برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل تحلیل دور دوم مافیا | House of Cards 2

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
درود

خیلی عصبی بودم. از ندونم کاری خودم. باخت غیر منتظره. کلا از دست بازی مافیا. اگه تهدید سید نبود حالا حالا ها در انظار عموم ظاهر نمیشدم.هم از سر خجالت هم عصبانیت :46:

وقتی پیشنهاد دور جدید مطرح شد تو گروه همه میدونین که گفتم من واقعا نمیکشم چون وقت و استرس بی نهایتی گذاشته بودم رو نقش شیطان. رفتم به سید گفتم من کمک گاد وایسم یکم ریفرش شم از بیرون نگاه کنم گفت غلط کردی :| باید بازی کنی بعد از اصرار و انکار گفتم یه بیگناه کله خر که بود و نبودم تاثیری تو بازی نداشته باشه و باعث باخت بیگناها نشم بهم بده بازی کنم بخاطر تو گفت اوکی.
گذشت فرداش شد اومدم دم خونشون(پی وی) گفتم یه نقش دارم اینو بیاری تو بازی عین دور پویا و حتی شاید بیشتر براش وقت و انگیزه میزارم خلاصه مجلستو گرم میکنم :)) گفت چیه همین مستشارو گفتم. گفتم نقش فرعی میخامش. با یه قابلیتای خفنی که اومد تو ذهنم گفتم از شیطانم جلو میزنه که گفت نگا میکنم و با یکمی تغییر خوشش اومد اما گفت فرعی نیستی بیگناه باید بازی کنی همینه که هست :45: گفتم بابا میخام تک باشم گفت نه یه فرعی نوشتم به اسم سکس وورکر اونو میخام بزارم دیگه جا برا تو نیست بیگناه شو. منم گردنم از مو باریکتر گفتم حله.

نقشم که کامل شد واقعا دوسش داشتم همونی بود که میخاستم(البته فرعیش خدا بود ولی اینم غولی بود برا خودش) همیشه دنبال همچین نقشی بودم و انگیزه گرفتم برای بازی خوب گرفتن از این نقش چون جدیدم بود میخاستم بهترینمو بازی کنم توش. با توجه به خصوصیات این نقش ، من میتونستم قدرت و اعتماد به نفس و صلابت رویین تن و سامورایی رو تو فاز روز و بحثام داشته باشم. میتونستم با همین صلابتم برای حدس های شبم برا گناهکار یابی استفادشون کنم. میتونستم هدف تیر گناهکارا و سوخت شدنشون باشم. حتی میتونستم به جز خودم جون یکی دیگه رم نجات بدم. تصمیم گرفتم بیشترین فعالیت و بیشترین اعتماد به نفس و قدرت رو تو فاز روز داشته باشم. که خب فک کنم موفق بودم تا حدی با توجه به گفته های دوستان. تمام تلاش من این بود که بیگناهیمو بیگناها تشخیص بدن با توجه به ناخوداگاه تو پستام و فعالیت و دید همه جانبم در اول بازی و اعتماد کسب کنم و در عین حال شب هم اهداف خودمو در پیش بگیرم با توجه به واکنش ها.

به نظرم ورود خوبی به بازی داشتم. اون پست ترسا و گیر بهش که بیشتر مشکوکم کرد و من موافق این نیستم که بعضیا میگفتن دفاعش منطقی و خوب بود. شاید منطقی بوده باشه(نبود از نظرم) ولی اون حس پشت پستش به من دروغ نمیگفت و به حسم اطمینان داشتم که خداروشکر درست هم درومد و این گفت و شنود ها باعث شد صدرا بهش شک کنه و با تیر بزندش.

در مورد اعدام صدرا باید بگم که واقعا گره بازی بود صدرا خصوصا با اون پست عجیب و بخصوص با نیومدن و دفاع نکردن. من تا اونجا که بحثی داشتم باهاش درسته منو قانع نکرد ولی تا اون پستش 60 درصد به بیگناهیش رای دادم ولی در اون برحه کاری نمیشد کرد و من که نتونسته بودم اجماعی رو قاتل داشته باشم رای به صدرا دادم که نفرات کمتر بشه بتونیم یه چیزی بیرون بیاریم از بحثا.وگرنه رایم ارش بود چون کسی اعدام نمیشد گفتم بهتره صدرا بره تا مشخص بشه بازی چیه از اونور به ستون پنجم بودنشم شک داشتم چون فک میکردم گاد فادر تیر زده اشتباهی و اونطور جذب شده و نمیدونستم جذب عادی بوده.

در مورد بحثم با ارش که نوشتین احساسی شده بودم و منطقو باختم درسته. تو یه مقطع از بازی با دیدن پستای ارش همون الارم معروف ارش یابم زنگ زد و گفتم صدی نود بیگناه نیست رفتم تو بحث باهاش که جملات خاص گناهکاری ارش رو تو پستاش دیدم. شاید شما نبینین ولی من میفهممش کاملا کی بیگناهه کی گناهکار نشده دوری اشتباه حدس بزنمش! با دیدن اون جمله ها و حملاتی که بهم کرد با وجود بازی بیگناهی که تا اون موقع داشتم حرص اومد بهم. گفتم بقران این بیگناه نیست چون عمدا داره نمیبینه منو . کم مونده بود سرمو بزنم تو دیوار . بعد که رضا تو فاز شبش اومد جو رو بیاره سمت من و موج سواری کنه رو ارش با اون جمله کلیدی که عرفان بیگناه فلان نمیکنه! دیگه بیشتر رد دادم اومدم جواب نوشتم براش گفتم هر چه باداباد اگه به خاطر عصبی بودن پستام اعدام بشم بزار بشم که این شهر نمیبینه بازی بیگناهی منو و منو اینجوری عصبی میکنه با جملات کلیشه ای و اونجا بود که مطمعن شدم رضام گناهکاره چون دور قبل همه میگفتن عرفان بیگناه باشه پاچه میگیره احساساتی میشه عصبی میشه با دیدن این جمله که رضا دقیقا تناقض داشت با اون دور گفتم میخاد فقط جو بیاد روم تا اعدام شم که خب دست صدرا درد نکنه نزاشت این نقشه شوم عملی بشه و از فرداش من اروم شدم و گفتم ازین به بعد یجوری بازی میکنم که حرص درار باشم بینین عرفان بیگناه به جز عصبی شدن اینم بلده :)) همونطورم شد که ارشم گفته بود مخصوصا اون استکیرمو خیلی دوس داشتم :)) کاملا به هدفم نایل اومدم و به ارش اجازه ندادم اون روز منو عصبی تر کنه و از بقیه بازی غافل شم. خونسرد ادامه دادم بازی رو که یکی از نقطه عطفای من تو برگشت به بازی بود البته سید بینهایت کمک کرد بهم چون خیلی فوش دادم تو پی ویش برا اینکه اروم بشم و این از لحاظ روانی تخلیم کرد به نوعی :دی

گفته بودین که فاز 5 نفره احساسی شدی چیز کلک بازی دراوردی و به قاتل یا مافیا بودنت شک کردیم، اینو باید یه توضیح بدم.با مردن ارش دیدم اي داد بیداد 5 نفر موندیم بدترین حالتو در نظر گرفتم دیدم قاتل و هوکر و ستون پنج تو بازين گفتم از بيگناها من موندم و فلان چیزم :| گفتم حتی اگه یکیشونم تو بازی باشه با یه اعدام اشتباه که شانس کمی هم نیس بازی تمومه. گفتم بیام با یه تیر دو نشان بزنم. اولا بی استرس بازی کنم و خودمو برا باخت اماده کنم ك زياد بهم نريزم بعد باخت . ثانيا با این کار میتونم به طور واضح به بیگناهای بازی برسونم که من نمیتونم کسی باشم که در شرف برده در این فاز و بیخیالتر از اونم که قاتل یا هوکر باشم. همینم مطرح کردم تو بازی. ولی یه باگ داشت این کارم این که مافیا هم بی انگیزس برا برد و من میتونستم ستون 5 احتمالی باشم. گفتم این مرحله رو که سخته بگذرونیم اگه به خیر گذروندیم برا مبرا کردن خودم از ستون برنامه دارم عب نداره این بگذره و خصوصا پویا بهم اعتماد کنه ک قاتل نیستم بقیش مهم نیست:))

در راستای این کارم به رامتین و ممد برا قاتل بودن شک داشتمو یکیشونو بیگناه قطعی خوندم . و پویا هم که واقعا ترسناکه نباید غافل میشدم ازش چون کاملا میخورد قاتل باشه حتی خودش هم گفت که شکتون بجا بود. خلاصه اون فاز به قول سید 5 تفنگدار اینجوری ادامه پيدا كرد بعد اون حرف پویا که دقیق نقش همه رو باید میگفتیم از نظرمون تو یکیش پویا رو صد قاتل گرفتم و تو دو تاش رامتینو رویین تن ، گفتم ببینم چیزی اشاره میکنه بهش رامتین یا نه نظرش چیه خودشو میچسبونه بهم موج سواری میکنه یا چی . ولی متاسفانه رامتین غیب شد یهو و این شک منو بیشتر کرد با اینکه بین اون و پویا و ممد شک داشتم هنوز. بقران تا حالا تو فاز 5 نفره اینقد مساوی نبودم برا یه نقش اونم قاتل! خلاصه عجیب ترین فاز دوران مافیام بود بگذریم رامتین نیومد و دو رای اورد و اونجا بود که سخن طلایی پویا که رامتین داره 3 رای میاره عرفان توام رایت رامتینه؟ زیادی مشکوکه که اینقد راحت اعدام بشه! زده شد، من اینو گرفتم خوشبختانه :دی گفتم اگه به رامتین رای بدم پویا قطع به یقین نمیزاره اعدام شه و میکشدش پایین از اعدام و اولا من میرم به جاش چون شک دوم خودم بودم و اگه پویا میخاست صدی صد اعدام میشدم و من درسته امیدی نداشتم به بردمون ولی خب نمیخاستم با اعدام و ریدمان من این اتفاق بیفته حداقل! گفتم نباید به رامتین رای بدم باید رامتین اعدام شه ازونجا که شکمم بود و نیومده بود هم گفتم شانسمو امتحان میکنم اگه بود فبها اگه نبودم خب انتخاب کردم و حدسمون اشتباه درومده دیگه به بردم امید نداشتم. اومدم یه رای عجیب دادم که میدونستم پویا و مهدی میگیرن منظورشو. برا این که ثابت کنم قاتل نیستم چون قاتل میخاد یکی اعدام شه غیر خودش اون فاز و براش مهم نیس حتی رایا مساویم بشه بین دو بیگناه(به ممد میدادم مساوی میشد) یه قاتل هیچوقت چنین کاری نمیکنه پس سعی کردم این پالس رو بفرستم که پویا و مهدی بگیرن که به خوبی گرفت پویا و من واقعا غبطه میخورم به این دید همه جانبه و بازی که تو اون شرایط یه بازیکن میتونه داشته باشه. اونجا بود که ریپلای زدم اینه پویایی که میشناختم :دی خلاصه رامتین اعدام شد و ریسکم گرفته بود با ناباوری و خوشالی داشتم به سرم میکوبیدم و به سید پی ام میدادم که یسس دیگه بردیممم باورم نمیشه هوکر و قاتل نتونستن ببرن! که با فراری اعلام شدن پویا و رفتنش بیرون تموم خاک عالمو ریختن تو سرم. خیلی شوکه بودم چون اولا به بیگناهی پویا رسیده بودم و صد شده بود و میدونستم اونم منو بیگناه صد میدونه منتظرش بودم که اذن جهاد بده و با تریک هاش ستون رو پیدا کنیم و ببریم به این راحتی که یهو خودمو تو 3 نفر با مهدی و ممد دیدم و شوک وارد شد بهم هرچیزی تا الان میدونستم و سعی در کنترلش داشتم پرید به جاش استرس انتخاب اشتباه نشست تو جونم. من کلا ادم لحظات سخت و پر استرس نیستم. اصلا کاراییم منفی میشه هنگام استرس. خیلی میترسم تو شرایط حساس اصلا عملکرد خوبی ندارم. از استرس و خونسردی بی حد و حصر ممد که حرصمو دراورده بود که چطور یه مافیا اینطور خونسرد باید باشه این فاز لج کردم و هر چی داشتم و نداشتم و تحلیل کرده بودم پنبه شد. و من احمقی که پیش خودم از صب دارم میگم قطعا بین ممد و رامتین یه قاتل یه رویین تنه و هیچ رویینی از بازی خارج نشده بود و رامتین قاتل بود و اینکه با دلیل و استدلال و هرگونه حس به این باور قطعی دارم که نقش فعالانه و پر مسعولیت رویین سامورایی به مهدی که گرفتاره بیرون بازی و گفته وقت نمیتونم بزارم و همینطورم بوده ، داده نمیشه دو ثانيه فکر نکردم و عجولانه اول بازی رای به ممد دادم و شدم تبری که هر جور شده باید ممدو حذف كنه چون امکان نداره اين دور دیگه بیگناه باشه و وقتشه گناهکار باشه و بهترین گزینه جذبم كه هس پس....

به همین راحتی با حماقت من مافیا همونطور که گفتم مث ققنوس از خاکستر بیدار شد و برنده شد :دی ینی اونقدر عصبی بودم از خودم که دیدم رو محدود کردم و به تحلیل خودم پایبند نبودم و نتونستم تصمیم درست بگیرم که حد نداره. اینجا بود که فهمیدم هوش هیجانیم زیر صفره چون باعث شد تحلیل و حدسام که اکثرا درست بودن تو بازی پشیزی ارزش نداشته باشن چون تو مقطعی که باید ازشون بهره نبردم و باعث سرافکندگی شدم.

ببخشید زیاد شد ولی باید میگفتم اینارو که چه گذشت بر من پست بعد تحلیل مختصری میرم از بازیکنا

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
اقا ولی قشنگی ماجرا اینه هم ما هم عرفان تو تحلیل اولیمون میگفتیم ممد ض ض هستش ولی بازم شرایط جوری پیش رفته که رفتیم رو ممد :))

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
از مافیا شروع میکنم. مافیا تیم تشکیل دهندش و نقشاش قوی بود انصافا و واقعا یه دست بودن انصافا به سید باید تبریک گفت. ولی خوب بازی نکردن خصوصا تو روز :دی تارف نداریم اگه شخص مهدی ستون پنجم نبود و کس دیگه بود بجاش و اگر من حماق(بر وزن فعال) تو دور سه نفره نبودم فک نمیکنم برنده میشدن :40: ولی تنها کردیتی که بهشون میدم گرفتن زیرکانه نخ مهدی بود واقعا من که خوندم هم چند دیقه طول کشید تا بفهمم تو اون شرایط به هرشکلی هم که بود جذب مهدی با شرایط عادی حداقل برا من غیر قابل باور بود. افرین میگم بهشون.

عماد: یکی از تارگتای اصلی من تو این بازی عماد بود با یه پیش بینی و حدس ساده شروع شد گناهکاری عماد برام و با بازی کاملا متفاوت و حاشیه ای که داشت پر رنگتر شد. عماد رو گاد فادر و خیاط میدونستم به این علت ترسیدم گاراگاه بشم و بزنمش و گفتم بمونه برا فازای خلوت تر مطمعن بودم گناهکاره :دی این که سامورایی رو زده فک نمیکردم تا حالا یادم نمیاد اینجا گاد فادری با سامور مرده باشه خلاصه بیگناهیشو بیشتر دوس دارم. 7

رضا: حدسم اول بازی این بود که مافیا نمیشه رضا دو دور پشت هم. با اون پست قلدری که وارد بازی شد یکم حس ریش سفید نمایی و قدرت کاذب حس کردم ولی تن ندادم بهش منتظر جریان بازی بودم. ولی اون شبی که مرده بود با اون پستش که داشت زمینه سازی میکرد برا من گفتم رضا باز شد رضای لجباز و اینکه سعی داره نفهمه :)) قاطی کردم دیگه اعصابمم خورد بود دیگه انتحاری زدم روش که فلان گفته هاتو ثابت کن نکنی دیگه یا جای منه یا جای تو که خداروشکر بار فکری عظیمی از رو دوشم بدچرداشته شد با فهمیدن مرگش و لعنت به روحش فرستادن :دی به خوبی بازی قبل نبود. 7.5

فری: ینی اونقد دلم سوخت به حالش که نگو :)) از یه طرف خوشال بودم که یکی از پیچیدگیای بازی حل شد که واقعا خطرناکه تروریست از یه طرفم واقها دوس داشتم بحث داشته باشم این بازی باهاش. یه جورایی اگه نگین باشه بابا فهمیدیم تو خوبیی میگم که فری رو هم پیش بینیم مافیا بودنش بود به همراه عماد :)) ایشالا دوره بعد ضض. نمره نمیدم

ترسا: ورودش به بازی اصلا خوب نبود دو پست خیلی بد داد که واثعا ترس توش نمایان بود و من برخلاف ارش نمیتونستم احتمال زیادی به بیگناهی بودن ترسش بدم. هرچیم میپرسیدم واکنش خوب بگیرم که بیخیالش بشم خودش نمیزاشت :| نمیدونم کسایی که میگن حرفاش منطقی بود فقط ظاهرو میبینن یا چی ولی اون حسی که من گرفتم جز دست و پا زدن نبود و به هیج وجه نتونست قانعم بکنه حالا امیدوارم با این بازی راه افتاده باشه برا دور بعد یه دور خوب ببینیم ازش.6.5

مهدی: بی شک رو فرم ترین بازیکن حال حاضره. خیلی موذیه مهدیو مافیا هم دقیقا همینه. معنی کرده مافیا رو واقعا. خوداگاه و ناخوداگاه منو گول زد. با این رویه ای که پیش گرفته بود و مث خودم بود نمیخاست بازی کنه و اینکه وقت نداشت و متاهله من واقعا بنا رو رو این گذاشته بودم که یا فرعیه یا یه نقش بی اثر و ارضا شده دیگه برا برد نمیاد. این اشتباه اول و اخرم بود چون مهدی هیچ موقع ارضا نمیشه! اگر نبود مافیا نمیبرد در واقع اگه مافیا ناراحت نشه من معتقدم که مهدی به عنوان یه تک نقش بازیو برد و ربطی به مافیا نداشت بردش :109: خوب وقت گذاشت فازای اخر خصوصا و من همیشه مهدی رو به همراه امین از کابوس های بازیکنا تو فازای 3 و 4 نفره میبینم. اصلا دوس ندارم با اینا تو این فازا باشم چون اگه بیگناه باشن گناهکارا خودشونو خیس میکنن اگه گناهکار باشن به قدری موذی عمل میکنه خصوصا این مهدی که بیگناه به خودشم شک کنه. دهنت سرویس خلاصه ولی اینو بدون که اگه این دور زمانش بعد از دور قبل نبود مطمعن باش به این راحتی ازت نمیگذشتم درسته منم حماقت کردم ولی چیزی از بینظیری و بازی زیبات کم نمیکنه و بهترین بودی مث دور قبل. 9.5

فرعیا

استاد پویا: نمردم و ارزوم به حقیقت بدل شد و یه دور خفن همبازی پویا شدم. هاوس یک رو همیشه از حسرتام میشمردم که تو اخرین بازی که پویا بازیکن بود من اونجوری ریدمان بودم و نتونستم لذت ببرم از بازی پویا . بازیش اصلا فراری نبود کاملا سمت بیگناه بود علیرغم اینکه من واقعا 50 50 بودم بین اینکه قاتل باشه یا نه چون عمیقا به این باور داشتم که شاید میخاد با یه قاتل خفن ببره و سورپرایزمون کنه عین فداییش برا همین همیشه این ترسو تو بازی داشتم ولی نکته قابل توجهش اینه که یه بیگناه مث من برا کردیت گرفتن تو بازی و پیش خودش کاملا دنبال جلب نظر پویای قاتل احتمالی بود! ینی انقد برام ارزش داشت که اگه یه درصد احتمال بیگناهی داره من خودمو بهش ثابت کنم که کارم راحت پیش بره. چقد كمک کننده بازی کرد چقد یاد گرفتم ازش. خصوصا فاز 5 نفره اون پیشنهادا و قاطعیتش. واقعا فک کنم حرف دل بچه هارو میزنم. نهایت ارزوی مافیا بازای اینجاس که بتونن روزی پویا بشن. 9.75 میدم چون 10 مال فداییشه :دی

رامتین: خوب بازی کرد تو روز. جز چنتا چیزی که از دستش در رفت. به اون حرکتش سر حرف ارش به شدت شک کردم و منتظر زمانش بودم که روش استدلال کنم وقت نشد و بازی جور دیگه ای شد ولی واقعا این دور بهشت قاتل بود :)) اونقدر غبطه خوردم که قاتل نیستم تو فاز 5 نفره که نگووو. ینی عجیب همه چی مهیای برد بوداا. اگه خالی نميكرد فاز اخر و میومد و محکم وایمیستاد شاید ممد اعدام بود یا حتی خود من. فاز شب قبلشم که تیر زده بود بهم و رویین تن شدم فک کنم نقطه عطف بازی بود و انصافا خیلی تراژدیک تموم میشد اگه اونطوری میباختیم و خودمو نمیبخشیدم که رویین نشدم :)) 8 میدم

آرش: همزادم. تله پاتیم. همبسترم :)) بنظرم بیا ما یا با هم هم تیمی بشیم تو مافیا یا اگه یکیمون هست اون یکی باز ینکنه و زوج و فردش کنیم بخدا به نفعه :دی اون روزی که بحث کردیم میدونستم که برای هوکر و قاتل میپرسمش شب و میدونستم شب یا منو میزنه یا باهام میخابه ولی چاره نداشتم نقشام داشت سوخت میشد باید بازپرس میشدم و نشون میدادم حق با منه و این موذی گناهکاره :دی وقتی شب به سید گفتم گفت هوکر روته گفتم به جان مادرم خودشهههه ارشه من میدونم عین اب برام روشنه یه خنده ملیح کرد سید که بعد به خودم گفت که شیو شده در اون لحظه :)) خلاصه اینطوری دیگه از اولم اره من یکی از کسایی بودم که گفتم این نقش هوکر مال خود خودته خوب بازی کرد ولی تحلیلاش بحا و خوب بود مث همیشه نکته درمیاورد و من تو اون تحلیل جتمعم خیلی کمکم کرد که بفهمم چی به چیه ولی این تم گناهکاری که داره خصوصا وقتی میخاد به من گیر بده و این جوای ریز ولی خفه کننده که انگار فقط خودم میبینم واقعا عاصیم کرده بود دوس داشتم برم خفش کنم =)) 8.5 میدم بهش با یه اشانتیون:105:

بیگناها

ممد: انصافا چرا همه معادلاتو به هم میزنی؟ بسه دیگه چقد بیگناه واقعا وقتش بود مافیا یا قاتل باشی. انصافا وقتش بود.:دي با این دید وارد بازی شدم و شد اشتباه مرگ بار من! الان که برمیگردم به بازی و پستاتو میبینم میبینم واقعا سامورایی بودی غیر از چن روز اول که بهت انتقاد دارم چون سامور هر روز باید پر فعالیت و درگیر باشه که به خاطر درگیریات درک میکنم. مثل همیشه ممد همیشه بودی ولی حیف که من با اون دید به بازی اومدم و تجربه ام شد برام. ولی خدایی ستون پنجمم میخوردیا. ینی من کامل گیج شده بودم. ازش عذرخواهی کردم اگه تو فاز 3 نفره دلخورش کردم با حرفام. بعد از اعلام قطعی و اینکه گفته سید كه منتظر قرعه باشین بین ممد و عرفان شروع کرد به پست دادن. یه سری جملات گفت که من پشمام ریخت. کاملا مشخص بود که مافیا نیست. ینی پیدا بود از ناخوداگاه پست ها اینکه پویا اشتباه کردی فلان و اروم بودنش خونسرد بودنش و نمیدونم یه چیز دیگه گفت 2 دیقه مونده بود به اعلام برنده من شک کردم به بیگناه بودنش. گفتم برم رایمو بکنم مهدی بعد گفتم چه فایده این دو تا رو منن من عوض کنم ممد بیشتر شک میکنه اینجور اعدام قطعی میشم بزا همون به قرعه بسپرم شاید حسم اشتباه میکنه و ممکنه بین منو ممد ممد اعدام شه و ستون دربیاد دلخوشی دادم به خودم با اینکه یه چيزي بهم میگفت پی پی کردی اساسی... یه دیقه مونده اومدم به سید گفتم اگه مهدی ستون پنجم باشه ر ی د م سر در مافیا و حرصم گرفت که مافیا اینجوری کشکی کشکی رو حماقتم برده بازیو که همینطورم شد و ترسم به واقعیت بدل شد. 9 میدم بهش

صدرا: فاز شبش عالی بود وقتی گاراگاه اعلام شد به سید گفتم واقعا صدرا زده دو تا مافیا رو؟ باورم نمیشد ولی زمین تا اسمون بود با فاز روزش. خیلی بی دقت پست میداد اصلا حواسش به بازی نبود که خب میگفت درگیر بودم. ولی باید با دقت تر پست بده و سعی در بیگناه نشون دادن خودش بکنه از اول بازی خصوصا با این نقشش که با موندن تو بازی هر شب میتونس یکی رو بندازه بیرون. خیلی حرص خوردم از دستش اون فاز که نیومد چون 60 40 بودم به بیگناهیش و مجبور بودیم اعدامش کنیم چون بالاترین گزینمون بود و ممکن هم بود این کم شدن نفرات به ضررمون باشه. خلاصه برایند روز و شبش با هم برا من میشه نمره 7

ستاره: به نظرم بهترین استفاده رو از نقشش در جهت بازی کرد و یه شب قهرمانانه رو داشت با رفتن تروریست چون من خودم مونده بودم به نظرم به نفع بیگناها بود چون تروریست خیلیییی خوفه. ممنونم ازش و کلی به سید هم فوش دادم بخاطر نقشی که پیشنهاد خودم بود و قراره فرعی تک باشم حالا بیگناهم کرده هیچ به کس دیگه غیر منم داده نقشو:23: که البته شوخی بود . به خاطر تک هدفش 7

ممدرضا: کاااملا بیگناه بازی بود تیپیکال ممد رضا حتی بهتر! خیلی خوب رسوند به من بیگناهیشو و من درک نمیکردم این هجه رو علیهش درسته اکثرا گناهکارا درست کردن. ولی نمیتونستمم حمایتش کنم. واقعا بد بود بخاطر عدم رای گاد کش شد اونم وقتی پرشک بود . البته بعد که فهمیدم رضا رو سیو میخاسته بکنه با کمال میل سجده کردم به درگاه گاد و دستشو بوسیدم به این خاطر. بخاطر اینکه منو سیو کرده بود شب دوم بهش 6.5 میدم :دی

روزبه: از معدود دورایی بود که روز اول انقد سوژه داشتیم برا بحث. فقط برا استارت بازی حرفش خوب بود که دیر یا زود خودشو توش غرق میکرد. میدونستم بیگناهه ولی غرق شدنش اجتناب ناپذیر بود. ممنون بخاطر استارت بازی ولی هنوزم بر عقیدت استواری ها یکم کوتا بپوش داداش :دی 6

ممدگرل :دی بعد فری دلم به حال ممد امین سوخت واقعا بزارین بچه یه بازی بکنه خب اینقد ذوث داشت من از طرف مافیا عذر میخام:46:

خلفی: چرا نمیمیری تو :)) ادم باش یبار درست بازی کن دیگه مردنتم برامون دردسره .نذاشت مهدی بمیره و باعث شد جذب بشه بیاد روزگارمونو سیا کنه.:45:

خودم : زیاد توضیح دادم از بازی و طرز فکرم. به نظر خودمم از بهترین دورام بود سوای نتیجه و اون تیکه اخرش. خیلی خندیدم تو تاپیک . از مزه نریض پویا :)) تا اون جیندا گفتنای مهدی :)) واقعا خوش گذشت طول بازی بهم . میتونست بهترین دورم باشه و تاریخی تموم شه با برد که نشد جهنم عوضش تجربه شد. همیشه به این جمله باور داشتم که اشتباهاتو به آغوش بکش این کارو میکنم. اگه تو بازی به کسی بی احترامی کردم عذر میخام. :گل:

و اما __________________________________________________

گاد سمیراه عزیز :)) : دیدم هركی یه چیزی صداش میزنه من یوزر کاملشو نوشتم که تو تلگرام اینجوری خونده میشد یه زمانی. بهشم گفتم فقط به این خاطر که یه دور خوب و یه بازی خوب بهش بدهکار بودم قبول کردم که باشم. صرف نظر از نقش هر دو دوری که بازی کردم با گادیش افتضاح بودم و اینو نمیخاستم :دی ممنون ازش که نقشی که پیشنهاد دادمو وارد بازی کرد درسته فرعیش نکرد ولی همینش کلی بهم حال داد . اول بازی گفتم توصیه ای به عنوان گاد برام نداری؟ گفت فقط مراقب خودت باش و داستانمو خراب نکن کاملا رو تو فوکوسه داستان ، میخام اعدام نشی و کشته نشی و تا اخر بیای :)) همینکه به این هدف رسیدم از خودم راضیم فک کنم اونم راضیه از بازیم. صرف نظر از غر ها و عصبانیتا و فوشایی که تو پی ویش سرازیر میکردم دم به دیقه و واقعا خسته نباشید میگم بهش بخاطر تحمل کردن و کنترل من. واقعا سخته بی اغراق میگم من خیلی بد قلقم. پویا میدونست عادت کرده بهم. سیدم چشید و من شرمندشم :دی

اذیتش کردم و خیلیییی کردیت میدم به گادیش. بالانسش داستان فوق العاده جذاب و زیباش به طوریکه من هر صب به عشق این از خواب پا میشدم و شب به این عشق میخابیدم که زودتر داستانو بخونم و بخندم :)) خیلی خوب و منسجم و جذاب و خنده دار بود واقعا لذت بردم از همه چی بازی. خیلی سخته خدایی من نمیتونم گاد بشم به شخصه. یه چیز فراتر از اطلاعات مافیایی لازم داره. خلاصه دمش گرم. همیشه نمرش بیسته به شرطیکه من همچنان پرزیدنت بمونم و قدرت تا هاوس 3 در اختیارم باشه و داستان این دورو به یه جایی برسونه منتظرشم بی صبرانه. :بوس:

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
258
امتیازها
460
مدال‌ها
38

آرش:
اینم از اوناست که برای نکته گرفتن به امضای آدمم رحم نمیکنند مثل محمد. عاوه بر تلاش و انگیزه و وقت گذاشتن علاقش به تنوع و پیچیدگی رو هم دوست دارم. این دور هم اوکی بود. ولی حس میکنم هنوز به تعریف درستی از هوکر نرسیده بود بخاطر همین نتونست اونجوری که دلش میخواست توی نقش فرو بره. با خوب کساییم همبستر شده بود:))
چرا هر سری یکی یادش می‌ره به من نمره بده :|

:what:

آرش: همزادم. تله پاتیم. همبسترم :)) بنظرم بیا ما یا با هم هم تیمی بشیم تو مافیا یا اگه یکیمون هست اون یکی باز ینکنه و زوج و فردش کنیم بخدا به نفعه :دی اون روزی که بحث کردیم میدونستم که برای هوکر و قاتل میپرسمش شب و میدونستم شب یا منو میزنه یا باهام میخابه ولی چاره نداشتم نقشام داشت سوخت میشد باید بازپرس میشدم و نشون میدادم حق با منه و این موذی گناهکاره :دی وقتی شب به سید گفتم گفت هوکر روته گفتم به جان مادرم خودشهههه ارشه من میدونم عین اب برام روشنه یه خنده ملیح کرد سید که بعد به خودم گفت که شیو شده در اون لحظه :)) خلاصه اینطوری دیگه از اولم اره من یکی از کسایی بودم که گفتم این نقش هوکر مال خود خودته خوب بازی کرد ولی تحلیلاش بحا و خوب بود مث همیشه نکته درمیاورد و من تو اون تحلیل جتمعم خیلی کمکم کرد که بفهمم چی به چیه ولی این تم گناهکاری که داره خصوصا وقتی میخاد به من گیر بده و این جوای ریز ولی خفه کننده که انگار فقط خودم میبینم واقعا عاصیم کرده بود دوس داشتم برم خفش کنم =)) 8.5 میدم بهش با یه اشانتیون:105:

حالا هم‌تیمی می‌تونیم مافیا نباشیم بیگناه باشیم جفتمون :))‌ الان که دقت می‌کنم یادم نمیاد هیچ دوری هر ۲ بیگناه بوده باشیم :))‌ (حالا انگار کلا من چند دور بیگناه بودم:)))

و چندتا فحش هم طلبت برا اینکه عمدا می‌خواستی حرصمو دربیاری :105: تا الان گذاشته بودم به پای سوتفاهم الان فحشت می‌دم :))

- - - Updated - - -

از گاد عزیز هم تقاضا دارم اونجوری که پویا مدال‌های دور قبل رو داد مدال بده، همراه با امتیاز و اینا. کلی وقت گذاشتم برا طراحی مدالا :دی :))

- - - Updated - - -

+ این قضیه‌ی «فلانی نوبت گناهکار بودنشه» یا «فلانی دور قبل فلان بود پس الان نیست» یا «فلانی فلان نقش رو قبول نمی‌کنه» هم به نظرم ورژن بدترِ همون قضیه‌ی سیدبندیه. به نظرم یه‌کم غیرحرفه‌ایه، یا حداقل می‌شه گفت لذت و پیش‌بینی‌‌ناپذیری بازی رو می‌گیره. نکنیم :دی

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
آرش و عرفان پفیوز، حالا تو ذوقتون نمیزنم، ولی اون نقشایی که شما پیشنهاد دادین، با این نقشایی که خلق شد فرقش یه کم تغییر بود ؟ :45: دو نمره از جفتتون کم می کنم تا در برابر گاد متواضع باشید. :23:

امشب تحلیل رو میرم،

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
خب نمره تونو هم رد کنیم :دی
عرفان : 9
محمد : 9.5
محمدرضا : 6.75
مه‍دی : 9.75 :دی
عماد : 7
ترسا : 6
رضا : 8
آرش : 9 :دی
پویا : 10
رامتین : 8
خودم : 3

سید : 20 :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
آرش و عرفان پفیوز، حالا تو ذوقتون نمیزنم، ولی اون نقشایی که شما پیشنهاد دادین، با این نقشایی که خلق شد فرقش یه کم تغییر بود ؟ :45: دو نمره از جفتتون کم می کنم تا در برابر گاد متواضع باشید. :23:

امشب تحلیل رو میرم،

اقا من ك گفتم زمين تا اسمون بود فرقش من نقش فرعي شو گفتم ك از نقشاي گناهكارا هم استفاده ميكرد تو كن فيكونش كردي ديگه :دي

بي ادب هنوز ياد نگرفتي كه شلخته درو كني تا به خوشه چينان دريوزه هم چيزي برسد؟ :(

كرديتش كلا مال سيده اقا :پسره راه رو:

ارش
نه بيگناه بشيم باز نميشناسيم همو سو تفاهم ميشه اره منم يادم نمياد . بايد مافيا بشيم.

تموم مزه مافيا ب حدس ها و حس شيشم هاست اينارم بگيري بيگناه بدبخت چي داره برا عرضه؟ امكان نداره بنظرم ولي توصيم اينه مثل من اصرار نورزين و هر فاز نسبت ب شرايط اون فاز بازيكنارو بسنجين بعد ب حدس اوليه تون مجال جولان بدين با تشكر :دي

آرش
پسندها
258
امتیازها
460
مدال‌ها
38

امشب تحلیل رو میرم،

لامصب کردیتش رو دادم بهت دیگه واضحا :)) وگرنه سلطان چیش به جیندا میخوره :))

- - - Updated - - -

ارش
نه بيگناه بشيم باز نميشناسيم همو سو تفاهم ميشه اره منم يادم نمياد . بايد مافيا بشيم.

تموم مزه مافيا ب حدس ها و حس شيشم هاست اينارم بگيري بيگناه بدبخت چي داره برا عرضه؟ امكان نداره بنظرم ولي توصيم اينه مثل من اصرار نورزين و هر فاز نسبت ب شرايط اون فاز بازيكنارو بسنجين بعد ب حدس اوليه تون مجال جولان بدين با تشكر :دي

حدس و حس شیشم خارج از بازیه این خب :دی اگه با توجه به خود بازی باشه اوکیه.

Thomas Shelby
پسندها
606
امتیازها
835
مدال‌ها
47
در رابطه با نمره اول بگم که من وقتی گاد نیستم اصلا سخاوت و اینا ندارم.:دی این بازی هم فاز روزش برخلاف دوره قبلی یا دوره قبلی هاوس، قوی نبود و اعتبار فازهای آخر به اونایی تعلق میگیره که بودن طبیعتا.:دی

بیگناها:
محمدرضا: دکتر حداقل 70 درصد بازیش روز هست. خیلی بخوام نمره بدم 3 از 7 با اون گادکشش. معدود بازی هایی هم بود که محمدرضا قابل اعدام بود. شبم الان دیدم رفته از گادفادر حمایت کرده. اونم نمره خاصی نداره. 1.5 شاید. در کل 5 که پاس بشه.

روزبه: سبک بازیش اصلا به اسنایپر نمی خورد. چون تجربه ش کمه 5.

امین خلفی: برای فدایی مناسب بود بازیش و البته مرده ش بیشتر به درد خورد. 6

ستاره: روز که نبود. ولی برای هدفش 6.5، نسبت تاثیرگذاریش بالا بود.

بازپرس که هیچی.

صدرا: شب نهایتا میشه 50 درصد گرفت برای بازیکنی که کامل تو بازی بوده. شب 5 از 5، روز انصافا 2 هم نمی تونم بدم. ولی چون شرایطش قابل درک بوده، 7.

محمد: اون گادکش نشدن کمی خراب کرد، اوایلش باید کمی مثبت تر می بود ولی دیدش به بازی از بقیه بازیکنا بهتره به نظرم به جز فاز آخر. و نمره خیلی خوبی می گیره. 8/استدلال هاش در فاز روز از بقیه بهتر بود به نظرم.

عرفان: شب هاش الان دقت کردم و به جز آخری خیلی خوب بود. دنبال ستون پنج نبودی مگه؟ دکتر چیه. 4.5 از 5 می گیره. روز هم خیلی از این کمتر نمی تونم بدم. فاز آخر زود رای داد و این بده. یعنی بازیُ تموم شده فرض کرد. هر بیگناه یا گناهکاری این کارُ بکنه، اون لحظه میشه لحطه باختش. بنابراین 8.5 میدم

بنابراین بیگناها نهایتا خوب بودن از دید من و نه بیشتر.
=========
مافیا:

عماد: نهایت 30 درصد برای اهداف شب بگیرم و 2.5 بدم. روز هم هیچ نمره بالایی نمی تونم بدم. 6 چون در حالت کلی خوشم میاد از سبک بازیش.

ترسا: شب همون. روز هم تابلو شدن بدترین چیز هست برای یک گناهکاری که ضد پرسش نیست. 5.5 چون یه ذره خوب دفاع کرد.

رضا: روز از بقیه بهتر بود ولی با اون رضایی که در دور قبل دیدم فاصله داشت. رضا هم دیگه 7 بیشتر جا نداره با تمام علاقه.:دی

فری روز که هیچی. میگن نخُ فری گرفته پس مث ستاره می تونم 6.5 بدم.

مافیا هم به نظرم خوب نبودن. مرض دارا رو از مهدی شروع می کنم.

مهدی شب که نداره. روزش در جهت بازیش نمره خیلی عالی می گیره. در اعدام ها هم تعیین کننده ترین بود. این فاکتور خیلی مهمیه. لحن پست هاش هم خوب بود. بازی قبلی از 9 بهش 9.5 دادم، این بازی از 10، 9 میدم.:دی

آرش: شب هاش خوب بوده واقعا. شب آخر باید می رفت پیش قاتل. و اگه تو ذهنش مهدی قاتل نبوده، اشتباه کرده به نظرم که پسش رامتین نرفته. اگرم نبوده که هیچی. روز هم من زیادی گیر دادم بهش تو بازی و شاید بخشی از بازیش تحت تاثیر قرار گرفت. وگرنه باتوجه به نقشش خوب بود. منتهی اخیرا بیگناه نبوده زیاد، لحنش تنظیم نیست مث مهدی. شب 4 و روز 4، 8 بسِته.:دی

رامتین: شب 5 از 5. روز هم اگه اعدام نمیشد راحت 4 جا داشت. قاتل واقعا نقش سختی ـه. شاید سخت ترین نقش بازی باشه برای بازی کردن. هرچند ممکنه خوش شانس باشی و ببری. رامتین اصلا خوش شانس نبود. آرش اینجوری نبود البته و مرگش بدشانسی محسوب نمیشه. به رامتین 8.5 میدم.

خودمم باز چنتا نکته بگم. اول اینکه من در تاپیک هم گفتم اگه قاتل بودم همینجوری بازی می کردم و واقعا هم شاید همین بود.:دی ولی اگه بیگناه بودم خیلی اینجوری بازی نمی کردم نوع رای دادنم کاملا متفاوت بود. عملا رای های منُ بردارین بازم اعدامی ها همونه و بی تاثیر بودن. بازیم چرا. موثر بود. هدفمم قبل بازی همین بود که با رای موجب اعدامی کسی نشم. نهایتا جلوگیری کنم. نمیگم بیگناه بودم بهتر بازی می کردم ها. اتفاقا به نظرم ضعیف تر میشد بازیم. ولی نوع بازی بیگناهیم (بسته به نقش البته) این نیست. به ادوار قبل رجوع شود.
یه سری تحلیل ها بر این اساس صورت می گرفت که پویا بیگناه بوده. که مثلا باید نمیذاشتی صدرا اعدام بشه. موافقم که می تونستم احتمالا، چون محمد هم بود اون فاز. ولی باید اعدام میشد به نظرم. نقششُ 50.50 بودم اون اواخر فاز، ولی بازیکنی که نمیاد باید اعدام بشه. حالا دلیلش موجه هم باشه، برای اینه که فحش نخوره، بازم باید اعدام بشه. دید من اینه.:دی رامتینم برای همین رای دادم، نه اینکه چون قاتله. محمد هم برای همین رای از خارج بازی دادم. که تاثیری هم نداشتن البته آرا.:دی در واقع بازیم در جهت روشن شدن بازی بود ولی آرا نه. اینکه تشخیص دادم رامتین قاتله، نه 100 درصد. احتمال زیاد. اینکه محمد چون گادکش نشده یا خیلی بیگناه بازی کرده باید گناهکار باشه، نه. ولی به علم بیگناهیشم نرسیدم. فقط عرفانُ رسیدم، اونم باز نه 100 درصد. آرشم حدس دقیق نزدم ولی احتمال بالا می دادم ازین مرضدارا باشه. جوری بازی کردم که اگه قاتل نباشه، قاتل بزنش.:دی که بازی بیشتر طول بکشه. نمی دونم چقدر موثر بوده. دیگه اینکه گفته شد در تشخیص مهدی فاز آخر اشتباه کردم، از کجا می دونید؟:دی یا اینکه مافیا با 1 نفر شانس برد نداره. تو فرض من فراری رایش تو 1 به 1 موثر بود، برا اون گفتم نداره.:دی چون شیطان یا فرشته رو دور پیش اینجوری چیده بودم. (واقعا هم نداشت با اون فرض. داشت؟:دی هرچند اونجوری هم میشد باز دوست نداشتم به مهدی رای بدم.) البته شانس بیشترُ به بیگناه نمی دادم. به قاتل یا هوکر می دادم. ولی بیگناهام شانس خوبی داشتن و دقت می کردن فاز آخر می بردن. در واقع خواستم تصمیماتم تعیین کننده نباشه چون فرعی بودم، ولی چون نوشته بود بیگناه فرعی، کمی به اون سمت. البته الان که فکر می کنم به آرش ظلم کردم فقط. نیم نمره دیگه بهش بدین بشه همون 8.5 ش.:)):دی

نمره هم اکثرا به خودشون دادن گفتن تو ام بده. به هدفی که داشتم رسیدم 100 درصد. اگه فدایی مُ مثلا 10 در نظر بگیرم یا قبل تر ها جادوگر و گادفادر، این می تونه 9 بگیره مثلا. حداکثر. چون اونا خیلی تعیین کننده تر بودن. اگه اونا رو 10 کمتر بگیریم، اینم به همون نسبت میاد پایین.:دی

در رابطه با نظراتتون هم لطف دارین و اینکه زیادی لطف دارین بده دیگه. من که البته تو بازی تفریح می کردم و استرسی نداشتم بر خلاف بقیه، ولی مث گاد رفتار نکنین اگه بازم بازی کردم.:))
ها آرشم گفت چرا گفتی من فلان نقشُ بازی نمی کنم. چون زورم زیاده.:دی فرعی بخوام بازی کنم همین فراری خوبه یا قاتل یا شیطان و متضادش یه فرعی. بیگناه واقعا دیگه حوصله ندارم، گناهکار تیمی هم اصلا، مگه یه دور خاصی اشتباه کنم و قبول کنم. چون هیچ چیزی نمی تونم به اون 3 نقشی که قبلا بازی کردم اضافه کنم. به یه سری نقشا شاید بتونم. فعلا هم برای 1 سال بسه همین.:دی

مرسی از همه. و خوش گذشت.

پ.ن.: تحلیل های عرفان از داستان یادم رفته بود موقع نمره دادن. گاد که گفت یادم اومد. نیم نمره بره روش.:دی

آخرین ویرایش:
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام.

اکثرا نمره دادن، 5 نفر نمره ندادن که خب انتظار میرفت، منم به قولم در موردشون عمل می کنم :))

نکته ای که وجود داره اینه که تحلیل ها و نمرات رو که می خوندم هر کس از دید خودش و بازی تحلیل کرده بود و تقریبا میشد گفت همشون تا حد خوبی "درست بود" ولی احیانا ممکنه با تحلیل و دید گاد که اشراف کامل به اهداف، شرایط منجر به اهداف و مواردی از این دست داشته باشه یکسان نباشه، که خب طبیعیه.

تیم مافیا: همونطور که توضیح دادم، مافیا رو یکدست بستم و این کمک می کرد که در صورت از بین رفتن دو نفر اولشون دو نفر دیگه غیر قابل پیش بینی تر باشند. با این حال حوادث طوری براشون رقم خورد که به اینجا نکشید، عملکرد تیم مافیا در شب، مافیا سه تیر شلیک کرد، محمد امین :45:، خلفی :34: و محمد :14: ، دوتا لباس دادن، ترسا و رضا و البته مهدی رو جذب کردند.

در مورد هدف های محمدامین و خلفی، میشه گفت هدف های سیفی هست، البته ایراد می تونه بهش وارد باشه، ولی با گنگ بودن مافیا خیلی بهتر از این نمیشد اقدام کرد، احتیاطشون در تیر نزدن بعد از خلفی هم البته باز نشون از درایت داشته و بهش اعتبار میدم، ولی در مورد زدن محمد، به خاطر اخطار ضمنی که بهشون داده بودم (راهنمایی های محدود گاد که همه ازش بهره جستین) و درست توجه نکرده بودند و عماد رو بخاطرش از دست دادن، نمره خوبی ازشون کم میشه و البته لباس هاشون که شاید با توجه به شرایط بازی منطقی بود، اما بیش از حد محافظه کارانه بود و شاید خلاقیتش کم بود. اما جذب مهدی واقعا خوب بود. واقعیتش من که گاد بودم هم به چشم نخ به اون پست نگاه نکردم، و خب گرفتن همچین موردی واقعا خوب بود. شاید اگر برای ستون پنجم یه نمره بزاریم گرفتن نکته جذب اون 1.5 نمره کسب کنه. به صورت کلی و در فاز شب تیم مافیا از 5، 4 نمره میگیره، چون 1.5 نمره بابت زدن محمد ازشون کسر میشه ولی نیم نمره اضافی برای جذب مهدی دارند. و البته انسجام و شوقی که برای بازی تو گروه داشتند و یکی از جذاب ترین گروه های مافیا در تلگرام رو تشکیل دادن.

اما نکته ای که وجود داره اینه که طبق قانون و طبق نظر من، مهدی جزو مافیا محسوب میشده در همه جهات، الا در فاز روز که باید جدا حسابش کرد و حسابش از مافیا جداست، بخاطر همین در تحلیل فاز روز من عملکرد فری، ترسا، عماد و رضا رو ملاک قرار میدم که جز رضا که تیپیکال خودش بود، بقیه تا حدی از انتظار من ضعیف تر عمل کردند، فری البته فرصت بروز نداشت، ولی از عماد و ترسا انتظار خیلی بیشتری داشتم. به هر حال نمره من به فاز روزشون از 5، 2 هست.

و امتیاز نهایی گاد مجموعا میشه 6 از 10، که یه نمره ویژه گاد بخاطر شور و شوق بعد از حذف 4 نفرشون بهشون تعلق میگیره و امیدوار موندنشون، و همکاری که با مهدی می کردند برای بردن تیم، که میشه 7 از 10

مهدی (9.5/10): مهدی توی اداره بازی برند بود و برند تر شده، یکی از مهم ترین کار هایی که بازیکن باید توان انجامشو داشته باشه، اداره بازی هست، به معنی اینکه بتونی اختیار روند بازی رو در دست بگیری بدون اینکه افراد داخل بازی بدونند که توئی که داری فاز رو اداره می کنی. به نوعی حرکتی که اسمش رو موذیانه گذاشتند این اداره صحیح مسیر بازی هست که مهدی زیبا انجام داد و دور دلقک هم دقیقا همین کار رو کرد. من به عرفان و محمد ایراد خواهم گرفت، ولی جدا از سهم تقصیر اونها این هنرمندی مهدی بود که تونست اونها رو اداره کنه، امتیاز ویژه بابت نخ دادن هنرمندانه طوری که حتی پویا متوجه نشه ولی به هدف بشینه، امتیاز ویژه به خاطر تبدیل خودش به قاضی سه نفر پایانی، امتیاز ویژه بخاطر پست آخرش که به نوعی اعتراف کرد که مافیاست، ولی کسی نفهمید (بیشرف) باعث میشه که از یه بازی عادی از سر شکم سیری با نمره 7، بتونی خودتو به نمره 9.5 برسونی و این نشون از کیفیت بازی مهدی میده. نیم نمره ای که نگرفت بخاطر شروعش بود که البته انتظار نبود که بهتر عمل کنه، ولی به نظرم باید فرقی باشه برای بازیکن هایی که فعال تر وارد میشن و باید طعم عملکرد فعالشون رو بچشن. وگرنه کار مهدی ایراد نداشت به خودی خود.

رضا (7/10): رضا با ثبات ترین بازیکن هست که تمام مواردی که در تحلیل دور پیش براش تحلیل کردم رو شامل میشه، بازیکنی که همیشه تم گناهکاری داره، ولی این تم طوریه که نمیشه متهمش کرد و این قوته، یه ثبات که باعث میشه تشخیصش مشکل جدی داشته باشه، رضا هم در جذب مهدی و هم در دفع عماد (زدن سامورایی) نقش ویژه ای داشت که این دو امتیاز همو خنثی کردند و نمره متوسط 7 رو میگیره.

عماد (6.5/10): عماد هم از نظر شب وضعیت مشابه رضا داشت و همون نمرات رو میگیره و نمیگیره و روز کمی قابل تشخیص تر از رضا بود، انتظار دارم روز های بهتری ازش ببینیم که می بینیم چون گادفادریش نشون داد که نبوغ و توانایی بازی بهتر رو داره.

فری (6/10): فری نمره ای که کسب می کنه بخاطر دخالت بسیار مثبت و با تدبیرش تو فاز شب و گرفتن اون نخ مخصوص هست که اعتبار اولیش متعلق به فری هست، فاز روز فرصت عرض اندام نداشت، ولی با جهتی که در پیش گرفته بود برعکس سری پیش به نظر می تونست موفق باشه.

ترسا (5/10): ترسا پتانسیل خوبی داره، اینو دور سه دختر و نصفی، نشون داده و من انتظار اون دور رو ازش دارم، ایرادش نداشتن اعتماد به نفس هست و می دونم که اگر اعتماد به نفس داشته باشه می تونه بهتر دفاع و برخورد کنه. به هر حال این بازی تو این زمینه خوب نبود. در فاز شب هم وقتی حذف شد خیلی دخالت نکرد، ولی اون دو سه فاز اول که دخالت می کرد فکرش خوب بود و امتیازی که میگیره بابت همون دو سه فازه و البته بردن تیم.

----
تیم بیگناهان : عرفان، محمد، روزبه، خلفی، محمدرضا، صدرا، محمد امین، ستاره، برآیند عملکردشون در فاز شب مثبت هست، شناسایی سه مافیا با استفاده از کارآگاه و مستشار، مورد هدف قرار گرفتن سامورایی، مورد هدف گرفتن روئین تن حاصل از مستشار مثبت قلمداد میشه و 4/5 میگیره و فاز روز هم بازیکن غیر موثر داشتیم، ولی عروجعلی در بیگناها نداشتیم که باز اینم مثبته، در واقع علی رغم اینکه فاز روز به صورت کلی کیفیت مورد انتظار رو در روز های اول نداشت، ولی همینکه عروجلی توش نبوده نمره خوبی میگیره و نزدیک 3 میگیرن و مجموعا 7.5 بهشون تعلق میگیره به شکل تیمی.

عرفان (9.75/10): هر گادی حداقل یک بازیکن محبوب داره و عرفان و محمد اون بازیکن های محبوب من هستند، عرفان در روز، فعال، باهوش و موثر بازی می کنه و دید همه جانبه و چند وجهی از وقایع شب داره که در این مورد اگر تجربه پویا هم همراهش بود تقریبا هیچ کس به طور مطلق قابل برابری باهاش نبود. در واقع اون چیزی که توی تاپیک از تحلیل فاز شب و اتفاقات تحلیل می کرد، 80 درصد اون چیزی بود که توی تلگرام تحلیل می کرد و به قدری به واقعیت نزدیک بود که من به عنوان یه گاد که کردیتش قابل پیش بینی نبودش اینقدر تاب نداشتم که مجبور بودم یه جاهایی (بیشرفانه) فریبش بدم. فقط عرفان دوتا عیب داره بازیش که این بازی هم کار دستش داد، که برعکس چیزی که گفت از پائین بودن هوش هیجانیش نیست، از کم تجربه بودنشه.
اول درگیری بیش از حد با ابهامات و پافشاری بیش از حدش روی یه موضع و موضوع (که البته قوتش هم هست) که در مورد اعدام محمد دچارش شد و سر یه نشونه مرض دار در مورد ترسا هم داشت کار دستش میداد. و دوم عصبانیت و عدم خونسردی و کنترل روی رفتار هیجانیش هست (که البته اینم نتایج مثبت هم داره) ولی می تونه کنترلش رو از دست بده و به راحتی زمینش بزنه.

اگر این دو مورد رو حذف کنه، به نظرم کیفیتی داره که می تونه به راحتی، مهدی و چاوش باشه. که البته الانم خیلی کم نداره. به هر حال بهترین بیگناه بازی و جزو سه بازیکن برتر این بازی بود.

محمد (8.5/10): اول بگم که محمد خوب بود، در واقع جز 0.25 صدمی که بابت فاز آخر ازش کم می کنم مثل عرفان، به صورت کلی ایراد جدی به بازیش وارد نیست. البته نمره نبوغ عرفان رو هم در تحلیل ها نمیگیره. و البته 1 نمره بابت گادکش نشدنش ازش کم می کنم چون یکی از سختترین تصمیمات دوران گادی رو برام رقم زد و دوست نداشتم که بازی با این اما و اگر ها روبرو شه و محمد به من تحمیل کرد این وضعیت رو. ولی خب چاره ای نداشتم و البته دلیل منطقی هم براش وجود داشت ( که البته می تونست نداشته باشه ) به هر حال محمد موثر خوب و موشکافانه و باهوش و با سبک خودش بازی کرد که البته سبکش رو دوست دارم. قرار گرفتنش توی اون 5 نفر هم نشون از کیفیتش میده.

صدرا ( 7/10): سیر پرسیدن های صدرا به عنوان کارآگاه خوب بود، محمد، ترسا، رضا، مواردی که پرسیدنشون در زمان هایی که انجام شده صحیح بوده (فارغ از نتیجه) ولی دو فاز اول پرسش نشده که این بده، فاز روز هم به اندازه اونقدری که باید بازی می کرد کرد جز فاز آخر، که بدترین، بیفکر ترین و اشتباه ترین پست ممکن برای فازی که قراره یک روز توش نبودی رو داد. اینکه می خواد مسئولیت اینو گردن من بندازه هم از اون بدتره، چون من بهش گفتم که رای بده و برو هر جهنمی می خوای بری، نه اینکه بشین رو پستت قهوه ایش کن و برو :دی، به هر حال، تاثیر حذف دو مافیا فراتر از اینه که بخوای بهش فقط 5 نمره فاز شب بدی، باید تاثیرشو نمره بدی، من کسریات رو ازش کسر کردم، اهمیت موضوع رو هم براش اضافه کردم و به 7.5 رسیدم، بعد دیدم گفت اون پست من تقصیر گاد بود، نیم نمره ازش زدم که تو زندگیش یاد بگیره که وقتی گند زد به گردن بگیره :))

و طبق وعده:
ستاره (5/10): برای زدن یک مافیا
امین خلفی(3/10) : پناه بر خدا
محمد امین (-) : (البته عذرش موجهه ازش ناراحت نیستم)
محمدرضا (1/10): منفی نداریم متاسفانه
روزبه (1/10): اینم منفی نداریم متاسفانه

----------------
فرعی ها: مسلما فرعی ها تیم نیستند که تحلیل کلی داشته باشند :)) فقط این نکته رو بگم که این بازی رو من طوری طراحی کرده بودم که فرعی ها بتونند جلون بهتری بدن، علتشم اینه که نقش های تک محور به طور کلی مورد علاقه من هستند، که این اتفاق هم افتاد. ولی خب صرفا به معنی جولون بیشتر بود و نه عدم توازن و بالانس که همین هم باعث شد که برنده بازی نباشن با اینکه تا یک قدمی رفتند. در کل به نظرم بهترین بازی هارو در فرعی ها دیدیم و اینکه تو 6 نفر سه تا فرعی بودن نشونه همینه. (مرگ آرش در شبی اتفاق افتاد که صدرا اعدام شده بود و عملا 6 نفر موندن)

پویا (9.5/10): پویا به زعم من بازیکن یا گاد نیست، مُدَرِس هست. این مبالغه نیست و من به این دید بهش نگاه می کنم. در واقع پویا متر هست برای سایر بازیکن ها و بخاطر نحوه تعاملش با بقیه و نحوه تعامل بقیه با پویا، نمیشه خودش رو سنجید و تقریبا خودش ضعف و قوت بازیش رو بهتر از بقیه تشخیص میده. در نتیجه میشه گفت که پویا رو نباید تو لیست بهترین بازیکن ها حساب آورد چون بهترینه و با این مقدمه خب این بازی هم اون کاری که باید می کرد و هدف داشت رو کرد و به نظرم باید ازش یاد گرفت (البته با در نظر گرفتن امکاناتی که در اختیار داره از جمله اقتدارش). از طرفی اینکه به ظاهر قانونی نبرده هم غلط کرده قانون، اون قانون برای بالانس بازی نوشته شده و گاد تشخیص میده الان که بازی تموم شده باید عوض شه.
اما به هر حال به عنوان گاد در مورد نیم نمره ای که بهش تعلق نگرفته باید توضیح بدم که به خاطر نحوه هدف دهی شبش هست، تکرار رامتین به مدت سه شب، به عنوان هدف این مفهوم رو به من میرسونه که پویا باید به این اطمینان رسیده باشه که رامتین هدف شب نداره، که اگر به این اطمینان رسیده بوده که تشخیص غلط داشته و اگر نرسیده بوده تکرارش ریسک بزرگی بوده. بقیه اهدافش البته با توجه به فاز و شرایط به نظرم درست بوده، حتی محمد امین به واسطه شب اول بودن.

رامتین: (9/10): رامتین قاتل خوبی بازی کرد، چون رامتین تیپیکال قاتله، در واقع رامتین قابل تشخیص نیست و رامتین با توجه به روحیش تیم هم نباید باشه تا خودش باشه، البته وقتی تیم باشه خوب بازی می کنه اما رامتین و سبکش فردی هست کاملا. این بازی هم پست هاش قوی بود و قابل تشخیص نبود و تا فاز اعدامش عالی بود. بعدش خسته شد که البته من خودم انتظار داشتم زودتر خسته بشه، من و رامتین دیگه پیر شدیم :)) ولی مطمئنم با این بازی و با این شرایط دور بعدی دهن همه سرویسه چون می دونم علاقه پیدا کرده. اهداف شبش تقریبا نه، دقیقا عالی و دقیق بوده و نمی دونم این جمله که هرکی رو میزدیم نمی خورد رو دقیقا باید بگم خلفی کجاش فرو کنه، شب اول خیاط رو بی آبرو کرده، روزبه و رضا و آرش رو هم کشته، انتظار داشته از پس فدایی و روئین تن هم بر بیاد :)) روتو برم.

آرش: ( 8.75/10 ) : آرش قابل پیش بینی ترین نقش من رو برای خودش برداشت و بهش قبل بازی همونطور که گفت اخطار دادم. چون این نقش های اینطوری تیپیکال آرشه وقتی بیش از حد مافیا بوده و گاد می خواد تنوع بده، ترجیح خودم این بود که بهش بیگناه بدم، که خودش نخواست. مرض داره واقعا. به هر حال، آرش بازیش در فاز روز خوب بود و به نظرم مناسب با هوکر بود و تنها ضعفی که ازش می بینم مقهور پویا واقع شدن تو بحث ها بود. همه از پویا می ترسن و درسته، از پویا باید ترسید، منم که رگ سیدی دارم (معادل رگ ترکی مهدی و رامتین و عرفان) از پویا میترسم و این کاملا اوکی هست، ولی آرش به طرز واضحی از پویا در میرفت که به نظرم برای آرش کمی زشت بود. به غیر از اون به نظرم خوب بازی کرد و اهداف شبش، توام با بدشانسی بود اما هیچ کدومش مطلقا اشتباه نبود.

در پست بعد در مورد مدال ها هم اظهار نظر می کنم :دی

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
اما مدال ها و جوایز:

بهترین بازیکن: عرفان 10 امتیاز

بهترین بیگناه: عرفان 10 امتیاز

بهترین گناهکار: مهدی 10 امتیاز

بهترین فرعی: پویا 10 امتیاز

برنده گناهکار: تیم مافیا هر کدام 5 امتیاز

برنده فرعی: پویا 10 امتیاز

موثر ترین بازیکن در نتیجه بازی: مهدی 10 امتیاز

بهترین تحلیلگر بازی: عرفان 10 امتیاز

بهترین بازیکن فاز شب: رامتین 10 امتیاز

بهترین بازیکن فاز روز: مهدی 10 امتیاز

نخگیر ترین بازیکن (:دی) : فری 5 امتیاز

جایزه پویا (خداوندگار اقتدار و صلابت): پویا 10 امتیاز

جایزه سید ( موثر ترین بازیکن در بحث ها ): عرفان 10 امتیاز

جایزه فری (بدشانس ترین بازیکن) : فری 5 امتیاز

جایزه مهدی ( موذیانه ترین عملکرد و مدیریت صحیح فاز) : مهدی 10 امتیاز

جایزه آرش ( خوش خواب ترین هوکر تاریخ مافیا ) : آرش 5 امتیاز

زرشک طلائی گندیده، مشترکا تقدیم میشه به روزبه و محمدرضا عزیز

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
همین که من تحلیل هارو خوندم برید خداراشکر کنید ولی در هر حال .

رای به اعدام : سید امیر نما

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین