برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تا 23:20 اولویت بدید :دی 3 اولویت بین محمدامین، محمدرضا و عرفان

امتیاز هم 4 2 0 هست به ترتیب

دفاعیه محمدامین:
من دیگه خسته شدم. همه چیو توضیح دادم. تلاشمو واقعا کردم. دیگه حرفی ندارم.
درسته که خسته شدم از دست بازیکنا اما تنها کسی که برام احتمال بیگناهی داره محمدحسینه و برای همون یه بار دیگه تاکید می کنم. محمدرضا قراره اولویت بالا داشته باشه. با وجود بحث جذبی ستون، ترسا بالا نیومد. حتی اگه ترسا بیگناهم باشه فرقه باید این رو ترجیح بده غیر از اینه؟ و چون این رو ترجیح نداده و روی جذبی بودن ترسا هیچ مانوری نداده، به خاطر اینکه ۳ تا رای بیشتر نمی تونستن بدن در نتیجه من و عرفان رو که باید می دادن اونیکی رو قربانیشون رو دادن. محمدرضا با هر اشلی نباید انقدر رای میاورد و مطمئنن فرقه اس. اصلا بعید نیست که فرقه ای که الان خیلی تو چشم نیست بخواد یه اعدام کنه و تعدادشون یهو ۴ تا یا مثلا ۵ تا بشه تو ۱۱ تا. قدرت زیادیه. هر کس به محمدرضا رای بده مشکوکه.
عرفانم هم گزینه ستونه هم مافیا. اون از من حداقل در اولویت بالاتری باید قرار بگیره.

=============

دفاعیه محمدرضا:
سلام
دقیقا نمیدونم چی بگم از فاز اول هرروز منو اوردین دفاعیه
چه وضعشه اخه
نمیدونم تو چند صفحه اخر چیزی از من پرسیدین یا نظری دادین یا نه ولی واقعا انتظار داشتم چند نفری حداقل در مورد بحثی که در رابطه با رامتین داشتم نظر بدن
دقیقا چند نفرتون با من وارد بحث شدین که هرفاز این همه رای دارم؟
جدی حداقل ۲ ۳ نفر هستن بدون یک پست خطاب به من از اول بازی بهم رای دادن
چیه این اخه
حداقل دوتا خط پستمو بیارین بگین اینجا چرت گفتی به این دلیل رای میدم
هرکی رد میشه محمدرضا بد بوده شک دارم بازیش گناهکاریه رای میدم
دستتون درد نکنه لطف دارین
دیگه بعضیا حتی نیاز به توضیح نمیبینن چرا رای میدن
یک پیش فرض شده براشون

همونجوری که قبلا گفتم و توضیح دادم دلایلم هست که چرا نمیتونم مافیا و فرقه باشم هرچند که حداقل نصف بازیکنا نخوندن
تا اونجایی که دیدم هم باز شک یک سری به فرقه بودنم هست
اقا اگه شما بیگناهین دقیقا با چه منطقی میخواین به من رای بدین اخه؟😐😂😂
واقعا ادم میمونه از منطقتون
دیگه واقعا خسته شدم تصمیم با خودتون

=============
دفاعیه عرفان:
اقا من واقعا نميفهممتون ، من روز اول بازي به بازي نرسيدم رو همون شدم سايه و شك اول گناهكاري و عدم فعاليت! بعدش كه كاملا فعالانه بازي كردم و شك كردم و شك خوردم پست نوشتم و اتهام زدم و خوردم پستامو نخوندن بهم انگ نخ ستون تو پست بالانس زدن و توضيحاتمو نخوندن ....نميدونم واقعا چيكار بايد براي بازي ميكردم ك نكردم ، اينهمه توضيح دادم و همه در موضع بالاي من وارد بحث باهام شدن ولي گفتم باسه عب نداره شايد تونستم اون سايه گناهكاري كادب كه از روز اول روم بود رو وردارم با جستجو گريم. ولي باز خونده نشد پستام . رفتم پستارو خوندم تا بلكه يچيزي پيدا كنم براي ستون كه طبق حس و نظر خودم دو نفرو پيدا كردم كه با مسخره شدن و بي اعتبار شدن پستم رو برو شدم. نميدونم ديگه چيكار كنم . ممد امين سوتي ميده كاملا مشخصه كه سوتي ناخوداگاهه و علنا داره ميگه خياط نداره مافيا در حاليكه تو كل بازي يه تحليلشم اينو نميگفت كه بگيم اره خط فكريشه و سوتي نيست. بعد منو با شك اولم ميفرستين دفاع! پشمام ريخته از تصميماتون كه البته مشخص هست با ٣ مافيا و ٣ فرقه و يه وكيل احتمالي فاز فاز گناهكاراست و بيگناها مغلوب فاز روز ميشن مشخصا

رضا ك گادكش شد امين ك نيست ميمونه ٩ نفر غير خودم كه بحز عماد ٨ راي گرفتم!! اتهام چيه؟ پست اولت ستونو جدا نوشتي نخ دادي ... راي سوم به عارش دادي مافيايي و كلا حال نميكنيم باهات گناهكاري توضيحاتتم ب پشممونه بايد اعدام شي.
نميدونم عصبي شم از اين بازي نميدونم بيخيالي طي كنم واقعا نميدونم چون هركاري كنم با همون سعي در حذف من خواهند داشت يه عده چون به نفعشون نيست بودنم. هر تصميمي بگيرين قابل احترامه ميدونم زور بيگناها نميرسه ب گناهكارا ولي منتظر معجزه ام ك بيام بيرون ازين دفاع.
يه مقدار ديدتونو باز كنين همه چي مشخصه...يا علي

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
محمدامین با 30 امتیاز اعدام میشه
متاسفانه مافیا و سناتور بود

.هدف های شب رو تا 12 به من بدید

جدول امتیازات

اولویت ها

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب :دی حس می کنم خیلی اذیت و گیج شدین تا اینجا :دی منم اذیت کردین تو پی وی :)) می خوام یکم از این وضعیت خارجتون کنم :دی بخاطر همین می خوام دو نکته از بالانس رو افشا کنم.

اول تعداد که عرض کنم که بازی در بالانس 20 نفره، با این شرایط شروع شده:

4 مافیا
3 فرقه
4 فرعی
9 بیگناه

و دوم اینکه بیش از نیمی از گناهکاران اولیه (مجموع مافیا و فرقه)، کشته یا اعدام نشدن

آخر فاز شب ششم که آخرین فاز شب هست، نقش های هر گروه و فرعی/ها که در اول بازی تخصیص داده شده اعلام میشه و پازل بالانس بکلی حل خواهد شد.

اتفاقات قابل بازگویی شب:

هیچی !

آغاز فاز روز ششم:
لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

امین
ترسا
رامتین
صدرا
عرفان
عماد
فری
محمدحسین
محمدرضا
یاسین

تعداد شرکت کنندگان:
10 نفر

تعداد آرا لازم برای رفتن به دفاعیه:
اعدام و رای اجباری با 4 رای در مرحله اول و اولویت دهی اجباری در مرحله دوم

حداقل و حداکثر تعداد رای:
حداقل دو نفر و حداکثر سه نفر

پایان فاز:
ساعت 22:00 جمعه 7 مرداد 1401

حداقل و حداکثر فعالیت:
حداقل 750 کلمه
و محدودیت حداکثر ندارد.

لیست سیاه حداقل فعالیت:
عرفان، محمدرضا

لیست سیاه حداکثر فعالیت:
مرحوم مغفور محمدامین

امان گرفته ها:
مرحوم مغفور چاوش، محمدرضا، خلد آشیان هادی، فری، بهشت مکان رضا و امین

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
الان متاسفانه حوصله فکر کردن به احتمالات لباس و این مسائل رو ندارم.
من هر چی گفتم حاصل وقت و بررسی هایی بود که داشتم. شاید حتی این روزا گاهی "بیش از اندازه" ای که باید فکر کردم، که قطعاً نباید این کار رو میکردم. اگر اشتباه بوده از همگی عذرخواهی میکنم.

شب بخیر

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من در مورد اولویتام توضیح بدم. هم به عرفان و هم به محمدامین، شک مافیا داشتم. اما اون آخرای فاز، پستای خود محمدامین و پستای محمدحسین، کمی منو به شک انداخت. البته نه در حدی که کلا بیخیال محمدامین بشم.
محمدرضا ترسیدم قربانی باشه (حتی با احتمال کم) و اعدامش با این شرایط حساس بازی به مصلحت نبود.
بنا بر این رای اول رو به عرفان دادم بعد محمدامین بعد محمدرضا

ولی ساعت ۲۳:۲۵ دقیقه باز به تردید افتادم و به نظرم رسید محمدامین بیشتر مستحق اعدامه با اون دفاع افتضاحش، به گاد هم پیام دادم. ولی دقیقا همون لحظه توی کانال پیام اومد که نتایج اعلام شد.

این از این. بقیه بحثا باشه برا پنج‌شنبه و جمعه.

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
خب اینم از سناتور :113:

اول از همه میخوام این فاز رو اینطور شروع کنم :

محمد حسین یه توضیح خوب میخوام ازت در مورد دفاع از مملگر ، چطور میگفتی احساسی دارید رای میدید؟!! این همه دلیل و مدرک و فکت برای ممل آورده شد باز میگی احساسی ؟!!!

اما مورد بعدی رامتین جان، شما یکی از بی‌گناهای من با درصد بالا بودی ، مگه قرار نبود رو مملگر اجماع کنیم ، چیشد که این کار رو نکردید؟ چرا واقعا؟ یعنی گناهکاری مملگر براتون ثابت نشده بود؟!! حتی به منم شک کردی بابت ستونی که عرفان مطرح کرد که بی اساس بود اون دلایلش... من الان مملگر رو با قاطعیت گفتم و روش موندم ، الان یعنی ستون هستم و مافیا ؟!!! نکنید این کار رو جدا ...

بی‌گناه‌ها لطفا دقت کنید دیگه باید فرقه پیدا کنیم.

- - - Updated - - -

ای بابا شما دو نفر کِی پست دادید ؟ :دی

بیشتر باهم بحث میکنیم این فاز (ایشالا فردا و پسفردا)

فعلا شبتون بخیر

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
با توجه به گفته‌ی گاد، الان باید پنج بیگناه و سه فرقه قطعی باشن.
از دو نفر باقی مونده، یا هر دو مافیا هستند و وکیل نداریم. (اون مافیا که کشته نشده + ستون جذبی) یا یکیشون مافیا هست یکی وکیل. در این صورت ممکنه مهسا لباس بوده باشه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
یاسین

اما مورد بعدی رامتین جان، شما یکی از بی‌گناهای من با درصد بالا بودی ، مگه قرار نبود رو مملگر اجماع کنیم ، چیشد که این کار رو نکردید؟ چرا واقعا؟ یعنی گناهکاری مملگر براتون ثابت نشده بود؟!! حتی به منم شک کردی بابت ستونی که عرفان مطرح کرد که بی اساس بود اون دلایلش... من الان مملگر رو با قاطعیت گفتم و روش موندم ، الان یعنی ستون هستم و مافیا ؟!!! نکنید این کار رو جدا ...

در مورد اولویت ها توضیح کامل دادم. در مورد ستون. یاسین پستای منو خوندی؟ من کی گفتم تو اون ستون جذب شده ای؟ فقط گفتم قابل اعتنا است ، توی مافیا هر چیزی ممکنه. ولی احتمالش رو خیلی کم میدونم. دیگه انقدر در مورد ستون ۵ توضیح دادم واقعا خسته شدم.
بعد گفتی برات بیگناه بودم
یعنی الان نیستم؟ :دی
خودت باید بدونی بیگناه اصولا بیشتر در شک و تردیده و هر احتمالی رو بررسی میکنه چون یا کلا از چیزی خبر نداره یا با توجه به نقشش از چیزای کمی خبر داره.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
اگه محمدامین لباس باشه پس باید از مافیا فقط دو نفر حذف شده و با توجه به جذبی ستون از ده نفر، سه نفر باید مافیا باشن که نمی‌شه. پس همون مهسا لباس بوده و وکیل هم نداریم! خیلی احتمال بعیدیه پس به نظرم محمدامین خود سناتور بوده. کلا از بازیش هم بعیده بیگناه بوده باشه.

پس با فرض مافیا بودن محمدامین، میشه رو اون سوتی خیاطش هم مانور داد که خیاط نداریم تو بازی. در این صورت الان بازی دو تا مافیا داره بدون وکیل. سه فرقه هم که قطعیه. کاش گاد همین امشب نقش‌ها هم می‌گفت. :دی

- - - Updated - - -

وایسا ببینم
چهار فرعی نوشته که. سه تا فرعی رفته بیرون

- - - Updated - - -

ای وای، من "نیمی از بیگناهان موندن" خوندم. :| اقا هیچی ول کنید حرف‌های قبلیم رو.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
(((( :

شب و روزگار خوش!

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام به همه.

سپاسگزارم از آرزوی سلامتی‌تون و ممنونم. هم از گاد و هم از شما هم عذرخواهم به خاطر نبودنم. متاسفانه فکر کنم به اوج بیماری رسیده بودم و از این بابت اگر می‌خواستید رای بدید و ندادید (چون من یک Advantage داشتم که سایرین نداشتن از نظر اخلاقی بودن رای به‌شون) هم باز ناراحتم و عذرخواهم. اگر رای می‌دادید هم ناراحت نمی‌شدم و به نظرم بازی حتی عادلانه‌تر بود. پر حرفی نکنم. من نتونستم دقیق پست‌های این فاز رو بخونم. سعی می‌کنم یک‌سری حرف‌ها بزنم و جواب بدم و چندتا سوال هم بپرسم. اما دقیق‌تر فردا به پست‌های این فازی که گذشت می‌پردازم.

پرده‌ی نخست

سه زمان در زندگی من هست که واقعا توشون فکرم خوب کار می‌کنه و زمان‌های مناسبی برای فکر کردن من هستن. حین ورزش، در حمام و موقع فیفا بازی کردن. این دو روز متوجه شدم حین تب هم خوب کار می‌کنه. :)) این‌هایی که می‌گم رو من اکثرا دیشب به‌شون فکر کردم اما امروز با متوجه شدن نقش محمدامین به نظرم قابل اعتناتر اومدن حتی.

اولین پلان، جذب ستون پنجمه. وقتی خوندم که مافیا ستون پنجم جذب کرده، سوال این بود که چرا الان؟ با جذب ستون پنجم قابلیت‌های سناتور می‌پره. یعنی همون قابلیت اساسی بیرون دادن فرد با نظر مستقیم. چرا الان؟ جواب محتمل این بود که سناتور در معرض اعدام بوده و نمی‌خواستن حیف بشه. (بعد از دیدن این‌که محمدامین اکثریت آرا رو آورده و در دفاعیه‌ش هم یک سوتی فاجعه داده) سر همین به نظرم محمدامین سناتور بوده و نقشش هم درست اعلام شده.

سوال دوم این بود که مافیا چطور احتمال این رو داده که ستون پنجم دیگری هم در بازی هست؟ جواب ساده‌ست به نظرم. احتمالش رو نداده. می‌دونسته که هست. این‌جا به نظرم لباس ستون پنجم دادن به کسی خیلی هم ایده‌ی منطقی‌ای هست. تو این بازی وقتی مافیا فقط با فدا کردن قابلیت‌های سناتور یا خودکشی پدرخوانده می‌تونه جذب کنه، یعنی جذب ستون پنجم رندوم نیست و حتما باید نخی داده بشه. ریسک نخ برای ستون هم بسیار بالاست به نظرم. کاری که مافیا می‌تونه برای ستون پنجم انجام بده اینه‌که یک نفر رو با لباس ستون پنجم بده بیرون تا حساسیت بازی به ستون پنجم کم بشه و دادن نخ راحت‌تر باشه و بعد بتونه در لحظه‌ی درست جذبش کنه. لازم هم نیست همون فاز جذبش کنن که پیگیری‌ نخ راحت‌تر نباشه.

در مورد تک مافیای باقی‌مونده (منهای ستون پنجم)، وقتی محمدامین سناتور بوده و دو نفر از تیم مافیا باقی‌ موندن و ستون پنجم رو هم هنوز جذب نکردن، یعنی اولویت اول مافیا در اون فاز این بوده که سناتور اعدام نشه، چون با اعدام سناتور یک نفر می‌شده و نمی‌تونستن هم که ستون پنجم رو جذب کنن دیگه در نتیجه شانس برد به طور کامل از بین می‌رفته. در نتیجه مافیای باقی‌مونده بین کسانی که به محمدامین در دو فاز قبلی (فاز قبل از جذب ستون) اولویت اول یا دوم دادن نیست. اگر بوده خریت بزرگی کرده.

ستون پنجم هم به نظرم احتمالش کمه رای اول یا دوم داده باشه. بیشتر از اون یکی مافیا ممکنه اما باز هم احتمالش کمتره به نظرم. چون اگر نخ به مافیا داده باشه، خب نمیاد این‌طوری واضح ضد مافیا بازی کنه که. اگر ضعیف بشن، بعدا که جذب بشه خب می‌بازه. محمدامین چون به نظرم واضح بود مافیاست.

اما در مورد فرقه؛ بعد از این فاز بازی سرعتی می‌شه و فرقه امکان جذبش رو از دست می‌ده. به نظرم برای اعدام شاید یک ایده‌ی خوب اینه‌که این فاز هیچ فرقه‌ای اعدام نشه. یک راه مقابله باش به نظرم اینه که از پویا وام بگیرن همه و درصدهایی برای فرقه‌ی عادی، قربانی، مافیا، وکیل و بی‌گناه به هرکسی نسبت بدن. این‌جا نه تنها ممکنه گناهکارها به طور خاص لو برن. بلکه به نظرم قربانی هم خودش رو می‌تونه لو بده و لو بره.
اگر فرقه نتونه جذبی انجام بده در فاز سرعتی بازی به نفع ما بر می‌گرده. چون اولا به بی‌گناه‌های ذهنی‌مون بیشتر می‌شه اعتماد کرد. (چون دیگه تغییر نقش ندادن) و دوما مجموع رای بی‌گناهان و مافیا می‌تونه فرقه رو از دور خارج کنه. اما اگر این فاز قربانی اعدام بشه و جذب‌هاشون انجام بشه (که به نظرم براش تلاش می‌کنن) بازی از بالانس به نفع فرقه خارج می‌شه کاملا.

بیش از نیمی از گناهکاران از بازی خارج نشدن. یعنی حداکثر ۳ گناهکار تیمی از بازی رفته بیرون (که من فکر می‌کنم نقش‌‌های اعلامی آرش، چاوش و محمدامین صحیح بوده) و یک ستون پنجم جذب شده. یعنی در این ده نفر، چهار بی‌گناه، سه فرقه، دو مافیا و یک نقش فرعی که وکیله احتمالا وجود داره.

ایده‌ای که فری در اول بازی داد رو یادتونه؟ :دی این‌جا و دقیقا قبل از شروع فاز سرعتی، جایی هست که بیشترین کارکرد رو داره و حتی مهم‌تر از پیدا کردن گناهکاره. فرقه در فاز سرعتی اگر سه نفر باشه، بی‌گناهان اگر چهار نفر از بین خودشون رو بشناسن بازی رو می‌بریم. یک جای اشتباه هم هست البته، در این چهار نفر اگر حتی یک مافیا هم باشه، باز می‌بریم. کافیه یک گروه حداقل سه نفری از بی‌گناهان پیدا بشه در بازی، و بقیه رو اعدام کنن بره. وکیل هم که باشه حذف می‌شه خود به خود.

شرایط بازی هم به طرز بامزه‌ای به نفع ماست. اگر همه اون درصدهای بالا رو بدن یک اتفاق جالبی میفته. گناهکاران از هم اطلاعات بیشتری نسبت به ما دارن. یعنی دانش فرقه از مافیا و مافیا از فرقه بیشتر از ماست. در نتیجه وقتی دارن راجع به هم درصد می‌دن، احتمال این‌که به گناهکار رقیب درصد پایین‌تر بدن بیشتره. از طرفی هم مافیا بیشتر از دو نفر نیست در بازی احتمالا. در نتیجه هر عضو مافیا فقط می‌تونه به یک نفر از تیم خودش درصد بی‌گناهی بیشتر بده و در بقیه موارد احتمال این‌که به بی‌گناه واقعی درصد بی‌گناه بده بیشتره. فرقه اما احتمالا سعی می‌کنه آدم‌های اضافه‌ای رو سفید نکنه تا برتری‌ش از دست نره، به همین خاطر یا در آخر از همه درصدهای خودشون رو می‌دن، یا وقتی می‌دن تفاوت جالبی با بقیه داره. چون برای جا دادن هم‌تیمی‌های خودشون مجبورن بی‌گناه‌های واقعی رو از لیست خارج کنن و متفاوت می‌شن با سایر لیست‌ها. اگر این کار رو نکنن هم که باز به نفع بی‌گناهان کار کردن و اعدام می‌شن. :)) در آخر فاز اون‌هایی که بیشترین درصد بی‌گناهان رو دارن می‌تونن تیم بشن و بقیه رو اعدام کنن.

حتی اگر این ایده اجرایی نشه، درصد دادن راجع به همه و با توجه به همه‌ی نقش‌ها، به نظرم اکثریت غریب به اتفاق گناهکاران رو مشخص می‌کنه.

خودم هم در پایان این پست درصدهام رو می‌دم.

پرده‌ی دوم

محمدحسین
عزیزم

من تا قبل از دیدن نتایج رای‌گیری به تو حتی حس مثبت داشتم پیدا می‌کردم. اما اولویت‌هات احتمال بی‌گناهی‌ت رو برام به صفر میل داد.

من بازی تو رو دیدم محمدحسین. تو در رای بسیار شرافتمندانه رای می‌دی. در بی‌گناهی‌ت وقتی امیر مافیا رو می‌خوای به‌ش رای بدی، تمام پست‌هاش رو بالا و پایین می‌کنی، از چند ساعت قبل ازش سوال می‌پرسی و در دفاعیه به‌ش گوش می‌دی. وقتی جلادی، کسی که باید برای اعدام دیگران بازی کنه، بعد از خوندن دفاعیه‌ی ترسای بی‌گناه، با این‌که فکر می‌کنی گناهکاره و هدف اون فازت برای اعدام هم هست به عنوان جلاد، به‌ش رای با اولویت پایین می‌دی.

تو در این بازی چه نقشی داری که بعد از خوندن تمام اون دفاعیه‌ها، بعد از سوتی واضح محمدامین در دفاعیه، من رو می‌ذاری اولویت اول؟ دیدم در بازی اشاره کرده بودی ذهنیتت منطبق بر مهدیِ بی‌گناه بوده. مهدی بی‌گناه چه انطباقی با تو داشته که اولویت‌هاش کاملا بر خلاف توعه؟

اما چرا احتمال بی‌گناهیت برام کم شد؟ چون تو کلیت بازی همه‌ی افراد در دفاعیه رو گذاشتی کنار و فقط به رای‌ها نگاه کردی. و حتی دفاعیه‌ها رو نخوندی (با توجه به این‌که محمدامین رو که شرایط رایی مشابه داشته با من و پویا گذاشتی بعد از من و پویا)! اما چرا این کار برای تو گناهکارانه‌ست و احتمال بی‌گناهیت رو صفر کرد؟ چون من رو یاد دور یازدهم انداخت و راستش رفتم و بررسی کردم و دیدم اشتباه در ذهنم نبود.

دور یازدهم تو، آرش، صدرا و یاسین با هم مافیا بودید. آرش رو به واسطه‌ی اعدام از دست دادید و و صدرا به دفاعیه رفته بود. این اولویت‌های تیم شما در اون فاز بوده.

صدرا: امین، محمدحسین، محمدامین
محمدحسین: صدرا، امین، رضا
یاسین: صدرا، محمدحسین، محمدامین

شما سه مافیا هستید و تو و یاسین هر دو اولویت اول به صدرا (هم‌تیمی‌تون) دادید. یاسین اولویت دومش تویی و صدرا هم اولویت دومش تویی.

من با خودم فکر می‌کنم که این منطقیه که هر کسی در این بازی چنین وزن مهمی به رای‌ها بده و براش مهم باشه. همون‌طور که خودم هم در دفاعیه‌م گفتم که حق می‌دم مشکوک باشید. اما این رای چه‌قدر برای محمدحسین مهمه که حتی دفاعیه‌ها رو هم نادیده می‌گیره؟ برای هرکسی این منطقیه. اما راستش برای تو منطقی نیست این. تو نه تنها چنین چیزی که هر رایی رو بی‌اعتبار می‌کنه رو در بازی‌های ما دیدی بلکه یکی از کسانی بودی که اجراش کردی خودت. چطور چنین کسی با این پیش‌زمینه از چنین رایی، امکان داره بی‌گناه باشه و چنین وزن مهمی به رای بده که کل بازی و دفاعیه‌ی یک نفر رو بریزه دور؟ تو چه فرقی با تمام اون بی‌گناهانی داری که خودت لیست کرده بودی‌شون، که تماما دریافت متفاوت‌تری از تو داشتن؟
در این چند دور اون‌قدر بازی کردم باهات و یک دور هم گاد بودن و نحوه‌ی فکر کردنت رو دیدم که بفهمم محمدحسین بی‌گناه این‌طوری خنجر به قلب بی‌گناه نمی‌زنه. هر کس دیگه‌ای می‌تونستم احتمال بی‌گناهیش رو بدم اما تو با چنین پیشینه‌ای، چطور می‌تونی بی‌گناه باشی؟

یاسین

چرا دیروز با وجود این‌که تو و محمدحسین هم‌دیگه رو تیکه پاره کردین، به هم رای ندادید؟

عرفان

به چه دلیله که به من رای می‌دی؟ آیا یک سوال از من پرسیدی تا الان؟ در این بازی به چه کسانی حس خوب داری؟
من ازت در بازی پرسیدم که چرا ذهنت این‌قدر متمرکز روی ستون پنجمه و چرا به قربانی فکر نمی‌کنی؟ فاز قبل تقریبا بسیار انرژی گذاشتی راجع به این‌که بگی کی ستون پنجمه. چرا دنبال قربانی نمی‌گردی؟

یک نکته هم بگم به نظرم زیاد داره اشاره می‌شه که عرفان عصبیه و این‌ها و از یک‌جایی به بعد به نظرم با هدف بی‌اعتبار کردنه و گناهکارانه‌ست به نظرم.

حقیقتا الان خسته شدم. و یکم استراحت می‌کنم. پایین درصدهای خودم رو می‌دم و بعدا فردا اگر عمری بود پست‌ها رو با دقت بیشتری می‌خونم.

ترسا: مافیا ۱ درصد، فرقه ۴۰ درصد، قربانی ۵ درصد، وکیل ۵ درصد، بی‌گناه ۵۴ درصد

رامتین: مافیا ۱ درصد، فرقه ۳۰ درصد، قربانی ۱ درصد، وکیل ۱ درصد، بی‌گناه ۶۸ درصد

صدرا: مافیا ۱ درصد، فرقه ۴۰ درصد، قربانی ۵ درصد، وکیل ۱۰ درصد، بی‌گناه ۴۹ درصد

عرفان: مافیا ۴۰ درصد (ستون پنجم، احتمال از اول مافیا بودنش با رای دو فاز قبلش به محمدامین پایین اومد)، فرقه ۳۰ درصد، قربانی ۵ درصد، وکیل ۵ درصد، بی‌گناه ۲۵ درصد

عماد: مافیا ۱۰ درصد، فرقه ۳۰ درصد، قربانی ۵ درصد، وکیل ۵ درصد، بی‌گناه ۵۵ درصد

فری: مافیا ۱ درصد، قرقه ۴۰ درصد، قربانی ۱۰ درصد، وکیل ۱ درصد، بی‌گناه ۵۸ درصد

محمدحسین: مافیا ۱۰ درصد، فرقه ۵۰ درصد، قربانی ۱ درصد، وکیل ۴۰ درصد، بی‌گناه ۰ درصد

محمدرضا: مافیا ۱ درصد، فرقه ۷۰ درصد، قربانی ۳۰ درصد، وکیل ۱ درصد، بی‌گناه ۳۰ درصد

یاسین: مافیا ۱ درصد، فرقه ۵۰ درصد، قربانی ۲۰ درصد، وکیل ۱ درصد، بی‌گناه ۴۸

بعد از واکنش‌ها به این پستم، می‌تونه این درصدها جا به جا بشه.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
یک چیزی بعد از خوندن پستم گفتم اضافه کنم، اون شرافتمندانه فقط منظورم به رای محمدحسین بود. وگرنه خودش می‌دونه و اگر نمی‌دونه، بدونه که بسیار دوستش دارم و خیلی هم گله در شخصیت حقیقیش. :دی

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
درود، صبح بخیر.

با صحبتای امین در مورد بیگناه نبودن محمدحسین موافقم. محمدحسین آخرای فاز قبل کلا عجیب شده بود. پست 686ش بدجور وایب وکیل میداد و اصلا از اون به بعد حس‌ خوبی از پستاش و رای هاش نگرفتم. بنظرم این سبک بازی محمدحسین و این شدت از محافظه کاری، دلسوزی، سلف بلیم و.... در بازی غیرطبیعی هست و همینطور غیرقابل اعتماد.

پست 670 عرفان هم خیلی جالبه. :دی به یاسین و فری تارگت زده و گفته احتمالا اینا ستون پنجمن بعد تو که اتهامت به یاسین قوی تر بوده در حدی که رامتین هم تایید کرده این موضوع رو، به یاسین رای ندادی ولی به فری رای دادی ؟ بنظرم ستون پنجم همه ی تلاشش رو میکنه که ارتباطای جدیدش مخفی بمونه، مافیا سه نفر بوده، فری به جفتتون رای داده و این بهترین راه برای مخفی شدن ستون پنجم بین رای هاست، چون طبیعتا همه میان میگن وقتی سه نفرین فقط کدوم اسکلی این کار و میکنه که همین تبدیلش میکنه به استراتژی، پس بنظرم تو مافیایی و فری ستون‌ پنجم جذب شده. :دی

در مورد بالانس الان از ده نفر چهارتا بیگناه داریم، سه تا فرقه، دوتا مافیا، یک فرعی که همون وکیل هست بنظرم ! من یه حدس و پیش بینی ای دارم نسبت به نقش ها اما برای فرقه قطعی نیست و ما حتما باید فرقه اعدام کنیم اما چجوری ؟ واقعا نمی‌دونم. فرقه خیلی خوب بازی کرده واقعا جای تشویق داره اما ما هنوز شانس رو داریم فقط باید بیشتر تلاش کنیم. من سعی میکنم این فاز بیشتر حضور داشته باشم و بیشتر صحبت کنم.

محمدحسین

این چه واکنشی بود یعنی چی ؟ : )) توضیح دادم و حسم رو گفتم، چرا از خودت نمیپرسی این چه سوالی بود پرسیدم ؟ چون سوالت خیلی چیپ بود. اگه جای تعجب داشت خود یاسین هم نسبت بهش واکنش بد نشون میداد.

خب باشه رامتین، پس با این استدلالت به همه ی کسایی که شک‌ مافیایی روشون نداری باید اتهام فرقه بزنی، غیر از اینه ؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
اول یه سوال از همه‌.
چقدر احتمال میدید مافیا به محمدامین لباس داده بوده باشه؟ من به نظرم سبک بازی محمدامین گناهکارانه بود و سوتی هم که داد ولی چون از فاز قبلش مشخص بود این باز به احتمال زیاد اعدام میشه، لباس رو نمیشه کامل نادیده گرفت. من خودم حدود سی درصد احتمالش رو میدم. (کلا با نقش خیاط مشکل دارم، به نظرم بازی رو به شکل ناجوانمردانه ای به نفع مافیا گنگ میکنه :دی)

در مورد محمدحسین حدس میزدم بهش این فاز حملاتی بشه. طبیعی هم هست با توجه به رای ندادنش به محمدامین و حتی تلاشش برای اعدام نشدن محمدامین و نقشی که در مورد محمدامین اعلام شد. والا چیزایی که امین گفت رو خیلی در جریان نیستم، دور یازده نبودم و یادم هم نمیاد افتخار همبازی بودن با محمدحسین رو داسته باشم.
ولی حرکت دیشبش به نظرم گناهکارانه نبود. محمدامین یه مهره سوخته بود. حتی در این مورد با خود محمدامین بحث داشتم و بهش گفتم حتی فاز قبلترش هم تو مهره سوخته بودی. حالا شک کردن در مورد یه مهره سوخته و حمایت از مهره سوخته، حرکت گناهکارانه است یا بیگناهانه؟ (در این پست کاری با کل بازیش ندارم، این مورد خاص رو میپرسم)

(منم به عنوان کسی که یه بار محمدحسین رو دیدم تاکید میکنم که محمدحسین در واقعیت فوق العاده با شخصیت و محترمه. یه اصفهانی اصیل :دی)

- - - Updated - - -

سعی میکنم امروز کل بازی و آرا و اولویت های محمدحسین رو بهتر بررسی کنم

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
مخالفم رامتین :دی تو داری محمدحسین رو مبرا میکنی از اینکه گناهکاره، در صورتی که کل بازی هم ول کنی با این استدلال الانت برای این فاز خاص تهش بتونی از مافیا بودن مبراش کنی دیگه، الان چه تضمینی هست محمدحسین وکیل یا فرقه نباشه ؟ :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
محمدرضا

سوالایی که آخر فاز پیش ازت پرسیدم رو جواب بده. این دفعه بازم ندید نگیری موقع رای گیری بیای جواب بدی.

چند بار واضحا ازت پرسیدم از بحث با من دنبال چی هستی؟ و گفتم تا اینو جواب ندی، جواب بقیه سوالات هم نمیدم. تو دیدیش و حتی اونی که با قرمز بلد شده پرسیده بودم رو ریپلای کردی ولی جواب ندادی. بعد آخر فاز اومدی گفتی از بحث با رامتین منظورم این بود رامتین فرقه است!!

۱.چرا همون موقع که چند بار ازت سوال پرسیدم، جواب ندادی و گذاشتی آخر فاز؟

۲.بحثت با من چجوری دقیقا ربطی به فرقه بودن من داره؟! تو منو متهم کردی که چرا به محمدامین اولویت اول رای ندادم. محمدامین هم تقریبا برای همه گزینه مافیا بود، از جمله برا خودت. حالا این چه ربطی به فرقه بودن من داشت؟!

۳.یا این که در مورد خودت احتمال فرقه بودن میدم، باز چه ربطی به فرقه بودن خودم داره؟! منوبه تو میگم احتمالا فرقه ای تو میگی نه اصلا خودت فرقه ای؟! :)) مگه کودکستانه؟ :دی

کلا منتظر دلایلت برای این که میگی من فرقه ام هستم.

با مشخص شدن نقش رضا، الان احتمال قربانی بودن محمدرضا برای من بالاتر رفته.
دوستان مراقب باشن. آخرین فازیه که فرقه میتونه قربانی کنه و احتمالا به دنبال اعدام قربانیشه. هر چند ۳ از ۱۰ هم خیلی کم نیست. مخصوصا که تقریبا هیچی ازشون نمیدونیم.

- - - Updated - - -

من الان جواب افرادی که ازم پرسیدن رو میدم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب فقط صدرا ازم سوال پرسیده :دی

خب باشه رامتین، پس با این استدلالت به همه ی کسایی که شک‌ مافیایی روشون نداری باید اتهام فرقه بزنی، غیر از اینه ؟

هم آره هم نه. مثلا بعضیا مثل عماد، نوع بازی گناهکاریشون رو میشناسم و احتمال گناهکار تیمی بودنشون رو کم میدونم. یا در مورد بعضیا مثل یاسین از روند بازیشون حس مثبت میگیرم.
اما افراد خنثی که شک مافیا در موردشون نیست، احتمال فرقه و بیگناه بودنشون تقریبا برابره. مثل خودت صدرا جان :دی یا ترسا.

ولی کلا پیدا کردن فرقه خیلی سخته. فعلا تنها گزینه ای که برام بیش از پنجاه درصد احتمال فرقه بودن داره محمدرضا است چون بازیش اصلا به بیگناهی شبیه نیست و احتمالا مافیا هم نیست. (الان رفتم رای ها و اولویت هاش رو بررسی کردم، دیدم مافیا بودنش هم کامل نمیشه منتفی دونست!)

مخالفم رامتین :دی تو داری محمدحسین رو مبرا میکنی از اینکه گناهکاره، در صورتی که کل بازی هم ول کنی با این استدلال الانت برای این فاز خاص تهش بتونی از مافیا بودن مبراش کنی دیگه، الان چه تضمینی هست محمدحسین وکیل یا فرقه نباشه ؟ :دی

من صرفا در مورد حرکت دیشبش گفتم. کامل هم مبراش نمیکنم. اتفاقا توی پست تحلیل وکیل گفتم یکی از دو گزینه وکیله برام. ولی وکیل هم که گناهکارا رو میشناسه انقدر نوب نیست بیاد از یه مهره سوخته حمایت کنه.
در مجموع بازیش برام بیگناهانه به نظر میاد. ولی بیشتر باید بررسی کنم، هر چیزی ممکنه. منتظر جوابش به پست امین هم هستم.

حالا من دو سوال از خودت دارم صدرا جان :دی

یکی این که از نظر خودت چجوری میشه فرقه رو شناسایی کرد؟

دوم هم این که یادمه یه زمان موقع مافیا میگفتن آنلاین بودنتون رو حتما مخفی کنین. الان اینو نمیگن و شما هم این قابلیت رو مخفی نکردی و خب عواقبش بر گردن خودته :دی

اولا میدونم حالت بد بود و امیدوارم الان بهبود پیدا کرده باشی:گل:
ولی دیروز چندین بار، از جمله در ساعت انتهایی فاز دیدم که آنلاین بودی ولی هیچ مشارکتی جز با یه پست متوسط در بازی نداشتی. حتی رایت هم گاد برات اصلاح کرد. چرا؟ به خاطر بیماری بود یا چیز دیگه؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
پست گاد هم یه تحلیل کنیم :دی (خوبه محدودیت حداکثر نداریم میتونم حسابی حرف بزنم :)) )

4 مافیا
3 فرقه
4 فرعی
9 بیگناه

در مورد مافیا و فرقه که احتمالات همونی بود که اکثریت میگفتن و الان احتمال مافیای ۵ نفره و وجود دو فرقه کاملا نفی شد.
ولی فرعی ها واقعا عجیب زیادن :| فکر میکردم دو یا حداکثر سه فرعی در بازی باشن. نقش رضا که اعلام شد با خودم گفتم ای ول! احتمال نبود وکیل که اعلام کردم دیگه قطعی شد.
ولی با این حساب وکیل احتمالا توی بازی هست. هر چند فرعی چهارم ممکنه شغال باشه ولی احتمال وجود وکیل مدافع شیاطین بیشتره.

و دوم اینکه بیش از نیمی از گناهکاران اولیه (مجموع مافیا و فرقه)، کشته یا اعدام نشدن

خب این که گفتن نداشت؟ علت گفتنش رو درک نمیکنم. وقتی مجموع فرقه و مافیا هفت نفر بوده و فعلا حداکثر سه گناهکار کشته یا اعدام شدن، کسی فکر میکرد بیش از نیمی از گناهکاران کشته یا اعدام شدن؟ شک زیادی هم که روی لباس داشتن مهسا و خلفی و سعید نبود.
به نظرتون چرا گاد این رو اعلام کرده؟

- - - Updated - - -

هر چند فرعی چهارم ممکنه شغال باشه

آقا ببخشید اشتباه کردم. رضا هم محافظ و هم شغال بود. :دی پس دیگه وکیل مدافع شیطان ۹۰ درصد تو بازی هست (اون ۱۰ درصد برا این که از امیر هر چیزی برمیاد و ممکنه دو تا نقش فرعی مشابه گذاشته باشه :)) )

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
صدرا

دو تا سوال دیگه

۱.در مورد عرفان اینو گفتی:

پس بنظرم تو مافیایی و فری ستون‌ پنجم جذب شده.
از نظرت نخی که فری داده کدومه؟ نخی دیدی ازش؟ مخصوصا که با توجه به چیزایی که فاز قبل گفتم، نخ احتمالا زیاد ظریف نبوده :دی

۲.درصد فرقه ای که بهت دادم دقیقا همین درصدیه که امین داده. چرا به من واکنش نشون دادی ولی به امین نه؟ حتی از پستش تشکر هم کردی :دی
البته میدونم استقبالت از پستش بابت موافقتت با نظرش در مورد محمدحسین بود. ولی چرا چیزی که توی پست من توجهتو جلب کرد، توی پست امین توجهتو جلب نکرد؟

- - - Updated - - -

بالانس هم که خب اگه محمدامین لباس نگرفته باشه.

مافیا ۲ نفر، فرقه ۳ نفر، فرعی ۱ نفر، بیگناه ۴ نفر

با این حساب هنوز اکثریت نسبی داریم. شانس برد مافیا خیلی کمه و رقابت بیشتر بین بیگناها و فرقه است.
ولی اگه محمدامین لباس گرفته باشه، اوضاع قاراشمیش میشه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
آها یه نکته در مورد پست امین

یک نکته هم بگم به نظرم زیاد داره اشاره می‌شه که عرفان عصبیه و این‌ها و از یک‌جایی به بعد به نظرم با هدف بی‌اعتبار کردنه و گناهکارانه‌ست به نظرم.

ربطی نداره. اتفاقا عصبانی شدن بعضی وقتا نشونه بیگناهیه. عرفان هم واقعا توی چند تا پستش واضحا عصبی بود. کلا فکر کنم ما ترکا زیاد عصبی میشیم :دی

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین