برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
پویا
بین سه نفر حتی سخت بود و بله امان میگرفتم

سعید
شما پست 363 رو خوندی یا نخوندی؟ اگه خوندی ری اکشنی چرا نشون ندادی اگه نخوندی بخون
این سوالم جواب بده :دی
فرض کن من رای نمیدادم...ممل هم رای نمیداد یاسینم رای نمیداد...آرا دیروزت کیا میبودن و به چه علتی؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
امین

خب حرف من همینه. دارم می‌گم اولویت اول آدم‌ها رو پاسخگو می‌کنه. اما اولویت دوم می‌تونه همون تاثیر اولویت اول رو بذاره تقریبا در اعدام (وقتی تعداد بیشتر از سه نفر باشه مخصوصا) ولی افراد به خاطرش کمتر پاسخگو هستن. یعنی اگر تیمی بخواد اعدام تیمی کنه بیشتر روی اولویت‌های دوم مانور می‌دن به نظرم تا اول. مگر مورد خاصی باشه و مثلا بخوان یکی رو خیلی جدی سیو کنن. جوابم به پویا به صورت عمومی بود نه الزاما فاز دیشب.
مهم‌تر بودن از نظر بررسی برای گناهکار پیدا کردن بود. اولویت اول که به صورت پیش‌فرض آدم‌ها براش دلیل آماده می‌کنن و در معرض پرسش قرار می‌گیرن به واسطه‌ش.

اون تیکه قرمز. وقتی امتیازش نصفه، چجوری میتونه همون تاثیر رو بزاره تقریبا؟ نمیدونم از این حرف عجیب دنبال چی هستی

آرش

سناریوسازی که می‌گم مظلوم‌نمایی. سناریوسازی ینی ربط دادن دو چیز بی‌ربط برای اینکه بخوای به کسی گیر بدی، کاری که تو انجام دادی. این حرف که من زدم که ممکنه توی کسایی که به ترسا رای ندادن گناهکار باشه، هیچ ربطی به این نداره که به ترسا شک دارم یا ندارم.
من یه چیزی رو نمی‌فهمم، که رامتین بیگناه، رامتینی که بیگناه باشه خوب حرف می‌فهمه، چطور این حرف من رو نمی‌فهمه که می‌گم گناهکارها ممکنه حس کرده باشن ترسا ستون پنجمه و بهش رای ندادن؟ احتمال کمتر و بیشتر چیه؟ تو یهویی برات قضیه‌ی نخ ترسا حل شد که اصلا نمی‌فهمم چطوری، اما برای من حل نشد،‌ و تعجب هم نمی‌کنم اگه برای بقیه حل نشده باشه. از اون ور برای من این احتمال وجود داره که گناهکارها دیشب حس کرده باشن ترسا شاید ستون پنجم باشه و نخوان بهش رای بدن، چطور می‌تونی همچین چیزی رو رد کنی؟ از دید منی که حرف ترسا مشکوکه و حداقل در یک برهه از بازی فکر کردم نخه، چرا باید فکر کنم گناهکارها می‌خوان بهش رای بدن

ببین آرش مشکل اینه که تو موردی که خودت مطرح کردی رو به عنوان معیار قرار دادی در حالی که چندان هم منطقی نبود، بعد بر اساس اون معیار، میای و میخوای دیگران رو قضاوت کنی و بعد نظرت رو رد کنیم هم دیدت منفی میشه و حتی به محمدحسین که مرض از پستام حس نمیکنه میای و میگی کلاهمون میره تو هم :دی جالبه. واقعا جالبه.
آرش

چی می‌گی جدی رامتین؟ سعید می‌گه اکثریت بازی فاز قبل به آرش حس منفی داشتن ولی رای ندادن، تو هم خوشحال و خندان می‌آی حرفشو تایید می‌کنی یه چیزی هم بهش اضافه می‌کنی، من دارم ازت می‌پرسم کجای این حرف درسته؟
بازی هادی و فری و ... به بیگناهی نمی‌خوره برای من. بازی یاسین یا خلفی یا مهدی برای من بیشتر به بیگناهی می‌خوره، تا بازی شما و یارهای احتمالیت

مشکل اصلی من رای ندادن به تو نبود، بیشتر این بود که ازت پیروی کردن و یهو به سمت ترسایی که چندان هم باهاش مکالمه نداشتن حمله کردن. حالامن نمیخوام الان همش از ترسا حمایت کنم مخصوصا که خودش تشریف نداره. ولی بازیت شدیدا گناهکاریه.
سناریوسازی هم یعنی همین که میای از یارهای احتمالی من حرف میزنی و میگی بازیشون به بیگناهی نمیخوره. خب نام ببرشون. لابد افرادی هستن که بازی کردن و دیدی بازیشون به بیگناهی نمیخوره و تازه تشخیص دادی یار منن. یا منظورت همون هادی و فریه که گفتی؟ :دی

- - - Updated - - -

یاسین یه سوالی از هادی پرسید که ندیدم جواب بده؟
خیلی با ساز و دهل و طبل و شیپور از یافتن گناهکار خفن گفت و بعد پویا رو معرفی کرد و چند تا دلیلم آورد ولی آخر رای نداد؟
جوابی داده شد یا نه؟

- - - Updated - - -

یاسین یه سوالی از هادی پرسید که ندیدم جواب بده؟
خیلی با ساز و دهل و طبل و شیپور از یافتن گناهکار خفن گفت و بعد پویا رو معرفی کرد و چند تا دلیلم آورد ولی آخر رای نداد؟

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
یاسین

خودم که نقش خودم رو میدونم و دلیلم رو هم گفتم. خلفی و محمدحسین و فری لطفا دلیل رای‌شون به مهسا رو توضیح بدن ممنون میشم، چون اینا بعدا اولویت اولشون شد مهسا.
اینا رو نوشتم که مد نظر داشته باشیم برای رای‌های فازهای بعد که مطمئنا خیلی کمکمون میکنه و میتونیم به نتایج خوبی برسیم ، مطمئنا در رای های مهسا دو سه تا گناهکار پیدا میشه.

یاسین جان داخل پست قبلی فراموش کردم این رو جواب بدم. پست 289 من رو بخون در جواب مهدی توضیح دادم.

عرفان

من یه توضیحی در مورد رای دادنم در فاز قبل بدم بقیه هم میتونن بخونن. ببین من اون فاز در شلوغترین وضعیت خودم قرار داشتم و کلی کار سرم ریخته بود و از صب نشستم فقط پای خوندن پستها و تا تونستم منشن هارو جواب بدم و خودمو برسونم به تاپیک بعد از ظهرم تا قبل رفتن نظراتم در مورد پستها رو دادم و این نظرات برای پستهای تا قبل از پست اولم بودند ، بنابراین چاره ای نداشتم چون رای اجباری بود منم تو لیست سیاه و باید گزینه میداشتم . بنابراین در اون شرایط تنها کار منطقی و معقول اینه که به کسایی که باهاشون کانتکت داشتم و ازشون چیزی در دستم هست هرجند کوچیک رای بدم و ثانیا قرار بود سر بزنم تا شب و این رو به پای بی مسعولیتی نزارین قرار بود سر بزنم تا حد امکان و اگه شد بخونم و رایم رو تغییر بدم که از شانس جایی که رفتیم انتن نداشت و به کل نتونستم گوشی دستم بگیرم. در حدی که به گاد پیام دادم که میتونی بهم بگی کیا تا الان دفاعیه میرن که من حداقل محمد حسینو اگر رفته رایمو از روش وردارم چون محمد حسین اصلا برا من در حد رای نبود صرفا برای نفر سوم کسی رو پیدا نکردم و چون با اون کانتکت داشتم و بحثی که در موردش مطرح کردم ذهنمو قلقلک داد رای دادم که اصلا در حد رای نبود اگر 3 رایی نبود بازی و اجباری نبود مشخصا ، و بین اون 3 نفر کمترین حس رو به گناهکاریش داشتم.البته این به این معنی نیست که مهسا یا ترسا رو هم گناهکار 100 میدیدم نه اصلا ولی اونها به من در پستا و حس بازیشون یه چیزی داده بودن که از هیچی ندادن بقیه جلوتره خب .ینی فرض کن 20 نفر آدمه و باید 3 تا رو انتخاب کنی برای رای. به هیچکدوم بالای 50 مشکوک نیستی ولی همون زیر 50 هم از صفر بیشتره و طبیعتا باید اینارو اولویت قرار بدی. من نمیتونم به افراد به قول خودتون کم فعالیت رای بدم چون با اینکه پستهامو تا اون موقع پر کرده بودم تا خرتناق ، ولی منم جزو کم فعالیت ها بودم و نقش خودمو میدونم پس احتمال میدم که شاید فلانیو فلانی هم تو شرایط من باشن و من چرا بیخود بفرستم به دفاعیه یکی رو که هیچ دیتایی ازش نیست. منطقی نیست برام. این تیکه جواب ترسا بود.

من سوالم از ممد حسین و ترسا اینه : اگه جای من و در اون شرایط بودین به ترسایی که تو پستش یه کلمه ممنوعه اورده "نخ کلفت" ، حالا به هر دلیل ، ناخوداگاه . نخ عمدی دادن یا اشتباه بیگناهی . به هر حال مشکوک هست به خودی خود اون پست. به اون رای میدی یا به کسی که تا الان تمیز بازی کرده و بهانه ای نداده به کسی؟ یا خود مهسا با حرفهای مشکوکش در مورد سناتور یا ادعای عجیبش در مورد ض ض دادن به همه بازیکنای مهم. خب اینا میشن گزینه رای و لنگه کفش در بیابان. در مورد رایم به محمد حسین هم با دوز کمتر این اتفاق افتاد چون این حس رو بهم داد از روی گیرش که واقعا شاید توجه ویژه ای روی بحث ستون داشته که اون پست من رو متمایز دیده.

درود عرفان
توضیحاتت رو خوندم. حالا فاز قبلی رو اصلاً کاری ندارم و مشغله داشتی و گذشته. میشه الان یه حدودی از بیگناه و گناهکارهای ذهنیت با دلایلت بگی؟ ممنون میشم.

امین

درود امین. بابت توضیح در مورد زمانبندی ممنونم.
در مورد مسئله ای که مطرح کردی، اول اینکه من متوجه نمیشم که اگر بیگناهی من برات واضح تر بوده طبق حرف خودت، چرا همزمان هم باید حس کنی نمایشی بوده کارم؟ آخر حس ات چی بوده در مورد من؟
در مورد خود جمله هم من حقیقتش نه اصلاً به نمایشی بودنش فکر کردم نه برام مهم بود. اینکه گفتم جاش به خودم رای بدید هم بیشتر به این دلیل بود که میخواستم بگم حتی اگر به من هنوز اطمینان ندارید، به همدیگه اطمینان داشته باشید. همین فقط.

آرش

برای من عجیبه که توی حرف‌هاشون مرض نمی‌بینی. ینی مثلا با اینکه سعید گفته افراد زیادی به آرش حس منفی داشتن ولی رای ندادن موافقی؟‌ یا مثلا اینکه رامتین می‌گه دست پیش رو گرفتم که پس نیفتم!؟ اگه با این حرفاشون موافقی که خب کلاهمون می‌ره تو هم قطعا

آرش اینکه گفتم مرض نداشته حرف ها، برابر با این نیست که لزوماً موافقم. اون دو دیالوگ که میگی رو هم ممکنه یه بیگناه هم بگه و لزوماً مرض نیست.

پویا

1. تفاوت بین فردی که اول بهش رای دادید با دوم قابل توجه بود یا نه؟ یعنی آیا این کار براتون تصمیم سختی بوده یا راحت؟
2. اگر حق انتخاب داشتید که امان بگیرید و رای ندید، با این توضیح که فقط شما یک نفر امان گرفتید، این کارُ می‌کردید یا نه؟

درود دوباره

1. تصمیم سختی بود و تفاوت چشمگیر نبود. در جواب مهدی هم دلایل ام در اون لحظه رو شرح دادم.
2. امان نمیگرفتم

امین خلفی

با تمام احترام میتونم رامتین و ترسا رو ازت بپذیرم و تا حدودی عماد
سعید چون صرفا بی مهابا هست میگی احتمال گناهکاریش کمتره؟ یعنی چون بی مهابا بوده باید از ذهن بیگناه بگذره که این ممکنه بیگناه باشه؟
بی مهابا بودن رو تو چی میبینی
در مورد هادی هم گفتی تو پستی که جواب پویا رو دادی توضیح دادی شماره پست رو بی زحمت اعلام کن برم بخونم تا سر هادی و سعید یه گپی زده باشیم

مخلصم.
برای دلایل بیشتر در مورد سعید میتونی جوابم به سعید و صدرا رو داخل پست 155 بخونی.
در مورد هادی هم جوابم به سوال آخر پویا رو داخل پست 319 بخون.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من شاید تا شب نتونم بیام. جهت احتیاط همین الان رایم رو میدم

آرش
چاوش
محمدرضا

آرش که واضحه و از همه بیگناهان و حتی فرعی ها و گناهکارایی که باهاش هم‌تیمی نیستن درخواست میکنم بهش رای بدن
چاوش کلا توی پستاش مرض و فرصت طلبی و گناهکاری به چشم میخوره. دیگه هر کیو نشناسم، بازی چاوش رو تا حد خوبی میشناسم، بازیش شبیه دوره های بیگناهیش نیست.
محمدرضا هم که همون دلیل دیشب.

رضا هم میتونست جزو آرا باشه ولی این فاز زیاد زیارت نشد.

- - - Updated - - -

* محمدرضا دلیل فاز قبل

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری: فری به عماد، یاسین و هادی/خلفی/امین رای داده. مشخصا که هدفش رای پرت دادن بوده. با این منطق برای فاز قبل خیلی مشکل ندارم تا جایی که فرد واقعا هیچ گزینه‌ای نداشته باشه. من در پست‌هاش دیدم که یک کنتاکتی با صدرا و حتی اعلام حس منفی هم بهش داشته. خب در اینجا برای من سواله که چرا حداقل به صدرا به عنوان یکی از گزینه‌هاش رای نداده و در به در دنبال گزینه پرت بوده؟ در اولویت‌ها هم به مهسا، ترسا و محمدرضا رای داده. شخصی که در بازی دنبال پیداکردن بی‌گناه‌هست، در اون ۳ دفاعیه به بدترین دفاعیه اولویت سوم رو اختصاص می‌ده فری؟ تو که می‌خوای از روی بازی و دیتا به نتایجی برسی، خب دو نفر از افرادی که حداقل بازی کردند رو می‌ذاری جلوتر. در بازی هم که برات مشکوک نبودند. این برای من جای سواله و رای‌ات در هر دو مرحله بد هست به‌نظرم. به خود بازیت با تمام درگیری در بحث‌های تئوریک، حس گناهکاری ندارم اما به رای‌هات چرا. درهرصورت تا اینجا با این بازیت، احتمال بی‌گناهیت برای من کمه.

مهدی:

چرا به صدرا رای ندادم؟ اگر گناهکار بودم قطعا میدادم:دی صدرا شروع بازیش برای من شبیه ادوار بیگناهیش بود، منتهی با هیجان و انرژی اضافه، شروع بحثش با رضا برای من نامفهوم بود و سوال ازش پرسیدم که لحنش تند بود، من دلیل لحن تندش رو متوجه نبودم در عوض اون به من میگفت لحنت بده، کلا برام سوال بود که کسی که لحنش خودش اینجوریه به لحن من ایراد میگیره چرا؟ کلیتش بیگناه بود اما لحن و منطقش در ایراد به رضا برام جای شک داشت، به مرور متوجه سو تفاهم شدم که منظورش از لحن لفظ توجیه بوده که من بکار بردم. چنین بحثی که در فاز بعد به نتیجه رسید چرا باید روش رای بدم؟ صرفا بخاطر اینکه کسی گیر نده اوه فری چرا گزینه نداری تو؟ :دی

در مورد دفاعیه ها، دفاعیه ترسا برام بیگناهی اومد، چون به نظرم اینجوری فیک کردن از ترسا بر نمیومد، یکی مثل عرفان دور 11 هم فیک نکرد، یه سری بازیکنا فیک کنشون خوب نیست. اگر یارش نبودم عرفان و بهش رای نمیدادم اون دور هم. دفاعیه مهسا بدتر بود به نظرم ، مثلا همین تیکه اش" شما که باید بدونید امیر نقشی به مهمی وکیل و به من نمیده مهدی ام اگر نمیگه چون خجالت میکشه" :)) اینا برام قابل قبول نبود. در مجموع نکته ای ندیدم که تحت تاثیر قرار بگیرم، اما خوب در طول بازیش هم نکته ای مبنی بر گناهکاریش ندیده بودم. محمد رضا که اصلا نمیتونستم بهش رای بدم، اصولا دلیل اینکه من به امثال محمد امین گیر میدم همینه، چون نمیتونم به خودم بقبولونم کسی که هیچی ازش در دست نیست و بهش رای بدم، سر همین دفاعیش برام مهم نبود چون میدونستم چیز خاصی قرار نیست بگه، و اینکه خودشو لایق اومدن در دفاعیه دونسته بود برام کاملا در راستای شخصیتش بود.

محمد امین ملقب به ممل:

اولا که ئه؟ من ندیدم کجا از بالانس صحبت کردی face palm. پستش رو می گی؟
دو: ببین مسئله من راجع به مسیری که گفتی و بحثی که ازش در اومد، اینه که از نظر من بحث خاصی نیست. دو طرف قابل درکن. و راه فرار زیاد داره. مثل همین قرار نیست گناهکارارم ایگنور کنم. آیا کسی راجع به این قضیه ایراد جدی بهت وارد کرده؟ و اینکه، فکر می کنی اگه همه مسیر بازی رو بگن به جای بالانس، چنتا ایراد جدی وارد می شه؟ بیشتر از زمانی که همه بالانس رو مطرح می کنن؟
آها اینم بگم. یازیت برای من منفی نیست اونقدر. سر رایت برام مشکوکی، ولی قطعا این بحثمون قرار نیست اونقدر تفاوت ایجاد کنه توی تفکرم راجع بهت و اولویت برام همون بازیته. شاید واسه همین این حس رو می گیری که بحث مهمی نیست. الانم راجع به این بحث من صرفا می خوام ببینم چی تو فکرت بوده که گفتن مسیر رو به بالانس ترجیح دادی. چون من فکر می کنم کار محافظه کارانه ایه این کار.

بله، در همون پست اول .

به نظرم اگر همه درباره بازی و مسیرش هم صحبت کنن به جای فقط عدد دادن بحث های بیشتر و مفید تری میتونه شکل بگیره. الان مطرح کردن این بحث های تئوریک وقتی گاد هم حتی تذکر داده فایده ای نداره به نظرم، اینا باید همون اول شکل میگرفت:دی بخوام بدون اسپم قضیه اشو برات ببندم میشه این که، من منظورم این نبود گناهکارا ایگنور بشن، منظورم این بود که باید بیشتر از قبل بیگناها حواسشون به هم باشه، و اتفاقا حس میکنم شخصا تاثیر گذاشت این حرفم رو بعضی دوستان و خیلی به خودم کمک کرده تا الان :دی حالا مخالفی باش. سوالم میخوای بپرسی، موردی بپرس که اسپم نباشه. وارد جزییات شو.

میتونه محافظه کارانه هم برداشت بشه، اما تمم احتیاطه این دور، و دلیلی برای عجله و احساس فشار نمیبینم، بیش از اینکه سرعت بازی بالاست و من باید برسم، بعدم نحوه بررسی من طولانیه بطور کلی. حالا توی تحلیل شاید گفتم چرا انقدر پست خوندنم زمان بره، تو هم مثل اینکه چنین مشکلی داری:دی

در مورد دلیل رای‌هات توضیح دادی اوکیه مشکلی نداره، ولی الان ازت یه سوال دارم، ایدت در مورد پیدا کردن بی‌گناه و اینا رو مطرح کردی ، بعد از رای‌های دیشب الان مشکوک‌هات کیا هستند ؟!! دیگه الان باید دو سه تا مشکوک داشته باشی دیگه.

یاسین:

به پست 336 رجوع شود.

خلفی هم یه پستی داده بود که پیدا نکردم :دی اما نوشته بود دور هشت یادم نیست. همین که یادت نیست اجتمال اینکه بخوای دوباره از همون روش در مقابله با کس دیگه ای بازی کنی برام بالا رفت:دی حالا سوالتو پیدا کنم دوباره میام سراغت.

گزینه های رای من تا الان: آرش، خلفی، محمد امینن.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من الان اومدم پست ها رو یه بار خوندم. اول از همه بگم که رامتین و آرش امیدوارم حالتون خوب شه زودتر.
دوم از همه از آقایان رامتین و سعید معذرت می خوام :)) من فکر می کردم رای های اولیه هم اولویت دارن :)) تازه راجع به افرادی که رای سوم به محمدرضا دادن فاز پیش چقد چرت گفتم :))
میرم می خونم میام.

- - - Updated - - -

سرسری خوندم*

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
محمدحسین
در مورد سعید همونجام گفتی که اینو به فال نیک میگیری و ادامه بازیش رو در نظر میگیری...خب گرفتی؟ آیا دیالوگاش با من رو خوندی؟ اگه خوندی به هیچ نتیجه ای نرسیدی؟
در مورد هادی من خودم این شجاعتش بوده که فعلا سیاه نیست و خاکستریه اما کماکان اون قسمت که خودت هم واقف بودی (همینکه حسی یکیو گناهکار بگیری بعد بیفتی دنبال دلیلش) برام سنگین تره تا جرات دست به مهره زدنش :دی
بعد تو احتمال فرعی بودن به هادی نمیدی؟ احتمال اینکه ممکنه با پویا هم تیمی باشه و همش برنامه باشه چی؟ :دی

فری
پست 363ه نگرد :دی
بعد من فقط بخاطر چی جدی شدم گزینه رایت نفهمیدم... چون به نظر تو دارم مثل اون دور 8 بازی میکنم؟ :دی
اگه آره منظورت اونه...تشابه این دور با دور 8 رو بگو که تو ذهنت این اومده

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
رامتین

آقا اگر تعداد افراد در دفاعیه بیشتر از سه نفر باشن که امتیازش نصف نیست. فقط یکی کمتره. چیش عجیبه؟
همون سه نفر هم یک تیم می‌تونه اولویت اولش رو پخش بده اما اولویت دومشون رو بدن به یکی که می‌خوان بندازنش بیرون. اون‌جا مجموع اولویت‌های دوم‌شون ممکنه منجر به اعدام بشه دیگه و از اولویت اول تکی زورش بیشتره. پاسخگو هم نیستن براش چندان.

محمدحسین

نگفتم برای من بی‌گناهی. گفتم برای خودت که واضحا بی‌گناهی. رای دادن بی‌گناه‌ها به هم رو هم بد می‌دونی. پس چرا گفتی به تو رای بدن؟

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سوالم از محمدحسین رو یکم دقیق‌تر کنم. دیدم ممکنه ناواضح باشه.
تو یک پست اختصاصی دادی در این رابطه که این بی‌گناهان باهم دعوا نکنن و رای ندن. یعنی هدفت جلوگیری از جنگ داخلی بوده. تو همون پست می‌گی که اگر خواستید به هم رای بدید بیاید به من رای بدید. حرف من اینه اگر تو هم بی‌گناهی این درواقع در تضاد با هدف پستته در ظاهر. چون به تو هم اگر رای بدن هم جنگ داخلی می‌شه دیگه. ها؟

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
بچه ها من عروسیم گاد هم گفته نمیتونم امان بگیرم

رای پرت میدم به کسانی که نسبتا مثبت تر بودم(تا جایی که بازی رو خوندم

فری
مهدی
ترسا

اگه ببینم میان تو دفاعیه پرت و پلا اولویت میدم

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
این جمله‌های «از بین اون دو نفر حتما یکی گناهکاره» تیپیکال جمله‌ی یک گناهکار در بازیه و تجربه‌ی من این رو ثابت کرده، خودم هم وقتی گناهکار بودم از این حرف‌ها زیاد زدم ، درواقع جمله‌ی کاملا هدف‌گذاری شده هست و نه جمله‌ی یک بیگناه
.
آرش:
کی گفته چنین چیزی رو که تیپیکال جمله گناهکاریه ؟!! تجربت اشتباه بوده به نظرم :دی
من هر وقت بیگناه بودم و این کار رو کردم ۱۰۰ نگم ولی ۹۹ درصد درست گفتم همیشه ، الان هم برای اینکه ثابت شه اخر بازی هم من بی‌گناه هستم و هم بین تو و پویا حداقل یکیتون گناهکاره همین حرف رو میزنم که به این نتیجه برسی تیپیکال حرکت گناهکاری نیست :دی
به خاطر این حرفم میخوای بهم مشکوک شو یا گناهکارم کن اصلا هیچ ترسی ندارم به خاطر این حرف ، سر حرفم هم خواهم بود تا اخر بازی.

یعنی در نگاه اول بازیکنی که میاد بی مهابا مشخصاً به پویا اتهام میزنه، بنظرم احتمال خوبی داره که ذره ای احتیاط گناهکاری درش نباشه چون اتهام این سبکی به پویا بنظر من جسارت میخواد، و اگه کسی هم تیمی داشته باشه احتمالاً بهش میگن غلط میکنی چنین کاری انجام بدی
محمد حسین: اتفافا من برعکس تو فکر میکنما ، برای کسی مثل هادی این حرکت خیلی هم مناسب میتونه باشه ، عجیبه میگی هم تیمی‌هاش بهش گیر میدن که غلط میکنی این حرکت رو انجام بدی !

متوجه شدم الان آره. و اینکه دقیقا بازی‌ای که گناهکار بودی و همونقدر فعال و گیربده بازی می‌کردی، دور فرقه‌ات بود که با خود یاسین هم‌تیمی بودی. یاسین یادت نمی‌آد مگه؟
آرش: چرا دور فرقمون یادم هست ، من به خلفی گیر دادم که چرا خودش نمیره بحث ها رو پیدا کنه ، گفت وقت ندارم ، یه حس بی مسیولیتی ازش دیدم که برای یه بی‌گناه خوب نیست ، بعد از اون تلنگر من ببین چه فعال شده ، یدفعه وقتش ازاد شد ؟ :))

-----

در مورد بحثهای ترسا و صدرا ، ترسا گفت نظرمون رو در موردشون بگیم . من دفاعیه و پست‌های ترسا رو صادقانه میبینم و حس بی‌گناهی ازش میگیرم، صدرا هم به نظرم بی‌گناه هست ، پس شما دو نفر به نظرم دیگه کوتاه بیاین چون دو تا بی‌گناه به نظرم افتادین به جون هم ...

--

یاسین: به خلفی، محمدرضا و سعید رای داده. در بازی به عماد هم حس منفی فکر می‌کنم ابراز کرده بود ولی بهش رای نداده. در اولویت مهسا رو بالاتر از محمدرضا و ترسا بهش رای داده. پس اینجا هم این سوال ایجاد می‌شه که چرا مهسا که در رای‌های اولیه‌ت نیست نهایتا بالاتر از محمدرضا برات اولویت اول شده یاسین؟
مهدی:
در مورد رای‌هام توضیح دادم و با خلفی هم بحث داشتم که خلفی رای اولم بوده. در مورد اولویت‌ها هم توضیح دادم در پست قبلی. محمد رضا این فاز هم فعالیتی نداشته باشه قطعا میشه گزینه اول و اولیت اول رای ام ، چون دیگه به اندازه کافی بهش فرصت دادیم، بیگناه هم باشه دیگه بازیش بدرد ما بی‌گناها نمیخوره...

متوجه نشدم که خلفی داره به یاسین می‌گه «شاید اون ادواری که بازیم رو یادته، بیگناه بودم» و خب به نظرم نباید می‌گفت گناهکاریم هم «همینه» باید می‌گفت «همون بود»  حالا توضیح داد حل شد بیشتر الان برام جالب شد که چرا یاسین یادش نیست
آرش:
قبول داری یچیزی رو داری میندازی تو دهن من. هی میگی یاسین یادش نیست !!! صبر کن یاسین جواب بده و بگه یادش نیست بعد همه جا جار بزنید یاسین یادش نیست !! این یادش نیست رو نمیدونم از کجاتون اوردید ؟!! :دی

اگه حس می‌کنی محمدحسین وکیل باشه، و به اون افراد حس مثبت خاصی هم نداری، چرا به این توجه نکردی که ممکنه دقیقا اون ۵ نفر جزو گناهکارایی باشن که وکیل می‌خواد سیوشون کنه؟ ینی درصورت وکیل بودن محمدحسین، این احتمالش بیشتر نیست به نظرت تا اینکه بخواد واقعا ۵ تا بیگناه رو سفید کنه؟
آرش: چرا حالا همشون، خب دو سه تا رو میتونه سیو کنه کسی هم شک نکنه !

یاسین هم که کلا بدون هیچ توضیحی رای داد.
سعید
مطمئنی پست‌ها رو میخونی ؟!! من توضیح ندادم در مورد رای هام ؟!!! اگر فازهای بعدی هم اینجوری رای بدم حرفت رو قبول میکنم.
اصلا حرفت رو قبول ندارم حرکت گناهکارانه‌ای هستش، چون بارها این کار رو کردم وقتی بی‌گناه بودم، وقتی این دور باید ۳ ۴ تا همزمان رای بدی معلومه در چنین سطحی از بازی گزینه‌های قطعی نخواهی داشت.

ایرادهایی به سبک بازی‌م گرفته شده. کتمان نمی‌کنم که سبک بازی‌م رو یکم عوض کردم این دور؛ چه از نحوه‌ی شروع بازی چه نوع سؤال‌پرسیدن‌ها و بحث‌هایی که ایجاد کردم
رضا
چرا پس همون اول ما بهت گیر دادیم گفتی از ایموجی زیاد استفاده میکنم ، دوستان بودن و دیدن ، کاری با ایموجی حالا زیاد ما نداشتیم بیشتر همین شیوه بازیت منظورمون بود.

یاسین داااداااا نفس عمیق بکش 
تو چیزی که گفته بودی مگه این نبود که هیچکی نمیاد خلاصه کنه بحث هاش رو و این حرف تو بیهوده بود؟ خب منم جواب دادم دیگه نمیدونم چیو میگی هرچی دلت میخواد میگی
اینکه میگی نه گناهکاری با بیگناهی فرق داره ارش هم تایید کرد که تو جفتش یه حالته
پس اگه فاز قبلی دیدی فعالیتم کم بود دلیلش چیز دیگه ایه
باز اگه جاییش مشکل داره از اول بیان کن ببینم چی میگی واقعا
خلفی
خلفی پست سعید رو خوندی دیگه اونم همین ایراد رو گرفته ازت هر چی دوست داری جواب میدی :))
ولی من توضیح مناسبی ندیدم در جوابت که چرا یکی باید به تو بیاد توضیح بده وقتی خودت باید بری همرو بخونی. ارش هم همون اول تایید نکرد بعد از اینه دوباره توضیح دادی اوکی شد، این فعالیت یدفعه‌ایت که زیاد باشه در فازای بعدی برای من اوکی میشی ولی اینکه بعد تلنگر من یدفعه فعال شدی و بعد دوباره کم فعالیت شی مورد قبول نیست برام ، در ادامه حواسم بهت هست قشنگ.

---

پست ۳۶۹ محمد حسین برام واقعیتش اصلا جالب نبود، ۵ تا بی گناهش رو معرفی کرده بعد بگی که اونایی که به اینا رای بدن باهاشون مشکل دارم ، یه تحلیلی کردی و توضیحاتی دادی ولی قرار نیست درست باشه ، تو اگر این بی‌گناه ها رو درست هم انتخاب کرده باشی بازم بی‌گناه تو بازی هست و ممکنه گزینه های مشکوکشون یکی دو تا از این افراد باشه ، دلایلت رو توضیح دادی ولی دال بر درست بودنشون نیست. پس نمیتونی قطعی بگی اونایی که با این افراد کار دارن حتما گناهکار هستن ! الان ارش دقیقا برعکس توئه گزینه هاش ، جالب نیست این مورد برات :دی

------

یه جا یه سوالی ازت پرسیدم شاید ندیدی. مگه دور ۶ که با خلفی فرقه بودین، خلفی به اندازه‌ی ادوار بیگناهیش فعال و گیردهنده بازی نمی‌کرد به نظرت؟
جواب آرش:
اگر دقت کنی و یادت باشه اون دور بعد از یه مقطعی دوباره خلفی روحیش رو باخت و کم فعالیت شد ، انگیزه و تشویق ما باعث فعالیتش شد ، بعد وقتی جذبیاشون من و ممرضا شد کلی خوشحال بود و باز هم انگیزه داشت ، بعد هر دور شرایط افراد و نقش‌هاشون فرق داره ، من اون دور خلفی رو به دلایل شرایطی که ما هم تیمی‌هاش میدونیم خیلی فرق میزارم با بقیه دورها . خلاصه و مفید بگم من بازی خلفی این دور رو بی‌گناهانه نمیبینم :دی

اما یاسین عزیز، چیزی از مهدی پرسیدی درباره من. سوال دارم ازت در این باره. این خیلی‌ها که شک دارن کیا هستن؟ این فاز که هیچی، فاز قبل همه رای دادن دیگه. افراد دیگری نبودن که بهشون اعلام شک بشه ولی رای کمی دریافت کنن؟ سوال بعدی هم اینکه اون ویژگی که گفتی (سوتی ندادن و دیر مشخص شدن و ...) فقط درباره من صادقه؟ و کلا هدفت هم بگو از این سوال.
پویا
پویا جان خودت میدونی من هر چی بازی یاد گرفتم به خاطر تو بوده اصلا دوست ندارم در مقابلت بازی کنم :(، هادی بود که بهت رای نداد، مهسا بهت رای داد فقط ، چند نفر هستن باهات دارند بحث میکنن و بهت شک دارن بالاخره مثل ال امین و مهدی ولی خب تا مطمئن شن کاری نمیکنن ، من هنوزم معتقدم چند نفر دیگه هم هستن بهت شک دارن ولی خب به دلایلی نمیان سمتت که همه تا حدودی دلایلش رو میدونیم ، فکر کنم قبول داشته باشی یکیش خودم ولی خب دیگه ادم باید اینجای بازی گزینه‌های مشکوکش رو بگه...
چرا هستن که بحث آرش مثلا پیش اومده در بازی ، ولی خب شما با همه فرق میکنی :دی درباره خیلیا میتونه صادق باشه ولی در شما بارزتره خب . هدفم مشخصه خب با احترام.

تا اول صفحه ۲۰ رسیدم پست ها رو بخونم و جواب بدم ، پست بعدیم رای هام خواهد بود با اگر نکته ای چیزی باشه و وقت کنم جواب میدم حتما

در آخر هم امیدوارم آرش، رامتین و صدرا هر چه زودتر حالشون بهتر شه ، ایشالا همه سالم باشن و تندرست:گل:

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سوالات پویا
1. نظرت در رابطه با بحث من و مهدی چیه؟
من تا اینجا تو بحثتون طرف خاصی نداشتم. هنوزم تقریبا ندارم. هر دو جواب‌های خیلی خوبی به همدیگه می‌دادید که حقیقتش بعضی‌ جاها خیلی آموزنده بود برای من. ولی به نظرم بحثتون حالت بی هدفی گرفته. یذره شبیه خاله بازی شده. :دی مخصوصا که تشخیص هردوتون سخته. اینجا می‌تونم به هرکدومتون یک ایراد از دیدگاه خودم وارد کنم. پویا مهدی رو به بیگناهی نزدیک‌تر می‌بینه، و تقریبا پست‌های اخیرش در جواب مهدی حالت دفاعی گرفته. من خیلی تصوری از بازیت ندارم؛ ولی احساس می‌کنم با شروعی که تو بازی داشتی، زیادی خودت رو اسیر این بحث کردی. بازیت هم به قدری خوب هست که بتونی بحثی که بین دو بیگناه شکل گرفته، طولانی، بی‌هدفه و داره خطوط زیادی مصرف می‌کنه، ببندی. مهدی هم گارد و لحن تندی جلوی پویا داره. پست‌هاش رو که می‌خونم نرمشی به اون صورت نمی‌بینم، جدی‌ترین بحث‌ هم که تا الان تو بازی با پویا داشته. به نظر من وقتشه روشن کنی که موضعت نسبت به پویا چیه؟ فکر می‌کنی نقشش چی باشه؟

2.
نظرت در مورد بازی چاوش چیه؟
کلا سبک بازی چاوش خیلی مورد علاقه و تحسین منه. :دی بفهمی خاصی همیشه از خودش نشون میده که خیلی حس مثبتی به من القا می‌کنه. تو این بازی هم به نظر من فعالیتش خیلی زیاد نبوده ولی سعی کرده نکته سنج و شفاف عمل کنه. اینکه رو حرف من هم بیشتر فکر کرد و این حق رو که شاید واقعا اون کلمه به ذهنم رسیده و منظودی پشتش نبوده، قائل شد طبیعتا حس خیلی خوبی بهم داد. درکل جزو گزینه‌های مثبتمه.

3.
نظرت در مورد بازی مهسا و نقشش چیه؟
من والا هیچ فرفی بین بازی‌های مهسا با همدیگه نمی‌بینم. :دی همشون شبیه همن و تشخیصش برام سخته. نمی‌دونم چه طوری شما انقدر با جدیت سر اینکه بازیش شبیه بیگناهیشه یا گناهکاریش بحث می‌کنید. تو این بازی هم بازیش یه ایراداتی داشته، ولی بعید می‌دونم لباس داده باشن بهش. درکل که معتقدم به خودم لباس داده بودن.

4. نظرت در مورد بازی فری چیه؟
به نظر من برخلاف گفته‌ی خودش در پست اول که بیاید شفاف اتهام بزنیم و شفاف جواب بدیم؛ بازی و پاسخ‌های خودش شفافیت چندانی نداشته. :دی یعنی می‌خونم پست‌هاش رو یا نمی‌فهمم بالاخره تکلیفش چیه، یا می‌فهمم ولی پوینت خاصی درشون نمی‌بینم. ولی خب حسی که القا کرده بهم آنچنان منفی نبوده. شاید زیادی تو سبک جدید حکیم بودنش غرق شده. :دی

5. به نظرت تو آرا چجوری می‌شه دنبال گناه‌کار گشت؟ چه کار کنیم بهتره برای بررسیش؟
به نظرم این مدل رای گیری جدید، مدل بسیار بدیه (با عرض پوزش از گاد عزیزم). چون هرکس سه چهارتا رای میده، اون مسئولیتی که قبلا با یک رای رو دوش افراد بود الان کمتر شده. به خاطر یه گیر کوچیک و مسخره هم رای داده میشه. از اون طرف اجبارش برای اینکه حتما به فلان تعداد رای بدیم هم بده. یعنی آدم ممکنه فقط یک گزینه‌ی مشکوک و منفی داشته باشه، ولی مجبوره دوتا دیگه هم بچپونه. من شاید اگه اجباری نبود به محمدامین و صدرا رای نمی‌دادم. شاید هم می‌دادم، نمی‌دونم. خیلی گیج بودم و نمی‌فهمیدم یهو چرا تاپیک علیه‌ام ترکیده. قاعدتا به همه‌ی اونایی که یهو داشتن بهم رای می‌دادن هم شک کردم، ولی شاید اگه تک رای قرار بود بدم اون موقع (نه الان، چون الان بررسی‌های بیشتری رو پست‌ها کردم و مشخصه که صدرا از گزینه‌های اصلیمه) فقط به رضا رای می‌دادم. به هرحال باهاش درگیر بودم، و گناهکارم تا قبل سرازیر شدن رای‌ها علیه‌ام، اون بود.

6. اگه بی‌گناه باشی و یکی مثل هادی این دورُ ببینی، چه حسی بهت دست می‌ده؟ و نظرت راجع‌بهش چیه؟ کلا چجوری باهاش رفتار می‌کنی؟
شماها نمی‌دونید باید چیکار کنید، من بدونم؟ :دی من که تا حالا با همچین افرادی زیاد رو در رو نشدم. کلا تو بازی‌ها زیاد ندیدم، اگه بوده باشن هم قدیم‌ها بوده و علیه شخص خودم تو بازی نبوده‌. درنتیجه اینجا بیشتر به نظرات بقیه در موردش توجه می‌کنم. نظر مستقیم نه البته. :دی اون قابل اتکا نیست برام. ولی مثلا جوی که علیه اون فرد راه میفته می‌تونه کمک کننده باشه برای تشخیص بیگناهی و گناهکاریش.

رضا
منم نگفتم گاد کلا گفته تو استرس نداشتی؛ منظورم همون قسمت رگباری بود. وقتی از لغت رگباری استفاده می‌کنی، داری بار و شدت استرسی که روت بوده رو توجیه می‌کنی، در حالی که رگباری در کار نبوده. 

کش دادن این بحث بیشتر از این جایز نیست. آخرین باریه که جواب میدم. اولا شما هنوز نمیدونی رگباری بوده یا نه. من عددی مطرح نکردم که گاد بیاد بگه نه این عدد نبود. یه میزانی بود که به نظر من در اون مقطع رگباری اومد به نظر شخص محترم گاد خیر. به من و گاد مربوطه.
ضمنا، فرض بگیریم که من اغراق کردم. که چه؟ مگه از استرس داشتنم استفاده‌ی خاصی کردم؟ بهره‌ای‌مگه ازش بردم؟

شاید صدمه‌ای نزنه ولی این‌طور نصیحت‌کردنِ حکیمانه برای من تو دسته‌ی نوارخالی پر کردن قرار می‌گیره. 

آها، نوار خالی بوده. :دی این پس به نظرت چیه؟

بنده همیشه در امر تحلیل بالانس لنگیده‌ام، می‌لنگم و خواهم لنگید.  بنابراین تحلیلی نمی‌کنم. (حالا کاری هم ندارم که کلاً به‌نظرم تحلیل بالانس در این مقطع به درد بازی نمی‌خوره.) فعلاً برنامه‌م اینه که گناه‌کار پیدا کنم با هر نقشی و هر بالانسی، در ابتدای بازی فرقی به حال من نداره.

حالا کلا اگه در مورد رخ حکیمانه و نوار خالی مشکل داری، نظرت در مورد فری تا اینجای بازی چیه؟ :دی

در آخر بگم سوالات شما در قبال من به نظرم سواستفاده‌گرانه، و مرض دار بوده تا اینجا. احیانا انتظار نداری که حس خوبی از این کارت بگیرم؟ یا نکنه می‌خوای من هم به موج سواری مطرح کنی؟ :دی متاسفانه تا اینجای بازی حس من به شما نسبت به بقیه منفی‌تره.

- من تا این خط بالا رو فاز قبل نوشته بودم، که قبل فرستادنش رای‌ها شروع شدن و درگیر جواب دادن به چند نفر شوم همزمان. و اصلا تصور نمی‌کردم رضای محترممون بر اساس این دو سوال بخواد به من رای بده وگرنه حتما زودتر جواب می‌دادم. خب بیایم سر سوالات جدید.

رضا جان، دلیلت دقیقا برای رای به من چی بوده؟ همین موضوع بالا برای تو واسه رای دادن کافی بود؟ چون راستش رو بخوای رای دادن به کسی واسه همین دوتا سوال که پرسیدی، یه مقدار مضحکه. بیگناهانه که قطعا نیست.

اگه اتهام آرش هم قاطی دلیلت بوده، اولا که چرا در موردش اون موقع حرف نزدی و با یه پست خالی رای دادی؟

و جدی همین دو سه تا سوالی که از من پرسیدی رو مکالمه محسوب می‌کنی؟ پست بدون توضیح، رای لحظه‌ی آخری، بدون اینکه فاز بعد حداقل بیای توضیح بدی، این‌ها به نظر من رای مشکوک و مرض دار به یک فرد نه رای یک بیگناه.

محمدامین
ببین به نظر من حتما برو پست‌هایی که دادم رو دقیق بخون. در مورد شناختِ من هم باید بگم در اینکه حرفی بزنم و سوتیِ ترسایی باشه (کاملا بی‌ربط به نقشم) و یه فرد باهوشی بیاد اعدامم کنه، سابقه دارم کاملا. یعنی عمده‌ی تجربه‌ی مافیایی من این بوده که سر یه گفته‌های ناخواسته و از رو حواس‌پرتی، بیگناه اعدام شدم. همین رضا که اینجاست یه بار من رو که پاپ بودم (خفن‌ترین نقش بیگناهان) به بدترین شکل ممکن اعدام کرد که کلا دو سال مافیا بازی نکردم بعدش. :دی سر همین‌ها فوبیای اعدام شدن هم گرفتم که اخیرا تا حدی داره فروکش می‌کنه. همین دور قبل هم نگاه کنی من قشنگ شرایطش رو داشتم که اعدام نشم و تا آخر بازی بمونم، ولی نمی‌دونم چرا بلد نیستم. :)) همیشه یه بهونه‌ای دست یکی میدم بیاد سراغم. سر همین‌ها هم اون جمله که از رو ترحم به من رای ندید رو گفتم. چون درکل می‌خوام تصویر خودم رو ترمیم کنم. یعنی با جمله‌ی محمدحسین که حالت اموزشی و فلان داشته فرق داره. عرفان هم یادم نمیاد چی گفته بود. ولی من جدی همین الان هم این رو میگم، دوست ندارم کسی بر اساس ترحم نسبت بهم کاری کنه و به نظرم هیچکس این رو دوست نداره.

آرش
آرش جان متوجه نمیشم از چی دارم سواستفاده می‌کنم. اگر احیانا فکر می‌کنی به خاطر تغییر نظر تو من شروع کردم این سوالات رو می‌پرسم؛ در موردم دچار سوتفاهم شدی.
درست میگی که آدم تازه میاد تو بازی اول جواب منشن‌ها رو میده بعد بررسی می‌کنه. من مشکلی با این ندارم. مشکل من اینه:

از کسایی که از همون اول ایگنورت کردن و بهت رای ندادن کلا هم به نظرم می‌شه گناهکار دراورد، چون ممکنه گناهکارا فکر کرده باشن با اون حرفت واقعا کاره‌ای هستی و بهت رای ندن. اگه فرصت کردم بررسی می‌کنم این رو هم.

در مورد اصل حرفت، نظری ندارم فعلا. فرضیه‌ی اشتباهی نیست. این رو میگم که سر موافق یا مخالف بودنم با این پاراگراف وارد بحث نشی و اصل مطلب رو به سایه ببری.

- اصل مطلب اینه. از نقل‌قولی که اوردم این برداشت میشه که آرش هنوز رای‌ها رو بررسی نکرده، ولی همین‌طوری پیش خودش یکمی فکر کرده. کامل‌ نه، تا حدی. من اینجا متوجه نمیشم چه طور تو اصلا به رای دهندگان فکر نکردی و هیچ نظر اولیه‌ای قبل بررسیت ندادی، وقتی که پیش فرضت اول بازی این بوده:

به نظرم وقتی بازی توی فاز روز باشه و فازها هم نسبتا طولانی باشن و مرگ و میر هم کم، اتفاقا سودش واسه بیگناهانه، چون فرصت بیشتری برای صحبت و تصمیم‌گیری دارن و از اون طرف گناهکارها باید با تمام قوا بیان توی تاپیک تا بتونن بیگناهی رو حذف کنن، و دیگه نمی‌تونن بشینن یه گوشه و تیر بزنن، و این باعث می‌شه که بیشتر خودشون رو در معرض تشخیص قرار بدن.

قاعدتا کسی که اولین نفر در بازی این استراتژی رو مطرح می‌کنه، نباید اولین چیزی که تو رای گیری بهش توجه می‌کنه همین باشه؟ حالا اولین هم نه؟ باشه. قبل از بررسی جزو فرضیه‌هات که باید قرار بگیره. تو همچین پیش فرضی داشتی ولی اولین چیزی که در مورد رای‌گیری میگی، مشکوک بودن کسایی هست که از رای دادن به من اجتناب کردن.

اینجا من نیاز به یک توضیح دارم، ولی تو داری همش بی‌راهه جواب میدی. این‌بار دیگه فکر کنم به اندازه‌ی کافی واضح هست، با فرض اینکه تا الان مشکل اصلیم رو نفهمیده بودی. حواسم هم هست که تا الان با وجود بارها اشاره کردن من به این پستت، اصلا حرفی ازش نمیزنی. یک سوال پست اولم در این فاز هم جواب ندادی. عیبی نداره، میذارم پای کسالتت. دوباره می‌پرسم.

در رای گیری فاز قبل و دیروز، یادت نبود که ابتدای بازی متنی که بالا نقل قول کردم رو گفتی؟

- نمی‌دونم چرا وقتی میگم بدون مکالمه‌ی درست با من، بهم رای دادن چاوش و محمدامین رو هی مثال میزنی. من همین فاز یک جایی تو حرف‌هام گفتم از بین این دوتا به نظرم بیگناه هست. جزو رای‌های این فازم هم که نیستن. پس مشخصه مشکلم با این دوتا نیست. بعد هم، چرا توسط این دوتا، از همه‌ی افراد رای‌دهنده دفاع می‌کنی؟

- در مورد شلوغ کاری هم رد می‌کنم. من اگه قصدم شلوغ کاری بود منتظر نمی‌موندم تو وارد بازی بشی و پست بدی، بخونم و بعد مطرح کنم. و متهمت می‌کردم که چرا در شب رای‌گیری حواست به این مطلب نبوده، نه اینکه رو اون چشمم رو ببندم و مشکل رو به اولین پستت در فاز جدید محدود کنم. واضحه که من هم دارم باهات راه میام. :دی ولی تو هی جواب من رو نمیدی. این بار لطفا واضح و شفاف پاسخ بده.

فری و ترسا رو بهشون تا قبل از رای دادنم فرصت می‌دم که نظرم رو راجع به خودشون عوض کنن.

این هم حرف جالبی نبود. من ندیدم اتهام جدیدی بزنی. اگه انتظار داری واسه اتهام قبلی هنوز دفاع کنم؛ من حقیقتا حرف بیشتری ندارم که اضافه کنم به اون موضوع. خودت هم مطمئنم می‌دونی. :دی

صدرا
صدرا من احساس می‌کنم منطق من و تو با همدیگه نمی‌خونه. من برای بار آخر به این بحث می‌پردازم. بقیه بیان نظر بدن.

- ببین من احساس کردم رای‌ها به من سازمانی بوده. مطرحش هم کردم و به حس خودم هم ایمان دارم. چون تو اومدی مسخره کردی که هیچ عاقلی این کار رو نمی‌کنه، برات یک فرضیه هم نوشتم که ببینی اتفاقا هم عاقلانه‌ست، هم سود داره، هم راه خلاصی ازش هست و در صورت شکست به دردسر نمیفتید. هرکس داره این صحبت رو می‌خونه همزمان به پست 337 من هم نگاهی بندازه.

- این صحبت‌های تو نمی‌تونی حق رای رو از من بگیری و فلان هم خیلی مظلوم بازیه دیگه. من قطعا وقتی دم اعدام رفتم، میام یقه‌ی هرکس که رای بیخود بهم داده رو می‌گیرم.

- داستان سوال تکراری هم داره زیادی از طرفت پر و بال می‌گیره به نظرم. بیا به نقل قول‌های خودت رجوع کنیم.

سوال این بوده:

خب همین به این معنی نیست که چون نمی‌تونن با همدیگه کاری داشته باشن هر دو می‌ریزن سر بیگناهان؟

برای افرادی که از بحث جدا هستن، منظور از این همینی که ذکر شده، قوانین مربوط به مافیا و فرقه هست که نمی‌تونن همدیگه رو شب هدف بدن.

حالا صدرا معتقده من سوال تکراری پرسیدم و قبلا جواب داده. جوابش این بوده. :دی

اینکه لزوما چون جفتشون گناهکارن قرار نیست باهم همکاری داشته باشن

عزیز من، این قانع کننده نیست. اولا که چون هر دو بیگناهان رو هدف میدن این معنا رو نمیده که حتما همکاری دارن. ثانیا، تو باید بگی که چه طور به همچین چیزی رسیدی؟ با فرض اینکه مافیا و فرقه در بازی داریم، اگه نتونن همدیگه رو بزنن، کی میمونه جز بیگناه که هدف بدنش؟ حرفت مسخره‌ست عزیز من. فاز قبل هم فکر کردم جوانب کافی رو در نظر نگرفتی که سوال پرسیدم ازت. نه طرف سعید رو گرفتم، نه به تو حمله کردم نه هیچی. صرفا پرسیدم که ببینم تو به اندازه‌ی کافی در موردش فکر نکردی، یا من دارم چیزی رو جا میندازم و در اون صورت متوجه بشم. که متاسفانه با واکنش‌های بسیار بدت مواجه شدم.

- بحث شغال هم همه چیز در پست 317 واضح هست. برای کسایی که نخوندن.

فکر کنم فقط عرفان مونده. الان یکم کار دارم زود به اون‌ها برسم بعد میام ببینم اگه جواب کسی رو ندادم. دوستانی که از بحث‌ها گیج شده بودن اینجا سعی کردم خلاصه و شسته رفته، اصل کاری‌ها رو بگم. حتما نظرتون رو بگید.

- - - Updated - - -

عماد، دلبندم، درسته که من برای تو مثبت هستم ولی در بازی کسایی هستن که به من مشکوکن و ممکنه بهم رای بدن. رای پرت محسوب نمیشم واقعا. :|

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بچه ها من عروسیم گاد هم گفته نمیتونم امان بگیرم

یه توضیح در مورد اینکه چرا عماد نمی تونه امان بگیره بدم.

اول اینکه باید قبل از شروع فاز اعلام امان کنید. ولی یکم بهتون ارفاق کردم و قبل از اون روز هم قبول می کنم. منتها به شرطی می تونید امان بگیرید که تو اون فاز کلا هیچ فعالیتی نکرده باشید. سر همین عماد چون امان گرفته بود نمی تونست مجددا امان بگیره، پس باید رای و اولویت بده این فاز. به این موضوع حتما دقت کنید.

تا این لحظه هم فقط محمدرضا در این فاز فعالیت نکرده. که اگر تا ساعت 10 انجام نده گادکش میشه :دی و نکته بعدی اینکه تا ساعت 22:00 وقت ارسال رای اولیه رو دارید و گاد ازتون می خواد که به دقایق آخر موکول نکنید :دی چون میفرستم دفاعیه :دی از ساعت 10:30 تا 11:30 هم برای دادن اولویت ها در تلگرام فعال باشید :دی.

افرادی که رایشون تا این لحظه ثبت شده:

ترسا، رامتین، عماد.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
خب از اول شروع کردم که اگر چیزی پرسیده شده ودر مورد من گفته شده جواب بدم و بعد برم سراغ ادامه بازی
اولی
پویا
محمدرضا:
از پستت حس احتیاط می‌گیرم. ساده‌ترین حالت مطرح شده و تعدادی گفته نشده. درسته گفتی وقت زیادی نداشتی؛ ولی چنتا تعداد گفتن وقت خاصی نمی‌خواسته. بی‌گناه از گفتن نظرش در مورد بالانس نباید بترسه، چون چیزی نمی‌دونه.
البته موارد دیگه هم داشتیم که چیزی نگفتن، ولی این مورد نظر نصفه نیمه، بدترینش بود بافاصله.
واقعیت اینه که همونطور که گفتم من تو مسافرت بودم و این پست هم درحالی که بیرون بودم دادم چون گاد گفته بود باید یک پست رو بدم.
برای همین سعی کردم نقش هارو سریع بخونم و بعد تعداد رو دیدم برای همین در لحظه از لحاظ تعداد گروه بنظرم این حالت منطقی تر بود و نوشتم در حالی که برخلاف اینکه میگی تعداد گفتن وقت خاصی نمیخواد اتفاقا اگه قرار هست از لحاظ تعدادی تیم هارو هم بررسی کنی و احتمال گفتن نقش هارو درنظر بگیری کار وقت گیری هست و نیاز به تسلط به نقش ها هم داره.
پس کاری نبوده که بشه در لحظه انجام داد و نیاز به فکر و بررسی داشت.
اینکه گفتی بیگناه نباید از گفتن نظرش در مورد بالانس بترسه قبول دارم ولی بنظرم تو موردی که برای من به کار بردی همخونی نداره.
چون چیزی که تو میگی تحلیل کامل و جامع هست و بررسی حالت های مختلف ، که یک گناهکار ممکنه بترسه این وسط بر اساس اطلاعاتی که داره نکته و حرفی رو بیان کنه که این موضوع رو لو بده
ولی گیر این هست که 3 تا گروه رو گفتی چرا تعداد نگفتی یعنی یک حالت ساده
فکر نمیکنم فقط بیان یک حالت ساده و با یک تعداد ساده چیزی داشته باشه که باعث ترس بشه

مورد بعدی که دیدم چند نفر گفتن که چرا راحت خواستم برم دفاع و چرا ترسی نداشتم
دلیل اصلیش این بود که من واقعا به بازی نمیرسیدم و نمیتونستم همه ی پست هارو تا اخر بخونم
ضمن اینکه فکر کنم خلفی سوال پرسیده بود که میدونستی چند رای داری یا نه باید بگم که نه دقیق نمیدونستم چند رای دارم ولی گاد عزیز در حین گوشزد هایی که میکرد که وارد بازی شو با اعلام اینکه رای هم داری یک هشدار داده بود ولی خب از تعداد دقیق ارا و شرایط اطلاع نداشتم
برای همین در مجموع این شرایط و اینکه واقعا دیر وارد بازی میشدم و نمیخواستم الکی تو بازی بمونم با یک پست بیشتر از 200 کاراکتر، تصمیم گرفتم برم دفاع که هم اعلام کنم جدای از بازی کم شک ها و دلایل رو بگین تا بتونم جامع جواب بدم و به صورت منطقی سعی کنم تو بازی بمونم مثل چیزی که پویا در مورد پست اولم گفته بود
و خب فقط بعدش فقط پست خلفی بود که جواب دادم و چیزی نبود که بخوام دفاع کنم خب چیز خاصی نبود بخوام راجع بهش حرف بزنم
در جواب اینکه سناتور ممکن بود از سهمیه استفاده کنه از نظرم زیاد منطقی نبود چون هم فاز های اول بود و تعداد زیاد و هنوز چیزی از بازی مشخص نشده و خیلی زود بود و بنظرم برای استفاده از این سهمیه شرایط خیلی عادی و غیرمعقول میاد.
بنظرم در ادامه میتونه کاربرد خیلی بیشتری داشته باشه تا الان برای بیرون کردن من استفاده بشه برای اولین اعدام

هادی
سلام و درود

در موردِ محسا هنوز رو نظرم هستم و معتقدم به هیچ عنوان شهروندی بازی نکرد و دلیل اصلی اعدام شو خودش می دونم :دی البته همین که وسط بازی از پشت خنجر نمی خوریم نشون میده آنچنانم بد نشد .

اما رای هایی که دادم :

اولویت اولم محمدرضا بود چون منتظر دفاعیش بودم که ببینم چی قراره بگه بعد از گذشت چند روز و اصرارش به رفتن به دفاعیه که دیدم بازم چیزی نگفت و لایق ترین فرد رو برای اولویت اول ممرضا دیدم و کار درستی انجام دادم . این فاز هم اگه چیزی به بازی اضافه نکنه قطعا جزو رای هامه .

اولویت دوم مهسا که کلا این دور حسِ خوبی از پستاش ندیدم و کفه ترازو به سمت گناهکاریش بیشتر بود برام و با این حساب رای دادم بهش

ترسا، هم توضیحاتش به آرش قانع کننده بود هم دفاعیه ش قانعم کرد که بیشتر میخوره سفید باشه تا سیاه

-----------------

در حال حاضر معتقدم بین آرش و پویا 70% هر دو گناهکارن، 100% هم یکی شون گناهکاره ! جمله م سنگین بود و ممکنه برام گرون تموم شه اما خب میگم که بمونه به یادگار برا دوستان :دی

یک موردی که تو خوندن پست ها برام جالب بود رای هادی به من بود
اول اون پست اول بازیش و اینکه به یکی مشکوکه و بعد هم که اعلام کرد اون فرد پویاست
جدای از بحثی که با پویا داشت و من از نظرم بیشتر گیر درست کردن میومد و سعی داشت برای شکش دلیل درست کنه و جواب های پویا برام منطقی بود گفت پویا بیگناه نیست.
گزینه اول رایش من بودم و پویا حتی تو رای هاش نبود
اگر فرض بگیریم که قانع شد و شکش از پویا برطرف شد دوباره این قسمت اخر پستش هست که داره میگه از بین ارش پویا 100 درصد یکی 70 درصد دوتا گناهکارن
اگه هنوز همون شک رو به پویا داری با این درصد زیاد، بنظرت دیشب نباید حداقل جز رای های اولیه ولو گزینه اخرت میذاشتیش؟
دقیقا شکت به من و بقیه رای های اولیت از این میزان شکت به پویا بیشتر بوده؟
پس 4 نفر گزینه گناهکار با درصد شک بیشتری از پویا داری و بازم اومدی به پویا گیر دادی؟
یا من چون نبودم به نظرت دلیل قانع کننده تری برات بود از این میزان شک و گیر هایی که نسبت به بازی پویا داشتی؟
اصلا درک نمیکنم

یه سری سوال می‌پرسم. محمدرضا حتما جواب بده. بقیه دوستانی که کمتر فعال بودن (یا حتی سایر افراد فعال) اگه خواستن جواب بدن. به هر سوالی هم خواستن جواب بدن.

1. نظرت در رابطه با بحث من و مهدی چیه؟

2. نظرت در مورد بازی چاوش چیه؟

3. نظرت در مورد بازی مهسا و نقشش چیه؟

4. نظرت در مورد بازی فری چیه؟

5. به نظرت تو آرا چجوری می‌شه دنبال گناه‌کار گشت؟ چه کار کنیم بهتره برای بررسیش؟

6. اگه بی‌گناه باشی و یکی مثل هادی این دورُ ببینی، چه حسی بهت دست می‌ده؟ و نظرت راجع‌بهش چیه؟ کلا چجوری باهاش رفتار می‌کنی؟

سوال اول و سومُ خودم جواب دادم. سوالات 2 و 4 مربوط به افرادی هست که در حال حاضر و بعد از ترسا و محمدرضا، شک بیشتری بهشون دارم. سوال پنجُ خودمم دارم بهش فکر می‌کنم. سوال شش هم بخوام خودم جواب بدم حس بسیار بدی دارم. با پست آخرش نظرم دیگه مثبت نیست و به نظرم دنبال حقیقت نیست. ولی واقعا نمی‌دونم باهاش چجوری رفتار کنم.

این حقُ متقابلا قائلم که بقیه هم از شخص من سوال بکنن به همین شکل.

پویا
راحع به سوال اولت
من سوال ها و چیزی که باعث شده به مهدی مشکوک باشی رو درک میکنم و بنظرم گیر الکی نیست ولی بنظرم حرف های مهدی منطقی بوده یعنی اون بحث قربانی که کرده بودی با جواب مهدی برطرف شده برام و بحثی که تا الان داشتین نتیجه واضحی نداشته و نمیشه نتیجه گیری واضح ازش داشت که صرفا حق با یک طرف بحث باشه.
و بحثی نبوده برام که بخوام بگم صرفا برای گیر دادن و پر کردن بوده و حداقل بیس منطقی داشته.
راجع به حس بخوام بگم تقریبا خنثی ولی به مهدی تا حدودی بیشتر مثبتم تا پویا
بازیت تا حدی برام جدید و ناشناختس :دی
حدس سخته برام فعلا:دی

سوال 2
بازی چاوش برام خنثی تر از حالت معمول و اون خاصیت ریزبینی و پرسش گری همیشگی بوده و فاصله داره با بازی همیشگیش
ممکنه به خاطر مسافرت و دیر اضافه شدنش باشه چون خودم اینو درک میکنم ولی خب تاحدودی هم اینو درنظر میگیرم که تو دو سه دور اخیر این روش بازیش باعث اعدام زودترش شده و شاید روششو عوض کرده باشه و این تا حدی برام منفی ترش میکنه ولی نه در حد گزینه

سوال 3
مهسا به طور کلی بازیش خیلی شلخته و غیرمرتبط بود
منظورم از شلخته اون نوع پست دادن و نوع نوشتارش نیست منظورم اینه که خط فکریش با هم همخونی نداشت و چیزی که میگفت با حرفش تو پست دیگه نمیخوند برای مثال تحلیل بالانسش و تعداد فرقه و مافیا
درکل این بی حوصلگیش من حس میکردم نوعی بهونه و دلیل باشه ولی خب شاید واقعا دلیل این نوع بازیش همین بی حوصلگی بوده باشه با توجه به نقشش تا حدودی منطقی تر بنظر میرسه
یعنی اگر گناهکار تیمی بود این بی حوصلگی رو بهونه میدیدم که الان برعکسه
نقشش هم به نظرم درسته و نقش خودش بوده اگه اینم جز سواله

سوال 4
راستش تو این خوندن پست ها تا الان واقعا چیزی از بازیش دستم نیومده نه بحث خیلی واضحی بوده و نه خیلی فعالیت خاصی داشته که تو ذهنم مونده باشه
هیچ ایده ای از بیگناه و گناهکاریش ندارم با اینکه وسط بوده و حرف زده ولی خب تاثیر نداشته و به نسبت حضور خنثی بوده
دلیل منطقی برای مشکوک بودن ندارم تا حدودی همین عدم حضور در عین تو بازی بودنش

سوال 5
یک حالت بنظرم مقایسه نظر افراد در مورد کسایی هست که تو دفاعیه هستن قبل دفاع و بعد دفاع
میشه از تغییر نظر ها و تغییر اولویت های رای اولیه و دوم و دلیل قانع شدن ها استفاده کرد
برای مثال هم تیمی ها این تغییر رای ها براشون بیشتره بنظرم اینکه چرا و به چه دلیل قانع شدن رای بدن یا رای بردارن خیلی مهمه و میتونه کمک کنه

سوال 6
در مورد هادی من کلا این نوع نحوه بازیش رو درک نمیکنم و موافق نیستم و تو دور های قبلی سر همین موضوعات بهش رای دادم و این نوع بازیش و ذهنیت هادی باعث شده هم خودش اعدام بشه و هم گزینه ای که داده که یکی دو باری بیگناه هم در اومده
در مورد هادی و بازی و رایش توضیح دادم بالاتر
بخوام تا الان بگم از نظرم فرعی بیشتر میخوره مخصوصا شغال یا جلاد
برای جلاد بعید میدونم به عنوان هدف اول پویا رو انتخاب کنه برای همین با درصد بیشتر شغال
بعید میدونم گناهکار تیمی باشه و تیمش جلوی این نحوه بازیش رو نگیره و بذارن این جوری تهاجمی و بدون دلیل بازی کنه
اینکه چجوری رفتار میکنم یا با بحث بازیش منطقی میشه یا مثل دور های قبلی ترجیح میدم جز گزینه های اولیم باشه
چون از نظرم این نوع بازی به بیگناها کمک نمیکنه هر نقشی که داشته باشه

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
امین خلفی

در مورد سعید همونجام گفتی که اینو به فال نیک میگیری و ادامه بازیش رو در نظر میگیری...خب گرفتی؟ آیا دیالوگاش با من رو خوندی؟ اگه خوندی به هیچ نتیجه ای نرسیدی؟
در مورد هادی من خودم این شجاعتش بوده که فعلا سیاه نیست و خاکستریه اما کماکان اون قسمت که خودت هم واقف بودی (همینکه حسی یکیو گناهکار بگیری بعد بیفتی دنبال دلیلش) برام سنگین تره تا جرات دست به مهره زدنش
بعد تو احتمال فرعی بودن به هادی نمیدی؟ احتمال اینکه ممکنه با پویا هم تیمی باشه و همش برنامه باشه چی؟

ادامه بحث شما رو خوندم امین. اول بگم که پست آخرش تا حدودی به خصوص در مورد بیگناه ها با من انطباق ذهنی داره، و این مسئله فرضیه بیگناهیش رو برام تقویت میکنه.
در مورد تو شاید در اشتباه باشه و من مطمئن نیستم واقعاً، ولی اگه از من در مورد خودش میپرسی بنظرم هنوزم احتمال بیشتر بیگناهه.

در مورد هادی هم همه احتمالی وجود داره علم غیب که ندارم. ولی ذات کنش و واکنش هاش با پویا بنظرم تصنعی نبود. ضمناً اگر احتمال فرعی بهش بدی هم قاعدتاً الان باید گناهکار رو در اولویت رای قرار بدی.

امین

سوالم از محمدحسین رو یکم دقیق‌تر کنم. دیدم ممکنه ناواضح باشه.
تو یک پست اختصاصی دادی در این رابطه که این بی‌گناهان باهم دعوا نکنن و رای ندن. یعنی هدفت جلوگیری از جنگ داخلی بوده. تو همون پست می‌گی که اگر خواستید به هم رای بدید بیاید به من رای بدید. حرف من اینه اگر تو هم بی‌گناهی این درواقع در تضاد با هدف پستته در ظاهر. چون به تو هم اگر رای بدن هم جنگ داخلی می‌شه دیگه. ها؟

امین، برادر، اون لحظه من این حق رو بهشون میدادم که لزوماً نتونند به من اطمینان کنند. وقتی اینطور گفتم به این دلیل بود که من دنبال منفعت شخصی نبودم. فاز قبلش چنین درخواستی برای رای ندادن به مهسا داشتم که بهش توجه نشد و این تاکید ام از این نظر بود که یه مقدار از فاز قبل ناراحت بودم و میخواستم بگم اهمیت رای ندادنتون به همدیگه برام مهم تره، چون شما 5 نفر هستید و این اتحاد میتونه تعیین کننده باشه برای بازی.

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
خب سلام مجدد :دی

من دیدم که محمدحسین یه جا اشاره کرده بود که بازی من، بازی نقطه‌ای هست به معنی اینکه انگار در لحظات حساس بازی می‌یام و کل بازی رو نیستم. حرفش خب درسته، دلیلش هم تفاوت تایم‌زون هستش. من به وقت خودمون، حدود ساعت ۱۰ صبح اینا بیام شروع کنم خوندن بازی، ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران هستش. همین امروز که اومدم بازی از آخرین پستای من ۴ صفحه یعنی ۸۰ پست که کوتاه هم نیستن غالبا رفته جلو که خود این ۱ ۲ ساعت وقت می‌گیره. در نتیجه اولین پست من شروع نوشتنش تازه می‌شه ساعت ۸ اینا به وقت تهران و تا ارسال شه ۸:۳۰ ۹ شب شده که وقت حساس به نظر می‌یاد. از اونور بقیه روز بازی کنم خب نصف شب ایران هستش یا کله صبح که کس دیگه نیست و وقتی جواب همه پستای قبلی رو بدم و ایرادات رو بگیرم، باید صبر کنم تا فردا بشه که باز یهو ۴ صفحه هست و روز از نو روزی از نو :))

این ایراد همواره تو بازی‌های من بوده کمابیش و قابل دیدن بوده. این بازی بیشتر به چشم می‌یاد البته چون کلا فعالیت بیشتره و تعداد بازیکن‌ها بیشتر، سر همین وارد شدنش توسط محمدحسین رو به حساب مرض نمی‌ذارم. کلا فعالیت من اگه براتون مشکوکه، دلیلش اینه.

====

فری

مشکوک که چه عرض کنم، نا سفیدام بدون ترتیب : آرش خلفی محمدامین پویا مهدی ، خودتم تقریبا هیچ ایده ای ندارم بهت فعلا، محمد حسین وایب مثبت گرفتم اما نمیتونم بگم سفید بوده احتمال زیاد این فاز دیگه رایم پرت نخواهد بود، به امید خدا فردا یه نظر کلی میدم درباره همه که انقد نگید منفعل منفعل منفعل منفعل، رای هارم باید برم دوباره ببینم.

به نتیجه‌ای رسیدی؟ ندیدم نظر کلی داده باشی راجع به آدم‌ها :دی

بعدش تو مگه کلا با گفتن سفیدها وسط تاپیک مشکل نداشتی؟ نظر کلی دادن در تناقض با این قضیه نیس؟ تو همین پستت هم من ازت صرفا پرسیده بودم به کیا مشکوکی، آدم سفید هم گفتی در کنارش. چرا؟ :دی

====

از مهدی بابت پست تحلیل رای‌ش تشکر می‌کنم. این دور هم البته شبیه دور پیش که فیک بود، یه معیاری در نظر خودش گرفت (اینکه بی‌گناهی یا تیمی نبودن مهسا نسبتا واضحه) و همه رای‌ها رو با اون سنجید. من همچنان به نظرم اونقد کار درستی نیست (گرچه اون دور مرض داشتم و می‌گفتم درست نیست، اما با منطقم هم نمی‌خوند)، اما در مورد شخص مهدی برای من نشونه مثبتیه و کلا تلاشش شبیه دورهای بی‌گناهیش هست برای من :دی

====

هم ایراد محمدامین به محمدحسین در خصوص گفتن اون همه اسم و اینکه می‌تونه کار شیطان باشه وارد می‌دونم، هم ایراد امین به محمدحسین که چه معنی می‌ده بگی بیان به خودت رای بدن. کلا کسی که فردین بازی‌های اینجوری در می‌یاره که آقا جای اینا به من رای بدین، اصولا گناهکاری هست که می‌خواد بگه من یه بی‌گناه فداکارم و حس مثبتی به این رفتار نمی‌گیرم من. اگه تو بی‌گناهی، بالاخره علم که نداری، هر چقدرم اونا برات بی‌گناه باشن، باز یه درصد ممکنه گناهکار باشن و اصلا جدای اون، فرض کن تو واقعا خودت رو برای اونا فدا کردی و اونا هم واقعا بی‌گناهن. اعتماد داری اونا از تو بهتر بازی خواهند کرد در ادامه بازی و تصمیمات درست‌تری می‌گیرن؟ به تصمیمات اونا بیشتر از تصمیمات خودت اعتماد داری؟

این کار رو باز یه بی‌گناهی که برای همه سفید شده بکنه (که امکانش تو بازی وجود نداره)، می‌شه قبول کرد و منظور ضمنی ش اینه که آقا من اگه بی‌گناهم، اینا هم همونقد هستن. اما کسی که خودش معلوم نیس چقد بی‌گناهه وقتی همچین پستی می‌ده، حس خوبی به من نمی‌ده.

====

آرش

الان نظرت چیه کلا درباره‌ی ترسا و اتفاقات دیشب؟ توضیحت راجع به اولویت‌های دیشبت رو دیدم ولی درکل برای کسی که توی بحث نخ دادن ترسا فعال بود و بهش رای هم داد، به نظرم یه کم زیادی کول برخورد کردی این فاز با قضیه انگار اتفاقی نیافتاده کلا.

تو پست ۲۹۰ توضیح دادم. توضیح بیشتری لازمه بگو بدم.

====

رامتین

ای بابا. مراقب باشین کلی اذیت نشین :گل:

چند جا یادت رفت خانم بزاری

حواسم بود، دیدم دیگه خیلی ناخوانا و سخت می‌شه پروندم :))

رایت عجیب بود دیگه. صرفا واسه یه کلمه نخ کلفت که توضیحاتش هم داد رای دادی؟ دو تا رای کم نیست که سومیش بشی، قرار نیست حتما نفر آخر تیم باشی که مشکوک باشی. از پستات از یه جایی به بعد حس منفی گرفتم.

توضیحاتش واسم قانع کننده نبود و هنوزم اونقد نیس. چون ستون پنجم اعدام شده و بعید می‌دونم لباس باشه و بعید می‌دونم بیش از ۲ تا داشته باشیم دیگه خیلی کاری ندارم. هنوز هم «نخ کلفت» برام مشکوکه و می‌تونم به جوکر ربط بدم یا یه ایده جالبی از یه نفر. مثلا فرض کن تو فرقه‌ای، می‌خوای مافیا رو گمراه کنی، میای نخ می‌دی. یا وکیلی می‌یای نخ می‌دی. یا از اونور می‌تونی مثلا بی‌گناه غیر قابل جذب باشی و بیای نخ بدی که سهمیه‌شون رو بسوزونی. من خودم این ایده رو قبلا داشتم که سامورایی باشم بیام نخ بدم، بیان بزننم و خودشون بمیرن :)) هنوز به نظرم دلیل بوده پشت اون کلمه و اتفاقی نیست، اما هم می‌تونه دلیل مثبت باشه هم منفی.

ممکنه بپرسی چرا اون موقع به این دلایل فکر نکردی، چون اون موقع کفه ترازو دلایل به سمت منفی بودن به طرز شدیدی می‌چربید. اما الان که ستون پنجم نیست، دیگه اینجور نیست.

منفی ترین شخصیت برام آرش شده. چاوش، رضا و محمد رضا هم منفین

این جمله بالا رو تو پست ۳۴۸ گفتی. دیدم رای دادی و به ۳ نفر از این ۴ نفر رای دادی و رضا رو جا انداختی. دلیلی داشته؟ مخصوصا تو که فاز قبل هم به ۴ نفر رای دادی و مشکلی با پر کردن رای‌هات نداشتی. نظر رضا هم که راجع بهت عوض نشده، من گفته بودم رای به رامتین پرته، رضا برخورد داشت با من و گفته ممکنه مرض داشته باشم از این حرف :دی

این جا انداختن رضا از کجا می‌یاد؟

=====

پویا

مرسی از توضیحاتت. اوکیه برام همه‌ش، فقط یه مورد.

یه‌ تیکه هم گفتی که فرض کن مافیا/فرقه/وکیل هستی و مهدی هم‌راستات نیست، و حضورش برات مفید نیست، چه کار می‌کردی؟ در این حالات حضور اکثر بازیکنا برام مفید نیست. برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای شخص خاصی ندارم و باتوجه به بازی می‌رم جلو. ولی چیزی نمی‌گم که در سیستم فکری خودم نشه ازش دفاع کرد.

درسته. حرفم بیشتر اینه. الان ممکن نیست همین شرایط رخ داده باشه؟ یعنی چی، یعنی تو برنامه از پیش تعیین شده برای مهدی نداشتی، دیدی مهدی یه پستی داده که بهش می‌شه انگ قربانی بودن زد، پس بزنم؟ حرفم اینه، اینکه تو به مهدی گفتی قربانی (و کلیت گفتگوهای بعدش)، سفیدت نمی‌کنه هیچ رقمه. صرفا همون که هم‌تیمی نیستین حل می‌شه برای من :دی

====

سعید

آها حله، فهمیدم دلیل رای ت رو، مرسی از توضیحات و سازگاره رای‌ت کاملا :دی

====

رضا و رامتین مجدد

آر یو کیدینگ می؟
تقریباً بیش‌ترین بحث و مشکل من از اول بازی تا آخر اون فاز با رامتین بود. پست‌هاش موجوده. امکان نداره کسی بازی رو خونده باشه و بیاد همچین چیزی بگه! یا اسکیپ کردی و نخوندی پست‌ها رو یا مرض داری مقداری.

جدی؟! من واقعا اونقد بحث شدیدی بین رامتین با کسی ندیدم اصلا، شاید سرسری خوندم متوجه شدت بحث نشدم. اشتباه از من بوده. یه رفرنس به حدود صفحه یا شماره پست می‌دی یه نگاه بندازم؟

رامتین، اینجا جایی هست که می‌گم رضا به حرف من واکنش نشون داد و یهو رضا رو تو رای‌ها جا انداختی.

رضا، تو الان نظرت راجع به رامتین چیه؟ به این جا انداختنش تو رای به تو چیه؟

====

این جوابا تا آخر صفحه ۱۸، بفرستم زودتر باشه افراد بتونن روش صحبت کنن زودتر.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
یاسین

یاسین عزیزم
یه دور مرور کنیم...چیزی از قلم افتاد بگو...تو گفتی "امین این چه حرفیه میزنی که همه بیان خلاصه بگن؟ امین خلفی بیگناه بیشتر کنکاشت میکنه و اینا" درسته؟ من چی گفتم؟
گفتم نه عزیزم ربطی به بیگناهی و گناهکاری نداره رو این استدلال نمیتونی هیچ رقمه فارغ از بیگناهی یا گناهکاری چون چه بیگناه چه گناهکار معمولا یه مدله بازیم :دی درست؟ که حالا اون وسط آرش هم مثالش رو آورد
دو تا تو پرانتزی برم همینجا :دی
(اینکه میگی ارش متوجه نشد آرش سر کلمه شبیه بوده و شبیه هست سو تفاهم براش پیش اومد)
( اون یدونه از مثالاش بود ولی اینو باید جدی در نظر بگیری همیشه یه مدل بودم)

و اگه این دور میبینی نبودم فاز اول اینا بخاطر مشغله بوده نه اونیکه میگی :دی
با تمام احترامی هم که خودت میدونی واست قائلم و چقد دوستت دارم اصلا ربطی نداشت که میگی بعد گیر دادن من فعال شده :))
فازا که شد دو روز یه کم کار راحت تر شد هر یه ساعت یه بار ادم تاپیک رو نگاه میکنه نکته ای بود یا میاد میگه یا یه جا یادداشت میکنه بعد میاد کلی جواب میده :دی
نکته ی بعدی اینکه میگی اگه فعالیتت همین باشه برام اوکیه و اینا
بعد چند خط پایین تر به آرش میگی امین خلفی این دور رو بیگناه نمیبینم
اولا که چی شد اخر؟ بیگناه میبینی یا نه؟
اگه نه دلیلش چیه...چون به نظر خودم خیلی واضح جواب دادم واقعا :دی

برعکس دیروز گزینه شک زیاده امروز برام :))
فعلا منتظرم ببینم سعید و فری چی میگن
پست ممدرضام بخونم یحتمل پست بعدیم رای باشه دیگه

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
صدرا مشکلی براش پیش اومده و بیمارستان هست. با توجه به شرایط خاص جزو استثنا محسوب میشه و از رای و اولویت دادن در این فاز بکلی معافه. (برای رای ندادن هم) به دفاعیه هم نمیره.

رای گیری و اولویت امشب با 18 نفر برگزار میشه.

کماکان رای داده ها همون 3 نفر هستند. ترسا، رامتین و عماد.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
برعکس دیروز گزینه شک زیاده امروز برام :))
فعلا منتظرم ببینم سعید و فری چی میگن
پست ممدرضام بخونم یحتمل پست بعدیم رای باشه دیگه

خلفی
گزینه های شکتو بگو البته بجز من که قبلا گفتی.

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
یاسین

چاوش
اگر پویا قربانی باشه مگه ريیس پلیس نمیتونه بپرسش، خب رئیس پلیس بپرستش ببینیم چه اتفاقی میفته.

می‌تونه همون استاد اعظم و قربانی که خودش تو بالانسش آورد باشه البته. بازیش هم می‌خوره به نظرم به اون نقش :دی در این صورت پرسش رییس پلیس فایده نداره.

====

صدرا

واقعیتش اینه قضاوت خیلی سخت هست و اینکه با جزئیات بخوای به این موضوع بپردازی عملا غیرممکن هست، اما بنظرم بازیش بیگناهی نیست چون در بازیش مغلطه، توجیه با دروغ + پیاز داغ داره، از اونور هم حس خوبی نسبت به دفاعیه ش نگرفتم و این مورد با دفاعیه ای که عرفان در دور جادوگرش داشت برام برابری میکنه. این موضوعاتی هست که الان برام روشن شده + حسی که از ادامه دادن پست های سعیدش گرفتم شبیه کسی بود که میخواد از آب گلالود ماهی و بگیره و در بهترین حالت نوار خالی پر کرده باشه، نظر خودت چیه ؟

یه سوالی دارم اول. تو جز قضیه نخ کلفت، چه مشکلی با بازی ترسا داشتی/داری و بحثات حول چی بوده؟ این پست اخیر رو دیدم حس کردم کلیتش حول این بوده که گفته رای تو سازمانی هست. تو دلیل رای‌ت فقط نخ کلفت بود یا چیز دیگه بوده؟

در مورد نظر خودمم، بالاتر توضیح دادم سر قضیه نخ کلفت. ادامه واکنش‌هاش به افرادی که بهش رای دادن هم اگه بی‌گناه باشه، منطقیه. لزوما نمی‌گم اتهاماتش درسته و این افرادی که بهش رای دادن و ترسا داره اتهام می‌زنه بهشون گناهکارن، اما واکنش منطقی یه بی‌گناه هستش و قابل درکه.

====

محمد حسین

رامتین اول بازی به خود من گیر داد، ولی مشخصاً بازی بی مرض و سالمی داشته تا اینجا. بنظرم اصلاً منطقی نیست یه نفر بیگناه باشه و بخواد الان بهش رای بده.

با این اوصاف، نظرت راجع به رضا چیه؟ پست قبلی من رو ببین اگه برات سواله چرا در مورد رضا می‌پرسم.

یه سوال هم داشتم، الان افراد مشکوک برای تو کیا هستن؟ حرفت در خصوص اینکه این افراد گزینه دم دست رای دادن هستن رو می‌پذیرم، اما همین پوشش نمی‌تونه منجر شه اینا تا آخر بازی راحت برن و اعدام نشن اگه حتی ۱ یا ۲ گناهکار/فرعی بینشون باشه؟

=====

پویا

1. تفاوت بین فردی که اول بهش رای دادید با دوم قابل توجه بود یا نه؟ یعنی آیا این کار براتون تصمیم سختی بوده یا راحت؟
2. اگر حق انتخاب داشتید که امان بگیرید و رای ندید، با این توضیح که فقط شما یک نفر امان گرفتید، این کارُ می‌کردید یا نه؟

۱- خیلی سخت بود :دی
۲- همم، نه امان نمی‌گرفتم. اما اگه می‌تونستم اولویت ۱ و ۲م رو یکی کنم به این معنی که اثرشون یکی باشه، می‌کردم. چون اون موقع رای‌گیری من هیچ رقمه دلیلی نمی‌دیدم که بخوام محمدرضا اعدام شه و از رای‌م می‌خواستم استفاده کنم که جلوی اعدامش رو بگیرم. گرچه الان به نظرم اشتباه کردم و این فاز هم نیومد بازی و همون محمدرضا باید اعدام می‌شد.

====

امین

به نظرت چند فاز بیش از ۳ نفر به دفاعیه می‌رن که گفتی فاصله اولویت اول و دوم زیاد نیست؟ چون تا وقتی ۳ نفر دفاعیه باشن فاصله زیاده. اما توی ۳ نفر، به ازای هر رای دومی که می‌دی، یکی دیگه باید رای اول بده که تازه مساوی شه و خب تو کنترلی نداری، مگه رای اولت رو به گزینه پرت تر داده باشی که اینجوری خودت رو می‌تونی مشکوک کنی. یه کم عجیب بود این حرف.

====

رامتین

تو حست به محمدحسین چیه که می‌گه هادی بی‌گناهه و اگه می‌خواین بهش رای بدین، به خودش رای بدین جاش؟

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین