برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
و یه خواهش از بیگناهان دارم. به اولویت ها دقت جدی کنید. هیچ گناهکار تیمی ای مثل من رای نمیاره. دیوار من کوتاه بود و جفت تیم ها و وکیل مشخصا به من رای دادن.
ها راستی یادم اومد عماد گفته بودم مشکوکه. هنوز برام مشکوک هست اما یادم افتاد به آرش اولویت 1 داده بود. پس بعید می دونم مافیا یا فرقه باشه.
ها راستی یه چیز دیگه. داستان اعدام آرش یه دو دوتا چهارتای منطقیه. "آرش قابل سیو بود و اعدامش قابل پیشبینی نبود. مافیا احتمالا رای اولویت بالا به آرش نمی ده." این یه دو دوتا چهارتای منطقیه.
اینجا افرادی که اولویت پایین به آرش دادن چند دسته می شن، بیگناه و گناهکار.
بیگناه وقتی مطمئنه با این دو دوتا چهارتای منطقی بین دو تای دیگه قطعا گناهکار هست، نمیاد منطق رو زیر سوال نمی بره. می گه منطق درسته و من اینجا گول خوردم مثلا یا اشتباه کردم، و مافیا بین این دو تاس. اما گناهکار که می دونه، بعد از اعدام اون دو تای دیگه، بعدش گناهکار بودن خودش در میاد و اعدام میشه، برای بردن بازی چاره ای جز زیر سوال بردن دو دوتا چهارتای منطقی نداره. امین و عرفان دقیقا دارن همین کار رو می کنن. منطق رو زیر سوال می برن. این باعث شد به یه چیزی فکر کنم. که اگه فقط یکیشون مافیاس (به خاطر بحث طولانیشون احتمال یار بودنشون رو کم می دیدم.) برای چی جفتشون دارن این کار رو انجام می دن؟ و حدس زدم دلیلش اینه که یه گزینه رو تو دو دو تا چهار تا جا انداختیم (یا حداقل بهش نپرداختیم) و اون وکیله. از نظر من نه تنها مافیا فکر نمی کرد ارش اعدام شه، بلکه وکیل هم احتمالا فکر نمی کرد آرش اعدام شه. و احتمال بالا اولویت آخر گذاشتتش. در نتیجه وکیل که می دونه با این منطق، در نهایت به خاطر مافیا بودن اگه اعدام نشه، به خاطر اولویتش به آرش، به خاطر وکیل بودنش اعدام می شه. باید کلا منطق رو زیر سوال ببره و بگه من بودم به آرش اولویت بالاتر می دادم.
الان با این تئوریم. فکر می کنم جفت عرفان و امین گناهکارن و یکی مافیا و یکی وکیله. همچنان اولویت با عرفانه از نظرم.

- - - Updated - - -

ویرایش: عماد بعید می دونم مافیا یا وکیل باشه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام. صبح زیباتون به خیر :دی

محمدرضا

در رابطه با عماد دوتا دلیل داره
اولا که عماد واقعا در متن بازی نیست و برعکس تو که کاملا تو بازی هستی و دقیقا اون پست محمدامین رو که گفتم و رد کردم خوندی و بررسی کردی و بهش استناد هم کردی

جان؟! عماد اتفاقا کاملا توی متن بازیه. شاید در حد من فعال نباشه اما کاملا فعالیت قابل قبول باشه. خواستی یه ایرادی از من بگیری اما حواست نبوده فقط من رای اول بهت ندادم و این بهونه عجیب رو آوردی!

مورد دوم اینکه بعد رای فاز دیشب و دفاع محمدامین تو اومدی پست دادی و ابراز خوشحالی کردی

ابراز خوشحالی کردم؟! میتونم بگم از کجا ابراز خوشحالی برداشت کردی؟! من گفتم فاز جذاب و خفنی بود و فکر نکنم کسی منکر این باشه که یکی از جذابترین فازهای کل ادوار مافیا بود. ولی این کجاش خوشحالیه؟!

و جواب دوتا پست هم دادی یعنی تو بازی شرکت کردی و نیازی ندیدی راجع به اون حرف بزنی
برای همین ازت پرسیدم
عماد که هنوز نیومده ببینم چند چنده و نظرش در اون باره چیه

اولا این که اون دو تا پست برا قبل از پایان فاز بود و از همون موقع میخواستم در آغاز فاز جدید بهشون جواب بدم.
ثانیا تو یه جور صحبت میکنی که انگار من محمد امین رو کلا بیخیال شدم و به تو رای دادم. در ادامه بیشتر توضیح میدم.

بعد الان کل شکت سر اینه که بازی من مافیای کلاسیکه؟
بعد سر این شک اصلیتو ول کردی منو اعدام کنی؟
اصلا من گزینه فرقه قبول
بعد گزینه اصلی مافیاتو ول میکنی میری به شک فرقه که اگرم فرقه باشم مشخص نیست کدوم نقشش رو اعدام میکنی؟
یعنی برات مهم نبود اگه فرقه بودم یک درصد قربانی باشم؟
فکر نمیکنی یکم زیادی راحت رای دادی؟

خب در ادامه حرفام. تو یه جور صحبت میکنی انگار من کلا محمد امین رو ول کردم و به تو رای دادم. من گفتم هم تو هم محمدامین گزینه هایی هستین که با احتمال بالا گناهکارین. به محمدامین هم بین شش نفر، اولویت دوم رای دادم که اولویت بالایی محسوب میشه. دقت کن. بین شش نفر. خودت بازیت گناهکار کلاسیکه و حتی رای ها هم تحلیل کلاسیک میکنی. انگار تک رای بوده و من به تو رای دادم و محمدامین رو ول کردم. در حالی که به محمدامین اولویت بالایی برای اعدام دادم.
علاوه بر این. غیر از من و عماد که اولویت اول بهت رای دادیم، چهار نفر هم اولویت دوم رو به خودت دادن که اینم اولویت بالاییه. رای به تو کلا چیز عجیب غریبی نبود که بخوام بابتش خیلی توضیح بدم و توجیه کنم. کاملا گزینه گناهکاری هستی و بازیت هم شبیه گناهکاراس.

انقدر هم وضعت خرابه که حتی ادعای بیگناهی هم چندان نمیکنی :دی و بحث احتمال فدایی بودنت رو مطرح میکنی. بله ممکن بود فدایی باشی (که با این حرفت احتمالش کمتر شد) اما یه بخشی از مافیا ریسکه و ثانیا من نوع بازیت رو جوری نمیدیدم که مثلا بالای شصت درصد احتمال فدایی بودنت وجود داشته باشه.

و در نهایت از کل این بحث میخوای به چی برسی؟ شخصیه یا مثلا میخوای بگی من مافیام (میگی خوشحال شدم! و یه جور القا میکنی انگار از محمدامین گذشتم در حالی که همین امروز گفتم پیشنهادم اعدام محمد امینه) فکر کنم هر احتمالی در مورد من وجود داشته باشه، برچسب مافیا با توجه به بازیم، هیچ جوره به من نمیچسبه.

کلا این بحثو بیهوده میدونم و تمومش میکنم.

پست بعدی در مورد بحث ترسا و عرفان

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب ترسا و عرفان بحث جالبی داشتن. به نظرم گذینه های ستون پنجم به احتمال زیادی خودشونن (در کل بازی من نخ دادنی جز از این دو نفر ندیدم؟)

دلایل هر دو قابل تأمله

ترسا میگه از دید مافیا دیده که توی تاریکی یه تیری انداختن و در حالی که ستون پنجمِ اول اعدام شده بود، کسی که در فاز قبل، زیاد حرف از ستون پنجم زده بود رو جذب کردن.
در دفاعیه و پستهای قبلی عرفان حرف از ستون پنجم زیاد بود.

عرفان هم ترسا رو با توجه به همون نخ کلفت که اول بازی گفت متهم میکنه که ترسا با توجه به هجوم آرش و چاوش علیه خودش و این که مدت زیادی از اون بحث گذشته و بعیده مافیا بعد چند فاز یهو یاد اون حرف بیفته، حرف عرفان رو رد میکنه.

در مورد دلایل ترسا اولین نکته این که توی دفاعیه معمولا به بحث با شخص خاصی نمیپردازن. به طور کلی از خودشون دفاع میکنن. حالا چرا عرفان اومده و دقیقا قبل از فاز شب، بحثی که توش ستون پنجم هست رو مطرح کرده؟ خیلی قابل توجهه.

در مورد دلیل عرفان هم. این که چند روز از اون قضیه نخ کلفت گذشته، دلیل نمیشه مافیا کلا فراموشش کرده باشه و هجمه دو عضو مافیا هم دلیل کافی برای تبرئه نیست. احتمال داره مافیا اون قضیه رو همچنان در نظر داشته باشه و یهو در فاز شب قبل امتحانش کرده باشه.

در مجموع من دلایل ترسا رو قوی تر میبینم. هر چند دلایل عرفان هم کاملا رد نمیشه.

شصت درصد احتمال ستون پنجم بودن به عرفان میدم. سی و پنج درصد احتمال ستون پنجم بودن به ترسا میدم و پنج درصد هم به بقیه (من که نخ دادنی از غیر این دو نفر ندیدم. کسی اگه دیده بیاد بگه که بررسیش کنیم)

- - - Updated - - -

میخواستم جواب محمدامین هم بدم و بحثی هم در مورد وکیل مطرح گنم. ولی نزدیک هفت شد و باید برم. سعی میکنم تا ظهر بیام و اون بحثا هم مطرح کنم.

- - - Updated - - -

پ.ن: توی پستام چند تا غلط املایی و نگارشی داشتم که به بزرگی خودتون ببخشین :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام. همگی خسته نباشید، امیدوارم که حالتون خوب باشه :دی

خب واقعیت امر من راستش از کِش اومدن بازی و طولانی شدن فاز ها استقبال نمی کنم چون بازی رو از طراوت و گرمی میندازه و در واقع به نظرم بیشترین بضاعتی که یه فاز داره همین دو روزه که اونم روز اولش عملا میشه استراحت بین دو نیمه :دی منتها مسئله این که پیش اومده چند نفر از دوستامون درگیر کرونا شدن. هم خودشون و هم خانوادشون و میزانشم طوری بوده که درخواست امان کردن.

منتها با توجه به اینکه در فاز و فاز های حساسی هستیم، امان گرفتن حدود یک چهارم یا یک سوم بازی، می تونه اتفاق تاثیر گذاری در روند بازی باشه، چون هم رای ندادن به اون افراد بده و هم رای دادن بهشون، در نتیجه تصمیم گرفتم که یه تغییراتی در زمان بندی فاز ها بدم. منتها چون برنامه هنوز قطعی نشده فعلا فقط اعلام می کنم که این فاز حداقل برای یک روز تمدید میشه و امروز روز آخر فاز پنجم نیست. پیشاپیش از سعه صدر همگی هم تشکر می کنم :دی توضیح: در هر صورت پایان بازی دیرتر از یکشنبه آتی (دو روز بیش از زمان بندی) نیست.

به زودی برنامه قطعی جدید رو در قالب یک جدول اعلام می کنم.

یه نکته بعدی اینکه که از زمانی که بازی شروع شده، روزی نبوده که گروه و فرد گناهکار و بیگناهی شانس بردش رو زیر 10 درصد تخمین نزنه، بعضی ها به صفر مطلق هم رسیدن در مقاطعی :دی اما اون چیزی که گاد داره در مورد بازی می بینه، شانس هیچ گروه و فردی برای برد در شرایط فعلی زیر 25 درصد و بالای 35 درصد نیست. خیالتون از این نظر راحت باشه. بازی در تعادل کامل به سر می بره.

این درصد ها و تعادل این مفهوم رو میده که برد هیچ تیم یا بازیکنی دست خودش نیست، ولی باختش حتما دست خودشه :دی به این مفهوم که اگر اشتباهی کنید، دیگه خودتون قادر به جبرانش نیستید، بلکه باید منتظر بمونید دیگران اشتباه کنند تا بازی دوباره به تعادل برسه به نفعتون :دی پس قدم هایی که بر میدارید رو امیدوارانه، جدی و دقیق بر دارید :دی شاید این فرصت تمدید فاز بهتون این کمک رو بکنه.

امیدوارم همگی زودتر سلامتشون رو بازیابی کنند و زودتر بهبود پیدا کنند.

من تاپیک هم موقتا تا غروب می بندم تا این پیام دیده بشه :دی ممنونم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بازگشایی مجدد تاپیک
سلام مجددا وقتتون بخیر.

این بالا زمان بندی نهایی فاز هست، این توضیح رو بدم من بنا داشتم که به جبران این فاز که سه روزه شد فاز روز بعد رو یک روزه کنم، که بازی همون جمعه تموم شه، منتها بعضی از دوستان برای شب جمعه عذر موجه داشتن، ضمن اینکه یه زمان هم به ریکاوری برای دوستان کروناییمون دادم. در نتیجه همونطور که گفتم، فاز سرعتی از ساعت 21 روز شنبه شروع میشه. اگر همکاری کنید و خوب پیش برید و تعداد در فاز سرعتی زیاد نباشه، بازی تا 12 و 1 صبح همون روز تموم میشه، در غیر این صورت بازی رو متوقف می کنیم و فرداش یعنی یکشنبه از همون ساعت 21 شروع و تمومش می کنیم.

به هر حال چیزی که بدیهیه اینه که از فاز روز 8 بازی تا هر فازی که ادامه پیدا کنه سرعتی پیش میره. از الان می تونید فاز پنجم رو ادامه بدید.

با تشکر. ممنون از صبرتون، امیدوارم نیمه دوم بازی هم مثل نیمه اول بازی جذاب و پرشور صورت بگیره :دی گاد برای همتون آرزوی موفقیت و برد می کنه :دی

توضیح اینکه حداقل فعالیت کل فاز هم به 500 کلمه افزایش یافت و نکته دیگه اینکه محدودیت روز آخر فاز 4000 کلمه است و از 00:00 روز چهارنشنه یعنی 75 دقیقه دیگه محاسبه میشه :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام خدمت همه عزیزان
اولا واقعا متاسفم که بعضی دوستان و خانواده های محترمشون درگیر کرونا شدن. سعی میکنم درکتون کنم چون خودم هم درگیر شدم، هر چند خفیف.
امیدوارم همه همراه عزیزانشون سلامتیشون رو بازیابی کنند و بهبود پیدا کنن و قوی تر از قبل به بازی برگردن :گل:

اما بعد

من این پست رو نزدیک ظهر میخواستم ارسال کنم که همون موقع تاپیک بسته شد‌.

محمد امین

این دیگه چه حرفی بود. بچه ها بار اولشونه که دارن بازی می کنن و سر آرش نمی دونستن تابلو می شه و رای اخر دادن، بعد الان که بحث شد سر این یاد گرفتن و رای اول دادن؟ این می شه هدفدار دیدن مسائل یعنی به قول محمدحسین تو زمانی که می خواستی شک رو رو امین یا عرفان یا من بیاری اون فرضیه رو برداشت کردی. الان که اون فرضیه به ضررته چون من رو از مافیا بودن مبرا می کنه یهو یه چی دیگه برداشت می کنی؟
مافیا چه بحث شده باشه سر این قضیه چه نشده باشه مشخصا به بازیکن مهره سوخته رای می دن و برای نگه داشتن بازیکنی که مهره سوخته نیست تلاش می کنن. حرفای اول این پستمم بخون بابت این قضیه.

در مورد رای های فاز اعدام آراش صد دفعه توضیح دادم چرا میشه بهشون استناد کرد و خودتم قبولش داری پس نیاز نیست تکرار مکررات کنم، اما در مورد این فاز. تسلیمِ این که مهره سوخته نبودی، نمیشم. درسته رایات در حد بقیه بود تقریبا، ولی خیلیا بهت شک داشتن، از فازای قبلش گزینه اعدام بودی، چند تا از بچه ها با پستای خوبی احتمال مافیا بودنت رو با درصد بالا پیشبینی کرده بودن و احتمال اعدامت به شدت بالا بود و اگه اشتباه مهدی نبود الان از شرت راحت شده بودیم :دی

یه پست در مورد وکیل و یه پست در مورد همه بازیکن‌های باقی مونده دارم. که میذارم وقتی فعالیت بچه ها تقریبا به حالت عادی برگشت مینویسمشون و همون زمان اگه لازم شد و بحث قابل توجهی بود، وارد بحثا میشم.

- - - Updated - - -

چاوش ملعون چرا از پستام تشکر میکنی :))

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
توضیح گاد : آهان خوب شد رامتین اشاره کرد، مردگان عزیز، من نمیگم از پست زندگان تشکر نکنید، من سخت گیر نیستم، اما اگر سر همچین شوخی رو باز کنید، یهو دیدید، گفتم امیر از یه سری پست ها هدف دار تشکر کنه :دی منطق هم داره، مرده بتونه فیدبک نشون بده، امیر نتونه ؟ :دی میل خودتونه :))

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
رامتین. حرفایی که می زنی رو قبول ندارم. رای های اولیه آرش رو نگاه کن. تقریبا همشون جورین کن بر اساس دیتا های اون موقع بازی مشخصا اولویت بالا هم به آرش می دادن. اگه آرش اونجا مهره سوخته نبوده، نمی تونی بگی من هستم. مگر اینکه بخوای هدفدار مسائل رو نگاه کنی. شک هم بین من و عرفان و امین سر مافیا بودن بود و افرادی که "شک بالا" داشتن امین و عرفان بودن که خودشون در مظن اتهام بودن و حتی امین بیشتر از من.

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
اول از همه امیدوارم اونایی که درگیر کرونا هستند هرچه زودتر بهبود پیدا کنند.

با جمع بندی هایی که از بحث پویا و مهدی در مورد هادی حاصل شده موافق هستم، و دیگه به احتمال بالا هادی بیگناه/قربانی هست. حداقل تا قبل از فاز سرعتی قطعاً باید بمونه داخل بازی.
محمد حسین
الان که هادی بیگناه و قربانی نبود ، گزینه های فرقت کیا هستن محمد حسین جان ؟
مهدی خدابیامرز گفت هادی و پویا فرقه‌هام هستن و محمد حسین کمترین احتمال، محمد حسین جان فکر کنم حرف‌های مهدی رو باید برعکس کنیم :دی

فکر کنم تو درست حساسیت من رو نفهمیدی. تو گفتی بی‌گناهان نباید باهم درگیر بشن بعد گفتی اما با تو اشکالی نداره درگیر بشن. این تو سیستم من یعنی خودت رو بی‌گناه نگرفتی.
امین
این پست محمد حسین رو میتونی بگی کدوم بود یه نگاه کنیم همگی، شماره پست رو بگی ممنون میشم.

در مورد فرقه با مهدی موافقم و اون احتمال قربانی بودن هادی کم نیست
اینو محمد رضا گفته، کلا با اینایی که در مورد هادی با احتمال بالا صحبت کردن به فرقه بودنشون شک دارم. چند نفر خیلی واضح اینجوری با مهدی موافقت کردن میشه اون افراد رو برای فرقه در نظر داشت.

ياسين بيگناه نيست اگر موندم يه سري حركاتش رو ميگم كه چرا اين حرفو گفتم
عرفان
حالا که رای خروج بهت ندادیم، فعلا هستی تو بازی :دی ما دلایل رای مون رو بهت گفتیم . اونوقت من چرا بی‌گناه نیستم؟!! حتما تو بی‌گناهی و نقشت هم اسپایدرمن هست و از بالا مراقب بی‌گناه‌ها هستی :دی عرفان اگر بی‌گناهی در راستای بی‌گناه‌ها بازی کن، پست‌هات رو در ادامه بخونم ببینم نظرت در مورد بازی چیه الان، خیلی دوست دارم بدونم مافیا و فرقت کیا هستن ؟!!
اولویت های عماد ممرضا و رضا اول بودن ، اینا رو بررسی کنم.
از فرعی ها به نظرم فقط وکیل مدافع شیطان مونده
رامتین
رامتین جان ، محافظ چی اگر گاد اونم گذاشته باشه تعداد بی‌گناه‌ها باز کمتر میشه :(

پرسش از همه: به نظرتون ستون پنجمی که دیشب جذب شد کی بوده؟
خوبه پستای صفحات قبل رو یه نگاهی بندازیم و ببینیم نخ دادنی، چیزی، میتونیم پیدا کنیم یا نه
رامتین جان خیلی سخته پیدا کردنش ولی اینکه مافیا تونسته پیداش کنه مطمئنا ما هم میتونیم ، شده کل پست‌های چاوش و آرش و مافیاهای ذهنی باقی مونده خودم رو میخونم تا پیداش کنم ، احساس میکنم تو پست‌های آرش میشه نخ ستون رو پیدا کرد.
به دو سه نفر مشکوک هستم ، مطمئنا نخ رو کسی میتونه داده باشه که پلیر خیلی خوبیه

از این افراد می‌خوام خودشون هم به دقت فکر کنن و نظراتشون رو بگن. اینجا حق میدم بهتون که شک کنید شاید خود من ستون پنجم باشم. ولی اگه من ستون بودم و اون پست اولم نخ بود؛ چرا مافیا که نخ من رو گرفت اومد تو تاپیک جار زد؟ و چرا تلاش کرد من رو اعدام کنه؟ فکر کنی یکی ستون پنجمه، تنها کسی هم تو بازی باشی که نخش رو گرفته، بعد بیای شو کنیش و ببریش تا چوبه‌ی دار؟ خود زنیه.
ترسا
حرفتون اینجا منطقیه برای ستون من کمترین شک رو به شما دارم ، اما در مورد فرقه و بی‌گناه من شانس مساوی رو براتون قائل هستم . قبول دارید فرقه میتونید باشید دیگه ؟ :دی

میمونه فرقه، که من حتی نمیدونستم تا اون فازی که بودم قربانی باید اعدام بشه
فری
فری جان اینکه نشد دلیل چون نمیدونستی فرقه نیستی !
-----

سناتور برای یک بار توانایی حدس ستون پنجم و جذب او برای مافیا را دارد.که در صورت حدس غلط نقشش را به کلی از دست می دهد.
من برام سواله ، چطور مافیا و سناتورشون چنین ریسک بزرگی کردن و ستون رو جذب کردن ، سناتور با اشتباه زدنش کل سهمیه هاش رو از دست میداد، چطور انقدر مطمئن شدن در مورد جذب ستون ، من واقعا موندم !! این نخ رو تو بازی ما بی‌گناه‌ها حتما باید پیدا کنیم، وقتی اونا تونستن ما هم میتونیم.

از ترسا و عرفان هم خواهش میکنم خونسرد باشن و با ارامش بحث کنند، ممنون.
الان باید تمرکز کنیم قشنگ به بازی، اگر فرقه پیدا نکردیم حتما مافیا اعدام کنیم این فاز.

تا پست ۶۱۰ جواب داده بودم که تاپیک قفل شد. برم بقیه پست‌ها رو بخونم یه چند تا نکته هم دارم که در پست بعدی میگم حتما.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
اگر دقت کرده باشی میبینی که گزینه هایی که دادم در ادامه بازیمه و از جایی که دیگه نبودم.

مشکلم با ممل که حل نشده، رضا هم بخاطر غیب شدنش و رای های یهویی به کسانی که شک روشون نبود تا اون لحظه و تو هم از همون رایت به من بهت مشکوک شدم.

از نظر من یهو بود. و حتی پرت هم نبود که بخوای ادای رای دادن دراری، چون من با رای پرت عماد و رای های چاوش و مهدی و خلفی 4 بود رایام و با رای تو شدم 5 تا و اگر یک رای دیگه میاوردم میرفتم دفاعیه، اینکه تو از آسمون نازل شدی و منو تا دم دفاعیه بردی برام مشکوکه و همین مدت غیبتمم توی ذهنم مونده بود. یعنی توی اون مقطعی که تو اومدی و نمیدونم پست ها رو خوندی یا نه گزینه مشوکی پیدا نکردی واقعا که به کسی رای دادی که نفهمیدیش؟ یا مثلا توی اون بازی تاثیر من رو از همه کمتر دونستی؟:دی وقتی که شما نصف بازی و اسکیپ کردی میای با چنین دلیلی به من رای میدی، منی که جز نفراتی بودم که بازی و استارت زدم نباید مهم باشه برام و شک کنم؟

کلی بحث توی بازی ایجاد شد بواسطه پست های من، بحثم با آرش، و محمد امین، بحثام با خلفی و امین، بنظرم تو شخص ذی صلاحی نیستی که بخوای میزان فعالیت و تاثیرشون رو زیر سوال ببری. و اینکه از رام بهت تعجب کردی هم تعجب میکنم حقیقتا:دی

- - - Updated - - -

*گزینه رای بودنت برای من*

- - - Updated - - -

ضمنا منظورم از اینکه مافیا بهم حمله کرده این نبوده هرکی بهش حمله بشه مفیده، منظورم اینه که فعالیتم باعث شده بهم حمله بشه، بعد تو هم مشخصه چرا شک روته دیگه. اومدی بخاطر ایرادی که خودت صد برابر بیشتر داریش یکیو بردی تا لب دفاعیه، شاکیم هستی که بهت مشکوکم؟:))
خب دقیقا مشکل من همینه باهاش
بنظرت نباید اول سعی کنی به بازی برسی و ببینی چه اتفاقی افتاده و روند چی بوده بعد بخوای نتیجه بگیری و گزینه بدی؟
یعنی چی خب این مدت رو نخوندم گزینه هام ایناست؟ :|

ضمن اینکه رای من پرت و یهو نبود و در ادامه سوالی بود که پویا ازم پرسیده بود و جواب دادم و نظرمو هم گفتم
اینجوری نبوده فقط تو پست رایم بگم این دلیل رای فری و رای بدم بهت
و زمان این پستم تو هنوز رایی نداشتی
ببین این یکی از اخرین پست های اون فازت هست قبل پستی که من تو جواب پویا دادم
من یک نکته درباره خودم بگم و برم پست بخونم ( :crysmiley1: ) در بازی ای که حدودا کم و بیش ده نفر بیگناه نیستن، تقریبا ده نفر داریم که دارن ادای مفید بودن و در میارن و براشون مهم نیست در واقع که حاصل فعالیتاشون (اکثرا) به نفع بیگناها نیست، اینجا کسی که توی این نرم قرار نگیره انگشت نما میشه(من) بخاطر همین بیگناهی هم که واقعا نتیجه ی قطعی نگرفته از نشون دادنش میترسه. همین ترس باعث ایجاد فشار میشه روی بیگناه که تصمیمی بگیره که به ضرر بیگناها باشه. اگر واقعا دنبال گناهکار میگردین، برین اونایی که ادای مفید بودن و درمیارن یقه کنید نه من:دی دوستی مثل آرش برای من دلاین تعیین میکنه که اگر تا آخر این فاز گزینه معرفی نکنی فلانت میکنم و بیصارت میکنم، اینا به من حس خوبی نمیده حقیقتا:دی ایجاد فشاره که این آقا رو بترسونم بلکه اشتباه کنه:دی let it be known، من تحت فشار قرار نمیگیرم.:دی

ویرایش گاد: بیسار :دی

یعنی تو خودت هم تلویحا اینجا داری میگی بعد الان میگی فعال بودم و واکنش گرفتم؟
اصلا گیر ها سر همین منفعل بودن بهت داده شد بعد الان سر گیری که بهت دادم من شدم گزینه رایت؟
الان کی الکی رای میده؟
ضمن اینکه رای پرت عماد هم بود و گفته بود اگه ببینه میری دفاع عوض میکنه بنابراین رای من لحظه اخری و تعیین کننده نبوده که تورو بفرستم دفاع صرفا چیزی بود که فکر میکردم

اینکه گفتی حمله به تو به خاطر فعالیتت بوده بگم که هم در این پستی که دادی و هم پست های دیگه اون فاز هست دلیل اصلی شک به تو گزینه نداشتن و هدف نداشتن پست هات بوده و اون قسمت فعالیت زیاد مورد نظر نبود
منم منظورم این نبود که شرایط من و تو یکیه ولی منظور این بود اینکه مورد هدف قرار بگیری دلیل نمیشه تاثیر مثبت زیادت تو بازی بوده باشه

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ترسا

و این بار آخری هست که جواب پستی که توش قصد اصلیت تخریب منه (بازیم، به طور غیرمستقیم شخصیتم) میدم. این هم بیشتر برای افرادی هست که شاهد بحث هستند. همه هم می‌تونن ببینن که تو نصف صحبت‌هات حمله به منه. حرفی ندارم دیگه باهات تا زمانی که یه تجدید نظر روی بازی و طرز صحبتت با من بکنی.

همین خط آخرت باید باعث خاتمه بحث بشه ولی چون یه عده منتظرن نتیجه این بحث رو ببینن مجبورم ادامه بدم. کجای پستم به شخصیتت توهینی کردم؟ ما داریم مافیا بازی میکنیم و تو این با زی اتهام میخوری اتهام میزنی و کلی کار دیگه . اینکه بیای اینطوری سیاهنمایی کنی که ای وای شخصیت من تخریب شد فلان جوی بیش نیست. واقعا دوست نداشتم جواب بدم بعد از این تیکه و حال و احوال بازیم رو گرفت این قسمت حرفات.

یجوری میگی به من حمله میکنی انگار من هیتلرم و تو لهستان بی دفاع! عزیز من این بازی ملغمه ای از دفاع و حمله هست خب اتهام میزنی اتهامم میخوری من در مورد رایم این چندمین باره دارم میگم که توضیح دادم شرایطم اضطراری بود و همونجوری بود که گفتم وگرنه مریض نیستم خودمو تو دردسر بندازم و بگم نخوندم جوابتو ولی رای میدم بهت! اگه فک میکنی دروغ گفتم و مریضم هم حق با توعه مرسی.

پست دیروزتم خوندم جواباشو تو پست قبلیم دادم از جمله چرایی رای . شرایطم که نمیتونستم جوابتو بخونم و دلایل رای دو فاز بعدم و غیره . یه تیکه گفته بودی که رای سازمانی تلقی کردی به این خاطر به من رای دادی . به فرض چاوش و عارش مافیا ریختن اون روز سرت اعدامت کنن. وقتی حرف سازمان میزنی و دوتا مافیا رای دهنده هات بودن ینی من و بقیه ای که دادیم هم مافیاییم دیگه؟ اگر اعتقاد داری کل مافیا اومدن و بی ترس تورو اعدام کنن و من هم مافیا هستم من حرفی ندارم. چیزی نمیتونم بگم واقعا انقدر خنده داره برای من ولی نظرت محترم. الان با این وجود شکت همجنان رو مافیایی منه یا گناهکاری من ؟ چون دیروز گفتی من تورو نگفتم مافیایی و گفتم گناهکاری. اینا نمیخونه با هم چون وقتی میگی بخاطر رای سازمانی بهت رای دادم ینی متهم به مافیام میکنی بعدش میگی ستونی اخر سرم که میگم میگی نه تو گناهکاری . الان مشخص کن من چیم برات بیشتر تا شاید بتونیم بحث کنیم مرسی.

تو بحث با من رو راحت با چند خط جمع و جور کردی و بیخیالش شدی. چرا بحث امین که به قول خودت بحث تحمیل شده و غیرمنطقی‌‌ای هست انقدر برات مهم بود که بلندترین پاراگرافت در دفاعیه رو بهش اختصاص بدی؟

برای اینکه همین بحث تحمیل شده منو داشت و داره از دور خارج میکنه و باید دفاع کنم تا نزارم ذهن ها منحرف شن. من نباید شفاف سازی کنم؟ تو برای نخ کلفتت شفاف سازی نکردی و نمیکنی؟ من اخه اتهام مشخصی جز رای سازمانی ازت دریافت نکردم اینکه میگی چرا نرفتی جواب منو بخونی و رای دادی که پست بعدش توضیح دادم جوابشو نمیدونم دنبال چه جوابی از من هستی؟ جدن سوال شد برام چرا انقدر ادامه دار شده چرا قانع نمیشی از جوابم؟ چی جای بحث بیشتری داشت که من باید ادامه بدم همچنان این بحثو با تو؟

اگه مافیا اولش شک داشته من ممکنه بیگناه عادی یا فرقه باشم، چه طور در طی بازی و دیشب مطمئن شده که من حتما ستون پنجمم؟ چه چیز تغییر کرده؟

شاید تیری در تاریکی و اینکه کسی اندازه تو نزدیک نبوده در نخ دادن. اونو من نمیدونم از مافیا باید بپرسی اگر ستون باشی.

اگه من تنها ستون پنجم بازی بودم، که نخ هم دادم یعنی می‌خواستم عضو مافیا بشم، ولی اعدام می‌شدم، این وسط کی بیشتر از همه ضرر می‌کرد؟

مافیا مشخصا ضرری نمیکرد چون ستون پنجم یه چیز مضاف بر نفرات مافیاست به عنوان جایزه در نظر گرفته شده به عقیده من ینی اینطور نبوده که یه ستون میزاره گاد بگه خب از بین 20 نفر اینو مافیا جذب نکنه دیگه باخته حتما باید جذب کنه تا بازی بالانس شه! قطعا اینطور نیست و منطقیم نیست.

چرا داری با تاکید خاصی "نخ کلفت" رو نخ ستون پنجم تعبیر می‌کنی؟ اون موقع من وکیل رو استفاده کردم. طبیعی‌ترین حالت اینه که تو به وکیل بودم من شک کنی.

خب وکیل چه نیازی به نخ داره؟ نخ مکانیزمش اینطوره که یه کسی برا شناسوندن خودش استفاده میکنه. وکیل همه رو میشناسه چرا باید ریسک کنه و تو بازی خودشو به گناهکارا بشناسونه؟ مگه اینطوریه که وکیل باید جذب گروه شه که بخاد بشناسونه خودشو! حرفا میزنیا ترسا!

تو اولین نفر در بازی بودی که با پست اولت مشکوک به ستون پنجم بودن شدی. در ادامه تو تنها کسی هستی که وقتی دیدی میشه ستون پنجم رو به ناف یکی دیگه بست، با اصرار خاصی ول کنش نشدی. بعد اومدی تو دفاعیه‌ات بحث ستون پنجم و جذبش رو ادامه دادی، همون شب هم ستون پنجم جذب شد. من باید چه تعبیری بکنم؟

خب خب بخش جذاب ماجرا اینجاست : باشه من با پست اولم مشکوک به ستون شدم. ستون ینی مهسا اعدام شد ایا بازی دنیال ستون دومی بود؟ نه دیگه بحثش بسته شده بود. من الان چیو به ناف کی بستم بعد از اعدام مهسا؟ و چرا باید ببندم؟ نمیفهمم. با اصرار خاصی ول کنش نیستم؟ من توضیح ندادم که دلیل رای بعد از اون فازم اصلا نخ تو نبود؟ نمیخونی؟ چرا باید وقتی بازی فک میکنه ستون بیرونه من ول کن نخ تو نباشم و بخام به ناف تو ببندمش؟ :33: بخدا که نخوندی پستمو؟ من دارم دیوونه میشم از تکرار. بحث ستون پنجم و جذب رو من آگاهانه و بی دلیل ادامه دادم تو دفاعیم؟ اصلا بحث جذب نبود بحث سر یه چیز دیگست و اینکه دارم برای بقیه شفاف سازی میکنم اتهامات امین و جوابایی که بهش دادم رو و اینکه زیر بار نمیره پس گناهکاره.

و اینکه من در دو پست فاز قبل گفته بودم از تو حس گناهکاری می‌گیرم

و در آخر، من اگه حس کنم کسی گناهکاره و اون فرد هم به جای توضیح درست حسابی و استدلال، فقط پرخاش و تخریب کنه و عصبی بازی در بیاره، تا ابدیت رای میدم. تو می‌تونی هرچه قدر دوست داری جو بدی که ترسا فلانه.

قربون آدم چیز فهم که جواب خودشو داده خودش. حس کردی من رو چی استدلال کنم. چیزایی که میشد رو چواب دادم بهش و دلیل اوردم که چرا اینکارو کردم چرا رای دادم چرا فلان شد. این شد جو که فقط پرخاش میکنه و عصبیه. من یه پستم فقط خطاب به تو این شکل بود چون واقعا عصبانی شدم وقتی دیدم نمیخونی یا خودتو به ندونستن میزنی که من دلیلمو گفتم بعد میای تکرار میکنی که فقط بهونه رای داشته باشی . نمیتونی اینجوری جلوه بدی که من کلا نسبت به تو پرخاشگر بودم چون پستها موجوده . تا ابدیت یکم اونورتر هم رای بده من مشکلی ندارم.

خب این باشه من یه پست دیگم دارم

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ممل

عرفان جان تو پست های فاز قبل ر خونده بودی؟ خودمونیم.
بعد از رایگیری ها و اولویت ها کلی بحث کردیم و بررسی کردیم که از اونجایی که رای سوم به آرش داده بودی و رای اول به هادی، گزینه ی مافیا بودی. حتی اگه هیچ دلیل دیگه ای نباشه، همین دلیل کافیه رای بیاری. کجاش مشکوکه؟

احخ با چه رویی اینو میگی تو خودت به عارش اولویت 3 دادی این استاندارد دوگانه رو نمیفهمم. میگی کارم اشتباه بوده ولی دلیل نمیشه شماهم اشتباه کنین عین من. این استاندارد دوگانس و داری مغلطه میکنی ممل جان!

این مصداق کامل موج سواریه! اره دیگه تو رای 3 عارش بودی همین دلیل کافیه رای بیاری. سوالم اینه چرا به پویا رای ندادی؟ چرا؟ زود باش توضیح بده! ینظرم بسه دیگه همش نزن ممد امین

چی می گی عرفان؟ من تو ذهنم بالانس 4-5 نفره بود. چاووش که یاکوزا اعلام شد و آرش مزدور. بهش که فکر کردم دیدم پدرخوانده سناتور مزدور خیاط یاکوزا زیادی قوین. پس پدر خوانده سناتور مزدور یاکوزا بودن. مزدور که اعلام شد، یاکوزا که اعلام شد. می مونه پدرخوانده و مزدور. یاکوزا ام اگه موفق جذب کرده باشه یه بینقش بهشون اضافه می شه. بعد تازه. مشخصا دارم نظرم رو می گم دیگه. نگفتم حتما همینه که. اولویت اولم دادی به من بابت این. مشخصا بهونه بود.

اها فک کردی قوین هم زدی خیاط رو حذف کردی ازشون هم یک نفر رو حذف کردی که قشنگگگ بالانس بشن :)) لامصب خب چقد تناقض. وقتی به چنین نقطه ای برسه آدم یا نقشو حذف میکنه یا نفر رو برای بالانس کردن. نمیزنن بپوکونن که از هر دوطرف . قاعدتا باید این به ذهنت میومد که اول 5 نفر بگیری بدون خیاط با بی نقش مثلا. چرا اینو نگفتی اول؟ اولیه ذهنت خودتم میگی 5 بود دیگه ! چطور از 5 نفره ذهنت یهو تبدیل به 4 شد؟ این چه سرهم بندی ایه که بهش فک کردی؟ بهونه نیست من بهش میگم سوتی ناخودآگاه و همونطور که خودت گفتی رو زمین نبودی اون شب :)) همیشه گفتن مستی و راستی.

در ضمن تو بدون هیچ مقدمه ای اومدی نوشتی مافیا الان بدون خیاطه. بعد الان داری توضیح میدیش. این دیگه ندارده! اگه قبلا به این اشاره میکردی و تحلیل میکردی بالانس رو من قوبلت داشتم میگفتم میدونستیم ذهنیتش رو ولی بعد از اینکه سوتی دادی در توضیحش میای میگی این ینی سرهم بندی کردن و ماستمالی کردن.

آها این تیکه مونده بود

دروغ نگم و امیدوارم عرفان ناراحت نشه اما دلیل اینکه عرفان از امین جلوتر بود صرفا این بود که اگر یه درصد اشتباه کرده باشم راجع بهشون، از دست دادن امین بیگناه برام سنگین تر بود تا عرفان بیگناه

آره قطعا که عرفان بیگناه برات خطرناکتره و بایدم بخای از دستش خلاص شی :پی

از همه میخام که نظرشونو در مورد پست اول این فازم و سوتی خیاط ممد امین بدن مرسی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
لطفا همه بخونن و نظر بدن در مورد پستایی که در مورد رای رامتین دادم

سلام. صبح زیباتون به خیر :دی

محمدرضا

جان؟! عماد اتفاقا کاملا توی متن بازیه. شاید در حد من فعال نباشه اما کاملا فعالیت قابل قبول باشه. خواستی یه ایرادی از من بگیری اما حواست نبوده فقط من رای اول بهت ندادم و این بهونه عجیب رو آوردی!

ابراز خوشحالی کردم؟! میتونم بگم از کجا ابراز خوشحالی برداشت کردی؟! من گفتم فاز جذاب و خفنی بود و فکر نکنم کسی منکر این باشه که یکی از جذابترین فازهای کل ادوار مافیا بود. ولی این کجاش خوشحالیه؟!

اولا این که اون دو تا پست برا قبل از پایان فاز بود و از همون موقع میخواستم در آغاز فاز جدید بهشون جواب بدم.
ثانیا تو یه جور صحبت میکنی که انگار من محمد امین رو کلا بیخیال شدم و به تو رای دادم. در ادامه بیشتر توضیح میدم.

خب در ادامه حرفام. تو یه جور صحبت میکنی انگار من کلا محمد امین رو ول کردم و به تو رای دادم. من گفتم هم تو هم محمدامین گزینه هایی هستین که با احتمال بالا گناهکارین. به محمدامین هم بین شش نفر، اولویت دوم رای دادم که اولویت بالایی محسوب میشه. دقت کن. بین شش نفر. خودت بازیت گناهکار کلاسیکه و حتی رای ها هم تحلیل کلاسیک میکنی. انگار تک رای بوده و من به تو رای دادم و محمدامین رو ول کردم. در حالی که به محمدامین اولویت بالایی برای اعدام دادم.
علاوه بر این. غیر از من و عماد که اولویت اول بهت رای دادیم، چهار نفر هم اولویت دوم رو به خودت دادن که اینم اولویت بالاییه. رای به تو کلا چیز عجیب غریبی نبود که بخوام بابتش خیلی توضیح بدم و توجیه کنم. کاملا گزینه گناهکاری هستی و بازیت هم شبیه گناهکاراس.

انقدر هم وضعت خرابه که حتی ادعای بیگناهی هم چندان نمیکنی :دی و بحث احتمال فدایی بودنت رو مطرح میکنی. بله ممکن بود فدایی باشی (که با این حرفت احتمالش کمتر شد) اما یه بخشی از مافیا ریسکه و ثانیا من نوع بازیت رو جوری نمیدیدم که مثلا بالای شصت درصد احتمال فدایی بودنت وجود داشته باشه.

و در نهایت از کل این بحث میخوای به چی برسی؟ شخصیه یا مثلا میخوای بگی من مافیام (میگی خوشحال شدم! و یه جور القا میکنی انگار از محمدامین گذشتم در حالی که همین امروز گفتم پیشنهادم اعدام محمد امینه) فکر کنم هر احتمالی در مورد من وجود داشته باشه، برچسب مافیا با توجه به بازیم، هیچ جوره به من نمیچسبه.

کلا این بحثو بیهوده میدونم و تمومش میکنم.

پست بعدی در مورد بحث ترسا و عرفان
راجع به قسمتی که گفتی عماد کاملا تو متن بازیه
این مجموع پست عماد در مورد من بوده تو فازی که 7 صفحه بازی جلو رفته

من بازی رو خوندم(نمیگم کامل و خفن چون واقعا خیلی زیاد بود و سردرد شدم...اگه چیزی جایی جا مونده بهم بگین) پست افراد مرده رو هم اسکیپ کردم.

یه نظر هم بدم: نسبت به عرفان ممدرضا و رضا شک دارم الان...عرفان با پست 527 اش یه مقداری واسم مثبت شد...اون استیصال و میل به survive کردن بیگناهی رو من حس کردم ازش تا حدی ولی انتظارم از عرفان بالاست....عرفان اکتیو تر و مفید تر از این حرفا باید باشه :دی

ممدرضا هم درست و حسابی تو بازی نیست همچنان...همون یه مقدار حس منفی رو هنوز بهش دارم...عقربه اش اینور اونور نشده واسم.

رضا ولی مشکوکه واسم...خیلی منفعل و سایه داره بازی میکنه...فکر نمیکنم مافیا باشه چون رضا توی تیم انقدر ساکت بعیده...من چندین بار با رضا هم تیمی بودم قدرت بازی تیمی و team work اش به شدت بالاست...این بازی که این دور کرده پتانسیل بازی تیمی اش رو میسوزونه.

حس فرعی/فرقه دارم بهش.
قرار هم بود بخونه بیاد نظر بده که هنوز خبری ازش نیست :دی

یک مقدار حس منفی شده اولویت اول رایش
نه نظری داده نه پستی راجع به من داده پس بهم نگو که عماد تو متن بازی بوده
فرقش با تو اینه که تو بودی و در مورد منم چنتا پست دادی و حتی در مورد اون پست محمدامین هم تحلیل کردی و نظر دادی که من کاملا توضیح دادم و باز هم اولویت اولت بودم
پس شرایطتون یکی نیست
ضمن اینکه هنوز هم عماد نیومده تو بازی
طبیعتا وارد شه انتظار توضیح ازش دارم

درمورد توضیحت درباره رایت
بازیم مافیا کلاسیکه رایم مافیا کلاسیکه :|
میشه توضیح واضح بدی دلیل شک اصلیت رو؟
یعنی چی؟
میگی رای به من چیز عجیب غریبی نبوده که بخوای توضیح بدی
ولی دقیقا نیاز هست که توضیح بدی
چرا و به چه عنوان بهم رای اولویت اول دادی؟
الان تو ذهن تو نقش من چیه و منو چی فرض کردی که جلوتر از گزینه مافیات گذاشتی؟
ثانیا با این منطق که فاز قبل به نظرم نیازی به اعدام مافیا نبود و محمد امین به نظرم با احتمال خیلی بالایی مافیاس. ولی خودت که تیپیکال بازیت شبیه یه گناهکار کلاسیکه، احتمال مافیا بودنت کمه و فکر میکردم (فکر میکنم) فرقه هستی. و چون فاز قبل اولویت برام زدن فرقه بود، به خودت رای اول دادم و به محمد امین رای دوم. کلا هر دوتون از نظرم گناهکارین. به رضا و امین در درجه بعد شک گناهکاری داشتم. و شک داشتم کدومو سه بذارم و کدوم رو چهار. اما با همون منطق که احتمال مافیا بودن امین بالاس (البته الان احتمال وکیل مدافع شیاطین! بودنش هم میدم) رضا رو در اولویت گذاشتم.

اول اینکه چرا اولویت برات زدن فرقه بود و اعدام کردن اونی که مطمئن تر از گناهکاریش هستی نبود؟
اگر مافیا رو 5 و فرقه رو 3 درنظر میگرفتی که نظر بیشتر رو این مورد هست با رفتن دوتا مافیا ، 3 مافیا و 3 فرقه میموندن چرا اولویت فرقه شد و تصمیم گرفتی مافیا رو اولویت دوم بذاری؟
چه چیزی فرقه رو برات خطرناک تر از مافیا کرده بود؟

میگی که من ادعای بیگناهی نمیکنیم و بحث فدایی بودنم که البته من گفتم قربانی بودن رو مطرح کردم
مثل اینکه اشتباه متوجه شدی
تو سوال نپرسیدی که من بخوام جواب بدم که بخوام ادعا بیگناهی یا قربانی بودن بکنم، من ازت سوال کردم

میگم تو اگه بیگناهی چرا یک بیگناه باید به کسی که گزینه مافیاش نیست و به عنوان گزینه فرقه داره بهش رای میده ، احتمال قربانی بودن طرف رو درنظر نگیره و اولویت اول بده؟
توجه کن برخلاف فاز قبلی این فاز اولویت ها 2 امتیاز فرق دارن پس فرق رای اول و دوم نسبت به فاز قبلی زیادتر شده دلیل تفاوتی که بین رای اول و دوم میذارم برای همینه
مگه غیراینه اگه قربانی اعدام کنی ممکنه یکی از بدترین اتفاقا که جذب تا 2 نفر باشه اتفاق بیفته؟
تو به این مورد هیچ شکی نداشتی؟
کامل مطمئنی من به عنوان گزینه فرقت قربانی نیستم؟
زیادی مطمئن نبودی؟
یا هادی رو گزینه اول قربانی درنظر گرفتی که قطعا من نمیتونستم یارش و فرقه باشم یا قربانی بودن هادی رو قبول نداشتی که خب پس احتمال قربانی بودن گزینه های فرقت خیلی احتمال مهم و اساسی هست که برای تو مهم نبوده و اولویت اول رو به فرقه میدی
غیر اینه؟

این هم یک تیکه از پست فاز قبلت که قابل توجهه
از بعد پستم چند تا پست داده شد که از نظرم مهمترینش، پست مهدی در مورد هادی بود. خیلی خوب بود.
خب پس با پست مهدی که یکی از احتمال هاش قربانی بودن هادی بود موافق بودی و از نظرت خوب بود، با این وضع بازم از نظرت من فرقه بودم؟
میشه توضیح بدی که چطور ممکنه؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
خب دیشب گفتم که یاسین با اون رایش برام بیگناه نیست و اگه بمونم دلیلشو میگم.

همه ما بازی یاسینو میشناسیم. پرشور پر از حس و حدس قوی و قاطع . ایا این رو در این بازی هم دیدیم؟ خیر! بحث وقت و اینا هم نیست این چیزا حس میشن و یاسین بیگناه با هر تایمی قاطع تر و تیز تر بازی میکنه.

این بازی خبری از حدس ها و اتهامات حسی یاسین بنود و کاملا محتاط بودن در بازیش هویداست. اصلا درگیر نمیشه وارد متن بازی نمیشه حتی الامکان و از حاشیه حرکت میکنه. رایش به من نمونه کامل موج سواری و آسته بیا برو بود فاز قبل

یاسینی که نه در مورد شکش به من گفته بود نه از من سوال پرسیده نه دیالوگی باهم داشتیم چطور میاد منو میزاره تو گزینه هاش؟ اره دیگه یه پک رای 4 تایی سیف که کسی بهش گیر نمیتونه بده! امین گویا عرفان ممدامین ینی 4 نفری که به عارش رای 3 و 4 دادن! جالب نیست؟ یاسین تا فاز 4 گزینه ای برای رای نداره و نه درگیر بازی میشه نه چیزی و سیف ترین رایای بازی رو در حاشیه و یکم مونده ب پایان فاز میده و میره بدون هیچ حرفی! یاسین جان بیا وسط یکم اینحا هواش بهتره:دی

حالا که رای خروج بهت ندادیم، فعلا هستی تو بازی ما دلایل رای مون رو بهت گفتیم . اونوقت من چرا بی‌گناه نیستم؟!! حتما تو بی‌گناهی و نقشت هم اسپایدرمن هست و از بالا مراقب بی‌گناه‌ها هستی عرفان اگر بی‌گناهی در راستای بی‌گناه‌ها بازی کن، پست‌هات رو در ادامه بخونم ببینم نظرت در مورد بازی چیه الان، خیلی دوست دارم بدونم مافیا و فرقت کیا هستن ؟!!

من ندیدم قبل رای بهم دلیلشو گفته باشی اگه گفتی منشن کن فردا

این اسپایدر من و اینا رو هم مینویسم به پای جو . نمیدونم چرا باید تیکه بندازی بهم ؟ من در راستای بیگناهانم شما بیا در راستای ما یکم . عجله نکن مافیا و فرقه و همه رو فردا میگم فقط منم مشتاقم بدونم اگر دستاویز رای به عارش نبود گزینه هات کیا میبودن و الان بجز اینها به کسی شک نداری؟ اینا گزینه مافیا اوکی گزینه فرقه خودت کیا هستن؟

خب دیگه دیر وقته . فردا برمیگردم با نظرات در مورد افراد و اینکه اگه وقت کنم پستا رو با دقت باید بخونم برای اجتمال نخ . الان هم فرقه هم مافیا هر کدوم اعدام شه بجز قربانی فرقی نداره. شکم به چند نفر هست برای قربانی که تو پست کلی فردا میگم. ممد امین با اون سوتیش مافیای منه فعلا با تقریب بالای 85 و داخل رایامه. ببینیم فردا چی میشه. شبتون بخیر

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
ممرضا

اینجا من بعید می دونم تو هم همین برداشت رو کرده باشی و حس می کنم پست عرفان رو دیدی گفتی یه کره ای بگیری این وسط. راجع به تئوری من، کجاش حرف خودم رو نقض می کرد؟ از حرف امین داری کره می گیری؟
چیزی که من گفتم اصلا به عرفان ربطی نداشت و در مورد فرضی بود که برای مافیا بودن من گفتی که گفتم تو خودت پستت چیزی که گفتی با تئوریت نمیخونه و حرف خودتو نقض کردی
توضیح هم دادم فاز قبل اگه نخوندی و متوجه نشدی دوباره بیارم

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
‎ما اومدیم از حسمون کمک بگیریم که پویا گناهکار نیست و این فاز باهاش کلی بحث کنم اونم نشد ، ولی اینکه برد واقعا خوشحالم عالی بود و حقش بود
اينو يادم رفت با گوشي اومدم

ياسين خب پويا گناهكار نبود برا چي باهاش بحث كني؟ مگه با غير گناهكار كلي بحث ميكنن؟ نميفهمم

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
اینو محمد رضا گفته، کلا با اینایی که در مورد هادی با احتمال بالا صحبت کردن به فرقه بودنشون شک دارم. چند نفر خیلی واضح اینجوری با مهدی موافقت کردن میشه اون افراد رو برای فرقه در نظر داشت.
یاسین جان
قبل از من این پست محمدحسین بود
این از نظرت مشکوک نبود؟

مهدی

مهدی من با خیلی از جاهای پستت موافقم عملاً به جز 1 مورد.

- پویا بنظر من فرقه نیست. یکی از این سه حالت محتمل تره: بیگناه/مافیا/وکیل
حالا چرا؟

1. بنظرم نوع درگیری پویا و هادی دو تا خصیصه داره. اولاً که بنظر تصنعی نمیرسه. دوماً بنظرم اگر هم تیمی بودند قطعاً پویا بهتر میتونست این شرایط رو مدیریت کنه تا اعدام قربانی در آخرین فازهای قبل سرعتی انجام بشه نه زودتر. این احتمال جذب بیشتر رو برای تیمش بصورت پلکانی بالاتر میبرد.

2. رای فاز قبل پویا به چاوش بنظرم رای محکم و استواری نیست. نتیجه: 3 حالت میتونه با توجه به سبک بازیش محتمل تر باشه: 1. اگر فرقه بود و تشخیص داده بود چاوش گناهکار و مافیاست، رای رو خیلی قاطع تر میداد و اعتبار هم میخرید برای خودش. 2. اگر بیگناه باشه، کاملاً ممکنه عدم قطعیت در اون رای حاصل تردید پویا باشه. 3. اگر وکیل باشه با این کار هم اعلام شک کرده به یک گناهکار، هم اگر چاوش به دفاعیه میرفت، پویا کاملاً مبرا میشد از عدم اولویت دادن به چاوش و اعدام گناهکار چون گفته چاوش براش نسبت به اون دو نفر در اولویت نیستند. بنابراین من بیشتر حس حمایت از چاوش رو برام داشت اون رای، تا اتهام قطعی و تلاش برای اعدام چاوش.

بنظر من به دلایل بالا پویا باید یکی از بین بیگناه/مافیا/وکیل باشه و احتمالاً فرقه نیست. این فاز من خودم خیلی نسبت به وکیل بودنش مشکوک شدم، ولی باید بیشتر دقت و بررسی کنم.

اینجا برات شک ایجاد نشد؟

یا این پست رامتین
سلام. غروب زیباتون به خیر :دی

از بعد پستم چند تا پست داده شد که از نظرم مهمترینش، پست مهدی در مورد هادی بود. خیلی خوب بود.

در مورد گزینه های اعدام هم چیز مهمی اتفاق نیفتاد. پس الوعده وفا:

محمدرضا
امین
رضا
محمد امین

در مورد رضا احتمال قربانی بودنش هم هست. باید بیشتر فکر کنم و بیشتر بررسی کنم و پستای بعد هم بیشتر بخونم (البته بعد از اتمام فاز) اگه بره برای دفاع، اینو توی اولویت لحاظ میکنم.

- - - Updated - - -

نظرتون رو راجع احتمال قربانی بودن رضا بگین.

این هم نظر خودت در مورد پست مهدی
مرسی از مهدی که نکته خیلی خوبی در مورد محمد امین پیدا کرد.
پست ۵۵۶ مهدی رو هم حتما بی‌گناه‌ها بخونید، خیلی خوب بود.
556 همون پست مهدی در مورد هادی هست
اینا هیچکدوم برات مهم نبودن؟
الان تو خودت موافقت نکردی؟
چجوری بقیه گزینه فرقه میشن و تنها پستی هم که میاری پست منه و گزینه های فرقه رو مشخص میکنی؟
نظر خودت چی شد پس؟

صرفا سعی نمیکنی برای رای هر فاز ی دلیل بتراشی حالا هر فازی یک بهونه ای؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب تا حد زیادی گره های بازی باز شده.
شاهد هجوم افرادی که احتمال گناهکاریشون بالاس به من و یاسین و تا حدی فری هستیم.

بازی خیلی حساسه. همونطور که گاد گفت شانس همه گروها برای برد تقریبا یکسانه. بیگناها حواسشون رو حسابی جمع کنند. یک اشتباه = از دست دادن شانس پیروزی.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
لطفا همه بخونن و نظر بدن در مورد پستایی که در مورد رای رامتین دادم

راجع به قسمتی که گفتی عماد کاملا تو متن بازیه
این مجموع پست عماد در مورد من بوده تو فازی که 7 صفحه بازی جلو رفته

یک مقدار حس منفی شده اولویت اول رایش
نه نظری داده نه پستی راجع به من داده پس بهم نگو که عماد تو متن بازی بوده
فرقش با تو اینه که تو بودی و در مورد منم چنتا پست دادی و حتی در مورد اون پست محمدامین هم تحلیل کردی و نظر دادی که من کاملا توضیح دادم و باز هم اولویت اولت بودم
پس شرایطتون یکی نیست
ضمن اینکه هنوز هم عماد نیومده تو بازی
طبیعتا وارد شه انتظار توضیح ازش دارم

درمورد توضیحت درباره رایت
بازیم مافیا کلاسیکه رایم مافیا کلاسیکه :|
میشه توضیح واضح بدی دلیل شک اصلیت رو؟
یعنی چی؟
میگی رای به من چیز عجیب غریبی نبوده که بخوای توضیح بدی
ولی دقیقا نیاز هست که توضیح بدی
چرا و به چه عنوان بهم رای اولویت اول دادی؟
الان تو ذهن تو نقش من چیه و منو چی فرض کردی که جلوتر از گزینه مافیات گذاشتی؟

اول اینکه چرا اولویت برات زدن فرقه بود و اعدام کردن اونی که مطمئن تر از گناهکاریش هستی نبود؟
اگر مافیا رو 5 و فرقه رو 3 درنظر میگرفتی که نظر بیشتر رو این مورد هست با رفتن دوتا مافیا ، 3 مافیا و 3 فرقه میموندن چرا اولویت فرقه شد و تصمیم گرفتی مافیا رو اولویت دوم بذاری؟
چه چیزی فرقه رو برات خطرناک تر از مافیا کرده بود؟

میگی که من ادعای بیگناهی نمیکنیم و بحث فدایی بودنم که البته من گفتم قربانی بودن رو مطرح کردم
مثل اینکه اشتباه متوجه شدی
تو سوال نپرسیدی که من بخوام جواب بدم که بخوام ادعا بیگناهی یا قربانی بودن بکنم، من ازت سوال کردم

میگم تو اگه بیگناهی چرا یک بیگناه باید به کسی که گزینه مافیاش نیست و به عنوان گزینه فرقه داره بهش رای میده ، احتمال قربانی بودن طرف رو درنظر نگیره و اولویت اول بده؟
توجه کن برخلاف فاز قبلی این فاز اولویت ها 2 امتیاز فرق دارن پس فرق رای اول و دوم نسبت به فاز قبلی زیادتر شده دلیل تفاوتی که بین رای اول و دوم میذارم برای همینه
مگه غیراینه اگه قربانی اعدام کنی ممکنه یکی از بدترین اتفاقا که جذب تا 2 نفر باشه اتفاق بیفته؟
تو به این مورد هیچ شکی نداشتی؟
کامل مطمئنی من به عنوان گزینه فرقت قربانی نیستم؟
زیادی مطمئن نبودی؟
یا هادی رو گزینه اول قربانی درنظر گرفتی که قطعا من نمیتونستم یارش و فرقه باشم یا قربانی بودن هادی رو قبول نداشتی که خب پس احتمال قربانی بودن گزینه های فرقت خیلی احتمال مهم و اساسی هست که برای تو مهم نبوده و اولویت اول رو به فرقه میدی
غیر اینه؟

این هم یک تیکه از پست فاز قبلت که قابل توجهه

خب پس با پست مهدی که یکی از احتمال هاش قربانی بودن هادی بود موافق بودی و از نظرت خوب بود، با این وضع بازم از نظرت من فرقه بودم؟
میشه توضیح بدی که چطور ممکنه؟

خیلی حرف زدی و خیلی سوالای بی فایده پرسیدی. من فعلا جواب همشو نمیدم و فقط چند نکته میگم هر چند همه اش جواب داره، چرا؟ چون مهمترین سوال منو جواب ندادی.

۱.از این بحث که راه انداختی دنبال چی هستی؟ میخوای چیو ثابت کنی؟ به نظرت نقش من چیه؟
۲.من همین فاز، قبل از پست خودت، گفتم پیشنهادم اعدام محمد امینه. دور قبل هم بهش رای دوم دادم. این که بابت رای ندادن بهدمحمد امین منو محکوم میکنی خیلی مضحکه.

بیگناها به هوش باسید. محمدرضا احتمالا دنبال جو دادن علیه منه، گروه احتمالیش هم ممکنه ازش پیروی کنن. خیلی حواستون رو جمع کنین که این فاز به نظرم‌با توجه به بالانس احتمالی، حداقل شانس برد رو از یه گروه میگیره.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
محمد امین

رامتین. حرفایی که می زنی رو قبول ندارم. رای های اولیه آرش رو نگاه کن. تقریبا همشون جورین کن بر اساس دیتا های اون موقع بازی مشخصا اولویت بالا هم به آرش می دادن. اگه آرش اونجا مهره سوخته نبوده، نمی تونی بگی من هستم. مگر اینکه بخوای هدفدار مسائل رو نگاه کنی. شک هم بین من و عرفان و امین سر مافیا بودن بود و افرادی که "شک بالا" داشتن امین و عرفان بودن که خودشون در مظن اتهام بودن و حتی امین بیشتر از من.

الان چی جواب بدم؟ هر جوابی بدم تکرار مکررات میشه. جالبهدهم محمد امین منو محکوم میکنه که علیهش هستم هم محمدرضا منو محکوم میکنه که چندان علیه محمد امین نیستم :))

رای گیری فاز اول اونم با شیوه جدید، در حالی که آرش خیلی ناگهانی رفت دفاع و از قبل خیلی گزینه اعدام نبود، خیلی فرق داره با شما که تقریبا هر فاز گزینه اعدام بودی و احتمال اعدامت هم بالا بود. (عملا اعدام شدی ولی مهدی نجاتت داد)

ضمنا. ما شکمون به خودت فقط سر تحلیل رای نیست! دلایل بیشتری برای احتمال گناهکاریت مطرح شده
من نمیخوام‌ با تکرار مکررات، باعث شلوغ شدن تاپیک و مشمول بیش فعالی بشم.

- - - Updated - - -

یاسین

رامتین
رامتین جان ، محافظ چی اگر گاد اونم گذاشته باشه تعداد بی‌گناه‌ها باز کمتر میشه
خیلی بعیده این همه فرعی. ضمن این که خود گاد علنا گفت شانس برد گروه ها برابره پس احتمالا همون تحلیل مافیا ۳ یا ۴، فرقه ۳، فرعی ۱، بیگناه ۴ یا ۵ درسته.
مخصوصا بیگناها همدیگه رو نمیشناسن پس شانس بردشون در صورت مساوی بودن با گروهای گناهکاری کمتره. پس احتمالا اکثریت نسبی رو داریم (حدسم بیشتر ۵ بیگناهه) وگرنه گاد نمیگفت شانس برد گروها برابره

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین