برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
پویا
نظر شما چیه؟
Its just Khalfi being Khalfi :دی

آرش
حرفت چقدر عجیبه مگه من گفتم بقیه رو دوست ندارم تشخیص بدم؟ آیا بقیه هم اینجوری بازی می‌کنن؟ آیا بقیه هم توی پست اولشون چنین حرفی زدن؟
الآن که برنامه‌ی هادی مشخص شده نظرت چیه درباره‌ش؟ :دی

خب اون حرف‌های مورددار، در اوایل بازی، چه چیزی جز بالانس می‌تونه باشه؟ حتی من پست‌های اول بازی خودت توی ادوار ۹ و ۸ اینا هم نگاه کردم، توشون دقیقا با ایراد و صحبت درباره‌ی تحلیل بالانس بقیه شروع کرده بودی، چطور می‌تونی معتقد باشی بحث درباره‌ی بالانس سودی نداره؟
پویا من توی پست اول بازیم گفتم از نظرم در این مقطع از بازی تحلیل بالانس به درد نمی‌خوره. (صفحه‌ی اوله برید راحت پیدا می‌شه.)
این دور تا الآن هم با هر کی بحث و گفت‌وگو داشتم و سؤال کردم ازش، هیچ‌کدوم حول بحث بالانس نبوده.
این‌که می‌گی تو ادوار 8 و 9 با ایراد درباره‌ی بالانس شروع کردی، چون پست دادن درباره‌ی بالانس اجباری شده چند دوره و خب همه قاعدتاً پست‌های اوایل بازی‌شون درباره‌ی بالانسه و منم ناخواه کشیده می‌شم سمت همین بحث. بماند که رفتم برای صدرا آوردم پست دور قبلم رو که گفتم من همیشه تا قبل از اجباری شدن تحلیل بالانس از این بحث دوری می‌کردم. این دور هم تصمیم گرفتم با احترام به گاد البته، بازی‌م رو کلاً با تحلیل بالانس شروع نکنم. می‌بینید که نه خودم تحلیل بالانس کردم نه درباره‌ی تحلیل بقیه چیزی گفتم. چون حداقل صحبت درباره‌ی بالانس به من کمکی نمی‌کنه در این مقطع. :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

آرش

پویا من توی پست اول بازیم گفتم از نظرم در این مقطع از بازی تحلیل بالانس به درد نمی‌خوره. (صفحه‌ی اوله برید راحت پیدا می‌شه.)
این دور تا الآن هم با هر کی بحث و گفت‌وگو داشتم و سؤال کردم ازش، هیچ‌کدوم حول بحث بالانس نبوده.
این‌که می‌گی تو ادوار 8 و 9 با ایراد درباره‌ی بالانس شروع کردی، چون پست دادن درباره‌ی بالانس اجباری شده چند دوره و خب همه قاعدتاً پست‌های اوایل بازی‌شون درباره‌ی بالانسه و منم ناخواه کشیده می‌شم سمت همین بحث. بماند که رفتم برای صدرا آوردم پست دور قبلم رو که گفتم من همیشه تا قبل از اجباری شدن تحلیل بالانس از این بحث دوری می‌کردم. این دور هم تصمیم گرفتم با احترام به گاد البته، بازی‌م رو کلاً با تحلیل بالانس شروع نکنم. می‌بینید که نه خودم تحلیل بالانس کردم نه درباره‌ی تحلیل بقیه چیزی گفتم. چون حداقل صحبت درباره‌ی بالانس به من کمکی نمی‌کنه در این مقطع. :دی

مرسی. رفتم دیدم. حرفت درست نیست که صحبت در مورد بالانس در اون مقطع به درد نمی‌خوره. در هر مقطعی به درد می‌خوره.
منتهی توضیحاتت و سبک بازیت در این رابطه برام قانع کننده هست.

درواقع داشتن چنین اعتقاد اشتباهیُ مشکل‌دار نمی‌بینم؛ باتوجه به اینکه بازی گناه‌کاریت یادمه. بی‌گناهیت هم یادمه.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
پویا
امین خلفی

بخش اول.

اون جمله بیشتر از یکی کم و زیاد بشه چیه؟ متوجه نشدم.
5 مافیا و 2 فرقه رو گفتم جواب ندادی. بله، الآنم جواب ندادی. یه بار دیگه پست قبلی خودتُ بخون. پست منم بخون در اون بخش.

شیطان
دقیق نمی‌خونی. چیزی که من گفتم مربوط به ته بازی بود. حتما در یک راستا هستن در سناریویی که نوشتم.

بخش بعدی. اولا نمی‌تونی سفید بشی. کسی فرقه اعدام کنه احتمال مافیا بودنش کم نمی‌شه. و برعکس. در ادامه، بله متوجه شدم. می‌گی گناه‌کاره. ولی بقیه می‌بینن که هرکی گفتی گناه‌کاره مثلا فرقه درومده، حالا اون وسط بی‌گناهم به قول خودت دادی بیرون. درسته تو نگفتی فرقه‌ست، ولی بقیه که دیدن. ندیدن؟

جوابی که در مورد سوال جدیدم دادی، از نظر بالانسی درست نیست. ولی واردش نمی‌شم. بالانسُ گفتم بنویس ننوشتی. این از اون پیچیده‌تره بحثش. ولی از نظر بی‌گناهی/گناه‌کاری مشکلی نداره و درسته توضیحت. منتهی تاکید من روی فرعی بودن بود. حالا این چیزی هست که بعدا اگه زمانش رسید، تو ذهن من خواهد بود. سوالم الآن اینه. تو خودتُ ول کن اصلا. فرض کن یک بازیکن دیگه اونُ نوشته و من چنین ایرادی بهش گرفتم. احتمال چیزی که گفتم قابل توجه نیست که آدم گوشه ذهنش نگه داره؟

جمله اول: یعنی من یه عددی رو حدودی در نظر گرفتم گفتم یکی کم یا یکی زیاد... تو گفتی نه با توجه به نقش ها ممکنه بیشتر از یکی عددت تغییر بکنه و منم قبول کردم درست میگی :دی
در مورد شیطان هم اوکیه درست میگی ته بازی تقریبا به یه سمت میرن برای موفقیت
در مورد سفید شدن: سفید مطلق که نه ولی چه بخوایم چه نخوایم اینکه تو باعث اعدام و بیرون رفتن یه گناهکار بشی تو ذهن بقیه یه کم سفید میشه دیگه آدم نه؟ یادمه یه دور من دم اعدام بودم جلاد هم بودم گیر سه پیچ داده بودم به صدرا یا ممل یادم نیست کدوم...چرا؟ چون تو ذهن خودم قطعی میدونستم گناهکار بودنش رو و با اعدام اون احساسم بر این بود که میتونم حداقل تا چند فاز خودم رو نگه دارم...پس به نظرم نمیتونی بگی تاثیری نداره این اتفاق

در مورد پاراگراف آخرت
از دید من نگاه کن به قضیه...بدون در نظر گرفتن نقش بالانس میچینی میگی این تعداد(یکی کم و زیاد) مافیا، این تعداد فرقه و اینا... بازم تاکید میکنم بدون در نظر گرفتن نقش...وقتی نقش رو هم در نظر بگیری که من نگرفتم اره ممکنه حتی دوتا هم کم یا زیاد بشه تعداد گروه ها
در ادامه من متوجه نشدم چرا میگی فلانی ممکنه فرعی باشه حقیقتا... اینیم که میگی از دید یک نفر دیگه نگاه کن نمیشه واقعا چون از دید خودم مجبورم به قضیه نگاه بکنم...اگه چیزی رو متوجه نشم ازش میپرسم...اگه به دید اون فرد برسم و برام اوکی باشه خب نه مسئله برام حل میشه...برای خود من مسئله حل شده چون گفتم از چه منظر به قضیه نگاه کردم که بالانس رو نوشتم...اره اگه مثلا نقش ها رو در نظر میگرفتم بعد اون بالانس رو میدادم یا مثلا اشاره نمیکردم به حداقل حداکثر تعداد شاید جای کمی تامل داشت ولی خب به نظرم مسئله ساده ست :دی حداقل تو دید من
اگه باز متوجه نشدی داستان چیه بگو تا یه مدل دیگه توضیح بدم

بحث هایی که شکل گرفته توی بازی بعضا دو به دو یا چندین نفره بی زحمت بیاید تو یه پاراگراف توضیح کلی بدین چی بوده داستان، اگه پست مهمی توش هست اشاره بدین حتما، اگه به نتیجه ای رسیده بگین اگرم نرسیده بگین که یه کم گم نکنه آدم بازی رو ممنون

- - - Updated - - -

رضا
Its just Khalfi being Khalfi
پستای منو در جواب پویا خوندی؟ مشکلش کجاست که این حرفو میزنی؟ اگه یه جا یه اشتباهی کرده باشم میتونی این حرفو بزنی... ولی خوندی پست های من رو و بازهم متوجه نشدی؟ یعنی چی این جمله؟
عماد هم یه همچین چیزی رو گفت تقریبا اونم میخوام ببینم اگه پستای بعدی من رو خونده نظرش چیه

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
دلیلی داره صحبت من رو نادیده گرفتی؟
به علاوه
در مورد گفتن بالانس موافقم کاملا، من خودم از کسانی بودم که از صحبت درباره بالانس لذت نمیبردم و بنظرم نوشتن چندتا عدد بی هوده میومد اما یاد گرفتم باهاش cope کنم و از طریق نگاه کردن به بازی به عنوان یک مجموعه تونستم مقوله بالانس و قابل تحمل کنم برای خودم، اون خط اول هم در خطاب به دوستانی هست که همچنان به بالانس و صحبت دربارش گارد دارن و یه جورایی غیر مستقیم داشتم میگفتم که از منطقه امنتون خارج شید چون تا خارج نشید پیشرفت نمیکنید، منتهی نمیخواستم مستقیما بهشون بگم که گارد نگیرن علیهم.
این جملاتت رو متوجه نشدم. الان داری می گی باید از بالانس صحبت شه؟ خب چرا پس این دور این کار رو انجام ندادی؟

ممل:

نادیده نگرفتم، سوالی نپرسیده بودی و فقط نظرتو گفته بودی که مخالفی، ضمنا چون از آخر به اول پستا رو خونده بودم و جواب دادم حس کردم هرچیم بنویسم تکرار مکرراته تقریبا، اگر خودت سوالی داشته باشی بر میگردی.

خط دوم، در باره بالانس نظرمو گفتم دیگه نظرم به آپشن دوم آرش بود، ضمن اینکه بالانس برای من صرفا عدد دادن نیست صحبت درباره تعادل بازی و مسیر بازیه.

صدرا:

اداش لحنت رو تو پست 86 کامل تشریح نکردم که دوباره بیای بپرسی لحنم چطوریه مگه ؟ کی گفته صحبت هام درست نبوده ؟؟ شما درست و غلط رو تعیین میکنی مگه ؟ من اگه صحبت هام درست نبوده اصلا چرا بیانش میکنم پس ! لحنت داره بدتر هم میشه حتی، از چیزی داری دفاع میکنی که حتی حاضر نیستی به مدرکش اشاره کنی که خودم برم بخونم و به نتیجه برسم، مدرک اوردن پیشکشت. چرا اینکه یادم نباشه رضا از صحبت کردن در مورد بالانس رنج میبره واقعا جای تعجب داره !! و اینکه اصلا باشه، از تحلیل بالانس رنج میبره قبول، نمیخوام‌ به حاشیه برم چون بحث من اصلا یک چیز دیگه ای هست و جوابش رو هم گرفتم، اما واقعا چرا اینکه اگه رضا جایی اشاره که کرده که از تحلیل بالانس رنج میبره یادم رفته باشه جای تعجب داره ؟ مگه تو الان یادته همین چندوقت پیش جلو آزمایشگاه چی بهت گفتم ؟ عجبا واقعا ! انتظارا خیلی بیجا شده. اینکه سوال من برای تو میره تو دسته ی گیر بیخود هم برام فاقد اهمیته چون سوال برای من مهم بوده و جوابم هم گرفتم اما بیا مدرکات و مستندات صحبتت رو میخوام رو کنم با اینکه وظیفه تو نبوده که واسه حرفات مدرک بیاری، وظیفه ت بدون سند حرف زدنه که این خودش جای بحث داره.

وقتی به لحن کسی ایراد میگیری نباید بگی ایرادش چیه؟

من با توجه به حافظه خودم میگم درست نبوده.

من با توجه به حافظه خودم،بله.

این لحن بدی که میگی چیه دقیقا؟

دفاع ؟ مگه تو به رضا حمله کردی که دفاع کنم ازش؟ چرا انقدر شلوغش میکنی؟ :دی

این قسمت قرمز، مقایسه ات کاملا غلطه، شناخت از کسی که سالهاست داری باهاش بازی میکنی با یک حرف رندوم جلوی یک آزمایشگاه یکیه بنظرت؟ :|

مدارکی هم که آوردی ثابت نمیکنه رضا از صحبت در باره بالانس خوشش نمیاد، اگر رضا یک بار هم این حرف رو زده باشه که خوشش نمیاد(که زده) کل تحلیل های بالانسشم بیاری باز هم این حقیقت که از صحبت درباره بالانس خوشش نمیاد زیر سوال نمیره.

من کاری به بحث تو و رضا ندارم، اگر میتونی به نتیجه برسونش، خوشحالم میشم، ولی این که اینطوری از کوره در میری چون یک نفر ایرادت رو وارد نمیدونه نشونه خوبی نیست اصلا.

آرش:

توی صحبت‌هاتون گفتید که می‌خواید اوایل بازی بر شناخت بیگناه تمرکز کنید. به نظرتون تو بازی‌ای که احتمال وجود فرقه بالاست، شناخت بیگناه از اوایل بازی چقدر به درد می‌خوره؟ و تصور کنید که یک شخص چند شخص در نیمه‌ی اول بازی، عده‌ای رو با درصد خوبی بیگناه خطاب کرده. بعد مشخص می‌شه که فرقه جذب موفق داشته. شکتون برای اعضای اصلی فرقه یا جذبی‌هاش، به سمت این دو گروه می‌ره یا خیر؟
(اگه کس دیگه‌ای حرف مشابهی زده یا با حرفی مشابه حرف فری و صدرا موافقه هم این رو جواب بده ممکنه جا انداخته باشم. اگه جواب نده و بعدا بفهمم حرف مشابهی زده، بدتر جوابش رو می‌دم )

منطقیش اینه بری اونایی که تو لیست سفیدتن رو بررسی کنی و منتظر تغییر توی سبک و جهتشون باشی، اگر تغییر قابل توجهی داشتن گزینه جذبی ات میشن. اگر که گزینه سفیدت همونی بودی که یه عده دیگه اعلام کردن توی تاپیک سفیدیشو که بیشترم میشه این شک. و بله میتونن باشند، اصولا من اعلام سفیدها رو توی بازی برای بیگناه مناسب نمیدونم. حس میکنم تو هم این برداشت رو کردی، همونطور که در جواب پویا گفتم، قرار نیست چیزی علنی بشه و همه بیان بیگناهاشونو اعلام کنن، مخالفم با این.

وات؟ اون حرفی که من زدم چه ربطی به این حرف تو داشت؟ تو گفتی وقتی بازی فاز روزه، به نفع گناهکارهاست، من گفتم وقتی بازی فاز روزه به نفع بیگناهاست. چه ربطی به اتحاد بین بیگناه‌ها داشت این؟؟

چرا و در چه صورتی به نفع گناهکاراست؟ این رو یادم نمیاد تو همون پست جواب دادم یا خیر ولی اره یادمه که گفتم همکاری تیمی داشتن نقش کلیدی ای ایفا میکنه، این یعنی همون اتحاد داشتن که خودش گیجی و کم میکنه، اینطور نیست؟ من میگم اتحاد منظورم محفل ققنوس تشکیل دادن نیست ها :))، شاید یکم ادبی دارم حرف میزنم، میگم باید بازیکن همون قدر که دنبال گناهکاره حواسشم به بیگناها باشه.

با چه معیاری داری نگاه می‌کنی دقیقا؟ تو وقتی گناهکار اعدام می‌کنی، اطلاعات قوی می‌گیری، راجع به نقشش، راجع به نحوه‌ی اعدام و رای‌ها و ... وقتی بیگناهی اعدام «نمی‌شه» تو چه اطلاعاتی از بازی می‌گیری؟ چه اطلاعاتی به بازی اضافه می‌شه؟

قسمت اولت درسته، منتهی بستگی به شرایط هم داره، همیشه هم اعدام گناهکاری که پیدا کردی اونقدر اطلاعات دقیقی نمیده بهت و کسی که صرفا به گناهکاری یابی اتکا میکنه، اگر رد پاها رو خوب پوشونده باشن گناهکارا، برای یافتن گناهکار بعدی قطعا گیج میشه و چون بیگناهیم توی لیستش نیست گیج ترم میشه.

در قسمت دوم، بی گناه اعدام نشه آره، منتهی تو وقتی ذهنیتت گناهکار یاب باشه فقط به اونایی که مقابلتن دقت میکنی، اما اگر بی گناه یابیتم خوب باشه علاوه بر اونا که مقابل تو ان کسانی که مقابل دیگر بیگناها هم قرار گرفتن برات واضح تر میشن تا حدودی. و بیگناه اعدامم بشه و تو احتمال بالا بدی بی گناه بوده باز هم به نظرم اطلاعات بیشتری میتونی از اعدامش بدست بیاری نسبت به اعدام یک گناهکار. که البته همه اینا باز هم بستگی به اون شرایط داره. من این موضوع و با توجه به اینکه در ادوار اخیر، وصل کردن گناهکارای اعدامی به هم تیمیاش سخت تر شده مطرح کردم، چون در امر رد گم کنی حس میکنم پیشرفت وجود داشته، اما علم بیگناه یابی نه مثلا، یه جوری باید این ترفند و دور زد.

- - - Updated - - -

چرا و در چه صورتی به نفع گناهکاراست؟ *اگر این vigilance ــی که میگم نباشه بین بیگناها*

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آرش:

یه سوال دیگه هم از فری دارم.
احتمال اینکه یک بیگناه در طول بازی (یعنی از اول تا آخرش) مثل یک گناهکار بازی کنه بیشتره، یا احتمال اینکه یک گناهکار مثل یک بیگناه بازی کنه؟

گزینه دوم:دی منظورت اینه که حواسم باشه گول امواج مثبت و نخورم؟ :دی بله هر کی سفیدم بشه برای من تا لحظه آخر مسیرشو دنبال میکنم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آرش:

گزینه دوم:دی منظورت اینه که حواسم باشه گول امواج مثبت و نخورم؟ :دی بله هر کی سفیدم بشه برای من تا لحظه آخر مسیرشو دنبال میکنم.

on second thought، بیگناهه احتمالش بیشتره، چون از یک جایی به بعد برای گناهکار خصوصا در فاز های آخر سخته نقاب و حفظ کردن، اما بیگناهی که از اول تا آخر شبیه گناهکار باشه بر میگرده به شخصیتش به نظرم البته اگر بیگناهی شبیه گناهکار بازی کنه احتمالا خودش واقف نیست به این امر و تا آخر بازی نمیره همون اواسط یا اوایلش قربانی میشه، سواله سخت تر از اونیه که به نظر میاد :)) یک گناهکار یک نقاب و انتخاب میکنه اما حفظش تا آخر سخته، اما یک بیگناه به ندرت شبیه گناهکار بازی میکنه اما اگر اعدام نشه تا آخر همون شکلی پیش میره مگر بیگناهیش با عللی خارج از خودش ثابت بشه یا بر حسب سابقه.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
این پستم در جواب هادی‌عه.
نظر در مورد بقیه پستا و بحثای بازی رو میذارم برای فردا انشالله.

هادی:
به هیچ عنوان بازیشو بی گناهی نمیبینم مهسایِ بی گناه تا الان باید به نصفِ افرادِ حاضر تو اینجا گیر میداد ولی نه تنها این کاروُ نکرده بلکه فقط خودش داره جواب سوتی هایی که تو پستش داده ( مثلا بحث سناتور ! ) رو میده و اصلا هم تو جواباش قاطعیت نمیبینم من . بیشتر دوست داره سریع جواب بده و رد شه و گیری هم نمیبینم به کسی داده باشه به اون صورت، کلا سعی کرده آسته بیاد و بره اما خب چه فایده ؟! گرفتمش برا من 60-40 گناهکاره .

خوشحالم که مجددا باهات بازی میکنم :گل:
هادی جان به هیچ عنوان بیگناه ندیدن شما اگه به عدد تبدیل شه میشه ۴۰ درصد؟ چند چندی با خودت کلا؟
در مورد من چی فکر کردی واقعا؟ :دی یا منو چی فرض کردی؟ :دی
به نصف افراد حاضر در اینجا چرا باید گیر بدم؟ مگه مسابقه شاخ و شونه کشیه؟ وقتی نکته‌ای نظرمو در مورد افرادی غیر از اونهایی که باهاشون مخاطب شدم جلب نکرده، چرا باید بهشون گیر بدم؟ :دی
منظورت از سوتی چیه؟ پستای منو خوندی؟! قضیه سناتور چطوری و از چه زاویه‌ای برات سوتی محسوب میشه؟ شفافتر بگو منظورتو.
من مدل بازیم همیشه همینه. هر جا لازم باشه وارد میشم هر جا نباشه و نیاز نبینم میخونم و رد میشم.
من مسئول احساسات منفی و مثبت هیچکس توی بازی نیستم، چون اسمش روشه، حس! برای حس هیچ منطقی نمیشه آورد. مگر اینکه کل بازی طرف رو بذاری زیر ذره‌بین از اول تا هر جا که لازمه. اگر حس منفی داری امیدوارم با گذر زمان حست فروکش کنه، البته همه اینها در صورتیه که بیگناه باشی. ولی اگر با دلیل و منطق میخوای با من صحبت کنی، من مشتاقم.
بعدم این همه بحث و صحبت و موضوع هست، یعنی چی که حستو گرفتی تو دستت اومدی وسط میدون :)) این سبک بازیت که در پایین میارم واقعا خوشایند نیست که برای اثبات حست دلیل تراشی کنی.
به پویا هم بابت ناراحتیش کاملا حق میدم.

البته اینا همش حدسیاته، هیچ دلیلی ندارم که فعلا یکی از این نقش هارو داری یا اصلا گناهکاری (!) اما خب سعی می کنم با دلایل منطقی برگردم برات

راستی تجربه‌ای که تو در قبال اشتباهت به دست بیاری برای این بازی و بیگناهاش آب و نون نمیشه. من هم مثل پویا معتقدم یه بیگناهی، از نوع جوگیر :))

فقط خواهشا اگر حرف و بحثی با من نداری، و نیازی به جواب من نداری، مرتبا اسممو برای بیان احساست تکرار نکن، هر جا لازم دونستی اقدام کن. چون این سبک بازیت ممکنه منو عصبانی که و به اشتباه بندازه. ممنونم:گل:

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام
من امروز حالم خیلی بد بود نتونستم بیام بازی
فعلا پست مهسا رو جواب میدم تا بعد.

منظورت اینه حرفمو عوض کردم؟چی جواب داده بودم غیر از این؟
نگفته بودی فقط پست صدرا رو خوندی و بقیه رو روخوانی کردی.

من برای بازی شخص شما تکلیف تعیین نکردم. من منظورم اینه یه بیگناه کاری که میکنه اینه. میپرسه، پاسخ رو میشنوه اگر قانع نشد اعلام حس بد و ادامه گفتگو و در انتها حتی رای میده. ولی شما پیش پیش قبل از شنیدن پاسخ من این کارو کردین. شما مختارید هر مدل دلتون میخواد بازی کنی ولی حواست باشه که منم ابزاری جز بازیت برای قضاوتت ندارم.
از بین همه پستا پستی رو برنداشتم، پست صدرا اولین پست بود. گلچین که نکردم از وسط یه پستی رو شانسی انتخاب کنم در ادامه و روز بعدش همین کارو برای بقیه پستا هم کردم و سوالامو پرسیدم.
سوالی که میپرسم کاملا جدیه و برام مهمه که میپرسم. و اسمش روشه، سوال.
ببینین این روش خیلی مسخره است که در پاسخ به اتهام میاین میگین اصلا خودت رفتارت مثل بیگناها نیست که اینطوری حرف زدی.
من بازم میگم اکثر سوالا خیلی ساده بود و مدل پست‌ها شبیه یک بیگناه نبود. حکم ندادم. مشکوک شدم.

این قسمت رو متوجه نشدم. چه سوالی پرسیدم؟

پرسیده بودی که چرا توی پست قبلیم این بحثو مطرح نکردم که جواب دادم.

اینکه انتظار داری من برم تو لاک دفاعی رو درک نمیکنم. من کار اشتباهی نکردم که بخوام دفاع کنم. در مورد نوع ادبیات هم اگر مشکل خاصی هست دقیق‌تر بگو. چیز بدی نگفتم

لاک دفاعی فرق داره با دفاع کردن. وقتی اتهامی مطرح میشه دفاع میکنن. این که مقابل اتهام میای میگی من حکم پیش پیش دادم و این کار یه بیگناه نیست یعنی اولا دقیقا خودت حکم دادی در حالی که حکم دادن در مورد خودتو نشون عدم رفتار بیگناهانه میدونی ثانیا نشونه یه نوع عصبانیته که توی ادبیات پست قبلیت هم مشهود بود و همین شکم رو بیشتر کرد.

- - - Updated - - -

خب الان میبینم که وقتی نبودم، بازی زیاد جلو نرفته. فردا بقیه پستا رو هم میخونم و چیزی توجهمو جلب کرد، توی بحثا شرکت میکنم

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
پویا

بخش اول: الآن و باتوجه به ادامه مکالمه‌مون و توضیحات گاد، شکی که در ذهن من نسبت به تو برجسته (یعنی بیش از شک معمول به بقیه) هست اینه که قربانی باشی. قربانی باید اعدام بشه برای جذب. و اعدام هم یهویی نمی‌شه معمولا. بنابراین ممکنه فرد بیاد از ابتدای بازی جوری پست بده که مشکوک بشه برای عده‌ای. مثلا پست تو برای من مشکوک بود به دلیل نکات دقیقی که داشت (این که نکته دوم اشتباه بوده اصلا، از دقتش کم نمی‌کنه). حالا این میاد تو ذهنم که یه احتمال کمی وجود داره که مهدی فرقه هست و می‌دونه نقشاشون چیه و بر اون اساس اومده نظر داده. یا مافیا هست و تو گروهشون در مورد فرقه بحث شده. ولی چون معمولا ازین اشتباها نمی‌کنی، می‌ریم سراغ احتمال بیشتر. احتمال بیشتر اینه که مهدی فرقه‌ای هست که ترسی از اعدام نداره، بنابراین راحت بازی می‌کنه و هرچی به ذهنش می‌رسه از اول می‌گه و بعد به موقعش یه سوتی می‌ده یا جوری بازی می‌کنه که اعدام بشه. از فازهای ابتدایی هم برای یه سری مشکوک بوده و اونا هم بهش پرداختن و به هدفش می‌رسه. درواقع به‌نظرم اگر قربانی باشی، ورودت مشابه چیزی که دیدیم می‌تونه باشه.
با توضیحاتی که دادی و پست گاد، احتمال گناه‌کاری غیر قربانی بودنت برای من قابل توجه نیست الآن. کم‌وبیش مثل بقیه هست. ولی به دلایلی که گفتم اون احتمال برجسته هست و راه حلشم هم گفتم.

بخش دوم. منظور از مکانیزم جذب اینه که یک فردی که کلا بی‌گناه بوده، یهو گناه‌کار می‌شه و گیر انداختنش بسیار سخته. ضمنا یک عدد از بی‌گناها کم می‌شه. در واقع خود عمل جذب منظورمه. حالا به هرشکلی که باشه، تاثیرش نسبت به اصل کار ناچیزه. درواقع حرفم به توضیحات گاد و اینکه بدون قربانی جذب بشن یا نه ربطی نداشت.

بخش سوم: مقایسه من با خودت در این موارد اشتباه هست. دلیلش هم اینه که گادها (خصوصا امیر) از چند وقت قبل ارسال پست نقش‌ها در تاپیک، اونا رو در تلگرام برای من می‌فرستن و به مرور می‌خونم و روشون فکر می‌کنم و بحث می‌کنیم باهم. بعد از این می‌ده به بقیه بخونن. بعد می‌فرسته تو تاپیک. بنابراین من زمان زیادتری در اختیار دارم. بار اولم منظور در نگاه اول نبود که تا دیدم بگم عه اینجوریه. اگه این بود اصلا در اون رابطه به تو گیر نمی‌دادم. این یک. دو هم اینکه من خودم بالانس نویسم و دقتم در این موارد از هر فرد دیگری بیشتره. بنابراین مقایسه درستی انجام ندادی. اگر یک بازیکن دیگری این حرفُ می‌زد، بله درست بود. سوم اون نصف مورد نصف بحث هست. نصف دیگه‌ش احتمال وجود دو قربانی هست که کسی به جز تو توجه نکرد تا جایی که یادمه.

اعتمادبه‌نفس که داری. بله. خونسردی هم حس شد از پستات. حالا شاید ناخودآگاه بوده و متوجه نشدی. شایدم اشتباه حس شده.
سوال: خونسردی لزوما بده مگه؟ من لزوما منفی نمی‌بینمش. یه جوری گفتی قبول ندارم انگار اتهامه.
با درصدها هم هر کاری دوست داری بکن. من هر توضیحی که به‌نظرم لازم بود دادم. باز اگه سوالی هست بگو.

در مورد بخش اول و اینکه گفتی توجه‌ام به اون نکته (که غلط هم بوده)، با دلایلی که گفتی من رو به قربانی بودن می‌رسونه، که خب برداشت تو هست و کاملا غلط. چه قربانی، چه مافیا و چه هر نقش غیر بی‌گناهی درواقع. چون من همیشه وقتی سوالی ازم بشه بهش دقیق جواب می‌دم. وقتی هم دقیق جواب بدم یعنی به تمام نکات فکر می‌کنم. اون نکته‌ای هم که می‌گی دقیق بوده و گفتم نکته ساده‌ای هست به‌نظرم و کلا باهات اختلاف‌نظر دارم سر به ذهن رسیدنش. این از این.

در مورد بخش دوم و مکانیزم جذب، حله، البته بی‌گناه فقط به نفع فرقه کم نمی‌شه. اما خب اوکیه دیدت.

نه اشتباه نیست. چرا؟ چون خودت هم می‌دونی که من هم شاید همزمان با تو و یا کمی اینور اونورتر با تو همین نقش‌هارو تحویل گرفتم و خیلی وقت قبل از عمومی شدنشون دیدمشون (این که همون موقع خوندم یا نه رو کاری ندارم، من با ذهنیت تو کار دارم که چرا این تفاوت در ذهنت ایجاد شده) چند نفر دیگه هم هستن که این موضوع رو می‌دونن از بین بچه‌هایی که قبلا گاد شدن. پس در اینجا من فرقی بین خودم و تو نمی‌بینم. ضمن اینکه در اینجا بحث زمان مطرح نیست، تو به گفته خودت همون اوایل به این قضیه توجهت جلب شده و بهش رسیدی. منم حرفم این نیست که می‌گم چون به ذهنت رسیده پس گناهکاری یا ربطی به اون نقش داری، من می‌گم وقتی به ذهن تو می‌رسه. به ذهن منم می‌تونه برسه. مخصوصا وقتی که ازم خواسته شده در موردش فکر کنم. و این قسمت مهم‌ترین بخش هست که توجه بهش نداری. درواقع نصف بحث که می‌گی مال احتمال بودن بیش از ۱ قربانی در بازی هست که کسی جز من بهش توجه نداشته، دلیلش اینه که از من مستقیم نظر پرسیده شد در مورد فرقه و تغییرات و تعدادش. در این حالت خب خیلی طبیعیه من یک بررسی دقیق بکنم.
در مورد بحث خارج کردن از گناهکار‌ها هم که می‌گی، اوکیه این‌هارو خودم می‌دونم. ولی تو وقتی برچسب می‌زنی و احتمال واضح قربانی بودن و گزینه پرسش به رئیس پلیس می‌دی، یعنی تقریبا فرد مقابل برات مشکوک هست. مخصوصا که سناریو مطرح می‌کنی که من اومدم خودم رو مشکوک کنم و زیرسازی‌های اعدامم رو بچینم، سوال، واقعا اون پست من چقدر مشکوک بوده؟ چند نفر به اون پست شک کردند، اصلا چند نفر درموردش کامنت دادند؟ تو جوری درمورد اون پست حرف می‌زنی انگار جوکر ارسالش کرده. و این اصلا برای من قابل درک نیست. مشکلی که من دارم اینه که چرا این احتمال قربانی اینقدر باید برات بالا باشه، من فاز قبل عمدا در این رابطه هیچ صحبتی نکردم چون احتمال دادم اون موقع سوبرداشت بشه، و خواستم رئیس پلیس خودش فکر کنه و تصمیم بگیره. اما به‌نظرم تو وقتی گزینه پرسش به یکی از مهم‌ترین بی‌گناهان بازی معرفی می‌کنی، باید واقعا احتمال بالایی تو ذهنت باشه برای گناهکاری فرد وگرنه در این حالت یک پرسش بی‌گناهان رو سوزوندی با این پیشنهادت. یعنی می‌دونی من احساس می‌کنم خودت متوجه هستی که من واقعا کار مشکوکی نکردم و بی‌گناه هم هستم، منتهی سناریو‌هایی که مطرح می‌کنی اتفاقا خیلی جدی و مهم هستن. این تناقض برای من کمی جای سوال داره.

در مورد سوال آخرت، نه خونسردی بد نیست اتفاقا، منتهی نوعی که تو مطرح‌اش کردی به‌نظرم نوع منفیش بود. اگر مخالفت کردم با اون کردم، وگرنه اتفاقا اعتماد به نفس هم می‌تونه منجر به خونسردی بشه. اگر منظورت مثبت بوده، درست حس کردی.

ضمنا یک حس کلی در رابطه با نوع بازیت من رو اذیت می‌کنه که در اینجا به‌نظرم بهتره بگم. من احساسی که از بازی تو دارم بازی بی‌گناهیت نیست. بله متوجهم که نقش‌ها متفاوتن، منتهی حسی که بازیت و نوع سوال‌هات ایجاد می‌کنه نه به فراری شبیه هست، نه به فاوست (می‌دونم اینا بی‌گناه نبودن، هدف بازیشون بی‌گناهانه بوده ولی) برعکس، به دور تروریستت خیلی شبیه هست. یعنی یک تم کاملا منفی با حالت سوپر قدرتمند که براش اهمیتی نداره حتی به بقیه حس منفی بده چون می‌دونه نمی‌تونن کاریش بکنن رو بهم می‌دی. اگر جوابت اینه که برداشت من غلطه و چنین چیزی نیست، ازت خواهش می‌کنم یک‌بار خودت لحن و نوع پست‌هات رو ببینی و تجدیدنظر کنی در این باره.

----

مهسا

ظاهرا این قضیه لایک مشکل‌ساز خواهد بود. وقتی تکه‌ای از صحبتای یکیو لایک میکنی به نظرم اشاره کن که خواننده متوجه بشه. من با قسمتی از پستا موافقم ولی چون با همش موافق نیستم نمیتونم پستی رو لایک کنم.

اینکه گفتم سوال منو کسی پرسیده باشه یا نه اهمیتی نداره، منظورم این نبوده که سوال تکراری میپرسم. منظورم این بوده که اگر اون جمله صدرا برای بقیه جای سوال نبوده و فقط برای من جای سوال بوده، اصلا برام مهم نیست.
ضمنا رامتین بدون شنیدن پاسخم، منو گناهکار خطاب قرار داده یه جورایی. این برام عجیب بود بیشتر تا مورد دیگه.

یعنی من هردفعه که پستی رو لایک کردم باید بیام توضیحات بدم که به خاطر چه قسمتیش بوده؟ این خب نشدنیه. اما من اینجا اعلام می‌کنم که من اگر پستی رو لایک کنم به معنی موافقت کامل با تمام اون پست نیست. احتمالا یک سوال یا یک نکته مهمی که باهاش موافق بودم رو دیدم و خب لایک می‌کنم. روش‌شما ها هم برام قابل احترامه.
توضیحاتت در مورد بحث رامتین هم اوکیه.

---------------

یک انتقادی در کل از جریان بازی دارم، به‌نظرم با اینکه دز چرت و پرت بودن صحبت‌ها خیلی کم بوده و درکل دور روونی رو شاهد هستیم، منتهی یک مقدار این بحث‌های تئوریک در بازی دیگه زیاد و فرسایشی شده. من الان همرو خوندم مثلا، تو یک جاییش با یه سری و تو جاهایی با یه سری دیگه موافقم. خب که چی اصلا الان؟ تو این‌بحث‌ها به‌نظرم راحت می‌شه فعالیت نوارخالی پر کردن به صورت باکلاس رو داشت. دیگه الان که بحث محدودیت پست آنچنان مطرح نیست، خودتون رعایت کنید دیگه. این کاری که داره انجام می‌شه به‌نظرم به نفع گناهکارانه نهایتا.

--------

آرش

در مورد حالت‌هایی که در ارتباط با ترسا گفتی، به‌نظرت وقتی یک فرد می‌تونه جوکر باشه، آیا به دلایل مشابه، نمی‌تونه قربانی باشه؟ (البته یک حالت ۴‌ای در رابطه با گناهکار بودنش مطرح کردی، منتهی اسم نبردی). اگه گناهکار باشه درواقع، چند درصد به‌نظرت قربانی ئه؟ (باز جا داره اشاره کنم که همه این صحبت‌ها یک در صورت وجود به شکل مستتر دارند درخودشون). پویا تو هم به این سوال جواب بده، تو که با اون پست من گزینه پرسش به ذهنت می‌رسه، با این پست که گفتی قابل توجه هم هست، نظرت چیه در رابطه با سوالم؟

-----------

نظر در رابطه با بازی:

به‌نظرم همونطوری که گفتم بازی بیش از حد در بحث‌های تئوریک گیر کرده. شخصا هم با نظرات تئوریک نمی‌تونم افراد رو تشخیص بدم، و مفید هم نمی‌دونم ادامه این روند رو. به‌نظرم از این به بعد مسیر بازی باید مستقیم‌تر باشه. یعنی تقریبا به شیوه‌ای که رضا و پویا درپیش گرفتند. خودم هم تلاش خواهم کرد که به این سمت برم. اگر بحث‌ها مختصر و مفید‌تر باشه قطعا به این قضیه هم کمک خواهد شد.

در مورد بحث‌ها هم بحث و گره مهمی دربازی ندیدم، فقط در مورد بحث هادی و پویا، من اعلام شک از روی بایس رو اعتقادی بهش ندارم. حتی اگر درست باشه. یه حالتی هست که تو یک‌چیزی رو در فرد می‌بینی و مشکوک می‌شی و این باعث می‌شه به بایس ذهنیت هم رجوع کنی و اگر ببینی هم‌مسیر بود، شک‌ات قوی‌تر می‌شه. اما یک جایی هست صرفا دنبال این هستی که برای بایس ذهنیت، استدلال جور کنی. اشکالاتی که هادی از صحبت‌های پویا گرفته بود رو من به این شکل دیدم و از نظرم جای بحث نداشتند. مشکلی هم با حس هادی ندارم و اتفاقا نظر من هم این هست که بازی هادی بازی بی‌گناهیه، منتهی اتهام زدن به این شیوه هیچ فایده‌ای نداره. از هادی می‌خوام ذهنش رو خالی کنه و بدون عینک حس خارج از بازی، به بازی نگاه کنه. در اون حالت شاید بیشتر هم کمک کنه به بازی.

از افرادی که در بازی نیستند یا کمتر در بازی هستند هم می‌خوام که به بازی اضافه بشند. در غیر این صورت، این افراد قطعا از رای‌های من خواهند بود. اهمیتی هم نمی‌دم اگر اشتباه کنم، به حد کافی بی‌گناهان ادوار مافیا از گناهکارانی که دیر به بازی اضافه شدند ضربه خوردند. تکرار این مسئله اصلا جالب نیست. ۱ روز هم الان وقت دارید. بیاید بازی کنید.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
پویا

حالا خودش میاد و جواب می‌ده. ممکن هست یکی بحثی که از نظر من مهمه براش مهم نباشه و برعکس. ولی به نظرم اون نوع بحث برای چاوش مهم هست. معمولا در این موارد یا به اون فرد گیر می‌ده و سوال می‌پرسه ازش یا اگه ببینه حق داره، برعکسش. یعنی به افرادی که ازش سوال می‌پرسن.

آره همچنااااان منتظریم بیاد جواب بده. هر چند بعید میدونم جواب خاصی جز همین وقت تنگ بده.

رضا
اگر انتظار خاصی نداری چرا مطرحش می‌کنی پس

بعضی نکته ها جورین که هر جوابی هم داده بشه نمیتونه اون نکته اولیه رو از بین ببره. اینم از همون مدله. علت مطرح کردنش هم این بود که توجهمو جلب کرد.

مشکلم اینه که اگر اشتباه نکنم تو خودت یه جایی گفتی پویا حالت از بالا نگاه کردن داره به بقیه و تأثیر می‌ذاره رو بازی‌شون؛ بعد خودت وقتی پویا یه تیکه گفته فلان سؤالم مهمه رفتی دیدی آره راست می‌گه. واکنشت هم جوری بود که یعنی ایراد جدی وارد می‌دونی به مهسا؛ من انتظار دارم رامتین همچین گیر و ایرادی رو خودش پیدا کنه در درجه‌ی اول و در درجه‌ی دوم وقتی از یک وضعیتی در بازی انتقاد می‌کنه، خودش چرا به این وضعیت دامن می‌زنه؟ :دی

اون بحث با پویا اگه کامل میخوندی این بود که اون حالت ابهتی که داره باعث نشه بقیه ازش بترسن و اون حرفشو به عنوان نمونه ای از نگاه از بالا ذکر کردم. وگرنه هر کسی توی بازی اثر میذاره. از جمله پویا. این که خودم اولش گیر ندادم هم گفتم اولش توجهمو خوب به خودش جلب نکرد.
حالا نظر خودت کلا در مورد بحثایی که حول محور مهسا هست چیه؟ هم این بحث من و پویا هم بحث سناتور.

شما در حال حاضر کدوم بحث رو مفید می‌دونی و فکر می‌کنی چیزی ازش درمیاد؟ :دی

همین بحث مهسا :دی این نکته ای که الان آرش در مورد ترسا گفت هم منو به فکر فرو برد که در ادامه اشاره میکنم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عماد

رامتین عزیز
با توجه به احتمال اتفاقات بیشتر شب در فازهای میانی این حرف رو زدم...مثلا لباس گرفتن یا مردن و اعلام شدن نقش در حالی که نقش فرد چیز دیگه ای باشه...اینا گره ایجاد میکنه و ادم رو به شک میندازه از نظر من بنابراین من سعی بر این دارم که تا قبل از اینکه فاکتور های دیگه به بازی اضافه بشه درصد های گناهکاری و بیگناهی افراد رو تو ذهنم به یه حد خوبی برسونم

اون قسمتی که میگی در جواب امین تقریبا برعکسش رو گفتم رو لطفا رفرنس بده جواب میدم چون متوجه منظورت نشدم

آره این نکات هم هست و درست میگی. در فازهای میانی مواردی که باعث گمراه شدن میشه هم پیش میاد. ولی در مجموع با دیدن اعدام‌ها، اتفاقات فاز شب و بررسی بحثای قبلی و ارتباطات، به نظرم توی اون فازها بهتر میشه نقشا رو فهمید.

ببین در جواب امین اینو گفتی:
این کاری که گفته شد موافق نیستم علی الخصوص در این شرایط فعلی که بازی هنوز کامل درست و حسابی روشن نشده و یه سریا نیومدن و دوباره علی الخصوص واسه پویا که الردی بازیکن و گاد بسیار قوی هستش و به صورت عادی توانایی تاثیر در افکار عمومی بالایی داره...خدایی نکرده گناهکار باشه و از الان امین شهر هم بشه دیگه نمیشه جمعش کرد به این راحتی

ببین این حرف تقریبا به این معنیه که الان (فازای اولیه همین الانه دیگه :دی) بازی خوب روشن نشده و نمیشه تشخیص داد. خب این به نظرم تا حدی تناقض داره با این که میگی پیدا کردن در فازهای اولیه راحت تر از فازهای میانیه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من پست‌ها رو خوندم و چند نکته بگم

اتهام هادی به پویا اول توجهم رو جلب کرد ولی بعد با فکر کردن بیشتر و دفاعیات پویا تا حد زیادی به نظرم رسید اتهام مهمی نیست و بیشتر از اون گیرهای حسی هادویه :دی خود هادی هم گفت حسش اشتباه نمیکنه و فکر کنم بیشتر حسی گفته که خب حس حجت نمیباشد :دی

نکته ای که پویا از امین خلفی گفت هم به نظرم با شخصیتی که از خلفی میشناسیم چندان نمیتونه چیزی رو ثابت کنه.

اما چیزی که مهمتر بود به نظرم. نکته ای بود که آرش در مورد ترسا گفت. (بحث نخ)
منو به فکر فرو برد. به نظرم نکته مهم و جدی ایه و شایسته است که بیشتر بهش توجه بشه.
منتظر توضیحات ترسا هستم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
با دو حرف مهدی کاملا موافقم

یکی این که بعضی پستا بیش از حد تئوریک و فرسایشی شده و به قول خودش که چی اصلا؟ خودم هم قبل این گفته بودم این پستا فایده خاصی نداره. و با این که میگه بحثا مختصر و مفیدتر بشه هم موافقم.

دوم هم در مورد افرادی که هنوووز توی بازی نیستن. پشتیبانی کاملم رو از حرفای مهدی اعلام میکنم :دی

خب فعلا همین.

من احتمالا بعد از ظهر بتونم بیام ببینم چه خبره. :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
توضیح خلفی در مورد بالانسش رو الان خوندم. اوکی بود به نظرم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

جمله اول: یعنی من یه عددی رو حدودی در نظر گرفتم گفتم یکی کم یا یکی زیاد... تو گفتی نه با توجه به نقش ها ممکنه بیشتر از یکی عددت تغییر بکنه و منم قبول کردم درست میگی :دی
در مورد شیطان هم اوکیه درست میگی ته بازی تقریبا به یه سمت میرن برای موفقیت
در مورد سفید شدن: سفید مطلق که نه ولی چه بخوایم چه نخوایم اینکه تو باعث اعدام و بیرون رفتن یه گناهکار بشی تو ذهن بقیه یه کم سفید میشه دیگه آدم نه؟ یادمه یه دور من دم اعدام بودم جلاد هم بودم گیر سه پیچ داده بودم به صدرا یا ممل یادم نیست کدوم...چرا؟ چون تو ذهن خودم قطعی میدونستم گناهکار بودنش رو و با اعدام اون احساسم بر این بود که میتونم حداقل تا چند فاز خودم رو نگه دارم...پس به نظرم نمیتونی بگی تاثیری نداره این اتفاق

در مورد پاراگراف آخرت
از دید من نگاه کن به قضیه...بدون در نظر گرفتن نقش بالانس میچینی میگی این تعداد(یکی کم و زیاد) مافیا، این تعداد فرقه و اینا... بازم تاکید میکنم بدون در نظر گرفتن نقش...وقتی نقش رو هم در نظر بگیری که من نگرفتم اره ممکنه حتی دوتا هم کم یا زیاد بشه تعداد گروه ها
در ادامه من متوجه نشدم چرا میگی فلانی ممکنه فرعی باشه حقیقتا... اینیم که میگی از دید یک نفر دیگه نگاه کن نمیشه واقعا چون از دید خودم مجبورم به قضیه نگاه بکنم...اگه چیزی رو متوجه نشم ازش میپرسم...اگه به دید اون فرد برسم و برام اوکی باشه خب نه مسئله برام حل میشه...برای خود من مسئله حل شده چون گفتم از چه منظر به قضیه نگاه کردم که بالانس رو نوشتم...اره اگه مثلا نقش ها رو در نظر میگرفتم بعد اون بالانس رو میدادم یا مثلا اشاره نمیکردم به حداقل حداکثر تعداد شاید جای کمی تامل داشت ولی خب به نظرم مسئله ساده ست :دی حداقل تو دید من
اگه باز متوجه نشدی داستان چیه بگو تا یه مدل دیگه توضیح بدم

بحث هایی که شکل گرفته توی بازی بعضا دو به دو یا چندین نفره بی زحمت بیاید تو یه پاراگراف توضیح کلی بدین چی بوده داستان، اگه پست مهمی توش هست اشاره بدین حتما، اگه به نتیجه ای رسیده بگین اگرم نرسیده بگین که یه کم گم نکنه آدم بازی رو ممنون

- - - Updated - - -

رضا

پستای منو در جواب پویا خوندی؟ مشکلش کجاست که این حرفو میزنی؟ اگه یه جا یه اشتباهی کرده باشم میتونی این حرفو بزنی... ولی خوندی پست های من رو و بازهم متوجه نشدی؟ یعنی چی این جمله؟
عماد هم یه همچین چیزی رو گفت تقریبا اونم میخوام ببینم اگه پستای بعدی من رو خونده نظرش چیه

امین خلفی پست 163
خط اول: من نگفتم ممکنه بیش از یکی تغییر بکنه.:دی گفتم همون یکی هم اگه تغییر بکنه، بده. اگر هم چیز دیگری گفتم، منظورم این بوده.
در ادامه، منم نمی‌گم تاثیر نداره. حتما داره. می‌گم سفید نمی‌شی.
در پایان هم متوجه توضیحت شدم. حالا ببینیم در ادامه چی می‌شه و بازیت به چه سمتی می‌ره. این مهم‌تره برام.

پویا

در مورد بخش اول و اینکه گفتی توجه‌ام به اون نکته (که غلط هم بوده)، با دلایلی که گفتی من رو به قربانی بودن می‌رسونه، که خب برداشت تو هست و کاملا غلط. چه قربانی، چه مافیا و چه هر نقش غیر بی‌گناهی درواقع. چون من همیشه وقتی سوالی ازم بشه بهش دقیق جواب می‌دم. وقتی هم دقیق جواب بدم یعنی به تمام نکات فکر می‌کنم. اون نکته‌ای هم که می‌گی دقیق بوده و گفتم نکته ساده‌ای هست به‌نظرم و کلا باهات اختلاف‌نظر دارم سر به ذهن رسیدنش. این از این.

در مورد بخش دوم و مکانیزم جذب، حله، البته بی‌گناه فقط به نفع فرقه کم نمی‌شه. اما خب اوکیه دیدت.

نه اشتباه نیست. چرا؟ چون خودت هم می‌دونی که من هم شاید همزمان با تو و یا کمی اینور اونورتر با تو همین نقش‌هارو تحویل گرفتم و خیلی وقت قبل از عمومی شدنشون دیدمشون (این که همون موقع خوندم یا نه رو کاری ندارم، من با ذهنیت تو کار دارم که چرا این تفاوت در ذهنت ایجاد شده) چند نفر دیگه هم هستن که این موضوع رو می‌دونن از بین بچه‌هایی که قبلا گاد شدن. پس در اینجا من فرقی بین خودم و تو نمی‌بینم. ضمن اینکه در اینجا بحث زمان مطرح نیست، تو به گفته خودت همون اوایل به این قضیه توجهت جلب شده و بهش رسیدی. منم حرفم این نیست که می‌گم چون به ذهنت رسیده پس گناهکاری یا ربطی به اون نقش داری، من می‌گم وقتی به ذهن تو می‌رسه. به ذهن منم می‌تونه برسه. مخصوصا وقتی که ازم خواسته شده در موردش فکر کنم. و این قسمت مهم‌ترین بخش هست که توجه بهش نداری. درواقع نصف بحث که می‌گی مال احتمال بودن بیش از ۱ قربانی در بازی هست که کسی جز من بهش توجه نداشته، دلیلش اینه که از من مستقیم نظر پرسیده شد در مورد فرقه و تغییرات و تعدادش. در این حالت خب خیلی طبیعیه من یک بررسی دقیق بکنم.
در مورد بحث خارج کردن از گناهکار‌ها هم که می‌گی، اوکیه این‌هارو خودم می‌دونم. ولی تو وقتی برچسب می‌زنی و احتمال واضح قربانی بودن و گزینه پرسش به رئیس پلیس می‌دی، یعنی تقریبا فرد مقابل برات مشکوک هست. مخصوصا که سناریو مطرح می‌کنی که من اومدم خودم رو مشکوک کنم و زیرسازی‌های اعدامم رو بچینم، سوال، واقعا اون پست من چقدر مشکوک بوده؟ چند نفر به اون پست شک کردند، اصلا چند نفر درموردش کامنت دادند؟ تو جوری درمورد اون پست حرف می‌زنی انگار جوکر ارسالش کرده. و این اصلا برای من قابل درک نیست. مشکلی که من دارم اینه که چرا این احتمال قربانی اینقدر باید برات بالا باشه، من فاز قبل عمدا در این رابطه هیچ صحبتی نکردم چون احتمال دادم اون موقع سوبرداشت بشه، و خواستم رئیس پلیس خودش فکر کنه و تصمیم بگیره. اما به‌نظرم تو وقتی گزینه پرسش به یکی از مهم‌ترین بی‌گناهان بازی معرفی می‌کنی، باید واقعا احتمال بالایی تو ذهنت باشه برای گناهکاری فرد وگرنه در این حالت یک پرسش بی‌گناهان رو سوزوندی با این پیشنهادت. یعنی می‌دونی من احساس می‌کنم خودت متوجه هستی که من واقعا کار مشکوکی نکردم و بی‌گناه هم هستم، منتهی سناریو‌هایی که مطرح می‌کنی اتفاقا خیلی جدی و مهم هستن. این تناقض برای من کمی جای سوال داره.

در مورد سوال آخرت، نه خونسردی بد نیست اتفاقا، منتهی نوعی که تو مطرح‌اش کردی به‌نظرم نوع منفیش بود. اگر مخالفت کردم با اون کردم، وگرنه اتفاقا اعتماد به نفس هم می‌تونه منجر به خونسردی بشه. اگر منظورت مثبت بوده، درست حس کردی.

ضمنا یک حس کلی در رابطه با نوع بازیت من رو اذیت می‌کنه که در اینجا به‌نظرم بهتره بگم. من احساسی که از بازی تو دارم بازی بی‌گناهیت نیست. بله متوجهم که نقش‌ها متفاوتن، منتهی حسی که بازیت و نوع سوال‌هات ایجاد می‌کنه نه به فراری شبیه هست، نه به فاوست (می‌دونم اینا بی‌گناه نبودن، هدف بازیشون بی‌گناهانه بوده ولی) برعکس، به دور تروریستت خیلی شبیه هست. یعنی یک تم کاملا منفی با حالت سوپر قدرتمند که براش اهمیتی نداره حتی به بقیه حس منفی بده چون می‌دونه نمی‌تونن کاریش بکنن رو بهم می‌دی. اگر جوابت اینه که برداشت من غلطه و چنین چیزی نیست، ازت خواهش می‌کنم یک‌بار خودت لحن و نوع پست‌هات رو ببینی و تجدیدنظر کنی در این باره.

----

مهسا

یعنی من هردفعه که پستی رو لایک کردم باید بیام توضیحات بدم که به خاطر چه قسمتیش بوده؟ این خب نشدنیه. اما من اینجا اعلام می‌کنم که من اگر پستی رو لایک کنم به معنی موافقت کامل با تمام اون پست نیست. احتمالا یک سوال یا یک نکته مهمی که باهاش موافق بودم رو دیدم و خب لایک می‌کنم. روش‌شما ها هم برام قابل احترامه.
توضیحاتت در مورد بحث رامتین هم اوکیه.

---------------

یک انتقادی در کل از جریان بازی دارم، به‌نظرم با اینکه دز چرت و پرت بودن صحبت‌ها خیلی کم بوده و درکل دور روونی رو شاهد هستیم، منتهی یک مقدار این بحث‌های تئوریک در بازی دیگه زیاد و فرسایشی شده. من الان همرو خوندم مثلا، تو یک جاییش با یه سری و تو جاهایی با یه سری دیگه موافقم. خب که چی اصلا الان؟ تو این‌بحث‌ها به‌نظرم راحت می‌شه فعالیت نوارخالی پر کردن به صورت باکلاس رو داشت. دیگه الان که بحث محدودیت پست آنچنان مطرح نیست، خودتون رعایت کنید دیگه. این کاری که داره انجام می‌شه به‌نظرم به نفع گناهکارانه نهایتا.

--------

آرش

در مورد حالت‌هایی که در ارتباط با ترسا گفتی، به‌نظرت وقتی یک فرد می‌تونه جوکر باشه، آیا به دلایل مشابه، نمی‌تونه قربانی باشه؟ (البته یک حالت ۴‌ای در رابطه با گناهکار بودنش مطرح کردی، منتهی اسم نبردی). اگه گناهکار باشه درواقع، چند درصد به‌نظرت قربانی ئه؟ (باز جا داره اشاره کنم که همه این صحبت‌ها یک در صورت وجود به شکل مستتر دارند درخودشون). پویا تو هم به این سوال جواب بده، تو که با اون پست من گزینه پرسش به ذهنت می‌رسه، با این پست که گفتی قابل توجه هم هست، نظرت چیه در رابطه با سوالم؟

-----------

نظر در رابطه با بازی:

به‌نظرم همونطوری که گفتم بازی بیش از حد در بحث‌های تئوریک گیر کرده. شخصا هم با نظرات تئوریک نمی‌تونم افراد رو تشخیص بدم، و مفید هم نمی‌دونم ادامه این روند رو. به‌نظرم از این به بعد مسیر بازی باید مستقیم‌تر باشه. یعنی تقریبا به شیوه‌ای که رضا و پویا درپیش گرفتند. خودم هم تلاش خواهم کرد که به این سمت برم. اگر بحث‌ها مختصر و مفید‌تر باشه قطعا به این قضیه هم کمک خواهد شد.

در مورد بحث‌ها هم بحث و گره مهمی دربازی ندیدم، فقط در مورد بحث هادی و پویا، من اعلام شک از روی بایس رو اعتقادی بهش ندارم. حتی اگر درست باشه. یه حالتی هست که تو یک‌چیزی رو در فرد می‌بینی و مشکوک می‌شی و این باعث می‌شه به بایس ذهنیت هم رجوع کنی و اگر ببینی هم‌مسیر بود، شک‌ات قوی‌تر می‌شه. اما یک جایی هست صرفا دنبال این هستی که برای بایس ذهنیت، استدلال جور کنی. اشکالاتی که هادی از صحبت‌های پویا گرفته بود رو من به این شکل دیدم و از نظرم جای بحث نداشتند. مشکلی هم با حس هادی ندارم و اتفاقا نظر من هم این هست که بازی هادی بازی بی‌گناهیه، منتهی اتهام زدن به این شیوه هیچ فایده‌ای نداره. از هادی می‌خوام ذهنش رو خالی کنه و بدون عینک حس خارج از بازی، به بازی نگاه کنه. در اون حالت شاید بیشتر هم کمک کنه به بازی.

از افرادی که در بازی نیستند یا کمتر در بازی هستند هم می‌خوام که به بازی اضافه بشند. در غیر این صورت، این افراد قطعا از رای‌های من خواهند بود. اهمیتی هم نمی‌دم اگر اشتباه کنم، به حد کافی بی‌گناهان ادوار مافیا از گناهکارانی که دیر به بازی اضافه شدند ضربه خوردند. تکرار این مسئله اصلا جالب نیست. ۱ روز هم الان وقت دارید. بیاید بازی کنید.

مهدی پست 169

یه بخش‌هایی به قول تو اختلاف نظر وجود داره واقعا و دیگه وارد اونا نمی‌شم. خلاصه‌ش هم اینه که اگه اشتباه کرده باشم، به مرور با بازیت در سیستم فکریم این قضیه اصلاح می‌شه.

بخش دوم. خب اون که معلومه. مافیا هم وقتی تیر می‌زنه فقط به نفع خودش کم نمی‌شه.:دی

اولا که من نمی‌دونم تو همزمان با من و کمی اینور اونورتر؟! (یعنی قبل من:دی) نقشا رو تحویل گرفتی. حالا که می‌گی خب باشه تحویل گرفتی. منتهی چیزی که گفتی حاصل اون زود تحویل گرفتنه نبوده. حاصل فکر مجدد بوده. مگر اینکه بگی اون زود گرفتن هم و فکرایی که روش شده هم تاثیر داشته. بعدا که دیدی تیزتر شده دیدت که قابل قبوله این مسئله.
اینکه مقایسه غلطه، یک دلیلش این بود. دلیل بعدیش تفاوت ذهن کسی هست که مثلا بیست دور گاد بوده با بقیه.:دی اگه اینم به‌نظرت تفاوتی نداره، به همون اختلاف نظر که اول گفتیم می‌رسه.
اینکه می‌گی چون از تو به شکل خاص پرسیده شده رفتی دقت کردی و رسیدی، پس طبیعیه رو با یه سوال بازترش می‌کنم. فرض کن یک بازیکن دیگری ازش سوال بشه مثل تو و بره به چیزی که تو گفتی، برسه. اگه برات هیچ شکی ایجاد نمی‌کنه خب هیچی. شاید تو ذهن من زیادی بزرگ شده این داستان. مشخص می‌شه با جلو رفتن زمان.

ادامه حرفت.
اول اینکه چون هیچکس بهش توجه نکرده، پس مشکوک نیست، از نظرم درست نیست. در دور قبلی یا ادوار قبل‌تر نکاتی بوده که فقط من توجه کرده بودم بهش. کم هم نبوده. و البته تعدادی‌شون هم کاملا اشتباه بوده. یعنی چیزی بوده که فقط به ذهن من رسیده و وقتی با بقیه مطرح شده، فهمیدم به ذهن اونا نرسیده بوده. منتهی در ادامه که جلو رفتیم فهمیدم برداشتم اشتباه بوده. اینم فکر نکنید که در مورد خودم گفتم فقط. بقیه بازیکنا هم ممکنه به نکاتی توجه کنن که به ذهن کسی نرسیده قبلش. صرفا برای مورد خودم، دلیل از قبل آوردم.

مطلب بعدی، احتمال چیزی که من گفتمُ داری بزرگ می‌کنی. من یه احتمالی به ذهنم رسیده و مطرحش کردم. و یه پیشنهاد دادم. دلیل اینکه می‌گی واقعا باید احتمال بالای گناه‌کاری بدم، وگرنه یک پرسش سوزوندم هم نمی‌فهمم. اولا که احتمالش برام (اونقدری که تو فکر می‌کنی و از نوشته‌ت مشخصه عصبانی شدی ازش) بالا نبود و نیست. ولی قابل توجه و بررسی بود. اینجا بحث فقط احتمال مطرح نیست. بحث ارزشی که داره اگه درست باشه هم مطرحه. علت پیشنهاد من، شک به قربانی بوده به طور خاص. وگرنه فرضا حس می‌کردم ممکنه فرقه یا مافیا باشی به طور عام، نه به اون شکل پیشنهاد نمی‌دادم. چون اگر قربانی در شب حذف بشه، ارزشش از حذف بقیه بیشتره از دید من. بذار یه مثال بزنم. فرض کن من رئیس پلیس باشم. به 4 نفر شک گناه‌کاری دارم. 3 نفر از نفر چهارم بیشتر. ولی شکم به سه نفر عام هست و به نفر چهارم قربانی. من می‌رم نفر چهارمُ می‌پرسم. ممکنه بگی که تو در این شرایط کاری نداری به نقش و بیشترین شکُ می‌پرسی. خب اختلاف نظر پیش میاد و در مورد بالانس و گادی و ... هم نیست که بگم نظر من درست‌تره. نه. هرکسی دیدی داره و طبق اون عمل می‌کنه. این از بحث احتمالش. یه اصطلاحی هم هست به نام امید ریاضی. که عملا توضیحش دادم. تاکید من رو این بود. و هست.:دی
پس پیشنهادم از نظر خودم درسته. حالا بخش سوزوندن.:دی یه نفری که رئیس پلیسه، اینُ می‌بینه. اگه با من هم‌عقیده باشه می‌پرسه. اگر نه نمی‌پرسه. ممکنه بگی حرف تو وزن زیادی داره. از نظر توجه می‌پذیرم. ولی وقتی گفته شد، ارزشش با بقیه حرفا یکسانه. یعنی دید من اینه که کسی که پلیسه، شاید چون پویا گفته، توجه بیشتری به موضوع بکنه و دقیق‌تر بررسیش کنه، ولی خیلی اشتباهه اگه توجه کرد و براش مشکوک نبود بازم بپرسه و بگه چون پویا گفته بپرسم. اصلا. من یه پیشنهاد دادم. اگه با من هم‌نظر باشه می‌پرسه و اگه نه هم که نه. تو خود بازی هم کسی توجه خاصی به حرف من نکرده در مورد تو تا الآن. پس احتمالش برام پایین‌تر می‌آد نسبت به زمانی که مطرحش کردم.
این پیشنهادا رو هم من همیشه دادم. همون دوری که فراری بودم. دیدم هم اینه که اگه خودم پلیس باشم، دوست دارم افرادی که مورد مشکوکی می‌بینن در بازی پیشنهاد بدن. بررسی می‌کنم. به‌نظر خودم مشکوک بود، می‌پرسم. نبود، نمی‌پرسم.

جمله آخر بخش آبیت هم اصلا درک نمی‌کنم. ببین کاملا ممکنه که چیزی که گفتم اشتباه باشه ها. منتهی من هر نقشی داشته باشم، تاکید می‌کنم هر نقشی، اصلا نمی‌آم فردی که به نظرم بی‌گناهه رو بگم پلیس بپرسه. چون تهش برا خودم بد می‌شه. چنین چیزی اصلا در سیستم من نیست. سبک بازی من اینه که اگر گناه‌کار باشم هم، به فردی که برام مشکوکه توجه می‌کنم. هیچ موقع دلیل نمی‌سازم برای کسی که حس کنم بی‌گناهه. چون نمی‌تونم ازش دفاع کنم بعدا و چیزی که نتونم ازش دفاع کنم نمی‌گم.

بخش بعدی. دقیقا برداشتت غلطه و چنین چیزی نیست. من که نمی‌دونم چی هستی، ولی اگر خودمُ بذارم جای مهدی که بی‌گناه باشه، حس منفیُ ازت می‌پذیرم. طبیعیه برای بی‌گناه. خصوصا تو.
منتهی تو به بقیه هم تعمیمش می‌دی. از این نظر می‌گم برداشتت غلطه. حس نمی‌کنم که لحن و سوال پرسیدنم جوریه که در بقیه به معنی عام حس منفی ایجاد کنه.
ضمنا بازیم به طور خاص شبیه هیچ‌کدوم از موارد قبلی نیست. چون نقشم با اونا فرق داره. ولی کلیت و سبکش همونیه که همیشه بازی می‌کنم از نظر خودم. بی‌گناه که به اون صورت در این سایت بازی نکردم. ولی اگه فراری بی‌گناه فرض بشه و اون 2 فازم در دور نهم، از نظر خودم همین مدلی بوده. فاوست خب مدلش فرق داره چون می‌شناسنش. من تقریبا اگه 80-90 درصد نقشای بازیُ داشتم همین‌جوری بازی می‌کردم. اگه حس منفی می‌ده هم از نظر سبک کاریش نمی‌تونم بکنم، چون همینه واقعا. و البته سعیم اینه که بازیم جوری باشه که اون حس منفی که می‌گی از بین بره.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام و صبح زیباتون بخیر :دی

برم به ادامه‌ی پست‌خوانی دیروزم بپردازم :دی

هادی
یه جای دیگه خوندم آرش نوشته بود :

وجود سناتور به خاطر شهردار هم حقیقتش برای من دلیل صددرصد محکمی نیست

و عجیب تر از اون جواب پویا که میگفت

توضیحت در مورد شهردار و سناتور غیر منطقی نیست. ولی به هر صورت اگر فقط شهردار در بازی باشه، یک امکان مهم به بی‌گناها داده شده که به بقیه نداده. درسته که ممکنه استفاده نکنه یا اشتباه کنه، ولی به هر حال امکان مهمی هست. 1.1 هم خوبه. جواب هوشمندانه‌ای بود.

تا اونجایی که من خوندم گاد صریحا گفته :

ج) اگر مافیا در بازی باشه حتما سناتور داره و بقیه نقش ها (حتی پدرخوانده ) می تونه باشه یا نباشه و اگر فرقه در بازی باشه، حتما استاد اعظم و قربانی داره.

و

ب) شهردار و رئیس پلیس حتما در بازی هستند و بیش از 1 نیستند و از سایر نقش های بیگناهی (بجز بی نقش) اگر باشند تعدادشون بیش از 2 نیست.

پس با یه حساب سرانگشتی با توجه به اینکه اکثرا به وجود مافیا تو بالانس نظر دارند میشه نتیجه گرفت هم شهردار هم سناتور تو بازی داریم :دی
این که وجود یا عدم وجودشون تو بازی براتون قطعی نیست یکم عجیبه برام !

تو اول بازی اومدی گفتی که یک گناهکار کلفت پیدا کردی منتظری که پست بده و این‌ها. تو پست ۱۳۵ اومدی اعلام کردی که اون شخص پویا بوده. قطعا وقتی چنین گناهکار کلفت فرضی‌ای، پویا باشه، توی بازی قبل از اینکه بخوای درموردش اتهامی بزنی، پست‌هاش رو می‌خونی، درست؟ حالا می‌گیم پویا زیاد و طولانی پست داده، شاید همه‌‌ی پست‌هاش رو نخونده باشی، اما دیگه پست یک خطی و واضح ۱۰۵ پویا رو که دیگه باید خونده باشی:
ترسابحث من در مورد احتمال حضور یا عدم حضور مافیا بوده که به نظرم واضحه.

تو یعنی این رو نخونده بودی که اومدی از اون مکالمه‌ی من و پویا اونقدر اعلام تعجب کردی و فکر کردی بحث پویا سر این بوده که مافیا ممکنه سناتور نداشته باشه؟ یه جا دیگه گفتی اتفاقا درست خوندی و برات عجیبه که چرا از نظر پویا بالانس به این نامحتملی باید «منطقی» باشه. جدا از اینکه منطق ربطی به احتمال نداره، پویا کسی بود که توی بحث ما داشت بالانس بدون مافیا رو رد می‌کرد و به من می‌گفت چرا اینقدر احتمالش رو بالا دادی مثلا (که نداده بودم).

اگه نخونده باشی برام عجیبه که نخوندی و اگه خونده باشی برام عجیبه که موضوع رو نفهمیده باشی. این رو توضیح بده :دی

آرش
تا اینجا بیشتر سعی کرده حالت های مختلف بالانس رو مطرح کنه و هی ذهنارو به سمت جهات مختلف ببره، من تا الان حس خوب از بازیش نگرفتم، بخصوص که کمترین حالات احتمالی رو هم مطرح کرده مثلا عدم وجود مافیا ! 51-49 برام سیاهه :دی
خب آرش، کمترین حالات احتمالی رو مطرح کرده و بعد گفته چی؟ گفته احتمالشون کمه یا زیاده؟ اینکه بیای حالات ممکن رو بیان کنی و بگی کدومشون احتمالشون زیاده کدومشون کم کدومشون مثلا غیرممکن، چطور «ذهنا رو به سمت جهات مختلف» می‌بره؟ :دی

پویا
عرفان از کدوم نقش مافیا یا فرقه اسم برده؟ شک کردم. برا همین رفتم دوباره نگاه کردم. دیدم هیچی. مهسا هم کاملا واضحه که کمتر پرداخته. از سناتور اسم برده که کلا قطعی هست. از مزدور هم. والسلام نامه تمام.
بحث ما در رابطه با نقش‌های گناه‌کاری بود نه گناه‌کارها و تعداد و ... . مغلطه‌ش مشخص شد؟ چون اونا به یک میزان نپرداختن.
بخش دوم هم من چیزیُ که اون لحظه فهمیدم جواب دادم. در ادامه یه بار دیگه حرفای امینُ خوندم و جوابمُ تکمیل کردم. که کاملا مرتبط بود و از نظر خودم درست. پست 97 هست که در صفحه 5 هست و نرسیدی بهش هنوز.

در رابطه با محمدحسین هم بگم:
نه محمدحسین و نه هیچ بازیکن دیگری اگه بی‌گناه نباشه، نمی‌تونه مثل اون ادوار بازی بکنه. بالاخره یه جا لو می‌ره. یا از طریق هم‌تیمی یا رای یا هرچی. ممکنه یک نفر فرعی باشه و بتونه بازیشُ به اون حد بی‌گناهی نزدیک بکنه. که اونم به‌نظرم در انتهای بازی می‌شه تشخیص داد.
ادا می‌تونه در بیاره. منتهی چقدر؟:دی بالاخره باید رای بده و در راستای منافع خودش بازی بکنه. یه جایی لو می‌ره.
درمورد مغلطه‌ی حرف امین، متوجه نقطه نظرت شدم :دی هرچند بحثتون دقیقا با منظور من یکسو پیش نرفته، اما با کمی اغماض می‌تونم چیزی که گفتی رو پیوند بدم به جواب خودم اوکیه.

اما اینکه درمورد محمدحسین اینجوری نظر دادی، حقیقتا حس خوبی بهم نداد :دی چون این شروع اولین مکالمه‌ی من با محمدحسین در این بازی بود و قطعا بخشیش با هدف گرفتن واکنش هست و خودت هم بدون شک این رو می‌دونی. وقتی می‌آی اینجوری جواب سوال یک نفر دیگه از یک نفر دیگه رو می‌دی، بخش بزرگی از فشار رو از روی دوش کسی که قراره جواب بده برمی‌داری. این باعث می‌شه طرف خیلی راحت‌تر جواب بده و برای مثال اگه گناهکار باشه، با احتمال کمتری رفتار گناهکارانه خواهد داشت چون فشاری مثل قبل روش نیست در جواب دادن به من. این به نظر من خلاف روحیه‌ی جستجوگری هست که یک بیگناه داره، یعنی به نظر من فرد جستجوگر اول صبر می‌کنه ببینه فردی که قراره جواب بده چی می‌گه، بعد خودش به بحث وارد شه نه که اینجوری لقمه‌ی آماده رو بذاره روی میز براش :دی درواقع به نظر من برات مهم نبوده که محمدحسین جواب من رو چطوری می‌ده آیا جوابش بیگناهانه خواهد بود یا گناهکارانه.
اما در مورد خود بحث، به نظرم ربطی نداره، چون اینکه می‌گی (که بالاخره یه جا لو می‌ره) دلیلی نداره که فرد نخواد این کار رو بکنه و ادای ادوار بیگناهیش رو دربیاره، این چیزیه که هزاران بار دیدیم دیگه، که مثلا فرد گناهکار حواسش هست شبیه ادوار بیگناهیش بازی کنه. :دی

محمدحسین
چطوری آرش؟
فکر کنم یه سوء تفاهمی پیش اومده :دی من خودجوش اعلام نکردم که بیگناهم یا میخوام مثل اون ادوار بازی کنم. پویا ازم اون سوال رو پرسید، و من بهش گفتم چنین قصدی ندارم اصلاً. گفتم فقط دوست دارم دوباره به اون نگاه هم سطح که در اون ادوار داشتم برگردم چون حس میکنم دو دور قبلی خیلی قدرت طلبی کردم و باعث شد از خودم بدم بیاد. قبل از این دور توی مکالمات ام با پویا بارها این رو گفته بودم و پویا این رو میدونست. فکر کنم فقط خودش هم منظورم رو فهمید، و شاید اصلاً من نباید اینجا مطرح میکردم چون دیگران در جریان این قضیه نیستند و علم غیب ندارند. درک میکنم.
خوبم قربانت.
به هر حال حرف درگوشی که نداریم وسط تاپیک :دی اینکه میگی حرف من با پویا بود اون خودش می‌فهمه شما نمی‌فهمید خیلی حس خوبی نمی‌ده حقیقتا :دی چیزی که من فهمیدم، این بود که پویا حدس زده بود این دور بیگناهی اما می‌خوای شبیه ادوار گناهکاریت بازی کنی که فاصله‌ی این دو رو کمتر کنی ( پویا: «یه توصیه هم بهت دارم که اگه این دورُ برای نزدیک کردن بی‌گناهی به گناه‌کاریت انتخاب کردی، اصلا تصمیم درستی نگرفتی.») (با توجه به اینکه قبلش ایراد گرفته بود از پستت که محافظه‌‌کاری و این‌ها) اما تو بعد میای می‌گی که نه، اتفاقا این دور می‌خوام شبیه ادوار بیگناهیم بازی کنم. بنابراین حرفی که من می‌زنم سر جای خودش باقیه به نظرم. کلا اینکه بخوای بگی می‌خوام شبیه فلان‌ دور بازی کنم (حالا نگاه هم‌سطح یا هرچی، همه‌اش یه معنی می‌ده در این بحث) به صورت کلی حرفی نیست که از یک بیگناه دربیاد، چه در جواب یک نفر دیگه باشه و چه نه.
اگه دارم اشتباه می‌کنم لطفا توضیحی بیشتر از اینکه خود پویا منظورم رو فهمید و شما نمی‌فهمید بده، چون حقیقتا اصلا حس خوبی بهم نداد این حرفت. :))

این هم تا آخر صفحه‌ی ۸.

- - - Updated - - -

پویا

آرش

نظرم درباره‌ی هادی که به پست قبل رجوع شود.

اما بخش دوم اگه جواب منه که نمی‌دونم چرا پویا رو نقل قول کردی. شاید منظورت این بوده که جواب جفتمون بوده. ولی جواب من نیست این :دی من دارم می‌گم خود تویی که «اوایل» بازی‌ها (مثلا در پست اول/دومت) از روی بالانسی که بقیه گفتن، وارد بازی می‌شدی و مکالمه ایجاد می‌کردی، چطور می‌تونی بگی بحث بالانس در مقطع اولیه‌ی بازی بیهوده‌ست؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من باید برم از عصر هستم دیگه کاملا ایشالا. جوابای فری موند ولی فری هم کامل جواب نداده هنوز.

فری
اینو جواب ندادی هنوز:
فرض کن نقشی داشته باشی که یک قابلیت داشته باشه: یک بار در بازی، می‌تونی یک «نقش» (بیگناه یا گناهکار) رو انتخاب کنی و از فردی که اون نقش رو داره مطلع بشی. نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟ حالا فرض کن نقشی رو که می‌پرسی، دارنده‌اش توی تاپیک اعلام می‌شه، مثلا گاد تو تاپیک می‌گه فلانی فلان نقش رو داره، نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟

اینو هم جواب بده بعد عصر می‌آم صحبت می‌کنیم. مرسی.

-----------
اینم جواب بدم تا هستم

مهدی

به نظرم قربانی رو اصلا نمی‌شه با جوکر در یک گروه قرار داد، خصوصا در این مورد. چون جوکر براش مهم نیست که کی اعدام بشه، اما قربانی باید بعد از جذب‌های استاد اعظم اعدام بشه و قطعا نمی‌خواد مثلا فاز ۲ اعدام بشه. ثانیا اون مورد ۴ ای که من گفتم، خب به نظرم مثلا مافیا بخواد چنین کاری انجام بده و توی تاپیک نخ بده، قطعا نقشی مثل تروریست یا یاکوزا رو می‌ندازه جلو، و فرقه هم بدون شک قربانی رو می‌ندازه جلو نه استاد‌اعظم. حالا تروریست/یاکوزا شاید اونقدر انگیزه‌ی اعدام شدن نداشته باشه به اندازه‌ی قربانی ولی محتمل‌ترین حالت می‌شه توی نقش‌های مافیا. اینکه به طور خاص به قربانی توجه کردی و به نقش‌های مافیا توجه نکردی دلیل خاصی داشت؟

- - - Updated - - -

من دیگه برم اگه چیزی رو جا انداختم منشنم کنید مرسی.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام و عذرخواهی منو بپذیرین نمیخام این دور غر بزنم و وقتتونو بگیرم فقط اینو بدونین تموم اتفاقات پیش بینی شده و نشده این دور سرم اومد و نرسیدم دوشنبه پست بدم و از شانسم مواجه شدم با شلوغترین روز اول تاریخ مافیامون. جزاش رو هم دیدم و دارم میبینم باید 150-60 تا پست بخونم و خودمو تو بازی جا کنم نمیدونم موفق میشم یا نه از نصف شب و امروز صبحه که شروع کردم تیتر وار خوندن و به مرور اضافه میشم بهتون، اول سوالاتی که ازم شده و بعد نظرات در مورد بحثای در جریان تا حد امکان البته چون از ماه قبلم مشخص بود و گفته بودم به گاد که امروز عروسی دعوتم و یه گپ تا ظهر پیدا کردم که بیام برسم به بازی . ایشالا که میرسم.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

امین

یک گناهکار بیشتر به نقش‌های بی‌گناهانِ در بازی فکر می‌کنه یا یک بی‌گناه؟

یک عرفان اینکارو میکنه. حساسیتت قابل درکه برام با توجه به پست اول دور قبلم که خودت گاد بودی ولی این با اون زمین تا اسمون فرقشونه. من برای شروع بازیم چه بیگناه چه گناهکار باید یک نقشه راهی جلو روم باشه و یه دید کلی اول بازی نسبت به شرایط بدست بیارم و بعد با اون برم جلو. بنابراین این پستای اولم به عنوان نقشه راهم هستن و ذهنمو مرتب میکنن. توی نقشهای نوشته شده برای بیگناهان 7 نقش نوشته شده + بی نقش و با بالانسی که حدس زدیم 9-10 بیگناه باید داخل بازی باشن بنابراین من احتمال رو به این دادم که همه نقشای نوشته شده و روشون زحمت کشیده شده بیگناهان داخل بازی باشن چون به حد نساب نمیرسه تعدادشون پس نقش تکراریم ازشون داریم. بخاطر همین نقش بیگناهارو تک تک اسم بردم تا بدونم اول کار با خودمون چند چندیم . اینکارو برای مافیا یا فرقه نمیتونستم بکنم چون تعداد نقشای نوشته شده زیاده و به هیچ وجه نمیشه اونطوری جزیی نقش نوشت مگر پویا باشی :دی ضمنا من از شیطان و جلاد و اون 3 تا فرعی که باهم میتونن باشن هم اسم اوردم از ستون پنجمم که تو بیگناهاست ولی من بیگناه نمیدونمش هم اسم اوردم. پس تمرکز من روی نقشهای بیگناهی نبوده و اون تیکه از نقل قولت که فقط بخش بیگناهارو بولد کردی جالب نبود چون من اسم از نقشای فرعی هم اورده بودم با جزعیات. اینجوری القا شد که من فقط زوم کردم نقشای دقیق بیگناهارو دربیارم که اینطور نبود.

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

پویا

عرفان
5 مافیا و 2 فرقه که جذبش هم با قربانی هست، چجور تعادلی هست؟ من اینا رو بدم، می‌گم فرقه 1 از 4 ببره.

اره پستای بالانس تو و بقیه رو که خوندم و تو بازخوانی و فکر مجددم پست بالانس خودمو ناقص میدونم و درست میگین مافیا اگر 5 باشه فرقه 3 باید باشه چون بخش قربانی رو من کامل متوجه نشده بودم و حواسم نبود که عین قبل نیست و فرقه یکی رو از دست میده که بتونه حذب کنه. و حتی ستون پنجی که نوشتم ممکنه جذب فرقه بشه ، جزو سهمیه جذب حساب میشه. بنابراین من هم فرقه رو 3 میدونم و با نقشایی که براشون نوشتی هم موافقم کاملا بالانس ترین شکل ممکنه.
مافیا رو 4 گرفتی تو با خیاط و یاکوزا که خب اره اینطوری میتونه قوی باشه ولی 4 نفر از 20 نفری که 3 فرقه داخلش هست و نقشای فرعی هم ممکنه هدفشون مافیا باشه و یک نفرشونم توسط پلیس زده شه در بهترین حالت ، تو بازی که فاز روزه از نظر تعدادی کم نمیارن؟ برای منی که از بالانس علم ندارم یه مقدار سخت میاد. البته برای فرقه هم همینه ها نمیدونم ولی من کماکان مافیا5 فرقه 3 میگیرم.

اها میگی ستون اگه جذب مافیا شه اونوقت 6 میشن و یه مقدار آن بالانس میشه من میگم احتمال جذب ستون مگه چقدره؟ اونم توی این بازی که ستونش میتونه هم مافیا هم فرقه رو بپیچونه و سهمیشون بسوزه. احتمالش هست ولی با وجود فرقه ای که میتونه ستونو جذب کنه جذبش برای مافیا یچیز فضاییه بنظرم. فرقه ام جذب کنه انگار یه نفر عادی جذب کرده و جزو سهمیش حساب میشه فک کنم پس جای نگرانی نیست. بله یک درصد احتمال داره مافیا 6 بشه. که اونو نمیدونم گاد روش چه برنامه ای ریخته و بخاطر اون ایا ممکنه مافیا رو 4 کنه و فرقه اولیه رو 3؟ البته شیطانم هست که اونم باید حساب شه. گناهکارا 9 بشن باید از بین 4 فرعی فقط یکیشون باشه و بیگناها 10 کمتر نمیشه که یکیش ستون بشه عملا 9 نفر میشن. همون 4 تا مافیا با نقشای قوی که نوشتی و 3 فرقه و شیطان و یک تا دوتا از بین جلاد/جوکر/محافط/شغال با 10 یا 11 بیگناه که ستون توشونه.

##########################################

ممدحسین

عرفان مشخصاً توجه خاصی به نقش "ستون پنجم" چه در چینش بالانس، و چه در توضیحات تکمیلی داشتی که مشکل ام هم بیشتر با این taken for granted بودن وجود نقش بود که از حرفات حس میشد. بندهای گاد رو دوباره خوندم و متوجه شدم هیچ قطعیتی مبنی بر حضور این نقش در بازی نیست. ضمن اینکه از گاد جویا شدم و تایید کرد که حتی احتمال وجود سناتور در بازی هم ارتباطی با وجود قطعی نقش ستون پنجم نداره. از این نظر یه مقداری پرداختت به این نقش برام عجیب بود و خوشحال میشم توضیحاتت رو بشنوم. به خصوص وقتی نوشتی "احتمال جذب ستون هم هست"، انگار حضور این نقش رو توی بازی قطعی در نظر گرفتی و فقط روی درصد احتمال جذب اطمینان نداری.

محمد حسین من تو خط اول یک بالانس چیدم با نظر خودم که توش نقشایی که فکر میکردم هست گذاشتم و ستون هم جزو اون نقشا بود شیطان هم بود جلاد هم بود اون 3 فرعی هم یکیشون بود. خب این نظر من در مورد بالانس هست و خواسته ای که گاد ازم داشته که بالانس رو تحلیل کنین. در ادامه که جزیی تر شدم چون نقش ستون پمنجم در ارتباط با مافیا و فرقه هست و روشون تاثیر میزاره با تحلیل اون تاثیر اسم ستون دوباره اومدم داخل نوشتم. و توجه خاص که ازش صحبت میکنی اتفاق نیفتاده شاید چون خودت توجه خاصی روی این نقش داری در ناخوداگاهت این حس برات ایجاد شده :دی

بعدم میگی ستون رو taken for granted در نظر گرفتی :دی خب باید یه بالانسی حدس بزنم و روی اون حرف بزنم :دی من که علم ندارم به بالانس و اینطوری نبوده که یهو از ناکجا و بدون اینکه بحثی باشه تو خلال حرفام بیام حرف از حتمی بودن وجود ستون در بازی بزنم که تو بیای بگی چطور حتمی گرفتی ستون رو ما که نمیدونیم هست یا نیست! حتمی گرفتنی در کار نیست اینجا . پست بالانس دادیم و من تحلیلم این بوده ستون در بازی هست اوکی؟ حالا طبق بالانس انتخابیم پیش رفتم که اگر در بازی باشه فلان میشه بیسار میشه.

به همون اندازه که ستون با + جدا شده از بقیه ، شیطان و جلاد و اون فرعیا هم جدا شدن و تو توجهت عدل رفت روی متمایز بودن ستون که در اصل تمایزی نداره با بقیه :دی این ینی تو ذهن تو تمایز داره و توجه خاصی روش داشتی . نظرت در این مورد چیه؟

(یه داخل پرانتزم بگم که ریشه این حدس بالانسم هم از کجاست امیر نقش ستون رو خیلی دوست داره و همه میدونن تقریبا و من هر موقع این نقش داخل بازی باشه حدس اولم همیشه بودن ستون توی بازیه)

پویا

در رابطه با عرفان، من به اون بخشی که احتمال داده ایراد نمی‌گیرم. قطعی نیست اون. ولی اینکه ستون پنجمُ اول آورده اون بالا، جالب بود. دقت نکرده بودم. درواقع جایی که استفاده کردی مهمه. مشکل منطقی نداره از دید من ها. چون به نظر منم بی‌گناه نیست. منتهی نوشتنش به اون شکل جای سوال داره. بیاد ببینیم چی می‌گه.

ستون به نظر من بیگناه نیست گناهکارم میتونه نشه این بازی ! از این جهت همیشه در طول بازیای امیر من به دید بیگناه بهش نگاه نمیکنم و گناهکاره برای من . این دور ولی دوز گناهکاریش برای من کمه با توجه به تغییر نقشش و اینکه ممکنه اصلا نخواد جذب بشه و سهمیه میسوزونه از مافیا و فرقه. متفاوته کلا و تو دسته بیگناه قرار نمیگیره برا من به خاطر همین مثل فرعیا جداشده که تعداد بیگناهای خالص رو محاسبه کنم برای شانس برد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خب من جاهایی که ازم اسم برده شده بود رو تموم کردم یه استراحت میکنم میام تا ظهر در مورد کلیت بحثها و نفرات هم تا جایی که یادمه نظر میدم

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
مهسا

منم خوش حالم که مجددا داری با من بازی می کنی :گل::))

اولین جمله ی مشکوکت این بود تو پست اولت :

مافیا میتونه بسته به تعداد بقیه 4 الی 5 نفر باشه. که وجود سناتور برام قطعی‌تر از بقیه هست. در درجه بعدی مزدور هم به خاطر جدید بودن میتونه استفاده بشه.

فکر کنم یکی دیگه هم این گیرُ بهت داده بود. کلمه ی قطعی تر ، اصلا معنی نمیده . یعنی ترِ نه تنها قطعیش نمی کنه بلکه احتمال قطعی بودن شو کمترم می کنه . یکبار هم نه، شما دو بار استفاده کردی از این کلمه و قطعا هم قوانین رو خوندی چون می دونستی شهردار و پلیس تو بازی هستن. ضمنا چند بار سعی کردی بگی چون شهردار هست، سناتورم هست ! در حالی که وجود شهردار ربطی به سناتور نداره، میتونه باشه می تونه نباشه .پس این که دو بار پشت سرهم همچین سوتی ای بدی برام قابل تامله .

هادی جان به هیچ عنوان بیگناه ندیدن شما اگه به عدد تبدیل شه میشه ۴۰ درصد؟ چند چندی با خودت کلا؟
در مورد من چی فکر کردی واقعا؟ یا منو چی فرض کردی؟
به نصف افراد حاضر در اینجا چرا باید گیر بدم؟ مگه مسابقه شاخ و شونه کشیه؟ وقتی نکته‌ای نظرمو در مورد افرادی غیر از اونهایی که باهاشون مخاطب شدم جلب نکرده، چرا باید بهشون گیر بدم؟

بعدم این همه بحث و صحبت و موضوع هست، یعنی چی که حستو گرفتی تو دستت اومدی وسط میدون این سبک بازیت که در پایین میارم واقعا خوشایند نیست که برای اثبات حست دلیل تراشی کنی.

راستش من بازیِ شهردارتُ یادمه تقریبا دور 7 یا 8 بود اگه اشتباه نکنم، به هیچ عنوان مدل بازیت این نبود که بعد از چند روز نه تنها هیچ گیری از پستای بقیه پیدا نکنی، بلکه خودتم تو پستات گیر داشته باشی :دی ضمنا موردِ شما برام مثلِ پویا نیست، پویا فقط حسِ (!) اما شما مرحله حس رو گذروندی و و به مرحله شک رسیدی :دی

و در آخر امیدوارم اگه بیگناهی روند بازیت عوض شه .

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
پستا خیلی زیادن و من اصلا حوصلم نمیکشه بخونم و این خیلی عجیبه :( حس پیری بهم دست داد :43_002:

در رابطه با بحث صدرا و رضا در مورد بالانس من با صدرا موافق نیستم، ولی نمیگمم ایرادش مرض داره. اما به نظر من ایرادش به رضا وارد نیست. یه آدم حتی اگه تحلیل‌گر خوبی هم باشه شاید علاقه‌ای به این موضوع نداره و میتونه از سر خستگی و وقت نداشتن و بی‌حوصلگی یه پست اولیه بدون تحلیل بده. به خاطر همین به نظرم طبق این نمیشه یکیو قضاوت کرد. البته با این هم موافقم که رضارو کلا مشتاق به تحلیل بالانس ندیدم. اگر بیگناهید به جفتتون توصیه میکنم این بحث رو بیخیال بشین. پست 94 فری هم در این زمینه خوب بود. بعد از نوشتن دیدم. حس مثبت داد.

در رابطه با بحث پویا و مهدی طبق صحبتای مهدی حس مثبتی ازش میگیرم، چون جوابهای خوبی در قبال سوالات پویا داده. پویا هم سوالات خوبی پرسیده و خیلی ریزبینانه رفتار کرده. همین ریزبینانه رفتار کردنش در مورد نقش قربانی و اینکه رفتار مهدی رو شبیه قربانی میبینه این جرقه رو در ذهنم ایجاد میکنه که شاید خودش قربانیه، این رو نوشتم و در پست بعدی توضیحاتش به چاوش رو دیدم، قانع‌کننده‌اس. نمیتونی قربانی باشی. ولی استاد اعظم که میتونی باشی :دی البته این فقط یه احتماله. ولی به نظر من هر دوشون نمیتونن بیگناه باشن :)) اگر هر دو اینها بیگناه باشن افراد باقیمونده همه باید گناهکار باشن :)):)) حس درونیم به پویا زیاد مثبت نیست و حس فرقه بودن دارم الان بهش. ولی خب بازیش اوکی بوده. به جز موردی که گفتم و در ادامه میگم.

فری:
سوال: آیا بصورت انفرادی موجب اعدام گناهکاری شدن مفید تره یا نجات بیگناهی از اعدام یا یک مخمصه؟ کدومش کانتکست بیشتری به ما میده؟
موجب اعدام گناهکار شدن. چون با رایهایی که بهش داده شده و نشده و بحثایی که باهاش شده و نشده میشه گناهکار دیگه‌ای هم بیرون کشید. ولی جلوی اعدام یه بیگناه رو گرفتن شبیه حرکت نمایشی تو فوتباله :)) چند نفر معتقدن اون کسی که جلوی اعدامش رو گرفتی بیگناهه؟ مطمئنا تعدادش زیاد نخواهد بود چون اگر بود که اون طرف دم اعدام نبود. بین گناهکارا و بیگناهایی که نمیشناسیشون این کار شدنی نیست به نظرم. اگر یکی سفید باشه از نظر همه بحثش جداستا. ولی وقتی جلوی اعدام یکیو میخوای بگیری عملا از نظر خیلیا سفید نیست دیگه.

پویا:
شیطان مافیا رو نمی‌شناسه. ولی تو فرض کن شیطانی و یه سری اسم بهت دادن و 5 تاشون دارن در یک جهت بازی می‌کنن. تو می‌ری در جهت عکسش؟
خیلی ساده‌انگارانه نگاه کردی به این موضوع! کدوم گروهی راه میفته پشت سر هم و در یه جهت بازی کنه آخه؟

اول اینکه من پیشنهاد دادم. خودش عقل داره. هرکاری صلاح بدونه انجام می‌ده.
دوم اینکه من نگفتم چون ممکنه گناه‌کار باشه بپرسه، گفتم چون ممکنه قربانی باشه بپرسه و قربانی ضد پرسش نیست.
سوم اینکه از مافیا پدرخوانده و از فرقه، استاد اعظم ضد پرسش هستن. تعداد کم شده به نسبت وقتی که من گادم.
چهارم هم که دیگه از بیخ با حرفت مخالفت کنم نخیر اصلا چنین اعتقادی ندارم. اولا بازیکن خوب مثل مهدی زیاد هست و همه رو نمی‌شه ضد پرسش گذاشت. ثانیا امیر خیلی وقتا بازیکن‌های خوبُ ضد پرسش نمی‌ذاره.
بنابراین جنله اصلا از من بعید نیست. در ادوار قبلی هم گفتم مشابه این.

سوالی که برام ایجاد میشه اینه که اون لحظه که این پیشنهادو دادی مهدی چند درصد برات قربانی بود؟
وقتی اینقدر از تاثیر خودت در بازی مطمئنی نمیشه با گفتن اینکه من پیشنهاد دادم خودش عقل داره و فلان این قضیه رو توجیه کنی. گاد گفته بازی بازیه روزه بیشتر. به نظر من بازیکنای موثر و مهم نقشاشون ضد پرسش و ضربه‌اس هر سایدی که باشن. اگر غیر از این باشه بازی بازیه روز نیست. همه بازیکنای مهم که قرار نیست گناهکار باشن فرضا! بازیکنای مهم اگر گناهکار باشن احتمال ضدپرسش بودنشون بالاست. حالا هی بگین نه :دی

در مورد بحث ترسا و رضا با رضا موافقم. کلا من بازی ترسا رو تا اینجا بیگناهانه نمیبینم. نسبت به تعداد پستی که داده فعالیت قابا قبولی ندیدم ازش.

تا پست 140.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین