برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل دور هشتم مافیا | داستان یک جلاد - بخش نخست: انتقام برادران میلر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
درود.

20171220_191431.jpg

اهداف شب که اینا بود.

سهمیه هم قاتل 3 تیر و 1 سم داشت. مافیا 5 تیر، 5 خیاط شب و 3 خیاط روز، 2 دکتر برای شب‌های ابتدای بازی و 1 دکتر برای ادامه، شازده که هرشب بود؛ جاسوس هم 5 و 3 مرتبه به‌ترتیب.
بی‌گناها هم همه رو 6 قابلیت بهشون دادم. اگر همه شرکت می‌کردن، مجموعا 12 رویین‌تن، 6 سامورایی، 24 راهب، 4 کاراگاه + 8 پلیس و 8 جراح + 16 دکتر داشتن.

تحلیل بفرمایید. 3 یا 5 بازیکن برتر هم بگین خوبه؛ حتی اگه نمره ندادید. سریع هم انجام بدید تا آخر هفته پرونده بسته بشه.

از نظر گاد دور سطح بالایی نبود؛ ولی تجربه خوبی بود و مجموعا اتفاقات جالبی داشت. امیدوارم که خوش گذشته باشه، چون هدف مافیا همینه.:دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درود و خسته نباشید خدمت همه عزیزان. هرچقدر تحلیل دیرتر، سخت تر و کم اثر تر. پس:

قبل از تحلیل چند تا نکته مهم بگم(پند و اندرز :)) ) مود جدیدمه.

1- هرچی که توی بازی اتفاق می افته رو توی بازی نگه دارید، چون روش من اینجوریه. هر حرفی از جانب من توی بازی میبینید به شخص نیست به بازیکنه.

2- قبل از اینکه وارد بازی بشید با خودتون تموم کنید یه سری چیزا رو، یا حتی قبل تر از اون وقتی که میخواین به گاد بگین هستین. حالا یه سری اتفاقات غیر قابل پیش بینی هستند، طبیعتا منظورم اینا نیست. اینجا منظورم به صدراست، که فاز اول داشت به بقیه گیر میداد که من وقت گذاشتم تو هم بزار و از این حرفا: این دور که همه میدونیم تجربی بود، هشدارم داده شده بود، و همه یه پیش فرضی داشتند. فهوای کلامم اینه که آدم وقتی انگیزه و هدفش مشخص باشه دیگه دچار این احساسات متناقض نمیشه. از خودتون بپرسید من چرا میام بازی کنم؟

3-ا عتراض کردن به گاد هم از نظر من کار بیهوده ایه، اولا که گادای ما مشخصن و همه میشناسنشون آدمایی نیستن که بخوان عمدا در حق کسی بی عدالتی کنن. حالا اینم یه قضیه شخصیه من نمیخوام برای کسی تایین تکلیف کنم، هرکسی مسئول اعمال خویش هست، اما وقتی میزان این اعتراضات بالا بره، بالاخره باعث میشه طرف (گاد) به فکر فرو بره و شاید حتی حس خوبی بهش دست نده و کم کم زده بشه.(که این به همه مربوط میشه، چون گادا گونه ی در حال انقراضین) یه نکته ای درباره مافیا اینه که یک نمود فلسفی داره و اونم اینه که شبیه زندگیه، یه گفته درباره زندگی هست که میگه با "دستی که بهت داده شده بازی کن" مهم اینه که از دستت چطور استفاده میکنی. اگر گاد رو مطلق در نظر بگیرید احساس خیلی بهتری خواهید داشت.

با تشکر از پویای عزیز و سایر دوستان.:گل:

تیم مافیا: هشت و نیم

خیلی خوب بودن و تبریک میگم بهشون. به میزان فعالیت ها کار ندارم که یک مسئله شخصیه، اما به غیر از ال امین بقیشون توی استارت بازی تاثیری نداشتن و این برای من یک نکته منفیه،(البته رضا هم تو شروع بود، اما در ادامه اون مشکلش که پیش اومد مشکل ایجاد کرد) به نظرم توی یک تیم 5 نفره یک بازیکن در متن داشتن(رضا رو بخاطر غیبت دو فازه اش(سه؟) حساب نکردم) نکته مثبتی نیست و باعث میشه امتیاز کم بشه از عملکرد کلی تیم. حالا چرا اینو مطرح میکنم؟ اولا چون خیلی رایجه که خوب نیست، تیم رو حد اقل باید نصف کنید نصفی تو شروع باشن بقیه در ادامه اضافه بشن، اینجوری دیگه زبون بقیه(فری) هم بهتون دراز نمیشه:دی یک دلیل دیگه ای که مهمتره به نظرم اینه که اکثر بحث ها و پیش فرض ها و حالت کلی بازی توی فازای اول شکل می گیره، طبیعتا هرکس اون فاز ها رو نباشه، خود به خود یک مصونیت نسبی به دست می اره، و در ادامه میتونه راحت بدون این که توجه خاصی بهش بشه به بحث های دیگران اضافه بشه. درسته به تنهایی باعث موفقیت نمیشه، ولی ابزاریه که بنظرم استفاده بیش از حد ازش به اخلاقیات بازی لطمه می زنه. این بحث و بخاطر این باز نکردم که اعتبار تیم این دور و پایین بیارم، به حق و انصاف بازی های خوبی انجام دادن و نمرات خوبیم میگیرن از من.

تیم امینا بود این تیم:

ال امین: کم موند توی بازی اما مفید بود، بحثای درست و منطقی انجام می داد و اگر میموند اعدامش سخت بود، اما توی بحثش با آرش با آرش موافق تر بودم. توی گروه نمیدونم چیکار کردن و چیا گفتن ولی قطعا میتونه مغز متفکر تیم بوده باشه.8

امین خلفی: یکی از بهترین ادوارش که من دیدم. اینم از همونا بود که وسط راه اومد چسبید به بحث من و آرش :دی با وجود اینکه حواسم بود به همچین گناهکارایی ولی انصافا کنجکاوی هاشو کاملا اصل دیدم، مخصوصا اون اوایل، یا خیلی خوب فیک میکرد یا واقعا میخواست بفهمه و همین تشخیصشو سخت کرد. بعد انتخاب لحنشم خیلی خوب بود نمیدونم لحن عادیش بود یا مثلا انتخاب کرده با توجه به بازیکنا، خوب لحن یک ابزاره، مثل هر ابزاری اگر نحوه استفادش رو بلد نباشی ممکنه کار دستت بده، افسار لحنشو تو دست داشت که خوشم اومد.8.5 تنها ایرادی که میشه گرفت(سخت گیرانه) زوم کردنش روی یک بحث خاص بود، بحثای دیگش و به جدیت بحث ما دنبال نمیکرد به نظرم.

ویرایش: این گیر خودت و رضا به سبک بازی من واقعا سطح پایین بود:دی یعنی چی آخه چون شبیه دور روین نیستی پس گناهکاری؟ :)) نیم نمره کسر.

محمد امین: اینم شروع بازی و اسکیپ کرد و به بحث من و آرش اضافه شد، منتهی فرقش با خلفی این بود که حس کردم کنجکاویش فیکه، و ته پستاش یه non-chalance ــی رو حس میکردم که مطمئن نبودم ویژگی ذاتیش بود یا از باطن مافیاش بود. ضمن اینکه کلا ادم بی خیالیه باعث شد اینو زیاد جدی نگیرم. اما یک شیطنتایی توی بازیش دیدم که الان خودش میاد میگه: اینا همش واقعیه، همـــش واقعیه :)) مثلا اون که معین گناهکار بوده خیلی چرت بود:دی یا یهو اومد احتمال لباس و داد بعد اومد گفت الان ک گفتی رفتم چک کنم اصلا نمیشه:)) اینا همش فیک بنظر میومد. بعد نوشته بودم فردا میرم پستا رو میخونم بهت میگم کجاها با ارش مشکل داشتم الان میرم بخوابم. فرداش اومدم دیدم تشکر زده :)) اینا+حاضر جوابیاش مثل: عه خیلی سعی کردم تو گزینه هات نرم:)) در نهایت با تغییر رایش ماشه منو چکوند و پرسیدم و زدمش. :دی 7.75

رضا: تناقضاش واضح بود:/ نمیدونم چطور کسی بهش گیر نداد:دی اگر غیب نمیشد با محمد حسین میریختم رو هم اعدامش میکردیم:)) نمره نمیدم. ویرایش: گیرت به سبکم مسخره بود ولی نمره کسر نمیکنم چون پسر خوبی هستی:))

عرف: فقط پرانتزاش :دی:)) عرفان بی گناه نبود ولی تمیز بازی کرد، از عرفان بی گناه انتظار درگیری های خفن تری داشتم ولی خوب سابستنسی نداشتم بخوام برم روش، رایاشم حساب شده بود قشنگ، اما اینکه این و ممل +اینا که اسمشون و اورده بودم+آرش اون سواله رو جواب داده بودن برام جالب بود. میخواستم ببینم ذهنیتشون واقعا چی بوده که جواب دادن که ظاهرا مثل من فکر میکنن و همه با بقیه فرقی نداره از نظرشون. هیچی دیگه، مرسی. اونجا هم که اومد ریپلای زد پستمو گفت لعنت بهتون این خیلی صادقانه بود، صادقانه بود، خندوندم :)) نمره عرفان یادم رفت، چون به جای رضا هم بازی کرد و خیلی خوب بود نمره اضاف میگیره. 9.5

------------------------------------------------------------

بی گناهان:6.5

"هرکس دو دور متوالیش شبیه به هم باشد، از من نیست." (فری (ع) ). برای من قابل پیش بینی نبودن خیلی مهمه، بنابراین تا حد امکان سعی میکنم هر دور یه جور باشم. اینکه چقدر موفق بودم و نمیدونم بقیه باید بگن، که معمولا نمیگن :دی کلا فیدبک گرفتن خیلی سخته تو این جمع :)) از این نظر پویا نیست مافیامون. توی بازی هم صحبت کردم که هدفم چی بوده اما ذهنیت و توضیح ندادم، اینجا هم چیز زیادی نمیگم، چون موفقیت آمیز نبود اما پتانسیل داشت، میخوام دوباره با انجام اصلاحاتی دوباره استفاده کنم از این دور در آینده. خلاصه بگم: یکی از اهدافم ایجاد کانتکستی بود که دو دستگی به وجود بیاره توی بازی و بازیکنا توی این کانتکست با هم به بحث بپردازن، قبل از شروع بازیم پیه ی رای آوردنو به تنم مالیده بودم اما فکر نمیکردم اعدام بشم، به پویا هم گفتم نمیزارم اعدامم کنن، چون قرار بود نقشم تو داستان پررنگ باشه (فلوید:)) ) لزوما این که کی چه ذهنیتی داره برام مهم نبود، اونجا که هی میگفتم میخوام ذهنیتا رو مقایسه کنم دروغ بود. صرفا میخواستم بازیکنا رو روبروی هم قرار بدم که ببینم از چه ابزاری توی بحثشون استفاده میکنن. کیا نادیده میگیرن و چرا؟ کیا براشون مهمه جواب بدن و چرا؟ و چطور میخوان این ذهنیت رو موجه نشون بدن. الان که این ترایال رو گذروندم فهمیدم پرداختن بهش خیلی زمان می خواد، یعنی برای اینکه بتونی از این سبک استفاده کنی من باید همون بحثایی که با آرش انجا دادم و با بقیه هم انجام میدادم که بتونم به نتیجه متوسطی برسم. که هم وقتشو نداشتم انقدر تو بازی باشم، هم بقیه اونقدر فعال نبودن که بشه به این رسید. توی بحث با آرش، انتظارم این بود که آرش و بیارم بیرون، اما نه اینقدر، بخاطر همین یکم گیج شدم، اما وقتی سعی کردم بهش اطمینان بدم که نیتم پلید نیست دوباره برگشت به خودش و جوابای خوبی داد که باعث شد نخوام آنچنان پیگیر باشم، اشتباهش این بود که انتظار داشت من از اون بحثا به بیگناهیش برسم، که می شد، ولی اونقدر راحت نبود، من خودم بین بازی فهمیدم که نمیشه اگر بخوام به قطعیت مد نظر برسم بقیه بازی از دستم می رفت، این ها رو بهش گفتم، تقریبا از بعد بحث ها توی هرپستم سعی میکردم اینا رو بگنجونم، این که هدفم چی بوده و الان کجای بحثیم، اما سنسورای آرش آف ده چارتن، یه ذره بالا پایین کنی نیم سوز میشن :)) دستم نبود این، سیگنالای قرو قاطی فرستادم فکر کنم.
ویرایش: پس از کش و قوس های فراوان تصمیم گرفتم تنبلی رو کنار بزارم و برم این و بیارم و خلل های ریزی که داشتم و بگم، چون رو مخم بود :دی

به نظر خودت احتمال کدوم بیشتره؟ اینکه نفهمیده باشم مخاطب سوالت من هم هستم (با توجه به توضیحات قبلی) یا این فرضیه که میگی؟

2- وقتی من پرسیدم «هدفت از این سوال چیه حالا»، ایده‌ی تو ذهنم این بود که تا این حد بحث درباره‌ی بالانس در این نقطه‌ی بازی کمکی به گناهکاریابی نمیکنه (و تا حدی ورود جدی نکردنم به بحث بالانس بین تو و مهسا و … همین بود). منتهی خواستم ازت بپرسم و ببینم صرفا داری برای دونستن درمورد بالانس سوال می‌پرسی، یا ایده‌‌ی خاصی از پسش توی ذهنت هست. این سوال درهرصورت در اون نقطه‌ی بازی به حرف‌هات وارد بوده از نظر من، حالا این که چه حسی میخوای ازش بگیری رو خودت می‌دونی.

3- فرضیه‌‌ی پوشش ترس که میگی، نمی‌تونه درست باشه، چون من حرفی که اول زدم (که میگی به خاطر پوشش ترس بوده) با حرفی که بعد زدم (که میگی به خاطر اهرم فشارت بوده) در یک جهت و راستا بوده و تحلیل متفاوتی از بالانس نبوده. درواقع فرضیه‌ات وقتی میتونست درست باشه که به قول. خودت من گفته باشم «این اصلا جواب تو نیست، جواب تو فلان بالانسه.» که مثلا نتونی مچم رو بگیری. درحالی که من دقیقا نقطه‌ی مقابل این حرف رو زدم و گفتم جوابت تقریبا همونه (و صرفا به خاطر نوع سوالت، تحلیل تئوریم رو به تحلیل تجربی قبلم اضافه کردم). درواقع نمی‌تونی بگی «نکنه بعدش می‌خواستی فلان کار رو بکنی»، چون واقعیت اینه که فلان کاررو نکردم.

سوال اول: " به قول امین اینجا خودت و دست کم گرفتی، کیوان که نیستی گلم، آرشی، :)) کاملا ازت بر می آد پس شک کاملا منطقیه:دی

سوال دوم: این رو پذیرفتم که میتونی فکر کرده باشی این سوال تو این مقطع نمیتونه کمکی بکنه و منظورت این نبوده که هدف خاصی پشتش بوده. اما این که بخوای هر سوالی رو یا هر تلاش برای ایجاد کانتکست رو توی هر مقطعی از بازی زیر سوال ببری، به نظرم برای یک بیگناه با ذهن تو کار درستی نیست، چون تو که آز آینده خبر نداری، ضمنا اگر من هدف یا ایده ی خاصی داشته باشم نمیام که راستشو بهت بگم که، میام؟:))

سوال سوم: از نظر من، شایدم اشتباه میکنم، اما، وقتی که من از یک سوال مطمئن نباشم، و از پرسنده ی سوال هم مطمئن نباشم، با خیال راحت نمیام بهش جواب بدم. اما آدمی نیستم که سوالی رو توی بازی بی جواب بگذارم، برای مطمئن شدن اول درباره موضوع صحبت میکنم، بدون اشاره، وقتی واکنش طرف مقابل و دیدم، (ممکنه اصلا طرف اومده باشه یه حرفی زده باشه و رفته باشه و براش مهم نبوده اصلا، ولی من که مطمئن نیستم، پس با اشاره نظرش جلب میشه) و خیالم راحت شد که موردی نداره، بعدش بهش جواب می دم، توی پست اول، نظر واقعی خودمو میگم، اگر دیدم اومد جلو و ایرادی گرفت نظر باب میلش و میگم و توجیه میکنم. اگرم جواب داد اما به پستم ایرادی نگرفت، همونو با کمی تغییر بهش میدم. از نظر من این تست کردن بود.:دی البته گفتم، بعد این پستت بود که قانع شدم بحث و ادامه ندم به اون صورت چون جنیوئن به نظر رسید جوابت، اما اینکه میگفتم توش بحثای ریزی مونده برای راه در رو گذاشتن نبود جدی :))

ولی مثلا محمد حسین فکر کنم فرکانسش بهم نزدیکتر بود و حس میکنم گرفت تا حدودی من و البته الان دیدم پرسیدتم این تاثیر داشته قطعا. در مجموع هم از خودم راضی بودم هم آرش، رضایت مطلق که وجود نداره برای من منظور با توجه به شرایطه. از محمد حسینم راضی بودم هرچند دور اول بودنش نیمی از پتانسیلشو مخفی کرده بود. صدرا هم بهتر شده فقط هنوز لحن متناسب رو پیدا نکرده برای بازی، همچنان به مافیا به شکل درگیری و دعوا نگاه میکنه تا حدودی که خوب نیست. مهسا هم توی بازی به اندازه کافی نقدش کردم :)) امیدوارم به دل نگرفته باشه، حقیقت و باید پذیرفت، منم میتونستم بهش اطمینان و بدم و با توجه به دور قبل قضاوتش کنم، اما این کار اشتباهیه از نظر من، باید سعی کنه اشتباهاتشو کمتر کنه که این سو تفاهما تکرار نشن.

درباره اعدام شدنم، با امین موافقم. هیچ اتفاقی بی دلیل نیست، پس اینکه اون بی گناها اونجوری اومدن رای دادن دو فاز پشت سر هم از روی اتفاق و شانس نبوده، قطعا یک جایی از بازی با یک حرف یا یک پست یا مجموعه ای از این ها باعث شده من براشون بیگناه نباشم، ضمنا میشد بعد از دیدن رای هاشون و فهمیدن ذهنیتشون سعی کنم هدفمند پست بدم تا رایشون برگرده حد اقل یکیشون یا دوتاشون اما خودم نخواستم وقت صرف کنم براش، چون لذتی برام نداشت. البته این و من اونقدر اطلاعات ندارم جای یادگیریش برای من زیاده که چطور میشه از این موقعیت ها جون سالم به در برد، اگر کسی نظری داره یا نقدی میشنوم.

------------------------------------
قاتلین:

یاسین خوب داشت بازی می کرد اشتباهش این بود که به یکی از بیگناها گفته تو پستا رو نمیخونی :|:)) اونم پرسیده و زدتش، چرا آخه بیگناه تازه واردی که تیر دستشه رو می رنجونی؟:))

ممرضا:قاتل خسته ای بود :دی ولی خوشم اومد اونم مثل من حرکت ممل براش مشکوک بود(محمد حسین هم همینطور) اون تغییر رای قابل توجیه نبود واقعا. ولی اینکه انتظار داشت مثلا رایای من برگرده انتظار زیادی بود و نباید بخاطرش بحث آغاز می کرد به نظرم خودش و بخاطر این در معرض اعدام قرار داد، می تونست مثل عرفان و خلفی جبهه ی خاصی نگیره ولی خوب شجاعتشو دوست داشتم تو این زمینه، حس میکنم شحاعت یکی از خصیصه هاشه تو بازی که خوشم می آد. تبریکم میگم بردش رو.

آی لاو یو سو فاکین ماچ. به خدا:))

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام. :دی

من خب به نظرم خوبه که اول خودم رو یک تحلیل در مقیاس کلی کنم، بعد بپردازم به بازی و هم‌تیمی‌ها و سایر اعضا. خیلی هم برام باحاله چنین چیزهایی چون. این‌که خودت رو از بیرون نگاه کنی و بنویسی‌ش.

تقریبا که یادم نیست آخرین باری که از بازی مافیا لذت بردم کی بود؛ مثلا تک دوری که توی فروم یووه بودم یادم می‌آد یا دور هاوس یک. دلیلش رو طول کشید بفهمم: من آدم رقابت‌طلبی نیستم در کل. به مرور همون یک کمی که بوده هم کاهش پیدا کرده. درواقع این‌که ببرم یا مثلا تو بحث با فلانی برنده بشم چندان سر ذوقم نمی‌آره؛ بعدا فهمیدم که تنها لذتم اینه‌که حرکاتی که توی زندگی واقعی نمی‌تونم بزنم رو این‌جا بزنم. :دی یک برهه‌ای تجربه‌ی خباثت بود که در فوتی‌کلاب اکثرا امتحانش کردم. یک‌برهه‌ای تجربه‌ی کارآگاه بودن و منطق مطلق برام جذاب بود. بعدا ولی دیگه لذت نبردم چون خب مافیا تقریبا ان‌قدر تکرار شد که همه‌ش امتحان شده بود. جای چیز جدیدی هم نبود چندان. چیز جدیدی که می‌گم یک ایده‌ی باحال روی خیاط یا نوع اعدام و ادا و این‌ها نیست. همه‌شون یک چیزن به اشکال مختلف؛ ان‌قدر شکل‌های مختلفش توی ادوار مختلف اجرا شده که دیگه عملا خلق و اجرای ایده فاقد ارزش بود برام وقتی که حجم ایده‌های مختلف بالاست. فضا برام جذابیت نداشت در مجموع. زمانی که تمرکز فقط روی ایده و کار عجیب و باحاله، به نظرم اولین چیزی که جذابیتش رو از دست می‌ده برام همونه.

این دور ولی تقریبا از یک شب قبلش به ذهنم رسید که چیزی رو امتحان کنم و امتحانش کردم. و اتفاقا بسییار برام جذاب بود. تصمیم گرفتم بخش‌های اساسی بازی‌م رو بر اساس یک حرکت رندوم بچینم و ببینم که بعدش چی‌کار می‌کنم. درواقع یعنی انتخاب مسیر رو رندوم بذار، بر اساس شانس، و بعد خودم رو بسنجم ببینم حالا چی‌کار می‌کنم؟ و اون‌جا به راه‌حل فکر کنم. :دی این برام تجربه‌ی خارج از زندگی جدیدی بود که جذاب شد. نمونه هم رای اولم به مهسا مثلا. رندومه. بعدش دلیل گفتم، منتها اون کاملا رندوم بود - هر کسی جز مهسا هم می‌تونست باشه - و من بعدش فکر کردم که خب الان باید چه کرد وقتی کلا چهارچوب عوض شده. نوع ایده‌هایی که به ذهن می‌رسید هم فرق کرده بود. مثلا یکی از حرکات رندوم تغییر رای از هادی به مهسا بود که بعدش یک ایده‌ی از نظر خودم باحال هم روش به ذهنم رسید ولی خب اجل مهلت نداد. و ایشالا ادوار دیگه‌ای تستش می‌کنم. :)) صرفا تنها معیارم برای انتخاب یک حرکت رندوم این بود که ایده باعث اعدام لحظه‌ای‌م نشه. نمیرم باهاش درواقع. بقیه‌ش رو سعی می‌کردم بعدش در شرایط قرار بگیرم و حلش کنم.
ممکنه که چرت یا فاقد معنا باشه این حرف. منتها برای من تولید انگیزه زیادی می‌کنه. احساس آزادی بیشتری می‌ده به‌م. شما هم نمی‌تونین تحلیل خاصی کنین از این حرف‌ها تو بازی البته. :دی کار رندوم کاری به گناهکار و بی‌گناه نداره. راه‌حل منه که با توجه به نقشم راجع به اون کار متفاوت می‌شه. نکته‌ی جالب هم راجع به ناخودآگاه اینه‌که به مرور ایده‌های رندومی که می‌دی بهتر می‌شن.

این از این.

تیم مافیا هم در مجموع به نظرم تیم خوبی بود. حداکثر پتانسیل نبود قطعا چون سطح بازی کسی رو سر شوق نمی‌آورد که بیشتر از این باشه، ولی خب استاندارد رو داشت. راجع به گادفادر هم که عرفان می‌گه چرا من نشدم، حقیقتا دلیلش این بود که شروع رضا مناسب‌تر برای گادفادر بود در اون لحظه تا شروع من. زیاد هم فکر نکنم تاثیر می‌ذاشت توی نتیجه نهایی بازی. کسی نمی‌برد چون در کل. :))

تو شب که خوب نبودیم. دیگه مافیایی که تیر موفق نداشته باشه یعنی نه برنده‌ست نه لایق برنده بودن. :)) هر چند به نظرم اهداف منطقی و درست بودن. من اگر قاتل باشم، که هیچ‌وقت آرش و امیر و پویا و این‌ها نمی‌زنم. از تازه‌واردها یا گناهکارهای متوسط می‌زنم با اولویت بالاتر برای گناهکارها. چون خب اگر همون بحث‌های جذاب رو هم نداشته باشم دیگه اصلا پست نمی‌تونم بدم. :)) برای همین مثلا دور آخری که قاتل بودم به چاوش تیری نزدم و مهدی هم با این‌که فهمیده بودم مافیاست نزدم کلا - نمی‌دونم می‌خوردن یا نه - ولی وقتی مافیا هستیم و اصولا می‌دونی که گناهکار عمده بازی خودتی وضع فرق داره واقعا. جذابیت در رهبری روان بازی‌ـه. زدن هانیه یا محمد۷رضا کار بهینه‌ای نیست چون فعلا تاثیرگذار نیستن در روند نهایی. و رهبری بازی دست‌شون نیست. در کل به نظرم زدن یا نزدن‌شون فرق چندانی نداره برای مافیا جز تعداد کم کردن. که خب مافیا اگر تو روز نتونه فضای بازی رو بگیره دستش و فقط با شب و حذف نفر ببره، به درد عمه‌ش می‌خوره برد. :))

تو روز و توی گروه و مشارکت تیمی ولی خوب بودیم. خلفی به نظرم کاملا ریکاوری کرد خودش رو. من این دو بازی که تمشک گرفته رو ندیدم، ولی خلفی به نظرم سریع‌ترین بازیکن مافیا در گیرانداختن طرف مقابله. و چنین چیزهایی ازش زیاد دیدم. این دور هم خوب بود. جز دو فاز آخرش که خودش هم قبلش می‌گفت تمرکز نداره هم به نظرم بهترین بازیکن تیم‌مون بود. هم حس و هم رفتار و هم تاثیرگذاری. عالی بود.

عرفان و محمدامین به نظرم در شروع چندان خوب نبودن، گناهکار هم بود حس‌شون - مثل خودم. :)) - ولی به مرور خیلی بهتر شدن. محمدامین که به نظرم عالی بود. رای‌ش هم مقادیر زیادی هوش داشت و می‌موند تو بازی می‌بردیم. به سرعت هم می‌بردیم. محمدامین رو من بازی‌ش در دور قاتلم رو دیده بودم و دوری که سامورایی بود. و صادقانه خوشم نمی‌اومد چندان از اون سبک بازی. فکر کنم توی تحلیلم هم گفتم. ولیکن این دور نظرم تغییر کرد. بازی‌ش مخصوص خودش هم هست. خوبه هم که اعتماد به نفسش ان‌قدر بالاست، منتها ان‌قدر بروزش به صورت عمومی خوب نیست زیاد. :دی تاثیرداره روی میل بقیه به اعدامش. حالا هر چه‌قدر هم که منطق باهاش باشه. :دی
عرفان هم چند فاز آخر عالی شد. هم قبل از مرگش و هم پست‌هایی که جای رضا داد. جای رضا هم بازی‌ش بهتر از جای خودش بود. :دی چون از احساساتش جدا شده بود. این تجربه‌ی باحالی بوده براش قطعا. تاثیر هم می‌گذاره احتمالا روی بازی‌های بعدی‌ش.

قاتل‌ها، یاسین که هادی چه گیر رندوم جالبی به‌ش داد، ولی نبود چندان. و من دقیق یادم نیست بازی‌ش رو. قاتل هم کلا نقش سختی‌ـه با این همه سامورایی تو بازی. :دی محمدرضا خوب بود. هدف‌هاش هم نشست و به نظرم درست بود براش. هر چند به نظرم باید اولویت تیر قاتل، زدن مافیا باشه. اون آخر بازی که لحظه‌ی حساس برای برد قاتل هست، بدترین چیز برای قاتل اینه که بازی دست مافیا باشه :دی تقریبا تا قبل از فاز آخر هم اعدام نشو بازی بود. و این رو انگار کرده دیگه در روح بازی‌ش. می‌پسندم. :دی تاثیرگذاری‌ش کم بود ولی. حال هم نداشته ظاهرا.

بی‌گناهان

حقیقتا که بازی زشتی داشتن. :)) همون چیزی که برای مافیا گفتم برای بی‌گناه‌ها این‌طور صادقه که اگر تو روز نتونن گناهکار اعدام کنن، بازنده‌ن. حالا بازی هر طور که پیش بره.

از بی‌گناهان به نظرم بهترین بازیکن محمدحسین بود. به خاطر نوع بازی‌ش. این رو یکم بیشتر توضیح می‌دم. غیر از بازیکن‌های قدیمی که تقریبا نوع بازی مشخصی داشتن، به نظر می‌رسه که بازیکن‌های جدید و نیمه‌جدید همه دارن شبیه هم می‌شن. :دی نمی‌دونم چیه دقیقا. یک الگویی ساخته شده در بازی که بخش‌هایی از بازی هر کسی رو گرفته، مثلا اقتدار بازی پویا رو گرفته، نوع لحن رو هم گذاشته جلوش. یک تیکه از کل‌شون رو درواقع. نمی‌گم اقتدار بده یا لحن بده. درواقع اقتدار پویا توی بازی پویا با استدلال‌های پویا عالیه مثلا، چون پویا هم‌سطحه بحثش هر چند با استحکام. فیکش بده. که خب تقریبا تمام بازیکن‌ها رفتن سمتش. مخصوصا فیک ظاهر اون اقتدار. از جدید و قدیم در پست‌ها شباهتی وجود داره که انکار نکردنی‌ـه. این‌طور چیزهام وقتی بازی دارای تنوع شخصیت هست تاثیرگذارن. وقتی تو بازی بیش از هفتاد درصد بازیکن‌ها سعی دارن با ساخت اقتدار و کاریزما بازی کنن، به نظرم این اقتدار منجر به عدم موفقیت هم می‌شه حتی. اقتدار وقتی مهمه که طرف مقابل برنگرده توی دلت. وقتی به مرور همه پیداش کنن، دیگه وجودش لازم نیست چندان.

محمدحسین ولی به نظرم نسل جدید بازیکن‌هاست که خیلی زود همه رو هم می‌کنه تو گونی با توجه به روحی که حاکمه. از صدر تا ذیل. :دی چون اولا تحلیل‌های ما راجع به این‌که فلان رو داشته باش و فلان رو نه چندان تاثیری روش نداره، دوما بهترین استراتژی ممکن در جوامع انسانی رو داره: هم‌سطح باش.
این‌که به این سرعت در متن بازی به این غریبی قرار گرفت نشونه‌ی هوش و دقت بود. اما نوع بازی‌ش نشونه‌ی شخصیت و سیاست بود. توی آخری بهترین بازیکن بازی بود.

راجع به مهسا: حق می‌دم به‌ش؛ فشاری که به‌ش وارد کرد بازی بسیار بالا بود. این هم یک توضیح بدم راجع به این ناخودآگاه گناهکاری و این‌ها. به نظرم سطح کلی مافیای ما از چندسال پیش تا حالا رشد چندانی نکرده. فرقش اینه‌که مثلا چند سال پیش ۴تا بازیکن بازیکن سطح الف بودن، حالا بالای ۱۰ نفر هستن مثلا. یعنی تعدادی که به اون سطح رسیدن بیشتر بودن ولی خود اون سطح الف تفاوت چندانی نداره با چند سال گذشته. از نظر استانداردها و سطح. دلیلش هم اینه‌که یک‌سری قواعد در اومده در بازی که خب یاد گرفتنش روش رسیدن به اون لول بوده که مشخصا قواعد دقیقی نیستن. صرفا تلاش بازی اینه‌که اگر کسی خارج از قواعده بیاد توی اون چهارچوب.
در حالی که به نظرم اتفاقاتی مشابه با این دور مهسا، دور قبل سامورایی محمدامین یا دور رویین‌تن خلفی، جای این‌که فقط نشونه‌ای از این باشن که اون بازیکن بد بازی کرده، نشونه‌ی این هستن که ایده‌هایی که داشتیم چرت بودن خب. :)) که مثلا فلان چیز سوتی‌ـه یا بی‌گناه باید فلان کار رو کنه و این‌ها. وقتی بی‌گناهی نکرده یعنی ایده اشتباهه. و نیازه عمیق‌تر بشه. نه این‌که به بی‌گناه بگی چنین نکن. در مجموع به نظرم فقط در این صورته که بازی به لول بعدی می‌ره و عمیق‌تر می‌شه. اگر این قواعد درست نیستن، احتمالا قواعد بعدی که این حالت بی‌گناهان رو هم توضیح می‌ده عمیق‌تره.

هر چند مهسا بخشی از نمره‌ش کم می‌شه چون حرف‌های بالا خطاب به بقیه‌ی بی‌گناهان بود. این‌طرف مهسا به عنوان یک بی‌گناه وقتی این تعداد از بی‌گناه رو درگیر خودش کرده، یعنی که اشتباه بوده نوع بازی‌ش تا یک حدی. یا در دفاع بعدش یا در حسی که می‌داده. :دی

آرش هر چند انتظار ازش بالاست، ولی به نظرم مظلوم‌ترین بی‌گناه بود. ظالم هم خودش بود. :دی مثلا به نظرم آرش نباید محمدامین رو ول می‌کرد. یا ادامه‌ دادن گیر با فری. درواقع مشکل اون دید جامع بود. هر چند یک امتیاز خوب هم می‌گیره برای گیرانداختن خلفی در انتهای فاز. بیشتر هم باید بی‌گناه بشه. :دی دومین بی‌گناه خوب بازی بود.

فری هم بازی‌ش رو دوست دارم. منطقش برای بحث رو هم درک می‌کنم. منطقی که باهاش یک بحث رو شروع می‌کنه. لحنش باعث اعدامش می‌شه. کلا کسی اگر این حس رو بده که پدره برای بازیکنان یا پیر جمع‌ـه و داره کمک می‌کنه خوب بازی کنن ملت، می‌ره تو ناخودآگاه جمعی برای اعدام. اعتراضی هم نباید داشته باشه به رای‌های آخر فازش. یک‌بار فکر کنم تو تحلیل یکی از دورها راجع به امیر هم این رو گفتم، مخصوصا اواخر بازی اگر حس پیرِ مهربانِ جمع رو بدی اعدام می‌شی. :دی اون‌هایی که بلدن منطق اعدامت رو جور می‌کنن، اون‌هایی هم که بلد نیستن رای می‌دن فقط. :دی
فری دور قبلش عالی بوده و حیف که من ندیدم. این دور اما تفاوت سطح جدی‌ای داشت با ادوار قبلی که ازش دیده بودم. دیگه انگار مافیا چیز مسخره‌ای نیست براش. :دی این خیلی ارزشمنده.

پنج‌نفر برتر بازی هم به ‌ترتیب: محمدحسین، خلفی، عرفان، آرش، محمدامین

گاد هم با این‌که بازی یک نوع آزمایش بود و این‌ها، ولی به نظرم استانداری از برگزاری بازی حفظ شد. این‌که کسی ثبت‌نام می‌کنه و نمی‌آد هم تقصیر گاد نیست. ایده‌ی خود بازی هم تو گروه گفتم، به نظرم عمق بیشتری می‌ده به بازی. منتها چندتا ایده برای باحال‌تر شدنش و کم شدن شانس براش دارم که بعدا می‌گم.
خسته نباشی پویا و امیدوارم که باز هم چنین ادواری برگزاری کنی.

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
با سلام :دی

ما که عین بعضیا حرفه ای نیستیم تحلیل خوب کنیم ، همینجوری یه پستی گفتیم بدیم در مورد بازی و خارج بازی :دی

من کلا از نقش گناهکاری خوشم نمیاد و نمیتونم خوب بازی کنم تو حضوری هم همینجوری ام :دی اینجا بعد ۳ دور گفتم یه بار گناهکار بشیم ببینیم چطوریه :دی اول که قرار بود پویا بهم قاتل بده برای مینی دور ، یدفعه ۲۰ نفر شدیم کلا سبک بازی و همه چی عوض شد ، من اگر میدونستم اینجوری میشه قبول نمیکردم :دی هر چی نقش خوب بود برای بی گناه‌ها بود قاتل بنده خدا تنها ، باز دم ممرضا گرم تا اخر بازی موند و بردش :دی البته منم واقعا بدشانسی اوردم که زدنم تو گروه گفتم جریان رو حالا اینجا هم توضیح میدم :دی
ولی این سبک بازی و اینا انگار قاتل برنلیه، بی‌گناه سیتی (با کلی نقش خوب) ، مافیا هم چلسی :دی قاتل کلا نقش سختیه این دور دیگه خیلی سخت بود کارش ، شب اول من هادی رو زدم که خب با این سبک بازی احتمال مردن کم بود، بعد یاد حرف چاوش افتادم ، برای همین گفتم دیگه تیر نمیزنم تا اواخربازی ایشالا بمونم که اونم نموندم متاسفانه :)) گفتم اواخر بازی شاید پویا ض ض ها رو کمتر بده و منم بازی بقیه رو خوب آنالیز کنم و تصمیم بهتر بگیرم که نشد متاسفانه !

با پویا که صحبت میکردم بهش گفتم که هدفت این بوده بازی تو روز باشه و شب کمتر پلیرها بمیرن :دی ولی خب چندان جواب نداد این حرکتش چون ما هر فاز میدیم هر چی به آخر فاز میرسیدم بچه ها پیداشون میشد و رای میدادن :دی گاد کش و اینا هم خیلی داشتیم که همه دست به دست داد که دور جالبی نشه و خود گاد هم دیدیم که زیاد راضی نبود، ایشالا دور بعدی جبران شه قشنگ :دی

اما جریان کشتن من و مورد هدف قرار دادنم: با محمدرضا که بعد بازی صحبت کردم وقتی دلیلش رو گفت خندم گرفت :دی میگفت بهم گیر دادی و گفتی پیام‌ها رو نمی‌خونی ، منم ناراحت شدم و شب پرسیدمت و زدمت :دی بعدش گفت که وقتی فهمیدم همون یاسین خودمونی عمرا نمیزدمت :دی بهش گفتم لامصب تو پست گاد و بچه‌ها همه بهم میگفتن یاسین ، برلین کسی نمیگفت اخه منو زدی :( خب درست گفتم نمیخونی دیگه :)) انصافا من خودم رو بی‌گناه فرض کرده بودم و داشتم بی‌گناهانه بازی می‌کردم فقط اشتباهم سر بحثم با مهسا خانم بود که اونم خودش باید قبول کنه این دور سوتی زیاد داد و خوب نبود ، اگر حرفی بهش زدم تو بازی هم عذرخواهی میکنم، همچنین رضا هم اگر چیزی گفتم امیدوارم ناراحت نشده باشه.
جالب اینجا بود درست حدس زده بودم بین رضا و مهسا یه مافیا بینشون هست :دی با پویا که صحبت میکردم و حدس هام رو بهش میگفتم واقعا از خودم راضی بودم که آخرش اکثرا درست حدس زده بودم نقش‌ها رو :دی قاتل دوم رو ولی با توجه به داستان شب فکر میکردم نداریم\، به قول پویا تقصیر مافیا شد انقدر بد زدن اینجوری به نظر رسید :دی

خیلی دوست دارم بازی تو روز رو بیشتر یاد بگیرم و با استدلال بازی کنم ولی ما هر دور اومدیم بازی کنیم سریع زدنمون :دی شانس ندارم اصلا :)) فکر کنم زیاد در مورد خودم صحبت کردم :دی خب بریم در مورد بقیه دوستان کمی صحبت کنم و ۵ نفر برتر رو هم انتخاب کنم :دی

گروه مافیا:
اول تبریک میگم بردشون رو :گل:

تیم مافیا درسته در شب موفق نبود ولی خب اونم مشخص بود دلیلش، با این همه نقش‌های بی‌گناهان واقعا موفق بودن در شب کار سختی بود، ولی در روز واقعا خوب کار کردن ، رضا متاسفانه مشکلی براش پیش اومد و کمتر تو بازی بود ولی خب همون لحظاتی که بود عین همیشه خوب بود، عرفان از جمله بهترین‌های تیمش بود و خیلی خوب بازی کرد، محمد امین و ال امین هم زود زده شدن ولی خب تا اونجایی که در بازی بودن پست‌های خوبی دادن و مفید و منطقی بازی کردند. اما می‌رسیم به خلفی ورودش خوب بود و از جمله بهترین‌های این دور بود ، البته هر چی بازی می‌رفت جلو من شکم بهش بیشتر می‌شد ولی خب خیلی خوب و مثبت بازی کرد و حدس زدنش که مافیاس سخت بود ، یکی از دلایل پیروزی تیمش بود و نمره خوبی می‌گیره. پلیرهاشون واقعا بازیکن روز بودن و یکی از دلایل پیروزشون همین مورد بوده که خیلی کمکشون کرد البته ضعیف ظاهر شدن بی‌گناه‌ها هم یکی از دلایل بردشون بود :دی

بی‌گناه‌ها:

یکی از دور‌های بد بی‌گناه‌ها بود و متاسفانه گاد کش هم زیاد داشتیم ، درسته کاراگاه‌ها خوب زدن ولی خب به خاطر گادکش شدن خیلی‌ها و دوستان تازه وارد کلا دو سه نفر بودن که خوب بازی کردن در فاز روز و همونا هم بیشتر داشتن بهمدیگه گیر میدادن که به ضررشون هم شد در آخر :دی از جمله خوب‌های بی‌گناه‌ها در فاز روز محمد حسین عزیز، فری و آرش بودن ، در شب هم محمدرضا منو زد :دی فری و مهسا هم کاراگاه برداشتن و یه نفر از گناهکارا رو کشتن :دی در کل بخوام بگم محمد حسین عالی بازی کرد و خیلی خوب و منطقی بازی کرد، آرش هم عین همیشه خوب بود. فری هم از جمله خوب‌های بی‌گناه‌ها بود. مهسا خانم هم این دور متاسفانه موفق ظاهر نشد ، بقیه دوستان هم یا کم بودن یا گادکش شدن متاسفانه.
اهان در مورد صدرا هم اوایل ورودش خوب بود و میخواست برای برد بی‌گناه‌ها تمام تلاشش رو بکنه ولی متاسفانه خیلی زود زدنش و نتونست زیاد در بازی بمونه، البته اون شب اشتباه خودش بود که راهب برنداشت و پلیس برداشت و این اشتباه بزرگش در بازی بود.
در مورد هادی هم یه چیز بگم، متاسفانه این دور ورود بدی داشت و ضعیف ظاهر شد و خودش هم اعتراف کرد که بد بازی کرده. بعد از دفاعش واقعا میشد پی برد که بی‌گناهه ولی خب خیلی زود رای اورد و از بازی خارج شد. هادی اگر بخواد وقت بزاره و با دلیل و استدلال بازی کنه واقعا میتونه از جمله خوب‌ها باشه ولی اینکه از روی باد هوا یدفعه مشکوک شد به من خب بد بود واقعا و کار خودش رو خراب کرد:دی

در مورد قاتل‌ها:
در مورد خودم که کامل توضیح دادم ، کلا دوست نداشتم تازه وارد‌ها رو بزنم و همچنین دلم نمیومد صدرا هم بزنم چون صدرا رو مطمئن بودم یجورایی بی‌گناه هست ولی خب ممرضا زدش نامرد :)) برای همین گفتم تیرها رو نگه دارم و تو فرصت مناسب‌تر بزنمشون. البته این سبک بازی واقعا کار رو برای من سخت کرد و از حسم نتونستم بخوبی استفاده کنم چون ذهنم همش میرفت به سمتی که همه ض ض برمیدارن و کسی رو نمیشه زد برای همین تلاش زیادی نکردم برای زدن که فکر کنم یکی از اشتباهاتم همین مورد بود، شاید میزدم بهتر بود :دی
در مورد ممرضا بگم که هر دور داره بهتر میشه و افتاده تو دور برد دیگه :دی این دور هم خیلی خوب ظاهر شد و با قاتل تونست تا آخر بازی بمونه و برنده شه.

اما ۵ نفر برتر بازی:
محمد حسین ، خلفی ، عرفان، آرش، ممرضا

و در آخر هم از گاد عزیز و دوست خوبم که کارش واقعا حرف نداره تشکر می‌کنم به‌خاطر همه چیز ، دور جدیدی رو آزمایش کرد که کارش واقعا سخت بود بابت انتخاب نقش ها و بالانس کردن بازی و غیره.
جا داره همینجا بهش خسته نباشید بگم و امیدوارم همیشه موفق باشه :گل:

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام
مرسی از پویا و همه افراد حاضر در بازی. خسته هم نباشین همگی.
این دور جز دورایی به که مافیا خوش به حالشون بود کلا چون با وجود اینکه شب رو زیاد موفق نبودن توی روز هم بیگناها براشون سنگ تموم گذاشتیم :دی. حیف که رضا کم بود مطمئنا با حضورش جذابتر میشد بازی، خلفی خیلی خیلی خوب بود. به بقیشون هم واقعا شک چندانی نداشتم و خب این یعنی خوب بازی کردن. تبریک میگم بهشون. محمدرضا تا فاز اخر برام سفید بود و فاز آخر هم شکم بهش از نظر نقش درست نبود. تمیز بازی کرد. برلین خودشم اشاره کرد بالاتر که گناهکار بازی کردن براش سخته و منم اینو تایید میکنم. شبی که برای کاراگاه هدف دادم سه تفر توی ذهنم بودن، ال امین، برلین، فری که سبک سنگین کردم و ال امین رو انتخاب کردم چون در صورت گناهکاریش با منطقی که داشت سختتر از بقیه میشد بردش برای اعدام. متاسفانه در مورد فری اشتباه کردم و حتی تازه واردها رو هم به اشتباه انداختم. حتی اگه فری بد هم بازی کرده باشه که نکرده من به عنوان یه بیگناه باید همه جوانب رو در نظر میگرفتم که نگرفتم. یه جورایی احساسم غلط بود و مانع بحث منطقی میشد بینمون و خب واکنش فری در صورت درست بودن هم بدترش میکرد. آرش سفید بود کاملا برام و واقعا برای این مورد خوب تلاش کرده چون برای همه سفید بود و رایی نیاورد. محمدحسین یا همون مورچه اتمی شاید اگه بیشتر میبود بهتر حرف همو میفهمیدیم متاسفانه مثل فری شد و نمیتونستم ازش حس شهروندی بگیرم و حتما که خوب بازی کرده، من وقتی نپدیرفتم چون احساسم اشتباه بوده نمیتونستم بپذیرم، ایرادی به بازیش وارد نیست. گادکش ها هم که رسما سرکارمون گذاشتن، خسته نباشید میگم بهشون 😁. هانیه دو اولش بود و توضیحش رو که شنیدم متاسفانه استعلام مثبت من براش توی فازای اول کار دستش داده و خب حقم میدم بهش.مخصوصا که اوایل احساس میکردم کلا سردرنمیاره و نمیدونه چی به چیه و پستایی که میداد مشخص میکرد اینو احتمال تیم بودن رو بهش نمیدادم واقعیت و فکر هم نمیکردم پویا ریسک دادن قاتل رو بهش بکنه. خوب بود ولی اگه بخواد موفقتر بشه باید بیشتر باشه توی بازی. امیر هم به عنوان یه دور اولی خوب بود به نظرم و اگه ادامه بده نتایج خوبی میگیره به نظرم. هر چند نکاتی که مطرح میکرد با اینکه نتیجه درستی نداشتن ولی من به عنوان یه بیگناه میتونستم قبولشون کنم و همین موضوع برام سفیدش میکرد.
نمره واقعیت نه حوصله داشتم بدم نه این دور جوری بود که بشه به همه نمره خوب داد😁 ممکنه یکی ناراحت شه ترجیح میدم ۵ تا بازیکن برترم رو بگم.
خلفی، آرش، محمدرضا، مملگر، عرفان

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام
منم اول از گاد تشکر میکنم و خسته نباشید میگم بهشون:25:
بازی برام جذاب بود مخصوصا رفته رفته که میفهمیدم جریان چیه
خودم هم دور اولم بود اوایل از بازی سردرنمیاوردم و اصلا نمیدونستم جریان داستان و بالانس ها چیه و نمیتونستم تو بحثا شرکت کنم😢
کلا بحثا هم یادم میرفت که کی چیا گفته😂😂
چون الان که مرور میکنم میبینم من شبای اول فری و آرش سیو هم میکردم حتی😐چیشده که بعد رای دادم بهشون
از فری عذر میخوام 😂😂😂 واقعا حسم میگفت گناهکاره
آرش خیلی خوب بود الان که میبینم بیگناهی بود و سعی خودشو میکرد که به بیگناها رای نده
محمد حسین هم واقعا خوب بود من پیاماشو میخوندم واقعا ازش حس بیگناهی میگرفتم،و چون دور اولش بود نسبت به بقیه تازه واردا خیلی خوب بود
در مورد بقیه نظری ندارم همه خوب بودن😇
و اگه بخوام ۵نفر برتر بازی بگم بنظرم
محمدحسین،آرش،خلفی،محمدرضا،مملگر

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام
راستش نمیخواستم تحلیل بنویسم اما بخاطر زحمتایی که پویا واسمون میکشه من باب تشکری ناچیز دو سه خط کوتاه مینویسم.
خلاصه که هرکسی از بازی یک سری انتظار ها داره و وقتی اون انتظار ها واسش براورده نشه انرژیش رو برای بازی از دست میده. در مورد خودم بگم که تا جایی که تو بازی بودم سعی کردم مفید باشم و از بازی خودم راضی بودم با اینکه تو ادوار اخیر خیلی وقت خرج بازی نکردم و خودم هم از بازی خودم خیلی راضی نبودم اما همیشه سعی کردم تا جایی که میتونم تو بازی حضور داشته باشم و اینکه هرجا گفتم وقت بازی ندارم رو با صداقت گفتم وقتش رو نداشتم. چندوقتیه انتظارم از بازی براورده نمیشه، حالا بگذریم. اگه بی احترامی و لحن تندی تو بازی بوده از همگی از جمله رضا و عرفان عذرمیخوام بعضی وقتا شرایط اعصاب و بازی ممکنه آدم رو مجاب به یه سری صحبتا میکنه که ممکنه دلخوری پیش بیاد به هرحال به عنوان کوچیک تر عذرخواهی میکنم.
من برخلاف همه که 5 نفر برتر بازی رو گفتن من ضمن تبریک به ممرضا بابت بردش فقط 2 نفر برترم رو میگم.
تبریک میگم به امین خلفی، واقعا ثابت کرد که پتانسیلش رو داره و اگه بخواد برای بازی وقت بذاره میتونه یکی از بهترین بازیکنای تیمی باشه امیدوارم هرچی سریع تر واسه برداشتن اون تمشک اقدام کنن دوستان. در مورد محمدحسین هم که همه چی از بازی پیداست و نیاز به توضیح بیشتر از این من نمیبینم. بازی ای که ارائه داد سندی است بر اینکه تاپ ترین بازیکن بازی باشه از نظر من.
محمدحسین و خلفی دو نفر برتر منن. امیدوارم تو ادوار بعدی هم همینطوری بدرخشین. :گل:

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
فکر کنم حدود 10 سال از آخرین فعالیت جدی ای که توی محیط های فورم گونه داشتم گذشته. فورم یووه سر میزنم همیشه البته و همیشه پست های بچه ها رو میخونم، ولی دیگه رغبت حضور فعال ندارم واقعا. هنوز ولی این محیط و کلاً قالب فورم برام یادآور خاطرات خیلی خوبی بوده و هست. اینکه به لطف پویا تونستم هفته گذشته کنارتون باشم خیلی برام دلچسب بود. به خصوص که خیلی از شما رو از قدیم میشناسم و برام افتخاری بود دوباره باهاتون هم کلام بشم. از دوستان جدید هم کلی یاد گرفتم. از همتون ممنونم. خیلی زیاد :گل:

اول در مورد پویا بگم و بعد برم سر بازی. پویا یکی از "بهترین" انسان هایی هست که تو زندگیم دیدم، و ذره ای تعارف هم توی این حرفم نیست. خصلت های مثبت و اخلاقی که داره، شخصیت محکم و دارای منطقی برگرفته از ریاضی و تعلیمات ارسطو (:دی)، در کنار هوش و دقت اش، پکیج بسیار مثبتی رو ازش ساخته که دوست داری در مورد همه چیز باهاش همصحبتی کنی. ازش ممنونم که این هفته من رو تحمل کرد چون واقعا ورود به بازی برام سخت بود و جواب تک تک سوالاتی که من در مورد قوانین بازی و نقش ها داشتم رو با حوصله و صبوری داد. بعضی مواقع حتی سوالات ام احمقانه بود و یا یک سوال رو از روی گیجی سه بار در روز ازش میپرسیدم و متوجه نبودم خودم. گاد هم که کاملا بهش میخوره و عالی بود. مرسی واقعا پویا :گل:

بازی هم خوب بود. به لحاظ سطحی خیلی نمیتونم تحلیل کنم و نظر بدم چون شماها قطعا متخصص تر هستید. من فقط میدونم کل هفته ذهنم درگیر بازی بود و خیلی بهم خوش گذشت. سعی میکنم در مورد خود بچه ها بیشتر صحبت کنم.

رضا:

دوست داشتم بیشتر بازیش رو ببینم واقعا. حیف شد که نبود. درسته که از اول تا آخر بازی بهش شک داشتم، منتهی حس میکنم اگر توی بازی میبود شاید بیشتر میتونست ذهن ها رو منحرف کنه. امیدوارم دفعات بعدی افتخار بازی های طولانی تری رو کنارش داشته باشم.

عرفان:

عرفان به نظرم در شروع بد بود، در وسط راه قابل قبول و خوب، و در پایان با نقش رضا "فوق العاده"! به نظرم اگر سیاستی که حین بازی با نقش رضا رو داره موقع بازی با نقش خودش داشته باشه، به شدت ترسناک خواهد بود.

امین:

مدلی که بازی خودش رو این بالا تحلیل کرده برام به شدت جذابه. بارها خوندمش. اینکه دنبال ایجاد خلاقیت هست حتی با حرکاتی که به نظر عجیب بیاد. و بعد بنشینی و بعد بازی نتایج اون اتفاق رو پیش خودت تحلیل کنی به نظرم یه نگاه آگاه، خلاق، و کم نظیره. چنین ذهنیت هایی همواره جلوی رکود رو خواهند گرفت و با فکر جدید، خون جدیدی به رقابت تزریق می کنند.هر رقابتی. و اما مطمئنم اگر بیشتر توی بازی میبود قطعا cpu من یکی میسوخت! بازیکنی که نمیشه پیش بینیش کرد، از منطق کلاسیک خارج میشه و اگر گناهکار باشه، بیگناه در مقابلش خیلی کار سختی خواهد داشت.ضمنا بابت حرفات ممنونم امین. گر چه خودم رو واقعا چنین نمیبینم. توی بازی هم ناخودآگاه بوده همه ی کارهام. به پویا هم بعد بازی گفتم که فقط سعی کردم تا جایی که میتونم با فکر خودم بازی کنم که هنر خاصی نبود. ممنون :گل:

محمد امین:

به نظرم بازی خیلی خوبی داشت محمد امین. اگر اشتباه نکنم و درست یادم بیاد، از این نظر میگم که اگر توی بازی میموند برای من یکی در اون برهه از بازی سخت بود که در موردش تصمیم بگیرم. و این یعنی خوب تونسته اعتماد جلب کنه احتمالا. اگر شب کشته نمیشد به نظرم بازی سخت تر هم میشد واقعا.

خلفی:

و اما خلفی. از همون روزی که اصفهان دیدمت میدونستم یه مافیای خوب ازش در میاد! :)):23: خیلی استادانه فریبم داد. خیلی. من فاز آخر هم فکر نمیکردم مافیا باشه و نهایتا در بدترین حالت حس میکردم قاتله. اصلا چون خیلی دقیق و با ذهنیت یک بی گناه بازی میکرد اعتماد من رو داشت چون من خیلی توی بازی از روی لحن و ذهنیت آدم ها رو مکررا سیاه و سفید میکنم. خلفی لحن رو حفظ کرد، تا خط نهایی! تبریک میگم.

یاسین:

بدشانس بود. یعنی در کنار مشغله هاش این بدشانسی دیگه خیلی بد بود. یک دست تونست اعتماد من رو بخره که علی رغم شک بهش رای ندم، منتهی فاز بعدی دیگه نبود. شاید اگر فاز بعدیش میبود میتونستم بیشتر بفهمم چجوری میخواد از اتهام فرار کنه و محک بزنم بازیش رو. مرسی یاسین.

محمدرضا:

بعنوان قاتل به آخر بازی برسی قطعا خوب بازی کردی. به خصوص که محمدرضا خیلی هم استادانه اعتماد جلب میکرد. آخرای بازی یه کم سطح بازیش افت کرد منتهی تا 80-70 درصد بازی عالی بود. به نظرم بازی این دورت در یادها خواهد موند. تصمیمات باهوشی گرفتی واقعا.

آرش:

به نظرم خیلی این بازی براش تلخ بود چون واقعاً خوب بازی کرد و انتظار داشت بهتر تموم بشه. خودکشی آخر بازی هم خیلی نمادین به زحمتی که برای بیگناه ها کشید و مظلومیتش میخورد. هم در طول بازی فوق العاده بود، و هم در اواخر بازی اون حدسی که روی خلفی زد استادانه بود! آرش بهترین بیگناه بازی بود و به احترامش کلاه از سر برمیدارم :گل:

فری:

مدل بازیش رو دوست دارم و سلیقه ی منه. خیلی زیاد. بازیکن، و کلا انسانی که دقیق و ریزبین باشه رو من خیلی می پسندم. به نظرم این بازی خیلی خوب بود به جز دفاعیه اولش. من شخصا منطق دفاعیه اش رو گرفتم و تاثیر داشت برام توی مثبت بودنش چون حس کردم "تنهاست"، منتهی این رو طوری نگفت که بقیه رو متقاعد کنه. گاهی وقتا باید با زبون مخاطب ات صحبت کنی و به اون گفتمان و ذهنیت اهمیت بدی تا بتونی توی بازی بمونی. با همه این اوصاف بازم میگم که من بازیش رو خیلی دوست دارم و به شدت علاقمندم دوباره باهاش بازی کنم.

مهسا:

مهسا اول از همه اگر توی بازی از دستم ناراحت شدی یا تندی کردم ببخشید. اونجا نه من منم، نه هیچکس خودشه از نظر من. یک سری پرسونای مشکوک به هم هستیم صرفا. بسیار بسیار برات احترام قائل هستم و خیلی هم خوشحال میشم دوباره باهات بازی کنم. اگر هم چیزی در طول بازی در مورد من برات گنگ بوده قطعا تقصیر منه چون باید بیشتر توضیح میدادم، منتهی هفته ی گذشته من هم یک سری گرفتاری داشتم و هم اینکه لپ تاپم خراب شد و کل بازی رو با گوشی انجام دادم که عملاً صبر و حوصله رو از من گرفته بود این قضیه. سماجت بازیت خیلی خوبه به نظرم ولی باید یه level ببریش بالاتر. یعنی اینکه چیزی از جنس آرامش، و کمی دقت بیشتر رو چاشنی اش بکنی تا این خصیصه ی تو رشد بیشتری هم بکنه و غول آسا بشه. من فقط یه جای بازی رو ازت راضی نیستم اونم اونجاییه که من عملا فرضیه ی 1 گروه مافیا و دو قاتل رو برای خودم چیدم و اون 5-4 گزاره ی منطقی رو در مورد عرفان و مملگر نوشتم که شماها رو سفید کنم. منتظر جواب تو و آرش و سایرین بودم که حمله ور بشیم ولی بعد واکنش تو به من این حس رو داد که شاید دو گروه مافیا داریم. بازم ولی من معذرت میخوام چون با تو خیلی صحبت مستقیم توی بازی داشتم و گاهاً تند بوده :گل:

صدرا و هادی و عماد:

صدرا به نظرم اگر توی بازی میموند و اینقدر زود کشته نمیشد، "قطعا" پتانسیل تغییر بازی رو داشت. به خصوص که بازیکنی بود که در متن بازی رو شروع کرد و دنبال ایستادن گوشه ی دیوار نبود. هادی هم اولاً امیدوارم حالش خوب باشه به یاد دوران خوب فوتیران :گل: دوماً این بازی بد شانس بود. شروعش خوب نبود ولی موجی که روش افتاد هم منصفانه نبود. اون موقع هم من هنوز نتونسته بودم توی متن بازی قرار بگیرم و گیج بودم و گر نه بهش رای نمیدادم احتمالا. عماد هم قطعاً اگر داخل بازی میموند کمک بسیاری به بیگناه ها میکرد چون روش بازیش درست بود.

هانیه، ممدرضا، امیررضا:

سه دوست نسبتاً ساکت ترمون که خیلی خوشحال شدم باهاشون بازی کردم. امیر به نظرم مستقل تر بازی کرد و کاش فعال تر هم میبود چون میتونست گره گشا باشه. هانیه و محمدرضا بیشتر سعی کردند روی دست یه نفر بازی کنند که منطقی هم بود. من اوایل بازی با پست های بچه ها به خصوص هانیه کاملا حس همسانی داشتم. حس میکردم افتادم وسط یه جایی که به یک زبان اسلاو صحبت میکنند و من هیچی متوجه نمیشم! :)) واقعاً حس عجیبی بود برام. امیدوارم سری های بعدی هم افتخار هم بازی شدن رو باهاتون داشته باشم بچه ها.

5 نفر برتر بازی:
خلفی، آرش، محمدرضا، عرفان، فری

پ.ن: مسلماً بعضی دوستان دیگه اگر بدشانس نبودند و زودتر از بازی کنار نمیرفتند، قطعاً پتانسیل حضور در این 5 تا و حتی گاهاً تغییر بنادین سناریوی بازی رو داشتند :گل:

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام و خسته نباشید به گاد و بقیه . من هم یه تحلیل مختصر بکنم و به دلیل ضیغ(آریا) وقت :دی میخام مختصر بنویسم و یکمی فری پسند برخورد کنم با تحلیل

اول در مورد خودم بگم که واقعا جالب بود برام که گفتین سبکی که با اکانت رضا پیش گرفته بودم خوب بوده و اونو ادامه بدم. حتما این رو در دستور کار قرار میدم و عمده اش هم حذف احساسات بود جون اگر اینکارو نمیتونستم بکنم بازی خراب میشد و لو میرفتم . چون اون لحظه و بعد مردنم و اون پست مهسا جدن عصبانی بودم که بعدا حل شد البته :دی ولی واقعا سختم بود که زنده شم بیام تو بازی و از کنار اون حس برای اعدام مهسا و تلافی بگذرم که خداروشکر تو لفافه و با کمک بقیه این مهم انجام شد و اعدام شد مهسا. حالا بگذریم یکم در مورد اول بازی بگم که من واقعا گروهمونو دوس داشتم و فک میکردم حرفی برا گفتن داشته باشیم اگر حضور بتونیم داشته باشیم تو بازی. و با این نقشا و بالانس حدید اصلا بازی رو نابرابر نمیدیدم از لحاظ بالانس چون میدونستم پویا اونطرف رو هم با نقشای خفنتر بالانس کرده و همیشه این ایمانو داشتم به پویا . بنابراین کلا ما از اول ترس کاراگاه بودن نصف بازی رو داشتیم حالا رویین و سامور بودن پیشکش .

من تو این بازی سعی کردم رویکردم تغییر نکنه و همون عرفان بیکناه رو تداعی کنم گرجه که مثل همیشه یه ذره تو حس خوب دادن لنگ میزنم اوایل ولی به مرور خوب پیش میره و باید اینو درست کنم. ولی باید بگم که کارایی که کردم رو در زمانی که بیگناه هستم هم میکردم ینی توجیح میکنم کارامو . مثلا پریدن به گیر صدرا به مهسا در اون لحظه یا حمایت از هادی و رای ندادن بهش یا خیلی چیزها. تنها نقطه ضعفم که فری هم تو بازی گفت عدم تاثیرگذاری به اندازه بود. که اونم نه از سایه نشینی و سبک بازی بلکه بخاطر کمبود وقت و تمرکزم...چون من از اولش عادت داشتم وقتی مافیاس همه زندگی رو ول کنم بشینم خونه پای سیستم منتهی این یکی دو دوره نمیشد و یکم بازیمو تحت شعاع قرار داده بود و تاثیر گذاریم رو کمتر کرده بود ولی با همه اینها کلی سعی کردم که جتی یه پست هم از دست ندم و بازی از دستم در نره که خداروشکر نرفت و حتی تونستم هرچند سخت جای یکی دیگم بازی کنم و از یه دید دیگه هم به بازی نگاه کنم...واقعا نبود رضا ضربه بزرگی بود به ما بخصوص وقتی امین اون اول با بدشانسی زده شده بود ، دیگه هرجور بود رسوندیم خودمونو به اخر بازی و برنده یا بازنده بودن مهم نیست همیشه گفتم مهم اینه لذت ببریم که این اتفاق کم و بیش افتاد خصوصا که گروهمون خیلی خوب بود و حرفای جالبی رد و بدل شد توش و از تجربیات دوستان استفاده کردیم جدن.

یه چند خط هم از دوستان بنویسیم :

اول میخام از مهسا بگم. واقعا خوب جا افتاده تو جمع ما من فکرشو نمیکردم و این از هوششه قطعا ..منتهی یه انتقاد دارم اینکه من احساس میکنم خیلی لجبازه :دی حرفش یکیه کلا و اون انعطاف رو نداره . رو یه گزینه که موند دیگه میمونه و خیلی سخت میشه بهش قبولوند که چیز درست تری هم هست. این برداشت منه ممکنه اشتباهم باشه. موارد دیگه هم از جمله ریختن تمام تراوشات ذهنیش وسط تاپیک نسبت به دور قبل واقعا بهتر شده بود . یه چیز دیگم هست اینکه پستاش سخت خوان هست :دی منی که پستای امیر رو جتی یه کلمه اش رو هم از دست نمیدم با وجود طولانی بودن ولی پستای مهسا خیلی طوماری میشه و تو هم توهم هست . یه مقدار گیج میکنه ادم رو و اون تاصیرگذاری رو میگیره به نظرم از پست. من خودمم اینطوری بودم کم و بیش که اونقد دوستان لطف کردن و گوشزد کردن یه مقدار بهتر شدم از این لحاظ

نفر دوم صدرا هست. خیلی پیشرفت داشته صدرا و من دوس داشتم واقعا سبک بازی این دورش رو . اقتدار اولش عالی بود حتی من تو گروهم گفتم و تشویقش کردم ولی تو تاپیک باید میزدم تو پرش که زیادی نتونه بال و چر بگیره طبیعتا بخاطر مصالح تیمی :دی معذرت میخام از همینحا ولی اینو بگم که واقعا اعتقادم همون بود و گیر الکی ندادم بهش. این رو نتونست حفظ کنه صدرا. ینی بنظرم پای استدلال و منطقش میلنگید یکم. اگر این رو بهبود بده واقعا خطرناک شده دیگه.

عارش رو اگه بخام نقد بکنم . این دور حدس هاش خوب نبود فک کنم . تو یه مقطع من یادمه تو گروهم گفتیم عارش هممونو سفید کرد : )) میخاستیم تا اخر نگهش داریم به عنوان ستون پنجم ولی خب ترس بیجای من (بعدا مشخص شد بیجاس البته ) باعث شد اون شب اشتباه حدس بزنم و فک کنم که کاراگاهه و بزنمش و بترکم. ولی بد بازی نکرد ارش و نکته منفی تکنیکی نمیتونم ازش بگیرم. شاید بحث با فری زیادی طول کشید و فرسایشی شد و میتونستن زودتر تکلیف مشخص کنن. نمیدونم اینم

فری هم مثل عارش ایراد تکنیکی ندیدم ازش و اینکه خواست سبک متفاوتی امتحان کنه و این شوقش برا پیشرفت واقعا برا من قابل تجسینه. منتهی تو زمان بد در مکان بدی بود بنظرم. یه حس منفی و رهبر محور داده به تازه وارد ها که بلای جونش شد همونطور که امین گفت. وس دارم من سبک فری رو:دی الان میاد میگه خب چی الان چی کار کنم من با این : ))) میتونم بگم زعیم جمع باش در عین حال که نشون نمیده زعیم جمعی :)) تکبیر این از تکنیکای مهدی لعنت اله هست البته :دی

محمدرضا رو نقد خاصی ندارم. چون قاتل بود و خیلی خطریه این نقش . البته دو قاتل بودن کار قاتل رو راحت تر میکنه برای بازی و کلا من مخالف بودن یک قاتل تو بازی هستم. ولی به نسبت قاتل بودن خوب تو بحثا شرکت کرد در عین حال که با رندی خودش سر زبون ها نبود اسمش و به عنوان نظردهنده فعالیت میکرد و مچ گیریش رو نسبتا داشت ولی اون هم مثل من تاثیر گذاریش کمتر بود که به نسبت نقشش کاملا طبیعیه و یکی از بهترینا بود بنظرم چون فازا اخر ما که میدونستیم قاتله و باید اعدام شه من با اکانت رضا اومدم ببینم چه گیری میتونم بهش بدم گه چیز خاصی پیدا نکردم و تنها راهم این بود که اگه رضا اعدام شد بیام بگم قاتلم فهمیدیم ممدرضاس :)) که البته پویا هم خرخرمونو میجویید . البته ما مافیاها خیلی باوجدان بودیم و همچین کاری نمیکردیم :دی

خلفی رو از اول هم میدونستیم با درنظر گرفتن گاد شناسی با یه بازی متوسط رو به بالا اسلحه مخفیمون میشه تو این دور . که همینم شد البته و خوب شروع کرد و ادامه داد فقط اون دو فاز اخر که خودشم گفت مشکل پیش اومد براش و نبود عملا یکم متزلزل شد که عارش داشت خفتش میکرد ولی همینکه حس کل بازی بهش مثبت بود ینی کارش درست بوده. تنها توضیه دوستانم اینه که قدر خودشو بدونه و هر موقع تمرکز نداره پست نده :))

ممل رو هم بخام خلاصه بگم توی تصمیمات گروه خوب بود و بازیشم نکته منفی نداشت بجز اون فازی که اونم تمرکز نداشت و بخاطر دیر رای دادن رفت دفاع و شاید باید سکوت میکرد و همینم تو گروه بهش گفتیم ولی ندید . بعضی وقتا سکوت یه کاری میکنه که صد جمله نمیکنه :دی خیلی ذهن پیچیده ای داره که من ازش سر درنمیارم ولی استدلال سازی و منطق سازی یکی از خصوصیت هاش هست و داستان سرای خوبی هست :)) بعد تغییر رایش به فری یه داستانایی سرهم کرد که منم باورم شده بود که ممدرضا7 توش پدرخواندس :)) در کل دوسش دارم و دومین تجربم باهاش بود تو مافیا. اینم باید مثل من رو شروعاش کار کنه :دی

امین رو انتقادی نمیبنم از بازیش . همون که گادفادر نشد برا من سوال بود که خودش حواب داد البته من قبلش این رو مطرح کرده بود حتی بازی شروع نشده بود ولی فک کنم ازادی عملی که میخاست رو اون لذتش در همین بود و من اصراری نداشتم و همینکه بعد مدتها برگشت و لذتم برده و برا اولین بارم تو گروه باهاش بودم و از تجربش استفاده کردم برا من یه دنیاس :گل:

یاسین هم بدشانسی اورد و داستانش خنده داره واقعا :)) بازیش انچنان یادم نیست حفیفتا که بخام انتقادی بکنم :دی

ور در اخر از ترنسفر جدیدمون بگم دوست قدیمی مون محمد حسین که از فروم یووه عاشق پستاش بودم و بقول عارش معلوم بود که مافیا باز خوبی میشه :دی واقعا اون شکلی که در متن بازی قرار گرفت و نظرات و منطقش ستودنی بود . تنها نکته منفیش اعتماد به خلفی بود و نمیدونم بازی اگه ادامه داشت چطور میشد البته . خیلی حساب شده بازی کرد. خیلی سخته تو این سطح دور اول بازی مردن من واقعا موهای تنم سیخ میشه فکرشو میکنم . دمش گرم امیدوارم افتخار بده دوباره :گل:

بقیه دوستان هم دستشون درد نکنه که حضور داشتن و دمشون گرم نکته خاصی دیگه به ذهنم نمیرسه ، آنچنان هم که فک میکردم فری پسند نشد تحلیلم ولی خب از هیچی بهتره باز:12:

در اخر مرسی از پویا واقعا دور جالبی بود و من دوس داشتم تجربه جدیدی بود و چالش های خوبی داشت خصوصا تو گروه مافیا. همینکه جرات اجرای بالانس متفاوت رو دارن گادهامون باید دستشونو بوسید وگرنه مافیا خیلی وقت پیش به فراموشی سپرده میشد. اومدیم اینجا دورهای متفاوتی رو داشته باشیم ببریم ببازیم لذت ببریم و زندگی کنیم. با این حرفش که مافیا همون زندگهی خیلی موافقم و دربست طرفدارشم :گل::دی همون صحبت همیشگی که مرسی منو تحمل کرد با تموم غر زدنام و مرسی که منو تهییج کرد برا رفتن تو اکانت رضا . چون واقعا شرایط روحیشو نداشتم و خسته بودم از چیرایی که برام اتفاق افتاد و نمیخاستم وارد بازی شم. ولی با حرفاش راضی شدم. همیشه گفتم پویا آدم شناس خوبیه :دی

آقا این وعده رو هم بدم از همین تریبون که به کمک پویا و عارش میخایم بعد از 4 سال هالوین فروم حدید رو راه اندازی کنیم . فرومقبلی که پرید امید که این بمونه به یادگار . با دوستای جدیدی که اضافه شدن و فاصله گرفتن از هالوین قبلی به نظرم چیز حذابی در میاد ازش. امیدوارم استقبال کنین :دی

مخلص همه دمتون گرم:گل:

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام و درود :گل:

با وجود تمام اتفاقات، بازی لذت‌بخشی بود برای من. می‌تونست خیلی بهتر از این باشه، ولی خب در حدی که وقت گذاشتم و شرایط اجازه می‌داد، لذتش رو بردم و راضی هستم :دی از برادر بزرگم پویای عزیز هم تشکر می‌کنم برای برگزاری این دور با نقش‌ها و سیستم جدید و چالشی. باشد که تکرار شود :دی
در مورد خودم، خب از اول اول قرار بود بیگناه باشم. پویا هم لطف کرد و سهمیه‌های خوبی بهم داد و من هم برنامه‌ام این بود که با بازی روزم توی شب تاثیر گذار باشم، که همین هم شد گمونم :دی یعنی با توجه به تعداد بالای سهمیه‌های ضدضربه‌ام، باید جوری بازی می‌کردم که حتما تیر می‌خوردم (درواقع جوری توی روز بازی می‌کردم که علی‌رغم احتمال بالای ضدضربه بودنم، ارزش تیر زدن رو می‌داشتم :دی) وگرنه این همه سهمیه خفن رو حروم کرده بودم :)) در مجموع از شب خودم راضی‌ هستم :دی
در مورد فاز روز، خب من تو ذهنم این بود که بازی رو از یه middle-ground ای شروع کنم و توی بحث‌ها زیاد جبهه نگیرم تا بتونم در ادامه‌ی بازی هم دید کلی و جامعم رو به بازی حفظ کنم و همزمان با وسط بودن و پیگیر اکثر بحث‌ها بودن، بتونم نقش یه مهره‌ی اساسی رو برای بیگناه‌ها بازی کنم، یه کسی که بتونه بیگناه‌ها رو به هم پیوند (:دی) بده و درواقع به تعبیر خودم، مثل یه فانوس دریایی عمل کنم تا بیگناه‌ها توی این دریا همدیگه رو گم نکنن تا جای ممکن تا به ساحل برسیم :دی. این ایده‌ی اصلیم برای این دور بود که به یک فاز نکشید که به طور کامل ازش خارج شدم به لطف فری =)) درواقع یه تصویری تو ذهنم بود، از اینکه اگه من و فری بیگناه باشیم جفتمون، چطوری با هم بازی می‌کنیم. خب من و فری توی بحث حرف هم رو خوب می‌فهمیم (معمولا :دی) و نقاط مورد توجهمون و جهت بحث‌هامون طوریه که به هم می‌خوره. نمونه‌اش هم دور قبل چندبار رخ داده بود، مثلا سر بحث پیش‌فرض گناهکاری که قبل از اعدام رامتین داشتیم تو دور پیش. خب من از اون اتفاق توی بازی‌مون هم خیلی لذت برده بودم، هم به نظرم خیلی مفید و پیش‌برنده بود. این دور هم انتظار داشتم اگه فری بیگناه باشه (و حتی اگه بیگناه هم نباشه) چنین رویه‌ای رو پیش بگیریم در قبال هم، حداقل توی بحث‌هامون، اما فری این دور با اون شلیک احساسی ناگهانی که کرد همه‌ی اون تصویر رو خراب کرد برام درجا :)) و خب بالطبع واکنش من هم آمیخته با تعجب، بدبینی و تهاجم بود :دی بعد از اون هم خب از یه طرف فری به دلایلی که خودش داشت بحث رو هی باز نگه می‌داشت و من هم از این طرف می‌خواستم بحث زودتر بسته بشه که من بتونم به اون نقشی که برای خودم در نظر گرفته بودم توی بازی، بپردازم. منتهی به هزار و یک دلیل فرکانس گیرنده‌هامون به هم نخورد و نتونستیم اون هماهنگی لازم رو توی اجرای ایده‌هامون با هم داشته باشیم. از طرفی هم من به یه سری رفتارهای فری بدبین بودم که خب توی بازی هم بارها گفتم و این برام حل نمی‌شد تا یه جایی. یعنی درمجموع به بازیش حس بیگناهی داشتم، اما نقاط تیره‌ای توی بازیش و خصوصا در قبال من می‌دیدم که نمی‌تونستم قبول کنم فری بیگناه این کار رو کرده :دی همین‌طور می‌دونستم که اگه در نقطه‌ای توی بحث با فری دست پایین رو داشته باشم، هرگز نمی‌تونم اون نقشی که تو ذهنمه رو اجرا کنم یا حالا اون هیچی، شاید حتی تا آخر بازی هم دووم نیارم. این شد که من و فری بازی همدیگه رو خراب کردیم یه جورایی. جفتمون ایده‌های خوبی داشتیم برای بازی که خب به هر دلیل نشد که بشه. البته اینم اعتراف کنم که توی این جریان خودخواهه خودم بودم :دی که خب دلیلش هم این بود که از بیگناهی خودم مطلع بودم و از بیگناهی فری نه، و همین‌جوریش هم اردک‌‌ها دنبال فری بودن و من از فری سفیدتر بودم و اگه قرار بود من هم سفید بودنم رو از دست بدم که دیگه بدتر :)) و دیگه شانس برد بیگناه‌ها خیلی خیلی کم می‌شد.
مورد بعدی که توی بازیم برام مهم بود، بازی فعالانه و تاثیر‌گذار و برجسته بود. این هم باز در جهت همون ایده‌ای که تو ذهنم بود کار می‌کرد. تو این مورد تا حدی موفق‌تر بودم، یعنی حداقل اقداماتی داشتم که از نظر خودم خوب بودن، ولی به خاطر شرایط بازی اونجوری که می‌خواستم به ثمر نشستن. رای به فری و برداشتن رای ازش توی فاز اعدام هادی (مثلا اینجا دلم می‌خواست در نهایت رای تاثیرگذارتری از رای به هادی بدم، خصوصا چون هادی اونقدر برام گناهکار نبود. البته تا حدی موفق شدم و با برداشتن رای از فری، نشون دادم که مرض‌دار نیستم این بازی :دی) رای ششم به فری توی فاز بعد که خب اون لحظه به نظرم ایده‌ی خیلی جذابی به نظرم اومد و با اینکه نتونستم اونجوری که دلم می‌خواست ازش برداشت کنم (و البته مافیا هم حرکت عجیب و دورانتظاری زده بود اونشب. بخشی از بی‌ثمر نشستنش هم به خاطر معلوم نبودن بالانس تیم‌های گناهکاری بود) ولی خب درمجموع از خود کاری که کردم و ایده و اجراش راضیم. سر اعدام فری که فری و مهسا دفاعیه رفته بودن، هردوشون در اون پوینت برام بیگناه بودن و خب خوشحال شدم که شب‌های قبل از سهمیه‌ی رای پرتم استفاده نکرده بودم :دی در کل تا زمان اعدام فری، من همچنان ایده‌ی فانوس دریایی بودن تو ذهنم بود. مثلا اونجاهایی که می‌گفتم به نظرم خودم و فری و مهسا بی‌گناهیم، چنین چیزی تو ذهنم بود. به نظرم یه بخشی از دلیل شکست این ایده، این بود که نقطه‌ی صلحی بین فری و مهسا پیدا نکردم. تلاشی هم براش نکردم البته. این رو بعد از بازی بیشتر بهش پی بردم که در اون فازی که من به بیگناهی مهسا و فری رسیده بودم، چقدر مهم بود که من وارد بحثشون می‌شدم و سعی می‌کردم به هم دیگه بشناسمشون. درواقع اگه لازم بود یه جا فعالانه نقش فانوس دریایی رو بازی کنم همین‌جا بود، که نکردم :دی اینجا یه کم این دیدگاهم که «اجزا به خودی خود به کل مطلوب می‌رسند» کار دستم داد :)) و بازی خودم رو کردم و بقیه رو رها کردم تا ببینم چی می‌شه :دی
از طرفی حساسیتی که به حرف محمدرضا و فاز بعدش به حرف مهسا پیدا کردم، باعث شد که تمرکزم روی نقطه‌ی وسط بودن رو از دست بدم. در مورد بحث محمدرضا که خب صحبت کردیم با هم تو گروه، این رو اضافه کنم که به نظرم بخشی از این قضیه‌ی تفاوت دیدمون به خاطر قاتل بودن اون بوده، چون دید بازتر و بیرونی‌تری به بازی داشته و من درگیرتر و توی‌متن‌تر بودم. گرچه با این وجود و با وجود اشتباه بودن سناریویی که مطرح کردم، باز هم به نظرم چنین رویکردی در اون نقطه رو از سمت خودم لازم می‌بینم، چون محمدرضا اونقدر حس بیگناهی نمی‌داد و با این‌حال، برفرض اگه مافیا بود، داشت طوری توی بازی پیش می‌رفت که تا آخر بازی کسی کاریش نداشت. نه که توی سایه باشه، ولی خودش توی اسپات‌لایت نمی‌اومد و به کسی هم دلیلی برای داخل آوردنش نمی‌داد. فاز بعد هم اتفاق مشابهی افتاد در مورد مهسا. من خب از طریق سهمیه‌ی ساموراییم، مطلع شدم که شب از عرفان تیر خوردم. اینجا خب طبیعتا فهمیدم دوتا تیرزن توی بازی هست، منتهی چیزی که واقعا توی تحلیل‌هام سرش بدشانس بودم این بود که مافیا تیر موفقی نزده بود تا اون نقطه که مشخص بشه نشونه‌اش توی داستان چیه و البته بی‌رحمی روباه-گاد عزیزمون (:دی) هم بود که نشونه‌ی مردن عرفان رو نزدیک دروازه شمالی آورده بود :| :دی این شد که ذهنیتم رفت سمت دو مافیا بودن بازی و خب از این‌جا بود که تقریبا از ریل بازی خارج شدم :دی مورد دیگه این بود که من اطلاعاتی که از شب داشتم و با تاکید گاد، خیلی دقت کردم که توی پست‌هام نشونی از این اطلاع بروز پیدا نکنه، این باعث شد که روی این قضیه چندبرابر حساس بشم و وقتی مهسا اون حرف رو زد، عملا به حالت‌های دیگه کور شده بودم :)) این تا حد زیادی مقصرش من بودم، وگرنه من که اکثر سوتی/اشتباه‌/تفاوت دیدگاه‌های مهسا رو درک کرده بودم و تا اون نقطه به بیگناهیش رسیده بودم، این رو هم باید درک می‌کردم. از طرفی این که مهسا راحت رای آورد هم من رو به قضیه مشکوک نکرد، چون ذهنیتم سمت ۲ مافیا رفته بود و در صورت وجود ۲ مافیا چنین اتفاقی توجیه می‌شد.
نکته‌ی دیگه‌ای که به نظرم باعث شد بازی خوب و پرتلاشم اونجوری که باید به ثمر ننشینه و به حد لازم تاثیرگذار نباشه، ضعف و انفعالم توی ارتباط موثر برقرار کردن با سایر بازیکن‌ها بود، چه گناهکار و چه بیگناه. خب این ذاتا برای شخص درونگرایی مثل من سخت هست، منتهی برای نقشی که برای این بازی انتخاب کرده بودم ایفا کنم (و حتی تا حد زیادی مجبور بودم ایفا کنم با توجه به شرایط و نفرات) برقراری ارتباط فعال و هماهنگ شدن با بقیه، لازم و حیاتی بود. البته، این رو اضافه کنم که از بین بازیکن‌های بازی، تمام کسایی که ارتباط و هماهنگی باهاشون برام راحت‌تر بود توی تیم مافیا بودن (رضا، عرفان، محمدامین، خلفی) جز فری که بالاتر گفتم چرا نشد اون هماهنگیه به وجود بیاد. منتهی خب باید تلاش بیشتری برای ارتباط با محمدحسین و مهسا می‌کردم. درواقع در همون استعاره‌ی فانوس دریایی، نور تابیدن به اطراف کافی نبود، باید تماس صوتی هم برقرار می‌شد :دی
یه مورد دیگه هم توی شکست نقشه‌ی فانوس دریایی، لحن و پرسونایی بود که برای این بازی انتخاب کرده بودم. به قول فری گوگولی درعین حال وحشی :دی البته کلا الان که نگاه می‌کنم به این دور و ادوار گذشته، این انتخاب پرسونا برای من تا حد زیادی ناخوداگاه و با توجه به شرایط بازیه. در هر صورت این پرسونا پرسونای خوبی بود به نظرم و به من می‌نشست (مثلا پرسونای این دور فری بهش نمی‌نشست به نظرم :دی) اما با اون ایده‌‌ای که داشتم در تضاد بود، یعنی درسته که بیگناهی خودم رو می‌رسوندم، اما ارتباط موثر و سازنده با کسی برقرار نمی‌کردم. اگه مثلا می‌خواستم نقش یه بیگناهی رو بازی کنم که نقطه‌ی استحکام گروهشه و باج نمی‌ده و کسی سمتش نمی‌آد، چنین پرسونایی خوب بود که در عمل البته همینم شد.

فکر کنم به قدر کافی درمورد خودم حرف زدم :دی بریم سراغ بقیه.

مافیا:
ال‌امین: بیشتر از همه‌چیز، خوشحالم که دوباره دلیلی برای مافیا بازی کردن پیدا کرده و برگشته. از بحثی که با هم داشتیم داشتم لذت می‌بردم و دوست داشتم ببینم به کجا می‌رسه، چون هرچی می‌گذشت بهش بدبین‌تر می‌شدم و درصد گناهکاریش برام بالا می‌رفت :دی به نظرم اگه نمی‌مرد اتفاقات جالبی می‌افتاد بینمون. واقعا حیف شد :دی وجودش توی بازی موثر و خوب بود، مثل همیشه هم پر از ایده. ۸.۵ از ۱۰ چون زیادی زود مرد :(:دی

محمدامین: نحوه‌ی ورودش به بحث من و فری اول برام جالب ننشست که خب خوب بهش توپیدم :)) بعد از اون باهام نرمش قهرمانانه (بخوانید نرمش گناهکارانه :))) کرد و خب من هم ترجیح دادم فعلا باهاش بازی کنم، خصوصا چون نمی‌خواستم تجربه‌ی دور ساموراییش تکرار بشه. اون هم از فضایی که خواستم بهش بدم نهایت استفاده رو برد و خوب خودش رو جا کرد تو اون ۱-۲ فاز بازی. بازیش باگ‌هایی داشت و حرف‌های مشکوک می‌شد ازش درآورد، محمدامین معمولا همین‌جوره اصلا، اما حس کلی بازیش مثبت بود که این خیلی به نظرم پیشرفت مهمی بود براش. محمدامین هم اگه توی بازی می‌موند مهره‌ی خطرناکی می‌شد ولی خب گاهی اوقات یه بی‌دقتی، یه بدشانسی، باعث می‌شه نشه که بشه :دی ۹ از ۱۰

عرفان: عرفان هم داستان ابتدای بازیش تا حد زیادی مثل محمدامین بود برام. اول بهش حس خیلی بدی داشتم، خصوصا به همون پست اولش که گناهکارانه برام می‌نشست اما دقیقا نمی‌تونستم برسونم چطوری و تلاشم هم برای محوری کردن اون بحث، بیشتر به ضرر مهسا تموم شد در نهایت :))‌ عرفان هم مثل محمدامین نرمش قهرمانانه کرد توی پست‌هاش به من ولی خب نامحسوس‌تر و حسی تر، و باعث شد حسم بهش مثبت‌ شه نسبتا. اینایی که رگ خواب من رو می‌شناسن واقعا برن بمیرن اه :)) و خب تو این موارد هیچکی به خوبی عرفان نمی‌شناسه :دی جزو گناهکاری‌های خوب عرفان به شمار می‌آد این‌ دور، چیزی که عرفان توی گناهکاری‌هاش کم داشته به نظرم تا حالا، جسارت و درگیری بوده تا بتونه تاثیر گذار باشه و حس بیگناهی بده، که تو این دور تا حد خوبی جبران کرده بود ولی هنوز هم جا داره به نظرم. بازیش در نقش آلتر ایگوی رضا هم که خیلی خوب بود :دی درواقع به نظرم بعد از پیام گاد که رضا رو گادکش نکرد و این‌ها، یه ذهنیتی نسبت به بیگناه بودن رضا به وجود اومد و عرفان هم از این ذهنیت نهاااایت سواستفاده رو برد و واقعا تشبیه مودبانه‌ای براش به ذهنم نمی‌رسه :)) به نظرم اون dissociation، اون مدل دیدِ خارج از شخصیتی که داشت رو اگه توی بازی‌های بعدی، خصوصا بیگناهی‌هاش، استفاده کنه خیلی به دردش می‌خوره. لحن و سبک پست‌هاش، خب خوب و موفق بود اما شاید اگه درباره‌ی بیگناهی رضا ذهنیتی وجود نمی‌داشت چنین بازخورد بی‌دردسری نمی‌‌گرفت توی بازی. ۹ از ۱۰

خلفی: خلفی هم این دور مطمئن بودم خوب و عالی بازی می‌کنه و انتظار دیگه‌ای هم نداشتم :دی نقش بیگناه جستجوگر و حقیقت‌جو رو اوایل بازی عالی بازی کرد، هرچند تمرکزش روی یه موضوع زیاد و اضافی بود و شاید طبیعی‌تر می‌نشست اگه توی چندتا بحث دیگه هم همین رویکرد رو می‌داشت. حالا خودش که زیاد بازی خودش رو تحلیل نمی‌کنه ببینیم چی‌کار می‌خواسته بکنه و چی تو ذهنش بوده :دی منتهی به نظرم تکرار این قضیه و بی‌اثرتر شدن تدریجی حرکاتش باعث شد تا فاز ۵-۶ اون پوشش بیگناهیش حداقل نزد من کمرنگ بشه. از رایش به فری راحت می‌تونست در بره، ولی خب من سر قضیه‌ی داستان و تحلیل بالانس کاملا vigilante بودم که خب یه تیرش به مهسا خورد یه تیرش به خلفی :)) ۹.۵ از ۱۰ می‌دم بهش.

رضا: رضا که زیاد توی بازی نتونست باشه. امیدوارم مشکلاتش تمام و کمال حل بشه. توی بازی هم گفتم ولی این‌جا هم می‌گم، واقعا دلم برای اون رضای انرژتیک و فعالی که وسط تاپیک می‌جنگید تنگ شده، امیدوارم به‌زودی بتونم دوباره اونجوری یا حداقل نزدیک به اون ببینمش چون رضا که کمرنگ باشه انگار یه چیزی کمه :دی :گل:
-----
بیگناهان:

فری: فری رو خب بعد از بازی با توضیحاتی که داد، بازیش رو بیشتر درک کردم. به نظرم ایده‌های خیلی خوب و دسته‌اولی برای بازی داشت و واقعا جای تحسین داره. از بیگناهانی که با ایده و ویژن خاصی وارد بازی می‌شن همیشه خوشم می‌اومده و حتی تا حدی اینکه این دور خواستم این جوری بازی کنم الهام‌گرفته از ایده‌هایی بود که فری تو دور کدخداییش داشت. :دی دلایل برای به‌ثمر نرسیدن حرکاتش زیاده و بخشیش هم من بودم که بالاتر گفتم، به نظرم اینکه برای اجراش تلاش کرد مهم‌تر از نتیجه‌اش بود. شاید اگه روی انعطاف‌پذیری و تغییر مسیرش بیشتر کار کنه، بهتر بتونه چنین شرایطی رو هندل کنه. درواقع یه چیزی که به فری می‌تونه کمک کنه به نظرم، بیشتر کردن پویایی بازیشه. اینکه پلن بی داشته باشه، در لحظه بتونه نقشه و نقشش رو عوض کنه و ایده‌ی جدیدی اجرا کنه و از نتایجی نامطلوبی که از ایده‌های قبلیش گرفته، استفاده‌ی مفید بکنه. این جوری به نظرم هم بازیش خیلی تاثیرگذارتر می‌شه و بهتر می‌تونه پتانسیل بالاش رو به عمل برسونه، هم خودش از بازی لذت بیشتری می‌بره و دیرتر خسته می‌شه. تو شب هم که خیلی خوب عمل کرده. به فری هم ۹ از ۱۰ می‌دم.

مهسا: درمورد مهسا، به نظرم بی‌انصافی شده و می‌شه و من هم در این موضوع سهیم بودم :دی در مورد حرف‌هایی که توی بازی می‌زنه و مرتب بهش گیر داده می‌شه، به نظرم قضیه دو طرفه‌ست. یعنی همون طور که امین هم گفت، ماها وقتی می‌بینیم قواعدمون اونقدر که فکر می‌کردیم با واقعیت سازگار نیست خب باید یه تجدید نظری بکنیم و سعی کنیم درکمون رو گسترده‌تر کنیم. از اون طرف هم مهسا، باید اهمیت بیشتری بده به اینکه پستش چطوری خونده می‌شه و از دید بیرونی (نه از دید شخص خاصی) از پشت حرفش چه معنایی می‌شه برداشت کرد. من خودم اون اوایل کاری که می‌کردم این بود که پست‌هام رو قبل ارسال با بدبینانه‌ترین دید یه بیگناه، و سواستفاده‌گرترین دید یه گناهکار می‌خوندم و اصلاحش می‌کردم. با این حال هنوز هم بعضی مواقع من یا بقیه، حرف‌هایی می‌زنیم که توی اون قواعد «حرف گناهکاری» جا می‌گیره و با این حال بیگناهیم. بنابراین درک همگی نسبت به این موضوع باید بازتر بشه. مهسا بازیکنیه که حس‌هاش قویه، جسارت و اعتماد‌به‌نفسش فوق‌العاده‌ست، خوب بلده درگیر بشه و وسط باشه و فشار بیاره. اگه کاری کنه که بقیه نتونن از پست‌هاش ایراد این مدلی بگیرن و درواقع بهونه نده دست کسی با پست‌هاش، تاثیر نقاط قوتی که گفتم چندین برابر می‌شه. توی فاز شب هم مهره‌ی مهمی رو زد. ۸.۵ از ۱۰

محمدحسین: این‌جا هم می‌گم، اضافه شدن محمدحسین به بازی‌هامون بهترین اتفاق سال مافیاییا بود :دی مثل این می‌مونه که یه تاپ‌پلیر رو تا‌به‌حال توی فریزر نگه داشتیم و تازه دراوردیم :)) پست‌هاش و دیدش به بازی واقعا تحسین‌برانگیزه و استقلال فکریش توی بازی ستودنی :دی تعریف‌ها رو بقیه کردن و من اگه بخوام به نقطه ضعف خاصی از بازیش اشاره کنم، اعتماد کردنه. اعتماد ماهیتا چیز خوب و سازنده‌ایه و حتی لازمه، و حق می‌دم که یه بیگناه بخواد بقیه‌ی بیگناه‌ها رو پیدا کنه و باهاشون بازی کنه، منتهی این اعتماده باید هرفاز و هرلحظه آپدیت بشه با اطلاعات جدید. مثلا اگه محمدحسین چنین اعتماد چشم‌بسته‌ای به خلفی نداشت، شاید انتهای بازی جور دیگه‌ای رقم می‌خورد. در مجموع سبک بازی خاصی داره و واقعا دوست دارم تکامل این سبکش رو ببینم. یه نقش ساپورتیو خاصی داره که مثلش رو در این سطح کمتر دیدم بین بازیکن‌ها، یه چیزی توی مایه‌های healer توی بازی‌های کامپیوتری :دی ۹ از ۱۰

صدرا: بازی رو خوب شروع کرده بود به نظر من. صدرا هم به نظر من مثل مهسا، باید سعی کنه بهونه‌ی کمتری دست بقیه بده. حالا نوع بهونه‌هایی که صدرا می‌ده متفاوته و به نظرم یه دور به بازی‌های اخیرش نگاه کنه متوجه می‌شه چی می‌گم. من خب خداروشکر همیشه یه خوش‌بینی دیفالتی به صدرا دارم تو بازی‌ها :)) و این دور هم برام بیگناه بود و به نظرم اگه توی بازی می‌موند می‌تونست کمک خیلی خوبی بکنه به بیگناه‌ها. برجسته‌ترین خصوصیت بازیش هم «محکم» بودنه به نظرم. بعضی اوقات طوفان هم بیاد صدرا رو از جاش تکون نمی‌ده :)) چه برسه به موج و اینا :دی تشخیص و حدسش هم قبلا نشون داده که چقدر قویه. صدرا هم اگه توی انتخاب بحث‌هاش دقت بیشتری بکنه و هوشیارتر باشه که داره توی بازی دوروبرش چه اتفاقی می‌افته، تاثیر نقاط قوتش چندبرابر می‌شه. این رو هم می‌دونم به زودی هم ازش یه بازی آس خفن می‌بینیم :دی نیم نمره هم به خاطر مردن در شب ازش کم می‌کنم :دی ۷.۵ از ۱۰.

هانیه: توی بازی هم گفتم، جسارت و شجاعتش برای یه دور اولی واقعا عالی بود. مشخصه به رفیقش رفته :دی :)) کلا این دور حین بازی به پویا هم گفتم، شرایط و نوع بازی طوری شده که تازه‌واردها از بازی زده می‌شن و فراری می‌شن. کلا دور مناسبی برای شروع کار یه تازه‌وارد نبود اونقدر و از این لحاظ حق می‌دم. با این حال تلاشش رو برای شرکت در بازی کرد، علی‌رغم اینکه با توجه به شرایط بازی براش سخت بوده و این رو می‌شد از همون پست بلندش حس کرد. همین هم جای تحسین داره و امیدوارم دورهای بعد بیاد و حضور پررنگ‌تری داشته باشه تا بیشتر بهش خوش بگذره. شوخ‌طبعی و جنبه‌اش هم بالاست احسنت :دی

امیررضا: بازی جالبی داشت و کلا خوشم اومد از بازیش علی‌رغم کمرنگ بودن. به نظرم اگه فعال‌تر باشه و بیشتر خودش رو در جریان بازی قرار بده بازیکن خوبی می‌شه. مواردی که در مورد تازه‌وارد بودن هانیه گفتم در مورد امیررضا هم صادقه :دی کلا تو همون پست‌های اندکش یه چشمه‌هایی از هوشش نشون داد که دوست داشتم :دی به شرطی که کمتر چشمک بزنه فقط =(( :))

محمد۷رضا:
خیلی کم و کمرنگ بود توی بازی و واقعا هیچ پست برجسته‌ای نمی‌داد که اطلاعاتی بده به بازی. توی شب خب به طرز عجیبی خوب بوده (سیو موفق شب اول!) که نشون می‌ده استعدادشو داره، احسنت :دی

بقیه بیگناه‌ها هم یا زود مردن یا نبودن و این‌ها.

قاتلین:
یاسین: یاسین قاتل خطری‌ایه. کم بود تو بازی ولی خب بازی رو خوب شروع کرده بود به نظرم. کلا همش زود می‌میره، دوست دارم بازیش رو بیشتر ببینم :دی شاید نسبت به محمدرضا، قاتل تهاجمی‌تری توی فاز روز بود. در کل به نظرم قابلیت‌های یاسین توی نقش قاتل حیف می‌شد :دی چون خیلی زود مرد و مثکه با بدشانسی هم مرده نمره نمی‌دم :دی

محمدرضا: داداشی خودم تو دوری که حوصله نداره هم می‌بره :دی به خوبی و بیگناهی دو دور اخیرش نبود که خب طبیعیه با توجه به توضیحاتی که در مورد حوصله و خستگی و اینا می‌ده. اما به نظرم اگه در همین حد توی بازی‌ها شرکت کنه و مثل قبل‌ها یهو نذاره بره یه سال بعد بیاد، بازیش روی فرم می‌مونه و می‌تونه سطح بالاش رو حفظ کنه. تیرهاش هم برای قاتل کاملا خوب و مناسب بود و کلید اصلی بردش بود. ۸ از ۱۰ می‌دم.

چرا همیشه صحبت درباره‌ی گاد و بالانس رو می‌ذارم حسن ختام و دیگه انرژی ندارم؟ :))))
من عاشق ایده‌های جدیدم توی مافیا، نقش‌های جدید، سیستم‌ها و مکانیسم‌های جدید و ... و خوشحالم که چنین چیزی رو امتحان کردیم این دور. به نظرم تجربه‌ی کاملا موفقی بود فاز شبش و فعلا فعلا‌ها می‌شه رو این سبک بازی مانوور داد. از نظر داستان خب اون تیکه‌هایی که نوشت و خوندم رو دوست داشتم کجاهاش رو هم به خودش گفتم :دی یادمون نره که داستان نویسی مرتب و روزانه چقدر سخته و حوصله می‌خواد، ولو در حد همین ۵۰۰-۱۰۰۰ کلمه‌ای که برای داستان‌های مافیامون رایجه. از نظر کنترل بازی هم که خب واقعا دلسردکننده‌ست که ببینی نصف کسایی که خودشون گفتن می‌آن بازی، نیومدن و بازیت داره از بالانس خارج می‌شه. به نظرم پویا خوب هندل کرد قضیه رو. انتقادی اگه بخوام بکنم، یکی همون نشونه‌ی مرگ عرفان بود که باید به شکل متفاوت‌تری می‌اومد به نظرم نسبت به تیر قاتل دوم، یکی هم همون که درمورد رضا طوری حرف زد که انگار به طور ضمنی داره می‌گه بیگناهه :دی کلا هم برای من وقتی بالانس انقدر open عه و مثلا از یک تا سه مافیا ممکنه باشه، و از اون طرف از خود بازی و داستان نمیشه فهمید بالانس رو یا خیلی سخت می‌شه فهمید، یه کم از علاقه‌ام خارجه :دی باز هم تشکر و خسته نباشید می‌گم خدمت گاد همیشگی‌مون و امیدوارم سایه‌اش بالا سرمون مستدام باشه :دی :گل:

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام و درود به همگی

جا داره اول کار مجددا عذر خواهی کنم از همگی دوستان حاضر در بازی و بخصوص گاد که زحمت فراوانی کشید ولی افرادی همچون من که با اعلام امادگی اولیه و عدم حضور در مراحل بعد باعث میشن بازیِ بقیه دوستان ( چه شهروند چه مافیا ) خراب بشه چون هدف اول از انجام این بازی لذت بردن و سرگرم شدنه و برد و باخت تو مراحل بعدی قرار داره .
دلایلِ زیادی می تونه وجود داشته باشه که استقبالی که انتظار می رفت از این بازی نشد و من مهم ترین دلیل شو فاصله ی کمِ بین 2 بازی می دونم و انگار خیلی از دوستان انگیزه و عطشی برای بازی نداشتند .
به هر حال هرکسی برای عدم حضور بهونه ی خاصِ خودشو داره و بهونه ی منم :دی اینطوری در نظر بگیرید که واقعا فکر نمی کردم اون هفته انقدر سرم شلوغ باشه وگرنه اعلام امادگی نمی کردم اصلا .

چون بازی رو درست دنبال نکردم نمی تونم راجع به همه نظر دقیق بدم ولی چیزایی که یادم مونده رو سعی می کنم بگم .
در مورد خودم تو همین حضور محدود متاسفانه شروع بشدت بدی داشتم و لقمه ی اماده کردم خودمو برای اعدام و جوری هم نبود که بتونم بیام و رای هارو از رو خودم بشکونم و در کل تو باخت شهروند هرچند کم ولی مقصر بودم چون صرفا یه شهروند معمولی نبودم و با رفتنم چندین سهمیه از شهر سوخت که قابل مقایسه نیست با ادوار پیش که هر شخص صرفا یک نقش داشت .

با احترام به گروهِ مافیا، ولی بنظرم نتیجه ی این بازی رو مدیون بازیِ بدِ شهروندان هستن بیشتر تا بازیِ خوب مافیا . شهروندا نتونستن خوب همدیگه رو پیدا کنن و خودشون راه رو هموار کردن برای مافیا که یه برد راحت رو بدست بیاره .
شما دقت کنید بیش از 70% بحث های مهم بازی بین آرش، فری و محسا انجام میشد که هر 3 دوست هم شهروند بودن و تا لحظه ی اخر و دم اعدام هم از همدیگه دنده عقب نکشیدن و از دلالیل اصلی باخث شهروندا می دونم این قضیه رو . برای شخص خودم آرش و فری 80% شهروند بودن ولی محسا اصلا شباهتی به محسای دور پیش نداشت و واقعا حسم بهش گناهکاری بود .
نکته ی بعدی راجع به محمد حسین که واقعا ایول داره بعد از سال ها دوری بازیش حسِ خوبی میداد و البته که اشتباهاتی داشت ولی در کل با توجه به دوریش من عملکردشو +80% خوب می دونم و از بازیکنای خوب این دور می دونم .

در مورد گناهکارا یاسین رو اگه تو بازی می موندم روش رگ میزاشتم :)) واقعا +90% حسم میگفت گناهکاره و وقت نشد که رو دلیل و فکت و استدلال بخوام اینو ثابتش کنم . اما بنظرم یاسین بازیِ خوبی رو سپری نکرد و زیادی شو بود . محمدرضا هم دمش گرم بازیِ شسته رفته ای رو به نمایش گذاشت و برد حقش بود .

تو گروه مافیا خلفی رو بهترین می دونم از نظر خودم . بشدت خوب بازی کرد و واقعا اتهامِ جدی ای هم بهش وارد نبود و موردِ اعتماد خیلی از شهروندا هم بود که همین بازیِ خوب شو به عنوان گناهکار نشون میده . عرفان هم بعد از خلفی بازیِ خوبی رو پشت سر گذاشت و از دلایل اصلی برد مافیا بود .

در نهایت 5 بازیکن برتر بازی رو خلفی، آرش، عرفان، محمدرضا و محمد حسین می دونم .

به امید بازی های بهتر در آینده :گل:

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
خب سلام خدمت همه
یکم راجع به بازی حرف بزنم
اول از همه اینکه بعد از تموم شدن دور قبل و اینکه قرار بود بین اون دور و این دور فاصله نباشه تصمیم گرفته بودم که تو این دور شرکت نکنم.
چون طبق تجربه های قبلی معمولا دور های خوبی در نمیاد و مخصوصا برای خودم اون انگیزه بازی کردن خیلی کمتر میشه و اون حس و حوصله بازی زود تموم میشه و وقت گذاشتنم کمتر میشه.
ولی وقتی توضیحات و ویژگی های نقش هارو دیدم و بعدش هم اعضایی که شرکت می‌کنن تا حدودی وسوسه شده بودم که شرکت کنم.
موقعی که پویا اومد گفت اگه بخوای قاتل هست بهت بدم و تک و تنها و بی مسئولیت میتونی بازی کنی بنظرم گزینه خوبی اومد، چون اگرم خراب شد و اونجوری که خواستم نشد که بازی کنم بازی بقیه رو خراب نکردم و از اون لحاظ مشکلی ایجاد نمیشه.

وقتی بازی شروع شد سعی کردم مثل همیشه و بی گناه بازی کنم که خب قطعا انتظار نداشتم مثل دور های قبل باشه و نشد ولی خب خودم از نحوه شروع بازیم راضیم.
اون بحث با امین سر گیری که به مهسا داد یا با صدرا و هادی هم تا حدودی وارد بحث شدم و بنظرم قابل قبول بود ولی شاید کافی نبوده باشه.
موضوع اینه که کمتر از مقداری که فکر میکردم وقت داشتم و اون زمان هم نمیشد همش مفید باشه، دیگه طوری شد یک فاز کامل نتونستم سایت رو بخونم و یکی از مهم ترین فاز های بازی بود، قصدم این بود که بعد از اعدام هادی وارد بحث بین فری و آرش بشم و دقیقا این فازی که نتونستم باشم بحث تا حد خیلی زیادی جلو رفت و با اتفاقات اون شب تقریبا پروندش بسته شد و بازی روند دیگه ای گرفت.
وقتی رسیدم خونه یک ساعت مونده بود تا وقتی که باید رای میدادیم و من حدودا باید 4 5 صفحه میخوندم و تو خونه هم ی سری کار میکردم :دی
تقریبا بگم از اون فاز چیز زیادی یادم نمونده و کلا اون تیکه بازی و پست هارو به نسبت سریع رد کردم و اگه هم چیزی یادم بوده بعدا دوباره خوندم.
برای همین تصمیم گرفتم اون فاز رو بر اساس دفاع ها تصمیم بگیرم و وقتی حرکت محمدامین و اون پستش رو دیدم برام خیلی عجیب بود و چون سعی میکردم حس بیگناهی داشته باشم بنظرم رای دادن بهش بهترین حرکتی بود که میتونستم بکنم ، در صورتی که بنظرم اگه میخواستم صرفا جنبه قاتل بودن و اعدام شدن رو درنظر بگیرم رای به فری برام راحت تر بود.
ولی فکر میکنم تو دراز مدت همین رای به محمدامین بیشتر به نفعم شد اگه فری اعدام میشد و محمدامین اون فاز نمی‌مرد ، در آوردن بازی از دست مافیا راحت نبود.
در مورد دلیلم برای رای و اینکه بعدش گفتم چرا بقیه درنظر نگرفتن و رای عوض نکردن ، هنوز هم بهش معتقدم.
بنظرم بی گناها باید خیلی بیشتر از گناهکارا نسبت به رای هاشون و شک هاشون حساس باشن و بهش شک کنن.
وقتی همچین حرکتی هم باعث نمیشه که نسبت به شکت و رای دادنت شک کنی از نظر من طبیعی نیست، یا به بازی و اتفاقایی که میافته اهمیت نمیدی یا بیگناه نیستی.
این واقعا نظر من در مورد اون حرکته.
اینم درک نمیکنم که این به خاطر قاتل بودنم بوده، چه فرقی داره منم تقریبا همون اطلاعاتی رو دارم که بیگناها دارن شاید حتی نسبت به بعضی بیگناها کمتر.
اتفاقا برای من قاتل اینکه کی ااعدام میشه و ممکنه کی باشه اهمیت خیلی کمتری داره و بیگناها باید حساس تر می‌بودن سر اون حرکت.
فاز بعدی که رای به اعدام فری دادم صرفا از این نوع روند بازی و اینکه باز هم 4 رای ثابت داشت خسته شده بودم و عملا کسی شرکت نمیکرد و بیشتر فاز من و آرش صحبت کردیم و هیچ واکنشی نسبت به اون نشون داده نشد و یک فاز دیگه ادامه دادنش برام سخت بود علی رغم اینکه شاید بودن فری خیلی به نفعم میشد تصمیم گرفتم اخرین رای رو بدم.
راجع به بعدش هم که بنظرم حرکت خلفی مشکوک بود و رایی که داده بود با توجه به حرکت فاز قبلش منطقی نبود ولی اون موقع نمیخواستم پست بدم و وقتی برگشتم دیدم آرش و مهسا وارد بحث شدن و از روندش راضی بودم و تصمیم گرفتم زیاد دخالت نکنم و تا حدودی ادامش بدم و به اخر فاز که رسیدم دیگه اون پست و شکم به امین هم گفتم که اگه برای فاز بعدی هم ادامه داشت امکان پی گیریش باشه و جمع نشده باشه.

در مورد سهمیه ها 3 تیر و یک سم داشتم
با توجه به اینکه نقش ها میتونست هر شب متفاوت باشه و احتمال میدادم که بیشتر شب های اول نقش های ضد ضربه یا سامورایی رو استفاده کنن تصمیم داشتم یکی دو شب اول حداقل استفاده نکنم.
شب دوم ی بحثی با صدرا داشتم و احتمال خیلی زیادی میدادم که بیگناه باشه ی حسی اومده بود که امشب بزنمش و میخوره نمیدونم چرا:دی
بر خلاف تصمیم اولیه اون شب صدرا رو زدم و خورد و معذرت میخوام که دور خوبش خراب شد :دی
برای بقیه سهمیه ها تصمیم گرفتم جوری استفاده کنم که تو پیشرفت بازی تاثیر بذاره و و صرفا زدن نباشه، مثلا زدن فری که اون شب شازده منو هدف قرار داد یا محمد امین و مهسا که بازم یک شبش هدف ادمکش بودم و انجام نشد. ولی بعد از اون فاز فری و بعدش که دیدم باز رای اورده صرفا نمیخواستم این چند نفری که فعال هستن رو هم حذف کنم و همین مقدار کم فعالیت رو هم از بین ببرم برای همین تصمیم گرفتم که تازه وارد هایی که فعالیت خاصی ندارن و زیاد وارد بحث نمیشن رو بزنم و تقریبا مشخص بود که بیگناهن، محمدرضا هم بنابر حرف آرش که شاید پویا گادفادر داده باشه نزدم :))
وگرنه این نوع هدف دادن به خودمم زیاد حس خوبی نمیداد :دی

در مورد بازیکن های برتر امین همین که به اخر بازی رسیده و عرفان مخصوصا برای اون فاز پست دادن جای رضا حقشون هست تو 5 نفر باشن هرچند که تقریبا باهاشون بحثی نداشتم تو کل بازی.
در مورد بیگناها فری بنظرم بازیکنی بود که ازش حس بیگناهی میگرفتم و شاید نتونسته باشه کامل چیزی که میخواست رو اجرا کنه ولی من درک میکردم که این دور خواسته نحوه بازیش رو عوض کنه و تو حین بازی هم گفتم و از نظرم مشخص بود.
محمدحسین هم که خب گفتن نداره وقتی اون فاز دیدم غیر از من هم یک نفر دیگه اون رو مدنظر قرار داده و به محمد امین رای داده خیلی خوشحال شدم و تحت تاثیر قرار گرفتم:دی
نحوه بازیش مشخص بود که بیگناهه و کامل پست هارو میخونه و دقت داره و نحوه پست دادنش هم جالب بود. شاید مشکلش اعتماد به امین بود که خب برای دفعه اول بنظرم قابل قبول بوده
آرش که خب هر دور از یک حدی بالاتره و من دور بد ازش یادم نیست ولی بنظرم دوتا مشکل شاید رو بازیش تاثیر داره یکی زیادی ایده پردازی میکنه و بعضی وقتا همین زیادی وارد شدن باعث میشه از اونور بوم بیفته :دی خودش بازی رو برای خودش سخت میکنه :دی
یکی دیگه بنظرم بعضی وقتا زیادی رو نظرش پا فشاری میکنه و خیلی سخت از نظرش برمیگرده و خیلی فرضش رو ثابت میگیره و این هم خیلی وقتا به ضررش تموم میشه ولی خب در هر صورت حقش بود جز 5 تا باشه.
و اینکه به ترتیب نبود ناراحت نشین همینطوری تو ذهنم اومد نوشتم به صورت رندوم هست:دی
با تشکر از گاد عزیز بابت زحمت زیادش

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
اول در مورد پویا بگم و بعد برم سر بازی. پویا یکی از "بهترین" انسان هایی هست که تو زندگیم دیدم، و ذره ای تعارف هم توی این حرفم نیست. خصلت های مثبت و اخلاقی که داره، شخصیت محکم و دارای منطقی برگرفته از ریاضی و تعلیمات ارسطو ()، در کنار هوش و دقت اش، پکیج بسیار مثبتی رو ازش ساخته که دوست داری در مورد همه چیز باهاش همصحبتی کنی
.........................
از اینجا تا اصفهان نقطه و تایید:دی
یه 4 خط گپ بزنیم چون دور بعدی میره واسه دوماه دیگه اینطورا فک کنم :دی اول از گاد تشکر میکنم که خب هرچی بگم کم گفتم خودشم میدونه همیشه ممنونش بودم بخاطر برگزاری ادوار مختلف..این دور هم که ایده ی جدیدی بود و به نظرم جالب بود و میشه ادامه دار هم باشه تو دورهای بعدی
بعد از همه تشکر میکنم که وقت گذاشتن و بازی کردن دم تک تکتون گرم
بازی جالب بود جذاب بود ولی سطح بالا نبود متاسفانه...بازی 20 نفره کلا فک کنم 30 صفحه جلو رفت...یه سری از فاز ها بود تا خود ساعت 8 هیچ بحثی شکل نگرفته بود که حتی بخواد به رای منجر بشه :)) البته بگم این به ضرر گناهکارا هم بودا....مثلا خود من که تو بحث جدی ای با کسی نبودم نمیتونستم هیچ کاری بکنم عملا تو رای دادن =))
دو روز آخر یه مشکلی پیش اومد نتونستم اونقد فعال باشم از تیمم و گاد و باقی بازیکنا عذرخواهی میکنم...پست ها رو مجبور بودم یکی در میون بخونم همین کار دستم داد آرش داشت خفتم میکرد که نمیدونم چی شد ول کرد :دی
من معمولا نمره اینا نمیدم ولی سعی میکنم تحلیل کنم بازی رو تا جایی که میشه و چیزهایی که دیدم رو بگم :دی

گناهکارا
قاتلین
یاسین به نظرم بیشتر بدشانس بود :دی یعنی تا اومد به خودش بجنبه کاراگاه زدش و نتونست بازی رو ادامه بده نمیدونم اگه میموند واقعا ولی با شناختی که ازش دارم به نظرم میتونست در بیاره بازی رو توی روز :دی
محمدرضا واقعا بازیکن بسیار بسیار خوبی بوده و هست ولی داره میره سمت تاپ 5 به نظرم...دورهای بیگناهیش رو که هممون میدونیم چطوریه...یه دور باهم هم تیمی و فرقه بودیم به قدرت بازیش پی بردم...این دور به نکته ی دیگه ای از بازی گناهکاریش پی بردم :دی تیم ما تقریبا از فاز سوم میدونستیم محمدرضا قاتله...ولی اصلا یک ذره هم نم پس نمیداد که حداقل بتونیم انگولکش کنیم :)) هییییییچ حرکت اشتباهی انجام نمیداد که بتونیم استفاده کنیم....مثلا یه جا با آرش فک کنم بحث داشت من میخواستم وارد بحث بشم یه جوری ولی باز نشد که نشد :دی محمدرضا رو همیشه تعریف کردم ازش ولی این بعد از بازیش رو تا حالا بهش دقت نکرده بودم

مافیا
تیم ما علی رغم بد شانسی خوش شانسم بود :)) بد شانسی بخاطر پرسش کاراگاه و بعضا تیرهای خطا تو شب...خوش شانس بخاطر این که توی روز بیگناها میزدن تو سر و کله ی هم :))
در کل از تیم راضی بودم...هیچ وقت هیچکس نمیگفت حتما حرف من باید باشه و همه تقریبا با هم به نتیجه میرسیدیم واسه استفاده از سهمیه ها...رضا قطعا اگه میموند نه تنها سطح تیم بلکه سطح کل بازی بالاتر میرفت که خب نشد متاسفانه...ال امین رو خییییلی زود از دست دادیم....بعد اینکه امین مرد توی گروه گفتم بخاطر تیم و مافیا و اینا ناراحت نیستم...بخاطر اینکه الان امین رو توی بازی نداریم ناراحتم بیشتر :دی تا تهشو برین دیگه خودتون
عرفان رو به خودشم گفتم تیپیکال عرفان نبود...خودش از خودش راضیه من راضی نیستم :دی عرفان جزو تاپ هاست برای من توی بازی مافیا این دور خوب بود ولی عرفان نبود :دی توقعم واقعا بیشتره چون خودشم میدونه محشره این پسر :دی مثل آرش که جلوتر تو بیگناها میگم
مملم خوب داشت میومد جلو خیلی اوکی تقریبا همه هم سفید میدونستنش یهو نمیدونم چی شد اون فاز رفت دادگاه :| بعد اون دفاعیه رو داد... وگرنه در کل محمدامین هم بازیکن بسیار خوب و توانمندیه برار :دی

بیگناها
خوب بودن منتها بزرگترین ایرادشون یکی این بود خیلی ها تو متن بازی نبودن...و البته لج باز هم بودن...اینایی که میگم یه وقت کسی ناراحت نشه ها...دارم دیدم به بازی رو میگم :دی مثلا مهسا به نظرم واقعا لج باز بود تو این بازی....ذهنش پویا نبود...وقتی تو ذهن خودش فری گناهکار بود دیگه تا ته گناهکار موند...اصلا نتونست به خودش بقبولونه که نه ممکنه من اشتباه کنم...به نظرم همین لج بازی کار بیگناهو خراب میکنه...یا مثلا آرش...آرش بسیار بازیکن خوبیه این دور هم واقعا عالی بود...ولی این دور اون صلابت(درسته؟ :دی ) رو نداشت....آرش دیفالت وقتی یه موضوعی رو میگیره تا تهشو در نیاره ول نمیکنه و از اون بدتر آرش بیگناه همیشه از دید بالا به قضایا نگاه میکنه جوری که اگه طرف مقابل گناهکار باشه قشنگ خودشو میبازه و اعتراف میکنه :دی
خیلی از دورها این رو توش دیدم ولی این دور نه :دی آرش روز آخر منو بگیره و بهم رای اعدام نده مگه میشه؟ :دی حالا نمیدونم متوجه حرفم شد یا نه اگه نشد تو پی وی میگم بهش دقیق تر منظورم رو :دی
فری خوب بود این دور...نمیدونم چطوری جو چطوری علیهش شد که رای چرخید سمتش :دی جایی که ما ممل ما اومد دفاع و رای نیاورد من از قصد رای ندادم که فردا از این قضیه سو استفاده کنم قشنگ منتها ممل که شب مرد گفتم حیف شد گل خالی رو گل نکردیم اومدیم برگردون گل بزنیم دیگه نمیتونیم بزنیم :)) بعد دیدم نه باز فردا جو علیه فری بود...اصلا باورم نمیشد :دی هرچند بازم میگم شاید بزرگ ترین علتش این بود که تا ساعت 8-9 شب هیچ بحثی شکل نمیگرفت
محمدحسین که هیچی نگم بهتره :دی همون با اولین پستش به پویا گفتم که محمدحسین عجیب بازیکنی خواهد شد :دی از لحن و حالت پست و همه چیز بگیر :دی این دور هم واقعا عالی بود بنظرم...از خیلی از جنبه ها میشه به بازیش نگاه کرد مثلا یکیش این بود که رای رو راحت عوض میکرد ولی هیچکس جرات اینکه بهش بگه چرا رایت رو اینجا عوض کردی رو نداشت :دی یا دید همه جانبه ای که به افراد بازی داشت و خیلی چیزهای دیگه..در کل واقعا با محمدحسین حال کردم از همون ب بسم الله :دی گاد شاهده:دی
صدرا هم شروع خوبی داشت...عرفان رفت جلو بهش گیر بده ولی واقعا از اون دورهای خیلی خیلی خیلی خوب صدرا میشد حتم دارم اینو و شانس اوردیم که روزهای اول رفت وگرنه واقعا کارمون سخت میشد:سوت
هادی هم بهش تو بازی فکر کنم گفتم...خیلی میخواد به سبک بازی های حضوری پیش بره...درسته هر دو بازی مافیاست ولی اینجا یه کم فرق داره چون توی حضوری اگه تو بیگناه باشی و طرف گناهکار سریع میتونی متوجه بشی چون گناهکار جای فکر کردن و بعد حرف زدن زیاد نداره ولی اینجا و توی نت واقعا گناهکار دراوردن به سادگی نیست مگه مثلا دور قبلی قاتل من که اظهر من الشمس بودم فقط میخواستم اعدام شم برم :)) یه کم تفاوت قائل شه بین مافیای حضوری و نتی به نظرم به شدت موفق میشه چون هوش خیلی بالایی داره
بقیه تازه واردامون هم بد نبودن مثل هانیه و ممدرضا ولی خب کم تجربه بودن و قطعا تو دورهای بعدی بهتر و بهتر میشن مطمئنا...
در آخرم دم تک تکون گرم حسابی حال داد و امیدوارم دور جدید زودتر استارت بخوره یه کم مشغله و اینام کم شه بشینیم یه مافیای حسابی بزنیم عشق کنیم :دی :گل:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلامی دوباره. این دورُ با تحلیل گاد به پایان برسونیم تا بره بخشی از تاریخ بشه.:دی

اول در رابطه با بالانس: تعداد 5 از 18 برای مافیا وقتی که تیم رقیب حضور نداره و دو قاتل هست، اصلا زیاد نیست. شاید کم هم باشه، اگه گاد احتمال گادکش بده. در رابطه با نفرات هم، درسته که بازیکن‌های خوبی داشتن ولی لزوما همه‌شون در ادوار اخیر از بهترینا نبودن و من اگه ملاکی برای سیدبندی و چینش داشته باشم، همین یک مورد هست: عملکرد در دو یا سه دور پیشین. ضمن اینکه در مقابلشون بازیکن‌هایی مثل آرش، فری، مهسا (بهترین‌های دور قبلی) و صدرا و هادی بودن که من انتظار داشتم خیلی خوب بازی کنن و البته محمدحسین هم مطمئن بودم خوب بازی می‌کنه. و طبیعتا محمدرضا و یاسین هم ضد مافیا بودن. بنابراین با اینکه تیم‌شون قوی بود، ولی تعادل در بازی وجود داشت و عملا هم که نبردن.:دی
یک توضیح مهم دیگه هم در رابطه با چینش بدم: مهم‌ترین ملاک من برای چینش مافیا، یک‌دست‌بودن و هماهنگی و متناسب‌بودن هست و اینکه بازیکنان در گروه یا بازی احساس راحتی بکنن. ممکنه در ادواری اشتباه کرده باشم و چنین چیزی برای یک یا دو نفر در یک گروهی نبوده باشه، ولی همیشه هدف همین بوده. تیم‌هایی که خودمم داشتم همیشه اینجوری بودن؛ چه در گادی امیر چه متین.

افراد جدید هم من همیشه ترجیحم اینه که بی‌گناه شروع بکنن. با گناه‌کار تیمی شروع کردن، بازی فرد و دیدش به مافیا رو خراب می‌کنه به‌نظرم. حتی کسی که چندین دور به هر دلیلی بازی نکرده هم ترجیحم اینه بهش بی‌گناه بدم در حضور مجددش. تجربه نشون داده اینا اگه گناه‌کار بشن، فقط به برد فکر می‌کنن و هیچ تلاشی برای بازی نمی‌کنن. اگر بی‌گناه بشن، ممکنه تلاش بکنن یا نکنن. مثلا محمدحسین اگه گناه‌کار بود، اصلا به این خوبی بازی نمی‌کرد این دور. شاید تیمش هم به‌راحتی می‌برد و بهترین بازیکن تیمش هم میشد ولی اون تلاش و تجربه‌ای که کسب کرد و بازیُ یاد گرفت، به هیچ عنوان اتفاقا نمی‌افتاد.
البته چیزی که گفتم صددرصدی نیست. مثلا این دور بدم نمیومد به یکی از جدید مافیا بدم، منتهی دیدم نمیشه. هانیه تناسبی با اون تیم نداشت؛ امیررضا کلا تلگرام نداشت و واتسپ هدف می‌داد. ممدرضا تنها کسی از جدیدا بود که به تیم می‌خورد و البته می‌تونست گناه‌کار خوبی بشه باتوجه به شخصیتش.:))، ولی اونم ترجیح دادم بی‌گناه شروع بکنه.

در رابطه با افرادی که گادکش شدن هم عماد و سعید واقعا قرار بود که بازی بکنن و در ادوار بعدی خدمتشون می‌رسم.:دی معین و مهدی حسینی خب گفته بودن قبلش که نیستن. منتهی جوری عمل کردم که در جهت تعادل بازی از روند کنار برن و شک کنید که معین گناه‌کار بوده باشه یا نه. تاثیر بسیار خوبی هم داشت و گمراه زیبایی ایجاد شد.:دی رضا هم خب مشکل خاصی داشت که هیچ ربطی به بقیه کسانی که بازی نکردن نداشت و قانونا باید گادکش میشد و مافیا هم می‌باخت راحت. ولی ترجیح دادم حفظ و حتی تا حد زیادی سفیدش هم بکنم که روند بازی بهتر به اتمام برسه. حالا اینکه این کار باعث شده که فلان تیم یا فرد ببره، اهمیتی نداره. از نظر گاد بازی برنده نداشته.:دی محمدرضا هم اگه بازی در فاز آخر ادامه پیدا می‌کرد، مافیا با رای‌هایی که داشت می‌خواست اعدامش کنه و موفق هم میشد احتمالا. بازی هم برای همین کامل لو دادم که پررو نشن و بگن ما بردیم.:)) کسی نبرد. مدال میدیم البته به عنوان یادگاری.:دی

مافیا کاملا ابزار کافی برای برد داشتن؛ ولی در شب حذف‌شدنشون هم مقصر خودشون هستن. وقتی چنین تیمی داری و می‌دونی که نقش‌های بی‌گناها هم قوی هست، شلنگ‌تخته‌انداختن وسط بازی و اون میزان راحت بازی‌کردن و البته هدف‌دادن، نتیجه‌ش دقیقا همینیه که اتفاق افتاد.
بی‌گناها هم به شدت ابزارشون کافی بود. من با 2 گادکش از 18 نفر حساب کردم که با 3 اعدام اشتباه ببازن؛ پس مهم‌ترین ویژگی بالانس بی‌گناها در بازی حفظ شده و باید باختُ در خودشون جستجو کنن. خودشون هم یعنی خود فرد، نه بقیه بی‌گناها. طبیعیه حالا که یکی دو نفر بهتر باشن، ولی مجموعا و برخلاف دور قبلی اصلا تیم نبودن.
قاتل هم بردنش کلا سخت و تا حدی هم شانسی هست و لزوما اینجوری نیست که هرکسی عالی بازی کنه، بازیُ هم می‌بره. یاسین مثلا بسیار بدشانس بود و اگه شب نمی‌مرد تا اواخر بازی میومد به‌نظرم و احتمال بردش زیاد بود. محمدرضا که خوب بود کلا و در این دوری که از نظر گاد برنده‌ای نداشت، برنده‌ترین بود.

دوم در رابطه با داستان فرعی: دو دروازه مربوط به قاتل‌ها بود و مافیا در داخل شهر قتل انجام می‌داد که قرار بود مکانش باتوجه به فردی که اقدام به قتل می‌کنه و فردی که کشته میشه (یا نمیشه) متفاوت باشه. و کاملا معقول هست که وقتی قتلی توسط مافیا اتفاق نیفتاده و خصوصا اینکه قاتل اول هم کسیُ نکشته، بالانس به شکل دقیق مشخص نشه. و اصلا اگه دقیقا در داستان مشخص میشد، یعنی داستان بد بوده. منتهی جوری بوده که با دقت زیاد میشد یه حدس‌هایی زد. محمدحسین تا حد زیادی فهمیده بود مثلا. یعنی هم میشد فهمید و هم دید بقیه درست نبوده و صرفا داشتن مشابه‌سازی تقریبا صد درصدی با قبل انجام می‌دادن. از یه جایی به بعد هم قرار بود خودم رسما بگم که چه خبره و پله‌پله هم گفتم. منتهی 3 بی‌گناه اعدام کردید و طبیعتا گفتن بالانس در پایان فاز شب به‌دردتون نخورد. البته مافیا تقریبا فهمیده بود چه خبره و آرش هم از نقشش فهمیده بود. قاتل‌ها هم فهمیده بودن. طبیعی هست که گناه‌کار دید بهتری داره.

سوم در رابطه با داستان اصلی: این دور خواستم داستان اصلی خیلی‌خیلی کوتاه باشه و عملا شخصیت‌پردازانه مثل قبلیا نباشه. حوصله و وقت هم نداشتم حقیقتا. منتهی دیدم بازخوردها خوب بوده، زیادش کردم. دو هفته اخیر هم کلا هیچ روزی نبوده که کامل در اختیار خودم باشم و تمرکز داشته باشم. مثلا 10 روزه میخوام عکس نقش‌ها رو هم بذارم، ولی فرصتش نبوده. احتمالا فردا بخشیش تکمیل میشه و بخشی دیگه هم هفته آینده. کلا هم همیشه دوست دارم با این چالش مواجه بشم که داستان با مرگ یا اعدام افراد جهتش عوض بشه و منم یهویی بنویسمش. و صرفا تمی که داره حفظ بشه و اتفاقاتُ بازی تعیین بکنن و نه من ِ داستان‌نویس. ولی در دو داستان اخیر حالتی بینابینی اتخاذ شد؛ اگر این دور اونی که میخوام از کار دربیاد، ادامه‌ش میدم. وگرنه هیچی.
این دور هم که قبلا گفتم. قرار بود بازیکنا کلا در داستان نباشن تا انتهای فاز شب و از اونجا کم‌کم اضافه بشن که خب بازی کشش اینُ نداشت و همه این بخش رفت برای بعد بازی.
از همه کسانی هم خوندن و نظر دادن تشکر می‌کنم.

چهارم اینکه این دور مجموعا دور و تجربه خوبی بود. شاید دور ماندگاری نباشه، ولی دور مهمی بود و به عنوان گاد فکر می‌کنم تجربه این دور در ادوار آینده نقش مهمی خواهد داشت. خیلی خیلی خوب بود که اشاره یا ادعای نقش نداشتیم. امیدوارم این درک هر دور بیش از قبل بشه و در ناخودآگاه و خودآگاه افراد نهادینه بشه. مهم‌ترین چیز برام همینه هر دور. که اگه ادعا یا اشاره ممنوعه، کلا نباشه و اگه آزاده، هرکی دوست داشت استفاده کنه. و البته این‌که محمدحسین این دور به مافیا معرفی شد اتفاق بسیار بسیار بزرگ و مهمی بود. امیدوارم در ادوار آینده هم بازی بکنه. یه تعدادی بازیکن هستن که اگه بازی نکنن، اصلا حوصله گادی ندارم. محمدحسین بلافاصله رفت تو این دسته.

دور بعدی که گاد هستم هم که گفتم آذر یا دی خواهد بود با یوزر فیک و ایده جدیدی در بالانس. البته بازی سختی نخواهد بود. دور بعدیش هم حوالی عید هست که بازی پیچیده و سختی خواهد بود.:دی

این پست فعلا کافی هست. افراد و تیما باشه در پست بعدی.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تحلیل افراد و تیما رو مثل همیشه با مافیا شروع بکنیم.:دی
توضیح نمره: فاز شب برای هرکسی 2 نمره داره که باتوجه به عملکردش داده میشه و دست بالا هم هست. فاز روز 8 نمره داره و اینجوری تعلق می‌گیره: نمره فرد در ابتدا 5 فرض میشه، براساس اشتباهاتش نمره منفی می‌گیره و هر اقدام خوبی که انجام بده، نمره مثبت. اینم الان دقت کردم دیدم خیلی دست بالا دادم. بین 0.5 تا 1 نمره زیاد دادم علی‌رغم این‌که سطح دور هم بالا نبود به نسبت ادوار قبلی.:دی

مافیا خب هماهنگی‌شون خیلی خوب بود و غیر اینم انتظار نداشتم. محمدامین و خلفی با پیش‌زمینه سفید شروع کردن باتوجه به ادوار قبلی که خیلی به نفعشون شد. امین و عرفان تا حدی برعکس و کارشون هم سخت بود. رضا بینابین. قبل بازی هم که می‌پرسیدم، خیلی از افراد حاضر یا ناظر چنین نظراتی داشتن در مورد نقش اعضای مافیا که خب نشون میده چینش بسیار خوبی بوده از این نظر.:دی برای پدرخوانده نظر خودم امین بود و بعد رضا. انتخاب رضا، انتخاب اشتباهی نبود و اگه می‌تونست بازی کنه مسلما کمکشون می‌کرد؛ ولی انتخاب نشدن امین خوب نبود و نتیجه‌ش هم دیدن. رو هر دو پرسش کاراگاها در واقع، مقصر خود مافیا بود. زدن آرش هم منطقی نبود به‌نظرم. زدن محمدحسین منطقی‌تر بود. نتیجه فرق نداشت البته.:)) بزرگ‌ترین اشتباهشون نزدن محمدرضا بود. چون حس کرده بودن قاتل هست و اواخر بازی هم مطمئن بودن کاملا. خیلی اشتباه بدی بود این و سر همین خواستم مدال هم بهشون ندم حتی. گفتم گناه دارن دیگه، تلاش خوبی داشتن.:دی با بقیه تیرهاشون خیلی مشکلی نداشتم و غیر منطقی نبود. اهداف شازده و دکتر و ... شون هم خوب بود تقریبا.

رضا بازیُ بد شروع نکرد و اگه حضورش کامل بود و البته می‌رفت تو جلد بی‌گناهانه خودش و نه جلد گناه‌کارانه‌ای که از اول تمایل داشت بره اونجا، بسیار موفق بودن. جاش کاملا خالی بود.
عرفان هم خودم بهش گفتم بره جای رضا و مطمئن بودم بهترین فرد برای انجام این کار هست و با اینکه ی دونقطه نوشتنش تابلو بود، ولی در لحن و استدلال و جهت‌دادن به بازی کاملا موفق بود و پست‌های خودش موثرتر از پست گاد بود.:دی حیف بود عرفان این دور اینجوری حذف بشه و بسیار خوش‌حال شدم که تونست جای رضا عالی بازی کنه. به رضا نمره نمیدم چون نبود (هرچند فازهایی که حضور داشت و حضورش در گروه، بسیار خوب بود به‌نظرم)، نمره رضای فاز آخرُ هم به خود عرفان میدم.

عرفان شروع بسیار بدی داشت. نوع گیردادنش با صدرا به موازات مواجهه‌ش با امین، زشت بود و 1 نمره اونجا کسر میشه. یک جا گفت که دلم برای یوزر امین تنگ شده، در حالی که امین فقط یک دور حضور نداشت. کاملا جای گیر داشت این و از ناخودآگاه هم‌تیمی با امین میومد. نیم نمره دیگه اینجا کم میشه. به غیر اینا اشتباه خاصی که یادم باشه در روز نداشت ولی برای زدن آرش و مردنش، نیم نمره از فاز روزش هم کم می‌کنم، چون از فاز روز و حدس‌های قبلیش، نباید آرشُ میزد، صرفا چون ممکنه کاراگاه بشه و بپرسه‌ش! تندتند هم لباس می‌داد به خودش. کسی هم نپرسیدش.:))
ولی در ادامه بسیار خوب بازی کرد و کاملا بازیابی کرد خودشُ عرفان. 1نمره اینجا می‌گیره. با اینکه شک‌هایی روش بود، ولی به‌نظرم اعدام نمیشد و اگه تو بازی می‌بود و قرار بود یک مافیا تا آخر بازی بره یا آخرین مافیایی باشه که میره بیرون، عرفان بود به‌نظرم و نه امین خلفی. همین باعث میشه 1 نمره دیگه بگیره. رای‌های بسیار خوبی داد. کلا تو رای دادن داره به عرفان می‌رسه.:)) نیم نمره به خاطر رای‌هاش و نیم نمره هم به خاطر استدلال‌های پشت رای‌هاش می‌گیره. فاز روزش میشه 6 از 8. تو شب 0.5 از 2 بهش میدم. کلا 6.5 از 10. جای رضا بودنش هم 1 نمره داره به‌نظرم. 0.25 هم به خاطر شهامتی که داشت بهش میدم. 7.75. خدا بده برکت.:دی کلا به‌نظرم اگه شروع بدش حذف بشه، یکی از بازی‌های عالی عرفان بود.

امین شروعش لبه تیغ بود. از نظر فاز روز نمیشه بهش خرده گرفت ولی نوع رای‌دادنش به مهسا درست نبود و به‌نظرم اگه حتما دوست داشت چنین کاری هم بکنه، باید اول رای بدی و بعد توضیح بخوای. اول توضیح بخوای بعد رای بدی تو همون پست اول بازی، یعنی مرض داری. نیم نمره اینجا کسر شد. این نوع شروع بازی هم اصلا مناسب کسی که ضدپرسش نیست، نیست. اینا تو ذهن می‌مونه و خب خود مهسا هم پرسیدش. 1 نمره هم اینجا کم میشه. اگه پدرخوانده بود، این 1 نمره کم نمیشد. در ادامه ولی به‌خوبی رو رایش به مهسا بازی کرد و در رفت. 1 نمره می‌گیره. ضمن اینکه فشار روی مهسا موند و اومد وسط و در به‌جون‌هم‌افتادن بی‌گناها بیشترین نقشُ امین داشت. 1 نمره دیگه. در اعدام هادی نقش خیلی مهمی داشت. نیم نمره هم اینجا. نیم نمره هم به خاطر سایر بحث‌ها و استدلال‌هاش خصوصا با آرش و نیم نمره به خاطر رای‌هایی که داد و خصوصا آخری که برگردوند می‌گیره. البته چون ناخودآگاه بود، اثرش کمتره. وگرنه 1 نمره داشت. مجموعا روز شد 7 از 8. شب هم همون 0.5 که به عرفان دادم. 7.5 از 10. برای گناه‌کار تیمی بعد مدت‌ها بد نبود، ولی انتظارها از امین بیشتره طبیعتا.

خلفی شروع خیلی خوبی داشت که البته بخش زیادیش به این خاطر بود که فکر می‌کردن دیگه این دور گناه‌کار نیست. به خاطر همین نیم نمره خودش می‌گیره و 1 نمره گاد.:)) ولی در ادامه تونست روی این مسیر درست ادامه بده و بازی خیلی خوبی تا فاز آخر انجام بده روی این حس خوبی که ایجاد شد. بازی روی حس، مهم‌تر از ایجاد حس هست. 1 نمره هم اینجا می‌گیره. نقشش در گیج‌شدن بازی بی‌گناها خوب بود. نیم نمره هم اینجا داره. رای‌ها و استدلال‌های پشت رای‌هاش خوب بود و اصلا گناه‌کارانه نبود. نیم نمره هم اینجا می‌گیره. ولی جستجوگر نبود اصلا. البته خیلی از بی‌گناهی‌هاش هم بی‌خیال بوده و غیرعادی نیست. نمره کسر نمیشه.:دی اونقدری تو بحث‌ها نبود که بخواد نمره اضافی بگیره. ولی این‌که شب‌ها بی‌گناهان دسته‌دسته ازش حفاظت می‌کردن و بخش زیادتریش هم در اولویت‌های بعدی‌شون بود که در جدول نیست، باعث میشه نیم نمره اضافه‌تر هم بگیره علاوه بر اون بازی روی حس خوب.
فاز ماقبل آخر ولی افتضاح بود در سوتی‌دادن و استدلال و واقعا باید 2 نمره ازش کم کنم. منتهی چون رای نیاورد اصلا، فقط 1 کم می‌کنم. روزش مجموعا شد 7 از 8. شب هم 0.5 نمره اضافه نسبت به تیم به خاطر جان‌فشانی در تیرزدن می‌گیره که جای تقدیر ویژه هم داره. از این نظر مرامش خوبه واقعا. کلا 8 از 10. بازگشت خوبی بود، ولی انتظاراتُ برآورده نکرد تهش.

قاتلان عزیز:دی

یاسین خب فرصت زیادی برای بازی نداشت و پرسیده‌شدنش هم برخلاف مافیاها تاحدی بدشانسی بود. بازیش برخلاف دورهای قبل و خصوصا دوری که فرقه شد، جای گیر زیادی نداشت به‌نظرم و اگه شب زده نمیشد، می‌تونست تا اواخر بازی بیاد و حتی ببره. یاسین این دور با اینکه قاتل بود، کاملا باور کرده بود بی‌گناهه و در اون جهت بازی می‌کرد و از این جهت بسیار راضی هستم. مدل استدلالی هم که بهش می‌خوره اینه که بیاد روی استدلال و فرض‌های طرف مقابل بازی بکنه. مثلا اگه بهش میگن به فلان علت گناه‌کاری، بیاد بگه فلانی و فلانی هم باید به این علتی که میگی گناه‌کار باشن. چرا به اونا گیر ندادی. از رای‌های بقیه هم به‌نظرم می‌تونه حملات زیادی بهشون بکنه چون هم حسش خیلی قوی هست و هم روی رای استدلال کردن موثرتره. هر دوری که بی‌گناه باشه ضدضربه‌س احتمالا. و وای به حال گناه‌کارا در اون ادوار.:)) نمره هم سخته چون کم بازی کرد، ولی میشه فرض کرد اگه تو بازی می‌بود چجوری بود. 1.25 برای شب و 6 برای روز می‌تونست بگیره حداقل.

محمدرضا برخلاف یاسین، ته ذهنش قبول کرده بود که گناه‌کار هست.:دی وگرنه اصلا به این راحتی نمی‌تونستید بهش گیر بدید. ولی نمره منفی نداره. استیل بازی سرسختانه و نفوذناپذیرش تا حد زیادی حفظ شده بود و شروع خوبی هم داشت به نظرم. 1 نمره اینجا می‌گیره. مثل ادوار قبلی موفق شد خودشُ از مرکز توجهات دور نگه داره و کارشم پیش ببره. استدلال‌هاش در بحث با امین و هادی و آرش و بقیه خوب بود. نیم نمره هم اینجا می‌گیره. رای‌هاش مثل ادوار قبلی فوق‌العاده نبود ولی همچنان یه سطح استاندارد خیلی خوبیُ حفظ کرده. نیم نمره هم اینجا. اواخر بازیش مثل اوایلش قوی نبود و تا حدی منفعل شد که بیشتر به بازی ربط داره و چون رای نداشت نمره کسر نمیشه. صرفا چون احتمال اعدامش بالا بود به عنوان قاتل در فاز 5 نفره، 0.25 کسر میشه. البته بگم که در رفتن از این فاز وقتی قاتل هستی، سخت‌ترین کار در مافیاس به نظرم. مجموعا روز شد 6.75 از 8.
شب هم کاملا استاندارد و خوب بود و نیم نمره برای هر قتل موفقش می‌گیره. 1.5 از 2. صرفا می‌تونست یک تیر ریسکی‌تر بزنه و سمُ به یکی ازونا که بهشون تیر زد بده. امیررضا مثلا. بعید بود احتمال زیادی داده بشه که قاتل به امیررضا سم داده.:دی ولی در شب با فاصله بهترین گناه‌کار بود و کلا هم بهترین در کنار فری و ممدرضا. مجموعا 8.25 میدم بهش و شایسته برد هم بود. کلا محمدرضا یه سطح استانداردی همیشه تو فوتی هم داشت که حفظش می‌کرد. اون سطحُ دو پله آورده بالاتر الان و حفظش هم کرده.:دی بسیار خوشحالم که بازی کرد.

بی‌گناهان گرامی:

معین و مهدی حسینی که نتونستن بازی کنن و هیچی. هرچند مافیاباز خوبی ازشون درمیاد در ادوار بعدی اگه بیان.:دی سعید و عماد هم قرار شد بعدا خدمتشون برسم.:دی

اول برم سراغ 3 دوستی که حضور مختصری داشتن. هانیه مسلما از بقیه بهتر بود و در متن بازی حضور بیشتری داشت. این که حدس‌ها اشتباه بوده و آرا غلط، مگه آرای بقیه بی‌گناها چند درصد درست بود؟:دی
چیزی که من فهمیدم، هانیه و امیررضا کاملا بازیُ می‌خوندن ولی خب به نسبتی که می‌خوندن فعالیت نداشتن. این باید بیشتر بشه اگه از بازی خوششون اومده و بازم خواستن شرکت کنن.:دی ممدرضا نصفه و نیمه خونده به‌نظرم. شم مافیایی‌ش بالاتر از بقیه‌س و از اهدافش هم مشخصه. ولی حال و حوصله بازی نداره.:دی
چون هانیه تحلیل نوشته، توصیه گاد بهش تعلق می‌گیره. البته بقیه هم می‌تونن استفاده کنن.:)) تو مافیا، فرض کن کاراگاه هستی. همه‌چیُ بخون. ببین کجا مبهمه. سوال کن. استدلال طرف مقابلُ گوش بده. اول ببین درسته یا نه. دوم ببین آیا از ذهن بی‌گناه میاد یا نه. چون ما بارها گناه‌کارانی داشتیم که بسیار دقیق‌تر و درست‌تر استدلال کردن. محکم‌تر بازی کن، ولی تک‌بعدی فکر نکن. همیشه برات سوال باشه که چرا فلان بازیکن به فلانی رای داد. همیشه. از این به خیلی چیزا میشه رسید.
نمره هم سخته حقیقتا. چون خیلی بازی نکردن. به هانیه روز 5 و شب 1 میدم. مجموعا 6. ممدرضا روز 5 و شب 1.5؛ چون گادکش شد 1 نمره منفی. مجموعا 5.5. امیررضا هم روز 4.5 و شب 1 و نیم نمره اضافه بهش میدم به خاطر علاقه زیادی که به بازی داشت. واقعا مافیابازی کردنُ دوست داره. نه اینکه بقیه دوست ندارن. بعضیا بیشتر دوست دارن. مجموعا 6.

هادی با تقریب خیلی خوبی، تکرار بازی دور قبلش بود. از نوع بازی سبک‌بالانه و هجومیش واقعا خوشم میاد، ولی دلیلی نداره خودشم اینقدر وسط بندازه. از دو قدم عقب‌تر حمله کنه خیلی خیلی بهتر خواهد شد. حدساش خوبه واقعا و فقط کافیه که جو بازی ما بیشتر بیاد دستش. اعتقاد زیادی دارم که در یکی از ادوار آینده بهترین بازیکن یا یکی از بهترینا میشه.
در رابطه با نمره هم، این مدل بازی خودبه‌خود 1 نمره اضافه داره از دید من. ولی وسط افتادنش که منجر به اعدام هم شد، به‌ترتیب نیم و 1 نمره ازش کم می‌کنه. استدلال‌هاش متقابل به‌نظر میاد اگرم نباشه و این خوب نیست، نیم نمره هم اینجا کسر میشه. باید روش کار بکنه. قدرت تشخیصش ولی عالیه واقعا. 1 نمره هم اینجا بهش میدم. منُ یاد جوونیای خودم میندازه.:)) کلا فاز روز 5 از 8 و شب هم همین که خودشُ نجات داد 1.5 میدم بهش. نمره 6.5 مجموعا. گرم کن برای دور بعدی.:دی

صدرا واقعا حیف شد این دور. لحنش خیلی به بازیش نشسته بود و علی‌رغم فشار بی‌رحمانه و ظالمانه مافیا، خیلی خوب داشت بازی می‌کرد. نقش‌هایی که بهش دادم کافی بود برای نمردن، حداقل تا آخرین فاز شب. خیلی عجله داشت پلیس بشه و هدفش هم عالی بود با این‌که بی‌گناه اعلام می‌شد؛ ولی عجولانه بود پرسشش. شب 1 از 2 میدم بهش.
شروعش به‌نظرم بد نبود و نمره منفی نداره وسط رفتنش. مقاومتش 1 نمره مثبت داره. واقعا عالی بود و بازم میگم که حیف شد. اگه تو بازی می‌موند، از یه جایی به بعد نه‌تنها کسی سمتش نمیومد، بلکه دست بالا رو هم داشت نسبت به مافیا. نیم نمره هم به خاطر این میدم بهش. روز 6.5 از 8 و مجموعا 7.5 از 10. ولی این نمره صدرای این دور نبود اصلا. باید تو بازی می‌بود و به‌راحتی 7.5 و 1.5 می‌گرفت حداقل از این بازی و بی‌گناها رو هم برنده می‌کرد. بی‌گناها دقیقا یک صدرا برای برد کم داشتن. و تا حدی تقصیر خودشونم هست.

مهسا شروع خوبی از نظر سبک بازی (و نه پست) نداشت و داشت ادامه شهردارُ بازی می‌کرد، ولی بدتر از اون ادامه‌ش بود. نیم نمره اینجا کم میشه. توصیه‌ای که به فری داشتم دو دور قبل، به مهسا هم میگم. اصلا لازم نیست زود بازیُ شروع کنی. چنین قصدی هم نداشت به‌نظرم و قربانی حرکت امین شد، ولی کل داستان قابل جلوگیری بود. یعنی میشد وسط نمونه. وسط منظورم زیاد پست دادن نیست؛ در معرض اتهامات بودن هست. در استدلال‌ها باید بهتر و قاطع‌تر عمل می‌کرد. بی‌گناهی که اینقدر زود اینقدر زیاد می‌ره وسط بازی، باید بتونه بحثا رو زودتر ببنده. نیم نمره دیگه هم اینجا کسر میشه. اینایی که میگم برای فازهای 1 و اوایل 2 هست. بعدش خوب جمعش کرد به‌نظرم و البته امین رفت جای دیگری. هرچند جا داشت رو همین قضیه بیشتر فکر کنه و در بازی هم بیاره‌ش. اینکه بعد از بی‌گناه اعلام شدن فری بازم می‌گفت گناه‌کاره و فلانی هم یارش هست، خیلی بده. انتظار داشتم ذهنش بازتر بود مثل ادوار پیش. و همینم منجر به اعدامش شد. 1 نمره هم اینجا جا داره کم بشه. مقاومتش عالیه ولی. در دیرترین حالتی که میشد اعدام شد. شاید هر بازیکن دیگه‌ای با این شروع، زودتر اعدام میشد. 2 نمره اینجا می‌گیره. اعدام‌نشدن در مافیا در اکثر مواقع مهم‌ترین مسئله هست و مهسا اینُ خیلی خوب بلده، شاید بهتر از 90 درصد بازیکنا.
این‌که علاقه به وسط‌بودن داره و ته‌وتوی همه‌چیُ میخواد دربیاره، در ابتدای مافیا خوب نیست به‌نظرم. در اواخرش خوبه که اونم ظرافت بیشتری می‌خواد. وجهه مهم بازی مهسا، شجاعتش هست که عالیه و نیم نمره اضافه داره همیشه. منتهی باید یه سری چیزا رو به بازیش اضافه و یه سری چیزا رو هم کم بکنه. مجموعا روز 5.5 از 8 میدم بهش. شب هم 1 از 2. و البته از مواجهه‌ش بعد بازی واقعا لذت بردم و نیم نمره اضافه میدم بهش. هیچ بازیکنی اینجوری یادم نمیاد. و به‌نظرم دخترا در این زمینه خیلی بهتر و کامل‌تر هستن. مجموعا 7. همچنان و با این چهار دور از چهار دور اول اکثریت بسیاری از بازیکنا بهتره، ولی امیدوارم اون تغییر سبکی که خودشم گفت در ادوار آینده اتفاق بیفته که کار برای خودش هم راحت‌تر بشه.

فری به‌نظرم به‌درستی در این دور، ادامه (و نه تکرار) رویین‌تن دور قبلُ بازی کرد و تا اینجا به‌نظرم موفق بود در شروع. نیم نمره می‌گیره. در بحث‌ها شاید یه جاهایی دست بالا رو نداشت، ولی هیچ‌موقع دست پایین هم نداشت به‌نظرم و موضعش محکم بود. نیم نمره هم اینجا می‌گیره. بحثش با آرش از یه‌جایی به بعد دیگه کش‌دار بود و اگه قصد دیگه‌ای هم داشت، اون قصدُ تو بازی نتونست بیاره. نیم نمره کسر. سبکی که خودش توضیح داد و قصد داشت پیاده‌ش کنه، حتی امتحانش هم خوبه به‌نظرم و نیم نمره می‌گیره. توجه و گیردادنش به محمدامین عالی بود و علاوه بر نمره شب، 1 نمره دیگه هم برای فاز روز می‌گیره. مهم‌ترین و به‌ترین اتفاق بازی همین بود به‌نظرم و بازیکنیُ حذف کرد که شاید هیچ جور دیگه‌ای حذف نمی‌شد. در رابطه با اعدامش هم کمی مقصر می‌دونمش و نه خیلی. موضعش در مقابل آماتورها نیاز به تقویت داره و کلا بازی فری یک تم گناه‌کارانه و جدی داره که یه‌جاهایی خیلی به نفعش هست ولی یه‌جاهایی هم به ضررش می‌شه و مهم‌ترین جا همین جاست: مواجهه با افرادی که دور اولشونه یا خیلی نمی‌شناسنش. در ادوار قبلی نگاه کنه، رد چنین چیزی هست. البته زیادی بود مجازات اعدام براش و یک فاز هم مقاومت کرد، ولی به هر حال اعدام بی‌گناه نمره منفی داره و 1 نمره کسر می‌کنم. مجموعا روز شد 6 از 8. شب هم عالی بود و علاوه بر حذف یک گناه‌کار، خودشم نجات داد یک شب و 1.5 از 2 می‌دم بهش. مجموعا 7.5 از 10.
فری برای دور بعدی لازم نیست تغییر خاصی تو بازیش بده از دید من و با همین سبک موفق میشه؛ فقط اگه دور اولی تو بازی دید، مهربانانه‌تر برخورد بکنه.:دی

آرش این دور به‌نظرم به جز حدس‌هاش بازی عالی و کاملی داشت و یکی از بهترین بازی‌های بی‌گناهیش بود. شروع عالی و مقتدر و ادامه‌ش هم خوب. 1 نمره. داشتن دست بالا در تقریبا تمامی بحث‌ها. 1 نمره. بحثش با فری زیادی بود که جا داره نیم نمره کم بکنم. از رای‌هاش اونقدری راضی نیستم و باید بهتر و شجاعانه‌تر می‌بود، ولی بیشترش درست بود باتوجه به بازیش و نیم نمره می‌گیره. گیرش به خلفی عالی بود ولی چون ادامه نداد فقط نیم نمره می‌دم بهش. اونم چون مطمئن بودم فاز بعد رای می‌ده بهش، وگرنه نه‌تنها نمره نمی‌دادم، بلکه کم هم می‌کردم. استدلال‌هاش خوب بود و مچ محمدرضا رو هم می‌تونست بگیره به‌نظرم. با اینکه اتفاق نیفتاد، نیم نمره بهش میدم. به محمدامین البته زود اعتماد کرد؛ شاید در ادامه عوض می‌شد ولی نیم نمره کسر می‌کنم تا یادش بمونه.:دی مجموعا شد 7.5 از 8 برای فاز روز. شب هم موفق بود، ولی بیشتر از 1 از 2 بهش بدم پررو می‌شه و خوب نیست که پرروتر از اینی که هست بشه.:دی مجموعا 8.5.
ایراد خیلی خاصی هم نداره، جز اینکه حس می‌کنه خیلی زرنگه تو خوندن دست گاد و کار دستش می‌ده بعضا. وگرنه انعطافش خیلی بیشتر شده و جای تقدیر داره. بقیه نکات هم به خودش گفتم.:دی

محمدحسین هم که اتفاق خیلی خوب این دور بود. در مورد شخصیتش بخوام صحبت کنم باید یک پست کامل اختصاص بدم که از حوصله خارجه.:دی مختصرا بگم که خیلی گُل و خوش‌قلب و بامحبت هست و سخته برام تصور این‌که بتونه کسیُ ناراحت کنه. یک یا دو نفر دیگه در این جمع هم اینجوری هستن به‌نظرم که نمی‌گم کی. ولی محمدحسین اشتباهی که می‌کنه اینه که تو مافیا هم این اخلاق خوبشُ میاره. هرچند با پیش‌رفتن در این دور، قاطعیتش اضافه شد و اون بازی خوبی که مد نظرم بود، ارائه داد. در ادوار بعدی اگه اون مثبت‌نگر بودنشُ تو مافیا نیاره و با همین دقت بازی کنه، از هر چهار دور، 3 دورش تو 3 نفر برتر میاد به‌نظرم.
در مورد بازیش هم مهم‌ترین ویژگی‌ش دیدش هست که خیلی بالا و جامع‌نگر هست و حواسش به همه‌چی هست. همین خودش 1.5 نمره داره. شروعش متوسط بود و هرچی بازی جلو رفت بهتر شد. این ویژگی هم تو کمتر بازیکنی هست اینجا؛ معمولا فازبه‌فاز افت دارن اکثر بازیکنا. رای‌هاش بسیار دقیق و عالی بود. 1 نمره هم اینجا میدم بهش. مخلوط بسیار قوی از حس و استدلال بود که از تحلیل افراد و داستان میومد. کاراگاه بود عملا. یه پست نوشت که کیا با کیا هم‌تیمی نیستن. بهترین پست بازی بود شاید و نیم نمره اضافی اون داره فقط. تا اینجا نمره‌ش کامل هست و ایرادی هم به بازیش و چیزایی که گفته نمی‌گیرم؛ ولی کم تو متن بود. 1 نمره به این علت ازش کم می‌شه ولی چون دور اولش بود و بازی هم سخت بود، 0.25 تخفیف می‌دیم. 7.25 از 8 در روز. شب هم انتخاب اهدافش باتوجه به بازی و دور اولش خوب بود و کاملا ممکن بود سامورایی که زده میشه، خودش باشه. 1 از 2 هم شب. کلا 8.25. بسیار هم عالی. ادوار بعدی هم داریمش و می‌تونید لذت ببرید.:دی

مجموعا به‌نظرم خوبای بی‌گناها تا حد زیادی در حد گناه‌کارا بودن. کمی بالا پایین. ضعف‌شون یکی این بود که یه سری‌ها در متن نبودن، یکی این‌که بازیکن متوسط به پایین هم داشتن خب و دیگه این‌که هماهنگ نتونستن بشن. وگرنه فردی قابل قبول بودن کاملا.

مدال‌ها در پست بعدی.

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
کمیته داوران مدال‌ها و جوایز این دور را به شرح زیر تقدیم می‌نماید:

مدال‌های برنده‌ها:
مدال گناه‌کار برنده به رضا، امین، عرفان و خلفی و محمدامین. بی‌گناه برنده به محمدحسین و آرش. فرعی برنده به محمدرضا. همه 5 امتیاز. محمدرضا 10 امتیاز.

جایزه "رضا" یا "مدال سرسختی" به سرسخت‌ترین بازیکن در فاز روز برای موفقیت در گریز از اعدام: کمیته داوران ضمن تقدیر از فری برای 1 فاز گریز از اعدام، جایزه‌ای تقدیم نکرد.
جایزه "فری" به بدشانس‌ترین بازیکن در شب: ضمن تقدیر از محمدامین، جایزه می‌رسه به یاسین 5 امتیاز
جایزه "مَهدی" به موذیانه‌ترین عملکرد در فاز روز: امین خلفی 5 امتیاز
جایزه "عرفان" به تلاشگرترین (یا متلاشی:دیترین) بازیکن: به‌طور مشترک به مهسا و خود عرفان (برای بازی در نقش رضا): 5 امتیاز.
جایزه "محمدرضا" یا mip برای بیشترین پیشرفت نسبت به ادوار قبل، می‌رسه به: خلفی 10 امتیاز
جایزه "سید" به موثرترین بازیکن در بحث‌ها:
کمیته داوران ضمن تقدیر از آرش، جایزه‌ای تقدیم نکرد.
جایزه "سامورایی" به مظلوم‌ترین بازیکن: صدرا 5 امتیاز

بهترین استدلال‌ها: ضمن تقدیر از امین و محمدامین، جایزه به دلیل نظرات مستدل و دقیق‌ در رابطه با بازیکن‌ها می‌رسه به: محمدحسین 5 امتیاز
بهترین تحلیل‌گر: جایزه مشترکا می‌رسه به محمدحسین و عرفان 5 امتیاز
بهترین نوشته تحلیلی بعد از بازی: جایزه به دلیل تحلیل بسیار خوب و دقیقش می‌رسه به امین 15 امتیاز
بهترین حدس‌ها در بازی: عرفان و هادی به‌طور مشترک 5 امتیاز
بهترین ایده‌پردازی در بازی: جایزه به دلیل بازی درست در نقش رضا می‌رسه به عرفان 5 امتیاز
بهترین عملکرد در فاز شب: کمیته داوران ضمن تقدیر از ممدرضا، جایزه رو به‌طور مشترک تقدیم می‌کنه به فری و محمدرضا (قاتل) 10 امتیاز
بهترین عملکرد در فاز روز: ضمن تقدیر از محمدامین، جایزه می‌رسه به آرش: 10 امتیاز
بهترین بیگناه: محمدحسین و آرش به‌طور مشترک 5 امتیاز
بهترین گناهکار: ضمن تقدیر از کل تیم مافیا، جایزه می‌رسه به امین خلفی 5 امتیاز
بهترین فرعی هم محمدرضا همون 10 امتیاز برنده که دادیم بسشه.:دی
موثرترین بازیکن در نتیجه بازی: محمدرضا 5 امتیاز
بهترین بازیکن: ضمن تقدیر از محمدحسین، محمدرضا و امین خلفی، جایزه می‌رسه به: آرش 10 امتیاز

جایزه ویژه گاد هم برای بازی عالی در دور اول می‌رسه به محمدحسین: 10 امتیاز.

سپاس از همگی و خسته نباشید.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین