برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل نقد و بررسی: دور اول مافیا | کرونا، بخش نخست: دشمنی ناشناخته

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
درود. همه تحلیل کنن و نظر بدن حتما. انتقادی هم دارن بگن. نمی‌زنمتون.:دی

نمره یا برترین بازیکن‌ها رم بگین.

پیچیده‌ترین و بهترین دوری بود که گادش بودم به نظرم.

مافیایی
پسندها
5
امتیازها
50
مدال‌ها
8
بهترین بی گناه : عماد / محمد
جوکر :)) عالی
مافیام کلا تیمی خوب بودن اللخصوص محمدامین و آرش.
پویام خسته نباشه ^_^
من هم از بی گناها بابت نبودنم عذرخواهم :دی

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
شب/نقش123456
مافیا
پدرخوانده: محمدامینعرفان: ناموفق - به شیطان پدرخوانده اعلام شدرامتین: موفقآریا: ناموفق-بی‌نقش شدعماد: ناموفق - حفاظت نگهبانممدرضا: ناموفق - حفاظت دکتر و حمایت رویین‌تنعرفان: فحش
خیاط: رضا--ممد (خیاط)رضا (دکتر)چاوش (خیاط)ممدرضا (ساقی)
تروریست: آرش......
بازیگر: صدرامرگ توسط قاتل* * ** * ** * ** * ** * *
ساقی: خلفیممدچاوشسیداعدام* * ** * *
شیطان: عرفانآرش: تروریستسید: بیگناهامین: بیگناهرضا: خیاط / تسخیر مهدی: بیگناهچاوش: فرشته / تسخیر سحر: بیگناه.
قاتل: فریصدرا: موفقممدرضا: ناموفق / مرگ توسط کاراگاه* * ** * ** * ** * *
جوکر: مهدیرضاعرفانخلفیممدرضاآریاآرش
فرشته: چاوش...امین: بیگناهمرگ توسط شیطان* * *
فراری: هادیرضاچاوش....
بیگناه
رویین‌تن: امیرحسین....اعمال حفاظت.
سامورایی: رابین......
غارتگر: سحر......
فدایی: محمدرضا......
پلیس: رامتینصدرا: گناهکارآرش / مرگ توسط مافیا* * ** * ** * ** * *
کاراگاه: آریارامتین: بیگناهفری: قاتل + تیرسحر: بیگناهتبدیل به بی نقش..
دکتر: امین.رضارابین.امینامین
دکتر: محمدرضا..آرش.ممدرضاممدرضا
جراح: محمد.رضاممدامینعماد.* *‌ *
نگهبان: عماد.محمد.عماد: نجاتعرفان.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
نقش‌ها و اهداف ارسال شد. جایی اشتباه بگین اصلاح بشه.
تحلیل هم وقتی همه گفتن آخرش میگم.:دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درود.
دور خوبی بود، خسته نباشید بهمه، و گاد.
بعد مرگم زیاد دنبال نکردم بازیو ولی تا حدودی اون بحثای سید و امین و مهدی و سیدبندی و اینا رو خوندم. بنظرم سید میتونست بهترین بازیکن بی گناها باشه اگر انقدر به استدلالای خودش مطمعن نباشه:دی شک بعضی وقتا چیز خوبیه:دی
توی بحث سید و امین که بحث دوتا بیگناه بود... امین برای من مبری بود اما سید مث همیشه خاکستری بود، نمیفهمم چرا کسی که بی گناهه باید انقد خودشو خاکستری نشون بده:دی
عماد اگه یکم به اعصابش مسلط میبود بهتر بود به جای بحثای بیخودش با رضا باید میرفت تو بحث امین و سید بیشتر دخالت میکرد بنظرم. رضا مث زالو چسبیده بود بهش داشت خونشو میخورد=))))
سحر������
بهترین بازیکن بی گناها محمد بود تا وقتی که بود، خیلی حال کردم با بازیش.
مافیاها هم ممل خوب بود، آرشم با توجه به اینکه تروریست بود بنظرم کار خودشو خوب انجام داد. رضا هم که عملا عماد و فلج کرده بود:)) صدرای بیچارم اولین دور تیمیش بود واقعا حیف شد :((
در کل حق به حقدار رسید. ولی بنظرم برتری عددی بی گناها تو مافیا به تیم وورک مافیا نمیچربه معمولا، مگر اینکه مافیا خودزنی کنن و بد باشن.
الان دو چیز و راجع ب خودم نفهمیدم، یکی اینکه چطور مردم؟ دو اینکه چرا چلنجر نمرد؟ وقتی زدمش خودم مردم گفتم حتما ساموری چیزیه.
جوکرم ک مهدی بود خوب برد و تبریک به وی. جوکر و همه فک میکنن قراره طرف بیاد عان ارتوداکس بازی کنه ولی خوب دیدیم جوکر این بود.
با تشکر

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
درود.
دور خوبی بود، خسته نباشید بهمه، و گاد.
بعد مرگم زیاد دنبال نکردم بازیو ولی تا حدودی اون بحثای سید و امین و مهدی و سیدبندی و اینا رو خوندم. بنظرم سید میتونست بهترین بازیکن بی گناها باشه اگر انقدر به استدلالای خودش مطمعن نباشه:دی شک بعضی وقتا چیز خوبیه:دی
توی بحث سید و امین که بحث دوتا بیگناه بود... امین برای من مبری بود اما سید مث همیشه خاکستری بود، نمیفهمم چرا کسی که بی گناهه باید انقد خودشو خاکستری نشون بده:دی
عماد اگه یکم به اعصابش مسلط میبود بهتر بود به جای بحثای بیخودش با رضا باید میرفت تو بحث امین و سید بیشتر دخالت میکرد بنظرم. رضا مث زالو چسبیده بود بهش داشت خونشو میخورد=))))
سحر������
بهترین بازیکن بی گناها محمد بود تا وقتی که بود، خیلی حال کردم با بازیش.
مافیاها هم ممل خوب بود، آرشم با توجه به اینکه تروریست بود بنظرم کار خودشو خوب انجام داد. رضا هم که عملا عماد و فلج کرده بود:)) صدرای بیچارم اولین دور تیمیش بود واقعا حیف شد :((
در کل حق به حقدار رسید. ولی بنظرم برتری عددی بی گناها تو مافیا به تیم وورک مافیا نمیچربه معمولا، مگر اینکه مافیا خودزنی کنن و بد باشن.
الان دو چیز و راجع ب خودم نفهمیدم، یکی اینکه چطور مردم؟ دو اینکه چرا چلنجر نمرد؟ وقتی زدمش خودم مردم گفتم حتما ساموری چیزیه.
جوکرم ک مهدی بود خوب برد و تبریک به وی. جوکر و همه فک میکنن قراره طرف بیاد عان ارتوداکس بازی کنه ولی خوب دیدیم جوکر این بود.
با تشکر

کاراگاه هر گناه‌کاری را که شناسایی کند، می‌تواند در همان فاز شب یا فازهای بعدی او را بکشد (از این جهت بر پلیس برتری محسوسی دارد) و نقش فرد گناه‌کار نیز در آن شب انجام نخواهد شد.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تک‌تک بازیکنان و البته گاد، بریم یه تحلیلی بر این دور داشته باشیم :دی

من همیشه دوست داشتم یه نقش انتحاری و تهاجمی توی تیم مافیا داشته باشم، قبلا به پویا گفته بودم و گفته بود با توجه به نوع بازیم زیادی قوی می‌شم :)) اما این دور قبول کرد و بهم تروریست داد :دی خوبی تروریست اینه که می‌تونی بدون هیچ استرسی و بدون نگرانی برای مسئولیت تیمی، اونجوری که راحتی بازی کنی، حتی از مافیای بی‌نقش هم بهتره از این لحاظ :))
بازی که شروع شد، به این نتیجه رسیدیم که خیلی بعیده که بیشتر از ۲ نفرمون تا آخر بازی بمونیم و قرار شد هر کدوممون تکی بازی کنیم و در صورت لزوم همدیگه رو اعدام کنیم. من هم همون اول بازی یه گیر کوچیکی به امین دادم ولی امین جوگیر شد و جوری جواب داد که دیگه نه راه پس گذاشته بود نه راه پیش :)) و خب عملا اومد گفت تو دروغ می‌گی و در ضدیت با هم دیگه قرار گرفتیم. بعد اومدیم دیدیم اگه امین من رو اعدام کنه، من تروریست از آب درمیام و هیچ سودی برای امین نداره اگه ضرر نداشته باشه، اگه هم امین اعدام می‌شد تا زمانی که لباس نداشتنش ثابت نمی‌شد من سیف نمی‌شدم :)) کلا یه چوب دو سر گ*هی بود که از همون اول می‌دونستیم گند زدیم با این حرکتمون اما نمی‌شد جمعش کرد :)) دیگه اون فاز امین اومد و دید ۳ تا رای داره و عمدا یه پستی داد که سریع‌تر اعدام بشه. نکته جالب این بود که اون فاز محمد لباس خیاط داشت و اگه اعدام می‌شد خیلی جلو میافتادیم منتهی خیلی ضایع بود که در اون موقعیت از امین برم رو محمد :دی بعدش که محمد اون حرف رو زد امین یه وصیتی کرد که بازی از اون هم پیچیده تر بشه و فاز بعدش شک میومد روی محمد. قرار شد به محمد لباس ندیم در هر صورت که باز هم بازی پیچیده تر بشه :دی شب اعدام محمد هم با اومدن آریا و حرف سید و ... من اصلا فکر نمی‌کردم که محمد توی اون ۵ دقیقه اعدام بشه واقعا، رایم رو که از‌ آریا برداشتم گفتم به کی رای بدم، گفتم به همون محمد. بعد یهو دیدم تو ۵ دقیقه ۳ تا رای اورد واقعا :)) سرتون رو درد نیارم. :دی
اما ایده اعدام ممدرضا :دی ایده ی لباس دادن به محمدرضا رو محمدامین داد اما من اول گفتم که محمدرضا جوری بازی کرده که بدون لباس هم اعدام بشه اشکال نداره :دی منتهی بعد به ذهنم رسید که لباس ساقی بدیم که بازی پیچیده تر بشه، اما بعد دیدم که اینجوری لباس محمدرضا رو باور می‌کنن و فکر میکنن امین لباس داشته و من قطعا اعدامم. بعد به ذهنم رسید که از همین استفاده کنیم، یعنی رضا و محمدامین، محمدرضا رو با لباس ساقی اعدام کنن و بعد به بهونه‌ی اینکه من به امین لباس دادم، بیافتن به جون من و من رو هم اعدام کنن و اینجوری تقریبا سیف می‌شدن حداقل تا ۴-۵ نفر. بعد از اعدام من هم یه بیگناه باهام می‌رفت و بعد هم ملت می‌رفتن دنبال شیطان و به نظرم شانس بردمون در اون صورت خیلی بالا بود. حتی بعد از تروریست اعلام شدن من هم، احتمال دعوای زرگری بودن من و امین کمتر می‌شد چون اگه زرگری بود باید من تروریست اعدام می‌شدم به جاش مثلا. کلا به نظرم مو لا درز این ایده نمی‌رفت ولی اشتباهش از خودم بود که اون فاز اومدم توی بازی و باعث شدم که رای ها بیاد روی من به جای ممدرضا :دی آخرای فاز هم بود و ۳-۳ بود رای ها و میدونستیم که اگه ممدرضا اون فاز اعدام نشه، دیگه تا آخر بازی میمونه احتمالا. به خاطر همین در راستای ایجاد هرج و مرج اون پست رو دادم و رای به ممدرضا دادم. چند تا حالت داشت، یا ممدرضا اعدام می‌شد که خوب بود، یا من اعدام می‌شدم و یه بیگناه با خودم میبردم مثلا امین که باز هم عالی بود، یا من اعدام می‌شدم و ممدرضا رو با خودم می‌بردم حداقلش این بود که بازی پیچیده می‌شد :)) ولی اون حرف سید که گفت بیا فردا اعدامت کنیم باعث شد طمع کنم :)) خلاصه این شد که اعدام شدم دیگه بقیه اتفاقات بعد اعدامم رو بچه ها خودشون می‌گن :))

ولی تیر هامون :)) =)) شب اول که گفتم عرفان رو بزنیم چون اگه بیگناه باشه قطعا میپیچه به پای من و رضا و امین و ول کنمون نیست :)) زدیم و نمرد :دی شب دوم رامتین رو زدیم که استثنائا مرد ولی خودش همینجوری از گزینه‌های اعدام هم بود :)) ) شب سوم آریا رو زدیم چون می‌دونستیم گادکش نمی‌شه و همین‌جوری یه پست میده تا اخر بازی :)) که کاراگاه بود و نمرد :دی شب چهارم عماد رو زدیم که مثکه از دو طرف سیو شد :)) شب پنجم ممدرضا رو زدیم که مثکه هم خودش خودشو سیو کرد هم رویین تن :)) (البته این رو می‌شد حدس زد :دی) شب ششم هم به ذهنمون رسید که چون کاراگاه بین گادکش ها نبوده و از طرفی نه من نه امین رو نپرسیده، شاید عرفان بوده که با زدنش توی شب اول بی نقش شده :دی به خاطر همین دوباره عرفان رو زدیم و به این نتیجه رسیدیم که یا شیطانه یا رویین تن :)) و بعد که به من رای داد و البته از نوع بازیش تقریبا فهمیدیم که شیطانه :دی

کلا تو فاز شب از بدترین مافیاهای تاریخ بودیم :)) ولی خب فاز روز مهمه :دی

بریم سراغ افراد.

مافیا:
محمدامین: بعید می‌دونم کسی تا اخر بازی به گادفادر بودن محمدامین شک می‌کرد با توجه به درک ناقص از سیدبندی پویا :)) شرایط بازی جوری شد که مجبور شد نقش بازی کنه و البته انصافا عالی انجامش داد و به جز فاز آخر و عماد و اینا، کسی بهش شک نداشت کلا :)) نقطه‌ی اوج بازیش هم که خیلی حال کردم رایش به رضا بود که باعث شد رضا اعدام نشه درنهایت و خیلی هوشمندانه بود :دی ۸.۵ از ۱۰ می‌دم :دی

رضا: رضا به نظرم از بهترین بازیهاش بود و هیچ بحثی رو نباخت و تنها چیزی هم که باعث شد بهش شک کنن همون ایده‌ی اعدام ممدرضا بود که تقصیر من بود :))‌ و البته همچنان بی‌اعدام باقی می‌مونه در ادوار مافیا :دی به نظرم رضا یکی از بهترین یارهاییه که یه گروه گناهکاری می‌تونه داشته باشه از نظر حجم همکاری و احساس مسئولیتش به بازی :دی حفظ اون جنبه‌ی «طلبکارانه»ی پستهاش هم کار خیلی سختی بود به عنوان گناهکار که تونست انجامش بده :دی ۹.۵ از ۱۰ می‌دم :دی

خودم: بازی پر اشتباهی بود برام از لحاظ استراتژی، و خب اون حرفم در جواب چاوش که چرا به ممد رای دادی سوتی بدی بود که جمع کردنش واقعا سخت شد :)) ولی درمجموع با توجه به نقشم از وسط بودن و درگیر کردن بازی و البته پیچیده کردنش :دی راضی بودم و ۸ می‌دم به خودم :دی

امین: بره بمیره با اون پست جوگیرانه اش :)) ولی جدا از شوخی، کمتر بازیکنی حاضر می‌شه چنین فداکاری‌ای برای تیمش بکنه و به نظرم خیلی ارزش داره :دی مطمئنا اگه اول بازی اونجوری پیش نمی‌رفت بازی خیلی خوبی به نمایش می‌ذاشت :دی نمره نمی‌دم.

صدرا: صدرا به نظرم خیلی حیف شدن مردنش با توجه به اینکه بین اکثر افراد حاضر در بازی به شدت آندرریتد بود :دی اگه تو بازی میموند یکی از مهره‌های کلیدی مافیا می‌شد ولی نشد که بشه :دی

فرعی ها:

عرفان: عرفان هم به نظرم تقسیم نقش هوشمندانه‌ی پویا و البته کاملا شایسته‌ی نقش شیطان بود و خیلی هم خوب داشت جلو می‌اومد و به نظرم فقط خودش می‌تونست جلوی برد خودش رو بگیره :)) حق بهش می‌دم سر اعدام رضا اما وقتی توی گروه مافیایی و فقط ۲ یار برات مونده، به این فکر نمی‌کنی که یکی از یارهات رو فدا کنی که شیطان احتمالی سیف بشه :دی اگه مثلا مطمئن مطمئن بودیم که شیطان عرفانه شاید همچین کاری می‌کردیم. در کل حقش بود که ببره و وصیتش هم خیلی خوب بود در اون لحظه برای مشخص شدن تکلیف ما چون میدونستیم که قطعا غارتگر نیست :)) هدف‌های توی شبش فوق العاده بوده و زدن چاوش هم بسیار هوشمندانه :دی می‌خواستم ۸.۵ بدم ولی به خاطر هدفهای شبش ۹ میدم.

چاوش: چاوش حضور محدودش توی بازی خیلی موثر بود و البته به نحو غیرمستقیم مچ من رو گرفت و باعث اعدام من هم شد :)) ۷.۵ می‌دم :دی

فری: فری اشتباهش این بود که بازی رو خیلی وسط شروع کرد که به نظرم با وجود پلیس و کاراگاه، اصلا منطقی نیست برای نقشی مثل قاتل. خودم قاتل بودم قبلا که وسط بازی کردم و وسوسه‌ی وسط بازی کردن به عنوان قاتل رو درک می‌کنم کاملا :)) به نظرم پتانسیل زیادی داشت. ۶.۵ می‌خواستم بدم ولی ۶ میدم به خاطر زدن صدرا :( :))

مهدی: مهدی فوق العاده بود :دی به نظرم باید جوری نقش دلقک و جوکر رو نوشت که مجبور باشه اینجوری که مهدی برد، ببره. :دی ما توی بازی به جوکر بودن آریا، سید، امین، حتی عرفان و سحر، شک کردیم ولی یه درصد هم جوکر بودن مهدی به ذهنمون خطور نکرد. خصوصا اینکه بعد از اعدام دوم هم، جوری بازی می‌کرد که انگار چیزی برای از دست دادن داره. ایرادی به ذهنم نمی‌رسه که بگیرم و ۱۰ می‌دم :دی

بیگناهان:

سید: تو ۶ فاز اول خوب بود ولی به نظرم با ایده‌ی اعدام براساس سیدبندی و اینا خراب کرد و البته بحثش با امین، به نظرم از سید انتظار می‌ره که دید بازتری به چنین بحثی می‌داشت :دی ۸ می‌دم :دی

سحر: سحر به نظرم عامل اصلی اعدام من بود و خب رندوم هم رای نداد و باعث شد که رای روی من جمع شه و عرفانی که میدونست من تروریستم بهم رای بده. (البته عامل اصلی اعدام خودم، خودم بودم ولی خب :))) و خب با اینکه نمی‌تونست درست حسابی بازی کنه، گادکش نشد تا بیگناها توی تعداد عقب نیافتن و این هم واقعا جای تحسین داره. نمره نمی‌دم چون بازی نکرد :دی

رامتین: پرسش هاش عالی بود و اگه نمی‌زدیمش خودم می‌مردم :دی به نظرم با وجود اینکه دوریش از مافیا باعث شده بود یکم طول بکشه تا بدنش گرم شه :دی ولی خیلی خوب و موثر بازی کرد توی همون چند فاز و به نوع بازیش کردیت می‌دم :دی. ۸.۵ از ۱۰.

آریا: پرسش قاتل عالی :دی نمره نمی‌دم چون گادکش شد :))

امین: به نظرم اگه کسی میتونست به اینکه شیطان و مافیا کسی بین سید و مهدی نیست شک کنه، امین بود :دی اما در هر صورت نمیشه از پست‌هاش و دیدش به بازی لذت نبرد و به نظرم بیگناهانه بازی کرد و صرفا به خاطر اسم و قضیه سیدبندی، روش شک اومد. ۸ میدم.

محمدرضا: به عنوان دور اولش خیلی خوب بود و جاهایی که باید، شک کرد و از چیزی که از دور اولی انتظار می‌ره، خیلی پخته تر بازی کرد. خودش رو هم تو شب درست نجات داد و حتی اعدامش با لباس هم باعث شد هزینه بدیم :)) دوست دارم باز هم تو بازی‌ها ببینمش و ۸.۵ می‌دم :دی

محمد: آقا محمد خیلی بیگناه بود خدایی :دی مشکل محمد اینه که خییییلی «رو» بازی می‌کنه و همین باعث می‌شه بقیه بیگناها بازیش رو درک نکنن اونقدر :دی سیو درست هم توی شب داشت. به نظرم اگه کمی با سیاست بیشتری بازی کنه و به اینکه بقیه از حرفش چه برداشتی خواهند داشت اهمیت بده :)) بازیکن فوق العاده‌ای می‌شه توی مافیا. ۸.۵ می‌دم.

عماد: از یه جای بازی به بعد، تنها بیگناهی که حرف درست می‌زد عماد بود :)) خیلی خوب دفاع می‌کرد و شک می‌کرد و به نظرم اگه با اقتدار بیشتری مقابل رضا می‌ایستاد و از توری که رضا دورش انداخته بود درمی‌اومد، می‌تونست بازی رو برای بیگناهان دربیاره حتی :دی هرچی جلوتر رفت هم بهتر شد بازیش :دی سیو درست هم داشت . ۸.۵ می‌دم بهش :دی

گاد: به نظرم در بالانس نقش‌ها و بالانس بازیکن‌ها، یکی از شاهکار‌های پویا بود و تنها ایرادی که می‌گیرم بهش، به خاطر صدراست که مشخص بود فری می‌زندش :)) بازی فوق العاده‌ای بود و خسته نباشید شدید‌الحن بهش می‌گم :دی و اینکه چند بار سکته‌ی ناقص داد ما رو تو گروه :)) باعث می‌شه ۱۱ ندم بهش :)) ۱۰.۵ :دی :))

ممنون از همگی که شرکت کردین. چیزی به ذهنم رسید اضافه می‌کنم. به امید دیدار در دور های بعدی و تداوم فروم جدید :دی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: God
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
عرض ادب

بعد از دو سال و نیم دوری از مافیا خیلی دلتنگش بودم هم خود بازی و هیجانش و هم جمع مافیایا دوستای قدیمیم ، وقتی پویا گفت ک دور جدیدی در راهه با کله قبول کردم در حالیکه یادمه دور اخرم گفتم من چیز بخورم اگه یبار دیگه مافیا بازی کنم :دی بهرحال دنیاس دیگه ادم تغییر میکنه خصوصا بعد سربازی ...الان فهمیدم که مافیا یه دردیه که وقتی بهش مبتلا شدی دیگه درمانی نداره و نمیتونی دس بکشی درست عین یوونتوس :46:

بخاطر درگیریای ذهنیم دوس نداشتم گناهکار باشم چون حوصله بافتن و زیر بار نرفتن عمدی و دروغ نداشتم به پويا گفتم که یه نقش بیگناهی به من بده تو مود بیگناهیم :دی و پویام قبول کرد ولی چن روز بعدش اومد گفت یه نقش جدید داریم و خیلی خفنه و تو شیطانی :59: پشمام ریخت (شیو شدم بقول سید) گفتم این چیه بابا من میخاستم بیگناه باشم تو اند گناهکاررو دادی =)) خلاصه وقتی از قابلیتای نقش و پیچیدگیاش و جذابیتش آگاه شدم با جون و دل پذیرفتم :105:

چون از اول بنا رو این گذاشته بودم که بیگناه میخام سعی کردم بخودم بقبولونم که نقشم رویین تنه و اصلا شیطانو از یاد ببرم و تو خودم بنظرم موفق بودم تا فازای اخر تم گناهکاری انچنانی حس نمیکردم تو بازیم شایدم اشتباه میکنم در کل تلاشم این بود که یه رویین تن باشم.:39:

شب اول که شد برا پرسشم ارشو انتخاب کردم . با توجه به پستاش و شناختی که دارم ازش تو همون یه فاز برام بیگناه نمیزد و احتمال بالایی به گناهکاریش دادم حتی تو پیامم به پویا نوشتم : ارشو میخام استعلام کنم...مافیای کثیف :دی که فرداش پویا با یه نقطه تایید برا اون پی ام دومیم تایید کرد که حدسم درسته و تروریسته :دي

چون این حس یجورایی دوطرفس تقریبا مطمعن بودم حتی قبل از اینکه بپرسم ارش هر نقشی داشته باشه من هدف اولشم و بعد اینکه تروریست اعلام شد پویا گفت پدرخوانده جسارت کرده و تو رو زده و پیشنهاد ارشم بوده پارش کن بعدا =)) این شد که ممد امین هم بهم معرفی شد و با مردن صدراهم در شب اول من علنا 3 از 5 مافیا رو همون شب شناسایی کردم : ))
این بهم کمک کرد چون در نهایت هدف شیطان شناختن مافیا بود که در صورت لزوم عضوشون بشه و به شکل دادن روند بازیم کمک کرد که کمک حال مافیا باشم
شب دوم سیدو پرسیدم بیگناه اعلام شد و قابل حدس بود برام ولی از بین امین و مهدی یکیو مافیا میدونستم برا همین شب سوم امینو پرسیدم دیدم عه اینم بیگناهه دیدم نه با مردن خلفی فقط یه مافیا دیگه بود ک بشناسم و به رضا شک کردم چون خیلی مرموزانه و غیر رضایی:دی بازی میکرد پرسیدمش و خیاط بود اینطور شد که از شب 4 همه رو تقریبا شناختم و دید خوبی به بیگناها و گناهکارا پیدا کردم فقط تنها باگ جوکر بود که نمیتونستم بفهمم و تا روز اخر حدس نمیزدم کیه میتونه باشه شب 4 مهدیو تسخیر کردم ب بهانه کاراگاه بودنش که نتونه کاری بکنه و میخاستم ببینم قابل تسخیر هست یا نه که با توجه به تفسیر ناقصم از کشتن با تسخیر فک میکردم ورای تیره این کشتنم و از هر نقش قابل تسخیری عبور میکنه و میکشه که اونطور نبود و کاخ ارزوهام فرو ریخت :دی

آها اینو یادم رفت شب اعدام ارش من حساب کردم که اگه قبل ارش یه بیگناه بمیره و بعد ارش اعدام شه با یه اعدام دیگه بازیو میبریم و از شب قبلش حدس زده بودم که مافیا ممکنه لباس بده و بیاد رو ممدرضا که همینم شد منتها من که خودمو برا 5-6 نفر پایانی اماده کرده بودم و باید کارنامه خوبی جم میکردم تا اون فاز نمیتونستم ریسک کنم و انتحاری عمل کنم که اگه جواب نداد لاقل من سیف باشم نسبت به بقیه و مدرکی ب جا نزارم اومدم از بالانس و اینکه با بی زبونی بگم که ممدرضا نمیتونه یار 5 باشه حرف زدم و ارشو باهاش متهم کردم اولا ثانیا یه نخ ریزی به جا گذاشتم که تو فازای بعد یا رضا یا مملگرو باهاش ب چالش بکشم چون میدونستم ممکنه هممون شانس رسیدن به اخرو نداشته باشیم و باید قربانی بدیم.

این شد که وقتی سید رفت رو ارش منم خیلی ملو رفتم به سوال جواب با ارش و چون فاز اولم یه کنتاکت کوچیک باهاش داشتم باور پذیر بود و اینو بسطش دادم تا شب که این به نظرم رسید که درمورد ممدرضا نظر نداده بزا تیر خلاصو بزنم براش که زیاد ابکی نباشه اتهامم و بایدم یه رای تو سیف ساید میدادم به قولی که شک برانگیزم نباشه تازه. خلاصه ارش اعدام شد و نتونستیم یه بیگناهو قبلش اعدام کنیم و خوب پیش نرفت

باید یه تشکر ویژه از سید بکنم که واقعا به من خیلی کمک کرد تو بازی و تونستم اعتمادشو بدست بیارم :دی درسته دو جا با برگردوندن رایش منو به دردسر انداخت و کلی حرص خوردم از دستش ولی خوب مچ شده بودیم تو بازی با هم ..اها از همه مهمتر مطرح کردن ایده سید بندی بود که منو کلا گذاشت بیرون و من اومدم با خنده شیطانی به پویا گفتم سید کارمو راحت کرد حالا من میشینم کنار دعوای این بنده های مفلوکو سر شیطان بودم نگا میکنم و تخمه میشکنم =))

فازای اخر این ایده به سرم زد که اگه یه مافیا پیدا کنن اینا دست از سر من برمیدارن و میرن سراغ اون گنده های سید یک برا شیطان چون من تنها شکی ک روم بود مافیا بودن بود که با استدلالام که انصافا هم منطقی و تمیز بود توضیح دادم که چرا نمیتونم باشم سید قبول کرد ، مهدی که جوکر بود معلوم بود قبول نمیکنه و امینم چون سید قبول کرده بود قبول نکرد و شک کرد :دی و میگفت هم تیمی ایم ما نمیدونم چطور حساب کتاب میکرد که ما 5 تا میشه هم تیمی باشیم :46: و رضام که نمیدونست من شیطانم و مافیا بود باید رد کنه نظرمو و خودشو بیگناه بدونه....با نبودن سحر که مافیا بودنش زیر سوال رفت من شدم گزینه اصلی برا مافیا و ازونجایی که 10-12 روز بکوب ذهنم درگیر این بود و یجورایی خسته شده بودم میخاستم زود تموم شه گفتم یا جو رو میبرم رو رضا با حرفام اون باید اعدام شه اون وقت من سیف کامل میشم و میبریم یا اینکه خودم اعدام میشم خلاص میشم شد آنچه شد و با کمک ابر و باد و مه و خورشید و سید رضا اعدام نشد و از 5 نفری که فاز سرعتی تو بازی بودن 4 نفر روم بودن و داشتن به رگبار میبستنم انگشتام سر بود از بس جواب این و اونو میدادم و اعدام شدم که اونجا مطمعن شدم یکی از بین امین و مهدی صد در صد جوکره :34:

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
و اما تحلیل بازیکنا

مافیا

ممد امین معروف به ممدگرل :دی : اولین دوری بود که باهاش اشنا شدم و سبکشو نمیشناختم وقتی فهمیدم گادفادره سعی کردم جوری که تابلو نباشه سمتش نرم اصن و نبودن و کم بودنشو پرچم نکنم :دی که جو نیفته روش اگه بیگناه میبودم مطمعنا این بازی به مذاقم خوش نمیومد و از منتقدین اصلیش بودم صرف نظر ازینکه گاد فادر باشه یا نه :دی ولی خوب بود و دور نگهداشت خودشو از شک و کسی شک نکرد بهش جز عماد فاز اخر که بی فایده بود..دمش گرم امیدوارم یه دور دیگه با یه نقش دیگه سبک اصلی خودشو تو بازی ببینیم :گل: من 8 میدم بهش

رضا خیاط : رضا ینی کابوس هر بازیکنیه خدا نکنه باهاش یه کنتاکت کوچیک داشته باشی بیپارت میکنه تا اخر بازی و اعتقادی به بستن بحث نداره چه بیگناه چه گناهکار گناهکار باشه که بدتر ، نمونشو تو عماد دیدیم ، از همین رو و تجربه و شناختی که داشتم حتی قبلتر از شب 4 ک بشناسمش گفتم برا من بحث بی پایان و دور شدن از متن بازی خطرناکه و کوچکترین توجهی به رضا نخاهم کرد :دی وقتیم که فهمیدم خدارو شکر کردم که انتخاب درستی کردم ، فاز اخرم باید اعدامش میکردم ب اون خاطر بحث کردم باهاش وگرنه اونم نمیکردم :دی که با زرنگی در رفت البته و جالب اینجاس اونم از اول دوری کرده بود از من و کاری به کار من نداشت که دوس دارم این درگ متقابلو=)) خوب بازی کرد من 9 میدم بهش

آرش ترور : بالا زیاد حرف زدم از ارش ، کلا خیلی میفهمیم همو . یکی از بهترین بازیکنای مافیاس و از نظر من سید یکیه :دی ایده ها و سناریوهای خوبی میپینه و خلاقه منتهی این بار بدشانس بود :دی ولی با توجه به نقشش خوب بازی کرد ولی بازی بهتر ازش زیاد دیدم بهش 8.5 میدم...اگه یه بیگناه قبل خودش اعدام میکرد مطمعنا 9 به بالا حقش بود :دی

صدرا و امین خلفی زیاد تو جریان بازی نبودن نمره نمیدم :105:

فری قاتل :واااقعا بدشانس بود که به قول سید اریا از تو گور اومد و بدون اینکه تو متن بازی باشه این بدبختو زد و رفت =)) اون بحث مجادله و مباحثه و منازعه چیزای خوبی از توش درمیومد :دی و هدفای شبش هم عالی بود و میتونست خیلی کمک حال من و مافیا باشه وجودش که نشد که بشه ، بخاطر هدفای شبش 7.5
چاوش فرشته: بنظرم اگه بیشتر تو متن بازی بود جنگ تمام عیاری بین اون و سید و امین و مهدی سر میگرفت و لذت میبردیم و اون فازی که شب زدمش هم خوب بود تو بازی :دی شبش که میخاستم پرسش و تسخیر بدم و ازونجایی که نیم نگاهی به فرشته داشتم چون خطر جدی تهدیدم میکرد اگه منو میفهمید ، سحر و چاوش رو تو ذهنم داشتم و اول حس کردم پویا فرشته به سحر میده چون تنها دختر بازیه مثلا :دی بعد دیدم چاوش هدفای شبش خیلی بهتره و شک کردم به اون و دیدم بعلههه فرشته رو بالاشو چیدم و خیالم راحت شد ضمنا اینکه زدن چاو فرشته هم احتمال بالا فقط از طرف کسایی مث سید و امین و مهدی برمیومد این احتمال سید بندی و شیطان بودن اینا تقویت میشد که با یه تیر دو نشون زدم و بهترین عملکرد شبم بود بنظرم . نبود دیگه چه امتیازی بدم :دی
مهدی جوکر:34:: تعریف بازی جوکر تا الان برا ما این بود که یکی دنبال اعدام باشه و ما بهش رای ندیم :| مهدی این تابو رو شکست و خیلی خوبم شکست با اینکه خیلی حرصم داد که چرا بازیکنی با این سطح نمیگیره حرفا و استدلالای منطقی منو :دی بعدش که احتمال جوکر دادم بهش حق دادم بهش و در اخر جبران کرد و مافیا برد :دی...خیلی خوب بود من 9.5 میدم (10 مال پویاس :دی)

سید رویین تن: گفتم که چقد کمک کننده بود برام تو بازی و این یه افتخاره برا من که با بازیم سید بیگناهو گول بزنم :دی صرف نظر ازون ایده که یکم رادیکالیش کرد موضوع پیدا کردن گناهکارارو و بازی با این فرض پیش رفت برا بیگناها ، خیلی خوب بود و تلاشش در جهت باز کردن بازی خیلی خوب بود من که همه پستاشو میخوندم منطقش خوب بود مثل همیشه جز یه سری کارا که فک میکردم یه جور دیگه بهشون نگاه کنه من همیشه یاد گرفتم و یاد میگیرم ازش ...8.5 میدم بهش
امین دکتر: امین این بازی اون تمرکز و ریز بینی و اشراف کامل رو به بازی نداشت با توجه به مشغلش فک کنم و اون ایمین نبود که میشناختیم ولی در بحث هایی که بود خوب سوال و جواب کرد و شکهاش خیلی بجا بود منتها بعضی جاها یکم حیثیتی میشد و به نظرم هنوزم که هنوزه فکر اینکه من و سید و ارش و خلفی و صدرا تو یه گروه باشیم صرف نظر از بالانس از لحاظ بازی و وقایعی که توش اتفاق افتاده یکم بعید بنظر میرسه نمیدونم چرا رای به اعدام من داد(شوخی) =)) من به امین 8.25 میدم
عماد بادیگارد: خارج شدن از دور تسلسل باطلی که رضا براش ایجاد کرده بود سخت بود و من درکش میکنم منتها باید بنظر من اصلا ایگنور میکرد رضا رو که عین نوار خراب برا خودش بگه =)) و دنبال بقیه بازی میرفت ولی در کل خوب بود بجز اون موقعی که وقتی 3 فازه رایش و شکش رضاس و اون حرکت گناهکاری و نبودن تابلوی رضا :دی رو نمیبینه و به من بدبخت رای میده :دی با توجه به سیو فاز شبش من بهش 8 میدم
ممد مظلوم:( فازای اول خیلی تناقضی بحث میکرد و تو بحثاش با من واثعا یه وقتایی فک میکردم دارم با رضا صحبت میکنم از بس حرف منو یجور دیگه میفهمید و سعی در جواب کامل نمیکرد =)) این شد که نتونم پایین بکشم ازش و حتی به خلفی با اون ورود شکوهمندانه رای بدم ...ولی فاز بعدش خیلییی دیگه بیگناه میزد گفتم الان همه میان میگن بابا این بیگناهه و کم مونده بود خودم بیام وسط فاز بگم دس بردارین از سر این بدبخت من غلط کردم بخدا بیگناهه =)) ولی خب نقشم ایجاب میکرد و ازش عذرخواهیم کردم که اونطور بیشرفانه اعدامش کردیم . 8 میدم بهش:12:
آریا: تنها کار مثبتش که به ضرر ما هم شد زدن فری تو شب بود : )) اون پستش که خدا بود و رو اعصاب همه رفت و منم که میخاستم یه بیگناه کم شه فقط به بهونه جوکر رای دادم بهش که بعدش سید و اون ایده کذاییش :دی بخاطر هدف شبش 7.75
ممدرضا: دور اولش بود و با اون پست اول که به هوای هیتلر تلگرام داد و منو ارشو مشکوک اعلام کرد عامل اصلی این بود که ممدو مجبور شیم اعدام کنیم چون واقعا سندیت نداشت اون اتهامی که ممد بهم زد از رو حرف ممدرضا :دی فک کنم اگه حوصله کنه و چند دور بازی کنه بازیکن خوبی میشه چون حدسای خوبی داره :دی من بهش 7.25 میدم
رامتین پلیس: تلاشش برا باز کردن بازی قابل تحسین بود و پرسشاش هم عالی بودن دو شب اول هر دو گناهکار اگه میموند میتونست خیلی کمک حال بیگناها باشه ولی فازای اول تو همچین بازی ای خیلی خطرناکه تو وسط بازی باشی و این ریسکو کرد و خدایش بیامرزد اولین و تنها هدف به دیوار نخورده مافیا :دی من بهش 7.5 میدم

و اما خودم ، توضیح دادم اون اول خودمو ضایس به خودم نمره بدم ولی فک کنم خوب بودم نه عالی و کسی شکش به شیطان بودنم نمیرفت با توجه به انتخاب و بالانس بی نظیر پویا و اگه شرایط یکم جور دیگه میشد میتونستم همراه مافیا ببرم که برد و باخت مهم نیس و اون احساس رضایت مهمه تو بازی که فک کنم از خودم راضی باشم این دور : بقول اوس جواد خیابانی : میتونیم از خودمون راضی باشیم ولی از خود راضی نباشیم=))
گاد اعظم پویا همونطور که گفت یکی از پیچیده ترین و بهترین دورای پویا بود و خیلی سخته سر و کله زدن با 20 تا ادم 24 ساعته :| و نوشتن داستانش که خیلی خندیدیم یجاهاییش تا بالانس کردن و مدیریت بازی .. واقعا هر چی بگیم تکراریه در مورد پویا و تنها میگم دمش گرم نمرش همیشه 10 نه 20 عه :بوس: :دی

اها اين يادم رفت بگم واقعا ممنونم ازش كه اين نقش جديد و مهمشو ب من داد و بهم اعتماد كرد و متاسفم ك اونطور ك بايد ميشد نشد و احتمالا نا اميدش كردم :دي

مرسی از همه ببخشید طولانی شد ایشالا دور بعد ازین بهتر و درخشانتر :105:

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سلام :دی

اول از همه اونایی که وقت گذاشتن و نذاشتن :دی تا این دور به یاد موندنی رو برگزار کنیم، تشکر میکنم. به خصوص از پویا عزیز که زحمت زیاد کشید و همچنان منتظر پایان داستانش هستم. دم همگی گرم.

خب، از جوکر بازی شروع میکنم :دی مهدی خیلی خوب بود. همونطور که آرش هم گفت، اصلا تنها کسی که شک به جوکر بودنش نکرده بودیم مهدی بود. البته اون اواخر که مثلا به سید رای به اعدام نداد یا رایشو از رو من برداشت یذره برام عجیب بود ولی بازم اصلا فکر نمیکردم جوکر باشه. اگه نقش دیگه ای داشت به نظرم بیشتر درگیر میشد و جور دیگه ای بازی میکرد، اما با توجه به جوکر بودن، عالی بود و بهش 10 میدم.

بحث های سید و ال امین رو که میخوندم، تو گروه مافیای خودمون گفتم "بچه ها من پست سیدو میخونم، میبینم عه چه سوال خوبی پرسیده داره درست میگه! بعد پست ال امینو میخونم میبینم عه اونم چه جواب خوبی داده داره درست میگه!" واقعا نمیشد هیچی از بحث این دو نفر دراورد. :دی بحث و گفتگویی که با هم داشتن یه کلاس درس مافیا بود برا خودش. مشکل فقط اینجا بود که یذره دیدشون به بازی محدود بود، یعنی کل بازی و بازیکن ها رو در نظر نمیگرفتن، شاید ال امین اگه بیشتر وقت داشت این کارو میکرد، چون اواخر بازی داشت تازه درباره بقیه بازیکنا نظر میداد. اما سید کلا همینه چون چند بار دیدم سبک بازیشو. :دی سید همین یک مورد رو برطرف کنه دیگه هیچکس فکر نمیکنم حریفش بشه، تو همین بازی هم اگه احتمالات مختلف رو بیشتر در نظر میگرفت و گیر نمیداد به فرضیه های خودش شاید بازی جور دیگه ای پیش میرفت. :دی ال امین هم زیادی گیر داده بود به سید. بین این دو نفر، پست های ال امین به نظرم بیشتر حس بی گناهی میداد به آدم، سید یجوریه که وقتی بی گناهم هست بازم یه رگه هایی از گناهکاری تو بازیش به چشم میخوره و به همین خاطر قسمت زیادی از بازی ما فکر میکردیم شیطان سیده. :دی ال امین به مراتب بی گناهانه تر بازی میکرد. به هر دوشون 8/5 میدم.

عرفان :ی شاید اگر میدونستیم شیطان عرفانه، اعدامش نمیکردیم! البته روز آخر به آرش گفتم، عرفانو اعدام میکنیم، اگه شیطان بود که میریزم سر سید، اگه نبود هم میریزیم سر مهدی. در حالی که اصلا نیازی به این کارا نبود اونا خودشون گور هم دیگه رو کندن :)) عرفان خوب بازی کرد و همونطور که خودش گفت کسی به شیطان بودنش شک نکرد اما خب بی گناهیش هم زیاد مشخص نبود. عرفان وقتی بی گناهه به مراتب بی پروا تر و وحشی تره. :دی یک موضوع دیگه این که عرفان باید گرا میداد به ما تا بفهمیم شیطانه. :دی شاید کمک میکرد، یا حداقل اونجا باید به محمدرضا رای میداد. :دی در مجموع با توجه به شیطان بودنش خوب و منطقی بازی کرد و بهش 8 میدم.

عماد :دی :دی :دی حقیقتش من چرا همچین بحثیو با عماد شروع کردم؟ همونطور که آرش گفت، آرش و خلفی اومدن یه بحثی راه بندازن واسه شروع، بعد دیدن یهو تبدیل شد به یه جنگ تمام عیار که هیچجوره نمیشه جمعش کرد. :دی من گفتم برای این که یذره تمرکز از رو این دو تا برداشته شه بیام یه بحثی رو با یه نفر شروع کنم یذره جو همراهش کنم ببینم چی میشه، که اصلا موفقیت آمیز نبود :)) اما بعد گه نگاه کردم دیدم بد نیست این بحثو ادامه بدم، اینطوری هم خودمو مشغول نشون میدم تو بازی که بعدا کسی نتونه بگه تو سایه بودی (که گفتن :|) هم یه بی گناه رو از جریان بازی خارج میکنم :)) انتخاب عماد هم البته زیاد تصادفی نبود. بین بازیکن هایی که تو بازی بودن دیدم بهترین گزینه عماده، با سید و ال امین و مهدی که نمیشه از این کارا کرد سریع خفتت میکنن :)) عرفان هم تا جایی که میشد میخواستم ازش فاصله بگیرم :)) سحر که زیاد نبود. عماد تو تشخیص گناهکارها خوب بود، بجز محمد، تقریبا گناهکاری و بی گناهی بقیه رو درست حدس زد اما خب اون اقتدار لازم رو نداشت که بقیه بازیکن ها رو با خودش همراه کنه. اینو باید به بازیش اضافه کنه به نظرم. هدف های شب خوبی هم داده بود. 8 میدم.

محمد کاملا منطقی و تر و تمیز بازی میکنه. یه دیالوگی بود تو پیکی بلایندرز که میگفت "وقتی تو موضع ضعف قرار داری، باید با تمام قوا حمله کنی، دفاع کردن اشتباه ترین کاره!" این چیزیو که من تقریبا همیشه ازش استفاده میکنم و محمد هم باید بکنه. :دی اون روزی که اعدام شد، مشخص بود که از طرف حداقل یکی دو تا گناهکار داره جو ایجاد میشه روی محمد، چون بازی محمد واقعا نه سوتی ای داشت نه حرف غلطی زده بود نه هیچی، واقعا عالی داشت بازی میکرد، ولی جو روش بود. محمد وقتی این رو میدید باید خودش هم برمیگشت حمله میکرد به نظرم. چون بی گناه وقتی مبینینه همه حرفاش درسته و جایی چیز الکی یا اشتباهی نگفته و بازم جو روشه، شک میکنه که اینایی که جو انداختن روش حداقل یکی دو تا گناهکار توشون پیدا میشه. اما محمد فقط دفاع کرد و البته اون جمله آخر که گفت خلفی احتمالا لباس داره واقعا بد موقع و بی دلیل بود. البته اینم حرف درستی بود، ممکنه داشته باشه، ولی مطرح کردنش تو اون زمان و به اون شکل، اشتباه بود کاملا که بهونه داد دست گناهکارا برای اعدام کردنش. در کل محمد باید در کنار منطقش، یذره احساسی تر بازی کنه. :دی به بازی این دورش 7.5 میدم.

چیز زیادی از بازی رامتین ندیدم ولی همون مدت کمی که بود، تو فاز شب خوب کار کرد و تو فاز روز هم نقش زیادی تو استارت خوردن بازی و ایجاد بحث های مختلف داشت. دوست داشتم بیشتر از بازیش ببینم. :دی نمره نمیتونم بدم بهش. همونطور که به سحر و باقی بی گناها هم نمره نمیتونم بدم چون واقعا زیاد تو بازی نبودن. فقط جا داره ذکر کنم آریا دهنت سرویس با اون پستت من چند دقیقه کف زمین پهن بودم. :))

فری اشتباه کرد که تو فازهای اول اینقدر وسط بود و بحث های مختلف ایجاد کرد با بقیه، قاتل همچین کاری نمیکنه. :دی ولی کاش بیشتر تو بازی میموند چون دیدن فری قاتل برام جالب بود. :دی

و اما میرسیم به مافیا :دی

از گادفادر شروع کتم که بازیکن مورد علاقه و فیوریت پویاست. :)) محمدامین رو اینطوری نگاه نکنید خودشو به گیجی میزد، دید خیلی خوبی نسبت به بازی و بازیکن ها و نقش هاشون داشت، ایده های جالبی مطرح میکرد و مطمئنا اگر لازم بشه، میتونه خیلی متفاوت با این چیزی که دیدید، بازی کنه. :دی اما خب به عنوان گادفادر چیزی رو که لازم بود انجام داد محمدامین. شکی روش نبود تا فاز آخر، چراغ خاموش اومد بالا و در عین حال حضور هوشمندانه و به موقعی تو بحث های مختلف داشت. رای اعدامی که به من داد خیلی به موقع بود و به نظرم تاثیر خوبی داشت رو اعدام نشدنم. :دی بازم میگم اون جایی که ال امین و سید و مهدی داشتن با جدیت تمام دنبال شیطان میگشتن، محمدامین اومد خیلی جدی پست داد "به نظر من بین من و رضا و عماد 2 تا مافیا میتونه باشه و حداقل یک مافیا هست" :)) خیلی خوب بود خیییلیییی. :)) بهش 9.5 میدم.

آرش که معرف حضور همه هست. :دی آرش ایده ها و سبک بازی خاص خودش رو داره که کاملا یونیک و تکه. در طول بازی اکثرا فاز های شب میفتاد گردن من و آرش و ما باید هدف میدادیم، چه نقشه های اجرا نشده ای کشیدیم، چه تیرهایی تو خیالات مون زدیم به هدف، چه لباس های استفاده نشده ای دادیم. :)) ولی جدی اون ایده لباس دادن به محمدرضا و اعدام کردنش، اگر شیطان گرامی همراهی میکرد و عملی میشد :دی خیلی چیز توپی بود که ایدشو آرش داد. کلا فازهای شب موفقیت آمیزی نداشتیم و نقشه های آرش معمولا به جایی نمیرسید به همین خاطر! البته معتقدم به همون اندازه که تو شب بد بودیم تو روز خوب بودیم. :دی در هر حال آرش تو فاز روز یکی از تعیین کننده ترین بازیکن ها بود، هم بازی رو به صورت جدی استارت زد، هم پیش برد و هم پیچیده کرد. :دی اگه اون نقشه عملی میشد که دیگه هیچی. از نقشش که تروریست بود به خوبی استفاده کرد اما خب تنها مشکل همون بحث با خلفی بود که بازی دو سر باخت بود برامون. :دی تو بحث با سید هم میتونست بهتر کار کنه. :دی 9 میدم.

خلفی عزیز که با اون جوابیه محکم و کوبنده ای که به آرش داد قبر حداقل یکی از اعضای مافیا رو کند. :)) اما همونطور که آرش گفت، از اول هم خلفی دنبال این بود که یجوری یکی دو تا از اعضای مافیا رو سیف کنه با اعدام خودش. نمره نمیدم بهش چون این حس ایثارگری و کار تیمی رو نمیشه با عدد سنجید. (الکی مثلا نمیخوام واضح بگم ریدی. :)) ) در کل دمت گرم امین. :دی

صدرا هم که حیف شد کلی امید داشتیم بهش. :(

در آخر میرسیم به خودم. :دی وقتی فهمیدم مافیام خیلی خوشحال شدم که بالاخره پویا بهم نقش گناه کاری داده. :دی بالاخره بعد از چندین دور انتظار. :دی پویا مرسی که به من اعتماد کردی. :)) تجربه های قبلیم از مافیا بودن، خوب نبودن. :دی همیشه گند میزدم و اواسط بازی تقریبا همه میفهمیدن گناهکارم (البته بازم اعدام نمیشدم :)) ) این بار سعی کردم کمتر وسط باشم، نه به معنی این که بخوام برم تو سایه که لو نرم، واقعا اگر بی گناه بودم هم تصمیمم این بود که کمتر وسط باشم و زیاد پست ندم و به جاش وقتمو بیشتر بذارم روی خوندن پست ها و فکر کردن راجع به بازی. از اون سبک بازی لج بازانه و یک دندگی قبلا هم سعی کردم فاصله بگیرم ولی خب یه جاهایی با توجه به نقشی که داشتم لازم بود که بهش برگردم. :دی در مجموع فکر میکنم چیز خوبی شد و تونستم ترکیبی از سبک بازی قبلیم و یه سری ویژگی های جدید داشته باشم. نمیدونم اعدام نشدنم چقدر به سکوتم تو اواخر اون فاز ربط داشت، اما مطئمنا بی تاثیر نبود! و فکر میکنم خوب موقعی سکوت کردم و از بازی رفتم بیرون. :دی و به نظرم عرفان به این خاطر اینقدر گیر داد بهم که میدونست مافیام وگرنه هیچ بی گناهی اونقدر سر یک ساعت تو بازی نبودن گیر نمیده به آدم. :دی از عملکردم راضی بود، نه کاملا ولی تا حدود زیادی راضی بودم. :دی نمره رو هم باید بقیه بدن خودم بدم معنی نداره. :دی

مرسی که خوندید و ببخشید که طولانی شد.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام.

یه بنده خدایی که باهوش بود اما تا الان مافیا بازی نکرده بود، رو بهش لینک اینجا و یوزر خودمو دادم، گفتم برو ببین و بخون، می دونستم قرار نیست سر در بیاره، صرفا گفتم برو پستارو ببین. گفت تو خیلی آدم بی حوصله ای هستی برای شنیدن و حرف زدن، واقعا چه حوصله ای داری میشینی این پستارو می خونی، تو که زیاد نمی نویسی نه ؟ خندیدم و نگفتم پرحجم ترین پستا مال منه، صرفا گفتم، مافیا به نظرم به نوعی زندگی کردنه، ماها به اطرافمون واکنش نشون میدیم، مشکوک میشیم، اصرار می کنیم رو حرفمون، اطرافمون رو نمی بینیم، میجنگیم و اتحاد می بندیم و تو تمام این مدت نمی دونیم کدوم از کارامون درسته و کدومش غلط، مافیا یه مثال مینیاتوریه که خودمون رو بشناسیم، بقیه رو بشناسیم و نحوه تعاملمون با بقیه رو یاد بگیریم. اگر جز این باشه باختیم.

یه چند وقت پیش که پویا اومد گفت مافیا فرصت داری یا نه ( بهش یه روئین تن بدهکار بودم) دلیل و اما اگر مثل همیشه نیوردم، با اینکه هم از کار خسته بودم، هم لازم بود بعد از اتفاقات ناخوش آیندی که برام افتاده بود تو سال گذشته استراحت کنم و با خانواده بگذرونم، بدون درنگ گفتم آره، می خواستم بعد از کلی تجربه تو زندگی واقعی خودمو محک بزنم و ببینم چند مرده حلاجم، اما خب اون موقع فکر نمی کردم که یه همچین تجربه ای برام بشه.

نمی دونم چند نفرتون روئین تن رو تجربه کردین، روئین تن دوتا فرق اساسی با همه نقشا داره، اول اینکه یه اعتماد به نفس بهت میده که محکم باشی و نترسی از بیان هیچ چیزی، و دوم هم اینکه راه پاک کردن صورت مسئله رو ازت میگیره، مجبوری پای تمام درست و غلط کارات وایسی و قضاوت بشی، اونم جایی که چون نقش بیگناهی دستته، هیچ اطلاعی هم از هیچی نداری و می تونی گیج ترین فرد روی کره زمین باشی، از همین رو می تونم بگم شاید مهم ترین و پر چالش ترین نقش مافیاست، چون ترکیب اعتماد به نفس، عدم امکان برگشت به عقب و پاک کردن صورت مسئله و گیج بودن تلفیقیه که اگر ندونی قراره باهاش چیکار کنی، می تونه تورو تو یه چشم به هم زدن از اوج به کنج بکشونه.

وقتی که بازی شروع شد خیلی انگیزه داشتم، توی آخرین دور جدی که بازی کرده بودم (سه دختر) یکی از ایراد هام که تکروی و عدم در اختیار گروه و جمع بودن بود رو به زعم خودم حل کردم، حالا وقتش بود که اینو تو یه نقش فردی هم تجربه کنم و بخوام در اختیار جمع باشم. ضمن اینکه بطور کلی شخصیت "سید" با همه حسن ها و قوت هایی که داره، یه ضعف داره و اونم اینه که "خودشو مرکز مافیا میدونه" بخاطر همین دوست داشتم از خاصیت های روئین تن استفاده کنم تا تمرین کنم که این ضعف از بین بره.

بازی که شروع شد، "با اعتماد به نفس" شروع کردم به درگیری با تک تک نقش های بازی، فری، محمد، امین (دو مرحله)، مهدی،چاوش، آرش (دور مرحله) و سعی کردم محک بزنم که هر کدوم چند مرده حلاجن، بخاطر همون سابقه سید، برای بازیکن ها "شیرین" هست که وارد راند دو نفره با سید بشن و اگر شد شکستش بدن تا اون مرکز دونستنه بشکنه و حالشو بگیرن، بعضی ها خودآگاه اینکارو می کنند و بعضی ها ناخودآگاه، در واقع خیلی جاها وقتی زمینه درگیری با سید پیش میاد، خیلی وقتا متن بازی ول میشه و اون شکست شخصیته مهم میشه و این قابل درکم هست، شاید من خودمم بودم به همین صراط می رفتم.

با این حال من از اعتماد به نفسه کمک می گرفتم و سعی کردم خودش رو علیه خودش استفاده کنم، یعنی چی ؟ یعنی با اعتماد به نفس وارد بحث شم و با اعتماد به نفس جایی که فکر می کردم شاید اشتباه کردم بیام بیرون و تو گردابش نمونم، این اتفاق هم سر محمد، مرحله اول امین، فیفتی فیفتی مهدی، چاوش و مرحله اول آرش افتاد و سعی کردم جای اینکه ملاک خودم باشم و لذت خودم از بحث های دو نفره و پیروزی احتمالی، به بازی فکر کنم و اثراتی که هر کدوم از بحثا روی بازی خواهد گذاشت.

در ضمنش، همین اعتماد به نفس روئین تن که البته چاشنی گیجی همراهشه، باعث میشه که جرات دادن ایده های خاص رو پیدا کنی، شما وقتی گادفادر هستی، وقتی وکیل هستی، وقتی شیطان هستی، قدرتمند بازی می کنی، ولی احتیاط می کنی چون کمی پا رو فراتر گذاشتن و حس سوار بازی بودن دادنه، می تونه انگشت نمات کنه و بدترین چیز برای یه گناهکار انگشت نما شدنه. اما روئین تن این ترس رو نداره و از نظر من همین هم ضعفش میشه.

همیشه و تا این دور به دور وکیل خودم و روئین تن چاوش فکر می کردم، به اینکه دقیقا چی باعث شد که اولا چاوش اون ایده کذایی رو بده و ثانیا رو اون ایده وایسه و ثالثا، با اینکه از اون ایده از دید من وکیل بیگناهی می بارید (در عین غلط بودن) اما من بتونم چاوش رو برای اولین بار اعدام کنم. یه زمانی فکر می کردم قدرت پست ها و شاید هوش اجتماعی من بوده که باعث همچین اتفاقی افتاده، اما واقعیت این بود که نه، اون گارد مجموعه بازیکنان نسبت به یک نفر بوده که با یه طرح عجیب تر از " معمول " این حس رو به بقیه داده که طرف می خواد "سوار" بر بازی بشه ! و خودآگاه یا نخودآگاه همه رو علیه خودش بسیج می کنه.

در حالی که ایده چاوش شاید در بدترین حالت یه ایده " نه چندان خوب و شاید بد " بود و مستحق اعدام نبود، اما این اتفاق افتاد و باهاش اعدام شد.

به هر حال لازم بود این اتفاق برای من هم بیوفته تا متوجه بشم، که فارغ از درستی یا غلطی یک ایده، باید به اثرات و نتایجی که می تونه رو افکار عمومی بازیکن ها هم بزاره فکر کنم و البته ضمن داشتن اعتماد به نفس، ضمن تلاش در جهت منافع جمعی، اما به اثرات کارایی که انجام میدم هم بیشتر فکر کنم و لزوما آدم نباید گناهکار باشه تا اینکارو انجام بده.

مثلا، از نظر خودم، من بیگناه بودم، و وقتی حس کرده بودم که فلان کار امین بیگناهانه است، باید بهش اعتراف می کردم، حتی اگر این بازیکن، در جایی می تونست رقیب من باشه، اما نکردم و با اینکه می دونستم اگر قرار باشه روبروی این بازیکن قرار بگیرم دست پائین رو خواهم داشت، اما چند جا منطقی بحث کردم و ازش دفاع کردم. یا حتی در مورد مافیا بودن مهدی.

به هر حال، این دوره اگر همینقدر برای من بار آموزشی چه برای مافیا و چه برای زندگی داشته باشه، فکر می کنم دستاورد ارزشمندی بوده که خوشحالم رخ داده و خودشناسی بیشتری به من داده.

ضمن اینکه یک اشکال من که هنوز رفع نشده، نادیده گرفتن بعضی چیزاست که ناخودآگاه جدیشون نمی گیرم، مثل بعضی بازیکنا یا بعضی حرفا، که خب اینم باید حل بشه چون فرصت های جبران نا پذیری رو برای آدم میسوزونه.

طولانی شد اما در مورد بازیکن ها سعی می کنم کوتاه تر صحبت کنیم

در مورد تیم مافیا:

صدرا: بنده خدا بازی نکرد، می دونم رشد کرده و بازیکن خوبی شده، به هر حال نمره بالا یا پائین ظلم بهشه. N/a

امین خلفی: جایی گفتم، از هر زاویه به ماجرا نگاه می کردم بدترین بازی ممکن بود، چه بیگناه، چه گناهگار، چه حتی دلقک :))) تو تروریست هم بودی اون تایم بازی نباید اینطوری بازی می کردی ابله :دی 4

آرش: آرش کماکان بزرگترین نقطه قوت و ضعفش هوششه و قطعا هم نخواهد پذیرفت حالا حالا ها، به هر حال 8

رضا: رضا وقتی گناهکاره و وقتی بیگناهه هیچ فرقی با هم نداره و جفتشو گناهکار بازی می کنه، این باعث میشه باور ذهنی آدم نسبت به بیگناه بودنش شهادت بده با اینکه می بینه گناهکاره و این هنرشه به نظرم، سبک خاصیه که فقط مال خودشه، 8.75

محمد امین: شرایط خاص بوده و پست نداده، اما شاخک های حساس به هوش دارم و به نظرم آدم باهوشیه، از نظر من بهلول بازی کرد و همینم عامل مصون موندنش شد 9.5

------------

در مورد فرعی:

عرفان: عرفان باهوشه و شیطان رو باهوش بازی کرد، بعضی حرکات هستند که برای تمام بازی انجام میشن، بعضی حرکت هستن که برای افراد خاص بازی انجام میشن، یعنی اونایی که نکته بین هستند. عرفان اون حرکات خاصش رو تمیز بازی کرد و حرکات جنرالش رو خوب و اگر حرکات جنرال رو مثل حرکت های خاصش انجام میداد، برنده بود، به هر حال بازیشو مثل همیشه دوست داشتم و از معدود بازیکن هایی هست که نسبت به بازی دقت می کنه و ریز بینه، شاید اگر عرفان بیگناه بود بازی طور دیگه ای رقم می خورد، یه اشتباه تکنیکال داشت و اونم این بود که خودشو جایگزین مافیا نکرد. اونم حق میدم. 9

مهدی: مهدی شایسته ترین فرد برای نقش "دلقک" بود :دی خیلی تمیز بازی کرد، البته من فازی که آرش رو اعدام کردم یه حس ریزی از ذهنم رد شد که میشه به عنوان جوکر بهش فکر کرد، ولی گه خوریه این مدل حرفا، باور داشتی میگفتی تو بازی اگر ... داشتی :)) به هر حال، تمیز بود و خوب، ولی حرف خودش و با عرض معذرت و احترام پویا، رو به هیچ وجه قبول ندارم که در راستای بیگناها بازی کرد، اعدام امین خلفی، اعدام بین دو گناهکار بود و اعدام محمد اعدام یه بیگناه بدون هدف خاص بدرد بخور برای بیگناها، حالا سر خودم که هیچی کلا بر گردن من، به هر حال شاید نیتش این بوده که برای بیگناه بازی کنه، ولی به نظرم قطعا در اون مسیر نبوده و البته انتظاری هم نیست، 9.75 (گه خوریه همون 10 )

چاوش: اینکه هرکی رسید یه کرمی به سید ریخت، حکایت این ملعونه :)) ولی تهش به هر حال کرمشو به آرش ریخت و ازش ممنونم. 8

فری: بابت زدن صدرا ازش ممنونم، امیدوارم دور بعدی کتاب های اروتیک نخونه، این دور که به نظر تازه حرکت جوهری ملاصدرا رو تموم کرده بود 7

هادی: از تلاش های مجدانه این مرد همیشه خسته کمال تشکر را دارم n/a

------------

در مورد بیگناه:

امین: در مورد همین تحلیل کردن سخته، چون پیچیدگی های فکریش همیشه از حد تحلیل های من بیرون بوده و هیچ وقت نتونستم خودم رو کامل جای امین بزارم و ببینم داره چطور فکر می کنه این مرد منطق، به هر حال امین بازیکن تاثیر گذاریه و تو حتی اگر روئین تن باشی و حتی اگر حس کنی امین گادفادره، ناچاری یه جاهایی برای پیشبرد اهدافت، نظر امین ( از جنس پویا ) رو جلب کنی تا لااقل موش نفرسته وسط زندگیت. من تلاشم مدیریت ذهن امین بود برای همین نیت و فکر می کنم همین رو خوند و بهش بر خورد و کاسه کوزه مارو بهم ریخت. شاید اگر تهاجمی تر و وحشیانه تر سمتش می رفتم براش سفید تر بودم. به هر حال درگیری با امین مرگ بار هست و فوقع ما وقع. نمره دادن به امینم از سطح توان من خارجه، کارش درسته. N/a

آریا: لعنت الله علیک و علی الاخیک الی یوم القیامة، 7 (بخاطر هدفش)

محمد: محمد یه تعبیر در مورد خودش کرد، گفت اینکه نمیپذیرید دید متفاوت رو خیلی بده، راست میگه، محمد تو مافیای ما دقیقا مثل کیانوش تو برره است و تعبیر از این کامل تر ندارم. قطعا دید محمد به مافیا خالی از عیب نیست، همونطور که ضعفش این بود که مثلا از امین دفاع کرد (البته دفاع یکی بین دو گناهکار خیلی بد نیست از نظرم ) و یا دور سه دختر، کمک کرد من فرقه نجات پیدا کنم، ولی به هر حال این دید بی طرف و منطق نگرانه برای مافیا لازمه و به نظرم باید یکم کمک کنیم این دید راحت حذف نشه. من تلاشمو کردم به هر حال، مهدی و آرش نذاشتن، خدا با آریا محشورشون کنه، 8.5

رامتین: پرسش هاش مافوق تصور خوب بود. انگیزه نداشت و خب نشد آنچه باید میشد 7.5 (بخاطر اهداف + شرکت در بازی)

سحر: به قول خودش هووووووووووووووووووووووف 7.5 (فقط برای اعدام آرش )

عماد: عماد این دور خوب بازی کرد، خوب شناخت، خوب دفاع کرد، اما خوب جا ننداخت و به نظرم اگر می خواد بتونه موثر تر باشه باید بازی با افکار عمومی رو یاد بگیره. به هر حال بیگناه خوبی بود، 8.75

ممدرضا: ممنون از برنامه خوبتون :)) به نظرم بهترین کاربرد ممکن رو برای بیگناها داشت :)) مرسی که آخر رای دادی. 6.75 (0.75 ئش برای رای آخر بود :)) )

سید: اما این بنده خدا که سعی کرد بیگناه ترین بازی ممکنشو به منصه ظهور بزاره و ناکام مرد، باید یاد بگیره بیشتر گوش کنه، یاد بگیره بیشتر دقت کنه و البته یاد بگیره خودش باشه، کبک هیچ وقت راه رفتن طاووس براش مناسب نیست، فقط راه رفتن خودشم یادش خواهد رفت. به هر حال اگر بازی کسی رو خراب کرد عذر می خواد بچه. N/a

و اما گاد: بهترینه، تو بازی، تو گاد بودن، تو همه چی، دوری که برگزار کرد پیچیده ترین و یکی از جذابترین دور هایی بود که بازی کردم و راحت تاپ 3 بود (من یکی دو دور رو بیشتر دوست داشتم به لحاظ همه چی) و انتقادی بهش وارد نیست، مضاف بر اینکه هر گادی سبکی داره و بازی رو به نحوی بالانس می کنه، یکی با راهنمایی، یکی با اعمال زور و خشونت، یکی هم با ورود مقتدرانه و صلابت به کوچکترین جزئیات بازی، و هر کدوم هم خوبی ها و بدی های خودش رو داره :دی، به هر حال کارش درسته و ما در مقام شاگردی به استاد نمره نمیدیم :))

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
حدود یه هفته قبل شروع این دور پویا بهم گفت که وقت داری کمک گاد باشی؟ منم استقبال کردم (در صورتی که اصلا دلم نمیخواست بازی کنم خودم) و به نظرم تو تعطیلات به عنوان کسی که همه چیو می دونه و از بالا نگاه می کنه می تونست سرگرم کننده باشه این موضوع. که خب شاید باورتون نشه ولی در عرض چند تا پیام یهو من با نقش دلقک از صحبت ها اومدم بیرون و قرار شد خودمم بازی کنم :)) یعنی بحث رفت حول اینکه خودم میتونم بازی کنم یا نه که من اسم دلقک رو آوردم و پویا سریع زد تو گوشش :دی و دیگه حرفی نموند. برای هیچ نقش دیگه ای به نظرم راضی نمی شدم بازی کنم.

بپردازیم به بازیکنا.

توضیح: میانگین نمرات من یه ذره پایین تر از نمره های بقیه اس. 10 این بازی هم خودم نیستم و با مقیاس اون نمره ندادم.

مافیا:
محمدامین: تجربه بازی باهاش رو نداشتم و نمیدونم چرا دیفالت ذهنیم تو بازی این بود که دور اولیه. با اینکه از پویا پرسیده بودم و گفته بود بهم که قبلا بازی کرده و تو نمیشناسیش. خیلی خوب بازی کرد به نظرم و سبکش رو دوست داشتم. سبک دری وری هایی هم که می گفت مشخص بود دری وری ذاتی نبودن و دری وری هوشمندانه بودن. اینه که قطعا به نظرم باهوشه :دی آخرین فاز ها بی پرواتر حرف زد و چند جا میشد یه چیزایی درآورد راحت ولی با توجه به ریتم و مسیری که بازی داشت نمیشد کاریش کرد. منتهی اصل بازی به نظرم اینه که هرچی دلت میخواد بگی و بقیه به هر دلیلی نتونن بهت گیر بدن. 9 میدم بهش.

رضا: منم موافقم که یکی از بهترین یار هایی هست که یه تیم می تونه داشته باشه تو بازی. تو نبرد های یک به یک خیلی قویه و وقتی تو بازی خواست بیاد سمتم می دونستم که ۲ راه دارم. ۱- بهش حمله کنم و نذارم شروع کنه جو دهی مخصوصش رو (که خب بازم اواخر داشت می کرد همین کارو بیشرف :)) ) ۲- منطقی و آروم بخوام بحث و دفاع کنم و ذره ذره کوتاه بیام تا اینکه به اعدام برسم. که خب اصلا خواسته من از بازی این نبود و در بخش خودم توضیح می دمش :دی در کل رضا خیلی زیاد پیشرفت کرده و مخصوصا بعد دور پرزیدنت دیگه جزو بهترینا حسابش می کنم من. تم عجیب و ثابتی هم داره بازیش. 8.5 میدم بهش.

آرش: من خیلی از بازیکن های تاپ رو از خیلی وقت پیش می شناسم و از اولین دور ها باهاشون بازی کردم تقریبا. بین کسایی که به لول سید ۱ ( =)) ) رسیدن به نظرم آرش آخرین نفر بوده و با توجه به انرژی و ثباتی که داره، گرون ترین بازیکن فعلی مافیاس به نظرم. (Market Value :))) نقش تروریست برای آرش خیلی قوی بود و خوشحالم که به هدف شوم لباسشون حداقل نرسیدن اون آخر. از اونجایی که فارغ از نقشش وسط هم بازی می کنه یه نمره اضافی پیش من داره. چون از نظر من بخوای بازیو ببری یکی از پیشفرض ها اینه که همیشه وسط نباشی و یه جاهایی کنار بکشی. منتهی برای لذت بردن از بازی باید وسط بود :دی مافیا هم برای لذته. 8.5 میدم.

امین: خب طبیعتا که امین یکی از بهترین بازیکنای مافیاس ولی این دور حالا به هر دلیلی نتونست خوب باشه :دی

صدرا: خیلی مشتاق بودم این دور بازی صدرا رو ببینم چون دور آخر مسیر به شدت صعودی رو پیش گرفته بود و به نظرم قطعا ادامه هم می دادش. که خب متاسفانه نشد که بشه :دی

فرعی ها:

عرفان:
فاز شب های فوق العاده ای داشت عرفان. چون تا آخرین لحظه که گاد گفت شیطان واقعی همون عرفان بود که اعلام شد به شیطان بودنش به طور جدی فکر نکرده بودم (بقیه هم جزو گناهکارا نکردن به نظرم) به نظرم در نوع بازیش موفق بود اما بهرحال یکی از گزینه های جدی مافیا بود تو اون بالانسی که همه تو ذهنشون ساخته بودند. جا داشت به نظرم بی اعصاب تر بازی کنه. یعنی خود من وقتی از رضا سوئیچ کردم به عرفان انتظار داشتم منو پاره بکنه. دیدم نمی کنه و ملو ئه. گفتم برو که رفتیم :دی شاید اگه مافیا هم زودتر شناخته بودش بهتر می تونستن هماهنگ باشن و بازیو جلو ببرن. نمره اش می تونست 9 یا بالاتر باشه مخصوصا که تو شب نمره کامل رو می گیره به نظرم، ولی اون آخر که اعدام شد دست بالاتر با خودش بود و نباید می شد از نظرم. 8.25 میدم بهش.

چاوش: چاوش اگه وقت داشته باشه دیگه نیازی به هیچ چیزی تو بازی نداره. یه دور سریع که معلومم نبود تا چه حد ناقص بود از پست ها زد و بازیو دستش گرفت تو اواخر یک فاز. این به نظرم یعنی مافیا. یعنی حرف هایی بزنی که همه در موردش صحبت کنن، یعنی روند بازیو عوض کنی. 8 میدم بهش.

فری: فری اگه می خواست به عنوان قاتل بازیو ببره قطعا باید سایه تر می بود و خیلی زود تو بحث های محوری بازی برده نمی شد اسمش. حالا نمیدونم آریا پست خونده و پرسیدتش یا چی ولی خب در کل به ضررش شد اون صحبت های اول. نمره نمیشه داد و جضور کوتاهی داشت :دی

مهدی: بردن با جوکر به نظرم یکی از راحت ترین کارهاست تو مافیا. ولی 1-2 شدن تو یه بازی با جوکر خیلی سخته. حالا نمیگم شدما منظورم اینه که از اول هم هدفم بردن نبود و در واقع من هیچوقت مافیا رو برای بردن بازی نمی کنم و اول به لذت فکر می کنم :دی پویا همیشه می گفت که تو دور های گاد بودنش یه دور خوب من بهش بدهکار بودم و راستم می گفت. امیدوارم این دور اون بدهی رو صاف کرده باشه گرچه خودش هم با دادن این نقش کمکم کرد و باعث شد انگیزه از دست رفته ام به خاطر دور قبلی رو پس بگیرم.
فقط در مورد روند بازیم و اینکه بازیم به چه سمتی بوده هم صحبت کنم، من اگر برای خودم فقط می خواستم بازی کنم به نظرم باید اوایل بازی می نشستم کنار و ۲ اعدام اول رو تماشا می کردم. ولی چون خودمو یکی از عوامل اصلی ۲ اعدام اول می دونم، به نظرم این خودش بازی به نفع بی گناهاست. چون اعدام کلا به نفع بی گناهاست و مقدار گناهکاری که از رای های اعدام میشه بیرون کشید از نظر من از بقیه اتفاقات بازی و بحث هاش خیلی بیشتره همیشه. چون مافیا می تونه هر جوری که دلش خواست بحث کنه ولی هر جوری که دلش میخواد نمی تونه رای بده و یک جایی مجبوره مطابق با خواسته های نقشش، رای بده. همینکه من در اعدام ها و بحث هاش بی پروا بودم به نظرم کمک بوده برای بی گناه ها. جدای ۲ اعدام اول هم بحث هام سر اعدام با عرفان و رضا بوده که خب اوناهم گناهکار بودن :دی ضمن اینکه من به پویا گفته بودم که نمی تونم بین اعدام شدن و بردن، با بردن بی گناها و زنده موندن تا اخر انتخاب کنم. جفتش برا من برد بود. حالا شایدم موفق نبودم به قول سید تو این سبکی که می گم، منتهی بازیم به اون سمت بوده و به جز چند جای خاص، برای خودم بازی نکردم من.

بیگناهان:

سید:
فاز های اول به شدت خوب بود به نظرم سید. من یکی از بهترین دورهایی که از سید یادمه دور پلیس بودنشه، یاد اون دور افتاده بودم و به پویا پیام دادم که سید کارآگاهه. منتهی بعدش هی رفته رفته تم شیطانی خاصی تو بازی سید دیده شد. اون ایده ای که برای جوکر نوشتم و انداختم گردن سید (گردن سید انداختنش یکی از بهترین پستام بود به نظرم :)))، ساختگی نبود و واقعا در لحظه احساس کردم بین سید و امین، سید سیاهه. چون بی گناه همیشه باید به بدترین حالت ممکن که یعنی هرکی داره باهاش بحث می کنه بی گناه باشن فکر کنه و زیاد فکر یک به یک کردن نباشه. که خب عملا سید داشت به سمت یک به یک می رفت اواخر. اینه که نمیشد کاریش کرد و رای براش جمع میشد. اون حرفی که زد و باعث گادکشش شد (که گادکش حقش بود). از دید بی گناهانم به بازی به ضرر بی گناه ها بود. چون قبل اون حرف امین یه سوالاتی براش مطرح شد و خود منم یه شک هایی کردم منتهی خودش کار رو یک سره کرد. در واقع شاید 5% شانس برگشت بود، اما خودش 0 اش کرد. 8.25 میدم بهش.

سحر:
سحر اگه حوصله اش بکشه دید قوی ای از بازی داره و باهوشه به نظرم. اواخر واقعا دیگه تو بازی شرکت نداشت و این نبودنش هم جاهایی ضرر بود برا بی گناها و هم سود بود. مخصوصا آخرش که تقریبا مسجل شده بود بی گناهیش و اگه از تبعات مرگ من خودش با عماد می موندن تو بازی، بی گناها بازیو می بردن. 7.25 میدم بهش.

رامتین: رامتین یکی از بهتریناس. سبک خیلی کمک کننده ای برا بی گناها داشت و بازیو خیلی خوب شروع کرد و تو شب هم عالی بود. کاری بیشتر نمی تونست بکنه به نظرم. عین این بازیکنا که ۲۰ دقیقه اول بازی گل و پاس گل دارن ولی بعدش مصدوم میشن و تهش نمره 8 می گیرن مثلا. در صورتی که اگه ۹۰ دقیقه رو بازی می کردن با همون گل و پاس گل، آخر بازی 9.5 می گرفتن. دیگه چاره ای نیس همون 8.

آریا: فاز شب موفقی داشت و یه گناهکار تیر زن رو از بازی حذف کرد در همون مدت کوتاهش تو بازی. تو روز بازی خاصی نکرد و البته برای اعدامش و تبعاتش ایده ای تو ذهنش داشت که خب عملی نشد و گادکش شد. 7.25 به خاطر شب.

امین: دید جامعی که از بازی داره رو هیچکس نداره به نظرم بین بازیکن های فعلی. و می تونه تدریس رسمی دوره های چگونه نشان دهیم بی گناه هستیم رو شروع کنه. (اول هم سید رو ثبت نام بکنه =)) ) ، یک جا بعد اعدام عرفان من شک کردم به امین و خواستم بازیو برگردونم، اما انقدر تمیز و بی گناهانه پست داد که دیدم نمی تونم. با خودم گفتم مگه میشه یه گناهکار اینطوری بی گناهانه بازی کنه. سر همین برگشتم به سید دوباره. 8.5 میدم بهش. مثل بازی هایی که مسی گل و پاس گل نداره، ولی بازم نمره بالا می گیره.

محمدرضا: از چیزی که از یه دور اولی انتظار دارم قوی تر بازی می کرد به نظرم. منتهی کاری نمی شد کرد و یا تو شب یا تو روز بالاخره حذف می شد. پتانسیل بالایی نشون داد. 7 میدم.

محمد: من قبلا هم در مورد محمد گفتم که بیش از حد آدم حسابیه. تو مافیا این حجم از خوب و متشخص بودن خوب نیست به نظرم و آدم باید بی شرف باشه. بازیش به جز پستش در مورد لباس ایرادی نداشت منتهی محمد با توانایی هایی که داره به نظرم راحت می تونه جلوی اعدام شدنش رو بگیره. حالا البته به دلیل مشغولیت های زیاد و کمبود وقتی که داشت فاز اعدامش بازی رو ترک کرد و به ضررش شد. من بازی محمد رو خیلی زیاد قبول دارم و اعتقادم اینه اگه بتونه فاکتور بی شرفی رو به بازیش اضافه کنه فرقی با سید ۱ ای ها ( =))) نداره. 7.5

عماد: بهترین بی گناه بازی بود عماد و کاملا میشد این احساس رو از بازیش گرفت. عملکرد شب موفقی داشت و تو روز هم با مافیا ها داشت می جنگید. مشکل این بود که محور اصلی بحث ها یه چیز دیگه بود تو بازی و بحث عماد با مافیا ها به حاشیه رفته بود. به نظرم وقتی بحث تا اون حد طولانی میشه می تونه بیخیالش بشه و بگذره ازش. هیچ نقشی از بحث های فرسایشی تو بازی سود نمی بره و باید یه جوری از دست این بحث ها خلاص شد. عماد وقتی بی گناهه معمولا حداقل یک مافیا رو از بحث هاش می شه کشید بیرون، چون حس گناهکاریابی قوی ای داره. اگه بحث کردنش هم به اون قدرت حس اش برسه، خیلی عالی میشه. 8.75 میدم.

پویا: قبلا هم گفتم که با این حجم بازیکنای خوب و نقش های پیچیده فقط پویائه که می تونه بهترین باشه و خودش رو نشون بده. این دور اگه بهترین شد به خاطر کانفیگ بدون باگ پویا و چینش فوق العاده اش بود. در زمینه گاد بودن به حد کمال رسیده و از این بهتر نمیشه به نظرم. دلم برای بازیش تنگ شده واقعا. ممنونم ازش برای این دور

خسته نباشید همگی. جزو تاپ ۳ کل ادوار مافیا بود قطعا :قلب:

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خب خب سلام علیکم خدمت تمامی عزیزان.پست رو با تشکر از گاد شروع میکنم،واقعا یکی از بهترین دورهای مافیا بود(اگه نگیم بهترین)که در عین پیچیدگی لذت بخش بود.حقیقتا کار سختیه با این میزان تفاوت نقش،پلیرای مختلف،بالانس و گادکش بازی به این قشنگی دراورد و واقعا از پویا تشکر میکنم و اولین نفر نمرشو میدم ۲۰ خالص از۱۰ نمره :دی :*
.................................................................................................................................................................................
بریم سراغ بازی:

بیگناهان:

رامتین: من بازی رامتینو خیلی دوست دارم،تا جایی هم که بود کاملا حس بیگناهی بهش داشتم وحتی میخواستم اولین سیومم رامتین باشه ولی در نهایت ممد فلورین رو سیو کردم :دی. رامتین واقعا پلیر قوی ایه،از اونایی که داره و از اول بازی رو خوب استارت میزنه و تا اخر خوب میره جلو.خیلی حیف شد که زود از بازی رفت بیرون.با توجه به بیرون رفتن زود هنگامش ۸ :دی .

سحر: سحر پلیر خوبیه ولی متاسفانه نه اول بازی بود نه وسطش اخرم که اومد فقط رای میداد و هیچ تحلیل قبلی ای رو بازی نداشت.حقیقتا اگه نمره بدم بی انصافیه به نظر خودم چون تقریبا همه اکشنای بازیش بدون اطلاع از جریان بازی بود. نمره نمیدم.

اریا: نمیپسندم این مدل بازیو :دی حتی اگه گادکش نمیشد،حتی با اینکه شر فری رو از سرمون برداشت ولی کلا من ب عنوان یه پلیر ک وقت گذاشتم و دارم میخونم به پست اریا که میرسیدم سرم پالس میزد و ناراحت میشدم با کمال احترام البته اریا جان :دی همه میدونیم چ بازیکن خوبی هستی. ۶ میدم به خاطر زدن فری.

محمدرضا چلنجر: لحنش رو دوست نداشتم،قطعا دور اولین بودن باعث میشه ادم یه چیزایی رو ندونه،ولی همیشه روی حالت تهاجمی بودن و ایگنور کردن سوال و خطاب کردنای مستقیم حتی اگه دور اولی باشی چیز قابل قبولی نیست.من ازش حس بیگناهی نگرفتم متاسفانه هیچ جای بازی.امیدوارم بازی کنه بازم چون حس خوبی داشت.واسه این دور بهش ۶ میدم.

محمد فلورین(استوارو،دانی :)) ) : ممد خیلی بازیکن خوبیه،منم خیلی دوسش دارم واقعا میگم،بحثای منطقی لحن واضح و قشنگ،حس رو هم خوب منتقل میکنه.اولین هدف سیو بازیمم بود،ولی واقعا نمیدونم چرا سر اعدام خلفی اونطوری کرد.امین ۹۸% بیگناه نبود،نه لحنش نه بازیش ولی حتی اگه ۲% میخواست بهش رای نده اون حرف و اون حرکتی که کرد واقعا منفی بود و توجیه های بعدشم هیچکدوم قانع کننده نبود،حتی واسه منی که حس مثبت بهش داشتم و هدف سیومم بودی.در کل ۷ میدم به محمد :*

سید :دی : من با مهدی هم نظرم اینو بعد بازیم بهش گفتم فکر کنم.سید شروع بازی خیلییی خوب بود.سفید سفید بود واقعا،یکی از سفید ترین سید هایی که من حافظه ام یاری میکنه سید اول این بازی بود،ولی بعد هی رفت به سمت منفی شدن و پافشاریای زیاد.من که به سید رای ندادم چون همچنان مطمئن نبودم از گناهکاریش و از گناهکاری افرادی مثل عرفان و مملگر مطمئن بودم،ولی اگه یه تفنگ میزاشتن رو سرم میگفتن بین ال امین و سید رای بده به سید رای میدادم. یه ایراد دیگه ای هم که میخوام هم به سید و هم به امین بگیرم و در واقع گله هم هست اینه که شماها به عنوان پلیرایی که هم فالوور دارین هم پستای حجیم میدین باید سعی کنین کل بازی رو زیر نظر داشته باشین،من حقیقتا احساس کردم بحثای من با وجود اینکه چندین بار دعوتتون کردم به توجه و نظر دادن کاملا ایگنور شده،در کل یعنی انگار تک بعدی فقط بحث با امین اهمیت داشت و بقیه هیچی،حتی چندبارم گفتی بحثت با رضا رو میخونم و نظر میدم ولی خبری نشد :دی.
در کل حرفم اینه تو و ال امین و مهدی(سید ۱ :)) ) پلیرایی هستین که خیلی وقتا بازیکنای دیگه چشم بسته دنبالتون میکنن (حرکت غلطیه به نظرم) کما اینکه رای سحر به مهدی به پیروی وصیت تو رو دیدیم سید،شما باید به کل بازی و حرفا توجه کنین،عدم توجه تو و امین رضا و مملگر رو سیف کرد و روی عرفانم دیگه واقعا زورت نرسید :دی. در کل من به سید این دور با احترام ۷.۵ میدم.

ال امین: خیلی از حرفام به تو جز حرفای مشترکم به سیده امین.این عدم توجهتون تو بازی یکم ازارم داد :دی.فرقت با سید توی انتقال حست و بحث هات بود که با درصد بالاتری حس بیگناهی ازت گرفتم،ولی همون عدم توجه که گفتم،اگه حتی ۴۰% بحثای من رو توجه میکردی اون فاز اخر یا یکی مونده به اخر نمیگفتی مملگر ازش حس بهتری گرفتم :دی. به امین ۷.۷۵ میدم.
..................................................................................................................................................................

فرعی ها:

فری: بازیش و شروعش به نظرم واسه یه قاتل جالب نبود.اگه اینکارو نمیکرد قطعا توی بازی میموند.در کل توی بازی نبود که بخوام نمره بدم.

چاووش: نبود به نظرم نمره نمیدم حرف خاصیم ندارم.همه میدونیم چاووش چقدر خوبه ولی نبود به نظر من کلا همون یکی ۲ پستشم یادم نیست اصلا.

عرفان: عرفان رو من خیلی قبولش دارم توی بازیم فکر کنم یه جا گفتم جز افرادیه که نزدیک به سید ۱ هست واسه من :دی.اوایل بازی حس بیگناهی ازش گرفتم ولی رفته رفته حس کردم میخواد با اون تحلیل بالانسا و گیرای الکیش بازی رو گره بزنه :دی. اون حرصش واسه اعدام رضا و بقیه رو صدا کردن،اون گیرش به مهدی سر اشتباه گفتن ارش و رضا و اون رای فاز قبل همزمانشون با مملگر به رضا واسه من مملگر و عرفان رو سیاه ۱۰۰% کرد.هیچجوره هم پایین نمیومدم ازش :دی پازلم تکمیل شده بود :دی قبلا هم گفتم تحلیل بالانس کار جالبی واسم نیست و چیز مثبتی ازش در نیومده به نظرم و فقط ذهنا رو شلوغ کرده :دی. به عرفان ۸ میدم :دی

مهدی: بهترین پلیر بازی بدون هیچ اما و اگر و شکی :*. مهدی خودش میدونه من چقدر به بازیش علاقه مندم(کلا ۲ نفرو خیلی دوست دارم اول مهدی و بعد رابین،ولی رابین انقدر بازیشو دیگه ندیدم یادم رفته :)) ). بیگناه بودن مهدی از وسط بازی واسه من مسجل شده بود.نمیشه چیز قطعی گفت ولی من ازش شناخت دارم و بازی بیگناهیشو میفهمم یه جورایی.اون وصیت رو که سید کرد داشتم تو سر خودم میزدم و اون بی توجهی که قبلا گفتم نسبت به مملگر و رضا بود و این شد که گفتم بازی دیگه تموم شد.مهدی همه کار کرد که بازی رو واسه بیگناها در بیاره به نظرم،خیلی تلاشش کرد در حالی که هرکس دیگه ای بود شاید انگیزه ادامه بازی هم نمیداشت.بهش ۱۱ میدم :دی عالی بود.
.......................................................................................................................................................................

مافیا:

صدرا: صدرا که نتونست بازی کنه متاسفانه،حیف شد من منتظر بازی کردن باهاش بودم ایشالا دور بعدی :*

امین: نتونست خوب بازی کنه،سوتی داد و اعدام شد،ادعای نقششم فایده نداشت.۴ میدم بهش.

ارش: ارش خیلی خوبه،،،یکی از بهترین و مناسب ترین پلیرا واسه نقش تروریست ارشه.انقدر بازیش خوبه که چند فاز باشه و سر یکی ۲ تا بیگناهو زیر اب کنه.اصن به نظرم همین که ارش تروریست مافیا بود خودش یه بونس قوی تر شدن واسه تیم مافیا بود.چلنجر دور اولی و غیرقابل پیشبینی حرکت زد و گرنه کارشون میگرفت :دی. نمرش ۸.۷۵

رضا: رضا هم جز پلیراییه که من دوسش دارم،در کل هم به نظرم گناهکاری یا فرعی بودنش قوی ترش میکنه،ولی اینو بگم به نظرم این بازی قسر در رفتی،واقعا اگه بقیه یه مقدار توجه میکردن یا انقدر شلوغش نمیکردن بقیه بحثا رو که این دیده بشه یا بیگناه دیگه ای جز امین و سید میبود تو بازی که بحثا رو میخوند اعدام بودی.مشکل من با تو و مملگر اینه که بیگناهی نبود جز ۲ نفر که تک قطبی به هم پریده بودن و من تنها بودم شمام که تیم داشتین.اگه اون گادکشا نمیبودن بازی جور دیگه ای پیش میرفت به نظرم. در کل ۸.۲۵ میدم.

مملگر یا محمدامین: راجبه ممد گرل :)) هم حرفای مشترک با رضا و عرفان زدم بالاتر.جز گناهکارای ۱۰۰% بازی بود برای من بدون شک و شبهه،حتی یه جاهایی سوتی هم داد توی حرفاش و پست نامفهوم داد ولی بازم متاسفانه توی اون شلوغی فازای اخر بهش توجه نشد و خودشم دیگه کشید کنار و بحث رو ادامه نداد.به نظرم اگه روال بازی یه مقدار نرمال تر میبود قطعا اعدام میشد.ولی یه حرکتش خوب بود اونم رای اعدامش به رضا بود به نظرم،رضا رو یه مقدار برای من سفید کرد ولی خودش و عرفان کامل سیاه شدن و چسبین به بلک لیست من.در کل تا اخر زنده موند و گادفادر بود و برنده.بهش ۸ میدم.
.......................................................................................................................................................................

در اخر یه توضیح ریز میدم راجبه خودم،من نظرات راجبه خودمو خوندم و قطعا بعضیا رو توی بازیا ایندم لحاظ میکنم ولی یه چندتا چیزم بگم،من سعی کردم منطقی و واضح و رک جلو ببرم بازیمو این دور،به نظرم این کارم کردم ولی یه جایی جلو بردن بازی واسه بیگناه مستلزم توجه بقیه بیگناهاست که ما متاسفانه توی این دور بیگناه فعال خیلی کم داشتیم،خیلی خیلی کم و این بدون احتساب امین و سیده چون اون ۲ نفر فقط چسبیده بودن به بحث خودشون و مهدی.اگه این بازی ۱ یا ۲ نفر دیگه داشت که خارج از دید این ۲ نفر(سید و امین) به بازی توجه میکردن این اتفاقا نمیافتاد به نظرم.واسه همینه که بعضی از حرفا راجبه همراه کردن بقیه بیگناها رو قبول ندارم چون بیگناهی نبود تو بازی(جز سحر که تنها دلیل گادکش نشدنش تموم شدن بازی بود) که من بتونم همراهش کنم،سید و امین رو هیچکی نمیتونست همراه کنه تا وقتی همدیگرو شل و پل نمیکردن.در کل روی هم رفته از بازی خودم خصوصا اواسط رو به اخر بازی راضی بودم و رای اشتباهم نداشتم،نه به سید نه به امین و نه به مهدی رای دادم و حرفم راجبه ممدامین و رضا درست بود :دی

در کل بازم از گاد و همه کسایی که بودن و وقت گذاشتن تشکر میکنم و ببخشید که سرتون رو درد اوردم.ایشالا دورای اینده به زودی و خفن تر. :دی

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام. :دی اول این‌که خوشحالم از این‌که این دور رو بودم باهاتون، دلم تنگ شده بود واقعا. یک چیزی که بچه‌های مافیا دارن، اینه‌که هرجا رو دور می‌زنی، تهش دلت براشون و بازی کردن باهاشون تنگ می‌شه. :دی

بپردازیم به بازی و از تیم خودمون هم شروع می‌کنم:

بی‌گناهان

آریا

من واقعا آریا رو دوست دارم. :دی پست نهایی‌ش در بازی هم به نظرم مقادیر خوبی خلاقیت و فکر خوب داشت. به نظرم استراتژی آریا در مافیا، بهترین استراتژی در زندگی‌ـه. نه درگیری، نه رنجی، نه برد و باختی. :دی ضمن این‌که تو شب هم خوب بود از نظرم به عنوان کارآگاه.

نمره: ۶.۵ از ۱۰

امین

من این دور از بازی لذت نمی‌بردم. دقیق هم نمی‌دونستم چرا. با این‌که قبل از بازی انگیزه‌ی خوبی داشتم برای مافیا، اما بعد از ورود به بازی، حس کردم که نمی‌شه. :دی شاید دلیل‌ش این بود که من لذت کافی و نهایی در بی‌گناهی رو دوری که سامورایی بودم برده بودم. اواخر بازی یکم جذاب شد برام، که ولی خب چون بازی رو به شیوه‌ی درستش دنبال نکرده بودم، خیلی چیزها رو ندیدم.
چیزی که در این دور برام جالب بود، این بود که من دو گیر به دو بی‌گناه دادم، رامتین و سید، که هنوز هم فکر می‌کنم گیرهای منطقی‌ای بودن، و تصورم این بود که منطقا این ذهنیت باید گناهکاری باشه، اما نبود. که من رو یاد آزمایش‌های دروغ‌سنجی انداخت، که گاهی افرادی که دروغی نگفته بودن، با این تصور که نکنه به‌م بگن دروغ گفتی، علائم و نشانه‌های ناخودآگاه کسی که دروغی گفته رو نمایش می‌دادن. شباهتی که این ماجرا با این آزمایش داشت، این بود که گاهی افراد بی‌گناه رفتارهایی رو با توجه به تاثیر متغیرهای مختلف انجام می‌دن که از نظر منطقی گناهکارانه‌ست اما شخص بی‌گناهه. سر همین تغییری که احتمالا در استراتژی‌م ایجاد می‌شه این خواهد بود که سنجش گناهکاری رو نه به صورت اتفاق‌های موردی، بلکه به صورت مجموعه‌ای از اقدام‌ها در نظر بگیرم. در این صورت احتمالا به رامتین گیر محکمی نمی‌دادم و ماجرا با سید اون‌قدر جدی نمی‌شد.
دید همه‌جانبه‌ای نداشتم، شب هم کار خاصی صورت نگرفت. :دی

رامتین

رامتین رو قبلا بازی‌ش رو دیدم و تو تیم منتخب مافیام، هست. :دی به قول سید بی‌حوصله بود به نظرم. منتها کارش تو شب خیلی خوب بود. سر این‌که حس می‌کنم دلیل تو شب خوردنش هم من بودم، حس عذاب وجدان دارم. :دی

نمره: ۷ از ۱۰

سحر

سحر هم فکر کنم موقعیتی شبیه به من داشت. بی‌انگیزه بود یا وقت کافی نداشت. اما کار خوبی کرد که گادکش نشد. رای‌ش سر آرش هم مقادیر خوبی تاثیرگذار بود به نظرم. :دی دورهای خوب داشته قبلا. دورهای بعدی‌ش بهتر هم می‌شه.

نمره: ۶ از ۱۰

سید

سید این دور اومده بود که بی‌گناه باشه. به نظرم هم تا حدی مناسب بود. ولی باگش این بود که بی‌گناه بودن‌ش رو هم سعی داشت سیاستمدارانه ببره جلو. :دی به بیان بهتر بی‌گناهی رو «بازی می‌کرد» این دلیل همون چیزی‌ـه که بازیکن‌ها و از جمله من ازش حس منفی و گناهکاری گرفتیم. چون از نظرم وقتی بی‌گناهی، دیگه بی‌گناه بازی کردن معنا نداره. چندبار هم گفت که بی‌گناه‌ترین سید عمرم رو بازی کردم یا تلاشم رو کردم و این‌ها؛ باگش همین بود از نظرم. باید می‌گذاشت چیزهای طبیعی پیش برن یا حداقل تا این حد برای بی‌گناهی تلاش نمی‌کرد.
از نظرم چیزی که تو بازی کمک می‌کنه به شناسایی گناهکار و بی‌گناه، اینه‌که گناهکار برای بی‌گناه بودن تا حد خوبی داره تلاش می‌کنه اما بی‌گناه نه. نیازی برای تلاش نداره. سید هم نباید تا این حد تلاش می‌کرد به نظرم. :دی
از نظرم تا قبل از مطرح کردن سید بندی دیدش و مواضع‌ش خوب بود و بازی‌ش هم تاثیرگذار بود به نظرم، مخصوصا سر آرش.
سید تاپ ۳ بازی بود، و نمره‌ای که می‌دم به این معنی نیست که خوب نبوده و این‌ها، نمره‌ها مقایسه‌ای‌ـه با بقیه‌ی بازیکن‌ها و بازی‌های قبلی‌ش. سید دورهای شگفت‌انگیز بهتری داشته از نظرم.

نمره ۷.۵ از ۱۰

عماد

من واقعا نمی‌تونم تو چشم‌های عماد نگاه کنم. :دی چند بار بهم گفتن بحث‌هامون رو بخونین، چندبار هم خواستم بخونم، اما ان‌قدر مکرر گویی درشون اتفاق افتاده بود، که هر بار بعد از خوندن چندتا پست‌‌هاشون بی‌خیال می‌شدم. عماد به نظرم از بی‌گناه‌های خوب بازی بود. منتها من یک پیشنهاد دارم. :دی مدیومی که درش مافیا بازی می‌کنیم، فقط مبتنی بر نوشته هست. نه چهره نه صدا و نه حرکتی. به همین خاطر، تنها چیزی که ما در اختیار داریم این‌جا، کلمه‌ها هستن و شکل‌شون. بخش عمده‌ای فرآیند جدی گرفته شدن و خونده شدن، به صورت ناخودآگاه مربوط می‌شه به نحوه‌ی نوشتن، چیدمان کلمات و شکل ظاهری کلی متن.
بخشی از این‌که به عماد توجه نمی‌شد، همون جمله‌ی «گاد با موبایلم قبول کن.» بود. جمله‌های درهم، بدون رعایت علائم نگارشی، از نظرم باعث می‌شه تا حد خوبی بازیکن جدی گرفته نشه، بدون توجه به محتوای پست‌هاش. تو جامعه هم این هست اتفاقا. مشخصات ظاهری اون مدیومی که توش فعالیت می‌کنی تاثیر بسیار بسیار زیادی رو دیدگاه بقیه داره. به همین خاطر فکر می‌کنم اگر درست‌نویسی، انتخاب کلمات پر صلابت، استفاده از فاصله‌ها رو لحاظ کنی. و در هر پستت یک بخشی‌ش رو هم به نتیجه‌گیری راجع به بحث اختصاص بدی، این مشکل تا حد زیادی حل می‌شه. :دی

هرچند اون نخوندن، بخشی‌ش هم مشکل من بود که بی‌انگیزه و اون اواخر یک‌بعدی بودم.

نمره: ۷.۵ از ۱۰

محمد

محمد به نظرم موثر بازی کرد، اما خوب نه. :دی از نظرم باید طوری بازی کنی که چه باشی، چه نباشی، در نبودت کسی جرئت - کلمه‌ی درست رو جایگزین کنین - نکنه بهت رای بده. محمد در بازی طوری بود که هرکسی می‌تونست بهش یک لگد بزنه و از طرفی هم هیچ مسئولیتی در قبال لگدش گردن‌ش نباشه. که عامل‌ش رفتارهای خود محمد بود از نظرم. :دی ربطی به هم به زیاد منطقی بودن و این‌ها نداره. نیاز به دید درست به بازی داره. این دید رو مثلا حد کامل‌ش رو در رابین دیدم فقط.
محمد خیلی هم تلاش می‌کرد در راستای حل گره از بازی. همون کاری که سید اون اواخر می‌کرد با درآوردن خلاصه و این‌ها. دید شخصی‌م این هست که همه‌ی این‌ها لازم نیست عمومی بشن. به صورت خام مخصوصا. باید برن پالایشگاه و فقط زمانی که به نتیجه‌ای رسیدیم و می‌خوایم حمله کنیم استفاده بشه. دلیل قاطعی هم ندارم براش، حسی‌ـه ولی طبق تجربه همیشه این‌طور حرکات موجب تقویت حس منفی می‌شن.

محمدرضا

محمدرضا نبود. حیف هم شد. سبک‌بازی‌ش رو خیلی دوست دارم. می‌شینه تو سایه، میاد یک دفعه یکی رو گیر می‌اندازه می‌ره دوباره می‌شینه تا نفر بعدی. :دی حس این مامورهای مخفی خفن رو دارم بهش. نبود و نسبت به فعالیتی که در بازی داشت نمره می‌دم نه سطح واقعی خودش. :دی

نمره: ۵.۵ از ۱۰

مافیا

آرش

من واقعا به انرژی آرش قبطه می‌خورم. من رو یاد جیمز استورات می‌اندازه. همیشه و همه‌جا هست و اکثرا هم خوبه. :دی این بازی هم با توجه به نقشش خوب بود، هرچند می‌تونست تروریست رو وحشی‌تر و بهتر بازی کنه به نظرم. خودش رو نباید با کیوان مقایسه می‌کرد. :دی از نظرم تروریست بیشترین شباهت رو می‌تونه توی بازی با رویین‌تن داشته باشه از نظر صلابتی که می‌تونه به خرج بده، و تاثیرگذاری که تو بازی می‌تونه داشته باشه. نقش خیلی خوبی‌ـه از نظرم. می‌تونه زهردارتر بازی‌ش کنه. هر چند پلن آخرش خوب بود و با بدشانسی مواجه شدن.

امین

خاک تو سرت امین. :دی

نمره: ۵ از ۱۰

رضا

رضا به نظرم کاملا تونسته خودش بشه تو مافیا. :دی قبلا جسته گریخته رو مخ بود، اما الان کاملا همه‌ی المان‌های رو مخ بودنش رو داره. و چون در هر حالتی داره این‌ها رو، سخت می‌شه تشخیص داد گناهکار یا بی‌گناه بودنش رو. اون فاز آخر من واقعا درگیر بودنش با مهدی و سید، اون هم به صورت تهاجمی رو پسندیدم، به نظرم نشون می‌ده که سطح اعتماد به نفس‌ش تا حد خوبی بالاست. اگر یکم کاریزماتیک‌تر بازی کنه هم به نظرم می‌تونه از خوب به عالی برسه. :دی
منم فریب داد واقعا. فکر نمی‌کردم گناهکار باشه. بهترین عضو مافیا هم بود از نظرم.

صدرا

فراستی‌وار، بدون این‌که بازی‌ش رو دیده باشم، بهش ۶ می‌دم. :)) (شوخی)

محمدامین

تبریک می‌گم به محمدامین بابت بردشون. من بازی‌ش رو ندیده بودم و نمی‌دونم چرا تصورم این بود که دور اولی هست. منتها من همیشه دیدم به بازی و رقابت اینه‌که در مرحله‌ی اول داری یک امضا از خودت ثبت می‌کنی و تا حدی برندینگ می‌کنی؛ سر همین همیشه باخت بر اثر یک بازی قدرتمند و تماشایی رو به بردی به سبکه کایزر شوزه ترجیح می‌دم. :دی سر همین این سبک از بازی با این‌که موفقیتش توی چند دور اثبات شده، مورد علاقه‌م نیست و ارزش‌گذاری خاصی روش نمی‌کنم. همین‌طور به نظرم مسئولیت‌های هدف‌های شب با گادفادره، و توی هدف‌های شب هم خوب نبود مافیا. ولیکن به نظرم بازیکن بسیار باهوشی هست محمدامین و قطعا بعدا، بازی‌های درخشانی ازش می‌بینیم، اگر خود واقعی‌‌ش رو به نمایش بذاره. برای این دور ولی نمره‌م به این دلایل کم شده. :دی

نمره: ۶ از ۱۰

فرعی

چاوش

چاوش به نظرم حیف بود برای نقش فرشته. :دی شاید اگر غارتگر یا نقش ضدضربه‌ای بود، بازی باتوجه به گادکش‌هاش بهتر پیش می‌رفت. چون هر دوری هم که ضد ضربه نبوده، سریع به ایزد پیوسته. :دی اگر تاثیرگذاری رو در نظر بگیریم، نسبت به زمان حضور و تاثیرگذاری رو بازی، چاوش از نظر تاثیرگذارترین بازیکن بازی بود. سر همین به نظرم نمره‌ی خوبی می‌گیره. چون ملاک به نظرم میزان تاثیرگذاری بازیکن‌هاست. :دی

عرفان

عرفان تو بازی یک گناهکار تمیز بود. :دی اون اواخر هم من گفتم، اصلا به این فکر نمی‌کنم که نقش کسی مافیاست یا شیطان، کسی رو حس گناهکاری ازش بگیرم، می‌رم روش. در مورد عرفان هم بهش حس گناهکاری داشتم، و روش حذفش رو هم به وسیله‌ی ایده‌ی مافیا بودن‌ش تعریف کردم چون جای مانور داشت برام با توجه به بحثم با سید. :دی وگرنه تا حدی مهم نبود برام دلیل‌هاش برای مافیا نبودن‌ش؛ اگر حتی جا داشت کسی رو به عنوان گاد اعدام کنیم، من می‌گفتم تو گادی و می‌رفتم اعدامش کنم. :)) باگ عرفان به نظرم باگی هست که منم قبلا داشتم توی گناهکاری‌‌هام. تقریبا دلیلی برای گناهکاری‌ت به جا نمی‌ذاری، اما حس گناهکاری می‌دی. اون اوایل این‌طور چیزها خیلی مهمه. اما هر چقدر به انتها نزدیک می‌شیم، رای‌ها حسی‌تر می‌شن که طبیعی هم هست. مخصوصا برای نقش شیطان که یکی از گزینه‌هاش رفتن توی نفرات آخر هست، به نظرم باید از ابتدا با یک استراتژی خوب برای اون حس بی‌گناهی شروع می‌کرد. چند بار با من وارد بحث شد، و من بهش سیخونک زدم، منتها دیدم زیاد از حد محافظه‌کاره، و از یک جایی هم سعی می‌کنه از بحث باهام اجتناب کنه. که به نظرم بی‌گناه بود این اتفاق نمی‌افتاد. اما اهداف شبش عالی بود.

فری

فری به نظرم این دور مثل فیلمفارسی‌ها بود. شروع و پایان چندان مناسبی نداشت، اما اون وسط‌ها چندتا صحنه‌ی خوب رقم زد. :دی فری به نظرم استراتژی خوبی داشت برای بازی، و می‌خواست هم که از خودش ذهنیت بی‌گناهی بسازه. منتها تاکتیکش باگ داشت. فرم انتخابی‌ش به مافیا نمی‌خورد. :دی اما هدف شبش به نظرم خوب بود، و الگوریتم تیرش هم به نظرم مناسب بود. من سر الگوریتم تیرش، شب بعد رضا رو سیو کردم، و مطمئنم اگر می‌موند مقدار خوبی خون‌ریزی بازی رو می‌برد بالا. :دی

مهدی
من بازی مهدی رو دوست دارم و به نظرم الان رو فرم‌ترین بازیکن مافیاست اگر چس نکنه خودش رو. نقش دلقک رو هم خیلی تمیز بازی کرد. دید مهدی به بازی رو شبیه به دید خودم می‌دونم. برد رو به خودی خود با ارزش نمی‌دونه و نوع نمایش رو مهم می‌دونه که منم به نظرم این ماجرا ارزشمنده. می‌تونست به نظرم قضیه رو دراماتیک‌تر کنه، و ایده‌های بهتری بزنه. :دی
حرکتش رو سر اعدام سید هم دوست داشتم واقعا. به نظرم تا حد خوبی نبوغ در لحظه بود اون پست‌های اون فازش. :دی

نمره: ۸.۵ از ۱۰

ساکنان آسمان‌ها

پویا

پویا هم کارش درسته به نظرم. :دی من گاد بودنش رو در دو بخش می‌بینم، یکی داستان و نحوه‌ی برخوردش با بازیکن‌ها و دومی، بالانس و مدیریت بازی. توی بخش اول همیشه ۱۰‌ـه. سید هم این بخش رو توی دور هاوس‌آوکاردز ۱۰ بود مثلا. توی بالانس هم الان به نظرم سقف قضیه‌ست. این دور رو هم خیلی خوب مدیریت کرد و سخته بازی رو بالانس نگه داری با این همه گادکش. منتها چون کلا برای خود پویا، سقفی وجود نداره - الان سقف مافیا دستشه نه سقف خودش. :دی - بهش ۱۰ نمی‌دم در این بخش.

نمره: ۹.۵ از ۱۰

همین دیگه. پایان. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام دوستان، شرمنده برای این همه تاخیر.
تقریبا یک سالی می شد مافیا بازی نکرده بودم حتی حضوری و واقعا دلم براش تنگ شده بود. البته درسته که در این دور هم بازی به خصوصی نکردم اما بودن تو جمع این همه مافیا بلد واقعا دلتنگیمو بر طرف کرد. ممنون از همه.
در مورد تحلیل پلیر ها:
مافیا:
خودم:
یه توضیحی نیازه که راجع به خودم و بازیم بدم. من واقعا اوایل بازی ویندوز لپتاپم پریده بود و با گوشی بودم و بعدش هم واقعا رفتم روستا :دی اما قطعا زمان هایی بود که از این توجیه سوء استفاده کردم و از اونجایی که last seen ام آنلاین بود از عمد نیومدم تا بعدا بگم نبودم. این مشکلات لپتاپی و اینترنتی ای که داشتم باعث شد نتونم بیام داخل بازی اونجوری که باید. زمان هایی هم که تلاششو می کردم خیلی جدی گرفته نمی شدم و تا اواخر بازی خیلی کم دیده می شدم. :دی که دیگه باعث شد من تو همون حالت سایه ام بمونم و اتفاقا از این مسئله سوء استفاده کنم و با رای دادن به رضا شک رو بهش کم کنم. چون می دونستم شما زیاد درگیر من نمی شید و از اونور تعداد رای های رضا زیاد می شه امیدوار بودم که در مورد انتخابتون شک کنید و اینطور هم شد البته. در کل اگه بخوام صحبت کنم بازی من تو مافیا اصلا اینجوری نیست، قاتلی بودم که با وجود تروریست ادعای کاراگاهی کردم :دی اگه فرصت کنم بازی ای که دوست دارم رو دست بعد اجرا می کنم. نمره نمی دم اگر هم بدم نمره ی بالایی نیست.
آرش:
بازی آرش رو من خیلی دوست دارم. به مقدار کافی تو حرفاش هم منطق هست، هم جو، هم تیکه، هم جنگ روانی. البته قبلا بهش گفتم که اگه جو رو کمتر داشته باشه تو بازیش بهتره. اما شاید من اشتباه می کنم چون همیشه جواب می گیره از بازیش. این دست با بحثش با امین خلفی شروع شد که اول از کوری خونی توی گروپ مافیامون شروع شد و آخر انقد جدی گرفته شد که امین اعدام شد :)) اون بحث 2 سر باخت بود و اصلا نباید شکل می گرفت اما بازی رو پیچیده کرد و محمد هم بخاطرش اعدام شد که جبرانش می کنه. بعد از اون ایده ی لباس ساقی دادن به محمدرضا و اعدامش هم عالی بود و مو لای درزش نمی رفت اما نشد که پیادش کنیم. تنها جایی که نمره ی آرش رو کم می کنه تغییر رایش به محمدرضا بود. که البته اول من پیشنهادش دادم با این فرض که بعدش آرش مبرا بشه "اگر" و "اگر" محمدرضا اعدام شه با لباس ساقی. که بعد خودم پشیمون شدم و هر چقدر اصرار کردم آرش گوش نداد :دی
8.5 از 10
رضا:
من تو بازی حضوری مافیا خودم هم خاکستری بازی می کنم. جوری که مشخص نباشه مثبت هستم یا منفی. دلیلش وجود سایلنسر تو بازیه. با این کار من باعث می شم مافیا چون احتمال این رو می ده که من یارش باشم من رو نزنه. برای همین این نوع بازی رو برای مافیای اینجا که همچین داستانی نداره خیلی نمی پسندم و از نظر من بازی خوب رضا این نباید باشه که چه بی گناه چه گناهکار، گناهکار بازی کنه و پیشنهاد من اینه که چه بی گناه چه گناهکار، بی گناه بازی کنه :دی جدا از این مسئله رضا واقعا هم تیمی خوبی بود و اصلا و به هیچ وجه خودسر عمل نکرد و اول تیم رو قرار داد بعد خودش. بحثش با مهدی و امین رو دوست داشتم. آخراش البته انقد که من خودم به شخصه عجله ای داشتم بازی می کردم گند زدیم و هی به هم می زدیم بعد به یکی دیگه رای می دادیم. *اموجی کله کوبیدن به دیوار*
9 از 10
امین خلفی:
نمی دونم بازی اصلیش اینطوریه یا چون می خواست اعدام شه اینجوری بازی کرد. به نظر بازیکن قوی ای میاد اما میزان جو دادنش خیلی زیاده و بهش پیشنهاد می کنم خیلی کمترش کنه.
6 از 10
صدرا:
0 از 10 :30: :دی
بی گناهان:
محمد:
محمد تو تحلیلش ایکاش بگه که چی داشت فکر می کرد سر خلفی. تا قبل داستان خلفی خوب بازی می کرد و منطقی صحبت می کرد که من خیلی خوشم اومد. اما سر خلفی نمی دونم چه اتفاقی افتاد، چی با خودش فکر کرد، داستان لباس از کجا اومد؟ منتظرم بیاد بگه. نمیشناسمش اما احساس می کنم بهتر از این ها می تونه بازی کنه.
5 از 10
سید:
از بازی سید، طرز نوشتنش،نگاه منطقی و جلوگیری کردنش از هرگونه حالت جو چه در برابرش چه به نفعش واقعا خوشم اومد. اولین دوری هستش که بازیش رو دیدم و می فهمم کاملا چرا سید 1 هستش. تا نزدیکای اعدام عرفان هر جوری نگاه می کردم سید منطقی ترین بازی بدون هیچ اشتباهی رو کرده بود و حتی می خواستم به مثلث سید مهدی امین گیر بدم تا تابلو نباشه که بهشون هیچ حرفی نمی زنم، اما نمی تونستم هیچ مشکلی پیدا کنم و هیچ بخش بی منطقی توی حرفاشون نبوده. تا اونجای کار این مثلث، مخصوصا سید از نظر من 10 بودن. اما نزدیکیای اعدام عرفان و کمی بعدش سید تصمیمش رو علیه امین گرفته بود و دیگه نخواست احتمال دیگه ای رو در نظر بگیره و این کارش بود که اتفاقا کار ما رو خیلی راحت کرد. در نتیجه ازش به همین دلیل نمره کم می کنم.
8.5 از 10
ال امین:
امین بیگناهیش رو تو بازی خیلی خوب نشون داد. سفید سفید بود و خوب بحث می کرد از نظرم. حالا که خودش می گه خیلی لذت نمی برد از این دست نمی شه بهش ایرادی وارد کرد که توجهش به بخش های دیگر بازی کمه و من تو کار هاش برنامه ای برای بعد اعدام سید نمی دیدم، ازش نمی دیدم بخواد به بحث های دیگه ای ورود کنه و صرفا با سید و مهدی و جایی رامتین بحث کرد و اگر هم منشن شد پاسخ داد. به نظرم ورودش به بحثای دیگه و بیشتر اهمیت دادنش به افراد دیگه می تونست به بی گناها کمک زیادی کنه.
8.75 از 10
سحر:
نبود. امیدوارم که ادوار بعد باشه.
بدون نمره.
عماد:
عماد جان وقتی می بینی یکی هیچ جوره حرفتو قبول نمی کنه دیگه وقتشه تصمیمتو بگیری و با تمام قوا بقیه رو بسیج کنی اون شخص رو حذف کنی چون فقط یه مافیاست که نسبت به منطق مقاومت می کنه. اوایل بازی خوب بازی نکردی و هر چقدر رفتیم به سمت اواخر بازی بهتر شدی. یکی از مشکلاتت توی بازی passive بودنت بود. یعنی دنبال بقیه بودی که بیان نظر بدن و اگه خواستن رضا رو بندازن بیرون. به نظرم این رو اوکی کنی مافیا یاب خیلی خوبی هستی :دی مشکل دیگه ات حرفیه که ال امین بهش اشاره کرد و موافقم باهاش
8.25 از 10
آریا:
10 از 10 مرسی بابت اون پست رویایی =))
رامتین:
رامتین اوایل بازی خوب بازی کرد در کل و حرف هاش رو منطقی زد. هنوز هم البته با ال امین موافقم که بیان بحث رضا و صدرا حرکتی عجولانه و بدون سود بود. به دلیل اهداف شب عالیش:
7.5 از 10
ممرضا چلنجر:
این دوستمون بار اولش بود نمی شه انتظاری ازش داشت، پیشنهاد اما چرا. اول از همه ممرضا باید بهت بگم که وظیفه ی دیگران نیست بی گناهی تو رو تشخیص بدن و تو باید این رو بهشون ثابت کنی. پس هر کی بهت شک کرد مافیا نیست. بعدش بهت بگم که سعی کن بیشتر باشی تو بازی و سعی کن جدا جدا هرکی حرف زده در موردت رو پاسخ بدی نه این که بگی یه جای کار امین فلان حرف رو زده بیاد توضیح بده.
5 از 10
فرعی:
عرفان: عرفان جان اول یه معذرت خواهی ازت کنم که 2 بار زدمت قطعا کلافه شدی :دی فکر می کردیم کارآگاه باشی =)) عرفان بازی خیلی خوبی رو از نظرم از خودش به نمایش گذاشت و هیچ جا از خودش دلیل برای گناهکاری نزاشت. حتی زمانی که داشت اعدام می شد دلیلش رو می خوندم منطقی بود که مافیا نیست. لحظه ی اعدامش هم وصیتی کرد که ما بفهمیم شیطان بوده واقعا. اهداف شبش هم که عالی بوده. در کل خیلی راضی بودم.
9.5 از 10
چاوش: کم بود خوب بود.امیدوارم دفعه ی بعد اگه زیاد بود باشم و ببینم.
7 از 10
فری:
یه تشکر بهت بدهکارم بابت زدن صدرا. پرسونالی وسط بازی کردن قاتل رو دوست دارم اما وسط و بی گناه بازی کردنش رو فری. بحثی که باعث شد تو وسط باشی بحث بی موردی بود که همون اول ایکاش قیچیش می کردی.
4 از 10
مهدی:
همیشه فانتزیم بود که وقتی جوکر شدم جوری بازی کنم که همه برگاشون بریزه که چجوری من جوکر بودم. اما همیشه یه جا تر زدم و نتونستم این کار رو کنم :دی مهدی این فانتزی من رو به واقعیت تبدیل کرد. جوری بازی کرد که به جرعت می گم هیشکی فکر نمی کرد جوکره و در عین حال کرم های خودش رو ریخت و اعدام شد :دی فوق العاده خوشم اومد از بازیش.
10 از 10
پویا:
جوری به هر بازیکن نقش داد که بیرون بشینه و ما تو سر و کله ی هم بزنیم و عشق کنه واسه خودش و همین هم شد =)) واقعا تحسینش می کنم و به نظرم گاد خیلی خوبیم بود.
10/10 بازیش رو بی صبرانه می خوام ببینم البته.

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام. :دی

تبریک به مافیا بابت برد.

من تو نمره دادن Biased عمل می کنم :))، سر همین خیلی وقتا نمره نمیدم. ببخشید اگه تحلیلم بدون نمره است.

اول سر لباس دادن امین خلفی و اعدامش یک مطلبی رو بگم. همین جا یک فحش روانه خلفی کنم که این دومین باره این اداها رو درمیاره(**). :)) یک موقعی پیش میاد که میدونی که اتفاق بدی داره می افته ولی نمیدونی ریشه اشو پیدا کنی. :دی. موضوع خلفی هم همین بود واسه من و حس می کردم اون فاز اعدامش گره باز نمی کنه و پیچیده تر می کنه ماجرا رو. دومین دلیلش هم این بود که خلفی با توجه به بحث های روز قبلش پتانسیل لباس داشتن داشت، چون بیش ترین موج اتهام رو روز گذشته داشت. در واقع از هر طرف (چه بی گناهی که لباس گناهکار پوشیده و چه گناهکاری که لباس بی گناه پوشیده) اعدامش برای من ابهام ایجاد می کرد. چیزی که از صحبت های پویا برداشت کرده بودم ( که نمیدونم چقدر درست بود) این بود که یک فرد بی گناهی که لباس گناهکاری تنشه، هم توی داستان ویروسی اعلام میشه. این دلایل به نظرم تا اون موقع از بازی منطقی بود. ولی خب روز بعدش فرضیه ی همدستی آرش و خلفی پررنگ تر شد که تو پست هام هم بهش اشاره کردم. بخشی از حرف های ناگفته ام بود که میخواستم توضیح بدم، ولی با اون اعدام چهار دقیقه ای دیگه فرصت داده نشد بشکافم ماجرا رو. :))

تو تحلیل ها فکر کنم ال امین و رضا گقتن من نباید اجازه میدادم این همه جو سمتم می اومد. حرفشون تا حد خیلی زیادی برای این بازی مافیا درسته و متاسفانه خیلی وقتا حمله و جو خیلی بهتر از حرکت آهسته با رویکرد مشخص هست. من این دور میخواستم این سنت رو بشکنم :)). طرز فکرم هم این طور بود که خیلی رو بازی کنم و بذارم همه بهم حمله کنن. بعد سر فرصت پیگیری رو انجام میدادم و حمله می کردم. قصدم این بود موضوع امین خلفی و آرش رو روشن کنم و بعد برم سمت بقیه. این وسط هم نیم نگاهی به بحث های ال امین و سید داشتم و با عرفان و مهدی هم وارد بحث شده بودم. طبیعی بود این وسط افراد دیگه ای مثل رضا، سحر یا محمدامین میان و یک جو ریز میندازن و میرن و با وجود فرصت کمی که داشتم نمیدونستم همزمان به همه به طور یکسان نگاه کنم. برای همین موکولشون کرده بودم به فازهای آینده که نه تنها پیگیری کنم بلکه تا اون موقع از بازی سندهای بیش تری ازشون در دسترس بود که حمله کنم.

تو بی گناهان به نظرم سید بهترین بود. بی نقص بود به نظرم تا یک فازی که سیدبندی رو ارائه کرد. این حرفش هم البته طبیعی و درست بود با توجه به دورهای گذشته، چون پویا دورهای قبلی همیشه این کار رو کرده بود و این دور بود که سنت شکنی کرده بود. بهم می گفت خیلی ها با این رو بازی کردنش گفتن خیلی گناهکار نشون میداده. به نظرم به هیچ وجه این طور نبود. سید مشخص بود با دید همه جانبه ای داره به بازی نگاه می کنه و هیچ وقت یک گناهکار تو پست هاش دیدش به بحث های بازی اینقدر وسیع نیست و سعی می کنه از قصد یک چیزی رو از قلم بندازه. ال امین فرصت کمی داشت به نظر، ولی خیلی خوب و منسجم بازی کرد و فقط با ایده سیدبندی میشد تو رده ی گناهکارها نشوندش.

رامتین تا اون لحظه که تو بازی بود کاملاً موثر و عالی بود و وجودش خیلی وزنه خوبی بود. سحر مشخص بود که فرصت نداشت و سحر واقعی نبود. عماد خیلی بی گناه خوبی بود، سر همین یک شب سیوش هم کردم. ولی رای به اعدامش به من به نظرم مشکل داشت و باید منتظر تمام حرف هام میموند اگر حرف من نادرست بود بهم رای به اعدام میداد. محمدرضا (چلنچر) هم تو بازی گفتم، هر چی دلیل براش بیاری فقط طرز فکر احساسی خودش رو جلو میره. :)) ولی اگه حوصله داشته باشه و بخونه پست ها رو بخونه بازیکن ارزشمندی میشه. آریا :)) پست هاش باحال بود، کاشکی بیش تر تو متن بازی بود.

تو گروه مافیا به نظرم رضا خیلی خوب بود. اینقدر خوب بود که تو فازهای اول بازی حس کردم بی گناهه و بهتره سیوش کنم. ولی بعدش که با دلیل اینکه من پست های عرفان رو کژ خوندم اومد باهام وارد بحث شد حس کردم یک جای حسم بهش می لنگه :)) . تا آخرش هم خوب رفت، کلاً رضا بازیکن خیلی خوبیه و خودمم دوسش دارم خیلی. محمدامین خیلی تو سایه بود و آخرای بازی سیاست مدارانه بازی کرد. در واقع اگر بیش تر تو بازی میبود میشد بهتر سنجیدش و عمکلردش رو معیار قرار داد ولی خب نشون داده چقدر توانایی داره. آرش که جای بحث نداره، باهوشه و نقشش رو خوب بازی کرد. من مشکلی که با آرش داشتم که بهش هم چند بار گفتم این بود که می گفت پست منو نگرفته. در حالی که کاملاً گرفتنی بود پستم. :دی. سر همین شک بود بهش همون موقع. اما دیدم خلفی هم یک طرف دیگه ماجراست. برای همین میخواستم صبر کنم فاز بعد تا ببینم امین بیاد و تصمیم بگیرم. صدرا هم که زود حذف شد. صدرا به نظرم بازیکن خیلی قابلیه و اگه تو بازی باشه میتونه تفاوت ایجاد کنه.

عرفان همه میدونن چقدر توانابی داره و خوب بازی می کنه. من مشکلم با عرفان (فکر کنم دومین دوره از این بابت باهاش درگیر میشم، دور اول دوری بود که من راهب بودم و اون غارتگر) اینه که طوری پست میده که بعداً از هر طرف قابلیت دفاع کردن و به اصطلاح پیچوندن داشته باشه. این به نظرم یک جنبه ی منفی هست. ولی خب به نظر این جنبه برای خیلی ها تو مافیا مشکلی نداره. یک جا تو پست هاش حس کردم نقشش غارتگره، گفتم صبر کنم ببینم چطور پیش میره و تا اونجا بحث باهاش کافی بود به نظرم. که بعد دیدم خیلی سریع رای به اعدام داد :دی.

مهدی رو من همیشه گفتم بازیکن فوق العادیه. پلن داره و با صلابت بازی می کنه و میدونه قدم بعدش رو چطوری برداره. رویکردش این بازی شبیه عرفان بود که تو پست هام گفتم. در واقع با بازیش پتانسیل اینو داشت که عضو گروه مافیا باشه، مخصوصاً اینکه روز بعد از اعدام امین با تفکر کاملا مافیایی :دی سمت اعدام من اومده بود. حدس اینکه جوکر باشه رو نمیزدم. خیلی متفاوت هم بازیش کرد و باید بابتش خیلی کردیت داد بهش.

چاووش ورودش خیلی خوب بود و گیم چنجر بود :دی. حیف شد شیطان هدف قرارش داد. بیش تر دورها فرصت نکرده و امیدوارم یک دور کامل ازش ببینیم.

فری یکی از دوست داشتنی ترین بازیکن های مافیاست. یک نکته ی جالبی که من همیشه تو فری می بینم خاص بازی کردنش هست. در مورد اون پاراگراف ادبی هم خوب جواب داد و به نظرم و اگر تو بازی میموند اعدام کردنش سخت بود.

بازی خودم به نظرم از شروع تا پایانش یکپارچه نبود. شاید بشه گفت بد شروعش کردم. بخشیش هم فرصت بود که نمیشد خوب اجراش کنم. به استرس کارم برمی گشت که یک ددلاین داشتم برای ارائه یک کاری و تمرکزم خیلی رو اون بود. ولی هدفم هم این بود بازی پیچیده نباشه و حداقل با بازی خودم سعی کنم رو و سفید بازی کنم. با اون اعدام خودمم خیلی مشکل داشتم، که توضیح دادم و این رو یک رکن برای خودم تو بازی مافیا میدونم که وقتی کسی هنوز کامل دفاعیه نداده همین طوری رای به اعدامش ندم. از هر زاویه ای نگاه کنی کار درستی نیست، حتی اگه طرف مهم ترین نقش گناهکاران رو داشته باشه. من یک جا توی فازهای قبل که مثلث من و خلفی و آرش بود میخواستم ایده بدم که حتی اگر اعدام من به بازی کمک می کنه حاضرم اعدام بشم بلکه روشن تر بشه ماجرا. ولی خب دیدم کمکی نمی کنه و صرف نظر کردم. ایرادی که بازم از دید سنتی مافیا داشتم این بود که مساله لباس دادن رو دیر مطرح کردم. یکی دو جا ریز اشاره کردم ولی دیدم کسی مطرحش نمی کنه. اعدامس هم ممکن بود اتفاق بیفته برای همین موقع به نظرم مطرح کردنش به صورت واضح برای مهدی کار درستی بود. بدشانسی هم آوردم تعداد آرای به من 5 تا بود، ولی 6 تا اعلام شد و ممکن بود یک نفر از رای ها برگرده و من بتونم روز بعد باشم.

پویا گاد هم که بهترینه و خیلی عزیزه. مثل همیشه عالی. حرفش کاملاً منطقی و درسته که قوانین مافیا تعییر ناپذیره و باید سر جای خودشون باشن :گل:

-------------------------------------------------
(**) ما یک دوری تو فروم یووه داشتیم به اسم And there were none برگرفته از رمان آگاتا کریستی. خلفی اونجا رویین تن بود. روز دوم یک اشتباه فاحش تو تحلیل داستان شب داشت و سر همین یک موجی از اعدام سمتش اومد. خلفی بی گناه بود و مشخص بود به خاطر نخوندن قوانین کامل اون اشتباه رو کرده، ولی آنچنان که باید از خودش خوب دفاع نمی کرد. منم (دکتر بودم) تا جایی که میتونستم نذاشتم اعدام بشه و اعدامش هم کار درستی نبود اون موقع. ولی خب فاز بعد که من نبودم اعدام شد و رویین تن اعلام شد. مافیا تو شب دخل خودشون رو آوردن و بعدش فرقه (که پژمان و آرشِ جذب شده بودن) رو اعدام کردیم. پنج نفر بودیم و ال امین (سامورایی) اونجا به من می گفت تو قاتلی. دلیل هم داشت. می گفت شب خلفی رو زدی دیدی نمیمیره، گفتی بیام دفاع کنم ازش. منم هر چی استدلال داشتم آوردم و به نظرم کامل متقاعد کننده بود، ولی خب رضا و ترسا هم با حرفش متقاعد شدن و من اعدام شدم. در حالی که قاتل مهدی (سابق) بود. اینجا هم به نظرم ایراد زیادی به من وارد نبود، کاریش هم نمیتونستم بکنم چرا که خلفی درست دفاع نکرد و ایده ی تثبیت شده تو مافیا عملکرد منو زیر سوال می برد.

آخرین ویرایش:
مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
سلام و درود :دی
بازی رو خب من کامل نتونستم دنبال بکنم و طبیعتا نمیتونم نمره بدم به صورت کامل کما اینکه هرسری میام میگم کلا بیخودیه به نظرم نمره دادن با کمال احترام به همه :دی

بازی رو تا جایی که بودم و خوندم ی کم تحلیل کنم =))
تیمی که مافیا داشت طبیعتا با توجه به نفراتی که جمع شده بودن به قول ارش از همون اول میدونستیم همون اوایل بازی دو سه نفرمون از بین میرن...پس به خودمون سختی ندادیم برای چیدن سناریو و گفتیم بازی خودمونو بکنیم =))
بعد یه کل کلی توی تلگرام بین من و عرش شکل گرفت که ببینیم کی میتونه اونیکی رو اعدام کنه :)) اولش کاملا شوخی بود بعد یهو جدی شد :دی
من واقعا واقعا به محمد صد هزار تا لقب میدم هنوزم رو حرفم هستم...اصلا همونجایی که میخواستم صداش کنم اومدم بنویسم محمد نیویورکی گفتم شاید ناراحت شه واسه همین نوشتم استورارو...این اشتباهم نبود...از اونجایی که من میدونستم گیر آرش بیخودیه سر این مسئله و خب طبیعتا چون میدونستم ارش گناهکاره این شد که پستام بیشتر حالت جو پیدا کرد...میخواستم یه ذره از این مسئله به نفع خودمون استفاده کنم که خب نشد و همه فهمیدن جو بوده به نوعی =)) گند زدم تو این مورد
مورد بعدی این بود که بعد این دعوا نشستیم فکر کردیم دیدیم که اگه ارش اعدام شه قطعا منم باهاش اعدام میشم و طبیعتا سیف نمیشم...فقط من باید اعدام شم این وسط تا شاید این وسط بتونیم در کنار من محمد رو اعدام کنیم و بعدش آرش اعدام شه کنارش ی بیگناه دیگه :| هیچ جوری نمیشد این گندی که زدیم رو به خصوص با اون شدتی که به همدیگه میتوپیدیم من و آرش جمعش کرد...دقیقا از اون شب به بعد من شل کردم فقط میخواستم یه جوری بازی کنم که به همه یارام تقریبا گیر داده باشم =)) یه گیر خیلی خفنم دادم به گادفادرمون که خدارو صد هزار مرتبه شکر کسی ندید و سریع کشیدم عقب :)) اونجاهم داشتم گند میزدم رسما =)) خداروشکر اونیکی حداقل جمع شد.
اما خب واقعا بعد اون جو و اون تصمیم اشتباه که فکر نکرده بودیم بهش دیگه شل کردم و مرگ رو پذیرفتم بخاطر تیم وگرنه من عمرا به این سادگیا اعدام شم همه میدونن اینو :))
بعد اینکه اقا واقعا به کسی که تو بازی نیست جدی رای ندین دیگه :دی یعنی چی واقعا؟ حالا چه گناهکار چه بیگناه...یه تایمی بدین که از خودش دفاع کنه =))
خلاصه اینکه شاید این قضیه مستقیم به مافیا و تیمش کمک نکرد اما باعث پیچیده شدن بازی شد که خب مافیا دنبال همین پیچیده شدن بازیه دیگه و اینجوری به نوعی کمک شد به مافیا :دی

بعد مردنم هم واقعا کار داشتم نتونستم به صورت کامل بازی رو دنبال کنم و از همینجا از همه بازیکنا و بخصوص گاد عزیز عذرخواهی میکنم امیدوارم ببخشن

آها راستی....چرا ما هرچی تیر میزدیم نمیخورد به هدف واقعا :)) یعنی اصل بدشانس بودیم تو تیر زدن :)) تیرمونو هرشبی که میزدیم مطمئن بودیم نمیخوره به هدف:)) انواع و اقسام افراد هم امتحان کردیم اما نمیخورد...از بازیکنی که حس میکردیم یه نقش خیلی معمولی داره و تو سایه س مثلا بگیر تا کسی که بی پروا وسط بازی بود...نمیخورد لامصب :| :))

در آخرم دور خوبی بود واقعا :دی درسی که از این دور گرفتم این بود که وقتی مافیا هستی هیچ حرکتی رو بی فکر نباید بکنی...حتی فرو رفتن تو نقش بیگناهی :))

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
درود. سپاس از همه دوستان.

اول در مورد داستان. داستان قرار بود این دور مختصر باشه. ولی دیدم استقبال شده و بازی هم خوبه، گفتم حیفه. البته قصه و به قولی پلات مرکزی نداشت، ولی سعی شد با شخصیت پردازی و کمک از رفتار دوستان:دی و کمی:)) اغراق به سرانجام برسه.

دوم در مورد بالانس. بالانس این دور مث ادوار گذشته قوی نبود به نظرم. یه ایرادات ریزی تو نقشها بود که اصلاح میشه برای دور بعدی اگه بخواد با این نقشا و احتمالا حضور فرقه اجرا بشه. البته شیطان و جادوش موردی نداشت. حرف زیادی هم نزنید. ستم بود، ولی عدالت بود.:دی انصاف نبود. گاد منصف نیس. عادل ـه.
ایراد بالانس یکی تو چینش بود که بیگناها قوی تر بودن. ولی جور دیگه سخت بود برام چیدن مافیا و اکثرا نمیخواستن مافیا باشن. منم گفتم اینم خوبه. به جون هم میفتن تا دیگه دخالت نکنن.:دی یکی دیگه م اینکه 1 بیگناه کم داشت بازی. که البته با مرگ زودهنگام قاتل (متاسفانه) و گادکش ها (خوشبختانه) بازی به تعادل رسید و اعتراضی وارد نیست. اینم مال بالانس.:دی

سوم در مورد افرادی که نبودن یا کم بودن. محمدرضا زود گفت که سختشه. منم دیدم گادکش بشه تعادل بهم نمیخوره. پس شد.:دی هادی که فرعی بود و از اول گفت ممکنه فقط چند فاز اول باشه. جهت تنظیم تعداد و اهداف استفاده شد.:دی آریا هم برای شناسایی گناهکاران گذاشتم فقط.:)) قرار نبود فعالیت خاصی در روز بکنه. هرچند وسوسه شد، ولی گویا حجم فعالیت ها زیاد بوده منصرف شده.:دی خوب شد اینم. چون اگه قاتلُ نمیزد و این همه گادکش داشتیم، بازی از تعادل خارج میشد. چاوش اول سامورایی بود. بعد گفت زیاد نمیرسه. نقشش عوض شد. رابینم عذرش موجه بود. و بازم تعادل بهم نخورد به نظرم. ها. مهدی هم نقش مهمی در تعادل داشت، چون در جهت بیگناها بازی می کرد. دستش درد نکنه.:دی سحر هم گادکش باید میشد ولی بازی ممکن بود تموم بشه. اینه که خوشبختانه ادامه داد و تعادل از بین نرفت.

چهارم. در مورد نظم بازی. 90 درصد راضیم. بازم ولی خارج بازی به هم سلام می کردین. خیلی خرین.:دی ولی تاثیری در نتیجه نداشت، وگرنه پاره بودین. همچنان خرین البته و آدمم نمیشین.:دی

پنجم در رابطه قوانین اعدام. واقعا هیچ کاری نمیشد کرد. خیلی محتاط شده بود بازی. حالا باز دور بعدی سعی می کنم فاصله رای نهایی با دفاعُ به 2 ساعت افزایش بدم. البته حرکت، بیشتر گناهکارانه بود تا اینکه باگ باشه. یا کسانی فرصت نداشتن زود رای بدن. ولی به هر حال روند 2 فاز مطابق میلم نبود. هرچند نتیجه احتمالا فرقی نمی کرد. اینم داستان قوانین و ... .:دی

ششم در مورد بازیکنا.

قاتل: خب طبیعتا فرصت بازی پیدا نکرد و بر اساس 2 فاز اول نمیشه مورد قضاوت قرار بگیره. هرچند اهدافش خیلی زهردار و قاتلانه:دی بود. نمره خوبی هم میگیره. شاید اگه آریا کاراگاه نبود، بقیه نمیپرسیدنش. ایشالا دور بعدی فرصت بیشتری داشته باشه.

فرشته: چاوش تا جایی که بود خوب بود. و مثل همیشه تاثیرشم گذاشت. فرصتشم بیشتر بود در ادامه ولی مهلت نیافت. اینم ایشالا دور بعد با فراغ بال بیشتر.:دی اهدافشم منطقی بود.

بیگناها: بازی سختی برای بیگناها بود انصافا. بسیار پیچیده. یه توضیح مهم در مورد نمره بدم. بعضی ادوار راحته و نمره ش مثلا از 8 حساب میشه. چون از نظرم سطح بازی بیش از اون نمی طلبه. این دور بسیار سخت بود و از 10 حساب میشه. و رک هم بگم بهتون. بهترین بازیتون باید در چنین ادواری باشه نه ادواری که نصف این تلاش می کنین و می برین. خودمم دور اولم تو فوتی راحت بوده. و چند دور دیگه. بهترین بازی در شرایط سخت سنجیده میشه. مثلا مسی در مقابل رئال مادرید یا بایرن نه هت تریکش مقابل یه تیم معمولی در یک بازی معمولی. خلاصه کلام اینکه پرت و پلا نگین.:دی

سید: به نظرم بهترین بازی بیگناهی سید بود. شاید تو بیگناهی هاش از این لذت بخشتر و کم نقص تر هم داشته باشه قبلا. بهتر نداشته ولی. شاید این دور اشتباه مهمی کرد در مورد سید:دی بندی. ولی اثرات بسیار بسیار مهمتری در بازی داشت و قبل از اون واقعا بیگناه ترین سید بود. بعد اونم باز گناهکار تیمی نبود. معلوم بود تک هست. حالا بیگناه یا فرعی. منتهی وقتی شیطان و قاتل و جوکر و اینا هستن، خیلی سخته خودتُ از اونا هم مبرا کنی. امیر قصدش همین بود به نظرم. البته اون ایده فقط به سید برنمی گرده. به بقیه م برمی گرده. بیگناه و گناهکار تا حد زیادی استقبال کردن.
در کل شب که خوب بود در تک هدفش. استدلال هاش هم در بازی در اوج بود واقعا، حالا با مغالطات و پیچوندن های همیشگیش که اکثرا هم متوجه نمی شدن بقیه یا شاید به نفشون بود که نشن. جایگاه بسیار محکمی هم داشت تو بازی قبل اون حرکتش. کلا سید به نظرم "برندترین" برند مافیا هست، با فاصله کمی بالاتر از چاوش. و این کاملا حس میشد. بخشی از برندش هم تک بودن هست که ته بازی کار دستش داد. اوایل حس مثبت ازش می گرفتم. اواخر متعادل.
از 10 بهش 9 میدم. در ادوار من فقط گادفادر ش از این بهتر بوده (بهترین سید، سید گناهکار هست.) و در بقیه ادوار هم بیگناهی بهتر از این نداشته تا جایی که یادمه از نظر سطح بازی. (بخونید گناهکاری هم نداشته.) حالا جاهای دیگه بیشتر لذت برده، اون بحث دیگریست. حدسش کلا به نسبت بازیش قوی نیست وگرنه پاره بودین.:دی

امین: امین هم بهترین بیگناهیش بود به نظرم. دو دور از این کم نقص تر بازی کرده ولی اونا اصلا به پیچیدگی و سختی این نبودن. احتمالا انتظار داشته همه گناهکارا رو شناسایی و اعدام کنه که خب در اون صورت باید از گاد بودن استعفا می دادم.:دی هرچند اگه 1 بیگناه به جای 2 بیگناه می مرد ته بازی، بیگناها می بردن احتمال بسیار زیاد. (بقیه بازیکن های اسمی اصطلاحا ممکن بود در این شرایط خودشون اعدام بشن.) چون امین برخلاف اوایل بازی، اواخرش حس خوبی به بقیه می داد. اوایلشم درسته. اوایل نباید حس خوب بدی لزوما.
نقش خیلی خوب و مهمی روی اعدام ها داشت. آرش و خصوصا عرفان. اهداف شبش هم خوب بود به نظرم. تو درگیریش با سید کمی مرض داشت. ولی خب فک می کرد گناهکار باشه سید و با اون فرض پیش می رفت. نتیجه ش مشخص شد.:دی
نمره هم 9 از 10 میدم بهش. اوایل بازی سید بهتر بود، اواخرش امین. در کل برابر. در استدلال ها و اشراف به بازی، سید کمی بهتر بود؛ در حفظ خود و تاثیرگذاری امین. چون حس کردم انگار رقابت دارن گفتم.:)) گناهکاری از این بهتر داشته. بیگناهی نه. حرفم نباشه.

عماد: با فاصله بهترین بازیش بود. عماد باید تاثیرگذارتر باشه صرفا. چون برخلاف بقیه، دید خوبی به همه بازیکنا داره و اینجوری نیست که بقیه رو ول کنه و به هدف خودش بچسبه. بقیه خوب توضیح دادن مثلا رو ظاهر نوشتنش، منم به همونا ارجاع میدم. بعلاوه اینکه باید بتونه اصطلاحا منطقه بازیُ عوض کنه. یعنی دیدی که داره، به بقیه هم تحمیل کنه. پست های کلی ِ بیشتری بده. منطقه بازیُ میشه اینجوری هم عوض کرد. که بیای بگی من این بحثا رو داشتم و نظراتم اینه، حالا این و این و این به این دلایل مشکوکن. و اینکه بیشتر سوال کنه. بقیه رو هم مشارکت بده در کار خوبیه این.:دی و به اقناع کمک می کنه.
اهدافش که خوب بود. حدساش هم خیلی خوب بود. تاثیرگذاریش در حد دو نفر بالایی نبود و باعث شد نمره کامل نگیره. به عماد هم 9 میدم.

محمدرضا: برای دور اولی واقعا عالی بود. شماها باید دور اول خودتونُ نشونتون بدن تا متوجه سختی هاش بشین. اونم در چنین دوری. حالا یکی ذاتا خبیثه خب دور اولشم احتمالا خوب در میاد.:دی برای دور اول با این نقشهای عجیب و غریب واقعا خوب بود حضورش. حدساش. عملکردش در شب. و تاثیرشم در بازی به اندازه بود. 8 میدم بهش.

محمد: محمد یکی از افرادی هست که بقیه حس خوبی ازش می گیرن و این یکی از بهترین توانایی هاست و اکثر بازیکنا هم ندارن. خیلی خوب استدلال کرد و عالی مقاومت کرد به نظرم. شاید اگه فرصت بیشتری اون فاز داشت، اون فاز اعدام نمیشد لااقل. وصیتش هم خیلی خوب بود. کلا یه جاهایی استدلال ها و دفاعیاتش کلاس درس بود. منتهی یه اشتباه خیلی بد کرد همون کار دستش داد. از امین خلفی اصلا نباید دفاع کرد. اونم این خلفی این دور با این بازی پفیوزانه. بیگناه باشه به درک نباشه به جهنم. ولش کن.:دی به نظرم باید هیچ دفاعی نمی کرد ولی یقه آرش هم می گرفت. دز توپیدنش به بقیه باید بیشتر بشه. این بازی ولی براش خیلی مفید بود. و از این به بعد به نظرم ازش حساب می برن بقیه.:دی
اهدافشم خیلی خوب بود. 7.5 میدم بهش.

رامتین: رامتین خوب بود به نظرم و قطعا اگه بازی هم می موند به راحتی اعدام نمیشد. اهدافشم عالی بود. در بحث ها به قدرت قبل نیست که باتوجه به فاضله ش از مافیا قابل توجیهه. مث منم هست؛ خوشش نمیاد از بازی دیگه.:دی بهش 7 میدم.

سحر: خیلی قبل بازی انگیزه داشت، به دلایلی یهو انگیزه نداشت ولی همین که به بازی احترام گذاشت، ارزش زیاد داره برام. 7

آریا: روز که هیچی. ولی شبش کافیه. نمره هم نمیدم.:دی خوب بود در مجموع موثرتر از خیلیا بود.:))

در کل بیگناها خوب بازی کردن، چون بازی سختی بود، با حرکات عجیب مافیا سخت تر و پیچیده تر هم شد. و با این نوع چینش گاد، سخت بود بالای 3 نفر ببرن. معلوم بود بازی میره فازهای آخر. و باید از خودگذشتگی داشتین. نداشتین. اگرم داشتین در جهت اهداف خودتون بوده.:دی ولی بازی خوب بود. حدس چیزی دیگریست و اثرش در نمره یا حق مطلب، کمتر از بازی ـه.

مافیا:
مافیا کار خوب، بجا و مهمی که کرد، خیلی ساده بازی کرد و بقیه ساده انگارانه نگاه نمی کردن. مشخص هم نبود انصافا. همین باعث برتریشون شد. وگرنه ایراد منطقی به خیلی از کارهاشون میشد گرفت. ولی شاید همونا باعث برد شد. من اینقدر مطمئن نیستم که اگه آرش قبلش یه بیگناه اعدام می کرد، راحت تر می بردن. شاید اصلا شناسایی میشدن بقیه. در کل راضی بودم. اهداف شب هم نمیگم خوب زدن، ولی بد نزدن. سخت بود کشتن. و بقیه هم عالی نجات دادن. نمره تیمی خوبی می گیرن.

امین: امین در مافیا طی این سالها از مرحله آماتور به حرفه ای به بازیکن آس رسیده بود. الان به مرحله توهم رسیده. طبیعیه. بقیه م به جز دو یا سه نفر اینجا بودن. منم بودم. بهتره زودتر ردش کنه. من اون زمانی که بازی می کردم به نظر خودم دیر ردش نکردم، ولی باید زودتر رد می کردم.
خبری نیس پسرم.:دی دور بعد جبران نکنی پاره ای. چون کار تیمی داشت خیر سرش 5 میدم بهش.

صدرا: روحش شاد. بیچاره.:دی

آرش: آرش مهم ترین بازیکن تیمشون بود. همیشه هم اگه بخوایم نمره تلاش در بازی بدیم، از همه بیشتر می گیره. خیلی خوب مدیریت کرد. تقصیر امین بود اون داستان. ولی خیلی ریز و موذیانه به کانفلیکت اشاره کرد و باعث شد بازی پیچیده بشه. در واقع نقش آرش تو پیچیده شدن بازی خیلی زیاد بود. برای تروریست هم شاید مناسب ترین بازیکن بود. حالا خلفی فک کرده بود شاید اونم تروریسته، داستان دیگریست.:))
در کل منهای فازی که اعدام شد و تسلط درستی رو اعداد و نحوه اعدام نداشتن انگار:|:دی، بازیش خیلی عالی بود و کاملا راضیم. 9 میدم بهش. بازی بهتر از این هم داشته. بیگناهی یک دور خیلی عالی داشته مثلا. گناهکاری از این بهتر نمی دونم الان. خیلی گناهکار بوده بیشرف.:)) ولی خیلی بهتر جا داره و گناهکار بهتریه.:دی

رضا: تیپیکال رضا و بهترین رضا در گناهکاری تیمی بود. اون نقش تکی که برده شاید بهتر از این بود چون نقشش خیلی سخت بود. وگرنه این دور سخت تر بود. بین بیگناهی هاش هم بازی از این بهتر نداره. اصولا رضا گناهکار بهتری ـه.:دی همین که تونست عمادُ تخریب کنه (مث ویدال هست سبک بازیش:))) و از اعدام فرار کنه، البته با کمک تیمش، نمره بالایی می گیره. اوایل بازی خیلی خوب بود. اواخراش هم عالی بود. وسطا افت کرد. شاید انرژی که آورد نمی دونم. اینم عجیب و بعیده البته.:)) نقشش هم بد اجرا نکرد. کلا تو لباس دادن اکثرا ترمال هستین. نمی دونم چرا. خودمم شاید بازی کنم بهتر از این نباشم. ولی توجیه نمیشه.:دی به نسبت ادوار قبلی، لابس ها بد نبود واقعا.:))
بهش 9 میدم. چون بردن 9.25:دی ولی در بیگناهی یا گناهکاری های آینده باید جامع تر باشه دیدش که به مرحله خلفی نرسه. این سبک به نظرم شناخته شده دیگه و باید اصلاحاتی درش انجام بشه. ضمن اینکه کلیتش خوبه چون قابل تشخیص نیس خیلی. رضا بیگناهانه بازی کرد تا حد زیادی.

محمدامین: بازیکنُ باید باتوجه به نقشش نمره داد. برخلاف تصوری که وجود داره، گادفادر اصلا نباید وسط بازی کنه. همین باعث میشه 1 نمره اضافه بگیره، چون از نظر استراتژی یکی از بهترین پدرخوانده ها بود. استراتژی که درست باشه، ضعف ها کمتر به چشم میاد. برعکسش، اگه استراتژی درست نباشه، هرچقدرم خوب بازی کنی فایده نداره تهش. وگرنه گادفادر بهتر خیلی داشتیم. ولی درست تر، کم داشتیم. اگه بازی با هر سناریویی به ته می رسید، کمتر کسی فکر می کرد محمدامین پدرخوانده باشه و این خیلی مهمه. بازی بهتر از این می تونه داشته باشه. چون قبلا هم بازی کم نقص تر داشته. ولی این نوع بازی باتوجه به شرایطش بهترین کار ممکن بود. بخشیش هم شانس آوردن البته.:دی توصیه گاد هم موثر بود و نیم نمره ش توصیه گاد هست. منتهی به بقیه هم توصیه داشتیم ولی کو گوش شنوا.
قاعدتا باید 9 بدم بهش چون فاز آخر مثل قبلش خوب نبود، استقامتش باید بالاتر بره. ولی 9.5 میدم. پدرخوانده به نظرم سخت ترین نقش مافیاست. مثلا در دور قبل با اون داستان معروف، امین پدرخوانده بود بازیش بهتر از محمدامین بود قطعا. ولی این استراتژی، استراتژی بهتری بود. محمدامین تقریبا هیچ شکی روش نبود تا اواخر بازی.

شیطان:
عرفان تا قبل اینکه بخواد رضا رو اعدام کنه، واقعا بی نقص بود و من مطمئن بودم که می بره. ولی بی گدار به آب زد. غیر اون واقعا نمره ای نمی تونم کم بکنم. شب که عالی بود. روزم اهدافشُ خوب داشت پیش می‌برد. نقشه خوبی هم داشت. به هر حال نشد. تو مافیا نباید بدون گرو حمله کرد. راحت می تونست تو بازی باشه. گناهکاری از این بهتر نداشته و عرفان کلا بیگناه بهتری هست. از نظر من برنده بازی هم بود با توجه به اینکه گناهکارا بردن. منتهی تو قوانین جور دیگه ای نوشته شده بود. ولی الان که فکر می کنم عرفانم پیروز بوده. مانور خیلی خوبی تو قضیه شیطان داشت و از شرایط عالی استفاده کرد؛ حیف نشد که بشه.
نمره هم 9.5 بود. اون اشتباهش میشه 8.5، ولی چون برنده می دونمش 9 میدم.:دی

مهدی: مقتدرانه ترین بازیکن بود. و کلا در جهت بیگناها+هدف خودش بازی کرد. هدفشم لذت نیس. اوج لذت هست که نمیگم کجا رخ میده.:)):دی مهم ترین نقشُ تو اعدام ها مهدی داشت به نظرم. از اول تا آخر. چه اونایی که رای داد چه اونایی که معکوس داد چه فازهایی که نداد. واقعا موذی ـه.:دی
جوکر نقش سختی نیست اصلا. منتهی مهدی فراتر از جوکر بود. از نظر استدلال در بهترین حالتش بود. از نظر موذی گری از بهترین حالتش هم بالاتر بود. هیچ بازیکنی اینقدر از بقیه سوء استفاده نمی کنه. رابین یه زمانی گناهکاری هاش اینجوری بود. مهدی به نظرم ردش کرده. هرچی می نویسم بیشتر به بیشرفیش پی می برم.:دی از فاز 2 معلوم بود می بره. خیلی خوبه این. یه جاهایی یاد بازی خودم افتادم، ولی واقعا من اینقدر بیشرف نبودم هیچ موقع و نمیتونستم جوکرُ اینجوری بازی کنم.:دی
حدس هاش و اهدافشم خوب بود به نظرم. مرحله توهمم خیلی زود رد کرده. حواستون بهش باشه.:دی
نمره هم حقیقتا جوکر از 9 هست و کسی 8.5 بگیره، خیلی عالی بوده. به مهدی 9.5 میدم چون تعادل بازی هم حفظ کرد و بهترین بازیکن بود. بیشترم جا نداره به عنوان جوکر. وگرنه خود بازیش یه 10 از 10 بود و قطعا بهترین بازیش. فکرم نداره.:دی بهترین بازیکن فعلی هم هست؛ دلیلشم اینه چون من میگم.

هفتم در مورد سیدبندی و شیطان و جوکر و این مسائل.

اولا که منم به سیدبندی اعتقاد دارم. ولی سیدبندی خودم. محمدامین و صدرا و عرفان سید 1 بودن.:)) جوکر اگه تو بازی باشه بردش سخت تر خواهد بود دفعات بعدی، ولی جوری نیس که ایده بزنید روش. گناهکارشم حذف می کنم دفعه بعدی.:)) یعنی اگه جوکر اعدام بشه 1 یا 2 بیگناه بعدش بمیرن. ببینم نظرتون چیه.:دی
شیطانم واقعا تعجب می کنم. مختصر میگم. شیطان اون همه پرسش و تسخیر داشت و همه تونُ می دونه قاعدتا. واقعا چه دلیلی داره اگه بیگناه باشین فازُ جادو بکنه. به راحتی می تونست به اون ایده که زدین 3 نفرُ حذف کنه (و کرد واقعا. برای این میگم عرفان برده). در واقع به نظرم کسی که بیگناه بود نباید اون ایده رو میداد. گناهکارم نباید میداد، مگه در شرایط خاص. ایده مال جوکر بود. در اصل هم مال جوکر بود البته. بیشرف.:))
در کل بازی خودتونُ بکنید. قبل اعدام کارتون به لباس نباشه. بعدش اگه حس کردین لباس هست بیاین بگین. اینم کلید. و بدانید که گاد از همه بالاتر و مکر گاد از ایده های شما جلوتر است. تمام.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
گفتن مدال هم بده. زیاد هم بده که جذاب بشه.:دی

بهترین بازیکن: مهدی 20 امتیاز
بهترین بیگناه: عماد 10 امتیاز
بهترین گناهکار: محمدامین 10 امتیاز
گناهکار برنده: تیم مافیا نفری 5 امتیاز
فرعی برنده: مهدی و عرفان 10 امتیاز
ایده‌پردازترین بازیکن: آرش:دی 10 امتیاز
بهترین عملکرد در فاز شب: آریا:)) و عرفان 5 امتیاز
بهترین عملکرد در فاز روز: مهدی 15 امتیاز
بهترین استدلال‌ها: امین 10 امتیاز
جایزه "مَهدی" به موذیانه‌ترین عملکرد در فاز روز: خود مهدی:) 5 امتیاز
و جایزه "سید" به موثرترین بازیکن در بحث‌ها: خود سید:دی 10 امتیاز
جایزه "فری" به بدشانس‌ترین بازیکن در شب: خود فری:دی 5 امتیاز
جایزه "رضا" یا "مدال سرسختی" به سرسخت ترین بازیکن در فاز روز برای موفقیت در گریز از اعدام: مسلما رضا:دی 10 امتیاز
آها. تمشک زرین به بدترین بازیکن:)) امین خلفی:دی

آخرین ویرایش:
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین