برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

تحلیل تحلیل دور دوم مافیا | House of Cards 2

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام
تاپیک تحلیل رو بازگشایی می کنم، تحلیل کنید و نمره بدید، خدا دوست داره.

وقایع بازی:

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام به همه.

تبریک میگم به مافیا. به نظرم مهدی رو داشتن وزنه ی بسیار سنگینی هست. تبریک میگم به مهدی هم :گل:. به نطرم هر پلیری به جز مهدی وقتی جذب شده بود اینقدر حسِ خوب ایجاد نمی کرد تو این یکی دو فاز.

عذرخواهی می کنم از عرفان هم. :گل:این فاز آخر دیدم رو باز نگه نداشتم (شاید تنها فازی بود که این اتفاق برام افتاد). واقعاً انتخاب یک از دو با توجه به نقش خودت سخته، خیلی هم سخته. دقیقاً شد دور فتح استالینگراد که سه نفر شدیم و آرشیدوگ (بی نقش) بودم ولی برعکسش نتیجه گرفت. اونجا بین لوتار (سامورایی) و دیتر (گادفادر) به گادفادر رای دادم.

من عرفان رو حدس بالاتری زدم، به خاطر همون قضیه شکارچی و اسنایپر و یکی به خاطر رفتاری که در قبال پویا فاز قبل داشت. گفتم احتمالاً ستون پنچم جذب شده اس، پویا رو تصور کرده قاتل احتمالیه و رقابت بین مافیا و قاتل بوده. حتی تصور این پلن رو برای درگیری مهدی و رامتین داشتم که بهش هم اشاره کردم، ولی متاسفانه بررسی نکردم. مثلاً 70 به 30 بود. یک لحظه بین بحث من و عرفان از ذهنم رد شد، ولی چون با اون دلایل Biased شده بودم سمت عرفان گذرا بود و نظرم رو تغییر نداد.

به نظرم مهدی، پویا و عرفان بهترین بازیکنان زمین بودن. بازی خیلی خوبی بود و به نظرم همه ازش لذت بردن.

از سید عزیز هم تشکر می کنم دلایلم رو قبول کرد و منو تو بازی نگه داشت. :گل: پسرعمو تکه. :))

ایشالا پست در مورد افراد بازی میدم سر فرصت.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دور خوبی بود :دی حیف که نبردم، شب قبل میخواستم بازی رو تموم کنم چون حدس میزدم فاز بعدی اعدام بشم
به آرش سم دادم به عرفان تیر زدم که متاسفانه به عرفان تیر نخورد :دی دیگه فاز آخر شل کردم تا حدی :دی
از نظر خودم خوب بازی کردم :دی نایب قهرمانی هم خوبه :))

الان دارم فیلم میبینم. بعدا این نقشا و اینا رو میخونم یه نظر کامل تر راجع بازی میدم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درود. تبریک به مافیا و مهدی و دلداری به بازنده ها. یه کلیاتی بگم.

اول تشکر از امیر عزیز و البته سید گرامی.:دی من یادمه از وقتی بچه بودم سید گاد بود.:دی دور متفاوت و خوبی بود. دستش درد نکنه. واقعا زحمت کشید. خیلی سخته یک دور مافیا برگزار کردن که اول تا آخرش خوب باشه. معمولا یا گادکش هست یا لوس میشن یا بالانس به هم میخوره یا مسخره بازی در میارن. به نظر به آدمیت نزدیک شدین یه سری موجودات.:دی بعضیا م که نزدیک بودن.
داستانم بسیار عالی و ظریف بود. قلمت پایدار جوون.:دی

دوم در رابطه با بازی خودم. من حقیقتا قرار نبود بیگناه کامل بازی کنم. در واقع هدفم این بود که نزدیک اعدام نباشم و هرکسی هم که خواستم اعدام کنم. منتهی تهش اونی که شایسته اعدام بود اعدام بشه.:دی فاز یکی مونده به آخر دقیق نمیشه گفت ولی ادعا می کنم فاز آخر اگه تو بازی بودم، هرکی من می خواستم اعدام میشد. یعنی هر 3 نفر قابل اعدام بودن.
منتهی سید اول بازی گفت بیگناها با تو ـه! گفتم عه من فرعیم به من چه. نهایت فرعی ها با من ـه. و نقش مهمی هم داشتم از نظر خودم در مرگ/اعدام 2 فرعی که هر دو هم خوب بازی کردن انصافا. نقشمم وسط بازی فهمیدم که با بیگناها می بره ولی باز فرقی نداشت برام و استراتژیم همین بود. رای پایانی هم ترجیح می دادم دخالت نکنم. صرفا دوست داشتم عرفان اعدام نشه، چون از دید من بهترین بازیکن بود. گفتم اگه مهدی به محمد رای داد به خودش رای میدم، اگه به عرفان داد، به محمد. (در جهت اعدام نشدن عرفان. که گاد اعدامش کرد البته.:))) نهایتا ولی مهدیُ نمی تونستن اعدام کنن. دیدشون باید بازتر می بود. حالا مهم نیس. ناراحت نباشن. تجربه میشه همه ش.:دی

سوم بالانس. هیچ مشکلی نداشت. و بیگناها ضعیف نبودن به هیچ عنوان، چون منم تو بالانس سید بیگناه حساب کرده بود و به اندازه 1 مستشار و 1 بازپرس که شب اول مردن، براش بازی کردم.:دی اینکه بازی بیشتر فاز شب بود هم خیلی به گاد ربطی نداره. بعضی وقتا اهداف جوریه که به مخیله گاد هم نمی رسه. خودم یک دور محافظ گذاشته بودم تو فروم یووه. برهمکنش اهداف شب 5 یا 6 زیاد میشد. کلا 2 نفر می موندن فک کنم از 6 نفر. به محافظه گفتم به اینجاش فکر نکرده بودم هدفتُ عوض کن.:)) البته الان باشه میگم به جهنم. چشمشون دراد. همینه که هست.:دی در کل فاز شب عالی بود و فاز روز هم عالی بود ولی کم بود. به گاد هم ربطی نداره. وقتی تیر و مرگ زیاده (که تیر گناهکاری کم هم بود نسبت به ادوار من.:)))، باید زودتر اعدام بکنن. ریسکم داره البته.
یه سری چیزام شخصی ـه. مثلا ستون پنجم هیچ موقع من باهاش کنار نیومدم و برد مافیا خنده دار هست در این بازی. مهدی برد در اصل.:دی ولی خب سید خوشش میاد. منم یه سری چیزا دوست دارم بقیه بدشون میاد. مث جادو. ولی گاد قدرتش زیاده. همینه که هست.

در مورد بازیکنا بعدا دقیق تر نظر میدم. ولی کلی بخوام بگم، بیگناها محمد خوب بود، صدرا شب کار بود و ستاره و خلفی هم تا حدی، ولی عرفان عالی بود واقعا و یکی از بهترین بازیاش. بقیه هیچی. محمدرضا هم گادکش نمیشد دیر یا زود اعدام بود.
مافیا که بازی نکردن خیلی. هرچند پرسیده شدن به نظرم نکته ای بسیار منفی هست. ولی در کل تعریفی نداشتن در فاز روز. رضا تقریبا خوب بود. ولی اگه نمی مرد اعدام میشد. عماد و ترسا هم همچنین. فری نمی دونم. فاز شب ِ خودشون به کمکشون اومد که بدشانسی ها رو جبران کنن.
فرعی ها واقعا خوب بودن. آرش بدبخت من بازیشُ خراب کردم. هرچند مرض داشت تقصیر خودش بود. ولی به نظرم زیاده روی کردم. باید می ذاشتم بازیشُ بکنه.:دی رامتینم منهای فاز آخر که انرژیش تموم شد خیلی خوب بود. برد و نقششون هم سخت بود واقعا.
مهدی هم که نیاز به تعریف من نداره. سایه ای از جوکرش هم کافی بود. البته بیشتر از سایه ش بود انصافا. این فازهای 3 نفره تخصص مهدی ـه.:دی من اگه گناهکار باشم تو 3 نفر شانس اعدامم حداقل 50 س به نظرم.:دی واقعا کار سختیه.

دیگه از کلیات هم رد شد. خسته نباشید.:)) سریع تحلیل بکنید بریم دور بعدی. به قول متین یک ایده خفن برای بالانس دارم.:)) هرکی دیر یا بد تحلیل بکنه یا بازیش نمیدیم یا نقش شغال و سگ و گربه و خرس میدیم بهش. جنگل اسم دور بعد هست با یوزر فیک.:دی

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب :دی
همه نظر بدن دیگه. چقدر استقبال کمه :دی

قبل هر چی یه عذرخواهی از پویا کنم، دور قبل که گاد بود خیلی بد بازی کردم هر چند بعضیا میگن خوب بودم و خود پویا هم میگه بد نبودم اما از نظر خودم دور قبلی ضعیف ترین بازیم بود این دور تا حدی جبران شد :دی

آقا هی تیر میزدم نمیخورد، سه تا از شش تا اقدام به قتلم ناکام موند، دیشب که این عکسی که سید فرستاده رو دیدم یه مدت نفهمیدم تیرم چرا به مهدی نخورده که دیدم به خاطر مرگ خلفی ملعون بوده :)) این عرفان نامرد اگه رویین تن نمیشد آخر فاز پنجم میبردم بازیو :دی فاز 6 هم البته درسته حوصله نداشتم ولی از نظر خودم بد بازی نکردم، تا جایی که ممکن بود دفاع کردم و یه کمم بازیو به شوخی گرفته بودم که خودش یه جور تاکتیک بود. اما دیگه گزینه اصلی اکثر بازیکنای باقی مونده بودم و مهدی و محمد هم که هیچ جوره امکان نداشت بهم رای ندن، عرفانم که احتمال قاتل بودن مهدی رو رد میکرد دیگه کار بیشتری از دستم بر نمیومد و ساعت 9:10 دقیقه هم بازیو ول کردم دیگه رفتم مشغول لهو و لعب شدم :)) :دی اون دو تا بهونه که دادم دست مهدی و محمد ضعف بازیم بود، بعد برگشتم فاز آخر ببینم چی میشه، پستا رو میدیدم خیلی حرص میخوردم از دست عرفان و محمد که افتادن به جون هم و یه جور دعوای حیثیتی بین همدیگه راه انداختن و انقدر به مهدی اعتماد دارن :)) اما عیب نداره همشهری آدم ببره خوبه :))

در مورد بالانس با پویا موافقم. کاملا اوکی بود. هر چند 4 مافیا+ستون پنجم توی 16 نفر به نظر زیاد میاد ولی بیگناها با 2 تا مستشار و کاراگاه و بازپرس و سامورایی و پویا واقعا قوی بودن :دی

یه چند نفر دیگه هم پست بدن منم نظرمو راجع بازیکنا بگم :دی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
اول از همه از امیر بابت برگزاری این دور تشکر می‌کنم. دور به یاد موندنی‌ای شد و دم همه اونایی که شرکت کردن گرم و خسته نباشن. فقط نمیتونم بفهمم این سریال هاوس آف کاردز رو چرا اینقدر خوشش اومده سید. :دی

بدون مقدمه برم سراغ خودمون که به جرئت میتونم بگم تیم مافیا بدشانس‌تر و نگون‌بخت‌تر از مافیای این دور، تاریخ ادوار مافیا به خودش ندیده و بعید هم هست ببینه در آینده. =))
من دومین دور پیاپی بود که مافیا شدم، الان تا حد زیادی از مافیا بودن اشباع شدم و از گاد دور بعد خواهش میکنم مافیا به من نده دیگه. :دی

تیم رو که دیدم، عماد بازیکنیه که برای گادفادر بودن مناسبه چون همیشه بازیش جوریه که خیلی تو دید نیست ولی در عین حال جمع و جور و مفید بازی میکنه، مثل دور کرونا که پویا برگزار کرد. فری اگه بهش امون بدن خوب میشه. :| زیاد بازیش رو ندیدم ولی فکر میکنم بازیکنیه که میتونه بازی رو پیچیده کنه و سناریوهای مافیایی خوبی بسازه. ترسا اون اواخر که هنوز محو نشده بود یادمه خیلی بازیکن خوبی شده بود و اوجش هم دور سه دختر. خودمم که معرف حضور هستم. :دی اما خب واقعا زیاد فرصت بازی پیدا نکردیم. فری که همون اول زدن، هر چند تا آخر بازی یکی از فعال ترین اعضای گروه بود و همه پست ها رو خوند و خیلی کمک کرد بهمون و تیم ورکش فوق العاده بود. ترسا به نظرم بخاطر فاصله زیادی که افتاده بود بازی رو خوب شروع نکرد، داشت درستش میکرد که خب بخاطر همون خوب شروع نکردنش پرسیده شد توسط کاراگاه. عماد مثل دور قبل داشت بازی میکرد ولی آخرش یکم محتاط تر بودن و تو سایه تر بودن تو بازیش مشخص بود که بقیه هم فکر کنم فهمیدن. :دی به هر حال اونم سریع با مشاوره های شاهکار من و زدن سامورایی، به دیار باقی شتافت. اما خودم؛ به نظرم واقعا پرسیده شدنم توسط کاراگاه الکی بود. :دی از نظرم خودم نسبت به دور قبل داشتم گناهکاری بهتری بازی میکردم و شک به مراتب کمتری روم بود، تو جریان بازی بیشتر بودم و کلا داشتم خوب میرفتم جلو فکر میکنم. مشکل این بود که صدرا نمیخواست بفهمه من چی میگم. :| من راحت ده دفعه گفتم صدرا به قران یه مستشار داریم که میتونه کاراگاه بشه و فری رو بپرسه و بزنه و چون ترور بوده هر دو بمیرن، من نمیدونم کجای این حرف مشکل داره که هنوز که هنوزه مقاوت میکنه در برابرش. :| و به طبع این که منو پرسید در دنبال همین بحث بود که اگه متوجه میشد چی میگم (خیلی واضح بود واقعا :|) ممکن بود منو نپرسه و من بیشتر تو بازی بمونم.

در هر صورت جدای از بحث کاراگاه که توضیح دادم، این که 5 نفر عضو مافیا (با احتساب مهدی که جذب شد) تا پایان فاز 4 مجموعا 6 بار هدف تیر قرار بگیرن یه قسمت زیادیش هم بد شانسیه. :| اینقدر بدشانس بودیم که پویا فکر میکردم خیاط عالی کار کرده.:) از اونور هوکر هم که یه بار سراغ من اومده، سامورایی هم که زدیم، دیگه هر کی رد میشده یه کرمی به ما 4 5 نفر ریخته. :دی تنها شانسی که آوردیم این بود که نخ بسیار ریز مهدی رو قبل از این که من و عماد بترکیم، گرفتیم و جذبش کردیم. :دی واقعا نخ ریزی بود به حدی که خود مهدی هم باورش نمیشد پیداش کرده باشیم. :دی آرش نمیدونم از قصد داشت نخ میداد که ما اشتباه کنیم یا چی، ولی خیلی شبیه ستون 5 بازی میکرد. :دی پویا هم مشخص بود صرفا بحث ستون 5 راه انداخته که ما نتونیم جذبش کنیم. :دی

و خب مهدی وارد تیم مافیا شد و دیدید بقیه رو خودتون. :دی دور قبل اینقدر از بازی مهدی تعریف کردم و بهش 10 دادم که الان واقعا توصیف و گفته جدیدی برای بیان فوق العاده بودن مهدی ندارم. :دی گویا پویا گفته بوده مافیا با 1 نفر شانس برد نداره و به نظرم تنها کسی که میتونست خلاف این حرف رو ثابت کنه مهدی بود. :دی واقعا اون شب که مهدی جذب شد و ما 4 تا مافیای دیگه مرده بودیم آخرت خنده بود. =)) اینقدر خندیدیم تو گروه اون شب که حد نداشت! سید هی سعی میکرد امید بده بگه بازی تموم نشده مهدی رو دارید ولی انصافا من یکی که اصلا فکرشو نمیکردم. :دی

کلا اون بحث هایی که فازهای آخر وجود داشت بین مهدی، محمد، پویا و عرفان؛ کلاس درس مافیا بود و بسیار لذت بردم از دنبال کردن بازی. فکر نمیکردم خودم تو بازی نباشم ولی دنبال کردنش اینقدر حال بده. :دی مهدی یه بار دیگه ثابت کرد که در حال حاضر رو فرم ترین بازیکن مافیاست. دی اما از مهدی که بگذریم، من واقعا بازی محمد رو دوست داشتم. محمد بازی خوب دور قبل خودش رو این دور تکمیل کرد و واقعا عالی بود. این نکته که سامورایی جوری بازی کنه که هدف تیر گادفادر قرار بگیره خودش یه امتیاز مثبت خیلی بزرگه ولی جدا از اون محمد مخصوصا وقتی کامل وارد بازی شد، به نظرم بهترین بی گناه بود، با در نظر گرفتن تمام جوانب جلو میرفت و به قول خودش دید خیلی بازی داشت. رای های فاز آخر رو من لجاظ نمیکنم، چون اونجا دیگه واقعا قسمت خیلی زیادیش شانسه، مخصوصا وقتی مافیا کسی مثل مهدی باشه. :دی

بعد از محمد بهترین بی گناه بازی عرفان بود. به اهداف که نگاه میکردم عرفان فازهای شب خیلی خوبی داشت. تمام چیزایی که درباره محمد گفتم صادقه اما یک مورد کوچولو. :دی یک این که نمیدونم چرا اواخر بازی اونطوری بازی میکرد عرفان. :دی ما با این که احتمال خیلی زیاد به قاتل بودن رامتین میدادیم ولی من خودم با دیدن بازی فازهای آخر عرفان واقعا شک کردم به قاتل یا حتی هوکر بودنش. با این حال عرفان مجموعا عالی بود و با توجه به نقشی هم که داشت، کاملا درگیرانه و در متن بازی بود و تلاش زیادی برای برد بی گناها کرد.

پویا رو که من خجالت میکشم تحلیل کنم. :دی واقعا مختصر و مفید. قاطع. تاثیرگذار. مهدی هم گفت که اگر پویا بی گناه بود و نقش فرعی نداشت، احتمال زیادی بازی جور دیگه ای تموم میشد. من قطعا از پست هایی که پویا تو این دور داد استفاده خواهم کرد برای دورهای بعدیم. :دی

بازی رامتین من رو خیلی یاد قاتلی خودم تو فروم یووه انداخت. :دی فکر کنم 100 دفعه اون دور رو تعریف کردم براتون. =)) همونی که خوب بازی کردم و تا 5 تای آخر رفتم ولی از 4 تا تیرم 2 تاش به هدف نخورد و آخرش گیر چند تا پلیر خوب افتادم و کله پا شدم. :دی البته رامتین قبلا با همین قاتل یه برد خوشگل کسب کرده. :دی نمیتونم بگم رامتین تو اهداف شب بدشانس بود، بدشانس فقط ما بودیم. :)) ولی خوش شانسم نبود. تو روز تا فازهای آخر که همه فهمیده بودن قاتله خوب بازی کرد. من اگر جاش بودم فاز آخر بیشتر تلاش میکردم، البته یه جورایی معلوم بود با وجود این همه پلیر خفن اعدامش حتمیه. :دی عین من تو اون دور فروم یووه. :دی

صدرا تو اهداف شب خوب بود، البته این که چرا من رو پرسید بالاتر توضیح دادم. :دی اما تو فاز روز زیاد نه. قطعا اگر بخاطر مشغله و درس های زیادش نبود، میتونست خیلی بهتر بازی کنه. البته همینطوری هم خیلی کمک بی گناها کرد و یکی از مهره های اصلی بازی بود. :دی

و اما نقش زیبای هوکر. :دی من واقعا هر چی خوندم هنوزم نفهمیدم آرش تحت چه شرایطی میتونست بازی رو ببره. :دی بازی آرش کلا از اول یجوری بود، من تو گروه هم گفتم، آرش نه بی گناهی بازی میکنه و نه گناهکاری. رو همین حساب به ستون پنج بودنش هم شک کردیم. روی قاتل بودنش هم خیلی شک داشتیم و در نهایت معلوم شد که فرعی بوده و هوکر. کلا از سبک بازیش حس کردم فرعیه. اما خب اوایل بازی به نظرم در جهت بی گناها بازی میکرد، داستان رو خیلی خوب تحلیل میکرد و نه به اندازه وقتی بی گناهه، ولی تا حد خوبی سعی در وسط بودن و تاثیر گذار بودن تو بازی داشت. اگر خوش شانس تر بود برنده میشد فکر کنم. :دی اما در مجموع به نظرم آرش بر خلاف رامتین بازیکنیه که پتانسیل هاش تو نقش فرعی هدر میره و باید بی گناه یا گناهکار تیمی باشه تا قشنگ نشون بده چه بازیکن خوبیه. :دی

محمدرضا بازی رو خوب شروع نکرد ولی هر چی میرفت جلوتر بهتر شد، من ازش حس بی گناهی گرفتم کاملا، یعنی اون موقعی که وارد بازی شد احتمال نمیدادم نقش فرعی داشته باشه. اما خب سر اون قضیه رای ندادنه گادکش شد و صد حیف چون سید گفت اون شب میخواسته من رو سیو کنه و در اون صورت من نمیمردم. :(

بقیه بازیکن ها در حدی تو بازی نبودن که بتونم درباره شون صحبت کنم. از روزبه هم تشکر میکنم که باعث شد بازی استارت بخوره. :دی

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
=))=))=)) درود
خب با تشکر از سید شروع میکنم خیلی بازیه عجیبی بود کاش وقت کفاف میداد و میتونستم خیلی بیشتر از لذتی که الان بردم از بازی ببرم.
خسته نباشی امیر دور خوبی رو برگزار کردی که تو تاریخ مافیاییا فراموش نمیشه هیچوقت :دی
آقا من در مورد خودم بگم بازی واقعا برام مهم بود و بعضی وقتا از درس و کارمم میزدم که بیام پست بدم یا همزمان با انجام کار میومدم پست میدادم نمونش همین پست آخرم که باعث اعدامم شد اگه وقت تنگ نبود و قبلش میخوندم که عمادم کشته شده به عماد رای نمیدادم شاید الان تو بازی بودم و از خودم دفاع میکردم و یه تیر دیگه میزدم پس کله تون =))=))
نمیدونم چرا هیچکی این نقش مستشار و واسه من خوب توضیح نداد الان رضا و عماد میگن ما صدبار گفتیم مستشار میتونه کارآگاه بشه و تیر بزنه در حالی که فقط میگفتن مستشار و تروریست تو یه شب مردن ! شاید اگه میگفتن مستشار تروریست و زده و مردن باز یه چیزایی میفهمیدم =))=)) خلاصه که دهنتون سرویس :دی
آرش خیلی بیگناه بازی میکرد این دور برای من و من فکر میکردم دکتره قبل از اینکه ممدرضا بمیره.خیلی خوب بود آفرین مخصوصا اونجاش که یه دور با همه خوابیدی =))
حالا جدی عالی بودی خسته نباشی.
رضا یه طبیعتی داره که تو بحث قاطی میکنه و فقط حرف خودشو قبول داره و من میدونم تو دلش داره به مخاطبش چی میگه =))=)) اگه به من میفهموندی که نظریه م اشتباهه و قضیه ی مستشارو یه جوری به من میگفتی که بگیرم بازم احتمالا هدف میدادمت چون سبک بازیت برام گناهکار بود
بعد اینکه رضا رو هدف دادم به سید گفتم قبل از ارسال داستان همین امشب بعد از گرفتن هدفا و چیدنشون بهم نتیجه رو بگو که بعد چیدن اومد گفت که رضا مرد منم گفتم خب پس یه مافیای دیگه میمونه ، احتمالا عماده =))=))=)) که دیگه فردا شد و دیدم عماد مرده =))
رامتین هم بازیش برام گناهکار بود و حدس میزدم فرعی باشه منتهی با احتمال خیلی پایین.
عرفان هم اون اولا برام گناهکار بود ولی از یه جایی به بعد احتمال اینکه فرعی باشه برام بیشتر بود بخاطر همین تو هدفم تجدید نظر کردم اون شب به جای رضا میخواستم عرفان و هدف بدم !
فری که دم ستاره گرم انتقام دور کرونای من رو ازش گرفت =))
محمد عالی بود ، واقعا از بازیت لذت بردم خیلی منطقی و درست داشتی بازی میکردی ، خسته نباشید میگم بت ، بخاطر اعدام من هم خودتو ببخش اشتباه از من بود نه تو هرکس دیگه ایم بود باز من و اعدام میکرد =)) دمت گرم کلا.
مهدی ! عالی ! عالی ! عالی ! بخاطر سایه بودنت اولای بازی من بهت مشکوک بودم ولی خب بعد از فعال شدنت شک پرید و واقعا صفر درصد حدس میزدم که از بین محمد و عرفان ستون پنجم باشی :دی فوقلاده بازی کردی و ستاره ی این دور هم شدی تبریک میگم بت ، امیدوارم بازیای بعدی هم بتونیم از حضورت لذت ببریم :دی
هرجوری نگا میکنم احساس میکنم در حدی نیستم که بخوام در مورد پویا نظر بدم =))
ترسا نسبت بازی های قبلیش خیلی افت داشته :دی و این افت خیلی عجیب بود شاید بخاطر دوری بوده یا هرچی ولی خب خودش خودش رو مشکوک میکرد.
محمدرضا هم بازیش خوب بود ، اگه فازای اول رو بهتر بازی میکرد و بیشتر وقت میذاشت رو نتایج بازی موثر بود و بیگناهیش کاملا تو دید ، حیفه که گادکش شد :دی
هیچی جم و جورش کنم عالی بود این دور و باز هم پشیمونم از اینکه نتونستم بیشتر وقت بذارم :102:

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
دو مطلب.

یک اینکه خیلیییی بده که کسی مث صدرا که بیگناهه و ضعف هوش هم نداره بگه مستشارُ دقیق نخوندم یا نمی دونستم دقیق چیه. خیلی از بیگناها اینجورین. عوامل باختُ باید تو چنین چیزایی جستجو کرد. منظورم صدرا نیس، کلا گفتم. دو تا مافیا زد براتون.:))

دو هم اینکه یعنی چی که پویا رو تحلیل نمی کنید. مگه آدم فضاییم. منم دیگه تحلیلتون نمی کنم.:)) تعریف نمیخواما. خودم بهتر بلدم تعریف.:)) ولی نکته جالب یا برجسته ای دیدید اشاره کنید. شاید بازم خدا زد تو سرم بازی کردم.:دی

نمره هم بعدا میدم. گاد گفت نمره چرا ندادی. نمره گاد 10 هست دیگه. غیر اینه مگه؟:دی آرش هم همون 8.5 شُ بدم بهش فعلا.:))

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
چه وضعشه نمره نمی دین؟ لوس بازیا چیه؟

بیگناهان:

از عرفان شروع می کنم چون این دور رو با عرفان به یاد میارم بعدها. کاری ندارم نظر خودش یا بقیه چیه ولی این بهترین دورش بود از نظر من. تو تحلیل داستان یکی از بهتریناس و خیلی قویه. پستاش قوی، تاثیرگذار و همه جانبه بود این دور. آخر آخرش یه ذره در رفت بازیش از دست خودش ولی خب نه اینکه ضعیف شده باشه، صرفا افسار بازیش در رفت. منتهی من واقعا لذت بردم از بازیش. فاز شب اکثرا برام مهم نیس، ولی بعضی کارا تو فاز شب خیلی زیاد مهمن. مثل همین رویین تن شدنش تو اون مقطع که تیر نخورد و قاتل نبرد. اینا خیلی خوبه. 9.75

روزبه که خب با اون نوع شروع بازی طبیعتا از وسط به بعد بازی رو قرار نبود ببینه. بازی رو بلد بود به نظرم و مبتدی نبود. منتهی فایده نداره این مدل شروع کردنا. چون اولش خر خودت رو می گیره. حتی اگه ترسناک ترین بازیکن بازی باشی، بازم سواستفاده میشه از این مدل شروع بازی. ایده اش خوب نبود منتهی پست هاش خوب بود. 6

خلفی بره دعا کنه که ته این بازی برای من و مافیا خوب رقم خورد. وگرنه جرش می دادم با اون فدایی بودنش که باعث شد من زنده بمونم تو این بازی. خدا خدا می کردم منو بزنن بمیرم همون اول بازی و بازی نکنم :))

محمدرضا یکم افت کرده جدیدا. قبلا میانگین لول بازی هاش بالاتر بود و مطمئن بود. دوره های اخیر فرصت نکرده خودش رو نشون بده مثل قبل. بازیکن خوبیه و قبولش دارم. دفاعیات و پست هاش خوب بود اما گادکش شدنش بد بود به نظرم. کسی نباید به این خاطر از بازی حذف بشه. البته خودش توضیح داد. 5 چون گادکش شد.

صدرا جمع اضداد بود این دور. شبش انقدر عالی بود که باعث شده بود من فکر کنم کارآگاه بازی یا پویاس یا عرفان (بهترینای بازی). تو روز تمرکز نداشت و به نظرم باید مسلط تر می بود رو نقش ها. منتهی یه تنه مافیا رو بیچاره کرد واقعا :)) زمان کافی نداشت که به بازی برسه و اعدامش خیلی بد بود. می تونست نمره خیلی بالایی بگیره این دور. اگه فقط به شب بود که 9.5 10 می گرفت راحت. 7

محمد امین و ستاره زود از بازی حذف شدن و متاسفانه فرصت نشد بازی کنن. ایشالا دور های دیگه. البته ستاره شبش خوب بود ولی خب به تروریست خورد :دی

محمد رو بلا استثنا تمام دور هایی که بازی می کنم باهاش اولین حدسم برا نقشش ساموراییه. باگه این نقش براش. یه ضعفی که این نقش فقط داره اینه که علم تهاجمی کمتری بهش میده و کوره تو بازی. اما چون فرصت بازی تو روز بهش میده، و محمد تو روز خیلی قویه براش خیلی خوبه این نقش. ذهنش تو حملات می تونه بازتر باشه به نظرم. منتهی تو دفاع و توضیحات بی نظیره. از نمره ای که تو ذهنم هست بهش کمتر می دم چون می تونست گادکش بشه و برای سامورایی این خوب نیست. منتهی بعد از اون اشکالی از بازیش نمی تونم بگیرم و خیلی مفید و عالی بود بازیش. اون پستش که حالات مختلف نقش هارو برا خودش توضیح داد و گفت چرا نمی تونه اون نقش هارو نداشته باشه از پست های آموزشی بود. باید ازش یاد گرفت. 8

پویا. چیه؟ خودم میدونم فراری بی‌گناه نیست. ولی پویا بی گناه بود به نظرم. این دور یک نقش جدید با اسم مستشار داشتیم که می تونست نقش های بی گناهی رو استفاده کنه. دو تا مستشار شب داشتیم، پویا هم مستشار روز بود به نظرم. هر جا دلش می خواست از رویین تن و سامورایی بگیر تا کارآگاه و بازپرس و فدایی و خفت گیر (این تو نقشا نبود. ولی پویا از اینم استفاده کرد. بیشرف :دی) تغییر نقش می‌داد. حضورشُ تو بازی با نقش سفید، ظلمی می‌بینم در حق بقیه بازیکنا. بازی رو هم نبرد که بعدا دقیق تر به یاد آورده بشه این نقشش. چون اگه می برد می رفت کنار یه سری فراری های دیگه :دی در واقع خود نقش فراری وقتی برای اولین بار نوشته می‌شد انتظار نداشت بشه اینطوری بازیش کرد. 10

فرعی:

رامتین فاصله ای با تکرار قاتل برنده چند سال قبلش نداشت. واقعا مثبت و منفی بودنش تو بازی اصلا قابل تشخیص نیست. به نظر می رسه لذت کافی رو هم برده و دیگه برد و باخت اینجا اهمیت نداره. دهن مافیا رو هم که سرویس کرد. ستونشون رو هم داشت می زد بی شرف :)) فاز آخرش به صورت مشهود انرژیش رو از دست داد و حقیقتا هم سخت بود با توجه به مسیر بازی که اونجا بتونه در بره. بدشانسی آورد که تو شب نتونست کارو یکسره کنه همون فاز. 8.5

آرش حقیقتا حق مطلب نقشش رو ادا کرد توی بازی :))‌ پستاش به قوت همیشه بود و فاصله ای هم با برد نداشت و دیگه بدشانسی آورد که قاتل زدش. اگه نقشش هوکر نبود احتمالا مافیا بازی رو نمی برد. صدرا هم اعدام نمی شد. اینا از دست آرش بی گناه در نمیره. اینجا خودش خواست که در بره :دی واقعا مرض داشت نقشش :)) تو فاز ۵ نفره آخر جاش خالی بود :دی 8

مافیا:
من چون از وقتی که تو بازی اومدم و دقیق تر شدم، عملا نه عمادی تو بازی دیدم نه رضا و نه فری و ترسا ای =)) حقیقتا چیزی خاصی ازشون یادم نمیاد :)) یه جا تحلیلشون می کنم. در این که کاملا بدشانس بودن (بودیم) هیچ شکی نیست. فری بدبخت کاری نمی تونست بکنه. حضورش تو گروه عالی بود به نظرم. واقعا کمک کرد. دیشب یه مروری داشتم می کردم از چت هایی که تو گروه مافیامون انجام شده بود، به یه پیامی از فری رسیدم که توش نقش ۵ ۶ نفر باقی مونده رو حدس زده بود و همه اش درست بود. احسنت واقعا. ترسا ورودش مشکوک بود ولی دفاعیاتش قانع کننده و قوی بود. دیگه چیکار کنه وقتی دو بار تو شب می زننش. تیز بودن رضا و عماد و فری تو گرفتن نخی که من دادم بی نظیر بود واقعا. سید بهم گفت بازی که نمی کنی حداقل برو گره بازی رو باز کن. منم گفتم باشه میرم بازیو برات بازش کنم. ولی وقتی دیدم آشفته بازار هست و بحث ستون پنجم زیاده، گفتم یه کرمی هم بریزم اگه گرفتن که گرفتن اگه نه هیچی. بعدش که سید گفت احتمالا جذب بشی و نخت گرفته شده واقعا باورم نمی شد. رضا احساس سفید تری توی بازی می داد نسبت به دور قبل. خیلی سخته دو دور پشت سر هم نقش مافیا داشته باشی. پرسشش هم تقصیری نداشت به نظرم و چاشنی شانس یا کنش های بین بازیکنان توش دخیل بوده. وگرنه دلیلی برای پرسشش نبود. تو گروه هم خیلی کمک کرد و تو بعضی پستایی که میدادم هم دید خوبی بهم داد. عماد روحیه تیمی و امیدش عالیه. اینو به خاطر این دور نمی گم ولی به نظرم عماد بی گناه خیلی قوی تر از عماد گناهکاره کلا. چون اینطوری اصلی ترین شاخصه اش که حس و حدس بسیار قوی اش هست رو از دست میده. می تونست این قدرت رو فقط تو حدس ستون پنجم نشون بده که خب داد. ولی توی روز طبیعتا کاری نمی تونست بکنه چون خودش گناهکار بازی بود. کلا از همشون تشکر می کنم و تبریک میگم و واقعا دور هم لذت بردیم. رضا 7.5 عماد و فری و ترسا 7. رضا بیشتر چون تو روز احساس بی گناه تری می داد.

مهدی. من تو بازی الکی نمیگفتم، واقعا سایه خوشم نمیاد بازی کنم. اصلا انگیزه نداشتم برای این دور و بهونه های مختلفم آوردم که من از شرکت تو این دور معاف شم ولی خب سید قبول نکرد. (البته دروغ چرا، اینکه پویا بازی می کرد هم مهم بود برام و تاثیر زیادی داشت تو قبول اینکه بازی کنم) در مورد نقش ستون پنجم هم کلا با پویا و عرفان موافقم و نقش بیخودیه. منتهی جذابه. من کلا نقشی که قراره یه کاری رو حتما بکنه و بقیه متوجهش نشن رو دوست دارم. جوکر هم تقریبا همین بود برام. به نظر خودم خوب بازی کردم و بهترین پستمم پستی بود که دم صبح قبل از جذبم دادم. تو خود بازی هم اشاره شد که قبل اون پست اکثرا بهم حس منفی داشتن ولی اونجا براشون سفید شدم. از فاز های ۶-۷ نفره الی آخر بازی هم به شدت لذت بردم :دی نخ ام هم خیلی حس خوبی داشت برام که هیچکس تا آخر متوجه اش نشد ولی مافیا خیلی سریع جذبم کرد. 9.5 میدم به خودم :دی

سید، حقیقتا بازی خیلی جذابی بود و دست سید درد نکنه. واقعا فکر نمی کردم اینقدر جذاب بشه این دور و دو سه فاز اول آرزوی مرگ می کردم صرفا =)) بالانس بازی هم اوکی بود به نظرم. اتفاقات شب رو کاریش نمی تونست بکنه. اون دور اول هاوس که سید گادش بود رو من توش حضور نداشتم و همیشه یکی از حسرت هام بود. این جا یه کمی جبران شد. دم امیر گرم و خسته نباشه :دی

آخرین ویرایش:
تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدال‌ها
1
خیلی خوب بود. همه‌ی پست‌ها رو خوندم و کلی چیزمیز‌ یاد گرفتم.
در مورد خودم، دیدم که احتمال اینکه بتونم کمک زیادی به بی‌گناها کنم خیلی کمه. واسه خودم دسته بندی کردم و گفتم این بازی فقط بتونم ثابت کنم به بی‌گناها که بی‌گناهم بسه :)) و مثل اینکه خیلی ناموفق بودم :)) در مورد ایده‌امم نمیگم کار صحیحیه ولی جدی معتقدم اونقدرم واضح احمقانه نیست :))

ببخشید من تک تک نمیتونم نمره بدم چون هنوز نقشها واسم قشنگ جا نیافتاده:)) ولی به عرفان، مهدی و پویا ده از ده میدم. خیلی به نظر من تازه‌کار توجه نکنین ولی از طرز بازی صدرا، ستاره و ترسا خوشم نیومد. موضوع آخر اینکه اسمهاتون با یوزرهاتون متفاوته و شکستن این معما که کی کیه کلی طول کشید ؛))
خسته نباشید خلاصه ^_^

- - - Updated - - -

گاد هم ۱۰/۱۰

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام. آقا چرا بین سنت و مدرنیته موندین :)) نصفش میگید سید نصفشو میگید امیر :))

پویا اگر اینکارو می کنه منظور داره. جاهایی که داره از یه انسان بیشرف حرف میزنه میگه سید و جاهایی که داره از یه آدم گوگولی نسبتا فرهیخته صحبت می کنه میگه امیر. شما چرا :))

تا ۵ شنبه تحلیل نمره دار هر کس رو میز نباشه تحلیل و نمره براش نمی نویسم.

داستان پایانی هم نقش امین خلفی بهش می بندم :))

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47

پویا اگر اینکارو می کنه منظور داره. جاهایی که داره از یه انسان بیشرف حرف میزنه میگه سید و جاهایی که داره از یه آدم گوگولی نسبتا فرهیخته صحبت می کنه میگه امیر. شما چرا :))

تایید می شود.:دی

اون خفتگیر که مهدی گفت، در بازی های آینده استفاده میشه.:))

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دیشب میخواستم یه پست بدم خدا رحم کرد شارژ لپ تاپم تموم شد، وگرنه با اون وضعیت دیشبم سوژه ای میشد :دی

اما بعد

از فرعیا شروع میکنم

پویا:

از بزرگ جمع (پویا) شروع کنیم. در مورد پویا اگه شخصیت محبوب و در عین حال با ابهتش رو از بازیش جدا کنیم خطا کردیم. در این که کلا عالی بازی میکنه شکی نیست اما قصد ندارم وارد جزئیات بازی این دورش بشم، فقط چند تا جمله بگم، پویا هر جور بازی کنه کسی جرئت نداره توی فاز روز اعدامش کنه، همچنین کسی جرئت نداره توی فاز شب بزنتش، حتی میبینم بعضیا خجالت میکشن بازیشو تحلیل کنن. و دقیقا همونطور که رضا گفت من هم از پستاش استفاده میکنم برای دور بعد. 10 قطعا

آرش:

خیلی خوب بازی کرد از نظرم، فعالیت زیاد، وارد شدن به همه بحثا، هر چند شک در مورد گناهکاریش هم بود (اونجا که داشتم نظرم در مورد بازیکنای باقی مونده رو میدادم یه لحظه به ذهنم رسید هوکر بهش میاد :دی) ولی در حدی نبود که حتی وقتی شش نفر شدیم بهش رای اعدام بدن، اگه توی پنج نفر میومد هم بعید میدونم رای اعدام میگرفت. فاز شبم از نظرم سیف نبود برا همین بهش زهر دادم. نمره 9

رامتین:

دیدم مهدی به خودش نمره داد گفتم منم به خودم نمره بدم، توضیحات که دادم در مورد خودم دیگه تکرار مکررات نمیکنم، نمره از نظر خودم هم 8

خب بریم مافیا
یه نظر کلی در مورد مافیا بگم، در کل بدشانس بودن و در این شکی نیست، اما بازیشون هم بالا پایین داشت. نکات منفی هم داشتن، نکات مثبت هم داشتن

عماد:

اصلا فکر نمیکردم گادفادر باشه حتی به عنوان گزینه های سیف (این کلمه سیف هم آرش انداخت تو دهنم :)) ) برای زدن شب میدونستمش، ولی بازیش خیلی کلاسیک گناهکاری بود، با این که تا وقتی بود جزو گزینه های اصلی اعدام نبود اما از نظرم اگه فاز شب کشته نمیشد، بعید بود تا آخر بازی اعدام نشه. نمره هم 7

رضا:

رضا از نظرم بهترین بازیکن از بین نفرات اولیه مافیا بود. توی بازی خیلی حس منفی منتقل نمیکرد، این که پرسیدنش حالا میگن نکته منفیه ولی هر کسی ممکنه پرسیده بشه مخصوصا اونایی که توی بازی فعالیت بیشتری دارن. از نظرم اگه همزمان با تیر من و صدرا تو فاز شب کشته نمیشد، تو فاز روز اعدامش قطعی نبود. نمره 8

فری:

بنده خدا رو شب اول زدن دیگه نمیشه نظری داد. میگن توی بحثای درون گروهی کمک میکرده اما چون در جریانشون نیستم نمیتونم نظر خاصی بدم.

ترسا:

از همون اول بهونه داد برا اعدام خودش، اگه اون شبم کشته نمیشد یکی دو فاز بعد کشته میشد، در کل نمره قبولی نمیتونم بهش بدم. 4

مهدی:

با این که به نظرم گناهکار میومد ولی کاری که باید میکرد رو کرد، من رو که رقیب بالقوه برا شکست دادنش بودم شکست داد و دو تا بازیکن قوی یعنی عرفان و محمد رو انداخت به جون هم و یک تنه تیم فروپاشیده شده مافیا رو پیروز کرد. بگیم تنهایی بازی رو برد اغراق نکردیم. جز 10 نمیشه نمره ای بهش داد.

خب حالا بیگناها

عرفان:

عالی عالی. فعالیت مفید و خوبی تو بازی داشت و از نظرم کاملا مشخص بود بیگناهه، از اولم باهاش یه هماهنگی ای داشتم که محمد رو مشکوک کرده بود :| دیگه ازش خوب هم بقیه تعریف کردن بیشتر لازم نیست من از خوبیاش بگم، فقط اون استدلالش که مهدی ارضا شده دیگه نقش مهم نداره خرابم کرد :)) 9

محمد:

خوب بود، منِ بدبخت رو خوب تشخیص داد و هیچ جوره هم بیخیال نشد :)) ولی مثلا این که اومد گفت دو تا گناهکار داریم و 5 نفر رو نام برد 4 نفرشون رو احتمال بیگناهیشون رو بیشتر داد نکته منفی بود :دی یا این که عملا باید گادکش میشد و نشد :دی این که شب زدنش هم نکته کاملا مثبتیه برا سامورایی، برا خودمم جزو گزینه های مثلا سیفم بود :)) من حیث المجموع 7

روزبه:

والا چه عرض کنم :دی یه ایده داد که از نظر خودش اصلا عجیب نبود ولی برا اینجا عجیب بود و خب باعث هم شد که بازی استارت بخوره :دی منتها کار دیگه ای نکرد و زودم توی فاز شب زدمش نمیشه بهش نمره داد.

خلفی:

خلفی بنده خدا هم زود زدنش بازی نکرد زیاد و نمیشه نمره داد :دی

محمدرضا:

تو فاز شب که متوسط بود، تو فاز روز هم همچنین، اون جا که عصبی شد یاد دور قبل خودم افتادم حس بیگناهی نسبت بهش گرفتم. منتها خب اگه گادکش نمیشد احتمال اعدامش زیاد بود. گادکش شد هم که دیگه نکته منفیه. 4

صدرا:

شب که خیلی خوب عمل کرد، ولی روز دقیقا برعکس و خیلی کم بود و پستاشم حس بیگناهی نمیداد و نقشا هم که اصلا نخونده بود، کلا میانگین شب و روزش رو بگیریم میشه 6 :دی

محمد امین:

محمد امین هم شب اول حذف شد دیگه نمیشه نمره داد :دی

ستاره:

ستاره هم که شب اول به شکل عجیبی حذف شد و نمیشه نمره داد، واقعا جالبه همون شب اول نقش کاراگاه گرفت و دقیقا هم تروریست رو زد و خودش هم نابود شد :دی دانشمندای آمار اگه احتمال همچین موردی رو بگیرن فکر نکنم احتمالش بالای ده درصد باشه :دی بدشانسی آورد خلاصه با این که یه گناهکار رو حذف کرد و جزو عوامل ترکیدن مافیا بود.

و اما برسیم به گاد

سید
سید هم که همه چیش عالی بود و یه دور عالی و خاطره انگیز و لذت بخش رو برگذار کرد و هیچ ایرادی که بشه ازش نمره کم کرد نداشت کلا :دی 10

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26

اونطوری گفتم حال کنی بدبخت. یه جوریم میگه انگار جدیده. جز پویا بقیه به دنیا نیومده بودن من تو رو امیرحسین و امیر جوووون هم صدا میزدم برا تفریح =))

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
تحلیل گاد، بخش اول

سلام.

من توی دو تیکه تحلیل دارم، در واقع قسمت اول توضیح و تحلیل کل بازی و قسمت دوم تحلیل تیم ها و بازیکن هاست.

بصورت کلی بخوام این دور رو تحلیل کنم باید فاز روز و فاز شبش رو از هم تفکیک کرد.

در مورد فاز شب، بازی نسبت به نرمال بازی های اخیر، از نقش های سلبی و ایجابی ( خدا رحمت کنه فرزاد رو ) کمتری برخوردار بود. ایده اولیه من این بود که از اینم به مراتب کمتر باشه و نزدیک به کلاسیک باشه، اما دو نقشی وارد جریان بازی شد به پیشنهاد عرفان و آرش و البته دِوِلوپ خودم که عملا کمی تصمیم و ایده اولیه رو تحت الشاع قرار داد، با این حال ماهیت نقش اضافه شده عرفان بخاطر شناور بودنش هم قدرت و جذابیت بهش میداد و هم قائدتا باید احتمال برخورد رو به نسبت یه نقش ثابت کمتر می کرد. که البته نبود.

به هر حال، در مورد بالانس، گاد معمولا با یه تصوراتی وارد میشه، اعم از احتمال هدف قرار گرفتن بازیکن، قدرت فاز شب، قدرت فاز روز و آلترناتیو ها، که خب معمولا بر اساس تجربه بدست میاد. جز اون باید با کِرم ویژه ای که گاد داره امکان پیش بینی پذیری رو هم به حداقل برسونه، در واقع بعضی بازیکن ها شدن مثل سید جواد هاشمی، ساخته شدن برای یه نقشایی، مثلا من آرش رو یوزرشو می بینم یاد فلسفه وجودی تیم مافیا میوفتم. به همین دلیل لازم بود از این شخصیت های تیپیکالی که بعضیا دارن فاصله می گرفتم در حالی که خب جز اون باید بالانس هم می بود. که سخت تر میشد.

از طرفی دور پیش و وقایعش و ایده "سید بندی" به ذهنم انداخت که این اتفاق خوبی که افتاد رو تئوریزه کنم و بخاطر همین چالشی رو ترتیب دادم که بجای اینکه ستاره های پوشالی توی مافیا بریزم، بیام بازیکن های خوب جویای نام که هر کدوم دور های خوب داشتند رو کنار هم بچینم و تهش با تیر مناسب و نقش های قوی تر و البته یه ستون پنجم خوب برای بالانس احتمالی در صورت شکست پروژه پوشش بدم.

در مورد نقش نا محبوب ستون پنجم که البته من دوسش دارم این توضیح رو بدم که ستون پنجم اساسا ایدش از جذب فرقه میاد. که دوتا تفاوت عمده با جذب فرقه داره، تفاوت اول اینه که ستون پنجم میاد که جذب بشه ولی فرقه بیگناه خالص جذب میشه، و تفاوت دوم اینه که بیگناه خالص جذب شده شناساییش از ستون پنجم، چه از نظر نوع بازی و چه از نظر امکانات پرسش فاز شب خیلی سختره و عملا گزینه سخت تریه برای تشخیص بیگناه، به هر حال به خاطر ایده مافیای یک دست ستون پنجم یه آیتم بالانسی خوب بود و سعی کردم با قوانینی مثل تک جذب بودن و خورده شدن توسط گاد فادر و مرگ گاد فادر زهرشو بگیرم تا مطلوب تر باشه.

به هر حال با این ایده ها شروع شد و انتظار خود من در بالانس ذهنیم این بود که 3 تا 5 مرگ شب در مجموع داشته باشیم در مجموع فاز ها و دوتا هم گاد کش، و این یه فاز شب استاندارد در ذهن من بود. در حالی که در عمل 9 تا مرگ شب داشتیم و یه گاد کش که تقریبا یکی از پر ترین مرگ شب ها بوده. اونم در شرایطی که 10 تا تیر موفق باعث این 9 مرگ شده و این خودش یه رکورد عجیب در صحت هدفه که گاد های موجود شاید کمتر باهاش مواجه بودن. و تنها شانسی که بود این بود که در اصابت تیر ها هم بالانس انجام میشد. و البته کسی یاد نداره که 4/4 اعضای یه تیم از بین برن.

در کل، این مدل فاز شب هم خوبه و هم بد، خوبه از این منظر که بازیکن ها توان تشخیصشون بالا رفته و بده بخاطر اینکه بازیکن رو تنبل می کنه که هر جا تو بازی زورش نمیرسه میاد شب خالی می کنه و البته یکی که شاید خیلی خوب بازی کرده حذف میشه از بازی.

نکته بعد در مورد "اصل صحیح" که پویا میگه که دو اعدام خیلی کمه برای تموم شدن بازی که بسیار درسته، اما خب اینجا باید گفت که دو رون لق بازیکنانی (پویا بازیکن نیست پویا معلمِ) که تازه از روز چهارم بازی یادشون میوفته اعدام کنند، این سنت نحس که جا افتاده و تازه حضرات لطف می کنند با رای اعدام 30 درصد اعدام می کنند، رو یه همچین دور هایی باید دهنشون رو سرویس کنه تا از سرشون بیوفته. چون همون بحث فَکتی ای که روز چهارم باعث اعدام میشه رو میشه فاز 2 هم داشت، منتها بدعت شده و خب سرویس شدن دهن شاید باعث رفع بدعت شه.

به هر حال جمع بندی فاز شب این بازی اینه که شاید از ابعادی استاندارد نبود و شاید یه سری عیب هایی داره این نوع فاز شب، اما این گنگزی شدن بازی یه حسن ها و زیبایی هایی هم داره که من به شخصه بدم نیومد ( گاد ها کلا فاز شب دوست دارن به ذات، چون وقایع خنده داری رخ میده که به نوعی از حقوق و عایدی گاد ها محسوب میشه و اگر نبودن هیچ گادی گاد نمیشد :دی )

---------------------

اما در مورد فاز روز باید بگم که فاز روز این بازی به دو بخش تقسیم میشد، فاز چهار روز اول و فاز سه روز آخر، مافیا اصولا برای شروع، نیاز به بازیکن های تحریک کننده و تحریک شونده داره، مهدی، چاوش، سید و تا حدی امین و آرش جزو این کلاس بازیکن ها حساب میان، بازیکن هایی که پست های بلند، نیش دار و درگیرانه دارند و موتور محرکه شروع بحث ها هستند. که از این افراد نامبرده، فقط مهدی و آرش تو بازی بودند که مهدی بخاطر ارگاسم دور قبلی و آرش بخاطر مختصات نقشی که داشت با همیششون فاصله گرفتند و باعث شد فاز های روز سردی رو شاهد باشیم. که خب حوصله سربر بودند ولی با کیفیت بودند تا حدی زیادی. که البته پیش بینی می کردم کم رونق باشه ولی نه اینقدر.

اما از فاز چهارم و سر اعدام صدرا به بعد، مخصوصا روز فاز 5 تنفگدار، سطح جدیدی از بازی رو شاهد بودیم که البته مهمترین، تاثیر گذارترین و هدفمند ترین فرد این جمع همونطور که پیش بینی میشد پویا بود، که کلاس جدیدی از بازی رو آموزش داد و به زعم آرش کلاس روانشناسی بود. حقیقتا و واضحا از اون فاز لذت بردم و فاز سه نفره هم واقعا جذاب بود.

به هر حال کیفیت اون فاز از نظر من از تاپ ترین فاز هایی بود که سابقه گاد بودن اونا رو داشتم یا حتی در مقام بازیکن در اون بازی کردم.

که خب در مجموع نه به کیفیت فاز شب، اما از کیفیت قابل قبولی برخوردار بود که راضی کنندست.

خب این بخش اول. که شرایط بازی بود، تا 5 شنبه بخش دوم بازیکنا و تیم هارو میرم و طبق وعده فقط کسانی رو تحلیل مینویسم و نمره میدم که تحلیل نوشته باشند و نمره داده باشند :)))

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب سلام بر همگی :دی
این دور، دور خیلی خوبی بود اما شاید بیشتر از خوب بودنش، خاص بودنشه که در آینده یادم بمونه :)) در ادامه توضیح می‌دم چرا خاص :دی

اول از همه در مورد نقش مجهول و زیبای خودم، هوکر :دی، یه توضیحی بدم. قبل بازی داشتیم با امیر درمورد نقش‌ها حرف می‌زدیم و من یه نقش فرعی ساخته‌ی خودم بهش پیشنهاد دادم به نام سلطان. اینجوری بود که هر شب یک نفر رو صیغه می‌کرد و هروقت تمام افراد داخل بازی صیغه‌اش بودن، بازی رو می‌برد :دی سید همین رو گرفت و به خودم پیشنهادش داد و قبول کردم :دی و اسمش رو گذاشت سکس وورکر که بعد شد هوکر :)) و البته می‌خواست نقش رو طوری بنویسه که بردش آسون باشه اما تکی نبره و درواقع بردش ربطی به برد بقیه گروها نداشته باشه ولی من اصرار داشتم سختش کنه اما بردش رو تکی کنه :)) آخرم قبول کرد دستش درد نکنه :دی برای خودم خیلی نقش جذابی بود، چون عملا آبجکتیو هوکر توی بازی اینه که یه کسایی رو انتخاب کنه و سعی کنه توی بازی اعدام نشن و تا آخر بازی بمونن، در کنار خودش :دی ینی برای بردنش باید انتخاب های فاز شب و البته بازی فاز روزش به یک اندازه خوب باشه و به اندازه‌ی زیادی توی اعدام ها دست داشته باشه. درکنار این موضوع، همین که با نقش فرعی‌ای که خودت ساختیش بازی کنی و بخوای ببری، لذت خیلی بزرگی داشت.
با این حال قبل شروع بازی امیر بهم گفت که دو سه نفر بعد از خوندن نقش‌ها اولین حدسشون برای هوکر آرش بوده و اگه می‌خوای نقشت رو عوض کنم :)) من اما اونقدر بازی با این نقش رو دوست داشتم که گفتم چالش رو می‌پذیرم و البته می‌دونستم که وقتی بازی به ۴-۵ نفر برسه ممکنه شانسم خیلی کم بشه و عملا همین هم شد. در کل به نظرم اگر اسم نقش هوکر، چیز دیگر و آدمیزادی‌تری بود شانس بردم زیاد بود :)) ولی حالا اینا به کنار، کدوماتون بودین که با دیدن اسم هوکر اولین نفر من به ذهنتون رسیدم؟ :)) چه تصویر زیبایی از من دارید واقعا =))

در مورد اهدافم و روند بازیم، چیز زیادی برای گفتن ندارم. هدف اصلیم توی بازی این بود که بیگناه باشم و البته نیم‌نگاه جدی‌ای به اعدام قاتل داشته باشم که خب نشد. گرچه به نظر خودم خیلی بیگناهانه بازی کردم اما همه انگار این نظر رو ندارن :دی تقریبا هم مطمئن بودم که به احتمال زیاد توی شب میمیرم با توجه به ضدضربه نبودنم :)) خلاصه شد آن‌چه شد :دی شب اول پویا رو هدف دادم چون مطمئن بودم نه اعدام می‌شه نه تو شب کسی جرئت داره بزندش، که همین هم شد منتهی انقدر جدی بازی می‌کرد که فکر نمی‌کردم فراری باشه اصلا :)) شب دوم رضا بود که قاعدتا اگه نزننش تا آخر بازی میاد و گزینه‌ی خوبی بود منتهی از شانس من عدل همین بازی رضا باید بمیره. :))‌ شب سوم محمدرضا رو انتخاب کردم که فرداش در کمال بدشانسی من به شکل مسخره‌ای گادکش شد :)) شب چهارم با عرفان خوابیدم و از اجرای نقش بازپرسش روی خودم جلوگیری کردم :دی‌:‌دی:دی شب پنجم هم با مهدی خوابیدم که میدونستم ممکنه تا اخر بازی بمونه. اهان راستی شب اول که با پویا خوابیدم قاتل کسی رو نکشت به خاطر همین بود که به قاتل بودن پویا شک داشتم یکم :)) اگه شب پنجم به جای مهدی با رامتین می‌خوابیدم و فرداش یه نفر از بین مهدی و محمد اعدام می‌شدن، عملا با خوابیدن شب ششم بازی رو می‌بردم :دی انتقام می‌گیرم رامتین خداوکیلی :))

در مورد بالانس، به نظرم بالانس خیلی خوبی بود. کردیتش رو سیدامیرحسین ابطحی (چی صدا کنم تو رو؟ :))) به این خاطر باید بگیره که جرئت به خرج داد و به قول خودش شب‌ها رو گنگزی (کپی‌رایت محفوظ است) طراحی کرد و البته، نقش‌های جدید و نوآورانه به بازی آورد که خیلی جای تحسین داره. از نظر بالانس بودن هم به نظرم کاملا بالانس بود. همین که بازی تا ۳ نفر رفته یعنی قطعا بالانسه برای بیگناها و همین‌که مافیا با وجود مرگ ۴ نفر باز هم برده ینی برای مافیا هم بالانس بوده :دی برای فرعی‌ها هم بالانس بود، من با وجود ضدضربه نبودن و اون همه تیر توی شب امکان مرگم زیاد بود اما در عوض مرگ‌های زیاد و گنگزی شدن شب‌ها باعث می‌شد که زودتر تعداد کم بشه و تکلیف من برای انتخاب کسایی که می‌خوام توی بازی بمونن مشخص‌تر بشه. برای فراری هم همین‌طور، واقعا سخت بود که توی این ۶ شب گنگزی زنده بمونی :دی قاتلش الان که فکر می‌کنم شاید یکم زیادی قوی بود، کوفتت بشه رامتین :))

داستان هم از نظر داستان مافیا بودن و نشونه‌ها جالب و سیدی :دی بود. از نظر داستانی اما نظری ندارم من فقط قسمت‌های مستهجنش رو می‌خوندم بقیه رو رد می‌کردم :))

خب دیگه فکر کنم نوبت نمراته :دی

مافیا

عماد: بازی خوبی ارائه داد، با اینکه یکم تم احتیاط گناهکاری می‌شد حس کرد اما توی مکالمه‌ی یک‌به‌یک با من، حس خوبی بهم داد و فکر نمی‌کردم گادفادر باشه. ۷.۵ از ۱۰، نیم نمره کم می‌شه چون سامورایی زد :))

رضا: رضا واقعا سخته بخوای دستش رو بخونی و از روی سبک بازیش به نقشش پی ببری. قبلا شاید انقدر سخت نبود، این ۲ بازی اخیر واقعا عالی بوده از این لحاظ :دی می‌تونست نقش پررنگ‌تری داشته باشه توی بازی به نظرم و شاید اینجوری حداقل قاتل نمی‌زدش. از اون دور ۷ نفره‌ی فروم قبلی که من و محمدامین مافیا بودیم، من یه درس خیلی مهم گرفتم و اونم این بود که توی بازی باید حس مثبت به صدرا بدی چه خودت بیگناه باشی چه گناهکار :)) به نظرم رضا چوب اینو خورد :)) مثکه اولین نفری هم بوده که به نخ مهدی اشاره کرده. ۷.۵ می‌دم بهش چون انتظاراتم ازش بالاست دیگه الان :دی

فری: فری لامصب جیگرم کباب شد وقتی دیدم این بازی هم نفر اول مرد :)) این بازی رو برخلاف بازی قبلی خیلی خوب شروع کرد و ازش حس مثبت گرفته بودم توی همون فاز. نمی‌دونم چرا ستاره پرسیدش:)) به نظرم اگه توی بازی می‌موند تاثیر خیلی زیادی می‌ذاشت. حس می‌کنم انرژی و پتانسیل حروم‌شده‌ی فری توی این ۲ دور، جمع شده و به زودی یه جا وحشتناک هممون رو پاره می‌کنه :)) نمره نمی‌دم :دی

ترسا: ترسا اول بازی و توی پست‌های اولش اون استرس تیپیکال خودش رو داشت. تصورم کلا این بود که ترسا چه بیگناه چه گناهکار ممکنه استرس داشته باشه بعد از این مدت دوری از مافیا و تجربیاتش آخرش :)) ولی با این‌حال یکم شک گوشه‌ی ذهنم بهش داشتم اما توی بحث با عرفان به نظرم خوب و محکم و منطقی برخورد کرد و خودم فکر نمی‌کردم گناهکار باشه، حتی بعد از گناهکار اعلام شدنش :دی به ترسا هم ۷ می‌دم.

مهدی: این بازی نشون داد که مهدی الان در سطحیه که حتی پارت تایم هم می‌تونه همه رو بذاره تو جیبش (یکم هندونه بذاریم بغلش :))) جدا از شوخی، جز اوایل بازی که یکم به شخمم و توی سایه بازی می‌کرد (و البته همین هم باعث شد که کسی به نخش توجه نکنه) اما در ادامه واقعا عالی بازی کرد و انقدر حس خوب حتی به منی که خارج از بازی بودم القا کرد که با خودم می‌گم این بیگناه بشه چی میشه دیگه :))‌ بازیش به تمیزی بازی جوکرش نبود اما به حدی خوب بود که توی ۳ نفر کسی بهش شک هم نکنه و این به نظرم خیلی عالیه :دی ۹ می‌خواستم بدم اما به خاطر حوصله نداشتن و توی سایه بودنش ازش نیم نمره کم می‌کنم تا بشه ۸.۵ :دی :دی

بیگناهان

محمد: مدتی بود که حس بدی به بازی مافیا گرفته بودم. بیشترش از تصور عامی که از مافیا وجود داشت برمی‌گشت، اینکه مافیا یه بازی دوز و کلک و دروغ و عوضی بازیه. منتهی محمد باعث می‌شه آدم نه تنها به مافیا، بلکه حتی به انسانیت هم دوباره امیدوار بشه :دی به قدری این بشر مافیا رو تمیز بازی می‌کنه و در عین حال جاهایی که باید، قدرتمنده که آدم حظ می‌کنه :دی مثل خودم ذوق خاصی برای بازی به خرج می‌ده و واقعا این رو دوست دارم، و حجم حوصله‌ای که گاهی برای بازی می‌ذاره و پست‌های کلی‌ای که می‌ده واقعا ستودنیه. به نظرم یکی از بهترین بازی‌هاش بود و وظیفه‌ی سامورایی‌اش هم ایفا کرد و گادفادر رو هم از بازی خارج کرد. توی فاز ۳ نفره هم خوب کار کرد. جا داره که بعضی جاها بُرنده‌تر عمل کنه یا روی اینکه کجا و چجوری حمله می‌کنه بیشتر کار کنه، منتهی سبک بازیش کلا بر این اساس نیست و به نظرم بیشتر براساس رسوندن بیگناهی+باز کردن بازیه به خاطر همین ضدضربه بودن خیلی زیادی قویش می‌کنه :)) ۹ می‌دم به بازیش، و کلا فاصله‌ی خیلی کمی با تاپ‌ترین سطح مافیا داره به نظرم :دی

عرفان: عرفان رو نمی‌دونم مشکلم تو این بازی چی بود باهاش منتهی همه حرکات و حرف‌هاش برای من روی اعصاب و گناهکارانه بود :))‌ از جو دادن های زیر و حرف‌های دوپهلوی عرفانی تا این شکلک :105: که واقعا اگه تیر داشتم عرفان رو به خاطر همین شکلک می‌کشتم :)) من اگه جاش بودم بیشتر روی لحن و حس مثبت بودنم کار می‌کردم. دقیقا نقطه‌ی مقابل محمد بود از این لحاظ :دی البته به محکم بازی کردنش واقعا کردیت می‌دم و به نظرم به اندازه کافی ترسناک بود. اگه بازی بیشتر ادامه پیدا می‌کرد، عرفان بهتر می‌تونست از این سبک بازیش برداشت کنه. به جز مورد ترسا که پیچید به پاش و شک کاراگاه رو اورد روش و باعث مرگش شد، به نظرم تشخیص‌ها و اعدام‌هاش می‌تونست بهتر باشه، خصوصا درمورد صدرا انتظار داشتم دید بازتری به بازی داشته باشه چون واقعا می‌شد فهمید که صدرا ممکنه بیگناه باشه. صدرا رو منی که برام مهم نبود هم فهمیدم که ممکنه کاراگاه باشه، وگرنه قاتل از کجا می‌دونه که توی داستان نشونه‌ی کاراگاه برای قتل رضا میاد :دی و اینکه قطعا صدرا هم اونقدر احمق نیست که چون رضا رو توی شب زده یادش بره که توی لیست مشکوک‌هاش بیارتش :)) ۸ میخواستم بدم به خاطر هدف‌های خوبش ۸.۵ میدم. مثکه مستشار هم ایده خودش بوده تا حایی که از حرف‌ها فهمیدم، اگه بوده که دمش گرم نقش باحالیه. ضمن اینکه عرفان انرژی خیلی زیادی برای بازی گذاشت مثل همیشه و کلا از کساییه که حضورش به بازی‌ها رونق می‌ده و خسته نباشه.

صدرا: صدرای فاز شب واقعا صدرای خوبی بود :دی خصوصا در مورد پرسش رضا بهش کردیت بیشتری می‌دم تا پرسش ترسا (پرسش ترسا بیشتر کردیتش رو عرفان می‌گیره :))) توی فاز روز، وقت نداشتن و ایناش رو درک می‌کنم کاملا ولی خب لامصب، یه مستشار رو از گاد بپرس چیه دیگه :)) درکل نمی‌دونم تاثیر نقشش بود یا تاثیر وقت نداشتن یا چی، اما توی فاز روز اون صدرای محکم و چغر بدبدن سابق نبود :دی ۶.۵ می‌دم بهش.

روزبه: فامیل نزدیکمون :دی به نظرم بازی رو خیلی خوب شروع کرد. درسته که ایده‌اش اونجوری بود :fp: :دی اما به نظرم اگه کسی با دید باز می‌خواست به بازی نگاه کنه، از نحوه‌ی ورود روزبه به بازی و استارت زدنش می‌تونست راحت به بیگناهی روزبه پی ببره. امیدوارم باز هم بازیش رو ببینیم چون با توجه به شناختی که ازش دارم استعداد زیادی توی مافیا و بحث‌ها میتونه داشته باشه :دی یکی دو دست دیگه بازی کنه شدیدا به بازیش امید دارم :دی ۶.۵ می‌دم به این بازیش.

محمدرضا: لامصب هر دور چراغ خاموش تا اخر بازی میاد، عدل این دور باید گادکش می‌شد نقشه‌های ما رو خراب می‌کرد :دی صرف نظر گادکشش که به نظرم بی‌رحمی بود، به نظرم بازی‌های بهتر هم داشته. ۶ می‌دم بهش.

ستاره: سلام بنگ بنگ خداحافظ :)) واقعا نمی‌فهمم چرا مستشار باید شب اول و وقتی کلا ۴ تا پست داده شده از نقش کاراگاهش استفاده کنه و در کمال تعجب تروریست رو بزنه :)) دیگه تو گنگز هم اینجوری نمی‌شه خدایی :))

امین خلفی: یه جا اون اول بازی اومد تیز بازی دربیاره و مدل پویاطور ازم واکنش بگیره دوست داشتم :)) جاش توی اواخر بازی خالی بود. :دی

محمدامین: رفیق پویا :دی خدابیامرزتش :دی چشم پویا رو دور دیدن آقایون مافیا :دی البته باید اعتراف کنم با دیدن مرگ بازپرس نفس راحتی کشیدم :))

فراری‌ها
(problem solved)

پویا: دلم می‌خواد بتونم یه ایرادی از بازی پویا بگیرم و صرفا تعاریف کلیشه‌ای نکنم :)) اما مثکه علم و دانش ما به این قضیه نمی‌رسه هنوز :)) تنها چیزی از بازیش که خوشم نیومد خیلی، همون بود که گفت من فلان نقش و فلان نقش رو قبول نمی‌کنم :دی خیلی دیگه بخوام سخت بگیرم، نباید می‌ذاشت صدرا اعدام شه :دی بیشترین چیزی هم که لذت بردم از بازیش نحوه‌ی واکنش گرفتن‌هاش و سوال‌هایی که از همه می‌پرسید درباره‌ی بالانس و افراد بود. امیدوارم از این به بعد کمتر به خودش سخت بگیره و بیشتر باهامون بازی کنه، حضور پویا توی بازی هیجان تازه‌ای به بازی می‌ده :دی ۹.۵ می‌دم بهش، صرفا چون با بازی فدایی‌ش بیشتر حال کرده بودم :))

فرعی‌ها

رامتین: تو این تاپیک دیدم چند بار به دور قاتل رامتین اشاره شده که اون دور رو برده، به طرز عجیبی یادم نمیاد :| فقط یادمه دور هاوس قبلی قاتل بود که نبرد. یه اشاره بکنید یادم بیاد اگه زحمتی نیست :)) بگذریم. این بازی اهداف خوبی داد به نظرم و شانس خوبی برای برد داشت و شانس بیشتری هم ساخت برای خودش، اما توی روز اونقدر که باید تمیز بازی نکرد و به نظرم کسی الان اینجوری بازی کنه توی ۵-۶ نفر همه به قاتل بودنش شک می‌کنن. برخلاف خودش، بازی وسط و درگیرانه‌ای مثل دور قبلش رو بیشتر دوست دارم. منتهی قطعا اونقدر تجربه‌ی فرعی بودن داره که بهتر از من بدونه داره چی کار می‌کنه :)) ۷ می دم به بازیش.

آرش: خوب بودم دیگه خدایی عه :دی این مرض که همه می‌گن داشتم نمی‌دونم چیه :))‌ اگه به عقب برگردم، کمتر احساسی بازی می‌‌کنم. جز این از بازیم راضی‌ام. گرچه به خاطر اسم هوکر شانس کمی برای برد داشتم به نظرم :))

گاد: ممنون و متشکریم ازش و خسته نباشید حسابی :دی در مورد بالانس و داستان که بالاتر تعریف‌ها رو کردم. امیدوارم بتونه هر چند وقت یه بار گاد بشه :دی نمره‌اش هم ۱۰/۱۰ :دی

و در آخر، جمله‌ای که می‌خواستم بعد از برد غیراحتمالیم بگم رو الان می‌گم:

هَممممه رو مالیدم!

:trynottolaugh:

آخرین ویرایش:
مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام.

این نظرات من راجع به بازی بچه ها. امیدوارم Biased نباشه نمراتم.

بی گناهان

عرفان (9.5/10)

عرفان تحلیل های شبش بی نظیره و خیلی خوب و با دید باز تحلیل می کنه، این خصوصیت رو همه کسی هم نداره. به نظرم بازی روز عرفان سه فاز مختلف داشت:

تو فاز اول بی نهایت خوب، دید باز به همه بازیکنان بازی و محکم. تنها باگِ این فازش مشکوک بودنش به گادفادر بود. چون گادفادر بازیش طوریه به نظرم یا باید محکم باشی و قاطع، یا باید خیلی زیرکانه در سایه. مثال خوب از اولی، ال امین توی دوری که پویا داستان عالی داشت، مثال دومی محمد امین دورِ پیش. عرفان سبک فاز اولش شبیه ال امین اونجا بود. اینم اگر گادفادر کشته نمیشد با یک تحلیل ساده تو فازهای آخر میشد بررسی می کرد و رفع باگ می کرد.

توی فاز دوم از بازی عرفان، به نظرم احساسات وارد بحث های عرفان شدن. از اواخر بحثش با ترسا، یک پستش خطاب به صدرا و تو بحثش با آرش. حس کردم یک اتفاقی داره برای عرفان می افته، خوب بازی می کرد ولی از پست هاش حس می کردم دیدش محدود شده و اون دید اولیه و محکم رو به بازی رو نداره.

فاز سوم عرفان خیلی بهتر شد از این جنبه، احساساتی نبود و هدفمند و با دید باز بازی کرد. اواخر فازی که رامتین رو میخواستیم اعدام کنیم به نظرم حرکت خوبی نزد. نمیدونم چقدر به قاتل بودن پویا شک داشت. پویا میتونست قاتل باشه، اما بعد از رامتین. رامتین با فاصله نفر اولی بود که مستعد قاتل بودن بود به نظرم، چون مثل یک قاتل کلاسیک بازی کرده بود. برای همین این حرکت عرفان برام شک ایجاد کرد که ستون پنجم جذب بازی هست و دیگه امیدی به برنده شدن تیمشون نداشته.

تو مافیا همین دلایل رو کنار هم گذاشتن خیلی سخت می کنه کار رو برای یک بی گناه، مخصوصاً فازهای آخر. اینکه بیاد همه چی رو کنار هم قرار بده و تصمیم بگیره. تو این Quandary که من بودم عرفان گناهکارتر بود، چون مهدی از فازی که وارد شده بود کامل مثبت بود. اگر مهدی از اول بازی می بود، سبک سنگین کردن افراد میتونست راحت تر باشه. باید بازتر فکر می کردم.

صدرا (7.5/10)

صدرا واقعاً بازیکن خوبیه و یکی از فیوریت های منه. لحن پست هاش همه مثبت بود و دفاعیاتش هم خوب بود. تحلیلش صرفاً اشتباهی بود که میتونست توی ذهن بمونه برای بعداً. در آینده نقش ها رو باید دقیق تر بخونه. من خودم کاری که می کنم قبل بازی چند بار داستان اولیه و نقش ها رو میخونم و این طور توی ذهنم بیش تر میمونه جزییات. من توصیم هم بهش اینه حتی اگر اشتباه فنی کرد تو بازی خودش رو در موضع ضعف قرار نده اگر بی گناه هست و اینکه تصور کنه حتماً اعدام میشه.

هدف های شب هم عالی. بهترین بازیکن شب هم بود، خودش کلی نمره داره. اون پستش هم عالی بود به رضا اشاره نکرد توی تحلیل افرادش و رضا رو کشته شده فرض می کرد. نمیدونم تصور خودش چطور بود ولی به نظرم یک نکته ی خیلی مهم و یادگرفتنی بود :)). همین به نظرم یک نمره اضافه می کنه به عملکردش. واقعاً حیف شد همون روز نگرفتم این رو. اون پست تو تحلیل های شب خیلی بهم کمک کرد و اینکه بفهمم چهار نفر اصلی مافیا حذف شدن و ستون پنجم جذب شده.

محمد

مهدی توضیح داد در مورد نقش سامورایی. فکر کنم تنها پویا میدونه من چقدر وابستگی عمیقی به این نقش دارم. تا حد زیادی سبک بازیم در کنارش هم Evolve شده و شکل و قالب گرفته. در مورد این نقش، به نظرم غایت نقش سامورایی درگیر کردن خودش با قاتل، گادفادر و جادوگر هست. باید تلاش کنه توی روز این سه تا رو تا جایی که میتونه بشناسه و یا حداقل کاری کنه توی شب بزننش. اینکه تو این دور به هدف رسیدم از خودم راضیم از این جنبه، هم پدرخوانده هم قاتل. مثلاً دوری که ال امین سامورایی بود شب گادفادر مورد هدف قرارش داد، ولی قاتل زنده موند و رسید به چهار نفر آخر. بازیکنان دیگه مافیا (مثل خیاط، تروریست یا ساقی) رو به نظرم پلیس در شب و یا رویین تن تو روز باید حسابشون رو صاف کنن. اینکه سامورایی توی روز باید برنده تر باشه، با مهدی و آرش موافقم، بُرندگی من کم تره نسبت به غایت نقش سامورایی، اگر فرصت بشه در آینده این نقش رو بازی کنم قطعاً به خصوصیتم اضافه می کنم. این دور بهتر بودم از لحاظ بُرندگی و همه رو تا حد زیادی سوال جواب کردم و بازخواست. ورودم به پایین تر از انتظاراتم بود به خاطر نبود فرصت، ولی گادکش نشدنم رو واقعاً مشکل فنی داشتم. توی فازهای آخر هم به جز فاز آخر که محدود شدم از خودم راضی بودم. به نظرم هیچ فردی حتی رویین تن یک بازی حاضر نمیشه اون پست شماره 387 رو بنویسه، توی ذهنش هم رد نمیشه. توی دورهایی که بودم ندیدم کسی با این اپروچ پست بده، میخواستم این سدِ از نگاه کردن به نحوه ی بازی خود بازیکن رو بشکنم.

نمیدونم چند نفر تجربه ی رسیدن به سه نفر آخر رو دارن، بازم میگم به شدت سخته، مخصوصاً اگر در روند بازی افراد بودی و به مرور یک سری فرضیات تو ذهنت تثبیت شده. پویا میگه این جور مواقع ذهن رو باید فرش کنی و از اول نگاه کنی. واسه من سخت بوده همه ی فازها این طوری باشم، ولی چون پویا میگه شدنیه قطعاً. تا فاز آخر سعی کردم تا جایی که میتونم این کار رو بکنم، تو پنج یا چهار نفر بهتر میشه، تو سه نفر سخت تر.

ستاره (-)

ستاره به نظرم منفی وارد بازی شد :)). شاید چون مدت ها دور بوده از جو مافیا. انتخاب خویی هم داشت برای شب اول که کاراگاه شد :)). مثلاً من بودم سامورایی یا رویین تن انتخاب می کردم، یا پزشک میشدم یک نفر با خودم رو سیو می کردم. اینکه تروریست رو حذف کرد خیلی کمک شد به بی گناهان به نظرم. شاید اگر تو بازی میموند و ادعای مستشاری مطرح میشد با عرفان تناقض ایجاد میشد و کمی پیچیده تر می کرد ماجرا رو.

محمدامین (-)

حیف شد زدنش. به نظرم تو بازی بود شاید خوب شناسایی می کرد افراد مورد نظر نقشش رو.

امین خلفی (-)

دوری نیست خلفی باشه بی گناهان ازش یک ضربه ای نخورن :)).

محمدرضا (7/10)

ورود خوبی نداشت به نظرم، چون به نظرم روزبه بازیکنی نبود که گناهکار باشه حداقل برای صحبت هاش تو فازهای اول. ولی دفاعیاتش خیلی خوب بود به نظرم و نظرم به بی گناهیش بود.

روزبه (6/10)

شروع روزبه خوب بود به نظرم. ایده ای که داد باعث شد بحث شکل بگیره ولی نتونستم بفهمم چرا از بعدش وارد هیچ بحثی نشد. انگار هدفی نداشت برای فازهای آینده. حس کردم از این هجمه ای که بابت پیشنهادش بهش وارد شده بود شوکه شد و بازیش رو تحت تاثیر قرار داد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گروه مافیا

عماد (7/10)

به نظرم عماد، عماد دور قبل نبود. وقتی نگاه می کنی می بینی تم در سایه بودن برای عماد اکثر وقتا بوده، ولی حس آنچنان منفی نمی گیری. این دور حس منفی رو واقعاً گرفتم. سر همین فازی که به صورت جدی وارد شدم، باهاش وارد بحث شدم. لحن خیلی مهمه به نظرم. مثلاً یک جا Tierی که به فارسی نوشته بود تیر، پویا ازش پرسید چرا تیر؟ اومد توضیح داد که منظورم فلان و فلان بوده. به نظرم در جواب پویا باید خیلی رک می نوشت Tier. :)) بدون هیچ گونه واژه اضافه :دی. یا وقتی رامتین اومد گفت که عماد کلاً حس گناهکاری میده. عماد خیلی محافظه کارانه به رامتین جواب داد، طوری که بعد چند پست، حس کردم به همدیگه دست دادن و گفتن اجازه بدین این بحث رو خاتمه بدیم. :)) این جور پست ها از عماد رو که میخوندم به نظرم مشکوک ترش می کرد. شب مرگش حدس بیش ترم این بود که ستون پنجم رو زده، چون روز بعد به نظرم میتونست از گزینه های اعدام باشه.

فری (-)

فری بازی رو خوب و محکم شروع کرد به نظرم. نمیدونم چه رویکردی رو میخواست در پیش می گرفت اگر تو بازی میموند.

رضا (8/10)

رضا این دور واقعاً از دور پیش هم بهتر بود. واقعاً ترسناک شده کرکتر مافیاییش. :)) حسم بهش مثبت بود تا شبی که صدرا هدف قرارش داد. خوب خودش رو درگیر کرد و از زوایای مختلف به بازی نگاه کرد. اونجا که گفت عرفان از صحبت پویا سواستفاده کرده در مورد آرش رو خیلی جالب بود برام :)).

ترسا (7/10)

ترسا به نظرم خوب بود. دفاعیاتش رو من اوکی بودم باهاش و خوب جواب داد. شبی که رامتین و عرفان بهش رای دادن منتظر بازی فرداش بودم که بازی رو چطور پیش میره.

مهدی (9.5/10)

فازهای اول خیلی کم بود و فازهای آخر خیلی جدی وارد بحث ها شد. به نظرم مهدی Overall تو اون دو فاز مثل یک بی گناه بازی کرد. یعنی حس بی گناهی رو خیلی خوب می داد. به فعالیتش تو این فازها 10/10 میدم. نمیدونم مثلاً اگر مثل عرفان از اول تا انتهای بازی به صورت یکسان میبود چطور نظرم بهش تغییر پیدا می کرد. تنها دلیلی که میشد ستون پنجم معرفیش کرد، همون درگیری با رامتین بود که می شد تو اون فاز آخر بررسیش کرد. چون نخش واقعاً خیلی ریز بود و من و خیلی ها هم تو خوندن پست ها نفهمیدن نخ بوده.

در کل به نظرم الان برندهای مختلف داریم تو مافیا، برند گروه مافیا مهدیه، خیلی هم ارزش داره، برند فرعی ها پویائه بعدش آرش یک برند درجه یکه، برند نقش بی گناهی مثلاً سید دور پیش بی نقص بود. عرفان توی بی گناهی هم برنده، برند باارزش و درجه یک هم میتونه باشه.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فرعی

پویا (10/9.5)

پویا اینقدر گاد بوده به نظرم، همه به چشم گاد نگاهش می کنن :)). این به نظرم توی برداشت و نظرات از بازیش اثر میذاره. افرادی که از قدیم بازیش رو دیدن مثل سید، مهدی یا یا ال امین شاید بهتر بدونن چه اپروچی برای پویا داشته باشن. ولی باعث میشه برای کسی که گادش همیشه پویا بوده سمتش کم تر بیاد و در مورد پست هاش نظر بده. به نظرم برای افراد جدید باید اینقدر بازی کنه که دید گاد بودن بهش کم تر بشه :)). اما این دلیل نمیشه که نگم بازی پویا چه تاکتیکی چه تکنیکی این دور از هر جنبه عالی بود، قاطعیت و محکم بازی کردن و بازیکنان رو بازخواست کردن. البته با دیدش موافق نیستم که فراری باید برای خودش بازی کنه :)). با سبکی که بازی می کرد تنها نقش گناهکاری که به پویا میخورد قاتل بود به نظرم، ولی چون رامتین با فاصله ازش بیش تر بود من مدنظر قرار نمی دادم و برای همین برای من سفید بود اواخر بازی. دو جا توی تحلیل هاش دیدش جامع نبود به نظرم. یکی توی قاتل بودن رامتین توی فازی که صدرا رو اعدام کرد و تا اواخر فاز بعدش. یکی هم به نظرم این ناخودآگاه رو توی تحلیل ها توی ذهنش داشت که من این دور پس از مدت ها میتونم گناهکار باشم، جایی نگفت توی بازی ولی حس کردم توی تحلیل ها این مساله توی ذهنش هست.

آرش (8/10)

آرش رو واقعاً حس مثبت بهش داشتم. همه جا درست صحبت کرد و خوب هم بحث کرد. آرش گناهکار دور قبل هم نبود که از قصد بخواد چیزی رو کژ برداشت کنه. تو بحثش با عرفان، به نظرم این آرش بود که سعی کرد احساسات رو دخیل نکنه و منطقی برخورد کنه. دیدم پویا هم اشاره کرد، آرش در حالی که مثبت بود کمی خنثی بازی می کرد. اینکه نقش های ریسک دار رو هم قبول می کنه واقعاً عالیه و همی باعث میشه آرش توی تنوع پلن برای بازی رنک یک باشه واسه من :دی. شبی که آرش مرد احتمال زیاد دیدم هوکر بوده باشه. یکی اینکه راه برد قاتل تو فازهای آخر از کشته شدن هوکر می گذشت و قاتل توی افراد بازی احتمال بیش تری به آرش داده بود. دوم اینکه توی بازخواستش از محمدرضا اون اولین کسی بود که بحث قاتل رو مطرح کرد و احتمال قاتل بودنش رو کم تر می کرد. هدف های شبش هم نگاه کردم خوب بودن و صرفاَ بدشانسی آورد.

رامتین (8/10)

رامتین واقعاً پلیر قویه، ابهت هم داره سبک بازیش. برای همین کم تر کسی هم بهش نزدیک شد. اینکه توی بحث ها خیلی خونسرده و از زوایای مختلف نگاه می کنه فاکتور عالیه که فکر کنم کم تر کسی تو مافیا داشته باشه. یک قاتل کلاسیک بود این دور. شبی که آرش رو زد میتونست برنده باشه که بدشانسی آورد صرفاً. به نظرم محکم میموند تو بازی شاید یکی دیگه رو اعدام کرده بود. مثلاً اون فاز پویا، عرفان و رامتین میتونستن به من رای بدن، چون جزء مشکوک هاشون بودم و من سه رای داشتم و اون دو رای و بازی رو پیچیده تر می کرد.

گاد عزیز (10/10)

عالی. داستان هم عالی. مخصوصاً جاهایی که فرانسید با عرفان صحبت می کرد یا قسمت های احمدی نژادش :)). این دور بهم گفت میخوام یک نقش بهت بدم بتونی بازی دور قبل رو جبران کنی. قرار بود پلیس باشم ولی دیدم یک شب مونده به بازی بهم گفت ممکنه بهت سامورایی یا رویین تن بدم. منم خب از خدا خواسته انتخاب کردم سامورایی رو :)). امیدوارم انتظاراتش رو برآورده کرده باشم.

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب سلام دوباره به همگی،،،فکر کنم ذوق شدید فازای اخر و برد به حدی انرژیمو گرفت که تا الان حال نوشتن تحلیل نداشتم :دی

بیگناها

ممد: ممد اوایل بازی نبود و تقریبا مثل مهدی بازیش از فاز ۳ به بعد شروع شد.خوب بازی کرد و بحث کرد.روی کاغذم حدسی که راجبش زده بودم کاملا درست بود و ض ض بود ولی امان از و پیچیده کردن الکی مسائل که باعث شد تصمیم به زدنش بگیریم.ولی خوب کسی چه میدونه شاید قسمت بود اینطوری بشه و اگه مهدی سولو نبود نمیتونست فاز اخرو اینطوری در بیاره :دی نمره:۸.۷۵

عرفان:عرفان این دور عالی بود،کاملا حس بیگناه مقتدر رو القا کرد،فعالیت خیلی خوب ولی یه جاهایی یه ایرادایی هم داشت.بعضی جاها زیادی تهاجمی میشد به نظرم.این چیزا معمولا فازای اخر کار دست ادم میده :دی تحلیل های شبشم خوب بود :دی نمره:۹.۲۵

صدرا: مشخصا بر اساس چیزی که از بازی دیدیم و خودشم گفت وقت کافی واسه بازی رو نداشته،توی بحث مستشار تروریست کاراگاهم هرچی گفتیم گوش نداد :))) ،هدف هاش خوب بودن ولی حقیقتا زدن رضا رو نمیتونم قبول کنم :دی،یعنی عقیده دارم اگه صدرا وقت داشت و بازی میکرد و میخوند و حواسش به بازی بود عمرا رضا رو هدف قرار نمیداد،اینم از شانس ما بود تو این دور :))

ستاره: بازی خاصی نکرد،کلا ۲ تا پست داد که یکیش معارفه بود از این جهت هیچ حس خاصی ندارم :)) ولی کاراگاه شدن و تیر زدنش تو شب اول یکم عجیب بود که بازم میگم اینم شانس مایه :))

ممدگرل :دی :الهی بگردم برات :)) باور کن هیچ انتقام و کینه ای پشت زدنت نبود،صرفا ۱۵۰% مطمئن بودم که بزنم تیرم میخوره و واسه همین زدمت :)) ایشالا دورای بعدی جبران میکنیم :دی

خلفی: نبود بنده خدا و یه تیر سیف دیگه بود :دی چیزی که فقط خیلی خیلی دوست دارم راجب زدن خلفی اثر پروانه ایش بود :دی،زدن خلفی باعث زنده موندن مهدی از تیر قاتل لعنت الله و جذب موفقش و برد ما شد :)) وقتی بعد این بازی اینو فهمیدم حقیقتا به حدی خر ذوق شدم که نگو :))

محمدرضا: استارتش یکم ضعیف بود ولی بر خلاف نظر بعضیا کاملا حس بیگناهی به من منتقل کرد.طرز فکر و نوع بازی بعضی از افراد باهم متفاوته،یه حرف یا حرکت که واسه یه سری گناهکاریه ممکنه واسه دیگران نباشه.من اگه بیگناه بودم تو بازی ممدرضا بیگناه ۱۰۰ بود واسم،،،حرفش راجب زدن روزبه توسط قاتل رو کاملا هم قبول داشتم و هم ۱۰۰% هم عقیده بودم. ممدرضا گادکش شدنت طوفانی به پا کرد :)) ،اون شب که ممدو زدیم قرار بود تو یا رامتین یا ارش رو بزنیم :دی که گزینه اول خودت بودی،بعد گادکش شدی و بین رامتین و ارش رسیدیم به رامتین که یهو طی اتفاقات شخمی شدیم ممد :)) اگه ممدرضا گادکش نمیشد و به جاش ممد میشد در بدترین حالت رضا زنده میموند در بهترین حالت هم من هم رضا،مهدیم که جذب شده بود(چون ممدرضا رضا رو سیو کرده بود اون شب :دی) ولی خوب ممدرضا گادکش شد و ممد موند و من و رضا ترکیدیم :))) یکی از خنده دارترین شب های گروه رقم خورد :)) نمره: ۷

روزبه: دور اولش بود و اشنایی نداشتیم :دی. دوست داشتم تو بازی بمونه :دی.ایده اولیش رو دوست نداشت هیچکی و سر همون مورد اماج حملات قرار گرفت :دی ولی یخ بازی رو شکوند.امیدوارم دورای بعدی بیاد :دی نمره: ۶
............................................................................................................................................................................

فرعی ها:

پویا: :دی :دی عالی بود،دیدن بازی پویا بعد این مدت طولانی لذت بخش بود و چقدر سیمپل اند پرفکت بازی میکنه این بشر :))،یه جاهایی شک میکردیم که نکنه قاتله ولی این شک صرفا به این خاطر بود که رامتین تیپیکال قاتله،هم بازی که داشت میکرد و هم سبک کلی بازی و شخصیتیش که در نهایت روی قاتل بودن رامتین مطمئن شدیم.امیدوارم گناهکاریش رو هم ببینم به زودی :دی و اینکه همچنان به عنوان پلیر بازی کنه :دی نمره:۹.۲۵

ارش: ارش به اکتیوی دور قبل و دورای قبلی نبود،ولی همچنان دقیق توی بازی و تحلیلای فوق العاده،به حدی تحلیلاش دقیق بود که یه واقعا برگامون ریخته بود،چند جا هم ازش حس ستون گرفتیم :)) ولی بازی که جلو رفت یه جوری بود که نه بیگناه بود و نه گناهکار به قاتلم نمیخورد و سر همین که این دیلما ذهنی تا اخر بازی ادامه نداشت ازش نمره کم میکنم :دی ولی در کل نقش و بازی جالب و متفاوتی بود از ارش :دی،،،ارش مظهر مافیا بودنه :)) ولی میخوام بیگناهیش رو ببینم :دی نمره:۸.۷۵

رامتین: رامتین سولو پلیره،باید تکی بازی کنه تا بازی خفن کنه به نظرم که این هم قوته هم ضعف.بهترین پلیر انتخابی واسه قاتله ولی تیپیکالشم هست.در کل خوب بازی کرد ولی میدونستیم قاتله :دی هدفاشو دوست نداشتم :)) نمره:۸.۵
...................................................................................................................................................................

مافیا:

فری: فری بازم بدشانسی اورد و شب اول زدنش،ولی دمش گرم که تا اخرش بود و کمک و همفکری کرد(به جز اون شب کذایی :)) )،واقعا دمش گرم،لاو یو برو :*

ترسا: ترسا بازی رو بد شروع کرد،بدبیاریم اورد شب اول از قاتل تیر خورد،چقدر راجب لباس فکر میکردیم و لباس میدادیم،سید خدا لعنتت کنه :))،ولی وقتی بعد مدت طولانی میای طبیعیه،رفته رفته بهتر بازی کرد و دفاع خوب و منطقی ای داشت :دی نمره:۶.۷۵

رضا: رضا معنی و مفهوم کامل تیم پلیره،،،سوای هوشش و بازی خوبش این روحیه و همکاری تیمیش خیلی عالیه و خیلی خوشحالم که تو تیمم بود،،،خوب بازی کرد،شک خاصی روش نبود و به نظرم نباید تیر میخورد اگه صدرا نرمال میتونست بازی کنه،،،نخ مهدی رو اول دید و عالی گرفت،،،ادامه دادن بازی بعد مرگ واسه من خیلی مهم بود،واقعا کل تیم همکاری کردن،شاید اگه کسای دیگه ای بودن بعد مردن ۴ نفر تیم اونم تو فاز شب کاملا گیو اپ میکردن یا اعصابشون خورد میشد یا به شخمشون میگرفتن ولی ما نه :دی. به رضا ۸ میدم چون واقعا خوب بود.

مهدی:۱۱،به مهدی ۱۱ میدم :))،تنها کسیم هست که نمرشو اول نوشتم،سایه بودنش رو اصلا قبول ندارم،مهدی همیشه بازیو از فاز ۳ به بعد شروع کرده.نخش عالی بود،محشر بود،یه برهه کوتاه بعد نخ گرفتن فری و رضا یه لحظه شک کردن ولی من ۱۵۰% مطمئن بودم که اگه مهدی بخواد نخ بده همینه و شک نکنین :دی.بهترین پلیر و رو فرم ترین پلیره حال حاظره همه هم قبول داریم :دی،اگه یه نفر میتونست بازی رو یه تنه در بیاره مهدی بود،یه جا گفته شد اگه مافیا یه نفر باشه خطری نداره و لبخندی بود که رو لب من بود اون موقع :))
سوای نبوغ و هوش بازی و روانشناسی بازی،مهدی هم یه تیم پلیر واقعی و یه برنده واقعی تره.محشر بود و توی این ۲ بازی اخیر سقف بازی رو به نظرم بالاتر اورد. ریسپکت زیاد
...........................................................................................................................................................................

و در نهایت سید عزیز،گاد فوق العاده و زحمت کش بازی که خیلیم اذیت شد :))،نقشا عالی بالانس جالب و عالی :)) داستان فرا عالی،همه چی فوق العاده و خاطره انگیز بود سید و قطعا این دور عمرا از یاد من نمیره،،،به نظرم فاکتور خاطره انگیز بودن و فان بودن خیلی مهمه که دورای کمی این فاکتورا رو داشتن.
نمره ۲۰،خسته نباشی :*

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
من کامل همه رو تحلیل کردم ولی دوستان اصرار دارن که نمره هم باید داد. :| :دی

مهدی: 9.75 (صرفا برای این که همونطور که خودش هم دوست داره، دور جوکرش تک بمونه. :دی)

پویا: 10

محمد: 9.5

عرفان: 9

آرش: 9

عماد: 7.5

ترسا: 7

رامتین: 8.5

محمدرضا: 7

صدرا: 7.5

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درودِ فراوان خدمتِ دوستان و همرزمان.

نه تحلیلگرِ خوبیم، نه اصولا نمره دادن برام راحتِ. به این دلیل که نمیزارین بازی کنم. : (

ولی این دور استثناست. چون تا جایی که یادم میاد اولین بردم با مافیا رو کسب کردم.

نمره هامو زیاد جدی نگیرین چون قطعا بایس شده.

در مورد خودم

ستاره بعد از قرنی اومد بازی کرد، نقشش مستشار بود، و سه تا پست اول بازی من و خوند و بهم مشکوک شد و نقش کاراگاه رو گرفت و من رو پرسید و من رو زد، و در جواب این که چرافری؟ میگه معلوم بود گناهکاره. : ( بنظر خودم ولی ذهنیت بچه ها به من منفی شده حالا به هر دلیلی نمیدونم؟! از اونجا که ترسا هم به من گفت تو همیشه برای من مشکوکی، بنظرم این ذهنیت دو تا خواهرا بر میگرده به اون مافیا سرعتی چاوش که هم تیمی بودم باهاشون، ودیگه فرصت نکردم ذهنیتشونو دوباره مثبت کنم. من لذت بردنم از بازی بخش عمدش(شاید همه اینطورین) بر می گرده به میزان فعالیتم تو فاز روزو درگیری ها و کنش و واکنش و برداشت کردن و تصمیم گیری درباره افراد و خوب تو این 2 دور اخیر نتونستم به این ممکن برسم. تو هر دو دور مد نظرم این بود که برداشت اولیه بازیکنا رو از خودم به عنوان کسی که فعاله و از بحث کردن ابایی نداره جا بندازم و اگر جون سالم به در بردم ، با تکیه به همون برداشت اول کم کم برم تو پس زمینه و از یکم دورتر به کارام برسم. که خوب هر دوبار جون سالم بدر نبردم، البته دور قبل داشتم میرسیدم به این و داشتم رد میشدم از این مرحله که خوب آریا کار خودشو کرد. ولی این دور فکر نمیکردم انقدر زود بمیرم به خاطر همین کلی از انگیزه و انرژیم رو در اوایل بازی از دست دادم، اما بعد به این نتیجه رسیدم که مهم نیست مردم ، هنوز هم میتونم از بازی لذت ببرم و درگیر باشم، بنابراین سعی کردم تا اونجا که میتونم به تیم کمک کنم، امیدوارم مفید بوده باشم. به خودم 5 میدم ، قطعا اگر زود نمیمردم ، توی فاز روز هم پلن داشتم و هدف نهاییم تبدیل کردن خودم به یک هات اسپات و بعد هم انتحاربود. کلا تواین بازی سه تا نقش و خیلی دوست دارم:

1-خیاط: چون واقعا یکی از نقشاییه که اگر خوب اجرا باشه میتونه بی نهایت به بازی پیچ و خم اضافه کنه و بلکل دید بی گناها رو توی بازی تار کنه، به یاد ندارم کسی خیاط رو خوب بازی کرده باشه ، نقش آسونی هم نیست و وقت زیادی میخواد که برای هر لباست سناریو بچینی.

2:قاتل: یکی از نقش های گِلًمِرِس بازی مافیاست، و یکی از فانتزیام تو مافیا اینه که بتونم این نقش و طوری بازی کنم که حق مطلب دربارش ادا بشه، البته قاتل خوبم داشتیم در طول ادوار، همین رامتین یکی از قاتلای سابقه داره،و آریا هم یادمه یه دور برد با قاتل. ولی چیزی که مد نظر منه یکم رویایی و سخته به همین دلیل بهش میگن فانتزی. : )

3: تروریست: اینم جذابیتش برام انتحارشه، یعنی بتونی طوری بازی کنی که یه سری نقشا رو مجاب کنی که تو یک شب خاص همزمان مورد هدف قرارت بدن که خوب اینم فوق سخته، ولی اگر اجرا بشه فکر کنین چقد تاریخی میشه :دی تو یه شب مثلا تروریست دوسه نفرو با خودش به جهنم ببره

عماد: تصمیم داشت با همون فرمون دور قبل بازی کنه که اوایل بازیش اوکی بود، ولی رفته رفته سنگینی نقشش رو بازیش تاثیر گذاشت و اونقدر توی القای حس بی گناهی موفق نبود، شایدم چون من به نقشش آگاه بودم این حسو ازش گرفتم. ولی احتمالا اگر سامورایی و نمی زد حد اقل تا بعد از جذب مهدی اعدام نمیشد. نقطه عطفش برای من توی گروه رقم خورد.اون شبی که ترسا رو زدن تو گروه گفت:"اون روی سگ من داره بالا می اد، به تمام مقدسات قسم می بریم بازی رو" حس گردم اگر این جمله رو کلامی ادا می کرد انقدر جــــــــری شده بود که کلی آب دهان به محیط اطراف تراوش میکرد:)) واقعا حق مطلب گادفادری رو با این جمله برای من ادا کرد. 7.5 میدم بهش نیم نمره به خاطر عوض کردن تیرش از پویا به محمد کم میکنم.

رضا: توی فاز روز بهترین بازیکن بود ، تنها ایرادی که میتونم ازش بگیرم این بود که اصرار داشت صدرا رو بفهمونه در حالی که باید میذاشت صدرا تو جهل خودش غلط بزنه. در واقع یکم زیاد از حد فاز بی گناهی برداشته بود. تفاوت کسی که بی گناهه و کسی که میخواد بی گناهی رو خوب بازی کنه اینه که یه جاهایی مثل قضیه صدرا باید بزاره طرف تو ناآگاهی خودش بمونه، شاید بقیه بی گناها بعدا با همین ناآگاهی صدرا اعدامش کنن که همینطورم شد و فاز بعد صدرا اعدام شد. با شناختی که از صدرا دارم یکی از مهمترین دلایل پرسیدن رضا همین بحثاشون بوده. یکی از ایرادای دیگه که میتونم به بازی رضا بگیرم، روز محور بودنشه، زیاد میلی به پی بردن به پیچ و خم های نقشش نداره.نقطه عطف بازیش گرفتن نخ مهدی بود. اینم مثل عماد نیم نمره بخاطر عوض کردن گزینه تیر بدون مشورت با من کسرمیشه :105: 7.5

ترسا:
همون فاز اول که اون تیکه رو به من انداخت گفتم این لاست کاز شد :)) قصد داشتم تو فاز بعد برم اساسی بهش گیر بدم و باهاش درگیر شم. توی گروه رضا گفته بود به فری گیر بدید ولی تابلو نباشه که بعدا خواست اعدام شه پاتون گیر نباشه. بخاطر همین فکر کنم ترسا یذره گیج شد چون خیلی هم استرس داشت، در اصل میخواست بیاد به من بگه گیری که به آرش دادی خیلی چرته و به تو چه اصلا که آرش نظرشو گفته درباره اعدام رندوم ولی اون جمله رضا ترسوندش و گفت بزار به یه تیکه انداختن بسنده کنم:)) بهش حق میدم برای شروعش .بعد این همه مدت بیای بازی و خیاط باشی یکم استرس داره. ولی در ادامه برخلاف انتظارم دفاعیاتش خوب بود و داشت از بند اون اشتباه رها میشد که مورد اصابت گلوله قرار گرفت. نقطه عطفش برای من لباس پوچ دادن به خودش و رضا بود:)) بنده خدا فکر میکرد داره لباس بی گناهی میدوزه غافل از اینکه بی نقش شده:دی 7

بی گناهان:

عرفان:
نکات مثبتشو همه گفتن دیگه تکرار مکررات نکنیم. تنها انتقادی که بهش دارم، چند درجه ولوم احساساتشو بیاره پایین.وقتی آدم احساساتی بشه دیگه نمیتونه درست فکر کنه، توی بحثاش با آرش از نظر تاثیر گذاری آرش برنده بود، چون منطقی تر و آرام تر بود. عرفان ولی احساساتی و آشفته بنظر می رسید و فاز آخر انقدر عصبی بود که مافیا جلوی چشش لخت میشد هم نمی دید:دی عصبانیت بنظر من توی بازی توجیه نداره مگر به عنوان ابزار استفاده بشه. نقطه عطفش نجات خودش از تیر قاتل بود.8.25

محمد:

جنتل منِ مافیا.فکر کنم خودش دیگه حالش بهم بخوره از این القابِ کیوت :)) تلاششو توی بازی دوست دارم، توجهش به تمام جوانب بازی با آرش برابری میکنه. وقتی که بخوادگره بازی و باز کنه حتی امضای آدمم مد نظر قرار می ده. توصیه ام اینه سعی کنه یکم هیجان و تنوع و بُعد به بازیش بده. البته سلیقه ایه ولی خوب من دوست ندارم شخصا هر دورم یک شکلی باشه. ولی از اون ورم با همین دید مثبتی که بهش هست این دور عماد و از کمر دو نصف کرد:)) اگر همیشه بتونه این تاثیر و داشته باشه "هو ام آی تو جاج؟" 8.5 . ضمن اینکه ایرادی تو فاز اخر بهش وارد نیست.

ستاره:

هیچی فقط واگذار میکنم به امامزاده ارژنگ :))

صدرا:

شوخی باهاش زیاد میکنم ولی واقعا پسر باهوشیه، دو تا ایراد داره که بیشتر ارثیه بنظرم:دی یکی اینکه خیلی تنبله و دوم اینکه اصولا خیلی چیزا رو جدی نمیگیره، این دو تا ایراد و رفع کنه هم تو زندگیش هم مافیا موفق تره. نمرشم 11و00(حضوری) :))

روزبه:

تلاشش برای استارت بازی قابل تحسین بود. ولی خوب این استارت زدنه اکثر اوقات به قیمت جون آدم تموم میشه.

محمد امین:

اینم که همون اول مرد، نفهمیدیم چی بود اصن:)) بازیکن خوبیه. استدلال عماد برای زدنش این بود که قطعا میمیره :))

خلفی:
این که مافیا با زدنش غیر مستقیم ستون رو تو بازی نگه داشت یکی از پیچش های زیبای بازی مافیا بود:دی مثل خلفی باشید، توی مرگتونم به بقیه خیر برسونید.

فرعی ها:

پویا:
واقعیتش منم میخواستم به یک 10 و چند تا تعریف کلیشه ای بسنده کنم ولی دیدم گفته نکنید:دی توی بازی مثلا میگفت قوری :)) میگفتم این پویاست حتما از این قوری منظوری داره:)) واقعا تو مافیا یک مایل استون هست. اون اصراراش برای ستون بودن آرش تا حد زیادی گمراهمون کرد و تقریبا تا روز گرای مهدی ذهنم درگیرش شده بود . میدونستم بنظرش ارش ستون نیست ولی نمیتونستم بفهمم هدفش از این کار چی بوده. البته خودش گفت میخواست بترسونه ستونو:دی پستاش جالب و هدفمند بود ولی من از زدنش نمی ترسیدم تو گروهم گفتم اگه بخواد نمیر بزاره پویا رو سید، خیلی کلیشه ای عمل کرده، پس باید ب عنوان گزینه تیر بهش فکر کنیم که فکر هم کردیم تصمیم هم گرفتیم ولی متاسفانه رضا و عماد خلف وعده کردند و در نبود من عوض کردن بقیشم که تاریخه:دی تنها هدفم هم از مطرح کردن زدن پویا توی شب کردیت گرفتن بود:)) یعنی بعدش بیایم بگیم نترسیدیم و زدیمش.
نقطه عطف بازیش: مزه نریض:)) و کلا حضورش. کاش حالا که این دور اومده بازم بیاد چون لذت بازی نصف میشه واقعا.
نکته منفی بازیش فقط برای خودش منفیه. اعتماد به مهدی و احتمال ستون بودنش و ندادن. رایش به محمد.9.75

رامتین:
از استانداردهای قاتل بودن خودش فاصله داشت و تقریبا یکی دو فاز قبل اعدامش درصد بالایی به قاتل بودنش میدادیم. اهداف خوب.پستاش هم خوب. بنظرم باید از این سبک و نقش یکم فاصله بگیره. 8

آرش:
اینم از اوناست که برای نکته گرفتن به امضای آدمم رحم نمیکنند مثل محمد. علاوه بر تلاش و انگیزه و وقت گذاشتن علاقش به تنوع و پیچیدگی رو هم دوست دارم. این دور هم اوکی بود. ولی حس میکنم هنوز به تعریف درستی از هوکر نرسیده بود بخاطر همین نتونست اونجوری که دلش میخواست توی نقش فرو بره. با خوب کساییم همبستر شده بود:))8

مهدی:
رییس موذیا. سلطان فاز 4 نفره. شمشیر زن یک دست:)) من حقیقتا چون میدونستم کار داره و انگیزه دور قبلو نداره امید نداشتم یک تنه بازی رو برای مافیا دراره ولی یک بار دیگه ثابت کرد قدرتشو. اینکه بتونی طوری بازی کنی که فاز آخر بی گناها بگن هرچی مهدی بگه همونه خیلی حرفه. نقطه عطفش: - - - - - :)) 9.75

گاد:

با مرگ های ضایعمون باعث وجدان دردش شدیم. باگ این بود که ما تیرخورمون ملسه دیگه:)) یکی از دو گاد برتره بعد از پویا :دی اینکه بتونی این همه اتفاقو مدیریت کنی و اون همه داستان خوب بنویسی از بیرون راحته. بهش تبریک میگم بخاطر ویژنش. تنها دو مقوله غیر قابل پیش بینی بالانسش برای من کاراگاه بودن صدرا و حضور دو تا مستشار بود توی بازی. که بازم بر میگرده به نبوغش و قابلیت طی این طریق برای جذاب کردن بازی. 10

به عنوان سخن آخر: با هم مهربون باشید، یادتون باشه مافیا بهانه ایست برای دورهم بودن، قدر لحظه رو تو لحظه ندونی بعدا میشه افسوس. بدرود تا درودی دیگر. اینقدم منو نزنید :(
[/siz]

آخرین ویرایش:
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین