برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل تحلیل دور سوم تحقیقات جنایی - قاتلی در میان ما

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تحلیل بنمایید. :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
آنتن‌هایی که هست صداها را از ریشه های درخت که در آب جوش بگذارند صدای هیاهو هست.

حقیقتش وقتی قوانین رو خوندم به نظرم رسید تقریبا کاری نمیشه کرد. وقتی فهمیدم یوزرا هم فیکه حالم گرفته شد.
با این حال منتظر بحثا موندم و یه کم تلاش هم کردم ولی وقتی دیدم کلا نمیشه سعی کردم دیگه فقط از مسیر لذت ببرم :))

این فیتزگرالد رو اتفاقا توی بازی خواستم بهش بگم اگه قاتل باشی خیلی خوب بازی کردی ولی اصلا فکر نمیکزدم آرش باشه =)) خوب اسکولمون کرد :دی ولی اگه یوزرا فیک نبود نمیتونست اینجوری خودشو به گیجی بزنه.
اتفاقا یه بار با خودم گفتم چرا آرش توی بازی نیست :))
نمره ۱۹.۳۷۵ میگیر

اون دو تا همدست هم حدس نزدم چون احتمال این که هر دو رو حدس بزنم تقریبا صفر بود و وارد جنگی که نهایتش شکست و رسوایی است نشدم.

آها در مورد نقشم هم بگم که فقط اون آخر که بورنهام؟ رای داد یه کم با خودم فکر کردم که آیا رایشو کپی کنم یا نه لو میره. که به نتیجه رسیدم این که خودش بی استدلال اومده رای داده پس لابد براش مهم نیست. لذا رایشو کپی کردم و رفتم‌. البته رایش هم درست نبود آخر :))

کارگرها هم کارند. از کار پیدا شده اند.

ماجرای بمب هسته ای ما:

ما بمب هسته ساختیم اما متوجه شدیم هواپیما یا موشک برای پرتابش نداریم. از دوستان پرسیدیم که نمیشود با توپ پرتابش کرد؟ گفتند میشود ولی چون شعاع تخریب زیاد است خودمان هم راهی سرای باقی خواهیم شد. بنا بر این بمب را سوار بر شتر کردیم و به پاکستان بردیم.

تازه‌وارد
پسندها
14
امتیازها
0
سلام به همگی و خسته نباشید.
اول از همه تشکر از گاد بابت مدیریت بازی و بازیکن ها و وقتی گه گذاشت. دمت گرم. ^-^
راجع به بازی بگم که برای من واقعا سخته و اگر باز بازی برگذار بشه باید همینطوری بازی کنم. تا همه سر نخ ها برسه مم گیر پاژم. مخصوصا با حضور رئیس. جرم شناس خیلی هوشمندانه و درست سر نخ ها رو انتخاب کرد و شانس آوردیم بابت این.
برد رو به گروه گناهکاران تبریک می گم
فیتزگرالد:آرش از نظر من از یوزرای فیک سوء استفاده کرد :)) اگه یوزر فیک نیود اینجوری تحلیل می کرد پاره بود از همون اول :)) دو بازی قبل هی می گه خودتونو خوب جای جرم شناس نمی ذارید بعد این بازی می گه آره دوستا با هم رانندگی می کنن سر رقابت یکیشون می بره اونی که باخته اون‌یکی رو می کشه :)) دهنت سرویس :)) با توجه به یوزر فیک بودن خیلی خوب بود و راضی بودم. ایرادی هم به چشم نیومد حقیقتا که بخوام بگیرم.
مارتینز: گناهکار راستگو. مرسی که کلی کمکمون کردی مثل همیشه :)) خیلیم خوب بازی کردی. ولی خدایی تویی که به گناهکار راستگو معروفی دیگه نیا اعلام نقش نکن :)) باور کردنت کاری نداره. ولی در کل سر ری اکتایی که به رای ها دادی حدس زدم همدستی.
اسپنسر: و اما اسپنسر. از نظر من بهترین گناهکار و بهترین بازیکن. با یه پست، هم فیتزگرالد رو نجات داد و همه بهش رای دادن. هم غیر قابل شناسایی بود. از اون یه پست هم انقددددد وایب بی گناهی می بارید اصلا نگو. عالی. :)) تنها اشتباهش تو بازی این بود که پست گاد رو راجع به اعدامش لایک کرد.
........
بورنهام: با توجه به صحبت هایی که کردیم تو گروه خیلی خوب بازی کرد و مم به شخصه راضی بودم و برد هم حقش بود. دمش گرم.
اندروز: آقا! تو مگه نمی دونی قربانی ای؟ :)) چرا اینجوری بازی می کنی. مم موهای سر خودمو داشتم می کندم سر اینکه هیچ کدوم از سرنخ ها بهت نمی خورد ولی چون دو سه فاز اول اونجوری بازی کرده بودی و گفته بودی قاتلم و همدستم و اینا فکر می کردم قاتلی. هی می گفتم می شه مگه آخه قربانی اینکاررو کنه. یعنی با خودش نمیگه اون شاهد بدبخت الان چی با خودش فکر می کنه؟ :)) در نهایت ولی رای درست رو دادی و دمت گرم :))
هابسون: نمی دونم کی هستی ولی تو دو فاز اول خیلی خوب بودی وقتی با فیتزگرالد داشتی بحث می کردی. یهو غیب شدی فقط پست اخبار گذاشتی عملا :)) چرا؟
از بقیه بازیکنا هم برای مشارکت و بازی ممنونم و خسته نباشید.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام به همگی.
با تشکر از پویا به خاطر برگزاری این بازی و ممنون از همه کسایی که وقت گذاشتن و شرکت کردند.
به نظرم دور خوبی بود و می‌تونست بهتر باشه اگه فعالیت‌ها بیشتر بود، یعنی تعداد افراد فعال بیشتر بود چون اونایی که بودن خوب فعالیت کردن.
حس جالبی هم بود بازی‌ای که خودم معرفی کردم رو بازی کنم و از پویا تشکر می‌کنم که این رو برام ممکن کرد :دی
پویا اول بازی گفت قاتل یا کاراگاه، حقیقتا نمی‌دونم چرا گفتم قاتل، کرم محض بود درواقع :دی توی گروه هم که با امیر افتادیم به کرم‌ریزی در بازی البته در این موضوع به پای اون نمی‌رسم :)) حالا خودش می‌آد کرم‌هاشو تعریف می‌کنه :))
بازی محمدامین عالی بود اصلا فکر نمی‌کردم شاهد نباشه :دی یعنی بازیش حتی به عنوان یه کاراگاه عادی هم درخشان بود، چه برسه به اینکه شاهد تقلبی هم باشی و اطلاعات غلط بهت داده شده باشه. بهش تبریک می‌گم.
فری هم به نظرم حق شاهدی رو خوب و درست ادا کرد و هوشمندانه بازی کرد، کار بیشتری ازش برنمی‌اومد با توجه به انفعال نسبی کاراگاه‌ها.
اشکان هم بازیش رو دوست داشتم یعنی وقتی با یوزر اندروز در بازی مواجه شدیم اصلا فکر نمی‌کردم اشکان باشه. جالب بود حرکتش و نشون دهنده‌ی هوشش در فهم بازی بقیه و شرایط بازیه :دی هرچند انتظار داشتم با چالش بیشتری از سمت اشکان روبه‌رو بشم، حالا شاید وقت یا حوصله نداشته نمی‌دونم. :دی
امیر هم عالی بود چه ایده‌اش برای ادعای نقش که اول یه ایده‌ی برای کرم‌ریزی و اخلال توی بازی بود اما بعد به یک ایده برای برد تبدیل شد، چه تحلیلای دقیق و گمراه‌کننده‌اش که با این کیفیت فقط از خود امیر برمی‌آد.
تغییراتی که پویا در بازی ایجاد کرده هم به نظرم عالی بود و بیشتر این تغییرات رو خودم هم در نظر داشتم و به نظرم جواب داد. همچنان معتقدم اگه بازی جوری طراحی بشه که در عین سختی، نشونه‌ها یا همون وسایل تکراری نباشن بازی جذاب‌تر می‌شه.
در مورد بازی خودم هم حق با محمدامینه، اگه یوزر فیک نبود قطعا اینجوری بازی نمی‌کردم و این حجم از چرت‌وپرت بافتن در پست‌هام دیده نمی‌شد. به هر حال بیشتر هدفم این بود که خودم رو به کوچه‌ی علی‌چپ بزنم، بگم شما اصلا حرفای منو قبول ندارین و قهر کنم بگم اصلا خودم پرونده رو خصوصی حل می‌کنم :)) ولی دیگه حسش نبود شرایط لازمش هم رخ نداد :دی ایشالا دور بعد قهر می‌کنم :))

همین دیگه عرضی نیست. بریم مافیا بزنیم ایح :دی

آخرین ویرایش:
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام و درود.

من یه چیزی که این بازی برام داشت و بار آموزشی مکرر بود، این بود که یاد گرفتم که گاهی نبودن، اکت مناسبتری هست از بیش از اندازه بودن، یکم جمله سنگینه بازش می کنم.

تو این بازی چند جا، نبودن بازیکن ها و کم فعالیت بودنشون به نفعشون شد.

1- عرفان نبود، فاز آخر حرف نزد و تونست به هدف بازیش که جا خوردن به عنوان قاتل و جذب رای به جای آرش بود برسه. در واقع یک پست داد، اما همون یه پست کارشو کرد، طوری که می تونم حدس بزنم اگر بود این اتفاق نمیوفتاد.

2- کارآگاه ها نبودن، محمد امین هم دقیقه نود به بازی اضافه شد و عملا بدون اینکه ذهنش درگیر تحلیل ها یا شرایط بازی بشه، اومد به گزینه درست رسید و رفت. به پویا می گفتم. محمد امین اگر یه روز زودتر میومد و من اگر تصادف نمی کردم، شاید اون بعد ذهن منطقی محمد امین رو میشد به بازی گرفت. چون محمد امین ذهنش منطق خالصه و به قول دوست خوبم، به فکت می بازه :)) ولی اینکه دقیقه 90 اومد تئوریشو داد و رفت عملا به نفعش شد و امکان رفتن رو مخشو از من گرفت :دی گرچه نتونست رای بقیه افرادی که نبودن رو روی گزینه اش جلب کنه. و نتونست منجر به برد جمعی بشه چون تاثیر گذار نشد.

در واقع به نظرم بازی های استدلالی در کنار استدلال باید به ما، اندازه رو یاد بده، چقدر، چه مقدار، چطور و چگونه باشیم که بیشترین تاثیر رو بزاریم و کمترین تاثیر منفی رو از محیط بگیریم تا بتونیم تو هدفمون موفق بشیم.

اما جدا از اون من قصد بازی کردن نداشتم، منتها لعنت به کرم درون :)) قرار بود من جای دوست خبیثم امین رئیس باشم و امین جای من بازی کنه. همینطوری نشسته بودیم تو کافه و با گاد و قاتل گرامی چای می نوشیدیم که به ذهنم یک مدل کثافت کاری رسید، بدم نیومد پیادش کنم. اومدم همین بازی کردن با روان بازی با ادعای نقش بود. این رفته رفته با رهنمون هایی که بهم شد تکمیل شد و تبدیل شد به این.

البته اون چیزی که تو ذهن من بود خیلی فراتر از این بود، که خب عدم فعالیت کارآگاهای عزیز و شرایط شخصی خودم، اینقدر خروجی رو تونست بده، اون تاثیر گذاری که می خواستم حاصل نشد، اما بخشی از کرم درونم تخلیه شد که خودش خوبه :دی

در مورد بچه ها، آرش بسیار خوب بود مثل همیشه و مثل تمام این مدل بازیا. اون تم دبیر دربار دور شاه رو گرفت و آورد تو این بازی و موفق هم آورد. به نظرم بسیار هم تمیز و خوب اجراش کرد و در واقع با نخ های قوی جرم شناس از این بیشتر کاری نمیشد کرد. فقط من اگر جاش بودم یه جاشو یه جور دیگه بازی می کردم.

آرش هدفش این بود و تارگت و مقصدش این بود کلید اصلا مطرح هم نشه. یعنی می خواست بازی رو طوری کنترل کنه که کلید دیده نشه. هدف بزرگی بود و اگر جرم شناس هر کس جز علی چاوش و یکی دو نفر دیگه بودن ( خود منم نه حتی :)) ) می تونست برسه بهش. منتها من یه چیزی از فرانک آندروود بزرگ یاد گرفتم، به نظرم خیلی درسته، اونم اینه که " اگر پایه ریزی سقوط رو خودت در اختیار بگیری، می تونی مسیر و ابعادشو کنترل کنی " در واقع آرش می خواست کلید رو کلا نبینه یا خیلی ضعیف ببینه. منتها من اگر جاش بودم استراتژیم این بود کلید رو اولین بار خودم و با قوی ترین شکل ممکن مطرح می کردم، بعد که بازی درگیرش شد یه چیزی در مقابلش علم می کردم که کلید یا فراموش شه، یا من گزینه حذف شده اون سه نفر باشم.

البته اینکه این استراتژی چقدر اینجا جواب میداد با این میزان فعالیت نمیدونم. به هر حال مهم اینه که استراتژِی آرش اینجا برده. و خب این نشون از ذکاوت آرش در این مدل از بازی ها میده که همیشه برنده ازش خارج میشه :))

عرفانم آفرین، بالا گفتم تکرار نمی کنم، بودنش به اندازه بود و نبودنش از اون بهتر :دی آورین واقعا :)) حرکتت در بازی هم قژنگ بود و هم درژت بود :))

در بین کارآگاها، فری، رامتین، اشکان و این آخرش محمد امین فعالا بودن

فری بسیار خوب بود، اوایل فکر کردم شاهده و اشکانه و تو گروه گفتم، منتها بعد که اشکان اون حرکت رو زد و بعد محمد امین که اونقدر نقطه زن وارد شد، شکم از روش برداشته میشد. می تونست رایی بده که ما به شاهد بودنش بیشتر از محمدامین و اشکان شک نکنیم، در واقع بازی رو که دیدم یاد اون داستان افتادم که دو تا رفیق رفتن تو جنگل، یه پلنگ افتاد دنبالشون، یکیشون شروع کرد بند کفششو سفت کردن. رفیقش گفت عجب احمقی هستی، نمی تونی تند تر از یه پلنگ بدویی. اونم گفت لازم نیست از پلنگ زودتر بدوم، کافیه از تو تند تر بدوم :)) در واقع فری شاید و فقط شاید می تونست طوری رای بده که خودشو توی محمدامین و اشکان قایم کنه :دی البته نه به قطعیتی که آرش تو گروه گفت چون من بهش شک داشتم، ولی احتمالش بالا بود که ما همون دو نفر رو شاهد معرفی کنیم اگر فری به آرش رای میداد :دی

رامتین هم خوب بود. خیلی اذیتش کردم با اکتا و نحوه بازیم، می دونم رفتم رو اعصابش، عذر می خوام ازش. تحلیلاش تقریبا بسیار خوب بود جز دو سه مورد در مورد کروات و اینا، بعدم که دید بازی به هیچ جای بقیه کارآگاها نیست شل کرد و اینا. کلی از پستاش خندیدم. دمش گرم.

اشکان، مای لاو :)) حرکتشو دوست داشتم، بیشرفانه بود. میزنی زیر شخصیت من ؟ :)) پاره ای رفیق :)) خوب بودی. خوبم رفتار کردی آفرین. فقط یه چیزی تو گروه گفتی، می خوام یکم اذیتت کنم :)) گفتی بازی های قبل 80 درصد کارآگاها می بردن، این بازی 80 درصد قاتلا :)) درست میگی، فقط اینو بگم که انتخاب ساید درست و جای درست بودن هم زیر مجموعه درایت و هوشه داداش :-" هنوز البته در مورد عکسش به نتیجه قطعی نرسیدم :-" :)) آورین بر تو در کل مثل همیشه باهوش ظاهر شدی.

اما محمد امین :)) پسر نقطه زن خودم. بسیار خوب بودی. دیر اومدی، نقطه زنی کردی و رفتی :)) البته مقادیر زیادی بافتی اون آخر که چون دیر اومدی نشد دهنتو سرویس کنم :)) اما خب کار بسیار درستی کردی، در واقع مصداق بارز استفاده سالم از سیاست بود این حرکتت :-" امیدوارم خودت فهمیده باشی چطور در مورد پاسپورت و فندک و خاکستر سیگار بافتی :)) اگرم خودت نفهمیدی که بهتر، یه جا دهنت رو تو بازی سرویس می کنم بفهمی :-" :)) الان بحثی ندارم سرش :)) دمت گرم در کل، تنها رقیب تو، خودتی کلا :)) رقیب دیگه ای نداری :دی

و اما سران محترم، جرم شناس و رئیس، جرم شناس که نمی تونم بگم چقدر هوشمند ظاهر شد. به نوعی رئیس رو گذاشت تو آمپاس با انتخاباش و بازی ای که این دور به مراتب سخت تر شده بود رو بسیار تمیز در آورد. اگر نبردن بخاطر فعالیت ضعیف بود، وگرنه می تونستن ببرن راحت. آفرین به هوش ذاتیت. لذت بردم از عملکردت.

و رئیس عزیزمون امین عزیزم. اونم بسیار باهوش مثل همیشه ظاهر شد، یه ایده ای رو تو گروه بهش گفتم می تونست بزنه که میگفت اجرایی نیست، الان افشا نمی کنم :)) شاید یه موقع که اون گروه یادشون رفت و رئیس شدم اجراش کردم، یا فحش میخورم یا تقدیر میشم :)) در کل آفرین.

از پویا هم ممنونم. مثل همیشه بسیار زحمت کشید. باگ گیری عالی، قواعد بسیار خوب، مدیریت 100 :)) فقط یکم طول برنامه رو کمتر کنید ممنون میشم :)) نمی کنه البته :)) اشکال نداره، هرکی بازی های آس پویا رو بازی می کنه باید قواعدشم بپذیره :)) دستت درد نکنه پیرمرد.

و در آخر تخمه بدست منتظر شروع مافیای دور امین هستم، جز خودم هرکی بازی نکنه خره :)) شب و روزگاران خوش.

تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
رامتین هم خوب بود. خیلی اذیتش کردم با اکتا و نحوه بازیم، می دونم رفتم رو اعصابش، عذر می خوام ازش.
آقا من نمیدونم چرا اصرار میکنی رفتی رو اعصاب من. توی بازی هم میگفتی
به خدا نرفتی رو اعصابم :|

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
آقا من نمیدونم چرا اصرار میکنی رفتی رو اعصاب من. توی بازی هم میگفتی
به خدا نرفتی رو اعصابم :|
جدی ای، برداشت اینه :)) همین پوکر فیس اینطور برداشت میشه :)) مخلصم :love:

• Smile
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
با درود و ارادت.

اول پوزش بابت تاخیر. دوم تبریک به برنده‌ها. سوم هم سعی می‌کنم در این پست، خلاصه‌نویسی در تحلیل را تمرین بنمایم که لازم می‌شه به‌زودی.

- سرنخ‌ها خیلی خوب بود و شاید بهتر از این نمی‌شد به کلید رسید. مرسی از علی چاوش. انحرافات رئیس هم خوب بود. کار زیادی نمی‌تونست بکنه. آفرین امین.:دی

- بازی به حد کافی سخت بود به‌نظرم ولی بیش از حد سخت نبود. همین که به جواب رسیدید یعنی سختیش زیادتر از حد معقول نبوده. استدلال هم کاملا درست هست و همینه که هست.:دی پرونده قتل هست دیگه. احتمال کاملا درست حل کردنش کمه. به کلید می‌شد رسید با سرنخ‌ها در فاز آخر. به قاتل نمی‌شد قطعی رسید. بله. خب خصوصی برسید. خصوصی باید می‌رسیدید به‌نظرم.

- چرا خصوصی باید می‌رسیدید؟ چون عرفان در حالی که روش اجماع بود هیچ رایی در هیچ زمانی نداد. یعنی هم گناه‌کار هست هم قاتل نیست. همدست هست پس. حالا قاتل کیه؟ احتمالا اونی هست که به عرفان رای داده. که جفت نفرات داده بودن اگه درست یادم باشه. این‌جا من سمت کسی هستم که فعالیتش بیشتر بوده و اتفاقا به پست‌هاش هم می‌خورد؛ چاوش در دور خیانت دربارُ فراموش کنید کلا. اگرم به این نرسیدید، خب حقتونه ببازید دیگه. بدترین حالت اینه می‌گید فرق نداره و سکه می‌اندازید. 50 درصد برای این بازی زیادتونم هست. همدست هم عرفان با رایش درومد در انتهای بازی. و همین کافی هست برای برد خصوصی.

- از گناه‌کاران، آرش خیلی خوب بود؛ عرفان هم به‌اندازه بود فعالیتش و گمراه‌کننده بود به درستی. امیر هم عالی و از دید من بهترین بازیکن بود.

- از کارآگاهان، شاهد اصلی به نظرم خوب بود. با این بازی کار بیشتری نمی‌تونست بکنه. شاهد در درجه اول نباید شناسایی بشه. در درجه دوم باید راهنمایی بکنه نه این‌که بگه فلانی قاتل هست و پشت دستش هم بقیه رای بدن. آفرین فری. رامتین هم گیر کرده بود بین عده‌ای بی‌گناه لال یا گیج و گناه‌کار بیشرف و حق می‌دم بهش. خوب بود. مرسی ازش.
دوست خوبم محمدامین عالی بود، ولی کم بود. مدال بهترین بازیکن بهت نمی‌دم که بیشتر بیای.:دی نوع رسیدنش به کلید هم خوب بود ولی بی‌نقص و قاطع نبود. به هر حال از بقیه خیلی بهتر بود، خصوصا این‌که اطلاعاتش هم غلط بود به عنوان شاهد اشتباهی.:دی
اشکان هم تم جالبیُ انتخاب کرده بود. تا حالا کسی ندیده بودیم که زیر خود سید بزنه.:)) برای قربانی مناسب نبود، ولی برای قربانی ای که شاهدش محمدامین هست بهترین انتخاب بود به طور اتفاقی.=))
بقیه هم (محمدحسین، امین، خلفی، ترسا، سحر) مرسی از حضور و همراهیشون.

بریم برای اعطای مدال‌ها:

مدال گناه‌کار برنده 10 امتیازی اهدا می‌شود به آرش، امیر، عرفان و امین.
مدال بی‌گناه برنده 5 امتیازی اهدا می‌شود به محمدامین، فری و محمدحسین.

مدال سید به موثرترین بازیکن در بحث‌ها: به امیر. 5 امتیاز.
مدال محمدامین:دی (بیا. مدال هم برات طراحی کردم دوست خوشتیپم.:X) به موثرترین بازیکن در نتیجه: به محمدامین. 5 امتیاز.
مدال برنز کاراگاهی به محمدامین: 5 امتیاز.
جایزه بهترین بازیکن: به امیر. 10 امتیاز.

بهترین استدلال هم نمی‌دم. کسی شایسته نبود.:دی

و جوایز ویژه گاد به دلیل پرهیز از تعدد مدال:
جایزه ویژه به جرم‌شناس بازی به علی چاوش: 10 امتیاز.
جایزه ویژه گاد به امیر برای ایده خبیثانه: 5 امتیاز.
جایزه ویژه گاد به آرش برای ایفای نقش قاتل: 5 امتیاز.
جایزه ویژه گاد به اشکان برای دزدیدن خود سید: 5 امتیاز.

اگه مدالی چیزی جا مونده بگید از ته گونی دربیاریم.:))

آخرین ویرایش:
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین