برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
Pouya">Pouya
لطفا در رابطه با پستای اخیر من نظرتو بگو.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
درود بر دوستان عزیز.
من سراغ بحث مرده و فاز معارفه و اینا نمیرم اما یک موردی که خیلی برام تو اون فازها قابل شهود بود جریان سازی امیر نسبت به بازی بود اما چجور جریان سازی ای ؟ بیش از حد پیچیده فکر کردن و تبدیل کردن یک موضوع از بازی به کل بازی، با مورد دوم اوکیم اما مورد اول عملا داره فکر کردن زیاد رو در مورد بازی بیهوده میدونه، حدقل من اینطور برداشت کردم، از طرفی دیگه بدون اینکه جایی خودش رو بیگناه در نظر بگیره نگران ساید بیگناه هست و وایب لیدری میداد پستای اولش اما تو بحث با هادی وزنه منطقش سنگین تر و تو بحث با آرش هم صحبت هاش قانع کننده تر هست بنظرم اما بازهم این رو نمیشه علتی بر بیگناهی یک شخص دونست. سوال من اینه که :
1. این مدل جریان سازی برای یک بیگناهی که فقط خودش رو میشناسه چه سودی داره ؟
2. چه نقشی از این جریان سازی سود واقعی رو میبره ؟

یک سوال دیگه هم از امیر دارم اینه که چه چیزی در بازی سپهر انقدر توجه تورو به خودش جلب کرده ؟ :دی

و منه خنگ تمام تلاشم رو کردم که یاکوزا اعدام نشه :|
هیچوقت نفهمیدم بیان همچین جمله هایی چه دلیلی میتونه داشته باشه ؟

خب خب خب
عجب :دی

من بین سه نفری که رفتن دفاعیه به هر سه تاشون حس مثبت داشتم، توی دفاعیه اما دفاعیه هادی به نظرم افتضاح بود و باعث شد بیاد رای اولم که خب الان دلیلش رو می‌فهمم که احتمالا عمدا افتضاح نوشته چون می‌دونسته سناتور نجاتش می‌ده و بعد هم یاکوزا می‌زنه.

از این قسمت حس خوبی نگرفتم اصلا، بنظر بدیهی در نظر گرفتی :دی چرا اول این احتمال رو در نظر گرفتی و بعد پلیس ؟

خب این فعلا تا اینجا حالا پست های بقیه رو هم بخونم بیشتر وارد میشم. :دی محکم و قوی.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
دوستان من امروز عصر و احتمالا شب خیلی نمیتونم فعال باشم.

هیچوقت نفهمیدم بیان همچین جمله هایی چه دلیلی میتونه داشته باشه ؟
میتونه از روی تاسف و تعجب و حتی حالت طنز هم داشته باشه. میتونه ساختگی باشه و مثلا بخواد حس خوب القا کنه.
اینی که من نوشتم از روی تعجب و طنز بود.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پويا

ديدمت توضيحتو در مورد ديدت به هادي ولي همچنان ته ذهنمو داره قلقك ميده . سوالي كه ممل از عارش پرسيدو ميخام اگه توتستي حواب بدي . با ديدن اون حركت هادي كه ديشب گفتم ، يني فري براش منفي بوده ولي راي پرت ميده به صدرا ، نبايد درصد گناهماريش بيشت بالاتر ميرفت؟ يكي مياد يه تريك ميزنه بعد ١٨٠ درجه تغييرش ميده ميندازه رو يكي ديگه و پايين نمياد از موضعش بعد يهو ولش ميكنه سر بزنگاه كه موقع راي و جمع كردن ثمره حركتشه؟
~~~~~~~

اگه به‌نظرم باید بالا می‌رفت، خب بالا می‌بردم. هرتوضیحی لازم بوده دادم.

Moonsa">Moonsa
کلیات، خوب. جزئیات هم هرکسی نظر خودشُ داره.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
میتونه از روی تاسف و تعجب و حتی حالت طنز هم داشته باشه. میتونه ساختگی باشه و مثلا بخواد حس خوب القا کنه.
اینی که من نوشتم از روی تعجب و طنز بود.
خب بنظرت تو بازی ما کدومش نمود بیشتری داره ؟ ساختگی برای القای حس خوب که همیشه هم نتیجه عکس میده یا از روی تأسف ؟ چون من هیچ برداشت طنزی ازش نمیکنم، تعجب هم همینطور.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سوال بعدی، چرا فقط نظر پویا رو خواستی ؟

کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
سلام
من اول يه چيزي بگم در مورد راي گيري ديشب.

من قبل دفاعيه ها مشخصا اولويت اولم هادي بود چون نه جواب سوالمو داد و نه روند بازيش بيگناهيش رو نشون ميداد و حدسم هم درست بود از پنهون شدن پشت سبك بيگناعي هميشگيش و ياكوزا بود . منتهي لحظات اخر كه تاپيكو باز كردم به دفاعيه ها نگاه كنم كه اولويتمو قطعي كنم ديدم سپهر اون دفاعيه وزين رو داده واقعا خونم به جوش اومد و سريع جاي سپهر و هادي عوض شد .

با خرف الان عارش در مورد سپهر هم كاملا مخالفم . بله ممكنه رفيقش باشه و بشناستش و هرچي ولي بازيكني كه هيچ ارزشي به بازي قايل نيست به نظرم نبايد تو بازي بمونه . هر تعبيري ميخايد بكنيد از اين . ممل ديروز بود فك كنم كه گفت سپهر من ميشناسمت چقد سخنوري و فلان چرا بازي نميكني!

اين موضوع هم باعث شد بيشتر بشه شدت عصبانيتم كه اگر بيگناه احتمالي به سايدش تعصب نداشته باشه شمارشش در تعداد بيگناهان براي من ذره اي ارزش نداره كه بگم اره بزار بمونه ميبريم با وجودش! نخير اين صحبتا نيست من اون اخرا بيگناهايي ميخام كه بتونن بين اون همه گناهكار گرگ و حيله هاشون دووم بيارن و بازيو دربيارن نه فقط در شمارش تعداد حساب شن و با هر بادي از سمت گناهكارا بلغزن و اينور اونور شن و راي و تصميم درستي هم نتونن بگيرن و برد و باخت جهنم . اعصاب و روان بقيه رو به چالش بكشن!

به خاطر همين ها وقتي ديدم سپهر بخاطر عدم فعاليت مفيد اومده دفاع و اقلا دو خط ننوشته كه اره مثلا وقت نداشتم سعيمو ميكنم وفق بدم خودمو باهاتون و بازي كنم . هيچي نگفته و خدافظي كرده! خب يني نميخاد بازي كنه من چرا بزور نگهش دارم تو بازي؟ كه احتمالا بيگناهه و تو شمارش حساب ميشه؟ ميخام حساب نشه!

الان هم تا زماني كه سبكش رو ادامه بده و نخاد كمك كنه به بازي اگر بيگناهم باشه من هر روز اولوبت رايم خواهد بود مگر موارد حاد تري جاش رو بگيرن . اميدوارم درك كنه :گل:

يكم تند رفتم ولي لازم بود كه بگم مهالفتمو با اين سبك از بازي ها . وگرنه من مشكل شخصي ندارم با كسي و همه دوستيم .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

اوضاع پيچيده شده . بايد احتمال جذب موفق رو بديم، اگر جذب موفق بوده باشه بنظرم مافيا بي برو برگرد در سود خالص داره غلط ميزنه . همون ٤ موندن و دو تا از بيگناها كم شدن !

در مورد رايها هر چي فك كردم كه مافيا كجا نشسته بخاطر نقش هادي واقعا سخته تشخيص.
بگيم اولويت اول ها و كسايي كه اوردنش دفاع چون ميدونستن قراره سناتور بزنن رفتن تو فاز زرگري خب تعداد زياده ٦ نفر اولوبت اول داده فك كنم و قشنگ پنهون شدن .

بگيم اولويت دوم ها يارش هستن در جواب ميان ميگن ما كه ميدونستيم اعدام نميشه اولويت اول ميداديم كه بهتر بود برامون!

اولويت اخر هم فقط مهسا داده اونم باز نميشه چيزي گفت و هم ميتونه تريك باشه از مافيا كه بياد اولريت اخر بده بعد ك پرسيدن ازش بياد بگه مگه دور از جون خرم كه مافيايي كه بالاخره قراره اعدام شه رو بزارم اخر ؟ خب ميزارم اول دوم كه شك كمتر شه روم و پنهون شم!

جالب نشد كلا نميدونم كسي راهكاري داره برا اين يا نه بنظرم باخت داديم تو اين رايگيري...

اها در مورد شب نميدونم به اين نكته چرا توجه نشد كه رضا گاد كش شد قبل از فاز شب و پليس در فاز شب داشتيم خب و ميتونسته پرسيده باسه هادي رو . كي بهتر از اون كه پسشوني سفيد جمع بود . پرسيده زده و اعلام شده به مافيا و مثل كاري كه ما دور پيش سر چاوش كرديم همون شب ياكوزا زده چون اگه نميزد فردا اعدام بود و ديگه لغو كردني در كار نبود و سوخت ميشد سهميشون . البته اينكه پليس زده يا خودش فدا شده مهم نيست و مهم جذبيشه كه بايد دنبال گزينه هاش باشيم و حواسمون باشه حتي احتمال يك درصدم يك درصده.

~~~~~~~~~~~

چه خوب كه بعد مدتها داستان داريم حين بازي برا تحليل :دي ديگه داشت يادم ميرفت اون دوران ، ممل خوب تحليل كرد . اون قسمت كه با گلوله تانك زدن هاديو فك كنم يني پليس زده اينم خواسته ضرر بزنه اومده منفجر كرده ماشينشو . منتهي منم كه خوندم اون ساطع شدن نور رو عجيب اومد برام ممكنه نشونه جذب موفق باشه . جالب بود كلا داستان مرسي رامتين :قلب: اها اينم فهميديم كه توران مال گناهكاراست و ايران بيگناها احتمالا .

تو وقتي گناهي نداري و ميان بهت اتهام ميزنن ميگن دو روزه داري تو يه تايم مشخص پست ميدي پس گناهكاري! چه واكنشي از خودت بروز ميدي؟ كنجكاوم بدونم.

بعد ازون بدتر داري موج سواري ميكني از درصدهاي كسي كه بيگناهي گناهكاريشو نميدوني! بهتر نيست روي تشخيص خودت و ديدن بازي افراد قضاوت كني؟ تو كه نميدوني پويا نقشش چيه كه بهش اعتماد كردي!

راي ديروزت رو ب حساب پرت گذاشتم و اميدوارم بعد از اين بتونيم مكالمه هاي خوبي داشته باشيم و بيشتر دقت كنيم.

پويا

ديدمت توضيحتو در مورد ديدت به هادي ولي همچنان ته ذهنمو داره قلقك ميده . سوالي كه ممل از عارش پرسيدو ميخام اگه توتستي حواب بدي . با ديدن اون حركت هادي كه ديشب گفتم ، يني فري براش منفي بوده ولي راي پرت ميده به صدرا ، نبايد درصد گناهماريش بيشت بالاتر ميرفت؟ يكي مياد يه تريك ميزنه بعد ١٨٠ درجه تغييرش ميده ميندازه رو يكي ديگه و پايين نمياد از موضعش بعد يهو ولش ميكنه سر بزنگاه كه موقع راي و جمع كردن ثمره حركتشه؟
~~~~~~~

يه تعوري دارم تو ذهنم كه بايد بيشتر بررسيش كنم در مورد اون حركت انتحاري هادي و تغيير ١٨٠ درجه ايش! به نتيجه رسيدم در ميون ميزارم حتما باهاتون :دي
برادر من،
کسی که به نارسیسیم و خودمحوری تو در مافیا بها نده و تو رو وسط بازی قرار نده، عصبانیت می‌کنه؟ خب مشکل از تو هست برادر من.
تو از کجا می‌دونی دفاعیه رفتن من از قصد نیست؟
از کجا می‌دونی ماسک/ نقش نیست؟
از کجا می‌دونی استراتژی هست؟
از کجا اینقدر مطمءنی که حزب فقط حزب شمال، ترفند فقط صد چرت و قال؟ از کجا می‌دونی روند قراره ثابت باشه؟
از کجا اینقدر مطمءنی؟
برو برادر من اول یه فکری به حال نارسیسم هیستریکت بکن، بعد نطق مافیایی بفرما.
---
پ.ن :
بچه‌ها شمه‌ای از بازی حضوری من رو دیده‌ان. که شما سعادت النور نداشتی :))))))

• Smile
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
خب اولویت‌های سپهر مشکل‌دار نیست به نظرم، محمدامین رو در ابتدا رای داده و هادی رو بعدا و اولویتش هم بر اساس همونه.
مرسیییییییییییی.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
کلیات، خوب. جزئیات هم هرکسی نظر خودشُ داره.
کاش انقدر کلی نظر ندی پویا. خیلی سخته هضم بازیت.

خب بنظرت تو بازی ما کدومش نمود بیشتری داره ؟ ساختگی برای القای حس خوب که همیشه هم نتیجه عکس میده یا از روی تأسف ؟ چون من هیچ برداشت طنزی ازش نمیکنم، تعجب هم همینطور.
نمیشه یک چیز کلی برای این گفت. نمیدونم من کلا خوشم نمیاد از تصنعی بودن. همین رو میتونم به عنوان دلیل برات بیارم که تا حالا همچین موردی بوده درموردم. اینکه تو قبول کنی یا نه رو کاریش نمیتونم بکنم. پوکر فیس به اون گندگی اگر معنی تعجب نمیده، چه معنی میده؟ کلا حرف آخرتو اول بزن ببینم چی میخوای بگی.

سوال بعدی، چرا فقط نظر پویا رو خواستی ؟
میخواستم ببینم کی (چه کسی) پستای منو نخونده :دی. نخوندی پستمو؟ توی پست آخری از همه خواستم نظر بدن.
در کل پویا چون نوع خاصی بازی میکنه و هیچی ازش توی دستم نیست دارم تلاش میکنم ببینم در چه جهتی داره بازی میکنه.
ولی توام جزء همه‌ای. نظری در مورد پستم نداری؟

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام و عصر همه بخیر.

اول به نظرم یک توضیحی رو می‌طلبه قبل هر چیز بدم. من از قبل معلوم شدن نقشم واسه این دور، تصمیم داشتم تغییری تو بازیم بدم. بیشتر تغییر در لحنم هست تا در روش بازیم. دلیلش هم این بود که ادوار قبلی من احساس می‌کردم خیلی شل بازی می‌کنم. :دی نه به معنی انعطاف. انعطاف چیز خوبیه، من منظورم نرمی اضافه و بی‌مورده. لابه‌لای حرف‌های خصوصی هم به بعضی‌هاتون اشاره‌ای به این موضوع کرده بودم. و احتمالا بهتر بود این رو در تاپیک تحلیل دور پیش بگم اما خب لازم نمی‌دیدم حتما با جزئیات باهاتون در میون بذارم و ترجیحم این بود که آروم آروم خودتون تغییر رو متوجه بشید. در این حد بگم که اگر تغییری در لحن من حس می‌کنید واسه این نیست که به قول صدرا محکم‌تر بشم، و قرار نیست انعطافم در بحث‌ها رو از دست بدم. صرفا چیزهای اضافه رو می‌خوام حذف کنم. حالا در تاپیک تحلیل بیشتر توضیح میدم. این رو گفتم چون به نظرم اومد داره تاثیر منفی روی اذهان عمومی می‌ذاره این تغییر. واسه همین در موردش توضیح رو می‌تونم بدم، اما از خودش پشیمون نیستم و قراره ادامه‌دار باشه. هر چیزی اولش خام هست و اشتباهاتی هم می‌تونه در انجامش رخ بده. اما تا ادامه ندیش، تثبیت نمی‌شه. به همین دلیل هم فارغ از هر پیامدی، من برنامه‌ای که بلافاصله بعد تموم شدن دور قبل تصمیمش رو گرفتم، قراره ادامه بدم و امیدوارم روم بشینه. اگه ننشست در آینده تجدید نظر می‌کنم.

در مورد رای‌ها، بین هادی، سپهر و محمدامین، تا قبل از دفاعیه‌ها من برای هیچکدوم درصد بالای گناهکاری در حد اعدام رو قائل نبودم. محمدامین یک اکتی مقابلم انجام داد، من بهش مشکوک و وارد بحث باهاش شدم اما به معنی گناهکاریش برای من‌ نبود. درواقع اون ماجرا می‌تونست منجر به رای بشه، بله، همون طور که در پستم هم گفته بودم دیروز. اما طی صحبت‌ها و جواب‌هاش و همین که در پست آخر دیشبش قبول هم کرد حرکتش ذات گناهکاری داشته، تا حد بالایی نظرم در موردش تعدیل شد که در پست جواب خودش بیشتر توضیح میدم. از رای ندادنم بهش هم از عصر دیروز تا شب که فاز بسته شه، مشخصه که محمدامین رو در حد اعدام نمی‌دیدم. حتی دیروز عصر هم با اینکه همه می‌گید جدی و تند بودم و فلان، اما رای ندادم. یعنی اگر به قول شما من هم زیادی جدی بودم هم تند رفته بودم؛ قاعدتا باید رای هم می‌دادم. یعنی رای دادن می‌خورد به اون پست و چیز عجیبی نبود. اپا اگر با اون سطح از جدیت و زیاده‌روی - به قول شما البته، من خودم اعتقاد ندارم به این صفاتی که نسبت دادید بهم - رای ندادم یعنی قاعدتا در حد رای برام نبوده. چون اگر نرم بودم رای نمی‌دادم، می‌شد گفت که خواسته‌ی قبلیم رای دادن بهش بوده ولی حالا ترسیدم یا زورم نرسیده یا هرچیز. اما به اون پست نمی‌خوره که نگران رای دادن بوده باشه. پس اگر از عصر تا اخرین لحظه‌ی فاز رای ندادم، یعنی من محمدامین رو گزینه‌ی رای نمی‌دیدم. پس لطفا نبینم در حرف‌هاتون که سعی کرده باشید محمدامین رو گزینه‌ی رای من یا گناهکار من جلوه بدید و حالا ادا در بیارید که چرا از رای دادن بهش اجتناب کردی. می‌مونه سپهر و هادی. سبک بازی این دو جزو بازی‌هایی هست که من سعی می‌کنم باهاشون درگیر نشم؛ نه به لحاظ عملی و نه ذهنی. چون تشخیصشون برام خیلی سخت هست. دقت کنید دور پیش هم هیچ اکتی با هادی نداشتم، دور اولی که سپهر بود هم به همین شکل ازش دوری می‌کردم و اگر هم چیزی بهش گفته بودم - که یادم نیست الان - حتما به خاطر اینه بوده که اجباری برای مکالمه کردن باهاش از طرف بازی حس می‌کردم. وگرنه ترجیح شخصی خودم اینه که در مقابل این جور افراد تا جایی که می‌تونم صبر کنم، تصمیم نگیرم و از دور نظاره گر باشم. شاید این عمل درستی نیست و در آخر به ضرر خودم و بیگناهان تموم بشه، اما من خودم رو می‌شناسم و می‌دونم اگر خودم رو مجبور به قضاوت کردن این جور افراد کنم، ضررش می‌تونه خیلی بیشتر باشه. شایان هم جزو همین افراده، با اینکه باهاش بازی نکردم اما بازی‌هاش رو خوندم. با این توضیحات، دیشب من به این دو رای ندادم با اینکه به نظرم بازی هادی مستحق رای بود (تا حدی) اما همیشه من برای این سبک بازی‌ها احتمال بالایی از اینکه بیگناه باشن هم قرار میدم. چون این‌ها بازیشون بر پایه‌ی بی احتیاطی، نقص و عمل نکردن به قواعد نانوشته‌ای هست که ما همه بهشون عمل می‌کنیم. پس نمی‌شه با این قواعد قضاوتشون کنم. همیشه احتمال بیگناهیشون برای من بالاست حتی اگر بازیشون پر از ایراد باشه. به هرحال این باگ بازی من می‌تونه باشه.

این تا رای‌گیری‌ها بود. تا اینجا من اگر می‌خواستم بین محمدامین، هادی و سپهر یک گناهکار انتخاب کنم، هادی بود. چون همون‌طور که گفتم من هادی تا حدی هادی رو مستحق رای هم می‌دیدم اما هم حس می‌کردم شاید جو داره عامدانه روش میاد، هم به دلایل بالا ترجیح می‌دادم فعلا در موردش قضاوت نکنم. اما وقتی در شرایط ناچار به انتخاب قرار گرفتم، انتخاب من بین اون سه نفر تا قبل از دفاعیه‌ها هادی بود برای اولویت اول. بعد دفاعیه‌ها، این انتخاب قطعی شد. دفاعیه‌ی هادی به نظرم بسیار مصنوعی و فیک بود که ازش ممنونم چون اون شک من برای احتمال بیگناهیش رو تا حد زیادی رفع کرد و با خیال راحت اولویت اول گذاشتمش. سپهر اما هنوز مشمول شرایط بالا می‌شد و هیچ ایده‌ای در موردش نداشتم، از طرفی محمدامین خب یک حرکت مشکوکی رو ازش دیده بودم و با اینکه لحنش به نظرم صادقانه اومد حین جواب دادن، اما حقیقت اینه که محمدامین توانایی فیک کردن چنین لحن‌هایی رو داره. ترجیح اصلی من این بود که به هیچکدوم امتیاز ندم، اما چون ناچار بودم محمدامین رو که حداقل چیزی ازش در دستم بود و یک میزان شکی هم داشتم بهش، دوم گذاشتم و سپهر رو آخر.

آها راستی من دیشب فقط یک رای دادم. :دی حقیقتش یادم بود باید دو تا رای بدیم، ولی فکر می‌کردم فاز ساعت ده و نیم تموم می‌شه. می‌خواستم رای دوم رو با توجه به تحرکات آخر فاز بدم. که خب تو ذهنم بود اگر کسی رو تا ساعت ده و ربع در حد رای جدی ندیدم، دومی هم رای پرت بدم که خب فاز بسته شد. تو اون فاصله هم داشتم رای‌هایی که تا اون لحظه داده شده رو بررسی می‌کردم و پست‌های قبلی رو می‌خوندم و تو ذهنم بود که بعد این کار هنوز نیم ساعت وقت دارم واسه رای دوم، که خب این‌طوری شد و به خاطر اشتباهم امانم سوخت.

رای‌های بقیه رو هنوز بررسی نکردم، پست‌های اخیر هم نخوندم. اما تا همون چند پست اول که صبح فرصت کردم بخونم، دو نکته هست که در موردشون باید حرف زد.

فری، دلیلت رایت به من رو توضیح بده.

آرش، چرا آخر بودن هادی در اولویت‌های مهسا رو به فال نیک گرفتی؟ دلیلش چیه؟

کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
تو وقتي گناهي نداري و ميان بهت اتهام ميزنن ميگن دو روزه داري تو يه تايم مشخص پست ميدي پس گناهكاري! چه واكنشي از خودت بروز ميدي؟ كنجكاوم بدونم.

بعد ازون بدتر داري موج سواري ميكني از درصدهاي كسي كه بيگناهي گناهكاريشو نميدوني! بهتر نيست روي تشخيص خودت و ديدن بازي افراد قضاوت كني؟ تو كه نميدوني پويا نقشش چيه كه بهش اعتماد كردي!

راي ديروزت رو ب حساب پرت گذاشتم و اميدوارم بعد از اين بتونيم مكالمه هاي خوبي داشته باشيم و بيشتر دقت كنيم.
ببين اون پستي كه من اون شب فرستادم در مورد تايم ارسال چند نفر كاملا حسي بوده و واكنش شما چند نفر برام جالب بود . از نظر من عموما اين بازي براي مافيا ها و كلا گناهكار ها مهم تره . تعدادشون محدود هست و خب اگر يكيشون احيانا گاد كش شه احتمال باختشون ميره بالا . اما براي بيگناه انقدي كه براي گناهكار ها مهم هست مهم نيست . براي مثال همين دور رضا پست مهم بيگناهي داشت و گاد كش شد . فكر ميكنم گناهكار هاي خاموش و سايه اخر هاي فاز بيان و چند تا پست بدن و راي هاشون رو بدن كه گاد كش نشن . ١-٢ تا هم مافيا وسط ميدون باشن .
شما يا هر كس ديگه اي اگر همين اتهام رو در مورد ساعت پست دادن من ميزدين راستش توجهي نميكردم و شايد جوابي هم نميدادم مگر اينكه ببينم چند نفر هم تاييد كردن حرف شما رو و ميمومدم دفاع ميكردم . راي من به تو هم بر واكنش هات به پست هاي من و بقيه بود نه فقط من . تو بازيت آرامش بيگناهي نديدم 😊 و اينكه من به عنوان بازيكني كه تازه وارد هست و شناختي هم از بازيكن ها نداره و بازي نكرده حق دارم يك نفر رو انتخاب كنم و با توجه به پست هاش ريسك كنم و تا حدي بهش اعتماد كنم . دليل راي من يه محمد حسين و تو صرفا حرف پويا نبود. چون مجبور به راي دادن بوديم من انتخابم اين گزينه ها بودن .

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
اپا اگر با اون سطح از جدیت و زیاده‌روی - به قول شما البته، من خودم اعتقاد ندارم به این صفاتی که نسبت دادید بهم
تا اونجایی که از توضیحاتت متوجه شدم، قصدت تغییر لحن بود و حذف نرمی بی‌موردی که به اعتقاد خودت قبلا داشتی. درسته؟ این فرقش با جدیت چیه؟ وقتی کسی نرمی بی‌مورد لحنش رو کم میکنه قاعدتا جدی‌تر میشه دیگه. ببین من بخ شخصه لحن رو با آدمی که اونو به کار میبره بررسیش میکنم. مثلا اگر عرفان، رامتین یا خود من این مدلی قاطع و جدی پست میدادیم از نظر من مشکلی نبود، زیاده‌روی هم محسوب نمیشد حتی. چون اکثرا این مدلی هستیم. جدی و بعضا تند. ولی وقتی ترسا اینقدر عجیب و با این لحن تند و جدی کسی مثل محمدامین رو که بازیش رو خوب میشناسه تهدید به رای میکنه من به این میگم زیاده‌روی.

حالا خودت قبول نداری جدیت و نحوه برخوردت اون چیزیه که بقیه میگن، پس برای چی این توضیحات تغییر لحن رو دادی؟! کافی بود بگی نه اصلا هم اینطوری نبوده و من با محمدامین اونطوری که حقش بوده برخورد کردم چون مثلا میخواسته سواستفاده کنه. به نظر من این توضیحات داره میگه که قصدت توجیه اون پست و اتفاقای بعدش بوده.

در ادامه توضیح دادی که چرا به امثال هادی و سپهر کاری نداری و سعی میکنی قضاوتشون نکنی و حتی گفتی که هادی رو مستحق رای هم میدیدی. سوالی که برام ایجاد میشه اینه که چرا در حین بحثایی که حول هادی شکل میگرفت این موضع رو نسبت به هادی اعلام نکردی؟ یا اگه کردی بگو برم بخونم.

اما میرسیم به دفاعیه هادی.
متن دفاعیه هادی و روند بازیش رو با هم مقایسه کن. فرقش تو چیه که تو رو مطمئن کرده بهش رای بدی؟

در مورد اولویت دوم و سومت، به نظرت محمدامینی که سوال و جواب میکنه و فعاله و یه شک به قول خودت جزئی بهش داری باید اولویت دوم قرار داده بشه یا سپهری که فعالیت چندانی نمیکنه و کلا مجبوری بازیش رو از دور نظاره کنی و قضاوت در موردش سخته؟ اینم در نظر بگیر که محمدامین چند تا رای از چند نفر داره و احتمال اعدامش میتونه باشه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من قبل دفاعيه ها مشخصا اولويت اولم هادي بود چون نه جواب سوالمو داد و نه روند بازيش بيگناهيش رو نشون ميداد و حدسم هم درست بود از پنهون شدن پشت سبك بيگناعي هميشگيش و ياكوزا بود . منتهي لحظات اخر كه تاپيكو باز كردم به دفاعيه ها نگاه كنم كه اولويتمو قطعي كنم ديدم سپهر اون دفاعيه وزين رو داده واقعا خونم به جوش اومد و سريع جاي سپهر و هادي عوض شد .

با خرف الان عارش در مورد سپهر هم كاملا مخالفم . بله ممكنه رفيقش باشه و بشناستش و هرچي ولي بازيكني كه هيچ ارزشي به بازي قايل نيست به نظرم نبايد تو بازي بمونه . هر تعبيري ميخايد بكنيد از اين . ممل ديروز بود فك كنم كه گفت سپهر من ميشناسمت چقد سخنوري و فلان چرا بازي نميكني!

اين موضوع هم باعث شد بيشتر بشه شدت عصبانيتم كه اگر بيگناه احتمالي به سايدش تعصب نداشته باشه شمارشش در تعداد بيگناهان براي من ذره اي ارزش نداره كه بگم اره بزار بمونه ميبريم با وجودش! نخير اين صحبتا نيست من اون اخرا بيگناهايي ميخام كه بتونن بين اون همه گناهكار گرگ و حيله هاشون دووم بيارن و بازيو دربيارن نه فقط در شمارش تعداد حساب شن و با هر بادي از سمت گناهكارا بلغزن و اينور اونور شن و راي و تصميم درستي هم نتونن بگيرن و برد و باخت جهنم . اعصاب و روان بقيه رو به چالش بكشن!

به خاطر همين ها وقتي ديدم سپهر بخاطر عدم فعاليت مفيد اومده دفاع و اقلا دو خط ننوشته كه اره مثلا وقت نداشتم سعيمو ميكنم وفق بدم خودمو باهاتون و بازي كنم . هيچي نگفته و خدافظي كرده! خب يني نميخاد بازي كنه من چرا بزور نگهش دارم تو بازي؟ كه احتمالا بيگناهه و تو شمارش حساب ميشه؟ ميخام حساب نشه!

الان هم تا زماني كه سبكش رو ادامه بده و نخاد كمك كنه به بازي اگر بيگناهم باشه من هر روز اولوبت رايم خواهد بود مگر موارد حاد تري جاش رو بگيرن . اميدوارم درك كنه :گل:

يكم تند رفتم ولي لازم بود كه بگم مهالفتمو با اين سبك از بازي ها . وگرنه من مشكل شخصي ندارم با كسي و همه دوستيم .
با نظرت کاملا مخالفم و حتی حرفت برام عجیب هم هست. اگه مشکلت با سبک بازی سپهر این بود که اینجوری نمی‌شه بیگناهی گناهکاریش رو تشخیص داد، دلیلت رو درک می‌کردم. اما تو با این حرفت عملا داری احتمال بالایی به بیگناهی سپهر می‌دی (خوداگاه یا ناخوداگاه) و بعد می‌گی بیگناه هم باشه نمی‌خوام توی بازی باشه. به نظرم یک بیگناه وسواس بیشتری برای رای دادن تو فازی که اعدام اجباریه داره، و نمی‌آد یه بیگناه رو با این دلایل بالاتر از کسی بذاره که اون دلایل رو برای رای دادن بهش داشته (یعنی هادی). حالا اینکه عرفانِ بیگناه این کار رو می‌کنه یا نه، تشخیصش سخت‌تره منتهی در نهایت به نظرم برای عرفان بیگناه هم مهمه که بیگناه اعدام نکنه حالا مفید یا غیرمفید.

اها در مورد شب نميدونم به اين نكته چرا توجه نشد كه رضا گاد كش شد قبل از فاز شب و پليس در فاز شب داشتيم خب و ميتونسته پرسيده باسه هادي رو . كي بهتر از اون كه پسشوني سفيد جمع بود . پرسيده زده و اعلام شده به مافيا و مثل كاري كه ما دور پيش سر چاوش كرديم همون شب ياكوزا زده چون اگه نميزد فردا اعدام بود و ديگه لغو كردني در كار نبود و سوخت ميشد سهميشون . البته اينكه پليس زده يا خودش فدا شده مهم نيست و مهم جذبيشه كه بايد دنبال گزينه هاش باشيم و حواسمون باشه حتي احتمال يك درصدم يك درصده.
این هم ازت بعید بود ها :دی پلیس وقتی گناهکار بپرسه تیرش فاز بعد عمل می‌کنه (مثل دور قبل و چیز جدیدی نیست)، یعنی اون شخصی که دیشب پلیس شده نمی‌تونسته هادی رو بکشه. رضا رو هم که می‌دونیم بازی نکرده. تنها حالتش اینه که یک پلیس دیگه داشته باشیم و اون پرسیده و زده باشه که احتمالش رو کم می‌بینم، چون اگه یک پلیس دیگه هم داشتیم، رامتین مجبور نبود نقش رضا رو به یک نفر دیگه بده.
این بخش در جواب Sadra">Sadra هم هست که گفت چرا کم دیدم احتمال پلیس رو.

١- ديشب هم همين سوالو پرسيدي عارش! گفتم كه بهاره بازي ميكنه سپهر نه. و منتظر جواب بهاره بودم. چرا خواستي تكرار كني دوباره اين سوالو؟ كه تعداد سوالاتت از من بيشتر به نظر بياد؟
اوکی جو نده :دی دیشب این که گفتی بهاره بازی می‌کنه و سپهر نه رو شوخی در نظر گرفته بودم. چون بعدش یه توضیح دیگه دادی در اون پست. اگه اون هم برات دلیل بوده و سپهر به نظرت «بازی» نمی‌کرده اوکی :دی

٢-بله متوجه بودم كه صفر راي داشت و بعد پستم سعيد هم راي پرت داد. با دو راي به دفاع نميرفت كه به برداشتن راي من نيازي باشه . ثانيا همونطور كه خودتم قبلش گفته بودي بخاطر عدم فعاليت در دفاع بود ذاتا و راي من تاثيري نداشت در اون قضيه و پارامتر پرت بودن درِش رعايت شده بود.
اين سوالتم بي مورد بود عارش 🤔 داري تكرار مكررات و بديهيات ميكني حواست هست؟

این سوال رو به خاطر این ازت پرسیدم که در دلایلت به رای ندادن به بهاره و رای دادن به سپهر، گفتی سپهر رای نداره (درحالی که بهاره رای داشت) پس برات چنین چیزی ملاک بوده دیگه. بنابراین بی‌مورد نبوده سوالم و جو نده. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام.

راجع به رای‌گیری دیشب:

من در درک و تحلیل بازیکن‌هایی که مبتنی بر حس بازی می‌کنن مشکل دارم و به خاطر تجریبات قبلی‌م در تشخیص‌شون، فعلا چند دوری هست که وارد قضاوت‌شون نمی‌شم. مگر سوتی منطقی بدن. به همین خاطر حقیقتا حس منفی خاصی نداشتم به هادی. در دفاعیه‌ها، دفاعیه‌ی سپهر فاجعه بود و محمدامین هم دفاعیه‌ش طوری بود که تو ذهن احتمال گناهکاری بیشتر از بقیه نگرفت. در نتیجه در بین گزینه‌ها ترجیح ذهنی من برای حضور افراد در بازی اون بود. ترجیح می‌دم محمدامینی که هنوز به گناهکاری‌ش درصد شک بالاتری ندارم بمونه در بازی تا مثلا سپهر با دفاعیه‌ی خالی‌ش.
این هم که آرش می‌گه سپهر باید از چی دفاع می‌کرده، وقتی کسی به خاطر عدم فعالیت به دفاعیه فرستاده می‌شه به نظرت منطقی‌ترین چیزی که به عنوان بی‌گناه باید بگه چیه؟ که سعی می‌کنه تاثیر مثبت داشته باشه در ادامه. این از رای در ادامه راجع به افراد مخصوصا آرش، حرف زیاد دارم. :دی

امین رای اولیش من و احسانم. تو اولویت هاش اما طی یه چرخش 180 درجه هادی می شه اولویت اولش و من می شم آخر. این هم مشکوکه و می تونه از عمد هادی رو گذاشته باشه اول. راجع به رای هاش و اولویتش باید توضیح بده.

محمدامین من مشکلی که فاز قبل باهات داشتم داره مدام دامنه‌ش جدی‌تر می‌شه. تو یا پست‌های من رو می‌خونی و باهاش سعی می‌کنی با من صحبت کنی، یا روی هوا داری این کار رو می‌کنی. در مورد بحث قبلی اگر همون پستی که تو دفاعیه‌ت و قبلش هم راجع به‌ش حرف زدیم رو نگاه کنی من حوکر رو هم گناهکار گرفتم. کی می‌گه جوکر بی‌گناهه؟ اون ۸ نفر مجموع تمام گناهکاران حاضر در بازی بوده.
در این پست هم، راجع به اولویت‌هام توضیح دادم. منتها اولویت اول من سپهر بوده. نه هادی.
بقیه ممکنه بگن خب این تیپیکال محمدامین سر به هواست و فلان. منتها من باهات هم‌تیمی بودم، این حرکات رو جلوی من نزن. :دی

امین بازیش اصلا با رایش نمیخونه. چرا مملگر که رای اولت بود شده اولویت آخرت؟ و چرا سپهر از هادی گناهکارتر بوده برات؟ امین با درصد بالایی جز مشکوکین منه فعلا. اصلا بازی بیگناهی نمبینم تا اینجا ازت. منتظر توضیحاتت هستم.

مهسا، من بالاتر راجع به رایم توضیح دادم. منتها دیدم می‌گی گزینه‌های شکتم یک توضیح دیگه هم به‌ت می‌دم.
فرض کن من مافیا هستم. هادی رو می‌دونم گناهکار قراره اعلام بشه. به محمدامین هم رای ورود به دفاعیه دادم. سپهر که کلا نه اون کاری به کار من داره و نه من داشتم تا الان. سیف‌ترین شیوه‌ی چینش آرا چی بوده؟ محمدامین اول، هادی دوم و سپهر سوم. هر چند اگر کسی بازی من رو می‌شناخت می‌دونست من در چنین زمان‌هایی اگر بدونم نقش یاکوزا قراره اعلام بشه، به‌ش اولویت سوم می‌دم.
اگر فرعی بودم هم همین‌طور. اتفاقا فرعی براش فرقی نداره کی اعدام بشه و اعدام محمدامین براش بهتر هم هست حتی. تا کسی که تاثیر چندانی رو بازی نداره. فرقه هم نمی‌دونم چه‌قدر احتمالش رو می‌دی. اصل بازیش بر مخفی بودنه وقتی گاد هم اعلامش نمی‌کنه. حرکت اضافه‌ای نداره که بخواد جواب پس بده.
وقتی محمدامین رو گذاشتم ته، یعنی دفاعیه‌ها برام اهمیت داشته.

Arsonist">Arsonist
آرش من دو مشکل خیلی مهم با رای‌هات دارم.
تو قبل از رای‌گیری گفتی ترجیح می‌دی به جای امیر روی دست هادی بازی کنی. می‌رسه به دفاعیه‌ای که تو به هر سه نفرشون مثبتی. به خاطر دفاعیه‌ی از نظرت افتضاح هادی (که به نظر من افتضاح نبوده) می‌ذاریش گزینه‌ی اول (این خیلی جالبه که می‌خواستی پشت دستش بازی کنی و بعد گزینه‌ی اول رایت هم هست)، و بعد دفاعیه‌ی سپهر رو هم دیدی و اون رو می‌ذاری سوم و عقب‌تر از محمدامین. اولویت اولت به هادی شبیه کسی‌ـه که منتظره هادی اعدام بشه تا بعدا بره سراغ امیر.
دوتا سوال:
۱. آرش که دفاعیه براش چنین وزن بزرگی داره، چی می‌شه که دفاعیه‌ی هادی براش اون‌طوریه و دفاعیه‌ی سپهر دقیقا چیز متفاوتی داره براش؟
۲. بین سه گزینه‌ای که برات بی‌گناهن چی می‌شه که آرش تصمیم می‌گیره محمدامین رو اعدام کنه و سپهر رو حفظ کنه؟ اگر از روی تاثیر در بازی بوده که محمدامین فعال‌تر بوده. از روی نقس احتمالی هم باز به نظرم آرش فکر می‌کنه که در صورت بی‌گناهی هر دو نقش کدوم‌شون مهم‌تره.

این تا این‌جا. یک کاری دارم و انجام می‌دم. بعدش در پست بعدیم راجع به بحث‌هایی که دیروز باهام شده صحبت می‌کنم.

• Thinking
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ترسا:

ازم پرسیده بودی چرا به اون پستت دیس دادم؟ چون توش توهم توطئه دیدم. بحث های تو و محمد امین رو که میخوندم متوجه شدم تفاوت دیدگاه دارین، به عقیده ی ممل، حرکت آرش، که به این فکر کرده یک بیگناه این کارو میکنه یا نه طبیعی اومده. اما تو وارد جزییات شدی و میگی به این سادگی ها نیست. که من اینجا باهات موافق بودم تا حدودی در این زمینه بیشتر که آرش یک سری از ویژگی های شخصیتی امیر رو نادیده گرفته بود و با یک چشم اتقادی سخت گیر داشت بررسیش میکرد. اما این هم که به این فکر کنه که آیا یک بیگناه چنین کاری میکنه یا نه غیرطبیعی نیست، منتهی همونطور که گفتم این نوع فکر کردن بعضی وقت ها باید با توجه به "شخص" صورت بگیره.

اما در ادامه در جواب محمد امین یک پستی دادی که سراسر توهم توطئه بود.

این پست دیشب تو دوتا ایراد داره. یکیش حسیه و دیگری نیست.
تو اون سوال من از آرش رو گیر زوری دیدی. نظرت در مورد همین پست خودت چیه؟ این پست به من می‌گه نویسنده‌اش می‌خواد یک بازی با من شروع کنه که حتما ادامه‌دار باشه. بهترین راه شروع این بازی‌ها هم برای اینکه بقیه نفهمن تو قصدت چیه؛ همین عقب نشینی وسط حرفته. جمله‌ی "بقیه‌ی پستت خوب بود اما این تیکه‌اش ایراد داشت" به من حس خوبی نمیده. یک راه امن هست برای وارد مکالمه شدن با نقاب خیرخواهی و بی‌طرفانه. این شد حسی.
کدوم عقب نشینی؟ کدوم نقاب خیرخواهی؟ حالا اینا رو میگی حسی میگم اوکی.

ورد دوم، ایرادی که در بازی به آرش شده، به تو هم وارده. یعنی بی‌موقع و زود وارد شدن به بحث دو نفر دیگه. حالا توضیح میدم چرا این مشکل داره. من یک سوالی از آرش پرسیدم که شروع مکالمات من و اون می‌شه. شاید قصد من واکنش گرفتن از آرش بوده یا می‌خواستم بدون توضیح بیشتر از خودم، توضیح اون رو بشنوم. اما تو اومدی قبل از اینکه آرش حرفی بزنه جای اون حرف زدی و بدتر از اون، اصطلاح گیر زوری رو به حرف من چسبوندی و سوالم رو بی‌اعتبار کردی. یعنی در بهترین حالت تاثیر سوال رو کم کردی و دیگه واکنشی که منتظر بودم از آرش بگیرم، نمی‌گیرم. و در بدترین حالت یعنی تو به آرش کمک کردی از زیر سوال من در بره. فارغ از نقش آرش من یک سوال مهم از تو دارم؛ به این فکر نکردی که آرش اگر گناهکاره می‌تونه از پستت سواستفاده کنه و نه تنها جواب مستقیم نده، بلکه از "توضیحات بیشتری که به اجبار تو دادم و مکالمه‌ای که بین ما شکل گرفت" استفاده کنه برای جواب دادن، و بدتر از اون دستاویزی پیدا کنه برای متهم کردن من به گیر زوری؟ تو اگر بیگناهی باید احتمالات رو می‌سنجیدی (کاری که خیلی خوب بلدی) و احتمال اینکه آرش گناهکار چه استفاده‌هایی می‌تونه از این واکنش زود موقع‌ات بکنه می‌دادی. که ندادی.

چرا نباید محمد امین سوالی که براش ایجاد شده رو بپرسه؟ میگی شاید من میخواستم واکنش بگیرم. واکنش گرفتن هم استاندارد های خودش و داره، واکنش نشون دادن بخاطر تحریک شدنه، بنابراین برای واکنش گرفتن باید بدونی چی و چرا داری تحریک میکنی. تو الان با اون سوال دقیقا چه واکنشی و هدف گرفته بودی؟ نتیجه اش غیر از این میبود که آرش میومد دوباره برات توضیح میداد؟ و در مورد بی اعتبار کردن که رنگی هم نوشتی، انصافا من هیچ جا متوجه نشدم که ممل قصد بی اعتبار کردن حرف تو رو داشته باشه؟ کل پست تو در نهایت یک ابهام بیشتر نبود، نه پرونده ای بود نه کیسی که برای نشستن به اعتبار احتیاج داشته باشه. خیلی بیشتر میتونم توضیح بدم درباره اون دیسلایک ولی فکر کنم منظورمو رسوندم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ترسا: رایم هم پرت بود بهت.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
محمدامین

ما اینجا سه تا موضوع با هم داریم. اول بیا این سه‌تا رو با هم قاطی نکنیم. من واسه این کار به ترتیب توضیحشون میدم.

1- در مورد حرف آرش وارد مکالمه شدیم. تو از من پرسیدی به غیر از دستورالعمل داشتن واسه تشخیص بیگناهی یا گناهکاری، راه درست به نظرم چیه. اینجا من حین جواب دادن بهت چندتا پیش فرض داشتم. - ما داریم در مورد گناهکاری و بیگناهی کسی که نفر دوم بعد پست هادی شده و بررسی واکنش اون به حرف هادی صحبت می‌کنیم. - از روش تو و آرش عبور کردیم چون وقتی میگی این نظر منه و حالا ترسا بیا در مورد روش درست تو صحبت کنیم، یعنی اون روش قبلی کنار رفته و می‌خوایم جدیدش رو مورد بحث قرار بدیم. با این دو پیش‌فرض من گفتم راه درست رو نمی‌دونم (چون به نظرم وجود نداره و هیچ راهی قطعی نیست) و نظر تو چیه. که اینجا منظورم این بود سوالی که از من پرسیدی رو خودت هم جواب بده. قبول می‌کنم که مبهم بوده.واسه همین دیروز باز کردم این قسمت رو. هیچ چیز بیشتری در مورد این بخش حرف‌هامون وجود نداره. نه پوئن مثبت، نه پوئن منفی.

۲- پست اولی که خطاب به من دادی و مدلی که وارد گفت‌وگو شدی؛ به من این حس رو داد که می‌خوای عامدانه باهام وارد بازی کثیفی بشی و در واقع از لحنت این برداشت رو کردم که این قراره ول نکن باشه. یعنی بیشتر شک شغال کردم بهت چون به نظرم اگه مافیا بودی همچین پلنی رو مقابل من قرار نمی‌چیدی با توجه به دور قبل. این شک کاملا حسی بود. دو سه‌تا پست دیگه باهات رد و بدل کردم و این حس تقویت شد؛ پس مطرحش کردم. با توجه به اینکه از عصر دیروز دوباره فروکش کرد تا حد بالایی. و درواقع مرضی که شک داشتم داشته باشی، ندیدم دیگه. واسه همین می‌تونم قبول کنم شاید تو اون دوتا پست فاصله‌ی پریشبی، من یه مقدار هم بدبین بودم واسه همین رو اون مرض یابه هم تاثیر گذاشته و بعدش تقویت شده اون حس منفی.

۳- تو با گفتن "گیر زوری" به سوال من، سوال من رو خراب کردی قبل از اینکه آرش جواب بده. حالا میگی من چیز مهمی نپرسیده بودم؛ که به نظر خودم مهم بود. چرا؟ چون اون مقطع آرش هنوز جوابم رو نداده بود و من جوری که حرفش رو خونده بودم، و از مدل سوال پرسیدنم هم می‌شه این رو خوند، فکر می‌کردم آرش سوتی داده و بیگناهان رو می‌شناسه پس شک وکیل کردم بهش. که این رو عمدا نگفتم و منتظر شدم آرش جواب بده، بعد که جواب داد متوجه شدم چون سر بحثشون رو گم کردم کلا اشتباه فهمیدم منظور اون حرف آرش رو. که به خودش هم گفتم و حل شد. اما مشکلم با تو. (البته الان به نظرم دیشب خیلی سریع حرف آرش رو قبول کردم و باید برم یکبار دیگه خودم بررسی کنم این بخش رو.) تو فرض بگیر آرش گناهکار باشه، هر سوالی حتی اگه بی‌اهمیت به نظر بیاد، الان نه ولی یه جایی از بازی بالاخره برمی‌گردیم بهش یا نه؟ یه چیزهایی اولش بی‌اهمیت به نظر میان اما در آینده مهم می شن. دقیقا مثل دور پیش که آرش اومد پرسید چرا گفتی نخ کلفت، من بی‌اهمیت دیدمش و یه جواب سرسری دادم و بعد اون معظل به وجود اومد. واسه همین هر سوالی از یکی پرسیده می‌شه چه مهم چه سطحی، به نظرم اول خود فرد باید بیاد جواب بده و بعد بقیه اگه نظری در مورد سوال و جواب دارن مطرح کنن. آرش می‌تونست از حرف تو سواستفاده کنه و در کمتر حالت (اصلا بگذریم از پیچوندن جواب من و واکنش گرفتن و این بحث‌ها) اون هم بخواد دست بگیره که ترسا چرا تو داری به من گیر زوری میدی. به همین دلیل به نظر من اون اکت تو، یک اکت اشتباه بوده.

حالا این پارگراف آخر حرف دیروز منه.

محمدامین، تا آخر فاز فرصت داری نظرم رو عوض کنی. حرکتی که کردی (مورد دوم) که پاک نمی‌شه. اما به لحاظ حسی قطعی نیستم و اگر در ادامه حس بهتری ازت بگیرم می‌تونم یک جوری اون حرکتت رو در دسته‌ی حواس‌پرتی‌های بیگناهی قرار بدم. اگر این‌طوری بشه رای نمیدم. اگر نشه و بدتر با پرخاش و اتهام متقابل و این حرکت‌های بچگانه‌ی گناهکارانه جوابم رو بدی، قطعا بهت رای میدم.

آبی، یعنی بین سه موردی که تو این پست بالاتر مطرح کردم، مورد دوم (حس مرض از سمت تو) رو به مورد سوم (اکت اشتباه) ارجح دونستم. چرا؟ چون اون اکت اشتباه می‌تونه بیگناهانه باشه. و درست میگی، می‌تونه محمدامینی باشه. پس قابل چشم پوشیه برای من. اما من وقتی حس مرض از کسی بگیرم برام قابل چشم پوشی نیست. نمونه‌اش حس مرضی که دور یازدهم از امین گرفتم. دور دوازدهم از محمدحسین گرفتم. دور سیزدهم از آرش و خودت گرفتم.

نارنجی، اینجا در ادامه‌ی حرف بالا دارم میگم این حس که برای من مهم‌تر از اون اکت اشتباهه، بر اساس پاسخت بعدیت تغییر می‌کنه. یعنی پاسخ بعدی تو اگر خوب باشه و من حس بهتری بگیرم، اون اکت اشتباه هم میگم اوکی حواس پرتی بود و محمدامینه دیگه، و دوستیم با هم. اگر حسم بهتر نشه (به خاطر اون مرض اولیه که از پست اولت گرفتم ) و پاسخ جدیدت شامل پرخاش، اتهام متقابل و حرکت‌های گناهکارانه‌ی بچگانه باشه (این قسمت بچگانه رو می‌پذیرم که لحنم زیاده‌روی بود و حق داشتی عصبانی بشی)، این شرایط بدتر می‌کنه حسم رو و اون موقع تو به اون بخش مرض دامن زدی که برام مهمه، و من بهت رای میدم. که الان و بعد از پست‌های دیشب چه خطاب به من، چه خطاب به بقیه، اون حس منفی رو دیگه نگرفتم و دقیقا مطالق حرفم یعنی همین بخش نارنجی، نظرم در موردت تعدیل شد. بهت رای ندادم و اون اکت هم می‌ذارم پای محمدامین بودن و کاری بهش ندارم.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش میگه دفاعیه هادی بد بود. ولی من اینو قبول ندارم چون مثل بازیش بود دقیقا و دوست دارم نظر بقیه رو بدونم.
نمی‌فهمم چه چیزی در دفاعیه‌ی هادی رو می‌گی مثل بازیش بود.

این دفاعیه هادی:
سلام دوستان
طبق روال همیشگی مجددا روز اول اومدم دفاعیه و واقعا خسته شدم از اینکه چرا بیگناها بازیمو درک نمیکنند
من گناهکاره تیمی ام؟ تیمم کجا بوده تو این فاز ؟
همیشه لقمه ی راحتی هستم برا اعدام و چوب جسارتمو میخورم . رای یسریا رو هیچجوره متوجه‌نمیشم . به چه دلیلی بهم رای دادن ؟ چون‌زیاد فعال بودم ؟
رضا هم بیگناه بود و رفت بیرون متاسفانه
از شهروندا خواهش میکنم به من اولویت بالا ندن حقم نیست روز اول رای گیری اینجوری از بازی بیرون برم بدون هیچ دلیل منطقی.
الانم با گوشی دارم دفاعیه میدم و نمیتونم زیاد پر حرفی کنم .
رای ندید دوستان ! رای ندید .
«خسته شدم بیگناها بازیمو درک نمی‌کنند؟»
«تیمم کجا بوده این فاز؟»
«رضا هم بیگناه بود و رفت بیرون متاسفانه؟؟؟» چه ربطی به دفاعیه‌ داره این اصلا؟ :))
«حقم نیست روز اول اینجوری برم بیرون؟؟»
تو همچین حرفایی توی بازی از هادی می‌شنیدی؟ مظلوم‌نمایی اینقدر کلیشه و نخ‌نما و تابلو؟ :| من حتی تو بازی‌های قبلی هادی و دفاعیه‌های قبلیش هم چنین چیزی رو ندیدم.

آرش بیگناهی که من میشناسم در مقابل حرف و رای بهاره که تازه وارد هم هست اینطوری مقابله به مثل نمیکنه
آرش بیگناهی که تو میشناسی، قطعا دوست نداره رای بی‌دلیل بهش داده بشه. اگه بهاره‌ی نوعی، گناهکار یا بیگناه، رای بی‌دلیل به آرش بده و آرش هیچی نگه، x و y گناهکار هم می‌گن پس ما هم می‌تونیم رای بی‌دلیل به آرش بدیم.
بعد اصلا بهاره تازه‌وارد، وقتی یک سوال پرسیده و جوابش رو دادم و بعد می‌آد بدون ذکر هیچ دلیل خاصی بهم رای می‌ده و صرفا می‌گه بحث آرش به‌دردنخور بوده، این دیگه چه ربطی به تازه‌وارد بودن می‌تونه داشته باشه؟ کسی که تازه‌وارد نباشه و این‌کار رو بکنه من بهش رای می‌دم، تو هم اگه گزینه‌ی بهتری نداشته باشی بهش رای می‌دی، درسته؟ بنابراین اگه به نظرت تازه‌وارد بودن توجیهی برای این قضیه می‌تونه باشه بهم بگو.
ضمن این‌که من بعد از رای بهاره دلیلش رو ازش پرسیدم، صبر کردم تا بیاد، دیدم نیومد و نیم ساعت آخر بهش رای دادم. بنابراین هیچ خرده‌ای به من سر این قضیه‌ وارد نیست.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
Pouya يه سوال ديگه يادم رفت ذهنمو درگير كرده . تو رايگيري اوليه ديشب به من و رضا راي دادي من ٥٥ بودم رضا ٤٥ و الان تو توضيح اولويت به ممل گفتي ٤٥ درصد بود برات و بالاترين درصد بين اون سه تا و مجبورا اولويت اول دادي بهش . سوالم اينه احتمال گادكش رضا رو ميدادي نيم ساعت مونده به پايان فاز كه راي دادي بهش؟ چون اون هم ٤٥ بود يني مشكوكترين بعد من ، دليل پرت عنوان شدن رايت به رضا همون احتمال گادكش بود؟ و اگه فك ميكردي گادكشه نيم ساعت مونده به اخر كه درصدارو اپديت كردي چرا درصد گناهكاري رضا برات پايين نيومده بود؟ فك ميكردي گناهكار تيمي باشه رضا و نيومده يا فرعي گناهكار؟ ممنون ميشم درگيري ذهنيمو حل كني :گل:
دلیل این اصرارت به سوال و جواب با پویا رو هم نمی‌فهمم حقیقتا. پویا واضحا گفته هر گفتنی‌ و توضیحی داشته باشه توی پستش می‌گه و این ینی چیزی برای سوال پرسیدن اون هم به این شکل نمی‌مونه. همه‌مون هم می‌دونیم که سبکی که پویا برای این دور انتخاب کرده ربطی به نقشش نداره و باید در چارچوب خود این سبک، درموردش تصمیم بگیریم. تو هم برای بار دومته این کار رو می‌کنی.
من به نظرم یک گناهکار ممکنه این کار رو بکنه که بخواد پویا رو در جایگاه پاسخ‌گویی قرار بده و از اونجایی هم که پویا قرار نیست و قرار نبوده سوالی رو جواب بده و وارد بحثی بشه، این حس رو پررنگ کنه که پویا جواب‌بده نیست یا دلیلی برای کارهاش نداره. تو می‌تونی برام توضیح بدی که یک بیگناه با علم بر اینکه پویا وارد بحثی نمی‌شه و جز حرفایی که زده سوالی رو جواب نمی‌ده، چرا باید نه یک بار که دوبار بخواد ازش سوال بپرسه و به زور وارد مکالمه‌اش کنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Lotus
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب این فعلا تا اینجا حالا پست های بقیه رو هم بخونم بیشتر وارد میشم. :دی محکم و قوی.
تویی که به بیان اون جمله به مهسا گیر می‌دی، می‌تونی بگی بیان چندباره‌ی این که بیای بگی محکم و قوی هستی و خیلی خفنی چه دلیلی می‌تونه داشته باشه و فرقش با حرف مهسا چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: FM
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین