برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور یازدهم مافیا | ته ِ خط

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب. در رابطه با بالانس، هر سه تیم مافیا، فرقه و قاتل در بازی هستند. این‌که کدوم حالتش هست هم نمی‌گم فعلا. شاید بعدا بگم و شاید هم نه.
توضیح هم اینکه معمولا در 20 نفر، 5 مافیا باید باشه و 3 فرقه که تازه یکی‌شون هم نفوذیه برای 20 نفر کمه و قاتل هم بردش خیلی سخته 2 از 20. منتهی بی‌گناهان هم تعدادشون زیاد نیست به نسبت ادوار قبلی؛ بنابراین برد برای همه گروه‌ها سخت هست و به‌نظرم هر گروهی ابتدا به ساکن، بین 20 تا 30 درصد شانس برد داره. پس تعادل برقرار هست چه فرعی داشته باشیم و چه نه.
بندگانی که نظر دادن و خصوصا اونایی که زود نظر دادن، آفرین. اینایی هم که نظر ندادن به جز رابین و مهدی حسینی، خدمتشون خواهیم رسید. قبل اینکه وارد بازی بشن هم تشریف می‌آرن پیش گاد.

اتفاقات فاز شب اول
محمدرضا کشته شد متاسفانه و بی‌گناه بود.

توضیح: اتفاقات اصلی هم قرار بود در گزاره‌ها گفته بشه که تصمیم گرفتم خیلی اذیتتون نکنم از این جهت.
گزاره‌ها هم وقتم به طرز عجیب‌وغریبی کم و اطرافم شلوغ هست. فردا ظهر احتمالا منتشر می‌شود؛ چون طراحی‌ش نیاز به فکر زیادی داره.

فاز روز دوم

زمان اتمام: جمعه ساعت 23
محدودیت پست: هر نفر 10 پست. حداکثر تعداد پست در هر روز 4 عدد.

بازیکنان حاضر در بازی 19 نفر

آرش (Arsonist)
رضا (RezaZ)
محمدامین (Mamalgr)
فری (FM90)
صدرا (Sadra)
مهدی (Mahdi)
یاسین (برلین)
خلفی (Amin Khalafi)
مهسا (Moonsa)
عرفان (Erf_ju)
ال امین (Amin)
محمد چاوش (Chavosh)
محمدحسین (Atomic Ant)
ترسا (Lotus)
عماد (Red Dragon)
محمد (Donnie)
رابین (Rabin)
سپهر (Sepehr)
مهدی حسینی

آرای لازم برای اعدام: 10 رای
این فاز چون هنوز بازی جدی نشده، رای اجباری نیست و زمانش هم کوتاه‌تر هست. دفاعیه هم نداریم؛ ولی هر کسی حداقل 10 رای بیاره اعدام هست.
رای اجباری و دفاعیه از فاز بعدی هست.

افراد شبه‌فرعی که نه حق رای دارن و نه رای می‌پذیرن:
سحر فراری هست؛ آریا صیاد. و امیر کلانتر.

ابتدای پست‌های گاد را به طور کامل و دقیق بخوانید؛ سپس فاز دوم را شروع بفرمایید.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
ویرایش گاد: پست فاز اول امیر به درخواست گاد دیرتر از بقیه ارسال شد.

سلام :دی
خب، می بینم که بوی احتیاط بازی رو برداشته، احسنت. :)) اولین چیزی که به ذهنم میرسه اینه که همین یعنی حالات ۷ تا ۱۳ احتمالش کمتر میشه، بازی که بیگناهش بیشتر باشه جسارتشم تو اول بازی بیشتره :دی حسشم از سه چهارتا تحلیل اول میگیره معمولا.

نکته بعدی اینکه حالت های تک تیم مافیا وقتی برای بازی ما جوابه ( یعنی جذابه ) که تا یه جاهایی از بازی معلوم نشه بازی شیوه اش اینه، یعنیگاد گول بزنه بازیو، اینکه گاد فردا می خواد بالانس رو اعلام کنه باعث میشه احتمالات ۱۰ تا ۱۳ یه پله دیگه کمرنگ بشه.

از اون طرف منم موافقم که تکرار بالانس دور قبل یعنی مافیا و قاتل به دو دلیل کم احتماله:

اول اینکه بازی پیش قرار بوده فرقه هم داشته باشه منتها چون گاد کشا تا ۳ نفر برآورد شده فرقه حذف شده، الان با توجه به اضافه شدن نقشای خیلی فرعی مثل نقش خودم به بازی احتمالا تمام این ۲۰ نفر برای بازی اومدن و نه گاد کش.

و دوم اینکه فرقه به میزان زیادی چکش کاری شده، هم نسبت به دور پیش و هم نسبت به دور های خیلی قبل و الان وقتشه این فرقه جدید تست بشه.

در نتیجه احتمال های ۷ تا ۹ هم یه پله دیگه کم احتمال تر میشه.

از اون طرف قاتل نسبت به دور پیش خیلی دیباگ شده و من بعید میدونم با این همه کاری که روش شده پویا نخواد قاتل جدید رو که رفع ایراد کرده رو باز امتحان کنه. مخصوصا که خیلی دوسش داره و اینکه گفتیم چون گاد کشا کمه بالانس جای ۳ تیم رو هم کاملا داره. گرچه اگر دو تیم مافیا وفرقه ببینم هم تعجبم اونقدر زیاد نیست ولی احتمالش کمه

در نتیجه گزینه های اصلی احتمالیم بین ۱ تا ۳ هست، که نذاشتن فرعی هم باز برام کمتر محتمله پس میرسم به گزینه ۲ یا ۳ که اونم اینقدر شبیه همه که مطمئن نیستم پویا خودش بالانسشو موقع نوشتن این احتمالا کامل بسته بوده باشه :))

پی نوشت: راستی اینکه گفته میشه فلان احتمال رو هم از گوشه ذهنم پاک نمی کنم سیس دور هاییه که بالانس اوایل بازی کشف نمیشه، طرف می خواد بگه من خیلی همه جانبه نگرم :)) این دور که فردا بالانس گفته میشه این سیس یه جوریه :)) حالا اینکه چجوریه به من مربوط نیست :))

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
یه چیزی که فاز قبل خیلی برام عجیب بود حین خوندن پست‌ها همین بحثی هست که امیر تو پی نوشت پستش بهش اشاره کرده. فاز قبل نمی‌شد در مورد بقیه پست داد طبق قوانین. ولی خب جالبه برام که وقتی گاد صراحتا گفته حالت درست بعد پایان فاز اول گفته خواهد شد، دیگه اینکه گاد تو رو خدا بگو که می‌گی و غافلگیر می‌شیم و ذهنم باید باز باشه چیه اون وسط نوشتین؟ انتظارم این بود که تحلیل‌ها و حدس‌های قاطع‌تری ببینم وقتی همه می‌دونیم بالانس قراره اعلام بشه. پس به ترتیب فری و بعدش عرفان و صدرا پست اولیه‌شون برام عجیب بود و جای سوال داشت. محمدحسین هم یه چیزی خطاب به صحبت من در مورد گروه گفته بود که الان یادم نمیاد (ویرایش گاد: ادامه این جمله پاک شد. علت: چیزی که گاد پاک می‌کنه رو اشاره نکنید بهش لطفا، چون نیست و قابلیت استناد نداره. می‌تونید دوباره سوال کنید که چی گفته اون فرد.)

مرگ بی‌گناه در شب اونم درحالتی که کنش و واکنشی انجام نشده بود اتفاق بدتری نسبت به یک مرگ معمولی هست. عملا انگار بالانس با ۱ بی‌گناه کمتر شروع شده اینطوری. انشالله که خیره

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
سلام و عرض ادب

من گفتم پست اول معارفه ام رو بدم تا ایشالا خدمت برسم ببینم چه صحبت ها و اتفاق هایی افتاده

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
یه چیزی که فاز قبل خیلی برام عجیب بود حین خوندن پست‌ها همین بحثی هست که امیر تو پی نوشت پستش بهش اشاره کرده. فاز قبل نمی‌شد در مورد بقیه پست داد طبق قوانین. ولی خب جالبه برام که وقتی گاد صراحتا گفته حالت درست بعد پایان فاز اول گفته خواهد شد، دیگه اینکه گاد تو رو خدا بگو که می‌گی و غافلگیر می‌شیم و ذهنم باید باز باشه چیه اون وسط نوشتین؟ انتظارم این بود که تحلیل‌ها و حدس‌های قاطع‌تری ببینم وقتی همه می‌دونیم بالانس قراره اعلام بشه. پس به ترتیب فری و بعدش عرفان و صدرا پست اولیه‌شون برام عجیب بود و جای سوال داشت. محمدحسین هم یه چیزی خطاب به صحبت من در مورد گروه گفته بود که الان یادم نمیاد (ویرایش گاد: ادامه این جمله پاک شد. علت: چیزی که گاد پاک می‌کنه رو اشاره نکنید بهش لطفا، چون نیست و قابلیت استناد نداره. می‌تونید دوباره سوال کنید که چی گفته اون فرد.)

مرگ بی‌گناه در شب اونم درحالتی که کنش و واکنشی انجام نشده بود اتفاق بدتری نسبت به یک مرگ معمولی هست. عملا انگار بالانس با ۱ بی‌گناه کمتر شروع شده اینطوری. انشالله که خیره

من یادم نبود که گاد قراره بالانسو فاش کنه وگرنه غافلگیر شدن معنایی نداره اینجا.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب سلام :دی

مهدی
با کلیت صحبتت موافقم و با وجود اینکه بحث خاصی نمی‌شه درموردش کرد (میان میگن حواسمون نبود :))) ولی میشه توش دنبال ترس گناهکاری گشت که از بین کسایی که اسمشونو اوردی من به پست صدرا بیشتر چنین حسی دارم. ولی چرا به پست مهسا که اولین نفری بود چنین حرفی رو زد اشاره نکردی؟ اینم عجیب بود :دی

محمدحسین امین خلفی
چی گفته بودین و به پست کی اشاره کرده بودین که گاد پاک کرد؟ :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
درود مجدد

اينكه يه بيگناهو همين اول از دست داديم خوب نيست طبيعتا اونم بازيكني مث ممدرضا ك اگه حوصله داشته باشه يكي از خفناست. ولي فك كنم چيز فكر نشده اي نيست و همين امر برا گناهكارا هم صادقه و اونام اسيب پذيرن ب اندازه بيگناها تو شب . اميدوارم ك همين باشه.

ثانيا پست امير رو ك ديدم بعدش مهدي هم اشاره كرد رفتم پستاي اول بازي گاد رو خوندم و ديدم اره تهش نرشته بالانس شب اول اعلام خواهد شد . من چن روز پيش ك پستاي ارلو خونده بودم اينو نديده بودم و احتمالا تو ويرايش اضافه شده و با اون ذهنيت بازي قبلي پست دادم ك اخرشم اشاره كردم ك با گزاره ها يا در نهايت به وقتش گاد اميدوارم بهمون بگه بالانسو ، اصلا ايده اي نداشتم ك شب اول لو ميده بالانسو وگرنه دليلي بر هجو نويسي در باب يك موضوع واضح رو نميبينم.

ولي سوال عارش سوال منم هست از مهدي

رفتم ديدم اولين نفر مهسا در مورد سورپرايز حرف زده و حالا كاري ب پستش ندارم ك اومده تكرار مكررات گاد رو كرده و نوار پر كرده اولش ك اصلا حس خوبي نداشت ولي بعدش گفته ٣ تارو ميگيرم ك سورپرايز نشم. بعدش صدرا و فري و ممدحسين از غافلگيري گفتن ، منم حرف از غافلگيري نزدم كاملا مشخصه ك از بي اطلاعيه اون بخش ، ثانيا از حرفام مشخصه ك چيزي براي غافلگيري نديدم چون نهايت حدسشو ميزدم ك گاد لو بده مثل دور قبل بالانسو.

ولي انتخابي برخورد كردنت در اين موضوع عجيب بود و يه مقدار عجله اي.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سید
اول اینکه بازی پیش قرار بوده فرقه هم داشته باشه منتها چون گاد کشا تا ۳ نفر برآورد شده فرقه حذف شده، الان با توجه به اضافه شدن نقشای خیلی فرعی مثل نقش خودم به بازی احتمالا تمام این ۲۰ نفر برای بازی اومدن و نه گاد کش.
چی؟ :| نقشای خیلی فرعی مثل نقش خودم؟!
یعنی چی این؟!

ویرایش گاد: امیر نقشش کلانتر هست. به توضیحات نقش‌ها مراجعه شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
مهدی

برای رفع ابهام من اون نوشته ای که گاد ویرایش کرد رو دوباره عنوان میکنم. پی نوشت پستم نوشته بودم که من توی گروه مافیایا نیستم و اطلاع ندارم که گویا قراره این بازی کشته ی شب زیاد داشته باشه. در ادامه گفتم اگر صحبت مهدی مبنی بر این مسئله درست باشه، منطقاً حالات 3-1 احتمالشون میره بالا.

ابتدای بازی اطلاعات کافی وجود نداره و اساس قضاوت، صرفاً پست بالانس افراد هست. با این حجم از اطلاعات نمیتونم شک جدی به کسی وارد کنم یا کسی رو مبرا کنم، ولی برآیند خودم رو از روز نخست بازی میگم شاید در ادامه به درد بازی بخوره. بیشتر هم از روی حس میرم جلو.

چاووش: به نظرم فعلاً حسش مثبته. هم شجاعت دادن پست اول بازی و "پیشرو بودن" رو داشته، و هم اینکه در تحلیلش دقیق و بی پروا بوده تا حدود خوبی.

مهسا: مهسا بنظرم حس پست بالانسش کمی منفیه. دلایلت هم اینه که تقریباً تمام پست رو کلی گویی کردی مهسا و دم آخر هم یه حالت رو تقریباً بدون دلیل انتخاب کردی و گفتی قابل قبول تره. دو تجربه ی بازی قبلی باهات هم بهم اینو میگه که تو در بازی ذوق و جستجوگری خوبی برای حدس بالانس داشتی، ولی این بازی کشفش خیلی برات با اهمیت بنظر نمیاد از نوشته ات. زود قضاوت نمیکنم چون اطلاعات کافی نیست ولی منتظر نوشته ی بعدیت هستم مهسا جان.

خلفی: خلفی با اینکه کوتاه صحبت کرده ولی ازش حس کلی گویی یا محافظه کاری نگرفتم. هر جمله اش تقریباً یه سمت و سویی داره. فعلا مثبت یا حداقل خنثی ست.

آرش: آرش فعلا حسش مثبته. پست بالانس آرش هم با اینکه کوتاهه ولی سمت و سو داره. محافظه کاری ندیدم. ضمناً ایرادی که در پست بعدی به مهدی گرفته به نظرم جستجوگر و مثبت میاد.

مهدی: پست بالانس با حس مثبت. مسیر مشخص بدون محافظه کاری. مسئله ی بعدی اینکه مهدی در پست دوم اش به فری، عرفان، صدرا + من شک وارد کرده. در واقع همین اول بازی "4 نفر" رو مستقیماً خطاب قرار داده که این عدم محافظه کاری هم برای من نشونه ی مثبتی به شمار میره. ایرادی که به مهدی وارد هست هم اینه که با توجه به ذهن جستجوگری که در این بازی نشون داده، چرا در مورد مهسا شکی نداشت.

عرفان: عرفان رو نمیشه پست بالانسش رو مثبت دید، ولی حس پشت جملات و کلماتش منفی هم نیست قطعاً. در واقع جملات عرفان رو من جهت دار میبینم و تقریباً با قاطعیت خوبی هم یه سری حالات رو حذف کرده رفته جلو. جملاتش در نظرم ساختگی نیومدند. فعلاً بنظرم حسش اوکی بوده.

رضا: خیلی کوتاه، اما مسیرش در حدس بالانس کاملاً مشخصه و بی پروا که مثبت محسوب میشه. اینکه توضیح زیادی نمیده به خودی خود نشونه ی خوبی نیست البته، ولی قاطعیت کافی رو برای حس مثبت تا اینجای بازی رو داراست.

سپهر: مشکل خاصی ندیدم. دقیق هم حالاتش رو گفته. فعلاً مثبت. تنها ایرادی که میبینم اینه که در یک حرکت خلاف جریان از احتمال "عدم وجود فرقه" صحبت کرده که خوشحال میشم در این مورد صحبت کنی سپهر جان.

محمد: نظر خاصی نمیتونم بدم واقعاً چون محمد تحلیلی از بالانس نداشته که بررسی کنم.

فری: فری حس پست بالانسش از نظر من مثبت نیست، ولی تجربه ی بازی قبلی باهاش بهم میگه که منطقش در قیاس با بازی خودش میتونه لااقل تا اینجای بازی عادی باشه. یک دور دیگه هم یادمه اول بازی گفته بود من تمام حالات رو در نظر میگیرم. این بازی متفاوته و نباید این رو میگفت ولی شاید واقعاً حواسش نبوده. منتظر نظراتت در ادامه هستم فری جان.

صدرا: از پست بالانس صدرا حس خوبی نمیگیرم. متاسفانه هم حس "کلی گویی" ازش دارم و هم "محافظه کاری". صدرا بازی قبلی هم کم حوصله بود البته. زود قضاوت نمیکنم و منتظر نوشته ی شما هم هستم صدرا جان.

ترسا: ترسا هم نوشته اش با وجود کوتاه بودن، دارای جملات جهت دار بود که "محافظه کاری" پشت کلماتش حس نمیشد. فعلاً حس مثبتی گرفتم ازش.

یاسین: نوشته ی یاسین دارای 5 جمله ست که جملات 1،2،3،5 حس مثبتی ندارند و کلی گویی هست. از طرف دیگه جمله ی 4 ام که تک جمله ی مفید در مورد بالانس هست نسبتاً جهت دار و غیرمحافظه کارانه و مثبت بنظر میاد.

عماد: همانند محمد، تحلیلی از بالانس نداشت نوشته اش، و فعلاً قضاوتی ندارم.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام :دی

ترس گناهکاری ؟ :دی آرش ترس گناهکاری ؟
جالبه ! همه به این واقفن که من هیچوقت اهل صحبت کردن در مورد بالانس نبودم و نیستم و همینطور نخواهم بود (در مورد اینکه چرا نخواهم بود بعد توضیح میدم.) و این دو دور اخیر که گاد اجباریش کرده و چراشم هنوز نمیدونم (شاید میخواد حدسامون و ببینه و به ریشمون بخنده) فقط در مورد بالانس صحبت کردم. اگر در این مورد شکی دارین میتونید به دورای قبل مراجعه کنید و پستای شروع بازی من رو ببینید. مورد دوم اینه که من همیشه دید همه جانبه به بازی داشتم و همه ی حالات رو در نظر میگیرم چون به قول کافکا بود کی بود میگفت ترجیح میدم طوری زندگی کنم که گویی خدا هست و وقتی مُردم بفهمم نیست، تا اینکه طوری زندگی کنم که انگار خدا نیست و وقتی مُردم بفهمم که هست. البته این هم همیشه سرلوحه ی بازیم بوده و چیزی نیست که فکر کنم برای کسی عجیب باشه آقا مهدی، تازه جالب ترش اینه که تو پست اولم هم به چراییش اشاره کردم، اگر امر دیگه ای هست با آغوش باز درخدمتتم، اگر احیانا گناهکار هم باشی که چه بهتر. :دی فکر نمیکنم پست بالانس اصلا پستی باشه که بخوای ازش حس مثبت یا منفی ای بگیری محمدحسین جان حالا اینش هم اهمیت نداره که گاد قرار بوده بعد از پایان فاز اول بالانس رو بگه یا همچین چیزی. بنظرم خیلی زود داری جلو میری، انگار که واسه یه چیزی عجله داشته باشی، اما چی ؟ نمیدونم. :دی کدوم غافلگیری عرفان ؟
و خب بریم در مورد اینکه چرا در مورد بالانس نظر نمیدم ! تو فاز یک بازی که بازی شروع نشده هنوز حدس زدن تعداد مافیا و فرقه و از این قبیل چه فرقی میکنه ؟ چه تاثیری داره ؟ چیزی که ما الان میدونیم در مورد تیمای گناهکاری اینه که اونا تیمن. اهمیتی نداره چند نفر ! اینکه حدس بزنیم مافیا چهار نفرن یا پنج نفر چه فرقی میکنه ؟ بنظر من که تو اینجای بازی فرقی نداره برای یکی مثل من. پذیرای نظرات مخالفتون هستم.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
خب سلام :دی

مهدی
با کلیت صحبتت موافقم و با وجود اینکه بحث خاصی نمی‌شه درموردش کرد (میان میگن حواسمون نبود :))) ولی میشه توش دنبال ترس گناهکاری گشت که از بین کسایی که اسمشونو اوردی من به پست صدرا بیشتر چنین حسی دارم. ولی چرا به پست مهسا که اولین نفری بود چنین حرفی رو زد اشاره نکردی؟ اینم عجیب بود :دی

محمدحسین امین خلفی
چی گفته بودین و به پست کی اشاره کرده بودین که گاد پاک کرد؟ :دی

به قول چاوش مرسی که دقت داشتی. :دی

و اما توضیح برای سوال تو و همچنین بقیه مثل عرفان و فکر کنم محمدحسین که همین رو دوباره پرسیدن:
من فاز قبل که پست‌هارو می‌خوندم چون این مسئله رو زیاد دیدم اتفاقا برام جالب و عجیب شده که چرا چیز به این واضحی رو که گفته شده رو چند نفر در نظر نگرفتن و دوپهلو صحبت کردن. و خب بله اتفاقا یکی از پست‌هایی که همین اشکال بهش وارد هست پست مهسا هست و من این رو دیده بودم. منتهی به خاطر فاصله‌ای که در فازها و پست‌ها افتاده من امروز که داشتم پستم رو می‌نوشتم اسم نفراتی که پستشون مشکل داشت تو ذهنم نبود و برای این هم اتفاقا مجبور شدم که دوباره پست هارو از اول بخونم ولی در این مرور دوباره نمی‌دونم چرا اون بخش از پست مهسا رو ندیدم یا احتمالا حواسم جمع نبوده. چون وقتی پست تو و سوال تو رو دیدم و برگشتم پست مهسا رو خوندم خیلی تعجب کردم که خب همین نوشته خودش یکی از عواملی بود که باعث شد من مشکوک شم و عجیبه که تو مرور دوباره ندیدمش. احتمالا فونت نوشته‌هاش و سایزش که متفاوت بوده باعث‌شده کامل نخونمش یا سریع خونده باشم که خب در مرور، متوجهش نشدم. سوالت کاملا به جا بود. بله و با این چیز اتفاقا مهسا هم از عرفان و صدرا جلوتره و نوشته‌اش تفاوتی با نوشته فری نداره.

در مورد این اگر باز سوالی داشتید حتما مطرح کنید. چون اگه ازش رد شید من به این حساب می‌ذارم که توضیحاتم براتون قابل قبول بوده.

-----
یه چیزی هم در مورد انتخابی عمل کردن ! که عرفان گفته بگم، این چیزی نیست که بشه پنهانش کرد وقتی در بازی کلا ۷-۸ تا پست داده شده. معنی‌ای نداره انتخابی عمل کردن. اونم در شرایطی که اسم ۴ نفر رو آوردم. پس کاملا مشخصه که باید به این فکر کنی که یا مهدی ندیده اون تیکه رو (یعنی پست‌ مهسا رو نخونده باشه) یا اینکه حواسش نبوده. که خب توضیح دادم چرا این اتفاق افتاده.

ضمن اینکه عرفان جوابی که تو به من دادی از گیری که من بهت دادم فراتره. من جایی نگفتم تو حرف از غافلگیری زده باشی. توضیحاتت در مورد اینکه پست گاد رو ندیدی رو می‌پذیرم. اما مدلی که در جواب، سریع گارد می‌گیری و به من حمله می‌کنی جالب نیست. چون کلماتی که استفاده می‌کنی مهمن. کلمات انتخابی و عجله‌ای مفهومی نداره در اونجا. حداقل از عرفان من انتظار دارم که وقتی اتهامی هم می‌زنه خودش یه بررسی بکنه ببینه چقدر احتمالش انتخابی عمل کردن و عجله‌ای عمل کردن توسط مهدی وجود داره.

مهدی

برای رفع ابهام من اون نوشته ای که گاد ویرایش کرد رو دوباره عنوان میکنم. پی نوشت پستم نوشته بودم که من توی گروه مافیایا نیستم و اطلاع ندارم که گویا قراره این بازی کشته ی شب زیاد داشته باشه. در ادامه گفتم اگر صحبت مهدی مبنی بر این مسئله درست باشه، منطقاً حالات 3-1 احتمالشون میره بالا.

محمدحسین

درسته. من دقیق یادم نبود اون بخش از صحبت‌هات و فکر می‌کردم چیزی گفتی که مربوط به همین حس و حال اینکه فرد مثلا خبر نداره گاد قراره بالانس رو افشا کنه ربط داشت که خب به این شکل نبوده. فکر می‌کنم اتفاقا همین از ناخودآگاه تو ذهنم ناشی شده که چون تو ذهنم بود تعداد زیادی اون عمل رو انجام دادن، شاید موقع نوشتن پست به جای مهسا ذهنم سمت تو و قسمت پاک شده پستت رفته. مرسی از توضیح مجددت.

جالبه ! همه به این واقفن که من هیچوقت اهل صحبت کردن در مورد بالانس نبودم و نیستم و همینطور نخواهم بود (در مورد اینکه چرا نخواهم بود بعد توضیح میدم.) و این دو دور اخیر که گاد اجباریش کرده و چراشم هنوز نمیدونم (شاید میخواد حدسامون و ببینه و به ریشمون بخنده) فقط در مورد بالانس صحبت کردم. اگر در این مورد شکی دارین میتونید به دورای قبل مراجعه کنید و پستای شروع بازی من رو ببینید. مورد دوم اینه که من همیشه دید همه جانبه به بازی داشتم و همه ی حالات رو در نظر میگیرم چون به قول کافکا بود کی بود میگفت ترجیح میدم طوری زندگی کنم که گویی خدا هست و وقتی مُردم بفهمم نیست، تا اینکه طوری زندگی کنم که انگار خدا نیست و وقتی مُردم بفهمم که هست. البته این هم همیشه سرلوحه ی بازیم بوده و چیزی نیست که فکر کنم برای کسی عجیب باشه آقا مهدی، تازه جالب ترش اینه که تو پست اولم هم به چراییش اشاره کردم، اگر امر دیگه ای هست با آغوش باز درخدمتتم، اگر احیانا گناهکار هم باشی که چه بهتر. فکر نمیکنم پست بالانس اصلا پستی باشه که بخوای ازش حس مثبت یا منفی ای بگیری محمدحسین جان حالا اینش هم اهمیت نداره که گاد قرار بوده بعد از پایان فاز اول بالانس رو بگه یا همچین چیزی. بنظرم خیلی زود داری جلو میری، انگار که واسه یه چیزی عجله داشته باشی، اما چی ؟ نمیدونم. کدوم غافلگیری عرفان ؟
و خب بریم در مورد اینکه چرا در مورد بالانس نظر نمیدم ! تو فاز یک بازی که بازی شروع نشده هنوز حدس زدن تعداد مافیا و فرقه و از این قبیل چه فرقی میکنه ؟ چه تاثیری داره ؟ چیزی که ما الان میدونیم در مورد تیمای گناهکاری اینه که اونا تیمن. اهمیتی نداره چند نفر ! اینکه حدس بزنیم مافیا چهار نفرن یا پنج نفر چه فرقی میکنه ؟ بنظر من که تو اینجای بازی فرقی نداره برای یکی مثل من. پذیرای نظرات مخالفتون هستم.

صدرا

می‌دونم به چراییش اشاره کردی. منظور من این بود که این که باز‌تر بخوای نگاه کنی یا نکنی فرقش ۱ فاز بوده کلا چون بالانس قرار بود افشا بشه. وگرنه با اینکه طرز نگاهت به بازی چطوریه و ترجیحت چی‌ هست مسلما کاری نداشتم. ضمن‌اینکه به طور کلی هم اشکال اون بخش از پست تو رو کمتر از نفرات دیگه می‌دونم و اسمت رو هم توی ترتیب فکر کنم به عنوان نفر آخر آوردمش. این که با آغوش باز در خدمت هستی هم خوبه.

اما این بخش آخر صحبتت که گفتی نکته‌اش چیه و چرا باید نظر داد؟ فرق و نکته‌اش همین صحبت‌هایی هست که ایجاد شده. تو یه چیزی می‌گی من یه چیزی می‌پرسم یکی دیگه میاد یه چیزی می‌گه و یه بحث شکل می‌گیره و مطمئن باش وقتی ۶-۷ نفر بحث می‌کنن امکان نداره همشون بی‌گناه باشن و این بحث‌ها نهایتا به نفع بی‌گناه‌هاست و این نوع شروع بازی درکل خیلی خوبه به‌نظرم.

توضیحات فری هم اوکیه فعلا. مهسا هم بیاد بگه در مورد سورپرایز شدنش. ها راستی آرش گفت که بحث خاصی در مورد اینا نمیشه کرد. آره خب موافقم ولی همین که سوال و جواب انجام بشه و لحن‌ها سنجیده بشه خوبه. حالا لازم هم نیست همین اول کار نتیجه‌گیری خاصی بکنیم.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب من بعد از غیبت من مثل اینکه تغییرات جالبی کرده بازی...من الان قضیه پست اجباری در مورد بالانس رو دیدم و از گاد عزیز هم عذرخواهی میکنم...صرفا پست ورود داده بودم چون در تلگرام بهم گفته بود و مطالعه نداشتم.

ولی کلی بخوام بگم منم نظرم ب نظرم صدرا نزدیکه...من هیچ موقع تحلیل گر بالانس خوبی نبودم کلا هم به نظرم باید همه حالت ها رو در نظر گرفت و تحلیل بالانس هم حداقل تا قبل از فاز 4 رو بیهوده میبینم تقریبا :دی وقتی 20 نفر تو بازی هست و کسی حرف نزده چی رو تحلیل کنیم :دی

حسی بخوام صحبت کنم تا این لحظه نسبت به مهدی عرفان و صدرا مثبتم یا شاید بهتره بگم منفی نیستم...خود همیشگیشون رو دیدم فقط این جمله تیپیکال که مهدی به عرفان گفت(که تو 90% بازیا در فاز های اولیه گفته میشه) یکم باهاش حال نمیکنم...اینکه میگی گیر من به تو در این حد نبود و واکنشت زیادی بود :دی اولا هر واکنشی نشون بده یه چیزی ازش در میاد ثانیا عرفان همیشه همینطوری بوده...واکنشش خارج از کارکتر نبوده به نظر من.

سید عزیز هم که با طومار تحلیلی طولانی شروع کرده و فعلا نظری راجبش ندارم :دی

- - - Updated - - -

سید

چی؟ :| نقشای خیلی فرعی مثل نقش خودم؟!
یعنی چی این؟!

ویرایش گاد: امیر نقشش کلانتر هست. به توضیحات نقش‌ها مراجعه شود.

من این رو الان دیدم...جالب بود :دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام سلام :دی الان خوبه، چیه این فاز ابتدایی که کسی به کسی کاری نداشته باشه :))
من در مورد پستای دیروز چیزایی که به دهنم میرسه رو میگم بعد میرم سراغ پستای امروز.

تا پست عرفان من نکته خاصی در مورد نظرات مربوط به بالانس ندیدم، پست عرفانم اوکی بود ولی تاقبل این قسمتش :دی

عرفان:
پس همون حالات ١-٦ رو من در نظر ميگيرم و اگر شد باتوجه ب حالاتي ك شبا گفته ميشه و اتفاقات شب تحليل ميكنيم و بالانس درمياد. درنيادم تهش پويا ميگه نگران نيستيم :دي

God نگو ك نميگي
یه آسودگی و توکل بر خدای فیکی حس کردم من اینجا :)) خوشم نیومد در کل و اصلا حس خوبی نداد. حالا با اینکه نمیدونی، یا از عمد داری وانمود میکنی که نمیدونی قرار بود امروز بالانس مشخص شه، کاری ندارم و بر این اساس قضاوتی نمیکنم، چون ممکنه واقعا این اتفاق بیفته که نبینه آدم یه چیزیو.

مهدی:
خب سوال تکراری رو که دوستان پرسیدن دیگه من نمیپرسم و جوابی که بهش دادی رو قبول میکنم. بعضی وقتا ممکنه یه اسم موقع نوشتن از قلم بیفته. ولی ایرادی که میگیری رو حداقل در مورد خودم وارد نمیبینم. چرا؟ در مورد اون سورپرایز که نوشتم باید بگم که من پست ابتدایی رو خیلی با عجله خوندم و متوجه نشده بودم که بالانس به صورت نسبتا واضح اونم به این زودی اعلام خواهد شد :)) نشون به اون نشون که نوشتم بریم جلو ببینیم چی پیش میاد :)) فکر میکردم خیلی باید بریم جلو :))
ولی ایرادی که به بقیه میگیری هم در حد گوشه ذهن نگه داشتن قبول دارم حتی نه در حد سوال و جواب. چون خودم ندیدم احتمال میدم بقیه هم شاید ندیدن یا اینکه کلا نظر دادن در مورد بالانس واقعا کار سختیه و نمیشه از روی نظری که در مورد بالانس داده شده قاطعانه نتیجه‌ای گرفت.
انتظارم این بود که تحلیل‌ها و حدس‌های قاطع‌تری ببینم وقتی همه می‌دونیم بالانس قراره اعلام بشه.
منظورت از قاطعانه دقیقا چیه؟ دیگه قاطع تر از این که گفتم بین 1 تا 3 رو در نظر میگیرم و 1 برام قابل قبول‌تره؟ خودتم همچین نظر قاطعی ندادیا :)) تقریبا هم نظریم و فرقمون اینه که تو یه سری چیزایی رو توضیح دادی که الان به درد نمیخورن :)) ذهنمو با این پر کنم که دور قبول چی بود الان چی نیست، که چی بشه؟ :دی

عرفان:
اينكه يه بيگناهو همين اول از دست داديم خوب نيست طبيعتا اونم بازيكني مث ممدرضا ك اگه حوصله داشته باشه يكي از خفناست. ولي فك كنم چيز فكر نشده اي نيست و همين امر برا گناهكارا هم صادقه و اونام اسيب پذيرن ب اندازه بيگناها تو شب . اميدوارم ك همين باشه.
از کجا میدونی گناهکارا به اندازه بیگناها آسیب‌پذیرن تو شب؟ :دی
رفتم ديدم اولين نفر مهسا در مورد سورپرايز حرف زده و حالا كاري ب پستش ندارم ك اومده تكرار مكررات گاد رو كرده و نوار پر كرده اولش ك اصلا حس خوبي نداشت ولي بعدش گفته ٣ تارو ميگيرم ك سورپرايز نشم. بعدش صدرا و فري و ممدحسين از غافلگيري گفتن ، منم حرف از غافلگيري نزدم كاملا مشخصه ك از بي اطلاعيه اون بخش ، ثانيا از حرفام مشخصه ك چيزي براي غافلگيري نديدم چون نهايت حدسشو ميزدم ك گاد لو بده مثل دور قبل بالانسو.
نخندون منو :)) نکته اضافه‌ای که در مورد بالانس نسبت به گفته من و بقیه گفتی چیه؟ :دی تو 3 حالت اضافه تر از من در نظر گرفتی با دلایلی که از ذهن خودت تراوش شده :دی اونوقت نوشته من میشه نوار پر کردن و تکرار مکررات گاد! و نوشته شما تحلیل بالانس؟ :))

رضا:
:)):)):)):))

محمدحسین:
عرض ادب و احترام :دی:گل:
محمدحسین به نظرم یه کم زود بود نظر کلی بدی در مورد بازیکنا :دی برایندی که خودتم از اشاره کردی از روی حسه، ممکنه اشتباه باشه و بقیه رو هم به اشتباه بندازه، چون تاثیرگذاری کاملا توی روند بازی. این عجله‌ات برای اظهار نظر کلی رو الان درک نمیکنم. مخصوصا در مورد اونایی که پست ندادن :)) لزوم نوشتن اینکه نظری در موردشون نداری قلقلکم میده :دی

مهسا بنظرم حس پست بالانسش کمی منفیه. دلایلت هم اینه که تقریباً تمام پست رو کلی گویی کردی مهسا و دم آخر هم یه حالت رو تقریباً بدون دلیل انتخاب کردی و گفتی قابل قبول تره. دو تجربه ی بازی قبلی باهات هم بهم اینو میگه که تو در بازی ذوق و جستجوگری خوبی برای حدس بالانس داشتی، ولی این بازی کشفش خیلی برات با اهمیت بنظر نمیاد از نوشته ات. زود قضاوت نمیکنم چون اطلاعات کافی نیست ولی منتظر نوشته ی بعدیت هستم مهسا جان.

درسته من کشف بالانس رو دوست دارم، ولی زمانی که یه سرنخی داستانی چیزی باشه :دی اینطوری خشک و خالی واقعا بحث چندانی نمیشه در موردش کرد. اینکه بیام بگم قاتل دور قبل بود الان نیست فرقه نبود الان هست فقط تراوش ذهن منه و کمکی هم نمیکنه الان. بیهوده‌اس حتی. دلیل اینکه حالت 1 تا 3 رو در نظر گرفتم به خاطر اینه که همیشه کلا پیچیده‌ترین حالت رو میگیرم میرم جلو و با خوب یا بدش کاری ندارم الان، ولی انتخاب حالت 1 به این خاطر بود که من کلا فکر میکردم درستش اینه تعداد بیگناها باید از گناهکارا بیشتر باشه :دی فرعی هم بیگناه نیست به نظرم. ولی خب ظاهرا میتونه اینطور نباشه.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
صدرا

صدرا جان. ارادتمندم

من البته نگفتم اینکه گاد در پایان فاز اول، بالانس رو اعلام کنه اهمیتی داره (که شما اشاره کردی و به من نسبت دادی)، ولی حقیقت اینجاست که اهمیت داره. چرا؟ ذهن گناهکار تا حدودی از بالانس آگاه هست و سعی میکنه این آگاهی رو پنهان کنه چون به زودی قراره اعلام بشه. اینکه من تکیه روی حس محافظه کاری از برخی پست های بالانس داشتم هم دلیلش این بود. در مورد اینکه بهم میگی زود جلو رفتم هم متوجه نمیشم. من کلی داخل پست ام نوشتم اینجای بازی "زود قضاوت نمیکنم" چون تنها اطلاعاتی که دارم پست بالانس افراد هست. اساس نوشته ی من یه سری شک اولیه هست، نه حتی اتهام، که برای یک ذهن ناآگاه کاملاً عادیه. من خودم بهم اتهام هم وارد بشه، مکانیزم و استدلال شک و اتهام طرف مقابل رو میسنجم. بگذریم که من در اون پست کاملاً یک خط استدلالی عادلانه رو در مورد همه پیش گرفتم، ولی شما جوری صحبت میکنی که انگار من کشیدمت بیرون و تک نفره بهت اتهام جدی وارد کردم و رای هم دادم.

مهسا

متقابلاً عرض ادب و احترام مهسا جان
مهسا در مورد زود بودن نوشته ام مثل صدرا باهات مخالفم. از همین کنش و واکنش ها داره اطلاعات وارد بازی میشه و تنها چیزی هم که داشتیم پست بالانس بود. اگر حتی مجاز به شک به همدیگه هم نباشیم صحبتی وارد بازی نمیشه. وارد کردن دیتا به بازی در فاز روز بنظرم مهمترین وظیفه ی بیگناهی هست اتفاقاً. در مورد تحلیلت از بالانس و شکی که من بهت وارد کردم هم دلیلش این نبود که من اعتقاد دارم تحلیل ما از بالانسی که فردا بهمون گفته میشه، کمکی به رمزگشایی بالانس بازی میکنه. ولی نحوه ی نگرش افراد به تحلیل بالانس شاید بتونه اطلاعاتی از ذهن و ناخودآگاه بازیکن ها به ما بده. بابت توضیحات تکمیلی ات در مورد بالانس هم ممنون.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام.

من اول از گاد عذرخواهم به خاطر عدم رسیدنم به معارفه. توضیجِ این‌که درگیر بودم و این‌ها هم برای شما فاقد اهمیته و فقط این نکته مهمه که ایشالا بعد از این هستم. :دی

در رابطه با فاز یک، من فکر می‌کنم حضور وکیل محتمل‌تر از حضور جلاده به خاطر تاثیر بالانسی که می‌تونه داشته باشه و همین‌طور جذاب‌تر کردن بازی.

در مورد بحث‌های روز معارفه، چندتا چیز. :دی

ترسا

نوع جمله‌ت از اون اول که حضور فرقه رو بدیهی گرفتی و بعد سر قاتل حالت‌های مختلف رو بررسی کردی، به من حس خوبی نمی‌ده. مخصوصا این‌که بازه‌ی گزینه‌های در نظرت رو این‌قدر طویل در نظر گرفتی.
کسان دیگری هم احتمال بودن فرقه رو بیشتر گرفتن؛ منتها حس پست تو برای من این بود که می‌دونم فرقه هست. :دی

این‌جا درباره‌ی طولانی گفتن بازه، من یاسین و عرفان رو هم دارم برای خطاب قرار دادن.
بی‌گناه اصولا یک حسی می‌گیره برای بالانس؛ این‌که تو بیای حالت اعلامی‌ت رو این‌قدر بازه‌ش رو طولانی کنی، برای من مشکوکه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام سلام❤️

باعث افتخاره که درخدمتتون هستم برای این دور.
آقا واقعا خوندن دورهای قبل به طور کامل، کار سختیه🥲. از طرفی یک کلاسیسیسمی حس می‌کنم در خداییِ خدا، و هم یک میلِ به خون‌بازی گادکشانه‌ی چند دور درمیونی. 😁
ولی با توجه به روندی که خوندم، حس می‌کنم و به نظرم الگوریتم‌وار این سری بازی شدیییدا بوی خون باید بده، نظریه بازی‌وار😅👿.

و فکر می‌کنم که گاد گرانقدر د گریت، اینبار عرش و فرش رو میخواد به خاک و خون شکوهمند بکشه. 😈

گمانِ من، مدل شماره ۶ و ۸ و ۳هست، ولی واقعا احتمال فرقه رو نمیدم. بوی فرقه نمیاد فک کنم 😊.
خیلی داون تو عرث میخوایم doomed بشیم.

5 مافیا + 4 فرقه + جلاد/جوکر + 10 بی‌گناه

یا

5 مافیا + 2 قاتل + وکیل + 12 بی‌گناه

یا
4 مافیا + 3 فرقه + 2 قاتل + وکیل + 10 بی‌گناه

:سوت

سلام خوش اومدی به این جمع:گل:

این بوی خون شدید و میشه بگی چجوری بهش رسیدی؟

احتال فرقه رو نمیدی و بوش نمیاد اما توی سه تا احتمالت دو تاش فرقه توش هست؟ چطوری؟

عرفان:

جلاد و جوكر ك مهم نيستن.

گاد در مورد جلاد گفته:

بند مهم: تا زمانی که جلاد در بازی حضور دارد، هیچ گروهی نمی‌توانند برنده بازی شوند.

بی گناها هم یک گروه محسوب میشن، پس جلاد اونقدرام بی اهمیت نیست به نظر من.

محمدحسین:

ری: فری حس پست بالانسش از نظر من مثبت نیست، ولی تجربه ی بازی قبلی باهاش بهم میگه که منطقش در قیاس با بازی خودش میتونه لااقل تا اینجای بازی عادی باشه. یک دور دیگه هم یادمه اول بازی گفته بود من تمام حالات رو در نظر میگیرم. این بازی متفاوته و نباید این رو میگفت ولی شاید واقعاً حواسش نبوده. منتظر نظراتت در ادامه هستم فری جان.

این که بخوای گفتگو ایجاد کنی رو میپسندم، از این نظر هم کار تو هم مهدی مثبت بود. اینکه حس منفی گرفتی هم با توجه به مکانیسم ذهنی خودت ممکنه طبیعی باشه ممکنه هم نباشه. به شرطی که فاینال نباشه و طوری نباشه که تا آخر بازی فارغ از فعالیت من بخوای بهش استناد کنی. خودت اشاره کردی به دور قبل، منم اضافه کنم ذهنیت من در زمینه بالانس یک ذهنیت بدبینانه است و این توسط سابقه ثابت شده است. صرفا جهت ایجاد کانتکست و گفتگو ازت می پرسم، این حس منفی بنظرت ریشه اش از کجاست؟ چون هیچ حسی بی دلیل ایجاد نمیشه، منتهی بعضی وقت ها ریشه یابیشون سخته.

امین
مخصوصا این‌که بازه‌ی گزینه‌های در نظرت رو این‌قدر طویل در نظر گرفتی.

این و میشه بیشتر توضیح بدی؟

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
گاد

یه سری توضیحات بدم و بریم سراغ گزاره‌ها در رابطه با اتفاقات شب اول.

اول اینکه نقش‌ها رو حتما بخونید یک دور دوباره، چون هم نسبت به ادوار قبل تغییر کردن و هم پریروز اگر اشتباه نکنم آخرین ویرایش اساسی انجام شده. اگر از این به بعد ویرایشی باشه، جهت رفع ابهام و نگارشی هست احتمالا.

دوم در رابطه با بالانس یه سری اطلاعات دیگه بدم:
از مافیا تروریست و شازده فقط یکی‌شون هست. از بین خیاط و بازیگر هم حداقل یکی‌شون هست. ممکنه یک عضو مافیا بیش از یک نقش داشته باشه. مافیای بی‌نقش هم نداریم.
فرقه جادوگر و جنگیر هستن به عنوان عضو ثابت. به عنوان عضو سوم هم احتمال نفوذی بیش از وجود فرقه ساده هست.:دی
قاتل‌ها که مشخصه. فرعی هم نمی‌گم فعلا.
بی‌گناهان هم رویین‌تن و سامورایی و کاراگاه هرکدام یک عدد هست. پلیس و شکارچی و دکتر هم در بازی حضور دارند حتما. بقیه ممکنه 0 تا 2 باشن.
ممکن هم هست که یک یا چند بی‌گناه بیش از یک نقش داشته باشند.

نقشایی که به نسبت دور پیش یا قبل‌تر تغییرش محسوس هست و حتما باید بخونید، گروه قاتل‌ها، جادوگر و نحوه جذبش، کاراگاه و شکارچی هست + فرعی‌ها. بقیه هم البته تغییرات ریزی داشتند.

سوم اینکه در گادی من کسی حق نداره با یوزر هم‌تیمی‌ش پست بده؛ مگر با اطلاع گاد و در حالت خیلی خاص و اونم حداکثر یک فاز. اخیرا هم یادم نمی‌آد جز دور 8 که خودم به عرفان گفتم جای رضا پست بده.:دی اگر قرار باشه چنین اتفاقی بیفته هم بقیه حق اشاره بهش ندارن و تمام اتهاماتی که به نگارش افراد بشه که شبیه خودت نیست و فلانی داره جات پست می‌ده و ... حذف خواهند شد و در صورت تکرار، گادکش. هر حسی هست پیش خودتون نگه می‌دارید مثل اون مسائلی که در رابطه با اطلاعات خارج از بازی گفتم و چیزی مشابه اینا وارد بازی نخواهد شد.

چهارم هم اینکه به نقش کسی نمی‌تونید در بازی اشاره کنید و با اون خطابش قرار بدید. مثال:
می‌تونید بگید فلانی به‌نظرم بی‌گناه هست، ولی نمی‌تونید بگید به‌نظرم پلیس یا کاراگاه هست.
می‌تونید بگید فلانی احتمالا نقش ضدضربه بی‌گناهی داره، ولی نمی‌تونید بگید که احتمالا رویین‌تن هست.
می‌تونید بگید فلانی احتمالا مافیا هست، ولی نمی‌تونید بگید فلانی احتمالا پدرخوانده هست.
و به همین شکل، دیگه مثال نزنم برای فرقه و بقیه.
استثنائات:
برای نقش‌های گناه‌کاری که تو اعدام اثراتی دارن، مثل تروریست یا روان‌پریش، می‌شود اتهام مستقیم زد که "بازی فلانی شخص شبیه تروریست هست."
برای نقش‌هایی که به جذب مربوط هستن هم می‌شه اتهام زد که مثلا "بازی فلانی شبیه یاکوزا هست" یا "فلانی ممکنه نفوذی فرقه باشه"؛ یا "فلانی ممکنه جادوگر/نفوذی باشه و خواسته نخ بده"
برای نقش‌های فرعی هم چون تک هستن می‌شه اتهام زد یا خطاب قرار دارد که مثلا بازی فلان شخص شبیه وکیل/جلاد/جوکر هست.
ولی برای بی‌گناهان هیچ استثنائی نداریم.
باز اگه خواستید چیزی مشابه اینا مطرح کنید که در توضیحات نبود، حتما با گاد مشورت کنید که گادکش نشید. در تاپیک هم بحثی در این موارد نبینم بهتره.

پنجم هم اینکه از همین پست به بعد، هر بنده‌ای که از پست گاد رد بشه و نخونه، بی‌شعور هست و اونی که نخونه و چیزی بگه که مشخص بشه نخونده، از اولی بی‌شعورتر. گادکش نداره اینا، ولی متوجه بشم با ویرایش خدمتش خواهم رسید. مهم‌ترین کار شما در بازی خواندن پست‌های گاد هست؛ خصوصا این مطالبی که بالا گفتم.

حالات اتفاقات شب اول

توضیح: از 3 حالت زیر، یک حالت کاملا صحیح هست، یک حالت یک گزاره غلط دارد و یک حالت هم 3 گزاره غلط.

حالت اول:
مافیا اقدام به قتل موفق داشت.
شازده کسی را زندانی نکرد.
جنگیر در شب فعالیت داشت.
سم‌شناس یا روان‌پریش اقدام به قتل داشتند.
پلیس گناه‌کاری را شناسایی نکرد.
دکتر یا شکارچی اعمال نقش کردند.

حالت دوم:
3 اقدام به قتل در شب داشتیم که یک مورد آن موفق بود.
به جز پدرخوانده، حداقل دو عضو دیگر مافیا اعمال نقش کردند.
فرقه نفوذی را شناسایی کرد.
دکتر یا جراح اعمال نقش کردند.
کاراگاه یا پلیس در شب فعالیت داشتند.

حالت سوم:
پدرخوانده و سم‌شناس اقدام به قتل کردند.
دکتر لکتر یا شازده در شب اعمال داشتند.
جنگیر نتوانست نفوذی را شناسایی کند.
پلیس یا کاراگاه نتوانستند گناه‌کاری را شناسایی کنند.

تهدید!: گزاره‌ها فقط باید به‌صورت منطقی مورد بررسی قرار گیرند. اگر گاد با خواندن تحلیل شما متوجه کوچکترین اشاره یا ادعای حتی نامحسوس به نقش‌تان در شب بشود یا تعدادی از بازیکنان نقش شما را (ولو به غلط) از روی تحلیل‌تان تشخیص دهند، درجا و بدون اطلاع قبلی گادکش خواهید شد.

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام دوباره خدمت دوستان عزیز. من در این بازه ای که فرصت پیدا کردم مشارکت داشته باشم.

پست های پویای عزیز و بازیکنان بازی رو یک بار خوندم. منم موافق حرف مهدی هستم و به نظرم در اون بازه ای که پویا گفته که نظرتون رو توی تحلیل بگید و قرار هست در ادامه مشخص بشه، باید با صراحت بیش تری صحبت کرد و به رویکرد اونایی که با ابهام خاصی صحبت کردن خرده وارد هست.

در پست سپهر راجع به بالانس هم یک تناقض مشاهده کردم. یک جا صحبت از عدم فرقه کرده بود و در مورد بالانس فرقه رو وارد کرده بود.

در مورد حرف های دوستمون محمد حسین. در این مدل پستی که راجع به بقیه اعضای بازی داد: این مدل پست ها همیشه کمک کننده هستند. ولی تا زمانی که بازی تا حد قابل قبولی به جریان نیفتاده، این مدل نظرات با حس آمیخته میشه و منجر به Biased شدن ناخودآگاهانه شدن نسبت به بازیکنان میشه، برای همین پست این مدلی در ابتدای بازی بیش تر توجهم رو جلب کرد.

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
در مورد گزاره ها:

به نظرم خوبه ماهیت نقش ها رو سوا کنیم و بعد نظر بدیم. این مدلی سازماندهی شده تر تصمیم گیری می کنیم. با توجه به اتفاق دیشب در مورد اقدام به قتل دیشب میشه صحبت هایی انجام داد.

گزاره اول صحبت از قتل موفق مافیا می کنه. نقش های سم شناس و قاتل رو خوندم. به نظر میرسه در طی دو شب میتونن اقدام به قتل داشته باشن و نه یک شب، برای همین با احتمال بالایی میشه اگر این خط از این گزاره درست گفت قتل احتمالا کار پدرخوانده بوده.

گزاره دوم در مورد اقدام سه مورد اقدام به قتل صحبت می کنه، در مورد این باید اول تعیین کرد چند نقش منفی در بازی داریم که میتونن اقدام به قتل بی گناهان داشته باشن؟ با نقش هایی که خوندم: پدرخوانده، تروریست با خودکشی کردن، نفوذی(ها) با حدس جادوگر و پیوستن به فرقه، سم شناس و قاتل در دو شب متوالی. سم شناس و قاتل البته میتونن در یک شب اقدام به نقش همزمان داشته باشند. اما باید به این موضوع نگاه کنیم که این دو در شب اول اقدام به قتل ندارن، بلکه اقدام به زخمی کردن طرف دارن. برای همین این بند کمی گنگ به نظر میرسه و اگر منظور پویا صراحتاً اقدام به قتل باشه، اونوقت نادرست از آب درمیاد. اگر منظور از اقدام به قتل، "اقدام به نقش" باشه اونوقت احتمال درست بودن این بند هم هست.

گزاره سوم هم میتونه مثل گزاره دوم تفسیر بشه.

در مورد بقیه بندهای گزاره ها:

سخت هست که از فعالیت بقیه بی گناهان متوجه شد چیکار کردن. در مورد فعالیت های مرتبط با فرقه، جن گیر رو نمیشه متوجه شد، حضور ذهن ندارم که آیا پویا به جذب موفق جادوگر در اتفاقات شب در پست های اول اشاره کرده یا نه. اگر به جذب موفق جادوگر اشاره بشه اونوقت میشه گفت گزاره دوم مردود میشه (به خاطر بند شناسایی نفوذی توسط فرقه). در مورد گزاره های بقیه اعضای مافیا، به نظرم اقدام به نقششون بالا هست. مثلاً اگر دکتر لکتر حضور داشته باشه، چون قرار هست از بقیه اعضای مافیا محافظت کنه.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
محمدحسین:
متقابلاً عرض ادب و احترام مهسا جان
مهسا در مورد زود بودن نوشته ام مثل صدرا باهات مخالفم. از همین کنش و واکنش ها داره اطلاعات وارد بازی میشه و تنها چیزی هم که داشتیم پست بالانس بود. اگر حتی مجاز به شک به همدیگه هم نباشیم صحبتی وارد بازی نمیشه. وارد کردن دیتا به بازی در فاز روز بنظرم مهمترین وظیفه ی بیگناهی هست اتفاقاً. در مورد تحلیلت از بالانس و شکی که من بهت وارد کردم هم دلیلش این نبود که من اعتقاد دارم تحلیل ما از بالانسی که فردا بهمون گفته میشه، کمکی به رمزگشایی بالانس بازی میکنه. ولی نحوه ی نگرش افراد به تحلیل بالانس شاید بتونه اطلاعاتی از ذهن و ناخودآگاه بازیکن ها به ما بده. بابت توضیحات تکمیلی ات در مورد بالانس هم ممنون.

اتفاقا من موافق کنش و واکنش و بحث درموردشون هستم و از دل همینا خیلی چیزا ممکنه بیاد بیرون. ولی حرفم اینه برای این مدل نظردهی زوده یه مقدار، چون هنوز چیزی نداریم تو دستمون. هر چی هم هست بیشتر حسه. مثلا جای این متن نظردهی و اعلام لیست سیاه و سفید میتونی وارد بحث مستقیم با افراد مشکوکت بشی، اتفاقا این بحثاست که بازی رو رقم میزنه تو فازای ابتدایی.
اینکه نظر مثبت به x داری علاوه بر زود بودن، جای هیچ بحثی هم نداره و کمک کننده نیست، حداقل الان نیست و اعلام این حس مثبت و منفی از جانب تو به شخص خاصی ممکنه من نوعی رو تحت تاثیر قرار بده.
به نظرم شما همچین سبکی نداری حداقل :دی نمیدونم شاید چون فازای اول زیاد اکتیو نبودی این حس رو گرفتم. :دی

ال امین:
بی‌گناه اصولا یک حسی می‌گیره برای بالانس؛ این‌که تو بیای حالت اعلامی‌ت رو این‌قدر بازه‌ش رو طولانی کنی، برای من مشکوکه.

منظورت اینه چون 6 تا حالت رو آوردن تو حرفاشون، مشکوکن؟ آخه خب مشخصا خیلیا میدونستن که گاد قراره فرداش بالانس رو اعلام کنه و هدفشون گیج کردن بازی نمیتونه باشه با این حساب، چطور ربطش میدی به بیگناه نبودن؟
در مورد فرمایشات گاد باید بگم که:

دوم در رابطه با بالانس یه سری اطلاعات دیگه بدم:
از مافیا تروریست و شازده فقط یکی‌شون هست. از بین خیاط و بازیگر هم حداقل یکی‌شون هست. ممکنه یک عضو مافیا بیش از یک نقش داشته باشه. مافیای بی‌نقش هم نداریم.
توی نقش پدرخوانده نوشته در صورت حالت x قدرت پدرخوانده به نایبش منتقل میشه، نایبش همون شازده‌اس؟ :دی اگه آره پس از بین این دو تا نقش شازده رو داریم. اگه نه نایبش کیه؟ :دی
پنجم هم اینکه از همین پست به بعد، هر بنده‌ای که از پست گاد رد بشه و نخونه، بی‌شعور هست و اونی که نخونه و چیزی بگه که مشخص بشه نخونده، از اولی بی‌شعورتر. گادکش نداره اینا، ولی متوجه بشم با ویرایش خدمتش خواهم رسید. مهم‌ترین کار شما در بازی خواندن پست‌های گاد هست؛ خصوصا این مطالبی که بالا گفتم.
:)):)):)):)):))

حالت دوم:
3 اقدام به قتل در شب داشتیم که یک مورد آن موفق بود.
به جز پدرخوانده، حداقل دو عضو دیگر مافیا اعمال نقش کردند.
فرقه نفوذی را شناسایی کرد.
دکتر یا جراح اعمال نقش کردند.
کاراگاه یا پلیس در شب فعالیت داشتند.
از نظر من این حالت احتمال درست بودنش کمتره، چون گفته سه مورد اقدام به قتل بوده، یعنی یا مافیا و دو تا قاتل، یا مافیا و جادوگر و یا جادوگر و دو تا قاتل. جادوگر که بعید میدونم بدون فعالیت جنگیر بخواد جذبی انجام بده در این فاز، رفتم خوندم،کار جادوگر اصلا نمیتونه باشه چون محمدرضا بیگناه بوده، دو تا قاتل هم منطقا به خاطر اینکه کشته نشن احتمالش کمه با هم اقدام به قتل بکنن. همونطوری که محمدم گفت محمدرضا با تیر مافیا رفته بیرون. احتمال شناسایی نفوذی توسط فرقه هم احساس میکنم میتونه نادرست باشه :دی پیدا کردن سوزن تو انبار کاهه :)) اگه اینطوری که میگم باشه این حالت همون حالتیه که سه تا گزاره غلط داره.
در مورد دو تا حالت دیگه واقعا نمیشه چیزی گفت.

محمد:
سلام :دی چه خوب که دوباره هستی :)
منم موافق حرف مهدی هستم و به نظرم در اون بازه ای که پویا گفته که نظرتون رو توی تحلیل بگید و قرار هست در ادامه مشخص بشه، باید با صراحت بیش تری صحبت کرد و به رویکرد اونایی که با ابهام خاصی صحبت کردن خرده وارد هست.
من با این موافق نیستم، به خود مهدی هم گفتم. منظورتون از قاطعانه بودن رو متوجه نمیشم کلا. لطفا اسم ببر که کی قاطعانه گفته و کی نگفته.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین