برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دهم مافیا | داستان یک جلاد - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
مافیایی
پسندها
5
امتیازها
50
مدال‌ها
8
سلام به همگی عیدتون مبارک. وسط تبریک عید بیام راجع بالانس بگم ظلمه خدایی؛ نیست؟ اقای گاد شما بسیار دیکتاتور تشریف دارید
.
در کل زندگیم تاحالا درمورد بالانس حرف نزدم و واقعا نوفهمم حالا ک اجباریه با توجه به زور گاد و حرفایی که ازتون خوندم؛ بنظرم اره میشه ترکیبی از قاتلین؛ مافیا و فرقه و فرعی تو بازی باشه منتها شعور تعدادیم کمه و نمیدونم از هرکدوم چندتا باشه منطقی و بالانسه. گادی پویا هم نمیشناسم اونقد چون تو دورهای پویا زیاد بازی نکردم ( خاک بر سرم؟ )
.
همین نظر خیلی تخصصی من رو فعلا داشته باشید :)) تا جریان باشی اغاز شه در خدمت باشم

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام دوستان، سال نو همگی مبارک. من هنوز پست ها رو نخوندم و حقیقتا نمی رسم که بخونم. فکر کردم می رسم. با عرض معذرت از گاد عزیز اگه می شه من از فردا هستم کامل ❤

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلامی دوباره :دی سال و قرن نو مبارک :گل: دور جذابی داریم همیشه دورای عید رو دوست داشتم مرسی از پویا که بهونه دور همیمون شد :قلب:

با توجه به شواهد و اینهمه تنوع مخصوصا تو نقشای گناهکاری ، در نگاه اول به نظر منم مثل خیلیا بعید رسید که همه این گروها تو بازی باشن ، مخصوصا با در نظر گرفتن تعداد هر گروه و بالانسشون تو ادوار قبل و شانس برنده شدن و اینا ، ولی به نظرم این سورپرایز ویژه پویاس :دی همیشه یه چیزی تو آستین داره به نظرم یه جوری بالانس کرده که ما تو نگاه اول بعید بدونیم بودن همه گروهای گناهکاری و فرعیا رو و بین بازی یهو رکب بخوریم :دی

من میخوام با در نظر گرفتن مافیا فرقه قاتلان و وکیل بازی رو استارت بزنم چون کاملا محتمله که با بیگناهای گل درشت ، تعداد بیگناها رو اصلاح کرد بنظرم ، و طبق سر نخ هایی که هر شب بدست میاد تصمیم بگیرم چون تو شروع بازی توفیری نداره که چند نوع گناهکار داریم مهم همون گناهکار بودنشونه ( تکبیر ) :دی

امیدوارم فعالیتا خوب باشه که بعد مدتها اینهمه بازیکن اسمی تو بازیه جیگرمون حال بیاد :دی :105:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فاز شب هست. هدف بدین. امشب استثنائا وقت بیشتر می‌دم و پست اتفاقات هم فردا صبح ارسال می‌شه.

تاپیک ولی باز هست برای ادامه بحث‌ها و از فردا انتظار حضور پررنگ‌تری دارم. ولی بحث دونفره تکراری نکنید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
اول اینکه از کیفیت و میزان دقت در نظرات در مورد بالانس راضی نیستم. ضمن اینکه عدم مصونیت‌ها و کسر سهمیه برای چند نفر اعمال گردید. کادو هم نمی‌دیم بهشون.
;)

اتفاقات مهم شب اول:
هیچی.

حالات ممکن:
(از این حالات یک مورد کاملا صحیح و موارد دیگر شامل حداقل یک اشتباه است.)

1. روان‌پریش قتل موفق داشت.
جاسوس از نقشش استفاده نکرد.
دکتر جان یک نفر را نجات داد.

2. مافیا اقدام به قتل داشت.
جنگیر فعالیتی نداشت.
کاراگاه هدفی نداشت.

3. شازده کسی را زندانی نکرد.
جادوگر اقدام به جذب انجام نداد.
دکتر از کسی حفاظت نکرد.

توضیح مهم: اگر به منطق تسلط کامل ندارید، بهتره در این بخش نظر ندید. هرچند چون فاز شب اول بود، خیلی راحت و صریح نوشتم.
هیچ حرفی در رابطه با نقش خودتون در شب نباید بزنید؛ حتی غیر مستقیم. مثلا نیاید بگید
به‌نظرم کاراگاه هدف نداشته و مورد دوم درسته.:دی اشاره ریز هم ببینم گادکش هست درجا.

فاز روز دوم
افراد حاضر در بازی
20 نفر

آرش (Arsonist)
رضا (RezaZ)
محمدامین (Mamalgr)
فری (FM90)
صدرا (Sadra)
امیر (Amir)
مهدی (Mahdi)
مهدی پالیزوان (HeIlIG DaVidS)
یاسین (برلین)
خلفی (Amin Khalafi)
مهسا (Moonsa)
عرفان (Erf_ju)
محمدرضا (Smrs)
ال امین (Amin)
محمد چاوش (Chavosh)
محمدحسین (Atomic Ant)
ممدرضا (Challenger)
سامان
ترسا (Lotus)
سحر (Sahar)

زمان پایان فاز: دوشنبه ساعت 23

فاز روز دوم را شروع بفرمایید.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام علیکم😁 و چه سکوتی😬
من در یک نگاه کلی به پست شروع فاز به این نتیجه رسیدم که دکتر تنها فرد مشترک توی این سه حالته، و بلاخره یا یه کاری انجام داده یا انجام نداده، یعنی هر دو تا بند ۱ و ۳ در مورد دکتر نمیتونه غلط باشه، میتونه؟!پس با این حساب فکر میکنم یا حالت اول درسته یا حالت سوم، که حالت اولم تابلوعه درست نیست چون اگه روان‌پریش قتل موفق داشته باشه باید کسی میمرد و الان نمرده هیشکی😁. به این دلایلی که گفتم حالت ۳ میتونه درست باشه؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
اول اینکه از کیفیت و میزان دقت در نظرات در مورد بالانس راضی نیستم

فرعی‌ها هم ممکنه 0 یا 1 عدد باشن.

من به این دقت نکرده بودم، پس فرعی از یکی بیشتر نیست. از اون چهارتا فرعی من احتمال حضور وکیل و بیشتر میدونم، بعدش جلاد.

جنگیر فعالیتی نداشت.
کاراگاه هدفی نداشت.

دکتر از کسی حفاظت نکرد.

توضیح مهم: اگر به منطق تسلط کامل ندارید، بهتره در این بخش نظر ندید. هرچند چون فاز شب اول بود، خیلی راحت و صریح نوشتم.

بعید میدونم توی این جمع کسی تسلطش روی منطق کامل باشه ولی دلیل نمیشه نظر ندیم و منطق و به چالش بکشیم :دی

توی این حالات یکیش هر سه گزاره اش درسته، و دو تای دیگه حد اقل یه اشتباه دارند. و ممکنه هر سه گزارشونم اشتباه باشه حتی.

گروه اول که همون گزاره اولش اشتباهه چون کسی نمرده.

برای تشخیص از بین گروه دوم و سوم باید دید چه راه هایی برای جلوگیری از قتل مافیا وجود داره و توی گزاره ها دنبال نقضشون گشت. مثلا اگر تنها راه حفاظت از قتل مافیا دکتر باشه اگر توی هیچکدوم از گروه ها صحبتی از حفاظت دکتر وجود نداشته باشه میشه نتیجه گرفت که گروه دوم اشتباهه. منتهی من هنوز راه های جلوگیری از قتل مافیا رو بررسی نکردم بنابراین نمیتونم نتیجه بگیرم از بین سوم و دوم. اما حسی بخوام بگم گزینه سوم و انتخاب میکنم. چون به فعالیتای شب اول شبیهه. ممکنه هم رندوم زده باشن، البته با توجه به اینکه گزاره ای مبنی بر فعالیت محافظتی وجود نداشته میشه راه های دیگه رو بررسی کرد مثل زدن به ضدضربه ها.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام علیکم😁 و چه سکوتی😬
من در یک نگاه کلی به پست شروع فاز به این نتیجه رسیدم که دکتر تنها فرد مشترک توی این سه حالته، و بلاخره یا یه کاری انجام داده یا انجام نداده، یعنی هر دو تا بند ۱ و ۳ در مورد دکتر نمیتونه غلط باشه، میتونه؟!پس با این حساب فکر میکنم یا حالت اول درسته یا حالت سوم، که حالت اولم تابلوعه درست نیست چون اگه روان‌پریش قتل موفق داشته باشه باید کسی میمرد و الان نمرده هیشکی😁. به این دلایلی که گفتم حالت ۳ میتونه درست باشه؟

منظورم از مشترک بودن توی سه تا حالت، یعنی اینکه تنها کسیه که بیشتر از یه بار نام برده شده ازش و دو تا کار مخالف هم در موردش گفته شده که یکیش درسته.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
من به این دقت نکرده بودم، پس فرعی از یکی بیشتر نیست. از اون چهارتا فرعی من احتمال حضور وکیل و بیشتر میدونم، بعدش جلاد.

بعید میدونم توی این جمع کسی تسلطش روی منطق کامل باشه ولی دلیل نمیشه نظر ندیم و منطق و به چالش بکشیم :دی

توی این حالات یکیش هر سه گزاره اش درسته، و دو تای دیگه حد اقل یه اشتباه دارند. و ممکنه هر سه گزارشونم اشتباه باشه حتی.

گروه اول که همون گزاره اولش اشتباهه چون کسی نمرده.

برای تشخیص از بین گروه دوم و سوم باید دید چه راه هایی برای جلوگیری از قتل مافیا وجود داره و توی گزاره ها دنبال نقضشون گشت. مثلا اگر تنها راه حفاظت از قتل مافیا دکتر باشه اگر توی هیچکدوم از گروه ها صحبتی از حفاظت دکتر وجود نداشته باشه میشه نتیجه گرفت که گروه دوم اشتباهه. منتهی من هنوز راه های جلوگیری از قتل مافیا رو بررسی نکردم بنابراین نمیتونم نتیجه بگیرم از بین سوم و دوم. اما حسی بخوام بگم گزینه سوم و انتخاب میکنم. چون به فعالیتای شب اول شبیهه. ممکنه هم رندوم زده باشن، البته با توجه به اینکه گزاره ای مبنی بر فعالیت محافظتی وجود نداشته میشه راه های دیگه رو بررسی کرد مثل زدن به ضدضربه ها.

مگه روان پریش و سم شناس دوتایی با هم قتل انجام نمیدن؟
ببین اگه درست یادم باشه فقط سه حالت داشت قتلشون، حالت اول در صورتی که هر دوشون زنده‌ان، حالت دوم سم شناس مرده باشه و حالت سوم روان پریش مرده باشه. از اون جایی که هیچکدوم نمردن پس حالت اول انجام میشه پس قتل دو مرحله‌ای باید انجام بدن.
حالا نکته اینه که گاد به چه شکل اقدام شب اولشون رو بیان میکنه :دی منطقا باید گفته بشه روان پریش با موفقیت زخمی کرده ولی احتمال کمی هم هست که بگیم روان پریش قتل موفق داشته و حالا منتظرن تو فاز شب امروز سم شناس هم وظیفه‌ی خودش رو انجام بده.

به چشم من عجیبه که وقتی می دونیم هر دو نفر زنده‌ان، هیچ قتلی هم اتفاق نیفتاده گاد بیاد همچین گزاره‌ی اشتباه واضحی رو بیاره :دی از سادگیش مشکوکم :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

جهت رفع ابهام:
درستش اینه که هرکدام از فرعی‌ها ممکنه 0 یا 1 عدد باشند؛ نه اینکه مجموعا صفر یا یک.

----------------------

قتل موفق هم یعنی فرد کشته شده. وگرنه نوشته می‌شد زخمی یا مسموم شده.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
توی گروه اول گزاره سوم گفته دکتر جان یک نفر را نجات داد، درسته که اون گروه یک گزاره اشتباه درش هست اما ممکنه گزاره سومش درست باشه اگر اون گزاره درست باشه پس گزاره اقدام به قتل مافیا هم میتونه درست باشه. اما خیلی بعیده از نظرم. که مافیا و دکتر تو فاز اول یه نفر و هدف بدن، اگر این فرضیه درست باشه، گروه سوم هر سه گزاره اش درست نیست در نتیجه گروه دومه که هر سه گزاره اش درسته که گفتم بعیده ولی ممکنه. حفاظت دکتر و اقدام به قتل ناموفق مافیا نمیتونن به هم بیربط باشن چون در اینصورت دکتر در مقابل چه چیزی طرفو سیو کرده؟ اما گفتم که بعیده تو فاز اول چنین تصادفی، بنابراین من هنوز معتقدم گروه سوم هر سه گزارش صحیحه.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سلام مجدد

درباره‌ی گزاره‌ها اگر بخوام نظر بدم باید بگم که خب گروه اول مشخصاً غلطه چون کسی نمرده. بین گروه دو و سه هم احتمالات‌شون رو فری فکر می‌کنم کامل بررسی کرد و از نظر من هم منطقیه که احتمالاً گروه سه درست باشه.

ترسا
به چشم من عجیبه که وقتی می دونیم هر دو نفر زنده‌ان، هیچ قتلی هم اتفاق نیفتاده گاد بیاد همچین گزاره‌ی اشتباه واضحی رو بیاره از سادگیش مشکوکم
به چیش مشکوکی دیگه؟ :دی قرار نبوده بیایم معما حل کنیم که. :دی شب اول بوده و خود گاد هم گفته فقط یک گروه گزاره‌ها درستن. اورثینک نکن. :دی

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام مجدد

درباره‌ی گزاره‌ها اگر بخوام نظر بدم باید بگم که خب گروه اول مشخصاً غلطه چون کسی نمرده. بین گروه دو و سه هم احتمالات‌شون رو فری فکر می‌کنم کامل بررسی کرد و از نظر من هم منطقیه که احتمالاً گروه سه درست باشه.

ترسا

به چیش مشکوکی دیگه؟ :دی قرار نبوده بیایم معما حل کنیم که. :دی شب اول بوده و خود گاد هم گفته فقط یک گروه گزاره‌ها درستن. اورثینک نکن. :دی

دیگه گاد هم رفع ابهام کرد
فقط تعجب کرده بودم که گزاره اشتباه به این تابلویی باشه ولی الان که فری گفت دیدم این نکته رو منم جا اندااخته بودم که لزوما دوتا گزاره‌ی دیگه درست نیست. پس اخرش هم ساده نیست چیزی :دی

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام.

حالات ممکن:

جنگیر فعالیتی نداشت.
کاراگاه هدفی نداشت.

دکتر از کسی حفاظت نکرد.

از متن بالا، فقط دوتا چیز می فهمم.

1- عبارت بنفش قطعا غلطه، چون کسی نمرده و اصولا روانپریش وقتی هنوز اون یکی قاتل زنده است نمی تونه مستقلا قتل موفقی روز اول داشته باشه پس اساسا غلطه (منظور این جمله اقدام به مرحله اول قتل هم نیست، برام خودم ابهام بود از گاد پرسیدم) در نتیجه مورد یک تماما درست نیست
2- بین دو عبارت قرمز حتما یکیش غلطه، یعنی دکتر یا حفاظت کرده یا نکرده. جفتش با هم نمیشه.

احتمال هم بخوام در نظر بگیرم جفتش شدنیه. چربش خاصی نداره.

اما عبارت های آبی، اینکه جنگیر فعالیتی نداشته، با توجه به نوع جذب خاص این دور و محدودیت خیلی زیادش، فقط از نظرم وقتی می تونه درست باشه که فرقه ای وجود نداشته باشه. و برعکس فکر می کنم طبیعیه که حادوگر اقدام به جذب نکرده باشه در روز اول.

به عنوان نتیجه گیری، بین 2 و 3 یکیش اون حالت تمام درسته. با دیتا های فعلی فکر نمی کنم بشه به چیز بیشتری رسید. دیتا های بیشتر یا مال نخوندن نقش هاست، یا مال اطلاعاتیه که گروها دارن و ناخودآگاهشونه، یا مال کسیه که می خواد ذهن هارو ببره سمتی. :دی

اما دوتا حرکت برام جالب بود :

فری، روز اول عیدی می خوای فضا عوض شه دیگه ؟ تنها راه حفاظت از قتل مافیا دکتر باشه ؟ Are You kidding me? فرضا جراح رو نخوندی، باشه درست، روئین تن و کارآگاه بار اول و قاتلی که اقدام به قتل نکرده و اینا رو چرا پشم گرفتی. بررسی راه جلو گیری چه صیغه ایه دیگه؟ واضحا نقش هایی داریم که قرص خوردن :)) اینا همیشه هم بوده. عجیبه واقعا ازت.

خب یهو بگو میدونم مافیا نزده، چرا اینقدر سختش می کنی؟ :))

بعد از حرکت تو عجیب تر این جمله زیر از رضاست:

سلام مجدد

رضا این تحلیل رو خونده و تائید کرده و بهش استناد می کنه. جالبه.

واضح تر بخوام بیان کنم، حسم اینه شما دو نفر احتمالا میدونید که مافیا نزده. یعنی اگر یکیتون هم بر حسب بی دقتی بوده باشه، اون یکی ناخودآگاهش بوده از نظرم. باید واکنش هاتون رو دید.

پی نوشت: خلفی ملعون جای اینکه از دیگران آوزون بشی، تحلیلتو کن.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
حالا که ۱ غلطه و یکی از بین ۲ و ۳ درسته، پس یعنی حتما فرقه داریم تو بازی.
توی توضیحات نقشا نوشته که جنگیر هر شب میتونه تسخیر بکنه و ... اینا باید تسخیر بکنن و نفر جذب کنن، درسته وجود شازده و سامورایی براش خطرناکه ولی بلاخره که چی! مخصوصا وقتی بیشتر از دو تا نفوذی نیست‌ و هیچ مصونیتی هم در برابر قتل ندارن. به نظرتون تسخیر نکردن جنگیر چقدر منطقیه؟
مورد سه منطقی‌تره، چون شازده که سهمیه‌اش محدوده منطقی نیست شب اول کاری بکنه، جادوگرم منطقا صبر میکنه جنگیر تسخیر کنه یکیو بعد اگه اوکی بود جذبش کنن. عدم سیو دکترم فعلا برام قابل قبول‌تر از اینه که جنگیر هیچ کاری نکنه.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
حالا که ۱ غلطه و یکی از بین ۲ و ۳ درسته، پس یعنی حتما فرقه داریم تو بازی.

دقیقا چرا ؟

جنگیر هیچ فعالیتی نکرد
جادوگر هیچ فعالیتی نکرد

به لحاظ منطقی چیزی که وجود نداشته باشه می تونه هیچ فعالیتی "نکنه". :دی غیر اینه ؟ اگر "هر دو" گزاره "فعالیت کردن" بودن، می شد نتیجه که مد نظرته رو گرفت. ولی الان نه.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
دقیقا چرا ؟

جنگیر هیچ فعالیتی نکرد
جادوگر هیچ فعالیتی نکرد

به لحاظ منطقی چیزی که وجود نداشته باشه می تونه هیچ فعالیتی "نکنه". :دی غیر اینه ؟ اگر "هر دو" گزاره "فعالیت کردن" بودن، می شد نتیجه که مد نظرته رو گرفت. ولی الان نه.

جای اون نقطه قرار بود علامت سوال باشه 😁، ولی تو ذهنم این بود که این دو تا گزاره یعنی فرقه هست، فکر نمیکردم گاد بخواد با بنده‌های گنگش اینطوری کنه و از چیزی که ممکنه تو بازی نباشه هم گزاره بنویسه☹️. که ظاهرا کرده☹️. متاسفانه حق با شماس😁.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام.
از حالاتی که پویا گفته و نوشته که یک مورد کاملا صحیح و موارد دیگر شامل حدقل یک اشتباه است ! پس حالت اول که روان پریش قتل موفق داشته کنکله. مورد دوم و سوم باقی میمونه.
بر اساس تجربه، مافیا معمولا تو این فازای اول یه اقدام به قتل انجام میده پس اگه مورد دوم کاملا درست باشه یا تیر به دیوار خورده یا مورد آخر از حالت اول هم درسته. اما احتمال درست بودن حالت سوم هم تقریبا با حالت دوم برابره اما چیزی که بیشتر توجهم و جلب میکنه همون اقدام به قتل مافیاس که یخرده انگولک میکنه تو تحلیلم و بخاطر همین گفتم تقریبا برابره !

فری
چرا اقدام به قتل مافیا رو بعید میدونی ؟ با توجه به اینکه دست مافیا تو فازای اول واسه تیر زدن بازه.

امیر
درسته که به لحاظ منطقی چیزی که وجود نداشته باشه فعالیتیم نمیتونه بکنه اما برای حذف احتمال وجود فرقه کافی نیست. اونجوری که من فهمیدم فرقه فقط میتونه نفوذی هارو جذب کنه پس واسه این هم باید دنبالشون بگرده، پس هیچ فعالیتی نداشتن تو این فاز هم طبیعیه کاملا و دلیل بر عدم وجود فرقه نیست. پس بیا در مورد این بحث کنیم که چرا فکر میکنی فرقه نداریم تو بازی ! :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری، روز اول عیدی می خوای فضا عوض شه دیگه ؟ تنها راه حفاظت از قتل مافیا دکتر باشه ؟ Are You kidding me? فرضا جراح رو نخوندی، باشه درست، روئین تن و کارآگاه بار اول و قاتلی که اقدام به قتل نکرده و اینا رو چرا پشم گرفتی. بررسی راه جلو گیری چه صیغه ایه دیگه؟ واضحا نقش هایی داریم که قرص خوردن اینا همیشه هم بوده. عجیبه واقعا ازت.

خب یهو بگو میدونم مافیا نزده، چرا اینقدر سختش می کنی؟

سلام امیر عزیز،

مثلا اگر تنها راه حفاظت از قتل مافیا دکتر باشه اگر توی هیچکدوم از گروه ها صحبتی از حفاظت دکتر وجود نداشته باشه

مثال زدم ، نگفتم این حقیقت بازیه.

واضحا نقش هایی داریم که قرص خوردن

این و نفهمیدم، قرص چیه دیگه؟

خب یهو بگو میدونم مافیا نزده، چرا اینقدر سختش می کنی؟

الان این نتیجه گیریت بود؟ :|

- - - Updated - - -

فری
چرا اقدام به قتل مافیا رو بعید میدونی ؟ با توجه به اینکه دست مافیا تو فازای اول واسه تیر زدن بازه.

چون تیر رندومه، از منطق من تیر رندوم زدن توی این سطح و با این تعداد ریسکیه، البته امکانش و رد نمیکنم ولی اینکه نزده باشن احتمالش بیشتره. حالا ای دستشون بازتره منظورت چیه؟ توضیح بده.

- - - Updated - - -

صدرا^

- - - Updated - - -

امیر: میگی دو گروه 2 و 3 کاملا یک احتمال برابرند؟ یعنی مافیا تیر زده و دکتر سیو کرده یا ض ضربه زدن یا هرچی؟ یعنی تیر رندوم زدن؟ منظورت از قرص خوردن سیو دکتر بود؟

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
سلام خدمت همگی :دی

من دیروز درگیر بودم، امروز شروع کردم خوندن نقشا و پستا که خب نقشا خیلی شلوغ پلوغه، بترکی پویا :))

در مورد بالانس خود بالانس، فعلا نظر خاصی ندارم، الان هم فاز دومه می‌شه در مورد حرف بقیه نظر داد، به نظرم کسایی که راحت‌تر فرقه رو گذاشتن کنار ولی در عین حال به امکان حضورش اشاره کردن (که می‌شن امیر، آرش، رضا، ترسا، امین)، احتمال ربط داشتنشون به فرقه (چه به عنوان عضو اصلی چه به عنوان نفوذی) بیشتره. دلیلم هم اینه که این عدم قطعیت وجود فرقه، به نفع فرقه هست طبیعتا و ترجیح می‌دن بقیه فک کنن تو بازی نیس و خودشون هم کاری نکنن تو بازی تا جایی که می‌شه که واقعا فک کنن فرقه تو بازی نیس، و یهو شروع به جذب و ... بکنن که جلوگیری ازشون سخت تر باشه :دی

حالا اگه در ادامه بازی معلوم شد فرقه‌ای باشه، من به این ۵ نفر بیشتر بر می‌گردم :دی

این حالاتی که پویا گفته هم به صورت کلی بامزه‌س، دوست داشتم اضافه شدنش رو به بازی، ولی در عین حال به صورت کلی به درد نخور هست و منطقی هم هست که به درد نخور باشه، گاد نباید تاثیر زیادی رو بازی بذاره با این اطلاعات خارج بازی. مخصوصا این اوایل بازی. الان صحبتای امیر که به صورت کلی درسته و منطق کاملا همون رو می‌گه، یعنی بین ۲ و ۳ یکی درست هست. بین این ۲ تا هم منطقا هیچ چیزی رو نمی‌شه رد کرد و هیچ نتیجه اضافه‌ای نمی‌شه گرفت از جملات گفته شده، چون تنها جمله مثبت در خصوص مافیاس که می‌دونیم داریم، جمله‌های بقیه نقشا منفی هست که می‌تونه واقعا به خاطر انجام ندادن کارشون باشه یا نبودشون تو بازی. صرفا همونطور که باز امیر گفت، فرقه اگه باشه، گزینه ۲ احتمال کمتری داره درست باشه چون فرقه دلیلی نداره از نقش جنگیر که نقش هر شبی هست استفاده نکنه، مگه بخواد از سامورایی/شازده بترسه که اگه بخواد فاز اول از اینا بترسه، تا آخر بازی باید بترسه :)). از اونور دکتر هم سهمیه هر شب داره و استفاده نکردنش یه کم نامحتمله، ولی خب به خاطر بندی که داره که یک نفر رو بیشتر از ۲ بار نمی‌تونه حفاظت کنه، شاید دلیلی ندیده با حفاظت از خودش یا کس دیگه، محدودیت برای شبای‌ آینده ایجاد کنه برای خودش.

به صورت کلی پس به نظرم اگه فرقه داشته باشیم ۳ محتمل تره، اگه نداشته باشیم ۲ و ۳ یه احتمال رو دارن. ولی در کل، هر کدوم هم درست باشن، خیلی اطلاعات خاصی اضافه نمی‌کنن و بحث بیشتر خیلی فایده‌ای نداره. تنها اطلاعات شاید به درد بخورش این می‌تونه باشه که اگه ۲ درست باشه، مافیا یه تیر زده.

===

نکته جالب این وسط ولی نکته‌سنجی امیر بود از پست فری و رضا. فری که این همه تجربه داره مشکوکه از دست دادن همچین چیزی ازش، ولی خب به نظرم سهل انگاری بی‌گناهی هست تا گناهکاری، از این جهت که گناهکار حواس جمع‌تره. یعنی من الان فری بیشتر برام بی‌گناهه با این پستش یا دلقک :دی

عدم توجه رضایی که همه می‌شناسن سخت گیره عجیب تره ولی. حالا یا هم تیمی فری می‌تونه باشه که نخواسته انگولکش کنه (که با توجه به حرف بالام بعید می‌دونم + هم تیمی هم باشه دعوای زرگری مناسبی هست)، یا بنا به دلایلی می‌دونسته گزینه ۳ درسته و وقتی یکی گفته ۳ درسته، گفته آره احتمالا درسته (که یعنی یا مافیاس و می‌دونه تیر نزدن، یا فرقه س و می‌دونسته جنگیر فعالیت داشته، یا کارآگاهه که می‌دونسته هدف داشته). دلیل خوش‌بینانه‌م می‌تونه این باشه که حواسش نبوده، خیلی خوش‌بین نمی‌تونم باشم ولی :دی

برای پیش برد بازی:

رای به اعدام: رضا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین