برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور هفدهم مافیا | بزم بزهکاران

رای به اعدام:

• پویا

رای: 0 0.0%
  • رامتین

• یاسین

• مجموع رای دهندگان
    3
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
سلام به همگی.

فکر کنم بالاخره با پویا هم تیمی شدم 😍 گاد عزیز دستت درد نکنه.
واسه همین خیالم راحته. تا آخر بازی احتمالا خیلی کم پست بذارم. میام میبینم پویا میگه به کی رای بدیم و شب چیکار کنیم، همون کار رو میکنم.

از کارگردان میترسم و نقش جایزه بگیر رو دوست دارم.

در مورد بالانس نقش ها فقط میدونم حضور همزمان وکیل و شارلاتان امکان پذیر نیست.

حالا حدس هام:
۴ مافیا داریم. پدرخوانده، وکیل، آدمکش و مفتش.

۱ فرعی که جایزه بگیر هست.

۸ بیگناه.

رای به اعدام: اشکان

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
با عرض سلام به همه عزیزان :دی

در مورد بالانس به نظرم اینکه فرض کنیم توی 13 نفر، 3 تا مافیا هست میشه گفت منطقی هست. به نظر من هر دو نقش فرعی هم به دلیل جذابیتی که دارن توی بازی هستن، پس میشه گفت 8 نفر بیگناه هم داریم. 9 تا نقش برای بیگناه ها تعریف شده، پس بازیکن بی نقش نداریم احتمالا و هرکسی یه نقش کارآمد داره و وضعیت خوبه نسبتا (یکی از نقش های بیگناه ها تو بازی نیست). تیم مافیا هم 6 تا نقش براش تعریف شده که احتمالا همونجوری یکی از نقش های بیگناه ها توی بازی نیست یکی دوتا از نقش های مافیا هم توی بازی نیست. من همیشه بنا رو بر این میزارم که نقش های اصلی و کاربردی هستند، بین نقش های گفته شده نقشی که هیچ جوره امکان نداره نباشه مفتش هست انگار، پدرخوانده، وکیل و آدمکش هم با منطق من وجودشون ضروریه، پس اگر نقشی حذف شده باشه قاعدتا باید بین هکر و شارلاتان باشه یا شایدم هر دو.

طبق معمول استراتژی ای هم ندارم :دی حرف میزنیم بازی درمیاد :دی

یه استراتژی برد هم دارم برای بیگناهان

FINO ALLA FINE

به ایتالیایی میشه: تا پایان ، شعار یوونتوسه

شعار یوونتوس رو نباید تیم مافیا برداره؟ :دیی🏃‍♂️

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
پست اشکان رو دیدم. شارلاتان رو یادم رفت. حضور هم‌زمانش با وکیل یکم زیادی مافیا رو قوی می‌کنه. منتها ممکنه اصلا آرش پوینتش روی قوی کردن مافیا همین‌جا باشه. جفت‌شون با هم شبیه خیاط دور قبل می‌شن که سناتور هم هست. منتها اون‌طوری دیگه پدرخوانده نباید باشه قاعدتا. چون اگر پدرخوانده هم باشه مافیا می‌تونه هر شب کلا سه‌تاشون رو ضد پرسش کنه.
اگر یکی‌شون باشه، بین وکیل و شارلاتان هم به نظرم اگر قاضی باشه احتمال وجود وکیل بیشتره.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4

رای من اینجا میاد، اما اون بالا ثبت نمیشه!

• Thinking
واکنش‌ها[ی پسندها]: God

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8

رای به اعدام: امین کی‌پی

• Dislike
واکنش‌ها[ی پسندها]: Franking
کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: God
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
خب تا اینجا یه عضو مافیا می بینم که خیلی بد شروع کرده، شانس آورد من بازی نمی کنم وگرنه پاره بود بخاطر یه جمله اش :دی ادامه بده کاری از دست منم برای حفظ تعادل بر نمیاد :)) هم گروهی هاش هدایتش کنند لطفا :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
چند نکته رو به اختصار در مورد رای و مسائل مرتبط بگم.

1. گاد نوشته که "رای‌ها در این فاز تزئینی و آزمایشی هستند و شمارش نمی‌شن."
من رای ام در این فاز نه تزئینی هست نه آزمایشی. خیلی هم جدی هست. احتمال این‌که به نفراتی که دیر اضافه شدن رای بدم هم بسیار بیشتره؛ مگه این‌که فعالیت‌شون مثبت باشه همه اونا. اون‌وقت به بقیه رجوع می‌کنم و به مشکوک‌ترین فرد بین اونا رای می‌دم. شمارش نشدنش هم مهم نیس برام. از فاز بعدی شمارش خواهد شد.

2. با حرف هادی در رابطه با رای به خود (با اینکه گاد در پستش گفته که می‌تونید) تا حد زیادی موافقم و برای منم یک امتیاز منفی هست. منتظر توضیح دوستان عزیزم هستم.
اما اینایی که بعد از حرف هادی به خودشون رای دادن دیگه اون امتیاز منفیه رو نمی‌گیرن ازم. چون قاعدتا اون پستُ خوندن و از این‌که هادی بهشون گیر بده، نترسیدن.
تفکیک هم نمی‌کنم که اونا گناه‌کارن و اینا بی‌گناه. اصلا. گناه‌کاری یا بی‌گناهی، از مجموع بازی بدست می‌آد برا من. و در طی زمان. و به راحتی هم بدست نمی‌آد. ولی همین امتیاز منفی‌ها یا مثبت‌های کوچک، موثره در اون مجموع بازی حتما.

3. رای مهسا رو نشانه مثبتی می‌بینم. این‌که نترسیده و به پویا رای داده. احتمال این‌که گناه‌کار (خصوصا تیمی) باشه و چنین کاری بکنه، کمتره تا این‌که بی‌گناه باشه و چنین کاری بکنه. با این‌که رای آزمایشی هست، ولی گناه‌کار معمولا دنبال دردسر نیست.
منتهی، این اکثریتی و بر اساس شناختم از بازی و شخصیت افراد هست و در مورد همه صدق نمی‌کنه. مثلا امین کاملا ممکنه که اگر گناه‌کار باشه و علم به بی‌گناهی منم داشته باشه، باز بیاد یه شیطنتی بکنه و اتفاقا اگه امین بدون توضیح به من رای می‌داد، حرکتش برام منفی بود.

این بند و بالاییش هم تموم شد دیگه، چون گفتم‌شون. الآن کسی به من رای بده دیگه امتیاز مثبت نداره. ممکنه منفی هم بگیره حتی. رای به خود هم همینه. دو سمتش دیگه مثبت نداره.

4. اشکان نوشته که "میام میبینم پویا میگه به کی رای بدیم و شب چیکار کنیم، همون کار رو میکنم."
چندتا اصطلاح داریم در مافیا. من فهم خودمُ ازشون می‌گم و بعد نتیجه‌.

پشت‌دست کسی بازی کردن یا با کسی بازی کردن: اینا یعنی من ِ نوعی بی‌گناه، در ذهنم فرد ایکس بی‌گناه هست. در کنار جستجوگری‌های خودم در جهت رسیدن به حقیقت، نظرات فرد ایکس را هم دنبال می‌کنم و اگر منطقی و مستدل بود (چون ممکنه یکی بی‌گناه باشه و حرف غیرمنطقی بزنه)، اونا رو هم وزن زیادی می‌دم. و شاید متهم فرد ایکسُ از متهم خودم جدی‌تر بگیرم اصلا.
این کار بی‌گناهانه هست و درست هم هست. البته که ممکنه گناه‌کارا هم انجامش بدن، مثل همه حرکات درست ِ دیگه.

پشت دست کسی رای دادن: این یعنی من جستجوگری نکردم و متهمی ندارم و مجموعا فعالیت مثبتی هم نداشتم؛ فرد ایکس را بی‌گناه دارم. می‌آم ببینم نظرات و استدلال‌هاش چیه، باهاش رای می‌دم.
این حرکت گناه‌کارانه هست؛ ممکنه بی‌گناها هم به اشتباه انجامش بدن البته.

در این بازی، من استقبال می‌کنم از کسی که باهام بازی کنه و خودمم ممکنه با کسی بازی کنم. ولی نه تنها از پشت دست رای دادن استقبال نمی‌کنم، بلکه بسیار هم گیر می‌دم به این افراد.
و البته، روند زمانی ِ بازیُ کاملا دقیق دنبال می‌کنم. اشکان چون اول پست طولانی و ابتدایی منُ لایک کرد و بعد این پستُ داد، فعلا براش منفی در نظر نمی‌گیرم. تفاوت سبک بازیش هم موثره در این منفی نگرفتن البته. ولی بهش توصیه می‌کنم که اگر بی‌گناهه، جستجوگری خودشُ داشته باشه. حالا کنار من هم خواست بازی بکنه عیبی نداره.
اگرم گناه‌کاره، هرکاری دلش خواست بکنه.:دی شناختم ازش خوبه به نظرم و بعد چند فاز می‌فهمم اگه گناه‌کار باشه.

خلاصه: یه سری نکته و نظر در مورد رای‌ها گفتم. و چند توضیح دیگه.
در مورد پست افراد هنوز نظری ندادم و فعلا هم نمی‌دم؛ تا همه اضافه بشن. بعد هم نظر می‌دم هم سوالاتی که دارم مطرح خواهم کرد.

AKP

مافیایی
پسندها
133
امتیازها
65
مدال‌ها
8
اگه غیر از اینه، دلیل رای رای دادن به خودتون رو بگید، با تشکر :دی
چونکه دیسلایک داده بودی
هدف نظرسنجی بالا بررسی سالم بودن سیستمش هست نه پیدا کردن مافیا، روی کسی هم فیلینگ داشته باشم بیانش میکنم نیازی به رای نیست.

البته دوست داشتم هم میتونست جواب مناسبی باشه :دی

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
اشکان

سلام به همگی.

واسه همین خیالم راحته. تا آخر بازی احتمالا خیلی کم پست بذارم. میام میبینم پویا میگه به کی رای بدیم و شب چیکار کنیم، همون کار رو میکنم.

حالا حدس هام:

۸ بیگناه.

سوال اول، من صفحه قبلی گفتم هرکسی که به خودش رای میده، بیاد دلیل رای دادن به خودش رو بده، لطف کن دلیل رای رو بگو ببینم بر چه اساس گناهکار ترین فرد بازی رو خودت دیدی :دی امین کی پی شما هم ایضا .

سوال دوم، بر چه اساس به این نتیجه رسیدی که 4 مافیا داریم ؟ :دی تو ذهنِ منِ شهروند، برای مطرح کردن حالت های بالانس، بیشترین احتمال به 3 مافیا هستش توی 13 نفر، چون نقش های بسیار قوی ای هم دارند و 4 نفر یکم آن بالانس میشه بازی :دی حالا بگو چی شد که حس می کنی احتمال 4 تا مافیا بیشتر از 3 مافیاس ؟

سوال سوم، این که میگی هرکاری پویا بگه می کنم ذهن منو میبره اینجا که می خوای پشت دست پویا قایم شی، به چیزِ دیگه ای نمی تونم در مورد این پستت فکر کنم ، اصلا هم شهروندی نمیبینم این مدل حرف زدن رو که هرچی فلانی بگه درسته . احتمال بیشتر میدم یه دلیل داشته باشه اونم اینکه خودت مافیا باشی و بدونی پویا هم تیمیت نیست و بخوای پشتش قایم شی، اگه غیر از اینه مطرح کن دلیل این حرفت رو

منتظر پاسخت هستم :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38

رای به اعدام: هادی

درست کار می کرد، :)) شیر مادر و نان پدر حلالت آرش.

رای به اعدام: هادی

آخرین ویرایش:
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
تغییر رایشم درست کار می کرد. درود کلود رینس بر تو باد آرش

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
هادی و پویا:

دلیل سوالم از پویا این بود که وقتی پویا پست اول بالانس و میده گناهکارا رو میترسونه و سعی میکنن محافظه کارانه پست بالانس و بدن، و یا اینکه پویا خودش گناهکاره و برای اینکه فشار رو از تیمش برداره پست اول بالانس و میده. تاثیر پویا روی روان بازی بر کسی پوشیده نیست، اگر پویا در جواب من نمیگفت دوست داشتم آیا هادی و امین کی پی میتونستن بیان بگن دوست داشتیم؟:))

من خودم اشکان و انتخاب کردم چون اولین نفر بود و همچنین چون برام بازیکن عجیبی بوده و شناختم ازش کمه تا الان، دوست داشتم واکنشش رو ببینم. خوب هادی و سایر دوستان محرکتون برای انتخاب اسم چی بوده؟ بالاخره نمیتونی بری از توی یه لیست یک اسم انتخاب کنی و بگی دوست داشتم؟ محرکتون چی بوده این وسط؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام به همگی.

حالا حدس هام:

۸ بیگناه.

خط اول:

وقتی میگی فکر کنم با پویا هم تیمی ام، یعنی تو خودت بیگناهی و حدس زدی پویا هم بیگناهه، چون اگر مافیا بودید که دیگه فکر کنم معنی نداشت. حالا چطور اینقدر سریع به بیگناهی پویا رسیدی؟:دی

چرا 3 مافیا و 2 فرعی برات غیر منطقیه؟ چرا جادوگر نمیتونه توی بازی باشه؟

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
دلیل سوالم از پویا این بود که وقتی پویا پست اول بالانس و میده گناهکارا رو میترسونه و سعی میکنن محافظه کارانه پست بالانس و بدن، و یا اینکه پویا خودش گناهکاره و برای اینکه فشار رو از تیمش برداره پست اول بالانس و میده. تاثیر پویا روی روان بازی بر کسی پوشیده نیست، اگر پویا در جواب من نمیگفت دوست داشتم آیا هادی و امین کی پی میتونستن بیان بگن دوست داشتیم؟:))
فری منظورش در پاراگراف اول اینه که اگر پویا نمی گفت دوست داشتم، هادی و امین کی پی، چیز داشتن برای اینکه اینو تو بازی بگن. چون فری کمی ماخوذ به حیاست گفتم دقیقا ترجمه کنم حق مطلب جمله ادا شه :دی

جواب خودم اینه به نظرم هادی، اون چیز رو داشت، کلا جزو دارندگان نامی اون چیز محسوب میشه هادی :)) ولی با امین تا حالا مستقیم بازی نکردم نمی دونم، اگر پویا نمی گفت داشت یا نه :)) ولی بهش می خوره داشته باشه :))

لازم نیست بگم منظورم از چیز هم همون جیگر بود دیگه. پویا می دونه من دل دوست دارم و خوش گوشت، جیگر دوست ندارم برای همین اسمشو نمیارم خیلی :))

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
پستای امیر رو حتما باید بخونیم؟ :دی نیم ساعته تو پست اولش گیر کردم :)) میفهمم چی میگیا ولی متوجه نمیشم :دیوار:

پویا
پزشک اورژانس می‌تونه شب ۱، ۳، ۵ و ... به کشیک نره و کلا ضد ضربه بشه. در این حالت فقط شب‌های زوج امکان نجات خواهد داشت البته.
می‌تونه هم شب ۱ کاری نکنه و شب‌های زوج استراحت کنه. در این حالت در شب‌های فرد امکان نجات خواهد داشت و جز شب اول، ضد ضربه هست.
من اگه باشم، یکی از این دو مسیرُ می‌رم.
فرق این چارچوبی که مطرح کردی با تصادفی کشیک رفتن یا نرفتن چیه؟ کلا مزیت این چیزی که گفتی رو نفهمیدم.

بازپرس، یکی از گزینه‌هاش بهتره که اگر شد، فردی باشه که در معرض اعدامه. اگه اون فرد اعدام بشه، به قطعیت خیلی بیشتری در مقایسه ذهنی خودش می‌تونه برسه.
در این صورت احتمالا در کنار بازپرس یه نقشی مثل وکیل یا شارلاتان هم حواسشون به این خواهد بود. من با این موافق نیستم و به نظرم تمرکزش روی افراد موثر در نزدیک کردن به اعدام همون شخص خاص باشه بهتره.

کلی
من حس میکنم مفتش توضیحات نقشی که براش نوشته شده و ترسی که به واسطه‌اش ایجاد شده برای نزدیک نشدن به نقش‌ها، به خودی خود کافیه. نقشش میتونه وجود خارجی نداشته باشه حتی. یادتونه دروان دبستان تو مدرسه میگفتن تو خونتون یا کلاستون دروبین هست و همه اعمال و رفتارتون زیر نظره :)) من با خوندن نقش مفتش یاد این قضیه افتادم :دی البته این حس و فکر منه و ممکنه باشه واقعا.

رضا
نقش‌ها رو یک دور سرسری و یک دور با دقت خوندم. برای بالانس همون سه مافیه + یک/دو فرعی منطقی‌ترین حالت هست. فقط نمی‌دونم چرا حس می‌کنم مافیا قوی‌تره. :دی از نظر ویژگی‌های نقش‌ها می‌گم. به نظرم می‌آد که نسبت به بی‌گناه‌ها بیش‌تر جای مانور دارن. امیدوارم اشتباه بکنم. :دی
چه نقشهایی رو برای مافیا در نظر داری که حس میکنی قوی‌تره؟

فری

تبصره انتخاب یک نفر برای مرگ دو نفره چیه؟ متوجه نشدم کلا چی میگی!

کلی

با هادی کاملا موافقم در مورد رای به خودتون. اصلا وجهه جالبی نداره این حرکت و برای من هم پوئن منفی حساب میشه. برخلاف نظر پویا حتی اینهایی که بعد از پست هادی به خودشون رای دادن برای من بیشتر مشکوک میشن :دی یه حس شجاعت مصنوعی میگیرم که میشه باهاش از زیر قسمت منفی قضیه دررفت ( جوابشون هم اینه که خب من بعد از دیدن پست هادی رای دادم و اگر مافیا باشم چرا باید همچین کاری بکنم) :دی

امین کی پی

چرا مفتش امکان نداره نباشه و وکیل و شارلاتان میتونن نباشن؟

پست اشکان هم یه مقدار عجیب بود، چون شناختی ازش ندارم منتظرم ببینم در ادامه چی میگه.
اینکه امین یادش رفته بود شارلاتان هم جزو نقشای بازیه عجیب نشست برام!

• Smile
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام. حال و احوالتون که خوب به نظر میاد. من دیروز عصری تازه فهمیدم بازی شروع شده اونم اتفاقی چشمم به چنل تلگرامیمون خورد که اطلاعیه‌ب پست‌ها رو می‌ذاره. ولی چون داشتم گیم می‌زدم با بچه‌ها تا پاسی از صبح، در خدمتتون نبودم و الانم تازه از خواب بیدار شدم. دیگه در خدمتم.

در مورد بالانس، حدس منم ۳ مافیا، ۸ یا ۹ بیگناه و ۱ یا ۲ فرعی هست.

در مورد کارگردان، نقش و نفر هر دو به همدیگه میان. :دی به نظرم کنار اومدن با نقش کارگردان می‌تونه راحت‌تر از رهبرها باشه. به این جهت که باری روی دوش ما نمی‌ذاره. نه نیازی به حدس زدن هست، نه نیازی به اینکه حتی باهاش بازی کنیم. اما نگاه کردن به بازیش می‌تونه سودمند باشه. چون تکلیفش روشنه. حفظ تعادل، ساده و مختصر، برای اون بازی سختی می‌سازه ولی خوندن بازیش به اندازه‌ی خود بازیش سخت نیست احتمالا. الان که در فاز صفر بازی در تعادل کامل قرار داره، خوشحال‌ترین و بی‌هدف‌ترینه. در فازهای بعدی اگر ما وکیل یا شارلاتان داشته باشیم، اینجاست که تحلیل اعمال امیر حائز اهمیت می‌شه. من‌ الان یک تجربه‌ی شخصی رو میگم، بعد حرف آخرم رو درباره‌ی این نقش می‌زنم.

خودش تو پست اولش گفت نادیده گرفتنش تقریبا غیر ممکنه. چون به نظرم حرف درستی بود اتفاقا تصمیم گرفتم بیشتر گاردم رو بالا بیارم و نذارم حرف‌هاش خیلی تحت تاثیرم قرار بده. تا اینکه اومدم صفحه‌ی دوم تاپیک و بعد، پنجاه دقیقه‌ی بعدیش رو مشغول پیدا کردن اون یک جمله‌ای که یک نفر تو پست اولش گفته و خراب کرده بودم. بله. نادیده گرفتن حرف‌هاش غیر ممکنه خصوصا که هیچ عبایی از آزار دادن بقیه نداره.

کلام آخر اینکه من به شخصه هر حرفی بزنه بررسیش می‌کنم. دنبالش میرم و پی‌ش رو می‌گیرم. اگر به نتیجه‌ای رسیدم، فبها. اگر در یک بازه‌ی زمانی محدود، به هیچ نتیجه‌ای نرسیدم و فقط گیج شدم، رها می‌کنم. شاید حالا بعدا فهمیدم منظورش چی بوده یا هیچ موقع نفهمیدم. اگر مخاطبش خودم باشم، پلن همینه. فکر می‌کنم، توصیه‌ی خوبی بود انجام میدم و اگر حال نکردم انجام نمیدم. و اگر خودم از قبل قصد داشتم اون کار رو بکنم، لعنت گویان انجامش میدم. حالا چرا لعنت رو خودش لابد می‌فهمه.

در مورد پویا، پست اولت به من حس خوبی داد. احتمالا به اشکان هم حس خوبی داده که اون حرف رو زده، حالا در مورد اشکان صحبت می‌کنم جدا. تا الان ادواری که باهات بودم، پایه‌ی کارم رو بر این می‌ذاشتم که بهت اعتماد نکنم حتی اگه خلافش ثابت شه. به نظر نمیاد که خودت خیلی ناراحت باشی از گاردی که بقیه در برابرت دارن. می دونی که گاردشون منطقیه و حتی در هر بازیت گارد رو بالاتر هم میاری. من مستثنی نیستم از چیزی و گارد رو پایین نمیارم. اما چون پست اولت رو دوست داشتم، زیادی هم بالا نگه‌اش نمی‌دارم که حرف‌هات بهم نرسه. به بیان بهتر، رویکرد غیر منطقی در برابرت نخواهم داشت. هر جا حرفت رو قبول داشته باشم‌ تایید می‌کنم، هر زمان مخالفتی هم بود ابراز می‌کنم. این توضیح اضافه هم دادم چون به نظرم شفاف سازی نسبت به بازیم در برابرت نیاز بود. به بقیه هم پیشنهاد می‌کنم همین کار رو کنن. شفاف بودن خوبه، چون گیجی ترس میاره. ترس هم اشتباه میاره. کسی خواست تو تاپیک مطرح کنه، اگر هم نه نکنه. پیش خودش نگه داره.

تنها نکته‌ای که تو پست‌هات دیدم، همون بخشیه که ادامه‌ی حرف هادی رو گرفتی. پایین‌تر تو قسمت هادی توضیح میدم. توام بخون لطفا.

در مورد هادی، اینجا فقط یک پرانتز می‌ذارم. حرف رو نگه می‌دارم تا اول محمدحسین و رضا بیان جواب بدن. بعد من میام این پرانتز رو پر می‌کنم. کارشون از نظر من مثبت بوده یا منفی، حرکت تو چطور، این‌ها رو میگم. به نظرم اینجا پویا زود عمل کرد که امین‌ کی‌پی و اشکان رو حمایت کرد. باید صبر می‌کرد که اول هادی خودش با این دو نفر درگیر بشه و این دو فرد هم بدون اینکه نظر بقیه‌ی بازی رو (خصوصا مثبت و حمایتگرانه‌اش رو) بدونن جواب هادی رو بدن. درست نمیگم، پویا؟ به نظرت زودتر ورود کردن به این بحث روند اولیه‌ای که می‌تونست بهمون دیتا بده رو خراب نمی‌کنه؟

در مورد اشکان، برای منم سوال شد که چطور ۴ مافیا برات بالانس‌تره به طوری که گزینه‌ی ۳ مافیا رو روی میز نیاوردی کلا. حتما توضیح بده.

بازی کردنت همراه با پویا رو باید دید شکلش به چه صورته. صرفا توضیح اینکه پشت دستش بازی می‌کنی خیلی کُلی هست و در عمل می‌تونه شکل‌های متفاوتی داشته باشه. من بر اساس نحوه‌ای که این کار رو می‌کنی قضاوتت می‌کنم. یک نکته‌ای هم بگم که بیشتر مناسب تاپیک تحلیل بود ولی پیش پیش گفتنش هم خالی از لطف نیست. اینکه مستقیم و واضح کارت رو می‌کنی و خود رو در چهارچوبی که طی این سال‌ها این جمع ساخته قرار نمیدی چیز خوبیه. من دوستش دارم. ولی این تا زمانی جذابه که حس نکنم داره به طور غیر مستقیم بهم توهین می‌شه. حتما متوجه منظورم می‌شی، و اگه نمی‌شی؛ دارم به بازی برای شرط بندی، نبودن تو بازی، اهمیت ندادن به قوانین و از این حیث حرکات صحبت می‌کنم. امیدوارم بازی خوبی با هم داشته باشیم.

عرفان، خوبی، دلبندم؟ :دی

با جمله اخر گاد توی توضیح نقش کارگردان مخالفم :دی که نوشته بود با وجود کارگردان مطمعن باشین هرجور باشین تیمتون یه نماینده تو 3 نفر آخر خواهد داشت
چرا مخالفی؟

امین کی‌پی، یک سوال هم از شما دارم.

بین نقش های گفته شده نقشی که هیچ جوره امکان نداره نباشه مفتش هست انگار
چرا به نظرت مفتش قطعا تو بازی هست؟

• Love

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

گاد

راضیم از فعالیتتون در فاز صفر. تا این لحظه همه جز محمدامین و یاسین پست لازم رو دادن.
حالا که رای‌گیری رو تست کردیم، ارسال نتایج رو هم تست کنیم :دی توضیح اینکه ارسال نتایج در طول بازی صرفا جهت ثبت انجام می‌شه چون به هر حال خودتون می‌تونید از اون بالا نتایج رو ببینید.
برای دیدن اینکه هر کس از چه کسانی رای اورده هم می‌تونید روی اسم‌ها کلیک کنید.
اون مشکلی هم که عرفان داشت و گفت با وی‌پی‌ان نمی‌شه رای داد، درست و حل شد. با این حال باز هم وقتی رای می‌دین چک کنین که هم رایتون توی نظرسنجی ثبت بشه، هم پست ارسال بشه. تکرار می‌کنم که اگه رایتون توی نظرسنجی ثبت‌ نشه محاسبه نمی‌شه.

• مجموع رای دهندگان
    9
  • پایان رای‌گیری: .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
هادی و پویا:

فری

برداشتم از چیزی که نوشتی اینه که پویا اشتباه کرده یا گناه‌کاره. اگه این نیست، درستشُ مطرح کن. اگه اینه هم بگو تا برات بشکافم عزیزم.:دی

==============================================================================================================

مهسا:

در مورد پزشک گفتی که "فرق این چارچوبی که مطرح کردی با تصادفی کشیک رفتن یا نرفتن چیه؟ کلا مزیت این چیزی که گفتی رو نفهمیدم."
جواب: مزیتش ضد ضربه شدن کامل با حداقل استفاده از سهمیه هست.

در مورد بازپرس گفتی که "در این صورت احتمالا در کنار بازپرس یه نقشی مثل وکیل یا شارلاتان هم حواسشون به این خواهد بود. من با این موافق نیستم و به نظرم تمرکزش روی افراد موثر در نزدیک کردن به اعدام همون شخص خاص باشه بهتره."
جواب: احتمالا متوجه حرفم نشدی. فرض کن اونا لباس هست، که توضیحش راحت باشه. فرضا من بازپرس هستم و به نظرم آرش اعدام میشه این فاز و گناه‌کاره. آرش و ایکس را انتخاب می‌کنم. اگه آرش اعدام بشه، نقشش اصلا مهم نیست چی اعلام بشه و لباس داشته باشه یا نه. فرضا می‌گه مافیا بود. به منم جواب مثبت داده گاد. یعنی ایکس هم مافیا هست. تنها حالت غیر قطعیش اینه که ایکس بی‌گناه باشه و لباس مافیا داشته باشه. که این برای تمام حالات پرسش ممکنه و برای حالت من کمتر محتمل هست. اونورش ولی قطعی هست. یعنی آرش چه واقعا مافیا باشه، چه مافیا نباشه و لباس گرفته باشه، اونی که اعلام میشه مهمه برا من. چون گاد جواب اینُ داده. جواب نقش حقیقیشُ نداده که.
ولی اونی که تو گفتی هم بسیار خوبه. مرسی.

در مورد پویا، پست اولت به من حس خوبی داد. احتمالا به اشکان هم حس خوبی داده که اون حرف رو زده، حالا در مورد اشکان صحبت می‌کنم جدا. تا الان ادواری که باهات بودم، پایه‌ی کارم رو بر این می‌ذاشتم که بهت اعتماد نکنم حتی اگه خلافش ثابت شه. به نظر نمیاد که خودت خیلی ناراحت باشی از گاردی که بقیه در برابرت دارن. می دونی که گاردشون منطقیه و حتی در هر بازیت گارد رو بالاتر هم میاری. من مستثنی نیستم از چیزی و گارد رو پایین نمیارم. اما چون پست اولت رو دوست داشتم، زیادی هم بالا نگه‌اش نمی‌دارم که حرف‌هات بهم نرسه. به بیان بهتر، رویکرد غیر منطقی در برابرت نخواهم داشت. هر جا حرفت رو قبول داشته باشم‌ تایید می‌کنم، هر زمان مخالفتی هم بود ابراز می‌کنم. این توضیح اضافه هم دادم چون به نظرم شفاف سازی نسبت به بازیم در برابرت نیاز بود. به بقیه هم پیشنهاد می‌کنم همین کار رو کنن. شفاف بودن خوبه، چون گیجی ترس میاره. ترس هم اشتباه میاره. کسی خواست تو تاپیک مطرح کنه، اگر هم نه نکنه. پیش خودش نگه داره.

تنها نکته‌ای که تو پست‌هات دیدم، همون بخشیه که ادامه‌ی حرف هادی رو گرفتی. پایین‌تر تو قسمت هادی توضیح میدم. توام بخون لطفا.

در مورد هادی، اینجا فقط یک پرانتز می‌ذارم. حرف رو نگه می‌دارم تا اول محمدحسین و رضا بیان جواب بدن. بعد من میام این پرانتز رو پر می‌کنم. کارشون از نظر من مثبت بوده یا منفی، حرکت تو چطور، این‌ها رو میگم. به نظرم اینجا پویا زود عمل کرد که امین‌ کی‌پی و اشکان رو حمایت کرد. باید صبر می‌کرد که اول هادی خودش با این دو نفر درگیر بشه و این دو فرد هم بدون اینکه نظر بقیه‌ی بازی رو (خصوصا مثبت و حمایتگرانه‌اش رو) بدونن جواب هادی رو بدن. درست نمیگم، پویا؟ به نظرت زودتر ورود کردن به این بحث روند اولیه‌ای که می‌تونست بهمون دیتا بده رو خراب نمی‌کنه؟
ترسا
پاراگراف اول: من در برابر هیچ کسی، هیچ گاردی ندارم و دوست هم دارم کسی هیچ گاردی نداشته باشه برام. ولی درک می‌کنم چی می‌گی. اتفاقا بسیار ناراحت می‌شم ولی کاری نمی‌تونم بکنم.
و البته، هر حرفی باشه رک مطرح می‌کنم، پیشنهادم به بقیه هم همینه.
سوال: من در ذهن تو یا بی‌گناه هستم یا گناه‌کار. غیر این نیس دیگه.:دی اون جمله که برجسته کردم یعنی چی؟ منظورم اینه به فرض من برات گناه‌کار باشم و پست اولم ُ دوست نداشتی (خلاف حرفت)، چه دلیلی داره در اون حالت هم که رویکرد غیرمنطقی داشته باشی؟

پاراگراف دوم: نه. درست نمی‌گی در مورد بنده.:دی ممکنه در مورد خودت یا تعدادی از بقیه دوستان درست باشه فقط.
من هرجایی لازم باشه، هر اظهارنظری که مفید بدونم انجام می‌دم و هر حمایت یا حمله‌ای که بخوام هم انجام می‌دم. بعضیاش منتظر حرف خود هم می‌شم؛ بعضیاش نمی‌شم. اصلا اینجوری نیست که همیشه منتظر فردی که ازش سوال شده، بشم. ولی یه رویکرد اینه که همیشه منتظر بشه. احترام قائلم، ولی رویکرد من نیست.
سوال: چه اطلاعاتی می‌تونست بده؟ خود فرد نباید جوابی که من دادم بده. نه اینکه اگه بگه گناهکاره یا نگه بیگناهه ها. نه. به درد نمی‌خوره اون جواب از زبان خود فرد. چون من از طرف خودم حرف زدم و دید خودمُ گفتم. اون نمی‌تونه دید منُ بگه. چون چنین چیزی را نمی‌دانسته.:دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
تا اینجا از افراد حاضر به فری مشکوک‌تر هستم. سوالش بیخود بود به‌نظرم. و توضیحش هم با اینکه بد نبود؛ ولی بسیار بد مطرحش کرد. حالا بگه منظورش دقیقا چی بوده، از بحث در این مورد و البته سوال‌هایی که ازش دارم، سعی می‌کنم به نتایج دقیق‌تری برسم. فعلا ترجیحم گفت‌وگو هست.

بازی هادی (علی‌رغم این‌که پست اولش که فقط رای بود دوست نداشتم)، با ادامه محکمش برام مثبت شده تا حدی. بازی مهسا محکم و جستجوگرانه هست و مثبته برام فعلا. امین هم پست‌هاش مفید بوده و فعلا وزن مثبتش برام بیشتره.
در مورد بقیه نظر خاصی ندارم. اینام خیلی خوشحال نشن البته اگه گناه‌کارن. گناه‌کار باشید، دیر یا زود گیر می‌افتید این دور.:دی

درصدی بخوام بگم، به جز خودم 12 نفر در بازی هستن. 3 مافیا اگه بگیرم می‌شه 25 درصد. 2 فرعی هم کمی از 15 درصد بیشتره. چون یه احتمال ضعیفی هم می‌دم که دو فرعی نباشه، همون 15 درصد می‌گیرم. رند و راحت هم هست.:دی یعنی پیش‌فرض برام همه 60 درصد بی‌گناه، 25 درصد مافیا و 15 درصد فرعی هستن. اینایی که اسم نبردم، یعنی درصد بی‌گناهیشون همون 60 هست یا نهایتا 5 درصد بالا پایین هست و مهم نیس فعلا.
در سوالاتی که خواهم پرسید و با خوندن بحث‌های شما دوستان، اینا به مرور واضح‌تر می‌شه برام.

از افرادی که نیستن، محمدامین چون سابقه‌اش خراب‌تره، بهش رای می‌دم. به یاسین هم یه اتهام همین‌جوری می‌زنم تا ببینم پست اولش کی ارسال می‌شه و چگونه هست. بعد در خدمتش هستیم.:دی
محمدامین هم می‌دونم دیشب عروسی بوده. ولی ما هم بیکار نیستیم. منم امروز یه سری کار داشتم از صبح و پست‌ها رو بین کارام نوشتم. و الآنم دارم می‌رم بیرون و تا شب نیستم.

رای بهش می‌دم تا:
1. اگه گناه‌کاره، از همین اول بازی فشار بیاد روش و نتونه مرض بازیشُ زیاد استفاده کنه.
2. اگرم بی‌گناهه که بدونه جدی روش نظر دارم و بهتر فعالیت کنه از ورودش. در سوالات زیادی که ازش خواهم پرسید، گفت‌وگو رو ادامه می‌دم.
کسی دیر بیاد اینه. مثلا به جای 3 سوال، 10 سوال ازش می‌پرسم. که نره یه گوشه.:دی به ورودش بستگی داره البته.
سوالا اگه برسم آخر شب وگرنه فردا صبح ارسال خواهد شد. بعضیاش از حرفاتون هست؛ بعضیاش هم سوال کلی یا جزئی هست برای اینکه بفهمم با چی طرفم.:دی

رای به اعدام: محمدامین

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین