برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور شانزدهم مافیا | خون‌بَس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
به عنوان مفیستوفلس وظیفه من نیست که تحلیل رای دقیق و کامل و از زاویه دید درستُ به شما یاد بدم، ولی چون دلم می‌سوزه براتون، برا این فاز انجام می‌دم یه چیزی هم یاد بگیرید در ادامه بازی و ادوار به دردتون بخوره و سطح بازی‌ها هم بالاتر بره.:دی

برای مافیا.

اطلاعات و فرض‌های مافیا این بوده:

رامتین عملا با یک رای (کی‌پی گفت که به آرش رای می‌ده) به دفاعیه اومده و رقیب اصلی آرش، نیست.
پس رقابت بین آرش و محمدامین هست.

فری و پویا به محمدامین رای می‌دهند.
(در مورد بنده، ضیغ شدن به قول آریا البته:)))

رای هر دو که متقابل خواهد بود، می‌مونه ۵ نفر.

هادی قطعی گفته به آرش رای می‌ده.
رامتین هم در انتهای فاز نظرش به سمت آرش بوده. کی‌پی هم همچنین. به آرش.
رضا خب کلا به سمت هادی بوده و بین اینا محمدامینُ بی‌گناه‌تر دیده. یعنی احتمالا آرش.
محمدحسین هم به سمت رامتین بوده ولی بین اینا به سمت آرش.

برداشت من از حرف‌ها اینی بود که نوشتم.
برای تغییر هم باتوجه به جریان بازی، احتمال برای هادی نزدیک به صفر هست. رامتین و کی‌پی کم.
رضا و محمدحسین محتمل و رضا محتمل‌تر بین اینا.

این از این.

الآن و باتوجه به عملکرد شگفت‌آور مافیا، نقش دو مافیای بیرون‌رفته قطعی مشخص هست و نفر سوم پدرخوانده می‌باشد. حالا ببینیم هرکدوم از این افراد اگه پدرخوانده باشن، به چه معنی هست:

محمدامین:
یعنی یک خودزنی اعلا اتفاق افتاده؛ ولی به غلط.
با اعدام محمدامین که پدرخوانده هست، آرش سفید می‌شد و شک جلادی هم روش کم بود. محمدامین ولی سفید نمی‌شد و شک جلادی هم روش بود براساس جو بازی.
(این‌که الآن چی هست کاری ندارم. اون موقع، اینی بود که نوشتم.)
اینا به رامتین هم اولویت ندادن. و براساس بازی، فکر می‌کردن که محمدامین ۳ رای قطعی (رهبرها و آرش) و آرش ۴ رای تقریبا قطعی (هادی، رامتین، کی‌پی و البته محمدامین) داره. نظر دوتای دیگه شاید عوض بشه در دفاعیه.
به احتمال حدود هشتاد درصد رسیدن که آرش اعدام هست.
آیا می‌توانستن جوری بازی کنن که برعکس بشه؟ بله. محمدامین سوتی می‌داد، یکی می‌گرفت و آرش هم خوش‌حالی می‌کرد.
رو رامتین هم نمی‌شده بیان.
در کل اگه این باشه خیلی زرنگن. ولی آیا محتمله؟ بسیار کم.

(قبل این‌که بریم بعدی بگم که تحلیل‌ها هم براساس حقایق موجود در بازی هست. این‌که آرش مثلا ندیده محمدامین هم به دفاعیه اومده بوده و این لوس‌بازیا، در محاسبات دقیق ما لحاظ نمی‌شه).

نفر بعدی هادی هست:
این‌ یعنی مافیا یک استراتژی بسیار قوی و عجیب داشته. بین این ۳ نفر به هادی پدرخوانده دادن با کسب اجازه از گاد مثلا، که بازی گیج بشه تهش. هادی هم از ابتدا افتاده رو آرش و آرش هم رفته سمتش متقابلا.
بازی بین این دوتا کدام را بیشتر جلاد می‌دیده؟ به‌نظرم هادی.
ولی هردو به حد کافی از مافیا بودن سفید می‌شدن.
سوال: آیا می‌توانستن بیان رو رامتین و اول اونُ بزنن و بعد خودزنی کنن؟ بله. پس چرا نیومدن؟
در کل اگه این باشه خیلی افتضاح‌تر از چیزی هستن که گفتم.
ولی آیا محتمله؟ نه.:دی

نفر بعدی رامتین هست:
این یعنی مافیا یک فرصت خودزنی را در فاز قبلش سوازنده است. و یعنی در این فاز فرصت اعدام محمدامین را هم سوزانده است. جفتش به راحتی قابل انجام بوده.
در مورد جلاد هم بازی بین اینا سمت شخصی نبوده به‌نظرم، ولی بعدش میومده. همین‌طور که الآن کمی شک‌ رو رامتین هست. رو آرش هم میومد اگه بود.
یعنی از قبلی افتضاح‌تر.
ولی آیا محتمله؟ هرگز. البته کسی چه می‌دونه.:))

نفر بعدی امین کی‌پی هست:
پدرخوانده در دور اول؟ خیلی بعیده؛ مگه ایده عجیبی از آرش بوده باشه که بازیُ برای مافیا، پیش از شروع، ببره. خودزنی‌ای بالاتر از همه موارد بالا و تمیزتر از اونا.
کی‌پی برای بازی جلاد نبوده و نیست.
استراتژی معرکه‌ای هست و کی‌پی هم عالی اجراش کرده رو آرش.
منتهی می‌تونستن قبلش رامتین یا محمدامین یا حتی هر دو رو بزنن. پس چرا نزدن؟
آیا محتمله؟ خیلی بعیده. خیلی.

نفر بعدی محمدحسین هست:
در این حالت مافیا می‌تونست حداقل ۴ رای برای محمدامین داشته باشه: رهبرها و خودشون.
بقیه افراد مردد هم ته بازی جهت‌شون مشخص شده، اونم نه کامل.
آیا محمدحسین برای بازی جلاد هست؟ نه. ۳ دور قبل که امین گاد بوده جلاد بوده و احتمالش صفره عملا.
آیا محمدحسین نمی‌توانست خودش آرش را اعدام کند تا سفید شود؟ چرا. می‌توانست. و می‌شد تا ته بازی هم پیش بره، چون جلاد نبود در چشم بازی.
آیا نمی‌توانستند اول رامتین را بیرون بفرستند با فشار آرش؟ چرا. ریسک داشت البته.
آیا نمی‌توانستند محمدامین را اعدام کنند؟ چرا. ولی دیگه سفید نمی‌شدن. خب الآن هم سفید نیست محمدحسین و در کنار رضا متهم اصلی هست برای مافیا.
این حالت یعنی چی؟ یعنی مافیا کلا استراتژی نداشته. چون محمدحسین آرشُ در مقابل دوست خوشتیپم نجات نداده و اعدام آرش هم اصلا به نامش نیست.
به بازی شب‌شون می‌خوره؟ نه. چون شب استراتژی بسیار عالی داشتن در جهت برد بی‌گناها.
آیا محتمله؟ از نظر من بله. ولی نه زیاد.

نفر آخر رضاست:
آیا شک جلادی روش هست؟ خیلی کم. چون هم قبلا بوده در یکی از ادوار مهم و برده و دلیلی برای تکرارش نیست و هم به بازیش نمی‌خوره. جلاد در جهت بی‌گناها حرکت می‌کنه. رضا در جهت خودشه این بازی.:دی
اینا می‌دونستن محمدامین ۴ رای می‌تونه بیاره: رهبرا و خودشون.
و بین بقیه هم محتمل بوده حداقل یه نفر عوض کنه.
آیا رضا تلاش کرده آرشُ نجات بده؟ بله. با اولویتش.
آیا رضا با اعدام آرش یا محمدامین سفید می‌شده؟ خیر.
آیا می‌تونسته جوری بازی کنه که سفید بشه؟ بله، ولی نه در فاز گذشته. باید از ابتدا می‌بود.
در این حالت با مافیایی طرفیم که هرکی برا خودش بوده. و رضا برگ برنده‌شون هست. که تک‌ بازی می‌کنه و می‌تونه از هر چیزی هم در بره طبق سابقه‌اش.
شک‌ پدرخوانده بودن روی آرش و محمدحسین و محمدامین و رامتین بیش از رضا بوده در بازی از اوایل.
آیا این حالت محتمله؟ بله. و نه کم.:دی

احتمالا در تحلیل من مقداری مرض می‌بینید. اشتباهی نکردم توش. هرچی نوشتم یا درسته یا عمدا خواستم جور دیگری بنویسم. آموزش بدون مرض فایده ندارع، چون مثل غذای آماده هست. کسی نمی‌پرسه چه‌جوری پختیش. ولی الآن می‌ره فکر کنه که ایرادی داشته یا نه و آیا ایراد داشته؟

حالا بیایم از بالاتر ببینیم.
بازی به این نتیجه رسیده که مافیا از بین محمدحسین و رضا هست احتمالا.
آیا نیازه که مافیا اعدام بشه این فاز؟ نه. چون مافیا باید ۴ نفرُ حذف کنه برای برد. ولی وقتی رو چیزی مطمئنی، چرا انجامش ندی؟:دی
حالت بد چیه این‌جا؟
مافیا بین اینا باشه، اشتباه اعدامش کنید. شب یکیُ بزنن. بازی می‌شه ۴ نفر. یک مافیا یک جلاد دو بی‌گناه. و یک رهبر گناه‌کار و یک هلن.
این‌جا بازی در می‌ره براتون. چون ۳ رای گناه‌کاری موجوده. بعدم اصلا شک‌ می‌کنید به این‌که اونی که مونده مافیاست واقعا یا نه. حالا به فرض که هست؛ شما باید جلادُ بزنید از بین ۳ نفر که سخته در فازی که گیجی زیاد خواهد بود.

حالت بد بود این. حالت بدتر چیه؟ مافیا بین اینا نباشه. و ادامه چیزایی که گفتم اتفاق بیفته. فرق خیلی خاصی نداره در مورد جلاد. فرقش بعدشه.:دی یعنی جلادُ پیدا می‌کنید در ۴ نفر. بعد مافیای اشتباهُ اعدام می‌کنید و می‌بازید.

سوال: اگه شب کسی نمرد چی؟ مافیا که تعطیل رسمی بوده تو شب. بله. کاملا درسته. منتهی این‌جا هم خیلی به نفع‌تون نمی‌شه. چون بعدش نفر دیگه رو اعدام می‌کنید. بازی باید تو ۴ نفر دنبال جلاد بگردید و این‌بار دیگه مافیایی در ۴ نفر هم ندارید که بذاریش کنار و بگید جلاد نیست. پس این می‌تونه براتون از قبلیا هم بدتر باشه. جالب شد.:دی

سوال بعدی: اگه درست اعدام کردیم چی؟ یک گام به برد نزدیک می‌شید و ۲ فرصت اشتباه دارید برای جلاد. اینم راحت نیست، ولی بهترین حالت‌ـه. منتهی ریسک داره. یک این‌که ۵۰-۵۰ ُُممکنه اشتباه کنید بین اینا. دو این‌که اصلا شاید بین اینا نباشه و گول خورده باشید.:دی

پس آیا بهتره برید سراغ جلاد اول؟
اگه از مفیستوفلس می‌پرسید، نظرش اینه که اولا طرف جلاد نیست؛ رمال‌ـه. به اشتباه گفته شده جلاد. چون صرفا حدس می‌زنه و رای نمی‌ده به فرد مورد نظرش.
ثانیا، جلاد که خلفیُ حدس نزده. کی فکرشُ می‌کرد؟:دی ولی شایدم زده باشه. آرش که حدس زده این هیچی. این فاز کیُ حدس زده؟ یکی از بین رضا و محمدحسین به‌نظرم.
پس می‌شه اصلا اول برید دنبال جلاد که خیال‌تون راحت باشه که حدسش این فاز درست نیست و تو ۳ نفر نمی‌بره. بدی این چیه حالا؟ جلادُ اشتباه انتخاب کنید. مافیا هم شب یکیُ بزنه. شاید هم دیگه تیر نداشته باشه ها، ولی خب همیشه باید به حالت بد فکر کرد دیگه. نه؟:دی
این‌جا بازی می‌شه ۴ نفر و دو گناه‌کار، و باز بازی در می‌ره.

پیشنهاد من اینه که اول مافیای باقی‌مانده رو حذف کنید. درسته اگه اشتباه کنید، بدتر از حالت دیگه‌ست، ولی امکان اشتباه توش کمتره. همونم ۵۰ هست حداقل ولی.

منم کمک‌تون می‌کنم و تقلب می‌رسونم بهتون: بین رضا و محمدحسین، دو اسم به من اعلام نشده. یا یه اسم از اینا هست و یه اسم از بقیه. یا صفر اسم از اینا هست و ۲ اسم از بقیه.

سوال: مگه آرش بهت اعلام نشده بود؟
پاسخ: خیر.:دی
سوال: ممکنه دروغ بگی. دلیلی داری براش؟
پاسخ: ممکنه دروغ بگم، ولی اگه اعلام شده بود، می‌ذاشتمش اولویت آخر خب.:))
سوال: خب ممکنه محمدامین هم بهت اعلام شده باشه و مجبور شدی.
پاسخ: ممکنه. ولی آیا خیاط و جلاد بهم اعلام می‌شه؟ پدرخوانده چی پس؟ کشکه؟:دی
سوال: خب شاید پدرخوانده‌ست اصلا.
پاسخ: نقش‌ها که به من گفته نمی‌شه. ولی پدرخوانده بود این‌جوری بازی نمی‌کرد دوست خوش‌تیپم؟
سوال: گیج شدیم جناب مفیستوفلس. چه کنیم؟
پاسخ: به اینا فکر نکنید. برید دنبال مافیا. بعدش رمال.
سوال: اگه یقه سفید تو بازی بود و جلاد نبود چی؟
پاسخ: متعادل نیست بازی. یقه سفید در راستای مافیاست. گورکن هم می‌تونه باشه. مفیستوفلس هم که هست. چه خبره.
سوال: پس ... .
پاسخ کوبنده: مرض و سوال. بسه دیگه خسته شدم. برو به کارت برس.

آها. احتمالا این فاز رو محمدحسین یا رضا اجماع خواهید کرد. منم از الآن باید بدونم به کدوم اولویت بدم که بازیمُ تنظیم کنم.
بنابراین یه سوال مشترک می‌پرسم. برای هرکدوم یک جواب درست و یک توضیح درست وجود داره. هرکدوم به جواب درست و توضیح درست نزدیک بود، اولویتم نخواهد بود.
سوال اینه که من چند درصد براتون مفیستوفلس هستم؟ و چرا؟ پاسخ باید کوتاه باشه حتما وگرنه تاثیر منفی داره.

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
من پست‌های صفحه‌ی 18 و 19 رو بخونم میام.
فقط به چشمم خورد که هادی گفته که چرا ناراحت بودم بعد از اعدام آرش؟ :دی
هادی جان از اعدام آرش ناراحت نبودم، از این‌که این‌قدر داشتم اشتباه می‌زدم و سبک بازیِ جدیدی که اتخاذ کردم (:))) باعث شد به قول خودت تو در و دیوار باشم؛ ناراضی بودم. به‌خاطر همین گفتم همون سبک قدیمی خودم رو در پیش بگیرم چون این‌یکی ظاهراً جواب نمی‌ده.:دی

• Smile
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
در ادامه پست قبل:
هرچی دیرتر پاسخ بدید هم تاثیر منفی داره ضمنا.

کار زیادی هم در ادامه فاز ندارم. از بحث‌ها لذت می‌برم. شاید هم یک داستانک گفتم براتون.

• Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
رامتین
من اگر دیروز پست‌هام یکم لحنش بد بود پوزش می‌طلبم. :دی درباره‌ی حس عصبانی یا ناراحتی‌ای که منتقل کردم به هادی توضیح دادم. از دست خودم شاکی بودم به نوعی. :دی

مملگر
گفته بودی که تو بحث های من و آرش رو منطقی می بینی. می تونم درک کنم که جفت حرف ها برات منطقی اومده و از جفت حس بیگناهی گرفتی. اما یه سری جاها ایراداتی که من به آرش می گرفتم و بازیش جواب داده نشد. اتهام هایی که بهش می زدم. مثل بازی با کلماتش سر پوش کردن. یا از عمد متوجه نشدن هاش. در نتیجه اگه تو برات حرف های جفت اوکی بوده و بیگناهانه، ازت می خوام بهم بگی که چی فکر می کردی راجع به اون اتهام ها؟ یعنی مثلا فکر کردی واقعا آرش معنی کلمه پوش کردن رو نمی دونه؟ یا اینکه من قاتل خلفی ام و بقیه نیستن؟
در نهایت بازی رامتین برات منفیه. می تونی بگی کجا هاش؟ اینکه کلا مثل بیگناهی همیشگیش نیست رو من هم قبول دارم. اما بر اساس رای گیری ها و مسیر هایی که تو بحث با دیگران گرفته یا استدلال هایی که آورده چی؟ نظری داری؟
همچنین اگه بخشی از حرف های آرش به نظرت به حرف های من می چربید که باعث شد آرش رو پایین تر از من بذاری اون هم بگو.
والا چون آرش تقریباً یک بار دیگه تو همین دور، یه همچین بحثی رو با امین کی‌پی داشت؛ زیاد روش حساس نشدم و حرفش رو قبول کردم. چون اون‌جا هم گفته بود که بحث من و کی‌پی به‌این‌خاطر ایجاد شده که من و اون دو برداشتِ متفاوت از مفهوم لیترالی شیر یا خط انداختن داشتیم. که البته من همون موقع هم بهش ایراد وارد کردم که خب این معلوم بود از اول و به‌نظرم راحت از موضع خودت اومدی پایین. که در ادامه مسیر بازی تغییر کرد. بنابراین درباره‌ی بحث پوش کردن که با آرش اختلاف نظر داشتید من برام باورپذیر بود که آرش منظور دیگه‌ای داشته و تو منظور دیگه‌ای؛ یعنی با توجه به تجربه‌ی قبلی که داشتم این یکی برام عجیب نبود. نمی‌دونم آرش بلد بود که چطوری من رو گول بزنه یا من خودم راحت ایستگاه می‌شم ولی به‌هرحال باعث شده بود ذهنیتم بهش مثبت باشه.

بازی رامتین منفیه رو منظورت تا قبل از اعدام آرشه، که رامتین رو گذاشتم اولویت اول؛ یا الآن که بهش گفتم جلادی؟ :دی اگر قبل رو می‌گی که خب من مفصلاً توضیح دادم که چرا رامتین رو بالاتر از تو و آرش اولویت دادم. اگر الآن رو می‌گی؛ چند تا حرکت از رامتین اول فاز باعث شد اعصابم خورد بشه. :دی یکی این‌که گفت من گفتم بازیِ فاز قبل رو دنبال نکردم و نخوندم و حواسم نبوده ولی بعد گفتم خوندم و پست‌های آرش و مملگر برام منطقی بوده. که این حرف کاملاً غلطه. رامتین هم‌چنان سعی داره با بازی با کلمات یه‌جوری این باور غلط و متناقض رو بین بقیه جا بندازه. من صراحتاً هم فاز قبل و هم همین فاز گفتم که دیروز فقط نتونستم حضور فعالانه داشته باشم در بازی، این اصلاً به این معنی نیست که پست‌ها رو نخوندم و بدون علم اومدم بازی کردم. دو این‌که رامتین گفت من خودم رو از اول بازی از بحث‌ها کشیدم کنار و خواستم وسط نباشم. که این هم وارد نیست چون یکی از بحث‌های اصلی بازی که خودم توش بودم، در جریان هر بحثِ دیگه‌ای بوده من دخالت کردم و از همه‌ی طرف‌ها سؤال و جواب کردم و واقعاً زور دارم برام کسی بگه خودم رو کشیدم کنار! بازم هست. تو پست‌های دیروزم توضیح دادم لطفاً بخون‌شون.

برای اولویت دادن بین تو و آرش حسی عمل کردم دیگه. همون‌طور که گفتم نمی‌خواستم هیچ‌کدوم از بازی برید بیرون. حسم نسبت به آرش مثبت‌تر از تو بود.

امین کی‌پی
گناه‌های من بیش‌تره؟! یعنی چی؟ :دی من آرش رو اشتباه حدس زدم. چه گناهی کردم دیگه؟!

فری
ولی قبول داری که ایراد من به آرش منطقی بوده دیگه؟؟ میخوام برگردی به قبل اعدام آرش که هنوز هیچکس نقششو نمیدونست و با اون ذهنیتِ اون فازت بیای دلیل مخالفتت رو با من توضیح بدی. نمیخوام الان ذهن بایس شده ات و وارد بحث کنی. البته باید همینو همون فاز اعدامش ادامه میدادیم ولی چون اعصابم خراب بود ترجیح دادم با کسی بحث نکنم.
الآن که آرش گناه‌کار درومده هر کسی که بهش اتهام زده می‌تونه بیاد بگه قبول دارید من درست می‌گفتم؟ :دی دیدید حق با من بود؟ :دی
با توجه به این‌که این دور من کلاً از بیخ ذهنیت اشتباه نسبت به آرش ساختم واسه خودم و با اون بازی کردم، الآن که نگاه کنم می‌گم باید بدبینانه‌تر و شکاکانه‌تر نسبت بهش رفتار می‌کردم. اما اون روزی که به تو گفتم جمله‌ی مغرضانه نوشتی، بهتر بود از مغرضانه استفاده نمی‌کردم؛ مثلاً می‌گفتم جو می‌دی. :دی دلایلِ مخالفت با حرفت رو همون فاز گفتم و واقعاً از نظر خودم منطقی هم به نظر می‌رسه. دوباره می‌رم میارم که همه بخوننش ببینن آیا من حرف غیر منطقی زدم اون فاز یا نه:
درباره‌ی پست مغرضانه‌ی فری. :دی البته فکر می‌کنم خود آرش بهتر می‌تونه این رو توضیح بده؛ هر چند باز هم می‌گم که جواب منطقی‌ترِ آرش به فری برای من این بود که بگه اشتباهی حواسم نبوده اون‌جا جا انداختم که یک "اگر" یا "محتمل" بذارم. اما فری اومد گفت که آرش از قصد و آگاهانه حضور پرستار رو قطعی گرفته که کلامش طولانی‌تر نشه! معذرت می‌خوام، ولی طرف آرشه، به قول هادی بیگ پلیره؛ برای چی باید همچین خریتی بکنه؟! من واقعاً تعجب می‌کنم که فریِ هلن چرا باید همچین برداشتی از پست یه نفر داشته باشه. آرش می‌گه من برای این‌که کلامم طولانی نشه اون‌جا دوباره "اگر" نیاوردم؛ این خیلی فرق داره با این‌که بیای بگی من برای این‌که کلامم طولانی نشه پرستار رو قطعی می‌گیرم! بیش از حد واضح و عجیبه این موضوع و به شدت بازی رو برام سخت‌تر کرد این حرکت از فری.
ذهنیت من اون‌جایی خراب شد که من خودم مستقیماً داشتم با آرش سؤال و جواب می‌کردم، هادی هم از قبل ریخته بود رو آرش. بعد به اواخر فاز نزدیک شدیم دیدم یهو مملگر اومد علی‌رغم شک‌های دیگه‌ای که داشت، گزینه‌ی اصلی رو آرش قرار داد. خود تو اون‌طوری پست دادی و کم‌کم پویا هم شروع کرد شبیه هلن بازی کردن. من فاز قبل واقعاً فکر می‌کردم پویا هلنه و آرش بی‌گناه. وقتی دیدم یک‌هو شک‌ها رو آرش زیاد شد حس کردم که جلاد بسته برا اعدام آرش، این وسط مافیا هم دیده گزینه‌ی خوبیه تا داغه بچسبونیم. :دی ذهنیت من اینا بود، چیز پیچیده‌ای نبود. که همون دیروز گفتم اشتباه کردم دیگه چی‌کار کنم حالا؟!

من به تأثیر ناخودآگاه تو بازی اعتقاد دارم اما نه برای پلیرهایی مثل پویا، آرش، سید، ال‌امین و چاوش! به‌نظرم چنین افرادی می‌تونن کاملاً طوری بازی کنن که ناخودآگاه هیچ‌جوره نزنه بیرون در طول بازی.

سؤال دیگه‌ای بود بپرس.

• Like
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
وای الآن یادم افتاد پویا هم اوایل بازی گفته بود رضا رو تا آخر میارمش آخرش گند می‌زنه. 😂

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
وای الآن یادم افتاد پویا هم اوایل بازی گفته بود رضا رو تا آخر میارمش آخرش گند می‌زنه. 😂
سوالمُ جواب بده اینا رو ول کن.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سوالمُ جواب بده اینا رو ول کن.
برای من 85 درصد مفیست هستی. به‌خاطر باندی که با آرش تشکیل دادی و کارهات تا قبل از فاز قبل که هلن بازی کنی. 15 درصد می‌ذارم برای اشتباه کردنم. 😂

• Like
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رضا

آقا این که گفتی نتونستی بازی رو خوب دنبال کنی حرف خودت بود. نگفتی پستا رو نخوندم ولی گفتی نتونستم خوب دنبال کنم
حالا میگی رامتین اینو میگه. عجبا :|

بعدم من بحث اصلیم این تضاد بین منطق آرش و محمدامین بود که کلا جوابشو ندادی

محمدحسین این فاز هنوز نیومده هم جالبه 🤔

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
آقا این که گفتی نتونستی بازی رو خوب دنبال کنی حرف خودت بود. نگفتی پستا رو نخوندم ولی گفتی نتونستم خوب دنبال کنم
حالا میگی رامتین اینو میگه. عجبا :|

بعدم من بحث اصلیم این تضاد بین منطق آرش و محمدامین بود که کلا جوابشو ندادی

محمدحسین این فاز هنوز نیومده هم جالبه 🤔
من منظورم این بوده نتونستم پست بدم و حضور فعال داشته باشم ولی خداوکیلی دوسه‌ بار گفتم که پست‌ها رو می‌خونم، زود خوندم که خودمو برسونم.

تضاد بین منطق مملگر و آرش همینی نیست که مملگر پرسیده و جوابشو دادم؟ اگه نیست بپرس یه‌جور دیگه.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام

یک پیشنهاد دارم، دوست دارم همه ی شهروندا و اون تک مافیای باقی مونده نظرشونو راجع به پیشنهادم بگن :دی چون یه پیشنهاد دو سر برده

اول اینکه امیدوارم به این نتیجه رسیده باشید که پویا ترجیح میده این بازیو بقال سر کوچه ببره، ولی شهروند نبره :دی ، بنظرم از برد مافیا ناامید شده و الان داره تلاش می کنه برای برد جلاد تا حداقل این بازیو شهروند نبره :دی همونطور که گفتم ترجیح میدم این فاز تلاش کنیم برای پیدا کردن جلاد تا اون یکی مافیا . خب بگذریم، پیشنهادم چیه حالا :دی

من فکرامو کردم در مورد رای پویا به رامتین، و به این نتیجه رسیدم امکان اعدام رامتین بسیار ناچیز بوده و اون رای بیش از همه برام رد گم کنی بوده . جدا از همه ی این ها من بازیِ شهروندی رامتین کاملا یادمه، مخصوصا تو دور 13 که اصن پستاش بوی شهروندی میداد و یه قاطعیت مطلقی روش بود . برعکس این دور که درسته به احتمال 99% مافیا نیست، ولی قاطع نبوده شهروندیش و خیلی ملایم و سوسکی تا اینجا اومده :دی معتقدم بین افراد باقی مونده احتمال جلاد بودن رامتین بیشتر از بقیه س :دی .

خب من میگم این فاز به رامتین رای بدیم همگی، احتمال داره شهروند باشه ولی به ریسکش می ارزه .
نتیجه چی میشه ؟

بدترین حالت ممکن رو می خوام در نظر بگیرم :

رامتین میره بیرون، به عنوان شهروند . شب هم مافیا یکیُ می زنه و طرفم میمیره و میشیم 4 نفر . 1 مافیا و 1 جلاد و 2 بیگناه :دی در موردِ حدس های جلاد بنظرم احتمال بسیار کمی داره که در اون فاز اسم خلفی رو داده باشه ، چون واقعا احتمال اعدامش کم بود و من 90% در نظر میگیرم که اون فاز اسم خلفی رو نداده باشه جلاد . این فاز هم فکر کنم همتون باهام هم نظر باشیم که اسم رضا یا محمد حسین رو داده :دی یعنی حتی اگه ما مثلا رضا رو بندازیم بیرون و مافیا هم باشه، یک قدم جلادُ به برد نزدیک تر کردیم و کارمون بشدت سخت میشه ! ولی رامتین چی ؟ عمرا هیچ جلادی اسم رامتین رو نمیاد بگه ، پس این حدسشم میشه اشتباه :دی بازی میشه 4 نفر ، جلاد 2 حدس اشتباه زده و از بازی خارج میشه . می مونیم 2 بیگناه و 1 مافیا . که خب احتمال برد در بدترین شرایط ممکن برای شهروند تو این حالت میشه 50% ! یعنی کف کف شو گفتم 50% :دی چون بالاخره از پست ها و صحبت های پلیر باقی مونده میشه راحت تر مافیا رو پیدا کرد ولی بقول دوست مون رضا شانسی هم در نظر بگیریم، بازم 50% شانس برد داریم :دی

خب شاید بگید از کجا معلوم خودت جلاد نباشی :دی من جلاد نیستم به دلایلی که میگم خدمت تون :

1- قبول دارید که جلاد هم به هر حال وقتی پاشو تو بازی می زاره برای برد میاد دیگه، من جون مو گرفتم کف دستم و مبارزه کردم با آرشی که زورش تو این بازی ته نداره . یعنی الان رو نبینید شرایط گل و بلبل هستش و ارش هم به عنوان مافیا رفته بیرون . من چه دلیلی داره اسم آرش رو بگم و بیام برا قوی ترین پلیر بازی رای جمع کنم ؟ ببینید آرش رو هرکی بهش رای داده تو بیرون رفتنش سهیمه، ولی من رگ گذاشتم براش . من ریسک کردم بشدت و اومدم تو یه جنگ نابرابر باهاش که خداروشکر پیروز شدم :دی وقتی بهش تارگت زدم اگه یکم با برنامه تر جواب مو میداد احتمال داشت خودم اعدام شم . پس ریسکش خیلی بالا بود بوده برام انتخاب آرش برام :دی

2- من اومدم و الان پیشنهاد دادم به رامتین رای بدید ، نمی دونم اصلا چند نفر با این موافقت می کنند و چند نفر مخالفت :دی حتی برای اثبات جلاد نبودنم در صورتی که نظر شهر روی رامتین نباشه حاضرم به رضا یا محمد حسین رای بدم که خیال تون راحت بشه تک تارگت نیستم .

3- دوستانِ شهروند، قبلا هم گفتم، بازم میگم، یجاهایی از بازی رو باید اعتماد کنیم به همدیگه و دیگه با فکت و دلیل و استدلال نمیشه بازیو رو برد :دی تا اینجاش از اعتماد به من ضرر نکردید، از این به بعدم نمی کنید . مطمئن باشید این پیشنهادی که دادم کمک می کنه خیلی خیلی جلو بیوفتیم :دی

از شهروندا می خوام فرض کنند 100% شهروندم من و به عنوان یه شهروند که خیال شون از بابتم راحته به پیشنهادی که دادم فکر کنند ، بعد نظرشونو بگن :دی

منتظر نظر همه ی شهروندا و اون تک مافیای باقی مونده هستم :دی چون این پیشنهادی که دادم به نفع ایشون هم هست :دی

رهبر جان، شما هم نظرتو در موردِ پیشنهادم بگو :دی

من ویراش نزدم، ادغام کردم :| زده ویرایش ! :دی

آخرین ویرایش:
  • Smile
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رامتین
این اتهامت در صورتی وارد بود که من بر اساس همون حرف به صورت دگم سر موضع میموندم. نه این که بعدش برم پستا رو بررسی کنم و نظرم عوض بشه. یه پست تک رو نباید ببینی که. مجموع بازیم توی اون فاز رو ببین. مجموع پستام توی اون فاز و کل بازی بهت این حسو میده که فقط میخوام یه چیزی بگم و رایم رو توجیه کنم؟
بذار کلا چیز هایی که تو ذهن منه که می تونسته اتفاق افتاده باشه رو توجیه کنه رو بگم. راجع به 3 تا حرف بالات هم هست. برای بقیه هم می گم که تو ذهنشون بذارن.
پست راجع به این که رای من هیچ جوره توجیه نشد و صحبت هایی که راجع به "عجیب" بودن دلیل من برای دفاعیه فرستادن امین کی پی که کردی. و جفتشون تو حالتی بود که اون موقع هم برای من مشخص بود که دلایل من رو درست و حسابی نخوندی. انگار که می خواستی رای بدی فقط و تنبلانه دلیلت رو توجیه کنی. خود این دو پست گناهکارانه اس برای من. که برای همین سوال بیشتری ازت پرسیدم. اما رای های آخرت همه مثبت بوده در نتیجه فعلا پی اش رو نمی گیرم. البته بیشتر از این هم بخوام بگیرم تو میگی اینجوری نبوده من می گم می تونسته باشه و تموم می شه :دی

رضا
والا چون آرش تقریباً یک بار دیگه تو همین دور، یه همچین بحثی رو با امین کی‌پی داشت؛ زیاد روش حساس نشدم و حرفش رو قبول کردم. چون اون‌جا هم گفته بود که بحث من و کی‌پی به‌این‌خاطر ایجاد شده که من و اون دو برداشتِ متفاوت از مفهوم لیترالی شیر یا خط انداختن داشتیم. که البته من همون موقع هم بهش ایراد وارد کردم که خب این معلوم بود از اول و به‌نظرم راحت از موضع خودت اومدی پایین. که در ادامه مسیر بازی تغییر کرد. بنابراین درباره‌ی بحث پوش کردن که با آرش اختلاف نظر داشتید من برام باورپذیر بود که آرش منظور دیگه‌ای داشته و تو منظور دیگه‌ای؛ یعنی با توجه به تجربه‌ی قبلی که داشتم این یکی برام عجیب نبود. نمی‌دونم آرش بلد بود که چطوری من رو گول بزنه یا من خودم راحت ایستگاه می‌شم ولی به‌هرحال باعث شده بود ذهنیتم بهش مثبت باشه.
البته اونجا که تو میگی بر عکس بوده. این کی پی می گفت شیر خط میندازم در حالی که منظورش یه چی دیگه بوده و آرش برداشت کرده بود که داره لیترالی شیر خط می ندازه. یعنی آرش اینجا اشتباهی تو معنی کلمه شیر خط نداشت. اما اینجا آرش از واژه ی پوش کردن برای رای اولویت دادن به خلفی استفاده کرد یعنی آرش کسی بود که اشتباه می کرد توی معنی کلمه. همچنین، جنس این دو تا هم فرق می کنه. معنی لیترال با فیگوراتیوه یکیشون. اون یکی معنی خود کلمه اس تو مافیا. حالا نمی گم داری دروغ می گی. شاید واقعا همین تو ذهنت بوده باشه. اما برای من یکم دور از ذهنه.
جدا از اون هم. رامتین حرف قشنگی می زنه. من و آرش بحثمون مثل بحث من و رامتین الان نیست. که مثلا من بگم تو می تونست این تو ذهنت باشه اون بگه نیست. بحث ما در تضاد منطقی با هم بود.
بازی رامتین منفیه رو منظورت تا قبل از اعدام آرشه، که رامتین رو گذاشتم اولویت اول؛ یا الآن که بهش گفتم جلادی؟ :دی اگر قبل رو می‌گی که خب من مفصلاً توضیح دادم که چرا رامتین رو بالاتر از تو و آرش اولویت دادم. اگر الآن رو می‌گی؛ چند تا حرکت از رامتین اول فاز باعث شد اعصابم خورد بشه. :دی یکی این‌که گفت من گفتم بازیِ فاز قبل رو دنبال نکردم و نخوندم و حواسم نبوده ولی بعد گفتم خوندم و پست‌های آرش و مملگر برام منطقی بوده. که این حرف کاملاً غلطه. رامتین هم‌چنان سعی داره با بازی با کلمات یه‌جوری این باور غلط و متناقض رو بین بقیه جا بندازه. من صراحتاً هم فاز قبل و هم همین فاز گفتم که دیروز فقط نتونستم حضور فعالانه داشته باشم در بازی، این اصلاً به این معنی نیست که پست‌ها رو نخوندم و بدون علم اومدم بازی کردم. دو این‌که رامتین گفت من خودم رو از اول بازی از بحث‌ها کشیدم کنار و خواستم وسط نباشم. که این هم وارد نیست چون یکی از بحث‌های اصلی بازی که خودم توش بودم، در جریان هر بحثِ دیگه‌ای بوده من دخالت کردم و از همه‌ی طرف‌ها سؤال و جواب کردم و واقعاً زور دارم برام کسی بگه خودم رو کشیدم کنار! بازم هست. تو پست‌های دیروزم توضیح دادم لطفاً بخون‌شون.
نه اون موقع رو می گم. اون موقع رو گفتی تو پست های دیروزت هست یا نه؟
برای اولویت دادن بین تو و آرش حسی عمل کردم دیگه. همون‌طور که گفتم نمی‌خواستم هیچ‌کدوم از بازی برید بیرون. حسم نسبت به آرش مثبت‌تر از تو بود.
ئه. هر چی ازت هادی و رامتین پرسیدن گفتی تغییر رویه دادی و خواستی منطقی بازی کنی و حسی بازی نکنی. بعد یکی از مهمترین رای هات رو الان می گی حسی دادی؟

هادی
این که می گی احتمال اعدام رامتین ناچیز بود با توجه به اینکه آرش توی دفاعیه بود و ممکن بود با هم به رامتین رای بدن فقط بخاطر اینکه آرش تو بازی بمونه عجیبه. اما در کل، من هم شک جلادی به رامتین دارم. منتها برای این پیشنهادت زوده. چند تا مشکل هم داره پیشنهادت. اولا که جلاد حدس های اشتباهش باید پیاپی باشه. یعنی اگه فاز پیش جلاد آرش رو حدس زده باشه الان دوباره ریست شده و از امروز به بعد دوباره می تونه 3 تا حدس اشتباه داشته باشه. دوما اینکه دو تا حدس اشتباه نیست 3 تاس.
من نظرم در حال حاضر بین رضا و محمدحسینه همچنان.

عجیب نیست. اشتباهه.

• Like
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام

یک پیشنهاد دارم، دوست دارم همه ی شهروندا و اون تک مافیای باقی مونده نظرشونو راجع به پیشنهادم بگن :دی چون یه پیشنهاد دو سر برده

اول اینکه امیدوارم به این نتیجه رسیده باشید که پویا ترجیح میده این بازیو بقال سر کوچه ببره، ولی شهروند نبره :دی ، بنظرم از برد مافیا ناامید شده و الان داره تلاش می کنه برای برد جلاد تا حداقل این بازیو شهروند نبره :دی همونطور که گفتم ترجیح میدم این فاز تلاش کنیم برای پیدا کردن جلاد تا اون یکی مافیا . خب بگذریم، پیشنهادم چیه حالا :دی

من فکرامو کردم در مورد رای پویا به رامتین، و به این نتیجه رسیدم امکان اعدام رامتین بسیار ناچیز بوده و اون رای بیش از همه برام رد گم کنی بوده . جدا از همه ی این ها من بازیِ شهروندی رامتین کاملا یادمه، مخصوصا تو دور 13 که اصن پستاش بوی شهروندی میداد و یه قاطعیت مطلقی روش بود . برعکس این دور که درسته به احتمال 99% مافیا نیست، ولی قاطع نبوده شهروندیش و خیلی ملایم و سوسکی تا اینجا اومده :دی معتقدم بین افراد باقی مونده احتمال جلاد بودن رامتین بیشتر از بقیه س :دی .

خب من میگم این فاز به رامتین رای بدیم همگی، احتمال داره شهروند باشه ولی به ریسکش می ارزه .
نتیجه چی میشه ؟

رامتین میره بیرون، به عنوان شهروند . شب هم مافیا یکیُ می زنه و طرفم میمیره و میشیم 4 نفر . 1 مافیا و 1 جلاد و 2 بیگناه :دی در موردِ حدس های جلاد بنظرم احتمال بسیار کمی داره که در اون فاز اسم خلفی رو داده باشه ، چون واقعا احتمال اعدامش کم بود و من 90% در نظر میگیرم که اون فاز اسم خلفی رو نداده باشه جلاد . این فاز هم فکر کنم همتون باهام هم نظر باشیم که اسم رضا یا محمد حسین رو داده :دی یعنی حتی اگه ما مثلا رضا رو بندازیم بیرون و مافیا هم باشه، یک قدم جلادُ به برد نزدیک تر کردیم و کارمون بشدت سخت میشه ! ولی رامتین چی ؟ عمرا هیچ جلادی اسم رامتین رو نمیاد بگه ، پس این حدسشم میشه اشتباه :دی بازی میشه 4 نفر ، جلاد 2 حدس اشتباه زده و از بازی خارج میشه . می مونیم 2 بیگناه و 1 مافیا . که خب احتمال برد در بدترین شرایط ممکن برای شهروند تو این حالت میشه 50% ! یعنی کف کف شو گفتم 50% :دی چون بالاخره از پست ها و صحبت های پلیر باقی مونده میشه راحت تر مافیا رو پیدا کرد ولی بقول دوست مون رضا شانسی هم در نظر بگیریم، بازم 50% شانس برد داریم :دی

خب شاید بگید از کجا معلوم خودت جلاد نباشی :دی من جلاد نیستم به دلایلی که میگم خدمت تون :

1- قبول دارید که جلاد هم به هر حال وقتی پاشو تو بازی می زاره برای برد میاد دیگه، من جون مو گرفتم کف دستم و مبارزه کردم با آرشی که زورش تو این بازی ته نداره . یعنی الان رو نبینید شرایط گل و بلبل هستش و ارش هم به عنوان مافیا رفته بیرون . من چه دلیلی داره اسم آرش رو بگم و بیام برا قوی ترین پلیر بازی رای جمع کنم ؟ ببینید آرش رو هرکی بهش رای داده تو بیرون رفتنش سهیمه، ولی من رگ گذاشتم براش . من ریسک کردم بشدت و اومدم تو یه جنگ نابرابر باهاش که خداروشکر پیروز شدم :دی وقتی بهش تارگت زدم اگه یکم با برنامه تر جواب مو میداد احتمال داشت خودم اعدام شم . پس ریسکش خیلی بالا بود بوده برام انتخاب آرش برام :دی

2- من اومدم و الان پیشنهاد دادم به رامتین رای بدید ، نمی دونم اصلا چند نفر با این موافقت می کنند و چند نفر مخالفت :دی حتی برای اثبات جلاد نبودنم در صورتی که نظر شهر روی رامتین نباشه حاضرم به رضا یا محمد حسین رای بدم که خیال تون راحت بشه تک تارگت نیستم .

3- دوستانِ شهروند، قبلا هم گفتم، بازم میگم، یجاهایی از بازی رو باید اعتماد کنیم به همدیگه و دیگه با فکت و دلیل و استدلال نمیشه بازیو رو برد :دی تا اینجاش از اعتماد به من ضرر نکردید، از این به بعدم نمی کنید . مطمئن باشید این پیشنهادی که دادم کمک می کنه خیلی خیلی جلو بیوفتیم :دی

از شهروندا می خوام فرض کنند 100% شهروندم من و به عنوان یه شهروند که خیال شون از بابتم راحته به پیشنهادی که دادم فکر کنند ، بعد نظرشونو بگن :دی

منتظر نظر همه ی شهروندا و اون تک مافیای باقی مونده هستم :دی چون این پیشنهادی که دادم به نفع ایشون هم هست :دی

شوخیه دیگه؟

سلام

نتیجه چی میشه ؟

شوخیه دیگه؟

تضاد بین منطق مملگر و آرش همینی نیست که مملگر پرسیده و جوابشو دادم؟ اگه نیست بپرس یه‌جور دیگه.
پنجاه بار توی پستای قبلی گفتم خداییش. میخوای جواب بدی جواب بده. الان خسته ام حوصله ندارم تکرار کنم

• Like
مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
محمد امین

این بند رو یاداوری میکنم در مورد جلاد :

همچنین در صورتی که بازی به چهار نفر برسد و حدس‌های غلط جلاد بیشتر از حدس‌های صحیحش بود، در همان لحظه از بازی خارج می‌شود.

بازی که به ۴ نفر برسه، تعداد حدس های اشتباهش اگه بیشتر باشه میره بیرون دیگه :دی ریست میست نداریم .

• Like
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
بذار کلا چیز هایی که تو ذهن منه که می تونسته اتفاق افتاده باشه رو توجیه کنه رو بگم. راجع به 3 تا حرف بالات هم هست. برای بقیه هم می گم که تو ذهنشون بذارن.
پست راجع به این که رای من هیچ جوره توجیه نشد و صحبت هایی که راجع به "عجیب" بودن دلیل من برای دفاعیه فرستادن امین کی پی که کردی. و جفتشون تو حالتی بود که اون موقع هم برای من مشخص بود که دلایل من رو درست و حسابی نخوندی. انگار که می خواستی رای بدی فقط و تنبلانه دلیلت رو توجیه کنی. خود این دو پست گناهکارانه اس برای من. که برای همین سوال بیشتری ازت پرسیدم. اما رای های آخرت همه مثبت بوده در نتیجه فعلا پی اش رو نمی گیرم. البته بیشتر از این هم بخوام بگیرم تو میگی اینجوری نبوده من می گم می تونسته باشه و تموم می شه :دی
آقا من میگم باید کلیت بازیم رو در نظر بگیری نه یکی دو پستو. یه پست ممکنه اینطوری به نظر بیاد که میخوای رای رو (که اصلا ندادم اون رای رو) توجیه کنم. ولی کلیت بازیم اینطوری بود یا نه؟

من فکرامو کردم در مورد رای پویا به رامتین، و به این نتیجه رسیدم امکان اعدام رامتین بسیار ناچیز بوده و اون رای بیش از همه برام رد گم کنی بوده . جدا از همه ی این ها من بازیِ شهروندی رامتین کاملا یادمه، مخصوصا تو دور 13 که اصن پستاش بوی شهروندی میداد و یه قاطعیت مطلقی روش بود . برعکس این دور که درسته به احتمال 99% مافیا نیست، ولی قاطع نبوده شهروندیش و خیلی ملایم و سوسکی تا اینجا اومده :دی
توجه همه رو به دلایل هادی جلب میکنم. پستام بوی خوبی نمیده. فکر کنم اگه اعدام بشم این اولین اعدام به خاطر بویایی باشه.

من متاسفانه امروز برام کاری پیش اومده که شاید حتی تا آخر فاز نتونم بیام. خل نشین به پیشنهاد شخمی هادی عمل کنین.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
رامتین

من واقعا نمی دونم شهروندی یا جلاد :دی ولی وقتی به تهِ پیشنهادم فکر کردم دیدم ارزش ریسک داره :دی .

الان قبول داری که این فاز جلاد یا اسم رضارو داده یا محمدحسین دیگه ؟ :دی خب به اینا رای بدیم که ۸۰٪ راه بردو رفته جلاد :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
تا اینجاش از اعتماد به من ضرر نکردید، از این به بعدم نمی کنید
خیای خودتو جدی گرفتی. اعدام آرش ربطی به تو نداشت. یه جور میگی انگار پنج نفرو تا الان اعدام کردی و همه اش درست بوده الان برای ششمی هم بهت اعتماد کنیم ضرر نداره

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
هادی
این بند رو یاداوری میکنم در مورد جلاد :

همچنین در صورتی که بازی به چهار نفر برسد و حدس‌های غلط جلاد بیشتر از حدس‌های صحیحش بود، در همان لحظه از بازی خارج می‌شود.

بازی که به ۴ نفر برسه، تعداد حدس های اشتباهش اگه بیشتر باشه میره بیرون دیگه :دی ریست میست نداریم .
ببخشید یادم نبود این رو.
اگه تیر مافیا نشینه چی؟ رامتین رو اعدام کنیم بشیم 5 نفر که هم به رضا و هم به محمدحسین شک مافیایی/جلادی داریم. برای جلاد راحت تر میشه حدس زدنش و اگه درست حدس بزنه (تلاش هم یم تونه بکنه براش قدرت رای داره چون مافیا قطعا باهاش همکاری می کنه. بعد تو 4 فر حدس های درست و غلظش برابر می شه.

رامتین
منم همین رو می گم دیگه. که کل بازیت هم مسیر بودیم.

محمدحسین نیومد کلا. خوبه؟

من فکرامو کردم. ببخشید رامتین اما من با پیشنهاد هادی موافقم. به رامتین شک جلادی هم زیاد دارم. ایده هم ایده خوبیه از نظر من.

آخرین ویرایش:
  • Smile
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
البته بحث با محمدحسین و رضا رو ادامه می دم و اگر سوتی ای چیزی ببینم که بینشون من رو مطمئن کنه کدومشون گناهکاره عوض می کنم رو اون ها. در غیر اینصورت رای امشب من رامتینه

• Wow
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
هادی
مخالفم. امروز باید اون‌یکی مافیا بره بیرون. به نظر منم بعیده جلاد اسم خلفی رو داده باشه. اگر اسم آرش رو داده باشه با فرض این‌که اعدام امروز هم درست گفته باشه می‌شه دو تا پشت سر هم. علاوه بر این تو همین رأی‌گیری ممکنه کمکی بشه که جلاد رو پیدا کنیم.

مملگر
ادامه‌ی نقل‌قول
البته اونجا که تو میگی بر عکس بوده. این کی پی می گفت شیر خط میندازم در حالی که منظورش یه چی دیگه بوده و آرش برداشت کرده بود که داره لیترالی شیر خط می ندازه. یعنی آرش اینجا اشتباهی تو معنی کلمه شیر خط نداشت. اما اینجا آرش از واژه ی پوش کردن برای رای اولویت دادن به خلفی استفاده کرد یعنی آرش کسی بود که اشتباه می کرد توی معنی کلمه. همچنین، جنس این دو تا هم فرق می کنه. معنی لیترال با فیگوراتیوه یکیشون. اون یکی معنی خود کلمه اس تو مافیا. حالا نمی گم داری دروغ می گی. شاید واقعا همین تو ذهنت بوده باشه. اما برای من یکم دور از ذهنه.
جدا از اون هم. رامتین حرف قشنگی می زنه. من و آرش بحثمون مثل بحث من و رامتین الان نیست. که مثلا من بگم تو می تونست این تو ذهنت باشه اون بگه نیست. بحث ما در تضاد منطقی با هم بود.
من منظورم لفظِ اشتباه تفسیر کردنِ آرش هست. جنسِ این دو تا اشتباه شبیه هم هستن، غیر از اینه؟ تنها چیزی که الآن می‌تونم بگم اینه که احتمالاً برداشت من و تو از بحثی که با آرش داشتی با هم فرق داشته. واقعاً نمی‌دونم چطوری توضیح بدم دیگه!

نه اون موقع رو می گم. اون موقع رو گفتی تو پست های دیروزت هست یا نه؟
تو پست اولی که دیروز دادم دلیل ترتیب رأی‌هام رو نوشتم کامل.

ئه. هر چی ازت هادی و رامتین پرسیدن گفتی تغییر رویه دادی و خواستی منطقی بازی کنی و حسی بازی نکنی. بعد یکی از مهمترین رای هات رو الان می گی حسی دادی؟
چه گزینه‌ی دیگه‌ای داشتم؟ در مرحله‌ی اول سعی کردم دلیل و منطق رو بیارم وسط و بر اساس اونا ترتیب بچینم. ولی وقتی بین دو نفری موندم که هیچ‌کدوم از نظرم گناه‌کار نیستن باید چی کار کنم؟ اصلاً من یه سؤالی بپرسم؛ من اگر یار آرش باشم چه دلیلی داره بیام آخرین پست فاز بگم که محمدامین برام سفیدتر شده و مثل بی‌گناهیش بازی می‌کنه بعد دوباره بیام آرش رو بذارم اولویت آخر؟ این دو تا کار در تضاد هم هستن! اگر یار آرش هستم و به قول شما می‌خواستم all in کنم که دیگه چه مرضیه بیام بگم محمدامین سفیدتر شد برام؟ اگر می‌خوام اعتماد بخرم با سفید کردن تو چرا باید دوباره آرش رو بذارم آخر؟ بابا خیلی مشخصه اصلاً امکان نداره من یار آرش باشم. :|

رامتین
حرف تو همین حرف مملگره. پست قبلیم در جواب مملگر و این یکی رو بخون.

• Smile
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رضا
من منظورم لفظِ اشتباه تفسیر کردنِ آرش هست. جنسِ این دو تا اشتباه شبیه هم هستن، غیر از اینه؟ تنها چیزی که الآن می‌تونم بگم اینه که احتمالاً برداشت من و تو از بحثی که با آرش داشتی با هم فرق داشته. واقعاً نمی‌دونم چطوری توضیح بدم دیگه!
اوکی یه سوال ساده در عوضش می پرسم. تو فکر می کنی آرش معنی کلمه پوش کردن رو نمی دونست و فکر می کرد از صخره انداختن پایینه یه نفره به قول خودش؟
تو پست اولی که دیروز دادم دلیل ترتیب رأی‌هام رو نوشتم کامل.
آها گرفتم. من و آرش کلی از هم دیگه ایراد گرفتیم ولی. تو یه ایراد رای پرت دادن رامتین باعث شد برات از هم من هم آرش بالاتر بیاد؟
چه گزینه‌ی دیگه‌ای داشتم؟ در مرحله‌ی اول سعی کردم دلیل و منطق رو بیارم وسط و بر اساس اونا ترتیب بچینم. ولی وقتی بین دو نفری موندم که هیچ‌کدوم از نظرم گناه‌کار نیستن باید چی کار کنم؟ اصلاً من یه سؤالی بپرسم؛ من اگر یار آرش باشم چه دلیلی داره بیام آخرین پست فاز بگم که محمدامین برام سفیدتر شده و مثل بی‌گناهیش بازی می‌کنه بعد دوباره بیام آرش رو بذارم اولویت آخر؟ این دو تا کار در تضاد هم هستن! اگر یار آرش هستم و به قول شما می‌خواستم all in کنم که دیگه چه مرضیه بیام بگم محمدامین سفیدتر شد برام؟ اگر می‌خوام اعتماد بخرم با سفید کردن تو چرا باید دوباره آرش رو بذارم آخر؟ بابا خیلی مشخصه اصلاً امکان نداره من یار آرش باشم.
نه که امکان نداره. و دلیل دارم تو ذهنم که چرا این اگر رو اگه مافیا بودی می کردی. اما دلایل خیلی قوی ای نیستن.

راجع به این که چه گزینه ای داشتی هم. مگه نمی گفتی بر اساس منطق داشتی تصمیم می گرفتی؟ عجیبه من انتظار داشته باشم بر اساس منطق تهش هم تصمیم می گرفتی بین من و آرش.

؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین