برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
خب دلیل رایم به مهسا رو توضیح بدم، اولا که دلیل رای دادنم به مهسا بخاطر اون چیزی که شما گفتید نبود. رای من به مهسا رای پرتی بود که باعث میشد ببینم کی بخاطرش بهم رای میده. :دی دلیل دیگه ای نداشت. اما خب بریم سراغ اینکه چرا به من رای دادین ؟ فری و محمدامین. اگه از نظرتون من الکی به مهسا رای دادم پس شماهم الکی به من رای دادین چون منتظر شنیدن جواب من نموندین، رایتون هم ممکن بود خطر ساز شه. خب بیاید تعریف کنید بیگناهای عزیز، ببینیم چند چندیم ؟

محمدامین

موضعت نسبت به بحث من و مهسا رو چرا دقیق مشخص نمیکنی ؟ فکر میکنی شبیهن یا نه ؟ اگر شبیهه پس چرا تو پاراگراف بعدیت ایگنورش میکنی ؟ :دی این یه چیزی هست که جوابش بله و خیر هست.

دلیل تغییر اولویت بندیت آخر فاز چی بود ؟

سوال بعدی این هستش که چرا منتظر عرفان وایسادی اما منتظر من نه ؟ :دی

همینطور منتظر ادامه بحثت با امین هستم.

امین

بخوای محمدامین رو تحلیل کنی چطور میبینی بازیش رو ؟

مهسا

بازی من شبیه به چه نقشی هست که فکر میکنی تیمم ؟ سناریوت برای تیم بودن من چیه ؟ :دی

آرش

نظرت در مورد رای های این فاز خودت و سپهر چیه ؟ :دی سپهر از اول داره داد میزنه من آرش رو میشناسم مثبت نیست، بحث هاشم که سمت تو بوده، نظرت در مورد رای هاش چیه ؟

درضمن این آپشن بولد واسه من قفله، درستش کن.

کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
یک‌ جمعبندی کلی تا الان.
Erfan">Erfan
عرفان با گیرهای الکی‌و بی‌منطق خودش به این و‌ اون، و رای‌های پرت و شخصیش نظر منفی من رو به خودش جلب کرده.

Mamalgr">Mamalgr
رو‌اعصاب بازی میکنی، ولی انصافا قشنگ🤌😎

Pouya">Pouya
دارم‌ فکر می‌کنم‌هنوز. اما مدل بازی کردنت، فارغ از نقش و دور، همیشه خیلی سیستماتیک و عالیه. نشستم دو دور‌ بازیت رو رو‌سیستم گیم‌تئوری پیاده کردم. نتایج جالب بود.
با تحصیلاتی که‌داری، منطق سیستماتیکت تو بازی عالیه‌.

مدل بازی من، عمدتا inductive و کیس به کیس هست، که توی بازیای شلوغ کمی فرسایشی میشه.
اما همیشه Ethos برام گویاتر از Logosاشخاصه.

و کسی که این‌ دو تا رو‌ نداره، فقط هیجان و‌خشم Pathos داره، و‌ همیشه معلوم الحاله :))))

پست رای رو تا عصر خواهم فرستاد.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
Amin">Amin
امین عزیز چند تا نکته بگم.
اولی اینکه دفاعیه سپهر فاجعه بود رو حس اغراق و قصد انحراف ذهن ازش گرفتم. متوجه نمیشم چطور وقتی دفاعیه فرد و بازیش در یک راستا هستن میتونی تو دفاعیه بهش بگی افتضاح و اولویت اولت باشه ولی تو متن بازی سعی کنی دور باشی از قضاوت همچین چیزایی. اذعان کردی تا زمانی که سوتی منطقی نبینی از همچین افرادی (البته اینو در رابطه با هادی گفتی ولی خب سپهر هم حسی داره بازی میکنه تا اونجایی که من متوجه میشم) وارد قضاوتشون نمیشی. سوال من ازت اینه در دفاعیه چه اتفاقی میفته که روی این اصلت پا میذاری و سپهرو قضاوت میکنی ولی هادی رو کمتر؟ محمدامین رو قبول میکنم.
فرض کن من مافیا هستم. هادی رو می‌دونم گناهکار قراره اعلام بشه. به محمدامین هم رای ورود به دفاعیه دادم. سپهر که کلا نه اون کاری به کار من داره و نه من داشتم تا الان. سیف‌ترین شیوه‌ی چینش آرا چی بوده؟ محمدامین اول، هادی دوم و سپهر سوم. هر چند اگر کسی بازی من رو می‌شناخت می‌دونست من در چنین زمان‌هایی اگر بدونم نقش یاکوزا قراره اعلام بشه، به‌ش اولویت سوم می‌دم.
خب تو امینی و اگه سیف‌ترین رو انتخاب کنی اتفاقا برات بده :دی اگر امین به هادی اولویت سوم میداد خطر وکیل بودن براش ایجاد میشد خب.
اگر فرعی بودم هم همین‌طور. اتفاقا فرعی براش فرقی نداره کی اعدام بشه و اعدام محمدامین براش بهتر هم هست حتی. تا کسی که تاثیر چندانی رو بازی نداره.
خب تو فاز قبل قبل دفاعیه‌ها احتمال اعدام محمدامین رو بیشتر از هادی میدیدی؟

Arsonist">Arsonist
کسی که تازه‌وارد نباشه و این‌کار رو بکنه من بهش رای می‌دم، تو هم اگه گزینه‌ی بهتری نداشته باشی بهش رای می‌دی، درسته؟ بنابراین اگه به نظرت تازه‌وارد بودن توجیهی برای این قضیه می‌تونه باشه بهم بگو.
میدونی آرش، از این پستت این حس رو میگیرم که خودتم قبول داری بهاره احتمال بیگناهیش خیلی بالاست، دلیل رای دادنت به بهاره اینه که گزینه بهتری نداشتی + اون به تو رای داده بود و قانع نمیشد. بعد که قانع شد توام ولش کردی. این برای من یه مقدار عجیبه. اگه دفاعیه هادی برات افتضاح بود، میتونستی با بازی هادی به خود هادی رای بدی خب. چطور اونجا رای ندادی و تو دفاعیه انقدر به قول مملگر 180 درجه برگشتی رو هادی. این استفاده از لفظ گزینه بهتر هم حس گناهکاری میده بهم حقیقتا.
دلیل رایم بهت اولویت فاز پیشت بوده.

Lotus">Lotus
چون من اگر قصدم تندی و زیاده‌روی بود، بلافاصله بعد همون پست اولش اون حرف‌ها رو می‌زدم و زارت رای هم می‌دادم.
نمیشه که عزیزم به این راحتی نیست که رای دادن. یه پستی که از نظر خودت تند نبوده اینهمه برای بقیه جای سوال شده، اگر رای میدادی چه اتفاقی میفتاد؟ بلاخره مطمئنم قبل پست دادن خودت اینارو حساب و کتاب میکنی. در نتیجه رای ندادنت دلیل بر نقض حرف من نمیشه.

قرمز، اینجا رو متوجه نشدم مهسا. تهدید به رای؟ ما همه قراره رای بدیم و یک جایی اعلام می‌کنیم که به کی ممکنه رای بدیم یا تحت چه شرایطی. من هم به محمدامین گفتم که اگه چه اتفاقی بیفته بهش رای میدم. تهدید به رای یعنی چی؟
بله من منکر این قضیه نیستم. اینکه سر یه بحثی که به نظر من غیرحاد بود واقعا اینقدر یهو خونت به جوش بیاد و توی پستت به طرف بگی .... وگرنه رای میدم، یه جورایی ذهن رو قلقلک میده.
نه. موضعم نسبت به هادی رو اعلام نکرده بودم چون نیازی ندیدم و همون طور که گفتم سکوت رو در برابرشون انتخاب می‌کنم تا وقتی ناچار به حرف زدن باشم یا کسی به طور ویژه سوال بپرسه ازم. اما گذشته از این، من بعد از مکالمه با آرش و فکر کردن در موردشون موضعم رو در برابر امیر و آرش گفتم. با هادی هم وارد مکالمه داشتم می‌شدم که به معنی آمادگیم برای مواجه شدن با هادی بود. یعنی اون سکوت رو کنار گذاشتم به خاطر همون مستحق رای بودنش (تاکید می‌کنم تا حدی. یعنی در حد اعدام هنوز نمی‌دیدمش) و داشتم وارد مکالمه می‌شدم که عمرش کفاف نداد. نهایتا مهسا جان، من در مورد عده‌ی خیلی زیادی هیچ موضعی اعلام نکردم و اجباری هم روم نیست که این کار رو بکنم. به عنوان یک بازیکن هر موقع خودم نیاز ببینم حرف‌هام رو می‌زنم، در مورد هادی هم به همین شکل.
عده خیلی زیاد دیگه برای من جای سوال ندارن فعلا، چون نقششون یاکوزا اعلام نشده.
اینجا حق دارم در مورد کسانی که نسبت به یاکوزا بازی محافظه‌کارانه داشتن سوال ایجاد بشه برام و بپرسم و مطمئنن اینکه نیاز ببینم اعلام میکنم رو به عنوان جواب منطقی قبول نمیکنم. اگر بیگناهی برای روشن‌تر شدن ذهن بقیه بیگناهان بهترین کار اینه که به سوالات این مدلی پاسخ بدی که بحثا شکل بگیرن و از توش خیلی مشارکتا و چیزهای دیگه ممکنه به دست بیان.

Sadra">Sadra
یکبار دیگه و برای آخرین بار اینو میگم که من فقط حس تعجب و یه مقدار طنز رو داشتم حین نوشتن اون جمله. من در مورد فعالیت کمت صحبت کردم جایی؟ :دی چرا به خودت مظنونی؟ گفتم توی پستم از همه نظر خواستم. از پویا خاصتر. مشکلت چیه؟ اصلا دوست دارم بعد از هر پست بگم پویا نظر بده :دی

خب دلیل رایم به مهسا رو توضیح بدم، اولا که دلیل رای دادنم به مهسا بخاطر اون چیزی که شما گفتید نبود. رای من به مهسا رای پرتی بود که باعث میشد ببینم کی بخاطرش بهم رای میده. :دی دلیل دیگه ای نداشت. اما خب بریم سراغ اینکه چرا به من رای دادین ؟ فری و محمدامین. اگه از نظرتون من الکی به مهسا رای دادم پس شماهم الکی به من رای دادین چون منتظر شنیدن جواب من نموندین، رایتون هم ممکن بود خطر ساز شه. خب بیاید تعریف کنید بیگناهای عزیز، ببینیم چند چندیم ؟
خیلی ببخشید ولی سناریوت خیلی مسخره بود :دی و به نظر من اصلا به جا نبود.

بازی من شبیه به چه نقشی هست که فکر میکنی تیمم ؟ سناریوت برای تیم بودن من چیه ؟ :دی
با این سناریو زیبایی که نوشتی و اجرا کردی من این حس بهم دست داد که احتمالا یقه گزینه‌های مهم مافیا رو گرفتم و تو رو فرستادن دست به سرم کنی :دی فعلا اولویتت به سعید حس خوبی میده و بازیت رو بررسی میکنم. یه پست نظر کلی میدم اونجا نظرمو میگم.

خب این بحثای جامونده من از دیشب به خاطر نداشتن پست.

تحلیل رای میکنم و نظر جامع در مورد افراد حاضر در بازی میدم.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
مهسا

من پست تورو خونده بودم اما تو فکر کردی چون من دیر اومدم تو بازی پستت رو نخوندم و اومدی گفتی میخواستم کسایی که پستم‌ رو نخوندن پیدا کنم. :دی جدا از اینکه این موضوع اصلا ربطی به بحث من نداشت که بهش اشاره کردی (کره گیری کردی)، همین مضمونی که بهش اشاره کردم رو داشت. من از تو پرسیدم چرا فقط نظر پویا رو خواستی. جواب من این نمیشه که میخواستم کسایی که پستم رو نخوندن پیدا کنم. :دی مسخره دقیقا این حرف تو هست اگه خواستی معنی مسخره رو بدونی. من با سناریوم مشکلی ندارم و اینکه تو فکر کنی مسخرست یا نه برام اهمیتی نداره. :دی

سوال :

1. چرا پویا برات خاص تره که نظرش رو خاص تر میخوای ؟ :دی

2. اینکه من به خودم مظنون باشم چه سودی برای من داره ؟ :دی

3. باشه‌، من رو مافیا فرستاده تورو دست به سر کنم. :))

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آرش:

چرا وقتی یکی تو پست رایش میگه "فلانی مشکوکترین فرد بازیه" و بعد بهش رای میده، توی ذهنت یک برای من به آخر جمله اش اضافه میکنی؟ :-؟ با این ذهنیت که همه رو توجیه میکنی برای خودت، چطور گناهکار پیدا میکنی؟ هادی مشکوکترین فرد بازیه در پست رای، برای من یعنی اینکه طرف به رایی که خودش داره میده اعتماد و باور نداره.

صدرا:

رای من به تو بخاطر پستای دیروزت بود. هنوزم متوجه نشدم هدفت از اون پست ها چی بود؟:| جواب سوال هامو هم با دوتا سوال بی ربط برگردوندی به خودم:| اصلا نمیفهمم داری چیکار میکنی توی بازی و کجای بازی ایستادی؟ تو یه پست مرتب و تمیز پستای دیروزت و برام روشن کن که بتونم درست قضاوتت کنم.

دو تا نکته:

امیر بیرون رفت و جوکر بود که خیلی بد شد، چون کاملا بیگناهی داشت بازی میکرد و حالا اینکه در ادامه پلنی داشت برای اعدام یا نه نمیدونم ولی به نظرم بیرون رفتنش بیشتر به ضرر بیگناها بود تا نفعشون. الان که تاثیرش از بازی رفته جای خالیشو باید بیگناها پر کنن و حواسمون باشه که گناهکارا فعالتر نشن.

دوم اینکه باید درباره فیل توی بازی (پویا) بیشتر صحبت کنیم، در این مورد با احسان موافقم، نه اینکه رایش به پویا درست بوده باشه، چون من خودم هنوز به نتیجه نرسیدم. یک نکته ای که احسان نداره و ما داریم، بایس به پویاست، این عدم بایس داشتن من و به فکر فرو برد، شاید چیزی و میبینه که ما نسبت بهش کوریم. به خاطر همین از بقیه بازیکنا میخوام نظرشونو درباره پویا بگن و برای شناساییش راهکار بدن، چون دیدم آرش گفته باید به رای هاش دقت کنیم، این درسته، اما به نظرم به تنهایی کافی نیست، چون گیر انداختن پویا تو رای ها کار خیلی سختیه اگر نگیم غیر ممکن. باید به جمع بندی برسیم که چطور این سبک جدیدشو هضم کنیم، و اگر قرار باشه پویا به همین منوال جلو بره آیا یک بیگناه باید چه خاکی به سرش بریزه؟:| همینجوری کج دار و مریز باهاش تا کنیم بعد اگر گناهکار بود خیلی بد میشه.

امروز اگر رسیدم درباره همه بازیکنا و کلیت بازی پست میدم، در این بین اگر سوالی هم دارید بپرسید حتما، طوری نباشه که چیزی نگید بعد نزدیک ساعت 10 بیام ببینم رای دادید بهم، چون بد تا میکنم با چنین بازیکنایی.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درودی دوباره.

در رابطه با آرا و اولویت‌هایی که دادم: سعیدُ که احتمال بالایی به گناه‌کاریش می‌دادم و به عرفان هم شک داشتم و توضیحاتمم دادم قبلش و کاملا مشخصه به‌نظرم.
در رابطه با آرایی که بهم دادن: امیر، با اون رایش به من (که تقلیدی بود از نوع رای دادن مهدی حامدی) احتمال بی‌گناهیش برام به‌شدت کاهش پیدا کرد. الآن که نقشش مشخص شده، خب بازیش برام قابل توجیه هست.
دو نفر دیگه به من رای دادن در فاز قبل: سعید که مافیا بوده هیچی و دوست جدیدمون احسان. احسانُ در فاز پیش گفتم که درک می‌کنم و درصدی که بهش دادم هم نظرمُ در موردش مشخص کرده بوده. ولی این فاز اگر ادامه حرف‌های قبلیشُ بزنه، ممکنه درکش نکنم دیگه. مافیای اولیه اصلا نیست برام، ولی ممکنه فرعی باشه. برای جذب هم گزینه خوبیه. بنابراین اگه بی‌گناهی (که احتمالش برام خیلی بیشتره هنوز)، دیدتُ بازتر کن احسان.

در رابطه با اولویت‌ها:
اول از اولویت‌های داده‌شده به خودم شروع می‌کنم که برام از رای اولیه هم مهم‌تره. چون من اگر بخوام در این نوع بازی بگم رای به اعدام چیه، می‌گم اولویت اول هر فرد؛ مگر این‌که افراد حاضر در دفاعیه تو آرای اولیه‌ش نباشن.
3 نفر به من اولویت 1 دادن. امیر، ترسا، سعید. اولی و آخری که تکلیف‌شون مشخصه. در رابطه با ترسا، رای اولیه‌ش سعید بوده و بهاره. اینجا اومده منُ بالاتر از سعید گذاشته. این‌که چه نقشی با دکتر بی‌وجدان و جوکر در یک دسته قرار می‌گیره، نمی‌دونم الآن. و هرچیزی ممکنه باشه فعلا. شاید به‌خاطر دفاعیه‌ها اونجوری چیده آرا رو، چون دیدش به دفاعیه رو می‌شناسم با تقریب خوبی. دفاعیه خودم که برای خودم مشخصه، ولی شاید ترسا انتظار توضیح بیشتری داشته ازم. خودش که اومد توضیح می‌ده طبیعتا و توجه خواهم کرد. احتمال مافیا بودنش برام زیاد نیست فعلا.

بررسی آرا رو این بار هم از دید مافیا و هم از دید فرعی‌ انجام می‌دم.
از دید مافیا: می‌دونن که سعید دفاعیه هست و احتمال اعدامش هم هست کاملا باتوجه به تعداد رایی که آورده. نفر دومی که اومده دفاعیه عرفان هست که باتوجه به رایش در فاز قبلی و این فاز، از نظر من احتمال مافیای اولیه بودنش کم هست. عرفانی که من می‌شناسم، اگر مافیا باشه و ببینه پویا اونجوری به یارش رای داده، حتما سعیدم می‌آره تو گزینه‌هاش. جذبی باشه هم همینه و حتی ممکنه قاطع‌تر رای بده به سعید بعد از این‌که من درصدشُ بردم بالا. نفر سوم هم خودمم. برای خودم که مشخصه نقشم، برای شما هم توضیح دادم تو دفاعیه. پویا رو جای تمام نقش‌های ممکن در ذهن‌تون در بالانس بذارید، ببینید احتمال کدوم بیشتره باتوجه به حرفاش و روند بازیش. البته، همون‌طور که کسی برای من سفید نیست (و صرفا درصد بی‌گناهی چند نفر برام بیش از بقیه‌ست) انتظار ندارم پویا برای شما کاملا سفید باشه، چون امکان عملی چنین چیزی نیست در بازی. ولی برای اونایی که به سبک بازیم حس خوبی ندارن هم، بازی و نظراتم باید تا حد زیادی مشخص و قابل درک باشه به‌نظرم.

به هر حال، خودمُ که کنار می‌ذارم، عرفان هم گفتم به‌نظرم با احتمال بسیار زیاد مافیا نیست؛ نتیجه‌ای که می‌گیرم اینه که سعید تنها عضو مافیا در دفاعیه بوده. مافیا اینجا به نظر شما چه کار می‌کنه؟ قمار می‌کنه روی نجات سعید؟ یا پخش می‌کنه آرا رو؟ نظر من فعلا بینابین هست و البته به سمت نجات سعید. برای نجات سعید چه کار می‌کنن؟ خودمُ بذارم جاشون، می‌گن پویا که رای نمی‌آره احتمالا، به عرفان بالاتر رای بدیم تا جایی که ممکنه و سعید هم بذاریم پایین‌تر تا جایی که می‌شه؛ که عرفان اعدام بشه. نتیجه نزدیک هم به نظرم بیانگر چنین تلاشی بوده.

در این حالت من بیشترین شکم به افرادی هست که عرفانُ گذاشتن اول و سعیدُ گذاشتن آخر. ابتدا به ساکن هم هیچ ریسکی نمی‌بینم توش برای کسی که شک زیادی در بازی به سعید نداشته. اولویت اول به عرفانُ که می‌تونن توجیه کنن با نوع رایی که ته فاز داد و اگه عرفان اعدام بشه و بی‌گناه باشه، ازش در برن. سعید هم می‌تونن توجیه کنن به‌نظرم که دلایل پویا (و بقیه) قانع‌کننده نبوده (توضیح: از نظر من نه تنها قانع‌کننده بوده، حتی قاطع هم بوده. منتهی باتوجه به تعداد رای اولیه سعید در فاز قبل، قابل توجیه می‌شه چون اکثریت بهش رای ندادن). پویا هم می‌تونن یه جمله در مورد سبک بازیش یا دفاعیه‌ش بگن و بگن حس منفی داشتیم و ...، پس گذاشتیمش دوم. چیزیه که منم گفتم درکش می‌کنم دیگه و با علم به این شک‌ها و حس‌ها، این سبکُ انتخاب کردم. منتهی اگر سیستمی که برای درصدها چیدم بگه طرف گناه‌کاره با احتمال بالا، ممکنه دیگه اون حرفا رو درک نکنم.

خب. زیاد توضیح دادم، ولی لازم بود از نظرم. حالا ببینیم کیا اولویت اول‌شون عرفان و اولویت آخرشون سعید بوده: دوست قدیمیم امین و دوست تازه‌واردمون بهاره!!
در رابطه با امین، چون چه بی‌گناه باشه چه گناه‌کار، به عرفان گیر داده معمولا (سوای نقش عرفان حتی)، این بخشش برام قابل درک هست. منتهی به عرفان رای ورود نداده. و خب افرادی که بهشون رای ورود داده، به دفاعیه نیومدن. اینم هیچی و تا اینجا برام منفی نیست حرکتش. اولویت سوم دادنش به سعید ولی مشکوکم می‌کنه، چون من امینُ متخصص شناسایی چنین گناه‌کارهایی می‌دونم. که در متن بازی نیستن، معمولا هم سوتی نمی‌دن ولی امین گیرشون می‌اندازه. حالا این‌که سعیدی که من (و بقیه) برای گناه‌کار بودنش دلیل آوردیم و از نظر من سوتی واضحی داده بود، گذاشته پایین‌تر از من! هم برام جای تعجب داره و هم ناامیدکننده هست اگر امین بی‌گناه باشه و منُ درک نکرده باشه و سعید هم براش بی‌گناه بوده باشه. به هر صورت فعلا نظر مثبتی روش ندارم. اگر خودم اون وسط نبودم، می‌تونستم تا یه حدی درکش کنم که بین دو نفر، یکیُ بی‌گناه‌تر دیده باشه، ولی الآن نه. منتهی حرفاشُ خواهم خوند.
در رابطه با بهاره، اولویتش به عرفان مشکلی نداره ولی اولویت آخرش به سعید چرا. برام مشکوک بود و هست به دلایلی که گفتم. منتهی هم چون تازه‌وارد هست و هم باتوجه به سبک بازیش ممکنه موج‌سواری بشه روش، نظر قاطع نمی‌تونم بدم فعلا. ولی احتمال گناه‌کاریش بیشتره برام مسلما. تا ببینم چی می‌گه.

برگردیم به بالانس.
من مافیا رو 4 نفر گرفته بودم، و هنوز هم نظرم همینه. 2 مافیا حذف شده از تعداد اولیه و 2 تا مونده (که الآن می‌شه پدرخوانده و سناتور) و احتمال جذب موفق هم قابل توجه هست.
حالت اول: مافیا جذب موفق داشته با یاکوزا: از نظر من در این حالت با احتمال بسیار بالایی یک نفر از بین امین و بهاره مافیاست. حداقل 80 درصد هست این برام. به احتمال 10 درصد هر دو مافیا هستن. چون اگر جذب موفق داشته باشن و تعداد اولیه‌شون هم 4 باشه، فاز پیش 4 نفر بودن. ممکنه ریسک کنن سعیدُ نجات بدن از اعدام؛ ولی مجموعا به یار نمی‌خورن برام فعلا. حالا پایین‌تر توضیح می‌دم. 10 درصد هم احتمال می‌دم که اشتباه کرده باشم و هیچ‌کدوم مافیا نباشن. بیشتر نمی‌تونم احتمال بدم.
حالت دوم: مافیا جذب موفق نداشته با یاکوزا: باز هم من احتمال بالایی می‌دم که یک نفرشون مافیا باشه. امین یا بهاره. اینم حداقل 75 درصد. در این حالت، احتمال این‌که هر دو مافیا باشن برام بسیار پایینه. نزدیک صفر؛ چون اینجا نباید ریسک کنن قاعدتا. پس می‌مونه 25 درصد برای این‌که هیچ‌کدوم مافیا نباشن ولی واقعا زیاده این عدد.:دی هم باتوجه به درصدی که بالا بدست اومده هم استدلالی که کردم و هم بازی‌هاشون. بنابراین اون 75 درصده رو کم گفتم به‌نظر. حالا بقیه رو که بررسی کردم، باز رو این نظر می‌دم.

فعلا برام یک نفر از بین امین و بهاره با احتمال بسیار زیادی مافیاست. این‌که هر دو مافیا باشن، کم هست برام. دلیل:
اگر هردوتا مافیای اولیه بوده باشن، یکی‌شون می‌شه پدرخوانده و دیگری سناتور. (امین، بهاره، سعید، هادی) ترکیب خوب و جالبی هست؛ ولی مجموعا به بازی‌شون که نگاه می‌کنم به یک تیم اولیه نمی‌خورن. تیمی که امینُ داره، این‌جوری برام نمی‌شینه بازی‌شون.
اگر یکی مافیای اولیه باشه و یکی جذبی یاکوزا، از نظرم محتمل‌تر هست که امین مافیای اولیه (پدرخوانده یا سناتور) باشه و بهاره جذبی. این‌که امین پدرخوانده یا سناتور باشه، خصوصا پدرخوانده که ضد پرسشه، احتمالش اصلا کم نیست. ولی این‌که بهاره جذبی باشه (یا هرکس دیگری، فرقی نداره) خیلی سخته اینجا بخوام درصد بالا بدم. اون حدود 40 درصدی که گفتم باید بین خیلیا (اگر نگم همه) تقسیم بشه و احتمالش می‌آد پایین. ولی غیر ممکن نیست. در این حالت، حتما اون یکی مافیای اولیه باید به سعید رای یا اولویت اول داده باشه به‌نظرم. چون خودشُ که آخر گذاشته سعید طبیعتا، اینام آخر گذاشتنش، یکی باید مخالف باشه به احتمال زیاد.

اگر فقط یکی‌شون مافیا باشه، هردو به‌نظرم محتمله که مافیای اولیه بوده باشن تا جذبی؛ واضحه از نظر ریاضی. در این حالت بهاره کاملا می‌تونه سناتور باشه، چون احتمال پرسشش کمه. پدرخوانده هم انتخاب برجسته‌ای هست از سوی گاد، که احتمالا بازی گیج بشه در اون انتها، خصوصا اگه بهاره تا آخرای بازی بیاد؛ ولی کمتر.
و دوست قدیمیم امین هم هر دو حالت کاملا ممکنه و خب بالاتر هم گفتم که پدرخوانده بیشتر.
در این حالت، البته اصلا بعید نیست که یکی‌شون مافیا و دیگری فرعی باشه. بنابراین من بازی‌شونُ دنبال می‌کنم و تا همین‌جا قطعا یکی از این دو نفر، رای‌ام خواهد بود و اگر به نتیجه برسم که هیچ‌کدوم بی‌گناه نیستن (حالا یا اون حالت خاص و کمتر محتمل دو مافیا یا یک مافیا و یک فرعی)، به هر دو رای می‌دم.

این اصل بحث و پست من بود و همون‌طور که به سعید رسیدم از طریق بررسی پست‌های سعید و احسان و حذف احسان، نمی‌گم قطعی ولی با احتمال بسیار زیاد، برام یکی از بین امین و بهاره مافیا هستن. فرعی باشن نباشن هم نظر خاصی ندارم فعلا.

با فرض بالا، می‌رم ببینم آیا بازهم کسیُ داشتیم که رای آخرش سعید بوده باشه یا عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته باشه یا نه. چون من محتمل‌ترین حالتُ گفتم صرفا. حالات دیگری هم هست.

آرش به عرفان بالاتر از سعید رای داده. مشکوکه. باید بررسی بشه.
امیر هم عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته، منتهی منُ گذاشته اول. این حرکتش قشنگ دلقک‌بازی بوده بیشرف.:)) هادیُ که اعدام کرده، امیری که من می‌شناسم هم به گناه‌کاری سعید رسیده قطعا با دیدن پست من، دیده هرجوری بچینه دیگه خیلی سفید می‌شه.:دی
سپهر هم عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته. مشکوکه و باید بررسی بشه.
خود سعید که مشخصه. هیچی.
مهسا هم عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته. مشکوکه و باید بررسی بشه.
دیگه کسی نداریم اینجا.

هر سه نفر هم (آرش، سپهر، مهسا) منُ آخر گذاشتن. به بازی‌شون می‌خوره.

تا اینجا، اگر مافیا بخواد کامل ریسک بکنه، یکی از بین آرش، سپهر و مهسا هم مافیاست.
دوباره دو حالت در نظر می‌گیرم.
یک این‌که مافیا در فاز قبلی 4 نفر بوده (یعنی جذب داشتن): در این حالت از بین امین و بهاره که گفتم، فقط یکی، بسیار زیاد هست و هردو کم. حدود 20 درصد به هرکدوم از آرش/سپهر/مهسا می‌تونم نسبت بدم اینجا. چون احتمال اینکه دو مافیا بین (امین/بهاره/آرش/سپهر/مهسا) باشه، بیشتره در این حالت.
دو هم این‌که مافیا در فاز قبلی 3 نفر بوده (یعنی جذب نداشتن): در این حالت احتمال این‌که یکی از بین آرش/سپهر/مهسا مافیا باشه کمه واقعا برام. چون بخوان ریسک کنن، قاطع ریسک می‌کنن.

این تا اینجا. بریم سراغ سایر افراد:
احسان که گفتم بالاتر.
ترسا هم گفتم.
عرفان هم گفتم.
صدرا به سعید/عرفان/پویا رای داده.
محمدامین هم سعید/عرفان/پویا.
فری هم سعید/عرفان/پویا.
آراشون منطقی هست.
صدرا به بازیش حسم مثبته فعلا و چیزی هم ندیدم ازش. مافیای اولیه بودنش برام کمه. جذبی ممکنه.
فری هم بازیش خوب و محکم بوده. آراش می‌گه مافیای اولیه نیست احتمالا (ولی احتمال بودنش از صدرا بیشتره) و جذبی هم ممکنه (ولی کمتر از صدرا). بازی فری به غیرقابل جذب بودن بیشتر می‌خوره تا صدرا.
محمدامین هم خوب بوده بازیش، منتهی بازیش هم شبیه دور 11 هست برام هم 12. فعلا نمی‌تونم تشخیصش بدم ولی نظر خیلی مثبت در کل ندارم. هم سوالش از خودم که هم بیخود بود هم پی‌اش گرفته نشد و هم اسکی ناقصی که در استفاده از کلمه "دماسنج" داشت. بعد بازی هم در خدمتت هستم دوست خوبم تا کاربردهای دیگه دماسنجُ برای خودت و کسی که ازش اسکی نمودی، تشریح کنم. نمی‌گم کاملا مریض بودی این بازی، چون نبودی. ولی مرض هم داشتی. این فاز شدیدا تحت نظری.
در کل بین اینا بخوام بگم، احتمال مافیا بودن زیاد هیچ‌کدوم ندارن و تقریبا پخش هست. صدرا و فری کم. احسان و عرفان از اینا کمتر. ترسا و محمدامین هم بیشتر. منتهی باتوجه به این‌که بین امین/بهاره احتمال زیاد دادم و جذب یاکوزا هم مشخص نیست، فعلا روی بقیه به نتیجه با احتمال بالا نمی‌تونم برسم که مافیا باشن.

حالا در مورد فرعی‌ها: امیر که جوکر بود. درسته بازیش بی‌گناهی/فرعی بود، ولی نمی‌دونم قبل بازی هم چنین قصدی داشته یا نه یا گاد چه انتظاری داشته ازش. ولی متناظر با دور قبلی که من جوکر بودم و وکیل در بازی نبود، این بازی نمی‌گم نیست، ولی احتمالش کمتر شده برام. حدود 65 به 35 به سمت نبودنش هستم الآن. مافیای 4 نفره با پدرخوانده/سناتور/یاکوزا/دکتر بی‌وجدان، متعادل هست. با وکیل هم نامتعادل نیست البته. هردوش می‌شه. جاسوس خارجی احتمال زیاد هست باتوجه به این‌که وکیل کمی برام پایین اومده، و این‌که قاتل هم خیلی برام پایین اومده باتوجه به این‌که مرگ بی‌گناه در شب نداشتیم تا الآن. گادشناسی هم بخوام بکنم، رامتین نقشی مثل جاسوسُ که خودش از پایه نوشته احتمال زیاد (اگر نگم قطعی) در بازی گذاشته. شغال و محافظ هم می‌تونه یکی‌شون باشه و منتفی نیست وجودشون یا این‌که فقط 2 فرعی در بازی باشه. منتهی من در درصدها و دیدم به بازی، همچنان بدترین حالتُ درنظر می‌گیرم و وکیل (با احتمال بیشتر) / قاتل (با احتمال کمتر) هم لحاظ می‌کنم. جذب یاکوزا هم که گفتم قبلا. ستون پنجم هم فعلا نظر خاصی ندارم از خود بالانس (سوای این‌که همزمان با وکیل در بازی نیستن قطعا). گادشناسی بخوام بکنم، احتمال نبودنش بیشتره.

برگردم به بخش دوم ابتدای صحبتم که نگاه به بازی از دید فرعی هست: از نظر من فرعی گناه‌کار بازی به پویا نه رای اول می‌ده نه اولویت اول. نه این‌که اصلا نده ها. احتمالش خیلی کمه. به سعید اگر رای داده، اولویتش هم حفظ کرده. عرفان نیز. آرا رو بررسی کردم و به چیزی نرسیدم فعلا که برجسته باشه. از نظر سبک بازی هم فعلا نظر خاصی در مورد افراد ندارم. صرفا عرفان، محمدامین، فری و صدرا رو بیش از بقیه فرعی می‌بینم؛ منتهی تفاوت‌شون زیاد نیست برام و ممکنه فرعی بی‌گناه مثل محافظ هم باشن. بنابراین نظر قاطع نمی‌تونم بدم فعلا.

برای درصدها: فعلا دو مافیای اولیه مونده. جاسوس هم بگیریم نفر سوم گناه‌کارا. وکیل و قاتل هم همچنان مجموعا 1 می‌گیرم جهت احتیاط. یاکوزا هم نیم. می‌شه 4.5 نفر گناه‌کار در بازی. خودمُ که کنار بذارم، 11 نفر در بازی حضور دارن که احتمال گناه‌کاری می‌شه حدود 40 درصد. یعنی اگر درصدتون 40 یا کمتر باشه برای من گناه‌کار نیستید فعلا. 40 تا 50 هشدار کم هست و 50 تا 60 هشدار زیاد. بالاتر هم احتمالا گناه‌کار.

آرش 30 درصد گناه‌کار
احسان 25 درصد گناه‌کار
امین 65 درصد گناه‌کار
بهاره 65 درصد گناه‌کار
ترسا 40 درصد گناه‌کار
سپهر 30 درصد گناه‌کار
صدرا 35 درصد گناه‌کار
عرفان 40 درصد گناه‌کار
فری 35 درصد گناه‌کار
محمدامین 50 درصد گناه‌کار
مهسا 25 درصد گناه‌کار

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
اولین رای فاز رو پویا به سعید داده. به همین خاطر احتمال نمیدم پویا یار سعید باشه. البته یه احتمال کوچیکی که هست اینه که ممکنه سعید فرصت بازی نداشته باشه و مثلا بخوان فداش کنن و پویا این کارو شروع کنه و سفید بشه. ولی خیلی کمه احتمالش برام. سعید - عرفان - پویا
عملکرد دیروز پویا رای اولیه‌اش به عرفان و رضا بوده. اولویت: مملگر - هادی - سپهر. یک سوال ازش دارم.

در حالت کلی پویا فعلا تا اینجا برای من درصد بیگناه و فرعی بودنش از مافیا بودن بیشتره. اینکه فرعیه یا بیگناه نظر خاصی ندارم.

دومین رای فاز رو صدرا داده به من و احسان. دلیل رایش رو درک نکردم در اون شرایط. ولی اولویتش حس مثبتی میده فعلا. سعید - عرفان - پویا
عملکرد دیروز صدرا امان گرفته بود.

فعلا تا اینجا دیتای خاصی از صدرا در دسترس نیست، فاز قبل نبود و این فاز هم رای خوبی نداده ولی اولویت اولش خوب بوده. فعلا خنثی.

سومین رای فاز رو مملگر داده به سعید، بهاره، صدرا. که در انتها رایش رو تغییر داده به صدرا و سعید و امین. سعید - عرفان - پویا
عملکرد دیروز مملگر رای به هادی و مهسا. اولویت: سپهر - هادی - مملگر.

حس مثبتی به بازیش دارم فعلا. جستجوگر بوده و رای‌های خوبی داده.

چهارمین رای فاز رو احسان داده به سعید و پویا. سعید - پویا - عرفان
عملکرد دیروز احسان رای به هادی و صدرا. اولویت: هادی - سپهر - مملگر

حس مثبت به بازیش دارم. رای‌هاش در راستای بازیش بوده. ولی دوست دارم الان که سعید مافیا از آب دراومد نظرش رو راجع به پویا بدونم.

پنجمین رای فاز رو آرش داده به عرفان و امیر(پرت). عرفان - سعید - پویا
عملکرد دیروز آرش رای به بهاره و امیر. اولویت: هادی - سپهر - مملگر

در مورد آرش رای دیروزش و اولویتش هنوز برام قابل تامله و حل نشده. جز گزینه‌های مشکوک منه فعلا.

ششمین رای فاز رو مهسا داده به امین و آرش. عرفان - سعید - پویا
عملکرد دیروز مهسا رای به مملگر و فری. اولویت: مملگر - سپهر - هادی

هفتیمن رای فاز رو سعید داده به پویا و احسان. پویا - عرفان - سعید.
عملکرد دیروز سعید رای به هادی و سپهر. اولویت: هادی - مملگر - سپهر

هشتمین رای فاز رو ترسا داده به سعید و بهاره. پویا - سعید - عرفان
عملکرد دیروز ترسا رای به سعید. اولویت: هادی - مملگر - سپهر.

در کل طی دیروز یه مقدار حس منفیم به ترسا کمتر شد به خاطر فعالیتش. رای اولیه و ایرادی که به سعید گرفت هم خیلی خوب بود. ولی لطفا توضیح بده در مورد اولویتت. خنثی هستم در موردش.

نهمین رای فاز رو بهاره داده به ترسا و عرفان. عرفان - پویا - سعید.
عملکرد دیروز بهاره رای به عرفان و آرش. اولویت: مملگر - هادی - سپهر.

چون شناختی ازش ندارم واقعا خیلی سخته نظر در موردش. لطفا در مورد اولویت‌هات توضیح بده. ولی به نظرم مافیا نمیتونه باشه. ترکیب هادی سعید بهاره از نظر من منطقی نیست. ولی بازم قطعی نمیشه گفت. احتمال فرعی بودنش یا بیگناه بودنش برام بیشتره با این رای‌ها و بازی. البته بهاره میتونه گزینه جذب یاکوزا هم باشه در صورت وجود.

دهمین رای فاز رو فری داده به سعید و صدرا. سعید - عرفان - پویا
عملکرد دیروز فری رای به هادی و ترسا. اولویت: هادی - سپهر - مملگر

رای‌هاش در راستای بازیش بوده و حس مثبتی به بازیش دارم فعلا.

یازدهمین رای فاز رو امیر داده به امین و آرش. پویا - عرفان - سعید
عملکرد دیروز امیر رای به هادی و سعید. اولویت: هادی - سپهر - مملگر

خدا رحمتت کنه مرد. 😅

دوازدهمین رای فاز رو پویا داده به عرفان.

سیزدهمین رای فاز رو امین داده به آرش و مملگر.
عرفان - پویا - سعید
عملکرد دیروز امین رای به مملگر و احسان. اولویت به سپهر - هادی - مملگر

امین عزیز با این سبک بازی و رای دهی به شدت تاکید میکنم به شدت برای من مشکوکه.

چهاردهمین رای فاز رو عرفان داده به سپهر و بهاره. سعید - پویا - عرفان
عملکرد دیروز عرفان رای به هادی و سپهر. اولویت: سپهر - هادی - مملگر

عرفان با مدل بازی که در پیش گرفته حسابی گیجم کرده و تشخیص رو برام سخت کرده ولی اولویت به سعید حرکت مثبتیه. فعلا خنثی.

پانزدهمین رای فاز رو امیر داده به پویا و رای به آرش رو باطل کرده.

شانزدهمین رای رو مملگر داده به صدرا و سعید و امین.

هفدهمین رای فاز رو امیر داده به عرفان.

سپهر هم رای داده به سعید و عرفان.
عرفان - سعید - پویا
عملکرد دیروز سپهر رای به آرش و مملگر. اولویت: مملگر - هادی - سپهر

بازی سپهر برام جالب نیست کلا. سوای نقشش و احترام بهش من از بازی این مدلی لذت نمیبرم. در صورت بیگناهیش اعتماد بهش و در صورت گناهکارایش رای بهش برام لذت‌بخش نیست. به نظرم طبق جلو رفتن فازها و حساس شدن بازی نیاز به توضیح بیشتری دارم از جانبش که بتونم موضعم رو نسبت بهش اعلام کنم. سوالاتی که ازش دارم اینه که چی شد که نسبت به رای‌های فاز قبل بی‌اعتنا شد و گزینه‌های جدیدی برای این فاز انتخاب کرد؟

رای به اعدام: امین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mamalgr

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فعالیت مفید در فاز ۴ تا ساعت ۱۶:

محمدامین
سپهر
مهسا
آرش
صدرا
فری
پویا

عدم فعالیت مفید در فاز ۴ تا ساعت ۱۶:

ترسا
احسان
امین
عرفان
بهاره

آرا تا ساعت ۱۶:

یک رای به امین توسط مهسا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
چجوری امکان داره که کسی که به پویا انقدر اعتماد داره که پشت دستش بازی کنه اون هم به شکلی که تمام رای هاش رو بر اون اساس بده، اینجا پویا رو از سعید جلوتر بذاره؟
هم رای گیری این فازت مشکوکه هم فاز قبل.
محمد امين عزيز من خيلي واضح دليل راي ديروزم به شما رو گفتم و يك بار ديگه براي هميشه ميگم و تموم :)
من تو فاز هاي اول نحوه و سبك بازي پويا رو برخلاف بقيه بيشتر پسنيدم . چون در يك پست اون مواردي كه لازم بود رو نوشته بود و درصد هايي كه به بقيه داده بود به نظر من نزديك تر بود جز ٣-٤ نفر كه نظري در موردشون نداشتم ( مثل تو و فري و مهسا و امين ) . اخر فاز شما و هادي و سپهر اومدي دفاعيه. هادي رو فكر نميكردم به عنوان مافيا بياد اول بازي اين سبكي بازي كنه پس درصدش برام پايينتر بود . زماني هم نداشتم برم رو پست هات دقيق تر شم به خاطر همين تصميم گرفتم تو رو بزارم اولويت . واقعا من حس ميكنم بابت راي فاز قبل من بهت لج كردي :)

در مورد راي گيري ديروز هم من ٥ تا گزينه اوردم كه عرفان و ترسا و احسان و فري و سعيد بودن . بين اينا ٢ گزينه اول برام مشكوك تر بردن كه بهشون راي دادم . پويا بينشون نبود . من دقيقا ساعت ٢٢:٥٧ دقيقه اولويتم به رامتين رو عرفان ، سعيد و پويا اعلام كردم . اما در يك حركت دقيقا ساعت ١١ شك يكم شك كردم به دفاعيه پويا و اولويتم رو كردم عرفان - پويا - سعيد .
فكر كنم اسكرين از چتم و تغيير اولويتم با رامتين رو اينجا بزارم گاد كش شم واگرنه ميزاشتم ببينين كه لحظه اخر اولويتم رو تغيير دادم . لحظه اخر حس كردم پويا دفاعيه اش خوب نبود يعني دفاعيه خاصي نداشت و ترجيح دادم تغيير بدم . واقعا نميدونم من بابت راي هام چرا انقدر بايد توضيح بدم 😐 واقعا زمان بعد دفاعيه ها كمه و دستمون بسته است و ممكنه به هر دليلي تصميمات لحظه اي و ريسكي بگيريم 👌

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
تا الان که فرقه تو بازی نبوده و فکر کنم با درصد بیشتری بتونیم بگیم فرقه تو بازی نیست، هرچند من کلا معتقد نیستم که نمی‌شه فرقه رو در بالانس گنجوند و به نظرم اگه فرقه هم باشه تا الان سعی کرده پنهان بمونه و شاید حتی جذبش رو هم به تعویق انداخته باشه. منتهی درمجموع احتمالش برام کم شده و زیر ۱۰ درصد هست. بنابراین اگه مافیا رو ۴ در نظر بگیریم الان توی ۱۲ نفر ۲ از اعضای اصلی مافیا مونده. ممکنه یک جذبی باشه ممکنه نباشه. از طرفی من تا قبل از این فرعی‌هایی که احتمال می‌دادم توی بازی باشن، وکیل و جاسوس خارجی و قاتل بود، و فکر نمی‌کردم جوکر توی بازی باشه. بنابراین نمی‌دونم تعداد اولیه فرعی رو باید ۳ بگیرم یا ۴. اما اینکه تا الان قتلی در شب نداشتیم ممکنه به این دلیل باشه که قاتل نداریم. از طرفی هم اگه ۴ تا مافیا باشه، ۴ تا فرعی که یکیش هم قاتله، به نظرم بیگناهان خیلی ضعیف می‌شن با فقط ۸ نفر و دو عامل تیرزن. بنابراین احتمال قاتل رو الان خیلی کم می‌بینم، مگر به نحوی به نتیجه برسیم که جاسوس یا وکیل نداریم. فعلا نمی‌دونم ۴ مافیا+جاسوس+وکیل+جوکر بالانس‌تره یا ۴ مافیا+جاسوس+قاتل+جوکر.

احسان (Ehsan">Ehsan): بازیش مختصر و تک‌جمله‌ای بوده. رای‌هاش ابتدا هادی-صدرا و بعد سعید-پویا که خب به هر دو مافیا رای داده. اولویت‌هاش هم عجیب نبوده. گیرش به پویا رو نمی‌فهمم و اگه بخاطر اینکه پویا رضا رو گذاشته ۴۵ و هادی رو گذاشته ۴۰ بهش رای داده، به نظر من رای الکی‌ای داده :دی فعلا برام ۱۰ درصد مافیا ۲۰ درصد فرعی ۷۰ درصد بیگناهه.

امین (Amin">Amin): رای‌هاش در مجموع عجیبه. اول به محمدامین-احسان رای‌ می‌ده. رایش به احسان رو می‌فهمم (سر آواتار و جواب درست ندادن احسان) ولی رایش به محمدامین رو نمی‌فهمم صرفا داشتن با هم بحث می‌کردن و صحبت خاصی درباره‌ی اینکه حرف محمدامین گناهکارانه‌ست نکرده بود. بعد از اون عجیب‌تر می‌آد هادی و سپهر رو بالاتر از محمدامینی که بهش رای داده بود اولویت می‌ده. اگه دفاعیه‌شون بد بوده قبول، ولی دیگه گیرت به من سر اینکه به هادی اولویت دادم چیه دیگه؟ خودت که بدترش رو انجام دادی :| و اینکه چطور می‌شه هادی‌ای که بهش رای ندادی و دفاعیه‌اش از نظرت بد نبوده، می‌آد بالاتر از محمدامینی که بهش رای دادی؟ کلا هم اولویت اول دادن به سپهر رو نمی‌فهمم. در ادامه باز با محمدامین درمورد همون بالانس بحث می‌کنی و جوابش رو می‌دی، منتهی اصلا نمی‌گی مشکل حرفش چیه و چرا می‌تونه گناهکار باشه و دوباره بهش رای می‌دی، و به من هم رای می‌دی که حالا باهات کار دارم. اولویت هم که عرفان پویا سعید. رای‌ها و اولویت دیروزت رو منتظرم توضیح بدی. احتمال مافیا یا وکیل بودنت برای من بالاست حقیقتا.

بهاره (Bahare">Bahare): در ابتدای بازی هادی براش سمه و نظری نداره، امیر منطقی و مثبته و آرش عجیب و مشکوک. به عرفان و ترسا و احسان هم تارگت می‌زنه چون دو روز پشت‌سر هم سر یه تایم خاص اومدن، و در نهایت از روی واکنشی که می‌گیره به عرفان رای می‌‌ده. معتقده بحث امیر و آرش به‌دردنخوره و رای به آرش هم می‌ده. اولویت‌ها محمدامین هادی سپهر که برای من محمدامینش خیلی عجیبه چون قبلش یک کلمه‌ هم درباره‌ی محمدامین حرف نزده و می‌گه به درصد پویا اعتماد کرده درحالی که خود پویا گفته درصد ۴۵ خبری نیست. درمورد رای به عرفان هم می‌گه عرفان گارد داره نسبت به صحبت‌هایی که درموردش می‌شه (که باهاش مخالف نیستم). در ادامه مشکلش با من حل می‌شه و به نظرش بیگناهم. در ادامه به ترسا و عرفان رای می‌ده که دلیل رایش به ترسا نامشخصه. اولویت‌ها عرفان پویا سعید، که باید توضیح بده پویایی که هیچ شکی بهش نداشته و حتی به حرف‌هاش اعتماد کرده و فاز قبل از روی درصداش اولویت داده، چطوری می‌آد در اولویت دوم. بهاره رو حقیقتا ۵۰-۵۰ هستم و کمی بایاس بیگناهی هم بهش دارم اما فعلا حواسم بهش هست.

پویا (Pouya">Pouya): درصد‌های ۴۰-۴۵ پویا رو حقیقتا من کاری ندارم، چون به نظرم اون ۵ درصد اهمیت زیادی نداره و اگه چیزی بوده که اهمیت زیادی داشته پویا حتما درصد بالاتری می‌داد. بین تغییرات چشم‌گیر درصد‌هاش، ابتدا عرفان هست (با دلیلی که برای من نسبتا قابل قبوله ولی نه کاملا) و رایش رو ابتدا به عرفان می‌ده همراه با رای پرت به رضا. اولویت‌هاش محمدامین هادی سپهر هست که با درصد‌هاش می‌خونه و توضیحات بعدش هم برای من اوکی هست. تغییر مهم بعدی سعیده که رای هم بهش می‌ده و به عرفان هم دوباره رای می‌ده، اولویت‌هاش هم سعید- عرفان می‌ده که به نظرم مشکلی نداره. فعلا برای من پویا بیگناهه و دلیل و نشونه‌ی خاصی برای گناهکار بودنش نمی‌بینم.

ترسا (Lotus">Lotus): ترسا بازیش نسبتا فعالانه بوده، یه بحث طولانی‌ای با محمدامین داشت که منطقش رو من درک نکردم. مثلا نمی‌فهمم چرا باید یه کسی رو تهدید کنی که اگر فلان‌جور جواب بدی حسم بهت منفی می‌شه در حالی که اون شخص قبلش هم اصلا فلان‌جور جواب نداده. کلا به نظرم این قضیه رو زیاد بزرگ کرد، از نظر موردی گیرهاش رو می‌فهمم اما اونقدری که درموردشون پرداخته به نظرم بزرگ نیستن و خب با نحوه‌ی بیانش هم که گفتم مشکل داشتم. رای‌هاش هم یک رای پرت به سعید، اولویت هادی محمدامین سپهر هست که تا اینجا اوکیه و بعدا توضیحش درمورد اولویت آخر گذاشتن سپهر هم خوبه. در ادامه بهاره رو تا حدی مشکوک می‌بینه و یک گیر خوب به سعید هم می‌ده و در نهایت به این دو نفر رای می‌ده. اولویت‌هاش ولی می‌شه پویا سعید عرفان! که باید حتما حتما توضیح بده که چرا سعیدی که اون گیر رو بهش داده و بهش رای دادن رو دوم گذاشته و پویایی رو که مشکوک نبوده بهش اول گذاشته. در مجموع حسم به بازیش مثبته و اگه هم بیگناه نباشه برام یا فرعیه (مثلا شغال)، یا جذبی مافیا.

سپهر (Sepehr">Sepehr): نظر دادن درمورد سپهر برای من خب پیچیده‌ست چون شناخت بالایی ازش دارم و این هفته از ۵ روز ۴ روزش رو کنار هم بودیم :دی چیز مشکوکی خارج از بازی ازش ندیدم و توی بازی هم حرکاتش برای من قابل توجیه بوده. صرفا ترجیح می‌دم بیشتر حرف بزنه و درمورد نظراتش و دلایل کارهاش توضیح بده. رای اولش به من و محمدامینه که دلیل رایش به من رو درک می‌کنم اما دلیل رایش به محمدامین رو نفهمیدم. اولویتش هم در راستای رایشه. در هر صورت به نظر در ادامه جفتش حل می‌شه و رایش به عرفان و سعیده، اولویت‌هاش هم چون با عرفان بیشتر بحث کرده اوکیه. سوالی که ازش دارم اینه که چی باعث شد نظرش از من و محمدامین برگرده و به کدوم دلیل به سعید و هادی رای داد.

صدرا (Sadra">Sadra): اوایل بازی که نبوده صرفا دوبار تاکید کرد که حرف‌های امیر براش منطقیه ولی نمی‌شه گفت بیگناهه یا گناهکار. سوالی که ازش پرسیدم رو فری ادامه داد اما جواب صدرا با اینکه کاملا باهاش موافق نبودم ولی جوریه که جای ادامه دادن نداره چون می‌گه توی «من محکم و قوی‌ام» دلسوزی فیکی برای بازی نمی‌تونه وجود داشته باشه و این رو می‌پذیرم. بقیه‌ی بحث‌هاش برام منطقیه. بعد به مهسا رای می‌ده که بعدتر می‌گه بی‌دلیل بوده و می‌خواسته واکنش بسنجه. خب در این صورت سوالی که ازش دارم اینه که چرا بعد از اینکه واکنش فری و محمدامین رو دید، رای نهاییش رو باز هم به مهسا داد؟ اگه دلیلش اون قضیه فیک بودن حرف مهساست که به نظرم کافی نیست در این مقطع از بازی. اولویت‌هاش سعید عرفان پویا بوده که مشکلی ندارم. فعلا باید بیشتر فعالیت کنه تا ببینم چند‌چنده.

عرفان (Erfan">Erfan): بازی رو با یه بالانس حدسی و نسبتا شجاعانه شروع کرد که با توجه به پست‌های شروع ضعف‌دار ادوار اخیرش، برای من پوئن مثبت داشت. در ادامه مواردی که برای من مشکوک شد، اولویت اولش به سپهر و توجیهی که کرد (بدون اینکه اعتقادی به گناهکار بودن سپهر داشته باشه، اون رو بالاتر از هادی‌ای گذاشت که دلیل برای گناهکار بودنش داشت) و اصرار چندباره به ایجاد مکالمه با پویا بود. این احتمال هم برام مطرحه که می‌دونسته که یکی از بین بهاره، سپهر، و احسان (تازه‌واردها) گناهکارن و این در ناخوداگاهش برای رای پرت اولش تاثیر گذاشته، منتهی برای بررسی درستیش اول باید دید آیا کسی از این سه نفر گناهکار هست یا خیر. در ادامه هم با جواب‌هاش و دفاعیه‌اش مشکل داشتم و اینکه اومد مظلوم‌نمایی کرد و اتهام متقابل زد به‌جای اینکه درمورد مواردی که مطرح شده صحبت کنه. در مجموع حس منفی بهش دارم و احتمال بیگناهیش رو زیر ۳۰ درصد می‌بینم، اگه وکیل داشته باشیم می‌تونه وکیل هم باشه به نظرم. چه وکیل باشه چه مافیا هم رایش به سعید برام قابل توجیهه (مافیا بیشتر).

فری (FM">FM): شروعش اوکی بود و موضعش در قبال هادی و توضیحاتش پذیرفتنی بود. به هادی و ترسا رای می‌ده که ترساش پرته. اولویتش هادی سپهر محمدامینه که مشکلی نداره. تو بحث ترسا با محمدامین هم منطقش به من نزدیکه. در ادامه به سعید سر اون جمله‌ی «هادی مشکوک‌ترین فرد بازیه» می‌گه که توش ترس بوده و بهش رای می‌ده، و به صدرا هم رای می‌ده. اولویت‌هاش هم سعید عرفان پویا که مشکلی نداره. نکته‌ای که در مورد فری هست به نظرم خیلی بعیده که عضو اصلی مافیا باشه و بخواد نفر اول بعد از هادی پست بده و هادی اونجوری بهش گیر بده و بعد بهش رای نده و ... بنابراین فعلا برام از عضو اصلی مافیا بودن مبرا هست منتهی از جذبی بودن نه حقیقتا، چون گیرش به سعید مال قبل از مرگ از هادی بود و نمی‌تونست ادامه نده اونم بعد از توجه پویا به قضیه. در مجموع اما بازیش برام مثبت بوده، سر بحثش با صدرا دقیقا نفهمیدم مشکلش با صدرا رو و دوست دارم ببینم بحثشون به کجا می‌ره بعد تصمیم بگیرم.

محمدامین (Mamalgr">Mamalgr): بازیش خوب و پرس‌وجوگر و فعال بوده. از اوایل بازیش ایراد چندان مهمی نمی‌تونم بگیرم. رای به هادی و مهسا می‌ده. دلیل رای اولش به مهسا رو می‌فهمم اولویت اول دادن به سپهرش رو نمی‌فهمم، یعنی نمی‌تونم تصور کنم که محمدامین واقعا معتقد باشه سپهر گناهکاره و بهش اولویت اول داده باشه. هرچند بعدش خودش تصدیق کرد. در ادامه حسش به مهسا تعدیل می‌شه (با اینکه دلایل خوبی هم داشته به نظرم برای اتهام به مهسا). سپس به بهاره (به خاطر اعتماد به پویا) به صدرا (گیر دلسوزی فیک به مهسا) به سعید (فکر کنم سر اولویت همینجوری دادن) و به امین (دلیلش رو نفهمیدم)‌مشکوک می‌شه و به سه‌تای اول رای می‌ده. بعد بهاره رو با امین عوض می‌کنه. اولویت‌هاش هم سعید عرفان پویاست که اوکیه. سوالی که ازش دارم اینه که ۱) مهسا چی شد یه توضیح بده. ۲) مشکلت با امین سر بالانس رو به زبان تازه توضیح بده چون اگه دلیل رای دادنت بوده من نفهمیدم قضیه رو. اگه هم نبوده، دلیل رای دادنت به امین رو بگو.

مهسا (Moonsa">Moonsa): سر بالانس، با محمدامین موافقم که مهسای بیگناه معمولا با شجاعت بیشتری بالانس رو تحلیل می‌کرد و حداقل یه حدس مشخصی می‌زد. بازیش در مجموع جستجوگر و تلاشگر و خوب بوده به نظر من. اما آرا، ابتدا به محمدامین (رای متقابل) و فری (پرت) رای می‌ده و اولویت محمدامین، سپهر، هادی می‌ده که سپهر بالاتر از هادیش یه کم تو ذوق می‌زنه. بعد تحلیل‌های خوبی از بازی افراد ارائه می‌ده که پوئن مثبت داره. در ادامه رای‌های به سعید رو «درک نمی‌کنه» و کلا سعید رو یه مقدار ایگنور می‌کنه. سپس به امین و آرش رای می‌ده. دلیلش برای امین رو فهمیدم و کافی بود. دلیلش برای رای به من کافی نبود و من با رسم شکل توضیح داده بودم که چرا به هادی رای دادم. امروزم که به امین رای داده. در مجموع تشخیصش برام سخت شده مهسا، حسم از کلیت بازیش بیگناهه اما بعضی حرکاتش رو نمی‌تونم هضم کنم هنوز، باید در ادامه ببینم چطور بازی می‌کنه.

گزینه‌‌های رای امروز من عرفان و امین هستند.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش

نظرت در مورد رای های این فاز خودت و سپهر چیه ؟ :دی سپهر از اول داره داد میزنه من آرش رو میشناسم مثبت نیست، بحث هاشم که سمت تو بوده، نظرت در مورد رای هاش چیه ؟
تغییر موضع سپهر در مورد من برام قابل درک بوده، چون ایرادش به من این بود که قیل‌وقالم زیاده و شلوغش می‌کنم و این مال زمانی بود که اول بازی داشتم با امیر بحث می‌کردم. بعدش در بازی تغییر رویه دادم و برام قابل درکه که مشکل سپهر با من حل شده باشه و نخواد بهم رای بده. فاز قبل و این فاز هم صحبتی درباره‌ی من نکرده که خب سوالاتم ازش رو پرسیدم. رای‌های دیروزش هم خوب بوده به نظرم.

میدونی آرش، از این پستت این حس رو میگیرم که خودتم قبول داری بهاره احتمال بیگناهیش خیلی بالاست، دلیل رای دادنت به بهاره اینه که گزینه بهتری نداشتی + اون به تو رای داده بود و قانع نمیشد. بعد که قانع شد توام ولش کردی. این برای من یه مقدار عجیبه. اگه دفاعیه هادی برات افتضاح بود، میتونستی با بازی هادی به خود هادی رای بدی خب. چطور اونجا رای ندادی و تو دفاعیه انقدر به قول مملگر 180 درجه برگشتی رو هادی. این استفاده از لفظ گزینه بهتر هم حس گناهکاری میده بهم حقیقتا.
دلیل رایم بهت اولویت فاز پیشت بوده.
درباره‌ی رایم به بهاره، یه توضیحی به خودش دادم که شاید ندیدی، پست ۲۵۶ من رو بخون.
درمورد هادی هم تو پرسیدی کجای دفاعیه‌اش مشکل داشت، من هم به تفکیک گفتم با کجاش مشکل داشتم دیگه، و تو جوابی ندادی و رای دادی. با کجای جواب من مشکل داشتی؟

آرش:

چرا وقتی یکی تو پست رایش میگه "فلانی مشکوکترین فرد بازیه" و بعد بهش رای میده، توی ذهنت یک برای من به آخر جمله اش اضافه میکنی؟ :-؟ با این ذهنیت که همه رو توجیه میکنی برای خودت، چطور گناهکار پیدا میکنی؟ هادی مشکوکترین فرد بازیه در پست رای، برای من یعنی اینکه طرف به رایی که خودش داره میده اعتماد و باور نداره.
ببین بستگی داره برداشت از مشکوک‌ترین فرد بازی چی باشه. یعنی مشکوک‌ترین فرد [در] بازی با مشکوک‌ترین فرد [برای افرادِ] بازی (اینجا بازی مجاز از افراد بازیه) فرق داره و بستگی داره چطوری برداشت کنی. من این احتمال رو دادم که برداشت اشتباه بوده. منتهی دقت کن که من پست کافی برای پرسش و پاسخ نداشتم (و اواخر فاز هم شرایط بازی نداشتم) و مجبور بودم به حدس خودم اکتفا کنم در پایان فاز. قطعا درک می‌کنی که وقتی چنین چیزی به ذهنم رسیده و نتونستم درمیونش بذارم، رای به سعید ندم.

در مورد راي گيري ديروز هم من ٥ تا گزينه اوردم كه عرفان و ترسا و احسان و فري و سعيد بودن . بين اينا ٢ گزينه اول برام مشكوك تر بردن كه بهشون راي دادم . پويا بينشون نبود . من دقيقا ساعت ٢٢:٥٧ دقيقه اولويتم به رامتين رو عرفان ، سعيد و پويا اعلام كردم . اما در يك حركت دقيقا ساعت ١١ شك يكم شك كردم به دفاعيه پويا و اولويتم رو كردم عرفان - پويا - سعيد .
فكر كنم اسكرين از چتم و تغيير اولويتم با رامتين رو اينجا بزارم گاد كش شم واگرنه ميزاشتم ببينين كه لحظه اخر اولويتم رو تغيير دادم . لحظه اخر حس كردم پويا دفاعيه اش خوب نبود يعني دفاعيه خاصي نداشت و ترجيح دادم تغيير بدم . واقعا نميدونم من بابت راي هام چرا انقدر بايد توضيح بدم 😐 واقعا زمان بعد دفاعيه ها كمه و دستمون بسته است و ممكنه به هر دليلي تصميمات لحظه اي و ريسكي بگيريم 👌
دفاعیه‌ی سعید دقیقا چه چیزی داشت که مجابت کرد از دفاعیه‌ی پویا بهتره و بهش اولویت پایین‌تری دادی؟

کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
درودی دوباره.

در رابطه با آرا و اولویت‌هایی که دادم: سعیدُ که احتمال بالایی به گناه‌کاریش می‌دادم و به عرفان هم شک داشتم و توضیحاتمم دادم قبلش و کاملا مشخصه به‌نظرم.
در رابطه با آرایی که بهم دادن: امیر، با اون رایش به من (که تقلیدی بود از نوع رای دادن مهدی حامدی) احتمال بی‌گناهیش برام به‌شدت کاهش پیدا کرد. الآن که نقشش مشخص شده، خب بازیش برام قابل توجیه هست.
دو نفر دیگه به من رای دادن در فاز قبل: سعید که مافیا بوده هیچی و دوست جدیدمون احسان. احسانُ در فاز پیش گفتم که درک می‌کنم و درصدی که بهش دادم هم نظرمُ در موردش مشخص کرده بوده. ولی این فاز اگر ادامه حرف‌های قبلیشُ بزنه، ممکنه درکش نکنم دیگه. مافیای اولیه اصلا نیست برام، ولی ممکنه فرعی باشه. برای جذب هم گزینه خوبیه. بنابراین اگه بی‌گناهی (که احتمالش برام خیلی بیشتره هنوز)، دیدتُ بازتر کن احسان.

در رابطه با اولویت‌ها:
اول از اولویت‌های داده‌شده به خودم شروع می‌کنم که برام از رای اولیه هم مهم‌تره. چون من اگر بخوام در این نوع بازی بگم رای به اعدام چیه، می‌گم اولویت اول هر فرد؛ مگر این‌که افراد حاضر در دفاعیه تو آرای اولیه‌ش نباشن.
3 نفر به من اولویت 1 دادن. امیر، ترسا، سعید. اولی و آخری که تکلیف‌شون مشخصه. در رابطه با ترسا، رای اولیه‌ش سعید بوده و بهاره. اینجا اومده منُ بالاتر از سعید گذاشته. این‌که چه نقشی با دکتر بی‌وجدان و جوکر در یک دسته قرار می‌گیره، نمی‌دونم الآن. و هرچیزی ممکنه باشه فعلا. شاید به‌خاطر دفاعیه‌ها اونجوری چیده آرا رو، چون دیدش به دفاعیه رو می‌شناسم با تقریب خوبی. دفاعیه خودم که برای خودم مشخصه، ولی شاید ترسا انتظار توضیح بیشتری داشته ازم. خودش که اومد توضیح می‌ده طبیعتا و توجه خواهم کرد. احتمال مافیا بودنش برام زیاد نیست فعلا.

بررسی آرا رو این بار هم از دید مافیا و هم از دید فرعی‌ انجام می‌دم.
از دید مافیا: می‌دونن که سعید دفاعیه هست و احتمال اعدامش هم هست کاملا باتوجه به تعداد رایی که آورده. نفر دومی که اومده دفاعیه عرفان هست که باتوجه به رایش در فاز قبلی و این فاز، از نظر من احتمال مافیای اولیه بودنش کم هست. عرفانی که من می‌شناسم، اگر مافیا باشه و ببینه پویا اونجوری به یارش رای داده، حتما سعیدم می‌آره تو گزینه‌هاش. جذبی باشه هم همینه و حتی ممکنه قاطع‌تر رای بده به سعید بعد از این‌که من درصدشُ بردم بالا. نفر سوم هم خودمم. برای خودم که مشخصه نقشم، برای شما هم توضیح دادم تو دفاعیه. پویا رو جای تمام نقش‌های ممکن در ذهن‌تون در بالانس بذارید، ببینید احتمال کدوم بیشتره باتوجه به حرفاش و روند بازیش. البته، همون‌طور که کسی برای من سفید نیست (و صرفا درصد بی‌گناهی چند نفر برام بیش از بقیه‌ست) انتظار ندارم پویا برای شما کاملا سفید باشه، چون امکان عملی چنین چیزی نیست در بازی. ولی برای اونایی که به سبک بازیم حس خوبی ندارن هم، بازی و نظراتم باید تا حد زیادی مشخص و قابل درک باشه به‌نظرم.

به هر حال، خودمُ که کنار می‌ذارم، عرفان هم گفتم به‌نظرم با احتمال بسیار زیاد مافیا نیست؛ نتیجه‌ای که می‌گیرم اینه که سعید تنها عضو مافیا در دفاعیه بوده. مافیا اینجا به نظر شما چه کار می‌کنه؟ قمار می‌کنه روی نجات سعید؟ یا پخش می‌کنه آرا رو؟ نظر من فعلا بینابین هست و البته به سمت نجات سعید. برای نجات سعید چه کار می‌کنن؟ خودمُ بذارم جاشون، می‌گن پویا که رای نمی‌آره احتمالا، به عرفان بالاتر رای بدیم تا جایی که ممکنه و سعید هم بذاریم پایین‌تر تا جایی که می‌شه؛ که عرفان اعدام بشه. نتیجه نزدیک هم به نظرم بیانگر چنین تلاشی بوده.

در این حالت من بیشترین شکم به افرادی هست که عرفانُ گذاشتن اول و سعیدُ گذاشتن آخر. ابتدا به ساکن هم هیچ ریسکی نمی‌بینم توش برای کسی که شک زیادی در بازی به سعید نداشته. اولویت اول به عرفانُ که می‌تونن توجیه کنن با نوع رایی که ته فاز داد و اگه عرفان اعدام بشه و بی‌گناه باشه، ازش در برن. سعید هم می‌تونن توجیه کنن به‌نظرم که دلایل پویا (و بقیه) قانع‌کننده نبوده (توضیح: از نظر من نه تنها قانع‌کننده بوده، حتی قاطع هم بوده. منتهی باتوجه به تعداد رای اولیه سعید در فاز قبل، قابل توجیه می‌شه چون اکثریت بهش رای ندادن). پویا هم می‌تونن یه جمله در مورد سبک بازیش یا دفاعیه‌ش بگن و بگن حس منفی داشتیم و ...، پس گذاشتیمش دوم. چیزیه که منم گفتم درکش می‌کنم دیگه و با علم به این شک‌ها و حس‌ها، این سبکُ انتخاب کردم. منتهی اگر سیستمی که برای درصدها چیدم بگه طرف گناه‌کاره با احتمال بالا، ممکنه دیگه اون حرفا رو درک نکنم.

خب. زیاد توضیح دادم، ولی لازم بود از نظرم. حالا ببینیم کیا اولویت اول‌شون عرفان و اولویت آخرشون سعید بوده: دوست قدیمیم امین و دوست تازه‌واردمون بهاره!!
در رابطه با امین، چون چه بی‌گناه باشه چه گناه‌کار، به عرفان گیر داده معمولا (سوای نقش عرفان حتی)، این بخشش برام قابل درک هست. منتهی به عرفان رای ورود نداده. و خب افرادی که بهشون رای ورود داده، به دفاعیه نیومدن. اینم هیچی و تا اینجا برام منفی نیست حرکتش. اولویت سوم دادنش به سعید ولی مشکوکم می‌کنه، چون من امینُ متخصص شناسایی چنین گناه‌کارهایی می‌دونم. که در متن بازی نیستن، معمولا هم سوتی نمی‌دن ولی امین گیرشون می‌اندازه. حالا این‌که سعیدی که من (و بقیه) برای گناه‌کار بودنش دلیل آوردیم و از نظر من سوتی واضحی داده بود، گذاشته پایین‌تر از من! هم برام جای تعجب داره و هم ناامیدکننده هست اگر امین بی‌گناه باشه و منُ درک نکرده باشه و سعید هم براش بی‌گناه بوده باشه. به هر صورت فعلا نظر مثبتی روش ندارم. اگر خودم اون وسط نبودم، می‌تونستم تا یه حدی درکش کنم که بین دو نفر، یکیُ بی‌گناه‌تر دیده باشه، ولی الآن نه. منتهی حرفاشُ خواهم خوند.
در رابطه با بهاره، اولویتش به عرفان مشکلی نداره ولی اولویت آخرش به سعید چرا. برام مشکوک بود و هست به دلایلی که گفتم. منتهی هم چون تازه‌وارد هست و هم باتوجه به سبک بازیش ممکنه موج‌سواری بشه روش، نظر قاطع نمی‌تونم بدم فعلا. ولی احتمال گناه‌کاریش بیشتره برام مسلما. تا ببینم چی می‌گه.

برگردیم به بالانس.
من مافیا رو 4 نفر گرفته بودم، و هنوز هم نظرم همینه. 2 مافیا حذف شده از تعداد اولیه و 2 تا مونده (که الآن می‌شه پدرخوانده و سناتور) و احتمال جذب موفق هم قابل توجه هست.
حالت اول: مافیا جذب موفق داشته با یاکوزا: از نظر من در این حالت با احتمال بسیار بالایی یک نفر از بین امین و بهاره مافیاست. حداقل 80 درصد هست این برام. به احتمال 10 درصد هر دو مافیا هستن. چون اگر جذب موفق داشته باشن و تعداد اولیه‌شون هم 4 باشه، فاز پیش 4 نفر بودن. ممکنه ریسک کنن سعیدُ نجات بدن از اعدام؛ ولی مجموعا به یار نمی‌خورن برام فعلا. حالا پایین‌تر توضیح می‌دم. 10 درصد هم احتمال می‌دم که اشتباه کرده باشم و هیچ‌کدوم مافیا نباشن. بیشتر نمی‌تونم احتمال بدم.
حالت دوم: مافیا جذب موفق نداشته با یاکوزا: باز هم من احتمال بالایی می‌دم که یک نفرشون مافیا باشه. امین یا بهاره. اینم حداقل 75 درصد. در این حالت، احتمال این‌که هر دو مافیا باشن برام بسیار پایینه. نزدیک صفر؛ چون اینجا نباید ریسک کنن قاعدتا. پس می‌مونه 25 درصد برای این‌که هیچ‌کدوم مافیا نباشن ولی واقعا زیاده این عدد.:دی هم باتوجه به درصدی که بالا بدست اومده هم استدلالی که کردم و هم بازی‌هاشون. بنابراین اون 75 درصده رو کم گفتم به‌نظر. حالا بقیه رو که بررسی کردم، باز رو این نظر می‌دم.

فعلا برام یک نفر از بین امین و بهاره با احتمال بسیار زیادی مافیاست. این‌که هر دو مافیا باشن، کم هست برام. دلیل:
اگر هردوتا مافیای اولیه بوده باشن، یکی‌شون می‌شه پدرخوانده و دیگری سناتور. (امین، بهاره، سعید، هادی) ترکیب خوب و جالبی هست؛ ولی مجموعا به بازی‌شون که نگاه می‌کنم به یک تیم اولیه نمی‌خورن. تیمی که امینُ داره، این‌جوری برام نمی‌شینه بازی‌شون.
اگر یکی مافیای اولیه باشه و یکی جذبی یاکوزا، از نظرم محتمل‌تر هست که امین مافیای اولیه (پدرخوانده یا سناتور) باشه و بهاره جذبی. این‌که امین پدرخوانده یا سناتور باشه، خصوصا پدرخوانده که ضد پرسشه، احتمالش اصلا کم نیست. ولی این‌که بهاره جذبی باشه (یا هرکس دیگری، فرقی نداره) خیلی سخته اینجا بخوام درصد بالا بدم. اون حدود 40 درصدی که گفتم باید بین خیلیا (اگر نگم همه) تقسیم بشه و احتمالش می‌آد پایین. ولی غیر ممکن نیست. در این حالت، حتما اون یکی مافیای اولیه باید به سعید رای یا اولویت اول داده باشه به‌نظرم. چون خودشُ که آخر گذاشته سعید طبیعتا، اینام آخر گذاشتنش، یکی باید مخالف باشه به احتمال زیاد.

اگر فقط یکی‌شون مافیا باشه، هردو به‌نظرم محتمله که مافیای اولیه بوده باشن تا جذبی؛ واضحه از نظر ریاضی. در این حالت بهاره کاملا می‌تونه سناتور باشه، چون احتمال پرسشش کمه. پدرخوانده هم انتخاب برجسته‌ای هست از سوی گاد، که احتمالا بازی گیج بشه در اون انتها، خصوصا اگه بهاره تا آخرای بازی بیاد؛ ولی کمتر.
و دوست قدیمیم امین هم هر دو حالت کاملا ممکنه و خب بالاتر هم گفتم که پدرخوانده بیشتر.
در این حالت، البته اصلا بعید نیست که یکی‌شون مافیا و دیگری فرعی باشه. بنابراین من بازی‌شونُ دنبال می‌کنم و تا همین‌جا قطعا یکی از این دو نفر، رای‌ام خواهد بود و اگر به نتیجه برسم که هیچ‌کدوم بی‌گناه نیستن (حالا یا اون حالت خاص و کمتر محتمل دو مافیا یا یک مافیا و یک فرعی)، به هر دو رای می‌دم.

این اصل بحث و پست من بود و همون‌طور که به سعید رسیدم از طریق بررسی پست‌های سعید و احسان و حذف احسان، نمی‌گم قطعی ولی با احتمال بسیار زیاد، برام یکی از بین امین و بهاره مافیا هستن. فرعی باشن نباشن هم نظر خاصی ندارم فعلا.

با فرض بالا، می‌رم ببینم آیا بازهم کسیُ داشتیم که رای آخرش سعید بوده باشه یا عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته باشه یا نه. چون من محتمل‌ترین حالتُ گفتم صرفا. حالات دیگری هم هست.

آرش به عرفان بالاتر از سعید رای داده. مشکوکه. باید بررسی بشه.
امیر هم عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته، منتهی منُ گذاشته اول. این حرکتش قشنگ دلقک‌بازی بوده بیشرف.:)) هادیُ که اعدام کرده، امیری که من می‌شناسم هم به گناه‌کاری سعید رسیده قطعا با دیدن پست من، دیده هرجوری بچینه دیگه خیلی سفید می‌شه.:دی
سپهر هم عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته. مشکوکه و باید بررسی بشه.
خود سعید که مشخصه. هیچی.
مهسا هم عرفانُ بالاتر از سعید گذاشته. مشکوکه و باید بررسی بشه.
دیگه کسی نداریم اینجا.

هر سه نفر هم (آرش، سپهر، مهسا) منُ آخر گذاشتن. به بازی‌شون می‌خوره.

تا اینجا، اگر مافیا بخواد کامل ریسک بکنه، یکی از بین آرش، سپهر و مهسا هم مافیاست.
دوباره دو حالت در نظر می‌گیرم.
یک این‌که مافیا در فاز قبلی 4 نفر بوده (یعنی جذب داشتن): در این حالت از بین امین و بهاره که گفتم، فقط یکی، بسیار زیاد هست و هردو کم. حدود 20 درصد به هرکدوم از آرش/سپهر/مهسا می‌تونم نسبت بدم اینجا. چون احتمال اینکه دو مافیا بین (امین/بهاره/آرش/سپهر/مهسا) باشه، بیشتره در این حالت.
دو هم این‌که مافیا در فاز قبلی 3 نفر بوده (یعنی جذب نداشتن): در این حالت احتمال این‌که یکی از بین آرش/سپهر/مهسا مافیا باشه کمه واقعا برام. چون بخوان ریسک کنن، قاطع ریسک می‌کنن.

این تا اینجا. بریم سراغ سایر افراد:
احسان که گفتم بالاتر.
ترسا هم گفتم.
عرفان هم گفتم.
صدرا به سعید/عرفان/پویا رای داده.
محمدامین هم سعید/عرفان/پویا.
فری هم سعید/عرفان/پویا.
آراشون منطقی هست.
صدرا به بازیش حسم مثبته فعلا و چیزی هم ندیدم ازش. مافیای اولیه بودنش برام کمه. جذبی ممکنه.
فری هم بازیش خوب و محکم بوده. آراش می‌گه مافیای اولیه نیست احتمالا (ولی احتمال بودنش از صدرا بیشتره) و جذبی هم ممکنه (ولی کمتر از صدرا). بازی فری به غیرقابل جذب بودن بیشتر می‌خوره تا صدرا.
محمدامین هم خوب بوده بازیش، منتهی بازیش هم شبیه دور 11 هست برام هم 12. فعلا نمی‌تونم تشخیصش بدم ولی نظر خیلی مثبت در کل ندارم. هم سوالش از خودم که هم بیخود بود هم پی‌اش گرفته نشد و هم اسکی ناقصی که در استفاده از کلمه "دماسنج" داشت. بعد بازی هم در خدمتت هستم دوست خوبم تا کاربردهای دیگه دماسنجُ برای خودت و کسی که ازش اسکی نمودی، تشریح کنم. نمی‌گم کاملا مریض بودی این بازی، چون نبودی. ولی مرض هم داشتی. این فاز شدیدا تحت نظری.
در کل بین اینا بخوام بگم، احتمال مافیا بودن زیاد هیچ‌کدوم ندارن و تقریبا پخش هست. صدرا و فری کم. احسان و عرفان از اینا کمتر. ترسا و محمدامین هم بیشتر. منتهی باتوجه به این‌که بین امین/بهاره احتمال زیاد دادم و جذب یاکوزا هم مشخص نیست، فعلا روی بقیه به نتیجه با احتمال بالا نمی‌تونم برسم که مافیا باشن.

حالا در مورد فرعی‌ها: امیر که جوکر بود. درسته بازیش بی‌گناهی/فرعی بود، ولی نمی‌دونم قبل بازی هم چنین قصدی داشته یا نه یا گاد چه انتظاری داشته ازش. ولی متناظر با دور قبلی که من جوکر بودم و وکیل در بازی نبود، این بازی نمی‌گم نیست، ولی احتمالش کمتر شده برام. حدود 65 به 35 به سمت نبودنش هستم الآن. مافیای 4 نفره با پدرخوانده/سناتور/یاکوزا/دکتر بی‌وجدان، متعادل هست. با وکیل هم نامتعادل نیست البته. هردوش می‌شه. جاسوس خارجی احتمال زیاد هست باتوجه به این‌که وکیل کمی برام پایین اومده، و این‌که قاتل هم خیلی برام پایین اومده باتوجه به این‌که مرگ بی‌گناه در شب نداشتیم تا الآن. گادشناسی هم بخوام بکنم، رامتین نقشی مثل جاسوسُ که خودش از پایه نوشته احتمال زیاد (اگر نگم قطعی) در بازی گذاشته. شغال و محافظ هم می‌تونه یکی‌شون باشه و منتفی نیست وجودشون یا این‌که فقط 2 فرعی در بازی باشه. منتهی من در درصدها و دیدم به بازی، همچنان بدترین حالتُ درنظر می‌گیرم و وکیل (با احتمال بیشتر) / قاتل (با احتمال کمتر) هم لحاظ می‌کنم. جذب یاکوزا هم که گفتم قبلا. ستون پنجم هم فعلا نظر خاصی ندارم از خود بالانس (سوای این‌که همزمان با وکیل در بازی نیستن قطعا). گادشناسی بخوام بکنم، احتمال نبودنش بیشتره.

برگردم به بخش دوم ابتدای صحبتم که نگاه به بازی از دید فرعی هست: از نظر من فرعی گناه‌کار بازی به پویا نه رای اول می‌ده نه اولویت اول. نه این‌که اصلا نده ها. احتمالش خیلی کمه. به سعید اگر رای داده، اولویتش هم حفظ کرده. عرفان نیز. آرا رو بررسی کردم و به چیزی نرسیدم فعلا که برجسته باشه. از نظر سبک بازی هم فعلا نظر خاصی در مورد افراد ندارم. صرفا عرفان، محمدامین، فری و صدرا رو بیش از بقیه فرعی می‌بینم؛ منتهی تفاوت‌شون زیاد نیست برام و ممکنه فرعی بی‌گناه مثل محافظ هم باشن. بنابراین نظر قاطع نمی‌تونم بدم فعلا.

برای درصدها: فعلا دو مافیای اولیه مونده. جاسوس هم بگیریم نفر سوم گناه‌کارا. وکیل و قاتل هم همچنان مجموعا 1 می‌گیرم جهت احتیاط. یاکوزا هم نیم. می‌شه 4.5 نفر گناه‌کار در بازی. خودمُ که کنار بذارم، 11 نفر در بازی حضور دارن که احتمال گناه‌کاری می‌شه حدود 40 درصد. یعنی اگر درصدتون 40 یا کمتر باشه برای من گناه‌کار نیستید فعلا. 40 تا 50 هشدار کم هست و 50 تا 60 هشدار زیاد. بالاتر هم احتمالا گناه‌کار.

آرش 30 درصد گناه‌کار
احسان 25 درصد گناه‌کار
امین 65 درصد گناه‌کار
بهاره 65 درصد گناه‌کار
ترسا 40 درصد گناه‌کار
سپهر 30 درصد گناه‌کار
صدرا 35 درصد گناه‌کار
عرفان 40 درصد گناه‌کار
فری 35 درصد گناه‌کار
محمدامین 50 درصد گناه‌کار
مهسا 25 درصد گناه‌کار
پويا جان ممنون بابت پست هاي خوبي كه ميدين
واقعا كيف ميكنم . خيلي دوست داشتم مثل فاز هاي اول بهت اعتماد كنم . يه جاهايي حرف هايي خوبي زدي با توجه به اطلاعات خوبي كه داري . اما مطمئن هستم اگر بيگناه بودي حداقل من رو هم بين بيگناه ها
خودت ميووردي خودت گفتي من الان بهترين گزينه براي موج سواري هستم . خداروشكر چند نفر مثل ارش و مهسا هستن كه بازي ها رو ميشناسن و رو موج نميان .
اما شما به نظرم بيگناه نيستي و قدرت اينو داري منو تو موج بياري و راي بدي و بگيري .
نقشه خوبي هم بوده .. نقشه هم اين بوده كه با اعدام سعيد تا الان اعتبار بگيرين و الان با اعدام اشتباه من در نهايت ميگي كه من خودم بد راي دادم و بد دفاع كردم و …
در نهايت برام جالبه كه عرفان يهو برات سفيد شده و در نظر نميگيري عرفان و سعيد هر دو نميتونستن مافيا باشن . هيچ كدوم به هم راي ندادن 👌

تا اينجاي بازي فعلا آرش ، مهسا ، محمد امين ، تا حدودي صدرا و سپهر برام سفيد هستن

Arsonist">Arsonist Moonsa">Moonsa Mamalgr">Mamalgr

يه سوال

با فرض اينكه مافيا اون شب جذب موفق داشته و تعدادشون ديروز ٤ نفر بوده به نظرتون امكان داره پويا مافياي جذبي باشه و بخوادديروز با اعدام يكي از يارهاشون خودش رو سفيد كنه ؟
چون حس ميكنم از فاز ديروز سبك بازي پويا تغيير كرده . چون ديروز يك مافيا برامون رو كرده و يكي دو فاز سعي كنه اعتماد بخره وفرصت اعدام اشتباه داشته باشه .

صرف نظر از اينكه به من شك بالايي داره و من درصدم براش بالاتر رفته واگرنه محمد امين هم به من شك داره اما براي من فعلا سفيده . اما پويا تغيير سبك داده و فكر ميكنم نقشه تيمي داشته باشن . بعيد نيست ديروز ٣ نفر مافيا رو تو دفاعيه داشته باشيم . تيمشون هم بهحدس من عرفان ، ترسا، سعيد ، هادي بوده و پويا مافياي جذبي ..

ممنون ميشم نظرتون رو در مورد اين سناريو بگين

گاد: من ویرایش کردم چون اشتباهی دستش به گزینه رای خورده بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sepehr
کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
تغییر موضع سپهر در مورد من برام قابل درک بوده، چون ایرادش به من این بود که قیل‌وقالم زیاده و شلوغش می‌کنم و این مال زمانی بود که اول بازی داشتم با امیر بحث می‌کردم. بعدش در بازی تغییر رویه دادم و برام قابل درکه که مشکل سپهر با من حل شده باشه و نخواد بهم رای بده. فاز قبل و این فاز هم صحبتی درباره‌ی من نکرده که خب سوالاتم ازش رو پرسیدم. رای‌های دیروزش هم خوب بوده به نظرم.

درباره‌ی رایم به بهاره، یه توضیحی به خودش دادم که شاید ندیدی، پست ۲۵۶ من رو بخون.
درمورد هادی هم تو پرسیدی کجای دفاعیه‌اش مشکل داشت، من هم به تفکیک گفتم با کجاش مشکل داشتم دیگه، و تو جوابی ندادی و رای دادی. با کجای جواب من مشکل داشتی؟

ببین بستگی داره برداشت از مشکوک‌ترین فرد بازی چی باشه. یعنی مشکوک‌ترین فرد [در] بازی با مشکوک‌ترین فرد [برای افرادِ] بازی (اینجا بازی مجاز از افراد بازیه) فرق داره و بستگی داره چطوری برداشت کنی. من این احتمال رو دادم که برداشت اشتباه بوده. منتهی دقت کن که من پست کافی برای پرسش و پاسخ نداشتم (و اواخر فاز هم شرایط بازی نداشتم) و مجبور بودم به حدس خودم اکتفا کنم در پایان فاز. قطعا درک می‌کنی که وقتی چنین چیزی به ذهنم رسیده و نتونستم درمیونش بذارم، رای به سعید ندم.

دفاعیه‌ی سعید دقیقا چه چیزی داشت که مجابت کرد از دفاعیه‌ی پویا بهتره و بهش اولویت پایین‌تری دادی؟
ارش جان به نظرم انقدر رو راي ها و اولويت ها زوم نكنيد. بازيكن بيگناه پر از شك و ترديد هست و ممكنه در فاصله ٢ فاز يا حتي ١٠ دقيقه نظرات و راي هاش فرق كنه چون بي اطلاعه . اين مافيا هستن كه كاراشون رو برنامه ست و محكم ميتونن راي و اولويت بدن . من اولويت اولم عرفان بود كه بهش راي دادم . سعيد اتفافا تو ليست ٥ تايي من براي راي هم بود و تا اخرين لحظات هم تو اولويت دوم من بعد دفاعيه بود اما هم انتظار دفاعيه بهتري از پويا داشتم و هم راي امير تو فاز اخر روم اثر گذاشت و منو يكم به شك انداخت . كلا من راي قطعي ام عرفان بود گزينه هاي دوم و سوم مردد بودم كه در نهايت ليستم شد عرفان و پويا و سعيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sepehr
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
من پست تورو خونده بودم اما تو فکر کردی چون من دیر اومدم تو بازی پستت رو نخوندم و اومدی گفتی میخواستم کسایی که پستم‌ رو نخوندن پیدا کنم. :دی جدا از اینکه این موضوع اصلا ربطی به بحث من نداشت که بهش اشاره کردی (کره گیری کردی)، همین مضمونی که بهش اشاره کردم رو داشت. من از تو پرسیدم چرا فقط نظر پویا رو خواستی. جواب من این نمیشه که میخواستم کسایی که پستم رو نخوندن پیدا کنم. :دی مسخره دقیقا این حرف تو هست اگه خواستی معنی مسخره رو بدونی. من با سناریوم مشکلی ندارم و اینکه تو فکر کنی مسخرست یا نه برام اهمیتی نداره. :دی
دیر اومدنت چه ربطی به خوندن یا نخوندن پست من داشت؟ من پستمو چند روز قبل نفرستاده بودم که اینو میگی، همون روز فرستاده بودم. اگرم چیزی مدنظرم بوده زمان اومدنت که دیر یا زود باشه نبوده، دقت پست خوندنت بوده که پست رو خوندی یا نخوندی و ندیدی که من اونجا نظر خواستم از همه.
پس بحث کره‌گیری و ... منتفیه.

۱.چون پویا سبک بازی خاصی در پیش گرفته.
۲. متوجه روی سوالت نشدم کلا. یعنی چی مظنون بودن به خود سود داره مگه؟
۳. :دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
يه جاهايي حرف هايي خوبي زدي با توجه به اطلاعات خوبي كه داري .
بهاره لطفا واضحتر و با مثال بگو منظورت کجاهاست.
واینکه اعتقاد داری پویا مافیاست؟
به این سناریویی که گفتی احتمال نمیدم حقیقتا. و همچین تغییری رو در بازی پویا احساس نکردم. مورد دیگه اینکه حتی اگه پویا جذب هم شده باشه اونقدر سیاه نبوده تو بازی که بخواد یه یارشون رو با دست خودش اعدام کنه که خودشو سفید کنه، مگر در یه حالت که مثلا سعید خودش نتونه بازیو ادامه بده که گفتم احتمالش کمه.
راستی چون صحبت از جذبی کردی میگم به عقیده من جذبی اگر اتفاق افتاده باشه، چون مافیا یقینا مطمئن بوده که یارشون رو از دست میدن سعی میکنن یه نفریو جذب کنن که احتمال جذب موفقش بالاتر باشه و از طرفی سفید‌تر هم باشه که کارشون برای ادامه راحتتر بشه. درسته پویا مهره قوی هست ولی جذبش کاملا ریسکه در اون شرایط. من احتمال جذب رو اگر باشه در درجه اول به خودت میدم که احساس تغییر در سبک بازیت رو کردم با پستای اخیرت و اولویت آخرت به سعید. به همین خاطر یه مقدار مشکوک شدم بهت. سعی میکنم بازیتو مجدد بررسی کنم و منتظر پاسخت هستم.

کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
بهاره لطفا واضحتر و با مثال بگو منظورت کجاهاست.
واینکه اعتقاد داری پویا مافیاست؟
به این سناریویی که گفتی احتمال نمیدم حقیقتا. و همچین تغییری رو در بازی پویا احساس نکردم. مورد دیگه اینکه حتی اگه پویا جذب هم شده باشه اونقدر سیاه نبوده تو بازی که بخواد یه یارشون رو با دست خودش اعدام کنه که خودشو سفید کنه، مگر در یه حالت که مثلا سعید خودش نتونه بازیو ادامه بده که گفتم احتمالش کمه.
راستی چون صحبت از جذبی کردی میگم به عقیده من جذبی اگر اتفاق افتاده باشه، چون مافیا یقینا مطمئن بوده که یارشون رو از دست میدن سعی میکنن یه نفریو جذب کنن که احتمال جذب موفقش بالاتر باشه و از طرفی سفید‌تر هم باشه که کارشون برای ادامه راحتتر بشه. درسته پویا مهره قوی هست ولی جذبش کاملا ریسکه در اون شرایط. من احتمال جذب رو اگر باشه در درجه اول به خودت میدم که احساس تغییر در سبک بازیت رو کردم با پستای اخیرت و اولویت آخرت به سعید. به همین خاطر یه مقدار مشکوک شدم بهت. سعی میکنم بازیتو مجدد بررسی کنم و منتظر پاسخت هستم.
منظورم بيشتر اطلاعاتي كه در مورد بالانس و نقش و تحليلاشه كه نسبت به بقيه منطقي تر صحبت كرده از اول بازي .

چرا جذب پويا ريسكه ؟ يعني احتمال شهردار يا رويين تن بودن پويا بيشتره و مافيا ريسك نميكنه و بازيكن هايي كه احتمالا نقش مهم نداشته باشن رو جذب ميكنه ؟ البته ممكنه هم جذبي نباشه و مافياي اصلي ( پدرخوانده يا حالا سناتور باشه .. )
در ارتباط با تغيير سبكم من اصلا سبكي داشتم كه بخوام تغيير بدم ؟ تو فاز هاي اول كه پست هام خيلي كم بود و سبكي نداشتم اصلا 😁
ضمنا تو اين شرايط يك مافياي جذبي فكر ميكنم با جمع حركت كنه نه اينكه بياد شجاعانه با پويا در بيوفته . يعني من اگر جذب مافيا ميشدم قطعا تو سايه و بي حاشيه بازي ميكردم تا بي پروا .

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
آرش این بلد من رو درست کن دیگه درست حسابی نمیتونم منشن کنم حالم رو میگیره، پستمم بیریخت میکنه، از دیشب دهنم و سرویس کردیا. :دی

فری

جواب سوال هامو هم با دوتا سوال بی ربط برگردوندی به خودم

من که جواب این رو دادم و گفتم سوءتفاهم شدم، دلیلت بر تکرار این موضوع رو نمیفهمم، چرا داری بر این موضوع استدلال میکنی ؟ تو دیروز تعدادی سوال از من پرسیدی که هیچکدوم از سوالات رو‌بی جواب نذاشتم بر خلاف اینکه تو سوال های من رو هم بی جواب گذاشتی اما چون گفتی من سوال رو با سوال جواب دادم ایرادی نگرفتم، چون فکر کردم جوابت رو نگرفتی و باز هم بهت گفتم که فلانی در این مورد سوءتفاهم شده منظورم من این نبوده و چیز‌ دیگه ای بوده. ادامه دادن این یکی از دلایلی هست که نمیتونی بیگناه باشی. :دی

مورد بعدی در مورد پویاست که برخلاف من در بازیش تفاوت زیادی میبینی. من خیلی تفاوت و چیز عجیبی از پویا ندیدم تا حالا، پست هاشم پست های خوبی بوده تا اینجا.

سوال :

1. چه چیزی از پویا اون رو برای تو غیر قابل تشخیص میکنه ؟

2. اگر احسان چیزی رو ببینه که ما نمیبینیم، چطوری باید بهش اعتماد کنیم ؟ یعنی با احسان بازی کنیم ؟

3. احسان به پویا رای داده، حتما یه چیزی دیده که رای داده دیگه :دی ، تو میگی به احسان توجه کنیم اما به رایش نه ! محافظه کارانه ست. :دی

برداشت من : میخوای خیلی ریز زمینه سازی کنی واسه رای با پویا

منفی ای برام فعلا.

بهاره

یعنی فقط با یه دفاعیه ی بنظرت بد، بدون هیچ پرسش و پاسخی اولویت پویا برات از سعید جلو میزنه ؟

سوال :

۱. کجای دفاعیه ی پویا بد بود ؟

۲. فکر میکنی فقط دفاعیه بد برای رای دادن به کسی که بازیش از نظرت خوب بوده، کافیه ؟

3. دفاعیه ی سعید خوب بود ؟

در مورد سناریوت هم به نظر شخص بنده همچین حرکتی برای از پویا برای سفید کردن خودش بعیده اما غیرممکن نیست، احتمالی که من بهش میدم ۳ درصده.

مهسا

دقت کردی همه ی جوابات به من این مدلی بوده که نه منظور من این نبوده اصلا، اون بوده ؟ :دی خوشم نمیاد از این مدل، اگه بیگناهی درست جواب بده، درست استدلال بیار. من سوالم این بوده که چرا فقط از پویا نظر خواستی، منظورم هم مجزا بوده خودت هم این رو فهمیدی اما ربط دادن این موضوع به خوندن و نخوندن پست ها توسط من اصلا گیر به جایی نیست و مصداق بارز کره گیری و ربط دادن گودرز به شقایقه، الان که داری همچنان این رو ادامه میدی تورو برای من منفی میکنه.

سوال :

۱. سبک خاص پویا به بی‌گناهیش دلالت میکنه ؟

۲. اگر از یک گناهکار در مورد سناریومون نظر بخوایم آیا میتونه تاثیر منفی در روند بازیمون داشته باشه یا خیر ؟

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
چرا دیدم اونو، ولی جوابی که برای من نوشتی که آرش بیگناه ... متفاوت با این بود و اونجا اشاره‌ای به این موضوع نداشتی که یه جورایی خواستی مچ‌گیری کنی. خب اوکی اگه خواستی مچ‌گیری کنی چرا بعد از دیدن واکنش‌ها رایتو از بهاره برنداشتی؟
در مورد قضیه دفاعیه هادی، یه چیزیه که با بحث نمیشه به نتیجه رسید، تو میگی دفاعش بد بود من میگم مثل بازیش بود. و اگر بازیشم بد بود چرا اول کار بهش رای ندادی و تو اینو قبول نداری.

منظورم بيشتر اطلاعاتي كه در مورد بالانس و نقش و تحليلاشه كه نسبت به بقيه منطقي تر صحبت كرده از اول بازي .

چرا جذب پويا ريسكه ؟ يعني احتمال شهردار يا رويين تن بودن پويا بيشتره و مافيا ريسك نميكنه و بازيكن هايي كه احتمالا نقش مهم نداشته باشن رو جذب ميكنه ؟ البته ممكنه هم جذبي نباشه و مافياي اصلي ( پدرخوانده يا حالا سناتور باشه .. )
در ارتباط با تغيير سبكم من اصلا سبكي داشتم كه بخوام تغيير بدم ؟ تو فاز هاي اول كه پست هام خيلي كم بود و سبكي نداشتم اصلا 😁
ضمنا تو اين شرايط يك مافياي جذبي فكر ميكنم با جمع حركت كنه نه اينكه بياد شجاعانه با پويا در بيوفته . يعني من اگر جذب مافيا ميشدم قطعا تو سايه و بي حاشيه بازي ميكردم تا بي پروا .
طبیعیه پویا دقیق‌تر و منطقی‌تر بالانس بنویسه. بلاخره گاد بوده قبلا.
این که کیو جذب کنن نفر به نفر سلیقه‌ایه.
مافیای جذبی در مواقع رای‌گیری که یارشون داره میره بیرون مجبوره به کمک تیم بیاد بعضی جاها‌. اینطوری نیست که خودش راهشو بگیره و بره تا آخر :دی

Sadra">Sadra
دقت نکردم‌. بیار ببینم چی رو میگی!
اگر منظورم رو مجدد مطرح میکنم، به خاطر جملات توعه که ازش سردرنمیارم.
آقا میگی چرا فقط از پویا نظر خواستی؟ گفتم فقط از پویا نبوده از همه نظر خواستم تو پستم اگر خونده باشی.
اگرم منظورت اینه چرا پویا رو جدا منشن کردم گفتم که به خاطر سبک بازی خاصشه که کلا جواب نمیده و کلی‌گویی میکنه. خواستم نظر دقیق‌ترش رو بگه.

۱. نه سبک خاص پویا رو سعی میکنم دلالت بر چیزی قرار ندم.
۲. در مورد من نه، فکر نمیکنم موثر باشه.

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام من صبر کردم عرفان و امین بیان ولی دیگه دارم می‌رم تا شب نیستم ببخشید.

رای به اعدام: عرفان

رای به اعدام: امین

کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
۱. کجای دفاعیه ی پویا بد بود ؟

۲. فکر میکنی فقط دفاعیه بد برای رای دادن به کسی که بازیش از نظرت خوب بوده، کافیه ؟

3. دفاعیه ی سعید خوب بود ؟
دفاعيه پويا به نظرم كافي نبود . يعني من كه نميشناسنش و خطابش به من فقط ٢ خط بود و برام كافي نبود و انتظارم از پويا بيشتر بود .
من راستش تو فاز قبل هدف اصليم عرفان بود يعني راي ام با فاصله زياد با بقيه عرفان بود
و بين نفر دوم و سوم مردد بودم واقعا . پويا هم روز اول و دوم برام قابل اعتماد بود اما فاز ديروز نه . هم به خاطر شكش به من كه منطقي نميبينم به من شكش رو . و ضمن اينكه امير هم چون در راستاي كمك به بيگناه ها كار ميكرد و من نظرم رو بيگناهيش بود اخراي فاز با راي اش در مورد پويا منو به شك انداخت .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین