برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل تحلیل دور چهاردهم | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام

اين از لیست نفرات و نقش ها و اتفاقات:

%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9_%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84_j4v5.png

از همتون ممنونم و از همتون هم بابت کم و کاستی هایی که بود و سوتی هایی که داده شد معذرت میخوام، بذارینش بابت این که اولین تجربه ام بود.
حالا توی پستای بعدی دونه دونه با ذکر نام از همتون تشکر میکنم :دی

میتونین تحلیل کنین.

برندگان بازی:

بیگناهان (غیر جذبی و گادکش) :

آرش
مهسا
احسان
سپهر
ترسا
بهاره

محمدامین

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب امشب بیخوابی زده به سرم پس اولین پست این تاپیک هم خودم بدم :دی
من که داستان رو فی البداهه نوشتم، الانم فی البداهه یه سری از چیزایی که میخواستم بعد از بازی بگم رو بگم.

اولا بگم که گاد بودن به شدت تجربه لذت بخشیه :دی بسیار لذت بخشه که به تعدادی انسان، نقش بدی، براشون داستانی بر اساس بازیشون بنویسی، اونا هم بر اساس نقشهایی که بهشون دادی و قوانینی که براشون نوشتی بازی کنن و...
کلا خیلی خوب و لذت بخش بود. یه ذره سختی هم داشت ولی واقعا لذتش ده برابر سختیش بود.

از قبل بازی شروع کنم. از همون 10 سال پیش که با متین توی فوتیران، مافیا بازی میکردیم، علاقه به گاد شدن داشتم و یک بار هم تا آستانه اش رفتم ولی نشدم، اما دور قبل دیگه گفتم هر طور که هست باید دور بعد گاد بشم و پویا لطف کرد (یکی از لطف های فراوانش قبل و حین بازی) و نوبت گادی خودش رو به من واگذار کرد و خب گاد شدم :دی

در مورد نقش ها بگم که در نقش ها نمیخواستم تغییر انقلابی ایجاد کنم، تنها تغییر مهم، اضافه شدن نقش جاسوس خارجی بود. علت ابداع این نقش خیلی مسخره بود! من برای داستان خیلی ارزش قائل بودم و با خودم گفتم نمیشه که امریکا توی جنگ به این مهمی دخالت نکنه :)) پس یه نقش طراحی کردم که نماد امریکا بشه :)) و خب به سرعت متوجه شدم که همچین نقش قدرتمندی (با وجود همه سختی های اِعمال نقشش) میتونه بالانس رو به هم بزنه، ولی دیگه کار از کار گذشته بود و عرفان که اول قرار بود بیگناه بی نقش باشه، این نقش رو گرفته بود. و در بازی هم متاسفانه برای عرفان، شب چهارم اعدام شد و نتونست از این نقش استفاده کنه. البته ظاهرا قصد داشت شب چهارم هم محمدامین رو حدس بزنه که اشتباه بود و بنا بر این در هر حال نمیتونست اون نفوذ رو انجام بده. از نظرم اگه موفق میشد یه باگ بزرگی ایجاد میشد که خب با رای اعدام بازیکنها و قرعه و البته حدس اشتباه، نشد که بشه.

بقیه نقشها تقریبا همون بودن فقط بعضیا اسماشون عوض شده بود، من برنامه ریزی کرده بودم که اگه 18 نفر شدیم، فرقه هم توی بازی بیارم و براش طرح هم داشتم، منتها توی 16 نفر ریسک نکردم که فرقه هم بیارم و به نظرم خیلی سخت بود که اونطوری، بازی رو بالانس کرد. اما طرحم رو توی معرفی نقش ها نوشتم که فرقه با تم هری پاتر بود :دی

از نقش ها که بگذریم به بحث شیرین قوانین میرسیم. من زیادی قانون نوشتم و هدفم این بود که همه چی طبق اون ها انجام بشه، منتها خیلی از تئوری ها تا عملی نشن، باگ هاشون مشخص نمیشه و حین بازی متوجه باگ های مختلفی شدم که از همه بازیکنان تشکر میکنم که این باگ ها رو تحمل کردن.

در مورد قرعه کشی، من اصلا این قرعه کشی رو برای این توی قوانین آوردم که علاقه زیادی به هیجان قرعه کشی دارم و حتی توی زندگی خودم هم بارها با فرمول randbetween اکسل قرعه کشی و تصمیم گیری کردم :دی اما اصلا فکر نمیکردم قرعه کشی انقدرررررررررر توی بازی اثر بذاره. فکر میکردم یا اصلا قرعه کشی نخواهیم داشت یا فوقش یک بار، کار به قرعه کشی میکشه، ولی چهاااااار بار کار به قرعه کشی کشید. حقیقتا عجیب بود برام. نمیدونم اگه دوباره گاد بشم برای حالت مساوی، چه چیزی در نظر بگیرم. شاید دیگه طرف قرعه کشی نرم.

اما یه باگ دیگه این چیزی بود که آرش آخر بازی انجام داد. یا باید مثل قبل اجازه نمیدادم که شهردار توی رای گیری که خودش هست دخالت کنه یا اجازه نمیدادم به خودش رای اول بده، متاسفانه اتفاقی که افتاد باعث شد نقش آرش علنا لو بره هر چند به زبان نیومد :دی و خب در بازی، صد در صد مثبت شد که درست نبود و با روح بازی مافیا سازگار نبود. بی نهایت از پویا و امین و هادی و فری و سعید تشکر میکنم که این ضرر رو دیدن ولی دم نزدن و هیچ شکایتی نکردن.

یه باگ دیگه هم این بود که کلا زیادی قانون نوشته بودم و خودم رو محدود کرده بودم! مثلا در مورد زمان فازها، از نظرم صرفا همین که برای پایان فاز زمان تعیین میکردم کافی بود و در نهایت هم همین اجرا شد و لازم نبود برای بقیه چیزا زمان تعیین کنم، یا مثلا تعیین کرده بودم که هشت فاز روز داشته باشیم اما عملا نیاز به بیش از 5 فاز روز نشد. میگم که. خیلی چیزا باید توی عمل انجام بشه تا مشخص بشه و البته تجربه هم در این مورد خیلی کمک میکنه.

اما در مورد جنجالی که شب سوم ایجاد شد. همون شب که از عصبانیت در حال مرگ بودم، یه طومار نوشتم. ولی از انتشارش انصراف میدم، توی پست بعدی که تجربه فازهای مختلفه، یه کم در موردش توضیح میدم ولی بازم چیز زیادی نمیگم.

خب فعلا همینا دیگه. بعدا از تجربه فازهای مختلف میگم و تشکرهای اختصاصی رو انجام میدم و در انتها هم تحلیل بازی و اعطای مدال‌ها

اگه دوست داشتین تحلیل کنین اگه دوست نداشتین هم تحلیل نکنین :دی همین که بازی کردین یه دنیا لطف بود :love:❤️

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درود. صبح‌تون بخیر.

بازی خوبی بود. سپاس از رامتین عزیز بابت برگزاری و زحماتی که کشید. به بی‌گناها هم تبریک می‌گم.

من در مدل جدیدم قراره خیلی در مورد خودم حرف نزنم، چون ادوار قبلی زیاد حرف زدم.:دی در کل از تصمیم‌هام راضی بودم و از بازی و گروه هم لذت بردم و خوش گذشت بهمون. برگردم عقب هم همین کارا رو می‌کنم تقریبا؛ چون باتوجه به شرایط، درست‌ترین کار ممکن بود از دید خودم. صرفا از اون حدی که مد نظرم بود، زیادتر بازی کردم از اواخر فاز 4 که اگه به عقب برگردم، قطعا این کارُ نمی‌کنم. البته قرار هم نبود فقط درصد بدم؛ ولی پست بالانس و تحلیل آرا و این‌ها کافی هست برای بازیم به‌نظرم و حالا چند پست کوتاه در هر فاز برای توضیح بازی یا سیستم یا دلایل خودم. به‌هرصورت دور اولی بود که این‌جوری بازی می‌کردم و انگار دور اولی بود که مافیا بازی می‌کردم.:دی از این نظر بعد از مدت‌ها (7 سال؟) از بازی لذت بردم و بسیار خوب بود. حالا حالاها هم این شیوه رو ادامه می‌دم و خوشم اومده ازش و امیدوارم طی چند دور آینده، نقاط ضعفش برطرف بشه و بعدش سیستماتیک‌تر و بهینه‌تر بازی کنم.

در رابطه با تیم:
از بچه‌ها راضی هستم در کل و خسته نباشید می‌گم بهشون. شیوه‌ای که برای برد تنظیم کرده بودم، برد 1 از 2 بود و به جلوترش فکر نمی‌کردم و قرار هم نبود کسی که تا آخر می‌ره من باشم. قرار بود سعید یا فرد جذبی احتمالی بره در ابتدای بازی (که شد فری عزیز و بسیار لذت بردیم از حضورش در گروه)؛ منتهی نشد که بشه.:دی
هادی مشکلی نداشت بازیش از نظر من و کاملا در جهت تیم و اهدافش بود از اول تا آخر. سعید هم بسیار خوب بازی کرد باتوجه به وقت کمش؛ دو اشتباه ریز داشت فقط، وگرنه می‌تونست تا آخرا بیاد. امین خب متاسفانه شلوغ‌ترین هفته‌ش بود، ولی از تلاشش و وقتی که گذاشت، مرسی.:دی و قراره که جبران کنه دور بعدی و ادوار بعدی البته.:دی فری هم قبل و بعد جذب عالی بود و از بهترین بازیکن‌ها. ته بازی هم حال نداشت دیگه.:دی مام شارژر اضافه نداشتیم متاسفانه.:)) همین دیگه.
آها شب هم اونا که مردنُ من زدم. به بقیه فحش ندن.:))

بالانس هم در چارچوب نقش‌ها تعادل برقرار بود و همون چیزی بود که پست اول بهش احتمال دادم و توضیح اضافات نمی‌دم دیگه.:دی کلاس رایگان هم حین دور برگزار می‌کنیم.:دی هر بازیکنی هر بالانسی که فکر می‌کنه متعادله، می‌تونه بنویسه در فاز اول. من به عنوان گاد می‌گم بهش که متعادل هست یا نه و چرا.:دی محدودیت هم نداره. یعنی آرش می‌تونه 10-20 حالت بنویسه و همه رو بپرسه.:))

زیاده عرضی نیست. توضیح کوتاه و نمره هم وقتی همه پست دادن، ارسال می‌کنم. متقابل و دیکتاتوروار هم هست از این به بعد.:دی یعنی آخرین پستُ قبل گاد می‌دم و هرکسی تحلیلم نکنه، فقط نمره می‌دم بهش. هرکسی تحلیل کنه، ضمن سپاس:دی، یه توضیحاتی هم می‌دم.
اینم مدل تحلیل در مدل جدید بازیم.:دی می‌دونم.:)) خوتونید.:دی همینه که هست.:دی

مراقب خودتون باشید؛ تا دور و ادوار بعدی.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام همگی :دی

دوباره مافیا، دوباره استرسِ اعلام نقش توسط گاد ، رامتین پیام میده و میگه مافیایی :دی می تونم بگم به اندازه 20 ثانیه از این نقش غمگین بودم . اما وقتی گفت گادفادرتون پویاست تمام اون غم 2 برابرش به شادی تبدیل شد :دی مگه آدم چندبار شانس اینو داره با پویا هم تیمی شه ؟ بسیار خوشحال بودم از نقشم و ممنون از رامتین که این افتخار رو نصیبم کرد .

خب برنامه ای که اول داشتیم این بود من ترسا رو به چالش بکشم و امین ، امیر رو . ولی در یک چرخش قهرمانانه :دی من و امین جامون رو عوض کردیم و من شدم مسئول مستقیم بحث با دوست بی جنبه مون :))
شاید باورش سخت باشه، ولی من بسیار لذت بردم از این دور . مخصوصا همون 1 روزی که داخل بازی بودم و با امیر بحث می کردم و خوشحالم که این سبک جدیدیش رو روی من پیاده کرد :)) امیر نمی تونست شهروند باشه و اینطوری یقه بگیره اول بازی . هم یقه منو هم آرشو . اول فکر کردم که شهرداره . ولی وقتی ادامه پستاشو دیدم متوجه شدم نه تنها شهردار نیست، بلکه شهروندم نیست :دی قبل از شروع بازی ما بنا داشتیم اولین اعدامی رو ، هرکی و هرچه که باشد رو لغو کنیم :دی وقتی اولین اعدامی بازی از مافیا باشه یعنی اون طرف بد بازی کرده . که جا داره از بقیه بچه های تیم عذرخواهی کنم بخاطر بازی نه چندان خوبم .
البته که واقعا مسخره اعدام شدم کلا 6 تا دونه پست دادم و بنظر خودم تنها سوتی ای که دادم این بود تو یکی از پستام اومدم برای کوبیدن فری نقل قول یکی از بچه ها رو مطرح کردم ( تبریک به عرفان که خوب مچمو گرفت :گل: :دی ) و اتفاقا که پویا هم بهم گفت نفرست اینو و اینجاش مشکل داره :دی اما بعدش گفت نه اوکیه و بفرس بره . این سوتی + نبودن هیچ شخصی بهتر از من برای اعدام باعث شد خیلی زود ریغ رحمتُ سر بکشم و ادامه بازی رو از طریق گروه دنبال کنم :دی

در مورد تیم بخوام بگم، از تجربه همتیمی بودن با همه بچه ها بخصوص پویا بشدت لذت بردم . واقعا کلاس آموزشی هستش صحبت باهاش و وقتی به ریزترین نکات هم توجه می کرد، آدم حیرت زده میشد . گزینه جذبی رو خیلی خیلی خیلی خیلی خوب انتخاب کرد و دنبال جذب تاثیر گذار بود . چندتا گزینه تاثیر گذار جدا کرده بود بین آرش، محمدامین، فری، امیر و یکی دیگه :دی که در نهایت فری رو انتخاب کرد که انتخابی بشدت ریسکی بود و ممکن بود جذب نشه :دی اما جذب شد .

بعد از جذب 14 نفر تو بازی بودن . پویا ، امین، سعید و فری هم مافیا . یعنی فاز روز اول که تموم شد ما نه تنها شرایط مون بدتر نشد، بلکه خیلی بهترم شد :دی بجای 16 نفر، 14 تا تو بازی بودیم و بجای من، فری بود . فکر می کنم از این ایده آل تر نمیشد .

حالا چی شد که نتیجه نگرفتیم ؟ من دو دلیل براش دارم 1- وسواس بیش از حد 2- بردن برای جاودانگی

من پسندیدم این سبک بازی رو . معتقدم اگه معمولی قرار بود بازی کنیم با نهایت احترام به شهروندا، بردن کارِ اونچنان سختی نبود :دی شما ببینید ما به هیچ عنوان از جو بازی استفاده نکردیم ، یعنی بعد از مرگِ من خیلی راحت میشد موج رو برد روی مهسا یا آرش یا حتی ترسا ! ولی هیچ کدوم از این کارا رو نکردیم که هیچ + بلکه سعید رو قربانی کردیم ( قربانی کردن سعید رو من وسواس بیش از حد می دونم و یکی از دلایلی که شانس بردمون کم شد )

پویا مثلِ رئالِ مادریده :دی آقای مافیاس . انواع اقسام بردهارو داشته به هر نحوی :دی ولی این مدل برد رو تو کارنامه ش کم داشت، سلاخی کردن همه ی بچه های تیمش ( بجز من :love::دی ) اگه بازی رو می بردیم، اون خالکوبی که دور قبل قرار بود رو بازوم برا مهدی بزنم رو، برا پویای گادفادر می زدم :دی من خودم بشدت لذت بردم از این سبک بازی . بنظرم اگه این دور رو با این سبکی که پویا داشت می بردیم جاودانه می شدیم، اگرم می باختیم، چیزِ خاصی از دست نمی دادیم :دی که از دستم ندادیم .

در موردِ بقیه بچه های تیم، بنظرم امین پاسوزِ من شد :دی یعنی معتقدم اگه طرف منو نمیگرفت و به امیر گیر نمیداد نه پلیس میپرسیدش، نه انقدر اتهام بهش می خورد . متاسفانه فدای دفاع از من شد :دی ببخشنیم :-( :دی

فری، امان امان امان از این پلیر، اگه مهمونی شب آخر نبود معتقدم که شانس اینو داشت تو 3 نفرم بره حتی . اما نبودش تو روز آخر + دادن اولویت باعث شد سرش بره بالای دار . من که لذت بردم از بازیش و نوت برداری کردم از سخنان گران بهاش :دی

سعید، سوتیش رو در حد اعدام قبول ندارم من :دی از اعدام سعید هم بیشتر از اعدام خودم ناراحت شدم . تا زمانی هم که بود شکی روش نبود و جا داشت بیشتر تو بازی بمونه . اما خب فدای تیم شد برای رسیدن به جاودانگی :دی دمش گرم

من جز زیبایی، چیزی از این تیم ندیدم و خوشحالم تجربه ی بازی با این گروه بهم اضافه شد و از همشون ممنونم . اگه کم و کاستی بود به جنبه ی بالای خودتون ببخشید :گل:

-------------------------------------

شهروندای عزیز :دی

این بازی نشون داد بعضی وقتا نه تنها اولین اشتباه، اخریش نیست، بلکه هر اشتباه = بود با شهروند شدن بیشتر افراد :))

حیفه اسم شهروند بیاد و از دوست قدیمیم احسان شروع نکنم :دی بنظرم جایزه یاسین رو یه پرانتز باز کنید جلوش بنویسید احسان :)) :دی لعنت بهت که انقدر خوبی تو . لذت می بردم پستاتو میدیدم . قبلا هم گفتم من بازی ساده رو خیلی میپسندم تو مافیا . یکی از اصلی ترین دلایل برد شهروند رو پافشاری احسان رو خروج پویا می دونم و بنظرم بجز اون، هیچکس در حد رای به پویا مشکوک نبود و همین باعث شد شهروندا رو متحد کنه که به پویا رای بدن و بازی تموم شه . حدساش بینظیر بود . الحق که لقبی که گذاشتن برازندته پسر :دی دور قبلم حقت بود نمره 10 بگیری اگه اون اشتباه رو نمی کردی، ولی خدا بهترشو بهت داد . نمره ت 11 هست از نظرم :دی پرفکت :111:

وقتی مطمئن شدم امیر شهردار نیست، 90% احتمال میدادم آرش باشه و ممنون ازش که پشتم در اومد اول بازی :love::دی البته که اشتباه کم نداشت آرش اولای بازی ولی تونست خودشو جمع کنه و تبدیل شه به یکی از ارکان برد شهروندا . مبارکت باشه ریزبین ترین فرد بازی :دی

این کلیپ، شرح وضعیت مهسا تو این بازی بود :)) کسی که هر اشتباهی بگید کرد ولی خوش شانس بود که تو بازی موند . البته که آخرای بازی وضعیتش 180 درجه فرق کرد و کاملا در راستای برد شهروندا وقت و انرژی گذاشت و اشتباهای اول بازیش به بازی خوبِ آخرش در :دی

ترسا هم مشابه مهسا اولش خوب بازی نکرد . ولی آخراش تونست ذهنشو آروم کنه و به گزینه ی درست رای بده . اون پستی که داده بود رای های اولیه و اولویت هارو با رنگ بندی مشخص کرده بود بشدت لذت بخش بود . این کار فقط از یه دختر بر میومد :دی آخراش خیلی خیلی خیلی خیلی خوب بازی کرد و بقول پویا بشدت جستجوگر بود . آفرین بهش :دی

پلیسِ شهرتون :دی هم بشدت لایق برد بود :دی محمدامین کاملا وسط بازی بود و اومده بود گناهکارا رو پاره کنه . تشخیص امین شم بشدت خوب بود و کمک شایانی کرد به برد شهروندا :دی

و در نهایت بهاره که جا داره اگه اولین بازیِ مجازیش بوده باشه بنظرم مدال براش طراحی شه :دی بهترین دور اولی :)) یادمه خودم بار اولی که می خواستم بازی کنم با این جمع بشدت گنگ و گیج بودم و نمیدونستم چی باید بگم یا چیکار بکنم ! ولی بهاره همین که بار اولش بود تو این جمع بازی می کرد و انقدر خوب تونسته بود جلو بره 100 احسنت داره .

+ عجیبه که سپهر رو فراموش کردم :| انقدر پستاش به کتفم طور بود که انگار پیام بازرگانیه :دی :)) بنظرم راه منو پیش گرفته . دور اول کاریش نداشتن ولی این نویدُ بهش میدم با ادامه این سبک با هر نقشی بزودی اعدامه :))

فرعی ها

از دوست مسخره و بی جنبه م میخوام شروع کنم :دی :)) امیر، فتبارک الله احسن الخالقین :دی عجب بازی کرد . عجـــــــــــب بازی ای کرد ! بی نظیر ترینِ ترین ها بود . مافیا یعنی همین بازی ای که امیر به نمایش گذاشت :دی مثه گرگ وحشی که اومده جر واجر کنه همرو . اونجاشش که آرش نیم خط سوال ازش پرسید و ازش 5 تا سوال کرد عالی بود :)) اون تیکه یا چی =)) نشون داد سلطان سفسطه و مغلطه اس با اختلاف :دی البته به خودشم گفتم جوکر رو خوب بازی نکرد اما بـــازی کرد ! و بازی یادِ بچه ها داد :دی فکر می کنم بیشترین لذت رو از بازیِ امیر بردم . ممنون که باعث شد این دور برام خاطره ساز بشه :دی و لعنت بهش که انقدر بی جنبه اس :)) امیرم اگه تا آخر بازی می کرد و همینجوری جلو می رفت، خالکوبیشو می زدم رو بازوم ولی خب ... :دی کلا قسمت نمیشه خالکوبی بزنیم ما :))

صدرا هم که نبود اصلا . وکیلِ مارو ببین خدایی :| روزِ دادگاه وکیل مون سر جلسه نیومده :| :)) اینم شانس ماست دیگه . خوب وکالت نکرد از گناهکارا :دی

عرفان . مردم میرن سلطان طلا و سکه و قیر میشن، عرفان سلطان دفاعیه اس :)) آرشُ خوب حدس زد :دی آفرین بهش . ولی بازی از دستش خارج شد و نتونست به اون چیزی که می خواد برسه

و در نهایت گادِ بازی رامتین، اشتباه کم نداشت و مخصوصا قسمت قرعه کشی باگ بازی بود بنظرم :دی ولی برای تجربه ی اولش واقعا خوب بود . همین که دور هم جمع مون کرد و مجددا خاطره ساختیم ارزشش از همه چی بیشتره . ممنون ازت وینستون کشِ قهّار :دی

بسی لذت بردیم از همگروهی و همکلامی با همتون ، به امیدِ دیدار :دی:گل:

آخرین ویرایش:
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام. همگی خسته نباشید :دی

چون کارم نیمه تموم بود، حقیقتا دوست نداشتم که تحلیل هم بنویسم، مخصوصا که از بعد از خروج خودم تقریبا انتخابی بازی رو خوندم. منتها اینقدر مکالمه با بچه ها توی چت خصوصی شکل گرفت در مورد بازی خودم و بازی اونا و ... که دیدم هی دارم یه سری چیزا رو از این چت به اون چت تکرار می کنم و خب چه کاریه یه تحلیل بنویسم تموم شه :))

اول بگم که اگر حالات ماده رو سه حالت جامد، مایع و گاز، تلقی کنیم و انسان هارو از نظر شخصیت به این سه حالت تشبیه کنیم، من خودم رو مایع می دونم. به این مفهوم که انعطاف پذیرم و معمولا به شکل ظرف طرف مقابلم در تعاملات در میام و اصولا اگر بخوام اون توضیحی که درتحلیل مهدی در دور 11 دادم رو تکمیل کنم برای خودم، معمولا عادت دارم تو زمین طرف مقابلم بازی کنم و زمین اونو به شکلی که دوست دارم در بیارم :دی تو تمام این سال ها که مافیا بازی کردم به این شیوه بازی کردم و تو زندگی شخصیم هم از این نظر شباهت زیادی به مافیایی که بازی می کنم دارم. در واقع معمولا من یه سری اصول دارم، منتها اون اصول خودشون و ظرف و استکراچرشون برام مهم نیست، بلکه اون روحشه که برام مهمه و اون اصول رو می تونم در قامت ظرف و استراکچر طرف مقابل بهش برسم و از این موضوع هم لذت می برم.

همین ویژگی در من باعث میشه که بیشتر انسان تعامل گرایی باشم نه تقابل گرا، بیشتر تساهلگر باشم تا سختگیر و بیشتر اصلاح طلب باشم تا اصولگرا ( البته نه به معنی دقیق کلمه در بعد سیاسی)، و خب این لایف استایلی هست که من در زندگیم دارم. همینم باعث شده که معمولا با سخت ترین آدم ها بتونم مذاکره کنم، معاشرت کنم و حتی رفاقت کنم و البته اون برداشت مورد نیازمم از این رابطه داشته باشم.

البته همیشه یک استثنا یا خط قرمز وجود داشته و اونم این بوده که اونجا که این تساهل با یکی از این سه مورد یعنی: احترامم، غرورم و وقارم در تقابل بوده که در موردش در حین بازی دور دوازدهم صحبت کردم و هر جا پای این سه تا وسط اومده، بی رحمانه و بدون در نظر گرفتن قضاوت دیگران، عطای یک رابطه و یک موضوع رو به لقاش بخشیدم و بدون استثنا خارج شدم :دی و این شیوه قطعیم در هر زمان از زندگیم بوده :دی و تنها جایی بوده که سخت، اصولگرا و تطبیق ناپذیر بودم و البته هزینه هاشم دادم :دی

همین ویژگی من باعث شد که من وقتی امین در تحلیل های قبلیش از مفهوم ورژن صحبت کرد، من برم به گذشته خودم در مافیا یه نگاهی بکنم و ببینم تا الان چند ورژن خوردم و چه وضعیتی هستم و هرچه بررسی کردم، تقریبا به تحلیل امین در دور 12 رسیدم اونجا که گفت فلانی در تمام این سال ها چیزی از بازیش کم نشده، بلکه چیزهایی رو به بازیش اضافه کرده و هرچی گشتم جز زیر ورژن عوض کردن هیچ چیز تقریبا ندیدم و حتی گذار از "سید" به "امیر" هم یک زیر ورژن بوده برام.

با این دیدگاه جوکر رو به عنوان یکی از آخرین بازی هام گرفتم و بخاطر آزادی مفهومی که این نقش داشت، شروع کردم به ورژن خوردن تا ورژن 2 از خودم رو شروع کنم. و برای این مفهوم به جنگ بزرگترین ویژگی شخصیتی ام یعنی عدم قاطعیت و تساهلم رفتم :دی و بخاطر همین پلنِ من برای جوکر، روئینِ وکیل نما و وکیلِ جوکر نما بود. که هر دو ترکیب یک ترکیب سمیِ با عمیق ترین پارادوکس ها بود. که مهم ترین ویژگیشون قاطعیت، سختگیری و عدم تساهل و به تعبیری جامد بودن بود.

در ترکیب اول روئین تن، قوی ترین و با اعتماد به نفس ترین و مثبت ترین نقش بازی محسوب میشه با تمام تعصب های بیگناهی که همراهش به آدم داده میشه و وکیل از نظر من سیاه ترین نقش بازی که البته اونم مقتدره و ایجاد این پارادوکس که تو بتونی بر شیطنت وکیل و سفیدی روئین تن به عنوان یک مرز باریک سوار بشی چالش ارزشمندی برام بود. و این اختیار رو میداد که در مرز باریک بین سفید بودن و ترس از اعدام کردنِ "امیر" و سیاه بودن و ترس از اعدام نکردنِ "امیر" بازی رو نگه دارم.

و در ترکیب دوم، قاطعیت و علم وکیل در کنار تجاهل و سبکسری جوکر هم ترکیب متضادی بود که ازش توش میشد در وقت مورد نظر خیلی چیزا استخراج بشه. و از اون بالاتر، تو این اختیار رو داشتی که خیلی رو جوکر باشی، اما دیگران فکر کنند وکیلی هستی که داری جوکر بازی می کنی و ازت و از اعدام نکردنت بترسند در حالی که فکر کنند داری به استقبال اعدام میری :دی

و من بعد از ورژن های تماشایی و خاص و تکرار نشدنی مهدی و پویا، بهترین جوکری که هنوز مونده بود و قابل اجرا بود رو در اجرای این دو ترکیب از بازی دیدم :دی. مخصوصا که به من اجازه میداد با قاطعیت و سختگیری و اعتماد به نفسی که قبلا با هیچ نقشی نداشتمش وارد بازی بشم :دی.

خب من همیشه در طول این سال ها به جز سه مرتبه ( دو دور از آرش و یک دور از آریا ) که از گفتنشم شرمگینم به بازی ها احترام گذاشتم و همیشه هم تا زمانی که احترامم رو حفظ شده دیدم، این احترام رو ادامه دادم و این بازی هم پست شروع من دقیقا مصداق این احترام به بازی بود. چون همون شب و حدود ساعت 1 صبح از سفر برگشته بودم و نشستم و اون پست رو تا ساعت 2.5 نوشتم چون میدونستم اون روز شلوغم و اگر ننویسم هیچ وقت نمی تونم بنویسمش و علی رغم خستگیم می تونم بگم بهترین شروع بازیم در طی این سالها بود و مقتدرانه ترینش. چون از قیاس خوشم نمیاد با شروع بقیه قیاس نمی کنم :دی

اتفاق مربوط به هادی دقیقا اون چیزی بود که من می خواستم. نمایش یک روئین تنِ وکیل و دخالت آرش هم پلن منو برای بازیم زیبا تر و تکمیل تر کرد و به من کمک کرد پلنی که از ریختن فونداسیون و اسکلت بازیم تا روز پنجم در ذهنم بود با درگیری با هادی که تقریبا از پست دوم یا سومش مشخص شد که گناهکار غیر انفرادی هست رو قبل از فاز سوم انجام شده ببینم و به فکر بازی آرایی یا اصطلاح ساختمونیش نازک کاری ساختمون جوکر باشم :دی

خب من برای اینکه به بازی بگم که من وکیلم و از این وکالت در فاز های بالا در جهت اعدام شدنم استفاده کنم، نیاز داشتم که بیگناهان رو از وکالت خودم بترسونم و به گناهکارا نخ وکالت بدم و مطمئنم بودم با اون سبک بازی اگر وکیلی هم در بازی باشه، یا جرات نمی کنه این نخ رو خراب کنه، یا اگر جرات کنه خودش رو قربونی کرده که البته اینم برای من بد نبود :دی بخاطر همین چند مورد نخ به مجموعه مافیا دادم،

از جمله نوع گیرم به درصد های پویا (1)، جمله " ما باید با هم بازی کنیم پس مراقب خودت باش" به امین (2) ، جمله "این پلن (نوع ورود هادی) می تونه مورد تایید مافیای تلنت باشه" در جواب مهسا (2) و حفاظت بی منطق از سعید (3) و از همه مهمتر به دفاعیه آوردن پویا و امین در فاز سوم (4) که این آخری رو بنا داشتم هر دوشون رو اولویت های غیر موثر خودم قرار بدم و پیام "من میدونم گناهکارید و حواسم بهتون هست" بدم بعدش بهشون و آوردن عرفان به دفاعیه هم بخاطر همین بود با اینکه می دونستم عرفان گناهکار نیست و یا بیگناهه و یا فرعی. که البته خب با نیومدن امین به دفاعیه در اون فاز پلنم شکلش عوض شد و با تصمیمم برای خروج از بازی ترجیح دادم طوری اولویت بدم که برنامه ای که داشتم دنبال می کردم ابتر بمونه و مافیا از این موضوع متضرر نشه و اگر بخواد بتونه رو اولویت ها سوار بشه که پویا با رندی در تحلیلش اینکارو کرد و احسنت بهش :دی آهان فقط از من که گذشت ولی راه نیوفتین هرکی رو پیدا کردین این جمله ها یا شبیهشو گفت بگید داری نخ میدی، جرش بدید :)) مثل ترسا بنده خدا تو دور 13 رو :)) به هر حال اینا کلمات خوبیه که میشه به عنوان نخ هم استفاده کرد ازشون :)) منتها اگر قرار بود همه بفهمن که نخ نبود دیگه :)) فحش بود.

و در کل به نظرم اون چیزی که من از بازی دنبالش بودم تا همون فاز سوم که بودم انجام شد و ماموریتم در مورد خودارتقایی که داشتم 100/100 انجام شد و تصویر سازی کردم که اگر بودم تا آخر بازی چه اتفاقی میوفتاد که با اون فونداسیون و با اون ستون ها، قطعا ساختمون خوشگلی میشد که همینم باعث میشه من از بازی راضی باشم :دی و با صحبت هایی که با بچه ها کردم و لطف هایی هم که بهم داشتن در خلال صحبت ها فهمیدم رخ داده این اتفاق و خوشحالم :دی حالا شاید یک روز در یک بازی ای جز مافیای اینترنتی و شبیهش، انتهای این بازی رو تکمیل کردم که بمونه به یادگار :دی

آهان تنها نکته ای که از بازیم میمونه، بحث واکنش ها و اکت هاست و این دور خیلی به من کمک کرد :دی در واقع 30 درصد بازیم روی اکت ها سوار شد و از آرش بی نهایت ممنونم که این دور اینو راه انداخت :دی با توجه به صحبتی که با دو دوست بزرگوارم پویا و محمدحسین کردم و از انجام قول هایی که برای بازی کردن در دو دور از بازی هاشون بهشون داده بودم عذرخواستم و انصراف دادم، طبق صحبتی که با پویا کردم، نقشی طراحی کرد که "اُکتور هست" و با نام بهلول قراره از این به بعد بازی کنه و کارش واکنش نشون دادن به پست هاست :)) در جهت خواست گاد و خودش که خب خدا به دادتون برسه :)) از امیر خطرناک تره این :)) تو مایه های سید :دی و این تنها نقشیه که برای هر گادی بازی می کنم اگر تو بالانسشون جا داشت :دی

در مورد بازی های بقیه بازیکنا هم پیشاپیش بابت صراحت لهجه این جمله عذر می خوام، میگن محتضر دم فوت صریح میشه :)) ولی جدا از شوخی به نظرم بازی ها جز سه چهار نفر، بقیه در سطح متوسط خودشون بود :دی این به این معنی نیست که بد بازی کردن، اما یا کم کاری کردن، یا پرکاری کردن (:دی)، یا زیادی ساده گرفتن و یا زیادی سخت و همینم باعث شد که بازی افت کیفی داشته باشه. با این حال البته چشمه هایی دیدم در بازی بچه ها جذاب بود.

از نظرم اونایی که خوب بازی کردن به مفهوم در سطحی که ازشون انتظار می رفت به ترتیب : پویا، احسان، فری و محمدامین بود. البته من تک چشمه هایی هم از بازی آرش با اون استفاده تمیزش از باگ بازی در موضوع شهردار، که نشونه نبوغ بی مثالش بود، تلاش ترسا در سبک جدیدش که به نظرم با کمی کار کردن روی نکاتی که دور سیزده بهش گوشزد کردم کاملا به بازی و خودش میشینه، به پیگیری بسیار خوب مهسا هم اشاره می کنم.

و اما دوست جدید و خوبم سپهر :دی توی بازی ازم پرسیده شد چه چیزی از سپهر برای من جذابِ و من گفتم بهلول بودنش و الان اشاره می کنم که سپهر به شدت انسانی عمیقی هست و من اینو از دور 11 با تک پست طنزش در مورد فوک درونگرا فهمیدم و بعد با بازی این دورش و اکت ها و واکنش های بسیار خوبش و البته دیدار حضوری که دیدمش درک کردم. سپهر بسیار به کلام احاطه داره و منطق میشناسه و می تونه درون موضوعات رو استخراج کنه و بفهمه :دی از نظرم جدیش بگیرید و حتی اگر خودش نخواست بکشونیدش درون بازی، قطعا براتون آورده و تجربه خواهد داشت :دی

و نکته آخر دوست عزیزم امین، که به شدت تاسف خوردم از اینکه اول بازی که من بودم نبود و نتونستیم با هم بازی کنیم :دی پلن هایی براش داشتم و شنیدم که مافیا هم برای من پلن هایی از طریق امین داشت که قطعا بازی رو جذاب میکرد و حیف شد که رخ نداد :دی

و برای حسن ختام، جمله ای که تو تحلیل های اخیرم استفاده کردم. کاری که دوست ندارید و توش حال دلتون خوب نیست، یا وقارتون حفظ نمیشه رو به هیچ قیمتی انجام ندید، نه بخاطر کسی و نه از ترس قضاوت بقیه، زمان همیشه بهترین قاضیه و قضاوتا درست میشه، اما حال دلتون هیچ وقت خوب نمیشه اگر کاری رو که دوست ندارید رو انجام بدید و تا ابد روی دلتون میمونه که چرا کردین :دی

هر خوبی، بدی، شوخی، جدی و هر چیزی هم که توی بازی ها در زمان بازی کردن، تو تحلیل و نهایتا تو گادی باهاتون کردم رو حقتون بدونید، اما حلال کنید، بلاخره خلاص شدید از دستم :دی یا حق.

آخرین ویرایش:
کارآموز مافیا
پسندها
19
امتیازها
35
مدال‌ها
4
سلام

چند تا نکته لازم هست که در مورد بازی و خارج بازی ذکر کنم

شنیدم دنبال این بودید ببینید من کیم چیم و از کجا اومدم
بنده نه یاسینم نه مهدی و نه هیچکس دیگه
یکی از اعضای خیلی قدیمی فوتی هستم که وقتی فهمیدم اینجا مافیا بازی میشه دوست داشتم یک دور تست کنم
حضوری زیاد بازی کردم و میکنم که در بازی اینجا هم از برخی ویژگی هاش استفاده کردم
دوست داشتم اینجا هم یک دور بازی کنم
بنده با یاسین و یکی دو نفر از بچه های فوتی در ارتباط هستم
در این بازی ذکر این نکته هم لازمه که یاسین کمک زیادی بهم کرد مثلا سطح بازی بچه ها رو بهم گفت و دو سه دور قبل هم گفت که مطالعه کنم تا یک شناخت کافی پیدا کنم
از یکی دو تا تیکه هاش استفاده کردم شاید به خاطر همون شک به ایشون داشتید
در تحلیل هاتون لطفا از اسم خودم که کاملا مشخص هست استفاده کنید (نام کاربریم)

در مورد بازی خودم در تاپیک بازی اشاره کردم بهش
سعی کردم خیلی ساده بازی کنم و بازی رو برای خودم سخت نکنم
قبول دارم کمی خوش شانس بودم و نمیتونم اینو انکار کنم

ورود هادی رو گناهکارانه دیدم و به یکی از تارگت هام تبدیل شد که خوشبختانه گناهکار هم بود
در مورد سعید گیر اولیه فری و ترسا خوب بود بهش
خودم هم اشاره کردم که نوار خالی داشت پر میکرد و هر از چند گاهی میومد یه پستی میداد و میرفت
برای همین به ایشون هم شک کردم و بهش رای دادم
وقتی امین یک گیر کوچک بهم داد بازیش رو مرض دار دیدم
رای هاش رو رفتم چک کردم که گناهکارانه به نظر میرسید در مقابل بیگناهای ذهنی که برای خودم داشتم و ایشون هم برام تبدیل شد به یکی از گناهکارهای بازی
اما میرسیم به پویا که از همون پست اول بهش شک کردم که اگر گناهکار باشه همینجوری بخواد فقط درصد بده خیلی راحت میتونه بیاد جلو و تا آخر بازی پیش بره
یارش امین هم به نکته جالبی اشاره کرد
در بازی که یک گروه گناهکاری مافیا هستش با یار فروشی خیلی خوب میشه سفید بازی بشی
در درصدهاش که خطا داشت و امیر بخوبی بهش اشاره کرد
و هر چه به انتهای بازی نزدیک میشدیم درصد گناهکاریش برام بالا میرفت که با رای به ارش اون درصد به ۱۰۰ رسید

در مورد فرعی ها و بی گناه ها
بازی صدرا رو اصلا نفهمیدم و نتونستم حدس بزنم نقشش چیه
عرفان رو هم بیگناه تصور میکردم که در اولویت ها هم همیشه اولویت اخر قرار میدادم
بازی امیر رو خیلی پسندیدم
حیف شد که زود از بازی کنار رفت

محمد امین ترسا مهسا فری قبل جذب از جمله خوب های بیگناهان بودند و از بازیشون لذت بردم
آرش رو نمیدونم چطور احتمال یار فروشی و گناهکاری پویا رو یک درصد هم در نظر نمیگرفت که برای بنده جالب بود

در آخر هم از گاد تشکر میکنم که اجازه داد تا در این دور حضور داشته باشم

مخلص همگی

یا علی

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
خب سلام
من تحلیلمو بنویسم و فکرمو آزاد کنم :دی

اول یه چند خطی در مورد و خودم و بازی خودم و اتفاقات و تجربیات این دور بگم و بعد برم سراغ نفرات دیگه.

وقتی رامتین نقشمو اعلام کرد، هیجان و ذوق زیادی نداشتم برای شروع. از نظر خودم نقشم یه نقش معمولی بود که رامتین با توجه به تجربیات دور پیش بهم داده بود. شناخت زیادی هم نداشتم ازش ولی این حس که نقشا تا حدودی بر حسب تجربیات دور پیش توزیع شده گوشه ذهنم بود.

روز اول بازی وقت زیادی نداشتم و به همین خاطر بازی رو فقط با پست معارفه شروع کردم. اگر بگم فقط وقت نداشتم دروغه، به خاطر اتفاقاتی که همیشه سر قضیه بالانس برام میفته و تا آخر بازی گیر میکنم توشون، دلم نمی‌خواست بازیو مثل همیشه شروع کنم. دوست داشتم همه بیان تحلیل بالانس رو انجام بدن و من فقط موافقت و مخالفتم رو باهاشون اعلام کنم و دیگه گرفتار ایرادات بالانسی نشم. کمبود وقت بهانه شد و این اتفاق افتاد. و از نظر خودم یکی از امن‌ترین شروع‌ها برام اتفاق افتاد.

این قضیه شروع‌ بازی واقعا یکی از بزرگترین ضعف‌های منه به عقیده خودم. و متاسفانه یا خوشبختانه میخوام این خبر رو بدم که تا زمانی که مسلط به بالانس و ... نشدم شروع‌ها همین شکلی خواهد بود. :دی
درسته، خودمم خوشم نمیاد و دوست دارم بازی رو درگیرانه شروع کنم و وسط بازی باشم. ولی خب نمیشه و همیشه به ضررم تموم میشه. پس به درک که دوست دارم.
این شیوه شروع رو میشه محافظه‌کارانه، ضعیف و خیلی چیزای دیگه خطابش کرد ولی بعد از اینکه تجربه نسبتا موفق بوده برام، اینجا اعلام میکنم که سوای هر نقشی که داشته باشم، متاسفانه شروع‌هام به شکلی خواهد بود که خودمم دوسشون ندارم.

بازی برای من اینطوری شروع شد و به طرز غیرقابل باوری برای خودم :دی هیچکس کاری به کارم نداشت. 😂 و این بهم فرصت میداد بخونم، تمرکز کنم و حتی بدون ترس اشتباه کنم و کسی به خاطر این اشتباهات خرده نگیره بهم.

در کنار این سبک شروع سعیم بر این بود که فرصت بدم به همه و زود قضاوت نکنم، افکارمو بیان کنم و پاسخ‌های طرف مقابل رو بشنوم و از هر زاویه‌ای بازیش رو بررسی کنم و بعد تصمیم بگیرم. ( صرفا بر مبنای حس و یکی دو تا ایراد طرف رو برای خودم سیاه نکنم).

در مورد هادی این شیوه رو خیلی امتحان کردم، خیلی سعی کردم این اتفاقاتی که افتاده نظرمو به جهت خاصی تغییر نده. در تشخیصش اشتباه کردم ولی خودم رو بابت این اشتباه سرزنش نمیکنم. به قول دوستمون بعضی روش‌ها باید انقدر استفاده بشن و چکش‌کاری بشن که به حد مطلوب نزدیک بشن. سعی میکنم این روش رو ادامه بدم و با یکی دو تا تشخیص اشتباه دلسرد نشم‌.

تشخیص بعدیم در مورد سعید بود که اشتباه بود :دی اینجا با خودم خیلی فکر کردم که شاید این روش فرصت دادن وقتی نصف بازی میگن طرف گناهکاره اشتباهه! مخصوصا که دو تا تشخیص اشتباه داشتم تا اون لحظه. ولی با خودم گفتم نتیجه هر چیم باشه من این بازی رو این شکلی قراره انجامش بدم. و الان خوشحالم که ادامه‌اش دادم. چون ادامه‌اش باعث شد به خودم فشار بیارم و ترسا رو به عنوان بیگناه قبول کنم، از آرش عقب بکشم و حتی در مورد پویا تصمیم بگیرم.

این بازی بزرگترین چیزی که برای من داشت این بود که تحت فشار نبودم و تا حدودی تونستم سفید بودنم رو هم به بقیه شهروندا نشون بدم. اینکه بعد از این همه دفاع رفتن و مقاومت در بازی‌های قبلی فقط یه رای (محمدامین) داشتم خیلی برام مهم بود. که البته مطمئنم این فقط وابسته به من نبوده. ولی از نظر خودم قسمتیش که وابسته به من بوده رو در حد قابل قبولی اجراش کردم.

خب بریم سراغ تحلیل دوستان

فرعی‌ها؛

امیر:
با امیر شروع میکنم. در مورد امیر به خودش هم گفتم من بازیش رو فرعی میدیدم. و دوست داشتم باهاش بازی کنم. چون بی‌خطر بود تا جایی که بود. مخصوصا بعد از اعدام هادی و مشخص شدن نقشش. کم کم میخواستم باهاش دست دوستی بدم که ...
به نظرم امیر نقش بیگناه رو خیلی خوب بازی میکنه :دی ولی فقط نقشش رو. شاید به این خاطره که بیگناهیش رو ندیدم. چرا میگم حس فرعی داشتم از بازی امیر؟ خب با اون شروعش واقعا در راشتی بیگناها بازی میکرد و گناهکاریش برام غیرمنطقی بود، ولی بیگناهیش هم هیچ‌جوره به دلم نمی‌نشست. به نظرم اولین چیزی که یه بیگناه رو بیگناه نشون میده، صداقته :دی صداقته که از پستای طرف حس میشه و نشون میده هدفش سفید جلوه دادن خودش نیست، بلکه ماهیت نقشش اینه. من از بازی امیر این سفید جلوه دادن رو حس میکردم. همون نقش بیگناه بازی کردن. امیدوارم و خیلی دوست دارم بازی بیگناهیش رو ببینم. بازیش معرکه بود واقعا و مثل همیشه لذت بردم.

عرفان:
تا جایی که عرفان تو بازی بود من حس گناهکاری از حرفاش و بازیش نگرفتم ولی متاسفانه حس بیگناهی هم نمیداد بازیش. طوری بود که به خودشم داخل بازی گفتم سرنوشت بازی براش مهم نیست، اتفاقات مهم داخل بازی براش مهم نیست و فقط درگیر چیزایی بود که باهاشون بازیو شروع کرده بود. این تا حدودی بهم این حس رو میداد که میتونه فرعی باشه. خواسته و ناخواسته زیاد فرصت نشد باهاش درگیر بشم. بازی‌های عالی که از عرفان دیدم خیلی انتظارمو بالا برده و به همین خاطر نمیتونم الکی از این بازیش تعریف کنم.

صدرا:
چی بگم آخه :دی ولی اینو میگم که صدرای بیگناه رو همیشه تشخیص دادم. وقتی نقش گناهکاری میگیره ناخوداگاه حس مسئولیتش کم میشه. 😂

گروه مافیا؛
قطعا بهترین عملکردشون در مورد تشخیص و جذب فری بوده. بعد از اون در مورد اعدام سعید که تا حدی بازیو گیج کرد و حضور فری در این قضیه واقعا نکته تحسین‌کردنی هست.

پویا:
پویا و بازیش نیاز به تعریف نداره. شروع بازیش خوب بود و اگر هادی اونطوری گرفتار نمیشد، توی سفید شدن پویا تاثیر میذاشت قطعا.
با اینکه زیاد حرف نمیزد و مختصر پست میداد در ابتدا حس مثبتی بهش داشتم. اعدام سعید هم خوب بود و هم بد. خوب بود چون منطق هیچ جوره نمیتونست قبول کنه که خودخواسته باشه، بد بود چون سعید میتونست به کمکشون بیاد. شک من بهش با اومدن سمت امین و اعدام امین شروع شد و با اتفاقاتی مثل اولویت‌های صدرا و ... قوت گرفت. دیگه پویا از اونجا به بعد حس خوب نداد. حتی اونجا که بهش گفتم لحن روی بازی من تاثیر داره، این حس رو گرفتم که کم کم میخواد بازی رو بیاره سمت من. در کل اگر اتفاقات بازی انقدر موثر نبودن خیلی بهتر از این میتونست اهدافشو پیش ببره. بهش تبریک میگم بابت بازی خوبش.

امین:
خیلی حیف شد که سرش شلوغ بود و نتونست مشارکت کامل بکنه. وگرنه نمیشد امین رو به این راحتی حذف کرد. همونطور که گفتم روند بازی جوری شد که امین و هم‌تیمی‌هاش برای انجام بعضی کارا مجبور بودن و همین‌ها خیلی کمک بزرگی بود برای بیگناها. امین توی این بازی از اول درگیر دفاع کردن از رای‌ها و اولویت‌هاش بود و نتونست دردسری برای بیگناها ایجاد کنه که من همین رو هم به خاطر کمبود وقتش میدونم.

هادی:
از نظر من شروع هادی و ایده‌ای که برای شروع به خرج داده بود مشکلی نداشت :دی حداقل رادارهای من و بقیه رو غیر از امیر و احسان حساس نکرده بود. ولی حضور فعالش رو در بازی تحسین میکنم و معتقدم هادی به جذابیت بازی اضافه میکنه.

سعید:
سعید واقعا فداکاره :دی من اگر در شرایط سعید بودم تو بازی با اعدامم و فدا کردنم مخالفت میکردم. امیدوارم بیشتر و پررنگتر ببینمش در بازی‌های بعدی.

فری: کاش شب آخر نمیومد کلا و امان میگرفت. درسته اگر اینطوری میبرد سرش غر میزدم :دی ولی کلا اون پستای شب آخرش باعث شد بازی خیلی خیلی خوبش (علی رغم حضور کمش) خراب بشه.

بیگناهان؛

آرش: آرش جزء نفراتیه که هر دور تشخیصش واقعا برای من سخته!! بابت جریان هادی و سوالاتی که براش پیش اومده بود بهش حق میدادم و مشکلی با سوالاتش و پستهاش نداشتم و اعتراضش به امیر در ابتدای بازی جسارت بیگناهی رو برام تداعی میکرد. رای به بهاره یه کم منو بهش مشکوک میکرد، چون آرش آدمیه که فرصت میده و بررسی میکنه همه زوایا رو. قطعا این بازی خوبش بود که شک من رو هر فاز رفته رفته کمتر کرد. اینکه هیچوقت سفیدش نکردم به خاطر همین قضیه‌اس که اصلا نمیتونم تشخیصش بدم. فقط نمیدونم آخر سر چرا یهو شهرداربازی درآورد :دی و منو به فنا داد 😂 در کل بازی‌های بهتر از این دور زیاد داره. این دورش هم جزء بد نبودها بود :دی

احسان:
دوست مقتدرمون :دی هر کی هستی باش، کارت درسته. تشخیص‌های درست و ایستادن در جای درست مهم‌ترین زاویه بازی شما بود. البته که خوش‌شانس هم بودی. تنها چیزی که در بازیت منو آزار داد رای به خودت بود. مطرح کردن این قضیه خیلی به جا بود ولی اینکه خودت با دست خودت، خودتو بردی دفاعیه رو منطقی نمیدونم. یه درصد فکر کن آرش بهت حکم خروج میداد، و مافیا هم در شب یه نفرو میزد. شرایط خیلی بد میشد واقعا. در کل برای تجربه اول این یوزر خیلی خوب بود. امیدوارم مجدد ببینمت در بازی.

ترسا:
اولین بازی که من و ترسا تقریبا حرف همدیگه‌رو فهمیدیم :دی. خیلیم سخت نبود 😂. صداقت پستای ترسا و نگارش خوبش این امکان رو بهم داد که در اون فاز حساس بتونم درست تشخیصش بدم. سبک جدیدش رو هم دوست دارم. درسته اوایل خیلی فعال نبود ولی خودش رو به جریان بازی رسوند و تصمیمات خوبی گرفت. امیدوارم بتونیم در بازی‌های دیگه هم حرف همدیگرو بفهمیم 😂.

بهاره:
دوست تازه‌واردمون که خیلی هم اذیتش کردم سر جذبی بودن. در ابتدای بازی کاملا سفید بود و خوب هم شروع کرده بود. همین مورد منو قلقلک میداد که گزینه جذبی خوبی میتونه باشه. اشتباهی که من در مورد بهاره مرتکب شدم این بود که با خودم مقایسه‌‌اش کردم. من اوایل شاید نتونم اقتدار در تصمیم‌گیری داشته باشم ولی وقتی به آخرای بازی نزدیک میشم محکم‌تر تصمیم میگیرم و البته خیلی جاها ممکنه اشتباه هم بکنم. ولی بهاره رفته رفته این حس رو میداد که سختتر داره تصمیم میگیره.

رضا:
امیدوارم هر چه زودتر شرایط بازی داشته باشه.

سپهر:
یکی از سخت‌ترین کارای دنیا برای من رویارویی با بازیکنایی به سبک سپهره. ۸۰ درصد بازی رو به شوخی و در کمال آرامش دنبال کرد :دی . رای‌هاش بیگناهی بود ولی خب همیشه نمیشه فقط با رای‌های یکی قضاوتش کرد. برای تجربه اولین بازی کاملمون خوب تشخیص داد و خوب هم رای داد. امیدوارم یه کم گزیده‌گوییش رو کم کنه و فعالیتش رو بیشتر کنه که بهتر بشه باهاش ارتباط برقرار کرد. و اینکه دوست دارم مجددا بازی کنیم با هم.

محمدامین:
محمدامین وقتی سفیده، سفیددده. جستجوگریش و بازی بی‌شیله پیله‌اش رو میتونی با تمام قوات احساس کنی. خیلی خوب و سفید بود و خیلی خوب رای داد. عملکرد شبش عالی بود. حیف که زده شد وگرنه خیلی زودتر میتونستیم ببریم. یکی دیگه از بازی‌های درخشانش بود.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام.

بازی این دورم شباهت هایی به ستون پنج داشت(اکثر اکت های بیگناهیم ادا بود یا اقلا اندازه یک فدایی برام مهم نبود) ولی این دور که فدایی بودم، هدفم این بود که هرجا خطری دیدم خودم پیش قدم بشم نمیدونستم تروریست هست یا نه اما تصمیم داشتم اگر به کسی شک کردم و کسی از بیگناهانم رای آخر و در خطر انهدام بود خودم و فدا هم بکنم. بخاطر همین روی شناخت ماهیت بازیکنا تمرکز کرده بودم. و خوبم بازی رو شروع کردم، یکی از بهترین شروع هام بود. امیر رو بیگناه میدیدم اوایل چون حرف هایی که میزد درست بود اکثرا، فهواشون درست بود اما طرز ادا کردن برخیشون و دلیلشون رو نمیفهمیدم اما حدس میزدم که میخواد به یه چیزایی از بازیکنا برسه. دلیل اعتمادی که شکل گرفت برای من همین بود، خصوصا در مورد هادی که کاملا با امیر موافق بودم. و هرچقدر هم میگذشت هادی اثری از بیگناهیش نشون نمیداد. در قضاوت ِ آرش من با گذر یکی دو فاز حس کردم گاردی که از امیر داره شاید بخاطر ذهنیتش از سید باشه و اینکه بستست گاردش رو هم نشونه ای از بیگناهیش دیدم، اما یک اشتباه رایج و احمقانه و آماتور انجام دادم که زود به بازی گفتم این و، شاید یکی از دلایل ارتکاب این اشتباه این بود که اصلا فکرشو نمیکردم جذب بشم و غافلگیر شدم، که البته باز هم زود بود، اینم یک امتیاز منفی. سعی میکردم هر جا لازم باشه میانجی بشم بین بیگناهام که کسی اشتباه نکنه و همفکری کنیم.

مهسا شروعش قوی نبود و یکم تحت فشار رفت ولی رفته رفته بهتر شد، تشخیص ندادن هادی و سعید هم من زیاد منفی نمیدونم و تغییراتش رو مثبت ارزیابی میکنم، امیدوارم ادامه بده(خودشم به درستی اشاره کرد).

ترسا، هم تغییر کرده بود و هنوز به تعادل نرسیده توی تغییراتش، ولی یه توصیه میکنم که چندان در قالب و فرم خشک و رسمی نره که لذت بازی براش از بین بره، چون تغییر ایجاد کردی و هنوز زوده برای قضاوت، ایراد زیادی نمیتونم بگیرم، فقط اینکه محتوا بسیار بسیار مهم تر از فرم و قالبه. پستت در خطاب به محمد امین فرم وقالب و لحن عالی بود اما بدون محتوا پستت شبیه به مترسک(!) بود. بنابراین محتوا رو در اولویت قرار بده، ادوار قبلم بارها تاکید کردم که در بازخوانی پستهات قبل از ارسال حتما محتوا رو چک کن و سعی کن تا حد امکان پست رو کوتاه تر کنی و مفید تر. اشرافت به بازی هم داره بیشتر میشه و جای تقدیر داره.

صدرا ی عزیزم، تو بنظرم باید بری دنبال یه راهکار که چطور بتونی با حداقل زمان و حضور بیشترین تاثیر رو در جریان بازی داشته باشی، چون به وضوح در یک بازی دیگر سیر میکردی :)) این و روش فکر کن که چطور میتونی با این زمان اندکت تاثیر بیشتری بزاری روی بازی، مختصر که هستی، اگر مفید هم بشی عالی میشه. هوش و درکت بالاست فقط هنوز نمیدونی چطور توی مافیا باید استفاده کنی.

امین عزیز، این بود ورژن یکت؟ :)) نمیدونم مشکلت چی بود به غیر از ابتدای بازی که نبودی و وقتیم خوب شدی مردی، اما رای هات این دور خیلی فاجعه بود، نه از نظر درست یا غلط بودن، چون درست و در راستای نقشت بود فکر میکنم، مشکل این بود که زمینه رای برات مهم نبود ظاهرا :دی

هادی، من متوجه نشدم هنوز که چرا از حس رفتی روی کائنات و تقدیر، بخوای فیک هم کنی درست فیک نکردی، الان سبک تو هنوز از دو مرحله بیشتر نرفته، تارگت حسی، محک زدن طرف و رای دادن، بعدش چی؟ کامل کن اینو. سعید بزرگوار، خوب بود بازیش، تنها ایرادش به نظرم جنگ با ناخودآگاه خودش بود که باعث شده بود توی بازی انرژی و تمرکز کافی رو نداشته باشه که توی بحثا قوی تر عمل کنه، ناخودآگاه و رام کنه که با تمرکز قبل از بازی و فکر کردن به بیگناهیش بدست میآد، این مشکلش به کل برطرف میشه.

عرفان به نظرم همین دورتو سیو کن و تکامل بده مشکلی نداشت، با اینکه شروعت خوب بود اما نباید شروعات همیشه به این شکل باشه، شروعات و با توجه به بازی تنظیم کن، بازی خونیتم قوی کن.

احسان عالی، نیازی به نقد نداره و کارش درسته.

بهاره دور اول بسیار خوبی داشت تا جایی که دور اول ها رو بشه نقد کرد من راضی بودم. دوست درونگرام سپهر هم چون نبوغش بیرون میزنه اینو میگم، که با قالب مافیای مجازی کنار بیا، اول بشناس بعد تصمیم بگیر که کجای این جامعه میخوای بایستی؟ تو که حضور داری، دومین دورت هم بود، پس چرا استفاده نکنی؟

محمد امین ضمن تقدیر از آرش بنظرم بهترین بیگناه بازی بود، و مهمترین وجه بازیش محتوای مفیدی بود که وارد میکرد، خصوصا سوال هایی که میپرسید خیلی سوالات درستی بود و اصولا اگر حتی از دست کسی هم ناراحت بشه تا حد ممکن سعی میکنه روی قضاوت نهاییش تاثیر منفی نذاره انقدر در تشخیص دقت به خرج میده و به وصل کردن نقطه ها به هم معتقده. این آزادی فکر و داره که به دلیل رفتار شخص دقت کنه تا خود شخص. بازیش هم به عنوان پلیس قشنگ بود و به نظرم بی گناه بیشتر بازی کنه که یک نقش بیگناه ماندگار داشته باشه توی کارنامه اش.

پویای عزیزم، قبل بازی گفتی از این سبک راضی خواهی بود، که راضی بودم ولی چون جذب شدم راضی بودم، نمیدونم اگر فدایی میموندم چه حسی داشتم بهت:دی احتمالا به جرگه احسان میپیوستم. و اینکه چرا یهو وسط بازی تصمیم گرفتی عوض کنی و توضیح بدی؟ آیا این حرکت باعث خدشه دار شدن اقتدار نمیشه؟ اینکه چقدر وقت و حوصله داری برای بازی همدردی میکنم و به خودت مربوطه، اما امیدوارم که دلیلش هرچی هست خودت ازش لذت ببری و ما هم ازت یاد بگیریم. این دور هم به یادماندنی شد چون دوباره باهات تیم شدم و مرسی که جذب کردی منو. تیم داریت هم مثل گذشته فوق عالی بود تا جایی که ادب بهت اجازه میداد :)) دوست داشتم یار قویتری برات میبودم ولی خوب شارژر اضافه نمیاری همین میشه دیگه. فاز آخرم بابتش عذر میخوام، باید بهت میگفتم میخوام برم اگر برنامه ای داری بگو، ولی یهویی شد. من چون یه حس خاصی دارم بهت وقتی توی تیمتم حس میکنم آزادیم از بین میره تا حدودی یا تحت الشعاع قرار میگیره و مقصرش هم اصلا تو نیستی، به قول دوست خوبم اسنافکین، وقتی کسی و خیلی خیلی تحسین کنی آزادیت در کنارش تحت الشعاع قرار میگیره، اصلا هم ربطی به تو نداره و کاملا مسئله ی مربوط به منه. باید یک فکری به حال این بکنم، تو هم کمکم کنی، چون من باز هم امید دارم به تیم شدنمون:دی

از گاد عزیز هم ممنونم، به عنوان دور اول، دور قابل قبولی بود و خسته نباشه، فقط توی تاپیک تحلیل هرگز گاد نباید بگه اگر دوست ندارید تحلیل نکنید:دی

سو لانگ ما دودز:طوطی:

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام

اومدم فقط تشكر كنم از رامتين و خسته نباشيد بهش بابت زحمتاش ، تحليل خاصي ندارم و بازي اصلا بهم حال نداد به دلايلي تو بازيم گفتم دليل بازي كردنمو ، سعي كردم پاي قولي كه بع رامتين دادم بمونم و نهايت تلاشمم كردم ، فك كنم اخرين بازيم به اين شكل بود و نياز به ريكاوري و استراحت دارم چون واقعا لذت نميبرم از بازي كه هيچ اذيت هم ميشم و دوزش اين دور از هميشه بالاتر بود به نقشمم ربطي نداره ، يك نقش به پويا قول دادم كه شبيهش رو بازي نكردم تا الان اون رو ايشالا دور ١٥ بازي ميكنم اگر قابل بدونه و شايد نقشاي مشابه رو بتونم بازي كنم ولي بازي به اين شكل معمول هميشگي رو فعلا تا مدت نا معلومي نه
مواظب خودتون باشين ، مرسي از همه جز چند نفر خاص 😚

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام به همگی.
این دور رو به شخصه دوست داشتم و دور خوبی برای من بود. کلا جدیدا بیگناه داره بهم حال می ده و متاسفانه احساس می کنم اگه همین وضعیت پیش برسه به این نقطه می رسم که بیگناهیم و گناهکاریم تفاوت پیدا می کنه و یه چند دوری قراره محمد امین منفی تابلو رو داشته باشید :)) پیشبینی منه از این وضعیت الان.
این بازی از اونجایی که رامتین دور پیشم رو دید گفت تو وقت نداشته باشی نیای بازی خراب میشه بیا کارآگاه رو بگیر. من رفتم کارآگاه رو خوندم دیدم تو شب تیر نمی زنه. اومدم پیشش کلی غر زدم که چرا هیچکی اون کارآگاهی که تیر می زنه رو به من نمی ده و من تیر می خوام. اون سری پویا کارآگاه اونطوری بهم داد که باید مثبت پیدا می کرد :)) این سری هم اینطوری. خلاصه فکر کنم غر هام جواب داد و رامتین بعد از مرگ رضا بهم نقش پلیس رو داد که خیلی هم خوشحال شدم. منتها یادم رفته بود پلیس رو کامل بخونم و فکر می کردم مثل دور قبله و تیر نمی خورم.
بعد از اینکه نقش رو گرفتم همون شب می خواستم حکومت نظامی کنم به خاطر هادی که مشخص شد قبل از دفاعیه باید همچین چیزی مشخص شه. که نشد این کلا. بعدش هم سر رای ها مونده بودم بین بهاره و امین که به جفتشون هم شک داشتم. با خودم گفتم امین احتمال گادفادر بودنش زیاده اما ممکنه هم دقیقا با این فکر که پلیس همچین فکری می کنه گادفادر بر نداشته باشه که دیگه گفتم مهم نیست و پرسیدمش و خیلیم حال داد. منتها چون فکر می کردم تیر نمی خورم فردا هم اومدم تو بازی بحثمون رو به شدت ادامه دادم که عملا مشخص کردم پلیس منم و مافیا شب من رو زد :)) اگر هم می موندم و می پرسیدم فری رو نمی پرسیدم احتمالا بهاره رو می پرسیدم :))
این از نقشم. راجع به خودم، من از دور گادی امیر تلاش کردم به پستای بالانس توجه بیشتری داشته باشم و بیشتر یاد بگیرم که چطور می شه از توش گناهکار در آورد. در نتیجه توجهم بهشون خیلی بیشتر شده و شروع های بازیم همینجوری هست و فعلا خواهد بود که میام راجع به پستای بالانستون اگه هر مشکلی داشته باشه از نظرم سوال می کنم راجع بهتون. از مهسا معذرت می خوام که هر سری سر پست بالانس اذیتش می کنم :)) گیرم به امین هم هنوز فکر می کنم درست بوده که خودش دیگه اعصاب بحث با من رو نداره :))
از رفتارم با بازیکنا راضیم. یعنی فکر می کنم اون مدل تعاملی ای که دارم، به چنتا چیز کمک می کنه، یکی اینکه فرد مقابل گارد نمی گیره، دو اینکه باعث می شه مشخص بشه کی داره تلاش می کنه برای اعدام، و کی واقعا براش شک برانگیزم. اما هنوز وزن کلماتم رو درست نشناختم. شوخی ای که با سپهر کردم و حرفی که به ترسا زدم از جمله چیز هایین که در صورتی که رای هام جاهای درستی نبود و توسط اونا تا حدی سفیدتر نشده بودم، می تونست خیلی برام اذیت کننده تر باشه. سعی می کنم روی این کار کنم. امین تو دور 11 گفتش که مدل بازیم رو باید زوم این زوم اوت کنم و تلاشمم تا الان این بوده که اینکار رو انجام بدم. دور 12 و 14 موفق شدم اینکار رو کنم و دیدم آره، اینجوری بازی خیلی سخت تره اما بیشتر حال می ده.
هنوز کلی راه مونده.
راجع به خودم پراکنده بدون نظم حرف زدم معذرت می خوام.
هادی:
من بازی هادی رو خیلی نمیشناسم و هنوز مونده که بتونم تشخیص بدم بازی خوب و بدش رو. اما از الان متاسفانه اعلام می کنم که با توجه به دیتای کمی که ازش دارم (3 بازی) تصمیم می گیرم از این به بعد صرفا به منطق کارش فکر کنم و اگه برام منطقی نباشه سیاه می شه و تنها حالتی که ممکنه بهش رای ندم اینه که به شخصی که مشکوکه بهش خودم مشکوک باشم.
فکر و ایده های هادی رو دوست دارم ولی. یعنی وقتی راجع به فری صحبت کرد، تصور کردم تو یه بازی اگه همه حاضر باشن و دست بلند کنن برای حرف زدن مثلا، یکی بگه نفری که دو تا بعد من صحبت کنه گناهکاری واقعا احتمال اینکه یه گناهکار زودتر بخواد صحبت کنه که دومیه بهش نرسه بالاس (یکم). و جدا از کاربرد این فکر، خود فکر قشنگه. اما نه تو این حالت بازی و مافیا. حتی تو مافیای حضوریم جواب نمی ده چون نوبتی صحبت می کنن همه.
در کل حرکتی که این دور می خواست بزنه نگرفت از نظر من و خیلی بهتر می تونست به عنوان یاکوزا بازی کنه و حیف بود.
5/10
سعید:
سعید خیلی کم توی بازی بود و دیتای کافی برای نظر دادن نیست. تنها چیزی که تو ذهنمه دفاعیش بود که من واقعا توی خوندن دفاعیه ها ضعیفم. اما باز احساس مظلوم نمایی الکی رو گرفتم. اینکه من تونستن این احساس رو از دفاعیش بگیرم نکته خوبی نیست.
NA/10
فری:
فری در کل به عنوان بیگناه و گناهکار خوب بود. به شخصه ازش راضی بودم و نکته منفی ای از بازیش تو ذهنم نیست. جز فاز سرعتی. کمتر برو مهمونی دیگه :)))))))
اینجا نمرش رو به عنوان گناهکار می دم، از نظرم خوب خودش رو ماسکه کرد و من به شخصه احتمال جذبی بودنش رو خیلی پایین می دیدم، رای هاش هم استراتژیک بود و نمی شد پیداش کرد. نمره به دلیل چیزی که می تونست بشه کم می شه و الا ایرادی نمی تونم به بازیش ببینم.
7/10
امین:
خداروشکر می کنم که امین نتونست این دور امین بازی کنه. من تازه دارم جرعت این رو به دست میارم که بتونم از همون اول یه بحثایی با الیت ها داشته باشم. معمولا بحث با الیت ها رو می ذارم برای دیرتر توی بازی که تونسته باشم از طریق رای و اینجور چیزا یکم اعتبار برای خودم بخرم چون بدون اعتبار توی بحث کلامی قطعا بهشون می بازم. این دور سر پست بالانس با امین یه بحث کوتاهی داشتم که با اینکه وقت نداشت و عملا مثل یه جنگجوی یک دست یا مثل یه شطرنجباز چشم بسته داشت بحث می کرد. باز یه سری حرکات روانشناسی ریز تو صحبتاش بود، که من با چشم می دیدم این حرفا می تونه تو ذهن دیگران که بحث رو می خونن خیلی راحت تاثیر بذاره اما نسبت به جلوگیریش ناتوان بودم. خواستم یه یادآوری کنم از نبوغ همتیمی محبوبم توی تحلیل دور 11 امیر از امین، و همچنین پستش راجع به بحث امین و چاوش به عنوان کلانتر.
این بازی اما، بازی امین نبود و نه وقتش رو داشت نه انرژیش.
6/10
پویا:
دوست خوب و خوشتیپم. نمی دونم با این نوع بازیش چطوری باید بررسی بشه و بهش نمره داده بشه. نیاز به یه baseline داره از نظرم که الان ندارم. جاهایی از پست هاش که درصد نبود و راجع به مسائلی از قبیل بالانس و تحلیل رای صحبت می کرد خیلی راضی بودم. بعد مرگ من هم بیشتر شروع کرد به پست دادن که از خوندن اون پست هاش هم لذت بردم و خوب بودن از نظرم. تیر های شبش هم خوب بودن و به افراد درستی زده شد. از روی درصد هاش یکم می شد مرض برداشت کرد مخصوصا نسبت به من اما جدا از اون از نظر من بازیش بدون ایراد بود. منتها، مسئله اینه که پویا برنامه داشت. و این برنامه من نمی دونم دقیقا چی بود، چرا دقیقا نگرفت و چقدر از این مسائل مربوط به پویاس. خودم به شخصه این برنامه رو دوست ندارم و زیبایی بازی مافیا رو توی این می بینم که مافیا بتونن باهم همکاری کنن و در عین حال ارتباطشون با هم رو پنهان کنن. به این برنامه پویا منتها نمره نمی دم تا زمانی که راجع بهش صحبت کنه. به خود بازیش نمره می دم.
9.5/10
من عرفان رو توی بازی هم نتونستم تشخیص بدم و از نظرم خود کلماتش و شروعش خوب بود. در ادامه چیزی نمی تونم بگم جز اینکه وقت نداشت. ایکاش که امان می گرفت و بعد از یه روز مثلا با تمرکز بیشتر و مهم تر از اون اعصاب آروم تر بر می گشت. رای هاش از نظر من خوب نبود و به نظر من می تونست حداقل با وجود مشکوک بودن این جرکت، با بیگناهان همراه بشه. که حداقل بعدش بگه آقا من وقت ندارم اما بازیم مثبت بوده. در کل این بازی عرفان رو به دلیل وقت نداشتنش می بینم و در نتیجه نمره نمی دم.
NA/10
صدرا:
صدرا وکلی گناهکاران بود اما گناهکارا punisher بودن. :)) (سریال daredevil). زمانی که برگشت به بازی رو اگه حساب کنم، بهش که فکر می کنم، نمی تونم بهش خرده بگیرم. هر سه نفری که تحت شک بودن بهش اعلام شده بودن و کاری که باید می کرد این بود که یا یکی دیگه رو با اون ها بیاره، یا از دفاعیه رفتن اون ها جلوگیری کنه. دومی که عملا غیر ممکنه مخصوصا اینکه تو بازی نبود و اونقدر اعتبار نداشت. برای اولیش تلاش کرد اما از نظر من تلاش خوبی نبود. یعنی ایرادایی که به مهسا، فری و ترسا وارد کرد از نظر من ایراد های خوبی نبودن و جدا از اون، افراد خوبی برای انتخاب نبودن. از نظر من بهاره یکی از افرادی بود که انتخاب بهتری بود و اگه اشتباه نکنم اون دور اگر به بهاره رای می داد بهاره جای پویا به دفاعیه میومد یا یه همچین چیزی. اما خب اگه بخوام نمره بدم. با توجه به ماکزیمم بازی ای که از نظر من می تونست تو اون شرایط بد بازی کنه نمره می دم.
یه حرف آخر هم. این نوع بازی صدرا که دو دور اخیر پیش گرفته چیزیه که من خیلی باب میلم نیست. و تلاش می کنم که بهتر شم توش. منظورم از سبک بازی، زیادی قاطع بودن تا حدی که مشخصا داره "تلاش" می کنه قاطع باشه. از اونور هر سوالی ازش پرسیده بشه با شک به خود طرف بر می گردونه. معمولا تقابل اینجوری من مغزم نمی کشه و البته بگم که جدا از اینکه من حال کنم یا نه، هنوز نمی تونم نتیجش رو بگم. از نظر من به شخصه نتیجه خیلی مطلوبی نداره. اما اطلاعات من خیلی محدوده و نیاز داره بیشتر با این مدل بازی جلو بره تا بشه تصمیم گرفت.
6/10
امیر:
بازی امیر رو واقعا دوس داشتم. بحث هاش با افرادی که مرضدار بحث می کردن مرض دار بود. و با افرادی که مرض دار بحث نمی کردن منطقی بود. نو جفتشون هم واقعاااا خوب بود. خیلی دوست داشتم برنامه هاش رو برای آینده ببینم توی همین بازی و خیلی حیف شد که انصراف داد. اما هر کس برای خودش اصولی داره و درک می کنم.
در کل امیر خودش می دونه که بازیش برای من نفر اول یا دومه مافیاست و این دور هم با استفاده از کلمات خوب، استراتژی خوب، منطق درست، تعامل درست با بازیکنا، این رو برای بار چندم ثابت کرد. ایکاش که باز به بازی برگرده و بازیش رو ببینم و باهاش بازی کنم. نوشته از دستش خلاص شدیم. اما یه چیز برای من تسکین دهنده اس، که کامل از دستش خلاص نشدیم و قراره واکنش های بهلولیش رو به حرفامون داشته باشیم :))
10/10

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب سلام بعد چند وقت :دی

امیدوارم حالتون خوب باشه و وقارتون هم اوکی باشه.

متاسفانه مدتی خمار بودم و نشد خدمتتون باشم. الان اوکی شدم و میتونم تحلیل کنم.

اولی یه کم در رابطه با گادی خودم بگم و بعدش تحلیل و تقدیر از بازیکنان :دی

یه ضرب المثلی هست که میگه من میگم انف تو نگو انف تو بگو انف :دی

در مورد اشتباهات حقیقتا خودم هم گفتم ولی اونجوری هم نبود که بگیم دیگه خیییلی اشتباه داشتم یا برای تخفیفش بگیم حالا دور اول بود بد نبود :دی

قرعه کشی یه چیز سلیقه ایه. من به گاد دوره قبلم گفتم با خیلی از سلایقش موافق نبودم ولی این ربط به بد بودنش نداشت، در این مورد هم به هر حال برای حالت مساوی باید یه کاری کرد. یه راهش هم قرعه کشیه که حتی توی تاریخ فوتبال هم گاهی ازش برای صعود تیمها استفاده شده :دی
پس همچین چیز عجیب غریبی هم نبود. ولی خب انتظار نداشتم چهار بار حالت مساوی پیش بیاد.
دو تا از این مساویا، امتیاز مساوی بابت رای گیری بود دو تا هم اون حالتی که برا نفر سوم قرعه کشی میشه که حالا توضیحش رو میدم.
مورد اول به نظرم امتیازا اوکی بود. نفر آخر اولویت از نظرم نباید امتیازی بگیره و فاصله نفر اول و دوم هم‌ باید زیاد باشه. درمورد مساوی شدن هم‌هر کی یه سلیقه ای داره، یکی قرعه کشی، یکی اعدام هر دو، راه هایی مثل بیشترین رای اول و... هم هست.
اما اون مساوی شدن نفر سوم (که حداقل رای برای دفاعیه هم نداشتن) به نظرم‌ یا هیچکدوم رو نباید میبردم دفاعیه یا باید یکیشون رو میبردم. هر دو تاشون رو میبردم که اصلا مسخره بود، وقتی هیچکدوم حداقل رای رو برای دفاعیه نبردن من هر دوشون رو ببرم دفاعیه؟ پس اون حداقل رای رو برا چی گذاشتم؟ به نظرم توی حالت عادی زیاد این حالت پیش نمیومد. منتها این دور یه ویژگی که داشت این بود که رای ها پخش بود و لذا این حالت دو بار پیش اومد.
این که هیچکدوم رو نبرم دفاعیه هم با این که توی قانون گفته بودم دفاعیه بین ۳ تا ۵ نفره تناقض داشت و تنها در صورتی دفاعیه با دو نفر انجام میشد که کلا فقط دو نفر رای بیارن. و گفته بودم در این حالت که کمتر از سه نفر، حداقل رای رو بیارن، سه نفر اول بدون توجه به تعداد رای انتخاب میشن. اما در این حالت نگفته بودم که اگه دو نفر مساوی شدن چه میکنم اما در همه حالت های مساوی دیگه، قرعه کشی رو گفته بودم و به نظرم وقتی در یک موردی قانون نیست خیلی طبیعیه به قانون مشابهش مراجعه کرد. این که چهار نفر توی دفاعیه ام جا میشه دلیل نمیشه دو نفر رو که حداقل رای رو نیاوردن بیارم دفاعیه :دی

قصد نداشتم انقدر توضیح بدم در این مورد ولی شروع که به نوشتن کردم‌ دیگه متوقف نشد :دی

به نظرم تنها اشتباه نسبتا تاثیر گذار، همون باگ شهردار بود که باعث شد آرش صد در صد مثبت بشه و البته هوش خود آرش هم در این زمینه نباید دست کم بگیریم که این باگ رو کشف کرد و ازش استفاده کرد. :دی البته اینم آخر بازی بود و هر چند موثر بود ولی به نظرم اثر روی نتیجه نهایی نداشت و در نهایت بیگناها میبردن به هر حال.

غیر این‌ هم‌ چیز خاصی نبود. نقشا (به جز یه مورد که البته دردسرساز هم نشد) اوکی بود و بقیه چیزا هم مشکلی نداشت و البته من خودمو کشتم که دوستان بازی کنن و وقت بذارن و رای بدن و...
و چند بار با تک تک بازیکنا توی تلگرام و واتس اپ صحبت کردم و خیلی انرژی گذاشتم. حالا میگم تحلیل نکردین هم مهم نیست حقیقتا دیگه انرژی ای نمونده بود بخوام برا تحلیل هم فشار بیارم :))

خب. طولانی شد. فعلا همین رو میفرستم و بعدش تحلیل بازی و بازیکن‌ها

یه چیزی هم که بود به نظرم خیلی مهربون بودم و خیلی برا همه وقت میذاشتم و قبل بازی سعی کردم‌ با همه صحبت کنم و...

اینم از نظرم باید انجام میدادم. چون در حد پویا و سایر گادها بین دوستان، شناخته شده نیستم و در اون حد مقبول نیستم و اگه این کارو نمیکردم چه بسا نمیتونستم این تعداد رو برای بازی راضی کنم و همین که ۱۶ نفر اول بازی بودن و بعدش فقط یه نفر گادکش شد هم ار نظرم خیلی دستاورد خوبی بود :دی

تحلیل بازیکنا فکر میکردم کوتاه بشه. ولی طولانی شد. میزارمش عصر یا شب :دی

آخرین ویرایش:
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام و درود. من منتظر موندم که امین هم تحلیلشُ بفرسته و بعد بنویسم. کارش فشرده بود تا الآن و میگرن بعد از کار فشرده هم موجب شد که نرسه فعلا. منتهی من دیگه وقت نمی‌کنم اگر الآن نفرستم.:دی

اول گاد گرامی، بسیار خوشحالم که در گادی رامتین بازی کردم و به عنوان اولین دوره گادیش، تجربه بسیار خوب و موفقیت‌آمیزی بود به نظرم. با اولین گادی خودم که در فروم یووه بوده، وقتی مقایسه می‌کنم، قطعا از نظر برگزاری و کلا شرایط بازی، رامتین عملکرد بسیار بهتری داشت. بهش خسته‌نباشید می‌گم و امیدوارم باز هم گاد بشه و براش بازی کنم.
نظم و قوانین بسیار خوب بود به‌نظرم و وقت زیادی گذاشت رامتین. بالانس هم خوب بود و مشکلی نداشت. باگ شهردار و اینام مشکل بالانس نیست، ذات خود نقش هست. کلا انتقاد خاصی ندارم و همه‌چیز خوب بود از دید من. صرفا اگر بخوام از خارج بازی و نقش خودم نگاه کنم (یعنی به عنوان کسی که سابقه گادی زیادی داره نگاه کنم)، نقش محمدامین باید در پایان فاز شب (یا ابتدای فاز روز بعدی) تغییر می‌کرد؛ چون چنین تغییری ماهیت اهداف و بازیُ به‌کل عوض می‌کنه. حرفم هم کلی هست و تاثیر در نتیجه که هیچ، در اتفاقات هم نداشت.
به جز اون مورد، تصمیمات گاد خوب بوده و از همه‌ش دفاع می‌کنم.

در رابطه با تیم به حد کافی صحبت کردم، اما یه سری نکات جا مونده گویا و به درخواست دوستان:دی بیشتر توضیح می‌دم:

1. اولین (و شاید مهم‌ترین) اشتباه ما (که می‌شه اشتباه من در اصل، چون استراتژی‌ها رو تعیین می‌کردم) عدم درک درست از فضا و شرایط بازی بود. من بازیُ باهوش‌تر از اونی که بود فرض کرده بودم و برای همین خودم به یاکوزا گیر ندادم. در واقع کسی از تیم ما گیر نداد به شکل استراتژیک و سعید هم در راستای بازی خودش بود شک و اتهامی که به هادی زد. نقشه نبود. علت این بود که من وقتی تیم دارم و بازیکنی می‌آد وسط به هر صورتی، حتما خودم هم بهش گیر می‌دم (اینجا می‌شه افزایش درصد:دی، چون بازیم عادی نبود)، خصوصا اگر یاکوزا باشه. و برداشتم این بود که بعد از اعدام هادی (که البته ما ترجیح می‌دادیم یک نفر حداقل قبلش اعدام بشه که خوب عمل نکردیم و این اتفاق نیفتاد)، اگر من (یا سایر اعضا، فرقی نداره) بهش از همون ابتدا گیر داده باشم، شک‌برانگیز هست کاملا. منتهی بازی از همون ابتدا به جز 2 نفر خاص، داشت ساده نگاه می‌کرد و من اینُ ندیدم. وگرنه حمله من به هم‌تیمی‌ها برای کسانی که قدیمی هستن هم معروف و سابقه‌دار هست و یکی از دلایلی که درصد هادیُ بالا نبردم هم این بود که به همین فکر کردم. جدیدها که دیگه دیدن این دور.:دی
یه سوءاستفاده هم بکنم برای ادوار بعدی. دیگه با کارهایی که در این دور انجام دادم، ادوار بعدی اصلا نباید از دفاع کنم. چون هرچقدر گناه‌کار اعدام کنم، می‌گن دلیل نمی‌شه یارشون نباشی.:))

2. نقشه‌های ما به‌نظرم بسیار خوب بود؛ منتهی اتفاقاتی افتاد که در عمل خوب اجرا نشد. مهم‌ترین دلیلشُ هم نبودن‌مون در متن بازی می‌دونم. من که سبک بازیم مشخص بود از قبل و گفتمم که از فاز 4 به بعد حتی زیاده‌روی هم کردم. امین کارش طول کشید و نتونست مثل قبل موثر باشه و سعید هم فقط در چند ساعت پایانی فاز می‌تونست فعالیت کنه باتوجه به کار و وقتش. در واقع ما بازیکن موثر و فعال برای جهت دادن به بازی، عملا نداشتیم جز هادی. که هادی هم یاکوزا بود و باید بازی خودشُ می‌کرد و چنین نقشیُ اگر یاکوزا بخواد بازی کنه اصلا نقض غرض هست.

3. سعید بسیار حرفه‌ای رفتار کرد و تشکر می‌کنم ازش بابت بازیش؛ منتهی اصلا این‌جوری نبود که ما بخوایم فداش کنیم. کلا من وقتی تیم می‌شم، اولین چیزی که می‌گم اینه که: دوستان، اگر چیزی بگید که در ذهن من اشتباه یا ناخودآگاه باشه، حتما گیر خواهم داد و کارتون هم از وقتی که بی‌گناه باشم، سخت‌تره. چون الآن می‌دونم که گناه‌کار هستید. البته دوطرفه هست و همیشه هم گفتم هرجا من حرفی زدم که جای گیر یا سوال داشت، سریعا مطرح کنید. من براساس دید خودم به بازی، باید به اون پست سعید گیر می‌دادم. با استفاده از تحلیل رای هم انجامش دادم. ولی اصلا هدف این نبود که من برم و سعیدُ اعدام کنم. نه. قرار بود بازیُ بهم بریزیم، خصوصا که فری هم جذب شده بود. فری چون خودش قبلا سوال کرده بود از سعید، باید ادامه می‌داد؛ ولی تاکید کردم که اگر هم رای می‌دی بهش، با دلایل خودت و مستدل باشه کاملا؛ که همین هم شد. سعید قرار بود به من متقابلا حمله کنه و امین هم بازی خودشُ بکنه که احتمالا می‌شد مخالف حرکت من. منتهی اون در متن بازی نبودنه، به ما ضربه زد اینجا و نقشه نصفه موند. وگرنه بین من و سعید، بازی یک نفر گناه‌کاری تیمی می‌دید تا اواخر.

4. امین که خب پلیس پرسیدش. قاعدتا من اینجا اصلا حمله نمی‌کنم به فردی که پلیس می‌دونه و بازی هم می‌فهمه بعدش که مافیا بوده و مافیا می‌دونسته. منتهی از تجربه هادی و ساده‌انگاری بازی استفاده کردم و حمله کردم و نتیجه‌اش هم خوب بود برای خودم و تیم. اگر شکی ایجاد شده، دلیلش چیز دیگری بود و این اتفاقا تاثیر مثبت داشت برای بازی ما. صرفا فری قرار شد اگر خودش دلیلی ندید، حمله نکنه که نکرد و اونم براش خوب شد از نظرم.

5. ما به‌راحتی می‌تونستیم 1 و یا حتی 2 بی‌گناهُ پشت هم، اعدام کنیم از 8 نفر به بعد. قاعدتا کسی نباید در این شک داشته باشه باتوجه به شرایط و گیجی بازی. فقط احسان گیج نبود که اتفاقا از نظرم راحت‌ترین فرد برای اعدام بود. منتهی من همیشه ته بازیُ می‌بینم و از ته می‌چینم می‌آم جلو. نه این‌که دو قدم جلوترُ ببینم فقط. ته این بود که ما هیچ شانسی برای برد با این روش نداشتیم. خیلیییی دیگه پیش می‌رفتیم، فری می‌رفت تو 4 نفر یا حالت خیلی بعید در 3 نفر. ولی با دید من در روش من شانس برد داشتیم، ولی کم بود خب. طبیعی هم هست 2 از 8 باوجود شهردار نباید زیاد باشه. ولی صفر نبود. در اجراش هم البته خوب عمل نکردیم در فازهای آخر. این‌که کم بود هم به بازی خودمون برمی‌گرده و گردن بدشانسی یا چیز دیگه نمی‌اندازم. مسئولیت کل اشتباهات هم بر عهده می‌گیرم. تنها چیزی که نمی‌شه بر عهده بگیرم اینه که نمی‌تونم جای یه نفر دیگه بازی کنم.:دی

این از تیم، نمره هم اگه بخوام بدم:

هادی، بازی باهاش به‌شدت نامرد و بی‌انصاف هست و توصیه بهش کردم که سبک بازیشُ یه تغییراتی بده که بزنه تو دهن بازی و این نامردی‌ها.:دی توضیح بیشتری اینجا نمی‌دم و به خودش می‌گم. 7 می‌دم بهش چون از وقتی که گذاشت و اهمیتش کاملا راضی بودم و در جهت نقشش هم خوب کار کرد.

سعید هم اصلا بد نبود به‌نظرم. می‌تونست بهتر هم باشه اگر بیشتر دقت می‌کرد و بیشتر حضور می‌داشت. نمره 6.

امین خب از نظر من کلا نبود این دور و مقصر هم نبود. منتهی به من ربطی نداره و چندین دور باید جبران کنه اینجا رو به دلیلی که خودش می‌دونه.:دی نمره 5.

فری هم منهای فاز آخر عالی بود. بی‌گناه می‌موند بهتر هم می‌شد احتمالا. 8 می‌دم بهش.

خب. در رابطه با سایر دوستان هم گفتم که چقدر توضیح می‌دم.:دی
کلی بخوام بگم بی‌گناه به‌شدت منفعل بودن و ضعیف حتی. یه چیزی من وسط بازی خواستم بگم که نگفتم ولی اینجا می‌گم: این‌که گفته می‌شه پویا اگه فقط بخواد درصد بده بره فلانه، مگه شما (به جز احسان که خوب حدس زد) برای بازی و بی‌گناها چه کار مثبتی کردید؟:دی چند درصد از بحث‌هاتون به‌درد خورد؟ چقدر از حرف‌هاتون مفید بود و به چه نتیجه‌ای رسید؟ شما که نمی‌دونستید من (یا بقیه) بی‌گناه یا گناه‌کار هستیم. منم نمی‌گم بحث نکنید. مافیا بر پایه بحث هست؛ منتهی بحث بی‌نتیجه هم فایده نداره. این‌که از روش غلط به نتیجه درست رسیدید، چیزیُ عوض نمی‌کنه به‌نظرم.:دی برای این می‌گم که اگر شیوه ما فرق می‌کرد، درسته که نهایتا می‌بردید و از نظر من حتی بردتون قطعی هم بود، ولی به عنوان تک‌نفر کاملا متزلزل بودید و این خوب نیست.
ضمنا دید اکثریت بازی به دفاعیه غلط هست. دفاعیه فقط باید توضیح خیلی کوتاه از روند بازی خود فرد (نهایتا 2-3 خط) و کلا رو به آینده باشه اگر بی‌گناهید؛ شما یک فاز کامل وقت دارید از خودتون دفاع کنید. گذشته‌نگر نباشید در دفاعیه. من این بخش‌های دفاعیه رو بی‌گناه هم باشم نمی‌خونم حقیقتا. تیم باشم که معمولا می‌گم کلا نخونید.:)):دی امین فقط مجوز خوندن دفاعیه داشت این دور.:دی البته ادوار بعدی اگر تیم باشم، فرق خواهد کرد.:دی

رضا که خب نبود. هیچی. فری هم جذب شد.
سپهر شیوه بازیشُ دوست داشتم ولی باید توسعه‌ش بده. باهوش بازی کرد و خوب هم رای داد به نسبت. نمره 6.5.
بهاره به عنوان دور اول در این سیستم بد نبود از نظرم. بعضا در زمان غلط در مکان غلط قرار داشت. وسط بودنش برای خوردن در شب عالی بود ولی. آفرین. نمره 6.

مهسا رای‌هاش درست (به معنی تشخیص گناه‌کار) نبود، ولی بی‌گناهانه بود و بی‌گناه/فرعی هم بازی کرد. دقت و جستجوگریش هم خوب بود. نمره 7.
توصیه‌ای که بهش دارم اینه که خودشُ محدود نکنه. این بازیش به عنوان یک تغییر از مهسای بسیار فعال به مهسای فعال خوب بود؛ ولی ابتدای بازی باید جستجوگرتر باشه به‌نظرم. از یه‌جایی به بعد شد. قبلا از دید من یه مقداری از بحث‌هاش اضافه بود و دوست داشت وارد همه‌چیز بشه. اینجا خب تا حد زیادی اصلاح شده بود و سیاست‌مدارانه‌تر بازی کرد. این موجب می‌شه که بی‌گناهی و گناه‌کاریش هم نزدیک بهم بشه و اصل مهم مافیا که پنهان‌کاری هست، وارد بازیش بشه. و با این، یک سطح بره بالاتر.

ترسا هم خوب بود ولی باید خیلی بهتر از این بشه. بحثاشُ مدیریت باید بکنه. 6.5
آرش نمایشش خیلی خوب بود به‌نظرم، ولی شهردار بودن بازیشُ خراب کرد؛ مثل نفرات قبلی که شهردار بودن. حرکتش هم از نظر من نبوغ یا باهوشی زیاد نیست. عدم خنگی هست.:دی در مقابل ایده‌ها و هوشی که آرش به‌خرج داده در این سال‌ها، این اصلا به حساب نمی‌آد. نمره 7. شهردار بیشتر از این جا نداره باتوجه به روند بازیش، وگرنه نمایشش راضی‌کننده بود برام.

محمدامین: دومین بی‌گناه تاثیرگذار بود از نظرم و واقعا خوب بازی کرد؛ منتهی با تغییر نقشش، منطقش هم خراب شد و باعث مرگش شد. نمره 7.5 (فاز قبلش 8.5 بود و بهترین بازیکن بازی از نظرم). یه سری توضیحات هم در مورد بازیش و خصوصا تحلیلش و کلا تحلیل‌ نوشتنش هست که ترجیح می‌دم به خودش بگم؛ فقط این‌که بی‌وجدان مگه تو تا الآن منُ تحلیل کردی یا نمره دادی که نمی‌دونی باید چه‌جوری بررسی بشم؟:دی

احسان: حدس‌های خوبی زد و مهم‌تر این‌که استوار موند رو تشخیص‌هاش. به نکات خیلی خوب و درستی هم دقت می‌کرد. نمره 8. زیادی هم پاک‌باز بود. آفرین. من پاک‌بازترم البته.:))

فرعی‌ها:
صدرا که عملا نبود و از بازی ما هم تعجب کرده قطعا.:)) چه نمره‌ای بدم؟ 5 خوبه؟:دی
عرفان هم به‌نظرم نباید بازی می‌کرد. نقش نامناسبی برداشت باتوجه به شرایط و روحیاتش؛ وگرنه بازیش بد نبود. نمره 6.
امیر نمایشش که عالی بود و می‌تونه برای نمایشش 9 بگیره باتوجه به سطح بازی، هرچند بازیش مطابق درک من از جوکر نبود؛ ولی خب با چیزی که در بیلیارد ازش دیدم قابل توجیه هست این جوکر.:دی نمره کلی هم باتوجه به سطح بازی و روندی بازی و توضیحاتی که داد، به‌نظرم اعدام می‌شد و خب فراتر از نقش هم که نبود. بین 8 و 9. 8.5 مثلا؛ هرچند یه بخش‌هایی از بازیشُ دوست نداشتم.
و خوش‌حالم که در مافیا هست حالاحالاها، به هر صورتی و با هر نقشی، بودن امیر طراوت بازی هست.

همینا دیگه. خسته نباشید.:دی

آها تا یادم نرفته، چیزی که من این دور در مورد خودم فهمیدم اینه که اگر تمام بی‌گناها رو هم تشخیص بدم ولی یک نفرشونُ 5 درصد از منطقه متوسط بالاتر بذارم یعنی مرض دارم.:)) و با این دید درستش اینه که اصلا بازی نکنم.:دی منتهی بازی می‌کنم در هر مدلی و در هر نقشی و برای هر دوست عزیزی که گاد بشه و اهمیتی به این برداشت‌ها هم نمی‌دم. سعی هم می‌کنم بازیم از دور بعدی فقط بالانس، درصد و تحلیل رای باشه؛ مگر موارد خاصی که لازم باشه خارج از اونا بگم که ترجیج می‌دم فازی یک مورد یا صفر مورد باشه. دفاعم دیگه نباید بکنم از بازی و آرا م، باتوجه به این دور.:))

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام و وقت به‌خیر.

خب من بالاخره یکم وقتم درست شد؛ از گاد عزیز رامتین هم اول تشکر می‌کنم به خاطر بازی‌ای که برگزار کرد. به نظر من قابل قبول بود و مهم اینه‌که آخرین تجربه‌ی رامتین نباشه و شروعی باشه بر گادی‌های آینده و بهترش. و همچنین عذرخواهی می‌کنم که نتونستم چیزی که انتظار داشت رو اجرایی کنم. حتما به‌ش یک باز دیگه بدهکارم و اگر دوباره گاد بشه، جبران می‌کنم.

چون خیلی از بازی گذشته، سعی می‌کنم بیشتر به صورت تیمی صحبت کنم راجع به بازی و نه فرد فرد.

تیم ما:

اولین آسیب که تیم ما دید به نظرم از من بود و دلیلش عدم حضورم بود. هم در گروه و هم در بازی و عملا تیم درواقع ۳ از ۱۶ بازی کرد. که بعدا سعید هم وقتش کم بود و اصل بازی تا قبل از جذب فری روی پویا و هادی بود. من خب متاسفانه برنامه‌ریزی‌هام درست نبود و تقریبا تا روز قبل از مرگم نمی‌تونستم بازی رو بخونم و بازی هم خیلی سریع جلو می‌رفت. از طرفی هم بعد از مدت‌ها با پویا هم‌تیمی شده‌ بودیم و انگیزه داشتم که بازی خوبی کنیم. و این فشار روانی با نداشتن وقت در واقعیت خیلی برام دشوار کرده بود بازی رو، که با تیر محمدامین، یکم ته دلم خوش‌حال هم شدم حتی. :))
در بازی تک مافیا، اگر اعضای تیم‌تون سفید نشن، شانس برد خیلی کمه. مگر بی‌گناهان سوتی خاصی بدن. چون بازی فقط دنبال مافیا می‌گرده و چیزی که دنبالش بگرده رو بالاخره پیدا می‌کنه. به همین خاطر ایده‌ی پویا سر این‌که اگر کسی از تیم سوتی داد یا اشتباه کرد خودمون اعدامش کنیم (جز یاکوزا)، منطقی و درست بوده.
پویا هم عملا این دور بازی کرد و در همون پست‌هاش هم از نظر استدلال و منطق بهترین پست‌ها رو در روز می‌داد. یک هم‌تیمی بودن دیگه بدهکارم به‌ش و بزودی جبران می‌کنم. :دی
اما چیزی که ما در بازی نمی‌دیدمش و الان مشخصه اینه‌که بازی رو بیش از اندازه باهوش فرض کرده بودیم، و بازی خیلی ساده نگاه می‌کرد به چیزها. با چنین دیدی احتمالا استراتژی‌مون متفاوت بود و هیچ‌کس از خودمون رو اعدام نمی‌کردیم احتمالا.
جذب فری هم درست بود و البته شاید به خاطر خودش بهتر بود جذبش نمی‌کردیم تا می‌برد. :دی چون به عنوان بی‌گناه بسیار خوب بازی کرد. بعد از جذب همون اراده‌ش بیشتر تحت شعاع قرار گرفت و به همین دلیل انگیزه‌ش کم شد در ادامه‌ی بازی. بعد از تجربه‌ی تیم شدن‌مون در دوران داداچیا، دوست دارم یک بار تیم شدن کامل رو با فری تجربه کنم.
هادی هم بسیار خوش‌حالم که بیشتر در گروه شناختمش و تقریبا از فعال‌ترین اعضای گروه‌مون بود. شروعش به نظرم از جنس خودش اما نامطمئن و نامتمرکز بود. مثلا هادی بی‌گناه وقتی امیر چنین کاری می‌کرد، به‌ش رای می‌داد در پست بعدی. هر چند فکر می‌کنم در ادوار بعدی سبکش دچار تغییراتی می‌شه و با هادی جدیدی رو به روی خواهیم شد.
سعید هم رامتین یک حرف خوبی زد در گروه. گفت آدم باورش نمی‌شه این همون سعید ساکت و آروم تو بازیه. :)) جنبه‌ی برون‌گرای سعید خیلی جالب بود. و به نظرم اعدامش هم بیشتر رندوم بود و هم اشتباه ما در فهم روح حاکم بر بازی.

بی‌گناهان:

بی‌گناهان به صورت فردی چند بازی خوب داشتن. منتها در بین تمام دورهایی که حضور داشتم، هیچ تیم بی‌گناهی منفعل‌تر از این دور یادم نمیاد. تاثیرگذارترین چیزها در برد بی‌گناهان، جوکر، گادفادر و باگ نقش شهردار بوده. :دی منتها تیم دیگه‌ای هم سزاوار برد نبوده به نظرم. شاید نتیجه‌ی عادلانه‌ی بازی، یک بازی بدون برنده بود. :))
اما در بی‌گناهان بازی مطمئن و مصمم احسان خوب بود و بازی دقیق و درست محمدامین هم به نظرم بسیار زیبا بود. بقیه به نظرم در عین این‌که تصمیمات درست می‌گرفتن اما میزان تاثیرگذاری‌شون در بازی کم بود. که دلیلش البته بخشی‌ش به پایین اومدن سطح کلی بازی بر می‌گرده.
در بین اعضای جدید هم، سپهر و بهاره به نظرم بهاره خوب و درگیرانه بازی کرد نسبت به دور اول و امیدوارم در ادوار بعدی هم مشاهده بشه. و سپهر هم به نظرم باید تصمیمش رو بگیره که داره بازی می‌کنه یا داره بازی نمی‌کنه. چون با نوع بازی‌ای که داره در هیچ حالتی کردیت نمی‌گیره برای چیزی (چه رای‌ها چه نتیجه‌ی بازی) و این‌طوری بازی براش تبدیل به چیزی بدون دستاورد می‌شه و بعید می‌دونم طولانی مدت بتونه ادامه بده‌ش.

و جوکر عزیز که اخیرا دراماهاش زیاد شده. :دی امیر اگر بی‌گناه بود در این بازی، از نظرم بهترین بازی بی‌گناهی دورانش رو داشت انجام می‌داد. با نقش جوکر هم این بازی عالی ولی ناتمام موند. چون به نظرم ۵۰ درصد راه رو رفته بود و ۵۰ درصد پایانی نیمه‌ تموم موند (بخش حیاتی نمایشش) مجموعا تحلیل من از چیزهایی که در سه دور اخیر از امیر دیدم، بازیکن، گاد، بازیکن، اینه‌که امیر در حال ورژن خوردن در روانش هست و خود امیر داره وارد دوران جدیدی از زندگیش می‌شه که به نظر شامل افزایش فردیت و کاهش میل به دستکاری کردن در آدم‌ها هست. من شخصا دوست دارم این رو. :دی منتها در حال پی‌ریزیه و هنوز کامل نشده.

و عرفان عزیزم، من اعتقاد ندارم که بد بود این بازی و به نظرم رگه‌هایی از عرفانی که می‌شناسیم هم در بازیش بود. منتها این‌که می‌گه لذت نمی‌برده رو درک می‌کنم و منم درش بودم. به نظرم شاید نیازه بازی‌هاش رو بررسی کنه و ببینه از چه بخش‌هایی‌ش خوشش نمیاد و چی رو می‌تونه تغییر بده. چیزی هم که گفت به نظرم خیلی خوبه و خوبه که با فرانقش‌های بازی یک مدت بازی کنه تا دوباره لذتش برگرده. وگرنه که من دلم تنگ شده براش و بحث کردن باهاش.

همین. امیدوارم که سلامت و خوش‌حال باشید. باقی‌بقا.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
با عرض شرمندگی بابت خلف وعده
یه کم دیر شد 🤦‍♂️

خب بریم‌ سراغ تحلیل نفرات. البته کامل تحلیل نیست. کلا اسم بازیکنای این دورو مینویسم و توضیحاتی که به ذهنم میرسه رو میدم :دی دیگه یه چیزیه بین تحلیل و تجلیل و اطلاعات و... .

قبل هر چی بگم تحلیل این دور کمی تا قسمتی سخته. چون تقریبا هیچکی خیلی ضعیف نبود و البته هیچکی خیلی قوی هم نبود و به نظرم یه حالتی بود که اکثرا بازی متعادلی انجام دادن. یه دلیل خیلی پخش شدن رای ها توی اکثر فازها هم همین بود. اولش نمره دادم ولی بعد دیدم واقعا نمره دادن برای این دور خیلی سخته و به خاطر همین متعادل بودن تقریبا اکثر نمره ها بین ۷ تا ۹ شد که به نظرم رسید کلا نمره ندم بهتره :دی

این وسط در مورد بالانسم یه توضیح بدم. اول ۱۴ نفر برا بازی بودن و من مافیا رو ۳ از ۱۴ گذاشته بودم. بعدا تعداد به ۱۷ رسید و تعدادمافیا رو ۴ کردم که البته در نهایت تعداد شد ۱۶ و مافیا شد ۴ از ۱۶ که به نظرم خیلی معقول بود و از نظر بازیکنایی که مافیا گذاشتم. پویا و امین که نیاز به تعریف ندارن. هادی با اون بازی منحصر به فردش به نظرم میتونست یه وزنه برای مافیا باشه و سعید هم سبک بازیش معمولا جوری بود که آروم تا آخرای بازی میرفت و معمولا اعدام نمیشد. اما خب نتونستن از ویژگی های ذاتیشون در قالب گناهکار استفاده کنن. حالا توی تحلیل نفر به نفر میگم.

مافیا

در مورد تحلیل تیم مافیا بگم که اتفاقا خیلی استراتژی از قبل بازی داشتن که توی بازی یا اجرا نشد یا زیاد از حد اجرا شد. به نظرم اگه بی استراتژی بازی میکردن امکان برد داشتن 😁 زیادی پیچوندن بازی رو و برا خودشون سختش کردن.

پویا:
رفیق خودمون پویا خان :دی
حقیقتا در هر حال یه وزنه است و وقتی دور قبل گفت با تغییر سبک، حاضره بازی کنه خیلی خوشحال شدم که میتونم از حضورش توی بازی لذت ببرم.

در مورد نقشش بگم پویا از قبل ابراز تمایل کرد به گناهکار شدن و اولین شخصی بود که گناهکار گذاشتمش‌.
سبک بازیش فکر میکردم خیلی تغییر کنه ولی اونقدرا هم‌ تغییر نکرده بود و کاملا توی متن بازی بود. فکر میکردم فقط میخواد نمره بده و حداکثر به نقدها یه پاسخ مختصری بده ولی خب بعد از یکی دو فاز قشنگ اومد توی جریان بازی و مثل همیشه نقش مهمی در روند بازی بر عهده گرفت. به نظرم بازیش خوب بود. اقتدارشو داشت و خوب تحلیل میکرد و تا آخرا هم پیش رفت ولی یه نکته ای که هست اینه که در قالب گادفادر به نظرم‌ بیش از حد نیاز خودزنی کرد. این رو مخصوصا در مورد سعید میگم. سعید طوری نبود که قطعا اعدام بشه یا حتی لزوما جزو‌ گزینه های اعدام باشه. اما به قربانگاه آوردنش و از نظرم اگه نمیاوردنش، میتونست حداقل چند فاز بعدش توی بازی باشه.

امین
خب اول بگم که خیلی تشکر میکنم ازش که راحت بازی رو قبول کرد و یکی دو بار تغییر نقشش هم قبول کرد. با این که سابقه عالی داشت و سرش هم شلوغ بود ولی اصلا نق نزد :دی😁🤩
نقشش قرار بود عامل خارجی باشه. که با افزایش تعداد بازیکنا به مافیا پیوست و سناتور شد.
به نظرم بد نبود فقط مشکلی که بود این بود که چند روز خیلی سرش شلوغ بود و از بحثا عقب افتاد و تمرکز کافی هم نتونست روی بازی بذاره و چون این دور برخلاف دور قبل که خیلی طولانی بود و فازای دو روزه داشت، مختصر بود پس این یکی دو روز عقب افتادن تاثیرش زیاد بود و باعث شد در نهایت تیر بخوره و تا یک قدمی اعدام هم‌ رفت :دی
امیدوارم دورهای بعد بازم در اون‌ حد عالی که پتانسیلش روداره ببینیمش.

هادی
یه روزی بود که تقریبا به هر کی برای بازی میگفتم ناز میکرد ولی هادی راحت قبول کرد و خستگیم در رفت :))

خب هادی یه سبک جالبی داشت برای بیگناهیش ولی به دو دلیل این دور خوب جواب نداد. یکی این که این دور اون اقتدار بیگناهانه اش رو نتونست خوب اجرا کنه و بعد اون پست عجیبش (که سبک همیشگیشه) نتونست مثل قبل خوب بازی رو جمع کنه و توی موضع دفاعی رفت و بهونه های لایتچسبکی برای پستش آورد. دلیل دوم این که سبکش تکراری شده، به نظرم اون سبک حداکثر سه دور جواب بده، بعدش باید خلاقیت داشت و عوضش کرد :دی یه چیز شبیه مورینیو که سبکش تکراری شده. اگه جاش بودم دور بعد سبکمو عوض میکردم.

سعید
سبک سعید من رو یاد اوایل بازی خودم میندازه :دی
یه بازیکنی بود که خیلی کم درگیر میشد و بدون حاشیه تا فازهای بالا میومد. به نظرم این دور هم خوب بود. همونطور که گفتم، فاز دوم که رای ها هم به شدت پخش بود، میشد اعدام نشه و حتی دفاعیه هم نیاد اگه مافیا اونطوری خودزنی نمیکرد :دی در کل مثل همیشه خودش بود هر چند کمی به دلیل مافیا بودن متفاوت بود.

مافیا-بیگناه :دی

فری
در مورد فری یه چیز جالبی از دور قبل متوجه شدم که نگاهش به بازی خیلی عمیقه. مثلا دنبال علت و فلسفه وجودی نقش‌ها میگرده و این دور هم نقششو دادم پرسید به نظرت این نقش باید چجوری بازی کنه. با جذبش فکر کنم برنامه هاش به هم ریخت ولی بازم خیلی عالی بود.
فری رو اگه مافیا حساب کنیم به نظرم بهترین مافیا بود. اوایل بازی خیلی خوب سفید شد و تا آخر هم موند و فقط تنها چیزی که باعث رای اوردنش شد، اون رای ندادنش توی اون فاز حساس بود. یک دقیقه مونده بود امان گرفت در حالی که من اگه جاش بودم اون موقع رای میدادم. مخصوصا که مافیا بود و نیازی نبود حالا لزوما نتیجه گیری کنه.

فرعی ها

صدرا
ما رو کشت تا قبول کنه بازی کنه :)) میخواست فیک بیاد بعد پشیمون شد گفت کلا نمیاد، آخر سر نقش شیطان دیگه نتونست مقاومت کنه و اومد :دی
دیدم در موردش انتقاد زیاد شده ولی به نظرم بد نبود و حق داشت. نصف بازی رو که سفر بود یا توی راه بود :دی بعدشم که تونست وقت بزاره هی دید مافیا داره خودزنی میکنه و اعصابش خورد شد :)) دیگه نشد خیلی کاری کنه :دی

عرفان
خب عرفان در مورد دلیل بازیش خودش توضیح داد. حقیقتا انتظار نداشتم بازی کنه. و خب همونطور که خودش گفت لذت نمیبره دیگه از بازی. با این حال به نظرم خیلی بد هم نبود. بازی متوسطی داشت و اون آخر هم میشد اعدام نشه و خیلی پایاپای بود. حدسشم خوب بود در مورد آرش.
آها در مورد نقششم بگم. اول قرار بود بیگناه بی نقش باشه ولی بعدا که جاسوس خارجی خالی شد، بهش پیشنهاد کردم و متاسفانه قبول کرد. به نظرم اگه بیگناه بی نقش میشد میتونست بهتر بازی کنه.

بیگناهان

محمدامین

احسنت :دی همونطور که گفتن جزو بهترین بیگناها بود. شاید بهترین. نقششم تا پلیس شد خیلی عالی اجرا کرد و یه حدس دقیق زد. و توی بازی هم خوب سفید شده بود. دیگه مافیا زدش وگرنه به نظرم تا آخر بازی میتونست بمونه و نقش خیلی مفیدی ایفا کنه.

مهسا
خب در مورد نقشش که خودش گفت زیاد ذوق نداشت و همین هم باعث شد از نقشش بیشتر به عنوان محافظ خودش استفاده کنه :دی اما بازیش به نظرم خوب بود و برعکس نقش، برا خود بازی انگیزه خوبی داشت و قشنگ مشخص بود که براش مهمه. خوب فعالیت کرد و زیاد هم بهش مشکوک نشدن، برعکس دور قبل. در کل خوب بود حیف که مافیا زدش :دی

ترسا
اولش آدم با ترسا آشنا میشه حس میکنه از اون دختر گنگسترای خفنه :دی بعدش ولی میبینی قلبش مثل یه بچه آهوئه. یه چیزی بین این دو تاس.
بعد از اون بازی خوبش توی دور قبل بهش اختیار دادم بین شهردار و رویین تن انتخاب کنه که رویین تن رو به خاطر آزادی بیشترش انتخاب کرد و خیلی خوبم بازی کرد. حقیقتش شخصا خیلی متوجه تغییر سبکش نشدم 🤔 شاید خوب دقت نکردم. برام عجیبه که گفتن خشک بازی کرد. اتفاقا بار عمده ای از طنز بازی رو بر عهده داشت و اون آخر یه چیزی گفت که داشتم زمین رو گاز میگرفتم :))
اونجا که رای ها رو بررسی کرد به خیلی نتایج بد و اشتباهی رسید که میتونست کار دستش بده ولی دگم نبود و صرفا بر اساس اونها پیش نرفت. در کل خوب بود. تا آخرم که اومد و برنده شد. احسنت :دی

آرش
بیا بگو چجوری نقشتو بهت دادم :))
آرش شاید سطحش بالاتر از این بازیش باشه ولی توی همین بازی هم خوب بود. به نظرم بعد تجربه اعدام زودهنگام دور قبل، این دور کمتر درگیرانه بازی کرد و یه کم ریسکش کم شد. آخرم که هوشمندانه از باگ نقشش استفاده کرد :دی

بهاره
قبل بازی اصلا انتظار نداشتم بازی کنه. یه تیر در تاریکی شلیک کردم که در عین ناباوری به هدف نشست و بازی کرد :دی میدونم هم چقدر سرش شلوغ بود و با این حال وقت برا بازی گذاشت و خوب هم بازی کرد، با این که تا حدی شک روش بود و میتونست رای بیاره. اینطور جاها به نظرم مافیا باید بیاد و جوسازی کنه، ولی بیشتر ترجیح
دادن خودزنی کنن و امیدوار باشن بیگناها هم خودزنی کنن :دی
یه اصطلاحی که تازه باب شده. یا تازه شنیدم. گیجی بیگناهانه. کاملا توی بازی بهاره تا آخرا دیده میشد که شاید برا یه بیگناه پوئن مثبتی باشه و باعث بشه رای نیاره و ازش دفاع بشه. اما از اون طرف برا هدف شب طعمه خوبی میشه.

احسان
احسان خان از بهترین بیگناها بود :دی اون گیر شدیدی که به پویا داد و ول هم نکرد از عوامل اصلی برنده شدن بیگناها بود. احسنت :دی وقتایی که میومد نقش عمده ای توی بازی ایفا میکرد. بیشتر انرژیش سر اعدام پویا رفت که به نظرم ارزشش رو داشت :دی
خیلی هم اقتدار داشت توی بازی و گیجی هم نداشت برعکس اکثر بیگناها.

سپهر
خیلی جالب بود نوع بازی این بشر :)) یه جور به یه ور گرفتن جالبی داشت اوایل بازی :دی به مرور ولی تا حدی توی جریان بازی فعال شد. کلا خیلی هم توی بحثای مربوط به اعدام شدن نبود و سبک بازیش برا دور اول خوب بود لکن اگه بازم بخواد بازی کنه، دورهای بعد به نظرم باید عوض بشه، وگرنه سبک ضربه پذیری میشه. مثل هادی :دی در مجموع خیلی باحال بود بازیش :دی نوع رفتارش با گاد هم عالی بود، خوشمان آمد =))

توی این تحلیل چند بار از کلماتی مثل گفتن و گفته شد و اینا استفاده کردم که علتش این بود که اون حرفا رو توی پستای قبل دیده بودم ولی حوصله نداشتم دوباره برم ببینم کی گفته :))

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب دیگه. هر کی میخواست تحلیل کنه باید تا الان میکرد. دیگه مدالا رو بدیم و رفع زحمت کنیم :دی

مدال‌های برنده‌ها: ۵ امتیاز
محمدامین
احسان
بهاره
مهسا
آرش
ترسا
سپهر

جایزه "آرش" به بهترین ایده‌پردازی در بازی میرسه به خود آرش. ۵ امتیاز

جایزه "یاسین" برای بهترین حدس‌ها در بازی میرسه به احسان ۵ امتیاز

جایزه "مَهدی" برای موذی ترین عملکرد میرسه به پویا ۵ امتیاز

جایزه "امین" یا "مدال جستجوگر حقیقت" می‌رسه به: بهاره ۵ امتیاز

بهترین عملکرد در فاز شب: مشترکا پویا و محمدامین ۵ امتیاز

بهترین عملکرد در فاز روز: فری ۱۰ امتیاز

بهترین بی‌گناه: احسان (با تقدیر از محمدامین) ۱۰ امتیاز

بهترین گناهکار: پویا ۱۰ امتیاز

موثرترین بازیکن در نتیجه بازی: احسان ۱۵ امتیاز

سپاس از همگی و خسته نباشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین