برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب، محمد امین، از زیر در فرار کرد :))

عرفان میره تک دفاع، چون رایی ندادید که تغییر رای بدید. عرفان می تونه دفاعیه بده. گرچه بعید می دونم دفاعیه ای بده اگر بود همونو پست میداد :)) 30 دقیقه براش صبر می کنم. از همین الان اگر می خواین به عرفان رای بدید، می تونید به من اعلام می کنید. امکان باطل کردنش بعد از دفاعیه احتمالیشم دارید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
عرفان دفاعیه نداشت چون اصولا نبود. :))

می تونید تا 10 دقیقه دیگه بهش رای بدید. :دی برای گاد خصوصی ارسال کنید. :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
عرفان اعدام نمیشه

کسانی که بهش رای دادن:
0 رای شامل: ()

عرفان اگر یک بار دیگه بدون استفاده از امان، حداقل پست رو رعایت نکنه یا رای نده، بی اغماض گاد کش میشه :دی

آغاز فاز شب
اهدافتون رو تا 23:15 برای گاد ارسال کنید. مرسی از فعالیت مثبتتون در فاز روز اول.

پی نوشت: از فاز بعدی زمان بندی مطابق زمانبندی اعلامی خواهد بود . رای گیری در هر دو مرحله اجباری. حتما آرای اولیه اتون رو تا قبل از ساعت 22 ارسال کنید و اگر نمی رسید زودتر بفرستید. اولویت هارو هم حتما تو تلگرام به گاد بفرستید، اغماضی رو این موضوع ندارم :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
گاد تعجب خودش رو از اتفاقات فاز شب اول بیان می کنه !

اتفاقات قابل بازگویی شب:
کشته شب نداریم.
جذب موفق فرقه بعد از مراسم قربانی نداریم.
جذب موفق ستون پنجم نداریم.

آغاز فاز روز دوم:
لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

آرش
امین
پویا
ترسا
چاوش
خلفی
رامتین
رضا
سعید
صدرا
عرفان
عماد
فری
محمدامین
محمدحسین
محمدرضا
مهدی
مهسا
هادی
یاسین

تعداد شرکت کنندگان:
20 نفر

تعداد آرا لازم برای رفتن به دفاعیه:
اعدام و رای اجباری با 7 رای در مرحله اول و اولویت دهی اجباری در مرحله دوم

حداقل و حداکثر تعداد رای:
حداقل سه نفر و حداکثر چهار نفر

پایان فاز:
ساعت 22:00 چهارشنبه 29 تیر 1401

حداقل و حداکثر فعالیت:
حداقل 200 کلمه
حداکثر فعالیت برای روز دوم فاز ( چهارشنبه 29 تیر ) 2500 کلمه،
با محدودیت فعالیت اسپم برای کل فاز

لیست سیاه حداقل فعالیت:
عرفان

امان گرفته ها:
چاوش، محمدرضا، هادی​

لطفا به قوانین رای گیری و پست به خوبی دقت کنید. حساسیت از این فاز بالا میره.

پی نوشت:
داستان هم به مرور اضافه می شه، نگران نباشید :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

دوست خوشتیپم ^-^
ببین آره. منم دقیقا مسیرم همینطوری بود که اول دیدم مافیا می تونه 4-5 باشه. بعد گفتم اگه مافیا پنج بشه و با وجود این نوع جدید فرقه که 2 یا بیشتر باید جذب کنن تا جذبشون بی ارزه 2 نفره بودنشون منطقی نیست. نظر من هم اینه که فرقه سه نفره هست. راجع به تعداد بیگناها یکم خودم گیج شدم. یعنی حس می کنم 10 کمتر نیست. اما اگه 5 مافیا و 3 فرقه با 3 فرعی باشن می شه 9 که یه ستون هم حتی هست. برای همین گفتم بیشتر بهش فکر کنم بهتره. که بعدش تو تحلیلت رو دادی و اونجوری برام منطقی نشست. تنها مشکلم با پست تحلیلت که می خواستم تو سوالام بپرسم بخش یاکوزاش بود. چون من فکر می کنم یاکوزا مافیا رو بیش از حد قوی می کنه. الان از نظر بالانس بودن چیزی که گفتی برام موردی نداره. فکر می کنم بالانس باشه. اما جای یاکوزا تروریست باشه مثلا. آها و یه چیز دیگه. راجع به بیگناهها من فکر می کنم جای 2 کارآگاه خصوصی یدونه داشته باشیم و دو کابوی داشته باشیم. دو کارآگاه خصوصی فوکوس رو توی شب بیشتر می کنه.

دوست خوبم محمدامین. پست 119
نه. بیش از حد قوی نمی‌کنه وقتی 4 نفر باشن. چون احتمال خطا رفتنش کم نیست. ضمنا، اون یک حالت هست. ممکنه تروریست باشه. ممکنه هیچ‌کدوم نباشن. به افراد موجود در تیم‌ها هم ربط داره؛ خصوصا وقتی امیر گاد هست ربطش بیشتره. مثلا من اگه گاد باشم اول می‌گم 4 تیر به مافیا می‌دم. بعد نفراتُ می‌چینم. فرقی هم برام نداره. امیر بسته به نفرات ممکنه 3 تا 5 تیر بده. راجع‌به بی‌گناها هم چیزی که میگی کاملا ممکنه و حالات دیگری هم هست. اون صرفا یک حدس بوده که کلیاتی دست خواننده بیاد از دید من و بدونه دیدم چیه.

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
سلام، صدای من رو از فرودگاه می‌شنوین :)) پروازم دو تیکه س و بین دو پرواز یه توقف ۳ ۴ ساعته وجود داره که ازش استفاده کردم برای رسوندن خودم به تاپیک :دی

از همه هم عذرخواهی می‌کنم که دو فاز رو کامل از دست دادم، تو ذهنم بود که همه فازها جز فاز اول دو روزه‌س و فقط یه فاز رو از دست دادم، اما فاز دوم هم یه روزه بوده. پستا رو خوندم همه رو، یه کم بعضا تند تند از روشون ممکنه رفته باشم چون ماشالله خوب صحبت کردین تو دو فاز و دو روز :)) یه سری نکات به نظرم بزرگ شد که مطرح می‌کنم و در ادامه بیشتر در خدمتم. قبلش نظر خودم در خصوص بالانس رو بدم، به نظرم محتمل‌ترین حالت بالانس ۵ مافیا و ۳ فرقه هستش. کلا نظر به اینکه بازی تو فاز روز هستش و تعداد کشته شب محدوده (به نظر جمعا ۳ ۴ تا کشته شب خواهد بود تو بازی)، گناهکارا نیاز داره تعدادشون بیشتر از حالت‌های بالانس قدیم‌تر باشه که کشته شب بیشتر بود. یه راه دیگه‌ش هم البته اینه که اهداف نقش‌هایی مثل شغال و محافظ در راستای کمک بیشتر به گناهکارا باشه.

====

بحث اول، در خصوص اطلاق جوکر بودن به رضا توسط صدرا.

حقیقتش، در خصوص این بحث و بحثای حولش، من حقیقتا نمی‌فهمم شما دارین چی کار می‌کنین و چند چندین با خودتون :)) آرش اومد به صدرا گفت شغال که یعنی منظورش اینه صدرا شغالی هست که هدفش رضاس. اگه اینه، شغال که نباید به هدفش بگه جوکر :)) جوکر کسی هست که قراره اعدامش نکنیم (اون بند که اگه زود اعدام شه نمی‌بره هم برداشته شده). تو وقتی به یکی می‌گی جوکر، یعنی عملا داری از اعدام نجاتش می‌دی، نه اینکه بخوای اعدامش کنی :)) اینجا شغال گفتن آرش به صدرا برام عجیبه (جدای اینکه حالا می‌شد مزدور هم بگه بهش که محمد امین ازش پرسیده).

بعد صدرا هم خیلی مشکلی با این قضیه نداشت، به این معنی که واقعا هدفش از جوکر گفتن به رضا به نظر این بوده که می‌خواسته اعدامش کنه :)) واقعا نمی‌فهممتون :)) من به یکی بگم جوکر باید شک کنین هم تیمی م باشه بخوام از اعدام نجاتش بدم، شغال چیه آخه آدمای ناحسابی :))

یه نکته بامزه دیگه هم وجود داشت، یاسین گفت حسش به حس آرش نزدیک تره در این خصوص (یعنی صدرا شغاله)، بعد صدرا در جوابش گفت من همیشه به حست اطمینان داشتم و چیزی در خصوص اینکه اطمینانش رو خدشه دار کرده نگفت. آیا یعنی قبول داره که شغاله؟ :))

این جمله هم صدرا تو فاز یک گفت که کسی بهش اشاره‌ای نکرد:

به هرحال تو این بازی فعلا همه گناهکارن مگه اینکه خلافش ثابت شه.

اصولا همه بی‌گناه نیستن تا خلافش ثابت شه؟ مگه تعداد بی‌گناها بیشتر نیست؟ کلا صدرا یه کم بهم حس تهاجمی دادش پستای اولیه‌ش.

====
پویا

بالانست جالب بود :دی اومدم انتقاد کنم بهش که مافیا یا فرقه چطوری می‌خواد همچین بازی رو ببره، داشتم می‌نوشتم دیدم شدنیه :)) البته سخته به نظرم هنوز، چون مثلا برای مافیا در شرایط ایده‌آل (یعنی ۲ تیر موفق + حدس درست ستون پنج + یاکوزا موفق + وکیل مدافع همراهیشون کنه + خروج خود به خودی شغال و جلاد) هم نیاز به ۳ اعدام درست دارن که با وجود فرقه که می‌تونه اذیتشون کنه کار سرراستی نخواهد بود، اما خب ۳ اعدام هم اونقد سخت نیست و هر کدوم از اونا خراب شه یه اعدام اضافه می‌شه.

البته فرقه یه کم کارش سخت تره از مافیا تو این بالانست،‌ چون جذبی‌های فرقه رو مافیا می‌تونه بزنه، مگه مثلا فرقه سهمیه جذب تقریبا بی‌نهایت داشته باشه. اما خب فرقه ۳ نفر بیشتر هم خیلی قوی شاید بشه، کلا فرقه همیشه در نگاه اول کارش خیلی سخته :))
====

رضا

از نظر من معمولاً کسانی که تحلیل می‌کنن، به‌خصوص تحلیل‌های ریز و جزئی که احتمالات زیادی رو بررسی می‌کنن، یا یک بی‌گناه خیلی باهوش و زرنگ هستند یا گناه‌کار هستند که به‌دلیل اطلاعات بیش‌ترشون از وضعیت بازی، راحت‌تر می‌تونن بالانس بچینن. نظرت درباره‌ی این چیه؟ بیا از اون‌ور به ماجرا نگاه کنیم.

۲ تا سوال.

۱- این جمله کلا چه ارزش افزوده‌ای داره؟ وقتی بگی یکی یا بی‌گناه باهوش هست یا گناه‌کار، بعدش به چی می‌خوای برسی؟
۲- همچین چیزی رو به محمد امین گفتی، اگه واقعا به این باور داری، نظرت راجع به پویا چیه که جزیی‌ترین بالانس رو گفته؟

======

پویا و امین و مهدی :دی

امین تو پست ۶۹ به پویا گفته:

اول این‌که لحنت رو دوست ندارم. اول برچسب می‌زنی و بعد سوال می‌پرسی. این چندان با فلسفه‌ی جویای حقیقت جور نیست. اگر بی‌گناهی، اول گفت‌وگو کن.

با این حرف موافقم، مشابهش رو پویا در مورد مهدی هم انجام داده بود که خیلی زود نتیجه‌گیری گناهکاری در خصوص مهدی کرده بود و حتی سناریو داده بود که چطوری و کی بهش رای داده بشه، یعنی تا این حد جلو رفته بود :دی دو مورد :دی

۱-امین:

چرا به برخورد پویا با مهدی ایراد نگرفتی؟ اگه یکی به نظرت رفتار اشتباهی در قبال یه نفر دیگه داره، نباید به نظرت از اون طرف دفاع کرد؟ فقط وقتی به خودت ایرادی وارد بشه باید واکنش بدی؟

۲- پویا:

یه سناریویی در خصوص قربانی مطرح کردی و به مهدی اطلاق کردی که جالب بود. سوالم اینه که به عنوان یه فرد بیرونی، بازی خودت به اون کار شبیه‌تر نیس تا مهدی؟ قبلا هم خیلی این موارد رو دیدیم که یکی مثلا تروریسته، شروع می‌کنه به بقیه می‌گه تو تروریستی. نظرت چیه؟ چرا اینگونه‌ای؟ :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام، صدای من رو از فرودگاه می‌شنوین :)) پروازم دو تیکه س و بین دو پرواز یه توقف ۳ ۴ ساعته وجود داره که ازش استفاده کردم برای رسوندن خودم به تاپیک :دی

از همه هم عذرخواهی می‌کنم که دو فاز رو کامل از دست دادم، تو ذهنم بود که همه فازها جز فاز اول دو روزه‌س و فقط یه فاز رو از دست دادم، اما فاز دوم هم یه روزه بوده. پستا رو خوندم همه رو، یه کم بعضا تند تند از روشون ممکنه رفته باشم چون ماشالله خوب صحبت کردین تو دو فاز و دو روز :)) یه سری نکات به نظرم بزرگ شد که مطرح می‌کنم و در ادامه بیشتر در خدمتم. قبلش نظر خودم در خصوص بالانس رو بدم، به نظرم محتمل‌ترین حالت بالانس ۵ مافیا و ۳ فرقه هستش. کلا نظر به اینکه بازی تو فاز روز هستش و تعداد کشته شب محدوده (به نظر جمعا ۳ ۴ تا کشته شب خواهد بود تو بازی)، گناهکارا نیاز داره تعدادشون بیشتر از حالت‌های بالانس قدیم‌تر باشه که کشته شب بیشتر بود. یه راه دیگه‌ش هم البته اینه که اهداف نقش‌هایی مثل شغال و محافظ در راستای کمک بیشتر به گناهکارا باشه.

====

بحث اول، در خصوص اطلاق جوکر بودن به رضا توسط صدرا.

حقیقتش، در خصوص این بحث و بحثای حولش، من حقیقتا نمی‌فهمم شما دارین چی کار می‌کنین و چند چندین با خودتون :)) آرش اومد به صدرا گفت شغال که یعنی منظورش اینه صدرا شغالی هست که هدفش رضاس. اگه اینه، شغال که نباید به هدفش بگه جوکر :)) جوکر کسی هست که قراره اعدامش نکنیم (اون بند که اگه زود اعدام شه نمی‌بره هم برداشته شده). تو وقتی به یکی می‌گی جوکر، یعنی عملا داری از اعدام نجاتش می‌دی، نه اینکه بخوای اعدامش کنی :)) اینجا شغال گفتن آرش به صدرا برام عجیبه (جدای اینکه حالا می‌شد مزدور هم بگه بهش که محمد امین ازش پرسیده).

بعد صدرا هم خیلی مشکلی با این قضیه نداشت، به این معنی که واقعا هدفش از جوکر گفتن به رضا به نظر این بوده که می‌خواسته اعدامش کنه :)) واقعا نمی‌فهممتون :)) من به یکی بگم جوکر باید شک کنین هم تیمی م باشه بخوام از اعدام نجاتش بدم، شغال چیه آخه آدمای ناحسابی :))

یه نکته بامزه دیگه هم وجود داشت، یاسین گفت حسش به حس آرش نزدیک تره در این خصوص (یعنی صدرا شغاله)، بعد صدرا در جوابش گفت من همیشه به حست اطمینان داشتم و چیزی در خصوص اینکه اطمینانش رو خدشه دار کرده نگفت. آیا یعنی قبول داره که شغاله؟ :))

این جمله هم صدرا تو فاز یک گفت که کسی بهش اشاره‌ای نکرد:

اصولا همه بی‌گناه نیستن تا خلافش ثابت شه؟ مگه تعداد بی‌گناها بیشتر نیست؟ کلا صدرا یه کم بهم حس تهاجمی دادش پستای اولیه‌ش.

====
پویا

بالانست جالب بود :دی اومدم انتقاد کنم بهش که مافیا یا فرقه چطوری می‌خواد همچین بازی رو ببره، داشتم می‌نوشتم دیدم شدنیه :)) البته سخته به نظرم هنوز، چون مثلا برای مافیا در شرایط ایده‌آل (یعنی ۲ تیر موفق + حدس درست ستون پنج + یاکوزا موفق + وکیل مدافع همراهیشون کنه + خروج خود به خودی شغال و جلاد) هم نیاز به ۳ اعدام درست دارن که با وجود فرقه که می‌تونه اذیتشون کنه کار سرراستی نخواهد بود، اما خب ۳ اعدام هم اونقد سخت نیست و هر کدوم از اونا خراب شه یه اعدام اضافه می‌شه.

البته فرقه یه کم کارش سخت تره از مافیا تو این بالانست،‌ چون جذبی‌های فرقه رو مافیا می‌تونه بزنه، مگه مثلا فرقه سهمیه جذب تقریبا بی‌نهایت داشته باشه. اما خب فرقه ۳ نفر بیشتر هم خیلی قوی شاید بشه، کلا فرقه همیشه در نگاه اول کارش خیلی سخته :))
====

رضا

۲ تا سوال.

۱- این جمله کلا چه ارزش افزوده‌ای داره؟ وقتی بگی یکی یا بی‌گناه باهوش هست یا گناه‌کار، بعدش به چی می‌خوای برسی؟
۲- همچین چیزی رو به محمد امین گفتی، اگه واقعا به این باور داری، نظرت راجع به پویا چیه که جزیی‌ترین بالانس رو گفته؟

======

پویا و امین و مهدی :دی

امین تو پست ۶۹ به پویا گفته:

با این حرف موافقم، مشابهش رو پویا در مورد مهدی هم انجام داده بود که خیلی زود نتیجه‌گیری گناهکاری در خصوص مهدی کرده بود و حتی سناریو داده بود که چطوری و کی بهش رای داده بشه، یعنی تا این حد جلو رفته بود :دی دو مورد :دی

۱-امین:

چرا به برخورد پویا با مهدی ایراد نگرفتی؟ اگه یکی به نظرت رفتار اشتباهی در قبال یه نفر دیگه داره، نباید به نظرت از اون طرف دفاع کرد؟ فقط وقتی به خودت ایرادی وارد بشه باید واکنش بدی؟

۲- پویا:

یه سناریویی در خصوص قربانی مطرح کردی و به مهدی اطلاق کردی که جالب بود. سوالم اینه که به عنوان یه فرد بیرونی، بازی خودت به اون کار شبیه‌تر نیس تا مهدی؟ قبلا هم خیلی این موارد رو دیدیم که یکی مثلا تروریسته، شروع می‌کنه به بقیه می‌گه تو تروریستی. نظرت چیه؟ چرا اینگونه‌ای؟ :دی

چاوش پست 126

سلام. تو سابقه خوبه داری. وقتی میای هم فعالیتت مناسبه؛ عذرخواهی لازم نیست.

در رابطه با جوکر گفتن، نظرت منطقی هست و حقیقتا من اصلا جدیش نگرفتم و نمی‌گیرم این نوع مکالمات رو. اون تیکه که قبول کرده شغاله، مهم‌تر بود. بیاد ببینیم چی می‌گه. گوشه ذهنم می‌مونه شاید به کار اومد. و کلا بازی صدرا شاید تند بوده و حرفای جالب توجهی زده، ولی بی‌گناهانه بوده از نظرم و متفاوته با بازی‌های اخیرش که اکثرا هم گناه‌کار بوده.

در رابطه با نظر من در مورد مهدی جو نده عزیزم.:دی یک احتمال مطرح شده صرفا. کسیُ نتیجه بگیرم گناه‌کاره، اینجوری باهاش بازی نمی‌کنم. ضمنا من زود نمی‌تونم نتیجه بگیرم باتوجه به سیستم فکریم، مگه یه سوتی واضح ببینم که نبوده چنین موردی.
امین هم به‌نظرم منظورش از لحن استفاده از "زرنگ جان" بوده نه استدلال‌هایی که داشتم. که اونم باتوجه به نوع نگارش و انتخاب نقل قولش حقش بوده.:دی و الآن هم برطرف شده.

بند آخر. اصلا. چه شباهتی؟ بازی من جستجوگرانه حالت ممکن بوده و به بیشترین نکاتی که دیدم توجه کردم و دیروز چون تعطیل بود و وقت داشتم از حالت عادی بازیم بسیار فعال‌تر بودم. اگه اتهامت به من اینه که ممکنه قربانی باشم، مطمئن باش اگه باشم اینقدر برای بازی وقت نمی‌ذارم. بلدم به موقع چه‌کاری انجام بدم در راستای هدف و کلا خیلی کم پست خواهم داد. من فازی دو پست 20 خطی هم بدم تاثیرش در بازی زیاد خواهد بود. هم به دلیل دقیق بودن پست‌هام و هم جایگاهی که دارم. در اون حالت اصلا نیاز به همچین میزان فعالیتی ندارم.

به نکات جالبی دقت کردی اولش. منتهی مقداری مرض می‌بینم در پستت. من در پست(ها)ی مهدی هیچ‌گونه مرضی ندیدم. امین هم فقط نسبت به خودم در اون پست خاص دیدم که تا حد بسیار زیادی رفع شده.
ولی تو پست تو یه به‌جون هم انداختن خاصی می‌بینم. نظرت چیه؟:دی
البته چون اگه اینی که می‌گم باشه، اهدافتُ ساده‌لوحانه انتخاب کردی، احتمالش برام زیاد نیست.

نکته بعدی. تو هیچ نظری در رابطه با مهسا ندادی، در حالی‌که یکی نه، دو تا از بحث‌های مهم در موردش بوده. در مقابل اومدی صدرا رو برجسته کردی. کسی که مهسا بهش گیر داد. خودش می‌گه سوال کردم. من ولی بیش از سوال دیدم در اون پست. نظرت چیه که هیچ توجهی به مهسا نداشتی و در مقابل به صدرا داشتی؟ از حرفات هم مشخصه که بازیُ تقریبا خوندی. محمد چاوشی که من می‌شناسم اگر بی‌گناه باشه احتمالا یه نظری هم در مورد مهسا می‌ده. نظرت چیه؟:دی
بقیه بحث‌ها هم جای نظر دادن داشته، منتهی باتوجه به سبک بازیت اینایی که گفتی برای ورود خوبت کافی هست؛ منهای نکته بالا.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد

عماد، یک نکته‌ای وجود داره. تو مگه نگفتی هدفت در بازی پیدا کردن بی‌گناهان و شناخت بی‌گناهان هست که به این واسطه گناهکاران رو بزنی؟ در روز هم در جواب سعید از استراتژی صدرا دفاع کردی و گفتی خوبه که بی‌گناهان این کار رو کنن. خب الان به طور مثال اگر صدرا یک بی‌گناه باشه و به پویا حسش مثبت‌تر باشه چه اشکالی داره یک سفید بودن نسبی به‌ش بده؟ یعنی اتفاقا این‌که در راستای همون حرف تو هست.
بعد نکته‌ی دیگه این‌که آیا پوینتت روی اسم پویا بود؟ یعنی اگر همین کار رو مثلا در مورد فری که گفتی حست به‌ش مثبت هست انجام می‌دادن مشکلی نداشت؟
یا منظورت مقطع فعلی بازی هست؟ به طور مشابه یعنی اگر فاز چهار این‌طوری پویا رو سفید نسبی کنن اشکالی نداره؟

سلام امین جان
چرا من این حرف رو زدم و قبول دارم ولی با این کاری که گفته شد موافق نیستم علی الخصوص در این شرایط فعلی که بازی هنوز کامل درست و حسابی روشن نشده و یه سریا نیومدن و دوباره علی الخصوص واسه پویا که الردی بازیکن و گاد بسیار قوی هستش و به صورت عادی توانایی تاثیر در افکار عمومی بالایی داره...خدایی نکرده گناهکار باشه و از الان امین شهر هم بشه دیگه نمیشه جمعش کرد به این راحتی :دی
این در راستای حرف من نیست.من گفتم بگردیم دنبال نقاط مثبت و بیگناه پیدا کردن نه اینکه با اعمال خودمون اونا رو مثبت تر تر تر کنیم به مرور چون در هر صورت احتمال خطا وجود داره. eventually ما تو بازی در فاز های انتهایی به یه نقطه ای میرسیم که یه سری افراد ممکنه به این درجه از اطمینان سفیدی برسن ولی بزاریم این پروسه روند طبیعیش رو طی کنه...کاتالاسیت لازم نیست
با انجام این کار مشکلی ندارم ولی همونطور که گفتم صرفا از پویا سوال نشه در کنار پویا اسم 4 نفر دیگه هم باشه مثلا تو فری و... که حس مرجعیت نسبت به شخص خاصی ایجاد نشه

- - - Updated - - -

سلام و عصر به خیر (البته از نظر امام اعظم هنوز عصر نشده)

اتفاقا منتظر این جواب بودم کاملا. بله همه دوست دارن بیگناه به نظر بیان ولی نه اینکه بیان اینطوری علنی بگن علت بیشتر محافظه کاریم اینه که بیگناهم. اینطوری ادعا کردن خیلی حرکت نوبیه به نظرم :دی

اگه مثل پویا کلی بحث مختلف مطرح میکردی و میگفتی مهمترینش فلانه‌ آره میرفتم بررسی میکردم :دی

فعلا جواب این دو سوال رو دادم تا بعد. فقط عماد خوشحالم که فعال شد، چون هر وقت باهاش بازی میکردم یه گوشه مخفی بود و فعالیت نمیکرد و اکثرا گناهکار تیمی بود :دی الان که مدلش اونطوری نیست تا حدی سفید شد برام.

بشکنه این دست که نمک نداره...اون زمان که گادفادر میزدم و در میانه میدان هاراکیری میکردم کجا بودی اقای رامتین:)):دی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
اینطور علنی ادعای بیگناهی کردن معمل نیست زیاد و حس خوبی بهم نداد. میذارمش گوشه ذهنم شاید جایی به درد خورد

__________________________________________________________________________________________________________________

دوستانی که بحث طولانی و نسبتا فرسایشیِ فایده داشتن یا نداشتن شناخت بیگناها از هم رو مطرح کردن. اصلا فارغ از این که شناخت بیگناها از هم مفیده یا نه، نتیجه بحث قراره چی باشه؟ قراره چیو ثابت کنه؟ مثلا کسی که طرفدار یکی از دو نظریه است علامت گناهکاریشه؟ یا بر فرض ثابت شد شناخت بیگناها چیز خوبیه یا چیز بدیه. خب بعدش میخوایم چی کار کنیم؟ از نظر من که مخصوصا توی فازای اولیه شناخت قطعی یا با درصد بالای 70 درصد بیگناه اصلا امکان پذیر نیست.

سخت هست ولی نسبت به فاز های میانی بازی راحتره به نظرم...هرچه جلوتر بریم احتمالات و اتفاقات بیشتر و این پروسه سختر میشه...ضمن اینکه استارت کار تو تشخیص فاکتور مهمیه به نظرم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رضا

کسی که این‌طور حرفی بزنه بهت حس منفی می‌ده؟ الآن انتظار داری محمدحسین در جوابت چی بگه؟ :دی

آره البته کمی، مثلا از ۵۰-۵۰ میشه ۵۵-۴۵. انتظار خاصی ندارم.

الآن سؤال و جواب‌هایی که من با چند نفر داشتم بررسی کردی؟ مثلاً صدرا؟ حتماً باید بگیم مهمه که بری بررسی کنی یا همین‌طوری هم می‌کنی؟ :دی

من همه بحثا رو میخونم ولی قرار نیست به همه اش واکنش نشون بدم. فکر کنم طبیعی هم باشه و همینطوری هم دیروز بیش فعال بودم :دی
الان متوجه نمیشم مشکلت چیه؟ این که به مهسا گیر دادم؟ این که وارد بحثت با صدرا نشدم؟ این که پویا گفت مهمه رفتم با دقت تر خوندم؟ :دی

بخشی که بولد کردم. آفرین. وقتی چنین دیدگاهی داری برات عجب نیست که یکی بیاد بگه اول بی‌گناه پیدا کنیم بعد خود گناه‌کارها پیدا می‌شن؟ اصلاً به کل این جمله برات عجیب نیست؟ :دی

نظرم در مورد این بحثو گفتم، کلا به نظرم یه بحث صرفا نظری و غیر عملی بود که هیچی هم ثابت نمیکنه. حالا هر حرفی در موردش زده بشه :دی

بالأخره یه بحثه دیگه. چی‌کار کنیم پس؟ 20 تا بازیکن داره بازی تاپیک شلوغ می‌شه دیگه. خلوت بشینیم به صفحه زل بزنیم می‌شه بازی؟ :دی

من فقط نظرمو گفتم که به نظرم بحث مفیدی نیست و چیزی از توش درنمیاد. ولی شما مختارین هر بحثی میخواین انجام بدین :دی

رضا خیلی منو نقل قول کرده بود این پست فقط به اونا جواب دادم. بعدا بقیه پستا هم میخونم و نظرمو در مواردی که توجهمو بیشتر جلب کنه میگم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عماد

سخت هست ولی نسبت به فاز های میانی بازی راحتره به نظرم...هرچه جلوتر بریم احتمالات و اتفاقات بیشتر و این پروسه سختر میشه...ضمن اینکه استارت کار تو تشخیص فاکتور مهمیه به نظرم

عجیب بود حرفت :دی یعنی اول بازی که هنوز رای ها داده نشده و هیچکدوم از طرفای گناهکار و بیگناه بحثا مشخص نشدن و... تشخیص راحت تره؟ تا جایی که یادمه هر چی میگذشت، روابط مشخص تر میشد. شایدم مدت زیادی بازی نکردم سیستم فرق کرده :دی

الان دیدم در جواب امین تقریبا برعکس اینو گفتی. یه شفاف سازی کن
ببینیم آخر به نظرت بیگناه پیدا کردن اول بازی راحت تره یا فازهای میانی؟ :دی

پویا

نکته بعدی. تو هیچ نظری در رابطه با مهسا ندادی، در حالی‌که یکی نه، دو تا از بحث‌های مهم در موردش بوده. در مقابل اومدی صدرا رو برجسته کردی. کسی که مهسا بهش گیر داد. خودش می‌گه سوال کردم. من ولی بیش از سوال دیدم در اون پست. نظرت چیه که هیچ توجهی به مهسا نداشتی و در مقابل به صدرا داشتی؟ از حرفات هم مشخصه که بازیُ تقریبا خوندی. محمد چاوشی که من می‌شناسم اگر بی‌گناه باشه احتمالا یه نظری هم در مورد مهسا می‌ده. نظرت چیه؟
بقیه بحث‌ها هم جای نظر دادن داشته، منتهی باتوجه به سبک بازیت اینایی که گفتی برای ورود خوبت کافی هست؛ منهای نکته بالا.

به نظرم همین که توی شرایط فرودگاه و سفر و فلان، وارد بازی شده خوبه و نمیشه توقع داشت لزوما در اون مورد هم حرف بزنه 🤔

سوال چاوش از رضا هم تایید و تاکید میشه :دی الان بر فرض بفهمی یکی یا بیگناه باهوشه یا گناهکاره. که چه؟ :دی
فعلا همینا

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام مجدد

پویا:

بنابراین نظرم اینه که رئیس پلیس هدف شب اولش مهدی باشه، مگه یه سوتی واضح از کسی ببینه و بهش شک کنه و اولویت بده بهش و مهدی بشه هدف شب دوم.

به عنوان گاد ادوار سابق این جمله از شما بعیده که اکثرا به بازیکنای بزرگ نقشای ضدپرسش و اینا داده میشه. الان به نظرت چند درصد احتمال داره مهدی قابل پرسش باشه؟ شما به عنوان یه بازیکن موثر داری رییس پلیس رو ترغیب میکنی که یه پرسشش رو به مهدی اختصاص بده که همه قبول داریم احتمال خیلی بالا نقشش میتونه ضدپرسش باشه؟
توضیحاتت در مورد "فقط سوال از صدرا" منطقی و قابل قبول بود برام. در مورد نوع سوال ولی هنوز شکم برطرف نشده و باید ادامه بازیتُ ببینم تا بهتر نظر بدم.
سعی میکنم در انتخاب کلماتم دقت کنم. یه دور پستامو خوندم ظاهرا خیلی جوگیرانه و جدی دارم سوال میپرسم :)) البته میگم من این زاویه دید رو به سوال پرسیدن نداشتم هیچ وقت. چون توضیح دادی برام روشنتر شد.

ال امین:
۱. کسی درحالی که خودش دیر به بازی اضافه شده (جزو سه نفر آخر) چنین جمله‌ای رو در پست ورودش می‌گه «اما برای این افراد که دیر اضافه می‌شن و فکر می‌کنن شدن قاضی یا می‌رن تو سایه، نه. فرضم اینه که گناه‌کار هستن و همون‌جوری باهاشون رفتار می‌کنم تا زمانی که برام بی‌گناه بشن تا حد زیادی.» چه حسی به‌ت دست می‌ده؟
به نظر من این ایراد الکی هست. پویا تو سایه نبوده و مشخصا منظورش به اونایی که دیر وارد بازی میشن و ... افراد تو سایه و از این موقعیت سواستفاده کن بوده. پویا شاید دیر اضافه شده ولی فعالیت کافی داشته و نمیشه اینو در موردش گفت.

رامتین:
الان یه جواب دیگه دادی کلا
منظورت اینه حرفمو عوض کردم؟چی جواب داده بودم غیر از این؟

با نهایت احترام. هیچکی در جایگاهی نیست که به کسی بگه الزاما چجوری باید بازی کنه.
در مورد اون بوی گناهکاری هم همون اول گفتم. پست اول طوری بود که از بین اون همه پست یه چیزی رو برداشتی صرفا برای این که از یکی سوال کرده باشی. حتی پست اخیرت از جمله سوالی که از من پرسیدی (در نقل قول از من پرسیدی آخر به نفع کی شد) بازم همون مدلی بود. انگار فقط میخوای تظاهر به فعال بودن کنی بدون این که برات مهم باشه سوالی که میپرسی چقدر جدیه.

من برای بازی شخص شما تکلیف تعیین نکردم. من منظورم اینه یه بیگناه کاری که میکنه اینه. میپرسه، پاسخ رو میشنوه اگر قانع نشد اعلام حس بد و ادامه گفتگو و در انتها حتی رای میده. ولی شما پیش پیش قبل از شنیدن پاسخ من این کارو کردین. شما مختارید هر مدل دلتون میخواد بازی کنی ولی حواست باشه که منم ابزاری جز بازیت برای قضاوتت ندارم.
از بین همه پستا پستی رو برنداشتم، پست صدرا اولین پست بود. گلچین که نکردم از وسط یه پستی رو شانسی انتخاب کنم :دی در ادامه و روز بعدش همین کارو برای بقیه پستا هم کردم و سوالامو پرسیدم.
سوالی که میپرسم کاملا جدیه و برام مهمه که میپرسم. و اسمش روشه، سوال.
یه سوال پرسیدی من جواب دادم و اینجا در جوابِ جوابم کلا یه چیز بی ربط گفتی. البته من حکمی ندادم ولی مشکوک شدم.
این قسمت رو متوجه نشدم. چه سوالی پرسیدم؟
همه از نظر خودشون حق دارن این نوع ادبیات هم جالب نیست.
اینکه انتظار داری من برم تو لاک دفاعی رو درک نمیکنم. من کار اشتباهی نکردم که بخوام دفاع کنم. در مورد نوع ادبیات هم اگر مشکل خاصی هست دقیق‌تر بگو. چیز بدی نگفتم :)

عماد:
خوشحالم که دوباره برگشتی :گل:

تا این لحظه به فری حس خوب دارم...رامتین هم خوب و ساده بازی رو شروع کرده از نظرم ولی کلا چون رامتین ذاتا سولو پلیر و فرعی باز خیلی خوبیه یکم دیفالت ذهنیم نسبت بهش سفید کامل نیست

پویا بازی رو قوی شروع کرده(as expected) و فعلا نظری ندارم دقیقا خط وسط 50 50 هست برام.

گفتی که سبک بازیت اینه که سفیدهاتو با نقاط مثبتشون بشناسی و با حذف گزینه به گناهکار برسی. فری و رامتین رو بر این اساس جدا کردی و در مورد پویا گفتی که نظری نداری. سوالم اینه که بقیه برات مشکوکن؟ مثلا راجع به یکی مثل مهدی، امین که نسبتا فعال بودن هیچ نظری نداری؟ شخص دیگه‌ای نیست که نسبت بهش 50 50 باشی جز پویا؟

مهدی:
مهسا چیزی که در موردش گفتی قابل تامل هست. هرچند در نمای دور که الان اومدم دیدم جواب داده ولی هنوز دقیق نخوندم پستش رو. ضمن اینکه گیر امین هم درست بود بهش. درمجموع، پست اولش شبیه مهسا‌های بی‌گناه نبوده.
الان که پاسخ من رو خوندی احتمالا اگر نکته‌ای هست بگو.
از سوالی که از تو و عرفان پرسیده.
ظاهرا این قضیه لایک مشکل‌ساز خواهد بود. وقتی تکه‌ای از صحبتای یکیو لایک میکنی به نظرم اشاره کن که خواننده متوجه بشه. من با قسمتی از پستا موافقم ولی چون با همش موافق نیستم نمیتونم پستی رو لایک کنم.
۴ رو با ۳ متعادل می‌کنی. ۵ رو با ۲؟ (در ادامه فکر کنم گفتی ۲). چجوریه این الان؟
میدونی من اصلا به تقابل اینا فکر نمیکنم موقع بالانس چیدن :)) نمیدونم چرا :13: فقط سعی کردم تعداد گناهکارا و بیگناها و فرعی نسبت منطقی داشته باشه. واقعا دیگه پست بالانس هم نمیدم :)) به این نتیجه رسیدم که اصلا سر درنمیارم. همینجا از پشت همین تریبون اعلام میکنم من بعد فقط موافقت و مخالفتم رو در این زمینه اعلام میکنم :13:

با صحبتی که اینجا کردی موافقم. اما چرا بعدش با سوال رامتین که دقیقا همین شیوه تو رو به کار گرفته به مشکل خوردی؟
اینکه گفتم سوال منو کسی پرسیده باشه یا نه اهمیتی نداره، منظورم این نبوده که سوال تکراری میپرسم. منظورم این بوده که اگر اون جمله صدرا برای بقیه جای سوال نبوده و فقط برای من جای سوال بوده، اصلا برام مهم نیست.
ضمنا رامتین بدون شنیدن پاسخم، منو گناهکار خطاب قرار داده یه جورایی. این برام عجیب بود بیشتر تا مورد دیگه.

رضا:
درود بهت.
وجود شغال رو در بازی بدیهی در نظر گرفتی. حداقل من وقتی این پستت رو می‌خونم، چنین برداشتی دارم. چرا؟
پویا قبل از شغال ستون پنجم رو هم قطعی در نظر گرفته تو اون پستش یه جورایی. چرا شغال برات سوال شد و اون نه؟ انگار خودتم قبول داری ستون پنجم تو بازی هست :دی در کل نکته جالبی بود و منتظر توضیح پویا هم هستم.

تا پست 91.
چه خبره :29:

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سعید

اجازه بده قانع نشم از جوابی که دادی. بهانه چیه برادر؟؟؟
اولا که وقتی تو بازی مافیای کلاسیک در زمان برابری تعداد مافیا و شهروند ، مافیا برنده بازی میشه پس تعداد شهروندها طبیعتا بر اساس عرف بازی خیلی بیشتر ( معمولا دو برابر مافیا ) هست. پس تعداد شهروندها زیاده و اگه همو پیدا کنن بخاطر تعداد زیادشون احتمال باختشون کمتره چون تو فاز شب فقط پدرخوانده شلیک میکنه (تازه اگه به هدف بخوره یا نخوره)

اما توی این بازی و بر اساس همه نظراتی که در مورد بالانس گفته شد حداقل 8 و حداکثر 10-11 بیگناه تو بازی باشن (تازه نقش های کرم داری مثل ستون پنجم هم داخلشه)

حالا 2 تا موضوع رو مطرح میکنم دلم میخواد جواب قانع کننده تری بهم بدی. اولین موضوع اینکه تفاوتش با کلاسیک در همین موضوع هست که اونجا فقط شات شب پدرخوانده بود ولی اینجا گروه های گناهکاری بیشترن و بیگناه ها show بشن احتمال شات و یا جذبشون بیشتر میشه. خب الان این کار به نفع بیگناهاست یا گناهکارا؟ وقتی بیگناه ها معلوم نباشن ممکنه گروه های گناهکاری بزنن همو تیکه پاره کنن. چه اصراریه اول بیگناه پیدا کنیم؟؟ موضوع دوم هم اینکه فرض کن به این نتیجه رسیدیم که مثلا تو بیگناهی من نوعی هم بیگناهم. خب فایده اش چیه؟ مثلا من بگم آقا یا خانم ایکس رو اعدام کنیم تو راحت حرف منو قبول میکنی؟ یا انتظار داری وقتی یکیو معرفی کردی برای اعدام ، چشم بسته قبول کنم؟

لزوما قرار نیست در مافیای کلاسیک که فقط مافیا و شهروند داره تعداد شهروندها خیلی بیشتر باشه، این مسئله ای که تو بهش اشاره میکنی به تعداد شرکت کنندگان مربوطه نه مافیای کلاسیک و ... اما فکر کنم من منظورت رو متوجه شدم. شما داری میگی بله ما گروه های گناهکاری ای داریم که همدیگه رو نمیشناسن و این به ضرر بیگناهاس. بیا یک مسئله اینجا باز کنیم ! اگر من و تو بیگناه باشیم و برای همدیگه سفید باشیم میتونیم رو رایمون اجماع کنیم یا نه ؟ آیا این مفید هست یا نیست ؟ ما تو این بازی حدقل 8 و حداکثر 10-11 تا بیگناه داریم به قول خودت، دو یا سه نفر از گروه گناهکاری دیگه (من دارم طبق بالانسی که در نظر دارم پیش میرم صرفا، قرار نیست حتما این بالانس درست باشه.) چقدر میتونه تاثیر گذار باشه این وسط ؟ اون هم در بازی ای که میگیم بازی روز هستش. ما تو این بازی، روزهامون از شب هامون شلوغ تره طبیعتا (استناد به این صحبت که بازی، بازی روز هست.) پس چرا باید بیشتر از روز نگران شب باشیم ؟ گناهکار تیمی مثل مافیا خودشون رو میشناسن، قطعا هدفشون خارج از خودشونه دیگه، حالا دو-سه نفر بیشتر ضدضربه (محاسبه تیم گناهکاریِ دیگه). ما در بیگناهی نقش ضدضربه داریم، ما وقتی بیگناه پیدا میکنیم صرفا برامون سفید میشه. (جمله قبل نسبی هست و بیگناه یا گناهکار صددرصدی هیچوقت پیدا نخواهد شد.)

تو پارگراف بالا خیلی از جواب قسمت اولت رو دادم و بنظرم بیگناها چه همدیگه رو بشناسن، چه نشناسن تاثیری رو این موضوع نداره. چرا فکر میکنی منظور من از پیدا کردن بیگناه اینه که مثلا من بفهمم آرش بیگناهه و بگم عه آرش پیدا شد، بیگناه صد بازیمون آرش هست و ... ! مگه گناهکارا که تیم خودشون رو میشناسن اینجوری پشت هم بازی میکنن ؟ این سوال هایی که وسط جوابم میپرسم هم صرفا استهفام انکاری نیست، اگه بحثی در موردشون داری حتما نظرت رو ارائه بده. داداش اگه قوانین بازی و نقش ها رو خونده باشی که نخوندی نه مافیا میتونه فرقه رو بزنه نه فرقه میتونه مافیا رو جذب کنه و اینکه لزوما چون جفتشون گناهکارن قرار نیست باهم همکاری داشته باشن اگه همه ی بیگناهارو بشناسن. بنظرم برگرد نقش هارو یه بار دیگه بخون منم خسته نکن.

خیر، قرار نیست من اگه میدونم شما بیگناهی بگم شما بیا این بار رو به آقای ایکس رای بده چون من و تو برای هم سفیدیم. اینکه من و تو برای همدیگه سفیدیم دلیل نمیشه قاضی های خوبی هم باشیم اما رو دنبال کردن بحث هامون قطعا خیلی تاثیر داره، بله شما برای من سفیدی و یک بحث خیلی مهم هم بین شما و آقای ایکس شکل گرفته وقتی شما برای من سفیدی خب طبیعتا نگاه من به این بحث خیلی فرق میکنه تا اینکه جفتتون برام خاکستری باشین.

بنظرم همون جواب های قبلیم هم قانع کننده بود. بقیه دوستان هم اگه دوست دارن وارد بحث شن و نظر بدن.

رضا

مرسی من جوابم رو گرفتم تو پاراگراف اولت و خب این ذهنیت درستی برای بحث نیست که فکر کنی مرض داره حرفام. حرف من حرف ساده و بدون اتهامی هم بود و گفتم که یه چیزی در حد گوشه ذهن موندن، همونطور که گفتم من یادم نمیاد اینطور بوده، شاید هم بوده اما دورهایی که تحلیل بالانس اجباری بوده تحلیل کردی ولی این دورهم که قرار بود تحلیل بالانس داشته باشیم نکردی، جوابت رو هم دادی و من هم همین رو میخواستم و بنظرم این مورد کفایت میکنه ، مرسی.
در مورد پیداکردن بیگناها هم بنظرم به قدر کافی صحبت کردم و این رو به هیچ وجه اشتباه نمیدونم مگر اینکه یک دلیل خیلی قانع کننده بشنوم در موردش.

از نظرم خیلی داری خودت رو به اون راه می‌زنی.

خیر، با این حرفت صددرصد مخالفم چون هرمقدار تکراری هم سوال پرسیده شده باز جواب دادم و تو جواب هام نه پیچوندن بوده، نه جو بوده و نه شلوغ کاری. اگر بحثی هست شفاف و واضح اعلام کن.

ودت خیلی خوب می‌دونی که مافیا تمام تلاشش رو می‌کنه از روی وضعیت آراء لو نرن. بعدشم؛ الآن برداشتی من باید از حرفت برداشت کنم که ما صبر کنیم سر رأی‌گیری‌ها هر کی بیش‌تر رأی داشت تو اونا بگردیم دنبال مافیا و اونایی که رأی پرت دادن بی‌گناهن؟

ببین دقیقا همینکه تو فکر میکنی مافیا هیچوقت همچین کاری رو نمیکنه بهترین بهانه و موقعیته برای اینکه این کار رو بکنه، چون دقیقا اکثریت مثل تو فکر میکنن و از نظر من غیرممکن نیست تو این فازهای اولیه. اگه با استراتژی و خوب برنامه بچینن حتی بعدا که یکی دو نفرشون هم از بازی خارج بشه باز قابل استناد نیست اینکه از روی رای ها بقیه رو شناسایی کرد، پس غیرممکن نیست اصلا. هرچند این برداشتی نیست که بخوای از حرف من داشته باشی چون من هیچ جا به رودمپی برای پیدا کردن بیگناه اشاره ای نداشتم.

من کجا و کی گفتم شناخت بی‌گناه‌ها بیهوده‌ست و با این عمل مخالفت کردم؟ با ذکر منبع بیارش لطفا.

دوست عزیز تو با بچه چهارساله بازی نمیکنی که، قرار نیست حتما از کلمه ی بیهوده استفاده کرده باشی. همینکه سوال هات در مورد پیدا کردن گناهکار به قول خودتون جستجوگرانه نیست و تمسخر آمیز و با تیکه و کنایه س میشه برداشت کرد که کلا اعتقادی به این کار ندارید و اون رو بیهوده میدونید. درواقع شما نمیتونی بگی من گفتم به درد بخور نیست ولی نگفتم به درد نخوره ! مثل این میمونه شما به یکی بگی بیا بریم بیرون ؟ بگه بریم بیرون چیکار بابا، خونه بمونیم. بعد ادعا کنه من هیچوقت نگفتم بیرون نریم. سوالت همینقد مضحک و به درد نخوره.

ما صبر کنیم سر رأی‌گیری‌ها هر کی بیش‌تر رأی داشت تو اونا بگردیم دنبال مافیا و اونایی که رأی پرت دادن بی‌گناهن؟

دقیقاً چطوری می‌شه یک عده بی‌گناه با قطعیت، به تعداد بیش‌تری از یک عده گناه‌کار با قطعیت، پیدا کنیم؛ و این‌که اصلاً قطعیت در این بازی جایی داره؟ حتی برای گناه‌کارش؟ که شما می‌خوای از روی پیدا کردنِ بی‌گناه، گناه‌کار پیدا کنی؟!

فری

داداش لحنت رو تو پست 86 کامل تشریح نکردم که دوباره بیای بپرسی لحنم چطوریه مگه ؟ کی گفته صحبت هام درست نبوده ؟؟ شما درست و غلط رو تعیین میکنی مگه ؟ من اگه صحبت هام درست نبوده اصلا چرا بیانش میکنم پس ! لحنت داره بدتر هم میشه حتی، از چیزی داری دفاع میکنی که حتی حاضر نیستی به مدرکش اشاره کنی که خودم برم بخونم و به نتیجه برسم، مدرک اوردن پیشکشت. چرا اینکه یادم نباشه رضا از صحبت کردن در مورد بالانس رنج میبره واقعا جای تعجب داره !! و اینکه اصلا باشه، از تحلیل بالانس رنج میبره قبول، نمیخوام‌ به حاشیه برم چون بحث من اصلا یک چیز دیگه ای هست و جوابش رو هم گرفتم، اما واقعا چرا اینکه اگه رضا جایی اشاره که کرده که از تحلیل بالانس رنج میبره یادم رفته باشه جای تعجب داره ؟ مگه تو الان یادته همین چندوقت پیش جلو آزمایشگاه چی بهت گفتم ؟ عجبا واقعا ! :| انتظارا خیلی بیجا شده. اینکه سوال من برای تو میره تو دسته ی گیر بیخود هم برام فاقد اهمیته چون سوال برای من مهم بوده و جوابم هم گرفتم اما بیا مدرکات و مستندات صحبتت رو میخوام رو کنم با اینکه وظیفه تو نبوده که واسه حرفات مدرک بیاری، وظیفه ت بدون سند حرف زدنه که این خودش جای بحث داره. :دی

پست بالانس رضا دور یازدهم.

ضمن عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرامی و گاد محترم
محتمل‌ترین حالت برای من این هست که مافیا، فرقه و قاتل رو باهم داشته باشیم. احساس می‌کنم وقت و دقت زیادی صرف طراحی نقش‌های گروه‌های فرقه و قاتل شده و برای ایجاد تنوع نسبت به دور قبل هم، بعیده که فرقه و قاتل نداشته باشیم.
بنابراین حالات 1 تا 3 برای من بیش‌ترین احتمال رو دارن در ابتدای بازی.

پست بالانس رضا دور دهم.

سلام
سال نوی دوستان مبارک باشه

از نظر من با توجه به تعداد، یک تیم مافیای چهار الی پنج نفره داریم. تیم قاتلان رو هم داریم که می‌شه شش الی هفت گناه‌کار.
از این‌جا به بعد خیلی بعید می‌دونم که هم فرقه داشته باشیم و هم از نقش‌های فرعی زیاد استفاده شده باشه؛ اگر هم قرار باشه بین این دو تا یکی رو انتخاب کنم، انتخابم حضور نقش‌های فرعی مثل وکیل و تک‌تیرانداز هست.
بنابراین درحال حاضر بیش‌ترین احتمال رو به یک تیم مافیا و یک تیم قاتلان می‌دم.

پست بالانس رضا دور هفتم.

درود

تا این‌جای کار حدس اولیه‌م از بالانس، پنج مافیا به‌علاوه‌ی دو فرقه با سه فرعی یا سه فرقه با دو فرعی، هست.

دور هشتم کلا حضور نداشت بعد از پست اولش که بالانسی درش شکل نگرفته، دور دوازدهم و نهم هم یوزرفیک بوده یوزرش رو نمیدونم.

این حدقل سه دور که هیچ جا در مورد اینکه رنج میبرم از تحلیل بالانس صحبتی نکرده و دور هفتم هم تحلیل بالانس اجباری نبوده حتی و اگه رنج میبرده نیازی به تحلیل نداشته اصلا. چی میگی ؟ :/

محمدحسین بزرگوار

صدرای عزیز،
قسمتی که از حرف هات قرمز کردم بصورت کلی در مورد بازی مافیا درسته، منتهی مشروط بر اینکه بدنبال مصداق درستی ازش توی بازی بگردی. آیا در نوشته های من تلاشی در راستای پنهان کردن آگاهی دیدی؟ اگر هست بهم نشون بده.
بالاتر برای رامتین هم توضیح دادم که از نظر من تمایز بین نوع محافظه کاری آگاهانه و عدم قطعیت ناآگاهانه وجود داره. درحین گناهکاری من تاثیر مثبت لحن ام روی دیگران و طرز فکرشون نسبت به خودم برام تقریباً بی اهمیته، چون در اون شرایط هدف ام از تنظیم لحن بیشتر ایجاد قدرت و جهت دادن به بازی هست. بیگناه ولی بنظرم به خصوص در مقاطع آغازین بازی باید نسبت به لحن خودش احساس مسئولیت داشته باشه و صبور باشه چون اصل ناآگاهی اجازه قطعیت رو نمیده و ممکنه هم بازی به غلط جهت دهی بشه، هم اینکه اشتباهاً بازی بیگناه دیگه ای خراب بشه چون سطح تاثیرپذیری منفی شخصیت ها لزوماً یکسان نیست. البته این نظرات من و سلایق من هست و نسخه مناسب شخصیت و سبک خودمه که ممکنه تعمیم پذیر نباشه لزوماً. مرور ادوار پیشین هم نشون میده در همین راستا قدم برداشتم تقریباً.

صدرا یه قطعیتی در نوشته بالا مبنی بر وجود مافیا در بازی داری که حتی قبل از بررسی احتمال این مسئله، به قدرت اعدام و سهمیه تیر هم پرداختی. ضمناً با اینکه اذعان کردی که احتمال همه چیز هست و باید همه حالات رو در نظر گرفت، تقریباً بدون دلایل قانع کننده و خاصی یه بالانس دیفالت از مافیا و فرقه ارائه دادی. کل اطلاعات ما در مورد تعدد گروه های گناهکاری این بود که حداقل 1 و حداکثر 3 گروه گناهکاری در بازی وجود دارد و در مورد ماهیتشون هم قطعیتی ارائه نشد توسط گاد. قبل از تو هم کس دیگه ای پست نداده که از دلایل بقیه الهام گرفته باشی. میتونم دلایلت رو در اون لحظه بدونم؟

و اینکه کدوم یکی از این دو مورد برات قابل باورتر هست؟

الف) صدرا بگه محمدامین باید از بازی خارج بشه چون من دوست دارم و همینه که هست
ب) صدرا بگه محمدامین باید از بازی خارج بشه چون مهدی هم گفته اگر دیر به بازی اضافه بشه خطرناکه.

تا جایی که خاطر من یاری میکنه تو حتی قبل از اون دوری که مهدی چنین چیزی بگه هم گاهاً 3 فاز متوالی به محمدامین رای میدادی و طبیعی تر هم بنظر میومد به نسبت شناخت من لااقل.
درود بر محمدحسین عزیزم، وقتی پستات رو میخونم احساس میکنم دارم با فردوسی وارد بحث میشم، با ما در حد ایرج میرزا گفت و گو کنی بهتره :)):دی. من جایی به این اشاره ای نداشتم که بگم شما آگاهی داری و قصد پنهان کردنش هم داری، من به این فقط اشاره کردم که این امر گناهکارانه س. بیگناهی که آگاهی گناهکاری نداره چرا باید تو صحبت هاش محافظه کارانه برخورد کنه ؟ کلا بنظرم محافظه کاری تو صحبت بیگناهانه نیست اما اگه نظرت خلاف این هست دوست دارم بشنوم.

از اونجایی که تو گناهکاری هم تیمی هم بودیم بذار یه مخالفت کوچیکی هم با این داشته باشم چون من فکر میکنم تو چه بیگناه و چه گناهکار باشی نقطه قوتت لحن مثبتته و براش تلاش میکنی پس فقط به گناهکاری نباید نسبتش بدی. :دی

بله اگه دقت کرده باشی من دیفالتم رو با حضور مافیا در نظر گرفتم اما نفهمیدم چرا این حق رو به من ندادی وقتی حضور مافیا رو در بازی در نظر گرفتم، تحلیلش هم بکنم ؟ :دی خیلی برام جالب شد ! من در پست بالانسم اشاره کردم که مافیا رو 4-5 ، فرقه رو 3 با حضور وکیل مدافع شیطان در نظر میگیرم چون بنظرم این میزان حداکثری وجود گناهکار در بازی بوده و این کاملا متناسب با این هست که برای بالانس باید قدرت اعدام به نسبت برابر باشه. هم به علت و هم به معلول در همون پست بالانسم اشاره شده، چرا گفتی بدون دلایل خاصی جانم ؟ :64:

من هیچ جایی اینجوری نگفتم که محمدامین اگه دیر به بازی بیاد باید از بازی خارج شه، اگه از پست اول من همچین برداشتی کردی برداشتت اشتباه هست. من گفتم اگه ببینم محمدامین دیر به بازی میاد تارگت من میشه، به چراییش هم اشاره کردم و وقتی میگم میتونه تارگت من باشه منظور این نیست که من مستقیما رای به اعدام محمدامین میدم، فکر کنم در جواب فری هم بود که به این موضوع اشاره کردم. گفتم اگه دیر بیاد و از پست هاشم حس منفی بگیرم که فعلا نه دیر اومده نه از پست هاش حس منفی ای گرفتم اما اگه حس منفی بگیرم دیگه بر خلاف قوانین ریاضی منفی در منفی برای من مثبت نمیشه، اون موقه س که میتونم در مورد رای دادن بهش بیشتر فکر کنم. :دی پس پشتوانه گیر من به محمدامین پست مهدی نبوده، صرفا حاوی یک نقل قول مفید از مهدی بوده وگرنه اگه میخواستم طبق صحبت مهدی بگمش تو همون پست اولم از نقل قول مهدی استفاده میکردم. :دی در مورد خط آخرت هم بله، من وقتی یک نفر برام گناهکار باشه حتما سه که کم هست، ده فاز متوالی هم میتونه اولویت رای من باشه، مثل عرفان همین دو سه دور پیش که جادوگر بود و این فقط مختص محمدامین نیست با اینکه من عاشق محمدامینم و حسابش از بقیه سواس. :)):قلب:

چاوووش :دی

از پست اول رضا، اولین چیزی که به ذهنم رسید جوکر بود چون تیپیکال همیشگی رضا نبود و البته فکر میکردم علاوه بر من چند نفر دیگه هم به این موضوع توجه میکنن، اما بعد دیدم فری هم داره میگه رضا همیشه از تحلیل بالانس رنج میبرده از اونور پویا هم به این اشاره کرد که رضا تحلیل هاش مختصر بوده اما نگفته لنگیده م. من خودم هم رفتم چک کردم تو همین پاراگرافای بالاتر که جواب فری رو دادم کوت کردم حتی و جایی ندیدم که به این موضوع اشاره کرده باشه همیشه لنگیدم. چون فکر کردم از طرف رضا خواسته شده که بقیه هم مثل من برداشت کنن اولین نقشی که واسش به ذهنم رسید جوکر بود. :دی در مورد جوابم به یاسین هم فکر میکردم شاید واضح باشه که دارم شوخی میکنم. :دی از این مدلا که وقتی بهت میگن تو دیوونه ای میگی آره بابا من دیوونم. :دی وگرنه بنظرم اگه شغال میبودم انقدر صریح وارد قضیه نمیشدم. در مورد لحنم هم بله، تند هست چون هم به خودم و گاد قول دادم اگه شهر باشم، نفس مافیا رو میگیرم. (Unpopular Opinion) : لحن تند هم خوبیای خودش رو داره و بحث رو خیلی جدی تر میکنه و نمیذاره خیلی به حاشیه کشیده شه. پس جایی که فکر کنم لازم هست تند برخورد میکنم. :دی

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
اینجا از مافیا منظورم گناهکار هست.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام

از بچگی لقمه کوچیک بهم سازگار نبود، دوس داشتم بزرگ شووو بردارم و با این حساب، اون شخصی که قبل از شروع بازی حسم بهش منفی بود و قراربود ازش تشکر کنم، استاد اعظم پویا بودن:سوت اما خب بدون دلیل که نمیشه همچین آدم کلفتی رو حتی بهش اتهام زد، چه برسه بندازیش بیرون . پس با دلیل برمیگردم :دی

من احتمال گناهکار تیمی بودن پویا رو خیلی بیشتر می دونم، چرا ؟ دلیلش این پاراگراف هستش که میگه :

درصورت وجود، وکیل مدافع شیطان که گناه‌کارترین هست و واضح. جلاد هم به‌نظرم گناه‌کاره، صرفا شاید در ابتدای بازی اولویت نداشته باشه. کلا هر نقشی که تکی ببره و منجر به باخت بی‌گناها بشه گناه‌کار هست. ستون پنجم بی‌گناه نیست ولی شاید بخواد گناه‌کار نشه بسته به شرایط بازی؛ البته نظرم اینه که کسی که این نقشُ پذیرفته، در بازی مرض داره و برای جذب تلاش خواهد کرد مگه اینکه خلافش ثابت بشه، وگرنه بی‌نقش می‌گرفت. شغال اما به‌نظرم از گناه‌کار هم بدتره. گناه‌کار یه مسیرُ بسته به تیمی یا فردی بودنش طی می‌کنه که ممکنه در بازی عوض بشه. شغال اما ذات نقشش (به فردی که هست توهین نمی‌کنم) نفهم هست، مگر نخواد نقششُ اجرا کنه. شاید برای گاد تنظیم کننده تعادل باشه، اما برای کسی که بی‌گناهه، برهم زننده تعادل و بازی هست. البته حقیقتا دوست دارم بعد بازی هم باهاش صحبت کنم ببینم چه حسی داشته و چرا اصلا چنین چیزیُ پذیرفته. حداقل برای ادوار بعدی خودم. چون به همچین فردی صرفا باید یه سری نقش خاص داد اگه من گاد باشم.
استثنا هم داریم البته. چند فرد خاص که درست نیست اسم ببرم و اینکه مثلا اهداف شغال گناه‌کار یا فرعی باشن مثلا.

پویا تو بالانسی که خودش نوشته 7 تا گناهکار تیمی وجود داره و 3 تا فرعی، اما اون 7 تارو ول می کنه و میاد راجع به 3 تا فرعی ها صحبت می کنه که آی مردم بیاید زودتر از شر این فرعی ها خلاص شیم .

یه جای دیگه خوندم آرش نوشته بود :

وجود سناتور به خاطر شهردار هم حقیقتش برای من دلیل صددرصد محکمی نیست

و عجیب تر از اون جواب پویا که میگفت

توضیحت در مورد شهردار و سناتور غیر منطقی نیست. ولی به هر صورت اگر فقط شهردار در بازی باشه، یک امکان مهم به بی‌گناها داده شده که به بقیه نداده. درسته که ممکنه استفاده نکنه یا اشتباه کنه، ولی به هر حال امکان مهمی هست. 1.1 هم خوبه. جواب هوشمندانه‌ای بود.

تا اونجایی که من خوندم گاد صریحا گفته :

ج) اگر مافیا در بازی باشه حتما سناتور داره و بقیه نقش ها (حتی پدرخوانده ) می تونه باشه یا نباشه و اگر فرقه در بازی باشه، حتما استاد اعظم و قربانی داره.

و

ب) شهردار و رئیس پلیس حتما در بازی هستند و بیش از 1 نیستند و از سایر نقش های بیگناهی (بجز بی نقش) اگر باشند تعدادشون بیش از 2 نیست.

پس با یه حساب سرانگشتی با توجه به اینکه اکثرا به وجود مافیا تو بالانس نظر دارند میشه نتیجه گرفت هم شهردار هم سناتور تو بازی داریم :دی
این که وجود یا عدم وجودشون تو بازی براتون قطعی نیست یکم عجیبه برام !

سعید

چطور میشه که ایده خاصی در مورد بالانس نداری و حوصله فکر کردن هم نداری اما یه گناهکار کلفت تو فاز اول پیدا کردی که هنوزم پستی نداده و اتفاقی رقم نخورده؟ توضیح بده لطفا

خب حقیقتش خیلی خلاصه بخوام بگم بالانسم ضعیفه :)) و در مورد گناهکار هم بالاخره بازی باید از یه جایی شروع شه، چه بهتر از همون پست اول باشه !

من تا صفحه 3 رو خوندم، در مورد بقیه هم نظر دارم بخصوص مهسا که اصلااا ازش حس مثبت نگرفتم این دور :دی دوباره برمی گردم با نظرات کامل ترم راجع به بقیه افراد حاضر در بازی .

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
محمدحسین:
مهسا چون سوال محمدامین به ذهن منم رسیده بود، از تکرارش پرهیز کردم و منتظر پاسخ ات موندم ولی جوابت قانع کننده نبود که ممکنه البته سوال رو درست متوجه نشده باشی. گفتی وجود سناتور برات قطعی تر از بقیه هست، در حالی که گاد در بند زیر اعلام کرده که در صورت وجود مافیا، حضور نقش سناتور در بازی قطعیست. در واقع طبق این بند اصلاً واژه "قطعی تر" که استفاده کردی معنایی نداره. حالا اگه میشه دوباره جواب اون سوال رو بده. ممنونم.
چون نقش شهردار حتما هست، و به نظر من نقشی هست که در مقابل سناتور قرار داره یه جورایی. وقتی شهردار باشه به نظر من سناتورم هست. پس برای همین وجود مافیا برام تقریبا با احتمال خیلی بالایی برقراره. سوال محمدامین رو اینطوری فهمیدم که گفته بود گاد گفته در صورت وجود مافیا سناتور حتما هست. و تو چرا گفتی سناتور برام قطعی‌تر از بقیه است وقتی خود گاد اینو گفته. منم گفتم که این بند که در صورت وجود مافیا سناتور حتما هست یادم نبود اون لحظه. من این بند یادم نبود که واژه قطعی‌تر رو استفاده کردم. وگرنه جایی که گاد گفته مافیا باشه سناتور حتما هست، اشاره به قطعیتش چه معنی میتونه داشته باشه؟

پویا:
ولی وقتی بعد از این همه توضیح می‌گه مافیا 4، پس فرقه 3. ولی مافیا 5، پس فرقه 2! من ترجیح می‌دم به بقیه حرفاش توجه کنم به جای توجه به حرفاش در مورد بالانس.
:)):)):))

برلین:
مهسا خانم چرا فقط پست صدرا ؟!! علتش رو میشه بگید؟!
چون اولین پست رو بررسی کردم، از قبل هم در مورد بالانس فکر کرده بودم، خسته شدم، پستمو فرستادم و باقیشو گذاشتم برای بعد :دی

مملگر:
بند سناتور دقیقا بعد بند شهردار و پلیسه. حتی اگه واقعا بند سناتور یادت رفته باشه باز به نظر دنبال در آوردن بالانس بیگناهانی بیشتر تا گناهکارا که سناتور رو یادت رفته.
ببین تو گفتی سناتور برات قطعی تره. این فرق می کنه با اینکه سناتور قطعیه. یعنی چون داری در شرایط حضور مافیا صحبت می کنی باید سناتور برات قطعی باشه. نه قطعی تر. و گفتن کلمه ی قطعی تر، به این معنی نیست که قطعا هست. یه اصطلاحه برای اینکه بگی احتمالش بیشتره. غیر از اینه؟ و چون حالت احتمالی در نظر گرفتی حضور سناتور رو با وجود اینکه گاد در بند بعد بند پلیس و شهردار گفته اگه مافیا باشه سناتور قطعا هست، اینطور به نظر می رسه که خواستی دانش خودت رو به اینکه سناتور تو بازی هست طبق عادت در تاپیک مخفی کنی.
محمدامین من هدفم بیشتر ذکر این قضیه بوده که مافیا با احتمال بالایی هست. میدونی چی میگم؟ از شهردار استفاده کردم که به این نتیجه برم مافیا با احتمال بالایی وجود داره. تو ذهنمم این بود که چون شهردار هست، پس سناتورم هست، در نتیجه مافیا هست. بعد گفتم توی مافیا چه نقشایی رو بهشون احتمال بالایی میدم که سناتور رو به خاطر شهردار احتمال دادم (اینجا اصلا یادم نبود که اگر مافیا باشه سناتور حتما خواهد بود). من اگر گناهکار هم باشم درآوردن بالانس بیگناها به دردم نمیخوره واقعا و تا حالا تو هیچ گروه گناهکاری همچین کاری نکردیم ( گروه‌هایی که توشون بودم). اینکه شهردار و پلیس یادم مونده از نظر خودم منفی نیست حقیقتا.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام مجدد

پویا:

به عنوان گاد ادوار سابق این جمله از شما بعیده که اکثرا به بازیکنای بزرگ نقشای ضدپرسش و اینا داده میشه. الان به نظرت چند درصد احتمال داره مهدی قابل پرسش باشه؟ شما به عنوان یه بازیکن موثر داری رییس پلیس رو ترغیب میکنی که یه پرسشش رو به مهدی اختصاص بده که همه قبول داریم احتمال خیلی بالا نقشش میتونه ضدپرسش باشه؟

سعی میکنم در انتخاب کلماتم دقت کنم. یه دور پستامو خوندم ظاهرا خیلی جوگیرانه و جدی دارم سوال میپرسم :)) البته میگم من این زاویه دید رو به سوال پرسیدن نداشتم هیچ وقت. چون توضیح دادی برام روشنتر شد.

پویا قبل از شغال ستون پنجم رو هم قطعی در نظر گرفته تو اون پستش یه جورایی. چرا شغال برات سوال شد و اون نه؟ انگار خودتم قبول داری ستون پنجم تو بازی هست :دی در کل نکته جالبی بود و منتظر توضیح پویا هم هستم.

مهسا پست 132

اول اینکه من پیشنهاد دادم. خودش عقل داره. هرکاری صلاح بدونه انجام می‌ده.
دوم اینکه من نگفتم چون ممکنه گناه‌کار باشه بپرسه، گفتم چون ممکنه قربانی باشه بپرسه و قربانی ضد پرسش نیست.
سوم اینکه از مافیا پدرخوانده و از فرقه، استاد اعظم ضد پرسش هستن. تعداد کم شده به نسبت وقتی که من گادم.
چهارم هم که دیگه از بیخ با حرفت مخالفت کنم:دی نخیر اصلا چنین اعتقادی ندارم. اولا بازیکن خوب مثل مهدی زیاد هست و همه رو نمی‌شه ضد پرسش گذاشت. ثانیا امیر خیلی وقتا بازیکن‌های خوبُ ضد پرسش نمی‌ذاره.
بنابراین جنله اصلا از من بعید نیست. در ادوار قبلی هم گفتم مشابه این.

سوال آخرت هم توضیح خاصی از جانب من وجود نداره. بعدا درصد هرکدومم نوشتم تقریبا. حرکت رضا هم چون در اون پست بیشتر در مورد شغال توضیح داده، از این نظر مشکوک نیست. درواقع کلا مشکوک نیست. پَرت ولی هست.

سلام

از بچگی لقمه کوچیک بهم سازگار نبود، دوس داشتم بزرگ شووو بردارم و با این حساب، اون شخصی که قبل از شروع بازی حسم بهش منفی بود و قراربود ازش تشکر کنم، استاد اعظم پویا بودن:سوت اما خب بدون دلیل که نمیشه همچین آدم کلفتی رو حتی بهش اتهام زد، چه برسه بندازیش بیرون . پس با دلیل برمیگردم :دی

من احتمال گناهکار تیمی بودن پویا رو خیلی بیشتر می دونم، چرا ؟ دلیلش این پاراگراف هستش که میگه :

پویا تو بالانسی که خودش نوشته 7 تا گناهکار تیمی وجود داره و 3 تا فرعی، اما اون 7 تارو ول می کنه و میاد راجع به 3 تا فرعی ها صحبت می کنه که آی مردم بیاید زودتر از شر این فرعی ها خلاص شیم .

یه جای دیگه خوندم آرش نوشته بود :

و عجیب تر از اون جواب پویا که میگفت

تا اونجایی که من خوندم گاد صریحا گفته :

ج) اگر مافیا در بازی باشه حتما سناتور داره و بقیه نقش ها (حتی پدرخوانده ) می تونه باشه یا نباشه و اگر فرقه در بازی باشه، حتما استاد اعظم و قربانی داره.

و

ب) شهردار و رئیس پلیس حتما در بازی هستند و بیش از 1 نیستند و از سایر نقش های بیگناهی (بجز بی نقش) اگر باشند تعدادشون بیش از 2 نیست.

پس با یه حساب سرانگشتی با توجه به اینکه اکثرا به وجود مافیا تو بالانس نظر دارند میشه نتیجه گرفت هم شهردار هم سناتور تو بازی داریم :دی
این که وجود یا عدم وجودشون تو بازی براتون قطعی نیست یکم عجیبه برام !

سعید

خب حقیقتش خیلی خلاصه بخوام بگم بالانسم ضعیفه :)) و در مورد گناهکار هم بالاخره بازی باید از یه جایی شروع شه، چه بهتر از همون پست اول باشه !

من تا صفحه 3 رو خوندم، در مورد بقیه هم نظر دارم بخصوص مهسا که اصلااا ازش حس مثبت نگرفتم این دور :دی دوباره برمی گردم با نظرات کامل ترم راجع به بقیه افراد حاضر در بازی .

سلام بر دوست قدیمیم هادی. اول اینکه استاد اعظم خودتی.:))

چرا از قبل بازی حست به من منفی بود؟!

با یه سری دلیل! برگشتی. ایرادها و مغلطه‌هاشُ توضیح می‌دم.

"اون 7 تا رو ول می‌کنه" "آی مردم" "بیاید" "زودتر" "خلاص شیم"

این عباراتی که ازت آوردم، تماما جو هست. اگه به نظرت من بازیکن بزرگی هستم، جو نده. چون سریعا با خوندن جمله متوجه می‌شم.

ول کردنی در کار نیست. در مورد فرعی‌ها توضیح دادم که مثل ادوار خودم بی‌گناه فرض نشن، چون تفاوت داره تو نحوه بازی یا بردشون. استفاده‌ش هم در بالانسه. وقتی کسی می‌گه فلان عدد فرعی هست تو بازی و اینا رو در جهت بی‌گناها می‌بینه، یعنی بالانسش اشتباه هست.
بعدم مگه فرعی یا تیمی مشخص هستن که من بگم اینا رو ول کنید اونا رو بگیرید؟ اگه مشخصه بگو. چون مسلما اولویت با تیمی هست.:دی

قسمت بعدی هم درست نخوندی. من که معتقدم هم مافیا هست و هم به تبعش سناتور. هم تو بالانس گفتم و هم بقیه پستام.
آرش گفت صد درصد نیست چون گاد نگفته. از نظر منطقی درست می‌گه. هرچی گاد نگفته ممکنه نباشه. حالا یک در میلیون.
من توضیحاتی بهش دادم که چرا عدم وجودش عدم تعادل ایجاد می‌کنه. یعنی از نظر پویا سناتور در بازی هست، هم چون مافیا هست. و هم چون شهردار هست.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
رامتین پست 131
حالا خودش میاد و جواب می‌ده. ممکن هست یکی بحثی که از نظر من مهمه براش مهم نباشه و برعکس. ولی به نظرم اون نوع بحث برای چاوش مهم هست. معمولا در این موارد یا به اون فرد گیر می‌ده و سوال می‌پرسه ازش یا اگه ببینه حق داره، برعکسش. یعنی به افرادی که ازش سوال می‌پرسن.

صدرا پست 133
قسمتی که در جواب چاوش بود برای من قانع کننده هست.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
یک سوال خیلی عجیبی پویا از صدرا پرسیده بود

ضمنا در رابطه با موافقتت با فری، پیدا کردن گناه‌کار اولویت داره یا بی‌گناه؟ یعنی فرض کن می‌تونی بفهمی یک فردی بی‌گناه یا گناه‌کار هست. کدوم مهم‌تره؟

واقعا کسی هست اگه بتونه یک گناهکار یا یک بی گناه رو در بازی بفهمه، گناهکار رو انتخاب نکنه ؟ اگه هست اعلام وجود کنه :دی

چرا از قبل بازی حست به من منفی بود؟!

با یه سری دلیل! برگشتی. ایرادها و مغلطه‌هاشُ توضیح می‌دم.

"اون 7 تا رو ول می‌کنه" "آی مردم" "بیاید" "زودتر" "خلاص شیم"

این عباراتی که ازت آوردم، تماما جو هست. اگه به نظرت من بازیکن بزرگی هستم، جو نده. چون سریعا با خوندن جمله متوجه می‌شم.

خب طبق گفته گاد این دور یکی از متفاوت ترین ادوار مافیاس، با نقش های گناهکاری جدید، اگه یه نفر قرار باشه این نقش های جدید رو بازی کنه چه کسی بهتر از شما ؟ دلیل حس منفیم قبل از شروع بازی این بود :دی

اصلا به فرض که تماما جمله م جو باشه، اما جوابی نگرفتم من ازت :دی من به عنوان مخاطب وقتی پستت رو میبینم ناخداگاه این هم دست میده که اول باید از شر فرعی ها خلاص شیم و اونا تو اولویت هستن .

قسمت بعدی هم درست نخوندی. من که معتقدم هم مافیا هست و هم به تبعش سناتور. هم تو بالانس گفتم و هم بقیه پستام.
آرش گفت صد درصد نیست چون گاد نگفته. از نظر منطقی درست می‌گه. هرچی گاد نگفته ممکنه نباشه. حالا یک در میلیون.
من توضیحاتی بهش دادم که چرا عدم وجودش عدم تعادل ایجاد می‌کنه. یعنی از نظر پویا سناتور در بازی هست، هم چون مافیا هست. و هم چون شهردار هست.

اتفاقا درست خوندم، من حسم اینه می خوای شهروندارو گمراه کنی وگرنه به قول خودت احتمالی که 1 در میلیونه اصلا چرا باید منطقی باشه ؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
یک سوال خیلی عجیبی پویا از صدرا پرسیده بود

واقعا کسی هست اگه بتونه یک گناهکار یا یک بی گناه رو در بازی بفهمه، گناهکار رو انتخاب نکنه ؟ اگه هست اعلام وجود کنه :دی

خب طبق گفته گاد این دور یکی از متفاوت ترین ادوار مافیاس، با نقش های گناهکاری جدید، اگه یه نفر قرار باشه این نقش های جدید رو بازی کنه چه کسی بهتر از شما ؟ دلیل حس منفیم قبل از شروع بازی این بود :دی

اصلا به فرض که تماما جمله م جو باشه، اما جوابی نگرفتم من ازت :دی من به عنوان مخاطب وقتی پستت رو میبینم ناخداگاه این هم دست میده که اول باید از شر فرعی ها خلاص شیم و اونا تو اولویت هستن .

اتفاقا درست خوندم، من حسم اینه می خوای شهروندارو گمراه کنی وگرنه به قول خودت احتمالی که 1 در میلیونه اصلا چرا باید منطقی باشه ؟

خواستم ببینم چه جوابی می‌ده و از جواب یا واکنشش به نتیجه‌ای برسم. خوب بود جوابش.

چه نقش متفاوتی مثلا؟:دی

دیگه جوابی که بلد بودم دادم بهت. برداشت خودته و به‌نظر من اشتباه.

شهروندا رو گمراه کنی؟:)) بازی من کجاش شبیه کسی هست که می‌خواد شهروند گمراه کنه؟

منطقی تعریف داره. نمی‌تونم بگم غیرممکنه که، وقتی خود گاد هم نگفته.
بعدم تو با من هم‌نظری که هست. بحث چیه؟ چی انتظار داشتی می‌گفتم؟:دی بگم گاد نگفته ولی صد درصد و بدون هیچ شک و ابهامی حتما هست؟ گفتم هست دیگه.

- - - Updated - - -

هادی

یک سوال: از این کارهایی که به من بستی:دی، من چه سودی قراره ببرم؟

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین