برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
پایان فاز دوم.

نتایج تا دقایقی دیگر...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرای نهایی

هفت رای به هادی توسط محمدامین و عرفان و احسان و سپهر و امیر و فری و سعید
سه رای به محمدامین توسط سپهر و امین و مهسا

دو رای به آرش توسط سپهر و بهاره
دو رای به عرفان توسط بهاره و پویا
دو رای به صدرا توسط هادی و احسان
دو رای به سعید توسط ترسا و امیر
دو رای به امیر توسط هادی و آرش
دو رای به سپهر توسط عرفان و سعید
یک رای به مهسا توسط محمدامین
یک رای به رضا توسط پویا
یک رای به احسان توسط امین
یک رای به ترسا توسط فری
یک رای به فری توسط مهسا
یک رای به بهاره توسط آرش

سیزده نفر کم یا زیاد، فعالیت مفید کردند که ازشون تشکر میکنم.

رضا گادکش میشه. بیگناه و پلیس بود. با توجه به اهمیت نقشش و این که از قابلیت‌هاش استفاده نکرده و با حذفش بالانس تا حدی به هم میخوره، نقشش به یه بیگناه دیگه اعطا میشه.

سپهر به تذکر گاد بی توجهی کرد و در پستهای جدیدش یئنه قیویر زیویر دئییر.
پس طبق قانون، قطعا میره به دفاعیه و یک فرصت عدم فعالیتش هم میسوزه و فقط یک فرصت عدم فعالیت دیگه داره.

صدرا امان داشت پس به دفاعیه نمیره. اما با توجه به دو بار عدم فعالیت، از این به بعد حتی اگه بیمار بشه و به کما هم بره، گادکش میشه.

عذر به جهل ترسا قبول میشه و چون در رای گیری (به شکل ناقص) شرکت کرد، بخشیده میشه. اما یه امانش میسوزه.

هادی و محمدامین و سپهر به دفاعیه میرن. تا 22:30 دفاعیه هاشون رو بفرستن.

ضمنا لطفا انقدر لحظه آخری رای ندین و رعایت حال گاد رو بکنین. حداقل بزارین یه ربع مونده به پایان رای بدین :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
دفاعیه محمدامین:
من نتم قطع شد از صفحه 7 به بعد رو همین الان خوندم و پستی که صفحه 8 اونورا اومد فکر کنم باید صفحه 7 میومد. حرفای امین و نخونده بودم هنوز. جواب اون رو سریع بدم:
امین:
حالا چیزی که می‌گی چه ربطی به حرف من داره اصلا؟
ببین آیا تو نگفتی حداکثر 8 گناهکار و 8 بیگناه؟ یعنی این رو بالانس می دونستی دیگه. حتی با تحلیل بالانسی که کردی یعنی 4 مافیا 2 فرقه بدون جذب 1 جاسوس و 1 قاتل یا وکیل رو بالانس می دونی به همراه تازه یکی از بیگناهان که جوکر باشه. غیر از اینه؟ من اینطوری از حرفات برداشت کردم که جواب هم ندادی صرفا گفتی حرفم مربوط نیست.

راجع به سپهر هم. گاد"کش" می کنه گاد یعمی یکیو می کشه و اون فرد می میره دیگه. اگه چیز دیگه ای رو القا می کنه تو ادبیات مافیا و برای همه همینطوریه که اوکی من از کلمه درستی استفاده نکردم.
مهسا پست ها رو نخونده و به من رایی رو داده که من رو ببره دفاعیه. توضیحات من تو پستی که بهش ایراد وارد کردم مشخصه و جواب سوال من تو پستم نیست مهسا جان. در کنار اون چرا به فری رای دادی؟ :))
علاوه بر اون من رایم بهت رای پرت نبود.
هادی برام مشکوک تا حد رای بود. تو پست رایم هم توضیح دادم که تو صرفا از بقیه قبل هادی برام مشکوک تری و الا شک 60 درصدی مثلا روت ندارم. که حالا من رو با این فلسفه دفاعیه هم آوردی.
سپهر هم که هنوز نمی دونم چرا بهم رای داده. مشکلش با آرش بوده. به من رای داده با آرش.

حواستون باشه دارید چیکار می کنی. من تو این دو فاز تا جایی که تونستم سعی کردم باگ حرف های افراد رو بگیرم و گناهکاریابی کنم. در نتیجه ممکنه به طرز عجیب غریبی یهو رای های افرادی که رای پرت دادن بیاد رو من. خواهشا بحث هایی که با افراد کردم رو اون موقع بیشتر توجه کنید.

دفاعیه هادی:
سلام دوستان
طبق روال همیشگی مجددا روز اول اومدم دفاعیه و واقعا خسته شدم از اینکه چرا بیگناها بازیمو درک نمیکنند
من گناهکاره تیمی ام؟ تیمم کجا بوده تو این فاز ؟
همیشه لقمه ی راحتی هستم برا اعدام و چوب جسارتمو میخورم . رای یسریا رو هیچجوره متوجه‌نمیشم . به چه دلیلی بهم رای دادن ؟ چون‌زیاد فعال بودم ؟
رضا هم بیگناه بود و رفت بیرون متاسفانه
از شهروندا خواهش میکنم به من اولویت بالا ندن حقم نیست روز اول رای گیری اینجوری از بازی بیرون برم بدون هیچ دلیل منطقی.
الانم با گوشی دارم دفاعیه میدم و نمیتونم زیاد پر حرفی کنم .
رای ندید دوستان ! رای ندید .

دفاعیه سپهر:
دفاعیه‌ای ندارم.
توکلت علی الله

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تا ساعت 23، اولویت بدین

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب نتیجه رای گیری رو ملاحظه میکنید:

1661884775089.png

قاعدتا هادی باید اعدام بشه اما یکی از گردن کلفت های بازی، رای گیری رو لغو کرد و کسی اعدام نمیشه.

تا ساعت 23:45 هدف بدین.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آغاز فاز روز سوم

اتفاق قابل ذکر فاز شب: هادی کشته شد. مافیا و یاکوزا بود.

لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

آرش (Arsonist">Arsonist)

احسان (Ehsan
">Ehsan)

امیر (Amir">Amir)

امین (Amin">Amin)

بهاره (Bahare">Bahare)

پویا (Pouya">Pouya)

ترسا (Lotus">Lotus)

سپهر (Sepehr">Sepehr)

سعید (Saeidmu7">Saeidmu7)

صدرا (Sadra">Sadra)

عرفان (Erfan">Erfan)

فری (FM">FM)

محمدامین (Mamalgr">Mamalgr)

مهسا (Moonsa">Moonsa)

تعداد شرکت کنندگان: 14 نفر

این فاز رای دادن اجباری است. باید به ۲ یا ۳ نفر رای بدین. حداقل رای برای رفتن به دفاعیه: 4 رای (در موارد خاص، طبق قوانین عمل میشه، به قوانین "رای گیری و اعدام" مراجعه کنید.)

قطعا اعدامی خواهیم داشت. (البته اگه یه گردن کلفت دیگه رای گیری رو لغو نکنه)

صدرا از هر دو فرصت عدم فعالیتش استفاده کرده و اگه فعالیت نکنه گادکش میشه.

امین و سپهر و ترسا یک فرصت عدم فعالیتشون سوخته و فقط یک فرصت دیگه دارن.

پایان فاز:
ساعت ۲۲:۰۰ چهارشنبه 9 شهریور ۱۴۰۱

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
و منه خنگ تمام تلاشم رو کردم که یاکوزا اعدام نشه :|

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
Arsonist">Arsonist
من نمیدونم که نقش سپهر چیه، فقط برام سوال شده که محمدامین از کجا میدونسته سپهر بیگناهه.

Amir">Amir
طرف حساب هادی بوده نه آرش. اون لحظه واقعا بهش خنثی بودم و حرکتش رو تیپیکال خودش میدیدم. منظورمم این نبوده که شرایط دقیقا مساوی اون دوره و تو میدونی که هادی گناهکاره و خودتم گناهکاری و افتادی به جونش. منظورم این بود که یه جورایی نمیخوای به حرفای هادی گوش بدی و فقط میخوای بهش رای بدی و بندازیش بیرون.

اگر منشن دیگه‌ای بوده، خاطرم نمونده و میخوام که یادآوری بشه.

حقیقتا من الان شوک شدم، وقتی رای‌گیری ملغی شد، فکر کردم احتمال خیلی بالا کار سناتوره، چون شهردار اول بازی چرا همچین کاری بکنه آخه! دنبال دلیلش گشتم تو ذهنم و رفتم نقشای مافیا رو مرور کردم که سناتور برای کی و چرا همچین کاری میکنه. اولین گزینه همین یاکوزا به ذهنم اومد. گفتم عجببب محمدامین یاکوزاس پس :دی. که ظاهرا 180 درجه غلط کردم.

آرش چی شد به هادی رای اول دادی؟
امین چرا به محمدامین رای آخر دادی؟

از بین رای‌هایی که داده شده، امیر به نظرم هیچ جوره نمیتونه یار هادی باشه. در مورد بقیه باید بررسی کنم.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب خب خب
عجب :دی

من بین سه نفری که رفتن دفاعیه به هر سه تاشون حس مثبت داشتم، توی دفاعیه اما دفاعیه هادی به نظرم افتضاح بود و باعث شد بیاد رای اولم که خب الان دلیلش رو می‌فهمم که احتمالا عمدا افتضاح نوشته چون می‌دونسته سناتور نجاتش می‌ده و بعد هم یاکوزا می‌زنه. احتمال پلیس هم هست ولی به نظر من مافیا احتمالا دکتر بی‌وجدان رو داره (اگه ۴ نفر باشن) و اگه نمی‌خواستن هادی رو فدا کنن حتما با دکتر سیوش می‌کردن. تازه پلیس باید شب قبلش پرسیده باشه و برای این حالت باید فرض بگیریم جز رضایی که بازی نکرده یک پلیس دیگه هم داریم. کلا احتمال 90-95 درصد همونه که گفتم و سناتور اعدام لغو کرده تا هادی خودش رو فدا کنه :دی

بین سناتور شهردار هم که شخصا برای من شکی نیست که کار سناتور بوده چون شهردار هرچقدر هم به بازیکنای داخل دفاعیه و هادی حس مثبت داشته باشه باز هم نمی‌آد سر اعدام اول از قابلیتش برای لغو اعدام یک نفر دیگه استفاده کنه. دیگه فکر کنم هیچکی به اندازه‌ی من به این سه نفر حس مثبت نداشته :دی فقط هم مهسا اولویت سوم گذاشته که فعلا به فال نیک و نشونه‌ی مافیا نبودن می‌گیرم تا بازیش رو بیشتر ببینم.

حالا باید ببینیم اعضای مافیا کجان؟ تشخیصش سخته، هم ممکنه به هادی رای اول داده باشن که بگن مافیا نیستیم، هم ممکنه رای دوم داده باشن چون رای اول دادن خیلی تابلوترشون می‌کنه :دی و به نظرم احتمال زیاد اعضای مافیا بین این دو گروه پخش هستن به‌خصوص بسته به بازی فاز روز و تارگت‌هاشون. حالا باید رای‌ها رو بررسی کنیم سر فرصت.

احتمال جذب موفق یاکوزا هم متاسفانه کار رو سخت می‌کنه ولی اگه قرار باشه در یک بازی چنین اتفاقی بیفته، ترجیح شخصی من اینه که اوایل بازی رخ بده چون هنوز بازی زیاد پیش نرفته و فرصت بیشتری برای شناسایی جذبی احتمالی داریم. فعلا تا اطلاع ثانوی تمامی گزینه‌های خنثی رو به مثبت و مثبتی که داشتم ریست می‌شن تا ببینیم چی می‌شه :دی

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من نمیدونم که نقش سپهر چیه، فقط برام سوال شده که محمدامین از کجا میدونسته سپهر بیگناهه.
خب من می‌گم تو چطور به این نتیجه رسیدی که محمدامین می‌دونسته سپهر بیگناهه؟

دلیل اولویتم به هادی رو گفتم، تو واقعا چی تو اون دفاعیه‌اش دیدی که اولویت آخر گذاشتی؟ :دی

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
تشخیصش سخته، هم ممکنه به هادی رای اول داده باشن که بگن مافیا نیستیم، هم ممکنه رای دوم داده باشن چون رای اول دادن خیلی تابلوترشون می‌کنه :دی
این رو باز کنم. مافیا حدس زده که هادی احتمالا اعدام می‌شه، پس سناتور می‌گه رایگیری رو ملغی کن. هادی یک دفاعیه‌ی بد می‌نویسه تا با قدرت رای همه رو جلب کنه و اعضای مافیا بتونن با خیال راحت خودشون رو توی رای‌ها پنهان کنن (اگه دلیل دیگه‌ای برای بد دفاعیه نوشتن به ذهنتون می‌رسه بگین) اما در عمل این اتفاق نمی‌افته و هادی نصف رای اول می‌آره نصف رای دوم. اینکه چه اتفاقی افتاده و مافیا چطوری رای داده ذهنم رو قلقلک می‌ده واقعا :دی به نظرم با ریز شدن توی رای‌ها می‌شه به نتایج خوبی رسید.

• Like
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام.

شبتون بخیر :دی داشتم ذهنم رو آماده می کردم که تحلیل کنم که سناتور و شهردار ( چون من شهردار نیستم :دی) ممکنه چه حالت هایی رو رقم زده باشن، و تقریبا به این نتیجه رسیده بودم که یا محمدامین شهردار هست، یا 95 درصد شهردار کاری نکرده و سناتور زده :دی که در این صورت خیلی پیچیده میشد و خب داشتم مافیا رو تحسین می کردم بابت پیچیده کردن شرایط :دی منتها خب یاکوزا بودن هادی کارو راحت کرد :))

ممنونم از گاد که یاکوزا ترین بازیکن بازی رو یاکوزا داد :)) ما چاوش یاکوزا میدیم، رامتین هادیو :)) اینم شانس مائه :دی خب به هر حال یاکوزا در این تایم بازی بده چون امکان جذبش بالاتره. امیدوارم که درست نبوده باشه :دی ولی خب تا حدی درصد های مثبت افراد رو برام از صفر می کنه. حالا در طی روز فکر می کنم به کیا ممکنه یاکوزا موفق خورده باشه :دی ولی با وجود یاکوزا، اگر فرقه نباشه احتمال 5 بودن از نظرم کنسل میشه، اگر فرقه باشه حتی احتمال 3 بودن مافیا برام محتمل تر شد :دی این از آخرین آپدیتم در مورد بالانس :دی

و اینکه من پستارو در حین دفاعیه و اولویت ها و فاز شب تا حدی خوندم و اکت نشون دادم. یه سری هم موند که فردا می خونم. و جواب میدم.

فقط یه صحبتی با آرش دارم :دی برادر عزیزم، فارغ از هر بحثی که خواهیم کرد، حالا میزاری من کارمو بکنم یا نه ؟ :دی یکم صبور باش فقط، این به این مفهوم نیست منو به چالش نکشی، من نیاز به اعتماد کسی تو این بازی ندارم و به قول محمدحسین گناهکار دورِ یازده هرکی بخواد تو این بازی اعتماد کنه غلط کرده :دی ولی انتظار دارم زمان شناس باشی، و اینکه توصیه می کنم یکم دست از عجله و لجبازی برداری :دی، اینکه الان برعکس اول بازی این لحن رو در موردت انتخاب کردم برای اینه که یه سری اکت ها و پستات که تو فاز شب خوندم، یکم حسم در مورد مرضت فروکش کرده فعلا :دی وگرنه دوباره بخوای مرض بریزی همون قبلیه لحن :دی من برای کسی که حس کنم مرض داره "سید" ام، برای کسی که حس کنم مشکلی نداره " امیر " :دی گفتم در جریان باشید همگی :دی

نکته مهم دیگه اینکه دماسنج پویا فعلا یه پوئن منفی بابت هادی گرفت، 35 درصد گناهکار (یعنی مایل به بیگناه) که اواخر که جو اومد رو هادی شد 40 درصد، از نظر من یه نمایش خطاست :دی مخصوصا که من رو 40 ثابت مونده بودم. :دی ولی خب پویا هم مثل همه اشتباه می کنه و فعلا این نشونگر هیچی نیست. خودِ منم رو هادی بیشتر از 70 درصد نبودم :دی حتی خودِ 70 هم نبودم :دی

و نکته آخر در مورد اولویت هام:

1- هادی که مشخصه
2- سپهر برام مثبته، ولی خنثی فعال (محمدامین) رو به مثبت بی تاثیر (سپهر) هرچند فان و طنز ترجیح میدم. گرچه هنوزم طرفدارشم :)) مخصوصا از دیشب که تو میتینگ دیدمش بیشتر طرفدارش شدم :))
3- محمدامین بخاطر پیچیده بودنش و منطق مدار بودنش تشخیصش برای من سخته، منتها تو بحث هاش کثافتکاری ندیدم تا اینجا، مرضم در حد مرض هر آدم تلنتی داشته :دی در نتیجه برام از سپهر، بودنش تو بازی مفید تر بود :دی و خطاب بهش اینم میگم که من به باستر بودنم افتخار می کنم :دی ولی اینکه تو بایاس داشته باشی و جایی که باید منو تایید کنی نمی کنی بخاطر باستر، کاری به شدت خطاست :)) اون بازی اون بازی بود و الان بازی دیگری :دی مراقب خودت باش :دی

شب و روزگاران خوش، فردا می بینمتون. احتمال میدم فردا هم با توجه به اینکه باید برم سر کار اونم کرج، یکم عقب بمونم از بعضی از وقایع بازی، ولی مطمئن باشید، امیر این دور همه پست هارو می خونه و فقط موضوع دقت خوندنشه برای بعضی از پستا که از نظرش کمتر مهمه :دی ولی پست اونا که فعالیت کمتری دارن یا تو سایه حرکت می کنند رو هم می خونه هم دقیق می خونه و این تغییر نا پذیره :دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
Arsonist">Arsonist
خب محمدامین به سپهر گفته خوشحالم که نمردی، یه همچین چیزی. بعد شب اول این یعنی چی؟ یعنی فکر میکنه سپهر جز گروهی که تیر داره نیست دیگه. یعنی حداقلش اینه میدونه سپهر مافیا نیست. یا فرعیه یا بیگناه. ابراز خوشحالیش اینو میگه که سپهر فرعی هم نیست. چون فرعی فرقی با گناهکار نداره چندان.
نمیدونم به نظر من دفاعیه هادی چیز بدی نداشت.

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
فقط یه صحبتی با آرش دارم :دی برادر عزیزم، فارغ از هر بحثی که خواهیم کرد، حالا میزاری من کارمو بکنم یا نه ؟ :دی یکم صبور باش فقط، این به این مفهوم نیست منو به چالش نکشی، من نیاز به اعتماد کسی تو این بازی ندارم و به قول محمدحسین گناهکار دورِ یازده هرکی بخواد تو این بازی اعتماد کنه غلط کرده :دی ولی انتظار دارم زمان شناس باشی، و اینکه توصیه می کنم یکم دست از عجله و لجبازی برداری :دی، اینکه الان برعکس اول بازی این لحن رو در موردت انتخاب کردم برای اینه که یه سری اکت ها و پستات که تو فاز شب خوندم، یکم حسم در مورد مرضت فروکش کرده فعلا :دی وگرنه دوباره بخوای مرض بریزی همون قبلیه لحن :دی من برای کسی که حس کنم مرض داره "سید" ام، برای کسی که حس کنم مشکلی نداره " امیر " :دی گفتم در جریان باشید همگی :دی
ببین خوشحالم که می‌خوای از خر شیطون بیای پایین، منم می‌خوام از خر شیطون بیام پایین :دی ولی یه احتمالی ذهنم رو درگیر کرده و ترجیح می‌دم باهات درمیون بذارم و اگه حرفی داری بشنوم، بعد بیشتر بررسیش کنم :دی این رو دیگه واقعا بی‌مرض‌تر از این نمی‌تونم مطرح کنم و بهت قول می‌دم ترموستات مرضم رو روی صفر گذاشتم :دی.
اتفاقات بازی و یاکوزا بودن هادی الان باعث شد یه سناریو تو ذهنم مطرح بشه. فعلا فقط در حد یه سناریوست و قطعا برای درستی و غلطیش همه جوانب رو خواهم سنجید و بازی تو رو نگاه خواهم کرد، منتهی اگه بتونی قبلش ردش کنی که کار من رو راحت کردی :دی
سناریویی که احتمالش الان تو ذهنم قوت گرفته، اینه که تو و هادی مافیا باشین (مثلا تو سناتور باشی) و از اول بازی تصمیم بگیرین به پر و پای هم بپیچین. نتیجه چیه؟ یا هادی تا پای اعدام می‌ره، سناتور سیوش می‌کنه و هادی یاکوزا می‌زنه و یک نفر رو جذب می‌کنه و تو سفید می‌شی حداقل از مافیا بودن، یا تو تا پای اعدام می‌ری، از قابلیت سناتور استفاده می‌کنی، هادی همون شب یاکوزا می‌زنه و تو می‌شی سفید و صدالبته شهردار بازی.
نظری داری؟

پستت در راستای بحث قبلیمون هم اگه هنوز مهمه فردا سر فرصت جواب می‌دم.

خب محمدامین به سپهر گفته خوشحالم که نمردی، یه همچین چیزی. بعد شب اول این یعنی چی؟ یعنی فکر میکنه سپهر جز گروهی که تیر داره نیست دیگه. یعنی حداقلش اینه میدونه سپهر مافیا نیست. یا فرعیه یا بیگناه. ابراز خوشحالیش اینو میگه که سپهر فرعی هم نیست. چون فرعی فرقی با گناهکار نداره چندان.
نمیدونم به نظر من دفاعیه هادی چیز بدی نداشت.
اگه فرض بگیریم که تو متوجه نشدی محمدامین به گادکش دور قبل سپهر اشاره داره، حرفت می‌تونه درست باشه. منتهی حداقل برای من هم مشخص بود که منظور محمدامین گادکش بوده چون سپهر فقط یک دور بوده اون هم گادکش شده.
درمورد دفاعیه هادی هم به نظرم دفاعیه کاملا کلیشه‌ای و ضعیفی بود و هادی چه بیگناه چه گناهکار اگه بخواد می‌تونه دفاعیه‌ی بهتر از این بنویسه. حالا دوست دارم بقیه هم نظرشون رو در این مورد بگن فعلا خصوصا کسایی که رای دوم به هادی دادن.

• Like
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
Arsonist">Arsonist
من میکردم سپهر تو شب مرده! ولی خب بازم این قضیه که محمدامین خوشحاله که سپهر نمرده یعنی سپهر بیگناهه دیگه. آدم از گادکش نشدن بیگناه خوشحال میشه قاعدتا.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
آرش اگر گذاشتی بخوابم :دی

ببین خوشحالم که می‌خوای از خر شیطون بیای پایین، منم می‌خوام از خر شیطون بیام پایین :دی

من البته هیچ وقت سوار خر شیطون نبودم تو این بازی و هر کاری که کردم مقصود داشته، ولی چشم منم خوشحالم :دی

اتفاقات بازی و یاکوزا بودن هادی الان باعث شد یه سناریو تو ذهنم مطرح بشه. فعلا فقط در حد یه سناریوست و قطعا برای درستی و غلطیش همه جوانب رو خواهم سنجید و بازی تو رو نگاه خواهم کرد، منتهی اگه بتونی قبلش ردش کنی که کار من رو راحت کردی :دی
سناریویی که احتمالش الان تو ذهنم قوت گرفته، اینه که تو و هادی مافیا باشین (مثلا تو سناتور باشی) و از اول بازی تصمیم بگیرین به پر و پای هم بپیچین. نتیجه چیه؟ یا هادی تا پای اعدام می‌ره، سناتور سیوش می‌کنه و هادی یاکوزا می‌زنه و یک نفر رو جذب می‌کنه و تو سفید می‌شی حداقل از مافیا بودن، یا تو تا پای اعدام می‌ری، از قابلیت سناتور استفاده می‌کنی، هادی همون شب یاکوزا می‌زنه و تو می‌شی سفید و صدالبته شهردار بازی.
نظری داری؟

اول بگم که هیچ آدم سالمی نمی تونه همچین چیزی رو کامل رد کنه :دی تاییدم می کنم تو بیانش مرض نداشتی :دی بله سناریویی هست که قابل فکر کردنه و من نمیگم نیست :دی

اما بیا یکم بررسیش کنیم :دی این هم بر اساس منطقه، هم بر اساس بازیم :دی

1- نکته اول که نمی دونم پوینت اینکه گفتی من سناتور باشم چیه، چون این پلنت در صورتی که من گادفادر باشم هم قابل اجراست. خب ؟ اما در اینکه من سناتور نیستم همین بس که کسی که ادعای بیرون نشدن از بازی می کنه، یعنی خودش رو داره مارک می کنه برای پلیس، من که نمی دونستم رضا پلیسه، در نتیجه وقتی اونکارو کردم، یعنی اگر گناهکار باشم، قابل حذف در شب نیستم. پس یا گادفادرم، یا جادوگرم، یا وکیل :دی ریسک اینکارم برای بقیه نقش های گناهکاری بسیار بالاست و قبول کن که منطقی نیست حتی از امیر :دی

2- این سناریو، هزینه داره، ببینیم هزینه هاش چیه و چقدر میارزه ؟

اول بزار یه توضیح بدم. در هیچ حالتی من سفید مطلق نمیشم. تو بازی ای که وکیل ممکنه باشه یا نباشه، جادوگر ممکنه باشه و نباشه و تازه بازیکنان اینقدر حرفه این که همین طرحا رو ممکنه بزنند، سفیدی مطلق وجود نداره و اولین سوال اینه آیا هزینه های زیر، به یه سفیدی نسبی میارزه؟

الف) هادی به طور قطعی فرستاده میشه برای اعدام، حتی اگر همه چی طبق پیش بینی رخ بده، آیا اطمینان هست که جذب هادی موفق میشه ؟ آیا هر احتمالی که برای موفق نبودن هست هزینه این ریسک رو بالا نمی بره برای سفید کردن من ؟ :دی یعنی هنوز هیچی نشده قمار داریم می کنیم که برای سفید شدن من یه نفر کمتر داشته باشیم ؟

ب) برای این سناریو، تنها قابلیت سناتور مافیا سوخته میشه، آیا سفید کردن من، بهترین استفاده ایه که میشه برای سناتور کرد ؟ هیچ استفاده بهتر دیگه ای براش نیست که تو اولین اکت تو بازی بریم برای این پلن ؟

ج) خب در فرض دیگه، من و هادی درگیر شدیم، جو بازی به سمتی میره که جای هادی من میرم برای اعدام، خودمو نجات میدم، هادی یاکوزا میزنه، ضمن اینکه ریسک ناموفق بودن یاکوزا و کم شدن از تیم هنوزم هست، آیا خودِ شهردار نمی دونه که من شهردار نیستم ؟ :دی آیا ساکت میشینه ؟ و آیا نمیاد همین سناریو رو مطرح کنه و کل نقشه سفیدی من به باد بره و اونوقت هم من سفید نشم، هم یاکوزا موفق نشسته باشه و به فنا بره تیم ؟ :دی

ببین هر سناریویی در بازی وجود داره، می تونه هم منطقی باشه، هرکسی هم ممکنه هر هزینه ای رو بابت سناریو هاش بده :دی ولی من اگر بودم این هزینه رو برای این کار نمیدادم در این مقطع از زمان :دی اوکی ؟

ولی آرش یه چیزی ذهنمو انگولک کرد، تو این سناریو رو یه جور نوشتی، انگار فرضت اینه که لزوما یاکوزا موفق عمل می کنه و جذب با یاکوزا بدیهیه، این نمی تونه ناشی از این باشه که یاکوزا موفق عمل کرده و تو بهش آگاهی داری و با این پیشفرض این به ذهنت رسیده ؟ :دی

دیگه واقعا شب بخیر :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
راستی آرش این قضیه که امیر یار هادی‌عه به نظر من منطقی نیست. اونم وقتی که بازی هنوز استارت نخورده. فیلم هندی که نیست :دی مافیا مرض داره روز اول حتما یکی از یاراشو به دست خودش بندازه وسط؟ گیریم این سناریویی که میگی درسته الان امیر و هادی زرگری بحث کردن و امیر استارت اعدام هادیو زده.این قضیه زمانی ارزش داره که امیر سفید بازی باشه. ولی الان فقط میتونه مافیا نباشه.احتمال فرعی بودنش هست.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
پی نوشت: مهسا حواسم به پیام و نوشته ات هست، منتها بحث با تورو گذاشتم در زمان بررسی پست های قبلیت :دی

پی نوشت 2 : آرش بحث دیروزمون رو حتما ادامه بدیم، برعکس چیزی که بهاره گفت به نظرم از توش و از واکنش جمع چیزای خوبی قابل استخراجه :دی البته یه بخشاییش که برات حل شده رو می تونی اسکیپ کنی، منم همینکارو می کنم :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
Amir">Amir
هر وقت تونستی جواب سوالمو بده، بعدا توام بحثی داشتی میکنیم عیب نداره.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان بازی - جنگ شاه و امپراتور (قسمت چهارم)

پادشاه پس از جلسه‌ی شورا با هلیکوپتر به کاخ سلطنتی منتقل شد و به علت شدت خستگی، بلافاصله به تخت خواب سلطنتی رفت و دراز کشید‌، اما فکرش به شدت مشغول بود و خوابش نمیبرد. ناگهان فکری به ذهن پادشاه رسید که تا آن زمان در موردش فکر نکرده بود. آیا صدر اعظم واقعا انقدر احمق بود یا خودش را به حماقت زده بود؟! پادشاه تصمیم گرفت به رئیس اطلاعات ماموریت بدهد که صدر اعظم را زیر نظر بگیرند و هر موردی مشکوکی را گزارش کنند.

فردا صبح ساعت ۵:۳۰، تصمیم فوق به رئیس اطلاعات ابلاغ شد، رئیس اطلاعات کمی ترسید چون ماموریتی در این سطح قطعا ممکن بود با عواقب سیاسی مهمی رو به رو شود اما چیزی نگفت و با ذکر "چه فرمان یزدان چه فرمان شاه" از دستور پادشاه اطاعت کرد.

نیروهای سازمان اطلاعات پادشاهی، از طریق راه مخفی زیرزمینی که دوربینی آن را کنترل نمیکرد به کف دفتر صدر اعظم رسیدند و وسایل مخصوص شنود را در کف دفتر نصب کردند و با موفقیت برگشتند.

کیلومترها دورتر، امپراتور به همراه رئیس ستاد فرماندهی کل قوای امپراتوری و فرماندهان ارشد امپراتوری، آخرین جزئیات عملیات نظامی را طراحی کردند و ضمن نهایی کردن طرح، تصمیم گرفتند که راس ساعت ۲۱:۰۰ سه شنبه ۱۶ مارس ۳۰۶۰ که همزمان با مراسم چهارشنبه سوری ایرانیان است، عملیات را شروع کنند...

صبح ۱۶ مارس ۳۰۶۰ و در حالی که عملیات شروع نشده بود، سرلشکر هادی مظفری که فرمانده لشکر ۴۹ امپراتوری توران بود در حال بازدید از خط شکنان لشکرش در مرز سوریه بود که توسط دیده بان های ارتش پادشاهی شناسایی شد. در حالی که تک تیراندازان ارتش پادشاهی با شلیک به این نظامی بلندرتبه موافقت کرده بودند، ناگهان یک سرلشکر دیگر از ارتش امپراتور متوجه تحرکات تک تیراندازان ایرانی شد و به سرعت با یک جلیقه ضد گلوله و یک کلاه خود به سمت سرلشکر هادی رفت، سرلشکر هادی به سرعت جلیقه را به تن کرد و کلاه خود را به سر گذاشت و از تیرهای سلاح‌های تک تیرانداز ساده، در امان ماند. اما ناگهان یک تیر از یک سلاح آنتی متریال با کالیبر ۱۴.۵×۱۱۴ شلیک شد و جلیقه سرلشکر هادی را سوراخ کرد و آسیب شدیدی به شکم این فرمانده لشکر رسید، در حدی که مرگ سرلشکر هادی قطعی به نظر میرسید. سرلشکر هادی فریاد زد: "به خدا قسم که نمیمیرم مگر این که دشمن از من آسیبی ببیند و نامم در تاریخ ماندگار شود." سپس سوار یک خودروی زرهی شد، از مرز عبور کرد و ماشین خودش را که مملو از ماده منفجره بود، در عملیاتی انتحاری منفجر کرد و به لقاءالله پیوست و نوری نیز از خودروی منفجر شده ساطع شد.

این اولین تبادل آتش بین ارتش پادشاهی و ارتش امپراتوری بود.

1661894000744.png

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین