برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور هفدهم مافیا | بزم بزهکاران

رای به اعدام:

• پویا

رای: 0 0.0%
  • رامتین

• یاسین

• مجموع رای دهندگان
    3
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رفتی صفحه بعد؟

خب آره رفت صفحه بعد

خب الان همون فردایی شد که از دیشب منتظرش بودین
دیگه عصبانیت ها و احساساتی شدن‌های واقعی تموم شد و عصبانیت ها و احساساتی شدن‌های فیک هم قاعدتا تموم شده‌.

کدوم احساساتی شدن های دیشب به نظرتون فیک بود و کدوم‌ها واقعی؟
به نظرم ازشون میشه مافیا کشید بیرون.
شخصا به نظرم عصبانیت عرفان زیاد صادقانه نبود و جالب این که دقیقا همون کاریو کرد که ترسا پیش‌بینی کرده بود (میاد میگه ترسا بد بازی کرده)

این وسط امین کی پی حتی ادای ناراحت ها هم در نیاورد که جالب بود 🤔
البته محمدحسین هم همین بود. ولی چون تنها شخصی بود که هر دو دور به ترسا رای نداده بود طبیعی بود‌.

عصبانیت مهسا از ترسا هم اصلا درک نکردم. ترسا توی دفاعیه اولش همه حرفا رو زد. هیچکی به پشمش نگرفت که هیچ، بدتر هم بهش رای دادن.
فرداشم هر چی حرف زد باز کسی قبول نکرد. منم جاش بودم دفاع نمیکردم.
ادعای نقش میکرد که مفتش بزنتش؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
رامتين

پياده شو باهم بريم ، بزار لاقل كسي كه راي ب خروجش نداده بياد اداي اونجرز رو دراره و انتقام ترسا رو بگيره مثلا .

با شك يا ترسان و لرزان يا قاطع ، تو هم راي دادي ك ترسا خارج بشه . راي من همونقد حسابه ك راي تو! پس جو رو متلاطم نكن.

همين كه فاز قبل بر خلاف اجماع شهر راي دادي خودش پوعن منفيه! مطمعن بودي كه ترسا سفيد خونده ميشه؟ كه بعد بياي نداي يا لثارات سر بدي و جيغ زنان دنبال انتقام باشي؟

بيگناه علم نداره و اشتباه ممكنه بكنه بخصوص اگه عوامل دست ب دست بده و خود طرف هم همچين بازي سفيدي ب نمايش نزاشته باشه و بهونه بده دست بازي!

فكت گناهكاري كم نداشت ترسا ، علاوه بر حس پشت پستهاش . وگرنه اينهمه راي نمياورد . البته منكرش نيستم ك مافيا هم بيشرف بازيدراورده و پشت اينا پنهون شده كه پيدا ميشه ب زودي نگران نباش!

*لپ مطلب اينه كه تو خودت دستات نوتلاييه نميتوني اينجور حق ب جانب همه رو دادگاهي كني، اگر بيگناهي يكم فيتيله رو بكش پايين بزارببينيم چه ميكنيم اگرم نه بسم الله!

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عرفان پستت هیچی نداشت. این عصبانیت واقعیت بود. خلاف اجماع رای دادن آخر پوئن مثبته یا منفی که یه جا میگی خلاف شهر رای دادی پوئن منفیه یه جا میگی تو هم دور دوم بهش رای دادی پس حرف نزن.
این که توی اعدام ترسا کی چقدر تاثیر داشت که قضاوتش با امت همیشه در صحنه.

بگذریم

دیشب کارگردان یه پست مهمی داد که بهش بی توجهی شد.

اول در مورد شمشیر و مابعده
کی شمشیرو کشید؟ عرفان
کیا صیغل دادن و زهرالود کردن؟ رضا و امین و پویا و هادی

آیا هر پنج نفر مافیان؟ قطعا خیر. ولی به احتمال زیاد بینشون دو تا مافیا پیدا بشه.
رضا هم برا من مثبت شده بود هم خود کارگردان گفت ولش کنین‌. پس احتمالش رو کمتر میدونم. پویا و امین فکر نکنم هر دو مافیا باشن‌. هادی هم حالا در ادامه میگم.

یه جا گفت اشتباه اجماع میکنین؟ احتمال اجماع این فاز روی کی بود بیشتر؟ به نظرم هادی

یه چیزی هم که در مورد محمدحسین و هادی و مهسا گفت. اگه هر سه مافیا یا هر سه بیگناه باشن به نظرم حرکت تاریخی زده و احتمالش کمه.
فکر کنم به احتمال زیاد یه مافیا هم توی این جمع هست، به احتمال کم دو مافیا توی این جمع هست.

دیتاهای خوبیه که پیشنهاد میکنم بیشتر بررسی بشه.

اگر بيگناهي يكم فيتيله رو بكش پايين بزارببينيم چه ميكنيم اگرم نه بسم الله!
اینم خیلی جالب بود. یعنی کلا هیچی نگم و فقط بذارم ببینم شما چه میکنین؟ :))

راستی عرفان چرا دیشب همین حرفا رو نزدی و الان تا اسمتو آوردم به پست دیشب تیکه انداختی؟

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38

رای به اعدام: محمدحسین

سلام عشقا

دیدم جرات رای دادن از شهر گرفته شده و گزینه ندارید، گفتم چراغ اول رو براتون روشن کنم. :))

یه چالش دارم، می خوام ببینم نظرتون در موردش چیه:

مافیا اگر شجاع باشه، میاد رو یه موج قدرتمند سوار میشه یا حتی موج قدرتمند درست میکنه و یه بیگناهی که میشه اجماع روش گرفت اجماع درست میکنه و فرداشم میاد مرثیه می خونه و میگه خودش بد بود و فکتای مافیا روش میشست و اینا :)) و اگر بازیش خوب باشه در میره.

مافیا اگر شجاع نباشه / سیاس باشه، میترسه از اینکه دستش به خون بیگناه آلوده بشه، سر همین سر رای دادن بازی در میاره، میگه "من مطمئن نیستم فلانی آخه" باشه، "ترجیح میدم رو شک های ذهنی خودم عمل کنم"، "من یه دلایلی دارم که به فلانی رای نمیدم، اما مانع شمام نمیشم" اینا رو میگه چون علم داره که طرف گناهکار نیست و میدونه نباید دستش آلوده شه :))

در مورد ترسا هم اولی معلومه کیا بودن، هم دومی :))

حالا سوال. اینکه من تو پست قبلم گفتم مافیا شجاع بود، حقیقت داشت یا داشتم گولتون میزدم ؟ :)) نظرتون چیه عشقا ؟ :love:

حواسم بهتون هست چالش قبلی منم جواب ندادینا :)) اون عکس پست دهنده ها و اینکه مافیا به نظرتون کجاشه :)) ای ای ای. از اشکان خوشم میاد. باهوشه، به موقع تشخیص میده باید کجا وایسه :)) یاد بگیرید ازش :))

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
شخصا به نظرم عصبانیت عرفان زیاد صادقانه نبود و جالب این که دقیقا همون کاریو کرد که ترسا پیش‌بینی کرده بود (میاد میگه ترسا بد بازی کرده)

الان که بیشتر دقت میکنم این میزان عصبانیت عرفان مقابل این حرف اصلا طبیعی نیست

راستی به سبک پویا، چون پستش بی ادبانه بود دیگه باهاش وارد مکالمه نمیشم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درود مجدد.

یک. بازی الآن ۱۲ نفر هست که ۳ مافیا داره و ۲ فرعی و ۷ بی‌گناه.
فرعی‌ها هم دنبال زدن مافیا خواهند بود از دید من. یعنی در این فاز روز، بازی ۹ به ۳ هست.
پس برتری ندارن فعلا.
اولویت هم مشخصا مافیا هست. جایزه‌بگیر که هم‌جهت با ما هست، جادوگر هم من به هرکی شک زیاد بکنم می‌گم.

دو. من هنوز از نظر شک به افراد، مثل دیشبم. منتهی به ایده‌هایی رسیدم که می‌شه از توش مافیا شناسایی کرد.
به شهر توصیه می‌کنم که با من بازی کنه، ولی تا نگفتم «تمام» قضاوتی نکنه.
ایده‌ها ممکن یک یا دو یا چند مرحله‌ای باشه. یعنی من برم بررسی بکنم و اتهام بزنم به ۳ نفر. (مثاله‌ها. فعلا گزینه ندارم.) ممکنه این ۳ نفر در ذهنم مافیا باشن، ممکنه هر ۳ اصلا بی‌گناه باشن یا هر حالت دیگری. این مرحله اول هست. مرحله دوم و به بعد، از روی واکنش‌ها خواهد بود.
مافیا هم نمی‌دونه که من می‌خوام اولا چند نفر بگم ثانیا چی گرفتم‌شون در ذهنم و ثالثا در چند مرحله به چی برسم. اینه که اطلاعاتی از این حرفا پیدا نمی‌کنه.

سه. جو بازی ممکنه این باشه که مافیا خوب بازی کرده. من که نمی‌دونم چه افرادی هستن که بگم خوب بودن یا نبودن. ولی لازم باشه، از همونا که به قول «اگه گناه‌کارن خیلی خوب بازی کردن» اتفاقا گزینه می‌آرم بیرون. اینه که خیلی خوشحال نشید. امروز و فردا، روزهای بدی هست براتون و بسیار پرفشار و پراسترس.

چهار. من قبل از مشخص شدن وضعیت ترسا، گفتم وضعیت من به چه شکل هست. اگه منُ پارتیزان دارید که در کنارم بازی می‌کنید (این به این معنی نیست که من بگم به فلانی رای بدید و شما هم رای بدید ها. برداشت اشتباه نکنید. اولا من اصلا گزینه ندارم فعلا. ثانیا فاز قبل هم گفتم با دلایل خودتون رای بدید. به این معنی هست که شک علیه من ایجاد نکنید، اگر بی‌گناهید. به نفع خودتون نیست. به نفع شهر هم نیست. ببینید چه کارهایی می‌خوام بکنم. وسطش قضاوت نکنید. بعد که تموم شد، هرکاری خواستید بکنید.)
اگر براتون پارتیزان نیستم، می‌آید یا درصد می‌دید یا می‌گید چی هستم با احتمال بالا براتون و چرا چنین کاری کردم. ممکنه فلان باشی و ... نه ها.
رُک در مورد من نظر می‌دید. کوتاه هم بگید بهتره. نبافید.
تا قبل این‌جا، کسانی که به من شک داشتن، نمی‌گم سفید، ولی سیاه هم نشدن برام. از الآن به بعد احتمال سیاه شدن خیلی بیشتره.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

این کلیات حرفام بود.

برم رو جزئیات و کاری که می‌خوام بهتون توصیه کنم.

اول این‌که همه یک پست خطاب به من بنویسن ولی راس ساعت ۲۲ امشب منتشر کنن. اگر کسی نمی‌تونه در اون ساعت، بگه که ساعت پستُ عوض کنم. چون مهم اینه که همزمان منتشر بشه. می‌تونه هم به گاد بگه از قبل که براش بفرسته. از دید من ایرادی نداره.
طولانی هم نیست. چند تا سوال پاسخ کوتاه هست. یعنی ۱۰-۱۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشه نهایتا.
دو بخش داره این پستی که می‌گم. یک بخششُ الآن می‌گم. یک بخشش هم حوالی غروب یا دیرتر یا زودتر.
بخش اول اینه:
۱. من چند درصد براتون پارتیزانم و چند درصد بی‌گناهم؟
۲. چند درصد براتون فرعی هستم و چند درصد مافیا؟
۳. اگر من براتون پارتیزان نباشم، به نظر شما پارتیزان باید چه کار بکنه؟
۴. اگر مافیا بودید، منُ حدس می‌زدید کلا یا خیر؟
۵. اگر بی‌گناه بودید، چقدر به من اطمینان می‌کردید؟
۶. اگر فرعی بودید، آیا با من بازی می‌کردید یا نه؟

جواب‌های مد نظر من، کوتاه هست. ولی اگه خواستید توضیح بدید. نمونه هم می‌نویسم:
۱. ۸۰ درصد پارتیزان و ۹۰ درصد بی‌گناه.
۲. ۸ درصد فرعی و ۲ درصد مافیا.
۳. ادعا بکنه اونم.
۴. خیر. چون فلان... .
۵. متوسط به بالا.
۶. بله.

جوابا ممکنه بد باشه ها اینایی که نوشتم.:دی صرفا منظورم اینه که چیزی که خواستم، هیچ وقتی نمی‌گیره.
اگر بی‌گناه هستید، نظر واقعی تونُ بنویسید و اصلا نترسید.
اگر فرعی هستید کمی بترسید.
اگر مافیا هستید، خیلی بترسید. فازها دو روزه هست. هر فاز حداقل یک بار قراره این‌جوری آچمز بشید.

تا قبل از ساعت ۲۲ یا هر ساعت دیگری که توافق خواهیم کرد، اصلا در مورد این سوالا نظر ندید. هیچ. صفر مطلق. هر توضیح اضافه دارید، همون‌جا. بحث‌های مربوط به نقش بنده رو هم تا قبل اون مطرح نکنید. مرسی. هرچی هست همون‌جا.

اگر بی‌گناه باشید، چیزی که گفتم براتون هیچ ضرری نداره دیگه.

یه بخش دوم هم داره که چند سوال دیگر هست در مورد خود بازی.

این از این.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

بحث‌هایی که با من دارید، اگه در مورد بالا نیست، مطرح کنید اگه خواستید.
خودم صرفا فقط یه بحث کوتاه با محمدحسین در ذهنمه، که جوابش اینه:
محمدحسین
با حرفی که زدی مخالفتی ندارم. من یه زاویه دیگه دیدم و قصدم واکنش‌گیری لحنی و یه سری موارد دیگه بود. همون‌جا هم اظهارنظر کردم. مهم هم نبود از نظرم. قرار نبود باهاش به کسی رای بدم.
و دیدی هم که ندادم.
قرار بود برم رو اون تز خودم که در وصیتم گفتم. منتهی ترسا برام خیلی گناه‌کار اومد متاسفانه و اونا رو به این فاز موکول کردم.

توصیه بعدی:
دنبال ایده برای پیدا کردن گناه‌کار باشید و از بحث‌های دو طرفه‌ای که بیخودی طولانی هست و تهش به جایی نمی‌رسه پرهیز کنید.
بحث‌هایی که فکر می‌کنید می‌تونید به گناه‌کاری طرف برسید، حتما ادامه بدید البته.
منظور اینه انرژی‌تونُ مدیریت کنید و درست صرف کنید.

++++++++++++++++++++++++++

درخواست بعدی،
من امروز عمدتا خونه هستم. هرکسی وارد تاپیک شد، یه ساعت بگه. من به صورت زنده باهاش وارد مکالمه می‌خوام بشم. ۵ تا ۱۰ دقیقه هم هست نهایتا. شاید کمتر حتی. زنده بودنش مهمه.

حالا می‌خواید بگید باگه یا هرچی. می‌خوام سرعت ذهن گناه‌کار یا بی‌گناهُ تست بکنم. که فرق بکنه با این‌که فکر کنه بره چی بگه.:دی

++++++++++++++++++++++++++++
خلاصه:
یه سری سوال پرسیدم که چندتا دیگه قراره اضافه بشه بهشون. اونا رو ساعت ۲۲ همزمان بفرستید.
اگه مشکل دارید با ساعت، یا بگید عوضش کنیم یا بدید گاد بفرسته.
قبلش هیچ صحبتی نکنید در اون موارد.

یه زمان بگید که حداکثر ۱۵ دقیقه آزاد باشید. مثلا می‌گید ساعت ۱۷:۳۰. من می‌آم. مکالمه می‌کنیم زنده. تلاقی داشته باشه هم مهم نیست.
ساعتی که می‌گید، فقط ۱۳:۳۰ به بعد باشه لطفا. هر ساعتی بود فرقی نداره دیگه.

انرژی‌تونُ صرف بحث‌های الکی نکنید و فکر کنید چگونه گناه‌کار پیدا کنید.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
امیر عزیزم (♥️) یه لحظه شما اونطرف رو نگاه کن من با کارگردان صحبت دارم :دی
آااااای کارگردان، من اینقدر این بازی صریح و واضح و شجاع بودم که برگای خودمم ریخته از خودم =)) یعنی انتظار داشتم بیگناه خفنی باشم ولی نه در این حد :oregonian_winesmile:)) مثل این عقده ای ها صد بار از دیشب رفتم به آرش گفتم بهم افتخار کن :barg: بنده با تریلی هم از این بازی خارج نمیشم، و لازم باشه با لگد زیر دوربین شما هم میکشم کلاً فیلم کنسل بشه :)) ما یه غلطی کردیم یه بار توی بازی خواستیم مثل محمدامین زرنگ بازی در بیاریم لحظه آخری با غافلگیری ازت اطلاعات بکشیم حالا دیگه ولمون نمیکنی =))

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
چیزی که گفتم هم متقابله کاملا.

تو همون مکالمه زنده، هرچی خواستید بپرسید جز اون سوالا و مواردی که گفتم.
اونا رو هم بعد از ساعت ۲۲ می‌تونید بپرسید.

هر ساعتی هم هر کاری گفتید من انجام خواهم داد.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
امیر عزیزم (♥️) یه لحظه شما اونطرف رو نگاه کن من با کارگردان صحبت دارم :دی
آااااای کارگردان، من اینقدر این بازی صریح و واضح و شجاع بودم که برگای خودمم ریخته از خودم =)) یعنی انتظار داشتم بیگناه خفنی باشم ولی نه در این حد :oregonian_winesmile:)) مثل این عقده ای ها صد بار از دیشب رفتم به آرش گفتم بهم افتخار کن :barg: بنده با تریلی هم از این بازی خارج نمیشم، و لازم باشه با لگد زیر دوربین شما هم میکشم کلاً فیلم کنسل بشه :)) ما یه غلطی کردیم یه بار توی بازی خواستیم مثل محمدامین زرنگ بازی در بیاریم لحظه آخری با غافلگیری ازت اطلاعات بکشیم حالا دیگه ولمون نمیکنی =))
دوستی ایصفهونی من، اگر فکر کردیا با مکالمه با من میزارم سیفید شیا ، آ آفرین تحسنیت می کونم، اما شرمندتم دادا :))

تعادل یعنیا، تو این بازی هیچ کس نه سیاه مطلق بِشِد، نه سیفید. کاره من اصن همینه دادا.

الان مثلا تو فکر کردیا مثلا به ترسا رای ندادی سیفید شدی ؟ نه دادا، تهش اینبارو جستی. تو هم مجبوری بیگناه اعدام کنی تهش :)) حالا چی بیگنا زرنگ باشیا، چی گناهکار رند.

جای اینکارا آ خوب بازی کن که یکار کونیما نماینده سایدت تو سه تا باشی دادا. در کنار پویا :)) دیگم برا من چی چی ؟ خط و نشون نکش.

من بخواما بدمت بیرون، تریلی نمیخوام، با درشکه ها میدون شاه میدمت بیرون :)) سرنوشت ترسا رو نصب عین کن ریفیق.

برو دادا این مرغ بر دام دیگر نه.

پی نوشت: اینا رو کارگردان گفت :)) ربطی به امیر نداره :)) امیر غلام ادب محمدحسینه و لا غیر :love:

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام مجدد

این اولین باریه که تو تشخیصم اشتباه کردم و گزینه ی بالای 90% ام، بیگناه بود . عمده ترین دلیلی هم که باعث شد به ترسا قاطعانه رای بدم همون لحنش تو پاسخ اشکان بود و دیگه از اونجا به بعد نتونستم هیچ جوره شهروند ببینمش .
تو اعدام ترسا، دست خیلیا به خون آغشته بوده، البته که من خودم جزو ضاربین اصلی بودم و این بر هیچکس و خودم پوشیده نیست . همونطور که ترسا گزینه ش من و پویا بودیم و حداقل خودمو مطمئنم که شهروندم و پویا هم با احتمال زیاد هنوز برام شهرونده و روی استدلال اگه من اعدام میشدم ترسا اشتباه کرده بود، منم فاز قبل اشتباه کردم و بیگناه اعدام کردیم .
من خودمو تو عقب افتادم شهر مسئول می دونم و تمام تلاشمو می کنم این فاز گناهکار اعدام بشه . اگه من اعدام بشم عملا بازیه 7 نفرو به تنهایی خراب کردم و دوست ندارم افرادی که بخاطر لذت بردن و بُرد پا به بازی گذاشتن بخاطر شخص من، درصد بردشون به طرز قابل توجهی کم بشه .
هر کسی سوال، ابهام یا ایرادی از من داره تو این بازی، خواهشا امروز مطرح کنه، چون فردا باید دنبال گناهکار باشیم و نمی خوام 2 فاز بگذره و مافیا خوش خوشانش باشه و فردا خیلی راحت بیاد به من رای بده و بره
هر کسی گزینه ی رای ش منم، همین امروز اعلام کنه .
من یکم گیج شدم و به چند نفر مشکوکم . باید اول برم پستاشونو دقیق تر بخونم . ولی الان نمی خوام اسمی ببرم . اول می خوام حسابم با شهر پاک بشه، بعد میام و نظراتمو میگم .
الانم با سری پایین، هر شهروندی هر سوالی ازم بابت پست ها، رفتارم یا رای م داره بپرسه ازم . ولی یادتون باشه،هرکی گزینه ش منم، امروز تکلیفش رو با من مشخص کنه . من نمی خوام شهر بیش از این از بازی عقب بیوفته .

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
رامتين

ديشب يه اجماعي بود درست يا غلط . كسي كه علم داره مخالفت ميكنه رو احماع روي شخصي كه مطمعنه سفيد خونده ميشه . كه بعدا بياد بگه ديدين گفتم من ك مخالف بودم شما همتون ريدين!

اين پوعن منفيه . و دوم اينكه تو خودتم راي دادي ، زور ك بالا سرت نبود! راي دو رو خود خواسته دادي . پس اينكه بياي يا لثارات سر بدي اين پوعن منفيه . چون خودتم مقصري درست عين بقيه كه راي دادن . اين از اين .

——————-

اين تئوري كه از بين ٥ تا سردمدار، ٢ تا مافيا كشيدي بيرون هم قبول ندارم ، چطور فك كردي كه دو مافيا از ٣ تا ! بيان تو فازي كه لباس وجود نداره ، ريسك كنن سردمدار اعدام يه بيگناه شن؟ اصلا منطقي نيست ، و ازون موارديم نيست ك بگي اينو كردن ك بيان اينو بگن! چون قفله بنظرم اين كار و انقدي دستاشو كثيف نميكنه مافيا تو اين شرايط ، وايميسته كنار قشنگ بقيه كثافت كاري كنن، من نظرم اينه يا بين اينا مافيا نيست يا حداكثر يكي ميشه پيدا كرد.

من گفتم تو هيچي نگو ما كار بكنيم؟ گفتم اگر بيگناهي شلوغ نكن تا ببينيم چه ميكنيم (جميعا ، كل بازيكنان ، كه تو هم داخلشي )

دقيقا چون اسممو اوردي و بهم اتهام فيك كردن زدي اين پست رو دادم ، ديشب ميدادي منم ديشب جواب ميدادم .

رامتين

چه هدفي داري؟ داري سيخ ميزني در ميري ميگي وارد مكالمه نميشم؟ چيه معني اين كارت؟

يه فعلي قل دادي وسط بعد داري در ميري ازش ، اگر اتهامي داري مكالمه بايد بكني . من مسعوليت اعدامو ديشب قبول كردم ، گفتم اشتباه كردم . تويي ك از زير بار مسعوليت شونه خالي كردي ، و داري جو رو مسموم ميكني . خيالت راحت من در نميرم اينحا هستم و مقابله ميكنم با تشنج جو . اگر بيگناهي برا بار دوم ميگم رويه اتو عوض كن اگر نيستي ادامه بده من تا اخرش هستم

آخرین ویرایش:
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
اعلام زمان مکالمه یادتون نره بین حرفاتون دوستان.:دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
اول یه چیزی بگم در مورد رایم به ترسا. با اینکه خیلی ضربه بزرگی خوردیم، ولی من بازم برگردم عقب و همه چی همینطوری پیش بره بازم همین کارو میکنم. من دیروز هر چقدر پستای ترسا رو میخوندم هیچ چیز مثبتی نبود که بخوام بهش اکتفا کنم و از تصمیمم برگردم. نه تنها مورد مثبت نبود بلکه موردهای منفی پشت سرهم زیاد هم میشد. از همه بدتر جواب ندادن ترسا بود که یهو ول کرد و رفت. از اون بدتر دفاعیه ندادنش بود. واقعا درک نمیکنم یه بیگناه به اون مهمی چطوری میتونه انقدر راحت عقب بکشه و بره بیرون از بازی. خودم رو جای ترسا گذاشتم، تصور کردم بازیو اونطوری شروع کنم چیکار میکنم با اون نقش؟ حس عذاب وجدان منو میکشه تو اون شرایط، به خاطر اینکه بد فهمیده شدم و این بیشترش تقصیر خودمه. قبول دارم اون وسط سواستفاده‌گرهایی هم هستن که فقط به قصد گیر دادن و بیرون کردن و تشویش اوضاع دارن باهات وارد مکالمه میشن ولی خب من از نظر خودم بارها تو اون شرایط قرار گرفتم و مظلومیت و التماس به معنای واقعی کلمه رو خودم از پستای خودم دیدم که میباره. نه به خاطر اینکه خودم تو بازی باشم و لذت ببرما، نه. به خاطر اون نقشی که با بازیم از بقیه بیگناها میگیرمش. به نظر من ترسا توی بحث کردن فوق العاده‌اس، قدرت متقاعد کردنش خوبه، اینو وقتی تو اون دور نقش مخفی در مقابل من بیگناه بود، متوجه شدم. این بازی که این دور انجام داد از نظر من ذره‌ای شبیه اونجا نبود. اگر بود این همه رای نمیگرفت آخه! اگر همه گناهکارا رو هم تو رای‌های ترسا در نظر بگیریم باز اکثریت بهش رای دادن.

الان حسم نسبت به بازی اینه که به جای اینکه گرهی باز بشه بیشتر گره خوردیم. واقعا تشخیص نیت رای‌ها به ترسا کار سختیه.

چیزی که به ذهنم میاد اینه که عرفان اولین نفری بود که با ترسا وارد بحث شد، بعد رضا اضافه شد به بحثشون، بعد پویا، هادی، امین و اشکان هم که بحثی نداشت فکر کنم. تو همون روز ترسا رای آورد و کسایی که بهش رای دادن پویا، هادی بودن امین بودن اشکان هم خواست اجماع صورت بگیره، و امین کی پی هم همینطور فکر کنم، آها، امیر هم رای داد. (من چیزی که یادم میاد رو میگم، اگر اشتباه کنم توی مروری که خواهم داشت، اشاره به تصحیحش میکنم). از این بین فقط پویا و هادی و اشکان رای دوم دادن. این هم میتونه خوب باشه هم بد. چرا خوب؟ چون مافیا چرا باید اصرار به بیرون رفتن یه بیگناه اونم با نقش خودش داشته باشه، پس اینا احتمال مافیایی کمی دارن. چرا بد؟ چون میشه از خود همین قضیه سواستفاده کرد یا حتی میتونن فرعی هم باشن. به هر صورت پویا اینجا به صورت حسی و منطقی احتمال گناهکار بودنش از بقیه برام کمتره چون اولا سردم دار بود و خطری که برای سردم داری هست بیشتر از بقیه‌اس، دوما حسم میگه واقعا اشتباه کرده. امیدوارم که خودم اشتباه نکرده باشم. اینجا کسانی که رایشون رو از ترسا گرفتن برای من بیشتر مشکوکن. ال امین و امین کی پی. حالا امین کی پی برام قابل توجیه حرکتش چون قبلش یه چیزی گفته بود که نشون میداد ممکنه این کارو بکنه. ولی ال امین گفت رای نداده که ببینه موضع بقیه در قبال ترسا چی خواهد بود، دقیق یادم نیست جملش.
فردای اون روز همین افرادی که بالا گفتم (پویا، هادی و اشکان) ابتدای کار رایشون رو به ترسا دادن. همین باعث میشه احتمال مافیا بودن اینا واسم پایینتر بیاد. بعد هم بقیه اضافه شدن و رای دادن. آها یه چیزی رای و حرف عرفان هم به نظرم صادقانه اومد. عرفان اگر مافیا بود همون شب قبل به نظرم رای میداد به ترسا، دلیل هم داشت، مخصوصا وقتی تصمیمش برای شب بعد رای به ترسا بود. به نظرم مافیا بین پویا و هادی و اشکان و عرفان نیست. اگر باشن واقعا خیلی تمیز کار کردن تا اینجا.
میمونه بقیه افراد بازی. باید بررسی کنم پست‌ها و دلایل رایشون رو.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
همونطور که گفتم من دیگه مکالمه ای با عرفان ندارم چون پستاش بی ادبانه و عصبیه و منم اعصابمو از سر راه نیاوردم که بابت یه بازی خرابش کنم.
هر کی هم فکر میکنه دلیل دیگه ای داره یا بازی منو نمیشناسه یا نرض داره چون من اصولا هر کی هر چی در موردم بگه جواب میدم. ولی واقعا نمیخوام اعصابمو به هم بریزم.

اما هر کی پستای عرفان براش مهمه و اتهامایی که زده رو تایید میکنه یا جوابای من در مورد حرفای عرفان براش مهمه، بپرسه بهش جواب میدم.

هادی

من فعلا فقط یه سوال دارم ازت.
اصرار داشتی بعد این که ترسا اعدام بشه، تکلیف خیلی چیزا مشخص میشه. خب چی شد؟ مشخص شد یا نه؟

درخواست بعدی،
من امروز عمدتا خونه هستم. هرکسی وارد تاپیک شد، یه ساعت بگه. من به صورت زنده باهاش وارد مکالمه می‌خوام بشم. ۵ تا ۱۰ دقیقه هم هست نهایتا. شاید کمتر حتی. زنده بودنش مهمه.

همین الان بیا وارد مکالمه بشیم
احتمالا بعدش دیگه تا شب نیستم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
یه داستان بگم براتون :))

میگن خیلی سال پیش یه پادشاهی بود، یه مسابقه گذاشت که من می خوام بهترین لباسی که میشه برای جشن 50 سالگی پادشاهیم میشه دوخت رو یکی برام بدوزه. هرکی بهترین طرح رو بده، هم میشه خیاط مخصوص پادشاه و هم بهش اینقدر سکه طلا می دم و بی نیازش می کنم.

خیاط های زیادی از جاهای مختلف اومدن، هر کدومم یه طرحی دادن، اون گفت فلان الماس پادشاه رو بدوزیم رو کلاه پادشاه، اون یکی گفت شنلش زربافت باشه، اون یکی گفت شلوارش فلان باشه. اما هیچ کدوم از طرحا برای پادشاه خوش آیند نبود، تا اینکه یکی اومد گفت، پادشاها این تفاوتی که تو می خوای تو طرحش نباید باشه. من یه ترفندی بلدم که یه لباس می تونم برای پادشاه بدوزم که فقط حلال زاده ها ببیننش. یعنی هرکی که حروم زاده باشه نتونه ببینه :))

پادشاه کرک و پرش ریخت و از این طرح خوشش اومد، این اون تفاوتی بود که پادشاه قصه ما می خواست، پس دستور داد بهترین متریال ممکن رو بعلاوه کلی الماس و طلا در اختیار طرف بزارن، تا لباس رو بدوزه :)) فقط شرط گذاشت اگر می خواین این لباس رو بدوزم کسی جز دستیار خودم نیاد، کسی هم حق پرسیدن هیچی از من نداره. فقط پادشاه هر روز می تونه آخر وقت تو وقتی که من تعیین کنم بیاد یه سر به لباس بزنه و مراحل دوختشو ببینه و بره.

دوست لباس شروع شد و خیاط و دستیارش، یه مانکن گذاشته بودن وسط تالار و به دقت مشغول دوختن لباس به قامت مانکن بودن، پادشاهم قانون شکنی می کرد و هر چند وقت یه بار خودش یا وزیرشو می فرستاد سرک بکشن و میدید که خیاط داره به قامت مانکن لباس می دوزه، اما هرچی نگاه می کردن لباسی نبود :)) اما مایه نداشتن هیچی بگن. هر بار پادشاه از وزیر می پرسید وزیر چی دیدی، می گفت عالیجناب زیبا ترین لباسیه که تا حالا دیدم و هر بار خود پادشاه به دیدن لباس می رفت، تعریف میکرد. هیچ کدوم بخاطر اینکه انگ حروم زادگی بهشون نخوره مایه نمی کردن که به هم دیگه بگن لباسی نیست، مخصوصا که دیگری داشت وجود لباس رو تایید می کرد :))

بلاخره لباس تموم شد و خیاط شروع کرد به دقت لباس رو پرو کردن به پادشاه، مراسم رسمی بود و همه اطرافیان می دیدن که لباسی تن پادشاه نیست، اما بازم کسی مایه نمی کرد چیزی بگه :)) چه قصیده ها و چه تعریفایی که از این لباس کذایی نشد، تا اینکه روز جشن رسید و پادشاه لخت و بدون لباس وارد خیابان اصلی پایتخت شد و برای مردم دست تکون میداد. ولی بازم مردم جرات نداشتن بگن لباسی تن پادشاه نیست، چون ترس داشتن که حروم زاده خطاب بشن :))

این بین فقط یه بچه سرتقی بود که هرچی که پدرمادرش قبل مراسم می گفتن اگر لباس تن پادشاه ندیدی هیچی نگو، زیر بار نمی رفت و می گفت چرا باید تظاهر کنم به چیزی که نیست :)) خب خری بچه، بهت میگن حروم زاده خوشت میاد ؟ :))

و این بچه بلاخره کرم خودش رو ریخت، یه جا برگشت گفت، شاه چرا لخت اومده تو خیابون، با شنیدن این صدا بچه های بی تجربه دیگه هم شروع کردن و فریاد کشیدن، آره راست میگه چرا پادشاه لخته و اونوقت همه حتی خود پادشاه توان پیدا کردن که بگن چرا هیچ لباسی تن پادشاه نیست :))

حالا یه سوال، به نظرتون پرتقال فروش / فروش ها الان چند ساله اند ؟

1- 27 سال
2- 31 سال
3- 32 سال
4- 36 سال
5- همه موارد فوق
6- از داستان فوق نمی توان به سن پرتقال فروش رسید :))

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
پویا

تا ۱۳:۳۰ صبر میکنم بیای برا مکالمه
اگه الان نیستی هم ساعت ۱۴ میام

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
هستم رامتین جان. الآن می‌رم پای لپ‌تاپ.

شیوه مکالمه بنده این‌جوری هست که در پستم سوال می‌پرسم، با لایک و دیس‌لایک واکنش بده لطفا. پست اصلا نده فعلا.
بعد که واکنش دادی، من واکنشتُ می‌نویسم.
سوال بعدیُ می‌پرسم. واکنشُ باتوجه به همون تغییر بده.
مثلا لایک دادی به اولی، به دومی می‌خوای دیس‌لایک بدی. خب عوض می‌کنی. اگه دومی هم لایک بود، اول لایک قبلیُ برمی‌داری. بعد دوباره لایک می‌دی.
هر توضیحی هم خواستی بعدش بده. وسطش نه ولی. مرسی. تموم بشه می‌گم تمومه.
ویرایش می‌شه خودش دیگه. ادغام می‌شه با قبلی.

برای شروع، به این پستم لایک بده. اگه قبلا لایک دادی. سریع بردار. دوباره بذار. تا برم سوال بپرسم. مرسی.

لطفا کسی این مابین پست نده.
اگرم جایی نامفهومه، بگو. که توضیح بدم.

سوال اول. وقتی خواستی اولویت بدی به ترسا، در نظرت بود که چند عضو مافیا بهش رای می‌ده؟ اگه 3 هست لایک بده وگرنه دیس لایک.

رامتین لایک داد.

سوال دوم. هادی مافیاست برات؟

آخرین ویرایش:
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
رامتین دیس‌لایک داد.

سوال سوم. پست عوض شده گویا. به همین جدیده واکنش بده پس. اگه بالای 50 درصد به نظرت امین و محمدحسین هر دو بی‌گناه هستن لایک بده. غیر اینه، دیس لایک.

رامتین دیس‌لایک داد.

سوال چهارم و آخر. آیا محمدامین بازیش جستجوگرانه و بی‌گناهی بوده؟

رامتین لایک داد. مرسی مخلصیم. سوالی چیزی هست بفرما.
من توضیحی لازم ندارم. خودت اگه خواستی بدی مختاری.

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
پویا
پیشنهادم اینه من می‌تونم خودمُ فدا بکنم این فاز تا نقش اعدامی، حقیقی باشه. فاز صفر گفتم هرموقع شهر بخواد، می‌رم بیرون. تا ته بازی همینه.
رو این نظر بدید حتما. هیچ کمک دیگری فعلا بلد نیستم بکنم.
اگر شهروندی، خیلی پیشنهاد بد و از روی احساساتیه به نظرم.

پویا من از الان تا ساعت 4 هستم و میتونم گفتگو کنم باهات.

رامتین
واقعا فاز کثیفی بود‌. خیلی کثیف. میشه ازش به عنوان کثیف ترین فاز تاریخ مافیا نام برد.
چرا واژه کثیف رو نسبت دادی به اون فاز؟ کثیف رو من فقط میتونم به کثافت‌کاری مافیا ربط بدم. یعنی داری میگی اعدام ترسا به خاطر کثافت‌کاری مافیا بوده؟
جو رو انقدر مسموم کردن که دیگه منم گفتم جهنم! این که اعدام میشه پس اولویت آری میدم.
کی جو رو مسموم کرده؟ اگه پیداش کردی چرا کاری باهاش نداری؟ اگه پیداش نکردی و نمیدونی کی جو رو مسموم کرده، اصلا از کجا میدونی جو مسموم بوده؟
من در مورد اعدام ترسا بیشتر به اشتباه بیگناهی که شامل خودش و بقیه بیگناها میشه معتقدم تا کثافت‌کاری و مسمومیت و اینا. به نظر میرسه نظرمون مخالف همه؟
ضمنا اینکه رای اول ندی و رای دوم بدی فرقش با اینی که هم رای اول بدی و هم دوم چیه؟ بلاخره رای اصلیه رو دادی دیگه!
اونایی که توی اعدام ترسا نقش پررنگ داشتن زبان درازی نکنن. بحثای بیخودم نکنن که اگه فلان بودم بهمان نمیکردم. اگه فلان بودم بهمان نمیکردم و کوفت. اصلا تو بهمان کردی که بعدش بگی اگه فلان بودم بهمان نمیکردم. اونم با این همه آپشنی که مافیای پفیوز این دور داره
من کلا با این که اسم نمیاری و اونا و اینا میکنی مشکل دارم رامتین. بعد چرا دوپهلو حرف میزنی کلا؟ قسمتی که قرمز کردم این حسو میده که از دست اونا ناراحتی کلا و میدونی که اشتباه کردن.قسمت آبی در تناقض با اون قسمت قرمزه چرا؟! آبی این حس رو میده که اونایی که که این کارو کردن میدونستن نتیجه کار چیه و عمدا این کارو کردن.
در کل پستت خیلی حس بدی رو بهم القا کرد.
خب الان همون فردایی شد که از دیشب منتظرش بودین
این بودین رو هم دوست نداشتم کلا.
عصبانیت مهسا از ترسا هم اصلا درک نکردم. ترسا توی دفاعیه اولش همه حرفا رو زد. هیچکی به پشمش نگرفت که هیچ، بدتر هم بهش رای دادن.
فرداشم هر چی حرف زد باز کسی قبول نکرد. منم جاش بودم دفاع نمیکردم.
ادعای نقش میکرد که مفتش بزنتش؟
چرا جوری حرف میزنی انگار قبل اعدامش صدبار گفتی بچه‌ها رای ندین، ترسا معلومه بیگناهه؟ اگر حرفاش قابل قبول بود خب چرا به عنوان یه شهروند دیگه ازش دفاع نکردی؟ بازم منو میرسونی به همون قضیه آسه برو آسه بیا!
امیر
پی نوشت: مهسا جان از یه جا پیام اومده. نمیتونم بگم از کجا، فقط گفت بهت بگم گل گاو زبون بخور با عرق کاسنی :دی
احتمالا میخواسته اسهال شم، عصبانیتم یادم بره :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب توضیحاتو بدم

در مورد سوال اول بگم که وقتی اولویت به آرش دادم اصلا توی ذهنم نبود چند نفر از مافیا بهش رای میدن. ولی بعدش به نظرم رسید چون شبه اجماع شده احتمالش زیاده هر سه رای داده باشن.

سوال دوم هم من اینطور برداشت کردم که منظور پویا اینه که هادی برام صد در صد یا حداقل بالای هشتاد درصد مافیاس یا نه. که در این حد برام مافیا نیست ندارم. دیسلایکم به این معنی نیست که هادی قطعا مافیا نیست. اتفاقا جزو گزینه های مشکوکمه. ولی این که کارگردان گفت اشتباه اجماع میکنین و حس کردم منظورش هادیه، باعث شد به تردید بیفتم‌. حالا بیشتر منتظر بازیشم.

سوال سوم هم محمدحسین بالای پنجاه درصد برام بیگناهه فعلا. ولی امین نه.

سوال چهارم سخت ترین سوال بود. حقیقتا اونقدر دقیق به بازی محمدامین دقت نکردم که سریع به این سوال جواب بدم. پس فکر کردم ولی باز به نتیجه خیلی دقیق نرسیدم. اما در مجموع به نظرم رسید جستجوگرانه بوده. اگه محدود به لایک و دیسلایک نبود، 🤔 میذاشتم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین