برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور شانزدهم مافیا | خون‌بَس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
نمی دونستم حلقه اتهام معنیش این می شه. فکر کردم یعنی بین این دو نفره حتما. ممکنه از نظرت جفتشون بیگناه باشن؟

هرچیزی ممکنه ولی اگه اینه به نظرم کاری از دست ما برنمیاد. یه اکت بیگناهی نداشتن محض رضای خدا تو طول بازی. ناچاریم ببازیم اینجوری.

خب. آره دیگه شکت به آرش درست. می گم جز آرش کس دیگه ای رو گناهکار مد نظرت داشتی یا نه. و الا که قبول دارم منی که این همه باهاش کنتاکت داشتم باز تو دفاعیه ترسیدم. جمله ای که راجع به من گفت فقط خیلی خنده دار بود. بقیه اش خیلی خوب بود. سوال من راجع به دیگرانه.

منظورم این بود که روز دوم حتی خود آرش رو هم مافیا نداشتم دیگه تقریبا چه برسه به بقیه :))

گناه‌های من بیش‌تره؟! یعنی چی؟ :دی من آرش رو اشتباه حدس زدم. چه گناهی کردم دیگه؟!
روز یک اومدی وقتی آرش داشت از بازی میرفت بیرون یهو بازی رو هم زدی از روش، روز دوم هم بین محمد امین و آرش به رامتین رای دادین جفتتون:)) دیگه بین تو و محمدحسین تو گناه های بیشتری داری، حالا شاید من خودم از محمدحسین حس مافیایی بیشتری بگیرم ولی تو باگ های بیشتری دادی (محمدحسین این فاز انقد نبودش که یادم رفت چه حسی ازش میگرفتم:)))

هادی، محمدامین و رامتین

چی شد چی شد یهو؟:)) چرا چرخیدین یهو :))
اول در مورد اینکه کی تهش بازی رو ببره یه چیزی بگم. من ترجیح میدم این بازی رو اگه قرار نیست بیگناه ببره، پس جلاد ببره. برخلاف چیزی که پویا داره سعی میکنه تو ذهن بازیکن ها تلقین کنه که جلاد جز جپهه شر هست، به نظر من اصلا اینطور نیست. یه نقش مستقل هست که برای خودش بازی میکنه. تا اینجا هم اگر جلاد بین ما 4 تا باشه، کاملا در خدمت تیم بیگناه بازی کرده. من به این جلاد حاضرم ببازم:دی اگه برای مافیا بازی کرده بود قضیه فرق داشت. این از نکته اول.

منطق پشت حرف هادی رو قبول دارم. ولی اگر حتی بخوایم همچین کاری کنیم هم چرا باید به رامتین رای بدیم؟ گزینه جلادی ما براساس رای های پویا الآن محمدامین باید باشه. براساس رای ها و ریاضی بازی. رامتینِ جلاد رو چطوری تولید کردی؟ حتی براساس همون سیدبندیت هم بخوایم بریم محمدامین بهتر نیست؟:)) اگر صرفا میخواین یکی رو بهش رای بدین که کار جلاد خراب شه من به رامتین یا دوتای دیگتون تا زمانی که خودش حاضر نشه خودش رو فدا کنه رای نمیدم، ولی حاضرم خودم فدا شم:دی منتهی به نظرم خودم خیلی مشخصه بیگناهیم و بعدش باید بین کسایی که مشکوک تر هستن انتخاب کنید.

• Sad
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
مملگر
اوکی یه سوال ساده در عوضش می پرسم. تو فکر می کنی آرش معنی کلمه پوش کردن رو نمی دونست و فکر می کرد از صخره انداختن پایینه یه نفره به قول خودش؟
الآن می‌دونم که می‌دونست و داشت زرنگ‌بازی درمی‌آورد اون‌موقع. قبل اعدامش جور دیگه‌ای فکر می‌کردم. ببین تو هم الآن عین فری داری مغرضانه پست می‌دی. :دی من نگفتم آرش معنیِ کلمه‌ی پوش کردن رو نمی‌دونست، گفتم تو و آرش برداشت‌های متفاوتی از این کلمه‌ی پوش کردن داشتید. اتفاقاً خلاف چیزی که تو می‌گی، یه جورایی شبیه همون بحث لیترالی هم هست. یک معنی لیترالی پوش کردن و انداختن از صخره یا پوش کردن به معنی هول دادن به جلو. در نظر داشته باش که این‌ها همه ذهنیت من قبل از اعدام آرشه، الآن می‌دونم که هم سر قضیه‌ی امین کی‌پی هم تو داشت سوءاستفاده می‌کردم از ابهامِ زبانی بین بازیکن‌ها.

آها گرفتم. من و آرش کلی از هم دیگه ایراد گرفتیم ولی. تو یه ایراد رای پرت دادن رامتین باعث شد برات از هم من هم آرش بالاتر بیاد؟
الحق که داری مغرضانه پست می‌دی. :دی عزیز من. ده خط نشستم داستان تعریف کردم براتون. کل خطِ فکری بازی‌م از فاز یک تا الآن رو توضیح دادم که به این برسم که چرا رامتین رو بالاتر از تو و آرش گذاشتم. بعدشم برای بار صدم می‌گم؛ من فکر می‌کردم شما هر دو بی‌گناه باشید، با این فرض، دیگه معنی نداره که تو بیای بگی رامتین هم از من هم از آرش رفت بالاتر! خب می‌گم من به شما حس بی‌گناهی داشتم!! چه غلطی باید می‌کردم؟؟؟؟

من با این ایده‌ی هادی واقعاً مشکل دارم و عجیب‌تر از اون مملگر برای چی موافقت می‌کنی؟! شماها همه‌تون با اتفاق نظر می‌گید مافیا بین محمدحسین و رضاست. منطقاً هر کدوم 50 درصد گناه‌کاریم حداقل. حتی اگه نخواید یه کلمه از حرف‌هایی که من می‌زنم رو هم قبول کنید. ولی با این ایده شانسِ اعدام کردن یک گناه‌کار دیگه، بر اساسِ استدلال‌های خودتون، به مراتب کم‌تر از 50 درصد می‌شه.

خدایا! درسته من ریدم! ولی شماهام این دور چرا این‌طور بازی می‌کنید؟ وقتی دیروز حرص می‌خوردم که بازی نباید بیفته دست هادی دقیقاً به‌خاطر همینه که بعد 10 20 30 40 کردن این‌دفعه تاس انداخته به نام رامتین اومده. من نمی‌تونم این‌طور بازی کردن رو تحمل کنم واقعاً. اگرم قبلاً می‌تونستم الآن واقعا مغزم داره درد می‌گیره.

• Like
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
امین ای کی پی
اگه قرار نیست بیگناه ببره، اوکیه که تو جلاد رو ترجیح می دی. اما تلاش باید این باشه بیگناه ببره اول دیگه درسته؟ در خدمت خودش هم بازی کرده جلاد مطمئن باش :دی
بر اساس رای پویا که تصمیم نگیریم بهتره. در نظرش بگیریم اما بر اساسش تصمیم نگیریم. خود پویا هم تو تحلیلش اگه دقت کنی میگه من رقیب آرش بودم و خودش هم فکر نمی کرد انقد رای بیاره رامتین پس کاملا برای رد گم کنی می تونسته جای من و رامتین رو عوض کنه و به من اولویت آخر بده. اما اصلا در نهایت اوکی. با منطق این ایده موافقی؟ نظرت فقط منم؟ بازی من در فاز اول نباید نظرت رو تغییر بده راجع به جلاد بودن من؟

• Smile

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
رضا:

خوبه گفتم فرض بگیر نقش آرشو نمیدونیم، ولی باز اومدی گفتی طبیعیه که الان نقششو میدونیم همه مدعی شن که حق باهاشون بوده= )))) نه نمیخوام بشنوم حق با من بوده. اصلا کاری به نقشش ندارم. گفتم، میخوام توضیح بدی برام که با چه ذهنیتی وقتی آرش حضور یک نقش از بیگناهان و توی یک جمله اش قطعی گرفته که اون نقش گادکش شده و مشخص شده توی بازیه، این رو مشکوک قلمداد نکردی؟ :دی بعد توی سابقه ات هم هست که قبلا چنین اشتباهاتی و ازشون نمیگذشتی همین دور 11 بود فکر کنم خود آرش باز چنین سوتی ای داده بود و با هم بهش گیر دادیم و تهشم باز گادفادر بود فکر کنم:)) چطور اینقدر عوض شدی و تصمیم گرفتی تا پای جان به آرش شک نکنی:دی اینا برام جای سواله. بعد هم میگی که من از اول بازی قصد داشتم با فکت و دلیل بازی کنم، ولی آیا اعتمادت به آرش روی حس نبوده؟ این هم تناقضه.

اگر حوصله بحث و نداری در این رابطه مشکلی ندارم ولی صحبت نکردن دربارش قطعا نه کمکی به من میکنه نه خودت.

من زیاد وقت ندارم متاسفانه، الانم باید برم دنبال کاری، فقط خطاب به هادی با اینکه اول جلاد و بندازیم بیرون و رای این فاز نباید قابل پیش بینی باشه موافقم. و خطاب به امین کی پی عزیز، نه من موافق نیستم با برد جلاد، هرکار خوبیم کرده باشه برای خودش کرده نه برای بیگناها، این حرفت عجیب بود یکم.

• Angry
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
رضا:

خوبه گفتم فرض بگیر نقش آرشو نمیدونیم، ولی باز اومدی گفتی طبیعیه که الان نقششو میدونیم همه مدعی شن که حق باهاشون بوده= )))) نه نمیخوام بشنوم حق با من بوده. اصلا کاری به نقشش ندارم. گفتم، میخوام توضیح بدی برام که با چه ذهنیتی وقتی آرش حضور یک نقش از بیگناهان و توی یک جمله اش قطعی گرفته که اون نقش گادکش شده و مشخص شده توی بازیه، این رو مشکوک قلمداد نکردی؟ :دی بعد توی سابقه ات هم هست که قبلا چنین اشتباهاتی و ازشون نمیگذشتی همین دور 11 بود فکر کنم خود آرش باز چنین سوتی ای داده بود و با هم بهش گیر دادیم و تهشم باز گادفادر بود فکر کنم:)) چطور اینقدر عوض شدی و تصمیم گرفتی تا پای جان به آرش شک نکنی:دی اینا برام جای سواله. بعد هم میگی که من از اول بازی قصد داشتم با فکت و دلیل بازی کنم، ولی آیا اعتمادت به آرش روی حس نبوده؟ این هم تناقضه.

اگر حوصله بحث و نداری در این رابطه مشکلی ندارم ولی صحبت نکردن دربارش قطعا نه کمکی به من میکنه نه خودت.

من زیاد وقت ندارم متاسفانه، الانم باید برم دنبال کاری، فقط خطاب به هادی با اینکه اول جلاد و بندازیم بیرون و رای این فاز نباید قابل پیش بینی باشه موافقم. و خطاب به امین کی پی عزیز، نه من موافق نیستم با برد جلاد، هرکار خوبیم کرده باشه برای خودش کرده نه برای بیگناها، این حرفت عجیب بود یکم.
آقا جان تو اومدی گفتی که آرش آگاهانه برای این‌که سخنش کوتاه بشه پرستار رو قطعی گرفته. من اومدم گفتم نه آرش آگاهانه برای این‌که سخنش کوتاه بشه از اگر استفاده نکرده. فری واقعاً درک تفاوتِ این دو گزاره این‌قدر سخته که من سه چهار روزه دارم می‌گم و نمی‌فهمی؟؟!!!

خدا لعنتت کنه آرش. :دی

رضا:

آقا جان تو اومدی گفتی که آرش آگاهانه برای این‌که سخنش کوتاه بشه پرستار رو قطعی گرفته. من اومدم گفتم نه آرش آگاهانه برای این‌که سخنش کوتاه بشه از اگر استفاده نکرده. فری واقعاً درک تفاوتِ این دو گزاره این‌قدر سخته که من سه چهار روزه دارم می‌گم و نمی‌فهمی؟؟!!!

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رضا
الآن می‌دونم که می‌دونست و داشت زرنگ‌بازی درمی‌آورد اون‌موقع. قبل اعدامش جور دیگه‌ای فکر می‌کردم. ببین تو هم الآن عین فری داری مغرضانه پست می‌دی. :دی من نگفتم آرش معنیِ کلمه‌ی پوش کردن رو نمی‌دونست، گفتم تو و آرش برداشت‌های متفاوتی از این کلمه‌ی پوش کردن داشتید. اتفاقاً خلاف چیزی که تو می‌گی، یه جورایی شبیه همون بحث لیترالی هم هست. یک معنی لیترالی پوش کردن و انداختن از صخره یا پوش کردن به معنی هول دادن به جلو. در نظر داشته باش که این‌ها همه ذهنیت من قبل از اعدام آرشه، الآن می‌دونم که هم سر قضیه‌ی امین کی‌پی هم تو داشت سوءاستفاده می‌کردم از ابهامِ زبانی بین بازیکن‌ها.
منم دارم با ذهنیت همون موقعت بحث می کنم الان :دی مغرضانه نیست واقعا رضا. تو کانتکست مافیا پوش کردن یکی چه معنی می ده؟
الحق که داری مغرضانه پست می‌دی. :دی عزیز من. ده خط نشستم داستان تعریف کردم براتون. کل خطِ فکری بازی‌م از فاز یک تا الآن رو توضیح دادم که به این برسم که چرا رامتین رو بالاتر از تو و آرش گذاشتم. بعدشم برای بار صدم می‌گم؛ من فکر می‌کردم شما هر دو بی‌گناه باشید، با این فرض، دیگه معنی نداره که تو بیای بگی رامتین هم از من هم از آرش رفت بالاتر! خب می‌گم من به شما حس بی‌گناهی داشتم!! چه غلطی باید می‌کردم؟؟؟؟
همچنان مغرضانه نیست. صرفا غیر قابل درکه یکم برام.
این که تصمیم گرفتی منطقی بازی کنی ولی احساس می کنم سر آرش کلا احساسی تصمیم گرفتی از اول تا آخر.
این که حرف های جفتمون رو منطقی می دونستی در حالی که حرف هم دیگه رو داشتیم نقض می کردیم.
من با این ایده‌ی هادی واقعاً مشکل دارم و عجیب‌تر از اون مملگر برای چی موافقت می‌کنی؟! شماها همه‌تون با اتفاق نظر می‌گید مافیا بین محمدحسین و رضاست. منطقاً هر کدوم 50 درصد گناه‌کاریم حداقل. حتی اگه نخواید یه کلمه از حرف‌هایی که من می‌زنم رو هم قبول کنید. ولی با این ایده شانسِ اعدام کردن یک گناه‌کار دیگه، بر اساسِ استدلال‌های خودتون، به مراتب کم‌تر از 50 درصد می‌شه.
کمتر از 50 درصد نمی شه که. اون بین شما دو تاس و همون 50 درصد می مونه پس. به من بگو فکر می کنی از افراد موجود کی جلاده؟ کی بیشتر حس جلاد بهت می ده؟ خودت هم چندبار امروز گفتی رامتین جلاده، و تو پستی که راجع به رایت توضیح دادی هم گفتی احتمال فرعی بودن رامتین رو بالا می دونستی. خب مشکل چیه که اول جلاد رو انتخاب کنیم؟ وقتی مافیا زور و ترس ازش کمتره الان؟

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
امین ای کی پی
اگه قرار نیست بیگناه ببره، اوکیه که تو جلاد رو ترجیح می دی. اما تلاش باید این باشه بیگناه ببره اول دیگه درسته؟ در خدمت خودش هم بازی کرده جلاد مطمئن باش :دی
بر اساس رای پویا که تصمیم نگیریم بهتره. در نظرش بگیریم اما بر اساسش تصمیم نگیریم. خود پویا هم تو تحلیلش اگه دقت کنی میگه من رقیب آرش بودم و خودش هم فکر نمی کرد انقد رای بیاره رامتین پس کاملا برای رد گم کنی می تونسته جای من و رامتین رو عوض کنه و به من اولویت آخر بده. اما اصلا در نهایت اوکی. با منطق این ایده موافقی؟ نظرت فقط منم؟ بازی من در فاز اول نباید نظرت رو تغییر بده راجع به جلاد بودن من؟

من که گفتم امروز روم کاری به شما داشته باشم :)) صرفا گفتم اگر قرار باشه همچین کاری کنیم تو براساس رای های پویا تنها گزینه ای. دقت کن من براساس رای پویا به تو نگفتم جلاد، ولی اگه بخوایم بین خودمون دنبال جلاد بگردیم تو حداقل یه نیمچه فکتی داری، هادی میگه پستای رامتین بو میده :)) دارم بر اساس دیتای بازی حرف میزنم وگرنه بله بر اساس روز اول نباید جلاد باشی. بعدشم گفتم من خودم حاضرم فدا شم اگر تصمیمتون این شد، چیکار کنم دیگه:دی

• Love

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32

اوکی پس بزار من برگشتم پستا رو بیاریم صحبت میکنیم، چون حس میکنم منم یک جمله داشتم اونجا که کنایی بوده و تو لیترالی( :)) ) برداشت کردی:دی :))

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
فری
رهبر عزیزم. جواب این بنده ی زخم خورده رو نمی خوای بدی؟ پست 359 پایینش.

امین کی پی
من که گفتم امروز روم کاری به شما داشته باشم :)) صرفا گفتم اگر قرار باشه همچین کاری کنیم تو براساس رای های پویا تنها گزینه ای. دقت کن من براساس رای پویا به تو نگفتم جلاد، ولی اگه بخوایم بین خودمون دنبال جلاد بگردیم تو حداقل یه نیمچه فکتی داری، هادی میگه پستای رامتین بو میده :)) دارم بر اساس دیتای بازی حرف میزنم وگرنه بله بر اساس روز اول نباید جلاد باشی. بعدشم گفتم من خودم حاضرم فدا شم اگر تصمیمتون این شد، چیکار کنم دیگه:دی
بر اساس رای های یه مفیستوفلس عادی آره. من گزینه مهمیم. ولی بر اساس رای های پویا نه. موافق نیستم. از نظر من پویا قطعا از این موقعیت استفاده می کنه که با این کارش رامتین سفید شه.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11

امین

یعنی تو انقدری که به شهروند بودن رامتین مطمئنی به شهروند بودن خودت مطمئن نیستی که میگی اول منو اعدام کنید نه رامتین ؟ :دی
اینکه گفتی ترجیح میدی جلاد ببره خب نظر شخصیته . ولی اگه بتونیم برد رو برای جلاد سخت تر کنیم چرا از فرصتش استفاده نکنیم ؟ خواهشا توجه کن حتی اگه ما رضا یا محمد حسین رو اعدام کنیم و مافیا هم در بیاد ، احتمال بالا جلاد اسم شون رو داده، خب اینجوری احتمال برد جلاد از شهروندا بیشتر میشه دیگه :دی همونطور که ما داریم برا برد خودمون تلاش می کنیم جلادم برا برد خودش تلاش می کنه .
در موردِ محمد امین هم موافق نیستم من که جلاده .بخاطر رای های روز 1 ش . در کل برام شهرونده ولی بین جلاد و مافیا حس می کنم مافیا احتمالش بیشتره باشه تا جلاد :دی

تا اینجا محمدامین و رهبر فرزانم :love: :)) با پیشنهادم موافق کردند و اگه نظرشون عوض نشه رای من امروز حتما رامتینه :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr
کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
مملگر
منم دارم با ذهنیت همون موقعت بحث می کنم الان :دی مغرضانه نیست واقعا رضا. تو کانتکست مافیا پوش کردن یکی چه معنی می ده؟
همون‌طور که دیدیم می‌تونه معنی‌های متفاوتی بده. کدوم یکی از معانی که گفتم غلطه و نمی‌‎خوره بهش؟

همچنان مغرضانه نیست. صرفا غیر قابل درکه یکم برام.
این که تصمیم گرفتی منطقی بازی کنی ولی احساس می کنم سر آرش کلا احساسی تصمیم گرفتی از اول تا آخر.
این که حرف های جفتمون رو منطقی می دونستی در حالی که حرف هم دیگه رو داشتیم نقض می کردیم.
نه از اول تا آخر بازی نبود.
برگرد به فازهای ابتدایی نگاه کن. یکی از اولین بازیکن‌هایی که با آرش بحث ایجاد کرد من بودم و وسط همین بحث هم بود که اون ماجراها رخ داد و ذهنیت من عوض شد.
محمدامین تو آدم منطقی‌ای هستی. :دی از هر زاویه‌ای نگاه کنی من اگر با آرش یار باشم یا باید بیام طرف تو رو بگیرم که به آرش نچسبونیدم یا باید طرف آرش رو بگیرم که زور بزنم نره بیرون از بازی. الآن هم آرش رفته بیرون هم من رو چسبوندید بهش. مافیا همچین کاری نمی‌کنه والا نمی‌کنه.

کمتر از 50 درصد نمی شه که. اون بین شما دو تاس و همون 50 درصد می مونه پس. به من بگو فکر می کنی از افراد موجود کی جلاده؟ کی بیشتر حس جلاد بهت می ده؟ خودت هم چندبار امروز گفتی رامتین جلاده، و تو پستی که راجع به رایت توضیح دادی هم گفتی احتمال فرعی بودن رامتین رو بالا می دونستی. خب مشکل چیه که اول جلاد رو انتخاب کنیم؟ وقتی مافیا زور و ترس ازش کمتره الان؟
مگه تو بازی نباید اولویت بیرون انداختن گناه‌کار باشه؟ من می‌گم شماها بر اساس حرف‌های خودتون احتمال 50 درصد رو دارید می‌ندازید دور و با استدلال هادی مبنی بر بو دادن پست‌های رامتین می‌خواید رأی بدید؟ از نظر ریاضی توجیه نداره این کار! بعدم من گفتم رأی‌هایی که امشب به مافیای باقی‌مونده داده می‌شه می‌تونه کمک کنه به پیدا کردن جلاد و درصدِ درست انتخاب کردن‌مون رو ببره بالاتر. شما می‌گید صرفاً برای این‌که حدس جلاد درست درنیاد بیایم یکی دیگه که پیش‌بینی نمی‌شد رو اعدام کنیم. :|

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
رضا

مگه نمیگی امروز مافیا بزنیم ؟ خب خودتم که حتما شهروندی، پس چرا جر نمیدی محمد حسینُ ؟ الان قرار باشه مافیا هم بزنیم تو اولویت داری نسبت به محمد حسین :دی اگه نظرته مافیا بزنیم باید بیای جر میدی محمد حسینُ دیگه :دی چرا هیچی نمیگی در موردش ؟

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
یعنی بعد خوندن پست‌های هادی قشنگ حس سیامک انصاری بهم دست می‌ده دلم می‌خواد زل بزنم تو دوربین.

من از دیروز تا حالا زیاد پست دادم. هم احتمالاً سقف تعداد کلماتم نزدیکه هم دیگه اعصابم داره ته می‌کشه هم کار دارم.
رأی من محمدحسینه.
این رو هم بگم برم.
هادی جان من دوست ندارم به سبک تو بیام تاس بندازم یا بگم پست‌های فلانی بو می‌ده. دوست نداشتم این دور این‌طوری بازی کنم. هم‌چنان هم دوست ندارم. با شناختی که از بازی شماها دارم به‌جز امین کی‌پی و فعالیت بازیکن‌ها از اول بازی تا الآن، محمدحسین با احتمال بالا برام مافیاست.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
رضا

من که گفتم واقعا نمی دونم رامتین شهرونده یا جلاد . اول اینکه بنظرم این فاز که شرایط شهر خوبه باید دنبال جلاد بگردیم نه مافیا . دوم هم اینکه درست میگی واقعا استدلالی ندارم برای جلاد بودن رامتین، ولی وقتی به بدترین حالت ممکن فکر می کنم می بینم ارزشش رو داره

اگرم رامتین شهرونده امیدوارم ببخشه مارو بخاطر این کار . به هر حال خودشم متوجه میشه در راستای برد شهروندا بوده این پیشنهاد .

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رضا
همون‌طور که دیدیم می‌تونه معنی‌های متفاوتی بده. کدوم یکی از معانی که گفتم غلطه و نمی‌‎خوره بهش؟
همینی که دو روز کامل خودمو پاره کردم بگم غلطه دیگه :دی این که اولویت بدم به رامتین بشه پوش کردن.
برگرد به فازهای ابتدایی نگاه کن. یکی از اولین بازیکن‌هایی که با آرش بحث ایجاد کرد من بودم و وسط همین بحث هم بود که اون ماجراها رخ داد و ذهنیت من عوض شد.
محمدامین تو آدم منطقی‌ای هستی. :دی از هر زاویه‌ای نگاه کنی من اگر با آرش یار باشم یا باید بیام طرف تو رو بگیرم که به آرش نچسبونیدم یا باید طرف آرش رو بگیرم که زور بزنم نره بیرون از بازی. الآن هم آرش رفته بیرون هم من رو چسبوندید بهش. مافیا همچین کاری نمی‌کنه والا نمی‌کنه.
رضا بر اساس اواخر فاز یک و اولویت هات تو فاز دو تو واقعا زور زدی که نره بیرون آرش خب.
مگه تو بازی نباید اولویت بیرون انداختن گناه‌کار باشه؟ من می‌گم شماها بر اساس حرف‌های خودتون احتمال 50 درصد رو دارید می‌ندازید دور و با استدلال هادی مبنی بر بو دادن پست‌های رامتین می‌خواید رأی بدید؟ از نظر ریاضی توجیه نداره این کار! بعدم من گفتم رأی‌هایی که امشب به مافیای باقی‌مونده داده می‌شه می‌تونه کمک کنه به پیدا کردن جلاد و درصدِ درست انتخاب کردن‌مون رو ببره بالاتر. شما می‌گید صرفاً برای این‌که حدس جلاد درست درنیاد بیایم یکی دیگه که پیش‌بینی نمی‌شد رو اعدام کنیم. :|
خب الان جلاد و مافیای ذهنیت رو بگو لطفا.

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
امین

یعنی تو انقدری که به شهروند بودن رامتین مطمئنی به شهروند بودن خودت مطمئن نیستی که میگی اول منو اعدام کنید نه رامتین ؟ :دی
اینکه گفتی ترجیح میدی جلاد ببره خب نظر شخصیته . ولی اگه بتونیم برد رو برای جلاد سخت تر کنیم چرا از فرصتش استفاده نکنیم ؟ خواهشا توجه کن حتی اگه ما رضا یا محمد حسین رو اعدام کنیم و مافیا هم در بیاد ، احتمال بالا جلاد اسم شون رو داده، خب اینجوری احتمال برد جلاد از شهروندا بیشتر میشه دیگه :دی همونطور که ما داریم برا برد خودمون تلاش می کنیم جلادم برا برد خودش تلاش می کنه .
در موردِ محمد امین هم موافق نیستم من که جلاده .بخاطر رای های روز 1 ش . در کل برام شهرونده ولی بین جلاد و مافیا حس می کنم مافیا احتمالش بیشتره باشه تا جلاد :دی

من به نظر خودم بعد از تو بیگناه ترین بازیکن بازیم تا اینجا:دی دارم میگم اگه صرفا قرار باشه این کار رو کنیم که کار جلاد خراب شه پس باید یکیمون بپذیره فدا شه. من حاضرم برای خراب شدن کار جلاد خودم فدا شم اگه رامتین و محمدامین قبول نکردن مثلا. ولی اگه دنبال جلاد میگردین یه بحث دیگست. من میفهمم چی میگی :دی ولی رای دادن به رامتین استاندارد نیست امروز. گناه داره:))

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
مملگر
همینی که دو روز کامل خودمو پاره کردم بگم غلطه دیگه :دی این که اولویت بدم به رامتین بشه پوش کردن.
خب این رو که از صبح داریم درباره‌ش صحبت می‌کنیم. یعنی قبول نداری که می‌شه از این اصطلاح تو بازی معانی مختلفی استخراج کرد؟

رضا بر اساس اواخر فاز یک و اولویت هات تو فاز دو تو واقعا زور زدی که نره بیرون آرش خب.
بله زدم. نگفتم نزدم. ولی از اول تا آخر بازی از آرش دفاع نکردم.

خب الان جلاد و مافیای ذهنیت رو بگو لطفا.
مافیا محمدحسینه. بازی‌ش تیپیکال گادفادر هست. من یادمه یه دوری من و تو و آرش مافیا بودیم که تو گادفادر بودی و قشنگ یه همچین استایل بازی داشتی. البته نه این‌که نیای پست بدیا. حالا شایدم محمدحسین کاری چیزی داره نمیاد. ولی سبک بازی‌ای که داشته سعی کرد تا حد ممکن از مرکز توجهات دور باشه، به هر بحثی گذری یه دیدی بزنه و رد بشه و به نظر من تو سایه بازی کرده.

یه چیز دیگه این‌که حتی درصد درست بودنِ انتخاب شما رو این فاز خیلی میاره پایین‌تر از 50 درصد اینه که ما حتی 100 درصد بابت وجود جلاد مطمئن نیستیم تو بازی. هستیم؟
ولی از بین بقیه هادی و رامتین برام گزینه‌های جلاد هستن. هادی بازی‌ش هم به جلاد می‌خوره. پرونده‌سازی خوب بلده. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رضا
خب این رو که از صبح داریم درباره‌ش صحبت می‌کنیم. یعنی قبول نداری که می‌شه از این اصطلاح تو بازی معانی مختلفی استخراج کرد؟
نخیر. و بهتر بگم، اون معنی ای که آرش استخراج کرد رو به هیچ وجه نمی شه استخراج کرد.
بله زدم. نگفتم نزدم. ولی از اول تا آخر بازی از آرش دفاع نکردم.
من گفتم از اول تا آخر بازی از آرش دفاع کردی مگه؟
مافیا محمدحسینه. بازی‌ش تیپیکال گادفادر هست. من یادمه یه دوری من و تو و آرش مافیا بودیم که تو گادفادر بودی و قشنگ یه همچین استایل بازی داشتی. البته نه این‌که نیای پست بدیا. حالا شایدم محمدحسین کاری چیزی داره نمیاد. ولی سبک بازی‌ای که داشته سعی کرد تا حد ممکن از مرکز توجهات دور باشه، به هر بحثی گذری یه دیدی بزنه و رد بشه و به نظر من تو سایه بازی کرده.

یه چیز دیگه این‌که حتی درصد درست بودنِ انتخاب شما رو این فاز خیلی میاره پایین‌تر از 50 درصد اینه که ما حتی 100 درصد بابت وجود جلاد مطمئن نیستیم تو بازی. هستیم؟
ولی از بین بقیه هادی و رامتین برام گزینه‌های جلاد هستن. هادی بازی‌ش هم به جلاد می‌خوره. پرونده‌سازی خوب بلده. :دی
هادی یا رامتین؟ هم. هادی به عنوان جلادی که به قول هادی رماله، خیلی وسط و پر ریسک بازی نکرده؟ جلاد هم من فکر می کنم تو بازیه هست. همونطور که پویا گفت یقه سفید و گورکن دیگه زیادی به نفع مافیان.

• Dislike
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
رضا

نخیر. و بهتر بگم، اون معنی ای که آرش استخراج کرد رو به هیچ وجه نمی شه استخراج کرد.

من گفتم از اول تا آخر بازی از آرش دفاع کردی مگه؟

هادی یا رامتین؟ هم. هادی به عنوان جلادی که به قول هادی رماله، خیلی وسط و پر ریسک بازی نکرده؟ جلاد هم من فکر می کنم تو بازیه هست. همونطور که پویا گفت یقه سفید و گورکن دیگه زیادی به نفع مافیان.
من گفتم رمال.
اگه هادی گفته برم رای بدم بهش.

• Like
Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
ببخشید من تا بعد از ظهر گرفتار بودم و تازه رسیدم به بازی.

محمد امین

دلیل رایت رو تو پست 300 گفتی. که چرا در نهایت شکت شد رامتین.
این یکی از اتهام هات به رامتینه. سوال من اینه. پیشنهاد اون کار رو من دادم و در وهله اول من کسی بودم که با خودم فکر کردم امین کی پی وقتی دو نفر رای پرت بهش دادن اعدام نمی شه این فاز. چرا این ایراد رو به من وارد نمی کنی. یا اگه می کردی چرا رامتین برات از من بالاتر قرار گرفت. چون جنس اتهامی که وارد کردی شک نبود. "یه بیگناه اصلا به این فکر نمی کنه" یعنی من هم گناهکار بودم که به این فکر کردم. خب، اگه هم من هم رامتین برات گناهکاریم که به این فکر کردیم، چرا ترجیح ندادی در نهایت به من رای بدی گره محمدامین آرش هادی حل شه؟ و حتی من رو اولویت آخر گذاشتی؟

محمد امین اگه دقیق همون پست 300 من رو بخونی جوابت رو میگیری. برای من حرکت جفتتون اون لحظه ذاتاً گناهکارانه بود، ولی تو برای اون حرکت چنین توضیحی رو بعداً داده بودی که با توجه به شناختی که از ذهنت داشتم گفتم خب بعید نیست این فکرها و احتمالات از ذهن محمد امین رد بشه.

من پایین منتظرمن باید برم بیرون. اما این رو یه توضیح سریع بدم. امین کی پی تو هم بخون.
عجیب نیست آرش جان. اگه رهبر ها قابلیت تنهایی بردن رو دارن، ما هم نیاز نیست خیلی به صورت همتیمی بهشون نگاه کنیم. یعنی حتی اگه هلن رو بشه بازوند تا مفیستو و هلن مشخص بشن تا از انتخاب اشتباه تو اون آخر جلوگیری بشه من انجامش می دم. در نتیجه گیر انداختن پویا چند تا سود داره، 1: اگر پویا مفیستو باشه، به 3 بیگناه رای بده، نمی بازه و مطمئن می شیم مفیستوئه. اگر هلن باشه به 3 بیگناه رای بده می بازه و می فهمیم فری مفیستوئه. در کنار اون، اطلاعات کمیه که مطمئن بشیم اگه پویا مفیستوئه امین کی پی گناهکار گردن کلفتی نیست؟ من فکر می کنم امین مثل سری قبل گادفادر و جلاد رو به پویا معرفی کرده باشه چون.

حالا مشکل ام با رامتین و تفاوتش با تو برام در اون لحظه چی بود؟ توی همون پست 300 گفتم که اون نقل قول خودم خطاب به رامتین رو دوباره میارم:

توضیح محمد امین در مورد رای به امین کی پی رو هم برای این پذیرفتم که اومد در ادامه گفت چرا چنین فکری میکرده. تو فقط گفتی اون لحظه فکر میکردم منطقی بوده الان که فکر میکنم نیست. خب من از کجا باید بفهمم اون لحظه چرا نباید به عواقب احتمالیش فکر میکردی؟ به خصوص که از نظر تو پویا اون لحظه مفیستوفلس بوده و میای مستقیم روی دست اون رای سوم میدی؟

پویا

آها. احتمالا این فاز رو محمدحسین یا رضا اجماع خواهید کرد. منم از الآن باید بدونم به کدوم اولویت بدم که بازیمُ تنظیم کنم.
بنابراین یه سوال مشترک می‌پرسم. برای هرکدوم یک جواب درست و یک توضیح درست وجود داره. هرکدوم به جواب درست و توضیح درست نزدیک بود، اولویتم نخواهد بود.
سوال اینه که من چند درصد براتون مفیستوفلس هستم؟ و چرا؟ پاسخ باید کوتاه باشه حتما وگرنه تاثیر منفی داره.

حدود 60 درصد. فاز قبلی خیلی بیشتر بود. اولویت آخر فری به آرش یه مقدار مردد ام کرد. هنوز ولی شرارت از بازیت میباره.

من رو کلاً در اعدام آرش سهیم ندونستید و تقاضای سکوت کردید. حقیقت اینجاست که بازی من افتضاح نبوده، بلکه متوسط بوده. ولی از اونجایی که چند نفری خیلی درست تر از من بازی کردند، بنظر خودم هم درست تر بود که بگذارم حرف شما در بازی غالب باشه و دیروز سکوت کنم. من متاسفانه نه مافیا هستم و نه فرعی، و از همین بابت هم نگران هستم که بازی پایان عجیب غریبی داشته باشه. اگر خودم رو جای شما بگذارم، بهتون حق میدم که صرفاً بخاطر آراء و نه متن بازی بعد از رضا بیشترین شک مافیایی رو به من داشته باشید و فکر میکنم الان من تنها کمکی که میتونم بهتون بکنم اینه که خودم رو بعنوان یک بیگناه بهتون ثابت کنم که دچار اشتباه نشید.

چرا من مافیا نیستم؟

گناهکار داخل بازی چه بخواد چه نخواد تناقضاتی رو در مسیرش داره. دلیل اش هم این هست که بازی رای گیری داره. یعنی متن بازی گناهکار تیمی با رای هاش بالاخره یه جایی از بازی با همدیگه نمیخونه. مرور بازی من اصلاً سخت نیست، چون پست هام ممکنه کمی طولانی تر باشند ولی تعدادشون کمه و تقریباً تمام نظرات من رو در مورد افراد و بازی کاور میکنند. در مورد اولویت رای ام به خلفی در دو فاز قبلی اگه پست شماره 146 من رو بخونید متوجه میشید که من برای هر دو گانه احتمال بیگناهی قائل بودم و متاسفانه تا حدودی احتمال بیگناهی دوگانه هادی و آرش برام بیشتر بود. حین اولویت دادن هم به شدت مردد بودم که تصمیم اشتباه هم گرفتم. فاز بعدش مشخصاً آرش جزو اتهامات اصلی منه. درسته من با توجه به مسیر و سبک بازی، رامتین برام گناهکارتر بنظر میومد که داخل پست 300 هم گفتم، ولی آرش اتهام دوم من هم بود. داخل همون پست من حتی گفتم محمد امین چون دیگه محدودیت کلمه نداره، سوال پرسیدن ازش رو اخلاقی نمیدونم و مشخصه اولویت آخر من هست بین این سه نفر. این کار یک بیگناهه توی ذهن شما یا گناهکار؟ و اینکه چه دلیلی داره من اگر مافیا بودم بیام قبل رای گیری مشخص کنم که اولویت کمتری برای محمد امین قائل هستم؟ خب صبر میکردم موقع رای گیری جاده سوء استفاده از اولویت ها رو باز میگذاشتم و محمد امین رو نهایتاً بالاتر قرار میدادم. جالب تر اینجاست که اگر دقت کنید اولویت رای آرش محمد امین بوده. چرا من باید به محمد امین اولویت آخر بدم، و احتمال اعدام آرش رو زیادتر کنم وقتی بنظر میاد احتمال اعدام محمد امین لااقل بیشتر از رامتین هست. اتهامات و اولویت های من در فاز قبلی همه حاصل فکر و برداشت ام از روند بازی بود، که افتضاح هم نبوده بنظرم اگر منصف باشید. بنظرم تلفیقی از درست و غلطه و نهایتاً اولویت های من هم سهم هر چند کوچکتری در اعدام آرش و عدم اعدام محمد امین داشته.

چرا من فرعی نیستم؟

حتی اگر خودم رو جای شما هم بگذارم، باید آخرین فردی که بعنوان جلاد به ذهنتون میرسه من باشم. دلیل آبکی این قضیه که مشخصه و من آخرین دوری که امین گاد بود جلاد بودم. مگه جنگه؟ اون دور هم بعضی از شما توی بازی بودید و مدل بازی جلاد من رو دیدید. من بخاطر اینکه اعتماد به نفس نسبتاً خوبی در زمینه ی اعدام کردن دارم، امکان نداره نقش جلاد رو طوری بازی کنم که فقط بخواد بره تو سه نفر آخر، حتی اگر به قیمت اعدام خودم تموم بشه که دور دوازده این اتفاق هم افتاد. مهم تر اینکه به جز سبک بازیم که واضحه، آراء من هیچیش شبیه اعلامی های اول فاز یک جلاد نیست. رامتین آخه؟! هم احتمال اعدامش فاز قبلی کم بود، هم اینکه رامتین اصلاً بازیکن راحتی نیست برای اعدام. بیمارم مگه؟ در مورد یقه سفید از بیرون نگاه کنم بهتون حق میدم به هر حال احتمالش رو بدید ولی من یقه سفید نیستم. این نقش هم تا حدودی مشمول حرف هایی که در مورد مافیا زدم میشه، پس خواهش میکنم زمان بگذارید و پست های من رو یه مروری بکنید. اینکه چقدر احتمال داره این نقش توی بازی باشه هم تصمیمش با خودتون.

یه چیزی هم هست که نمیخواستم بگم چون میترسم ته بازی در کنار تمشک طلایی، نشان دایی جان ناپلئون رو برام ضرب کنند :دی ولی اشکالی نداره میگم، بهش فکر کنید تصمیم با خود شما.
بنظرم بر اساس آراء اگر فقط بخوایم بریم جلو، خب رضا منطقاً باید مافیا باشه. ولی یه مسئله ای داره من رو آزار میده. رضا الان داره بصورت قطعی میگه محمد حسین مافیاست و خب فقط من میدونم که داره اشتباه میکنه و من بیگناه هستم. به این فکر میکردم که رضا اگر مافیا باشه این اصلاً چه سودی داره براش؟ خب من رو نهایتاً از بازی میدید بیرون میخونه بیگناه، و تهش هم مشخصاً کسی با رضا دست نمیده. حالا یا رضا مافیاست و دیگه تلاش های آخرش رو انجام میده، یا اینکه اگر اینطور نباشه بنظرم خیلی وحشتناک خواهد بود. من دور یازده با آرش هم تیمی بودم، و تا حدودی با استراتژی هایی که توی گروه مافیا داشت آشنا هستم. اگر فرصت دارید برید متن بازی دور یازده و تاپیک تحلیلش رو مرور کنید. اون بازی از نظر هم راستا نبودن آراء مافیا بنظرم تا مدت ها پیشتازه. اون دور ما واضحاً آرش و صدرا رو خودمون اعدام کردیم اگر درست خاطرم باشه. من بیگناه هستم و صادقانه بهتون گفتم و سعی کردم خودم رو جای شما بگذارم حتی. بخاطر شناختی که از آرش دارم ولی لازم بود این رو بگم گوشه ذهنتون داشته باشید، چون بعید نیست آرش هدفش کثیف کردن من و رضا و بیمه کردن پیروزی مافیا باشه.

پیشنهاد هادی

پیشنهاد هادی پیشنهاد خوبیه، ولی کاش کسی جز هادی این رو مطرح کرده بود چون از نظر من تنها بازیکنی هست که قطعاً مافیا نیست ولی احتمال جلاد بودن رو متاسفانه داره :دی دلایل ام رو هم الان میگم و فکر کنم اگر هادی هم خودش رو بگذاره جای من بهم حق بده. بنظرم جلاد این بازی بین رامتین و هادی هست. برای من احتمال 50-50 هم دارند کاملاً. رامتین برای من فرم بازیش شبیه بیگناهی خودش نبوده، و اگر جلاد باشه جلادی هست که تصمیم گرفته بره تا سه تای آخر و دنبال بازی ریسکی و اعدام نبوده. از طرف دیگه هادی اگر جلاد باشه کاملاً الگوی برعکس رامتین رو در پیش گرفته و جلاد ریسک پذیر و به دنبال اعدامی بوده. فرم بازی رامتین برام مشکوک تره، ولی یه چیزی رو هم در مورد هادی من نمیتونم هضم کنم که اگه بهش برنمیخوره که دارم سوال میپرسم دوست دارم بهم جواب بده :دی هادی وقتی بازی شروع شد، طبق معمول بصورت حسی یک اتهام داشتی و اون اتهام من بودم. داخل پست 39 این رو گفتی. بعد اگر اشتباه نکنم من پستی ازت ندیدم تا فاز اعدام اختیاری رد شد. پست بعدی تو در فاز اعدام اجباری داده شد که پست 105 و بعد از اون پست 113 هست. تو معمولاً وقتی به یه نفر ابراز حس بد میکنی، روش میمونی. چی شد که که من رو بیخیال شدی و تارگت فورس تو شد آرش. شاید اشتباه فکر کنم ولی اگر جای من باشی منطقاً به این فکر میکنی که ممکنه هادی جلاد باشه و به این نتیجه رسید شاید محمد حسین قابل اعدام نیست پس بذار برم برای آرش. و اینکه فاصله بین پست هات هست و دقیقاً اتهام به آرش رو از فاز اعدام شروع کردی یه مقدار برای من یه جوریه. نمیدونم. اگه میشه در موردش صحبت کن.

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین