برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
چاوش
۲ تا سوال.

۱- این جمله کلا چه ارزش افزوده‌ای داره؟ وقتی بگی یکی یا بی‌گناه باهوش هست یا گناه‌کار، بعدش به چی می‌خوای برسی؟
۲- همچین چیزی رو به محمد امین گفتی، اگه واقعا به این باور داری، نظرت راجع به پویا چیه که جزیی‌ترین بالانس رو گفته؟
1. می‌خواستم اشاره کنم که بنده در هیچ‌کدوم از اون دو دسته قرار نمی‌گیرم از نظر خودم. :دی
2. خب مشخصه که پویا قشنگ هم می‌تونه بی‌گناه باهوش و زرنگ باشه هم گناه‌کار. با این‌همه تجربه‌ی گادی دیگه کهنه‌کاره؛ انتظار داری پویا رو تو چه دسته‌ای قرار بدم؟ :دی

رامتین
آره البته کمی، مثلا از ۵۰-۵۰ میشه ۵۵-۴۵. انتظار خاصی ندارم.
اگر انتظار خاصی نداری چرا مطرحش می‌کنی پس؟ :دی

من همه بحثا رو میخونم ولی قرار نیست به همه اش واکنش نشون بدم. فکر کنم طبیعی هم باشه و همینطوری هم دیروز بیش فعال بودم
الان متوجه نمیشم مشکلت چیه؟ این که به مهسا گیر دادم؟ این که وارد بحثت با صدرا نشدم؟ این که پویا گفت مهمه رفتم با دقت تر خوندم؟
مشکلم اینه که اگر اشتباه نکنم تو خودت یه جایی گفتی پویا حالت از بالا نگاه کردن داره به بقیه و تأثیر می‌ذاره رو بازی‌شون؛ بعد خودت وقتی پویا یه تیکه گفته فلان سؤالم مهمه رفتی دیدی آره راست می‌گه. واکنشت هم جوری بود که یعنی ایراد جدی وارد می‌دونی به مهسا؛ من انتظار دارم رامتین همچین گیر و ایرادی رو خودش پیدا کنه در درجه‌ی اول و در درجه‌ی دوم وقتی از یک وضعیتی در بازی انتقاد می‌کنه، خودش چرا به این وضعیت دامن می‌زنه؟ :دی

من فقط نظرمو گفتم که به نظرم بحث مفیدی نیست و چیزی از توش درنمیاد. ولی شما مختارین هر بحثی میخواین انجام بدین
شما در حال حاضر کدوم بحث رو مفید می‌دونی و فکر می‌کنی چیزی ازش درمیاد؟ :دی

مهسا
پویا قبل از شغال ستون پنجم رو هم قطعی در نظر گرفته تو اون پستش یه جورایی. چرا شغال برات سوال شد و اون نه؟ انگار خودتم قبول داری ستون پنجم تو بازی هست در کل نکته جالبی بود و منتظر توضیح پویا هم هستم.
خودت می‌گی "یه جورایی". پویا درباره‌ی شغال حکم نهایی بعد بازی‌ش رو هم صادر کرده از الآن. :)) خیلی به شغال پرداخته بود تو اون پست، نسبت به ستون.

صدرا
شما این پست رو مشاهده بفرما:
http://mafiaia.ir/showthread.php?t=40&p=7751&viewfull=1#post7751

و اما درباره‌ی پست بالانس که من گفتم بررسیِ لوک برام جالب بود زیاد سؤال شده. گرچه این رو هم چند بار جواب دادم ولی چون هنوز داره تکرار می‌شه لازم می‌بینم یه بار ببندم موضوع رو.
من نمی‌دونم که به شناختِ بازیکنی که پشت این یوزر هست رسیدید یا نه، ولی من هیچ‌وقت در امر تحلیل بالانس نه خوب بودم نه بلد بودم نه حرفی برای گفتن داشتم. از این رو همیشه هم اوایل بازی سعی می‌کردم سمت تحلیل بالانس نرم و کار رو بسپارم به کسایی که واردترن و می‌تونن نکات مفیدی وارد بازی کنن. اما الآن چند دوره که نظر دادن درباره‌ی بالانس در فاز ابتدایی اجباری شده و می‌تونم بگم که هر دور من به مشکل می‌خورم سر این موضوع.

نظرت چیه الآن؟ :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام
امیدوارم دور خوبی داشته باشیم
کوتاه راجع به بالانس بازی نظرمو بگم. چند نفر تحلیل تقریبا جامعی از بالانس داشتن که با نقطه اشتراکشون تقریبا موافقم
به نظر من هم "مافیا+فرقه+فرعی+ بیگناه" احتمالا درست باشه
تو تعداد هم میشه همون 9-10 نفر بیگناه در نظر گرفت 4-5 نفر مافیا، 2-3 نفر فرقه، 2-3 نفر فرعی
اینکه حالا چه نقشایی تو بازی هست از حوصله من خارجه خدایی :))

امین خلفی پست 26
من فاز اولُ دوباره خوندم و این خط در پست امین خلفی نظرمُ جلب کرد.
تعداد نفرات 20 هست. اگر تماما بیشترین حالاتی رو که گفته حساب کنیم، میشه 10 و 5 و 3 و 3. 21 نفر.
اگر کمترین حالاتیُ که گفته حساب کنیم، میشه 9 و 4 و 2 و 2. 17 نفر. که تفاوت بیشتری با 20 داره.
اشتباه در این موارد طبیعی هست، ولی به هر صورت تفاوتش برام جالب بود. بنابراین فکر کردم که به جز اشتباه بی‌گناهانه، چه موارد دیگری ممکنه شامل این بشه.
و سوالی که به ذهنم رسید این بود: اگه فرقه 2 گرفته بشه، بقیه حالات چجوری ممکنه؟ قاعدتا مافیا نباید 5 باشه در اون نوع نوشتار. در این حالت، 2 فرقه و 4 مافیا و بیشترین حالات بقیه (10 بی‌گناه و 3 فرعی) مجموعا می‌شه 19 نفر. پاسخی که به ذهنم رسید این بود که امین با این نوشتار و کم‌دقتی که ازش می‌شناسم در این موارد، احتمال بی‌گناهی یا گناه‌کاریش برابره تقریبا. ولی احتمال فرعی بودنش بیشتره. که مثلا شاید خودشُ حساب نکرده باشه.:دی
نظر شما چیه؟

موقع ارسال یه سوال هم از هادی به ذهنم رسید. الآن من اینا رو بررسی کردم و نتیجه گرفتم فرعی باشه محتمل‌تره، یعنی دارم در جهتی که تو حس کردی بازی می‌کنم؟:دی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد

عجیب بود حرفت :دی یعنی اول بازی که هنوز رای ها داده نشده و هیچکدوم از طرفای گناهکار و بیگناه بحثا مشخص نشدن و... تشخیص راحت تره؟ تا جایی که یادمه هر چی میگذشت، روابط مشخص تر میشد. شایدم مدت زیادی بازی نکردم سیستم فرق کرده :دی

الان دیدم در جواب امین تقریبا برعکس اینو گفتی. یه شفاف سازی کن

به نظرم همین که توی شرایط فرودگاه و سفر و فلان، وارد بازی شده خوبه و نمیشه توقع داشت لزوما در اون مورد هم حرف بزنه 🤔

سوال چاوش از رضا هم تایید و تاکید میشه :دی الان بر فرض بفهمی یکی یا بیگناه باهوشه یا گناهکاره. که چه؟ :دی
فعلا همینا

رامتین عزیز
با توجه به احتمال اتفاقات بیشتر شب در فازهای میانی این حرف رو زدم...مثلا لباس گرفتن یا مردن و اعلام شدن نقش در حالی که نقش فرد چیز دیگه ای باشه...اینا گره ایجاد میکنه و ادم رو به شک میندازه از نظر من بنابراین من سعی بر این دارم که تا قبل از اینکه فاکتور های دیگه به بازی اضافه بشه درصد های گناهکاری و بیگناهی افراد رو تو ذهنم به یه حد خوبی برسونم

اون قسمتی که میگی در جواب امین تقریبا برعکسش رو گفتم رو لطفا رفرنس بده جواب میدم چون متوجه منظورت نشدم

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
سلام مجدد

پویا:

به عنوان گاد ادوار سابق این جمله از شما بعیده که اکثرا به بازیکنای بزرگ نقشای ضدپرسش و اینا داده میشه. الان به نظرت چند درصد احتمال داره مهدی قابل پرسش باشه؟ شما به عنوان یه بازیکن موثر داری رییس پلیس رو ترغیب میکنی که یه پرسشش رو به مهدی اختصاص بده که همه قبول داریم احتمال خیلی بالا نقشش میتونه ضدپرسش باشه؟

سعی میکنم در انتخاب کلماتم دقت کنم. یه دور پستامو خوندم ظاهرا خیلی جوگیرانه و جدی دارم سوال میپرسم :)) البته میگم من این زاویه دید رو به سوال پرسیدن نداشتم هیچ وقت. چون توضیح دادی برام روشنتر شد.

ال امین:

به نظر من این ایراد الکی هست. پویا تو سایه نبوده و مشخصا منظورش به اونایی که دیر وارد بازی میشن و ... افراد تو سایه و از این موقعیت سواستفاده کن بوده. پویا شاید دیر اضافه شده ولی فعالیت کافی داشته و نمیشه اینو در موردش گفت.

رامتین:

منظورت اینه حرفمو عوض کردم؟چی جواب داده بودم غیر از این؟

من برای بازی شخص شما تکلیف تعیین نکردم. من منظورم اینه یه بیگناه کاری که میکنه اینه. میپرسه، پاسخ رو میشنوه اگر قانع نشد اعلام حس بد و ادامه گفتگو و در انتها حتی رای میده. ولی شما پیش پیش قبل از شنیدن پاسخ من این کارو کردین. شما مختارید هر مدل دلتون میخواد بازی کنی ولی حواست باشه که منم ابزاری جز بازیت برای قضاوتت ندارم.
از بین همه پستا پستی رو برنداشتم، پست صدرا اولین پست بود. گلچین که نکردم از وسط یه پستی رو شانسی انتخاب کنم :دی در ادامه و روز بعدش همین کارو برای بقیه پستا هم کردم و سوالامو پرسیدم.
سوالی که میپرسم کاملا جدیه و برام مهمه که میپرسم. و اسمش روشه، سوال.

این قسمت رو متوجه نشدم. چه سوالی پرسیدم؟

اینکه انتظار داری من برم تو لاک دفاعی رو درک نمیکنم. من کار اشتباهی نکردم که بخوام دفاع کنم. در مورد نوع ادبیات هم اگر مشکل خاصی هست دقیق‌تر بگو. چیز بدی نگفتم :)

عماد:
خوشحالم که دوباره برگشتی :گل:

گفتی که سبک بازیت اینه که سفیدهاتو با نقاط مثبتشون بشناسی و با حذف گزینه به گناهکار برسی. فری و رامتین رو بر این اساس جدا کردی و در مورد پویا گفتی که نظری نداری. سوالم اینه که بقیه برات مشکوکن؟ مثلا راجع به یکی مثل مهدی، امین که نسبتا فعال بودن هیچ نظری نداری؟ شخص دیگه‌ای نیست که نسبت بهش 50 50 باشی جز پویا؟

مهدی:

الان که پاسخ من رو خوندی احتمالا اگر نکته‌ای هست بگو.

ظاهرا این قضیه لایک مشکل‌ساز خواهد بود. وقتی تکه‌ای از صحبتای یکیو لایک میکنی به نظرم اشاره کن که خواننده متوجه بشه. من با قسمتی از پستا موافقم ولی چون با همش موافق نیستم نمیتونم پستی رو لایک کنم.

میدونی من اصلا به تقابل اینا فکر نمیکنم موقع بالانس چیدن :)) نمیدونم چرا :13: فقط سعی کردم تعداد گناهکارا و بیگناها و فرعی نسبت منطقی داشته باشه. واقعا دیگه پست بالانس هم نمیدم :)) به این نتیجه رسیدم که اصلا سر درنمیارم. همینجا از پشت همین تریبون اعلام میکنم من بعد فقط موافقت و مخالفتم رو در این زمینه اعلام میکنم :13:

اینکه گفتم سوال منو کسی پرسیده باشه یا نه اهمیتی نداره، منظورم این نبوده که سوال تکراری میپرسم. منظورم این بوده که اگر اون جمله صدرا برای بقیه جای سوال نبوده و فقط برای من جای سوال بوده، اصلا برام مهم نیست.
ضمنا رامتین بدون شنیدن پاسخم، منو گناهکار خطاب قرار داده یه جورایی. این برام عجیب بود بیشتر تا مورد دیگه.

رضا:

پویا قبل از شغال ستون پنجم رو هم قطعی در نظر گرفته تو اون پستش یه جورایی. چرا شغال برات سوال شد و اون نه؟ انگار خودتم قبول داری ستون پنجم تو بازی هست :دی در کل نکته جالبی بود و منتظر توضیح پویا هم هستم.

تا پست 91.
چه خبره :29:

سلام مهسا جان خوبی؟ منم خوشحالم که برگشتم بینتون :گل:

با جمله اولت مخالفم...هیچ قاعده و قانونی نیست که به بازیکنای بزرگ نقشای ضدپرسش و اینا :دی داده بشه(فکر کنم منظورت از اینا ضدضربه باشه یا منظورت چیز دیگس؟) ما بارها خلافش رو دیدیم علی الخصوص مهدی که هرچی بهش بدی میتونه با سبک بازیش اذهان رو جور دیگه هدایت کنه.

در مورد سوالت یه سری افراد که هنوز درست و درمون وارد بازی نشدن...حقیقتا برای نظر دادن راجع به مهدی باید یکم بیشتر ببینم. its too soon to say ولی میتونم بگم 51 به 49 برام سفیده فعلا
امین رو تا این لحظه نظری ندارم واقعا همون 50 50
صدرا شروع خوبی داشته
رضا هم بهش مثبت هستم...مختصر و مفید و effective هست به نظرم
نظراتم تا این لحظه ایناست

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
پست 133 صدرا قسمت جوابش به سعید خوب بود.

کلا صدرا خوبه این دور فقط به اعصابت مثلث باشه صدرا جون :دی

- - - Updated - - -

امین خلفی پست 26
تعداد نفرات 20 هست. اگر تماما بیشترین حالاتی رو که گفته حساب کنیم، میشه 10 و 5 و 3 و 3. 21 نفر.
اگر کمترین حالاتیُ که گفته حساب کنیم، میشه 9 و 4 و 2 و 2. 17 نفر. که تفاوت بیشتری با 20 داره.
اشتباه در این موارد طبیعی هست، ولی به هر صورت تفاوتش برام جالب بود. بنابراین فکر کردم که به جز اشتباه بی‌گناهانه، چه موارد دیگری ممکنه شامل این بشه.
و سوالی که به ذهنم رسید این بود: اگه فرقه 2 گرفته بشه، بقیه حالات چجوری ممکنه؟ قاعدتا مافیا نباید 5 باشه در اون نوع نوشتار. در این حالت، 2 فرقه و 4 مافیا و بیشترین حالات بقیه (10 بی‌گناه و 3 فرعی) مجموعا می‌شه 19 نفر. پاسخی که به ذهنم رسید این بود که امین با این نوشتار و کم‌دقتی که ازش می‌شناسم در این موارد، احتمال بی‌گناهی یا گناه‌کاریش برابره تقریبا. ولی احتمال فرعی بودنش بیشتره. که مثلا شاید خودشُ حساب نکرده باشه.:دی
نظر شما چیه؟

موقع ارسال یه سوال هم از هادی به ذهنم رسید. الآن من اینا رو بررسی کردم و نتیجه گرفتم فرعی باشه محتمل‌تره، یعنی دارم در جهتی که تو حس کردی بازی می‌کنم؟:دی

از نظر من با توجه به استایل به شخمم بازی کردن امین خلفی هیچ برداشتی نمیشه ازش کرد...اتفاقا من هم عدد ها رو جمع زدم و به همین نکته رسیدم ولی از گشادی میاد.

یعنی نمیگم گناهکاره یا بیگناه یا فرعی...هرکدوم میتونه باشه ولی این کار دلیلش فقط گشادیسم و استایل به شخمم هست به نظرم(با توجه به شناختی که من ازش دارم اگه این چند وقته که نبودم عوض شده نمیدونم)

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام. چطوری موفق شدین بدون من به صفحه‌ی ۸ برسید در عرض یک روز :)) حالا من باشم پرنده هم پر نمی‌زنه تو تاپیک :))

از صفحه‌ی ۳ به این ور می‌خونم نکاتی که به نظرم بیاد رو می‌گم. اگه تکراری بشه و قبلا اشاره کرده باشین هم به من ربطی نداره حتما اون مورد خیلی مهم بوده :دی :))

فری صدرا
توی صحبت‌هاتون گفتید که می‌خواید اوایل بازی بر شناخت بیگناه تمرکز کنید. به نظرتون تو بازی‌ای که احتمال وجود فرقه بالاست، شناخت بیگناه از اوایل بازی چقدر به درد می‌خوره؟ و تصور کنید که یک شخص چند شخص در نیمه‌ی اول بازی، عده‌ای رو با درصد خوبی بیگناه خطاب کرده. بعد مشخص می‌شه که فرقه جذب موفق داشته. شکتون برای اعضای اصلی فرقه یا جذبی‌هاش، به سمت این دو گروه می‌ره یا خیر؟ :دی
(اگه کس دیگه‌ای حرف مشابهی زده یا با حرفی مشابه حرف فری و صدرا موافقه هم این رو جواب بده ممکنه جا انداخته باشم. اگه جواب نده و بعدا بفهمم حرف مشابهی زده، بدتر جوابش رو می‌دم :دی)

محمدحسین
فقط دوست دارم به اون نگرش هم سطح که دور هشتم و دور دهم داشتم برگردم چون میدونی که من اون حالت رو در مورد خودم بیشتر دوست دارم.
اینکه بخوای مثل اون دور بیگناهیت بازی کنی و این رو اعلام هم می‌کنی، نمی‌تونه پوششی بر این قضیه باشه که مثلا عمدا می‌خوای شبیه اون دو دور بازی کنی تا ما فکر کنیم تو بیگناهی چون داری شبیه ادوار بیگناهیت بازی می‌کنی؟ :دی مگه مثلا تو این دو دور اخیری که گناهکار بودی، چیز جدیدی برای بازی بیگناهیت یاد نگرفتی و می‌خوای برگردی به همون نقطه‌ی قبلش؟ چون شباهت بین ادوار بیگناهی وقتی باعث می‌شه فکر کنیم طرف بیگناهه که این شباهت ناخوداگاه باشه، اینکه عمدا بخوای شبیه اون بازی کنی و این رو حتی بگی توی تاپیک، حس خوبی نمی‌ده. اگه ممکنه توضیح بده :دی

پویا
پست من با اونا یکی هست؟ اونا چقدر به نقش‌های گناه‌کارا اشاره کردن؟
پست من در ظاهر به یک اندازه به همه نقش‌ها اهمیت داده. هرچند عمیق بشی مشخصه که به نقش گناه‌کارا بیشتر فکر شده توش. مگه اینکه نخوای بفهمی.:دی
عرفان و مهسا که امین به پستشون گیر داده بود، تو پستشون کنار نقش‌های بیگناهی به نقش‌های گناهکاری هم پرداخته بودن. می‌شه بگی دقیقا چطوری حرف امین مغلطه‌ست؟ مثلا آیا از پست‌های عرفان و مهسا نمی‌شه به این نتیجه رسید که به گناهکارها بیشتر فکر شده توشون؟ چون اونا هم مثلا ۲ سوم پستشون در رابطه با گناهکارهای بود و کمتر از یک سوم در رابطه با بیگناه‌ها. یا مثلا مهسا گفت شیخ دوتا باشه، تو هم توی لیستت کاراگاه خصوصی رو دوتا گذاشتی. اینا می‌تونی بگی چه فرقی دارن و چرا می‌گی حرف امین مغلطه ست؟ :دی جوابت به امین تو پست ۷۲ هم قانع‌کننده و حتی مرتبط نبود به نظرم :دی

این تا آخر صفحه‌ی ۴. برمی‌گردم.

- - - Updated - - -

جواب سوالی که از فری و صدرا پرسیدم رو عماد هم بده :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

عرفان و مهسا که امین به پستشون گیر داده بود، تو پستشون کنار نقش‌های بیگناهی به نقش‌های گناهکاری هم پرداخته بودن. می‌شه بگی دقیقا چطوری حرف امین مغلطه‌ست؟ مثلا آیا از پست‌های عرفان و مهسا نمی‌شه به این نتیجه رسید که به گناهکارها بیشتر فکر شده توشون؟ چون اونا هم مثلا ۲ سوم پستشون در رابطه با گناهکارهای بود و کمتر از یک سوم در رابطه با بیگناه‌ها. یا مثلا مهسا گفت شیخ دوتا باشه، تو هم توی لیستت کاراگاه خصوصی رو دوتا گذاشتی. اینا می‌تونی بگی چه فرقی دارن و چرا می‌گی حرف امین مغلطه ست؟ :دی جوابت به امین تو پست ۷۲ هم قانع‌کننده و حتی مرتبط نبود به نظرم :دی

آرش پست 146

عرفان از کدوم نقش مافیا یا فرقه اسم برده؟ شک کردم. برا همین رفتم دوباره نگاه کردم. دیدم هیچی. مهسا هم کاملا واضحه که کمتر پرداخته. از سناتور اسم برده که کلا قطعی هست. از مزدور هم. والسلام نامه تمام.
بحث ما در رابطه با نقش‌های گناه‌کاری بود نه گناه‌کارها و تعداد و ... . مغلطه‌ش مشخص شد؟ چون اونا به یک میزان نپرداختن.
بخش دوم هم من چیزیُ که اون لحظه فهمیدم جواب دادم. در ادامه یه بار دیگه حرفای امینُ خوندم و جوابمُ تکمیل کردم. که کاملا مرتبط بود و از نظر خودم درست. پست 97 هست که در صفحه 5 هست و نرسیدی بهش هنوز.

در رابطه با محمدحسین هم بگم:
نه محمدحسین و نه هیچ بازیکن دیگری اگه بی‌گناه نباشه، نمی‌تونه مثل اون ادوار بازی بکنه. بالاخره یه جا لو می‌ره. یا از طریق هم‌تیمی یا رای یا هرچی. ممکنه یک نفر فرعی باشه و بتونه بازیشُ به اون حد بی‌گناهی نزدیک بکنه. که اونم به‌نظرم در انتهای بازی می‌شه تشخیص داد.
ادا می‌تونه در بیاره. منتهی چقدر؟:دی بالاخره باید رای بده و در راستای منافع خودش بازی بکنه. یه جایی لو می‌ره.

در مجموع ولی پستت دقیق و نکته‌سنج بود.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
پویا

قسمت اول: خب کلی نمی‌شه بگی. ممکنه یه حالتی کلا غلط باشه، اما حالت درست با نقش معنی می‌ده.
یکی کم یکی زیاد هم با این نقشا خیلی فرق داره. محض اطلاعت.
کلی حرف زدی ولی جوابی ندادی. با اون تعدادی که گفتی یه بالانس بچین ببین نظر خودت چیه.
یعنی باید دید آیا فلان؟! که چی؟ نظر خودت چیه؟
اینکه نقش ها رو باید در نظر گرفت کاملا قبول دارم و اونجوری هست که میشه به حالت تقریبا درستی رسید...ولی پست منو اینجوری بخون که انگار نقشی نداریم تو بازی :دی طبق حرف بقیه هم که باهاش موافق بودم 2تا گروه گناهکاری داشته باشیم میشه همونی که گفتم 9-10 تا بیگناه 2-3 فرقه و 4-5 مافیا و 2-3 فرعی
حالا تو بیای نقش ها رو در نظر بگیری آره حرفت درسته میتونه بیشتر از یکی کم و زیاد بشه ولی فکر نمیکنم بیش از 2 تا باشه نه؟ اگه میشه بگو یاد بگیریم بالانسا ( به یاد مرحوم متین :)) )
دقت کن که گفتم حوصله نگاه کردن به نقش ها و چیدن بالانس به طور دقیق رو نداشتم :))
اینکه کلی حرف زدم ولی جوابی ندادم به کدوم قسمت منظورت بود؟ این توضیحات بالا هم برات جواب محسوب نمیشد؟ :دی بعد میگی بچین مرد مومن من اگه میخواستم بچینم همون موقع میچیدم خب :)) تواناییش رو در خودم نمیبینم واقعا مگه چیزایی که بدیهی میتونه باشه مثل چیزایی که گاد گفته ( مثلا اینکه اگه مافیا باشه سناتور هم هست) و یا چیزایی که میشه استنباط کرد از همین موضوعات

در مورد شیطان
مافیا قراره همشون تو یه راستا حرکت کنن مگه؟ اونم تو بازی ای که فاز روزش خیلی تعین کننده ست. اینجوری یه اشتباه بکنن همشون دونه دونه میرن کنار که :دی

سوال اخریت
اگه یه گروه گناهکاری دیگه باشه عموما وقتایی که من گناهکار باشم میرم سراغشون و اونا رو سعی میکنم پیدا کنم و اعدام کنم به چندین دلیل واضح که مهم ترینش اینه که با نسبت خوبی میتونی سفید شی :دی در خللش باید بیگناهم بدی بیرون قطعا و فقط این نیست که بری رو تیم حریف...اما اولویت با تیم حریفه :دی اینکه فرقه رو مافیا جا میزنم هم نه :دی من چه بیگناه باشم چه گناهکار دقت کنی هیچوقت نمیگم فلانی به طور خاص فرقه،مافیا یا فرعیه...میگم فلانی گناهکاره یا بیگناه نیست حداقل :دی مگه موارد خاص که مثلا باید دنبال مافیا بگرده آدم یا دنبال فرقه...تو گناهکاریمم همینه میگم گناهکاره طرف :دی
نمیدونم متوجه شدی یا نه

و سوالی که به ذهنم رسید این بود: اگه فرقه 2 گرفته بشه، بقیه حالات چجوری ممکنه؟ قاعدتا مافیا نباید 5 باشه در اون نوع نوشتار. در این حالت، 2 فرقه و 4 مافیا و بیشترین حالات بقیه (10 بی‌گناه و 3 فرعی) مجموعا می‌شه 19 نفر. پاسخی که به ذهنم رسید این بود که امین با این نوشتار و کم‌دقتی که ازش می‌شناسم در این موارد، احتمال بی‌گناهی یا گناه‌کاریش برابره تقریبا. ولی احتمال فرعی بودنش بیشتره. که مثلا شاید خودشُ حساب نکرده باشه.
نظر شما چیه؟
نه دیگه تو نباید کم ترین حالت یا بیشترین حالت رو در نظر بگیری که...
خیلی ساده ست
مثلا اگه 4 مافیا بگیری باید به فرقه یا بیگناها یا فرعی ها اضافه کنی یکی... مثال میزنم که بهتر قابل درک باشه
4 مافیا 3 فرقه 3 فرعی 10 بیگناه
حالا اگه با توجه به نقش ها و اینا بگیم مافیا یدونه زیاد تره مثلا 5 نفره...باید از فرقه یا فرعی یا بیگناه کم کنی دیگه...مثلا از فرعی...میشه 5 مافیا 3 فرقه 2 فرعی و 10 بیگناه...یا از بیگناه کم کنی میشه 5 مافیا 3 فرقه3 فرعی 9 بیگناه...دیگه بستگی به نقش ها و بالانس کردنشون داره قاعدتا...
این نیست که تو بیای بگی جمع حداکثرا میشه 21 جمع حداقل ها میشه 17 :دی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
فری
در مورد اون قضیه به نفع بیگناها یا به ضررشون، نظر تو و آرش به نظرم کلی تره و درسته و نظر من جزیی تره و باز هم درسته. توی پستم گفتم اتحاد بیگناها توی بحث ها میتونه به نفعشون باشه که توی روز بیگناهی جدا نیوفته و یا بازی نخوره. در صورتی که اتحاد نباشه و بیگناها گیج باشن میتونه به ضررشون بشه. آرش میگفت گناهکارا در این صورت مجبورن بیان وسط میدون و از طریق اعدام حذف کنن که expose میشن، این هم درسته، اما اگر من تا آخر بازی ندونم کی بیگناهه کی نست و به همه شک داشته باشم چطور میتونم بفهمم گیری که به یک نفر داده شده درسته یا غلط؟ چطوری میتونم تصمیم بگیرم تو چه بحثی دخالت کنم تو چه بحثی نکنم؟
وات؟ اون حرفی که من زدم چه ربطی به این حرف تو داشت؟ تو گفتی وقتی بازی فاز روزه، به نفع گناهکارهاست، من گفتم وقتی بازی فاز روزه به نفع بیگناهاست. چه ربطی به اتحاد بین بیگناه‌ها داشت این؟؟

سوال: آیا بصورت انفرادی موجب اعدام گناهکاری شدن مفید تره یا نجات بیگناهی از اعدام یا یک مخمصه؟ کدومش کانتکست بیشتری به ما میده؟

- - - Updated - - -

جواب من مشخصه. چرا؟ تو وقتی بیگناهی مد نظرته و کمک میکنی بهش بسته به اون موقعیت میتونی بیشتر از یک گناهکار و شناسایی کنی، در حالی که صرفا اعدام کردن یک گناهکار همون یک گناهکار و بهت میده با توجه به اینکه قطعا اون گناهکار از طرف هم تیمیاش مگر در شرایط خاص حمایت نمیشه، اگرم حمایتی بشه از طرف بیگناه نا آگاه بوده.
با چه معیاری داری نگاه می‌کنی دقیقا؟ تو وقتی گناهکار اعدام می‌کنی، اطلاعات قوی می‌گیری، راجع به نقشش، راجع به نحوه‌ی اعدام و رای‌ها و ... وقتی بیگناهی اعدام «نمی‌شه» تو چه اطلاعاتی از بازی می‌گیری؟ چه اطلاعاتی به بازی اضافه می‌شه؟

فرض کن نقشی داشته باشی که یک قابلیت داشته باشه: یک بار در بازی، می‌تونی یک «نقش» (بیگناه یا گناهکار) رو انتخاب کنی و از فردی که اون نقش رو داره مطلع بشی. نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟ حالا فرض کن نقشی رو که می‌پرسی، دارنده‌اش توی تاپیک اعلام می‌شه، مثلا گاد تو تاپیک می‌گه فلانی فلان نقش رو داره، نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟

رضا
حالا چرا هادی رو دوست داری تشخیص بدی؟ :دی این‌همه آدم. دوست نداری بقیه رو؟ :دی
حرفت چقدر عجیبه :| :دی مگه من گفتم بقیه رو دوست ندارم تشخیص بدم؟ :دی آیا بقیه هم اینجوری بازی می‌کنن؟ آیا بقیه هم توی پست اولشون چنین حرفی زدن؟ :دی

روشی که من ازش استفاده می‌کنم و خب قطعاً همیشه درست کار نکرده، سؤال و جواب با کسانیه که حرف‌های مورد دار می‌زنن؛ روی نکته‌های خاصی تأکید می‌کنن و رفتارهای منحصربه‌فردی دارن. :دی
خب اون حرف‌های مورددار، در اوایل بازی، چه چیزی جز بالانس می‌تونه باشه؟ حتی من پست‌های اول بازی خودت توی ادوار ۹ و ۸ اینا هم نگاه کردم، توشون دقیقا با ایراد و صحبت درباره‌ی تحلیل بالانس بقیه شروع کرده بودی، چطور می‌تونی معتقد باشی بحث درباره‌ی بالانس سودی نداره؟

ترسا
آرش
راستش اول منم حس کردم سوالات بیخودی داری می‌پرسی که بعدا تو پست 51 متوجه شدم کجا اشتباه شده. من دیشب بی موقع رسیدم به تاپیک و باید به پست‌ها، قوانین و نقش‌ها می‌رسیدم. وسط خوندن بودم و یک سری حرف‌ها هم تو ذهنم بود بزنم که دیدم رگباری داره نوتیف از گاد برام میاد که بسیار تهدیدهای ناجوانمردانه‌ای هم بودن. :دی دیگه شروع کردم همون حرف‌هایی که تو ذهنم بود رو تند تند نوشتم و اتفاقا وسط پست بودم که ازش پرسیدم چه قدر وقت مونده برام که فرمودن 9 دقیقه. به نظر من طبیعیه که وقتی زمان برای انجام یه کاری کم داری استرس بگیری‌. اونجا که گفتی " تو که دیگه رسیدی به موقع و داری پست میدی "، اشتباهت همین جاست. شاید از دیدت این طوری بوده ولی از سمت من نگاه کنی سه صفحه پست بود، با نقش‌ها و قوانینی که نصفه مونده بودن.
ولی درکل استرس خاصی برای خود پست نداشتم. اون استرس رو که اشاره کردم شوخی با گاد بود واضحا. :دی درست نیست که ربطش بدی به کل.

سوال دومت هم نخ وکیل بود که به اگه خوب حرف‌هام رو خونده بودی برات سوالش پیش نمیومد. جمله‌ی قبلیش من نوشتم " وقتی ارتباط تاثیرگزاری بین نقش‌ها ایجاد میشه، حداقل برای من احتمال حضورشون هم بیشتر میشه. " که اینجا واضح هست نخ استعاره‌ای از همین ارتباطیه که در این جمله‌ در موردش حرف میزدم. یا نکنه به نظر شما ارتباطی که در بازی تاثیرگزار باشه بین نقش وکیل و گناهکاران نیست؟ اینجا یکمی با سوالت مشکل پیدا کردم جناب پیوندی. :دی دوتا سوالی که پرسیدی نشون از دقت خوبت، جست‌وجوگریت و اصطلاحا تلاشت برای مو رو از ماست بیرون کشیدن بوده. همچین آدمی بعید میدونم متوجه منظور من از " نخ کلفتی که از وکیل به گناهکاران وصله " با توجه به اینکه تو جمله‌ی قبلی توضیحش داده بودم، نشده باشه. اینجا لطفا برام باز کن که واقعا متوجه حرفم نشده بودی؟ تو فکر کردی منظور من چیه؟ از نظر تو معنی دیگه‌ای حرفم میتونه داشته باشه؟

حقیقتا به نظرم وقتی کسی توی پست اولش چند بار می‌گه استرس دارم، احتمال اینکه استرس‌های دیگه‌ای به جز استرس از نرسیدن به تایم رو داشته باشه هم هست. خصوصا استرس این‌که چیزی بنویسه بهش گیر بدن. نشان از ناخوداگاه داره. حالا این بحث به کنار چون ادامه‌ای نداره آن‌چنان.

اما درباره‌ی مورد دوم، مشکل من با اصطلاحیه که انتخاب کردی. آیا برای صحبت از ارتباط بین چند نقش، واقعا اولین کلمه‌ای که به ذهنت می‌رسه «نخ» هست اون هم از نوع کلفت؟ تازه توی پست بعدیت هم خیلی راحت دوباره اومدی گفتی نخ وکیل!
این برای من احتمال اینکه این حرفت نخ گناهکاری باشه رو بالا می‌بره. چندتا حالت وجود داره:
۱) وکیل باشی بخوای نخ بدی به سایر گناهکارها (بعیده برام وکیل بخواد اینجای بازی نخ بده به گناهکارها)
۲) گناهکار باشی بخوای نخ بدی به وکیل (نیازی نیست چون وکیل همه گناهکارها رو می‌شناسه)
۳) ستون پنجم باشی و از این کار بخوای استفاده کنی که غیر مستقیم نخ بدی به گروه‌های گناهکاری و توجهشون رو جلب کنی.
۴) گناهکار باشی و بخوای اینجوری نخ بدی به ستون پنجم تا بهت نخ بده.
۵) بیگناه باشی و بخوای ادای یکی از این چهار حالت رو دربیاری تا گناهکارها رو به اشتباه بندازی، که باز هم نمی‌فهمم چرا باید به این شکل انجامش بدی چون اینجوری بیگناه‌ها رو هم به اشتباه می‌ندازی و درنهایت سودی نداره.
۶) جوکر باشی و بخوای در اسرع وقت اعدام بشی.

حالا حس می‌کنم واکنشت این خواهد بود که متوجه نبودی این حرفت ممکنه نخ باشه مثلا. :دی ولی از نظر من غیرممکنه و تو باهوش‌تر از این حرف‌هایی. اگه واقعا هیچ منظوری نداشتی، حداقل وقتی که من از درباره‌ی اون جمله ازت سوال پرسیدم، باید دوزاریت می‌افتاد که ممکنه نخ باشه و به نظرم خودت رو به اون راه زدی الان :دی

این باشه تا آخر صفحه‌ی ۵.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
ترسا

دیدم در مورد حضور یا عدم حضور سناتور و احتمال بودنش بحث کردید. متوجه نمیشم، مگه گاد نگفته بود که اگه مافیا باشه قطعا سناتور هست؟ من الان یادم نمیاد بحث آرش و پویا از کجا شروع شد. اگه بحث در مورد احتمال حضور یا عدم حضور مافیا هست که من اشتباه کردم، ولی اگه دارید با احتمال حضور مافیا رو سناتور بحث می‌کنید من الان متوجه نمیشم چرا. از اون طرف مهسا هم گفته که سناتور حضورش قطعی‌تره.

بحث این نیست که اگه مافیا باشه سناتور هست یا نه، بحث این بود که مافیا+سناتور توی بازی هستند یا نه.

یاسین
یه سوال از ارش و پویا دارم ، دو گروه فرقه در چه صورتی بالانس میشه تو بازی؟ ایا به نظر شما ممکنه دو گروه فرقه داشته باشیم ؟
دو گروه فرقه اگه منظورت بدون حضور مافیاست که بالانس کردنش سخت نیست ولی اگه منظورت با حضور یک گروه مافیاست، ممکنه به نظرم بینشون بشه تعادل ایجاد کرد. هرچند من در ادامه که فکر کردم احتمال اینکه دو گروه فرقه باشه برای من پایین‌تر اومد، ولی باز هم به نظرم نقطه‌ی بالانسش همون ۴ مافیا و دو فرقه‌ی ۲ نفره هست و نهایتا ۲ فرعی.

محمدامین
خب بخاطر نوع جواب ادنت من حس می کنم سوالم احمقانه بوده :دی اما با وجود این احمقانه بودن باز باید بهت بگم که این حست رو توصیف کن از کدوم یکی از اینا اومده و چرا. چون با احتمال منطقیت تفاوت داره و من به شخصه نمی فهمم چرا حست باید یه چیز دیگه بگه.
چطور با احتمال منطقیم تفاوت داره؟ من اول اومدم احتمالات مختلف رو بررسی کردم و گفتم کدومشون احتمالاشون بالاست و کدومشون نه. بعد نقطه‌ی احتیاط (یعنی حداکثر تعداد ممکن گناهکارها و حداقل بیگناه‌ها) رو مشخص کردم و بعد گفتم حس می‌کنم از بین حالات محتمل‌تر بالانس فلان باشه. مگر نقطه‌‌ی احتیاط حتما باید با محتمل‌ترین حالات یا بالانسی که من بیشترین احتمال رو بهش میدم، مشترک باشه؟؟ نمی‌فهمم چی‌ش رو نمی‌فهمی :دی

چرا مزدور؟ چرا شغال نه؟ :))
یعنی چی؟ آینه خدایی؟ :)) من نگفتم مزدوره که. تو گفتی شغاله.
حرکت صدرا نمی دونم چرا از نظر تو بیشتر شبیه شغاله. می شه توضیح بدی؟

آینه خدا چیه، تو ادعا کردی که من مزدور هم می‌تونستم بگم (معنی ضمنی حرفت این بود) من سوالم این بود که چرا مزدور هم می‌تونستم بگم؟ مگه مزدور و شغال شبیه هم بازی می‌کنن مثلا یا چی؟ :دی
فرق مزدور و شغال به نظرم توی اینه که شغال فرعیه و احتمال اینکه بیاد بی‌پروا و تو د پوینت بازی کنه، بیشتر از مزدوره. مزدور چون تیم داره و عضو تیمه، قطعا احتیاط بیشتری به خرج می‌ده. به خاطر همین حرکت صدرا بیشتر شبیه تیپیکال شغال بود برام تا مزدور :دی

درباره‌ی سهمیه استاد اعظم هم متوجه شدم.

چاوش
حقیقتش، در خصوص این بحث و بحثای حولش، من حقیقتا نمی‌فهمم شما دارین چی کار می‌کنین و چند چندین با خودتون :)) آرش اومد به صدرا گفت شغال که یعنی منظورش اینه صدرا شغالی هست که هدفش رضاس. اگه اینه، شغال که نباید به هدفش بگه جوکر :)) جوکر کسی هست که قراره اعدامش نکنیم (اون بند که اگه زود اعدام شه نمی‌بره هم برداشته شده). تو وقتی به یکی می‌گی جوکر، یعنی عملا داری از اعدام نجاتش می‌دی، نه اینکه بخوای اعدامش کنی :)) اینجا شغال گفتن آرش به صدرا برام عجیبه (جدای اینکه حالا می‌شد مزدور هم بگه بهش که محمد امین ازش پرسیده).

بعد صدرا هم خیلی مشکلی با این قضیه نداشت، به این معنی که واقعا هدفش از جوکر گفتن به رضا به نظر این بوده که می‌خواسته اعدامش کنه :)) واقعا نمی‌فهممتون :)) من به یکی بگم جوکر باید شک کنین هم تیمی م باشه بخوام از اعدام نجاتش بدم، شغال چیه آخه آدمای ناحسابی :))
چنین نگاه ساده‌نگرانه‌ای از تو بعیده به نظرم :دی تجربه‌ی من می‌گه هیچ‌کسی که اول بازی بهش گفته شده جوکر، تا آخر بازی جوکر نمونده، یا تو شب مرده یا تو روز اعدام شده. ثانیا وقتی به کسی می‌گی جوکر اونم بدون هیچ کانتکستی، معنی ضمنی و کنایی‌اش این می‌شه که «حرفت اونقدر مشکوک بود که من حتی شک کردم شاید جوکر باشی و از عمد زده باشی!» و چنین چیزی اونم توی صفحه‌ی اول بازی، اونقدر حرف سنگینی هست که نمی‌شه ازش به عنوان یک «اتهام» چشم پوشی کرد، دلیلی که من به شغال بودن صدرا رسیدم این بود، نه اینکه مثلا صدرا نخواد جوکر رو اعدام کنه یا چنین چیزی.

این باشه تا پست ۱۲۶ چاوش.

یه سوال دیگه هم از فری دارم.
احتمال اینکه یک بیگناه در طول بازی (یعنی از اول تا آخرش) مثل یک گناهکار بازی کنه بیشتره، یا احتمال اینکه یک گناهکار مثل یک بیگناه بازی کنه؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

اینکه نقش ها رو باید در نظر گرفت کاملا قبول دارم و اونجوری هست که میشه به حالت تقریبا درستی رسید...ولی پست منو اینجوری بخون که انگار نقشی نداریم تو بازی :دی طبق حرف بقیه هم که باهاش موافق بودم 2تا گروه گناهکاری داشته باشیم میشه همونی که گفتم 9-10 تا بیگناه 2-3 فرقه و 4-5 مافیا و 2-3 فرعی
حالا تو بیای نقش ها رو در نظر بگیری آره حرفت درسته میتونه بیشتر از یکی کم و زیاد بشه ولی فکر نمیکنم بیش از 2 تا باشه نه؟ اگه میشه بگو یاد بگیریم بالانسا ( به یاد مرحوم متین :)) )
دقت کن که گفتم حوصله نگاه کردن به نقش ها و چیدن بالانس به طور دقیق رو نداشتم :))
اینکه کلی حرف زدم ولی جوابی ندادم به کدوم قسمت منظورت بود؟ این توضیحات بالا هم برات جواب محسوب نمیشد؟ :دی بعد میگی بچین مرد مومن من اگه میخواستم بچینم همون موقع میچیدم خب :)) تواناییش رو در خودم نمیبینم واقعا مگه چیزایی که بدیهی میتونه باشه مثل چیزایی که گاد گفته ( مثلا اینکه اگه مافیا باشه سناتور هم هست) و یا چیزایی که میشه استنباط کرد از همین موضوعات

در مورد شیطان
مافیا قراره همشون تو یه راستا حرکت کنن مگه؟ اونم تو بازی ای که فاز روزش خیلی تعین کننده ست. اینجوری یه اشتباه بکنن همشون دونه دونه میرن کنار که :دی

سوال اخریت
اگه یه گروه گناهکاری دیگه باشه عموما وقتایی که من گناهکار باشم میرم سراغشون و اونا رو سعی میکنم پیدا کنم و اعدام کنم به چندین دلیل واضح که مهم ترینش اینه که با نسبت خوبی میتونی سفید شی :دی در خللش باید بیگناهم بدی بیرون قطعا و فقط این نیست که بری رو تیم حریف...اما اولویت با تیم حریفه :دی اینکه فرقه رو مافیا جا میزنم هم نه :دی من چه بیگناه باشم چه گناهکار دقت کنی هیچوقت نمیگم فلانی به طور خاص فرقه،مافیا یا فرعیه...میگم فلانی گناهکاره یا بیگناه نیست حداقل :دی مگه موارد خاص که مثلا باید دنبال مافیا بگرده آدم یا دنبال فرقه...تو گناهکاریمم همینه میگم گناهکاره طرف :دی
نمیدونم متوجه شدی یا نه

نه دیگه تو نباید کم ترین حالت یا بیشترین حالت رو در نظر بگیری که...
خیلی ساده ست
مثلا اگه 4 مافیا بگیری باید به فرقه یا بیگناها یا فرعی ها اضافه کنی یکی... مثال میزنم که بهتر قابل درک باشه
4 مافیا 3 فرقه 3 فرعی 10 بیگناه
حالا اگه با توجه به نقش ها و اینا بگیم مافیا یدونه زیاد تره مثلا 5 نفره...باید از فرقه یا فرعی یا بیگناه کم کنی دیگه...مثلا از فرعی...میشه 5 مافیا 3 فرقه 2 فرعی و 10 بیگناه...یا از بیگناه کم کنی میشه 5 مافیا 3 فرقه3 فرعی 9 بیگناه...دیگه بستگی به نقش ها و بالانس کردنشون داره قاعدتا...
این نیست که تو بیای بگی جمع حداکثرا میشه 21 جمع حداقل ها میشه 17 :دی

امین خلفی

بخش اول.

اون جمله بیشتر از یکی کم و زیاد بشه چیه؟ متوجه نشدم.
5 مافیا و 2 فرقه رو گفتم جواب ندادی. بله، الآنم جواب ندادی.:دی یه بار دیگه پست قبلی خودتُ بخون. پست منم بخون در اون بخش.

شیطان
دقیق نمی‌خونی. چیزی که من گفتم مربوط به ته بازی بود. حتما در یک راستا هستن در سناریویی که نوشتم.

بخش بعدی. اولا نمی‌تونی سفید بشی. کسی فرقه اعدام کنه احتمال مافیا بودنش کم نمی‌شه. و برعکس. در ادامه، بله متوجه شدم. می‌گی گناه‌کاره. ولی بقیه می‌بینن که هرکی گفتی گناه‌کاره مثلا فرقه درومده، حالا اون وسط بی‌گناهم به قول خودت دادی بیرون. درسته تو نگفتی فرقه‌ست، ولی بقیه که دیدن. ندیدن؟:دی

جوابی که در مورد سوال جدیدم دادی، از نظر بالانسی درست نیست. ولی واردش نمی‌شم. بالانسُ گفتم بنویس ننوشتی. این از اون پیچیده‌تره بحثش. ولی از نظر بی‌گناهی/گناه‌کاری مشکلی نداره و درسته توضیحت. منتهی تاکید من روی فرعی بودن بود. حالا این چیزی هست که بعدا اگه زمانش رسید، تو ذهن من خواهد بود. سوالم الآن اینه. تو خودتُ ول کن اصلا. فرض کن یک بازیکن دیگه اونُ نوشته و من چنین ایرادی بهش گرفتم. احتمال چیزی که گفتم قابل توجه نیست که آدم گوشه ذهنش نگه داره؟:دی

یه چیزیُ خواستم در اتمام بحثم با هادی بگم. اینجا می‌گم:

اولا که خیلی سخت و بعضا نشدنی هست در ابتدای بازی خصوصا، که اگر فردی برامون گناه‌کار باشه، نقششم تشخیص بدیم. در ادامه بازی هم راحت نیست، ولی به‌مرور از سختیش کم می‌شه.
حالا به فرض تشخیص دادیم با احتمال بالا. یعنی من به دو نفر شک دارم که بی‌گناه نیستن. یکی‌شون از نظرم گناه‌کار تیمی هست احتمالا و دیگری فرعی. خب خیلی واضحه که ابتدای بازی اصلا فرعی هم تشخیص بدم، اولویت تیمی بیشتره، چون رای تیمی داره. علاوه بر این، فرعی‌ها کیا هستن؟ شیطان هست اول. این دور چون اسامیُ می‌دونه اندازه گناه‌کار تیمی اولویت داره. جلاد هست که اگه فرضا من اواسط بازی به نتیجه برسم یکی جلاده، کاریش ندارم که تا آخر بازی و فاز تعیین تکلیف. شغال اگه شناسایی بشه که اصلا اعدام نداره. من وقتی گفتم شغال از گناه‌کار بدتره، برای زمانی هست که شناسایی نشه. بیاد یه بی‌گناه اعدام بکنه و اینجا بازی سخت‌تر می‌شه. آمار و تجربه ثابت کرده که اگه اعدامی یک فازی اون اوایل بی‌گناه باشه، به دلیل هرج‌ومرج ایجاد شده در بازی، احتمال اینکه یکی از دو اعدامی بعدی بی‌گناه باشه زیاده. و اینه که بده. محافظ و جوکرم که هیچی. این 5 نقش فرعی که نوشته شده در بالانس. بنابراین به فرض اینکه یک نفر احتمال فرعی بودنش روی چنین اشتباهاتی بالا بره در ذهن من، نکته منفی نیست؛ مگر حس کنم شیطان باشه. خصوصا در اون حالتی که تکی می‌بره قبل فاز سرعتی. جلاد هم در انتهای بازی اگه کار به اونجا رسید.
حالا چه نتیجه‌ای می‌خوام بگیرم از حرفم در مورد امین. اگر ببینم بازیش گناه‌کارانه هست و حس کنم ممکنه شیطان باشه، این حرفی که زدم برام برجسته‌تر می‌شه. یا اگه ته بازی با برد بی‌گناها، کار به حذف جلاد برسه، باز این حرفم اونجا میاد تو ذهنم. نه اینکه قطعی باشه، ولی وزنه رو سنگین می‌کنه به اون سمت.
در مقابل، اگه شیطان و جلاد حذف بشن، اتفاقا خلفی برام سفیدتر می‌شه به نسبت.
این در رابطه با افرادی که از سوتی‌های مختلف یا تجارب گادی حس کنم فرعی هستن هم صادقه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
فری

وات؟ اون حرفی که من زدم چه ربطی به این حرف تو داشت؟ تو گفتی وقتی بازی فاز روزه، به نفع گناهکارهاست، من گفتم وقتی بازی فاز روزه به نفع بیگناهاست. چه ربطی به اتحاد بین بیگناه‌ها داشت این؟؟

با چه معیاری داری نگاه می‌کنی دقیقا؟ تو وقتی گناهکار اعدام می‌کنی، اطلاعات قوی می‌گیری، راجع به نقشش، راجع به نحوه‌ی اعدام و رای‌ها و ... وقتی بیگناهی اعدام «نمی‌شه» تو چه اطلاعاتی از بازی می‌گیری؟ چه اطلاعاتی به بازی اضافه می‌شه؟

فرض کن نقشی داشته باشی که یک قابلیت داشته باشه: یک بار در بازی، می‌تونی یک «نقش» (بیگناه یا گناهکار) رو انتخاب کنی و از فردی که اون نقش رو داره مطلع بشی. نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟ حالا فرض کن نقشی رو که می‌پرسی، دارنده‌اش توی تاپیک اعلام می‌شه، مثلا گاد تو تاپیک می‌گه فلانی فلان نقش رو داره، نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟

رضا

حرفت چقدر عجیبه :| :دی مگه من گفتم بقیه رو دوست ندارم تشخیص بدم؟ :دی آیا بقیه هم اینجوری بازی می‌کنن؟ آیا بقیه هم توی پست اولشون چنین حرفی زدن؟ :دی

خب اون حرف‌های مورددار، در اوایل بازی، چه چیزی جز بالانس می‌تونه باشه؟ حتی من پست‌های اول بازی خودت توی ادوار ۹ و ۸ اینا هم نگاه کردم، توشون دقیقا با ایراد و صحبت درباره‌ی تحلیل بالانس بقیه شروع کرده بودی، چطور می‌تونی معتقد باشی بحث درباره‌ی بالانس سودی نداره؟

ترسا

حقیقتا به نظرم وقتی کسی توی پست اولش چند بار می‌گه استرس دارم، احتمال اینکه استرس‌های دیگه‌ای به جز استرس از نرسیدن به تایم رو داشته باشه هم هست. خصوصا استرس این‌که چیزی بنویسه بهش گیر بدن. نشان از ناخوداگاه داره. حالا این بحث به کنار چون ادامه‌ای نداره آن‌چنان.

اما درباره‌ی مورد دوم، مشکل من با اصطلاحیه که انتخاب کردی. آیا برای صحبت از ارتباط بین چند نقش، واقعا اولین کلمه‌ای که به ذهنت می‌رسه «نخ» هست اون هم از نوع کلفت؟ تازه توی پست بعدیت هم خیلی راحت دوباره اومدی گفتی نخ وکیل!
این برای من احتمال اینکه این حرفت نخ گناهکاری باشه رو بالا می‌بره. چندتا حالت وجود داره:
۱) وکیل باشی بخوای نخ بدی به سایر گناهکارها (بعیده برام وکیل بخواد اینجای بازی نخ بده به گناهکارها)
۲) گناهکار باشی بخوای نخ بدی به وکیل (نیازی نیست چون وکیل همه گناهکارها رو می‌شناسه)
۳) ستون پنجم باشی و از این کار بخوای استفاده کنی که غیر مستقیم نخ بدی به گروه‌های گناهکاری و توجهشون رو جلب کنی.
۴) گناهکار باشی و بخوای اینجوری نخ بدی به ستون پنجم تا بهت نخ بده.
۵) بیگناه باشی و بخوای ادای یکی از این چهار حالت رو دربیاری تا گناهکارها رو به اشتباه بندازی، که باز هم نمی‌فهمم چرا باید به این شکل انجامش بدی چون اینجوری بیگناه‌ها رو هم به اشتباه می‌ندازی و درنهایت سودی نداره.
۶) جوکر باشی و بخوای در اسرع وقت اعدام بشی.

حالا حس می‌کنم واکنشت این خواهد بود که متوجه نبودی این حرفت ممکنه نخ باشه مثلا. :دی ولی از نظر من غیرممکنه و تو باهوش‌تر از این حرف‌هایی. اگه واقعا هیچ منظوری نداشتی، حداقل وقتی که من از درباره‌ی اون جمله ازت سوال پرسیدم، باید دوزاریت می‌افتاد که ممکنه نخ باشه و به نظرم خودت رو به اون راه زدی الان :دی

این باشه تا آخر صفحه‌ی ۵.

این پست آرش در مورد ترسا بسیار قابل توجه هست از نظرم.

در مورد رضا یه سوال دارم: رضا جایی گفته بحث در مورد بالانس سودی نداره؟

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
خب در مورد بقیه

مهسا

به هیچ عنوان بازیشو بی گناهی نمیبینم :دی مهسایِ بی گناه تا الان باید به نصفِ افرادِ حاضر تو اینجا گیر میداد ولی نه تنها این کاروُ نکرده بلکه فقط خودش داره جواب سوتی هایی که تو پستش داده ( مثلا بحث سناتور ! ) رو میده و اصلا هم تو جواباش قاطعیت نمیبینم من . بیشتر دوست داره سریع جواب بده و رد شه و گیری هم نمیبینم به کسی داده باشه به اون صورت، کلا سعی کرده آسته بیاد و بره اما خب چه فایده ؟! گرفتمش :)) برا من 60-40 گناهکاره .

آرش

تا اینجا بیشتر سعی کرده حالت های مختلف بالانس رو مطرح کنه و هی ذهنارو به سمت جهات مختلف ببره، من تا الان حس خوب از بازیش نگرفتم، بخصوص که کمترین حالات احتمالی رو هم مطرح کرده مثلا عدم وجود مافیا ! 51-49 برام سیاهه :دی

سفیدترین شخص بازی برام تا اینجا رامتین بوده و رسما حمایت خودمُ اعلام می کنم ازش فعلا :دی

و اما مجددا پویا :

یک سوال: از این کارهایی که به من بستی، من چه سودی قراره ببرم؟

رالف کالیر، خدا پدر مادرشو بیامرزه، مخترع همزن بوده ایشون :)) سودی که تو هم زدن بازی هست تو هیچی نیست، پس نگو من چه سودی می برم .
وقتی آرش میاد ضعیف ترین احتمال بازی رو در نظر میگیره ( عدم وجود مافیا ) و تقریبا 95% معتقدند که مافیا تو بازی هست و شما میای ریپلای میگیری که جمله ت منطقیه، بنظر من که اصلا هم منطقی نیست . :دی بیگناه باید احتمالات ضعیف رو اولویت اخرش قرار بده ولی شما و آرش هی سعی می کنید احتمال های ضعیف رو تو بازی بولد کنید و همین باعث شده حسم منفی باشه بهتون .

در مورد بقیه افراد هم مجددا نظرمو میگم .

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
رالف کالیر، خدا پدر مادرشو بیامرزه، مخترع همزن بوده ایشون :)) سودی که تو هم زدن بازی هست تو هیچی نیست، پس نگو من چه سودی می برم .
وقتی آرش میاد ضعیف ترین احتمال بازی رو در نظر میگیره ( عدم وجود مافیا ) و تقریبا 95% معتقدند که مافیا تو بازی هست و شما میای ریپلای میگیری که جمله ت منطقیه، بنظر من که اصلا هم منطقی نیست . :دی بیگناه باید احتمالات ضعیف رو اولویت اخرش قرار بده ولی شما و آرش هی سعی می کنید احتمال های ضعیف رو تو بازی بولد کنید و همین باعث شده حسم منفی باشه بهتون .

در مورد بقیه افراد هم مجددا نظرمو میگم .

باشه آقای هادی خان. باشه. مخترع همزن هم شناختیم.:دی در ادامه مشخص خواهد شد که سعی من هم زدن بازی هست به قول تو یا جستجوگری به قول خودم. امیدوارم نظرت عوض بشه.

- - - Updated - - -

هادی
ضمنا جواب منم ندادی که چه نقش متفاوتی از نظرت قراره بازی کنم.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
صدرا

درود بر محمدحسین عزیزم، وقتی پستات رو میخونم احساس میکنم دارم با فردوسی وارد بحث میشم، با ما در حد ایرج میرزا گفت و گو کنی بهتره . من جایی به این اشاره ای نداشتم که بگم شما آگاهی داری و قصد پنهان کردنش هم داری، من به این فقط اشاره کردم که این امر گناهکارانه س. بیگناهی که آگاهی گناهکاری نداره چرا باید تو صحبت هاش محافظه کارانه برخورد کنه ؟ کلا بنظرم محافظه کاری تو صحبت بیگناهانه نیست اما اگه نظرت خلاف این هست دوست دارم بشنوم.

از اونجایی که تو گناهکاری هم تیمی هم بودیم بذار یه مخالفت کوچیکی هم با این داشته باشم چون من فکر میکنم تو چه بیگناه و چه گناهکار باشی نقطه قوتت لحن مثبتته و براش تلاش میکنی پس فقط به گناهکاری نباید نسبتش بدی.

بله اگه دقت کرده باشی من دیفالتم رو با حضور مافیا در نظر گرفتم اما نفهمیدم چرا این حق رو به من ندادی وقتی حضور مافیا رو در بازی در نظر گرفتم، تحلیلش هم بکنم ؟ خیلی برام جالب شد ! من در پست بالانسم اشاره کردم که مافیا رو 4-5 ، فرقه رو 3 با حضور وکیل مدافع شیطان در نظر میگیرم چون بنظرم این میزان حداکثری وجود گناهکار در بازی بوده و این کاملا متناسب با این هست که برای بالانس باید قدرت اعدام به نسبت برابر باشه. هم به علت و هم به معلول در همون پست بالانسم اشاره شده، چرا گفتی بدون دلایل خاصی جانم ؟

من هیچ جایی اینجوری نگفتم که محمدامین اگه دیر به بازی بیاد باید از بازی خارج شه، اگه از پست اول من همچین برداشتی کردی برداشتت اشتباه هست. من گفتم اگه ببینم محمدامین دیر به بازی میاد تارگت من میشه، به چراییش هم اشاره کردم و وقتی میگم میتونه تارگت من باشه منظور این نیست که من مستقیما رای به اعدام محمدامین میدم، فکر کنم در جواب فری هم بود که به این موضوع اشاره کردم. گفتم اگه دیر بیاد و از پست هاشم حس منفی بگیرم که فعلا نه دیر اومده نه از پست هاش حس منفی ای گرفتم اما اگه حس منفی بگیرم دیگه بر خلاف قوانین ریاضی منفی در منفی برای من مثبت نمیشه، اون موقه س که میتونم در مورد رای دادن بهش بیشتر فکر کنم. پس پشتوانه گیر من به محمدامین پست مهدی نبوده، صرفا حاوی یک نقل قول مفید از مهدی بوده وگرنه اگه میخواستم طبق صحبت مهدی بگمش تو همون پست اولم از نقل قول مهدی استفاده میکردم. در مورد خط آخرت هم بله، من وقتی یک نفر برام گناهکار باشه حتما سه که کم هست، ده فاز متوالی هم میتونه اولویت رای من باشه، مثل عرفان همین دو سه دور پیش که جادوگر بود و این فقط مختص محمدامین نیست با اینکه من عاشق محمدامینم و حسابش از بقیه سواس.

فدای تو صدرای عزیزم :گل:
من متوجه حرفت هستم صدرا ولی گفتم آیا از من محافظه کاری از نوع گناهکاری دیدی؟ عدم قاطعیت بنظرم طبیعیه چون همین الان هم بعد از 8 صفحه من نتونستم یه بیگناه 70-60 درصدی پیدا کنم. بنظرم سطح بازی واقعاً بالاست و تشخیص به نسبت ادوار قبل سخت تر شده و این مسئله رو من کاملاً حس میکنم لااقل تا اینجا.

در مورد پاراگراف بعدی، من سوال ام این بود که چرا به همین شک نکردی که اصلاً مافیا وجود داره یا نه. اگر میشه این تئوری میزان حداکثری وجود گناهکار رو طبق بالانست یه کمی تشریح کن شاید به درک بهتری برسم. الان درست متوجه نشدم واقعاً.

در مورد محمدامین حرفات رو میپذیرم و صحبت دیگه ای ندارم. اون لحظه برام یه کمی عدم اعتماد به نفس از سمتت تریگر میکرد توی ذهنم، چون من ندیده بودم تو مشخصاً برای گیر دادن به محمدامین اصلاً از کسی دلیل بیاری و حرف خودت رو حجت میدونستی همیشه :دی

سعید و صدرا

اجازه بده قانع نشم از جوابی که دادی. بهانه چیه برادر؟؟؟
اولا که وقتی تو بازی مافیای کلاسیک در زمان برابری تعداد مافیا و شهروند ، مافیا برنده بازی میشه پس تعداد شهروندها طبیعتا بر اساس عرف بازی خیلی بیشتر ( معمولا دو برابر مافیا ) هست. پس تعداد شهروندها زیاده و اگه همو پیدا کنن بخاطر تعداد زیادشون احتمال باختشون کمتره چون تو فاز شب فقط پدرخوانده شلیک میکنه (تازه اگه به هدف بخوره یا نخوره)

اما توی این بازی و بر اساس همه نظراتی که در مورد بالانس گفته شد حداقل 8 و حداکثر 10-11 بیگناه تو بازی باشن (تازه نقش های کرم داری مثل ستون پنجم هم داخلشه)
حالا 2 تا موضوع رو مطرح میکنم دلم میخواد جواب قانع کننده تری بهم بدی. اولین موضوع اینکه تفاوتش با کلاسیک در همین موضوع هست که اونجا فقط شات شب پدرخوانده بود ولی اینجا گروه های گناهکاری بیشترن و بیگناه ها show بشن احتمال شات و یا جذبشون بیشتر میشه. خب الان این کار به نفع بیگناهاست یا گناهکارا؟ وقتی بیگناه ها معلوم نباشن ممکنه گروه های گناهکاری بزنن همو تیکه پاره کنن. چه اصراریه اول بیگناه پیدا کنیم؟؟
موضوع دوم هم اینکه فرض کن به این نتیجه رسیدیم که مثلا تو بیگناهی من نوعی هم بیگناهم. خب فایده اش چیه؟ مثلا من بگم آقا یا خانم ایکس رو اعدام کنیم تو راحت حرف منو قبول میکنی؟ یا انتظار داری وقتی یکیو معرفی کردی برای اعدام ، چشم بسته قبول کنم؟

لزوما قرار نیست در مافیای کلاسیک که فقط مافیا و شهروند داره تعداد شهروندها خیلی بیشتر باشه، این مسئله ای که تو بهش اشاره میکنی به تعداد شرکت کنندگان مربوطه نه مافیای کلاسیک و ... اما فکر کنم من منظورت رو متوجه شدم. شما داری میگی بله ما گروه های گناهکاری ای داریم که همدیگه رو نمیشناسن و این به ضرر بیگناهاس. بیا یک مسئله اینجا باز کنیم ! اگر من و تو بیگناه باشیم و برای همدیگه سفید باشیم میتونیم رو رایمون اجماع کنیم یا نه ؟ آیا این مفید هست یا نیست ؟ ما تو این بازی حدقل 8 و حداکثر 10-11 تا بیگناه داریم به قول خودت، دو یا سه نفر از گروه گناهکاری دیگه (من دارم طبق بالانسی که در نظر دارم پیش میرم صرفا، قرار نیست حتما این بالانس درست باشه.) چقدر میتونه تاثیر گذار باشه این وسط ؟ اون هم در بازی ای که میگیم بازی روز هستش. ما تو این بازی، روزهامون از شب هامون شلوغ تره طبیعتا (استناد به این صحبت که بازی، بازی روز هست.) پس چرا باید بیشتر از روز نگران شب باشیم ؟ گناهکار تیمی مثل مافیا خودشون رو میشناسن، قطعا هدفشون خارج از خودشونه دیگه، حالا دو-سه نفر بیشتر ضدضربه (محاسبه تیم گناهکاریِ دیگه). ما در بیگناهی نقش ضدضربه داریم، ما وقتی بیگناه پیدا میکنیم صرفا برامون سفید میشه. (جمله قبل نسبی هست و بیگناه یا گناهکار صددرصدی هیچوقت پیدا نخواهد شد.)

تو پارگراف بالا خیلی از جواب قسمت اولت رو دادم و بنظرم بیگناها چه همدیگه رو بشناسن، چه نشناسن تاثیری رو این موضوع نداره. چرا فکر میکنی منظور من از پیدا کردن بیگناه اینه که مثلا من بفهمم آرش بیگناهه و بگم عه آرش پیدا شد، بیگناه صد بازیمون آرش هست و ... ! مگه گناهکارا که تیم خودشون رو میشناسن اینجوری پشت هم بازی میکنن ؟ این سوال هایی که وسط جوابم میپرسم هم صرفا استهفام انکاری نیست، اگه بحثی در موردشون داری حتما نظرت رو ارائه بده. داداش اگه قوانین بازی و نقش ها رو خونده باشی که نخوندی نه مافیا میتونه فرقه رو بزنه نه فرقه میتونه مافیا رو جذب کنه و اینکه لزوما چون جفتشون گناهکارن قرار نیست باهم همکاری داشته باشن اگه همه ی بیگناهارو بشناسن. بنظرم برگرد نقش هارو یه بار دیگه بخون منم خسته نکن.

خیر، قرار نیست من اگه میدونم شما بیگناهی بگم شما بیا این بار رو به آقای ایکس رای بده چون من و تو برای هم سفیدیم. اینکه من و تو برای همدیگه سفیدیم دلیل نمیشه قاضی های خوبی هم باشیم اما رو دنبال کردن بحث هامون قطعا خیلی تاثیر داره، بله شما برای من سفیدی و یک بحث خیلی مهم هم بین شما و آقای ایکس شکل گرفته وقتی شما برای من سفیدی خب طبیعتا نگاه من به این بحث خیلی فرق میکنه تا اینکه جفتتون برام خاکستری باشین.

بنظرم همون جواب های قبلیم هم قانع کننده بود. بقیه دوستان هم اگه دوست دارن وارد بحث شن و نظر بدن.

من صحبت هاتون رو تقریباً دنبال کردم و یکی دو نکته به ذهنم رسید که میگم.

1. سعید توی صحبت هاش تز داده بود که بیگناه ها بهتره الان show نشن، در حالی که در جملات قبل تر دلیلش اینه که این باعث میشه شب و روز گناهکارها بیفتن به جون همدیگه جای زدن بیگناه. مشخصاً سعید اینجا احتمالاً اطلاع نداشته که گروه های گناهکاری در شب نمیتونن همدیگه رو بزنن که نشونه ی بدی نیست ذاتاً. لحن هم بی مهابا بنظر میرسید و حس پنهانکاری ازش دریافت نمیشد طبق برداشت من لااقل. فعلاً تا اینجا این رو به فال نیک میگیرم تا در ادامه بازی سعید رو ببینم.

2. جواب صدرا به سعید بنظرم منطقی رسید و خلل و ایراد خاصی من پیدا نکردم.

الان تا این لحظه اگر صحبت های دو نفره شما رو ملاک قرار بدم، احتمال میدم دوگانه ی شما دو بیگناه درش باشه و ممکنه الکی به جون همدیگه افتاده باشید. اگر احیاناً هر دو بیگناه هستید الکی پرخاش نکنید و حرف همدیگه رو دقیق بخونید و صبور باشید. حتی اگر در ادامه ایرادی از دیگری دیدید، دور از فضای احساسی و خشم برید جلو خواهشاً تا بازی هم بتونه درست قضاوت کنه.

پویا

اون عبارت در صورت وجود به همه اون بخش برمی‌گرده. نظرم در مورد اینکه چی هست و چی نیست در پست اول گفته شده.
دو بار در جمله آخر از "اگه می‌شه" استفاده کردی. احترام زیاد نمی‌خواد بذاری به قول دوستت الگری. راحت صبحت کن. حتما می‌شه. چرا نشه؟
جوابتم دادم دیگه تو خط اول. تفاوت رفتاری وجود نداره پس.
حالا اگه دقیق‌تر نظرمُ بخوای،
شیطان و شغال احتمال وجودشون از ستون پنجم و جلاد بیشتره از نظرم. دلیل استدلالی هم نداره. دلیل بالانسی و شناختی داره.
شیطان و شغال نزدیک صد هست. ستون پنجم و جلاد هم بالای 80 درصد.

سوال دیگه‌ای هم هست بگو.

اما، تو فرض کن قطعی و صد درصد گرفتم اصلا. چه نقشی می‌تونه بدونه شغال حتما در بازی هست جز شغال؟

مرسی پویا.
سوال دیگه ای فعلاً ندارم. فقط چون خط بالا رو خطاب به رضا گفته بودی و سوالات ما تقریباً یکسان بود، من شخصاً اتفاقاً تکیه و نیت ام بیشتر روی نقش ستون پنجم بود تا شغال. موافقم که علم به وجود شغال خیلی اهمیت گسترده ای برای بازی نداره. فارغ از اینکه نقش رو دوست نداری هم، سبک بازی تو و درگیری در جبهه های متعدد شبیه نقش های این سبکی در نظر من نبوده لااقل. ستون پنجم ولی برام اهمیت داره، چون این نقش فارغ از اینکه اصلاً خود فرد بازی کنه یا نه، به ناخودآگاه گروه های گناهکاری هم ممکنه برگرده و اگر دقت کنی سوال نسبتاً مشابهی رو از عرفان هم پرسیدم. در مورد دلایلت هم دلیل رو اول رو ببخشید جسارت میکنم به خدا (:fp:) ولی نتونستم بپذیرم چون جمله بندیت این مسئله رو القاء نمیکرد که اون عبارت خاص، کل پاراگراف رو در بر میگیره. دلایل بالانسی و شناختی که گفتی رو میپذیرم چون تو مشخصاً علم و تسلط بالانسی داری.

فری

در همین راستا از همه ی بازیکنا میخوام که نظراتشونو بگن درباره این موضوع. این هم که قرار نیست به قطعیتی برسیم هم درسته اما باز هم کانتکسته و کانتکست داشتن چیز خوبیه.

یکی از موضوعات دیگری که میشه در موردش بحث کرد نحوه برخورد سایر بازیکنان با یک بی گناهی که مورد حمله قرار گرفته است با یک گناهکاره، این ها توی ذهن من با هم تفاوت دارند، اگر من توی لیست خوبام خالی باشه این تفاوت ها رو ممکنه بهشون توجه نکنم، برای مثال یک شخص گناهکار که نقش مهمی داره و مخمصه اش اونقدر جدی نیست به صورت مستقیم از طرف تیمش حمایت ممکنه نشه بلکه اگر دفاعی باشه بصورت نظام مند صورت میگیره، مثل ایجاد موج، یا پرونده سازی بر علیه شخص دیگری و.... اما اگر من بدونم شخصی بیگناهه یا احتمال بالا به بیگناهیش بدم نمیشینم یک گوشه دست بندازم روی دست قطعا سعی میکنم بازی و متوجه کنم که داره اشتباه میکنه. ضمن این که این ذهنیت بی گناه یابی از طرف سایر بیگناهان ایده ی محجوریه و کمتر دیدم توی بازی ها اتفاق بیوفته، غالبا فکر میکنیم چون کسی و نمیشناسیم و تنهاییم تا پایان بازی باید تنها بمونیم. بطور کلی بنظر من یافتن گناهکار یک قابلیت جذاب و خاصه اما از لحاظ اهمیت در زیر مجموعه یافتن بیگناه قرار میگیره، خصوصا در چنین فرمتی. دوست دارم دلایل دوستان و برای کم اهمیت جلوه دادن این روش بخونم.

فری جان چون چندبار نظر همه رو خواستی کوتاه میگم.

بنظر من پیدا کردن بیگناه و گناهکار هر دو مفید هست، منتهی مسیر پیدا کردن بیگناه تا حدودی سخت تره چون همه سعی دارند شبیه بیگناه بازی کنند. بصورت کلی هم من نه مشکلی دارم که چه سبکی رو بخوای دنبال کنی و نه لزوماً این رو دال بر گناهکاری میدونم. قضاوت ام در مورد تو هم معطوف به درگیری مفید و فعالیت و نکته سنجیت توی بازی هست و نه چیز دیگه ای. مثلاً اگر سه فاز رد میشد و کماکان در حال مانیفست دادن و خطابه به کل بازی در مورد چگونگی پیدا کردن بیگناه یا گناهکار بودی من قطعاً نگاه بدبینانه و توجهم بهت بیشتر میشد :دی نکات مثبت بازی تو برای من اون کنش و واکنش هایی بوده که هر از چندی با دیگران داشتی و دیدم. نهایتاً اینا به من اجازه میده سطح جدیت، نکته سنجی، و لحن تو رو قضاوت کنم نه چیز دیگه ای. در مورد باقی موارد هم مادامی که داخل بازی جستجوگری واقعی داشته باشی، برای من تفاوتی نداره که حاصلش ایجاد Chain بیگناهی باشه، یا پیدا کردن گناهکار. هر دو خوب اند.

مهسا

چون نقش شهردار حتما هست، و به نظر من نقشی هست که در مقابل سناتور قرار داره یه جورایی. وقتی شهردار باشه به نظر من سناتورم هست. پس برای همین وجود مافیا برام تقریبا با احتمال خیلی بالایی برقراره. سوال محمدامین رو اینطوری فهمیدم که گفته بود گاد گفته در صورت وجود مافیا سناتور حتما هست. و تو چرا گفتی سناتور برام قطعی‌تر از بقیه است وقتی خود گاد اینو گفته. منم گفتم که این بند که در صورت وجود مافیا سناتور حتما هست یادم نبود اون لحظه. من این بند یادم نبود که واژه قطعی‌تر رو استفاده کردم. وگرنه جایی که گاد گفته مافیا باشه سناتور حتما هست، اشاره به قطعیتش چه معنی میتونه داشته باشه؟

ممنون بابت جواب مهسا. اشاره به قطعیتش لزوماً معنای ثابتی نداره. میتونه پنهان کاری یا عدم نیاز به توجه به بندها توسط یک گناهکار باشه، یا بی دقتی و فراموشی یک بیگناه.

هادی

خب طبق گفته گاد این دور یکی از متفاوت ترین ادوار مافیاس، با نقش های گناهکاری جدید، اگه یه نفر قرار باشه این نقش های جدید رو بازی کنه چه کسی بهتر از شما ؟ دلیل حس منفیم قبل از شروع بازی این بود

درود بر هادی عزیز.
جسارتاً من یه نکته ای رو بگم. در مورد بقیه بحث و دلایلی که برای پویا آوردی صحبتی ندارم و دنبال میکنم حتماً، منتهی این بند بالا که اشاره کردی رو لازم دونستم نظرم رو بگم. بنظرم هر بازیکنی حق داره که از طریق "بایس نقش" فرامتنی مورد قضاوت قرار نگیره. بنظرم ایرادی نداره که از شناخت فرامتنی استفاده باشه و تفاوت بازی فرد با بازی های قبلی خودش بررسی بشه، یا حتی خود من از شناخت و صحبت های پیشین امیر برای حدس بالانس استفاده کردم. منتهی اینکه بگیم آقا یا خانم x احتمالاً گناهکاره چون برای دوری که قراره هیجان انگیز باشه، بهترین و جذابترین گزینه اس بنظرم یه کمی نامردیه :دی میدونم قسمتی از صحبت هاتون هم شوخیه و درک میکنم، فقط صمیمانه میخواستم تقاضا کنم این رو مبنای قضاوت قرار ندی و دلایل دیگه رو در اولویت قرار بدی برای قضاوت در مورد هر شخصی. ببخشید جسارت کردم :گل:

آرش

اینکه بخوای مثل اون دور بیگناهیت بازی کنی و این رو اعلام هم می‌کنی، نمی‌تونه پوششی بر این قضیه باشه که مثلا عمدا می‌خوای شبیه اون دو دور بازی کنی تا ما فکر کنیم تو بیگناهی چون داری شبیه ادوار بیگناهیت بازی می‌کنی؟ مگه مثلا تو این دو دور اخیری که گناهکار بودی، چیز جدیدی برای بازی بیگناهیت یاد نگرفتی و می‌خوای برگردی به همون نقطه‌ی قبلش؟ چون شباهت بین ادوار بیگناهی وقتی باعث می‌شه فکر کنیم طرف بیگناهه که این شباهت ناخوداگاه باشه، اینکه عمدا بخوای شبیه اون بازی کنی و این رو حتی بگی توی تاپیک، حس خوبی نمی‌ده. اگه ممکنه توضیح بده

چطوری آرش؟
فکر کنم یه سوء تفاهمی پیش اومده :دی من خودجوش اعلام نکردم که بیگناهم یا میخوام مثل اون ادوار بازی کنم. پویا ازم اون سوال رو پرسید، و من بهش گفتم چنین قصدی ندارم اصلاً. گفتم فقط دوست دارم دوباره به اون نگاه هم سطح که در اون ادوار داشتم برگردم چون حس میکنم دو دور قبلی خیلی قدرت طلبی کردم و باعث شد از خودم بدم بیاد. قبل از این دور توی مکالمات ام با پویا بارها این رو گفته بودم و پویا این رو میدونست. فکر کنم فقط خودش هم منظورم رو فهمید، و شاید اصلاً من نباید اینجا مطرح میکردم چون دیگران در جریان این قضیه نیستند و علم غیب ندارند. درک میکنم.

محمدرضا

محمدرضا جان من عملاً هیچ چیزی از تو ندارم داخل این بازی :دی یعنی حتی پست معارفه ات هم برخلاف پست معارفه عرفان، هیچ دیتایی از تو به بازی نمیده. خواهش میکنم اگر اومدی یه پست جامع بده چون ابزاری برای قضاوت در موردت موجود نیست.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
محمدحسین
متوجه حرفت هستم. منتهی سخته تو یه پست صد بار از کلمات احتمالا، اگر باشه، در صورت وجود، با احتمال قوی و ... استفاده کرد.:دی

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
پویا

ضمنا جواب منم ندادی که چه نقش متفاوتی از نظرت قراره بازی کنم.

سناتور ( فکر نمی کنم بیش از 2 بار تا الان این نقش تو بازی بوده ) شیطان رجیم :دی و استاد اعظم ( با اسم New :)) )

البته اینا همش حدسیاته، هیچ دلیلی ندارم که فعلا یکی از این نقش هارو داری یا اصلا گناهکاری (!) اما خب سعی می کنم با دلایل منطقی برگردم برات

پ.ن : حسم هیچوقت اشتباه نمی کنه پویا خان :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

سناتور ( فکر نمی کنم بیش از 2 بار تا الان این نقش تو بازی بوده ) شیطان رجیم :دی و استاد اعظم ( با اسم New :)) )

البته اینا همش حدسیاته، هیچ دلیلی ندارم که فعلا یکی از این نقش هارو داری یا اصلا گناهکاری (!) اما خب سعی می کنم با دلایل منطقی برگردم برات

پ.ن : حسم هیچوقت اشتباه نمی کنه پویا خان :دی

سناتور دفعه پیش تو تیم ما بوده. گادی امیر هم بود. استاد اعظم هم اسمش فقط جدیده. جادوگر قبلا بودم و همیشه بوده تو نقشا. شیطان هم تیمی نیست.
جمله دومت نیمه اولش خوبه، نیمه دوم نه. "برگردم برات؟" کلا هم مدل حرف‌زدنت با من اینجوریه که انگار یه فرضی گرفتی، هی دنبال دلیل هستی براش و جوابای منم هیچ تاثیری نداره. و این نوع بازی برام به‌شدت ناراحت کننده هست، هر نقشی هم داشته باشی اهمیتی در حرفی که می‌زنم نداره. البته بخوام حدس بزنم می‌گم گناه‌کار نیستی. چون گناه‌کار با من اینجوری رفتار نمی‌کنه در اول بازی.

و اگه حست اشتباه کرد چی هادی خان؟

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سناتور دفعه پیش تو تیم ما بوده. گادی امیر هم بود. استاد اعظم هم اسمش فقط جدیده. جادوگر قبلا بودم و همیشه بوده تو نقشا. شیطان هم تیمی نیست.
جمله دومت نیمه اولش خوبه، نیمه دوم نه. "برگردم برات؟" کلا هم مدل حرف‌زدنت با من اینجوریه که انگار یه فرضی گرفتی، هی دنبال دلیل هستی براش و جوابای منم هیچ تاثیری نداره. و این نوع بازی برام به‌شدت ناراحت کننده هست، هر نقشی هم داشته باشی اهمیتی در حرفی که می‌زنم نداره. البته بخوام حدس بزنم می‌گم گناه‌کار نیستی. چون گناه‌کار با من اینجوری رفتار نمی‌کنه در اول بازی.

و اگه حست اشتباه کرد چی هادی خان؟

من نگفتم امکان نداره فرعی باشی، گفتم احتمالش بیشتره گناهکار تیمی باشی . دلیل نمیشه شیطان نباشی :دی

من دارم برا حسم دنبال دلیل می گردم، نباید ناراحت کننده باشه برات وقتی خورده پورده ای نداری، بالاخره دارم دنبال می کنم ببینم به چی می رسم . اگه حسم اشتباه کنه ؟ خب اولین باری میشه که اشتباه کردم و تجربه میشه برام :دی

فعلا بحث جدیدی ندارم باهات پویا . زورمم بهت نمی رسه هیچ رقمه . بچرخه تا بقیه رم مثلِ مهسا پیدا کنم براتون :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
من نگفتم امکان نداره فرعی باشی، گفتم احتمالش بیشتره گناهکار تیمی باشی . دلیل نمیشه شیطان نباشی :دی

من دارم برا حسم دنبال دلیل می گردم، نباید ناراحت کننده باشه برات وقتی خورده پورده ای نداری، بالاخره دارم دنبال می کنم ببینم به چی می رسم . اگه حسم اشتباه کنه ؟ خب اولین باری میشه که اشتباه کردم و تجربه میشه برام :دی

فعلا بحث جدیدی ندارم باهات پویا . زورمم بهت نمی رسه هیچ رقمه . بچرخه تا بقیه رم مثلِ مهسا پیدا کنم براتون :دی

خب اون گناه‌کار تیمی که گفتی، دلیل آوردم و نقض شد حرفت.

اتفاقا چون خورده پورده‌ای ندارم ناراحت شدم. وگرنه چنین حرفی نمی‌زدم. تو دلم می‌گفتم داره درست می‌گه بنده خدا.:دی مثل دور قبلی که درست تشخیص دادی برخلاف اکثر بازیکنا.

تجربه می‌شه برات.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین