برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام به همه.

من اول سوالاتی که فاز قبل ازم شده بود رو جواب بدم.

مهدی

امین
تو نظرت چیه در این رابطه. فرض کن مهدی هستی، فرض کن بی‌گناه هستی، فرض کن ۷۵ درصد به پویا شک گناهکاری داری. چه‌کار می‌کنی در این برهه از بازی؟

من به پویا این مقدار شک گناهکاری ندارم هنوز. اما اگر به کسی ۷۵ درصد شک گناهکاری داشته باشم رای می‌دم و سعی می‌کنم به دفاعیه بره. تا دفاعیه‌ش رو ببینم.

عرفان

اره تا قبل پست امروز این رو نمیدونستم . منتهی با همون دید قبلیم هم بخام بگم باز مهمه اینکه مافیا ستون رو جذب کنه یا فرقه. جون مافیا اگر کمترین حدس ما ینی 4 هم باشه با ستون میشه 5 و فرقه 3 باشه میشه 4 و یکی از افراد قابل جذبش جذب میشن . من اینطوری تو ذهنم بود که ستون برای فرقه به عنوان یک جذب عادی عمل میکنه و سهمیه جذبشون یکی کمتر میشه در ادامه...ینی چیز اضافه بر سازمانی نیست مثلا گاد بهشون بگه سقف جذبتون 2 هست و ستونم جذب کنین به عنوان گیلاس روی کیکه! به این خاطر بود که میگفتم بله فرق هست و مهم هست برای من که مافیا ستونو جذب کنه یا فرقه. الان هم با دیدن این بند این تفاوت بیشتر و بیشتر شد در نظرم چون من فک میکردم فرقه هم مث مافیا ابزار جذب بی تلفات داره برا ستون ولی مشخصا ستون براشون تله هست بله.
عرفان من وقتی به‌ت یک گیر دادم که این چطور به ذهن بی‌گناه می‌رسه و تو میای با استدلالی که حالا الان اعتراف می‌کنی اون لحظه که اون حرف رو زدی و من به‌ش گیر دادم ازش خبر نداشتی، میای برای من توضیح می‌دی که چطور به ذهن بی‌گناه می‌رسه (یعنی خودت قبول کردی که اون لحظه دلیل بی‌گناهانه نداشتی، چون اگر داشتی، همونی که واقعا بود رو می‌گفتی) یک Red Flag گنده‌ست. حقیقتا هم احتمال مافیا بودنت برام بالاتر رفت الان.
منتها یک سوال دیگه هم می‌پرسم که یهو اشتباه نکرده باشم. چرا همون اول دلیلی که اون لحظه تو ذهنت بود رو نگفتی؟ و چی‌شد که متوجه شدی فرقه جذبش این‌طوریه؟

فری

خطابم به کل بود، خصوصا اونایی که ادعای گناهکاریابی دارن:دی به نظرت یه گناهکار طعمه راحت تر و برای رای انتخاب میکنه یا یک بیگناه؟
عموما گناهکار. :دی

خب من یک توضیح بدم راجع به رای. اول من واقعا از آرش حس خوب می‌گرفتم. چون نکاتی که به‌ش توجه می‌کرد تو منطق من هم قرار می‌گرفت و حس خوب می‌داد به‌م این. سر همین هم در نهایت نمی‌دونم چطوری اومد دفاعیه و چرا دقیقا اعدام شد. حتی بعد از اعلام نقشش این احتمال رو دادم که شاید لباس بوده باشه. چون خیاط یک لباس لحظه آخری داره که می‌تونه دم دفاعیه بده به یک‌نفر و مثلا تیم‌شون بریزن طرف رو اعدام کنن. اما اعلام نقش چاوش (که به نظرم لباس نبوده احتمالا نقش اعلامیش) احتمال لباس آرش برام پایین اومد. چون مرض ندارن به کسی لباس بدن بعد اولویت آخر بذارنش که. اما در هر صورت آرش و محمدامین رو دیشب به‌شون حس مثبت داشتم و حتی به آرش حس مثبت بیشتری داشتم و حتی گفته بودمش. که اشتباه بوده و شد برگ زرین دیگر در کارنامه‌ی من راجع به سفید کردن گناهکاران.

بین دو گزینه‌ی بالا اما هادی به یک دلیل مهم تبدیل شد به گزینه اولم.

هادی تا قبل از دفاعیه‌ش برای من خنثی بود و من این رو در پست پاسخ به پویا هم گفته بودم اما دفاعیه‌ش باعث شد نظرم تغییر کنه. هادی در پستش خطاب به پویا این رو گفته بود:

بدون علم غیب می تونم بگم پویا قطعا گناهکاره،دیگه ذره ای به این قضیه شک ندارم . اگه خون من باعث میشه چشماتون به سوی حقیقت باز بشه من مشکلی با اعدام هم ندارم . چون هادیِ بی گناه و پویای گناهکار قابل مقایسه نیستن ! :))

اما بعد در دفاعیه‌ش من چنین چیزی خوندم:

اومدن من به اینجا فقط و فقط در اثر جوی بوده که روم درست شده . در آخر فقط می تونم بگم شهروندا مطمئن باشید اگر امشب گزینه ی اعدامی تون من باشم، احتمال باخت قطعا خیلی بیشتر میشه .
هادی این‌جا ادعا می‌کنه که نقش مهمی داره (چون وضعیت شهروندها از لحاظ تعدادی بد نبود و احتمال باخت خیلی بیشتر می‌شه اشاره به نقش داره) اما در پست حمله‌ش به پویا گفته بود مشکلی با اعدام نداره و یعنی قاعدتا اون‌جا منظورش این بوده که اگر اعدام بشه ضرر محکمی به شهروندها نمی‌خوره. این حس تناقض داشت برای من و هیچ‌کس در لیست دیشب تناقض واضح نداشت در نظرم.

اما راجع به این‌که این گمان در مورد من وجود داره که مافیا باشم. شک شما منطقیه و حق هم دارید اما من یک‌سری توضیح بدم:

اولا اگر می‌پذیرید، آرش حقیقتا برای من جنبه‌ی مثبتش بیشتر بود. و به همین دلیل رای آخر رو دادم به‌ش که درست نبود.
اما فرض کنید که من مافیا باشم. آرش در آرای اولیه کمترین تعداد آرا رو داشت و به عنوان گزینه‌ی آخر به دفاعیه اومد. در نتیجه امکان اعدامش بین گزینه‌های دیگه کمتر بود در نگاه اول نسبت به هادی و محمدرضا. چه‌قدر احتمال داره مافیا در چنین شرایطی بیاد و همه‌ یا اکثریت رای‌هاش به آرش رو بذاره در گزینه‌ی چهارم؟ یک درصد احتمال بدید آرش اعدام می‌شد، خب این‌طوری کل تیم یا بخش مهمی از تیم لو می‌رن. اصلا فرض کنیم امشب قرار نبوده اعدام بشه و مافیا چنین فکری نکرده بوده. بالاخره یک‌جایی از بازی که کشته می‌دن. مخصوصا این‌که نقش آرش ضد پرسش نبوده و امکان تیر خوردنش هم بوده توسط پلیس. هرجای بازی نقش آرش مشخص بشه، این رای‌ها تاثیرش رو می‌ذاره. چون در بازی مستند هستن و همیشه به‌شون رجوع می‌شه. اگر یک هم‌تیمی در رای‌گیری‌ها باشه، گناهکارها اتفاقا معمولا بین رای‌های سوم و دوم می‌تونن باشن. دیگه همه‌شون که باهم ریسک نمی‌کنن روی یک بازیکنی که امکان پرسش هم داره. این ریسک رو هم چاوش کرده بود. که یاکوزا بود عملا و فدا شونده.

این‌جا رو خطاب به هادی می‌گم. فرض کن من مافیا بودم و اصلا همه‌ی چیزهایی که بالا گفتم رو هم می‌خوای در نظر نگیری. و همه‌مون رفتیم رای‌های آخر رو به آرش دادیم و رای اول به تو که اعدامت کنیم. چرا تو؟

نزدیک‌ترین گزینه به اعدام محمدرضا بود. هم بالاترین بود در رای‌های اولیه. هم برای شخص من رای دادن به‌ش بسیار ساده‌تر بود. در طول روز اعلام کرده بودم که چه‌قدر حسم به‌ش منفیه. و رایم به‌ش بدون هزینه بود. اتفاقا اگر اولویت اولم رو محمدرضا داده بودم، اون به جای آرش اعدام می‌شد. چون که یک امتیاز کم‌تر داشت فقط. فاز قبل هم اولویت اولم بوده. منطقی‌ترین حالت برای امین گناهکار این بوده که خودش و تیمش بچینن روی محمدرضا. درسته؟ چون روی برگه احتمال اعدام اون بیشتر بوده. من به تو به خاطر دفاعیه‌ت رای دادم.

در مورد سایر بازیکنان. عرفان که به نظرم یک عضو از مافیاست. اون یکی عضوشون رو هنوز نمی‌دونم. فعلا هم موافقم که مافیا چندان الان دیگه خطرناک نیست.

در مورد فرقه: فرقه یک تیم مخفی در بازی هست. بر عکس مافیا نیاز ندارن کس خاصی رو اعدام کنن یا بین بی‌گناهان تفرقه بندازن مثلا. دلیلش هم اینه‌که هر چه‌قدر بیشتر در اهداف بی‌گناهان بازی کنن به نفع‌شون هست و اتفاقا در لحظه‌ی بزنگاه، اون‌هایی که سفید کردن رو عضو تیم‌شون می‌کنن. یعنی به نظرم روان‌شناسی بازی فرقه به این صورته که تا قبل از جذب‌هاشون کاملا در جهت بی‌گناهان بازی می‌کنن و مخفی هستن و بعدش هست که ممکنه کارهای بی‌شرفانه بکنن.

من گزینه‌هایی که در نظر دارم باهاششون با ظن فرقه وارد بحث بشم، بدون ترتیب، فری، رامتین، رضا، سعید، صدرا و پویا هستن. به هادی حس جلاد یا شغال دارم. فلسفه‌ی بازی‌ش چندان با مخفی‌ بودن ذاتی فرقه نمی‌خونه. با مافیا می‌خوند بازیش. اما با اتفاقات فاز قبل به نظرم مافیا نمی‌تونه باشه چندان.

در مورد صدرا یک چیزی که در ذهنم مونده این‌که در بازی در اومد و جمله‌ای با چنین مضمونی گفت: «به گاد قول دادم که نفس مافیا رو بگیرم.» سوال اینه‌که چرا نفس گناهکاران نه؟ چرا فقط مافیا؟ :دی

از اون اسامی بالا هم درخواست دارم که گزینه‌های فرقه‌شون رو بگن.

البته یک نکته‌ی دیگه هم بگم. اون‌قدر هم اجباری نیست که فرقه بزنیم این فاز. چون فرقه تا وقتی قربانی‌شون حذف نشه، جذب‌هاشون انجام نمی‌شه. و هر چه‌قدر گناهکارهای دیگه از بازی حذف بشن هم کارشون سخت‌تر می‌شه حتی. چون می‌شن تک تیم گناهکار بازی و اون‌وقت اگر بخوان کاری کنن و تیمی بازی کنن باید بی‌گناه اعدام می‌کنن فقط و خود به خود کارشون تموم می‌شه و همین‌طوری می‌شه گیرشون انداخت.
اگر این فاز گزینه‌ی جدی فرقه پیدا کردیم که به نظرم رای به‌ش می‌دیم. اگر نه هم به نظرم می‌شه باز همون عرفان رو از مافیا اعدام کرد. و فاز بعدی دوباره دنبال فرقه بگردیم. در کل به نظرم الان اعدام نکردن قربانی خیلی مهم‌تر از اعدام کردن فرقه‌ست. وکیل هم به نظرم الان خطر خاصی نداره. همین‌طوری فرقه/مافیا اعدام کنیم، خود به خود از بازی می‌ره بیرون چون تعداد گناهکارانش به نصف می‌رسه.
یک ایده‌ای هم راجع به پیدا کردن قربانی دارم. که یک فکر مبسوط‌تری روش می‌کنم ببینم باگی نداشته باشه، و ارسالش می‌کنم فردا حدودا.

آها یک نکته‌ی دیگه:

محمدحسین جان، می‌دونم که الان مافیا نیستی احتمال بالا و سر همین احتمال بی‌گناهیت بیشتر شده برام. اما بحث‌مون تموم نشده و لطفا جواب آخرین پست دیروزم خطاب به خودت رو بده. ضمن این‌‌که شهید خلفی هم سوال ازت پرسیده بود. اون رو هم جواب بده. :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
نکته:

یاکوزا:
با فدا کردن خود می تواند یکی از شهروندان رو جذب نماید.
قابلیت جذب شهردار، رئیس پلیس،شیخ و کلیه اعضای گروه های گناهکاری و کلیه نقش های فرعی را ندارد. و در صورت اقدام به جذب آنها فقط خودش کشته خواهد شد.
تبصره: در صورت پرسش رئیس پلیس، با توجه به اعلام این موضوع به او، او این فرصت را دارد که در شب بعد و قبل از تیر خوردن، خود را فدا کند.

نتیجه: اگه چاوش واقعا یاکوزا باشه و توسط رئیس پلیس کشته شده باشه، حتما فدا هم شده. حالا اینکه احتمال موفقیت چقدره، نمی‌دونم. زیاد (بالای 50) نیست ولی قابل توجهه کاملا، حدود 25 هست بسته به تعداد بی‌گناهایی که بتونه جذب کنه. و امید ریاضی خیلی بالایی داره.

ضمنا من از گاد پرسیدم که فرآیند اعلام به یاکوزا چجوریه. پاسخ دادند هم همون شب پرسش می‌تونه فدا بشه هم فرداش.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
سلام خدمت همه
یک نکته ای که داشتم پست هارو میخوندم به نظرم اومد در ارتباط با اعدام آرش تو فاز قبلی و رای هاست
بنظرم مافیا احتمال اعدام آرش رو تو فاز قبلی بالا نمیدونست چون از سهمیه سناتور استفاده نکردن
شاید مزدور جز مهم ترین نقش های مافیا نبوده باشه ولی بنظرم آرش از لحاظ وزنه بازیکنی مهم محسوب میشه که سهمیه براش استفاده بشه
این موضوع احتمال درست بودنش با توجه به اینکه چاوش دیشب مرده بیشتر میشه
چون از لحاظ منطقی جور در نمیاد که چاوش رو بدون هیچگونه اجباری تو این فاز و به این زودی بخوای فدا کنی و از قابلیت نقشش استفاده کنی
پس احتمال اینکه پرسش رئیس پلیس بوده باشه و مجبور به استفاده شده باشن زیادتر میشه
پس وقتی که چاوش قرار هست از سهمیش استفاده کنه و از بازی حذف شه و درصد احتمال جذب هم به اون صورت زیاد نیست و اینکه این سهمیه رو خود سناتور استفاده نمیشه بنظرم اگه احتمال اعدام آرش رو زیاد میدیدن با درصد خیلی بالایی قطعا ازش استفاده می کردن.
برای همین بنظرم سعی شده تو رای ها این قضیه جبران بشه
آرش و چاوش رای اولشون به هادی بوده بنظرم روندی که پیش گرفتن اعدام هادی بود که تو تشخیص اشتباه کردن
برای همین بازم احتمال بیشتری میدم کسایی که رای اول و دومشون هادی بوده و سوم و چهارم ارش احتمال خیلی بالا مافیا هست توش
غیر این بنظرم منطقی نمیاد
برای همین گزینه های مافیا خیلی کمتر و مطمئن تر میشه بنظرم
امین ، پویا ، عرفان ، محمدامین
تو درجه بعدی رضا هم میتونه یک گزینه باشه
کسی نظری داره؟

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
یک نکته‌ی دیگه در ادامه‌ی چیزی که پویا گفت.

وقتی به فرد گناهکار اعلام می‌شه که توسط رئیس‌پلیس مورد اصابت قرار گرفته، و دو شب فرصت داره درواقع، چه‌قدر احتمال داره که چاوش بدون لباس کشته شده باشه؟ درواقع چرا نباید به یاکوزا لباس بدن؟ خب اگر قراره جذب کنن بی‌سر و صدا کنن.
و این‌که احتمالا دیروز چاوش اطلاع داشته که شب قراره بمیره و بازی دیروز و رایش رو با این دید داده که در شب قراره نقشش اعلام بشه.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
یک نکته‌ی دیگه. فرض کنید مافیا هستید و به‌تون اعلام می‌شه که چاوش مورد اصابت گلوله قرار گرفته و یک فاز فرصت دارید تا مرگش در شب. کاری که می‌کنید چیه؟ این‌که به‌ش رای بدید و اگر اعدام شد باهاش اعتبار بخرید. یا باهاش دعوا داشته باشید در بازی. :-؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
یک نکته‌ی دیگه در ادامه‌ی چیزی که پویا گفت.

وقتی به فرد گناهکار اعلام می‌شه که توسط رئیس‌پلیس مورد اصابت قرار گرفته، و دو شب فرصت داره درواقع، چه‌قدر احتمال داره که چاوش بدون لباس کشته شده باشه؟ درواقع چرا نباید به یاکوزا لباس بدن؟ خب اگر قراره جذب کنن بی‌سر و صدا کنن.

من مافیا باشم لباس نمی‌دم. چون اعلام یاکوزا به خودی خود هرج‌ومرج ایجاد می‌کنه. مگه معلومه جذبی کیه که بی‌سروصدا باشه؟:دی اتفاقا اینجوری بهتره که.
الآن تو فرض کن فدا شده و جذب موفق بوده، جذبی کی می‌تونه باشه به‌نظرت؟ از نظرم حداقل نصف بازیکنا.

و این‌که احتمالا دیروز چاوش اطلاع داشته که شب قراره بمیره و بازی دیروز و رایش رو با این دید داده که در شب قراره نقشش اعلام بشه.

این هر چیزی ممکنه. بازیش اطلاعاتی به من از این نظر که کی پرسیده شده نمی‌ده.

+ من احتمال خوبی هم می‌دم که چاوشُ کاراگاه خصوصی زده باشه، چون بازیش مورد داشت. گفتمم بالا. امید ریاضی فداشدنش زیاده.

یک نکته‌ی دیگه. فرض کنید مافیا هستید و به‌تون اعلام می‌شه که چاوش مورد اصابت گلوله قرار گرفته و یک فاز فرصت دارید تا مرگش در شب. کاری که می‌کنید چیه؟ این‌که به‌ش رای بدید و اگر اعدام شد باهاش اعتبار بخرید. یا باهاش دعوا داشته باشید در بازی. :-؟

من مافیا باشم باهاش دعوا می‌کنم. این قابلیت سفید شدن آدمُ بالاتر می‌بره. می‌دونم چیزی که گفتم به ضرر خودم هست، ولی واقعیته. ممکنه رای اول ندم بهش، ولی حتما دعوا و رای خواهم داشت.

من دارم آرا رو بررسی می‌کنم و امشب تا حدود 1:30 هستم. فردا کلا بیرونم و ساعت 21 می‌رسم خونه. شاید دیرتر.
پستا رو البته می‌خونم. ولی با گوشی هستم و امکان پست مفصل ندارم. سعی می‌کنم حرفای اصلیمُ امشب و فردا صبح بزنم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
پویا

من مافیا باشم لباس نمی‌دم. چون اعلام یاکوزا به خودی خود هرج‌ومرج ایجاد می‌کنه. مگه معلومه جذبی کیه که بی‌سروصدا باشه؟:دی اتفاقا اینجوری بهتره که.
الآن تو فرض کن فدا شده و جذب موفق بوده، جذبی کی می‌تونه باشه به‌نظرت؟ از نظرم حداقل نصف بازیکنا.

خب من حرفم اینه تو الان وقتی می‌بینی یاکوزا فدا شده، یک احتمالی می‌دی که ممکنه یکی رو جذب کرده باشن و تازه موضع‌شون بهتر باشه. ولی اگر مثلا ببینی سناتور کشته شده، می‌دونی یک نفر از مافیا کم شده و کم‌خطرتر شده. اگر یاکوزا لباس باشه، یک هدفی که به ذهنم می‌رسه از لباس یاکوزا دادن اینه‌که مثلا اون بالانس اولیه که تو دادی رو تایید کنن. (توش یاکوزا/خیاط، مزدور، سناتور و پدرخوانده داشتی) همه فکر کنن ۴ نفرن بودن مثلا و هم بازی پیچیده بشه. (الان اتفاقا به نظرم تصور عمومی همین شده) وگرنه این عرفان بنده‌خدا هی به‌مون می‌گفت مافیا هم ۵ نفره و هم ستون پنجم داره. :)) در کل چه یاکوزا بوده باشه چاوش و چه لباس به نظرم تعداد مافیاهای در بازی الان باید ۴ در نظر گرفته بشه.

این هر چیزی ممکنه. بازیش اطلاعاتی به من از این نظر که کی پرسیده شده نمی‌ده.

چه‌قدر احتمال داره در تیمت بگن بازیکنی مثل چاوش پرسیده شده و تو همون شب فداش کنی یا یک روز دیگه از نقشش در بازی و قدرت رایش و امکان دعوا کردن باهاش استفاده کنی؟ به نظرم اینی که می‌گی احتمالاتش برابر نیست و احمقانه‌ست یکی مثل چاوش رو همون شب حذفش کنن. اتفاقا می‌تونن نگهش دارن که فردا تو بازی شاید بتونن رئیس‌پلیس رو هم تشخیص بدن.

- - - Updated - - -

ویرایش: مافیا رو همون ۳ در نظر بگیریم. یعنی چه ۵ نفر بوده باشن، چه واقعا چاوش یاکوزا بوده باشه، حالت بهینه ۳ نفره.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
امین

هادی این‌جا ادعا می‌کنه که نقش مهمی داره (چون وضعیت شهروندها از لحاظ تعدادی بد نبود و احتمال باخت خیلی بیشتر می‌شه اشاره به نقش داره) اما در پست حمله‌ش به پویا گفته بود مشکلی با اعدام نداره و یعنی قاعدتا اون‌جا منظورش این بوده که اگر اعدام بشه ضرر محکمی به شهروندها نمی‌خوره. این حس تناقض داشت برای من و هیچ‌کس در لیست دیشب تناقض واضح نداشت در نظرم.

این‌جا رو خطاب به هادی می‌گم. فرض کن من مافیا بودم و اصلا همه‌ی چیزهایی که بالا گفتم رو هم می‌خوای در نظر نگیری. و همه‌مون رفتیم رای‌های آخر رو به آرش دادیم و رای اول به تو که اعدامت کنیم. چرا تو؟

سلام دوست عزیز، اجازه بده این رو ازت قبول نکنم :دی چرا ؟اول اینکه موقعی که من اون پست و دفاعیه رو دادم، نه چاوش از بازی بیرون رفته بود، نه آرش به عنوان مافیا اعدام و اعلام شده بود . ما کلا یک نیمه شهروند ( مهسا ) از بازی بیرون انداخته بودیم و دومین روز رای گیری هم من گزینه ی اصلی مافیا بودم که بیرون برم .وضعیت نزدیک به قرمز بود اگه من بیرون میرفتم چون نه تنها گناهکاری بیرون نمیرفت، بلکه هیچی هم بعدش نصیب شهروندا نمیشد . یعنی شرایط الان شهر رو نبین که گُل و بلبل هستش، اگه من جای آرش بیرون میرفتم نه مشخص میشد آرش مافیاس، نه یاراش میومدن تو اتهام . رایی که به من داده بودید همگی هم خیلی راحت از زیرش در میرفتید و عملا رد خونی به جا نمی موند . چون گزینه راحت الاعدامی هستم اصولا :دی

شما راجع به من یک کلمه هم حرف نزدی، تو رای گیری به من رای هم ندادی(!) فقط صرف گفتن یک جمله باعث شد کسی که هیچ چیزی راجع بهش نمی دونی و گزینه ی رای ت هم نبود به اولویت اولت تبدیل بشه ؟ در حالی که مثلا محمدرضا رو بهش رای دادی و قطعا روش شک داشتی که رای دادی صرف گفتن اون جمله از من باعث شد رای اولت بشم من ؟ نه دیگه :دی

نزدیک‌ترین گزینه به اعدام محمدرضا بود. هم بالاترین بود در رای‌های اولیه. هم برای شخص من رای دادن به‌ش بسیار ساده‌تر بود. در طول روز اعلام کرده بودم که چه‌قدر حسم به‌ش منفیه. و رایم به‌ش بدون هزینه بود. اتفاقا اگر اولویت اولم رو محمدرضا داده بودم، اون به جای آرش اعدام می‌شد. چون که یک امتیاز کم‌تر داشت فقط. فاز قبل هم اولویت اولم بوده. منطقی‌ترین حالت برای امین گناهکار این بوده که خودش و تیمش بچینن روی محمدرضا. درسته؟ چون روی برگه احتمال اعدام اون بیشتر بوده. من به تو به خاطر دفاعیه‌ت رای دادم.

این رو من باید از گروه شما بپرسم :دی که چرا من ؟ وقتی دو عضو مافیا ( چاوش و آرش ) اولویت اول شون رو به من اختصاص دادن، یعنی امید داشتن من از بازی بیرون برم :دی اونا از رای گیری خبری نداشتن که چه اتفاقی قراره بیوفته . نمی دونستن قراره کمر تیم شون بشکنه :دی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
هادی

عزیزم دوتا پستت که باهم تناقض داشت رو در یک فاز دادی. یعنی وضعیت که تغییر نکرده بود. تو ساعت ۲۱:۲۲ در این پست گفتی من مشکلی با اعدام ندارم و خونم رو بریزید. بعد همون روز در ساعت ۲۳:۰۰ یعنی ۱ ساعت و نیم بعد در پستی که گاد به عنوان دفاعیه ارسال کرده داری می‌گی اگر من رو اعدام کنید به فنا می‌رید و بدبخت می‌شید. یعنی چی وضعیت شهر گل‌ و بلبل نبود؟ تو یک ساعت و نیم چه چیزی تغییر کرده بود؟
من توضیح دادم بالاتر مشکلی باهات نداشتم قبلش. وقتی چنین دوگانگی داری بین دو پستت، خب به‌ت رای می‌دم دیگه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
آرا:

من با فرض‌های خودم می‌رم جلو.

در مورد مافیا:
با امین موافقم. احتمال زیادی نمی‌دم که همه اعضای مافیا آرشُ بذارن اولویت 3 یا 4. ولی یک مافیا تو اون اولویت‌ها هست از دید من.

اولویت 4: آرش و چاوش که مردن. می‌مونه: امین پویا. چه زوج خوبی.:دی من به امین شک مافیا بودن دارم با این رای. منتهی چون مدل بازیش و رای دادنشُ می‌دونم و نوع تفکرش خصوصا در مورد آرش شبیه منه، بهش حق می‌دم که اشتباه کرده باشه.
اولویت 3: عرفان و محمدامین. هر دو ممکنه. درصد بخوام بگم اینا 30. امین 40. براساس اولویت. به قول رابین عزیز، نقش خودمم که می‌دونم.:دی

اما:دی وکیل هم به‌نظرم یه احتمال داره اینجا باشه. چون خودم اگه وکیل بودم به آرش رای نمی‌دادم. یا 3 می‌ذاشتمش یا 4. منتهی اگه کسی باشه که با آرش هم بحث داشته، می‌تونه با رای بهش کمی سفید بشه.
به عنوان وکیل، من اینجا شخصا به عرفان شک کمتری دارم تا محمدامین و امین.

نفر بعدی مافیا اگه 4 باشن، خیلی از افراد می‌تونن باشن از نظرم تقریبا.
از بین آرای اول اینا تقریبا صفر یا نزدیک صفر: هادی، یاسین، محمدحسین، فری، ترسا، رامتین.
از بین آرای دوم هم مهدی اگه مافیا بود جهتش با چاوش و آرش اینجوری نبود به‌نظرم. اونم بره در این رده. مجموع احتمال این افرادُ می‌گیرم 20 درصد. نفری حدود 3 درصد متوسط. به هر صورت هرچیزی ممکنه.:دی

بقیه که میشن: سعید، عماد، محمدرضا، رضا و صدرا هم که رای نداده. تو اینا عماد و سعید رای اول دادن. نفری 10 درصد. صدرا بهش خودم مثبت‌ترم پس از دو تای دیگه کمتر. 15 درصد. محمدرضا 20 درصد و رضا 25 درصد. چون به رضا رای نداده آرش و محمدرضا در اولویتش سوم هست.

این برای مافیای 4 نفره که دو عضوش کشته شدن. اگه مافیا 5 نفر باشه، ایده‌ای ندارم شانس کی بیشتره و متوسط یه درصدی به بقیه اضافه می‌کنم که مهم نیست.

فرقه در پست بعدی.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

خب من حرفم اینه تو الان وقتی می‌بینی یاکوزا فدا شده، یک احتمالی می‌دی که ممکنه یکی رو جذب کرده باشن و تازه موضع‌شون بهتر باشه. ولی اگر مثلا ببینی سناتور کشته شده، می‌دونی یک نفر از مافیا کم شده و کم‌خطرتر شده. اگر یاکوزا لباس باشه، یک هدفی که به ذهنم می‌رسه از لباس یاکوزا دادن اینه‌که مثلا اون بالانس اولیه که تو دادی رو تایید کنن. (توش یاکوزا/خیاط، مزدور، سناتور و پدرخوانده داشتی) همه فکر کنن ۴ نفرن بودن مثلا و هم بازی پیچیده بشه. (الان اتفاقا به نظرم تصور عمومی همین شده) وگرنه این عرفان بنده‌خدا هی به‌مون می‌گفت مافیا هم ۵ نفره و هم ستون پنجم داره. :)) در کل چه یاکوزا بوده باشه چاوش و چه لباس به نظرم تعداد مافیاهای در بازی الان باید ۴ در نظر گرفته بشه.

پیچیده‌کردن بازی (اعلام یاکوزا) از نظر من بر ضعیف‌ نشان دادن مافیا برتری دارد.

چه‌قدر احتمال داره در تیمت بگن بازیکنی مثل چاوش پرسیده شده و تو همون شب فداش کنی یا یک روز دیگه از نقشش در بازی و قدرت رایش و امکان دعوا کردن باهاش استفاده کنی؟ به نظرم اینی که می‌گی احتمالاتش برابر نیست و احمقانه‌ست یکی مثل چاوش رو همون شب حذفش کنن. اتفاقا می‌تونن نگهش دارن که فردا تو بازی شاید بتونن رئیس‌پلیس رو هم تشخیص بدن.

- - - Updated - - -

می‌دونم. من که نمی‌دونم کی پرسیدنش. ممکنه شب 2 پرسیده باشنش. نه؟ تو می‌دونی کِی پرسیدنش مگه امین؟:دی
چون من گفتم نمی‌دونم کِی پرسیدنش.

ویرایش: مافیا رو همون ۳ در نظر بگیریم. یعنی چه ۵ نفر بوده باشن، چه واقعا چاوش یاکوزا بوده باشه، حالت بهینه ۳ نفره.

یعنی الآن 3 هست؟

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
پویا

یعنی الآن 3 هست؟
آره دیگه می‌گم چه یاکوزا بوده باشه (که در این حالت نمی‌تونن ۵ باشن) باید احتمال جذب موفق داد و ۳ گرفت؛ چه یاکوزا نبوده باشه چاوش و لباس باشه که در این حالت به احتمال بیشتر ۵ نفر بودن از ابتدا، الان ۳ مافیا در بازی هست.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
پویا

به من احتمال ۴۰ درصد دادی که مافیا باشم. حالا به عنوان سوم شخص بگو احتمال مافیا بودن کسی که ۱. شب قبل از این‌که چاوش بمیره و نقشش اعلام بشه به‌ش رای داده. ۲. به آرش رای چهارم داده. چه‌قدره؟

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
عزیزم دوتا پستت که باهم تناقض داشت رو در یک فاز دادی. یعنی وضعیت که تغییر نکرده بود. تو ساعت ۲۱:۲۲ در این پست گفتی من مشکلی با اعدام ندارم و خونم رو بریزید. بعد همون روز در ساعت ۲۳:۰۰ یعنی ۱ ساعت و نیم بعد در پستی که گاد به عنوان دفاعیه ارسال کرده داری می‌گی اگر من رو اعدام کنید به فنا می‌رید و بدبخت می‌شید. یعنی چی وضعیت شهر گل‌ و بلبل نبود؟ تو یک ساعت و نیم چه چیزی تغییر کرده بود؟
من توضیح دادم بالاتر مشکلی باهات نداشتم قبلش. وقتی چنین دوگانگی داری بین دو پستت، خب به‌ت رای می‌دم دیگه

چه تناقضی ؟ من تو همون پست اولم هم گفتم اگه رد خونم دنبال بشه هیچ مشکلی ندارم، گفتم اگه ۲ نفرو با خودم زیر بکشم مشکلی با اعدام ندارم . یا نخوندی این قسمتاشو یا نخواستی بخونی .
الانم رسالتمو برا شهر انجام دادم . از نظر خودم البته :دی .
ضمنا من نقش خودمو می دونم، چرا نباید دست و پا بزنم برا عدم اعدام ؟ یعنی انتظار داشتی تو دفاعیه م بیام بگم منو اعدام کنید ؟ :))
همین الانشم ۴ گزینه ی سیاهی که دارم احتمال غریب به یقین همشون گناهکارن .

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
در مورد فرقه.

من از طریق قربانی می‌رم جلو.

اگه هادی باشه، به‌نظرم باتوجه به اینکه احتمال اعدام هادی بالا بود، فرقه در صورتی بهش رای اول (و شاید دوم) داده که بخوان 2 جذب بکنن. در این حالت یعنی هم شب اول موفق بوده هم دوم. از نظر من احتمالش پایینه. چون حالت عادی حدود نصف بی‌گناهن و حدود نصفشون قابل جذب نیستن. می‌شه 25 درصد در هر شب. دو شب اول می‌شه 6.25 درصد. بگیم 10 درصد. خیلی کمه.
بنابراین میان به هادی اولویت 4 می‌دن چون نمی‌خوان اعدام بشه. ولی ممکنه 3 هم بدن.

در این حالت:

اولویت 4 به هادی: رامتین سعید فری محمدحسین مهدی. تو اینا برای گناه‌کاری به رامتین شک خیلی کمتری دارم. سعید و فری متوسط. محمدحسین و مهدی کم.
اولویت 3 به هادی: ترسا خلفی و یاسین. خلفی که کشته شد. بازی ترسا و یاسین هم خیلی تیمی نمی‌بینم.

اگه محمدرضا قربانی باشه احتمال اعدامش بسیار زیاد بوده. و همین حالت باز برای فرقه صادق هست به‌نظرم:

اولویت 4 به محمدرضا: فقط خودش داده. از این یه برداشت دیگه هم خواهم کرد در انتها.
اولویت 3 به محمدرضا: آرش، رضا، سعید، عماد، محمدحسین. آرش که هیچی. بین رضا و عماد، احتمال فرقه بودن رضا برام بیشتره. محمدحسین و سعید هم با لیست بالا مشترک هستن و همین باعث می‌شه احتمال فرقه بودن‌شون در صورتی که هادی یا محمدرضا قربانی باشن، بالا بره.

اگر اینا قربانی نباشن، خب هرچیزی ممکنه تقریبا. و بررسی احتمالاتش ساده نیست.

این پستُ ارسال کنم بعد دوباره در مورد فرقه حرف دارم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
هادی

چه تناقضی ؟ من تو همون پست اولم هم گفتم اگه رد خونم دنبال بشه هیچ مشکلی ندارم، گفتم اگه ۲ نفرو با خودم زیر بکشم مشکلی با اعدام ندارم . یا نخوندی این قسمتاشو یا نخواستی بخونی .
الانم رسالتمو برا شهر انجام دادم . از نظر خودم البته :دی .
ضمنا من نقش خودمو می دونم، چرا نباید دست و پا بزنم برا عدم اعدام ؟ یعنی انتظار داشتی تو دفاعیه م بیام بگم منو اعدام کنید ؟ :))
همین الانشم ۴ گزینه ی سیاهی که دارم احتمال غریب به یقین همشون گناهکارن.

ببین همون‌طور که تو خط اولت گفتی دوباره، یعنی مشکلی نداشتی که اول اعدام بشی و با رد خونت برن و پویا و آرش رو اعدام کنن. این به ذهن من می‌رسونه که تو نقش مهمی نداری و می‌خوای با هاراکیری هم که شده گناهکارانت رو به زیر بکشی. گفتم تو خود بازی هم که این ممکنه سبکت باشه و نظرم خنثی‌ست به‌ش.
اما در دفاعیه‌ت گفتی اگر حذف بشی بی‌گناها خیلی بدبخت می‌شن. این حس رو به‌ من داد که نقشت مهمه و حس کردم داری دروغ می‌گی. چون اگر اون جمله رو نمی‌نوشتی، همونی می‌شد که در خط اولت گفتی، یعنی با بی‌گناه اعلام شدن نقشت، گناهکارانت لو می‌رن و چون این حرف رو زدی یعنی نقشت قرار نیست بی‌گناه اعلام بشه پس برای همین نگرانی. وگرنه اگر اون خط رو حذف می‌کردی مشکلی نداشتی.
لیستت هم اسم من توشون اسم بی‌گناهه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
امین

اون قسمت آبی تو نقل قولُ جواب بده اگه دقت نکردی. پست 491

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
من یک دسته‌بندی جایگشت‌رای می‌خوام داشته باشم. ارزش تحلیلی هم نداره فعلا برام. صرفا می‌خوام ثبت بشه تا اینجا چون شاید بعدا مثلا فرصت نکنم چنین چیزی رو ببینم.

جایگشت‌های رای‌های اعدامی اول:

۱- محمدرضا - مهسا - ترسا: امین | رامتین | عماد

۲- ترسا - محمدرضا - مهسا: آرش | سعید |

۳- مهسا - ترسا - محمدرضا: پویا | خلفی | فری | محمدامین | محمدرضا

۴- مهسا - محمدرضا - ترسا : ترسا | محمدحسین | یاسین

۵- ترسا - مهسا - محمدرضا : چاوش | رضا | صدرا | عرفان

۶- محمدرضا - ترسا - مهسا: مهدی | مهسا |‌ هادی

جایگشت‌های رای‌های اعدامی دوم:

۱- هادی - محمدرضا - محمدامین - آرش : امین | چاوش

۲- هادی - محمدامین - محمدرضا - آرش: آرش

۳- محمدرضا - هادی - محمدامین - آرش: پویا

۴- آرش - محمدرضا - هادی - محمدامین: ترسا | خلفی |‌ یاسین

۵- آرش - محمدرضا - محمدامین - هادی: رامتین | فری | هادی

۶- هادی - آرش - محمدرضا - محمدامین: رضا

۷- آرش - محمدامین - محمدرضا - هادی: سعید | محمدحسین

۸- هادی - محمدرضا - آرش - محمدامین: عرفان | محمدامین

۹- آرش - هادی - محمدرضا - محمدامین: عماد

۱۰- هادی - آرش - محمدامین - محمدرضا: محمدرضا

۱۱- محمدرضا - آرش - محمدامین - هادی: مهدی

--------

رای‌های مشابه اولویت اول اعدامی اول:

محمدرضا: امین | رامتین | عماد | مهدی | مهسا | هادی

ترسا: آرش | چاوش | رضا | سعید | صدرا | عرفان

مهسا: پویا | ترسا | خلفی | فری |‌ محمدامین | محمدحسین | محمدرضا | یاسین

رای‌های مشابه اولویت آخر اعدامی اول:

ترسا: امین | ترسا | رامتین | عماد | محمدحسین | یاسین

مهسا: آرش | سعید | مهدی | مهسا | هادی

محمدرضا: پویا | چاوش | خلفی | رضا | صدرا | عرفان | فری | محمدامین | محمدرضا

رای‌های مشابه اولویت اول اعدامی اول:

هادی: امین | آرش | چاوش | رضا | عرفا | محمدامین | محمدرضا

محمدرضا: پویا | مهدی

آرش: ترسا | خلفی| رامتین | سعید | عماد | فری‌| محمدحسین | هادی | یاسین

محمدامین: -

رای‌های مشابه اولویت آخر اعدامی دوم:

آرش: امین | آرش | پویا | چاوش

محمدامین: ترسا | خلفی | رضا | عرفان | عماد | محمدامین | یاسین

هادی: رامتین | سعید | فری| محمدحسین | مهدی |‌هادی

محمدرضا: محمدرضا

من این پست رو بفرستم. اینارو کاش از اول جدول می‌ساختم که اصلا اینطوری نشه ولی دیگه چون تا وسطاش نوشته بودم تا آخر نوشتم الان سریع قبل ۱۲ بتونم بفرستم که جزو کاراکتر‌هام حساب نشه وگرنه مجبورم جدول بسازم. فعلا هم نمیدونم چی درمیاد اصلا فعلا باشه تا بعدش نگاه کنم ببینم چه غلطی کردم :))

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

به من احتمال ۴۰ درصد دادی که مافیا باشم. حالا به عنوان سوم شخص بگو احتمال مافیا بودن کسی که ۱. شب قبل از این‌که چاوش بمیره و نقشش اعلام بشه به‌ش رای داده. ۲. به آرش رای چهارم داده. چه‌قدره؟

اگه چاوشُ شب 2 پرسیده باشن اتفاقا محتمله کاملا.

ضمنا، من وقتی با رای اون روز می‌رم جلو دیگه هیچ کاری به بازی و مسائل دیگه ندارم. چون اونجوری نمی‌تونم به نتیجه برسم.

فرض کن به نظر من بازی امین به گناه‌کار نمی‌خوره اصلا. ولی تو آرا نظرم اینه که بین افرادی که اولویت 4 به فلانی دادن، یک مافیا هست. و می‌بینم فقط امین هست. خب تو می‌شی مافیا در سیستم من. چون اون رای ارجحه برام.

البته اون پستا چون خواستم قبل 12 بخش عمده‌ش ارسال بشه، جمع‌بندی هم داره. تیکه تیکه نوشتم که به محدودیت نخورم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
پویا

می‌دونم. من که نمی‌دونم کی پرسیدنش. ممکنه شب 2 پرسیده باشنش. نه؟ تو می‌دونی کِی پرسیدنش مگه امین؟:دی
چون من گفتم نمی‌دونم کِی پرسیدنش.

یعنی چی؟ تیر پلیس با یک روز تاخیر اصابت می‌کنه. یعنی اگر چاوش با تیر پلیس مرده باشه، شب سوم پرسیده شده. و یک حالت دیگه هم اینه‌که همین دیشب پرسیده شده، و بعد از اطلاع پیدا کردن، قبل از این‌که تیر پلیس بخوره فدا کرده باشه خودش رو. که من گفتم دومی احتمالش خیلی کمه.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین