برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور شانزدهم مافیا | خون‌بَس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
  • Sad
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
آرش
درباره‌ی اولین پستی که دیروز دادی. من انتظار نداشتم اسم من رو هم جزء اسامی که لیست کرده بودی بیاری. من اومدم گفتم با این نقش‌ها حال نکردم دور قبل، و تازه اشاره هم کردم که تا آخر نبودم و اگر بودم ممکن بود نظرم برمی‌گشت. و هیچ حرفی هم درباره‌ی این‌که به این نقش‌ها اهمیتی نمی‌دم یا کاری ندارم نزدم. ته پستم گفتم که در هر صورت به جذابیت بازی اضافه می‌کنن. این چه تداخلی داره با این که بیام پست پویا رو تحلیل کنم؟ حس می‌کنم فقط خواستی یه گیر بیخودی به همه بدی. حداقل درباره‌ی خودم این‌طوری حس می‌کنم.

چرا این دو نقش رو از بین بیگناهان اشاره کردی؟ اگه صرفا دلیلت اینه که نقش جدیدن، چرا افسر اطلاعات رو اشاره نکردی؟
به‌خاطر این‌که هم‌تا‌هاشون تو مافیا رو گفتم هستن و در نتیجه برام محتمل‌تر شد حضورشون. دلیلم صرفاً جدید بودنش‌ون بود و حس کردم این نقش‌هایی معادل مافیا و بی‌گناه‌ها تو بازی هستن.

امین خلفی
درود بر خلفی عزیز. :دی
واکنشت به پست‌هام کاملاً احساسی و بدون منطق بود.
اول که باید بگم، فکر می‌کنم ترسا هم تو یکی از پست‌هاش اشاره کرده، که من هر موقع این حرف رو زدم یا :دی گذاشتم یا :)) بنابراین فکر می‌کنم این‌ موضوع که این حرکت بیش‌تر یک شوخیِ ساده بود جای فکر نداره و ناشی‌ترین گناه‌کار تمام ادوار تاریخ مافیا هم نمیاد بگه فلانی رو اعدام کنیم یا شب بزنین چون می‌دونه بی‌گناهه! دوم اما باید درباره‌ی واکنشت صحبت کنم که سه حالت برای من در نظر گرفتی که تو هر سه تاش بی‌گناه نیستم. طبق حرف خودت تو الآن حداقل باید یه 5 درصد برای بی‌گناهی من قائل می‌شدی. سوم این‌که چرا این‌قدر اگزجره شدی؟ :دی مگه داری اعدام می‌شی؟ رأی به اعدامت داد کسی؟ درک نمی‌کنم این واکنش شدید رو.

اشکان
خب نقشه هلن رو لو دادم که مجبور شه به بی‌گناه ها کمک کنه دیگه. دقیقا هم بعد از پستم روند بازی پویا تغییر کرد و به سمت ما اومد.
وجداناً سعی کن خودت رو بذاری جای ما و همچین استدلالی درباره‌ی سؤالی که ازمون شده برات بیاریم. نقشه‌ی هلن رو لو دادی که مجبور شه به بی‌گناه‌ها کمک کنه؟ :| بعد چه تغییری در روند فعالیت پویا ایجاد شده که می‌گی اومد سمت ما؟!
جواب اون سؤال قبلیم رو هم ندادی و ایگنور کردی و گفتی رضا رو اعدام کنیم. :دی
وقتی دیگه به رضا گیر ندادم، و به تو رای اعدام دادم، یعنی جواب سوالت رو در مورد رضا گرفتی.
:|

این پست تا آخر فاز قبله؛ یعنی از قبل از پست اتفاقات شب.

• Love
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
با سلام

اتفاقات شب گذشته خوب بود و به نظرم بازی رو وارد فاز جدیدی کرد و بیگناه‌ها رو یه قدم جلوتر برد. این باعث می‌شه رویه‌ای که توی ذهنم بود رو تغییر بدم و رویه دیگه‌ای پیش بگیرم فعلا.

در همین راستا یک نکته بگم.

تا فاز قبل فکر می‌کردم پویا هلنه درواقع و داره برعکس بازی می‌کنه. یعنی مثلا وقتی می‌گه گناهکار منظورش بیگناهه و وقتی می‌گه بیگناه منظورش گناهکاره. یا مثلا وقتی گفت آرش و ترسا رو بزنید حس کردم منظورش اینه که این دوتا بیگناه هستند.

منتهی فکر می‌کردم ترسا بیگناه باشه یعنی حسم بیشتر به بیگناه بودنش بود. الان که مشخص شد ترسا گناهکاره قضیه پیچیده‌تر می‌شه. یعنی پویا چه هلن باشه چه مفیستو، با کنار هم قرار دادن اسم من و ترسا یا می‌خواسته اسم دوتا گناهکار بیاره و درباره‌ی من اشتباه کرده، یا می‌خواسته اسم دوتا بیگناه بیاره و درباره‌ی ترسا اشتباه کرده. شایدم عمدا خواسته اسم یه بیگناه و یه گناهکار بیاره مثلا. ولی حالت دوم رو پررنگ‌تر می‌دونم چون ترسا بازیش شبیه بیگناه‌ها بود و پویا هم بیگناهی گناهکاری من رو خوب می‌فهمه :دی

اینم نمیدونم چطور جواب بدم که توی صحبت های قبلیم نباشه. یکم اگر جای لغت به مفهوم حرف دقت کنید مشخصه.
بابا من دارم یه سوال ساده می‌پرسم که چرا می‌خوای در آخر بازی انتخاب بین هلن و مفیستو رو به شانس موکول کنی، وقتی راه برای فهمیدنش هست. کاری ندارم که تا قبل از اون کار به رهبرها داری یا نه. حس می‌کنم داری خودتو به نفهمیدن می‌زنی با عرض احترام.

چقدر Lotus خوب بازی کرد و چقدر Atomic ant بد!
منظورت از اینکه ترسا خوب بازی کرد چی بود دقیقا؟

رای این فاز من احتمال بسیار زیاد برای دوست کاریزماتیک و دقیقم رامتین هست.
اینم جالب بود. پویا که داره نقش مفیستو رو بازی می‌کنه، می‌دونه که با این حرفش میل افراد به رای دادن به رامتین کمتر می‌شه (چون نمی‌خوان پشت دست مفیستوی بازی رای بدن) و به این ترتیب داره به نحوی از رامتین محافظت می‌کنه. حالا نمیدونم چه برداشتی می‌شه ازش داشت، ممکنه هم حتی با این کار بخواد رامتین اعدام بشه درواقع ولی احتمالش کمتره.

پویا دقیقا چند اسم بهت اعلام شد؟
چرا یه بیگناه باید بخواد بدونه که به مفیستو (وقتی چنین سوالی می‌پرسی ینی مفیستوئه) چند اسم اعلام شده؟ چه فرقی براش می‌کنه؟

آرش
درباره‌ی اولین پستی که دیروز دادی. من انتظار نداشتم اسم من رو هم جزء اسامی که لیست کرده بودی بیاری. من اومدم گفتم با این نقش‌ها حال نکردم دور قبل، و تازه اشاره هم کردم که تا آخر نبودم و اگر بودم ممکن بود نظرم برمی‌گشت. و هیچ حرفی هم درباره‌ی این‌که به این نقش‌ها اهمیتی نمی‌دم یا کاری ندارم نزدم. ته پستم گفتم که در هر صورت به جذابیت بازی اضافه می‌کنن. این چه تداخلی داره با این که بیام پست پویا رو تحلیل کنم؟ حس می‌کنم فقط خواستی یه گیر بیخودی به همه بدی. حداقل درباره‌ی خودم این‌طوری حس می‌کنم.
حس می‌کنم کلا اشتباه خوندی یا فهمیدی. من تو رو به عنوان یه مثال از رفتار طبیعی بیگناهانه مثال زدم، گفتم با اینکه گفتی با رهبرها حال نمی‌کنی، ولی نیومدی بگی باهاشون بازی نمی‌کنم و حتی پویا رو تحلیل هم کردی. گیر نبود که بخواد بیخودی باشه :))

- ترسا همون که مفیستو گفت رو دربارش دقت کنید و کاری کنید که اون شرایط برای شکفتنش محیا بشه.
بیشتر توضیح می‌دی که منظورت از این حرف چی بوده؟ چجوری می‌تونی این موضوع رو رد کنی که اسم ترسا بهت اعلام شده بوده که چنین حرفی زدی؟ و اگه پویا مفیستوئه چرا باید سر یه موضوع باهاش موافق باشی؟

رامتین
به نظرت چرا پویا می‌خواد بهت رای بده؟ یعنی هدفش چی می‌تونه باشه؟

آخرین ویرایش:
  • Love

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
استراتژی جلاد هم شاید منطقی‌تر این باشه که ۳ حدس صحیح رو بیخیال شه و صرفا بخواد تا ۳ نفر بره، اما خودم اگه بودم با توجه به شناختی که از شخصیتم دارم، می‌رفتم برای برد بلندپروازانه یعنی ۳ حدس صحیح. بنابراین شاید بهتر باشه این رو هم در نظر بگیریم در مورد احتمال جلاد بودن اشخاص مختلف، که چقدر بلندپروازن و چقدر عمل‌گرا

دلیل اینکه این موضوع رو مطرح کردم کلا (که حدسی دارم درباره‌ی نقشه‌ی پویا و نمی‌خوام بگم) این بود که واکنش تو رو ببینم بیشتر. چون پویا که جز ریکشن سایت واکنش نمی‌ده :)) تو هم خوب بود نسبتا واکنشت و سوالی که پرسیدی، با این حال کمی حس کردم که توی ذهنت پویا رو هلن گرفتی که چنین برداشتی از حرف من داشتی.

آرش:

پاراگراف اول:

بلند پروازانه ی تو با بلند پروازانه من یا رضا فرق داره، در زمینه جلاد من سعی میکردم برم تو سه تای آخر و از نظرم این بلند پروازانه تره. مثال نقضش جلاد عماد بود که بلندپروازانه نبود. با این علم، چطور میتونیم بلندپروازی یا عمل گرا بودن افراد رو بسنجیم و ربطش بدیم به جلاد بودنشون؟ اینجا حسم اینه که خودتو مجاب کردی درباره ی جلاد یک نظری بدی.

پاراگراف دوم: حتی ذره ای، نه در عمل نه در کلماتم و نه در ناخودآگاهم پویا برای من هلن نبوده. البته برداشتت مربوط به خودته، اما دوست دارم توضیح بدی چطور به این برداشت رسیدی.

محمد حسین و اشکان:

بحث هاتون و درک کردم و با محمد حسین موافق ترم البته فقط در زمینه استدلالش برای نحوه بازی اشتباه اشکان. ولی اینکه محمد حسین، وقتی دیدی اشکان بهت رای داده بهش رای دادی یکم با شناختم ازت مغایره، من محمد حسین و به عنوان شخصیتی میشناسم که تحریک پذیریش کمه و تا وقتی خودش به نقطه ای نرسه که رای لازم باشه رای نمیده؛ اما این رای دیروزت و الان گوش دادن به حرف پویایی که در عمل و حرف خباثتش واضحه برای "دوست بودن" با اشکان ، یکم عجیبه برام. یک توضیح بده.

اشکان و واقعا درک نمیکنم و نمیتونم توی چهارچوبی قرارش بدم، کسی که در بازی اولش توی خیانت در دربار نشون داد استدلالش قویه و قابلیت برقراری مکالمه رو به خوبی داره و از هوش عمومی بالایی برخورداره چرا این بازی به پیش بینی و پیش فرض های ذهنیش روی آورده، و بدتر این که از تبیین و تعریف خودش برای بازی سر باز میزنه، من اگر بیگناه بودم و میدونستم بین دونفر یک نقشی وجود داره که رهبر ماست حداقل سعی میکردم در یک سری چهارچوب های نرمال حرکت کنم که اون رهبر فرزانه رو به اشتباه نندازم با علم به اینکه کلا سه حق اشتباه داره، سر همین کماکان به اشکان مشکوکم.

خلفی:

اون جوابی سوال منو که تو جیبت بود و توضیح بده ببینم چی فکر میکردی چی شد؟

و اینکه چطور با شوخی هایی که رضا دربارت انجام داد سه تا احتمال دادی که هر سه تاشم گناهکاری رضا بود؟ :|:))

• Smile
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
) بیگناه نیستی و برای اینکه صرفا یه حرفی زده باشی و بازی رو شروع کنی همینجوری یه چیزی پروندی. چرا میگم بیگناه نیستی؟ چون اگه بیگناه بودی میتونستی صبر کنی یا اینکه پست هارو بخونی بعد بیای اظهار نظر کنی...اینکه به صورت فیک بخوای وسط باشی بیگناهانه نیست
اینکه رضا دوبار بدون اساس گفته که خلفی رو اعدام کنیم چه ربطی به وسط بودن داره؟ الان رضا با این دو حرف اومد وسط و چون اومد وسط بیگناه شد مثلا؟ کلا همین‌جوری یه حرف بی‌پایه و اساس رو (ولو اینکه شوخیش رو نگرفته باشی هم) چطور به بیگناهی گناهکاری ربط می‌دی وقتی مشخصا در حد حرف بوده؟ یا بهتر بگم یه بیگناه چه سودی از این کار می‌بره که یه گناهکار بخواد بیاد اون رو فیک کنه به قول تو؟

• Like

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
بیشتر توضیح می‌دی که منظورت از این حرف چی بوده؟ چجوری می‌تونی این موضوع رو رد کنی که اسم ترسا بهت اعلام شده بوده که چنین حرفی زدی؟ و اگه پویا مفیستوئه چرا باید سر یه موضوع باهاش موافق باشی؟

چرا باید اسم کسی که بهم معرفی شده رو مطرح کنم؟ ممکنه مافیا بوده باشه ممکنه فرعی در هر صورت بی گناه نبوده و من نمیتونم ریسک کنم بندازمش تو کانون توجه اونم بعد پست پویا. چون پویا مفیستوئه دلیل نمیشه کلا هرچی میگه رو ایگنور کنیم، گفتم تو یک پست، که فکر میکنم ذهنیت پویا شر خالص بودنه و تا جایی که میتونه حقایق و بیان میکنه جاهایی هم که نمیتونه دروغ نمیگه مستقیما. و چیزی که درباره ترسا گفت همون چیزی بود که من درباره ترسا میدونستم. ولی درباره رامتین نه مثلا که دیدی به حرف خود رامتین بیشتر اعتماد کردم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
اینم جالب بود. پویا که داره نقش مفیستو رو بازی می‌کنه، می‌دونه که با این حرفش میل افراد به رای دادن به رامتین کمتر می‌شه (چون نمی‌خوان پشت دست مفیستوی بازی رای بدن) و به این ترتیب داره به نحوی از رامتین محافظت می‌کنه. حالا نمیدونم چه برداشتی می‌شه ازش داشت، ممکنه هم حتی با این کار بخواد رامتین اعدام بشه درواقع ولی احتمالش کمتره.
رامتین
به نظرت چرا پویا می‌خواد بهت رای بده؟ یعنی هدفش چی می‌تونه باشه؟
مگه شک خاصی روی من بود یا اصلا جزو گزینه های اعدام بودم که الان پویا بخواد از من محافظت کنه؟
دقت کنی یه بار به مافیا گفت ببینین کیا احتمال اعدامشون کمه همونا رو بزنین توشون بیگناه هست.

در کل هدفش را نمیدانم و اطلاعی ندارم.
ولی یه حدسی که دارم اینه که خواسته یه کاری کنه من برم توی گزینه های اعدام. حالا این فاز نشد مثلا چند فاز بعد بگین خب رامتین هم که ممفیس (هر کی یه جور تلفظش میکنه :)) ) خواست ازش محافظت کنه پس بریم بهش رای بدیم

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
بلند پروازانه ی تو با بلند پروازانه من یا رضا فرق داره، در زمینه جلاد من سعی میکردم برم تو سه تای آخر و از نظرم این بلند پروازانه تره. مثال نقضش جلاد عماد بود که بلندپروازانه نبود. با این علم، چطور میتونیم بلندپروازی یا عمل گرا بودن افراد رو بسنجیم و ربطش بدیم به جلاد بودنشون؟ اینجا حسم اینه که خودتو مجاب کردی درباره ی جلاد یک نظری بدی.

پاراگراف دوم: حتی ذره ای، نه در عمل نه در کلماتم و نه در ناخودآگاهم پویا برای من هلن نبوده. البته برداشتت مربوط به خودته، اما دوست دارم توضیح بدی چطور به این برداشت رسیدی.

فرق با جلاد عماد و … اینه که سه حدس صحیح پیاپی و بدون اشتباه می‌خواد که خب قطعا خیلی سخت‌تره، ضمن اینکه در این صورت جلاد به تنهایی می‌بره و بقیه می‌بازن که خب باعث می‌شه خیلی بلندپروازانه باشه.
ضمن اینکه من خودم رو مجاب نکردم درباره‌ی جلاد نظر بدم، گاد گفت استراتژی بگین و نظر من این بود دیگه :دی

همین که به ذهنت رسید که من فکر می‌کنم پویا هلنه که نمیخوام نقشه‌اش رو کنم، باعث می‌شه فکر کنم شاید پویا رو هلن در نظر گرفتی، چون من گفته بودم پویا ممکنه هلن باشه ممکنه مفیستو. ینی حرف اشتباهی نزدیا (و من واقعا نظرم بیشتر رو هلن بودن پویا بود)، اینکه چنین چیزی از حرف من به ذهنت رسید رو می‌گم. شایدم اشتباه می‌کنم، نمیدونم.

چرا باید اسم کسی که بهم معرفی شده رو مطرح کنم؟ ممکنه مافیا بوده باشه ممکنه فرعی در هر صورت بی گناه نبوده و من نمیتونم ریسک کنم بندازمش تو کانون توجه اونم بعد پست پویا. چون پویا مفیستوئه دلیل نمیشه کلا هرچی میگه رو ایگنور کنیم، گفتم تو یک پست، که فکر میکنم ذهنیت پویا شر خالص بودنه و تا جایی که میتونه حقایق و بیان میکنه جاهایی هم که نمیتونه دروغ نمیگه مستقیما. و چیزی که درباره ترسا گفت همون چیزی بود که من درباره ترسا میدونستم. ولی درباره رامتین نه مثلا که دیدی به حرف خود رامتین بیشتر اعتماد کردم.

چجوری با اون حرف ترسا می‌ره کانون توجه؟ بخشی از سوال من اینه که منظورت از «بذارید شکوفا بشه» چی بوده این رو نفهمیدم. ینی کاریش نداشته باشیم مثلا بذاریم بازیشو بکنه؟ یا بهش گیر بدیم ببینیم چه واکنشی نشون می‌ده؟ این رو نفهمیدم.

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مگه شک خاصی روی من بود یا اصلا جزو گزینه های اعدام بودم که الان پویا بخواد از من محافظت کنه؟
دقت کنی یه بار به مافیا گفت ببینین کیا احتمال اعدامشون کمه همونا رو بزنین توشون بیگناه هست.

در کل هدفش را نمیدانم و اطلاعی ندارم.
ولی یه حدسی که دارم اینه که خواسته یه کاری کنه من برم توی گزینه های اعدام. حالا این فاز نشد مثلا چند فاز بعد بگین خب رامتین هم که ممفیس (هر کی یه جور تلفظش میکنه :)) ) خواست ازش محافظت کنه پس بریم بهش رای بدیم
اره موافقم. دو حالت داره، یا اینکه به نحوی حدس زده/می‌دونسته که تو نقشی هم‌سو با خودش رو داری و از طرفی حدس زده که شاید این فاز جو بیاد روت اینجوری خواسته ازت محافظت کنه. ولی این احتمالش رو کم می‌بینم. چیزی که احتمالش بیشتره، اینه که حدس زده تو نقش مقابل خودش رو داری (یعنی اگه پویا هلنه حدس زده تو گناهکاری و اگه پویا مفیستوئه حدس زده تو بیگناهی) و اینجوری خواسته کسایی که فکر میکنن پویا هلنه رو مجاب کنه تا بهت رای بدن.
از طرفی به خاطر همین موضوع می‌تونیم قریب به یقین بگیم پویا اگه مفیستو باشه اسم تو بهش اعلام نشده.
جالب شد :دی

البته بگم که من در هر صورت برای رای دادن به افراد به عملکرد خودشون توجه می‌کنم و قطعا دلیلم این نخواهد بود که مثلا پویا یا فری چنین حرفی درباره‌ی اون فرد زدن. ولی به نظرم تحلیل تعامل‌هاشون اطلاعات خوبی می‌ده و هیچی هم نباشه باعث گفتگو و واکنش می‌شه.

• Like

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
چجوری با اون حرف ترسا می‌ره کانون توجه؟ بخشی از سوال من اینه که منظورت از «بذارید شکوفا بشه» چی بوده این رو نفهمیدم. ینی کاریش نداشته باشیم مثلا بذاریم بازیشو بکنه؟ یا بهش گیر بدیم ببینیم چه واکنشی نشون می‌ده؟ این رو نفهمیدم.

پویا میگه ترسا اگر توی بحث گیری بهش دادید و برگردوند رو خودتون گناهکاره ولی اگه ضعف نشون داد و به هم ریخت بیگناهه، من وقتی میام میگم شرایط رو مهیا کنید(بار اول نوشته بودم محیا :)) ) یعنی بهش گیر بدید ببینیم چیکار میکنه و واکنشش چیه الان که این ضعفش رو شده. بعد خود ترسا هم در پست بعدی اومده میگه "اگه پویا مفیستوئه تو چرا باهاش همراهی میکنی که من و ببری تحت فشار؟" واضحه که من هدفم چی بوده.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
ما یه تعدادی گربه داریم تو حیاط. می‌آن و می‌رن برا خودشون. صبح رفتم تو حیاط داشتم با خودم فکر می‌کردم و حرف می‌زدم، یکی از گربه‌ها هم ول بود داشت حمام آفتاب می‌گرفت. تا گفتم که یک شب دو نفر کشته شدن و هیچ‌کدوم بی‌گناه نبوده، گربه‌هه چشش از تعجب شد ۴ تا، یعنی سرکارم گذاشتی. گفتم نه بابا چه سرکاری، باز با یه عده تعطیل رسمی طرفیم. یه میویی کرد یعنی لباس نداشتن؟ اونم بدبخت تعجب کرده بود از این میزان فلاکت. گفتم نه بابا لباس چیه. ۲ نفر رفتن بیرون، هیچ‌کدوم بی‌گناه نبودن. من شوخی ندارم با تو. مرد از خنده گربه‌هه. تا الآن که اومدم پست بنویسم داره از درخت بالا پایین می‌ره می‌خنده.

--------------------------------------

این مال بحث مافیا و گربه. بریم سراغ ادامه ماجرا.

مدل بازی من از این به بعد اینه که یک پست کلی مشابه اینی که دارید می‌خونید دارم، بقیه‌اش کوتاه و پارازیتی در جهت اهداف خودم هست.

این پست هم به نسبت بعدی‌ها طولانی‌تره، چون حس کردم یه سری بدیهیات هم باید توضیح بدم.

گفتن این‌قدر مدل «همینه که هست» خودتُ بازی نکن. استدلالی بازی کن. مثل بقیه. اولا من استدلالی بازی می‌کنم همیشه، منتهی همه‌اش استدلال نیست؛ مسائل دیگری هم توش هست. خصوصا که الآن رهبر گناه‌کارا هستم و باید یه سری چیزا رو جوری که بقیه نفهمن، بهشون توضیح بدم. ثانیا من به جز یکی دو مورد که افراد در رد حرف بقیه زدن، هیچ استدلال به درد بخور (:استدلالی که باهاش بشه گفت فلانی احتمال بالا گناه‌کار هست) ندیدم.

و در این بخش بلند بلند دارم فکر می‌کنم که مافیا و بی‌گناه، چه دیدی به بازی من می‌تونه داشته باشه:

مافیا:
یا قبول کرده که من مفیستوفلس هستم (حداقل ۸۰-۹۰ درصد مطمئنم که همینه) که باید گوش به فرمانم می‌بودن. و اصلا نباید این‌جوری تیر می‌زدن. من خیلی واضح گفتم چه افرادی را بزنید و چه افرادی را نه. شاید مقصر منم که اسم نبردم. شما در این دور به‌نظرم یا حداقل در ۲-۳ فاز آینده امین را نمی‌توانید اعدام کنید. چه خلفی چه کی‌پی. برید تو اون شورای مضحکی که دارید فکر کنید ببینید کدوم ضد ضربه نیست، بزنیدش. دکتر هم نمی‌گیره اینا رو. خریت هست کسی غیر خودشُ بگیره، چون ممکنه بزننش. وقتی می‌تونه تا ته بازی بره مثل رویین‌تن، چرا نره؟

یا قبول نکرده که من مفیستوفلس هستم، فکر کردن هلن هستم.:دی به فرض چنین فکری کردید. حرف من به عنوان رهبر مقابل‌تون هم باز منطقی بود. یک جا بیارید که فری براتون مفیدتر از من حرف زده باشه.
یعنی در هر صورت افتضاح بودید.

منم از چیزی که بدم می‌آد داشتن هم‌تیمی افتضاح و گیج هست. بنابراین تو روز پاره‌تون می‌کنم؛ در شب ولی کمک‌تون می‌کنم همچنان. چون در جهت هدف هست به هر حال. نقشه اولُ سریع گند زدید توش، باید بریم نقشه دوم. چهار تا نقشه داریم. بیشتر هم نیس. ۲ بار دیگه حق گند زدن دارید فقط.
کمک شب: خیاط تا ابد به پدرخوانده لباس دهد که هم سهمیه تیر حفظ بشود هم کسی به عنوان رئیس مافیا مشخص نشود. خیاط خودش دیگه لباس نمی‌خواد. کار پلیس تمومه. تیر شب هم که گفتم. یاکوزا هم ندارید قاعدتا. تروریست که اصلا. اگه یاکوزا دارید (یعنی طرف خیاط و یاکوزاست)، شبی که فکر می‌کنه فرداش اعدامه بزنه رو‌ کسی که می‌دونه ضد ضربه نیست. همین.

بی‌گناه: یا من براتون مفیستوفلس هستم طبق حرفی که خودم زدم که خب به حرفام گوش نمی‌دید اصلا. صرفا می‌خونید شاید چیزی از توش در بیاد. می‌رید به فری گوش می‌دید.:دی

یا من براتون هلن هستم که مثلا دارم رو و در ظاهر مفیستوفلس بازی می‌کنم که مافیا رو صد پیش خودم داشته باشم که اگه بردن، ببازن با حدس. و بی‌گناه هم که به حرف نباید کار خاصی داشته باشه، به رای کار داره. هنوز هم رای مهمی داده نشده. پس در این حالت هم چیزی از دست نرفته فعلا. بازی هم براتون عالی پیش رفته.

حرف دوست خوبمم که فعلا ترجیح می‌دم حدس نزنم (حداقل به شکل واضح) که نقشش چیه، کاملا بیخود هست. یعنی من مطمئن هستم اگه از بی‌گناها همین الآن رای‌گیری بشه که هلن کی هست، آرا نزدیک و شاید حتی ۴-۳ به نفع من باشه. یعنی با این‌که گفتم مفیستوفلس هستم و شر کامل بازی کردم و فری هم هلن بازی کرده، باز هم گول خوردید تا الآن و اشتباه خواهید کرد اگه الآن رای‌گیری بشه. و حقیقتا حدسم هم اینه که مافیا خواهد باخت و شما گول خواهید خورد. شیوه بازیمم اصلا تغییر نمی‌دم؛ همونی که از ابتدا بوده رو تا آخر ادامه خواهم داد. خیلی هم خوشم اومده از سبک بازیم و در فصل جدید بازیم می‌خوام همین‌جوری مفیستوفلس‌وار بازی کنم. خیلی کیف می‌ده.:))

منطق هم اگه کسی بلد نیس، یادتون بدم. ممکنه من جوری بازی کنم که مافیا بگه من صد مفیستوفلس هستم، بی‌گناها هم هشتاد درصدشون بگن من هلن هستم. یا برعکس. مافیا بگه تو ۲۰ درصد مفیستوفلس هستی و بی‌گناها هم بگن تو قطعا هلن نیستی. یعنی مجموع این درصدا هیچ دلیلی نداره صد باشه.
و فری هم به شدت انتخاب درستی برای رهبر هست، چون دوگانه خیر و شر را کامل بلد هست اجرا کنه.

این مال بحث رهبرها.

اگه سوالی هست، با آدابی که گفتم بپرسید. جواب می‌دم اگه مزدور نباشید. وگرنه نگاه‌تون هم نمی‌کنم.

-------------------------------------------

در رابطه با رای. رامتین از دید من گناه‌کار و مافیا هست.
دلیل:

۱. بعد از اتفاق دیشب ناراحت بوده و اومده خودشُ توجیه یا آروم کنه.

۲. از رای مفیستوفلس به خودش ناراحت شده.

برید فکر کنید چه دلیلی داره یک نفر بی‌گناه باشه و بیاد اون پستُ بده و از رای من به خودش ناراحت بشه.

اگر کسی دلیلی بالاتر از اینی که من آوردم برای هر کسی آورد، منم می‌آم با استناد به دلیلش، رای می‌دم. مفیستوفلس از این دموکرات‌تر دیدید؟:))

حالا، من که گفتم مفیستوفلس هستم، چرا دارم می‌گم فلانی نه تنها گناه‌کار بلکه مافیاست و رای هم می‌دم؟:)) حالات زیادی داره این، مهم‌ترین‌هاشُ می‌گم:

۱. واقعا مفیستوفلس هستم و دارم گول‌تون می‌زنم. رامتین بی‌گناه هست. اگه اینه خب رای نمی‌دید بهش.:دی

۲. واقعا مفیستوفلس هستم و رامتین هم مافیاست، ولی بهم اعلام نشده. و من فرض گرفتم بی‌گناه هست، می‌خوام اعدام بشه. اگه اینه، رای بدید.:دی

۳. واقعا مفیستوفلس هستم و رامتین هم مافیاست و بهم هم اعلام شده، به دلیل نافرمانی که مافیا کرده، دارم تنبیه‌شون می‌کنم.:دی

۴. مفیستوفلس نیستم (طبق حرفی که چند نفر زدن که ممکنه نقشه باشه و فلان)؛ دلیل آوردم دیگه. درسته رای بدید، درست نیس رای ندید. تمام.

حالا، خود رامتین چه کار باید بکنه. اول این‌که به من جواب نده اصلا. چه دلیلی داره بیای به مفیستوفلس جواب بدی.
ثانیا، یا بی‌گناهی که خب از خودت دفاع می‌کنی و بی‌گناها هم وضع‌شون خوبه؛ از دعوای امروز هم حتما یه مافیا درمی‌آد اگه تو نباشی.
یا مافیایی که خب منِ مفیستوفلس با پست و رای خودم سفیدت کردم؛ رای نمی‌دن بهت.

اگه رامتین مافیاست و یارش هم اونیه که من دارم فکر می‌کنم؛ اینم فکر نداره دیگه. الآن بهترین وقت برای خودزنی هست که سفید بشی. بحث هم داشتی باهاش از هوا نمی‌آد رای‌ـت.
اگرم رامتین مافیا نیس، ببینید در ادامه اگه رای داشت، شمام رای بدید. نداشت ندید.

جلاد هم به وقتش می‌گم کیه رای بدید بره بیرون. تا آخر هم هستم بیرون نمی‌رم.:دی

کل بازیُ عملا براتون توضیح دادم. و پست‌هام دیگه کوتاه خواهد بود تا فرداشب.

پست‌های منم راحت‌ هست خوندنش. جذاب هم هست. مثل طومارهای بقیه نیست چیزی ازش در نیاد که یه ربع بخونید تهش بگید که چی.:دی

این پستُ به سید تقدیم می‌کنم. پست طولانی فاز بعدی قراره به مَهدی تقدیم بشه. حواستون باشه.=))

پ.ن.: الآن دوباره نگاه کردم گربه‌ها تو حیاط جمع شدن دارن باهم می‌خندن. خاک تو سرتون.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مفیستوفلس عزیزم
آرش هستم، یک گناه‌کار. پاینده باد مفیستوفلس. مرگ بر پلیس. شر بر نیکی پیروز است. (هر چند دفعه قبل که با آداب باهات حرف زدم جوابم رو ندادی :)))
. بعد از اتفاق دیشب ناراحت بوده و اومده خودشُ توجیه یا آروم کنه.
از کدوم پستش باید این حس رو بگیریم؟ پست اول دیشبش یا پست دومش که از رای تو ناراحت شد؟ چون پست اولش من حس ناراحتی نگرفتم اگه اشتباه می‌کنم بگو :دی

برید فکر کنید چه دلیلی داره یک نفر بی‌گناه باشه و بیاد اون پستُ بده و از رای من به خودش ناراحت بشه.
خب اگه رامتین فکر کرده باشه که تو هلن هستی چی؟ در اون صورت اگه بیگناه باشه نباید ناراحت بشه که فرضاً داری به یک بیگناه رای می‌دی؟

هلن دوست‌داشتنی
گرفتم چی شد. من فکر کردم تو منظورت از شکوفا شدن ترسا این بوده که باهاش کاری نداشته باشیم.
راجع به اینکه چرا اصلا باید اسم ترسا رو بیاری اگه مفیستوفلس باشی و ترسا بهت اعلام شده باشه، خب مهم‌ترین دلیلش اینه که نخ بدی به مافیا. ولی خب اگه منظورت این بوده که به ترسا گیر بدیم این احتمالش کمتره شاید.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
رضا
تو ادوار گذشته هم این شوخی شده بود چندیدن بار. من دفعات اول ایگنور کردم ولی وقتی دیدم بصورت ناخوداگاه تاثیر منفی میذاره به شدت ناراحت شدم و کلی توپیدم که از این شوخی ها نباید بشه تو بازی ( دقت کن توی بازی وگرنه بیرون بازی ما مخلصیم :دی ) حالا این دور یه بار گفتی من ایگنور کردم دیگه دفعه دوم با توجه به اینکه ادوار قبل هم تکرار شده من نمیتونم صرفا پای یه شوخی ساده بذارمش :دی متوجهی؟
حالا اصلا بر فرض شوخی کردی، باز هم اون فرضیه شماره 2 من رد نمیشه اصلا :دی حتی فرضیه 1 هم به اونصورت رد نمیشه، فقط شماره 3 کلا میره کنار
بعد تو در جواب میای میگی مافیای ناشی هم چنین کاری نمیکنه؟ بارها اتفاق افتاده که مافیای به غایت باهوش و خفن از دستش در رفته این ناخوداگاه ذهنش و رسوا شده :دی پس اصلا ربطی به ناشی بودن یا خفن بودن نداره
در مورد حرفی که گفتی طبق حرف خودت باید 5 درصد بیگناهی قائل باشم منظورت رو نفهمیدم :دی حرفی که من زدم اصلا این نبود. گفتم بای دیفالت ذهن بیگناه 50-50 ست در شروع، درسته؟ وقتی هنوز کسی پستی نداده...اما وقتی پستی داده میشه این اعداد و ارقام دستخوش تغییر میشه قاعدتا :دی
حالا تو خودت رو بذار جای من (چون من جدیدا عادت کردم چه توی مافیا چه توی زندگی واقعی این کار رو انجام میدم) ، به اون احتمالات مطرح شده از سمت من احتمال(های) دیگه ای هم اضافه کن

آرش و فری
نه نشون نمیدم جیبمو :دی چون آرش بعدش اومد توضیح داد تو پست شماره 83 که چه چیزی رو فکر میکرده. من کلا یه جا دیگه بودم :دی و پیرو حرف قبلیم فعلا ترجیح میدم چیزی راجع به این مسئله نگم :دی پس شمام فعلا این رو نپرسین :دی
فری در مورد شوخی و اینا هم بالا در جواب رضا پاراگراف اول توضیح دادم بخون و بعدش احتمالی اگه تو ذهنت هست ( جز شوخی ) مطرح کن :دی اتفاقا خیلی خوشحال میشم و کمک میکنه بهم

آرش
در جواب پست شماره 85ت
تو یعنی واقعا متوجه حرف من نشدی؟ یا صرفا میخوای دیالوگ کنی؟ تعجب کردم ازت (کما اینکه یه جای دیگه م تعجب کردم که جلوتر میگم)
اول اصلاح کنم که منظور از وسط بودن، در سایه نبودن هست اینجا که گفتم
تو فک کن گناهکاری، برای فرار از در سایه بودن ( این رو موافق نیستی که در سایه بودن برای گناهکار اصلا خوب نیست؟ در صورتیکه برای بیگناه درصد خطرناکیش خیلی خیلی کمتره) میای چیکار میکنی؟ تو اصلا نمیتونی چنین برداشتی از حرفای اول رضا بکنی که بدنبال فرار از سایه بودن میتونه باشه؟
بنظرم خیلی واضحه حرفم

در مورد بحث های دیگه که شکل گرفته فعلا دارم دنبال میکنم اما جالبه حس خوبی به هیچ کدوم از بازیکنا ندارم متاسفانه :))
مثلا یه بحث امین کی پی و آرش داشتن سر اونکه ارش میگه من یه چیزی گفتم بقیه اومدن اسکی رفتن و اینا
به نظرم حرف ارش و گیرش جالب نبود، از اون بدتر جواب امین کی پی بود، دوباره از اون بدتر تر جواب آرش =))

• Haha
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
رامتین
چرا پویا رو استاد خطاب کردی و چرا ناراحت شدی از این‌که می‌خواد بهت رأی بده؟ :دی

آرش
(هر چند دفعه قبل که با آداب باهات حرف زدم جوابم رو ندادی :)))
به‌خاطر این‌که مزدوری. :))

نسبت به اون موقعی که برای تحلیل کارهای پویا نشتم یه پست نوشتم، الآن خودم بیش‌تر احتمال می‌دم به مفیست بودنش. یکی یه حرف خوبی زد اون وسط‌ها. فکر کنم امین کی‌پی بود. گفتش که ما دو روزه کارمون شده تحلیل کردن حرکات پویا فقط. هر چند با وجود اتفاقاتی که دیشب افتاد فکر می‌کنم اوضاع خوبه فعلاً، ولی اون chaos که تو پست اولم گفتم قشنگ داره اتفاق میفته. گاد ازت نگذره پویا. :دی

من در این فاز با امین خلفی و اشکان بیش‌تر از همه کار دارم. رأی‌م هم اگر اتفاق خاصی نیفته بین همین دو نفره.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
مفیستوفلس عزیزم
آرش هستم، یک گناه‌کار. پاینده باد مفیستوفلس. مرگ بر پلیس. شر بر نیکی پیروز است. (هر چند دفعه قبل که با آداب باهات حرف زدم جوابم رو ندادی :)))

از کدوم پستش باید این حس رو بگیریم؟ پست اول دیشبش یا پست دومش که از رای تو ناراحت شد؟ چون پست اولش من حس ناراحتی نگرفتم اگه اشتباه می‌کنم بگو :دی

خب اگه رامتین فکر کرده باشه که تو هلن هستی چی؟ در اون صورت اگه بیگناه باشه نباید ناراحت بشه که فرضاً داری به یک بیگناه رای می‌دی؟

هلن دوست‌داشتنی
گرفتم چی شد. من فکر کردم تو منظورت از شکوفا شدن ترسا این بوده که باهاش کاری نداشته باشیم.
راجع به اینکه چرا اصلا باید اسم ترسا رو بیاری اگه مفیستوفلس باشی و ترسا بهت اعلام شده باشه، خب مهم‌ترین دلیلش اینه که نخ بدی به مافیا. ولی خب اگه منظورت این بوده که به ترسا گیر بدیم این احتمالش کمتره شاید.

دیدم و جواب هم دادم از دید خودم. تهش پرسیدی درسته؟ لایک زدم برات. چون مودب هستی، بهتر جواب می‌دم بهت عزیزم.

بخش اول:
ناراحتی؟ پست دومش. خودش :( گذاشته.
پست اولش اما بحث تو مو‌ می‌بینی و من پیچش مو هست.
البته برداشت‌ها متفاوت هست و شایدم من دارم گول‌تون می‌زنم.:دی

بخش دوم: بله ممکنه. کمی برام بی‌گناه شد با این حرفت. درسته که مفیستوفلس هستم، ولی شاید رامتین فکر کنه من هلن هستم. بله. من اینُ بازیش ندیدم، برا این می‌گم کم. ولی ممکنه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
خلفی
خب من در جریان این مکالمات نبودم متأسفانه. نمی‌دونم دوری بوده که شرکت نکردم یا یادم رفته. پوزش می‌طلبم. :دی :گل:

بعد تو در جواب میای میگی مافیای ناشی هم چنین کاری نمیکنه؟ بارها اتفاق افتاده که مافیای به غایت باهوش و خفن از دستش در رفته این ناخوداگاه ذهنش و رسوا شده :دی پس اصلا ربطی به ناشی بودن یا خفن بودن نداره
آقا جان این دیگه ناخودآگاه نیست یه چیزیه فراتر از خودآگاه! از نظر عقلی واقعاً خیلی باید وضع آدم بد باشه که بیاد به عنوان یک مافیا که می‌دونه فلانی عضو گروهش نیست بگه اعدامش کنیم شب بزنیمش. خب شب خودم می‌زدمش دیگه. :))

بعدشم تو الآن نگاه کن. گفتی که شوخی‌های این‌چنینی باعث می‌شه افکار بقیه منحرف بشه. ولی به اون شوخی‌های من هیچ‌کس هیچ واکنشی نشون نداد. البته به جز پویا که خودش یه سر شوخی بود. :دی ولی وقتی تو اومدی اون‌طوری واکنش نشون دادی بدتر توجه چند نفر جلب شد بهت.

در مورد حرفی که گفتی طبق حرف خودت باید 5 درصد بیگناهی قائل باشم منظورت رو نفهمیدم :دی حرفی که من زدم اصلا این نبود. گفتم بای دیفالت ذهن بیگناه 50-50 ست در شروع، درسته؟ وقتی هنوز کسی پستی نداده...اما وقتی پستی داده میشه این اعداد و ارقام دستخوش تغییر میشه قاعدتا
یعنی منظورت اینه که من با همون یکی دو تا پست هم برات 100 گناه‌کار شدم که دیگه کلا هیچ احتمالی به بی‌گناهیم نمی‌دی؟! آیا این کاریه که یک بی‌گناه می‌کنه؟ آیا واکنشت شتاب‌زده و شدید نبود؟!

• Like
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
چرا پویا رو استاد خطاب کردی و چرا ناراحت شدی از این‌که می‌خواد بهت رأی بده؟ :دی
من اکثرا پویا رو استاد خطاب میکنم. بیشتر جنبه طنز داشت کل اون پست. جالبه پویا قبل اون گفته بهم رای میده ولی الان به اون استدلال میکنه.

در مورد پویا
من که نقش خودمو میدونم میدونم پس تقریبا مطمئن شدم مفیسه
پویا گفته جوابشو ندم چون دلیل نداره به حرف مفیس واکنش نشون بدم ولی این خودش یه جور پارادوکسه چون به همین حرفش هم نباید عمل کنم پس باید واکنش نشون بدم.

سوالی که دارم اینه که ناراحتی من از اتفاقات فاز شب و این پیچش مو از کجا اومده؟

ترجیح میدم بیگناها باهوش باشن و به تحرکات ضد بشری مفیس زیاد اهمیت ندن.
.......

من بیشتر منتظرم اشکان بیاد ببینم این فاز چه میکنه. چیزی که برام عجیبه اینه که بهش زیاد گیر دادم و حتی رای دادم بهش ولی هیچ واکنشی نشون نداده.

• Love
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
آها یه چیزی یادم رفت بگم. خطاب به مافیا:

اگه از کشته شدن ترسا ناراحت هستید و از زدن عرفان نه، یا از کشته شدن ترسا بیش از زدن عرفان ناراحت هستید نه مافیا رو فهمیدید نه بازی نه امین. خب معلومه کسی که بهش لباس ندی بالاخره می‌میره با این پرسش هر شبی. ربات هم بازی بکنه جای پلیس فرقی نداره. حالا یه شب دیر مرده یا دو شب زود مرده.

من بازیُ به بهترین شکل ممکن براتون پیچونده بود و حداقل دو گره کور داشت. یه لگد محکم زدید بهش با حماقت دیشب. لعنت شیطان بر شما باد.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خلفی

آرش
در جواب پست شماره 85ت
تو یعنی واقعا متوجه حرف من نشدی؟ یا صرفا میخوای دیالوگ کنی؟ تعجب کردم ازت (کما اینکه یه جای دیگه م تعجب کردم که جلوتر میگم)
اول اصلاح کنم که منظور از وسط بودن، در سایه نبودن هست اینجا که گفتم
تو فک کن گناهکاری، برای فرار از در سایه بودن ( این رو موافق نیستی که در سایه بودن برای گناهکار اصلا خوب نیست؟ در صورتیکه برای بیگناه درصد خطرناکیش خیلی خیلی کمتره) میای چیکار میکنی؟ تو اصلا نمیتونی چنین برداشتی از حرفای اول رضا بکنی که بدنبال فرار از سایه بودن میتونه باشه؟
بنظرم خیلی واضحه حرفم

اولا که وسط بودن با سایه نبودن خیلی فرق داره. وقتی خودت می‌آی قبول می‌کنی که از کلمه‌ی اشتباه استفاده کردی، تعجب نکن که من متوجه حرفت نشم :دی الان منم حس کردم که صرفا می‌خوای تعجب کنی مثلا :دی

بعدشم خیر، من پست‌های رضا رو دوباره نگاه کردم و به نظرم اگه اون دو جمله که «خلفی رو اعدام کنیم» رو ازش حذف کنیم باز هم رضا «تو سایه» نیست که بخواد به قول تو با اون دو جمله ازش فرار کنه. اونم مثلا با پست مفید شماره ۱۸ اش هیچ‌جوری نمی‌تونی بگی که رضا تو سایه بوده که می‌خواسته با اون دو جمله از سایه بودن فرار کنه.

بعد یه چیز دیگه، تو می‌گی بار اول به حساب شوخی گذاشتی، بار دوم گفتی نمی‌تونه شوخی باشه. در حالی که بار دوم رضا حتی اموجی (=))) گذاشته چطور ازش شوخی برداشت نمی‌کنی؟ ضمن اینکه رضا بار دوم سرخود نگفته این حرف رو، در جواب پویا گفته. اینکه قبلا گفتی از این شوخیا نکنین، چه ربطی به این داره که از حرف رضا شوخی برداشت کنی یا خیر؟

کلا با رضا سر این مورد موافقم و به نظرم واکنشت شدید و بد بود. جدا از اینکه گفتی رضا که این حرف رو زده حتما گناهکاره (سه حالت گفتی که تو هر سه رضا گناهکار بود) حالت شماره یکت هم برای گناهکار بودن رضا کافی نبود. حالت شماره ۲ و ۳ بیشتر به ناخوداگاه گناهکاری و این‌ها برمی‌گرده، که مثلا رضا از ذهنش پریده که خلفی رو مافیا تو شب بزنه یا براش مهم نبوده که بیگناه اعدام بشه، که این‌ها می‌تونست حداقل برای شروع مکالمه یا حتی اتهام دلیل خوبی باشه ولی شکلی که بیانش کردی درست نبود به نظرم، یعنی حالت جستجوگرانه و کاراگاهی نداشت که آدم حس کنه چیزی از ناخوداگاه رضا کشف کردی، صرفا اومدی حالت‌ها رو لیست کردی یعنی از فرض (گناهکاری رضا) به دلیل‌هاش رسیدی و نه برعکس.

به نظرم حرف ارش و گیرش جالب نبود، از اون بدتر جواب امین کی پی بود، دوباره از اون بدتر تر جواب آرش
مشکل حرف‌های من به امین کی‌پی چی بوده؟ حرف من این بود که یه بیگناه نمی‌آد بگه ته بازی شیر یا خط می‌ندازم چون با رهبرها حال نمی‌کنم. در حالی که امین کی‌پی یه چیز دیگه رو داره جواب می‌ده کلا. توقع داری چه جوابی بهش بدم به جز توضیح و تکرار حرفم؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
رامتین

خودم رو می‌ذارم جای تو، خوب بازی کردم و کسی بهم شک نداره، یهو یکی از رهبرها که از قضا قیافه‌اش شبیه مفیستوفلسه :دی می‌آد می‌گه گزینه‌ی رایم رامتینه.
حالا اینجا یا منِ رامتین اگه بیگناه باشم فکر می‌کنم پویا هلنه و داره اشتباه می‌کنه، می‌آم تعجب می‌کنم و می‌گم داری اشتباه می‌کنی و سعی می‌کنم براش توضیح بدم.
یا فکر می‌کنم مفیستوفلسه، که میام می‌گم تو مفیستوفلسی که می‌خوای به من رای بدی. مثل همون کاری که محمدامین کرد در واکنش به رای پویا.

اما تو اومدی دلیل پرسیدی. وقتی کسی در واکنش به اتهام و تهدید به رای می‌گه «چرا من» اصولا ریگی به کفشش هست و پیش‌فرض خودش رو گناهکار گرفته و صرفا می‌خواد بدونه چرا لو رفته.
حالا از اونور ممکنه وقتی کسی می‌خواد بهت رای بده، اگه فکر کنی طرف بیگناهه، بیای بپرسی چرا و بخوای توجیهش کنی. ینی «چرا من» رو در صورتی ممکنه یک بیگناه بگه که فکر کنه طرفی که بهش اتهام زده بیگناهه. بله اینم ممکنه.

منتهی تو توی پست ۹۷ می‌گی «مطمئن شدی» پویا مفیستوئه. یعنی قبلش هم فکر می‌کردی پویا احتمالا مفیستوفلس باشه که الان مطمئن شدی دیگه؟
حالا اگه قبلش فکر می‌کردی که پویا مفیستوفلسه، یعنی احتمال زیادی نمی‌دادی که هلن و بیگناه باشه، پس اگه بیگناه باشی چرا باید بیای بپرسی «چرا من؟»؟ پویا که به نظرت احتمالاً مفیستوفلسه گفته بهت رای می‌دم، تو هم بیشتر مطمئن شدی مفیستوفلسه، در این صورت دلیل پرسیدن داره؟

از اون مهم‌تر بیگناهی که مفیستوفلس ذهنش گفته می‌خواد بهش رای بده، چرا باید اموجی :( بذاره؟ اونم وقتی که به قول خودت مطمئن شدی که پویا مفیستوفلسه، و فهمیدن این موضوع و روشن شدنش بیشتر خوشحالی داره تا ناراحتی.

در نهایت می‌گی که این پستت «بیشتر جنبه‌ی طنز داشته». در این صورت بیا توضیح بده که دقیقا چه طنزی تو ذهنت بوده اون لحظه که چیزایی که من الان گفتم رو نقض می‌کنه؟ و چرا انتخاب کردی که با طنز جواب پویا رو بدی؟

امیدوارم خوب توضیح داده باشم که باعث سوتفاهم نشه. اینم بگم که به جز همون یک پست «چرا استاد؟ :(» برای من بیشتر بیگناه بودی تا اینجای کار، اگه حسم درسته و بیگناهی این رو قشنگ توضیح بده که خیالم راحت شه. چون احتمال اینکه پویا هلن باشه و چیزی توی تو دیده که می‌خواد بهت رای بده قلقلکم می‌ده و نمی‌خوام در این صورت به راحتی بذاریمت به امان خدا و مفیستوفلس بودن پویا.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین