برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دوازدهم مافیا | یک داستانِ کوتاهِ هولناک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
من یه سری حرف‌ها دارم، اول تو ذهنم بود اصلا نگم یا وایستم بعد بازی بگم که جو بازی خراب نشه. ولی الان که فکر می‌کنم بهتره همین جا گفته و با بسته شدن تاپیک این داستان هم تموم بشه. خوب نیست همچین مسائلی بین خودمون بمونه و رو روابطمون تاثیر بذاره.

من تا الان تمام تلاشم رو برای این بازی کردم. سعی کردم موشکافانه نگاه کنم، بیشتر از ظرفیتم انرژی گذاشتم. الان تازه متوجه میشم مافیا چه قدر انرژی روانی ادم رو می‌خوره. تا حالا تو همچین بازه‌ی طولانی‌ای درگیر بحث و سروکله زدن با مردم نبودم و این عادت نداشتنم الان به ضررم تموم شده. حالا اینکه بگید اگه بیگناه هستی بد بازی کردی و اینا، واقعا و بی تعارف خیلی ناراحتم کرده. اگه واقعا اشتباهی ازم سر زده بود از خودم ناراحت میشدم ولی اینکه طرف مقابلحرف من رو نفهمه یا بد بفهمه بعد به من بگه بد بازی کردی، چند بار هم تکرار کنه واقعا به نظرم ناعادلانه‌ست. نمی‌دونم چرا باید همدیگه رو زیر سوال ببریم؟ یه بازی ارزش این رو داره که تا تخریب یک نفر و بی ارزش کردن تمام تلاش و انرژیش پیش بریم؟ چه گناهکار باشم چه بیگناه من برای بازی تلاش کردم، اگه جایی هم اشتباه کردم طبیعیه. بد بازی کردن مگه این نیست که کل بازی رو یکی خراب کنه؟ نمی‌فهمم چرا باید تخریب بشم و همه‌ی کارهام زیر سوال بره وقتی طرف مقابل حتی منطق من رو نفهمیده و حرف من رو خودش بد متوجه شده. ایشون سه فاز پیاپی داره به من رای میده و من چون فکر میکنم بیگناهه بهش رای ندادم هنوزم. برای خود شخص من راحت نیست این کار ولی چون فکر کردم برای بازی بده سعی کردم بحث رو مدیریت کنم و به سمت درستی بکشونمش که انگار یا من مهارت این کار رو ندارم یا کلا طرز تفکرم اشتباهه.

حالا این به کنار، مگه میشه انقدر سریع از پرونده‌ات بیای پایین دیگه چیه واقعا؟ از دیشب مستقیم و غیرمستقیم دارید بهم می‌گید کلوین بیگناهه. هیچکس هم که به اون قول خودتون پرونده‌ی دیشبم تره هم خرد نکرد. امشب ایشون اومده این همه حرف‌های من رو تحریف کرده و بعد همه بهش می‌گید پست خوبی بوده. من چیکار کنم؟ پرونده رو مینویسم بابام بخونه مگه؟ برای شما نوشته میشه که بخونید و منطق من رو متوجه بشید و وقتی نشدید و نمی‌خواید بهش رای بدید من تا اخر بازی بشینم کلوین کلوین بکنم؟ الان پتانسیل این رو دارم که از دست همتون عصبانی و ناراحت بشم و عرفان بازی در بیارم ( که الان و در این لحظه کاملا به همه‌ی اون عصبانیت‌هاش حق میدم ) ولی دارم خودم رو کنترل میکنم و سعی میکنم تصمیم منطقی بگیرم. چون به تلاش‌های خودم تا اینجا، به تلاش بقیه و مهم‌تر از همه امین اهمیت میدم و نمی‌خوام در اولین تجربه‌ی گادی اون بعد از چند سال بازی بدی کرده باشم.

خب، نمیدونم باید در کل از چی دفاع کنم. فقط اینکه با وجود ناراحتی فعلیم قطعا می‌خوام بازی رو به خوبی تموم کنم و امیدوارم این آخرین پست من در بازی نباشه. دلم می‌خواد تصویر بهتری ازم در دور دوازدهم مافیا به جا بمونه‌‌‌. اگه شد هم عیبی نداره. فدای سرم. :دی اگه برای کسی مهمه هم گزینه‌های شک من دب و ریگان هستن. دیگه حرف کلوین رو نمیزنم، خودتون می‌دونید موضع من چیه. کریستین هم حرفی ندارم در موردش بزنن، خودتون تصمیم بگیرید. شب همه بخیر.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام

بازی من به نظرم به طرز واضح و مبرهنی بیگناهانه بوده. شاید فعال‌ترین و درگیرترین بازیکن نبوده باشم که به اقتضای وقت و انرژیمه. اما تا وقتی که بودم تمام تلاشم رو برای جستن حقیقت کرده‌ام، سوال پرسیدم، شک کردم، اتهام زدم، تلنگر خوردم و از اتهاماتی که فهمیدم ممکنه اشتباه باشن پایین اومدم و هر ابهام و ایرادی که بوده جواب دادم و توضیح دادم.
بین افرادی که به بنده رای دادند، باستر رو که فکر می‌کنم گناهکار باشه و به روند این فازش بسیار مشکوکم دلایلم رو هم عرض کردم. بلو رو هم که نفهمیدم چرا رای داد. لوک برای من تقریبا مبرهنه که گناهکاره و احتمالا رای بده به بنده. جواب ایشون رو هم داده بودم که گفتن ندادم یا ندیدن. این هم از این.

بین سایر افراد جکسون و دب برام بیگناه‌ترن. بلو همچنان احتمال می‌دم بیگناه باشه اما اگر رایش رو برنداشت و من اعدام شدم درباره‌ی رایش به من بازخواستش کنید. کریستین و کلوین هم فرصت این رو دارن که برن توی بیگناهان من اما بازیشون در مجموع برام گناهکارانه‌تر از سه گزینه‌ی قبل بوده.
در صورت حذف من برای جلاد هم این احتمال رو در نظر بگیرید که جلاد می‌تونه کلا حدس نزنه و احتمال هم می‌دم این کار رو کرده باشه چون سیف‌ترین راه هست برای رسیدن به ۳ نفر پایانی.
هر کسی هم که به من رای داد و اعدام شدم این صحبت‌ها که خودش تو سایه بود و بد بازی کرد و مشکوک بود رو دور بریزید و با دقت نگاه کنید چی شد که اعدام شدم و کی من رو اعدام کرد. اگه هم فکر می‌کنید بیگناهم حتما من رو در اولویت آخر لیستتون قرار بدید چون رای گناهکارها روی منه.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
من صادقانه اومدم اعلام کردم که من این فاز نرسیدم و با اینکه همش کف تاپیک ولو بودم فاز پیش؛ و اول این فاز هم از همه خواستم حتما زودتر بیاین که به نتیجه برسیم؛ خودم نرسیدم.

مشکل من با این بازی همینه. حس مسوولیت سنگین و عذاب وجدان در صورت نرسیدن. من بازی خوبی در روز نداشتم برای بی گناهان. فقط سعی کردم دووم بیارم.
رایم هم به باستر فک نمیکردم عامل اوردنش به دفاعیه باشه . گفتم چون خبر مرگم به بحثای دوگانه ی امروز نرسیدم و هنوز تصمیمی در رابطه با کلوین نگرفتم به باستر رای میدم ک خب حداقل تو ذهنم گناهکار میبینمش.
نرسیدم بخونم ک عوض کنم. واقعا شرایطم ایجاب نمیکنه. با اینکه تلاشم و کردم ک برسم.

من اعلام کردم بلو و ریگان مثبت های من هستن. و بعد میام میبینم ریگان این فاز هجمه علیهش ایجاد شده. وقتی نرسیدم بخونم بیام چ قضاوتی بکنم؟ همینطوریشم همه چیز پیچیدگی داره. ازینور هم کلوین زنده مونده باید بخونم ببینم رو شکم بهش بمونم یا نه.

باید عرض کنم ک باستر جان من با تمام شلختگی ای که در پست هام داشتم حق میدم ندیده باشی ولی پاسخ این سوالات شما در پست های همین اخر فاز من وجود داشت. حداقل تو ک رو بازی سوار هستی فک کنم وقت داشتی ک یه نگاه بندازی. ولی بهرحال من دلایلم رو فک کنم در پاسخ به جکسون بود ک دادم. یا کریستین. نگاه کنین همین دو پست طولانی اخیرن

این بار هم من با رای مدی و جکسون اومدم دفاعیع. همون قبلیان دیگه درسته؟ قبلا همینا مگه در دفاعیه منو نیاورده بودن؟
من برای جکسون احترام قایل شدم و جواب سوالاتشو دادم
ولی باز اصرار به رای دادن به من داره. الان کسی ک به بازی در فاز اخیر نرسیده چه صحبت جذابی تو دفاعیه میتونه بکنه ک به شما اضافه بشه
هدف اوردن من به دفاعیه چیه جکسون ؟
چرا دست از سر کچل من برنمیداری؟

اینارو هم با موبایلم نوشتم و واقعا توان من در همین حد بوده.
امیدوارم بذارین بمونم. نذاشتینم ک فدای سرتون .
همین.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
پایان فاز چهارم

لیست‌ها به ترتیب اولویت:

بلو بروک: ۱. دب جک ۲. ریگان لاووا ۳. باستر سیمز ۴. بلو بروک

باستر سیمز: ۱. ریگان لاووا ۲. دب جک ۳. بلو بروک ۴. باستر سیمز

دب جک: ۱. باستر سیمز ۲. بلو بروک ۳. ریگان لاووا ۴. دب جک

جکسون کین: ۱. دب جک ۲. باستر سیمز ۳. ریگان لاووا ۴. بلو بروک

کلوین راس: ۱. بلو بروک ۲. دب جک ۳. ریگان لاووا ۴. باستر سیمز

کریستین بارلو: ۱. بلو بروک ۲. دب جک ۳. ریگان لاووا ۴. باستر سیمز

ریگان لاووا: ۱. باستر سیمز ۲. بلو بروک ۳. دب جک ۴. ریگان لاووا

لوک ویکتورز: ۱. بلو بروک ۲. دب جک ۳. باستر سیمز ۴. ریگان لاووا

مدلن پژه: ۱. دب جک ۲. ریگان لاووا ۳. باستر سیمز ۴. بلو بروک

دب جک ۷ به ۲ ریگان لاووا رو شکست می‌ده؛ ۷ به ۲ باستر سیمز رو شکست می‌ده.

بلو بروک ۵ به ۴ ریگان لاووا رو شکست می‌ده؛ ۵ به ۴ دب جک رو شکست می‌ده.

باستر سیمز ۵ به ۴ بلو بروک رو شکست می‌ده.

ریگان لاووا ۵ به ۴ باستر سیمز رو شکست می‌ده؛

بلو و دب در رای‌ها برابر می‌شن؛ به رای‌ها رو در رو نگاه می‌کنیم که بلو دب رو شکست داده.

بلو بروک اعدام می‌شه و متاسفانه بی‌گناه و فدایی بود.

فاز شبه و تا ۰۰:۴۵ هدف بدید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فاز پنجم

اتفاقات شب

هیچی!

چند نکته:

1. فاز پنجم تا بامداد روز بعدی برقراره.

2. قانون حداقل ۱۵۰ کلمه در این فاز برقراره و قانون حداکثر کلمه به این صورت تغییر می‌کنه: هیچ بازیکنی در ابتدا محدودیتی برای حداکثر تعداد کلمه نداره؛ در صورتی که بیش از ۷۰ درصد حجم مجموع پست‌هاتون در یک فاز نوار خالی باشه، یا در یک بحث دو نفره، به تکرار افتاده باشید (یک چیز رو در تعداد زیادی پست تکرار کنید مدام) از گاد اخطار دریافت می‌‌کنید و برای بار دوم، تا انتهای بازی شامل محدودیت هر فاز ۲۰۰۰ کلمه‌ می‌شید. در غیر این صورت فعلا هیچ محدودیتی برای حداکثر تعداد کلمه وجود نداره.

3. رای به اعدام برای همه‌ی بازیکنان از این فاز اجباری‌ست.

4. اعدام از این فاز اجباری‌ست.

5. تا ساعت ۲۲:۳۰ رای‌های اولیه‌تون رو به صورت مخفی برای من در تلگرام می‌فرستید. بعدش تا ۱۱:۲۰ وقت دارید حداکثر یک‌بار به صورت علنی رای‌تون رو در تاپیک تغییر بدید. بعدش دفاعیه و ارسال لیست و اعدام.

6. فاز شب بعدی، آخرین فاز شب بازی خواهد بود.

بازیکنان

Buster Simms

Deb Jack

Jaxon Keen

Kelvin Ross

Kristin Barlow

Regan Lavoie

تعداد: ۶ نفر

رهبران بازی:

Luke Victors

Madelon Paget

فاوست:

Hugo Townsend

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
به‌نام گاد که تمام حقیقت نزد اوست.

این سری فقط سوال مشترک داریم. و کلا دیگه خیلی کاری باهاتون ندارم.

سوالات:
۱. فرض کن داری سنگ کاغذ قیچی بازی می‌کنی.
۳ از ۵.
دو بار اول حریف کاغذ آورده و تو سنگ.
دفعه بعدی چی می‌آری؟

۲. تو یه مسابقه حدس شرکت کردی. ۲ تا لیوان سیاه برعکس گذاشتن جلوت. زیر یکیش سکه طلاست. بار اول و دوم، لیوان سمت راستُ انتخاب می‌کنی و می‌فهمی که اشتباه بوده، دفعه سوم که آخرین شانست هست، انتخابت چیه؟

۳. فرض کن ساکن تهران هستی. ساعت ۷ صبح پنج‌شنبه یکی از دوستان نزدیکت زنگ می‌زنه بهت و از خواب بیدارت می‌کنه. می‌گه ما داریم می‌ریم جاده چالوس تا شب. نیم ساعت دیگه دم‌خونه‌‌تون هستیم. حس‌ت در لحظه و واکنش و جواب‌ت چیه؟

گفتن در مورد رهبرا هم نظر بده.
چشم. نظرم اینه که نظری ندارم.:))

گفتن سوال بپرس ازشون.
چشم. فرض کن رفتی پیک‌نیک و صبح زود بلند شدی، هوا هم سرده. نون و پنیر و چایی بیشتر می‌چسبه یا املت؟

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
حالا که این خرده گفتارهای metanarrative قسمتی از سیاق بازی من شده، فرصت رو مغتنم دونستم چند کلامی بگم. هیچ اهمیتی هم برام نداره که این فاز به من شک داشته باشید یا نه، چون بعضی مسائل انسانی برام مهم تر از بازی هستند. ضمن اینکه داخل همین بازی هم لااقل بیش از 50 درصد بازیکن ها وقت و تلاش روی جستجوگری گذاشتم و وجدان ام راحته.

عموماً خیلی کم پیش میاد نیمه شب بعد از دفاعیه ها و شروع مجدد فاز چیزی بگم. باید واقعاً تحت تاثیر قرار گرفته باشم. الان هم بنظرم از اون لحظات هست و بهترین زمان هم برای مطرح کردنش دقیقاً همین الانه. مافیا در یک اشل کوچیک، لزوماً بازی منطق صرف نیست. بازی زندگیه. و هزاران فاکتور دیگه از جنس زندگی درش دخیل هست که من اونها رو ندارم و تو قطعاً داری. فارغ از اینکه همون منطق رو هم تو نه تنها داری، بلکه در سطح خیلی خوبی هم داری و از طرف من این رو داشته باش که بیجا میکنی از این به بعد حتی ذره ای به توانایی خودت از این نظر شک کنی :دی اگر مافیا بودی و لباس داشتی، که هنوز هم با توجه به منطق بازیت با درصد خوبی اعتقاد دارم بودی و داشتی، این بازی بنظرم یکی از بهترین و با شرافت ترین بازی های گناهکارانه ای بود که در زندگیم دیدم. تو حتی در دفاعیه ات در یک جمله خاص سعی کردی دروغ نگی، که این نشون میده چقدر در عین شرافت قدرتمند هستی. سماجتت و جنگندگیت برای من مثال زدنی، و آموزنده بود. من تا حالا در هیچ تحلیلی به هیچ بازیکنی نمره ندادم، ولی اگر آخر بازی که نقش ها اعلام شد مطمئن بشم واقعاً مافیا بودی، از نظر من نمره ی تو حداقل 9 بود در این بازی.

به احترامت کلاه از سر برمیدارم و بنظرم آخرین قاب تو در دور دوازدهم، اتفاقاً یکی از زیباترین قاب های این بازی در کل ادوار حضور من بود :گل:
اُمیدوارم فقط طبق محاسبات من واقعاً مافیا بوده باشی چون اینطوری کاراکترت داخل این بازی به میزانی که گفتم برای من دوست داشتنی میشه. من با وجه انسانی و درام قضیه کار دارم و این برام جذابه.
خیلی از بازی باهات لذت بردم. موفق باشی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدلن
من چرا اومدم دوم لیستت؟ قلبم شکست واقعا

کلوین
الان نظرت درباره‌ی نقش استف چیه؟

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
من از بلوی عزیز عذرخواهی می کنم اگر بازی بنده منجر به عصبانیتش شده. :گل:.

اما این فاز توجهم معطوف به سه گزینه است: کریستین، کلوین و دب . همون گزینه هایی که دیروز باید روشون تمرکز می کردم و فرصت اجازه نداد تمرکز کنم.

کلوین شما دیدی بلو از رای شما برگشت و اذعان کرد ممکنه اشتباه کرده باشه. چرا بهش دوباره رای دادی؟ دفاعیه اش رو اصن خوندی؟ بعد یک مساله دیگه کلوین، اینکه میگی دب لباس داشته و بعد میای گزینه ی دوم قرارش میدی رو اصن نمی تونم قبول کنم. چرا آخه؟ الان میخوای دلیل بیاری بلو لباس بی گناهی داشته؟ تو هم مثل کریستن، چرا اون سوالم به خودت رو ندیدی و وقتی مساله لباس رو مطرح کردم سریع جواب دادی؟

کریستین، بسیار رند و عجیب غریب. تا جایی هم که تونسته از متن بازی در امان بوده. همین فاز قبل، چند سوال ازش پرسیدم هیچ کدوم رو جواب نداد، بعد از یکی دو پست بعد حرف لباس من رو دید و خیلی روتوش شده نظر من رو خواست. بعنی این ایگنور کردن سوالاتی که قبل ازش پرسیده و این رو نمی تونم درک کنم. یک ساعت هم قبل بسته شدن فاز فرصت داشت مختصر جواب اون تیکه سوالات رو بده. و اینکه کریستن، توی پست های افراد قبلت، تو میای ریگان رو نسبتاً منفی در نظر می گیری، دب رو نمیشناسی و در موردش نظریه قطعی نمیدی تا پست هاش رو بخونی. پس چرا دب گزینه ی بالاتری از ریگان قرار می گیره؟

دب هم تعجب می ک بلو رو با اون دفاعیه بلو گزینه دومش ذکر کرده.

بی گناه ترین بازیکن از لحاظ بازی و دفاعیه بین این چهار نفر بلو بود. با چه منطقی آخه؟ اون تعویض رایش برای آوردن ریگان هم به نظرم تصمیم کاملاً درستی بود و میخواستم بعد از این فاز تحسینش کنم. چون نظر من هم این بود که اگر باستر در دفاعیه می بود، نقطه ی مقابلش ریگان هم باید حتماً صحبت هایی انجام می داد.

،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

لازمه توضیحی در مورد باستر و ریگان بدم. دفاعیه باستر یک سری حرف ها توش بود که به نظرم درست و منطقی می اومد. شاید بد تصمیم گرفتم، شاید هم تصمیم درست رو گرفتم، نمیدونم. واقعاً این دو قطبی برام معمایی شده. حتما دوباره باید ببینم چطوری این همه اتفاقات افتاد که اینا رو اینقدر در دو قطب مخالف هم قرار داد.

ریگان

بالاتر در مورد اولویتم توضیح دادم. واقعاً مغزم درگیره از کلی احتمالات و نمیدونم تصمیم درستی گرفتم یا نه. اما یک سوال می خواستم ازت بپرسم، لوک اولویت آخریش رو به تو داد، در حالی که می گفتی لوک بهت رای اولی رو میده. نظر خودت در این مورد چیه؟

باستر

از اینایی که به بلو رای دادن کدومشون به نظرت گناهکارتر هست؟

،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،

درود بر جویای حقیقت

من نیمرو رو همیشه به نون و پنیر ترجیح میدادم. توی پیک نیک هم ترجیحش میدم، به خصوص املتی که توی محیط بیرون سرو میشه مزه اش به یاد موندنیه. البته قبل و بعد نیمرو اون چای خالی رو هم میزنم چون چای روی زغال هم مزه اش n برابر از چای خونه اس.

اگر یک جواب رو میخوای: گزینه 2.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
نمی خواستم پست بدم تا فردا چون فردا صبح دانشگاه دارم و هیچ کاری نکردم چون تو تاپیک خوابیده بودم.
اعدام شدن بلو بروک یکی از بدترین اعدام ها بود. از تل بدتر. چرا؟ چون تنها بازیکن زنده ای بود که لوک قبل این رای بهش رای تاثیرگذار داده بود. یعنی در صورت مفستوفلیس بودن لوک، که من فکر می کنم باشه، این راحت ترین رایی بود که داد و اصلا برای ما راحت نشد که بفهمیم کدوم اسما بهش اعلام شده بود. اگه بروک کلا به دفاعیه نمی اومد هم یه نفر دیگه حداقل خط می خورد و بین این 6 نفر، هر بیگناهیی باید بین 4 نفر دیگه فقط می گشت برای 2 نفر که فکر می کنم اسمشون به لوک اعلام شده بود. البته با این فرض که استف بیگناه بوده و لباس. نمی دونم واقعا. این رای گیری ها هم نتونستم خیلی تحلیل کنم. اما یه چیزی به ذهنم رسید که خواستم بگم. احتمال بیگناهی دب جک برام بالاتر رفت و فکر می کنم من ممکنه اشتباه کرده باشم. یک دلیل کوچیکش، دوم بودن در رای های لوک هست. تفاوت این فاز با فاز قبل اینه که هم لوک به خاطر اینکه من داستان استف رو گفتم می دونه اینکارش می تونه دب رو مشکوک کنه، هم اینکه از نظر من این فاز خیلی غیر قابل پیشبینی تر از فاز قبل بود. دلیل اصلی ای که برام بیگناهتر شد. اینه که ببینید رای ها رو. دب جک یا رای اول همه است یا دوم. حتی رهبران. تنها کسی که رای سومش دبه ریگانه. پس یا یارن یا دب بیگناهه.
برای هر چیز دیگه ای خیلی بیشتر باید فکر کنم و مغزم نمیکشه. وقتم ندارم. راستی از گاد پرسیدم گفت رای باید منجر به اعدام هم شده باشه تا تاثیرگذار باشه. یعنی در همین حالت اگر مثلا لوک مفستوفلیس باشه و همین لیست رو داده باشه اما همه رای هاشون به این صورت باشه:
باستر سیمز، دب جک، ریگان لاووا، بلو بروک.
با اینکه توسط لوک، دب از باستر بالاتره، چون اعدام نشده رای تاثیرگذار نیست.
هیوگو:
هیوگو منو بکش خسته شدم :((
. فرض کن داری سنگ کاغذ قیچی بازی می‌کنی.
۳ از ۵.
دو بار اول حریف کاغذ آورده و تو سنگ.
دفعه بعدی چی می‌آری؟

۲. تو یه مسابقه حدس شرکت کردی. ۲ تا لیوان سیاه برعکس گذاشتن جلوت. زیر یکیش سکه طلاست. بار اول و دوم، لیوان سمت راستُ انتخاب می‌کنی و می‌فهمی که اشتباه بوده، دفعه سوم که آخرین شانست هست، انتخابت چیه؟

۳. فرض کن ساکن تهران هستی. ساعت ۷ صبح پنج‌شنبه یکی از دوستان نزدیکت زنگ می‌زنه بهت و از خواب بیدارت می‌کنه. می‌گه ما داریم می‌ریم جاده چالوس تا شب. نیم ساعت دیگه دم‌خونه‌‌تون هستیم. حس‌ت در لحظه و واکنش و جواب‌ت چیه؟
1-قیچی
2-لیوان چپ. فکر کنم مسئله regression to the mean پیش میاد نه؟ بعد بازی بهم بگو.
3- حسم اینه که بوشو بابا من می خوام بخوابم. واکنشم اینه که با یه جواب قطع می کنم. جواب هم نمی تونم اینجا بگم :))
کلوین
یه مسئله ای یادم اومد. تکنیک تسیو کالامانزا رو سرچ کردم دیدم دو تا شخصیت فیلم پدرخوانده ان که من ندیدم. تکنیکش برای پیدا کردن مافیاست؟ توضیحش می دی؟
الان دنبال جلاد می گردی دیگه؟

- - - Updated - - -

سوال های مدی خوبن. من مغزم نمی کشید الان بهشون فکر کنم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدلن
بالاتر در مورد اولویتم توضیح دادم. واقعاً مغزم درگیره از کلی احتمالات و نمیدونم تصمیم درستی گرفتم یا نه. اما یک سوال می خواستم ازت بپرسم، لوک اولویت آخریش رو به تو داد، در حالی که می گفتی لوک بهت رای اولی رو میده. نظر خودت در این مورد چیه؟
نمی‌دونم والا. خیلی چیزها ممکنه، از ردگم‌کنی بگیر، تا اینکه بخواد من رو با رای ندادن گناهکار نشون بده (به خاطر شکی که روی مفیستوفلس بودنش هست). دلیلی که من گفتم بهم رای می‌ده این بود که فاز قبل به من رای داده بود و این فاز هم اومد گفت دلایلم رو ندیده و فلان. رای امروزش ینی جکسون هم که نرفته بود دفاعیه بنابراین حدس زدم به من رای می‌ده. شایدم اصلا به خاطر همین حرف من بهم رای نداده که تابلوتر نشه نمی‌دونم :))

--------------
آقا در مورد حرف‌های باستر

فرض کنید شما بیگناهید و دارید بازیتون رو می‌کنید و به نظر خودتون هم خوب بازی کردید و بازیتون مشکلی نداشته.
یک نفر یکهو به طلبکارانه‌ترین شکل ممکن می‌آد میگه فلانی، بازیت رو توی دو پاراگراف خلاصه کن توضیح بده چیکار کردی. بدون اینکه ایراد خاصی بگیره. صرفا بگه تو سایه بودی. تازه می‌گه بازیت رو کامل دنبال نکردم :))
چه حسی بهتون دست می‌ده؟
آیا من ابهامی توی بازیم بوده که جواب ندادم؟ خیر.
آیا من درگیر نشدم در این بازی؟ آیا از اکثر افراد سوال نپرسیدم؟ چرا.
آیا من در سایه بودم؟ به هیچ وجه.
به نظرم هرکسی بشینه از اول بازی من رو بخونه، متوجه بیگناهی من می‌شه. من نمی‌تونم و دوست هم ندارم بیام توضیح بدم که آره فلان جا فلان کار رو کردم پس بیگناهم، فلان جا فلان کار رو کردم پس گناهکار نیستم. وگرنه دلیل برای بیگناه بودن من و گناهکار نبودن من زیاد هست برای چشم جستجوگر. نمی‌گم هم فوق‌العاده بازی کردم و همه گناهکاران رو نشوندم پای دیوار. اما بازی من با تمام کم و کاستی‌هاش، بازی یک بیگناهه.
اگه هم ابهامی هست در خدمتم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
من ذهنم خسته اس و ایشالا در ادامه فاز فرصت کردم ملحق میشم بهتون. از بی گناهانی که هستن خواهش دارم چند کار بین بحث هاشون انجام بدن:

1. اول اینکه خلاصه بیان مدی و لوک رو هر دو احتمال مفیستوفلس و هلن (یعنی مدی و لوک هر دو فرض بشن) بهشون بدن و تفسیر کنن رای ها و اولویت هایی که تو این فازهای اخیر داده شده. از نقش هایی هم که کشته و اعدام شدن هم صحبت کنن.

2. در مورد گناهکار بودن استف با اتفاقاتی که افتاد نظر بدن. اگر گناهکار بوده و زیرمجموعه ی سوم باستر درست باشه (یعنی با مرگش یک نفر به مافیا به تیم ملحق شده) کی رو حدس میزنن که قابلیت جذب شدن داشته؟ این باید گوشه ذهنمون باشه به هر حال. اگه این اتفاق افتاده باشه خیلی عجیب غریب میشه داستان و عملاً باید لیست های گناهکاری و بی گناهی رو با اطمینان خاطر کم تری چید. حتی به گزینه هایی که بی گناهی بیش تری بهشون میدیم.

کلوین

وافعاً درک نمی کنم الان. با این صحبتی که تو این پست آخرت کردی عملاً بحث های بین تو و بلو رو یک دوئل دو نفره، فارغ از نتیجه ای که برای بی گناهان تصور کردی و اصن تو کتم نمیره که یک بی گناه چرا باید رویکردش در قبال بازی دوئل دو نفره باشه، نه دغدغه برای برد بی گناهان؟!
چرا همه ی پست هات رو با شیوه ی احساس آمیخته می کنی که دل بقیه به درد بیاد؟ میخوای سبک و سیاق جدیدی از بازی رو امتحان کنی؟

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
Madelon Paget

با اجازه ات امشب یه مقداری استراحت کنم چون واقعاً توانی برام نمونده، فردا جواب همه سوالاتت رو میدم. فردا دلایل کامل تری هم برای گناهکاری بلو از متن بازیش میارم اگر تا الان قانع نشدید. بصورت ضمنی فقط این رو بگم که اتفاقاً من دفاعیه ی بلو رو خیلی دقیق خوندم و گر نه امکان نداره نصف شب اول فاز بیام به شرف یکی الکی درود بفرستم :دی دروغ نگفت و بنظرم این قضیه تحسین بر انگیز بود. این قسمت دفاعیه اش رو بخون:

من تا الان تمام تلاشم رو برای این بازی کردم. سعی کردم موشکافانه نگاه کنم، بیشتر از ظرفیتم انرژی گذاشتم. الان تازه متوجه میشم مافیا چه قدر انرژی روانی ادم رو می‌خوره. تا حالا تو همچین بازه‌ی طولانی‌ای درگیر بحث و سروکله زدن با مردم نبودم و این عادت نداشتنم الان به ضررم تموم شده. حالا اینکه بگید اگه بیگناه هستی بد بازی کردی و اینا، واقعا و بی تعارف خیلی ناراحتم کرده. اگه واقعا اشتباهی ازم سر زده بود از خودم ناراحت میشدم ولی اینکه طرف مقابلحرف من رو نفهمه یا بد بفهمه بعد به من بگه بد بازی کردی، چند بار هم تکرار کنه واقعا به نظرم ناعادلانه‌ست. نمی‌دونم چرا باید همدیگه رو زیر سوال ببریم؟ یه بازی ارزش این رو داره که تا تخریب یک نفر و بی ارزش کردن تمام تلاش و انرژیش پیش بریم؟ چه گناهکار باشم چه بیگناه من برای بازی تلاش کردم، اگه جایی هم اشتباه کردم طبیعیه. بد بازی کردن مگه این نیست که کل بازی رو یکی خراب کنه؟ نمی‌فهمم چرا باید تخریب بشم و همه‌ی کارهام زیر سوال بره وقتی طرف مقابل حتی منطق من رو نفهمیده و حرف من رو خودش بد متوجه شده. ایشون سه فاز پیاپی داره به من رای میده و من چون فکر میکنم بیگناهه بهش رای ندادم هنوزم. برای خود شخص من راحت نیست این کار ولی چون فکر کردم برای بازی بده سعی کردم بحث رو مدیریت کنم و به سمت درستی بکشونمش که انگار یا من مهارت این کار رو ندارم یا کلا طرز تفکرم اشتباهه.

سایر پست هاش رو هم فردا بررسی میکنم و اینجا قرار میدم تا مطمئن بشید مرضی پشت رای من نبوده و واقعاً با دلیل اعتقاد داشتم گناهکاره.
از بقیه هم عذر میخوام و حتماً فردا جواب سوالاتتون رو میدم. مطمئن باشید.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدی:
دوم اینکه کریستین میتونه نقطه مقابل ریگان باشه به نظرم. یعنی یکیشون میتونه گناهکار باشه. فقط یک سوال اینجا از کریستین دارم: کریستین: یادمه همون فاز اول چند نفر رو به اسم مشکوک معرفی کردی، چند نفر رو گفتی بهشون مثبتی، ولی یادمه اسمی از ریگان توی اون اسامی ندیدم. یادت رفت یا چی؟ . دوم اینکه الان نظرت در مورد ریگان چیه کلا؟
ازت عذر میخوام. من پستهای اخیر فاز رو به صورت گذار فقط یک نگاه کلی کردم و متاسفانه با گوشی بودم و شرایط خوندن رو نداشتم. چند جا خواستم حتی پستی کوتاه بدم و از دب سوال بپرسم ولی با گوشی نشد. حتی الان که گفتی سوال پرسیدم و جواب ندادی رفتم دنبال سوالت گشتم. و احتمالا چون داخل متن نوشتی و منشن نکردی اصلا متوجه نشدم.
من حتی به قسمتی از این سوال قبل از پرسش شما پاسخ دادم (نظرم در رابطه با ریگان) پس اصلا بحث رندی و ... رو قبول نمیکنم.
توی اون فاز ریگان فعال نبود تا جایی که خاطرمه، در انتهای شب اومد و یه پست داد و به من رای داد. تا قبل از این پستش نظر خاصی نسبت بهش نداشتم. کلوین برام مثبت بود، تل و باستر مردد، جکسون و بلو و استف و جسیکا مشکوکها. تا جایی که یادمه دب و ریگان در اون فاز کمتر فعالیت داشتن و نظر خاصی نداشتم راجبشون.
اگر بخوام دقیق با زمان سوال و قبل از اعدام پاسخ بدم، ریگان از موضع عجیب غریبش نسبت به من پایینتر اومده بود ولی خب حس تو آب نمک نگه داشتن میداد بهم. در کل حس خوبی بهش نداشتم و از دب جلوتر بود برام. ولی در اتتهای فاز پاسخی که دب به پست من داد و اینکه داشت پشت دست رای میداد و یکهو رای به باستر داد و گفت رایش موقتیه و میخواد پست بخونه، بعد تو دفاعیه به باستر اعلام حس بد کرد، حس گناهکاریش رو برام بالاتر از ریگان برد. حتی احتمال دادم شاید جلاده، که انقدر عجیب و غریب و بدون دلیل و پشت دست بقیه رای میده تو بازیی که شرایطش اینطوریه.
رهبر عزیر هیچ تعمدی در ندیدن سوالت نبوده.
و اینکه میشه واضحتر بگی یعنی چی که من از متن بازی در امان بودم؟

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
کلوین
قبل از اینکه بری یه کلمه سوال من رو جواب بده.

- - - Updated - - -

کریستین
ریگان از موضع عجیب غریبش نسبت به من پایینتر اومده بود ولی خب حس تو آب نمک نگه داشتن میداد بهم
چه حس آب‌نمکی می‌گرفتی وقتی توی گزینه‌های رایم نبودی؟ از چی حس آب‌نمک می‌گرفتی ینی؟ من تقریبا اتهامم بهت رو پس گرفتم فقط یک سوال برام حل نشده بود که همونم جواب ندادی، بعد می‌گی حس آب‌نمک؟ :|

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
Regan Lavoie

کلوین

عزیز من سوالی که پرسیدی نیازمند بررسی دوباره من از پست های تو و باستر هست. آخر فاز قبلی باستر هم این درخواست رو کرد و من متاسفانه فرصت نکردم. حتماً دوباره روند اتهاماتتون به همدیگه رو نه تنها دوباره میخونم بلکه در اولویت قرار میدم، و فردا در موردتون نظر میدم. شاید اصلاً جفتتون بیگناه بوده باشید و دارید اینطوری به همدیگه می پرید. اجازه بده فردا من میخونم حتماً بهت میگم. نگران نباش

جکسن جان حواسم به سوال شما هم هست. جواب میدم حتماً.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
Regan Lavoie

عزیز من سوالی که پرسیدی نیازمند بررسی دوباره من از پست های تو و باستر هست. آخر فاز قبلی باستر هم این درخواست رو کرد و من متاسفانه فرصت نکردم. حتماً دوباره روند اتهاماتتون به همدیگه رو نه تنها دوباره میخونم بلکه در اولویت قرار میدم، و فردا در موردتون نظر میدم. شاید اصلاً جفتتون بیگناه بوده باشید و دارید اینطوری به همدیگه می پرید. اجازه بده فردا من میخونم حتماً بهت میگم. نگران نباش

جکسن جان حواسم به سوال شما هم هست. جواب میدم حتماً.

بررسی پست من و باستر چیه؟ میگم به نظرت الان استف یاکوزا بوده یا لباس داشته؟؟

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
کلوین

- - - Updated - - -

کریستین

چه حس آب‌نمکی می‌گرفتی وقتی توی گزینه‌های رایم نبودی؟ از چی حس آب‌نمک می‌گرفتی ینی؟ من تقریبا اتهامم بهت رو پس گرفتم فقط یک سوال برام حل نشده بود که همونم جواب ندادی، بعد می‌گی حس آب‌نمک؟ :|

ریگان:
وای، من الان دیدم یک پست بلند برای تو نوشتم و ارسالش نکردم. ببخشید گفتم من این فاز در شرایط ثابتی نبودم. برای همین حتی فراموش کردم اون پستم رو ارسال کنم برات. الان چک کردم و دیدم.
توی اون پستم در مورد آب نمک و اینها صحبت کردم. اگر اجازه بدی فردا میفرستم. چون پست توی لپتاپه و من با گوشیم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
Regan Lavoie

بررسی پست من و باستر چیه؟ میگم به نظرت الان استف یاکوزا بوده یا لباس داشته؟؟

ببخشید این رو ندیدم فکر کردم سوالت در مورد باستر منظورت بود. اطیمنان که نمیشه داشت ولی از نظر من احتمال خوبی برای یاکوزا بودن استف وجود داره هنوز، چون سبک بازیش هم گناهکارانه بود هم سازمانی. فازی که لحظه آخری به من رای داد و رای رو برنداشت که بنظرم دیگه خیلی وایب گناهکاری داد. دغدغه من فقط الان اینجاست که اگر یاکوزا بوده، آیا فدا شده یا پلیس هدف قرار داده؟ و اگر فدا شده، آیا فدا شدنش موفق بوده یا نه. به این مسئله هم فکر میکنم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
Regan Lavoie

ببخشید این رو ندیدم فکر کردم سوالت در مورد باستر منظورت بود. اطیمنان که نمیشه داشت ولی از نظر من احتمال خوبی برای یاکوزا بودن استف وجود داره هنوز، چون سبک بازیش هم گناهکارانه بود هم سازمانی. فازی که لحظه آخری به من رای داد و رای رو برنداشت که بنظرم دیگه خیلی وایب گناهکاری داد. دغدغه من فقط الان اینجاست که اگر یاکوزا بوده، آیا فدا شده یا پلیس هدف قرار داده؟ و اگر فدا شده، آیا فدا شدنش موفق بوده یا نه. به این مسئله هم فکر میکنم.

آها شاید :دی
جسیکا چی؟
اینم بگو بعد برو :دی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین