برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آرش
خلفی
ممل

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
رامتین
چون رضا یک فاز و فاز معارفه فعالیت قابل قبول داشت. ولی این فاز باهاش بحث زیادی نکردم رای هم اولش ندادم ولی آخرش با حرکتی که کرد بهش رای دادم. حالا مثلا الان از این میخوای به چی برسی؟ با رضا که دو دور بهم رای داده همدستم؟

هم دست که می‌تونین باشین، چرا نباشین. اصلا تو همون پستی که اول فاز دادم، پست ۲۹۰، گفتم این رای‌های پرت می‌تونه رای‌های هم‌تیمی به هم باشه برای آینده. وقتی تو رای خاصی نداری، رای به تو صرفا این حس رو می‌ده هم تیمی نیستین، بعدا اگه یکیتون اعدام شد اون یکی می‌تونه استفاده کنه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رامتین

شلوغ کردن چیه برادر من :دی

تو می‌گی محمدرضا گزینه‌ت هست چون کم کار بوده. بعد می‌گی رضا رو رای ندادم بهش چون نبوده این فاز؟ تناقض نیست این؟ دیدی یکی بهت گیر داد اومدی اضافه‌ش کردی، خب که چی :))

این که فکر میکنی به خاطر حرف تو رای دادم هم خیلی احمقاته است :دی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
خب رای های اولیه

هادی
فری
عماد

در مورد هادی که کامل توضیح دادم
فری رو چون واقعا از بازیش چیزی متوجه نشدم و تاثیر نداشتنش تو بازی با وجود حضور زیادش برام عجیبه
یک سری بحث بی نتیجه کل تاثیرش تو بازی بوده بنظرم
عماد صرفا به عنوان رای پرت هست برای 3 تا شدن
گزینه های دیگه بودن مثل چاوش و پویا که تا حدی منفی بودن برام ولی در حدی نبودن که بخوام بفرستم دفاع
چون عماد دفاع نمیره بهش رای میدم و شکی بهش ندارم

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رضا رو اصلا نمی فهمم ولی واقعا حقشه بیاد دفاعیه. این همه بحث شده نخونده بعد 4 تا رای می ده. اوج بی مسئولیتی در قبال رایه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
امین، عرفان

رای ندادن، اگر تا 4 دقیقه دیگه رای ندن، امین به دفاعیه میره و عرفان گادکش میشه.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
رضا نوع رای دادنت برام واقعاً مشکوک بود. فعلاً محمدرضا رو صرفنظر میکنم.

آرش
چاوش
رضا

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
من چون کلمه ندارم دیگه مختصر جواب می‌دم.

امین، برادر، اون لحظه من این حق رو بهشون میدادم که لزوماً نتونند به من اطمینان کنند. وقتی اینطور گفتم به این دلیل بود که من دنبال منفعت شخصی نبودم. فاز قبلش چنین درخواستی برای رای ندادن به مهسا داشتم که بهش توجه نشد و این تاکید ام از این نظر بود که یه مقدار از فاز قبل ناراحت بودم و میخواستم بگم اهمیت رای ندادنتون به همدیگه برام مهم تره، چون شما 5 نفر هستید و این اتحاد میتونه تعیین کننده باشه برای بازی.

چرا وقتی نمی‌تونن به‌ت اعتماد کنن باید به گزینه‌هات اعتماد کنن؟

چاوش

به نظرت چند فاز بیش از ۳ نفر به دفاعیه می‌رن که گفتی فاصله اولویت اول و دوم زیاد نیست؟ چون تا وقتی ۳ نفر دفاعیه باشن فاصله زیاده. اما توی ۳ نفر، به ازای هر رای دومی که می‌دی، یکی دیگه باید رای اول بده که تازه مساوی شه و خب تو کنترلی نداری، مگه رای اولت رو به گزینه پرت تر داده باشی که اینجوری خودت رو می‌تونی مشکوک کنی. یه کم عجیب بود این حرف.
من دارم می‌گم یک گناهکار اگر بخواد رای تیمی بده احتمال این‌که این رای رو در گزینه‌های وسطی باهم هماهنگ کنن بیشتر از اینه‌که در گزینه‌ی اول هماهنگ کنن. عجیب بودنش هم نمی‌دونم کجاش رو می‌گید. چون دوری که من گاد بودم و در اون سیستم هم اولویت رای‌ها تاثیر داشت به همین شکل رای می‌دادن گناهکارها.
حرف من اینه‌که گزینه‌ی اول رو که همیشه ملت به خاطرش جواب می‌دن. برای گزینه‌های دیگه هم باید پاسخگو باشن.

با توجه به این‌که داره وقت تموم می‌شه، من هنوز نرسیدم به ته تاپیک. رای‌هام رو می‌دم. به عرفان بیش از همه شک دارم. محمدرضا و محمدحسین رو کمتر. اما گزینه‌ی بهتری به ذهنم نمی‌رسه فعلا.

عرفان
محمدرضا
محمدحسین

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
نظرتون راجع به رامتین و این نوع بازی و تناقض رای‌هاش چیه؟ مشکوک نیست براتون؟

تا اینجا به نظرم فعالیتش خوب بود اخه. یک‌راست بود و اون حالت جست‌جوگری هم داشت. کلا حس بیگناهی به من می‌داد. ولی اینکه به رضا رای نداده بود من اصلا متوجه نشده بودم. الان که تو گفتی فهمیدم و به نظرم بله یکم بو داره. ولی هنوز در حد رای نیست برام.

ولی جدی نگاه بیشتر و عمیق‌تری به فعالیت رضا بنداز. مگه نه اینکه می‌گید رای هر آدم کارنامه‌‌اش تو بازیه و از روش خیلی چیزها می‌شد و فلان و بیسار؟ الان دو فاز پیاپی رضا بدون هیچ توضیح و دلیل منطقی داره رای میده. کلا هم بازیش چه کمکی کرده تا الان؟ فقط داره فعالیت پر می‌کنه. میشه بگی چرا به نظرت رضا مثبته؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ترسا
محمدرضا
هادی

وقت توضیح ندارم فعلا.... 3 صفحه اسکیپ کردم چه خبره بعد 9 و نیم همه فعال میشن...

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
همم، موافقم با ترسا خانوم، من رضا هم به رای‌هام اضافه می‌کنم که بیاد دفاعیه لااقل تا بیشتر فک کنم.

- - - Updated - - -

رامتین
محمدحسین
فری
رضا

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
​در حال محاسبه​

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
محمدرضا، هادی و آرش با کسب حدنصاب 6 رای کاندید اومدن به دفاعیه هستن.
محمدامین هم به علت عدم رعایت حداکثر پست روز دوم در هر صورت به دفاعیه میاد.

می تونید آراتون رو تا 22:20 دقیقه عوض کنید. در صورتی که ترکیب دفاعیه تغییر کنه به دفاعیه میاید.

لیست آرا:

لیست رای دهندگان:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

محمد امین
محمدرضا
آرش
هادی

دفاعیه اشون رو حداکثر با 750 کلمه تا ساعت 23:00 برای من تو تلگرام بفرستن.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تا ساعت 23:30 بین افراد حاضر در دفاعیه اولویت بدید. البته گاد انتظار داره این کار 10 دقیقه ای انجام شه.

اولویت اول 5 امتیاز
اولویت دوم 4 امتیاز
اولویت سوم 2 امتیاز
اولویت چهارم 0 امتیاز

================================

دفاعیه ها:

دفاعیه هادی:
قابل حدس بود برام بیام دفاعیه، تو بازیِ هجومی یا کله پا میشی یا کله پا می کنی :دی . دلیل اصلی اومدن به دفاعیه رو جوی می دونم که پویا علیه من درست کرده و اصلا با همون پست اولش و 6 سوالی که از بقیه پرسیده لزوما قصدش این بوده برای پایان فاز من گزینه ی اصلیش باشم برای رای . شکم به گناهکار تیمی بودن پویا خیلی بیشتر شده با حرکات و پستای این فازش :دی دوستانی که به من رای دادن دلیل اصلی رای شون رو خواهشا بیان فاز بعدی بگن ( چه زنده بودم چه نبودم ) عمدتا یک خط رو گرفتن که چون به پویا فاز اول رای ندادم پس باید بیام دفاعیه :دی من جواب اینکه چرا به پویا اون روز رای ندادم رو دادم . صرفا نمی خواستم روی حس خشک و خالی رای بدم .

یه نکته راجع به پست 407 رضا بدم تو دفاعیه شاید چون فردا رو نبینم، بنظرم پستش مرض خالص بود (!) یعنی اگه در آینده بخوام مرض رو برا کسی تشریح کنم قطعا رجوعش میدم به پست 407 رضا ! گناهکاریش برای من قطعیه چون لزومی نداره یه شهروند بیاد همچین چیزی رو بگه و بعد رای بده ! حالا این که جوکر هست یا می خواد ادای جوکر رو در بیاره رو نمی دونم واقعا . اما اینکه گناهکار هستش رو تقریبا با این پستش دیگه شکی ندارم . خودم شخصا می خواستم رای 4 بدم بیاد دفاعیه ولی ترسیدم جوکر باشه و ترجیح میدم دوستان باتجربه تر ته و توشو در بیارن .

سوالایی که از پویا پرسیدم رو دوستانی که به من رای دادن هم می خوام بپرسم . دوست دارم اگه قرارم باشه اعدام شم یچیزی به یادگار بزارم تو بازی خشک و خالی سرم بریده نشه :دی با رفتنِ من به سمت درهای خروجی چه اتفاق مثبتی برای شهر رقم می خوره ؟ خب من اعدام شدم . نقشم هم اعلام شد . بعدش میخواید از روش دقیقا به چی برسید ؟ اگه شکم به گناهکار بودن هر دوی ارش و پویا 70% بود الان به 90% رسیده :دی . نمی تونم درک کنم 2 تا تاپ پلیر بعد از این همه بحث و جدل گزینه ی اصلی رای شون من باشم :دی

من که بخوام نخوام یه تعداد بالا رای دارم .چون گناهکارا پلن چیدن برام و همه زورشونو می زنن من امشب از بازی خارج شم . روی صحبتم با شهرونداس . خواهش می کنم با چشم باز رای بدید . هیچ کدوم تون هیچ دلیل منطقی نداره بابت اینکه چرا داره به من رای میده . اومدن من به اینجا فقط و فقط در اثر جوی بوده که روم درست شده . در آخر فقط می تونم بگم شهروندا مطمئن باشید اگر امشب گزینه ی اعدامی تون من باشم، احتمال باخت قطعا خیلی بیشتر میشه .

===========================

دفاعیه آرش:

سلام من هنوز خونه نرسیدم و پستای صفحات اخر رو هم نخوندم متاسفانه و قطعا فرصت هم نمی‌کنم الان، واقعا ناراحتم که تایمم اینجوری شد.

هادی که از همون اول اومد روم و من اصلا نمی‌فهمم حرف حسابش راجع به من چیه و احتمال خیلی بالا برای من گناهکاره دلایل‌ام رو هم گفتم قبلا.

رامتین و سعید هم این فاز یهویی اومدن رو من با دلایل مسخره و کسی که اینجوری اتهام می‌زنه و رای می‌ده رو با صحبت نمی‌شه قانع کرد و با درصد بالایی برای من گناهکارن.

ترسا و فری و محمدحسین هم دقیقا دلیل رایشون رو نمیدونم، اگه تو این چند صفحه صحبتی کردن ازشون می‌خوام رای ندن و یه فرصت بدن که بیشتر صحبت کنیم.

ترسا اگه دلیلت همونه که میگی چرا نرفتم رایها رو بررسی کنم که جوابتو دادم و دلیلت خیلی مسخره ‌ست. الان برای خودت عجیب نیست که اینجوری رای اوردم؟ طبق استدلال خودت باید رایت رو برداری.

فری و محمدحسین هم هیچ ایده‌ای ندارم چرا رای دادن که بخوام دفاعی بکنم.

درسته شاید توی لحظات حساس بازی نبودم تا حالا و از این بابت خودم واقعا ناراحتم ولی تا وقتی بودم تمام تلاشم رو کردم و بازی رو پیش بردم. واقعا رو مخ آدم می‌ره اینجوری شکمی رای می‌دین حالا چه بیگناه باشید چه گناهکار. فقط از بیگناه‌ها می‌خوام که من رو آخر بذارن تو اولویت‌ها. چون به نظرم احتمال رای یلخی الان روی من زیاده، اولویتتون از چیزی که فکر می‌کنید خیلی مهم‌تره حتی اگه من رو دوم سوم هم بذارید ممکنه باعث اعدامم بشید. خواهش می‌کنم دقت کنید.

============================

دفاعیه محمدامین:

گاد گفت ۳۷۵۰ کلمه حرف زدم محدودیت ۷۵۰ بوده مثل اینکه :)) برگام ریخت :)) دفاعیه ای ندارم حقیقتا. سعید که اتهام متقابل می زنه. فری می گه بازیگوش نیستی. نمی دونم این یعنی چی اصلا. یه چیزی راجع به فری نوشته بودم که گاد پاک کرد. فری من دلیل شکم بهت اون بحثه نیست. دلیل شکم بهت دقیقا همین رفتاراته (رای پرت با استفاده از اون کلمات، ادای مظلوم بودن که من تحت فشار نمی رم و منو تحت فشار نذارید) که می گم قطعا می دونستی این رفتارات باعث می شه تحت اتهام بری چون اصلا شبیه فری معمول نیست. برای همین حس می کنم دوس داری اعدام شی.
راجع به افراد دیگه ای که به دفاعیه اومدن.
محمدرضا
من راجع به محمدرضا واقعا در عجبم. فکر می کردم کلا نمیاد و گادکشه و با این موقع اومدنش اونم با نوع ورودش که انگار 8 صبح دیروز اومده اصلا حس خوبی نگرفتم. دفاعیش رو گوش می دم و راجع بهش تصمیم میگیرم.
هادی
هادی من رفتم فازی که به پویا رای نداد رو بررسی کردم. به مهسا و محمدرضا رای داد با آرش. از بین این 3 نفر. مهسا و محمدرضا کاملا ممکنه پوش شده باشن و این رای ندادن به پویا و رای دادن به این دو نفر به جاش حالت رای سازمانی داره برام.
آرش
بحث من با ارش نا تموم مونده راجع به شغال و مزدور. بهش شک دارم چون حس می کنم میتونسته ناخداگاه بدونه مزدور نیست صدرا. اما توضیحش این حسم رو یکم تعدیل کرده. همچنین چون تو بیشتر بحث های دیگه ای که داشته باهاش همنظر بودم و حس بدی ازش هم نگرفتم.
دیگه راجع به کسی نمی تونم نظر بدم فقط یه عذرخواهی از گاد می کنم بابت مسلط نبودن به قوانین هم راجع به رای های اولیه و هم راجع به این محدودیت پست. خنگ شدم.
سعید رو خیلی مشکوک می بینم و امیدوارم اگه فردایی بود با هم بحث کنیم و نشون بدم این رو.

توضیح گاد: گاد تنبیه زیادی برای نفهمیدن و نخواندن قوانین برات در نظر خواهد گرفت. 750 محدودیت دفاعیه بود !! نه محدودیت فاز :دی

============================

دفاعیه محمدرضا:

خب سلام
دوباره باید دفاع کنم ولی واقعا نمیدونم از چی باید دفاع کنم
دلیل رای هارو که میدیدم همه یا همون دلیل فاز قبلی یا قانع نشدم یا مثل همیشه نیست بود
یعنی از همه افراد تو بازی که بهم شک دارن حتی یک نفر مشکل و سوالی در مورد پستی که دادم نداشت؟
همه جاش اوکی بود از نظرشون و بازم رای دادن؟
حس میکنم صرفا یک گزینه دم دست شدم که هرکسی نتونسته از تو بازی چیزی دربیاره یک رایی میده که خب ی رای رو که پر کردم
بعد میگید چرا این فاز دیر اومدی، به شرایط من فکر کردید؟ درنظر داشته باشین که من حدود ۲۰ صفحه باید پست میخوندم
اول پستایی که در مورد من بود رو جواب میدادم بعد راجع به افراد تو بازی و یک سری بحث ها نظر بدم
احتمالا همه یک پس زمینه ذهنی از میزان پست ها تو این ۲۰ صفحه و تعداد بحث ها و زمانی که نیاز هست برای خوندن و بررسی کردنشون دارید که چه میزان وقت میگیره
من واقعا این فاز برای رسیدن به بازی وقت زیادی گذاشتم و پستمم ساعت ۸ فرستادم
این درسته که تقصیر خودمه دیر اومدم تو بازی ولی اونقدری که من از دیروز واسه بازی انرژی گذاشتم و چهارصدتا پستی که طولانی و پر نکته بود خوندم شاید هیچکس نذاشته باشه اونم بحثایی که در جریان هیچکدومشون نبودم
واقعا از ساعت ۸ تا ۱۰ وقت برای خوندن پستم کم بود که حتی یک نفر نخواست سوالی یا بحثی بکنه و همزمان این همه شک بود و رای هست برای من؟
دقیقا نمیدونم شک شما چجوری میشه برطرف شه وقتی چیزی اعلام نمیشه توقع دارید من چی بگم تو دفاعیه؟
این رو درنظر بگیرید که شما ۴ ۵ روز دارید بحث میکنید و هنوز به نتیجه خاصی نرسیدین و گزینه خاصی ندارید و چندین نفر واقعا تاثیری تو بازی نداشتن بعد از من تو یک فاز با ۲۰ صفحه پست خوندن انتظار جهت دهی به بازی و نکته سنجی های دقیق دارید و میگید این رو ندیدید پس مشکوکم؟
واقعا همه ی افراد همچین تاثیری تو پیشبرد بازی داشتن تو این فاز ها که انتظارش تو یک فاز از من هست؟
البته از نظرم تو پستم حداقل در مورد دو سه نفر و دو سه بحث نظرمو دادم و جهتمو مشخص کردم
دیگه خودتون تاثیر گذاری خودتون و بقیه رو درنظر بگیرید و فکر کنید در مقایسه با من چجوری بوده که میخواد سر این من رو اعدام کنید

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
گاد مطمئن است که آخر این بازی کلا مویی در بدنش نخواهد داشت :دی اینقدر نفس گیر فکر نمی کردم :دی

آرش با 61 امتیاز اعدام میشه. در برابر محمدرضا با 60 امتیاز
متاسفانه مافیا و مزدور بود.

جدول اولویت ها:

جدول شمارش امتیاز ها:

تا 00:30 برای من هدف بفرستید، 00:31 نمیگیرم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

گاد کلا دیگه سنسی به اطرافش نداره بخاطر اتفاقات شب و روز :))

اتفاقات قابل بازگویی شب:
متاسفانه چاوش کشته میشه، مافیا و یاکوزا بود.
متاسفانه خلفی کشته میشه، بیگناه و کارآگاه خصوصی بود.
جذب موفق فرقه بعد از مراسم قربانی نداریم.
جذب موفق ستون پنجم نداریم.

آغاز فاز روز چهارم:
لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

امین
پویا
ترسا
رامتین
رضا
سعید
صدرا
عرفان
عماد
فری
محمدامین
محمدحسین
محمدرضا
مهدی
هادی
یاسین

تعداد شرکت کنندگان:
16 نفر

تعداد آرا لازم برای رفتن به دفاعیه:
اعدام و رای اجباری با 6 رای در مرحله اول و اولویت دهی اجباری در مرحله دوم

حداقل و حداکثر تعداد رای:
حداقل سه نفر و حداکثر چهار نفر

پایان فاز:
ساعت 22:00 یکشنبه 2 مرداد 1401

حداقل و حداکثر فعالیت:
حداقل 200 کلمه
حداکثر فعالیت برای روز دوم فاز ( یکشنبه 29 تیر ) 3500 کلمه
با محدودیت فعالیت اسپم برای کل فاز

لیست سیاه حداقل فعالیت:
عرفان، محمدرضا

لیست سیاه حداکثر فعالیت:
محمدامین :دی

امان گرفته ها:
مرحوم مغفور چاوش، محمدرضا، هادی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
امین

گفتی که "راجع به بقیه توضیحاتت هم می‌پذیرم. اون حس منفی این‌هات هم یکم برام مشکوکه. بی‌گناه بودی تشخیصم داده بودی به نظرم. ولی بحث بیشتری ندارم فعلا."

روی صحبتم فقط با امین نیست. اینام صرفا از ناراحتی‌هایی هست که این چند روز بهم دست داده. حرفایی که در این قسمت می‌زنم هم اصلا در بازی دخالت ندید. پیام شخصی و ... هم نفرستید.
من بارها گفتم از مافیا بازی کردن خوشم نمی‌آد. دلایل بسیار زیادی داره که همه‌شُ حوصله ندارم بگم. کلیتش اینه که به هر صورت به دلیل جایگاهی که در جمع شما دارم، بازی کردن کلا برام سخته. نصف ادوار گاد بودم حدودا و ارتباطم با بازیکنا به اون شکل بیشتر در ذهنم هست. هرچی هم می‌گم فقط به گاد بودن یا شاید سن بیشتر ربط داره، به هیچ چیز دیگه‌ای ربطش ندید. منظورمم اصلا دقت و تیز بودن و بازی عالی و قدرت استدلال و اقتدار و ... نیست. اینا رو کم‌وبیش اکثر بازیکنا دارن از دید من. ولی همه یه جور دیگه‌ای به من نگاه می‌کنن. حق هم دارن ها. منتهی اونور قضیه رو هم باید دید. اینُ ادوار پیش هم حس کرده بودم، ولی هیچ دوری نزدیک این دور هم نبوده واقعا. منتهی این دور تا همین‌جا حسی به من داد که اصلا به هیچ وجه حاضر نیستم یک بار دیگه تجربه‌ش کنم. اون حس چیه؟ پویا اگر من نوعی بی‌گناه باشم، باید تشخیصم بده. بقیه فلان چیزُ نفهمن، پویا باید بفهمه. و تمام مواردی از این دست. یعنی من وارد یک بازی شدم که اگه بقیه حق چند اشتباه باشن، من همونم ندارم. و اینکه کلا رفتار بازیکنا با من یه جور دیگه هست. یکی زیادی احترام می‌ذاره، یکی توقع بیجا داره، یکی حرفشُ درست نمی‌زنه و ... . حالا برعکسش چجوریه، من اگه n دور با شما بازی کردم، 2برابرش گاد بودم و برام بازی کردید. مطمئن باشید اگر شما از اتهام زدن یا شک کردن به من در بازی ناراحت بشید یا به هر دلیلی دوست نداشته باشید چنین کاری انجام بدید، من خیلی بیشتر از شما چنین حسی دارم. و مجموعا اتفاقی که می‌افته چیه؟ من بازیُ با یک فشار بسیار زیادی آغاز می‌کنم و این فشار هی بیشتر و بیشتر می‌شه. اصلا هم منظورم برد و باخت و این مسائل نیست چون می‌دونید پشیزی برام اهمیت نداره. بله، وقتی وارد بازی شدم، بیشترین تلاش ممکنُ براش می‌کنم، مثل اکثرتون. و با احترام به بازی نهایت سعیمُ می‌کنم که پیروز بشم با هر نقشی. ولی نتیجه واقعا اهمیتی نداره. تا این دور فکر می‌کردم روند و مسیر باز برام مهمه. این چند روز دیدم و فهمیدم که اونم نیست.
و خب همه انتظار یه بازی عالی و تشخیص بی‌نقص دارن. وای به زمانی که یه تشخیص حسی اشتباه بدم و کسی که بی‌گناهه رو بگم گناه‌کار یا حتی بگم نمی‌دونم چیه! پناه بر خدا از اون لحظه.:)) حالا اگه بقیه بگن چی؟ مهم نیست. پویا بگه مهمه. بقیه نمی‌تونن، پویا ولی باید بتونه. با یه بحث یا یه پست! من بعد دور قبلی یه غلطی کردم گفتم اکثرتونُ تشخیص می‌دم، بعضا با یه سلام یا چنین چیزی. نتیجه‌شُ این دور دارم می‌بینم.:دی چون ادوار پیش در این حد نبود واقعا. حالا اگه تشخیص درست بدم چی؟ هیچی. وظیفه‌م بوده. پویاست دیگه، گاده دیگه. می‌دونه. سریع می‌فهمه. خوب بازی کنم چی؟ هیچی. پویاست دیگه. نمی‌گم فقط من اینجوری هستما. ولی برای من از بقیه چند برابر بدتره و درواقع به قیاس هم نمی‌رسه. و عملا من دارم میام تو یه بازی با انواع و اقسام فشارها مواجه می‌شم که به هیچی برسم. قبلا باز به این شکل نبود. مثلا هزینه به فایده‌ش 80 درصد به 20 درصد بود. این دور ولی اصلا یه چیز خاصی بود. در حدی که خودم باورم نمی‌شد. هر سناریویی هم در ذهنم تصور کردم، هیچ فایده‌ای برام نداشت. دقیقا هزینه به سودی برابر 100 به صفر. و به خودم گفتم مرد حسابی مگه مرض داری بازی می‌کنی؟ به هر صورت، بازیُ سعی می‌کنم مثل قبل ادامه بدم چون قول دادم به امیر و وظیفه‌م هست. ولی یک درخواست دارم. وقتی با من مکالمه می‌کنید فرض کنید دارید با یه بازیکن معمولی و حتی ضعیف صحبت می‌کنید که فرقی با بقیه نداره و حتی درکش از متوسط جمع پایین‌تره. راحت‌تر صحبت کنید. دقیق‌تر توضیح بدید. و البته تمام فرض‌هاتونم داشته باشید. که پویا باید تشخیص‌تون بده و فلان کارُ بکنه حتما و بهمان کارُ اصلا انجام نده و ... . چون منطقی هست لابد. ولی یه جور دیگه‌ای با من حرف نزنید. منم در مقابل سعیم اینه یکسان صحبت کنم.

بازم تاکید می‌کنم این حرفایی که زدم اصلا به بازی و نقشم ربط ندید. من هرنقشی داشتم همینُ می‌گفتم، چون واقعا قابل تحمل نیست الآن یه سری مسائل برام. تا امروز تحمل کردم. البته حوصله‌م برای بازی واقعا کم هست دیگه و اصلا انتظار فعالیت زیاد از نظر حجم نداشته باشید. ولی نهایت تلاشمُ انجام می‌دم. خیالتون راحت که تا تهش هستم. اگه بی‌گناهید باهام راحت صحبت کنید و مواردی که بازیم براتون منفیه مطرح کنید و شکی اگه دارید یا اتهامی هست، خیلی واضح بیان کنید. قاعدتا اگه بی‌گناه هستید باید بازی منم مثل بقیه به چالش بکشید اگه تو ذهن‌تون منفی هستم. وگرنه ممکنه فکر کنم ریگی به کفش‌تون هست که هیچ حرفی ندارید. گناه‌کار هم اگه هستید، ارادت دارم. هرکاری صلاحه انجام بدید.:دی

با پوزش از گاد گرامی، بریم ادامه بازی.
از اینجا فرض کنید دارید داستان می‌خونید و این یه تیکه توهم نویسنده بوده، پس دوباره کپی می‌کنم از همونجایی که خواستم جواب بدم بریم جلو. امین هم حتما منُ می‌بخشه چون قدیمی‌ترین دوست صمیمی من در مافیاست و دیواری کوتاه‌تر ازش گیر نیاوردم.:دی

===========================================================================================

امین

گفتی که "راجع به بقیه توضیحاتت هم می‌پذیرم. اون حس منفی این‌هات هم یکم برام مشکوکه. بی‌گناه بودی تشخیصم داده بودی به نظرم. ولی بحث بیشتری ندارم فعلا."

حله. بی‌گناه بودم؟:دی الآن چون نتونستم تشخیصت بدم بی‌گناه نیستم؟ سعی می‌کنم در ادامه تشخیص‌ت بدم. البته که خودت هم باید کمکم کنی. اگر بی‌گناه هستی، متقابلا چنین انتظاری دارم. من تلاش خودمُ می‌کنم و تو هم مد نظر قرار بده. مرسی ازت.

.
پویا
پویا جان خودت میدونی من هر چی بازی یاد گرفتم به خاطر تو بوده اصلا دوست ندارم در مقابلت بازی کنم :(، هادی بود که بهت رای نداد، مهسا بهت رای داد فقط ، چند نفر هستن باهات دارند بحث میکنن و بهت شک دارن بالاخره مثل ال امین و مهدی ولی خب تا مطمئن شن کاری نمیکنن ، من هنوزم معتقدم چند نفر دیگه هم هستن بهت شک دارن ولی خب به دلایلی نمیان سمتت که همه تا حدودی دلایلش رو میدونیم ، فکر کنم قبول داشته باشی یکیش خودم ولی خب دیگه ادم باید اینجای بازی گزینه‌های مشکوکش رو بگه...
چرا هستن که بحث آرش مثلا پیش اومده در بازی ، ولی خب شما با همه فرق میکنی :دی درباره خیلیا میتونه صادق باشه ولی در شما بارزتره خب . هدفم مشخصه خب با احترام.

تا اول صفحه ۲۰ رسیدم پست ها رو بخونم و جواب بدم ، پست بعدیم رای هام خواهد بود با اگر نکته ای چیزی باشه و وقت کنم جواب میدم حتما

در آخر هم امیدوارم آرش، رامتین و صدرا هر چه زودتر حالشون بهتر شه ، ایشالا همه سالم باشن و تندرست:گل:

مخلصم یاسین جان. نظر لطفته.

چند سوال مجددا برام پیش اومده.

امین کجا گفته به من اون شکی که گفتیُ داره که آوردیش کنار مهدی؟
وقتی شکی ندارن یا نگفتن، تو از کجا فهمیدی؟:|:دی

اینا رم من واقعا متوجه نمی‌شم. درخواست می‌کنم توضیح بدی.
"ولی خب به دلایلی نمیان سمتت که همه تا حدودی دلایلش رو میدونیم ، " / "هدفم مشخصه خب با احترام."

==================================================================

ترسا
تو پست 392 گفتی پویا حالت دفاعی گرفته. بازش کن برام. و اگه نتیجه هم داره، بگو.
دفاعی یعنی چون برخلاف مهدی حسم منفی نیست بهش؟ یا اینکه دارم فقط جواب می‌دم؟ چون از دید خودم هرجا سوال داشته باشم پرسیدم و هرجا سوالی باشه جواب دادم. چه از مهدی چه سایر بچه‌ها.

چاوش پست 396

درسته. حرفم بیشتر اینه. الان ممکن نیست همین شرایط رخ داده باشه؟ یعنی چی، یعنی تو برنامه از پیش تعیین شده برای مهدی نداشتی، دیدی مهدی یه پستی داده که بهش می‌شه انگ قربانی بودن زد، پس بزنم؟ حرفم اینه، اینکه تو به مهدی گفتی قربانی (و کلیت گفتگوهای بعدش)، سفیدت نمی‌کنه هیچ رقمه. صرفا همون که هم‌تیمی نیستین حل می‌شه برای من

ببین من انگار یه چیزیُ در مورد مافیا اشتباه فهمیدم.:دی مگه امکان دارم من چیزی بگم که سفیدم کنه؟ هر نقشی داشتم باشم و هر کاری کرده باشم. اگه امکان داره، هر بازیکنی از جمله خودت، که دوست داره بیاد دلیل بیاره برای سفید بودنش، من تا ابد تک‌تک دلایلشُ با استدلال نقض می‌کنم. قاضی هم خودش.
محمد، تو فرض کن بی‌گناهی، نقش منُ که نمی‌دونی. پس من هرچی بگم نباید برات سفید بشم به این معنی که گناه‌کار نیستم. منظورت اینه از سفید دیگه؟:دی صرفا باید احتمالش بیاد پایین. چجوری می‌شه اثبات کرد گناه‌کار نبودن را؟ اگه می‌شه بگو منم بدونم. حالا من برای چی دلیل می‌آرم؟ برای اینکه بخونید. مقایسه کنید. تصمیم بگیرید. ببینید چقدر احتمال داره پویا با هر نقشی اون کارا رو کرده باشه. اون احتماله جابجا بشه. یکی می‌خونه می‌گه خوب بود شکم کمتر شد. یکی می‌گه نه نمی‌پذیرم. نمی‌دونم منظورمُ تونستم بفهمونم یا نه؟

=====================================================================

مهدی

چرا تهش برای خودت بد می‌شه من این رو متوجه نمی‌شم. الان فرض کن بحث لباس و جادو و چه می‌دونم هیچی نیست و مثلا همه فهمیدیم قربانی از بازی حذف شده، بعدش یعنی یه عده میان می‌گن پویا تو چرا به مهدی می‌گفتی قربانی؟ الان که نیست بیا توضیحات بده؟ خب تو می‌گی فلان کار رو کرده و من بهش شک کردم. نگفتم ۱۰۰ درصد قربانی‌ئه که. و این زمانی که خودت قربانی یا استاد اعظم باشی بدتره دیگه خودتم که توضیحش دادی. چون در این حالت رندوم هم شو نمی‌شه که دیگه قربانی تو بازی نیست مثلا. اگه خودت باشی تا زمانی که خودت نمیری، هیچکس نمی‌فهمه حرفی که درباره مهدی زدی درست بوده یا غلط. پس ضررش رو برات متوجه نمی‌شم اصلا من.
ضمن اینکه اگر استاداعظم و قربانی باشی، تو بهرحال دوست داری آپشن اعدام رو دستت داشته باشی. خودت هم می‌دونی با همچین چیزی اونقدری شک روت ایجاد نمی‌شه که قبل از اینکه خودت بخوای یهویی اعدام شی مثلا. بهرحال تو با اونقدر جدی اطلاق کردن یک نقش نسبت به یک نفر، داری این حس رو به بازی القا می‌کنی که خودت اون نیستی. در مورد وکیل هم شاید درست باشه حرفت، گرچه بهرحال وکیل باید بی‌گناه‌هارو با هر دلیلی که پیدا کنه زیر فشار نگه داره، درغیر این صورت نمی‌تونه مدیریت کنه بازی رو.

من واقعا متوجه حرفات نمی‌شم مهدی. من یه اتهام به تو زدم که از نظر تو دروغ هم بوده. یعنی می‌دونستم نیستی و گفتم. هیچ ضرری برام نداره؟ تو رو ضد خودم نمی‌کنم بیخودی؟ بقیه نمیان اگه ببینن اشتباهه گیر بدن بهم؟ نباید از چیزی که گفتم دفاع کنم؟ اگه اینجوریه، خب هیچ چیزی هیچ موقع بد نمی‌شه. همیشه می‌تونی بگی منظورم فلان نبود یا اشتباه کردم اصلا و ... . هر اتهام و تشخیص غلطی از نظر من یک امتیاز منفی هست و هرکسی باید از چیزی که گفته دفاع کنه. تو منُ در مورد مهسا که ستون پنجم بوده داری بازخواست می‌کنی. فرض کن مهدی اعدام بشه یا کشته بشه و بی‌گناه باشه یا قربانی نباشه، من نباید جواب پس بدم؟ یا اصلا به قول خودت قربانی مشخص بشه. اگر من سر اتهامم باشم، نظرات نسبت به من برنمی‌گرده؟ من وقتی یه چیزی می‌گم به تبعاتش فکر نمی‌کنم؟ یا تبعاتی نداره کلا؟
سوال من اینه که اصلا من چی بگم یا چی کار بکنم برام بد می‌شه؟ با همون استدلال بالای خودت بهت ثابت می‌کنم که هیچی.

آقا مسلما این یه تیکه‌ و کنایه‌س دیگه. می‌گم من به این چیزا حساسم. الان شکت به چی برمی‌انگیزه دقیقا؟ اونو بگو جای این حرفا.

خب سوال منم اینه. چه دلیلی داره بگی؟ شوخی کردی یعنی؟ اگه شوخی کردی، یعنی حساس نیستی؟ اگر جدی گفتی، علت گفتنش چیه؟:دی
"اونُ بگو جای این حرفا"؟ یعنی چی این؟:دی یعنی این حرفا به درد نمی‌خوره و اون که تو می‌گی به درد می‌خوره؟

اینا واقعا سوال پیش اومده برام ها. مسخره نمی‌کنم. "اونُ بگو جای این حرفا" رو نمی‌فهمم کلا چیه و از چه موضعی هست.

جوابت: گفته بودم : "اونُ که فهمیدم. حواستون باشه‌ش چیه؟ چرا یه نفر باید "حواسش باشه که بی‌گناه اعدام نکنه"؟ خودش نمی‌دونه؟ و چرا یه نفر باید به بقیه بگه "حواستون باشه بی‌گناه اعدام نکنید"؟
کسی به قول تعدد اعدام بی‌گناه داشته باشه، فقط تو شک می‌کنی؟ کلا شک‌برانگیز هست دیگه"

می‌گم فقط تو شک نمی‌کنی. همه شک می‌کنن.

بله دلیلی نداره طرز فکر مشابه باشه. بهرحال من دلایل خودم رو ارائه دادم و از این شیوه هم برای غیربی‌گناه یابی استفاده می‌کنم. حالا هرکسی هر شیوه و منطقی که داره رو می‌تونه به کار بگیره.

آره خب. منم دلایل خودمُ ارائه دادم و موافقم.

من پویا رو ۷۵ درصد غیربی‌گناه می‌بینم. داخل این ۷۵ درصد هم درصد بیشتری فرقه می‌بینمش. بعدش وکیل. بعدش مافیا. برام‌هم واقعا جای سوال هست که چرا وقتی هم مرض در پست‌های من نمی‌بینه، هم نوع ورودم رو می‌شناسه، هم سبک بازیم رو می‌بینه، چطور نمی‌تونه تشخیص بده بی‌گناهیم رو و همچنان در حالت شل کن سفت کن من رو نگه داشته. اینا برام جای تاریک هست در مورد پویا.

در مورد رای هم، بهرحال به علت ذات رای‌گیری و همچنین یک‌سری چیز‌هایی که در بازی ممکنه باشه، واقعا کار سختی هست تصمیم‌گیری در این مورد برای من. چون اگر با احتمال ضعیفی که می‌دم هم حتی اشتباه باشه (یعنی پویا هم مثل من بی‌گناه باشه)، در این حالت ضربه بزرگی می‌خوریم و شاید غیرقابل جبران. برای همین واقعا دارم حداکثر تلاشم برای همه جانبه فکر کردن رو به کار می‌گیرم. چون این حس رو هم دارم که انگیزه‌های زیادی ممکنه در بازی باشه که پشت من خودش رو قایم کنه برای رای به پویا. برای همین برای من تصمیم راحتی نیست. اما خب اگر فرقه باشه و به فکری که دارم عمل نکنم هم عملا انگار ضربه زدم به بی‌گناه‌ها. اما باید روش فکر کنم همچنان.

تو الآن بی‌گناه‌ترین برات چند درصد هست مهدی؟ و انتظار داری تو برام چند باشی؟

"چطور نمی‌تونه تشخیص بده بی‌گناهیم رو"

این یعنی باید بگم مهدی بی‌گناهه، وگرنه گناه‌کارم با اون احتمالی که گفتی؟:دی

شک نکن که اگه خودتم بی‌گناهی، به این راحتی‌ها قابل جبران نخواهد بود. بنابراین درخواست می‌کنم ازت که بیشتر فکر کنی. منم همچنان دارم بازیتُ متقابلا بررسی می‌کنم. و واقعا تشخیصش ندادم تا این لحظه. هرچند برآیند به سمت بی‌گناهی هست 55 به 45. منم دارم به همون جبران نشدنه فکر می‌کنم. وگرنه کاری داشت متقابل اتهام بزنم و حمله کنم بهت اگه گناه‌کار بودم؟ به‌نظرت چه دلیلی داره این رفتارم؟ می‌خوام صرفا نظر تو رو جلب کنم؟:دی یا دارم به تبعات حذف یکی‌مون فکر می‌کنم؟ 75ت بشه بالای 95 هم من باهات بحث می‌کنم اگه نظرم همچنان بهت مثبت باشه. به قول فلاسفه، حقیقت در کُل هست. تو اون 75 درصدتُ نگه‌دار. حتی اگه حس می‌کنی کمه بهش اضافه کن. بعد بحثی که داشتیمُ کلا سعی کن فراموش کنی. به بقیه بازیم دقت کن. فرض کن پویا تشخیصت نمی‌تونه بده اصلا. تو سعی کن تشخیصش بدی. رای‌ت هم برندار اصلا و فازُ با رای به پویا شروع کن. ولی کلیت بازیشم ببین.

من دلایلمُ آوردم. حالا متقابلا از مهدی می‌خوام به این سوال من جواب بده. چون حس می‌کنم درست بازی نمی‌کنم.
فرض کن یک نفری (پویا یا هرکسی که دوست داری) بهت می‌گه مهدی این دور شبیه گناه‌کار تیمی نیست احتمالا. ولی می‌تونه وکیل باشه باتوجه به نوع بازیش. دلایل خودتُ برای اینکه وکیل نیستی ارائه بده. مرسی.

ضمنا، حتی اگه چنین نظری دارید که "پویا چطور نمی‌تونه تشخیص بده بی‌گناهیم رو" لااقل مثل مهدی راحت صحبت کنید که از این نظر درست‌ترین بازی ممکنُ که انتظار از همه دارم، مقابلم انجام داده.
==============================================================================
هادی

چند نفر از دوستان ازم پرسیدن چرا به پویا رای ندادم ؟ دلیل منطقی نداشتم که بخوام به پویا رای بدم تو اون مقطع اونم صرفا روی حس .

اینجا دلیل منطقی نداشتی هادی و رای ندادی.:دی

در موردِ حسم به پویا خداروشکر می کنم که حس م به یقین تبدیل شد .یادمه زمان فوتیران یکی از بچه ها( یادم نیست کی ) برای ادیفای پویا بهم گفت که تا حالا توی روز اعدام نشده (!) ببینید پویا کسی نیست که شما بتونید از روی فکت و استدلال ازش سوتی بگیرید . برای برخورد با شخصی مثلِ پویا من معتقدم باید برآیند بازی شُ در نظر گرفت تا بشه در موردش نظر داد . چون شخصی هست که چه گناهکار باشه چه بی گناه، تمامی کلماتی که از ذهنش قراره بیاد بیرون رو بار ها مزه مزه می کنه و خب این یعنی زهی خیال باطل که ازم چیزی در بیارید
از اونجایی که شخصیت پویا برام اُبهت ویژه ای داره، من این حقُ برای پویای شهروند قائل نیستم بعد از گذشت 5 روز از بازی، که 20 صفحه تاپیک جلو رفته، نزدیک 400 پست توش داده شده، بیش از 5000 کلمه خودش صحبت کرده برامون و بحث های مختلفی هم با اکثر بچه ها کرده و در نهایت مشکوک ترین فردش به بازی کی باشه ؟ آفرین ممرضایی ( چه بیگناه چه گناهکار ) که اگه پست نده خود گاد، گادکشش می کنه و قطعا تو دفاعیه س و نفر بعدیشم منی باشم که کارت خودمو دیدم .

دلایل منطقی را مشاهده می‌فرمایید.:دی

یعنی تمام چیزی که پویای شهروند از این بازی فهمیده اینه که برا دومین روز هم باید یه بیگناه رو بکنه بیرون !!! اوکی اصلا من رفتم بیرون . آقای پویا شما بعد از رفتن من آیا بنده رو گردن میگیری ؟ آیا چیزی بعدش می تونی به بازی اضافه کنی ؟ فرض کن من رفتم بیرون و الان فاز عوض شده ، بجز اینکه بیای بگی هادی بازیش شهروندی نبود و حس مثبت بهش نداشتم چی می تونی بگی ؟ کیو می تونی بعدش به عنوان گناهکار معرفی کنی ؟ چی قراره بعدش به بازی اضافه کنی ؟ جواب هیچ کدوم از این سوالام رو مطمئنم نداری صرفا چون لقمه ی راحتی هستم برای اعدام و نمیزاری هم کسی سراغ رد خونم بره

دومین روز هم؟ قبلی که مهسا بود خودت بهش رای دادی و ناراحت هم نبودی از بیرون رفتنش. خودتم که کارتتُ دیدی و بی‌گناهی دیگه؟:دی بعدم، مگه من انداختم بیرون؟ اگه منظورت رای هست، بقیه هم دادن. همه اونا گناه‌کارن؟ هرکسی که به بی‌گناه رای می‌ده گناه‌کاره؟ در مورد خودت، من نظراتمُ گفتم. من به گناه‌کارترین فرد از نظر خودم رای می‌دم. و سعی می‌کنم از دلایلم دفاع کنم. من نقشتُ نمی‌دونم و تا مشخص نشه چیزی نمی‌تونم بگم. از گناه‌کاری کسی هم در این مقطع بلد نیستم به گناه‌کاری دیگری برسم.

برای شخص خودم، که پویا قطعا جزو 2 پلیر برتر مافیای آنلاین هست که تا بحال دیدم این حجم از بی مسئولیتی و حدسای اشتباه از سمت پویای شهروند برام غیر قابل تصوره ! و از اونجایی که مطمئنم امکان نداره بد بازی کنه، تصور اینکه شهروند باشه و داره اشتباه مسیر رو میره برام غیر ممکنه .

حجم؟ کدوم حجم؟:))

یه نکته ی عجیب دیگه ای هم که هرچی بش فکر می کنم به نتیجه ای نمی رسم اینه که چرا پویا و آرش به هم کاری ندارن ؟ یعنی اکثر بچه ها یا پویا یا آرش رو باهاشون بحث هایی جدی رو رقم زدن وتو متن بازی بودن هر دور اما در تقابل هم نبودن هیچ وقت !

فقط با آرش؟ با بقیه تقابل داشتم با همه؟ و آرش هم با همه تقابل داشته؟ مورد مشابه نداریم دو نفر فعال تقابل نداشته باشن؟ به فرض این باشه اصلا، دلیل گناه‌کاری هست؟
ضمنا بازی آرش اطلاعات کافی داشته، چیزی لازم بوده پرسیدم و نظرمم دادم طبق چیزی که دیدم.

تهشم که هادی گفته من قطعا گناه‌کارم. گاد همه رو به راه راست و درست هدایت کنه.

============================================================

این پست قبلا اعدام و اتفاقات شب نوشته شده. اینا از فاز قبل مونده بود و باید جواب می‌دادم. مورد دیگری اگه جا مونده بگین.

در رابطه با رای‌هام. من به آرش شک زیادی نداشتم و تعجب هم کردم از نقشش. لباس هم فعلا احتمال قابل توجهی نمی‌دم. اتفاق بسیار خوبی افتاد از نظرم، سوای اعدام گناه‌کار. چون می‌شه بازیشُ بررسی کرد و دید حملاتش به سمت کیا بوده. و تشخیص بدیم کدوما اهدافش بودن. اون نکته که اول بازی گفتم از محمدامین یاد گرفتم اینجا به درد خورد.:دی شغال؟ چرا مزدور نه.:دی ترسا و فری الآن یادم می‌آد که به‌نظرم اهداف آرش بودن. بقیه رو باید فکر کنم مغزم کار نمی‌کنه در این شرایط بعد نوشتن چنین پستی. اینم نظر بدید که به نظرتون مزدورُ چجوری بازی کرده؟ چقدر سمت اهدافش بوده و چقدر سمت بقیه؟ مثل دوست خوبم دارم بلندبلند فکر می‌کنم.:دی
نظرم در مورد محمدرضا و هادی با دفاعیه‌شون عوض نشد. محمدامین هم شک خاصی نداشتم. ولی اطلاعاتم ازش زیاد نبود و حسم به آرش مثبت‌تر بود بین این دو نفر.

پستا رو تقریبا همه رو خوندم. فردا در مورد سوالام توضیح می‌دم. آرا هم خیلی مهم هست بررسیش این فاز.
موردی هست که جواب ندادم یا از قلم افتاده، در پست ورودتون بگین.

-----------------------------
شب هم الآن دیدم. نقش‌ها به بازی‌شون می‌خورد از دید من و احتمال لباس در حال حاضر کمه برام. بررسی احتمالات و تحلیل خصوصا یاکوزا باشه برای فردا. دوستانی که ذهن‌شون خوب کار می‌کنه بیان تحلیل کنن.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

چند نفر از دوستان سوال کردن که جذب موفق/ناموفق یاکوزا گفته میشه یا نه. برای همین عمومی میگم. بدیهیه که نه گفته نمیشه.

من یکم گرفتارم و حالمم مساعد نیست. فردا و پس فردا احتمالا کمتر هستم. از همینجا اگر کسی پیام داد و دیر جواب دادم عذرخواهم. قوانین هم لطفا رعایت کنید. بازی از فاز قبل شرایط حساسی داره و این شرایط با هر فاز حساس تر میشه. ممنونم.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
سلام، من خیلی الان وقت و تمرکزش رو نداشتم که به بازی فکر کنم و می‌خواستم شب رو بخوابم و یک استراحتی بکنم. منتهی الان که این پست پویا رو دیدم، نمی‌تونم صحبت نکنم و بخوابم.

پویای عزیز
اول اینکه، هیچ حسی جز ناراحتی به من دست نداد با خوندن این متنت (کاری هم ندارم که تو می‌خواستی کسی حرف بزنه در این رابطه یا نه، من بی‌شعورم به خواسته خودم عمل می‌کنم کلا). ببین درکل که کاملا قبول دارم صحبتت رو. فشار مضاعفی که بهت میاد رو هم کاملا درک می‌کنم. این چیزا اصلا مثل بایس خارج از بازی می‌مونه. جلوش نمی‌شه بازی کرد عملا و هیچ لذتی هم نداره.
اما، با اینکه مطرح کردنش از طرف من یا هرکسی اشتباه باشه، اما باید باهاش کنار بیای به‌نظرم. فرض کن یک ماشین داری. بین یک پراید و بی‌ام و، تو یک بی‌ام و داشته باشی، معلومه که تمام خرج‌هاش هم برات بالاتر هست. اصلا این اجتناب ناپذیر هست. حالا یه موقعی هست مردم ارزش اون بی‌ام و رو به درستی نمی‌دونن، اینجا شاید تفاوت زیادی بین دو حالت نباشه، اما وقتی که مردم ارزشش رو بفهمن. دیگه معلومه که فاصله وحشتناک خواهد بود. چه بخوای قبول کنی، چه نکنی. بابت گاد بودن، سن، هوش، منطق یا هرچی. هرچی که خودت قبول داریش. تو در مقایسه با بقیه ما‌ها یک استاندارد و جایگاهی داری که انتظار همه‌هم ازت بالاست سر اون. اما این مفهومش اصلا این نیست که بر فرض پویا بی‌گناه باشه و چندجا اشتباه کنه، بعد بازی کسی بخواد بگه عه چرا اینطوری شد پس. یا مثلا پویا گناهکار باشه و بیاد روز اول اعدام بشه، این دلیل نمی‌شه کسی به اون جایگاهه شک کنه و قطعا هم کسی نمی‌کنه. یعنی اگر کسی می‌گه پویا فلان نقش رو داشته باشه فلان کار رو می‌کنه یا فلان چیز رو می‌فهمه، این جوری استفاده از شناخت قبلی (که چه بخوایم چه نخوایم استفاده می‌شه در مافیای ما و واقعا هم کاریش نمی‌شه کرد) و اصلا واضح بگم یک نوع دست‌آویز هست. مثلا برای شخص من اگر می‌گم پویا بازی بی‌گناهی من رو می‌شناسه، این یک مقیاس و معیار برای خود شخص منه که با این معیار بتونم پویا رو قضاوت کنم و تشخیصش بدم. اگر این نباشه، توقع داری چکار کنم مثلا؟ بیام دنبال سوتی بگردم ازت؟ :دی یا مثلا ایراد منطقی ازت پیدا کنم؟
این‌حرف‌هایی که داخل بازی زده می‌شه، صرفا یک‌جور بهایی هست که تو به‌خاطر سطح بالاترت داری می‌پردازی. همونطور که طرف خوبش هم هست، این رو من دور قبلی کامل متوجه‌اش شدم. دقیقا زمانی که اسم مهدی ازم جدا شد، یهو قابل اعدام شدم. وگرنه کی شده بود حتی من در اوج شو شدن برای بازی، روز اول حتی به دفاعیه برم، چه برسه اعدام بشم. الانم مثلا می‌گم، جو بازی اصلا به سمت سفیدی تو نیست و به سمت منفی بوده برآیندش، اما بین شاید ۱۲۰ رای به زور کلا ۲-۳ رای آوردی (ببین اصلا کاری ندارم بی‌گناهی یا گناهکاری)، من می‌گم یه بهایی برای خوب بودنت داری می‌پردازی، درکنارش یه سری مزیت‌ها هم داره. مثلا اینکه بگی من اگر فلان نقش باشم اینجوری بازی می‌کنم، یا نیاز به انرژی گذاشتن براش ندارم، یا من انقدر بازی رو بلدم که فلان کار رو نکنم (و طرف مقابل واقعا آچمز می‌شه جلوی همچین چیزی چون حق با گوینده‌س طبق گذشته)، همونجوری که در چنین بحثی مزیت داری، یه جای دیگه هم همین می‌شه نقطه ضعف قدرتت و دست‌آویز بقیه.
اما آره من قبول دارم آدم در مواجهه با همچین چیز‌هایی ممکنه بهش فشار بیاد. تو به‌خاطر گذشته‌ت بهرحال این جایگاه رو بین ما داری (به درستی)، اینم در طول زمان ایجاد شده و هر دفعه هم محکم‌تر شده. ما هم کاریش نمی‌تونیم بکنیم حقیقتا. ولی واقعا راحت باش و بازی خودت رو بکن. و البته من به شخصه سعی می‌کنم حتی اگر برای تشخیص شخصی خودم از چنین چیز‌هایی استفاده کنم، دیگه تو بازی عنوانش نکنم. چون عملا جواب نداره چنین چیز‌هایی. و درکل موافقم با محتوای صحبتت. به عنوان یکی از کسانی که شاید همچین چیز‌هایی بهت گفته در بازی، ازت معذرت می‌خوام و سعی می‌کنم در داخل بازی قضاوتت کنم صرفا.:گل:

من واقعا متوجه حرفات نمی‌شم مهدی. من یه اتهام به تو زدم که از نظر تو دروغ هم بوده. یعنی می‌دونستم نیستی و گفتم. هیچ ضرری برام نداره؟ تو رو ضد خودم نمی‌کنم بیخودی؟ بقیه نمیان اگه ببینن اشتباهه گیر بدن بهم؟ نباید از چیزی که گفتم دفاع کنم؟ اگه اینجوریه، خب هیچ چیزی هیچ موقع بد نمی‌شه. همیشه می‌تونی بگی منظورم فلان نبود یا اشتباه کردم اصلا و ... . هر اتهام و تشخیص غلطی از نظر من یک امتیاز منفی هست و هرکسی باید از چیزی که گفته دفاع کنه. تو منُ در مورد مهسا که ستون پنجم بوده داری بازخواست می‌کنی. فرض کن مهدی اعدام بشه یا کشته بشه و بی‌گناه باشه یا قربانی نباشه، من نباید جواب پس بدم؟ یا اصلا به قول خودت قربانی مشخص بشه. اگر من سر اتهامم باشم، نظرات نسبت به من برنمی‌گرده؟ من وقتی یه چیزی می‌گم به تبعاتش فکر نمی‌کنم؟ یا تبعاتی نداره کلا؟
سوال من اینه که اصلا من چی بگم یا چی کار بکنم برام بد می‌شه؟ با همون استدلال بالای خودت بهت ثابت می‌کنم که هیچی.

من نمی‌گم دروغ بوده، در یک‌سری از حالت‌هایی که من برات در ذهنم می‌گیرم، چاره‌ای جز دروغ بودنش نداره. وگرنه من فقط فرقه یا وکیل در نظرت نگرفتم که بخوام بگم حتما به دروغ چنین حسی کردی. ضمن اینکه بحث دروغ و راست هم نیست، بهرحال تو این بازی باید در جهت اهدافت بازی کنی دیگه. حالا تو می‌گی من چنین هدفی نداشتم، اما خب دلیل نمی‌شه من قبولش کنم :دی.
ببین به تبعاتش که قطعا فکر می‌کنی، ولی با این صحبت تو اساسا هیچ گناهکاری نمی‌تونه هیچوقت به کسی اتهامی از جنس خودش بزنه. چون خب می‌دونه که حرفش غلطه، تبعاتش رو می‌خواد چکار کنه پس؟ من نمی‌گم هیچ ضرری برات نداره، ولی خب بهرحال تو برای رسیدن به اهدافت در بازی باید یک‌سری ضرر‌هارم متحمل بشی دیگه. من حرفم اینه این که یک نقش خاص رو به من اطلاق کردی اگر خلافش در بازی ثابت بشه،‌ لزوما اونقدر برات بد نمی‌شه که نخوای همچین چیزی رو مطرح کنی.

خب سوال منم اینه. چه دلیلی داره بگی؟ شوخی کردی یعنی؟ اگه شوخی کردی، یعنی حساس نیستی؟ اگر جدی گفتی، علت گفتنش چیه؟
"اونُ بگو جای این حرفا"؟ یعنی چی این؟ یعنی این حرفا به درد نمی‌خوره و اون که تو می‌گی به درد می‌خوره؟

گفتم که، بهش به عنوان یک کنایه نگاه کن. من همچین‌چیزهایی همیشه می‌گم دیگه. یک‌جور کل کل ئه مثلا. می‌گم یعنی حواسم بهت هست :)).

می‌گم فقط تو شک نمی‌کنی. همه شک می‌کنن.

این رو من بد متوجه شدم. فکر کردم می‌گی چیزی که تو (مهدی) گفتی شک برانگیز هست دیگه. منم گفتم دقیقا به چی شک می‌کنی همون رو بگو. یعنی مثلا منظورت چیه از این ایراد.

تو الآن بی‌گناه‌ترین برات چند درصد هست مهدی؟ و انتظار داری تو برام چند باشی؟

بی‌گناه‌ترین فرد بازی؟ این رو که باید بررسی کنم و عدد دقیقی هم الان در ذهنم ندارم ولی هرکسی که باشه مسلما بالای ۵۰ هست دیگه. انتظارم مثلا اینه تو اون اعدادی که خودت می‌گی و بازه‌ای که مشخص کردی، من در حد بالاش (به سمت بی‌گناهی)، یا حتی از اون بیشتر قرار بگیرم.

این یعنی باید بگم مهدی بی‌گناهه، وگرنه گناه‌کارم با اون احتمالی که گفتی؟

نه لزوما، ولی خب اول پستم گفتم، یک روش هست که برای خودم دارم برای ارزیابیت، طبق شناختی که از من و بازیم داری.
شک نکن که اگه خودتم بی‌گناهی، به این راحتی‌ها قابل جبران نخواهد بود. بنابراین درخواست می‌کنم ازت که بیشتر فکر کنی. منم همچنان دارم بازیتُ متقابلا بررسی می‌کنم. و واقعا تشخیصش ندادم تا این لحظه. هرچند برآیند به سمت بی‌گناهی هست 55 به 45. منم دارم به همون جبران نشدنه فکر می‌کنم. وگرنه کاری داشت متقابل اتهام بزنم و حمله کنم بهت اگه گناه‌کار بودم؟ به‌نظرت چه دلیلی داره این رفتارم؟ می‌خوام صرفا نظر تو رو جلب کنم؟ یا دارم به تبعات حذف یکی‌مون فکر می‌کنم؟ 75ت بشه بالای 95 هم من باهات بحث می‌کنم اگه نظرم همچنان بهت مثبت باشه. به قول فلاسفه، حقیقت در کُل هست. تو اون 75 درصدتُ نگه‌دار. حتی اگه حس می‌کنی کمه بهش اضافه کن. بعد بحثی که داشتیمُ کلا سعی کن فراموش کنی. به بقیه بازیم دقت کن. فرض کن پویا تشخیصت نمی‌تونه بده اصلا. تو سعی کن تشخیصش بدی. رای‌ت هم برندار اصلا و فازُ با رای به پویا شروع کن. ولی کلیت بازیشم ببین.

من دلایلمُ آوردم. حالا متقابلا از مهدی می‌خوام به این سوال من جواب بده. چون حس می‌کنم درست بازی نمی‌کنم.
فرض کن یک نفری (پویا یا هرکسی که دوست داری) بهت می‌گه مهدی این دور شبیه گناه‌کار تیمی نیست احتمالا. ولی می‌تونه وکیل باشه باتوجه به نوع بازیش. دلایل خودتُ برای اینکه وکیل نیستی ارائه بده. مرسی.

ضمنا، حتی اگه چنین نظری دارید که "پویا چطور نمی‌تونه تشخیص بده بی‌گناهیم رو" لااقل مثل مهدی راحت صحبت کنید که از این نظر درست‌ترین بازی ممکنُ که انتظار از همه دارم، مقابلم انجام داده.

کاری که نداره، اما به چی اتهام می‌زدی؟ یعنی یک‌چیزی از بازی من وجود داره که قابل اتهام زدن هست و تو نمی‌زنی چون حس می‌کنی ممکنه اشتباه کنی؟ خب اگر چنین چیزی هست بیان کن تا من جواب بدم. اتفاقا این برای من خیلی حرکت مثبت‌تری هست تا اینکه مدام من رو در بازه ۵۰ درصدیت نگه داری و بگی هرچیزی می‌تونه باشه. مسلما من انتظار ندارم تو با هر نقشی (چه بی‌گناه باشی چه گناهکار)، حتی اگه‌نظرت این باشه که مهدی بی‌گناه هست بیای این رو واضحا بگی، اما خب در حالت نیمه نگه داشتن رو هم جالب نمی‌بینم. اون هم بعد از این همه بحث که با هم داشتیم.

و قطعا که من دارم کلیت بازیت رو می‌بینم. برای همین هست که روی رای و تشخیصت هم باهات بحث می‌کنم و خواهم کرد. اگر این نبود که البته همون فاز اول هم بهت رای‌ می‌دادم خب.

جواب سوالت:
ببین در حالت کلی که در فاز ۳-۴ هیچ دلیل خاصی برای همچین چیزی نمی‌شه ارائه داد. یعنی من توقع ندارم دلایلی که می‌گم رو فرد مقابل لزوما قبول کنه. این چیزی که می‌گم هم برای همه هست در بازی. یعنی مثلا من فاز ۳ به امین بگم دلایل وکیل نبودنت رو بگو، مسلما خب تا اونجا دیتای کافی نیست که بشه صحت حرف‌هاش رو بررسی کرد برای نقشی مثل وکیل. اما جوابت از روی خود بازیم:

۱- رای‌هایی که دادم و تلاشی که برای گناهکاریابی در بازی انجام دادم هیچ سنخیتی با نقش وکیل نداره. و این سبک رو ابدا مناسب وکیل نمی‌دونم و ازنظرم هم احمقانه‌است با احترام. یعنی همچین سبکی رو از وکیل بازی ببینم، باعث نمی‌شه بگم واو عجب بازی‌ای کرد هیچ کس بهش شک نکرد وکیله، مسیر بردش کلا از این سمت نمی‌گذره وکیل به‌نظرم و حتما یا بازی یا رای‌هاش باید در راستای گناهکاران باشه. اگرم مدتی در راستای بی‌گناهان بازی کنه، بهرحال با ادامه بازیش لو خواهد رفت.
۲- من اگر وکیل باشم، یکی مثل پویا یا بهم معرفی شده یا نشده. اگر شده، خب من قطعا هیچ انگیزه‌ای ندارم که بخوام باهاش دشمنی کنم یا علیهش بازی کنم در بازی. خرم مگه؟ حالا برعکسش، فرض کن پویا معرفی نشده و من به عنوان وکیل می‌دونم پویا گناهکار نیست، دوباره در این حالت من چرا باید با پویا بحث جدی داشته باشم در بازی؟ چرا باهاش مدارا نکنم خب؟ من اصلا هم مدلم اینطوری نیست یک‌ بازیکن سوپر بزرگ رو بخوام حذفش کنم بعدش دور افتخار بزنم در صورتی که خودم هم برنده نشدم (تیکه به گاد :))). یعنی مثلا می‌گم، من الان در ذهن خودم یکی از معیار‌هام برای پیدا کردن وکیل این هست که در ۲۰ صفحه اول حداقل، مطمئنم با پویا دوگانه جدی نداشته (اگر خود پویا وکیل نباشه).

------------------

فعلا صحبتی راجع به خود بازی غیر از پویا نکردم و البته نیاز هست که فکر کنم و ببینم چه اتفاقی افتاده و چی به چی هست. بنابراین این‌ها بمونه برای پست‌های بعد و فردا.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین