برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درود بر رامتین عزیز:

به نکته خوبی اشاره کردی، خودمم الان داشتم به این دو دستگی ای که ایجاد شده بین بازیکنا فکر میکردم و به نظرم این قضیه چیز بدی نیست که دو دستگی ایجاد شه، از این دو دستگی میشه به تفاوت ذهنیت ها و نگرش ها پی برد و بعد این تفاوت رو بررسی کرد و ریشه یابی کرد که آیا این تفاوت نظر از ذهنیت خود فرد می آد یا صلاح نقش؟ که البته کار آسونی نیست، ولی به عنوان یک بحث کلی من موضوع جالبی میدونمش و بدم نمیاد دربارش صحبت بشه. در همین راستا از همه ی بازیکنا میخوام که نظراتشونو بگن درباره این موضوع. این هم که قرار نیست به قطعیتی برسیم هم درسته اما باز هم کانتکسته و کانتکست داشتن چیز خوبیه.

نظر خود که در همون پست اول هم اشاره کردم به اینه :

سوال: آیا بصورت انفرادی موجب اعدام گناهکاری شدن مفید تره یا نجات بیگناهی از اعدام یا یک مخمصه؟ کدومش کانتکست بیشتری به ما میده؟

- - - Updated - - -

جواب من مشخصه. چرا؟ تو وقتی بیگناهی مد نظرته و کمک میکنی بهش بسته به اون موقعیت میتونی بیشتر از یک گناهکار و شناسایی کنی، در حالی که صرفا اعدام کردن یک گناهکار همون یک گناهکار و بهت میده با توجه به اینکه قطعا اون گناهکار از طرف هم تیمیاش مگر در شرایط خاص حمایت نمیشه، اگرم حمایتی بشه از طرف بیگناه نا آگاه بوده.

یکی از موضوعات دیگری که میشه در موردش بحث کرد نحوه برخورد سایر بازیکنان با یک بی گناهی که مورد حمله قرار گرفته است با یک گناهکاره، این ها توی ذهن من با هم تفاوت دارند، اگر من توی لیست خوبام خالی باشه این تفاوت ها رو ممکنه بهشون توجه نکنم، برای مثال یک شخص گناهکار که نقش مهمی داره و مخمصه اش اونقدر جدی نیست به صورت مستقیم از طرف تیمش حمایت ممکنه نشه بلکه اگر دفاعی باشه بصورت نظام مند صورت میگیره، مثل ایجاد موج، یا پرونده سازی بر علیه شخص دیگری و.... اما اگر من بدونم شخصی بیگناهه یا احتمال بالا به بیگناهیش بدم نمیشینم یک گوشه دست بندازم روی دست قطعا سعی میکنم بازی و متوجه کنم که داره اشتباه میکنه. ضمن این که این ذهنیت بی گناه یابی از طرف سایر بیگناهان ایده ی محجوریه و کمتر دیدم توی بازی ها اتفاق بیوفته، غالبا فکر میکنیم چون کسی و نمیشناسیم و تنهاییم تا پایان بازی باید تنها بمونیم. بطور کلی بنظر من یافتن گناهکار یک قابلیت جذاب و خاصه اما از لحاظ اهمیت در زیر مجموعه یافتن بیگناه قرار میگیره، خصوصا در چنین فرمتی. دوست دارم دلایل دوستان و برای کم اهمیت جلوه دادن این روش بخونم.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
یک نکته به چشمم اومد دوست دارم در موردش بدونم. خطاب صحبتم هم پویا، آرش، مهسا هستند که تا الان تو پست‌های این‌ها دیدم این مورد رو.

دیدم در مورد حضور یا عدم حضور سناتور و احتمال بودنش بحث کردید. متوجه نمیشم، مگه گاد نگفته بود که اگه مافیا باشه قطعا سناتور هست؟ من الان یادم نمیاد بحث آرش و پویا از کجا شروع شد. اگه بحث در مورد احتمال حضور یا عدم حضور مافیا هست که من اشتباه کردم، ولی اگه دارید با احتمال حضور مافیا رو سناتور بحث می‌کنید من الان متوجه نمیشم چرا. از اون طرف مهسا هم گفته که سناتور حضورش قطعی‌تره.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
فری

درود بر رامتین عزیز:

به نکته خوبی اشاره کردی، خودمم الان داشتم به این دو دستگی ای که ایجاد شده بین بازیکنا فکر میکردم و به نظرم این قضیه چیز بدی نیست که دو دستگی ایجاد شه، از این دو دستگی میشه به تفاوت ذهنیت ها و نگرش ها پی برد و بعد این تفاوت رو بررسی کرد و ریشه یابی کرد که آیا این تفاوت نظر از ذهنیت خود فرد می آد یا صلاح نقش؟ که البته کار آسونی نیست، ولی به عنوان یک بحث کلی من موضوع جالبی میدونمش و بدم نمیاد دربارش صحبت بشه. در همین راستا از همه ی بازیکنا میخوام که نظراتشونو بگن درباره این موضوع. این هم که قرار نیست به قطعیتی برسیم هم درسته اما باز هم کانتکسته و کانتکست داشتن چیز خوبیه.

نظر خود که در همون پست اول هم اشاره کردم به اینه :

سوال: آیا بصورت انفرادی موجب اعدام گناهکاری شدن مفید تره یا نجات بیگناهی از اعدام یا یک مخمصه؟ کدومش کانتکست بیشتری به ما میده؟

- - - Updated - - -

جواب من مشخصه. چرا؟ تو وقتی بیگناهی مد نظرته و کمک میکنی بهش بسته به اون موقعیت میتونی بیشتر از یک گناهکار و شناسایی کنی، در حالی که صرفا اعدام کردن یک گناهکار همون یک گناهکار و بهت میده با توجه به اینکه قطعا اون گناهکار از طرف هم تیمیاش مگر در شرایط خاص حمایت نمیشه، اگرم حمایتی بشه از طرف بیگناه نا آگاه بوده

درود بر شما

ببین من مشکلم اینه که این بحث و دو دستگی الان کمکی به بازی نمیکنه.
مثلا الان از نظر خودت شناخت بیگناه برای بیگناه مهمه.
از نظر یکی دیگه اتفاقا شناخت بیگناه یه روش گناهکارانه است. خب الان اون میتونه استدلال کنه که کسی که با شناخت بیگناه موافقه ناخوداگاه لو داده گناهکاره؟ از نظرم استدلال فوق مسخره ایه. برعکسش هم همینه. کلا میخوام بگم این بحث کمکی به بازی نمیکنه.
حالا توی نقل قول پست بعدیت یه کم بیشتر توضیح میدم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
یکی از موضوعات دیگری که میشه در موردش بحث کرد نحوه برخورد سایر بازیکنان با یک بی گناهی که مورد حمله قرار گرفته است با یک گناهکاره، این ها توی ذهن من با هم تفاوت دارند، اگر من توی لیست خوبام خالی باشه این تفاوت ها رو ممکنه بهشون توجه نکنم، برای مثال یک شخص گناهکار که نقش مهمی داره و مخمصه اش اونقدر جدی نیست به صورت مستقیم از طرف تیمش حمایت ممکنه نشه بلکه اگر دفاعی باشه بصورت نظام مند صورت میگیره، مثل ایجاد موج، یا پرونده سازی بر علیه شخص دیگری و.... اما اگر من بدونم شخصی بیگناهه یا احتمال بالا به بیگناهیش بدم نمیشینم یک گوشه دست بندازم روی دست قطعا سعی میکنم بازی و متوجه کنم که داره اشتباه میکنه. ضمن این که این ذهنیت بی گناه یابی از طرف سایر بیگناهان ایده ی محجوریه و کمتر دیدم توی بازی ها اتفاق بیوفته، غالبا فکر میکنیم چون کسی و نمیشناسیم و تنهاییم تا پایان بازی باید تنها بمونیم. بطور کلی بنظر من یافتن گناهکار یک قابلیت جذاب و خاصه اما از لحاظ اهمیت در زیر مجموعه یافتن بیگناه قرار میگیره، خصوصا در چنین فرمتی. دوست دارم دلایل دوستان و برای کم اهمیت جلوه دادن این روش بخونم.

ببین خب طبیعیه این. هر کی توی ذهنش یکی با درصد بالایی بیگناه میشه طبیعتا توی بازی هواشو داره و اگه موج بیاد علیهش به موج سوارا و موج سازا بدبین میشه و...
این اتفاق ناخوداگاه میفته. اصلا بازی یه بیگناه همینطوریه.
ولی گروهی که بیگناه پیدا نمیکنیم. هر بیگناهی برا خودش تکی اینطوری بازی میکنه.

پس عملا این بحثو بی فایده میدونم. چون نه چیزیو ثابت میکنه نه کمکی به بازی میکنه. نه حتی ناخوداگاه کسی رو لو میده. چه خود بحثش چه حتی نتایجش.

امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

- - - Updated - - -

به نظر من پیدا کردن بیگناه قطعا مفیده، همونطور که پیدا کردن گناهکار هم مفیده. بعد از چند فاز عملا هر پلیری توی ذهنمون یه درصدی گناهکار میشه و یه درصدی بیگناه. کسی بیگناه باشه تنهایی بر اون اساس بازی میکنه و کسی گناهکار تیمی باشه هم بر همون اساس اهداف تیمشو پیش میبره. اینا طبیعیه و اصلا نیاز نیست گفته بشه.
حالا بیایم بحث کنیم پیدا کردن بیگناه مفیدتره یا گناهکار و کلی در موردش بنویسیم و... فقط تاپیک رو شلوغ میکنه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
یک نکته به چشمم اومد دوست دارم در موردش بدونم. خطاب صحبتم هم پویا، آرش، مهسا هستند که تا الان تو پست‌های این‌ها دیدم این مورد رو.

دیدم در مورد حضور یا عدم حضور سناتور و احتمال بودنش بحث کردید. متوجه نمیشم، مگه گاد نگفته بود که اگه مافیا باشه قطعا سناتور هست؟ من الان یادم نمیاد بحث آرش و پویا از کجا شروع شد. اگه بحث در مورد احتمال حضور یا عدم حضور مافیا هست که من اشتباه کردم، ولی اگه دارید با احتمال حضور مافیا رو سناتور بحث می‌کنید من الان متوجه نمیشم چرا. از اون طرف مهسا هم گفته که سناتور حضورش قطعی‌تره.

ترسا
بحث من در مورد احتمال حضور یا عدم حضور مافیا بوده که به نظرم واضحه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
رامتین

ارادتمندم رامتین جان،
در مورد ادعای بیگناهی و اتهام ات درست منظورت رو متوجه نشدم. خطاب من بیشتر پویا بود چون اعتقاد دارم بخاطر شناختی که از من داره، بعد از نوشتن فقط چند جمله توسط من میتونه من رو تشخیص بده.

عرفان مشخصاً توجه خاصی به نقش "ستون پنجم" چه در چینش بالانس، و چه در توضیحات تکمیلی داشتی که مشکل ام هم بیشتر با این taken for granted بودن وجود نقش بود که از حرفات حس میشد. بندهای گاد رو دوباره خوندم و متوجه شدم هیچ قطعیتی مبنی بر حضور این نقش در بازی نیست. ضمن اینکه از گاد جویا شدم و تایید کرد که حتی احتمال وجود سناتور در بازی هم ارتباطی با وجود قطعی نقش ستون پنجم نداره. از این نظر یه مقداری پرداختت به این نقش برام عجیب بود و خوشحال میشم توضیحاتت رو بشنوم. به خصوص وقتی نوشتی "احتمال جذب ستون هم هست"، انگار حضور این نقش رو توی بازی قطعی در نظر گرفتی و فقط روی درصد احتمال جذب اطمینان نداری.

محمدحسین پست 95

همیشه اینجوری نیست البته. هنوز تشخیصت ندادم بعد این همه جمله.:))

در رابطه با عرفان، من به اون بخشی که احتمال داده ایراد نمی‌گیرم. قطعی نیست اون. ولی اینکه ستون پنجمُ اول آورده اون بالا، جالب بود. دقت نکرده بودم. درواقع جایی که استفاده کردی مهمه. مشکل منطقی نداره از دید من ها. چون به نظر منم بی‌گناه نیست. منتهی نوشتنش به اون شکل جای سوال داره. بیاد ببینیم چی می‌گه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
این رو پویا خطاب به فری گفته.
جمله‌ای که ازت یادم خواهد موند اینه که "قرار نیست گناه‌کارا رو کلا ایگنور کنی." یعنی یه توجهاتی هم به اونا داری. نه؟

رضا:

نکته خنده داری توی این سوال پویا هست ؟ اگر نظری داری چرا سکوت میکنی ؟:دی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
انقد سرم شلوغه این چند روز که واقعا نتونستم زیاد وقت بذارم شرمنده همگی به خصوص گاد عزیز
پست ها رو تقریبا خوندم ولی جز یکی دوتا چیز که مغزمو قلقلک داد چیز خاص دیگه ای ندیدم
یه کم هم کمتر پست بدین لعنتیا :| چخبره هنوز بازی شروع نشده صفحه 6؟

پویا

9 نفر برای بی‌گناها کم نیست؟ اگه 9 باشن ستون پنجم هم تو اونا حساب شده؟
تو ام سوال مربوط به 5 مافیا و 2 فرقه رو جواب بده.
اول از همه دقت کن من گفتم راجع به نقش صحبت نمیکنم کلی دارم میگم...فکر میکنم چیدن بالانس هم این مدلی باشه ( تو گادی بهتر میدونی من نمیدونم) که اول تعداد رو مشخص میکنن بعد با توجه به اون نقش میدن و دیباگ میکنن..درسته؟
حالا اگه یه گروه گناهکاری داشته باشیم به نظرم بیسیک اینه که گناهکارا یک سوم جمعیت باشن (1-2 تا کمتر یا بیشتر با توجه به نقش)، اگه دوتا گروه باشه و فرعی هم حساب کنیم بنظرم نصف افراد بیگناه باشن اوکی باشه... تو 20 نفر هم نصف یعنی 10 میتونه عدد خوبی باشه برای بیگناها با توجه به اینکه اون دوتا گروه گناهکاری سر همدیگه هم میریزن :دی... حالا با توجه به نقش ها ممکنه یکی کم یا یکی زیاد بشه ولی خب بیسیک به نظرم همونی میشه که نوشتم احتمالا.
راجع به اینکه ستون پنجم حساب شده یا نه هم بگم نه حساب نشده کلا نقشی حساب نکردم
راجع به اینکه 5مافیا دو فرقه
به نظرم بالانس باید جوری باشه که احتمال برد هر گروه مساوی باشه تقریبا...حالا باید دید آیا 2 فرقه احتمال بردش برابره با 5 مافیا؟

یه سوال پویا

در رابطه با بالانسی که نوشتی و بعضا مشابهش هم نوشته شده، من یه مشکل دارم. اگر فرض کنیم وکیل مدافع شیطان و ستون پنجم در بازی هستن با احتمال بالا، چون نقشای مورد علاقه گاد عزیز هم هستن، اونوقت 5 مافیا زیاده. ستون پنجم یک درصد جذب بشه، مافیا می‌شه 6 نفر و با وجود شیطان عملا 7 نفر هست. فرض کنید 14 نفر تو بازی مونده باشن که 6 تاش مافیا باشه و یکیش شیطان. مافیا که به خودش رای نمی‌ده. شیطان هم که مافیا رو می‌شناسه. در نتیجه تو 14 تا امکان برد دارن. احتمالش هم اصلا مهم نیست چقدر کمه. امکانش موجب می‌شه که تعادل از دست بره. بنابراین از نظر من اگه مافیا 5 باشه، حداقل یکی از این دو نقش باید نباشن. البته در حالتی که یک تیم داشته باشیم، مشکلی در تعادل پیش نمی‌آد.
اینجا میگی شیطان مافیا رو میشناسه... تو توضیح نقش شیطان عملا گفته شده که نه نقش رو میشناسه نه گروه رو...چطوری اینجا گفتی میشناسه شیطان مافیا رو؟

امین

عماد، یک نکته‌ای وجود داره. تو مگه نگفتی هدفت در بازی پیدا کردن بی‌گناهان و شناخت بی‌گناهان هست که به این واسطه گناهکاران رو بزنی؟ در روز هم در جواب سعید از استراتژی صدرا دفاع کردی و گفتی خوبه که بی‌گناهان این کار رو کنن. خب الان به طور مثال اگر صدرا یک بی‌گناه باشه و به پویا حسش مثبت‌تر باشه چه اشکالی داره یک سفید بودن نسبی به‌ش بده؟ یعنی اتفاقا این‌که در راستای همون حرف تو هست.
بعد نکته‌ی دیگه این‌که آیا پوینتت روی اسم پویا بود؟ یعنی اگر همین کار رو مثلا در مورد فری که گفتی حست به‌ش مثبت هست انجام می‌دادن مشکلی نداشت؟
یا منظورت مقطع فعلی بازی هست؟ به طور مشابه یعنی اگر فاز چهار این‌طوری پویا رو سفید نسبی کنن اشکالی نداره؟
نمیدونم چرا از این سوال حس خوبی نگرفتم
بنظرم نیازی به نوشتن خط اخر نبود...یه جوری انگار سوال پرسیدی ولی جواب رو هم گذاشتی جلوی طرف...اگه صرفا قرار به سوال جواب بود میشد خط اخر نباشه و اگه جواب طرف یکی از اینا میبود یا نبود میتونستی اونجوری تصمیم بگیری راجع بهش... نظرت چیه؟

در رابطه با اینکه بیگناها دنبال بیگناها بگردن یا گناهکار ها یه نکته ای رو بگم...نمیدونم اشاره شد توی بحثاتون یا نه...اما به این نکته توجه کنین که معمولا گناهکارها ( گناهکار تیمی علی الخصوص) دنبال تیم حریف میگردن نه بیگناها...که بتونن حرفشون رو به کرسی بشونن و رسما اگه بتونن تیم مقابل رو یکی در میون از بین ببرن میتونن بازیو ببرن... و نکته ی بعدی چگونگی پیدا کردن بیگناهه که این خودش بحث مفصلی میطلبه که اینم فکر کنم حرف راجع بهش زده نشد که چطوری میشه چنین پلنی رو از اول بازی چید...دقت کن از اول بازی...اینکه فاز 4 باشه و یکی برات سفید تر و بیگناه بدونیش خب اوکیه و بیس بازی :دی

فعلا همین

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
پس عملا این بحثو بی فایده میدونم. چون نه چیزیو ثابت میکنه نه کمکی به بازی میکنه. نه حتی ناخوداگاه کسی رو لو میده. چه خود بحثش چه حتی نتایجش.

رامتین:

هر بحثی در ابتدا یک بذره، وقتی مخالف و موافقاش مشخص شدن نباید منتظر نتیجه بود، باید ادامه داد یا میوه مفید میده یا نمیده، حد اقلش اینه که سایه میده و میشه فهمید کی از نور خورشید بیزاره:دی مثل دور هشت که بحث سر این بود که چرا وقتی کسی مستقیما اسمش نیومده باید در یک بحث شرکت کنه یا نکنه؟ و دیدیم که اکثریت قابل توجه همه گناهکارا موافق بودن با قضیه:دی حالا این موضوعش که خیلی عمیق ترم هست اما ممکنه نحوه مفید بودنش فرق داشته باشه، اما من در فایدش شک ندارم. منتهی نتیجه اش فوری نیست. درکل مرسی که نظر دادی.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
انقد سرم شلوغه این چند روز که واقعا نتونستم زیاد وقت بذارم شرمنده همگی به خصوص گاد عزیز
پست ها رو تقریبا خوندم ولی جز یکی دوتا چیز که مغزمو قلقلک داد چیز خاص دیگه ای ندیدم
یه کم هم کمتر پست بدین لعنتیا :| چخبره هنوز بازی شروع نشده صفحه 6؟

پویا

اول از همه دقت کن من گفتم راجع به نقش صحبت نمیکنم کلی دارم میگم...فکر میکنم چیدن بالانس هم این مدلی باشه ( تو گادی بهتر میدونی من نمیدونم) که اول تعداد رو مشخص میکنن بعد با توجه به اون نقش میدن و دیباگ میکنن..درسته؟
حالا اگه یه گروه گناهکاری داشته باشیم به نظرم بیسیک اینه که گناهکارا یک سوم جمعیت باشن (1-2 تا کمتر یا بیشتر با توجه به نقش)، اگه دوتا گروه باشه و فرعی هم حساب کنیم بنظرم نصف افراد بیگناه باشن اوکی باشه... تو 20 نفر هم نصف یعنی 10 میتونه عدد خوبی باشه برای بیگناها با توجه به اینکه اون دوتا گروه گناهکاری سر همدیگه هم میریزن :دی... حالا با توجه به نقش ها ممکنه یکی کم یا یکی زیاد بشه ولی خب بیسیک به نظرم همونی میشه که نوشتم احتمالا.
راجع به اینکه ستون پنجم حساب شده یا نه هم بگم نه حساب نشده کلا نقشی حساب نکردم
راجع به اینکه 5مافیا دو فرقه
به نظرم بالانس باید جوری باشه که احتمال برد هر گروه مساوی باشه تقریبا...حالا باید دید آیا 2 فرقه احتمال بردش برابره با 5 مافیا؟

یه سوال پویا

اینجا میگی شیطان مافیا رو میشناسه... تو توضیح نقش شیطان عملا گفته شده که نه نقش رو میشناسه نه گروه رو...چطوری اینجا گفتی میشناسه شیطان مافیا رو؟

امین

نمیدونم چرا از این سوال حس خوبی نگرفتم
بنظرم نیازی به نوشتن خط اخر نبود...یه جوری انگار سوال پرسیدی ولی جواب رو هم گذاشتی جلوی طرف...اگه صرفا قرار به سوال جواب بود میشد خط اخر نباشه و اگه جواب طرف یکی از اینا میبود یا نبود میتونستی اونجوری تصمیم بگیری راجع بهش... نظرت چیه؟

در رابطه با اینکه بیگناها دنبال بیگناها بگردن یا گناهکار ها یه نکته ای رو بگم...نمیدونم اشاره شد توی بحثاتون یا نه...اما به این نکته توجه کنین که معمولا گناهکارها ( گناهکار تیمی علی الخصوص) دنبال تیم حریف میگردن نه بیگناها...که بتونن حرفشون رو به کرسی بشونن و رسما اگه بتونن تیم مقابل رو یکی در میون از بین ببرن میتونن بازیو ببرن... و نکته ی بعدی چگونگی پیدا کردن بیگناهه که این خودش بحث مفصلی میطلبه که اینم فکر کنم حرف راجع بهش زده نشد که چطوری میشه چنین پلنی رو از اول بازی چید...دقت کن از اول بازی...اینکه فاز 4 باشه و یکی برات سفید تر و بیگناه بدونیش خب اوکیه و بیس بازی :دی

فعلا همین

قسمت اول: خب کلی نمی‌شه بگی.:دی ممکنه یه حالتی کلا غلط باشه، اما حالت درست با نقش معنی می‌ده.
یکی کم یکی زیاد هم با این نقشا خیلی فرق داره. محض اطلاعت.:دی
کلی حرف زدی ولی جوابی ندادی. با اون تعدادی که گفتی یه بالانس بچین ببین نظر خودت چیه.
یعنی باید دید آیا فلان؟! که چی؟ نظر خودت چیه؟:دی

شیطان مافیا رو نمی‌شناسه. ولی تو فرض کن شیطانی و یه سری اسم بهت دادن و 5 تاشون دارن در یک جهت بازی می‌کنن. تو می‌ری در جهت عکسش؟:دی

سوال: اگه تیم حریف نباشه چی؟ یا فرضا تو مافیا هستی و 5 نفر هم هستین. دنبال چی هستی؟
حالت عادیش. مافیایی و 4 نفر هستین و فرقه هم هست. دنبال حذف فرقه هستی فقط؟ فرقه رو جای مافیا جا می‌زنی اعدام کنی؟:دی

- - - Updated - - -

امین خلفی
پست 108

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
من بالاخره به پست آخری که داده شده رسیدم. تا اینجا میشه پست 107 فری.

رضا
سلام بر شما. :دی
ببین یک چیزهایی در ذهنم بود ولی بازم نه به اون صورت جزئی و قطعی. یعنی در برابر سوال " فرضیه و افراد و خاصی رو مد نظر داری؟ " جوابم بین آره و نه هست. در پاسخم به آرش هم گفتم که من وسط پست خوندن، سراغ پست نوشتن رفتم. وقتی یک پستی رو می‌خونی به هرحال یک چیزهایی به ذهنت اضافه میشه. مثلا تایید محتوای پست، یا گیج شدن، یا یه احساسی از نقش فردی که پست میده یا... پوینتم اینه که بالاخره مغزت درگیر یک چیزی میشه. منم تازه داشتم به جریان بازی ورود می‌کردم و خود به خود وقتی دیدم بالانس رو تحلیل می‌کنن بچه‌ها به صورت جزئی، ذهنم درگیر این شد که الان این چه عواقبی می‌تونه داشته باشه و خوبه، بده، چه جوریه. در کنارش مثلا بعد خوندن پست آرش در ذهن من احتمال حضور مزدور بالا رفت و همچین تاثیرات جزئی داشت اتفاق میفتاد.
من خودم وقتی بازی رو شروع می‌کنم خود به خود نسبت به همه چیز پنجاه پنجاه هستم. یعنی هیچ وقت موقع خوندن نقش‌ها به این فکر نکردم که این چه قدر ممکنه در بازی باشه یا نباشه. اینم کاملا شخصی و غیرعمدیه. درکل بحث بالانس با هر جزئیاتی خیلی سخته و خود به خود ازش فرار می‌کنم. :دی این دور هم به همین شکل بوده که باعث شد به همچین نکته‌ای که الان پست‌های بچه‌ها ممکنه به ذهن من جهت بده، اون هم تو بازی‌ای که حالا حالاها بالانس اصلی گفته نمیشه. این شد که اون پاراگراف رو مطرح کردم. به نظر هم گفتنش میتونه در بازی مفید باشه اگه حواس یکی دو نفر من جمله خودم رو جمع کنه. اشکالی داره مگه اگه بیام بگم مراقب باشید گول نخورید؟ :دی

- نظر من در مورد پیدا کردن بیگناه یا گناهکار اینه که مگه این یک دکمه‌ست که مثلا بزنی و فعال بشه و بعد اتفاق بیفته؟ :دی در جریان بازی، با سوال و جواب‌ها و خوندن پست‌ها و بحث‌های بقیه و غیره خود به خود یه درصدی به بیگناهی یا گناهکاری افراد میدی دیگه. چه بحث مسخره‌ایه می‌کنید. :دی

حالا در مورد سوال فری:

به نظر من بستگی به فردی داره که در شرف اعدام هست. :دی این لزوما خود کارکترش نیست، جایگاهش در بازی هم هست. مثلا گناهکاری که کانتک زیادی با افراد داخل بازی داشته، اعدام کردنش مفیدتر هست نسبت به نجات دادن بیگناهی که یه گوشه‌ای نشسته و جهت‌گیری خاصی در بازی و بحث‌ها نشون نداده. حالا نه اینکه بیگناه کم فعالیت رو بفرستیم تو گور. :)) هر دو موردی که تو گفتی مفید و ارزشمند هستن ولی ارزشمندتر واقع شدن یکیشون بسته به کشف روابطی که بعدش رخ میده داره.

گاد
اذیتم نکنا وسط تاپیک. :)) یه میس کال از سمت پدر به اندازه‌ی سیصدتا از سمت مامان استرس منتقل می‌کنه به آدم. :))

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
یعنی من حتی 3 گروهه با 3 مافیا و 2 گروه فرقه دو نفره با تعداد نقش های بیشتر برای مافیا و از اونور یکی یا دو فرد فرعی با یک یا دو نقش می تونم ببینم. اما چیزی که از نظرم بالانسه رو می خوام بگم.
فکر می کنم فرقه 2-3 نفره باشه. بعید می دونم فرقه نداشته باشیم چون این نقش ها هم خیلی جدیدن و یه امتحانه برای اینکه ببینیم فرقه به این شکل بالانس تره یا نه. دلیل اینکه از نظر من 3 نفره می تونن باشن اینه که حس می کنم ضعیف می شن که با دو نفر شروع کنن
مملگر
اینکه گفتی با دو نفر شروع کنن ضعیف میشن ، منظورت فقط یه گروه فرقه بود یا دو گروه فرقه ؟! دو تا گروه فرقه دو نفره باشه از نظرت اوکی هست ؟

یه سوال از ارش و پویا دارم ، دو گروه فرقه در چه صورتی بالانس میشه تو بازی؟ ایا به نظر شما ممکنه دو گروه فرقه داشته باشیم ؟

پویا
در پست ۳۷ ات در مورد نقش نقش شغال و ستون توضیحات خوبی دادید، کسی که نقش شیطان رو داره به نظرتون چطوری بازیش میکنه ؟

از بقیه دوستان هم میخوان نظرشونو بگن در مورد این پست. برام عجیبه که هیچ واکنشی هم از بقیه در رابطه با این پست ندیدم.
سعید
هادی کلا هر دور همینه ، اونایی که میشناسنش زیاد تعجب نمیکنن از حرکتش.

پست ۶۴ صدرا و توضیحاتش رو خیلی خوب دیدم.

همه پستا رو روخوانی کردم فقط، جز پست صدرا. بعد از اون رو حوصلم نکشید بررسی کنم.
مهسا خانم چرا فقط پست صدرا ؟!! علتش رو میشه بگید؟!

پس لطفا جوری پیش نره که یه نفر امین شهر بشه و راجع به همه چیزا بهش رجوع بشه و حرفش بشه حق
من نمیپسندم قدرت جهت دهی به افکار عمومی پویا از اینی که الردی هست بیشتر بشه
عماد حرفت درسته ها ولی من بیشتر بازی پویا رو تا اینجا مثبت دیدم و دنبال این بوده بیشتر گناهکار پیدا کنه و به همه گیر بده، همه میدونیم پویا چقدر پلیر توانایی هست ولی خب فعلا برای من اوکی بوده بازیش تا در ادامه و فاز های بعدی که رای ها بسیار مهم هست ببینیم چطور بازی خواهد کرد بعد میشه نظر بهتری در مورد پویا داد.

من از ساعت ۴ میخوام پست بدم و برسونم خودم رو ، هی مهمون میاد برامون و الان هم دارم میرم مهمونی...

فعلا تونستم سریع یه دور پست‌ها رو بخونم تا اول صفحه ۶ ، ماشالا همه هم فعال ، ادم هنر کنه فقط وقت کنه پست بخونه ، باز خوبه از فردا فاز دو روزه میشه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
هر بحثی در ابتدا یک بذره، وقتی مخالف و موافقاش مشخص شدن نباید منتظر نتیجه بود، باید ادامه داد یا میوه مفید میده یا نمیده، حد اقلش اینه که سایه میده و میشه فهمید کی از نور خورشید بیزاره مثل دور هشت که بحث سر این بود که چرا وقتی کسی مستقیما اسمش نیومده باید در یک بحث شرکت کنه یا نکنه؟ و دیدیم که اکثریت قابل توجه همه گناهکارا موافق بودن با قضیه حالا این موضوعش که خیلی عمیق ترم هست اما ممکنه نحوه مفید بودنش فرق داشته باشه، اما من در فایدش شک ندارم. منتهی نتیجه اش فوری نیست. درکل مرسی که نظر دادی

من که نفهمیدم چجوری مفیده. حالا میگی در فازهای بعد ممکنه به درد بخوره. ایشالا که به درد بخوره‌. به اما اینجا هم اجازه میخوام که قانع نشم :دی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
رامتین
اتفاقا منتظر این جواب بودم کاملا. بله همه دوست دارن بیگناه به نظر بیان ولی نه اینکه بیان اینطوری علنی بگن علت بیشتر محافظه کاریم اینه که بیگناهم. اینطوری ادعا کردن خیلی حرکت نوبیه به نظرم
کسی که این‌طور حرفی بزنه بهت حس منفی می‌ده؟ :دی الآن انتظار داری محمدحسین در جوابت چی بگه؟ :دی

اگه مثل پویا کلی بحث مختلف مطرح میکردی و میگفتی مهمترینش فلانه‌ آره میرفتم بررسی میکردم
الآن سؤال و جواب‌هایی که من با چند نفر داشتم بررسی کردی؟ مثلاً صدرا؟ حتماً باید بگیم مهمه که بری بررسی کنی یا همین‌طوری هم می‌کنی؟ :دی

پویا
یه سوال هم پرسیده که وجود شغالُ بدیهی گرفتم. بدیهی صد درصدی نه. ولی بسیار زیاد نزدیک به صد. علتش یکی علاقه امیر به نقش هست. یکی دیگه بارها این مدت دیدم به افراد گفته باید چنتا شغال بندازم روت دور بعدی. ضمنا کارکرد بالانسی زیادی داره براش باتوجه به بحث‌هایی که داشتیم.
من ازت انتظار داشتم که به قول محمدحسین وقتی برای پذیرنده‌ی نقش بعد بازی تنبیه هم در نظر گرفتی :)) قبلش اشاره می‌کردی که شغال، در صورت وجود، که احتمالش بالاست فلان و بهمانه ... ولی پستت یه‌جوریه که حضور شغال در بازی اصلاً جای بحثی برات نداره و یک امر بدیهی‌ست. :دی

رامتین دوباره
دوستانی که بحث طولانی و نسبتا فرسایشیِ فایده داشتن یا نداشتن شناخت بیگناها از هم رو مطرح کردن. اصلا فارغ از این که شناخت بیگناها از هم مفیده یا نه، نتیجه بحث قراره چی باشه؟ قراره چیو ثابت کنه؟ مثلا کسی که طرفدار یکی از دو نظریه است علامت گناهکاریشه؟ یا بر فرض ثابت شد شناخت بیگناها چیز خوبیه یا چیز بدیه. خب بعدش میخوایم چی کار کنیم؟ از نظر من که مخصوصا توی فازای اولیه شناخت قطعی یا با درصد بالای 70 درصد بیگناه اصلا امکان پذیر نیست.
بخشی که بولد کردم. آفرین. وقتی چنین دیدگاهی داری برات عجب نیست که یکی بیاد بگه اول بی‌گناه پیدا کنیم بعد خود گناه‌کارها پیدا می‌شن؟ اصلاً به کل این جمله برات عجیب نیست؟ :دی

ترسا
گاد عزیز ادعای تو درباره‌ی استرس داشتن رو دروغ دونسته. :دی یک قسمتیش رو البته. چرا اغراق و بزرگ‌نمایی کردی در توضیحاتت به آرش؟ :دی

فری
دوست دارم دلایل دوستان و برای کم اهمیت جلوه دادن این روش بخونم.
چه کسانی (چون گفتی دوستان) تو کدوم پست‌ها این کاری که می‌گی رو کردن؟ چرا واضح صحبت نمی‌کنی؟ :دی

رامتین
حالا بیایم بحث کنیم پیدا کردن بیگناه مفیدتره یا گناهکار و کلی در موردش بنویسیم و... فقط تاپیک رو شلوغ میکنه.
بالأخره یه بحثه دیگه. چی‌کار کنیم پس؟ 20 تا بازیکن داره بازی تاپیک شلوغ می‌شه دیگه. خلوت بشینیم به صفحه زل بزنیم می‌شه بازی؟ :دی

فری
نکته خنده داری توی این سوال پویا هست ؟ اگر نظری داری چرا سکوت میکنی ؟
بله لحنش برام خنده‌دار بود. :دی فکر می‌کنم sarcasmی که تو حرفش بود مشخصه. یعنی این که هدف اصلی پیدا کردن گناه‌کاره؛ حالا توی فری تصمیم گرفتی این دور دنبال بی‌گناه باشی یه گوشه‌چشمی هم به گناه‌کارها داشته باشی. :دی خنده‌دار نیست برای خودت؟ :دی

ترسا
ببین یک چیزهایی در ذهنم بود ولی بازم نه به اون صورت جزئی و قطعی. یعنی در برابر سوال " فرضیه و افراد و خاصی رو مد نظر داری؟ " جوابم بین آره و نه هست. در پاسخم به آرش هم گفتم که من وسط پست خوندن، سراغ پست نوشتن رفتم. وقتی یک پستی رو می‌خونی به هرحال یک چیزهایی به ذهنت اضافه میشه. مثلا تایید محتوای پست، یا گیج شدن، یا یه احساسی از نقش فردی که پست میده یا... پوینتم اینه که بالاخره مغزت درگیر یک چیزی میشه. منم تازه داشتم به جریان بازی ورود می‌کردم و خود به خود وقتی دیدم بالانس رو تحلیل می‌کنن بچه‌ها به صورت جزئی، ذهنم درگیر این شد که الان این چه عواقبی می‌تونه داشته باشه و خوبه، بده، چه جوریه. در کنارش مثلا بعد خوندن پست آرش در ذهن من احتمال حضور مزدور بالا رفت و همچین تاثیرات جزئی داشت اتفاق میفتاد.
من خودم وقتی بازی رو شروع می‌کنم خود به خود نسبت به همه چیز پنجاه پنجاه هستم. یعنی هیچ وقت موقع خوندن نقش‌ها به این فکر نکردم که این چه قدر ممکنه در بازی باشه یا نباشه. اینم کاملا شخصی و غیرعمدیه. درکل بحث بالانس با هر جزئیاتی خیلی سخته و خود به خود ازش فرار می‌کنم. این دور هم به همین شکل بوده که باعث شد به همچین نکته‌ای که الان پست‌های بچه‌ها ممکنه به ذهن من جهت بده، اون هم تو بازی‌ای که حالا حالاها بالانس اصلی گفته نمیشه. این شد که اون پاراگراف رو مطرح کردم. به نظر هم گفتنش میتونه در بازی مفید باشه اگه حواس یکی دو نفر من جمله خودم رو جمع کنه. اشکالی داره مگه اگه بیام بگم مراقب باشید گول نخورید؟
آخه بی‌گناه‌ها خودشون حواس‌شون هست گول نخورن به نظرم. :دی خیلی پوینت حیاتی و منحصربه‌فردی رو مطرح نکردی که این‌طوری رخ حکیمانه می‌گیری که ای مردم گولِ این‌ها رو نخورید. :))

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

از بین کسانی که حداقل پست رو رعایت نکرده بودند، ترسا، خلفی و یاسین این کار رو کردند :دی، چاوش، محمدرضا و هادی هم که امان گرفته بودند قبل فاز، محمدامین و عرفان اما امان نگرفتن و تا این لحظه هم پست ندادن، پس اگر تا ساعت 22:00 حداقل پست رو پر نکنند به دفاعیه میرن.

چون رای اعدام اجباری نیست، این فاز می تونید در دفاعیه اولویت بدید یا ندید و کاملا در این زمینه مختارید.

فقط یک نکته، برای فاز 1 و چون رای به اعدام اجباری نیست، و البته دو نفری که به دفاعیه میان، دفاعیه انضباطی هستند، در یک استثنا نسبت به قانون اصلی، کسی اعدام میشه که رای نصف + 1 کل بازیکنان رو بیاره :دی بدیهی هم هست چرا این اتفاق میوفته، چون منطقی نیست در یک فازی که رای اختیاری هست یک نفر مثلا با دو رای اعدام بشه. این در مورد تک دفاع برای این فاز هم صادقه، یعنی اگر کسی امشب به تک دفاع بیاد، وقتی اعدام میشه که 11 رای به اعدام بیاره، نه برعکسش. اولویت و رای هم به صورت خصوصی باید به گاد ارسال شه.

و تاکید می کنم این مورد فقط مربوط به فاز روز اوله و بقیه فازها طبق وویسی که تو گروه و کانال گذاشتم انجام میشه.

جهت یادآوری، زمان بندی پایان فاز:

قوانین شروع و پایان فاز:
7- هر فاز روز از زمان ارسال اتفاقات فاز شب قبل آغاز و تا ساعت 22:00 روز پایانی فاز جدید ادامه دارد. این به این مفهوم است که ملاک ثبت محاسبه آرای مرحله اول تا ساعت 22:00 می باشد. و هر فرد می بایست آرای اولیه خود را حداکثر تا این زمان ثبت نماید.
8- از ساعت 22:00 تا ساعت 22:15 هر کس می تواند تنها برای یک بار و به صورت علنی آرای اولیه خود را تغییر دهد. که در صورت تغییر آرا در این زمان، در صورتی که در ورود یا خروج افراد از دفاعیه موثر باشد، خود نیز به دفاعیه خواهد رفت.
9- از ساعت 22:15 لغایت 23:00 دقیقه افراد حاضر در دفاعیه می توانند دفاعیه خود را به گاد اعلام نمایند و گاد نیز تا 23:10 دقیقه آن را منتشر خواهد کرد.
10- بازیکنان می بایست حداکثر تا ساعت 23:30 دقیقه اولویت های خود برای گاد را ارسال نمایند و گاد نیز بعد از محاسبات تا ساعت 00:00، نتایج را اعلام خواهد کرد.
11- حداکثر زمان ارسال اهداف فاز شب، ساعت 00:30 دقیقه می باشد. و نتایج آن تا ساعت 1:00 اعلام خواهد شد.

اگر رای اولیه دارید تا ساعت 10 شب بدید. تا 10 و ربع می تونید یک بار تغییر رای بدید، تا 23 دفاعیه میگیرم از افراد حاضر در دفاعیه و تا 23:10 منتشر می کنم. تا 23:30 هم باید اولویت بدید. نتایج رو تا 12 شب اعلام می کنم و 12 و نیم هم هدف میگیرم.

با این وجود چون این فاز رای به اعدام اختیاری هست. هم اولویت/رای و هم اهداف شب رو زودتر قبول می کنم و اگر کسی برای دادن هدف نمونه، ممکنه فاز روز دوم رو کمی زودتر شروع کنم از برنامه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
چه کسانی (چون گفتی دوستان) تو کدوم پست‌ها این کاری که می‌گی رو کردن؟ چرا واضح صحبت نمی‌کنی؟

بله لحنش برام خنده‌دار بود. فکر می‌کنم sarcasmی که تو حرفش بود مشخصه. یعنی این که هدف اصلی پیدا کردن گناه‌کاره؛ حالا توی فری تصمیم گرفتی این دور دنبال بی‌گناه باشی یه گوشه‌چشمی هم به گناه‌کارها داشته باشی. خنده‌دار نیست برای خودت؟

تعدادشون دقیق یادم نیست، ولی خودشون میدونن، ضمنا فقط مختص اونا نیست که یه سری ممکنه جز مخالفین بوده باشند ولی سکوت کردن تا الان. اگه اسم میاوردم طرف ممکن بود این توجیه و داشته باشه که با من نیست ولش کن:دی

دومی هم خیر من متوجه کنایه نشدم، ضمنا در این باره به نظرم شدت این ایگنور کردن یا نکردن خیلی بیشتر از اون چیزی که من منظورم بوده داره القا میشه چه با اون کنایه ی پویا که میگی بوده و چه با خنده ی تو :دی

- - - Updated - - -

رضا^

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
مملگر
اینکه گفتی با دو نفر شروع کنن ضعیف میشن ، منظورت فقط یه گروه فرقه بود یا دو گروه فرقه ؟! دو تا گروه فرقه دو نفره باشه از نظرت اوکی هست ؟

یه سوال از ارش و پویا دارم ، دو گروه فرقه در چه صورتی بالانس میشه تو بازی؟ ایا به نظر شما ممکنه دو گروه فرقه داشته باشیم ؟

پویا
در پست ۳۷ ات در مورد نقش نقش شغال و ستون توضیحات خوبی دادید، کسی که نقش شیطان رو داره به نظرتون چطوری بازیش میکنه ؟

سعید
هادی کلا هر دور همینه ، اونایی که میشناسنش زیاد تعجب نمیکنن از حرکتش.

پست ۶۴ صدرا و توضیحاتش رو خیلی خوب دیدم.

مهسا خانم چرا فقط پست صدرا ؟!! علتش رو میشه بگید؟!

عماد حرفت درسته ها ولی من بیشتر بازی پویا رو تا اینجا مثبت دیدم و دنبال این بوده بیشتر گناهکار پیدا کنه و به همه گیر بده، همه میدونیم پویا چقدر پلیر توانایی هست ولی خب فعلا برای من اوکی بوده بازیش تا در ادامه و فاز های بعدی که رای ها بسیار مهم هست ببینیم چطور بازی خواهد کرد بعد میشه نظر بهتری در مورد پویا داد.

من از ساعت ۴ میخوام پست بدم و برسونم خودم رو ، هی مهمون میاد برامون و الان هم دارم میرم مهمونی...

فعلا تونستم سریع یه دور پست‌ها رو بخونم تا اول صفحه ۶ ، ماشالا همه هم فعال ، ادم هنر کنه فقط وقت کنه پست بخونه ، باز خوبه از فردا فاز دو روزه میشه.

یاسین

بالانس خوبی از دو گروه فرقه درنمی‌آد. بهترین حالت ممکنُ تو پست ۵۳ در جواب آرش گفتم که خلاصه‌ش اینه: ۴ نفر مافیا با ضعیف‌ترین نقش‌ها. ۲ فرقه ۲نفره. مجموعا ۸ گناه‌کار.
حداقل ۱۱ بی‌گناه.
مثلا ۱۲ بی‌گناه یا ۱۱ بی‌گناه و یک فرعی که شیطان نباشه. ستون پنجم هم در بازی نباشد.

شیطان به‌نظرم ابتدا از اطلاعاتش استفاده نمی‌کنه و مثل بی‌گناه بازی می‌کنه. خطی به گناه‌کارا نمی‌ده مگر در فاز سرعتی به بعد.
من اگه شیطان باشم دقیقا همین‌جوری بازی می‌کنم.

رضا
توضیحات لازمُ دادم در جواب خودت و محمدحسین.
اما، تو فرض کن قطعی و صد درصد گرفتم اصلا. چه نقشی می‌تونه بدونه شغال حتما در بازی هست جز شغال؟
اگه به‌نظرت من چنین نقشی بازی می‌کنم، نظری ندارم دیگه.:دی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
فری
دومی هم خیر من متوجه کنایه نشدم، ضمنا در این باره به نظرم شدت این ایگنور کردن یا نکردن خیلی بیشتر از اون چیزی که من منظورم بوده داره القا میشه چه با اون کنایه ی پویا که میگی بوده و چه با خنده ی تو
خب خنده‌دار بودنش به همون اغراقیه که پویا به‌کار برده دیگه. :دی

پویا
توضیحات لازمُ دادم در جواب خودت و محمدحسین.
اما، تو فرض کن قطعی و صد درصد گرفتم اصلا. چه نقشی می‌تونه بدونه شغال حتما در بازی هست جز شغال؟
اگه به‌نظرت من چنین نقشی بازی می‌کنم، نظری ندارم دیگه.
احتماله دیگه مگه خودت طرفدار بازی جستجوگرانه نیستی؟ :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام. من یکم برنامه ریزی هام به هم ریخت و نتونستم سر وقت بیام. جواب سوالایی که ازم داده شد رو می دم بعد می رم سراغ سوال کردن. پست ها رو یه دور سرسری خوندم. بعد جواب دادن سوال ها یه دور دیگه می خونم یادم بیاد سوالام.
از نظر من معمولاً کسانی که تحلیل می‌کنن، به‌خصوص تحلیل‌های ریز و جزئی که احتمالات زیادی رو بررسی می‌کنن، یا یک بی‌گناه خیلی باهوش و زرنگ هستند یا گناه‌کار هستند که به‌دلیل اطلاعات بیش‌ترشون از وضعیت بازی، راحت‌تر می‌تونن بالانس بچینن. نظرت درباره‌ی این چیه؟ بیا از اون‌ور به ماجرا نگاه کنیم.
از کدوم ور ماجرا داری نگاه می کنی الان؟ حرف من رو داری تایید می کنی. اگه کسی تحلیل نکنه نمی شه فهمید که کی اطلاعات اضافه داره. با حرفت موافقم و در راستای حرف منه. :|
آرش
خب مگه آسون بودن یا سخت بودن ۲ تا جذب، به نقش‌های بازی و سهمیه‌های استاد اعظم بستگی نداره؟ تو از کجا می‌دونی که سهمیه‌های استاد اعظم چندتاست یا اینکه دو جذب موفق در ۶ شب برای فرقه سخت خواهد بود مثلا؟
نه من از سهمیه های استاد اعظم مطلع نیستم. اتفاقا بی نهایت گرفتمش باز دیدم توی 6 شب جذب بیشتر از 2 نفر توی 18 نفر که با توجه به بالانسی که تو ذهنمه حدودا 8 نفرشون گناهکار یا فرعی و 3-4 نفرشون غیر قابل جذبن کار سختیه.
بله. از حسم اومده مشخصا (گادشناسی، حس شیشم، علاقه شخصی، زیبایی، ...)
خب بخاطر نوع جواب ادنت من حس می کنم سوالم احمقانه بوده :دی اما با وجود این احمقانه بودن باز باید بهت بگم که این حست رو توصیف کن از کدوم یکی از اینا اومده و چرا. چون با احتمال منطقیت تفاوت داره و من به شخصه نمی فهمم چرا حست باید یه چیز دیگه بگه.
سگ زرد هم برادر شغاله اول شغال به ذهنم رسید با دیدن حرکتش و به نظرم بیشتر شبیه شغال اومد تا مزدور. ولی چرا مزدور؟ چرا شغال نه؟ حرکت صدرا بیشتر شبیه شغاله یا مزدور؟
چرا مزدور؟ چرا شغال نه؟ :))
یعنی چی؟ آینه خدایی؟ :)) من نگفتم مزدوره که. تو گفتی شغاله.
حرکت صدرا نمی دونم چرا از نظر تو بیشتر شبیه شغاله. می شه توضیح بدی؟
پویا
دوست خوبم. پستت خوب بود و فعلا حسم مثبته. بهترین احتمالات از نظرم در این پست شماره 28 مطرح شد، البته اگه فرضت این باشه 5 نفر مافیا و 2 نفر فرقه ممکن نیست. اگه هست توضیح بده. تعداد بی‌گناها هم بگو که چند هست به‌نظرت.
دقتت در مورد شغال یا مزدور خوب بود. کلا داری نکته‌سنج و درست بازی می‌کنی. ایرادت به مهسا هم خوب بود.
دوست خوشتیپم ^-^
ببین آره. منم دقیقا مسیرم همینطوری بود که اول دیدم مافیا می تونه 4-5 باشه. بعد گفتم اگه مافیا پنج بشه و با وجود این نوع جدید فرقه که 2 یا بیشتر باید جذب کنن تا جذبشون بی ارزه 2 نفره بودنشون منطقی نیست. نظر من هم اینه که فرقه سه نفره هست. راجع به تعداد بیگناها یکم خودم گیج شدم. یعنی حس می کنم 10 کمتر نیست. اما اگه 5 مافیا و 3 فرقه با 3 فرعی باشن می شه 9 که یه ستون هم حتی هست. برای همین گفتم بیشتر بهش فکر کنم بهتره. که بعدش تو تحلیلت رو دادی و اونجوری برام منطقی نشست. تنها مشکلم با پست تحلیلت که می خواستم تو سوالام بپرسم بخش یاکوزاش بود. چون من فکر می کنم یاکوزا مافیا رو بیش از حد قوی می کنه. الان از نظر بالانس بودن چیزی که گفتی برام موردی نداره. فکر می کنم بالانس باشه. اما جای یاکوزا تروریست باشه مثلا. آها و یه چیز دیگه. راجع به بیگناهها من فکر می کنم جای 2 کارآگاه خصوصی یدونه داشته باشیم و دو کابوی داشته باشیم. دو کارآگاه خصوصی فوکوس رو توی شب بیشتر می کنه.
مهسا
همه رو خوندم ولی خب خیلی زیاده. اینکه سناتور حتما باید باشه رو خونده بودم ولی موقع نوشتن اون پست یادم نبود. البته اینکه خودم سناتور رو تو ذهنم قطعی گرفتم هم بی‌تاثیر نیست احتمالا.
من گفتم سناتور برام قطعی‌تر از بقیه‌اس چون شهردار حتما هست. چه اطلاعاتی رو خواستم مخفی کنم؟ متوجه روی سوالت نشدم.
بند سناتور دقیقا بعد بند شهردار و پلیسه. حتی اگه واقعا بند سناتور یادت رفته باشه باز به نظر دنبال در آوردن بالانس بیگناهانی بیشتر تا گناهکارا که سناتور رو یادت رفته.
ببین تو گفتی سناتور برات قطعی تره. این فرق می کنه با اینکه سناتور قطعیه. یعنی چون داری در شرایط حضور مافیا صحبت می کنی باید سناتور برات قطعی باشه. نه قطعی تر. و گفتن کلمه ی قطعی تر، به این معنی نیست که قطعا هست. یه اصطلاحه برای اینکه بگی احتمالش بیشتره. غیر از اینه؟ و چون حالت احتمالی در نظر گرفتی حضور سناتور رو با وجود اینکه گاد در بند بعد بند پلیس و شهردار گفته اگه مافیا باشه سناتور قطعا هست، اینطور به نظر می رسه که خواستی دانش خودت رو به اینکه سناتور تو بازی هست طبق عادت در تاپیک مخفی کنی.
فری
دلیلی داره صحبت من رو نادیده گرفتی؟
به علاوه
در مورد گفتن بالانس موافقم کاملا، من خودم از کسانی بودم که از صحبت درباره بالانس لذت نمیبردم و بنظرم نوشتن چندتا عدد بی هوده میومد اما یاد گرفتم باهاش cope کنم و از طریق نگاه کردن به بازی به عنوان یک مجموعه تونستم مقوله بالانس و قابل تحمل کنم برای خودم، اون خط اول هم در خطاب به دوستانی هست که همچنان به بالانس و صحبت دربارش گارد دارن و یه جورایی غیر مستقیم داشتم میگفتم که از منطقه امنتون خارج شید چون تا خارج نشید پیشرفت نمیکنید، منتهی نمیخواستم مستقیما بهشون بگم که گارد نگیرن علیهم.
این جملاتت رو متوجه نشدم. الان داری می گی باید از بالانس صحبت شه؟ خب چرا پس این دور این کار رو انجام ندادی؟
پویا
یه سوال هم پرسیده که وجود شغالُ بدیهی گرفتم. بدیهی صد درصدی نه. ولی بسیار زیاد نزدیک به صد. علتش یکی علاقه امیر به نقش هست. یکی دیگه بارها این مدت دیدم به افراد گفته باید چنتا شغال بندازم روت دور بعدی. ضمنا کارکرد بالانسی زیادی داره براش باتوجه به بحث‌هایی که داشتیم.
اینو گذری چشم خورد. من این رو تایید می کنم و من هم به همین دلیل احتمال خیلی بالایی به وجود شغال می دم :))
سلام محمدامین عزیز، اینجا من به یه مقدار توضیح اضافه از سمتت نیاز دارم. یک جایی در پست اولت اشاره کرده بودی که دور پیش امین رو ببینید و بفهمید چرا تحلیل بالانس مهمه، و از سمتی در پست 30 هم این پاراگرافی که آوردم رو گفتی. سوال من اینه که به نظر تو شرایط الان با بازی امین برابره؟ با توجه به اینکه بالانس تا فاز سرعتی اعلام نمیشه. حالا بدون بالانس قطعی، چه طوری می‌خوای ناخوداگاه افراد رو کشف کنی؟ لطفا روند کارت رو برامون توضیح بده و بگو تا الان تویی که اصرار عجیب غریبی به اهمیت تحلیل بالانس داشتی، از پست‌هایی که تا الان داده شده چیزی از ناخوداگاه، علم به تعداد گناهکاران و... فهمیدی؟
البته اینجا خوبه که اشاره کنم با حرف پویا که می‌گفت اواخر بازی این حرف‌هایی که اول زده شده قابل استفاده‌ست موافقم و به نظرم حرف درستی بود.
سلام عزیزم. ببین ترسا. حتی اگه اون آخرا هم به درد نمی خورد (که می خوره). باز از نظر من به همون چیز هایی که گفتم می شه رسید. با چیز هایی از قبیل اینکه بالانس رو چطوری در نظر گرفتن، بیشتر به بالانس کردن کدوم تیم فکر کردن، بالانس کدوم تیم رو مطمئن تر به نظر می رسید براشون. الان من تنها چیزی که دستگیرم شد فعلا سوالم از مهسا و پویاست. اما دلیل اصلیش اینه که تحلیل کننده های به نسبت کمی داشتیم. تحلیل درست و حسابی منظورمه. که با نقش بخوان تحلیل کنن. و الا از نظر من به چیز های بیشتری می رسیدیم.
برلین

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
فری

خب خنده‌دار بودنش به همون اغراقیه که پویا به‌کار برده دیگه. :دی

پویا

احتماله دیگه مگه خودت طرفدار بازی جستجوگرانه نیستی؟ :دی