برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
رامتین
میشه برام توضیح بدی با چه منطقی بعد خوندن دفاعیه محمد امین و اون حرفش در مورد مافیا من اولویت اولتم و محمدامین اولویت دوم؟
حالا اون فرضیه هایی که به زور ساخته بود و حرف خودشم نقض میکرد توش بماند
دقیقا دلیل شکت به من چی بوده که اولویت اولت شدم میشه توضیح بدی؟
من از نظرت چیم الان؟

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
ابراز تاسف فایده نداره. واقعا پویا بازیش در راستای بیگناها بود، احتمالا بتونیم از پستایی که قبلا داده کمک بگیریم، سعید هم حیف شد با اینکه خیلی خوب هم بازی نکرد اما بد هم نبود. الان تعداد بیگناها با گناهکارا یا برابر هست، یا کمتر از گناهکاراست. ستون پنجم جذب شده، یعنی حداقل الان سه تا مافیا و دوتا فرقه و یک وکیل احتمالی در بازی داریم. مافیا بند سناتور هم داره که بعید میدونم ازش استفاده کنه، چون تابلو میشن، فقط الان که این پست رو مینویسم نمیدونم تو فاز سرعتی هم میتونه ازش استفاده کنه یا نه ! چون تو فازای آخر برای برد میتونه ازش استفاده کنه. درکل شرایط برای شهر خوب نیست.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
آقا من اصلا کاری ندارم که پات تو یک کفشه. منتها اصلا خوندی چیزی که راجع به چاوش گفتم رو؟ چاوش اگر با تیر پلیس مرده باشه، یک شب قبل از شب مرگش خبر داشته که شب بعدی می‌میره و نقشش اعلام می‌شه. هم‌تیمی‌هاش هم می‌دونستن. سر همین کاملا محتمله که یکی مثل پویا بره باهاش دعوا کنه و رای هم به‌ش بده. سر همین هم داری می‌گی مافیا نیست اصلا. تو بدونی یارت فردا شب نقشش قراره اعلام بشه، چی‌کار می‌کنی؟ نمی‌ری به‌ش رای بدی یا یک بحثی باهاش درست کنی؟ بحث پویا با چاوش چه‌قدر جدی بوده جز این‌که حس بی‌گناهی نمی‌ده؟ پویا به چه کس دیگری جز چاوش که نقشش قرار بوده اعلام بشه، از روی حس رای داده؟

خب دیگه مشخص شد پویا مافیا نبوده و نیازی نیست چندان جوابی بدم. اما بگم که بحث پویا با چاوش از فاز قبلش بود و مشخص بود فیک نبود چون پویا حتی نظرات بقیه رو در موردش جویا میشد. الانم که ثابت شد دیگه.
به احتمال زیاد برای من گناهکاری امین خان. احتمال مافیا بودنت بالاس.

عرفان
اها اينم بگم كه همه اينايي كه به عارش راي اول دوم دادن خيلي بازي رو گل و بلبل كردن با تحليلاشون . اولا چاوش راي اخر داده بود و اگه بعدا برميگشتن ب رايا خب ياكوزاس براش مهم نيس اون از اون . ولي چرا دو با سه عضو ديگه هم بيان خودشونو تابلو كنن و راي ٣ با ٤ باشن ؟؟ انقد نوب؟ حالا بفرض ارش اعدام نشد و يجايي كه ممكنه اعدام شه اينحوري گله اي لو بره مافيا؟ منم عقيدم اين بود كه مافيا راي ٢ يا حتي ١ هم داده ب عارش و اصلا بعيد نيست مافيايي كه توش چاوش و عارش وجود دارن ازين كارا نكنن و احتمالا همينم به باد داده شون چون اگه از هر كسي ميپرسيدي قبل اعدام كه كي اعدام ميشه يا ممدرضا ميگفت يا عارش! بنظرم مافيا شوكه شده با اعدام عارش و انقدر ساده انگارانه هم نيست كه همه مافيا با اين راي هويدا بشن.

اینو برا آخرین بار توضیح بدم. اون فاز اولا رای ها مثل همین فاز قبل به شدت پخش بود. پس اصلا مشخص نبود کی اعدام میشه و به شدت اعدام حساسی بود. آخرم با یک امتیاز اختلاف، آرش اعدام شد... یعنی حتی تبدیل یک رای میتونست کل نتیجه رو عوض کنه. البته نمیدونستن قطعا در این حد حساس میشه و ممکنه رای یک یا دو هم به آرش داده باشن. کل مافیا هم بین رای های سه و چهار آرش نیستن ولی من خیلی بعید میدونم هیچ مافیایی به جز چاوش به آرش رای سوم و چهارم نداده باشه. پویا که رای چهارم داده بود مشخص شد مافیا نیست. از بین امین، محمد امین و خود جنابعالی، به احتمال زیاد مافیا پیدا میشه.
بازم میگم مافیا بعیده در این حد ساده آرش رو قربانی کرده باشه و مثلا دو نفر از افرادشون بهش رای یک و دو داده باشن. حداکثر یه نفر این کارو کرده به احتمال زیاد.

از قبل قرار گذاشته بودم جواب این دو عزیز رو بدم. پست بعدی یه تحلیل بالانسی میرم!

- - - Updated - - -

نقل قول اول از امین بود

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11

میشه برام توضیح بدی با چه منطقی بعد خوندن دفاعیه محمد امین و اون حرفش در مورد مافیا من اولویت اولتم و محمدامین اولویت دوم؟
دقیقا دلیل شکت به من چی بوده که اولویت اولت شدم میشه توضیح بدی؟
من از نظرت چیم الان؟

اولا عماد هم بهت رای اول داده. چرا فقط به من ایراد گرفتی؟ اینو حتما توضیح بده.

ثانیا با این منطق که فاز قبل به نظرم نیازی به اعدام مافیا نبود و محمد امین به نظرم با احتمال خیلی بالایی مافیاس. ولی خودت که تیپیکال بازیت شبیه یه گناهکار کلاسیکه، احتمال مافیا بودنت کمه و فکر میکردم (فکر میکنم) فرقه هستی. و چون فاز قبل اولویت برام زدن فرقه بود، به خودت رای اول دادم و به محمد امین رای دوم. کلا هر دوتون از نظرم گناهکارین. به رضا و امین در درجه بعد شک گناهکاری داشتم. و شک داشتم کدومو سه بذارم و کدوم رو چهار. اما با همون منطق که احتمال مافیا بودن امین بالاس (البته الان احتمال وکیل مدافع شیاطین! بودنش هم میدم) رضا رو در اولویت گذاشتم.

پویا برام کمترین احتمال گناهکاری رو داست بنا بر این اولویت آخر گذاشتمش (خدا بگم چی کارت کنه مهدی. بازیت عالی بود فقط این آخر خراب کردی) و طبیعتا برای عرفان هم اولویتی جز پنجم باقی نموند.

علت این پست، حرف محمدرضا بود ولی بهانه ای شد که کلا در مورد رایم توضیح بدم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
اتفاقات فاز قبل خیلی جذاب بود و کف کردم :دی
ولی به ضرر بیگناها شد!

مافیا که ستون پنجم جذب کرد. اگه مهسا هم نقشش واقعا ستون پنجم بوده باشه (که چندان دلیلی نمیبینم نبوده باشه) یعنی دو تا ستون پنجم توی بازی داشتیم و بعیده مافیا از اولش پنج نفره بوده باشه. پس احتمالا چهار نفر بودن. بعد شدن دو نفر. الان شدن سه نفر. احتمال پنج نفره بودن اولیه هم کامل رد نمیشه. پس مافیا الان یا سه نفرن (احتمال بیشتر) یا چهار نفر (احتمال کمتر)

فرقه که کلا تغییری نکرده و این جالبه! احتمالا از اول سه نفر بودن و الان هم سه نفرن. پس احتمالا سه نفر فرقه هم داریم.

از فرعی ها به نظرم فقط وکیل مدافع شیطان مونده.

چهار یا پنج بیگناه هم باقی موندن. بنا بر این بیگناها اکثریت مطلق (۵۰ درصد+۱) رو از دست دادن ولی اکثریت نسبی هنوز هست (اگه مافیا چهار نفر نباشن) و نباید خیلی نا امید شد.

جمع بندی کنم:
سه یا چهار مافیا. سه فرقه. یه وکیل. پنج یا چهار بیگناه

به نظرم این فاز فرقی نداره فرقه بزنیم یا مافیا. فقط باید یکیشون رو بزنیم تا احتمال برد یکی از گروه های گناهکاری کم بشه. هر چند مثل فازای قبل، بیگناها دیگه اکثریت مطلق نیستن ولی هنوز با کمک فرقه میتونیم مافیا بزنیم و با کمک مافیا میتونیم فرقه بزنیم. وکیل هم هر چند گناهکاره ولی از نظرم زدنش الان اولویت نداره. گناهکار بزنیم، اونم خود به خود تضعیف میشه. البته یه پست در مورد وکیل هم میخوام بدم.

پرسش از همه: به نظرتون ستون پنجمی که دیشب جذب شد کی بوده؟
خوبه پستای صفحات قبل رو یه نگاهی بندازیم و ببینیم نخ دادنی، چیزی، میتونیم پیدا کنیم یا نه.

- - - Updated - - -

از رای های فاز قبل فکر نکنم بشه چیز زیادی دراورد. مخصوصا که فاز قبل خیلی سر اولویت ها بحث کردیم و بعیده گناهکارا هم تابلو، کار کرده باشن. من نظرم این فاز اعدام محمد امینه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
پرسش از همه: به نظرتون ستون پنجمی که دیشب جذب شد کی بوده؟
خوبه پستای صفحات قبل رو یه نگاهی بندازیم و ببینیم نخ دادنی، چیزی، میتونیم پیدا کنیم یا نه.

من خودم پنج صفحه قبل رو بررسی کردم و چیز خاصی در این مورد توجهمو جلب نکرد. عجیبه!

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام،

تمجید و تعریف از بازی پویا بمونه برای بعد. هادی و مهدی خیلی خوب بازی کردن. به یاد موندنی‌ترین فاز تاریخ مافیا، می‌تونه فازی که تجربه کردیم باشه. خیلی خوشحالم که تو این بازی حضور داشتم و شاهدش بودم. :دی:گل: ولی شرایط واقعا سخت شد.

در بدترین حالت، مافیا با پنج نفر بازی رو شروع کرده، یاکوزا یکی رو جذب کرده و الان هم ستون پنجم دارن. یعنی دو نفری که از تیمشون کسر شد، ممکنه بازیابی شده باشه. که یعنی از بین دوازده نفر پنج ‌تاشون می‌تونن مافیا باشن و با دو اعدام غیر مافیا، برنده بشن. البته من حدس میزنم با وجود دوتا ستون پنجم، مافیا با چهار نفر بازی رو شروع کرده باشه. و ممکنه چاوش هم کسی رو جذب تیم نکرده باشه. پس در بهترین حالت سه تا مافیا داریم.

از طرفی فرقه تا الان هیچ تلفاتی نداده و شناسایی هم نشده. حداقل دو و حداکثر سه نفره. بدترین اتفاق ممکن اینه که قربانی رو اعدام کنیم و فرقه هم جذب موفق بکنه.

در فاجعه‌ترین حالت ما فقط سه تا بیگناه داریم. :| (5 مافیا، 3 فرقه و 1 وکیل.) حالا بقیه‌ی نقش‌های فرعی رو حساب نکردم. در بهترین حالت هفت‌تا بیگناه داریم. (3 مافیا، 2 فرقه، بدون وکیل.) ولی به نظر خودم حد واسط این‌هاست و حدود 5-6 تا بیگناه تو بازی باشه. (3 مافیا، 3 فرقه، 1 وکیل.)

دیشب سه تا بیگناه از بازی بیرون رفته. سعید، مهدی، و ستون پنجم. که سومی شوکه کننده‌ترینشون بود و به نظرم پیدا کردن ستون پنجم احتمالی خیلی مهمه.

اینجا هرکس خودش رو بذاره جای مافیا. می‌خوای تیری در تاریکی بزنی و ستون پنجم جذب کنی. ببینم، اصلا چه طور میشه که یهو یاد جذب ستون پنجم میفتی؟ مگه نه اینکه دیفالت مافیا هم باید نبود ستون پنجم در بازی باشه؟ (و احتمال ستون دوم بسیار ناچیز، که تو اون شرایط حساس دیشب اصلا به ذهن کسی هم خطور نکنه. همون طور که هیچکدوم از ما توقع نداشتیم یهو ببینیم ستون پنجم جذب شده!)

دفاعیه‌ی دیشب عرفان رو نگاه کنید.

اقا جان من موقع نوشتن همون پست اول دليلم همون بود ك گفتم يني فرقه جذب ستونش به مثابه جذب بي نقشه مثلا. يني چيز مضافي نيست برخلاف مافيا كه ستون جذب كنه نفرش بيشتر ميشه.

اومده تو دفاعیه و بلندترین بند رو اختصاص داده به این موضوع، و خطاب به کسی که خودش هم تو دفاعیه با بیشترین رای وروده! من الان تنها چیزی که از این جملات برداشت می‌کنم نخ ستون پنجم به مافیاست که مافیا این رو نخ برداشت کرده و یهو تصمیم به جذب گرفته. از اول هم شک ستون پنجم روی عرفان بود. هرکس بره دوباره پست اول عرفان رو بخونه. البته، از هرکس منظورم بیگناهان احتمالیمه! جالب اینه که عرفان تنها کسی هم هست که تا اینجای بازی هنوز سفت و سخت نخ کلفتی که من گفته بودم رو ول نمی‌کرد.

پس با احتمال قوی من میگم ستون پنجمی که جذب شده عرفانه. و بیگناهان بازیم الان این افراد هستند: یاسین - عماد - رامتین - محمدحسین. (نزدیک به سفید)
صدرا - فری - محمدرضا (خاکستری)

از این افراد می‌خوام خودشون هم به دقت فکر کنن و نظراتشون رو بگن. اینجا حق میدم بهتون که شک کنید شاید خود من ستون پنجم باشم. ولی اگه من ستون بودم و اون پست اولم نخ بود؛ چرا مافیا که نخ من رو گرفت اومد تو تاپیک جار زد؟ و چرا تلاش کرد من رو اعدام کنه؟ فکر کنی یکی ستون پنجمه، تنها کسی هم تو بازی باشی که نخش رو گرفته، بعد بیای شو کنیش و ببریش تا چوبه‌ی دار؟ خود زنیه.

ممکن هم هست بین همین لیستی که از بیگناهانِ فعلیم گفتم یکی ستون پنجم بوده باشه. بله، احتمال هرچیز هست. در ادامه و موقع رای‌گیری و غیره مشخص میشه اگه کسی بخواد ساز مخالف بزنه. درکل احتمال میدم اون چهار نفر، همه بیگناه باشن. و به نظر من وقتشه بحث‌هایی که بین خودتون شکل گرفته رو سر و سامون بدید.

از افراد باقی مونده، به نظرم امین وکیل هست. من کلا فاز قبلی حس می‌کردم یکی از بین پویا و امین باید وکیل باشه که الان با حذف پویا قاعدتا ظن وکیل بودن امین برام بیشتر شده. و الان حدس میزنم محمدرضا بیشتر بیگناه باشه ولی هنوز حس خیلی خوبی به بازیش ندارم. رضا هم به نظرم فرقه‌ست و قربانی هم نیست. حالا بازم محض احتیاط میشه رضا رو نگه داشت تا فاز سرعتی. بین محمدامین، عرفان، فری و صدرا هم نهایتا دوتا بیگناه باشه. فری احتمال فرقه بودنش هم زیاده. ولی بازم این افراد برام خاکستری هستند و نیاز دارم نظر بقیه هم در موردشون بدونم. و از خودشون هم می‌خوام بیگناهان و گناهکاران احتمالیشون رو بگن.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام مجدد

عصر جمهور و بعد از ظهر احناف به خیر

اولا همین الان پنج کاربر آنلاینن. بعد پستم هم یه بار چهار و یه بار شش کاربر آنلاین بودن. ولی فقط ترسا پست داد. بعد همین هشت شب فردا میان میگن دو روز فرصت سر خاروندن هم نداشتیم :))

ترسا

اومده تو دفاعیه و بلندترین بند رو اختصاص داده به این موضوع، و خطاب به کسی که خودش هم تو دفاعیه با بیشترین رای وروده! من الان تنها چیزی که از این جملات برداشت می‌کنم نخ ستون پنجم به مافیاست که مافیا این رو نخ برداشت کرده و یهو تصمیم به جذب گرفته. از اول هم شک ستون پنجم روی عرفان بود. هرکس بره دوباره پست اول عرفان رو بخونه. البته، از هرکس منظورم بیگناهان احتمالیمه! جالب اینه که عرفان تنها کسی هم هست که تا اینجای بازی هنوز سفت و سخت نخ کلفتی که من گفته بودم رو ول نمی‌کرد.

پس با احتمال قوی من میگم ستون پنجمی که جذب شده عرفانه.

اولش خواستم بگم براوو به این دقت. حقیقتش به ذهنم نرسید ممکنه توی دفاعیه نخ داده بشه و دفاعیه ها رو بررسی مجدد نکرده بودم. اما وقتی رفتم دفاعیه عرفان رو خوندم، اون تیکه که در مورد ستون پنجم بود یه بحث ادامه دارش با امین بود. البته همین که از قبل روی ستون تأکید میکرد قابل تأمله.

پس نظرت صد در صدی تأیید نمیشه، ولی قابل اعتنا است.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
یه چیز کلی بگم

رفتم پستای عرفان رو بررسی کردم لحنش توی پست 527 وحشتناک عصبی بود.
چند نفر دیگه هم فازای قبل، عصبی و مستأصل شدن.

ببینین عزیزان. درکتون میکنم کاملا. خودم توی این سالها، سر مافیا عصبی شدم، استرس شدید گرفتم، احساساتی شدم، یه بار به خاطر بازی بدم خداحافظی کردم و...

ولی دیگه سنامون بالا رفته. اکثرمون 26 رو رد کردیم، خیلیامون نزدیک سی سالمونه.
این فقط یه بازیه. یه بهونه است که این جمع قدیمی و صمیمی، گاهی دور هم جمع بشن و لذت ببرن و خوش بگذرونن و ارتباطشون کامل قطع نشه. پس سعی کنین احساساتتون رو کنترل کنین، تصمیمای احساسی مثل خداحافظی هم نگیرین
سعی کنین تا حد زیادی به بازی نگاه لذت آمیر داشته باشین. حالا بُردین چه بهتر اگه مُردین هم فدای سرتون :دی برای

- - - Updated - - -

یه چیز کلی بگم

رفتم پستای عرفان رو بررسی کردم لحنش توی پست 527 وحشتناک عصبی بود.
چند نفر دیگه هم فازای قبل، عصبی و مستأصل شدن.

ببینین عزیزان. درکتون میکنم کاملا. خودم توی این سالها، سر مافیا عصبی شدم، استرس شدید گرفتم، احساساتی شدم، یه بار به خاطر بازی بدم خداحافظی کردم و...

ولی دیگه سنامون بالا رفته. اکثرمون 26 رو رد کردیم، خیلیامون نزدیک سی سالمونه.
این فقط یه بازیه. یه بهونه است که این جمع قدیمی و صمیمی، گاهی دور هم جمع بشن و لذت ببرن و خوش بگذرونن و ارتباطشون کامل قطع نشه. پس سعی کنین احساساتتون رو کنترل کنین، تصمیمای احساسی مثل خداحافظی هم نگیرین
سعی کنین تا حد زیادی به بازی نگاه لذت آمیر داشته باشین. حالا بُردین چه بهتر اگه مُردین هم فدای سرتون :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام.

پوزش بابت غیبت، اما کاریش نمیشد کرد. اتفاقات و خوندم. گزینه های این فازم همچنان محمد امین،محمد رضا و رضا هم بخاطر رفتار و رای های عجیبش هستند، در ادامه بحث ها رو میخونم و از اونجایی که نبودم ادامه میدم. صبور باشید. سعی میکنم مختصر و مفید باشم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
محمد امین:

دو سه باری دیدم که میگی فری دوست داره اعدام بشه بخاطر رفتارهاش، که کاملا اشتباست این برداشتت. این حس رو شاید از استرس نداشتن و لحنم برداشت کردی که ربطش به تمایل برای اعدام چندان زیاد نیست. میگی فرقه یا جوکر، جوکر که رفع شد، میمونه فرقه، که من حتی نمیدونستم تا اون فازی که بودم قربانی باید اعدام بشه. اما اگر دلایل بهتری داری میشنوم. اون حرف هایی هم که گفتی من گفتم "ایهالناس من تحت فشار قرار نمیگیرم" دلیلیش مشخص شد دیگه، تحت فشار مافیا قرار گرفته بودم، چرا اشاره بهش عجیب بود برات؟

- - - Updated - - -

محمد رضا:

آخر فازی که آرش اعدام شد یهو اومدی به من رای دادی با این دلیل که فری و نمیفهمم و تاثیری نداشته تو بازی، چطور تاثیری نداشتم؟ اگر تاثیر نداشتم چرا مورد حمله مافیا قرار گرفتم بنظرت؟ رایهات بدون توجیه بود بنظرم.

- - - Updated - - -

عماد:

یه پست نوشته بودی که فکر میکردی تو برای من سفیدی، اولا میشه بدونم چرا چنین برداشتی کردی؟ دوما از اون پست من در جواب به چاوش چطوری برداشت کردی که الان سفیدم نیستی؟:دی

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
رامتین
ببین درسته. منم دیشب وقتی دفاعیه‌اش رو می‌خوندم طبیعی بود برام. ولی اینکه همون شب مافیا یهو ستون پنجم جذب کرد؛ دیگه حالت طبیعیش رو از دست داد. مگه بقیه به خاطر بحث ستون پنجم به عرفان رای داده بودن؟ امین شاید، ولی برای همه دلیل همین بود؟

شاید بگی هر رای براش مهم بوده. خب چرا رای من براش مهم نبود؟
باز اینجا شاید بگی چون به نظر عرفان من گناهکارم، خب مگه امین سفید جمعه؟ امین که خودش بیشترین رای ورود به اعدام رو داشت فاز پیش.

ولی من جایی شک کردم که از نقطه نظر مافیا نگاه کردم به بازی. اون‌ها هم باید فکر می‌کردن ستون پنجم تو بازی نیست دیگه. مگه اینکه چیز بیشتری از ما بدونن، یا به طرز فضایی مطمئن بوده باشن که دوتا ستون تو بازی داشتیم. ولی حالت طبیعی اینه که فکر کنن یک ستون بوده که اعدام شده. حالا یهو میان جذب می‌کنن ستون پنجم رو، اصلا از کجا شک کردن که ستون داریم تو بازی؟ لابد یه نخ یا اشاره‌ی خاصی به ستون پنجم دیدن دیگه.

و اینکه آیا قابل قبول هست یکی تو دفاعیه‌ی کوتاهش، همچین فوکوسی رو بحثی مربوط به ستون پنجم داشته باشه، و بعد هم همون شب ستون پنجم جذب بشه؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ترسا

چنتا سوال دارم ، بحث بين من و امينو خوندي يا نه؟

اگر خوندي ، مگر نه اينكه من ديروز كه پست دادم داشتم جواب سوالي كه امين در اين مورد ازم كرده بود رو ميدادم؟ يني امين اين سوالو پرسيده و قانع نميشه من هربار در پاسخ مجبورم كه حرفمو يجوري بفهمونم و توضيح بدم بهش كه در اشتباهه. در دفاعيه هم دوباره جواب پستي كه امين بهم داده بود رو دادم دوباره همون نكات رو مجبور ب تكرار شدم كه حداقل تو بازي ممكنه پستا خونده نشه در دفاع اكثرا خونده ميشه!

مگر نه اينكه سوال و ايراد امين به من توش حاوي كلماتي نظير "ستون پنجم و جذبش و فرقه و مافيا " هست؟ من براي جواب به اين ايراد مگه مجبور به استفاده ازين كلمات نيستم براي توضيح نيتم؟

سوال بعدي . عايا من از آسمون و يهويي اين بحث و كلماتي كه حاوي ستون و جذب و فلان هست رو در پستم گنجوندم؟ يني جايي كه نياز نباشه ازين كلمات و بحث، در اين باره استفاده كردم؟ جوابو ميگم . خير.
بله حرف تو وقتي درست ميشه كه كسي از من سوال و ايرادي نگيره در اين باره كه محبور ب توضيح باشم و خيلي يهويي و مشكوك در جاييكه نياز ب بيان اين بحث يا استفاده از اين كلمه يني "ستون" نيست من بيانش كنم . اره اونوقت اين نخ ستونه . ولي اصلا همچين چيزي نبوده اگر وقت بزاري و بخوني بحث مارو بصورت يه تيكه ، متوجه ميشي كه من كشيده شدم به اين سمت كه از اول بازي به اين سوال به شكلاي مختلف جوابگو باشم و چاره اي جز اين نبود! اوردي يه تيكه از دفاع منو برداشتي كه عرفان اينجا از ستون بحث كرده پس نخه! اين اگه سانسىر واقعيت نيست چيه؟

يه مسعله ديگه ، تو الان نزديكترين فرد اين جمع براي شك ستون پنجم هستي ، و ميتوني اين پست رو كه حاوي تلاش براي پيدا كردن ستون هست رو داده باشي كه كسي بهت شك نكنه چون خودت دنبال ستوني ، اگر ستون باشي اين بهترين كاره . الان من دوباره ميخام برگردم ب قضيه نخ كلفت ، تو الان با چه رويي از ستون و جذبي حرف ميزني :دي چرا ما بايد تورو بزاريم كنار از گزينه هاي جذبي؟ ادعا ميكني اگر عارش مافيا نختو گرفته و جار زده پس تو حتما مبرا شدي ازين كار . من يه احتمال بدم كه الان ب ذهنم رسيد :

مافيا و عارش دنبال نخ ستونن اول بازي ، وقتي ميبينن ترسا يه نخ كلفت ول داده اون وسط شك ميكنن كه نكنه فرقه يا بيگناهي باشه كه ميخاد سهميه شونو بسوزونه . چون نخ ستون به اين تابلويي بقول خودت نميشه ، اگر هم باشه كه تموم توجهات بازي الان روي نخ كلفت ترساست و جذبش ديگه بدرد نميخوره . كار بهينه چيه؟ بيان هجمه بندازن روي تو حالا يا واقعا ستوني و مهره سوخته بازي حساب ميشي و اولين گزينه حذب در ادامه بازي ، و جذبت و ريسك روي اين موضوع عقلاني نيست. يا هم فرقه و بيگناهي كه در هر صورت اعدام تو براشون اعتبار ميخره و بازي رو گيج ميكنه ولي بعد ك تو بازي موندي بهترين گزينه براي حدسي و كسي شك نميكنه چون هم نخت زيادي تابلو و تو چشم بوده هم با عارش درگير بودي و چون مهره سوخته بودي كسي ب جذبت فك نميكنه الان . اتفاقا جذب هوشمندانه اي ميتوني باشي نظرت در اين مورد چيه؟

در مورد رايم هم اگر پستهاي ديروزمو خونده باشي ميفهمي كه مشخصا من بعد از مهسا ديگه دنبال ستون نبودم . هيچكس نبود و فكرشم نميكرديم ٢ باشه ستون ، پس راي اين دو فاز من براي تو بخاطر ستون بودنت نبود بلكه به خاطر راي متقابلت به من و درست همون چيزي كه براش عصباني شده بودي (كه نخونده راي دادم بهت روز اول) تو در مقابلم كردي . و اين يني استاندارد دوگانه و لجبازي .

ثانيا من توضيح دادم شرايطمو و عذرخواهي كردم بخاطر شرايطم منتهي تو هي داري تكرار ميكني كه نه عرفان چرا بي مسعوليتي كرد و نرفت پست منو بخونه اون روز به اين خاطر زارت راي! خب اين به من اينو ميرسونه كه تو حرف تازه اي برا گفتن نداري و يك توهم توطعه گرفتي كه روز اول ما حمع شديم راي گله اي داديم ك صرفا تو بري بيرون ! كه چي بشه؟

البته كه خب اينم با اتهام الانت كه من ستونم هم مغايرت داره اينو كاري نداريم :دي ... دلتم نمياد از موضعت در قبال من كوتاه بياي و منو ديفالت به هر دليليم شده ميزاري تو رايات هر روز . اين رفتار عادي بيگناهي نيست و من ب اين خاطر دو فازه بعد از قضيه نخ كلفت بهت راي ميدم و صرفا بخاطر نخ كلفت نبوده راياي دو فازم. باز هم سانسور واقعيت. فك كنم كاملتر ازين نميشد باز كرد قضيه رو .

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
عرفان جان، من دلیل مشکوک شدنم رو در دو پست توضیح دادم و کاملا هم شک طبیعی‌ای بود. اینکه جواب به امین بود و غیره هم یک سوال ازت دارم.

تو بحث با من رو راحت با چند خط جمع و جور کردی و بیخیالش شدی. چرا بحث امین که به قول خودت بحث تحمیل شده و غیرمنطقی‌‌ای هست انقدر برات مهم بود که بلندترین پاراگرافت در دفاعیه رو بهش اختصاص بدی؟

احتمالت هم باشه، بیا روش بحث کنیم.
- اگه مافیا اولش شک داشته من ممکنه بیگناه عادی یا فرقه باشم، چه طور در طی بازی و دیشب مطمئن شده که من حتما ستون پنجمم؟ چه چیز تغییر کرده؟

- اگه من تنها ستون پنجم بازی بودم، که نخ هم دادم یعنی می‌خواستم عضو مافیا بشم، ولی اعدام می‌شدم، این وسط کی بیشتر از همه ضرر می‌کرد؟

- چرا داری با تاکید خاصی "نخ کلفت" رو نخ ستون پنجم تعبیر می‌کنی؟ اون موقع من وکیل رو استفاده کردم. طبیعی‌ترین حالت اینه که تو به وکیل بودم من شک کنی.

- تو اولین نفر در بازی بودی که با پست اولت مشکوک به ستون پنجم بودن شدی. در ادامه تو تنها کسی هستی که وقتی دیدی میشه ستون پنجم رو به ناف یکی دیگه بست، با اصرار خاصی ول کنش نشدی. بعد اومدی تو دفاعیه‌ات بحث ستون پنجم و جذبش رو ادامه دادی، همون شب هم ستون پنجم جذب شد. من باید چه تعبیری بکنم؟

- توهم توطئه هم نبود و واقعا دو عضو مافیا به من رای داده بودن.

نکته‌ی آخر،
اگه خواستی بازم بحث کنی اول برو جواب پست‌ دیروزم رو بده لطفا. چرا اون رو اسکیپ کردی؟

و اینکه من در دو پست فاز قبل گفته بودم از تو حس گناهکاری می‌گیرم و نه فقط مافیا. چون اطلاعات کمی ازت تو بازی بود، از همون اطلاعات احتمال مافیا بودنت بالاتر رفته بود. حس اصلیم گناهکاریت بود اون هم به خاطر سبک بازیت. ستون پنجمی هم که بخواد جذب بشه نوعی گناهکار هست.

و در آخر، من اگه حس کنم کسی گناهکاره و اون فرد هم به جای توضیح درست حسابی و استدلال، فقط پرخاش و تخریب کنه و عصبی بازی در بیاره، تا ابدیت رای میدم. تو می‌تونی هرچه قدر دوست داری جو بدی که ترسا فلانه.

و این بار آخری هست که جواب پستی که توش قصد اصلیت تخریب منه (بازیم، به طور غیرمستقیم شخصیتم) میدم. این هم بیشتر برای افرادی هست که شاهد بحث هستند. همه هم می‌تونن ببینن که تو نصف صحبت‌هات حمله به منه. حرفی ندارم دیگه باهات تا زمانی که یه تجدید نظر روی بازی و طرز صحبتت با من بکنی.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
اولا عماد هم بهت رای اول داده. چرا فقط به من ایراد گرفتی؟ اینو حتما توضیح بده.

ثانیا با این منطق که فاز قبل به نظرم نیازی به اعدام مافیا نبود و محمد امین به نظرم با احتمال خیلی بالایی مافیاس. ولی خودت که تیپیکال بازیت شبیه یه گناهکار کلاسیکه، احتمال مافیا بودنت کمه و فکر میکردم (فکر میکنم) فرقه هستی. و چون فاز قبل اولویت برام زدن فرقه بود، به خودت رای اول دادم و به محمد امین رای دوم. کلا هر دوتون از نظرم گناهکارین. به رضا و امین در درجه بعد شک گناهکاری داشتم. و شک داشتم کدومو سه بذارم و کدوم رو چهار. اما با همون منطق که احتمال مافیا بودن امین بالاس (البته الان احتمال وکیل مدافع شیاطین! بودنش هم میدم) رضا رو در اولویت گذاشتم.

پویا برام کمترین احتمال گناهکاری رو داست بنا بر این اولویت آخر گذاشتمش (خدا بگم چی کارت کنه مهدی. بازیت عالی بود فقط این آخر خراب کردی) و طبیعتا برای عرفان هم اولویتی جز پنجم باقی نموند.

علت این پست، حرف محمدرضا بود ولی بهانه ای شد که کلا در مورد رایم توضیح بدم.

در رابطه با عماد دوتا دلیل داره
اولا که عماد واقعا در متن بازی نیست و برعکس تو که کاملا تو بازی هستی و دقیقا اون پست محمدامین رو که گفتم و رد کردم خوندی و بررسی کردی و بهش استناد هم کردی
مورد دوم اینکه بعد رای فاز دیشب و دفاع محمدامین تو اومدی پست دادی و ابراز خوشحالی کردی و جواب دوتا پست هم دادی
یعنی تو بازی شرکت کردی و نیازی ندیدی راجع به اون حرف بزنی
برای همین ازت پرسیدم
عماد که هنوز نیومده ببینم چند چنده و نظرش در اون باره چیه

بعد الان کل شکت سر اینه که بازی من مافیای کلاسیکه؟
بعد سر این شک اصلیتو ول کردی منو اعدام کنی؟
اصلا من گزینه فرقه قبول
بعد گزینه اصلی مافیاتو ول میکنی میری به شک فرقه که اگرم فرقه باشم مشخص نیست کدوم نقشش رو اعدام میکنی؟
یعنی برات مهم نبود اگه فرقه بودم یک درصد قربانی باشم؟
فکر نمیکنی یکم زیادی راحت رای دادی؟

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
سلام.

پوزش بابت غیبت، اما کاریش نمیشد کرد. اتفاقات و خوندم. گزینه های این فازم همچنان محمد امین،محمد رضا و رضا هم بخاطر رفتار و رای های عجیبش هستند، در ادامه بحث ها رو میخونم و از اونجایی که نبودم ادامه میدم. صبور باشید. سعی میکنم مختصر و مفید باشم.

فری تو میگی اتفاقات رو خوندی و هنوز بحث هارو نخوندی
دقیقا سر چی گزینه دادی؟
الان میشه دلیل شکت تا این لحظه که هنوز پستا رو نخوندی بهم بگی؟
یعنی چی بحثا رو نخوندم اینا گزینه های فازمن

محمد رضا:

آخر فازی که آرش اعدام شد یهو اومدی به من رای دادی با این دلیل که فری و نمیفهمم و تاثیری نداشته تو بازی، چطور تاثیری نداشتم؟ اگر تاثیر نداشتم چرا مورد حمله مافیا قرار گرفتم بنظرت؟ رایهات بدون توجیه بود بنظرم.
یهو نبود و در جواب یکی از سوال های پویا بود که جواب دادم توضیح دادم نظرم راجع به بازیت چیه
به میزانی که تو بازی بودی واقعا بازیت عملکرد مثبت نداشته
از نظر من پستات سمت خاصی نداشته
بیشتر فقط در میانه میدان بودنه و پر کردن
میشه دو نمونه از شک های مهم و اساسیت تو بازی تو فاز های قبل رو ببینم؟
یعنی مافیا به هرکی حمله کنه اون طرف تاثیر خیلی زیادی داشته؟
یعنی این همه ادم که سر نبودن به من گیر دادن و رای دادن و هنوزم میدن همشون بیگناهن؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ترسا

باز اینجا شاید بگی چون به نظر عرفان من گناهکارم، خب مگه امین سفید جمعه؟ امین که خودش بیشترین رای ورود به اعدام رو داشت فاز پیش.

‎من وقتي دارم جواب ادعاي امينو ميدم يني دارم راي اونو ميخرم؟ خير مني كه ميدونم امين گناهكاره رايش برام مهم نيست من دارم براي بقيه بيگناها و بازي شفاف سازي ميكنم .

ولی من جایی شک کردم که از نقطه نظر مافیا نگاه کردم به بازی. اون‌ها هم باید فکر می‌کردن ستون پنجم تو بازی نیست دیگه. مگه اینکه چیز بیشتری از ما بدونن، یا به طرز فضایی مطمئن بوده باشن که دوتا ستون تو بازی داشتیم

‎داري چشم بسته غيب ميگي ها . كِي مافيا از بيگناها كمتر ميدونسته؟

‎الان مغازه ام وقت ندارم ولي احتمالاامشب يا فردا يك پست در مورد رايايي كه ديروز بهم داده شده خصوصا اون ٤ راي (سعيد ك مرد) مينويسم. و بايد پستارو دقيق بخونم براي پيدا كردن ستون جذب شده .

اينو از بعد از ظهره نوشتم وقت نشد سند كنم . بعد از شام ميام ايشالا

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری تو میگی اتفاقات رو خوندی و هنوز بحث هارو نخوندی
دقیقا سر چی گزینه دادی؟
الان میشه دلیل شکت تا این لحظه که هنوز پستا رو نخوندی بهم بگی؟
یعنی چی بحثا رو نخوندم اینا گزینه های فازمن

یهو نبود و در جواب یکی از سوال های پویا بود که جواب دادم توضیح دادم نظرم راجع به بازیت چیه
به میزانی که تو بازی بودی واقعا بازیت عملکرد مثبت نداشته
از نظر من پستات سمت خاصی نداشته
بیشتر فقط در میانه میدان بودنه و پر کردن
میشه دو نمونه از شک های مهم و اساسیت تو بازی تو فاز های قبل رو ببینم؟
یعنی مافیا به هرکی حمله کنه اون طرف تاثیر خیلی زیادی داشته؟
یعنی این همه ادم که سر نبودن به من گیر دادن و رای دادن و هنوزم میدن همشون بیگناهن؟

اگر دقت کرده باشی میبینی که گزینه هایی که دادم در ادامه بازیمه و از جایی که دیگه نبودم.

مشکلم با ممل که حل نشده، رضا هم بخاطر غیب شدنش و رای های یهویی به کسانی که شک روشون نبود تا اون لحظه و تو هم از همون رایت به من بهت مشکوک شدم.

از نظر من یهو بود. و حتی پرت هم نبود که بخوای ادای رای دادن دراری، چون من با رای پرت عماد و رای های چاوش و مهدی و خلفی 4 بود رایام و با رای تو شدم 5 تا و اگر یک رای دیگه میاوردم میرفتم دفاعیه، اینکه تو از آسمون نازل شدی و منو تا دم دفاعیه بردی برام مشکوکه و همین مدت غیبتمم توی ذهنم مونده بود. یعنی توی اون مقطعی که تو اومدی و نمیدونم پست ها رو خوندی یا نه گزینه مشوکی پیدا نکردی واقعا که به کسی رای دادی که نفهمیدیش؟ یا مثلا توی اون بازی تاثیر من رو از همه کمتر دونستی؟:دی وقتی که شما نصف بازی و اسکیپ کردی میای با چنین دلیلی به من رای میدی، منی که جز نفراتی بودم که بازی و استارت زدم نباید مهم باشه برام و شک کنم؟

کلی بحث توی بازی ایجاد شد بواسطه پست های من، بحثم با آرش، و محمد امین، بحثام با خلفی و امین، بنظرم تو شخص ذی صلاحی نیستی که بخوای میزان فعالیت و تاثیرشون رو زیر سوال ببری. و اینکه از رام بهت تعجب کردی هم تعجب میکنم حقیقتا:دی

- - - Updated - - -

*گزینه رای بودنت برای من*

- - - Updated - - -

ضمنا منظورم از اینکه مافیا بهم حمله کرده این نبوده هرکی بهش حمله بشه مفیده، منظورم اینه که فعالیتم باعث شده بهم حمله بشه، بعد تو هم مشخصه چرا شک روته دیگه. اومدی بخاطر ایرادی که خودت صد برابر بیشتر داریش یکیو بردی تا لب دفاعیه، شاکیم هستی که بهت مشکوکم؟:))

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
بچه ها من کرونا گرفتم حالم ساعت به ساعت داره بدتر میشه.

سعی خودم رو میکنم فردا بیام

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
اتفاقات دیشب اصلا خوب نبود. تنها خوبیش این بود که من اعدام نشدم. بقیش افتضاح. برگام از جذب ستون ریخت. اصلا فکر نمی کردم ستون دو تا باشه.
آها راستی. رای ها رو که بررسی می کردم چشم به یه چیزی خورد خیلی خندیدم. اگه می خواید بدونید چرا من و پویا به هم می گیم دوست خوب، می تونید اولویت های پویا رو ببینید :))
راجع به رای گیری ها:
من فکر می کردم دیوار من کوتاهه، ولی نه انقد. اول از همه بگم که امیدوارم قبول داشته باشید که اگر من بازیکن تیمی بودم به هیچ وجه مهره سوخته نبودم. بیشترین رای اولیه رو نداشتم و همچنین به همراه من و تقریبا با رای های برابر 5 نفر دیگه اومده بودن دفاعیه که یکیشون (محمدرضا) پایه ثابت تمام دفاعیه ها بوده، یکیشون (رضا) امان گرفته اما دفاعیه داده که خیلی برا عجیب بود این کارش، عرفان و امین هم دلیل شک بقیه بهشون با دلیل شک بقیه به من یکی بوده. و حتی رای های اولیه امین از من بیشتر بوده. پویا تنها کسی بود که شاید من می دونستم ازش بیشتر رای میارم. از اونور، بازیکنی نیستم که بخاطر نبودن، یا دفاعیه رفتن این تصمیمگیری بشه که اوکی این دیگه بیادم به درد نمی خوره، چون متاسفانه یا خوش بختانه با بدترین دیدگاها بهم اگه بتونم وقت بذارم می تونم دیدگاه ها بهم رو عوض کنم.
خب، حالا به رای ها نگاه کنید. هر کسی من رو اولویت اول نذاشته اولویت دوم گذاشته. تنها کسی که من رو اولویت سوم (که اونم باز سیو کردن حساب نمی شه) گذاشته عماد و محمدحسین بودن. که جفتشون به آرش رای اول داده بودن. اصلا حتی ما این دیتا هایی که گفتم رو از من نداشتیم. هر کی اطلاع کافی از مافیا داشته باشه. متوجه میشه که این نوع رایگیری برای یه گناهکار تیمی نیست. برای بیگناهیه که بد بازی کرده.
رضا کا بازیش برام کاملا گناهکاریه، امان گرفته بوداما دفاعیه اومد برام گناهکاری بود و در نتیجه اولین اولویتم شد. عرفان و امین برام کاملا یه احتمال داشتن. هم بخاطر رای هاشون به آرش، هم جفتشون برام به یه دلیل بعدش مشکوک تر شدن. دلیلش این بود که توی دفاعیه مشخص بود یا پیام هام رو نخونده بودن یا از عمد می خواستن جوری موقعیت من رو توضیح بدن که من مشکوک تر باشم و بقیه مجاب بشن به من رای بدن (که دومی برام محتمل تره). دروغ نگم و امیدوارم عرفان ناراحت نشه اما دلیل اینکه عرفان از امین جلوتر بود صرفا این بود که اگر یه درصد اشتباه کرده باشم راجع بهشون، از دست دادن امین بیگناه برام سنگین تر بود تا عرفان بیگناه. بعدش هم محمدرضا بود. که دفاعیش راجع به مافیا اوکی بود برام (من اینجا تو دفاعیه که خوندم تازه فهمیدم چی می گه)، فرقه هم که نمی خواستم اعدام شه. اما به دلیل اون نبودنش و همینطور اینکه دفاعیه قبلیش برام منفی بود و بازی کلیش که مفید ندیدم از پویا برام بالاتر بود.
اين ٤ نفر نه بهشون راي دادم كه بگم راي متقابله نه باهشون بحث يا حتي حرفي زدم تو بازي و ديالوگي نداشتيم! پشمام ريخته باز ممدرضا رو بتونم هضم كنم چون راي فاز قبلم بود اخه سعيد و ياسين و ممل من چي بگم به شما به غير از نگاه به دوربين ؟

٣ راي فاز قبلمو كه دارم گارانتي ، ٤ تام اين نفرات اونم به اين شكل راي دادن بهم . اصلنم كسي شك نكنه :دي
عرفان جان تو پست های فاز قبل ر خونده بودی؟ خودمونیم. :|
بعد از رایگیری ها و اولویت ها کلی بحث کردیم و بررسی کردیم که از اونجایی که رای سوم به آرش داده بودی و رای اول به هادی، گزینه ی مافیا بودی. حتی اگه هیچ دلیل دیگه ای نباشه، همین دلیل کافیه رای بیاری. کجاش مشکوکه؟
ممل رو اصلا نميفهمم با اين رايش ب من سياه شد و ممنونم ازش كه باعث شد به ياد بيارمش در بازي
ها. اینجا. اولا که چی من رو نمی فهمی. من رایم رو توضیح داده بودم کامل با وجود اینکه فاز قبل عملا نبودم و اونجاهایی که بودم رو زمین نبودم :)) از نظر من نمی شه که تو پست های من رو نخونده بوده باشی چون به نظر میاد فعال بودی دیروز و حتی اگه پست های من رو نخونده بوده باشی، پست های تحلیل رای رو خوندی. پس نباید یکی بخاطر این رای سیاه بشه واست. جمله آخر هم مشخصا برای اینه که نبودن من رو تو فاز قبل بلد کنی، و الا چطوری می تونی یکی که بخاطر اکثریت فعالیت فاز قبل تو دفاعیه بود فراموش کنی (شوخی).
ياسين بيگناه نيست اگر موندم يه سري حركاتش رو ميگم كه چرا اين حرفو گفتم .
منتظرم این فاز یه سری حرکاتش رو بگی.
دفاعیه امین:
ببینید فرض کنید که من مافیا هستم. آرش و چاوش از یارهای من. پلیس چاوش رو پرسیده و چاوش رو می‌دونم که شب رای‌گیری خواهد مرد. آرش هم در دفاعیه‌ست و شک روش وجود داره. نقشش هم کاری در شب نمی‌تونه بکنه و این‌طوری نیست که در شب به‌ش نیاز باشه؛ یعنی شرایط به این شکله که یکی از بازیکنان خوب تیم امشب می‌میره و یکی دیگه از خوب‌های تیم هم در دفاعیه‌ست و ضدپرسش نیست و نقشی هم در شب برای تیم نداره که بخواد سهمیه‌‌هاش حفظ بشه.
از طرفی هم ما می‌دونیم مزدور مافیا رفته، یاکوزا هم اگر لباس نبوده رفته. یعنی از نقش‌های باقی‌مونده برای مافیا، من باید یا پدرخوانده، یا سناتور و یا خیاط باشم. درسته؟
یعنی هم چاوش داره می‌ره، هم آرش لب خطره و هم نقش من باید از اون دوتا مهم‌تر باشه. رای هم قبلش هیچی ندارم و گزینه‌ی شک هیچ‌کسی نیستم. خب مرضم چیه که بیام رای آخر بدم؟ من در این شرایط اگر می‌خوایم شانس برد داشته باشیم باید اونی باشم که تا ته می‌ره. اونی باشم که چون نقشش مهم‌تره حفظ می‌شه و سفید می‌شه. بر فرض آرش اعدام نمی‌شده. تیر که ممکن بوده بخوره از پلیس. من اگر مافیا باشم باتوجه به نقشم و شرایطی که گفتم هم باید روز قبلش با چاوش درگیر بشم و هم به آرش رای بدم که سفید بشم. که شانس برد داشته باشیم. که قدرتم در بازی حفظ بشه. آیا غیر از اینه؟
در بین کسانی که به آرش رای آخر دادن، محمدامین، پویا و من، تا قبل از اون فاز من سفیدترین فرد بین‌شون بودم. کسی باهام مشکلی نداشت و حتی یک رای هم نداشتم. خب غیر منطقی‌ترین کار برای من اینه که بیام چنین کاری کنم دیگه.
شما با توضیحات بالا من رو مافیا بگیرید، باید نقشم رو هم از اون دو نفر برای تیم مهم‌تر بگیرید و با توجه به وضعیتم در بازی و موضعم هم از اون‌ها مستحکم‌تر و بهتر بگیرید. هیچ دلیلی نداره من به خاطر آرش خودم رو فدا کنم و یا روش ریسک کنم.
در وهله اول بگم. این توضیحاتت سفسطه بود. اولا آرش اونقدرا در معرض اعدام نبود که نخوای سیوش کنی. با اختلاف یه امتیاز از محمدرضا اعدام شد و کاملا ممکن بود اعدام نشه. دوما، ت.. مافیا باشی هر بازیکن غیر ضد پرسشی از تیمتون بیاد دفاعیه اولویت بالا بهش می دی؟ با این فکر که ممکنه تیر بخوره؟ سوما این فردی که داریم می گیمم فرد ضعیفی نبود. آرش ارزش این ریسک رو داشت از نظرم کاملا. راجع به چاوشم. امین عزیز، هیشکی با چاوش نجنگید جز پویا. حداقل الان من خاطرم نیست. شاید اصلا برنامه این نبوده، شاید اصلا بخاطر اینکه این مسئله قابل حدس بود (چاوش احتمالا تیر خورده و الا زود خودش رو فدا نمی کرد پس کسی که مافیاس باید باهاش بجنگه) کسی باهاش نجنگید تا کسی که مثل پویا باهاش جنگیده رو با این زیر سوال ببرید.
و در اخر. امین جان. همه ی مطالبی که بالا گفتی راجع به منم صادقه. اگه باور داری به دلایل بالا خودت نمی تونی مافیا باشی یا حداقل احتمالش برات کمه، چطور من اولین اولویت مافیاتم؟
و راجع به جمله آخرت هم یه بار دیگه تاکید می کنم. من فکر می کنم مافیا مرگ آرش رو پیش بینی نمی کرد و آرش ارزش سیو شدن رو داشت اینجای بازی.
شما محمدامین رو ببینید. می‌گه محمدرضا مافیاست و نقش مهمی داره و بعد به من هم رای می‌ده روش به عنوان مافیا. خب این چه تناقضی هست؟ من دو فازه دارم به محمدرضا رای اول و دوم می‌دم.
آقا مگه من یه احتمال رو در نظر بگیرم، باید همه چیزای دیگه رو نبینم؟ این قشنگ سیاهنماییه من بود. من گفتم محمددرضا می تونه مافیا بایشه، اما تو هم می تونی مافیا باشی، هر کدوم به دلیل خودتون. اونی که یه احتمال رو می گیره و رو همون مانور می ده، گناهکاره.
یا می‌گه قطعا پویا بی‌گناه نیست. اما به‌ش رای هم نمی‌ده.
این تقصیر منه ولی. اونجا چون سریع داشتم تایپ می کردم و تمرکز هم نداشتم چون وسط مهمونی بودم، اینجوری نوشتم. منظورم ین نبود که قطعا بیگناه نمی بینمشو منظورم این بود که دلیل اینکه رای ندادم بهش این نیست که قطعا بیگناه می بینمش.
فاصله‌ی تبدیل شدن من از گزینه‌ی سفید به اولویت رای در یک فاز بوده و به خاطر کاری انجام شده که دقیقا خودش هم انجام داده.
موقعیت رای مشکوک، موقعیت رای مشکوکه. من اشتباه کردم آرش رو گذاشتم آخر. دلایلشم توضیح دادم و می دونم خوندی. من که نمی دونم تو هم همین اشتباه رو کردی یا نه. این چه منطقیه که چون خودت همین کارو کردی، نباید من رو گناهکار ببینی. اره من باید تو رو بیشتر درک کنم. اما نه که بیگناهت ببینم :|
و محمدامین خودش درحالی آرش رو گذاشته اولویت آخرش، که ازش سوتی هم گرفته بوده.
این رو هم توضیح دادم تو بحث با مهدی. این هم سیاه نمایی بود.
ممل يني چي كه مافيا الان بدون خياطه؟ توضيح ميدي اينو ؟ جايي گفته شده كه خياط از بازي خارج شده يا تو تحليلي در اين باره داشتي و من نديدم؟ تا جاييكه ميدونيم ياكوزا و مزدور اعلام شدن اسامي مافيا .تو از كجا ميگي الان خياط ندارن؟
بينقش چيه اون وسط؟
چی می گی عرفان؟ :| من تو ذهنم بالانس 4-5 نفره بود. چاووش که یاکوزا اعلام شد و آرش مزدور. بهش که فکر کردم دیدم پدرخوانده سناتور مزدور خیاط یاکوزا زیادی قوین. پس پدر خوانده سناتور مزدور یاکوزا بودن. مزدور که اعلام شد، یاکوزا که اعلام شد. می مونه پدرخوانده و مزدور. یاکوزا ام اگه موفق جذب کرده باشه یه بینقش بهشون اضافه می شه. بعد تازه. مشخصا دارم نظرم رو می گم دیگه. نگفتم حتما همینه که. اولویت اولم دادی به من بابت این. مشخصا بهونه بود.
ممرضا
اینجا من بعید می دونم تو هم همین برداشت رو کرده باشی و حس می کنم پست عرفان رو دیدی گفتی یه کره ای بگیری این وسط. راجع به تئوری من، کجاش حرف خودم رو نقض می کرد؟ از حرف امین داری کره می گیری؟
رامتین
از رای های فاز قبل فکر نکنم بشه چیز زیادی دراورد. مخصوصا که فاز قبل خیلی سر اولویت ها بحث کردیم و بعیده گناهکارا هم تابلو، کار کرده باشن. من نظرم این فاز اعدام محمد امینه.
:| این دیگه چه حرفی بود. بچه ها بار اولشونه که دارن بازی می کنن و سر آرش نمی دونستن تابلو می شه و رای اخر دادن، بعد الان که بحث شد سر این یاد گرفتن و رای اول دادن؟ :| این می شه هدفدار دیدن مسائل یعنی به قول محمدحسین تو زمانی که می خواستی شک رو رو امین یا عرفان یا من بیاری اون فرضیه رو برداشت کردی. الان که اون فرضیه به ضررته چون من رو از مافیا بودن مبرا می کنه یهو یه چی دیگه برداشت می کنی؟
مافیا چه بحث شده باشه سر این قضیه چه نشده باشه مشخصا به بازیکن مهره سوخته رای می دن و برای نگه داشتن بازیکنی که مهره سوخته نیست تلاش می کنن. حرفای اول این پستمم بخون بابت این قضیه.
فری
دو سه باری دیدم که میگی فری دوست داره اعدام بشه بخاطر رفتارهاش، که کاملا اشتباست این برداشتت. این حس رو شاید از استرس نداشتن و لحنم برداشت کردی که ربطش به تمایل برای اعدام چندان زیاد نیست. میگی فرقه یا جوکر، جوکر که رفع شد، میمونه فرقه، که من حتی نمیدونستم تا اون فازی که بودم قربانی باید اعدام بشه. اما اگر دلایل بهتری داری میشنوم. اون حرف هایی هم که گفتی من گفتم "ایهالناس من تحت فشار قرار نمیگیرم" دلیلیش مشخص شد دیگه، تحت فشار مافیا قرار گرفته بودم، چرا اشاره بهش عجیب بود برات؟
بحث استرس و اینا نیست فری. بحث اینه که مسیری که پیش گرفتی شبیه فری نیست. دو تا پست اصلی ای که من رو به این رسوند میارم:
من قصد ندارم کسی و با رایم بفرستم دفاعیه صرفا برای گادکش نشدن و حفظ امان رای پرت میدم، تا جایی که یادمه توی قوانین رای، بر اساس امتیاز میفرستاد دفاعیه، یعنی هر رای یه امتیاز یا یه همچین چیزی، agonizing

تو فاز 1 تو این سطح آدم یک نفرم نمیتونه با قطعیت رای بده الان سه تا گزینه از کجامون دربیاریم؟ ترجیح میدم بازی 1 ماه طول بکشه ولی مجبور نباشم به کسی رای الکی بدم، اینم آخرین دوریه که این شکلی بازی میکنم ادوار بعد فقط یک ماهه. با تشکر.
من یک نکته درباره خودم بگم و برم پست بخونم ( ) در بازی ای که حدودا کم و بیش ده نفر بیگناه نیستن، تقریبا ده نفر داریم که دارن ادای مفید بودن و در میارن و براشون مهم نیست در واقع که حاصل فعالیتاشون (اکثرا) به نفع بیگناها نیست، اینجا کسی که توی این نرم قرار نگیره انگشت نما میشه(من) بخاطر همین بیگناهی هم که واقعا نتیجه ی قطعی نگرفته از نشون دادنش میترسه. همین ترس باعث ایجاد فشار میشه روی بیگناه که تصمیمی بگیره که به ضرر بیگناها باشه. اگر واقعا دنبال گناهکار میگردین، برین اونایی که ادای مفید بودن و درمیارن یقه کنید نه من دوستی مثل آرش برای من دلاین تعیین میکنه که اگر تا آخر این فاز گزینه معرفی نکنی فلانت میکنم و بیصارت میکنم، اینا به من حس خوبی نمیده حقیقتا ایجاد فشاره که این آقا رو بترسونم بلکه اشتباه کنه let it be known، من تحت فشار قرار نمیگیرم.
برای من فیک میاد این توضیحات و همچنین اگه ندونم مال فریه و بخونمش، می گم مال فری نیست. و خب با خودم می گم تو هم اینو می دونی خودت که امان گرفتن اونجوری و مظلومنمایی بعدش مشکوکه. اما باز این کار رو انجام دادی. برای همین این حس رو گرفتم که می خوای اعدام شی.
ها راستی. می گی تحت فشار مافیا بودم. شد دلیل؟
و اینکه باور کنم الان که مهم ترین وجه تمایز فرقه ی جدید رو نمی دونستی؟
مشکلم با ممل که حل نشده،
مشکلت با من حل نشده؟ کو مشکلت اصلا. تو هی شکمی داری بهم رای می دی.
اولا راجع به ستتون جذب شده. به نظر من بین ترسا و عرفانه. پست های اولم تنها پستایی که نخ داشتن همین دو تا بودن. عرفان که ستون رو جدا گذاشته بود و ترسا با اون نخ کلفتش. جفت کاندید های خوبی هم هستن. از نظر من مافیا با حذف مهدی با انی فکر که سناتورش دیگه مهم نیست خیلی و همینطور از اونجایی که من حس می کنم حداقل یکی از سناتور و گادفادر بین عرفان و امین هست، نمی تونن از قابلیتش استفاده کنن، از حدسش استفاده کردن. و الزامیم نداره که تو چند صفحه اخیر پستی بوده باشه. ممکنه از گزینه هاشون بین عرفان و ترسا شانسی زده باشن و گرفته.
دوما. من فکر می کنم مافیا 3 تا 4 نفر می تونن باشن، فرقه 3 نفر، یه وکیل و 4-5 بیگناه باشن. اول از همه بگم اولویت قطعا با مافیاس. روز پنجمه و در صورتی که قربانی فرقه رو اعدام کنیم ممکنه بیشتر بهشون سود رسونده باشیم تا ضرر. دو فاز اگه فرقه اعدام نکنیم و روی مافیا یا وکیل تمرکز کنیم. تعدادشون همون سه (احتمالا) می مونه و بعد می تونیم بریم سراغ اون ها. در بهترین حالت هم فکر کنم جای یک اعدام اشتباه بیشتر نداشته باشیم.
این وسط اگر فرقه بیشتر از دو تا جذب غیر مرده داشته باشن. قطعا تو این دو فاز برای اعدام شدن تلاش می کنن. پس اگه حرکت عجیبی دیدید حواستون باشه.

ترسا باید توضیح بده چرا امین رو گذاشته آخر
دلیل تیر خوردن سعید می تونه اولویت اولش به امین باشه.
صدرا تو چرا اولویت اول به من دادی. بعدش توی انی فاز پست دادی بازی پویا بیگناهانه بود. و می تونیم از صحبتاش استفاده کنیم. پویا بیشتر بازی من براش مثبت بودم و فاز پیش هم فکر می کرد قربانیم. در هر دو صورت نباید به من رای می دادی اگر این دیدگاه رو داشتی. دلیلت چی بود؟
عماد بخاطر این که هم عرفان هم امین رو با وجود اتفاقات فاز گذشته گذاشته آخر مشکوکه. یا مافیاس و یکیشون یارشه. یا وکیله و حتی جفتشون می تونن گناهکار باشن. از نظر من این احتمال هم هست جفتشون مافیا باشن اما احتمالش برام کمه. پس در صورت وکیل بدن عماد یکی می تونه مافیا و اونیکی فرقه باشه.
محمدحسین هم بابت کل اولویت هاش باید توضیح بده. عرفان رو هم گذاشته آخر که مشکوکه. البته در این صورت اگر فرضیه ام راجه به عماد درست باشه امین می شه مافیا، محمدحسین و عرفان فرقه. البته این دیگه زیادی دارم چنتا فرضیه رو به هم ربط می دم. بیاد توضیح بده چرا به عرفبان رای داده.
محمدرضا توضیح داده رایاشو؟
یاسین هم هم امین و هم عرفان رو گذاشته آخر بعد من رو گذاشته اول که البته فکر نکنم تا قبل این به من اعلام شک کرده بود. دلیل این چیه؟ به عفان رای ورود به دفاعیه دادی بعد توی اولویت هات یکی مونده به آخره. این هم توضیح بده که چطور شد.
به دلیل جذب موفق ستون و همچنین رای های آرش، از نظر من عرفان بهترین گزینه برای اعدامه، هم ممکنه ستون باشه هم مافیای نقش دار. اگر نبود، امین و احتمال زیاد ترسا جفت مافیا ان. اگر بود و بینقش بود، احتمالا امین (بخاطر بحث طولانیشون راجع به ستون) و ترسا جفت نامافیا ان. اگر بود و نقشش دار بود، نمی دونم ترسا باز ستون می شه یا نه چون شروع این فاز دوباره زدن به تیپ و تاپ هم. اما امین احتمالا نا مافیاس.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین