برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

گاد ریختن برگ هایش را از اتفاقات شب مشاهده کرد.

اتفاقات قابل بازگویی شب:
کشته شب نداریم.
جذب موفق فرقه بعد از مراسم قربانی نداریم.
جذب موفق ستون پنجم نداریم.

آغاز فاز روز سوم:
لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

آرش
امین
پویا
ترسا
چاوش
خلفی
رامتین
رضا
سعید
صدرا
عرفان
عماد
فری
محمدامین
محمدحسین
محمدرضا
مهدی
هادی
یاسین

تعداد شرکت کنندگان:
19 نفر

تعداد آرا لازم برای رفتن به دفاعیه:
اعدام و رای اجباری
با 6 رای در مرحله اول و اولویت دهی اجباری در مرحله دوم

حداقل و حداکثر تعداد رای:
حداقل سه نفر و حداکثر چهار نفر

پایان فاز:
ساعت 22:00 جمعه 31 تیر 1401

حداقل و حداکثر فعالیت:
حداقل 200 کلمه
حداکثر فعالیت برای روز دوم فاز ( جمعه 29 تیر ) 3500 کلمه
با محدودیت فعالیت اسپم برای کل فاز

لیست سیاه حداقل فعالیت:
عرفان، محمدرضا

امان گرفته ها:
چاوش، محمدرضا، هادی

پی نوشت 1: سقف روز دوم، با توجه به تجربه عملی این فاز افزایش پیدا می کنه. فقط از فاز بعد گاد نمیشموره، بدون اطلاع و اخطار خفت می کنه می فرسته دفاعیه :دی از گاد به عنوان شمارنده پست استفاده نکنید.
پی نوشت 2: در پست دادن، رای دادن، اولویت دادن و هدف خیلی بی نظمید. چون یه سری سازو کار ها مخصوصا تو رای گیری برای بار اول بود، همراهیتون کردم. از این به بعد نه پیام میدم، نه یاد آوری می کنم نه هیچی، فقط گاد کش می کنم. از زمانشم بگذره هدف نمیگیرم.
پی نوشت 3: گاد بین ساعات 9 شب تا 12:30 شب، برخلاف میلش امکان چت نداره، لطفا فقط در چهارچوب بازی پیام بدید :دی باعث اشتباه میشه. یکم محاسبات این دور زمان بر و درگیر کننده است. پیشاپیش از دوستان خوبم عذرمی خواهم. :دی
پی نوشت 4: خیلی زشته که اولویت که میدید فقط یه اسم توش نوشته یا در مورد نقشا از من سوال می کنید، یا در مورد اعدام کلا 6 و 8 میزنید، واقعا زشته، برای خودتون میگم. وگرنه من که فحش میدم لذت می برم :دی

نکته مهم: هادی در اولویت هاش مهسا رو بالاتر از ترسا نوشته بود که من اشتباه وارد جدول کردم. که خب در نتیجه تاثیری نداره، ولی لازمه که گفته شه :دی در نتیجه مهسا 48 امتیاز داشته و ترسا 38 امتیاز.

آخرین ویرایش:
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
آرش
عرفان
صدرا
رضا

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
صحبت مونده زیاد هست، سعی می‌کنم تا جایی که امکان داره خلاصه بنویسم. ولی بخونید.

پویا

بخش سوم: عصبانی جو نبود. حس بود. ضمنا وقتی نوشتمش در دسته موارد بی‌گناهانه قرارش دادم. می‌گی نشدی هم حتما نشدی. پس می‌گیرم.

ببین، اینا قشنگ بازی با کلمات و زرنگ بازیه. الان فکر کردی میام می‌گم تو رو خدا پس نگیر، من عصبی بودم؟ :78: تو میای می‌گی یه خونسردی در پست‌های مهدی دیده می‌شه که باید بررسی بشه، من میام می‌گم اون اسمش خونسردی نیست. می‌گی خونسردی مگه بده؟ میای می‌گی از نوشته‌ت مشخصه عصبانی شدی، می‌گم کجا عصبی شدم من؟ می‌گی در دسته عصبانیت‌های بی‌گناهی بود. اینا از نظر من یعنی بازی با کلمات. یعنی رقصیدن، با کمال احترام.

-----------
امین

بحث پویا و مهدی

حقیقتش من از ابتدای بحث حس یک نوع سفید کردن ناخودآگاه می‌گرفتم. پویا وقتی می‌گه فکر می‌کنم قربانی هستی و بعد برای اعدام قربانی این ایده (که درست هست) رو می‌ده که یا باید دو فاز اول اعدام بشه و یا در فازهای سرعتی، و با توجه به این‌که لحن و نوع پست هم طوری نبود که قراره رای بده، مضمون کلی‌ش اینه‌که تا فاز سرعتی به مهدی رای ندید. در پست‌های بعدی هم می‌گه که اگر مهدی قربانی نباشه و پلیس درواقع نزنه، براش بی‌گناه می‌شه (بیشتر از ۵۰ درصد) این طور بحث‌ها پتانسیل زرگری دارن در ذهن من.
مهدی ولی در مقابل پویا پست‌هاش به نسبت تندتر هست و من رو یاد موضع‌ش در مقابل من در دوری که قاتل بودم می‌اندازه. و حسم مثبت‌تر هست. منتها اگر مهدی گناهکار باشه و این بحث زرگری هم نباشه این احتمال هم هست که مثلا نوع بحثی باشه که بین وکیل و یک گناهکار راه می‌افته. سر همین به دی‌ان‌ای بحثی که بود مشکوکم و کلا حساس هستم روی موضع این دو نفر نسبت به هم در بازی. سر همین منتظرم خروجی بحث‌شون رو هر دو نفر یک‌بار جمع‌بندی کنن.

یک نکته‌ی دیگه هم که به ذهنم می‌رسه اینه‌که پویا در بالانسش قربانی و یک جادوگر-قربانی رو داده بود. چرا این رو در نظر نگرفتی که ممکنه مهدی اون نقش جادوگر-قربانی باشه؟ (وقتی گفتی پلیس بپرسه یا گفتی اگر قربانی نباشه احتمال بی‌گناهیش زیاد می‌شه یعنی این رو در نظر نگرفتی.)

بخش اول صحبتت، حق داری به‌نظرم. چون منم کلا نمی‌فهمم هدف پویا چیه. چون هم هی می‌گه مهدی مرض نداره و مهدی قربانی نباشه بی‌گناهه، هم یه سری چیزای دیگه. اما در مورد اینکه گفتی اگه این بحث زرگری نباشه این احتمال رو داره که بحث بین وکیل و یک گناهکار باشه. ببین من نمی‌خوام بگم نه این درست نیست چون من بی‌گناهم (:دی)، فرض کن پویا وکیل هست و می‌دونه مهدی گناهکاره، به‌نظرت تا اون جا اتفاقی افتاده بود که پویا بخواد بیاد مهدی رو به اون شیوه مشکوک سفید کنه؟ یعنی نیاز به حمایت می‌بینی اونجا؟ ضمن اینکه من هرچقدر هم بخوام سبکم رو عوض کنم دیگه ذاتم رو که نمی‌تونم عوض کنم. من آدمی نیستم که یکی بیاد خودشو بهم بچسبونه، چون بیشتر شک می‌کنم. از اونور کسی هم بیخود به پر و پام بپیچه باز شاخک‌هام حساس می‌شه. پس روش جالبی نیست. حالا برعکسش، فرض کن من وکیلم و پویا گناهکار، من چرا باید به قول تو انقدر تند باهاش عمل کنم اونم وقتی می‌دونم که گناهکاره؟ معلومه خب سعی می‌کنم کاری به کارش نداشته باشم و نهایتا در یک ساید هستیم. پویا هم کسی نیست که من بخوام بزنمش زمین و برای خودم اعتبار جمع کنم. من هم توانایی چنین کاری رو ندارم البته. این توضیحات رو دادم که ذهنت رو پاک کنی چون حس بد بهت ندارم فعلا در بازی.

این نکته‌ای هم که گفتی برای من بسیار قابل تامل بود و فاز قبل هم اشاره کردم. توضیح پویا رو هم دیدم البته. می‌شه گوشه ذهن نگه داشت فعلا.

---------

محمدحسین

درود مهدی جان. اُمیدوارم حالت خوب باشه.
یکی دو مورد مهم هست لازم دونستم مطرح کنم و خوشحال میشم توضیح بدی چون در قضاوت من تاثیر داره.

1. من کلاً صبوری میکنم و بحث ها و روند بازی هر کسی رو پیگیری میکنم که شتابزده عمل نکنم. در مورد تو بخصوص مشخصاً منتظر موندم ببینم برآیند بازیت در ادامه چه شکلی میشه. مسئله اینجاست که هنوز تا این لحظه من اون سطح درگیری و فعالیتی که از مهدی بیگناه میدیدم رو ندیدم حقیقتاً. عادتی که من دارم اینه که هر بازی یه کاغذ میگذارم جلوی خودم، و کنش و واکنش های افراد رو ثبت میکنم و حقیقتش یه مقداری در نظر من از این نظر فعالیت تو نُرمال نبود. خاطرم هست دور یازدهم که بیگناه بودی، من با اینکه مافیا بودم شرم میکردم بهت حتی رای بدم چون اعتقاد داشتم خیلی بیگناه زحمت کشی هستی و وجدان درد میگرفتم بیام سمتت. حالا این دور رو که مقایسه میکنم متوجه میشم اصلاً شبیه اون دور نیستی. کاری هم به تغییر سبک و اینا ندارم چون سلیقه شخصی هست، من مشکلم اینه که درگیر بازی نکردی و اون جستجوگری کافی رو هم ندیدم حقیقتاً با اینکه خیلی صبر کردم. بازی تو تقریباً خلاصه میشه توی چندتا بحث جدی با پویا و چند تا سوال از مهسا و آرش تا جایی که من خاطرم هست. من الان چطوری متوجه بشم که چقدر برات اهمیت داشته که گناهکار پیدا کنی؟

محمدحسین عزیز، ارادت داریم.

یک سوالی دارم ازت محمدحسین، در مورد این دور یازدهمی که می‌گی، آیا یادت میاد در اون بازی، مهدی که رویین تن اون بازی بود، تا وسط‌های بازی زیر بحث‌های فرسایشی و شک‌های مختلف له شده بود. آیا کار خاصی در بازی کرده بود؟ آیا گرهی از بازی باز کرده بود؟ چطور در فاز دوم این دور از من انتظار داری در حد مهدی فاز ۵ اون بازی، فعالیتم تعیین کننده باشه؟ اتفاقا من شخصا این دورم رو خیلی بهتر از اون دور می‌دونم اگه ۲ فاز اول رو باهم مقایسه کنیم. واقعا اعتقادم این هست که برخلاف گفته‌ات، اتفاقا اصلا صبر نکردی. الانم نمی‌خوام از این ایرادی که به من گرفتی یک درام بسازم، بهرحال حق داری که با خودت فکر کنی مهدی اگر بی‌گناه باشه باید بیشتر به بازی کمک کنه. درسته این. منتهی مثال نادرست از گذشته‌ای که خودم حفظمش رو نیار :دی. در این مورد هم درکل می‌تونم بهت بگم که حتما همون مهدی دور ۱۱ رو خواهی دید. اگه قصدت تشر زدن به من بود و اینکه بخوای من به خودم بیام، بهت قول می‌دم که همین کار رو بکنم در ادامه بازی. ولی من برای روشن شدن موتورم به دیتا‌هایی که بهش حساسم نیاز دارم. تا فاز قبل اون دیتا رو نداشتم. طبیعتا رفته رفته دستم بازتر می‌شه. و البته که من این انتظار رو از خودت هم دارم. می‌خوام یک محمدحسین در حد دور ۱۰ کنار خودم ببینم.

2. داخل نقل قول بالا مشخصاً یه مسئله ای توجه من رو جلب کرد که چند بار اشاره کردی به بحث رئیس پلیس. خاطرم هست که دور یازدهم که امیر بعنوان کلانتر در اولین لیست خودش تو رو در قسمت قرمز قرار داده بود، به فاصله ی کمی اومدی و اعتراض کردی و از امیر خواستی که بیگناه ها رو به اشتباه نندازه چون وقتی بیگناه هستی نمیتونی بپذیری خدشه ای به منافع بیگناه ها وارد بشه. دیدم و حس کردم که غیرتی بازی میکردی. الان این بالا مشخصاً گفتی بعد حرف پویا صبر کردی رئیس پلیس خودش تصمیم بگیره و تازه اخیراً اومدی در این رابطه نظر دادی. سوال من اینه که اگر مطمئنی که بیگناهی و اگر مطمئن بودی که اگر رئیس پلیس تو رو هدف قرار بده یکی از سهمیه هاش خواهد سوخت، برای کارکتر مهدی قابل باورتر نیست که قبل از فاز شب قبلی تلاش کنه جلوی چنین پتانسیلی رو بگیره، تا اینکه نسبت بهش بی تفاوت باشه؟

سوال خوبی کردی، اما تفسیر خوبی نکردی.
ببین باز هم قیاست اینجا اشتباه هست. دلیل: من اگر اون بازی سریعا به لیست امیر اعتراض کردم، دلیلش غیرقابل لمس بودن امیر بود. من اگر به عنوان بی‌گناه، جلوی تارگتی که از امین مردم می‌خورم رو نگیرم، ممکنه درادامه به مشکل بخورم. اما اینجا کاملا بحث فرق داره. شخص روبروی من می‌تونه هرنقشی داشته باشه در بازی.
بیا بازی رو به عقب ببریم، فرض کن الان پویا گفته مهدی گزینه پرسش پلیس باشه، مهدی هم میاد به این اعتراض می‌کنه. تو هم رئیس پلیس هستی، آیا در این حالت احتمال بیشتری نداره که سهمیه‌ات رو برای مهدی هدر بدی؟ اگر من سکوت کردم، برای این بود که روند طبیعی فکری طی بشه و تحت‌تاثیر صحبت‌های من، توجه بیخود جلب نشه. چون من مطمئن بودم پویا در اشتباهه، اما هیچ دلیلی نداره بقیه هم اندازه من اون اطمینان رو داشته باشند. بنابراین یک فاز صبر کردم تا به کار پویا خرده بگیرم. درواقع هیچ نیازی نمی‌بینم به عنوان گناهکار ضدپرسش دلم برای سهمیه پرسش پلیس بسوزه و از کسی دیگه هم بابت بی‌توجهی به این، ایراد بگیرم. من اگر چیزی در این رابطه نمی‌گفتم، تو میومدی بگی که مهدی چرا با حرف پویا مخالفت نکردی؟ میومدی بگی مهدی اگر بی‌گناهی چرا غیرتی نشدی؟ ضمنا اساسا هدف من از بیان این بحث، این نبود که بگم ملت نگاه کنید من به جزئیات بی‌گناهان حساسم. من بیشتر برام سوال شد که چرا پویا به همچین چیزی حساس نیست.

نهایتا در اینجا یک سوال از پویا دارم، تو این پست محمدحسین و سوال‌هاش از من رو لایک کردی. یعنی با تمام مواردش موافقت کامل داشتی؟

----------
یاسین
مهدی
من کاری به پویا ندارم ، بحثم کلیه. مثلا فلانی گناهکاره تو بهش چنین روشی رو پیشنهاد میدی اونم در لحن و پست‌هاش تجدید نظر میکنه ، به نظرت اینجوری اگر طرف گناهکار باشه بهش کمک نکردی که روش بازیش رو تغییر بده و بی‌گناهانه بازی کنه ؟!! در ادامه بازی سخت بشه تشخیصش داد‌؟

من خب نمی‌دونم که گناهکاره حتما یا نه. این رو به این‌خاطر می‌گم که اگر بی‌گناه باشه متوجه تاثیر و تم بازی‌اش بشه. ضمن اینکه واقعا فکر می‌کنی پویای گناهکار برای تغییر بازیش نیاز به کمک و تشر داره؟ پویا اگه گناهکار باشه به هر سبکی که بخواد بازی می‌کنه خودش. از پویا "همینه که هست‌تر" که نداریم که :دی. ولی درصورت بی‌گناهی، بعضا آدم تاثیر منفی خودش روی دیگران رو نمی‌بینه. این درمورد خود من چندبار بوده و یک تذکر باعث شده که به بازی برگردم. بهرحال اگه کسی گناهکار باشه نهایتا مشخص می‌شه. لحن رو می‌تونه فیک کنه، رای و اینارو که دیگه نمی‌تونه تا ابد.

--------------

در مورد اعدامی، ستون پنجم با اینکه می‌تونه خطرناک‌ترین بازیکن برای بی‌گناه‌ها باشه در بازی، اما حداقل در ابتدای بازی، بی‌گناه هست. اما خب جای ناراحتی آنچنانی نداره فعلا. بهرحال پتانسیل ضربه زدن به بی‌گناه‌هارو داشته. حداقل دیتای قابل تحلیل هم ازش گرفتیم بابت رای‌ها.
به‌نظرم در اینجا این اهمیتی نداره که مهسا می‌خواسته چطور ستون پنجمی بازی کنه (چون این ستون پنجم شرایط گمراه کردن و ضربه زدن به گناهکار‌هارم داشت)، مهم رای‌هایی هست که گرفته. چون گناهکاران نمی‌دونن که یک بی‌گناه نقشش چیه. نهایتا می‌تونن حدس بزنن که از تیم مقابل یا فرعی باشه (یا فردی که رای داده خودش فرعی بوده)، چون ازنظرم تشخیص اینکه مهسا گناهکار نیست با اون بازیش، راحت بود. و در اینجا رای‌هایی که گرفته باید بررسی بشن. مهسا بازی تمیزی مثل بقیه بی‌گناهی‌هاش نکرد و تا نقشش رو دیدم فهمیدم چرا احساس جوکر یا کلا فرعی بهش داشتم. منتهی درکل حسم به بازیش اینه که صادقانه و بی‌گناهانه بوده. نقشش هم درسته فکر می‌کنم.

رای‌هارو درکل سعی می‌کنم یک بررسی کلی بکنم. چه اولیه و چه نهایی. اما جسته و گریخته اگر چیزی به ذهنم برسه هم می‌گم. مثلا سوال بزرگی که الان دارم اینه که با چه منطقی به محمدرضا رای ندادید واقعا؟ فرض کنید یک بی‌گناه به بازی نرسیده، میاد با دقت و ریز بینی یک پست نمادین ۱۹۹ کلمه‌ای می‌ده که بره دفاعیه، خب این بی‌گناه عزیز نباید برای دفاعیه‌اش یک طرح کلی تو ذهنش باشه یا یک چیزی بخواد بگه که بقیه رو مجاب کنه که بهش رای ندن؟ اون دفاعیه چیه الان؟ من چندبار از اول تا آخر خوندم هر بار برام نامفهوم‌تر شد. همچین دفاعیه‌ای بعد از ۲ فاز نبودن در بازی واقعا بازی افتضاحی هست به عنوان بی‌گناه. و من واقعا قبول ندارم محمدرضا انقدر بی‌تفاوت باشه نسبت به بازی و نقشش. پس دفاعیه‌ش به من این حس رو می‌ده که بی‌گناه نیست. مخصوصا که در نتایج نهایی هم سوم شده. من واقعا برام جای سواله که یک بی‌گناه چطور می‌تونه هر ۳ دفاعیه رو بخونه و اولویت اول یا دوم به محمدرضا رای نده.

--------------

- اگر اولویت این فاز شما پیدا کردن گناهکار هست که قاعدتاً باید باشه، مهسا بنظرم شبیه گناهکار بازی نکرده و من اتفاقاً یه مدل بی احتیاطی توی بازیش میبینم. خودم بهش ایراد داشتم و چند تا ایراد درست دیگه هم از طرف دیگران بهش وارد بود، منتهی کاملاً حس میکنم از طرفی یه تلاشی روی پوش شدن اش هم توی بازی هست که برام مشکوکه. رضا هم سطح درگیریش در جبهه های مختلف لااقل شبیه گناهکار نیست در نظر من.

اولین سوال رو فعلا از محمدحسین دارم. چون این پستش رو قبل رای‌گیری دیدم و اتفاقا چون هم‌نظر با من بود پیش‌خودم تحسینش کردم. الان که می‌بینم به مهسا رای داده واقعا تعجب می‌کنم. با چه اولویتی به مهسا رای اول رو دادی محمدحسین؟ مگر اولویتت پیدا کردن گناهکار نبوده؟
مخصوصا که در پست‌هات جستجو کردم و دیدم که با محمدرضا سعی کردی مکالمه هم برقرار کنی و می‌خواستی ازش دیتا بگیری. این دفاعیه‌ای که اومده داده برات دیتای قابل قضاوتی بود که باعث شد به مهسا جلوتر ازش رای بدی؟ چه عنصر بی‌گناهانه‌ای درش دیدی که من نمی‌بینم؟

با رای پویا هم حقیقتا خیلی مشکل دارم. به‌نظرم پویا از همه بیشتر بازی مهسا رو می‌شناسه و می‌تونست تشخیص بده بازی گناهکاریش نیست این، چطور رای اول داده بهش، واقعا نمی‌فهمم. چون با فلسفه خودش باید کسایی که دیر میان و یا نمیان به بازی پاره بشن. با هر نقشی. مخصوصا که می‌بینم مهسا هم حس خیلی مثبتی به پویا نداشته در بازی. ذهنم می‌ره سمت این که پویا صرفا خواسته از دست یک مزاحم راحت بشه. بار گذشته بحث‌هارو یه نگاه می‌کنم ولی در نگاه اولیه برام اصلا قابل درک نیست این اولویت اول.
-----

اگر فرصت کنم یک بررسی می‌کنم به صورت کلی. کلا جای سوال حس می‌کنم زیاد هست در بازی.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد

با این قسمتی که بولد کردم از صحبتت زیاد موافق نیستم. حتی اگه یه نفر خیلی قوی باشه و پستهای طولانی بده و خوب از خودش دفاع کنه بازم وقتی به نفغ بیگناه ها بازی نکنه خود بخود اعتماد خیلی هارو از دست میده. حالا چه پویا باشه چه چاوش باشه یا هر کی که خیلی قویه. همونطور که چاوش خوب یادشه یه سری گناهکار بود و خیلی حسی بهش گیر دادم و اخر هم نتونست قسر در بره :دی

این حرفی که میزنی نسبیه...ما بارها دیدیم پلیرهایی بودن که تا اخر تونستن بقیه رو گول بزنن یا وقتی لو رفته باشن که دیگه تقریبا دیره و به اصطلاح the damage is already done

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
امین خلفی پست 163

اون زمانی که من اون حرف رو زدم اولا هنوز پست نداده بودی در جواب پویا اگه اشتباه نکنم.

ثانیا اون حرف من غلط نیست...تو عددا رو یه چندتا اینور اونور گفتی و پویا بهت گیر داد و من با توجه به شناختم ازت گفتم این گیر خاصی نیست و امین کلا همینطوریه عدد رو همینطوری حدودی و عامیانه طور گفته بدون دقت به اینکه مثلا داره با این عدد دهیش داره بالاتر از تعداد شرکت کننده ها عدد مییده.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
در اوایل بازی هر دو نسبت بهم نظرتون این بود که برای هم سفید هستید، منم هدفم از طرح این موضوع این بود که ببینم هنوز براتون سفیده یا نه که گفتید براتون خاکستری شده. در مورد شما و عماد من نظرم اینه اون بی‌گناهه و سفید بازی شمایید اما نظرم در مورد عماد:
عماد از پویا به عنوان امین شهر و اینا نام برد ولی در بازی خودش دقت کنیم داره یجورایی خودش رو بی‌گناه بازی قلمداد میکنه به بقیه اتهام میزنه ولی خب بازی خودش دقیقا همین احساس رو به ادم دست میده، احساس من به پست‌های عماد یه حس مصنوعی بی‌گناهی هستش...
یاسین
این خیلی پست عجیبی بود برام
اولا من از پویا به عنوان امین شهر نام نبردم گفتم امین شهرش نکنین...پویا خودش گولاخه چمدان موشک های هسته ای رو هم بهش بدیم و اشتباه کرده باشیم دیگه نمیشه جلوش رو گرفت...خود پویا هم نفس حرف من رو تایید کرد.
معلومه خودم رو بیگناه قلمداد میکنم و از بقیه سوال و جواب میکنم...این چه جمله ای بود؟کسی هست ادعای غیر بیگناهی داشته باشه؟در ادامه گفتی بازی خودش دقیقا همین حس رو به ادم میده یعنی حس امین شهر بودن...امین شهر بودن فاز گرفتنی نیست نسبت دادنیه از طرف همه یا عده ای از بازیکن ها به یه شخص...من نه ادعای امین شهر بودن داشتم نه کسی اینطوری منو مرجع قرار داده که بتونی بگی دارم امینی میکنم و ضمنا خودم با این قضیه مخالفم و علنی گفتم.

پست منفی بود این پست از نظر من

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد هم نمی‌دونم چرا بهم رای داده، وقتی موردی که مطرح کرده رو اصلا صبر نکرده من فرصت کنم بیام جواب بدم. کلا هم از یه سری پستاش حس خوبی نگرفتم، فردا باهاش صحبت می‌کنم ایشالا.

به خاطر اینکه تنها کسی هستی که یه مقدار به سمت منفی متمایل بودی واسم تو یه پست دیگه هم اشاره کردم مرض ازت حس میکنم و رای اجباری بود باید به حداقل 3 نفر رای میدادم تو رو دادم و 2 نفر غیرفعال....مسلما به اعدام نمیرفتی یا اگه خطری میشد رای رو عوض/اولویت اخر میزاشتم و منتظر جوابت به اون پست هم هستم

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
پست 283 مهدی پاراگراف اخرش خطاب به ممدحسین نکته بسیار جالبی داشت

من هم منتظر جواب ممدحسین هستم

- - - Updated - - -

دوستان من سعی کردم تمام پستا رو بخونم و جواب بدم اگه کسی چیزی پرسیده و جا مونده جواب ندادم لطفا بگه چون له له هستم و از بیرون اومدم

- - - Updated - - -

دوستان من سعی کردم تمام پستا رو بخونم و جواب بدم اگه کسی چیزی پرسیده و جا مونده جواب ندادم لطفا بگه چون له له هستم و از بیرون اومدم

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
مهدی

یک سوالی دارم ازت محمدحسین، در مورد این دور یازدهمی که می‌گی، آیا یادت میاد در اون بازی، مهدی که رویین تن اون بازی بود، تا وسط‌های بازی زیر بحث‌های فرسایشی و شک‌های مختلف له شده بود. آیا کار خاصی در بازی کرده بود؟ آیا گرهی از بازی باز کرده بود؟ چطور در فاز دوم این دور از من انتظار داری در حد مهدی فاز ۵ اون بازی، فعالیتم تعیین کننده باشه؟ اتفاقا من شخصا این دورم رو خیلی بهتر از اون دور می‌دونم اگه ۲ فاز اول رو باهم مقایسه کنیم. واقعا اعتقادم این هست که برخلاف گفته‌ات، اتفاقا اصلا صبر نکردی. الانم نمی‌خوام از این ایرادی که به من گرفتی یک درام بسازم، بهرحال حق داری که با خودت فکر کنی مهدی اگر بی‌گناه باشه باید بیشتر به بازی کمک کنه. درسته این. منتهی مثال نادرست از گذشته‌ای که خودم حفظمش رو نیار . در این مورد هم درکل می‌تونم بهت بگم که حتما همون مهدی دور ۱۱ رو خواهی دید. اگه قصدت تشر زدن به من بود و اینکه بخوای من به خودم بیام، بهت قول می‌دم که همین کار رو بکنم در ادامه بازی. ولی من برای روشن شدن موتورم به دیتا‌هایی که بهش حساسم نیاز دارم. تا فاز قبل اون دیتا رو نداشتم. طبیعتا رفته رفته دستم بازتر می‌شه. و البته که من این انتظار رو از خودت هم دارم. می‌خوام یک محمدحسین در حد دور ۱۰ کنار خودم ببینم.

مخلصم مهدی جان

در مورد توضیحاتی که دادی متوجه منظورت میشم و منم قصد درام سازی نداشتم اتفاقاً. نشونه اش اینکه این فاز صد بار توی ذهن من افراد بالا و پایین شدند، و تو اتفاقاً بخاطر کنش و واکنش های کم گاهاً توی ذهنم جزو گزینه های رای من بودی منتهی وقتی دیدم سهمیه نداری جواب سوال ام رو بدی بهت رای ندادم، و سعی کردم به اتفاقات آخر فاز برای رای بیشتر توجه کنم. در مورد انتظارت از من هم چشم تا جایی که بتونم. تو چون الگوریتم ذهنیت و بعضی وسواس هات توی پیدا کردن روابط بازی شبیه منه شاید بهتر درک کنی که مغز آدم به چه فلاکتی کشیده میشه که ارتباطات بازی رو کشف کنه. امیر در جریانه که بدلیل مشغله ها و درس و پایان نامه و... من اصلاً قرار نبود بازی کنم، و الان هم اُمیدوارم زیر بار این مسئولیت خرد و شرمنده امیر نشم با بازی اشتباه، چون تا الان به جرئت میگم داخل هیچ بازی ای اینقدر فشار ذهنی روی من نبوده و لااقل تا اینجا بیش از حد توان ام در برهه کنونی مایه گذاشتم و برام مهمه که بتونم این دور خوب بازی کنم ... البته که بخاطر لذت اش اینجا هستم و کلی هم ذوق میکنم که توی بازی به این سطح بالایی هستم و بیشترین زحمت و دردسرش هم برای خود امیر هست قطعاً که واقعاً دستش درد نکنه.

ببین باز هم قیاست اینجا اشتباه هست. دلیل: من اگر اون بازی سریعا به لیست امیر اعتراض کردم، دلیلش غیرقابل لمس بودن امیر بود. من اگر به عنوان بی‌گناه، جلوی تارگتی که از امین مردم می‌خورم رو نگیرم، ممکنه درادامه به مشکل بخورم. اما اینجا کاملا بحث فرق داره. شخص روبروی من می‌تونه هرنقشی داشته باشه در بازی.
بیا بازی رو به عقب ببریم، فرض کن الان پویا گفته مهدی گزینه پرسش پلیس باشه، مهدی هم میاد به این اعتراض می‌کنه. تو هم رئیس پلیس هستی، آیا در این حالت احتمال بیشتری نداره که سهمیه‌ات رو برای مهدی هدر بدی؟ اگر من سکوت کردم، برای این بود که روند طبیعی فکری طی بشه و تحت‌تاثیر صحبت‌های من، توجه بیخود جلب نشه. چون من مطمئن بودم پویا در اشتباهه، اما هیچ دلیلی نداره بقیه هم اندازه من اون اطمینان رو داشته باشند. بنابراین یک فاز صبر کردم تا به کار پویا خرده بگیرم. درواقع هیچ نیازی نمی‌بینم به عنوان گناهکار ضدپرسش دلم برای سهمیه پرسش پلیس بسوزه و از کسی دیگه هم بابت بی‌توجهی به این، ایراد بگیرم. من اگر چیزی در این رابطه نمی‌گفتم، تو میومدی بگی که مهدی چرا با حرف پویا مخالفت نکردی؟ میومدی بگی مهدی اگر بی‌گناهی چرا غیرتی نشدی؟ ضمنا اساسا هدف من از بیان این بحث، این نبود که بگم ملت نگاه کنید من به جزئیات بی‌گناهان حساسم. من بیشتر برام سوال شد که چرا پویا به همچین چیزی حساس نیست.

در این مورد تا حدودی صحبتت برام قابل قبوله و حقیقتش رو بخوای الان ظرفیت ذهنی و عصبی فکر بیشتر رو هم ندارم. ممنون بابت توضیحت و اگر سوال بیشتری در این مورد داشتم حتماً ازت در ادامه میپرسم. مرسی که وقت میگذاری و دقیق و جامع جواب میدی.

اولین سوال رو فعلا از محمدحسین دارم. چون این پستش رو قبل رای‌گیری دیدم و اتفاقا چون هم‌نظر با من بود پیش‌خودم تحسینش کردم. الان که می‌بینم به مهسا رای داده واقعا تعجب می‌کنم. با چه اولویتی به مهسا رای اول رو دادی محمدحسین؟ مگر اولویتت پیدا کردن گناهکار نبوده؟
مخصوصا که در پست‌هات جستجو کردم و دیدم که با محمدرضا سعی کردی مکالمه هم برقرار کنی و می‌خواستی ازش دیتا بگیری. این دفاعیه‌ای که اومده داده برات دیتای قابل قضاوتی بود که باعث شد به مهسا جلوتر ازش رای بدی؟ چه عنصر بی‌گناهانه‌ای درش دیدی که من نمی‌بینم؟

ببین مهدی من توی این بازی سعی کردم خیلی جاها از مسئولیت فردی خودم فراتر برم و اگر فکر میکنم چیزی به صلاح هست رو بگم، حتی اگر دفاع از شخص دیگه ای باشه که فکر کنم سایرین به اشتباه دارند روش تمرکز میکنند. شاهد بودی خودت و از لحن پست هام و حس مسئولیتی که توشون حس میشه مشخصه الکی نیومدم وقت و زندگی خودم رو ول کنم اون وسط شعار بدم، چون برام اهمیت داشته تک تک آراء. اول از همه این رو بگم که نقش مهسا هنوز قطعی نیست و من هنوز نتونستم احتمال لباس و اینا رو بررسی کنم ولی اگر فرض بگیریم واقعاً بیگناه بوده، دقیقاً موقعی که داشت روش موج اعدام تشکیل میشد، من حداقل کاری که میتونستم بکنم این بود که چند نفر که بنظر خودم سفید بودند رو ازشون بخوام بهش رای ندن و بیشتر فکر کنند. اگر دقت کنی کمی تا قسمتی حرف های من برای اکثریت تقریباً اهمیتی نداشت که خرده ای هم نمیگیرم هر کسی با ذهنیت خودش بازی میکنه نهایتاً. در ادامه روح بازی تصمیم گرفته که اون سه نفر به دفاعیه برند، و من قراره دفاعیه ها رو بخونم و اجباراً به یکی از این سه نفر که گزینه های من نبودند رای بدم. ترسا که بنظرم بهترین دفاعیه رو داشت و وقتی خوندم نمیتونستم تحت هیچ شرایطی بگذارمش اولویت اعدام. محمدرضا بنظرم با عرض معذرت ازش، نه بازیش کافی بوده تا الان، و نه دفاعیه خوبی داشت. مهسا رو اولین مشکلی که من پیدا کردم این بود که فکر نمیکردم دفاعیه اش اینطوری باشه. یعنی تیپیکال مهسای بیگناه در دفاعیه اینه که حق خودش رو به زور هم شده میگیره و خودش رو به بازی برمیگردونه و اصلاً جسارت و جنگندگی مهساست که نقطه بارزش هست. من یه مقداری وقتی لحن خونسردش رو با دفاعیه های قبلیش مقایسه کردم واقعاً برای لحظاتی شک کردم که شاید من در اشتباه باشم و الان هم اگر بیگناه بوده بابت این مسئله ازش عذرخواهی میکنم. مورد دوم اینکه وقتی مجبورم بین این دو نفر انتخاب کنم، بین مهسا و محمدرضا(با دفاعیه هایی که در نظر من راضی کننده نبود) مسلماً اعدام مهسا در اون لحظه اطلاعات بیشتری وارد بازی میکرد و فکر کنم قبول داشته باشی که اگر بیگناه بوده باشه، بعنوان گره در ادامه هم توسط گناهکارها ازش استفاده میشد.

فکر کنم اگر از بیرون دقیق ببینی، متوجه میشی که زمانی که حمایت از مهسا خلاف جریان بازی "اهمیت واقعی" داشت من تنها کسی بودم که کم نگذاشتم، و حالا هم موقع اعدامش من مسئولیت رای ام رو میپذیرم چون نخواستم شونه خالی کنم و این مسئله برای این روح جمعی بازی گنگ باقی بمونه. فکر میکنم هر کسی انصاف داشته باشه از بیرون متوجه میشه که بیشترین تلاش و نهایتاً بیشترین هزینه رو من تا حدودی پرداخت کردم سر این فاز. مهم هم نیست برام چون تمام تلاش ام رو کردم حس مسئولیت جمعی داشته باشم و درست تصمیم بگیرم.

پیشاپیش ببخشید اگر بی حوصلگی توی لحن ام بود چون ذهنم خیلی خسته شد این فاز. از مهسا هم واقعاً عذر میخوام اگر بیگناه بود :گل:

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
به نظرم خوبه که کلا آدم‌ها بیان در مورد دلیلی که رای دادن و ترتیب اولویت‌هاشون توضیح بدن و خودم هم این کار رو بکنم اول :دی

من محمدرضا به صورت کلی برام اوکی بود و اصلا نفهمیدم چرا اومد دفاعیه، دلیلی جز دیر اومدنش وجود داشت؟ البته این کارش که خودش خواست خودش رو بیاره دفاعیه مشکوک بود و دلیلش رو نفهمیدم، به نظر من یه بی‌گناه هیچ وقت نباید این کار رو بکنه که شاید اتفاقی اعدام شه، اما گفتم شاید حس غروری داشته که خواسته با این کار بازی تمیزتری بکنه یا مثلا جوکر باشه، گزینه آخر بود برام. صرف دیر اومدن، مخصوصا که دلیل قانع‌کننده داشت واسش و از وقتی اومده بود فعالیت نسبی اوکی ای داشت و به نظر میاد فازهای بعدم قرار باشه، برام کافی نبود رای بدم.

بین مهسا خانوم و ترسا خانوم، دفاعیه مهسا تقریبا جواب همه سوالاتم رو داده بود و مشکلاتم رو رفع کرده بود، دفاعیه ترسا هم خوب بود و واقعا شک داشتم کدوم رو بذارم اول کدوم رو دوم، اما باز اون «نخ کلفت» قلقلک زیادی می‌داد بهم و تصمیم گرفتم با همون پیش برم. هنوزم واسم استفاده از اون کلمه عجیبه، اما خب می‌شه گفت چیزی که به ذهن آدما می‌رسه فرق داره. یعنی دفاعیه‌ها رو دیدم می‌خواستم به هیچ کدوم رای ندم اگه می‌شد :))

====

مهدی و محمدحسین (و شاید عماد :دی)

من دیدم ۳ تا رای داشتم، مهدی و عماد که گفته بودن به خاطر نبودنم هستش و منطقیه، گرچه از مهدی یه مقداری بعید بود این کار به نظرم، مخصوصا که امین هم قضیه سناتور رو اشاره کرد باز عوض نکرد رای‌ش رو. اونم مهدی که کلی فحش داد به من سر اون قضیه تروریست همون دور رویین‌تنش. یه کم رای‌ش به من شکل رای پرت هم می‌تونه بگیره و می‌دونم خودش چقد مشکل داره با امان گرفتن و رای پرت دادن. اما خب جز این بازیش رو پسندیدم. یه توضیح بدی خوشحال می‌شم :دی

اون رای سومم محمدحسین بود که گفتش دارم انتخابی بازی می‌کنم. خب عزیز من، بعد این همه پست اومدم و کلی متن خوندم، معلومه که نمی‌رسم در مورد همه چی نظر بدم و چیزهایی که مهم‌تره برام رو انتخاب می‌کنم و در موردشون حرف می‌زنم. الان تو خودت با همه ۲۰ بازیکن بازی مکالمه داشتی؟ کسی بوده (جز شاید پویا) که این رو داشته باشه؟

====

مهدی

پستت به صورت کلی خوب بود و دوست داشتم، بارک الله :دی یه سوالی فقط، این قسمت زیر رو نفهمیدم.

درواقع هیچ نیازی نمی‌بینم به عنوان گناهکار ضدپرسش دلم برای سهمیه پرسش پلیس بسوزه و از کسی دیگه هم بابت بی‌توجهی به این، ایراد بگیرم. من اگر چیزی در این رابطه نمی‌گفتم، تو میومدی بگی که مهدی چرا با حرف پویا مخالفت نکردی؟

الان یعنی می‌گی گناهکار ضد پرسشی؟ :دی این رو نمی‌فهمم :))

=====

در مورد رای‌ها هم، تحلیل رای‌های دفاعیه کار خوبیه قطعا، اما به نظرم یه کم کار سختیه، چون مثلا من می‌تونم ببینم هر بی‌گناهی چرا یکی از گزینه‌ها براش پررنگ‌تر باشه و بهش رای بده. مثلا من محمدرضا رو هیچ رقمه راضی به رای دادن بهش نبودم، اما خب می‌بینم مهدی چی می‌گه و می‌فهمم. یه چیز دیگه ولی، رای‌های اولیه‌س. کسایی که با شکم سیری رای دادن یا رای پرت دادن به نظرم می‌تونن مشکوک‌تر باشن. اون افرادی که به کسایی که ۱/۲ رای دارن رای دادن، اینا هستن:

رای به امین: فری
رای به رامتین: رضا
رای به فری: آرش
رای به پویا: مهسا
رای به عماد: فری
رای به محمدحسین: عرفان
رای به خلفی: سعید و یاسین
رای به عرفان: امین و محمدحسین
رای به آرش: عماد و هادی
رای به یاسین: خلفی و فری

این رای‌ها به نظرم رای‌هایی هستن که راحت می‌شه ازشون در رفت، به اضافه جای خوبی هستن برای رای دادن به هم‌تیمی برای رای زرگری دادن. الان فری هر ۳ رای‌ش از این جنسه که خب واسه من مشکوکه. البته تو بازی گفتش که می‌خواد رایی بده که اثری نذاره اما خب ذات این نوع رای مشکوکه. خلفی هم مثلا نفهمیدم چی شد به یاسین رای داد. رای‌های به آرش هم نمی‌فهمم خیلی، رای به عرفان رو می‌فهمم چون عرفانم زیاد نبود. رای‌های به خلفی رو نمی‌فهمم، رای به محمد حسین رو نمی‌فهمم، رای به پویا اوکیه (که خب مهسا هم نیس دیگه البته)، رای به فری قابل درکه برام ولی پرته، رای به رامتین خیلی پرته به نظرم و همینطور رای به امین.

اینایی که این رای‌های پرت رو دادن، یعنی به یاسین، آرش، خلفی، محمدحسین، رامتین و امین رای دادن، یه توضیح بیشتری بدن ممنون می‌شم. ممکنه تو پستاشون هم گفته باشن و من جا انداخته باشم، برای جمع‌بندی می‌خوام اگه لطف کنن یا رفرنس بدن به پستشون. البته که توضیح فری معلومه، بقیه، یعنی این افراد:

خلفی، عماد، هادی، سعید، یاسین، عرفان، رضا :دی

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
چاوش
با این ایده که همه نظر بدن راجع به رای هاشون موافقم. اتفاقا دیشب میخواستم بنویسیم ولی از خستگی چشمام باز نمیشد.

در مورد رای اولیه که خلفی و مملگر و صدرا دادم کاملا مشخصه.
بازی مافیا خوبیش به همینه که موقع رای گیری خیلی چیزا رو میتونی بفهمی.
من که نقش خودمو میدونم و خیالم راحته ولی اصن فرض کنیم من بیگناه نباشم. یا گناهکار تیمی هستم یا فرعی درسته؟
حالا بیایید بررسی کنیم حالتهاشو
اگه گناهکار تیمی باشم و فقط تیم خودمو بشناسم چه اصراریه بیام بطور علنی بگم بیگناه ها نباید Show بشن؟ عقب مونده ذهنی هستم؟ :))
اگر هم فرعی باشم : مثلا با نقشی مثل وکیل : اولا همه گناهکارها رو میشناسم یعنی بیگناه ها هم مشخصن برام. ثانیا چرا باید وقتی وکیل باشم انقدر بی احتیاط و بدون ترس بازی کنم؟ اگر هم شغال و جلاد و... باشم که باید روی اعدام ها کار کنم چه ربطی به من داره بیگناه شو بشه یا نشه؟ اخرین حالت هم جوکر هست که اگه بخوام خودمو تابلو کنم و اعدام بشم راه های بهتری برای این موضوع هست.

اینم بگم که با کسی وارد چالش خاصی نشده بودم بجز بحثی که با صدرا داشتم و بیشتر صحبت های دیگران در مورد من این بود که یا حسشون مثبته یا خنثی. بعد وقتی وارد اخرین ساعت فاز میشی افرادی که خودشونو درگیر این بحث نکرده بودن و حتی یه سوال ساده مطرح نکردن مثل خلفی ، مملگر و حتی یاسین (که تا قبل از رایی که داد حسم بهش مثبت بود ولی الان منفی شده) یهو میان یه رای میدن و میرن. خب طبیعتا وقتی بیگناهی و یه عده اینطوری دنبال کره گیری هستن احساس میکنی این افراد بیگناه نیستن و دنبال یه هدف دیگه ای هستن.

در مورد رای ثانویه هم انتخاب کردن واقعا سخت بود برام.
اولویت اول: ترسا: به نظرم بحث نخ کلفت چیزی نیست که بشه ازش راحت گذشت و اینکه راستش دفاعیه اش کمتر منو قانع کرد.
اولویت دوم و سوم: محمدرضا و مهسا : بین محمدرضا و مهسا واقعا مونده بودم کدومو انتخاب کنم اما خب مهسا مشارکت بیشتری داشت و دفاعیه اش برام قابل قبول تر بود البته اینم قبول دارم بازی مهسا با اون سری هایی که بیگناه بود و اکتیو بود فرق داشت. شاید هم بخاطر اولین پستش بود رفت توی حاشیه و فقط مجبور بود مدام از خودش دفاع کنه.

- - - Updated - - -

* یه سوالی هم که ذهنمو درگیر کرده اینه که اکثریت نفرات که پست میدادن نظرشون در مورد آرش منفی بود. چطور میشه توی رای گیری کلا 2 رای میاره؟ جالب نیست؟ :))

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
پویا

تو آخرین نفری بودی که رای هاتو اعلام کردی و قبل از رای تو محمدرضا 7 (میرفت به دفاعیه) ، ترسا و مهسا 6 رای داشتن. یعنی محمدرضا تک رای میرفت دفاعیه اگه رای هات نفرات دیگری بودن.
یکی مثل من موقع رای گیری 10% جوانب رو در نظر بگیره یکی مثل تو 1000% جوانب رو در نظر میگیره. دوست دارم علت اخرین نفر رای دادنت و همچنین انتخاب نفراتت رو بدونم. :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام
یه مشکلی برا من اتفاقی افتاده امروز احتمالا زیاد نتونم بیام. فردا امیدوارم بتونم بیشتر باشم.

در مورد مهسا که کلا بد بازی کرد و سوتی زیاد داد و اشتباه خیلی داشت. نمیشه هم گفت اعدامش اشتباه بود، فعلا بیگناه بود ولی میتونست گناهکار باشه، پس در کل اعدامش: نات بد.

محمدامین دیروز یه چیز گفت نتونستم جواب بدم. گفت رای اول بهش دادم. ولی توی اون مقطع رای اول نداشتیم. اولویت برا مرحله دوم بود که خب کلا تشریف نبرد. علت رای های مرحله اولم هم گفتم.

اما مرحله دوم و اولویت ها

مهسا راستش با پستای آخرش و دفاعیه اش کمی از شدت منفی بودنش برام کاسته شد. ولی همچنان مشکوک بود. حرکت محمدرضا برام تیپیکال گناهکار کلاسیک بود. پس اولویت اول و دوم رو اینطوری تعیین کردم.

اما در مورد ترسا. کلا با رای‌هایی که یهو اومد به سمت ترسا مشکل داشتم! دفاعیه اش مقابل آرش خوب بود. کلا توی بازی مورد مشکوک خیلی خاصی نداشت که بخواد رای اول بشه‌. عصبانیتش توی دفاعیه آخر هم شکل بیگناهانه داشت و شبیه بیگناهی بود که مستاصل شده از هجومی که یهو به سمتش اومده. مخصوصا با رای چاوش بهش خیلی مشکل داشتم. به نظرم یه جور فرصت طلبانه و حتی شاید تیمی بود.

- - - Updated - - -

یه سوالی هم که ذهنمو درگیر کرده اینه که اکثریت نفرات که پست میدادن نظرشون در مورد آرش منفی بود. چطور میشه توی رای گیری کلا 2 رای میاره؟ جالب نیست؟

خیلی جالبه و جالبتر اینجاس به کسی رای میدن که آرش بهش اولین بار اتهام جدی زده

- - - Updated - - -

سعید 👆

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام و درود

در موردِ محسا هنوز رو نظرم هستم و معتقدم به هیچ عنوان شهروندی بازی نکرد و دلیل اصلی اعدام شو خودش می دونم :دی البته همین که وسط بازی از پشت خنجر نمی خوریم نشون میده آنچنانم بد نشد .

اما رای هایی که دادم :

اولویت اولم محمدرضا بود چون منتظر دفاعیش بودم که ببینم چی قراره بگه بعد از گذشت چند روز و اصرارش به رفتن به دفاعیه که دیدم بازم چیزی نگفت و لایق ترین فرد رو برای اولویت اول ممرضا دیدم و کار درستی انجام دادم . این فاز هم اگه چیزی به بازی اضافه نکنه قطعا جزو رای هامه .

اولویت دوم مهسا که کلا این دور حسِ خوبی از پستاش ندیدم و کفه ترازو به سمت گناهکاریش بیشتر بود برام و با این حساب رای دادم بهش

ترسا، هم توضیحاتش به آرش قانع کننده بود هم دفاعیه ش قانعم کرد که بیشتر میخوره سفید باشه تا سیاه

-----------------

در حال حاضر معتقدم بین آرش و پویا 70% هر دو گناهکارن، 100% هم یکی شون گناهکاره ! جمله م سنگین بود و ممکنه برام گرون تموم شه اما خب میگم که بمونه به یادگار برا دوستان :دی

حالا چرا آرش ؟ به چند دلیل

اول اینکه چیزایی که خودش دوست داره رو جواب میده و چیزایی که نخواد ببینه رو خودش ایگنور می کنه. من تو پست 186 ازش یه سوال پرسیدم که نفع مطرح شدن بالانس بی مافیا برای شهر چیه ولی هنوز جوابی ازش نگرفتم .

مورد بعدی که دلیل اصلی رای م به آرش بوده اینه که سعی کرد تو دهن من حرف بزاره، شما این پستش رو ببینید :

تو یعنی این رو نخونده بودی که اومدی از اون مکالمه‌ی من و پویا اونقدر اعلام تعجب کردی و فکر کردی بحث پویا سر این بوده که مافیا ممکنه سناتور نداشته باشه؟ یه جا دیگه گفتی اتفاقا درست خوندی و برات عجیبه که چرا از نظر پویا بالانس به این نامحتملی باید «منطقی» باشه. جدا از اینکه منطق ربطی به احتمال نداره، پویا کسی بود که توی بحث ما داشت بالانس بدون مافیا رو رد می‌کرد و به من می‌گفت چرا اینقدر احتمالش رو بالا دادی مثلا (که نداده بودم).

این جمله ای که بولد کردم مثال بارزِ حرف تو دهن گذاشتنه . من به هیچ عنوان نه همچین فکری کردم و نه مکتوب کردم همچین نظری رو از جانب خودم اما آرش سعی کرده حرفیُ که نزدم تو دهنم بزاره .

بعد از پرسشمم جوابی ندیدم ازش و دلیل شک و رای م به آرش این موارد بوده .

در موردِ پویا هم خواهشن من هرچی میگم نگید داره دنبال دلیل میگرده (!) خب من که مشخصا همون اول اومدم تارگت حسی زدم بهش ( یعنی بدون هیچ دلیل و منطقی ) و الان من تا هروقت باشم هرچی بخوام راجع به پویا بگم چند نفر میان میگن نه تو دنبال دلیلی و این حرفا :دی

من سوالم از دوستانی که بهم گیر میدن اینه چه اشکالی داره دنبال حسِ خودم باشم ؟ ترجیح میدم پیِ حسِ خودم باشم تا حسِ دیگران :دی

یه نکته هم راجع به فری بگم که حقیقتا کرک و پرم ریخته :13: چطور میشه این همه بحث کنی و فعال باشی اما هیچ گزینه ی رایی نداشته باشی ! واقعا درک نکردم حرکت فری رو . درجه گناهکاریش برا من رفت بالاتر .

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
چاوش

محمد ممنونم وارد بازی شدی. من این پستت رو تازه دومین پست نسبتاً چاوشی توی بازی دیدم. نقش ات رو نمیدونم ولی اگر احیاناً بیگناه باشی، بابت قبلش خیلی ازت عصبانی ام حقیقتاً. کار داشتی، سفر بودی یا هر چی :دی از این به بعد بیشتر بیا داخل متن. ضمن اینکه بهم حق بده وقتی دور بیگناهیت رو دیدم و میدونم هزار تا جنبه رو بررسی میکنی، برام عجیب بود بیای دو سه دلیل سریع بیاری در اولویت و باهاش رای بدی.

اون رای سومم محمدحسین بود که گفتش دارم انتخابی بازی می‌کنم. خب عزیز من، بعد این همه پست اومدم و کلی متن خوندم، معلومه که نمی‌رسم در مورد همه چی نظر بدم و چیزهایی که مهم‌تره برام رو انتخاب می‌کنم و در موردشون حرف می‌زنم. الان تو خودت با همه ۲۰ بازیکن بازی مکالمه داشتی؟ کسی بوده (جز شاید پویا) که این رو داشته باشه؟

حرفت قابل درکه، منتهی حتی اگر در مورد ترسا و مهسا حرفت رو بپذیرم که تحت تاثیر نکات بولد بازی بودی، رای ات به هادی و دلیلی که براش آوردی اون لحظه، اصلاً برام شبیه تو نبود و قاطی کردم.
در مورد بررسی آراء هم حرکت مثبتی بود. ضمناً رای من به عرفان هم اولاً از شروع شک هام داخل پست 95، و بعدش بخاطر مدل رای دادنش بود. اینکه به خودم رای داد مهم نیست، ولی اینکه این مدلی بیخیال رای داد خیلی بنظرم بد بود.

پ.ن: از فاز قبلی اگر کسی من رو تگ کرده و جواب ندادم در ادامه حتماً بررسی میکنم و جواب میدم اگر موردی بود یا بحث بسته نشده بود.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
من اول مواردی که مربوط به خودمه رو روشون صحبت بکنم.

بعد مقدار خوبی خواب و رد کردن خستگی سفر در خدمتتون هستیم :دی

پویا

جو نمی‌دم به نظرم، تو در پست اولی که خطاب به مهدی نوشتی، در انتهاش مسیر اعدام هم براش دادی که یا دو فاز اول اعدام کنیم یا بعد فاز سرعتی، تقریبا اعدامش رو قطعی گرفته بودی :دی قبول نداری گازش رو گرفته بودی و زیادی رفتی جلو؟ ضمن اینکه من مشکلی با رفتار تو نداشتم اونقد، بیشتر سوالم از امین بود که چرا اونجا واکنش نداده :دی

اینکه من اگه فلان نقش باشم اینجوری بازی می‌کنم که خودت هم فک کنم قبول داری دلیل نشد. جوابیش هم اینه که از کجا معلوم قربانی نباشی و اینجوری بازی نکرده باشی که بعدا بیای همچین حرفی بزنی :دی اتفاقا من می‌تونم بگم که تو به خاطر جایگاهت، اعدامت خیلی سخته و دست آدما می‌لرزه بهت رای اعدام بدن. نیاز داری با همه یه برخوردی ایجاد کنی که انگیزه رای دادن بدی بهشون و به مرور این رو بسازی برای فازهای انتهایی که بخوای قربانی بشی.

وقت گذاشتن برای بازی هم برای شخص من وابسته به زمان و انرژی که هست دارم، نه نقشی که دارم. فرقی نداره بی‌گناه بی‌نقش باشم یا رویین‌تن، اگه وقت داشته باشم جفتش رو یه مقدار انرژی می‌ذارم، وقت نداشته باشم هم یه مقدار. از تو که گاد بودی هم توقع همچین چیزی دارم :دی

من خب گفتم که پستا رو سریع خوندم که برسم، یه سری چیزا ممکنه از دستم در رفته باشه. توجه کنی گیرهایی هم که دادم اکثرا به پستای صفحه ۱ و ۲ هست تا جلوتر. پستای حول مهسا هم دیدم ولی چیز خاصی توجهم رو جلب نکرد که بخوام اضافه کنم و به نظرم اومد بحثا باید بره جلوتر تا ببینم چی می‌شه. از طرفی هم توجهم به قضیه صدرا و شغال و یا نوع رفتار خودت بیشتر جلب شده بود، توجهم به مسائل دیگه احتمالا کمتر بوده. اگه نکته خیلی خاصی هست که نظرم رو راجع بهش می‌خوای بگو ببینم، می‌خونم خودم ادامه بحثا رو هم البته :دی

=====

صدرا

توضیحاتت خوب بود :دی

مشکلی هم خیلی با جوکر گفتنت به رضا ندارم، مشکلم اینجاس که اگه برخوردت با کسی که به نظرت جوکره، اینجوری باید باشه که خب باید بهش بی‌توجهی بشه، چون قرار نیس اعدام بشه و فایده‌ای هم تو بازی خیلی قرار نیس داشته باشه و قراره کرم بریزه که اعدامش کنیم. اما ادامه بازیت حول این بود که انگار می‌خواستی اعدامش کنی. شوخی‌ت با یاسین هم می‌پذیرم از این جنس شوخی‌ها خودمم می‌کنم :دی

الان حست به رضا چیه؟ جوکره؟ گناهکاره؟ بی‌گناهه؟ چون می‌بینم بحثت باهاش ادامه داره. در چه راستایی داری باهاش بحث می‌کنی؟

====

مهسا خانوم

من این وسطا یه نکته خیلی جالبی به چشمم خورد :دی

پویا گفته همچین چیزی گفتین، درسته؟

این یه حس زیادی به من می‌ده که شما وکیل مدافع شیطان باشین. چرا، چون وکیل مدافع تعداد گناهکارا رو می‌دونه، تیمشون رو نمی‌دونه. الان شما حالت‌هایی که داشتین ۴ مافیا و ۳ فرقه بوده و ۵ مافیا و ۲ فرقه که جفتشون ۷ گناهکار دارن. بیشتر از گیجی، من این حس رو می‌گیرم که می‌دونین ۷ گناهکار تو بازی وجود داره و تو حساب کتاباتون یکی از این دو حالت می‌شه.

صحبتی دارین؟ :دی

====

رضا

من حقیقتش از جمله‌ت این برداشت رو نکردم که داری از خودت دفاع می‌کنی و حس کردم بیشتر باهاش می‌خوای برای اتهام زدن استفاده کنی، برای همین هم نظرت رو در مورد پویا پرسیدم. اگه می‌خواستی از خودت دفاع کنی، کجا اتهام بهت وارد شده بود؟ دفاع هم نکردی از خودت آخه و نتیجه گیری در مورد خودت نکردی باهاش :دی

====

آرش

خودت ساده‌نگری :)) توضیحاتت خوب بود ولی مرسی :)) :دی

===

گیر پویا به خلفی حول عدد بالانس هم بی اساسه به نظرم. خلفی شکمی یه سری عدد داده برای هر گروه با توجه به حسی که از عدد ۲۰ داشته و اینکه چندتا از ۲۰ تا باید از هر گروه باشن، اگه فک کنین یه درصد اینا رو جمع زده باشه با هم :)) ممکن بود ماکسیممشون به ۲۰ هم نرسه :))

محمد چاوش پست 223

بخش اول: اون مسیر اعدام که می‌گی، باتوجه به نقشی بود که بهش نسبت دادم. قطعی هم نگرفته بودم. گفتم اگر این مقدمه درست باشد، اون کار انجام بشود بهتر است.

بخش دوم: اون استدلال معروف "این کارُ کردی که بعدا بگی فلان" اینجا کاربرد نداره از نظرم. برای وقتی هست که کسی حرف یا ایده یا کار خاصی بکنه نه اینکه بیاد به اکثر پست‌ها و تمام نفرات واکنش نشون بده که بگه قربانی نیستم. قیاس درستی انجام ندادی اصلا.
ضمنا اون بخش اعدامت سخته و ... اولا از نظر خودم به خاطر بازیم هست در درجه اول و بعد جایگاه. اگر نقشی داشته باشم که بخوام اعدام بشم، هم بلدم چجوری بیام تو بازی که مشکوک باشه. هم بلدم چجوری سوتی بدم و چه کارهایی انجام بدم که سوتی عمدی به‌نظر برسه. و هم اینکه واقعا اصلا نیاز به این همه تلاش نداره.
می‌دونم قصدی نداشتی و صرفا یه چیزی نوشتی، ولی جوری می‌گی که انگار پویا یک شمایله که می‌ترسن بهش رای بدن ملت و به بازیش اصلا ربط نداره این! بنابراین فلان. من بخوام رای بیارم، مطمئن باش خوب بلدم. و واقعا بازی من چنین حسی بهت داده؟!
من از تو انتظار دارم وقتی یه چیزی می‌گی، به جوانبش هم فکر کنی. نه اینکه فقط یه استدلال قیاسی دم دستی بیاری و بازی فردُ درنظر نگیری.
"وقت گذاشتن" هم میزان داره. من قربانی باشم، یک‌سوم اینم وقت نمی‌ذارم.

بخش سوم. توضیحاتت پذیرفته هست. ولی نظری که در مورد گیرهای انتخابی دادم، هنوزم برقراره. تو رو جستجوگرتر از بازی این دورت می‌دونم من.

در مورد خط آخرت در رابطه با امین خلفی:
من از تو انتظار دارم کلمات درستی انتخاب کنی. "بی‌اساس"؟ پایه و اساس اون حرف کاملا مشخصه. اگر مخالفی هم می‌تونی بگی اون گیر یا ایراد پویا وارد نیست. نه اینکه بی‌اساس هست.
ضمن اینکه خودمم اون حرفمُ در دسته "نکاتی که شاید بعدا به کار بیاد" قرار دادم. ولی اساسش کاملا واضحه.

پست 247 ت هم با حرفی که من زدم متفاوته. تاکیدم رو این بخش بود که ممکنه تعمدا گفته باشه. دقت کنی به فرقه و غیر قربانی بودنش احتمال خیلی کمتری دادم. و در جواب امین هم گفتم حتی استادوقربانی هم به‌نظرم چنین چیزی در موردش محتمل نیست.

صحبت مونده زیاد هست، سعی می‌کنم تا جایی که امکان داره خلاصه بنویسم. ولی بخونید.

پویا

ببین، اینا قشنگ بازی با کلمات و زرنگ بازیه. الان فکر کردی میام می‌گم تو رو خدا پس نگیر، من عصبی بودم؟ :78: تو میای می‌گی یه خونسردی در پست‌های مهدی دیده می‌شه که باید بررسی بشه، من میام می‌گم اون اسمش خونسردی نیست. می‌گی خونسردی مگه بده؟ میای می‌گی از نوشته‌ت مشخصه عصبانی شدی، می‌گم کجا عصبی شدم من؟ می‌گی در دسته عصبانیت‌های بی‌گناهی بود. اینا از نظر من یعنی بازی با کلمات. یعنی رقصیدن، با کمال احترام.

-----------
امین

بخش اول صحبتت، حق داری به‌نظرم. چون منم کلا نمی‌فهمم هدف پویا چیه. چون هم هی می‌گه مهدی مرض نداره و مهدی قربانی نباشه بی‌گناهه، هم یه سری چیزای دیگه. اما در مورد اینکه گفتی اگه این بحث زرگری نباشه این احتمال رو داره که بحث بین وکیل و یک گناهکار باشه. ببین من نمی‌خوام بگم نه این درست نیست چون من بی‌گناهم (:دی)، فرض کن پویا وکیل هست و می‌دونه مهدی گناهکاره، به‌نظرت تا اون جا اتفاقی افتاده بود که پویا بخواد بیاد مهدی رو به اون شیوه مشکوک سفید کنه؟ یعنی نیاز به حمایت می‌بینی اونجا؟ ضمن اینکه من هرچقدر هم بخوام سبکم رو عوض کنم دیگه ذاتم رو که نمی‌تونم عوض کنم. من آدمی نیستم که یکی بیاد خودشو بهم بچسبونه، چون بیشتر شک می‌کنم. از اونور کسی هم بیخود به پر و پام بپیچه باز شاخک‌هام حساس می‌شه. پس روش جالبی نیست. حالا برعکسش، فرض کن من وکیلم و پویا گناهکار، من چرا باید به قول تو انقدر تند باهاش عمل کنم اونم وقتی می‌دونم که گناهکاره؟ معلومه خب سعی می‌کنم کاری به کارش نداشته باشم و نهایتا در یک ساید هستیم. پویا هم کسی نیست که من بخوام بزنمش زمین و برای خودم اعتبار جمع کنم. من هم توانایی چنین کاری رو ندارم البته. این توضیحات رو دادم که ذهنت رو پاک کنی چون حس بد بهت ندارم فعلا در بازی.

این نکته‌ای هم که گفتی برای من بسیار قابل تامل بود و فاز قبل هم اشاره کردم. توضیح پویا رو هم دیدم البته. می‌شه گوشه ذهن نگه داشت فعلا.

---------

محمدحسین

یک سوالی دارم ازت محمدحسین، در مورد این دور یازدهمی که می‌گی، آیا یادت میاد در اون بازی، مهدی که رویین تن اون بازی بود، تا وسط‌های بازی زیر بحث‌های فرسایشی و شک‌های مختلف له شده بود. آیا کار خاصی در بازی کرده بود؟ آیا گرهی از بازی باز کرده بود؟ چطور در فاز دوم این دور از من انتظار داری در حد مهدی فاز ۵ اون بازی، فعالیتم تعیین کننده باشه؟ اتفاقا من شخصا این دورم رو خیلی بهتر از اون دور می‌دونم اگه ۲ فاز اول رو باهم مقایسه کنیم. واقعا اعتقادم این هست که برخلاف گفته‌ات، اتفاقا اصلا صبر نکردی. الانم نمی‌خوام از این ایرادی که به من گرفتی یک درام بسازم، بهرحال حق داری که با خودت فکر کنی مهدی اگر بی‌گناه باشه باید بیشتر به بازی کمک کنه. درسته این. منتهی مثال نادرست از گذشته‌ای که خودم حفظمش رو نیار :دی. در این مورد هم درکل می‌تونم بهت بگم که حتما همون مهدی دور ۱۱ رو خواهی دید. اگه قصدت تشر زدن به من بود و اینکه بخوای من به خودم بیام، بهت قول می‌دم که همین کار رو بکنم در ادامه بازی. ولی من برای روشن شدن موتورم به دیتا‌هایی که بهش حساسم نیاز دارم. تا فاز قبل اون دیتا رو نداشتم. طبیعتا رفته رفته دستم بازتر می‌شه. و البته که من این انتظار رو از خودت هم دارم. می‌خوام یک محمدحسین در حد دور ۱۰ کنار خودم ببینم.

نهایتا در اینجا یک سوال از پویا دارم، تو این پست محمدحسین و سوال‌هاش از من رو لایک کردی. یعنی با تمام مواردش موافقت کامل داشتی؟

----------
یاسین

من خب نمی‌دونم که گناهکاره حتما یا نه. این رو به این‌خاطر می‌گم که اگر بی‌گناه باشه متوجه تاثیر و تم بازی‌اش بشه. ضمن اینکه واقعا فکر می‌کنی پویای گناهکار برای تغییر بازیش نیاز به کمک و تشر داره؟ پویا اگه گناهکار باشه به هر سبکی که بخواد بازی می‌کنه خودش. از پویا "همینه که هست‌تر" که نداریم که :دی. ولی درصورت بی‌گناهی، بعضا آدم تاثیر منفی خودش روی دیگران رو نمی‌بینه. این درمورد خود من چندبار بوده و یک تذکر باعث شده که به بازی برگردم. بهرحال اگه کسی گناهکار باشه نهایتا مشخص می‌شه. لحن رو می‌تونه فیک کنه، رای و اینارو که دیگه نمی‌تونه تا ابد.

--------------

در مورد اعدامی، ستون پنجم با اینکه می‌تونه خطرناک‌ترین بازیکن برای بی‌گناه‌ها باشه در بازی، اما حداقل در ابتدای بازی، بی‌گناه هست. اما خب جای ناراحتی آنچنانی نداره فعلا. بهرحال پتانسیل ضربه زدن به بی‌گناه‌هارو داشته. حداقل دیتای قابل تحلیل هم ازش گرفتیم بابت رای‌ها.
به‌نظرم در اینجا این اهمیتی نداره که مهسا می‌خواسته چطور ستون پنجمی بازی کنه (چون این ستون پنجم شرایط گمراه کردن و ضربه زدن به گناهکار‌هارم داشت)، مهم رای‌هایی هست که گرفته. چون گناهکاران نمی‌دونن که یک بی‌گناه نقشش چیه. نهایتا می‌تونن حدس بزنن که از تیم مقابل یا فرعی باشه (یا فردی که رای داده خودش فرعی بوده)، چون ازنظرم تشخیص اینکه مهسا گناهکار نیست با اون بازیش، راحت بود. و در اینجا رای‌هایی که گرفته باید بررسی بشن. مهسا بازی تمیزی مثل بقیه بی‌گناهی‌هاش نکرد و تا نقشش رو دیدم فهمیدم چرا احساس جوکر یا کلا فرعی بهش داشتم. منتهی درکل حسم به بازیش اینه که صادقانه و بی‌گناهانه بوده. نقشش هم درسته فکر می‌کنم.

رای‌هارو درکل سعی می‌کنم یک بررسی کلی بکنم. چه اولیه و چه نهایی. اما جسته و گریخته اگر چیزی به ذهنم برسه هم می‌گم. مثلا سوال بزرگی که الان دارم اینه که با چه منطقی به محمدرضا رای ندادید واقعا؟ فرض کنید یک بی‌گناه به بازی نرسیده، میاد با دقت و ریز بینی یک پست نمادین ۱۹۹ کلمه‌ای می‌ده که بره دفاعیه، خب این بی‌گناه عزیز نباید برای دفاعیه‌اش یک طرح کلی تو ذهنش باشه یا یک چیزی بخواد بگه که بقیه رو مجاب کنه که بهش رای ندن؟ اون دفاعیه چیه الان؟ من چندبار از اول تا آخر خوندم هر بار برام نامفهوم‌تر شد. همچین دفاعیه‌ای بعد از ۲ فاز نبودن در بازی واقعا بازی افتضاحی هست به عنوان بی‌گناه. و من واقعا قبول ندارم محمدرضا انقدر بی‌تفاوت باشه نسبت به بازی و نقشش. پس دفاعیه‌ش به من این حس رو می‌ده که بی‌گناه نیست. مخصوصا که در نتایج نهایی هم سوم شده. من واقعا برام جای سواله که یک بی‌گناه چطور می‌تونه هر ۳ دفاعیه رو بخونه و اولویت اول یا دوم به محمدرضا رای نده.

--------------

با رای پویا هم حقیقتا خیلی مشکل دارم. به‌نظرم پویا از همه بیشتر بازی مهسا رو می‌شناسه و می‌تونست تشخیص بده بازی گناهکاریش نیست این، چطور رای اول داده بهش، واقعا نمی‌فهمم. چون با فلسفه خودش باید کسایی که دیر میان و یا نمیان به بازی پاره بشن. با هر نقشی. مخصوصا که می‌بینم مهسا هم حس خیلی مثبتی به پویا نداشته در بازی. ذهنم می‌ره سمت این که پویا صرفا خواسته از دست یک مزاحم راحت بشه. بار گذشته بحث‌هارو یه نگاه می‌کنم ولی در نگاه اولیه برام اصلا قابل درک نیست این اولویت اول.
-----

اگر فرصت کنم یک بررسی می‌کنم به صورت کلی. کلا جای سوال حس می‌کنم زیاد هست در بازی.

یه چیزی در ابتدا بگم. این پست ورود مهدی برای من شبیه پست کسی هست که می‌خواد تا ته بازی بره. بنابراین اون احتمالی که درباره قربانی بودنش مطرح کردم، نمی‌گم صفر ولی خیلی اومد پایین. اینم به‌نظرم قابل ادا درآوردن نیست.
در رابطه با بازیش بخوام حسی بگم فعلا سمت بی‌گناهی هستم یه مقدار. ولی تشخیصش برام از همیشه سخت‌تره. این بازی مهدی از نظرم نه شباهت زیادی به بی‌گناهی‌های متداولش داره و نه گناه‌کاری‌ها. منظورمم این نیست که فرعیه.:دی فعلا ربطش می‌دم به اون تغییراتی که مد نظرش بوده و با دید بازتری بهش نگاه می‌کنم از این فاز.

بخش اول: اولا هر دو (خونسردی و عصبانیت) حسی بود که داشتم. در مورد اولی خواستم واکنشتم ببینم. چون من هر حسیُ مطرح نمی‌کنم. ممکنه بعضیاشُ برا خودم نگه دارم. ولی هدفم از بیان حس هم لزوما واکنش گرفتن و ... نیست. مثل مورد دوم که از نظر خودم صادقانه نوشتم. هیچ فکری هم در موردت نکردم که الآن می‌گی فلان. برداشت خودته اونا.

در ادامه یه جوابی هم به امین بدم که مشابه نظر خود مهدی هست.
وقتی می‌گی زرگری، یعنی گناه‌کارهایی که همدیگه رو می‌شناسن. درسته؟ سعی می‌کنم از دید بیرونی نگاه کنم.

1. من و مهدی فرقه هستیم: تو با من همگروه بودی. چقدر احتمال می‌دی من فرقه باشم و اون بالانسُ اول بازی بنویسم؟ چقدر احتمال می‌دی که من فرقه باشم و برم به مهدی بگم بگو فلان؟ چون قاعدتا در این حالت من گفتم بهش. یعنی اگه همگروه باشیم و آرش اون سوالُ ازش بپرسه، مطمئن باش مهدی با من مشورت می‌کنه و سر خود نمیره جواب بده. منم متقابلا همین کارُ می‌کنم البته. دلایل بسیار زیادی می‌تونم در این رابطه بیارم و توضیحات مبسوطی بدم. چون از نظر خودم واضحه، صرفا اشاره می‌کنم. اگه فقط ما دوتا فرقه باشیم، اصلا شک نکن من قربانیُ برمی‌دارم چون راحت‌تره.:دی اگه برای بقیه نیست، برای من هست. اگرم 3 نفر باشیم، هیچ دلیلی نداره قبول کنم مهدی قربانی بشه و نفر سوم نشه. مهدی اگه گناه‌کار و هم‌تیمی من باشه، به خودمم ترجیحش می‌دم از نظر جلو رفتن در بازی.
البته تو ام مثل محمد چاوش می‌تونی بگی "این کارا رو کردی که بگی فلان" و "دلیل نمیشه اینا". قضاوتُ به تو و بقیه واگذار می‌کنم. اگه بی‌گناهید بررسی کنید ببینید پتانسیل چنین چقدره. اگرم بی‌گناه نیستید هرکاری دوست دارید بکنید.:دی

2. من و مهدی مافیا هستیم. من اگر مافیا باشم، پتانسیل بحث زرگری تیمی حتی از نوع شدیدشم دارم. با همه. یار هم اعدام کردم حتی. و اگر چنین حسیُ منتقل کنم در بحثا، چون خودم می‌دونم وقتی گناه‌کارم چجوری بازی می‌کنم به بقیه هم حق می‌دم. منتهی تلاشم اینه که جوری بازی بکنم که اون حس از بین بره. یعنی اگر از بیرون نگاه کنم، بله به نظرم ممکنه پویا مافیا باشه و همچین بحثایی بکنه. اما آیا بازی مهدی هم به مافیایی می‌خوره که هم‌تیمیش منم؟ نظر خودم منفی هست. ضمنا، اگر ما مافیا باشیم باهم، قدرت بازی‌مون تو روز چقدره رو هم؟ بهتر نمیشه ازش استفاده کرد؟:دی باز قضاوتُ به خودت و دیگران واگذار می‌کنم.

درمجموع من از دید بیرونی، پویا و مهدی رو تیم نمی‌بینم.

3. یکی از ما وکیل هستیم و دیگری گناه‌کار. من وکیل باشم خب می‌دونم مهدی و بقیه گناه‌کار هستن یا نه. اگه بدونم گناه‌کاره، چقدر به‌نظرت محتمله که بگم پلیس بپرسه‌ش؟ اولا که ضد پرسش‌ها مثل ادوار من زیاد نیست تو گناه‌کارا و ممکنه یه مهره ارزشمند ُ حذف کنم اینجوری. چنتا مگه گناه‌کار بهتر و قوی‌تر از مهدی داریم؟ خب میرم یه نفر دیگه رو انتخاب می‌کنم اگرم بخوام گیر بدم به یکی. چه کاریه.:دی بعدم، این سفید کردنه؟:دی یه نفرُ که بدونم گناه‌کارانه در معرض حذف با پرسش قرار بدم؟ چقدر احتمال داره رو مهدی همچین ریسکی بکنم به نظرت؟ حالا در جواب کسی که فکر کنه به هر دلیلی (اعتبار یا هرچی) خواستم حذفش کنم. من بخوام کسیُ که می‌دونم گناه‌کاره حذف کنم، اینجوری بازی می‌کنم؟ مطمئن باشید اینقدر بهش گیر می‌دم که یه چیزی پیدا کنم. و وقتی بدونم گناه‌کاره دست برتر با منه و واقعا فرقی نداره طرف مقابل کی باشه. چون علم دارم بهش، عناصر گناه‌کارانه بازیشُ درمیارم. نداشته باشه هم یه جوری می‌سازم کسی متوجه نشه. کاری ندارم چقدر عقلانیه. ولی کاملا شدنی هست با علمی که دارم در این حالت.:دی
حالا فرض کن مهدی وکیل باشه و من گناه‌کار. مهدی منُ می‌شناسه. اینجوری بازی می‌کنه باهام؟ به‌نظر من که در اون حالت، منفی برخورد نمی‌کنه و سعی در اثبات خودش بهم داره. خصوصا که اتهام من بهش گناه‌کاری نبوده. یک نقش خاص بوده که ضد پرسش هم نیست. مهدی ضد پرسشه اینجا. دقت کنید که گیر اولیه رو هم من دادم و بعدش هم کسی تاییدش نکرده. من اگه گروه داشته باشم، نمی‌گم حداقل یه ذره برید شک ایجاد کنید؟ من که نمی‌دونم وکیله که در این حالت. می‌دونم هم تیمیم نیست صرفا.:)) و قطعا در این حالت می‌خوام که موضعش تضعیف بشه وقتی بهش اتهام زدم؛ چه بی‌گناه باشه چه گناه‌کار، به بقیه می‌گم کاریش نداشته باشید؟:دی باز هم قضاوتُ به شما واگذار می‌کنم.

حالا روی سخنم با مهدی هست، اگر بی‌گناهه و چند سوال می‌پرسم ازش. (اگرم نیست که کاریش ندارم و هرکاری دوست داره می‌کنه.:دی)

1. فرض کن من فرقه هستم. دو گروه فرقه رو که احتمال خاصی نمی‌دم اصلا. پس می‌دونم تو قربانی نیستی و خب اطلاعات دیگری هم ندارم ازت. چه دلیلی داره بیام چنین احتمالی که می‌دونم وجود نداره رو مطرح کنم؟ دشمن بتراشم الکی؟ نمی‌دونم چقدر تو به این کار حساسی و برای خودم بد می‌شه؟ تو ذهنم دو حالت داره دیگه. یه احتمال به مافیا بودنت می‌دم که خب رای بیشتری از من داری. یه احتمال هم به گناه‌کار نبودنت. چقدر ممکنه اول بازی بخوام به عنوان فرقه وارد چنین بحثی با تو، که می‌دونم غلطه بشم؟ واقعا مدل بازی من جوریه که چیزی که می‌دونم نیستُ اول بازی بیام بگم؟

2. فرض کن من مافیا هستم. در اینجا نمی‌دونم که تو قربانی هستی یا نه. از نظر خودم محتمله چنین چیزی بگم درباره‌ت. چون چیزیه که واقعا دیدم و دقت کردم و اگر نظرم درست باشه، دشمن اصلی هستی دیگه. حذف کی از تو بهتر در این حالت؟:دی اعتبارم می‌گیرم به قولی. اما آیا ادامه بازی هم اینجوری پیش میره اگه مافیا باشم؟ می‌گم بچه‌ها من می‌رم به مهدی چنین چیزی می‌گم، ولی شما هیچ حرفی نزنید در این مورد. اصلا کاریش نداشته باشید! چقدر احتمال داره به نظرت؟ اگه مافیا باشم، سناتور که داریم. خیاط هم احتمالا داریم. دستم بازه پس. میام شرایط ُ یه جوری می‌چینم که اگه قربانی نباشی، سفیدتر از حالت عادی بشی برام؟ چرا باید چنین کاری بکنم؟ نمیام شک بیشتری علیهت ایجاد کنم؟ اگه از بین این همه بازیکن به تو گیر دادم اول بازی، اونم یه گیر خاص، و تیم هم دارم، ادامه‌ش اینجوری میشه که دیدی؟

3. فرض کن من وکیلم. پس می‌دونم چی هستی. حالت گناه‌کاریشُ که توضیح دادم بالا. اگه من وکیل باشم و بدونم تو بی‌گناهی، میام می‌گم ممکنه قربانی باشی تو همون اول بازی؟ حس مهدیُ نسبت به این حرکت خودم نمی‌دونم؟ علم دارم بهش دیگه. وقتی از کلمه عصبانی استفاده کردم، منظورم چنین چیزی بود. چه دلیلی داره اول بازی تو رو که می‌دونم بی‌گناهی، بیام دشمن خودم بکنم؟

بازم می‌گم، چه مهدی، چه امین و چه چاوش:دی (به عنوان اوستای استدلال‌های "این کارُ کردی که بگی نیستم":دی) و بقیه البته، می‌تونین چنین چیزی بگین درباره‌م. ولی درخواستم ازتون اینه که با دید باز فکر کنید و ببینید این حالات که گفتم، چقدر احتمال داره. بقیه بازیمم بذارید جلوتون. و قضاوت بکنید.

به‌نظرم چیزایی که مربوط به بحث بوده رو گفتم. حرف تکراری هم سعی کردم نزنم. برم سراغ بقیه موارد در پست مهدی:

تشکر از محمدحسین: من نگفتم وقتی تشکر می‌کنم که کامل موافق باشم. گفتم با بخش عمده‌ش موافق باشم و با هیچ بخشیش مخالف نباشم. که نبودم. اتفاقا با همون نکته که گفت موافق بودم. نه اینکه بگم چون فلان، پس گناه‌کاری! نه. نکته‌ای بود که کاملا ارزش سوال داشت به‌نظرم و حتی ذهنم هم نسبت بهت منفی‌تر کرد اونجا. منتهی این پستتُ که دیدم باتوجه به توضیح ابتدایی که دادم، نظرم برگشت.
نه اینکه بگم بی‌گناهی.:دی چون نمی‌دونم چی هستی و حدس درست و دقیقی هم فعلا ندارم. صرفا بخوام درصد بدم می‌گم 45. یعنی کمی به سمت بی‌گناه. پایین‌تر از 40 هم فعلا ندارم تو بازیکنا. کلا تشخیص‌تون در این دور، برخلاف دور قبلی راحت نیست. علتش هم اینه که به ورودهاتون بیشتر دقت کردید.
آرا رو البته هنوز بررسی نکردم.

نکته آخر در مورد اولویت‌های رای خودم.

حرفی که می‌زنی در رابطه با محمدرضا کاملا قابل توجهه و بازیشُ به دقت زیر نظر می‌گیرم و یه سری سوال هم امروز ازش می‌پرسم. هم محمدرضا هم بازیکنایی که ببینم فعال نیستن.
منتهی حرف اشتباهیُ از قول من گفتی. فلسفه من اینه که هرکی دیر اومد یا نیومد با هر نقشی پاره بشه؟:)):| پناه بر گاد. اتفاقا طبق رای‌ها، این فلسفه تو هست، علتشم درک می‌کنم باتوجه به بازیای قبلی. هرچند موافقت نیستم. دقت هم بکنی برای مثال من با بازی محمدامین در دور قبل مشکلی نداشتم. ولی تو داشتی.
چیزی که موافقم و در ابتدای بازی هم گفتم اینه که این افرادُ باید آورد وسط بازی. که من تلاش خودمُ در این رابطه انجام می‌دم و از بقیه هم انتظار کمک دارم.
اینکه گفتمم فرض می‌گیرم گناه‌کارن تا خلافش اثبات بشه، برعکس بقیه: منظور این نیست اینا از 100 شروع و بقیه از 0 که. منظور اینه نسبت به اینا سخت‌گیرتر هستم. پستاشونُ بیشتر می‌خونم. گفتم دیگه تو پست اول که چه کار می‌کنم.:دی
تاکید هم کردم که منظورم فاز یک و دو فقط نیست. حالا در این دو فاز، افرادی بودن که فعال‌تر بودن از متوسط. افرادی هم بودن که کمتر فعال بودن. برای دو فاز فعالیت همه از نظرم طبیعی بود، جز محمدرضا. فعالیت کم داشتیما، منتهی من چون هیچ داده‌ای برام مهم‌تر از رای نیست و رایی از کسی ندیدم (اینم بگم که اولویت این دور برخلاف ادوار قبلی از رای اولیه مهم‌تره.:دی یه موقع اشتباه نکنید)، ترجیح می‌دم بر اساس هرآنچه که هست و دیدم قضاوت کنم.
حالا در مورد محمدرضا. من که به پست اولش که چند خط هم بیشتر نبود، اعلام شک کردم. دفاعیه‌شُ وقتی دیدم نظرم این بود که باتوجه به حرفایی که زده و "نبودم و از این به بعد کامل هستم" بهش یک فاز فرصت بدم تا بشه تصمیم بهتری گرفت. ضمنا، آرای اولیه هم که بهش داده شد از چیزی که فکر می‌کردم بیشتر بود. بنابراین اینکه ممکنه گناه‌کارا هم راحت بهش رای داده باشن، تقویت شد در ذهنم. ترجیح دادم صبر کنم در موردش. گذاشتمش آخر. این فاز هم بیشتر از بازیکنی باهاش کار دارم. خیالت راحت. این از این.

بنابراین اصلا دید یا فلسفه‌م این نیست که هرکی کم تو بازیه سریع رای بدیم بهش بره بیرون. باید آوردشون وسط. فاز قبل نبود، نمی‌شد چنین کاری کرد. این فاز انجام می‌دیم به امید گاد.:دی و می‌شه قضاوت بهتری کرد. پیشاپیش اینم بگم که اگه وسط نیاد و جستجوگری کافی ازش نبینم و بگه نظر خاصی در مورد سوالات و بحثا ندارم و ... احتمال بسیار بالایی بهش رای با اولویت بالا خواهم داد.

در رابطه با مهسا و ترسا، من حقیقتا برخلاف تو بازی مهسا رو بی‌گناهی ِ معمولی که ازش می‌شناختم نمی‌دیدم. و باتوجه به نقشش (که شخصا نظرم اینه که نقش خودش بوده و احتمال خلافش برام پایینه)، نظرم درست بوده. مهسا اگه بی‌گناه بی‌نقش یا پلیس یا شهردار یا ... بود اینجوری بازی نمی‌کرد. این چیزیه که خودش هم بگه، با کمال احترام و علاقه به بازیش و شخصیتش، من نمی‌تونم بپذیرم. نمی‌گم بازیش سیاه بود. نه. ولی چیزی در بازیش حس می‌کردم که بی‌گناهی عادی نبود. با نقشش هم می‌خونه. حسمم در مورد مهسا عمدتا درست بوده. نمونه‌ش دوری که شهردار بود. درسته بی‌گناه بود و قوی‌ترین بی‌گناه هم بود به قول گاد:دی، ولی یه چیز دیگه‌ای در بازیش حس می‌کردم که باعث شد فکر کنم بی‌گناه نیست. اونم نداشتن ترس از اعدام و راحت بازی کردن بود. ذهنمم حقیقتا سمت شهردار نرفت تو اون بازی نمی‌دونم چرا. حالا بماند. مهسای اون دور برخلاف دور 5 و شبیه دور 6، خیلی راحت بازی می‌کرد. البته بی‌پروا بود و بازیش گناه‌کارانه سیاه نبود. ولی یه چیزی تو بازیش بود که معمول نبود و من اینُ حس کردم. حالا از بدشانسیش اونجا شهردار بوده که می‌دونسته اعدام که نمیشه هیچ، سفید مطلق هم میشه چون سناتور مرده، اینجا هم غیر معمولش ستون پنجم بوده. که حقیقتا اینم مثل اون دور اصلا به ذهنم نرسید. یه چیزایی حس می‌کردم از بازیش که مورد داره ها، ولی حدس ستون پنجم نمی‌زدم واقعا. دلیل رای دادنم بهش در اون دور و این دور، همین غیر معمول بودنش بود. سوءاستفاده هم نکنید. این دور شهردار خودشُ نمی‌تونه نجات بده و غیرمعمول نیست. تنها بی‌گناه غیرمعمول همینه. درسته نقشای جدیدی هستن مثل عنکبوت و کابوی، ولی جدید بودنشون یه مدل دیگه‌ای هست و با چیزی که می‌گم فرق داره کاملا.
این غیر معمول بودن که گفتم هم فقط حس نبود. نمود بیرونی داشت. دلایلی برای بی‌گناه نبودنش مطرح کردم که از نظر خودم درسته با توجه به نقشش.
همین الآن هم رفتم پست اولشُ دوباره دیدم.
به آرش و محمدحسین ارجاع داده و گفته که "موافقم با وجود نقش‌های جدید و وجود با احتمال خیلی بالای سناتور و در نتیجه وجود مافیا." این جمله از نظر من یک نخ بسیار حرفه‌ای به مافیا هست. الآن که نقششُ دیدم می‌تونم تطبیق بدم. بدون نقشش، صد بار می‌خوندم هم نمی‌رسیدم بهش، حتی اگه مافیا بودم. چون قاعدتا مافیا دقتش به این چیزا بیشتره.
ته پستش هم در مورد ستون پنجم حرف زده. و خوب هم حرف زده و شکلک خوبی هم استفاده کرده.

اینا رو در جهت تایید موضع خودم گفتم و البته واقعا هم بهش اعتقاد دارم. نمی‌خوام بگم که گناه‌کار محسوب می‌شه با اون پست اول و ... . نه. ولی بی‌گناهم نیست برای من. چون نخ داده.
اینم بگم که دوست ندارم پشت سر کسی که نیست حرف بزنم و امکان جواب نداشته باشه. برای همین اگه اون پستش نخ نبوده و قصد داشته کاملا بی‌گناه بازی کنه، ازش عذرخواهی می‌کنم به خاطر تشخیص غلطم.
در مورد دفاعیه‌ش هم باز اون حس غیر معمول بودن برام برجسته بود حقیقتا. برای همین اولویت اول گذاشتمش.

در مورد ترسا، نظرم همچنان همونه. حسی که از دفاعیه‌ش گرفتم بی‌گناهی بود. ولی حرفی که زده رو نمی‌شه پاک کرد کامل و از صفر شروع کرد. بازیشُ بیشتر دقت می‌کنم ببینم نظرم به کدوم سمت می‌ره.

حالا در مورد اینکه گفتی ذهنت سمت این رفته که مهسا مزاحم من بوده و می‌خواستم از دستش راحت بشم. وقتی فقط مهسا به من رای داده و منم گذاشتمش اولویت اول، چنین چیزی ممکنه به ذهن بیاد و منم نمی‌تونم جلوشُ بگیرم یا دفاع خاصی بکنم. صرفا توضیحاتمُ می‌دم و شما می‌تونید قضاوت کنید. منتهی من در این بازی تمام سعی و تلاشی که بلد بودم انجام دادم که با ذهن باز رفتار کنم، و بشنوم و فرصت بدم به افراد. حتی خوندم صدرا هم گفته بود که پویا داره زیادی مماشات می‌کنه. که درسته. منتهی منفی برداشت کرده بود.

صدرا
سوال من اینه ازت که مگه وقتی بی‌گناه بودم مثل دور نهم یا اگه فراریُ بی‌گناه می‌گیرید، مماشات نداشت بازیم؟ فاوست هم که داستانش فرق داره کلا. هرچند اونجا هم از نظر خودم با وجود جدی بودن بسیار، مماشات هم داشتم کاملا. گناه‌کاریم هم از نظر خودم مماشات داره، ولی کمتر. تاکید هم می‌کنم مماشات وقتی درسته که شک خیلی زیاد به کسی نداشته باشم. که این دور نداشتم. تازه شروع شده بازی.

این چیزی هست که تو ذهن بقیه هم بوده تو این سال‌ها که حرف زدیم. علت اصلیشم به نظرم یکی قاطعیت هست و دیگری اون دوری که فدایی بودم. لازم به توضیحه که در دور فدایی هم (که آخرین دور بی‌گناهیم بوده قبل از دور نهم) من اوایل بسیار مماشات داشتم و خیلی سخت رای می‌دادم. ولی تهش خب معلومه وقتی احتمال بالایی به گناه‌کاری یه نفر می‌دم هیچ‌گونه مماشاتی ندارم. اینا مونده تو ذهن به‌نظرم.
در حالی‌که از قدیم هر بازی من (به جز شکارچی) که یادتون باشه، من در ابتدا و حتی اواسط بازی بسیار موقع رای دادن دقیق و صبور عمل کردم و سعی کردم با هر نقشی، همه جوانب امرُ بسنجم. ارجاع به گذشته می‌دم، خصوصا برای ابتدای بازی‌هام. تو این سالها مگه چند مورد بوده اصلا که اوایل بازی بدون مماشات طرفُ اعدام کنم؟ خودم حقیقتا یه مورد خلفی یادم میاد دوری که قاتل بود. قبل اونم کیوان که هم‌تیمیم بود. اونام بازیشون به شدت گناه‌کارانه بود و معلومه که در این موارد مماشاتی ندارم. ضمنا وقتی بازی جلو میره، فرق داره داستان. واضح‌تر می‌شه شرایط و بهتر می‌شه تصمیم گرفت و راحت‌تر رای داد. حالا اینکه یکی اول بازی سوتی بده و رای بیاره سریع یا اینکه یه فازی اون اواسط یا اواخر بازی باتوجه به شرایط گره بخوره، استثنا هست و کلیتی که گفتمُ نقض نمی‌کنه.

در کل من واقعا سعیم اینه که تا حد ممکن با کسی که شک بالای 70-80 درصد به گناه‌کاریش ندارم، مماشات کنم تا بتونم به حقیقت برسم. اگه این براتون منفیه، خب باشه واقعا کاریش نمی‌تونم بکنم.
البته در جای خودش بسیار هم جدی هستم و با جوها و مغالطه‌هایی که علیهم می‌شه مقابله می‌کنم. ممکنه لحنم هم تند بشه در این موارد. به کلیت بازی باید توجه کنید. که چجوریه. حقیقت در کل هست، برای اونایی که فلسفه بلدن.
من اگه کسی علیهم جو واضح بده، خودشُ به نفهمیدن بزنه یا اتهام بی‌ربط بزنه و ...، تند می‌شم. ولی فقط در جواب اون حرف. بقیه جاها باهاش تند نمی‌شم. ممکنه برداشتم از کار طرف اشتباه باشه ها. ولی ترجیحم اینه که تند بشم، اگه برداشتم اشتباه بود، پس بگیرم.

این پست با اینکه عمدتا در جواب مهدی بود، ولی سعی کردم بازی خودمم توش توضیح بدم و البته جواب بقیه رو هم دادم. اگه چیزی از قبل مونده ارجاع بدید. من فاز قبلیُ خلاصه‌وار می‌خونم ولی روی آرا خیلی تمرکز خواهم کرد. و مدل بازیم از این فاز اینجوری هست که بیشتر به آرا گیر می‌دم. و خب ورودها هم که همیشه هست. علاوه بر اینا، چیز مهمی در بحث‌ها ببینم می‌گم حتما. و البته بازی همه رو هم زیر نظر دارم تا ببینم چقدر بی‌گناهی یا گناه‌کاری هست.
اینم گفتم که یه سری سوال از افرادی که کمتر فعال بودن می‌پرسم امروز. بقیه هم هرکی خواست می‌تونه جواب بده. ولی این افراد بهتره که حتما جواب بدن.:دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

تو آخرین نفری بودی که رای هاتو اعلام کردی و قبل از رای تو محمدرضا 7 (میرفت به دفاعیه) ، ترسا و مهسا 6 رای داشتن. یعنی محمدرضا تک رای میرفت دفاعیه اگه رای هات نفرات دیگری بودن.
یکی مثل من موقع رای گیری 10% جوانب رو در نظر بگیره یکی مثل تو 1000% جوانب رو در نظر میگیره. دوست دارم علت اخرین نفر رای دادنت و همچنین انتخاب نفراتت رو بدونم. :دی

سعید پست 292
اگه از جوانب منظورت شمارش آرا هست، بله شک نکن که می‌شمارم. منتهی قبل و بعد پست دادن خودم. نه وسطش.
وقتی من شروع به نوشتن کردم، آرا کامل نبود. پستمم یادمه که بعد از پایان ست 2 برزیل امریکا شروع کردم به نوشتن؛ ولی به اندازه 1 ست والیبال طول کشید. وقتی ارسال کردم ست 3 تموم شده بود. منتهی نوشتنش زیاد طول کشیده. درسته که حجمش زیاد نیست، ولی فکر زیاد روش شده. چون در مورد همه افراد خواستم نظر بدم و وقت زیادی می‌گیره این بخش. درسته تهش یه کلمه می‌نویسی مثبت یا منفی، ولی رسیدن بهش زمان‌بر هست.
در حین پستم هم مهم نیست برام چه رایی داده می‌شه. بعدش می‌شمارم. نیازی باشه عوض می‌کنم. شمردم و نیازی هم ندیدم. وقتی من به کسی رای دادم یعنی نظرم این بوده بره دفاعیه.

این از توضیح زمان و نوع رای دادنم.

ضمنا تو یه جوری داری مطرح می‌کنی، انگار خوب بوده که محمدرضا بره تک دفاع. اینه نظرت یا برداشتم اشتباهه؟ اگه اشتباهه که هیچی. ولی اگه اینه، از نظر من دلیلی نداره کسی که بهش شک دارم دفاعیه نره. چه با 7 رای چه هرچی.

الآن خاطرم نیست قبل نوشتنم چند رای داشته هرکی. چون یه جدول بیشتر ندارم. و تو همون اضافه کردم. بعدشم می‌ندازمش دور چون تو بازی ثبت میشه و نیازی به نگه‌داریش نیست. ولی با توجه یه زمانی که گفتم می‌تونید حدودی محاسبه کنید اگر خواستید.

ضمنا محمدامین هم 6 رای داشته دیگه. می‌تونستم اونم اضافه کنم اگه قبل ارسال شمرده بودم. یا بعدش ویرایش بزنم. فرصت بود تا قبل ده. (بعدش هم من تو این بازی عوض نمی‌کنم. بخوام تغییری اعمال کنم تو همون اولویت‌ها هست.) ولی چون برام منفی نبود، رای ندادم بهش که بره دفاعیه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
یه سری سوال می‌پرسم. محمدرضا حتما جواب بده. بقیه دوستانی که کمتر فعال بودن (یا حتی سایر افراد فعال) اگه خواستن جواب بدن. به هر سوالی هم خواستن جواب بدن.

1. نظرت در رابطه با بحث من و مهدی چیه؟

2. نظرت در مورد بازی چاوش چیه؟

3. نظرت در مورد بازی مهسا و نقشش چیه؟

4. نظرت در مورد بازی فری چیه؟

5. به نظرت تو آرا چجوری می‌شه دنبال گناه‌کار گشت؟ چه کار کنیم بهتره برای بررسیش؟

6. اگه بی‌گناه باشی و یکی مثل هادی این دورُ ببینی، چه حسی بهت دست می‌ده؟ و نظرت راجع‌بهش چیه؟ کلا چجوری باهاش رفتار می‌کنی؟

سوال اول و سومُ خودم جواب دادم. سوالات 2 و 4 مربوط به افرادی هست که در حال حاضر و بعد از ترسا و محمدرضا، شک بیشتری بهشون دارم. سوال پنجُ خودمم دارم بهش فکر می‌کنم. سوال شش هم بخوام خودم جواب بدم حس بسیار بدی دارم. با پست آخرش نظرم دیگه مثبت نیست و به نظرم دنبال حقیقت نیست. ولی واقعا نمی‌دونم باهاش چجوری رفتار کنم.

این حقُ متقابلا قائلم که بقیه هم از شخص من سوال بکنن به همین شکل.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
من احتمالاً از فردا فعال تر میشم. یه مسئله ای برام مهمه خیلی واضح میگم.

- این فاز هر کسی که به هادی، سعید، رامتین، عماد رای بده، اگر در مورد اون آدم 50-50 باشم هم با "بلیط اختصاصی" میاد توی گزینه های جدی رای این فاز من. بنظرم اگر از سبک بازی این 4 نفر لااقل احتمال بیگناهی براشون متصور نیستید، یا اطلاعات و آگاهیتون زیاده و خودتون رو زدید به اون راه، یا بیگناهی هستید که از روی عدم مسئولیت پذیری، روند بازی رو درست دنبال نکردید. ترسا هم شاید حس بازیش به اندازه این 4 نفر نبوده باشه، ولی دفاعیه اش (که کاملاً حس بی پناه میداد) + موج پنهانی که بنظر میرسید برای خروج اش در فاز قبلی وجود داشت، بنظرم دلایل کافی هست برای اینکه در مورد بازیش تجدید نظر بشه و احتمال اشتباه در موردش در نظر گرفته بشه، برای کسانی که واقعاً می اندیشند یا اصلاً نیازی دارند به این قضیه بیاندیشند. شما 5 نفر که اسم بردم لااقل در حد عقل من تا اینجا احتمال بهتری به نسبت برای بیگناهی دارید. اگر احیاناً خواستید به همدیگه رای بدید، تمنّا میکنم جاش به بنده رای بدید.

امشب و فردا سعی میکنم اتفاقات رای گیری و تناقض افراد رو بیشتر مرور کنم تا بین بقیه افراد بازی هم بتونم به تمایز واضح تری برسم.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
رامتین
اوکیه من نمیدونم چرا تو پرانتزه برام بولد شد شدید...وقتی جواب دادی رفتم دوباره دیدم نمیدونم چرا یه خط رو اینجوری خوندم :))

ممل
ببین امین تو می گی اوا هیچ نقشی رو در نظر نگرفتی و تیم چیدی، تیمت این بوده 4-5 مافیا، 2-3 فرقه، 2-3 غرعی و 9-10 بیگناه درسته؟ خب چنتا مسئله برای من به وجود میاره که تو بحثاتون ندیدم. اگه جواب دادی و من ندیدم اشاره کن می رم می خونم. ببخشید. اما اگه جواب ندادی لطفا جواب بده.
در وهله اول، می گی که بدون نقش در نظر گرفتی بعد چیدی. خب. اگه بدون نقش در نظر گرفته باشی همه رو، به نظرم به هیچ وجه نباید به 9 بیگناه برسی. یعنی یا باید با نقش در نظر گرفته باشی، یا 9 اونجا نباید نوشته شده باشه. ببین اگه نقش ها رو در نظر نگیری حتی نصف بیگناه نصف گناهکار هم نباید بچینی.
وهله دوم. پویا کمترین ها رو جمع کرد و بعد بیشترین ها رو. گفتی نباید اینطوری باشه و پیشنهاد 5 مافیا و 3 فرقه، یا 4 مافیا و 3 فرقه رو دادی. اول اینکه برای چی فرقه ات ثابت می مونه؟ دوم اینکه اگه اینجا هم نقش ها رو در نظر نگرفتی، چطوری 5 مافیا و 3 فرقه، و یه جای دیگه تو پستات 5 مافیا و 2 فرقه رو بالانس در نظر گرفتی.
قسمت اول سوالت تو پست 108 هست نخوندی بخونش...نفهمیدی بگو تا باز توضیح بدم...در مورد اینکه چرا به عدد حدود 10 رسیدم واسه بیگناها بدون در نظر گرفتن نقش
قسمت دوم حرفت: متوجه حرف من نشدی شاید... من اومدم یه عدد حدودی واسه هر گروه گذاشتم...حالا اومدم میگم با توجه به نقش ها ( قوی و ضعیف) ممکنه هر گروه عوض شه...یعنی چی؟ یعنی اگه از مافیا یکی کم میشه به یکی دیگه از گروه ها اضافه میشه... اصلا اینجوری نیست که تو بیای ازش کم کنی بعد به تیمی اضافه نکنی، یا مثلا ماکزیمم مینیمم ها رو جمع بزنی مثل کاری که پویا انجام داد. برای تفهیم راحت تر مثال زدم..
مثاله اینه

نه دیگه تو نباید کم ترین حالت یا بیشترین حالت رو در نظر بگیری که...
خیلی ساده ست
مثلا اگه 4 مافیا بگیری باید به فرقه یا بیگناها یا فرعی ها اضافه کنی یکی... مثال میزنم که بهتر قابل درک باشه
4 مافیا 3 فرقه 3 فرعی 10 بیگناه
حالا اگه با توجه به نقش ها و اینا بگیم مافیا یدونه زیاد تره مثلا 5 نفره...باید از فرقه یا فرعی یا بیگناه کم کنی دیگه...مثلا از فرعی...میشه 5 مافیا 3 فرقه 2 فرعی و 10 بیگناه...یا از بیگناه کم کنی میشه 5 مافیا 3 فرقه3 فرعی 9 بیگناه...دیگه بستگی به نقش ها و بالانس کردنشون داره قاعدتا...
این نیست که تو بیای بگی جمع حداکثرا میشه 21 جمع حداقل ها میشه 17

این مثالا فقط واسه تفهیم بیشتره عددی و ایناست...ربطی به این نداره که اگه 5 مافیا باشه 2 فرقه فرقه خیلی ضعیف میشه...اندرستند؟
اینا به نظرم نشون از این میده که پستا رو با دقت نتونستی بخونی

سعید
سعید برادر

خیلی جالبه که توی فازی که 48 ساعت هست امین خلفی و مملگر هیچ نظری در مورد صحبت من و صدرا نداشتن و توی چنین بحثی که صدرا اصرار داره از روز اول بیگناه پیدا کنیم و گناهکار نه! من میشم منفی داستان! و نیم ساعت مونده به رای گیری من میشم یکی از رای ها.
کاش حداقل همون پست اخری که رای دادم توش رو میخوندی... کاش حداقل تیکه آخرش رو میخوندی...چه ربطی به بحث تو و صدرا داره...روز اول یه بحث خیلی کوچیک و الکی داشتین سر اینکه بیگناه پیدا کنین یا گناهکار...چه ربطی به اون داره اخه رای من؟ :)) من گفتم به افرادی که کمتر توی بازی بودن و تو از دید من کمتر توی بازی بودی تمام
حالا اینکه یهو میای متقابلا سریع بدون خوندن پست برداشت خودت رو میکنی میگی وای ممل و خلفی پشت سر صدرا درومدن سر اون مسئله منو منفی داستان دونستن، رای میدی عجیبه برام
تو خودت سه خط بالاترش راجع به نوب بودن و نوب بازی حرف زدی...یهو سه خط پایین ترش میای میگی اینا یهو ته فاز اومدن به من رای دادن؟ انقد نوبیم؟ :دی
کما اینکه اصلا رای من ربطی به اون داستانتون نداشته و نداره اما ری اکشنت برای من اصلا جالب نبود...یک بار پست رای من، پست رای خودت و این پست رو دوباره بخون حتما

عماد
اوکیه ها حرفت ولی به نظرم خیلی بهتر بود که صبر میکردی پست من رو بببینی
اینم که میگی حرفت غلط نیست اتفاقا کاملا غلطه
حتی اگه من انقد فراخ باشم که کلا چندتا عدد بچینم باز هم باید صبر کنی ببینی من چی میگم بعد تصمیم بگیری...نه اینکه بگی بابا امینه دیگه...اصلا ممکنه پویا درست بگه...ممکنه من واقعا گناهکار باشم و برم گوشه رینگ یه سوتی ای چیزی بدم...اینکه سریع و زود چه مثبت چه منفی قضاوت کنی به نظرم اصلا درست نیست...در ضمن اینکه میگی حرفم غلط نیست منظورت اینه همین الانم غلط نیست؟ خوندی یا نخوندی پستای من رو در جواب پویا؟ اگه خوندی و سوالی هست بپرس..اگه خوندی و سوالی نیست پس دیگه چی حرفت غلط نیست؟ :دی

چاوش
چی میگی خداییش؟
گیر پویا به خلفی حول عدد بالانس هم بی اساسه به نظرم. خلفی شکمی یه سری عدد داده برای هر گروه با توجه به حسی که از عدد ۲۰ داشته و اینکه چندتا از ۲۰ تا باید از هر گروه باشن، اگه فک کنین یه درصد اینا رو جمع زده باشه با هم ممکن بود ماکسیممشون به ۲۰ هم نرسه
بعد رامتین میگه:
اصلا خوندی پستای خلفی رو؟!
بعد تو میگی
ندیدم حرفی که زدم رد بشه خیلی ولی :-؟ مخالف این گفته شده؟
خوندی یا نخوندی؟
اگه نخوندی و اومدی این حرفو زدی که پس خیلی مشکوک میشم بهت...چون میتونستی مثل عماد مثل رضا بگی نخونده بودم تا اون لحظه یا تا اون لحظه پست نداده بودی یا هرچی...اما میای میگی خوندی ولی چیزی رد نشده...خب یعنی چی رد نشده؟ پستای من در جواب پویا رو بخون ببین بقول تو شکمی بوده اعداد بازم یا نه...حرف تو اینه شکمی امین یه حرفی زده یه عددی گذاشته و عمرا حتی جمعش زده باشه...وقتی من تو پستام اومدم توضیح دادم و تو اگه خونده باشی این شکمی بودنه رد نشده؟ بازم شکمی بوده؟ اگه هنوز میگی شکمی بوده حرف بزنیم
در مورد رای و اولویت سوال پرسیده بودی پایین ببین جواب میدم

مهدی
مهدی با اینکه تو پستت گفتی جای ناراحتی نداره که ستون پنجم اعدام شده اما نمیدونم چرا عصبانیت حس میکنم از پستت چرا؟

ممدرضا
اینکه میگی دلیلت برای دادن پست زییر 200 کلمه این بوده که بری دفاع و اینا...خونده بودی پست های حاوی رای رو یا نه؟ چون تا قبل اینکه پستت رو بدی 4 رای داشتی already. و میشد حدس زد که حداقل سه رای دیگه رو میاری...پس وقتی میشه حدس زد که میری توی دفاعیه دیگه اینکه زیر 200 کلمه بنویسی و بقیه چیزاش داستانه بنظرم :دی

-------------------------
در مورد رای
رای اولیه که دادم که گفتم به چه دلیل بوده اون هیچ
اما اولویت وااااقعا سخت بود...واقعا سخت
من خودم به ممدرضا رای دادم و اینکه 199 کلمه کرد بره دفاع و بدون در نظر گرفتن وجود سناتور برام عجیب بود و سوال هم کردم ازش...اما اینکه فقط ممدرضا به دلیل فعالیت کم رفت دفاعیه برام عجیب بود...یعنی خودم سعید یاسین و ممل و خیلی های دیگه فعالیت انچنانی نداشتن یهو ممدرضا رفت بالا اینجوری با بیشترین رای برام عجیب بود...از طرفی گفتم میشه حالا یه فرصت بهش داد..از اونور مهسا و ترسا بحثی باهاشون نداشتم خود من اما تو بازی بحث بوده و اونا اومدن بالا...دفاعیه ی ترسا برام شهروندی تر بود تا دفاعیه مهسا...مهسا یه خونسردی خاصی داشت که به نظرم مهسایی نبود :دی اما بازم دال بر گناهکاریش نبود...یعنی اگه میشد صادقانه هیچکسی رو اعدام نمیکردم اما خب چاره ای نبود باید اولویت میدادم...رو همین حساب شد مهسا ترسا ممدرضا

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین