برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
مهسا جان پست 196

قانع نشدم با توضیحت :دی ...اولا سطح بازی بچه ها بسیار بسیار پیشرفت کرده و خیلی هستن که میتونن با سبک های مختلف بازی رو جلو ببرن ولی حتی اگه فرض رو بزاریم رو سیستمی که تو میگی سوای مهدی چند پلیر جلو ببر خفن استریوتایپ دیگه تو بازی هستند :دی وضعیت جوری نیست که اگه ادم یه چیز مشکوک ببینه بگه نه محاله مهدی ضدپرسش باشه و هدر ندیم...ممکنه جلو یه اتفاق بزرگ و بد رو بشه از الان گرفت.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
پست 192 لوتوس(که فکر کنم ترسا هستش درسته؟) خوب بود و حس مثبتی ازش گرفتم.

در مورد ارش یه مقدار به قول دوستان ازش مرض حس میکنم...گیر ها و سناریو های مطرحیش کرم ریزانس.حس فعلیم بهش منفیه نسبیه

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
فری

با چه معیاری داری نگاه می‌کنی دقیقا؟ تو وقتی گناهکار اعدام می‌کنی، اطلاعات قوی می‌گیری، راجع به نقشش، راجع به نحوه‌ی اعدام و رای‌ها و ... وقتی بیگناهی اعدام «نمی‌شه» تو چه اطلاعاتی از بازی می‌گیری؟ چه اطلاعاتی به بازی اضافه می‌شه؟

فرض کن نقشی داشته باشی که یک قابلیت داشته باشه: یک بار در بازی، می‌تونی یک «نقش» (بیگناه یا گناهکار) رو انتخاب کنی و از فردی که اون نقش رو داره مطلع بشی. نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟ حالا فرض کن نقشی رو که می‌پرسی، دارنده‌اش توی تاپیک اعلام می‌شه، مثلا گاد تو تاپیک می‌گه فلانی فلان نقش رو داره، نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟

[حالا فرض کن نقشی رو که می‌پرسی، دارنده‌اش توی تاپیک اعلام می‌شه، مثلا گاد تو تاپیک می‌گه فلانی فلان نقش رو داره، نقش گناهکار انتخاب می‌کنی یا بیگناه؟

رضا

حرفت چقدر عجیبه :| :دی مگه من گفتم بقیه رو دوست ندارم تشخیص بدم؟ :دی آیا بقیه هم اینجوری بازی می‌کنن؟ آیا بقیه هم توی پست اولشون چنین حرفی زدن؟ :دی

ویرایش گاد: تصحیح نقل قول

در مورد اون بخشی که واسه فری نوشتی(چون من هم هم عقیده بودم و ازم جواب خواستی قبلا)

وقتی بیگناه اعدام نمیشه هم اطلاعات خیلی خوبی میشه گرفت...کیا بهش رای دادن با چه دلایلی در چه زمانی و رای چندم و حیاتی بودن و یا نبودنش...موج سواری ها...کیا دفاع کردن و چطوری دفاع کردن

اتفاقا بیگناه از اعدام قسر در بره خیلی روشنگرتره تا اعدام گناهکار با احتمالات مختلف(نقشش درست اعلام شده یا نه بر اساس تبصره ها یا لباس و احتمالات دیگر و...)

در مورد بخشی که واسه رضا نوشتی

سوال خوبی بود اتفاقا :دی این سبک بازی و استارت از هادی چیز عجیب و تازه ای نیست که میگی ایا بقیه هم اینطورین و اینجوری پست اول میدن....هادی استایل شروع کرده و زیاد هم چیزی نمیشه ازش دراورد فعلا...افراد دیگه با بحث های پراطلاعات تر و مورد توجه تری هست واسه تشخیص دادن :دی پس من این سوال رو سوال بدی نمیدونم.

اصلا این حرف که میگی ((مگه من گفتم بقیه رو دوست ندارم تشخیص بدم؟ :دی )) حس خوبی به من نمیده....تو که مشخصا متوجه شدی منظور سوال اینه ((یعنی کس بهتری نبود که اومدی سر هادی)) چرا این جمله رو نوشتی؟

- - - Updated - - -

ارش

ای سگ تو روحش که من هنوز کار با سایت رو درست یاد نگرفتم این نقل قول و سوالای من از پست 149 خودته ارش لطفا جواب بده

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام.

یک روز نباشی، اندازه سه روز از بازی عقب می‌افتی. :)) من اول سوالاتی که ازم شده رو جواب می‌دم بعدش یک نظری دارم که اون رو در پست جداگانه‌ای ارسال می‌کنم.

پویا

لآن یک بار دیگه حرفاتُ خوندم. بیشتر بخوام توضیح بدم اینه که من بالانسُ با تقابل‌ها می‌فهمم. مثلا وقتی نقش ضد جذب کم باشه، یه جور بی‌گناها رو می‌ذارم. اگه زیاد باشه یه جور دیگه. یا توجه می‌کنم که اگر حرفه‌ای در نقش‌ها نوشته شده، چه تقابلی با بقیه نقش‌ها داره یا عنکبوت و ... . بعدا که بازی رفت جلو و تعدادی از بی‌گناها یا گناه‌کارا مشخص شدن، اینا ممکنه به کار بیاد.
ضمنا از یه جایی به بعد من به هر فردی چه بی‌گناه چه گناه‌کار یه نقشی نسبت می‌دم. فرضا اواخر بازی هست و 8 نفر موندن. برای هرکسی حدسی دارم. و اگه به این نتیجه برسم که مثلا بازی یک نفر شبیه شهردار یا حرفه‌ای هست، ولی اونا از بازی حذف شدن، خب احتمال گناه‌کاریش برام می‌ره بالا. چون یا داشته ادا درمی‌آورده یا من اشتباه کردم در موردش. بنابراین نفسش هم غیر عادی نیست برام.
پست اولیه و جواب مهسا رو خوندم دوباره. پستش شلخته بود بیشتر و اون ایراد نسبی که گفتم هم بهش وارده. ولی وقتی بعد از این همه توضیح می‌گه مافیا 4، پس فرقه 3. ولی مافیا 5، پس فرقه 2! من ترجیح می‌دم به بقیه حرفاش توجه کنم به جای توجه به حرفاش در مورد بالانس.:دی
عرفان هم دوباره پستشُ خوندم. همه نقشا رو گفته و در مورد تعداد نظر داده که نقش تکراری داریم. مورد خاصی نداره از نظرم. ولی باید به نقش گناه‌کارا هم توجه می‌کرد. حالا بیاد توضیح می‌ده ببینیم چی می‌گه.
منتهی هیچ‌کدوم از پست‌ها جوری نبود که حس کنم اینا دنبال نقش خاصی هستن.

منظورت رو متوجه شدم.

فقط راجع به مهسا، چرا ترجیح می‌دی به چیزهای دیگه‌ش توجه کنی؟ چون آدم دقیقی هستی در این‌طور چیزها می‌پرسم. وجه اشتراک ۴ و ۳ با ۵ و ۲ چیه؟ جفت‌شون مجموع گناهکاران تیمی رو ۷ گرفته و از روی اون عدد داده. این اتفاقا به من حس علم می‌ده جای لنگ زدن در بالانس.

مهسا

جمله‌ی بالایی رو اگر نظری داری بده. :دی

فری

سوال: آیا بصورت انفرادی موجب اعدام گناهکاری شدن مفید تره یا نجات بیگناهی از اعدام یا یک مخمصه؟ کدومش کانتکست بیشتری به ما میده؟

اعدام گناهکار در ابتدای بازی مفیدتر از نجات بی‌گناهه. در انتهای بازی به نظرم مفید بودن پیدا کردن بی‌گناه خیلی بیشتره می‌شه و بهتره. اما این دو در تضاد با هم نیستن. هم می‌تونی گناهکار اعدام کنی و هم بی‌گناه نجات بدی. در امتداد هم هستن چون یک راه نجات بی‌گناه از اعدام، اعدام گناهکاره.

خلفی

نمیدونم چرا از این سوال حس خوبی نگرفتم
بنظرم نیازی به نوشتن خط اخر نبود...یه جوری انگار سوال پرسیدی ولی جواب رو هم گذاشتی جلوی طرف...اگه صرفا قرار به سوال جواب بود میشد خط اخر نباشه و اگه جواب طرف یکی از اینا میبود یا نبود میتونستی اونجوری تصمیم بگیری راجع بهش... نظرت چیه؟

خط آخر منظورت دوتا سوالمه؟ می‌خواستم دقیق‌تر بشه جوابش. و ببینم تو ذهنش داره چی می‌گذره. بعد جواب چی گذاشتم جلوش؟ اتفاقا جواب دادن به دو سوال پایینش نیاز به جواب واضح‌تری داره تا یک سوال عمومی.

چاوش

چرا به برخورد پویا با مهدی ایراد نگرفتی؟ اگه یکی به نظرت رفتار اشتباهی در قبال یه نفر دیگه داره، نباید به نظرت از اون طرف دفاع کرد؟ فقط وقتی به خودت ایرادی وارد بشه باید واکنش بدی؟
زمانی که اون پست رو من ارسال کردم، بحث مهدی و پویا به این نتیجه رسیده بود که: «درصد گناهکاری مهدی برای پویا پایینه و اگر رئیس پلیس بپرسه مهدی رو و مهدی تا فاز چهار تو بازی باشه میاد زیر ۵۰ احتمال گناهکاری‌ش.» درواقع بار سفید کردن این جمله بیشتر از سیاه کردنشه. هر چند اون جمله‌ی من خطاب به پویا در جواب به استفاده از کلمات زرنگ جان، یا مغلطه درجه دوم، یا پرت و این‌ها بود که فارغ از خود بحث شخص مقابل رو بی‌اعتبار می‌کنه. در برابر مهدی چنین کلماتی پویا نداشت. ولی حتی همون برچسب گناهکاری که مد نظر تو هست رو هم توضیح دادم بالاتر.

عرفان

یک عرفان اینکارو میکنه. حساسیتت قابل درکه برام با توجه به پست اول دور قبلم که خودت گاد بودی ولی این با اون زمین تا اسمون فرقشونه. من برای شروع بازیم چه بیگناه چه گناهکار باید یک نقشه راهی جلو روم باشه و یه دید کلی اول بازی نسبت به شرایط بدست بیارم و بعد با اون برم جلو. بنابراین این پستای اولم به عنوان نقشه راهم هستن و ذهنمو مرتب میکنن. توی نقشهای نوشته شده برای بیگناهان 7 نقش نوشته شده + بی نقش و با بالانسی که حدس زدیم 9-10 بیگناه باید داخل بازی باشن بنابراین من احتمال رو به این دادم که همه نقشای نوشته شده و روشون زحمت کشیده شده بیگناهان داخل بازی باشن چون به حد نساب نمیرسه تعدادشون پس نقش تکراریم ازشون داریم. بخاطر همین نقش بیگناهارو تک تک اسم بردم تا بدونم اول کار با خودمون چند چندیم . اینکارو برای مافیا یا فرقه نمیتونستم بکنم چون تعداد نقشای نوشته شده زیاده و به هیچ وجه نمیشه اونطوری جزیی نقش نوشت مگر پویا باشی :دی ضمنا من از شیطان و جلاد و اون 3 تا فرعی که باهم میتونن باشن هم اسم اوردم از ستون پنجمم که تو بیگناهاست ولی من بیگناه نمیدونمش هم اسم اوردم. پس تمرکز من روی نقشهای بیگناهی نبوده و اون تیکه از نقل قولت که فقط بخش بیگناهارو بولد کردی جالب نبود چون من اسم از نقشای فرعی هم اورده بودم با جزعیات. اینجوری القا شد که من فقط زوم کردم نقشای دقیق بیگناهارو دربیارم که اینطور نبود.

می‌پذیرم ازت دیدت به نقش بی‌گناهان رو اما یک سوال عرفان. رفتم تحلیل بالانست از گناهکاران رو خوندم دوباره و اون حرفت و یک جمله در این پستت برام جای سواله.

در پست تحلیل بالانس داری راجع به فرقه حرف می‌زنی که این رو می‌گی:

تعداد اگه بخام بگم مافيا ٥ نفر تو ٢٠ نفر بالانس بايد باشه ، فرقه اونوقت بايد ٢ باشه ،٣ فك كنم زياد باشه يادم نمياد ٣ داده باشه هيچ گادي ، احتمال جذب ستون هم هست .

این‌جا ذهنت خیلی یهویی سمت اینه‌که ستون رو فرقه هم می‌تونه جذب کنه.

و در همین پستت:

اها میگی ستون اگه جذب مافیا شه اونوقت 6 میشن و یه مقدار آن بالانس میشه من میگم احتمال جذب ستون مگه چقدره؟ اونم توی این بازی که ستونش میتونه هم مافیا هم فرقه رو بپیچونه و سهمیشون بسوزه. احتمالش هست ولی با وجود فرقه ای که میتونه ستونو جذب کنه جذبش برای مافیا یچیز فضاییه بنظرم. فرقه ام جذب کنه انگار یه نفر عادی جذب کرده و جزو سهمیش حساب میشه فک کنم پس جای نگرانی نیست.

چرا باید ذهنت این‌قدر درگیر این باشه که ستون می‌تونه جذب فرقه هم بشه؟ عجیبیش برام اینه‌که پویا به تو می‌گه مافیا رو که ۵ گرفتی اگر ستون هم باشه می‌شه ۶. و تو (با این‌که در پستت می‌گی ستون رو بی‌گناه نمی‌گیری) به جای این‌که به صورت طبیعی احتمال حضور ستون پنجم برات کم بشه، به این استناد می‌کنی که احتمال جذب ستون پنجم برای مافیا کمه چون فرقه هم هست.
حس عمومی من از این سخنانت، درگیری ذهن روی این موضوعه که ستون هم توسط فرقه جذب می‌شه. در نظرت این فکر مال بی‌گناهه یا گناهار یا عرفان؟ :)) چون بی‌گناه فکر نکنم زیاد براش فرق کنه که ستون پنجم جذب چه تیمی بشه.

این تا این‌جا.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
خب من عصر نیستم، شب هم والیبال هست. تا اینجا گفتنی‌هامو گفتم. سعی میکنم تا رای گیری برسم و اگه چیزی لازم بود بگم.
ولی قبل رفتن نظر کلیمو در رابطه با افراد و دوگانه‌ها :دی (به کوری چشم آرش) میگم و میرم.

آرش
فعال بوده تا اینجا و با چند نفر بحثاشو خوندم. در رابطه با بحثی که با محمدحسین داره، باهاش موافق نیستم. بحثش با ترسا رو هم دنبال میکنم و از نظرم ترسا جواب خوبی داده. هیچ نظر مثبت یا منفی به آرش ندارم فعلا و برام گنگه.

ال امین
اون ال امین فعال همیشگی نیست و بحثایی که خوندم ازش هم شبیه ادوار قبلیش نیست، با بازیهای گناهکاری و بیگناهیش کاری ندارم، یه حس خستگی و حوصله نداشتن میگیرم از بحثاش. نمیدونم چقدر صادقه. مشابه آرش هست نظرم بهش.

پویا
خیلی خوب فعالیت کرده و تقریبا با همه مکالمه داشته. همین قضیه این حس رو میده که سعیش بر اینه که کلیت بازی رو بگیره توی دستش :دی کلا حس درونی خوبی هم بهش ندارم و قضیه معرفی مهدی به پلیس و مثلا مطرح کردن یه چیزایی که خود فرد تبحری توش نداره و پویا به این واقفه این حس رو میده که داره میگرده ببینه از کجا باید طرف رو بگیره که نتونه نفس بکشه :دی نمونه‌اش پرسیدن بحث بالانسی از خلفی که خودش گفته من خوشم نمیاد یا وارد نیستم. یا مثلا اصطلاحاتی مثل اگه گزینه بالا گیر آوردم میگم و اینا حس خوبی نمیده. الان برام منفیه تا مثبت.

ترسا
جوابش به پست آرش خوب بود. و بحث رو دنبال میکنم. ولی کلا ترسا فعالیت لازم رو نداره و فقط میاد جواب سوالایی که پرسیده شده رو میده و میره. نسبت به ادوار قبل من انتظار بیشتری ازش دارم. یک مقدار حس منفیم بهش زیادتر از حس مثبتمه.

چاوش
تقریبا یکی دو تا پست بیشتر نداده و ایرادی به پستاش ندارم. فعلا خنثی.

خلفی
خلفی هم بیشتر جواب داده. ایرادی تو جوابهاش نمیبینم. ولی فعالیتش کمه و همین یک مقدار حس منفیمو بیشتر کرده تا مثبت.

رامتین
شناختی ندارم از سبک بازیش. نیاز دارم بیشتر بررسی کنم بازیشو. فعلا خنثی

رضا
مشابه چیزی که رامتین در موردش گفت، منم حس میکنم رضا بیشتر ادای فعالیت درمیاره تا واقعا فعال باشه. همین قضیه باعث شده حس منفی در موردش داشته باشم.

سعید
فعالیت چندانی نداشته. بحث و سوال و جوابش با صدرا از نظرم اوکیه. خنثی یک مقدار رو به مثبت

صدرا
قعالیتش کاملا پررنگ بوده نسبت به ادوار قبل و به نظرم بازی جستجوگری انجام میده. حس مثبتی بهش دارم.

عرفان
فعالیتش کم بوده. طبق بازیش نمیتونم چیز خاصی بگم. ولی حس کلیم بهش خنثی هست.

عماد
بازی عماد هم زیاد یادم نیست حقیقتا. پستهاش ایرادی نداره از نظرم. حسم در موردش خنثی رو به مثبت هست.

فری
فعالیت قابل قبولی داشته، ولی کلا درگیر یکی دو موضوع خاصه و در بقیه بحثا مشارکت چنذانی نداره. حس منفی بهش ندارم فعلا.

مملگر
در ابتدا فعالتر بود، الان یه کم فعالیتش کم شده. ایرادی به پستهاش ندارم و خنثی.

محمدحسین
بازیش به نظرم مشابه ادوار بیگناهیش هست. محتاط، جستجوگر و صبور. مثبته فعلا برام.

محمدرضا
امیدوارم زودتر اضافه شه به بازی. نظر خاصی ندارم.

مهدی
مشابه محمدحسین حس مهدی بیگناه رو میگیرم از حرفاش و پستاش از نظرم خوب و بی نقصن.

هادی
دیتای خاصی در دسترس نیست ازش :دی ولی حس بیگناهی دارم نسبت بهش. ازش میخوام درگیرانه‌تر بازی کنه و با دلیل و منطق پست بده و به احساساتش مسلط باشه.

یاسین
فعالیتش در حد خودش بوده. ایرادی تو پستاش و بحثاش نمیبینم. حس مثبت دارم بهش.

نظرات فعلیم اینا هستن. در ادامه ممکنه تغییر کنه.

عماد:
قانع نشدم با توضیحت ...اولا سطح بازی بچه ها بسیار بسیار پیشرفت کرده و خیلی هستن که میتونن با سبک های مختلف بازی رو جلو ببرن ولی حتی اگه فرض رو بزاریم رو سیستمی که تو میگی سوای مهدی چند پلیر جلو ببر خفن استریوتایپ دیگه تو بازی هستند وضعیت جوری نیست که اگه ادم یه چیز مشکوک ببینه بگه نه محاله مهدی ضدپرسش باشه و هدر ندیم...ممکنه جلو یه اتفاق بزرگ و بد رو بشه از الان گرفت.
عماد جان اول اینو در نظر بگیر که من توی ذهنم به مهدی حس مثبت دارم. و از این زاویه با پویا حرف زدم. نگفتم مهدی محاله ضدپرسش باشه، توی ذهن من مثبته به پویا گفتم عجیبه برام که همچین پیشنهادی به پلیس میدی. و بعد گفتم به نظر من مهدی اگر گناهکار هم باشه باید احتمال ضدپرسش بودنش رو توی ذهن داشته باشه. انقدر نوب نیست که بیاد توی پست دومش سوتی بده مخصوصا وقتی خودش بدونه ضدپرسش نیست.

ال امین:
الان که گفتی بهش دقت کردم که وجه اشتراکشون میشه مجموع 7 بودنشون :دی منظورت اینه که شیطانم؟ :))جالب بود. دوست داشتم سوالتو :)) من شیطان نیستم، ولی خب وقتی این قضیه برای پویا اهمیتی نداشته شاید به این معنیه که پویا میدونه من شیطان نیستم :))

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
خلفی
پستای منو در جواب پویا خوندی؟ مشکلش کجاست که این حرفو میزنی؟ اگه یه جا یه اشتباهی کرده باشم میتونی این حرفو بزنی... ولی خوندی پست های من رو و بازهم متوجه نشدی؟ یعنی چی این جمله؟
اون‌موقع که این جمله رو می‌نوشتم قاعدتاً پست تو رو هنوز نخونده بودم چون به ترتیب می‌خونم میام جلو و این در جواب پویا بود.
خواستم جواب پویا رو بدم؛ از نظرم چیزی که سؤال کرده بود از بقیه، مورد قابل توجهی نبود و با یکم شوخی این جمله رو نوشتم. اگر ناراحت شدی ببخشید. :گل:

رامتین
بعضی نکته ها جورین که هر جوابی هم داده بشه نمیتونه اون نکته اولیه رو از بین ببره. اینم از همون مدله. علت مطرح کردنش هم این بود که توجهمو جلب کرد.
آقا شما وقتی یه موضوعی رو مطرح می‌کنی حتماً دنبال یه بازخوردی، واکنشی چیزی هستی. نمی‌شه که بگی مطرح کردم انتظار خاصی هم نداشتم، همین‌طوری مطرح کردم. خب این عمل کاملاً عملِ گناه‌کاریه!

ون بحث با پویا اگه کامل میخوندی این بود که اون حالت ابهتی که داره باعث نشه بقیه ازش بترسن و اون حرفشو به عنوان نمونه ای از نگاه از بالا ذکر کردم. وگرنه هر کسی توی بازی اثر میذاره. از جمله پویا. این که خودم اولش گیر ندادم هم گفتم اولش توجهمو خوب به خودش جلب نکرد.
حالا نظر خودت کلا در مورد بحثایی که حول محور مهسا هست چیه؟ هم این بحث من و پویا هم بحث سناتور.
خب من حس می‌کنم تو خودت از پویا ترسیدی و تحت تأثیر بازی‌ش قرار گرفتی. :دی هر کسی توی بازی اثر می‌ذاره اما از نظر من بی‌گناه نباید اثرپذیر باشه. کلاً حرفت با عملت نمی‌خونه تو این مورد از نظر من. خودت هم دو دقیقه قشنگ بشین بهش فکر کن. :دی
نظرم درباره‌ی بحث‌های حول مهسا اینه که در مرحله‌ی اول، رفتار پویا و در مرحله‌ی بعدی حرکتی که تو زدی، اگزَجِره بودند. :دی حالا شاید چون من رو تو حساس‌ شدم این‌طوری فکر می‌کنم؛ اما با توجه به شناختی که از مهسا دارم ایراد بزرگی نمی‌بینم.

آرش
اما بخش دوم اگه جواب منه که نمی‌دونم چرا پویا رو نقل قول کردی. شاید منظورت این بوده که جواب جفتمون بوده. ولی جواب من نیست این من دارم می‌گم خود تویی که «اوایل» بازی‌ها (مثلا در پست اول/دومت) از روی بالانسی که بقیه گفتن، وارد بازی می‌شدی و مکالمه ایجاد می‌کردی، چطور می‌تونی بگی بحث بالانس در مقطع اولیه‌ی بازی بیهوده‌ست؟
اولش که خودت رو تگ کردم. بعدش پویا رو هم تگ کردم. یعنی جواب هر دو هست.
گفتم که تو این چند دور اخیر شروع بازی با تحلیل بالانس اجباری بوده و درنتیجه پست‌هایی که داده شده درباره‌ی بالانس بودن اکثراً و منم وقتی بخوام وارد بازی بشم مجبورم به همین پست‌هایی که اکثراً درباره‌ی بالانس هستند رجوع کنم. آیا این به این معنیه که از نظر من حرف زدن درباره‌ی بالانس در ابتدای بازی کار مهمیه؟ نه! چون مجبورم بودم این کار رو کردم. تکرار هم می‌کنم که این دور نه‌تنها خودم تحلیل نکردم بل‌که تو بحث‌هایی که با بقیه ایجاد کردم هم حرفی از بالانس نزدم.

هادی
سلام شما که انقدر پیگیری نظر خودت راجع بم چیه ؟ الان به چیزی رسیدی بیای مطرح کنی لذت شو ببریم یا نه ؟
درحال‌حاضر نظرم اینه که داری یلخی و رو هوا بازی می‌کنی؛ با احترام. :دی
این‌که تو اول یکی رو تارگت بزنی بعد بیای دنبال دلیل و مدرک برا گناه‌کاریش بگردی از بیخ و بن کار غلطیه و اصلاً به‌هیچ‌‎وجه قابل قبول نیست. جواب‌های پویا هم بهت کاملاً برام قابل قبول بوده.
من به اندازه‌ی بقیه بچه‌ها، مثلاً آرش، بازیِ تو رو نمی‌شناسم؛ بنابراین نمی‌تونم قضاوت کنم بگم چون هادیه طوری نیست بی‌گناهه. :دی ولی جدی این وضع بازی نیست. :دی

برلین (اسمت یادم رفت. یاسین بودی؟ :دی)
یه نکته ای از بازی منو جلب کرد اونم شیوه بازی رضاس ، خیلی عجیب داره بازی میکنه ، یه شیوه ای در بازیش ایجاد کرده سوال با شکلک خنده ! جالبه بازی رضا تو این دور نمیدونم هدفش چیه ؟!! باید پست‌هاش رو دوباره بخونم تا بازی رضا رو تو این دور درک کنم ، دورهای قبل تا جایی که یادمه اینجوری بازی نمیکرد!
خنده مگه عجیبه؟ : دی
من قبلاً هم زیاد از ایموجی خنده استفاده می‌کردما. :دی دوستان بودن دیدن.

ترسا
لطفا برام مستند کن که کجا گاد در مورد استرس داشتن یا نداشتن من نظر داده. تنها در مورد کلمه‌ی "رگباری" صحبت کرد که اون هم تفاوت نظر بین من و گاد عزیز هست که خودمون در موردش جدا صحبت کردیم. اغراق و بزرگنمایی چیزیه که تو این سوال جنابِ عالی رخ داده.
حرف من:
گاد عزیز ادعای تو درباره‌ی استرس داشتن رو دروغ دونسته.  یک قسمتیش رو البته.
منم نگفتم گاد کلا گفته تو استرس نداشتی؛ منظورم همون قسمت رگباری بود. وقتی از لغت رگباری استفاده می‌کنی، داری بار و شدت استرسی که روت بوده رو توجیه می‌کنی، در حالی که رگباری در کار نبوده. :دی

من فقط در حد چند خط نکته‌ای در ذهنم بود رو روی کاغذ هم آوردم و به نظرم به اشتراک گذاشتن این چیزها نه تنها صدمه‌ای به بازی نمیزنه بلکه می‌تونه کمک کننده هم باشه. حالا شما به نظرت پوینت بیخودی بوده، نظرت محترمه.
شاید صدمه‌ای نزنه ولی این‌طور نصیحت‌کردنِ حکیمانه برای من تو دسته‌ی نوارخالی پر کردن قرار می‌گیره. :دی

مهسا
خب برای پویا شغال قطعی‌تر بوده. ولی ستون رو هم جوری نوشته که انگار تو بازی هست. من اگر این نکته رو میدیدم هر دوش رو میپرسیدم. این انتخابی عمل کردن تو برام سوال شده.
من موافق نیستم که عبارت انتخابی عمل کردن رو به کار می‌بری برام. دارم می‌گم پویا قشنگ نشسته حکم شغال رو بریده و دوخته دو خط درباره‌ش صحبت کرده. خودت برگرد بخون اون تیکه رو لطفاً. :دی

رامتین
آقا یه نکته هم در مورد رضا بگم. یه بخشی از سبک بازیش اینطوری شده که انگار بعضیا رو به زور میخواد فقط منشن کنه ازشون یه ایرادی بگیره. ایرادای خیلی الکی و بیخود. نمیدونم میخواد به چی برسه با این روش.
درباره‌ی سبک بازی که خب من همیشه همین بودم. تا جایی که یادم میاد با افراد زیادی بحث ایجاد می‌کردم همیشه. دوستان هستن می‌تونن تأیید کنن. اما این‌که ایرادها خیلی الکی و بیخوده، نظر شخصیِ شماست. :دی این رو هم در نظر بگیر که من این دور نخواستم از روی تحلیل بالانس با کسی بحث کنم؛ همون‌چیزی که توضیح دادم به آرش دو بار.

مهسا
مشابه چیزی که رامتین در موردش گفت، منم حس میکنم رضا بیشتر ادای فعالیت درمیاره تا واقعا فعال باشه. همین قضیه باعث شده حس منفی در موردش داشته باشم.
فعالیت برای شما یعنی طومار نوشتن فکر کنم. :دی
واقعاً درد داره بعد این‌همه وقت‌گذاشتن و یکی‌یکی کوت کردن و جواب دادن و پرسیدن و ... بیای ببینی همچین درباره‌ت می‌گن. :|
موافق نیستم باهاتون. کمااین‌که از نظر مهدی مثلاً من مثل پویا مستقیم و تو دِ پوینت بازی کردم. برخلاف تعداد کثیری از بازیکن‌های حاضر در بازی.

من تا شب نیستم. فکر کنم فقط برای رأی بتونم بیام. رأی‌هام بین کسانیه که بیش‌ترین گفت‌وگو رو باهاشون داشتم و برایند صحبت‌ها حس خوبی بهم نداده.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
داشتم می‌رفتم یه نکته‌ای به ذهنم رسید.
عجیبه. یاسین اومد اول گفت که بازی رضا عجیبه. پشت بندش رامتین هم اومد گفت گیراش الکیه بعدش هم مهسا اومد تأیید کرد.
احساس می‌کنم منتظر فرصت بودن دوستان از آب گل‌آلود ماهی بگیرن. :دی
رامتین خان شما که احیاناً تحت تأثیر صحبت یاسین قرار نگرفتی؟ :دی یه‌جوریه انگار منتظری یکی به یکی گیر بده بپری بگی راست می‌گه. هم سر مهسا این اتفاق افتاد هم ترسا هم الآن من.
درباره‌ی این چیزی که گفتم فکر کنید. :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
محدودیت کلمه وجود داره. هم باید به قانون احترام گذاشت و هم اینکه با اون بند سناتور، دفاعیه رفتن اصلا منطقی نیست. سعی می‌کنم مختصرومفید بگم.

مهسا پست ۱۹۶
متوجه منظورم نشدی. سیستم بازیم جوریه که کسی که بدونم بی‌گناهه، الکی بهش اتهام بزنم برای ادامه کارم بد می‌شه. اینکه فرد چی اعلام می‌شه به اینی که گفتم ربطی نداشت.

امین پست 204
اون نکته که گفتی رو از اون زاویه بهش دقت نکرده بودم چون فقط داشتم روی درستی یا نادرستی بالانس بحث می‌کردم. و بله، به عدم تسلط ربط نداشت و می‌تونه ناشی از علم باشه که در این صورت سوتی واضح هست. احتمال بالایی بهش نمی‌دم، ولی مد نظر قرار می‌دم.

مهسا هم خوندم که گفته شیطان نیستم و اتهامُ برگردونده رو من!! درحالی‌که اون پستُ همه دیدن. بقیه هم شیطان هستن که اهمیت نداشته براشون؟:دی اینم یک زرنگ‌بازی بود که حتما نکته منفی محسوب می‌شه برام.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رضا

آقا شما وقتی یه موضوعی رو مطرح می‌کنی حتماً دنبال یه بازخوردی، واکنشی چیزی هستی. نمی‌شه که بگی مطرح کردم انتظار خاصی هم نداشتم، همین‌طوری مطرح کردم. خب این عمل کاملاً عملِ گناه‌کاریه!
بزار این بحثو از اول بگم چون خیلی کشدار شد یکی ممکنه الان ببینه تحت تاثیر جوسازیات قرار بگیره‌. مورچه اتمی اومد گفت من وقتی بیگناهم اینطور بازی میکنم! منم گفتم اینطور ادعای علنی معمول نیست و نکته منفیه. که گفت برا پویا اینو گفتم! و منم گفتم انتظار خاصی ازش ندارم که بخواد این نکته منفی رو مرتفع کنه. ولی نکته منفی ای بود و توی ذهنم ثبت شد.

حالا این چه ربطی به گناهکار بودن من داره؟ :)) واقعا حرفت عجیبه

خب من حس می‌کنم تو خودت از پویا ترسیدی و تحت تأثیر بازی‌ش قرار گرفتی. هر کسی توی بازی اثر می‌ذاره اما از نظر من بی‌گناه نباید اثرپذیر باشه. کلاً حرفت با عملت نمی‌خونه تو این مورد از نظر من. خودت هم دو دقیقه قشنگ بشین بهش فکر کن.
نظرم درباره‌ی بحث‌های حول مهسا اینه که در مرحله‌ی اول، رفتار پویا و در مرحله‌ی بعدی حرکتی که تو زدی، اگزَجِره بودند. حالا شاید چون من رو تو حساس‌ شدم این‌طوری فکر می‌کنم؛ اما با توجه به شناختی که از مهسا دارم ایراد بزرگی نمی‌بینم.

اینجا هم باز داری یه چیز عادی رو کش میدی. این که یکی یه نکته بگه بری بررسیش کنی و از نظرت منطقی باشه یعنی از اون‌طرف ترسیدی؟! خدایی حرفای عجیب میزنی.
پست بعدیت از اینام عجیب غریب تره

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
داشتم می‌رفتم یه نکته‌ای به ذهنم رسید.
عجیبه. یاسین اومد اول گفت که بازی رضا عجیبه. پشت بندش رامتین هم اومد گفت گیراش الکیه بعدش هم مهسا اومد تأیید کرد.
احساس می‌کنم منتظر فرصت بودن دوستان از آب گل‌آلود ماهی بگیرن.
رامتین خان شما که احیاناً تحت تأثیر صحبت یاسین قرار نگرفتی؟ یه‌جوریه انگار منتظری یکی به یکی گیر بده بپری بگی راست می‌گه. هم سر مهسا این اتفاق افتاد هم ترسا هم الآن من.
درباره‌ی این چیزی که گفتم فکر کنید.

اولا تحت تاثیر قرار میگرفتم هم مشکلی نبود و همونطور که گفتم اوکیه به حرف بقیه توجه کنی و تایید یا ردشون کنی. الان تو این رو قبول نداری؟
اما در این مورد خاص چیزی که یاسین گفت کلا چه ربطی به حرف من داشت؟ صرفا چون مخاطب هر دوش خودت بودی اینو میگی؟ :)) یاسین به سبک سوال با خنده اشاره کرد. من به این اشاره کردم اصلا؟
قبلش گفتی از پویا ترسیدم به مهسا گیر دادم! الان میگی منتظرم یکی یه گیر بده تاییدش کنم. لابد از آرش و یاسین هم ترسیدم؟ :))
در مورد پویا هم توضیح دادم منظورم اون اول از نگاه بالا به پایین چی بود و ربطی به این که پستاشو بررسی کنم یا نکنم نداشت که اصلا توجهی به توضیحم نکردی.
در مورد ترسا هم که اصلا گفتم دفاعیه اش قابل قبول بود و الان هیچ گیری بهش ندادم که به عنوان مثال آوردیش.

- - - Updated - - -

این رضا دنبال بهانه است بگه من گناهکارم. با بهانه های سست که توضیحشو دادم. دقت کنین این کار به چه نقشی میاد!

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
مهسا خانم

برای چی میگفتم خب؟ پست صدرا اولین پست بوده، پست مربوط به بالانسم رو دادم و بعد فقط فرصت کردم پست صدرا رو بررسی کنم. همین قضیه که پست صدرا اولین پسته، یه دلیله برای اثبات این حرفم. بقیه رو هم در ادامه نظرمو گفتم

دیگه ببخشید که روشم جز مسخره‌هاس و سوالمم به نظرت ساده اومده  کاری برای این مورد نمیتونم بکنم، من همینم

الان اتهامت رو یکبار دیگه با حفظ آرامش برام بنویس. تو اتهامی به من نزدی. گفتی نکته‌ای که پویا در مورد مهسا گفت نظرمو جلب کرد، دقیقا کدوم نکته؟ سوالت از من چیه الان؟ میگم به جای اینکه اعلام شک
کنی بیا در موردش بحث کنیم اگر قانع نشدی خب برو شک کن

در مورد پاراگراف اول اوکی ولی این که اولش توضیح ندادی نکته منفی ایه. اگه از اول میگفتی علتش این بود تا حد زیادی حل میشد، الان یه جوریه انگار فکر کردی بعدا این جوابو دادی :دی

در مورد پاراگراف دوم حرفی نیست ولی اولش این سبکو داشتی.

در مورد پاراگراف سوم هم نگفتم اتهام مستقل زدم. ولی برو اولین و دومین پستایی که خطاب به من نوشتی رو بخون. لحن تهاجمی و عصبی و همراه با اتهام متقابل داشت کاملا (گفتی این روش بیگناهانه نیست) که این برام نکته منفی ای بود.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عماد
نه نه رامتین منظورم از روشن نشده رو در ادامه توضیح دادم درست حسابی روشن نشده و یه سریا نیومدن....به همون نبودن یه سری از پلیرا اشاره کردم و منظورم همونه...یعنی جمله درست حسابی روشن نشده که قبل اومده در جهت تکمیل جمله بعدیه(یه سریا هنوز نیومدن)

شاید مدل نوشتنم به اشتباه انداخته تو رو ولی منظورم اینه

راستش دقیق متوجه توضیحت نشدم...
میگی چون بعضیا هنوز نیومدن این اتفاق افتاده و در حالت معمول اینطوری نمیشد؟

- - - Updated - - -

عماد
نه نه رامتین منظورم از روشن نشده رو در ادامه توضیح دادم درست حسابی روشن نشده و یه سریا نیومدن....به همون نبودن یه سری از پلیرا اشاره کردم و منظورم همونه...یعنی جمله درست حسابی روشن نشده که قبل اومده در جهت تکمیل جمله بعدیه(یه سریا هنوز نیومدن)

شاید مدل نوشتنم به اشتباه انداخته تو رو ولی منظورم اینه

راستش دقیق متوجه توضیحت نشدم...
میگی چون بعضیا هنوز نیومدن این اتفاق افتاده و در حالت معمول اینطوری نمیشد؟

حالا که بحث نیومدن بعضیا شد. بگم حداقل یک رایم از افرادیه که توی جو بازی نیستن.

- - - Updated - - -

همون توی بازی نیستن
جو بازی چیه دیگه :))

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
محمدامین
الان تقریبا بیشتر متوجه‌ی نیتت شدم. دلیل سوالم این بود که من چیزی خلاف حرف تو توی ذهنم بود. چون به نظرم الان فرضا ببینیم یکی خیلی روی یک ساید گناهکاری تمرکز کرده و بهشون پرداخته. مثلا بالانس مافیا. اینجا اگه گاد بیاد اعلام کنه که بله ما مثلا پنج‌تا مافیا داریم ما می‌تونیم برداشت کنیم که این یارو اطلاعاتی داشته خودش و ناخوداگاه نتونسته پنهانش کنه یا برعکس، ناخوداگاه بیشتر به تیم خودش پرداخته در جهتی که ذهن‌ها رو گمراه کنه. ولی وقتی گاد چیزی نمیگه خب از کجا بفهمیم این مافیاست که این کارها رو کرده؟ یا شاید فرعی و مثلا شیطانه؟ یا یه بیگناهیه که کلا براش مافیا سوال بوده؟ یا فرقه‌ست که به تیم حریفش خیلی فکر کرده؟ واسه همین به نظر من رسیدن به اینکه چه در ناخوداگاه افراد می‌گذره خیلی سخت‌تره. اتفاقا اون قسمت حرف‌های مهسا برای من هم سوال شد که یه جا پرسیدم ازش، گذرا که نگاه می‌کردم پست‌ها رو ندیدم جواب داده باشه. بازم پست‌ها رو که دقیق بخونم چک می‌کنم این رو.

مهسا
من یک مقدار سوال داره برام ایجاد میشه تو پست‌هات که به نظرم بهتره در موردش صحبت کنیم. :دی

میدونی من اصلا به تقابل اینا فکر نمیکنم موقع بالانس چیدن  نمیدونم چرا  فقط سعی کردم تعداد گناهکارا و بیگناها و فرعی نسبت منطقی داشته باشه.

اشتباه کردن در مورد بالانس که کلا طبیعیه به نظرم چون منم تو دسته‌ای قرار می‌گیرم که خیلی کم از بالانس سر در میاره، ولی این گفته‌ی تو مخصوصا با این شکلک‌ها یه مقداری مصنوعی جلوه کرد برام. :دی باعث شد برم نگاهی به پست اولت بندازم.

احتمالات بیخود و باخود زیادی در مورد بالانس به ذهنم میرسه ولی فکر کردن و تحلیل هر کدوم از حوصله فعلی من خارجه.

طبق گفته‌ی خودت احتمالات مختلف زیادی به ذهنت رسیده. با حذف عامل مهمی مثل تقابل بین گناهکاران، و فقط اتکا به تعداد گناهکاران و بیگناهان، واقعا انقدر فرضیه‌ها زیاد بوده؟ ضمن اینکه وقتی این جمله رو من از کسی می‌خونم با همچین اطمینانی که درکل پشت حرف‌هات حس میشه در پست اول، احساس رو این بهم داد که تو همه‌جانبه و حرفه‌ای به بالانس نگاه کردی ولی صلاح ندیدی همه رو مطرح کنی. وقتی جلوتر بعد اینکه اشتباهت بیرون زد دقیقا خلاف این تصویر رو القا می‌کنی حس خوبی نمیده. ضمن اینکه تو در انتهای پست به صدرا گیر دادی و به قول خودت بررسی کردی پستش رو. گیرت حالا چی بوده؟

توی این بالانسی که مطرح کردی چطوری قدرت اعدام مافیا و فرقه با این تعدادی که گفتی به نسبت برابره؟ منظورت از قدرت اعدام تعداد رایه؟

از مقایسه‌ی قدرت رای مافیا و فرقه صحبت شده که یک نوع تقابل بین دو گروهه. :دی یعنی وقتی صدرا اومده مقایسه‌ای بین قدرت مافیا و فرقه رو در پستش آورده؛ دقت کردی و حتی ازش سوال پرسیدی و واضحا به مقابله‌ی تعداد نفرات این دو گروه اشاره کردی ولی موقع پست دادن خودت باز هم 5 مافیا و 2 فرقه برات منطقی نشسته؟ منِ نوعی حواسم ممکنه به یک سری نکات نباشه؛ ولی وقتی به واسطه‌ی هرچیزی در بازی توجه‌ام جلب میشه و اون "تنها" موضوعی بوده که در ابتدای بازی بهش توجه کردم، برای من خیلی نمی‌شینه که بعدا این موضوع اهمیتش رو از دست بده و یادت بره.

اینکه گفتم سوال منو کسی پرسیده باشه یا نه اهمیتی نداره، منظورم این نبوده که سوال تکراری میپرسم.

اینجا وقتی می‌گی "کسی پرسیده یا نه، اهمیتی نداره" پس یعنی اگه کسی پرسیده باشه هم اهمیتی نداره برات و سوال تکراری رو می‌پرسی. :دی پس همون عملی میشه که شاکی هستی چرا رامتین در برابر تو انجام داده. لازم به ذکره که رامتین فقط اعلام کرد سوالِ پویا، حالا سوال اون هم هست. کاری که در مورد من هم کرد. یا حتی پویا هم در قبال من انجامش داد. :دی و توام دقیقا تو این جمله‌ای که گفتی تاییدش کردی که خودت هم ممکنه انجامش بدی. :دی اینجا حرف‌هات با هم تناقض داره.

من اگر گناهکار هم باشم درآوردن بالانس بیگناها به دردم نمیخوره واقعا و تا حالا تو هیچ گروه گناهکاری همچین کاری نکردیم ( گروه‌هایی که توشون بودم).

تا جایی که‌ من یادمه دور پیش این کار رو کردی. :دی حتی از بالانس و نقش فراتر رفتی و در مورد استراتژیشون هم نظر دادی که بحث هم داشتیم همون دور سرش. :دی

صدرا
چندتا سوال هم از شما دارم.

لزوما قرار نیست در مافیای کلاسیک که فقط مافیا و شهروند داره تعداد شهروندها خیلی بیشتر باشه

این جمله یعنی چی الان؟ :دی یعنی از نظر تو ممکنه وقتی فقط مافیا و شهروند وجود دارن تعداد مافیا بیشتر از شهروندها باشه؟ :)) یا مثلا ممکنه اختلافشون خیلی کم باشه؟ منطقیه برات این؟

داداش اگه قوانین بازی و نقش ها رو خونده باشی که نخوندی نه مافیا میتونه فرقه رو بزنه نه فرقه میتونه مافیا رو جذب کنه

خب همین به این معنی نیست که چون نمی‌تونن با همدیگه کاری داشته باشن هر دو می‌ریزن سر بیگناهان؟ و در این صورت اگه بیگناهان در فاز روز بیشتر از حالت عادی شناسایی بشن کار رو برای این دو گروه راحت‌ نمی‌کنه؟ (‌ که اشتباهی همدیگه رو که بی‌فایده‌ست هدف ندن )

آرش
اینکه بخوای مثل اون دور بیگناهیت بازی کنی و این رو اعلام هم می‌کنی، نمی‌تونه پوششی بر این قضیه باشه که مثلا عمدا می‌خوای شبیه اون دو دور بازی کنی تا ما فکر کنیم تو بیگناهی چون داری شبیه ادوار بیگناهیت بازی می‌کنی؟  مگه مثلا تو این دو دور اخیری که گناهکار بودی، چیز جدیدی برای بازی بیگناهیت یاد نگرفتی و می‌خوای برگردی به همون نقطه‌ی قبلش؟ چون شباهت بین ادوار بیگناهی وقتی باعث می‌شه فکر کنیم طرف بیگناهه که این شباهت ناخوداگاه باشه، اینکه عمدا بخوای شبیه اون بازی کنی و این رو حتی بگی توی تاپیک، حس خوبی نمی‌ده. اگه ممکنه توضیح بده 

در مورد محمدحسین و بحثی که شکل گرفته لازم می‌بینم یه نکته‌ای رو بگم. تا جایی که یادمه یا به شخص خودم، یا به صورت عمومی جوری که در ذهنم مونده بعد دور دوازدهم گفته بود دوست داره به "نگرش هم سطح" برگرده. بارها هم اشاره کرده که تصویر خودش در دورهای یازدهم و دوازدهم رو دوست نداره و از رفتارش هم یادمه که این نوع شخصیت براش خیلی جدید بود و هضمش سخت. این دور هم من حرف‌هاش رو در همین جهت برداشت کردم:

قصدی هم واقعاً در راستای نزدیک کردن بازی بیگناهی و گناهکاری خودم ندارم، و طبق صحبت های قبلی که بعد از دور دوازدهم با خودت داشتم، فقط دوست دارم به اون نگرش هم سطح که دور هشتم و دور دهم داشتم برگردم چون میدونی که من اون حالت رو در مورد خودم بیشتر دوست دارم.

خودش گفته قصدی برای در راستای بیگناهی یا گناهکاری بازی کردن ندارم، بعد آرش تو داری استدلال می‌کنی که چرا حس خوبی نمیده که گفته می‌خواد مثل بیگناهیش بازی کنه؟ :| قشنگ مشخصه تاکیدش رو نگرش هم سطح هست که به نظرم هیچ حس بدی نداره و برداشت بدی هم نمیشه ازش کرد. حتی یادمه چه قدر خوشش اومده بود وقتی بعد دور دهم امین به این هم سطح بودنش اشاره، و تمجید کرد. بعد از دو دور فاصله گرفتن از این نگرش ( در حالی که خودش چه حین بازی‌ها چه بعدشون ناراضی بود ) این که بخواد الان بهش برگرده یک تصمیم کاملا طبیعی و شخصیتیه. ربطی به نقشش هم نداره، ممکنه بیگناه یا گناهکار باشه. به نظرم تو این مورد یا واقعا سوبرداشت شده از حرفش، یا عمدا دارید جو می‌دید و خودتون رو به اون راه می‌زنید ( احتراما احساس می‌کنم پویا یا یکی دیگه هم درکل همچین حرفی زده بودن.شاید صدرا بود، الان یادم نیست درست ).

این تا پست 147 که برای من میشه اواخر صفحه‌ی 15. هم یه استراحت کنم هم یه چک بکنم که چه قدر از سهمیه‌ی کلماتم مونده.

اگر سوالاتی که پرسیدم جلوتر جواب داده شده لطفا برام نقل قول بشه. خودم هم که حتما ادامه‌ی پست‌ها رو می‌خونم و می‌فهمم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
خب پس چندتا چیز کلی هم به ذهنم می‌رسه.

اول این‌که از امشب اعدام اجباری هست و باید رای داد. تیپیکال گناهکارها در چنین فازهایی بیرون موندن از دعوای جدی با کسی در رای‌هاست. مخصوصا برای نقش‌های گناهکاری‌ای که هدف‌شون تا نفرات پایانی اومدنه و باید مخفی بمونن. مثلا وکیل، اعضای فرقه (ممکنه قربانی استثنا باشه این‌جا) و مثلا سناتور یا پدرخوانده. به همین خاطر من به یک‌سری از بازیکنان ظن دارم. کسانی که با این‌که در بازی حضور دارن و فعالیت‌شون خوبه، حس نمی‌کنم دارن سعی می‌کنن گزینه‌ی درستی برای رای امشب‌شون پیدا کنن (ممکنه کسی پیدا نکنه، منظورم تلاشه) و استراتژی‌ای هم مشاهده نمی‌شه. برام جالبه اگر توضیح بدن که برنامه‌شون برای رای امشب چیه. از الان هم بگن درواقع. این‌جا اشاره‌م به فری و محمدحسینه.

درباره‌ی بحث‌های حاضر در بازی.

بحث پویا و مهدی

حقیقتش من از ابتدای بحث حس یک نوع سفید کردن ناخودآگاه می‌گرفتم. پویا وقتی می‌گه فکر می‌کنم قربانی هستی و بعد برای اعدام قربانی این ایده (که درست هست) رو می‌ده که یا باید دو فاز اول اعدام بشه و یا در فازهای سرعتی، و با توجه به این‌که لحن و نوع پست هم طوری نبود که قراره رای بده، مضمون کلی‌ش اینه‌که تا فاز سرعتی به مهدی رای ندید. در پست‌های بعدی هم می‌گه که اگر مهدی قربانی نباشه و پلیس درواقع نزنه، براش بی‌گناه می‌شه (بیشتر از ۵۰ درصد) این طور بحث‌ها پتانسیل زرگری دارن در ذهن من.
مهدی ولی در مقابل پویا پست‌هاش به نسبت تندتر هست و من رو یاد موضع‌ش در مقابل من در دوری که قاتل بودم می‌اندازه. و حسم مثبت‌تر هست. منتها اگر مهدی گناهکار باشه و این بحث زرگری هم نباشه این احتمال هم هست که مثلا نوع بحثی باشه که بین وکیل و یک گناهکار راه می‌افته. سر همین به دی‌ان‌ای بحثی که بود مشکوکم و کلا حساس هستم روی موضع این دو نفر نسبت به هم در بازی. سر همین منتظرم خروجی بحث‌شون رو هر دو نفر یک‌بار جمع‌بندی کنن.

یک نکته‌ی دیگه هم که به ذهنم می‌رسه اینه‌که پویا در بالانسش قربانی و یک جادوگر-قربانی رو داده بود. چرا این رو در نظر نگرفتی که ممکنه مهدی اون نقش جادوگر-قربانی باشه؟ (وقتی گفتی پلیس بپرسه یا گفتی اگر قربانی نباشه احتمال بی‌گناهیش زیاد می‌شه یعنی این رو در نظر نگرفتی.)

بحث رضا با رامتین و مهسا و هر کس دیگر

من به شدت منتظرم ببینم رضا در امشب به چه کسی رای می‌ده. چون ذات بازی‌ش جست‌وجوگر بوده به نظرم، و بحث‌های باز زیاد داشته، اما هیچ‌کدوم نقطه‌ی اتکا ندارن و گاهی الکی کش اومدن. اون جمله‌ی رضا که گفت رایم بین کسانی هست که باهاشون بحث کردم، به من این حس رو می‌ده که قراره درگیر نباشه در رای‌گیری امشب. وگرنه به نظرم مسئولانه‌تر، واکنش دادن به بحث‌های دیگران هم هست. شاید تو نتونستی گزینه‌ی مشکوک‌تری پیدا کنی. اما بقیه تونستن. چه اصراریه فقط با بحث‌های خودت قضاوت کنی؟
سر همین رضا به نظرم خوبه که موضعش رو نسبت به بقیه بحث‌های باز بگه.

بحث آرش با ترسا

گیر آرش به‌جاست و در کل آرش تا این‌جا نزدیک‌ترین پست‌ها رو به نظرات من داشته. و این‌جا هم به نظرم نوع ورودش به بحث درسته. پست اخیر ترسا هم حسش خوب بود. منتها نکته‌ای که راجع به ترسا وجود داره اینه‌که اون رو هم تلاشی نمی‌بینم ازش برای رایی که قراره امشب بده. باز هم می‌گم قرار نیست صد در صد گناهکار رای بدی. مسئله اینه‌که دیده بشه که کسی داره تلاش می‌کنه که میزان اشتباهش رو کاهش بده در رای‌گیری. و سر همین ترسا هم به نظرم باید موضعش رو نسبت به بحث‌ها بگه.

جمع‌بندی بحث‌های خودم:

من به عرقان و مهسا در پست ورودشون مشکوک شدم. دلیلش هم این بود که من برام عجیبه یک بی‌گناه بیاد و به تعداد نقش‌های دیگر بی‌گناهی فکر کنه. مهسا مورد خاصش این بود که به این‌که چه نقشی قابلیت سیو کردن رو داشت فکر کرده بود تا در ذهنش ببینه دکتر کیه و بعد هم به احتمال دوتا بودن‌شون هم فکر کرده بود. در ابتدا تو ذهنم گفتم این‌که یک‌نفر بگه دکتر هست ممکنه از یک بی‌گناه هم بیاد. چون دکتر جزو نقش‌های اساسی بازی هست و همه در کنار پلیس و این‌ها دکتر رو هم میارن توی ذهن‌شون. اون گفتن این‌که دو نفر هست ولی برام هنوز حل نشده. چون معمولا کسی به این تعداد فکر می‌کنه که تیم خودش و سهمیه‌هاش رو دیده مثلا. و بعد گفته خب اگر قراره مرگ در شب کم باشه پس باید دوتا دکتر باشه. یک بحث دیگه هم اخیرا با مهسا داشتم که در بالانس بازی گفته بود مافیا اگر ۴ نفر باشه، فرقه ۳ نفره و اگر ۵ نفر باشه، فرقه ۲ نفره. من اعتقاد ندارم که مهسا این‌قدر پرته که مافیاش رو زیاد کنه و فرقه رو تعدادش کم. بیشتر این حس رو به‌م می‌ده که مهسا تعداد گناهکاران تیمی رو ۷ گرفته بوده در ذهنش. این یا می‌تونه شیطان باشه یا مربوط به بحث‌های درون گروهی مثلا. سر همین مهسا اولویت اول من برای رای در این فاز هست تا این لحظه.

اما عرفان در نگاه من ذهنش بسیار درگیر ستون پنجم و جذبش توسط فرقه‌ست. من برام سخته بپذیرم یک بی‌گناه وقتی داره راجع به فرقه حرف می‌زنه بگه فرقه هم می‌تونه ستون پنجم رو جذب کنه. (اهمیتش در نگاه بی‌گناه رو نمی‌فهمم.) و بعد دوباره در توضیحات پویا اشاره می‌کنه که ستون پنجم می‌تونه توسط فرقه هم جذب بشه پس زیاد مافیا رو قوی نمی‌کنه. در نگاه من درگیری در ذهنش حول ستون پنجم زیاده و تا حد خوبی هم قطعیت داره در مورد وجودش در بازی. می‌تونه عرفان ستون پنجم باشه. عرفان اولویت دوم من برای امروز خواهد بود و اگر با اطلاعات الانم هر لحظه از بازی گاد اعلام کنه که ستون پنجم با موفقیت جذب شده، عرفان برام میاد بالاتر از مهسا. :دی

در مورد بقیه بحث‌های در جریان در بازی هم فعلا نکته نظر خاصی ندارم. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
آها یک چیز دیگه. این‌هایی که زیاد براشون مهم نیست که با قانون حداقل پست برن دفاعیه یا نه، احتمال مافیا بودن‌شون بالاست. چون احتمالا می‌دونن سناتور نمی‌فرسته‌شون بیرون. :))

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام امین جان
چرا من این حرف رو زدم و قبول دارم ولی با این کاری که گفته شد موافق نیستم علی الخصوص در این شرایط فعلی که بازی هنوز کامل درست و حسابی روشن نشده و یه سریا نیومدن و دوباره علی الخصوص واسه پویا که الردی بازیکن و گاد بسیار قوی هستش و به صورت عادی توانایی تاثیر در افکار عمومی بالایی داره...خدایی نکرده گناهکار باشه و از الان امین شهر هم بشه دیگه نمیشه جمعش کرد به این راحتی :دی

عماد

با این قسمتی که بولد کردم از صحبتت زیاد موافق نیستم. حتی اگه یه نفر خیلی قوی باشه و پستهای طولانی بده و خوب از خودش دفاع کنه بازم وقتی به نفغ بیگناه ها بازی نکنه خود بخود اعتماد خیلی هارو از دست میده. حالا چه پویا باشه چه چاوش باشه یا هر کی که خیلی قویه. همونطور که چاوش خوب یادشه یه سری گناهکار بود و خیلی حسی بهش گیر دادم و اخر هم نتونست قسر در بره :دی

============================================================

صدرا (پست 133)

متوجه توضیحاتت شدم. اوکی بود. نمیگم کامل باهات موافقم ولی منظورتو گرفتم.

سعید

خب حقیقتش خیلی خلاصه بخوام بگم بالانسم ضعیفه :)) و در مورد گناهکار هم بالاخره بازی باید از یه جایی شروع شه، چه بهتر از همون پست اول باشه !

من تا صفحه 3 رو خوندم، در مورد بقیه هم نظر دارم بخصوص مهسا که اصلااا ازش حس مثبت نگرفتم این دور :دی دوباره برمی گردم با نظرات کامل ترم راجع به بقیه افراد حاضر در بازی .

هادی

من متاسفانه نسبت به همگی شما که با هم بارها بازی کردین شناخت کمتری دارم و وقتی این سوال رو مطرح کردم که نظر بقیه رو بدونم ، همه به اتفاق گفتن سبک بازیت اینطوری هست برام قانع کننده شد یه جورایی. فعلا نظر خاصی نمیتونم در موردت بدم.

هادی | پویا

هادی

یک سوال: از این کارهایی که به من بستی:دی، من چه سودی قراره ببرم؟

چرا از قبل بازی حست به من منفی بود؟!

با یه سری دلیل! برگشتی. ایرادها و مغلطه‌هاشُ توضیح می‌دم.

"اون 7 تا رو ول می‌کنه" "آی مردم" "بیاید" "زودتر" "خلاص شیم"

این عباراتی که ازت آوردم، تماما جو هست. اگه به نظرت من بازیکن بزرگی هستم، جو نده. چون سریعا با خوندن جمله متوجه می‌شم.

پویا نمیدونم چرا از این نوع جوابی که دادی حس خوبی نگرفتم. :دی البته اگه اشتباه نکنم تا حالا سعادت نداشتم هم زمان با هم توی یه بازی باشیم و شناختی از سبک بازیت ندارم ولی من خودم وقتی گناهکار باشم این مدلی جواب میدم یا دفاع میکنم.:دی

من حدود یک روز و نیم نبودم و کلی از روند بازی عقب افتادم. این پاسخ ها تا پست 150 که خوندم. باقی پستها رو هم میخونم و کم کم نظراتمو میگم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
امین 214
جمع‌بندی فردا. فعلا نظرم اینه اگه قربانی نباشه، احتمال بی‌گناهیش بیشتره.
سوالت: مدل بازی که در ذهنم بود به کسی که جادوگروقربانی نمی‌خورد. چون اولویتش به‌نظرم شناسایی نشدن هست.

سعید 216
دور 7 هم‌تیمی بودیم.:)) چیزی که گفتی مربوط به بازی خودته. من با هر نقشی همونجوری جواب می‌دم.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
عماد
پست 163 پاراگراف اخر منشن کردم جواب ندادی اگه ندیدی بخون و جواب بده

امین

آره منظورم همون چندتا سوال اخرته
ببین من نوعی که ذهن جستجوگرانه دارم و سوالی ذهنم رو مشغول کرده سعی میکنم در راستای باز شدنش سوال کنم از طرف ... بعد از پاسخ اون دیالوگ رو برقرار میکنم...به نظر من این میشه ذهن جستجوگرانه یا سوالی که واقعا اومده توی ذهن و میخوای به جوابش برسی... مشکل من اینه اون دوتا سواله رو من احساس میکنم با اینکه اره ریز ترش کردی ولی رسما راهشو هموار کردی که یه بله یا خیر بهت بگه و تمام...در حالی که میشد دیالوگ برقرار بشه بعد اون دوتا سوال حین دیالوگ گفته بشه...مثلا بذاری ببینی طرف چی میگه بعد بگی خب "مقطع فعلی بازی با مقطع اخر بازی فرقش چیه اونوقت توی این مسئله؟ "
بذار یه مثال واضح تر بزنم که منظورمو برسونم
مثلا تو از یکی سوال میپرسی دیشب کجا بودی؟ خب باید صبر کنی ببینی طرف چی میگه دیگه...حالا اینکه حالت عمومی داره رو بذار کنار...یواش یواش طی دیالوگی که برقرار میشه عمومی بودنش کم رنگ تر میشه...
اما من دیدم از سوالای تو این مدلی بود که " دیشب کجا بودی؟ رستوران بودی؟ اگه رستوران نبودی بگو خونه بودی یا نه؟" اینجوری طرف مقابل حتی اگه ریگی هم به کفشش باشه راحت میاد میگه آره رستوران بودم
متوجه شدی؟ اگه متوجه شدی اشتباه میگم؟

مهسا
مهسا پست 205ت نمیدونم چرا یه جوریه برام
میگی ترسا و خلفی فعالیتشون زیاد نبوده و بخاطر همین حسم بهشون منفیه... بعد جلوتر چند نفر دیگه رو اسم میاری میگی فعالیتشون کم بوده ولی حسم مثبته یا خنثی ست...( مثل سعید،عرفان)
خب اگه فعالیت کم دلیل بر داشتن حس منفی به افراده پس باید برای همه تقریبا اینجوری باشه دیگه
و یا برعکس اگه هیچ مثبت منفی ای ایجاد نمیکنه پس نباید بگی فلانی بخاطر فعالیت کمش حسم بهش منفیه
سر در نیاوردم از این کار حقیقتا

رضا

اون‌موقع که این جمله رو می‌نوشتم قاعدتاً پست تو رو هنوز نخونده بودم چون به ترتیب می‌خونم میام جلو و این در جواب پویا بود.
خواستم جواب پویا رو بدم؛ از نظرم چیزی که سؤال کرده بود از بقیه، مورد قابل توجهی نبود و با یکم شوخی این جمله رو نوشتم. اگر ناراحت شدی ببخشید.
نه نه اصلا بحث ناراحتی نیست خداییش:گل:
بحث اینه...اگه کلا این حرف رو شوخی نوشتی کلا که هیچی
اما اگه در جواب پویا بوده با چاشنی شوخی...حتی اگه خودت رو به هر دلیلی ملزم بدونی برای جواب دادن به پویا باید صبر کنی اول جواب من رو ببینی دیگه نه؟
وقتی تو خودت هم متوجه پست من نشده بودی ( کما اینکه گفتی نخوندی) به نظرم باید صبر میکردی من پستم رو بدم بعدش طبق اون نظرت رو بدی...
عماد هم همین کارو کرد دقیقا منتها فرقش با تو این بود که اون قبل من حرف زده بود و اصلا صبر نکرده بود ببینه چی میگم...تو پستا رو داشتی میخوندی و میتونستی بیای جلوتر ببینی من جوابی دادم یا نه :دی و اونوقت بود که میتونستی نظر بدی ( فارغ از اینکه نظرت چیه)

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
من به عرقان و مهسا در پست ورودشون مشکوک شدم. دلیلش هم این بود که من برام عجیبه یک بی‌گناه بیاد و به تعداد نقش‌های دیگر بی‌گناهی فکر کنه. مهسا مورد خاصش این بود که به این‌که چه نقشی قابلیت سیو کردن رو داشت فکر کرده بود تا در ذهنش ببینه دکتر کیه و بعد هم به احتمال دوتا بودن‌شون هم فکر کرده بود. در ابتدا تو ذهنم گفتم این‌که یک‌نفر بگه دکتر هست ممکنه از یک بی‌گناه هم بیاد. چون دکتر جزو نقش‌های اساسی بازی هست و همه در کنار پلیس و این‌ها دکتر رو هم میارن توی ذهن‌شون. اون گفتن این‌که دو نفر هست ولی برام هنوز حل نشده. چون معمولا کسی به این تعداد فکر می‌کنه که تیم خودش و سهمیه‌هاش رو دیده مثلا. و بعد گفته خب اگر قراره مرگ در شب کم باشه پس باید دوتا دکتر باشه. یک بحث دیگه هم اخیرا با مهسا داشتم که در بالانس بازی گفته بود مافیا اگر ۴ نفر باشه، فرقه ۳ نفره و اگر ۵ نفر باشه، فرقه ۲ نفره. من اعتقاد ندارم که مهسا این‌قدر پرته که مافیاش رو زیاد کنه و فرقه رو تعدادش کم. بیشتر این حس رو به‌م می‌ده که مهسا تعداد گناهکاران تیمی رو ۷ گرفته بوده در ذهنش. این یا می‌تونه شیطان باشه یا مربوط به بحث‌های درون گروهی مثلا. سر همین مهسا اولویت اول من برای رای در این فاز هست تا این لحظه.

اما عرفان در نگاه من ذهنش بسیار درگیر ستون پنجم و جذبش توسط فرقه‌ست. من برام سخته بپذیرم یک بی‌گناه وقتی داره راجع به فرقه حرف می‌زنه بگه فرقه هم می‌تونه ستون پنجم رو جذب کنه. (اهمیتش در نگاه بی‌گناه رو نمی‌فهمم.) و بعد دوباره در توضیحات پویا اشاره می‌کنه که ستون پنجم می‌تونه توسط فرقه هم جذب بشه پس زیاد مافیا رو قوی نمی‌کنه. در نگاه من درگیری در ذهنش حول ستون پنجم زیاده و تا حد خوبی هم قطعیت داره در مورد وجودش در بازی. می‌تونه عرفان ستون پنجم باشه. عرفان اولویت دوم من برای امروز خواهد بود و اگر با اطلاعات الانم هر لحظه از بازی گاد اعلام کنه که ستون پنجم با موفقیت جذب شده، عرفان برام میاد بالاتر از مهسا.

ال امین:

در مورد مهسا، به نظرم این که در ابتدا یک بیگناه به نقشای بیگناهان فکر کنه چیز غیر معقولی نیست یا برعکسش. ولی اون نگاه کردنش به سهمیه هاش و گفته که اگر قراره مرگ کم باشه پس دوتا دکتر هست رو نفهمیدم، کمیت سهمیه های قتل چه ربطی به تعداد دکترها داره؟ ولی این که تعداد و هفت میدونسته سر همین طوری بالانسشو تنظیم کرده که 7 تا بشه نکته جالبی بود:دی کس دیگه ای هم این کارو کرده یا فقط مهسا؟

در مورد عرفان، هم من پست اول بالانسش و که خوندم ستون 5 رو اصلا جز بیگناها ندونسته، به نظرت چقدر محتمله یک ستون 5 چنین کاری بکنه؟ چون ذاتا ستون بیگناهه و اگرم جز بیگناها میذاشت زیر سوال نمیرفت.؟

در مورد مواضع هم درست میگی سعی میکنم برسونم خودمو به بحثا ولی قول نمیدم گزینه رای گیر بیارم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
یه نکته رو تاکید کنم.
مراجعه میشه برای گرفتن امان در رای گیری. تو قوانین اومده که گرفتن امان برای رای گیری دوتا شرط داره، اول اینکه قبل از شروع فاز گفته شه ( ممکنه تو شرایط خاص قبل از روز دوم فاز هم قبول کنم) و دوم اینکه تو اون فاز پست نداده باشید اصلا و کلا از امان کم کاری استفاده کنید :دی

در نتیجه با توجه به اینکه کسی از من امان نگرفته تا قبل از شروع فاز یا حتی دیروز، همتون باید تا قبل از ساعت 10 به سه یا چهار نفر رای اولیه بدید و حدود ساعت 11 شب در تلگرام باشید و اولویت بدید بین افراد حاضر در دفاعیه.

اگر رای مرحله اول رو ندید، یکبار میرید دفاعیه (جز کسایی که حداقل پست رو رعایت نکردن در فاز یک) و بار دوم گاد کش می شید. و اگر اولویت ندید قطعا گاد کش میشد :دی اولویت هم خصوصی در تلگرام به گاد بدید بین افراد حاضر در دفاعیه :دی برامم نه نقشتون مهمه، نه تیمتون، نه با همه علاقه ای که به همتون دارم شخصتون :دی چون اولویت ها هم تاثیر مستقیم داره رو اعدام این دور و اولویت یک نفر ممکنه کلا اعدامی رو عوض کنه.

حواستون رو به این موضوع عمیقا جمع کنید :دی از خیلی هاتون بابت نخوندن درست قوانین و همکاری نکردن تو این موضوعات به شدت شاکیم. :دی

نحوه صحیح رای هم اینطوریه:
امیر
سحر
محمد
رابین

و توصیه آخر یه سریتون گفتید که بازی سخته و گزینه نداریم، چرا نداریم؟ همین بازیکنان غیر فعال و کم فعال :دی البته در اینکه بازی سختیه کاملا باهاتون هم عقیده ام :دی

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین