برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل دور نهم مافیا | انجمن جادوگران

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خسته نباشید همگی. سریع نظرتون رو بگین تحلیل کنین جمع کنیم این دور رو :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام.

کسی با این بهانه که دور خوب نبود و ارزش تحلیل نداره تحلیل و بپیچونه سخت در اشتباهه. دوری که بی نقص باشه نیاز به تحلیل نداره. تحلیل هم صرفا فنی نیست، میتونید راهکار بدید که چطور به یک استاندارد فعالیت برسیم که زحمت های گاد و کسایی که وقت میزارن هدر نره. من تو مکانیک بازی سررشته ندارم.

زروان بودم. خیلی هم انگیزه داشتم، قرارم بود بیگناه باشم، از بخت بد صدرا اومد خونمون. آرش مجبور شد تیممون کنه :- (

چون داستانای آرش و دوست دارم(داستانای امیر و پویا رم دوست دارم، ولی دنیایی که ارش میسازه برام جذاب تره) قصد داشتم هر قسمت داستانو به نحو مقتضی بخونم و تحلیل کنم، فارغ از بازی میخواستم ببینم چقدرشو میفهمم، و اگر تونستم بتونم به وقتش تحلیل اشتباه به خورد بقیه بدم : )) داستان عالی شروع شد، شخصیت خودمم دوست داشتم، کلی هم سناریو چیدم که چیکار میکنم تو داستان، ولی متاسفانه وقت نداشتن خیلیا و بازی اونجوری که لایق گاد و جمع ما بود جلو نرفت، که افسوس میخورم شخصا و امیدوارم در آینده تکرار نشه.

بازی یاسین و محمد و پویا رو دوست داشتم، یاسین این فازای آخر یکم زیادی جو میداد :دی ولی روند کلیش و اهمیت دادنش به بازی عالی بود، به ذات امیرم خوب پی برده بود.

محمد هم عالی بود مثل همیشه، نکته جالبش برام موندنش توی کرکترش بود حتی تا اون فاز آخر، این خودش برای من خیلی ارزش داره از نظر شخصیتی. و این که تصمیم درست رو گرفت هم عالی بود.

پویا، ناراحتم از دستش که من رو دوبار زد :)) ولی یه چیز عجیبیه کلا، با وجود این که حوصله بازی نداره، وقتم نداره، لذتم نمیبره، ولی میاد این همه وقت می زاره برای بازی، این خودش یه درسه، یاد بگیرید.

عرفان، پویا، رضا؟، ال امین و فهمیده بودم کین.

بقیه تحلیلم پاک شد، بعدا اضافه میکنم.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام. صبح بخیر.

آخ چقدر صحبت کردن با این لحن خشک بی شکلک سخت بود :)) این شکلک ها احساس دارن، تاثیر گذاری دارن، چه کاریه آدم حذفشون کنه هی مودبانه بگه سلام عصر بخیر، سلام فلان :)) بازی اینطوری خوبه فری رو تو بازی بشوری پهن کنی تو آفتاب :)) (چون با فری صمیمی ترم فری رو مثال زدم)

عرضم به حضورتون که این دور، دور متفاوتی بود، در مورد کیفیتش نمیشه نظر قطعی داد، قطعا دور خیلی سطح بالایی نبود، به جهت اینکه بازیکنا همزمان بهترین کیفیت خودشون رو به نمایش نذاشتن ( جز پویا البته ) اما نمیشه قطعی گفت دور بدی هم بود. مدلش کم فعالیت و ساده بود و جهتشم امین توی یکی از پست های دیشبش گفت، به این دلیل که گرگینه ها تلاش نکردن به بازی جهت بدن و این خیلی درست بود. بازی که گناهکار ها موتورشو روشن نکنند معمولا جون نمیگیره.

اما اینکه چرا ما اینکارو نکردیم، واقعیت به نظرم یه استراتژی نانوشته بین من و فری و صدرا بود. یعنی تعمدا این اتفاق افتاد. می گم نانوشته چون در موردش بحث نکردیم، اما من هم به دلیل گرفتاری که داشتم، هم به دلیل اینکه از این دور به عنوان یه دور پایلوت استفاده می کردم، خیلی تلاش نکردم جهت خاصی به بازی بدم. میگم دور پایلوت چون دقیقا تو ذهنم این بود ببینم بازی رو اگر رها کنی به کدوم سمت میره. در واقع آریا یه بار اینکارو روی قاتل کرده بود و نتیجه گرفته بود و من می خواستم رو مافیا تستش کنم ببینم جواب میده یا نه، که البته از نظرمم جواب داد کاملا. چون اینکه نبردیم مربوط میشه به یه سری اشتباهات خودمون و البته یه سری اتفاقات قابل پیش بینی اما کمتر محتمل.

استراتژی فردی من ترکیبی بود از همین که بهش اشاره کردم + ناشناس موندن، که البته کاملا تو دومی شکست خوردم. واقعیت قصد نداشتم ادای کسی رو در بیارم یا در قالبی فرو برم، ولی قصد داشتم سید نباشم و البته تقریبا جز دو سه دیالوگ آخر سید هم نبودم به لحاظ فرم و محتوا، منتها حکایت بازی من شد حکایت دریل کاری، که میاد رو دیوار یه نقطه رو برای سوراخ کردن انتخاب می کنه و عدل همون نقطه به جای دیوار گچی ستون بتنیه :)) اون ایراد بالانسی که من از قطعیت حرف پویا گرفتم، برای این بود که بازی به چرخش در بیاد اما از کسی گرفتم که خودش جزو سران ایجاد بالانس و بالانس کردنه و من برای اینکه بتونم باهاش صحبت کنم مجبور بودم که وزن خودمو تو این موضوع نشون بدم، وگرنه همونجا سرمو میزاشت لب باغچه و میبرید :)) و خب این برنامم رو با شکست روبرو کرد. شاید اگر رو دو پست اولش بیشتر دقیق میشدم و پیش فرض نداشتم این اتفاق نمی افتاد.

باری بعد اون اتفاق و اینکه تقریبا با یک جمله منو لو داد دیگه خیلی تلاش نکردم که خودم رو مخفی کنم چون اینکار خودش مصداق کرم داشتن میشد و برام گرون تموم میشد.

اما در مورد تیممون. خب این دور خیلی تیم نبودیم. در واقع تصور بچه ها از من همون تصور امیر دو سه سال پیش بود که تیم بازی نمی کرد و یه جا فری گفت که من مجبورم تورو کشف کنم بر اساس اون اقدام کنم. در حالی که اگر با هم دیالوگ برقرار می کردیم اقدامات جمعیمون به مراتب پخته تر و دقیق تر میشد. به هر حال به نظرم با توجه به این موضوع و با توجه به ظرفیت دور در مجموع بد عمل نکردیم، اما خوب یا عالی بودیم ؟ حتما جوابش منفیه. منتها از مجموعه بیگناها به جز یکی دو نفر هم ضعیف تر عمل نکردیم. گرچه ایراد های جدی هم به بازیامون بود تک تکمون. مثلا من رای دومم به سپرنپگ اشتباه بود (البته می دونستم اشتباهه و تعمدا انجام دادم ببینم چی میشه) که بعدش لباس نا مربوطی هم برامون رقم زد و آخر بازی عملا منو قفل کرد با سایر اتفاقات، یا مثلا حرکت صدرا سر احتمالات بالانس بد بود، گرچه با به گیجی زدن خودش خوب جمعش کرد، و حرکت فری هم در مورد رای به سپرنگ به اون شکل اشتباه بود که البته همه اینا ناشی از عدم تیم بازی کردنمون بود. ولی خب حرکات خوبی هم داشتیم، مثلا فری پست هاش جز اون پست رایش واقعا سطح بالا بود، صدرا استراتژیش برای جمع کردن اشتباهش در مورد بالانس خوب بود و منم خودم استدلال ها و نحوه بازی روزم از نظرم بد نبود.

اما من همه رو تحلیل نمی کنم، چون یه سری اکانت هارو هنوز نمی دونم کین. بیشتر اینا که تهش با هم بودیم.

گرگ ها:

فری (7/9) بازی فری خوب بود، و به نظرم فرمت جدید بازیش به شدت خوبه، در واقع از وقتی بازی رو جدی گرفته و واقعا بازی می کنه کیفیت واقعی بازیش در یه سطح حداقلی حفظ شده و این برام قابل پیش بینی بود. بالا گفتم ایرادش رای دادنش به سپرنگ با اون ایده اجماع بود، واقعا معنی نداشت کسی رو که من اونقدر قوی ریختم روش رو تو بیای رای نا لازمی بهش بدی. چون فرضا اعدامم می شد بیگناه بود و جفتمون به ماک میرفتیم و تست زبان انگلیسی میدادیم :)) ولی در کل راضیم ازش.

صدرا (7/10): صدرا مشکلش اینه هیچی رو جدی نمیگیره، خیلی جدی نمیگیره و حوصله بحث هم در مورد مسائل بازی رو نداره، یعنی بازی کردن براش الویت نیست. وگرنه می دونم بازیکن باهوشی می تونه باشه و دقیق. من اینو قبلا می دونستم و هالوین به عنوان تنها کسی که ادای منو به عنوان یه شخصیت تقریبا بی ادا در آورد و خوبم در آورد اینو بهم اثبات کرد. یعنی پتانسیل دقیق شدن، تیپ سازی و فکر کردن رو کاملا داره، ولی اینقدر مافیا رو به توپ بسکتبال میگیره که خب اون خودِ واقعیش در نمیاد. تو این بازی هم اشتباهات تاثیر گذاری داشت که یکم دقت می کرد رخ نمیداد. با این حال اصلا نمی تونم بگم بد بود. بد میشه امین خلفی دورِ گادی من، اینا بد نیست :))

امیر ( - ): من خب بازی خوبم نبود، چون فرصت نداشتم، با این حال علی رعم اینکه زمان نداشتم ولی اون موقع که زمان گذاشتم رو سعی کردم خوب بازی کنم، اما خب از واقعیت که نمیشه در رفت و بالا گفتم، یکم به این دور به عنوان یه دور پایلوت نگاه کردم که یه سری چیزا رو توش بسنجم ببینم اگر من اینکارو کنم آنگاه چی و چه نتیجه این حاصل میشه. سر همین از دور و برآیندش راضیم. مضاف بر اینکه به نظرم علی رغم اینکه استراتژی غلطی در مورد سپرنگ اتخاذ کردم، اما نتیجه اونقدرا ضعیف نبود و حتی روز آخر تلاشی که کردم، اگر نبود تجربه محمد رو اینکه از من همین موقعیت گول خورده و البته تاثیرات کارایی که من توی انجامش دخیل نبودم، می شد بازی رو در بیارم. با این حال همین دور شاید اینکه اعدام نشدم با اون دفاعیه و اینکه علی رغم بن بست منطقی که بخاطر قطعی بودن لباس سپرنگ ایجاد شده بود، ولی از نظر استدلال روز آخر شرایط رو به حد مساوی کشوندم از خودم راضیم. در کل برام دور خوبی بود همینجا ممنون از آرش. پشیمون نیستم اصلا که بازی کردم.

جادوگران:

پویا (9/9): پویا اون تایمی که تو بازی بود تاثیر گذار ترین بود. با کیفیت همیشگیش، خیلی وقته با پویا بازی نکرده بودم و البته دوست داشتم بازی کنم، ولی الان دوست ندارم دیگه :)) بهشم گفتم اینو، من اگر برای پست دادن تو ادوار عادی 1 بار باید رو هر جمله ام فکر کنم که بنویسم (بعضیا اصلا فکر نمی کنند و یه بار خودش خیلیه :)) ) اما وقتی پویا تو بازی باشه باید سه بار به هر جمله ام فکر کنم و این خیلی انرژی می خواد. من دیگه برای همچین چیزی پیر شدم به هر حال دیگه در مورد پویا زیاد صحبت کردم ادوار دیگه الان گزافه گوییه :دی

امین (8.5/10): امین به نظرم اون تایمی که بود خوب بود کاملا، اقدامش در مورد من علی رغم اینکه غلط بود، اما به لحاظ منطقی درست بود. من هیچ ایراد جدی بازیم تا اون تایم نداشت و اینکه یه نفر که مشکلی تو بازیش نبوده رو فدا کنی به خاطر یه نفر که بازی نمی کنه، چون احتمال میره طرف لباس گرفته باشه اشتباهه. یعنی منم جای امین بودم همین کارو می کردم و به نظرم هرکسی که منطقی و نه حسی فکر می کرد باید همینکارو می کرد. سر همین قضیه نمره ای ازش کم نمیشه. در مورد اینکه شاید گفته شه ما باید به جای امین که اومد بعد از اعدام مستقیم به یاسین رای داد و احتمالا فاز بعدی رایش همراه من بود، کسی دیگه رو میزدیم، به نظرم درست نیست، اگر آیریک رو میزدم که چون بیگناه میشد صد درصد من راه فرار نداشتم، میموند پاکزاد، اما بیگناه بودن پاکزاد هم احتمال داشت رو امین تاثیر بزاره، چون امین بازیکن باهوشی هست هر لحظه ممکن بود نظرش بچرخه.

محمد (8.5/10): کاری که در مورد لحن کرد جالب بود، اما اگر بیگناه بودم حتما خفش می کردم. به نظرم اینکارا ضربه میزنه چون امکان دیالوگ برقرار کردن رو کند می کنه. مضاف بر اینکه یه جاهایی واقعا مثل تاندون ساعت بود نظراتش و گیج میزد، نمی دونم تعمدا اینکارو کرده بود یا این شرایط رو واقعا داشت. اما در مورد تصمیم آخرش، به نظرم این تصمیم دو لبه داشت، یکی اینکه اگر بنا بود بر اساس روز آخر نظر بده حتما باید یاسین اعدام میشد، یکی اینکه تو یه نگاه کلی به بازی واقعا ارتباط ها میرسید به اینکه من باید اعدام شم. اینکه تونست در لحظه بین حال و دید کلی، انتخاب درست رو کنه ستایش پذیره.

یاسین (8/10) یاسین خب تکراره اگر بگیم حسش نسبت به بازیش سه پله جلوست. حسش در مورد لباس داشتن سپرنگ خیلی خوب بود، نحوه اجراش رو اما نمی پسندیدم. شاید اگر کسی جز محمد تو جایگاه قاضی نشسته بود، یا من اسم سید روم نبود ولی همین بازی رو می کردم، نتیجه فرق می کرد. یکم باید پخته تر اقدام می کرد. با این حال این باید ها گزافه :)) گوییه. مهم اینه عملکردش منجر به برد بیگناها شد.

بقیه دوستان هم کم بودن یا من کم باهاشون دیالوگ داشتم.

گاد (10/10): آرش رو اول خسته نباشید میگم. داستانشو بلاخره خوندم و خیلی خوب بود (با این که من رئالیستم و با دنیای تخیل خیلی ارتباط ندارم و حتی تخیلاتمم بر بستر واقعیته، ولی دوست داشتم داستانشو و خب برای خودش صاحب سبکه ) و در مورد بالانس و نقش ها و نحوه مدیریت بازی هم به نظرم واقعا خوب بود. چند بار گفتم اینکه دور آرمانی نشد، تقصیر آرش نیست، تقصیر مائی بود که درست فعالیت نکردیم (جز پویا) ضمن اینکه من ایده هاش تو نقش های جدید و راهکار هاش برای رفع یه سری از مشکلات نقش های کلاسیک رو دوست داشتم کاملا. در واقع گاد باشم از چند تاشون تو نقش های کلاسیک استفاده می کنم مخصوصا ایده لباسش یا یاکوزا شدنشون و ... خوب بود واقعا. (یکم با تغییر ماهیت مافیا خوشحال نیستم و برامم تو بازی سخت بود که بیام از گرگ و جادوگر استفاده کنم، ولی خب این سلیقه شخصی منه) در کل همه چی عالی بود، من از جانب خودم عذر می خوام ازت اگر تمام وقت نبودم. ولی سعی کردم همونی که هستم رو خوب بازی کنم امیدوارم راضی بوده باشی.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
با درود و ارادت. منم یه چند کلمه صحبت کنم فعلا تا آخر هفته که مستقر شدم نظر کامل‌تر بدم.

اول از همه از گاد عزیز آرش جان تشکر می‌کنم که این دورُ برگزار کرد. شیوه برگزاری، ایده‌ها، داستان، بالانس و تمام تنظیماتی که مد نظرم هست عالی بود و یک تبریک ویژه بهش می‌گم. دیگه کم‌کم ما باید کنار بریم و جوونا وارد بشن.:دی (الکی).

وقتی آرش گاد هست، یک اتفاق خیلی بد میفته که خودش بازی نمی‌کنه و از این نظر طراوت و شادابی ادوار دیگه رو نداریم. هیچ بازیکنی هم چنین نقشیُ نمی‌تونه بازی بکنه؛ خصوصا در ابتدای بازی. این تنها مشکل دور فعلی بود که به آرش ربط داشت.:))

مشکل بازی هم عدم حضور تعدادی از دوستان بود، وگرنه با میزان فعالیت یکسان حتی اگه خیلی کم باشه، می‌تونست دور خیلی خوبی بشه. بازی از من حدود 1 ساعت در روز وقت گرفت (حالا تو بگو 2 ساعت) و بعید می‌دونم کسی چنین وقتی نداشته باشه. اعلام آمادگی کردی، بیا 1 ساعت وقت بذار دیگه لعنتی. یک عده هم هستن که حالا نام نمی‌برم، ولی می‌گن ما چون تمرکز نداریم نمی‌تونیم و بازی نکردیم و ... . لامصب ادواری که تمرکز کردی دیدیم چی شده، همون تمرکز نکنی بهتره که برات.:دی اتفاقا خیلی از اوقات با وقت کم می‌شه نتیجه بهتری گرفت؛ چون مختصر حرف می‌زنی و پرت‌وپلا نمی‌گی. در کل گاد لعنت کند این افراد را.

هدف از پست همین بود در واقع که از گاد تقدیر کنم.:دی

حالا چون تحلیلی هم بشه، تو گرگا به‌نظرم همه خوب بودن در کلیت ولی اشتباهات مهلک داشتن. امیر بهتر از بقیه بود طبیعتا و این که یه سری فازها کم بود یا نبود هم شاید به نفعش شد. مدیونید اگه فکر کنید سهوا نبوده.:دی فری منهای پست آخرش عالی بود و بهش ظلم کردم به‌نظرم. صدرا هم بازیش بالا پایین داشت ولی خوب بود کلا. اینا مجموعا از جادوگرا بهتر بودن قطعا و به جز یاسین و محمد، از بقیه تک‌تک بهتر.

تو جادوگرا، سپرنگ که اولین دورش بود هیچی. امین خلفی و ممدامین که فقط پس‌گردنی چاره کار هست. عرفان و رضا باید بازجویی بشن ببینم چجوری خفه‌شون بکنم یا نکنم. از امین اصلا راضی نبودم. محمد هم اول و آخر بازی بود فقط، ولی موثر بود. یاسین به‌نظرم بهترین بازیکن بود و بهترین بازیش در این سایت حداقل. حالا بعدا بیشتر توضیح می‌دم. اهداف هم مشخص بشه ببینم چند مانا داشتن و چه کار کردن.

خودم هم راضی هستم از بازیم. اهداف شبم: 2 و 3 زروان بود؛ چون شبیه گناهکارایی بود که عالی بازی می‌کنن و بهترین بازیکن می‌شن. ایراد منطقی نداشتم بهش. حسی صرفا. و تجربی. تو پرفکتز بد، مستر فری. اتس لایک ا گیفت. آی دون لایک گیفتس.:دی شب اول هم افسونگر نباباتُ تطهیر کردم چون از اسمش خوشم نیومد. می‌دونستم یاسینه تطهیرش نمی‌کردم.:)) پست اولش شبیه چند نفر بود که وقتی گناهکار هستن اینجوری وارد می‌شن. دیگه به هر صورت یوزر فیک اینام داره.
حفاظت هم دوست نداشتم بکنم به دو دلیل: از شنبه تهران بودم و ترجیح دادم یکیُ بزنم تا اینکه خودمُ ببرم جلو. حوصله بازی هم نداشتم بعد از فاز 2. گفتم عقل داشته باشن سریع می‌زنن. خدا رو شکر.:دی
لو دادن خودمم شاید گاد و برخی بازیکنا رو ناراحت کرده باشه، ولی در جهت بازیم بود و اینکه می‌خواستم رو بالانس تاکید ویژه بکنم که آخرای بازی شاید به‌کار بیاد که اومد. از این نظر به شدت راضی هستم.

اینم از این. دور بعد اواخر آذر خواهد بود احتمالا و مجددا یوزر فیک.

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
با سلام

خب ما هم یه پست بدیم در مورد بازی :دی

اول از همه تو روح تیگران و کیومرث یعنی خلفی و محمد امین که بازی نکردن، این همشهری ما هم انگار کلا پارتیه و نمیرسه بازی کنه :45: :دی

دوم از آرش گاد عزیز تشکر میکنم که خیلی زحمت کشید مخصوصا بابت داستان و اسامی و عکس و اینا ، یه ذره ناراحت شد اونجور که میخواست بچه ها استقبال نکردن ولی خدا رو شکر آخرش خوب تموم شد :گل:

اول در مورد خودم بگم بعد بقیه دوستان، آرش وقتی بهم گفت بازی میکنی؟ بهش گفتم که صدرا و سید و پویا در جریان هستن که تلفن خونمون قطعه و اینترنت ندارم (کابل مخابرات محله رو دزدیدن و ۳ ۴ تا کوچه کلا قطع بود :29: ) بهش گفتم با گوشی واقعا سخته بازی کردن ولی گفتش حالا یه دور تست کن شاید بتونی ، خلاصه گفتم یه بار تست کنم و بازی کنم چون وقت هم داشتم و خالی بودم به جز روز جمعه ، که روز جمعه برنامه سالن و بیرون با دوستامه که مهدی خوب میدونه :دی

خلاصه تصمیم گرفتم بازی کنم ، برای بار اول همه پست‌ها رو قشنگ میخوندم و نکات رو تو کاغذ و برگه برای خودم یادداشت میکردم و پست‌ها رو اول اون تو مینوشتم بعد میاوردم تو سایت و با گوشی تایپ میکردم . از نکات و چیزهایی که پویا بهم یاد داده بود تو ادوار قبلی به خوبی استفاده کردم که خدا رو شکر عملکردم خوب بود که هم خودم راضی بودم هم جاوید بزرگ و دوستان پرسیدم نظرشون مثبت بود.

در مورد شب آخر هم یه کوچولو صحبت کنم؛ اون شب آرش بهم گفت هستی سرعتی بریم، من گفتم والا باید صبح زود بیدار شم و برم سرکار ولی اگر پاکزاد و باربد اوکی ان باشه یه شبه بیدار میمونم خلاصه قرار شد سرعتی بریم :دی آرش گفت تا ۱ تموم میکنیم ولی خب رفتیم تو بازی دیدم ماشالا از کل بازی این مافیای سرعتی بیشتر داره طول میکشه :)) انصافا تو خواب و بیداری داشتم بازی میکردم بعد سید میگفت جو نده، لامصب تو اون موقع شب خودت میدونی من زود میخوابم بعد انتظار تحلیل منطقی داشتی :)) البته تا جایی که میتونستم دلیل و منطق هم وارد پست‌هام میکردم مثلا پست دفاعیه سید درسته خوب بود ولی اونی که امان میگیره اگر واقعا امان گرفته باشه انقدر اطلاعات یدفعه از بازی نداره، من مثلا روز جمعه امان گرفتم جدا نبودم و اصلا نرسیدم پست‌ها رو بخونم :دی ولی خب امان سید مشخص بود ریگی به کفش داشت :دی خلاصه وقتی بازی رو بردیم دیگه خوابم پرید و اومدم تلگرام تا ۳ بیدار بودم و فرداش بزور بیدار شدم و رفتم سرکار :دی

اما بریم سراغ دو گروه گرگ‌ها و جادوگران :

گروه گرگ‌ها:

در مجموع عملکرد خوبی داشتن چه در فاز شب و چه در فاز روز، در مورد گروهشون و اینا خب پسرعمو کامل توضیح داد و بزرگترین ایرادشون این بود که تیم نبودن ! باربد یا همون امیر بهترین بازیکن گرگ‌ها بود و تا آخر بازی هم موند و عالی ظاهر شد عین همیشه ولی خب پسرعموش نزاشت که کارش رو بکنه و برنده بازی شن :دی من اوایلش که سریع رای داد به سپرنگ یاد چاوش افتادم اوایل بازی فکر کردم چاوشه ولی خب هر چی جلوتر رفت و با توجه به مشغله چاوش دیگه مطمئن شدم خود سیده که آخر بازی دیگه کم مونده بود بگم پسرعمو گول نزن پاکزاد ما رو :)) زروان یا فری بد شانسی آورد که گیر جاوید بزرگ افتاد و ولش نکرد و دو بار تطهیرش کرد و بار دوم کارش رو کرد و کشتش. تا موقعی که تو بازی بود فعالیت خوبی داشت و اگر در بازی بیشتر میبود مطمئنا به گروهش خیلی کمک میتونست بکنه. فری گفته بود حدس‌هاتون رو بگین که شناختیم شخصیت اصلی یوزر فیک‌ها رو یا نه، در مورد فری من واقعیتش اصلا فکر نکردم که مثلا کیه زروان و زود هم مرد فقط اواخر بازی اونایی که مونده بودن رو روشون تمرکز کرده بودم که کیا میتونن باشند، فری رو مثلا حدس نزده بودم. اما فرهام یا همون صدرا که دیگه انقدر بهم نزدیک شدیم اومد تهران و از نزدیک دیدمش :دی صدرا رو خب خیلی خوب می‌شناسمش و با هم زیاد صحبت میکنیم تو تلگرام ، صدرا از جمله کسایی بود که حدس زده بودمش. به قول امیر اگر بازی رو جدی بگیره و تمرکزش رو بزاره تو بازی خیلی موفق میشه و میترکونه ولی خب اینکار رو نمیکنه، الان هم که یه پروژه خفن داره تمرکزش رو اونه فقط :دی ولی خب برای بازی وقت گذاشت بازم و خوب هم کار کرد و تا اواخر بازی موند و در آخر هم توسط پاکزاد کشته شد :دی
نمره بخوام بدم به باربرد از ۹.۵ ، به فری و صدرا ۸ از ۱۰ میدم :دی

گروه جادوگران:

اگر همه شهروندا بازی میکردن و گادکش نمیشدن مطمئما دور بهتری رو شاهد میبودیم ولی حیف که نرسیدن بازی کنند، تیگران و کیومرث که گادکش شدن ، رامیار و ویهان (عرفان و رضا) هم کم بودن و متاسفانه شاهد بازی خوبشون نبودیم چون همیشه جزو خوب‌های مافیا هستند و اگر در بازی میبودن مطمئنا خیلی به شهروندا میتونستن کمک کنند. اما اونایی که بازی کردن و حضور بیشتری در بازی داشتند؛ جاوید بزرگ که نیازی به تعریف نداره هرچی ازش تعریف کنیم بازم کمه ، بهترین بازیکن بی‌گناهان که در شب هم فوق‌العاده ظاهر شد و یکی از گرگ ها رو نابود کرد، تحلیل داستان و پست‌هاش همیشه آموزنده هست . :گل: جاوید رو هم که همه حدس زده بودن و کمتر کسی پیدا میشه که همون اول بازی متوجه نشده باشه پویا همون جاویده :دی
آرتاواز یا همون ال امین در بازی عملکرد خوبی داشت اون رای به منم خب دلایل خودش رو داشت و منطقی هم بود و خودش توضیح بده در مورد رای‌اش بهتره. از بازی امین لذت می‌برم و پست‌های خوبی داد. ال امین رو هم حدس نزده بودم اینم بگم در موردش :دی پاکزاد همون محمد دانی خودمون ، فاز آخر و سرعتی قشنگ تایم خوابم بود تو خواب و بیداری هر کاری کردم که نظرش عوض شه و رای به باربد بده که خدا رو شکر هم این کار رو کرد و باعث شد ما بی‌گناه‌ها ببریم :دی اون فاز شب آخر هم که فرهام رو زد هم حرکت مثبتی در جریان پیروزی بی‌گناه‌ها بود. سپرنگ یا سمانه خانم چون دور اولی بودن و با شرایط مافیای سایت مطمئنا آشنا نبودن نظر خاصی نمیدم ولی به عنوان یه دور اولی خوب بودند . چون بازی با یوزر فیک بود بهشون شک کرده بودیم مطئمنا یوزر فیک نبود مطمئما من بهش مشکوک نمیشدم و برام شهروند ۱۰۰ میشد ولی خب تو این دور هر کسی میتونست جای سپرنگ باشه و نمیتونستیم ۱۰۰ درصد بگیم که شهروند هستن یا مافیا که خدا رو شکر متوجه لباسش شدم و تونستم جریان بازی رو عوض کنم :دی
اما بریم سراغ نمره‌ها: جاوید بزرگ ۱۰ ، آرتاواز ۹ ، پاکزاد ۹، سپرنگ ۷ ، نمره ها هم که از ۱۰ نمره هست :دی

گاد هم که ۱۰ از ۱۰ ، آرش درسته گاد بود و نتونست بازی کنه ولی من همیشه دوست دارم بازیش رو ببینم و از بازیش یاد بگیرم چون همیشه جزو خوب‌های دورها هستش. این دور هم سعادت شد و گاد بودنش رو دیدم که تو همه چی عالی بود :گل:

همین دیگه زیاد حرف زدم :دی بقیه هم بیان لطفا تحلیل کنند در آخر هم پست تحلیلی گاد رو شاهد باشیم :دی

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام، سلام. :دی

من حقیقتا خوش‌حالم از این‌که این دور رو بازی کردم. این شیوه‌ی نقش‌های شناور هر چه‌قدر درش بازی می‌کنم به نظرم جذاب‌تر می‌آد. از طرفی هم اولین بار بود که در بازی‌ای که آرش چیده شرکت می‌کردم و این هم تجربه‌ی بسیار خوبی بود. وقتی که آرش برای جزئیات این بازی گذاشته بود بسیار زیاد بوده. انتخاب اسامی، آواتارشون و حتی این‌که چی رو به کی بده، به نظرم بیشتر از همه نشون‌دهنده‌ی علاقه‌ی آرش به خلق این جهان بوده. این هم برام جذابه دیگه. روحیه‌ی مولف‌طوری که داره و از ریز تا درشت بازی‌ش رو مال خود می‌کنه. بالانس بازی خوب بود. داستان هم عالی بود. من طرفدار سبک فانتزی نیستم. اما طرفدار داستان خوب هستم. ادامه‌ش رو باید بنویسه بعدا. :دی

راجع به خودم هم که خب بازی بدم بود، و دیگه انگار دوران قبلی تموم شده. :دی وقتی آرش پیشنهاد بازی رو به‌م داد گفتم اگر می‌تونم از پنج‌شنبه اضافه بشم، اسمم رو بنویس. که پنج‌شنبه هم درگیری‌م زیاد بود و عملا از جمعه به بازی اضافه شدم. اضافه شدن من هم‌زمان بود با مرگ پویا. که خب سعادت نداشتیم باهاش بازی کنیم. :دی
امینِ بی‌گناه واقعا بازیکن خطرناکی برای بی‌گناه‌هاست. :)) سابقا تجربه‌ی اعدام سامورایی، رویین‌تن و کارآگاه رو داشتم در ادوار بی‌گناهیم. این دور دفاع از گناهکار هم اضافه کردم به‌ش. :دی دلیلش هم اینه‌که حسی که من از بازیکن‌ها می‌گیرم خارج از چهارچوب منطق‌شون نیست. وقتی از بیرون نگاه می‌کنم یاسین مشخصا بی‌گناه بود. اما در بازی، وقتی حس کنم از نظر منطقی سوراخ داره استدلالش، نمی‌تونم ولش کنم و حسم حول اون شکل می‌گیره. وقتی یاسین احتمال لباس سپرنگ رو مطرح کرد و یک دفعه امیر رو کشید آورد وسط، من کلا محاسباتم عوض شد. چون قبلش تمرکزم روی صدرا بود به خاطر تیپیکال گناهکاری‌ش، ولی اون استدلال این حس رو به‌م داد که پلن دارن که امیر رو اعدام کنن بعد اگر بی‌گناه بود سپرنگ رو اعدام کنن و شب هم یکی رو بزنن تموم بشه. :)) دلیل‌ش هم این بود که برام منطقی نبود گناهکار/بی‌گناهی یکی از این دو ربطی به اون یکی داشته باشه و دوم که سر همون می‌خواستم یاسین رو اعدام کنم، این بود که اگر سپرنگ لباس داره چه فرقی داره کی اعدامش کنی وقتی تا آخر بازی لباس داره؟
خلاصه که با همه‌ی این توضیحات وقتی یاسین بی‌گناه و امیر گناهکار بوده، سوراخ داشته استدلالم. :دی

راجع به بازیکن‌ها هم از تیم مافیا، امیر در فاز آخر خوب بود. فازهای قبل ولی کلا همون‌طور که در بازی هم گفتم مافیا کار خاصی نمی‌کرد. ولی همون بازی امیر در فاز آخر به نظرم از ۹۰ درصد بی‌گناهان از جمله خودم بهتر بود و می‌بردن حق‌شون بود.

در بی‌گناهان بازی محمد رو دوست داشتم. من چندجا خواستم باهاش وارد بحث بشم که دیدم نمی‌شه. بازی‌ش نفودناپذیره در بی‌گناهی و خیلی از بالا بازی می‌کنه که عالیه. بهترین بازیکن بازی بود از نظرم. در شرایط مشابه اگر من جاش بودم، بی‌گناه‌ها می‌باختن.

یاسین هم حسش عالیه و خوب گرفته بود امیر رو. من با رضا هم اشتباه گرفته بودمش و سر همین حسم به‌ش تندتر شد به خاطر اون نوع استدلال. قبلا هم چندان بازی‌ش رو ندیده بودم. همیشه زود می‌مرد. این احتمال وجود داره که دیگه ادوار آینده این اشتباه رو راجع به‌ش نکنم.

در پایان هم من فاز آخر وسط ریلیز بودم و حجم کارم بسیار بالا بود، سر همین آرش دنبالم راه افتاده بود و اشتباهاتم رو اصلاح می‌کرد تو تاپیک. مثلا رای دادن بلافاصله بعد از اتمام اعدام و این‌ها یا اون اشتباه سر این‌که می‌خواستم کسی اعدام نشه. :دی اون وسط من توی یکی از پست‌ها به بازیکن سپرنگ گفتم بازیکنی که تو دیواره و بعدا بسیار ناراحت شدم از این حرف. به خاطر فشار لحظه‌ای بوده و اگر می‌خونه این‌ها رو ازش معذرت می‌‌خوام.

همین دیگه. ممنونم و باقی بقای شما. :دی

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام :دی
هفته ی قبلش که قرار بود بازی برگزار شه آرش بهم گفت که میای و چون داشتم میرفتم مسافرت بهش گفتم که خیلی وقت نمیتونم بذارم یه نقش بده که نیازی به بودنش نباشه :)) و خب اوکی بود تا وقتی که به هفته ی بعدش موکول شد و اوکی دادم و فکر میکردم باشم تا اینکه تصمیم گرفتم برم پیش فری و ورق برگشت اینجوری شد که آرش مارو تیم کرد و گفت برید حال کنید :)):)) خارج بازی هم خیلی حال کردیم و فری همش میگفت برو پست بده دیگه :دی برو پست بده دیگه :دی خب ما برنامه ی بیرون ایناهم داشتیم و بیرون میرفتیم بازی هم میکردیم در کنارش حالا فری بیشتر از من تمرکزش رو بازی بود منم حتی المقدور تا جایی که توانم یاری میکرد تو بازی حضور داشتم. آقا ما بیرون رفتیم فری استوری گذاشت یهو گفت پویا ری اکت نشون داده نوشته 100 :)):)):)):)):)):)) انقدر من و فری این 100 رو تحلیل کردیم باهم که اگه بازی رو اینجوری تحلیل میکردیم الان برده بودیم :)) همش میگفتیم پویا فهمیده ما تیمیم دهنمون سرویسه :)):)):)). بریم سروقت بازی، مافیای جم و جور خوبی بود شاید اگه یوزر فیک نمیبود من بیشتر حال میدم اما درکل وقتی که آرش واسه بازی گذاشته بود باعث میشد به خاطر اون احترامی که واسه آرش عزیزم قائلم تو بازی خوب حضور داشته باشم اگه کم و کاستی ای چیزی بوده معذرت میخوام :دی ولی انتظارم از بازی و حضور سایر تو بازی بیشتر بود، کلیت بازی بازیه منفعلی بود بجز این فاز آخر که معمولی بود اما چون کلیتش منفعل بود فعالیتش بیشتر به چشم میخورد. از لحاظ زیبایی تنها باگش منفعل بودنش بود و خب این آدم رو از فکر کردن واسه بازی دلسرد میکرد :دی بخاطر همین غرق بازی نشدم.

در مورد تیممون : امیر خیلی خوب گفت :دی خیلی تیم نبودیم و فقط آخر شب یکی دو ساعت صحبت میکردیم که اونم نمیشه گفت خیلی مفید واقع میشد. میتونستیم بهتر باشیم اما بنظرم این منفعل بودن بازی یکی از دلایل اصلی سرد شدن بود. بهترین بازیکنمون امیر بود من بهش 9 میدم از 10. فاز آخر دیگه کاری نمیتونست بکنه : )) ایرادی بهش وارد نیست. بازیای اخیر فری خیلی خوبه و اون نگاهی که تو بازیای اخیر از خودش نشون داده اون نگاه قدیم نیست. بیشتر غرق بازی میشه و به مافیا فقط به چشم یه بازی نگاه نمیکنه، نگاهش فراتر از ایناس و همین باعث میشه خیلی لول بازیش بالاتر بره و من خودم خیلی ازش یادمیگیرم، خودش بهتر میدونه :دی بهش 8 میدم. خودم از خودم خیلی راضی نبودم، یعنی دورای اخیر اصلا راضی نیستم از خودم و چندتا مسئلس که باعث میشه اونجوری که از خودم انتظار دارم خودم رو به بازی ارائه ندم. یکیش به قول پویا اینه که خیلی به خودم سخت میگیرم :دی و همین باعث میشه همیشه وقت نداشته باشم. این وقت ندارمایی که میگم این نیست که مثلا تایمم رو واسه خوش گذرونی بذارم، نه واقعا، بیشتر به خاطر یه سری مشکلاته که فیزیکی هم درگیرشون نباشم، فکر درگیرشونه و همین باعث میشه اصلا نتونم به بازی فکر کنم و حواسم پرت میشه و حالا سایر دلایل....

در مورد جادوگرا : پویا یکی از تاثیرگذارترین بازیکنای بازی بود و ما از شب اول همش میگفتیم پویا رو باید بزنیم. پستاش خیلی مفیده و من خیلی سعی میکنم ازش یاد بگیرم :دی یعنی اصلا نمیبینی که پویا جایی از پستش حاشیه ای باشه یا در خور نباشه. بهش نمیشه کمتر از 10 داد و خب این اغراق نیست :دی شاید ما در حدی نیستیم که بتونیم تحلیلت کنیم :دی یاسین بازیش بی نقص نبود اما مصر بودنش حس مثبتی میداد به من :دی اما اگه به سپرنگ پوست نمیدادیم برنامه داشتم بریزم سرش و فاز بعد اعدامش کنم اما من خواب بودم و پوست و به سپرنگ داده بودن امیر و فری :)) بهش 8 میدم بخاطر تغییر نتیجه ی بازی. خیلی جالبه که بگم با این شناختی که از یاسین دارم نتونستم حدسش بزنم :دی شاید بخاطر اون قضیه ی تلفن بود و فکر نمیکردم واسه بازی بیاد :دی نامرد چیزیم بروز نمیده :)). پاکزاد عزیزم :)) من بازی محمد و خیلی دوست دارم و محمدم از اون کساییه که بخواد بازی کنه کامل غرق بازی میشه و این باعث میشه همیشه بازی خوبی رو ارائه بده و خب تیپیکال منطقیش همیشه فیورت من بوده. تو این بازی لحنش و عوض کرده بود و غیرقابل حدس ترین بازیکن شده بود :)) لحنشم رو مخ بود یکم باید کلی میخوندی بفهمی چی گفته. شبیه بازیای معمولیه امیر بود :)) بهش 8 میدم باز. آرتاواز بازی :دی امین جز کسایی بود که تونستیم حدسش بزنیم و خب این میتونست تو نحوه ی برخوردمون باهاش تاثیر بذاره اما فکر کنم خیلی تاثیر نذاشت و فقط باعث شد که بخوایم بزنیمش :)) عملکرد بهتر و بیگناهانه تری داشت نسبت به محمد و یاسین بهش 8.5 میدم. بقیه ی دوستانم که نبودن :دی خاک بر سرشون :دی به عرفان باید 1 بدم ولی :دی آروم نمیگیرم.

حقیقتا دلم واسه دورای قدیم تنگ شده :دی کاش یه دور جدیدِ قدیمی (حال و هوای قدیم) میشد برگزار کرد :دی
دم آرش گرم بابت این دور با اینکه انتظارش براورده نشد ولی کم نذاشت و به شخصه قول میدم تو دور بعدیت اگه توبه نکردی گاد شی حداکثر فعالیت مال من باشه عشقم :دی 10/10

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خب. بالاخره وقت شد تا تحلیلُ تکمیل کنم.

اول در رابطه با بالانس، بهترین و شاید تنها بالانس ممکن همین 3 به 9 بود. حالا که بازی تموم شده، قاطع‌تر می‌گم. 4 به 8 وقتی مافیا تیر داره، کلا چرت و غلط هست.:دی بهترین حالت اینه که مافیا هم تعداد نفراتش مناسب باشه و هم تیرهاش. 4 به 8 فقط در حالتی خوبه که هیچ تیری نداشته باشن و مطمئن باشی که حداکثر 1 نفر گادکش میشه. باتوجه به قدرت تطهیر بیگناها در این دور، 2 به 10 هم خوب نمیشد و در واقع تنها حالت درست و ممکن، همینی بود که اجرا شد.
در رابطه با ماناها هم، به نظرم زیاد بود. تطهیر و نجات خود، نباید اینقدر راحت باشه. از اون طرف نجات خود با فقط 25 مانا برای گناهکارا هم مناسب نیست، ولی چون جفتش دست بالا بود، مشکلی از جهت تعادل نداشت. به‌نظرم باید جوری بشه که حق انتخاب خیلی مهم باشه. مثلا من نتونم یک نفرُ بیش از دو بار تطهیر کنم و حتی بار اول که تطهیرش کردم هم بفهمه. یا اگر کسیُ زدن و نجات پیدا کرد، بفهمه خودش. اگه نه، بیش از یک بار نتونن بزنن و طرف مقابل هم بیش از یک بار نتونه خودشُ نجات بده یا حداکثر 2 بار با فاصله حداقل 1 شب نجات بده. خیلی انتخاب‌ها آزاد و از سر شکم‌سیری بود این دور. برای دور اول البته کاملا مناسب بود، خصوصا که عده‌ای شرکت کردن، ولی جنازه‌شون شرکت کرد در واقع.
این نظر شخصیم هست و مثل اون 4 به 8 قطعی و کلی نیست.:دی

در رابطه با بازیکن‌ها مفصل‌تر نظر بدم.

ممدامین و امین خلفی: ادوار بعدی جبران می‌کنیم.:دی
رضا و عرفان: عذرشون تا حد زیادی قابل قبول بود. عرفان که عملا بازی نکرد، حسش خوب بود صرفا. رضا هم مدل خودشُ داشت خوب می‌برد جلو؛ ولی درست و حسابی جواب نمی‌داد. اینا بعدا کار دست آدم میده. بگو نه. خیلی راحت. چیزی نمیشه.:دی
یک نکته: بازی نکردین به درک، هدف که بلدین بدین که. اینُ واقعا درک نمی‌کنم. باز رضا یه هدفی داد تهش.
سپرنگ: به عنوان دور اول تو این مافیا بد نبود به‌نظرم. هرچند اینم چون هدف نداد، نمره‌ش کم میشه. چون بعید می‌دونم دوباره بازی کنه، توصیه‌ای هم ندارم فعلا.:دی

امین: تو بازیایی که من شرکت کردم، بدترین بازی امین بود، با اینکه به خودی خود بازی بدی نبود و متوسط بود. تو بازیایی که گاد بودم، از این بدتر نداشته. ولی شاید نزدیک به این داشته باشه. تو بازی‌هایی که کلا نبودم هم 2 تا بازی از این بدتر داشته به‌نظرم. اولا عدم فعالیت در شب تا شب 4 ُ کلا نمی‌فهمم. پستی داده نشده بود به اون شکل. به‌راحتی میشد پست‌ها رو خوند و حداقل شب هدف داد. 1 تطهیر اینجوری سوخت شد. در رابطه با استدلال و نظراتش خب منطقی بود تقریبا همه‌ش و علم غیب نداره که گناه‌کار شناسایی کنه سریع. ایرادی به استدلال‌هاش وارد نیست به اون شکل، ولی خیلی تابلو بود سپرنگ گرگ نیست از فازی که من نبودم. اگه گرگ بود، به‌عنوان یاکوزا ازش استفاده می‌کردن (بیگناه باید چنین فکری بکنه، ولو یاکوزایی نداشته باشن). نوع رای زروان که مشخص شد گرگ بوده هم، رای به یار خودی نبود. تمرکز نداشت امین این دور. تاکیدم رو خوب نبودنش هم اینه که اگه امین تو بازی نبود، هیچ اتفاقی نمی‌افتاد که برای بیگناها بد باشه. برعکسش ممکنه که اون میشه بدشانسی دیگه.:دی نجات شبش هم خوب بود، ولی هدف ندادن قبلش اونم از بین می‌بره به‌نظرم.

محمد: محمد تا وقتی که بود، خوب بود واقعا. دیدش به بازی هم به عنوان بیگناه، الان از همه بهتره به‌نظرم. ایرادی نمی‌تونم از بازی روزش بگیرم و هر اشتباهی هم اگر داشته، فاز آخر جبران کرده. منتهی اون وسط که نبود نمره کم میشه. اینم برای اینه که باید یه فرقی باشه بین کسی که از اول تا آخر حضور داشته. شب هم همین که هدف داد و مسئولیتشُ اجرا کرد عالی بود، ولو اشتباه بوده باشه. این خیلی مهمه که بازیکن متوجه بشه برای خودش بازی نمی‌کنه و محمد از این نظر از بهترین‌ها هست. فرهام هم حذفش تو روز سخت بود و اگه با باربد تو 5 نفر بودن هم قطعا می‌بردن. جو بازی اینجوری بود. و خب تطهیر نمی‌کرد می‌شد 2 به 2 بازی و تموم بود. عملا دو بار بیگناها رو نجات داد که نمره اضافه داره.

یاسین: یاسین این دور خیلی دقیق‌تر، جستجوگرتر و فعال‌تر از ادوار قبل بود و کاملا مشخص بود وقت زیادتری داره می‌ذاره به نسبت بقیه. ادوار قبلی هم البته اگه نمی‌زدنش، ته بازی حذف نمیشد به‌نظرم و همین‌قدر خوب بود. نوع بازیش هم درست بود از دید من. جایی که باید بر منطق تکیه کرد و جایی که باید بر حس. اهدافش هم خوب بود و بدشانس بود شاید. تنها نکته‌ای که می‌تونم اضافه کنم اینه که فاز آخر بهتر بود کمی از دُز احساسیش کم کنه. و وقتی مقابلش کسی مثل باربد هست، کمتر جدل بکنه. وگرنه حرفاش درست بود کاملا. حریف بیان سید شدن کار سختیه و بیگناها چون نفر سوم بحث محمد بود، بردن.

صدرا: صدرا به‌نظرم منهای یک بعد از بازیش، بقیه‌ش درست بود. ترس تو پستاش بود. باید درست و قاطع نظر بدی و نترسی. اگه واقعا فکر می‌کنی 4 یا 5 گناهکار ممکنه، بگو ممکنه. و هرچی که گفتی دیگه عوضش نکن. اینا البته جای گیر در همون لحظه نداره، ولی بعدا بازیکنا یادشون می‌مونه چجوری جواب دادی و یا شب خدمتت می‌رسن یا ته بازی. یه جاهایی از بازی هم یهویی غیب میشد که به‌نظرم به ضررش شد. به جز اینا بقیه کاراش خوب بود. رایش به عرفان عالی بود. جو دادناش هم موثر بود از دید من در گنگ کردن فضای بازی.

فری: فری عزیز هم به حد کافی توضیح دادم. خیلی بخوام سخت‌گیرانه نگاه کنم، تو دوری که همه یا سایه بودن یا سایه هم نبودن، این میزان تو چشم بودن خوب نیست؛ حداقل وقتی مثلا منم تو بازیم. وگرنه هیچ ایرادی نداشت بازیش جز رای آخرش.

امیر: این دور جالب بود. تا قبل فاز آخر امیر بود. بعد دید فایده نداره اینجوری، سیدُ صدا کرد.:)) امیر، برخلاف بقیه هم بودنش درست بود هم نبودنش. تنها ایراد اول بازیش این بود که موضع ضعیفی در مقابل من گرفت. حق میدم بهش البته، چون برنامه‌ها مطابق چیزی که چیده بود پیش نرفت. ته بازی هم اونجا که گفت گناهکارم بد بود؛ ولی لامصب داشت همونم جمع می‌کرد.=)) در کل برای امیری که نصفه و نیمه بود و سیدی که بعد مدت‌ها وارد میدون شده بود، خوب بود. از بهترین بازیاش نیست مسلما، ولی نقاط خیلی خوبی داره این بازیش.

نمره:
ممدامین منفی 1 چون هدف شب نداد.
خلفی چون سلام کرد و هدف حروم کرد، منفی 3. حتما سزاوار تمشک هست این کار.
سپرنگ: 4 چون دور اول بود.
عرفان خواستم 5 بدم، ولی شب هدف نداد. 2 میدم بهش.:دی
رضا باتوجه به صحبتی که باهاش کردم و فعالیتش تو بازی، 5 میدم بهش.
امین: هدف ندادن اول و تاثیر مثبت نداشتن کارهاش باعث میشه نمره‌ش خوب نباشه: 6.5 میدم چون بازیش استاندارد بالایی داره.
محمد: چون اون وسط نبود، 3 نمره کم می‌کنم. تاثیرات مثبتش هم 1 نمره اضافه. 8 (اون 3 نمره جهت تنظیم هست.:)) این دور در حد 9 باید باشه بیشترین نمره. به خودمم چون ته بازی نبودم 8 میدم.:دی)
یاسین: بسیار عالی. 8.5

صدرا 7، فری 7.5 و امیر هم 8. اینم اضافه کنم: عدم حفاظت شب اول بسیار بد بود. و جا داره بیشتر هم نمره کم بشه حقیقتا.:دی

گاد هم 10. خسته هم نباشه. فضای بسیار زیبایی در داستان خلق کرد بود که منم امیدوارم سر فرصت ادامه بده. بسیار زیاد زحمت کشید این دور آرش. با اینکه دور سبکی بود، ولی اندازه یک دور خوب از گاد وقت گرفت. دور ماندگاری نبود، ولی دور جالب و به‌نظرم مهمی بود.:دی مرسی از برگزاری.

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام به همگی.

این دور، دور جالبی بود و به خاطر تم و داستان بازی خیلی دوستش دارم. ممنونم از آرش که فضای زیبایی رو تو داستان هاش خلق کرد. به خصوص، مبارزه ی حماسیِ جاوید و زروان عالی پرداخته شد. کاشکی مشارکت بیش تری داشتیم بلکه آرش رو دلسردِ از نوشتن بقیه ی داستان نمی کردیم. :گل: امیدوارم فرصت کنه این رو در قالب یک داستان کوتاه بنویسه، من رو همیشه به عنوان خواننده ی ثابت داستان هاش در نظر بگیره :)). یکی از دلایلی هم که باعث شد نگارش پست هام عوض بشه همین فضایی بود که آرش خلق کرد. اواسط بازی خواستم تغییرش بدم، ولی دیدم آرش راضی هست و ادامه دادم. :دی

در مورد روند کلی بازی، چون فعالیت ها کم تر از دورهای قبل بود بازی کندتر به نظر میومد. ولی اونقدری هم کند نبود به نظرم. بد عادت شدیم :)). مثلاً دورهای قبل داشتیم همون یکی دو فاز اول ده صفحه جلو می رفت. اون طوری هم خوب نیست به نظرم و کسی که میخواد وارد بازی بشه دچار شوک روحی میشه :)). راستش رو بگم، این مدلی که این دور داشتیم واسه شرایط من بهتر بود و با توجه به وقتم فرصت خوندن همش رو به خصوص فازِ آخر پیدا کردم :)). ولی خب ایده آل نیست و خیلی ها از جمله گاد ممکنه دلسرد بشن. یک و نیم برابر سرعتی که این دور داشتیم به نظرم میتونه ایده آل باشه برای جون گرفتن بازی. نه خیلی کند و نه خیلی سریع.

در مورد بازی خودم. ماناها رو نگاه می کردم از بین همه چشمم که به مانای تطهیر خورد لبخندی زدم :)). حقیقتاً Obsessionی به عملکرد نقش هایی مثل پلیس و کاراگاه پیدا کرده بودم و می خواستم یک دور خوب اجراشون کنم. پلیسی که توی دور House of Cards بودم همون شب اول توسط مافیا دخلش اومد. کاراگاهی که دو دور پیش بودم عملاً فرصتی برای بازی کردن نداشت، البته تا حدِ خوبی شناخت مافیا موثر بود. دیدم این دور هم میشه، این دور هم دور خوبی برای اجرای نقشی مشابه بود. البته انجام تطهیر مانای زیادی رو می طلبید و عملاً باید یک شب درمیون هدف می دادم. ولی خب تصمیمم رو گرفته بودم پلیس جادوگران بشم و یک شب در میون تطهیر کنم. هدف اولم تیگران بود، چون به نظرم اون سلام بدون نقطه پایانیش یک مرضی توش بود. بعداً دیدم امین خلفیه :)). هدف دومم رامیار بود، اون پستش که به سه نفر از جمله من پرید رو دوست نداشتم (حس کردم این رویکرد از ال امینِ گادفادر (دوری که آریا قاتل بود و برد) وام گرفته شده و حسِ منفی در موردش داشتم. اون دور ال امین هم همون پست اول سه نفر رو نشونه گرفت و به بازیش جهت داد). هدف بعدیم فرهام بود که خب خیلی خونسردانه پست می داد و بازی رو تحلیل می کرد و آیریک و من بهش شک داشتیم. بازی روزم هم اون اواسط متأسفانه یک فاز به دلیل مشغله زیاد نتونستم باشم ولی سعی کردم ادامه بازی که آخر هفته می افتاد تلاشم رو بکنم که حتماً باشم.

در مورد بازی، به نظرم چهار تا گرگینه واقعاً جفا در حق جادوگران بود. تازه یک پوستین هم داشتن که تن یکی می کردن، عملاً بازی سخت تر می شد. امیر به این ادعا دامن می زد و یکی از دلایلی که باعث شد گول حرف هاش رو نخورم همین بود :)). گرگینه ها بازی خوبی داشتن، هر کدوم سبک خودشون رو داشتن و واقعاً شناختشون سخت بود و استدلال ها باید به حس آمیخته می شد. جادوگران هم خیلی بودن. پویا مثل همیشه عالی بود و خوب از این و اون حرف می کشید :)). آیریک و آرتاواز هم خیلی خوب بودن، به خصوص آیریک که خوب بازی کردنش و رجوع به پست های گذشته اش باعث شد دیگه به گناهکار بودن باربد بیش تر مطمئن بشم.

گرگینه ها

فرهام خوب بود استدلال هاش. اون عقب نشینی از بحثش با پویا شک برانگیز بود، ولی طوری نبود که به چشم بیاد و شاید در ادامه کمک می کرد. ایرادی هم به استدلال هاش و رای به اعدام هاش هم نبود.(8) زروان عالی شروع کرد، اون پست اولش از تحلیل داستان و افراد بازی از زاویه ای متفاوت، آموزشی بود :)). بازیش هم مقتدرانه بود، ولی خب بدشانسی آورد که به تور جاوید خورد وگرنه سخت می شد اگر تو بازی میموند (8.5). باربد امیر عزیز خب یک جاهایی از بازی کم تر به چشم میومد و تنها ارتباطش با سپرنگ اونو تو نظرها بولد می کرد. یک جا پستی داد خطاب به جاوید و پاراگراف آخرش رو بست: "ممنون، بحث خوبی بود...". درست بود حرفش و ولی این حس رو تداعی می کرد که کمی عقب نشست از موضع اولیه اش. دفاعیه اش عالی بود و همین باعث شد که رایم رو به سپرنگ برگردونم. فاز آخر واقعاً سخت کرد تصمیم نهایی رو و از حرف هاش و خونسردیش حس بی گناهی هم گرفتم. ناگفته نمونه یک جایی تو تلگرام به آرش گفتم آرش میخوای مثل پویای اون دور میخوای سه تا بی گناه رو به جون هم بندازی و دستمون بندازی :)). در واقع بازی باربد طوری بود که خللی به بازیش وارد نبود و آیریک چون بی گناهِ منسجم تری در طول بازی نشون داده بود کفه ی ترازو رو به نفع خودش تغییر می داد. (9). دور هری پاتر هم همین موقعیت تقریباً مشابهی پیش اومد و واقعاً مشکلی تو بازی امیر نبود. اون دور افشین و پژمان که خودشون گناهکار بودن طرف دیگه ماجرا بودن :)). این دور ولی آیریک خیلی کمک کرد تصمیم درست بگیرم.

جادوگران

جاوید و آیریک بهترین بودن. جاوید که نقصی نداشت و مثل همیشه عالی، بدشانسی آورد گرگ ها هدف قرارش دادن (10). به نظرم اگر امیر تو گروه گرگ ها نبود شاید کلاً جاوید رو توی اهدافشون در نظر نمی گرفتن. یک خصوصیتی توی پویا هست که فکر کنم کم تر کسی توی بازی مافیا تو این دنیا :)) داشته باشه، این خصوصیت به نظرم برگرفته از هوش و منطق سرشارِ خود پویا، به علاوه تجربه هایی هست که به عنوان گاد با طیف وسیعی از بازیکنان مختلف داشته. در واقع این دو عامل یک اثر Synergic داشته و پویا رو از این لحاظ دست نیافتنی تر کرده تو مافیا. این خصوصیت باعث میشه با صرف زمان کم تر پویا مفیدترین بازی رو ارائه بده و خیلی خوب ماهیت افراد رو بشناسه. مثلاً نوع واژه ای که توسط بازیکنان گفته میشه، شرایط پستی که داده میشه و خیلی چیزای دیگه که توی نظر خیلی از ماها رد میشن ولی توی ذهن پویا دسته بندی میشن و اگر نقصی این وسط باشه شناسایی میشه توسط پویا. در کل هر پست از پویا (به خصوص پویای بی گناه :)) ) برای من به منزله ی یک درس آموزشی هست آیریک در طول بازی به خصوص اواسطِ بازی همه رو خطاب می کرد و بحث ها رو پیش می برد. در واقع، آیریک بازی منسجمی که داشت منو به بی گناه بودنش در فاز آخر مطمئن کرد (9.5). اوایل شک کردم که آرتاواز رو خود آیریک زده، بعد دیدم که نه از اون طرف ماجرا هم هست و حتی احتمال بیش تری هم براش هست. استدلال هاش راجع به پوست گرگ هم منطقی بود و با هم هم نظر بودیم.

آرتاواز خوب وارد بحث ها شد و بحث های مفیدی داشت. استدلالی که راجع به آیریک گفت محتمل بود ولی تا حدی یک طرفه بود به نظرم. آیریک هم حرف درستی می زد و لزوماً پوست گرگ بر تن سپرنگ، آیریک رو گناهکار نمی کرد (7.5). ویهان (شکلک قلب :))رامیار خیلی کم بودن و معیار خوبی برای قضاوتشون ندارم. ویهان رضای کلاسیک بود و بعد از جاوید تشخصیش دادم. رامیار خوب شروع نکرد و بهتر میتونست وارد بازی بشه. سپرنگ تو دفاعیه ها خوب بود ولی کاشکی در مورد افراد بازی و احتمال پوست گرگینه و بحث های دیگه نظرش رو می گفت (7). تیگران و کیومرث که پویا دورهای بعد خدمتشون میرسه :)).

در مورد روح جاوید یادم رفت بگم :)). عالی بود همه چیش. جایی که در مورد تیگران و کیومرث صحبت کرد و یا در مورد خنکی اون دنیا :)) عالی بود.

مرسی از همگی به خصوص آرش عزیزم بابت این دور :گل:.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

با سلام و درود به همگی. ممنون از همه کسایی که تو این دور شرکت کردن. علی‌رغم گادکش‌ها و فعالیت کم و … تجربه‌ی خوب و دوست‌داشتنی‌ای بود برای خودم. امیدوارم برای شما هم همین‌طور بوده باشه.

حقیقتش در ابتدا قرار بود داستان و تم و نقش‌ها و بالانس و … کاملا متفاوت باشه که خب بعضیاتون نقش‌های قبلی رو دیدین توی تاپیک. اون هم جالب بود اما بازی کردنش مستلزم شرکت تعداد زیادی بود (حداقل ۱۴-۱۵ نفر) و خب با این تعداد خیلی منطقی نبود. این شد که وقتی دیدم تعداد به اندازه‌ی کافی نیست ولی خب بعضی ‌از بچه‌ها دوست دارن بازی کنن، تصمیم گرفتم داستان و نقش‌ها و کلا مکانیسم بازی رو تغییر بدم و نتیجه اینیه دیدین. با اینکه ایده‌ی این نقش‌ها و مانا و ورد‌ها و … رو از قبل نوشته بودم ولی خب کمی هول‌هولی شد و به‌هرصورت مقداری باگ درش رویت شد :دی اما به عقیده‌ی خودم تجربه‌ی موفقی بود و ثابت کرد که می‌تونیم باز از این مکانیسم و نقش‌ها استفاده کنیم :دی چه با فاز جادو و جادوگری و چه اونجوری که سید دوست داره :دی

در مورد داستان هم، یه کار خلاقانه و بداهه بود برام بیشتر، ساختن شخصیت‌ها، انتخاب لقب و آواتار و … که خب از تخیلم بهره بردم و خودم خوشم خیلی اومده بود ازشون :دی پلات کلی داستان هم سعی کردم چیز جدیدی باشه، از اونجایی که واقعا وقت ادامه دادنش رو ندارم، این رو بگم که در نهایت مشخص میشد که اون هیولا و گرگینه‌ی داستان، خود سیاوشه که می‌تونه تغییرشکل بده و این‌ها. پایه‌ریزی‌ش رو کرده بودم و هینت هم داده بودم، نمیدونم تا چه حد مشخص شده بود :)) قبلا گفتم باز هم میگم، پیش‌بردن داستان به این شکل (یعنی با توجه به اتفاقات بازی) و روزانه (هر روز سر ساعت خاصی!) واقعا سخته و یه بار دیگه هم این موضوع بهم ثابت شد :دی واقعا پویا و امیر و سایر گادهای داستان‌نویس زحمت زیادی می‌کشن، قدرشون رو بدونیم :دی

این دور از اون ادوار بود که همه می‌خواستن بیگناه باشن :)) ایده‌ای نداشتم کی رو گناهکار بذارم تا اینکه صدرا و فری اومدن گفتن صدرا قراره آخر هفته بره پیش فری اینا و نمیشه بازی کرد اینجوری و فلان. منم گفتم باشه حالا که اینطوره شما رو تیم می‌ذاریم، خیلی هم حال می‌ده :)) به من که خودم شخصا خیلی خوش میگذره اگه مثلا با کسی تیم باشم و خارج از تاپیک و تلگرام هم پیش هم باشیم و صحبت کنیم درباره بازی و این‌ها :دی امیدوارم اونقدری که تو ذهنم بود از این قضیه لذت برده باشن :دی تا اینجا شده بودن ۲ نفر، و من داشتم فکر میکردم آیا نفر سومی هم بهشون اضافه کنم یا نه، که خب امیر اومد گفت میخوام گناهکار باشم این‌دور :دی و بدین ترتیب تیم مافیای این دور تشکیل و تکمیل شد.

درمورد کیفیت بازی و میزان فعالیت‌ها هم صحبت شد به‌قدر کافی. گرچه من شخصا از بازی اونهایی که فعال بودن لذت بردم و فاز آخر هم واقعا خوش گذشت بهم :)) :دی

دیگه یادم نیست چی می‌گن گادها تو تحلیل؟ :)) بسه همین‌ها فکر کنم؟ بریم سراغ بازیکن‌ها :دی

تیم مافیا:

فری: فری همیشه به ادواری که من گاد می‌شم توجه و علاقه‌ی زیادی نشون داده که واقعا دلگرمیه و ممنونش هستم :دی توجهش به نکات نقش‌ها و داستان واقعا خوب بوده همیشه، این دور اما نه به اندازه‌ی ادوار قبلی که گاد بودم؛ اما باز هم تحلیلش از داستان و فعالیتش توی فاز روز واقعا نشون‌‌دهنده‌ی تلاش و علاقه‌اش برای بازی بود که برام ارزش داره :دی از نظر کیفی هم بازیش خیلی خوب بود به نظرم و اگه پویا نمی‌زدش راحت جزو ۳ تا پایانی بود؛ مردنش واقعا حیف بود اما یه جورایی کارمای دور پیش هم بود که محمدامین رو زد :)) نقشی که میخواست توی بازی کنه یه جورایی misleader بود که دوست داشتم و به نظرم داشت خوب جواب هم می‌داد. نمره هم ۸.۵ از ۹

صدرا: صدرا به نظرم به تجربیات این ادوار گناهکاریش نیاز داره واسه اینکه بتونه بازیکن واقعا قدری بشه. گفتنی‌ها رو دوستان گفتن راجع به جدی گرفتن بازی و …، اگه چیزی بخوام اضافه کنم اینه که باید توی برقراری ارتباط موثر با سایر بازیکن‌ها و دادن حس مثبت بیشتر دقت کنه. شاید این قضیه خارج از مافیا هم به درد آدم بخوره حتی :دی نقطه‌ی قوت این دورش هوش و سیاستش بود که به خوبی تونست از نوع فعالیت‌های این دور استفاده کنه و از خطر اعدام دور بمونه. ۸.۵ از ۱۰

امیر: ازش ممنونم که با وجود مشغله‌های زیادی که داشت، این دور رو اونجوری که باید و شاید بازی کرد، به نظرم در کنار پویا از عواملی بود که بازی علیرغم فعالیت کمش، سطحش قابل قبول موند. هرچند سیاستی که در قبال بازی داشت زیادی منفعلانه بود شاید و باعث شد بازی درنهایت اون سمتی که به نفعشه نره، و وقتی هم رفت نتونست ورق رو به نفع خودش برگردونه، و ایده‌اش برای فاز آخر به نظر من خیلی خوب نبود با توجه به شرایط و شخصیت افراد حاضر در بازی، علی‌رغم اینکه عملکردش و اجرای ایده‌‌هه خیلی خوب بود. خودش می‌گه این دور دنبال امتحان کردن بوده که منم خوشحالم از این بابت و امیدوارم به نتایج سودمندی رسیده باشه :دی ۹ از ۱۰

تیم بیگناهان:

پویا: وقتی گادی بازی کردن پویا توی بازیت یکی از بهترین اتفاقاتیه که می‌تونن بیفته :دی تا جایی که بود فعال‌‌ترین و بهترین بازیکن بازی بود. تنها جایی از بازیش که باهاش مشکل داشتم همون استراتژی سیو نکردنش بود چون بالاخره همه می‌دونن پویا رو توی بازی به هر قیمتی حتی ریسک ضدضربه بودن و سامورایی بودن و … بزنی می‌ارزه :دی در مجموع پویا اهمیت زیادی به بازی داد و به فاز شب هم تا جایی ممکن مسلط بود و پیگیر هم بود. توی بازی هم همون پویایی بود انتظار می‌ره، من حتی نوع بازی و موضعش در قبال بازی رو از مثلا دور فراریش بیشتر دوست داشتم :دی ۹ از ۹

محمد: ازش ممنونم که این دور با وجود مشغله‌هاش بازی کرد و کاملا از فعالیتش راضی هستم. بین بازیکن‌ها شاید مشتاق‌ترین فرد برای یوزر فیک بودن محمد بود که خب نهایت استفاده رو هم برد :دی درباره‌ی سیستم بازی و فاز شب هم محمد و پویا درجریان‌ترین‌ها و پیگیرترین‌ها بودن که هر کدوم یه تطهیر موفق داشتن و نمره شب رو کامل میگیرن. خصوصا استراتژی محمد رو در قبال فاز شب خیلی دوست داشتم، حالا شاید انتخاب‌های اول و دومش (تیگران و خصوصا رامیار) می‌تونست با دقت بیشتری انجام بشه. توی فاز روز هم خوب بود، نه به با‌دقتی و زیرکی همیشه (که البته حس می‌کنم بخشی از این به خاطر شخصیت خیالی بود که ساخته بود) اما کاملا موثر به‌خصوص در فاز آخر. محمد کلا کارکشته‌ی فاز‌‌های ۳ نفره شده :دی هیچ‌کس رو به یاد ندارم که این‌قدر توی فازهای ۳ حاضر بوده باشه و واقعا هم تصمیم‌های درستی می‌گیره. هرچند تماشاگران خارج از بازی :دی فاز آخر در پی‌وی من باربد رو تشویق می‌کردن و میخواستن که پاکزاد گول بخوره :)) ولی آخرش تصمیم درست رو گرفت. :دی ۹ از ۱۰

یاسین: یاسین این دور با وجود محدودیت‌های نتی‌ و تلفنی‌ای که داشت :دی واقعا خوب و پرتلاش و تاثیرگذار بازی کرد. از نوع ورودش به بازی تا ادامه‌ دادن و بعد چرخش حساسش سر باربد همه‌ش برای منی که خارج از بازی بودم لذت‌بخش بود دیدنش :دی به نظرم فعلا تنها چیزی که یاسین کم داره اعتماد به نفسه، اگه بتونه به خودش و حسش اعتماد کنه و بدون نگرانی حرفش رو بزنه قشنگ چند پله بالاتر می‌ره بازیش، همون‌طوری که این‌دور چند چشمه ازش دیدیم :دی توی فاز شب هم فعال بود و هوشمندانه عمل کرد و با اینکه ماناش از بقیه افراد بازی کمتر و تعقیب هم شد، اما استفاده‌ی خیلی خوبی کرد به نظرم در مجموع و فرهام رو هم تطهیر کرده بود که سیو شد. ۹ از ۱۰

امین: امین گفته بود دیر به بازی اضافه میشه و خب کلا با این شرط به بازی اضافه شد. توی شب اینکه دقیقا تشخیص داد چه شبی باید خودش رو سیو کنه که زیبا بود :)) حضورش توی بازی موثر بود به نظر من و نقش «به‌فکروادارنده‌»ی بیگناهان رو داشت :دی به تشخیص‌های اشتباهش ولی اونقدر ایراد نمیگیرم، یوزر فیک این چیز‌ها رو داره کلا :دی ۸.۵ از ۱۰

سمانه: به عنوان دور اولی خوب بود به نظرم، حداقل روزی یه پست می‌داد که گادکش نشه :دی نیازی به تحلیل هم نداره البته، چون گفت دیگه بازی نمی‌کنه :)) صرفا شاید دور مناسبی برای شروع بازیش نبود :دی ۶ از ۱۰

عرفان و رضا که نبودن زیاد. رضا وقتی که بود خوب بود کاملا و امیدوار بودم به بازیش کلا، اما یهو غیبش زد و جوابم رو هم نداد و … که خب گادکش شد و نمره نمیدم. تو شب هم کار خاصی نکردن جفتشون.

مدال‌ها:

جایزه پویا برای مقتدرترین بازیکن: پویا (۵ امتیاز)
مدال‌ «بازیگر» برای فرو‌رفته‌در‌نقش‌ترین :دی بازیکن: محمد (۵ امتیاز)
بهترین استدلال‌ها: پویا (۵ امتیاز)
بهترین تحلیل‌گر: فری (۵ امتیاز)

بهترین عملکرد در فاز شب: محمد (۵ امتیاز)
بهترین عملکرد در فاز روز: پویا و امیر (۵ امتیاز)
موثرترین بازیکن در نتیجه بازی: محمد (۵ امتیاز)
بهترین بیگناه: یاسین (۵ امتیاز)
بهترین گناهکار: امیر (۱۰ امتیاز)
بهترین بازیکن: یاسین (۱۵ امتیاز)

بیگناهان برنده هم به یاسین، محمد، امین و پویا (نفری ۵ امتیاز:دی)

ممنون و خسته نباشید.

آخرین ویرایش:
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین