برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل دور هفتم مافیا | The Unfinished

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

لطف بفرمائید تحلیل فرمائید. قبل از اینکه گاد شما رو در تحلیل به خاطر تاخیر در تحلیل بفرماید :دی با تشکر

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
این پست من بعد از اتمام فاز روز بود که از قبل نوشته بودم. خواستم که اینجا هم باشه.

اوه اوه. عجب. از مهسا عذرخواهی می کنم. اشتباه کردم.
فرقه در فاز روز عالی بود. آفرین. بیگناها هم مجموعا خیلی خوب بودن ولی.
مهسا که مشخصه. از نظر من محمدرضا هم بیگناهه احتمال خیلی بالا. شک ـم به عرفان و فری هست.
در مورد خودمم هرچی توضیح لازم بوده دادم واقعا و خیلی خسته م. ولی اگه بازم شک دارید، الان فرقه نابود شده و یک گناهکار مونده. من هیچ مشکلی با اعدام شدن خودم ندارم باتوجه به اشتباهاتم در دو فاز اخیر. مطمئنم بیگناهای باقیمانده بهتر از من می تونن تصمیم بگیرن.

درود. خسته نباشی به گاد. امیر عالی بود از هر نظر دستش درد نکنه.
به بیگناها هم تبریک میگم و رضا. و البته همه افرادی که باعث شدن دور عالی بشه.

حالا بعدا مفصل تر پست میدیم. فعلا یه چند خط بگم.:دی تیمی که داشتیم به اون بدی که به نظر می رسید نبود و بدشانس هم بودن مجموعا. حقشونه البته.:دی با این حال سعی می کنم ازشون دفاع کنم در تحلیل. بچه های خوبی بودن و گروه خوبی داشتیم و چسبید.:دی
منم سعی کردم بازی خودمُ انجام بدم و به نظرم موفق بودم. بهتر از این هم نمی تونستم اجراش کنم. تو گروه هم گفتم که کلا روند بازیم عوض شد بعد اون گادکش. خیلی سخت و به نظرم مسخره س که بخوای از همچین چیزی دفاع کنی.:دی به هر صورت و علی رغم میل باطنی بازیُ ادامه دادم و خوشحالم که اواخر بازی با وجود اون داستان شک بسیار کمی روم بود و بازی به سمتی رفته بود که میشد سمت همه بازیکنا برای اعدام برم.
ولی کلا حس خوبی نداشتم مجموعا و برای همین هم هست که بازی نمی کنم. نوع ارتباطم با بازیکنا رو وقتی گادم دوست دارم و بازیکن بودن کلا دنیای من نیست.:دی این دور هم مجبور شدم برای اولین بار اگه اشتباه کنم تو بازیم دروغ بگم. هرچند نمیشد بگم گناهکارم و بی گناه نیستم.:دی کلا هم همیشه تو ذهنم بوده که هر بار مجبور شم به خاطر مافیا دروغ بگم یعنی بسه دیگه. رسیدی ته خط.:دی
بازی های خوب و عالی و فوق العاده هم زیاد بود دیگه فعلا اسم نمی برم که کسی از قلم نیفته.

همینا رو دوست داشتم بگم صرفا. حالا در پست بعدیم در رابطه با تیم و بازی بیشتر حرف می زنم. هفته بسیار خوبی بود. بازم از امیر تشکر می کنم. امیدوارم این جمع برقرار باشه و قدرشُ بدونید.:دی
بی صبرانه منتظر داستان هستم.
خوشوقتم.:دی شایگان.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام
از نظرم بدترین بازیم طی 9 (یا 8؟) سال اخیر رو انجام دادم. و البته گروهمون هم بر خلاف گفته پویا خیلی بد بود. البته من بلافاصله بعد این که کشته شدم کلا از گروه اومدم بیرون. ولی همین که اولین اعدامی ها برای مافیا بودن (من هم عملا اعدام شدم دیگه، تعارف نداریم که) و گروه عملا بعد فاز چهار از هم پاشید نشون میده چقدر بد بودیم. (البته به جز پویا که عالی بود و با وجود اون کار خلاف قانون و خلاف انسانیتِ معینِ فیک، تونست خوب به بازی ادامه بده.)
تنها مخالفِ اعمال نقش سناتور در مورد اعدام خودم هم خودم بودم که الحمدلله همون شب کشته شدم.
در مورد اعدام خودم هم البته مقصر اصلی خودم بودم ولی گروه هم کلا تو اون فاز بازی نکرد.

اینم بگم که مافیا اسمش مافیاس و کلا توش مافیاس پس زیاد نمیشه همه چی رو صحیح دونست.

کلا خیلی افتضاح بودم. من اصولا راحت اعدام نمیشدم. یا شب کشته میشدم یا حداقل تا فازهایی که تعداد بازیکن ها کمتر از 8 نفر میشد پیش میرفتم ولی این دفعه عملا اولین اعدامی بودم. (هر چند ظاهرا شب کشته شدم ولی عملا اعدام شدم دیگه، اگه اون شب هم کشته نمیشدم، فرداش اعدام میشدم)
خیلی از اعدام حرف زدم، اتفاقا امشب داشتم در مورد اعدام تحقیق میکردم و اتفاقی دیدم که مجازات اعدام برای جرایم اقتصادی هم تصویب شده و قسمت شد که اینجا هم زیاد در مورد اعدام حرف بزنم.

اعصاب بازی ندارم دیگه. نمیتونم عصبی نشم و همین هم بهونه میشه اعدام بشم. (البته منفور بودنم هم بی تاثیر نیست)
پس مثل ورزشکارهایی که بعد از یک شکست میفهمن دیگه نمیتونن به ورزش حرفه ای ادامه بدن، همینجا چهار گوشه زمین بازی مافیا رو میبوسم و برای همیشه از میادین مافیا و افراد مافیا کناره گیری میکنم.

راستی ندا هم من آورده بودم که از همینجا از همه عذر میخوام. فهمیدم که پلنگ لزوما بازیکن خوبی نیست هر چند شکارچی خوبیه.

چند تا انتقاد هم از قوانین داشتم که دیدم دیگه در آینده که قرار نیست بازی کنم. پس به من چه اصلا.

تبریک به هر کس که الان خوشحال است.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام به همگی دوستان

من با این که همون روزای اول ریغ رحمتُ سر کشیدم ولی سعی کردم بازی رو حدودی دنبال کنم و درجریان بازی قرار بگیرم . تشکر اولم از گادِ بازی هست که خیلی با حوصله چرندیات ذهن مریض شو به شکلی زیبا تو داستان بازی وارد کرد و عملکرد بی نقصی داشت :دی

به بقیه هم خسته نباشید میگم دوست داشتم بیشتر از این ها تو بازی می بودم ولی خب عاقبت بازی هجومی کله پا شدنه :دی

نقش های شهروندی خیلی قوی بود ولی خب نفرات گناهکاری هم اکثرا تاپ پلیر بودن پس میشه گفت بازی بالانس بود .

مهدی و مهسا بنظرم بهترین بازیکن های این دور بودن و زحمات بی وقفه ای برای پیروزی شهر کشیدن، دمشون گرم :گل:

من فقط سوالم از شهروندایی که بعد از گادکش شدن معین تو بازی بودن اینه چرا هیچکس کوچک ترین گیری به پویا نداد ؟ خب طرف اینطوری میاد گادکش میشه 80% باید ذهن ادم بره سمت کاراگاه و استعلام مثبتی که گرفته فقط نمی دونم چرا هیچکس جرئت نکرد بریزه رو پویا، واقعا چرا ؟ :دی خودم انتظار داشتم بعد از گادکش، پویا گزینه اصلی اعدام باشه :|

در کل خوش حال شدم بعد از مدت ها بازی کردم و می تونست بیشترم بهم بچسبه اگه انقدر زود نمی مردم :( به امیدِ دیدار :سوت

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
درود.

دور خوب و جمع و جوری بود :دی به نظرم سطح بازی‌ها واقعا قابل مقایسه با ادوار سال‌های قبل تر نیست. مخصوصا این ۶-۷ دوری که اینجا برگزار شده میانگین کیفیتش بسیار بالا بوده و واقعا بازی سخت شده. خیلی توضیحات کلی نمی‌دم و بریم برای تحلیل نفرات.

مافیا: تیمی که اصلا خوب نبودن و نمره ضعیف می‌گیرن. درواقع فقط ۳ نفرشون نهایتا بازی کردن (شما بخونید یک نفر). تو شب هم اهداف تیر‌هاشون خوب بوده به نظرم ولی سناتور و خیاط که بد به سمت افتضاح. لکتر تقریبا خوب. تروریست هم نیاز بود جدای خودش حداقل یک نفر دیگه از تیمشون سفید باشه تو بازی (سیاه باشه اصلا، لامصب حداقل یکیتون باشه) که بشه استفاده اش کرد. و خب واقعا کاری نمی شد کرد دیگه. در کل استحقاق برد نداشتن و مثل دور دوم اینجا اگر می بردن باید می گفت پویا برد.

سعید (گادفادر): تو بازی نبود عملا و روز چیز خاصی ازش یادم نمیاد، تو شب ولی اهداف تیر رو نمی دونم چقدر نظر مستقیم داده ولی خب اهداف خوب بودن و شب نمره خوب می گیره. نحوه مرگش هم زیاد مرتبط به بازی نمی دونم. ناشی از حس قوی عماد بوده صرفا. اینطوری نبود که تابلو باشه.

محمدامین (سناتور): به نظر می‌رسه وقت و تمرکز کافی رو نداشت، و خب شلخته بازی کرد و نتونست اون چیزی که ازش انتظار می‌ره رو به نمایش بذاره. روز اش خوب نبود به نظرم و شب هم در کل موافق برگردوندن اون اعدام اول بازی نیستم (البته متوجه ام که نقش‌های گروهی به صورت گروهی استفاده میشن. اینطور نیست سناتور یا خیاط خودشون بگن نه نظر ندین من کار خودم رو می‌کنم). در کل دور موفقی نداشت و البته در متن بازی نبود کلا :دی

رامتین (خیاط):
یکی از اون نهایتا ۳ نفری که گفتم بازی کرد برای مافیا. بله موفق نبود ولی خب حداقل بازی کرد :دی قطعا برای سابقه‌ای که داره این نحوه اعدام (به قول خودش تعارف که نداریم، اعدام شد عملا) خوب نبود و نمره خوبی نمی‌گیره. هرچند بعد از پست‌های اولیه‌اش بازیش بهتر شد منتهی دیگه نمی‌شد جو رو برگردوند. قبول هم دارم کمک تیمی بهش نشد. شاید منم بودم نمی کردم البته :دی منم به نظرم بدترین دوری بود که ازش دیدم.ولی قطعا که دلم نمی‌خواد آخرین بازیمون باهم بوده باشه و امیدوارم بعدا پشیمون بشه و برگرده.

پویا (تروریست): بسیار عالی و مقتدر. با خودم بررسی کردم بازیش رو و به‌نظرم جایی نبود که بتونه کار بهتری انجام بده. از نمره تیمی‌اش قطعا کم میشه حالا به دلیل اون لباس و ... . اما خب از نظر فردی کاملا در سطح انتظاراتی که ازش داشتیم بود. بعد از اون قضیه ادعا هم موافقم کارش خیلی سخت بود، درسته تو بازی و بعد گادکش اشاره‌ها کمتر بود و تو فازای آخر صرفا قدرت گرفت،‌ ولی با این‌حال کاملا این مسئله رو ذهنیت تاثیر می‌ذاره و کار پویا رو خیلی سخت‌تر کرد. طی صحبتی هم که با خودش داشتم با نظر خودش موافقم که نهایتا ۲ یا ۳ دور از این بهتر و تکمیل‌تر داشته. پست‌هاش مثل همیشه کلاس درس بود و از اقتدار بیانش فقط می‌شد لذت برد. بسیار عالی. نمره ۹.۷۵ می‌دم و بهترین بازیکن بازی بود از نظرم.

صدرا (دکتر لکتر): در کل عملکردش متوسط بود، اعدامش یکم از سر هرج و مرج بازی بود و خودش خیلی کار خاصی نکرده بود (مثلا دور پیش خیلی مشکوک‌تر بود تا این دور). ولی خب حداقل سومین بازیکن فعال تیمشون بود و بازی کرد یکم. یه پست دفاعیه اش هم یادمه که خیلی خوب بود. نمره 7.25.
فقط یه صحبتی فارغ از بازی داشتم: بچه‌جان، من همسن پدرت هستم :دی شاید الان دیگه ارتباط‌ها به نوعی‌شده که اون احترام‌هایی که قبلا بود دیگه نمونده و رعایت نمی‌شه، ولی یکی اگه حتی یک روز هم ازت بزرگ‌تر باشه بهرحال بزرگتره (مگر اینکه رابطه‌ات انقدر نزدیک باشه با اون فرد که مثلا راحت باشید و هرچی‌ خواستید به هم بگید که این هم در اشل‌های بزرگ‌تر از نظر من کار چرتی هست) تو انتخاب کلماتت بیشتر دقت کن. اون فاز شبی هم که من کشته شدم شانس آوردی واقعا. چون من فاز بعدش خشتک‌ات رو می‌کشیدم رو کله‌ات و دور تاپیک می‌گردوندمت. رعایت کن، آفرین.

-------
فرقه: از نظر فاز روز که برای من به شخصه مهم‌ترین قسمت بازی هست عملکرد بسیار خوبی داشتند اما خب فاز شبشون من رو به فاز‌ شب‌های خودم امیدوار می‌کنه :)) بدشانس که قطعا بودند ولی خب باز هم توجیه‌عملکردشون در شب نمی‌شه. از مافیا قطعا مستحق‌تر بودند ولی از بیگناه‌ها مستحق‌تر نبودند در کل با توجه به بازی.

آرش (جادوگر): بسیار بسیار عالی بود آرش تو فاز روز. کاملا شسته‌رفته بازی کرد و آتو دست کسی نداد. اواخر مهسا مخصوصا بهش شک کرده بود اما خب اعدامش کاملا با قدرت نقش بود نه فاز روز. از نظرم بهترین بازی آرش بود (بله از پلیس هم بهتر). به دلیل فاز شب یه ذره نمره کم می‌کنم اما در کل بسیار لذت بردم از بازی تمیزش. ۹.۷۵ می‌دم بهش و در کنار پویا بهترین بازیکن بازی.

چاوش (جنگیر): چاوش خب یه استانداردی رو داره که خیلی اتفاقات خاصی لازمه تا زیرش بیاد. و اون استاندارد رو هم رعایت کرد و بازیشم خوب بود. پستاش مثل همیشه پر از ایده و قوی بود. منتهی حس مثبتی که حتی با قاتل دور قبل اش می‌داد رو این دور نمی‌داد پستاش و کمی احساس شک بهش بود در متن بازی. حداقل خود من که حس خنثی به سمت منفی داشتم بهش. اما در کل چاوشه دیگه :دی نمیشه لذت نبرد از بازیش و هوشش. با توجه به تیم قدرتمندی که داشتن اصلا خوب شد که فاز شب نتونستن کاری بکنن :-پی

-------------
فرعی:

عرفان (جوکر):‌ عرفان بدبخت اگه رویین‌تن یا سامورایی بود بیشتر از این رای میاورد =)). نمی‌دونم استراتژي کلی‌اش چی بوده ولی به نظرم زود شروع کرد برای ساطع کردن حس منفی از خودش. چون من مثلا به لحنش شک کردم فاز قبل از مرگم و حتی بهش مستقیم هم گفتم که به نظرم جوکره. اما خب اواخر بازی هم بدشانس بود که هیچکس توجهی بهش نداشت :)) چون من پست‌هارو کامل می‌خوندم و به جز محمد یا مهسا که مستقیم‌تر گفتن خیلی هم ندیدم اشاره بشه به جوکر بودن عرفان. شاید اگه یکم وقت و تمرکز بیشتر می‌ذاشت می‌تونست اعدام شه و ببره. اما خب دیشب فهمیدم که بیشتر برای لذت بازی کرده و این خیلی خوبه. مهم همین لذته که خب برده از بازی دیگه بقیه چیزا کشکه کلا.

خلفی (قاتل): دهنت سرویس =)) بهترین توصیف برا بازیش همون بازگشایی با دامنه نوسان بدون بازه‌اس :)))))))))))) قشنگ یه جوری ایده می‌زنه و میاد وسط که انگار سگ دنبالش کرده :)) آروم باش خب لامصب :دی

رضا (جلاد): بازیش تمیز بود و خب مستحق برد هم بود و به راحتی با کلین شیت برد :دی یه چیز خوبی هم که داشت اهدافش به نفع بیگناها بود و عملا یکی از موثرترین بازیکن‌ها بود با رای‌هاش در بردن بی‌گناه‌ها. کلا فرعی‌ و بی‌گناه رو خیلی عالی بازی می‌کنه.
-------------
بیگناهان: به به. درمجموع و پکیج‌ای بخوام حساب کنم یکی از دور‌های خوب بیگناهان در ادوار مافیا بود. بازی ضعیف به اون صورت نداشتن و خب مستحق برد هم بودند به نظرم. تبریک به خودمون :دی

مهسا (شهردار): به خودش دیشب گفتم که از نظر بازی کمی ازش نمره کسر می‌شه به جهت شلختگی و بعضا حرفایی که نباید می‌زد. ولی در مجموع بسیار پرتلاش بود و نقش پررنگی هم در پیروزی بیگناهان داشت. نقشش رو هم کاملا خوب بازی کرد و مخصوصا اون قسمت‌هایی از بازی که من داشتم نقش شهردار رو نشون می‌دادم یه جوری بازی کرد که هیچکس نفهمید شهردار واقعی کیه. در آخر هم به درستی و به بهترین شکل از باگ نقش شهردار استفاده کرد و بیگناهان رو برنده بازی. آفرین :دی ۹.۲۵

فری (رویین‌تن): مثبت‌ترین و سفید‌ترین بازیکن بازی بود تقریبا. و این حس رو تقریبا همه ازش گرفتن در بازی و برای رویین‌تن این معتمد همه بودن بسیار عالیه. چون تو شب که خب چیزیش نمی‌شد و تو روز هم مشخص بود در بدترین حالت تا ۴ نفر آخر اعدام نمی‌شه. دور قبل رو کامل جبران کرد به نظرم. تلاشش زیاد بود و با همه درگیر می‌شد و یه رويين‌تن واقعی بود. اواخر بازی یه‌جاهایی داشت اشتباه می‌کرد که خب طبیعیه به عنوان بی‌گناه کور. کاملا راضیم از بازیش و جزو بهترین بازیکنان بازی بود قطعا.

عماد (سامورایی): اوایل چون تو بازی نبود حس‌کلی در جریان بازی به ضررش شده بود مخصوصا که خود منم حتی به اشتباه افتادم در موردش ولی بعدا که بیشتر پست داد حسم تعدیل شد و دنده عقب گرفتم ازش. به نظرم خوب تونست صحبت کنه و دست و پاش رو گم نکرد با اینکه حجم حس منفی بهش درحدی بود که با کمی بی دقتی از طرف خودش منجر به اعدامش بشه ولی خب این اتفاق نیفتاد و جمعش کرد. نقش مهمی هم داشت و خب گادفادر پنهان رو یه تنه حذف کرد از بازی. مخصوصا که جایی این کار رو کرد که دیگه نمی‌تونست به خاطر شرایطش بازی کنه و خب بهینه عمل کرد :دی 8

محمدرضا (مستشار): با عملکرد عالی‌اش در دور قبلی و همچنین حفظش در این دور نشون داد که مقاومتی که درگیرش بود رو زده و تو روند رو به بالا قرار داره :)) :دی دیگه کم کم بترسید ازش. تو روز که عالی بود مخصوصا اون قسمتی که به حرف مهسا گوش کرد نشون از دید باز ای که به بازی داره می‌ده و خیلی قشنگ بود حرکتش. تو شب هم موفق بود در کل و خب تروریست رو هم خودش شناسایی کرد. شاید بشه گفت روفرم ترین بازیکن فعلیه. :دی

معین (مستشار): خود بازیش و پست‌هاش خوب بود به نظرم. دیگه بهرحال تجربه هم مهمه و اگه پویا رو میشناخت ذره‌ای درنگ نباید می‌کردن در تیر زدن. البته حتی اگه پویا هم نبود طرف مقابل بازم باید تیر می‌زد و حرکتش رو اصلا درک نمی‌کنم. شاید اعتماد به نفس اش خیلی بالاست که البته ویژگی مثبتیه. ادعا و گادکش شدنش بد بود و خب می‌تونست بازی رو خیلی بیشتر خراب کنه. نکنید از این کارا. نمره هم 7.

محمد (کاراگاه): فاز‌های اولیه بیشتر شبیه دور قبل اش داشت بازی می‌کرد و حس خوبی تو بازی بهش نبود (البته پست‌ها قوی بود و نمی‌شد چیزی درآورد ولی خب گیج می‌زد یکم :)) ) منتهی درادامه کامل جبران کرد و کمک هم زیاد کرد به بیگناه‌ها. شاید اگه تو اهداف شبش تصمیماتش رو لحظات آخر عوض نمی‌کرد حتی بهتر هم می‌شد. ولی در کل راضیم ازش و خیلی‌خوب و درحد انتظار بازی کرد. دمش هم گرم که به پست تحلیل‌رای‌ها توجه نشون داد. آفرین :دی

یاسین (حرفه‌ای و پلیس): یاسین خب نقش مهمی برای بی‌گناه‌ها داشت و اگر یه نفر قرار باشه تیر بی‌علم تو بازی نداشته باشه اون یاسینه چون اصلا نیازی به علم نداره و خودش حسی درست می‌زنه :)) اگه گناهکار بودم امیر رو سرویس می‌کردم بابت دادن این نقش به یاسین :دی تو روز باتوجه به اینکه زیرفشار رفته بود و دفاع خیلی خوبی نکرد متوسط بود عملکردش. ولی تو شب کلا عالی بود و خلفی رو هم شناسایی کرده بود که اجل مهلت نداد بهش :دی 8

ندا (پزشک): بازی آنچنانی نکرد که بشه تحلیل کرد. ایشالا دور‌های بعدی.

هادی (راهب): همیشه یه بی‌گناهی لازم هست که اول بازی خودش رو فدا کنه و گره بازی رو باز کنه و این دور این وظیفه خطیر رو هادی به عهده گرفت :دی در کل هیچ مشکلی با شیوه تارگت زدن و گناهکاریابیش ندارم و حس اش هم خب درست بود به بازی اما می‌تونست کمتر شلخته باشه و خیلی ذهن‌هارو به سمت خودش نیاره. البته خب اگه قدرت سناتور نبود اعدام نمی‌شد و می‌تونست دربره از اون فاز و با مافیا بودن رامتین بازی رو راحت‌تر ادامه می‌داد. بازی رو بلده هادی، تاثیرش هم زیاد بود. صرفا هیجانش رو باید کمتر کنه. 7.25

مهدی (فدایی): من خب دیگه همه می‌دونید چقدر از گناهکار بودن اشباع شدم و دلم می‌خواست فقط بی‌گناه باشم این دور. از خرداد هم برای نقش فدایی با امیر به توافق رسیده بودیم. منتهی چندروز قبل شروع بهم شهردار رو پیشنهاد کرد و من اشتباهی که کردم این بود که ردش کردم. چون همون فاز اول متوجه شدم که بازی کردن به عنوان شهردار هم می‌تونست اتفاقات جذابی رو رقم بزنه و لذت زیادی از بازی ببرم. شاید همین باعث شد به صورت ناخودآگاه بخوام در نقش شهردار برای بیگناه‌ها بازی کنم :دی درکل راضیم از بازی خودم. دیگه تو شب مردنم تقصیر خودم نیست. ای مافیا‌های بی‌تربیت :دی از نظر شخصیم، بعد از پدرخوانده و جوکر‌ ام سومین دور برترمه حتی. چون به برد که اهمیت نمی‌دم، تو این بازی تمرکز و قدرت بهتری داشتم نسبت به دور ستون ۵ مثلا. حالا شاید همه فکر کنن اون بهتر بوده :دی ولی خب اشکال این دور این شد که کم بود دیگه، یکی دو فاز دیرتر می‌زدنم باز بهتر بود. نشد خیلی میوه‌اش رو ببینم. :دی

------------

گاد: امیر زحمت خیلی زیادی کشید این دور و از بالانس و نقش‌ها هم من راضیم. اقتدار و تصمیمات لحظه‌ای مثل گادکش هم که گرفت کاملا درست بود و درکل خیلی خوب مدیریت کرد بازی رو. داستان هم بسیار زیبا. هرچند من فعلا بیشتر قسمت‌های فرعی رو خوندم اما خب در اولین فرصت با تخمه و چیپس و پفک می‌شینم داستان اصلی رو کامل می‌خونم :دی ایشالا که مثل بعضیا بدقول نباشه و کامل اش کنه البته :سوت :)). 10

-------------

پ.ن: افرادی که نمره ندادم بهشون، دور قبل تو بازی بودن و نمره نداده بودن و خب خوشم نیومده بود از حرکتشون. بهرحال من و اشخاصی که نمره می‌دن هم لذت‌ نمی‌بریم از این کار و قطعا نمره دادن یه ذره ملاحظات و سختی‌های خودشو داره. پس بهتره برای همدیگه ارزش قائل باشیم همیشه. این دور هم می‌تونید در تلافی حرکت من، نمره ندید باز :78:

خسته نباشید و به درود. :گل:

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام تحلیل هستم خوشوقتم.:پی

دور بسیار خوبی بود، هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ جذابیت :دی با وجود اعصاب‌خوردی‌هایی که بیرون از بازی و بعضا داخل بازی داشتم، در مجموع بهم چسبید. از عملکرد خودم هم راضی بودم و به نظر خودم بهترین بازیم بوده تا اینجا.

اول از همه بگم من واقعا کرم گناهکار بودن ندارم :)) این دور هم ترجیحم بیگناه بودن بود، منتهی عادت ندارم به گاد بگم فلان نقش رو نمی‌گیرم و اینا :دی وقتی امیر گفت فرقه‌ای، یه مقدار غصه‌ام گرفته بود، ولی وقتی فهمیدم با چاوشم دیگه در پوست خودم نگنجیدم :)) کلا تیممون برای من رویایی بود :دی منتهی توی شب یه مقدار کار دستمون داد (یه مقدار=۴ تسخیر ناموفق:)))، چون جفتمون بیشتر ایده‌پرداز و بلندپرواز بودیم توی شب و دیدمون شبیه بود، و کلا هم جفتمون یه سری استانداردهایی داشتیم که به هر قیمتش ازشون پایین نمی‌اومدیم :)) این و البته بدشانسی باعث شد توی شب زیاد درخشان نباشیم (:))) واقعا هم بدشانس بودیم، خصوصا وقتی که چاوش شب اول تیر خورد. شب ۲ و ۳ دربه‌در دنبال مستشار و پزشک و دکتر‌ لکتر بودیم که سیوش کنیم دوباره نخوره :)) عملیات نجات چاوش بود قشنگ :)) خدایی مهسا دیگه باید مستشار می‌بود :| :دی کلا این قضیه هم خیلی توی هدف‌های شبمون تاثیر گذاشت و کلا تحت فشار بودیم هر شب، اگه این اتفاق نمی‌افتاد شاید با دست بازتری تسخیر و جذب می‌کردیم. از ۶ تا تیری که مافیا و قاتل توی بازی زدن، ۴ تاش به ما دوتا زده شد، اینم فکر کنم در نوع خودش رکوردی باشه :))

جدا از خود بازی، هم‌صحبت‌ و آشنا شدن با چاوش برای من افتخار بسیار بزرگی بود :دی شخصیت بزرگ و دوست‌داشتنی‌ای داره و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم تو این مدت. چاوش یه سری مرزها و استاندارد‌هایی داره که باعث می‌شه بردن بازی به هر قیمتی رو به لذت بردن ازش ترجیح نده و من هم ازش جرئت/اراده‌ی داشتن چنین مرزهایی رو یاد گرفتم :دی در مجموع خیلی خوشحالم که باهاش هم‌تیمی شدم و کنار هم بازی کردیم.

در مورد بازی خودم، من واقعا می‌خواستم این دور بیگناه باشم. به پیشنهاد چاوش، توی روز و پلن‌های روز هیچ کاری با هم نداشتیم و چون کلا ۲ نفر بودیم، اون حس گناهکار تیمی بودن رو نداشتم اصلا و این کمک کرد که تا فاز ۴-۵ کاملا بازی بیگناهی خودم رو بکنم :دی به دور از هیچ کرم و مرضی :)) منتهی بعد از اون و وقتی ۷-۸ نفر شدیم دیگه واقعا سخت بود که جادوگر بودن خودم رو نادیده بگیرم :دی :)) اونجا مرض به بازیم اضافه شد ولی خیلی نامحسوس بود دوست داشتم خودم :دی

زیاد حرف نزنم، بریم سراغ بازیکن‌ها

سعید: توی روز که زیاد بازی نکرد ولی توی شب مثکه خودش از بین گزینه‌ها هدف می‌داده تا جایی که فهمیدم :دی و خب خوب بود اهدافش مشخصا. گرچه مثلا چاوش رو منطقا باید بار دوم زودتر می‌زدن. به خاطر اهداف شبش ۶ از ۱۰.

محمدامین: بازی به این بدی نداشته تاحالا و فکر نکنم از این به بعد هم داشته باشه :)) تمرکز نداشتن و شلختگی از بازیش و پست‌هاش می‌بارید کلا :دی نحوه‌ی ورودش هم روی بدتر شدن این قضیه تاثیر داشت. با این حال یه سری استانداردها از بازیش حذف نمی‌شه همیشه و چندتا پست خوب داشت به نظرم.. ۵.۵ از ۱۰.

رامتین: اون قدر که خودش فکر می‌کنه بد بازی نکرد. شروعش بد بود ولی ادامه‌اش کاملا خوب و منطقی بود، یه سری اشتباهات جمع کردنشون واقعا سخته. اگه با تمرکز بیشتری بازی رو شروع می‌کرد قطعا این‌جوری نمی‌شد. مشخص هم بود که نقش‌ها رو هم خوب نخونده بودن چون تیر حرفه‌ای به رامتین تقریبا قطعی بود و باید اون شب با دکتر لکتر سیوش می‌کردن. ۶ از ۱۰.

صدرا:
روی بازی گناهکاریش باید کار کنه فعلا :دی تا قبل از این دو دور بیشتر (تقریبا همیشه) بیگناه بوده و حق هم داره که توی گناهکاری بی‌تجربه باشه. درست می‌شه کم کم :دی دفاعیه‌اش هم حسش بیگناهانه بود.ولی کلا اگه می‌خواد پستاش تاثیر گذار باشه، باید روی لحن پستاش کار کنه. ۶ از ۱۰.

پویا: پس پویای گناهکار اینجوریه :)) واقعا قوی بود بازیش خصوصا اوایلش و فاز اعدام خلفی و ... من کلا سر دیر رای دادن‌هاش و اون حرفش به عرفان که «منظورت تروریسته» به مافیا بودنش شک کرده بودم. می‌دونستم اگه پویا بیگناه باشه شاید بتونم تا اواخر بازی پیش برم، ولی اگه گناهکار باشه قطعا نمی‌تونم :)) سر همین بعد از تسخیرهای ناموفقمون می‌خواستم جذبش کنم که اگه مافیا باشه بمیره (تروریست بودنش هم به جون خریده بودم:دی) و اگه بیگناه بود یه شانسی برای جذبش هم وجود داشته باشه که رویایی می‌شد :دی هم شبی که حکومت نظامی شد می‌خواستم جذبش کنم، هم شبی که بازی تموم شد. اون شب بینش یه کم طمع کردم و البته جواب‌های خود پویا شکم رو به مافیا بودنش کم کرد :دی ولی فاز آخر که برگشت رو مهسا دیگه فهمیدم تروریسته :)) نمره هم ۱۰ از ۱۰. :دی

-----
چاوش: چاوش بدشانس بود کاملا توی بازی. شب اول تیر خورد و مطمئن بودیم تیرش شب‌های بعدی هم تکرار می‌شه، و کلا این بازیش رو تا حدی تحت الشعاع قرار داد. با این حال اون مچ‌گیری‌ها و حرکات برند خودشو حفظ کرده بود و ایرادی در مجموع به بازیش وارد نیست. قسمت نشد که یه برد رویایی با هم داشته باشیم :دی ۹ از ۱۰.
------
رضا: رضا اگه تو بیگناهی هم اینقدر خوب گناهکارها رو حدس بزنه و اعدام کنه که خدا می‌شه :)) روند بازی تا حدی قابل پیش‌بینی بود، ولی خود رضا هم توی جوی که روی صدرا و محمدامین اومد تاثیر داشت و در کل لیاقتش برد بود. نوع بازیش از اون بازی‌هایی هم بود که اعدام نمی‌شه و تا اواخر می‌آد. ولی کلا زیاد حس فرعی بودن می‌داد و شک دوم من برای جلاد هم بود بعد از پویا که خب البته زیاد برای جلاد مهم نیست. به خاطر حدس‌های تمیزش و تاثیرگذاریش توی اعدام‌ها ۹.۵ از ۱۰

عرفان: قشنگ جوکری بود که حوصله‌اش سررفته بود =)) انتظار داشتم اگه جوکر باشه بیشتر دسیسه و پلات بچینه و نقشه‌ی خاصی داشته باشه :دی تلاش زیادی برای اعدام نکرد ولی خب توی نبردنش بدشانس هم بود چون بازی تا حدی غیرمنتظره تموم شد و اگه یه فاز دیگه ادامه داشت اعدام بود احتمال زیاد. خونسردیش هم خوب بود کلا :دی همیشه جوکر باش :دی جدی اگه سبک و حس این دورش رو نگه داره و یه سری مرض‌ها رو ازش حذف کنه، سبک جدید خوبی می‌شه براش. ۸ از ۱۰

امین: امین هم هنوز توی جوکرش مونده بود :)) شروعش خیلی بد بود حتی از دور کرونا هم بدتر :دی یه بازی بیگناهی آس ازش انتظار می‌ره به زودی :دی ۵ از ۱۰

-----
مهسا: نوع فعالیتش من رو یاد اوایل بازی‌های خودم می‌ندازه + انرژی تسلیم ناپذیری رضا. :دی پست‌هاش می‌تونه خیلی چکیده‌تر و بهینه‌تر باشه و کلا بیشتر حواسش باشه تا از حرف‌هاش سواستفاده نشه یا بیگناها رو به اشتباه نندازه. ولی حس گناهکاریابیش عالی بود و نقش شهردار رو هم به بهترین نحو بازی کرد. ۹ از ۱۰

فری: بهترین بازی‌ای بود که ازش دیده بودم. شاید اواخر بازی یه مقداری لغزش داشت یا منفعل شد، اما خب اواخر بازی صرفا بیشتر یاد آدم می‌مونه، وگرنه ۴-۵ فاز اول بازیش خیلی بیگناهانه و مفید بود. کلا وقتی رویین‌تن باشی از بی‌خبری و بی‌فعالیتی در شب حوصله‌ات سرمی‌ره یه مقدار بعد از چند فاز و این طبیعیه. در مجموع از نظر حس پست‌هاش یکی از مثبت‌ترین بازی‌هایی بود که تاحالا دیدم و چه چیزی از این بهتر برای یه رویین‌تن. ۱۰ از ۱۰

عماد:
شروعش خوب نبود و شک‌ها رو برانگیخت ولی با تلاش و حس بیگناهانه‌اش خوب جمع کرد. شبش هم که حرکت حماسی و گات فیلینگی زد واقعا راضی بودم :دی به خاطر فدا کردن عالیش ۹ از ۱۰

محمدرضا: داداشیییی. بازی فوق‌العاده‌ی دور پیشش رو تکرار کرد از نظرم. کلا استانداردهاش رو حفظ کرده ولی از دور پیش دو تا چیز به بازیش اضافه شده که خیلی خوب شده: یکی احساس اهمیت دادن به بازی که از پست‌هاش معلومه و حس خیلی مثبتی می‌ده. یکی هم سیاست هوشمندانه‌ خصوصا توی رای دادنش. قشنگ بعضی موقع‌ها هرکاری دلش بخواد می‌کنه و یه جوری هم این‌کار رو می‌کنه که کسی بهش نمی‌تونه چیزی بگه :دی مثلا سر رای‌های ۲ فاز آخرش. بازی رو هم عالی تموم کرد و بازی‌سازی پرتلاش مهسا رو به بهترین شکل به گل برنده تبدیل کرد :دی ۱۰ از ۱۰.

معین: گادکشش رو کنار بذاریم، به نظرم کاملا نشون داد که استعداد بازی داره و من از بازیش خوشم اومد کلا. هنوزم به نظرم ادعاش اونقدر ادعا نبود :دی ۷.۵ از ۱۰

محمد
: توی بازی در حق پست‌هاش و کلا بیگناه بودنش کم لطفی می‌شد به نظرم. بازیش کاملا مفید و خوب بود، حالا همیشه به نتیجه‌ی خوب منجر نمی‌شه که اشکالی هم نداره. پرسش‌هاش هم خوب بود کاملا فقط نمی‌دونم چرا فری رو پرسید :)) ۸.۵ از ۱۰

یاسین: شروعش ایراد دار بود و خب تبدیل به سیبل گناهکارا شد سریع، ولی تیرش کاملا درست و به جا بود و وظیفه‌اش هم رو به بهترین نحو انجام داد توی بازی. کلا این که رامتین رو زد، به ساده شدن بازی برای بیگناها کمک کرد. دوست دارم بازیش رو کلا. ۸ از ۱۰

مهدی: بازی‌های بیگناهی‌ زیادی از مهدی ندیده بودم و این به نظرم بهترینش بود و نشون داد توی بیگناهی هم چقدر خوبه. هم حس پستاش خیلی مثبت بود هم اقتدار داشت. خیلی حیف بود که ضدضربه نبود و البته اینش تقصیر خودشه. به خاطر رد کردن نقش شهردار و مردن در شب یک نمره ازش کم می‌کنم :))۹ از ۱۰

ندا:
کاری به هیچی ندارم، چرا انقدر حسش خوب بود؟ :)) اومد رو بازی دست رو من و چاوش گذاشت رفت :)) دهنم وا مونده بود ینی :دی

هادی: بازی رو عالی استارت زد و خب برای این چه نقشی بهتر از راهب :دی حس گناهکاریابیش که عالی بود ولی خب باید توی تعامل با سایر بازیکن‌ها بیشتر دقت کنه تا تاثیرگذارتر باشه. رگ می‌ذارم چیه آخه :دی ۸ از ۱۰

گاد: دور بسیار خوبی بود و خیلی لذت بردم. زیاد هم اذیتش کردم، من رو ببخشه :دی داستان بازی هم عالیه و منتظر بخش‌های بعدیش هستم. به نظرم بازیامون تا حالا داستان به این خوبی نداشته :دی نقش‌های جدیدش هم مثل همیشه به جذابیت بازی اضافه کرد و نمره‌اش هم بیست.

ممنون و خسته نباشید به همگی، ایشالا دور بعدی می‌بینمتون. :گل:

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
خب سلام خدمت همگی :دی

اول در خصوص خودم و تیم خودمون بگم :دی همونجوری که آرش گفت، همون اولش دو تایی تصمیم گرفتیم که کلا صحبتی در خصوص بازی و حتی تحلیل اتفاقای شب و ... با هم نکنیم و هر صحبتی داریم تو تاپیک بکنیم و اینجوری جلوی سوتی‌هایی که ممکنه به خاطر تفکرات پشت پرده و ... رخ بده رو بگیریم. تو بازی یه جاهایی ناخواسته مسیر بازی جفتمون به هم شبیه شد (مخصوصا فازی که مهسا خانوم تا نزدیکی اعدام رفت و با صدرا مساوی شد) و حتی بهش فک کردم که دورش کنیم از هم، اما دیدم خیلی طبیعی نزدیک شده و در نتیجه مشکلی نداره و قابل گیر دادن نیس :دی

در مورد بازی خودم به طور خاص، به نظرم نسبتا بازی منفعلی داشتم و خیلی اثر خاصی تو بازی نداشتم. تونسته بودم زیاد تو متن بازی باشم و پست بدم و ...، اما همون نوار خالی پر کردن بود خیلی جاهاش شاید :)) یه جور خوبی بود فقط که کسی نمی‌تونست شک کنه تو سایه بودنه :)). خیلی راضی نیستم از بازیم. تو فازهای شب هم خوب نبودیم اصلا که بخش خوبیش تقصیر من بود، یه موقع هایی کار پیش میومد و خیلی نمی‌شد کمک بدم و این صحبت‌های اندکی هم که می‌کردم بدتر آرش رو گمراه می‌کرد و منجر به تصمیمات اشتباه می‌شد :)) گناه داشت بنده خدا آرش. کلا خیلییی بازی خوبی داشت آرش و حقش برد بود :دی

اینکه تو شب هم تقریبا هیچ کاری نتونستیم بکنیم، بخشیش اشتباه خودمون بود و اینکه هم یه جاهایی سعی کردیم ببینیم گاد به کی چه نقشی داده، هم یه جاهایی کله شقی و بلند پروازیمون بود، ولی مهم‌ترش به نظرم بالانس بازی بود. حالا تسخیرها به کنار، تو این بالانس کلا از ۲۰ تا بازیکن، ۲تاش ما بودیم، از ۱۸ نفر مونده، ۶ نفر قابل جذب بودن. این ۶ نفر هم در کنار قابل جذب بودن، قابل تیر خوردن هم بودن و خب کار رو سخت‌تر هم می‌کرد. به طور دقیق‌تر این ۶ تا یکیشون ندا بود که گادکش شد، یکی یاسین که قاتل زدش، یکی دیگه معین که باز گادکش شد، یکی راهب که شب اول مرد. دو تای دیگه یعنی محمدرضا و محمد فقط جذبای به درد بخوری می‌تونستن باشن که محمدرضا هم ۲ شبش رو سامورایی و رویین‌تن بوده و خب پیدا کردن اینا بین این همه بازیکن بازی کار آسونی نیس. در نتیجه بیشتر از ضعف خودمون مشکل رو تو بالانس می‌بینم :دی البته ما که کلا اقدام به جذب هم نداشتیم، ولی خب :))

به عنوان پیشنهاد برای آینده اگه این نقشا بخوان بمونن، به نظرم شهردار باید قابل جذب باشه که اینجوری سفید نشه بعد استفاده از قدرتش و جای کار داشته باشه (بگن جذب شده مثلا)، یا فدایی نمی‌دونم چرا قابل جذب نبود :دی

این از تیم خودمون. در مورد آرش هم دقیق‌تر بخوام بگم، به نظرم اگه بهترین بازیکن بازی نبوده باشه، یکی از بهترین بازیکنای بازی بود. فوق العاده دقیق و بی اشتباه بازی کرد، جز موثرترینا بود و عالی بود. گفتم حق من برد نبوده تو این بازی، اما حق آرش ۱۰۰ درصد برد بوده :دی

====

تیم مافیا :دی

خب، گفتن که نداره، از نظر تیمی و در بازی روز خیلی بد بودن در مجموع :دی در شب خوب بودن و بیشترین کمک رو به بی‌گناه‌ها کردن البته، چون با زدن من هم یه سهمیه جذب ازمون گرفتن، هم تسخیرهامون رفت حول اینکه چه کنیم من نمیرم، هم تهش من رو کشتن :)) اون وسط یه فدایی هم لطف کردن کشتن :)). کلا مافیای بی‌گناه بودن مث من که قاتل بی‌گناه بودم دور پیش :))

چه سر اعدام رامتین، چه سر اعدام صدرا هم به نظرم خیلی بد عمل کردن. رامتین یه پست اشتباهی داد درست، اما بعدش بیشترین زور رو برای رفع اتهام ازش من و مهدی زدیم تا هم تیمی‌هاش بخوان کمکی کنن. اینقد راحت نباید خیاط رو از دست داد که :دی سر اعدام صدرا هم، مهسا رو می‌شد اون فاز راحت اعدام کرد (شهردار بود اعدام نمی‌شد، اما رای ش بیشتر می‌شد) اما مافیا واقعا ضعیف عمل کرد. اینقد اعدام نشدن مهسا و بعدش مافیا اعلام شدن صدرا واسم عجیب بود که تقریبا مطمئن بودم مهسا هم مافیاس، بین مهسا و صدرا، صدرا رو انتخاب کردن (مث اتفاقی که دو دور پیش افتاد :دی)

بعد وقتی رامتین رو از مرگ نجات می‌دین با سهمیه سناتور، چرا شب سیو ش نکردین آخه؟ یه باگی در نقش سناتور/شهردار وجود داشت که آرش توجه کرد و تو گروه گفت، اونم اینکه حرفه‌ای هر کی که کار شهرداری روش بشه رو می‌تونه بزنه و ببینه طرف می‌میره یا نه، اگه مرد سناتور/مافیا بوده، اگه نه شهردار بوده خود طرف (نمی‌دونم چرا این تبصره وجود داشت اصلا که حرفه‌ای شهردار رو بزنه خودش نمی‌میره). وقتی این قضیه وجود داره، توقع می‌ره خود مافیا بهش توجه کنه و اون شب رامتین رو سیو کنه، نه صدرا :دی

سعید: نبود حقیقتا. بازیکن خوبیه در کل و جرقه ها و تک و توک پستایی که چه این دور چه دورای پیش دیدم خیلی خوب بوده و واقعا دوس دارم پستاش رو، این دور ولی نبود. مهم‌ترین فازی هم که نبود همون اعدام صدرا بود که خب اگه بود می‌شد صدرا رای نیاره لااقل.

محمد امین: اعدامش فاز بعد ترکیدن خودم بود، اون فاز رو خیلی ندیدم. محمدامین هم خیلی بازیکن خوبیه در کل، این دورم جاهایی که بود من می‌فهمیدم چی می گه و خیلی مشکلی نداشتم باهاش، اما خب خودش آتو می‌ده دست ملت :))

رامتین: پست اولیه خیلی بدی داشت، اون چیزی که هادی گفته بود اصلا همچون واکنشی نمی‌خواست و سر همین من حتی اینجوری بودم که رامتین واقعا بی‌گناهه و اعصابش خرد شده، گناهکار مراعات بیشتری می‌کنه در جواب دادن :)) تلاش بعدیش خوب بود، ولی خب همراهی تیمش رو هم نداشت و اعدام شد.

صدرا: اوایل خیلی پست در جریان بازی نمی‌داد و همین هم گرفتارش کرد. کلا صدرا همیشه تو سایه شروع می‌کنه و وقتی بهش گیر داده می‌شه وارد بازی می‌شه و بازی خوبی ارائه می‌ده اون موقع، ولی بعضی موقع‌ها نمی‌تونه از زیر اون قضیه در بره و اعدام می‌شه :دی زودتر بتونه وارد بازی بشه و بازی active تری داشته باشه تا اینکه passive باشه و در موضع جواب‌ده قرار بگیره، بهتر می‌شه براش.

پویا: پویا خب فوق العاده بازی کرد و بهترین بازیکن مافیا که بود قطعا و جز بهترین بازیکنان بازی. اقتدار خالص که جرات نداشتی رو حرفش حرف بزنی، پستای دقیق و نکته سنج، همه چی عالی و تکمیل. من فقط یه انتقاد به بازی ای که پویا انجام داد دارم که اونم نظر شخصی منه، نه اینکه چیزی هست که حتما باید رعایت باشه و کار غیر اخلاقی هست. این مورد شاید اونقد تو جریان بازی هم اثر نداشته و گفته نمی‌شد هم تفاوتی ایجاد نمی‌شد، اما خب من نپسندیدم. اونم اونجایی بود که گفتش «من دروغ نمی‌گم، مافیا و فرقه نیستم، تشخیص بی‌گناه و فرعی ش با خودتون که بازی جذاب بمونه». من خیلی با این جمله مشکل داشتم، چه حالا می‌خواست راست باشه و پویا واقعا فرعی/بی‌گناه باشه، چه دروغ مث الان. دلیلش هم اینه کسی که همچین حرفی می‌زنه، بخوای حرفش رو رد کنی عملا باید بهش بگی نه خیر تو آدم دروغگویی هستی و داری دروغ می‌گی. من خب دوس ندارم همچین چیزی گفته بشه. فرض بازی مافیا و اساسش بر این هست که هر کسی دروغ می‌تونه بگه و جز بازی هستش و اینکه دروغ بگه معنیش این نیس دروغگو هست، اما همچین حرفی زدنش خارج از عرف بازی هست برای من. حالا می‌تونین بگین مشکلی نداره و وقتی تو بازی می‌شه دروغ گفت، می‌شه هم دروغ گفت که من دروغ نمی‌گم و منافاتی نداره. ولی خب من نمی‌پسندم :دی

داخل پرانتز همون قبل بازی تو گروهمون گفتم پویا تیر داشته باشه من رو می‌زنه، نمی‌دونم چقد نقش داشته در زدنم البته ولی بترکین کلا :))

====

فرعی‌جات:

رضا: رضا که خب خیلی عالی بازی کرد، اهداف درست و تلاش درست برای اعدامشون، بازی در راستای بی‌گناها و فوق العاده در کل. رضا حتی با اینکه جلاد بود، با طرف مقابل اعدام هم بحث می‌کرد، حتی اینجوری بود برای من که رضا جوکره داره رای بر خلاف جریان بازی می‌ده که اعدام شه :))
خیلی خوب بود کلا. سر اعدام صدرا یه کم شانس آورد، چیزی هم که هست نمی‌دونم اگه مثلا یکی واقعا رای بیاره بعد شهردار رای رو برگردونه، چی می‌شه برای جلاد؟ :))

امین خلفی: چه کاریه این آخه امین؟ :)) پست شروعت و رای به یاسین هم خیلی بی گناهانه بود و شخصا ازت دفاع می‌کردم، اما اون تغییر رای ها و مسخره بازی ها چی بود؟ :)) به قول آرش تو جوکرت موندی :)). ولی واقعا جز کسایی هستی که منطق رو خوب می‌فهمی و نکته‌ها رو می‌گیری، باز به قول آرش یه بی‌گناهی خیلی خفن در آینده نزدیک خواهی داشت، اما گناهکار بدی هستی فعلا با این جوکر درونیت :))

عرفان: هرچقد خلفی جوکر بود، عرفان نبود :دی حس می‌کنم جوکر رو گرفته بود که صرفا تو شب تیر نخوره باهاش و هدفا رو رد کنه بره :)) خوب بازی کرد در کل و اگه بدشانسی نمی‌یوورد سر تغییر رای محمدرضا به آرش و بعدش شهردار بودن مهسا خانوم و بعدش هم پرسش محمدرضا، اعدام هم می‌شد یحتمل و می‌برد بازی رو :دی

====

بی‌گناهان :دی

به صورت کلی که تبریک می‌گم که بردن :دی یه مشکلی که به صورت کلی در مافیا بازی کردنامون پیش اومده به نظرم که خب بیشتر از سمت بی‌گناها باید درست شه، اینه که به خاطر سطح بازی بالا، به شدت بازی ترسو شده و غالب بازیکنا بازی منفعلی دارن. خیلی از بحثا، بحثای بی‌خروجی هست و میزان گیر و ... کم شده. مث بازی فوتبال که بازی خیلی تاکتیکی می‌شه و دو تا تیم بعضی وقتا محتاط می‌شن و یه صفر صفر مزخرف می‌شه، تا حدی بازیمون اینجوری شده به نظرم. گناهکارا هم استقبال می‌کنن از این قضیه و بی‌گناها باید بشکونن این رو. این دور مثلا بازی خیلی سطح بالا بود، اما بحث دو طرفه و استدلال و ... سطح بالا زیاد به چشم من نیومد حقیقتا. یه کم بی‌گناها شاید باید aggressive تر بازی کنن :دی

مهسا خانوم: یکی از مهم‌ترین و موثرترین بازیکنای بازی بودن و جز کسایی بودن که منفعل نبود بازیشون اصلا :دی به نظرم بهترین جوری که می‌شه نقش شهردار رو بازی کرد، همینجوره. شاید فک کنن آدما که شهردار باید مطمئن باشه و جوری باشه که کسی شک نکنه بهش، اما اتفاقا برعکس خوبه که یه سری طعمه هم بده که یه سری باهاش بحث کنن و مرض داشتن/نداشتنشون رو بفهمه، تهش حتی اگه قرار شد اعدام هم بشه، علامت حاکم مخصوص بزرگ رو رو می‌کنه و تو بازی هم سفید می‌شه. مخصوصا این بازی که سناتورش خیلی زود رفت و معلوم شد. یه کوچولو هم شانس آوردن که سر صدرا مجبور به استفاده نشدن، چون اون موقع هنوز می‌شد شک سناتوری + لباس داشتن صدرا کرد بهشون (البته سخت)، اما به نظرم باز تهش سفید خارج می‌شدن از اون مهلکه. خیلی خیلی عالی :دی. استفاده از حکومت نظامی هم که فوق العاده بود، یه سهمیه جذب ما همون شب می‌سوخت و سوخت شد (تو ذهنم من لااقل نبود اصلا همچین چیزی ممکنه رخ بده البته، جدای اینکه فک نمی‌کردم شهردار تو بازی مونده باشه (مهدی بترکی :دی)، اینکه حکومت نظامی می‌تونه بکنه و معنیش اینه اون شب سهمیه‌هاش سوخت می‌شه و شب پنجم حساب می‌شه :دی )

فری: فری هم بهترین رویین‌تنی که می‌شه رو بازی کرد. باز شاید خیلیا (من جمله خودم) فک کنن که رویین‌تن باید بیاد وسط بازی و بازی رو دست بگیره و بی‌گناها رو رهنمون کنه به پیروزی، اما اتفاقا رویین‌تن با توجه به اینکه ضد ضربه و جذبه، مهم‌ترین هدفش باید این باشه که یه جوری بازی کنه که همه مطمئن باشن بی‌گناهه و تا آخر بمونه تو بازی که تو اون فازای آخر یه رای مطمئن باشه و احتمالات بازی رو کم کنه. فری فوق العاده بود و همه بهش اعتماد داشتن، عالی عالی.

عماد: عماد هم خیلی خوب بازی کرد، کلا دیر اضافه شدن به بازی سخته یه مقداری، مخصوصا اگه سابقه‌ت خراب باشه خیلی خیلی سخت. عماد تونست نسبتا خوب از این اوضاع سخت در بیاد به نحوی که به عنوان گزینه جذب بهش فک کردیم و تسخیر آخرمون هم رو عماد انجام دادیم که همون شب فدا کردن عجیبی انجام داد و بازی رو عملا تموم کرد برای مافیا و تا حدی گناهکارا (چون ما هم به تیر مافیا نیاز داشتیم :دی)

محمدرضا: خیلی خیلی خوب. چیزی که بازی محمدرضا کم داره به نظرم، اینه که یه کم بیشتر تو بازی باشه و بازی رو هم دست بگیره. فعلا ولی از اون گوشه هر کاری می‌خواد می‌کنه و نظرات درست و دقیق می‌ده و کسی هم کاری به کارش نمی‌تونه داشته باشه، ته گیر این می‌تونه باشه که جذب شدی یا چون خیلی دقیق هستی جادوگری :)) عالی :دی

معین: در کل که پستای معین خوب بود و نشون داد بازی بلده. در خصوص گادکشش هم، من به نظرم در حق معین اجحاف شد و گادکش سخت‌گیرانه بود و اگه معین گادکش شد با اون پستش، ۳ ۴ نفر دیگه هم باید گادکش می‌شدن :دی. محمد یه چیزی تو بازی گفت که فری و آرش فهمیدن ادعای نقشه. مهسا خانوم گفتش که به مملگر رای نداد که سهمیه‌ ش نپره که خب معنیش این می‌شه نقشی داره که سهمیه داره و اونجای بازی نقشای زیادی نبودن که سهمیه داشته باشن. محمدرضا یه کم دیرتر سر یه فاز دیگه همچین حرفی رو زد که رای نمی‌دم چون می‌خوام فازای آخر سهمیه داشته باشم و می‌شد برداشت کرد از اون حرف که مستشاره و داره ادعای اون نقش رو می‌کنه. فری گفت که پویا فک نمی‌کنه ضد ضربه باشه که عملا معنیش این بود اون نقش ضد ضربه مونده منم که رویین‌تنم. همه این حرفا رو می‌شه کم و بیش ادعای نقش دید و اگه معین با اون جمله گادکش شده، همه این افراد هم به نظر من باید گادکش می‌شدن.

محمد: محمد هم بازیش یه سطح کیفیت خوبی رو داره و دوست‌داشتنی هست واقعا. نهایت گیر به محمد هم مثل محمدرضا این بود که جادوگر نداریم، تو می‌تونی باشی چون تایمت با چاوش خوبه :)) خب مثل من شرایط زمانی ش خوب نیس و نمی‌تونه اونقد تو بازی باشه. کار من از خونه س و پشت لپتاپه و من حین کار خیلی از بازی رو دنبال می‌کنم، ولی محمد آزمایشگاه می‌ره و همین کارش رو سخت تر می‌کنه خیلی و نمی‌تونه اون مدت زیاد چک کنه.

یاسین: واقعا من نمی‌فهمم این یاسین چطوری می‌فهمه نقش من رو هر سری، بی تردید درست می‌فهمه ها :)) خدا خیر بده خلفی رو زدش. کلا اون شبی که یاسین و هادی مردن شب خوبی بود برای من، جفتشون گیر داده بودن، یاسین که می‌دونستم کوتاه هم نمیاد، شانس آوردم تیر حرفه‌ای ش رو نخوردم :)) یعنی یاسین تو بازی باشه، ببینین چی می‌گه در مورد نقش من، قطعا درسته (مگه مرض داشته باشه خودش و گناهکار باشه، این رو بذارم راه در روم :)) )

مهدی: مهدی خودش از بازیش راضیه، پس من بیخود می‌کنم راضی نباشم :)) خیلی خوب تونست تو نقش شهردار هم فرو بره و سو استفاده کنه از فرصت و بعدش هم راه رو برای مهسا خانوم باز کنه، بارک الله. خیلی فرصت شناسی عالی کرد. اما، من راستش اونقد از بازی خود مهدی راضی نیستم. از مهدی، اونم با نقش فدایی، توقع داشتم بیشتر در متن و وسط بازی باشه و سعی در گره گشایی داشته باشه. اونم مثل من شاید بیشتر منفعل بود و یه سری بحثای نه چندان گره گشا رو داشت. پستای فوق العاده خوبی بودا، اما گره گشا و بازی باز کن نبودن اونقد به نظر حقیر :دی

ندا خانوم: همون که آرش گفت :)) نفهمیدم چی شد یه پست ۲ خطی دادن کلا که ۲ بار هم اومده بود توش به من و آرش گیر داده بودن :))

هادی: هادی بی‌گناهی بود که اصلااا منفعل نبود و کمک شایانی کرد به بازی و شاید موثرترین بازیکن بازی بود از منظر شکل دادن روند بازی :دی خیلی زود اومد جلو، اتهام زد، اگه جواب منطقی می‌دادی کوتاه میومد (تا حدی البته :)) ) و در کل خیلی خوب بازی رو شروع کرد. یکی دو دست دیگه بازی کنه به جو مسابقات آنلاین برگرده، مهره خطرناکی خواهد بود :دی

====

گاد، امیر عزیز :دی

خب در کل که خیلی خیلی زحمت کشید، یه داستان فوق العاده هم نوشت و زحمتای حواس بودن به نقشا و اتفاقات بازی و ... رو داره. کلا گاد زحمت زیادی می‌کشه و بستر بازی رو فراهم می‌کنه و ...، سر همین آدم بیخود می‌کنه چیزی بگه بهش :دی اما من به طور کلی، یه مقداری انتقادات به نوع بازی که انجام می‌شه دارم که می‌گم. ممکنه نظر شما نباشه و همین بازی رو ترجیح می‌دین، می‌گم ولی که فکر بشه روش برای آینده اگه حس کردین بازی رو بهتر ممکنه بکنه :دی

۱- داستان فرعی این دور به نظرم خیلی زیاد و واضح اطلاعات می‌داد و اصلا خوب نبود. تو داستان نباید اینقد واضح معلوم باشه که خیاط لباس داده یا نه، یا دکتر لکتر از کسی مراقب کرده یا ...، این عملا لباس و خیاط رو بی‌استفاده می‌کنه. الان مثلا بعد مرگ صدرا، اینکه دیگه قرصی نبود تو داستان، واضح می‌کرد که لباس نبوده، یا نبودن روبدوشامبر می‌تونست واضح کنه که رامتین خیاط بوده. به نظر حقیر، داستان فرعی هیچ چیزی، موکدا هیچ‌چیزی حتی جزیی نباید از اعمال فرعی رو نشون بده. فقط باید همون چیزایی که واضح گفته می‌شه (یعنی جذب موفق + مرگ) از داستان هم برداشت بشه. حتی اینکه جذب/تیر ناموفق وجود داشته هم به نظرم نباید از داستان معلوم باشه، اعمال فرعی مث لباس خیاط و تسخیر و محافظت دکتر و ... که به کنار.

۲- در مورد اینکه برخورد با گادکش به نظر من استاندارد نبود صحبت کردم. می‌دونم چرا گادکش نکرده همه اون افراد رو و چرا معین رو کرده، چون با معین خواسته زهر چشم بگیره ولی همه رو گادکش می‌کرده بازی خراب می‌شده. اما وقتی این اتفاقات رخ می‌ده، دورهای بعدی هم باز همینجوری ادعای نقش ضمنی صورت می‌گیره و از زیرش می‌شه در رفت برای خراب نشدن بازی. به نظرم برخورد باید یکسان باشه و سلیقه‌ای نباشه :دی اینکه کلا ادعای نقش باز باشه یا نه هم بحث جدایی هست البته.

۳- نمی‌دونم چه مرضی هست که هر سری باید یه سری نقش جدید اضافه بشه یا نقشا انگولک بشه :)) بابا مگه مثلا ۱۰ ۲۰ دسته با اینا بازی کردیم حوصله‌مون سر رفته که هر دور لازمه نقش جدید داده بشه؟ بازی این دور کاملا به نظرم بر اساس نقشا پیش رفت تا فاز روز و عملا اتفاقات شب و قدرت‌های نقش‌ها برنده رو تعیین کردن. اتفاق طبیعی هست که بازی بالانس نباشه وقتی نقشای جدیدی میاد و interaction هاشون رو هم معلوم نیس چطوری می‌شه، بالاخره همه حالت های ممکن رو قبل بازی نمی‌شه چک کرد. ولی نمی‌فهمم چرا مرض وجود داره که هی هر نقش رو هر دور یه انگولکی کنیم یه کم قوی کنیم و به تبع ش بقیه نقشا هم دست بخوره و کلا اتفاقای عجیبی رخ بده. شخصا دوست ندارم بازی اینقد بازی نقشا و بازی شب و شانسی بشه و خب این مسیر هی بدترش می‌کنه. تا با یه نقشایی به یه بالانس معقولی می‌رسیم یا می‌فهمیم چطوری باید بازی کرد، انگولش می‌کنیم یه نقشای جدید میاریم :)). به خاطر همین هم هست که گاد مجبور می‌شه حین بازی یه سری چیزا رو بالا پایین کنه، سهمیه اضافه به صلاحدید خودش بده یا بعضا راهنمایی بده. اما اگه یه بالانسی که یکی دو بار بازی کردیم و باگ‌گیری شده رو بکنیم و حالت خاص‌هاش رو در بیاریم، نیاز به این تغییرات حین بازی هم کمتر می‌شه.

همینا دیگه :دی در کل بازم خسته نباشی و قطعا برای همه اینا دلیل بوده و کلا می‌دونم مرضی که پشتش نیس، وگرنه اصلا خب نمی‌گفتم :)) :دی

بازم ممنون از همگی، خسته نباشین :دی

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب سلام خدمت همگی :دی

اول در خصوص خودم و تیم خودمون بگم :دی همونجوری که آرش گفت، همون اولش دو تایی تصمیم گرفتیم که کلا صحبتی در خصوص بازی و حتی تحلیل اتفاقای شب و ... با هم نکنیم و هر صحبتی داریم تو تاپیک بکنیم و اینجوری جلوی سوتی‌هایی که ممکنه به خاطر تفکرات پشت پرده و ... رخ بده رو بگیریم. تو بازی یه جاهایی ناخواسته مسیر بازی جفتمون به هم شبیه شد (مخصوصا فازی که مهسا خانوم تا نزدیکی اعدام رفت و با صدرا مساوی شد) و حتی بهش فک کردم که دورش کنیم از هم، اما دیدم خیلی طبیعی نزدیک شده و در نتیجه مشکلی نداره و قابل گیر دادن نیس :دی

در مورد بازی خودم به طور خاص، به نظرم نسبتا بازی منفعلی داشتم و خیلی اثر خاصی تو بازی نداشتم. تونسته بودم زیاد تو متن بازی باشم و پست بدم و ...، اما همون نوار خالی پر کردن بود خیلی جاهاش شاید :)) یه جور خوبی بود فقط که کسی نمی‌تونست شک کنه تو سایه بودنه :)). خیلی راضی نیستم از بازیم. تو فازهای شب هم خوب نبودیم اصلا که بخش خوبیش تقصیر من بود، یه موقع هایی کار پیش میومد و خیلی نمی‌شد کمک بدم و این صحبت‌های اندکی هم که می‌کردم بدتر آرش رو گمراه می‌کرد و منجر به تصمیمات اشتباه می‌شد :)) گناه داشت بنده خدا آرش. کلا خیلییی بازی خوبی داشت آرش و حقش برد بود :دی

اینکه تو شب هم تقریبا هیچ کاری نتونستیم بکنیم، بخشیش اشتباه خودمون بود و اینکه هم یه جاهایی سعی کردیم ببینیم گاد به کی چه نقشی داده، هم یه جاهایی کله شقی و بلند پروازیمون بود، ولی مهم‌ترش به نظرم بالانس بازی بود. حالا تسخیرها به کنار، تو این بالانس کلا از ۲۰ تا بازیکن، ۲تاش ما بودیم، از ۱۸ نفر مونده، ۶ نفر قابل جذب بودن. این ۶ نفر هم در کنار قابل جذب بودن، قابل تیر خوردن هم بودن و خب کار رو سخت‌تر هم می‌کرد. به طور دقیق‌تر این ۶ تا یکیشون ندا بود که گادکش شد، یکی یاسین که قاتل زدش، یکی دیگه معین که باز گادکش شد، یکی راهب که شب اول مرد. دو تای دیگه یعنی محمدرضا و محمد فقط جذبای به درد بخوری می‌تونستن باشن که محمدرضا هم ۲ شبش رو سامورایی و رویین‌تن بوده و خب پیدا کردن اینا بین این همه بازیکن بازی کار آسونی نیس. در نتیجه بیشتر از ضعف خودمون مشکل رو تو بالانس می‌بینم :دی البته ما که کلا اقدام به جذب هم نداشتیم، ولی خب :))

به عنوان پیشنهاد برای آینده اگه این نقشا بخوان بمونن، به نظرم شهردار باید قابل جذب باشه که اینجوری سفید نشه بعد استفاده از قدرتش و جای کار داشته باشه (بگن جذب شده مثلا)، یا فدایی نمی‌دونم چرا قابل جذب نبود :دی

این از تیم خودمون. در مورد آرش هم دقیق‌تر بخوام بگم، به نظرم اگه بهترین بازیکن بازی نبوده باشه، یکی از بهترین بازیکنای بازی بود. فوق العاده دقیق و بی اشتباه بازی کرد، جز موثرترینا بود و عالی بود. گفتم حق من برد نبوده تو این بازی، اما حق آرش ۱۰۰ درصد برد بوده :دی

====

تیم مافیا :دی

خب، گفتن که نداره، از نظر تیمی و در بازی روز خیلی بد بودن در مجموع :دی در شب خوب بودن و بیشترین کمک رو به بی‌گناه‌ها کردن البته، چون با زدن من هم یه سهمیه جذب ازمون گرفتن، هم تسخیرهامون رفت حول اینکه چه کنیم من نمیرم، هم تهش من رو کشتن :)) اون وسط یه فدایی هم لطف کردن کشتن :)). کلا مافیای بی‌گناه بودن مث من که قاتل بی‌گناه بودم دور پیش :))

چه سر اعدام رامتین، چه سر اعدام صدرا هم به نظرم خیلی بد عمل کردن. رامتین یه پست اشتباهی داد درست، اما بعدش بیشترین زور رو برای رفع اتهام ازش من و مهدی زدیم تا هم تیمی‌هاش بخوان کمکی کنن. اینقد راحت نباید خیاط رو از دست داد که :دی سر اعدام صدرا هم، مهسا رو می‌شد اون فاز راحت اعدام کرد (شهردار بود اعدام نمی‌شد، اما رای ش بیشتر می‌شد) اما مافیا واقعا ضعیف عمل کرد. اینقد اعدام نشدن مهسا و بعدش مافیا اعلام شدن صدرا واسم عجیب بود که تقریبا مطمئن بودم مهسا هم مافیاس، بین مهسا و صدرا، صدرا رو انتخاب کردن (مث اتفاقی که دو دور پیش افتاد :دی)

بعد وقتی رامتین رو از مرگ نجات می‌دین با سهمیه سناتور، چرا شب سیو ش نکردین آخه؟ یه باگی در نقش سناتور/شهردار وجود داشت که آرش توجه کرد و تو گروه گفت، اونم اینکه حرفه‌ای هر کی که کار شهرداری روش بشه رو می‌تونه بزنه و ببینه طرف می‌میره یا نه، اگه مرد سناتور/مافیا بوده، اگه نه شهردار بوده خود طرف (نمی‌دونم چرا این تبصره وجود داشت اصلا که حرفه‌ای شهردار رو بزنه خودش نمی‌میره). وقتی این قضیه وجود داره، توقع می‌ره خود مافیا بهش توجه کنه و اون شب رامتین رو سیو کنه، نه صدرا :دی

سعید: نبود حقیقتا. بازیکن خوبیه در کل و جرقه ها و تک و توک پستایی که چه این دور چه دورای پیش دیدم خیلی خوب بوده و واقعا دوس دارم پستاش رو، این دور ولی نبود. مهم‌ترین فازی هم که نبود همون اعدام صدرا بود که خب اگه بود می‌شد صدرا رای نیاره لااقل.

محمد امین: اعدامش فاز بعد ترکیدن خودم بود، اون فاز رو خیلی ندیدم. محمدامین هم خیلی بازیکن خوبیه در کل، این دورم جاهایی که بود من می‌فهمیدم چی می گه و خیلی مشکلی نداشتم باهاش، اما خب خودش آتو می‌ده دست ملت :))

رامتین: پست اولیه خیلی بدی داشت، اون چیزی که هادی گفته بود اصلا همچون واکنشی نمی‌خواست و سر همین من حتی اینجوری بودم که رامتین واقعا بی‌گناهه و اعصابش خرد شده، گناهکار مراعات بیشتری می‌کنه در جواب دادن :)) تلاش بعدیش خوب بود، ولی خب همراهی تیمش رو هم نداشت و اعدام شد.

صدرا: اوایل خیلی پست در جریان بازی نمی‌داد و همین هم گرفتارش کرد. کلا صدرا همیشه تو سایه شروع می‌کنه و وقتی بهش گیر داده می‌شه وارد بازی می‌شه و بازی خوبی ارائه می‌ده اون موقع، ولی بعضی موقع‌ها نمی‌تونه از زیر اون قضیه در بره و اعدام می‌شه :دی زودتر بتونه وارد بازی بشه و بازی active تری داشته باشه تا اینکه passive باشه و در موضع جواب‌ده قرار بگیره، بهتر می‌شه براش.

پویا: پویا خب فوق العاده بازی کرد و بهترین بازیکن مافیا که بود قطعا و جز بهترین بازیکنان بازی. اقتدار خالص که جرات نداشتی رو حرفش حرف بزنی، پستای دقیق و نکته سنج، همه چی عالی و تکمیل. من فقط یه انتقاد به بازی ای که پویا انجام داد دارم که اونم نظر شخصی منه، نه اینکه چیزی هست که حتما باید رعایت باشه و کار غیر اخلاقی هست. این مورد شاید اونقد تو جریان بازی هم اثر نداشته و گفته نمی‌شد هم تفاوتی ایجاد نمی‌شد، اما خب من نپسندیدم. اونم اونجایی بود که گفتش «من دروغ نمی‌گم، مافیا و فرقه نیستم، تشخیص بی‌گناه و فرعی ش با خودتون که بازی جذاب بمونه». من خیلی با این جمله مشکل داشتم، چه حالا می‌خواست راست باشه و پویا واقعا فرعی/بی‌گناه باشه، چه دروغ مث الان. دلیلش هم اینه کسی که همچین حرفی می‌زنه، بخوای حرفش رو رد کنی عملا باید بهش بگی نه خیر تو آدم دروغگویی هستی و داری دروغ می‌گی. من خب دوس ندارم همچین چیزی گفته بشه. فرض بازی مافیا و اساسش بر این هست که هر کسی دروغ می‌تونه بگه و جز بازی هستش و اینکه دروغ بگه معنیش این نیس دروغگو هست، اما همچین حرفی زدنش خارج از عرف بازی هست برای من. حالا می‌تونین بگین مشکلی نداره و وقتی تو بازی می‌شه دروغ گفت، می‌شه هم دروغ گفت که من دروغ نمی‌گم و منافاتی نداره. ولی خب من نمی‌پسندم :دی

داخل پرانتز همون قبل بازی تو گروهمون گفتم پویا تیر داشته باشه من رو می‌زنه، نمی‌دونم چقد نقش داشته در زدنم البته ولی بترکین کلا :))

====

فرعی‌جات:

رضا: رضا که خب خیلی عالی بازی کرد، اهداف درست و تلاش درست برای اعدامشون، بازی در راستای بی‌گناها و فوق العاده در کل. رضا حتی با اینکه جلاد بود، با طرف مقابل اعدام هم بحث می‌کرد، حتی اینجوری بود برای من که رضا جوکره داره رای بر خلاف جریان بازی می‌ده که اعدام شه :))
خیلی خوب بود کلا. سر اعدام صدرا یه کم شانس آورد، چیزی هم که هست نمی‌دونم اگه مثلا یکی واقعا رای بیاره بعد شهردار رای رو برگردونه، چی می‌شه برای جلاد؟ :))

امین خلفی: چه کاریه این آخه امین؟ :)) پست شروعت و رای به یاسین هم خیلی بی گناهانه بود و شخصا ازت دفاع می‌کردم، اما اون تغییر رای ها و مسخره بازی ها چی بود؟ :)) به قول آرش تو جوکرت موندی :)). ولی واقعا جز کسایی هستی که منطق رو خوب می‌فهمی و نکته‌ها رو می‌گیری، باز به قول آرش یه بی‌گناهی خیلی خفن در آینده نزدیک خواهی داشت، اما گناهکار بدی هستی فعلا با این جوکر درونیت :))

عرفان: هرچقد خلفی جوکر بود، عرفان نبود :دی حس می‌کنم جوکر رو گرفته بود که صرفا تو شب تیر نخوره باهاش و هدفا رو رد کنه بره :)) خوب بازی کرد در کل و اگه بدشانسی نمی‌یوورد سر تغییر رای محمدرضا به آرش و بعدش شهردار بودن مهسا خانوم و بعدش هم پرسش محمدرضا، اعدام هم می‌شد یحتمل و می‌برد بازی رو :دی

====

بی‌گناهان :دی

به صورت کلی که تبریک می‌گم که بردن :دی یه مشکلی که به صورت کلی در مافیا بازی کردنامون پیش اومده به نظرم که خب بیشتر از سمت بی‌گناها باید درست شه، اینه که به خاطر سطح بازی بالا، به شدت بازی ترسو شده و غالب بازیکنا بازی منفعلی دارن. خیلی از بحثا، بحثای بی‌خروجی هست و میزان گیر و ... کم شده. مث بازی فوتبال که بازی خیلی تاکتیکی می‌شه و دو تا تیم بعضی وقتا محتاط می‌شن و یه صفر صفر مزخرف می‌شه، تا حدی بازیمون اینجوری شده به نظرم. گناهکارا هم استقبال می‌کنن از این قضیه و بی‌گناها باید بشکونن این رو. این دور مثلا بازی خیلی سطح بالا بود، اما بحث دو طرفه و استدلال و ... سطح بالا زیاد به چشم من نیومد حقیقتا. یه کم بی‌گناها شاید باید aggressive تر بازی کنن :دی

مهسا خانوم: یکی از مهم‌ترین و موثرترین بازیکنای بازی بودن و جز کسایی بودن که منفعل نبود بازیشون اصلا :دی به نظرم بهترین جوری که می‌شه نقش شهردار رو بازی کرد، همینجوره. شاید فک کنن آدما که شهردار باید مطمئن باشه و جوری باشه که کسی شک نکنه بهش، اما اتفاقا برعکس خوبه که یه سری طعمه هم بده که یه سری باهاش بحث کنن و مرض داشتن/نداشتنشون رو بفهمه، تهش حتی اگه قرار شد اعدام هم بشه، علامت حاکم مخصوص بزرگ رو رو می‌کنه و تو بازی هم سفید می‌شه. مخصوصا این بازی که سناتورش خیلی زود رفت و معلوم شد. یه کوچولو هم شانس آوردن که سر صدرا مجبور به استفاده نشدن، چون اون موقع هنوز می‌شد شک سناتوری + لباس داشتن صدرا کرد بهشون (البته سخت)، اما به نظرم باز تهش سفید خارج می‌شدن از اون مهلکه. خیلی خیلی عالی :دی. استفاده از حکومت نظامی هم که فوق العاده بود، یه سهمیه جذب ما همون شب می‌سوخت و سوخت شد (تو ذهنم من لااقل نبود اصلا همچین چیزی ممکنه رخ بده البته، جدای اینکه فک نمی‌کردم شهردار تو بازی مونده باشه (مهدی بترکی :دی)، اینکه حکومت نظامی می‌تونه بکنه و معنیش اینه اون شب سهمیه‌هاش سوخت می‌شه و شب پنجم حساب می‌شه :دی )

فری: فری هم بهترین رویین‌تنی که می‌شه رو بازی کرد. باز شاید خیلیا (من جمله خودم) فک کنن که رویین‌تن باید بیاد وسط بازی و بازی رو دست بگیره و بی‌گناها رو رهنمون کنه به پیروزی، اما اتفاقا رویین‌تن با توجه به اینکه ضد ضربه و جذبه، مهم‌ترین هدفش باید این باشه که یه جوری بازی کنه که همه مطمئن باشن بی‌گناهه و تا آخر بمونه تو بازی که تو اون فازای آخر یه رای مطمئن باشه و احتمالات بازی رو کم کنه. فری فوق العاده بود و همه بهش اعتماد داشتن، عالی عالی.

عماد: عماد هم خیلی خوب بازی کرد، کلا دیر اضافه شدن به بازی سخته یه مقداری، مخصوصا اگه سابقه‌ت خراب باشه خیلی خیلی سخت. عماد تونست نسبتا خوب از این اوضاع سخت در بیاد به نحوی که به عنوان گزینه جذب بهش فک کردیم و تسخیر آخرمون هم رو عماد انجام دادیم که همون شب فدا کردن عجیبی انجام داد و بازی رو عملا تموم کرد برای مافیا و تا حدی گناهکارا (چون ما هم به تیر مافیا نیاز داشتیم :دی)

محمدرضا: خیلی خیلی خوب. چیزی که بازی محمدرضا کم داره به نظرم، اینه که یه کم بیشتر تو بازی باشه و بازی رو هم دست بگیره. فعلا ولی از اون گوشه هر کاری می‌خواد می‌کنه و نظرات درست و دقیق می‌ده و کسی هم کاری به کارش نمی‌تونه داشته باشه، ته گیر این می‌تونه باشه که جذب شدی یا چون خیلی دقیق هستی جادوگری :)) عالی :دی

معین: در کل که پستای معین خوب بود و نشون داد بازی بلده. در خصوص گادکشش هم، من به نظرم در حق معین اجحاف شد و گادکش سخت‌گیرانه بود و اگه معین گادکش شد با اون پستش، ۳ ۴ نفر دیگه هم باید گادکش می‌شدن :دی. محمد یه چیزی تو بازی گفت که فری و آرش فهمیدن ادعای نقشه. مهسا خانوم گفتش که به مملگر رای نداد که سهمیه‌ ش نپره که خب معنیش این می‌شه نقشی داره که سهمیه داره و اونجای بازی نقشای زیادی نبودن که سهمیه داشته باشن. محمدرضا یه کم دیرتر سر یه فاز دیگه همچین حرفی رو زد که رای نمی‌دم چون می‌خوام فازای آخر سهمیه داشته باشم و می‌شد برداشت کرد از اون حرف که مستشاره و داره ادعای اون نقش رو می‌کنه. فری گفت که پویا فک نمی‌کنه ضد ضربه باشه که عملا معنیش این بود اون نقش ضد ضربه مونده منم که رویین‌تنم. همه این حرفا رو می‌شه کم و بیش ادعای نقش دید و اگه معین با اون جمله گادکش شده، همه این افراد هم به نظر من باید گادکش می‌شدن.

محمد: محمد هم بازیش یه سطح کیفیت خوبی رو داره و دوست‌داشتنی هست واقعا. نهایت گیر به محمد هم مثل محمدرضا این بود که جادوگر نداریم، تو می‌تونی باشی چون تایمت با چاوش خوبه :)) خب مثل من شرایط زمانی ش خوب نیس و نمی‌تونه اونقد تو بازی باشه. کار من از خونه س و پشت لپتاپه و من حین کار خیلی از بازی رو دنبال می‌کنم، ولی محمد آزمایشگاه می‌ره و همین کارش رو سخت تر می‌کنه خیلی و نمی‌تونه اون مدت زیاد چک کنه.

یاسین: واقعا من نمی‌فهمم این یاسین چطوری می‌فهمه نقش من رو هر سری، بی تردید درست می‌فهمه ها :)) خدا خیر بده خلفی رو زدش. کلا اون شبی که یاسین و هادی مردن شب خوبی بود برای من، جفتشون گیر داده بودن، یاسین که می‌دونستم کوتاه هم نمیاد، شانس آوردم تیر حرفه‌ای ش رو نخوردم :)) یعنی یاسین تو بازی باشه، ببینین چی می‌گه در مورد نقش من، قطعا درسته (مگه مرض داشته باشه خودش و گناهکار باشه، این رو بذارم راه در روم :)) )

مهدی: مهدی خودش از بازیش راضیه، پس من بیخود می‌کنم راضی نباشم :)) خیلی خوب تونست تو نقش شهردار هم فرو بره و سو استفاده کنه از فرصت و بعدش هم راه رو برای مهسا خانوم باز کنه، بارک الله. خیلی فرصت شناسی عالی کرد. اما، من راستش اونقد از بازی خود مهدی راضی نیستم. از مهدی، اونم با نقش فدایی، توقع داشتم بیشتر در متن و وسط بازی باشه و سعی در گره گشایی داشته باشه. اونم مثل من شاید بیشتر منفعل بود و یه سری بحثای نه چندان گره گشا رو داشت. پستای فوق العاده خوبی بودا، اما گره گشا و بازی باز کن نبودن اونقد به نظر حقیر :دی

ندا خانوم: همون که آرش گفت :)) نفهمیدم چی شد یه پست ۲ خطی دادن کلا که ۲ بار هم اومده بود توش به من و آرش گیر داده بودن :))

هادی: هادی بی‌گناهی بود که اصلااا منفعل نبود و کمک شایانی کرد به بازی و شاید موثرترین بازیکن بازی بود از منظر شکل دادن روند بازی :دی خیلی زود اومد جلو، اتهام زد، اگه جواب منطقی می‌دادی کوتاه میومد (تا حدی البته :)) ) و در کل خیلی خوب بازی رو شروع کرد. یکی دو دست دیگه بازی کنه به جو مسابقات آنلاین برگرده، مهره خطرناکی خواهد بود :دی

====

گاد، امیر عزیز :دی

خب در کل که خیلی خیلی زحمت کشید، یه داستان فوق العاده هم نوشت و زحمتای حواس بودن به نقشا و اتفاقات بازی و ... رو داره. کلا گاد زحمت زیادی می‌کشه و بستر بازی رو فراهم می‌کنه و ...، سر همین آدم بیخود می‌کنه چیزی بگه بهش :دی اما من به طور کلی، یه مقداری انتقادات به نوع بازی که انجام می‌شه دارم که می‌گم. ممکنه نظر شما نباشه و همین بازی رو ترجیح می‌دین، می‌گم ولی که فکر بشه روش برای آینده اگه حس کردین بازی رو بهتر ممکنه بکنه :دی

۱- داستان فرعی این دور به نظرم خیلی زیاد و واضح اطلاعات می‌داد و اصلا خوب نبود. تو داستان نباید اینقد واضح معلوم باشه که خیاط لباس داده یا نه، یا دکتر لکتر از کسی مراقب کرده یا ...، این عملا لباس و خیاط رو بی‌استفاده می‌کنه. الان مثلا بعد مرگ صدرا، اینکه دیگه قرصی نبود تو داستان، واضح می‌کرد که لباس نبوده، یا نبودن روبدوشامبر می‌تونست واضح کنه که رامتین خیاط بوده. به نظر حقیر، داستان فرعی هیچ چیزی، موکدا هیچ‌چیزی حتی جزیی نباید از اعمال فرعی رو نشون بده. فقط باید همون چیزایی که واضح گفته می‌شه (یعنی جذب موفق + مرگ) از داستان هم برداشت بشه. حتی اینکه جذب/تیر ناموفق وجود داشته هم به نظرم نباید از داستان معلوم باشه، اعمال فرعی مث لباس خیاط و تسخیر و محافظت دکتر و ... که به کنار.

۲- در مورد اینکه برخورد با گادکش به نظر من استاندارد نبود صحبت کردم. می‌دونم چرا گادکش نکرده همه اون افراد رو و چرا معین رو کرده، چون با معین خواسته زهر چشم بگیره ولی همه رو گادکش می‌کرده بازی خراب می‌شده. اما وقتی این اتفاقات رخ می‌ده، دورهای بعدی هم باز همینجوری ادعای نقش ضمنی صورت می‌گیره و از زیرش می‌شه در رفت برای خراب نشدن بازی. به نظرم برخورد باید یکسان باشه و سلیقه‌ای نباشه :دی اینکه کلا ادعای نقش باز باشه یا نه هم بحث جدایی هست البته.

۳- نمی‌دونم چه مرضی هست که هر سری باید یه سری نقش جدید اضافه بشه یا نقشا انگولک بشه :)) بابا مگه مثلا ۱۰ ۲۰ دسته با اینا بازی کردیم حوصله‌مون سر رفته که هر دور لازمه نقش جدید داده بشه؟ بازی این دور کاملا به نظرم بر اساس نقشا پیش رفت تا فاز روز و عملا اتفاقات شب و قدرت‌های نقش‌ها برنده رو تعیین کردن. اتفاق طبیعی هست که بازی بالانس نباشه وقتی نقشای جدیدی میاد و interaction هاشون رو هم معلوم نیس چطوری می‌شه، بالاخره همه حالت های ممکن رو قبل بازی نمی‌شه چک کرد. ولی نمی‌فهمم چرا مرض وجود داره که هی هر نقش رو هر دور یه انگولکی کنیم یه کم قوی کنیم و به تبع ش بقیه نقشا هم دست بخوره و کلا اتفاقای عجیبی رخ بده. شخصا دوست ندارم بازی اینقد بازی نقشا و بازی شب و شانسی بشه و خب این مسیر هی بدترش می‌کنه. تا با یه نقشایی به یه بالانس معقولی می‌رسیم یا می‌فهمیم چطوری باید بازی کرد، انگولش می‌کنیم یه نقشای جدید میاریم :)). به خاطر همین هم هست که گاد مجبور می‌شه حین بازی یه سری چیزا رو بالا پایین کنه، سهمیه اضافه به صلاحدید خودش بده یا بعضا راهنمایی بده. اما اگه یه بالانسی که یکی دو بار بازی کردیم و باگ‌گیری شده رو بکنیم و حالت خاص‌هاش رو در بیاریم، نیاز به این تغییرات حین بازی هم کمتر می‌شه.

همینا دیگه :دی در کل بازم خسته نباشی و قطعا برای همه اینا دلیل بوده و کلا می‌دونم مرضی که پشتش نیس، وگرنه اصلا خب نمی‌گفتم :)) :دی

بازم ممنون از همگی، خسته نباشین :دی

..................... (تشکر کم بود براش :دی)

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام.

بیگناها:

ممدرضا:
بازی با کیفیتی رو به نمایش گذاشت. از نقاط قوتش توی بحث کردن آرامشه. کم دیدم از حیطه منطق خارج بشه. خودش رو خوب حفظ می کنه که تحت تاثیر عوامل بیرونی و جو بازی قرار نگیره. برداشت من از بازیش بسته بودنه. نمیدونم چطور حسمو بیان کنم، مثل کسی که حرفای خوبی می زنه ولی باهات آی کانتکت برقرار نمیکنه و نمیزاره وارد ذهنش بشی. :دی 10

مهسا:
برعکس بالایی، همش آی کانتکت ولی بدون نتیجه معقول. یکی مثل من توی پستای بازیکن دنبال سر نخ و قطعات مختلف پازل میگرده و بعد سعی میکنه اینارو کنار هم قرار بده که یک تصویر واضح از بازیکن بدست بیاد، ولی توی بازی مهسا ندیدم، از الف به ج میرسید و وقتی میپرسیدم چطور به ج رسیدی میگفت از الف رسیدم. حس و حدسش قوی بود(معمولا خانما قوین تو این زمینه،نمیدنم چرا) و تصمیم گیری های نسبتا درستی داشت در لحظه، بلند بلند فکر میکرد توی تاپیک که خوب نبود. باید نظم و سبک خودشو پیدا کنه تا خیلی خیلی بهتر بشه. تلاششم برای بازی دوست داشتم.9

محمد:
بازی های بهتر از این هم از محمد دیدیم، سبک بازیش زمان زیادی میطلبه، ایده آل گراها معمولا اگر شرایط ایده آل براشون محیا نباشه نمیتونن خود همیشگیشون باشن. با این وجود تلاش خودشو کرد که مفید باشه. قطعیت توی مافیا فقط وقتی که بتونی ثابتش کنی یه جوری، در غیر اینصورت خطرناکه. 8

مهدی:
حیف شد، زود مرد، تازه داشتم بهش وابسته میشدم تو بازی. اگر می موند میتونست کمک کنه مهسا بهتر درک بشه. قاطعانه بی گناه بود و حواسش به همه چی بود.8.5

عماد:
اومد، سه چارتا پست داد، رفت، گادفادرم با خودش برد. عمادینگ. :deal with it: هفت و نیم

هادی:
نفهمیدم چطور حاضر شد رگ بزاره برای رامتین، ولی حدسش درست بود، اینم تو دسته ی سحرها و عمادها قرار میگیره.6.5

معین:
فرم بازیش خوب بود، یکم تک بعدی بود، انقدر چسبید به پویا تا اخرش گادکش شد. اگرم فهمیده بودش راه درستی برای رای جمع کردنش انتخاب نکرد.6

ندا:
بازیکن حضوری بود، ارش و چاوشم شناسایی کرد بعدش گادکش شد، چطوری؟ نمیدونم. 5؟

یاسین:
اینم تو دسته عمادها و سحرها و هادی ها قرار میگیره منتهی تخصصش تک تیراندازیه، فرگوسن درباره یاسین میگه: به من یک یاسین و 10 عدد تیر خشک بدهید،دنیا را برایتان فتح خواهم کرد. 7.5
:))

==================================================================
فرقه:

چاوش:
شاید در مورد خودش حق داشته باشه، اون تاثیرگذاری همیشه رو نداشت ولی خوب با توجه به بازی جز بازیکنای مفید بود، پستاش و میشه برای یادگیری بحث مطالعه کرد. از الف به ب باید برسه که این قابل درکه. 8.5

آرش:

بهترین گناهکار بازی در کنار پویا قرار میگیره. آخر بازی فکر میکردم تمیز بازی کرده اما دیروز که پستاشو میخوندم دوباره اونجاهایی که واقعا درست میخواد حرف بزنه و جواب بده با اونجاهایی که داشت یک حس و فیک می کرد یا چیزی و مخفی میکرد نمایان بود تا حدودی، البته زیاد نبود در حد دو سه پست شاید ولی جالبه که وقتی با علم به یک پست نگاه می کنی چقدر فرق میکنه برات. قطعا روی این پستاش کار میکنم که در اینده بهتر تشخیصش بدم.10

====================================================================
مافیایان:

سعید:
سایه ی محض بود. سایه جواب نمیده دیگه، عمادم تشخیصش داد. این طور پدر خوانده بازی کردن خیلی مده، نمیدونم چرا؟ اهداف شبشون خوب بود ولی مثلا دو تا تیر برای چاوش هدر دادن نمیدونم میصرفید یا نه میتونستن دوتا بیگناه بکشن با اون دوتا تیر. 6

صدرا:
لحن و باید درست کنه قطعا، وقتی گناهکاری پست دادن سخت تره قبول ولی نباید پست بی هدف بدی که هدف قرار بگیری خودت. جو و کنایه و ادا اطوار رو هم باید حذف کنه، البته بهتر شده یکی دوساله. وقتی گناهکاری هم نباید بازیت فرق زیادی با بیگناهیت داشته باشه، وقتی بیگناهی دنبال گناهکار می گردی وقتیم گناهکاری باید بازم دنبال گناهکار بگردی . 6

محمدامین:

یکی از بدترین بازی هاش بود، حضورم نداشت. پستاش سر و ته نداشت. ( :)) ) 5.5

رامتین:

به اعصابش مسلط باشه نصف بیشتر راه و رفته. هر سری هم همینجوری میشه تقریبا ولی بازم از کوره در می ره. فازی که اروم شده بود داشت پستای خوبی می داد. ولی وقتی ذهنیت اولو خراب کردی سخت میشه برش گردوند.6.5

پویا:

عالی بود از هر لحاظ، تعجب کردم که تروریست بوده، چیزی که از تیم های پویا به یاد داشتم این نبود واقعا، امیدوارم بازم بازی کنه.10
===============================================

فرعی:

خلفی:
خوب نبود، اما اگر وقت و انرژی بزاره برای بازی، میتونه بهتر بشه.5

رضا:
تبریک میگم بردشو، ولی جلاد پتانسیلشو خوب نشون نداد، عملا بحث آنچنانی نداشت و کوبنده نبود اما بازم برد و اعداما رو درست حدس زد.8.5

عرفان:
این سبکشو تافت بزنه بهش حس خوب اضافه کنه میتونه هر نقشیو براش دراره به نظرم، جوکر و درک نکرده بود شاید، آنچنان بد نبود ولی خوب اعدامم نشد.7.25
==================================================================================
امیر:

تجربه گادی ندارم ولی میشه حدس زد چقدر کار آسونی نیست. هماهنگ کردن کل مجموعه ای که بازی و تشکیل میده و خلاقیتش چه توی بالانس کردن بازی و چه توی داستان نویسیش واضحه، بشخصه شاید از بازی کردن (انچنان) لذت نبردم بخاطر نقشم ولی از خود بازی به صورت یک کل لذت بردم. بی صبرانه منتظر اتمام داستانشم هستم. زنده باد امیر و همتون.
:jadid (2):

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خب. تحلیل کلیُ که تو دور قبلی گفتم خدمتتون؛ پس اینجا به اختصار میگم و میشه "مثلا" تحلیل:دی:

در رابطه با تیم: از دید من به 3 روش مافیا تیمی بازی کرد: 1. روش غلط 2. روش درست 3. روشی که من میگم.:دی دوستان عزیز ما متاسفانه به حرفای من تو شروع بازی توجه نکردن و گزینه 1 ُ انتخاب کردن؛ در نتیجه منم در ادامه کار خودمُ کردم. رو چند نکته تاکید داشتم قبل شروع بازی: 1. زود وارد بازی نشید و وسط گود هم نباشید. 2. پست اول و نحوه ورودُ دقت کنید. 3. سایه کامل بازی نکنید. کار خیلی سختی هم نیست؛ ولی هرکدوم حداقل 2 مورد از 3 موردُ رعایت نکردن. منم هیچ کاری نمی تونستم بکنم. اون پویایی که تو ذهنتونه مال 6 سال پیش بوده. الان من نهایت حوصله م اینه که خودم بازی کنم. به گاد هم گفتم که چنین انتظاری نداشته باشه. من رهبر نیستم و دوست ندارمم که باشم. صرفا اگه به نکاتی که اول بازی گفتم توجه میشد، در ادامه می تونستم پیشنهادهایی به هر فرد بدم. ولی این دور غیر قابل اجرا بود. من اواخر فاز 2!! مطمئن بودم حتی اگه شب کسی نمیره، کل تیم اعدام هستن به زودی با این نوع ورودی که داشتن. شاید 1 نفر دیگه بیاد تو 8 نفر. که نیومد. بنابراین بهترین حالتی که برای تیم مفید بود اجرا کردم تو بازی خودم؛ وگرنه برنامه زیاد بود. منتهی همه شُ پاره کردم ریختم دور در ابتدای بازی.:دی

در رابطه با فاز شب اتفاقا مافیا بسیار خوب بود. تیرها که عالی بود. درود بر سعید. توضیح هم اینکه، برای نقشه هایی که در ابتدا کشیده بودم، آرش، چاوش و مهدی بیش از بقیه می تونستن مزاحمت ایجاد کنن. بنابراین هدفم این بود که در 3 شب اول اینا رو بزنیم که از شب 5 به بعد دکمه شون زیر دستمون باشه. اگه تهدید بودن بزنیم اگه نه که هیچی. اگه مردن که بهتر، اگرم نمردن نقشه شماره 2 پیاده بشه.:دی آرش در راستای من و تا حدودی "ما" حرکت می کرد، پس بار دوم نزدیمش اصلا که ببینیم چی میشه. چاوش تا اواخر فاز 4 مشکلی باهاش نداشتم. تهش شروع کرد کرم ریختن ولی.:دی نتیجه ش هم دید. وگرنه نمی خواستم بزنمش چون در ادامه قابل اعدام بود بر خلاف ادوار پیش (دور قبل فقط امیر می تونست یا حداقل من نمی تونستم. دور قبلش هم نمیشد کلا مگه فاز آخر که هر کسی ممکنه بشه). مهدی هم اوایل خیلی گستاخ بود، بعد بهتر شد. و با اینکه در راستای ما نبود ولی برنامه جالبی داشتم براش. و اصلا فکر نمی کردم یک ضرب بمیره. صرفا زدمش که دم دست باشه اگه منحرف شد.:دی و فکر هم می کردیم که قاتل هم زده ش قبلا. حالا شهردار بوده یا چیز دیگه. ترور هم قرار بود دفعه بعد بزنیم که اجل مهلت نداد. هیچ احتمالی هم نمیشد داد. شب که همه غافلگیر شدن؛ روز هم فاز بعد اعدام نمیشد سعید. نهایتا فاز بعدش میشد. به هر حال، تیرها عالی بود به نظرم و 2 بازیکن بسیار قدرُ حذف کردیم؛ اگر نگیم 2 قدرترین. در ادوار قبلی چنین چیزی نبوده.
در رابطه با خیاط اتفاقا استفاده ش خوب بود به نظرم. دو شب داشتیم که به بهترین شکل استفاده شد از دید من. اینکه بیشتر نبود به فاز روز مربوطه. در رابطه با لباس شهردار هم من نمی دونستم که هیچ جوره شهردار اعلام نمیشه، ولی می دونستم که با اعلام شهردار بسیار شک خواهید کرد. دقت هم کنید شب قبلش لباس رویین‌تن دادیم. عقلم می‌رسه که شب رویین‌تن نمی تونه‌‍ بمیره. هدف هم دقیقا همینی بود که دیدین در بازی اتفاق افتاد. شک به من به خاطر لباس کم شد. بسیار موثر بود. ضمن اینکه بازی هم گیج شد و از این گیجی خود من استفاده کردم. برنامه های دیگه ای هم داشتیم که خب با ضعف بازی روز و کار تیمی نشد اجرا بشه. بنابراین خیاط نه تنها درست بوده بلکه موثر هم بوده. تازه خلفی هم لباس نمی گرفت وگرنه بهتر میشد.
دکتر ما باید خودشُ می گرفت که شب زنده بمونه. و در صورت لزوم بتونه از بقیه حمایت کنه بعدا. که 1 بار هم خودشُ نجات داد و خوب بود. منتهی چون کاراگاه زده بودش هیچ کاری نمیشد کرد. نهایتا 1 فاز بیشتر نگهش می داشتیم که فایده نداشت و منم دیگه اعتماد کاراگاهُ نداشتم اونجوری. بقیه هم همینن. هیچ بازیکنیُ من نمی تونستم بعد فاز 2 طولانی مدت نگه دارم. شما اگه بلدین خب بازیتون هم بهتره.:دی
من که نقش شب نداشتم عملا. می مونه سناتور. که اونم نقش شبش خوب بود و به نظرم فاز خوبیُ برای در رفتن از پرسش انتخاب کرد. اعمال نقشش برای اعدام هم فاز شب نیست. فاز روز هست. بنابراین مافیا بدون توجه به فاز روز، در شب خوب بوده و باتوجه به فاز روز که در شب عالی بوده.

در رابطه با اعمال نقش سناتور برای اعدام هم به نظرم بد بود و خب خیلی بهتر می تونست انجام بشه. البته هادی به راحتی اعدام نمیشد بعد اون فاز و مرگش هم دو ضربی بود که ما نمی زدیم. شاید جذب فرقه هم میشد. یعنی منفعت هم داشته. ولی کلا زمانش بد بود و خیلی بهتر باید عمل می کردیم. چندین علت داشت که ترجیح میدم توضیح ندم؛ ولی همه ش بر اساس بازی یا به قولی فنی نبود. بعضی وقتا باید از بالاتر و جامع تر نگاه کرد.

در رابطه با خودم یه سری توضیحات قبلا دادم. صرفا اضافه کنم که چیزی که محمد چاوش در رابطه با بازی من گفت کاملا درست بود. و خودمم چیزی که گفتمُ اصلا دوست نداشتم. منتهی بر اساس شرایط بازی و اینکه حس کردم نامردی شده (توضیح میدم کجاش منظورمه)، جهت بازگشت تعادل به بازیم، اون حرفُ زدم و تو پست اولمم بالاتر گفتم که نظرم در مورد اون حرکت خودم چیه. نکته ای که این وسط هست اینه که بازی من بر اساس حس خوبی که بهم وجود داره بنا شده اصلا و اون اقتدار و قاطعیت و حساب بردن که میگین، رو این سوار هست نه رو هوا. بنابراین حس خوب اگه نباشه، اتفاقا اون اقتدار به ضد خودش تبدیل میشه و نتیجه عکس میده. در ادوار قبلی از خیلی بازیکنا دیدین و فقط شامل حال من نیست. اون حرکت، حس خوبی که من به مرور قصد ایجادشُ داشتم زد نابود کرد و باید جبران می کردم. چرا به مرور؟ چون عمدا از پست اول یه سری مرض ها در حرفام پله پله اعمال کردم و هدفم این بود که دوست خوبم در اواخر بازی منُ اعدام بکنه (به خودشم نگفتم که طبیعی باشه)؛ منتهی حال نداشت گویا این دور.:دی در رابطه با خود معین هم خیلی پسر خوبی هست و به خودمم پیام داد و ناراحت هم کلا نبودم ازش. از شرایط یه مقداری بودم که اونم بخشیش درست شد؛ بخشیش هم گفتم ولش کن. بازیش هم خوب بود واقعا برای دور اول و امیدوارم دور بعدی هم حضور خیلی خوبی داشته باشه. صرفا ترجیح می دادم بگه پویا رو پرسیدم و تروریسته. نزدمش. خیالم راحت بود دیگه اینجوری. مث خود گاد میشد اینجا.:)) تو داستان گفته بود آفرین که پرسیدی. چرا نزدی؟ تا اینجا از دید من یعنی تروریست. به خودشم گفتم همون لحظه. بعدش مهم تره: "من بودم می زدم." امیر کیُ اگه تروریست باشه می زنه؟ گزینه های زیادی نیست به نظرم.:دی اینا رو با اون گادکش بذارید کنار هم. از نظر خودم اعدام نشدنم معجزه بوده و هنوز متعجبم. ضمن اینکه معتقدم اگه پرسشی اتفاق نمیفتاد راحت تا 3 نفر میشد برم.

حالا نامردی که گفتم کجا بود؟:دی وقتی شخصی گادکش میشه، حتی اگه منِ بازیکن مخالف باشم با تصمیم گاد، باز هم باید بهش احترام بذارم. احترام یعنی چی؟ یعنی قبول کنم که حرفی زده که نباید می زده. پس یعنی اون حرف در واقع وجود نداشته. حالا یک بار مطرح کردنش به عنوان واکنش گرفتن و ... میگم باشه عیبی نداره. ولی هی ور رفتن و اشاره کردن دوباره و چند باره، اصلا حرکت تمیزی نیست. خوشبختانه در همین حد باقی موند و حرکت کثیفی (توجه بیش از حد و کلا بردن بازی به اون سمت) از کسی ندیدم، وگرنه از خود بازی ادب میشد.
هرکسی به هر حال بعد همچین گادکشی فکرایی پیش خودش می کنه و تصمیم می گیره تو ذهنش که طبیعیه، ولی آوردن خود اون حرف تو بازی از یه حدی به بعد درست نیست به نظرم. مثل اطلاعات داشتن از خارج بازی می مونه. بنده بارها شده از خارج بازی و ناخواسته، اطلاعاتی بهم رسیده که استفاده نکردم ازش. چون به نظرم درست نیست. کلا برد و باخت برام ارزش نداره، با اینا که هیچی دیگه. مثال: در یک دوری همین امیر که راهب بود و مرد، فکر کرده بود بازی تمومه. من بهش گفتم لامصب تو ام که بیگناه بودی، من چه کار کنم پس؟ منظورم این نبود چیز خاصی بگه. سوال انتقادی و توپشی:دی بود. گفت دعوا بین مافیای فلانی و فلانی ـه. تو دخالت نکن. گفتم چرا گفتی؟ من تو بازیم خب. شانس هم زیر 20 درصد داشتیم ولی داشتیم. به هر صورت من منفعل بازی کردم و تلاش خاصی نکردم. می کردم هم شاید فرقی در نتیجه نداشت. بعد بازی متین که اون دور گاد بود ازم ناراحت شد که چرا تهش ول کردی. باید تلاش می کردی تا آخر. گاد می فهمه اینا رو خب. منم گفتم تلاش کردم. نمیشد. الان دیگه حدود 6 سال گذشته و اگه ببینه هم ناراحت نمیشه.:دی یا یک دوری اول بازی یه نفر یه حرفی بهم زد که ته بازی با همون نقششُ حدس زدم (قطعی نبود این، ولی فهمیدم چیه). دیدم درست نیست در بازی دخالتش بدم و ندادم. در حالی که به راحتی میشد منطق هم آورد براش از خود بازی. بگذریم. کافیه فکر کنم.:دی

مجموعا از بازیم رضایت دارم. با اینکه شامل نقش من نبود، ولی این دور جوری بود که باید به نحوی بازی می کردی که رای هم نیاری بری دفاع. چون ممکن بود بمیری. اینُ به بهترین شکلی که بلد بودم اجرا کردم. فقط فری دفاع نرفت اگه اشتباه نکنم از اونا که شب نمردن.

در رابطه با افراد با این توضیح که الان چون گاد نیستم اصلا سخاوت ندارم نظر میدم:

تیم خودمون:دی:

سعید: نقشش سخت بود. متاسفانه حضور نداشت، وگرنه با همون حضور حداقلی می تونست کمک کننده باشه در انتهای بازی با جوهای ریزی که تو بازیش هست. نمره 7.
رامتین: مشکل شروعش بود فقط از دید من. وگرنه با این بازی به راحتی می تونست اگه 1 فاز صبر می کرد، بیاد تا اواخر بازی. ولی واقعا تلاش کرد و دستش درد نکنه. نمره 7.5 .
صدرا: پست اولش افتضاح بود. در ادامه بهتر شد ولی شور و شوق گناهکاریش بالاست همچنان و باید کنترل بشه. مشکل اصلی شروعش بود اینم. بحثاش با من به ادامه حضورم در بازی کمک کرد. نمره 7.
امین: فقط فاز 1 خوب بود. چون هیچ پستی نداد.:دی ولی علی رغم شروع مسخره ش، اگه بیشتر تو بازی بود میشد یه کارایی کرد. تلاشش لحظات آخر خوب بود ولی و تو گروه خودمون هم خوب بود. ولی استدلال هاش به دلیل عدم تمرکز قدرت قبلُ نداشت. اینم خواستم 7 بدم مخصوصا 1 نمره کم می کنم تا یادش بمونه همگروهیش با پویا چجوری هدر رفت.:دی نمره 6.

اشتباه نکنید. سخاوت ندارم همچنان. چون همگروهیم بودن گفتم یه حالی بدم بهشون. برای رسیدن به نمره واقعی، 3 نمره کم کنید.

خودمم اگه فدایی و جادوگر ُ 10 قرار بدم، این شاید بشه 9. خودتون بسته به تاثیر حواشی و میزان کار تیمی:دی کم و زیادش کنید.

فرقه:
آرش: بهترین بازی گناهکاریش بود (بهترین بازی بیگناهیش و بهترین بازیش هنوز انجام نشده:دی) و کاملا نشون میده که از دور قبلی جادوگر بودنش چقدر بهتر شده. اونجا براش سخت تر بود البته با توجه به روند بازی، ولی تفاوت سطح محسوس هست. آرش معمولا برام قابل شناسایی هست. این بار نبود. آفرین. از اول تا آخر هم خوب بود. تو جذبا حتما باید بهتر می بود و یکی از محمد یا محمدرضا رو تسخیر و جذب می کردن. همون هم کافی بود. بیشتر لازم نبود. ته بازی هم به نظرم اشتباه خودش بود اول و بعد بدشانسی. باید هر احتمالی بدی. 9.5 خواستم بدم بهش ولی چون پررو بود بعد بازی 0.25 کم می کنم.
چاوش: کلا که خب عالیه چاوش و استاندارد خودشُ داره. انفعالشُ درست گفت ولی. ادوار قبلی چاوش وسط بود. این دور تو حاشیه بود. تشخیصش سخت بود البته. شب هم که خیلی بدشانس بود. چون قابل اعدام بود به نظرم که چاوش نباید باشه خصوصا در این دور، 8.5 میدم بهش. وگرنه 9 بود بازیش. خسته هم نباشه. بازی بدون چاوش با بازی با چاوش واقعا فرق داره.

فرعی:
خلفی: از بازی شغال‌گونه ش فهمیدم یه مرضی داره ولی واقعا نمی دونستم چه مرضی. چون این امین خلفی بی گناه نبود. حالا مافیا که خودمون بودیم.:)) فرقه هم دور قبل بوده. دلقک نیز. جلاد هم نمی خورد بهش. هوکر چرا. قاتل آخه لعنتی؟ البته گیر من نمیفتاد چند فاز بیشتر جا داشت بره. ولی نتیجه نداشت. نمره 3. چون قاتلُ خراب کرد.
عرفان: بازیش خوب بود به نظرم ولی جوکر نبود. این جوکر نمره ش از 8.5 هست کلا. بهش 7.5 میدم. اگه حال داشت اعدام بود، منتهی به نظرم اعدام نشد چون من نخواستم.:دی دلیلش هم این بود که هرچی می گفتم پشتم میومد. گفتم حفظش کنم. بنابراین اصلا بد نبوده بازیش.:دی
رضا: مختصر و مفید. جلادی که بازی کرد نمره شُ از 9 میدم چون جلاد اصلی یکی دیگه بود و رضا در حاشیه. صرفا چون انتظار داشتم بیشتر در متن باشه 8.5 میدم بهش. وگرنه نزدیک اعدام هم نبود و عالی بود و 9 هم میشه بگیره.

بیگناهان گرامی:

مهدی: چون خیلی زود زدنش نامردا، نمره شُ از 9 میدم بهش. هیچ ایرادی نداشت بازیش و نزدیک به بی‌نقصی بود و قاعدتا باید همون 9 ُ بدم. صرفا چون متوجه بشه که فدایی منم، 8.5 میدم بهش.:)) اقتدارشُ با حس مثبت ترکیب کنه معجون عجیب غریبی در میاد. احتمالا آماده ترین بازیکن فعلی هست.

فری: عالی و مقتدر. ته بازیش هم شاید من باعث شدم خراب بشه، ولی در مجموع واقعا از بهترین رویین‌تن ها بود. رویین‌تن امین بهتره ازش فقط. این که نزدیک اعدام هم نشد به عنوان تنها بازیکن از افراد پایانی خیلی عالی بود و اون ته بازیشُ جبران می‌کنه. ته هم به نسبت خودش گفتما. اول بازی عملا قاضی بود فری. بعد رفت تو هیئت منصفه. باید 10 بدم ولی چون اشاره‌ای که به نقشش کرد دوست نداشتم (گادکش نداشت البته)، 9 میدم. بهترین بازیش بود قطعا.

محمدرضا: اول اینکه نوع رای دادنش خوب بود اتفاقا. من چون گناهکار بودم گیر دادم بهش الکی.:دی خیلی خوب دفاع کرد. دفاعش عالیه واقعا. اوایل بازی کمتر بود (برای نمره دادن مهمه برام واقعا)، که با حرکات تهش خنثی شد کاملا. بهترین کارش هم اول سفید کردن خودش بود بعد فرستادن دفاع آرش. پرسش منم تو اون فاز مشخص بود دیگه.:دی چون اول عرفان پرسید نمره نداره. کلا مدل خودشُ در استاندارد عالی اجرا کرد و یه ذره پایین‌تر از دور قبل بود. میشه 10 هم بدم ولی چون اشاره‌ای که به نقشش کرد دوست نداشتم (گادکش نداشت البته)،نمره 9.

مهسا: مهسا مشکلش اینه زیادی وسط هست. همین. بازی و اجرای نقشش خیلی خوب بود. شهرداری که بازی کرد چون قدرتش زیاده و می خواست بره دفاع و بگه شهردارم، از 9 نمره میدم بهش. مسلما نقشای بقیه سخت تر بود اجراش. نمره 8.5. عالی بود اذیتش هم کردم.:دی امیدوارم با قدرت ادامه بده به این بازی های عالی. هیچ بازیکنی در کل مافیا 3 بازی اولش در این سطح عالی نبوده. آفرین. آفرین. آفرین.

محمد: شب خیلی خوب. روز باتوجه به وقتش عالی. اذیتش هم کردم. دیرتر میشد اعدام بشه ولی نهایتا اعدام بود و این خوب نیست. به همین دلیل و اون جمله ش که در مورد صدرا قطعی گفت، 8 میدم بهش. وگرنه بازیش بیش از 8 بود. یه دور باید بازی کنه با فراغ بال و 10 از 10 بدم بهش خیالم راحت بشه. کوبنده‌تر بود این دور. عالی.

یاسین: روز عالی دفاع کرد در برابر هجوم نامردان بی مروت.:)) شب هم فوق العاده بود. این تیرها و پرسشا فقط کار یاسین هست. و اصلا جای تعجب نداره. صرفا چون کم تو بازی بود 8 میدم بهش. وگرنه کاراییش 9 بود.

عماد: اوایل خوب نبود و تیپیکال سایه و گناهکار تیمی بود. بعدش ولی همینُ تو بازیش جبران کرد. حسش هم عالی بود و تصمیم درستی گرفت. عماد هم چون کمتر از بقیه بود 7.5 میدم بهش. وگرنه 1 نمره بیشترم جا داشت.

هادی: خیلی خوب بود به نظرم و می تونست حتی ایمن بشه. منتهی این بازی برای این دور ریسکی بود. به همون دلیلی که گفتم نباید هیچ فردی جز تروریست یا شهردار نزدیک اعدام باشه. به همین دلیل 7.5 میدم. وگرنه حدساش عالی بود و بیشتر هم جا داشت. خوش برگشتی. درود بر تو.
پ.ن.: از شجاعت و ایثارگریش خوشم اومد. 8 میدم.:دی

معین: به نسبت تعداد پستاش عالی بود بازیش. واقعا تاثیرگذار و تیزبین و ریزبین. خیلیییی سخته دور اول با این نقشا. ادعا و ... هم صرفا بی تجربگیش بود. برا همون 7 میدم. وگرنه بازیش خیلی سطح بالاست به نظرم. منتظر دور بعدش هستم.

ندا: حس پستاش خوب بود. معلوم بود بی گناهه. 3.5 میدم که از خلفی بالاتر بیاد.

گاد عزیز: فوق العاده بود. داستان که کلا 1 نمره اضافه داره علاوه بر حالت معمولش. تعریفا رم به خودش گفتم و میگم. به شماها نمیگم چون اکثرا کامل و درست نخوندید.
بالانس یکی از بهترین بالانس هاش بود. شهردار و سناتور شخصا علاقه ندارم؛ وگرنه تعادل وجود داشت. همه تیمها قوی بودن و ابزار برای پیروزی وجود داشت.
داستان فرعی هم قشنگ و جالب بود. تیکه ها و طعنه ها بود که روانه اینجانب میشد هرشب.:)) مرسی واقعا لذت بردیم. خسته هم نباشه. بهترین گادی ـش بود به نظرم. خودش ولی بهتر تشخیص میده. فقط هم همین یک مورده. بقیه رو اول من تشخیص میدم. بعد خود فرد. بعد بقیه. فقط گادی ِ امیر هست که خودش می تونه تشخیص بده کدوم بهتره. بله. همینه که هست.:دی
پ.ن.: آها. نشانه‌های داستان فرعی بد نبود. زشت بود. خجالت بکش.:)):دی

===================================
ویرایش: عرفان: تو خب باید می رفتی دفاع و بد بود که نرفتی. وگرنه حواسم بود. پرونده ت هم نوشته بودم تو ذهنم. کلیدش همون تروریست و یاکوزا بود؛ منتهی عجله نداشتم. گذاشته بودم بعدا.:)):دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام شرمنده بابت تاخیر این یه هفته رو وقت سر خاروندن نداشتم و از آخرای بازی هم مشهود بود این

یه تحلیل ریزی میخام بکنم و امیدوارم ناراحت نشین بخاطر مختصر بودنش :گل:

مافیا

سعید: این دور واقعا نبود تو فاز روز ولی اگر تو تیرهای شب دخالت داشته که حتما داشته، یه پوئن مثبته براش ....6

مملگر: ایشون هم نیز :دی تمرکز نداشت و اینجوری گناهکار بازی کردن رو من در سالهای دور تجربشو داشتم که همون اولم اعدام شدم با خفت :دی دور بعد ایشالا....6.5

رامتین: این عصبانیت رو تو بازیم گفتم درک کردم یه مقدارشو که از ناکجا آباد یکی بیاد خرتو بگیره برا ادم زور داره ولی زیادی بود بنظرم که تا اخر بازی دامنش رو میگرفت خواهی نخواهی ، چیزای پشت پرده و تیمشون رو نمیدونم ولی امیدوارم یه دور دیگه بازی کنه که این خاطره رو بشوره ببره :دی 6.5

صدرا: پست اولش جالب نبود و اصلا پستی نبود برا این سبکی که صدرا بازی کرد! اون پست رو من از کسی انتظار دارم که تو بازی میاندار باشه از اول تا اخر تو گود و اکتیو و اینا. ولی عملا صدرا یه ریش سفیدی کرد رفت نشست تو سایه :دی این خوب نیس و خود به خود حس بد میده. حالا امیدوارم یه بازی خوب گناهکاری ببینیم ازش با تجربیاتی که کسب کرده.....6.5

پویا : دیگه بهتر ازین مگه میشه گناهکاری رو بازی کرد :دی بدشانس بود سر قضیه معین ولی من بشخصه دخالت ندادم تو بازی اونو. اگه بیگناه بودم نمیدونم چه رویکردی داشتم. ولی اگه میدادمم میدونم نتیجه ای نداشت. اقتدار خالص بود و حیف که نتونستم همگروهش باشم وگرنه میترکوندیم :دی در مورد اینکه نظراتم شبیه بهش بود آره واقعا هر کاری میکردم یچیز دیگه باشه زیاد تابلو نباشه میدیدم خدایی نظرم همینه خب چیکار کنم گفتنیا رو گفته پویا :دی اهداف شبشون هم عالی بود که با توجه به نبودن اکثر همکروهیاش فک میکنم بیشتر کردیتش به پویا برگرده :دی بهترین گناهکار بازی ....10

فرقه

چاوش : همیشه گفتم بازیشو دوس دارم ولی این دور چون زیاد حال نداشتم نشد بحثی داشته باشم باهاش ولی تک تک پستا رو میخوندم...حس بیگناهی و تیپیکال خودش بود و من تعجب کردم از جنگیر اعلام شدنش ، درصد فرقه میدادم بهش اول بازی ولی حدسی بود و بازیش چیزی نشون نمیداد ، نسبت به دور قبل آره میشه گفت منفعل بود و کمتر تو گود ولی اگه میموند معلوم نبود چی به سر بقیه میاد...8

عارش: عالی بود ینی من که دعا میکردم تو پستاش چیزی پیدا نکنم برا گیر دادن چون با وجود اینکه جوکر بودم و باید بیخیال باشم ولی اون جریان پارچه فرمز و گاو اسپانیاییه بین ما ...ببینمش میگیرم سوای هر نقشی : )) دوس نداشتم چیزی ببینم که باعث بحث طولانی بینمون بشه که خداروشکر نبود. میتونستم حدس بزنم از اول بازی که بین فرقه و جلاد و بیگناهاس ولی بازیش عملا تمیز و خوشگل بود و خیلی بدشانس بود حتی شاید بدشانستر از شیطان من :دی تسلیت میگم بهش ولی بقول بقیه اگه این تراژدی اتفاق نمیفتاد شاید اعدام بود و شاید تو شب میترکید و غیره ، این بهتر شد براش بازیش بیشتر به چشم میاد ، بهترین گناهکار بازی در کنار پویا...10

فرعی

خلفی: این چی بود خدایی برگشتی به تنظیمات کارخونه :دی یه جرقه ای شد دور قبل ولی ناامیدمون کردی خدایی قاتل انقد بی محابا :دی برو خودتو اصلاج کن....5

رضا : بنظرم جلاد نبود رضا و بیشتر "حداس" بود :)) تلاش اصلی برای اعدام اون سه نفر نکرد تا جاییکه یادمه و زیادی خنثی بود و مشخص بود بیگناه نیست لاقل. ولی حدسای خوبی زد آفرین و برد بازیو تبریک...8.5

بیگناها

مهدی: تا جاییکه تو بازی بود خوب بود و من اونجایی مطمئن شدم بیگناهه که تو اختتامیه صحبتامون گفت " اگه بیگناهی جبهه نگیر " اونجا به قطعیت رسیدم. مفید بود تو بازی ولی عادت ندارم مهدی انقد کم باشه تو بازی و حس میکردم یه چیزی کمه اون آخرا :دی نمیدونم چطور با اون جمله به جوکری من ذهنش رفت چون من اون مقطع قصد سوتی نداشتم که اعدام شم. پشمام ریخت اونجا که گفت حدسم جوکره
خودش میگه رنک سوم بازیاشو کرده ولی من دوس دارم بیگناهی در حد جوکر و گادفادر و ستون ببینم ازش در آینده...9.5

مهسا : خیلی شلخته و با صدای بلند فک میکرد و زیر بار اشتباهاتش تو تحلیلم نمیرفت :دی بقیه هم گفتن نمیخام تکرار مکررات شه ، حالا مقتضیات نقش به کنار که انتقاد دارم بهش یکم و به گاد میگم ولی اینقد وسط بودن احتمال سفید شدن اخر بازی رو از آدم میگیره بنظرم. منم اوایل بازیم خیلی تو گود بودم و به در و دیوار میزدم خودمو که بیشتر موقعا ناکام اعدام میشدم :دی ولی برخلاف فاز روزش از قابلیتاش خوب استفاده کرد . اونجا که حکومت نظامی شد در حدی بود که من ذهنم رفت سمت پویا گفتم احسنت چه به موقع! اعدام آرش هم با کمک محمد رضا خوب انجام شد در کل با توجه به سومین دورش خیلی خوبه مهسا...9.5

ممدرضا : بازیکن ترسناکی شده! بعد از دور قبل یه چیز غیر قابل پیش بینی شده حدس نقشش برا من . واقعا حدس مافیا میزدم براش و این بسته و تمیز بازی کردنش بقولی ترسناک بود و نمیشد احتمالشو نداد ولی تصمیمات عالی گرفت بخصوص سر آرش ، از دور قبل کمتر تو بازی بود فک کنم ولی از بهترینا بود ...بهترین بیگناه بازی در کنار یکی دیگه :دی...10

فری: در یک کلام عالی! اونی که بچه ها گفتن کاملا درسته که رویین تن یه حس خوب میخاد از اول بازی که تا اخر بازی بره و بشه معتمد! یک بارم رای نیاورد و دفاعیه نرفت ( پویا منو یادش رفت منم نرفتم :)) ) مطمعن بودیم فک کنم هممون که بیگناهه. این ینی کارشو عالی انجام داده. آخرای بازی نمیشه شماتت کرد چون پویا تو بازی بود و هرچیزی ممکن :دی بیگناه حق اشتباه و اعتماد و گول خوردن داره ولی این در مورد فری به کمترین شکل ممکن انجام گرفت که لطمه ایم نخورد به بازیش خداروشکر و بیگناها بردن. تبریک واقعا میتونم بگم رویین تن رو قطعا از من بهتر بازی کرد و منو دوباره در حسرت فروبرد که چرا اونطور شد دور قبل :دی...بهترین بیگناه بازی در کنار اون یکی که گفتم ....10

ممد : نمیدونم چرا تازگیا به ممد اون حس خوب گذشته رو ندارم :)) واقعا همیشه مشکوکم بهش. یه سبکو داره ها ولی من همش میترسم که نکنه داره فیک میکنه و میترسم سو استفاده شه ازم...واقعا قصدی نبود که بدونم بیگناهه و اعدامش کنم ، حس کردم فرقه میتونه باشه و میخورد بهش. حیف شد مثکه صدرارم پرسیده بود ولی اون قطعیتش رو دوست نداشتم از ممد بعید بود . منتظرم یه دور با وقت ازادببینمش مث قدیما و اینبار اشتباه نکنم تو حدسش :دی....8

هادی : همیشه بیگناها یه انتحار لازم دارن برا شروع این دورم هادی نقش شایان دور قبلو بازی کرد و رگ گذاشت :دی پشمام ریخت آخه چطور حدس زد رامتینو! درسته من حرصم میگیره اگه یکی همچین تخیلی تو پست اولش بیاد روم ولی باید کردیت داد به حدسش و اگه سناتور اعمال نمیکرد شاید جور دیگه ای میشد بازی...خوب بود کلا ولی معلومه هنوز تو جو بازی حضوری بود...7.5

یاسین : واقعا ایمان اوردم به حدساش از روی تحلیلی که گاد گذاشت. عالی زد رامتینو و یکی دیگه رم پرسیده بود شب مرگش اگه یادم نرفته باشه...نقشه حیف شد دوبل بود کاش بیشتر میموند. 8

معین : چرا نزدی پویا روووو :دی البته شرایط بازی اول اینحا با اینهمه نقش که خود ما هم گه گیجه گرفتیم چه برسه به تازه وارد ، سخته و تصمیم گیری در لحظه با توجه به این میل به ادامه بازی تو بازی اول هست یکم دشوار کرده ماجرارو . بد شانس بود که پویا رو پرسید مثلا صدرا و مملگر رو میپرسید بازی براش راحت تر پیش میرفت شاید. امیدوارم دور بعدم باشه...7

عماد : اول نبود و من حس میکردم باز دوباره عماد گناهکار شدا :دی حس بیگناهی نمیداد تا اینکه اون تلاششتا اخر فاز رو دیدم برا اعدام نشدن و گفتم بیگناهه ولی شانسی نداشت تا اخر بیاد و بهترین تصمیم رو گرفت و کی رو زددد :)) عالی بود حدسش من اگه بودم نمیتونستم واقعیتش و خودم فنا میشدم دمش گرم....8

ندا : بقول عارش یه پست داد عارش و پاوشو شناخت بعد مرد :)) عالی بود...5.5 که از خلفی بالاتر باشه بقول پویا

در مورد خودمم یه توضیح مختصر بدم که من با توجه به شرایط بعد از کنکورم و حال بدی که داشتم زیاد آماده بازی نبودم و به امیر گفتم اگرم بیام یه نقش بی مسئولیت و آزاد میخام که بیخیال از همه جا بازیمو بکنم حدس اشتباه بزنم و بقولی دوس دارم اشتباه کنم :دی وارد بازی که شدم عارش و فری که گفتن بیخیالیم مشهوده یکم به خودم اومدم و گفتم نمیخام اینجوری باشم و جو گرفتم که میخام بیگناه باشم و در اون سمت بازی کنم و نظرم عوض شد و به امیرم گفتم که" هیچ بردی توی باخت(اعدام) نیست :دی " کلا با شخصیتم نمیخونه جوکر بخاطر ازاد بودنم ورداشتم که بعد منصرف شدم. بنابراین قصد داشتم عین قبل تا اخر بازی برم و حس بیگناه بدم ، از طرف دیگه فک کردم نهایت نقش جوکر توسط مهدی بازی شده و من چی میتونم اضافه کنم بهش! دیدم اضافه که نمیتونم بکنم لاقل یه خاطره سازی کنم و متفاوتش کنم :)) بنابراین تصمیم گرفتم جوکری باشم که اعدام نمیشه و تا اخر بازی میرسه. اون اخرای بازی امیر توپید بهم که چرا اعدام نمیشه حتی یه خاک تو سرت هم گفت تو داستان که من فهمیدم فقط :دی یه جو گرفت اون فاز که اومدم تو تحلیل داستان خواستم سوتی بدم که یکی بگیرتش و اون قضیه تروریست و جا انداختن یاکوزا بود ، که خب بدبختانه فقط مهسا گرفت اونو و نتونست پوش کنه منو :)) من اط پویا و آرش انتظار داشتم گیر بدن بهم که شاید اعدام شم که اونا تو سودای خودشون بودن و حال نداشتن ، دیدم اینطور شد گفتم لعنت بهت امیر من نمیخام اعدام شم بابا تا 4 تا میرم برات و اولیت جوکری میشم که عین قاتل رفته تو 4 تا و این برا من برد محسوب میشه :دی

که شد آنچه شد و من سر قولم و یکم اونورتر هم موندم و تا 3 تا رفتم :)) و تنها جوکر تاریخ شدم که به این افتخار دست پیدا کرد و بنظرم ماندگار شد. هنوزم میگم هیچ افتخاری توی اعدام نیست :دی

گاد : واقعا سخته بازی به این سطح بالایی رو اداره کردن و گاد سطح بالا میخاست که خداروشکر داشتیم :دی داستان ها عالی من داستان اصلیو میخوندم عشق میکردم واقعا . داستان فرعیم عالی بود من دوس داشتم حالا نمیدونم اگه گناهکارم میبودم دوس میداشتم یا نه :دی

ولی یه نکته که بنظرم اومد این نقش شهردار بود که بنظرم خیلی قدر بود و این گزینه باید وجود میداشت شاید ، که با توجه به مهمترین نقش بیگناهی بودن نباید بیاد تو دفاعیه! ینی اقتدارش باید اون شکلی باشه که نزاره شک روش باشه . اگه رفت تو دفاعیه نتونه از قابلیتش استفاده کنه! یه تنبیهی بشه براش! اونطوری شاید یکم بالانس تر میشد ولی فقط این نیست توی بالانس و باید برهم کنش کل نقشا با هم در نظر گرفته شه . من اینطور به نطرم اومد شاید که شهرداری که انقد قابلیت داره حالا بخاد بیاد هر فاز تو لیست اعدام باشه و بتونه از قابلیتش استفاده کنه زیاد جالب نمیشه. باز هر چی مصلحته

در کل دستش درد نکنه و خسته نباشید به امیر و بقیه بازیکنا. دمتون گرم

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

خب، طبق عادت من اول یه توضیحاتی در مورد بالانس و وقایع بازی میدم. بعد که یه مقدار تحلیل ها کامل تر شد و افراد از اون لاک بی تحلیلی خارج شدن، میرم سراغ تحلیل بازیکن ها، با همین قید که کسانی که تحلیل نکرده باشن، زیاد روشون مانور نمیدم به عنوان دیدم به عنوان گاد.

این دور من نسبت به سابقه گاد بودنم، فکر شده تر پیش رفتم. چون وقت بیشتری برای طراحیش داشتم. تقریبا از بعد از تموم شدن دور پیش بلافاصله شروع کردم به طراحی این دور، هم تو بحث داستان و هم تو بحث بالانس و همین باعث شد وقت بیشتری باشه که روی جزئیات فکر بشه.

واقعیت اینه که این چیزی که ما امروز بعد از حدود 6 یا 7 سال داریم بازی می کنیم، گونه ی خاص و توسعه یافته از مافیاست که به نوعی اختراع خودمونه و شاید کمی با مافیا اصلی فاصله داره، در واقع متین یه پروژه ای رو استارت زد که بعدش با ورود من و پویا، یه توسعه ای رو نسبت به بازی اصلی به وجود آورده و سنگ بنا تغییرات هم از وجود تیم جدیدی به نام فرقه خورد و امروز به شکل کنونی در اومده.

با این مقدمه باید بگم که این اضافاتی که ما نسبت به بازی دیفالت اضافه کردیم یه دلیل داره و اونم اینه که ماهیت مافیایِ طولانیِ نوشتاری ما، به لحاظ چیز هایی که درش تاثیر داره، با مافیایِ کوتاهِ حضوری تفاوت های جدی داره. ما توی مافیای حضوری، ری اکشن داریم، حس داریم، ارتباط به شدت محدود داریم و از همه مهمتر زمان محدود برای استنتاج داریم که اینها باعث میشه اگرچه از نظر نقش های به شدت محدود باشیم، اما همیشه یه درصد زیادی از جذابیت درش وجود داشته باشه. در واقع هزار بارم که حضوری بخوای 4 تا مافیا رو توی مثلا 12 نفر شرکت کننده تشخیص بدی، اَشکال جدیدی از اتفاق رو بخاطر وجود اون ابزار های حسی که در "حضور" وجود داره، داریم که تو مافیای ما اینطوری نیست. یعنی چون تو یک روز تمام فرصت داری که در بهترین زمان ممکنه حالی با تمرکز زیاد (خلفی خره و استثناست، بقیه زمان مناسب برای حضور پیدا می کنند و تمرکز دارن) و فکر شده (صدرا هم باز ندید میگیریم چون قراره از این به بعد فکر کنه بعد حرف بزنه ) وارد بازی بشی. و حس و تشخیص حسی و شاید سوتی ها و اشتباهات فی البداهه رو نداری. عملا بعد از چند بار تکرار سادگی، بشدت خسته کننده میشه و دیگه تو ابزاری برای خلاقیت و به طبعش کشف اون نداری و هر کس هر سطحی که داشته باشه، همون سطح حفظ میشه و بازی به تکرار بدی میوفته.

این شاید سلیقه و فکر شخصی من باشه، اما من معتقدم اینکه از بین شاید نزدیک به 50 نفری که تا به حال توی بازی های ما اومدن و رفتن، اگر ما نزدیک 20-25 نفر با وجود همه گرفتاری ها و تغییرات توی زندگی روزمره امون هنوز اینجا هستیم. بخاطر اینه که همیشه یه سوپرایز و ایده جدیدی تو طراحی بازی لحاظ شده، که شاید اون سلیقه همه ما نبوده، اما باعث شده که برای کشف و کنار اومدن با اون، دست به کار های جدید بزنیم و بیشتر فکر کنیم. همونطور که زندگی برای ما سوپرایز هایی همیشه داره که ما برای مواجهه باهاش نیاز داریم بیشتر فکر کنیم، هرچند اون سوپرایز ها سلیقه و خواست ما نباشه. که معمولا هم نیست. ممکنه کسی بگه این سوپرایز ها عدالت بازی رو بهم میریزه چون شرایط غیر عادلانه و اشتباه ایجاد می کنه، سوال من اینه، آیا زندگی و سوپرایز هاش عادلانه و درسته همیشه ؟ :دی

مثال میزنم، مثلا پویا توی بالانس های خودش، نقشی داره به نام شیطان که من شاید علنا تا به حال به این شکل اشاره نکردم، ولی خب من به شخصه باهاش مشکل جدی دارم و شاید براش دو صفحه آچار هم دلیل هایی داشته باشم که گروهی با من هم عقیده باشند یا نه، و برعکس من نقشی مثل ستون پنچم یا شهردار/سناتوری خلق کردم که پویا قطعا باهاش زاویه جدی داره و دلایل بعضا خوبی هم براش داره. اما من اعتقادم اینه که فارغ از سلایق و دلایلمون، نفسِ خلق نقش های جدید و بعضا پر تعداد، که حتما و یقینا در چندین تجربه اول اجرای بعد از طراحیش (در صورتی که ایجاد جدی نداشته باشه و از چرخه خارج نشه) دچار ایراد ها و عدم بالانس های جدی هست، خودش عامل مهمی برای جذاب موندن بازیمون میشه، چون فلسفه "مثل زندگی بودن" مافیا مارو حفظ و مارو وادار می کنه که فکر کنیم، ایده بدیم و با شرایط جدید سازگار شیم. در واقع من ایراد چاوش به این موضوع رو از یه نظر می فهمم چون منطقی و چارچوب مداره و من خودم به شخصه شخصیت منطقی با خط کشی های خیلی پرنگ تو زندگی هستم و درک خوبی ازش دارم، منتها من به مافیا فی النفسه به عنوان "زندگی" نگاه می کنم و زندگی هیچ وقت یه روال "ثابتِ تجربه شده یِ بی ایراد" نداره و ما هر لحظه برای روبرو شدن باهاش باید چالش های بعضا غیر برابرِ غیر منطقی رو طی کنیم و اگر نبود این چالش ها، زندگی اینقدر یک نواخت میشد که از یه جایی به بعد ازش خسته میشدیم.

در واقع شهردار/سناتوری که من این دور خلق کردم، شاید به لحاظ بالانسی وزنه بسیار سنگینی بود برای بالانس ( البته بالانس بود در اجرا همونطور که در طراحی انتظار داشتم) اما چالش جدی بود برای به هم زدن انگاره های قبلی از بازی و بهترین مثالش آرشِ این دور بود. چون انگاره ذهنی "بهترین بازی آرشِ باهوش" قائدتا از "بازی خوبِ مهسای بیش فعالِ حسی" می بره رو بخاطر "دست کم گرفته شدن مهسا توسط آرش و عدم تلاش در پایان فاز" رو شکست و آرش یاد گرفت که حتی اگر رای نداره، نباید دست بکنه توی جیبش و سوت بزنه، چون ممکنه محمدرضایی تحت تاثیر فعالیت مهسایی قرار بگیره و مهسا هم امکاناتی داشته باشه تا اونو از تخت پادشاهی "بازی خوبش" به زیر بکشه. و این از نظر من یعنی لذت از فکر کردن و یاد گرفتن از مافیا برای زندگی عادی.

در واقع من هم مثل مهدی یا عرفان یا پویا، با آزمون و خطای این دور به این نتیجه رسیدم که شهردار/سناتور در صورت وجود باید محدود بشه (گرچه مثل پویا قائل به حذفش نیستم و نقش های خوبی دیدمشون) اما به نظرم اینکه مواجهه با همچین وضعیت پیش بینی نشده ای رو به بازی ما بخشید، ایجاد جذابیت کرد و من اینو به نفسه ارزشمند میدونم گرچه شاید موافق های با من به تعداد انگشت های دو دست نرسن. کما اینکه به نظرم شیطانی که من دوسش ندارم هم باعث همچین جذابیتی میشه، چون رضایی پیدا میشه که با تشخیص خودش به بهترین بازی های گناهکاری حمله می کنه و تو باید این چالش رو پشت سر بزاری که مقابل همچین چیز پیش بینی نشده ای چطور عمل کنی و یاد میگیری گرچه ممکنه در لحظه فکر کنی حقت ضایع شده. اما بعد که فکر کنی چرا اصلا بازی کردی، می فهمی که برات خیلی هم مفید بوده اون اتفاق.

با یه نکته صحبت در مورد طراحی نقش ها و بالانس از نظر نقش رو تموم کنم و این نکته اینه که در طراحی این دور، با اینکه اکثر ارکان فکر شده بود، اما چون بیس اولیه طراحیم روی حضور دو تیم مافیا بدون قاتل بود و برای همین بیشتر تمرکزم روی طراحی نقش های مافیا بود (علت زیاد بودن نقش های جدید مافیا همینه)، ایراداتی توی نگارش و تکمیل نقش های فرقه که در روز های آخر به بالانسم اضافه شد رخ داد که باعث سردرگمی و در موارد کمی اجحاف در حق فرقه شد که اینو به عنوان ایراد گادی خودم می دونم. منتها این در حدی که چاوش بهش باور داشت نیست چون در بهترین حالت هم من با چاوش رو اون موضوعات اختلاف نظر داشتیم.

این از نظر نقش ها تو بالانس، اما در مورد نفرات. من دوتا موضوع در شروع بالانس نفرات برام مهم بود، اول حضور دو بازیکن قوی در فرقه و همزمان حضور پویا به عنوان لیدر مافیا، و دوم هم خونی امکانات هر کدوم از چهار ساید اصلی با نفراتی که بین تیم ها و گروه ها پخش کردم. در واقع من دیدم این بود : نام نمی برم اما اگر مهدی نامی، بالانس رو دید، اولش وقتی که اسم نفرات رو دید، ممکن باشه بگه : " چرا منو در مقابل پویا، رامتین، محمد امین، چاوش، آرش و عرفان قرار گرفتم و تو ذهنش اعتراض شکل بگیره" اما وقتی تقابل این افراد با امکاناتشون رو دید، بگه " نه خوب بود اوکیه"

به نظرم این مهم ایجاد شد و اتفاقا این مهم با یکی از "کمترین دخالت های گاد" هم ایجاد شد. به نوعی که نه کسی بتونه بگه که شهردار بالانس رو بهم ریخت و نه کسی بگه که بودن آرش و چاوش تو یه تیم ظلم بود. که از این بابت خوشحالم.

گرچه من از بعضی از وقایعی که رخ داد راضی نیستم و اینا رو ایراد بالانس می بینم. که مثلا میشه گفت، من از اینکه مهدی ضد ضربه یا یک بار ضد ضربه نبود خوشحال نبودم ( که تقصیر خودش بود واضحا و تمام طول بازی از اینکه کیفیت بازی مهدی تو بازی نیست بهش فحش دادم در آشکار و نهان :دی ) و از اینکه چاوش ضد ضربه کامل نبود خوشحال نبودم ( این از همون اشتباهات دقیقه نودی بودن فرقه بود و تقصیر من)، و از اینکه مثلا از کاری که معینِ کم تجربه ی باهوش علی رغم توصیه های جدیِ من بهش انجام داد راضی نیستم (شاید مستشار براش زود بود) یا اینکه مثلا بهتر بود که عرفان جای آرش فرقه باشه و آرش بیگناه چون فاز شب موفق تری رخ میداد به خاطر نزدیکی مدل فکری چاوش و آرش ( اینم تقصیر عرفان شد) ، اما در مجموع بالانس شاید اینقدر بالانس بود که این وقایع نتونست بهمش بزنه.

از بالانس که بگذریم، یه موردی که مطرح شد و بحث برانگیز بود و من اینو درک می کنم، گاد کش معین بود و عدم گاد کش محمد، محمدرضا و مهسا.

من تو قانون یه مورد صریح نوشته بودم و اونم این بود، که هر گونه اشاره و ادعا مستقیم و غیر مستقیم به نقش گاد کش داره و علت این قانون هم که من شاید از یه جهاتی خودم باهاش مخالفم و از یه جهاتی موافق، عدم آچمز شدن بازیکنا، مخصوصا بازیکنایی که ساده از بازی حذف نمیشن، توسط بازیکن دیگه ایه. در واقع مافیا یه ذاتی داره و اونم اینه که از خودم مثال میزنم، امیر که هیچی، "سید" هم که باشی، وقتی به بن بست میرسی، میل پیدا می کنی که با ابزاری بازی رو به نفع خودت بهم بزنی و این میل تو اکثر آدم ها هست اگر نگیم تو همه آدم ها. و این شاید ارزش خوب بودن رو پائین میاره. این قانون کمک می کنه که تا حد امکان این بهم زدن بازی "علیه" دیگری کنترل بشه.

اما یه واقعیتی وجود داره، قانون باید اجرا بشه و سخت هم اجرا بشه، چون اگر قانون گذار به قانون احترام نذاره بقیه هم نمیزاره کما اینکه من این دور "قویا" به قانون احترام گذاشتم و بعدش بازم احترام لازم بهش گذاشته نشد، اما قانونگذار تو همچین مواردی برای حفظ چهارچوب های بازی، "میل" داره که اتفاقاتی مثل گادکش به هیچ عنوان رخ نده، چون هم بالانسش به هم می خوره، و هم مجبوره کسانی رو از بازی حذف کنه که دوست داره به عنوان حق گادی، تاثیرشون رو توی بازی ببینه.

با این توضیح باید بگم که من، معین رو گادکش کردم و محمد رضا، محمد و مهسا رو نکردم، چون از دیدِ منِ گاد، دو تفاوت عمده در نوع اقدام معین نسبت به اون سه نفر وجود داشت. که میشد هم حرمت قانون حفظ بشه و هم کار اون سه نفر مشمول قانون نباشه که اینم توجه به روح و دلیل قانون به جای ظاهر قانون بود.

کاری که معین کرد، در واقع همون بن بسته بود که قانون در فلسفه می خواد جلوشو بگیره، یعنی معین پویا رو پرسید، بعد دید بزنه میمیره، دوست داشت بازی کنه، اومد تو بازی اعدام کنه، زورش نرسید، از این ابزار علیه پویا استفاده کرد و در واقع اگر اون گاد کش صورت نمیداد در واقع من با دست خودم "بازیکن" خوبم رو از بازی خارج کرده بودم بدون اینکه فرد خاطی رو جریمه کنم. در واقع اقدام معین اقدام مستقیم علیه یه شخص بود وقتی در قبالش به بن بست رسیده بود. و اون کلمه یعنی "لابد یه چیزی" هست هیچ تفسیر شک بر انگیز دیگه ای هم نمیشد به عنوان خواننده ازش کرد که گزاره معین رو زیر سوال ببره به نوعی که پویا خودش قبول کرده بود که با اون جمله عملا از مسیر بازی حذفه. و این یعنی تاثیر مستقیم در نتیجه بازی.

اما کیس محمدرضا، محمد و مهسا فرق داشت و رخ دادنش نه بخاطر بن بست و نه علیه شخص یا روند بازی، بلکه بی موالاتی رندانه و یا سهوی نسبت به قانون بود در مورد خودشون، که از نظر ماهیت کاملا تفسیر پذیر بود و علی رغم اینکه همه قطعیش کرده بودید تو ذهناتون، اما تو جریان بازی هیچ تاثیری نذاشت، چون محمد "کارآگاه/مستشار" ذهنتون اعدام شد، محمدرضا "مستشار" به دفاعیه رفت و مهسا "شهردار" عملا اعدام شد و این بی موالاتی تو نتیجه عملکرد بازی تاثیری نداشت. در حالی که معین اگر تو بازی میموند قطعا این اتفاق نمیوفتاد و مطمئنم کار های شدید تری هم می کرد با اون دستفرمون که اونوقت دیگه با "مکر گاد" تو نحوه گادکش هم قابل جبران نبود.

به همین خاطر من علی رغم احترام به نظر چاوش و آرش، اما تشخیصم در مورد معین و برعکسش در مورد محمد، محمدرضا و مهسا رو با توجه به نتایجی که بدست اومده درست و قابل دفاع می دونم و در مورد برچسب استاندارد دوگانه ای که چاوش نسبت به عملکرد در مورد گاد کش میزنه، ارجاع می دم به داستان و مناظره ام باهاش تو دفترش و اینکه با شیوه حکمرانی پیشنهادی تو، مافیا داری ممکن نیست و مصلحت و سنجش موقعیت و تفاوت های ریز لازمه اداره بازی به این سطحه :دی :))

اما آخرین مورد در مورد پویا، دروغش و تاثیرش تو بازی. من از اتفاقی که تو این بازی افتاد به عنوان "گاد" دفاع می کنم و به عنوان "امیر" ازش خشنودم حتی. یه علت هم بیشتر نداره، گاد دفاع می کنه، چون ما قانونی برای جلوگیری از دروغ های اینطوری که به تعبیر چاوش "قسم" یا "شبه قسم" هست نداریم که اگر داشتیم من اولین اخطار رو به فری میدادم و نه پویا چون فری با سوالش پویا رو توی این موقعیت بی برگشت قرار داد. کاری که فری کرد تقریبا معادل اینه: "بگو جون مادرم بیگناهم"، خب الان فردی که این بهش گفته چیکار کنه که دو سر باخت نباشه براش ؟ اگر بگه من برای همچین چیزی قسم نمی خورم هم حتی معادل اینه: " من گناهکارم حالا برو ثابتش کن"

در واقع ما دو حالت داریم، یا باید ابزار دروغ یا حتی قسم و شبه قسم رو از بازی حذف کنیم، که در این صورت کسی که فرد دیگه رو در این موقعیت قرار میده قطعا بیشتر مستحق برخورده و یا بپذیریم که اینم یه ابزاره، کما اینکه تو مافیا های دیگه مثلا طرف میگه : " من اگر مافیا باشم موهامو میزنم " و اینو قضاوتش رو بزاریم بر عهده شعور خواننده و تصمیم گیری اون. که من به شخصه با مورد دوم موافق ترم. و اینکه میگم امیر از این موضوع خوشحاله برای اینه که یک بار برای همیشه، قبح همچین جملاتی توسط برند ترین بازیکن اخلاق گرا شکسته شد تا بفهمیم استفاده از این چیزا بی اخلاقی نیست، ولی باور کردنش حماقته. و این باعث شه دیگه دچار این حماقت ها، نشیم :دی

گاد هم از عدم برخورد با حرکت پویا دفاع می کنه، چون لازمه تذکر و تادیب تفهیم افراد قبل از برخورده، وقتی من همچین چیزی رو به کسی نگفتم، نمی تونم نهی اش کنم.

خب همینا فعلا بسه، می خواستم تحلیل گروه هارو هم برم ولی اونو میزارم فردا و نهایتا تحلیل نفرات و مدال ها هم باشه یکشنبه. که تا فردا شب هرکی تحلیل داره بره.

فعلا شب بخیر :دی

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
سلام به همگی ، یه تحلیل کوتاه هم ما بریم با اجازه :دی

بچه‌جان، من همسن پدرت هستم
منم پس همسن بابابزرگش هستم :| :دی

من کلا دوست ندارم نمره کم بدم دیگه همرو بالا دادم تعجب نکنید :دی
قبل از تحلیل چند تا نکته بگم: دو تا نقشی که داشتم واقعا دوست داشتم چون تو شب کارهای خوبی میتونستن انجام بدن، شب اول عماد رو پرسیدم فقط به خاطر حس انتقام بود چون دور اولی که اینجا بازی کردم زارت منو زد :)) خب تو این دور به این نتیجه رسیدم که رو حس انتقامم اصلا حساب نکنم. شب دوم با توجه با اتفاقات فاز روز برام گناهکاری رامتین تا حدود زیادی قطعی شد چون شهردار بعید بود اونجای بازی حرکتی بزنه، مافیا احساس خطر کرد که مهره خوبشون داره اعدام میشه و در کل هم به هادی حس خوبی داشتم و وقتی بیگناه اعلام شد باور داشتم که واقعا بیگناه بوده. بعد اون شیوه بازی کردن خلفی و رای دادناش اونم برام اثبات شد که گناهکاره ، شب پرسیدمش و بهم فرعی معرفی شد و شب بعدی میتونستم بزنمش که نامرد همون شب منو زد :دی
ولی جالب بود شب دوم قشنگ ۴ ۵ تا گزینه داشتم لامصب همه هم گناهکار: سعید، چاوش، خلفی و رامتین صدرا دیگه حسم و با توجه به فاز روز خلفی و رامتین جان رو انتخاب کردم :دی
بیگناه ها هم که این بازی رو بردن که و در سه دوری که اینجا بازی کردم سه برد داشتم و هتریک کردم ، تو اوج باید خداحافظی کنم اگر پویا بزاره، رو حرف پویا نمیتونم حرف بزنم، بگه بازی کن باید بازی کنم :دی ببینیم چی میشه دور بعد ، همین دیگه :دی

مافیا

سعید: سعید وقت کنه و بخواد خوب بازی کنه واقعا یکی از بهترین ها میشه، چون میشناسمش میدونم که چنین توانایی رو داره، این دور هم که ماشالا انگار همش مهمونی بوده و نرسیده خوب بازی کنه ولی تو شب انگار خوب عمل کرده ، بهش نمره ۸ میدم :دی

مملگر: همشهری خودم :دی این دور زیاد موفق ظاهر نشد و شاید هم عین سعید نرسیده و وقت نداشته ، دورهای قبل دیدم که بازیکن خوبی هست واقعا، ۷ میدم بهش :دی

رامتین: اول عذرخواهی میکنم که رامتین جان رو زدم ولی خب دیگه به من تیر بدن احتما خطا رفتن کمه :دی درسته خوب شروع نکرد بازی رو ولی خب فعال بود نسبت به دیگر اعضای مافیا ، بهش نمره ۷ میدم.

صدرا: انقدری که تو این مافیا با صدرا حرف زدم تو پی وی و آشنا شدم با کسی صحبت نکردم :)) چون خودم دور قبل بازی تو سایه رو بهش میگفتم این دور خیلی تابلو بود همون اوایل بازی فهمیدم صدرا گناهکاره :دی لامصب شیوه بازی گناهکاریت رو نباید عین دور قبل انتخاب میکردی، ولی خب چون خوشم میاد ازش ۷.۵ میدم بهش :دی

پویا : بهترین بازیکن مافیا بدون شک، عالی بود من تا قبل از گادکش شدن معین بهش شک نداشتم چون بازی رو داشتم قشنگ دنبال میکردم ولی وقتی معین گادکش شد دیگه مشخص شد پویا گناهکاره اینکه چرا بچه ها نرفتن سمتش خودشون توضیح دادن ولی باز هم بازی خودش رو کرد و عالی بود. بهش نمره ۱۰ میدم;)
__________________________________________________ _______

فرقه

چاوش : چاوش عشق خودم که یکی از دوستای خوبم هست، دیگه چون سالها باهم دوست هستیم خیلی خوب میشناسمش بنده خدا شاکی شده چرا هی من درست حدسش میزنم :دی چاوش همیشه خوبه و باهوش بازی میکنه، خلاصه کارش درسته، درسته با ارش تو شب موفق نبودن ولی بهش ۹.۲۵میدم.

آرش: یکی از بچه هایی که اینجا باهاش اشنا شدم و بازیش رو دوست دارم ارشه، خیلی خوب به عنوان یه گناهکار بازی کرد و تا اخر هم موند ، متاسفانه تو شب موفق نبودن که توضیح دادن چرا ، به خاطر عملکرد شبشون یه کوچولو نمره کم میکنم ۹.۷۵ میدم بهش :دی

فرعی

خلفی: من با خلفی بعد بازی صحبت کردم، بهم گفت که نمیخواست بازی کنه و وقت نداشته و همینجوری بازی کرده برای همین عملکردش بد شده، خلیفی بخواد وقت بزاره و خوب بازی کنه واقعا قشنگ بازی میکنه، حیف که این دور، دورش نبود بهش نمره نمیدم چه خوب ظاهر نشد.

رضا : رضا هم از جمله بازیکنای خوب این دور بود البته همیشه خوبه، خیلی زود هم برنده بازی شد و حدسهای خوبی زد، حالا شاید بعضیا بگن کارش اسون بود ولی واقعا خوب هم بازی کرد بهش ۹.۵ میدم.

عرفان: عرفان هم از جمله خوبا بود ولی خب کمی بدشانسی اورد که برنده بازی نشد، در کل پست های خوبی داد و خوب بازی کرد بهش ۹ میدم.

بیگناها

مهدی: مهدی یکی از دوستای خوبم که عین همیشه خوب بازی کرد و کارش درسته :دی خیلی زود زدنش ولی تا اون موقعی که بود عالی بازی کرد، بهش ۹.۵ میدم.

مهسا : مهسا خانم هم بازی خوبی داشت و همه به نکات منفیش اشاره کردن که از جمله شلوغی و شلخته بودنش در بازی ، واقعا نیاز نیست انقدر پست و فعالیت بالا ، میتونه خیلی مثبت تر با فعالیت و پست کمتر بازی خوبش رو انجام بده، نمره ۹.۲۵ میدم مهسا خانم.

ممدرضا : بهترین بازیکن این دور و بی گناه ها به نظرم، عالی بازی کرد، ممرضا هم از جمله دوستای خوبم هست و بازیش رو دوست دارم. دیگه دوستان تعریف کردن و همه چی رو گفتن در موردش، بهش ۱۰ میدم :دی

فری: فری هم از جمله بازیکنهای خوب این دور بود که خیلی خوب پست داد و حس شهروندی رو فکر کنم به همه القا کرد، اون اخرا فکر کنم چند تا رای بد داشت به خاطر همین بهش ۹.۵ میدم :دی اون جملش در مورد من هم عالی بود :))

ممد : محمد هم یکی از بازیکنای خوب هست که اگر وقت کنه واقعا کارش درسته ولی خب این دور انگار سرش شلوغ بود و نمیرسید ولی وقتی بود پست های خوبی داد، بهش ۹ میدم.

هادی : هادی از همون اول به رامتین جان گیر داد که موفق بود و حسش درست بود در موردش ، حیف که زود اعدام شد در کل خوب بود بهش ۹ میدم.

معین :
معین هم تا زمانی که تو بازی بود خوب پست میداد و نشون داد که اگر به بازی در سایت عادت کنه یکی از خوبها میشه ولی متاسفانه بد گادکش شد ، تا اون موقعی که بود خوب بود و بهش ۸.۵ میدم.

عماد : عماد درسته اوایل بازی نبود ولی وقتی به بازی اضافه شد خوب عمل کرد و در شب هم که فوق العاده ظاهر شد و هدف خوبی داشت بهش ۹ میدم :دی

ندا : ندا خانم هم حدس هاش خوب بود ولی متاسفانه بازی در سایت براش سخت بود و نتونست ادامه بده، ننمره نمیدم بهش چون زود حذف شد از بازی.

یاسین : خودم رو که دوستان گفتنیها رو گفتن ولی خب دیگه لایق این همه تعریف نیستیم ، حسم قویه ولی خب بازی تو روزم رو باید تقویت کنیم البته کلا نمیزارن که بازی کنیم :دی

__________________________________________________ ___________

گاد : گاد هم که پسرعموی عزیز خودم هست درسته انتقاد بهش زیاد بود ولی کارش درسته و توضیح هم داد در مورد انتقادات :دی

داستان هاش عالی بود، خیلی زحمت کشید برای این بازی :گل: نمره گاد هم که مشخصه ۱۰ :دی

آخرین ویرایش:
Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام :دی خسته نباشید نمیگم دیگه چون خستگیاتون در رفته :)) همون ببخشید با تاخیره با لحن خودم.

اول در مورد تیم خودمون میگم، تیم ما از لحاظ مهره ای خیلی خوب بود بنظرم یعنی معتقدم اگه به حرفای پویا گوش میدادیم و همه تمام و کمال تو بازی حضور میداشتیم قطعا نتیجه ی بازی میتونست فرق کنه.
وقتی امیر بهم گفت مافیایی ازش پرسیدم هم تیمیای خوبی دارم یا نه چون پیش بینی میکردم نتونم خوب بازی کنم : )) و خب وقتی گفت پویا و ممل و اینا خوشحال شدم :دی آره خلاصه میتونستیم بهتر بازی کنیم ولی خب گفتنیارو پویا گفت، از همینجاهم بخاطر بازی بدم از پویا و رامتین و همچنین گاد عزیز عذرخواهی میکنم :دی این دور سه چهار نفر عجیب خوب بازی کردن که لایق نمره ی 10ن و 10 هم میگیرن از من. پویا، فریو آرش عالی بودن و واقعا از بازیشون خیلی یادگرفتم این دور، مخصوصا هم تیمی شدن با پویا که خیلی نکته ها و درسای خوبی توش بود. اینم بگم که من خودم نقش گناهکاری زیاد دوست ندارم کلا و بیگناه و ترجیح میدم با اینکه تیم داشتن هم خودش لذت های خاص خودش و داره.

پویا: کلا عالی بود، سبک بازیش و خیلی دوست دارم و قطعا اگه یه تیم بهتر داشت نتیجه بازی این نمیشد 10

سعید: هم تیمیه خوبیه، کاش بیشتر تو بازی بود :دی 6.5

ممل: این دور یه چیز عجیبی بود کلا، هیچ و پوچ واقعی. به بازی نمیرسید بهش حق میدم. خیلی بازیکن خوبیه و من بازیش و دوست دارم جدی. خودش میدونه چقدر ازش بدم میاد:inlove2::قلب: 6

رامتین: رامتین کلا بازیش خوبه و این عصبانیتی که همه ازش صحبت میکنن تو همه دورا تو بازیش بوده، ایراد بیخودی ازش گرفتین :دی انتظاری که داشتم خودم این بود که تا آخر بازی کنارمون باشی و کمکمون کنی ولی خب حوصله نداشتی انگار :دی 7

آرش: آرش این دور عالی بود. درسته هیچ جادوگری من نمیشه ولی خب توام نزدیک به من بودی :)):)) خیلی عالی تا آخر بازی اومد و بنظرم اگه بخاطر شهردار نبود احتمال اعدامش 5 درصد بود.
خیلی باهوشه و کسی منکرش نیست و قطعا یکی از بهترین مهره های مافیاس آرش. 10

چاوش: چاووش هم بگیم اذیت کنیم یکم :دی چاوش خیلی جنتلمنه تو بازیش، برای من یکی همیشه تشخیص بیگناهی و گناهکاریش سخت بوده، حتی اگه اشتباه نکنم تو گروهم این دور میگفتم چاوش هر نقشی میتونه داشته باشه اگه هم تو گروه نگفتم تو ذهن خودم گفتم حتما :دی این دور هم بازیش خوب بود ولی خب عحل مهلتش نداد. 9

ولی فرقه تو فاز شب به درد نخورد اصلا :29:

فری: این دور کلا دور فری بود. یکی از بهترین بازی های فری رو دیدم. منطقی ترین، بیگناه ترین، مفیدترین بیگناه بازی. یه جوری بازی کرد که همه میدونستن بیگناهه و یه جوری بازی کرد که هیچ گناهکاری هم نتونه بیاد روش و گناهکار نشونش بده یا رای واسش بیاره، این خودش خیلیه بنظرم. توضیح اضافه نمیدم، برد حقت بود، نوش جونت :دی 10

مهدی: انقدر که مهدی گناهکار بوده بیگناهم باشه سخت میتونم بهش اعتماد کنم :)):)) ولی خب هرنقشی داشته باشه خوب بازیش میکنه، همیشه برای بازی مفید بوده و در راستای نقشش درست بازی کرده، این دور هم اگه تیر نمیخورد بنظرم تا فازای آخر تو بازی میبود قطعا چون یه اقتدار خاص خودش و داره :دی 9

مهسا: بازیش خوبه :دی بنظرم میتونه خیلی بهتر از اینم باشه یخرده بیشتر باید دقت کنه و منطقی تر عمل کنه :دی یکی از حدسای من برای جادوگر مهسا بود، بازیش با درصد خیلی کمی به گروه گناهکاری میخورد و خب بنظرم تو بحثای دو طرفه ای که رد و بدل شد هم تو صحبتاش باید از استدلالای قوی تری استفاده میکرد، درسته من گناهکار بودم ولی استدلالش بنظرم برای گناهکار بودن من قوی نبود و بنظرم ایراد از من بود که نتونستم درست حسابی بقیه رو گمراه کنم. درسته که شهردار بودی و به هرحال من اعدام بودم ولی اگه شهردار نبودی بنظرم شانس اعداممون برابر بود :دی در کل بازیش خوبه و تمام و کمال تو این دو سه دور برای بازی وقت گذاشته. 8.5

عماد: فقط و فقط بخاطر تصمیم درستت 7.5 میدم وگرنه جفتمون میدونیم گناهکار بودی :))

یاسین: یاسین عالیه کلا، خیلی دلم میخواد در آینده ای نزدیک یه بار دیگه با یاسین تیم شم، خیلی رهبر خوبیه، حدساش بسیار فوقلعادس الکی همه از حسش تعریف نمیکنن :دی اون قضیه ی تناقضم بنظرم زیاد پیگیری نداشت ولی خب یقه ی خوب کسی رو گرفتی :)) شب که عالی بود، رامتینی که از اعدام نجات داده بودیم رو ازمون گرفت، اگه عجل مهلت میداد قطعا بیشتر از اینا به بیگناها کمک میکرد. 9:دی

ممرضا: چطوری انقدر خونسردی ؟ به منم یاد بده انصافا :دی اصلا عصبانی میشی ؟ :)) ممرضا دو دوره داره میترکونه واقعا. بازیش یه جوریه که مثل چاوش نمیتونم گناهکاری و بیگناهیش و تشخیص بدم.
خیلی حساب شده بازی میکنه. فرستادن آرش واسه دفاعیه خیلی تصمیم درستی بود که گرفت و خب نتیجه شم دید. در کل خیلی باهوشه. خوشبحالش :دی 10

هادی : تو بحث هادی و رامتین هادی همچین بیگناه نبود :دی این و از دید اینکه رامتین هم تیمیم بوده نمیگم و نمیخوام دفاع کرده باشم ولی هادی بیشتر برای من گناهکار بود تا رامتین. 6.5

ممد: ممد هم یکی دیگه از بازیکنای منطقیه که استایل خاص خودش و داره، کمتر حسی تصمیم میگیره و حتی بیان حس هم تا جایی که یادمه زیاد نمیکنه و همیشه صحبتاش با استدلال بوده، خوشم میاد از بازیش :دی 8.75

ندا و معین هم زیاد تو متن بازی نبودن، حالا معین بیشتر بود ولی بی تجربگی کرد. 4 و 5 میدم.

رضا: چرا اینجوری ای تو ؟ :)) حالا این یه دور و بخاطر نقشت هیچی نمیگم ولی ناموصا سعی کن یکم این تسلیم ناپذیریت و به قول آرش کنار بذاری. یه ادای ریش سفیدا رو گرفته بودی از اول بازی دهن مارو سرویس کردی. خیلی جالبه برام که هیچکس به این توجه نکرد که چرا سوال من و جواب نمیدادی و گیرات به من خیلی خیاری بود. قشنگ فرعی بودنت پیدا بود نمیدونم چرا هیچکی توجه نمیکرد بهش. یکم سعی کن در مقابل منطق مقاومت نکنی. ولی خب برنده شدی به هرحال :)) 9

عرفان : انتظارم ازت بیشتر بود ولی توضیحاتت و که خوندم برام قابل درک تر شد بازیت و خب من قضیه ی کنکورم خودم لحاظ کرده بودم قبلش. 8

خلفی: :|

گاد: آقا داستان عالی، بازی عالی، مدیریت عالی، همه چی عالی، دستت دردنکنه. :دی:گل: 10

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
درود و عرض ادب خدمت گاد گرامی که زحمت زیادی رو این دور متقبل شد؛ هم داستان فوق‌العاده‌ای نوشت، هم بازی زیبایی رو به‌جای گذاشت و هم ما ارازل رو تحمل کرد. :)) بریم سراغ اصل مطلب.

مافیا

پویا: من بعد از این‌که از بازی رفتم بیرون، رفتم از پویا پرسیدم نقشت چیه، گفت حدس بزن. تقریباً همه‌ی نقش‌های فرعی و بی‌گناهی رو لیست کردم. بعد یه لب‌خند زد بهم. :)) کار تیمی مافیا اصلاً خوب پیش نرفت و به‌قول خود پویا، اگه بقیه به حرفش گوش می‌کردن این‌طوری نمی‌شدن. :دی خود پویا ولی انصافاً تا آخر بازی بی‌گناهی بازی کرد و حتی با وجود اون قضیه‌ی معین، هم‌چنان تونست همون روند رو حفظ کنه و تا آخر بازی بیاد. من تا الآن فقط دو بار درست‌وحسابی با پویا هم‌بازی شدم؛ یک‌بار بی‌گناه بوده و یک‌بار گناه‌کار. نتیجه‌ای که گرفتم اینه که درهرصورت روی بازی همه‌جانبه و محکم‌ش حساب نکنم چون اصلاً معلوم نمی‌کنه نقشش چیه. :دی به‌عنوان تک‌بازیکن عالی بود پویا و هدف‌های شب خوبی هم داشتن همون‌طور که خودش گفت؛ ولی خب برای نمره دادن باید بازی تیمی و نتیجه‌ای که تیم گرفته رو هم درنظر گرفت به‌نظرم. :دی 9.

سعید: هم دور قبلی و هم این دور خیلی کم بازی‌ش رو دیدم. نمی‌دونم کلاً همین‌طوری تو سایه بازی می‌کرده همیشه یا الآن به‌خاطر مشغله‌ی زیاد (:دی) این‌طوریه. به‌عنوان گادفادر به‌نظرم نتونست ایفای نقش خوبی داشته باشه و به‌خاطر تیرهای خوب شب‌شون فقط می‌تونم 5 بدم. (خدا لعنت‌تون کنه که آدم رو مجبور می‌کنید نمره بده. :| )

محمدامین: خب قطعاً همه‌مون بازی‌های خیلی بهتر از این از مملگر دیدیم. :دی ورود خوبی به بازی نداشت و خوب هم ادامه نداد و خیلی هم الکی اعدام شد. :دی من فاز قبل اعدام شدنش که اسمش رو دادم به سید حقیقتاً هیچ برنامه و اتهام خاصی مد نظرم نبود که بیام تو تاپیک جو رو بندازم روش. :دی همین‌طوری اومدم رأی دادم رفتم شب اومدم دیدم اعدام شده. :)) 5.

رامتین: در حین بازی هم مهشود بود که مابین قضیه‌ی رامتین و هادی، من بیشتر به هادی شک داشتم؛ چون کلاً دنبال پیدا کردن گناه‌کار بودم این دور. :دی ولی خب اون شروعش بد بود دیگه؛ وقتی مافیا هستی نمی‌تونی این‌طوری بازی رو شروع کنی و بعد با این بهونه که همیشه این‌طوری‌م از زیرش در بری. من شاید، ولی بقیه این حرف‌ها حالی‌شون نیست. :دی 6.

صدرا
: گیر من به صدرا کاملاً منطقی بود و حرف آرش رو حین بازی قبول ندارم. دیگه تکرار مکررات نکنم که چرا... صدرا واقعاً خوب نبود. هم بی‌گناهی خوب ازش دیدیم هم گناه‌کاری خیلی بهتر از این. ایشالا دورهای بعدی جبران کنه. 5.

فرقه

آرش: حین بازی هم گفتم که تا یه‌جایی از بازی کاملاً حس بی‌گناهی ازش می‌گرفتم؛ اما به قول خودش هرچی به آخر بازی نزدیک می‌شد، کرم خودش هم بیشتر می‌شد و مشکوک‌تر رفتار می‌کرد. :دی بحثی که سر صدرا با من داشت قشنگ از اون بحث‌های وقت‌تلف‌کنی و فرسایشی‌ه که تخصص خودمه و آرش بی‌گناه معمولاً وارد این بحث‌ها نمی‌شد. :دی ولی به‌جز این مورد، تقریباً همه موافقن که تا آخر بازی فوق‌العاده جلو رفت و شک خیلی کمی روش بود و اگر بازی خیلی خفن بی‌گناه‌ها تو مراحل پایانی نبود، آرش می‌تونست با بردن بازی یه دور تاریخی برای خودش ثبت کنه. :دی راضی بودم ازش؛ از بهترین بازی‌هاش بود. :دی 9

چاوش: خب بازی چاوش رو دوست داشتم همیشه؛ منتها این سبک بازی‌ای که داره به‌نظرم بیشترین کاربردش برای وقتیه که بی‌گناهه یا فرعی؛ وقتی گناه‌کار باشه این سبک کار دست خودش و تیمش می‌ده. :دی البته حذف شدنش از بازی که نتیجه‌ی خباثت مافیا بود ولی اون حس چاوش دورهای قبلی رو من زیاد نگرفتم ازش. با این‌که مثلاً فرعی بودنش رو هم دیدم. مچ‌گیری خفن نکرد این دور. :دی 8.5

بی‌گناه‌ها

مهسا خانم: از نظر من بهترین بازیکن این دور بود. :دی این‌که یک‌سری می‌گن زیاد پست می‌ده یا خیلی شلوغ می‌کنه و این‌ها رو ایراد نمی‌دونم من؛ سبک بازی‌ش بود. :دی نقش مهمی داشت و به‌خوبی از قابلیت‌هاش استفاده کرد. شاید بگید این‌که نزدیک شد به اعدام پوینت منفی به حساب می‌آد اما از نظر من اگر نقشش این نبود، این‌طوری بازی نمی‌کرد و نزدیک هم نمی‌شد به اعدام. کلاً حال کردم با استراتژی‌ش. :دی کلاً هم مهسا خانم وقتی بی‌گناهه برای من خیلی واضحه، قشنگ زار می‌زنه؛ نمی‌دونم چرا. :)) دور اول که بازی کردن باهامون هم گفتم این دور هم گفتم ولی دور قبلی که گناه‌کار بود گفتم اصلاً حس بی‌گناهی نمی‌گیرم ازت. :دی 10.

فری: به قول آرش یکی از بهترین بازی‌هایی بود که از فری دیدم من. حس بی‌گناه‌بودن رو به‌خوبی منتقل می‌کرد و بعضی جاها نکته‌سنجی‌های ریز و خوبی توی بحث‌های مختلفی داشت. منتها به‌عنوان روئین‌تن؛ مثلاً من اگر روئین‌تن باشم می‌آم وسط بازی همه رو جرواجر می‌کنم. :)) به‌نظرم جا داشت با با توچه به نقشش بیشتر وسط باشه و پررنگ‌تر. 9

محمدرضا: توی دو دور اخیر فهمیدم که محمدرضا یک سبک بازی خیلی خاص و تک داره. به‌خصوص این دور و از جایی که خودم رفتم کنار تا آخر بازی؛ خیلی دقیق و مختصر و مفید بازی می‌کرد. یکی از بهترین‌های بازی بود و نقش زیادی تو برد بی‌گناه‌ها داشت و امیدوارم دورهای بعدی هم همین‌طوری ببینیم‌ش. 9.5

عماد: قطعاً شروعش اصلاً خوب نبود اما در ادامه کاملاً تونست به بقیه بفهمونه که بی‌گناهه و اون حرکتی هم که سر سعید زد انصافاً نهایت و حق مطلب سامورایی‌بودن رو ادا کرد. :دی قشنگ عین تیر غیب بود. :)) 8.

محمد: نمی‌دونم چرا محمد وقتی بی‌گناهه بازی رو خوب شروع نمی‌کنه. این چند دور اخیر که بی‌گناهی‌ش رو دیدم این‌طوری بوده که از اول بازی حسم بهش منفیه، بعد هرچی می‌ریم جلوتر مثبت‌تر می‌شه؛ اواخر بازی هم دیگه مطمئن می‌شم بی‌گناهه. :دی این دور هم فازی که اعدام شد واقعاً بی‌گناهانه بود بازی‌ش و داشت خوب بازی می‌کرد اواخر. اگه از اول بازی همین‌طوری می‌بود اعدام نمی‌شد. :دی ولی بازم از خوب‌های بی‌گناه‌ها بود. 8.5

مهدی: خیلی تو بازی نموند و حقیقتش کار به جایی نرسید که اصلاً بخوام فکر کنم راجع‌بهش و ببینم مثبته یا منفی. :دی شاید چون فرعی بودم خیلی دقت نکردم و ریز نشدم؛ ولی مهدی‌ه دیگه. :دی همون فازهایی که بود هم مقتدر بازی کرد و شکی روش نبود از طرف بقیه. خودش هم درگیر بحث‌ها می‌کرد. 8.5

یاسین: از نقشش تو فاز شب به‌خوبی استفاده کرد و یک‌جورهایی می‌شه گفت شروع نه‌چندان خوبش رو جبران کرد و کمکی که باید رو کرد به بی‌گناه‌ها. 7.5

هادی: چی بگم والا. :دی چرا همچین شروع کردی بازی رو؟ :دی 6

باقی دوستان هم چیزی از بازی‌شون یادم نیست متأسفانه؛ ببخشید. :دی

فرعی‌ها

خلفی
: والا دیگه کلماتی که بتونم باهاش بازی خلفی رو توصیف کنم به ذهنم نمی‌رسه. :)) چرا واقعا؟ :دی 4.

عرفان: نمی‌دونم والا از چه نظر باید عرفان رو تحلیل کنم الآن. :دی جوکر بودنش رو اصلاً نرسوند و استفاده‌ای نکرد و تلاشی هم فکر کنم نکرد کلاً. ولی عرفان خداییش درست بازی کن. :دی من با این‌همه بازیکن بحث می‌کنم چنین مشکلاتی که با تو دارم رو ندارم با کسی. :دی 6.

خودم: مشکلی که وجود داره اینه که بعضی‌هاتون استاندارد جلاد بودن رو قشنگ همون کیف سامسونت درنظر گرفتید. :)) خب دور قبل مهدی پالیزوان با وجود بازی خوبش اون آخر همه می‌دونستن جلاده دیگه. چه فایده‌ای داره؟ :دی اتفاقاً به‌نظرم هنرش باید به این باشه که جلاد گزینه‌ی احتمالی اعدام رو حدس بزنه و به‌صورت ریز و همچین اینسپشن‌طور بره رو مغز بقیه که اونا هم بهش رأی بدن. من واقعاً خودم سر حرکاتی که برای اعدام صدرا زدم حال کردم. :دی خلفی رو قبول دارم که با توجه به اتفاقات شب قبلش و بازیکن‌هایی که از بازی حذف شدن، خیلی قابل انتظار بود که بره مرکز اتهامات و اعدام بشه. شب قبلش که واقعاً نمی‌تونستم حدس بزنم بین هادی و رامتین قراره کی بره بیرون، به‌خاطر همین هدف ندادم. مملگر هم حس می‌کردم به‌خاطر درگیری‌هایی (!) که داره نتونه فاز بعدی هم حضور خیلی مفید و مؤثری داشته باشه و از اون‌جایی هم که حس گناه‌کاری از بازی‌ش گرفته بودم؛ حدس می‌زدم اگر هم بخواد بیاد وسط و رفع اتهام کنه، برعکس بیشتر شک می‌ره روش و احتمال اعدامش بیشتر می‌شه. بعد از صدرا این هم خیلی حال کردم. کلاً هیچ دلیلی چیزی برای گناه‌کاریش نیاوردم همین‌طوری اومدم رأی دادم. :))

دور خوبی بود. مرسی از همگی.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام علیکم 😁
یه نکته بگم من تحلیلمو چند ساعت بعد تموم شدن بازی نوشتم و فرصت نمیکردم بفرستم. البته شما همتون اوستایین و نیازی به تحلیل من ندارین ولی برای دل خودم تحلیل کردم 😁

خیلی دور خوبی بود و تشکر میکنم از همه مخصوصا امیر عزیز، بابت همه زحماتی که کشید.
خب نوبتیم باشه نوبت تحلیله. اول اینو بگم که خیلی خوشحالم که بیگناه بودم😁 و کلا نقش جدیدی رو تجربه کردم، هرچند از لحاظ تکی بودن سختیای خودشو داره و فشار بازی امان آدمو میبره یه جاهایی. در مورد خودم آرش و مهدی قبل تر اشاره کردن و واقعا قبول دارم که نظم لازم رو نداشتم توی پستام. شاید کنار حس گناهکاریابی که دارم و خودم تقریبا قبولش دارم 😄 یه مقدار دقیق تر مینوشتم و عمیق تر میرفتم توی بحثا بهتر میتونستم به روند بازی کمک کنم ولی خب همه اینا با تجربه اوکی میشه به نظرم. بریم سراغ شما...
محمدرضا: نقش یه بیگناه واقعی رو بازی کرد و از نظرم بهتر از این نمیتونست عمل کنه. درسته فازای اول انقدر پررنگ نبود تو بازی ولی خوب خودشو رسوند و تحلیلای دقیقی داشت و کلا حس مثبت رو میداد بهم از اون قسمتی که حضورش پررنگتر شد. قسمت خوب بازیش دفاعیه اش بود که چاره ای برای گناهکارا نذاشت غیر از برگردونون رایشون و قسمت فوق العاده بازیش که آرش بالاتر خیلی خوب بهش اشاره کرد، گل قشنگش بود و در ادامه حرکتش توی شب که بازی رو بردیم. ۹.۷۵ .

فری: یه بیگناه تمام عیار بود؛ بارها خواستم بررسیش کنم مجددا که شاید خیلی خوب بازی کرده و داره گول میزنه همه رو ولی هیچ حسی جز بیگناهی ازش نگرفتم. تنها اشکالش از نظرم همون فاز آخر بود که به حرفم در رابطه با دفاعیه بردن آرش هیچ توجهی نکرد. ۹.۵ .

عرفان: اگه افتخار بده کلاس چگونه هر فاز به دفاعیه بریم براش میذارم 😄. از نظر من جوکر زمانی بازیشو به خوبی انجام میده که اصلا بهش شک جوکری نداشته باشه کسی. در مورد عرفان اینطوری نشد متاسفانه. انتظارا ازش بالاست کلا. و یه نکته دیگه این که حضورش کمتر بود توی بازی به نظرم و همین قضیه هم به ضررش شد. امیدوارم دور بعد با قدرت بیشتری بیاد. ۷

پویا: اولین دورم بود که باهاش همبازی بودم. بیشتر دوست داشتم تو یه گروه باشیم البته که نشد متاسفانه. خیلی خوب و بیگناهانه بازی کرد تا فاز قبل اعدام آرش و همه حرفاش خوب و به جا بود و کلا بازی موثری داشت. ولی اون فاز کلا میشد حدس زد بیگناه نیست. عملکرد تیمیشون ولی طوری بود که اگه وسطای بازی میگفتن پویا جزء مافیاست، رگ میذاشتم که عمرا نمیتونه باشه 😄. عملکرد فردیش خیلی خوب بود که تنها و یک تنه تا آخر بازی اومد. ۹.۵

آرش: من ۳ دوره اس با آرش بازی میکنم هر دور مدل حرف زدنش و سبک بازیش یکیه به نظرم 😄 و این نشون از قدرت بالاش داره که بدون در نظر گرفتن نقشش بلده یه سبک رو در پیش بگیره که بقیه نتونن به خاطر این مورد ازش ایراد بگیرن. خیلیم دوست دارم باهاش هم تیمی شم کلا که تا حالا این اتفاق نیفته، یا اون بیگناه بوده من گناهکار و یا برعکس. این دورم خیلی خیلی خوب بود ولی خب من بهش شک داشتم و شکم رفته رفته بیشترم میشد کلا برخلاف بقیه. ولی خیلی زیرکانه استدلال میاورد و بقه رو قانع میکرد که کارش درسته. ۹.۵

محمد: اوایل بازی نه ولی اواخر بازی خیلی حس مثبت داشتم بهش و منو یاد دور اول بازیمون مینداخت این حس که اونجا هم مثبت بود نقشش. خوب و مفید بازی میکرد و حضورشم به نسبت دورای قبل بهتر بود به نظرم. حیف که نتونست متقاعد کنه بقیه رو برای موندن تو بازی. اگه میموند شاید زودتر آرشو مینداختیم بیرون 😄. ۹

محمدامین: دور اول بازیمون باهاش انتظارمو خیلی بالا برد ازش که توی دو دور اخیر اصلا اینطوری عمل نکرده. خیلی دوست دارم دوباره مملگر اون دور تکرار بشه و لذت ببرم‌. عملکرد تیمیشون که دیگه هی نگم 😄 عملکرد فردیشم زیاد خوب نبود. ۷

صدرا: زیاد وقت نمیذاره برای بازی که اگه بذاره به نظرم خیلی خیلی بهتر میشه عملکردش. کلا باهوشه ولی انقدر کم بوده که از سبک بازیش چیز خاصی تو ذهنم نیست جز تو سایه بودن 😄. ۷

مهدی: مهدی گناهکار رو بیشتر از مهدی بیگناه دوست دارم من. نقشی که داشت اصلا به مدل بازیش نمیومد، شهردار بیشتر برازنده اش بود و این توانایی مهدی رو نشون میده که با یه نقش ساده میتونه انقدر قوی توی روز عمل کنه و شب هیج بلایی سرش نیاد 😁. البته قاعدتا نباید میومد یعنی اگه من مافیا بودم نمیومدم چاوش و مهدی و ... رو بزنم. تیم مافیا خیلی بلندپروازی کردن در مورد اهداف تیر که البته جوابم داده. ۹

عماد: حیف که از اول حضورش کم بود تو بازی. خیلی باهوشه و خوب تونست خودشو ثابت کنه. از نظر من صدرا و عماد تو یه مرحله بودن از لحاظ گناهکاری ولی عماد خیلی خوب تونست نظراتو به نفع خودش برگردونه که خیلی ویژگی خاصیه. حرکت توی شبش هم که گره بازی رو باز کرد. دمش گرم. دوست دارم بهش ۹ بدم ولی خب حضورش کم بوده نیم براش کم میکنم. ۸.۵

چاوش: من فقط حس گناهکاری ازش میگرفتم. اینکه نتونستم برای حسم دلیل بیارم نشون از بازی فوق العاده چاوش داره و البته ضعف خودم که بالاتر اشاره کردم. خیلی بازیکن بزرگیه به نظرم و خیلی خیلی باهوش و نکته سنج. بدشانسی فرقه هم که توی شب تیر خورده و اهدافشون 😄 رو پای چاوش و آرش نمیشه نوشت. چون واقعا بدشانسی بوده. بازی که مهدی فدایی باشه مهسا شهردار همینه عاقبت جذب و اهدافش 😄. ۹

سعید: خدایی پدرخوانده باشی و انقدر تو سایه نوبره 😄. من اصلا تا وسطای بازی سعید یادم نبود که تو بازیه بس که نبود. کاش بیشتر باشه. چون هیچی از بازیاش یادم نمیمونه. ۶.۵

رامتین: کاش دور اخرش نباشه واقعا. من از مهدی خیلی تعریف بازیشو شنیدم و دوست دارم بازی پرقدرتشو ببینم. در کل خیلی بدشانسی آورد اول بازی ولی به نظرم خوب جمعش کرد و اینکه امکان داره بزننش قابل پیش بینی بود و باید سیوش میکردن. ۷

رضا: خیلی خیلی خوب بود از نظرم. و دمش گرم که به نفع ما رفت جلو. راضیم ازش ولی کلا کم بودنش احساس میشد و یه جورایی این موضوع که داره تکی میره جلو نظرمو جلب کرده بود. ۹.۷۵

هادی: حسش برای شروع بازی خیلی خوب بود ولی به نظرم باید کمی محتاطانه عمل میکرد که بتونه بازی رو ادامه بده. چون درگیریش با رامتین به ضرر خودش شد. البته در ادامه گره بازی رو بازتر کرد روند بازی رو تسریع کرد. ۷.۵

معین: حیف شد که گاد کش شد. در کل زیاد بازیش خاطرم نیست و حضورش کم بود توی بازی همون اوایل هم.

یاسین: خیلی حسش قویه، دمش گرم واقعا. حیف قسمت نشد بمونه. ولی در کل اگر میموند جز یکی از گزینه های درگیریم بود 😄. ۸

ندا خانومم نبود کلا بیشتر حسی بازی کرد و میمومد یه چیزی میگفت و میرفت تا فازها بعد 😁 ولی خب مشخص بود بیگناهه.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
خب سلام خدمت همه
عذر میخوام که اینقدر دیر شد
یکی دوبار اومدم بنویسم یکم سخت بود ولی خب فهمیدم که هرچقدر بیشتر بگذره نوشتنش سخت تر میشه چون خیلی چیزا یادم میره
متوجه شدم باید زودتر بنویسم از این به بعد

اول اینکه بگم اگه کسی از اون حرفایی که زدم و حس ادعای نقش گرفتن و اینکه تو بازی ازش ضرر دیدن عذرخواهی میکنم
من واقعا قصدم این نبود و واقعا سعی کردم این کار رو نکنم
قصد نداشتم در اون مورد توضیح بدم ولی وقتی فری تو بازی سوال پرسید مجبور بودم منظورم رو تا حدودی توضیح بدم و البته قبلش از امیر سوال پرسیدم که اگه این سوال رو جواب بدم مشکل داره ممکنه ادعای نقش باشه یا نه که جواب داد و سعی کردم اون چیزی که گفته بود رو رعایت کنم نمیدونم تا چه حد طبق اون حرفش اون پست رو دادم
راجع به اون فازی هم که رای ندادم گفتم میخوام سهمیه رو نگه دارم از نظر خودم زیاد ادعای نقش مستشار نمیدونم حس میکنم خیلی از نقش ها میشد باشه ولی خب نظرا متفاوته و اگه همچین حسی داد و استفاده از این قانون بود عذر میخوام همچین قصدی نداشتم و سعی کردم رعایت کنم
مثل اون ادعای معین که سعی کردم تا حد ممکن از اون استفاده نکنم ولی فکر کنم اون فاز اخر تا حدودی استفاده شده بود البته تو اون فاز روز تاثیری نداشت
تو استفاده سهمیه تو شب هم بنظرم بدون اون هم انتخاب پویا بود
چون عرفان رو شب قبل پرسیده بودم اون شب میخواستم ارش رو بپرسم بعد استفاده سهمیه شهردار بنظرم بین فری و پویا واضح بود کدوم رو باید بپرسم
البته حس پویا رو درک میکنم ، متوجه هستم که منظور کسانی که گفتن چی هست.
سعی میکنم اعمال بشه

حالا در مورد افراد بازی

مافیا :
این در مورد همه افراد بازی صادقه و نمیدونیم چه اتفاقاتی و مشغله هایی دارن تو زندگیشون
ولی بنظرم واقعا میزان تو سایه بودنشون خیلی خیلی زیاد بود به جز پویا و این به ضررشون تموم شد
استفاده ازش مفید هست ولی خب اگه تعادلش رعایت نشه ممکنه به ضرر تموم بشه
سعید:
تو فاز روز که واقعا تو بازی نبود و خیلی تاثیر کمی داشت
تو فاز شب استفاده از سهمیشون بنظرم خوب بود البته که کار تیمی هست ولی در هرصورت سهمیه این نقش حساب میشه پس مسئولیت خود فرد بیشتر هست بنظرم
نمره ۶
رامتین : بنظرم با توجه به فازی که اون عکس العمل صورت گرفت خیلی زیادی بود ، ضمن اینکه فردی هم که طرف مقابل بود جز بد شانسی هاش بود
شاید با یک نفر دیگه که راحت تر ول کنه و قانع بشه اتفاق میفتاد خروجیش این نبود
در ادامه سعی داشت جبران کنه که بنظرم یکم دیر بود
البته من با گیر های هادی مشکل داشتم ولی خب برگردوندن اون جو خیلی سخته. نمره ۶

صدرا:
صدرا از نظر من خیلی شبیه دور قبلی بود. یکی از مشکلات صدرا بنظرم این استرس گرفتن و زود حساس شدن عکس العمل نشون دادنش هست. خیلی موقع ها این به ضررش تموم میشه و باعث میشه واکنشی نشون بده که اوضاع رو بدتر میکنه.
یک اشکال دیگه بنظرم خیلی وقتا سعی نمیکنه خوب توضیح بده ، تو یک سری پستاش حالت کنایه و تیکه انداختن و ... این چیزا زیاد بود و از نظر منی که ذهنیتم قراره از این پست ها شکل بگیره خیلی مناسب نیست و باعث میشه ذهنیت منفیم بیشتر بشه
اگه اینارو کنار بذاره بنظرم میتونه خیلی کارامد تر و مفیدتر باشه
نمره ۷
محمد امین:
بنظرم نوع بازی و نحوه ورود و پست دادنش و استدلال هاش کلا بد بود
من موافق نیستم که کم کم بهتر شد کلا هر رایی که داد و دلایلی که میاورد حسم رو بدتر میکرد
نمره ۵.۵

پویا : بازی پویا بنظرم دیگه نیازی به تعریف نداره با توجه به اتفاقی که افتاده بود و ادامه دادنش اون هم به اون شکل واقعا کار خیلی سختی بود که به خوبی انجام داد. در مورد زدنش هم که کار خاصی نمیتونست بکنه دیگه جوری که بازی پیش رفت خیلی چیزا مشخص شد.
ولی خب یک سری جاها بنظرم جا سوال داشت که به خاطر نوع بازی پویا و افرادی که مونده بودن واقعا سخت بود بهش پرداختن
مثلا اون فاز که شک هاش رو به همه اعلام کرد بعد مثلا محمد امین با اون نوع بازی رو سعی کرد از مافیا بودن جدا کنه که بنظرم فاز های بعد اعدام امین جای پیگیری داشت که چون کسی زیاد سمت پویا نمیرفت بنظرم سمت پویا رفتن فقط اعدام منو نزدیک میکرد
دیگه وقتی فری و ارش کاری باهاش نداشتن چیکار میشد کرد :دی
نمره ۹.۵

فرقه:
آرش:
داداشی :12: :12:
آرش به نظرم واقعا خوب بازی کرد و جای حرفی نیست
فکر کنم چند بار گفتم واقعا میزان مشکوک بودنم بهش کم بود یک درصدی هم به خاطر دور قبلی بود و اگه قرار بود یک گناهکار ببره ترجیحم بود ارش ببره :دی
البته بازی خیلی خوبش هم با این ذهنیته جمع شده بود و حس خوبی داشتم بهش
اگه اعدام نمیشد قطعا تا اخر بازی کارش نداشتم
رایی که بهش دادم صرفا برای اینکه متوجه بشم مهسا شهردار هست یا نه دادم
چون اگه رای رو میبرد به آرش دیگه قطعا ۱۰۰ درصد میشد و هیچ حالتی نداشت که گناهکار باشه یا جذب بشه دیگه بازی خیلی راحت تر میشد و بنظرم منطقی بود و به خاطر شکم به آرش نبود
نمره ۹.۵ به خاطر سهمیه های شب :دی

چاوش:
چاوش بنظرم خودش هم موافق بود و گفته قبلا
خب شیوه بازیش که همیشه ثابت و منحصر به فرد هست ولی خب جز بهترین دور هاش نبود و عدم دقت و یک سری بی توجهی تو بازیش مشخص بود البته بدشانسی هم اورد و شاید اگه زود نمیخورد میشد بازیش هم فردی و هم درکل بازی تیمیشون خیلی بهتر باشه
ولی خب زمان ندادن بهش:دی
نمره ۸.۵

فرعی:
امین:
من اصلا بازی امین رو این دور نفهمیدم :دی
چرا خب؟
اصلا اون رایت به یاسین با یکم تلاش میشد دلیل اورد یا حس مثبت ایجاد کرد ولی همه ی حرکات بعدش بد بود دیگه جای هیچ چیزی نذاشت
حالا هر دلیلی که داشت واقعا خوب نبود
نمره ۵

عرفان:
خب عرفان توضیح داد دلایلش رو
به عنوان جوکر خوب نبود واقعا و خب شاید بیگناه بازیش رو ببینی نمره خوبی داشته باشه ولی به عنوان جوکر خب جای حرفی نداره و خوب نبود
نمره ۷

رضا:
من این حرفو که جلاد حتما باید دلیل همه اعدام ها باشه قبول ندارم
یک نفر صرفا اون حالت بازی میکنه و بازی رو دستش میگیره و مجبور میکنه روند بازی رو به نوعی
رضا خب صرفا حدس هاش و دیدی که به روند بازی داشت خیلی خوب بوده
اینکه ۳ نفر اول انتخابیش اعدام شدن خودش نشونه انتخاب های خوبشه
بنظرم مفید و کافی بازی کرد
نمره ۹

بی گناها :
مهدی :
مهدی زمانی که تو بازی بود مخصوصا اون فاز شهردار شدنش واقعا خوب بود و تاثیرش رو گذاشت
جز افرادی بود که پستش رو میخوندی میتونستی حس مثبت رو بگیری ازش
ولی خب یکی دوتا مشکل داشت:دی
اول اینکه بعد مدت ها که خواست بیگناه بازی کنه نقش ضد ضربه نگرفت که تا اخر بازی باشه و تاثیرش رو کامل بذاره و بشه بازیش رو به عنوان بیگناه تا اخر دید
من خودم به شخصه بیگناهیش قبل این دور یادم نمیومد
البته من زیادم نبودم چند وقت اخیر
مورد دیگه اینکه مرد حسابی کی اخه شهردار رو قبول نمیکنه
این چه کاریه تو کردی
اینکه میگن خیلی مثل دور های قبلی نتونست بازیش رو انجام بده بنظرم تا حدودی به خاطر نحوه شروع شدن بازی بود و زود بیرون رفتنش
جز اینا حرفی نیست
نمره ۹

فری:
خب بیگناه ترین فرد بازی دیگه تعریف نمیخواد
نوع بازیش رای دادنش و استدلال هاش واقعا خوب و بیگناهی بود
تو فاز های اخر گیج شدنش طبیعیه ولی بنظرم زیادی به پویا اعتماد کرد
تو بازی هم گفت به من شک نداشت فقط چون پویا گفت قبول کرد که بنظرم مناسب نبود واقعا
در کل بعد دور قبلی واقعا دور خوبی داشت
نمره ۹‌.۵

مهسا
خب استفاده از سهمیه ها که حرفی برای گفتن نمیذاره
اون حکومت نظامی و همچنین اعدام ارش عالی بود و نشونه حس بازی خیلی خوبی هست که داره
ولی منم موافقم این شلوغ بودن و تا حدی شلخته بودن پست ها و سریع پست دادن ها یکم باعث میشه بازیش قابلیت سو استفاده کردن داشته باشه و باعث بشه هم شک روش بیاد هم بشه جریان بازی رو عوض کرد
بنظرم این جنبه از بازیش هنوز جای کار داره
ولی اون تلاشش تو فاز اخر چیزی بود که باعث شد ببریم
نمره ۸.۵

محمد :
استفاده از سهمیه های شبش که خوب بود و حرفی نیست
تو روز بنظرم یکم باعث شد اون فاز اعدام من و خودش باهم بریم برای دفاع و هرکدوممون میمرد به ضرر بود و بنظرم خوب نبود
اون جمله ادعای نقش هم بنظر منم واضح بود ولی خب چون به منم اشکال گرفته شده پس حرفی نمیمونه :دی
نمره ۸

یاسین :
یاسین رو فقط باید بذاری برات حدس بزنه کی به کیه :دی
از لحاظ حسی شاید جز دو سه تای اول باشه واقعا
هم دور قبل و هم این دور خیلی واضح میشه دید حدساش خیلی به واقعیت نزدیکه و همین باعث میشه استفاده از سهمیه هاش خیلی خوب باشه
تو فاز روز بنظرم یکم تو دلیل اوردن برای قانع کردن دیگران مشکل داره و جا داره بهترش کنه
البته تعداد زیاد گناهکارا هم تو این مورد بی تاثیر نبوده
درکل با توجه به زمان بودنش تو بازی تاثیر گذاریش زیاد بوده
نمره ۸.۵

عماد:
من نوع بازیش و اونحوه ورودش و رای به اعدامش به صدرا هرچند که درست بود رو دوست نداشتم و بنظرم خوب نبود
ولی خب اون استفاده از سهمیش و حسش عالی بود و جای حرفی نیست
نمره ۷.۵

هادی:
حدس خیلی خوبی بود و اینکه سعی داشت از بقیه واکنش بگیره خوب بود ولی من اونجور اصرار و رگ گذاشتن و اینارو قبول ندارم و بنظرم خوب نیست چندان
تا حدودی نتیجه خوبی داشت ولی در حالت کلی ممکنه به شدت به ضرر بیگناها تموم بشه
نمره ۷

معین:
شروع بازی خوبی داشت و پستاش خوب بود واستفاده از سهمیش هم تا اون موقع خوب بود ولی ادعای نقشش به نظرم واضح بود و این خوب نیست اصلا
ممکن بود کل بازی خراب بشه
نمره ۷

ندا:
خب تقریبا نبود که بازیش رو ببینم
ولی بنظرم روش کار بشه میشه چیزی ازش در بیاد

سید عزیز:دی
خب گادی به نظرم کار به شدت سختی هست و تعادل برقرار کردن به شدت سخته و بنظرم تا حد خیلی خوبی بازی بالانس بود
تو فار شب و سهمیه ها خیلی اذیت کردم و چیزی نمیگفت بیچاره:دی
اون ادعای نقش هم واقعا قصد نداشتم و عذر میخوام که تو شرایط بدی قرار گرفت
با تشکر بابت زحمات
نمره ۱۰

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ثلاً من اگر روئین‌تن باشم می‌آم وسط بازی همه رو جرواجر می‌کنم.

از گادان عزیز تقاضا دارم هرگز، تاکید میکنم هرگز، به رضا رویین تن ندن:| برای سلامت روانی جمع میگم :دی :))

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب خوب خوب

سلام و درود بر همه عزیزان....انصافا دور خفنی بود و بسیار لذت بخش...پلیرهای خوب و داستان سوپر خفن و گادی همیشه عالی امیر عزیزم.
خوشحالم که با وجود درگیری هام این دور رو از دست ندادم :دی

بریم سراغ تحلیل عزیزان.

ارش: :دی ارش عالیه...پلیر جذاب و خفن...واقعا پلیر ترسناکی شده ارش.به جرات میتونم بگم بازی فاز روزش تقریبا بدون نقصه :دی ....من همیشه یه ته حس منفی بهش داشتم و دارم :دی ولی اصلا نمیشد بهش گیر داد...چیکارش میکردم خدایی :دی ....خیلی خیلی دوست دارم یه بار باهم هم تیمی بشیم :دی عالی 9.25 صرفا به خاطر فاز شبشون نمره کم میکنم.

مملگر:نتونست بازی کنه درست و وقت نداشت...ایشالا همیشه به پارتی :دی ولی خب توی بازیشم مشخص بود گناهکاریش... 6

پویا: :دی عالی بود استاد....کلاس بازی پویا از 100 کیلومتری مشخصه :دی پویا هم تا وقتی من بازی رو دنبال میکردم جوری بود که اصلا نمیشد بهش گیر داد...حس منفی داشتم بهش ولی مثل ارش بازیش بی نقص بود. یه تنه مافیا رو تا اخر بازی اورد. 10

رضا: رضای عزیزم....رضا بازیش بازیش همیشگیش نبود....کلا من با نقشایی مثل جلاد که در جریان بازی تاثیر ندارن و بعد انجام کارشون(حدس زدن مثلا) از بازی خارج میشن مشکل دارم...به نظرم نقش های فرعی باید برد و باختشون در گرو یکی از گروهای گناهکاری یا بیگناهی باشه یا مثل قاتل سولو و تاثیر گذار...ولی رضا کارشو انجام داد و برد نمیشه ایرادی گرفت. 8.25

عرفان: عرفان هم تا زمانی که بازی رو دنبال کردم به نظرم عرفان همیشگی نبود...من تو ذهنم دسته بندی گناهکاری کرده بودم بین عرفان رضا و ارش و 60 درصد ارش 25 درصد رضا و 15 درصد عرفان بود تو ذهنم....یعنی میخوام بگم سیاه بازی نکرد ولی کلا با بازی این دورش به اون صورت حال نکردم :دی 7

مهسا: درود بر تفنگ پدری :)) ....حس مهسا رو دوس دارم...مهسا باهوشه..حسش خوبه...منطقی هم هست ولی جا داره منطقی تر باشه.....نکته منفی بازیش رو خودشم قبول داره...خیلی شلوغ و پخش بازی میکنه و بارش افکار زیاد انجام میده :دی .....این میتونه ضمینه ساز حرکات تیمای گناهکاری بشه :دی من یه جاهایی میخوندم میگفتم به قران این به ذهن گناهکارا نمیرسه مطرحش نکن دست میگیرن اینو :)) ولی در کل عالی بود.... مهسا مثل میسن گرینووده واسه من یه جورایی :دی (مهدی ترجمه کن) یکم نیاز داره تراش بخوره بازیش فقط...در کل میتونم بگم اینتلیجنت :دی نمره 9

ممد فلورین: ممد دونی یا فلورین خودم :دی ممد نیستش خدایی....دوس دارم باشه خیلی حیفه...همه میدونیم چقدر بازیش خوبه ولی به هر حال جز 2 گزینه نهاییم بود واسه فدا کردن :دی 7.75

سعید: بگردم برات:)) شرمنده خدایی...شاید اگه من شرایطم نرمال بود این اتفاق واست حداقل به این زودی نمیافتاد ولی من باید میرفتم و تقریبا مطمین بودم گناهکار کلفتی هستی :دی....سعید نبود ولی وقتایی که میومد خیلی خوب میومد...من مطمینم اگه نمیزدمش راحت 2 الی 3 فاز دیگه اتفاقی واسش نمیفتاد شاید حتی دفاعیه هم نمیرفت...از این جهت پلیر خطرناکی بود و هست...کلن سعید خوراکه گناهکار تیمیه به سیدم گفتم نمره 6

خلفی: چرا همچین میکنی خدایی امین :)):)):)) نمره 5

یاسین: انتقام جو... اونجرز اسمبل:)):)):)) لامصب میخواستی انتقامی بزنی سرویسم کنی...خدا رو شکر که بیگناه بودم که این حالت از ذهنت پرید....یاسین خوب بود خدایی خصوصا فاز شب نمره 7.25

مهدی: به قول رضا پیشرو مای برادر:)):)):بوس: مهدی نیاز به گفتن نداره زیاد همه میشناسیمش چقدر خوبه...چقدر خوبی تو بشر....حیف زود رفت و نشد بازی بیگناهیش رو کامل ببینیم....تنها دلیلی که ازش نمره کم میکنم شکش به خودم بود:)):)) پستش رو که خوندم رسما جری شدم....کفری شدم و ادرنالینم رفت بالا شروع کردم رگباری دفاع کردن :دی خدایی هم انتظار نداشتم گیر بده چون بازیم رو عالی میشناسه و گیر دادنش فشار روم رو خیلی زیاد کرد :دی 9

رامتین: رامتین یکم عصبی تر شده جدیدا :دی یکم اروم تر باشه عالیه....ضمن اینکه معتقدم رامتین اصلا و ابدا تیم پلیر نیست...بهترین بازیشم با قاتل بوده کلا سولو پلیره رامتین و بهترین خودش رو هم تو نقشای اون مدلی به جا میزاره....در کل که امیدوارم یکم استراحت کنه و برگرده وی لاو یو برادر :بوس: 6

چاووش: این بازی خدایی ولکام بک داشت....خیلی خوشحالم که یه دل سیر بازیتو دیدم دوباره....عالی عالی.... ازش حس گناه نگرفتم بر خلاف پویا و ارش...تو شب ولی ضعیف بودن 9.25

ممدرضا اسمورف: فاکین فانتاستیک ....عالی بود در کنار فری واسه من 2 تا بیگناه 100% بازی بود ولی فری یکم برای من منطقی تر و یه اپسیلون سفید تر بود :دی بازی محکم و زیبایی بود رای ندادنش به مهسا هم نشون دهنده ارامشش در شرابط سخت بود...فقط یکم منطقی تر باشه نسب به سبکای بازی دیگران و دلایل و استدلال هاشون :دی 10

ندا: نبود صرفا سر حس درستش به چاووش و ارش 5.5

معین: حقیقتا به نظر گادکشش درست بود...یعنی به نظرم تحلیل سید کامل درست بود رو دلیل اعدامش...وقتی دید هیچجوره نمیتونه کسی رو حتی به بررسی پویا متقاعد کنه دست به اون حرکت زد و به نظر من گادکشش درست بود....ولی حسش عالی بوده...امیدوارم بازم باشه بازی کاملش رو ببینیم 6

هادی: بسم الله الرحمن الرحیم صحنه را دیدم....لذت بردیم:دی چه انتحاری و انفجاری رفت رو رامتین... الان که بازی تموم شده باز میگم اقای ممدرضا خان:)):)) حسی که هادی میداد بیگناهی بود و خوشحالم بهش رای ندادم...اون فاز بودمم رایم قطعا رامتین بود...ولی هادی رگ گذاشتن و این اطمینان و این بازی خطرناکه شمشیر دو لبس...این دور به نفع بیگناها شد(خودت ک بعد عمری بودی رفتی کنار :( ) در کل یه تجدید نظری بکن رو سبک 7

فری: فری عزیز....عالی سوپر....100% بهترین عملکرد رویین تنی که تا حالا دیدیم و بهترین بازی فری....بیگناه سفید مطلق حس خوب از اول تا اخر بازی....منطقی کامل و نکته سنج...منظم و تمیز بازی کرد....10

صدرا: صدرای :دی:دی یه کم منطقی تر باش سبکتم عوض کن صدرا....جای جواب دادن به اتهاما هی ایموجی نظر و اتهام بک بزن :دی این کارا شاید قدیم جواب بود ولی الان دیگه نه خدایی :دی 6.5

گاد محترم بازی امیر عزیزم : بی نظیر و هر دور بهتر از قبل....چیزی که امیر رو گاد محبوب من کرده اول داستانای بی نظیرشه و بعد نحوه هندل کردن بازیش....البته الان که گاد زیاد نیست امیر و پویان بیشتر که جفتشونم عزیزن و عالی و با قدیم ندیما و گاد های دیگر هم که مقایسه میکنیم(همشون هم محترم) واسه من امیر یه چیز دیگس....کلاسش فرق داره....عالی 20

ممنون از همگی عزیزان بابت دور فوق العاده مرسی که خوندین:دی

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام به همگی.

دور خوبی بود و تبریک به بی گناهان و رضای عزیز.

امیر به من پیشنهاد کرد که حتماً این دور باشم ولی خب واقعاً در شرایط فعلی خیلی سخته بتونم فعال باشم. بهش هم گفتم نقشی بهم بده که در صورت نبودم هیچ گروهی ضربه نخوره. بعد امیر ازم پرسید بین کاراگاه و قاتل یکی رو انتخاب کن که چون ترجیحم بر بی گناهی بود کاراگاه رو انتخاب کردم. البته بعد فهمیدم اشتباه بدی کردم چون بعد از مرگ مهدی مسئولیتم بیش تر شد :)).

پست های الان من رو مثلا با پست های قدیم مقایسه کنید تفاوتشون رو می فهمید که چقدر ذهنم درگیره مسائل هست و نمی تونم متمرکز باشم توی خوندن پست ها. عمدی هم نیست واقعاً. البته یک سری استدلال ها هستن تو مافیا به نظرم پشتوانه ی قوی ندارن و متأسفانه بعضی وقتا خیلی پررنگ میشن. اینکه با سبک بازی برچسب به بازیکن ها زده بشه. مثلاً این دور می گفتن من جادوگر هستم چون مافیا نیستم، ولی این وسط بی گناهی در نظر گرفته نمی شد یا به رویکرد مشابه محمدِ جاسوس اشاره می شد. یا اینکه تایم من و چاوش یکی هست پس بهتر می تونیم با هم هماهنگ باشیم پس باید هم گروه باشیم. این موارد اوکیه گوشه ذهن باشه، ولی به نظرم نباید مسلط بشه در مورد تصمیم گیری کلی در قبال یک بازیکن.

هدف های شبم رو به نظرم تا حدی قابل قبول بودن. آرش، مهسا، صدرا و فری رو پرسیدم. صدرا رو زدم که از خودش محافظت کرده بود. شب دوم به جای مهسا قرار بود ممل گر رو بپرسم که تو اون فاز مهسا گناهکارتر به نظر اومد و عوض کردم، شب بعد از حکومت نظامی تصمیم گرفته بودم پویا رو بپرسم که اعدام مهلت نداد. شاید اون وسط به جای فری انتخاب بهتری می تونستم داشته باشم. البته بهم کمک کرد در کنار بازی فری قرار بدمش و نقشش رو بشناسم. اون اواخر با رای های بازی بی گناهی مهسا هم تقریباً برام اثبات شده بود و فری هم با اطمینان بالایی به نقشش رسیده بودم. تنها آرش بود که شکم رو زیاد کرده بود. شک اولم به آرش جادوگر بود، ولی از حرفی که با امیر داشتم اغفال شدم :))، می گفت اگه چاوش و آرش هم گروهین، پس چرا مافیا اینقدر فشلن؟ :)). بعدها تو فرضیاتم به این رسیدم آرش اگر گناهکار باشه میتونه مافیایی باشه که اون شبی که پرسیدمش ضدپرسش زده. برای همین موارد جادوگر بودن محمدرضا توی ذهنم پررنگ تر شده بود. توی اون فاز هم دوست داشتم جادوگر رو اعدام کنم چون حس می کردم من میتونم هدف خوبی برای جذب باشم.

در مورد تیم و بازیکنان:

مافیا

مافیا از نظر تیمی خیلی گسسته بودن. از نظر فردی رامتین بد شروع کرد بازی رو و زوار بازی از دستش در رفت، شاید یک فاز میموند می شد خودش رو برگردونه (7)، صدرا واقعاً پخته تر شده و درکش از پست ها بالاست ولی خب شاید اونقدر متقاعد کننده صحبت نکرد که به نظرم این در ادامه براش تجربه میشه (7.5)، سعید با اینکه کم بود ولی خوب حس مثبت رو رسوند از پست هاش. بدشانسی گیر عماد سامورایی افتاد (7). ممل گر مثل اون ممل گر سابق نبوده دو دور اخیر (6).
پویای عزیز عالی بود و بعد از اون پست بعد از حکومت نظامی هم حس شهردار بازی ازش گرفتم. اوایل بازی گفتم پویای این دور کمی با پویای فراری فرق می کرد. پویای این دور کمی تندتر شده بود :)):گل:. ولی خب بازی مافیاست و اون پویای گادی رو قاعدتاً نباید ببینیم. شاید تصور ما از پویای گاد روی کنش و واکنششون در قبال پویای بازیکن تأثیر میذاره. در مورد حرفِ معین هم به نظرم پویا عالی کنترل کرد. خیلی خوب هم شد که توی بازی در موردش صحبت نشد و ازش گذر شد. دیگه نیازی به گفتن دید همه جانبه و یونیک پویای بازیکن نیست (9.75)

فرقه

اهداف شبشون جذاب نبوده، ولی فردی به نظرم در سطح بسیار بالایی بودن. آرش عزیز یکی از بهترین بازی هاش رو انجام داد (من آرشِ پلیس رو هم خیلی دوست داشتم). اینکه دید همه جانبه داشت واقعاً خوب بود. اون اواخر خطوط تیره ای وارد بازیش شدن :)). ولی خب به حدی نرسید که بقیه رو مشکوک کنه. در کل تمیز و شسته رفته بازی کرد. بدشانس هم بود. بهش هم گفتم بازی مافیا متأسفانه طوریه که یک رای در یک زمان نامناسب ورق بازی رو برمی گردونه (9.5). چاوش مثل همیشه دقیق و ریز بین. به نظرم این نکته سنجی چاوش از پست ها خیلی یونیک هست، این ویژگی میتونه چاوش رو خیلی ترسناک کنه. :)) حرف هاش رو هم خیلی واضح و روشن میگه و از این نظر عالیه. اینکه دو شب مورد هدف مافیا بود مشخص بود چقدر ترسناک هست براشون (9.5).

بی گناهان

مهدی: عالی. این دور اصن تم گناهکاری نداشت توی بازیش و کامل سفید بود. قبل مرگش حس یک نقش بی گناهی مهم می داد مثل رویین تن یا سامورایی. بعد مرگش شهردار. این نشون میده چقدر باید با اقتدار و خوب بازی کنی که این حس ها رو به بقیه بی گناهان برسونی. حیف شد بدشانسی آورد مافیا مورد هدف قرارش داد (9.5).

مهسا : به نظرم این دور مهسا فوق العاده بود. تصور اینکه مهسا این دور شلخته صحبت می کرد رو موافق نیستم. اون اواخر مهسا کامل سفید بود با بازی که انجام داد. حتی با رای هایی که بهش داد شد هم از مافیا و هم از فرقه. تنها احتمالی که برای فرقه بودن مهسا می دادم و خیلی پایین بود همون بحث ذهنِ ترسناکِ چاوش بود. با خودم فکر می کردم شاید چاوش به مهسا گفته احتمال اینکه بی گناه جذب کنیم خیلی کمه و بهتره با توپ پر به همدیگه حمله کنیم. این نقشه ریسک های خیلی زیادی داره ولی میتونست از ذهن چاوش تراوش بشه. اینکه از اعدام ها هم در رفت به نظرم خیلی کردیت بهش میده (9).

فری: خیلی عالیه طوری بازی کنی که رویین تن بودنت برای بی گناهان دیگه مشخص بشه. این دور فری عالی اجراش کرد و یکی از بهترین رویین تن ها بود. توی همه بحث ها به طور میزون شرکت کرد. شاید رویکردش در قبال مهسا کمی از سبک فری رویین تن فاصله داشت. یک سری نقش ها تو ذهن آدم به مرور تثبیت میشن و این جور مواقعی به نظرم باید بازی طرف رو در حالت کلی ارزیابی کرد تا اون Biased بودن ذهن از بین بره. فری در مورد مهسا هم باید اینو اجرا می کرد. البته سخته مخصوصاً برای فری که توی همه بحث ها بود. اون رایی که به من داد رو اگر زودتر می داد به نظرم متقاعدش می کردم که من نمی تونم جادوگر باشم. امیدوار بودم اون دورِ حکیم و کدخدا رو تو ذهنش تصور کنه :)). (9.5)

محمدرضا: واقعاً هر بازی داره به کمال خودش نزدیک تر میشه. اون ذهنیت جادوگری که داشتم تا یک فازی به استایل بازیش میخورد (با اهدافی هم که تو شب پرسیده بودم همخوانی داشت)، ولی خب حقیقتاً حس کردم به بعضی از مباحث مثل دو بار هدف قرار گرفتن چاوش و یا ادعای نقش فری ریز خیلی اشاره می کنه و حس کردم باید چیزی تو چنته داشته باشه. به نظرم اینکه دو تامون رفتیم تو فاز دفاعیه برای بی گناهان مفید بود. اینکه محمدرضا خیلی سفید بیرون اومد. تصمیم بر رای به آرش و تبدیل شدن به کاراگاه و هدف قرار دادن پویا هم جزو بهترین حرکت هاش بود و بازیش رو به کمال رسوند. (9.75)

هادی: من از هادی راضیم و بازیش با چیزی که از یک بی گناه مدنظر دارم همخوانی داشت. احساسات رو کم تر کنه شک های کم تری بهش وارد میشه. (7.5)

یاسین: یاسین هم به نظرم هوش مافیاییش خیلی خوبه. البته اون حرفی که چاوش ازش گرفت درست بود و به سمت گناهکاری بود. هدف شبش اینکه خیاط رو زد کردیت زیاد بهش میده. (7.5)

عماد: من دوست دارم عماد رو در سایه نبینم و به نظرم خیلی پتانسیل هاش به همین خاطر پنهان هستن. عماد توجهش به جزییات خیلی خوبه. ولی خب مشخصه خیلی تو زندگی شخصی مشغله داره و مثل من نمیرسه که باشه. هدف شبش عالی بود. (7.5)

فرعی

رضا: قبلاً هم گفتم رضا بازیکن فیوریت من تو مافیاست :)). اینکه تو بازی هم بهش می پرم و اذیتش می کنم چون دوستش دارم و از طرفی میتونم بفهمم با رضای بی گناه طرفم یا رضای گناهکار :)). ذهنش و بازیش منظم تر از قبل شده و خیلی خوب جوانب کار رو در نظر می گیره و برای هر تصمیمش اقدام می کنه. رضای الان تمام جوانب فکری بازی مافیا توی ذهنش میزونه و این خیلی کمکش می کنه همیشه خوب بازی کنه. جلاد رو هم عالی اجرا کرد (9.75).

خلفی :)) خلفی عزیز به نظرم دورهای اخیر ذهنش آشفته اس که شاید به زندگی شخصیش ربط پیدا می کنه. شاید فرصت آنچنانی نداره بازی کنه. ولی به نظرم یک دور خواهید فهمید چه بازیکن آندرریتدی هست. داشتم با امیر صحبت می کردم می گفتم خلفی علاوه بر اینکه باهوش و شارپ هست، بازیگردان خوبی هم هست. امیر باهام موافق بود و یک دلیلی برای این آشفته بازی کردن خلفی گفت که اینجا قابل ذکر نیست :)). (5)

عرفان: عرفان همیشه یک سطح بالایی توی بازی ارائه میده و باهوش و خلاق هست. من دورهای زیادی با عرفان بودم و عرفان بی گناه معمولاً تمیزتر و شسته رفته تر بازی رو شروع می کرد. البته این دور عرفان از قصد شلخته تر بازی کرد. برای همین بهش شک کردم. شاید بهتر بود رویکرد دیگه ای رو انتخاب کنه. چون از بین بازیکنای باقیمونده تو فازهای آخر بیش تر از بقیه به جوکر می خورد. (8)

گاد امیر عزیز (10). مرسی مثل همیشه عالی :گل:. داستان هم خیلی خوب بود. خیلی هاتون شاید داستان های اصلی رو نخوندین یا گذری خوندین، من کامل خوندم و به نظرم خیلی نکات ریز و جالب توجه داشت و برای من مثل فیلمنامه بود، مثل داستان اون دور پویا. شخصیت ها عالی پرداخته شده بود و این نشون میده چقدر ذهن امیر خلاقانه هست. بعضی از نکات ریزش رو توی صحبت هام باهاش گفتم و ذهن راوی رو توی اون قسمت ها دوست داشتم. داستان فرعی هم خیلی خوب بود. نشونه ها شسته رفته بود و توی شب های آخر برای بی گناهان مثل چیدن پازل های مختلف کنار هم می شد.

در مورد اون حرفم در مورد نقش صدرا، واقعاً هدفم این نبود به چیزی اشاره کنم. اون لحظه ذهنم جاهای دیگه بود و اون حرف رو در پاسخ به آرش زدم که به بحثش ورود کرده باشم. از امیر عذرخواهی می کنم به خاطر اون پست اگر ناراحتش کردم. :گل:

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین