برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام سلام صد سلام. هزار و سیصد سلام :دی
حلول ماه مبارک مرداد :)) رو که همزمان شد با هلاکت آرش و چاوش، تبریک عرض میکنم :دی

اعدام آرش اتفاق خیلی خوبی برای بیگناها و البته فرقه و فرعیا بود. بازیکنی که اون اول ادعا میکرد من سختم، خیلی سخت. در دومین رای گیری اعدام شد و این نشونه بلوغ بازیکناس :دی احسنت :دی جسدشو در دروازه شهر آویزان میکنیم، باشد که سایر گناهکاران عبرت گیرند :))

حالا از این حرفا گدشته، من با این سبک رای گیری مشکل دارم ولی دیشب بهم ثابت شد که "عیبش چو بگفتی، هنرش نیز بگو" به نظرم با توجه به این که مرحله دوم رای گیری دیشب حساس بود، خیلی بعیده مافیا به آرش رای اول و دوم داده باشه.

افرادی که به آرش رای چهارم دادن: امین، پویا، چاوش،

چاوش که مافیا و یاکوزا اعلام شد و احتمال لباس گرفتنش رو کم میدونم هر چند کامل منتفی نیست. (با توجه به نحوه بازیش و رایش احتمال لباس گرفتنش از نظرم کمه، این خیاط هم یه کم پیچیده شده برا همین کامل منتفی نمیدونم.)
خب. از بین پویا و امین هم به نظرم حداقل یه نفر مافیاس.

افرادی که به آرش رای سوم دادن:

عرفان و محمد امین

از نظرم در مجموع از بین چهار نفری که نام برده شد، با توجه به بالانس بازی، حداقل دو مافیا داریم.

- - - Updated - - -

حالا نیاین بگین از کجا میدونستی رای گیری دیشب حساس بود و از قبلش که مشخص نبود. مشخص بود تا حد زیادی. اولا رای ها به شدت پخش بود، بنا بر این حساسیت تا حدی از همین مشخص بود، ثانیا همین که چهار نفر رفتن رای گیری مرحله دوم به حساسیت افزوده بود و خیلی بعیده مافیا ریسک کرده باشه و رای 5 یا 4 امتیازی به عضو خودش داده باشه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
در مورد چاوش میخواستم یه چیزی بگم ولی الان یه کم به شک افتادم، این که امان گرفته یعنی از قبل امان گرفته بوده یا همین فاز دیشب امان گرفته؟ من به نظرم رسید همین دیشب امان گرفته، بنا بر این فکر میکرده امروز توی بازی خواهد بود. اگه نظرم درست باشه پس جذب منتفیه چون فکر میکرده این فاز هم توی بازی خواهد بود و با توجه به نکته زیر، تیر رئیس پلیس هم منتفیه:

تبصره: در صورت پرسش رئیس پلیس، با توجه به اعلام این موضوع به او، او این فرصت را دارد که در شب بعد و قبل از تیر خوردن، خود را فدا کند.

اگه فرضیاتم درست باشه که خیلی خوب شده و احتمالا علت مرگش اینه:

قابلیت جذب شهردار، رئیس پلیس،شیخ و کلیه اعضای گروه های گناهکاری و کلیه نقش های فرعی را ندارد. و در صورت اقدام به جذب آنها فقط خودش کشته خواهد شد.

در هر حال مرگ چاوش هم تبریک میگم، جنازه ایشان هم کنار جنازه آرش در دروازه شهر آویزان میشه تا سایر گناهکاران مخصوصا مافیای گرامی عبرت بگیرند :))

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خلفی هم که خب یا تیر به سناتور یا شهردار رو زده یا مافیا زدتش که احتمال دوم از نظرم قوی تره.

یه بار دیگه بالانس رو ببینیم.

تا الان یه نیمه بیگناه (مهسا) حذف شده، یه بیگناه (خلفی) شهید شده :دی، دو مافیا (آرش و چاوش) به درک واصل شدن.

مافیا اگه چهار بوده باشه که الان بدجور فرو پاشیده و دو شده، اما احتمال این که سه نفره شده باشه هم هست.
فرقه تغییری نکرده و سه نفر
دو یا سه فرعی هم داره که بازم تغییری نکرده.
شهروندا به نظرم اول بازی احتمالا 11 نفر بودن (ستون پنجم هم حسابه) و الان تعداد به 9 رسیده
9 از 16 بیگناهن و همچنان ابتکار عمل در دست بیگناهاس. تا اینجا خوب بازی کردیم.

سیاهترین شخص بازی برای من الان رضا است و احتمال 99 درصد بهش رای میدم، احتمالا یکی دیگه از رای هام هم بین افرادی خواهد بود که مافیان. هر چند با ضربه ای که دیشب مافیا خورده الان زدن فرعی خطرناک یا فرقه در اولویته.

- - - Updated - - -

آقا
من که کرونا گرفتم (البته الان خفیف شده) آرش که کسالت داشت، صدرا که دیشب بیمارستان بود، امیر هم که میگه حالش مساعد نیست.
این دور رو دور الامراض نامگذاری میکنم :)) امیدوارم تلفات واقعی ندیم :))

- - - Updated - - -

احتمالا یکی دیگه از رای هام هم بین افرادی خواهد بود که مافیان.

منظورم از این قسمت افرادی بودن که به آرش رای چهارم یا سوم دادن و به احتمال زیاد از بینشون حداقل دو تا مافیا پیدا میشه و توضیحشو قبلتر دادم.

- - - Updated - - -

پ.ن: با توجه به اتفاقات آخر فاز قبل، این فاز میخواستم با چاوش حسابی کلنجار برم و اگه شد اعدامش کنم، اما خب کار ما رو راحت کرد و زودتر کشته شد :دی

- - - Updated - - -

رضا

خیلیا منتظرن بیای و رای فاز قبلت رو توضیح بدی. به سوالی که هادی کمی بعد رایت ازت پرسید هم دقیق جواب بده.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام مجدد

من پستای پویا و مهدی رو خوندم، از بحثشون طبق معمول چیزی دستگیرم نشد و به نظرم خیلی هم بحث مفیدی نیست و نتیجه خاصی هم نمیده.

اما در مورد درد دل پویا منم مثل مهدی میخوام بی شعور باشم و یه واکنشی نشون بدم :دی

ببین پویا جان. همه برای تو یه احترام خاصی قائلن، به دلایل مختلف، از نظرم دلیل اصلیش هم این نیست که زیاد گاد بوده، هوشت زیاده یا حتی سنت بیشتره، دلیل اصلیش به نظرم شخصیتته که کلا قابل احترامه و همین باعث شده که حتی دوستای صمیمیت مثل امیر هم رفتار خیلی با احترامی باهات داشته باشن. اما این توقعاتی که میگی توی بازی ازت ایجاد شده، از نظرم اشتباه میکنی، همین الان خیلیا بهت مشکوکن، باهات بحث میکنن و فکر نکنم کسی اگه اشتباه کنه بگه فاجعه است و اگه حرکت درستی انجام بدی بگه وظیفه ات بوده! اصلا اینطور نیست! از نظرم به خودت سخت نگیر و لطفا این دور هم آخرین دور بازیت نباشه. ممنون :گل:

- - - Updated - - -

توی متنی که برا پویا نوشتم، دو تا غلط غلط نگارشی داشتم و یه کم هم میخوام بهش اضافه کنم.

ببین پویا جان. همه برای تو یه احترام خاصی قائلن، به دلایل مختلف، از نظرم دلیل اصلیش هم این نیست که زیاد گاد بودی، هوشت زیاده یا حتی سنت بیشتره، دلیل اصلیش به نظرم شخصیتته که کلا قابل احترامه و همین باعث شده که حتی دوستای صمیمیت مثل امیر هم رفتار خیلی با احترامی باهات داشته باشن. اما این توقعاتی که میگی توی بازی ازت ایجاد شده، از نظرم اشتباه میکنی، همین الان خیلیا بهت مشکوکن، باهات بحث میکنن و فکر نکنم کسی اگه اشتباه کنی بگه فاجعه است و اگه حرکت درستی انجام بدی بگه وظیفه ات بوده! اصلا اینطور نیست! همونطور که برات احترام زیادی قائلیم، به آزادی و انسان بودنت هم احترام میذاریم و قطعا قطعا ازت توقع نداریم که یه اَبَر انسان باشی و بهت فشار بیاریم. از نظرم به خودت سخت نگیر و لطفا این دور هم آخرین دور بازیت نباشه. ممنون :گل:

- - - Updated - - -

توی متنی که برا پویا نوشتم، دو تا غلط غلط نگارشی داشتم و یه کم هم میخوام بهش اضافه کنم.

من چرا قاطی کردم هی اشتباه مینویسم، فکر کنم اثر قرصاس :))

برم به کار و زندگی برسم تا بعد :دی

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
من الآن از صفحه‌ی 19 به بعد رو باید بخونم. :دی
برمی‌گردم. با ما باشید... :دی

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
قبل از اینکه پیام‌هایی که در مورد من صحبت شده جواب بدم، اول یه پست در مورد اتفاقات دیشب بدم .

اگر ما بدون تاثیر لباس نقش ها رو بررسی کنیم که احتمال لباس هم واقعا کمه مخصوصا در مورد آرش که چنان احتمال بالایی نبود که ارش اعدام شه به نتایج جالبی میرسیم که رامتین هم در موردشون صحبت کرده.

آرش ، مافیا و مزدور بوده که یکی از ویژگی‌های نقشش اینه:

گاد چهار گروه از بازیکنان را به مافیا اعلام می کند و مافیا می بایست در ابتدای بازی از هر گروه یک نفر را به مزدور اعلام نماید.
مزدور در یکی از دو صورت زیر با مافیا برنده بازی می شود:
1- به سه نفر از 4 نفر مشخص شده توسط مافیا رای ورود به دفاعیه داده و تا قبل از حذف خودش آن سه نفر را اعدام نماید.

اسم ترسا ممکنه به آرش داده شده باشه و آرش هم خیلی خوب براش یه سناریو چید (نخ کلفت) و با همون کاری کرد که ترسا بره دفاع و حتی نزدیک اعدام شه ...

همانطور که گفتم دفاعیه ترسا واقعا بی‌گناهانه بود ، فعلا برام سفید هستش ولی خب ممکنه از گروه فرقه و فرعی هم بوده باشه بالاخره تو بازی مافیا همه احتمالات رو باید بررسی کرد، چون چهار گروه نوشته به مافیا اعلام میشه.

اما میریم سراغ رای ها و اولویت‌هایی که دیشب داده شد؛

رای های اولیه به آرش: ترسا، رامتین، سعید، فری، محمد حسین و هادی

اولویت‌های آخر به آرش: امین، پویا، چاوش که از این ۳ نفر مشخص شد چاوش هم مافیا بوده. میمونه پویا و امین از بین این دو نفر هم حداقل یه مافیا در میاد.

ولی این فاز من تازه میخواستم بیام رو چاوش، ولی خب قسمت بود همون دیشب به فنا بره :دی خلفی هم یه بار سوتی نداد تو بازی به جاش اتفاقات شب باعث شد زود شهید شه :دی

عرفان و محمد امین اولویت سوم به آرش دادن ، بازی این افراد هم میشه مد نظر داشت برای مافیا.

ترسا، خلفی، رامتین، سعید، عماد، فری، محمدحسین، هادی و خودم که اولویت اول به آرش دادیم، ۷۰ درصد این افراد رو بی‌گناه میبینم . ( به یکی دو تاشون شک فرعی دارم) در مورد ترسا و رامتین که نظرم رو گفتم و گفته بودم:دی هادی هم دیگه قطعا مافیا نمیتونه باشه.

کی گفته چنین چیزی رو که تیپیکال جمله گناهکاریه ؟!! تجربت اشتباه بوده به نظرم
من هر وقت بیگناه بودم و این کار رو کردم ۱۰۰ نگم ولی ۹۹ درصد درست گفتم همیشه ، الان هم برای اینکه ثابت شه اخر بازی هم من بی‌گناه هستم و هم بین تو و پویا حداقل یکیتون گناهکاره همین حرف رو میزنم که به این نتیجه برسی تیپیکال حرکت گناهکاری نیست
اینم نظرم در فاز قبل بود که خدا رو شکر خیلی زود به وقوع پیوست و بمونه یادگاری :دی حیف آرش خدابیامرز نتوسنت نسبت به این پست واکنش نشون بده :دی

فعلا همینا بمونه تا پست بعدیم که جواب اونایی که ازم سوال پرسیدن و باهام مکالمه داشتن رو بدم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
مهدی

کاری که نداره، اما به چی اتهام می‌زدی؟ یعنی یک‌چیزی از بازی من وجود داره که قابل اتهام زدن هست و تو نمی‌زنی چون حس می‌کنی ممکنه اشتباه کنی؟ خب اگر چنین چیزی هست بیان کن تا من جواب بدم. اتفاقا این برای من خیلی حرکت مثبت‌تری هست تا اینکه مدام من رو در بازه ۵۰ درصدیت نگه داری و بگی هرچیزی می‌تونه باشه. مسلما من انتظار ندارم تو با هر نقشی (چه بی‌گناه باشی چه گناهکار)، حتی اگه‌نظرت این باشه که مهدی بی‌گناه هست بیای این رو واضحا بگی، اما خب در حالت نیمه نگه داشتن رو هم جالب نمی‌بینم. اون هم بعد از این همه بحث که با هم داشتیم.

نشد. نشد.:دی نمی‌شه که هرموقع به نفعت هست، از راست راه بری، هر موقع نیست از چپ. با یک اصول برو جلو.
تو داری می‌گی من چیزی از بازیت گفتم که می‌دونستم غلطه. اینُ شما نمی‌دونم بهش چی می‌گید. من می‌گم بافتن. یعنی تو بدونی طرف چی نیست، ولی بهش نسبت بدی. من اگه بخوام چنین کاری بکنم، بدونم طرف بی‌گناهه که هیچی، طرف فاوست هم باشه می‌تونم تا صبح ببافم براش. جوری که سید بگه خودم بافنده نیستم.:دی منتهی به مسائلی که توجه کردم که واقعا شک داشتم بهشون و نمی‌دونستم. اگه مرض داشتم و اول بازی چیزی که می‌دونم غلطه رو بگم، مطمئن باش مرضم این‌قدر ادامه‌دار بود که هر نقشی داشتی و هر جوری پست می‌دادی، ده تا ایراد از هرکدومش می‌گرفتم.
این جایی که علم دارم بهت در مورد قربانی. (فرقه و وکیل). اگرم مافیا هستم و علم ندارم: من مافیا باشم فرضا آرش و چاوش یار من باشن، نمی‌برمت گوشه رینگ؟ مرض داشته باشم هم تکی می‌تونم این کارُ با هرکسی بکنم. چند نفره که هیچی.

دو نکته: 1. اینُ نخواستم هیچ‌وقت بگم، ولی الآن لزومی نمی‌بینم گفته نشه دیگه. من گناه‌کار باشم از هر بازیکنی که باهام بحث داره و حتی کسی که مشکوکه و بحث نداشته، یه گرو می‌گیرم. که اگه کار بالا گرفت، من اعدامش کنم اول و نه برعکس. یاد دوری بیفت که تروریست بودم. و بقیه ادوار. الآن من از تو گرو دارم؟

2. حالت نیمه چیه؟ گفتم مهدی 45 و هیچ‌کسی هم 40 نیست. می‌ذاشتمت 40 درست بود؟ یا کمتر؟:دی عدده برا من همونه ها، منتهی اگه من مثلا می‌ذاشتمت 35 و باهات کمتر بحث می‌کردم و نظرت مثبت می‌شد، اشتباهه به‌نظرم. ببین اگه بی‌گناهی به این فکر کن که چقدر از نظرت نسبت به من، به بحث متقابل و نظرم نسبت به تو ربط داره. اگه داره، اشتباهه بازیت به‌نظرم. من مهم‌ترین چیزی که یاد گرفتم تو مافیا اینه که وزن کمی به بحث متقابل در تشخیص فرد بدم. هم این دور دیدی هم سایر ادوار. چون آدم نسبت به خودش تعصب داره. به‌نظر من، کلا این بحثُ ببندیم. نظر و رای‌ت هم نگه دار. ولی به بقیه بازیم فکر کن. اگه دیدی بی‌گناهانه هست تعدیلش کن. اگه نیست که هیچی. من که نظرم نسبت بهت منفی نیست، ولی سعی می‌کنم در مورد تو (مثل بقیه) چنین کاری انجام بدم.
اگه گناه‌کاری هم که بازیت درسته و ادامه بده.:دی

========================================================

بخش پایینی صرفا هدف اینه که نشون بدم چیزی قابل اثبات نیست و می‌شه به همه‌چیز گیر داد به صورت منطقی و مستدل و هیچیُ قبول نکرد. سوءاستفاده نکنید پس.
خود مهدی هم به اینا هیچ جوابی نده و کلا به‌نظرم این بحث بسته بشه. هرکی می‌تونه قضاوت کنه دیگه. وگرنه چنین بحث‌هاییُ نه تنها می‌شه صبح تا شب ادامه داد، خصوصا اگه من حمله‌کننده باشم، بلکه می‌شه از جواب سری سوم یا حتی دوم طرف یه چیزی گیر آورد و اعدامش کرد، اگه مرض داشته باشم. هر جوابی هم بده، یه جواب بهتر می‌دم بهش. می‌دونید که بلدم.

۱- رای‌هایی که دادم و تلاشی که برای گناهکاریابی در بازی انجام دادم هیچ سنخیتی با نقش وکیل نداره.

چرا نداره؟ کاملا ممکنه همین کاری که می‌گی کرده باشی که بیای اینا رو بگی. ضمنا رای‌هات هیچ ربطی به وکیل نبودن نداره.

و این سبک رو ابدا مناسب وکیل نمی‌دونم

خیلی سبک‌ها رو مهدی در ادوار قبلی مناسب فلان نقش نمی‌دونسته و دقیقا چنین چیزی در حین اجراش گفته. اینم مثل اونا.

و ازنظرم هم احمقانه‌است با احترام.

چرا احمقانه‌ست؟ خیلی هم می‌تونه هوشمندانه باشه.

یعنی همچین سبکی رو از وکیل بازی ببینم، باعث نمی‌شه بگم واو عجب بازی‌ای کرد هیچ کس بهش شک نکرد وکیله، مسیر بردش کلا از این سمت نمی‌گذره وکیل به‌نظرم و حتما یا بازی یا رای‌هاش باید در راستای گناهکاران باشه.

تو مگه دوری که قاتل بودی، مسیر برد برات مهم بود که اینجا باشه؟

اگرم مدتی در راستای بی‌گناهان بازی کنه، بهرحال با ادامه بازیش لو خواهد رفت.

از نظر من مهدی اونقدری توانایی داره که لو نره در این نقش. یعنی جوری به موقعش در راستای گناه‌کاری بازی کنه که اصلا مشخص نباشه. مثل ادوار قبلی.

۲- من اگر وکیل باشم، یکی مثل پویا یا بهم معرفی شده یا نشده. اگر شده، خب من قطعا هیچ انگیزه‌ای ندارم که بخوام باهاش دشمنی کنم یا علیهش بازی کنم در بازی. خرم مگه؟

ادوار مافیا کم نداره از این "خرم مگه"هایی که مهدی گناه‌کار گفته. ضمنا، چرا انگیزه نداشته باشی؟ تو که همیشه می‌گی گناه‌کار باشم هدفم اول لذت هست. می‌تونه اون باشه.

حالا برعکسش، فرض کن پویا معرفی نشده و من به عنوان وکیل می‌دونم پویا گناهکار نیست، دوباره در این حالت من چرا باید با پویا بحث جدی داشته باشم در بازی؟ چرا باهاش مدارا نکنم خب؟

که شک وکیل بودنت کم بشه.

من اصلا هم مدلم اینطوری نیست یک‌ بازیکن سوپر بزرگ رو بخوام حذفش کنم بعدش دور افتخار بزنم در صورتی که خودم هم برنده نشدم (تیکه به گاد ).

با واژه دور افتخار کاری ندارم. ولی اعدام پویا با هر نقشی می‌تونه از برد مهم‌تر باشه. تو یه زمانی به من گفتی که اگه گناه‌کار باشم حتما میام سمتت و حمله می‌کنم (و نقشت هم برام مهم نیست) و اگه بی‌گناه باشم احتیاط. کاملا ممکنه.

یعنی مثلا می‌گم، من الان در ذهن خودم یکی از معیار‌هام برای پیدا کردن وکیل این هست که در ۲۰ صفحه اول حداقل، مطمئنم با پویا دوگانه جدی نداشته (اگر خود پویا وکیل نباشه).

خب این معیار تو هست. اتفاقا وکیل ممکنه بیاد دوگانه جدی داشته باشه که بعدا همینا رو بگه. جدید هم هست دیگه از این نظر که "من وکیل باشم نمیام اینجوری سمت پویا که" و باورپذیر هم می‌تونه باشه و باهاش ملتُ گول زد.

==========================================================

در مورد سوالایی که پرسیدم. اولی مهم نیست و به شخص و حدسیاتش ربط داره. دومی ولی مهمه. ببینید شما اگر بی‌گناه باشید، حتما باید اولویت بدید. تحت هر شرایطی. چون وقتی اولویت نمی‌دید یعنی دارید یک شانس بیشتر به گناه‌کارا می‌دید برای جلو بردن هدف‌شون. و در این حالت حتما بهتره که رای بدید و اشتباه کنید یا اینکه هیچ کاری نکنید و شانس اونا رو بالا ببرید.
من عمدا نوشتم فقط شما هستید که رو اون بخشش استدلال نکنید که حرکت بی‌گناهانه/گناه‌کارانه هست و بعدا می‌شه دید چند نفر رای ندادن و ... .
الآن هم نمی‌خوام بگم کسی که گفته اولویت نمی‌ده گناه‌کاره احتمالا و برعکس. نه. چون بستگی به شخص و سبک بازیش هم داره. ولی می‌شه در نظر گرفت. مثلا آرش دلیل هم آورد براش که توجیه خوبی بود. منتهی این کار تحت هر شرایطی غلط هست.
هدفم هم بیشتر اینه که اگر بی‌گناه هستید و یک فاز اصلا به بازی نمی‌رسید، امان نگیرید. سعی کنید حداقل فعالیتُ پر کنید و براساس آرای قبلی و حتی حس‌تون رای بدید. از رای ندادن خیلی بهتره. مگه کسی که ارتباطش با جهان مجازی کلا قطع باشه.

========================================
من امروز چیزی به ذهنم رسید در مورد هادی. کاش دیشب می‌رسید و جوابشم نمی‌دادم.:دی الآن به‌نظرم با احتمال نزدیک به صد مافیا نیست و با احتمال بالایی قربانی هست. اگر فرقه در بازی نباشه هم شکم می‌ره سمت شغال بیشتر و بی‌گناه نیست برام با این بازی.
گفتم شاید اشتباه کنم، رفتم به اسم افراد نگاه انداختم ببینم کی می‌تونه قربانی باشه:

امین
پویا
ترسا
رامتین
رضا
سعید
صدرا
عرفان
عماد
فری
محمدامین
محمدحسین
محمدرضا
مهدی
هادی
یاسین

قربانی از نظر من کسی هست که در فاز چهارمی که الآن درش هستیم، نزدیک به اعدام باشه یا حداقل دور نباشه اصلا. و مسیرش هم نزدیک شدن به اعدام باشه.

نزدیک به اعداما هادی و محمدرضا هستن از نظر تعداد رای. محمدرضا رو هم نقض نمی‌کنم ولی احتمال هادی برام خیلی بیشتره. محمدرضا اگه بخواد واقعا اعدام بشه، بعید می‌دونم پستا رو دقیق بخونه و تسلط داشته باشه. چون حالت عادیش زیاد حرف نمی‌زنه. بهترین سناریو برای اعدام شدنش، سوتی دادن هست از نظرم.
از بقیه، فری اصلا به قربانی نمی‌خوره برام. رضا هم بازیش جوری نبود از ابتدا که بخواد نزدیک اعدام باشه. چاوش که مرد. ترسا هم از اعدام دور شده.

به اینا فکر کنید و نظر بدید. می‌دونمم که میشه گفت: "نه! ربطی نداره! ممکنه تا الآن اصلا شانسش صفر باشه و بعد یهو بیاد! ممکنه خودت فرقه باشی و اینا رو بگی گول‌مون بزنی! ممکنه فلان کارُ بکنیم و اشتباه باشه و ... ." بله واقعا همه‌چی ممکنه.:دی منتهی می‌شه به احتمالات فکر کرد و دید چی ممکن‌تر هست.

شخصا موضعم در مورد هادی اینه که تا فاز سرعتی رای نمی‌دم بهش. بعدش اگه در این فاصله قربانی از بازی خارج نشده باشه، رای می‌دم. امکان تغییر نظرم هم واقعا زیاد نیست. ولی اگه چیزی منطقی ببینم حتما بهش فکر می‌کنم و مد نظر قرار می‌دم.

علاوه بر گشتن دنبال بقیه گناه‌کارا، حتما باید برای قربانی برنامه ویژه گشتن داشت که پیدا بشه. اگه به منم اعتماد ندارید، هرکسی که من رای دادم بهش و به نظرتون قربانی بود، بگید به فلان دلیل رای نده. حتما وزن زیادی به حرف‌تون خواهم داد اگه مستدل باشه.

در رابطه با حرف رامتین و بعد یاسین که گفتن من می‌تونم مافیا باشم و احتمال حداقل 50 درصد!؟ هم داده طبق چیزی که خوندم:
از آرا می‌شه چنین شکی کرد. بله. کاملا حق می‌دم بهت. منتهی امیدوارم بازیم جوری باشه که شک از بین بره و بقیه بازیمم در نظر گرفته بشه. خطاب به رامتین و هرکسی که از آرا چنین برداشتی داشته.
چون یه چیز ساده که به ذهن می‌رسه اینه که پویا با آرش کاری نداشته و برعکس. آرش هم نزدیک اعدام نبوده پس احتمالا لباس نداشته. پس می‌ذاره‌ش اولویت آخر. یعنی یا هم‌تیمی هستن یا پویا وکیل هست و می‌دونسته آرش مافیاست. ازش حفاظت کرده. بله.
منتهی حرف من اینه که اگه من مافیا یا وکیل باشم، بازیم فقط این وجهُ نداره که. وجوه دیگری هم داره. اونا رو هم در نظر بگیرید. مثل سبک بازیم. مثل مواجهه‌م با چاوش و نظرم از ابتدای بازی.

در رابطه با مرگ‌ها فعلا بیشترین احتمال برام اینه:
خلفی توسط مافیا کشته شده.
چاوش توسط رئیس پلیس/کاراگاه خصوصی کشته شده و فدا نشده.
بقیه احتمالات برام کم هست. منتهی امید ریاضی فداشدن چاوش بالاست. یعنی اگه 10 درصد هم احتمالش باشه، اثر بسیار زیادی می‌تونه تو بازی داشته باشه. پس باید در نظر گرفته بشه.

همین ها.

من تا الآن خیلی فعالیت کردم. از این به بعد فعالیتم محدود هست. هر موردی ببینم، جواب می‌دم و از خودم دفاع می‌کنم و البته دیگه وارد بحث‌هایی که "اینا رو انجام دادی که بگی نیستم و اینا رو گفتی که بگی نیستم و همه بحث‌های استدلالی که ته نداره، نمی‌شم." پستا رو هم دقیق می‌خونم، هر شکی هم داشته باشم خب مطرح می‌کنم و از افراد مشکوکم مثل قبل سوال می‌پرسم. آرا رو هم بررسی می‌کنم حتما و بازی این فاز جوری پیش رفت که می‌تونه بسیار تعیین‌کننده باشه آرا. پستای آرش هم بررسی می‌کنم.

به حد کافی هم ازم اطلاعات هست و می‌تونید قضاوت کنبد.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام

توقعی که مردم از لیونل مسی دارن رو از آرمان رمضانی ندارن . مخاطب خاص :دی :سوت

مثبت ترین فکتی که این دور پویا داده تو همین پستِ آخرشه . اونم نظرش راجع به قربانی و گزینه های مد نظرش . یه سوال دارم از پویا، چرا رضا نباید گزینه ی قربانی باشه ؟ چیه بازیِ رضا باعث شده تا الان شک جدی روش نداشته باشی ؟ دقیقا چه سبکی بازی کرده که انقدر برات شهرونده ؟ ضمنا رضا نزدیک به اعدام هست . فاز قبل خودم بهش رای می دادم میومد دفاعیه :دی پس گزینه ای نیست که از رای گیری و اعدام دور باشه ! با این فکتی که پویا داد و اون مدل رای عجیب غریبش تو فاز قبلی من به احتمال خیلی بالا رضا رو قربانی می دونم. من فقط به جوکر فکر کرده بودم ولی خب ممنون از شفاف سازیت پویا :دی .

شخصا موضعم در مورد هادی اینه که تا فاز سرعتی رای نمی‌دم بهش. بعدش اگه در این فاصله قربانی از بازی خارج نشده باشه، رای می‌دم.

چرا تا فاز سرعتی باید تو بازی باشی ؟ :دی لایق ترین فرد برای اعدام در حال حاضر قطعا خودتی .

-----------------

چاوش واقعا مشکوک بود برام و قطعا این فاز میومدم براش ولی خب خداروشکر که به درک واصل شد :دی 2 تا مافیا ( چاوش و آرش ) به من اولویت اول رای دادن علاوه بر این که میشه در نظر گرفت کیا به آرش اولویت سوم و چهارم دادن اینم در نظر بگیرید کیا به من رای اول و دوم دادن :دی یعنی همونطوری که گفتم پلن شون این بوده که من برم بیرون :دی الباقی مافیا بنظرم حدس شون راحت باشه . قطعا هیچ کدوم به آرش رای 5 و 4 امتیازی ندادن و هیچ کدوم هم منو اولویت سوم چهارم نذاشتن :دی .

یاسین و فری برا من 50-50 مایل به سیاه بودن تا فاز قبل . اما من متعتقدم شهروند اگه بد هم بازی کنه بالاخره یجایی برمیگرده . همین که دفاعیه م رو خوندن و به من اولویت اول دوم رای ندادن باعث میشه الان برام 50-50 خنثی باشن .

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
هادی
رضا ابتدای بازیش نمی‌خورد. شایدم باشه با پستای آخرش. ولی خیلی غیر محتمل.

تو اینجوری فکر کن که من لایق‌ترین هستم.:دی

ولی خیالت راحت که تا سرعتی و بعدشم هستم به امید گاد.:دی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
در مورد مرگ‌ها: من احتمال بالایی می‌دم تمام نقش‌های اعلامی درست باشه. فعلا یعنی طرز فکرم رو، رو همین می‌چینم ولی خب مشخصا چیزی ۱۰۰ درصد نیست و باید به تمام احتمالات توجه داشت. اما فعلا اگه با همین‌ها جلو بریم، خلفی خب ممکنه یا سناتور/شهردار رو زده باشه و یا مافیا زده باشتش که من احتمال دومی برام پررنگ‌تره. یاکوزا رو چیزی در ذهنم پررنگ نیست. فرض رو بر چیزی نمی‌ذارم و احتمال فدا شدن و جذب موفق رو هم باید در ذهن داشت.

در مورد رای‌ها و بازیکن‌هایی که اعدام/کشته شدن و برخورد‌هاشون در بازی با افراد مختلف، یک پست جداگانه می‌دم چون هنوز کامل بررسی‌اش نکردم. باید رای‌هارو کنار هم بذارم فعلا و ببینم به چه شکل هست.

------

پویا

اول این رو بگم، یادمه یه بحث منطقی تو گروه مافیایا بود اخیرا، من یه‌چیزی گفتم. اومدی گفتی مهدی واقعا تکان دهنده‌س. الان می‌خوام بگم تو واقعا تکان‌دهنده‌تر تر‌ی :)) اجازه بده همین اول کله خودم رو بکوبم به میز از دستت. بعد صحبت کنیم :دی.
تو داری می‌گی من چیزی از بازیت گفتم که می‌دونستم غلطه. اینُ شما نمی‌دونم بهش چی می‌گید. من می‌گم بافتن. یعنی تو بدونی طرف چی نیست، ولی بهش نسبت بدی. من اگه بخوام چنین کاری بکنم، بدونم طرف بی‌گناهه که هیچی، طرف فاوست هم باشه می‌تونم تا صبح ببافم براش. جوری که سید بگه خودم بافنده نیستم. منتهی به مسائلی که توجه کردم که واقعا شک داشتم بهشون و نمی‌دونستم. اگه مرض داشتم و اول بازی چیزی که می‌دونم غلطه رو بگم، مطمئن باش مرضم این‌قدر ادامه‌دار بود که هر نقشی داشتی و هر جوری پست می‌دادی، ده تا ایراد از هرکدومش می‌گرفتم.
این جایی که علم دارم بهت در مورد قربانی. (فرقه و وکیل). اگرم مافیا هستم و علم ندارم: من مافیا باشم فرضا آرش و چاوش یار من باشن، نمی‌برمت گوشه رینگ؟ مرض داشته باشم هم تکی می‌تونم این کارُ با هرکسی بکنم. چند نفره که هیچی.

ایراد نمی‌گیری مگه؟ اگه نمی‌گیری چرا این بحث من و تو انقدر کش‌دار شده؟ یعنی جایی شده که تو صرفا به من جواب بدی و فقط من از تو ایراد بگیرم؟ یعنی کلا بحث مارو یک‌طرفه داری می‌بینی الان و فقط منم که به تو مشکوکم؟
می‌تونی ببری، اما سودش چیه برات؟ مافیا باشی که نمی‌دونی من بی‌گناهم یا گناهکار، یه حمله‌می‌کنی، بعدش حس کنی بی‌گناهم چرا باید زور خودت و تیمت رو بذاری روی من و ببریم گوشه رینگ؟

دو نکته: 1. اینُ نخواستم هیچ‌وقت بگم، ولی الآن لزومی نمی‌بینم گفته نشه دیگه. من گناه‌کار باشم از هر بازیکنی که باهام بحث داره و حتی کسی که مشکوکه و بحث نداشته، یه گرو می‌گیرم. که اگه کار بالا گرفت، من اعدامش کنم اول و نه برعکس. یاد دوری بیفت که تروریست بودم. و بقیه ادوار. الآن من از تو گرو دارم؟

دور تروریستت که من فدایی بودم، تو از من گرو داشتی؟ اتفاقا باهم بحث هم داشتیم، اگه اعدام مسیر راحت‌تری از زدنم در شب بود چرا اعدامم نکردی خب؟

حالت نیمه چیه؟ گفتم مهدی 45 و هیچ‌کسی هم 40 نیست. می‌ذاشتمت 40 درست بود؟ یا کمتر؟ عدده برا من همونه ها، منتهی اگه من مثلا می‌ذاشتمت 35 و باهات کمتر بحث می‌کردم و نظرت مثبت می‌شد، اشتباهه به‌نظرم. ببین اگه بی‌گناهی به این فکر کن که چقدر از نظرت نسبت به من، به بحث متقابل و نظرم نسبت به تو ربط داره. اگه داره، اشتباهه بازیت به‌نظرم. من مهم‌ترین چیزی که یاد گرفتم تو مافیا اینه که وزن کمی به بحث متقابل در تشخیص فرد بدم. هم این دور دیدی هم سایر ادوار. چون آدم نسبت به خودش تعصب داره. به‌نظر من، کلا این بحثُ ببندیم. نظر و رای‌ت هم نگه دار. ولی به بقیه بازیم فکر کن. اگه دیدی بی‌گناهانه هست تعدیلش کن. اگه نیست که هیچی. من که نظرم نسبت بهت منفی نیست، ولی سعی می‌کنم در مورد تو (مثل بقیه) چنین کاری انجام بدم.
اگه گناه‌کاری هم که بازیت درسته و ادامه بده.

من با هیچ‌کس کاری ندارم. بقیه ۷۰ باشن اصلا برات. من فقط خودم رو دربازی قطعی می‌شناسم. معیارمم برای ارزیابیت خودمم. تو وقتی عدد می‌دی از ۳۰ تا ۷۰ و می‌گی این طیف برای من خاکستریه، دیگه ۴۵‌اش هم همون خاکستریه دیگه. نیمه به چی می‌گی دقیقا؟

ربط که داره، ولی نه زیاد. من حدود ۱۰ پست باهات بحث مستقیم داشتم، چند بار گفتم تو چرا من رو بی‌گناه نمی‌دونی یا چرا تشخیصم ندادی؟ نمی‌گم چنین چیزی برام مهم نبوده، ولی قاعدتا تنها چیز نبوده و اتفاقا بازیت برای من اهمیت بیشتری داره.

بخش پایینی صرفا هدف اینه که نشون بدم چیزی قابل اثبات نیست و می‌شه به همه‌چیز گیر داد به صورت منطقی و مستدل و هیچیُ قبول نکرد. سوءاستفاده نکنید پس.
خود مهدی هم به اینا هیچ جوابی نده و کلا به‌نظرم این بحث بسته بشه. هرکی می‌تونه قضاوت کنه دیگه. وگرنه چنین بحث‌هاییُ نه تنها می‌شه صبح تا شب ادامه داد، خصوصا اگه من حمله‌کننده باشم، بلکه می‌شه از جواب سری سوم یا حتی دوم طرف یه چیزی گیر آورد و اعدامش کرد، اگه مرض داشته باشم. هر جوابی هم بده، یه جواب بهتر می‌دم بهش. می‌دونید که بلدم.

من جواب می‌دم، نمی‌شه که کیلویی هرچی بگی بعد بگی جواب ندین :دی. من جواب می‌دم تو اگه خواستی ادامه‌ش نده. ضمن اینکه من خودمم گفتم در مورد یک نقش‌خاص، معلومه که فاز ۳-۴ نمی‌شه صحبت یک‌نفر رو اثبات کرد یا دلایلش رو به راحتی قبول کرد.

۱- رای‌هایی که دادم و تلاشی که برای گناهکاریابی در بازی انجام دادم هیچ سنخیتی با نقش وکیل نداره.

چرا نداره؟ کاملا ممکنه همین کاری که می‌گی کرده باشی که بیای اینا رو بگی. ضمنا رای‌هات هیچ ربطی به وکیل نبودن نداره.

چرا داره؟ اعدامی اول نقشش چی بوده؟ بی‌گناه. من چه اولویتی بهش دادم؟ آخر. اعدامی دوم کی بوده؟ مافیا. من چه اولویتی بهش دادم؟ دوم.
بعدم اوکی، آره ممکنه همین کار رو کرده باشم که بیام اینارو بگم، اولا در ابتدای بازی من نیازی ندارم کاری بکنم که خودم رو از وکیل بودن مبرا کنم. ۲۰ تا بازیکن هست. چرا من؟ دوما، این چیزی هست که در ادامه مشخص می‌شه خب. برای ارزیابی یک‌چیزی هرچی دیتا بیشتر باشه نتیجه قطعی‌تر می‌شه دیگه. به عنوان یک بی‌طرف و فردی که از بالا بازی رو نگاه می‌کنه بگو ببینم رای‌های من بی‌گناهانه تر بود یا رای‌های خودت مثلا؟

و این سبک رو ابدا مناسب وکیل نمی‌دونم

خیلی سبک‌ها رو مهدی در ادوار قبلی مناسب فلان نقش نمی‌دونسته و دقیقا چنین چیزی در حین اجراش گفته. اینم مثل اونا.

کیلویی.
اولا من چندجا با قدرت تمام چنین استدلال‌هایی آوردم، حتی اگه گناهکار بوده باشم هم اون نقش رو نداشتم. مثلا، دور ستون پنجمم که جذب مافیا شده بودم همچین بحثی شد برای قاتل بودنم. آیا قاتل بودم؟
یا همین وکیل/شیطان هم دور ۱ هم دور ۶ بهش متهم بودم. نقشم‌اون بود؟
ضمن اینکه، بله به‌طور کلی که همچین چیزی دلیل نمی‌شه. ولی خب بحث احتمالاته دیگه. چقدر احتمال داره یک وکیل اینطوری بازی کنه؟ این رو باید بگذاری کنار وجوه دیگه بازی فرد. نه اینکه تنها بگی خب این سبکش به وکیل نمی‌خوره پس وکیل نیست. بله این ساده لوحانه‌ست.

و ازنظرم هم احمقانه‌است با احترام.

چرا احمقانه‌ست؟ خیلی هم می‌تونه هوشمندانه باشه.

نظر شخصی من است.

یعنی همچین سبکی رو از وکیل بازی ببینم، باعث نمی‌شه بگم واو عجب بازی‌ای کرد هیچ کس بهش شک نکرد وکیله، مسیر بردش کلا از این سمت نمی‌گذره وکیل به‌نظرم و حتما یا بازی یا رای‌هاش باید در راستای گناهکاران باشه.

تو مگه دوری که قاتل بودی، مسیر برد برات مهم بود که اینجا باشه؟

یکی از مظاهر تکان‌دهندگی. الان قاتل رو با وکیل یکی کردی؟ قاتل چه ارتباطی به گروه مافیا یا سایر گناهکاران داره دقیقا؟ من مگر می‌تونستم کنار تیم مافیا بازی رو ببرم که بخوام در راستای اون‌ها بازی کنم؟ معلومه که علم داشته باشم علیهشون بازی می‌کنم خب. دوری که رضا شیطان بود و علیه تیم ما (مافیا) بازی کرد، چقدر انتقاد کردم؟ چقدر به خودت گفتم که همچین بازی‌ای رو نمی‌پسندم؟
اگرم مدتی در راستای بی‌گناهان بازی کنه، بهرحال با ادامه بازیش لو خواهد رفت.

از نظر من مهدی اونقدری توانایی داره که لو نره در این نقش. یعنی جوری به موقعش در راستای گناه‌کاری بازی کنه که اصلا مشخص نباشه. مثل ادوار قبلی.

نظر لطفت هست. مرسی.

- من اگر وکیل باشم، یکی مثل پویا یا بهم معرفی شده یا نشده. اگر شده، خب من قطعا هیچ انگیزه‌ای ندارم که بخوام باهاش دشمنی کنم یا علیهش بازی کنم در بازی. خرم مگه؟

ادوار مافیا کم نداره از این "خرم مگه"هایی که مهدی گناه‌کار گفته. ضمنا، چرا انگیزه نداشته باشی؟ تو که همیشه می‌گی گناه‌کار باشم هدفم اول لذت هست. می‌تونه اون باشه.

دوباره کیلویی. ضمن اینکه لذت رو چطور تعریف کردی؟ من به عنوان وکیل در کنار پویای گناهکار باشم قطعا لذت بیشتری می‌برم تا اینکه علیه‌اش باشم. الان واقعا رو اینم بحث و ان قلت داری؟ اگه جفتمون در یک تیم باشیم شاید باهات بحث زرگری بکنم. ولی اینجوری جفتمون هم رو می‌شناسیم و هدف بازی رو هم باهم تعیین می‌کنیم. این بحثش جداست کاملا. منتهی به عنوان وکیل که من توی گناهکار رو می‌شناسم تو من رو نمی‌شناسی، واقعا برات چنددرصد محتمل هست که من بیام علیه تو بازی کنم؟
حالا برعکسش، فرض کن پویا معرفی نشده و من به عنوان وکیل می‌دونم پویا گناهکار نیست، دوباره در این حالت من چرا باید با پویا بحث جدی داشته باشم در بازی؟ چرا باهاش مدارا نکنم خب؟

که شک وکیل بودنت کم بشه.

شاید، اما انقدر مسیر ریسکی و خطرناکی هست که احتمال برداشتن چنین استراتژی‌ای رو منطقی نمی‌دونم. ضمنا اینا در ادامه مشخص می‌شه نهایتا. حالا اینا که بحثه منم مطمئنم که وکیل نیستم. بعد بازی می‌بینیم که اگر تو وکیل نبودی، آیا وکیل بازی (تا این قسمت از بازی که می‌شه ۲۰ صفحه اول حدودا، که چنین بحثی مطرح نشده بود) سمتت بازی کرده یا علیهت. اگه علیهت بود با شدت قابل قبول، من قول می‌دم طرز نگاهم به بازی مافیا رو عوض کنم.

من اصلا هم مدلم اینطوری نیست یک‌ بازیکن سوپر بزرگ رو بخوام حذفش کنم بعدش دور افتخار بزنم در صورتی که خودم هم برنده نشدم (تیکه به گاد ).

با واژه دور افتخار کاری ندارم. ولی اعدام پویا با هر نقشی می‌تونه از برد مهم‌تر باشه. تو یه زمانی به من گفتی که اگه گناه‌کار باشم حتما میام سمتت و حمله می‌کنم (و نقشت هم برام مهم نیست) و اگه بی‌گناه باشم احتیاط. کاملا ممکنه.

آفرین. این دقیقا چیزی بود که در پست قبلیم بهش اشاره کردم.

آقا جون، این یعنی چی که تو هروقت به نفعت هست پویای سلطان رو میاری وسط، هروقت به نفعت نیست می‌گی به من به چشم یک بازیکن معمولی نگاه کنید؟ :)) الان تو وقتی می‌گی اعدام پویا با هر نقشی (!!!)، می‌تونه از برد مهم‌تر باشه، من دقیقا چی باید جواب این رو بدم؟ الان قصد در آچمز کردن من نداری؟ ضمن اینکه از قول خودت برای بقیه حکم کلی نده. خیر برای من بازی به این شکل نیست که یک نفر (حتی پویا) رو اعدام کنم و دیگه هیچ‌کاری به بقیه بازی یا نقش‌ام نداشته باشم و راضی باشم تا ته. اگر چنین چیز‌هایی می‌گیم جهت فان و جلوه‌های ویژه قضیه‌اس. من همچین دیدی ندارم واقعا.
اون جمله‌ای هم که آخر گفتی. من واقعا یادم نمیاد کی و کجا گفتم و حتی یه سرچی زدم و بهش نرسیدم. اما اگر گفتم که واقعا چیز احمقانه‌ای گفتم یا احتمالا اون لحظه عقل تو سرم نبوده. ضمن اینکه دور ۷ من فدایی بودم و تو تروریست، این رو که دیگه بقیه هم یادشون هست. من با تو احتیاط داشتم؟ اگه داشتم چرا در شب زدی؟ :دی.

و یک سوال دارم ازت. صحت این مکالمه رو برام تایید کن.

مهدی: "بی‌گناه بودن تو ظلمی هست در حق همه بازیکنا. درسته فراری بودی، ولی اینم یه بی‌گناهه تقریبا. هیچ گناهکاری سمتت نمیاد. یه جایی از بازی تو گروه (گروه مافیامون که من ستون ۵ اش بودم) گفتن که پویا ممکنه قاتل باشه، گفتم گیرم که پویاست، چکارش کنم؟ بی‌گناه بودم می‌رفتم سمتش ولی گناهکار نه. که چی بشه آخه؟"

یعنی مثلا می‌گم، من الان در ذهن خودم یکی از معیار‌هام برای پیدا کردن وکیل این هست که در ۲۰ صفحه اول حداقل، مطمئنم با پویا دوگانه جدی نداشته (اگر خود پویا وکیل نباشه).

خب این معیار تو هست. اتفاقا وکیل ممکنه بیاد دوگانه جدی داشته باشه که بعدا همینا رو بگه. جدید هم هست دیگه از این نظر که "من وکیل باشم نمیام اینجوری سمت پویا که" و باورپذیر هم می‌تونه باشه و باهاش ملتُ گول زد.

بله. من زمانی که دنبال وکیل بگردم، یکی از فاکتور‌هام اینه. بقیه هرچی دارن با اون جلو برن.

در مورد سوالایی که پرسیدم. اولی مهم نیست و به شخص و حدسیاتش ربط داره. دومی ولی مهمه. ببینید شما اگر بی‌گناه باشید، حتما باید اولویت بدید. تحت هر شرایطی. چون وقتی اولویت نمی‌دید یعنی دارید یک شانس بیشتر به گناه‌کارا می‌دید برای جلو بردن هدف‌شون. و در این حالت حتما بهتره که رای بدید و اشتباه کنید یا اینکه هیچ کاری نکنید و شانس اونا رو بالا ببرید.
من عمدا نوشتم فقط شما هستید که رو اون بخشش استدلال نکنید که حرکت بی‌گناهانه/گناه‌کارانه هست و بعدا می‌شه دید چند نفر رای ندادن و ... .
الآن هم نمی‌خوام بگم کسی که گفته اولویت نمی‌ده گناه‌کاره احتمالا و برعکس. نه. چون بستگی به شخص و سبک بازیش هم داره. ولی می‌شه در نظر گرفت. مثلا آرش دلیل هم آورد براش که توجیه خوبی بود. منتهی این کار تحت هر شرایطی غلط هست.
هدفم هم بیشتر اینه که اگر بی‌گناه هستید و یک فاز اصلا به بازی نمی‌رسید، امان نگیرید. سعی کنید حداقل فعالیتُ پر کنید و براساس آرای قبلی و حتی حس‌تون رای بدید. از رای ندادن خیلی بهتره. مگه کسی که ارتباطش با جهان مجازی کلا قطع باشه.

تایید.

در مورد ادامه پستت هم بعد از بررسی‌هام صحبت می‌کنم. ولی یک سوال دارم ازت، از اونجایی که گفتی به کل بازیت نگاه بشه، خودت نکات مثبت و بی‌گناهانه بازیت و رای‌هات رو به من بگو. من رو همونا یه نگاه مجدد می‌کنم و سعی می‌کنم بدون پیش‌زمینه هم نگاه کنم. مرسی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47

پویا

ایراد نمی‌گیری مگه؟ اگه نمی‌گیری چرا این بحث من و تو انقدر کش‌دار شده؟

حرفایی که تو بحث گفتم، با اون مدلی که گفتم "بافتن" فرق داره. فرض کن کلا مقصر کش‌دار شدن منم. ببندیمش. به نفع بازیه. اطلاعات هم برای قضاوت به حد کافی هست دیگه.

دور تروریستت که من فدایی بودم، تو از من گرو داشتی؟ اتفاقا باهم بحث هم داشتیم، اگه اعدام مسیر راحت‌تری از زدنم در شب بود چرا اعدامم نکردی خب؟

بله داشتم. شب خب راحت‌تره. می‌زنی می‌کشی بعد می‌گی حیف شد بازیکن خوبی بود.:دی

من جواب می‌دم، نمی‌شه که کیلویی هرچی بگی بعد بگی جواب ندین :دی. من جواب می‌دم تو اگه خواستی ادامه‌ش نده.

حله مهدی جان.

نظر لطفت هست. مرسی.

ارادت.:دی

و یک سوال دارم ازت. صحت این مکالمه رو برام تایید کن.

مهدی: "بی‌گناه بودن تو ظلمی هست در حق همه بازیکنا. درسته فراری بودی، ولی اینم یه بی‌گناهه تقریبا. هیچ گناهکاری سمتت نمیاد. یه جایی از بازی تو گروه (گروه مافیامون که من ستون ۵ اش بودم) گفتن که پویا ممکنه قاتل باشه، گفتم گیرم که پویاست، چکارش کنم؟ بی‌گناه بودم می‌رفتم سمتش ولی گناهکار نه. که چی بشه آخه؟"

اینم چون گفتی تایید کن. تایید می‌شه. ولی اون دور فرق داشته شرایط. نیمه اول فعال نبودی.

در مورد ادامه پستت هم بعد از بررسی‌هام صحبت می‌کنم. ولی یک سوال دارم ازت، از اونجایی که گفتی به کل بازیت نگاه بشه، خودت نکات مثبت و بی‌گناهانه بازیت و رای‌هات رو به من بگو. من رو همونا یه نگاه مجدد می‌کنم و سعی می‌کنم بدون پیش‌زمینه هم نگاه کنم. مرسی

در مورد سوال آخرت هم منُ معاف کن. چون همه رو خوندی. من می‌خوام عملا با بازیم ثابت کنم گناه‌کار نیستم. ارجاع به قبل فایده نداره. تا الآن هر دلیلی بلد بودم آوردم از بازیم و رای‌هام. از الآن به بعد هم خودتون نگاه کنید ببینید بازیم چجوریه و قضاوت کنید.

- - - Updated - - -

مهدی بود. پست بالاییش.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
خبر خوب، یه مافیا +90% پیدا کردم :دی

رای هارو بررسی می کردم

بجز چاوش و آرش، امین، عرفان، محمدامین،محمدرضا و پویا هم به آرش اولویت آخر و یکی مونده به آخر رای دادن و هم به من اولویت اول و دوم ( بجز ممرضا )

محمدامین و عرفان با اینکه من اولویت اول شون بودم اما به آرش اولویت سوم دادن و همین باعث میشه فعلا گزینه نهاییم نباشن برا مافیا .

محمدرضا هم بعیده مافیا باشه . چون چاوش ( مافیا ) بهش اولویت دوم رای داده با این که تو منطقه خطر بوده . فقط می مونه امین

من رفتم پستی که امین توش رای داده بود رو دیدم . هیچ اسمی از من نبرده بود، کلا نظری راجع به من نداده تو این بازی و حتی رای ورود به دفاعیه هم بهم نداده ! حالا چطور میشه که اولویت اول به من رای میده ؟ با این که حتی تو گزینه هاشم نبودم !

امین برام با اختلاف نسبت به بقیه افراد احتمال مافیا بودن داره .

پویا هم که وضعیتش مشخصه، لطفا شهروندا همت کنید به حول قوه الهی بندازیمش بیرون :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47

رای هارو بررسی می کردم

بجز چاوش و آرش، امین، عرفان، محمدامین،محمدرضا و پویا هم به آرش اولویت آخر و یکی مونده به آخر رای دادن و هم به من اولویت اول و دوم ( بجز ممرضا )

محمدامین و عرفان با اینکه من اولویت اول شون بودم اما به آرش اولویت سوم دادن و همین باعث میشه فعلا گزینه نهاییم نباشن برا مافیا .

محمدرضا هم بعیده مافیا باشه . چون چاوش ( مافیا ) بهش اولویت دوم رای داده با این که تو منطقه خطر بوده . فقط می مونه امین

من رفتم پستی که امین توش رای داده بود رو دیدم . هیچ اسمی از من نبرده بود، کلا نظری راجع به من نداده تو این بازی و حتی رای ورود به دفاعیه هم بهم نداده ! حالا چطور میشه که اولویت اول به من رای میده ؟ با این که حتی تو گزینه هاشم نبودم !

پویا هم که وضعیتش مشخصه، لطفا شهروندا همت کنید به حول قوه الهی بندازیمش بیرون :دی

در مورد فرقه هم نظر بده که کجا باید دنبالش گشت.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11

رای هارو بررسی می کردم

محمدرضا که اولویت دوم به آرش رای داده طبق جدول گاد. ولی در مجموع حرفاتو در مورد امین قبول دارم. در مورد پویا توی ریپلای پست خودش صحبت میکنم.

- - - Updated - - -

در رابطه با حرف رامتین و بعد یاسین که گفتن من می‌تونم مافیا باشم و احتمال حداقل 50 درصد!؟ هم داده طبق چیزی که خوندم:
از آرا می‌شه چنین شکی کرد. بله. کاملا حق می‌دم بهت. منتهی امیدوارم بازیم جوری باشه که شک از بین بره و بقیه بازیمم در نظر گرفته بشه. خطاب به رامتین و هرکسی که از آرا چنین برداشتی داشته.
چون یه چیز ساده که به ذهن می‌رسه اینه که پویا با آرش کاری نداشته و برعکس. آرش هم نزدیک اعدام نبوده پس احتمالا لباس نداشته. پس می‌ذاره‌ش اولویت آخر. یعنی یا هم‌تیمی هستن یا پویا وکیل هست و می‌دونسته آرش مافیاست. ازش حفاظت کرده. بله.
منتهی حرف من اینه که اگه من مافیا یا وکیل باشم، بازیم فقط این وجهُ نداره که. وجوه دیگری هم داره. اونا رو هم در نظر بگیرید. مثل سبک بازیم. مثل مواجهه‌م با چاوش و نظرم از ابتدای بازی.
خودت مطرح کردی از رای ها میشه چیزای زیادی فهمید. ولی بدیهیه باید مسائل دیگه هم در نظر گرفت.
مواجهه ای که با چاوش داشتی به نظرم زرگری نبود و جدی بود. رای هم بهش دادی. احتمال مافیا بودنت رو کم میکنه.

یه نکته هم هست. هر چند الان همه بازیکنا دیگه سطحشون بالاس و از بازیکن نوب خبری نیست، ولی برا من یه کم بعیده که امیر بیاد و چاوش و آرش و پویا رو توی یه گروه بندازه!

بیشترین احتمال مافیا بودن برای من امینه. بعدش هم محمدامین و عرفان.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
اما همونطور که اول گفتم، این فاز اولویت با زدن مافیا نیست
ضربه سختی خوردن فعلا اگه بتونیم فرقه بزنیم بهتره.
دوستان نظرشون رو برای پیدا کردن فرقه بگن.

یه چیزی هم هست، فعالیت خیییییلی کم توی روز اول فاز. یه جورایی دایورت میشه. کاش فازها همون یه روزه بود.

- - - Updated - - -

رضا

من الآن از صفحه‌ی 19 به بعد رو باید بخونم. :دی
برمی‌گردم. با ما باشید... :دی

هنوز نخوندی بزرگوار؟ :دی

- - - Updated - - -

حالا نخوندی هم نخوندی. بیا راجع رایت توضیح بده!

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
امروز دیگه من واقعاً نیاز دارم یه مقداری استراحت کنم و بنده رو از بحث جدی مُعاف کنید :دی فردا حتماً مثل قبل در خدمت شما هستم.

اول اینکه بعد از این فاز نفس گیر و سختی که داشتیم و بنظرم نتایج مثبت و تعیین کننده ای در بر داشت، مسلمین بازی رو دعوت به شنیدن کلامی چند از محمد گلریز با سیس اختصاصی ایشون به خصوص در 20 ثانیه آغازین کلیپ دعوت میکنم :دی بیگناه، فرعی، گناهکار، گاد، یا هر چیز دیگه ای هستید توصیه میکنم چند دقیقه فقط از سیس ایشون لذت ببرید و بخندید :grouphugg:

https://www.aparat.com/v/pekXv

متن بازی و اتفاقات، احتمال بیشتر رو به این سمت میبره که نقش های اعلامی لباس نبود، گر چه قطعی نیست.
آرش بنظرم فُرم بازیش (فارغ از تارگت ها) جای تحسین داشت و بخاطر این فاکتور، مغز من واقعاً دو روز درد گرفت که مجاب بشم گناهکاره، با اینکه تقریباً بصورت کامل خلاف جهت ذهنی من بازی میکرد.
محمد بنظرم بیشتر از روی نوع اتهامات اش مشکوک بود و گر نه توی متن بازی، و کنش و واکنش ها بعضی جاها طبیعی بنظر میرسید. گرچه در قیاس با بیگناهی خودش، تفاوت هایی حس میشد.
خلفی بعضی از نقاط بازی واقعاً مسئولانه وارد متن شد و مشخص بود سوال و جواب ها رو دنبال میکرد برای تصمیم گیری، و شک داشت. بنظرم بازیش به بیگناه بیشتر شبیه بود و احتمالاً لباس نبود. فکر کنم به درجه رفیع شهادت رسید :دی اگر اینطور باشه که حتماً از دلاوری های وی در میادین نبرد بعد از بازی یاد خواهد شد :دی

از هر سه نفر + مهسا بابت تلاش و وقتی که برای بازی گذاشتند ممنونم.
دوستانی که کسالت داشتند هم اُمیدوارم روز به روز بهتر بشه حالشون. آراء و پست های قبلی رو بررسی میکنم فردا برمیگردم :گل:

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
در مورد فرقه هم نظر بده که کجا باید دنبالش گشت.

در مورد فرقه فعلا یکی از اعضاشون برا من تا حدود زیادی مشخص شده . رضا که احتمال بالا میدم قربانی باشه .
خودتم احتمال میدم همون استاد اعظمی باشی که اول بازی اشاره کردم :دی حتی پوینت ممرضا برا شهر فعلا بیشتر از شماست. اون حداقل به آرش اولویت دوم رای داده و تاثیر مستقیم داشته تو خروج یک گناهکار :دی .

پویا، امین، رضا و ممرضا سیاه ترین افراد فعلی من تو بازی هستند .

امین = مافیا

رضا = فرقه

پویا = فرقه

ممرضا = فرعی

حدس های من راجع به نقش شون ایناست . راجع 3 نفر بجز پویا حس می کنم بالای 80% حدسم درست باشه ولی خب پویا رو اونقدر مطمئن نیستم از نقشش :دی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
سلام و عرض ادب

من برگشتم...7-8 صفحه نخونده دارم که باید بخونم و میخونم و امشب فردا نظر میدم

از مرگ ارش مافیا و چاووش مافیا خوشحالم ولی متاسفانه امین خلفی رو از دست دادیم.

یه نگاهی هم باید به نقش ها و احتمالات اعلام نقش بندازم ولی ارش به نظرم همین مافیا بود و شکر خدا به درک واصل شد :))

من میرم مشغول خوندن بشم هرچند خیلی خیلی لهم ولی سعی میکنم امشب حتما پست بدم...اگه کسی دیگه نکته ای جای بوده که من باید جواب/نظر بدم من رو منشن کنه لطفا.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام
وقت همگی بخیر

من پستها رو تقریبا کاملا خوندم ولی الان فرصت شد پست بدم

چیزی که از روند بازی حس میکنم اینه که آرش احتمال اعدامش روی کاغذ خیلی پایین بود و رو همین حساب احتمالا نقش واقعی خودش بود. (چون مدل بازیش و تارگت هایی که میزد هم به بیگناهها نمیخورد)

چاوش و خلفی که تو فاز شب از بین ما جدا شدند هم فکر نمیکنم بهشون لباسی داده شده بود اما واقعا برام سوال بود خلفی بیگناه چرا انقدر رای های پرتی میداد ؟! (امیدوارم بعد از بازی در موردش صحبت کنیم) در مورد چاوش هم که به این حس رسیده بودم بازیش بیگناه نیست و بهش رای داده بودم.

خوشحالی رامتین به نظر واقعی میومد و به نظرم بیگناهه. (امیدوارم حالت هم خوب باشه دوست عزیز :گل:)

یاسین با توجه به پست های این فازش ، یه کم نسبت بهش حس بهتری پیدا کردم. فعلا خنثی هستم. دوست دارم تو این فاز با هم بیشتر صحبت کنیم تا ببینم به اون حس مثبت میتونم بهت برسم یا نه.

افرادی که به آرش رای 3 و 4 دادن خب احتمال زیاد مافیا هستن. مافیا اگه لباس تن کسی نکرده باشه الان خیلی ضعیف شده و از میزان خطرناک بودنشون کم شده.

همه
دوست دارم نظر همه افراد رو راجع به فرقه بازی بدونم. یا حدسشون راجع به وکیل مدافع شیطان و سایر افراد فرعی بازی. از این گروه ها نباید غافل شد که همچنان صحیح و سالم در بازی حضور دارن.

رضا
قصد نداری در مورد رای های فاز قبل توضیح بدی؟ :دی اینطوری بیشتر حس فرعی بودن ازت میگیرم! دیروز میخواستم بهت رای بدم ولی 6 میشدی و به دفاعیه میومدی اما حدسی که زدم بخاطر احتمال فرعی بودنت ترجیح دادم این فاز بیشتر صحبت کنی و تعامل داشته باشی. :دی

پ.ن: پویا جان خیلی ارادت داریم و دوستت داریم رفیق :گل:

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
مشکوک که چه عرض کنم، نا سفیدام بدون ترتیب : آرش خلفی محمدامین پویا مهدی ، خودتم تقریبا هیچ ایده ای ندارم بهت فعلا، محمد حسین وایب مثبت گرفتم اما نمیتونم بگم سفید بوده :دی احتمال زیاد این فاز دیگه رایم پرت نخواهد بود، به امید خدا فردا یه نظر کلی میدم درباره همه که انقد نگید منفعل منفعل منفعل منفعل، رای هارم باید برم دوباره ببینم. بعدش ترسا رم باید برم بخونم ببینم این فاسی که حولشه قضیه اش چیه، چون با خواندن محدودم چیزی بیرون نزده بود، دفاعیشم بیگناهانه دیدم که البته به قول صدرا میتونه گول زننده هم بوده باشه. به غیر از اون نخ کلفت که من بعید میدونم کسی بخواد اونجوری نخ بده. عرفانم هیچی تقریبا نمیدونم ازش+محمدرضا. این به این معنی نیست کسایی و که نگفتم همه سفیدن :دی چند نفری و باید بیشتر بخونم رضا هم همینطور، چون تا جایی که یادم میاد بحث بسته ای نداشت بیشترش سوال و جواب بی نتیجه بود، باید ببینم چه نتایجی گرفته از بحثاش. ببین چقدر کار زیاده و وقت کم :دی

من فکر میکردم تا اینجای کار جز سفید ها تو ذهنت قرار گرفته باشم خصوصا اینکه یه بار به خاطر رای پرت دادن بهم رای دادی.

پست جالبی بود...یه مقدار حس محافظه کارانه ی زیاد از حد از این پست من گرفتم ولی صفحات نخونده زیادی مونده...منم از جاده لهم...ایشالا فردا بازم میپردازم اگه امشب فرصت نشد

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین