برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دوازدهم مافیا | یک داستانِ کوتاهِ هولناک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام به همه امیدوارم دور خوبی رو شاهد باشیم:گل:

در مورد بالانس بچه ها گفتنی هارو گفتن

چیزی که منم محتمل تر میدونم همون ترکیب 6 بیگناه و 3 مافیا هست و یک جلاد. اگر جلاد نباشه 7 بیگناه سه مافیا . بالانس بودنش خیلی به ترکیب ضدضربه های تو بازی بستگی داره

ترکیب گناهکارارو اینطوری محتمل میدونم: مافیای ساده و خیاط و گادفادر / در صورت حضور یاکوزا و تروریست هم یکیشون بجای خیاط مثلا.

برای جلاد فقط این به ذهنم رسید که اگر حضور داشته باشه و بخواد موج ایجاد کنه که بعد روی حدس اعدامش خوب عمل کنه خیلی ریسکی خواهد بود و طبیعتا چیزی که باستر گفت منطقیه که اولش کنار باشه و اگر میخواد حدس بزنه هم از جریان بازی استفاده کنه.

حالا فعلا نرسیدم خیلی فکر کنم از بالا به استراتژی تیم ها، بریم جلو در ادامه عمیق تر نگاش کنیم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام. بنده هیوگو هستم در نقش فاوست، جویای حقیقت. و دوست دارم با همین نام خطاب بشم؛ نه با هیوگو تاونزند نه هوگو و نه فاوست.

کار من این هست که در حد توان، جویای حقیقت باشم؛ هم برای تعریفی که گاد بزرگ از نقشم داشتند، و هم هدفی که ایشان برام تعیین نمودند: باید طی 5 شب، حداقل نام 2 گناه‌کار و 2 بی‌گناه به گاد اعلام شود.
ابتدا به ساکن و در راستای جویای حقیقت‌ بودن، این برنامه را دارم که فقط از شما سوال بپرسم و برحسب جواب‌هایی که می‌گیرم، میزان نزدیک بودن‌تان به حقیقت را تعیین کنم. لازم به ذکر است که شما هیچ اجباری برای پاسخ ندارید؛ اما اگر پاسخ دادید، به نفعتان است که چیزی جز حقیقت نگویید و البته تمام حقیقت را هم بگویید. بنابراین اگر به جای پاسخ -که حتما بهتر است ساده و کوتاه باشد-، با انبوهی از مزخرفات مواجه شوم، ممکن است دفعه آینده با چیزی بیش از سوال -که می‌تواند شک یا اتهام یا موارد دیگری باشد- برگردم، که به سود شما نباشد.
در راستای هدفی که گاد گرامی برایم تعیین نمودند نیز، نظراتم را فقط با خود ایشان مطرح می‌نمایم و هیچ‌کس نخواهد دانست که نام چه فردی و به چه عنوانی به گاد -که تمام حقیقت نزد اوست- اعلام گردیده است.

این که شما چه کاری انجام می‌دهید، به بنده ربط دارد؛ چرا که باید حقیقت را در موردتان بفهمم. اما این که من چه کاری انجام دهم، به شما هیچ ارتباطی ندارد؛ بنده نه وظیفه‌ای نسبت به شما دارم و نه بردن یا نبردن نقشم به شما ربط پیدا می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود که خودتان را سبک نکنید و چیزی جز پاسخ سوالاتم، خطاب به بنده ننویسید.

ضمنا بنده فعلا نه با رهبران‌تان کاری دارم و نه از آنها سوال می‌پرسم، مگر گاد امر کنند. تا آن موقع، این‌ها را می‌بینم، حرف‌های‌شان را هم می‌شنوم؛ اما گویی نه دیدم‌شان و نه حرف‌های‌شان را شنیدم.

قبل از مطرح نمودن سوالات، گاد امر فرمودند که نظرم را در رابطه با بالانس بیان کنم:
از نظر بنده، بالانس شامل پدرخوانده، خیاط، ساده + رویین‌تن، پلیس، مستشار، دکتر، دکتر، فدایی + جلاد می‌باشد. احتمال 2 گناه‌کار تیمی را برابر صفر و احتمال 4 گناه‌کار تیمی را نیز برابر 1 در هزار می‌پندارم.

سوالات
توضیح: فعلا خود را به حداکثر 3 سوال از هر نفر محدود کرده‌ام.
(حین پاسخ، هرگونه که دوست دارید خطاب بشوید، اعلام نمایید. در پست اول از نام کامل استفاده می‌کنم).

باستر سیمز:
1. از لغت تمسیر استفاده کردید. به چه معناست؟ تا به حال چند بار آن را به کار برده‌اید؟
2. نوشتید "
مگه گاد همه بیگناها رو بی نقش داده باشه :دی". به نظر شما و از دید کسی که آمده اینجا و چیزی چیزی را خوانده، چه نقش یا نقش‌هایی ممکن هست چنین حرفی را بزنند؟
3. نوشتید "یا بیگناه حسابش کنیم که البته غلطه". اگر غلط است، چرا اصلا چنین چیزی را نوشتید؟

جکسن کین:
1. در خط اول نوشتید "بازی برگذار شد". آیا هنوز نمی‌دانید برگزار درست است و چیزی که نوشتید غلط است؟ یا اینکه سهوا اشتباه نوشته شده؟
2. نوشتید "چون با یه تیر درست یا اعدام مافیا با بیگناهان برابر می شن". اگر فرض کنیم ویرگول در این جمله، بعد از اعدام قرار دارد، کلمه درست به اعدام هم برمی‌گردد. چرا از صفت ِ درست برای اعدام استفاده کردید و مثلا ننوشتید "اعدام یک بی‌گناه"؟
3. در رابطه با جمله بالا، به نظر شما احتمال اینکه یک فرد بی‌گناه بگوید "تیر درست" بیشتر است یا یک گناه‌کار؟

بلو بروک:
1. پست خود را یک بار از دید فردی که برای اولین بار آن را دیده، بخوانید. چه عددی را به عنوان احتمال برای 3 مافیا به این پست نسبت می‌دهید؟
2. نوشتید "منتظرم که به موقعش مطرح بشه :دی". به نظر خودتان موقعش چه زمانی است؟

کریستین بارلو:
1. نوشتید "به همین خاطر احتمال میدم مافیا ترکیبی از پدرخوانده + خیاط + یاکوزا / مافیای ساده باشه و به وجود همزمان خیاط و تروریست احتمال کمی میدم.". این یعنی تروریست از یاکوزا قوی‌تر است؟ اگه بله، چرا؟
2. نوشتید "البته ترکیب با 4 مافیا خیلی هم غیرمحتمل نیست" و در ادامه توضیحاتی دادید. در این حالت به نظر شما در بهترین حالت بازی با چند اعدام تمام می‌شود؟
3. نوشتید "وقتی خودم رو جای گروه مافیا میذارم، به نظرم بهترین شیوه " فلان است و توضیحاتی دادید. چرا یک بی‌گناه باید بهترین شیوه را برای یک گناه‌کار توضیح دهد؟

استف بون:
1. در پست اول نوشتید "این پست صرفا برای اعلام حضوره. برمی‌گردم. :دی". در زمان نگارش قصد داشتید کِی برگردید؟ اگر جواب این است که حدود نیم ساعت بعد، چه لزومی داشت که ابتدا اعلام حضور کنید و ظرف حدود نیم ساعت مشغول نوشتن پست دیگری شوید؟
2. در پست دوم نوشتید "به‌خصوص احتمالی که برای مافیای 4 نفره در نظر گرفته جالب بود برام. اما از نظر من هم بعیده این احتمال". چرا جالب بود؟ جالب یعنی خوب یا بد؟ چون بعدش گفتید از نظرتان بعید است.
3. گادفادر، خیاط، رویین‌تن و پلیس را قطعی گرفتید. و گفتید ممکن است مافیا 2 نفر باشد. در این حالت، پلیس به چه درد می‌خورد؟

تل پول:
1. نوشتید "پست های اخر رو هنوز کامل نتونستم بخونم". از پست‌های آخر، کدام پست‌ها دقیقا منظورتان است؟
2. نوشتید "یعنی چه جلاد حضور داشته باشه (اینطوری میشه ۷ بیگناه) که از نظر من هست و نمیدونم چرا یکجوری بررسی میکنین که انگار شانس بودن و نبودنش برابره.". منظور از یکجوری بررسی میکنین کدام افراد هستند؟
3. نوشتید "تحلیل های بدی انجام نشده تا الان در این زمینه". کدام تحلیل‌ها؟

ریگان لاووئی
1. نوشتید " (اگه گاد در ادامه برامون روشن نکنه که مافیا چند نفره). ". باتوجه به اینکه به نظر می‌رسد پست‌ها را دقیق خوانده‌اید و به نقش‌ها و بازی مسلط هستید، آیا ندیدید که گاد اعلام کرده بالانس بعد از فاز معارفه اعلام خواهد شد؟
2. پایین‌تر نوشتید که "نمی‌دونم گاد حضور یا عدم حضور جلاد رو اعلام می‌کنه در توضیحات بالانس یا نه. ". هنگام نگارش این پست، دقیقا انتظار داشتید چه چیزهایی حتما توسط گاد اعلام شود؟
3. نوشتید "احتمال ۴ مافیا بودن منتفی هست چون با رای مفیستوفلس، ۵ رای از ۱۲ رای بازی رو دارن که خب فضایی هست". به‌نظر شما مفیستوفلس چه کسانی را می‌شناسد؟

کلوین راس
1. در نگاه بیرونی برای کسی که پست شما را می‌خواند، انتظار دارید چند درصد احتمال به وجود 3 مافیا بدهد؟
2. نوشتید "در صورت عدم وجود جلاد هم بنظرم باید سعی بر این باشه که در سه اعدام نخست، حداقل دو مافیا از بازی خارج بشند.". در این جمله به نظر شما احتمال 3 نفره بودن مافیا چند درصد فرض شده است؟

جسیکا فین
1. نوشتید " چون ذاتا دکتر با حفاظت هر شبیش ضد ضدربه محسوب میشه .". آیا نقش دکتر را کامل خوانده‌اید؟
2. آیا در ادوار گذشته نقش دکتر را خوانده بودید؟ تفاوتی با این داشت؟
3. بنده از پست شما متوجه شدم کلا گاد هر کاری بکند، بالانس نیست! آیا درست متوجه شدم؟ اگر خیر، یک بالانس خودتان بنویسید.

دب جک
1. نوشتید "در صورت حضور یاکوزا و تروریست هم یکیشون بجای خیاط مثلا.". به‌ترتیب کدام یک از این نقش‌ها را قوی‌تر می‌دانید؟
2. فرض کنید در فاز صفر حضور نداشته‌اید. هنگام خواندن پست‌ها با این جمله مواجه می‌شوید: "در مورد بالانس بچه ها گفتنی هارو گفتن". چه حسی نسبت به آن پیدا می‌کنید؟

این پست مانند پست‌های آتی، به‌مرور و در حین روز تکمیل می‌گردد.

ویرایش گاد: هیوگو تاکید کرده که اصلا نیازی به پاسخ طولانی نیست و خودش اگر قرار بود به جای هرکدام از افراد پاسخ‌گو باشد، مجموع جواب‌هایش بیش از ۵ خط نبود.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فاز یکم

اتفاقات شب

هیچی!

چند نکته:

1. فاز یکم تا بامداد روز بعدی برقراره.

2. برای اعدام در این فاز نیاز به ۷ رای می‌باشد.

3. رای به اعدام اجباری نیست.

4. قانون حداقل ۱۵۰ کلمه و حداکثر ۲۵۰۰ کلمه در این فاز برقرار هست. برای چک کردن تعداد کلمات می‌تونید از این سایت استفاده کنید.

5. بالانس شامل ۳ مافیا، ۶ بی‌گناه و ۱ جلاد است.

بازیکنان

Blue Brooke

Buster Simms

Deb Jack

Jaxon Keen

Jessica Fenn

Kelvin Ross

Kristin Barlow

Regan Lavoie

Steph Boon

Tel Poole

تعداد: ۱۰نفر

رهبران بازی:

Luke Victors

Madelon Paget

فاوست:

Hugo Townsend

آخرین ویرایش:
تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
از نظر بنده، بالانس شامل پدرخوانده، خیاط، ساده + رویین‌تن، پلیس، مستشار، دکتر، دکتر، فدایی + جلاد می‌باشد. احتمال 2 گناه‌کار تیمی را برابر صفر و احتمال 4 گناه‌کار تیمی را نیز برابر 1 در هزار می‌پندارم.

ویرایش پست قبل: دو و چهار به اشتباه برعکس نوشته شده است. مشخصا هیچ احتمالی به 4 مافیا در این تعداد نمی‌دهم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
یه نکته کلی در مورد استراتژی تیمی بی گناهان و گناهکاران بدم. اینکه یک سری موافق مطرح کردن استراتژی برد بی گناهان نیستن، به نظرم رویکردشون خورده شیشه داره :دی. من به این اصل باور دارم که یک Knowledge کوچیک به افرادی که جویای یافتن گناهکاران هستن بده، مطمئناً از اون استفاده می کنن و چه بسا شاخ و برگ های بیش تری ازش تولید می کنن و استراتژی های جذاب تر به ذهنشون میرسه. مثلاً توی مباحث علمی، یک نفر با یک فرضیه خام شروع می کنه و یک سری آزمایش انجام میده و به یک سری اطلاعات اولیه در مورد یک موضوع علمی میرسه، کسانی که در اون زمینه کار ایشون رو دنبال می کنن با Utilize کردن اون ایده و Cite کردن کارشون، ایده های جذاب تری به ذهنشون میرسه و یک قدم به مسیر حقیقت توی اون موضوع نزدیک تر میشن.

در راستای حرف های بالام دو فرد توجه من رو به خودشون جلب کردن: باستر و بلو.

باستر

این تأثیر رهبران تو رای ها هست و برداشتی که از افراد مختلف وارد بازی می کنن (مانند کلانتر دور قبل ولی با قابلیت رای). دو گروه هم رهبر دارن و از این لحاظ بالانس برقراره. بازی رو پیچیده نکنیم بهتره :دی مسأله دیگه اینکه به نظرم هر نکته ای در راستای آگاه شدن بی گناهان باشه کمک می کنه. دارک ساید نکته ی روشنگر هم با اون آگاهی که به بی گناهان داده میشه، توسطشون تجزیه و تحلیل میشه. بنابراین نگفتن استراتژی های پیروزی بی گناهان ضرر بیش تر داره تا گفتنش :دی. چون تیم گناهکاری قبل تر از بی گناهان بهش فکر کردن و اوایل بازی فرسنگ ها جلوتر از بی گناهان هستن :دی.

بلو

ببین من با فلسفه اینکه مطرح کردن یک استراتژی برد برای بی گناهان به ضرر بی گناهان تموم میشه مخالفم. ما هر کدوم توی تیم های گناهکاری زیادی بودیم و تیم های گناهکاری معمولاً استراتژی های مختلف رو توی گروهشون چک می کنن و جوانب ایده ها رو سبک سنگین می کنن. برای بی گناهی که عملاً هیچ اطلاعاتی از بازی نداره دادن، آگاهی از یک سری استراتژی میتونه ذهنشون رو بازتر کنه و حتی استراتژی های جذاب تر به ذهنشون برسه.

تل :دی

تو ریاضیات این اصطلاح زمانی که نامساوی های «حد بی نهایت» تعریف میشه، این اپسلین به معنی یک عدد کوچیک تفسیر میشه که بعد باهاش یک سری محاسبات انجام میدن :دی.

من بعداً به این قضیه فکر کردم که ببینم آیا امکان داره که این سه نفر همزمان در بازی حضور داشته باشن یا نه. به نظرم بالانس تا حد نسبی نامتعادل میشه. فرض کن تروریست مافیا بیاد وسط و توی دو تا اعدام مشارکت پررنگ داشته و در شب بعدش با کشتن خودش یکی رو به مافیا ملحق کنه. از اون ور نقشی مثل مفیستوفلس هم هست. درسته مثلاً رویین تنی داریم که میتونم به اذن گاد یکی از بی گناهان رو زنده کنه ولی در صورتی هست که یک بی گناه هم در اون شب از دست بره. در تمام دورهایی که رویین تن این توانایی رو داشته فقط یک دفعه اتفاق افتاده و احتمال انجامش خیلی کم هست.
با این توضیحات بالا، باز ولی حالت اکستریم همیشه باید توی ذهنمون باشه. یعنی فرض رو هم در نظر داشته باشیم که این سه تا هم میتونن باشن. خوبه که اوایل بازی احتمالات رو با هم نگاه کرد و بعد به مرور بالا پایینشون کرد.

- - - Updated - - -

در مورد تروریست من قسمت هاییش رو با یاکوزا اشتباه کردم. درستش اینه: با کشتن خودش یک بی گناه دیگه رو هم از بازی حذف کنه.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
جویای حقیقت
راحت باشید. بلوی خالی خوبه :دی بروک منو یاد کلم بروکلی میندازه که خوب نیست تصویرم در بازی اون باشه :))
ذهن خود من با اعداد جملات رو تحلیل نمیکنه عموما‌. اگه بخوام خودم رو پست بلو چنین کنم شصت و پنج عدد مناسبی به نظر میرسه. چون احساس میشه از پنجاه پنجاه بیشتر گرفته احتمال رو ولی احتمالات دیگه هم خط نزده :دی
زمان درست دقیقی وجود نداره. اگه نشونه هایی ببینن که استراتژی در ذهنشون داره در بازی پیاده میشه، یا گفتنش گرهی از بازی باز میکنه، یا جایی احساس کنن میتونن بازی رو دستشون بگیرن و به سمت و سوی خوبی برای بیگناهان ببرن، همه خوبه :دی

مدلن
سلام :دی رهبر فعال و سحرخیزی هستید انگار. خیلی خوشحال هستم :دی
این Knowledge کوچیک :دی به معنی مطرح کردن چندین استراتژی کامل تو سه چهار پست ابتدایی فاز معرفیه؟ بله؟ آخه ما صحبتمون اون بوده :دی این مباحث علمی هم که اشاره میکنید فرقی که داره اونجا همه یک هدف مشترکی رو دنبال میکنن. در اون میز گرد افرادی که آگاهی بیشتری دارن قصد بازی دادن بقیه ی افراد جمع و گمراه کردنشون رو ندارن که به دید من تفاوت بزرگیه. بله؟:دی درکل گفتن ایده ها خوبه، منم اتفاقا به گفتن در زمان درست تشویقشون کردم :دی مشکلی نمیبینم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدلن
راستی یک سوال رو جا انداختم :دی
جکسون هم مشابه باستر عمل کرده بود. چطور شما از ایشون که چیزایی به ذهنش رسیده بود و نگفت چشم پوشی کردید؟ :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0

تل پول:
1. نوشتید "پست های اخر رو هنوز کامل نتونستم بخونم". از پست‌های آخر، کدام پست‌ها دقیقا منظورتان است؟
2. نوشتید "یعنی چه جلاد حضور داشته باشه (اینطوری میشه ۷ بیگناه) که از نظر من هست و نمیدونم چرا یکجوری بررسی میکنین که انگار شانس بودن و نبودنش برابره.". منظور از یکجوری بررسی میکنین کدام افراد هستند؟
3. نوشتید "تحلیل های بدی انجام نشده تا الان در این زمینه". کدام تحلیل‌ها؟

همین تل پول یا پول صدام کنید جناب هیوگو
۱- پست لوک که گذرا خونده بودم و از اون به بعد
۲- مثلا پست باستر که زیاد درمورد جلاد صحبت کرده بود اما چندین بار از اما و اگر استفاده کرده بود برای بودن جلاد یا مثلا پست بلو که از یک نفر سوال پرسیده بود راجع به اطمینان به حضور جلاد. فکر میکنم این افراد در ذهنم بودن
۳- تحلیل های اول بازی که مدی و باستر داده بودند

- - - Updated - - -

تل :دی

تو ریاضیات این اصطلاح زمانی که نامساوی های «حد بی نهایت» تعریف میشه، این اپسلین به معنی یک عدد کوچیک تفسیر میشه که بعد باهاش یک سری محاسبات انجام میدن :دی.

من بعداً به این قضیه فکر کردم که ببینم آیا امکان داره که این سه نفر همزمان در بازی حضور داشته باشن یا نه. به نظرم بالانس تا حد نسبی نامتعادل میشه. فرض کن تروریست مافیا بیاد وسط و توی دو تا اعدام مشارکت پررنگ داشته و در شب بعدش با کشتن خودش یکی رو به مافیا ملحق کنه. از اون ور نقشی مثل مفیستوفلس هم هست. درسته مثلاً رویین تنی داریم که میتونم به اذن گاد یکی از بی گناهان رو زنده کنه ولی در صورتی هست که یک بی گناه هم در اون شب از دست بره. در تمام دورهایی که رویین تن این توانایی رو داشته فقط یک دفعه اتفاق افتاده و احتمال انجامش خیلی کم هست.
با این توضیحات بالا، باز ولی حالت اکستریم همیشه باید توی ذهنمون باشه. یعنی فرض رو هم در نظر داشته باشیم که این سه تا هم میتونن باشن. خوبه که اوایل بازی احتمالات رو با هم نگاه کرد و بعد به مرور بالا پایینشون کرد.

- - - Updated - - -

در مورد تروریست من قسمت هاییش رو با یاکوزا اشتباه کردم. درستش اینه: با کشتن خودش یک بی گناه دیگه رو هم از بازی حذف کنه.

بله منظورم خود کلمه اپسیلن نبود البته که گفتم نفهمیدم . همین توضیحی که در ادامه دادین برام جای سوال داشت . چون بیگناهان هم نقش قوی کم ندارند و از این رو من نظرم این بود و هست که مافیا هم میتونه در ۳ نفر ۳ نقش قوی داشته باشه . یعنی همون حالت اکستریم که شما گفتین رو باید در ذهن داشت و هیچ دلیلی برای ساده انگاری و ضعیف در نظر گرفتن گناهکاران وجود نداره . ما بدترین حالت رو در نظر میگیریم حالا اگر ضعیف بودن که چه بهتر

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
در جواب سؤال‌های هیوگوی عزیز:

1. بنده بیرون از خونه بودم که یادم اومد امروز بازی شروع شده و باید پست بدم، با گوشی اومدم اعلام حضور کنم تا برسم خونه و شام بخورم و بعدش بیام پست بدم. ولی وقتی رسیدم خونه دیدم ممکنه دیر بشه، اول پست دادم و بعد رفتم شام خوردم. :دی
2. جالب بود یعنی این‌که استدلال منطقی و متفاوتی بود نسبت به نوشته‌های بقیه. جالبِ خنثی بود؛ خوبی و بدی نداشت. :دی
3. مغایرتی با وجود 2 مافیا که یکیش خیاط باشه و حضور پلیس نمی‌بینم. احتمالش کمتره همون‌طور که گفتم تو پست اولم، ولی غیرممکن نیست.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
کریستین
وقتی خودم رو جای گروه مافیا میذارم، به نظرم بهترین شیوه و استراتژی برد این خواهد بود که ردی از حرکت گروهی توی بازی از خودشون به جا نذارن ( مشابه کاری که مافیای دور قبل کردن). اینطوری در صورت حذف یک عضو بازی برای بقیه اعضاشون خیلی سخت نخواهد شد. و اینکه در متن بازی فعال باشن و خوب بخونن مباحثو تا بتونن در صورت وجود خیاط از نقشش استفاده بهینه رو داشته باشن.
چرا نیاز دیدی خودت رو جای مافیا بذاری و به بهترین شیوه برای بردشون بپردازی؟ چه سودی می‌تونه داشته باشه این حرف؟ :دی

باستر
اما از یه زاویه هم باید نگاه کرد، مافیا 3 نفره، تازه اگر جلاد در بازی نباشه (یا بیگناه حسابش کنیم که البته غلطه) یعنی بیگناهان 7 نفر باشن، یعنی با 4 اعدام غلط/تیر صحیح مافیا می تونه کلین شیت کنه. حتی این حالت این کمی پیچیده است بالانس کردنش و من تصورم اینه در این صورت، مثلا یاکوزا/تروریست توجیه نداره وجودش تو بازی مگه به بیگناها کلا نقش های ضد ضربه داده شده باشه که اینم باز کم احتماله. در نتیجه ایده من اینه که احتمالا مافیا در این حالت تشکیل شده از یک پدرخوانده، یک خیاط و یک مافیای ساده، گرچه اگر خیاط جاشو با تروریست عوض کنه هم از نظرم جذابه کاملا. ولی یاکوزا که خاصیت جذبی داره از نظرم منطقی نیست.
بیشتر توضیح می‌دی که چرا فکر می‌کنی خیاط و تروریست احتمالا با هم توی بازی نیستن؟ وجود نقش‌های ضدضربه چه ربطی به تروریست پیدا می‌کنه؟ اگه مشکلت با این حالت زیاد شدن مرگ در شبه، چرا کم شدن سهمیه‌های گادفادر رو در نظر نگرفتی و چرا وجود نقش‌های ضدضربه رو در نظر گرفتی؟ یا مثلا در حالتی که گفتی تروریست باشه و خیاط نباشه، خیاطی که سهمیه‌اش کمه، مگه چقدر با مافیای ساده تفاوت داره؟

استف
برای مافیا تصور می‌کنم که وجود گادفادر و خیاط حتمیه؛ اگر قرار بشه نفر سومی داشته باشن، با توجه به تعداد شرکت‌کننده‌ها و نقش‌هایی که برای بی‌گناه‌ها در نظر گرفته شده، من احتمال می‌دم که اون مافیای سوم، مافیای ساده باشه.
از نقش‌هایی که برای بیگناهان در نظر گرفته شده، رویین‌تن و فدایی وجود دارن که یکی از کاراشون مقابله با نقش تروریسته. چطور از نقش‌هایی که برای بیگناه‌ها در نظر گرفته شده به این نتیجه رسیدی که تروریست نیست و مافیا ساده هست؟

جسیکا
در مقابل وقتی 3 در 9 در نظر بگیریم ینی مافیا با 3 اعدام/قتل درست تعدادش با بیگناها برابر میشه و میمونه اعدام جلاد...اینم آنچنان بالانس نیست آخه. ینی فرض کنیم فقط یه تیر شبشون بخابه و 2 اعدام بکنن کار میرسه به اعدام جلاد فقط. ولی ازون طرف ممکنه با نقشها بالانس شده باشه و مثلا بیگناها ضد ضربه های خوبی داشته باشن و مافیا مثلا یکی از بین خیاط یا تروریست/یاکوزا رو داشته باشه و اون یکی مافیا ساده باشه.
توضیح می‌دی که چطوری حضور مافیای ساده به جای خیاط، تروریست و یاکوزا، جلوی حالت «فقط یه تیر شبشون بخابه و 2 اعدام بکنن» رو می‌گیره یا چه تاثیری روی سخت‌تر بردن مافیا در این حالت می‌ذاره؟

دب
چیزی که منم محتمل تر میدونم همون ترکیب 6 بیگناه و 3 مافیا هست و یک جلاد. اگر جلاد نباشه 7 بیگناه سه مافیا . بالانس بودنش خیلی به ترکیب ضدضربه های تو بازی بستگی داره

ترکیب گناهکارارو اینطوری محتمل میدونم: مافیای ساده و خیاط و گادفادر / در صورت حضور یاکوزا و تروریست هم یکیشون بجای خیاط مثلا.

بالانس بودنش چرا به ترکیب ضدضربه‌های توی بازی بستگی داره؟ ممکن نیست ضدضربه‌ها کم باشن ولی سهمیه‌ی گادفادر محدود باشه مثلا؟
و چرا بودن مافیای ساده برات قطعیه و چرا یاکوزا و تروریست جای خیاط رو می‌گیرن ولی جای مافیای ساده رو نه؟

هیوگو
1. نوشتید " (اگه گاد در ادامه برامون روشن نکنه که مافیا چند نفره). ". باتوجه به اینکه به نظر می‌رسد پست‌ها را دقیق خوانده‌اید و به نقش‌ها و بازی مسلط هستید، آیا ندیدید که گاد اعلام کرده بالانس بعد از فاز معارفه اعلام خواهد شد؟
2. پایین‌تر نوشتید که "نمی‌دونم گاد حضور یا عدم حضور جلاد رو اعلام می‌کنه در توضیحات بالانس یا نه. ". هنگام نگارش این پست، دقیقا انتظار داشتید چه چیزهایی حتما توسط گاد اعلام شود؟
3. نوشتید "احتمال ۴ مافیا بودن منتفی هست چون با رای مفیستوفلس، ۵ رای از ۱۲ رای بازی رو دارن که خب فضایی هست". به‌نظر شما مفیستوفلس چه کسانی را می‌شناسد؟
ریگان لاووُا هستم.
۱) همان‌طور که پایین‌تر در پست بنده دیدید از توضیحات بالانس توسط گاد صحبت کرده‌ام، بنابراین واضحاً می‌دانستم اطلاعاتی درباره‌ی بالانس بعد از فاز معارفه اعلام خواهد شد.
۲) با توجه به جدید بودن گاد و عدم توضیح این‌که دقیقا چه چیزی اعلام خواهد شد، تصویر خاصی در این رابطه نداشتم؛ در ذهن بنده ممکن بود بالانس مثل دور قبل به طور کامل و دقیق اعلام شود یا ممکن بود حضور جلاد یا تعداد مافیا به صورت ۰-۱ یا ۲-۳ اعلام شود. حتی ممکن بود درباره‌ی نقش‌های مافیا و بیگناهان نیز اطلاعاتی ارائه شود که دیدیم چنین نبود.
۳) مفیستوفلس حداقل یک نفر از بین گناهکاران (مافیا+جلاد) را می‌شناسد. بین این افراد نظری ندارم که چه کسی را می‌شناسد. اما نکته‌ای که عرض کردم به این موضوع ارتباطی نداشت و مفیستوفلس به عقیده‌ی بنده بدون داشتن اطلاعاتی درباره‌ی اعضای گناهکار نیز می‌تواند هم‌جهت با گناهکاران رای دهد و در رای‌گیری قطعا به ضرر بیگناهان عمل خواهد کرد.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
درود دوباره به همگی. دو نکته رو در ابتدا میگم و سپس جواب هیوگو عزیز رو خواهم داد:

1. بدلیل گرفتاری و اینکه امشب تا دیروقت خونه نخواهم بود، این اولین و آخرین پست من در این فاز هست. حتماً که از فردا سعی میکنم جبران کنم و به بازی کمک کنم در حد توان خود.
2. با توجه به اینکه گاد اعلام کرد این فاز رای اعدام اجباری نیست، با احتمال خوبی بنده این فاز رای نخواهم داد، چون فکر میکنم در برابر تک رای خودم باید مسئولانه رفتار کنم و به دلیل زمان ناکافی و عدم تمرکزی که در این دو روز داشتم ممکنه به اشتباه بیفتم و بیگناه از بازی خارج بشه. ترجیح میدم اولین رای خودم رو از فاز بعدی و با بررسی دقیق تمامی نوشته ها و روند بازی بدم که لااقل تمام سعی خودم رو به کار بسته باشم.

هیوگو

درود بر هیوگو عزیز و ممنون بابت فعالیت متفاوت و نکته سنج شما.
در ابتدا سوگند یاد میکنم که چیزی جز حقیقت در پیشگاهتان به زبان نیاورم :دی

1. نگاه بیرونی رو واقعاً نمیدونم و قضاوت رو به شما و دیگر مخاطبین میسپارم. ولی اگر منظور شما اینه که اون لحظه در ذهن خودم چند درصد برای احتمال 3 مافیا در ذهن داشتم، شاید چیزی حدود 80 درصد. به نظرم با توجه به تعداد کلی، منطقی ترین و محتمل ترین حالت به نظر میرسید. تا حدودی هم البته حسی برخورد کردم چون فرصت آنالیز خیلی دقیق و موشکافانه نداشتم واقعاً.

2. در لحظه ای که جمله ی یاد شده رو نوشتم اصلاً با پیش فرض خاص و قطعی برای تعداد مافیا جلو نرفتم چون من همیشه تمایل وسواس گونه ای در ایجاد نسبت موفق بین تعداد اعدام گناهکار بخش بر تعداد کلی اعدام ها دارم و این اصلاً ارتباطی به تعداد مافیا در این بازی لزوماً نداشت. صرفاً به لحاظ کیفی میخواستم بگم اون آمار از نظر من یعنی بازی "موفق" بیگناهان تا اون مقطع از بازی. شاید هم در اون لحظه طبق منطق قبلی خودم در همون پست، سه مافیا برای بازی در نظر گرفته بودم که البته الان حقیقتاً خاطرم نیست بصورت دقیق و پوزش میطلبم.

اگر سوال دیگری بود در خدمتم :گل:

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
با سلامی دوباره خدمت عزیزای دل :دی

در رابطه با بالانس، واقعیت حالت های مختلفی رو میشد دید، که یکم به نگاه از بالا و برای شخص من وقت بیشتری نیاز داره. با این حال چون پست کاملی به زعم خودم ندادم دیشب، الان میشه بهتر ازش صحبت کرد

اول به سوالات پاسخ میدم بعد میرم شب میام خودم یه سری صحبتا دارم :دی

هیوگو :
دب جک
1. نوشتید "در صورت حضور یاکوزا و تروریست هم یکیشون بجای خیاط مثلا.". به‌ترتیب کدام یک از این نقش‌ها را قوی‌تر می‌دانید؟
2. فرض کنید در فاز صفر حضور نداشته‌اید. هنگام خواندن پست‌ها با این جمله مواجه می‌شوید: "در مورد بالانس بچه ها گفتنی هارو گفتن". چه حسی نسبت به آن پیدا می‌کنید؟

قابلیت هاشونو که نگاه کردم از لحاظ تعدادی خب یکسانن. یعنی از تعداد بیگناهان میتونند 1 نفر رو کم کنند. تفاوت اینجاست که یاکوزا بسته به شرایطی که در روز رقم میخوره میتونه در موقعیتی حساس ظاهر بشه و یک نفر که سفید بازی هست رو به مافیا ملحق کنه. که خب این بده :دی حالا یه سری تفاوت هام داشتن مثل اینکه یاکوزا پلیس رو نمیتونه کاری کنه ولی تروریست میتونه.
در مجموع سختمه بگم ولی فکر میکنم برای همون قابلیت روزش، یاکوزا قوی تره. و خیاط هم البته از نگاه گاد بخاطر پیچیده تر کردن بازی فکر میکنم در کنار گادفادر میتونه باشه جدای ازینکه با مرگ گادفادر سهیمه تیر رو به ارث میبره و فکر کنم منطقیه که باشه اصن :دی . ولی چون ترکیب خیاط،یاکوزا گادفادر برای مثال بنظرم خیلی قوی اومد و نااگاه بازی ام، گفتم مافیای ساده رو در نظر بگیریم منطقی تر شاید باشه در نگاه اول. اگرچه که گفتم اینکه کدومش منطقی تره به طور کلی به ترکیب نقش بی گناه هام وابسته ست دیگه. همشون ممکن هستن فقط من یاکوزا و تروریست رو همزمان نمیتونستم ببینم کنار هم.

2-با شناخت شخصی که پشت یوزر هست میتونستم حسی بگیرم ولی در حال حاضر در شرایط فعلی بازی، هیچ.
چون خود گاد اعلام کرده بود از صحبتهای بقیه میشه استفاده کرد و اعلام موافقت یا مخالفتِ صرف کرد؛ و خب این کار هم همونی میشد که "گفتنی هارو گفتن و منم با این تیکه ش موافقم مثلا".

ریگان:

بالانس بودنش چرا به ترکیب ضدضربه‌های توی بازی بستگی داره؟ ممکن نیست ضدضربه‌ها کم باشن ولی سهمیه‌ی گادفادر محدود باشه مثلا؟
و چرا بودن مافیای ساده برات قطعیه و چرا یاکوزا و تروریست جای خیاط رو می‌گیرن ولی جای مافیای ساده رو نه؟

ببین خب چرا. ربط میتونه داشته باشه. ولی محدودیت سهمیه ی گادفادر تو نقش ها اومده و من فرضش و داشتم. اما خب مثلا چقد محدود یعنی؟ طبیعتا نقش بیگناها هم باید ازین قضیه تاثیر بپذیره. محدودیت سهمیه چیزی بود ک اعلام شده ولی خب تعداد ضدضربه ها چیزی نیست ک اعلام شده باشه.

یعنی فازم این بود که محدودیت وجود داره حالا چقدر و چند تیر و روزش ک معلوم نیست البته، ولی اگر بخوایم خیاط رو همزمان با یکی ازون دوتا نقش دیگه بگیریم ترکیب بی گناها یکم باید قوی تر چیده بشه. نه که نشه. برای همین گفتم اینکه کدوم بهتره رو باید دید اونور چه خبره.

من اولش میخواسم بیام سه فاز رو با حالات مختلف بنویسم بعد دیدم خیلی جایگشت های مختلفی رو باید ببینم و حال نداشتم دیگه :دی چون همش میشد حدس دیگه. بیگناها هم ترکیبشون معلوم نیست. مافیای ساده رو هم قطعی نگرفتم واقعیت. چیزی که یکم قطعی میتونستم ببینمش همون بین یاکوزا و تروریست، یکیشون تو بازی باشن بود.

ولی کلا از دید گاد ک میبینم خیاط مثلا باید باشه چون باعث جذابیت میشه و خب پیچیده تر کردن مافیا و دستشون رو باز میذاره برای کثافت بازی، نایب گادفادرم هست
برا اینا فکر میکنم تو بازی باشه.
سر همین خیاط باشه و گادفادر و مافیای ساده/ بنظر من شکیل تره اگر یه ترکیب خوب و متوسط از بی گناها هم داشته باشیم.
چرا اون دوتا رو نذاشتم جای مافیای ساده؟ چون خیاط گادفادر یاکوزا/تروریست برای من به شخصه ترسناکه :)) درسته که میشه اینطوری دید که تیر گادفادر مثلا بیشتر باشه به نسبت، که یاکوزا و تروریست نباشن و جاش مافیای ساده باشه ولی خودمونیم دیگه ، اصن خیلی حالاتش میتونه مختلف باشه ! من زمانی برای بررسی تمام حالات هم نداشتم که البته سوال تو باعث شد یکم بلند بلند فکر کنم. مرسی ازت :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
ادامه‌ش:
یا برعکسش که تیر مافیا محدودتر باشه یاکوزا/تروریست باشن و خیاط ؛
و مافیای ساده حذف بشه. قطعا میشه رو این دید هم بازی‌بازی کرد. :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
رگان
از نقش‌هایی که برای بیگناهان در نظر گرفته شده، رویین‌تن و فدایی وجود دارن که یکی از کاراشون مقابله با نقش تروریسته. چطور از نقش‌هایی که برای بیگناه‌ها در نظر گرفته شده به این نتیجه رسیدی که تروریست نیست و مافیا ساده هست؟
از نظرم سه مافیا در ده نفر در صورتی بالانس‌تره که سومین مافیا بی‌نقش باشه. مثلا دراین‌باره صحبتی که دب تو پست آخرش درباره‌ی بالانس داشته به نظرم منطقیه:
در مجموع سختمه بگم ولی فکر میکنم برای همون قابلیت روزش، یاکوزا قوی تره. و خیاط هم البته از نگاه گاد بخاطر پیچیده تر کردن بازی فکر میکنم در کنار گادفادر میتونه باشه جدای ازینکه با مرگ گادفادر سهیمه تیر رو به ارث میبره و فکر کنم منطقیه که باشه اصن . ولی چون ترکیب خیاط،یاکوزا گادفادر برای مثال بنظرم خیلی قوی اومد و نااگاه بازی ام، گفتم مافیای ساده رو در نظر بگیریم منطقی تر شاید باشه در نگاه اول. اگرچه که گفتم اینکه کدومش منطقی تره به طور کلی به ترکیب نقش بی گناه هام وابسته ست دیگه. همشون ممکن هستن فقط من یاکوزا و تروریست رو همزمان نمیتونستم ببینم کنار هم.

هم‌چنین تحلیل دیروز جسیکا:

در مورد بالانس مختصر بگم که با وجود 2 لیدر و 1 فاوست و احتمالا 1 جلاد ( که با توجه به بند و تبصره هاش و اینکه اون باشه بقیه نمیبرن و تغییر نقشی که براش داده شده ، فکر میکنم در بازی باشه ) کلا 9 نفر میمونن که من بین این 9 نفر 4 مافیا قطعا نمیبینم. 2 هم وقتی بیشتر نگاه میکنم اووووم نه بازم نمیبینم 2 در 9 بالانس نیست برا من. ینی فک کن باید 5 نفرو حذف کنن بجز جلاد. یه مقدار برای تیم 2 نفره هر چقدم تیراشون بشینه سخته و به اما و اگر میرسه.

در مقابل وقتی 3 در 9 در نظر بگیریم ینی مافیا با 3 اعدام/قتل درست تعدادش با بیگناها برابر میشه و میمونه اعدام جلاد...اینم آنچنان بالانس نیست آخه. ینی فرض کنیم فقط یه تیر شبشون بخابه و 2 اعدام بکنن کار میرسه به اعدام جلاد فقط. ولی ازون طرف ممکنه با نقشها بالانس شده باشه و مثلا بیگناها ضد ضربه های خوبی داشته باشن و مافیا مثلا یکی از بین خیاط یا تروریست/یاکوزا رو داشته باشه و اون یکی مافیا ساده باشه.

برای حالت 2 مافیا ولی این رو کمتر محتمل میبینم که با نقش بشه جبرانش کرد. چون هم خیاط هم تروریست/یاکوزا تقریبا به یه اندازه و در یک اشل به نظرم قرار میگیره قدرتشون و اینطور نیست که بشه مثلا با یکی از این دو تیپ نقش به اندازه ای مافیا رو قوی کرد که 2 نفره بتونن حریف 7 بیگناه +جلاد باشن... حالا مگه اینکه شهر پر باشه از شهروند ساده از 7 تا حداقل 3 تاش ساده باشن اینارو بزنن بعد دو تام ضدضربه اعدام کنن و یه جلاد روش یه نوشابه هم تهش برن بالا و تازه خودشونم چیزیشون نشه.

با توجه به این نشخوارهای فکری که من ریختن این وسط با این شکم گرسنه نظرم بیشتر سمت 3 مافیا بودنه که یکیش ساده هست در مورد خیاط یا ترور نظری ندارم

کلوین
بصورت کلی فکر میکنم اگر از سه اعدام اول حداقل یک مافیا و جلاد از بازی خارج بشند خوب بازی کردیم. در صورت عدم وجود جلاد هم بنظرم باید سعی بر این باشه که در سه اعدام نخست، حداقل دو مافیا از بازی خارج بشند.
این چیزی که شما می‌گی به‌نظرم برای بی‌گناه‌ها حالت ایده‌آله، نه خوب. :دی چون فکر می‌کنم موافق باشی که اکثر ادواری که بازی کردیم تو اعدامی‌های اول گناه‌کار با این درصد درنیومده. دو سه از که می‌گی یعنی بالای 66 درصد درست گناه‌کار اعدام بشه که همچین حرفی از نظر من، اون هم برای اوایل بازی، غلطه کاملاً.
اون قسمت اگه فلان بشه "خوب بازی کردیم" هم خیلی حس تصنعی و مسخره‌ای داد بهم. :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدی

با حرف‌های رهبر مقابل در خصوص گفته شدن استراتژی برای بی‌گناهان موافقم، چون گناهکاران قابلیت تعیین استراتژی به صورت پنهانی رو دارند، اما بی‌گناهان تنها راهشون مطرح کردن این صحبت‌ها در طول روز و در محیط بازی هستش. اگر روی استراتژی درستی توافق کنند در نهایت به نفعشون خواهد بود. گناهکاران یا مجبورند با اون استراتژی بازی کنند که در راستای کمک به بی‌گناهان خواهد بود، یا مجبورند مخالفت کنند و سنگ در راهش بندازند که لو خواهند رفت. اما یک مشکلی وجود دارد، اون هم اینکه استراتژی خیلی خاصی برای بی‌گناهان وجود ندارد، چون اعتمادی به هم ندارند. تنها پیشنهادم این است که اگر بی‌گناه دیگری رو تا حدی شناسایی کردند، به هم اعتماد کرده و سعی کنند روی گزینه‌های مشترک اجماع کرده و بین خودشون تفرقه نیندازند که مشابه اتفاق دور پیش رخ دهد.

ریگان

پستت خیلی خوبه و نکته‌سنجی‌های خوبی در خصوص بالانس صورت گرفته. ایراداتی بهش وارد هست که تو این پست بهشون می‌پردازم.

مورد اول، همچین سوالی پرسیدی.

خیاطی که سهمیه‌اش کمه، مگه چقدر با مافیای ساده تفاوت داره؟

از این سوال برداشت می‌شه که خودت تفاوت چندانی بین خیاط با سهمیه کم و مافیای ساده نمی‌بینی، که به نظرم اشتباهه. تو بازی‌ای که کلا ۱۰ نفر بازیکن داره، خیاط حتی اگه ۱ بار هم موفق باشه که تغییر لباس انجام بده و منجر به گیج شدن اذهان بشه، این می‌تونه تعیین‌کننده باشه و بازی رو برای بی‌گناه‌ها به جای خیلی بدی ببره. تفاوت خیلی زیادی بین خیاط و مافیای ساده هست در نتیجه و خب از کسی که این همه دقت داشته به حالات مختلف بالانس، مثل اینکه می‌شه با کم دادن سهمیه تیر، نقش ضد ضربه کمتری داد، چنین حرفی عجیب هست.

مورد دوم:

۲) با توجه به جدید بودن گاد و عدم توضیح این‌که دقیقا چه چیزی اعلام خواهد شد، تصویر خاصی در این رابطه نداشتم؛ در ذهن بنده ممکن بود بالانس مثل دور قبل به طور کامل و دقیق اعلام شود یا ممکن بود حضور جلاد یا تعداد مافیا به صورت ۰-۱ یا ۲-۳ اعلام شود. حتی ممکن بود درباره‌ی نقش‌های مافیا و بیگناهان نیز اطلاعاتی ارائه شود که دیدیم چنین نبود.

در نظر گرفتن اینکه گاد ممکن بود بالانس رو به صورت حضور ۲-۳ مافیا اعلام کند، برای من حقیقتاً عجیبه. تقریبا واضح بوده که توی ۱۰ نفر، ۲ یا ۳ مافیا خواهند بود و وقتی گاد گفته که بالانس اعلام می‌شود، به نظرم واضح بوده که تعداد مافیا دقیق گفته خواهد شد. مشابها برای جلاد، با دوز کمتر. حرفی که می‌زنی معادل این هست که گاد عملا نخواهد هیچ نکته‌ای از بالانس رو بگه که با قسمت شماره ۱ پاسخت تا حدی در تناقض است.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام.
پست ها رو تا اینجا خوندم و نکات مثبت و منفی در مورد بازیکن ها به ذهنم رسید که باهاتون به اشتراک میزارم :دی برای فاز اول به نظرم راه منطقی ای به نظر میاد مخصوصا که امشب نیستم. پس اینا رو مطرح می کنم که با هم شروع به بحث کنیم، منم اگر عمری بود فردا اضافه میشم :دی یه سری چیزا هم به صورت مشترک با سوالات جویای حقیقت به ذهنم رسید که جوابشو از جوابایی که بهش داده میشه پیگیر میشم و اگر قانع نشدم، بحث رو در موردش ادامه میدم. از طرفی با توجه به اینکه از نظرم تشخیص رهبران برای فاز های ابتدایی لازم نیست و حتی مخربه، نظرم رو در مورد خودشون نمیگم، ولی در مورد نظر و استدلالشون میگم :دی و نکته آخر اینکه چون گاد جدید کلمه میشمره هرجا عدد داخل پرانتز دیدید اون شماره پسته در ضمن، اینم سرنوشت مایه :))

مادلن (رهبر): پست بالانس (5) بد بود، ولی در (6) که اصلاح شد منطقی شد. با کلاس فلسفه علم و ریاضیش ! (25) مخالفم به این علت که مطرح کردن بعضی از ایده ها، خودش و تمامی زیر مجموعه هاشو می سوزونه، این خیلی نیاز به بحث هم نداره حتی به نظرم چون واضحه و جملاتی مثل گناهکار فرسنگ ها جلوتره و اینا هم مغالطه های بی اعتبار :دی دوست داشتم جهت اثبات به این رهبر فرزانه، مثال نقضی در این باره بزنم، منتها نقض غرض هست زدن همچین مثالی :دی فقط رهبر عزیز رو دعوت می کنم اگر به گفته هاش اعتقاد داره، انرژی ویژه ای بزاره تا به زعم خودش بر "پیچیدگی های این دور" چیره بشه و استراتژی هایی که از نظرش باعث شکوفایی ذهن بیگناهان میشه رو کشف و به بازی اضافه کنه :دی شاید من بتونم رو مصادیق ایشون بهش اثبات کنم که این کار خیلی وقتا غلطه :دی تا الان که ازش استراتژی موثری و جدیدی ندیدیم :دی

جکسون: پست تحلیل بالانس (10) ـِش معقول و مثبته.

بلو: پست تحلیل بالانس (11) از نظر تعدادی درسته، ولی با علم به اینکه گاد این موضوع رو در فاز بعد اعلام می کرد، استفاده از عبارات "فعلا ذهن خودمو درگیر نمی کنم" و "فعلا در نظر میگیرم برای خودم"، "از چهارتا صحبت نکنیم برای روحیه امون بهتره" به من حس محافظه کاری شدید از نوع پنهان کردن چیزی رو در پشت این عبارات میده.
و اینکه در پاراگراف بعدی، با اون مثال مدرسه خودشو از دادن نظر در مورد استراتژی استثنا می کنه، اما در ادامش با "منتظرم به موقعش مطرح بشه" خودشو طلبکار بقیه نگه میداره، یک حرکت رندانه محافظه کارانست از نظرم :دی و این دو حرکت در تحلیل باعث میشه حس خوبی در موردش نداشته باشم.

ویکتور (رهبر): در مورد ایرادی که به حالات جلادم گرفتی باهات موافقم، اشتباه کردم و حالت 1 ام خراب میشه، منتها با نتیجه گیریت مبنی بر اینکه حضور جلاد به نفع بیگناهان هست تا گناهکارا موافق نیستم، چون زمانی که بازی مثلا با 1 یا 2 تیر موفق و 1 یا 2 اعدام به 7 نفر برسه و ترکیب بشه 1 جلاد، 3 بیگناه و 3 مافیا، و جلاد حدس اشتباه نداشته باشه که نیاز به رفتن در سه نفر باشه، اینجا جلاد ترجیح میده در جریان رای قدرتمند (یعنی مافیا با 3 رای واحد) بایسته تا حدس های خودش رو تکمیل کنه. در نتیجه اینجا بیگناها به صورت کامل از دو طرف مورد حمله قرار میگیرند. به نظرم نباید فرق چندانی بین پیدا کردن جلاد یا مافیا گذاشت و هدف صرفا باید پیدا کردن غیربیگناه باشه.
با بقیه پستت (12) اما موافقم و پست خوبی بود.

کریستین: در (13) گفتی احتمال ترکیب پدرخوانده، خیاط، یاکوزا رو میدی، اما تروریست رو کمتر. با توجه به اینکه تروریست یک نفر رو با خودش می کشه، ولی یاکوزا می تونه اون یه نفر رو جذب مافیا کنه، کدومش بدتره ؟ :دی و از طرفی میگی احتمال 4 مافیا غیر متحمل نیست، اگر یک تیر موفق توسط مافیا زده بشه، و فاز بعد بطور اتفاقی جلاد هم اعدام بشه، چه اتفاقی برای بازی میوفته ؟ :دی از پستت کمی احساس گیجی میگیرم. منتها هنوز نمی تونم تشخیص بدم گیجی بیگناهی هست یا گیجی ناشی از نحوه پنهان کردن اطلاعات.

تل: در (15) گفتی " اگر نقش تکراری باشه" مافیا می تونه دو باشه، متوجه منظورت از تکراری بودن نقش نشدم، مثلا اگر 2 تا روئین تن و 2 تا پلیس باشه می تونه تکراری باشه ؟ کدوم نقشا اگر تکراری میشد مافیا میتونست دو نفر باشه ؟ با کلیت پستت البته مشکلی ندارم و از نظر خوب بود.
در (28) گفتی که اما و اگر در پست باستر به مفهوم برابر گرفتن بود و نبود و جلاد بوده، فارغ از اینکه این برداشت غلطه، برای نشون دادن شک کم از حضور جلاد دقیقا از چه کلماتی میشه استفاده کرد ؟ چون من به هیچ عنوان در مورد میزان احتمال حضور جلاد صحبتی نکردم به این دلیل که دیتای قابل تحلیلی در بالانس نسبت به نقش های فرعی وجود نداره جز گاد شناسی و مام که این گاد رو برای بار اوله که می بینیم :دی در این مورد بیشتر توضیح بده.

استف: پست تحلیل (16) بطور کلی درسته، ولی من متوجه موضعت در مورد پست ویکتور (لوک) در مورد احتمال مافیای 4 نفره نشدم، لطفا نظرت رو در این باره توضیح بده.
در جواب شماره 3 (29) اینکه مغایرتی در مورد مافیا با خیاط و حضور پلیس نمی بینی، با توجه به اینکه خیاط سهمیه لباس خودی داره (با هر محدودیتی) که تنها گزینه دادنش به خودشه، پلیس اینجا چه نقشی در پیدا کردن مافیا پیدا می کنه؟ اگر برای مثال در یکی از پرسش هاش همزمان با لباس به خودش پلیس بپرسه، دیگه اون پلیس به نظرت کارکردی داره ؟ :دی و سوال دیگه اینکه اصولا وقتی مافیا دو نفره است، چرا باید بشه یکیشو با پلیس زد ؟

رگان: ضمن تشکر از پست تمیزت (17)، احتمال وجود تروریست رو از خیاط بیشتر دیدی، دلیلشو لطفا توضیح بده. و اینکه گفتی احتمال حضور خیاط و تروریست رو با هم منتفی نمی بینی، لطفا یه بالانس کامل نقشی با وجود همزمان این دو نقش ارائه بده که از نظرت بالانس باشه. بعدش اگر باهات موافق نبودم، خوشحال میشم در مورد بهترین و بدترین حالت هاش باهم صحبت کنیم :دی بقیه پستت رو اما خوب دیدم و باهاش موافقم.

برای سوالی که در (30) از من پرسیدی، در بررسی 3 مافیا در 10 نفر، توضیح دادم که مافیا با 4 تیر/اعدام موفق به شرایط برد میرسه، در نتیجه نقش تیر ها در این شرایط باید ماکسیمم 2 باشه، یعنی بیش از 2 تیر موفق امکان پذیر نباشه و این از نظر بالانس یعنی مافیا یا باید 3 تیر داشته باشه با 5 ضد ضربه از بین 7 نفر (با احتساب) یا باید دو تیر داشته باشه و 4 ضد ضربه از 7 نفر (با جلاد). در چنین شرایطی، اضافه شدن تروریست به عنوان نفر سوم رو که اصلا منطقی نمی دونم چون تروریست در هنگام اعدام حتی می تونه از نقش های ضد ضربه هم کم کنه. به عنوان نقش دوم ممکنه اما احتمال کمتری داره. با این حال همونطور که ازت خواستم یه بالانس بده تا در موردش بیشتر صحبت کنیم :دی

جسیکا: در پستت (19) گفتی که برای مافیای 2 نفره، خیاط و تروریست رو در یک اشل ! میبینی :دی سوالم ازت اینه که در این صورت اگر پلیس در بازی باشه و شب اول بتونه اون تروریست رو شناسایی کنه و بزنه، مافیا قراره 1 نفره و در برابر 8 بیگناه و 1 جلاد چیکار کنه ؟ :دی
نکته بعدی اینکه پستت از نظر منطقی کاملا درسته، منتها چرا حس می کنم تو این پست از چیزی ناراحتی ؟ :دی مثلا اونجا که گفتی : "مستشار هم فک کنم میتونه رویین بشه و دکتری که خودشو سیو کنه اونم بیشتر از 1 شب تازه!" اینجا این حسو میده ناراحتی دکتر می تونه اینکارو کنه و در برابر مافیا از خودش محافظت کنه :دی این حس ناراحتی در پستت از کجا میاد ؟ :دی با منطق کلی پستت مشکلی ندارم چون از نظرم بالانس تو 10 نفر کار سختیه و هرجاشو که اصلاح کنی باز به مشکل می خوره، اما حس پستت داره اذیتم می کنه :دی

دب: (21) تروریست و یاکوزا رو یکسان در نظر گرفتی برای جایگزینی خیاط، آیا از نظرت وزن یکسانی دارند ؟ با بقیه پستت اوکیم ولی خوب بود :دی

جویای حقیقت:
1- تمسیر، مسیری است که در حین تایپ دچار اضافه شده و احتمالا چند باری در چت ها این اتفاق تکرار شده باشه. :دی
2- اون چیزی که در این باره رخ داده، تمسخر عمدی یک حالت از بالانس برای زیر سوال بردن اونه، با مطرح کردن یک احتمال کاملا بعید و نیشخند بکار برده شده هم نشونشه، اما اگر شکل تمسخر آمیزش رو در نظر نگیری، از دید بیرونی می تونه بیگناه بی نقشی باشه که این احتمال رو بده که تو بالانس بقیه هم بیگناه بی نقش بشن، یا مافیایی باشه که خیاط داره و می دونه نقشی برای بیگناهان نوشته نشده.
3- چون در حین بررسی بالانس از نظر شرایط تعدادی بودم و اینجا جلاد با بیگناه از نظر تعدادی تفاوتی در اون حالت ایجاد نمی کرد.

پی نوشت: از ساعت 6.5 مشغول بررسی پست شدم و متاسفانه الان باید برم استخر و دیگه به این فاز نمیرسم. تا پست 30 مطالعه شده. ممنون.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلامی دوباره. خب اول سوال هایی که ازم شد رو جواب می دم و بعدش سوال هایی که دارم رو از افراد می پرسم.
_____________________________________________________________________________________________________________
سوال هایی که افراد از من داشتن:
بلو:
این قضیه ی نگفتن استراتژی‌ هایی که به ذهن میرسه هم منو یاد دوران مدرسه انداخت که معلم ریاضی یه مسئله ای میداد که هر کی حل می کرد نمره مثبت داشت. بعد بچه زرنگای کلاس تند تند حل میکردن به بقیه نمیگفتن. منم همیشه همونی بودم که مثل چوب شور در و دیوارو نگاه میکرد ولی درسته که مطرح کردنش میتونه به ضرر بیگناهان تموم بشه. منتظرم که به موقعش مطرح بشه نرسیم فاز اخر تازه یادتون بیفته یه جاهایی تو بازی میتونستید مچ بگیرید و نگرفتید

"از نظر من ۴ نفر نمی تونه باشه چون با یه تیر درست یا اعدام مافیا با بیگناهان برابر می شن که از بالانس خارجه."
تو ده نفر با چهارتا مافیا و یک اعدام اشتباه تازه میشه چهار به پنج شما چطوری انقدر مطمئنی که جلاد داریم الان؟
اول بگم که راجع به استراتژی برد حرفت رو خیلی قبول دارم و من هم منتظر رو کردن این استراتژی هایی که به ذهن باستر رسید و نگفت در صورت زنده بودنمون هستم. راجع به استراتژی هایی که خودم راجع بهشون صحبت کردم این توضیح رو بدم که راجع به رهبر ها من بیشتر فکر کردم. و راجع به بیگناهان چیزی به ذهنم نرسید. بازی برام کلاسیک مافیاست و استراتژی خاصی به ذهنم نمی رسه. راجع به اینکه مستشار (ها) کی چه نقش هایی رو بگیره که کمترین تلفات رو داشته باشیم هم فکر کردم اما بعدش دیدم که هماهنگی این مسئله عملا نشدنیه.
دوم راجع به قطعی گرفتن جلاد. اول که پیام باستر رو خوندم، خیلی برام جای تعجب بود که چرا جوری داره حرف می زنه انگار جلاد می شه تو بازی نباشه. و فکر می کردم در فاز صفر مثل دور های با گادی پویا نمی تونیم راجع به پست دیگران حرف بزنیم. و الا می خواستم بپرسم ازش. به هر حال رفتم دوباره نقش ها رو خوندم باز پیدا نکردم جایی گفته باشه ممکنه نباشه جلاد. بعد الان که حرف شما رو دیدم رفتم دوباره گشتم تو پست های گاد و دیدم تو پست شروع فاز تو بخش چند تا نکته گفته "جلاد اگر باشه.". من این بخش رو ندیدم و برای همین جلاد رو قطعی گرفته بودم.
هیوگو
در وهله اول بگم از جدیتت لذت بردیم. و روی کاغذ برد ما هیچ ارتباطی بهت نداره. اما سعی کن تا جایی که می تونی دست ما رو هم بگیری :)
راجع به سوالاتت:
جکسن کین:
1. در خط اول نوشتید "بازی برگذار شد". آیا هنوز نمی‌دانید برگزار درست است و چیزی که نوشتید غلط است؟ یا اینکه سهوا اشتباه نوشته شده؟
2. نوشتید "چون با یه تیر درست یا اعدام مافیا با بیگناهان برابر می شن". اگر فرض کنیم ویرگول در این جمله، بعد از اعدام قرار دارد، کلمه درست به اعدام هم برمی‌گردد. چرا از صفت ِ درست برای اعدام استفاده کردید و مثلا ننوشتید "اعدام یک بی‌گناه"؟
3. در رابطه با جمله بالا، به نظر شما احتمال اینکه یک فرد بی‌گناه بگوید "تیر درست" بیشتر است یا یک گناه‌کار؟
1- اشتباه سهوی.
2- چون برای یک مافیا اعدام یک بیگناه اعدام درستیه. مخصوصا اول بازی.
3-با توجه به اینکه برای یک مافیا تیر درست تیریه که هدفش رو بکشه. وقتی داره راجع به تیر مافیا صحبت می شه، تیری که هدفش رو بکشه می شه تیر درست. از نظر من استفاده از کلمه ی تیر درست مستقل از نقش کسیه که داره این کلمه رو می گه.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
خب سوال هایی که از افراد دارم:
مدی
در مورد بالانس یک نکته ای به ذهنم رسید. عدد 3 با حضور گادفادر، خیاط و تروریست ممکن هست بالانس نامتعادل تری از اپسلین ایجاد کنه. بنابراین، حدس میزنم نفر ترکیب گادفادر + خیاط ، یا گادفادر + تروریست و یک مافیای ساده بدون نقش محتمل تر باشه تا حضور سه تاشون.
چرا بالانس نا متعادل تری از اپسیلون ایجاد می کنه؟ من هم باهات راجع به اینکه احتمالا سه تا با هم نیستن موافقم اما اول برای من همون اپسیلونه تقریبا :دی و دوما دلیل تو رو می خوام بدونم.
باستر
اما در مورد نقش بیگناها، خیلی وابسته است به ترکیب های بالا و اینکه کدوم ترکیب محتمل تره، اما در حالت کلاسیک از نظرم، منطقیه روئین تن و پلیس توی بازی باشن، و مستشار و دکتر هم از بینشون حداقل یکی باشه. علت اینکه پلیس رو حاضر گرفتم و از بین دکتر و مستشار شرطی کردم اینه که مستشار نمی تونه پلیس بشه، ولی می تونه دکتر باشه. احتمال وجود جفتشونم هست.

بقیه نقشا رو ولی واقعا ایده ای ندارم و به نظرم کمکی هم نمی کنه
بر اساس حدسی که از بالانس زدی 6 بیگناه داری. از این 6 تا دو تا روئین تن و دکترن. اینجا برای من خیلی منطقی نیست که تو حتی این رو در نظر بگیری که از مستشار و دکتر یکی می تونه باشه و یکیشون کلا نباشه. بعد مثلا با این منطق یکی بشه روئین تن، یکی پلیس و یکی دکتر مثلا. 3 نقش دیگه از بیگناهان فدایی و بیگناهن؟ خیلی تو این بالانس ضعیف نمی شن؟ متوجهم که بعدش گفتی جفتشون هم می تونن باشن. اما از نظر من با توجه به بالانسی که تو ذهنت داشتی، باید احتمال وجود جفتشون خیلی بیشتر از این باشه برات.
- و نکته آخر در مورد جلاد احتمالی هست که اگر وجود داشته باشه به شدت ذهنمو به خودش مشغول کرده با بند هایی که داره.
راجع به احتمالاتی که راجع به جلاد مطرح کردی. من هدفت رو نمی فهمم. آیا هدفت این بود که صرفا بگی جلاد باید بیگناه بازی کنه؟ حداقل تا یه جایی. و نباید با گناهکاران بازی کنه؟
صبر می کنم جواب این سوالم رو بدی بعد می گم چرا این کارت یکم برام شک برانگیزه.
لوک
رای مافیای حضوری، معمولا توی بازی ۱۰ نفره ۳ تا مافیا وجود داره. نقش‌هایی که داریم هم نسبتا شبیه به مافیای حضوری و سنتی هستش، به همین دلیل من محتمل‌ترین بالانس رو حضور ۳ مافیا می‌بینم. وجود ۴ مافیا واقعا بعیده و خیلی زود می‌تونه بازی رو از تعادل خارج کنه، اما به خاطر مورد بالا در خصوص جلاد، اگر جلادی در بازی باشه، می‌تونه شدنی باشه، به این معنی که بازی با حذف ۲ بی‌گناه تموم نخواهد شد و در ادامه مسیر گناهکارا می‌تونن لو برن. خیلی بالانس خاص و جالبی می‌تونه باشه، اما بسیار نامحتمل، در حد ۵ درصد.
اینجوری نمی شه 4 مافیا و 3 بیگناه و یه جلاد؟ چجوری شدنیه؟
کریستن
وقتی خودم رو جای گروه مافیا میذارم، به نظرم بهترین شیوه و استراتژی برد این خواهد بود که ردی از حرکت گروهی توی بازی از خودشون به جا نذارن ( مشابه کاری که مافیای دور قبل کردن). اینطوری در صورت حذف یک عضو بازی برای بقیه اعضاشون خیلی سخت نخواهد شد. و اینکه در متن بازی فعال باشن و خوب بخونن مباحثو تا بتونن در صورت وجود خیاط از نقشش استفاده بهینه رو داشته باشن.
گفتن استراتژی خوب برای گناهکاران چه سودی برای بیگناهان داره؟
شکی که برای من این کارت ایجاد می کنه این نیست که چرا این استراتژی رو گفتی تا به گناهکاران کمک کنی. اگه گناهکار بودی که تو گروه خودتون می گفتین :دی
این کارت شک جلادیت رو یکم برام بالا می بره. و همچنین حس می کنم کل این مطلب که حس کردی استراتژی همه رو باید بگی یکم ترس این مسئله رو داشتی که اگه هیچی نگی راجع به استراتژی ها مشکوکه.
استف
پست‌هایی که تا الآن درباره‌ی بالانس داده شده رو خوندم؛ منطقی‌ترین و کامل‌ترین پست برام پست لوک هست در حال حاضر. به‌خصوص احتمالی که برای مافیای 4 نفره در نظر گرفته جالب بود برام.
سوالی که از لوک پرسیدم رو توهم جواب بده.
گیگیلی :))
مستشار هم فک کنم میتونه رویین بشه و دکتری که خودشو سیو کنه اونم بیشتر از 1 شب تازه!
مستشار

یکی از قوی ترین اعضای بیگناهان است و به صورت نامحدود می تواند یکی از نقش های بیگناهان (به‌جز پلیس) برای فاز شب و به انتخاب خودش بر عهده بگیرد با این توضیح که یک نقش را بیش از دوبار (جز شهروند ساده) نمی تواند داشته باشد.
؟
رگان:
سوال هیوگو:
نوشتید " (اگه گاد در ادامه برامون روشن نکنه که مافیا چند نفره). ". باتوجه به اینکه به نظر می‌رسد پست‌ها را دقیق خوانده‌اید و به نقش‌ها و بازی مسلط هستید، آیا ندیدید که گاد اعلام کرده بالانس بعد از فاز معارفه اعلام خواهد شد؟
جواب شما:
همان‌طور که پایین‌تر در پست بنده دیدید از توضیحات بالانس توسط گاد صحبت کرده‌ام، بنابراین واضحاً می‌دانستم اطلاعاتی درباره‌ی بالانس بعد از فاز معارفه اعلام خواهد شد.
و
ادامه جواب:
با توجه به جدید بودن گاد و عدم توضیح این‌که دقیقا چه چیزی اعلام خواهد شد، تصویر خاصی در این رابطه نداشتم؛ در ذهن بنده ممکن بود بالانس مثل دور قبل به طور کامل و دقیق اعلام شود یا ممکن بود حضور جلاد یا تعداد مافیا به صورت ۰-۱ یا ۲-۳ اعلام شود. حتی ممکن بود درباره‌ی نقش‌های مافیا و بیگناهان نیز اطلاعاتی ارائه شود که دیدیم چنین نبود.
چرا این حالت رو در نظر گرفتید که ممکنه مافیا و جلاد به صورت بازه ای گفته شه. من تا اونجایی که یادمه قبل از دور قبل اعلام بالانس در اول فاز صفر نداشتیم و در نتیجه چون تنها نقطه ی ارجاعم دور قبل بود، این طور برداشت کردم که بالانس مانند دور قبل به طور کامل گفته میشه.
استف دوباره :دی
اون قسمت اگه فلان بشه "خوب بازی کردیم" هم خیلی حس تصنعی و مسخره‌ای داد بهم.
:thankss:
باستر دوباره :دی
پست بالانس (5) بد بود، ولی در (6) که اصلاح شد منطقی شد. با کلاس فلسفه ی بودعلم و ریاضیش ! (25) مخالفم به این علت که مطرح کردن بعضی از ایده ها، خودش و تمامی زیر مجموعه هاشو می سوزونه،
در ادامه گفتی نیاز به توضیحش نیست و مشخصه اما من متوجه نشدم :دی یکی از دلایلش اینه که من استراتژی خاصی برای برد بیگناهان نمی بینم. برای رهبران می بینم اونم فقط مفستوفلیس که نگفتن این استراتژی کار سودمندیه و براش می خواستم از تشخیص مفیستوفلس استفاده کنم. اما برای بیگناهان استراتزی خاصی نمی بینم. در نتیجه بیشتر توضیح می دی؟
پست خوبی بود. استخر خوش بگذره :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
ویرایش در سوال از باستر: فدایی و بیگناه بی نقشن؟
در سوال از رگان: در اول فاز ۱ **

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
در این پست به سوالاتی که پرسیده شده بود پاسخ دادم، و نکات و سوالات لازم رو تا جایی که خوندم مطرح میکنم.

هیوگو:

کریستین یا کریس صدام کنید لطفا.
1- بله. به خاطر پلیس و برنامه قابل پیاده‌سازی تروریست در زمان اعدامش.
2- همانطور که اشاره کردم ترکیب نامحتملی محسوب میشه، ولی نه اونقدر که صفر در نظر گرفتش. چون با وجود جلاد در صورت اعدام بیگناهان هم بازی از بالانس خارج نمیشه. بستگی به این داره که جلاد کی اعدام بشه. نمیتونم چیزی بگم.
3- چون گاد ازمون خواسته :دی
اینکه ایده‌های موجود برای گناهکاران رو مطرح کنیم، منفعتش برای بیگناهان هست. چون اونها رو در مورد حرکت‌هایی که انجام میشه، هوشیارتر میکنه.

جکسون:

سوالی که بلو از شما پرسیده توجه من رو هم جلب کرد و منتظر پاسخش هستم.
سوال دیگه‌ام اینه که چرا کلا در مورد جلاد هیچ نظری ندادی؟

بلو:

ولی درسته که مطرح کردنش میتونه به ضرر بیگناهان تموم بشه. منتظرم که به موقعش مطرح بشه نرسیم فاز اخر تازه یادتون بیفته یه جاهایی تو بازی میتونستید مچ بگیرید و نگرفتید

منظورت از قسمتی که نقل قول کردم اینه که مطرح کردن استراتژی بیگناهی به ضرر بیگناهانه؟ اگه آره در مورد دلیلت توضیح بده لطفا.

ریگان:

همونطور که در جواب هیوگو هم گفتم، من سعی میکنم برای پیش‌بینی واکنش افراد، در شرایط مختلف خودم رو جای نقش‌های مقابل بذارم. پوینتش اینه که برای موارد اشاره شده حساسیت بیشتری خواهم داشت.

یه سوال دارم ازت، تکرار سوال هیوگو با این جدیت دلیل خاصی داره؟!

باستر:

یک جا در مورد این صحبت کردی که برات جالبه جای خیاط و تروریست عوض بشه. از نظر خودت چقدر این موضوع منطقیه؟

در پاسخ به سوالی که ازم کردی تا حدودی قسمت مربوط به ۴ مافیا رو در جواب هیوگو تشریح کردم، اگر مجددا سوالی باشه در خدمتم.
در مورد ترویست و یاکوزا شخصا معتقدم تروریست قدرت بیشتری داره و کسی که قدرت بیشتری داره برای بیگناه بدتره طبیعتا.

استف:

2. جالب بود یعنی این‌که استدلال منطقی و متفاوتی بود نسبت به نوشته‌های بقیه. جالبِ خنثی بود؛ خوبی و بدی نداشت.

منم موافقم که پست لوک جالب بود و منطقی، ولی تفاوتی که بهش اشاره کردی رو متوجه نشدم. منظورت رو واضح‌تر بگو لطفا.

3. مغایرتی با وجود 2 مافیا که یکیش خیاط باشه و حضور پلیس نمی‌بینم. احتمالش کمتره همون‌طور که گفتم تو پست اولم، ولی غیرممکن نیست.

سبحان الله :دی شوخیه؟

فین:
فین عزیز واقعیتش از پستت حس خوبی نگرفتم، مخصوصا علائم نگارشی که به کار بردی! در مورد استفاده از علائم و انتقال حسی که رخ داده توضیح بده لطفا.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
باستر

در مورد جلاد، آخرین قسمت حرف من این بوده:

در نتیجه، اوایل بازی جلاد دوست ماست، از اواسط بازی دیگه دوست ما نخواهد بود :دی

در شرایطی که تو می‌گی، درسته جلاد به ضرر بی‌گناهان عمل خواهد کرد، ولی هم اینکه اگه تابلو بخواد موج‌سواری کنه، گناهکارا می‌شناسنش و در نتیجه خودش رو اعدام می‌کنن، چون اگه جلاد ببره، اونا نمی‌تونن ببرن، و خب این اتفاق بیفته گناهکارا هم مجبور می‌شن خودشون رو تا حدی لو بدن.
جدای این، شرایطی که می‌گی، با فرض این هست که همه کشته‌های شب + اعدامی که تو روز انجام شده، به ضرر بی‌گناهان بوده باشه. واقعا چقد محتمله که هر ۳ مرگ اوایل بازی به ضرر بی‌گناها باشه، مخصوصا وقتی پلیس هم هست؟ خیلی لزوما حالت محتملی نیستش.
علاوه بر همه این‌ها، شرایطی که می‌گی اواسط بازی هست که گفته بودم جلاد دیگه دوست ما نخواهد بود :دی

جکسون

اینجوری نمی شه 4 مافیا و 3 بیگناه و یه جلاد؟ چجوری شدنیه؟

از این جهت که وقتی جلاد حضور داره، بازی تموم نمی‌شه، در نتیجه بی‌گناهان هنوز فرصت برای اعدام کردن دارن. در این شرایط، هدف مافیا اعدام جلاد خواهد بود که بتونن بازی رو ببرن و جلاد هم هنوز نمی‌خواد اعدام بشه چون به هدفش نرسیده. از طرفی اگه در اون افراد حذف شده پلیس نبوده باشه و پلیس هنوز تو بازی باشه، مافیا نمی‌تونه تابلو بازی کنه چون پلیس با تیر در شب می‌تونه بزندشون. پس، شدنی هست.

تو قسمت زیر از پستت، خودت رو جز بی‌گناهان حساب نکردی و داری بی‌گناهان رو به صورت سوم شخص خطاب می‌کنی:

بر اساس حدسی که از بالانس زدی 6 بیگناه داری. از این 6 تا دو تا روئین تن و دکترن. اینجا برای من خیلی منطقی نیست که تو حتی این رو در نظر بگیری که از مستشار و دکتر یکی می تونه باشه و یکیشون کلا نباشه. بعد مثلا با این منطق یکی بشه روئین تن، یکی پلیس و یکی دکتر مثلا. 3 نقش دیگه از بیگناهان فدایی و بیگناهن؟ خیلی تو این بالانس ضعیف نمی شن؟ متوجهم که بعدش گفتی جفتشون هم می تونن باشن. اما از نظر من با توجه به بالانسی که تو ذهنت داشتی، باید احتمال وجود جفتشون خیلی بیشتر از این باشه برات.

قبلا هم، جایی که هیوگو ازت سوال پرسیده در خصوصش، از صفت درست برای تیر مافیا و اعدام بی‌گناه توسط مافیا استفاده کردی.

مجموع این‌ها، به من مقداری حس این رو می‌ده که خودت رو بخشی از بی‌گناهان نمی‌بینی و این نوع حرف زدن از ناخودآگاه گناهکاری می‌یاد. نظرت چیه؟

همه

یک خواهشی ازتون دارم، لطفا وقتی جواب سوال کسی رو می‌دهید، به طور مثال جواب فاوست، لطفا خود سوال رو هم در پستتون بیاورید که خواندن راحت‌تر شود. با تشکر :گل:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین