برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
پویا

اینکه می‌گی چون از تو به شکل خاص پرسیده شده رفتی دقت کردی و رسیدی، پس طبیعیه رو با یه سوال بازترش می‌کنم. فرض کن یک بازیکن دیگری ازش سوال بشه مثل تو و بره به چیزی که تو گفتی، برسه. اگه برات هیچ شکی ایجاد نمی‌کنه خب هیچی. شاید تو ذهن من زیادی بزرگ شده این داستان. مشخص می‌شه با جلو رفتن زمان.

اول اینکه چون هیچکس بهش توجه نکرده، پس مشکوک نیست، از نظرم درست نیست. در دور قبلی یا ادوار قبل‌تر نکاتی بوده که فقط من توجه کرده بودم بهش. کم هم نبوده. و البته تعدادی‌شون هم کاملا اشتباه بوده. یعنی چیزی بوده که فقط به ذهن من رسیده و وقتی با بقیه مطرح شده، فهمیدم به ذهن اونا نرسیده بوده. منتهی در ادامه که جلو رفتیم فهمیدم برداشتم اشتباه بوده. اینم فکر نکنید که در مورد خودم گفتم فقط. بقیه بازیکنا هم ممکنه به نکاتی توجه کنن که به ذهن کسی نرسیده قبلش. صرفا برای مورد خودم، دلیل از قبل آوردم.

مطلب بعدی، احتمال چیزی که من گفتمُ داری بزرگ می‌کنی. من یه احتمالی به ذهنم رسیده و مطرحش کردم. و یه پیشنهاد دادم. دلیل اینکه می‌گی واقعا باید احتمال بالای گناه‌کاری بدم، وگرنه یک پرسش سوزوندم هم نمی‌فهمم. اولا که احتمالش برام (اونقدری که تو فکر می‌کنی و از نوشته‌ت مشخصه عصبانی شدی ازش) بالا نبود و نیست. ولی قابل توجه و بررسی بود. اینجا بحث فقط احتمال مطرح نیست. بحث ارزشی که داره اگه درست باشه هم مطرحه. علت پیشنهاد من، شک به قربانی بوده به طور خاص. وگرنه فرضا حس می‌کردم ممکنه فرقه یا مافیا باشی به طور عام، نه به اون شکل پیشنهاد نمی‌دادم. چون اگر قربانی در شب حذف بشه، ارزشش از حذف بقیه بیشتره از دید من. بذار یه مثال بزنم. فرض کن من رئیس پلیس باشم. به 4 نفر شک گناه‌کاری دارم. 3 نفر از نفر چهارم بیشتر. ولی شکم به سه نفر عام هست و به نفر چهارم قربانی. من می‌رم نفر چهارمُ می‌پرسم. ممکنه بگی که تو در این شرایط کاری نداری به نقش و بیشترین شکُ می‌پرسی. خب اختلاف نظر پیش میاد و در مورد بالانس و گادی و ... هم نیست که بگم نظر من درست‌تره. نه. هرکسی دیدی داره و طبق اون عمل می‌کنه. این از بحث احتمالش. یه اصطلاحی هم هست به نام امید ریاضی. که عملا توضیحش دادم. تاکید من رو این بود. و هست.:دی
پس پیشنهادم از نظر خودم درسته. حالا بخش سوزوندن.:دی یه نفری که رئیس پلیسه، اینُ می‌بینه. اگه با من هم‌عقیده باشه می‌پرسه. اگر نه نمی‌پرسه. ممکنه بگی حرف تو وزن زیادی داره. از نظر توجه می‌پذیرم. ولی وقتی گفته شد، ارزشش با بقیه حرفا یکسانه. یعنی دید من اینه که کسی که پلیسه، شاید چون پویا گفته، توجه بیشتری به موضوع بکنه و دقیق‌تر بررسیش کنه، ولی خیلی اشتباهه اگه توجه کرد و براش مشکوک نبود بازم بپرسه و بگه چون پویا گفته بپرسم. اصلا. من یه پیشنهاد دادم. اگه با من هم‌نظر باشه می‌پرسه و اگه نه هم که نه. تو خود بازی هم کسی توجه خاصی به حرف من نکرده در مورد تو تا الآن. پس احتمالش برام پایین‌تر می‌آد نسبت به زمانی که مطرحش کردم.
جمله آخر بخش آبیت هم اصلا درک نمی‌کنم. ببین کاملا ممکنه که چیزی که گفتم اشتباه باشه ها. منتهی من هر نقشی داشته باشم، تاکید می‌کنم هر نقشی، اصلا نمی‌آم فردی که به نظرم بی‌گناهه رو بگم پلیس بپرسه. چون تهش برا خودم بد می‌شه. چنین چیزی اصلا در سیستم من نیست. سبک بازی من اینه که اگر گناه‌کار باشم هم، به فردی که برام مشکوکه توجه می‌کنم. هیچ موقع دلیل نمی‌سازم برای کسی که حس کنم بی‌گناهه. چون نمی‌تونم ازش دفاع کنم بعدا و چیزی که نتونم ازش دفاع کنم نمی‌گم.

بخش بعدی. دقیقا برداشتت غلطه و چنین چیزی نیست. من که نمی‌دونم چی هستی، ولی اگر خودمُ بذارم جای مهدی که بی‌گناه باشه، حس منفیُ ازت می‌پذیرم. طبیعیه برای بی‌گناه. خصوصا تو.
منتهی تو به بقیه هم تعمیمش می‌دی. از این نظر می‌گم برداشتت غلطه. حس نمی‌کنم که لحن و سوال پرسیدنم جوریه که در بقیه به معنی عام حس منفی ایجاد کنه.
ضمنا بازیم به طور خاص شبیه هیچ‌کدوم از موارد قبلی نیست. چون نقشم با اونا فرق داره. ولی کلیت و سبکش همونیه که همیشه بازی می‌کنم از نظر خودم. بی‌گناه که به اون صورت در این سایت بازی نکردم. ولی اگه فراری بی‌گناه فرض بشه و اون 2 فازم در دور نهم، از نظر خودم همین مدلی بوده. فاوست خب مدلش فرق داره چون می‌شناسنش. من تقریبا اگه 80-90 درصد نقشای بازیُ داشتم همین‌جوری بازی می‌کردم. اگه حس منفی می‌ده هم از نظر سبک کاریش نمی‌تونم بکنم، چون همینه واقعا. و البته سعیم اینه که بازیم جوری باشه که اون حس منفی که می‌گی از بین بره.

بخش اول: باز بستگی داره کی باشه فردی که اون حرف رو می‌زنه. اما نه واقعا شک خاصی ایجاد نمی‌کنه. نهایتا اینه یه سوالی بپرسم. این رو البته در اولین مکالممون هم گفتم بهت.

بخش دوم: ببین من فلسفه کاری که می‌گی رو زیر سوال بردم. تو گفتی اون کار ممکنه برای زیرسازی اعدام باشه (کلمات دقیق رو کاری ندارم حالا، مفهومش مدنظره)، من می‌گم یکی بخواد این کار رو بکنه یه پستی می‌ده که برای عده بیشتری مشکوک باشه. طبیعتا نمیاد ذهن صرفا پویا رو مشکوک کنه که. منم نمی‌گم تو مشکوک نباش، ولی می‌گم به جریان بازی هم فکر کن.

بخش سوم: از کجای نوشته من مشخصه که من عصبانی شدم؟ :دی. تو که با جو دادن مخالفی، نکن این کار رو خودت. من اگر عصبانی باشم همون موقع جوابت رو می‌دم. وقتی می‌گم یک فاز صبر کردم تا چنین چیزی رو بگم، معنیش اینه که دقیقا فرصت فکر کردن رو دادم و هیچ عصبانیتی هم ندارم. یعنی اگه مثلا پویا برای من بی‌گناه بود، مثل دور رویین تنم و چاوش که برام بی‌گناه بود، شاید از چیزایی که علیهم می‌گفت عصبانی هم می‌شدم آره، منتهی به تو چنین حسی ندارم. پس از اتهام و شک ات عصبانی هم نمیشم. نهایتا می‌تونه اقتضای نقش‌ات باشه یا حست به کل اشتباه باشه (که چون تو ذهنم اینه برای تو حق اشتباه کمتری نسبت به کل افراد این جمع قائل هستم)، برای همین کمی بیشتر باهات بحث می‌کنم ببینم ته ذهنت چیه. چون مثلا اعتقادم اینه تو بازی من رو می‌شناسی، واقعا من چندبار تا الان در مورد نقش خودم در بازی زیاد حرف زدم، یا سوتی مربوط به نقش یا صحبت‌های درون گروهی دادم؟ در مورد تو بحث قربانی می‌شه، می‌گی من بودم فلان جور بازی نمی‌کردم یا فلان کار نمی‌کردم، خب این رو چرا برای من الان درنظر نمی‌گیری؟ من اگر قربانی باشم یه کاری می‌کنم تو پست دومم گزینه پرسش بشم؟ ببین هیچ مشکلی ندارم که تو به من چه شکی داری‌ها. من اصلا فلسفه بحثم این نیست. بحثم به این خاطره که می‌خوام به تبعات صحبت‌هات دربازی هم فکر کنی و اینقدر راحت از این که فلانی عقل داره خب نکنه، فلانی اثر نگیره، نگذری. قبول کنی یا نکنی، تاثیر حرف تو روی بازی به مراتب بیشتر از بقیه هست. اگر واقعا اینقدر به من شک گناهکاری/قربانی داشتی، که خب باشه پیشنهادتم آره درست بوده. منتهی اگر نداشتی (چون هی در صحبت‌هات می‌گی احتمالش قابل توجه نبوده یا مهدی مرض نداشته و ...)، نباید این کار رو بکنی. چون گفتم عملا یک پرسش پلیس به این شکل به هدر می‌ره. نهایتا هم هیچ توضیحی بابت این اشتباه معلومه که نمی‌دی به بازی. اعدامم که نکردی بخوای توضیح بدی. گفتی پلیس بپرسه. همین.

من خب حس خودم از خوندن کل پست‌هات رو گفتم نه فقط درباره خودم، بنابراین هرچیزی هم گفتم برداشت خودمه. طبیعتا که تعمیم به کل افراد نمی‌دم. بقیه ممکنه همچین حسی نداشته باشند اصلا. درکل هم هدفم این بود به عنوان یک کسی که از روبرو پست‌هات رو می‌خونه بهت بازخورد بدم. و ارزش دیگری نداشت صحبتم. ممنون که توجه می‌کنی.

من تقریبا صحبت بیشتری در این رابطه ندارم مگه پویا چیزی بگه که مهم باشه و بخوام درموردش صحبت کنم. بحث نمی‌خوام فرسایشی بشه تا بتونم تمرکزم رو روی بازی بذارم.
----------

آرش
به نظرم قربانی رو اصلا نمی‌شه با جوکر در یک گروه قرار داد، خصوصا در این مورد. چون جوکر براش مهم نیست که کی اعدام بشه، اما قربانی باید بعد از جذب‌های استاد اعظم اعدام بشه و قطعا نمی‌خواد مثلا فاز ۲ اعدام بشه. ثانیا اون مورد ۴ ای که من گفتم، خب به نظرم مثلا مافیا بخواد چنین کاری انجام بده و توی تاپیک نخ بده، قطعا نقشی مثل تروریست یا یاکوزا رو می‌ندازه جلو، و فرقه هم بدون شک قربانی رو می‌ندازه جلو نه استاد‌اعظم. حالا تروریست/یاکوزا شاید اونقدر انگیزه‌ی اعدام شدن نداشته باشه به اندازه‌ی قربانی ولی محتمل‌ترین حالت می‌شه توی نقش‌های مافیا. اینکه به طور خاص به قربانی توجه کردی و به نقش‌های مافیا توجه نکردی دلیل خاصی داشت؟

خب یعنی اون پست ترسا رو درحدی می‌بینی که فاز ۲ منجر به اعدامش بشه؟
طبیعتا انجام چنین کاری احتمالش از طرف قربانی رو بیشتر می‌دونم تا تروریست/یاکوزا. تروریست و یاکوزا بیشتر نقش درگیرانه و عمل‌گرا در بازی دارند که وقتی تبدیل به مهره سوخته شدند با فدا شدنشون هم کمک کنند. اما خاصیت قربانی تفاوت داره با این‌ها. ضمن اینکه یک دلیل پرسشم به‌خاطر توجه پویا به این مسئله بود چون مکالمه‌ام باهاش در همین مورد هست. خواستم دیدگاهش رو بدونم. مرسی از توضیحت.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام و صبح زیباتون بخیر :دی

برم به ادامه‌ی پست‌خوانی دیروزم بپردازم :دی

هادی

تو اول بازی اومدی گفتی که یک گناهکار کلفت پیدا کردی منتظری که پست بده و این‌ها. تو پست ۱۳۵ اومدی اعلام کردی که اون شخص پویا بوده. قطعا وقتی چنین گناهکار کلفت فرضی‌ای، پویا باشه، توی بازی قبل از اینکه بخوای درموردش اتهامی بزنی، پست‌هاش رو می‌خونی، درست؟ حالا می‌گیم پویا زیاد و طولانی پست داده، شاید همه‌‌ی پست‌هاش رو نخونده باشی، اما دیگه پست یک خطی و واضح ۱۰۵ پویا رو که دیگه باید خونده باشی:

تو یعنی این رو نخونده بودی که اومدی از اون مکالمه‌ی من و پویا اونقدر اعلام تعجب کردی و فکر کردی بحث پویا سر این بوده که مافیا ممکنه سناتور نداشته باشه؟ یه جا دیگه گفتی اتفاقا درست خوندی و برات عجیبه که چرا از نظر پویا بالانس به این نامحتملی باید «منطقی» باشه. جدا از اینکه منطق ربطی به احتمال نداره، پویا کسی بود که توی بحث ما داشت بالانس بدون مافیا رو رد می‌کرد و به من می‌گفت چرا اینقدر احتمالش رو بالا دادی مثلا (که نداده بودم).

اگه نخونده باشی برام عجیبه که نخوندی و اگه خونده باشی برام عجیبه که موضوع رو نفهمیده باشی. این رو توضیح بده :دی

خب آرش، کمترین حالات احتمالی رو مطرح کرده و بعد گفته چی؟ گفته احتمالشون کمه یا زیاده؟ اینکه بیای حالات ممکن رو بیان کنی و بگی کدومشون احتمالشون زیاده کدومشون کم کدومشون مثلا غیرممکن، چطور «ذهنا رو به سمت جهات مختلف» می‌بره؟ :دی

پویا

درمورد مغلطه‌ی حرف امین، متوجه نقطه نظرت شدم :دی هرچند بحثتون دقیقا با منظور من یکسو پیش نرفته، اما با کمی اغماض می‌تونم چیزی که گفتی رو پیوند بدم به جواب خودم اوکیه.

اما اینکه درمورد محمدحسین اینجوری نظر دادی، حقیقتا حس خوبی بهم نداد :دی چون این شروع اولین مکالمه‌ی من با محمدحسین در این بازی بود و قطعا بخشیش با هدف گرفتن واکنش هست و خودت هم بدون شک این رو می‌دونی. وقتی می‌آی اینجوری جواب سوال یک نفر دیگه از یک نفر دیگه رو می‌دی، بخش بزرگی از فشار رو از روی دوش کسی که قراره جواب بده برمی‌داری. این باعث می‌شه طرف خیلی راحت‌تر جواب بده و برای مثال اگه گناهکار باشه، با احتمال کمتری رفتار گناهکارانه خواهد داشت چون فشاری مثل قبل روش نیست در جواب دادن به من. این به نظر من خلاف روحیه‌ی جستجوگری هست که یک بیگناه داره، یعنی به نظر من فرد جستجوگر اول صبر می‌کنه ببینه فردی که قراره جواب بده چی می‌گه، بعد خودش به بحث وارد شه نه که اینجوری لقمه‌ی آماده رو بذاره روی میز براش :دی درواقع به نظر من برات مهم نبوده که محمدحسین جواب من رو چطوری می‌ده آیا جوابش بیگناهانه خواهد بود یا گناهکارانه.
اما در مورد خود بحث، به نظرم ربطی نداره، چون اینکه می‌گی (که بالاخره یه جا لو می‌ره) دلیلی نداره که فرد نخواد این کار رو بکنه و ادای ادوار بیگناهیش رو دربیاره، این چیزیه که هزاران بار دیدیم دیگه، که مثلا فرد گناهکار حواسش هست شبیه ادوار بیگناهیش بازی کنه. :دی

آرش
بله. یکسو پیش نرفت اون بحث.

در مورد هادی یه توضیح کوتاه بدم. اول اینکه همون دور 7 هم اشتباه در استدلال کم نداشت. درسته بعضی حرفاش و رفتارش می‌تونه در دسته گناه‌کارانه قرار بگیره (یعنی درصد گناه‌کار بودنُ بالا ببره، نه اینکه طرف گناه‌کاره)، ولی اینُ که می‌ذارم کنار شخصیتش و بقیه چیزایی که در پستم در موردش گفتم، وزن اینور (بی‌گناهی) برام بیشتره در این مقطع. شاید یه بازیکن دیگه اگه بود، اینجوری نبود.

در مورد محمدحسین. اول اینکه من در این دور از این کارها خواهم کرد اگه لازم بشه (که بیام جواب یک نفرُ که از فردی سوال پرسیده باشه از دید خودم بگم). اینکه حس خوبی نداده، شاید چون جدیده و قبلا انجامش ندادم. اما از نظر چیزایی که گفتی، مشکلی نمی‌بینم. چرا؟ چون در این مورد، جوابی که من دادم از جنس جوابی نیست که محمدحسین بده. این یک. دو هم اینکه خود این هم یه واکنش گرفتن هست که ببینم بعد جواب من چی می‌گه.
در موارد دیگه هم ممکنه یا جواب واضح بوده باشه یا قصد دیگری داشته باشم. خلاف جستجوگری هم نیست. چون من که نمیام جواب همه رو بدم. در موارد خاصی انجام میشه این مسئله.

قسمت بعدشم اختلاف نظر داریم.:دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا:

خیلی ساده‌انگارانه نگاه کردی به این موضوع! کدوم گروهی راه میفته پشت سر هم و در یه جهت بازی کنه آخه؟

سوالی که برام ایجاد میشه اینه که اون لحظه که این پیشنهادو دادی مهدی چند درصد برات قربانی بود؟
وقتی اینقدر از تاثیر خودت در بازی مطمئنی نمیشه با گفتن اینکه من پیشنهاد دادم خودش عقل داره و فلان این قضیه رو توجیه کنی. گاد گفته بازی بازیه روزه بیشتر. به نظر من بازیکنای موثر و مهم نقشاشون ضد پرسش و ضربه‌اس هر سایدی که باشن. اگر غیر از این باشه بازی بازیه روز نیست. همه بازیکنای مهم که قرار نیست گناهکار باشن فرضا! بازیکنای مهم اگر گناهکار باشن احتمال ضدپرسش بودنشون بالاست. حالا هی بگین نه :دی

در مورد بحث ترسا و رضا با رضا موافقم. کلا من بازی ترسا رو تا اینجا بیگناهانه نمیبینم. نسبت به تعداد پستی که داده فعالیت قابا قبولی ندیدم ازش.

تا پست 140.

مهسا پست 180
نخیر. ساده انگارانه نبود. شما متوجه نشدی. مثال من برای انتهای بازی بود. فرض کن 12 نفر مونده. مافیا 5 تاست و احتمال می‌ده که شیطان هم باشه. حتما در یک جهت بازی خواهند کرد. اگه تو این کارُ نمی‌کنی، داری اشتباه می‌کنی از نظرم.:دی

بخش بعدی هم در جواب مهدی کامل‌تر توضیح دادم و چیزی اضافه بر اون ندارم. درصد هم نگرفتم حقیقتا.:دی صرفا قابل توجه بود.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
یه نکته ای توجهمو جلب کرد از همین پستای این صفحه میخوام پابرهنه واردش بشم

مهسا

به نظر من بازیکنای موثر و مهم نقشاشون ضد پرسش و ضربه‌اس هر سایدی که باشن. اگر غیر از این باشه بازی بازیه روز نیست. همه بازیکنای مهم که قرار نیست گناهکار باشن فرضا! بازیکنای مهم اگر گناهکار باشن احتمال ضدپرسش بودنشون بالاست. حالا هی بگین نه

من واقعا متوجه نمیشم هرچقدر به این نوشتت فکر میکنم. "بازیکنای مهم اگر گناهکار باشن ضد پرسشن"
1-چنتا بازیکن مهم داریم به عقیده تو داخل این 20 نفر؟

2- چنتا نقش ضد ضربه و ضد پرسش داریم تو بیگناها؟

گادفادر ، استاد اعظم و شیطان نقشای ضد پرسش گناهکارین. حلاد و جوکرم هستن ولی گناهکار نیست خب طبیعتا. الان میخام ببینم چه تعداد بازیکن مهم داریم به نظرت؟ 3 تا یا بیشتر؟ اگر بیشتره قراره چی بشه ینی فرد مهمی داریم که ممکنه ضد پرسش نباشه و حرف اولت نقض میشه. اینو بی زحمت یه توضیح بده

- - - Updated - - -

ویرایش سوال 2 : چنتا نقش ضد ضربه و پرسش داریم تو گناهکارا

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

بخش اول: باز بستگی داره کی باشه فردی که اون حرف رو می‌زنه. اما نه واقعا شک خاصی ایجاد نمی‌کنه. نهایتا اینه یه سوالی بپرسم. این رو البته در اولین مکالممون هم گفتم بهت.

بخش دوم: ببین من فلسفه کاری که می‌گی رو زیر سوال بردم. تو گفتی اون کار ممکنه برای زیرسازی اعدام باشه (کلمات دقیق رو کاری ندارم حالا، مفهومش مدنظره)، من می‌گم یکی بخواد این کار رو بکنه یه پستی می‌ده که برای عده بیشتری مشکوک باشه. طبیعتا نمیاد ذهن صرفا پویا رو مشکوک کنه که. منم نمی‌گم تو مشکوک نباش، ولی می‌گم به جریان بازی هم فکر کن.

بخش سوم: از کجای نوشته من مشخصه که من عصبانی شدم؟ :دی. تو که با جو دادن مخالفی، نکن این کار رو خودت. من اگر عصبانی باشم همون موقع جوابت رو می‌دم. وقتی می‌گم یک فاز صبر کردم تا چنین چیزی رو بگم، معنیش اینه که دقیقا فرصت فکر کردن رو دادم و هیچ عصبانیتی هم ندارم. یعنی اگه مثلا پویا برای من بی‌گناه بود، مثل دور رویین تنم و چاوش که برام بی‌گناه بود، شاید از چیزایی که علیهم می‌گفت عصبانی هم می‌شدم آره، منتهی به تو چنین حسی ندارم. پس از اتهام و شک ات عصبانی هم نمیشم. نهایتا می‌تونه اقتضای نقش‌ات باشه یا حست به کل اشتباه باشه (که چون تو ذهنم اینه برای تو حق اشتباه کمتری نسبت به کل افراد این جمع قائل هستم)، برای همین کمی بیشتر باهات بحث می‌کنم ببینم ته ذهنت چیه. چون مثلا اعتقادم اینه تو بازی من رو می‌شناسی، واقعا من چندبار تا الان در مورد نقش خودم در بازی زیاد حرف زدم، یا سوتی مربوط به نقش یا صحبت‌های درون گروهی دادم؟ در مورد تو بحث قربانی می‌شه، می‌گی من بودم فلان جور بازی نمی‌کردم یا فلان کار نمی‌کردم، خب این رو چرا برای من الان درنظر نمی‌گیری؟ من اگر قربانی باشم یه کاری می‌کنم تو پست دومم گزینه پرسش بشم؟ ببین هیچ مشکلی ندارم که تو به من چه شکی داری‌ها. من اصلا فلسفه بحثم این نیست. بحثم به این خاطره که می‌خوام به تبعات صحبت‌هات دربازی هم فکر کنی و اینقدر راحت از این که فلانی عقل داره خب نکنه، فلانی اثر نگیره، نگذری. قبول کنی یا نکنی، تاثیر حرف تو روی بازی به مراتب بیشتر از بقیه هست. اگر واقعا اینقدر به من شک گناهکاری/قربانی داشتی، که خب باشه پیشنهادتم آره درست بوده. منتهی اگر نداشتی (چون هی در صحبت‌هات می‌گی احتمالش قابل توجه نبوده یا مهدی مرض نداشته و ...)، نباید این کار رو بکنی. چون گفتم عملا یک پرسش پلیس به این شکل به هدر می‌ره. نهایتا هم هیچ توضیحی بابت این اشتباه معلومه که نمی‌دی به بازی. اعدامم که نکردی بخوای توضیح بدی. گفتی پلیس بپرسه. همین.

من خب حس خودم از خوندن کل پست‌هات رو گفتم نه فقط درباره خودم، بنابراین هرچیزی هم گفتم برداشت خودمه. طبیعتا که تعمیم به کل افراد نمی‌دم. بقیه ممکنه همچین حسی نداشته باشند اصلا. درکل هم هدفم این بود به عنوان یک کسی که از روبرو پست‌هات رو می‌خونه بهت بازخورد بدم. و ارزش دیگری نداشت صحبتم. ممنون که توجه می‌کنی.

من تقریبا صحبت بیشتری در این رابطه ندارم مگه پویا چیزی بگه که مهم باشه و بخوام درموردش صحبت کنم. بحث نمی‌خوام فرسایشی بشه تا بتونم تمرکزم رو روی بازی بذارم.
----------

آرش

خب یعنی اون پست ترسا رو درحدی می‌بینی که فاز ۲ منجر به اعدامش بشه؟
طبیعتا انجام چنین کاری احتمالش از طرف قربانی رو بیشتر می‌دونم تا تروریست/یاکوزا. تروریست و یاکوزا بیشتر نقش درگیرانه و عمل‌گرا در بازی دارند که وقتی تبدیل به مهره سوخته شدند با فدا شدنشون هم کمک کنند. اما خاصیت قربانی تفاوت داره با این‌ها. ضمن اینکه یک دلیل پرسشم به‌خاطر توجه پویا به این مسئله بود چون مکالمه‌ام باهاش در همین مورد هست. خواستم دیدگاهش رو بدونم. مرسی از توضیحت.

بخش اول و دوم، باشه. به جریان بازی هم فکر می‌کنم.
بخش سوم: عصبانی جو نبود. حس بود. ضمنا وقتی نوشتمش در دسته موارد بی‌گناهانه قرارش دادم. می‌گی نشدی هم حتما نشدی. پس می‌گیرم.
در مورد بقیه حرفات هم درک می‌کنم. چیز بیشتری هم اضافه ندارم.
فقط یه جا گفتی اگه باشی کاری نمی‌کنی که گزینه پرسش بشی. اگه شده باشی، چون من اون حرفُ زدم شدی. بقیه که توجه نکردن. یک نفر توجه کرده فقط. (اصلا هم مهم نیست اون یک نفر منم یا هرکی). بنابراین کاری نبوده که تو باهاش به گزینه پرسش تبدیل بشی. اگه غلطه که هیچی. اگه درسته هم بیشتر حاصل دقت یه نفر بوده نه بازی تو.
حست هم امیدوارم اگر بی‌گناهی، در ادامه مثبت بشه.

==================================
در رابطه با رای امروز، اگه نهایت سفیدیُ 0 و سیاهیُ 100 بگیریم، همه برای من بین 40 تا 60 هستن تا الآن. بنابراین وزن بیشتری به آرایی که هر فرد می‌ده خواهم داد. پیشنهادمم به بقیه که فرد مشکوک خاص ندارن، همینه. اگر هم دارن، اسم و شماره پست بدن، برم بیشتر دقت کنم. شاید برای منم رفت بالای 60.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
آرش

تو اول بازی اومدی گفتی که یک گناهکار کلفت پیدا کردی منتظری که پست بده و این‌ها. تو پست ۱۳۵ اومدی اعلام کردی که اون شخص پویا بوده. قطعا وقتی چنین گناهکار کلفت فرضی‌ای، پویا باشه، توی بازی قبل از اینکه بخوای درموردش اتهامی بزنی، پست‌هاش رو می‌خونی، درست؟ حالا می‌گیم پویا زیاد و طولانی پست داده، شاید همه‌‌ی پست‌هاش رو نخونده باشی، اما دیگه پست یک خطی و واضح ۱۰۵ پویا رو که دیگه باید خونده باشی:
ترسابحث من در مورد احتمال حضور یا عدم حضور مافیا بوده که به نظرم واضحه.
تو یعنی این رو نخونده بودی که اومدی از اون مکالمه‌ی من و پویا اونقدر اعلام تعجب کردی و فکر کردی بحث پویا سر این بوده که مافیا ممکنه سناتور نداشته باشه؟ یه جا دیگه گفتی اتفاقا درست خوندی و برات عجیبه که چرا از نظر پویا بالانس به این نامحتملی باید «منطقی» باشه. جدا از اینکه منطق ربطی به احتمال نداره، پویا کسی بود که توی بحث ما داشت بالانس بدون مافیا رو رد می‌کرد و به من می‌گفت چرا اینقدر احتمالش رو بالا دادی مثلا (که نداده بودم).

اگه نخونده باشی برام عجیبه که نخوندی و اگه خونده باشی برام عجیبه که موضوع رو نفهمیده باشی. این رو توضیح بده

منتظرت بودم آقای آرش :دی

تو پست 135 واضح نوشتم تا صفحه 3 رو خوندم. صفحه 3 میشه تا پست 60 :دی

من تا صفحه 3 رو خوندم، در مورد بقیه هم نظر دارم بخصوص مهسا که اصلااا ازش حس مثبت نگرفتم این دور دوباره برمی گردم با نظرات کامل ترم راجع به بقیه افراد حاضر در بازی .

ضمنا من فکر نکردم که پویا گفته مافیا ممکنه سناتور نداشته باشه، بلکه بحثم سر این بوده شما چرا ضعیف ترین احتمال بازی رو مطرح می کنی و پویا در جواب میگه منطقیه من بحثم اینجا بود با پویا که اصلا نباید بزاره بالانسی که انقدر از دیدِ همه غیر منطقی میاد رو بحث روش بکنه و بگه آره اینم منطقیه

خب آرش، کمترین حالات احتمالی رو مطرح کرده و بعد گفته چی؟ گفته احتمالشون کمه یا زیاده؟ اینکه بیای حالات ممکن رو بیان کنی و بگی کدومشون احتمالشون زیاده کدومشون کم کدومشون مثلا غیرممکن، چطور «ذهنا رو به سمت جهات مختلف» می‌بره؟

شما بعید ترین احتمالات رو هم در نظر گرفتی و احتمالاتی هستن که بنظرم به شهر هیچ کمکی هم نمی کنه :دی به عنوان مثال شما بیای مطرح کنی مافیا ممکنه نباشه، خب چه سودی برا شهر داره این حرفت ؟ سودش بیشتره یا ضررش ؟ اگه این ذهن ها و فکرارو به سمت بیراهه نمیبره پس چی میبره دقیقا ؟ :دی

----------

رضا

الآن که برنامه‌ی هادی مشخص شده نظرت چیه درباره‌ش؟

سلام :دی شما که انقدر پیگیری نظر خودت راجع بم چیه ؟ الان به چیزی رسیدی بیای مطرح کنی لذت شو ببریم یا نه ؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
جواب عرفان به خودم و بقیه پستا رو یه نگاهی انداختم. دوباره باید بررسی کنم موقع برگشت. نکته خاصی بود می‌گم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
پویا

در رابطه با رای امروز، اگه نهایت سفیدیُ 0 و سیاهیُ 100 بگیریم، همه برای من بین 40 تا 60 هستن تا الآن. بنابراین وزن بیشتری به آرایی که هر فرد می‌ده خواهم داد. پیشنهادمم به بقیه که فرد مشکوک خاص ندارن، همینه. اگر هم دارن، اسم و شماره پست بدن، برم بیشتر دقت کنم. شاید برای منم رفت بالای 60.

این همه با همه بحث و تبادل نظر کردی و فعال‌ترین بازیکن تا الان بودی، هیچکی برات حتی ۳۹ یا ۶۱ درصد هم نشده؟ :دی تازه میخوای از روی رای بقیه رای بدی؟

با حرف‌های هادی در مورد مهسا و حرفاش در مورد مطرح کردنِ بیهوده‌ی احتمالات بعید هم اعلام موافقت میکنم.

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
بالانس خوبی از دو گروه فرقه درنمی‌آد. بهترین حالت ممکنُ تو پست ۵۳ در جواب آرش گفتم که خلاصه‌ش اینه: ۴ نفر مافیا با ضعیف‌ترین نقش‌ها. ۲ فرقه ۲نفره. مجموعا ۸ گناه‌کار.
حداقل ۱۱ بی‌گناه.
مثلا ۱۲ بی‌گناه یا ۱۱ بی‌گناه و یک فرعی که شیطان نباشه. ستون پنجم هم در بازی نباشد.
پویا
پس با دو گروه فرقه دو نفره زیاد موافق نیستی، ولی چند از دوستان بودن مثل ال امین، ترسا و مملگر اعتقاد به حضور دو فرقه داشتن ، وقتی بالانس خوبی در نمیاد ولی این موضوع مطرح میشه از چندین نفر جالبه !

بابت پاسخت در مورد شیطان هم ممنونم. چون پسرعموم رو خوب میشناسم و جزو نقش های مورد علاقشه به احتمال بالا شیطان در بازی هست و به دو سه نفر شک دارم که باید به یه جمع بندی خوب در موردشون برسم.

مملگر
در پست ۱۱۹ فکر کنم یادت رفت جواب من رو بدی !

الان دیدم در جواب امین تقریبا برعکس اینو گفتی. یه شفاف سازی کن
رامتین:
رامتین جان الان با این تناقضی که برات در پست عماد دیدی ، نظرت در مورد عماد چیه ؟ اولش فکر کنم برات سفید بود ایا نظرت در موردش تغییر کرده ؟

شما به عنوان یه بازیکن موثر داری رییس پلیس رو ترغیب میکنی که یه پرسشش رو به مهدی اختصاص بده که همه قبول داریم احتمال خیلی بالا نقشش میتونه ضدپرسش باشه؟
مهسا:
مهسا خانم به نظرتون چند تا نقش ضد پرسش داریم در بین ۲۰ نفر ، به نظرتون هر دور باید پلیرهای خوب ضد پرسش باشن ؟!!

دو گروه فرقه اگه منظورت بدون حضور مافیاست که بالانس کردنش سخت نیست ولی اگه منظورت با حضور یک گروه مافیاست، ممکنه به نظرم بینشون بشه تعادل ایجاد کرد. هرچند من در ادامه که فکر کردم احتمال اینکه دو گروه فرقه باشه برای من پایین‌تر اومد، ولی باز هم به نظرم نقطه‌ی بالانسش همون ۴ مافیا و دو فرقه‌ی ۲ نفره هست و نهایتا ۲ فرعی.
آرش:
نه منظورم با حضور مافیاس، الان به نظر خودت چقدر احتمال میدی دو گروه فرقه دو نفری داشته باشیم ؟!

پست ۱۳۳ صدرا و پستهای ۱۴۹ و ۱۵۰ ارش رو خیلی خوب دیدم و حس مثبتی ازشون گرفتم.

بحث هایی که شکل گرفته توی بازی بعضا دو به دو یا چندین نفره بی زحمت بیاید تو یه پاراگراف توضیح کلی بدین چی بوده داستان، اگه پست مهمی توش هست اشاره بدین حتما، اگه به نتیجه ای رسیده بگین اگرم نرسیده بگین که یه کم گم نکنه آدم بازی رو ممنون
خلفی:
به نظرت واقعا کسی میاد توضیح بده، به نظرت خلفی بی‌گناه خودش نمیره پیدا کنه و جستجوگر باشه، با این پیامت من خلفی رو بی‌گناه نمیبینم.

در مورد بازی هادی و گیرش به پویا ، من خودم چون حسی زیاد بازی کردم نمیتونم به بازی هادی گیر بدم و این دور هم میخوام کمتر حسی بازی کنم ولی خب هادی رو فعلا سفید میبینم.

یه نکته ای از بازی منو جلب کرد اونم شیوه بازی رضاس ، خیلی عجیب داره بازی میکنه ، یه شیوه ای در بازیش ایجاد کرده سوال با شکلک خنده ! جالبه بازی رضا تو این دور :دی نمیدونم هدفش چیه ؟!! باید پست‌هاش رو دوباره بخونم تا بازی رضا رو تو این دور درک کنم ، دورهای قبل تا جایی که یادمه اینجوری بازی نمیکرد!

تا پست خلفی یعنی ۱۶۳ تونستم خودم رو برسونم فعلا.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

این همه با همه بحث و تبادل نظر کردی و فعال‌ترین بازیکن تا الان بودی، هیچکی برات حتی ۳۹ یا ۶۱ درصد هم نشده؟ :دی تازه میخوای از روی رای بقیه رای بدی؟

با حرف‌های هادی در مورد مهسا و حرفاش در مورد مطرح کردنِ بیهوده‌ی احتمالات بعید هم اعلام موافقت میکنم.

نه. نشده. اولین فاز رای‌گیری هست تازه. به بحث هم ربطی نداره اصلا. بحثا رو‌ بقیه هم دیدن. دلیلی نداره چون من زیادتر بحث کردم احتمالش برام بالاتر بره و گزینه بیشتری داشته باشم.
سفیدشدن هم تا فاز ۷ و ۸ بعیده کسی برام به زیر ۳۵ اینا برسه.
ضمنا نگفتم از روی رای بقیه. گفتم رای خود فرد.
تو بحثای منُ خوندی دیگه. اگه گزینه بالای ۶۰ داری بگو منم بیشتر دقت کنم شاید نظرم عوض بشه. بقیه هم همین‌طور.

- - - Updated - - -

یاسین
موافقم. به نکاتی در مورد بالانسا توجه کردم و یادداشت هم کردم. منتهی بازی باید بره جلوتر و مشخص‌تر بشه اوضاع. بعدا اونا رو هم تو تصمیمات لحاظ می‌کنم حتما.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آرش:

فرض کن نقشی داشته باشی که یک قابلیت داشته باشه: یک بار در بازی، می‌تونی یک «نقش» (بیگناه یا گناهکار) رو انتخاب کنی و از فردی که اون نقش رو داره مطلع بشی. نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟ حالا فرض کن نقشی رو که می‌پرسی، دارنده‌اش توی تاپیک اعلام می‌شه، مثلا گاد تو تاپیک می‌گه فلانی فلان نقش رو داره، نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟

بستگی به نقش خودم داره، اگر نقش تیرداری باشم گناهکار میپرسم و میزنمش، اگر نقشم بی نقش باشه بیگناه انتخاب میکنم. البته اینم بستگی به بازی و فرمتش داره، توی بازی ای که فاز روزش چندان ثمربخش نیست و سایه بازی رواج داره شناسایی گناهکار به هر طریقی در اولویته.

من دیروز و امروز بدلیل قطعی برق نتونستم چندان فعال باشم امروزم حقیقتش نمیدونم اوضاع برق چطوریه، اگر بازم رفت با گوشی سعی میکنم بیام و بحث های مهم بازی و پوشش بدم و موضعم و مشخص کنم و اگر سوالی داشتم از طرفین بپرسم.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام، من دیروز مهمونی بودم تا همین الان که تازه رسیدم خونه. گفتم قبل اینکه برم به کارهای دیگه‌ام برسم اول یه سری به تاپیک بزنم. پست‌ها رو چشمی یه نگاهی انداختم، الان می‌خوام اون جاهایی که خودم مخاطب بودم رو رسیدگی کنم. پست‌هاتون خیلی زیاد و طولانیه خداوکیلی. اون‌ها رو آروم آروم می‌خونم.

رضا
سلام بر شما. :دی
گاد عزیز ادعای تو درباره‌ی استرس داشتن رو دروغ دونسته.  یک قسمتیش رو البته. چرا اغراق و بزرگ‌نمایی کردی در توضیحاتت به آرش؟ 

لطفا برام مستند کن که کجا گاد در مورد استرس داشتن یا نداشتن من نظر داده. تنها در مورد کلمه‌ی "رگباری" صحبت کرد که اون هم تفاوت نظر بین من و گاد عزیز هست که خودمون در موردش جدا صحبت کردیم. اغراق و بزرگنمایی چیزیه که تو این سوال جنابِ عالی رخ داده.

ویرایش: خطاب به رضا و تمام بازیکنان، گاد در مورد ادعای شخصی افراد نسبت به خودشون هیچ واکنش مثبت یا منفی نشون نمیده، صرفا نسبت به چیزایی که به گاد مربوطه ممکنه واکنش نشون بده، که اگر موضوع جدی باشه پست جدا میده و پست رو ویرایش نمی کنه، این نوع ویرایش های این چنینی فقط برای متوقف کردن استناد به گاده توسط اون بازیکن یا طرف اونه و قابل استناد برای بقیه بازیکنان نیست :دی از آب کره نگیرید دیگه بیشرفا :))

آخه بی‌گناه‌ها خودشون حواس‌شون هست گول نخورن به نظرم.  خیلی پوینت حیاتی و منحصربه‌فردی رو مطرح نکردی که این‌طوری رخ حکیمانه می‌گیری که ای مردم گولِ این‌ها رو نخورید.

من فقط در حد چند خط نکته‌ای در ذهنم بود رو روی کاغذ هم آوردم و به نظرم به اشتراک گذاشتن این چیزها نه تنها صدمه‌ای به بازی نمیزنه بلکه می‌تونه کمک کننده هم باشه. حالا شما به نظرت پوینت بیخودی بوده، نظرت محترمه. :دی

آرش
حقیقتا به نظرم وقتی کسی توی پست اولش چند بار می‌گه استرس دارم، احتمال اینکه استرس‌های دیگه‌ای به جز استرس از نرسیدن به تایم رو داشته باشه هم هست. خصوصا استرس این‌که چیزی بنویسه بهش گیر بدن. نشان از ناخوداگاه داره. حالا این بحث به کنار چون ادامه‌ای نداره آن‌چنان.

با کمال احترام رد می‌کنم. :دی من فقط دوبار به این کلمه اشاره کردم جفتش هم در جمله‌ای خطاب به گاد بوده. غیر از اینه؟ هیچ ربطی به محتوای پست یا هرچیز دیگه‌ای نداشته. صرفا شبیه اینه که داری باحوصله یه کاری رو انجام میدی و از زمان غافلی و یهو یکی یاداوری می‌کنه ( با چوب ) که زمان کمه، بدو. اینکه دارید استرس و فلان رو به خیکم می‌بندید اصلا دوست ندارم. :دی

اما درباره‌ی مورد دوم، مشکل من با اصطلاحیه که انتخاب کردی. آیا برای صحبت از ارتباط بین چند نقش، واقعا اولین کلمه‌ای که به ذهنت می‌رسه «نخ» هست اون هم از نوع کلفت؟ تازه توی پست بعدیت هم خیلی راحت دوباره اومدی گفتی نخ وکیل!
این برای من احتمال اینکه این حرفت نخ گناهکاری باشه رو بالا می‌بره. چندتا حالت وجود داره:
۱) وکیل باشی بخوای نخ بدی به سایر گناهکارها (بعیده برام وکیل بخواد اینجای بازی نخ بده به گناهکارها)
۲) گناهکار باشی بخوای نخ بدی به وکیل (نیازی نیست چون وکیل همه گناهکارها رو می‌شناسه)
۳) ستون پنجم باشی و از این کار بخوای استفاده کنی که غیر مستقیم نخ بدی به گروه‌های گناهکاری و توجهشون رو جلب کنی.
۴) گناهکار باشی و بخوای اینجوری نخ بدی به ستون پنجم تا بهت نخ بده.
۵) بیگناه باشی و بخوای ادای یکی از این چهار حالت رو دربیاری تا گناهکارها رو به اشتباه بندازی، که باز هم نمی‌فهمم چرا باید به این شکل انجامش بدی چون اینجوری بیگناه‌ها رو هم به اشتباه می‌ندازی و درنهایت سودی نداره.
۶) جوکر باشی و بخوای در اسرع وقت اعدام بشی.

حالا حس می‌کنم واکنشت این خواهد بود که متوجه نبودی این حرفت ممکنه نخ باشه مثلا.  ولی از نظر من غیرممکنه و تو باهوش‌تر از این حرف‌هایی. اگه واقعا هیچ منظوری نداشتی، حداقل وقتی که من از درباره‌ی اون جمله ازت سوال پرسیدم، باید دوزاریت می‌افتاد که ممکنه نخ باشه و به نظرم خودت رو به اون راه زدی الان 

اول بذار توضیح بدم درکل چه چیز در ذهنم بوده اون زمان. من یک وسواس فکری دارم که از یک کلمه‌ تا حد ممکن در جملات پیاپی استفاده نکنم که این همیشه تو چت‌های عادیم هم رخ میده. البته من دایره‌ی لغات فردی مثل محمدحسین رو ندارم که این شاید باعث می‌شه این ویژگیم خیلی کمتر به چشم میاد ولی باز هم همیشه سعی خودم رو می‌کنم که رعایت بشه. اون موقع من هم من کلمه‌ی ارتباط تاثیر گزار رو آوردم و تو جمله‌ی بعدی تو ذهنم باز همین بود ولی دلم نمی‌خواست دوبار پیاپی بگم "ارتباط تاثیرگزار" یا همچین چیزی. خیلی هول هولکی هم داشتم پست رو می‌نوشتم و تو چند ثانیه کلمه‌ی نخ به ذهنم اومد برای وصل شدن دو چیز به همدیگه، از اون طرف کلفت هم واسه نشون دادن سنگینی ارتباط بین شیطان و گناهکاران استفاده کردم. این تمام چیزیه که پشت این دو کلمه بوده.
اما در مورد فرضیه‌‌هایی که مطرح کردی به نظر خودمم جالب بودن حتی و فقط هم به ذهن آرش می‌رسه. :دی تو این فرضیه‌ها خودت چند بار اشاره کردی "دلیلی نمی‌بینی"، که درست هم هست و به نظر من هم دلیلی نداره که شیطان بخواد در پست اول به گناهکاران نخ بده یا بالعکس.
بعید میدونم کلا کسی در پست اول بخواد گرا بده چون این پستیه که برخلاف بعدی‌ها بارها و بارها ممکنه به ریزترین حالت ممکن خونده بشه و احتمال گیر افتادن فرد خیلی زیاده. غیر اینه؟ الان من خودم پست اول تو رو صد بار خوندم ( یه دلیلش این بود که بفهمم چی می‌گی :)) ) ولی پست‌های بعدیت نهایتا دو بار بوده.
و اصلا نمی‌فهمم چرا ستون پنجم برای نخ دادن باید از شیطان استفاده کنه؟ :دی فکر نمی‌کنم این اصلا به ذهن هرکسی برسه و اگه فکر می‌کنی چون به ذهن تو رسیده حتما برای من هم صدق می‌کنه بی انصافیه. ضمن اینکه به نظرم به ذهن خودت هم ممکنه اون اول نرسیده باشه و الان چون می‌خواستی مواردت رو بیشتر کنی و وزن فرضیه‌هات سنگین‌تر بشه دنبالش گشتی و جاش دادی. :دی ( الان من اینجا به ذهن رسیدن رو چند بار تکرار کردم که شدیدا رو مخمه. :دی )
و یک تناقض در حرف‌هات در مورد من وجود داره. گفتی اگه بگم بار دوم متوجه منظورت نشدم خالی بندیه چون فرد باهوشی هستم، حقیقتش انقدر فرضیه‌ی بعیدی بوده که متوجه‌ش نشدم. تناقض اینجاست که یک فرد باهوش اگه کار پنهانی انجام داده و لو رفته، بخواد خودش رو به خریت هم بزنه باز نمیاد بپرسه "تو مگه فکر کردی منظورم چی بوده؟" که بیاد عمدا راه رو برات باز کنه برای چیدن فرضیه‌ها. :دی اتفاقا راه رو باید همون اول کار ببنده که به این نقطه نرسه. حالا نمی‌خوام ثابت کنم که اشتباه می‌کنی و من خنگم‌ها. :)) می‌خوام بگم حرف‌هات یکمی معنی نمیده. حقیقتا فکر می‌کنم بستنِ نخ واقعی به نخی که من گفتم توهین به شعور و اتفاقا هوشمه. :دی حتی اگر انقدر نوب سگ و تازه‌کار باشم که بخوام برای نخ دادن، از خود کلمه‌ی نخ اون هم از نوع کلفتش استفاده کنم دیگه نمیام همین‌طوری الکی هم تو صحبتم بیارمش. اتفاقا میام در مورد عمل نخ دادن حرف میزنم که هم سیف‌‌تره هم جا برای فرار از اتهام‌های بعدش بازه. دقیقا کاری که تو کردی جناب پیوندی. :دی من اگه می‌خواستم نخ بدم پستی شبیه اینی که تو دادی رو می‌دادم. از اون طرف آرشِ عزیزم، متعجبم که‌ چرا همچین مطلبی فقط به ذهن تو رسیده. حتی بعد اینکه دیدی دوزاری من نیفتاده، حتی مطمئن‌تر شدی نسبت به فرضیه‌ات به جای اینکه شک کنی که زیادی دور از ذهنه. زیادی ذهنت درگیر نخ و این چیزها نبوده؟ :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
توضیحات عرفان مجموعا برام قانع‌کننده بود. یه مقداری اختلاف نظر:دی در مورد بالانس باهاش دارم که خب چون تجربه‌ش با من قابل مقایسه نیست و حتما خودم درست می‌گم، واردش نمی‌شم.
صرفا جوابش در رابطه با ستون پنجم برام قانع‌کننده نبود. اون پست توجه بیشتری به ستون پنجم داره نسبت به بقیه نقشا.
باز نیاید پیازداغ زیاد کنید. نگفتم ستون پنجمه، ولی احتمالش قابل توجه و بررسی هست برام.

مهسا هم گفته بود بهم که قربانی نه، ولی استاد اعظم می‌تونی باشی. به قول رابین من که نقش خودمُ می‌دونم:دی و اگه استاد اعظم بودم هم همین‌جوری بازی می‌کردم. مثل اکثریت نقش‌ها. قبل هم اشاره داشتم.

گیر یاسین به خلفی هم قابل توجه بود. چون به ذات فراخ هست، احتمال بالایی بهش نمی‌دم چون قبلا هم ازین حرفا زده با هر نقشی. ولی حتما قابل توجهه اونم. در مورد خلفی بیشتر به نوع رای دادنش باید توجه کرد.

اینم بگم که اینقدر راحت از ادا درآوردن صحبت نکنید.:دی ادا درآوردن در رای دادن خیلی خیلی سخته. برای مثال دور قبل یا قبلیش، بازیکنایی که بی‌گناهانه بازی کرده بودن هم به مرور تو رای دادن لو رفتن، حداقل برای من.

من هستم و پستا رو می‌خونم. منتهی ذهنم بیشتر درگیر کارام هست تا شب. شب هم والیبال داره.:دی ولی سعی می‌کنم کامل باشم در اواخر فاز و دقیق بخونم.
کسی جوابی بخواد ازم سعی می‌کنم همون موقع که دیدم بفرستم. نکته مهم هم اگه دیدم همچنین. گزینه با گناه‌کاری بالا اگه گیر آوردم می‌گم. وگرنه به مشکوک‌ترین افرادم براساس بازی تا الآن (چه اونایی که زیاد بودن و خصوصا اونایی که کمتر بودن) رای می‌دم و حتما آرای خود فرد و نوع رای دادنش هم لحاظ خواهد شد.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
آرش

خوبم قربانت.
به هر حال حرف درگوشی که نداریم وسط تاپیک اینکه میگی حرف من با پویا بود اون خودش می‌فهمه شما نمی‌فهمید خیلی حس خوبی نمی‌ده حقیقتا چیزی که من فهمیدم، این بود که پویا حدس زده بود این دور بیگناهی اما می‌خوای شبیه ادوار گناهکاریت بازی کنی که فاصله‌ی این دو رو کمتر کنی ( پویا: «یه توصیه هم بهت دارم که اگه این دورُ برای نزدیک کردن بی‌گناهی به گناه‌کاریت انتخاب کردی، اصلا تصمیم درستی نگرفتی.») (با توجه به اینکه قبلش ایراد گرفته بود از پستت که محافظه‌‌کاری و این‌ها) اما تو بعد میای می‌گی که نه، اتفاقا این دور می‌خوام شبیه ادوار بیگناهیم بازی کنم. بنابراین حرفی که من می‌زنم سر جای خودش باقیه به نظرم. کلا اینکه بخوای بگی می‌خوام شبیه فلان‌ دور بازی کنم (حالا نگاه هم‌سطح یا هرچی، همه‌اش یه معنی می‌ده در این بحث) به صورت کلی حرفی نیست که از یک بیگناه دربیاد، چه در جواب یک نفر دیگه باشه و چه نه.
اگه دارم اشتباه می‌کنم لطفا توضیحی بیشتر از اینکه خود پویا منظورم رو فهمید و شما نمی‌فهمید بده، چون حقیقتا اصلا حس خوبی بهم نداد این حرفت.

آرش جملات من رو دقیق بخون جواب هایی که دادم فکر کنم برات واضح تر میشه. تو از این جمله من استنباط های بالا و پست قبلی رو داشتی قاعدتاً:

قصدی هم واقعاً در راستای نزدیک کردن بازی بیگناهی و گناهکاری خودم ندارم، و طبق صحبت های قبلی که بعد از دور دوازدهم با خودت داشتم، فقط دوست دارم به اون نگرش هم سطح که دور هشتم و دور دهم داشتم برگردم چون میدونی که من اون حالت رو در مورد خودم بیشتر دوست دارم.

متاسفانه حرف من رو طوری بازگو میکنی که گویی من گفتم میخوام شبیه ادوار بیگناهیم بازی کنم. من اصلاً نگفتم میخوام شبیه ادوار بیگناهیم بازی کنم، بلکه دارم در مورد یک خصلت خاص که در اون دو دور فارغ از نقش ام داشتم صحبت میکنم و اون هم نگاه هم سطح در بازی بود. ریشه ی این مسئله کجاست؟ الان برای شفاف سازی مطرح اش میکنم. دور هشتم دور اول من بود، قاعدتاً کاستی های زیادی داشتم ولی صحبت شماها بعد از بازی برام الهام بخش و مشوق بود بعنوان اولین تجربه. بین صحبت ها هم بیشترین الهام رو از صحبت های پویا که قاعدتاً خیلی هاش رو توی تلگرام یا تلفنی با هم صحبت کردیم و نمیتونم الان مکالمات یک سال شمسی رو اسکرین شات بگیرم بذارم اینجا :دی یه مورد دیگه هم برام الهام بخش بود، و اون هم صحبت های امین در مورد من بعد از دور هشتم توی تاپیک تحلیل اون دور بود که الان قسمتیش رو میارم اینجا:

چون اولا تحلیل‌های ما راجع به این‌که فلان رو داشته باش و فلان رو نه چندان تاثیری روش نداره، دوما بهترین استراتژی ممکن در جوامع انسانی رو داره: هم‌سطح باش.

من اعتقاد دارم در ادامه اون دور، دور دهم هم چنین نگرشی توی بازی داشتم. دور یازدهم و دوازدهم این چنین نبود و از خودم رضایت نداشتم. اصلاً هم برام مهم نیست که اون ادوار بیگناه یا گناهکار یا ... بودم، بلکه دارم در مورد "سبک و مدل بازی دلخواه خودم" بالاتر از هر چیزی صحبت میکنم. قطعاً در آینده هم چه بیگناه باشم چه گناهکار، همواره سعی میکنم به اون نگاه هم سطح برگردم چون بنظرم خاصیت خوبی از بازی من بوده که به مرور زمان داشت فراموش ام میشد، و این مسئله روی بازی و تمرکز من تاثیر منفی گذاشته بود.

عرفان

محمد حسین من تو خط اول یک بالانس چیدم با نظر خودم که توش نقشایی که فکر میکردم هست گذاشتم و ستون هم جزو اون نقشا بود شیطان هم بود جلاد هم بود اون 3 فرعی هم یکیشون بود. خب این نظر من در مورد بالانس هست و خواسته ای که گاد ازم داشته که بالانس رو تحلیل کنین. در ادامه که جزیی تر شدم چون نقش ستون پمنجم در ارتباط با مافیا و فرقه هست و روشون تاثیر میزاره با تحلیل اون تاثیر اسم ستون دوباره اومدم داخل نوشتم. و توجه خاص که ازش صحبت میکنی اتفاق نیفتاده شاید چون خودت توجه خاصی روی این نقش داری در ناخوداگاهت این حس برات ایجاد شده

بعدم میگی ستون رو taken for granted در نظر گرفتی خب باید یه بالانسی حدس بزنم و روی اون حرف بزنم من که علم ندارم به بالانس و اینطوری نبوده که یهو از ناکجا و بدون اینکه بحثی باشه تو خلال حرفام بیام حرف از حتمی بودن وجود ستون در بازی بزنم که تو بیای بگی چطور حتمی گرفتی ستون رو ما که نمیدونیم هست یا نیست! حتمی گرفتنی در کار نیست اینجا . پست بالانس دادیم و من تحلیلم این بوده ستون در بازی هست اوکی؟ حالا طبق بالانس انتخابیم پیش رفتم که اگر در بازی باشه فلان میشه بیسار میشه.

به همون اندازه که ستون با + جدا شده از بقیه ، شیطان و جلاد و اون فرعیا هم جدا شدن و تو توجهت عدل رفت روی متمایز بودن ستون که در اصل تمایزی نداره با بقیه این ینی تو ذهن تو تمایز داره و توجه خاصی روش داشتی . نظرت در این مورد چیه؟

(یه داخل پرانتزم بگم که ریشه این حدس بالانسم هم از کجاست امیر نقش ستون رو خیلی دوست داره و همه میدونن تقریبا و من هر موقع این نقش داخل بازی باشه حدس اولم همیشه بودن ستون توی بازیه)

ممنون بابت جواب عرفان. خوشحالم وارد متن بازی شدی :گل:
در مورد اینکه میگی من لابد توجه خاصی رو نقش داشتم که ازت پرسیدم، من اگه مشخصاً در مورد چنین نقشی با چنین مکانیزمی توجه خاص داشتم اینقدر noob میومدم وسط تاپیک جار بزنم؟ :دی دستت درد نکنه.
در ادامه هم گفتی به همون اندازه که ستون جدا شده، فرعی ها هم جدا شدند و چرا به اونها گیر ندادم. مشخصاً در چینش بالانس اکثریت افراد تا جایی که تجربه من میگه، اول گروه های گناهکاری قرار میگیره، بعد فرعی ها، بعد بیگناه ها. داخل چینش تو ستون پنجم که در لیست بیگناه ها هست بلافاصله بعد از گروه های گناهکاری و قبل از فرعی ها قرار گرفته. خب مسلماً این عجیب تر از محل قرارگیری فرعی ها بوده و جای سوال داشت. دلایلت رو البته خوندم و نسبتاً منطقت رو متوجه شدم.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
پویا
امین خلفی پست 163
خط اول: من نگفتم ممکنه بیش از یکی تغییر بکنه. گفتم همون یکی هم اگه تغییر بکنه، بده. اگر هم چیز دیگری گفتم، منظورم این بوده.
در ادامه، منم نمی‌گم تاثیر نداره. حتما داره. می‌گم سفید نمی‌شی.
در پایان هم متوجه توضیحت شدم. حالا ببینیم در ادامه چی می‌شه و بازیت به چه سمتی می‌ره. این مهم‌تره برام.
منظورت رو فهمیدم
منم از نسبتا سفید شدن اینه که تاثیر مثبت بذاری رو ذهن بیگناها
خوشحالم که تونستم درست توضیح بدم پس :))

یاسین

یاسین دااااداااا
چرا نیان توضیح بدن؟ هم یه جمع بندی میشه و گسترده نیست دیگه هم امثال من راحت تر میتونن بخونن و تصمیم بگیرن... الان مثلا خود تو خوندی بحث ها رو؟ اگه خوندی تو بیا بگو :دی
در ضمن چطوری این پیام میتونه تورو به این نتیجه برسونه که من بیگناه نیستم؟ اینم بیشتر توضیح بده مرسی

- - - Updated - - -

ویرایش: منم از نسبتا سفید شدن اینه که تاثیر مثبت بذاری رو ذهن بیگناها = منم از نسبتا سفید شدن منظورم اینه که...

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
رضا:

خودت می‌گی "یه جورایی". پویا درباره‌ی شغال حکم نهایی بعد بازی‌ش رو هم صادر کرده از الآن. خیلی به شغال پرداخته بود تو اون پست، نسبت به ستون.

خب برای پویا شغال قطعی‌تر بوده. ولی ستون رو هم جوری نوشته که انگار تو بازی هست. من اگر این نکته رو میدیدم هر دوش رو میپرسیدم. این انتخابی عمل کردن تو برام سوال شده.

پویا
من فاز اولُ دوباره خوندم و این خط در پست امین خلفی نظرمُ جلب کرد.
تعداد نفرات 20 هست. اگر تماما بیشترین حالاتی رو که گفته حساب کنیم، میشه 10 و 5 و 3 و 3. 21 نفر.
اگر کمترین حالاتیُ که گفته حساب کنیم، میشه 9 و 4 و 2 و 2. 17 نفر. که تفاوت بیشتری با 20 داره.
اشتباه در این موارد طبیعی هست، ولی به هر صورت تفاوتش برام جالب بود. بنابراین فکر کردم که به جز اشتباه بی‌گناهانه، چه موارد دیگری ممکنه شامل این بشه.
و سوالی که به ذهنم رسید این بود: اگه فرقه 2 گرفته بشه، بقیه حالات چجوری ممکنه؟ قاعدتا مافیا نباید 5 باشه در اون نوع نوشتار. در این حالت، 2 فرقه و 4 مافیا و بیشترین حالات بقیه (10 بی‌گناه و 3 فرعی) مجموعا می‌شه 19 نفر. پاسخی که به ذهنم رسید این بود که امین با این نوشتار و کم‌دقتی که ازش می‌شناسم در این موارد، احتمال بی‌گناهی یا گناه‌کاریش برابره تقریبا. ولی احتمال فرعی بودنش بیشتره. که مثلا شاید خودشُ حساب نکرده باشه.
نظر شما چیه؟

خب اینا متغیرن، نمیشه که ماکسیممها رو با هم جمع کنی مینیممها رو باهم!
پویا اون قضیه رو هم جواب نده دیگه سوال شیطانمو. به خلفی جواب دادی. اوکیه
عماد:
با جمله اولت مخالفم...هیچ قاعده و قانونی نیست که به بازیکنای بزرگ نقشای ضدپرسش و اینا داده بشه(فکر کنم منظورت از اینا ضدضربه باشه یا منظورت چیز دیگس؟) ما بارها خلافش رو دیدیم علی الخصوص مهدی که هرچی بهش بدی میتونه با سبک بازیش اذهان رو جور دیگه هدایت کنه.
بله منم به این موضوع توجه دارم. ولی اینجا قضیه فرق میکنه، مرگ و میر ظاهرا کم خواهد بود. برای پیشبرد بازی به امثال مهدی و پویا و ... نیاز هست. اگر قرار باشه اینا انقدر در دسترس باشن که با یه پرسش به فنا برن، من بازی رو در شب میبینم تا روز :دی

محمدحسین:
اول که ممنون از پست 155، خیلی پست خوبی بود و حس مثبتی بهم داد.
ممنون بابت جواب مهسا. اشاره به قطعیتش لزوماً معنای ثابتی نداره. میتونه پنهان کاری یا عدم نیاز به توجه به بندها توسط یک گناهکار باشه، یا بی دقتی و فراموشی یک بیگناه.
قبول دارم. میتونه در ذهن خواننده اینا رو ایجاد کنه. همین که جا برای بی دقتی یا فراموشی هم میذاری برام پوئن مثبتی به حساب میاد. ولی یه نکته‌ای رو بگم. من وقتی گناهکارم یا هر کس وقتی گناهکاره حداقل بندهای مربوط به خودش رو با دقت بیشتری میخونه که مبادا سوتی بده یا خرابکارب کنه. ولی خب از تو انتظار ندارم حرفمو قبول کنی بی چون و چرا. ادامه بازیم میتونه کمک بیشتری بهت بکنه

رامتین:
نگفته بودی فقط پست صدرا رو خوندی و بقیه رو روخوانی کردی.
برای چی میگفتم خب؟ پست صدرا اولین پست بوده، پست مربوط به بالانسم رو دادم و بعد فقط فرصت کردم پست صدرا رو بررسی کنم. همین قضیه که پست صدرا اولین پسته، یه دلیله برای اثبات این حرفم. بقیه رو هم در ادامه نظرمو گفتم

ببینین این روش خیلی مسخره است که در پاسخ به اتهام میاین میگین اصلا خودت رفتارت مثل بیگناها نیست که اینطوری حرف زدی.
من بازم میگم اکثر سوالا خیلی ساده بود و مدل پست‌ها شبیه یک بیگناه نبود. حکم ندادم. مشکوک شدم.
دیگه ببخشید که روشم جز مسخره‌هاس و سوالمم به نظرت ساده اومده :دی کاری برای این مورد نمیتونم بکنم، من همینم

لاک دفاعی فرق داره با دفاع کردن. وقتی اتهامی مطرح میشه دفاع میکنن. این که مقابل اتهام میای میگی من حکم پیش پیش دادم و این کار یه بیگناه نیست یعنی اولا دقیقا خودت حکم دادی در حالی که حکم دادن در مورد خودتو نشون عدم رفتار بیگناهانه میدونی ثانیا نشونه یه نوع عصبانیته که توی ادبیات پست قبلیت هم مشهود بود و همین شکم رو بیشتر کرد.

الان اتهامت رو یکبار دیگه با حفظ آرامش برام بنویس. تو اتهامی به من نزدی. گفتی نکته‌ای که پویا در مورد مهسا گفت نظرمو جلب کرد، دقیقا کدوم نکته؟ سوالت از من چیه الان؟ میگم به جای اینکه اعلام شک
کنی بیا در موردش بحث کنیم اگر قانع نشدی خب برو شک کن

پست 169 مهدی پست خوبی بود

پویا:
جمله آخر بخش آبیت هم اصلا درک نمی‌کنم. ببین کاملا ممکنه که چیزی که گفتم اشتباه باشه ها. منتهی من هر نقشی داشته باشم، تاکید می‌کنم هر نقشی، اصلا نمی‌آم فردی که به نظرم بی‌گناهه رو بگم پلیس بپرسه. چون تهش برا خودم بد می‌شه. چنین چیزی اصلا در سیستم من نیست. سبک بازی من اینه که اگر گناه‌کار باشم هم، به فردی که برام مشکوکه توجه می‌کنم. هیچ موقع دلیل نمی‌سازم برای کسی که حس کنم بی‌گناهه. چون نمی‌تونم ازش دفاع کنم بعدا و چیزی که نتونم ازش دفاع کنم نمی‌گم.
به نظرم این رو نمیتونی بگی. اگر مهدی به رییس پلیس مثبت هم اعلام بشه، برای شما بد نمیشه. مهدی میتونه فرضا گناهکاری باشه که قابل پرسش نیست. چرا این برات بد میشه؟

هادی:
ماشالا چه شوخم هستی :دی
فکر کنم یکی دیگه هم این گیرُ بهت داده بود. کلمه ی قطعی تر ، اصلا معنی نمیده . یعنی ترِ نه تنها قطعیش نمی کنه بلکه احتمال قطعی بودن شو کمترم می کنه . یکبار هم نه، شما دو بار استفاده کردی از این کلمه و قطعا هم قوانین رو خوندی چون می دونستی شهردار و پلیس تو بازی هستن. ضمنا چند بار سعی کردی بگی چون شهردار هست، سناتورم هست ! در حالی که وجود شهردار ربطی به سناتور نداره، میتونه باشه می تونه نباشه .پس این که دو بار پشت سرهم همچین سوتی ای بدی برام قابل تامله .
خب جوابم به اون یه نفر رو خوندی؟ با کجای جوابم موافق نیستی؟ نوشتی اولین جمله مشکوکت اینه، جملات مشکوک بعدیم کدومان؟
راستش من بازیِ شهردارتُ یادمه تقریبا دور 7 یا 8 بود اگه اشتباه نکنم، به هیچ عنوان مدل بازیت این نبود که بعد از چند روز نه تنها هیچ گیری از پستای بقیه پیدا نکنی، بلکه خودتم تو پستات گیر داشته باشی ضمنا موردِ شما برام مثلِ پویا نیست، پویا فقط حسِ (!) اما شما مرحله حس رو گذروندی و و به مرحله شک رسیدی
بله غیر از اون بازی مشترکی نداشتیم فکر کنم. با یه بازی مشترک چطوری میتونی در مورد من انقدر قاطعانه نظر بدی؟ بعدم یادم نیست دور شهردارم سبک بازیم چی بوده ولی سبک بازی آدما بسته به قدرتشون، نقشی که دارن و نقشای متقابل متغیره. و از لحاظ فیزیکی و ذهنی و خستگی و... هم آدما میتونن متفاوت باشن با دورای قبلیشون. اگر تفاوتی هست شاید به خاطر این مسائله. بازم میگم من هر چی برام سوال باشه میپرسم. کم و زیادش به شخص من ربط نداره به شرایط بازی مربوطه.

عرفان:
من واقعا متوجه نمیشم هرچقدر به این نوشتت فکر میکنم. "بازیکنای مهم اگر گناهکار باشن ضد پرسشن"
1-چنتا بازیکن مهم داریم به عقیده تو داخل این 20 نفر؟

2- چنتا نقش ضد ضربه و ضد پرسش داریم تو بیگناها؟

گادفادر ، استاد اعظم و شیطان نقشای ضد پرسش گناهکارین. حلاد و جوکرم هستن ولی گناهکار نیست خب طبیعتا. الان میخام ببینم چه تعداد بازیکن مهم داریم به نظرت؟ 3 تا یا بیشتر؟ اگر بیشتره قراره چی بشه ینی فرد مهمی داریم که ممکنه ضد پرسش نباشه و حرف اولت نقض میشه. اینو بی زحمت یه توضیح بده

جسارت نباشه به اینکه یکی مهمه اونیکی نیست. منظورم از مهم تاثیرگذار بوده قطعا. اینکه واژه مهم رو انتخاب کردم اشتباه لفظی بوده. بازیکنی که توی فاز روز موثره. چون بازی قراره توی فاز روز بیشتر رقم بخوره این بازیکنای موثر نباید به راحتی شات شب بشن تو هر سایدی که هستن که بتونن اثرشون رو توی بازی روز بذارن. برای همین باید ضد پرسش باشن. حالا چه گناهکار باشن چه بیگناه. این اعتقاد منه. شایدم باهاش مخالف باشین و بگین نه اینطوری نیست و قبلا برعکسش شده و... ولی خب من حس درونیم و اعتقادم میگه این دور اینطوریه. بله همشون نمیتونن ضدپرسش باشن. ولی اکثریتشون ضدپرسشن و مثلا من اعتقادم اینه مثلا مهدی و پویا میتونن ضدپرسش باشن. چون موثرن. ولی یکی مثل من در مقابل اینا احتمالش کمتره خب :دی البته در جواب این حرفم میشه گفت خب گاد میاد دقیقا از همین قضیه استفاده میکنه و ضدپرسشا رو میده به من :)) ولی خب اون موقع نباید انتظار بازی روز داشته باشیم :)) بعدم عرفان من به مهدی حس بیگناهی دارم و اینو گفتم. یعنی فقط منظورم بازیکنای گناهکار نبوده. ولی خب این نظر هم دارم که اگر گناهکار باشه احتمال ضدپرسش بودن بالایی داره.

برلین:
مهسا خانم به نظرتون چند تا نقش ضد پرسش داریم در بین ۲۰ نفر ، به نظرتون هر دور باید پلیرهای خوب ضد پرسش باشن ؟!!
لطفا توضیح بالا به عرفان رو بخون. نه هر دور نه الزاما. البته من همیشه این ذهنیت رو دارم ولی خب این دور که بازی قراره توی فاز روز رقم بخوره برام بولدتر شده. بازیکن موثر باید از شب جون سالم به در ببره که فاز روز رقم بخوره. دقیق نشمردم چندتاست تو کل بازی.

تا پست 189.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
یاسین

رامتین جان الان با این تناقضی که برات در پست عماد دیدی ، نظرت در مورد عماد چیه ؟ اولش فکر کنم برات سفید بود ایا نظرت در موردش تغییر کرده ؟

حقیقتش کل اون بحث به نظرم مفید نبود و اشاره هم کردم. ولی تناقض در هر حال نکته منفی ایه. الان کمی برام خاکستری شد. منتظر توضیحات عماد هم هستم.

پویا

نه. نشده. اولین فاز رای‌گیری هست تازه. به بحث هم ربطی نداره اصلا. بحثا رو‌ بقیه هم دیدن. دلیلی نداره چون من زیادتر بحث کردم احتمالش برام بالاتر بره و گزینه بیشتری داشته باشم.
سفیدشدن هم تا فاز ۷ و ۸ بعیده کسی برام به زیر ۳۵ اینا برسه.
ضمنا نگفتم از روی رای بقیه. گفتم رای خود فرد.
تو بحثای منُ خوندی دیگه. اگه گزینه بالای ۶۰ داری بگو منم بیشتر دقت کنم شاید نظرم عوض بشه. بقیه هم همین‌طور.

میدونم نگفتی از رای بقیه افراد تقلید میکنی گفتی رای خود فرد که همون میشه بر اساس رای بقیه رای میدی :دی
درسته فاز اوله ولی از این همه بحث حداقل میشه نتیجه گیری نسبی کرد در مورد یکی دو نفر.

-------------------------------------------

پست ترسا خوب بود و قانع کننده بود. حقیقتش اول فکر نمیکردم اون نکته آرش جواب خاصی داشته باشه ولی خوب توضیحش داد. اون استرس هم که از اول به نظرم چرت بود.

آقا یه نکته هم در مورد رضا بگم. یه بخشی از سبک بازیش اینطوری شده که انگار بعضیا رو به زور میخواد فقط منشن کنه ازشون یه ایرادی بگیره. ایرادای خیلی الکی و بیخود. نمیدونم میخواد به چی برسه با این روش.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام

در مورد حداقل و حداکثر فعالیت:

وضعیت استفاده از سهمیه 2500 کلمه ای روز دوم فاز تا پست 194 محمدحسین به این شرحه:

این توضیح رو بدم که فقط این فاز فعالیتتون رو شمردم :دی بقیه مواقع نخواهم شمرد :دی نگاه می کنم حس کنم بالای 2000 کلمه است، اون موقع میشمرم ببینم بالای 2500 هست یا نه و تور میندازم بفرستمتون دفاعیه :دی تکرارم که بشه خب گادکش داره :دی مطمئن باشید گرگ ها و شیر ها و ببر ها و شغال هایی هم هستند که میشمرن راپورت میدن بلکه تو این بازی سخت اینطوری بفرستنتون بیرون، هرکی فعالیت خودش تو روز دوم فاز رو با این سایت چک کنه. واقعیت من خودم با محدودیت حداکثر موافق نیستم و روز اول رو هم آزاد گذاشتم، ولی روز دوم باید طوری باشه که اونایی که عقب مانده هستند (:دی) برسن بخونند :دی از این نظر بهشون حق میدم :دی اگر می خواین زیاد فعالیت کنید، روز اول هر فاز بکنید، البته نه اسپم :دی

اما بعلاوه 11 نفر بالا چاوش، عماد،رضا، صدرا و خلفی در روز اول فاز حداقل فعالیتشون رو پر کردند، در نتیجه محمدامین، محمدرضا، سعید و امین، حداقل فعالیت این فاز رو نداشتن :دی که از این بین محمدرضا از امان استفاده کرده و اگر پر نکنه به دفاعیه میره، بقیه هم اعلام گرفتن امان چون نکردند به دفاعیه خواهند رفت :دی

نکته دیگه هم اینکه سعی کنید خیلی از گاد مایه نزارید :دی گاد این دور در این مورد صبور هست، ولی یهو دیدید مثلا اومد گفت که فلان چیز رو تو پیوی بهت نگفتم، تو گروهتون بهتون گفتم :)) خیلی با گاد ور نرید :دی

حتما حواستون به ثبت رای تا قبل از ساعت 22:00 به وقت ایران باشه، قوانین رو که نمی خونید، حداقل اینو بخونید :))

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد

آره این نکات هم هست و درست میگی. در فازهای میانی مواردی که باعث گمراه شدن میشه هم پیش میاد. ولی در مجموع با دیدن اعدام‌ها، اتفاقات فاز شب و بررسی بحثای قبلی و ارتباطات، به نظرم توی اون فازها بهتر میشه نقشا رو فهمید.

ببین در جواب امین اینو گفتی:

ببین این حرف تقریبا به این معنیه که الان (فازای اولیه همین الانه دیگه :دی) بازی خوب روشن نشده و نمیشه تشخیص داد. خب این به نظرم تا حدی تناقض داره با این که میگی پیدا کردن در فازهای اولیه راحت تر از فازهای میانیه.

نه نه رامتین منظورم از روشن نشده رو در ادامه توضیح دادم درست حسابی روشن نشده و یه سریا نیومدن....به همون نبودن یه سری از پلیرا اشاره کردم و منظورم همونه...یعنی جمله درست حسابی روشن نشده که قبل اومده در جهت تکمیل جمله بعدیه(یه سریا هنوز نیومدن)

شاید مدل نوشتنم به اشتباه انداخته تو رو ولی منظورم اینه

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
سلام. چطوری موفق شدین بدون من به صفحه‌ی ۸ برسید در عرض یک روز :)) حالا من باشم پرنده هم پر نمی‌زنه تو تاپیک :))

از صفحه‌ی ۳ به این ور می‌خونم نکاتی که به نظرم بیاد رو می‌گم. اگه تکراری بشه و قبلا اشاره کرده باشین هم به من ربطی نداره حتما اون مورد خیلی مهم بوده :دی :))

فری صدرا
توی صحبت‌هاتون گفتید که می‌خواید اوایل بازی بر شناخت بیگناه تمرکز کنید. به نظرتون تو بازی‌ای که احتمال وجود فرقه بالاست، شناخت بیگناه از اوایل بازی چقدر به درد می‌خوره؟ و تصور کنید که یک شخص چند شخص در نیمه‌ی اول بازی، عده‌ای رو با درصد خوبی بیگناه خطاب کرده. بعد مشخص می‌شه که فرقه جذب موفق داشته. شکتون برای اعضای اصلی فرقه یا جذبی‌هاش، به سمت این دو گروه می‌ره یا خیر؟ :دی
(اگه کس دیگه‌ای حرف مشابهی زده یا با حرفی مشابه حرف فری و صدرا موافقه هم این رو جواب بده ممکنه جا انداخته باشم. اگه جواب نده و بعدا بفهمم حرف مشابهی زده، بدتر جوابش رو می‌دم :دی)

محمدحسین

اینکه بخوای مثل اون دور بیگناهیت بازی کنی و این رو اعلام هم می‌کنی، نمی‌تونه پوششی بر این قضیه باشه که مثلا عمدا می‌خوای شبیه اون دو دور بازی کنی تا ما فکر کنیم تو بیگناهی چون داری شبیه ادوار بیگناهیت بازی می‌کنی؟ :دی مگه مثلا تو این دو دور اخیری که گناهکار بودی، چیز جدیدی برای بازی بیگناهیت یاد نگرفتی و می‌خوای برگردی به همون نقطه‌ی قبلش؟ چون شباهت بین ادوار بیگناهی وقتی باعث می‌شه فکر کنیم طرف بیگناهه که این شباهت ناخوداگاه باشه، اینکه عمدا بخوای شبیه اون بازی کنی و این رو حتی بگی توی تاپیک، حس خوبی نمی‌ده. اگه ممکنه توضیح بده :دی

پویا

عرفان و مهسا که امین به پستشون گیر داده بود، تو پستشون کنار نقش‌های بیگناهی به نقش‌های گناهکاری هم پرداخته بودن. می‌شه بگی دقیقا چطوری حرف امین مغلطه‌ست؟ مثلا آیا از پست‌های عرفان و مهسا نمی‌شه به این نتیجه رسید که به گناهکارها بیشتر فکر شده توشون؟ چون اونا هم مثلا ۲ سوم پستشون در رابطه با گناهکارهای بود و کمتر از یک سوم در رابطه با بیگناه‌ها. یا مثلا مهسا گفت شیخ دوتا باشه، تو هم توی لیستت کاراگاه خصوصی رو دوتا گذاشتی. اینا می‌تونی بگی چه فرقی دارن و چرا می‌گی حرف امین مغلطه ست؟ :دی جوابت به امین تو پست ۷۲ هم قانع‌کننده و حتی مرتبط نبود به نظرم :دی

این تا آخر صفحه‌ی ۴. برمی‌گردم.

- - - Updated - - -

جواب سوالی که از فری و صدرا پرسیدم رو عماد هم بده :دی

ارش من از این سبک بازی جواب گرفتم و ترجیحم اینه...نظر و سلیقه میتونه متفاوت باشه ولی کلی بخوام بگم اولا جذب تا حدی سخته...هم تارگت درست زدنش هم اون سیستم قربانی بعدش پس ما با این کار در بدترین حالت چند فاز رو میشه خوب جلو بریم ولی بر فرض بزاریم که این صحبتی که تو میکنی رخ بده اون موقع باید بر اساس تغییرات لحن و بازی و گفتار و یا تناقض ها و اطلاعات جانبی دیگه ای مسلما تا اون موقع حاصل میشه نتیجه بگیریم و تحلیل کنیم.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین