برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور یازدهم مافیا | ته ِ خط

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام. فعلا بناست پست های من حداقل یه نصف روز قبل از پایان فاز باشه، تا فرصت به افراد برای واکنش به اندازه کافی داده شه.

نکته بعدی هم اینکه یه چیزی که تو خیلی از پست ها و تحلیل ها دیدم، استفاده از حربه "حواسم نبود و اشتباه کردم و نخوندم" هست. این هم نسبت به پست های گاد بوده، هم نسبت به سایر پست ها، گویا بعد از دور پیش که این مورد در مورد فری جواب داد، همه یه جورایی دارند تلاش می کنند از این سیستم استفاده کافی و وافی رو ببرند. منتها این حربه یه شمشیر دو لبه است و همیشه جواب نمیده. به نظرم چه گناهکار هستید چه بیگناه، با توجه به طولانی بودن فاز ها و چگالی کم هر فاز، پست هارو با دقت بیشتری بخونید :دی تا یهو به کلانتر و صیاد بازی رای اعدام ندید :))

یه توضیح هم بدم در مورد استراکچر پست هام، این فاز اول چون هنوز بحثی نشده استثنا است و اینو اجرا نمی کنم، اما در کل چون هدف تک پست هر فاز من رسیدن به گناهکار و رای دادن به یه گناهکار هست در کمتر از 6 فاز و اینکه باید مثل همه دنبال گناهکار بگردم، و از طرفی از یه حدی بیشتر نمی خوام در نتیجه بازی موثر باشم، تو پست هام حتی المقدور صرفا به ایراد های استدلالی که به ذهنم میرسه میپردازم و از حس هام نسبت به افراد صحبت نمی کنم، بجز یه استثنا و اونم اینه که به ترتیب از بیگناه تا گناهکار ذهنم، افراد رو رتبه بندی می کنم، که این حاصل جمع مواردیه که تو پستم اشاره می کنم و مواردیه که توی پستم اشاره نمی کنم. در واقع میشه گفت اگر پستی سوراخ منطقی نداشته باشه، هرچند حس کنم نقشه یا طرحه بهش اشاره نخواهم کرد. ولی ممکنه تو چینش افراد تو لیست تاثیر بزاره.

---------
پیش نویس 1: من نفر به نفر به این موضوع اشاره نمی کنم، ولی اینکه افرادی مدام تاکید می کنند که تحلیل بالانس فایده ای نداره و صرفا چون گاد مجبور کرده انجامش میدن، بطور کلی اصلا چیز خوبی نیست. هیچ کس به اندازه من از تحلیل بالانس و داستان منزجر نیست، اما همیشه هم سعی می کنم در تحلیل های بالانس شرکت فعال کنم به یه دلیل، اونم اینکه شروع استدلال و شروع سنجیده شدن افراد از همین تحلیل بالانس رخ میده. کسی که می خواد تحلیل بالانس رو به بهانه بدرد نخور بودن بپیچونه، اولین احتمالی که ازش میاد اینه که می ترسه از اینکه آگاهیش روی تحلیلش تاثیر بزاره. در نتیجه بطور کلی شکل مثبتی از اینکار وجود نداره.

خب بریم داشته باشیم جمع بندی فاز 1 رو تا این لحظه:

19- محمد چاوش: تا این لحظه فقط یه پست بالانس داده، که شجاعتش در شروع کننده بودن علی رغم کمی احتیاط در نحوه نگارش پست قابل توجه هست. فقط جمله اولش که نوشته بود " من نظرم رو راجع به بالانس بگم که پست اول رو داده باشم :دی " کمی بیرون میزد.
18- فری: تحلیل اولیه فری اون نکته پی نوشتی که بهش اشاره کرده بودم رو داشت، منتها توضیح پست 24 ئش، و نحوه نگارش همون پست تحلیلش، شکل بی اطلاعی از نقشا رو داشت. واکنش های بعدیش هم استاندارد بود.
17- صدرا: تحلیل صدرا هم اون نکته رو داشت، اما پست شماره 30 که میده و نقل قولی که از کافکا میاره -گرچه پست تند و عصبی هست- اما همگن با پست تحلیل و برداشت من اینه که موقع پست تحلیلش همین جمله از کافکا باعث نوشتن اون جمله شک بر انگیز شده و توضیحاتش برام قابل پذیرشه. برداشتمم از بازیش اینه داره سعی می کنه اون بحث هایی که در گروه در مورد بازیش شده رو اجرا کنه.
16- محمدحسین: پست تحلیلش مطابق منطق خودش بوده، ایرادی هم به دادن اون پست نظر دهیش نمی بینم و اتفاقا از نظرم تا حدی جسورانه و در راستا گرفتن واکنش و شروع بحثه. فعلا مثبته. فقط یه ایراد بهش میگیرم، پستش 40 دقیقه بعد از پست رضا بوده، و نیم ساعت قبل از ویرایش و توضیح گاد، اینکه هیچ واکنشی به اون پست رضا نداده - با توجه به سبک بازی محمدحسین - برای من سوال بر انگیزه.
15- رضا: پستش در مورد من، در حالت کلی باید حسمو نسبت بهش مثبت می کرد، بیگناهانه بود و نمی تونم فرض کنم رضای مغرور از قصد بیاد کاری کنه که به نظر بیاد تو باغ نیست، صرفا چون بیگناه به نظر بیاد. اما چون دور قبل هم که گناهکار بود، نقشا رو درست نخونده بود، فعلا نظر ویژه ای در موردش ندارم.
14- آرش: ورودش به بازی منطقی بوده، اما برام سواله که، چه المانی در پست صدرا وجود داره که از نظرش پست صدرا بیشتر از مهسا می تونه ناشی از ترس گناهکاری باشه ؟ چرا به ترس گناهکاری صدرا اشاره کرده و به ترس گناهکاری مهسا نه ؟
13- محمدامین: N/a
13- یاسین: N/a
13- خلفی: N/a
13- امین: N/a
13- ترسا: N/a
13- عماد: N/a
13- محمد: N/a
13- رابین: N/a
13- سپهر: N/a
13- مهدی حسینی: N/a
3- عرفان: با توجه به ایرادی که تو پی نوشت پست قبلیم گرفته بودم، عرفان هم شاملشه، اما لحن و سبک نگارش پستش از بی اطلاعی نسبت به گاد میاد و توضیحات بعدشو می پذیرم، اما ایراد دیگه بهش دارم، نتیجه گیری پست تحلیلش با جملات میانیش دچار کمی تضاد هست، تو جملات میانی گفته : " نمیشه احتمال بالایی داد قاتل تو بازی باشه " اما تو نتیجه گیری گفته: "احتمالات 1 تا 6 محتمله" در حالی که برتری خاصی به حالات بدون قاتل (یعنی 4 تا 6) نداده. من برداشتم از این پست برخورد سرسری از روی شکم سیری نسبت به تحلیل بالانس هست از نوع رفع تکلیف که با عملکرد کلی عرفان در تعهدش به تحلیل ها در تضاده.
2- مهسا: مهسا اولین کسی بود که اون ایراد پی نوشت منو داشت، و اینکه شدت احتیاطش در ندادن اطلاعات هم بیش از بقیه اون سه نفر دیگه بود، پست 33 ئش هم همون استدلال قابل انتظار "حواسم نبود" رو داشت، ولی از نظرم دو آیتم "خنده های شبه عصبی" و جمله اش در جواب عرفان که گفت: " خودتم همچین نظر قطعی ندادیا " و البته جمله بعدش، به نوعی دخیل کردن عرفان در چیزی بود که انگار پذیرفته "گناهه" و با دآلوده کردن دامن عرفان (:دی) می خواد از شدتش کم کنه.
1- مهدی: در مورد مهدی سه نکته جود داره:1- در تحلیل بالانسش استدلالی کرده که با ظاهر بازی برای عموم همخونی نداره، نقل قولش اینه:
تا جایی که یادم میاد این دور قرار بود مرگ در شب زیاد باشه، حالا الان دقیق یادم نمیاد که تو تحلیل بعد بازی گفته شده یا تو گروه مافیایا. و از اونجایی که اکثر نقش‌های بی‌گناه‌ها سلبی هستن بیشتر و نقش محافظتی دارن، بنابراین مرگ در شب بیشتر معادل با بودن گناهکار‌های غیر همسو بیشتر می‌تونه میسر باشه. بنابراین حالت‌های ۱۰ به بعد رو برای خودم کنار می‌ذارم فعلا. با صحبت چاوش هم موافقم که حالت های مافیا + قاتل هم احتمال کمتری داره چون دور قبل به این شکل بود.

این قسمتی که بلد کردم در ظاهر برای یه فرد بی علم غلطه، برای اینکه ببینیم چرا غلطه نیاز به آنالیز نقش های بیگناها داریم:
نقش های ضدضربه مطلق: روئین تن و سامورائی | نقش های ضد ضربه سهمیه ای: شعبده باز | نقش های ضد ضربه برای یک مرتبه: راهب، غارتگر، کارآگاه (مشروط به اعمال نقش) | نقش های ضد ضربه تاخیری ( که عملا ضد ضربه نیست) : جان سخت | نقش های حمایتگر: دکتر و جراح

با این آنالیز، وقتی که توی 14 نفش، فقط سه تاشون نمیر کامل اند(با ارفاق) و سه نقش هم نصفه نمیر، و دو نقش حمایتی هم می تونند شمشیر دو لبه باشن چون حمایت از گناهکار هم ممکنه بکنند، در نتیجه اینکه بیای بگی اکثر نقش بیگناها سلبی اند و نقش محافظی دارن، با ظاهر چیدمان نقش ها و تعدادشون تو نقش های اول بازی نمی خونه، در واقع منی که الان علم ندارم نمی دونم ترکیب نقش های سلبی و حمایتگر نسبت به نقش های غیر سلبی و غیر حمایتگر چطوریه، و کدوم نقش های سلبی و حمایتگر هستند و چه تعداد، خوبه، برام سواله که از کجا میدونه که بیگناها خیلی آسیب پذیر نیستن و مرگ زیاد در شب احتمالا از ساید گناهکاریه ؟
نکته دوم در مورد مهدی در مورد جا انداختن مهسا از قلم بود، که استدلال و سناریوش منطقی بود، اما اینکه این اتفاق واقعا رخ داده یا نه به پیش زمینه مخاطب بر می گرده کاملا
و نکته آخر که توجه منو جلب کرده اینه که مهدی از لحن تهاجمی همیشگیش در پاسخ ها به شکل ملموسی فاصله گرفته. که این هم می تونه مثبت باشه و هم منفی. قضاوت دقیق تر در فاز های بعدی قابل انجامه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام :دی

ترس گناهکاری ؟ :دی آرش ترس گناهکاری ؟
جالبه ! همه به این واقفن که من هیچوقت اهل صحبت کردن در مورد بالانس نبودم و نیستم و همینطور نخواهم بود (در مورد اینکه چرا نخواهم بود بعد توضیح میدم.) و این دو دور اخیر که گاد اجباریش کرده و چراشم هنوز نمیدونم (شاید میخواد حدسامون و ببینه و به ریشمون بخنده) فقط در مورد بالانس صحبت کردم. اگر در این مورد شکی دارین میتونید به دورای قبل مراجعه کنید و پستای شروع بازی من رو ببینید. مورد دوم اینه که من همیشه دید همه جانبه به بازی داشتم و همه ی حالات رو در نظر میگیرم چون به قول کافکا بود کی بود میگفت ترجیح میدم طوری زندگی کنم که گویی خدا هست و وقتی مُردم بفهمم نیست، تا اینکه طوری زندگی کنم که انگار خدا نیست و وقتی مُردم بفهمم که هست. البته این هم همیشه سرلوحه ی بازیم بوده و چیزی نیست که فکر کنم برای کسی عجیب باشه آقا مهدی، تازه جالب ترش اینه که تو پست اولم هم به چراییش اشاره کردم، اگر امر دیگه ای هست با آغوش باز درخدمتتم، اگر احیانا گناهکار هم باشی که چه بهتر. :دی فکر نمیکنم پست بالانس اصلا پستی باشه که بخوای ازش حس مثبت یا منفی ای بگیری محمدحسین جان حالا اینش هم اهمیت نداره که گاد قرار بوده بعد از پایان فاز اول بالانس رو بگه یا همچین چیزی. بنظرم خیلی زود داری جلو میری، انگار که واسه یه چیزی عجله داشته باشی، اما چی ؟ نمیدونم. :دی کدوم غافلگیری عرفان ؟
و خب بریم در مورد اینکه چرا در مورد بالانس نظر نمیدم ! تو فاز یک بازی که بازی شروع نشده هنوز حدس زدن تعداد مافیا و فرقه و از این قبیل چه فرقی میکنه ؟ چه تاثیری داره ؟ چیزی که ما الان میدونیم در مورد تیمای گناهکاری اینه که اونا تیمن. اهمیتی نداره چند نفر ! اینکه حدس بزنیم مافیا چهار نفرن یا پنج نفر چه فرقی میکنه ؟ بنظر من که تو اینجای بازی فرقی نداره برای یکی مثل من. پذیرای نظرات مخالفتون هستم.
ترس گناهکاری‌ای که می‌تونه توی حرکتی از نوع حرکت تو و مهسا و بقیه‌ کسایی که از تحلیل بالانس در می‌رن باشه، ترس از لو رفتن دانسته‌ها (که به نقشت ربط دارن) یا ترس از مچ‌گیریه. کسی که میاد یه حدسی درمورد یه موضوعی مثل بالانس می‌زنه (موضوعی که بیگناهان به طور کامل ازش بی‌خبرن و گناهکاران تا حدی بهش اشراف دارن) یعنی چیزی برای لو دادن نداره، حالا گناهکار‌ها هم این وسط می‌تونن بیان حدس فیک بزنن مثلا ولی کسی که این‌کار رو نمی‌کنه یعنی داره هیچ اطلاعاتی راجع به خودش وارد بازی نمی‌کنه. هیچ اکتی نداره که بشه بازیش رو خوند و خب این محافظه‌کاری هست.
این که با روش نظر دادن در مورد بالانس اول بازی هم مخالفی حقیقتا اهمیتی نداره. چیزی که تصویب شده برای شروع بازی و ایجاد بحث، تو که مخالفی برای ایجاد بحث و سنجش رفتار دیگران می‌خوای چیکار کنی؟ از رو آواتار گیر بدی؟ :دی پیشنهادی داری بسم‌الله، گره بازی رو باز کن :دی

به قول چاوش مرسی که دقت داشتی. :دی

و اما توضیح برای سوال تو و همچنین بقیه مثل عرفان و فکر کنم محمدحسین که همین رو دوباره پرسیدن:
من فاز قبل که پست‌هارو می‌خوندم چون این مسئله رو زیاد دیدم اتفاقا برام جالب و عجیب شده که چرا چیز به این واضحی رو که گفته شده رو چند نفر در نظر نگرفتن و دوپهلو صحبت کردن. و خب بله اتفاقا یکی از پست‌هایی که همین اشکال بهش وارد هست پست مهسا هست و من این رو دیده بودم. منتهی به خاطر فاصله‌ای که در فازها و پست‌ها افتاده من امروز که داشتم پستم رو می‌نوشتم اسم نفراتی که پستشون مشکل داشت تو ذهنم نبود و برای این هم اتفاقا مجبور شدم که دوباره پست هارو از اول بخونم ولی در این مرور دوباره نمی‌دونم چرا اون بخش از پست مهسا رو ندیدم یا احتمالا حواسم جمع نبوده. چون وقتی پست تو و سوال تو رو دیدم و برگشتم پست مهسا رو خوندم خیلی تعجب کردم که خب همین نوشته خودش یکی از عواملی بود که باعث شد من مشکوک شم و عجیبه که تو مرور دوباره ندیدمش. احتمالا فونت نوشته‌هاش و سایزش که متفاوت بوده باعث‌شده کامل نخونمش یا سریع خونده باشم که خب در مرور، متوجهش نشدم. سوالت کاملا به جا بود. بله و با این چیز اتفاقا مهسا هم از عرفان و صدرا جلوتره و نوشته‌اش تفاوتی با نوشته فری نداره.

در مورد این اگر باز سوالی داشتید حتما مطرح کنید. چون اگه ازش رد شید من به این حساب می‌ذارم که توضیحاتم براتون قابل قبول بوده.
قابل قبول هست هرچند قابل تایید نیست. همون طور که امیر هم گفت این سری دوز «وای حواسم نبود ندیدم» هاش زیاد شده (بیشتر از دور قبل حتی که من شدیدا معترض بودم بازی چرا اینطوریه :))) ولی خب توی مورد تو حداقل می‌شه دلیل براش فرض کرد، برخلاف بقیه که کلا پست گاد رو نخوندن :| :دی

حالات اتفاقات شب اول
توضیح: از 3 حالت زیر، یک حالت کاملا صحیح هست، یک حالت یک گزاره غلط دارد و یک حالت هم 3 گزاره غلط.

حالت اول:
مافیا اقدام به قتل موفق داشت.
شازده کسی را زندانی نکرد.
جنگیر در شب فعالیت داشت.
سم‌شناس یا روان‌پریش اقدام به قتل داشتند.
پلیس گناه‌کاری را شناسایی نکرد.
دکتر یا شکارچی اعمال نقش کردند.

حالت دوم:
3 اقدام به قتل در شب داشتیم که یک مورد آن موفق بود.
به جز پدرخوانده، حداقل دو عضو دیگر مافیا اعمال نقش کردند.
فرقه نفوذی را شناسایی کرد.
دکتر یا جراح اعمال نقش کردند.
کاراگاه یا پلیس در شب فعالیت داشتند.

حالت سوم:
پدرخوانده و سم‌شناس اقدام به قتل کردند.
دکتر لکتر یا شازده در شب اعمال داشتند.
جنگیر نتوانست نفوذی را شناسایی کند.
پلیس یا کاراگاه نتوانستند گناه‌کاری را شناسایی کنند.

حالت ۲ که احتمالش برام خیلی کمه که فرقه شب اول از روی پست‌های اول بازی بخواد نفوذی رو شناسایی کنه (ولو با جنگیر) که باز هم اگه خلاف این باشه توی شب بعدی مشخص می‌شه (جذب موفق خواهند داشت یا نه)
بین حالت اول و سوم هم فرق زیادی وجود نداره، شاید مهم‌ترین فرقشون شازده باشه که توی اولی اعمال نقش نداشته و توی سومی چرا، که این هم با توجه به اینکه گاد نوشته سهمیه شازده محدوده، نظرم می‌ره سمت حالت اول و به نظرم محتمل‌ترین حالت همون حالت ۱ هست تا ببینیم شب‌های آینده چی‌ می‌شه.

سخت هست که از فعالیت بقیه بی گناهان متوجه شد چیکار کردن. در مورد فعالیت های مرتبط با فرقه، جن گیر رو نمیشه متوجه شد، حضور ذهن ندارم که آیا پویا به جذب موفق جادوگر در اتفاقات شب در پست های اول اشاره کرده یا نه. اگر به جذب موفق جادوگر اشاره بشه اونوقت میشه گفت گزاره دوم مردود میشه (به خاطر بند شناسایی نفوذی توسط فرقه). در مورد گزاره های بقیه اعضای مافیا، به نظرم اقدام به نقششون بالا هست. مثلاً اگر دکتر لکتر حضور داشته باشه، چون قرار هست از بقیه اعضای مافیا محافظت کنه.
شناسایی نفوذی لزوما به معنای جذبش نیست، جنگیر وقتی شناسایی میکنه نفوذی فرداش جذب می‌شه. بنابراین مشکل حالت ۲ اون نیست که می‌گی.

14- آرش: ورودش به بازی منطقی بوده، اما برام سواله که، چه المانی در پست صدرا وجود داره که از نظرش پست صدرا بیشتر از مهسا می تونه ناشی از ترس گناهکاری باشه ؟ چرا به ترس گناهکاری صدرا اشاره کرده و به ترس گناهکاری مهسا نه ؟
واضحا دقت نکردی که من گفتم «از بین کسایی که (مهدی) اشاره کرد به مورد صدرا بیشتر فلان حس رو دارم.» آیا مهدی به مهسا اشاره کرده بود که چنین مقایسه‌ای و برداشتی می‌کنی از اون حرفم؟‌ خیر :دی و خیر فرق خاصی از نظر المان قابل تفکیک توی پستشون وجود نداره، اگه چیزی باشه صرفا حس هست (چیزهایی از قبیل دوم بودن پست مهسا نسبت به چندم بودن پست صدرا، مفصل بودن پست مهسا نسبت به یه خطی بودن پست صدرا و ...)

- - - Updated - - -

منظورت از قاطعانه دقیقا چیه؟ دیگه قاطع تر از این که گفتم بین 1 تا 3 رو در نظر میگیرم و 1 برام قابل قبول‌تره؟ خودتم همچین نظر قاطعی ندادیا :)) تقریبا هم نظریم و فرقمون اینه که تو یه سری چیزایی رو توضیح دادی که الان به درد نمیخورن :)) ذهنمو با این پر کنم که دور قبول چی بود الان چی نیست، که چی بشه؟ :دی

این حرفت سفسطه‌ست. توی نوع «تحلیل» تو از بالانس، علی‌رغم اینکه اومدی به یک حالت مشخص اشاره کردی، اما عنصر قاطع بودن (چیزی که مد نظر مهدی بود تو پست قبلش) دیده نمی‌شه، چون که کاملا محافظه‌کارانه و از روی احتیاط اون حالات رو در نظر گرفتی، نه از روی تحلیل نقش‌ها و احتمالات بالانس. بنابراین فرق هست بین تویی که گفتی سه تا رو در نظر می‌گیرم محض احتیاط، با بقیه کسایی که طبق تحلیل‌شون ۳ تیم رو در نظر گرفتن.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام.

امین

این و میشه بیشتر توضیح بدی؟

این سوال رو مهسا هم پرسیده بود و باهم جواب می‌دم.
حس من از این کار، نه گیج کردن بازی بلکه اضافه کردن احتمالات برای کاهش عدم قطعیته. نمونه‌ش همون دلیلی بود که دور قبلی سر سه گرفتن عدد مافیا به مهسا و فری و صدرا گیر دادم. اون‌جا ایده‌م این بود که آقا واضحا ۳تا مافیا مهمله. این‌که یک نفر بیاد یک بازه‌ای مطرح کنه که ناممکنه این احتمال براش وجود داره که فکر نکرده به حرفی که زده و صرفا خواسته یک بازه بگه که به‌ش گیر ندن. :دی
این ۶ حالت هم همینه. طرف اگر بی‌گناه نامطلع هست از این‌که فردا بالانس مشخص می‌شه و فاز این داره که من همه‌ی احتمالات رو در نظر می‌گیرم، نباید توی حالت‌هاش حالت‌های بدون فرعی باشه قاعدتا. اگر هم می‌دونه و دغدغه‌ای نداره، نهایتا می‌تونه یکی دو حالت رو کاندید کنه دیگه. من شخصا همون اول که حالت‌ها رو دیدم اصلا ذهنم نرفت سمت بازی‌ای بدون یکی از وکیل یا جلاد/جوکر و اون گزینه‌های در ته ذهنم حذف شدن. سر همین این‌طور نظر دادن راجع به بالانس توجهم رو جلب می‌کنه.

آرش

حالت ۲ که احتمالش برام خیلی کمه که فرقه شب اول از روی پست‌های اول بازی بخواد نفوذی رو شناسایی کنه (ولو با جنگیر) که باز هم اگه خلاف این باشه توی شب بعدی مشخص می‌شه (جذب موفق خواهند داشت یا نه)
بین حالت اول و سوم هم فرق زیادی وجود نداره، شاید مهم‌ترین فرقشون شازده باشه که توی اولی اعمال نقش نداشته و توی سومی چرا، که این هم با توجه به اینکه گاد نوشته سهمیه شازده محدوده، نظرم می‌ره سمت حالت اول و به نظرم محتمل‌ترین حالت همون حالت ۱ هست تا ببینیم شب‌های آینده چی‌ می‌شه.

چطوری از جمله‌ی «دکتر لکتر یا شازده در شب اعمال نقش داشتند» نتیجه گرفتی که حتما شازده اعمال نقش داشته در سومی؟:دی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
خب سوال تکراری رو که دوستان پرسیدن دیگه من نمیپرسم و جوابی که بهش دادی رو قبول میکنم. بعضی وقتا ممکنه یه اسم موقع نوشتن از قلم بیفته. ولی ایرادی که میگیری رو حداقل در مورد خودم وارد نمیبینم. چرا؟ در مورد اون سورپرایز که نوشتم باید بگم که من پست ابتدایی رو خیلی با عجله خوندم و متوجه نشده بودم که بالانس به صورت نسبتا واضح اونم به این زودی اعلام خواهد شد :)) نشون به اون نشون که نوشتم بریم جلو ببینیم چی پیش میاد :)) فکر میکردم خیلی باید بریم جلو :))
ولی ایرادی که به بقیه میگیری هم در حد گوشه ذهن نگه داشتن قبول دارم حتی نه در حد سوال و جواب. چون خودم ندیدم احتمال میدم بقیه هم شاید ندیدن یا اینکه کلا نظر دادن در مورد بالانس واقعا کار سختیه و نمیشه از روی نظری که در مورد بالانس داده شده قاطعانه نتیجه‌ای گرفت.

منظورت از قاطعانه دقیقا چیه؟ دیگه قاطع تر از این که گفتم بین 1 تا 3 رو در نظر میگیرم و 1 برام قابل قبول‌تره؟ خودتم همچین نظر قاطعی ندادیا :)) تقریبا هم نظریم و فرقمون اینه که تو یه سری چیزایی رو توضیح دادی که الان به درد نمیخورن :)) ذهنمو با این پر کنم که دور قبول چی بود الان چی نیست، که چی بشه؟ :دی

در مورد جوابی که به گیر من دادی، به قول آرش نتیجه‌گیری خاصی نمی‌شه کرد اما لحن پاسخ‌ات خوب بود.
یه چیز کلی در مورد این بگم. بله خب خودم می‌دونم هرکسی می‌تونه بیاد بگه ندیدم و رد بشه بره. منتهی هم لحن پاسخ‌ رو می‌بینی، هم یه ارزیابی حسی از پست جواب فرد می‌تونی داشته باشی. اینا قطعا مفیدتر از گوشه ذهن نگه داشتن هست.

من کاملا قاطعانه و مختصر و مفید هست نظرم. منظور من از عدم قطعیت هم اون اشکالاتی که بهش اشاره کردم بوده، هم توضیحی که امین و آرش دادن. یعنی یه چیزی که خودت حست می‌گه احتمالا نیست رو بیای توضیح و بسط بدی.

1- مهدی: در مورد مهدی سه نکته جود داره:1- در تحلیل بالانسش استدلالی کرده که با ظاهر بازی برای عموم همخونی نداره، نقل قولش اینه:

این قسمتی که بلد کردم در ظاهر برای یه فرد بی علم غلطه، برای اینکه ببینیم چرا غلطه نیاز به آنالیز نقش های بیگناها داریم:
نقش های ضدضربه مطلق: روئین تن و سامورائی | نقش های ضد ضربه سهمیه ای: شعبده باز | نقش های ضد ضربه برای یک مرتبه: راهب، غارتگر، کارآگاه (مشروط به اعمال نقش) | نقش های ضد ضربه تاخیری ( که عملا ضد ضربه نیست) : جان سخت | نقش های حمایتگر: دکتر و جراح

با این آنالیز، وقتی که توی 14 نفش، فقط سه تاشون نمیر کامل اند(با ارفاق) و سه نقش هم نصفه نمیر، و دو نقش حمایتی هم می تونند شمشیر دو لبه باشن چون حمایت از گناهکار هم ممکنه بکنند، در نتیجه اینکه بیای بگی اکثر نقش بیگناها سلبی اند و نقش محافظی دارن، با ظاهر چیدمان نقش ها و تعدادشون تو نقش های اول بازی نمی خونه، در واقع منی که الان علم ندارم نمی دونم ترکیب نقش های سلبی و حمایتگر نسبت به نقش های غیر سلبی و غیر حمایتگر چطوریه، و کدوم نقش های سلبی و حمایتگر هستند و چه تعداد، خوبه، برام سواله که از کجا میدونه که بیگناها خیلی آسیب پذیر نیستن و مرگ زیاد در شب احتمالا از ساید گناهکاریه ؟
نکته دوم در مورد مهدی در مورد جا انداختن مهسا از قلم بود، که استدلال و سناریوش منطقی بود، اما اینکه این اتفاق واقعا رخ داده یا نه به پیش زمینه مخاطب بر می گرده کاملا
و نکته آخر که توجه منو جلب کرده اینه که مهدی از لحن تهاجمی همیشگیش در پاسخ ها به شکل ملموسی فاصله گرفته. که این هم می تونه مثبت باشه و هم منفی. قضاوت دقیق تر در فاز های بعدی قابل انجامه.

دستت درد نکنه و خسته هم نباشی بابت این آنالیزت.

منظور من از سلبی یعنی نقش‌های بی‌گناهان عموما سهمیه خراب کن هستند. یعنی ماهیت نقششون اینه که فاز شب رو بی‌تاثیر تر کنن. ربطی به ضدضربه کامل بودن نداره. بله ضدضربه کامل مشخصا قدرت سلب‌اش بیشتره، منتهی نقشی که یک‌بار ضدضربه باشه یا بتونه به بقیه کمک کنه که اتفاقی براشون نیفته هم سلبی هستن. و تقریبا ۹۰ درصد نقش‌های بی‌گناهان به این شکل هستند. یعنی پتانسیل این رو دارند که از سهمیه‌ها و کشته‌ها و اتفاقات فاز شب به طور کلی بکاهند. وگرنه بله قابلیت‌های دیگه هم دارند. بحث من بحث نسبیته، وقتی ۹۰ درصد نقش‌ها این حالتی که می‌گم رو دارند نیازی به علم نداره تحلیل این مسئله. و اینکه این رو هم گفتم که مرگ در شب بیشتر با بودن گناهکار‌های غیرهمسو بیشتر میسر هست. مسلما هرچقدر تیم‌های گناهکاری بیشتر باشند، میزان ضربه به هم‌اشون بیشتر می‌شه. مقایسه بشه با بازی‌ای که مثلا فقط مافیا داره. پس برآیند ماهیت نقش‌های بی‌گناهی + تعداد احتمالی گروه‌های گناهکاری من رو به چیزی که گفتم می‌رسونه. سوالی که پرسیدی اشتباه هست. مهدی نمی‌دونه بی‌گناها آسیب پذیر نیستن یا چقدر آسیب پذیرن. چیزی که مهدی می‌دونه اینه که تعداد نقش‌های سلبی بی‌گناه‌ها بین خودشون زیاد هست و اینکه گناهکار اگر تعداد گروه و سایدش کمتر باشه، طبیعتا قدرت کمتری هم داره برای تاثیر در شب. مقایسه بشه با مثلا ۲ یا ۳ گروه که می‌تونن علاوه بر پتانسیل بیشتر برای زدن ضربه به بی‌گناه‌ها، پتانسیل بیشتر برای زدن ضربه به گناهکار‌هارم داشته باشن. پس هرچقدر تعداد بی‌گناه‌ها به نسبت ساید‌های گناهکاری نسبیت کمتری داشته باشه، اون گزاره مرگ بیشتر در شب، محتمل‌تر خواهد بود.

مورد دوم هم بله موافقم با حرفی که زدی. منتهی اگر کسی سناریو و استدلالش رو منطقی می‌دونه، طبیعتا باید قضیه براش حل شده باشه. مخصوصا اینکه می‌بینم صحبت من رو در کنار صحبت افرادی گذاشتید که پست گاد رو نخوندن. من اتفاقا گفتم که خوندم پست مهسا رو و دیده بودم اون بخش رو. صرفا به دلیل فاصله‌ای که در بازی افتاده با توجه به قوانین جدید، دچار اشتباه شدم در مرور دوباره.

یه چیزی به عنوان توصیه به خودت بگم ولی، بله تو نقشت فرعی هست و دنبال گناهکار می‌گردی و دمت هم گرم. منتهی توصیه‌ای که برات دارم اینه که لیست و اولویت ندی وقتی اطمینان کامل نداری. تو وقتی لیست و اولویت می‌دی، من خودم به عنوان یه بی‌گناه قطعا لیستت برام اهمیت زیادی داره چون بازیکن خوب بودنت رو می‌ذارم کنار گناهکار نبودن قطعی و مسلم‌ات. و این باعث می‌شه که خواه ناخواه به صحبت‌هات وزن بدم. اما از طرف مقابل، ذهنیت گناهکاری هم می‌تونه پشت تو و لیست‌هات قایم بشه و از صحبت تو سواستفاده کنه برای حذف بی‌گناه. مسلما برای شخص تو که اهمیت نداره، اما برای ساید بی‌گناه‌ها که تلاش و بازیت در راستای اون‌ها هست اهمیت داره. و قطعا تعداد گناهکار‌هایی که دوست دارن پشت دست یک‌نفر بازی کنن بیشتر از تعداد بی‌گناه‌هاست. قطعا من اگر همچین حسی در بازی داشته باشم جلوش رو خواهم گرفت، منتهی از تو هم خواهشم اینه که هم در مورد افراد، و هم در مورد ساختار پست‌هات و مزایا و معایب احتمالیش جامع‌تر فکر کنی. مرسی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
امیر:
با رنگ قرمزم نوشتی منو :دی ولی به کاهدون زدی :))
اگه نقشت مشخص نبود طبق شناختی که از من داری، واقعا حس مرض میگرفتم ازت :دی ولی الان فقط میتونم بهت بگم دقت کن :دی و جملاتمو تحریف نکن :(
این جمله من در جواب عرفانه و هیچ جا بهش نگفتم خودتم همچین نظر قاطعی ندادی:
نخندون منو نکته اضافه‌ای که در مورد بالانس نسبت به گفته من و بقیه گفتی چیه؟ تو 3 حالت اضافه تر از من در نظر گرفتی با دلایلی که از ذهن خودت تراوش شده اونوقت نوشته من میشه نوار پر کردن و تکرار مکررات گاد! و نوشته شما تحلیل بالانس؟
کجای این یعنی من قبول کردم گناهکارام و میخوام دامن عرفانو آلوده کنم؟ :دی عصبیم هستم تازه :13:
اون جمله رو من در جوال مهدی گفتم و حتی اتهام مستقیمی در اون رابطه به شخص من نزده که بخوام به قول تو عصبی و با خنده‌های عصبی جواب بدم. من به مهدی گفتم که قاطعیت رو چی میدونه؟ و فرقش با پست من چیه؟
در مورد شدت ندادن اطلاعات و ... که گفتی من پستم چیزی بوده که توی ذهنم بوده بدون هدف و اطلاعات خاصی ندارم که بخوام یا نخوام پنهانش کنم. این حس توئه و امیدوارم در ادامه حل شه :دی
ولی یه چیزی بگم وقتی اینطوری میتونی نظر اشتباه در مورد من بدی دیگه لیست درست نکن :)) چون گند میزنی به بازی ناخواسته، وقتی بازیکن خوبی مثل تو نقشش مشخصه اگه در مورد من بیگناه یه حس خوب بده میتونم رو اون استناد کنم و از خیلی از نظراتش تاثیر بگیرم.

آرش:
این حرفت سفسطه‌ست. توی نوع «تحلیل» تو از بالانس، علی‌رغم اینکه اومدی به یک حالت مشخص اشاره کردی، اما عنصر قاطع بودن (چیزی که مد نظر مهدی بود تو پست قبلش) دیده نمی‌شه، چون که کاملا محافظه‌کارانه و از روی احتیاط اون حالات رو در نظر گرفتی، نه از روی تحلیل نقش‌ها و احتمالات بالانس. بنابراین فرق هست بین تویی که گفتی سه تا رو در نظر می‌گیرم محض احتیاط، با بقیه کسایی که طبق تحلیل‌شون ۳ تیم رو در نظر گرفتن.
تحلیل بقیه مثل اینا که گفتن فرقه دیگه نوبتشه، بالانس دور قبل تکرار نمیشه و ... اگه منظورت از قاطعیت اینه این به نظر من اسمش قاطعیت نیست. نمیدونستم بالانس قراره به این زودی اعلام شه و حتی گفتم گفتن موارد بالا کمکی نمیکنه. به صورت کلی نوشتم که چه حدسایی تو ذهنم هست در مورد حالتها ولی خب گفتم به درد نمیخوره. بهترین کار برای کسی که نمیدونه چی به چیه و مشخصم نیست براش که بالانس اعلام میشه به زودی، اینه که جامع‌ترین حالت رو در نظر بگیره و بره جلو.
نظرم می‌ره سمت حالت اول و به نظرم محتمل‌ترین حالت همون حالت ۱ هست تا ببینیم شب‌های آینده چی‌ می‌شه.
چرا این حالت که شازده نیس رو بهش احتمال نمیدی؟ مثلا چرا نمیشه تو حالت اول گزاره دوم غلط باشه کلا؟

ال امین:
در مورد در نظرگیری فرعی من حرفتو قبول ندارم. خود من واضحا از بین 3 حالت یه حالت رو انتخاب کردم که فرعی نداره و دلیلمم گفتم. :دی
در مورد اینی که میگی میخوان احتمالاتو اضافه کنن برای کاهش قطعیت، فکر کنم الان گرفتم منظورتو. قطعیت تو نظر دادن خود طرف منظورته، یه جورایی نمیخواد خودشو بندازه تو دردسر.

مهدی آرش:
من کاملا قاطعانه و مختصر و مفید هست نظرم. منظور من از عدم قطعیت هم اون اشکالاتی که بهش اشاره کردم بوده، هم توضیحی که امین و آرش دادن. یعنی یه چیزی که خودت حست می‌گه احتمالا نیست رو بیای توضیح و بسط بدی.
خب این بررسی احتمالات با صدای بلند که شما بهش میگین قطعیت :دی اونجا نشون بیگناهی یا گناهکاری نمیتونه باشه. چون بررسی این احتمالات برای کسایی که نمیدونستن روز بعدی بالانس اعلام میشه به درنخور محسوب میشه. ولی قبول دارم اگه بدونی بالانس فردا اعلام میشه، میشه حرکت شجاعانه‌ای در نظر گرفتش.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام

امیر

اين رو هم ميتونم بهش چنگ بندازم ك چون نقش قاتل كن فيكون شده ممكنه براي تست باشه ولي ازونورم دور قبل ميگفتيم چون نقشاي فرقه آپديت شدن و نفوذي بهشون اضافه شده احتمال بالا هستن تو بازي كه ديديم گاد سرمون كلاه گذاشت پس نميشه احتمال بالايي داد ك قاتلم ب همراه مافيا و فرقه تو بازي باشه.

این کل اون جمله من در مورد قاتله. اونی که تو آوردی نصف اخر جملم بود. اینا جدا از هم نیستن پس باید چیزی که قبلش گفتم که منجر به اون جمله شده رو هم بیاری . من گفتم نقش قاتل کن فیکون شده ممکنه برا تست باشه. این ینی اولین حدس من به بودن قاتلای جدید تو بازی متمایل تره(احتمالش بیشتره). بعدش دور قبل یادم افتاد که همه میگفتیم چون فرقه جدیده حتما تو بازی هست که مشخص شد به مرور که نیست. با توجه به این پارامتر اومدم گفتم پس احتمال بالایی نمیشه داد که چون جدیدن قاتلا حتما تو بازی باشن. ینی احتمالشونو کمتر میکنه. حالا کمتر از چی؟ کمتر از اون احتمالی که اول جمله گفتم. ینی یه چیز نسبیه. نسبت به اون احتمال بالایی که داده بودم تو اول جملم یکم ریزش داشتم با یادآوری تجربه دور قبل. این به این معنی نیست که احتمال وجود قاتل رو کم دیدم که بعدش بیام نقضش کنم به قول تو و اون احتمال کم دیدن رو تو تحلیلم نمایان نکنم.

یه خط صاف رو در نظر بگیر رو نقطه مبدا برای پارامتر احتمال حضور قاتل ها. بالاش ینی احتمال بیشتر حضور پایینش ینی احتمال کمتر حضور . من با بخش اول جمله این خط رو بردم بالاتر . با جمله وسط این خط رو اوردم پایینتر از حالت قبل ولی بازم بالای خط صفر یا مبدا هست و زیر خط مبدا یا منفی نشده :دی اگه باز جا نیفتاده باشه بپرس.

سپهر

اولا خوش اومدی به جمع ما:گل:

ثانیا اونطور که معلومه دورای قبلی رو خوندی انگار و بدون اشراف نیستی . سوالم اینه چی باعث میشه که یه تازه وارد که پستا رو خونده و احتمالا اولین دور برا خوندن برا هرکسی نزدیکترین دور ینی دور قبل باید باشه. اینجوری تو پست ورودیش بدون منطق خاصی احتمال وجود فرقه رو انقد راحت رد میکنه در حالیکه با یکم خوندن صحبتا و کمک گرفتن از تحلیلایی که قبل خودش بودن ،که منطقیم هست این کار برای فرد جدید ، میتونه دید بازتری داشته باشه و بفهمه که این دور فرقه احتمال جضورش بیشتره! حالا اینو بزاریم کنار . با وجود یان اظهار نظر قاطعانه چطور میشه 3 حالت برای خودت متصور شدی که دو تاش وجود فرقه هس؟ با توجه به ادعایی که کردی برای خوندن دورای قبل و شناخت حداقلی فرم بازی اینجا من این ایراد رو بهت میگیرم وگرنه معروفم به رد شدن از پستای افراد جدید چون میدونم ناشی از آشنا نبودن با جمع هست بعضی صحبتاشون. ولی تو ادعا کردی باید پاش وایستی و اینو توضیح بدی که اولا چی به ذهنت اومد که بگی بوی فرقه نمیاد؟ ثانیا پرا روی حرفت نموندی و تجلیل بالانست 66 درصدش فرقه داشت.

محمدحسین

عرفان رو نمیشه پست بالانسش رو مثبت دید، ولی حس پشت جملات و کلماتش منفی هم نیست قطعاً. در واقع جملات عرفان رو من جهت دار میبینم و تقریباً با قاطعیت خوبی هم یه سری حالات رو حذف کرده رفته جلو. جملاتش در نظرم ساختگی نیومدند. فعلاً بنظرم حسش اوکی بوده.

مرسی بابت پست کلیت در مورد افراد ولی به نظرم لزومی نداشت اونم در این مقطع از بازی . بعد میگم چرا

اولا 5 بخش داره این جملت به من:

بخش اول گفتی نمیشه پست بالانسمو مثبت دید! اینو خواهش توضیح بده چی باعث شده اینو بگی رو هوا که نمیشه درسته؟
بخش دوم:ولی حس پشتش منفی نیست . خب مرسی.
بخش سوم:حملاتمو جهت دار میبینی ولی! خب باز م سوال دارم . چه جهتی؟ واضح بگو
بخش چهارم: با قاطعیت خوب حالاتو حذف کردم. خب مثبت بگیرمش دیگه؟
بخش پنجم:جملاتم ساختگی نیستن.حسمم اوکیه. مرسی

من اینو یکی به نعل یکی به میخ میبینم و حس خیلی بدی گرفتم ازش. اول منفیم بعد مثبتم بعد جهت دارم که مشخص نیست مثبته یا منفی واضح نمیگی بعد با قاطعیت حذف کردم اینجام باز حس میکنم واضح نبودی. بعدش مثبتم. اینو چی تفسیر کنم من؟ خودت چی فک میکنی؟ جواب بده خواهشا

نکته دوم در مورد سپهر هست. دیدم تو بخش مربوطه نوشتی که بیا در مورد نبودن فرقه که گفتی توضیح بده. محمد حسینی که من میشناسم امکان نداره از این پست سپهر عبور کرده باشه! اینم نبوده که پستشو ندیدی چون دید و این سوالو ازش کردی ولی سوالی که مد نطر من بوده و توام باید ازش میکردی با توجه به دید بازت رو نکردی. چرا به تناقضش اشاره ای نکردی که فرقه رو احتمال نداده بعد تو تجلیلش 2 تا فرقه گنجونده؟ این از نظرت نیازی به سوال نداشت از دید محمد حسین؟

ببین آدم وقتی یه سری گزینه داره و شکهایی به افراد داره و میخواد اون افراد رو تو ذهنش دسته بندی کنه و از افراد مثبتی که تو ذهنش هست جدا کنه تا بتونه یه سنجش درستی از اتفاقات بازی و حهتش بدست بیاره میاد پست کلی نظر در مورد افراد رو میده . که چی که جهتش رو در بازی برای بقیه نمایان کنه و شکهاشو اعلام کنه. بله درسته شک هاشو اعلام کنه. ولی با یه نظر به پست تو من چنین چیزی ندیدم ینی اومدی به اکثر بازی گفتی تو مثبتی اوکی ای فلانی و تنها به چند نفر اونم نه قاطع و به صورت نعل و میخ وار گفتی حس مثبت و خوبی ندارم! دقیقا این واژه رو گفتی ینی حتی نخواستی از کلمه منفی استفاده کنی که مستقیم بگی حس منفی دارم آقا. این فرق میکنه حس پشتش نسبت به اینکه بگی حس مثبتی ندارم! تنها شخصی که گفتی حس منفی دارم همین مهساست و تازه اونم با ملایمت و اخرشم گفتی خب حالا منتظر پستای بعدیتم زود قضاوت نمیکنم!

خودت از من بهتر میدونی که کلمات بار دارن و بار و سنگینی کلمه منفی بیشتره از مثبت نبودن

این موضوع، در کنار کلیت پستت که اومدی یه پست با ظاهر موجه و به اصطلاح دید باز دادی که عملا پوینتی نداشت تو این مقطع و خصوصا محتوای کلیش که به مثبت بودن افراد پرداختی تا منفی بودنشون و چیزی به بازی اضافه نمیکنه و بعید میدونم که خودتم متوجهش نبوده باشی. منو مشکوک میکنه بهت و محافظه کاری شدیدی حس کردم خصوصا در به کار نبردن کلمه منفی به جای مثبت نبودن.

اگر میخوای بیای در جواب بگی که من خب چجوری با یه پست اول بازی بیام مجکم اتهام بزنم چیزی تو دست ندارم که قاطع باشم اونوقته که باز برمیگردم سر حرفم که چه لزومی داشت این پستت پس؟ در هر صورت پوینتی نداشت منتظر جوابی غیر از اینم مرسی.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
مهسا و مهدی:

در مورد این که امیر لیست نده فکر نکنم باهاتون موافق باشم. اتفاقا بنظرم وقتی گاد امیر رو کلانتر کرده توی ذهنش همچین فعالیتی رو براش متصور بوده. منتهی نباید به لیستش به عوان وحی منزل نگاه کرد. الان مثلا مهسا از اینکه توی لیست قرمز بوده واکنش جالبی نشون نداده بنظرم و نوشته (( به کاهدون زدی)). به کاهدون زدی برای کسی به کار میره که یک هدف رو انتخاب کرده باشه. کسی که بیگناهیش مسلمه چرا باید کسی رو هدف قرار بده آخه؟ و اصلا توی لیست امیر ((قرمز)) بودن دلیل بر گناهکاری نیست همونطور که سبز بودن دلیل بر بیگناهی نیست. پستای امیر از نظر من صرفا فرصتیه برای توضیح دادن و شفاف سازی پست های خودمون. فرضا اگر من فاز بعدی پست مشکوکی بدم توی لیست بعدیش قرمز میشم و این فرصت و دارم که بیام شفاف سازی کنم. فراموش نکنیم که امیر فقط یک پست میتونه بده در هر فاز و اگر لیستم نده فعالیتش بسیار محدودتر میشه و شاید نشه و نتونه اون فایده ای رو که داره به بازی برسونه. البته این نظر منه و نظر خود امیر میتونه کاملا متفاوت باشه. اگر کسی بخواد این لیست های امیر رو فاینال در نظر بگیره و پشت دستش ازش سو استفاده کنه بی گناها نمیفهمن؟ بخصوص خود امیر نباید مراقب این باشه؟ در کل به نظرم لیستاش کانتکستی هست که میتونه بحث ایجاد کنه و حتی همین سو ساتفاده ها هم میتونه محل خوبی برای گیر انداختن گناهکارا باشه. اما در این که امیر باید با آگاهی به استتوس خودش توی بازی پست بده هیچ ش

آرش:

این ایرادی که امین و مهسا ازت گرفتن مبنی بر قطعی گرفتن وجود شازده نسبت به دکتر لکتر ایراد به جاییست و منتظر پاسختم.

رس گناهکاری‌ای که می‌تونه توی حرکتی از نوع حرکت تو و مهسا و بقیه‌ کسایی که از تحلیل بالانس در می‌رن باشه، ترس از لو رفتن دانسته‌ها (که به نقشت ربط دارن) یا ترس از مچ‌گیریه. کسی که میاد یه حدسی درمورد یه موضوعی مثل بالانس می‌زنه (موضوعی که بیگناهان به طور کامل ازش بی‌خبرن و گناهکاران تا حدی بهش اشراف دارن) یعنی چیزی برای لو دادن نداره، حالا گناهکار‌ها هم این وسط می‌تونن بیان حدس فیک بزنن مثلا ولی کسی که این‌کار رو نمی‌کنه یعنی داره هیچ اطلاعاتی راجع به خودش وارد بازی نمی‌کنه. هیچ اکتی نداره که بشه بازیش رو خوند و خب این محافظه‌کاری هست.
این که با روش نظر دادن در مورد بالانس اول بازی هم مخالفی حقیقتا اهمیتی نداره. چیزی که تصویب شده برای شروع بازی و ایجاد بحث، تو که مخالفی برای ایجاد بحث و سنجش رفتار دیگران می‌خوای چیکار کنی؟ از رو آواتار گیر بدی؟ پیشنهادی داری بسم‌الله، گره بازی رو باز کن

حس ترسی که از پست بالانس صدرا گرفتی رو بی جا نمیدونم چرا که خودمم گرفتم ولی نه اونقدر که واکنشی نشون بدم بهش، یک مقدار هم بخاطر این بود که پشت سر پست من بلافاصله پست رو داد و شبیه پست من بود، نظرت درباره پست بعدیش چیه؟ آیا همون حس ترس گناهکاریشو میداد؟

- - - Updated - - -

اما در این که امیر باید با آگاهی به استتوس خودش توی بازی پست بده هیچ ش

اما در این که امیر باید با آگاهی به استتوس خودش توی بازی پست بده هیچ شکی نیست.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
عرفان

Erf_Ju;7165 ببین آدم وقتی یه سری گزینه داره و شکهایی به افراد داره و میخواد اون افراد رو تو ذهنش دسته بندی کنه و از افراد مثبتی که تو ذهنش هست جدا کنه تا بتونه یه سنجش درستی از اتفاقات بازی و حهتش بدست بیاره میاد پست کلی نظر در مورد افراد رو میده . که چی که جهتش رو در بازی برای بقیه نمایان کنه و شکهاشو اعلام کنه. بله درسته [B گفت:
شک هاشو[/B] اعلام کنه. ولی با یه نظر به پست تو من چنین چیزی ندیدم ینی اومدی به اکثر بازی گفتی تو مثبتی اوکی ای فلانی و تنها به چند نفر اونم نه قاطع و به صورت نعل و میخ وار گفتی حس مثبت و خوبی ندارم! دقیقا این واژه رو گفتی ینی حتی نخواستی از کلمه منفی استفاده کنی که مستقیم بگی حس منفی دارم آقا. این فرق میکنه حس پشتش نسبت به اینکه بگی حس مثبتی ندارم! تنها شخصی که گفتی حس منفی دارم همین مهساست و تازه اونم با ملایمت و اخرشم گفتی خب حالا منتظر پستای بعدیتم زود قضاوت نمیکنم!

خودت از من بهتر میدونی که کلمات بار دارن و بار و سنگینی کلمه منفی بیشتره از مثبت نبودن

این موضوع، در کنار کلیت پستت که اومدی یه پست با ظاهر موجه و به اصطلاح دید باز دادی که عملا پوینتی نداشت تو این مقطع و خصوصا محتوای کلیش که به مثبت بودن افراد پرداختی تا منفی بودنشون و چیزی به بازی اضافه نمیکنه و بعید میدونم که خودتم متوجهش نبوده باشی. منو مشکوک میکنه بهت و محافظه کاری شدیدی حس کردم خصوصا در به کار نبردن کلمه منفی به جای مثبت نبودن.

اگر میخوای بیای در جواب بگی که من خب چجوری با یه پست اول بازی بیام مجکم اتهام بزنم چیزی تو دست ندارم که قاطع باشم اونوقته که باز برمیگردم سر حرفم که چه لزومی داشت این پستت پس؟ در هر صورت پوینتی نداشت منتظر جوابی غیر از اینم مرسی.

آقا من به تجربه‌ی بازی قبل سعی کردم روی تو حساس نباشم، اما نیازه که یک بحث رو باهات باز کنم. :دی

تو چرا ناراحت می‌شی از این‌که در اکثریت پستش محمدحسین گفته حس خوب گرفته؟ وقتی می‌شه گیر داد که کسی از اول بازی فقط گفته باشه حس خوب داره به همه. اما این‌که کسی اکثریت رو بگه فعلا مثبتن و گزینه‌های شکش محدود باشن، به نظرم بی‌گناهانه‌تر از رفتار توعه. دلیل واکنش نشون دادنم به این پست آخرت هم اینه‌که در دوری که من قاتل بودم، اتفاقا به چنین چیزی واکنش شدید نشون دادم و سعی کردم طرف مقابل رو هم از اعتبار بندازم اون پستش رو، چون اعلام حس مثبت اعضا به هم، برای گناهکارها خطرناکه. گناهکارها اگر بخوان بی‌گناه بدن بیرون روی بی‌گناهانی ریسک می‌کنن که حس منفی به‌شون اعلام شده. نه کسی که یک‌سری گفتن به‌شون حس مثبت دارن.

حرف تو زمانی درسته، که مثلا چهار فاز گذشته، و یک نفر فقط داره به ملت می‌گه حس مثبت دارم و درگیر نمی‌شه. تو این‌جا حس پستت از اعتبار انداختن پست محمدحسینه جای حتی بحث باهاش و گفت‌وگو کردن. چون عملا در جمله‌ی آخرت می‌گی پستت چرت بوده حالا هر چی هم که بگی. :دی

نکته‌ی بعدی یک سوال خطاب قرار داده بودمت فکر کنم ندیدی. تو در پستت خواستی همه‌ی حالات رو در نظر بگیری که گول نخوری. :دی وقتی همه‌ی حالات رو داری در نظر می‌گیری چطوری گزینه‌های بدون فرعی برات حذف نمی‌شن؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
مهدی

میپذیرم اینکه ندیده باشی چون من خودم دچارش شدم و ویرایش گاد رو ندیدم کاملا طبیعیه. پس مشکلی با این قضیه ندارم

یه چیزی هم در مورد انتخابی عمل کردن ! که عرفان گفته بگم، این چیزی نیست که بشه پنهانش کرد وقتی در بازی کلا ۷-۸ تا پست داده شده. معنی‌ای نداره انتخابی عمل کردن. اونم در شرایطی که اسم ۴ نفر رو آوردم. پس کاملا مشخصه که باید به این فکر کنی که یا مهدی ندیده اون تیکه رو (یعنی پست‌ مهسا رو نخونده باشه) یا اینکه حواسش نبوده. که خب توضیح دادم چرا این اتفاق افتاده.

ضمن اینکه عرفان جوابی که تو به من دادی از گیری که من بهت دادم فراتره. من جایی نگفتم تو حرف از غافلگیری زده باشی. توضیحاتت در مورد اینکه پست گاد رو ندیدی رو می‌پذیرم. اما مدلی که در جواب، سریع گارد می‌گیری و به من حمله می‌کنی جالب نیست. چون کلماتی که استفاده می‌کنی مهمن. کلمات انتخابی و عجله‌ای مفهومی نداره در اونجا. حداقل از عرفان من انتظار دارم که وقتی اتهامی هم می‌زنه خودش یه بررسی بکنه ببینه چقدر احتمالش انتخابی عمل کردن و عجله‌ای عمل کردن توسط مهدی وجود داره.

بخش اول : چرا این فکرو میکنی که بهش فکر نکردم؟ قطعا احتمالش رو دادم با توجه به شرایط خودم وگرنه لحن پستم و شدت توپیدنم اینی نبود که دیدی قبول داری؟ پس چون واکنش شدیدی نشون ندادم یعنی این احتمالو دادم و قصدم دیالوگ برقرار کردن باهات و صحبت کردن بوده و لحنمم شدید یا مچ گیر طوری یا هرچیز سوئی نبوده.

مهدی من بهت حمله نکردم. نمیدونم چطور پای حمله گذاشتی؟ تو که باید بهتر بدونی که اون پست و اون لحن اصلا جزو کتگوری حمله نیست . کاملا مشخصه دنبال بحث و ارتباط گرفتن و شنیدن صحبتاتم. شنیدن صحبت و گرفتن واکنش از کی تا حالا شده حمله؟

در مورد کلماتی که به کار بردم هنوزم پاش هستم. انتخابی عمل شد اونجا چون اسم مارو گفتی اسم اولین فرد رو از قلم انداختی من به این میگم انتخابی و عجله کردن ، این یعنی میتونه از ناخوداگاهت نشات گرفته باشه یا شایدم عدم تمرکز بیگناهی. من سمت و سوشو مشخص نکردم و سوال پرسیدم ازت که دربیارم سمتشو! این نیت سوئی پشتش نیست.

جا انداختی دیگه اسم مهسا رو؟ حالا هر چقدر هم به قول تو من فک کنم که نه مهدی گناهکار باشه انقدرام نوب نیست که جا بندازه و انتخابی عمل کنه ، بازم یه احتمال جا انداختن ناخوداگاه و عجله ای بودن هست یا نه؟ من هم دوس داشتم توضیحتو بشنوم و دیالوگ برقرار کنیم. نه قضاوت منفی کردمت نه حکم صادر کردم. احتمال هر چند کم بازم احتماله اونم جلوی بازیکنی مثل مهدی که باید همه احتمالارو بررسی کرد. بررسیشم با دیالوگ میسره

الان من میتونم همین حرف خودت رو به خودت بزنم که تو پست اولت گفتی مشخصه گاد میخاد بالانسو بگه چرا اون قبیل حرفا رو زدین که انگار خبر ندارین از هیچی. منم میتونستم بیام بگم تو با شناختی که از عرفان داری باید این احتمالو بدی که چقدر احتمال داره عرفان بدونه و بیاد اظهار بی اطلاعی کنه نسبت به گفته شدن بالانس و پست گاد و باز اون پستو بنویسه که به هجو گویی متهم شه ! پس در مورد خودتم صادقه.

مهسا

یه آسودگی و توکل بر خدای فیکی حس کردم من اینجا خوشم نیومد در کل و اصلا حس خوبی نداد. حالا با اینکه نمیدونی، یا از عمد داری وانمود میکنی که نمیدونی قرار بود امروز بالانس مشخص شه، کاری ندارم و بر این اساس قضاوتی نمیکنم، چون ممکنه واقعا این اتفاق بیفته که نبینه آدم یه چیزیو.

یه سوال دارم ازت تا حالا توی این چند بازی کی سورپرایز شدی؟ ینی چند بار تا اخر بازی ای رفتی که بالانسش تا دیقه اخر نامشخص بود؟ فک نکنم بوده باشه حداقل تو این فروم یادم نمیاد بالانس غافلگیرانه ای داشته باشیم ! وقتی حرف از غافلگیری زده میشه من مثلا از قدیمی ترا انتظار دارم که این توشون مونده باشه چون ضربه خوردن از مشخص نبودن بالانس اون موقعا بیشتر اینطوری بود یادمه دور آل استار فروم قبلی پویا دوتا قاتل گذاشته بود یکیش آریا بود کلا تیر نزد و هیشکی تا ثانیه اخر نمیدونست قاتل دومی هست و اون بازی ثانیه اخر ما باختیم بهش. به این میگم سورپرایزی! ولی یادم نمیاد تو یا محمد حسین هم به همین شکل چنین چیزی رو تجربه کرده باشین اگه هست یاداوری کن. به همین دلیله که این استفاده از کلمه غافلگیری برای من عجیبه خصوصا از سمت شما دوتا. الان که گفتی یه اسودگی فیک احساس کردی به من یه فلش بک زدم به همین 2 هفته پیش دور قبل! که فرمتش 95 درصد با این دور یکیه قوانین و اینا. اون دور به مرور گاد بالانسو لو داد و چیزی نبود که تا اخر بازی بخایم درگیرش بمونیم و سورپرایز بشیم. طبق همینا گفته تو منو به فکر فرو میبره که چیزی که فیک هست اظهار غافلگیری تو هست با توجه به اینکه هیچ پیش زمینه ای از غافلگیری نداشتی و همین دور قبل هم کسی غافلگیر نشد. ینی حتی دورای قبلم غافلکیر شده باشی همین دور قبل با همین گاد و همین فرمت چیزی برا غافلکیری و ازدست دادن بازی تو دقابق اخر وجود نداره. با وجود دونستن اینا اومدی اظهار غافلکیری کردی من به این میگم فیک نه به قول تو آسودگی که منطقا باید باشه طبق تجربه دور قبل ! خب وقتی همه چیز رو و مشخصه که گاد چه فاز 3 چه 6 چه 7 بالاخره با پایان شبها و قرار دادن گزینه هاش بالانشو بهمون کامل میگه و نمیزاره تو خاریش بمونیم چیکار کنم بیام بزنم تو سرم بگم wow غافلگیر نشیم یهویی . من میترسم؟ الان اومدی چیزی که خودت انجام دادی رو به من نسبت بدی؟ :دی

بخش بعدی در مورد این نقل قولی که اوردم ازت : "حالا با اینکه نمیدونی، یا از عمد داری وانمود میکنی که نمیدونی قرار بود امروز بالانس مشخص شه، کاری ندارم و بر این اساس قضاوتی نمیکنم، چون ممکنه واقعا این اتفاق بیفته که نبینه آدم یه چیزیو."

اینجا یه موضوعی رو داری با رندی باز میزاری که باید ببندی! میگی حالاا کاری ندارم به اینکه دیدی یا دروغ میگی و قضاوتی نمیکنم. اتفاقا باید کار داشته باشی و قضاوتتم بکنی و بحثشو ببندی! نمیتونی باز بزاریش و راه در رو برای روز مبادا و اتهام زدن به من. نظرت رو واضح بگو و ببند این بحثو. اگر دروغ گفتم بیا بگو حس میکنم دروغ گفتی و بحث کنیم روش. اگرنه میگی توضیحاتم برات قانع کننده بود که اون ویرایش رو ندیده اون پست رو فرستادم بیا بگو و بحثو ببندیم . مثل مهدی که خودش سوال پرسید و توضیحاتمو گفت پذیرفته. ولی باز نمیتونی بزاری این بحث باید بسته شه مرسی.

از کجا میدونی گناهکارا به اندازه بیگناها آسیب‌پذیرن تو شب؟

چون بازی یه گادی داره که باید بالانس کنه بازیو؟ خیلی سخته فهمیدن منطقش؟

نخندون منو نکته اضافه‌ای که در مورد بالانس نسبت به گفته من و بقیه گفتی چیه؟ تو 3 حالت اضافه تر از من در نظر گرفتی با دلایلی که از ذهن خودت تراوش شده اونوقت نوشته من میشه نوار پر کردن و تکرار مکررات گاد! و نوشته شما تحلیل بالانس؟

من گفتم نکته اضافه گفتم نسبت به تو چنین ادعایی کردم ؟ بسم الله این نوشته توعه

در مورد اینکه کدوم گروه‌ها تو بازین میشه فقط یه حدسایی زد طبق دور پیش و یه چیزایی به ذهن میاد که مثلا ممکنه فرقه حتما باشه به خاطر جدید بودن نقش، ممکنه همون حالت دور قبلی باشه ( مافیا و قاتل ) که دور از ذهن باشه برامون، ممکنه فقط مافیا باشه برای حال گیری گاد از بنده‌هایی که خیلی قضایا رو پیچیده میبینن و ... که اینا حداقل الان به درد نمیخورن به نظرم

من به این ممکنه ممکنه هایی که کپی پیست کردی از پست گاد میگم نوار خالی . من به اشاره به بدیهیات میگم تکرار مکررات. کسی هس جز این بگه؟ یه جوری جلوی تکرار مکررات گاد علامت تعجب گذشاتی من خودم شک کردم رفتم دوباره خوندم ببینم خدا نکنه اشتباه نوشتم و مهسا نبوده اون پستو داده :)) خدایی بجای جاده خاکی زدن بیا یبار یه بحث درست درمون بکنیم چیزی که هست رو قبول کن بعد دلیل بیار برای ردش. انقدرام سخت نیستا. دیگه پست خودت رو که نمیتونی کتمان کنی. نوار خالی پر کردی و تکرار مکررات گاد کردی و حرف سورپرایز شدن رو بیخودی وسط کشیدی اینا همش ایراده. اگه جواب اینارو واضح میدی که مخلصم اگه قراره مثل همیشه و تا اینجای کار بزنی جاده خاکی مخلص نیستم متاسفانه.

چی کدوم غافلگیری؟ من صحبتای مهدی رو تکرار کردم که کلی گفته بود بحث و مشکلم تو نبودی اون پست.

ثانیا قرار نیست که دوس داشته باشی چیزیو ولی این تنها چیزیه که میشه از توش بحث دراورد و گناهکار پیدا کرد و حس هارو سنجید و بحث کرد این که اینهمه گارد داری نسبت بهش رو نمیفهمم. زیادی داری سخت میگیری همه چطور توام اونجوری دیگه. الان که گفتی من همشو در نظر میگیرم چیشد مگه اسمون به زمین اومد؟ :دی ریلکش باش خب اگر خودت به این باور نیستی زیر سوالشم نبر چون تنها دستاویزمون تو همچین دورهایی حرف زدن افراد و نظر دادن همه در مورد بالانسه و جوابم داده.

امین

این‌جا درباره‌ی طولانی گفتن بازه، من یاسین و عرفان رو هم دارم برای خطاب قرار دادن.
بی‌گناه اصولا یک حسی می‌گیره برای بالانس؛ این‌که تو بیای حالت اعلامی‌ت رو این‌قدر بازه‌ش رو طولانی کنی، برای من مشکوکه.

من دقیق متوجه نمیشم اونجا که میگی بیگناه یه حسی میگیره برای بالانس چه معنی میده؟ احتمالات و گزینه های بیش رو برای بیگناه به مراتب بیشتر از گناهکاره حالا ممکنه طبق حس یه چیزایی رو برا خودش حذف کنه ولی اونطور که متوجه شدم میگی باید خیلی تنگتر کنه حلقه احتمالاتش رو و بازه رو طولانی نگیره؟ چطور این ممکنه؟ وقتی چیزی تو دست نداری چطور میخوای بازه رو تنگ تر کنی؟ مثلا چه دلیلی داشت که بین 3 گروه و 2 گروه مافیا و فرقه یه بیگناه بدونه که کدوم تو ذهن گاد هست؟

به نظرم این اجتمالا و گزینه ها هر جور حساب کنی یه بامبول توش هست ینی یه چیز مشخص و واحدی وجود نداره که از روی اون بیایم بگیم خب فلانی اگر بیگناه باشه باید بیاد بازه رو تنگ اعلام کنه یا اگر طولانی اعلام کنه گنهاکار هست چون ازونطرف اگه بازه رو تنگ بگیره میشد همین تو بر اساس اهداف شخثی خودت حالا یا بیگناهی یا گناهکاری بیای بگی بیگناه که نمیدونه چی تو بازیه و علم نداره چرا باید بیاد بازه رو تنگ بگیره و چرا مثلا مافیا و فرقه رو گرفت چرا قاتل رو حذف کرد به چی علم داره مگه؟ اینطور فک نمیکنی؟ تو هر احتمالی یه بامبول خوابیده برا همین من نمیتونم روی این اتهام بزنم به کسی . روی حس و لحن و نیت پشت جملش و نحوه بیان جملش پرا میتونم ولی اینکه بیام کلی در نظر بگیرم که طولانی گرفتن ینی مشکوک اینو نمیشه گفت. حالا شاید جملتو جور دیگه فهمیدم

- - - Updated - - -

فری

بی گناها هم یک گروه محسوب میشن، پس جلاد اونقدرام بی اهمیت نیست به نظر من.

آره اینو که گفتی متوجه شدم ولی منظور من الان و تاثیر ابتدایی بازیش بود که مهم نیست وگرنه اخر بازی میشد بهش فکر کرد. اینحای بازی نه میشه حدس زد نه مهم هست برای شروع

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
فری

این که بخوای گفتگو ایجاد کنی رو میپسندم، از این نظر هم کار تو هم مهدی مثبت بود. اینکه حس منفی گرفتی هم با توجه به مکانیسم ذهنی خودت ممکنه طبیعی باشه ممکنه هم نباشه. به شرطی که فاینال نباشه و طوری نباشه که تا آخر بازی فارغ از فعالیت من بخوای بهش استناد کنی. خودت اشاره کردی به دور قبل، منم اضافه کنم ذهنیت من در زمینه بالانس یک ذهنیت بدبینانه است و این توسط سابقه ثابت شده است. صرفا جهت ایجاد کانتکست و گفتگو ازت می پرسم، این حس منفی بنظرت ریشه اش از کجاست؟ چون هیچ حسی بی دلیل ایجاد نمیشه، منتهی بعضی وقت ها ریشه یابیشون سخته.

فری جان خیلی مخلصم.
از اونجایی که با من دو بار بازی کردی احتمالاً متوجه شدی که من وقتی اتهام بالای 80 درصد (جدی) به کسی دارم، حتما در پست شک و اتهامی که به اون فرد وارد میکنم رای به اعدام رو هم ضمیمه میکنم بعد جواب رو میشنوم. حالا ممکنه صرفاً حتی یک خط از نوشته ی یک نفر هم اینقدر مشکوک باشه که اتهامم جدی بشه و مثالش هم مثلاً رای اول من به رضا در بازی قبلی بود که یک جمله اش از نظر من خیلی مشکوک بود و از بازیکن نسبتاً سفید برام تبدیل شد به 80 درصد گناهکار. من در پست اول ام در این فاز در مورد شک هایی که وارد کردم بارها گفتم زود قضاوت نمیکنم و منتظر نوشته های بعدی افراد هستم. من اگر واقعاً اتهام ام جدی باشه اول رای میدم بعد منتظر نوشته های فرد میمونم و این رو بارها قبلاً از من دیدی. شناخت دارید از بازیم دیگه، و واضحه که از نظر خودم هم اون پست "اتهام" نیست، بلکه پست "شک" هست و با وجود اینکه اعتقاد دارم برای نتیجه گیری کافی نیست، ولی از نظر من کمک کننده هست که در ادامه ی این پست در این مورد هم توضیح میدم. اگر هم جایی از بازی دیدی من با تک دلیل پست بالانس بهت رای دادم، بهم یادآوری کن تا خودم اول به خودم رای بدم چون این حرفت از نظر من کاملاً منطقیه و اگر اینجای بازی پست بالانس ات برام اتهام جدی بوده، موظف بودم بهت "همین الان" رای هم بدم. حقیقتاً حتی با خودم هم شوخی ندارم در این مورد :دی فریز کردن یک "شک" برای آینده و بدون دلیل اضافه تر تبدیل کردنش به "اتهام جدی" قطعاً یه مرضی توش هست.

در مورد حس بد هم سوال خوبی پرسیدی. قاطبه ی حس بد من از پست بالانس ات برمیگرده به اینکه اون حالت مافیا و قاتل رو انتخاب کردی و گفتی ممکنه غافلگیرمون کنه. کاری با کلمه ی غافلگیری هم ندارم ولی دیگه همگی تا حدود زیادی میدونیم که تکرار دوباره سناریوی مافیا و قاتل خیلی لوس میبود :دی مثلاً من از پست بالانس دور هشتم ات یه حس مصلحت بیگناهی میگرفتم، ولی از این یکی یه حالت ریش سفیدی مصنوعی. صرفاً هم حس بود و چون به درستی جویای دلیل شدی، جواب این بود.

مهسا و محمد

مهسا و محمد عزیز چون هر دو تقریباً به مورد مشابه در مورد من اشاره کرده بودید من در ادامه ی این پست یه توضیح کلی میدم شاید توضیح ام کارآمد باشه.

امیر

امیر جان عرض ارادت.
ایرادی که گفتی بنظرم بجاست و این رو توضیح میدم. من لحظه ی نوشتن پستم، پست رضا رو دیدم اتفاقاً و کتمان هم نمیکنم، ولی گاهی مواقع یه چیزی اینقدر پرت و ساده به نظر میاد که از فرط این توی چشم بودن، اتفاقاً بنظرم بیشتر طنز میاد تا حیله گری :دی حس اولیه ی من از اون پست رضا این بود که حتی نرفته پست گاد رو یه نگاه اجمالی بندازه بیاد نظر بده. ضمن اینکه بصورت کلی من بیگناه رو در این بازی "جستجوگر تر" و بیگناه رو "محتاط تر" میبینم. هیچ احتیاطی از اون پست رضا حس نکردم حقیقتاً. یعنی حتی الفبای بیسیک بازی گناهکاری رو هم بنظرم نداشت این پست که بهش شک کنم، و در بهترین حالت فاقد ارزش بود :fp: ادامه ی بازیش رو ولی قطعاً مبنا قرار خواهم داد.

عرفان

عرفان عزیز (fino alla fine ترین :دی) خوشحالم که دوباره باهات بازی میکنم. سوالاتت هم بجاست و بطور کلی متوجه شدم در سه دسته باید جوابشون رو بدم:

- در مورد نظراتم در مورد پست بالانس ات بیشتر حس کردم بخش 1،3،4 برات سوال برانگیز بوده. بخش یک و حس منفی قسمت اعظم اش برمیگرده به پی نوشت پستت که گفتی "نگو که نمیگی". شک و حس منفیم هم کاملاً منطقیه فکر میکنم. در مورد 3 و 4 هم اگر گفتمان نوشته ام رو با دقت دنبال کرده باشی، متوجه میشی که تک تک نظراتم یک کلیدواژه ی اصلی داره و اونم منطق "محافظه کاری" هست. پس وقتی میگم "قاطع" یا "جهت دار" صحبت کردی یعنی تکلیف ات در این جملات مشخص بوده و محافظه کار نبودی. بنابر این: مثبت دیدم از این نظر.

- در مورد سپهر چیزی که میگی منطقیه و دلیلش رو هم در ادامه میگم فقط قبلش یه توضیحی بدم. الان هم در نوشته ی خودت، هم در نوشته ی مهسا و بعضاً سایرین این حس رو گرفتم که سطح انتظارات رو از من خیلی بالا بردید. این بهم حس خوبی نمیده حقیقتاً. این تازه بازی سوم من در اینجاست. اینکه انتظار ازم داشته باشید هم اشکالی نداره، ولی از این نظر میگم حس بدی بهم میده که من دوست دارم بدون فشار فرامتنی بازی خودم رو بکنم و با منطق خودم در این بازی پیش برم و اشاره به گذشته و بیرون متن یه مقداری عادلانه نیست. اگر خلل منطقی "در متن خود این بازی" از من دیدید حتماً بهم بگید و رای هم بدید واقعاً ناراحت نمیشم. من اتفاقاً کیف هم میکنم بازی رو به جریان بندازم و اتهام بخورم و از تفاوت مدل اتهاماتی که بهم وارد میشه بیگناهم رو پیدا کنم. اینجوری اگر از بازی بیرون هم برم یه چیزی برای بیگناه بازی به یادگار گذاشتم و منفعل نبودم.

و اما در مورد نکته ای که در قبال سپهر به درستی اشاره کردی. اولاً که من فکر کنم اولین بازیکنی بودم که اشاره کردم که خلاف جریان بازی احتمال بالا و عجیبی به عدم حضور فرقه داده و ازش خواستم در ادامه توضیح بده. این حرکت به خودی خود اگر مسئولانه نیست پس چیه؟ در مورد اینکه چرا به حالات اش گیر ندادم هم حرفت منطقیه و باید اعتراف کنم که بی دقتی کردم. الان که مطرح کردی هم داشتم به این فکر میکردم که در اون لحظه چرا من این بی دقتی رو داشتم و برگشتم پست بالانس سپهر رو دوباره نگاه کردم. متاسفانه اینکه پست اولش در این سایت هست + لحن ساده و مهربون و بی آلایش باعث شده من خیلی زود حس مثبت ازش بگیرم و حالاتی که نوشته رو هم جدی نگیرم و به ایراد در مورد فرقه کفایت کنم. یه جورایی خودم هم اسیر این آنالیز "فرامتنی" و شناخت از افراد شدم که بالاتر گفتم انتظار دارم بقیه در مورد خودم رعایت کنند :29:

- قسمت سوم رو در جوابی که به فری دادم فکر کنم گفته باشم و بخونش عرفان. و اینکه یه قسمتی از جواب رو هم شاید از ادامه ی پست ام مثل بقیه بگیری که ازت میخوام این رو هم بخونی. و مسئله ی بعدی اینکه حس میکنم نوشته ی من رو دقیق دنبال نکردی، چون من به صدرا هم شک منفی واضحی وارد کردم فارغ از اینکه افراد دیگه رو هم قسمت هایی از نوشته شون که برام حس منفی داشته رو بیان کردم ولی تو فقط مهسا رو نام بردی.

این قسمت رو با دقت بخونید خواهشاً:

دیروز که من پست نظردهی در مورد افراد رو دادم ماداماً با چنین مضمونی در جواب ها مواجه شدم که این پست زود بوده. اینقدر این نظر در این بازی زیاد بود که حقیقتاً خودم هم حداقل دیشب لحظاتی به خودم شک کردم که شاید بعنوان بیگناه اشتباه بازی کردم و نباید این پست رو میدادم چون ممکنه ازش سوء استفاده بشه. ولی حقیقت اینجاست که هر چی بیشتر بهش فکر میکنم، بیشتر متوجه میشم که اتفاقاً کار اشتباهی نکردم. دو دلیل عمده هم دارم برای این قضیه:

1. بارها عنوان کردم پست من، پست "اتهام" نبود بلکه پست "شک" بود. این از لحن نوشته ام - اگر واقعاً دقیق خونده باشید - مشخصه. برای همین هم در همون نوشته تک تک کسانی که بهشون کوچکترین شک منفی وارد کردم رو دعوت به دیالوگ کردم و گفتم زود قضاوت نمیکنم. این یعنی من مسئولیت شک هام رو پذیرفتم و منتظر پاسخ افراد هم هستم. کجای چنین عملی سوء استفاده و جریان دادن به بازیه؟

2. یه چیزی برام خیلی عجیب و سوال برانگیز هست و اونم بدیهی شمردن این جمله یا مضمونش در این بازیه: "پست تحلیل بالانس ارزشی نداره و نباید محل مباحثه قرار بگیره". اولاً که خود من از پست تحلیل بالانس افراد بعنوان "نتیجه گیری قطعی" و "اتهام" استفاده نکردم چون منطقی نیست. ثانیاً چجوری بدون در نظر گرفتن شرایط این بازی باید این جمله اینقدر بدیهی انگاری بشه؟ دو بازی قبلی که من اینجا بودم، بالانس گاهاً تا ته بازی هم مشخص نمیشد و خب مشخصه که به قول شما اونقدر به درد نمیخورد. این بازی در پایان فاز اول، عملاً بالانس بازی رو گاد اعلام کرد. یعنی همین اول بازی میتونید پست تحلیل بالانس افراد رو با بالانس واقعی مقایسه کنید و لااقل با همدیگه داخل بازی بحث کنید. حتی "کمک کننده" بودن پست تحلیل بالانس هم داره تبدیل به تابو میشه اینجا انگار.

و چیزی که خیلی برام این قضیه رو عجیب تر میکنه اینه که بر اساس این منطق من انتظار داشتم خودم از طرف بیگناه این اتهام رو بخورم که در پست تحلیل بالانس ام چرا گفتم حالات 13-10 ممکنه غافلگیرمون بکنه، ولی حتی یک نفر هم درست در این مورد نه از من سوالی کرد و نه شکی بهم وارد کرد. فکر کنم فقط عرفان اون هم در جواب یک نفر دیگه گفته بود محمدحسین از واژه غافلگیری استفاده کرده. در مقابل اتهامی که به من بسیار وارد شده اینه که پست ام زود بوده. حداقل 60 درصد اطلاعات و کنش و واکنش هایی که در این فاز وارد بازی شده ناشی از اون نوشته بوده. اگر فاز روز محل عمل بیگناه نیست پس کجاست؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
در مورد حالت های شبم بگم من واقعیتش دوس ندارم این حالتارو و تحلیلش لذتی نمیده بهم با احترام به گاد :دی ولی برا روشن شدن بعضی چیزا باید جلومون باشه خب

حالت اول:
مافیا اقدام به قتل موفق داشت.
شازده کسی را زندانی نکرد.
جنگیر در شب فعالیت داشت.
سم‌شناس یا روان‌پریش اقدام به قتل داشتند.
پلیس گناه‌کاری را شناسایی نکرد.
دکتر یا شکارچی اعمال نقش کردند.

حالت دوم:
3 اقدام به قتل در شب داشتیم که یک مورد آن موفق بود.
به جز پدرخوانده، حداقل دو عضو دیگر مافیا اعمال نقش کردند.
فرقه نفوذی را شناسایی کرد.
دکتر یا جراح اعمال نقش کردند.
کاراگاه یا پلیس در شب فعالیت داشتند.

حالت سوم:
پدرخوانده و سم‌شناس اقدام به قتل کردند.
دکتر لکتر یا شازده در شب اعمال داشتند.
جنگیر نتوانست نفوذی را شناسایی کند.
پلیس یا کاراگاه نتوانستند گناه‌کاری را شناسایی کنند.

شب اول که قتل داشتیم با توجه به دو مرحله ای بودن قاتلا و بیگناه اعلام شدن ممدرضا که ینی کاراگاه نزدتش میشه گفت مافیا اقدام داشته . تو حالت دوم گه گفته 3 اقدام به قتل داشتیم رو میشه یکیش مافیا یکیش قاتل مرحله اولش و یکیش هم کاراگاه یا پلیس بوده باشه که ناموفق بوده! تو حالت سوم هم نمیشه ردش کرد جمله اولو

شازده و نقشای دیگه مافیا اقدا کردند یا نکردند رو هم که نمیتونیم رد یا تایید کنیم. ولی شناسایی نفوذی خب امشب معلوم میشه که شده یا نه جون فعالیت جنگیر هر شبیه میشه احتمال داد که شب اول سهمیه زدن. نقشای بیگناهیم که نمیشه چیزی گفت . بنابراین هیچ چیزی رو نتونستیم رد کنیم و همه چی بستگی به امشب داره با مشخص شدن وضعیت نفوذی.

ممد

گزاره دوم در مورد اقدام سه مورد اقدام به قتل صحبت می کنه، در مورد این باید اول تعیین کرد چند نقش منفی در بازی داریم که میتونن اقدام به قتل بی گناهان داشته باشن؟

ممد صحبتی از اقدام به قتل بیگناهان نشده ها! اقدام به قتل نوشته فقط. که میتونه بیگناهی گناهکاریو زده باشه.

مهسا

از نظر من این حالت احتمال درست بودنش کمتره، چون گفته سه مورد اقدام به قتل بوده، یعنی یا مافیا و دو تا قاتل، یا مافیا و جادوگر و یا جادوگر و دو تا قاتل. جادوگر که بعید میدونم بدون فعالیت جنگیر بخواد جذبی انجام بده در این فاز، رفتم خوندم،کار جادوگر اصلا نمیتونه باشه چون محمدرضا بیگناه بوده، دو تا قاتل هم منطقا به خاطر اینکه کشته نشن احتمالش کمه با هم اقدام به قتل بکنن. همونطوری که محمدم گفت محمدرضا با تیر مافیا رفته بیرون. احتمال شناسایی نفوذی توسط فرقه هم احساس میکنم میتونه نادرست باشه پیدا کردن سوزن تو انبار کاهه اگه اینطوری که میگم باشه این حالت همون حالتیه که سه تا گزاره غلط داره.

چرا به کاراگاه و پلیس و احتمال زدنشون اشاره ای نمیشه؟ کی گفته فقط گناهکارا میتونن اقدام به قتل داشته باشن که میای این گزینه رو رد میکنی؟ کاراگاه و چلیس نمیتونن اقدام به قتل ناموفق داشته بشن؟ حالا ممد احتمالشو داد ولی رد نکرد این گزینه رو تو قاطع ردش کردی بدون در نظر گرفتن این مورد!

ثانیا داری میگی به نظر این گزینه ایه که 3 تا غلط داره ، 5 جمله داره این حالت. اولیو خب رد کردی (به اشتباه) سومیم میگی حدس میزنی نفودی شب اول حذب نمیشه سخته خب اون سومین غلطی که دراوردی چیه؟ چون منطقا از بین نقشای بیگناهی که دو جمله هست بینشون یا گذاشته شده و نمیتونی بگی چون یکی ازونا هستی ناخوداگاه رد کردی گزینه مربوط به خودت رو. چون اگه ایکس باشی (اسم نقشو چویا گفته نیارین) جون بین جمله گفته "یا" نمیتونی مطمعن باشی که چون فعالیتی انجام ندادی پس جمله غلطه چون ممکنه ایگرگ اون کارو انجام داده باشه!

تنها گزاره ای که میمونه فعالیت حداقل دو عضو دیگر مافیا جز پدر خوانده هست که اونو باید رد کرده باشی پس! و این ینی چی؟ چطور رد کردی اینو؟

- - - Updated - - -

امیر

یه چیزی الان دیدم توجه نکرده بودم

و جمله اش در جواب عرفان که گفت: " خودتم همچین نظر قطعی ندادیا " و البته جمله بعدش، به نوعی دخیل کردن عرفان در چیزی بود که انگار پذیرفته "گناهه" و با دآلوده کردن دامن عرفان () می خواد از شدتش کم کنه.

این بخشی که میگی رو من الان خوندم در جواب مهدی گفته که خودتم نظر قاطعی ندادیا . در جواب من نبود

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
گاد

عرفان چه خبرته؟ مگه نگفتم روزی حداکثر 4 پست؟ که می‌شه معادل 40 خط. 10 تا پست دادی عملا!!
محمدحسین هم بیش از 4 پست حرف زده.
ساکت دیگه.

به حساب این دو نفر خصوصا عرفان بعد از فاز شب رسیدگی خواهد شد.
بقیه هم حواسشون باشه.

صد بار می‌گم پست گاد باید کامل و دقیق خونده بشه. عجب بندگانی هستید.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
محمد
پست های پویای عزیز و بازیکنان بازی رو یک بار خوندم. منم موافق حرف مهدی هستم و به نظرم در اون بازه ای که پویا گفته که نظرتون رو توی تحلیل بگید و قرار هست در ادامه مشخص بشه، باید با صراحت بیش تری صحبت کرد و به رویکرد اونایی که با ابهام خاصی صحبت کردن خرده وارد هست.
درود محمد.
آقا من ندیدم پست معارفه‌ی تحلیل بالانس بدی. اگه دادی بگو شاید از دستم در رفته.
این که بعد از تموم شدن اون فاز وارد بازی بشی و پشت دست یکی مثل مهدی بازی کنی این‌طوری، راستش قلقلکم می‌ده. :دی
پست سلام علیک دادی ولی درباره‌ی بالانس حرفی نزدی، بعد همچین گیر دادن مبهم و باری به هر جهتی داشتی. :دی
کلا حس بدی گرفتم از این پستت و نحوه‌ی ورودت به بازی. :دی هیچ محتوای خاصی نداره و به شدت محافظه‌کارانه‌ست و از کسی هم اسمی نبردی که شاید بعداً بخوای بگی منظورم فلانی بود بهمانی نبود.
مثلاً این ادامه‌ی پستت:
در مورد حرف های دوستمون محمد حسین. در این مدل پستی که راجع به بقیه اعضای بازی داد: این مدل پست ها همیشه کمک کننده هستند. ولی تا زمانی که بازی تا حد قابل قبولی به جریان نیفتاده، این مدل نظرات با حس آمیخته میشه و منجر به Biased شدن ناخودآگاهانه شدن نسبت به بازیکنان میشه، برای همین پست این مدلی در ابتدای بازی بیش تر توجهم رو جلب کرد.
احساس یکی به نعل یکی به میخی می‌ده بهم. :دی

تا آخر صفحه‌ی دو خوندم؛ سه رو بخونم دوباره میام. فعلاً باید این نکته رو بگم که نحوه‌ی فعالیت محمدحسین به من حس خوبِ بی‌گناهی می‌ده. با افرادی که بهش گیر دادن کمی مشکل دارم، از جمله مهسا. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
امین

چون پست قبل اسم منو اوردی لازم دونستم واکنش نشون بدم به این

این ۶ حالت هم همینه. طرف اگر بی‌گناه نامطلع هست از این‌که فردا بالانس مشخص می‌شه و فاز این داره که من همه‌ی احتمالات رو در نظر می‌گیرم، نباید توی حالت‌هاش حالت‌های بدون فرعی باشه قاعدتا. اگر هم می‌دونه و دغدغه‌ای نداره، نهایتا می‌تونه یکی دو حالت رو کاندید کنه دیگه. من شخصا همون اول که حالت‌ها رو دیدم اصلا ذهنم نرفت سمت بازی‌ای بدون یکی از وکیل یا جلاد/جوکر و اون گزینه‌های در ته ذهنم حذف شدن. سر همین این‌طور نظر دادن راجع به بالانس توجهم رو جلب می‌کنه.

من از طرف خودم جواب میدم که 6 حالت داخلش 4 تا فرعی دار هم بود پس مشخصا این اتهامت به من برنمیگرده. چون پست قبلت گفتی اونا که 6 حالت گرفتن و بازه ولانی مشکوکن جواب میدم .لی اگه جز این چیز مشکوک دیگه ایم هست بگو بحث کنیم چون مشخصا بحث من سر فرعیا و نگرفتن فرعیا نبوده.

- - - Updated - - -

من از طرف گاد تیر خودم دوستان شما ادامه بدین. خیلی معذرت پویا جسابش در رفت :گل:

ویرایش گاد: حساب دررفتن برای یک عدد هست نه ده تا. بیا تا حکم‌ت صادر بشه.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
مهسا
با رنگ قرمزم نوشتی منو ولی به کاهدون زدی
اگه نقشت مشخص نبود طبق شناختی که از من داری، واقعا حس مرض میگرفتم ازت ولی الان فقط میتونم بهت بگم دقت کن و جملاتمو تحریف نکن
این جمله من در جواب عرفانه و هیچ جا بهش نگفتم خودتم همچین نظر قاطعی ندادی:
کجای این یعنی من قبول کردم گناهکارام و میخوام دامن عرفانو آلوده کنم؟ عصبیم هستم تازه
اون جمله رو من در جوال مهدی گفتم و حتی اتهام مستقیمی در اون رابطه به شخص من نزده که بخوام به قول تو عصبی و با خنده‌های عصبی جواب بدم. من به مهدی گفتم که قاطعیت رو چی میدونه؟ و فرقش با پست من چیه؟
در مورد شدت ندادن اطلاعات و ... که گفتی من پستم چیزی بوده که توی ذهنم بوده بدون هدف و اطلاعات خاصی ندارم که بخوام یا نخوام پنهانش کنم. این حس توئه و امیدوارم در ادامه حل شه
ولی یه چیزی بگم وقتی اینطوری میتونی نظر اشتباه در مورد من بدی دیگه لیست درست نکن چون گند میزنی به بازی ناخواسته، وقتی بازیکن خوبی مثل تو نقشش مشخصه اگه در مورد من بیگناه یه حس خوب بده میتونم رو اون استناد کنم و از خیلی از نظراتش تاثیر بگیرم.
"اگه نقشت مشخص نبود طبق شناختی که از من داری، واقعا حس مرض میگرفتم ازت ولی الان فقط میتونم بهت بگم دقت کن و جملاتمو تحریف نکن"
هدفت از نوشتن همچین چیزی چیه واقعا؟! به قول سرهنگ علیفر، که چه؟ :دی نقشش مشخصه کاملاً و هیچ شکی هم نیست. خیلی این حرفت pointless هست از نظر من.
اون "ولی به کاهدون زدی :))" در کنار "اگه در مورد من بیگناه" هم این حس رو بهم می‌ده که دیگه خیلی زیادی داری زور می‌زنی که ادای بی‌گناه‌ها رو دربیاری. :دی یکی که واقعاً بی‌گناه باشه نمیاد همچین جملات و همچین لحن بیانی انتخاب کنه از نظر من.
هیچ جا بهش نگفتم خودتم همچین نظر قاطعی ندادی
سید هم نگفت همچین چیزی گفتی؛ فکر می‌کنم منظورش این بود که پست‌هات بوی همچین چیزی رو می‌داد. الآن این‌جا رو ببین:
نکته اضافه‌ای که در مورد بالانس نسبت به گفته من و بقیه گفتی چیه؟
در لفافه همون چیزی رو گفتی که سید می‌گه به نظرم.
آقا چرا این‌قدر از ایموجی خنده استفاده می‌کنی؟! جدی یه ذره برام عجیب شد. :دی

عرفان
بعدش دور قبل یادم افتاد که همه میگفتیم چون فرقه جدیده حتما تو بازی هست که مشخص شد به مرور که نیست
والا من یک نفر هم یادم نیست که دور قبل همچین حرفی زده باشه. :دی

یه جایی از صحبت‌هات این رو به محمدحسین گفتی:
تنها شخصی که گفتی حس منفی دارم همین مهساست و تازه اونم با ملایمت و اخرشم گفتی خب حالا منتظر پستای بعدیتم زود قضاوت نمیکنم!
آیا اگر تو فاز اول محمدحسین میومد با قطعیت می‌گفت فلانی مثبت و بهمانی منفی، خود شما نمیومدی گیر بدی که چطوری فاز اول به این برآیند رسیدی؟ :دی با پستی که محمدحسین داده مشکل داری ولی دلایلت رو اصلاً وارد نمی‌دونم. شبیه اون عرفانیه که گیر الکی می‌خواد بده. :دی

اگر میخوای بیای در جواب بگی که من خب چجوری با یه پست اول بازی بیام مجکم اتهام بزنم چیزی تو دست ندارم که قاطع باشم اونوقته که باز برمیگردم سر حرفم که چه لزومی داشت این پستت پس؟
فکر می‌کنم در ادامه خود محمدحسین جوابتو داده منتها من چون دارم یکی یکی میام جلو نظرم رو درباره‌ی این می‌گم همین‌جا.
یعنی واقعاً از نظرت همچین پستی نمی‌تونه یه جرقه‌ی خوب برای استارت بازی و کشیده‌شدن به سمت بحث‌های جدی باشه؟ اصلاً یعنی که لزومی نداشت این پستت؟! خب شبیه همین کاری که محمدحسین کرده رو سید هم کرده چرا به اون نمی‌گی پستت لزومی نداشت؟ :دی چند نفر دیگه هم کردن شبیه این کار رو.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
مهدی
مگه دورای قبل که تحلیل بالانس اجباری نبود بازی چطوری شکل میگرفت ؟ البته قبول دارم که اینکه تحلیل بالانس اجباری شده باعث شده که بازی خیلی زودتر به خودش شکل بگیره اما موارد دیگه ای هم بجز تحلیل بالانس میتونه شکل دهنده ی بحث باشه و این مختص تحلیل بالانس نیست اگه قبول داشته باشی. چیزی که ما قراره از بالانس بگیم، حدسیاته فقط. اینکه فاز بعد گاد مشخص کنه یا نکنه هیچ ربطی نداره به اینکه تو بخوای چجوری حدس بزنی،چون فقط قراره حدس بزنی و بنظرم کماکان اطلاعاتی وارد بازی نمیکنه.

محمدحسین
اون قسمت که میگی گناهکار از بالانس آگاهه و سعی میکنه اون رو پنهان کنه ! خب تو وقتی گناهکار رو نمیشناسی و هیچ اطلاعاتی هم در مورد بالانس نداری چطوری میخوای متوجه این پنهان کردنه بشی ؟ اگر بیگناه باشی که این عمل غیرممکنه تو فاز اول اونم بدون هیچ آگاهی ای، پس فهمیدن این پنهون کاریه هم نیاز به آگاهی داره که یه بیگناه نداره، مخصوصا با توجه به این موضوع که گاد قرار بوده بالانس رو اعلام کنه فاز بعدش. خب تو این رو برای من تشریح کن که بعد اعلام بالانس گاد، سراغ چه تحلیلایی باید رفت که بنظرت ایراد دارن ؟

آرش
خیلی از جوابت و بالا در جواب محمد حسین دادم البته بازم تکرار میکنم. بنظرت بهتر نیست اگه نسبت به بالانس آگاهی داری بیای همون آگاهیت و بپیچونی و یه جور دیگه به خورد بیگناها بدی جا اینکه بیای همه جوانب و در نظر بگیری ؟ کدومش بیشتر جواب میده ؟ هرچند با درصد کم. هر دور که بیگناه بودی نسبت به من یه دیفالت بیگناهی داشتی همیشه و حرفای بی منطق و اساس تر از من شنیدی و باز هم من رو بیگناه فرض کردی حالا با یه حرف کاملا تکراری از من مشابه بقیه دورهام از حرفم حس ترس گناهکاری گرفتی ؟ احتمالا نقشت عوض شده پس. :دی و اینکه قوانین با تو بازی میکنن دلیل نمیشه که توام با قوانین، بازی نکنی. این پست و از اول بخون فقط دنبال اسم خودت نگرد، جواب توش زیاده.

عرفان
اومدی تو پستت میگی بعد فلانی و فلانی و صدرا از غافلگیری گفتن بعد من میپرسم کدوم غافلگیری میگی حرفم در ادامه صحبت مهدی بود ؟ خب این الان چه معنی میده ؟ ببخشید اما جوابت کاملا بی ربط بود. پس شاید اومدی صرفا خودت رو از حرف مهدی مبرا کردی که من به این میگم ترس گناهکاری آرش جون. در مورد پارت دوم صحبتت زیاد حرف زدم دیگه تکرار نمیکنم. اگه جای ابهامی بود بگو رفع کنیم.

در مورد ممد فلورینم همین نکته ای که رضا بهش اشاره کرد به ذهنم رسید منتهی دیدم رضا بیانش کرده دیگه بسنده میکنم، منتظر جواب میمونم.

دیگه این پست رو از سر احساس وظیفه فرستادم وگرنه از فرط خستگی دارم بیهوش میشم، این و داشته باشین از فردا بیشتر تو بازیم.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
مهسا و مهدی:

در مورد این که امیر لیست نده فکر نکنم باهاتون موافق باشم. اتفاقا بنظرم وقتی گاد امیر رو کلانتر کرده توی ذهنش همچین فعالیتی رو براش متصور بوده. منتهی نباید به لیستش به عوان وحی منزل نگاه کرد. الان مثلا مهسا از اینکه توی لیست قرمز بوده واکنش جالبی نشون نداده بنظرم و نوشته (( به کاهدون زدی)). به کاهدون زدی برای کسی به کار میره که یک هدف رو انتخاب کرده باشه. کسی که بیگناهیش مسلمه چرا باید کسی رو هدف قرار بده آخه؟ و اصلا توی لیست امیر ((قرمز)) بودن دلیل بر گناهکاری نیست همونطور که سبز بودن دلیل بر بیگناهی نیست. پستای امیر از نظر من صرفا فرصتیه برای توضیح دادن و شفاف سازی پست های خودمون. فرضا اگر من فاز بعدی پست مشکوکی بدم توی لیست بعدیش قرمز میشم و این فرصت و دارم که بیام شفاف سازی کنم. فراموش نکنیم که امیر فقط یک پست میتونه بده در هر فاز و اگر لیستم نده فعالیتش بسیار محدودتر میشه و شاید نشه و نتونه اون فایده ای رو که داره به بازی برسونه. البته این نظر منه و نظر خود امیر میتونه کاملا متفاوت باشه. اگر کسی بخواد این لیست های امیر رو فاینال در نظر بگیره و پشت دستش ازش سو استفاده کنه بی گناها نمیفهمن؟ بخصوص خود امیر نباید مراقب این باشه؟ در کل به نظرم لیستاش کانتکستی هست که میتونه بحث ایجاد کنه و حتی همین سو ساتفاده ها هم میتونه محل خوبی برای گیر انداختن گناهکارا باشه. اما در این که امیر باید با آگاهی به استتوس خودش توی بازی پست بده هیچ ش

.

من نگفتم که لیست نده. گفتم وقتی اطمینان نداری لیست نده. طبیعتا فاز‌های اول که بازی شکل نگرفته و اطمینانی نیست، لیست دادن رو منطقی نمی‌بینم. وگرنه آره دیگه کسی که محدودیت پست داره عملا بدون لیست نمی‌تونه تاثیر در بازی بذاره. اما خب من می‌گم اول سوال و جواب انجام بده. بعدش اولویت دهی حسی کن. مخصوصا که ابتدای بازی احتمال سواستفاده بیشتره تا اواخر که برای هر رای باید یه پشتوانه‌ای داشته باشی. اما اوایل بازی راحت‌تر می‌شه از رای بدون مسئولیت در رفت. فکر کنم خودش متوجه بشه منظورم چیه.

مهدی

میپذیرم اینکه ندیده باشی چون من خودم دچارش شدم و ویرایش گاد رو ندیدم کاملا طبیعیه. پس مشکلی با این قضیه ندارم
بخش اول : چرا این فکرو میکنی که بهش فکر نکردم؟ قطعا احتمالش رو دادم با توجه به شرایط خودم وگرنه لحن پستم و شدت توپیدنم اینی نبود که دیدی قبول داری؟ پس چون واکنش شدیدی نشون ندادم یعنی این احتمالو دادم و قصدم دیالوگ برقرار کردن باهات و صحبت کردن بوده و لحنمم شدید یا مچ گیر طوری یا هرچیز سوئی نبوده.
مهدی من بهت حمله نکردم. نمیدونم چطور پای حمله گذاشتی؟ تو که باید بهتر بدونی که اون پست و اون لحن اصلا جزو کتگوری حمله نیست . کاملا مشخصه دنبال بحث و ارتباط گرفتن و شنیدن صحبتاتم. شنیدن صحبت و گرفتن واکنش از کی تا حالا شده حمله؟
در مورد کلماتی که به کار بردم هنوزم پاش هستم. انتخابی عمل شد اونجا چون اسم مارو گفتی اسم اولین فرد رو از قلم انداختی من به این میگم انتخابی و عجله کردن ، این یعنی میتونه از ناخوداگاهت نشات گرفته باشه یا شایدم عدم تمرکز بیگناهی. من سمت و سوشو مشخص نکردم و سوال پرسیدم ازت که دربیارم سمتشو! این نیت سوئی پشتش نیست.
جا انداختی دیگه اسم مهسا رو؟ حالا هر چقدر هم به قول تو من فک کنم که نه مهدی گناهکار باشه انقدرام نوب نیست که جا بندازه و انتخابی عمل کنه ، بازم یه احتمال جا انداختن ناخوداگاه و عجله ای بودن هست یا نه؟ من هم دوس داشتم توضیحتو بشنوم و دیالوگ برقرار کنیم. نه قضاوت منفی کردمت نه حکم صادر کردم. احتمال هر چند کم بازم احتماله اونم جلوی بازیکنی مثل مهدی که باید همه احتمالارو بررسی کرد. بررسیشم با دیالوگ میسره

الان من میتونم همین حرف خودت رو به خودت بزنم که تو پست اولت گفتی مشخصه گاد میخاد بالانسو بگه چرا اون قبیل حرفا رو زدین که انگار خبر ندارین از هیچی. منم میتونستم بیام بگم تو با شناختی که از عرفان داری باید این احتمالو بدی که چقدر احتمال داره عرفان بدونه و بیاد اظهار بی اطلاعی کنه نسبت به گفته شدن بالانس و پست گاد و باز اون پستو بنویسه که به هجو گویی متهم شه ! پس در مورد خودتم صادقه.

آخه اتفاقا من فکر کردم واکنشت شدیده که اونطوری نوشتم. چون بار منفی کلماتت زیاد بود. همه چیز که با لحن نیست. من اونجا بهت گیر داده بودم و تو بعد از پست آرش که اون ایراد به جا رو از من گرفته اومدی گفتی پس چرا خودت این اشکالو داشتی و عجله کردی؟ در صورتی که این دو مورد به‌نظرم یکسان نیستن و در پست قبلیم توضیح دادم. چیزی که من فراموش کرده بودم یه مسئله کلی نبوده، یک اسم بین ۴-۵ اسم ممکنه فراموش بشه به دلیل فاصله داشتن فاز‌ها از هم. هرچند من اینم که کسی بگه اون بخش رو نمی‌دونسته یا پست گاد رو ندیده مشکلی ندارم فعلا. بهرحال ارزیابی ما هم از لحن و نوع پاسخ‌هاست وگرنه وقتی یکی می‌گه ندیده قاعدتا نمی‌شه درستی یا مخصوصا نادرستیش رو ثابت کرد.

نه عجله‌ای نیست. عجله برای زمانی‌ئه که تو یه چیزی از یه نفر گیر بیاری و سریع بری بیانش کنی حالا با هدف خاصی که داری. ولی من وقتی درمورد فاز گذشته با ۱ روز فاصله صحبت می‌کنم و اسم چند نفر رو میارم دیگه چه عجله‌ای می‌تونم داشته باشم. وگرنه با خود سوال هیچ مشکلی ندارم من و اتفاقا به آرش هم گفتم که سوال کاملا به جا بود و منم حتما در چنین شرایطی این سوال رو می‌کردم.

آره خب صادق هست. انتظار هم دارم همینارو بگی. ضمن اینکه خود پاسخ‌ات رو قبول کردم. منتهی توش شدت لحن و یکی به دو کردن دیدم که خب گفتم بهت. ولی اگر می‌گی هدفت این نبوده و سوال عادی داشتی صرفا اوکی. چون عماد هم گفت که هدف عرفان این نبوده و سوالش کاملا عادی بوده و خب می‌پذیرم با این توضیحاتت. اختلاف نظرمون روی کلمات هست صرفا.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
[FONT=&quot][FONT=&quot]چه خبره تاپیک رو ترکوندین :|[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]آرش[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]چطوری از جمله‌ی «دکتر لکتر یا شازده در شب اعمال نقش داشتند» نتیجه گرفتی که حتما شازده اعمال نقش داشته در سومی؟
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]دیدم این بود که توی اولی گزاره‌ی منفی داره شازده، توی سومی گزاره مثبت، این دوتا رو با هم مقایسه کردم گفتم اولی احتمالش بیشتره. ولی آره اگه به اون «یا دکتر لکتر» هم توجه کنیم مقایسه‌ی من باطله این‌جوری :دی[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]آرش:[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]تحلیل بقیه مثل اینا که گفتن فرقه دیگه نوبتشه، بالانس دور قبل تکرار نمیشه و ... اگه منظورت از قاطعیت اینه این به نظر من اسمش قاطعیت نیست. نمیدونستم بالانس قراره به این زودی اعلام شه و حتی گفتم گفتن موارد بالا کمکی نمیکنه. به صورت کلی نوشتم که چه حدسایی تو ذهنم هست در مورد حالتها ولی خب گفتم به درد نمیخوره. بهترین کار برای کسی که نمیدونه چی به چیه و مشخصم نیست براش که بالانس اعلام میشه به زودی، اینه که جامع‌ترین حالت رو در نظر بگیره و بره جلو.[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]چرا این حالت که شازده نیس رو بهش احتمال نمیدی؟ مثلا چرا نمیشه تو حالت اول گزاره دوم غلط باشه کلا؟[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]خب این بررسی احتمالات با صدای بلند که شما بهش میگین قطعیت اونجا نشون بیگناهی یا گناهکاری نمیتونه باشه. چون بررسی این احتمالات برای کسایی که نمیدونستن روز بعدی بالانس اعلام میشه به درنخور محسوب میشه. ولی قبول دارم اگه بدونی بالانس فردا اعلام میشه، میشه حرکت شجاعانه‌ای در نظر گرفتش.
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]حالا اسمش قطعیت‌ نیست جهت‌گیری هست یا هرچی. مهم اینه که پست ابتدایی تو با پست ابتدایی کسایی که اشاره کردی قابل مقایسه نیست. بحث کمک کردن و نکردن هم نیست، مشخصا وقتی بالانس شبش قراره اعلام شه، مهم نیست که تحلیلت از بالانس کمک‌کننده هست یا نیست که انقدر وسواس داشتی سرش. حالا میگی پست گاد رو نخونده بودی کاری به اونش ندارم، ولی اینکه میگی تحلیل من با تحلیل شما فرقی نداشته سفسطه‌ست.[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]قرار هم نیست از پست بالانس بفهمیم که کی بیگناه کی گناهکار، قراره بحث دربیاد از توش و از توی اون بحث‌ها بفهمیم کی گناهکاره کی بیگناه.[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]اینکه شازده نباشه هم در جهت همون تحلیل منه دیگه، احتمال حالت ۱ رو بیشتر می‌کنه توی مقایسه هرچند توی جواب امین گفتم که کلا اون مقایسه‌ام غلط بوده. بخش دوم (مثلا چرا نمیشه تو حالت اول گزاره‌ی دوم غلط باشه کلا؟) رو هم نمیفهمم سوالت رو. گفتم نمیشه غلط باشه مگه؟

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]آرش:[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]حس ترسی که از پست بالانس صدرا گرفتی رو بی جا نمیدونم چرا که خودمم گرفتم ولی نه اونقدر که واکنشی نشون بدم بهش، یک مقدار هم بخاطر این بود که پشت سر پست من بلافاصله پست رو داد و شبیه پست من بود، نظرت درباره پست بعدیش چیه؟ آیا همون حس ترس گناهکاریشو میداد؟[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot].
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]نه پست بعدش به نظرم شجاعانه‌تر و بیگناهانه‌تر بود از نظر حسی.

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]هر دور که بیگناه بودی نسبت به من یه دیفالت بیگناهی داشتی همیشه و حرفای بی منطق و اساس تر از من شنیدی و باز هم من رو بیگناه فرض کردی حالا با یه حرف کاملا تکراری از من مشابه بقیه دورهام از حرفم حس ترس گناهکاری گرفتی ؟ احتمالا نقشت عوض شده پس. [/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]صدرا اینکه میگی بیان کردن حدس اطلاعاتی وارد بازی نمیکنه پایه‌اش چیه؟[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]کلا حس میکنم منظور از این «اطلاعات وارد بازی کردن» رو اشتباه متوجه شدی. منظور اطلاعات در مورد بالانس و اینا نیست، منظور اطلاعات درباره‌ی رفتار و اکت اون شخص و نظرش راجع به اطلاعات داخل بازیه، که اصلا پایه بازی مافیا همینه و تنها چیزی که برای تشخیص بیگناهی گناهکاری هست، همینه.[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]منتهی این بخش حرفت که نقل قول کردم نوبرش بود واقعا :)) جدا از اینکه حرفت کلا درست نیست و در همون ادواری که میگی هم من خیلی بوده که به یکی دوتا پست اولت گیر داده باشم (چه گناهکار چه بیگناه) ولی جدا از این باز هم حرفت مشکل داره، ینی چی چون من قبلا تو بازیای قبلی دیفالتم بهت مثبت بوده الانم باید مثبت باشه؟ :)) و چون مثبت بوده نقشم «عوض» شده؟ :دی[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]نظرم تا قبل این بازی با توجه به پست قبلت داشت رو به مثبت شدن می‌رفت ولی این تیکه‌ی حرفت خیلی مشکل دار بود توضیحی اگه داری بده.[/FONT][/FONT]

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
در مورد حس بد هم سوال خوبی پرسیدی. قاطبه ی حس بد من از پست بالانس ات برمیگرده به اینکه اون حالت مافیا و قاتل رو انتخاب کردی و گفتی ممکنه غافلگیرمون کنه. کاری با کلمه ی غافلگیری هم ندارم ولی دیگه همگی تا حدود زیادی میدونیم که تکرار دوباره سناریوی مافیا و قاتل خیلی لوس میبود مثلاً من از پست بالانس دور هشتم ات یه حس مصلحت بیگناهی میگرفتم، ولی از این یکی یه حالت ریش سفیدی مصنوعی. صرفاً هم حس بود و چون به درستی جویای دلیل شدی، جواب این بود.

محمد حسین:

در نگاه اول حس ریش سفیدی فیکی که گفتی متعجبم کرد و رفتم پستای اولو دوباره خوندم. این صرفا نظر منه و قصد ندارم توی همین فاز نظرتو نسبت به خودم مثبت کنم، چون همونطور که گفتم باید در ادامه بازیمو ببینی و تشخیص بدی و من در ادامه حواسم بهت هست که ببینم این حست به کجا رسیده.

اما در مورد ریش سفیدی فیک، توی پست بالانسم من به غیر از فراموش کردن برملا شدن بالانس توسط گاد یک اشتباه دیگه هم داشتم، و الان که برگشتم حس کردم این اشتباه من منجر به برداشت اشتباهت از حرف من شده. من توی بالانسایی که قبل از من پست داده بودند این جمله رو به طور ضمنی خونده بودم که "بالانس قبل تکرار نمیشه پس قاتل و مافیا نیست بالانسمون" من این شکلی برداشت کرده بودم که بر اساس همین استدلال منظورشون این بوده که کلا قاتل نیست:دی بخاطر همین نوشتم" این که قاتل دور قبل بوده این دورم نیست استدلال درستی نیست". که این برداشت من الان حس میکنم اشتباه بوده. امیدوارم این بتونه تا حدودی شفاف کنه برات. فکر میکنم دلیل این حس ریش سفیدی فیک گرفتن این بوده باشه، وگرنه چون من بعد از دور اول تو که اون شکلی اعدام شدم و بعدش تحلیل امین که گفته بود نکن این کارو اعدامت میکنم سعی کردم توی بازیم این حسی که میدم و به کل بر طرف کنم.

- - - Updated - - -

و بعدش تحلیل امین که گفته بود نکن این کارو اعدامت میکنم

کسایی که میتونن اعدامت میکنند.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
فری:
امیر واضحا گفته ترتیب میده دیگه، من دقیقا مثل این ایرادی که به محمدحسین گرفتم به پست امیر هم میگیرم، زوده از نظرم. از طرفی من نقش خودمو میدونم و میدونم 100 درصد حس امیر نسبت به من غلطه، و میگم این ممکنه بقیه رو به اشتباه بندازه یا جا برای سو استفاده ایجاد کنه. فرض کن هر کی از یه سمتی بیاد رای بده به طرف بعد بگه رای که اجباری بود مجبور بودم رای بدم، به فلانی یه مقدار حس بد داشتم دیگه امیرم بهش مشکوک بود منم رای دادم. از کجا میتونی بفهمی کی سواستفاده کرده کی واقعی بوده و کی تحت تاثیر قرار گرفته؟
در مورد کاهدون هم خب امیر هم هدف داره تو بازی (شناسایی گناهکار ) و این ربطی به مشخص بودن نقشش نداره. به کاهدون زدی یعنی 100 درصد داری اشتباه میکنی و به هدفی که داری نخواهی رسید. :دی

عرفان:
سورپرایز نشدم ولی همیشه کلیات رو در نظر گرفتم که سورپرایز نشم. ربطی به مقدار بازی یا اینکه قبلا سورپرایز شدم یا نشدم نداره این. من همیشه پیچیده ترین حالت رو در نظر میگیرم. وقتی گفته میشه سورپرایز اون وااااو که تو ذهن توعه منظور نیست، منظور اینه که دید بازتری داشته باشم نسبت به همه نقشا و در نظر بگیرمشون و با این ذهنیت برم جلو چون ممکنه با حذف یکیشون طبق فرضیات خودم یا بقیه بعدا به مشکل بخورم سر کوچکترین چیزا. من توی بازی قبلی هم هرسه تا حالتو در نظر گرفتم در همون ابتدا و کلا سعیم در تمام ادوار بر همین بوده و تا جایی که موردی برام قطعی تر نشه تغییری نمیکنه. وقتی مرور کردی بازی قبلی رو نمیتونی به این قضیه انگ فیک بودن بچسبونی.
اینجا یه موضوعی رو داری با رندی باز میزاری که باید ببندی! میگی حالاا کاری ندارم به اینکه دیدی یا دروغ میگی و قضاوتی نمیکنم. اتفاقا باید کار داشته باشی و قضاوتتم بکنی و بحثشو ببندی!
نه نه قبول ندارم، من علم به هیچکدومش ندارم و اتفاقا به خاطر همین نظر نمیدم. هر دوتاش از نظرم ممکنه و الان اصلا مهم نیست برام. همون چیزی که به مهدی گفتم، این چیزیه که باید گوشه ذهن بمونه و بحث روش فایده نداره. چون اینا بحثای شخصیتین و کلا اصرار بر دورغگویی و یا قبول راستگویی نمیتونه کار درستی باشه. بعدا و سبک بازی فرد برام مشخص میکنه که این رو فرض بر چی باید بگیرم و گرنه خود این به تنهایی مسخره ترین دلیله برای شک به یکی.
جایی نگفتم که ادعا کردی نکته اضافه تر از من گفتی، سوال کردم فرق نوشته تو با من چیه و به چی بیشتر از من توجه کردی و ذکرش کردی؟ آقا من حالت انتخاب کردم و براش دلیل نوشتم. خیلی مسخره اس که به این بگی تکرار گفته های گاد! من گفتم این حالتا که بیایم بگیم فلان حالت ممکنه به فلان دلیل الان به درد نمیخوره برای کشف بالانس و به این خاطر اینا رو نمیگم و حالتمو انتخاب کردم مستقیما. جاده خاکی هم نزدم هر چیزی رو مستقیم و واضح حرف زدم در موردش (ایرادت در مورد نوار خالی پرکردن و بحث سورپرایز) اگر بحثی هست ادامه بدیم. قبول هم نمیکنم چون چیزی که توی فکر توعه هدف من نبوده.
در مورد اقدام به قتل بیگناها حقیقتا فکر میکردم فقط برای گناهکارا نوشته میشه تو گزاره های اول، چون بعدا در مورد بیگناها با ذکر نام گزاره هست فکر میکردم اگر عملی هم انجام بدن تو همون گزاره ها نوشته میشه. الان که گفتی میشه باید از پویا بپرسم. گزاره غلط سومی به ذهنم نرسید، چون حس کردم این دوتا غلطن گفتم این همون حالته.

رضا:
مشکلتو روشنتر مطرح کن که بحث کنیم سرش. اومدم پایین دیدم مطرح کردی :دی
به کاهدون زدی رو در جواب فری توضیح دادم. از اونجایی که امیر بازی منو خوب میشناسه و وقتی بیخودی به پر و پام می بپیچه این حسو بهم میده که مرض داره :دی نمونه بارزش دور پیش بود. خواستم بهش بگم که با یه پست بی دقت در مورد یکی یه بیگناه چقدر میتونه حس بد بگیره از اون طرف و ازش خواستم حواسش رو جمع کنه و دقیق بخونه. چون جمله ای که من خطاب به مهدی گفتم رو برای عرفان در نظر میگیره و طبق اون پست میده.
سید هم نگفت همچین چیزی گفتی؛ فکر می‌کنم منظورش این بود که پست‌هات بوی همچین چیزی رو می‌داد. الآن این‌جا رو ببین:
من همچین برداشتی نکردم. وقتی عین جمله ام به دیگری رو میاره برای خطاب به یکی دیگه چطوری این برداشتو میکنی؟ :دی اصلا روی صحبت عرفان با من ربطی به قاطعانه پست دادن نداشته که، عرفان گفته تکرار مکررات کردی و منم گفتم نه و چرا نه. بعدم گفتم اگه نوشته من رو نوار خالی میدونی خودتم همین کارو کردی.
استفاده از ایموجی خنده رو زیاد انجام میدم ولی خب نشمردم ببینم چقدر استفاده کردم دیروز، شاید زیاد بوده، ولی خب برای چیزایی که از نظر خودم بامزه بودن گذاشتم:)) ایموجی خنده رو چی معنی میکنی؟

آرش:
این جمله توعه. مهمترین فرق حالت اول و سوم رو عملکردن یا نکردن شازده در نظر گرفتی ( یه جورایی با علم به این که شازده هست) میگم چرا این حس اطمینان که شازده هست تو جملت حس میشه؟ فرق این دو تا حالت میتونه بود و نبود شازده هم باشه. گفتی حالت 1 درسته، منم میگم با فرض نبودن شازده حالت 1 حذف میشه دیگه. تو این فرض رو چرا نایده گرفتی؟

- - - Updated - - -

محمدحسین:
من خوندم پستتو. ولی جوابی که مد نظرمه ندیدم توش. سوالمو یه بار دیگه میپرسم. بحث در مورد اتهام یا شک ندارم باهات. هیچ مشکل هم با این که گزینه های شکت رو دعوت به بحث کردی ندارم و اتفاقا اینو تایید هم میکنم. من اصلی ترین مشکلم با اون متن اعلام حسای مثبت به افراد و جملات یه خطیت در مورد اونایی که غیرفعالن هست. دارم میگم چه نیازی هست به این اعلام حس مثبت‌ها، محمدحسینی که فوری به کسی اتهام نمیزنه و برآورد میکنه از هر لحاظ همه چیو چرا اول بازی با دو تا پست اعلام حس مثبت میکنه به چند نفر؟ لزومش رو متوجه نمیشم واقعا. چه جای بحثی باز میکنه اینکه بگی من به فلانی حس خوب دارم؟

ویرایش گاد: شما هم که تخطی کردی از محدودیت پست. این فاز پست نده دیگه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین