برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
مهدی

مهدی من با خیلی از جاهای پستت موافقم عملاً به جز 1 مورد.

- پویا بنظر من فرقه نیست. یکی از این سه حالت محتمل تره: بیگناه/مافیا/وکیل
حالا چرا؟

1. بنظرم نوع درگیری پویا و هادی دو تا خصیصه داره. اولاً که بنظر تصنعی نمیرسه. دوماً بنظرم اگر هم تیمی بودند قطعاً پویا بهتر میتونست این شرایط رو مدیریت کنه تا اعدام قربانی در آخرین فازهای قبل سرعتی انجام بشه نه زودتر. این احتمال جذب بیشتر رو برای تیمش بصورت پلکانی بالاتر میبرد.

2. رای فاز قبل پویا به چاوش بنظرم رای محکم و استواری نیست. نتیجه: 3 حالت میتونه با توجه به سبک بازیش محتمل تر باشه: 1. اگر فرقه بود و تشخیص داده بود چاوش گناهکار و مافیاست، رای رو خیلی قاطع تر میداد و اعتبار هم میخرید برای خودش. 2. اگر بیگناه باشه، کاملاً ممکنه عدم قطعیت در اون رای حاصل تردید پویا باشه. 3. اگر وکیل باشه با این کار هم اعلام شک کرده به یک گناهکار، هم اگر چاوش به دفاعیه میرفت، پویا کاملاً مبرا میشد از عدم اولویت دادن به چاوش و اعدام گناهکار چون گفته چاوش براش نسبت به اون دو نفر در اولویت نیستند. بنابراین من بیشتر حس حمایت از چاوش رو برام داشت اون رای، تا اتهام قطعی و تلاش برای اعدام چاوش.

بنظر من به دلایل بالا پویا باید یکی از بین بیگناه/مافیا/وکیل باشه و احتمالاً فرقه نیست. این فاز من خودم خیلی نسبت به وکیل بودنش مشکوک شدم، ولی باید بیشتر دقت و بررسی کنم.

ببین من خب احتمال پررنگ ذهنیم رو گفتم، این هم از ابتدای بازی برام ایجاد شده، چیزی نیست که صرفا الان بگم. اما خب به چیزایی که گفتی هم حتما فکر می‌کنم، صرفا نظراتم رو اگر در مورد دلایلت بگم:

۱- پویا اگر بخواد با هم تیمی‌اش درگیری داشته باشه، معلومه یه جوری این کار رو صورت می‌ده که تصنعی به‌نظر نرسه. اگه بخواد از ماکزیمم پتانسیل استفاده کنه و درگیری هم داشته باشه خب شدنی نیست این. اما منطق حرفت رو به طور کامل زیر سوال نمی‌برم، با این‌حال تا قبل از این فاز و اعلام‌نظر قاطع پویا در مورد هادی، هادی به گزینه اعدام تبدیل شده بود از نظر بازی. ولی قابل بحث و تامل هست صحبتت.

۲- ۱- می‌تونه تشخیص نداده باشه البته. یا اگر هم داده، با احتمال زیاد و قطعی نداده. ۲- درسته. ۳- درسته.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
مهدی و محمدحسین

فرقه های ذهنیتونو بگید لطفا

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
اول از همه من یه چیز بگم در مورد کسانی که با توجه به رای‌ها شک گناهکاریشون بالا میره بعد برای دفاع از خودشون مثلا میگن من فرقه بودم فلان کار رو میکردم، اگر مافیا بودم به فلانی رای نمیدادم و اینا ، این حرفاتون درست میتونه باشه و احتمال داره ولی تجربه نشون داده تو ادوار مختلف چنین کارایی کردن برای دفاع از خودشون، در اکثر موارد هم دیدیم گناهکار بودند.
پس بی‌گناه‌ها لطفا به چنین پست‌هایی دقت کنید و سریع گول چنین حرف‌هایی رو نخورید، چون همه که در یه سطح نیستیم اونایی که سطحشون بالاتره با چنین حرفایی خیلی راحت میتونن خودشون رو از اعدام دور کنند، بعضی چیزا واقعا به ذهن بعضیا نمیرسه ، نمونه بارزش نخ کلفت آرش که چند تا تحلیل رفت بنده خدا ترسا هم مونده بود :)) من واقعا منظورم شخص خاصی نیست کلی دارم میگم ، کلا حواستون به همه چی باشه.

اگر مافیا در بازی باشه حتما سناتور داره و بقیه نقش ها (حتی پدرخوانده ) می تونه باشه یا نباشه و اگر فرقه در بازی باشه، حتما استاد اعظم و قربانی داره.
پویا جان به نظرتون اینکه گاد گفته حتی پدرخوانده میتونه باشه یا نباشه ، به نظر شما چند درصد احتمال حضور پدرخوانده هست ؟! بقیه دوستان هم هر کسی خواست میتونه احتمالش رو بگه.

ارش و چاوش یاکوزا و مزدور بودن، گاد هم کلا علاقه زیادی به سوپرایز داره ، به نظر من تو بازیکنای سطح بالا دنبال سناتور نباشیم :دی سید بندی بازیکنا رو اصلا لحاظ نکنید در انتخاب‌هاتون ، هر کسی میتونه سناتور باشه پس حواستون قشنگ باشه به این موضوع، این نکته‌ای بود که به ذهنم رسید و گفتم اعلام کنم.

این‌که به‌ش رای بدید و اگر اعدام شد باهاش اعتبار بخرید. یا باهاش دعوا داشته باشید در بازی. :-؟
اگر با رای دادن بخوان اعتبار بخرن ، پویا رامتین سعید و محمدحسین بهش رای دادن ، پویا جان چرا همه جا هستی :دی بقیه افراد رو باید ببینیم با چاوش درگیری داشتن و از کٍی بهش مشکوک شدن که اینم نکته خوبی میتونه باشه برای بررسی کردن که در ادامه بازی بدردمون خواهد خورد. هر کسی تارگت‌های خودش رو داره ، برای من مثلا این افراد گزینه‌های مافیایی من نیستند ولی برای فاز‌های پایانی شاید بدرد بی‌گناه‌ها بخوره.

با امین موافقم. احتمال زیادی نمی‌دم که همه اعضای مافیا آرشُ بذارن اولویت 3 یا 4. ولی یک مافیا تو اون اولویت‌ها هست از دید من.
با این جمله پویا موافقم که یک مافیا میشه تو اولویت‌ها پیدا کرد حدااقل.

این‌هارو می‌شه با تقریب خیلی زیادی از مافیا بودن مبرا کرد به‌نظرم الان.
مهدی
اینکه گفتی ارش باهاشون بحث داشته و تلاش برای اعدام کرده و اینا و این افراد رو از مافیا مبرا کردی رو نمیشه قطعی دونست، من چون با آرش یار بودم ادوار گذشته میدونم که با یاراش هم بحث جدی میکنه که شک کمتر شه نسبت به اونا ، من کاری به این اسامی ندارم در کل گفتم که چنین چیزی لزوما درست نیست.

دوست دارم اگر بی‌گناهید به این پست فکر کنید. جوابی لازم نیست بدید و اصلا بهتره جواب ندید. فکر کنید ببینید پویا چیه اگه گناه‌کار می‌دونیدش. بعد ببینید از اول بازی تا الآن، چقدر شبیه اون نقش بوده. همین.
پویا
پویا جان اخه نمیشه اینو ملاک قرار بدیم، هر پلیری جدا از نقش اصلیش میتونه یه نقش دیگه رو برداره طبق اون بازی کنه که از این کارا مثلا ارش خیلی خوب بارها انجام داده ، شما هم طبیعتا میتونی این کار رو خیلی راحت انجام بدی، من اصلا کاری به بی‌گناهی و گناهکاری شما اینجا ندارما، دارم کلی میگم که طرف میتونه جدا از نقشش بازی کنه یه نقش دیگه رو، درسته آخرش لو میره ولی عده کمی شاید بتونن خیلی خوب نقش بازی کنند .

در مورد محمد رضا نظرم رو بگم، با بازی این دورش کاملا مشکل دارم ، اوایل بهش فرصت دادم اگر بی‌گناهه خوب بازی کنه ولی هیچی ندیدم ازش، احتمال بی‌گناهیش دیگه برام خیلی پایینه. یجا اوایل بازی یادمه گفت با لپتاپ باید پست بدم و اینا فکر کنم (امیدوارم که اشتباه نکرده باشم) ولی محمد رضایی که من میشناسم با گوشی اکثرا پست میده، بعد یادمه ادواری که گناهکار بود همیشه اخر فاز میومد پست میداد ، در کل ممرضا رو گناهکار میبینم و یکی از گزینه‌های خوب برای اعدام هستش.

چرا پستت منفی بود رو یه بار دیگه تو همین جوابت واسم تایید کردی دلیل منفی بودنت و تارگت بک زدن من شک کردن و تارگت زدن تو نیست دلیلش اینه که حرف تو دهن من میزاری
عماد
چه حرفی من تو دهن تو گذاشتم ؟!!

من شاید مشکلم اینه منظورم رو خوب نمیتونم برسونم ، حالا امین شهر بشه با امین شهره فرقش زیاد نیستا ، اونجوری که بازی داشت پیش میرفت امین شهر شده بود، به خاطر این موضوع میخوای بگی یاسین منفیه خیلی مسخره هست خیلی .

بازم منظور من رو متوجه نشدی، خیلی بحث بیخودی رو پیش کشیدی ، البته ببخشیدا ، الان از هر کسی تو بازی هست بپرسی این حرفا رو داری میزنی که یاسین بشه منفی ، قبول نمیکنه حرفات رو ، من که اصلا برام قابل قبول نیست.

ایراد بعدی تو نوشتی عماد خودش رو بیگناه بازی قلمداد میکنه و این رو منفی جلوه دادی
منظور من این بود هر کسی میتونه ادای بی‌گناه ها رو در بیاره پس دلیل نمیشه کسی بگه بی‌گناهم یعنی بی‌گناهه؟!! اینم یعنی سخته درکش ؟! :دی
عماد من و تو انگار حرف هم رو متوجه نمیشیم ، من اگر تو رو میخواستم منفی جلوه بدم که هر فاز بهت رای میدادم؟!! چی میگی جدا ؟ :)) بیخیال شو یه سوتفاهم پیش اومده.

ضمنا یه نکته که الان تو بررسی پست هاش به چشمم خورد...تو توی پست 112 در صفحه 6 بازی درست بودن حرف من رو تایید کردی بعد تو پست 189 خطاب به رامتین گفتی این تناقض رو دیدی نظرت چیه؟سفید بوده برات خاکستری شد؟
خب مگه دروغ گفتم ، تناقض داشتی دیگه ، چرا میزنی زیرش ؟! :دی

تویی که خودت با من اینتراکشن داشتی و اون پست رو دیده بودی چرا به اصطلاح تناقض(که نیست و توضیح دادم) رو ندیدی و پیگیر نشدی ... حالا اصلا میگیم ندیدی و از چشمت پریده الان که دیدی چرا خودت راجع بهش نظر نمیدی؟تو قبلا راجع به اون پست من نظر دادی تو پست 112 الان تناقض دیدی چرا خودت نظرت رو راجع به قضیه نمیگی و سعی میکنی از دیوار رامتین بالا بری
دیوار رامتین چی آخه، وقتی رامتین اشاره کرده ، منم تاییدش کردم اونم حرف من رو قبول داشت ، الان دقیقا مشکلت چیه جدا ؟! :دی اگر رامتین قبول نمیکرد اره میگفتم منم اشتباه کردم، خب رامتین تایید کرد دیگه.

مجموعه تمام این نکاتی که گفتم باعث میشه تو منفی باشی یاسین جان و قضیه چون تو تارگت زدی من تارگت زدم نیستش هرچند قبلا هم مشخص بود
ببین الان دلایل منفی شدن رو ببین که گفتی ، باور کن اونا اصلا دلیل منفی شدن برای یه گناهکار نیست و واقعا مسخره هست، دقیقا همینه که من تارگت زدم تو هم سریع زدی با این دلایل الکی، اگر منطقی بود قبول میکردم، بچه ها من رو خوب میشناسن ، من این چیزا رو سخت قبول میکنم در مورد خودم.
ببخشیدا سخت جواب دادم ولی لازم بود چون این چیزایی که گفتی اصلا دلیل خوبی برای منفی کردن من نیست.

دومی هم مشکوکش چیه؟ در جواب هادی هست که به قول خودش قصد داره منُ بندازه بیرون، گفتم بیرون نمی‌رم و هستم به امید گاد.
مشکوکش رو نمیدونم گاد اجازه میده یا نه ؟! حالا بگذریم بعد اگر گاد اجازه داد میگم :دی خب بیرون نمیرید و هستید که اوکیه ما از حضورتون استفاده میکنیم :گل::دی

یه چیزی هم در مورد رضا بگم ، شاید رضا مافیایی باشه که بخواد نقش قربانی رو بازی کنه و کسی بهش رای نده و بمونه تو بازی ؟!! بعد از پست پویا یدفعه به ذهنم رسید در مورد رضا، دیگه اخه اینجوری رفتار کنه که همه بگیم قربانیه خیلی ضایع نیست ؟!!

تا اول صفحه ۲۸ خودم رو رسوندم.

پ.ن: انصافا سرعت پست‌هاتون خیلی زیاده، من نمیتونم خودم رو برسونم :( بابا ارومتر برید جلو ، چشام درد گرفت انقدر پست خوندم...
یه ذره استراحت کنم و ادامه بحث ها رو بخونم ، رای هام هم با توجه به تحلیل فاز دیشب و اولویت آرا این افراد خواهند بود که به همشون مشکوکم...
محمد امین ، امین ، عرفان و پویا ، این ۴ نفر هم که در پست ۴۶۶ توضیح دادم.
محمدرضا رو که الان گفتم، رضا هم که یکی از مشکوکین بازی هستش برام...

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام. غروب زیباتون به خیر :دی

از بعد پستم چند تا پست داده شد که از نظرم مهمترینش، پست مهدی در مورد هادی بود. خیلی خوب بود.

در مورد گزینه های اعدام هم چیز مهمی اتفاق نیفتاد. پس الوعده وفا:

محمدرضا
امین
رضا
محمد امین

در مورد رضا احتمال قربانی بودنش هم هست. باید بیشتر فکر کنم و بیشتر بررسی کنم و پستای بعد هم بیشتر بخونم (البته بعد از اتمام فاز) اگه بره برای دفاع، اینو توی اولویت لحاظ میکنم.

- - - Updated - - -

نظرتون رو راجع احتمال قربانی بودن رضا بگین.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
مهدی و محمدحسین

گفتم که، هادی و پویا.

جز این‌ها هم بقیه برام احتمالشون در یک حده تقریبا. یا اینکه کسی به طور شاخص نیست که بخوام اعلام کنم. صرفا محمدحسین احتمالش از بقیه کمتره که اونم به این دلیل که تا اینجا بی‌گناه‌ترین بازیکن غیر از خودم می‌دونمش.

رای:
محمدامین
عرفان
پویا

شاید در ادامه یک نفر رو به این‌ها اضافه کردم.

محمدرضا بازی این فازش بهتر بوده، حداقل جزو ۳ گزینه اولم نیست درلحظه. اما دارم بهش فکر می‌کنم همچنان. رای‌هاشم می‌بینم. رضا و فری هم که کلا نیستن، عملا قابلیت بررسی از آدم گرفته می‌شه با این شیوه.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
یاسین

من اونجا که نوشتم مجموع اینا باعث میشه تو منفی بشی منظورم همون پست قبلیت بود بیشتر تا خودت به طور کلی این رو من در ادامه پست نوشتنم رعایت نکردم کامل :دی

در رابطه با اون قسمت امین شهر هم مخالفم...دیدی که بازی جوری پیش نرفت که پویا امین شهر بشه و اصلا به صلاح هم نبود و نیست این قضیه بنا به دلایلی که گفتم قبلا

((منظور من این بود هر کسی میتونه ادای بی‌گناه ها رو در بیاره پس دلیل نمیشه کسی بگه بی‌گناهم یعنی بی‌گناهه؟!! اینم یعنی سخته درکش ؟! ))

من این منظور رو ازت برداشت نکردم :دی لطفا یکم واضح تر بنویس وگرنه این چیزی که الان داری میگی بدیهیه :دی

در کل طبق حرف خودتم بیشتر همون سوتفاهمه و حله :دی

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
سوال، آدمی که به قول خودش خیلی کم به افراد اعتماد داره و طبیعتا روی این قضیه هم حساس هست، چطوری در طی یک فاز اعتمادش نه تنها کامل از بین می‌ره، بلکه دو نفر از لیستش معتمدینش رو می‌بره در لیست سیاهش. چه فعل و انفعالی در ذهنت و تحلیل رای‌هات رخ داده که به اینجا رسیدی؟ و اینکه هم امین، هم عرفان، دو اولویت اولشون دقیقا مطابق با دو اولویت اول خودت هم هست. این چه تحلیل رایی هست که اونا رو که مشابه با تو فکر کردن، از لیست معتمدین میاره مستقیم در لیست مشکوکین؟ مثلا اگه رای ۴ دادن به آرش مشکل و ایراد هست، چرا مثلا پویا برات در لیست مشکوکینت نیست؟
مرسی از مهدی که نکته خیلی خوبی در مورد محمد امین پیدا کرد.
پست ۵۵۶ مهدی رو هم حتما بی‌گناه‌ها بخونید، خیلی خوب بود.

وقتی به یه شهروند رای خروج میدی یعنی داری بد بازی می کنی از نظر من
اینو باید به خودت بگیا :دی مهسا رو بعد پویا گفتی گزینه دیگه گناهکاری که بهتون معرفی میکنم :دی
البته منظورت میدونم خودتی که ما شهروندا بهت رای ندادیم :دی

در مورد فرقه اکثرا نظراتشون رو گفتن، واقعا سخته تو این شرایط پیدا کردن فرقه ولی امیدوارم که فرقه رو هم پیدا کنیم...

خب خدا رو شکر خودم رو رسوندم و پست‌ها رو خوندم. در مورد گزینه‌های مشکوکم به جمع بندی برسم، رای ام رو خواهم داد در پست بعدی.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
رای صدرا:
رضا
محمدرضا
یاسین

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
محمد امین
پویا
عرفان

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
سعید

مهدی و محمدحسین

سعید تشخیص فرقه واقعاً سخته. نمیدونم. مکانیزم ذهنی خودم بیشتر حذف گزینه و بررسی احتمالات بین موارد مشکوک خودمه. این پست تقریباً چنین چیزیه.

من چندتا نکته که تا اینجا دستگیرم شده یا موضع خودم در بازی هست رو سریع بصورت موردی میگم:

- در مورد رضا بنظرم یه مقداری باید احتیاط کرد. میل به اعدامش دو فازه بصورت تصاعدی و غیرعادی رفته بالا. من هنوز درک نکردم چی شد.
- با جمع بندی هایی که از بحث پویا و مهدی در مورد هادی حاصل شده موافق هستم، و دیگه به احتمال بالا هادی بیگناه/قربانی هست. حداقل تا قبل از فاز سرعتی قطعاً باید بمونه داخل بازی.
- طیفی از بازیکن ها هستند که بدلیل رای یا روند بازی، برای من مشکوک هستند. امین، پویا، رضا، محمدامین، عرفان، محمدرضا.

امین

- با آراء و اولویت های امین در فاز قبلی خیلی مشکل دارم. فارغ از اون، در طول بازی بنظرم با اینکه حضور داشته و این اواخر هم بیشتر در متن بود، اتهامات اش سمت و سو دار بنظر میاد. در مورد قربانی بودن/نبودن اش نمیشه نظر قطعی داد چون امین هست و ممکنه جوری بازی کنه که شبیه نقش نباشه، منتهی لااقل تصویر و الگوریتم بازیش تا اینجا شبیه نقش قربانی نبوده. احتمال قربانی بودن: 10%.

پویا

- پویا بنظر من احتمالاً فرقه نیست و دلایل ام رو در پست قبلی گفتم. گر چه صحبت های مهدی قابل تامل بود و نمیشه هیچ احتمالی رو رد کرد. فعلاً بیشتر بخاطر رای هاش احتمال مافیا/وکیل رو بیشتر میدونم. پویا بازیکن متبحریه و کاملاً ممکنه نقش رو طوری بازی کرده باشه که نشه تشخیص داد، ولی اگر بخوام تصویر و الگوریتم بازیش رو در نظر بگیرم شبیه نقش قربانی نبوده در نظر من لااقل. این مسئله که فرقه بودنش به دلایل قبلی هم از نظر من احتمال کمتری داره، بنظرم مجموعاً احتمال قربانی بودنش رو به زیر 5% میرسونه.

رضا

- از فاز قبلی تقریباً احتمال بیگناهی رضا با شدت خوبی کاهش پیدا کرده. گزینه های ثابت اعدام، و میل به اعدامی که برای خودش دارم حس میکنم بهم میگه 50% فرعی، 50% قربانی.

محمدامین

- محمدامین متن بازیش، و رای اش مشکوکه. منتهی یه حالت وسطی داره بازی میکنه که نمیفهمم از روی گناهکاریه، یا از روی بیگناهی یا فرعی بودن. من میل به اعدام چندانی ازش ندیدم، منتهی بنظرم اگر قربانی باشه به طرز عجیبی خطرناکه چون از اون بازیکن هاست که نمیشه داخل این نقش تشخیص داد اصلاً میل به اعدام داره یا نه. درصد واقعاً نمیتونم براش بدم ولی شاید 20%. ولی باز از روی این ترسی که گفتم، اولویت سوم من خواهد بود.

عرفان

- عرفان روند بازیش خوب نبوده، و فکر کنم خودش هم این رو بپذیره صادقانه. از پست آخرش حس صداقت گرفتم البته و فعلاً بهش رای نمیدم. در صورت گناهکار بودن هم، بنظرم اتفاقاً نقاط احساسی بازی عرفان میتونه با نقش قربانی سازگار باشه که همین هم دلیل خوبیه که فعلاً از رای صرفنظر کنم. حدود 30%.

محمدرضا

- هنوز فعالیتش کافی نیست، ولی از وقتی وارد بازی شده نسبت بهش مثبت تر شدم فعلاً. از دفاعیه قبلی هم من لااقل حس میل به اعدام نگرفتم. اگر گناهکار باشه بنظرم زیر 30% شبیه قربانی بازی کرده. فعلاً رای نمیدم.

فعلاً با توجه به نتایج بالا:

امین
پویا
محمدامین

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آقا من الان وسط تولد بودم دیدم ساعت تقریبا ۹ شده و حواسم نبود. اومدم دوباره با گوشی پست ها رو خوندم. یه چنتا چیز بگم. اولا من بعد دور ۱۱ و صحبت های مهدی تو تحلیل، کاملا قبول دارم که بیگناه باید دل بسوزونه و وظیفه بیگناهه که خودش رو سفید کنه و احساس مسئولیتش رو نشون بده. من یه پله فراتر از اون هم رفتم، که هر کی بیشتر فعالیت کنه و زحمت بکشه برای بازی حتی اگه منفی باشه، بیشتر لایق برده. یعنی به عنوان مثال تحلیل های رای مهدی باعث می شه حتی اگه گناهکار باشه، از من بیگناه بیشتر لایق برد باشه و اگه در نهایت من اعدام شم و مهدی اعدام نشه (مهدی مثاله) اعدام شدن کاملا حق منه و نشدن کاملا حق مهدی اعدام نشدنه. و اگر در نهایت یه بیگناه به این نتیجه رسید که من مثبتم با توجه به حس یا چیز دیگه ای، در واقع از مسئولیت خودش داره پاش رو فراتر می ذاره و بیشتر زحمت می کشه. چون بخش مسئولیت من هم داره جبران می کنه. من از همه بیگناهان بازی عذر می خوام که کم بودم و امروز عملا نتونستم گناهکار یابی کنم. همین.
.....
چیزایی که تو یه دور خوندن یادم مونده دارم جواب می دم. اگه چیزی رو جا انداختم بهم بگید.
مهدی
یکی اینکه توضیح دادم که من تا قبل این دور تجربه این رو نداشتم که یه همچین اتهامی واقعا درست باشه. یعنی آره من بخاطر این حرف آرش بهش شک کردم اما بعدش که گفت صدرا بی احتیاط تره و مثل مزدور نیست، من همونجا خواستم بحث رو باهاش ادامه بدم صرفا ببینم خودش واقعا این حرفی که زده رو باور داره یا نه. و الا همونجا گفتم ممکنه این تو فکرش باشه و این اتهام من به جای خاصی نمی رسه و در نهایت باید مزید بر علت بشه، نه علت مستقیم برای اعدام. و در ادامه اون توضیح دادم که بازی آرش حس بدی بهم نمی داد و خیلی توی اتهام هایی که به دیگران وارد می کرد با من مسیرش یکی بود.
راجع به خوشحالی هم بگم. ببین آرش اعدام شد، و درسته که من در رایم اشتباه کردم و اولویت آخر دادم. اما بخش خوشحالی من بخاطر این بود که در اتهام های اولیه ای که وارد کردم (که این فاز هدفم یادگیری و پیاده کردن این بود) دو تا آدمی بودن که واقعا اتهام هام وارد بود و به ناخداگاهشون بر می گشت. و الا بندری دارم نمی زنم بخاطر اینکه الان به خاطر اولویتم بهم شکه.
راجع به سیاه شدن عرفان و امین، بخاطر رای هاست و الا تا همین فاز قبل مشکلی باهاشون نداشتم و حس خوبی هم داشتم به بازیشون. چرا پویا نیست تو شک های مافیام، بخاطر اینه که تو ذهن من آرش، چاوش، پویا و یک یا دو نفر دیگه بالانس نیست. احساس کردم زیادی قوی می شدن.
ترسا
آره ترسا، بر اساس چیز هایی که الان گفتی، می فهمم که بهم شک داشته باشی. مسئله اینه که بیشتر افرادی که بعد صحبت هات و دفاعیت راجع به نخ کلفت قانع شدن و براشون منفی نبودی، افرادین که حسی بازی می کنن. من تو حس افتضاحم. برای همین راهی که دارم اینه که یه دلیل منطقی داشته باشم که طرف به ذهنش نخ کلفت برسه بدون اینکه فکر کنه به عواقب حرفش. و خب خودت رو بذار جای من، برات قابل درک نمیشه؟
محمدحسین

حقیقتا من بودم وکیل رو اینجوری بازی می کردم. شاید راه خوبی نباشه به قول تو. ولی با توجه به اینکه با معرفی این افراد در معرض جذبشون قرار می دی، می تونی رو این حساب کنی که ۱ یا حتی دو تا از این افراد احتمال بالا جذب میشن و در نتیجه احتمال بردت با فرقه بالاست. اگه نخوای تنها ببری راه بدی نیست واقعا. حالا با لپتاپ بیشتر توضیح می دم.
محمدرضا
شاید همه حرفات یادم نمونده باشه. اما چنتا چیز رو عمدا یا سهوا در نظر نگرفتی. اولا من نگفتم آرش رو می خواستن جای تو اعدام کنن. من می گم جفتتون رو می خواستن سیو کنن واسه همین همه ممکنه اولویت اول به هادی داده باشن. مثل آرش و چاوش. دوما چاوش من رو سوم گذاشت چون اگه من رو بالاتر از تو می ذاشت مشکوک بود. هیچ کانتکتی با من نداشت و من هم صرفا بخاطر فعالیت زیاد اومدم دفاعیه. همچنین، چاوش می تونست به دلیل اینکه می دونست تیر خورده تنها مافیایی باشه که ریسک کرده و تورو بالا داده تا وقتی مرگش مشخص شد تو سیف تر شی. اولویت دوم دادن تو به آرش هم خیلی قابل محاسبه نیست. چون به من اگه رای می دادی با توجه به اینکه هیچ چیزی راجع به من نگفته بودی و من هم به دلیل مشخصی دفاعیه نیومده بودم که بگی مثلا دفاعیش قانع کننده نبود در روز های آینده برات بد می شد.

- - - Updated - - -

رای به اعدام: امین
عرفان
رضا
ممرضا

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
رای دهندگان:
هادی، رامتین، مهدی، صدرا، سعید، محمدحسین، محمدامین (7 نفر)

افراد معافیت گرفته:
فری و رضا ( 2 نفر)

7 نفر رای ندادن و معافیت هم ندارن

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب من یه پست بدم و در ادامه هم رای اعدامم رو میدم

قطعا به رضا رای میدم چون خیلی مشکوکه این نبودنش و تو بازی که اعدام اجباریه و چند اولویت باید داد چاره ای جز این نیست.

به ممدرضا هم رای میدم چون الان هم که اکتیوتر شده بازم چیز خاصی ازش ندیدم که به بازی اضافه بکنه و تو ذهن من ثابت مونده(متمایل به سمت منفی

به عرفان هم مشکوک هستم شبیه به رضا ولی اون پست اخرش یه مقدار تو ذهنم مثبت ترش کرد چون خودم تو این شرایط گیر کردم و درک میکنم از بازی عقب موندن چ حسی داره برای همین 1 فاز دیگه براش صبر میکنم.
ح
نسبت به فری هم کم کم دارم شک پیدا میکنم...شروع فری برای من یه شروع کاملا مثبت و منطبق با فری بیگناه بود ولی رفته رفته اون حالت پرسشگری و اکتیو خوب بودن (+)داره کم میشه واسم

بازی ممدامین رو درست حسابی بررسی نکردم این فاز ولی رای سوم به ارش دادن به نظرم جالب نبوده...اگه ممدامین مافیا باشه خیلی حالت تیپیکالی میشه تو ذهن من

رضا
ممدرضا
فری

رایم به فری یه جورایی پرت حساب میشه ولی از فاز بعدی اگه عمری باشه ممکنه دیگه اینطوری نباشه.

- - - Updated - - -

اینم اضافه کنم اگه زنده باشم فاز بعدی میخوام یه بررسی روی بازی امین و ممدامین داشته باشم...به این 2 عزیز کمتر توجه داشتم

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام به دوستان و دشمنان.

در مورد این‌که تعطیلات خود را چگونه می‌گذرانم بگم که متاسفانه ظاهرا به کرونا مبتلا شدم و الان حدود ۲ درجه هم تب دارم. :)) به همین خاطر بر من ببخشید که سعی می‌کنم مختصر پست بدم چون سخته الان به مانیتور نگاه کردن.

پویا

فرض کن به نظر من بازی امین به گناه‌کار نمی‌خوره اصلا. ولی تو آرا نظرم اینه که بین افرادی که اولویت 4 به فلانی دادن، یک مافیا هست. و می‌بینم فقط امین هست. خب تو می‌شی مافیا در سیستم من. چون اون رای ارجحه برام.

این جمله‌ای که گفتی واقعا حس بدی داشت. تو خودت در دفاعیه‌ت همه‌ش گفتی به کلیت بازی من نگاه کنید و این‌ها. بعد در مورد قضاوت بقیه چنین چیزی می‌گی؟ این تناقض نداره با چیزی که خودت داری درباره‌ی خودت ازش دفاع می‌کنی؟
ضمن این‌که بر عکس بازی من احتمال مافیا بودن تو رو بالا می‌دم. به خاطر رای به چاوش در فاز قبلی، در کنار رای آخر به آرش.

رامتین

آقا من اصلا کاری ندارم که پات تو یک کفشه. :)) منتها اصلا خوندی چیزی که راجع به چاوش گفتم رو؟ چاوش اگر با تیر پلیس مرده باشه، یک شب قبل از شب مرگش خبر داشته که شب بعدی می‌میره و نقشش اعلام می‌شه. هم‌تیمی‌هاش هم می‌دونستن. سر همین کاملا محتمله که یکی مثل پویا بره باهاش دعوا کنه و رای هم به‌ش بده. سر همین هم داری می‌گی مافیا نیست اصلا. تو بدونی یارت فردا شب نقشش قراره اعلام بشه، چی‌کار می‌کنی؟ نمی‌ری به‌ش رای بدی یا یک بحثی باهاش درست کنی؟ بحث پویا با چاوش چه‌قدر جدی بوده جز این‌که حس بی‌گناهی نمی‌ده؟ پویا به چه کس دیگری جز چاوش که نقشش قرار بوده اعلام بشه، از روی حس رای داده؟

محمدحسین

امین وقتی گفتی دیگه به احترام خون شهید خلفی خودم رو رسوندم :دی
امین مگه من ادعا کردم که باید بهم اعتماد کنند یا نکنند؟ هر کدوم مستقلاً از متن بازی من میتونند من رو قضاوت کنند. اگر بنظرشون بیگناه باشم اعتماد میکنند اگرم نباشم نمیکنند. ضمن اینکه ممکنه بنظرشون بیگناه هم باشم و دلشون نخواد بهم اطمینان کنند چون تشخیص خودشون متفاوته. ولی چرا من نباید نظر خودم رو بهشون بگم؟ ایراد این قضیه رو متوجه نمیشم.
تو فاز پیش سر چنین مسئله ای به من رای دادی امین. آخه چه فرضیه گناهکاری از این بیرون میومد که بابت اش به من رای دادی؟ اگر حتی خودم رو بگذارم توی ذهن تو و بگم باشه از نظر من این مشکوکه، یعنی هیچ چیز دیگه ای مشکوک تر از این تو بازی نبود که بررسی کنی؟ فقط اون اتهام به مهسا، بعد عرفان، و بعدش این؟
گیر من به‌ت سر این بود که داشتم می‌گفتم توی پستت خودت رو بی‌گناه نگرفتی. این گیر اصلا کمی نیست واقعا. دور دهم سر همین به مهدی رای دادم. فکر کنم تو درست حساسیت من رو نفهمیدی. تو گفتی بی‌گناهان نباید باهم درگیر بشن بعد گفتی اما با تو اشکالی نداره درگیر بشن. این تو سیستم من یعنی خودت رو بی‌گناه نگرفتی.
اما یک نکته‌ای برام پیش اومد. مگه نقش عرفان رو می‌دونی تو که این‌طوری راجع به‌ش می‌گی؟ الان عرفان از نقش‌های باقی‌مونده اگر مافیا باشه می‌تونه سناتور یا پدرخوانده هم باشه. تو که این‌طوری گیر من به عرفان رو می‌ذاری کنار - عجیب اینه‌که تو گزینه‌های رای خودت هم بوده - مگه می‌دونی قراره چی اعلام بشه که باهاش داری گزینه‌هایی که من به‌شون گیر دادم رو قضاوت می‌کنی؟ :))

ترسا

دلیل حس خوب داشتنم به آرش این بود که منطقش به من می‌خورد واقعا. یک نفر وقتی گیرهایی می‌گیره که از نظرم منطقی می‌تونه باشه خب حسم به‌ش مثبت می‌شه دیگه. شاید جایی که باید بیشتر به‌ش مشکوک می‌شدم نوع بحثش با فری بود. که من دقت کافی نداشتم اون موقع.

پویا

به این فکر کنید که چقدر محتمله من و آرش و چاوش و یه بازیکن دیگه (طبق بالانس خودم 4 نفر) مافیا باشیم و پویا بازی روزش به شکلی که دیدید باشه. به این فکر کنید که اگه خلفی نقشش همونه و مافیا زده‌ش، چقدر ممکنه من زده باشم؟ به آرا از این نظر فکر کنید که چقدر ممکنه من مافیا باشم و چاوش یاکوزا، آرش با اون شرایط مرزی بیاد دفاعیه و بگه منُ اولویت 3 هم نذارید. بذارید 4.

چاوش و آرش هر دو با توجه به نقش‌های اعلامی‌شون ضدپرسش نبودن. بازیکن‌هایی هم هستن که امکان پرسش‌شون زیاده. و بالاخره ممکن بوده کاملا که یک‌جایی نقش‌شون بر ملا بشه با مرگ در شب. حالا توضیح بده که بازیت چه فرقی می‌کرده در اون صورت؟ نمیای باهاشون تیمی بازی کنی که. بعد که نقش‌شون معلوم بشه، لو می‌ری این‌طوری.

وقتی هم آرش، هم چاوش با نقش‌های اعلامی‌شون معلومه ضد پرسش نبودن، و ممکنه بوده با تیر پلیس بمیرن و نقش‌شون بر ملا بشه، چه نوع دیگه‌ای می‌تونستی بازی کنی؟ باهاشون تیمی بازی می‌کردی که لو می‌رفتی راحت. :دی
در مورد استاداعظم حق می‌دم شک‌تون بیشتر باشه. به این فکر کنید که پویا که همیشه خودش نقششُ انتخاب می‌کنه، چقدر احتمال داره بیاد نسخه ضعیف جادوگر خبیثی که خودش بهترین بازی گناه‌کاریش می‌دونه‌ش دوباره برداره؟ که به چی برسه؟ به فرض برداره، میاد تو بالانس بنویسه استادوقربانی؟ به فرض بنویسه، بازی من تیمی بوده؟ ممکنه بگید تو تیمی بازی نمی‌کنی. باشه، یار که دارم. یارام کیا هستن؟ قربانی کیه؟

یک مغلطه ریز داشتی این‌جا. وقتی می‌گی شاید تیمی بازی نکنی، چطوری دیگران می‌تونن یارهات رو تشخیص بدن که داری به عنوان دفاع از خودت چنین چیزی می‌گی؟ یا تیمی بازی می‌کنی و می‌شه یارهات رو تشخیص داد، یا تیمی بازی نمی‌کنی و نمی‌شه یارهات رو تشخیص داد.

عرفان

فاز عصبانیتی که زدی روش هم برام پوینت منفی داره حقیقتا. چون گیر من به‌ت تکراری نبوده و هر بار مورد جدیدی پیش اومده در پاسخت. زمان ورودت به بازی و رای‌هات مشکل داره. جوابت به ایراد من هم مشکل داره. خلاصه‌ش هم بگم اینه‌که من از عرفان پرسیدم فلان کار چطوری از ذهن بی‌گناه بر میاد، عرفان در جوابش چیزی گفت که مشخصا در لحظه‌ی دادن اون پست ازش لم نداشته (بعدا هم خودش تایید کرد این رو) و گیر من الان به‌ش اینه‌که اگر واقعا بی‌گناهی باید دلیلی که اون لحظه براش داشتی رو می‌گفتی، نه بری بعدا براش دلیل پیدا کنی. در کل جواب خاصی فکر نکنم بتونی بدی به چنین چیزی. تنها چیزی که ممکنه تعدیلش کنه بازیت هست در طول فاز و رایت. که ببینم چی‌کار می‌کنی.

محمدامین

با توجه به چیزهایی که تا الان خوندم و تحلیلی که از رای ها می کنم، مشکوکترینام رضا، امین، عرفان و محمدرضا ان. حالا جلوتر ممکنه تغییر کنه.

الان چرا من که فاز قبل به‌م حس مثبت داشتی، شده‌م گزینه‌ی مشکوکت و پویا هم که شرایطش دقیقا مثل منه، توی مشکوکینت نیست؟ یا از روی رایم داری به‌م مشکوک می‌شی که پویا هم باید باشه، یا چیزهای دیگه که بگو از دیروز به امروز چه چیزی تاثیر به این زیادی داشته؟

هادی

تو چرا دیگه جواب من رو ندادی؟ رایت هم خوبه. :دی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
من بیرونم و احتمالا تا ده هم به خونه نرسم
در مورد فرقه با مهدی موافقم و اون احتمال قربانی بودن هادی کم نیست
ولی برای پویا من هنوز شک مافیام بهش زیاده نسبتا
برای رای هادی که قطعا حذف میشه از گزینه ها
برای بقیه همون گزینه هایی که اول فاز برای مافیا گفتم رو رای میدم
امین
پویا
عرفان
محمد امین

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
رای محمدحسین، محمدرضا و محمدامین عالیه. این‌جا مخصوصا محمدامین خیلی جالبه رایش.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
مهدي

مشخصا راي ندادن هادي ب پويا مشكوكترس كرد منو اون فاز و راي دادم بهش . چطور چيزي تغيير نكرده؟ به سكي از قبل بازي اتهام بزني بعد بباي راي ندي بهش مسكوك نيست؟ من همچنان رو نظرمم كه هادي خودش رو پشت نقاب اون دوري ك بيگناه بود و رامتينو حدس زده برد قايم كرده و اين تناقض رو ازش نميپذيرم و بله طبق نظراتي ك خوندم ممكنه قرباني باشه و اعدامش ب صلاح نيست پس رايمو ازش ورميدارم.

مهدي چرا درنمياري از من؟ چون تو پست اولم غلط كردم گفتم از مهدي جديد خوشم مياد و پستاشو دوس دارم؟ بكش بيرون ديگه چه هيزم تري بهت فروختم دو فازه داري راي ميدي ؟ بله نبودم الانم نيستم و خودمم ناراحتم كه قبول بازي كردم . ولي خب بجز جايگاه رايم اتهامت به من چيه؟ حس بازي بيگناهي نميگيري؟ بابا من يكساله با اومدن به اين كار وقتم محدود شده و اون عرفاني كه همين الانش تو بيشترين پستاي فروم جا داره نيستم! نميرسم اونطور فعال باشم و فقط بخاطر رودروايسي اوندم از دور ده به اينور همه رو ... از من انتظار قبلو نداشته باش ، منم ورژن عوض كردم مث خودت منتهي رو به پايين. از بازيكن هفتادو پنج صدمي اينهمه انتظار زياديه.

يه جواب كوتاه به ترسا ميدم :

نه نميتونستم نگا كنم به پست جوابت وقت نداشتم بعد نوشتن پستم راه افتادم و تا ٢ نصف شب عروسي بودم نتم نداشتم اولويتامم با اس به گاد دادم .
فرق منو تو اينه من دليل وايم يه نخ كلفته تو پست تو! تو دليل وايت اينه عه عرفان چرا به من راي دادي من فك ميكنم راي تيميه راي تو! اينه فرقش الانم راحت باش دوبار بنويس اسممو حتي مرسي.

پستها و احتمالاتو خوندم موافقم كه قرباني اعدام كردن الان ريسكه ولي خب اينكه كي ميتونه باشه جز هادي كسي ب ذهنم نميرسه كه قرباني باشه . من به هادي راي نميدم . ديشب رايهاي رضا رو ديدم و خيلي مشكوكه من كلا به ٤ راي دادن حتي الان حس خوبي ندارم چه برسه به اون شكل رضا يكي از رايهامه مافيا ممكنه فرقه هم همينطور شيطان نه ولي جلاد ملاد ميتونه باشه البته با فعاليتش اونم نه

. ترسا ممكنه يكي از گزينه هاي جذب احتمالي ياكوزا باشه بخاطر دور شدنش از اعدام رايمو خواهد داشت . امين يكي از گناهكارامه . به جايگاه رايش استناد نميكنم چون خودمم همون شوايطو دارم كم و بيش ، شايدم فرقه باشه خلاصه كه امين بيگناه نيست شيطانم خيلي محتمله حتي . من امين بيگناه رو نديدم از اول بازي و در پستاش نسبت ب خودم . حرف تو دهن گذاشتنش و اينكه يجا ديدم تيكه انداخته بود كه " عرفان بنده خدا ميگه ها مافيا ٥ تاس باورش نميكنيم " اين يني چي اصلا؟ كه چه مثلا جو ميدي امين تو بيگناهيش اصلا جو داشت يادتون بيارين!

دليل راي فاز قبلم ب ممدرضا هم بگم كه به اون عمدي اومدنش به دفاع و كهندسي كردنش حس بدي داشتم چون ساطان فريب در راي هست ممدرضا هممون يادمونه رايش به خلفي كه كلا از فرقه مبراشكرد بنابراين من ازون به بعد اصلا اعتماد ندارم بهش ممكنه اين حركتي در مثبت سازي خودش باشه و از دفاعيشم چيزي دستگيرم نشد راستش و اين فازم ممكنه يكي از رايام باشه هنوز تصميم نگرفتم ولي چون ممكنه قرباني باشه علي الحساب به ٣ نفر بالا راي ميدم.

اها اينم بگم كه همه اينايي كه به عارش راي اول دوم دادن خيلي بازي رو گل و بلبل كردن با تحليلاشون . اولا چاوش راي اخر داده بود و اگه بعدا برميگشتن ب رايا خب ياكوزاس براش مهم نيس اون از اون . ولي چرا دو با سه عضو ديگه هم بيان خودشونو تابلو كنن و راي ٣ با ٤ باشن ؟؟ انقد نوب؟ حالا بفرض ارش اعدام نشد و يجايي كه ممكنه اعدام شه اينحوري گله اي لو بره مافيا؟ منم عقيدم اين بود كه مافيا راي ٢ يا حتي ١ هم داده ب عارش و اصلا بعيد نيست مافيايي كه توش چاوش و عارش وجود دارن ازين كارا نكنن و احتمالا همينم به باد داده شون چون اگه از هر كسي ميپرسيدي قبل اعدام كه كي اعدام ميشه يا ممدرضا ميگفت يا عارش! بنظرم مافيا شوكه شده با اعدام عارش و انقدر ساده انگارانه هم نيست كه همه مافيا با اين راي هويدا بشن.

ه فرضم كه باشن اونايي كه راي ارل دوم دادن چرا انقد خوشالن ؟ عزيزم خب يكي از ٣ فرقه اي تو ! يكي از بين شيطان جلاد شغالي تو! نترس سراغ خودتم ميان فك نكن بازي تموم شده ، تازه گزينه جذبياي احتمالي فرقه و جذبي احتمالي ياكوزا بماند! اينو بايد ميگفتم توم مونده بود رايامو ميدم اگه نياز شد عوض ميكنم گرچه فك نكنم برسم ب عوض كردن چون پيك كاريمه الان با زور اينو فرستادم

امين
رضا
ترسا

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
احساس می کنم موج رو منه :|
امین فرق رای من با بقیه چیه؟ پست های من رو خوندی؟

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
محمد امین
پویا
عرفان
امین

با عرض پوزش رای من یه تغییر داده و این رای رو ملاک قرار بدید

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
امین

گیر من به‌ت سر این بود که داشتم می‌گفتم توی پستت خودت رو بی‌گناه نگرفتی. این گیر اصلا کمی نیست واقعا. دور دهم سر همین به مهدی رای دادم. فکر کنم تو درست حساسیت من رو نفهمیدی. تو گفتی بی‌گناهان نباید باهم درگیر بشن بعد گفتی اما با تو اشکالی نداره درگیر بشن. این تو سیستم من یعنی خودت رو بی‌گناه نگرفتی.
اما یک نکته‌ای برام پیش اومد. مگه نقش عرفان رو می‌دونی تو که این‌طوری راجع به‌ش می‌گی؟ الان عرفان از نقش‌های باقی‌مونده اگر مافیا باشه می‌تونه سناتور یا پدرخوانده هم باشه. تو که این‌طوری گیر من به عرفان رو می‌ذاری کنار - عجیب اینه‌که تو گزینه‌های رای خودت هم بوده - مگه می‌دونی قراره چی اعلام بشه که باهاش داری گزینه‌هایی که من به‌شون گیر دادم رو قضاوت می‌کنی؟

امین من که نگفتم گیرت بده یا کمه اصلاً. بنده غلط بکنم در موردت جسارت کنم :دی ولی جواب دادم خب آخه دیگه چی بگم. الان یا متقاعد شدی یا نشدی قاعدتاً. این اصلاً از روی این نبود که من خودم رو بیگناه نگرفتم، بلکه از روی این بود که بهشون حق میدادم داخل بازی نتونند به کسی اطمینان کنند. نمیخواستم از موضع بالا به پایین صحبت کنم فقط. همین. ضمن اینکه قبل تر هم گفتم که دفاع اون 5 نفر از همدیگه برام مهم تر بود. خب الان مشکلت چیه؟ :fp: شاید جدی من خرم نمیفهمم :دی
در مورد عرفان هم خیر بنده مشکلی در ایرادت به عرفان ندیدم، بلکه پرسیدم برآیند بازیت در طول این سه فاز چرا چیزی جز اون موارد نداره. منظورم این بود که چرا ذهنت نمیچرخه توی بازی اصلاً. الان اعتقاد داری عرفان گناهکاره؟ مسئله ای نیست خودم هم بهش مشکوکم همینطور که بالاتر میبینی. سه تا گناهکار ذهنی جدی دیگه رو هم میشه معرفی کنی با دلیل؟ این فاز به کی رای میدی؟

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین