فری خوب بود. امانی که گرفت هم برخلاف اکثر بازیکنا خوب بود، چون گناه‌کار بود و بی‌گناه نمایشش داد. رایش به چاوش در خدمت تیم بود، ولی جای گیر داشت کاملا در ادامه بازی. به جز این، اگه تو بازی می‌موند کنار زدنش حتی به عنوان جذبی فرقه هم سخت بود به نظرم. چون جو سخته رو یاسین انداختن.:دی

چون وقت زیاد نداشت بازیش تحت تاثیر اون قرار گرفت، وگرنه گیرهای خیلی خوبی داد و به نظرم اگه ادامه‌شون می‌داد به جای خوبی می‌رسید. در کل یاسین بازیکنی هست که مختصر و مفید فعالیت می‌کنه، با حدس‌هایی بسیار دقیق و قدرت اقناعش هم خوبه به نظرم. تو مافیای حضوری از بهتریناس و معمولا اگه مافیا نباشه شب می‌زننش سریع.:)) خیلی خوشحالم که بازی کرد. یه چیزی هم بگم، این جمع مافیایی تا حد زیادی مدیون یاسین هم هست به دلیل اینکه اگه فوتی‌کلابی بعد از فوتیران تاسیس نمیشد، مافیایی که داریم بازی می‌کنیم اصلا در سطحی که الان هست نمی‌بود. امیدوارم بازم بازی کنه باهامون.:دی

در رابطه با نمره هم حقیقتا به یاسین برای فاز شب باید از 4، بدم 5.=)) هم برای اهداف هم برای سوزوندن 2 تیر مافیا و البته هم برای مدیریت گروه. رهبر فرقه بود در واقع همونطور که گفتم و خیلی فعال بود تو گروه و حضورش هم بسیار موثر بود در هر فاز. یه کار تیمی خیلی خیلی قوی در گروه انجام می‌دادن و واقعا لذت بردم. روز هم به عنوان جذبی، بعد چند سال بازی نکردن واقعا سخت هست و از دید من هرآنچه بلد بود اجرا کرد. در مجموع نقشش تو برد تیمشون واقعا برجسته بود و 8.5 میدم بهش.
با تشکر.:دی

پلیس جذبی: محمدرضا
محمدرضا هم بی‌گناهیشُ تو بی‌گناها میگم. بازیکنی هست که بسیار دقیقه. شاید دقیق‌ترین بازیکن بازی باشه با معیارهای من. می‌بینی 2 فازه که حرف نزده، ولی میگه یه سوتی از یکی می‌گیره و اعدام میشه طرف. این ویژگی دقت نظر همیشه تو بازیش بوده و امضاش هست. خیلی هم پسر خوبیه و تا به حال ندیدم کسی از حرفش ناراحت بشه. واقعا گل ـه.:) بازی‌های خیلی خوب از قدیم یادمه ازش، چه دوری که بی‌گناه بود و تنها کسی بود تو اون بازی که به من ِ جادوگر خبیث گیر داد و چه دوری که همگروه بودیم و ادوار دیگه. کلا از باسابقه‌های مافیاست. ولی یه همچین دوری تو بازیاش کم داشت و خیلی خیلی خوشحالم که قبول کرد بازی کنه تا چنین نمایشی خلق بشه. اینم از بهترین و بی‌نقص‌ترین! نمایش‌هایی بود که دیدم. جایگاهش هم تو بازیکنا برام خیلی بالاست و کاملا لیاقتشُ داره.

مهم‌ترین کاری که محمدرضای گناه‌کار انجام داد این بود که تو تاپیک بازی اصلا قبول نکرد جذب شده و ادامه همون سبک خودشُ ارائه داد و با ریزنقشی و دقت و هنر بالا چرخوندش به سمت فرقه. رای دادنش به چاوش خوب بود در ابتدا و برگردوندنش هم عالی بود. با همین حرکت تا ته بازی رفت، باوجود اینکه بهش گیر دادن. فاز به فاز فعالانه‌تر شد بازیش و اصلا سایه‌نشین نبود. اصلا فکر نمی‌کردم یک دوری بیاد که به محمدرضا تذکر بدم زیاد پست دادی، بسته.:)) بازیش به عنوان گناه‌کار برخلاف خلفی بسیار تمیز بود و پست‌هاش جوری بود که انگار واقعا داره تو بازی دنبال حقیقت می‌گرده. استدلال‌هاش و ایده‌های تحلیلیش چه بالانس چه افراد به نظرم بی‌نقص بود. فشار خوبی هم تونست رو مهدی ایجاد کنه که از عوامل مهم برد فرقه بود به نظرم. چون غیر این سخت بود حریف مهدی بشین.:دی

نظراتش در رابطه با شیطان و لباس کاملا در خدمت فرقه بود و درست هم بیان شد و نظراتش در مورد افراد هم به عنوان بی‌گناه جای گیری نداشت واقعا. تو فازای آخر هرکسی با هر نقشی بالاخره یه اتهامی بهش می‌زنن و غیر این عجیبه. ولی واقعا مدیریت و جهت‌دهیش در بازی عالی بود و نامحسوس. فاز به فاز هم قوی تر و موثرتر. برای بقیه رای‌هاش هم استدلال کاملی داشت و رای‌هاش کاملا در ادامه بازیش بود. نه تنها هیچ ایرادی نمی‌گیرم به بازی گناه‌کاریش، بلکه به نظرم جا داره نمره اضافه هم بدم. تنها راه حذف به نظرم زدنش تو شب بود و خوشحالم که زده نشد. چون حیف بود این بازی با مرگ در شب 6 و 7 به ته نرسه.

در رابطه با نمره هم چون از وسط اومده، شب 2 از 2 میدم بهش و روز 6 از 6.
بقیه در ادامه

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فرعی‌ها:

شیطان: رضا
رضا خب این دور به دلیلی مشکلی که براش پیش اومد (جا داره یه لعنت به چین بفرستم دوباره)، نتونست اونجوری که انتظار دارم بازی بکنه و فقط در این جهت که به تعادل بازی کمک کرد، راضیم از شیطان، وگرنه اصلا.
رضا کلا مدلش این بوده از بچگی، که گیر میده به چند نفر که یک نفرشون برجسته‌س، همونُ می‌گیره میره جلو تا زمانی که اون فرد حذف بشه.:دی بعد میره بعدی. بازی که به مرحله سوم رسید و خیلیا حذف شدن، تازه شروع می‌کنه به درست بازی کردن. (توضیح: به نظرم مافیا مثل خیلی چیزای دیگه 3 مرحله یا 3 پرده داره. آغازین (شروع بازی تا قبل اولین اعدامی ِ مهم)، میانی (از اولین اعدامی مهم تا جایی که بازی خلوت میشه) و پایانی (از خلوت شدن بازی تا اتمامش). مثلا برای این دور، آغازین میشه فاز 1 تا 4. میانی میشه فاز 5 تا 7 و پایانی هم از 8 تا 10. به نظر گاد، فاز میانی مهم‌تره معمولا). این شیوه رو رضا چند دور هست که داره تغییر میده و به نظرم کاملا موفق بود دور گذشته به عنوان بی‌گناه؛ گناه‌کاری‌های قبل اینش هم دو تای آخر خیلی بهتر از بقیه بازیش بودن. جز یک بازیش که نقش تک داشت و در گادی متین برد. نکته مثبت رضا، غیر قابل تشخیص بودن بی‌گناهی و گناه‌کاریش هست. دور قبلی که بازی کردم مثلا خودمم اشتباه کردم.:دی این دور به نظرم استراتژی شروعش باتوجه به شخصیتی که در بازی داره خوب بود. در اعدام فری که خب خیلی موثر بود، فاز 5 هم بد بازی نکرد به نظرم؛ ولی فاز 6 و 7 دیگه اون رضایی که همیشه بود، نبود. آسیب‌پذیر شد و اعدام شد.

همه اینایی که دارم ایراد می‌گیرمُ بهش حق میدم. من اگه تو شرایطش بودم شاید بازی نمی‌کردم اصلا. شیطان به نظرم باید جهت‌گیری بکنه در بازی، منتهی یه سری‌هاشُ ادامه بده، یه سری‌هاشُ تغییر بده و کلا منعطف باشه. ولی جهت‌گیری مهمه. رضا جهت‌گیری کرد ولی تغییرش نداد. گیج میزد در واقع تو بازی و نمی‌دونست قراره چه کار بکنه. صرفا ادامه می‌داد. خب این بده. خیلی منفعلانه بود رای‌هایی که داد و به نظرم غلط. نباید به چاوش رای می‌داد اون فاز. کار شیطان بعدیُ راحت کرد البته.:)) شوخی. خوشحالم که مشکلشون حل شده و امیدوارم اون رضایی که انتظار میره رو به زودی دوباره ببینم.

نمره هم 3 نمره برای فاز شب میدم بهش که ایرادی نداشت؛ امینم حذف کرد بی‌وجدان. ولی برای روز 4 از 7 بیشتر جا نداره.
اعتراض نداره بنده گاد، ولی گاد دل‌رحم هست و 0.5 نمره بهش اضافه می‌کنه.

فرشته: امین
بهش خسته نباشید میگم بهش که بازیُ دنبال کرد و اخلاق بد گادم تحمل کرد. فرشته خوبی بود. 20 میدم بهش.:)
انگیزه‌ش خیلی زیاد بود برای پست دادن بعد مرگ. فکر نمی‌کردم جدی. موجود پیچیده‌ایـه.

فراری: محمدرضا
عالی بود اهدافی که چشم‌بسته می‌داد. انتظار یه مافیاباز توپ دارم ازش. درآینده ازش بیشتر خواهید شنید.
مدال نمیدم بهش ولی.:دی

جلاد: مهدی پالیزوان
قبل این دور هرچقدر به بالانس فکر می‌کردم دیدم یه چیزی کم داره و جور درنمیاد نقشا. تا اینکه رسیدم به جلاد و به مهدی گفتم می‌دونم دیگه از مافیا خوشت نمیاد، ولی چنین نقشی هست و باید بازی کنی. اومد عذر و بهانه بیاره که نوشتم مرسی قبول کردی و رفتم.=)) خیلی خوب بود که راضی شد و بازی کرد و عالی هم بازی کرد. ایرادهای گرفته شده رو واقعا درک نمی‌کنم. جلاد یعنی هدف انتخاب کن (اونم نه وسط بازی، وقتی که خیلی چیزا معلوم نیست)، اعدامش کن و بعدش هم برو بعدی. نه تنها فعالانه‌س، خیلی هم خطرناک و سخته. واقعا حس می‌کنم یکی از بهترین نقش‌هایی هست که نوشتم و بعید می‌دونم اینجوری بشه بازیش کرد. مهدی از فاز اول قاطعانه بازیُ شروع کرد و ولش می‌کردی می‌خواست همون فاز دو فریُ اعدام کنه، اونم چون فاز 1 هدف نداده بود.:)) باتوجه به اینکه خیلی از میادین دور بوده و کلا مدل مافیای فیک فروم یووه رو بیشتر دوست داره، تطبیق‌پذیریش سخت بود با این بازی و مدل بازی یکتای خودشُ داشت، چه در اتهام زدن و چه در استدلال‌ها و چه در دفاع. حتی در قانع نشدن.:)) مهدی پالیزوان هم همیشه یه تم ِ گناه‌کاری داره که بیشتر از جدی بودنش میاد البته. بهترین نقش بی‌گناهی هم بهش بدی باز بی‌رحم بازی می‌کنه.:)) این بازی ولی اواخرش میزان شفقتش از صفر بیشتر شد که جایی تقدیر داره.:دی

فری درسته به دلیل سوتی دیگه‌ای اعدام شد، ولی علت اصلی اعدامش گیر اولیه مهدی بود. محمدامین هم به نظرم اگه جلاد تبرشُ به قصد جونش برنمی‌داشت، اصلا در اون فاز اعدام نمی‌شد. بعدا میشد ولی.:| چاوش هم به نظرم با اینکه مهدی شروع‌کننده‌ش نبود، ولی خوب جوُ برد سمتش. در واقع همه فرقه رای نمی‌دادن بهش اگه مهدی هدفش چاوش نبود. اینجا واقعا بدشانس بود که آرا لحظه آخر عوض شد، وگرنه خیلی شیک و راحت می‌برد. فاز بعد رضا رو منم فکر نمی‌کردم اونجوری اعدام بشه، بنابراین حق میدم. هدف بعدیش که سعید بود هم عالی عمل کرد. آرش هم شانس اعدامش خوب بود، هرچند حس کردم مهدی دلش نیومد اعدام بشه، ولی دیگه هدف داده بود گفت بریم تموم بشه به زندگی‌مون برسیم. آرش اعدام میشد هم بلافاصله بعد اعدام بعدی برنده میشد و در مجموع کاملا مستحق برد بود و از دید گاد برنده‌س. بازیش مجموعا در جهت بی‌گناها بود. به معنی گناه‌کار اعدام‌کردن نیست این. یعنی دنبال گناه‌کار می‌گشت از دید خودش و لاش‌خوری نمی‌کرد. این مهم بود برام. ویژگی بسیار مهم دیگه این بود که جلاد ذات نقشش جوریه که خودشم ممکنه بره در آستانه اعدام قرار بگیره. رای هم نیاورد مهدی، مگر رای پرت. خیلی مقتدر بود واقعا و استیل بازیشُ خیلی دوست داشتم.

نمره هم فاز روز 10 از 10 می‌گیره از نظرم. 3 حدس غلط زد البته، هرکدوم 0.25 کم میشه.:دی
مهدی اعتراضی نداشت، ولی خود ِ نقش ِ جلاد اومد اعتراض کرد که چه کاریه این نمره کم کردنا بی‌وجدان؟ گاد هم دید خیلی خوش‌استیل بوده بازیش و تازه به میادین برگشته، نوشت که 0.5 نمره بهش اضافه بشه؛ ولی اشتباه تایپی رخ داد و 0.75 بهش اضافه شد.

قاتل: چاوش
بد نبود. ولی خوشم از اخلاقش نیومد کلا این دور. از اولش که به زور اومد تا بازیش و بعدم تحلیلش. الانم میخواد گاد بشه فک کرده خبریه. نمره هم صفر.
اعتراضیم نداریم. همینه که هست.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بی‌گناهان

رویین‌تن: عرفان
رویین‌تن خب مهم‌ترین نقش بی‌گناهاس و وقتی رویین‌تن میشی بلافاصله به این نتیجه می‌رسی که بدبخت شدم. چون چیزی از بازی نمی‌دونم و بی‌گناها با منه. بعد از پدرخوانده به نظرم سخت‌ترین نقش بازی هست رویین‌تن. عرفان از بازیکن‌هایی هست که بی‌گناهی و گناه‌کاریش تفاوت محسوس داره؛ نه به دلیل اینکه گناه‌کاریش ایراد یا ضعف مهمی داره. به دلیل اینکه بی‌گناهیش خیلی تیز و جان‌برکف و "با شمشیر برم وسط بازی و گناه‌کارا رو جر بدم" هست. در واقع وقتی بی‌گناهه، خونش به جوش میاد و خیلی سخته این کارُ تو گناه‌کاری هم انجام بدی. بنابراین کمتر خونش به جوش بیاد بهتره. این البته کاریه که کم‌کم داره انجام میده و این بازی چون بعد از اون پست توفنده‌ش، خونسرد شد یهو، شک‌ها رو روش برد بالا. بهترین تعبیرُ محمدامین کرد در رابطه با نقشش با اون پست اگه درست یادم بیاد. گفت یا مثبت خیلی خفن داره یا منفی خفن. احتمالا منظورش شیطان یا قاتل بوده از مورد دوم. واقعا هم همین بود. اون پست، پست گناه‌کار تیمی نبود. بهش هم البته بها داده نشد، مگر فاز آخر.

در رابطه با بازیش، 4 فاز طول کشید تا انفعالش جمع بشه و از موضع دفاع خارج بشه که خب ضربه زد به بازیش و درنتیجه تاثیرگذاریش. و تا فاز 6 هم اون عرفانی که باید نبود. منتهی نوع رایش در فاز 4 خوب بود. رای ندادنش در فاز 5 اون آخر بد بود، ولی از رای به محمدامین بهتر بود. بعد اون فاز خونش به مرحله جوشش رسید و شد اون عرفان مد نظر من. در تمام اعدام‌ها نقش خوبی داشت از دید گاد و خیلی تمیز پست می‌داد و بازی می‌کرد. واقعا از این بعد بازیش لذت بردم. رای خیلی خوب و حسی هم داد در فاز ماقبل آخر که نمره بالایی می‌گیره. داره کم‌کم متوجه میشه بازی فقط استدلال نیست. در رابطه با آرش اشتباه کرد که به نظرم کلا عرفان و آرش درک متقابلشون مشکل داره و اگه باهم تیم نباشن، به‌مرور تو بازی میشن ضد هم. کلا عرفان باید رو تقابلش با بازیکنا بیشتر کار کنه. وگرنه مشکل خاصی نداره. حدساش و دیدش خوب بود، هرچند من قبول نمی‌کنم سعید با اون پست بشه کاراگاه؛ ولی بی‌گناه تو این بازی سخت، مظلومانه دنبال کوچکترین سرنخ می‌گرده تا راهنمای بازیش بشه و بتونه بقیه رو بشناسه. اشتباهش هم همینه البته. چون سرنخ معمولا کسی پیدا نمی‌کنه در گادی من.:دی و این دور هم دیدیم که تا فاز آخرم خیلیا مشخص نبود چی هستن. از این ویژگی این دور و دور کرونا واقعا خوشم اومد و برجسته بودن این دو دور در گادی من. اون آل استار مورد علاقه عرفان مثلا اینجوری نبود. بالانس اونجا معلوم نبود صرفا.

عرفان کار مهم دیگه‌ای که این دور کرد، توازن خیلی خوبی تو بازیش داشت از فاز 6. هم به تحلیل وضعیت خوب می‌پرداخت، هم به متهم‌هاش و هم به رای‌ها. و هم اینکه لحظه به لحظه پیش می‌رفت و تصمیماتش دقیق بود. در کل به نظرم کامل‌ترین بازی عرفان بود در سخت‌ترین دور ممکن. این دور واقعا سخت و برای رویین‌تن شاید ظالمانه هم بود بازی کردن. غارتگر و بعد مستشارش شاید کم‌نقص تر و باثبات‌تر از این بود، ولی این دور عرفان به پختگی رسید به نظرم و سطح بازیش رفت بالا. عالی. خسته هم نباشه. اذیت هم شد.:(:دی

نمره هم طبیعتا همه‌ش باید فاز روز بدم. 9 از 10 میدم بهش. یه سهمیه داشت البته یه شب اون اوایل خواست بزنه، گفتم کسی نمرده امشب نمی‌خواد. دیگه بعدش هم عصبانی بود از بی‌گناها و اقدام نکرد. کسی هم نمرد. البته فاز آخر یا قبلیش فکر کنم اومد گفت سهمیه رو بزنم که نسوزه، گفتم نزن ولش کن.:))
اعتراض داره به نمره‌ش. میگه رای خوب دادم برات این همه. در نظر بگیر. گاد رد کرد گفت وظیفه‌ت بوده. رفت کمیته داوران، 0.5 نمره دادن بهش.:دی

کاراگاه: آرش
آرش بعد مدت‌ها بی‌گناه شد و خب طول کشید تا با این وضعیت خو بگیره. یه هفته قبل از بازی می‌رفته جلو آینه به خودش می‌گفته "تو یه بی‌گناهی. تو یه بی‌گناهی." این بازی به نظرم بعد از اون دور پلیسش قرار می‌گیره، ولی اینجا بازی پیچیده‌تر و سخت‌تر بود. بین بقیه بازیاش هم از دید من از بهترین‌ها بود و شاید 1 یا 2 گناه‌کاری داره که ازین بالاتره. وقتی دور اینقدر سخت باشه برای بی‌گناها، معیار مقایسه باید کمی تغییر بکنه. در کل بازیش تو این دور بهتر از اون چیزی هست که فکر می‌کرد؛ ولی خب یه بازی 10 از 10 بدهکاره بهم و به خاطر اونم که شده باید گاد بشم دوباره، فایده نداره.:دی تفاوت بی‌گناهی و گناه‌کاریش هم نامحسوس بود به نظرم. چون تو هر دوتا هم مرض داره هم انرژی مثبت.:دی

شروعش خیلی آرش‌وار بود و به پست اول گیر داد.:دی حقیقتا انتظار داشتم بعد از اون، بازیش خراب بشه؛ ولی نشد و خیلی با اعتمادبه‌نفس جمعش کرد و به نفع خودش استفاده کرد. کلا اقتدارش داره بازی به بازی بهتر میشه. آفرین. در ادامه شبُ با روز پیوند می‌داد پیوندی عزیزم:دی که کار قشنگی بود؛ ولی متاسفانه گناه‌کار به تورش نخورد. چیزی که میگم به من نگفت، ولی حس می‌کنم بخشی از بازیش بر این اساس بود که یه گناه‌کار تو 3-4 فاز اول پیدا بکنه شب و بزنه. خیلی با شوق و ذوق هدف می‌داد برخلاف بقیه. همین به نظرم رو بازیش تاثیر گذاشت. تا فاز 3 حقیقتا راضی شده بودم ازش، ولی فاز 4 و 5 نه. نمی‌دونم شاید دوست داشت یه گناهکار خفن به تورش بخوره یا چی، ولی اون دقت و دیدهمه‌جانبه که مد نظر منه رو تو اون فازا تو بحث‌هاش نداشت. یه چیزی حس می‌کرد، می‌رفت دلیل می‌تراشید براش. البته جو بازی هم تو این موثر بود.

آرش هم بعد از فاز 5 به خودش اومد و به نظر من جبران کرد کامل. خلفیُ خوب زد. بعد از اینکه امیر و چاوش کنار رفتن هم بازیُ گرفت دستش. سعید متاسفانه با عرفان و آرش هماهنگ نبود نوع بازیش باتوجه اینکه خیلی وقت بود بازی نکرده بود و دچار اشتباه شدن همگی. وگرنه به نظر من سطح بازیشون اونقدری هست که بتونن 3 از 9 ُ دربیارن مجموعا برای بی‌گناها. آرش هم در ادامه مثل عرفان هی دنبال سرنخ از نقش افراد گشت و خب دچار اشتباه شد در مورد صدرا. محمدرضا رو من بهش حق میدم البته. منم تو بازی بودم کاریش نداشتم و باهاش هم پیش می‌رفتم شاید.:))

یک مورد دیگه اینکه فشار تو این بازی از فاز اول واقعا رو آرش زیاد بود و اگه به مرحله انفجار رسیده هم به نظر من حق داشته و اذیت شد در 3 فاز پایانی.:(:دی با این حال عالی جنگید و واقعا تحسینش می‌کنم. خیلی خوب مقاومت کرد بین مافیا و فرقه. آفرین پسر. ولی فاز آخر دلیلی نداشت واقعا بیاد رو عرفان پس از رای عرفان. البته بالا گفتم چرا و شامل حال آرش هم میشه اون. اگه بازی طولانی‌تر بود برمی‌گردوندن و احتمالا آرش و عرفان و محمدرضا می‌رفتن تو فاز 3نفره. ولی خب نشد. کاراگاهُ تو روز واقعا درست بازی کرد. یعنی بازیش تا جایی که به نقش ربط داره به نظرم ایرادی نداشت. ایرادا رو گفتم دیگه. تحلیل جریان بازی و اتفاقات شبـش هم از بقیه بهتر بود و عالی. دستش درد نکنه. خسته هم نباشه.

در رابطه با نمره، شب از 2 نمره بهش 1.75 میدم چون سهمیه‌سوزی کرد با رایش. وگرنه خوب پرسید و تشخیصش قوی بود. برعکسشم می‌خواست بپرسه و کلا خیلی خوب فهمید نقششُ باید تو شب چجوری اجرا کنه. تو روزش هم از 8 بهش 7 میدم مجموعا. هرکاری تونست انجام داد و ایرادای بازیش خیلی‌هاش به محیط بیشتر ربط داشت تا شخص.
به گاد اعتراض نکرد ولی خیلی مظلومانه گفت من کلی تلاش کردم برات این دور در جهت تحلیل بالانس و استراتژی خودم. حالا یه حدس اشتباه زدم، گناه ندارم؟ گاد 0.25 اضافه نوشت براش که در کمیته داوران بررسی بشه. کمیته کردش 0.5 . تو کمیته محبوبیت خاصی داره به نظر.:استیکر روباه پشت پیشخوان:

پلیس: محمدرضا
محمدرضا که اصلشُ تو فرقه گفتم. در رابطه با 5 فاز اولش، کپی برابر اصل بازی‌های قبلیش بود در 3 فاز ابتدایی. کاملا هم پلیس بازی کرد. منتهی چون کاراگاه هم تو بازی بود شک کردن بین این دو تا یه عده. هیچ اشاره‌ای هم نکرد البته. ولی کسی دقت می‌کرد به بازیش متوجه میشد. حالا اگه دونسته که کاراگاه هم هست اینجوری بازی کنه که حفظ بشه در شب (مصونیت جذب و فرار از تیر)، خیلی خوبه. اگرم شانسی بوده که خب خوش‌شانسه دیگه. از آدم خوش‌شانسم خوشم میاد.:)) فاز 4 و 5 هم به نظرم فعالانه بود. رای و استدلال‌هاش با فری و شایان خوب بود. فاز 5 و قبلش هم با محمدامین اگه اشتباه نکنم بحث‌های خوبی در رابطه با تروریست داشت. کلا خیلی منطقی پیش رفت. 2 نمره از بازیش مونده که چون اون فاز امان گرفت 0.25 کم میشه. چون جذب هم شد 0.25 دیگه.:دی

گاد نمره‌هاشُ جمع زد و شد 9.5 . دید هم نمره کمه هم اون منفی‌ها به‌درستی اعمال شده؛ به کمیته داوران نوشت 1 نمره اضافه شه چون من میگم. کمیته ولی نظرش این بود که الکی که نمیشه نمره داد؛ نوشت 0.5 نمره به خاطر ایده‌ها در بازی و استراتژی رای اضافه بشه بهش که هم گاد پررو نشه هم منطق داشته باشه.:دی

غارتگر: یاسین
یاسین خب 2 فاز بی‌گناه بود و عملا فاز اول بازی ساکن بود. در نتیجه برای جذب‌شدن خرده نمیشه گرفت ازش و بقیه توضیحات هم که دادم. آها چیزی که خواستم بگم این بود که ورودها رو من خیلی دقت کردم. بی‌گناهانه‌ترین ورودُ یاسین داشت به نظرم.
نمره‌ش هم که دادم همونجا.:دی با تشکر.

فدایی: سعید
سعید هم من از فوتی یادمه که بازیش تم ِگناه‌کارانه داشت و به دسته رابین‌ها تعلق داشت تا پویاها.:دی دقتش خوبه واقعا. حسش هم خوبه و خوب در جهت بازی استفاده می‌کنه ازشون. با استدلال غلط نمیشه گولش زد و حواسش جمعه. تاثیرگذاریش باتوجه به میزان کم‌بودن پست‌هاش هم خوبه واقعا. ولی خب فعالیتش باید بیشتر بشه برای بازی بهتر. با فازی 2-3 پست سخته جلو رفتن تا آخر. بالاخره به یه چیزیت گیر میدن. در کل به نظرم خیلی از بازی قبلش بهتر بود. صرفا حیف بیشتر وقت نداشت که دقیق‌تر بازی بکنه.

تشخیص چاوش و کلا گیرهایی که داد خوب بود. نوع رایش به فری خوب و مستقل بود. فاز بعدی ولی خوب رای نداد. کلا از اول بازی در رابطه با آرش خوب عمل نکرد و همین هم به اعدامش ختم شد. عوض کردن رایش هم اون فاز باز اشتباه بود از دید من. شاید خواست با جمع همراه بشه ولی درست نیست. با دید سعید به نظرم باید صدرا میشد رایش. فاز بعدی خوب بود بازیش و رایش به چاوش. بعد هم خب ناخواسته به رضا رای داد ولی دفاعش خوب بود به نظرم. در ادامه هم که باز تقابل با آرش و به اشتباه افتادن عرفان و ادامه ماجرا سر اون داستان کاراگاه.
بازیش هم اتفاقا به پدرخوانده می‌خورد به نظرم و لباس خوبی دادن. به فدایی نه خیلی. فدایی تندوتیزتر و فعالانه‌تر باید باشه. در کل انتظارم بیشتر بود، ولی با توجه به میزان دور بودنش و مواجه شدن با این نقش‌های عجیب و غریب، نمیشه ایراد بزرگی گرفت. پتانسیل بازیکن عالی شدن تو مافیا رو کاملا داره و به نظرم هر دور بهتر و بهتر میشه.

در رابطه با نمره هم فدایی عملا فقط روز هست و 7 از 10 میدم بهش مجموعا.
اعتراضی هم نداره بنده گاد، ولی گاد چون از شخصیتش خوشش میاد 0.5 نمره اضافه می‌کنه. کمیته داوران هم الان یادم نیست چه دلیلی تراشیدن براش.:دی

دکتر: شایان
شایان خب واقعا حق داشت گیج بشه و بازی سخت و شاید ناممکن بشه براش، باتوجه به این نقش‌ها. و اینکه خب مافیا از اونی وقتی که شایان بازی می‌کرده، خیلی فرق کرده دیگه. هرچند دلیلی نمی‌بینم دکتری که قبلا گفته دکتره!:دی بیاد ادعای پلیسی بکنه، ولی مجموعا حق میدم بهش و درکش می‌کنم. از تلاشش خیلی خوشم میاد. و از شخصیتش. خیلی رک و روراست و ساده (به معنی درستش هست). خوشحال شدم که تحلیل کرد و بازیُ دنبال کرد. امیدارم در ادوار آینده اگه شرکت کرد، لذت ببره. نمره هم 20 میدم بهش.:دی
با سپاس. کمیته داوران 7 ثبت کردن البته.

شعبده‌باز: عماد
عماد خب زود مرد و حوصله بازی نداشت. سوال من فقط اینه که چرا از سهمیه‌ش استفاده نکرد؟ آها می‌خواست زودتر بمیره. حل شد مشکل.:)) نمره هم صفر.
نمره توسط کمیته داوران تایید نشد. گفتن کف نمره 5 هست. همین ثبت شد.

سامورایی: محمدامین
محمدامین یکی از بازیکن‌های مورد علاقه من تو مافیا هست و تقریبا تو هر دوری که برام بازی کرده یا بهترین بازیکن شده، یا یکی از بهترینا بوده. بنابراین تصمیم گرفتم نقش محبوب گادُ بدم بهش که بهترین بازی ممکنُ انجام بده؛ که متاسفانه نتیجه نگرفتیم:(:دی در رابطه با نقشش به نظرم تنها جایی که درست متوجه شد که اونم شانسی بود:))، این بود که دیر بیاد تو بازی. پست اولش منهای خط آخر عالی بود؛ سعی هم کردم براش درستش کنم ولی متوجه نشد.:|:دی بازیُ تو فاز اعدام فری خیلی خوب و مقتدرانه شروع کرد تا اونجایی که شروع کرد به ایده دادن. اینا البته تجربه میشه. ایده‌دادن این مدلی تو اول بازی، معمولا منجر به مرگ میشه، چون ایده فراموش میشه ولی بخش دوم نه. به نظرم مهم‌ترین اشکالی که اتفاق افتاد در بازیش، مسلط نبودن بود. معلوم نبود از کجا داره پست میده و کلا در دسترس نبود انگار مشترک مورد نظر.:)) (البته یه بار وسط فاز 4 با شماره ناشناس با گاد تماس گرفت که برای ما جای تعجب و شگفتی داشت؛ چون تا به حال کسی وسط بازی با گاد تماس نگرفته بود.=))) قرار بود استراتژی اولیه بازیشُ باهم بریم جلو. چون گفته بود نقش سخته و راهنماییم کن. البته راهنمایی‌ها(چاه‌نمایی)ی من به بی‌گناها معروفه.=)) ولی حداقل اولش کمکشون می‌کنم جدی.

خلاصه رفت تو بازی سریع و یهو به خودش اومد دید خیلی سوتی مسخره و البته بی‌گناهانه داده و دیگه نتونست جمع کنه. هرچند، از دید من تمام استدلال‌هاش در فاز 5 درست بود و هیچ خللی هم نداشت. بعضی جاها رو هول شد و بعضی جاها هم نتونست چیزی که می‌خواست بگه رو دقیق بیان بکنه ولی خیلی بی‌گناهانه بازی کرد. بازیش کلا کمی تم ِگناه‌کارانه داره که مدیریت شده‌س البته و تو فاز 4 این دور هم بود. ولی بعدش دیگه نبود به نظرم. فاز آخرش منُ یاد دور شکارچی خودم انداخت از بعضی جهات. جو اگه بهتر بود به نظرم اعدام نمیشد اون فاز؛ ولی با اون شروع دیر یا زود اعدامی. ردخور نداره متاسفانه و مافیا تو این چیزا بی‌رحمه.

بعد بازی تحلیل‌های خیلی خوبی داشت از نقش افراد و کلا هم از قدرت حدسش خوشم اومد هم نوع چینشش. یه سری اطلاعات میاورد و می‌گفت کی چیه به نظرش. منم حرفی نمی‌زدم. بعد فکر می‌کرد یه چیزیُ اون وسط عوض می‌کرد و دوباره از اول می‌چید نقشا رو. خیلی سیستم قشنگی داشت که از هیچ بازیکنی ندیده بودم تو این سال‌ها. چون معمولا گاد با مرده‌ها حرف می‌زنه.:دی همه حدس می‌زنن که کی چیه. بعد هم به مرور به‌روزش می‌کنن. و خب بعضیاش درسته و بیشترش هم غلط.:)) محمدامین نه‌تنها بیشترش درست بود، بلکه سیستم فکری پشتش هم خیلی منطقی و البته تحلیلی بود نه منطق صرف.

گفتنی‌ها رو گفتم دیگه. تجربه خوبی بود براش البته. چون خودش بی‌گناه کم اعدام نکرده. بفهمه گهی زین به پشت و گهی پشت به زین.:دی
نمره هم خب سامورایی همه‌ش فاز روز هست. از نظر استدلال باتوجه به زمانی که تو بازی بود، بی‌نقص بود از نظر من. اون ایده‌ها و حرفا خراب کرد و مسلط نبودنش. که خب منطقا باید 7-8 نمره و انصافا 1 نمره ازش کم بشه. ولی به خاطر یکی از پست‌هاش که نمیگم کدومه و نوع تحلیل بعد بازیش، 10 میدم بهش تا چش بقیه درآد.
درومد. خیلی هم خوب.

قاتل!:دی: چاوش
خب.:)) چاوش واقعا بی‌گناه بود و به‌درستی گفت که در این نقش‌ها قاتل بی‌گناه تیردار هست. امیدوارم از شوخی بالا ناراحت نشده باشه.:دی
چاوش بعد از سید، برندترین بازیکن مافیاست و در کنار امیر، مهدی و امین، بهترین و تاثیرگذارترین. واقعا سخته بگی کدوم بهتر هستن. سبک بازی چاوش، منحصربه‌فرد هست و به‌نظرم غیرقابل تقلید. کسی میخواد از این شیوه تقلید بکنه، امین مناسب‌تر هست. بازی چاوش مخلوطی از هوش و استدلال و مکر:دی و ایده و خفت‌گیری هست و خصوصا سبک مختصر و مفیدی که این دو دور ارائه داد، واقعا عالیه. خیلی هم شخصیت خوبی داره و بازیش به‌طور کامل بروزدهنده شخصیتش هست. تاثیرگذاریش بسیار بالا هست و مثل امیر، همه منتظرن ببینن بعد اتفاقات فاز، چاوش چی میگه.:دی مکانش هم بهش کمک کرده و اول پست میده.:دی

شروعش خیلی طوفانی بود و سریع نیومده خر فریُ گرفت و اگه زمان داشت همون روز اعدام بود. ایده‌هایی که در رابطه با لباس و تروریست داد، خیلی پخته‌تر از اون دوری بود که رویین‌تن بود و کلا از دید من بازیش ایرادی نداشت این دور هم. فقط کمی محتاط‌تر و دفاعی‌تر بود این دور، خصوصا در برابر امیر که خب خودش توضیح داد. ربط زیادی هم به نقشش داره البته. هرچقدر آدم فرض کنه گناه‌کار نیست، بالاخره قاتل گناه‌کاره دیگه. و یه تاثیری تو ناخودآگاه داره؛ چون اولین اشتباه میشه آخرین اشتباهت.

فاز پنجم هم خوب بود در مجموع، ولی به نظرم سرش شلوغ بود اون اواخر و ذهنش درگیر بود. وگرنه شروع و حمله‌ش به صدرا فوق‌العاده بود و فرقه واقعا شانس آورد چاوش حذف شد. تغییر رایش به محمدامین باتوجه به سیستم منطقی قابل، تا حدی قابل توجیهه، ولی تا حدی. صدرا رو مجبور شد بعدش ول کنه به نظرم ولی خوب تغییر جهت داد به امین خلفی. بحثاش با امیر در مجموع به ضررش تموم شد ولی واقعا عالی در رفت و درست گفت که محمدرضا بی‌گناه باشه، رایشُ عوض می‌کنه. کلا امیر بازیُ براش سخت کرد، ولی اگه تعداد بی‌گناها بیشتر بود، چاوش این میزان رای نداشت. هرچند امیر با آرای مافیایی که داشت اعدامش می‌کردن فاز بعد. به هر صورت خوب جست و اینم جای تقدیر داره. اینم اضافه کنم که در استدلال‌ها و دفاع‌کردن عالی بود واقعا. اگه چیزی می‌گفت که سوتی به نظر می‌رسید هم چون دیدش بی‌گناهانه بود، رو همون توضیح می‌داد و درستش می‌کرد. نحوه پست نوشتنش هم عالی بود. پله‌پله میومد جلو که همه‌چیُ ببینه و رو همه‌چی نظر بده خودش و اطلاعاتی که داره رو مرحله به مرحله وارد بکنه. کلا تمیز بود بازیش و حال کردم.

فاز شب هم استراتژیش که گفتم عالی بود و خواست یا تیر نزنه یا بزنه و ببره. که خب نشد که بشه. تیرش به امیر هم بهترین اقدام بی‌گناها تو کل بازی بود. باهم جمع می‌شدن نمی‌تونستن حذفش کنن؛ مگر آخری بازی خودش 2 یا 3 تلفات می‌گرفت و با خنده می‌رفت.:))

نمره هم فاز شب 1.75 از 2 میدم بهش. فاز روز هم 7.5 از 8.
کمیته داوران هم تصویب کردن به دلیل تحلیل عالی بعد بازیش 0.25 اضافه بگیره.

این پست‌ها جدا باشه بهتره. نمرات بقیه و مدال‌ها باشه بعدازظهر در پست بعدی. خسته نباشید از خوندن. لذت‌بخش‌ترین پستی بود که کلا در فروم‌ها نوشتم و خوشبختانه با قهرمانی اسنوکر هم همراه شد این شب.:x

پ.ن.: نمره‌ها رو اگه متوجه نشدین، یه بار دقیق بخونین. اگه بازم متوجه نشدین، دیگه لازم نیست بخونین. به خودم بگین که بهتون بگم چنده. یک نمره بیشتر نداره هر کسی. چند نمره نیست.:دی

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
نمرات دوستانی که زحمت نمره‌دادنُ کشیدن. و خب تو روح بقیه‌تون.:دی

نمرات امیر

مهدی: ۹.۷۵
مهسا: ۹.۲۵
امیر: 9.5
محمد: ۸.۵
فری: ۶
---
محمدرضا: ۹.۵
خلفی: ۸.۷۵
یاسین: ۸.۵
صدرا: ۸
----
پالیزوان: ۹.۵
چاوش: ۹
رضا: ۶
امین و محمدرضا : -
----
عرفان: ۹.۲۵
آرش: ۹
مملگر: ۸
سعید: ۷
شایان و عماد : -
==========
نمرات مهدی

نمره های من به ۲ بخش خود بازی و پست ها و همچنین نقش فرد تقسیم میشه. که جمعا میشه از ۱۰. نمره اولی نمره بازی و پست هاس و نمره دومی برای نقش هر فرد و عملکردش نسبت به اون نقش. اگر فردی به دلیلی نبوده یا کمتر بازی کرده، از بخش بازیش نمره کم کردم.

مهسا: بازی ۴.۲۵ نقش ۴.۷۵ کل ۹
امیر: بازی ۵ نقش ۵ کل ۱۰
محمد: بازی ۴.۲۵ نقش ۴.۵ کل ۸.۷۵
فری: بازی ۳.۵ نقش ۲.۵ کل ۶
مهدی: بازی 4.75 نقش 5 کل 9.75
---
محمدرضا: بازی ۵ نقش ۴.۷۵ کل ۹.۷۵
خلفی: بازی ۴.۲۵ نقش ۴.۲۵ کل ۸.۵
یاسین: بازی ۴ نقش ۴ کل ۸
صدرا: بازی ۳.۵ نقش ۴.۵ کل ۸

پالیزوان: بازی ۴.۷۵ نقش ۵ کل ۹.۷۵
چاوش: بازی ۵ نقش ۴ کل ۹
رضا: بازی ۴.۲۵ نقش ۲.۷۵ کل ۷

عرفان: بازی ۴.۵ نقش ۴.۵ کل ۹
آرش: بازی ۴.۵ نقش ۳.۵ کل ۸
مملگر: بازی 4 نقش 3 کل 7
سعید: بازی ۴ نقش ۳ کل ۷
==========
نمرات آرش

مهدی: ۱۰
امیر: ۱۰
مهسا: ۸
محمد: ۸
فری: N/a

صدرا: ۸.۵
خلفی: ۸
یاسین: ۸
محمدرضا: ۱۰

رضا: ۸.۵
مهدی پ: ۹

عرفان: ۹
چاوش: ۹.۵
سعید: ۶.۵
محمدامین: ۷
==========
نمرات صدرا

ممرضا 10
یاسین 9
خلفی 9
صدرا 8
مهدی 9
امیر 9
مهسا 8
محمد 7
فری 6.5
آرش 8
عرفان 8
سعید 6
محمدامین 6
شایان 5
عماد /
چاوش 9
ال امین 5
رضا 7
پالیزوان 8.5
==========
نمرات یاسین

مهدی: ۹
مهسا: ۸.۵
امیر: ۹.۵
محمد: ۸
فری: ۸
---
محمدرضا: ۱۰
خلفی: ۹
یاسین: -
صدرا: ۹

پالیزوان: ۹
چاوش: ۸.۵
رضا: ۸.۵

عرفان: ۹
مملگر: ۸
سعید: ۸.۵
شایان: ۷.۵

پ.ن: کلا دلم نمیاد نمره پایین بدم به کسی ، به همه خوب دادم :دی

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
کمیته داوران پس از دقت و بحث بسیار و در نظر گرفتن نظرات موجود، مدال‌ها و جوایز این دور، که به نظرم بهترین دور مافیا بود را به شرح زیر تقدیم می‌نماید:

مدال‌های برنده‌ها:
مدال برنده گناه‌کار به تیم فرقه (صدرا، خلفی، یاسین و محمدرضا) و رضا: صدرا به دلیل سردسته بودن 10 امتیاز و بقیه 5 امتیاز + برنده فرعی: مهدی پالیزوان 15 امتیاز

جایزه "رضا" یا "مدال سرسختی" به سرسخت ترین بازیکن در فاز روز برای موفقیت در گریز از اعدام: ضمن تقدیر از صدرا، جایزه می‌رسه به: آرش 5 امتیاز
جایزه "فری" به بدشانس‌ترین بازیکن در شب: چاوش 5 امتیاز
جایزه "مَهدی" به موذیانه‌ترین عملکرد در فاز روز: ضمن تقدیر از محمدرضا، جایزه برای مدیریت دقیق بازی، می‌رسه به: خود مَهدی حامدی 10 امتیاز
جایزه "عرفان" به تلاشگرترین (یا متلاشی:دی ترین) بازیکن: کمیته داوران در این بخش از تمام بازیکن‌ها تقدیر کرد و مدالی تقدیم نکرد.
جایزه "چاوش" به چاوش ترین:دی بازیکن: خود چاوش 5 امتیاز
جایزه "سید" به موثرترین بازیکن در بحث‌ها: ضمن تقدیر از مَهدی حامدی، جایزه می‌رسه به: امیر 10 امتیاز
جایزه "پویا" به مقتدرترین و باصلابت‌ترین بازیکن: جایزه می‌رسه به بازیکنی که بسیار شجاعانه بازی کرد و قاعدتا باتوجه به نقشش باید از گزینه‌های اعدام می‌بود؛ ولی اصلا نبود:
مهدی پالیزوان 10 امتیاز
جایزه "سامورایی" به مظلوم‌ترین بازیکن: این جایزه هم می‌رسه به: محمدامین 10 امتیاز

بهترین استدلال‌ها: (با تقدیر از چاوش و محمدامین، این بخش کاندید زیاد بود.) جایزه به دلیل داشتن دست بالا در تمامی بحث‌ها می‌رسه به: امیر 10 امتیاز
بهترین تحلیلگر: (با تقدیر از محمدامین) جایزه به دلیل علاقه به تحلیل بالانس و داستان بازی می‌رسه به: آرش 10 امتیاز
بهترین نوشته تحلیلی بعد از بازی: جایزه به دلیل تحلیل بسیار عالی و دقیقش می‌رسه به: چاوش 20 امتیاز
بهترین حدس‌ها در بازی: جایزه برای کمک عالی به تیم فرقه برای پیروزی می‌رسه به: یاسین 10 امتیاز
بهترین ایده‌پردازی و استراتژی در بازی: جایزه به دلیل رای خوب و مقدمه‌چینی‌های عالی می‌رسه به: محمدرضا 10 امتیاز
بهترین عملکرد در فاز شب: کمیته داوران ضمن تقدیر از چاوش، جایزه رو به کل تیم فرقه اهدا می‌کنه. ولی چون برنده هم شدن و تعدد جایزه پیش نیاد، امتیاز مدال برنده‌شون بشه 10 امتیاز (صدرا 15 امتیازی) کافیه و دیگه مدال شب جدا لازم نیست.:دی
بهترین عملکرد در فاز روز: (با تقدیر از امیر و محمدرضا) جایزه به دلیل ثبات فوق‌العاده از ابتدا تا انتها می‌رسه به یکی از تکرارنشدنی‌ترین عملکردهای تاریخ مافیا در این دور 10 فازی طاقت‌فرسا: مهدی حامدی 15 امتیاز
بهترین بیگناه: (با تقدیر از آرش) جایزه مشترکا می‌رسه به: عرفان و چاوش! 10 امتیاز
بهترین گناهکار: (با تقدیر از مهدی و امیر) جایزه می‌رسه به بی‌نقص‌ترین و تمیزترین گناه‌کار برنده‌ای که در این ادوار دیدم: محمدرضا 10 امتیاز
بهترین فرعی: جایزه مسلما می‌رسه به: مهدی پالیزوان 15 امتیاز
جلاد ِ بازی (این جایزه جدیده:دی): جایزه برای موثرترین بازیکن در اعدام‌ها، ضمن تقدیر از خود جلاد، می‌رسه به بازیکنی که تقریبا هرکیُ خواست اعدام کرد: مهدی حامدی 10 امتیاز
موثرترین بازیکن در نتیجه بازی: جایزه می‌رسه به ستاره تیم فرقه که بازیُ براشون عوض کرد: محمدرضا 15 امتیاز
بهترین بازیکن: ضمن تقدیر از مهدی، محمدرضا و مهدی، جایزه می‌رسه به بهترین بازی ِ برندترین بازیکن مافیا: امیر 20 امتیاز

سپاس از همگی و خسته نباشید. پایان.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین